PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kayserispor Taraftarlarına...

Pirselimoğlu
30.11.2008, 16:17
Bu benim ilk başlığım umarım kabul görür ve destek çıkılır......

Kayserispor-Trabzonspor maçında tv den duyulacak şekilde ......trabzon olamassın şampiyon diye bağıran kayseri taraftarlarına cevaben.........

Avni Akerde oynanacak Trabzonspor-Kayserispor maçında onlara layık bir pankart hazırlanması ve o maça kadar bu olayın unutulmaması için başlığın kapatılmamasını rica edErim.....

Aklıma gelen en güzel söz.............

_______________KAYSERİSPOR TARAFTARLARINA________________
TRABZONSPOR TARAFTARLARI GÖNLÜNÜZDEKİ TAKIMLARDAN BİRİNİN
ŞAMPİYON OLMASI DİLEĞİYLE BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİZ...

Zafer BİLGİN
30.11.2008, 16:19
Gereksiz bir başlık olmuş canım kardeşim.Gerek yok bu tür şeylere.Maç bitmiş sen hala daha dava sürdürüyorsun

only ts
30.11.2008, 16:23
Gereksiz bir başlık olmuş canım kardeşim.Gerek yok bu tür şeylere.Maç bitmiş sen hala daha dava sürdürüyorsun

yapılan gecmıste olan hersey unutulmalımı o zaman bende bunu sana soruyorum.. yapmıs oldugun bu acıklama bence cok sacma olmus

Uğurtan
30.11.2008, 16:23
Bence de gereksiz başlık bunları aşalım artık lütfen..

Erkan
30.11.2008, 16:24
Bu basliga pek fazla gerek yoktu, artik bu tur laflari duymaya alismaliyiz. Anadolu takimlardan dost olmaz, olamaz.... Taraftarlarinin 2nci takimi, bunlardan dostluk beklemek acikcasi saflik olur.

Pirselimoğlu
30.11.2008, 16:25
Maç bitmiş olabilir ama şampiyonluk süreci henüz bitmemiş, hem benimkisi dava sürmek deil hak edene hakkını vermek....bir anadolu takımı bu şekilde tezaruhat yapacak ve bu hoş mu görülecek....

refik
30.11.2008, 16:26
bence çok gerekli başlık

Erkan
30.11.2008, 16:29
Bu tur tezahuratlari hic istanbul takimlarina karsi duydunuz mu?

ali+61+26
anadolu takımlarının bizim yanımızda olması gerekirken taraftarlırınında tabi... ne yaptık onlarada bizi boyle cekemiyolar...

Soner
valla ben destekliyorum. bu ap ayri bir konu, hatta bunu kayserisporla tekil olarak degilde, bizimle ugrasan butun anadolu takimlarini kapsama alinmali ve yapilanlara nasil bir cevap vermek konusunda burda tartisabiliriz. Eskiden Erdogdu taraftarlari astiklsri pankartlara bunu cok guzel yapiyorlardi. bunu devam ettirmekte burda bizim isimiz

İskender
30.11.2008, 16:30
Kayseri taraftari degil bircok anadolu kulubu ayni seyleri soyler oldu ne yazik ki...

Bence baslik gerekli gerekli olmasinada icerigi bu olmali...

Neden anadoludaki insanlar trabzonsporu tutmazda istanbul takimlarini tutarlar

bizimde payimiz varmidir acaba bunda...

Karadağ06
30.11.2008, 16:32
diğer anadolu takımlarının maçlarını izleyenlerin çogunun asıl tuttuğu takım gs,fb,bjk
durum bu olunca bizim şampiyonlugumuzu istemiyorlar

Soner
30.11.2008, 16:36
diğer anadolu takımlarının maçlarını izleyenlerin çogunun asıl tuttuğu takım gs,fb,bjk
durum bu olunca bizim şampiyonlugumuzu istemiyorlar

dogru bir tespit kardesim, ben belcikadayim, ve tanidigim ne kadar kayserili varsa tuttuklari takimlar gs, fb, bjk. ikinci takimlari kayseri. eger tuttuklari takim kayseri ile oynuyosa kayseri tutmazlar ve nasil kufurler ettiklerini duysaniz agziniz acik kalir. Bizim mactada bagirmalarinin sebebi bu kendi takimlari varken Trabzonsporun sampiyonlugu onlar icin cekilmez oluyor

Zafer BİLGİN
30.11.2008, 16:36
Neyse birazdan anlarız ne kadar gerekli bir başlık olduğunu.Forum yöneticilerinden birisi bu başlığa girince belli olur.

Ama dediğim gibi bu tür başlıklar bize bir şey kazandırmaz.Her hıyarım var diyene elimizde tuzlukla koşmaya gerek yok

Soner
30.11.2008, 16:38
surdan anlariz kayseri fb ile oynasin, fb yi tutanlar fb tiribununde, diger takimlari tutanlar kayseri tiribununde. bu her baska macta boyle oluyor. sadece ordami hayir diger il takimlari icinde aynisi. Onun icin onlara gereken cevaplar her Avni aker macinda verilmeli. bu baslik kapatilmamali

Mustafa K. Demirbaş
30.11.2008, 16:39
arkadaşlar biz bunları aştık artık onalrın seviyesine inmeye gerek yok onlar kim ki kıskançlık aştı başını gidiyor

efulim67
30.11.2008, 16:41
Mümkün oduğunca Samsunspor maçlarınıda takip etmeye çalışıyorum.
Burda da durum aynı şekilde. Bir ara "Ayağa kalkmayan Trabzonludur" dendi. Kısa süre sonra "Malatyalıdır" diye çevrildi.
Arkamda laftan anlamayacak orta yaşlı bir kaç taraftar; 61, 53, 54, 67 sırt numaralı futbolculara özellikle laf atıyorlardı. "Bi 52 yok bunlarda ...."
Anlayacağımız şudur ki; Anadalu veya Karadeniz Bölgesi farkı yok. Bunlar çift kişilikli, çift takımlı taraftarlar olduğu sürece bizi sevemeyeceklerdir.
Gayret etmenin anlamı yok.

onur_alabuga_61
30.11.2008, 16:43
kayserisporlu taraftar yoktur kayseride bulunduğu şehirin maçına izlemeye gelen seyirci vardır.çoğu bjklı,gs,fb taraftarıdır ama trabzonsporlu taraftarı vardır olay bitmiştir..........

Pirselimoğlu
30.11.2008, 16:44
Kayseri taraftari degil bircok anadolu kulubu ayni seyleri soyler oldu ne yazik ki...

Bence baslik gerekli gerekli olmasinada icerigi bu olmali...

Neden anadoludaki insanlar trabzonsporu tutmazda istanbul takimlarini tutarlar

bizimde payimiz varmidir acaba bunda...

söylediklerinde haklılık payı olsada konyaspor taraftarlarının konyaspor-trabzonspor maçından sonra önce konyaspor sonrada trabzonsporu çağırıp bu sene sampiyon anadoludan diyerek tezahuratta bulunduklarını hatırlatmak isterim.Bu yüzden tv den duyulacak şekilde (sadece ben duymadım herhalde !!) yapılan bu ayıbın karşılığı olması gerekirr...

Zafer BİLGİN
30.11.2008, 16:45
dogru bir tespit kardesim, ben belcikadayim, ve tanidigim ne kadar kayserili varsa tuttuklari takimlar gs, fb, bjk. ikinci takimlari kayseri. eger tuttuklari takim kayseri ile oynuyosa kayseri tutmazlar ve nasil kufurler ettiklerini duysaniz agziniz acik kalir. Bizim mactada bagirmalarinin sebebi bu kendi takimlari varken Trabzonsporun sampiyonlugu onlar icin cekilmez oluyor
Sonercim bu dediklerin çok doğru ama bizim sorunumuz değil.Bırak bunlar onların ayıbı olarak onlara kalsın.İstanbulda feneri 4-1 yendikleri maçı seyrediyoruz bir mekanda.Fenerli birisi kalktı bu kayserililerin ...........
diye salladı.Arkalardan biri kalktı ne diyon lan sen dedi bende kayseriliyim.Adama bir baktım üzerinde fener forması.

İşte bizimde farkımız burada çıkıyor.Biz neyle övünüyoruz biz niye Türkiyede tekiz diyoruz.Bırakta o şeref bize kalsın.Adamlar tutmasa tutmasın kendi takımlarını.Öyle küfürü yer otururlar işte

efulim67
30.11.2008, 16:46
Başlık kapanmasın !
Benim teklifim.
Her maçta gelen Anadolu takımlarına başarı dileklerimizi ileten pankartlar asalım.
Örneğin; Bizimle hangi haftalar oynuyor Kayserispor; 13 ve 30. Pankart şöyle olacak:

"KAYSERİSPOR'A 13. VE 30. HAFTALAR DIŞINDA SÜPER LİGDE BAŞARILAR DİLERİZ. Trabzonspor Taraftarları..."

Bu tarzda bir şey.

Barış Mayda
30.11.2008, 16:46
kayseri taraftarı trabzonspor a küfür ediyor lig tv sesi kısmıyor dün akşam beşiktaş taraftarın fener taraftarı küfür ediyor lig tv yine sesi kısmıyor ama fenere küfür edilince hemen ses kısılıyor bu ses kısmaları hengiğ takıma küfür ediliyorsa kesmeleri lazım sadece fenere küfür edilince degil

efulim67
30.11.2008, 16:47
Yok yaa !
Çok Sempatik oldu galiba !

@FLU
30.11.2008, 16:47
ya arkadaslar gelmeyın böyle gazlara

Trabzonsporun Trabzonsporlulardan başka dostu yoktur

herkesin özgür iradesi isteyen istedigini tutar

biz işimize bakalım şampiyonluga inanalım takımımızı desteklıyelım

Zafer BİLGİN
30.11.2008, 16:48
Yok yaa !
Çok Sempatik oldu galiba !
yoo tam tersine çok güzel olur senin teklifinde camia olarak buna alışık değiliz

DePutaMadre
30.11.2008, 16:49
olamassin sampiyon lafina alisdik cokdan....
ama okadar dikkatli bakdiniz ve duyulan bir sey vardi bunuda galiba her kez kacirdi!!!

"Burasi Les Gibi Hamsi Kokuyor" Buna ne diyecegiz buna karsilik ne yazacagiz? artik dusmanimizi dostumuzu ogrenemediysek ne diyelim bir tir ekmek daha yememiz lazim hayden yemeye...:rolleyes:

efulim67
30.11.2008, 16:49
yoo tam tersine çok güzel olur senin teklifinde camia olarak buna alışık değiliz

Det Ordan ! :)

cyberentalpi
30.11.2008, 16:55
Ya arkadaslar ne gerek var bunlara. Ustumuzden kimsenin reklam yapmasina izin vermeyelim. Ustelik biz buyuk takımız. Kayseride insallah buyur ugrasiriz. Kin thumları ekmenin manası yok.
Bunları da duymaya alısmalıyız. Elbette kızdıracaklar. sende gelnce kayseri kumeye dersin olur biter.
Kufur etmesinle yeterki. Les gibi hamsi kokuyor desinler. sende les gibi pastirma kokuyor de

Burçak
30.11.2008, 16:55
kayserisporlu taraftar yoktur kayseride bulunduğu şehirin maçına izlemeye gelen seyirci vardır.çoğu bjklı,gs,fb taraftarıdır ama trabzonsporlu taraftarı vardır olay bitmiştir..........

Bu tur tezahuratlari hic istanbul takimlarina karsi duydunuz mu?

Bu iki mesaj herşeyi özetliyor aslında.

Gerçek Kayserispor taraftarı yok mu? var tabiiki.
Ama gittiğimiz yerlerde Trabzonspora salya sümük laf edenlerin alayı istanbul taraftarı bunu çok iyi bilmemiz gerekiyor. kayseri çoğunun 2. takımı. bu birçok takım içinde geçerli.

Ayhan Çolak
30.11.2008, 16:58
kayseri de yaşayan üç ezik takımın taraftarları na aittir bu sözler bu unutulmasın.yada inanmak istemiyorum buna.

Soner
30.11.2008, 17:02
Erdogdu tartarlar grubunu o zaman tekrardan goreve cagiralim, onlar hermaca enguzel cevabi koca pankarta yazarak geliyorlardi. Bu guzel toblayi gorenler o ani hatirlasin ne kadar guzeldi. Bursa taraftari bizi kumeye dusecegimiz yonundeki tezahuratina cevaben ne yazmislardi. seftali kurdunu timsah yaptilar. trabzon kumeye diye bagirttilar. Bir ruhumuz, bir de yildizimiz size yeter. bu pankart fener icin yapilan, galata icin yapilan ve niceleri muhtesemdi bunlar devam etmeli

azdiha6161
30.11.2008, 17:05
Kayseri abisine saygisizlik ediyor.taraftarlari cahil.onlar afkurur durur.bizim zaten sorunumuz burda.anadolu takimlarinin çekememezliği var.onlarda yapsin başariyi bizde onlari alkişlayalim.ama bunlari kabul etmeyenlerin başina vura vura kafalarini eze eze kupa karadenize....

Pirselimoğlu
30.11.2008, 17:09
benim de amacım bu nu unutturmamak ve güzel bir pankart hazırlanmasıydı şu ana kadar bir renkdaş buna karşı çıksada aklına güzel söz gelen örnek verebilir..
benim örneğim kayserinin gönlündeki ezikleri ön plana çıkarmak yönünde...
_______________KAYSERİSPOR TARAFTARLARINA________________
TRABZONSPOR TARAFTARLARI GÖNLÜNÜZDEKİ TAKIMLARDAN BİRİNİN
ŞAMPİYON OLMASI DİLEĞİYLE BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİZ...

