PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008-2009 l Ara Transfer Dönemi

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

yyumehmet
23.01.2009, 14:51
O neyin anketi anlamadık ki.
alanzinho trabzonspor a gitsinmi gitmesinmi onun anketi:D:D&68 i gitsin diyo::D:D

Ali Tunahan Güllü
23.01.2009, 14:52
arkadaşlar dün gece mahmut aksu ne demişti:

MAHMUT AKSU'NUN AÇIKLAMASI
Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Mali Sayman Aksu “Evet Alanzinho transferinde bir teklif vermiştik, gelinen süreçte verdiğimiz teklif kabul edildi gibi. Sadece küçük birkaç ayrıntı kaldı. O ayrıntılar görüşülüyor, görüşme olumlu biterse yarın Norveç'e gideceğim. İmzalar atılmadan hiçbir transfer bitmiş sayılmaz. Şu an itibarı ile bu transfer ancak %40 oranında gerçekleşmiş durumda” dedi.

şimdide aksunun norveçe gittiğini biliyoruz ligtvnin haberlerinde dendi:http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=51585 hadi bakalım hayırlısı.....

leavemealone
23.01.2009, 14:52
http://www.tv2sporten.no/fotball/tippeligaen/article2524243.ece

transfer bitti bitecek hayirlisi insallahhhhhhhhhhhh geliorrrrrrrrrrrrrrrrrrr geliorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr alan geliorrrrrrrrrrrrrrrr

stabeke 40 milyon kron oyuncuyada yillik 10 milyon kron onermisiz ole yaziyor bu haberde ...

Uğur Ö.
23.01.2009, 14:53
biri alazinho trnsferi hakkında son bir habe verebilirmi

Vural Kuyumcu
23.01.2009, 14:53
O neyin anketi anlamadık ki.
alan trabzona gitsin mi gitmesin mi yada baska takima gitsin mi anketi benim anladima göre

Vural Kuyumcu
23.01.2009, 14:54
biri alazinho trnsferi hakkında son bir habe verebilirmi
abim saat 15 bir görüsme var ozm alanin manegeride konusmada olcak galiba ozm hersey netlik kazancak ama büyük olasilikla bi aksilik cikmasa aldik

Recep Alkan
23.01.2009, 14:55
stabeke 40 milyon kron oyuncuyada yillik 10 milyon kron onermisiz ole yaziyor bu haberde ...

hemen yapalım bir hesap;

40 X 0.236 = 9.5 trilyon buda 4.5 milyon euro

10 X 0.236 = 2.3 Trilyon buda 1 milyon euro yapar yıllık.

izzet
23.01.2009, 14:55
4,4 million bonservis

arti senelik 1,1 million € NET maas

insallah takima yarari olur cok tuzlu bir topcu

Ümit Küçük
23.01.2009, 14:56
- I hope it resolves itself and that Stabæk and Trabzonspor agree now, "said Alanzinho.
He will meet his agent at. 15.00 Friday and expect that it will be possible for the parties to talk at once.
- Yes, that's why my agent comes, do brasilianeren to.
What do you mean? Give your opinion!
- A lot can happen

Alanzinho understand that Stabæk will have the most money for him. At the same time, he hopes that it will be something of this sale and that he does not have to wait until summer to be sold to a bigger club.
- I have talked with my family at home in Brazil and we have agreed that we think Trabzonspor works well for me now. Moreover, you never know what might happen a few months in the future. Maybe I do not get such a good offer, adding to Alanzinho.
See also: - Do not agreed any meeting with Alanzinhos agent
Whether it is a transition during the coming Friday Alanzinho to play tomorrow trainer against IFK Göteborg. The fight goes into the new arena sales and is the first fight there.
- Yes, that's why my agent comes, do brasilianeren to.

Yukarida norvec dilinde gonderilen haberin cevirisi vaktim olmadigi icin hepsini anlatamayacagim ama alazinhonun brezilyadan menejerlerinin geldigini ve 15de bir gorusme yapilacagini ver herseyin olabilecegini yaziyor.

satbek alanden ciddi bir miktar kazanmak istiyormus alande bunu anlayımos ama alen satısı konusunda ciddi bir seylerin olmasını bekleyimos cünkü büyük bir klupe gitmek için yazı beklemek istemiyomus brazılyadaki ailesiyle trabzonsporun teklifini degerlendirmisler aileside bize gelmeseni istiyomus ama olmazsa transferi küsmeyecekmis yine iyi performans sergileyecekmis
birde cuma aksamı takımın idmanına katılacakmıs göteborg maclarımı ne varmıs orayı tam anlamadım

Ali Tunahan Güllü
abim saat 15 bir görüsme var ozm alanin manegeride konusmada olcak galiba ozm hersey netlik kazancak ama büyük olasilikla bi aksilik cikmasa aldik

inşallah bi aksilik çıkmazda bugün doya doya sevinriz:D

Onur Şeref
az kaldı geliyo galiba

başı göründü hadi mahmut aksu geliyor...:D

Emre Bekar
23.01.2009, 14:57
oyumuz kullandık hadi hayırlısı :D

ÖmerFarukYılmaz
23.01.2009, 14:58
Şu başlıkta uçusan CMYLMZ vari esprilere bir çözüm bulun ey adminler...

Her sene şurda bir kere adam akıllı tartışamadan transfer sezonu kapanıyor...

Vural Kuyumcu
23.01.2009, 14:58
herkezde heycan var Bu Konuyu 149 Aktif Üye Görüntülüyor 149 (149 Üye ve 0 Misafir)

Vural Kuyumcu
23.01.2009, 14:59
Şu başlıkta uçusan CMYLMZ vari esprilere bir çözüm bulun ey adminler...

Her sene şurda bir kere adam akıllı tartışamadan transfer sezonu kapanıyor...

Sorunun ne Renkdasim ????

lazchicko
Ahh birde Sosa olsa diyecegim simdi ama en iyisi agzimi hic acmiyim bakarsin Alanzinho'da elimizden kacar :D

Alanzinho----Colman---Sosa----Yattara
----------------Huseyin---------------

Hayali bile hos

Bence Sosa transferi gerceklescek alanzinho fazla para felan istiyecek ve bizimkiler hayir dicek yani sasmayin ....
Sosa gelse bence daha da iyi olacak ki colman saten türkiyeyi anlatiyormus ona :D
Haaa
alanzihnoya da hayir demem ama :D:D

Anıl C
yaw arkadaslar aklıma takılan bikaç soru
şimdi bildiğiniz gibi norveç ligi düşük bi lig hatta bazılarına sorsak 3-4 takım bile sayamaz
ve bu futbolcuyla ilgili tek görüntü kaynağımız youtube
yani acaba orta sahaya gelip yardım edermi yoksa ilerde bekleyip top gelsin çalım atayım mantığıyla mı oynar
benim derdim süper ligte ne yapacağı değil
cunku bu yetenekteki oyuncular kendine biraz sıksa türkiye'de iş yapar
asıl sorun avrupa ne yapabileceğidir.
sonuçta bizim hedefimiz avrupa kupaları ve özellikle şampiyonlar ligi
eğer katılma şansımız olursa kaldırabilirmi?
cünkü artık sadece ortasahanın değil forvet oyuncularından bile mücadele etmesi bekleniyo
devir box-to-box tipi oyuncuların devri
herşeyin hayırlısı olsun eğer hayırlı değilse olmasın

Ahmet Faruk
23.01.2009, 15:00
4.4 milyon avro çok para. Kaç sene üzerine aldığımız en pahalı oyuncu olacak. Hatta benim bildiğim en pahalı oyuncu olacak.
Umarım karşılığını fazlasıyla verir.

M.Kılıç50
23.01.2009, 15:00
kesin yayinlanm,istir bu haber ama yinede bende koyayim hemde biri bana aciklik getirsin lütfen.. Alanzinho´mu Sosa´mi... kafam corba gibi oldu...

007 Gustavo Colman
Transferde ince eleyip, sık dokuyan Trabzonspor'da önceki gün bir açıklama yapan Bordo-Mavili kulübün başkanı Sadri Şener, Bayern Münih'in yıldızı Sosa'yla görüştüklerini doğrulamıştı. Alman ekibinde fazla forma şansı bulamayan ve yollarını ayırmayı planlayan Arjantinli futbolcuyla görüşmeler tüm hızıyla devam ederken, Karadeniz temsilcisi bu işi bitirmek için ajanını buldu. Arjantinli Gustavo Colman, Sosa'yla telefonda görüşüp, Tangocu'ya Türkiye hakkında bilgi veriyor.

R.Betis de devrede

Başta Türkiye'ye gelmeye pek sıcak bakmayan Sosa'nın da, Colman ile görüştükten sonra fikrini değiştirdiği kaydedildi. Ancak Bayern Münih'in 6 milyon Euro'luk bonservis bedelinde diretmesi en ciddi engel olarak duruyor. Ayrıca Real Betis'in de Sosa için devreye girdiği bildirildi. Bu arada Norveç'in Stabaek takımında forma giyen Alanzinho'yu kulübünün satmak istememesi üzerine Trabzonspor tüm dikkatini Arjantinli Sosa üzerine yoğunlaştırdı.

Bekir
23.01.2009, 15:02
4.4 milyon avro çok para. Kaç sene üzerine aldığımız en pahalı oyuncu olacak. Hatta benim bildiğim en pahalı oyuncu olacak.
sonuna kadar katılıyorum..cok yuksek bi bonservis 4.5 milyon euro..
ama trabzonsporun 3.5 dan fazla vercegini sanmıyorum..
oyuncuya da 2.5 trilyon vermez zaten orda yıllık 500 milyar alıyor..

Ali Tunahan Güllü
kesin yayinlanm,istir bu haber ama yinede bende koyayim hemde biri bana aciklik getirsin lütfen.. Alanzinho´mu Sosa´mi... kafam corba gibi oldu...

007 Gustavo Colman
Transferde ince eleyip, sık dokuyan Trabzonspor'da önceki gün bir açıklama yapan Bordo-Mavili kulübün başkanı Sadri Şener, Bayern Münih'in yıldızı Sosa'yla görüştüklerini doğrulamıştı. Alman ekibinde fazla forma şansı bulamayan ve yollarını ayırmayı planlayan Arjantinli futbolcuyla görüşmeler tüm hızıyla devam ederken, Karadeniz temsilcisi bu işi bitirmek için ajanını buldu. Arjantinli Gustavo Colman, Sosa'yla telefonda görüşüp, Tangocu'ya Türkiye hakkında bilgi veriyor.

