PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008-2009 l Ara Transfer Dönemi

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Ali Özcan
19.11.2008, 11:17
YÖNETİCİ ARKADAŞLARDAN RİCAM BU KONUYU KİLİTLEMESİNLER...LİGİN BİTMESİNE 5 HAFTA, ARA TRANSFER SEZONUNA 40 GÜN KALDI...ŞAMPİYONLUĞA KOŞUYORUZ...AMA TAKVİYE DE ŞART...KULİSLER VE ARAŞTIRMALAR BAŞLADI...DEĞİŞİK BAŞLIKLARDA TRANSFER KONUŞUYORUZ, TEK BAŞLIKTA TOPLAMAK EN MANTIKLISI...

DİKKAT DİKKAT!
Ocak ayındaki ara transfer dönemine doğru yaklaşılırken takımları şu sıralar başka bir telaş sarmış durumda. Güçlerini korumak isteyen Süper Lig ekipleri 31 Mayıs 2009'de sözleşmesi sona erecek futbolcular ile yavaş yavaş yeniden anlaşma zemini konusunda girişimlerde bulunuyor.

Sporx editörü Esat DERGİ ligde takımlarına sancı yaratabilecek, belki de gelecek sezonun kaderini etkileyebilecek bu isimleri derledi. Başta dört büyükler olmak üzere ligde yer alan 18 takımda da sezon sonu çok önemli isimlerin sözleşmeleri sona eriyor. Taraftarlar ise bu listede yer alan ve sevdikleri oyuncuları takımda tutma adına yöneticilerinin elini hızlı tutmasını bekliyor.

Kulüp yöneticileri uzun süre çalışmak istedikleri oyunculara yeniden imza attırmanın peşinde. Bazı futbolcular kendi şartlarını ortaya koyarken, bazı kulüpler kuralları ve rakamları kendi belirliyor ve son sözü oyuncuya bırakıyor.

Kulüpler sözleşme yenileme konusunda her sezon olduğu gibi yine büyük sancılar çekiyor. Bunun son örneğini Fenerbahçe'de geçtiğimiz sezon ikna edilemeyen ve Real Betis'e transferi engellenemeyen Marco Aurelio'ydu. Fenerbahçe'de yönetimin bu durgunluğu taraftarından tepki toplarken, futbol otoriteleri Marco Aurelio'nun gidişiyle sarı-lacivertli ekipte büyük bir eksiklik olduğu konusunda birleşmişti.

Fenerbahçe'de bu sezon sözleşmesi sona erecek içimler hiç de azımsanacak boyutta değil; Alex De Souza, Lugano, Deivid de Souza, Volkan Demirel gibi as oyuncular takımda kalacak mı, yoksa yollar ayrılacak mı?

Beşiktaş'ta ise genç isim Batuhan Karadeniz'in bitecek olan sözleşmesi dikkat çekiyor. Bunun yanında Mert Nobre, Cisse ve Gökhan Zan da takımdan sezon sonu ayrılabilir.

Galatasaray'da ise Ayhan Akman, Shabani Nonda sezon sonu sözleşmesi bitecek oyuncular arasında ön plana çıkanlar. Bu sezon transferde çok hızlı davranan Trabzonspor'da gözler ise Serkan Balcı'da.

İşte 31 Mayıs 2009 tarihi ile kulüpleri ile olan sözleşmesi bitecek ve takımlarından yeni görüşme bekleyen ya da başka takım hayali kurarak şu sıralar gizliden gizliye menajerlerini yoğun bir çalışmaya sokan bazı oyuncular;

BEŞİKTAŞ (28)
Batuhan Karadeniz
Mert Nobre
Cisse
Ali Tandoğan
Gökhan Zan
İbrahim Üzülmez
Mehmet Sedef
Can Erdem
Metin Erdem
Nail Tilbaç
Özgür Özkaya
Rıza Şen
Serkan Çelin
Sezer Ezgin
Zafer Doğan
Kenan Özer
Emre İncemollaoğlu
Emre Özkan
Erdem Özkurt
Erkan Reşmen
Ethem Yılmaz
Gökhan Aydaş
Bülent Uzun
Burah Tahir Ateş
Can Gümrükçü
Emirhan Satar
Abdullah Eryılmaz
Burak Tahir Ateş

FENERBAHÇE (19)
Volkan Demirel
Roberto Carlos
Selçuk Şahin
Alex de Souza
Deivid de Souza
Lugano
Maldonado
Tümer Metin
Can Arat
Kerim Zengin
Fehmi Mert Günok
Burçağ Başel
Enis Gül
Erdi Bakırcı
Mehmet Topçu
Nuh Aşkın
Osman Kürşat Duman
Özgür Çek
Uğur Arslan Kuru

GALATASARAY (32)
Morgan De Santics (Bonservisi henüz alınmadı)
Ayhan Akman
Shabani Nonda
Murat Akça
Serkan Çalık
Emre Aşık
Özgür Can Özcan
Cafercan Aksu
Recep Soner Cihan
Aytaç Akdağ
Zafer Şakar
Uğur Demirok
Uğur Erdoğan
Volkan Bekci
Efecan Karaca
Mülayim Erdem
Sadettin Fırat Kocaoğlu
Semih Erdem
Semih Kaya
Serdar Keşçi
Emre Çolak
Eray Firat
Erhan Şentürk
Halil İbrahim Kır
İlker Cihan
Mehmet Duz
Ersel Çetinkaya
Muhammed Ali Atam
Fatih Sercan Ekinci
Gökhan Öztürk
Gür Ege Gürel
Anıl Karaer

TRABZONSPOR (16)
Serkan Balcı
Hüseyin Çimşir
Cem Demir
Ferhat Çökmüş
Kadir Keleş
İsmail Özeren
Selçuk Yıldırım
Mustafa Yumlu
Necdet Kaba
Sami Büyüktopaç
Sefa Türkmen
Zeki Ayvaz
Yakub Bugun
Damir Yüksel
Eren Görür
Abdullah Karmil

DİĞER TAKIMLARDA SEZON SONU SÖZLEŞMESİ SONA ERECEK OLAN ÖNEMLİ İSİMLER;
Sivasspor: Muhammed Ali Kurtuluş, Mehmet Yıldız, Hayrettin Yerlikaya, Balili
Kayserispor: Ragıp Başdağ, Kamber Arslan, Aydın Toscalı
Bursaspor: Zuniga, Mustafa Sarp, Maxim Romaschenko
G.Antepspor: Hakan Bayraktar, Zurita, Bekir İrtegün
Konyaspor: Mustafa Er, Cihan Haspolatlı
Eskişehirspor: Souleymane Youla, Emre Toraman
İstanbul B.B: Adriano
Denizlispor: Tomas Abraham, Murat Karakoç, Roman Kratochvil,
G.Birliği: El Saka, Lamina Traore, Mehmet Nas, Orhan Şam, Sandro
Ankaragücü: Mehmet Yılmaz, Leonardo Iglesias, Cem Can,
Antalyaspor: Ali Zitouni, Ömer Çatkıç, Mustafa Özkan,
Hacettepe: Cosmo da Silva, Amir Azmy, Ümit Bozkurt
Kocaelispor: Tolga Seyhan, Serhat Akın, Ahmet Dursun

Not: Takımların kiralık olarak başka takımlara gönderdiği ve sözleşme uzatma şansı olan oyuncular ile profesyonel sözleşmesi bulunan bütün oyuncular (PAF) dahil listelere edilmiştir.

HABER: ESAT DERGİ / SPORX.COM

19.11.2008
Kaynak : Sporx.com

alper*
19.11.2008, 11:19
transfer başlığı değil transfer alt forumu lazım bana kalırsa ;)

Travelair
19.11.2008, 11:22
Hayırlı olsun :) :alkış:

Mustafa Önder
19.11.2008, 11:24
Benim de ricam kapatmasınlar bu başlığı. Nerede eksik var Sadri Şener başlıklarında transfer haberlerini okumaktan sıkıldım açıkcası:D

AYYILDIZ
19.11.2008, 11:24
Engin Baytar-Özer Hurmacı ikilisi alınsın yeter.

leavemealone
19.11.2008, 11:27
Engin kesin alinmali bence .
Adam genc ve yabanci degil super olur onu alirsak ...

maskeli61
19.11.2008, 11:28
Engin Baytar-Özer Hurmacı ikilisi alınsın yeter.

güzel tespit kaldıki Engin Baytar ın rengi belli BORDO - MAVİ

Ali Özcan
19.11.2008, 11:28
Tabloya bakarsak devre arasında Sivasspor açık büfe olacak gibi :) biz ise en rahat takımız...Serkan kalmak istediğini söyleyip duruyor...Kaptanda zaten sorun olmaz...

S.DEMİRCİ
19.11.2008, 11:31
sıradan adamlar alınmasın.. bundan sonra alacağımız adamlar kaliteli adamlar olmalı.. takıma katkı yapacak ve takımın kalitesini artıracak adamlar.. o nedenle gerekiyorsa tek transfer yapılsın..

Mustafa Önder
19.11.2008, 11:31
güzel tespit kaldıki Engin Baytar ın rengi belli BORDO - MAVİ

Rengi belli de İssack Promise'den sonra İlhan Cavcav çok para ister İssack'ın parasını da bu transferden çıkarmak ister bay cavcav

Erdal DİLEK
19.11.2008, 11:34
özer zaten gelmek iştemiş lemi acıkladı ama ankara başkanı cok para isteyince yatmış

ben ayhanın alınmasını cok isterim. . .

Nadir Bekar
19.11.2008, 11:35
fotomaçın haberi

Yattara'nın Gine Milli Takımı'ndan arkadaşı olan 27 yaşındaki futbolcuyu ara transferde almak isteyen yönetim, Fransız kulübün kapısını çalmaya hazırlanıyor.

Sola aday Mansare

Trabzonspor, ara transferde takviye yapmak için şimdiden çalışmalarına başladı. Teknik direktör Ersun Yanal'ın isteği doğrultusunda sol açık arayışlarına başlayan bordomavili yönetim, Fransa Ligi'nde Toulouse'ta top koşturan Fedo Mansare'yi listesine aldı. Sezon başında da Trabzonspor ile ismi anılan Gineli futbolcu, attığı gollerin yanı sıra hız ve
kıvraklığı ile Fransa'da isim yaptı.

Kulübünde son yılı
Yattara'nın Gine Milli Takımı'ndan arkadaşı olan Mansare'nin 2009 yılında kulübüyle sözleşmesi sona eriyor. Ara transferde mutlaka bu işi bitirmek isteyen yönetim, sezon sonu sözleşmesi sona erecek Gineliyi uygun bir fiyata almayı planlıyor. Yöneticiler, Mansere'yi ikna etmek için de Yattara'yı devreye sokacak

Travelair
19.11.2008, 11:36
Adaylarım:

Kennedy Bakırcıoğlu
Tabata
Mehmet Yıldız
Özer Hurmacı

coolank
19.11.2008, 11:36
Bence de bu başlıgı yönetim artık kilitlemesin çünkü bence en önemli başlık bu olacak ...

demirel
19.11.2008, 11:38
BEYLER HİÇ BU OYUNCALARA GEREK YOK BENCE,boş yere kalabalıklastırırız kadroyu, bir adet sol kanat ama bence yabancı olsun, direk takıma girebilecek birisi olsun

Burçak
19.11.2008, 11:42
çok isim var ama nokta transferler gerek artık bize.
az ama öz olmalı. takıma direk katkı sağlayacak, yada maça sonradan girse bile en az çıkan kadar faydalı oyuncular olmalılar.

Mustafa Önder
19.11.2008, 11:43
çok isim var ama nokta transferler gerek artık bize.
az ama öz olmalı. takıma direk katkı sağlayacak, yada maça sonradan girse bile en az çıkan kadar faydalı oyuncular olmalılar.

Yönetim artık kilitlemedi:D:D

MeNdaKkaDukKa
19.11.2008, 11:46
Bu sene ligin ne kadar zor geçtiği ortada her hafta zorlu maçlar var Yönetimimiz bazen Transfer gereksiz yeterli diyorlar ama olası ligin ilk yarısını lider bitirdiğimiz taktirde gereken transferleri yapmazsak bu işin sonunu getiremeyeceğiz endişesi taşıyorum uzun bir aradan sonra ilkkez bu kadar yaklaşmışken gereken özenin gösterilmesini rica ediyorum Yönetimimizden...

Transferde gereken tek şey bir yıldız oyuncu olduğunu düşünüyorum adresde belli bunun için;

Fatih Tekke ((mutlat alınması gerek))

Tabata ((olabilir))
Abdulrahman Dereli

Recep Alkan
19.11.2008, 11:49
birazdan kilit gelir. daha var çünkü bu knuya

Travelair
19.11.2008, 11:50
Nobre, Orhan Şam ve Emre Çolak da listede dikkatimi çeken isimler

demirel
19.11.2008, 11:50
transfer sart. bugüne kadar cezalı yada sakat oyuncumuz yoktu. rahat geldik. Ama olası bi sakatlıkta alterntif bi yaratıcı,maç kurtarıcı bi oyuncu lasım, haydi baskan al sola bi adam

Mustafa Önder
19.11.2008, 11:52
Listede Ragıp da var anlaşabiliriz bence...

Ali Özcan
19.11.2008, 11:54
ben Ömer Çatkıç ın 2. ya da 3. kaleci olarak takıma kazandırılması gerektiğine inanıyorum...Mehmet Yıldız ı istiyorum bir de Engin Baytar sol kanat için...Oyun kuruca Tabata...Bu kadarı yetecektir...

demirel
19.11.2008, 11:54
sivasta hayrettinde sol acık,bi ara ilgilenmistik onla

irfan61
19.11.2008, 11:56
sivasta hayrettinde sol acık,bi ara ilgilenmistik onlaHayrettin sol bek,sol açık değil.

Mustafa Önder
19.11.2008, 11:56
ben Ömer Çatkıç ın 2. ya da 3. kaleci olarak takıma kazandırılması gerektiğine inanıyorum...Mehmet Yıldız ı istiyorum bir de Engin Baytar sol kanat için...Oyun kuruca Tabata...Bu kadarı yetecektir...

Ömer Çatkıç'ın bize ikinci veya da üçüncü kaleci olarak geleceğini tahmin etmiyorum. mehmet Yıldız'ın Gs Fb ye gideceğini düşünüyorum. Engin Baytar'ı alabilirz ancak arada Cavcav sorunu çıkcak gibi. Tabata'ya emin olun Antep en az 3 milyon euro isteyecektir.

ismail tüfekçi
19.11.2008, 11:57
engin baytar özer hurmacı bize yeter

Hekimoğlu
19.11.2008, 11:58
İlk yarının bitmesine daha 5 hafta var erken oldu bu başlık.Lideriz ve liderliği nasıl koruruz buna enerjimizi harcayalım.Bu başlık en hit ve geyik başlık olma potansiyeline sahip çünkü tecrübeler o yönde.

Cenkhan
19.11.2008, 11:58
4 sorunlu mevki için şu 4 Türk futbolcuyu almalıyız:

Abdurrahman Dereli
Engin Baytar
Özer Hurmacı
Mehmet Yıldız

ÖmerFarukYılmaz
19.11.2008, 11:59
Valla bence artık geniş bir kadro kurmanın zamanı geldi...:)

Engin baytar,Mehmet Topuz,Özer Hurmacı,Mehmet Yıldız,Hayrettin Yerlikaya,Abdurrahman Dereli,Orhan Şam...

Alınsın daha kolay şampiyon oluruz...

demirel
19.11.2008, 12:00
Valla bence artık geniş bir kadro kurmanın zamanı geldi...:)

Engin baytar,Mehmet Topuz,Özer Hurmacı,Mehmet Yıldız,Hayrettin Yerlikaya

Alınsın Şampiyonuz..:)

ardayıda sola yedek alalımmı :D

Cabri61
19.11.2008, 12:02
Bence En önemli Transferimiz şu anlık için HES'tir.

Hüseyin Kurt
19.11.2008, 12:03
topuz ve tekke...
gerisi hikaye...

kml61ts
19.11.2008, 12:06
Bence iyi bi sol açık yabancı olursa daha ii olur,sonra özer ve engini de oyun kurucu olarak alırız.Galiba belçika da bi oyuncumuz vardı kiralık onu da çagırabiliriz.

Alpayer
19.11.2008, 12:07
Engin Baytar ile ilgili bazı söylentiler var, doğruluk payı var ise malesef işimize yaramaz gibi duruyor ama inşallah doğru değildir.

demirel
19.11.2008, 12:07
Bence iyi bi sol açık yabancı olursa daha ii olur,sonra özer ve engini de oyun kurucu olarak alırız.Galiba belçika da bi oyuncumuz vardı kiralık onu da çagırabiliriz.
tamamen katılıyorum sadece ben belçikalıdan umutlu değilim umarım yanılırım

kml61ts
19.11.2008, 12:09
tamamen katılıyorum sadece ben belçikalıdan umutlu değilim umarım yanılırım

Valla biz 50bin dolara aldık adamı Anderct 1milyon dolar veriyomuş ,bizimkiler satmıyomuş...İyi ki veriyolar demi o kadar para ama burda yönetimi kutlamak lazım...Süper iş yapmışlar.

demirel
19.11.2008, 12:11
Valla biz 50bin dolara aldık adamı Anderct 1milyon dolar veriyomuş ,bizimkiler satmıyomuş...İyi ki veriyolar demi o kadar para ama burda yönetimi kutlamak lazım...Süper iş yapmışlar.
umarım bu haberler doğrudurda ts kazanır ama inanamıyoruzki basına da

Mustafa Önder
19.11.2008, 12:12
Sol açık bu takıma şart. Yöneticisinden, taraftara ve spor yazarlarına kadar herkez bunu dillendiriyo. Bu konuda ortak bir görüş sağlanmış durumda ancak ben 10 numara transferinin yapılacak bir sol açık transferinden sonra gerek olmayacağı düşüncesindeyim. Çünkü orta alandaki yerinden sola kaydırılan Colman bu işi Selçuk'la beraber en iyi şekilde yapacak oyuncularımız. Colman'ın sola kayması Selçuk'un defansif anlamdaki yükü bu mevkide gerekli yaratıcılığı bu iki oyuncuya sağlamıyor.

Sol açık transferini de çok yönlü oyunculardan tercih edersek bu Özer olabilir Engin olabilir Alex olabilir farketmez ama bu tipte bir oyuncuyla gerçekleştirilirse orta alandaki bazen düştüğümüz yaratıcılık sıkıntısıda ortadan kalkabilir.

kml61ts
19.11.2008, 12:16
Orhan şamı da alabilirsek ii olur bence sag beke iyi bi oyuncu...

