PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yazıklar Olsun ! 9 Yaşındaki Ebru‚ Artık Göremeyecek !

Harun-61
01.12.2008, 09:40
Bursaspor deplasmanına giden kızgın Antalyaspor taraftarlarının mola yerinden taşladığı otomobildeki 9 yaşındaki otistik kızın gözüne cam battı. Minik kızın büyük ölçüde görme kaybı yaşayacağı bildirildi.

Bursaspor deplasmanına giden Antalyaspor taraftarları tarafından taşlandığı öne sürülen 16 plakalı otomobildeki otistik kız çocuğu‚ gözüne giren cam parçaları nedeniyle görme yetisini büyük ölçüde kaybetti.

http://img401.imageshack.us/img401/5708/kkxk7.jpg
------
Alınan bilgiye göre‚ 7 otobüs ve 1 minibüsten oluşan Antalyasporlu taraftarlar‚ öğle saatlerinde İnegöl-Bursa yolundaki bir dinlenme tesisinde mola verdi. Buradan otomobilleriyle geçerken kendilerine laf atan kişilere kızan Antalyaspor taraftarları yoldan geçenlere taş atmaya başladı.

Taşlardan biri‚ Domaniç´ten Bursa´ya giden Şerif Ali Kermen (39) yönetimindeki 16 J 8723 plakalı otomobile isabet ederek‚ sağ arka kapının camını kırdı. Cam parçaları‚ arka koltukta 6 yaşındaki kardeşi ile oturan‚ 9 yaşındaki otistik Ebru Kermen´in gözüne battı.

İnegöl Devlet Hastanesine kaldırılan çocuk‚ ilk müdahalenin ardından ameliyata alındı. Yetkililer‚ Ebru´nun gözünün görme yetisini büyük ölçüde kaybettiğini‚ kesin durumun bandajlar açıldıktan sonra belli olacağını bildirdi. Doktorlar‚ küçük kızın sol gözünde yüzde 90 görme kaybı oluştuğunu ve kör olma ihtimalinin bulunduğunu belirtti.

Hastanede kızının başında bekleyen anne Fatma Kermen‚ Kütahya´nın Domaniç ilçesine bağlı Aksu köyünde oturan ve evinde yangın çıkan babasına yardıma gittiklerini belirtti. Bursa´daki evlerine dönerken otomobillerine isabet eden taşla üzücü bir olay daha yaşadıklarını anlatan anne Kermen‚ Antalyaspor Kulübü ve taraftarlarından şikayetçiyiz. Özür bekliyoruz dedi.

Bir otomobil fabrikasında işçi olarak çalışan baba Şerif Ali Kermen´in de 10 günlük ücretsiz izne çıkarıldığı öğrenildi. Bu arada‚ jandarma ekipleri‚ olayla ilgili yaşları 19-22 arasında değişen 3 kişiyi gözaltına aldı.

Zanlılardan ikisi‚ ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Şeref Ç´nin (22) ise sorgusunun tamamlanmasından sonra yarın adliyeye sevk edileceği bildirildi.

:mad::mad::mad:

Dursun Kaplan
01.12.2008, 09:48
Adi şerefsizler.. Siz taraftarmısınız be. İnsanmısınız siz adi mahluklar..

Daha geçen haftalarda gencecik Karşıyaka taraftarını aynı magandalıktan kaybettik.. TFF uyu sen uyu. Sizede yazıklar olsun. Adi kurum.!

Tüh sizin gibi taraftara ve insanlara..

Minik kardeşimize çok geçmiş olsun.. Yapabileceğimiz birşey olursa her zaman hazırız..

Cengiz Çubukcu
01.12.2008, 09:51
böylelerini ne yapmalı bilmiyorum, maçta olay çıkarıp da bundan zarar gören taraftarlara zerre kadar da acımıyorum...ama devlet devlet olsa bu olayları çıkaranlara göz açtırmaz , hepsinin cezasını verir..