R.Betis de devrede

Başta Türkiye'ye gelmeye pek sıcak bakmayan Sosa'nın da, Colman ile görüştükten sonra fikrini değiştirdiği kaydedildi. Ancak Bayern Münih'in 6 milyon Euro'luk bonservis bedelinde diretmesi en ciddi engel olarak duruyor. Ayrıca Real Betis'in de Sosa için devreye girdiği bildirildi. Bu arada Norveç'in Stabaek takımında forma giyen Alanzinho'yu kulübünün satmak istememesi üzerine Trabzonspor tüm dikkatini Arjantinli Sosa üzerine yoğunlaştırdı.

sosa palermoyla anlaştı biz alanzinhoyla ilgileniriyoruz....

M.Kılıç50
sosa palermoyla anlaştı biz alanzinhoyla ilgileniriyoruz....

eyvallah Tunahan... ;)

GÖZLER YENİDEN ALANZİNHO'YA ÇEVRİLDİ

Öte yandan Bordo - mavili takımın daha önce Brezilyalı futbolcu Alanzinho'nun bonservisini almak için teklif yaptığı Norveç'in Stabaek takımından beklenen cevap geldi. Bordo - mavili kulüpten verdikleri ücrette biraz daha artırıma gitmelerini isteyen Stabaek kulübü, transferin gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Genel Sayman Mahmut Aksu'da Alanzinho'nun transferinde önemli aşamalar kaydettiklerini belirterek, "Küçük sorunlar var, bu ayrıntıları gidermek için yoğun şekilde çalışıyoruz. Ancak bitmiş olan hiçbir transferimiz yok" dedi.

Bu arada internet ortamındaki ansiklopedilerden wikipedia.org'un, Alanzinho'yu Trabzonspor'da göstermesi dikkat çekti.

:D:D:D koptum valla bu ne yaaa.. .bunu dün bizlerden biri yapmamismiydi :D:D:D:D

SDanışmaz
23.01.2009, 15:03
Transfer yapmak için mi transfer istiyorsunuz, yoksa doğru yere doğru oyuncunun mu alınmasını istiyorsunuz?

Basın ortaya bir haber atıyor, hemen başlanıyor hadi başkan getirin şunu diye, önce bir araştırma yapalım takıma uyumlu olur mu, bekleneni verebilir mi?

Alanzinho'yu ilk duyduğumda direk bu kim demiştim, ama Farabi'nin yorumunu görünce iyi oyuncu olacağına kanaat getirdim. Alırsak inşallah takıma faydası olur..

Ali Tunahan Güllü
http://www.spor61.net/news_detail.php?id=12106 video şov:D

Ertan 51
hemen yapalım bir hesap;

40 X 0.236 = 9.5 trilyon buda 4.5 milyon euro

10 X 0.236 = 2.3 Trilyon buda 1 milyon euro yapar yıllık.
Alkan ne yaptın aman diiim
bu rakamları görünce boğazım düğümlendi
senin hesap doğrudur mutlkaka ama bize gelen duyumlarda üfürme vardır
yoksa 5 milyon euro yu Sadri baba bırak Alanzinhoyu Ronaldo ya vermez.:rolleyes:

Anıl C

kardes aslında bende anlamadım sosa neden istenir
sosa'nın asıl mevkisi forvet arkası ve sağ kanat
biz sol kanat arıyoruz bence hedef şaşırtmak için öne sürülüyo

lazchicko
23.01.2009, 15:04

007 Gustavo Colman

R.Betis de devrede

alanzihno aldik gibi ama benim anladim kadariyla sosalan da görüsüyüruz ki bizimkilerde aslinda sosayii istiyor yani sosa evet dese alanzihnodan vaz gecilecek :D

canowen61
23.01.2009, 15:04
beyler kimse yanlış anlamasın ama birşey sormak istiyorum.şuanda alanzinhonun alınma ihtimali sarhoşluğunu bende yaşıyorum.videolarına ilk baktığımda bu adam başlı başına bir takım dedim.ancak dün aklıma bişey takıldı.alanzinho 2 yıl norveçin en iyi topçusu seçilmiş diye forumda okudum.ancak baktığımızda wolsburg hariç bu adamla kimse ilgilenmiyorumuş gibi görünüyor.transfer bedeli yaklaşık 4milyon euro avrupa takımları için fazla bir miktar olmadığını düşünüyorum.alanzinho 700 bin euroyu duyunca kendinden geçmiş resmen.anlıcanız gibi sorum şudur.bu adamı neden kimse istememiş.(ilk keşfeden biz olmadığımıza göre)

emre1inci
23.01.2009, 15:05
arkadaşlar sosa italyaya gitti,o gelir mi falan demeyin,tek oyuncu kaldı ilgilendiğimiz oda
alanzinho.yani bu olmazsa transfer yok.

Anıl C
23.01.2009, 15:06
en.wikipedia.com'da alanzinho'nun current club akçaköyspor olmus:D:D
http://en.wikipedia.org/wiki/Alanzinho

otuken55
23.01.2009, 15:07
yoksa 5 milyon euro yu Sadri baba bırak Alanzinhoyu Ronaldo ya vermez.:rolleyes:
ne taraftarız be!!!
elalem gülizar'a verdiği 14 milyonla keklik gibi gururlanırken biz fazladan giden 500 binin derdine düşüyoruz...

Anıl C
beyler kimse yanlış anlamasın ama birşey sormak istiyorum.şuanda alanzinhonun alınma ihtimali sarhoşluğunu bende yaşıyorum.videolarına ilk baktığımda bu adam başlı başına bir takım dedim.ancak dün aklıma bişey takıldı.alanzinho 2 yıl norveçin en iyi topçusu seçilmiş diye forumda okudum.ancak baktığımızda wolsburg hariç bu adamla kimse ilgilenmiyorumuş gibi görünüyor.transfer bedeli yaklaşık 4milyon euro avrupa takımları için fazla bir miktar olmadığını düşünüyorum.alanzinho 700 bin euroyu duyunca kendinden geçmiş resmen.anlıcanız gibi sorum şudur.bu adamı neden kimse istememiş.(ilk keşfeden biz olmadığımıza göre)

benimde kafama takılan bi soru

Hüseyin İlkin

Devre arası olduğu için kimse oyuncusunu vermek istemiyor , ancak böyle iyi paralara oyuncu alabiliriz . Alanzinho bu paranın karşılığını verecek bir oyuncu .

Türk olarak yüksek paraya aldığımız Gökhan Ünal her ne kadar beklenen performansın altında kalsada golleriyle , asistleriyle daha iyi olacağının sinyalini verdi .

Ben Alanzinho 'nun , Yattara'nın , Cale 'nin ve Colman 'ın performansınıda artıracağını düşünüyorum . Doğru isim üzerindeyiz ...

Ahmet Faruk

Boyu ortalamanın altında, belki ondandır. Hele avrupa ortalamasının hep altında.

Recep Alkan
23.01.2009, 15:09

abi benim hesaplar tamamen söylenen fiyatlar üzerine. eğer bu paralar veriliyorsa bizim paranmıza dönüşü bu şekilde. bende yönetim vermez diyorum ama bakalım.

Burçak
YAHU FORUMLARINA ÜYE OLURKEN
Bots stopper
The data you entered in this field is in an invalid format

Grenser Bærum til Oslo? ja eller nei (svar i små bokstaver)

bu kısıma ne yazıyoruz.

Ahmet Faruk
ne taraftarız be!!!
elalem gülizar'a verdiği 14 milyonla keklik gibi gururlanırken biz fazladan giden 500 binin derdine düşüyoruz...

Biz elalemin 4de 1 kadar forma satmıyoruz. Bizim kombineler elalemin bir maçının bilet parası...
Hesabını yapacağız tabi.

lazchicko
arkadaşlar sosa italyaya gitti,o gelir mi falan demeyin,tek oyuncu kaldı ilgilendiğimiz oda
alanzinho.yani bu olmazsa transfer yok.

almanyadan ümit ben almanyada öyle birsey konusulmuyor su an !!!

Ertan 51
23.01.2009, 15:10
ne taraftarız be!!!
evet ne taraftarız be!!!
keklik gibi gururlanmak?
fazladan giden 500 bin:)

unique
23.01.2009, 15:10
YAHU FORUMLARINA ÜYE OLURKEN
Bots stopper
The data you entered in this field is in an invalid format

Grenser Bærum til Oslo? ja eller nei (svar i små bokstaver)

bu kısıma ne yazıyoruz.

Ben de aynı yerde takıldım, çözümü bilen varsa yazsın lütfen...

Recep Alkan
23.01.2009, 15:11
ne taraftarız be!!!

o geri zekalılar verdiği parayla grurlanmadı. hepsi sülalecek sövüyor başkanlarına. ki herkes maddi gücü kadar yapar bu işi?

kısacası kardeşim

ayağını yorganına göre uzatacaksın.

adamlar carlosun parasını sırf formadan çıkarırken sen daha lisanslı ürünlere 2-3 senedir başladın. sen 100 liraya kombine satarken o adam trabzon maçını 66 ytl ye veriyor. bırak da birşeylerin hesabını yapalım.

kendini başka takımlar ile kıyaslama lütfen.

ceserdar
23.01.2009, 15:12
Boyu ortalamanın altında, belki ondandır. Hele avrupa ortalamasının hep altında.
Hiçbir aklı başında Avrupa takımı Norveç Lig'inde oynayan bir futbolcu için milyon €'ları gözdern çıkarmaz. Hollanda olsa neyse.

Alihan Ertürk
http://www.yayinonline.com/asx/radyoplayer.asp?rd=ligradyo#

ligtv de futbol gündemi var dinleyebilirsiniz buradan , belki can bağlanır

10 numara
sağ gösterip sol vurma ortamı oluşturuldu, gösterilenler bu kadardı şimdi sıra "vuruş" ta....

demirel
alanzinho nun sutları çok zayıf gözüküyor,iyi top saklıyor ve dikine gidebiliyor ama bu kadar para etmez,bunca zaman 1m € dedik şimdi 4 m € diyoruz.. bence daha ucuza alırlar, okadar para verceklerse neden bu kadar uzun sürdü

Selçuk Demircioğlu
23.01.2009, 15:14
Norveçde şu an lig oynanmıyor...Yaz aylarında başlayacak ligleri..Eğer futbolcu gelirse hazırlık yapmadan antremansız gelmeyecek mi?Kaç hafta sürer tam olarak hazır olması..Bunlar inşallah düşünülüyordur...
Yoksa ersun hoca yusufa yaptığı gibi onada bir antreman programı mı yolladı?

Bilâl ÇOBAN
transfer olmaz bıdı bıdı, transfer olur bıdı bıdı :)

biraz da yönetime iş bıraksak arkadaşlar ? herşeyi biz düşünmeyelim...

alanzinho nun gelişi ile, başta yattara ve cale olmak üzere, asıl mevkisine geçecek olan colman ve sağlı sollu orta alacak olan gökhan ünal'ın performansında katlama olacaktır... ve uzun süredir ilkkez iki kanatlı saldıracağımızı düşünün arkadaşlar, hiç abartmadan söylüyorum gücümüz iki kat arttı...