Soner
30.11.2008, 17:15
uye arkadaslarimizin birinin imzasinda okumustum galiba yanlis hatirlamiyorsam.

Rahmetli kazim kanatin hayattaki soyledigi tek dogru cumle.

Trabzonspor dunyanin en buyuk sehir takimidir.

bu nedemek bir sehir varki o sehirde o takimdan baska takim tutulmaz ve dunyada boyle baska bir ikinci sehir belkide yoktur. dunyanin her yerinde taraftari vardir, diger sehir takimlarininda belki vardir boyle taraftari ama dunyanin heryerinde taraftari yoktur

metinbay61
30.11.2008, 17:18
bu tezahurat bizim büyüklüğümüzü kabul etmelerini gösterir...ülkedeki 4 takım dışındaki bütün takımlara .x....spor kümeye diye bağrılıyor ama bize olamazsın şampiyon diye bağrıyolar...

Mehmet Fatih Yavuz
30.11.2008, 17:19
Ya kimse kimseyi sevmek zorunda değil.
Çekemeyecekler, kıskanacaklaar vs.vs.vs.vs..

Alışın artık bunlara.
Her maç edilen lafların çetelesini tutmaya çalışırsak işimiz var.
Ben bir sürü anadolu takımına avni akerde Trabzonspor önde iken, ... kümeye diye bağırdığımızı hatırlıyorum.
Sebep neydi?

O an kiminle oynuyorsan aleyhine bağırırsın.
Bizim tribünler de bağırdı defalarca.
Ne ilktir ne son.

Sen onlara pastırma dersen onlar da sana hamsi der.
Nedir yani?

Her seferinde bu mevzulara mı takılacağız?

Şu göze göz, dişe diş başlıkları gerçekten sıkıcı oldu artık.

Murat Acar
30.11.2008, 17:23
söylediklerinde haklılık payı olsada konyaspor taraftarlarının konyaspor-trabzonspor maçından sonra önce konyaspor sonrada trabzonsporu çağırıp bu sene sampiyon anadoludan diyerek tezahuratta bulunduklarını hatırlatmak isterim.Bu yüzden tv den duyulacak şekilde (sadece ben duymadım herhalde !!) yapılan bu ayıbın karşılığı olması gerekirr...

Onlara cevabı TEK YÜREK TEK BİLEK VE Ş-A-M-P-İ-Y-O-N olarak bu sene vereceğiz buradada en büyük görev bize düşüyor satadyumda taraftar gruplerı şeklinde değilde tek bir ağızdan her halükarda her durumda son ana kadar destek olmayı başararak bu takıma inandığımızı hissettirerek futbolcularımızında kendilerine güvenini katlayarak ŞAMPİYON OLUP tükürdüklerini yalatarak gerekli cevabı veririz.Şunuda söyleyeyimki Kayseri - TRABZONSPOR maçını izlemek için cafe ye gittiğimdeki her maça aynı yere giderim benle birlikte bir kaç TRABZONSPOR taraftarı olur gerisi o mekana takılan kişilerdir arada gol olunca maça bakarlar.Ama kayseri maçında bir baktım benden başka HİÇ TRABZONSPORLU yok arkamdaysa nerden baksan 10-12 kişilik bir ekip gelmiş maç izlemeye sordum gerçekten kayseriyimi tutuyosunuz yoksa memleketınızın takımı dıyemı seyredelım dedınız sadece iki kişi biz hem kayseriliyiz hemde kayserisporluyuz istanbul takımını tutmayız dedi diğerleri seni ilgilendirmez dercesine suratıma ters ters baktılar bende onlara aynen söyle dedim üç istanbul takımının kuyruk acısı bu sene bıraz fazla bızım kaybetmemız ıcın ellerinden geleni yaparlar ben kayseriye yenilirsek üzülmemde böyle iki takım tutanları gorunce insan memleketını özlüyor dedim tek bir cevap yoktu ama çok gergin olarak maçı seyrettım o yüzden ...Sonuçta bunlara vereceğimiz cevap ŞAMPİYONLUKTUR..

İskender
30.11.2008, 17:28
trabzonspor anadolunun abisidir...

biz bir adim attigimizda emin olun hepsi etrafimizda olacaktir.Ne zaman kendimize rakip gorup kucumsedik bunlar geldi basimiza...

bakin spor sayfalarina es es taraftariyla ne kadar guzel bir hava yakalandi, ne diyor bir es es taraftari siz kirmizi siyah diye bagirin biz sampiyon trabzonspor diyelim...

bundan otesi yok arkadaslar anadoluda sampiyonluga yakistirilan tek takimiz o yuzden kiymetini bilip anadoluyu yanimiza almaliyiz, karsimiza degil...

tuncay1984
30.11.2008, 17:30
bi laf duymustum türkün türkden baska dostu yoksa trabzonlununda trabzondan baska dostu yok
bastirma kafali kayseriyi birakin sampiyon olmamiizi rize samsun bile istemiyor

Mehmet Fatih Yavuz
30.11.2008, 17:30
Kale alıp önemsemeye gerek yok.
Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış.

Konuşsun dursun istediği kadar tribünleri.
3 puan farkla lider biziz.

İsteyen anadolu takımı bağırsın olamazsın şampiyon diye.
Biz olduktan sonra onlar istedikleri kadar bağırsınlar.

Kaldı ki futbol takımı olarak kayseriyi severim.
Kendi sahasında 3 senedir hiçbir büyüğe 3 puan vermemiş bir takım.

Ligde böyle dirençli olsunlar.
Tribündeki çifte takım tutan, bi kalbe 2 aşk sığdırabileceğini düşünenler istediği kadar hönkürsün.
Menşeii istanbul.

tsakrep61
30.11.2008, 17:32
ben iyiliğinde kotüğünde karsılıgının verilmesinden yana biriyim ama bu tarz tezahuratlar her zaman ve her yerde oluyor ben gittigim her deplasmanda gordum bunu antepte olsun kayseride rizede samsunda denizlide bile, bunlar normal seyler. zaten o an ki ofke ile orda cevaplarınıda veriyorsunuz, bunu buyutmemek gerekir ama unutmakta olmaz konya bızı bagrına basarken kayserının bu tezahuraı unutulmamalı kı konya ıle kayserı arasında kı mesafemızı bılelım, unutmayalım.

Badaloğlu
30.11.2008, 17:32
Arkadaşlar,

Bu başlığı açan arkadaşımızın hassasiyetini anlayışla karşılıyorum.Yanlız unutulmaması gereken bir şey var.Bunu herkes bilsin ve ona göre davransın.

Herşeyden önce Trabzonspor bu ligin en büyük 4 takımdan birisidir.Camiasıyla, kupalarıyla, taraftarıyla v.s. her yönüyle bu böyle bunu tüm Kayseri ve Türkiye zaten bilmektedir.

Şimdi bize bu tip tepki gösteren takımın taraftarlarına bakacak olursak, bu seviyeye gelmelerine Türkiye gibi bir ülkede imkan yok! Acı ama gerçek bu... Haliyle onlarda o seviyeye gelemeyecekleri için hepsinin ikinci bir takımı var.Yani önce İstanbul takımlarını sonra kendi şehrinin takımlarını tutmaktadırlar.Bir nevi emek vermeden pay derdine düşmüştür tüm Türkiye...Bu birçok Anadolu şehrinde maalesef böyle...

Ankara gibi Türkiye'nin başkentinde Fenerbahçe gelip, koca koca alt yapı tesisleri kurarsa Ankara'da daha Ankaraspor,Gençlerbirliği, Ankaragücü ve Hacettepe'nin taraftarı olur mu? Dünyanın hangi ülkesinde başkentin bir takımı şampiyon olamamıştır? İşte Türkiye, başkent takımlarından şampiyon çıkaramamış tek ülkedir.

Bizlerin olası bir şampiyonluğundan korkan Kayserispor taraftarlarına bu ihtimalin olduğunu hatırlatmak kadar güzel bir şey varmıdır? :) Onların demesiyle biz ... olmayacağız.Ama gene onların demesiyle şampiyonluktan da olmayacağız, yeterki bizler şampiyonluğa inanalım ve her ne şartta olursa olsun hocamız, futbolcularımız ve yönetime bu konuda tam destek verelim.Sonra hep beraber görelim ne olacağımızı... Sezon sonu şampiyon oluruz ya da olamayız bilemem ama bir tek şeyi biliyorum o da Kayserispor taraftarı bağırdı diye biz ne şampiyonluktan oluruz ne de ...

Kayseri taraftarı şunu demiş, Manisa bunu söylemiş, Samsun şunu demiş, Diyarbakır vıdı vıdı yapmış, Bursa öyle demiş... Geçelim efendim bunları, takılı kalmayalım.Ama tribünlerde bu tezahürat söyleniyorsa burada söylenene değil, söyletene bakacaksın.Demek bu korkuyu verdik Kayseri'ye...

Şimdi birde şu var, Trabzon Gökhan Ünal gibi bir adamı Kayseri'nin elinden göstere göstere aldı mı kardeşim? Galatasaray bile bu adamı alamazken, biz alıyorsak haliyle tribünlerden bize bu tip bilinçaltına yerleşmiş nefretin dışa vurulması kadar normal bir şey varmıdır? Kaldıki sahada bencede çok ağır bir penaltı kararı ve gene çok ağır bir gol kararınn verilmesinde bu tip bağrışların yeri normaldir.

Nasılki sahada futbolcular herhangi bir maçta kıran kırana maçlarda itiş kakış yaşadıklarından sonra maç sonrası tv kameralarına röportaj veren futbolcuların saha içindeki kavgalarını anlatırlarken bir şeyi hep söylerler.O da maç esnasında bu tip itiş kakışların her zaman olabileceğini ama bu itiş kakışların sahada kalması gerektiğini söylediklerini hep işitiriz.İşte bende tam bu sırada tribünlerdeki bu bağırtıların orada kalması gerektiğini söylüyorum.Zira orada bağıran Kayserililer, Trabzon'un olası bir şampiyonluğunda çılgınca sevineceklerine adım gibi eminim...

Yani arkadaşlar, bu tip konulara çok takılmayalım.Ayrıca zorla herkesin Trabzonspor'a sempati duymasını sağlayamayız.Ancak unutulmaması gereken bir şey daha vardır.Kayserispor yönetimi ve Trabzonspor yönetimi çok sıcak, dostane ilişkiler içerisindedirler.Başta Tolunay Kafkas, Süleyman Hurma ayrıca Kayseri valiside Trabzonludur.Bizler eğer ligin ikinci yarısnda ve şampiyonluk yarışının en önemli haftalarında bu tip işlerle uğraşırsak hem takımımıza hemde şampiyonluk mücadelemize zarar veririz.Enerjinizi takımınızı destekleyerek harcamaya bakın.Zira ligin ikinci yarısı çok daha fazla enerjiniz bu takıma lazım olacaktır...

Emo91
30.11.2008, 17:34
"burasi les gibi hamsi kokuyor" diye bagirmalari karadeniz halkina o kiro kayseriden hakaretdir.

ayrica "trabzon sampiyon olamaz" diye bagirmalarida ancak kiskancliklarini gösterir, baskada hic bir sey degil.

hangi sezonu 4. sirada bitirdilerde trabzonspor gibi türk futbolunun en büyük degerine dil uzatiyor o görgüsüzler!

Pirselimoğlu
30.11.2008, 17:35
Ya kimse kimseyi sevmek zorunda değil.
Çekemeyecekler, kıskanacaklaar vs.vs.vs.vs..

Alışın artık bunlara.
Her maç edilen lafların çetelesini tutmaya çalışırsak işimiz var.
Ben bir sürü anadolu takımına avni akerde Trabzonspor önde iken, ... kümeye diye bağırdığımızı hatırlıyorum.
Sebep neydi?

O an kiminle oynuyorsan aleyhine bağırırsın.
Bizim tribünler de bağırdı defalarca.
Ne ilktir ne son.

Sen onlara pastırma dersen onlar da sana hamsi der.
Nedir yani?

Her seferinde bu mevzulara mı takılacağız?

Şu göze göz, dişe diş başlıkları gerçekten sıkıcı oldu artık.

evet kimse kimseyi sevmek zorunda deill..

ama alışın artık bunlara nasıl bişee sen buna nasıl alışabilirsin(.......trabzon olmassın şampiyon)

.....kümeye diyee her takımm birbirine bağırıyorr zaten fakat kayseri bizden başka hangi takıma bu tezahuratı kullandıı

her seferinde dediğinn nasıl birşeyy ben tv den ilk defa bu kadar gür sesle böyle bir laf duydum bu sene

bide anlam veremiyorumm msj sayıyı çok olanlar hep karşı çıkıyoo msj sayımız az diye bizim trabzonsporumuzu savunmaya hakkımız yokmu...

Mustafa Hazıroğlu
30.11.2008, 17:37
Bende bu konuyu destekLiyorum.Onlar demek ki bu tezahüratLarı yaparken başlarına neler geleceklerini biliyolardı.Bence de ağızLarının payLarı veriLmeLi..Ama kesinLikLe küfrLe değiL.

