PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akyazı Onaylandı, Hukuki Süreç Bitti, Sıra İhalede...

Sayfa : [1] 2 3

bordo61
20.11.2008, 12:04
TS Stadı Programa Giriyor
20 Kasım 2008 / 10:38
40 bin kişilik Akyazı Stadı'nın onayının bugün çıkacağını belirtti.
GENÇLİK ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, 2011 Avrupa Gençlik Festivali'nin açılış ve kapanış gösterileri ile birçok sportif organizasyonun yapılacağı 40 bin kişilik Akyazı Stadı'nın onayının bugün çıkacağını belirtti. Atalay, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'nun başkanlığında yapılacak olan oyunların hazırlık ve düzenleme kurulu toplantısında açılış ve kapanış törenlerinin Akyazı Stadı'nda yapılmasının karar altına alınacağını kaydetti.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, 2011 Avrupa Gençlik Festivali'nin açılış ve kapanış etkinliklerinin yeni yapılacak olan 40 bin kişilik statta yapılacağını söyledi. Oyunların Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Toplantısı, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başeskioğlu'nun başkanlığında yapılacak. Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Trabzon Valisi Nuri Okutan, Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen, Maliye, DPT, Ulaştırma Bakanlığı müsteşarlarının katılacağı toplantıda, oyunların açılış ve kapanış törenlerinin Akyazı Stadı'nda yapılmasının karar altına alınacağı belirtildi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, alınacak kararın stadın yapılmasında önemli bir adım olacağını ifade ederek, "Bu stadı devlet yapacak. Meclis'te Kıyı Kenar Kanunu'nda bir değişiklik yapıldı. Bu değişiklik uluslararası nitelikteki tesisler için geçerli. Bizde 2011 Avrupa Gençlik Festivali'nin bu stada yapılacağı karar altına alarak bu yasadan faydalanacağız. Bu stadın bundan sonrasında tartışılmasına gerek yok. Oyunlara kadar bu stadı Trabzon'a kazandıracağız" ifadelerine yer verdi.
Kaynak:http://www.trabzonunsesi.com/images/news_source/62.jpg
Onaylandı...!

2011 yılında Trabzon’da yapılacak olan Avrupa olimpik Gençlik Yaz Festivali Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Toplantısı(HDK), İstanbul’da yapıldı. Ataköy Olimpiyat evinde yapılan toplantıda 2011 Avrupa Olimpik Yaz Festivali’nin açılış ve kapanış törenlerinin Akyazı’da ki statta yapılması karar altına alındı. Bu karardan sonra Akyazı stadı uluslar arası organizasyona ev sahipliği yapacağından ötürü kıyı kenar çizgisi uygulamasından muaf tutulmasıyla ilgili gerekli olan şartlar oluşmuş oldu. Bu karardan sonra stadın yapımı için iktidarın atacağı adımlar beklenmeye başladı.
Olimpiyat evinde yapılan toplantıya Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Togay Bayatlı, Trabzon Valisi Nuri Okutan, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü İbrahim Özen ve diğer üyeler katıldı. Dün akşam geç saatlere kadar devam eden toplantıda alınan karardan sonra Akyazı Stadı’nın yapımı için bir engel kalmamış oldu.

KAYNAK:http://www.trabzonunsesi.com/images/news_source/62.jpg

Hukuki Süreç Bitti

Trabzon'un Akyazı beldesinde denizin doldurulması ile kazanılacak arsa üzerine inşa edilecek yeni stadyum ile ilgili hukuki sürecin de tamamlandığı bildirildi.

Temmuz 2011'de Trabzon'da yapılacak Avrupa Olimpik Yaz Gençlik Festivali (EYOF) Hazırlık Düzenleme Kurulu Toplantısı İstanbul'da yapıldı.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Akyazı Projesi kapsamında inşa edilecek olan stadyum ile ilgili hukuki sürecin tamamlandığını belirterek, “Bundan sonrası ihale aşaması. Firmalarla görüşmeler kısa sürede sonuçlandırılarak, inşaata gelecek yılın başında başlanacak. Bilindiği gibi söz konusu kesimde 600 dönümlük bir alan üzerine spor kompleksi ve ticari merkezler inşa edilecek. Ancak ilk aşamada 200 dönümlük bir alan doldurulup, bunun 100 dönümlük kısmı üzerine stadyum inşa kurulacak. Stadyumun 40 bin kişilik olması uygun görüldü” dedi.

Mehmet Atalay, 2011 Avrupa Olimpik Yaz Gençlik Festivali'nin açılış ve kapanış seramonilerinin Akyazı'daki stadyumda yapılacağını belirterek, “Akyazı projesi ile polemikler artık sonlandı. Bundan sonrası en hızlı ve en iyi şekilde stadyumu nasıl yaparız üzerine enerjimizi harcayacağız. Stadyumun tamamlanmasından sonra diğer süreçlere geçilecek. Bunlar mevcut stadın yerinin değerlendirilmesi ve Akyazı projesindeki diğer eksiklerin tamamlanmasıdır” diye konuştu.

Hazırlık Düzenleme Kurulu toplantısında gençlik olimpiyatlarında konaklama amaçlı kullanılacak yurtların yapılması için yasal sürecin hızlandırılmasına da karar verildi.

Bu arada Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği'nin (EOC) 37. Genel Kurulu ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin kuruluşunun 100. yıldönümü kapsamında Trabzon 2011 Avrupa Olimpik Yaz Gençlik Festivali ile ilgili olarak katılımcılara sunum da yapıldı.

EOC Genel Kurulu'na 49 Avrupa ülkesinde 3'er temsilci ile Trabzon'dan görevliler katıldı.
Kaynak:Haber61

demirel
20.11.2008, 12:06
hadi hayırlısı

Dursun Kaplan
20.11.2008, 12:11
Hayırlısı olur inşallah..

Recep Alkan
20.11.2008, 12:14
hadi artık onaylansında elle tutulur birşeyler görelim. temelli yılan hikayesine döndü bu iş. umarım hayırlı haberler gelir.

Hekimoğlu
20.11.2008, 12:14
Yani o kanun değişikliği boşuna yapılmadı herhalde.Hayırlı olsun detayları öğrensek temelin atıldığını görsek bizden mutlusu olmaz.

x_man
20.11.2008, 12:16
İNŞAALLAH hayırlı olsun

Harun-61
20.11.2008, 12:19
Hayırlısı olur inşallah..

insa. hayirli olur....

peker61
20.11.2008, 12:22
Hayırlı olsun bakalımnasıl olacak..

Tolpaş61
20.11.2008, 12:28
aksi bir durum hiç aklımın ucundan dahi geçmemişti.güzel olur inşallah.

Ahmet Kuru
20.11.2008, 12:29
Hayırlı olsun...
Fesat düşünmek istemiyorum tabikide ama İhaleye 4-5 gün kala böyle bir onay çıkması aklıma soru işaretleri getirmiyor değil...

demirel
20.11.2008, 12:30
tribünleri stada yakın yapsınlarda baska bişi istemiyorum, arada öle 20 m olmasın

Halil Atalay
20.11.2008, 12:30
hayırlısı bakalım birde bizim yapmamız gereken var akyazıyı iyi gören bir evden veya tepeden bir ip kamera koyup gün boyu izleyelim gelişmeleri Trabzon BMN duyrulur yoksa biz burada resim filan görmeyiz kimse gitmez oralara ama kamera olura herkes görür

Mustafa Uzuner 61
20.11.2008, 12:38
haydi hayırlısı inşallah trabzonspor için uğurlu proje olur.

Serdar A
20.11.2008, 12:39
tribünleri stada yakın yapsınlarda baska bişi istemiyorum, arada öle 20 m olmasın

Tribün - oyun alanı uzaklığı yeni yapılan stadlarda neredeyse standartlaştı . Tam emin olmamakla beraber bu mesafenin 7 metre civarında olduğunu hatırlıyorum .

Umarız bir an önce proje netleştirilip teknik detaylar komuoyu ile paylaşılır .

Bu stadyum Uefa'dan beş yıldız almalı . Proje bu kriterlere uygun şekilde geliştirilmeli .

Mustafa Uzuner 61
20.11.2008, 12:40
malesef koşu pisti olacak diye biliyorum

Serdar A
20.11.2008, 12:43

OLMAYACAK . Bilgin doğru değil .

Bu kadar net söylüyorum .

demirel
20.11.2008, 12:44
bencede koşu pisti olur,böylece yine iyi bi stad olmas

Uğurtan
20.11.2008, 12:44
Hayırlı olsun...
Fesat düşünmek istemiyorum tabikide ama İhaleye 4-5 gün kala böyle bir onay çıkması aklıma soru işaretleri getirmiyor değil...

Aynı şeyler geçti içimden nedense.. :rolleyes:

demirel
20.11.2008, 12:45
OLMAYACAK . Bilgin doğru değil .

Bu kadar net söylüyorum .
inşallh haklısındır.cok iyi olur

Mustafa OK
20.11.2008, 12:47
hayırlısıyla çıksın şu onayda bizzde rahatlayalım...

Serdar A
20.11.2008, 12:49
Bence üzerinde durmamız gereken konu bu :

5 yıldız kriterleri ;

1) Minimum capacity of 50,000 (5 star venues) or 30,000 (4 star venues)
2) All seats must be individual with backrests
3) Playing pitch dimensions of 105 x 68 m
4) Minimum distances between the playing field boundaries and the retaining wall: Sidelines 6m, Goal lines 7,5m
5) No perimeter fencing around the playing area
6) First-rate dressing rooms for both teams and the referees (equal size and furnishings for both teams, spacious, bright and clean)
7) Direct, private and protected access for both teams and the referees, from their dressing rooms to the playing area, and for their arrival at / departure from, the stadium
8) Suitable and appropriately equipped dope-testing room
9) Suitable and appropriately equipped room for the UEFA Delegate/Referee Observer
10) Floodlighting of a minimum intensity of 1400 Lux (eV) in the direction of the main camera, and 1000 Lux (eV) towards the other areas of the stadium, plus an efficient emergency power supply system able, if necessary, to provide instantaneously and without interruption, the equivalent light intensity values
11) A modern and efficient public address system which ensures that messages may be delivered to public areas, inside and outside the stadium, clearly and distinctly, during the event, and which is not diminished by sudden surges in crowd noise levels, nor vulnerable to failure of the main power supply
12) A permanent TV surveillance system in colour, covering all public areas inside and outside the stadium, which is capable of producing instant still photos
13) A stadium control room with the monitor screens for the TV surveillance system. The control posts for the public address announcer, the video information board (if any) the police, fire and medical services should all be located in, or immediately adjacent to the stadium control room which must have a clear, uninterrupted view of the whole interior of the stadium
14) Internationally understandable public signage, inside and outside the stadium, including the stadium approaches
15) A minimum of two sectors, with at least 50 covered seats in each, for disabled persons and their helpers. Such sectors must be suitably equipped with sanitation and refreshment facilities
16) Acceptable sanitary facilities for spectators (both sexes) in terms of numbers, cleanliness and standards. Toilets without seats will no longer be accepted for spectators of either sex
17) Provision of first-rate media facilities in terms of camera positions, working places, TV studios. The number of Media facilities may vary according to the match and the venue. (See UEFA Guideline for Media Facilities)
18) Adequate first class facilities must be provided for VIPs, including a minimum of 200 places at the VIP box, hospitality area for 400 VIP guests, possibilities for hospitality of 200 guests of the competing teams (200x2) and sufficient room outside the stadium (in the immediate vicinity) for Champions Village – approx. 4000 guests (in UEFA Champion league final only)

Compulsory requirements for hosting a UEFA Cup Final

19) International airport(s) able to cope with huge extra demands of UEFA final (capacity for up to 80 charter flights per day in addition to regular flight) airports must be operational day and night
20) Adequate hotel accommodation, for UEFA and its partners, at least 1000 five-star hotel rooms (UEFA Champions League) / 500 five star hotel rooms (UEFA Cup) are needed. In addition, enough other hotel accommodation in all types of category must be available

Hekimoğlu
20.11.2008, 12:49
Bu proje mi olacak acaba??

http://forum.arkitera.com/attachments/projeler/14360d1226881052t-trabzon-arena-r33-jpg

demirel
20.11.2008, 12:51
nie denizin üstü bunu anlamadım

Kazım Uzunboy
20.11.2008, 12:53
Onu anlamana gerek yok zaten güzelliği,farklılığı orada olcak.