Şahinoğlu
Adam alınmaz üçe beşe bakmayacaksın alacaksın deriz yönetimi eleştiririz , adam almaya kalkar yönetim çok para veriyoruz deriz olmaz istemezük deriz , ne istediğimize bi karar vermeliyiz gerçekten ne istiyoruz. Bize ne adama verilecek paradan biz sadece taraftarız onu düşünmek yönetimin işi zira yönetimin samimiyetinden şüphe etmemeli eğer eden varsa kötü niyetlidir.

bmfırtına
23.01.2009, 15:15
alanzinho sol açık mı? forvet arkası mı?

Travelair
23.01.2009, 15:24
feybe maçından ötürü kısıtlama var herhalde. Aslında arkadaşlar iş görmemişin futbolcu olmuşa da gitmesin yani. Ben açıkçası öyle çok sevinemiyorum bu transfere. Bu kadar yüklü para, bu futbolcuya... Umarım iyi çıkar

amour_61
23.01.2009, 15:24
hala bir haber yok mu arkadaşlar ??

yatara
23.01.2009, 15:25
arkadaslar bi arkadas yukarad demis norvec liginden bi topcuya okadar para verilmi
adam flamengodan yetismis kaliteli oyuncu

CHelsea 2 sene önce Manu lan yarisdi Norvecin Lyn Oslo takimindan aldi John obi Mikeli
norvecden bak bakim kimler cikdi John Carew,John Arne Riise Carew su an Aston villada gol yükünü cekiyo Rissede Romanin solbeki ve bunlarin iksinin toplam maliyeti bizim ligin cogu takimi kadar yani veriirlr alaninhoyada okadar para

mehsen61
23.01.2009, 15:26
beyler bu oyuncu gerçekten çok yetenekli ama bu zamana kadar norverç dışında oynamaması biraz düşündürücü ve goal com da yattara realmadrid haberleri var kulüp o parayla alıyo olabilirmi...

Anıl C
23.01.2009, 15:31
arkadaslar saat 3'te menejerle görüşülecekti
aramızdaki saat nedir norveçle???

ertuuu
feybe maçından ötürü kısıtlama var herhalde. Aslında arkadaşlar iş görmemişin futbolcu olmuşa da gitmesin yani. Ben açıkçası öyle çok sevinemiyorum bu transfere. Bu kadar yüklü para, bu futbolcuya... Umarım iyi çıkar

abi bütün dünya dedi ya devre arası eğer oyuncunun değeri 2 ise 4 e alırsın diye...

aybasti
arkadaşlar size bir öneri 4 milyon euro verip fatih tekkeyi alsak ve 1 milyon verip de cağları alsak denizliden nasıl olur ?????????

Onur Civelek61
23.01.2009, 15:32
Sadece videolardan tanıyorum ama hızlı adam her yerde hızlıdır teknik adam her yerde tekniktir.Şahsen hızlı oyuncuyu çok severim hızıyla adam geçeni.Alanzinho böyle bi adam.3 sene Brezilya da yatmış dendi fakat her oyuncunun bi patlama noktası olabiliyor mesela Yattara Belçika da kalsa ondan hiç haberimiz olmayabilirdi.Bize geldi parladı vitrine çıktı.Alanzinho da vitrini Norveç te bulmuş.Norveç ligi çok basit bi lig değil.

Alihan Ertürk
23.01.2009, 15:33
görüşmeden çıkacak sonuca göre Mahmut Aksu ALanzinho'yu alıp gelebilir Trabzon'a , hadi hayırlısı :)

Serdar A
23.01.2009, 15:33
Adam alınmaz üçe beşe bakmayacaksın alacaksın deriz yönetimi eleştiririz , adam almaya kalkar yönetim çok para veriyoruz deriz olmaz istemezük deriz , ne istediğimize bi karar vermeliyiz gerçekten ne istiyoruz. Bize ne adama verilecek paradan biz sadece taraftarız onu düşünmek yönetimin işi zira yönetimin samimiyetinden şüphe etmemeli eğer eden varsa kötü niyetlidir.

Son bir haftadır bu tür mesajlar çok dikkat çeker oldu . İşin aslına astarına bakılmadan " adam almaya kalkar yönetim çok para veriyoruz deriz olmaz istemezük deriz " denklemi kuruluyor . Burada herkes fikrini beyan eder . Forumun varlık sebebide budur . Kimse kimseyi "aynı şeyleri tekrarlamak " mecburiyetinde bırakamaz .

Ben transfer meblağlarının üzerinde duran arkadaşlarında mesajlarını çok dikkatle okuyorum . Bir çoğunun kendi içinde çok mantıklı gerekçeleri var . Bir kaç istisna hariç yönetimin kötüleyen yok . Yönetimi oluşturan insanlarda etten kemikten , hiçbiri hazret değil . Elbette hatayada düşebilirler . Samimiyet ise çok farklı bir konudur ve zaten kimsenin bu anlamda bir şüphesi yoktur . Ancak yapılan bir icraatın doğru olup olmadığını gösteren yarattığı başarı/başarısızlıktan çok taraftarın durumu karşılayışıdır. Zira bir hatayı tolere etmek , görmezden gelmek bir diğerini meşru kılar . Hepimiz bu kulübe gönül vermiş insanlarız . Elbette yönetimi takdir ettiğimiz kadar eleştirdiğimiz noktalarda olacak . Başka türlü bir gelişimden ve gerçekçilikten söz edemeyiz .

el_conquistador
23.01.2009, 15:38
Bizim aslinda paramiz maramiz'da yok. Yani o kadarini birden ödeyecek paramiz yok. Adamlar zaten birazda o yüzden transfere nazlaniyorlar, cünkü simdi biraz ödeyecegiz, gerisini vadeyle. Anladigim kadariyla büyük cogunlugunu yeni sezon basinda ödeyecegiz, o zamanda Televizyon sponsor gelirleri vs. ile kapatmak istiyor bizimkiler. Norvec kulübüde diyorki, simdi en iyi adamimizi alacaksiniz, parada vermeyeceksiniz, bu nasil lahana tursusu. Biz yerine futbolcu almak istiyoruz, onun icinde para gerekli. O yüzden transfer simdilik daha sorunlu.
Bizim en büyük artimiz, futbolcunun bize gelmek istemesi. Cünkü biz ona Norvec'te kazandiginin üc katini, hatta daha fazlasini veriyoruz. bu para cok'mu dersiniz, hayir Türkiye sartlari icin normal. Alanzinho gelsede, Yattara, Hüseyin veya Gökhan kadar para almayacak.

Erdem Keser
23.01.2009, 15:39
"Madem bu kadar iyi oyuncuydu da bu zamana kadar neden Norveç dışında oynamadı" edebiyatlarını okur dururuz artık sayfalar boyunca.
Yani illa ki her yetenekli ve kaliteli oyuncu Avrupa'nın en göz önünde olan kulüplerinde oynamak zorunda mı.O zaman transfer olayını Avrupa'nın tanınmış kulüpleriyle sınırlandıralım , göz önünde olmayan hiç bir kulübün oyuncusuyla ilgilenmeyelim , bu mudur mantık.

Fatih Tekke de Avrupa'nın en kral 10 tane forvetinden birisiydi , yetenekleriyle Türkiye'nin çok çok üzerinde bir oyuncuydu. Ne oldu 30 yaşına kadar Trabzonspor'da oynadı , otuzundan sonra transfer oldu.Bu açıdan bakarsak "Fatih'te o parayı etmeyen , sıradan bir oyuncu" dur diyebilir miyiz? Yada Yattara için de aynı şekilde ?
Oyuncu 1983 doğumlu , Colman , Selçuk ve Cale'den sadece 2 yaş büyük.Kalitesi ortada, yaptıkları ortada.Kaldı ki otuzuna merdiven dayamış bir oyuncuya yatırım yapmıyoruz ki.
Bu takım şampiyonlar ligine katıldığı takdirde sponsorluk anlaşmaları ve yayın gelirleriyle yaptığı yatırımı zaten domine edecektir.
Transferin gerçekleşmesini umuyorum , inşallah uzun yıllar formamızı giyer ve başarılarımızda pay sahibi olur.

TheCrow
23.01.2009, 15:47
Dünkü haberlerde 4 milyon Euro yazıyordu ki bu yüzden hepimiz çok pahalı demiştik,ama bugün 3,3milyon Dolar yazıyor.Arada çok fark var.

genç61
23.01.2009, 15:47
ya beyler ne oldu anlamadım bu adamlı ilgili bi seymi var yonetim gorusmeye mi gitti

Alihan Ertürk
23.01.2009, 15:49
ya beyler ne oldu anlamadım bu adamlı ilgili bi seymi var yonetim gorusmeye mi gitti

evet Mahmut Aksu şuanda Norveçte kulüple görüşüyor

genç61
23.01.2009, 15:49
nerde yazıyor bu bilgi kaynak ne

Alihan Ertürk
23.01.2009, 15:50
nerde yazıyor bu bilgi kaynak ne

dün ligtv de can karyağdı söyledi + forumda da yazıyor :)

halil ibo
23.01.2009, 15:52
"Madem bu kadar iyi oyuncuydu da bu zamana kadar neden Norveç dışında oynamadı" edebiyatlarını okur dururuz artık sayfalar boyunca.
Yani illa ki her yetenekli ve kaliteli oyuncu Avrupa'nın en göz önünde olan kulüplerinde oynamak zorunda mı.O zaman transfer olayını Avrupa'nın tanınmış kulüpleriyle sınırlandıralım , göz önünde olmayan hiç bir kulübün oyuncusuyla ilgilenmeyelim , bu mudur mantık.

Fatih Tekke de Avrupa'nın en kral 10 tane forvetinden birisiydi , yetenekleriyle Türkiye'nin çok çok üzerinde bir oyuncuydu. Ne oldu 30 yaşına kadar Trabzonspor'da oynadı , otuzundan sonra transfer oldu.Bu açıdan bakarsak "Fatih'te o parayı etmeyen , sıradan bir oyuncu" dur diyebilir miyiz? Yada Yattara için de aynı şekilde ?
Oyuncu 1983 doğumlu , Colman , Selçuk ve Cale'den sadece 2 yaş büyük.Kalitesi ortada, yaptıkları ortada.Kaldı ki otuzuna merdiven dayamış bir oyuncuya yatırım yapmıyoruz ki.
Bu takım şampiyonlar ligine katıldığı takdirde sponsorluk anlaşmaları ve yayın gelirleriyle yaptığı yatırımı zaten domine edecektir.
Transferin gerçekleşmesini umuyorum , inşallah uzun yıllar formamızı giyer ve başarılarımızda pay sahibi olur.