Tekke
19.11.2008, 12:17
aRKADAŞ, TEK KELİME EDEMİYORUM, vALLAHİ BRAVO, mukemmel BİR ARAŞTIRMA YAPMIŞ ARKADAŞLAR. Hakikaten parayla satsan, paha biçilemez. Burada ALEX-NONDA-CISSE-NOBRE ve KAZIm KAZIM için tutuşan bir ben var, takımlarında patlamayı yapamamış (ALEX bambaşka, saymayın) ama bence ulkedeki en iyi yabancılar.

Bize vermeyeceklerine adım gibi eminim, ama anlaşsak, sene sonu gelebilirler. Alex HAYAL, mutlaka bizden fazlasını veren olur. Ama diğerleri, gözden ırakta. BU yerliler yanına, hiç bıkmadan tekrarlıyorum:

JUAN ROMAN RIQUELME.............

temel_yilmaz
19.11.2008, 12:19
ragıp (kayseri)
özer (ankara)
mehmet yıldız (sivas)

bir adet de sol açık tamamdır.

ÖmerFarukYılmaz
19.11.2008, 12:19
ardayıda sola yedek alalımmı :D

Alabiliyorsan onuda alıcaksın...

Mustafa OK
19.11.2008, 12:21
fazla transfer yapacağımızı sanmam başkan kriz var diyor bir veya iki transfer olur tahmin ediyorum...

Tolga Okumuş
19.11.2008, 12:30
Bana göre topu ilerde tutabilecek bir forveet oyuncusuna ihtiyacımız var. Hem hava toplarında topu rakip sahada bize kazandıracak,hem vucüdunu iyi bir şekilde kullanıp topu saklayacak,hem de ceza alanı içerisinde diğer oyuncularımıza boş alan açabilecek bir uzun forvet oyuncusu lazım.

Ama devre arasında ama sezon sonunda kesinlikle bu tarzda bir adam kadromuza katılmalı.

Benim gözüme çarpan Marc Janko..2005 ten bu yana Red Bull Salzburg'ta. 1.96m boyunda ve 1983 doğumlu.İlk sezoununda 10 maçta 11 gole imza atmış.Bu sezon harika bir giriş yapmış ve ilk iki maçta 5 gol atmış. Wikipedia'nın son güncelleniş tarihine göre 18 maçta 25 golü bulunuyor.

Muhakkak bu rakamları yakalayan birinin fiyatı ve talipleride/izleyenleride artmıştır.

Wikipedia'dan okumakla istatistiklerinin iyi olduğu söylenebilir ama canlı gözle izlemediğim birisi.Eğer bu oyuncuyu izleyen yada ilgilenen birisi varsa belki biraz anlatabilir.

Kasım Hilal
19.11.2008, 12:30
İleri uca Mehmet Yıldız'ı artık iyiden iyiye düşünmeye başladım...
Özer Hurmacı yine benim favorilerimden ve performansı da bizi yanıltmadı. Her geçen gün daha iyiye gidiyor.....
Baştan beridir gönlümde yatan as 10 numara Riquelme hayalim hala sürüyor..
Sol açığa muhakkak birini almalıyız ama bence bu bölgenin as ismi Engin değil..
Daha tecrübeli birini bulmamız lazım. Ki benim o bölge için e favorim bir patlama yapmasını beklediğim Albert Luque..
Ali Güzeldal'ı da gönlüm hala istiyor..

Onun dışında Tolga muhakkak bir takıma kiralık verilmeli. Böylece hem kendi kafasını toparlayabilir hem de Onur'un önü açılır..
Hazır geride yetişen bir Ceyhun var iken Hüseyi iyi bir ücret karşılığında elden çıkarılabilir (ki kendisini çok sevmeme rağmen bunu diyorum)...
Hüseyin'in artık misyonunu tamamladığını ve hatta bu taraftarın onu hak etmediğini düşünüyorum. Rusya dışında, gerçek bir Avrupa ülkesine giderse çok sevinirim...
Aimar Benfica'da oynayamıyor. Belki o da düşünülebilir. Formunda aşırı bir gerileme var gerçi ama yine de Türkiye'de çok büyük işler yapar..
Sağ bekte ise Serkan ve Tayfun iyiler gayet. Bırakalım o bölgeyi...
Onun dışında yedek kalmayı hiçbir zaman sorun etmeyen ve tam bir görev adamı olan Ferhat ile de bence sözleşme uzatmalı.
Çok meziyetli biri olmasa da hep belli bir seviyenin üzerinde oynuyor..
Sami de eğer forma şansı bulacak ise sözleşmesi uzatılması gerekenlerden.. Ya da sözleşme uzatılıp kiralık gönderilmesi gerekenlerden...

KUTADGU
19.11.2008, 12:34
Milli formaya düşkün değilim"

Turkcell Süper Lig'de zor günler geçiren Gençlerbirliği'nde, son haftalarda oynadığı oyunla dikkatleri çeken Engin Baytar, milli formaya çok fazla düşkünlüğü olmadığını söyledi.

http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_yd_EnginBaytar003.jpg

Herkesin A Milli Takım formasını giymek istediğini vurgulayan Engin, "Açıkçası çok fazla milli forma düşkünlüğüm yok. Milli formayı taşımak insana ayrı bir gurur verir. O kadar çok fazla üstüne de düşmüyorum. Çağrılırsak gider elimizden geleni yaparız, çağrılmazam da gidenlere o formayı başarıyla taşımalarını dilerim" diye konuştu.

Engin Baytar, kendisinin Trabzonlu olduğunu ve ailesinde Trabzonspor dışında takım taraftarı bulunmadığını ifade ederek, "Ben aslen Trabzonluyum. Şu ana kadar sülalemde ne Fenerli, ne Galatasaraylı ne de Beşiktaşlı duydum. Herkes Trabzonspor'u tutuyor" dedi.

ÇOCUKKEN DEDESİNİN GAZABINA UĞRADI
Dedesinin fanatik derecede Trabzonsporlu olduğunu ve bu konuda kendisine bile tavır aldığını anlatan Engin, başından geçen ilginç olayı şöyle anlattı:
"Trabzonspor-Galatasaray maçını ailece seyrediyorduk. Ben orada Galatasaray'ı tuttuğumu söyledim. Dedem beni o gün evden kovmuştu. Hiç kimse benimle konuşmadı. Trabzonspor, Galatasaray'ı 2-0 yenince, dedem ondan sonra değişti ve 'al, şimdi Galatasaray'ı tutabilirsin' dedi. Ben küçükken bir kere o hatayı yaptım, bir daha yapmadım."

Şu anki konumu itibariyle profesyonel olduğunu hatırlatan Engin, "Gençlerbirliği'nde oynuyorum. Üç büyüklere transferimde ailem zorluk çıkarmaz. Onlar da benim işimin gereğini biliyorlar. Hangi takımın ekmeğini yiyorsam, o takımı tutmalıyım. Ben kendime Trabzonsporlu diyemem. Ailem Fenerbahçe'ye gitsem biraz tepki gösterirler. Ama yine de pek hoşlanmazlar. Dedem beni Trabzonspor'da görmek istediğini söylüyor. İstanbul takımlarından birisine gidersem dedim dedeme, o bana 'o zaman yanıma yaklaşma' dedi."

"BEN SORUNLU OYUNCU DEĞİLİM"
Gençlerbirliği'nde her sezon sorun çıkaran futbolcu gibi gösterildiğini vurgulayan Engin, kulüple sorunlar yaşadığını, ancak bunun tek taraflı olmadığını söyledi. Sezon başı kampa pasaportunu uzatma konusunda yaşadığı sorun nedeniyle geç katıldığını anlatan genç oyuncu, "Kulübümü aradım ve konuyu ilettim. Kulüp her türlü izni verdi ve '2-3 gün içinde hallet gel' dediler. Herkes beni kampa geç katıldı biliyor. Engin yine geç geldi, Engin yine kulüpte sorun yaratıyor diyorlar. Sorunlarda suçlu ben olsaydım, ben burada üç sene değil, üç hafta bile kalamazdım. Beni gönderirlerdi. Burası profesyonel bir kulüp. Buradan kimler gelip, geçti. Bir Engin'den mi vazgeçemeyecekler?" şeklinde konuştu.

HAKEMLERE TEPKİSİ
Engin Baytar, birkaç sezondur takımın içinde bulunduğu kötü durum ve yaşadıkları olumsuz günler nedeniyle saha içinde hakemlere karşı agresif bir tavır sergilediğini söyledi. Engin, şöyle devam etti: "Maç içinde, o maçın psikolojisiyle bazı şeyleri kaybedebiliyorsunuz. Takımın kötü bir gidişi olunca, bu bizleri de psikolojik olarak etkiliyor. Sahaya yüzde yüz konsantre ile çıkıyorsun. Hakeme karşı bu atmosfer içinde tepki gösteriyorsun. Bu nedenle çok eleştiri aldım. Herkes bana çok konuşuyorsun diye söylüyor. Hırsımdan dolayı hakeme itirazlarım oluyor. Kesinlikle bir art niyetim yok. Maçtan sonra kendimi değerlendirip, maçın hakemlerinden özür diliyorum. Onlar da beni anlayışla karşılıyor."

TEKNİK DİREKTÖR DEĞİŞİKLİKLERİ
Futbolcuların teknik direktör değişikliklerinden ister istemez etkilendiğine dikkati çeken Engin, son birkaç sezondur bunun sıkıntılarını çektiklerini ifade etti. Gençlerbirliği'ne ilk geldiğinde ilk hocasının Mesut Bakkal olduğunu belirten Engin, "Mesut hocayı çok severim. Mesut Bakkal ile birkaç sıkıntı yaşasam da o benim hocam ve büyüğümdür. Şu ana kadar zararım olmuşsa, sadece kendime zararım olmuştur. Etrafımdaki insanlara zarar vermem. Samet hoca ile ilk kez çalışıyorum. Çok memnunuz Samet Aybaba'dan. Futbolcularla birebir diyalogları, antrenmanları ve oynattığı oyun olsun, herşeyinden memnunum. Samet hoca ile çalışmalarımız neşeli geçiyor ve çok zevk alıyoruz. Bu ortamı da Trabzonspor maçına yansıttığımızı düşünüyoruz" dedi.

Hoca değişikliğinin her yerde yeni bir kan, yeni bir hava oluşturduğunu vurgulayan Engin, "Birkaç arkadaşımız yeni yeni kendine gelmeye başladı. Açıkçası çok umutluyum. Başarılı olacağımıza da inanıyorum" diyerek görüşlerini açıkladı.

"SOYUNMA ODASINDA AĞLAYANLAR VARDI"
Engin Baytar, iyi oynadıkları, ancak 1-0 kaybettikleri Trabzonspor maçı sonrasında bazı arkadaşlarının soyunma odasında ağladığını söyledi. Takımda çok genç futbolcunun bulunduğunu ifade eden Engin, "İyi oynanmış bir Trabzonspor maçından sonra bırakın beraberliği, galibiyeti hak etmiştik. Neticesinde kötü bir gol yedik, yenilince de birkaç arkadaşımız hırsından dolayı gözyaşlarını tutamadı. Galibiyet hevesimiz kursağımız da kaldığı için yerlisi de yabancısı da gözyaşı döktü. Soyunma odasında böyle bir olay yaşandı. Bu da takımdaki değişikliklerin göstergesidir" diye konuştu.

TRABZONSPOR'UN ŞAMPİYONLUĞU
Engin Baytar, kendisinin 1983 yılında doğduğunu ve Trabzonspor'un da son şampiyonluğun o yıl içinde elde ettiği hatırlattı. Kendisi doğduktan sonra Trabzonspor'un şampiyon olamadığını ifade eden Engin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Trabzonspor'un son şampiyonluğu da 1983 yılındaydı. Ben doğduktan sonra Trabzonspor şampiyon olamadı. İyi bir gidişleri var. Ben inanıyorum ki büyük maçlardan puanlar alırlarsa, şampiyon olabilirler. Yakaladıkları hava nedeniyle şampiyon olmamaları konusunda bir neden görmüyorum. Yıllar sonra Trabzonspor belki de o mutlu sona ulaşacak. Bir Trabzonlu olarak memleketimin takımın şampiyonluğuna sevinirim. En azından dedemin yanına rahat giderim."

Tolpaş61
19.11.2008, 12:41
ben yönetim kurulunun transfere onay vereceğini zannetmiyorum.malum kiriz ekonomisi uygulamak zorundayız.böyle birşey yaparlarsa haklıda sayılırlar.
tabiki orta sahaya bir oyun kurucu ve bir sol açık fena olmazdı.teknik ayağında top tıtabilen bir forvetede ihtiyaç var ama forvet alma lüksümüz hiç ama hiç yok.

Hüseyin İlkin
19.11.2008, 12:44
Böyle bir başlık gerekiyordu , hatta bence başlarda Alper dile getirmiş . Alt bölüm halinde olmalı bu . Bizden birşey almaz , hatta üstümüze koyar ...

Neyse konuya gelecek olursak sabah başka bir başlıkta yazdığım yazıyı burayada koyuyum ;

Benim isteklerimin başında Caner Erkin gelmeye başladı . Ersun Yanal ile çalışmış olması büyük bir avantaj onun ve bizim için . Yani Ersun hocanın sisteminde yeri olan oyunculardan . Hem de yabancı kontenjanını doldurmayacak . Caner düşünülebilir , önce satılık olmadı kiralık ...

Özer Hurmacı ; bir başka alternatif olmalı bizim için . Bu sene nasıl bir çıkış trendi içerisinde olduğu açık . Hayır denilemeyecek tarzda bir oyuncu kısacası . Trabzonspor'umuza yakışır .

Engin Baytar : ne kadar disiplinsiz olduğu konuşulsada büyük camiaya gelince düzelir mi sorusu aklımı kurcalıyor . Trabzonlu olması ve Trabzonspor ' a gelince daha bir farklı olma ihtimali mevcut . Gençlerbirliği fazla para istemezse denenebilir diye düşünüyorum .

Bunun dışında ; Alex - Tabata ' ya da hayır demem tabii .

Alex ' in sol ayağına kurban oluyum diyerek mesajı bitiriyim :rolleyes:

5 isimden iki önceliğim ; Caner - Alex ...

The_Storm
19.11.2008, 12:45
Tabata ve Tekke, olmadı Tekke ve Tabata, o da olmazsa hem Tabata hem Tekke ;)

firidin61
19.11.2008, 12:49
Merhaba ,

Bence oyuncu kadromuz zaman zaman saha içerisinde olan sistem değişlikleriyle lgili durumlara uygun hale getirmeliyiz . Örn ; 4 - 4 - 2 den 3 - 5 - 2 ye dönerken sorun yaşıyoruz . Çünkü sağ bek imizin savunma , sol bek imizin hücum gücü zayıf .

Bunun için sağ kanata Ankaragücünden ;

Gökhan Emreciksin i isterdim . Kendisi 84 doğumlu . 4 Dil biliyor ( İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Portekizce, )

Sol Açık mevkii özellikle tek forvet oynadığımız maçlarda bu bölgeye uygun futbolcumuz olmadığı için bizi zor durumda bırakıyor . Hocamızın ve Yönetim kurulumuzunda bu bölgenin eksikliğinden söz ettiğini hatırlıyorum . Bir zamanlar adı çok geçen Alex Meschini düşünülebilir . Bu futbolcuyu iyi tanımıyorum ama hocamızın istediğini öğrenmiştim . Bu bölge için asıl adayım ; Denilson . Farabi bu konunun üzerinde çok duruyor bende alınması taraftarıyım .

Forvette Farklı Stillerde oynayabilen oyuncumuzun olmaması bizi gol ve baskı kurma yönünde etkiliyor . Mevcut kadrodaki forvetlerimiz ayağında tıp tutabilen kafa topu indirebilen ve savunmayı sürekli hataya zorlayan tipte değil . Fatih SULTAN Tekke eğer olabilirse şuan için 1 numaralı adayım . Olmaması durumunda bu bölge için aynı özelliklere sahip farklı futbolcular mutlaka gözden geçirilmeli .

Ön Libero için şuanda Ceyhun yeterli ancak Kayserisporlu genç futbolcu ( Sanırım Turgay dı ) da düşünülebilir .

Bu Transfer dönemi için yerinde 3 oyuncu alımı şampiyonluğun enaz % 10 bize yönelmesini sağlayacaktır .

Saygılarımla

Murat Erdem
19.11.2008, 13:01
en kolay transfer periyoduna giricez devre arasında nedenmi?
transfer için kapısını çalıcağımız futbolcuların önüne fantastik , aynı zamanda gerçekci bir ödül olan şampiyonluğu koyabileceğiz.
özellikle yurt içi transferde büyük avantaj.
yurt dışı transferde ise kariyerli olgun starlara (riquelme,juninho vb.) 24 yıldır şampiyon olmamış bir takımla bir rüyayı gerçekleştirme şansı vermek argümanını sunabiliriz böylece kendilerini yeniden avrupa medyasının gündeminde üst sıralara taşıma şansları var olacak. bir düşünün la gazetta della sport da manşet '' riquelme 24 yıllık rüyayı gerçeğe döndürdü''
ikinci yarıda oynanacak sadece 17 maçla bir rüyaya ortak olmak transferde kullanabileceğimiz çok büyük kozdur.
bizde yada türkiyede oynamayı düşünmeyen yerli yabancı futbolcuların gözünü kamaştırıp ışığına çekicek kadar parlak ve ağız sulandıran bir hediye şampiyonluk.
futbolcuları ikna etmekteki avantajlarımız bir yana
aynı kolaylık yönetim içinde geçerli
nedenmi?
şampiyon direkt eleme oynamadan şampiyonlar ligine giriyor.
bu şans türk takımlarına 5-6 senede bir gülüyor.
gruplara girip maç yapmak demek, ayakbastı parası+puana karşı alınan para+reklam+ürün satışı=minumum 15-20 milyon euro
yani yönetim direkt takıma katkı yapıcak 2-3 topçuya 8-10 milyon euro verip
6 ay sonra yatırımını 2-3 misli geri alma şansına sahiptir.
yönetim transferde agresif olmayacakta ne zaman olacak?

Ümit Tekşan
19.11.2008, 13:12
Bence burda en doğru kararı Yönetim verecektir. Malum Ülkemizde krizde söz konusu olunca Transfer olayları biraz daha zorlaşıyor. Dolayısıyla Başkan ve ekibi transferde en doğru kararı vereceğinden eminim.

Trabzon'a gelecek futbolcu Trabzon'un büyüklüğü'nü , giydiği forma'nın değerini , Taraftarların beklentisini , vs.vs. bunları bilmesi gerek.

Cengiz Çubukcu
19.11.2008, 13:14
Hacettepenin kaptanı ümit milli Orhan Şam çok iyi bir oyuncu...Alsak iyi olur...