Pirselimoğlu
30.11.2008, 17:39
şunu da eklemek isterimm burda tartışma yaratacak bi başlık açtığımı sanmıyorumm sadece güzel bir pankart hazırlayıp kayseri taraftarlarına güzel bir cevap vermek istemiştim bunu yapmak bu kadarmı zorrr.....(yöneticimi kapatır kim kapatırsa kapatsın başlık açanda suç )

Burak_52
30.11.2008, 17:40
onlar kayserispor taraftarı değil sadece kayserili hepsi istanbul un eziklerini tutuyor
sırf çekememezlik başka bişey değil

Mehmet Fatih Yavuz
30.11.2008, 17:41
evet kimse kimseyi sevmek zorunda deill..

ama alışın artık bunlara nasıl bişee sen buna nasıl alışabilirsin(.......trabzon olmassın şampiyon)

.....kümeye diyee her takımm birbirine bağırıyorr zaten fakat kayseri bizden başka hangi takıma bu tezahuratı kullandıı

her seferinde dediğinn nasıl birşeyy ben tv den ilk defa bu kadar gür sesle böyle bir laf duydum bu sene

bide anlam veremiyorumm msj sayıyı çok olanlar hep karşı çıkıyoo msj sayımız az diye bizim trabzonsporumuzu savunmaya hakkımız yokmu...

Mesaj sayısı ile ne alaksı var?
Sana veya başlığa eleştiri getirirken mesaj sayısından dem vuran oldu mu?
Kuruntunun alemi yok.

... Kümeye diye bağırılıyor da, olamazsın şampiyon diye bağırılmıyor mu?
Şampiyonlukta iddian yoktu 2 senedir o yüzden duymadın bunları.
3 büyük takım da çok duyuyor deplasmanlarda...

İğne kendinee batınca anlıyorum daha çok acıtır.
Ben mesut olmadım duyunca.

Ama takılıp kalacak birşey yok.
Kayserililer bunu dedi. Trabzona gelince biz de bişeyler yapalım diye başlarsan hiç yoktan rakip kabul edersin kayseriyi.
Kayseri Trabzonun rakibi değil.

Muhammet
30.11.2008, 17:42
Ben de çok büyütülmemesi gerektiği düşüncesindeyim.

Böyle şeyler olmuştur, olacaktır da.

Yapacak şey bu çarpık düzende onları Trabzonspor'luluğumuzla utandırmaktır.

Bırakalım çırpınsınlar.

Çetin
30.11.2008, 17:42
ben her şeyde denklik ararım, önce kendileri gerçek taraftar olsunlar ondan sonra söylediklerini kaale alalım. bir altay vardı bize kümeye kümeye diye bağıran bilmem hatırlar mısınız ne oldu sonra ona :) yani bu ülkede insanlar önce diğer takımdan başka kendi yörelerine ait bir takım tutsunlar, bizim gibi gerçek taraftar olsunlar ondan sonra ben de çıkıp yorum yapayım. yoksa gsyi, fbyi, bjkyı tutup o hafta sonu illerinde maç olup o maça giden eziklerin söylemlerini mi takacağım? ama bu başlığı ben gereksiz görenleri de anlayamıyorum, sonuçta burası bir taraftar platformu belki seni, beni bir başkasını pek enterese etmeyen bir eşy, bir arkadaşımızı edebilir, içeriğinde küfür olmadıktan sonra, forum kuralları çerçevesinde tepkisini koymasına hak veriyorum.

wien_ts
30.11.2008, 17:45
aslinda her sey bizim elimizde..bakin gecen sene kumeye diye bagiriyolardi,bu sene biraz iyi sonuclar almaya baslayinca sampiyon olamazsin diye bagirmaya basladilar..Emin ol bu sene sampiyonluk gelirse,böyle takimlar Trabzonspor bizim abimizdir diyerek bizimle olan iliskilerinde yalakaliga baslayacaklardir..Onun icin biraz daha sabir ve sene sonunda sampiyonluk insallah...

Mehmet Fatih Yavuz
30.11.2008, 17:51
Sivası rakip kabul edip adamları havaya soktuk.
Bülent uygun son derece akıllı şekilde sürekli, hiç alakası olmayan maçlarda bilee Trabzonu, Trabzon halkının sivasa desteğini vs. yi gündeme getirdi.
Öyle bir destek yoktu aslında, ama Trabzon-Sivas kelimelerinin birarada anılması bile Sivası büyütürdü.

Bugün olay nerelere geldi?

Sivas maçından sonra en az 4-5 yerde türk futbolu yeni bir derbi kazandı diye okudum.

Sivas kimdir? Hangi vasıfla Trabzona rakiptir de maç derbi oluyor?

İşte bu takılıp kalmalar yüzünden rakipleri olduğundan fazla büyütüyorsunuz, hem motive ediyor hem de medyada bize rakip gösterilmesine sebep olunuyor.

Bırakın bu mevzuları. Yakında her tribünde bize tezahürat yapmış her anadolu takımı ile her maça ölüm kalım diye çıkacağız.

hüseyin1975
30.11.2008, 17:55
Sivası rakip kabul edip adamları havaya soktuk.
Bülent uygun son derece akıllı şekilde sürekli, hiç alakası olmayan maçlarda bilee Trabzonu, Trabzon halkının sivasa desteğini vs. yi gündeme getirdi.
Öyle bir destek yoktu aslında, ama Trabzon-Sivas kelimelerinin birarada anılması bile Sivası büyütürdü.

Bugün olay nerelere geldi?

Sivas maçından sonra en az 4-5 yerde türk futbolu yeni bir derbi kazandı diye okudum.

Sivas kimdir? Hangi vasıfla Trabzona rakiptir de maç derbi oluyor?

İşte bu takılıp kalmalar yüzünden rakipleri olduğundan fazla büyütüyorsunuz, hem motive ediyor hem de medyada bize rakip gösterilmesine sebep olunuyor.

Bırakın bu mevzuları. Yakında her tribünde bize tezahürat yapmış her anadolu takımı ile her maça ölüm kalım diye çıkacağız.

Tebrik ederim Kardesim.
Haklisin.
Onlari takmamaliyiz bile.

Bu arada cok zeki birisi oldugunuda belirtmek isterim.

TS-Tiryaki
30.11.2008, 18:04
Kayserililerin "burasi les gibi hamsi kokuyor" tezahürati küfür degil Resmen IRKICILIKTIR. :mad: Karadeniz insanini asagilamaktir.

Ahmet Kuru
30.11.2008, 18:08
Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş...
Diyecek tek şey var...
Kıskananlar çatır çatır çatlasın...

Onur Civelek61
30.11.2008, 18:08
Çok terbiyesizleştiler çoook.fb le oynasak bu kadar çirkin tezahüratlar söylenmezdi hakkımızda.Sanki düşmanlarıyız.Gökhan'ı aldık diye mi bunlar yoksa? Konya taraftarını kendilerine örnek alsınlar.

Badaloğlu
30.11.2008, 18:12
Kayserililerin "burasi les gibi hamsi kokuyor" tezahürati küfür degil Resmen IRKICILIKTIR. :mad: Karadeniz insanini asagilamaktir.

Bu şekilde bir genelleme yaparak, aynı hataya sizde düşmüyormusunuz?

not: Kayserililer benzetmenizi düzeltme yaptım.Lütfen bu konuda biraz hassasiyet gösterelim.Bize akışmayan davranışlar sergilemenin Trabzona bir faydası olmaz...

uzungöllü
30.11.2008, 18:17
bence bu tür şeylere alışmamız lazım artık... her takım bizi KIS-KA-NI-YOR.her takım bize ölümüne oynuyor.Neden mi?
1. yeni bir takım olmamıza rağmen çok ii gidiyoruz
2. istanbul ezikleri kötü bunun önüne geçemiyor dolayısıyla medya silahıyla saldırıyor
3.Anadolu Kardeliği sadece lafta. Artık Anadolu ekipleri de biraz güçlenince kendilerini birşey sanıp bizleri yani Abi lerini çekemiyor
4. Lideri yenmek lidere çelme takmak her takımın prestijini arttırır

Meyve veren ağaç taşlanır durumu yani.Alışmamız lazım ve bu tür durumlara sahada ve trübünde en iyi cevabı verip söyledikleri lafın altında ezmeliyiz. Şimdi soruyorum kayseri bizim stada gelse ve alt sıralarda olsa; aynı tezahüratı mı yapalım yoksa şampiyon olup ağızlarını açmamayı mı sağlayalım?Büyük bir klüp olarak her takıma cevap SAHADA verilmeli...

Mustafa Ayazoğlu
30.11.2008, 18:20
olamassin sampiyon lafina alisdik cokdan....
ama okadar dikkatli bakdiniz ve duyulan bir sey vardi bunuda galiba her kez kacirdi!!!

"Burasi Les Gibi Hamsi Kokuyor" Buna ne diyecegiz buna karsilik ne yazacagiz? artik dusmanimizi dostumuzu ogrenemediysek ne diyelim bir tir ekmek daha yememiz lazim hayden yemeye...:rolleyes:

"Burası leş gibi sucuk kokuyor" veya "Burası leş gibi pastırma kokuyor" denile bilir :)

Yanlız maçlara gittiğimde dikkat ettimde yenildiğimizde böyle söylüyorlar.. Yenildiklerinde sus pus oturuyorlar ağızlarını açamıyorlar..

Bu lafları taraftar olarak duymak istemiyorsak ya takım yenilmeyecek yada bizlerinde yeni sloganlar üretmesi gerek

l-m
30.11.2008, 18:23
bence bu tür şeylere alışmamız lazım artık... her takım bizi KIS-KA-NI-YOR.her takım bize ölümüne oynuyor.Neden mi?
1. yeni bir takım olmamıza rağmen çok ii gidiyoruz
2. istanbul ezikleri kötü bunun önüne geçemiyor dolayısıyla medya silahıyla saldırıyor
3.Anadolu Kardeliği sadece lafta. Artık Anadolu ekipleri de biraz güçlenince kendilerini birşey sanıp bizleri yani Abi lerini çekemiyor
4. Lideri yenmek lidere çelme takmak her takımın prestijini arttırır

Meyve veren ağaç taşlanır durumu yani.Alışmamız lazım ve bu tür durumlara sahada ve trübünde en iyi cevabı verip söyledikleri lafın altında ezmeliyiz. Şimdi soruyorum kayseri bizim stada gelse ve alt sıralarda olsa; aynı tezahüratı mı yapalım yoksa şampiyon olup ağızlarını açmamayı mı sağlayalım?Büyük bir klüp olarak her takıma cevap SAHADA verilmeli...

Güzel cevap.

+

Geçmiş yıllarda Özkan Sümer zamanında küme düşme tehlikesi yaşadığımız zamanlarda hemen bütün Anadolu stadlarında aynı tezahürat yapılıyordu : "Trabzon Kümeye!" Neden? Çünkü Anadolu kulüplerinin Trabzonspor'u yakalaması neredeyse imkansız, en kolayı Trabzonspor'u kendi seviyelerine çekebilmek. Bunu başarmak için de ellerinden geleni yapacaklar.

4-5 yıl önce Trabzon Kümeye diye bağıranlar şu anda o kümelerde toplanmış durumdalar, o nedenle takılıp kalmayalım.

Kervan yürümeye devam ediyor.

LİDERİZ! ZORUNUZA GİTSİN!

Mehmet
30.11.2008, 18:54
Fanatik taraftarların kendi takımlarına gaz vermek ve rakip takımların morallerini bozmak için yapılan ve aslında yakışık almayan bir destek biçimidir bunlar.. Tasnif etmiyorum tabiki..Kafaya takılacak değil bence. Bizim taraftarların da zaman zaman çok kötü davranışları olmadımı? Bizim taraftarlarımız yeterki her zaman Trabzonsporu desteklerken daima güzellikleri konuşulacak dillere destan olacak etkinliklere imza atmalıdır. Bu güzellikleri de yaşatma atağı bu sene başlamış durumda. Avni Aker deki Son Trabzonspor Sivas spor maçı bunun en güzel örneklerinden bir tanesi. Olumsuz hava şartlarına yağmura soğuğa rağmen tribünler tıklım tıklım dolu ve bordomavi renkler ile renga renk süslenmişti Avni Aker. Diğer kültürel etkinlikler de tabiki çok güzel olmuştu. Yeter ki biz bu güzel işleri güzel davranışları artıralım o zaman zaten coşku moral motivasyon her türlü devam ederken başarı da gelecektir.

Kayseri insanı aslında Trabzonspora gıpta ediyorlar, Sivas camiası da öyle bütün Türkiye de böyle herkes Trabzonspor’a gıpta heves ediyor. Ancak içlerine de sindiremiyorlar.. Ne oldu Bursa spor taraftarları Trabzon kümeye diye bağırmışlardı, ama kümeye düşen yine onlar olmuştu :) Trabzonspora düşmanlık yapıp rakibin rakibi dostumdur diyerek bizim rakiplerimizle iltifatlar için de olan bazı taraftarların kendi il takımları kümeyi boylamadı mı?

Trabzonspor ile uğraşanlar kıskananlar İstanbul takımlarına yalakalığı bıraksınlar kendi takımları ile ilgilensinler biraz.

Şu an tek derdim heyecanım, ligin ilk devresini puan farkı ile 1. bitirebilmek, inşallah istediğim ve istediğimiz gibi olur.

Son bir atasözü: Size taş atana siz ekmek atın.. Umarım biz de ekmek yerine goller atarız :)

Tahsin Armutcu
30.11.2008, 18:59
bence gayet yerınde bır baslık konusu.bazı spor sıtelerınde taraftarların bırbırlerıne yorumlarını okusanız cıldırmamak ıcın kendınızı zor tutarsınız.bızım yazdıgımız cevaplar nedense yayınlanmıyor o ayrı.bence bu kendını anadoluda zaneden ıstanbul usaklarına kendımıze yakısacak, kendımızı kucuk dusurmeyecek bır cevap vermelıyız

KÖKSAL AYDIN
30.11.2008, 19:09
Arkadaşlar ben de bu tür tezahüratların bilinçaltında biriken bazı düşüncelerden kaynaklandığını düşünüyorum.

Yani bunlar bilinçli söylenen sözlerdir.