Bazı arkadaşlarımızın dikkatinden kaçan fayda/maliyet analizi yapmak lazım.Çok daha büyük paralar veririsin Jun vb.örneklerde olduğu gibi verim alamazsın.Ama transfer komitenin izlediği bir adamdır ve içimizdeki bazı arkadaşlar kadar olmasada! hesabını bilen bir yönetim maddi dengeleri bozmadan bir transfer yapar,adamı daha sahada görmeden yüzlerce absürt yorum yapılır.
İstisnada olsa ''chovy'' kardeşimiz gibi sağ duyulu yorumlar yapanlar var.Bu kardeşlerimin çoğalması dileklerimle...

seyyah61
23.01.2009, 15:55
Stabaek'in forumunda Bjk ve Gs'nin 6 milyon önerdigini yazmislar.
Ben inanmiyorum.
Fiyat arttirma hamleleri olabilir.
Ikinci bir Zafer Yelen olayi mi oluyor acaba?

Emirhan Makul
23.01.2009, 15:55
Can Karyağdı Dün gece 00:00 Haberlerinde veya Bugün 12:00 Haberlerinde yeni bir gelişme aktardı mı?

bekir61
23.01.2009, 15:59
TRANSFER ÇALIŞMALARI-

Trabzonspor'un gündeminde bulunan Bayern Münihli Soso'nun İtalya'nın Palermo takımıyla anlaştığı bilgisinin bordo-mavili kulübe geldiği bildirildi.
Norveç'in Stabaek takımı oyuncusu Alanzinho'nun transferi konusunda görüşmelerin yapıldığı, ancak şu ana dek bir anlaşma sağlanamadığı kaydedildi.

AA

Erdogan
23.01.2009, 16:06
Alanzinho bitti iddiası!

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20090123/alanzinho_bitti_iddiasi.html

biltrabzon
23.01.2009, 16:12
Alanzinho Trabzon ile Görüşüyor

Aylar önce başlığını açmıştım videosunu eklemiştim forumda başka takip eden arkadaşlar olduğunuda biliyorum benden öncede başka bi arkadaş başlığını açmıştı.
Mükemmel bi sol ayak ve çok hızlı eğer alırlarsa iyi bir Yattara ile birlikte onları şampiyonluğa götürecek kadar sağlam bir futbolcu.
Maldonado ve Josico gibi iki ön libero yerine Alanzinho´yu biz alsak fena mı olur.
Haberde bonservis olarak sadece 3.3 milyon dolar diyorlar.
Bu fiyata böyle bi oyuncu kaçmaz.
Umarım alamazlar.
Haberleri Norveç gazetelerinden de takip edip burada aktaracağım.

23.01.2009 15:01 Cuma #1

fred

Hocam biliyorsun biz açmıştık o başlıkları.Sezon sonu sözleşmesi bitiyor galiba.Klubü bu yüzden elden çıkarmak istiyor.Benimde okuduğuma göre Trabzon çok istekliymiş ve yarına bitebilirmiş bu transfer.Keşke araya girip bir hamle yapsak.

23.01.2009 15:14 Cuma #2

tota

Hakikaten Ersun Yanal FM ´ ye devam ..

-------------------------------------------------------------------------------------
buda ezik fenerlilerin sitesi.hemen baslik acmislar

My
Ajansspor sitesinde bir üyenin Alanzinho yorumu: "arkadaslar bu adami izledim dostluk maclarinda schalke ve rostocka karsi bu adamin özeligi bacaginda topu tutuyor calim atip gol atmaya calisan biri ama orta atma gibi bi aliskanligi yo gibi ara paslarida iyi diye bilirim yattara tipi gibi biraz az teknigi var yattaraya göre...".

Ertan 51
Bazı arkadaşlarımızın dikkatinden kaçan fayda/maliyet analizi yapmak lazım.Çok daha büyük paralar veririsin Jun vb.örneklerde olduğu gibi verim alamazsın.Ama transfer komitenin izlediği bir adamdır ve içimizdeki bazı arkadaşlar kadar olmasada! hesabını bilen bir yönetim maddi dengeleri bozmadan bir transfer yapar,adamı daha sahada görmeden yüzlerce absürt yorum yapılır.
İstisnada olsa ''chovy'' kardeşimiz gibi sağ duyulu yorumlar yapanlar var.Bu kardeşlerimin çoğalması dileklerimle...
Halil İbo Abicim bende varım sağ duyulu
beni niye yazman da sadece chovy yi yazan:)
akşama doğru akşama doğru kıskandım bak.

Telha TANYILDIZI
23.01.2009, 16:14
Alanzinho trabzonsporda inanmayan http:fotball.aftenposten.noeliteserienarticle12707 9.ece bu adrese girip bakabilir inşallah uyum sağlar bir arkadaş gökdenizin aynısı demiş ilave olarak daha tekniği ve daha iyi çalım atanı inşallah takımımıza katkısı büyük olur.şu işi bir hafta önce bitirseydik fener maçını alabilirdik ama bu kadroyla işimiz çok zor

alıntıdır benim değil düşünceler :))

Mehmet_Mercanlı
23.01.2009, 16:18
Alanzinho 4-5 milyon evro yazanlar var arkadaşlar

3.3 milyon dan pazarlik başlıcak tavan fiyat bu büyük iğtimal bunda aşağı bir fiyat olucak
norveçteki tüm haberlerde bu şekilde

Halil Atalay
23.01.2009, 16:25
bu ne hal böylr hiçbir sayfa bu kadar ilgi görmüyor arkadaşlar farkındamısınız bayraklar fora diye bir başlık var sizin bayraklarınızı görmek istiyoruz nerede sizin bayraklar ??????????

biraz diğer konuklara eğilelim arkadaşlar 170 aktif vaybe

KUTADGU
Alanzinho haberleri bende belli bir heyecan yarattı.
Lakin gelip imza atmadan da inanmak istemiyorrum.
Görüşmelerin başlaması demek herşeyin bitmesi demek değil.
Ara transfer dönemi işte bu yüzden zor.
Ancak, sanırım sene sonu Alanzinho'nun sözleşmesi bitecek.
Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak olan Türkiye Şampiyo'nuna gelmek ister sanırım.
Tekrarlayayım, heyecanlandım.

Travelair
http://template.api.no/nifs-static/gfx/spillere/100/p17475.jpg

Zafer Fidan
23.01.2009, 16:27
Alanzinho önceden hangi takimlarda oynadigini bilen varmi acaba.

Pirselimoğlu
23.01.2009, 16:27
Alanzinho transferi hakkında birinci ağızlardan somut bir haber çıkana kadar bu başlık kapansa iyi olur.
Pazar akşamı fb ile maçımız var maç başlığında tık yok.

wolf_TS61
23.01.2009, 16:28
sözleşmesi 2011 de bitecek

Gökhan KAN
23.01.2009, 16:28
Sorun bakayım şunlara takasta hüseyini versek nasıl olur deyin ...hüseyini hemen arastırsınlar...

irfan61
23.01.2009, 16:29
Alanzinho önceden hangi takimlarda oynadigini bilen varmi acaba.Flamengo daha önce bu klübte oynadı.

Alihan Ertürk
23.01.2009, 16:31
Vasco de Gama'da da oynamıştı :)

Erdogan
23.01.2009, 16:31
sampiyonluga %60 inaniyordum bu adam ile %85 olur.

Alper Özdemir
23.01.2009, 16:33
Bi Alanzinho bir de Almayan,
Hadi artık hayırlı haberlerini bekliyoruz....

zeki gursoy
23.01.2009, 16:36
tüpçü duymasın bunu..
cins düşer peşine şimdi..
kimi istediysek atladı sazan..
habersiz yapsınlar..
adamların transfer politikası biziz..

halil ibo
23.01.2009, 16:40
Halil İbo Abicim bende varım sağ duyulu
beni niye yazman da sadece chovy yi yazan:)
akşama doğru akşama doğru kıskandım bak.

''yorumlar yapanlar var'' demişim ya sen yapanlardan birisin gizli özne...

mehsen61
23.01.2009, 16:42
Şampİyonluk İstenİyorsa bu oyuncu mutlaka alinmali ÇÜnkÜ maÇlarda resmen bİr tek kanattan oynuyoruz ancak bu kadar para harcayan bİ yÖnetİm bu parayi nasil verİcek Çok merak edİyorum doĞrusu ...

kaptans
23.01.2009, 16:57
bir futbolcunun iyi olup olmaması bu kadar görüntüden de olsa anlaşılır arkadaşlar o yüzden youtube olan görüntülerinden bile kaliteli bi topçu olduğu belli en azından yeteri kadar futbolcu mayası var madem bu kadar iyi neden avrupa ülkeleri görmedi diye sorarsak her iyi topçuyu avrupa ülkesi takımları oynatsa bu durumda kadroları 28 değil 48 topçudan oluşsa yine yetmez.para konusuna gelince verilecek para haddindenn biraz fazla olabilir yalnız topçu genç iki yıllık bi norveç macerası var ve bu iki yıldada ülkenin en iyi takımında ülkenin en iyi topçusu seçilmiş 500 bin euro 1000 euro gibi daha fazla bi para versek bile bize yapacağı katkı ki takımımızın sol kanata gerçekten ihtiyacı var bi tek alternatif olarak oraya barış düşünülebilir gerçek anlamda .inşallah hayırlısı olur yalnız gönlümde gerçekten bu adamın iyi işler yapacağı geçiyor hadi hayırlısı renkdaşlar

munzevil
23.01.2009, 16:59
bu transfer olursa rakip takımlara çok haksızlşk olacak. Sağdan yattara soldan alazinho nasıl başedecekler bence rakip takımlara TRABZONSPOR maçında 12 kişi oynama müsaadesi verilsin :)

sifuni
23.01.2009, 17:00
simdi bu kadar heycanlandik bir aksilik cikarsa kimse hayal kirikligina ugrammasin ide cok heyccanlanmayin alinmiyacakmis gibi düsünün

ugur_52
23.01.2009, 17:01
evet bu transfer olursa 10 numara olayınada pek gerek kalmıyo bence çünkü kanat futboluna dönmüş oluyoruz ortada uzun pas ve pres yapacak adamlar lazım onlarda bizde mevcut zaten colman ve selçuk.

abbas
23.01.2009, 17:01
Hani arkadaşlar bugün belli olacaktı. Hala haber yok. E iş yerinde de 5 dk de bir gir çık gir çık yapılmıyor ki foruma... İşimi yapamaz oldum konsantre olamıyorum. :)

bkandil
23.01.2009, 17:03
bu transfer olursa rakip takımlara çok haksızlşk olacak. Sağdan yattara soldan alazinho nasıl başedecekler bence rakip takımlara TRABZONSPOR maçında 12 kişi oynama müsaadesi verilsin :)

Rakip takımlar zaten Trabzonspor'a karşı 14 kişi oynuyordu(2 yan, 1 orta hakem) bu yüzden 2 maç kaybettik ya ilk yarı.

erik
23.01.2009, 17:05
Bu iş biterse ancak gece biter.Çünkü Mahmut Başkanım ancak öğlen veya öğleden sonra varmıştır Norveçe.Adam onlarla buluşup,görüşüyüm diyene kadar gece olur.Tahminim 23 gibi bu transfer hikayesi olumlu veya olumsuz biter.İnşallah olumlu olur.