Gökçebey
20.11.2008, 12:56
Deniz tarafı kale arkası tribünün adı da TSunami olsun bari :D

demirel
20.11.2008, 12:57
zaten bundn sonra fırtına demezler,tsunami derler :)

Ertan 51
20.11.2008, 12:58
farabi hocam
üzerinde durmamız gereken kriterleri yazmışınız ama onu anlayacak insan nerde:)(şahsıma)
kısaca Türkçe meali nedir acaba
veya sizin şahsi fikriniz yaklaşabilirmiyiz o standartlara

Gökçebey
20.11.2008, 13:00
Fırtına denizde olur ahaha gibi söylemlere en iyi cevabımızı da denizin üzerinde Fırtına çıkartarak göstereceğiz.

magicyattara
20.11.2008, 13:14
Hayırlı ve Uğurlu olsun.

trbzonsporlu
20.11.2008, 13:14

aynen katiliyorum. ayrica keske asil kapasite 61000 kisilik olsaydi ve perdeleme sistemiyle kapasite 40000 e inseydi satilan bilet sayisina gore perdeleme yapilirdi ayni sistem abdi ipekci spor salonunda var. 40000 sayisi buyuk organizasyonlar icin bence cok dusuk.

Çetin Can
20.11.2008, 13:15
hadi hayırlısı inşallah herşey istediğimiz gibi olur stada bi an önce başlansın artık:D

Gökhan Süleymanoğlu
20.11.2008, 13:16
Hayırlı olsun ...

magicyattara
20.11.2008, 13:18
Maça kayıkla gelen de çok olur:)

Serdar A
20.11.2008, 13:19
farabi hocam
üzerinde durmamız gereken kriterleri yazmışınız ama onu anlayacak insan nerde:)(şahsıma)
kısaca Türkçe meali nedir acaba
veya sizin şahsi fikriniz yaklaşabilirmiyiz o standartlara

Abi kısaca özetliyeyim ;

-50000 koltuklu tribün
-Oyun alanı 105mx68m
-Tribün ile oyun alanı arasındaki minumum mesafe taç çizgisinden 6 metre aut çizgisinden 7,5 metre
-Tel örgü olmayacak
-Birinci sınıf hakem ve takım soyunma odaları
-Modern güvenlik sistemi
-Tam donanımlı doping kontrol merkezi
-Tam donanımlı uefa delegasyonu ve hakem gözlemci odası
-Oyun alanı için 1400 Lux değerlerinde aydınlatma
-Modern saha içi ses sitemi ve kapalı devre kamera sistemleri
-Sinyalizsyon ve yönlendirme sistemlerinin mevcut olması
-Engelli seyirciler için imkanlar
-Bütün yeterliliklere sahip bir Medya merkezi
-Uefa yetkilileri konuk takımlar için vip tribünleri
vs...

ayrıca finaller için
-Günde en az 80kalkış/iniş imkanı olan havalimanı ( Yakında havalimanımızda ikinci pist çalışmaları başlayacak . İkinci pist tamamlandığında teknik olarak bu mümkün olacak )
-Konaklama imkanı : en önemli koşul şampiyonlar ligi için 1000 adet 5 yıldızlı otel odası ( 500 uefa kupası için )
Burada göremedim ama sanırım belirli yeterlilikte bir hastahanenin stadyuma belirlli bir mesafede olmasıyla ilgili bir made de vardı ( tam emin değilim ) Temizlik , güvenlik , stad tahliyesi ve tuvaletlerle ilgilide bir çok detay var .

Görüldüğü gibi stadyum dışındaki gereklilikler dışındaki neredeyse tüm şartlar zaten her yeni stadyumda bulunan özellikler . Konu dönüyor dolaşıyor toplam kapasite konusunda düğümleniyor . Verilecek karar Akyazıyı ya 4 yıldızlı sıradan bir stadyum yapacak ya da Karadenizin 5 yıldızlı tek stadı ve Avrupanın incilerinden biri .

SALDIRAY
20.11.2008, 13:24
Hayırlısı olsun :)

Ertan 51
20.11.2008, 13:28
Teşekkürler farabi kardeşim,ellerine sağlık,bilgine sağlık.
ben çoğu renktaş gibi bu kadar detay olduğunu bilmiyordum ama
ezberleyip durduğum,
*saha trübüne yakın olsun
*kapasite uçuk olmasın 40 bin'i geçmesin dolu trübünlere oynayalım moral olsun
*akustik düşünülsün sesimiz gür çıksın
idi
ama bilmediğimiz neler çıkıyor neler.

Muhammet
20.11.2008, 13:30
Hayırlısı diyelim.

Şimdi bu proje gerçekleşirse eğer, bizim takım maçlarını orada mı oynayacak?

demirel
20.11.2008, 13:32
Hayırlısı diyelim.

Şimdi bu proje gerçekleşirse eğer, bizim takım maçlarını orada mı oynayacak?
:) stad daha ne işe yarar orda oynamazsak :D

Burçak
20.11.2008, 13:36
Hayırlısı olsun.
Toplantı, 20 Kasım 2008 tarihinde(bugün) Saat: 17:00'de İstanbul Ataköy Olimpiyatevi'nde yapılacak.
toplantı sonucu ajanslara hemen düşer zaten. merakla bekliyoruz.

http://www.gsgm.gov.tr/basin/haber/2008/kasim/20.11-30.htm

Muhammet
20.11.2008, 13:42
:) stad daha ne işe yarar orda oynamazsak :D

O zaman temennimiz, Olimpiyat Stadı gibi olmaması :D

UğuR
20.11.2008, 13:42
Hayırlı olsun.İnşallah düşünceden fiiliata geçer.

Emre Bekar
20.11.2008, 13:43
hayırlı olsun

Erdal DİLEK
20.11.2008, 13:47
ya bu stad olursa cok güzel olacak İnşallah olur. .

demirel
20.11.2008, 13:47
O zaman temennimiz, Olimpiyat Stadı gibi olmaması :D
:D o zaten baslıca bi felaket, sanki milletin yedek stadı, ama bu stad bize özel olacağı için önemli diil, bizden bska kullancak yokki zaten

Egemen Yılmaz
20.11.2008, 14:01
yine kale arkalarından biri "deniz tarafı"i diğeri "yol tarafı" olarak anılacak gibi görünüyor :)

Emre Bekar
20.11.2008, 14:04
yine kale arkalarından biri "deniz tarafı"i diğeri "yol tarafı" olarak anılacak gibi görünüyor :)

Yeni stadımızda yeni isimler olmalı bence.bütün trübünlerimizin kendine has isimleri olsa süper olur

trab61
20.11.2008, 14:19
acaba olimpiyat gibimi olacak yoksa yakinmi olacak tribunler sahaya?? eger yakin olmassa yazik olur.

TS-Tiryaki
20.11.2008, 14:25
Abi kısaca özetliyeyim ;

-50000 koltuklu tribün
-Oyun alanı 105mx68m
-Tribün ile oyun alanı arasındaki minumum mesafe taç çizgisinden 6 metre aut çizgisinden 7,5 metre
-Tel örgü olmayacak
-Birinci sınıf hakem ve takım soyunma odaları
-Modern güvenlik sistemi
-Tam donanımlı doping kontrol merkezi
-Tam donanımlı uefa delegasyonu ve hakem gözlemci odası
-Oyun alanı için 1400 Lux değerlerinde aydınlatma
-Modern saha içi ses sitemi ve kapalı devre kamera sistemleri
-Sinyalizsyon ve yönlendirme sistemlerinin mevcut olması
-Engelli seyirciler için imkanlar
-Bütün yeterliliklere sahip bir Medya merkezi
-Uefa yetkilileri konuk takımlar için vip tribünleri
vs...

ayrıca finaller için
-Günde en az 80kalkış/iniş imkanı olan havalimanı ( Yakında havalimanımızda ikinci pist çalışmaları başlayacak . İkinci pist tamamlandığında teknik olarak bu mümkün olacak )
-Konaklama imkanı : en önemli koşul şampiyonlar ligi için 1000 adet 5 yıldızlı otel odası ( 500 uefa kupası için )
Burada göremedim ama sanırım belirli yeterlilikte bir hastahanenin stadyuma belirlli bir mesafede olmasıyla ilgili bir made de vardı ( tam emin değilim ) Temizlik , güvenlik , stad tahliyesi ve tuvaletlerle ilgilide bir çok detay var .

Görüldüğü gibi stadyum dışındaki gereklilikler dışındaki neredeyse tüm şartlar zaten her yeni stadyumda bulunan özellikler . Konu dönüyor dolaşıyor toplam kapasite konusunda düğümleniyor . Verilecek karar Akyazıyı ya 4 yıldızlı sıradan bir stadyum yapacak ya da Karadenizin 5 yıldızlı tek stadı ve Avrupanın incilerinden biri .

100% katiliyorum.:alkış: Bu konu cok önemli. Bir stadi 50 yilda bir yapiyorsun. Yani yapmisken kiyacaksin paraya ve en iyisini yapacaksin. Artik kücük düsünmeyi birakalim. Trabzonspor en iyilerine laik.:)

İskender Çakmak
20.11.2008, 14:25
hayırlı olsun 2011 son 2 yıl inşallah hızlı bir şekilde yapılır

Hekimoğlu
20.11.2008, 14:36
Bu stadyum yapılırsa Mehmet Atalay'ın büstünü dikmek gerekir girişe adam çok çaba sarfetti.Biz inanmadık o inandı ve sonuca ulaşmak üzere.

f1bekir
20.11.2008, 14:45
Bu stadyum yapılırsa Mehmet Atalay'ın büstünü dikmek gerekir girişe adam çok çaba sarfetti.Biz inanmadık o inandı ve sonuca ulaşmak üzere.

Harbiden '' biz inanmadık, o inandı'' . büstünü dikmeseler bile, bu halk yapılanları asla unutmayacaktır, iyi veya kötü...

POYRAZ
20.11.2008, 15:16
Hayirlisi olsun Insallah.

egeli
20.11.2008, 15:16
trabzonda yaşayan bmn üyelerine sabır diliyorum o zaman.

avni akerde iki kale arkası yapılana kadar foto için burdan onlara yapılan baskıları hatırlıyorum da.Koca stad bitene kadar neler yaşanacak bilemiyorum..

Trabzona hayırlı olsun.

Hekimoğlu
20.11.2008, 15:19

avni akerde iki kale arkası yapılana kadar foto için burdan onlara yapılan baskıları hatırlıyorum da.Koca stad bitene kadar neler yaşanacak bilemiyorum..

Trabzona hayırlı olsun.
Sorma her saat fotoğraf isteyenler vardı.Ama bu ilgi heyecan güzel tabi.

Mehmet Fatih Yavuz
20.11.2008, 15:23

Trabzona hayırlı olsun.

En az 6 ay deniz doldurulacak.
Çoook var daha resimlere.
Bi de Trabzon merkezde değil bu. Yol üstünde falan olsa resim istersin de..
ARtık mehdi gidip gelirken çekecek çaresi yok.:)

Samet Yildirim
20.11.2008, 15:26
Cok güzell...sevindim

Samet Yildirim
20.11.2008, 15:27

denize dolgu yapilmicak....yani 6 ay sürmez...