A.Hilal Çakıroğlu
01.12.2008, 09:56
Ebru'ya Allah'tan acil şifa diliyorum. Biz bu kadar etkileniyorsak ailesinin kızgınlığını, üzüntüsünü düşünemiyorum. :(

3 kişi gözaltına alınmış, ikisi serbest bırakılmış... Suçlu tek kişi gibi görülse de benzer insanlardan(!) o kadar çok var ki:( :( Hepsini Allah'a havale ediyorum

UğuR
01.12.2008, 10:11
9 yaşındaki Ebru nun suçu ne idi de o taşı fırlattın !?!
Taşı attın da başın göğe mi erdi?
Yazıklar olsun....

Seda
01.12.2008, 10:17
Taraftarlik bu mudur? Taraftar olmak bunu mu gerektiriyor yani; rakip takimin taraftarlarini taslamakla mi taraftar olunuyor? Peki kim verecek bunun hesabini? Hadi verildi diyelim, kücük kizin gözünü kim geri getirecek? Yazik günah ya insanlik bu kadar mi düstü.. Bu kadar mi nefret dolu insanlar olup ciktik futbol yüzünden.. Deger mi böyle igrenc seylere?

Allah'im Ebru'nun yardimcisi olsun..
Böyle acizleri de Allah'a havale etmekten baska birsey gelmiyor elimizden ne yazikki :mad:

MehmetGÜRSOY61
01.12.2008, 10:21
BÖYLE İŞ olmaz olsun böyle taraftarlar yerin dibine batsın hemi yazık ya

Hüseyin Bağdat
01.12.2008, 10:21
Bunlar insanlıktan nasibi almamış zavallılar...
Hiç suçu günahı olmayayın küçücük çocuktan ne istediniz:)
ALLAH kardeşimize acil şifalar versin.

peker61
01.12.2008, 11:33
Bunlara hayvan diyecem ama hayvanlara hakaret olur sadece allahından bulsunlar ..

İdris Toksoy
01.12.2008, 11:37
ALLAH ebrunun yakınlarına sabır ebruya da acil şifalar ihsan eylesin.talihsiz bi durum.

Bahattin Aydın
01.12.2008, 11:52
söylenebilecek o kadar çok şey varki aslında.Ama ben bunu yapanlara hiç bişey söylemiyorum.Ebru kardeşimize Allah'tan acil şifalar diliyorum.

Onur Civelek61
01.12.2008, 11:59
:( İçim sızladı.İnsan değil bunlar.

TSezgin61
01.12.2008, 12:05
Allah cezalarini versin yaaaa!!!

Erkut Ay
01.12.2008, 12:14
bu teröristler bulunmalı ve müebbet hapisle cezalandırılmalı....

Harun-61
01.12.2008, 22:25
bu teröristler bulunmalı ve müebbet hapisle cezalandırılmalı....