Gökhan KAN
23.01.2009, 17:05
Bu adam şimdi gelirse ankaraspor maçındada oynayamaz ankaragücü maçına yetişir..hasan üçünçüye dikkat etmek lazım bana bu adamımı tercih ettiniz diye ayagına masaj yapabilir...

aaahmet61
23.01.2009, 17:12
lig tv şuan can karyağdıya bağlandı

Baggio
23.01.2009, 17:13
Stabaek'in Sportiv Menajeri Lars Bohinen'in aciklamalarina göre,Trabzonspor Alanzinho icin 3,5 Million Pound'dan 4 Milliona kadar ciktigini söyledi,ve 5 Million Pound'dan asaga satmayi hic düsünmediklerini ekledi. Alanzinho'ya senelik 1 Million pound teklif ettiler Trabzonspor yönetimi.

serdar
23.01.2009, 17:16
5 Million POUND ????

amour_61
23.01.2009, 17:16
stabeak klubu şirket kluybuymus ve %51 kısmı şirkete aitmis bu kısım bu oyuncuyu satmak istemiyor %49 lık kısımda satmak istiyorumus alanzinhoda klube rest cekmis can karyağdının haberi

el_conquistador
23.01.2009, 17:17
Can Karyagdi simdi haberlerde söyledi. Futbolcu rest cekmis. Stabaek sirket oldugu icin, sorun varmis. 51% hissesi olan (herhalde kulübün kendisi oluyor bu) satmak istemiyormus, 49% hissesi olan (galiba yatirimci sirket) satmak istiyormus. Transfer bir kac günde netlesir dedi kendileri.

Rasim YILMAZ
Alanzinho geldi diyelim:) Alanzinhonun stili itibari ile bu Hüseyin Kaptanın 11 deki yerini sağlamlaştırır. Büyük ihtimal ile Umut'a yedek klubesi gözükecektir. Kolay diyebileceğimiz maçlarda ve risk almamız gereken ikinci yarılarda çift forvet oynayacağız diye düşünüyorum.
Tek korkum ise ne Alanzinho nede Yattaranın ters kanatlardan gelecek ortalarda ve paslarda ceza sahası içine deplase olup gol arayacak kimlikte olmamaları.Bunun en güzel örneği Serhat Akın'dı eski zamanlarda.Sağ kanat oynamasına rağmen 10 golün altına düşmeyen bir performansı vardı.
Yani kısaca ; Yattara ve Alanzinho ortayı Gökhan Ünalın ayağına yada kafasına oturttu oturttu yoksa yine zorlanırız gol konusunda:):)

A.Gökhan AKIN
Bana kalırsa bu işten birşey çıkmayacak..

Kaan
lig tv şuan can karyağdıya bağlandı

Can Karyağdı mı LigTV'ye bağlandı , LigTV Can Karyağdı'ya ?? :p

aaahmet61
23.01.2009, 17:19
işimiz zor bonservisi için bile 2 ayrı grupla anlaşmamız gerekiyor.

Sefer A.
23.01.2009, 17:19
Stabaek'in Sportiv Menajeri Lars Bohinen'in aciklamalarina göre,Trabzonspor Alanzinho icin 3,5 Million Pound'dan 4 Milliona kadar ciktigini söyledi,ve 5 Million Pound'dan asaga satmayi hic düsünmediklerini ekledi. Alanzinho'ya senelik 1 Million pound teklif ettiler Trabzonspor yönetimi.
€ bile çok, pound olurmu hiç ???
ne ya bu, bu parayla aliadiere'i aliriz beee

serdar
23.01.2009, 17:20
Aksu haleder insallah...

orhan52
23.01.2009, 17:21
oooooooooofffffff offff
bitsin bu işkence artık

Cafer Bulur
ALANZİNHO TRABZONSPOR'DA.........
bunu bekliyoruz
Insallah olurda,pek zannetmiyorum.
Hele anlasilmasi gereken iki taraf varsa bu is bizi asar.

sinoplee
sorunlu kulüpleri biz mi buluyoruz onlar mı bizi anlamıyorum yani

martinpetrov
23.01.2009, 17:23
Son dakikaya kadar bekleyip elimiz mahkumu oynarsan naz yaparlar böyle işte.Biraz daha verip Ronaldinhoyu falan istesek gelecek.

el_conquistador
23.01.2009, 17:23
sorunlu kulüpleri biz mi buluyoruz onlar mı bizi anlamıyorum yani

Onlar kadar bizde sorunluyuz. Su an o kadar paramiz yok, istedigimiz sartlarin olusmasi lazim. Onun icin bu kadar uzuyor. Yoksa bizim arkamizdada bir Arap Seyh'i olsa, iki dakikada hallederiz isi;).

Baggio
23.01.2009, 17:24
Sosa icin bazi spekulasyonlar oluyor. Sosa Espanyol Barcelonaya gidiyor. Ne Betis'e,nede Trabzona. Hem Sosa sol acik degil.

amour_61
23.01.2009, 17:25
son dakika bir aksilik olmaz inşallah hevesimiz kutsağımızda kalmasın Allah korusun

Trk61
23.01.2009, 17:26
zor cooook zor bu is olmiyacak aklima Zafer Yelen geldi onuda böyle beklmesidik gecelere kadar a geldi ha imzayi ati derkene bir bakdik zafer yelen rostockla idmanlara cikdi... biz zafer yelen daha yasiyoruz suanda bence

Mert67
23.01.2009, 17:27
Tek avantajımız Alanzinho'nun bize gelmek istemesi.Umarım alırız.

Erdogan
23.01.2009, 17:32
Can Karyagdi simdi haberlerde söyledi. Futbolcu rest cekmis. Stabaek sirket oldugu icin, sorun varmis. 51% hissesi olan (herhalde kulübün kendisi oluyor bu) satmak istemiyormus, 49% hissesi olan (galiba yatirimci sirket) satmak istiyormus. Transfer bir kac günde netlesir dedi kendileri.

tamam iste bugün transfer olacak diye beklemeize gerek yok daha, ve bu %51 hisse beni tedirgin ediyor. az önce biri daha yazmisti bizimkiler 4 milyon veriyor onlar 5 den asagiya inmiyormus. fazla heveslenmiyelim arkadaslar. cok istiyoruz ama ne bilim birden olmicak gibi his gidri icime

Ahmet Başkaya
23.01.2009, 17:36
BiR GELSEn varyaa adına şarkılar besteleriz hadi be müdür gel gayrı:)

amour_61
23.01.2009, 17:37
arkadaşlar bence bu transfer olumlu sonuclandı ancak maç öncesi havayı bozmamak için acıklamıyor olabilirler gündem değişmesin futbolcunun aklı karışmasın diye bana öyle geliyor çünkü norveç basınının hepsi stabeak alanzinhoyu verdi diye söylüyorlar.

Berk
23.01.2009, 17:39
arkadaşlar bence bu transfer olumlu sonuclandı ancak maç öncesi havayı bozmamak için acıklamıyor olabilirler gündem değişmesin futbolcunun aklı karışmasın diye bana öyle geliyor çünkü norveç basınının hepsi stabeak alanzinhoyu verdi diye söylüyorlar.

Norveç'te mi yaşıyorsunuz?

irfan61
23.01.2009, 17:39
arkadaşlar bence bu transfer olumlu sonuclandı ancak maç öncesi havayı bozmamak için acıklamıyor olabilirler gündem değişmesin futbolcunun aklı karışmasın diye bana öyle geliyor çünkü norveç basınının hepsi stabeak alanzinhoyu verdi diye söylüyorlar.Bizde de Yattara gitti diye bütün türk basını yazmıştı ama Yattara takımda kalmıştı.İnşallah Alazinho gelirde derin bir nefes alırız.

Ümit Tekşan
23.01.2009, 17:40
Bizde bu kadar ümitlenmeyelim arkadaşlar sonunda ne olacağı belli değil. İki taraflı düşünürsek daha iyi olur. Yoksa aynen cafer arkadasın birden ortaya attığı gibi , yönetimden de böyle bir yazı gelir ve bizde sabah dan bu yana yazdıklarımızla avunuruz.

O , bakımdan bu kadar ümit li olmayalım biraz da Fenerbahce maçına odaklanalım ...

kaplanlar29
23.01.2009, 17:40
herkez birseyler yaziyip duruyoo ..
herkez kafasina gore takiliyorr iste

muratsts
23.01.2009, 17:41
ee bakalimm nasilsonuclanacak. insallahhayirlis iolur..

bekir61
23.01.2009, 17:42
norvej futbol kanallari var mi internette?