TS-Tiryaki
20.11.2008, 15:28

Trabzona hayırlı olsun.

Bunun icin bir web site acilmasi lazim. Güncel fotolar, canli web cam gibi.:)

Ümit Tekşan
20.11.2008, 15:32
Hayırlısı olsun.

Mehmet Fatih Yavuz
20.11.2008, 15:32
denize dolgu yapilmicak....yani 6 ay sürmez...
Dolgu yapmadan akyazının neresine kurulacak o stad??
Akyazı dediğin yerde stadı üzerine konduracak düzlükte, genişlikte bi alan yok.

Mehmet Fatih Yavuz
20.11.2008, 15:33
koşu pisti olacaksa hiç zahmet edip yapmasınlar, ayrıca stadı biz yapamıyorsak sivas yapsın :D

Yok hemşerim koşu pisti.
Yoooook..

Ulen kim çıkardı bu koşu pisti olacak lafını.
Yok .. Olmayacak.

f1bekir
20.11.2008, 15:36
Bunun icin bir web site acilmasi lazim. Güncel fotolar, canli web cam gibi.:)

zor bişey değil ve kesinlikle yapılması gerek.

Samet Yildirim
20.11.2008, 15:36
Dolgu yapmadan akyazının neresine kurulacak o stad??
Akyazı dediğin yerde stadı üzerine konduracak düzlükte, genişlikte bi alan yok.

Böyle olacak..Yani direklerin üstünde olacak bu stadyum...dolgu olmicak...

http://forum.arkitera.com/attachments/projeler/14360d1226881052t-trabzon-arena-r33-jpg

Emo91
20.11.2008, 15:37
temeller atilmadan ben hicbir sey pek inanasim gelmiyor.
insallah hayirlisi olur

Hasan Nasrallah
20.11.2008, 15:46
arkadaşlar nerede yapılacak stad
şöyle soruyum merkez limandan ne tarafa doğru kac kilometre uzaklıkta acaba

TS-Tiryaki
20.11.2008, 15:47
Yok hemşerim koşu pisti.
Yoooook..

Yok .. Olmayacak.

Bence baslik degistirilsin.

"Kosu pisti olmayan Akyazi projesi bugün onaylaniyor":D:D

Muhammet
20.11.2008, 15:48

Direklerin üstünde mi?

Bunu resimden mi çıkardınız yoksa kesin bir bilginiz var mı?

Bir mühendislik harikası durumu var sanırım ortada.

f1bekir
20.11.2008, 15:48
arkadaşlar nerede yapılacak stad
şöyle soruyum merkez limandan ne tarafa doğru kac kilometre uzaklıkta acaba

valla km veremiycem ama arabayla en fazla 5 dakika, limandan batıya doğru gideceksiniz.

f1bekir
20.11.2008, 15:51
Direklerin üstünde mi?

Bunu resimden mi çıkardınız yoksa kesin bir bilginiz var mı?

Bir mühendislik harikası durumu var sanırım ortada.

sanırım forumu pek takip edemediniz. bu proje epey zamandır dillendiriliyodu. hatta sadri başkanın bu projeyi incelerken çekilmiş fotoğrafları da vardı. fotoğraftan anlamıyoruz yani, çeşitli açıklamalar yapıldı bu konuda ordan biliyoruz. masrafı dolgudan az oluyomuş :)

Hasan Nasrallah
20.11.2008, 15:51
süper valla geze geze 20 dakka
nereye gidiyoz trabzon arenaya

Serdar A
20.11.2008, 15:53
Yok hemşerim koşu pisti.
Yoooook..

Yok .. Olmayacak.

1930'lu yıllarda Avrupalı ünlü bir mühendise çeşitli spor organizasyonlarının yapılabileceği bir stadyum tasarlaması istenir . O da Ankara 19 mayıs stadını projelendirir . 1936 yılında bu stadyum hizmete girer . Devlet erkanınca bu stad o kadar beğenilirki sonradan yapılacak tüm stadlarda bu model örnek alınır .

Dikkat edilirse bütün kent stadlarında Ankara 19 Mayıs stadından izler vardır .

Öyleki 2008 yılında hizmete açılan Urfa stadyumuda ne olimpiyat stadyumu ne de futbol stadyumu olabilmiş , arada kalmayı başarmıştır .

Haliyle Türk insanında oluşan " koşu pisti olacak " paranoyasınada anlayışla yaklaşmak gerek :)

Gökhan ÖZDEMİR
20.11.2008, 15:53
KAzma vurulmadan inanmam kardeşim. : )

f1bekir
20.11.2008, 15:57
Bence baslik degistirilsin.

"Kosu pisti olmayan Akyazi projesi bugün onaylaniyor":D:D

öyle demeyin ya. ben de sizin gibi bıkmıştım bu pist işinden ama benim de çekincelerim var artık. çünkü perde sisteminden falan bahsediliyo, bu sistem tribünlerin önüne mi koltuk ekliyo yoksa yukarı (üste) mi? bu çok önemli. yani başta koşu pisti yapılabilir, sonra da bu sistemle pistin üstü portatif tribünle kapatılabilir. sonuçta pist olmamış olur evet, ama stad da futbol stadı havası vermez.

bilmiyorum endişemi tam anlatabildim mi?

Hekimoğlu
20.11.2008, 15:58
Direkler üzerinde 40.000 kişilik stadyum şaka gibi duruyor ama adamlar hesaplarını yapmış projeyi çizmiş eğer yapılırsa çok enteresan olacak mühendisler açısından da incelemeye değer bir eser olur.

f1bekir
20.11.2008, 15:59
süper valla geze geze 20 dakka
nereye gidiyoz trabzon arenaya

geze geze derken yürümeyi ima ettiyseniz 20 dakikada gidilmez onu söyliyim. tam emin olmamakla birlikte 1saat süreceğini düşünüyorum yürüyerek :)

f1bekir
20.11.2008, 16:02
KAzma vurulmadan inanmam kardeşim. : )

Tabi haklısın. Türkiye'de kazma vurulsa bile tam inanamıyosun. tek dayanağımız, itici gücümüz ''2011''.

Mehmet Fatih Yavuz
20.11.2008, 16:03
Anca beşirliden gidersin 20-25 dakikada.
MEydandan ayasofaya sahilden yarım saat tutuyor. AKyazıya 20 dakikada nasıl gidilecek.
En az 1 saat sürer. O da iyimser tahmin.

Samet Yildirim
20.11.2008, 16:06
geze geze derken yürümeyi ima ettiyseniz 20 dakikada gidilmez onu söyliyim. tam emin olmamakla birlikte 1saat süreceğini düşünüyorum yürüyerek :)

benim icin güzel havada 1 saat süper olur arkadaslar felan ama ki$in berbat:D

alper*
20.11.2008, 16:06
deniz tarafı kale arkasi,deniz tarafı maraton,deniz tarafı kapalı :p
çok sevineceğim eğer bu haber gerçekleşirse =)

Muhammet
20.11.2008, 16:07

O civarda birşey olur. :)

Akyazı yakın değil, şehrin diğer ucu neredeyse.

macka61
20.11.2008, 16:08
hayırlısı olsun inşallah en kısa zamanda yapımına başlanır stadın

f1bekir
20.11.2008, 16:09
deniz tarafı kale arkasi,deniz tarafı maraton,deniz tarafı kapalı :p
çok sevineceğim eğer bu haber gerçekleşirse =)

ççç inşallah gerçekleşecek...

Semih Kırsüleymanoğlu
Hersey güzel olmaya basliyor renkdaslarim. Cok aci günler yasadik, o günlerden sonra COK güzel günlerin gelicegini biliyordum herzaman. Sükürler olsun.
(Sükretmeyi unutmamak gerek)

Burçak
yazın maçlardan önce Deniz sefası ooh :)

Muhammet
20.11.2008, 16:10
yazın maçlardan önce Deniz sefası ooh :)

Ne mükemmel olur ya :)

alper*
20.11.2008, 16:11
maç ertesi başlıkları ,

galip gelirsek :
trabzon rakibi denize döktü.

mağlup olursak :
trabzon denizde boğuldu.(Allah korusun.)

bu başlıkları hangi gazete antar ancak ?
yazmaya gerek yok.
totomaç.

f1bekir
20.11.2008, 16:11
benim icin güzel havada 1 saat süper olur arkadaslar felan ama ki$in berbat:D

ya millet hafif raylı sistem yapıyo, biz niye yapamıyoruz? ne güzel olurdu ya!

alper*
20.11.2008, 16:13
dolmuşçular kapatır o arayı kafanızı yormayın ;)

f1bekir
20.11.2008, 16:15
dolmuşçular kapatır o arayı kafanızı yormayın ;)

dolmuş deme bana darlanıyorum. kışın da yürüme giderim daha iyi.

Uğurtan
20.11.2008, 16:15
MEydandan ayasofaya sahilden yarım saat tutuyor. AKyazıya 20 dakikada nasıl gidilecek.

Fatih abi etma.. :) Meydandan 1 saat olabilir ona bişe dememde.. Misal olarak şimdiki A.Aker'den yarım saatte gidilir yani oraya yürüme..

Gerçi ben meydandan Aydınlıkevlere yürüme 20 dakikada gelebiliyorum.. Yol mesafesi çok sorun olmaz.. Buna da değer zaten.. ;)

magicyattara
20.11.2008, 16:16

Meydandan yaklaşık 10 km,saatte 5 km ortalama hızla yüründüğü varsayılırsa 2 saat sürer.

Gökçebey
20.11.2008, 16:20

Trabzon'a da yapılacak. Söğütlü Pelitli arasına. Ama ne zaman yapılır Allah bilir.

Serdar A
20.11.2008, 16:25
Biraz hafıza tazeleyelim :)

Gençlik ve spor Genel müdürü Mehmet Atalay spor61.net’e konuştu.Atalay Akyazıdaki stada 2009'un hemen başında başlayacaklarını söyledi

Trabzon dünya çapında şehir olacak
TRABZON'A GELİYOR
Trabzon'da yapılacak olan 2011 Gençlik olimpiyatları için gerekli çalışmalar yapılıyor. Gençlik ve spor Genel müdürümüz Mehmet Atalay bu konuda spor 61.net'e açıklamalarda bulundu. Genel Müdür Atalay önümüzdeki hafta içerisinde Milli olimpiyatlar komitesi başkanı Togay Beyatlı ile birlikte Trabzon'a gelebileceklerini söyleyerek”Olimpiyatlarla ilgili hem valimizle hemde Belediye başkanımızla bir dizi görüşmeler yapacağız. İstanbul'da 2011 olimpiyatları ile ilgili bir sunum yapacağız. Trabzon'un olimpiyatlarla ilgili sunumu İstanbul' da olacak. Bu konuda Trabzon'a geldiğimizde hem ön çalışma yapacağız. Hemde iki tane tesislerimizin açılışını yapmayı planlıyoruz”dedi

PROJELERİ HAZIRLIYORUZ
Daha önce Trabzon'da Karadeniz oyunları yapıldığını söyleyen Atalay,” Karadeniz oyunlarını iyi Trabzon'da yaptık. Olimpiyatlara katılan tüm ülkeler hayran kaldılar. iyiki yaptık Temel işleri yaptık. Şimdi ise 2011 Gençlik olimpiyatları için bizim yapmamız gereken yüzme havuzu bununda yeri hazır, parası var. Yüzme havuzu süper projesi olsun dedik 5 bin kişilik açılır kapanır spor salonu, atlezim stadının üstününü kapatılması bu üç projeleri hazırlıyoruz. Onlara başlayacağız. Tesis açısından çok sorunuz yok. Açılış ve kapanış stadyumu için 2009 ve 2010 yeterli olarak düşünüyorum”dedi

AKYAZI STADINI BİTİRECEĞİZ
Gençlik ve spor Genel Müdürü Akyazı'da yapmaya düşündükleri stat için çalışmaların devam ettiğini söyleyerek”2009 ortasında başlarsak stadı bitireceğiz. Tabi biz daha erken başlamak istiyoruz. Ama dünyanın hiçbir yerinde farklı bir uygulama yok. Çin'in başkenti Pekin de olimpiyatlar hazırlıklarına erken başladı. Olimpiyatların başlamasına son üç ayı kalmışken tesisleri eksikti.Onun için biz 2009'un başında Akyazı stadı için hemen çalışmalara başlayacağız. Trabzon şehrini havaya sokmak, cevre düzenlemesi yapmak, kentsel dönüşü sağlamak ve bu şehri uyandırmak için plan ve projeler yapmak yerel şartlarda her şeyi harekete geçirmek gibi. Bunların hepsi önemli görevler, bunların yapımının zamanını geciktirmemeliyiz. Onun için plan ve programlı bir şekilde çalışmalarımızı arkadaşlarımız sürdürüyor. Akyazı'daki stat için ilgili firmalar değişik ve güzel projeler üretiyorlar. O projelerle ilgili bakıyoruz. Meclisten kanunumuz çıktı, problem yok. Hazırlık düzenleme kurulu kararını stadın yapılması için şartnamesi hazırlanıp ilana çıkartacağız”diye konuştu.