Bu yüzden de bir arkadaşın belirttiği gibi genelleştirilerek çok manalı bir pankart yapılıp asılabilir.

Bu pankart bazı Anadolu kulübü olan ama kafa olarak İstanbul uşaklığı yapanların kafalarını önlerine eğip düşünmelerini sağlayacak bir şey olmalı.

Mustafa Önder
30.11.2008, 19:19
Ben maçtaydım. Kapalı ve şeref tribünü tarafından yapılan el hareketleri kayserili taraftarların ....trabzon olamazsın şampiyon gibi son derece çirkef hareket ve tezahüratları Kayseri şehrine yakışmadı hiç.

Artık şunu anlıyoruz ki; Bursa, Kayseri, Sivas gibi ufak başarılarla kendisini tatmin eden takımlar, bizim rakiplerimiz olamaz zaten onları takmak çok çok yanlışş. Lütfen ciddiye almayalım.

tisan61
30.11.2008, 19:22
kayserililerden böyle bişey beklemezdim
çok ayıp ettiler
gerekli cevap verilmeli

murat
30.11.2008, 19:23
ya kusura bakmayin arkadaslar ama nezamandan beri kayserispor taraftara olmus? benim haberim olmadi bugune kadar boyle birseyin varligindan. Kayseri stadindaki ezik taraftarlari kastediyorsaniz onuda birakin kayserispora mal etmiyelim..

Cok komik bir durum ya, kayserispor ve taraftar ayni cumlede sarf ediliyor :) harbi gulmekten koptum biir durdursun beni ;)

KÖKSAL AYDIN
30.11.2008, 19:28
Az da olsa var olan bir şeyi reddedemeyiz.

Belki yarın öbür gün unutulur gider bu durum.Öyle de olacak ama bazı şeyleri biz görmezden gelirsek her yapanın yanına kar kalır.

En ufak bir tezahüratta biz cezayı yiyip oturuyoruz.Her kesin yanına kar kalıyor.

İsmail ALİOĞLU
30.11.2008, 19:28
Böyle olayların unutulmaması için plan yapmak bence büyüklüğümüze gölge düşürür. Onların bu hareketi bizim ne kadar büyük olduğumuzun kanıtıdır.
Ajanssporda görüyoruz bursa kayseri ve sıvaslıların 'Trabzon hariç Şampiyon anadoludan' diyip forza anadolu diyenler bizi çekemeyenlerdir. dedikleriyle çelişkiye düşenlerdir. Bizim bunları kaale almamamız gerekir. yoksa onlarla aynı seviyeye girersen Büyüklüğümüzün ne anlamı kalır..

hüseyin1975
30.11.2008, 19:29
Bunlar degilmiydi öyle 1 Haftada sadece 2 Kombine satan:p
Basin sözcüleri Haftalarca Basina Kombine satamiyoruz diye dert yanan:p

Bunlarin Taraftarligi bu kadarlik isde.
Ciddiye alip onlari yüceltmeye degmez.

Capsiz gelmisler, capsiz gidecekler:D

Varlıbaş61
30.11.2008, 19:32
hey gidi günler
hiç unutmuyorum
bjk ile çekişiyoruz şampiyonluk için..yılını hatılamıyorum ama...
kayseri kendi sahasında bjk ile oynuyor
ve kayserili taraftarlar kocaman bir Trabzonspor bayrağı asmışlardı tribünde..ve şampiyon Trabzon diye bağırmışlardı
ve o maçı 1-2 kaybetmişlerdi.

nereden nereye...
bugünlere nasıl gelindi, neden böyle oldu, iyi analiz edilmeli bence..

bizi çekemeyenler de anten taksın bu arada:D

Emre7
30.11.2008, 19:32
pastırma zihniyetliler.. şeftali beyinliler.... uğraşmayalım elin saflarıyla...
olsunlar şampiyon 6 kere gelsinler sonra konuşsunlar...
20 bin kişilik stad doılduramazlar biz taraftarız derler ...

Mert67
30.11.2008, 19:36
ya kusura bakmayin arkadaslar ama nezamandan beri kayserispor taraftara olmus? benim haberim olmadi bugune kadar boyle birseyin varligindan. Kayseri stadindaki ezik taraftarlari kastediyorsaniz onuda birakin kayserispora mal etmiyelim..

Cok komik bir durum ya, kayserispor ve taraftar ayni cumlede sarf ediliyor :) harbi gulmekten koptum biir durdursun beni ;)
Tebrikler Murat ağbi.:alkış::alkış:

Erdal
30.11.2008, 19:38
gs golü yedi. Mevzu derin bir mevzu. maç bitsin karıştırırz kazanı biraz :) Sinirlenmeden konuşabilrisek tabii...

Varlıbaş61
30.11.2008, 19:39
gs maçında hakem devreye girdi
kırmızı kart verdi tozo ya
sizin gibi hakemlerin..........

hüseyin1975
30.11.2008, 19:40
gs golü yedi. Mevzu derin bir mevzu. maç bitsin karıştırırz kazanı biraz :) Sinirlenmeden konuşabilrisek tabii...

Bizim bazi taraftarimizda herkesin yendigi antepe yenildik falan der ama rakiplerin halini görmez.

EN BÜYÜK TRABZONSPOR!!

Erdal
30.11.2008, 19:40
hakemler...

Emre Emiroğlu
30.11.2008, 19:41
unutulmaz dediğimiz bir çok şey unutuluyor. Neden bu olayı bukadar abarttık anlayamıyorum. Neden bu kadar zorumuza gitti bunuda anlayabilmiş değilim..

Benim tek anlayamadığım bizim Avni Akerde yaptığımız en kücük argo tezahuratta bile sesi kısan Lig TV neden kayseride müdale etmedi ?

Mustafa Önder
30.11.2008, 19:41

tozo kırmızı gördü şerefsiz hakem bu kadar acımasız işte adamlar

Erdal
30.11.2008, 19:42
Yahu bu heriflerin çocukları yokmu? Nasıl oğlum yalan söyleme kızım hırsızlık kötüdür diyebiliyorlar. La havle vela....

İsmail Alkan
Lidersin, tabiiki hedefte sen olacaksın,başka kim olacaktıki :)
Takılmaya,takılıp yorum yapmaya bile değmez...
Neyi konuşuyoruz ? Futbolu,madem futbol konuşuyoruz kayseriyede en güzel cevabı sahada verecektik.gerisi boş..

Birde madalyonun diğer yüzü var,acaba bizde hiçmi kabahat yok,neden bütün anadolu takımları bize düşman acaba..

Ben şu "Trabzonspor anadolunun ağabeyisidir" söyleminden birşey anlamıyorum,biz anadolunun ağabeyiysek,bizim ağabeyimiz kim oluyor...

Futbolu illere indirgediğimizde hiçbir il bir diğerinin ağabeyi değildir,her ilin kendine özgü özellikleri,üstünlükleri vardır.
Bir ili/takımı kucaklamak,ona "ben senin ağabeyinim ha" sözüyle başlanırsa bu kucaklama veya kardeşlik kavramı değil,kendi üstünlüğünü ona peşinen zoraki kabul ettirme anlamı taşırki,bunu kimse kabul etmez,aksine bunu dediğimiz insanları rencide ederiz.

Şöyle bir empati yapalım, fener çıksa deseki,"Trabzon anadolunun,bende Trabzonun ağabeyisiyim" acaba bu söylemi hangimiz kabul ederiz...

Bu ağabeylik kavramıdır bence diğer anadolu takımlarını kendimize düşman eden..

Konu itibariyle çok takıldıksa kayseri avniakere geldiği zaman kendimize yakıştırabilirsek eğer,bizde kayserililere "......kayseri ne zaman oldun şampiyon" der rahatlarız...

Önümüze bakalım,arkamıza değil....

Mustafa Ağaoğlu

O hıyarlar kendilerine baksın biraz...
http://www.youtube.com/watch?v=rCWmrCh0LWM
Kopucaksınız...

KÖKSAL AYDIN
30.11.2008, 19:44
Ben de Kayseri'de Kayseri'yi 6-5 yendiğimiz maçı hatırlıyorum.
Kayseri küme düşmeye oynuyordu.İlk yarı kaç gol attık hatırlamıyorum ama "burası önemli:
bizim taraftarımız devre arasında bizim soyunma odamıza dalmıştı.Futbolcularımıza bayağı bağırmış ve Kayseri'ye yenileceksiniz diye tutturmuşlardı.Ama maçı yine de 6-5 almıştık.

Dediğiniz gibi nereden nereye...

hüseyin1975
30.11.2008, 19:44
Kayserispor'da, ligin başlamasına az bir süre kalmasına rağmen satışa sunulan kombine biletlerden sadece 5 tane satıldığı bildirildi.

muahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahahaha

Taraftar ve Kayserispor: ILGINC!!!

Mustafa Önder
30.11.2008, 19:45
Maçta gördük fotoğraflarını da çektik Kayserili taraftarlar üstlerinde gs polarıyla geliyor maçlara :D

hüseyin1975
30.11.2008, 19:47
Kopucaksınız...

çççççççççççç

Biraz daha calisirlarsa kolbasdiya yaklasabilirler çççççç

Ulan bunlar hepden dandik bea

muahahahahahahahahahah

KÖKSAL AYDIN
30.11.2008, 19:47
Kopucaksınız...

Bu videoyu önceden izlemiştim.Çok komik gerçekten.Ama alttaki yorumlarda da çekişme devam ediyor galiba.

hüseyin1975
30.11.2008, 19:48
Bu Basligi sevdim vallahi çççççç

Bence Basliga seftalileri ve yigidoslarida ekleyelim çççççç

Ay ölecem vallahi çççççç

Burçak
30.11.2008, 19:49
Kopucaksınız...

bu manyaklar ne yapıyo ya ççç ççç

mashal61
30.11.2008, 19:49
Yönetim bilindiği gibi bütün takımların kafilelerini çiçek vererek karşılıyor. Yönetime taraftar olarak mail atalım ve kayseri kafilesinin çiçekle karşılanmamasını isteyelim.

KÖKSAL AYDIN
30.11.2008, 19:52
Videoda sonradan oyuna giren turunculu dallama da bir alem.

ismail tüfekçi
30.11.2008, 19:54
bazı anadolu takımlarının derdi aslında bizim büyüklüğümüz değil onların derdi naklen yayın gelirindeki trabzonun aldığı büyük para yoksa onların derdi büyüklük değil

Emre Emiroğlu
30.11.2008, 19:54
Bu herifler beyin özürlü olmalı :)

Erdal
30.11.2008, 20:08
Kayserispor'la geçmişte hep iyi ilişkilerimiz olmuştur. Bu arada iyi ilişkiler deyince elbette saha dışından bahsediyoruz. Saha içinde Sebat'la bile girmedik öyle muhabbetlere çok şükür ....

Kayseri tribünlerinin küfür içeren tezahüratları ayıp olmuştur. Ayıp ettiklerini düşündüğümüzü bilmeleri gerekir. Ben ayıp ettiklerini kendi çapımda duyurmaya çalışacağım. (Hamsili tezahürat bence espritüel keşke tribünlere böyle dokundurmalarla yetinse)

Bu arada tam onların "Burası Kayseri burdan çıkış yok" tezahüratının ardından bizimkileri "Bize her yer Trabzon" u çok güzel gitti. Çok da hoş oldu.

...Olamazsın şampiyon kısmına geri dönecek olursak. Kayseri tribünlerinin önemli bir kısmı gs lidir. Bununla beraber 2-3 bini Stadyumda olmak üzere "sadece Kayserispor u tutuyorum" anlayşını yerleştirmeye çalışan bir kitle yok değil. İstanbul takımlarına bize yaptıklarının çok daha fazlasını yaptıklarından emin olabilirsiniz. Ama yine de o tezahürat çok kötü bir seçimdi. Tıpkı geçen sene Sivaslıların seçimi gibi. Unutmayalım bunu elbette. Bize ayıp edeni unutmayalım. Ama aynı yöntemlerle cevap vermeyelim. Ve ne olur düşünelim niye böyle diye....Zira tek taraflı olmuyor bu işler....En sevdiğim Anadolu takımı olan Eskişehir de de duyabiliriz benzer şeyleri. Sebepleri üzerine kafa yormak lazım. Ve tıpkı memleket meselelerinde olduğu gibi " bizim bizden başka dostumuz yok" vari sloganla topu taca atmayalım :)

Fatih Kuloğlu
30.11.2008, 20:10
Yerinde bir başlık olmuş

Adem Erdoğan
30.11.2008, 20:15
Bu ligde Denizli ve Kayseri'ye karşı sempatim vardı.
Kayseri taraftarı öldürdü bu sempatiyi.Sanki biz olamazsak kendileri şampiyon olacaklar.
Leş gibi hamsi kokuyormuş.
Ula leş gibi pastırma kokacağına kurban olun hamsinin kokusuna.:D

95-96 sezonu kayseri-fener maçını hatırlıyorum tribünlerde kayseriden çok Trabzon bayrağı vardı.
Çok ayıp ettiler.

logitech
30.11.2008, 20:21
şimdi bir dakika bende kayseri lafını duymak istemeyenlerdenim ama bu üç kağıtçı pastırmacılar " ... olmazsın şampiyon" diyorlar.

peki biz onlara ne diyeceğiz ? adamların bir ünvanı, elle tutulur hiç bir başarıları yokken biz koskoca TRABZONSPORLULAR ne diyeceğiz onlara ?

bu kadar aşağılara bakmak yakışmaz bizlere.

demirel
30.11.2008, 20:25
cimbom penaltıda attı ,ohhh :D 2-1 ne güsel dünya

Özge
30.11.2008, 20:31
Kayserispor'a 2-3 seneden beri uyuz oluyorum.Taraftarları da her maç yapıyor zaten böyle şeyler.Artık cevap verilmeli şunlara.

orhan42
30.11.2008, 20:32
İstanbullu ablalarına gösterdikleri höşgörüyü-taraftar olarak diyorum.Yoksa futbol takımı çok canlarını yaktı sağolsunlar- nedense bize gösteremiyorlar.Gaziantep taraftarının hamsili tezahüratları hala kulaklarımda.Veya geçen sezon Trabzon kümeye çığlıkları..Yani sadece Kayserili bastırmacılara yüklenmemek lazım.Diğerleri onlardan farklı mı sanyorsunuz...