Hüseyin İlkin
23.01.2009, 17:43
Yaklaşık bir saattir BMN 'ye giremiyordum kendi netimle ilgiliymiş sonra öğrendim , haber alamayınca meraklandım ama henüz bir gelişme yok anlaşılan . Hayırlısı , beklemeye devam :)

Mustafa Ağaoğlu
23.01.2009, 17:45
Yaklaşık bir saattir BMN 'ye giremiyordum kendi netimle ilgiliymiş sonra öğrendim , haber alamayınca meraklandım ama henüz bir gelişme yok anlaşılan . Hayırlısı , beklemeye devam :)

İmzandaki gibi hem kolbastıyı hem de Alanzinho'yu 2 gün daha bekleyeceksin . Maçtan önce a-çık-la-maz-lar...

theo
23.01.2009, 17:45
yalnız bu adam sol açık dimi?adam paso sağdan bindiriyor!!!

amour_61
23.01.2009, 17:46
Norveç'te mi yaşıyorsunuz?
hayır ancak bütün norveç sitelerinde yazıyor bence alanzinho alındı yoksa mahmut aksu neden gitsin durup dururken rahat olun

irfan61
23.01.2009, 17:47
İmzandaki gibi hem kolbastıyı hem de Alanzinho'yu 2 gün daha bekleyeceksin . Maçtan önce a-çık-la-maz-lar...Eğer alazinho yu fb maçından önce transfer edersek TS-fb maçını izlemesi için istanbula götürebilirler.

amour_61
23.01.2009, 17:48
yalnız bu adam sol açık dimi?adam paso sağdan bindiriyor!!!
arkadaşım 2 adet videosunu izledim üçüde sol kanattan sen ne izledin acaba merak ediyorum lazinhoyumu izledin yoksa

Hüseyin İlkin
23.01.2009, 17:50
Alanzinho , sene başında Ankaraspor tarafından istenirken bir blogda onun hakkında yorum yapılmış :

Norveç Ligi'nin bu sene ve daha önceki yıllarda en çok dikkat çeken isimlerinden biriydi ancak bu sene Stabaek müthiş bir performansla ligin zirvesine çıkarken bunda en büyük pay Alanzinho'da oldu. Kısa boylu, müthiş çabuk ve seyirciyi coşturan bilek hareketleri ile müthiş bir sol kanat oyuncusu. Sol bek de oynayabiliyor ama asıl yeri sol açık.Sol bekte oynayabiliyormuş dediğine göre ve arkadaş Norveç Ligi'ni yakından takip ettiğini söylemiş :)

http://papazmetin.blogspot.com/

Son postta 1 Haziran'da bloga not düştüme basarsanız , alıntıladığım yazıya ulaşırsınız ...

theo
23.01.2009, 17:52
arkadaşım 2 adet videosunu izledim üçüde sol kanattan sen ne izledin acaba merak ediyorum lazinhoyumu izledin yoksa

yukarıdaki linkten izledim demin...1i sol diğerleri sağdan...heralde bana denk geldi...malum arkada sniper gibi müdür var...bütün videoları izleyemiyorum :))

ilhan
23.01.2009, 18:15
Sadece son 10 sayfayı okuyup başlıkla ile bir alakası olmayan, tamamen mizahi geçerliliği olan tüm mesajları sildim. 250 mesajın 175 tanesi silindi. Son 50 sayfayı okumaya kalksak sanırım 50 sayfa daha silerdik.

Bizler sizleri her daim uyarmak zorunda değiliz arkadaşlar. Sizler Bordomavi.net'in birer parçalarısınız. Kuralları ve başlıklarda neler yapmanız gerektiğini gayet iyi biliyorsunuz. Yok eğer bizleri takip edin ve sürekli ikazlarda bulunun diyorsanız bunu hiç çekinmeden yaparız. Ama ne gerek var? Sizleri sıkmak istemiyoruz. Zaten transfer olucak/oluyor/az kaldı vs. durumlarda sıkılıyorsunuz.

Sizlerden ricam, bu konuyu geyik muhabbetlerine dönüştürmeyin. Asılsız haberler ile insanları oyalamayın, kaynaksız haberler eklemeyin. vs. vs.

Lütfen..

Mustafa Ağaoğlu
23.01.2009, 18:17
Bence Ligtv 19.00 ana haber bültenine kadar kapalı kalsaydı iyi olurdu :)

fetvaci
23.01.2009, 18:19
wikipedia alanzinho nun trabzonsporda oldugunu yazmıs hatta garıptır fıyatını bıle yazmıs ne ıs anlamadım

mehsen61
23.01.2009, 18:20
Ya mahmut aksunun ne yapip edİp getİrmesİ lazim malİyet denİyor sen kafaya oynatacak oyuncu alirsan zaten reklamiyla getİreceĞİ puanlarla vb o maddİyat karŞilanir tbu transferde olmassa trabzon bİr zafer yelen vakasi yaŞamayi tİraj kaybederek Öder

mehsen61
23.01.2009, 18:21
ArkadaŞlar vİkİpedİa dan her İnsan gİrİp bİlgİlerİ deĞİŞtİrebİlİr

Travelair
23.01.2009, 18:23
norvecteki akrabamın son yazdıkları :

internette baksana son dakika haberi var mı norveç basınında bu transfer ile alakalı
laz senolll:
tmm
laz senolll:
bakarim
laz senolll:
gastede yaziyor norvec gastesinde
laz senolll:
bu alanzinhonun son antremani olabilir diye
laz senolll:
http://www.vg.no/sport/fotball/norsk/artikkel.php?artid=540207

Bu adreste Alanzinho sabah antremanında. Belki de son antremanı burada deniyor. Anlaşmanın hem kendisi hem ailesi hem de kulüp için iyi olduğunu olmazsa hayal kırıklığına uğrayacağını, ama şampiyonlar ligi için uğraşmaya devam edeceğini söylüyor.

"Tek düşündüğüm bu konu" diyen futbolcu için saat 15:00'de toplantı yapılacak. Türk tarafının çantadan yeni 40 milyon kronluk teklif çıkartması bekleniyor

Bundan neredeyse bir sene önce futbolcuyla kulüp arasında yaşanan son anlaşmazlıkta en sonunda yeni konratı kabul eden Alanzinho, şimdi yeni bir anlaşmazlık içinde

mizah
arkadaslar kimbilir belki olasi fenerbahce maglubiyetinden sonra tepkileri aza indirgemek ve elestirileri bastirabilmek icin bu transferin mac sonrasina saklanmasi dogaldir.kazansak bu transfer iyi bir doping olacak,kaybetsekte elestiriler bu transferin aciklanmasiyla en az boyutta olacak.

annttiigs

heheh abi tam bizim o tarafların işine döndü bu :)
2 adet vidyo da 3'nü görmek :)

Gökhan KAN
Alanzinho mutlaka alınmalı...Ağır defansları hallaç pamuğu gibi atar bu adam...Maçı her an değiştirebilecek birinede benziyor kesinlikle yararlı olur...

Volkan Albayrak
23.01.2009, 18:26
birisi norveçte lig bitti diyor birisi antremana çıktı diyor nasıl oluyor

Trk61
hic bir yerde dogru birsey yazmiyor ayrica aklimdan Zafer Yener cikimiyor onunda böyle beklemisdik... sonu ne olmusdu umarim simdik bosa beklemeyiz

Onur Civelek61
Alanzinho nun kim olduğunu ezberledik artık yok böyle adam yok şöyle adamı boşverin gelişme varsa yazın.

Erdogan
23.01.2009, 18:27
wikipedia alanzinho nun trabzonsporda oldugunu yazmıs hatta garıptır fıyatını bıle yazmıs ne ıs anlamadım

trabzonsporda oldugunu yazmamis, trabzonsporun teklif yaptigini dogrulamis

bordo61
23.01.2009, 18:31
Maça kadar bu başlık kapalı kalsın tüm enejimizi maça vermemiz lazım

amour_61
23.01.2009, 18:32
3 atak var kardeşim içinde iyi izle

erkankoc
23.01.2009, 18:33
arkadaslar yazilan ve yapilan aciklamalara gore bi kritik yaptim... mahmut aksu oraya gittigine gore onemli oranda anlasmislar..cunki kendisi burdayken tekrar gideceksem anlasmak icin giderim demisti..norvec kulubu trabzonsporu arayip gelin dedigine gore buyuk olcude anlasmislardir..zaten fiyat konusunda bi sorun yokmus... ..sadece vadede sorun varmis..bizzat baskanimiz soyledi..bence buyuk olasilikla bu olay bitmistir..alazinho da transfer olacaktir...hayirli olsun trabzonsporumuza..

jurietti
23.01.2009, 18:33
arkadaslar kimbilir belki olasi fenerbahce maglubiyetinden sonra tepkileri aza indirgemek ve elestirileri bastirabilmek icin bu transferin mac sonrasina saklanmasi dogaldir.kazansak bu transfer iyi bir doping olacak,kaybetsekte elestiriler bu transferin aciklanmasiyla en az boyutta olacak.

fener macı skoruna gore futbolcu transfer edecekse yonetım gozumden duser fener macından once bıtırmelı bu ısı

cınar#7
23.01.2009, 18:36
Aksu şu an uçakta,daha goruscek falan..anca yarına belli olur yani..

amour_61
23.01.2009, 18:37
işiniz gücünüz bu önce ne demek istediğimi anla sonra yaz

Ali Tunahan Güllü
23.01.2009, 18:37
arkadaslar yazilan ve yapilan aciklamalara gore bi kritik yaptim... mahmut aksu oraya gittigine gore onemli oranda anlasmislar..cunki kendisi burdayken tekrar gideceksem anlasmak icin giderim demisti..norvec kulubu trabzonsporu arayip gelin dedigine gore buyuk olcude anlasmislardir..zaten fiyat konusunda bi sorun yokmus... ..sadece vadede sorun varmis..bizzat baskanimiz soyledi..bence buyuk olasilikla bu olay bitmistir..alazinho da transfer olacaktir...hayirli olsun trabzonsporumuza..

keşke bu kadar kolay olsa ama ben inanıyorum alanzinhoyu alıcaz....

Muhammed KOÇ
23.01.2009, 18:38
bence transfer büyük bir olasılıkla sonuçlandı ama fener maçından sonra açıklayacaklar ne olduğunu..

Egemen Yılmaz
23.01.2009, 18:38
Biz burada ne kadar konuşsak da belli ki Fenerbahçe maçı bitene kadar Alanzinho konusunda "kesin" diyebileceğimiz bir gelişme olmayacak. Şu an biraz sabretmemiz gerekli sanırım.

Serdar A
23.01.2009, 18:39
Alanzinho geldi diyelim:) Alanzinhonun stili itibari ile bu Hüseyin Kaptanın 11 deki yerini sağlamlaştırır. Büyük ihtimal ile Umut'a yedek klubesi gözükecektir. Kolay diyebileceğimiz maçlarda ve risk almamız gereken ikinci yarılarda çift forvet oynayacağız diye düşünüyorum.
Tek korkum ise ne Alanzinho nede Yattaranın ters kanatlardan gelecek ortalarda ve paslarda ceza sahası içine deplase olup gol arayacak kimlikte olmamaları.Bunun en güzel örneği Serhat Akın'dı eski zamanlarda.Sağ kanat oynamasına rağmen 10 golün altına düşmeyen bir performansı vardı.
Yani kısaca ; Yattara ve Alanzinho ortayı Gökhan Ünalın ayağına yada kafasına oturttu oturttu yoksa yine zorlanırız gol konusunda:):)

Ben aksine sol tarafta iki kanat futbolcusu oynatır ve Yattara'yı yeniden sağ dışta bırakırsak Hüseyin'e olan bağımlılığın ortadan kalakacağını düşünüyorum .

Hüseyin orta sahanın önünde basan bir futbolcu değil . Defans dörtlüsü geride daha derli toplu oynamaya başlarsa üçüncü futbolcu tercihi Serkan , Ceyhun yada yabancıların durumuna göre Papy de olabilir .