YILBAŞINDA TEMELLER ATILIR
Akyazı projesine karşılık Avni Aker stadı,Yavuz selim sahasının bulunduğu alan için ilgili firmalarla görüşmelerin devam ettiğini de belirten Genel Müdür Atalay,”Avni Akerin yerine muhteşem projeler üretiliyor hem stadın yerinde iş merkezi yeşil alan ve herkesin hayran kalacağı projeler yaptırıyoruz. Bunlarıda kısa zamanda ihale aşamasına gelecektir. Proje üzerine çalışmalar devam ediyor tesisler dairesindeki birim var o birimde çalışan arkadaşlarımız Erzurum ve Trabzon'la ilgileniyor. Bu konudaki çalışmalar devam ediyor düğmeye basılmış durdumda. Ben inanıyorum yılbaşında temel atılır. Temel atıldıktan sonra 16 veya 18 ayda bitirilir diyenler var. Bir geçikme olmazsa en az 2 yıl bize yetiyor”şeklinde konuştu.

Cafer KILIÇSOY
20.11.2008, 16:28

Her ne kadar bu direk işi beni gerse de hayırlısı olsun. Bu konuda bizi aydınlatacak arkadaşlar varsa enine boyuna anlatsınlar bize. Sağlamlığında herhangi bir şüphe olur mu vs? Sonuçta 40 bin kişilik stat. Birde denizin ortasında ve direk üstünde olacağına göre stada giriş çıkışlar tek bir yönden yapılacak. 40 bin kişilik statda bu sorun olmaz mı? Proje çok güzel ama denizin ortasında direkli olması hevesimi kaçırıyor.

Şimdi ''ya Cafer sen de ne kadar sorunlu bir adamsın kardeşim. Stat yapılıyor senin kafanı taktıklarına bak'' dediğinizi duyar gibiyim:D

Tamam tamam, sustum:)

f1bekir
20.11.2008, 16:31
Trabzon'a da yapılacak. Söğütlü Pelitli arasına. Ama ne zaman yapılır Allah bilir.

evet sorun o zaten. yoksa her gelen belediye başkanı bi fizibilite çalışması yapıyo ama gerisi gelmiyo nedense :) yine yaparsa devlet yapar bunu da, olimpiyatlarda lazım olur falan diye ama hiçbir ışık yok bu yönde.

magicyattara
20.11.2008, 16:33
Yuvarlak hatlara sahip olsa daha güzel olmaz mıydı?

Burçak
20.11.2008, 16:36
Her ne kadar bu direk işi beni gerse de hayırlısı olsun. Bu konuda bizi aydınlatacak arkadaşlar varsa enine boyuna anlatsınlar bize. Sağlamlığında herhangi bir şüphe olur mu vs? Sonuçta 40 bin kişilik stat. Birde denizin ortasında ve direk üstünde olacağına göre stada giriş çıkışlar tek bir yönden yapılacak. 40 bin kişilik statda bu sorun olmaz mı? Proje çok güzel ama denizin ortasında direkli olması hevesimi kaçırıyor.

Şimdi ''ya Cafer sen de ne kadar sorunlu bir adamsın kardeşim. Stat yapılıyor senin kafanı taktıklarına bak'' dediğinizi duyar gibiyim:D

Ya Cafer sen negada sorunlu bi adamsın yaa :D

f1bekir
20.11.2008, 16:38

kişiden kişiye değişir ama ben düz stadları daha çok seviyorum. sadece köşeler büyük tribünlerle birleşirken ovalleşiyor. güzel yani. benim beğenmediğim stadın çatısı. 40.000 kişilik stad ama hiç öyle göstermiyo. basit bi yapı gibi görünüyo. bence çatının daha değişik tasarlanması gerek, daha ihtişamlı, daha göz alıcı olmalı.

tsmusampa61
20.11.2008, 16:39
İnşallah verilen sözler tutulurda stad yapılır. hayde hayırlısı..

boztepeliyasin
20.11.2008, 16:40
ilk kısım meydan fatih arasında yapılacak. temelide hatırladığım kadarıyla 2009 ilkbaharda atılacak.

Semih Kırsüleymanoğlu
20.11.2008, 16:41

dikkat etiysen catinin altindaki tribünler oval seklinde. Bu cati ve direkler sanki asil süper görünümlü olan stadi sakliyor gibi. Perde misali

Burçak
20.11.2008, 16:42
bu fotoya takılmayın bence. daha hangi projenin uygulanacağı belli değilki. :)

Serdar A
20.11.2008, 16:43
evet sorun o zaten. yoksa her gelen belediye başkanı bi fizibilite çalışması yapıyo ama gerisi gelmiyo nedense :) yine yaparsa devlet yapar bunu da, olimpiyatlarda lazım olur falan diye ama hiçbir ışık yok bu yönde.

Akyazı - Merkez - Liman - Otogar - Havalimanı - Üniversite tek hat üzerinde . Şehirde yatay olarak gelişiyor . Ne yazık ki bunun avantajını kullanamıyoruz .

f1bekir
20.11.2008, 16:47
Akyazı - Merkez - Liman - Otogar - Havalimanı - Üniversite tek hat üzerinde . Şehirde yatay olarak gelişiyor . Ne yazık ki bunun avantajını kullanamıyoruz .

aynen öyle. yap-işlet-devretle bu iş yapılmaz mı acaba? kimse yanaşmıyo mu bu işe yoksa? halbuki millet dolmuştan otobüsten bıkmış durumda, acayip iş yapar bu hafif raylı sistem.

magicyattara
20.11.2008, 16:48
http://img401.imageshack.us/img401/3764/googleqb4.jpg (http://img401.imageshack.us/my.php?image=googleqb4.jpg)
http://img401.imageshack.us/img401/googleqb4.jpg/1/w776.png (http://g.imageshack.us/img401/googleqb4.jpg/1/)

Yeri tam olarak burası olması lazım.

f1bekir
20.11.2008, 16:49
bu fotoya takılmayın bence. daha hangi projenin uygulanacağı belli değilki. :)

birileri çıkıp bu projeyi tanıtmış tvlerde ama. neye göre yaptılar bunu?

f1bekir
20.11.2008, 16:51
ilk kısım meydan fatih arasında yapılacak. temelide hatırladığım kadarıyla 2009 ilkbaharda atılacak.

ama proje bedeli 250.000 ytl. komik di mi? ya da gazeteciler bişeyleri yanlış anlamış, bize de yanlış bilgi aksettirmiş.

magicyattara
20.11.2008, 16:53
dikkat etiysen catinin altindaki tribünler oval seklinde. Bu cati ve direkler sanki asil süper görünümlü olan stadi sakliyor gibi. Perde misali

Buna da şükür.
Fakat dörtköşe yerine,daha farklı bir mimari ile tasarlanabilirdi.

demirel
20.11.2008, 16:53
sadece projenin bedelidir belki, çizimi falan :D

f1bekir
20.11.2008, 16:54
http://img401.imageshack.us/img401/3764/googleqb4.jpg (http://img401.imageshack.us/my.php?image=googleqb4.jpg)
http://img401.imageshack.us/img401/googleqb4.jpg/1/w776.png (http://g.imageshack.us/img401/googleqb4.jpg/1/)

Yeri tam olarak burası olması lazım.

evet ilk ''T'' den itibaren herhangibir yere yapılabilir. ama orda bi tesis var (adını unuttum) tam yuvarlak içine aldığın yere denk düşüyo galiba. bi sorun oluşturacak mı o tesis bilmiyorum.

f1bekir
20.11.2008, 16:56
sadece projenin bedelidir belki, çizimi falan :D

ancak öyle olur yani. ne bilim, hayırlısı...

magicyattara
20.11.2008, 16:57
evet ilk ''T'' den itibaren herhangibir yere yapılabilir. ama orda bi tesis var (adını unuttum) tam yuvarlak içine aldığın yere denk düşüyo galiba. bi sorun oluşturacak mı o tesis bilmiyorum.

Beykonağı restorant:)
Biraz reklamını yapalım nasıl olsa yıkılacak.

f1bekir
20.11.2008, 17:01
Beykonağı restorant:)
Biraz reklamını yapalım nasıl olsa yıkılacak.

he yaşa!

ama inşallah anlaşmışlardır. şimdi mahkemeye falan başvurur oranın sahibi, bi de bu yüzden süreç uzamasın.

f1bekir
20.11.2008, 17:04
şu sıralar toplantının başlamış olması gerek di mi? of ya, takip edemiycem internetten, tvlerde çıkar inşallah haberler, yoksa yarına kadar bekliycem artık. inşallah hayırlı haberler duyarız.

TS-Tiryaki
20.11.2008, 17:06
Gelismeleri takip edebilecegimiz bir yer varmi??? :D

magicyattara
20.11.2008, 17:07
Hafif raylı sistem,meydan-fatih arası yapılacak diye söylenmişti.
İşin doğrusu,meydandan fatihe,bu rayların döşenebileceği ne yol var,ne de para.
Zannedilenin üstünde maliyetli olacağı gibi,bu hatta çalışan dolmuş esnafı da kontak kapatma seviyesine gelecektir.
Böyle bir sistem yapılacaksa en mantıklı hat;Söğütlü-pelitli arasıdır.Bu arada yolcu taşımada bir sıkıntı var zaten.

Oğuzhan Fidan
20.11.2008, 17:10
250.000 ytlye işhanı yapılabilir :D

hüseyin1975
20.11.2008, 17:15

Bence hersey düsünülmüsdür.
Tadini cikaralim derim ben.

Dünyada herhalde denizin üzerinde baska stat yokdur.
Bu bir ilkdir.

Ne Mutlu Trabzonsporluyum diyene:)

Remzi
20.11.2008, 17:19
3 tarafı denizle çevrili bir stad.. Dünyada bir ilk heralde:) Müthiş!..

İnşallah güvenlik sorunu olmaz..

Muhammet
20.11.2008, 17:19
Yeni gelişmeler yok mu?

Düşecek deniyordu haber sitelerine ama.

Erkan
20.11.2008, 17:21
Cocukluk hayalimdi deniz'in ustunde (adada) bir stadimiz olmasi, deniz alti tunellerle ulasimin olmasi veya gemilerle...:) Tam hayalimi karsilamasada cok hosuma gitti bu proje:) Ve mehmet atalay'in bu projeyi gerceklestirmek icin elinden gelen herseyi yapacagindan eminim..