Bulut61-34
30.11.2008, 20:41
Kayseri taraftarı bu tezahüratı hakemin saçmalamalarından sonra yapmıştır. Kısmen anlayış gösterilebilir. Hakemlerin böyle tavırları bizim antipatik olmamıza sebep olabiliyor. Bunda her ne kadar kabahitimiz olmasa da olay bu.

Kayseri ile düşmanlık doğurmaya gerek yok. Sivas için de aynı şeyleri yapıyoruz. Onlar yanlış yapıyor ama bizim de hiç kabahatimiz yok mu?

Aslında kabahatimiz yok ama bu gruplarla kan davasına girmek yerine daha aklı-selim şekilde yaklaşsak olaya ve onları utandırsak daha iyi değil mi?

Bulut61-34
30.11.2008, 20:47
Kopucaksınız...

Adamlar komik ama bu şekilde ifadeler çok yanlış arkadaşlar.

Ya bazen hakkaten utandırıyorsunuz bizi.

Böyle yorumlar ayıp kaçmıyor mu?

selimatal
30.11.2008, 21:02
Benim asıl merakla beklediğim şey, 33.000 kişilk yeni stadlarında bu sayıda taraftar "devede kuyruk" gibi görünmesi.:)

Para ve refahın şımarttığı ukala bir zümre var Kayseri'de. Ama iyisi de çok iyidir, insandır.

Asıl önemli olan, Kayseri yönetiminin TS yönetimiyle oldukça iyi ilişkiler içerisinde olması.

Denizli ve Kayseri taraftarları şu ana kadar oynanan maçlarda gözümüzde küme düştüler. Başta Konya olmak üzere bir çok Anadolu kentinde ise TS a karşı çok belirgin bir sempati patlaması olduğunu gördük. Şampiyon olur ve bu sevinci Anadoluyla paylaşmayı becerirsek, artık her gittiğimiz yerde ayakta alkışlanacağımızdan emin olabilirsiniz.

Özellikle Eskişehir taraftarları (çok büyük bir bölümü) TS a şampiyonluk yolunda gönülden bir destek veriyor. Hepsinin ortak özelliği Anti-İstanbul oluşları. EsEs maçında onlara bir tribün güzelliği yaparsak, müthiş bir kardeş takımımız olacaktır. Sezon sonu sevinçleri de paylaşılarak daha da büyür.

TS Allah'ın izniyle şampiyon olduğunda tüm Anadolu ayağa kalkacaktır. Şu anda çatlak ses veren bazı çapulcular bile...

Bu arada gerçek TS lu Tolunay Hocayı alnından öpüyorum.

Erdogan
30.11.2008, 21:09
Kopucaksınız...

you tube de yazilan herseye hemen inanacaksak ohoo,

1. bu video kayseride cekilmemis
2. orda beyin özürlüleri icin bir gece düzenlenmis, kendilerine göre eyleniyorlar.

yani akilli bir insan kayserilide olsa bu kadar dandik oynayamaz.

Erdal
30.11.2008, 21:11
Ayıp ettiler, ayıp ettiklerini yeni bir ayıba sebebiyet vermeden hatırlatmak ve onları mahçup etmek lazım...Bence oldular bile...

My
30.11.2008, 21:12
Zorla adamları (Sivas, Kayseri vs...) kendimize muhattap ediyoruz. Denizli'de febe şampiyonluğu kaybedince horoz seslerinden geçilmediydi. Bunları diğerlerine de yapıyorlar. Bize de. Ama nedense sadece biz gereğinden fazla kale alıp zorla kendimize muhattap kıldırıyoruz. Zorla onların kategorisine inmeye çalışıyoruz. İti köpeği bıraktık ta (İstanbul) farelerle uğraşmaya başladık. Yakışmıyor bize ve büyüklüğümüze bence.

cngz
30.11.2008, 21:13
anadolu takımlarının bizim yanımızda olması gerekirken taraftarlırınında tabi... ne yaptık onlarada bizi boyle cekemiyolar...

ne mi yaptık kardeş, bak anlatayım haddimce... yıllar önce sezonun son maçımıydı, sondan bir önceki maçımı neydi, öyle bir hafta işte. kayseri kaybederse ligden düşecek ve o maç bizimleydi. biz maçı 6-5 kazandık, kayseri ligden düştü, onların derdi bu. istiyorlardıki o zaman, trabzon bize yatsın, maçı versin bizde ligde kalalım. ama bilmiyorlardı bir ankaragücünün galatasaraya (8-0) yaptığını trabzonspor hiçbir takıma yapmazdı, trabzonspor bu şekilde şikeyle maç vermezdi, onlar bunu bilmiyorlardı. ligde kalmaları için trabzonspordan iyi oynayıp kazanmaları gerekiyordu, sandıkları gibi değil. işte bu yüzden bize düşman oldular, trabzonsporu kendileri ve malum ezikler gibi sanıyorlar.

biz öyle maç vermeyiz, kazanmışsak iyi oynayarak kazanmışızdır, masa başında değil. zira öyle maçlar alsaydık 24 yıl boyunca şampiyonluğa hasret kalmazdık.

biz ne fener, ne gs, ne bjk nede diğer hedefsiz, amaçsız takımlardan değiliz, biz TRABZONSPOR'uz, biz öyle şeyler yapmayızz......

Tolga Okumuş
30.11.2008, 21:14
Benim asıl merakla beklediğim şey, 33.000 kişilk yeni stadlarında bu sayıda taraftar "devede kuyruk" gibi görünmesi.:)

Para ve refahın şımarttığı ukala bir zümre var Kayseri'de. Ama iyisi de çok iyidir, insandır.

Asıl önemli olan, Kayseri yönetiminin TS yönetimiyle oldukça iyi ilişkiler içerisinde olması.

Denizli ve Kayseri taraftarları şu ana kadar oynanan maçlarda gözümüzde küme düştüler. Başta Konya olmak üzere bir çok Anadolu kentinde ise TS a karşı çok belirgin bir sempati patlaması olduğunu gördük. Şampiyon olur ve bu sevinci Anadoluyla paylaşmayı becerirsek, artık her gittiğimiz yerde ayakta alkışlanacağımızdan emin olabilirsiniz.

Özellikle Eskişehir taraftarları (çok büyük bir bölümü) TS a şampiyonluk yolunda gönülden bir destek veriyor. Hepsinin ortak özelliği Anti-İstanbul oluşları. EsEs maçında onlara bir tribün güzelliği yaparsak, müthiş bir kardeş takımımız olacaktır. Sezon sonu sevinçleri de paylaşılarak daha da büyür.

TS Allah'ın izniyle şampiyon olduğunda tüm Anadolu ayağa kalkacaktır. Şu anda çatlak ses veren bazı çapulcular bile...

Bu arada gerçek TS lu Tolunay Hocayı alnından öpüyorum.

Eskişehir'e Avni Aker'de ki maçta bence de bir kıyak geçmeliyiz. Tabi ki taraftar açısından. Hatırlarsanız,95/96'da şampiyonluğun gittiği sezonda,son maça Eskişehirspor "gönüllerin şampiyonu Trabzonspor" pankartı ile çıkmıştı..

Konuya paralel olarak şunu belirtmek isterim.Ben aşağı yukarı 10 sene Çanakkale'de yaşadım.

Tribünlerin durumu şuydu; Asla ve asla ilk takımları Çanakkale Dardanelspor değildir.Eğer normal bir Anadolu takımı gelirse herkes Ç.Dardanel'i tutar,eğer Fenerbahçe gelirse bütün Beşiktaş'lılar,Fenerbahçe'liler,Trabzonspor'lular Dardanel tarafına,Galatasaray gelirse,FB,BJK,Trabzonspor taraftarları Dardanel tarafına.. diye gider.Aynı şey BJK ve Trabzonspor içinde geçerli.

Tabi aslında bu olay Trabzonspor için çok fazla geçerli değil di,çünkü diğerlerine göre çok az sayıda taraftarımız vardı orda.

Aynı şekilde Kayserispor maçında da stadyumdaki taraftarlar BJK,FB,GS taraftarı olduğundan böyle şeyleri normal karşılıyorum.

Bide işin şu tarafı var;açıkcası en son " ... Trabzon olmazsın şampiyon" tezahuratını 5 sene önce duymuştum. O arada geçen sürede "Trabzon kümeye" lakırdıları daha fazlaydı.Bu bile bir gelişme bana göre ;)

Mustafa Ağaoğlu
30.11.2008, 21:15
Adamlar komik ama bu şekilde ifadeler çok yanlış arkadaşlar.

Ya bazen hakkaten utandırıyorsunuz bizi.

Böyle yorumlar ayıp kaçmıyor mu?

Burası Leş Gibi Hamsi Kokuyor, denirken hiç utanmadın mı ?

Cem Zırıh
30.11.2008, 21:16
mac bitti gecmis olsun dedigimiz icin bu gunlere geldik zaten dimi :)

Erdogan
30.11.2008, 21:16
Eskişehir'e Avni Aker'de ki maçta bence de bir kıyak geçmeliyiz. Tabi ki taraftar açısından. Hatırlarsanız,95/96'da şampiyonluğun gittiği sezonda,son maça Eskişehirspor "gönüllerin şampiyonu Trabzonspor" pankartı ile çıkmıştı..

Nasil bir kiyak ? Ne manada ?

My
30.11.2008, 21:25
Kayseri'de bir dönem profesyonel futbolculuk yapmış arkadaşım var. Adam sahaya çıktığında tribünlere bakıp piknik yapanları görüp park bahçe gezmesine gitmiş edasındaki taraftarını anlatırken hala dalga geçer. Biz ise bu İstanbul sempatizanlarını zorla kendimize muhatap kılmak için kıvranıp duruyoruz. İşin kötüsü yavaş yavaş muhattapta olmaya başladık. Kayseri bizimle ne futbol ne de taraftadar nezdinde muhatap dahi olamayacak kapasitede bir takımdır. Camiya demiyorum bile. Bütün bunları göz ardı edip hala Kayseri, Sivas demek bence koskoca Trabzonspor'a büyük haksızlık.

Tolga Okumuş
30.11.2008, 21:28

Misal,maçtan önce yada sonra Eskişehir'i tribünlere çağırabilirz.

selimatal
30.11.2008, 21:28

Evet bak o sezonu unutmuştum. Sadece o da değil. Bundan 35 sene evvel Eskişehir tribünlerinde tek rakip takım taraftarı olmazdı. Gidemezdiler. O tribünlerde ilk oturan deplasman takımı taraftarı efsane yıllarımızdaki TS taraftarı olmuştur. Hem de 5-6 bin kişiyle. Hem de horon teperek.

Eskişehir eskiden beri TS a en çok sempati duyan kentlerin başında gelir.

Eskişehir takımı tribünlere çağırılır, TS takımı da "efsane EsEs leri her zaman süper ligde görmek istiyoruz" gibi bir pankartla çıkar sahaya. Yeter de artar bile. Sonra belki de ligin şampiyonunun belirleneceği sondan 2. maçta Eskişehirde TS un nasıl karşılanacağını hep beraber şaşkınlıkla görürüz.

Seviyorum EsEs leri.

alper*
30.11.2008, 21:30
arkadaşlar şimdi de kayserisporluları mı kafaya taktık =)

cngz
30.11.2008, 21:35
arkadaşlar şimdi de kayserisporluları mı kafaya taktık =)

yok kardeş kimse takmış değil, onların acıları varmış, onu dile getirdiler maçta, seviyelerine göre:))

mehmetdoğan
30.11.2008, 21:38
kayseri bizim rakibimiz değil affetmek büyüklüktendir.Allah onları ıslah etsin inşallah

aggressors
30.11.2008, 21:38
çok gerekli bir başlık kimin ne olduğunu ve ne yaptığını asla unutmamak lazım...herşey cevabını bulacaktır emin olun..bize 1 gelene biz 2 gideriz..herkes haddini bilecek...

İlyas Özdemir
30.11.2008, 21:43
Kayserililerin tavırlarını bir köşeye not edelim ama kafayada fazla takmayalım
zirvede kaldılça bu tür sloganlarla daha çok karşılaşacağız

POYRAZ
30.11.2008, 21:51
Arkadaslar, ne zaman sampiyonluga oynasak böyle seyler oluyor. Kayserispor kendi serefsizligini belli etmistir ama böyle kücük insanlarla ugrasirsak onlari adam yerine koymus oluruz bana göre. Bir kac sezon önce sampiyonluga oynarken, 95 - 96 sezonunda bu tür seyler hep vardi ama önümüzdeki haftalara konsantre olmaya calissak bana göre daha iyidir. Kayserispor taraftari kendi yaptigi serefsizlikten belki utanc duymaz ama bunlara en iyi cevabi Trabzon'da verelim. At kuyrugunda bit gibi yasayan kücük insanlar.

Adnan Çepni
30.11.2008, 22:03
Kayseride hiç f.b. olmazmı? Yatırgamamak lazım, meyve veren ağacı herkes taşlar.