Mesut AKYILDIZ
19.11.2008, 13:17
Bir sol açık bir sağ bek işimizi görür....

demirel
19.11.2008, 13:20
en kolay transfer periyoduna giricez devre arasında nedenmi?
transfer için kapısını çalıcağımız futbolcuların önüne fantastik , aynı zamanda gerçekci bir ödül olan şampiyonluğu koyabileceğiz.
özellikle yurt içi transferde büyük avantaj.
yurt dışı transferde ise kariyerli olgun starlara (riquelme,juninho vb.) 24 yıldır şampiyon olmamış bir takımla bir rüyayı gerçekleştirme şansı vermek argümanını sunabiliriz böylece kendilerini yeniden avrupa medyasının gündeminde üst sıralara taşıma şansları var olacak. bir düşünün la gazetta della sport da manşet '' riquelme 24 yıllık rüyayı gerçeğe döndürdü''
ikinci yarıda oynanacak sadece 17 maçla bir rüyaya ortak olmak transferde kullanabileceğimiz çok büyük kozdur.
bizde yada türkiyede oynamayı düşünmeyen yerli yabancı futbolcuların gözünü kamaştırıp ışığına çekicek kadar parlak ve ağız sulandıran bir hediye şampiyonluk.
futbolcuları ikna etmekteki avantajlarımız bir yana
aynı kolaylık yönetim içinde geçerli
nedenmi?
şampiyon direkt eleme oynamadan şampiyonlar ligine giriyor.
bu şans türk takımlarına 5-6 senede bir gülüyor.
gruplara girip maç yapmak demek, ayakbastı parası+puana karşı alınan para+reklam+ürün satışı=minumum 15-20 milyon euro
yani yönetim direkt takıma katkı yapıcak 2-3 topçuya 8-10 milyon euro verip
6 ay sonra yatırımını 2-3 misli geri alma şansına sahiptir.
yönetim transferde agresif olmayacakta ne zaman olacak?
katılıyorum.kriz var die alınmıcak futbolcudan dolayı kybedilecek sampiyonluk asıl ts'a kriz yasattırır. Bu saatten sonra kaybedilecek sapiyonluk tüm elestiri oklarını yönetime ve ersun yanala cevirir, herkes biz dmiştik sol kanat lasımdı demeye baslar

Ahmet Faruk
19.11.2008, 13:27
Sol açık ve Özer Hurmacıyı alalım, he birde Gökhan Emreciksin, Seneye çok başarılı bir takım izleriz diye düşünüyorum

Arif Timurcioğlu
19.11.2008, 13:28
İbrahim Akınla anlaşmışız diye duydum dün yerel kanalların birinde konuşuyorlardı. Sol kanattaki problemimizi çözecek bir kapasiteye sahip aliesininde trabzon düşkünü olması bir avantaj. Mehmet topuz sağ kanatta oynayabiliyor yanılmıyorsam onuda alabilirsek orta sahamız taş gibi olur. Forvetede mehmet yıldızı alırsak bu takımı kimse tutamaz.

Alihan Ertürk
19.11.2008, 13:31
benim alınmasını istediğim isimler ;

1) Özer Hurmacı
2) Orhan Şam
3) Mehmet Yıldız
4) Mehmet Topuz

irfan61
19.11.2008, 13:34
Fode Mansare,Mehmet Yıldız ve Mehmet Topuz bence üçü bize çok yararı olur.

Alihan Ertürk
Adebayor'u istiyomuş Başkanımız.Alsak ne süper olur .

ooff bee.. fenere her maçta 2tane atar en az..

Ahmet Faruk
Adebayor'u istiyomuş Başkanımız.Alsak ne süper olur .

Kih kih kih....

Yunus Emre SEYHAN
19.11.2008, 13:40
Engin Baytar bize yararlı olur. Cavcav verir mi? orası ayrı konu :)

irfan61
19.11.2008, 13:40
Alırmı alır başkanımız Adebayor'u ama istemiyo şimdilik.:):):):) güzel bir espiri.

Arif Timurcioğlu
19.11.2008, 13:41
Adebayoru istemiyo çok beğeniyormuş. İbrahim akın bombasının yanında bide güney afrikalı adı sır gibi saklanan bir oyuncu varmış onuda almaya çalışacaklarmış.

ramazankement
19.11.2008, 13:45
kaynak vermeden iddalar atmayalım arkadaş ortaya sonra cok karısıyor site lütfen ...

Travelair
19.11.2008, 13:54
Adebayoru istemiyo çok beğeniyormuş. İbrahim akın bombasının yanında bide güney afrikalı adı sır gibi saklanan bir oyuncu varmış onuda almaya çalışacaklarmış.

http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_3091_2008_1.jpg

Benni McCarthy

Yetenekli bir forvet

Güney Afrika deyince bir tahminim daha var ama sanmıyorum çünkü çok yetenekli olmasına karşın çok disiplinsiz: Junior Khanye. Sol ortasaha / açık oynuyor

irfan61
19.11.2008, 13:58
Adebayoru istemiyo çok beğeniyormuş. İbrahim akın bombasının yanında bide güney afrikalı adı sır gibi saklanan bir oyuncu varmış onuda almaya çalışacaklarmış.hangi yerel tv den dinledin.KadırgaTV,KaradenizTV,KuzeyTV,ÇayTv vs...Hangi kanal.

Mehmet Fırat
19.11.2008, 14:03
Güney Afrika deyince aklıma gelen ilk oyuncu;

Steven Pienaar :eek:

Keşke olsa... :)

MİSSE_MİSSE
19.11.2008, 14:05
herkes sol acık diyor alırsak sistemi degistirecegiz ya huseyını kesip 4 4 2 oynıcak yada tek santrafora donucez.tek santrafor olabilir gokhan unal iyi iş yapar sağlı sollu gelirsek.olmazsa yani sol acık alamazsak ilerde top saklayabilen santrafor almamız yeterli olur bence selcuk ta formunu bulmaya basladı zaten seneyede 11 e solbek kulubeyede yeteneklı orta saha aluruk olay biter

Zafer Fidan
19.11.2008, 14:09
I.Akin veya Engin Baytar

.................Tony................
Tayfun..Song.....Egemen..Cale
................Serkan...............
Yattara..Selcuk..Colman..I.Akin
................Gökhan...............

Ahmet Faruk
19.11.2008, 14:13
Yattaranın kendine geleceğini varsayasarsak bir tane sol açık bize yeter. Eğer Yattara bu salahanalığına devam edecekse bir de sağ açık almak lazım...
Bu iki mevkiye transferi de, Hüseyinin Rusyaya transferinden gelecek parayla yapabiliriz.

Colakoglu
19.11.2008, 14:13
kimi alicaklarini bilemem ama cok kaliteli 1 tane tuttugunu atacak forvete ihtiyacimiz var yoksa sampiyonluk zor.

Reha
19.11.2008, 14:15
Catania dan Guiseppe Mascara yı alsınlar şampiyonuz!

Birtan Karaman
19.11.2008, 14:16
Fotomaç da çıkan mansare haberlerini okumuşsunuzdur.
Bence alınmalı sağlı sollu çökertiriz rakipleri.

Arif Timurcioğlu
19.11.2008, 14:22
hangi yerel tv den dinledin.KadırgaTV,KaradenizTV,KuzeyTV,ÇayTv vs...Hangi kanal. Onu hatırlamıyorum işte spor kuşağı olarak geçiyo iki kişi canlı yayında konuşuyor. Bu akşam bidaha izler derim.

LazAnisT
19.11.2008, 14:22
Bende Mehmet Topuz diyenlerdenim

Terzioğlu
19.11.2008, 14:25
Özer Hurmaci, Ibrahim Akin ve Abdurrahman'i alirsak müthis bir is yapmis oluruz.

Arif Timurcioğlu
19.11.2008, 14:28
Bize bu saatten sonra kazanma yeteneğine sahip adamlar lazım ibrahim akın, mehmet topuz, mehmet yıldız gibi. Genç isimlerin devre arasında takıma fazla bir katkısı olmaz diye düşünüyorum.

Kadir
19.11.2008, 14:28
Sezon sonu sözleşmesi bitecek oyunculardan Mehmet Yıldız ve Orhan Şam düşünlmeli .

Ayrıca devre arasında Caner Erkin-Mehmet Topuz ya da Caner Erkin-Özer Hurmacı isterim ama biraz uçuk olur galiba :)

Birtan Karaman
19.11.2008, 14:29
Ya ben eminimki forvet transferi yapılmaz öncelik orta alan.

Mustafa Önder
19.11.2008, 14:29
Bize bu saatten sonra kazanma yeteneğine sahip adamlar lazım ibrahim akın, mehmet topuz, mehmet yıldız gibi. Genç isimlerin devre arasında takıma fazla bir katkısı olmaz diye düşünüyorum.

aynen;)...........

Kazım Uzunboy
19.11.2008, 14:30
Mehmet Topuz gelsin isterim ama sanmıyorum. :S

Ayrıca Özer Hurmacı'yı da kim istemez ki. :)

Ali Tunahan Güllü
19.11.2008, 14:36
bencede kaaptılmasın bu başlık burda transfer dilerklerimiz bellirtelim....

TS-Tiryaki
19.11.2008, 14:41
Seneye sözlesmesi biten futbolculardan Mehmet Yıldız, Bekir İrtegün ve Orhan Şam`i alabilirsek cok iyi olur. Malum seneye Allahin izniyle Avrupa kupalarinda oynicaz. Bunun icin derin bir kadro olmasi lazim.

Orhan Sami aldikmi sag bekte o oynar. Serkan`da orta sahada oynar. Dolayisiyla orta sahaya bir futbolcu daha cok olur. Sag bektede Orhan Samin yedegi Tayfun olur.

Stoper icin Bekir Irtegün düsünülebilir. Ilerki yillar icin Song`un yerine Bekir düsünülebilir.

Forvete Mehmet Yildiz cok iyi olur. Hazir sözlesmesi bitmisken düsünülebilir. Kendisi 4 Büyük takimdan hepsinde oynayabilecegini söylemisti.

Ocak ayi icin önerilerim:

Sol acik: Bence Ocak ayinda yabanci topcu almaz Baskan. Bunun icin sol aciga Engin Baytar düsünülebilir. O olmazsa IBB`den Erman veya Ibrahim.

Brüls belki takima cagrilabilir.

Coloradoydu
19.11.2008, 14:51
Bu başlığın açılması oldukça iyi olmuş. Kısa zamanda gelen bu kadar mesaja bakılırsa ihtiyaç arzetmiş de denebilir. Ben de bazı yorumlar ve takviye edilmesini zorunlu gödüğüm mevkilerle ilgili bi kaç şey yazayım.

Kulübün 50 milyon tutarındaki borcunu göz önünde tutarsak, ara dönemde oyunkurucu alınması çok zor. Engin Baytar bu ihtiyaca cevap verebilecek yeterlilikte değil. Hücuma katkısı açısından Selçuk'tan iyi olduğunu söyleyemem. Onun dışında alınabilecek oyunkurucularsa çok çok pahalı olur. Mesela kullanıcılardan biri Riquelme'nin alınması gerektiğini belirtmiş. Riquelme'nin bonservis bedeli 6-7 milyon eurodan aşağı değildir. Ayrıca futbolcunun ülkesindeki rahatını bozup, Avrupa'yı da atlayıp Trabzon'a gelmesi için geri çevrilemez bir maaş önermelisiniz.

Hepimiz takımın özellikle solaçık ve oyunkurucu takviyesine ihtiyaç duyduğunda hemfikiriz. Mevcut şartlarda oyunkurucu almanın imkansızlığı ortada. Bu şartlarda ancak bir solaçık transferi yapılabilir. Zira oyunkuruculara kıyasla daha rahat bulunabilir ve daha ucuzdur. Ama bir Mansare'yi almak da yine bizim harcımız değil. Solaçık için Engin Baytar'ı düşünmek de yanlış olur. Çünkü daha ziyade oyunkurucu olarak görev yapıyor. Bana kalırsa aynı takımda oynayan James Troisi de fena oyuncu değil. Üstelik asıl mevkii de burası.

Ara dönemdeki bu tek transfer iyi yapılmalı. Takımın ciddi bir hücum sıkıntısı var. Son sürat giden ama motorundan da ciddi sesler gelen arabaya benzetiyorum takımı. Böyle nereye kadar gidilir kestirmek zor. Ara dönemdeki transferde hata olmamalı.

Ali Tunahan Güllü
19.11.2008, 14:57
Trabzon'a süper Gineli

http://www.fotomac.com.tr/2008/11/19/im/D0FD5AAADE2F6E4E96E7C2D8x.jpg

Yattara'nın Gine Milli Takımı'ndan arkadaşı olan 27 yaşındaki futbolcuyu ara transferde almak isteyen yönetim, Fransız kulübün kapısını çalmaya hazırlanıyor.

Sola aday Mansare

Trabzonspor, ara transferde takviye yapmak için şimdiden çalışmalarına başladı. Teknik direktör Ersun Yanal'ın isteği doğrultusunda sol açık arayışlarına başlayan bordomavili yönetim, Fransa Ligi'nde Toulouse'ta top koşturan Fedo Mansare'yi listesine aldı. Sezon başında da Trabzonspor ile ismi anılan Gineli futbolcu, attığı gollerin yanı sıra hız ve http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)kıvraklığı ile Fransa'da isim yaptı.

Kulübünde son yılı
Yattara'nın Gine Milli Takımı'ndan arkadaşı olan Mansare'nin 2009 yılında kulübüyle sözleşmesi sona eriyor. Ara transferde mutlaka bu işi bitirmek isteyen yönetim, sezon sonu sözleşmesi sona erecek Gineliyi uygun bir fiyata almayı planlıyor. Yöneticiler, Mansere'yi ikna etmek için de Yattara'yı devreye sokacak.

Fode Mansare kimdir?
Doğum tarihi: 3 Eylül 1981
Doğum yeri: Gine
Boy: 1.77
Kilo: 74
Numarası: 7
Mevki: Sol kanat / Forvet
Oynadığı kulüpler: Montpellier, Toulouse
Kariyeri: 204 maç / 21 maç
Milli takım: 25 maç / 9 gol
Sözleşme bitişi: 2009
Cevat KOL

kaynak:fotomaç...

sessizkral_1
19.11.2008, 15:14
şu adam :D

http://www.youtube.com/watch?v=Ehw-5EuP2zQ

Buda tanıtım videosu

http://www.youtube.com/watch?v=bh7qlGYRdHc&feature=related

Şahinoğlu
19.11.2008, 15:14
mansare her transfe sezonu gündemimize geliyor ama sanmıyorum alabileceğimizi.Haberde Cevat kol muş cidddiye almayalım hiç boşuna.

mehmetdoğan
19.11.2008, 15:16
Trabzon'a süper Gineli

Sola aday Mansare

Trabzonspor, ara transferde takviye yapmak için şimdiden çalışmalarına başladı. Teknik direktör Ersun Yanal'ın isteği doğrultusunda sol açık arayışlarına başlayan bordomavili yönetim, Fransa Ligi'nde Toulouse'ta top koşturan Fedo Mansare'yi listesine aldı. Sezon başında da Trabzonspor ile ismi anılan Gineli futbolcu, attığı gollerin yanı sıra hız ve http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)kıvraklığı ile Fransa'da isim yaptı.

Kulübünde son yılı
Yattara'nın Gine Milli Takımı'ndan arkadaşı olan Mansare'nin 2009 yılında kulübüyle sözleşmesi sona eriyor. Ara transferde mutlaka bu işi bitirmek isteyen yönetim, sezon sonu sözleşmesi sona erecek Gineliyi uygun bir fiyata almayı planlıyor. Yöneticiler, Mansere'yi ikna etmek için de Yattara'yı devreye sokacak.

Fode Mansare kimdir?
Cevat KOL

kaynak düşündürücü

Uğurtan
19.11.2008, 15:17
Sol Kanat: Alex favorim, Caner 2. şık olabilir, Engin'e de hayır demem..
Orta Saha: Özer favorim, Tabata'ya hayır demem..
Forvet: Sadece Tekke için olabilecek bir mevki transferi..
Sağ Bek: Kendi mevkisinde oynayabilen normal bir sağ beke bile razıyım..

2 direk oynayacak transfere de fitim genel manada.. :)

mehmetdoğan
19.11.2008, 15:29
orta yapabilen bir sol açık,10 numara ve birde sağ bekte oynayabilecek vasat bir futbolcu bile olabilir

Travelair
19.11.2008, 15:31
Aslında alternatifimiz bol. Rusya'da, Brezilya'da vs ligler bitecek. Özellikle bazı ülkelerin bazı takımlarını takip etmek de fayda var
Kosta Rika'nın Saprissa
Norveç'in Rosenborg
Şili'nin Colo Colo, Audax Italiano...
Meksika'nın America...
Romanya'nın Bükreş takımları
Tunus'un Mısır'ın önde gelen takımları
Hırvatistan, Sırbistan, Güney Afrika, Güney Kore vs

Şenol Güneş (Güney Kore), Hami Mandıralı (Ümit Milli Takım) ve Vahid Halilhodzic (Fildişi Sahilleri) hocalarımızdan faydalanmamız lazım

martinpetrov
19.11.2008, 15:31
sola alex ortaya tabata sağ bek abdurrahman.sağ bek konusunda özevlatçılık yapmadım.gerçekten fbli gökhanla birlikte Türkiyedeki en iyi sağbek.yattara satılmalı.
tony
abdurrahman song egemen cale

serkan selçuk colman alex

tabata

gökhan(isaac)

Tayfun
19.11.2008, 15:32
Şu ara transfer'de Brüls takıma katılacak mı?

Birtan Karaman
19.11.2008, 15:34
Aslında alex i alsak brezilyadan çok iyi olur ama alex imkansız değilde zor.
Ülkeye gelmek istemiyordu acaba fkri değiştimi ben Mansare diyorum sol kanat için!

Cem Akyüz
19.11.2008, 15:34
olurda Mehmet Topuz gelirse gerçi fazla ihtimal vermiyorum ama Gökhanla birlikte Kayseride olduğu gibi bizdede coşacaklarından zerre kadar şüphem yoktur.Engin Baytar Özer Hurmacı Caner Erkin bunlarda son derece yetenekli oyuncular

Mehmet Fırat
19.11.2008, 15:36
Ara transfere kadar liderliğimizi sürdürürsek, elimizde büyük bir koz olur. :)

Bu durum, şehri beğenmeme ve fazla para isteme konularında bize fayda sağlar düşüncesindeyim. :)

Muhammet
19.11.2008, 15:41
Şu ara transfer'de Brüls takıma katılacak mı?

Zannetmiyorum.