Samet Yildirim
20.11.2008, 17:22
bu toplanti galiba 3 gün sürüyormus...

Erkan
20.11.2008, 17:24
Karari da beyler ihale gunu aciklarlar artik... :rolleyes:

Uğur GEMİCİOĞLU
20.11.2008, 17:30
bu toplanti galiba 3 gün sürüyormus...

yuh ne 3 ü ya :S

hüseyin1975
20.11.2008, 17:31
3 tarafı denizle çevrili bir stad.. Dünyada bir ilk heralde:) Müthiş!..

İnşallah güvenlik sorunu olmaz..

Vallahi Sivasli Oyuncular uslu durursa sorun cikmaz:p

Yok uslu durmazlarsa denize dökeriz:p:p:p

Emre7
20.11.2008, 17:42
Vallahi Sivasli Oyuncular uslu durursa sorun cikmaz:p

Yok uslu durmazlarsa denize dökeriz:p:p:p

alınan büyük başarılardan sonra klasik bir başllık ... "denize döktük gene yunanlıyı ingilizi vs.. vs..."
daha proje onaylanmadı havaya girdim dur ben biraz tv izlim

Sencer Bulut
20.11.2008, 17:46
bu yapılacak stad üstü kapalı ve adam gibi bi sekli olsun eger dümdüz bi stad yapacakjlarsa hic yapmasınlar...

ferdiT
20.11.2008, 17:46
hayırlısı olsun merakla guzel haberleri takip edecegiz insallah!

Recep Alkan
20.11.2008, 17:55
bugün dedik gün bitti. hala bir haber yokmu.

Ahmet Kuru
20.11.2008, 18:10
Evet ya...Ajanslara düşen bir bilgi yok mu..
Onaylanmamış mı hala?
Mürekkep mi bitti ne oldu?

pReN@_61
20.11.2008, 18:12
Hayırlı olsun bakalım..

Emre Bekar
20.11.2008, 18:20
saat 5 de değilmiydi.hala bi haber yokmu ki?

Serdar A
20.11.2008, 19:30
saat 5 de değilmiydi.hala bi haber yokmu ki?

Ne haber bekliyoruz ki , prosedür hızla işliyor işte .

2011'e yetişmez diyenlerede bir kaç örnek verelim , 2 yılda neler yapılabilir diye .

Kadir Has Kongre Kültür Merkezi

http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/kongre/15.jpg
http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/kongre/11.jpg
http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/kongre/17.jpg
http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/kongre/16.jpg
http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/kongre/14.jpg
http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/kongre/10.jpg
http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/kongre/9.jpg
http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/kongre/12.jpg
http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/kongre/1.jpg
http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/kongre/2.jpg
http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/kongre/3.jpg
http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/kongre/4.jpg
http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/kongre/5.jpg
http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/kongre/6.jpg
http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/kongre/7.jpg
http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/kongre/8.jpg
http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/kongre/13.jpg
http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/kongre/18.jpg
http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/kongre/19.jpg

Raylı Sistem

http://www.kayseri-bld.gov.tr/ulasim/rayli.htm

Atatürk Spor Kompleksi ve şehir stadyumu

http://www.kayseri.bel.tr/haber/stadyum/stadyum.htm

uzungöllü
20.11.2008, 20:08
kayseri de yapılan bu çalışmalar çok kısa zamanda yapılmış çalışmalardır... ancak unutulmamalıdır ki bu kadar kısa zamanda bu kadar çalşmanın yapılmasının ana kaynağı PARAdır... ve kayseri zengin bir şehir. kadir has, sakıp sabancı kayserili.. doğal olarak para oluk oluk akıyo oraya... ayrıca belediye başkanı şu anki hükümetin partisinden... cumhurbaşkanı kayserili.... yahu daha ne sayayım... herkes onlardan yana tabi olacak ...

umarım bizim öncü,lider,zengin iş adamlarımızda bu stad çalışmasında yeterince destek verirler ve şehrimiz hak ettiği stada en kısa zamanda kavuşur... çünkü biz bunu hak ediyoruz...

Cafer Bulur
20.11.2008, 20:46
Onaylanmadiktan sonra inanmam.
Su anda büyük bir ekonomik kriz var ve devlet bize stad yapacak.
Pek inandirici degil ama umarim dogrudur.

BDiler61
20.11.2008, 20:59
insallah onaylanir

mashal61
20.11.2008, 21:09
"Bu stadın bundan sonrasında tartışılmasına gerek yok."

Mehmet Atalay son noktayı koymuş. Daha hala niye inanmıyorsunuz? Hakkaten size inanamıyorum yani.

Emirhan Makul
20.11.2008, 21:24
Oldu mu olmadı mı ?

Muhammed KOÇ
20.11.2008, 21:33
hayırlısı olsun. yeni bir stada ilk bizim ihtiyacımız var..

Hekimoğlu
20.11.2008, 22:36
Ses çıkmadı toplantıdan.Murat Başesgioğlu itiraz etmez umarım.

lazooo28
20.11.2008, 22:38
onay cikti mi acaba bilgisi olan bi arkadas varmi ?

selimatal
20.11.2008, 23:06
kayseri de yapılan bu çalışmalar çok kısa zamanda yapılmış çalışmalardır... ancak unutulmamalıdır ki bu kadar kısa zamanda bu kadar çalşmanın yapılmasının ana kaynağı PARAdır... ve kayseri zengin bir şehir. kadir has, sakıp sabancı kayserili.. doğal olarak para oluk oluk akıyo oraya... ayrıca belediye başkanı şu anki hükümetin partisinden... cumhurbaşkanı kayserili.... yahu daha ne sayayım... herkes onlardan yana tabi olacak ...

umarım bizim öncü,lider,zengin iş adamlarımızda bu stad çalışmasında yeterince destek verirler ve şehrimiz hak ettiği stada en kısa zamanda kavuşur... çünkü biz bunu hak ediyoruz...

Kayserinin cebinden tek kuruş çıkmadı. Eski stadın yeri inanılmaz kıymetli olduğundan bura karşılığında tek kuruş bile ödemeden yeni stadı yaptırıyorlar. Eski stadlarını da yeni stadlarını da bizzat gördüm. Birbirine oldukça yakın.

Bizim farkımız, A.Akerin yerinin yeni stad yapımına yetecek kadar para etmemesi.

Öztürk Adem
20.11.2008, 23:10
hadı bakalım hayırlısı olsun :)

Vkgz
20.11.2008, 23:19
dönüm noktalarından birisi olacak

Murat'
20.11.2008, 23:21
Bence onayı falan beklemeyin boşuna...Hadi size iyi geceler...

Egemen Yılmaz
21.11.2008, 00:13
Bu stadın "yapılmaması" gibi bir durum olabilir mi? O halde 2011 gençli olimpiyatları hangi stadda yapılacak?

Mustafa Ayazoğlu
21.11.2008, 00:21
Akyazı iptal olur inşallah.

AYYILDIZ
21.11.2008, 00:22
Seçimler var kesin yapılacak stad.

Coloradoydu
21.11.2008, 00:35
Bizim farkımız, A.Akerin yerinin yeni stad yapımına yetecek kadar para etmemesi.

A. Aker'in yeri bizim mi?

E. Cumur61
21.11.2008, 03:15
Meydandan yaklaşık 10 km,saatte 5 km ortalama hızla yüründüğü varsayılırsa 2 saat sürer.
abi akcaabata gittin sen nerdeyse trabzon akcabaat 12 km

Mustafa Ayazoğlu
21.11.2008, 03:21

Serdar A
21.11.2008, 07:57
Kayserinin cebinden tek kuruş çıkmadı. Eski stadın yeri inanılmaz kıymetli olduğundan bura karşılığında tek kuruş bile ödemeden yeni stadı yaptırıyorlar. Eski stadlarını da yeni stadlarını da bizzat gördüm. Birbirine oldukça yakın.

Abi Kayseri belediye başkanı Özhaseki'den geçenlerde bu konuyla alakalı bir açıklama geldi . Stadın toplam maliyeti 65 milyon Ytl ve KDV olacakmış. Bu anlamda da dünyada emsallerine göre en ucuz stad olma özelliğine sahipmiş . Tüm kompleks tahmin ediyorum 100 milyon ytl civarına mal oldu . Bu çapta bir tesis için çok komik bir miktar . Özhaseki'yi gerçekten tebrik etmek gerek .

Açıklama şu linkte .

http://www.kayseri.bel.tr/haber/haberler/enucuza-stad.htm

3 yıldan kısa bir süre içinde dev spor tesisleri , kısmı kentsel dönüşüm , yol ve kavşaklar , 10bin koltuklu kongre kültür merkezi , şehirlerarası lüks ve modern otobüs terminali , 18 km . uzunluğunda ve 31 duraktan oluşan günlük 120 bin yolcu kapasiteli hafif raylı taşımacılık . Belediye otobüs ağının genişletilmesi ve tüm filonun doğalgazlı modern araçlar ile değişimi ve tüm otobüs duraklarının yenilenmesi ...

Bunun dışında liste bir çok katlı otopark , 10'a yakın sosyal tesisler , meydanların düzenlenmesi , amatör spor evleri , kent ormanları ve koruluklar , erciyes turizm kayak merkezi projeleriyle daha da uzayacağa benziyor .

Ayrıntılı incelemek isteyen belediyelerinin sitesini ziyaret edebilir .
http://www.kayseri.bel.tr/

Bunları açıklamak için "paraları var " ifadesini kullanmak gerçekten çok sığ bir yaklaşım olur . Bu işler sadece parayla olmuyor. Şehir adına sorumluluk alacak daha fazla insan gerekli . Bu insaların organizasyon becerileri , beşeri ilişkileri ve girişim yetenekleri belirli bir seviyede olmalı .

Bu konuya en büyük örnek Atalay'dır . O olmasaydı muhtemelen Avni Aker oyunlar için düzenlenecek Akyazı rafa kalkacaktı . Şu anda şehrimizin cebinden kuruş çıkmadan dünyada benzer mimari özelliklerde eşi olmayan bir futbol stadyumu kazanıyoruz . Akyazı projesi Albayrak'ın tasarladığı şekilde de yapılabilirdi . İçinde hastahaneler , iş merkezleri , oteller , cruise limanı , otogarı , otoparkları , şehire raylı bağlantısıyla Trabzondaki kalkınma kıvılcımını ateşleyecek bir atılım olabilirdi . Bir kaç kişinin çalışmasıyla stadı zor kurtardık , buna da şükür der olduk

Benim gördüğüm maddi imkansızlıklar değil , belediye başkanı vali ve vekillerimizin kapasitelerinin sınırlı olmasıdır . Gökhan Ünal transferinde boy boy resim veren vekillerimiz Trabzonun geleceği olan Akyazı'da sayın Özak'ın ve sayın Atalay'ın ne kadar arkasında durdu gerçekten merak içindeyim . İşadamlarımız elini taşın altına koymayarak nasıl biz Trabzonluyuz diyebiliyorlar . Hangisi üretime yönelik istihdam yarattı . Mağaza dükkan açarak , zaten şehir ekonomisinde dönen sınırlı paranın bir kısmını emerek olmuyor . Ancak Trabzonsporun kafasına vurup elinden ekmeğini ( bu tabir için özür dilerim ) alan irlandalıların yanında büyük yatırım olarak değerlendiriliyor .
.

Trabzon hinterlandı bütün doğu karadenizi ve iç kesimlerini hatta Batuma uzanacak kadar geniş . Liman idaresi daha akıllı insanların elinde olsaydı daha da geniş olabilirdi . İstanbul'un neredeyse dörtte birinin kökeni bu hinterlandın içinde kalıyor . Bu oranlar Ankara , İzmir , Kocaeli , Antalya'da da oldukça yüksek , Almanya'da da . Çok büyük bir toplumsal değer oluşturuyoruz , ancak farkında değiliz . Kent nufüsümüz az olabilir , hatta tüm doğu karadenizin nüfusu yoğunluğu ülkenin en küçük bölgelerinden biri olabilir . Ancak bu gerçeğide ıskalamamak gerek .