TolgaTopçu61
30.11.2008, 22:05
Kayseri taraftari bir serefsizlik yapti da ama LigTv bu küfürü neden kesmedi cok merak ettim?

Cafer Bulur
30.11.2008, 22:05
It ürür,kervan yürür diyorum baska da birsey demiyorum bu konu hakkinda.

magicyattara
30.11.2008, 22:07
Üniversite hayatımın geçtiği şehir Kayseri.
Trabzonda son derece aktif bir gençken,hayatıma kabus gibi çöken şehir Kayseriye okumaya gittim.Tam 5 yılım bu şehirde geçti.
Trabzondayken okul,dersane ve amatör olarak futbol oynadığım takımın idman,maç trafiğinde geçen eğlenceli hayatım bu şehirde o kadar durağanlaştı ki okulu bile bırakıp gelmeyi düşündüğüm zamanlar oldu.
Çok sıkıcı bir şehirdir Kayseri.
O kadar da futbola uzaktır.
Hiç bir sokağında futbol oynayan çocuklara rastlayamazsınız.Sosyal aktivite sıfırdır.Sivas caddesinde aşağı yukarı boşuna gezer durursun.
Trabzondan kalma maça gitme alışkanlığımı orada da devam ettirmek için kaç kere Kayserispor'un maçlarına gitmişimdir,tribünlerde benim gibi bir kaç enayiyle,o soğukta maç seyretmişliğim vardır.
Okulda futbol denince akla ben gelirdim.(Mühendislik Fakültesinin has sol açığı).
İyi futbol oynardım.
Hatta futbolculuğumun okulu bitirmemde büyük etkisi oldu.:)

Yani Kayseriyi iyi bilirim sözün kısası.:)
Kayseride asla bir futbol altyapısı gelişemez.
Sokağında futbol konuşulmayan bir şehirde ne kadar futbolcu çıkabilir ki.
Kayseri bu yıllarının kıymetini bilsin,görüp görecekleri budur.

Fazla ciddiye almaya gerek yok.
Pankart hazırlamaya hiç gerek yok.

Bulut61-34
30.11.2008, 22:14
Biz bu kafayla gidersek Eskişehiri de kendimize düşman ederiz. Aynı Sivas, Kayseri, Antep, Bursa, Samsun....Van'ı düşman ilan edip, düşmanlığı daha da körükledikçe ne kazanacağız bilmem.
Aynı şeyi siyaseten de yapıyoruz. İran düşman, Yunanistan düşman, Suriye düşman. Düşman olmak yerine dostluk kurmaya çalışsak daha iyi olmaz mı? Hangisi bize daha yarrlı olur söyler misiniz?

SARI61
30.11.2008, 22:15
renkdaşlar aynı şeyleri bursa maçındada yasıcaz nıyemı ben bır senesı bursaya maca gıttım o zman trabzonumuz 7 mac ust uste kazanamamıstı cok kotuyduk bılet bulamadık bızde gıttık bursa seyırcısının arasına hemde teksaalıların oldugu yerde mac ızlemeye basldık adamlar 2-0 yaptı burası leş gibi hamsi kokuyor dıye hep bır agızdan tarbzon kumeye dıye bagırdılar manzara karsısında donduk kaldık nefret ettım bursalılardan bu olaydan sonra bu ne kın dedık

uzungöllü
30.11.2008, 22:16
Eskişehir de geçirdiğim 4 yıl boyunca Es Es lilerin(bir çoğunun) ne kadar gerçek Anti-İstanbul konusunda tutarlı olduğunu anladım... Es Es bize her zaman yakın bir kulüp olmuştur çünkü hem Trabzon da hem Eskişehir de öncelik sadece kendi takımlarına aittir... 3 eziklerin porsuk çayına atılması Eskişehir de gelenektir ve kolay kolay kimse ezik formsıyla dolaşamaz ancak biz formalarımızla çok rahat dolaşabiliyorduk...

Sonuç olarak Eskişehir Anadolu YILDIZI biz Anadolu EFSANESİ yiz... Efsana ye yakışan da saygı duyana sevgi sun...

Cafer KILIÇSOY
30.11.2008, 22:21
Aslında bunun tek bir anlamı vardır. ''Neden biz değilde Trabzonspor''. Yıllardır bulundukları, yaşadıkları şehrin takımına zerre kadar menfaati olmayan, sahip çıkmayan, buna karşılık bunu başaran camiayı çekemeyen, hazmedemeyen taraftar profili! Aslında bizi çekemedikleri için küçük görme adına harcadıkları enerjiyi birazda taraftarı olduklarını zannettikleri takımları için harcasalar en azından bu durumda olmazlardı. Geçenlerde Tolunay Kafkas'ın bir demecini okudum; ''Biz Fenerbahceyi, Beşiktaşı yendiğimiz günün ertesi sokakta insanlar bize 'Neden bizim takımı yendiniz' gibilerinden laf atıyorlar'' diyor. Daha neyi tartışıyoruz ki.

pReN@_61
30.11.2008, 22:21
Çok pişman olacak kayseri taraftarı çook.

POYRAZ
30.11.2008, 22:26
Geçenlerde Tolunay Kafkas'ın bir demecini okudum; ''Biz Fenerbahceyi, Beşiktaşı yendiğimiz günün ertesi sokakta insanlar bize 'Neden bizim takımı yendiniz' gibilerinden laf atıyorlar'' diyor. Daha neyi tartışıyoruz ki.
Buda Kayserispor taraftarinin ne oldugunu gösteriyor. Sattiklari kombine sayisi 8 miydi neydi. Isleri gücleri Istanbul takimlarina yalamalik yapmak. Illaki yalamalik yapacaklarsa gelsin bize yapsinlar. Tekrar ediyorum "Bu tip insanlar at g.tünde yasayan bit gibidirler"

Burçak
30.11.2008, 22:33
.....
Geçenlerde Tolunay Kafkas'ın bir demecini okudum; ''Biz Fenerbahceyi, Beşiktaşı yendiğimiz günün ertesi sokakta insanlar bize 'Neden bizim takımı yendiniz' gibilerinden laf atıyorlar'' diyor. Daha neyi tartışıyoruz ki.
Tolunay Hoca Teşhisi koymuş zaten:)

http://www.ofsaraykoy.com/tspor/images/1994-95.jpg

A.Gökhan AKIN
30.11.2008, 22:35
Ah umut ah ataydın o penaltıyı da görecektim ben o zaman

Selman
30.11.2008, 22:36
Arkadaşlar, tamam Kayserispor taraftarına kızıyoruz da olayı Kayseri'liye çekmeyelim.Bizim aramızda da Kayserili olup Trabzonspor'u tutan arkadaşlarımız var.

Adnan Çepni
30.11.2008, 22:36
Üniversite hayatımın geçtiği şehir Kayseri.
Trabzonda son derece aktif bir gençken,hayatıma kabus gibi çöken şehir Kayseriye okumaya gittim.Tam 5 yılım bu şehirde geçti.
Trabzondayken okul,dersane ve amatör olarak futbol oynadığım takımın idman,maç trafiğinde geçen eğlenceli hayatım bu şehirde o kadar durağanlaştı ki okulu bile bırakıp gelmeyi düşündüğüm zamanlar oldu.
Çok sıkıcı bir şehirdir Kayseri.
O kadar da futbola uzaktır.
Hiç bir sokağında futbol oynayan çocuklara rastlayamazsınız.Sosyal aktivite sıfırdır.Sivas caddesinde aşağı yukarı boşuna gezer durursun.
Trabzondan kalma maça gitme alışkanlığımı orada da devam ettirmek için kaç kere Kayserispor'un maçlarına gitmişimdir,tribünlerde benim gibi bir kaç enayiyle,o soğukta maç seyretmişliğim vardır.
Okulda futbol denince akla ben gelirdim.(Mühendislik Fakültesinin has sol açığı).
İyi futbol oynardım.
Hatta futbolculuğumun okulu bitirmemde büyük etkisi oldu.:)

Yani Kayseriyi iyi bilirim sözün kısası.:)
Kayseride asla bir futbol altyapısı gelişemez.
Sokağında futbol konuşulmayan bir şehirde ne kadar futbolcu çıkabilir ki.
Kayseri bu yıllarının kıymetini bilsin,görüp görecekleri budur.

Fazla ciddiye almaya gerek yok.
Pankart hazırlamaya hiç gerek yok.

Çok güzel yazmışsın, bizde Gökhan ÜNAL'ın topu bizde öğrenmeye çalışan futbolcu olduğunun tarifini yapmıssın. Futbolu yeni yeni öğrenmeleri çok güzel, gelecek için Türk Milli Takımı için bakalım neler yapabilirler. Bunların yaptığı tezahüratları gaale almamak lazım, yoksa onların seviyesine ineriz.

Cafer Bulur
30.11.2008, 22:39
Bu basliga yazmayacaktim ama dayanamadim.
Kayserisporun taraftarlari var miydi?
Ben kayseri stadinin istanbul takimlariyla mac yaparken doldugunu görüyorum.Nedeni de malum zaten.

Cafer Bulur
30.11.2008, 22:42
Biz 6 kere sampiyon olduk.
Ya siz ?Dogru, bugün isim degisikligi sayesinde süper ligdesiniz.

Murat Keçeci
30.11.2008, 22:42
nede olsa renklerı sarı kırmızı alaycılık kendini beğenmişlik damarlarında var duymamazlıktan gelmek lazım bunları

Muhammet
30.11.2008, 22:43
Arkadaşlar, tamam Kayserispor taraftarına kızıyoruz da olayı Kayseri'liye çekmeyelim.Bizim aramızda da Kayserili olup Trabzonspor'u tutan arkadaşlarımız var.

Kesinlikle, buna dikkat etmeliyiz.

Eleştirmemiz gereken, Kayserispor'a karşı duruşları ya da olmayan duruşları.

Mustafa K. Demirbaş
30.11.2008, 22:47
demek iyice korku salmışız ki artık o tezahüratlar yapılıyor ama boşuna nefes yoruyorlar onları takan kim

Burçak
30.11.2008, 22:55
Kayserili Ferbahçeliler Derneği ( ve eğlenceleri )
http://www.ajans50.com/haber/1031/Kayserili-Fenerbahceliler.html

Kayseri GS Store
http://www.rehber-turk.com/Alisveris_Merkezleri/Kayseri_GS_Store

Kayseri Beşiktaşlılar Derneği
http://www.tumgazeteler.com/haberleri/kayseri-besiktaslilar-dernegi-baskani-sadi-buyukkececi/?start=0

Yaaani Statyumda ileri geri zırlayan eziklerin hiçbiri gerçek Kayserispor taraftarı değil.
Alayı 3 ezikli. Rakip Trabzonspor olunca hepsinin sıkıntısı aynı ve bir araya gelebiliyorlar.
Arada kalan gerçek Kayserisporlularında sesleri kısık kalıyor ne yazıkki.

http://img73.imageshack.us/img73/9753/istittifakfk2fx5kj8.jpg (http://imageshack.us)

Yine Lideriz ve zoraki bir araya gelmek zorunda kalan Kayserispor taraftar görünümlü 3 eziklerdi o densizler....

Colakoglu
30.11.2008, 23:37
Sinek kücüktür ama mide bulandirir,biz yinede isimize bakalim.

SARI61
30.11.2008, 23:46
lıderlıgın keyfını cıkaralım bırakın kayserıyı o serefsızler bızı cekmeye dursunlar onların yerı bellı nasıl olsa sapıyon trabzonummmmmmmmm oooooooooooooooooooooooooooooo

Dursun Kaplan
30.11.2008, 23:50
Sinek kücüktür ama mide bulandirir,biz yinede isimize bakalim.

Aynen öyle.. ;)

ccd6167
30.11.2008, 23:51
ya futboldan anlamayan insanlari nıye kaale alıyrsunuz kı.bakın sıvaslılar fenerbhcelıler kayserılıler futboldan anlamaz almayın kaale sallayın ya ..

Gürkan
01.12.2008, 00:01
Diğer takımların maçlarında da onlar için şampiyon olamazsın tezahüratları ben duydum, diğerlerine denmiyora katılıyorum. Şu gerçek ki bir çk arkadaşın dediği gibi kayseride diğer büyük takımların taraftarları mevcut ve bizim maçta bağıran fb li kayseri gs maçındada bağırıyor. bjk li side fb yada gs maçında. bu tür lşüplerin yani gerçek tarafarı az olan seyircilerinin çoğunluğunun diğer büyüktakımların taraftarlarından oluşan takımların maçlarında daha çok duyacağız bu lafları.

krdnz
01.12.2008, 00:03
Kayseri taraftarı ikinci takım olarak kayseriyi desteklediği için bizim şampiyonluğumuzu hazmedemeyebilirler.3-4 Yıl önce gazianteple yaptığımız bir maçta gaziantep taraftarı da buna benzer tezahüratlar yapmıştı.Bunlara takılıp kalmamak lazım ama cevap vermeden de olmaz.Önemli olan tokat gibi bir cevap ...

Mustafa Ayazoğlu
01.12.2008, 00:15
Bi kere Türkiyede özde Kayserisporlu, Sivassporlu, Gaziantepsporlu, Ankarasporlu, Eskişehirsporlu, Kocaelisporlu, Bursasporlu diye bişe yok !

Her anadolu takım taraftarı mutlaka Galatasaray, Beşiktaş veya Fenerbahçe taraftarıdır..

Onun içindir ki biz en büyüğüz ve 6 kez şampiyon olduk, yine olacağız 7. yolda.. Hasetleri, kıskançlıkları bu yüzden.. Hiçbiri şampiyonluk yüzü göremeyecek Trabzonsporu bu yüzden çekemiyorlar..