En erken sene sonunda katılabilir galiba.

x_man
19.11.2008, 15:45
ibrahim akın veya engin baytardan biri yıldıray veya özerden biri fatih sultan tekke mehmet topuz vede appiah biraz fantazi yaptım idare edin:)

UğurB
19.11.2008, 15:54
Transfere 3 sekilde bakiyorum:
Acil Ihtiyac; gelecege yatirim, direk sampiyonluk:
Acil Ihtiyactan kastim bu takimi yarisin icinde tutabilmek. Bunu icinde bir sag bek ve sol acik bence sart: Bunu minimum maliyetle gerceklestirebilmenin en kolay yolu satin alma opsiyonlu kiralama. Bu sekilde sag beke Orhan sam, sol aciga Caner Erkin alinmali.
Gelecege yatirim kismindan henuz potansiyeline ulasmamis ama gelecek vaad eden bir oyuncu. Boyle bir oyuncu var mi bilmiyorum ama Ersun Hoca'nin portfoyunde vardir. Bir de Bruls'un takima alismasi icin yarim devre katilmasi gerektigine inaniyorum. Boylece gelecek sene verim alip alamayacagimiz ortaya cikar, Avrupa Kupalari icin yabanci kontenjanimizi riske atmamis oluruz.
Direk sampiyonluk kisminda ise isin icine maliyetli yabanci transferi girer ki, bunu yonetimin iyi dusunmesi lazim. Bu oyuncu forvete ya da forvet arkasina alinmali ve direk etki edebilmeli.
Bir de gundeme gelen bazi isimler hakkinda fikrimi soylemek istiyorum. Tabata ve Engin Baytar'in Trabzonspor'u kaldirabileceklerine inanmiyorum. Ozer Hurmaci, Gokhan Emreciksin sezon sonu alinmali. Yine sezon sonu Murat Kalkan ya da Hayrettin Yerlikaya'dan biri yedek sol bek alinmali. Sivas'tan Mehmet Yildiz alinabiliyorsa o da sampiyonluk icin yapilan hamle olur. Mehmet Topuz'un bu kadar etkili bir oyuncu olacagini dusunmuyorum (yanlis anlasilmasin maliyet katki anlaminda). Ibrahim akin'in ciddi bir istikrar problemi var ve daginik bir oyuncu. Ve bir arkadas yazmis keske Kennedy Bakircioglu'nu alabilsek.
Ikinci Yarida takimi 4-2-3-1 oynarken gormeyi istiyorum. Slyva (Onur/Tolga) - Orhan Sam (Ferhat) - Song (Tayfun) - Egemen (Giray) - Cale (Fatih) - Serkan (Ceyhun / Adnan) - Selcuk (Huseyin) - Yattara (Baris / Bugra) - Colman (Bruls) - Caner (Isaac) - Gokhan (Umut / Ergin)

ÇaGaTaY
19.11.2008, 16:01
Paraya kıyıp Mehmet Topuz u almak lazım.. Bizi uçurur bu adam..
Alex i hiç sanmıyorum alabieceğimizi
Fatih tekke açıklama yaptı Türkiye düşünmüyorum diye..
Özer Hurmacı gelebilecek isimlerin başında..

Mansara-Özer-m.Topuz adaylarından 2 si gelse bomba olur diyorum :) ama 1 i bile gelse iyidir ;)

Emirhan Ömeroğlu
19.11.2008, 16:21
Engin Baytar Gençlerbirliğinde Tek başına bize ızdırap yaşatmıştı:

Enginden açıklama

Turkcell Lig'de zor günler geçiren Gençlerbirliği'nde, son haftalarda oynadığı oyunla dikkatleri çeken Engin Baytar, milli formaya çok fazla düşkünlüğü olmadığını söyledi.

Herkesin (A) Milli Takım formasını giymek istediğini vurgulayan Engin, ''Açıkçası çok fazla milli forma düşkünlüğüm yok. Milli formayı taşımak insana ayrı bir gurur verir. O kadar çok fazla üstüne de düşmüyorum. Çağrılırsak gider elimizden geleni yaparız, çağrılmazam da gidenlere o formayı başarıyla taşımalarını dilerim'' diye konuştu.

Engin Baytar, kendisinin Trabzonlu olduğunu ve ailesinde Trabzonspor dışında takım taraftarı bulunmadığını ifade ederek, ''Ben aslen Trabzonluyum. Şu ana kadar sülalemde ne Fenerli, ne Galatasaraylı ne de Beşiktaşlı duydum. Herkes Trabzonspor'u tutuyor'' dedi.
ÇOCUKKEN DEDESİNİN GAZABINA UĞRADI-
Dedesinin fanatik derecede Trabzonsporlu olduğunu ve bu konuda kendisine bile tavır aldığını anlatan Engin, başından geçen ilginç olayı şöyle anlattı:
''Trabzonspor-Galatasaray maçını ailece seyrediyorduk. Ben orada Galatasaray'ı tuttuğumu söyledim. Dedem beni o gün evden kovmuştu. Hiç kimse benimle konuşmadı. Trabzonspor, Galatasaray'ı 2-0 yenince, dedem ondan sonra değişti ve 'al, şimdi Galatasaray'ı tutabilirsin' dedi. Ben küçükken bir kere o hatayı yaptım, bir daha yapmadım.''
KULÜBÜM İZİN VERİR
Şu anki konumu itibariyle profesyonel olduğunu hatırlatan Engin, ''Gençlerbirliği'nde oynuyorum. Üç büyüklere transferimde ailem zorluk çıkarmaz. Onlar da benim işimin gereğini biliyorlar. Hangi takımın ekmeğini yiyorsam, o takımı tutmalıyım. Ben kendime Trabzonsporlu diyemem. Ailem Fenerbahçe'ye gitsem biraz tepki gösterirler. Ama yine de pek hoşlanmazlar. Dedem beni Trabzonspor'da görmek istediğini söylüyor. İstanbul takımlarından birisine gidersem dedim dedeme, o bana 'o zaman yanıma yaklaşma' dedi.''

-''BEN SORUNLU OYUNCU DEĞİLİM''-
Gençlerbirliği'nde her sezon sorun çıkaran futbolcu gibi gösterildiğini vurgulayan Engin, kulüple sorunlar yaşadığını, ancak bunun tek taraflı olmadığını söyledi.
Sezon başı kampa pasaportunu uzatma konusunda yaşadığı sorun nedeniyle geç katıldığını anlatan genç oyuncu, ''Kulübümü aradım ve konuyu ilettim. Kulüp her türlü izni verdi ve '2-3 gün içinde hallet gel' dediler. Herkes beni kampa geç katıldı biliyor. Engin yine geç geldi, Engin yine kulüpte sorun yaratıyor diyorlar. Sorunlarda suçlu ben olsaydım, ben burada üç sene değil, üç hafta bile kalamazdım. Beni gönderirlerdi. Burası profesyonel Bir Engin'den mi vazgeçemeyecekler?'' şeklinde konuştu ..

HAKEMLERE TEPKİSİ-
Engin Baytar, birkaç sezondur takımın içinde bulunduğu kötü durum ve yaşadıkları olumsuz günler nedeniyle saha içinde hakemlere karşı agresif bir tavır sergilediğini söyledi. Engin, şöyle devam etti:
''Maç içinde, o maçın psikolojisiyle bazı şeyleri kaybedebiliyorsunuz. Takımın kötü bir gidişi olunca, bu bizleri de psikolojik olarak etkiliyor. Sahaya yüzde yüz konsantre ile çıkıyorsun. Hakeme karşı bu atmosfer içinde tepki gösteriyorsun. Bu nedenle çok eleştiri aldım. Herkes bana çok konuşuyorsun diye söylüyor. Hırsımdan dolayı hakeme itirazlarım oluyor. Kesinlikle bir art niyetim yok. Maçtan sonra kendimi değerlendirip, maçın hakemlerinden özür diliyorum. Onlar da beni anlayışla karşılıyor.''

TEKNİK DİREKTÖR DEĞİŞİKLİKLERİ-
Futbolcuların teknik direktör değişikliklerinden ister istemez etkilendiğine dikkati çeken Engin, son birkaç sezondur bunun sıkıntılarını çektiklerini ifade etti.

Gençlerbirliği'ne ilk geldiğinde ilk hocasının Mesut Bakkal olduğunu belirten Engin, ''Mesut hocayı çok severim. Mesut Bakkal ile birkaç sıkıntı yaşasam da o benim hocam ve büyüğümdür. Şu ana kadar zararım olmuşsa, sadece kendime zararım olmuştur. Etrafımdaki insanlara zarar vermem. Samet hoca ile ilk kez çalışıyorum. Çok memnunuz Samet Aybaba'dan. Futbolcularla birebir diyalogları, antrenmanları ve oynattığı oyun olsun, herşeyinden memnunum. Samet hoca ile çalışmalarımız neşeli geçiyor ve çok zevk alıyoruz. Bu ortamı da Trabzonspor maçına yansıttığımızı düşünüyoruz'' dedi.
Hoca değişikliğinin her yerde yeni bir kan, yeni bir hava oluşturduğunu vurgulayan Engin, ''Birkaç arkadaşımız yeni yeni kendine gelmeye başladı. Açıkçası çok umutluyum. Başarılı olacağımıza da inanıyorum'' diyerek görüşlerini açıkladı.

''SOYUNMA ODASINDA AĞLAYANLAR VARDI''-
Engin Baytar, iyi oynadıkları, ancak 1-0 kaybettikleri Trabzonspor maçı sonrasında bazı arkadaşlarının soyunma odasında ağladığını söyledi.

Takımda çok genç futbolcunun bulunduğunu ifade eden Engin, ''İyi oynanmış bir Trabzonspor maçından sonra bırakın beraberliği, galibiyeti hak etmiştik. Neticesinde kötü bir gol yedik, yenilince de birkaç arkadaşımız hırsından dolayı gözyaşlarını tutamadı. Galibiyet hevesimiz kursağımız da kaldığı için yerlisi de yabancısı da gözyaşı döktü. Soyunma odasında böyle bir olay yaşandı. Bu da takımdaki değişikliklerin göstergesidir'' diye konuştu.

TRABZONSPOR'UN ŞAMPİYONLUĞUNA SEVİNİRİM-
Engin Baytar, kendisinin 1983 yılında doğduğunu ve Trabzonspor'un da son şampiyonluğun o yıl içinde elde ettiği hatırlattı.
Kendisi doğduktan sonra Trabzonspor'un şampiyon olamadığını ifade eden Engin, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Trabzonspor'un son şampiyonluğu da 1983 yılındaydı. Ben doğduktan sonra Trabzonspor şampiyon olamadı. İyi bir gidişleri var. Ben inanıyorum ki büyük maçlardan puanlar alırlarsa, şampiyon olabilirler. Yakaladıkları hava nedeniyle şampiyon olmamaları konusunda bir neden görmüyorum. Yıllar sonra Trabzonspor belki de o mutlu sona ulaşacak. Bir Trabzonlu olarak memleketimin takımın şampiyonluğuna sevinirim. En azından dedemin yanına rahat giderim.''

Çağatay Özmen
19.11.2008, 16:23
Appiah'ı alsak çok iyi olur Hüseyin'in yerine
Özer'i bir an önce kadromuza katmamız lazım sene sonu başkaları devreye girebilir
Karadenizspordan da İsmail ve Samiyi çağıralım

Birtan Karaman
19.11.2008, 16:23
Gençlerbiliğinden sandro , Bizim maçta çok başarılıydı.
Eskişehirden:Youla , Forvet isteniyorsa.
Bursaspordan:Romashenko , Bence olabilir bu sene tecrübesi ile iyi formu var.
Düşünülebilir.

Cem Zırıh
19.11.2008, 16:24
yani engin trabzonsporlu belli :) her ne kadar dedesinin zoruylada olmus olsa :D bir trabzonsporlu ozerinde alinmasi gerektigini dusunuyorum mehmetide alirsak o zaman bu takim sampiyon olmazsa eger o andan itibaren ersun hocada aranmali hata :) ii bir sol kanatta alinabilir engin 10 numara daha iyi oynuyor :) ki ligin ilk yarisini birinci bitirirsek baskanin paraya kiyacagina inaniyorum:) eger gercektende sozlerinde samimiysede yapacakdir :))

İsmail Çavuşoğlu
19.11.2008, 16:25
Benimde aklım Murat Ceylan da keşke alınabilse..

Süleyman50
19.11.2008, 16:29
mehmet topuz-murat ceylan süper olur gerçekten..........

demirel
19.11.2008, 16:29
bizi mehmeti alabileceğimizi sanmıyorum , engin veya özerden biri alınırsa yada ikisi kadro genişler,ama bu sıkıntıda yaratabilir, ben illa sola iyi bi yabancı diyorum

Mustafa Calik
19.11.2008, 16:32
Appiah'ı alsak çok iyi olur Hüseyin'in yerine
Özer'i bir an önce kadromuza katmamız lazım sene sonu başkaları devreye girebilir
Karadenizspordan da İsmail ve Samiyi çağıralım

eren görürde cok iyi ama. bence onlar ligin sonuna kadar orda kalsinlar cünkü gördügümüz gibi ersun hoca baris, abdulaziz ve bugraya hic sans vermiyor .. senin saydiklarin gelirse sanki ozaman ersun hocamiz sans verecek :rolleyes:

ersun hocamiza destek verenlerden birisiyim ama bu konuda hic begenmiyorum hocamizi

alper*
19.11.2008, 16:34
appiah bir senedir top mu oynuyor.
kemikleri helva olmuş adamın.

İsmail Çavuşoğlu
19.11.2008, 16:34
eren görürde cok iyi ama. bence onlar ligin sonuna kadar orda kalsinlar cünkü gördügümüz gibi ersun hoca baris, abdulaziz ve bugraya hic sans vermiyor .. senin saydiklarin gelirse sanki ozaman ersun hocamiz sans verecek :rolleyes:

ersun hocamiza destek verenlerden birisiyim ama bu konuda hic begenmiyorum hocamizi
Birde Fatih Altundağ a..

demirel
19.11.2008, 16:36

hersey iide hoca bu üçünen birini alsada mac kaybetse demezmisin bu adamı ne akılla oynatıyo diye

ip_siz
19.11.2008, 16:36
F.Tekke'yle Tabata'yı alalım.Arkamıza yaslanıp keyfi, gıcır yapalım..

sifuni
19.11.2008, 16:38
mehmet yildizi alabilirsek süper olur forvette topu tutamama problemimizde böylece ortadan kalkar ve gökhan ünaldanda daha cok yararlanabiliriz

Mustafa Calik
19.11.2008, 16:42
hersey iide hoca bu üçünen birini alsada mac kaybetse demezmisin bu adamı ne akılla oynatıyo diye

bu zamana kadar yaptiklari iyi .. ona birsey demiyorum. benim demek istedigim tek bu .. bakin simdi türkiye kupasinda kezin ciktik diyorum ee bu kalan maclardada barisa, abdulazize, bugraya ve fatihe sans versin diyorum. bakin vererse ozaman ismail, sami ve ereni karadenizspordan alabilir.

Mehmet_Mercanlı
19.11.2008, 16:44
TÜRKİYE de mehmet topuz ' dan başkasının bizim 11 de direk oynayacağını sanmıyorum

coolank
19.11.2008, 16:45
Sezon başında Mehmet Yıldız dendiği zaman kıyamet kopuyordu neyse şimdi en azından hatadan dönülmüş ...

Muraterdem adlı arkadaşın dediği gibi bu sezon şampiyon olan takım Şampiyonlar Ligine direk girecek bunun maddi avantajı ise 5.000.000 Euro ...Bu hem maddi açıdan hem de Şampiyonlar Ligine direk kalma açısından çok büyük bir fırsat ...

Ben ısrarla Fatih Tekkeyi görmek isterim .bir çok sebebi var .. Ama 3 milyon Euro gibi bir rakamı vereceklerini sanmıyorum yönetimin ..Ruslar da sezon başı kiralık olayına yanaşmıyorlardı belki şimdi yanaşırlar ...

Engin veya Caner de olur ama Canerin maliyeti Engin fazla olacagı kesin gibi ..

sol taraf ve forvet transferi şart en azından bu dönemde .. diger kısımları sezon sonunda konuşmak lazım ... Sagbek bile almasak olur artık :))

Ne yapalım şartlar böyle gelişti .. Başkan ve yönetim 2 tane iyi adam alsın yeter ..

bu arada Mehmet Topuz olsun Özer Hurmacı olsun alma şansımız yok ...

skystar
19.11.2008, 16:48
Eğer çok büyük aksilikler olmazsa önümüzdeki sezon Avrupa kupalarında oynama şansımız olacak.
Belki de ilk kez CL'ye katılacağız.
Transferleri buna göre yapmalıyız.
Burda öyle isimler yazılıyor ki anlamak mümkün değil.
Colman'ın bile yeterliliği tartışılabilirken sıradan takımların 3-5 maçta öne çıkan oyuncularını burda yazmanın anlamı yok..Kaliteyi münkün olan en yüksek seviyede tutmalıyız.4 değilde 2 transfer yaparız gerekirse.
Alacağımız isimler bize Song gibi ilk günden itibaren katkı yapacak isimler olmalı ayrıca.

Can basten
19.11.2008, 16:51
Engin Baytar ve Özer Hurmacı şart. Sezon sonu sözleşmesi bitecekler listesinde gördüğüm Orhan Şam da alınabilir. Sağ bekte oldukça yararlı olur.

Gönül ister ki Fatih Tekke de alınsın ancak bunun pek mümkün olacağını sanmıyorum. Bununla birlikte aynı listede Mehmet Yıldız'ı da görüyorum. Kendisinden pek hazzetmesem de sözleşmesi biteceğinden dolayı ucuz fiyata alınabilir gibime geldi sanki...

Semih Kırsüleymanoğlu
19.11.2008, 16:54
1 tane kaliteli transfer yeter de artar bile!
Ucmayin... Yönetim transfer dahi yapicagindan süpheliyim. Baskan diyorki krizin gelicegini önceden bilseydim okadar futbolcu almazdim, stadi yenilemezdim, karadenizsporu kurmazdim!

Mustafa Yılmaz
Engin Baytar ve Özer Hurmacı şart. Sezon sonu sözleşmesi bitecekler listesinde gördüğüm Orhan Şam da alınabilir. Sağ bekte oldukça yararlı olur.

Gönül ister ki Fatih Tekke de alınsın ancak bunun pek mümkün olacağını sanmıyorum. Bununla birlikte aynı listede Mehmet Yıldız'ı da görüyorum. Kendisinden pek hazzetmesem de sözleşmesi biteceğinden dolayı ucuz fiyata alınabilir gibime geldi sanki...
Muhterem bu isimler ancak teknik direktör değişirse Trabzona gelirler bence .
Özellikle Özer ve Engin .