Bu duraklama ne kadar daha sürecek bilemiyorum . Bir yerden başlamak gerek . Akyazı'yı bir milad olarak değerlendirip bir şekilde hız kesmemeyi sağlamamız lazım . Devlet yatırımlarının dışında bireysel olarakta elimiz taşın altında olmalı . Ama az ama çok , önemli olan niyet .

Ertan 51
21.11.2008, 08:01
Bismillah

bu da bir yorum
hayırdır olacak sorum:)

Adil abi böyle şiirle yazardı bizede bişiler sirayet etti demekki .

Halil Atalay
21.11.2008, 08:18
Trabzonspor taraftarı kendine karşı

anlamıyorum neden iptal edilsin arkadaşlar sizle evlerinizden yürüyerek stat giteceksiniz diye bu kadar emek boşuna harçanamaz bugün avrupa ve diğer ülkelerde statlar hep şehir dışında ve full doluyor ama bizim akıllı taraftarımız evlerinden dışarı bek fazla çıkmak isdemetikleri için stat şehir dışına taşınmasın bırakın artık şu eski kafalığı artık yeni bir yüzyıldayız

arifemre
21.11.2008, 08:28

ya hakkaten dolgu işlemi başlamadan bi resim gönderseniz
:):)

Gökçebey
21.11.2008, 08:31
Allah yardımcımız olsun, başlıyor yine resüm isterük foto isterük video isterük. :D

arifemre
21.11.2008, 08:36
bu stad için benim önerim şu:
tesislerden deniz yolu ile gelsin takım stada:)

Serdar A
21.11.2008, 08:40

2011 yılında şu an M.Ali Yılmaz tesislerinin olduğu yere uçaklar inip kalkacak :)

Gökçebey
21.11.2008, 08:41

Hangi tesislerden? Bu stad yapılana kadar Mehmet Ali Yılmaz tesisleri yıkılıp DHMİ'ye teslim edilecek sanırım. Kalıyor Haluk Ulusoy tesisleri. Ya da projede stadın yanında bazı tesisler var. Belki onlar kullanılır.

Hekimoğlu
21.11.2008, 09:01
Bu toplantı yapılmadı mı acaba ne gsgm'nin sitesinde ne de yerel ulusal medyada haber yok.

zafercalikoglu
21.11.2008, 09:09
geç bile kaldık şu stad konusnda baksanıza kayseri bitirmiş stadını

Muhammet
21.11.2008, 09:20
Gün geçti, sabah oldu, hala daha konu ile ilgili haber göremedim.

hsnkrcdg
21.11.2008, 09:21

deplasman takımı halanından deniz yoluyla gelsin. Onları yere ayak bastırmadan geri yollayalım.

Mustafa Çolak
21.11.2008, 11:04
Akyazı Stadı’nın yapımı için bir engel kalmadı

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n10000/n9561/detail/Top_iktidarda.jpg

2011 yılında Trabzon’da yapılacak olan Avrupa olimpik Gençlik Yaz Festivali Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Toplantısı(HDK), İstanbul’da yapıldı. Ataköy Olimpiyat evinde yapılan toplantıda 2011 Avrupa Olimpik Yaz Festivali’nin açılış ve kapanış törenlerinin Akyazı’da ki statta yapılması karar altına alındı. Bu karardan sonra Akyazı stadı uluslar arası organizasyona ev sahipliği yapacağından ötürü kıyı kenar çizgisi uygulamasından muaf tutulmasıyla ilgili gerekli olan şartlar oluşmuş oldu. Bu karardan sonra stadın yapımı için iktidarın atacağı adımlar beklenmeye başladı.
Olimpiyat evinde yapılan toplantıya Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Togay Bayatlı, Trabzon Valisi Nuri Okutan, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü İbrahim Özen ve diğer üyeler katıldı. Dün akşam geç saatlere kadar devam eden toplantıda alınan karardan sonra Akyazı Stadı’nın yapımı için bir engel kalmamış oldu.

Kaynak: http://www.gunebakis.com.tr/haber.php?id=9561&t=Top_iktidarda (http://www.gunebakis.com.tr/haber.php?id=9561&t=Top_iktidarda)

magicyattara
21.11.2008, 11:28

Akçaabat,Trabzon çıkışından 12 km.
Meydan'dan Beşirli 7 km,Beşirli'den burası da 3 km vardır.

Remzi
21.11.2008, 11:47
Atalay'dan Akyazı müjdesi
21 Kasım 2008 / 10:43
Trabzon'un Akyazı beldesinde denizin doldurulması ile kazanılacak arsa üzerine inşa edilecek yeni stadyum ile ilgili hukuki sürecin de tamamlandığı bildirildi.

Temmuz 2011'de Trabzon'da yapılacak Avrupa Olimpik Yaz Gençlik Festivali (EYOF) Hazırlık Düzenleme Kurulu Toplantısı İstanbul'da yapıldı.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Akyazı Projesi kapsamında inşa edilecek olan stadyum ile ilgili hukuki sürecin tamamlandığını belirterek, “Bundan sonrası ihale aşaması. Firmalarla görüşmeler kısa sürede sonuçlandırılarak, inşaata gelecek yılın başında başlanacak. Bilindiği gibi söz konusu kesimde 600 dönümlük bir alan üzerine spor kompleksi ve ticari merkezler inşa edilecek. Ancak ilk aşamada 200 dönümlük bir alan doldurulup, bunun 100 dönümlük kısmı üzerine stadyum inşa kurulacak. Stadyumun 40 bin kişilik olması uygun görüldü” dedi.

Mehmet Atalay, 2011 Avrupa Olimpik Yaz Gençlik Festivali'nin açılış ve kapanış seramonilerinin Akyazı'daki stadyumda yapılacağını belirterek, “Akyazı projesi ile polemikler artık sonlandı. Bundan sonrası en hızlı ve en iyi şekilde stadyumu nasıl yaparız üzerine enerjimizi harcayacağız. Stadyumun tamamlanmasından sonra diğer süreçlere geçilecek. Bunlar mevcut stadın yerinin değerlendirilmesi ve Akyazı projesindeki diğer eksiklerin tamamlanmasıdır” diye konuştu.

Hazırlık Düzenleme Kurulu toplantısında gençlik olimpiyatlarında konaklama amaçlı kullanılacak yurtların yapılması için yasal sürecin hızlandırılmasına da karar verildi.

Bu arada Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği'nin (EOC) 37. Genel Kurulu ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin kuruluşunun 100. yıldönümü kapsamında Trabzon 2011 Avrupa Olimpik Yaz Gençlik Festivali ile ilgili olarak katılımcılara sunum da yapıldı.

EOC Genel Kurulu'na 49 Avrupa ülkesinde 3'er temsilci ile Trabzon'dan görevliler katıldı.
Kaynak:HAber61

Kazım Uzunboy
21.11.2008, 11:57
Hayırlı,uğurlu olsun diyelim tekrardan..

demirel
21.11.2008, 12:01
bize dicek baska bişi kalmıyo zaten ,hayırlısı,baslasada rahatlasak

Hekimoğlu
21.11.2008, 12:03
Dolgu yapılacak mı ,peki son proje ne mimarı çıkıp televizyonda anlatıyor Mehmet Atalay imzaladı diyor ne olduğu belli değil yahu bizi delirtmeye çalışıyorlar herhalde.

Yeniklasör
21.11.2008, 12:14

google earth te ölçtüm avniakerden akyazı 5,34 km

malik5461
21.11.2008, 12:34
file:///C:/DOCUME%7E1/User/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpgyapılacakl 0lan proje bu kazıklı olan stad değilde diğeri değilmi arkadaşlar

Ali Özcan
21.11.2008, 12:41
hadi hayırlı olsun diyorum...Her alanda önlenemez bir çıkış içindeyiz...Allah devamını nasip etsin...

ali+61+26
21.11.2008, 12:46
galiba o büyük projeyi yapıcaklar...bakalım kaç yılda bitecek bu proje.. ayrıca acılıs kapanıs seromonisi yapılacaksa olimpik olması gerkmiomu.. yürüyüş falan yapılırken...

TSezgin61
21.11.2008, 12:48
bence kazikli stad daha güzel durur. ha oteller falanda eklenecekse olsun.

ama olimpiyat stadi seklinde olacaksa suanki avni akerde kalmak istiyorum

Dursun Kaplan
21.11.2008, 12:48
Hadi hayırlısı Trabzonspor'uma..

Muhammet
21.11.2008, 12:49
Hayırlı olsun.

Artık işlemler hızlanır herhalde, 3 yıl sıkıntılı bir süre olur bitmesi için.

Fatih KIRAN
21.11.2008, 12:53
İhaleyi alacak olan firmada çok önemli aslında her inşaatçıyım diyen firma atlamak isteyecek bu işe kendine rant sağlamak isteyen bir sürü çatlak sesler oluşacak Allah yardım etsin şimdiki ve ilerdeki yöetimlere..

Uğurtan
21.11.2008, 12:55
Hayırlı uğurlu olsun camiamıza, kulübümüze.. Artık ok yaydan çıktı yapılacak ;)

bordo61
21.11.2008, 12:56
Öncelik Stat İçin diğer tesisler ise yetişirse yapılacak ama ama olimpiyatlara kadar stat bitmek zorunda çünkü karar alındı açılışı bu statta yapacaz diye ayrıca ihalleri devlet yapacak ondan yönetimimizle bi alakası yok

bordo61
21.11.2008, 12:57
İhaleyi alacak olan firmada çok önemli aslında her inşaatçıyım diyen firma atlamak isteyecek bu işe kendine rant sağlamak isteyen bir sürü çatlak sesler oluşacak Allah yardım etsin şimdiki ve ilerdeki yöetimlere..
Tüm işleri devlet yapıyor ondan Ts yönetimiyle bi alaka yok sadece hazır yapılmış tesise konacağız :D

Hekimoğlu
21.11.2008, 12:58
Akyazı onaylandı yerine stadyum onaylandı desek daha iyi akyazıyı bilmeyen başlığın ne ifade ettiğini anlamayabilir.Ya da stadyum projesi başlığı ile birleştirilebilir ilerleyen günlerde.

wolf_TS61
21.11.2008, 12:59
arkadaşlar proje hangisi acaba kazıklı olanmı yoksa dolgulu olanmı?

bordo61
21.11.2008, 13:01
Akyazı onaylandı yerine stadyum onaylandı desek daha iyi akyazıyı bilmeyen başlığın ne ifade ettiğini anlamayabilir.Ya da stadyum projesi başlığı ile birleştirilebilir ilerleyen günlerde.
Stadyum öncellikle olmak üzere tüm tesisler yapılacak olacağından başlığın değişmesinde pek gerek görmüyorum stadyum projesi başlığıyla birleşebilir onuda gerek görürlerse yaparlar zati

Çetin Can
21.11.2008, 13:03
Olimpiyat evinde yapılan toplantıya Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Togay Bayatlı, Trabzon Valisi Nuri Okutan, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu:eek:, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü İbrahim Özen ve diğer üyeler katıldı. Dün akşam geç saatlere kadar devam eden toplantıda alınan karardan sonra Akyazı Stadı’nın yapımı için bir engel kalmamış oldu.