Alanzinho "Yattara'ya nazaran" daha fazla forvet nitelikleri taşıyan bir futbolcu . Attığı gollerin çok önemli kısmı ya etkili dirppilingi ile başlar yada çok iyi pozisyon alıyor olabilmesinden sonuç üretir . Zaten o fizik özelliklerde bir futbolcunun başka türlü bu kadar skor üretebilmesi olanaksız .

Önemli bir ayrıntı daha var . Oyuncunun sürekli rakibi yıpratan bir temposu var . Buda benim Alanzinho açısından gördüğüm en büyük artıdır . Topu aldığında sürekli dripling arayan bir futbolcu . İşte bu Yattara'nın performansını ikiye katlayacak bir konu . Yarattığı en büyük dezavantajı ise müdafadaki sorumsuzluğu . Cale'yi geçen sezondan beri tanıyorum , bence bu iki futbolcu birbirlerinin açıklarını kapatacak şekilde oynatılabilir . Ancak kısa dönem içerisinde orta saha ortasını 2 futbolcuya düşürebilmek zor görünüyüor . Kanat futbolcularımız çğunluğu dönüşüme uygun isimler değil . Colman , Selçuk ve Ceyhun'da henüz kayda değer aşama kaydedemedi .

Onur Şeref
23.01.2009, 18:39
http://forum.bordomavi.net/uye/profilres/default.jpg (http://www.ajansspor.com/tribun/p.asp?pID=11581)
FORNEBU (VG Nett) Stabæk er ikke ukjent med å selge stort og dyrt til utlandet, men et salg av Alanzinho til tyrkiske Trabzonspor vil slette klubbrekorden fra 2002.
çevirisi;stabeak kulubü ortasahasının değişmez elemanını türk kulubü trabzonspora, 2002 yılındaki satışından sonra rekor bir ücretle sattı.

amour_61
23.01.2009, 18:43
burda asılsız haber verenler; transfer yatmışmış falan filan insanın sinirleriyle oynamayın ne bu yaaa yatmış ben haber aldım hadi yaa kuşlardan mı

ilhan
Kaynaksız haber eklemek yok arkadaşlar.

Kimsenin moralini bozmayın veyahut kimseyi kandırmayın. Eğer bir yakınınızdan haber aldıysanız sizde kalsın. Ama burada haber bekleyen kimseyi yanlış bilinçlendirmeyin.

Onur Şeref
Alanzinho Pazarlığı Sürüyor

Bugün Alanzinho pazarlığı için norveç'e giden Mahmut Aksu Norveçte saat 15.00de Stabaek kulübü yetkilileri ile biraraya geldi
Stabaek kulübü Spor direktörü Lars Bohinen'in genç takımla Meksika'da turnuvada bulunması nedeniyle görüşmeleri yetki verdiği Einar Schultz yürütüyor.
Alanzinho'nun Meneceri Marcelo di Almeida, Oslo'da stabaek kulüp idarecileri Trabzonsporlu temsilcilerle beraber. Alaninho'nun meneceri trabzonspor ile her konuda anlaştı. stabaek kulübü yetkililerine de Alanzinho'nun Trabzonspor'a gitmek istediğini bildirdi.
Alanzinho kulüp yetkililerinin yaza kadar beklemesi isteğine karşılık Trabzonspor'un teklifinin kendisi ve ailesi için çok iyi olduğunu Brezilyada bulunan ailesi ile görüştüğünü ve Türkiyeye gitmek istediğini bildirdi.
Stabaek kulübü ise Alanzinho'nun yerini kolaylıkla dolduramayacağı gerekcesi ile pazarlıkları sonuçlandırmıyor. Ayrıca ödeme şekli konusunda da anlaşma sağlanmış değil.
Bu transferde Trabzonspor'un önündeki en büyük engellerden biri de eski oyuncusu Norveçli Rune Lange.
1999-2000 sezonunda Trabzonspor'a tam 16 milyon marka mal olan, Mehmet Ali Yılmaz döneminde alacağı zamanında ödenmeyen, Özkan Sümer'in başkan olarak göreve gelişinin ardından gecikmiş alacakları bankaya yatırılan, ileriye dönük talepleri de yine hesabına bloke edilen Lange, Trabzon'dan kaçmış, durumu önce FİFA'ya taşımış ama sonuç alamamıştı.
Lange'nin yaptığı anlaşmada, “Alacakları en geç 45 gün içinde ödenir. Ödeme yapılmaması halinde futbolcu serbest kalır. Serbest kaldıktan sonra da geleceğe dönük tüm alacaklarını tahsil eder. Uyuşmazlık halinde Norveç Yerel Mahkemesi yetkilidir' maddeleri bulunuyordu. Lange'de bu durumda davayı Norveç Yerel Mahkemesine götürmesinden sonra da yeni bir süreç başlamıştı.

Lange, Norveç Yerel Mahkemesinde davayı kazanırken, Trabzonspor'da Türkiye'de karşı dava açmış, bunu kazanmıştı. Olay uzadıkça uzamıştı. Bordo-Mavili kulübün yönetiminin tam 8 yıldır süren Rune Langa davası bu defa Alanzinho transferinde karşısına çıktı
Tüm sorunlara rağmen futbolcunun Trabzonspor'u istemesi nedeniyle Mali sayman Mahmut Aksu' nun transferi her an sonuçlandırabileceği bildiriliyor.

Kaynak : www.spor61.net

erkankoc
23.01.2009, 18:44
ya kimden haber alicak..adam daha orda transfer yatti diyolar..bencede % 90 bu is oldu....arkadasim bi sey duyduysan kaynak soyliyceksin..yok turkiyeden haber aldim..ya almanyaya kuslarmi soyledi

Hüseyin İlkin
23.01.2009, 18:45
Farabi hocam , benim demin paylaştığım yazıda Alanzinho sol bekte oynayabiliyor zaman zaman yazıyordu . Sen onu bekte oynarken izledin mi ? Veyahut başkası izledi mi ?

Onur Şeref
23.01.2009, 18:45
Gitmek isteyen adamı zorla takımda tutamazsın talibi varken bencede olucak bu iş.

futbalski60
23.01.2009, 18:46
Alanzinho bu başlığa yabancı bir oyuncu değil önceki transfer dönemlerinde de bu oyuncuya değinmiştik.Yetenekli olmasının yanında disiplinli oluşu, işini profesyonelce yapması ve giderek kendini geliştirmesi bizim için büyük avantaj.Alanzinho'nun hedefleriyle Trabzonspor'un hedeflerinin uyuşması bu transferin nokta transfer olacağını gösteriyor.

Ali Tunahan Güllü
http://forum.bordomavi.net/uye/profilres/default.jpg (http://www.ajansspor.com/tribun/p.asp?pID=11581)
FORNEBU (VG Nett) Stabæk er ikke ukjent med å selge stort og dyrt til utlandet, men et salg av Alanzinho til tyrkiske Trabzonspor vil slette klubbrekorden fra 2002.
çevirisi;stabeak kulubü ortasahasının değişmez elemanını türk kulubü trabzonspora, 2002 yılındaki satışından sonra rekor bir ücretle sattı.

linkini atarmısın varsa???

Mustafa Ağaoğlu
15dk. sonra LigTv ana haber başlıyacak bakalım ordan bişe çıkar mı...

Onur Şeref
23.01.2009, 18:47
linkini atarmısın varsa???

http://www.vg.no/sport/fotball/norsk/artikkel.php?artid=540218

Ali Tunahan Güllü
23.01.2009, 18:48

teşekkürler...

SERDAR-61
23.01.2009, 18:48
bu lazinho has uşağa benziyor :alkış: bize gelmek istiyor HAYIRLISI...

Onur Şeref
23.01.2009, 18:50
teşekkürler...

rica ederim araştırmalarım sürüyor aynı link de aşşağıda stabaek in 2002 den beri satdığı topcuların fiyatları var.O fiyatlarla Alanzinho için konuşulan fiyat arasında dağlar kadar fark var buda transferin olma ihtimalini artdırıyor.

amour_61
23.01.2009, 18:50
Hva mener du?

http://interaktiv.vg.no/avst/grafikk/piltopp2.gifTror du Alanzinho forsvinner fra norsk fotball før sesongstart?

Nei, han blir.
Ja, han blir Trabzonspor-spiller
Ja, men til en annen klubb enn Trabzonspor

bu sitedeki ankette trabzonspora satılsın %61

Mustafa Ağaoğlu
23.01.2009, 18:51
Hva mener du?

http://interaktiv.vg.no/avst/grafikk/piltopp2.gifTror du Alanzinho forsvinner fra norsk fotball før sesongstart?

Nei, han blir.
Ja, han blir Trabzonspor-spiller
Ja, men til en annen klubb enn Trabzonspor

bu sitedeki ankette trabzonspora satılsın %61

Senin Fb maçına odaklanman gerekiyodu ne işin var burda :D

cem arin

ne gibi bir tepki vermeyi düsünüyoruz ki olasi bir yenilgide?
yönetimi istifaya mi cagiracagiz oyunculari kadrodisi mi birakacaklar ya da ersun yanali mi kovacagiz?
bu duydugum en sacma aciklama ve bugü+n burada bir kac kez dillendirildi sanki tkaimin huzuru yok ve yönetim de cok basarisiz calisiyormus gibi böyle bir aciklama ya da düsüncenin mantigini kavrayamiyorum ben...

Ali Tunahan Güllü
rica ederim araştırmalarım sürüyor aynı link de aşşağıda stabaek in 2002 den beri satdığı topcuların fiyatları var.O fiyatlarla Alanzinho için konuşulan fiyat arasında dağlar kadar fark var buda transferin olma ihtimalini artdırıyor.

linkideki diğer haberlerede baksana çevirebilicenmi daha ne diyo yani?

Ali Tunahan Güllü
23.01.2009, 18:52

arkadaşlar hemen başta bi video var o golü izleminizi tavsiye ederİm:D

amour_61
23.01.2009, 18:53
Senin Fb maçına odaklanman gerekiyodu ne işin var burda :D
merak desem üstelik iki konudada aktifim şuanda :D

Samet Berber
23.01.2009, 18:54
@farabi

Alanzinho gelirse 4-4-2 dizilişinde oynamayacağız büyük ihtimalle , çünkü orta sahadaki 4 lünün ortasındaki ikili (Colman&Selçuk) yetersiz olabilir .
Ben Ersun Hocamızın tek forvet , solda Alanzinho sağda Yattara ile oynayacağını düşünüyorum ama burda bence bir problem doğabilir .

