PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Dedem İstanbul'a gitmeme izin vermiyor"

-trapzonely-
20.11.2008, 13:49
http://www.spordabugun.com/Images/News/20081120/14544.jpgSüper Lig'de zor günler geçiren Gençlerbirliği'nde, son haftalarda oynadığı oyunla dikkatleri çeken Engin Baytar, dedesinin fanatik derecede Trabzonsporlu olduğunu ve bu konuda kendisine bile tavır aldığını anlattı.

Engin, kendisinin Trabzonlu olduğunu ve ailesinde Trabzonspor dışında takım taraftarı bulunmadığını ifade ederek, "Ben aslen Trabzonluyum. Şu ana kadar sülalemde ne Fenerli, ne Galatasaraylı ne de Beşiktaşlı duydum. Herkes Trabzonspor'u tutuyor." dedi. Özellikle dedesinin İstanbul takımlarına soğuk baktığını belirten genç futbolcu başından geçen ilginç bir olayı şöyle anlattı: "Trabzonspor-Galatasaray maçını ailece seyrediyorduk. Ben orada Galatasaray'ı tuttuğumu söyledim. Dedem beni o gün evden kovmuştu. Hiç kimse benimle konuşmadı. Trabzonspor, Galatasaray'ı 2-0 yenince, dedem ondan sonra değişti ve 'Al, şimdi Galatasaray'ı tutabilirsin' dedi. Ben küçükken bir kere o hatayı yaptım, bir daha yapmadım."

Şu anki konumu itibarıyla profesyonel olduğunu hatırlatan Engin, "Gençlerbirliği'nde oynuyorum. Üç büyüklere transferimde ailem zorluk çıkarmaz. Onlar da benim işimin gereğini biliyorlar. Hangi takımın ekmeğini yiyorsam, o takımı tutmalıyım. Ben kendime Trabzonsporlu diyemem. Ailem Fenerbahçe'ye gitsem biraz tepki gösterir. Ama yine de pek hoşlanmazlar. Dedem beni Trabzonspor'da görmek istediğini söylüyor. 'İstanbul takımlarından birisine gidersem?!' dedim dedeme, o da bana 'O zaman yanıma yaklaşma!' dedi." açıklamasını yaptı.

Herkesin (A) Milli Takım formasını giymek istediğini vurgulayan Engin, "Açıkçası çok fazla milli forma düşkünlüğüm yok. Milli formayı taşımak insana ayrı bir gurur verir. O kadar çok fazla üstüne de düşmüyorum. Çağrılırsak gider elimizden geleni yaparız, çağrılmazsam da gidenlerin o formayı başarıyla taşımalarını dilerim." diye konuştu.

Ben sorunlu bir oyuncu değilim

Gençlerbirliği'nde her sezon sorun çıkaran futbolcu gibi gösterildiğini vurgulayan Engin, kulüple sorunlar yaşadığını, ancak bunun tek taraflı olmadığını söyledi. Sezon başı kampa pasaportunu uzatma konusunda yaşadığı sorun nedeniyle geç katıldığını anlatan genç oyuncu, "Kulübümü aradım ve konuyu ilettim. Kulüp her türlü izni verdi ve '2-3 gün içinde hallet gel' dediler. Herkes beni kampa geç katıldı biliyor. Engin yine geç geldi, Engin yine kulüpte sorun yaratıyor diyorlar. Sorunlarda suçlu ben olsaydım, ben burada üç sene değil, üç hafta bile kalamazdım. Beni gönderirlerdi. Burası profesyonel bir kulüp. Buradan kimler gelip geçti, bir Engin'den mi vazgeçemeyecekler?" şeklinde konuştu.

Engin Baytar, iyi oynadıkları, ancak 1-0 kaybettikleri Trabzonspor maçı sonrasında bazı arkadaşlarının soyunma odasında ağladığını anlattı. Takımda çok sayıda genç futbolcunun bulunduğunu ifade eden Engin, "İyi oynanmış bir Trabzonspor maçından sonra bırakın beraberliği, galibiyeti hak etmiştik. Neticesinde kötü bir gol yedik, yenilince de birkaç arkadaşımız hırsından dolayı gözyaşlarını tutamadı. Galibiyet hevesimiz kursağımızda kaldığı için yerlisi de yabancısı da gözyaşı döktü. Soyunma odasında böyle bir olay yaşandı. Bu da takımdaki değişikliklerin göstergesidir." diye konuştu.