Samet Yildirim
Sol Acik ve ofansife dönük orta saha(yedek/alternatif olarak)

baska bisi lazim degil

1 sol acik alinsa yeter

Hüseyin İlkin
19.11.2008, 16:55
Youla ' yı , Romaschenko ' yu alacaksak hiç transfer yapmayalım daha iyi .

Konuşmamız gereken isimler bunlardan farklı kişiler olmalı ; bu kişilerde :

Engin - Özer - Topuz - Caner - Alex - Tabata olarak sıralanabilir .

Oğuuz
19.11.2008, 16:59
mehmet topuz, abdurrahman ve sultan tekkeyi alıyomuşuz :)

çok mu büyük hayal bilmem ki.. tadından yenmez vallahi..

Sadık Bıyık
19.11.2008, 17:00
heh tamam 2 ay boyunca cirit atacağım bir başlık buldum :) ee taraftarız ne de olsa transfer en önemli olgumuz.

öncelikle f.tekke ismini unutalım arkadaşlar, almanya yada ispanyadan bir klübe gidicekmiş. mehmet topuz taliplerinin çok olması açısından alıns bile fazla maliyetli olur. sol açık kesin alınmalı alınacaksa da müdafa yönü olan orta yapabilen yetenekli bir oyuncu olmalı ama kim?

sağ bek sol açık kadar mühim, tayfun bir sezonu kaldıramaz serkanı buraya hapsetmek çok kötü bir tercih. aslında en elzemi bence sağ bek.

eğer yatttara gidecekse birde sağ açık veya orta-sağ oynayabilen bir vatandaş lazım.

tercihim forvet arkası hucum gücü yüksek gol atabilen bir oyucu alınırsa bie çok faydası dokunur diye iç geçiriyorum.

çok fazla transfer şansımız olduğunu düşünmüyorum (maliyet, devre arası olması, kısıtlı zaman, tüm takımların iyi oyuncu elde etme çabaları). ama eğer alınacaksada az olsada iyi oyuncu almalıyız.

Fatih
19.11.2008, 17:10
Özer Hurmacı ve Engin Baytar'dan en az birini kesinlikle takımda görmek isterim.

Olursa da Aurelio gibi biri orta saha oyuncusu.

Erdal
19.11.2008, 17:18
Yattara satılmadı. Kurlardaki aşırı artış gelirlerin YTL bazında olduğu düşünülürse önemli tutarda ilave yük bindirdi...Bu şartlarda ilk 11 düzeyinde iki transfer muhteşem olur. Kimler derseniz Mehmet Yıldız ilk tercihim olur. Diğeri de Engin...David in sezon sonu serbest kalacağını düşünürsek Özer için halihazırda fb ile kapışamayız gibi geliyor. Yattara giderse Gökhan ı isterim..

magicyattara
19.11.2008, 17:19
mehmet topuz, abdurrahman ve sultan tekkeyi alıyomuşuz :)

çok mu büyük hayal bilmem ki.. tadından yenmez vallahi..

Mehmet Yıldız'ı vermiyorsun yani:)

Travelair
19.11.2008, 17:21
Yattara satılmadı. Kurlardaki aşırı artış gelirlerin YTL bazında olduğu düşünülürse önemli tutarda ilave yük bindirdi...Bu şartlarda ilk 11 düzeyinde iki transfer muhteşem olur. Kimler derseniz Mehmet Yıldız ilk tercihim olur. Diğeri de Engin...David in sezon sonu serbest kalacağını düşünürsek Özer için halihazırda fb ile kapışamayız gibi geliyor. Yattara giderse Gökhan ı isterim..

Başkan kurlardaki artışın sanıldığı kadar yük getirmediğini söyledi. Çünkü döviz artınca haliyle YTL de düşmüş oluyor. Dövizle sözleşme imzalayanlardan edilen zarar YTL üzerinden sözleşme imzalayanlardan kompanse ediliyor. Yattara'nın 10 milyon €'ya satılması taraftarıyım. O zaman abartmadan güzel transferler yapabiliriz kara da geçeriz

magicyattara

İyi tespitler.Engin ve Mehmet Yıldız.

Emirhan Makul
Süper ligden alınacak olan bir tek özer hurmacı var şuanda gördüğüm.

Eren Karaahmetoğlu
19.11.2008, 17:28
Özer Hurmacı ya da Mehmet Topuz

Orhan Şam ya da Abdurrahman Dereli

Ve son olarak bir orta saha transferi yeterli olucaktır

3 transfer çok bişey diil:)

murat
19.11.2008, 17:29
mehmet yildiz bizim takimda bence en cok esksikligini hissetigimiz "ileride" top tutma sorununu cozer. ilk once mehmet yildiz tipindi bir forvet lazim sonra sol taraf en son da 10 numara. Ozer bu takimda banko oyniyamaz sezonu ankarasporda bitirip bize gelmesi en dogrusu olur bence.

Erdal
19.11.2008, 17:30
Katılırmısınız bilmiyorum ama Antep te zaman zaman forma giyen Ahmet Arı nın da takip edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Murat Ceylan eyvallah ama içimden bir ses ona da Beşiktaş asılacak diyor...

Fatih
19.11.2008, 17:31
mehmet yildiz bizim takimda bence en cok esksikligini hissetigimiz "ileride" top tutma sorununu cozer. ilk once mehmet yildiz tipindi bir forvet lazim sonra sol taraf en son da 10 numara. Ozer bu takimda banko oyniyamaz sezonu ankarasporda bitirip bize gelmesi en dogrusu olur bence.

Özer'in şuandaki performansı ve potansiyelini göz önüne alırsak banko oynar:)

Emirhan Makul
19.11.2008, 17:32
Orhan şamın mevkisi ne ?

danger00
19.11.2008, 17:33
takımımızın şu anki durumu çok iyi olsada kadroda eksikler olduğu bir gerçek
devre arası iki-üç oyuncuyla bu sezon için, sezon sonuda üç-dört oyuncuyla önümüzdeki yıllar için hayli iddialı bir kadro kurabiliriz.

1- devre arası olmasa bile sezon sonu kesinlikle tipik bir sağ bek gerekli.
(abdurrahman veya orhan şam)

2- forvette sırtı dönük oynamayı iyi bilen ve top saklayan santrafor şart.
(m.yıldız veya f.tekke)

3- orta sahada defansif görevi üstlenebilecek, ayrıyetten 3. bölgede de etkili olabilecek bir önlibero(aurellio tarzı)

4- orta sahamızda selçuk ve colmanın olmadığı zamanlarda, adnan veya ferhata işimizin düşmemesi için on biri zorlayabilecek özer hurmacı. ayrıca özerin farklı pozisyonlarda da oynayabilemesi avantaj getirecektir

5- tabiki sol kanatta calenin önünde yattara kadar olmasa bile buraya hareketlilik getirecek bir oyuncu (fazla tanımasamda ersun yanalın gözdesi olan alex veya başka bir oyuncu) engin baytarda bu bölgeye alternatif olarak düşünülebilir

bu bölgeler yapılacak takviyelerle kadro derinliği olan iyi bir takım yaratabiliriz

Hüseyin İlkin
Sağ bek ...

TheDayAfter61
Orhan şamın mevkisi ne ?

Sağbek........

Emirhan Makul
19.11.2008, 17:35
Orhan şamı alırsak pozisyon şöyle olur

Serkan-tayfun-ferhat-orhan şam bu kadar sağ beg fazla değil mi sizce ?

Ferhatı gönderip orhanı almak mantıklı

Ama bunu da yaptığınızda tayfunu yedek bırakmış olursunuz

Oğuuz
19.11.2008, 17:36
Mehmet Yıldız'ı vermiyorsun yani:)

ben mehmet yıldızın Trabzonsporda oynayacak kapasitede olduğunu düşünmeyenlerdenim..

murat
Özer'in şuandaki performansı ve potansiyelini göz önüne alırsak banko oynar:)

Kimin yerine oynatirsin peki? (merakimdan soruyorum baska niyetim yok)

Fatih
Orhan şamı alırsak pozisyon şöyle olur

Serkan-tayfun-ferhat-orhan şam bu kadar sağ beg fazla değil mi sizce ?

Ferhatı gönderip orhanı almak mantıklı

Ama bunu da yaptığınızda tayfunu yedek bırakmış olursunuz

Bu oyuncular arasında sadece Orhan Şam'ın asıl mevkisi sağ bek garip ama gerçek.:)

Fatih
19.11.2008, 17:38
Kimin yerine oynatirsin peki? (merakimdan soruyorum baska niyetim yok)

Mesela formsuz Yattara'nın yerine oynatılabilir.

Yattara'nın yedeği de olabilir.

Ama maçlarda izlediğim kadarıyla Özer sol kanatta da oynayabiliyor sol açık sorunumuzu çözmüş oluruz.

Emirhan Makul
19.11.2008, 17:40
Evet onun farkındayım bende ama ne gelir elden ersun yenalın ferhatı orta saha oynatması imkansız denemez bile tayfunu da açıkda deniyor bazen serkan hem açık hem beg hem orta saha bas babam bas karuşuk kişilikler onu bırakında size bir soru sorayım

Abdulrahman dereli mi? Orhan Şam mı?

alper*
19.11.2008, 17:40
istediğim oyuncular : mehmet topuz,caner erkin,mehmet yıldız,abdurrahman dereli,alex.
ama bir tekini bile alamayacağız.
not düştüm tarihe.

alper*
19.11.2008, 17:42
ben mehmet yıldızın Trabzonsporda oynayacak kapasitede olduğunu düşünmeyenlerdenim..
neden oynamasın yahu :)
gol atamaz da oynamaz diyorsan umut da atamıyor.
başka sorunlarımızı çözer ama.
mesela bir abimizin dediği gibi ilerde topu tutma sorunu.
baktım 9 gol atmış ayrıca.
rastgele atmadı herhalde :)

Hüseyin İlkin
19.11.2008, 17:43
Ferhat - Serkan - Tayfun ;

Hangisi sağ bek ?

Orhan Şam ile geleceğide garantiye alırız orada . Bir şekildede Ferhat ' ı rotasyon dışına itmiş oluruz . Abdurrahman' da olabilir fark etmez .

Özer Hurmacı ;

Bencede as çıkabilecek düzeyde bizde . Yattara sağda , Özer solda . Tek forvete döneriz bu sistemde gerçi . Ama sağ - sol çalıştığı için tek forvetin verim verme şansıda artar . Bazı maçlardada yine çifte döneriz ...

murat
19.11.2008, 17:46
Mesela formsuz Yattara'nın yerine oynatılabilir.

Yattara'nın yedeği de olabilir.

Ama maçlarda izlediğim kadarıyla Özer sol kanatta da oynayabiliyor sol açık sorunumuzu çözmüş oluruz.

Ben yedek oturmasini istemiyorum. Nekadar cok oynarsa okadar cok gelistirir kendisini. Yetenegine birsey demiyorum zaten.

powerts61
19.11.2008, 17:47
tekke,engin,topuz,tabata

Samet Yildirim
19.11.2008, 17:48
sol acik-golcu-10 numara-sag bek

bunlari alirsak
-gökhan ünal yedek olmali hayal
-umut yedek olur
-serkan yedek kalmali, cünkü yer olmicak hayal
-colman,heso,selcuk 3lüsünden biri yedek kalamli o dahada büyük bi hayal...

sol acik alinir umut yedek kalir olur biter...birtanede alternatif orta saha hucuma dönük yani colmana-selcuka rekabet yapacak birisi...en fazla 2 ama 1 tane sol acik yeter

alper*
yattara bu kafayla giderse zaten,azıcık ışık veren herhangi bir mevkidaşı onu rahatlıkla kulübeye oturtur.

karatasof
Yönetimin maddi durumu ortada ve üzerine birde dünyayı sarsan ekonemik kriz bindirince benim düşüncem ara transfer yapılamayacağı yönünde.Üstelik ara transferler her zaman çok daha zor olmuştur.Bu durumlar altında yönetiminde şartları daha fazla zorlayacağını düşünmüyorum.

Oğuuz
19.11.2008, 17:49
neden oynamasın yahu :)
gol atamaz da oynamaz diyorsan umut da atamıyor.
başka sorunlarımızı çözer ama.
mesela bir abimizin dediği gibi ilerde topu tutma sorunu.
baktım 9 gol atmış ayrıca.
rastgele atmadı herhalde :)

ben umutunda Trabzonsporda oynayacak kapasitede olduğunu düşünmüyorum :)

ankaragücünden alırken umuttanda çok umutlu idik ayrıca bize gelmeden önce agustinede atıyordu bol gol, gol kralı olacak kadar :) tomas junda ve bi ara zafer biryolda gol kralı olmuştu febe ye gelmezden önce.. belki umuttan daha yararlı olur ama verilecek para ile vereceği yararın orantılı olacağını zannetmiyorum

Ali İhsan
19.11.2008, 17:51
Yattara satılsın, Gökhan Emreciksin-Özer-Topuz dan birisi alınsın. Artan parayla Abdurrahman ve sol açık... Forvet elzem değil, alacaksak da eldekileri takas etmemiz veya başka yere satmamız lazım...

x_man
19.11.2008, 17:52
------tony---------
serkan----song----egemen---cale
yattara---selçuk--- colman--- ibrahim akın
--------gökhan ünal----özer hurmacı---

Dursun Kaplan
19.11.2008, 17:53
Engin Baytar alınsın bencede..

Hüseyin İlkin
19.11.2008, 17:56
Başkan bir yerden parayı bulur , sonunda paraların faiziyle kendisine döneceğini görüyordur çünkü :)

Diğer kulüplerde Ocak'ta transfer yapmayacağız diyor . Örneğin Fenerbahçe resmi açıklama yaptıydı . Ama en az iki tane adam alırlar tahminim . Şimdi çıkıp , bizde para çok derlerse özellikle yurt içindekiler oyuncu satmaya daha yüksek fiyattan kapı açarlar .

Bizde ara transferde en az iki transfer yapacağızdır . Yapmalıyızda zaten :rolleyes:

danger00
19.11.2008, 18:00
takımımızın şu anki durumu çok iyi olsada kadroda eksikler olduğu bir gerçek
devre arası iki-üç oyuncuyla bu sezon için, sezon sonuda üç-dört oyuncuyla önümüzdeki yıllar için hayli iddialı bir kadro kurabiliriz.

1- devre arası olmasa bile sezon sonu kesinlikle tipik bir sağ bek gerekli.
(abdurrahman veya orhan şam)

2- forvette sırtı dönük oynamayı iyi bilen ve top saklayan santrafor şart.
(m.yıldız veya f.tekke)

3- orta sahada defansif görevi üstlenebilecek, ayrıyetten 3. bölgede de etkili olabilecek bir önlibero(aurellio tarzı)

4- orta sahamızda selçuk ve colmanın olmadığı zamanlarda, adnan veya ferhata işimizin düşmemesi için on biri zorlayabilecek özer hurmacı. ayrıca özerin farklı pozisyonlarda da oynayabilemesi avantaj getirecektir

5- tabiki sol kanatta calenin önünde yattara kadar olmasa bile buraya hareketlilik getirecek bir oyuncu (fazla tanımasamda ersun yanalın gözdesi olan alex veya başka bir oyuncu) engin baytarda bu bölgeye alternatif olarak düşünülebilir

bu bölgeler yapılacak takviyelerle kadro derinliği olan iyi bir takım yaratabiliriz

o kadar transfer yaptık birde on bir çıkaralım burdan:)

tony
orhan-egemen-song-cale
yattara-colman-3madde-selçuk-alex
m.yıldız(gökhan)

bu kadroyu zorlayacak engin ve özerde kaliteyi artıracaktır

Muhammet
19.11.2008, 18:10
Her zamanki gibi,
Alex, forumun bir numaralı transfer isteği.
Olur mu bilmem.

Ama sol kanat oyuncusuna ihtiyacımız var, onu biliyorum.

demirel
19.11.2008, 18:14
takımı bu kadar bozmanın bi anlamı yok. takıma en fazla iki oyuncu sokmak lasım yoksa takımın ahengi bozulabilir. şimdiki takım mücadele ediyor b yüzden kazanıyor. bence bi sol acık yeter

Mehmet Ç.
19.11.2008, 18:16
alinmasi gerekenler
m. yildiz
mansare

yani

---------------tony---------------
serkan--song--egemen--cale
--------------selcuk--------------
yattara----colman---mansare
---------------yildiz---------------

kocaman61
19.11.2008, 18:18
umut gökhan isaac hemen hemen aynı tip oyuncular buraya nobre tipi sırtı dönük oynayabilecek bi forvet almamız lazım sol kanatımız yok calenin önüne fode mansare veya alex mescinhi yi alabilirsek kimse tutamaz bizi yerli oyunculardan fatih tekke ibrahim akın mehmet çakır gözdelerim bu oyunculardan üç tanesini kadroya kattıkmı kimse tutamaz bizi

h@msi61
19.11.2008, 18:22
Tekke'nin ikinci yari kiralanmasinin sampiyonlugu getirecegine inaniyorum....

alper*
19.11.2008, 18:22
işte ihtiyacımız olan 3 adam :

http://www.2and2.net/files/492433209330f.png (http://www.2and2.net)

Emre7
19.11.2008, 18:25
Adaylarım:

Kennedy Bakırcıoğlu
Tabata
Mehmet Yıldız
Özer Hurmacı

myıldızı geçen seneden beri takımda görmek isitiyorum bende ama gökhan ünaldan sonra onu alprlar mı bilmem ama gökhan ünal takasına varım

sercann53
19.11.2008, 18:26
Sağ BEK : Herkes Tutturmus Sag Bek, Sag Bek.. Serkan Balci, Tayfun Cora.. Sag bek, Sol bekten saglam. H.Cale'Nin Alternatifi Yok.. Aslinda Var, Fatih Altundag'i Kullana biliriz Ama Ceza Durumunda Egemen Cekildi Oraya.. Fatih Oynasaydi onu Kazanabilirdik..

Sol AÇIK : 1-) Fode Mansare, 2-) Özer Hurmaci, 3-) Mehmet Topuz, 4-)Engin Baytar,
İstek Sırama Göre Yazdim..

Oyun Kurucu : Aslinda buraya adam Lazim Olduguna fazla inanmiyorum.. Selcuk Bu işi Yapabilir..

Forvet : Gökhan Ünal, Umut Bulut ve İsaac Promise.. Son Vuruşlarini düzelttikleri Takdirde Forvete İhtiyac Yok.. Ama Düzelmezse Lazim Olabilir.. Yada Ergin'i Kazanmali Oynatmali alternatif Olarak..!

