PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Ruhu Anlamak ve Sporda Yaşatmak

Adil ÖZGÜR
02.12.2008, 01:09
Bu akşam gökyüzüne bakın 30.11.2008

http://image.haber7.com/haber/haber7/photos/288420081201074246364.jpg

30.11.2008 günü akşam vaktini camide cemaatle kıldıktan sonra, gökyüzüne doğru gayri ihtiyari başımı çevirdim, kıble yönüydü, ayın şekli yukarıda görüldüğü gibi, önünde yıldız'ı (Venüs) görünce elimle işaretledim ve arkadaşlarıma gösterdim.

Çok güzel ve enterasan görüntü hemen Ay Yıldızlı Şanlı Bayrağımızı aklıma getirdi ve konuya muhatap arkadaşlarım da bu yönde yorum yaptılar. Evet, dedelerimiz küçükken Ay nur'dur derken, Ay'daki nur kuşkusuz yüce dinimizin sembolu olan Hilal den başkası değildir. Mecazi mana verilmiş bu söylemde önündeki yıldızı görünce içimden Nur Bayrağımız işte bu diye duygulandım.

Bir Vatan düşünüyorum, bağımsızlığını simgeleyen bayrağının oluşu üzerindeki kanla, bu profili Gökyüzü harika sunuşla yıllar sonra tekrarlıyor ve bendenizi şahadetlik edermisin dercesine düşündürüyor. Bismillahirrahmanirrahim çekerek Fatiha'yı okuyarak varoluşunun tek ıspatı olan kıymetine binlerce dünya versen baha biçemediğimiz o kutsal canlarını vererek bu kara parçasını vatan edinen ve o kanlar sayesinde kutsal vatan yapan ölümsüz şehitlerimizin ruhuna bağışladım.

Silah arkadaşım, nöbet arkadaşım sevgili üst devrem kardeşim İzmir-Tireli şehit Polis Memuru Metin DAVASLIOĞLU ve eniştem şehit Uzman Çavuş Vakfıkebir Hacı Köylü Hasan KAPTAN'ı hatırladım. Ruhları şad olsun,

Bayrağımızı göğsünün üstünde taşıyarak Dünya Milletlerinin oluşturduğu takımlarla karşılıklı maç yapan Milli Takımımızın aldığı en ufak başarısızlığa işte bu nedenle fazlaca hassaslaşıyorum, sanki uğrunda en değerli varlığını verenlere sanki layık olamıyorlar izlenimi bırakıyor şahsi düşüncemde.

Bu gece şehitlerimize ben bu gürünüm ile şahadet ettim, paylaşmak istedim.

Dalgalan sende ey şanlı bayrak...
.....
Hakkıdır Hakka tapan Milletimin İstiklal.

Adil ÖZGÜR-KOCAELİ

seyyah61
02.12.2008, 07:17
Anayasamizdaki belirtilen standartlara uymuyor.
Yildizi biraz saga almak lazim. :D
Cok güze ve anlamlil bir bayragimiz oldugunu düsünmekle beraber bu tür olaylari fazla abartmamak gerekir diye düsünüyorum.