Kaynak : SpordaBugun.Com

LazAnisT
20.11.2008, 13:56
Bu yazıyı nerden aldığınızıda yazarsnız sevinirim

-trapzonely-
20.11.2008, 13:59
Kaynağı ekledim.

Mira_61
20.11.2008, 14:24
Engin sürekli benzer açıklamalar yapıyor.:rolleyes:
Alalım şu uşağı ya hem dedesi rahat etsin hemde bizi o bölgede rahatlatır.:)

Hekimoğlu
20.11.2008, 14:59
Sülalende Trabzonsporlu harici yokta sen neden Trabzonsporluyum diyemem diyorsun anlamadım.Profesyonellik mi şimdi bu.Dedeni sevdimde senin için aynı şeyleri söyleyemem.

POYRAZ
20.11.2008, 21:39
Yazinin sonunda onlari yendigimiz mac sonunda Genclerbirligi oyuncularinin agladigi söylenmis. Acaba Istanbul takimlarina da yenildikleri zaman agliyorlar mi yoksa alisilageldik Trabzonspor'a karsi olan hirs yüzünden mi aglamislar merak ettim.

Engin'e gelince. Istanbul'a gitmek istiyorsa gitsin. Oyuncu zaten istemedigi yere giderse olaya motive olamaz. Nereye giderse gitsin kimin umurunda?

alper*
20.11.2008, 21:47
zarf atma engin.

Cengiz Çubukcu
21.11.2008, 08:39
ben öyle dedenin ellerinden öperim... :)

Muhammet
21.11.2008, 09:27
Kendisi de söylemiş, oynadığım takımı tutarım diye, futbolcu profesyonel olmalı zaten. Eğer Trabzonsporluyum derse, yanlış.

İşine baksın.

zafer6161
21.11.2008, 12:57
Ben orada Galatasaray'ı tuttuğumu söyledim...sülalesi ts li kendisi gs li ,ilginç

Tayfun
21.11.2008, 13:12
zarf atma engin.

Gb - Trabzon maçında gol atmadı zarf attı :D

LazAnisT
21.11.2008, 14:11
Ben dedeyi merak ettim tanımak isterim valla :)

TAHSİN 61
11.02.2009, 15:44
Şuan Eskişehirde Engin...

28TS61
11.02.2009, 15:47
trabzonsporluyun diyemem yeri dikkatimi cekti, bence bizden uzak dur engin deden ts ye gelsin ama sen gelme

tsmetu
11.02.2009, 19:49
La bu uşak havadan havadan sıkıyor haaaa.

Mustafa Önal
11.02.2009, 19:52
bugün eskişehir başkanınından dinledim enginden çok memnunuz dedi. bende görüntülerini gördüm eskişehirde 61 numaralı formayı giyiyor.

Harun-61
11.02.2009, 20:00
disiplinsiz oyuncu oldugunu daha ilk macinda gösterdi,
bosu bosuna Sari Kirmizi yedi...

.

Adem Erdoğan
11.02.2009, 20:05
Başlığı görünce Aragones'le alakalı zannettim.:)

Mustafa Önal
11.02.2009, 20:12
disiplinsiz oyuncu oldugunu daha ilk macinda gösterdi,
bosu bosuna Sari Kirmizi yedi...

.

bu konuyu gördüm ama aşırı tahrik olduğunu gördüm pozisyonda . arif erdem de olunca pozisyon içinde engin e hak verdim. :)

61viya
11.02.2009, 20:13
Başlığı görünce Aragones'le alakalı zannettim.:)

Süperdi bu :D:D:D:D

Süleyman Eruyar
12.02.2009, 00:19
engin bana çok sempatik gelmiyor,
sorunlu olmadığını söylüyor, zaten ben futbol tarihinde çok sorunluyum diyen bir oyuncu daha görmedim..