Kaynak: http://www.gunebakis.com.tr/haber.php?id=9561&t=Top_iktidarda (http://www.gunebakis.com.tr/haber.php?id=9561&t=Top_iktidarda)

Allahmı söyletti acaba:D:D

Tekrar hayırlı olsun diyelim bu arada.. Bide hangi projenin yapılacağını öğrensek iyice rahatlicaz ....

bordo61
21.11.2008, 13:03
arkadaşlar proje hangisi acaba kazıklı olanmı yoksa dolgulu olanmı?

diğeri olması gerek ayrıca kazıklı olan proje resmi nerden çıktı hala anlamış değilim

Hekimoğlu
21.11.2008, 13:05
Stadyum öncellikle olmak üzere tüm tesisler yapılacak olacağından başlığın değişmesinde pek gerek görmüyorum stadyum projesi başlığıyla birleşebilir onuda gerek görürlerse yaparlar zatiBen o kadar emin değilim haber61'in uydurması olabilir.O proje en az 800 milyon dolarlık proje Avni Akerin yeri yeni stadı karşılamazken nasıl yapılacak o proje hangi firma 800 milyon dolara yakın para ile gelip o inşaatı yapar??

bordo61
21.11.2008, 13:12
Ben o kadar emin değilim haber61'in uydurması olabilir.O proje en az 800 milyon dolarlık proje Avni Akerin yeri yeni stadı karşılamazken nasıl yapılacak o proje hangi firma 800 milyon dolara yakın para ile gelip o inşaatı yapar??
İnşaatı Yapacak firma bulunamaz diyorsan kesinlikle bulunur diyorum istanbulun aynısını boğaz dahil yapan firmalarımız varken ama genede uydurma olabilir ama kesin olan bişe var oraya bir stat yapılacak ve olimpiyat orda başlıcak

Hekimoğlu
21.11.2008, 13:16
İnşaatı Yapacak firma bulunamaz diyorsan kesinlikle bulunur diyorum istanbulun aynısını boğaz dahil yapan firmalarımız varken ama genede uydurma olabilir ama kesin olan bişe var oraya bir stat yapılacak ve olimpiyat orda başlıcak
İnşaatı yapacak güçte firmalarımız var elbette ama kimse akyazıya o parayı yatırmaz diyorum.Devlet vermez veremez elbette o parayı.

hamucera
21.11.2008, 13:24
diğeri olması gerek ayrıca kazıklı olan proje resmi nerden çıktı hala anlamış değilim

kazıklı olan projenin resmini Başkan inceledi ve çok beğendi. alternatif olarak yapılmıştı. anladığım kadarı ile stadyum projesi olarak bu proje uygulanacak. Daha sonraki zamanlarda Akyazı projesinin diğer kısımları yapılacka. zaten açıklama ilk olarak Stadyum ve çevresi için dolgu yapılacak. her ne kadar kazık sistemi denilsede sonuçta dolgu olacak.

Hekimoğlu
21.11.2008, 13:30
Son projeyi çizdirtenin ben gsgm olduğunu düşünüyorum stadyum haricinde antrenman sahası ve gsgm müdürlüğü binası olmasından dolayı böyle düşünüyorum.Ve bence dolgu değil bu kazıklı proje yapılacak.

Burçak
21.11.2008, 13:40
bencede yapılırsa ilk aşamada sadece stat kısmı yapılacak.
zaten kazıklı olan stat projesinde diğer sosyal tesisler oteller için proje yok.
Atalayın açıklamalarıda ilk öncelik statın diyor hem.

bordo61
21.11.2008, 13:45
Son projeyi çizdirtenin ben gsgm olduğunu düşünüyorum stadyum haricinde antrenman sahası ve gsgm müdürlüğü binası olmasından dolayı böyle düşünüyorum.Ve bence dolgu değil bu kazıklı proje yapılacak.

Bence dolgu yerine kazık temel uygulaması yapılıp zemin yükseltilebilir ama ama direk kazıkların üstüne oturtulacağını sanmıyorum

bencede yapılırsa ilk aşamada sadece stat kısmı yapılacak.
zaten kazıklı olan stat projesinde diğer sosyal tesisler oteller için proje yok.
Atalayın açıklamalarıda ilk öncelik statın diyor hem.

İlk stat yapılacağı kesin de hangi projedeki stat yapılacak sorun orda

Sonuçta bir stat yapılacak o yada bu benim temennim akyazı projesindeki statın yapılması daha şık duruyo
En son Gürkan tarafından Bugün saat 15:38 düzenlendi
Not: Düzenleme için teşekkürler

Hekimoğlu
21.11.2008, 13:47
Yakında gerekli açıklamalar yapılır bizde neyin ne olduğunu anlarız önemli olan stadın ihaleye çıkıyor olması.

Zafer Fidan
21.11.2008, 14:02
Kosu pisti olmasin da nasil olursa olsun. 40 000 kisilik bir stat yeter, fazla bile

bordo61
21.11.2008, 14:04
Yakında gerekli açıklamalar yapılır bizde neyin ne olduğunu anlarız önemli olan stadın ihaleye çıkıyor olması.

aynen öyle

Dursun Kaplan
21.11.2008, 14:28
http://www.haber61.net/images/news/akyazi.jpg

AyhanPe
21.11.2008, 14:35
pek sevedim su projeyi..digerine oranla cok sönük kaliyor..daha iyisi yapilmali ve bu firsat da kacirilmamali en iyisini yapabilmek icin. eskiden sürekli maketler görüyorduk:D simdi icraat var ama maket yok..bari bir maketcik görebilsek :p

Burçak
21.11.2008, 14:43
Bence dolgu yerine kazık temel uygulaması yapılıp zemin yükseltilebilir ama ama direk kazıkların üstüne oturtulacağını sanmıyorum

İlk stat yapılacağı kesin de hangi projedeki stat yapılacak sorun orda

Sonuçta bir stat yapılacak o yada bu benim temennim akyazı projesindeki statın yapılması daha şık duruyo
demek istediğim kazıklı statın yapılacağı.
çünkü daha az bir kısım dolgu yapılarak ve yatırım yapılarak stat işi bitirilebilecek.
diğer proje çok kapsamlı. otellerin olduğu kültür merkezlerinin otogarın olduğu bi projeydi ilki.

ApoCaN28
21.11.2008, 14:44
Güzel olucak güzel günler bizi bekliyor...

Serdar A
21.11.2008, 14:46
demek istediğim kazıklı statın yapılacağı.
çünkü daha az bir kısım dolgu yapılarak ve yatırım yapılarak stat işi bitirilebilecek.
diğer proje çok kapsamlı. otellerin olduğu kültür merkezlerinin otogarın olduğu bi projeydi ilki.

İlk aşamayı geçtik .

Şimdi projenin mümkün olduğunca ilk halindeki gibi , Trabzon şehri adına çok önemli diğer yapılarıda kapsayacak şekilde yapılması için kamuoyu oluşturmalıyız .

Burçak
21.11.2008, 14:47
pek sevedim su projeyi..digerine oranla cok sönük kaliyor..daha iyisi yapilmali ve bu firsat da kacirilmamali en iyisini yapabilmek icin. eskiden sürekli maketler görüyorduk:D simdi icraat var ama maket yok..bari bir maketcik görebilsek :p
bir ara modaydı. bütün gazeteler tava , çanak çömlek verirdi kuponla.
sonra bi çok gazetenin verdiği karton maketler çıktı . kesip yapıştırıp maketi yapıyordun. benim koleksiyonum bile olmuştu. okadar fazla vardı :)

demek istediğim karlı bi iş. yakın zaman sonra Yeni Şafak gazetesi acaba maket hediye etmeye başlar mı :rolleyes:

magicyattara
21.11.2008, 14:51
Kazıklar üstüne stad yapılması, maliyeti düşürüp, zamanı kısaltacaktır.
Bir mahsuru olduğunu düşünmüyorum.
Florya'da ki Atatürk deniz köşkü gibi olacak: )

bordo61
21.11.2008, 14:55
bir ara modaydı. bütün gazeteler tava , çanak çömlek verirdi kuponla.
sonra bi çok gazetenin verdiği karton maketler çıktı . kesip yapıştırıp maketi yapıyordun. benim koleksiyonum bile olmuştu. okadar fazla vardı :)

demek istediğim karlı bi iş. yakın zaman sonra Yeni Şafak gazetesi acaba maket hediye etmeye başlar mı :rolleyes:

Olabilir ilk önce otobüs duraklarını reklam vermeleri lazım

KUTADGU
21.11.2008, 14:57
Hem ülkemize hem Trabzonumuza hem de Trabzonspor'umuza hayırlı olması dileğiyle.

Umarım bundan sonraki süreçte hiç bir engelle karşılaşmadan alın akı bir stadımız olur.

Şartların bu duruma gelmesine neden olan ve özveriyle çalışmış olan - kim olursa olsun- teşekkür ve takdiri hakediyor. Bu güzel duyguları da paylaşalım.

Unutmayalım ki; bu stada Trabzonspor'umuz için ne kadar önemliyse, ülke kaynaklarının kullanımı açısından da son derece önemlidir.

Her gelişmenin takipcisi, her olumlu gelişmenin destekcisi ve de her olumsuz hareketin önleyici olacağız.

Gözümüz Aydın olsun!

Ahmet Kuru
21.11.2008, 15:09
Hayırlı olsun...
Aylardır beklenen onay geldi...
Şimdi sıra ihalede...
İhale süreci inşallah en kısa sürede ve en güzel şekilde sonuçlanır...

ÜNAL
21.11.2008, 15:32
Trabzonsporumuza hayırlısı olsun..

Emeğe değer bir stad olur inşallah.;)

Remzi
21.11.2008, 15:32
“Bundan sonrası ihale aşaması. Firmalarla görüşmeler kısa sürede sonuçlandırılarak, inşaata gelecek yılın başında başlanacak. Bilindiği gibi söz konusu kesimde 600 dönümlük bir alan üzerine spor kompleksi ve ticari merkezler inşa edilecek. Ancak ilk aşamada 200 dönümlük bir alan doldurulup, bunun 100 dönümlük kısmı üzerine stadyum inşa kurulacak. Stadyumun 40 bin kişilik olması uygun görüldü” dedi.

Arkadaşlar Mehmet Atalay'ın dediğine göre Ticari merkezler de olacak bu alanda fakat ilk önce Stadyum yapılacak.Ardından tesisler ve ticari merkezler yapılacak. Bunu anladım ben..

nuri45
21.11.2008, 15:37
Insallah güzel bir stadimiz olur. Emegi gecen herkese tesekkürler.

Samet Yildirim
21.11.2008, 15:39
güzel sorun kalmadi diyebiliriz

Mehmet Fatih Yavuz
21.11.2008, 15:42
güzel sorun kalmadi diyebiliriz

Stad doldurma olacak yıldırım.
Kazıklı değil..

Yani büyük proje devam..

Samet Yildirim
21.11.2008, 15:47
Yapilacak olan Proje...

Trabzonspor Yeni Stad Projesi kanaltürkde konusuldu...

canlı yayında programa bağlanan Özge Selen Kansu ( Proje Mimarı ) uzun uzun anlattı.projenin Mehmet ATALAY' a sunulduğunu ve imza atildigini ve projenin başbakanlığa sunulma aşamasına geldiğini,100.000.000 milyon dollar maliyetli, şimdiki avniaker stadı ve arsası ile takaslanabileceğini denizi doldurmayacaklarını kazık sistemi ile stadı yapacaklarını kapasitenin 40.000 olacağını,isteğe göre Perdeleme sistemiyle stad kapasitesiyle oynanabiliyor. kapasitenin artırılabileceğini, stadın yüksekliğinin 32 metre olacağını ve seyirci,basın,vip giriş çıkışlarının ayrı olacağını 10 dakikada stadın boşalacağını toplu taşımacılık için yerler olacagından bahsetti.her iki tarafta Trabzonspor ve İl Gençlik Spor Genel Müdürlük kamp tesisleri.Alanın altında kapalı otopark.gerçekten heyecan veriyor...daha cok detaileri var tabi.... Ve bayanin söyledigi bu proje dünyada bir ilk yani kaziklarin üstünde duran bi stad ilk olacak

baska detaileride vardir oda yakinda aciklanir heralde

Samet Yildirim
21.11.2008, 15:49
Stad doldurma olacak yıldırım.
Kazıklı değil..