Bırakın afkursunlar :)

En büyük TRABZONSPOR

bordoylamavi
01.12.2008, 00:18
şu başlıklara gerekli gereksiz ayrımı koymayı bırakalım artık. arkadaş bir knouya değnmiş görüşü olan yazar olmayan yazmaz. gereksizse zaten kendi kenndine altlarda kaybolur başlık. bu kadar cevap gedliğine göre de önmeli bir konu demek ki. şahsen bende ayıpladım onların bu tezahüratını. trabzon olmazsın şampiyon diyerek aslında bizim şmapiyonluğa nekadar yakın olduğumuzu göstermiş oluyorlar bir nevi. biz şaka bi yana takımı yerden yere vuruyoruz ki buna bende dahilim millet resmen bizden tırsıyor. biz bu beğenmediğmiiz halimizle böyleysek formda yattara umut gökhan ve olası yeni transferlerle kimbilir ne oluruz. kayseri taraftarına da şunu söyleyeyim biz şampiyon olamazsak siz bu kafayla hiçbişi olamazsınız.

mustafaction
01.12.2008, 00:19
neden unutacakmışız bu şerefsizleri yediremiyorlar işte ufacık trabzon şehrinin kayseriden büyük takımının olmasını

Kaya
01.12.2008, 00:29
Kayserispor taraftarı diye birşey yoktur...

Olsa olsa Fenerbahçeli, Galatasaraylı ve Beşiktaşlı Kayserisporlular vardır...

hsnkrcdg
01.12.2008, 00:40
umarım daha gittiğimiz nice deplasmanda da bu şekilde bağırırlar. Bunu duymak bile daha şimdiden şampiyonluğa en yakın takımın trabzonspor olduğunu onlara kabul ettirdiğimiz anlamına gelir.Daha bir yıl öncesine kadar anadolunun temsilcisi biziz diye bağıran taraftara biz bir kez bile olamazsın şampiyon diyerek bağırmamıştık. Çünkü bu taraftarla hiçbizaman bişey olamayacakları belliydi. Zenginin parası züğürdün çenesini yorduğu gibi, şampiyonluklarımız ve puanlarımız da şampiyonluktan uzak taraftarın çenesini yoruyor. İnş daha çok yorulurlar

Arif Timurcioğlu
01.12.2008, 00:43
Bırakın şu sarsukları biz işimize bakalım.

ÖmerFarukYılmaz
01.12.2008, 00:45
Yazık :)

Hüseyin Çümen
01.12.2008, 00:46
... trabzon olmassın şampiyon şanlıu istanbul olsun ozaman şampiyon ezikler sizi bende duyduğumda çok sinir oldum

Bahattin Aydın
01.12.2008, 00:48
Bunlar korkularının sesleridir.Biliyoruz bizi çekemiyorlar !!! O zaman anten taksınlar!!! TRABZONSPOR GERÇEĞİNİN VE TEHLİKESİNİN FARKINDALAR !!!

Bülent Şirin
01.12.2008, 00:57
Geçen sezon başında oynanan olaylı Sivasspor maçını takip eden günlerde gazetede şöyle bir yazım çıkmıştı. Bir göz atın isterseniz, belki kafanızdaki bazı sorulara cevap bulabilirsiniz:

Anadolu Trabzon(spor)'dan ne istiyor?

Epeyce bir şeyler istiyor. Türkiye'nin semirmiş vilayetlerinin takımlarının oynadığı statlardan yükselen "Trabzon kümeye!" avazeleri öyle rastgele seçilmiş bir slogan değildir. Gerçi bu sloganı kim telaffuz ettiyse 2. Lig'i boyladı ama sanırım uyuşturucu madde bağımlılığı gibi bir şey bu. Ne kadar zararlı olduğunu biliyorsunuz ama bir türlü vazgeçemiyorsunuz. Kulaklarımız bizi yanıltmadıysa son Bursaspor maçında yine bu sesleri işittik. Sonu hayır olsun inşaallah.

Trabzonspor'un altın yıllarını yaşadığı dönemlerde, belki Anadolu'nun Trabzon(spor)'la bir alıp veremediği yoktu, bilakis büyük bir sempati ve hayranlık besliyordu ona karşı. Çünkü Anadolu'nun hali her açıdan içler acısıydı, İstanbul da kendisine yıldızlar kadar uzaktı. Trabzonspor, onların gözünde bu büyük ezikliğin intikamını almıştı.

Sonraki on yıllarda Anadolu hem özellikle ekonomik anlamda büyük bir gelişme kaydetti, hem İstanbul'a göçler alabildiğine hızlanarak devam etti, hem de bu göçler sonucunda İstanbul ile Anadolu bir çeşit entegre oldu, aralarındaki bağlar kuvvetlendi. Bir ölçüde İstanbul Anadolu'laştı, Anadolu da İstanbul'laştı. İstanbul'a gelen Anadolulular iş güç sahibi oldular, dernekler vakıflar kurdular, önemli yerlere geldiler. Daha önceki yazılarımızda vurguladığımız gibi, Anadolu'nun herhangi bir yerinden İstanbul'a gelen bir vatandaş kolay kolay aç da kalmazdı açıkta da. Kültürel ve sosyal anlamda yabancılık da çekmezdi. Memleketinde ne varsa İstanbul'da da vardı artık.

Eh, Anadolu İstanbul karşısında eskisi kadar zavallı olmadığına göre, pastadan biraz daha fazla pay isteme hakkına da sahip olmalıydı. Aynı dönemde Trabzonspor eski başarılarından, Trabzon şehri de onların gösterdiği ekonomik gelişmelerden hayli uzak kalınca, pastadan alabilecekleri en kolay dilimin Trabzon(spor)'a ait olduğunu düşündüler. Trabzonspor'un havuzdan aldığı paranın miktarına mızmızlanmalarını, küme düşme hattıyla alakasının bulunmadığı bir dönemde bile "Trabzon kümeye!" sloganını bir hoş sada (!) gibi gök kubbeye salmalarını, Avni Aker'de “rakip futbolcu-sahaya giren sivil” ayırdetmeksizin tekme tokat dövecek cür'eti bulmalarını, BBP başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun belki de hayatında ilk kez futbolla ilgili "beyanat" vermesini, Vestel'in Manisaspor'u bırakmak için daha iyi bir bahane bulamamasını ancak bu şekilde okuyabiliriz.

Bursaspor maçından önceki günlerde, trabzonsporlist.org’da yazan ve Bursa’da yaşayan bir arkadaş “Bursa seyircisinin düşman gördüğü iki takımdan biri Trabzon” şeklinde bir ifade kullandı. Diğer takımın Beşiktaş olduğunu da cümle alem biliyor. Taraftarlar arasında geçen kavga gürültü bahanedir, Bursa Trabzonspor’dan başka bir de Beşiktaş’ı gözüne kestirmiştir. Neden? Çünkü Beşiktaş da Trabzonspor gibi F.Bahçe ve G.Saray’ın hayli gerisinde kalmıştır, havuz sistemine geçildikten sonra “100. Yıl hatırası” dışında şampiyonluğu yoktur.

Pekâlâ, madem bütün Anadolu kendisine yan gözle bakmaya başladı, şu vaziyette Trabzon(spor) ne yapmalıdır? Gayet basit: Dilinden en iyi anlayan hemşehrileriyle işbirliği yapmaya ve ittifaklar kurmaya çalışmalıdır. Bu da öyle zor bir şey değil, zaten altyapısı hazırdır, hazırlanmaktadır. Bakınız, Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (KASTOB), İstanbul Kadıköy’de 2003’ten beri "Karadeniz Haftası ve Şöleni" etkinlikleri düzenliyor. 1 Eylül Cumartesi günü de Trabzon gecesi vardı. Geceye katılan Maçkalı bir arkadaşın serander.net’te geceyle ilgili gözlemlerini aktardığı yazıdan alıyorum:

“Bu akşam Kadıköy’de Trabzonlular gecesi vardı. Horon hiçbir yere sığmadı, çok güzel mesajlar verildi. Kalabalıktan dolayı standlar dahil kaldırılmıştı, önce “bir toplantı var onun için standlar kaldırıldı” dediler, sonra ise “biz bile böyle bir kalabalığı tahmin etmiyorduk, iyi ki de kaldırmışız” dediler. Bir yandan tulumla Hemşin oynayanlar, alanda ise iki ayak, üç ayak, Ağasar, Akçaabat, Maçka, Tonya vs... Gözlerim dolmadı desem, tüylerim diken diken olmadı desem yalan olacak.

Anahtar kelime ise şuydu. Dernek başkanı Hasan Ekşi konuşmasında “Ben Rizeliyim, ancak Trabzonlu da sayılırım. Ben değilsem bile dedelerim Trabzonludur, çünkü biz cumhuriyetten önce Trabzon’a bağlı idik” dedi. Bununla da kalmadı, “Trabzonspor şampiyon olsa horona herkes katılır. Trabzonlular, siz zannetmeyin ki bu millet kutlamayı size yalnız yaptırır, bakın bu gece burada Rizeliler ile birlikte birçok hemşeriniz var...” diye devam etti. Bu konuşmadan sonra Hasan emice iyice coştu, Ramazan ayı için Kadıköy’ü Karadenizlilere tahsis ettiklerini açıkladı, “bu çok müthiş bir olay” dedi. Yani Kastob 40 gün daha orada, bu konuşmalardan sonra kendimi çok güçlü hissettim. Herkesin horon oynadığı, birlik olduğu geniş bir alan düşünün. Rüya gibiydi resmen, bu birliği gördükten sonra neden bazılarının bizim Rize ile düşman olmamızı istediğini anladım, çünkü birlikte çok güçlü oluyoruz, öyle ya, Ramazan ayı 30 gün alan sırf Karadenizlilerin oldu. Hayırlısı olsun, İstanbul’u almaya Kadıköy’den başladık...”

Aslında gayet serinkanlı bir insan olan bu arkadaşımızın heyecandan dolup taşan yazısı benim meramımı da pek güzel anlatıyor sanırım. Trabzon, Karadenizli hemşehrileriyle kültürel, sosyal, ekonomik ve sportif anlamda işbirliği yapar, ittifaklar kurarsa bundan bütün Karadeniz kârlı çıkar. Bugün çektiğimiz sıkıntılar önemli ölçüde bertaraf edilir. Problemlerin çözümünü başka adreslerde aramaya hiç gerek yoktur.

Mustafa Ayazoğlu
01.12.2008, 02:02
Bırakın afkursunlar :)

En büyük TRABZONSPOR

faik celikoflu
01.12.2008, 02:08
aynen arkadaşa katılıyorum..kayseri seyircisini bole bilmezdim..biz her türlü şampiyonuz...onlar istese de ismtemese de...

Şahin_53
01.12.2008, 02:21
aynen arkadaşa katılıyorum..kayseri seyircisini bole bilmezdim..biz her türlü şampiyonuz...onlar istese de ismtemese de...
ektim biçtim tarlaya 7 kabak olduççç

faik celikoflu
01.12.2008, 02:23
tmm kabul..7 den kabak olur abicim :)

abi yaşlandım ya..eski formumda değilim zaten :)

sifuni sen bi de gelip kayseride stadda seyretseydin..adamlar sanki düşman gördü...bizim bizden başka dostumuz yok.istanbul zaten düşman, anadolu da çekemiyor...

Şahin_53
01.12.2008, 02:31
tmm kabul..7 den kabak olur abicim :)
anlaşıldı bugün formunda değilsin :alkış:

savas avci
01.12.2008, 03:04
bizim bizden başka dostumuz yok arkadaşlar,vakit birlik olma vaktidir! bız omuz omuza verırsek onumuzde kımse duramaz

sifuni
01.12.2008, 03:12
bizim bizden başka dostumuz yok arkadaşlar,vakit birlik olma vaktidir! bız omuz omuza verırsek onumuzde kımse duramaz

hakikaten yok kayseri macini lokalde seyrettim eskidende ayni yerden seyrdediyorum kimse olmazdi tek tük trabzonsporlular vardi simdi bir sürü cakallar(bjk,gs ve fb taraftari) var gelmisler ordaki taraftarlari kizdirmaya calisiyorlar yok ya bakiyorum anadoluda bize karsi acayip bir agresiflik hircinlik cirkeflik baslamis gidiyor olmaz böyle herkez karsisina trabzonsporu aliyor acayip cekememezlik var

mehmet83
01.12.2008, 04:33
Bu basligi ilk gordugumde aklima Erdal abi geldi. Goruyormusun Erdal abi, biz ne kadar iyi niyetli olursak olalim, biz onlara 3 adim degil 5 adimda atsak, bize karsi adamlarin icinde her zaman bir nefret var. Bizim sampiyon olmamizi degil de Istanbul takimlarinin sampiyon olmasini istediklerini acikca belli ettiler. Boyle bir ortamda onlara karsi sevgiyle yaklasmamizi kimse beklemesin. Konya'da bizi alkislayan ve destek veren gercek "Anadolu" insanina sevgilerimi ve saygilarimi gonderiyorum. Kayseri'deki capulculara ise yaziklar olsun diyorum. Allah'in izniyle sampiyon olacagiz! ve bu sampiyonlugu sadece Istanbul takimlarinin degil onlara yalakalik yapan diger sozde Anadolu kuluplerininde gozune sokacagiz! Sampiyon olacagiz! sadece Trabzon ve Trabzonspor taraftari icin degil, kendi topraginin takimini destekleyen Anadolu'mun guzel insanlari icin sampiyon olacagiz!

kalavara
01.12.2008, 04:56
beni en çok geren şeylerden biri zaten anadoludaki deplasman maçlarında seyircinin ne demek olduğunu farketmeden sarfettiği TRABZON KÜMEYE tezahüratı...buna bir de hamsili birşeyler eklemiş oldular ki bu süreç hiç de hoş değil, birinin bunun önüne geçmesi lazım...hep söylemişimdir trabzonsporu tutmakla fb,gs,bjk yi tutmak arsında kocaman bir uçurum vardır çünkü birisi doğrudan kişinin benliğidir, yani birinin tuttuğunuz takıma küfretmesiyle dedenizin mezarının olduğu kente küfretmesi arasında siyah ve beyaz gibi bir fark vardır. bu süreç böyle devam ederse yalnızlaşan trabzonluluk ve trabzonsporluluk fanatizme doğru yol alır ki bunun sonuçlarını kimse kaldıramaz...

nesta61
01.12.2008, 05:28
anadoludan bir trabzonspor daha cikmaz bunu herkez iyi biliyor... onu bunu birakinda AQ sucuk PASTIRMALARI ...... trabzon olamazsin samiyon dediklerinde tuylerim diken diken olmustu , KAHVEDE ana avrat birakmadim sovdum TRABZON SIZN..... ....N DIYE bu ne dusmanlik boyle anlamiyorumki ,

Ümit Tekşan
01.12.2008, 08:30
Kedi uzanamayacağı ciğere mundar dermiş. Bırakın konussun dursun Gayseriler. Biz yolumuza devam edelim. Onlar da kümede kalmanın hesabını yapsınlar.

yusufyilmaz
01.12.2008, 08:35
başlık kalmalı
açan arkadası tebrik ederim.bu baslığa gereksiz diyen arkadaslar lutfen başınızı kumdan cıkarın eğer burada tepkimizi gostermez isek nerede gösterecegiz.bu tür başlıklar olmalı belli sınırlar içerisinde......