Yunus Emre SEYHAN
19.11.2008, 18:27
Takım bir aheng yakaladı. Ara Transfer Döneminde en fazla 2 oyuncu alınmalı alınacak oyuncular kilit oyuncular olacaksa alınsın. Sol kanat,sağ bek alınmalı. Tamam cok iyi bir yedek kulubemiz yok. Ama kulubu borc batağına sürüklemek doğru olmaz. Barış,Fatih,Buğra ve İsmail gibi oyuncularıda kazanmak lazım.

Hami KüçüKAslaN
19.11.2008, 18:28
ya onu bunu boswerin
baskan adebayor u getiricek yaw
:D

Muhammet*
19.11.2008, 18:44
orhan şam-özer hurmacı-engin baytar

Emo91
19.11.2008, 18:48
defansif ve ofansif anlamda:
sol kanat
oyun kurucu
(sag bek)

simdilik ben bu takimda baska problem görmüyorum acikcasi!

EveRgLaDe
19.11.2008, 18:49
Trabzon'a süper Gineli

Sola aday Mansare

Kulübünde son yılı

Fode Mansare kimdir?
Cevat KOL

Nerde Fedo alalim su adami allah askina yönetim duy sesimizi alin artik su adami sol kanat icin.

ApoCaN28
19.11.2008, 18:49
Benim Şahsi düşüncem Forvete Fatih Sultan Tekke'nin kiralanması
Sol Açığa da Fode Mansare nin alınması 10 numara olsada olmasada pek farketmez eğer sola adam alınırsa ve birde son olarak elimizdeki bazı oyuncuların forma girmesi bizim açımzıdan en büyük transfer olur ...(Sola Mansare belki fazla olabilir fiyat bakımından o yüzden ENGİN BAYTAR)

alper*
19.11.2008, 18:50
Nerde Fedo alalim su adami allah askina yönetim duy sesimizi alin artik su adami sol kanat icin.

totomaç önce isim yazmayı öğrensin.
fedo kim.
yok fedon.

Gamze
19.11.2008, 18:52
Nefes alalım...

Radyo BMN Yayında.

Dinlemek için grafiğe tıklayınız!

http://img255.imageshack.us/img255/7851/onairng5.gif (http://www.bordomavi.net/index.php?page=radyo)

Serdar A
19.11.2008, 18:52
İyi bir transfer dönemi için illaki büyük transfer bütçelerine ihtiyaç yok .

Yakında konuyla alakalı bir şeyler hazırlamak niyetindeyim . Açıkçası başlığı bu kadar erken beklemiyordum :)

Öncesinde Ocak ayında serbest kalan ve Trabzonspor kadrosunda yer alabilecek kapasitede kimler var bakalım .

ilk durak Campeonato Brasilairo ;

http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_7660_2007_1.jpg
Denílson de Oliveira Araújo : sol forvetin halen futbol yaşantısı süren efsanelerinden biri . 30 yaşında ve Avrupa'ya dönmek istiyor . Daha önce bahsetmiştik . Brezilya milli takımı ile 68 maç 10 gol , dünya kupası . Bonservis bedeli yok .

http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_52994_2007_1.jpg
Ricardo Ferreira da Silva (Ricardinho) : 1984 doğumlu ve 169 cm boyunda sol bek , Coritiba'da oynuyor . Çalışkanlığı ve saha içindeki mücadelesi Serkan Balcıyı anımsatıyor . Fakat Ricardinho birebirde daha etkili ve içeriye oldukça isabetli kesme ortalar gönderebiliyor . Kendisine Roberto Carlos'u model aldığı oynadığı futboldan belli oluyor . Bu sezon 2 gol ve 4 asistin sahibi . Bonservis bedeli yok .

http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_54901_2007_2.jpg
Brezilya liginin en iyi solbekleride şüphesiz Juan ve Julio Cesar . İkiside sözleşmelerinde son yıla girdi . Bu da çok makul bonservis bedellerini beraberinde getirecektir. Juan bu sezonki anormal çıkışıyla beraber Brezilya milli takım kadrosunda yer almaya başladığından bize uzak bir seçenek gibi fakat Julio Sezarda en az onun kadar yetenekli hatta benim görüşüm Avrupa'da başarılı olma şansı çok daha yüksektir . Julio Cesar 175cm boyunda ve 26 yaşında . Goias'ta kiralık sözleşmesi sona eriyor . Bu sezon 26 maçta 12 asist ve 4 gol kaydetti . Defansif yeterliliklerinin dışında hücümda müthiş katkı sağlayan bir futbolcu . Maç boyunca ısrarla sıfıra iner ve adrese teslim orta açar . Rakibini olabildiğince yıpratır . Türkiye liginde bu düzeyde sol bek yok . Bir çok Brezilyalı gibi o da topla birlikte hızlanması ve top tekniği oldukça iyi . Bu senenin asist kralı .

http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_52714_2008_1.jpg
Lúcio Flávio dos Santos : 29 yaşında ve 175 cm boyunda . Botafogo takım kaptanı , oyun kurucusu ve 10 numaralı formanın sahibi . İki sezondur ligin en klas ortasaha oyuncularından biri haline geldi . Bu sezon 9 gol ve 9 asistin sahibi . Sorumluluk almaktan kaçmayan ve futbolcu egolarından uzak bir mantaliteye sahip . Her iki ayağınıda aynı derecede hakim , oyunu iyi yönlendirebiliyor bunun yanında gol yollarında asla demarke bırakılmaması gerekiyor . İyi bir frikikçi ve çok iyi bir maç kondisyonu var . Bonservis bedeli yok .

http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_15026_2007_1.jpg
Leo Lima : Luxemburgo'nun saçma sapan rotasyon anlayışı yüzünden beklenen patlamayı yapamaığını düşündüğüm futbolcu . 187cm boyunda ve 1982 doğumlu . Hem ön liberoda hemde hücuma dönük orta sahada oynayabiliyor . Bunun yanında çok futbolcuda bulunmayan playmaker vasıflarınada sahip . Oyun temposunu elinde tutabilen paslarıyla oyunu açabiliyor ve derinlemesine öldürücü topları atabiliyor . Aynı zamanda etkili bir sağ ayağı var , kaleyi gördüğü anda her kaleciyi zor anda bırabilecek bir şut tekniği var . Birebirde çok kıvrak değil , ve fiziğiyle orantılı olarak biraz yavaş sayılabilir . Buna karşın defansif özellikleri pres gücü ve top kesme kabiliyeti bu açıklarını örtüyor . Bonservis bedeli yok .

http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_27353_2007_1.jpg
Élder da Silva Granja : Bu vesileyle Palmeiras sevgimizde açığa çıkmış oldu :) Elder Granja 1982 doğumlu ve 182 cm boyunda sağ bek ve sağ orta oynuyor . Bilindik yeri defansın sağı . Brezilya liginde en beğendiğim sağ kanat futbolcularından biri . Maç boyunca düşmeyen bir fizik gücü , kondisyonu var . Buna karşın bileklerine çok hakim ve Türkiye liginde pek görülmeyen cinsten bir pas kabiliyeti var . Elder Granja şu an gündemimizde tuttuğumuz bütün sağ bekleri cebinden çıkarır . Bonservis bedeli yok .

http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_29241_2008_1.jpg
Thiago Silva : Şu an Brezilya liginin en iyi 2-3 stoperinden biri . Fakat ben hala onun ısrar edilse müthiş bir sağ bek olabileceğini düşünenlerdenim . Thiago Silva stoperin dışında ön libero sağ bek hatta sağ açık oynamışlığı vardır . Müthiş bir kesicidir ve defans oyuncularında çok ender görülecek kadar topu oyuna iyi sokabilme becerisi vardır . Sağ ayağıyla harika ortalar açabilir ya da göbekten derinlemesine toplar ile forvetini besleyebilir . Werder , Inter Milan , Marsilya gibi kulüp isimleri üzerinde dolaşıyor .

TSKara61
19.11.2008, 18:54
Mansare'yi ersun yanal'in isteyecegine hic ama hic inanmiyorum.

-Caner Erkin
-Ozer Hurmaci
-Engin Baytar
-Mehmet Topuz
-Mehmet Cakir
-Alex
-Tabata
-Nizamettin Caliskan
-Sezer Ozturk

Sadri Baskan bie bu isimleri al HES Projeden gelecek paraylan 5 sene liderlikten inmeyiz :D

Murat Erdem
19.11.2008, 18:55
arkadaşlar ekonomik kriz falan diye çok da kasmamıza gerek yok
ALLAH'ın izniyle çok büyük şanssızlıklar olmazsa ilk devreyi puan farkıyla lider bitiricez
haliylede sadece 3 ayda 17 maç ile ulaşılacak şampiyonluk rüyasından bahsediyoruz
yeterki yönetim bugüne kadar camia olarak aşamadığımız tabuları bi kenara atsın
takım iç dengeymiş , kazanan takım bozulmazmış , yok şehrin sosyal hayatı zayıfmış mış mış mışları bıraksın
yönetim yeterki biz bu şampiyonluğu bu sene alıcaz 24 yıllık hasret bitecek vizyonuyla profesyonelce olaya yaklaşsın
bir sürü alternatif var illa tapusu ile topçu alınacak diye kanun yok ya
yeterki yönetim bu işe kafa yorsun
en yakın seçenek
rusyada ligler bitiyor zenit'le rubin'le iyi kötü dialoğumuz var
git adamlara konuş işini görücek 2-3 topcunuzu 3 aylığına kiralamak istiyoruz de şartları araştır topçularla konuş
24 yıl sonra gelicek büyük başarıya ortak olmak istermisiniz dersin
17 maç ile yazılacak tarih dersin
böylesine bir ödülle ikna edilmeyecek topçu yoktur
kazan kazan formülü kısacası
iş bizim yönetimde bitiyor yani
istedikten sonra kırk türlü çare bulunur
benim ilk aklıma gelen rus liginden 3 aylık kiralama formülü
daha düşünsek ne formüller çıkar
m.united milan b.münih bile 3 aylığına topçu kiralıyor işini görmek için daha ne
yeterki bir şampiyon olalım
tapusu ile topçu almayı sonrada düşünürüz
bu arada bilgisi olan arkadaşlar zenit'de rubin'de işimize yarayacak kimler var? diğer rus takımları da olabilir
benim aklıma ilk gelenler f.tekke ne yani sultana gel 3 aylığına şampiyonluğa ortak ol desen gelmezmi?
yada caner erkine desen ? ersun hoca faktörüde etkili olur caner kiralamasında
yada g.birliğinden giden (hocamız bu yüzden istifa etmişti) draman olabilir
takımlarıda bu oyuncuların burda şampiyonluğa yapıcakları katkı ile piyasalarının yükselmesini isteyeceklerdir
herkesin işine gelebilecek en kolayçözüm bu değilmi ?

fetih aydın
19.11.2008, 18:55
tekke,engin,topuz,tabata
40 trilyona alırız artık.:rolleyes:

Muhammet
19.11.2008, 18:56
Thiago Silva, Football Manager oyunlarında hep büyük takımların listesinde olur ve illa ki birine transfer olur.

Ben hiç izleme fırsatı bulamadım gerçek hayatta :) . Ama, bizim onu alabileceğimizi düşünmüyorum, özellikle Avrupa takımları peşindeyken.

TSKara61
Arkadaslar bir kac kez Brezilya ligini izledim ilgimi ceken bir adam oldu belki Farabi hocam bilir. Madson diye baya kisa boylu bir adam. Hatta nerdeyse cuce diyebelecek kadar kisa. Ama hem suratli, hem kuvvetli adam 1e1de hic yikilmiyor, hem asiri teknik. Bir de sahada basilmadik yer birakmiyor bence en kotu ihtimal bir alternatif olarak alinmali ciddi diyorum.

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/74119/madson/profil.html

demirel
iyi çalışma ama bu oyuncuları almak bu kadar koly değildir yoksa herkes ister zaten

İdris Toksoy
19.11.2008, 18:57
sağbek,sol açık acil olan mevkiiler.

Süleyman Eruyar
19.11.2008, 19:24
yılın son eğlencesi... benim anlamadığım daha önce açılmış ve kilit yemiş olan bu konu için şuana kadar neden bişey yapılmadı ki bişey yapılması taraftarı değilim, en azından dünya futbolundan bir dünya futbolcuyla tanışacağız..

hayırlı olsun..

Ali Tunahan Güllü
19.11.2008, 19:45

Yakında konuyla alakalı bir şeyler hazırlamak niyetindeyim . Açıkçası başlığı bu kadar erken beklemiyordum :)

Öncesinde Ocak ayında serbest kalan ve Trabzonspor kadrosunda yer alabilecek kapasitede kimler var bakalım .

Denílson de Oliveira Araújo : sol forvetin halen futbol yaşantısı süren efsanelerinden biri . 30 yaşında ve Avrupa'ya dönmek istiyor . Daha önce bahsetmiştik . Brezilya milli takımı ile 68 maç 10 gol , dünya kupası . Bonservis bedeli yok .

Ricardo Ferreira da Silva (Ricardinho) : 1984 doğumlu ve 169 cm boyunda sol bek , Coritiba'da oynuyor . Çalışkanlığı ve saha içindeki mücadelesi Serkan Balcıyı anımsatıyor . Fakat Ricardinho birebirde daha etkili ve içeriye oldukça isabetli kesme ortalar gönderebiliyor . Kendisine Roberto Carlos'u model aldığı oynadığı futboldan belli oluyor . Bu sezon 2 gol ve 4 asistin sahibi . Bonservis bedeli yok .

Brezilya liginin en iyi solbekleride şüphesiz Juan ve Julio Cesar . İkiside sözleşmelerinde son yıla girdi . Bu da çok makul bonservis bedellerini beraberinde getirecektir. Juan bu sezonki anormal çıkışıyla beraber Brezilya milli takım kadrosunda yer almaya başladığından bize uzak bir seçenek gibi fakat Julio Sezarda en az onun kadar yetenekli hatta benim görüşüm Avrupa'da başarılı olma şansı çok daha yüksektir . Julio Cesar 175cm boyunda ve 26 yaşında . Goias'ta kiralık sözleşmesi sona eriyor . Bu sezon 26 maçta 12 asist ve 4 gol kaydetti . Defansif yeterliliklerinin dışında hücümda müthiş katkı sağlayan bir futbolcu . Maç boyunca ısrarla sıfıra iner ve adrese teslim orta açar . Rakibini olabildiğince yıpratır . Türkiye liginde bu düzeyde sol bek yok . Bir çok Brezilyalı gibi o da topla birlikte hızlanması ve top tekniği oldukça iyi . Bu senenin asist kralı .

Lúcio Flávio dos Santos : 29 yaşında ve 175 cm boyunda . Botafogo takım kaptanı , oyun kurucusu ve 10 numaralı formanın sahibi . İki sezondur ligin en klas ortasaha oyuncularından biri haline geldi . Bu sezon 9 gol ve 9 asistin sahibi . Sorumluluk almaktan kaçmayan ve futbolcu egolarından uzak bir mantaliteye sahip . Her iki ayağınıda aynı derecede hakim , oyunu iyi yönlendirebiliyor bunun yanında gol yollarında asla demarke bırakılmaması gerekiyor . İyi bir frikikçi ve çok iyi bir maç kondisyonu var . Bonservis bedeli yok .

Leo Lima : Luxemburgo'nun saçma sapan rotasyon anlayışı yüzünden beklenen patlamayı yapamaığını düşündüğüm futbolcu . 187cm boyunda ve 1982 doğumlu . Hem ön liberoda hemde hücuma dönük orta sahada oynayabiliyor . Bunun yanında çok futbolcuda bulunmayan playmaker vasıflarınada sahip . Oyun temposunu elinde tutabilen paslarıyla oyunu açabiliyor ve derinlemesine öldürücü topları atabiliyor . Aynı zamanda etkili bir sağ ayağı var , kaleyi gördüğü anda her kaleciyi zor anda bırabilecek bir şut tekniği var . Birebirde çok kıvrak değil , ve fiziğiyle orantılı olarak biraz yavaş sayılabilir . Buna karşın defansif özellikleri pres gücü ve top kesme kabiliyeti bu açıklarını örtüyor . Bonservis bedeli yok .

Élder da Silva Granja : Bu vesileyle Palmeiras sevgimizde açığa çıkmış oldu :) Elder Granja 1982 doğumlu ve 182 cm boyunda sağ bek ve sağ orta oynuyor . Bilindik yeri defansın sağı . Brezilya liginde en beğendiğim sağ kanat futbolcularından biri . Maç boyunca düşmeyen bir fizik gücü , kondisyonu var . Buna karşın bileklerine çok hakim ve Türkiye liginde pek görülmeyen cinsten bir pas kabiliyeti var . Elder Granja şu an gündemimizde tuttuğumuz bütün sağ bekleri cebinden çıkarır . Bonservis bedeli yok .

Thiago Silva : Şu an Brezilya liginin en iyi 2-3 stoperinden biri . Fakat ben hala onun ısrar edilse müthiş bir sağ bek olabileceğini düşünenlerdenim . Thiago Silva stoperin dışında ön libero sağ bek hatta sağ açık oynamışlığı vardır . Müthiş bir kesicidir ve defans oyuncularında çok ender görülecek kadar topu oyuna iyi sokabilme becerisi vardır . Sağ ayağıyla harika ortalar açabilir ya da göbekten derinlemesine toplar ile forvetini besleyebilir . Werder , Inter Milan , Marsilya gibi kulüp isimleri üzerinde dolaşıyor .

valla çok güzel yazmışsında bunları yönetimin görmesi lazım...hala ısrar ediyorum 10 numara ve sol açık lazım...

Muhalif
19.11.2008, 19:49
Umut-Isaac-Hüseyin-Ferhat-Tayfun-Tolga-Adnan-Ergin-Colman-Yattara satılıp, forvete A. Bilbao'dan Llorente, sol beke alternatif Çağlar veya Hayrettin, sağ beke Gökhan Emreciksin, ortasahaya Lucas Biglia, Alex,Özer,Engin alınmalı.

Böylece ilk 11 : Slyva-Gökhan-Cale-Song-Egemen-Engin-Özer-Selçuk-Biglia-Alex-Llorent ve yedekler Onur-Gökhan-Serkan-Ceyhun-Çağlar veya Hayrettin-Giray-Barış olmalı.

Bu dediklerim alınıp satılsın hayatım boyunca muhaliflik yaparsam atın beni forumdan:D

Mustafa Önder
19.11.2008, 19:49
Gerek Farabi abimiz olsun gerekse diğer renktaşlarımızın hazırladığı bu listelerin Ersun Hoca ve transfer komitesine iletilmesi lazım. Buradan site yönetimine sesleniyorum ulaştırın bu listeleri.

Ali Tunahan Güllü
19.11.2008, 19:50
Gökhan ve Yattara gidiyor. Demedi demeyin."

bu biraz saçma olmadımı sezon başında 6 milyon euroya transfer ediyosun ara transferde satıyosun bence sadece yorum yapmak için yazmışsın...