Attığı taşla otistik kızı kör eden taraftar, tutuklandı

İNEGÖL -AA- Bursa'nın İnegöl ilçesinde attığı taşın otomobilin camını kırması sonucu araçtaki otistik kız çocuğunun görme duyusunu büyük ölçüde kaybetmesine neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Antalyasporlu taraftar, tutuklandı.
Alınan bilgiye göre, İnegöl-Bursa kara yolunda bir dinlenme tesisinde yaşanan olayın ardından İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yakalanan Antalyasporlu taraftar Şeref Ç. (22), sorgusunun ardından "kasten yaralama ve mala zarar verme" suçlarından adliyeye sevk edildi. Şeref Ç, savcılıktaki ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Takımlarının Bursaspor ile yapacağı karşılaşmayı izlemek için dün Antalya'dan 7 otobüs ve 1 minibüsten oluşan konvoyla Bursa'ya gelen Antalyasporlu taraftarlar, maçtan önce İnegöl-Bursa kara yolundaki dinlenme tesisinde mola vermişti. Mola sırasında bir grup Antalyaspor taraftarı, otomobilleriyle yoldan geçerken kendilerine laf attıkları öne sürülen kişilere taş atmaya başlamıştı.
Taşlardan biri Şerif Ali Kermen (39) yönetimindeki 16 J 8723 plakalı otomobilin sağ arka kapısının camının kırılmasına neden olmuş , kırılan cam parçaları da sürücü Kermen'in arka koltukta oturan 9 yaşındaki otistik kızı Ebru Kermen'in gözüne batmıştı.
İnegöl Devlet Hastanesine kaldırılan çocuk, ilk müdahalenin ardından ameliyata alınmıştı. Yetkililer, Ebru'nun gözünün görme yetisini büyü k ölçüde kaybettiğini, kesin durumun bandajlar açıldıktan sonra belli olacağını bildirmişti.
Olayla ilgili Şeref Ç'nin de aralarında bulunduğu Antalyasporlu 3 taraftar gözaltına alınmış, 2 taraftar ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılmıştı.

.

Muhammet
01.12.2008, 22:30
İnsanlık diyorum.

Eğitim diyorum.

Yazık, çok yazık. :mad:

28TS61
01.12.2008, 22:37
2 gün sonra serbest kaldiktan sonra tutuklansa ne olur tutuklanmasa

o tasi atanida kör edeceksinki ne yaptiginin farkina varsin

guci 29
01.12.2008, 23:36
böylelerini ne yapmalı bilmiyorum, maçta olay çıkarıp da bundan zarar gören taraftarlara zerre kadar da acımıyorum...ama devlet devlet olsa bu olayları çıkaranlara göz açtırmaz , hepsinin cezasını verir..
Katılıyorum sana Cengiz abi. Sanki bu olay, yaşanan ilk vaka! Buna benzer o kadar çok örneğimiz var ki. Üzülerek söylüyorum, bu tür olaylar daha da çoğalacak. Devlet, gerçek anlamda bu konu üzerinde yoğunlaşsa ''Helal olsun'' diyeceğim ama ''Daha çok beklersiniz...'' gibisinden sesler geliyor kulağıma :rolleyes: Bu beyinlere karşı tedbir almalıyım, tedbir almalısın, tedbir almalıyız! Başka bir çıkış yolu yok! Ama Türkiye tedbir alma konusunda ne kadar hassas hepimiz biliyoruz. Bu ülkede birimizin başına gelen her neyse, onun da başına gelmesi gerekir ki, ancak o şekilde bazı olumsuz şeylerin önü kesilebilsin. Güler misin ağlar mısın bu duruma ama daha kaç insan zarar görmeli ciddi tedbirlerin alınması için!!! :mad:
Allah'ım, şifasını ve dermanını üzerinden eksik etmesin küçük kardeşimizin...

macka61
01.12.2008, 23:40
bu adamlara ne denir bilmiyorum masum vatandaşa zarar verdiniz onun vebalini nasıl taşıyacaksınız

POYRAZ
02.12.2008, 01:09
İnsanlık diyorum.

Eğitim diyorum.

Yazık, çok yazık. :mad:
Olay sadece egitimle bitmiyor bana göre renktas. Son derece egitimli olupta esinin kollarinda sigara söndüren, cocuk tecavüzcüleri insanlar da var. Olay insanin, insan oldugunun farkina varabilmesi. Bir insan egitimsiz de olsa insan olabiliyor ama insan oldugunun farkina varmamissa ne yapsan bos. Bu olaya sebebiyet veren köpeklere oturtacaksin hapis cezasinin en budaklasini. Ülkede ceza yok, olsada caydirici degil.