Yani büyük proje devam..

ben öyle bilmiyorum ama bakariz artik...

Hekimoğlu
21.11.2008, 15:50
http://www.trabzon-gsim.gov.tr/haber_detay.asp?haberID=386

Burda kazıklı olan proje kullanılmış sanırım yapılacak olan bu proje ama üstteki metinde dolgudan bahsediliyor bir kafa karışıklığı var.Bu site gsgm trabzon resmi sitesi.

Erbay
21.11.2008, 15:51
Hayırlı olsun. Şimdi haberim oldu, inşallah bir aksilik falan yaşanmadan biter bu iş.

f1bekir
21.11.2008, 15:52
Hayırlı olsun.

Bu kompleksin tamamını yapacak firma zor bulunur falan diyoruz da. aslında projenin tamamını tek bir firmaya yaptırmaya da gerek yok bence. otel için ayrı, alış-veriş merkezi için ayrı, otogar için ayrı, ... ihalelere çıkılabilir. bu şekilde uygulanabilirliği daha yüksek bi proje olur gibi geliyo.

Hasan61
21.11.2008, 15:54
umarım projenin onaylanmasının bu tarihe bırakılmasının 25'inde ki ihale ile bir bağı yoktur

KemaL_Ts
21.11.2008, 15:55
müthis bir haber. ama ilk proje yapilmali. Müthis bir stad olacak bence ve 40. bin kapasite ideal hatta biraz büyük bile biz su an o kadar kombine sattik hala 23 bin kisi anca dolduruyoruz yane 40 bin cok zor olacak gibi ama allahin izniyle bu stadi da dolduracagiz yeni hedef 30 bin kombine :)!

f1bekir
21.11.2008, 15:57
birkaç arkadaş bu ihaleyle bir bağdan söz ediyor. tam olarak ne demek istiyorsunuz, ne gibi bir bağ olabilir?

Serhat
21.11.2008, 15:57
Öncelikle Vatana, Millete, Trabzon'a ve Trabzonspor'umuza Hayırlı Olmasını Allah'tan Niyaz ederim....

Burda Kazıklı Projeden değilde Dolgudan Bahsedilmiş... Ama proje KazıkLı.. burda bi soru işaretim var açıkcası. Herşeyden önemlisi Bi şekilde Akyazıya Stadın yapılması ve 2011 e kadar bitirilmesi planının yasallaşması... Tekrar Hayırlı olsun .

Serhat
21.11.2008, 16:00
umarım projenin onaylanmasının bu tarihe bırakılmasının 25'inde ki ihale ile bir bağı yoktur

İnşallah yoktur.... ve birisi o AC ve Doymak Bilmez Gözlülere HES projesinin ihalesine değilde bu stad yapılmasındaki ihaleye katılmasını söylese ve HES'ten vaz gecirse.... :(

Hasan61
21.11.2008, 16:03
birkaç arkadaş bu ihaleyle bir bağdan söz ediyor. tam olarak ne demek istiyorsunuz, ne gibi bir bağ olabilir?
tüm gündemi stad yapımına yıkıp ihaleyi aradan çıkarıverecekler
umarım benim uydurduğum bir teori olup gerçekle bağlantısı yoktur.......

innocence
21.11.2008, 16:09
resmi sitemizden böyle böyle yapılacaktır diye bir açıklama yapılmadığı sürece bu projenin yapılacağına inanmıyorum

f1bekir
21.11.2008, 16:11
tüm gündemi stad yapımına yıkıp ihaleyi aradan çıkarıverecekler
umarım benim uydurduğum bir teori olup gerçekle bağlantısı yoktur.......

Ben Trabzon'da öyle bir gündem göremedim şimdiye kadar zaten.

kaldı ki gündem olsa da olmasa da o ihale Trabzonspor'a kalmayacaktır, aynı limandaki gibi. ihale salonuna girip diğer teklif veren şirketlerin yetkililerini dövecek halimiz de yok. ihale gerçekleştirilecek, en iyi teklifi veren kazanacak.

maharet gündemi daha önceden oluşturup bu şirketlerin ihaleye girmesini engellemekteydi. bu saatten sonra gündem nereye kayarsa kaysın sonuç değişmez.

Fatih
21.11.2008, 16:13
Hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin.

Proje hakkında net bir bilgi yok galiba sadece 40 bin kişilik olacağı belli sanırım.

Hekimoğlu
21.11.2008, 16:16
resmi sitemizden böyle böyle yapılacaktır diye bir açıklama yapılmadığı sürece bu projenin yapılacağına inanmıyorumStadı Trabzonspor yapmıyor Trabzonspor'un resmi sitesine değil gsgm'nin sitesine bakmalısın.

innocence
21.11.2008, 16:21
Stadı Trabzonspor yapmıyor Trabzonspor'un resmi sitesine değil gsgm'nin sitesine bakmalısın.

demek istediğim o değil.sonuçta yapılırsa bizim olmayacak mı ? ve yapılacaksa da bunu sitemizden duyurulması çok mu zor ? "..-gsgm tarafından yapılan açıklamaya göre..." gibi bir haber mesela

(not:kendi görüşüm)

Hekimoğlu
21.11.2008, 16:23
Yapacak olan açıkladıktan sonra kullanacak olan teyit etmiş etmemiş önemli değil.

ilteriş
21.11.2008, 16:26
Bu da Trabzonsporun ve Trabzonun çehresini değiştirecek ve geleceğini kurtaracak büyük bir projedir.Haydi hayırlısı.

Emirhan Makul
21.11.2008, 16:36
Hayırlı olsun inşallah ihalede bu işi en iyi yapacak insanlara kalır.

macka61
21.11.2008, 16:42
adım adım ilerliyoruz inşallah en kısa zamanda stadın bittiğinide görürüz

Ozan
21.11.2008, 16:45
Önemli bir adım atıldı ve bundan sonra geri adım atacaklarını sanmıyorum . Hayırlı olması dileğiyle .

Keleşoğlu
21.11.2008, 17:03
daha öncede söylemiştim seçimlerle ilişkili bu konu. seçimlerden önce temel atılırsa yapılır biter eninde sonunda. seçime kadar temel atılmazsa bu iş zor biter

mashal61
21.11.2008, 17:18
daha öncede söylemiştim seçimlerle ilişkili bu konu. seçimlerden önce temel atılırsa yapılır biter eninde sonunda. seçime kadar temel atılmazsa bu iş zor biter
Ne yani? Koskoca stad seçimlere yatırım olsun diye mi yapılıyor?

GULER
21.11.2008, 17:28
Hayirli olur insallah trabzonsporumuza yakisir bir stad yapilir umarim.

Murat'
21.11.2008, 17:33
Güzel bir haber...Umarım hiç zaman kaybedilmeden ihaleye de çıkılır..

Vkgz
21.11.2008, 17:34
Stadı Trabzonspor yapmıyor Trabzonspor'un resmi sitesine değil gsgm'nin sitesine bakmalısın.

yok artık daha neler. tabiki trabzonspor sitesindede yer alacak. cimbom kendi yaptı gibi gostermeye calısıyor biz camia olarak biz değil devlet yapıyorun altını çizmeye çalısıyoruz. ilginç bir psikoloji.

Hekimoğlu
21.11.2008, 17:48
yok artık daha neler. tabiki trabzonspor sitesindede yer alacak. cimbom kendi yaptı gibi gostermeye calısıyor biz camia olarak biz değil devlet yapıyorun altını çizmeye çalısıyoruz. ilginç bir psikoloji.
Trabzonspor sitesinde yeralmasın mı dedik okuduğunuzu anlayın önce.

Hüseyin İlkin
21.11.2008, 17:51
Hayırlı uğurlu olsun .

Bu arada keşke 61.000 kişilik yapılsaydı :rolleyes:

Uğur GEMİCİOĞLU
21.11.2008, 17:53
Ne yani? Koskoca stad seçimlere yatırım olsun diye mi yapılıyor?

2 günde koca istanbul un şeklini şemalini değiştirip 20bin nüfuslu beldeleri ( sözde nüfusu 2bin in altında olcaktı ) başka beldelerle birleştirip ilçe yapmak, koskoca eminönü yü başka bi yere bağlamak , kadıöy ü ikiye bölmek.
Bunları bir anda yaptılar.Yani bir stad çok zor olmasa.
???

Şahin_53
21.11.2008, 18:07
trabzona ve trabzonsporuma yakışır bir stad olur inşallah haberin yayımlanması önemli değil bence umarım yeni stadda özlenen şampiyonluk ünvanlarımızı geri alırız

Adil ÖZGÜR
21.11.2008, 18:08
Hayırlı uğurlu olsun, o stada yakışacak,
Avrupadaki rakiplerinin canını yakacak,:meşale2:
İstanbul takımlarının karnını ağartacak,
Aziz Yıldırımın saçını yolduracak,
*-*
Efsane T.S. gibi göz kamaştıracak,
Avrupada, hatta El Cezirede bile konuşulacak,:bmn1:
Rusya'yı Avrupayı, transferde beşinden koşturacak,
Trabzonun yükünü kaldırıcak,
*-*
Her zaman kendini andıracak,
Dimdik ayakta duracak,
Dik kafalı takımlara göz kırpacak,;)
Haddini bilmeyene ködek vuracak, :yumruk:
*-*
Federasyonu zangır zangır sallayacak,:atki::tsbayrak:
Trabzonun yükünü taşıyacak,
İstanbulu devamlı ağlatacak,
Her zaman horon oynayacak,:dansmuz::dansmuz::dansmuz:
*-*
Türübünleri bir aşağı bir yukarı zıplatacak,:sevinç2:
Kendisine aşık edip türübünü çoşturacak,
Uğruna ölen Gökhan'ların ... ruhu huzura kavuşacak,
Türkiyede seri başı Şampiyon Olacak,

Bir Olimpiyat Stadımız varsa
Böyle bir takım istiyorum arkadaş.

(Not: Kızım sabiye ile ortak düşüncelerimiz böyle)

Samet Berber
21.11.2008, 18:09
Hayırlı uğurlu olsun ...

alper*
21.11.2008, 18:12
çok güzel bir haber tüm camiaya hayırlı olsun :)

Recep Alkan
21.11.2008, 18:13
eee yokmu bir resim poroje falan. valla kayseri stadında aşağı kalmasın :D

Mr.No
21.11.2008, 18:51
Bana öyle geliyor ki öyle ahim sahim bir seyler olmayacak. Sirf yapmis olmak icin fazla masraf olmasin diye basit bir sey yapcaklar.

bordo61
21.11.2008, 19:17
Açılışlar İçin Yapılacak Stat %90 İhtimal
http://www.trabzon-gsim.gov.tr/resimler/394_0.JPG
olacak çünkü burayı yapacak kurumun sitesinde haber yayınlandı bile
Not:Yanlış Anlaşılma Olmuş heralde kurumdan kastım şirket değil Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Uyaran arkadaşa teşekkürler
http://www.trabzon-gsim.gov.tr/haber_detay.asp?haberID=386

AYDIN KANTEKIN
21.11.2008, 19:36
ula hauriye insallah yapilir köyden bedava seyrederuk.trabzonspora insallah hayirli olur gönül ister burada sampiyonluk kulaclari atalim.

Mehmet Ç.
21.11.2008, 19:37
statda kosu bandi varmi yenisinde

jurietti
21.11.2008, 19:41
trıbuler sahaya ne kadar uzaklıkda ıngılız stadları gıbımı olcak bılen varmı

Keleşoğlu
21.11.2008, 19:43
koşu bantı:) koşu bantı olsunda pisti olmasın:)