Muhalif
19.11.2008, 19:51
Ayrıca bu konunun açıldığı BMN yönetimi tarafından herkese maille bildirilmeli bence:D stichus neyim de eksik kalmasın:D

ssmuratss
19.11.2008, 19:52
eğer bizi memnun edecek bir meblağ veriliyorsa Yattara ve Gökhan'a yolları açık olsun...umarım başarılı olurlar gittikleri yerlerde:D

Mustafa Önder
19.11.2008, 19:53
Ayrıca bu konunun açıldığı BMN yönetimi tarafından herkese maille bildirilmeli bence:D stichus neyim de eksik kalmasın:D

onların yanında bkaramanın da olması lazım:D eleman her gün ortalığı karıştırıyodu:D

Paksoy
19.11.2008, 19:53
alex mescını ve fatih tekke yeter şampionluk için hatta tek fatih bile yeter. bana göre

ssmuratss
19.11.2008, 19:55
bu arada Umut' u isteyen herhangi bir Rus takımı yok mu yaw üçe beşe bakmıcaz pazarlıkta ederiz gelsinler çekinmesinler..hem bizden futbolcu alan Rus takımı şampiyon oluyo ona göre:D

Hüdai Pervaneli
19.11.2008, 19:55
Sadece forvet alinmasi lazim

Serdar A
19.11.2008, 19:58

Gökhan'a bildiğim kadarıyla şu an yurt dışından bir ilgi yok . Keza Yattara için talep ettiğimiz miktarda Avrupa kulüplerine fazla .

Olası adresler belli aslında . Bunun dışında ekstra olarak bilginiz nedir ?

Hüseyin İlkin
19.11.2008, 19:58
Versinler ikisine toplam 20 milyon euro :rolleyes: gönderelim ...

Adil ÖZGÜR
19.11.2008, 20:00
Eskişehirde Youla canla başla oynuyor, o oynayınca da ne canlar yakıyor,

Murat Hızal
19.11.2008, 20:03
Yıllardan sonra şampiyonluk hedefine bu kadar kilitlenmişken hala futbolcular yollanıyor,arkalarından güle güle deniyor.

Henüz ligin 11.haftasında gökhan gitsin yattara gitsin umut gitsin hüseyin gitsin vs gitsin güle güle demek hangi mantığın ürünü çok merak ediyorum.

Bu takımın takviyeye ihtiyacı var bu bir gerçek fakat ismini yazdığınız adamların çoğunun şu an ki durumda olmamızda çok büyük emekleri var kaldı ki takım içinde arkadaşlık ve dayanışmanın çok iyi olduğunu düşünüyorum.

Sol açık ve alabilirsek top tutabilen,kullanabilen ve hava toplarına hakim bir forveti takımda görmek isterim.Ama şu aşamada ''bu gitsin şu gitsin '' denmesine karşıyım.

Mustafa Önder
19.11.2008, 20:03
Eskişehirde Youla canla başla oynuyor, o oynayınca da ne canlar yakıyor,

Youlanın İssacktan bir farkı yok İssack oynadın mı da çok canlar yakıyor bize onları besleyecek adamlar lazım...

Mehmet Fatih Yavuz
19.11.2008, 20:08
Bu takım lider değil mi?
Ben mi yanlış biliyorum?

Takımın yarısını gönderenler var.
En önemli katkıyı yapanları gönderenler var.

Derdiniz nedir allah aşkına?

Oyuncakçı dükkanı mı burası daha sezon başı baştan kurulmuş kadronun yarısı ya da kilit adamları gidecek, bi daha baştan kadro kurulacak.

Hem de senenin ortasında.
Hem de takım liderken.

Gidip bi el yüz yıkayıp kendinize gelin Allah aşkına.
3 ay önce kurulan takımı bi daha baştan kurmaya niyetleniyor insanlar.
La havle ....

10 numara
19.11.2008, 20:09
denilson olursa bence çok iyi olur ayrıca özer konusunda büyük ihtimalle girişim olacak forvetlerimiz yetersiz en azından tam forvet olmayan tabiri caizse gezici forvet alırsak gökhanda kendini gösterir solda denilson sağda özer yada yattara bence gökhan gol kralı bile olur...not:hosny aşkım bitmedi...:)

İsmail Narmanlı
19.11.2008, 20:11
Herkes fikirlerini belirtmiş insallah TRABZONUM için en hayırlısı olr benim düşüncem ise Sola Engin ileriyede birtek FATİL SULTAN TEKKE... gerçi zor gibi gözüküyor ama bu ikisini aldıkmı ligin 28 29uncu haftasında şampiyonlugumuzu ilan edecegimizi düşünüyorum...

Coloradoydu
19.11.2008, 20:12

Thiago Silva'yla şu an Milan ilgileniyor.(http://www.tumspor.com/haber/20081119/Milan-Silva-ile-iligileniyor.php)

Lúcio Flávio, bu sezon çok iyi bir performans gösterdi ve fiyatını katladı. Çok pahalı bir transfer olur.

Selçuk Demircioğlu
19.11.2008, 20:15
Tek bir oyuncu istiyorum..
O da Andrey Voronin..

Mustafa Önder
19.11.2008, 20:18
Tek bir oyuncu istiyorum..
O da Andrey Voronin..

Voronin daha yeni transfer oldu ayrıca diğer bölgelerdeki eksiklikler göz önüne alınınca santrafor transferinin pek akıl karı olacağı düşüncesinde değilim...

Muhammet
19.11.2008, 20:21
Şu yukarda belirtilen Denilson, kanat ihtiyacını gidebilir mi acaba?

Ya da Caner?

alper*
19.11.2008, 20:22
forumun selameti açısından alınması gereken oyuncular :
riquelme,hosny,biglia,mansare.

Muhammet
19.11.2008, 20:24

Bu ikisini alamayız bence. :)

Hüseyin İlkin
19.11.2008, 20:26
Bu takım lider değil mi?
Ben mi yanlış biliyorum?

Takımın yarısını gönderenler var.
En önemli katkıyı yapanları gönderenler var.

Derdiniz nedir allah aşkına?

Oyuncakçı dükkanı mı burası daha sezon başı baştan kurulmuş kadronun yarısı ya da kilit adamları gidecek, bi daha baştan kadro kurulacak.

Hem de senenin ortasında.
Hem de takım liderken.

Gidip bi el yüz yıkayıp kendinize gelin Allah aşkına.
3 ay önce kurulan takımı bi daha baştan kurmaya niyetleniyor insanlar.
La havle ....

Elinde yeteri kadar para olsaydı , devre arasında kaç takviye yapardın şu takıma adam akıllı Fatih abi ?

Tony , Egemen , Song , Hüseyin , Selçuk , Colman , Yattara , Gökhan 'ın bölgeleri bende garanti yani oralar cepte . Neredeyse yedekleri var hepsinin elimizde , Giray savunmada . Ceyhun - Serkan orta sahada , Umut hücumda .

Yani bende sekiz eleman garanti , sende kaç adam garanti . Ya da şöyle söyleyeyim , kaç bölgen cepte ?

Benim istediğim adamlar ;

Sol beke Caner , sol açığa Alex , alınamazsa ki alınma ihtimali zayıf açığa Engin veya Özer . İkisi alınabilirse iyi olur alternatif açısından . Özer ' i Yattara ' nın alternatifi olarakta kullanabilirizde . Sağ bekede , Orhan Şam iyi gider şöyle bir :)

Yani üç bölgeye 4 adam alınırsa kötü mü olur :cool: Böylelikle rotasyonda yeterli seviyeye ulaşır tam anlamıyla . Bu riske değmez mi en azından ?

Gönderilmesi gerekenler derkende benim takip ettiğim bir kişi takımın yarısını yolladı şuan . Onun haricinde birilerinin birisini gönderdiğini görmedim . Şu takviyeler olduğunda kesiği yiyen adamda Ferhat olacak en başta . Bu mu kayıp Allah aşkına :)

Adil ÖZGÜR
19.11.2008, 20:27
Bu takım bu sene şampiyon olmalı, biline 25 sene çok bekledik,
O muhteşem günlerin ateşli ataklarıyla gelen golleri çok özledik,
Türkiye şampiyonluğu araç'tır, doğru bildiğini insan söylemeli,
Avrupa'da Türk'ün sesini haykırmak amaç, Türkiye'm böyle bilmeli !!!

&&&

Ara transfer yaklaştı, tespiti yapıldı noksan yerler bütün gözlere aşikar,
Kardeşler yazıyor, yönetim dik ayakta, 7,7,7 dillerimizde oldu bestekar,
Bu hız, bu gidişatın makus talihi Trabzonspora göz kırparak haykırır,
Yeni transferlele güçlenip Şampiyon Trabzon diye taraftarlar bağırır. !!!!

thesiege61
19.11.2008, 20:29
takımın sol açık ve sağ beke ihtiyacı var.başka bi ihtiyacımız da yok.buraya iyi ouncular geldi mi diğer beğenmediğimiz futbolcuların formları da artacak.
bu mevkilere alınması gereken futbolcuları da çk iyi bi scout ekibine sahip ve müthiş bi futbolcu databasei olan ersun yanal biliyor.ayrıca futbolcu izleme komitesi başkanı özkan sümer de türkiye de belki de futbolu en iyi bilen adamdır.yapılacak transferlerin maliyetlerini de trabzonsporu evladından daha çok seven sadri başkan belirleyecektir.
burda enginmiş özermiş abdurrahmanmış demeye kendimizi yormaya hiç gerek yoktur.
en iyi transferleri yapacağımıza eminim.

Recep Alkan
Elinde yeteri kadar para olsaydı , devre arasında kaç takviye yapardın şu takıma adam akıllı Fatih abi ?

Tony , Egemen , Song , Hüseyin , Selçuk , Colman , Yattara , Gökhan 'ın bölgeleri bende garanti yani oralar cepte . Neredeyse yedekleri var hepsinin elimizde , Giray savunmada . Ceyhun - Serkan orta sahada , Umut hücumda .

Yani bende sekiz eleman garanti , sende kaç adam garanti . Ya da şöyle söyleyeyim , kaç bölgen cepte ?

Benim istediğim adamlar ;

Sol beke Caner , sol açığa Alex , alınamazsa ki alınma ihtimali zayıf açığa Engin veya Özer . İkisi alınabilirse iyi olur alternatif açısından . Özer ' i Yattara ' nın alternatifi olarakta kullanabilirizde . Sağ bekede , Orhan Şam iyi gider şöyle bir :)

Yani üç bölgeye 4 adam alınırsa kötü mü olur :cool: Böylelikle rotasyonda yeterli seviyeye ulaşır tam anlamıyla . Bu riske değmez mi en azından ?

Gönderilmesi gerekenler derkende benim takip ettiğim bir kişi takımın yarısını yolladı şuan . Onun haricinde birilerinin birisini gönderdiğini görmedim . Şu takviyeler olduğunda kesiği yiyen adamda Ferhat olacak en başta . Bu mu kayıp Allah aşkına :)

valla ben delikanlı gibi söleyeyim. şu an kadroda olmayan yada yedek olan oyuncular için yorum yapamayacağım. fakat oynayanlar konusunda ilk 11 de bu sene için gözden çıkarabileceğim hemen hemen kimse yok.

kaç takviye yaparsın sorusuna cevap vermek gerekirse de bir sol kanat bir göbek ve bir tane de adam akıllı forvet. inan başka bir tane bile takviyeye ihtiyacı yok bu takımın.

Koray
Mehmet Topuz
Mehmet Yıldız
Mustafa Sarp
Özer Hurmacı
Volkan Şen
Orhan Şam

İhtiyaca göre seç-beğen al...
Sonra ver elini şampiyonluk...

Recep Alkan
19.11.2008, 20:31
takımın sol açık ve sağ beke ihtiyacı var.başka bi ihtiyacımız da yok.buraya iyi ouncular geldi mi diğer beğenmediğimiz futbolcuların formları da artacak.
bu mevkilere alınması gereken futbolcuları da çk iyi bi scout ekibine sahip ve müthiş bi futbolcu databasei olan ersun yanal biliyor.ayrıca futbolcu izleme komitesi başkanı özkan sümer de türkiye de belki de futbolu en iyi bilen adamdır.yapılacak transferlerin maliyetlerini de trabzonsporu evladından daha çok seven sadri başkan belirleyecektir.
burda enginmiş özermiş abdurrahmanmış demeye kendimizi yormaya hiç gerek yoktur.
en iyi transferleri yapacağımıza eminim.

valla demekki seninle başka trabzonspor seyrediyoruz. nasıl sağ ve sol bek den başka ihtiyacımız yok. orta saha ve forvet sıkıntısı gün gibi açıkta. hele ki forvet ???

Kaan
19.11.2008, 20:32
Bir 10 numara alınması yeterlidir bence. :)

Sol açıkta alınabilir. :)

alper*
19.11.2008, 20:33
çk iyi bi scout ekibine sahip ve müthiş bi futbolcu databasei olan ersun yanal.

o konuda şüpheliyim işte ...

Ali Tunahan Güllü
19.11.2008, 20:36
valla demekki seninle başka trabzonspor seyrediyoruz. nasıl sağ ve sol bek den başka ihtiyacımız yok. orta saha ve forvet sıkıntısı gün gibi açıkta. hele ki forvet ???

bence orta sahaya(10 numara)ve sola bi adam aldıkmı forvetler düzelir bence...

thesiege61
19.11.2008, 20:36

demek ki!!!
ben elimde gökhan ünal umut isaac varken forvet aramam.onları oynatacak adam ararım.

thesiege61
19.11.2008, 20:37
o konuda şüpheliyim işte ...

neden şüphelisin?
hangi düşünce ve bilgiler seni şüpheye sevk etti?

Hüseyin İlkin
19.11.2008, 20:38
valla ben delikanlı gibi söleyeyim. şu an kadroda olmayan yada yedek olan oyuncular için yorum yapamayacağım. fakat oynayanlar konusunda ilk 11 de bu sene için gözden çıkarabileceğim hemen hemen kimse yok.

kaç takviye yaparsın sorusuna cevap vermek gerekirse de bir sol kanat bir göbek ve bir tane de adam akıllı forvet. inan başka bir tane bile takviyeye ihtiyacı yok bu takımın.

Beklerde bir sıkıntı var bence . Ama buradada Cale ' ye kıyamıyorum desem yeridir :)

Kalbime girmeyi başardı kısa sürede , ancak birşeyler eksik oluyor böylede . He önüne tam anlamıyla biri bulunur ve alınır , Alex - Engin - Özer veya başkası o zaman performansına bir kez daha bakmak lazım . Onun içinde yabancı kontenjanını doldurmayan kiralık olarak alınabilecek Caner aklıma geliyor . Açıkta oynayabilmesi , avantajımıza bence . Bir de Ersun Yanal ' ın sevdiği adamlardan olduğunu unutmayalım . Neyse beklere bir takviye lazım bence kısacası . Özellikle sağ tarafa . Serkan ' ı daha çok orta sahada kullanmak lazım . Hatta duruma göre Yattara ' nın yerine sağ açıkta başlayabilir ...

Bekler konusunu geçersek , sol açık sorunu olduğuna değinmiştik zaten . Açık bir şekilde . Alex - Engin - Özer üçlüsünden yönetim kimi alırsa razıyım , ya da kimi isterlerse alsınlar yeter ki faydalı olsun aradığımız özellikleri bulalım :) Yoksa sene sonuna kadar sol açıksız izlemek istemiyorum takımımı :cool:

Forvet ise lüks olur bana göre . Umut - Gökhan - Isaac yeterlidir ki sol açıkta geldiğinde , tek forvetli sisteme düşebiliriz duruma göre ki düşmeliyiz . Şöyle uygun bir şey olursa olur ama aksi taktirde öncelik forvet olmamalı . Bekler ve sol açık ilk adım olmalı takımda ...

Mustafa Ayazoğlu
19.11.2008, 20:39
Fatih Tekke bu takıma yeterli şampiyonluk için..

Emo91
19.11.2008, 20:39
hangi oyuncu takima katilir bilmiyorum!
bildigim tek sey var oda alinacak oyuncularin gercekden aylar boyunca izlenmesi gerekdigi....

aslinda 2-3 kisilik izleme grubu yollamak lazim. brezilya olsun, arjantin olsun, almanya olsun (gurbetci oyuncular)....

ama ben bu yönetimin calisma stilinden son derece memnunum. adamlar okadar transfer yapdi, hepside gercekden iyi oyuncular. hicbiri kötü cikmadi!

bu sene yüzümüzü güldür allahim!!!!

Can basten
19.11.2008, 20:40
Bir numaralı sorunumuz sol açıktır. Diğer mevkilerde de bazı yetersizlikler var ama Gökhan Ünal'ın sol kanattan içeriye orta yapmasındaki garabet takımımızın hiçbir bölgesinde yok. :)

Recep Alkan
19.11.2008, 20:41
demek ki!!!
ben elimde gökhan ünal umut isaac varken forvet aramam.onları oynatacak adam ararım.

güzel kardeşim ben forvet alırım derken hakiki forvet istedim. şu an sence ileri ikiliye yeteri kadar top gelmiyormu? colmanın ara pasları yattara ortaları, adamlar son vuruşları yapamıyor benim forvet trasnsferinden kastım o. soruyorum sana şu umut gökhan ikilisine gelen toplar bir maçta fatih tekke ye gelse bire maçta kaç gol atarız biriniz diyin bana da. benim derdim son buruşlar ile. pozisyon ile değil arkadaşım.

Adem Erdoğan
19.11.2008, 20:42
Bu sezon hedef şampiyonluksa kadroda kim olursa olsun transfer şart.
Yoksa şampiyonluk 2. yarı şansa kalır.
Sakatlık var ceza alma durumu var.Şampiyon olacak takımın yedek klübesi sağlam olmalı.

alper*
19.11.2008, 20:43
neden şüphelisin?
hangi düşünce ve bilgiler seni şüpheye sevk etti?
11'de oynayan oyunculara bakıyorum,
tony sylva : bilindik oyuncu.
serkan : bizim oyuncumuzdu.
song : yine bildiğimiz bir oyuncu.
giray/egemen : bizden başka pek çok kulüp transfer edebilirdi.
cale : kiminin beğenip kiminin beğenmediği üzerinde herkesin uzlaşamadığı bir oyuncu.
yattara : oyuncumuz.
selçuk : bu da bilinen bir oyuncu ama manisaya getiren ersun yanal,hakkını teslim etmek lazım.
colman : başka bir oyuncuyu izlerken alındı.
hüseyin,umut : bizim oyuncular.
gökhan : TSL gol kralı.

ersun hocadan beklentim kimsenin bilmediği adamı getirecek 11'e koyacak ve o adam takır takır top oynayacak.ben bunu isterim.scout bu demektir benim gözümde.alıp da kulübede/tribünde beklettiği oyuncuların performansını göremedik henüz.bana kalırsa ersun yanal transfer konusunda sizi o düşünceye sevkeden performansını burada sergileyemedi.ya da sergilemesine izin verilmedi.
karadenizspor'da oynayan ve biz de oynamayı bekleyen genç oyuncuların performansını beklemekteyim.

skystar
19.11.2008, 20:43
Alex,Özer, Engin, Mehmet diye uzar bu liste:)

Sürekli aynı isimleri görünce midesi bulanıyor insanın.