Trabzonspor 61
12.02.2009, 00:32
Engin Baytar en eziğinden febe'lidir.Yanıltma olmasın.Adam eziğin allahı.Buyurun;

Engin Baytar: Teklif olursa, gönlüm Fenerbahçe'den yana...
Hakan Kibar

Turkcell Süper Lig'de, UEFA veya Şampiyonlar Ligi'ne katılabilmek için mücadelesini sürdüren Gençlerbirliği'nde, orta sahanın başarılı futbolcusu Engin Baytar, büyük kulüplerden teklif gelmesi durumunda tercihini Fenerbahçe'den yana kullanacağını söyledi.
Gençlerbirliği'ne gelince futbolcu olduğunun farkına vardığını anlatan Engin, ''Dünyada Zinedin Zidane, Türkiye'de de Sergen Yalçın'ı kendime örnek alıyorum'' dedi.
Süper Lig'de Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'dan sonra en beğendiği takımın Kayserispor olduğunu vurgulayan genç oyuncu, ''Ligde beğendiğim ve iyi futbol oynayan takım Kayserispor. Futbolu, futbol gibi oynayan bir takım'' diye konuştu.
Fenerbahçe'nin bu sezon şampiyonluğa ulaşacağına inandığını ifade eden Engin, ''Fenerbahçe şampiyon olur diye düşünüyorum'' dedi.
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'ın, gördüğü en iyi başkan olduğunu belirten Engin Baytar, ''Futbolla ticareti bir yapabilen bir insan'' değerlendirmesini yaptı.
Mesut Bakkal'ın hem kişilik, hem karakter, hem de teknik direktör olarak mükemmel biri olduğunu vurgulayan Engin, ''Kariyerinde daha iyi yerlere gelmesini ve daha başarılı olmasını diliyorum. Sezon sonunda UEFA veya Şampiyonlar Ligi'ni biletini alacağız'' dedi.
Genç ve başarılı oyuncu Engin Baytar, AA'nın sorularını şöyle cevapladı:
AA: "Gençlerbirliği'ne gelirken beklentin nelerdi?"
EB: "Gençlerbirliği'nde başarılı olup olmayacağıma emin değildim. İlk başlarda zorlandım. İdmanlara çıkıp lig havasına girdikten sonra benim için daha kolay olmaya başladı. Şu an hiç düşünmediğim şeylerle karşı karşıyayım. Başardım, ancak daha da başaracağım çok şeyler var. Çok tecrübeler edindim. Ligde oynamaya başladım. Lig topçusu oldum. Gençlerbirliği'nde futbolcu olduğumu görebildim."
AA: Hedeflerin nedir?
EB: "Hedefim her zaman iyi olmak. Çalışma daha da ileri gitmek. Sonuçta her genç futbolcunun istediği gibi büyük takımlarda forma giymek. Geçen sene UEFA Kupası hedefini teptik. Bu sene de iyi bir takımımız var. Bu seneki hedefimiz UEFA veya Şampiyonlar Ligi."
AA. "Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor'dan teklif gelirse, tercihin hangi kulüpten yana olur?"
EB: "Gönül hepsinde oynamak ister. Sonuçta hepsi büyük bir takım. Hangisi nasip kısmet olursa orada oynamak isterim. Fenerbahçe'nin büyüklüğü de belli. Herkes Fenerbahçe diyor. Eğer öyle bir şey olursa gönül Fenerbahçe'den yana olur tabii ki."
AA: "Mesut Bakkal nasıl bir teknik direktör? Sana bağırdığı zaman üzülüyor musun?"
EB: "1,5 senedir Mesut hocayla çalışıyoruz. Ben çok memnunum. Kişisel olarak, karakter olarak, hem de hoca olarak sahada kendini vermesi futbolcularla ilgilenmesi çok güzel. Bence çok iyi bir teknik direktör. İnşallah O da teknik direktörlük kariyerinde daha iyi yerlere gelir ve çok başarılı olur.
Hiçbir teknik direktör oyuncusunun morali bozayım diye azarlamaz. Beklentisi olduğu için teknik direktör oyuncusuna bağırır. Hoca bağırmadığı zaman insanın düşünmesi lazım. Bağırmıyor benimle ilgilenmiyor, demek ki benden beklentisi yok. Ne kadar oyuncuya bağırırsa ondan o kadar beklentisi vardır."