Yasin Berber
01.12.2008, 08:46
Ya sırası geldimi Trabzonspor anadolunun abisidir büyüğümüzdür anadoludan tek şampiyonluk getirendir ama sırası geldimide yok bilmem ne bilmem ne olamassın şampiyon yaa türkün türkden nasıl başka bir dostu yoksa trabzonsporunda trabzonspordan başka dostu olamaz ve olmaz

temel_yilmaz
01.12.2008, 08:50
bunları çok değil 5 yıl öncesinin asansör takımının taraftarlarımı söylemiş ayıp etmişler önce klüp yapılarına bir baksınlar nasıl başarılı olmuşlar bu başarılı olan arkadaşlar nerden gelmişler öyle bir konuşalım bencede gereksiz çünki kayseri benim rakibim değilki benim rakibim belli

Mustafa Yılmaz
01.12.2008, 08:56
Geçen sene Trabzon kümeye

Bu sene Trabzon olamazsın şampiyon

Seneyede heralde "Şampiyon burdan sağlam çıkamaz "diye bağırırlar

Allah söyletiyor bunları.

Egemen Yılmaz
01.12.2008, 09:24
Bize her küfredene tepki gösteremeyecek kadar büyük bir takımız. Neredeyse bütün Anadolu takımları bizi kıskanıyor, bunu anlayabiliyorum ama umarım biraz olsun örnek de alıyorlardır.

Küfüre gelince, her takımın taraftarı birbirine küfür etti, ediyor, edecek. Çok fazla takılmamak lazım. Çünkü akılcı bir çözüm yok ortada; sana küfür edene ne yapacaksın ki?

Faik Yılmaz
01.12.2008, 09:41
Onlara cevap verirsek muhatap kabul etmiş oluruz.

Nasıl büyük devletler teröristlerle pazarlık etmezlerse bizde bunlara cevap verme zahmetine bile katlanmayalım..... Şampiyon olduğumuzda Ezikkkk gayseri nasi olduk şampiyon diye tezahürat yapabiliriz :)

kudu_61
01.12.2008, 09:46
farklı birşeyler oldu galiba ogün tribünlerde diye düşünüyordum hiç beklemediğim bize karşı hiç duymadığım duymak istemediğim istanbul takımlarına söylenmeyen sözleri münferit olarak değil topluca duyduktan sonra tv karşısında cinlerim tepeme geldi
terbiyesiz kayserililer şehrinizde yalakalık yapmayı, istanbul takımlarına konvoy yapmayı bırakmadıkça adam olmazsınız

alper*
01.12.2008, 09:49
mustafa abiye katılıyorum.
güzel gelişmeler bunlar ;)

Kazım Uzunboy
01.12.2008, 09:49

O 3 söze tezahüratlarımızla 3 cevap vermek istiyorum..

Bize Her Yer TRABZON

Trazon'a gelene bilet bedava !

Dışarıda kaçanın ......

Anlayan anladı.;)

Aslında cevap vermeye gerek yok bunlara tribünde de gülüp geçeceksin.Bakalım ondan sonra ne yapıyorlar.

Dursun Kaplan
01.12.2008, 09:59
Dışarıda kaçanın ......

Bak işte bunu Trabzon'a gelen herkes yapıyor nedense.. :p

ErtuGrul
01.12.2008, 10:33
Kayserini yillar onceden kuyruk acisi var..Zamanin birinde kayserisporu deplasmanda yenip kumeye yolladiydik mac baya gollu gecmisti..ordan kuyruk acilari var..

zarha6155
01.12.2008, 10:37
Bir başlık açılınca hemen birilerini, gereksiz başlık olduğuna dair yorumlar yapması canımı sıkıyor.
Başlık gereksizse, yorum yapmazsınız olur biter...Başlık beğenilmezse zateb kimse yazmaz zamanla arka sayfalara düşer.
Bu sitede başlık açmak neden bu kadar zor anlamıyorum.Buraya gelen arada değişik başlıklar da,görmek ister.
Şahsen ben hep aynı başlıklarda yazmaktanda okumaktan da bıktım.

Gelelim konuya bizim muhatabımız,kayseri taraftarı değil kayserispor olmalı.Peki kayserispor istanbul takımlarına karşı nasıl oynamış.
Feneri istanbulda dağıtmış. bizim yapabileceğimize inanmadığım şekilde hemde.
bjk'yi yenmiş ya biz, 2 maçta da yenemedik.
gese ile de, berabere kalmış, gene biz naptık. gese karşısında rezil olduk...

Yani Allah, Kayserispordan razı olsun....Lider olmamızda büyük katkıları var.
Çünkü istanbul takımlarının hiç birine 3 puan vermemiş daha ne olsun..
Trabzon şampiyon olamazsın tezahüratı da, benim hoşuma gidiyor ve bize böyle tezahürat ettikleri için çok memnunum...
Bu tezarühatı bizden başkasına diyebiliyorlar mı? Yada biz kayseriyle oynarken kayseri şampiyon olamazsın diye bağırıyor muyuz? Tabiiki hayır Çünkü öyle bi durumları hiç olmadıki,demek ki bizim şampiyonluk durumumuz var bütün anadolu bizi müthiş şekilde kıskanıyor.

UZLU
01.12.2008, 10:37
O 3 söze tezahüratlarımızla 3 cevap vermek istiyorum..

Bize Her Yer TRABZON

Trazon'a gelene bilet bedava !

Dışarıda kaçanın ......

Anlayan anladı.;)

Aslında cevap vermeye gerek yok bunlara tribünde de gülüp geçeceksin.Bakalım ondan sonra ne yapıyorlar.

+ 1

3. tezahuratı kibarca söyleyelim ama kaçmazlarsa beni de orada yanınızda sayın : )))

"bir adam, memleketinden daha büyük aşk buluyorsa eğer gönlünü bağlayacağı renklerde, bence o aslında ADAM değildir."

ahanda buraya yazıyorum :) , benim fikrim budur,

o sebeple seneye kupanın sapını göstereceğiz inşallah istanbul yalakası şehirlerin tribünlerine....

KUTADGU
01.12.2008, 10:43
Hobbala yavrum, yaz geldi.
Çarşıya kiraz geldi.

Pek muhterem ve canavar ve de sonuna kadar destekçi Kayserispor taraftarları ne buyurmuşlar?

"Trabzonspor şampiyon olamazmış"

Size ne bre angutlar.

Gidin kimin eteğini yalayacaksanız yalayın, kimin ayak suyunu içecekseniz içiniz.
Muhatabımız bile değilsiniz.
Sizi gidi Bizans tekfurları sizi.
O imparatorluğu yıkmaya yemin ettik biz.
Köpeklere kemik atma gibi bir lüksümüz yok.

Bu şekilde bir şeyler yazmayı planladım bu başlığa girince.
Sonra çok ağır olur dedim, vazgeçtim.

zarha6155
01.12.2008, 10:45

İnşallah böyle olacaktır...
Kayserililer de,bizi kıskanacaklarına;ist. takımlarını tutmayı bırakıp kendi takımlarına destek olsunlar. O zaman kendi takımları da bir yerlere gelir.
Geçen sen tolunay kafkasın bir demeci vardı. Gese yi yeniyoruz ,
kendi taraftarımız geseyi neden yeniyorsunuz diye bize sitem ediyorlardı.
işte böyle karaktersiz taraftar bunlar.

Emirhan Ömeroğlu
01.12.2008, 10:52
Hobbala yavrum, yaz geldi.
Çarşıya kiraz geldi.

Pek muhterem ve canavar ve de sonuna kadar destekçi Kayserispor taraftarları ne buyurmuşlar?

"Trabzonspor şampiyon olamazmış"

Size ne bre angutlar.

Gidin kimin eteğini yalayacaksanız yalayın, kimin ayak suyunu içecekseniz içiniz.
Muhatabımız bile değilsiniz.
Sizi gidi Bizans tekfurları sizi.
O imparatorluğu yıkmaya yemin ettik biz.
Köpeklere kemik atma gibi bir lüksümüz yok.

Bu şekilde bir şeyler yazmayı planladım bu başlığa girince.
Sonra çok ağır olur dedim, vazgeçtim.

bence çok güzel yazmışsın isabet olmuş..
kayserispor maçına kadar beklemeyelim bu hafta açılsın o pankart açılabiliyorsa bütüün anadolu takımlarına karşı..

Bizansın çocuğu olmayın..
Hepiniz istanbul ÇOCUĞUSUNUZ..
Sadece BİZ YIKTIK istanbul dükalığını.. ve Sadece BİZ YIKARIZ..

önerilerim bunlardır ;)

Mustafa Ayazoğlu
01.12.2008, 11:05
Kayseriler Galatasarayı tutar genelde, Sivaslılarda Fenerbahçeyi

Bu anadolu takımları büyük maçlarda yenildiklerinde pek üzülmezler, içlerinde beşiktaşlılık fenerbakçelilik galatasaraylılık var çünkü

işte bu yüzden şampiyon olamadılarda olamazarda :) Hep diyorum bırakın kendi hallerine afkursun dursunlar :)

En büyük TRABZONSPOR
Şampiyon TRABZONSPOR

oktay61
01.12.2008, 11:29
İnşallah böyle olacaktır...
Kayserililer de,bizi kıskanacaklarına;ist. takımlarını tutmayı bırakıp kendi takımlarına destek olsunlar. O zaman kendi takımları da bir yerlere gelir.
Geçen sen tolunay kafkasın bir demeci vardı. Gese yi yeniyoruz ,
kendi taraftarımız geseyi neden yeniyorsunuz diye bize sitem ediyorlardı.
işte böyle karaktersiz taraftar bunlar.

bu pastırmacıları gese de istanbulda hem yeniyor hem de dövüyor iyi etmişler

Ayşe Aygün
01.12.2008, 12:22
Tam 70 yaşında olan ve dini bir bütün olan annemle evde Kayseri maçını izlerken yarı gözü tv de yarı elindeki elişisinde, kulaklarıda az duyar ama kayserilerin Burası Leş gibi hamsi kokuyor tezahuratını nedense duydu.Hiç annemdemden böyle bir tepki beklemezdim.

Kızım bunlar ne diyor böyle dediğini duydum. Ana işte duyduğun gibi burası leş gibi hamsi kokuyor.Annemim cevabı. uy HAMSİYİ BULDUKLARINDA PİSLİĞİ ile beraberler yerler vuşki yiyesiler demezmi.
Artık nasıl koptuk maç izlerken anlatamam.Eğer bu söylenenler 70 yaşındaki anamım zoruna gidiyorsa bizim bunların yaptığı bu pisliği tabikide unutmıyacağız.

OLCAY ÇAKIR
01.12.2008, 12:30
Hiç yakışmıyor.
Bende yakıştıramadım..

Oturmadı yani.
Olmadı tezahüratlar.
Bize tezahür etmedi yani.

Harun_ayar_ts
01.12.2008, 12:34
sallayın onları ya takmayın kafayaa

Külünkoğlu
01.12.2008, 12:39
Verilecek tepkiye değil böyle bir başlığa bu olayın böyle muhatap alınıp dillendirilmesine karşıyım.

Nedenine gelince size somut bir örnek hemde aynı maç içerisinden;

Maçın 13. dakikası Yattara biçiliyor Kayserispor takımının kaptanı Mehmet Topuz topu 15 metre sürdükten sonra ahlak örneği sergileyerek küfür edercesine topu taca vuruyor.

Maçta son dakikalar kendisine acımasızca faul yapılan Yattara Kayseri defansını hazırlıksız yakaladı müsait pozisyondaydı amaa... Kayserisporlular defans da eksik yakalanmanın telaşıyla geride yatan oyuncuyu işaret etti.. Yattara geriye bakar bakmaz topu taca attı.

Aradaki muazzam ahlaki fark ve büyük olmak farkı budur.

Bu yüzden muhataplık seviyesi yazılı ve görsel kesinlikle olmamalı.

Başlığı kilitliyorum. Lütfen biraz dengimiz olan işlerle ve konularla ilgilenelim arkadaşlar.