Bu arada Brezilya demişken eski Kievli Diogo Rincon Corinthians takımında kiralık oynuyor. Colman ve Selçuk ikilisine iyi bir 3. adam olurdu doğrusu.

Bu mevki için bir başka ideal isim Sırp Nenad Milijas

Ama en öncesinde takımın Hırvat Pranjic tarzında bi elemana ihtiyacı var.

Bu anlamda Partizanlı Zoran Tosic üstünde durulması gereken bir oyuncu.

Sağbek ve ileride top tutabilen golcü ihtiyacını yurt içinden çözebiliriz.

3-4 nokta transferle oldukça genişleyeceğimizi düşünüyorum.

CEMEFKER
19.11.2008, 20:45
Bu başlığın ve burada yazılanların zamanlama olarak takıma birşey katmadığını, aksine zarar verdiğini düşünüyorum.

Burada -yazdıkları ile kendini tatmin eden bizler- ailecek kendi aramızda olduğumuzu mu düşünüyoruz. Bir de "hakkımda/takım ile ilgili ne yazıldı bugün, son havadisler ne " diye buraya uğrayanlar var mı yok mu diye hiç düşündük mü ?

Bizlerin hepimizin takımın başarısını % 100 istediği ve hiçbir art niyetlerinin olmadığı inancındayız. Daha iyi bir takım görmek istiyoruz, bordo mavi renklere gönül vermişiz ve bu durum çoğumuzun doğuştan kaderi olan bir durum. 24 sene verilen ara bile buna engel teşkil etmemiş, bugüne kadar tuttuğumuz takımların rengi gönül arşivimizde gökkuşağına dönmemiş, daldan dala atlamamışız.............

Birçok şeyi burda yazmakta kendimizce haklıyız, ancak takım şu an zor virajlardan geçiyor ve BİLİNÇLİ TARAFTAR OLMAK'ın gereklerini yapmalıyız diye düşünüyoruz.

Medyada çıkan takımın dengesini bozan onca haber ve yazılara nazire edercesine……….

Zamanlama olarak yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu tür görüşlerin,isteklerin sezon sonu, ortası yapılması daha uygun değil midir ?

Şu ara takımda şu gitsin, bu kalsın, bu adam oynasın, şeklindeki isteklerin takıma hiçbir katkısı yoktur.Takımın eksikleri varsa bunlar birileri tarafından tespit edilmiştir. Gereği neyse zamanı gelince yapılacaktır/yapılmalıdır, elimize uzun bir zaman (1984) sonra sonra ve bundan (1996)'yı düşersek 12 yıl sonra fırsat geçmiştir, bu fırsatı iyi değerlendirmek lazımdır. İstatistiklerde bunu gösteriyor 96’dan sonraki en iyi durumdayız puan cetvelinde. Klüp, takım, teknik ekip ve taraftarlar olarak bilinçli hareket edilirse bu fırsatın taçlandırılması yakındır diye düşünüyorum.

Recep Alkan
19.11.2008, 20:46
Beklerde bir sıkıntı var bence . Ama buradada Cale ' ye kıyamıyorum desem yeridir :)

Kalbime girmeyi başardı kısa sürede , ancak birşeyler eksik oluyor böylede . He önüne tam anlamıyla biri bulunur ve alınır , Alex - Engin - Özer veya başkası o zaman performansına bir kez daha bakmak lazım . Onun içinde yabancı kontenjanını doldurmayan kiralık olarak alınabilecek Caner aklıma geliyor . Açıkta oynayabilmesi , avantajımıza bence . Bir de Ersun Yanal ' ın sevdiği adamlardan olduğunu unutmayalım . Neyse beklere bir takviye lazım bence kısacası . Özellikle sağ tarafa . Serkan ' ı daha çok orta sahada kullanmak lazım . Hatta duruma göre Yattara ' nın yerine sağ açıkta başlayabilir ...

Bekler konusunu geçersek , sol açık sorunu olduğuna değinmiştik zaten . Açık bir şekilde . Alex - Engin - Özer üçlüsünden yönetim kimi alırsa razıyım , ya da kimi isterlerse alsınlar yeter ki faydalı olsun aradığımız özellikleri bulalım :) Yoksa sene sonuna kadar sol açıksız izlemek istemiyorum takımımı :cool:

Forvet ise lüks olur bana göre . Umut - Gökhan - Isaac yeterlidir ki sol açıkta geldiğinde , tek forvetli sisteme düşebiliriz duruma göre ki düşmeliyiz . Şöyle uygun bir şey olursa olur ama aksi taktirde öncelik forvet olmamalı . Bekler ve sol açık ilk adım olmalı takımda ...

haklısın cale benim de gönlümü aldı. ama bakıldığında adama kabahat bulamıyorum. çünkü adam 100 metrelik kulvarı nerdeyse maçın 50-60 dakikası tek başına kullanıyor. eğer sol kanat için kontenjan derken trabzon istesin koşa koşa parayı sorun etmeden gelirim diyen engin bu takıma alınmalı. trabzonu bu kadar seven bir oyuncu bence katkısı çok olur.

bence forvet lüks değil ihtiyaçtır kardeşim. yukarıda ki yazımda da dedim. benim derdim pozisyona giren forvet değil. pozisyona girip atan adam istiorum ben. çok kaçırıyoruz. ve düzeleceği de yok. çünkü arkadan sıkıştıran ok. her maç aynı terane. 2 forvet dakika 75 de değişiklik :D bence lazım adam gibi hırçın yırtıcı forvet

Engin Koltuk

Aslında forvetleri bir de iyi bir sol açık ve sağ bek alındığı zaman değerlendirmek daha doğru olabilir. Sağ bek dahi çok fark yaratacaktır. Ancak sol açıksız oynamak kanatsız uçmaya çalışmaya benziyor.

Ali Tunahan Güllü
ara transfer dönemi gelsin herşey ortaya çıkacak bakalım...

Kaan
19.11.2008, 20:48
İlle de Wijnaldum ! :D

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1508274#post1508274
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1534184#post1534184

http://img119.imageshack.us/img119/930/610xxc6.jpg

Bu sezon 17 maçta 2 gol , 6 asisti bulunuyor. :)

Samet Yildirim
Sol acik disinda ilk 11 eksikligi göremiyorum...

Alternatif isimler eksik...

thesiege61
güzel kardeşim ben forvet alırım derken hakiki forvet istedim. şu an sence ileri ikiliye yeteri kadar top gelmiyormu? colmanın ara pasları yattara ortaları, adamlar son vuruşları yapamıyor benim forvet trasnsferinden kastım o. soruyorum sana şu umut gökhan ikilisine gelen toplar bir maçta fatih tekke ye gelse bire maçta kaç gol atarız biriniz diyin bana da. benim derdim son buruşlar ile. pozisyon ile değil arkadaşım.

haklısın şu an görüntüleri belki yetersi ama bişeyi atlıyosun.
fatih tekkeyle kimseyi kıyaslayamazsın.imzamda yazdım.raulden bile daha yetenekli olduğunu futbol prefesörü rıdvan dilmen bile söledi.o zaman de ki fatihi alalım.tamam diim sana.ama o olmazsa bu kadar forvet varken gerek yok.iyi bi sol açık onların performansını artırır diye düşünüyorum.

yanlış bişey sölediysem kusuruma bakma.büyüğümsün saygı duyarım.

magicyattara
19.11.2008, 20:50

Şaka yapıyosun tabii...:)

Şu iddiadayım;Mehmet Yıldız sivas'tan ayrılsın,sivas tuz buz olur,dağılır hocam.
Trabzonspor'da görmek isteyeceğim bir kaç futbolcudan biri.27 yaşında.Alacaksak şimdi almalıyız bence.

Koray
19.11.2008, 20:51
İlle de Wijnaldum ! :D

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1508274#post1508274
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1534184#post1534184

http://img119.imageshack.us/img119/930/610xxc6.jpg

Bu sezon 17 maçta 2 gol , 6 asisti bulunuyor. :)

Süpermiş :alkış:
Hemen alalım Kardenizspora :))

Kaan
19.11.2008, 20:55
Süpermiş :alkış:
Hemen alalım Kardenizspora :))

Forvet değil. =) =)

O zaman Mehmet Topuz'da 15 maçta 3 gol 3 asist. :D:D

Recep Alkan
19.11.2008, 20:57
haklısın şu an görüntüleri belki yetersi ama bişeyi atlıyosun.
fatih tekkeyle kimseyi kıyaslayamazsın.imzamda yazdım.raulden bile daha yetenekli olduğunu futbol prefesörü rıdvan dilmen bile söledi.o zaman de ki fatihi alalım.tamam diim sana.ama o olmazsa bu kadar forvet varken gerek yok.iyi bi sol açık onların performansını artırır diye düşünüyorum.

yanlış bişey sölediysem kusuruma bakma.büyüğümsün saygı duyarım.

öncelikle kesinkle yanlış söylediğin birşey yok. tartışıyoruz ve doğruyu bulmaya çalışıyoruz. alakan için teşekkürler. amacım kimse ile fatihi kıyaslamak değil. onu her trabonlu gibi bende takımımda görmek isterim. ama nerde geçen sene kafa toplarına çıkan kafa golü atan daha atak gökhan yok. isaac belki ihtiyacımızı giderecek ama adama şans tanınmıyor. ve takıma baklıdığında orta sha forvettten nerdeyse daha etkin görülüyor. ama dediklerinize de katılıyorum. kanat gelince farklı olabilir.

ama sizde şunu unutmayın ki sol açık için nasıl transfer yapmamış ve kalmışak eğer forvette almazsak ıl sonuna kadar sabır taşlarımız çatlayabilir :D

thesiege61
19.11.2008, 20:57
11'de oynayan oyunculara bakıyorum,
tony sylva : bilindik oyuncu.
serkan : bizim oyuncumuzdu.
song : yine bildiğimiz bir oyuncu.
giray/egemen : bizden başka pek çok kulüp transfer edebilirdi.
cale : kiminin beğenip kiminin beğenmediği üzerinde herkesin uzlaşamadığı bir oyuncu.
yattara : oyuncumuz.
selçuk : bu da bilinen bir oyuncu ama manisaya getiren ersun yanal,hakkını teslim etmek lazım.
colman : başka bir oyuncuyu izlerken alındı.
hüseyin,umut : bizim oyuncular.
gökhan : TSL gol kralı.

ersun hocadan beklentim kimsenin bilmediği adamı getirecek 11'e koyacak ve o adam takır takır top oynayacak.ben bunu isterim.scout bu demektir benim gözümde.alıp da kulübede/tribünde beklettiği oyuncuların performansını göremedik henüz.bana kalırsa ersun yanal transfer konusunda sizi o düşünceye sevkeden performansını burada sergileyemedi.ya da sergilemesine izin verilmedi.
karadenizspor'da oynayan ve biz de oynamayı bekleyen genç oyuncuların performansını beklemekteyim.

kimsenin bilmediği oyucu mu istiyosun.
alex ve fernandao geçen sene gündeme geldiinde bu froumda kim biliodu bu topçuları.şimdi herkesin diilinde.
selçuğu var eden kim.ya nizamettin sezer holosko borbiconi.
gençlerdeyken serkan deniz barış olan koç
ne istiyosun.ronaldinho kadar yetenekli topçuyu kimse yeteneklerini görmeden tanıyıp almasını mı.
ersun hocanın bu transfer döneminde istediklerini tam olarak yapamadığı için rahatsız oluğunu da ayrıca gayet net biliyorum.
ama biz böyleyiiz işte.biz diyorum bak dikkat et.
sadri başkan da söyledi.trabzon taraftarı dünyaya beğenmemeye eleştirmeye gelmiştir diye.
sen ziya hocanın çalıştırcaı takımı tutarsın sonra da nie aymanı keçeliyi aldı die eleştirirsin.

Recep Alkan
19.11.2008, 20:58
Şaka yapıyosun tabii...:)

Şu iddiadayım;Mehmet Yıldız sivas'tan ayrılsın,sivas tuz buz olur,dağılır hocam.
Trabzonspor'da görmek isteyeceğim bir kaç futbolcudan biri.27 yaşında.Alacaksak şimdi almalıyız bence.

gökahn ünal da takımını sırtlıyor mehmet topuz ile ve giderlerse kayseri biter yorumları yapılıyordu. ama öyle olmadı. görüşüme göre küçük takımın büyük topçusu mehmet yıldız.

alper*
19.11.2008, 21:03
bana kalırsa ersun yanal transfer konusunda sizi o düşünceye sevkeden performansını burada sergileyemedi..

sen ziya hocanın çalıştırcaı takımı tutarsın sonra da nie aymanı keçeliyi aldı die eleştirirsin.

kızma ama bak ne demişim =)
iyi okumalısın bence.

Ahmet Aksoy
19.11.2008, 21:07
FATİH TEKKE olmazsa Nonda ve sol tarafada antepteki İvan de souzanın gelmesini isterimm

thesiege61
19.11.2008, 21:07
kızma ama bak ne demişim =)
iyi okumalısın bence.

haklsıın kusura bakma.
orayı kaçırmışım.

ama ersun hoca bam telim.bulmuşuz böle bi hocayı aanlamsız eleştirler.senin için demiyorum bu arada.adam sıfırdan takımı 4 puan farkla lider yapmış.en önemlisi uzun yıllar sonra kötü oynasak da kazanabilecek kapasiteye getirmiş ki bu büyük takım olmanın birinci şartıdır bana göre.ayrıca bu kadar kısa zamanda oldu bu.
o yüzden diyorum bunları.ersun hocayı beenmeyemlere sölüorum zaten.
gitsinler ziya hcanın takımını tutsınlar.bi dahaki sene başlar zaten konyayı mı çalıştırır akaragücnü mü kocaeliyi mi çalıştırır artık.aymanı da alırsa yanına celaleddin keçeli falan manevi oğlu emrahla birlikte orda eleştirirler artık.

magicyattara
19.11.2008, 21:11
gökahn ünal da takımını sırtlıyor mehmet topuz ile ve giderlerse kayseri biter yorumları yapılıyordu. ama öyle olmadı. görüşüme göre küçük takımın büyük topçusu mehmet yıldız.

Recebim,kendimi bildim bileli bu futbol topunun peşindeyim.Çok ta iyi top oynarım.Anlarım bu işten yani biraz.
Mehmet Yıldız iyi adam bana göre.
İzleyebildiğim kadarıyla,sivasın iki yıldır gollerinde ve girdiği pozisyonların merkezinde Mehmet Yıldız ismi var.Geçen yıl da tribünden izledim;süratli değil ama çok kuvvetli ve topa hakim.Bir kaç tane %100'lük pozisyon hazırladı 1-0'dan sonra.18 içinde çok etkili.
Alınması taraftarıyım.
Gökhan Ünal'ın ayrılması kayseriyi etkiledi ve etkileyecek daha da.
Gökhan Ünal'da çok özel bir adam.Bence vuruşları mükemmel ve akıllıca.90 dakika sahada kalması gereken futbolcular vardır,Gökhan da o kategoridedir.

alper*
19.11.2008, 21:14
Gökhan Ünal'ın ayrılması kayseriyi etkiledi ve etkileyecek daha da..

11 maçta 6 golle ligin en az gol yiyen takımı ve maç başına sadece 1 gol atabildikleri için şu an ligde ancak orta sıraların üzerinde yer alıyorlar.
:)

Recep Alkan
19.11.2008, 21:16
Recebim,kendimi bildim bileli bu futbol topunun peşindeyim.Çok ta iyi top oynarım.Anlarım bu işten yani biraz.
Mehmet Yıldız iyi adam bana göre.
İzleyebildiğim kadarıyla,sivasın iki yıldır gollerinde ve girdiği pozisyonların merkezinde Mehmet Yıldız ismi var.Geçen yıl da tribünden izledim;süratli değil ama çok kuvvetli ve topa hakim.Bir kaç tane %100'lük pozisyon hazırladı 1-0'dan sonra.18 içinde çok etkili.
Alınması taraftarıyım.
Gökhan Ünal'ın ayrılması kayseriyi etkiledi ve etkileyecek daha da.
Gökhan Ünal'da çok özel bir adam.Bence vuruşları mükemmel ve akıllıca.90 dakika sahada kalması gereken futbolcular vardır,Gökhan da o kategoridedir.

öncelikle sıcak yaklaşımın için teşekkürler :D bekliyordum desem yalan olur :D

abi; oynadığın ve anladığın futbola sonsuz saygım var benim. zaten görülüyor ki herkes burda birşeylerden gerçekten anlıyor. ben mehmet ıldızı sivas da süper lige çıkma mücadelelerinde de seyrettim. dedim ya iyi topçu, fizik gücü çok kuvvetli, vurmakla devrilecek bir adam değil, tam benim istediğim tarzda. ama açıkcası gökhna ünaldan beklediğim formu alamayınca mehmet yıldız dan da korktum. süt ve üfleme işi yani :D

bu konuda kendime biraz da kızıyorum aslında. çünkü geçen senki olaylarda baş aktör olduğu için belki de kızgınım ona ve gelmesini istemiyorum takımımza. benim insanıma el kaldıran, kafamı gözümü patlattılar diyen bir insanın formamımızı terletmesini istemiyorum. sebep biraz da bu olabilir.

fetvaci
19.11.2008, 21:17
Engin baytar
ibrahim akin
mehmet yildiz

wolf_TS61
19.11.2008, 21:18
bence bize bir tane sol açık lazım bir tanede forvet.ama forvet öyle umut gökhan gibi olmamalı arkası dönük oynayabilmeli nobre gibi veya en güzel örneği fatih tekke gibi olmalı.sol açık ve forvet alındıktan sonra tek forvete döneriz colmanıda 10 numara pozisyonunda oynatabiliriz.bence colman forvet arkasında çok tehlikeli olur.çünkü adam çok iyi pas atıyor ve aynı zamanda mücadele ediyor.oyuncu önermek gerekirse sol açığa fode mansare ve forvete fatih tekke diyorum ama bunları almak gerçekten kolay değil.

Ali Tunahan Güllü
19.11.2008, 21:20
tabata and alex...