AA: "Dünyada ve Türkiye'de örnek aldığın oyuncu veya oyuncular var mı?"
EB: "Kendi futbol stilim Ona benzemese bile Zidane örnek alıyorum. benim için dört dörtlük. Hem kişisel olarak, hem de medyada fazla çıkmayan ve futbolu sihirbaz gibi oynayan birisi benim için. Örnek aldığım tek futbolcu.
Türkiye'de ise Sergen Yalçın. Oyun stili, top kullanışı çok entresan. Çok büyük bir yetenek. Sergen'in futbolunu örnek alıyorum. Kişisel olarak tanımadığım için bir şey diyemeyeceğim."
AA: "Sözleşmenin uzatılması yönünde senin veya kulübün bir isteği oldu mu?"
EB: "Uzatma yönünde konuşmalar oluyor. Her iki tarafta uzatmak istiyor. Görüşüp anlaşmak lazım. Bir sene daha mukavelem var. Şartlar uyarsa uzatmak isterim tabii. Ben de Gençlerbirliği'nde kalmayı isterim."
AA: "Turkcell Süper Lig'de beğendiğin takım var mı?"
EB: "Ligde beğendiğim ve iyi futbol oynayan takım Kayserispor. Çok iyi bir kadroya sahipler. Kazanma hırsı, oynadıkları futbol çok iyi. Futbolu futbol gibi oynayan bir takım. Dört büyüklerden sonra Kayserispor'u çok beğeniyorum."
AA: "Bu sezon şampiyonlukta kimi daha şanslı görüyorsun?"
EB: "Geçen sene biliyorsunuz Fenerbahçe olur diyordu. Son hafta da şampiyonluğu Galatasaray'a teslim ettiler. Bu sene Fenerbahçe'nin 100. yılı olduğu için bir de şu anki averajları nedeniyle avantajlı olan takım Fenerbahçe. Fenerbahçe şampiyon olur diye düşünüyorum."
AA: "İlhan Cavcav'ı nasıl değerlendirirsin? Onu bir baba olarak görüyor musun?"
EB: "Tabii ki bir baba olarak görüyoruz. Bir de şöyle bir şey var. Kendisi gördüğüm en iyi başkan. Futbolu ve ticareti bir kullanabilen insan. Onun tarzında başka başkan yok bence Türkiye'de. Ben görmedim. Futbolcuyu ne bileyim, diyelim iki çuval una alıyor, gidiyor milyon dolara satabiliyor. Futbolla ticareti bir yapabilen bir insan."
AA: "Takım olarak UEFA veya Şampiyonlar Ligi hedefini başarabilecek misiniz?"
EB: "Geçen sezon bir puanla verdik UEFA'yı. Şu anda çok iyi bir kadroya sahibiz. Genç bir takımımız var. Sağolsun ağabeylerimiz de çok yardımcı oluyor. Takım çok istekli. Biz çok istiyoruz. Bu konu gelince biraz heyecanlandım. Tabii ki biz de genç oyuncular olarak UEFA ve Şampiyonlar Ligi'nde forma giymek isteriz. Kendimizi Avrupa'da da kanıtlamak isteriz. Oynayacağımız 10 maç bizim için final maçları. Biz her maça final gözüyle çıkacağız. İnşallah sezon sonunda UEFA veya Şampiyonlar Ligi biletini alacağız."
AA: "UEFA veya Şampiyonlar Ligi hedef olunca başkandan size özel prim sözü verildi mi?"
EB: "Prim gibi bir isteğimiz olmadı ama Şampiyonlar Ligi'ne gitme durumumuz olursa başkanımız da yöneticilerimiz de bir güzellik yapacaklardır sanırım. Bizim için önemli olan para değil. Önemli olan şampiyonlar ligi veya UEFA Kupası'na gitmek."

Kazım Uzunboy
12.02.2009, 11:20
Engin Baytar'ın hangi takım taraftarı olduğunu bilmesemde kesinlikle Fenerbahçe'li olmadığını biliyorum.

Sevdiğim bir abimin arkadaşı olduğu için, gündemimize geldiği zaman hakkında birkaç şey öğrenmiştim.

Tolga
02.06.2012, 18:28
Buda hortlasın :D Engin için Zafer abi yıllar önce gerçeği görmüş :D

Tayfun
21.02.2013, 14:24
Dedesini takmamış...

Engin hayatın yalan be :)