Adil ÖZGÜR
02.12.2008, 01:32
Çok üzücü bir vaka, İnşallah görme kabiliyetini yitirmez, ancak birileri insanlığını yitirdiğini fark etse, böyle vakalar yaşanmaz, Miniğe acil şifalar dilerim.

seyyah61
02.12.2008, 07:14
Bu tür olaylar sadece futbol taraftarlari arasinda olmuyor.
Malesef ama malesef hic medeni degiliz.
En kücük bir bakis veya agiz dalasi sonu ölümle sonuclanan kavgalarla sonuclanabiliyor.

Halil Atalay
02.12.2008, 08:43
böyle taraftar olmaz buna taraftar denilmez biz dağdaki adama PKK diyorsak buda şehir PKKsı başka açıklaması yok eğer bu hareketi kendi kızına veya yiyeğine yapsalar adam ordalığı yıkar ama adam çok rahat kendi yapıyor o taş alacaksın adamı karşına dikeceksin o taş öyle atılmaz böyle atılır başlayacaksın taşlamaya bakalım zevkli oluyormu şerefsiz......

mehmetdoğan
02.12.2008, 11:15
diyecek bişey bulamıyorum Allah şifasını versin

Badaloğlu
02.12.2008, 18:10
Bunun adına taraftarlık diyemeyiz.Bu olsa olsa vandallıktır, hayvanlıktır, insanlıktan nasibini almamış adiliktir...

Şimdi bu şeref adında aslında şerefi olmayan isim (adına kurban olasın sen), Bursa ve Antalya taraftarları arasında arasındaki bu hayvani husumetten bile haberi olmayan, bu günahsız kızımızın gözünü hiç durduk yere bir taşla kör eden bir yaratığa biz ne demeliyiz? Bu ülkede aslında bunlar için özel kanunlarda çıkarıldı ama uygulayan yok!

Adam 22 yaşında bir başkasının özel malına taş atmayı kendine hak görüyor.Neden? aracın plakası 16... Allah Allah! oğlum size kim öğretiyor bu düşmanlıkları? Tribün kültürü diye diye en sonunda terorist olacaksınız.Yalandan kasmayın sizden tribüncü olmaz, olsa olsa kopuk tayfası olur.Hap içen, esrar çeken, yolda izde her türlü rezaleti yapanlardan taraftar olur mu?

Antalyaspor'un ne günahı var? Sanki size gidin 9 yaşındaki Ebru'nun gözüü çıkarın mı dediler? Kimsiniz? nesiniz? Bumudur taraftarlık? Yahu deplasmana giden adam, gittiği yerde yaşayan insanlara saygı duyar, onların huzurunu kaçırmaz, sessizce gider, geri döner.Hiçbir taşkınlık yapmaz.Hatta gittiği yerde örnek davranışlar sergileyerek takımına olan sempatiyi arttırır.Maçta da 90 dakika takımını destekler.Tartaftarlık budur.

Dursun Kaplan
02.12.2008, 18:12
Kim ne derse desin çok cahil bir topluluğa sahibiz..

Erkut Ay
02.12.2008, 18:22
bana göre bunun adı terörizm ve cezalarıda terör suçuyla alakalı verilmeli bir insanın gözüne zarar vermek o insanın dünyasını karartmak....
şimdi bu şahıs veya şahıslar nasıl 2 gün sonra rahatça dolaşabiliyor böyle bir memlekette huzur olması aynı olayların tekrar yaşanmaması mümkünmü bu nasıl bir adalettir....
bana kalsa ömür boyu hapisle cezalanmalı kimse sorsan aynı düşünür ama adalet böyle demiyor işte nedense....
zarar görenin zararını geri getirme şansın yok bu gamsızlık niye...
herkes aynı kefeye aynı zarara kendini uğramış görüpte öyle değerlendirmeli ne yaparsın...
bu ülkede bu rezillikler yaşanmıştır yaşanacakta böyle gittiği sürece....

pReN@_61
02.12.2008, 22:53
Yazık olmuş ya.Acil şifalar...

Ali Tunahan Güllü
08.12.2008, 18:54
allah sabır versin ailesine....acil şifalar....

Erkin
09.12.2008, 00:56
Soyleyeceklerimi zaten herkes yazmis.. Sacma sapan bir sey yuzunden kucuk bir kizin hayatini karartmak ne demek ya.. Baslarim sizin dusmanliginiza goren de buyuk rekabet icindeler sanir dallamalar.. Su olay cezasiz kalirsa veya kiytirik bir cezayla gecistirilirse yaziklar olsun diyorum.. Devreye girecek olan devlet ve yargidir.. Malesef umut edemiyorum ama umarim devlet var oldugunu gosterir :(

Uğurtan
09.12.2008, 02:59
İnsan olmadıkları kesin bunu yapanların.. Terörist demiş bir arkadaş.. Çok dememiş az demiş..

Taraftarlık, rekabet bunlar güzel şeyler.. İçerisinde böyle çirkin şeyler barındırmayacak olgular aslında, neden kirletiyorsunuz?
Çünkü siz ne taraftarsınız ne de olay sadece rekabet.. İçinizdeki bastırılmış duyguları dışa vuran sorunlu yaratıklarsınız.. Taş atınca, karşılık verince bunlarla övünecek tiplersiniz..

Ne diyeyim küçücük bir çocuğun hayatını çalmanın bedelini mevlam ağır ödetir inşallah..

guci 29
09.12.2008, 11:39
Kim ne derse desin çok cahil bir topluluğa sahibiz..
Kitap okuma oranımız %3!!!!!!!
:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Muhammed KOÇ
09.12.2008, 12:32
Allah şifa versin..

Ozan
09.12.2008, 17:30
Şerefsiz kişiler nasıl böyle davranışa girişiyorlar böyle ! İnsanlığa saygıları yok , Allah'tan korkuları yok . Ne diye nefes alıyor bu mahluklar anlamıyorum :mad: Hepsinin Allah belasını versin .

Misina
09.12.2008, 18:07
Lanet Olsun Böyle Taraftara

Dursun Kaplan
18.12.2008, 18:15
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_4u_EbruKermen001.jpg

6 ay ceza geldi!

İnegöl İlçe Spor Güvenlik Kurulu, 30 Kasım'da oynanan Bursaspor-Antalyaspor maçı öncesinde, taşladığı araçta bulunan 9 yaşındaki özürlü bir kız çocuğunun yaralanmasına neden olan, Antalyaspor taraftarı Şerif Ç'ye bin 680 YTL para ve 6 ay spor müsabakalarından men cezası verdi.

İnegöl Kaymakamı Durmuş Gencer başkanlığındaki toplantıya İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İbrahim Yağız, Emniyet müdürü Nusret Kısıldaş, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Şen, İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Gönül Malat ve İnegölspor Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Aktürk ile diğer yetkililer katıldı.

Toplantının ardından yapılan açıklamada, Bursaspor deplasmanına giden Antalyaspor taraftarı Şerif Ç.'nin bin 680 YTL para ve 6 spor müsabakasından men ile cezalandırıldığı bildirildi.

-------------------------------------------------------------------------

İşte bizim adaletimiz. İşte Türkiye. Tebrik ediyorum tebrik..

Muhammet
18.12.2008, 18:41
"680 YTL para ve 6 ay spor müsabakalarından men cezası." mı?
İnanamıyorum.

Nerede hapis cezası?

Bu adam 6 ay spor müsabakalarına gidemese, sonrasında düzelip çok iyi bir insan mı olacak yani?

:mad:

Okkalı bir hapis cezası yemeli idi. Yazıklar olsun!

Misina
18.12.2008, 20:07
Bir gözün bedeli bu olmamalıydı yazıklar olsun.

macka61
18.12.2008, 22:36
ondan sonra sporda şiddeti önle böyle ceza olur mu bu adam bu kadar cezayla düzelecek mi yazıklar olsun

Cem Balcı
19.12.2008, 02:21
yazıklar olsun!!!