Dünyada bu sistemi kullanan takımlara bakarsak orta sahasındaki 3'lünün üçüde oyunu iki yönlü oynayabilen oyunculardan kuruluyor nitekim bizde Hüseyin bunu yapabilecek kapasitede değil.
Aynı zamanda yine bu sistemi kullanan takımların kanat oyuncuları genellikle ters ayaklı ve golcü kimliğiyle öne çıkıyorlar bence Yattar'nın bu özellikleri yok Alanzinho'nun biraz daha golcü olduğunu söylemişsin .

Sence bu sistemle oynarsak beklenen başarı gelir mi ?

Cihan
23.01.2009, 18:56
saha içinde kaç yabancısı oluyor transfer gerçekleşirse hepsini oynatabilecek mi 11 de

Serdar A
23.01.2009, 18:56
Farabi hocam , benim demin paylaştığım yazıda Alanzinho sol bekte oynayabiliyor zaman zaman yazıyordu . Sen onu bekte oynarken izledin mi ? Veyahut başkası izledi mi ?

Bu konuda bir bilgim yok , fakat olabilir . Bizim takımda da Serkan sağ bek oynuyor . Kadro zaaflarını bir kenara bırakırsak dünyada kısa-süratli ve hücumcu bek kullanmayı seven pek çok hoca var . Bekler ve 3-5-2 kenar oyuncuları futbol piyasasında anormal değerlenmeye başladı . Bunun sebebi gerçek

Kişisel görüşüm , bekler her daim takımın en değerli oyuncuları arasında olması gerekir . Bu konuyla alakalı geçen sezon bir şeyler yazmıştım . Zira ortaya konan futbolun seviyesini artık birinci derecede bu bölgedeki kalite belirliyor . Bek hem bir stoper , hemortasahayı sıkıştıran direnci arttıran anahtar , hemde hücumda üretkenliği arttıran ve rakip ceza sahasına top gönderen hücumcu olmak zorunda .

Buradan bakarsak Alanzinho'nun ne kadar yeterli bi bek olabileceği konusunda bir kaç cevap çıkar .

Selman
23.01.2009, 19:01
Üzülerek yapıyoruz bu başlık kilitleme işlerini ama bazı arkdaşlarımız anlamamakta ısrar ediyor.Başlık bir süre daha kapalı kalacaktır.

"Mesajları sil ceza ver, bizim suçumuz ne" diyen arkadaşlarımız olacaktır ama çözüm o değil.Çözüm o olsa bile çok kişiye aynı uygulamayı yapmak zorunda kalırız.

İçi boş mesajları silmiyorum.Yukarıda duruyorlar.Herkes görsün alakasız mesajları neden kapattığımız anlaşılsın.

ilhan
23.01.2009, 19:21
Umarım başlığı kapatmak zorunda kalmayız.

Erdal DİLEK
23.01.2009, 19:23
ligtv haberlerinde ne var ne yok

Mehmet Zeki
23.01.2009, 19:24
ligtv haberlerinde ne var ne yok

Lig tv'de mac var.

Erdogan
23.01.2009, 19:24
birseyi merak ediyorum yusufu alsaydik alanzinzoyu yu alma cabalari olurmuydu. yani yusuf ile transfer kapanacakmiydi ?

Erdal DİLEK
23.01.2009, 19:25
Lig tv'de mac var.
mac 8 de değil mi. . .

Hüseyin İlkin
23.01.2009, 19:26
Farabi hocam cevap için teşekkürler .

Ntvspor 'da konu hakkında genel olarak aynı şeyleri söyledi .

Sosa 'yı Palermo almış .

Mahmut Aksu 'nun demecini dile getirdi .

Yeni bir gelişme yok yani ...

amour_61
23.01.2009, 19:28
birseyi merak ediyorum yusufu alsaydik alanzinzoyu yu alma cabalari olurmuydu. yani yusuf ile transfer kapanacakmiydi ?
bence devre arası için yanlızca yusuf alınıcaktı ama son anda beşiktaş'a transferi başkanı sinirlendirdi sanırım ve kaliteli bir oyuncu aramaya başladı ben şahsen Yusuf transferine sıcak bakmıyordum Beşiktaş klubunede teşekkür ederim

Ali Tunahan Güllü
23.01.2009, 19:28
neyse bende transfer başllığındaki son mesajımı yazıyorum inşallah alırız alanzinhoyu......

Vural Kuyumcu
23.01.2009, 19:31
son durum nedir bi haber varmi ????

bekir61
yarinini iple cekiyorum

Erdogan
bence devre arası için yanlızca yusuf alınıcaktı ama son anda beşiktaş'a transferi başkanı sinirlendirdi sanırım ve kaliteli bir oyuncu aramaya başladı ben şahsen Yusuf transferine sıcak bakmıyordum Beşiktaş klubunede teşekkür ederim

eger alanzihoyu kesin alirsak en büyük iyiligi bize besiktas yapmis olacak :)

Mehmet Zeki
23.01.2009, 19:32
takket nei til et bud på 30 millioner kroner fra den tyrkiske klubben Trabzonspor for Alazinho. diyorki stabæk 30 milyon kronluk trabzonsporun teklifine hayir dedi. Faktisk så god at den ville sikret meg og familien min livet ut, sier Alanzinho til TV 2 sport. alanzinhonun dedigi, cok guzel bi teklif, brezilyadaki aileminde hayatini garanti altina almis olurum . yani adam gelmek istiyor.. ama kulup o paradan memnun degilmis. ve 50 milyon krona birakacaklarmis. buda 10 trilyon turk parasi yapiyo. Norvecte n ii aksamlar herkeze. merak ettiginiz biseyi sorabilirisniz.
Norvecten bir Bursasporlu arkadas cevirmistir.

trapesus
23.01.2009, 19:35
takket nei til et bud på 30 millioner kroner fra den tyrkiske klubben Trabzonspor for Alazinho. diyorki stabæk 30 milyon kronluk trabzonsporun teklifine hayir dedi. Faktisk så god at den ville sikret meg og familien min livet ut, sier Alanzinho til TV 2 sport. alanzinhonun dedigi, cok guzel bi teklif, brezilyadaki aileminde hayatini garanti altina almis olurum . yani adam gelmek istiyor.. ama kulup o paradan memnun degilmis. ve 50 milyon krona birakacaklarmis. buda 10 trilyon turk parasi yapiyo. Norvecte n ii aksamlar herkeze. merak ettiginiz biseyi sorabilirisniz.

Çok eski bir haber ooo

adem73
23.01.2009, 19:36
Çok eski bir haber ooo
o be rahatladim

Mehmet Zeki
23.01.2009, 19:36
Çok eski bir haber ooo

Ben yeni sandim cunku yorumunu bugun eklemis.

amour_61
23.01.2009, 19:43
neyse önemli bir gelişme olmadığı sürece bende artık bu başlığa bir şey yazmıcam umarım hayırlısı olur

adem73
23.01.2009, 19:43
sutlari zayif deniyo ama videolarinda mermi gibi vuruyor.

Travelair
23.01.2009, 19:47
Acaba ortaları nasıl??

Erdogan
23.01.2009, 19:49
Acaba ortaları nasıl??

ortalari okadar iyi deyilmis direk gole gidiyor kendisi :)

futbalski60
23.01.2009, 19:53
ortalari okadar iyi deyilmis direk gole gidiyor kendisi :)
Alanzinho'dan kimse Poborsky gibi orta açmasını istemiyor.Soldan getirdiği toplarla takıma katkı sağlar.Çizgide de sürekli duran bir oyuncu değil zaten zaman zaman sağa geçer zaman zaman topu ortadan alır hücuma çıkar yani biraz serbest oynayan bir oyuncu.

Rasim YILMAZ
23.01.2009, 19:57
Ben aksine sol tarafta iki kanat futbolcusu oynatır ve Yattara'yı yeniden sağ dışta bırakırsak Hüseyin'e olan bağımlılığın ortadan kalakacağını düşünüyorum .

Hüseyin orta sahanın önünde basan bir futbolcu değil . Defans dörtlüsü geride daha derli toplu oynamaya başlarsa üçüncü futbolcu tercihi Serkan , Ceyhun yada yabancıların durumuna göre Papy de olabilir .

Alanzinho "Yattara'ya nazaran" daha fazla forvet nitelikleri taşıyan bir futbolcu . Attığı gollerin çok önemli kısmı ya etkili dirppilingi ile başlar yada çok iyi pozisyon alıyor olabilmesinden sonuç üretir . Zaten o fizik özelliklerde bir futbolcunun başka türlü bu kadar skor üretebilmesi olanaksız .

Önemli bir ayrıntı daha var . Oyuncunun sürekli rakibi yıpratan bir temposu var . Buda benim Alanzinho açısından gördüğüm en büyük artıdır . Topu aldığında sürekli dripling arayan bir futbolcu . İşte bu Yattara'nın performansını ikiye katlayacak bir konu . Yarattığı en büyük dezavantajı ise müdafadaki sorumsuzluğu . Cale'yi geçen sezondan beri tanıyorum , bence bu iki futbolcu birbirlerinin açıklarını kapatacak şekilde oynatılabilir . Ancak kısa dönem içerisinde orta saha ortasını 2 futbolcuya düşürebilmek zor görünüyüor . Kanat futbolcularımız çğunluğu dönüşüme uygun isimler değil . Colman , Selçuk ve Ceyhun'da henüz kayda değer aşama kaydedemedi .

Dediklerine katılıyorum:) Ama tam olarak değil Serdar:)

Neden Hüseyinin yerinin sağlamlaşacağını sende söylemeşsin zaten bu cümle ile "Yarattığı en büyük dezavantajı ise müdafadaki sorumsuzluğu" .
Benim düşüncem en azından ikinci yarı sezonda Alanzinho alınırsa şayet ne Ceyhun ne de Faty bizim kalenin bulunduğu yarımsahayı defansif olarak toparlayamaz.Yaratıcı bir oyuncu olan Alanzinho geldiğinde zaten kimse Hüseyinden dikine paslar beklemez:) Colman ve Selçuğu rahatlatması yeterlidir.

Alanzinho 'nun dripling ile başlayıp gol ile sonuçlanan veya egoistliği yüzünden takımını golden ettiği çok pozisyonunu gördüm. Fakat pozisyon alıp attığı gollere pek şahit olmadım. Zaten korkum olarak nitelendirdiğim de bu idi. Yani Yattara topu sağdan getirdiğinde Alanzinho soldan içeri girerek pozisyon alacak bir futbolcu değil...

Şahin_53
23.01.2009, 20:01
Hiç bir şekilde istanbul takımlarına teşekkür etmiyorum...
tasvip etmiyorum.

kemaLAZ61
23.01.2009, 20:02
Son durum ne arkadaslar?

Ustaalioğlu
23.01.2009, 20:02

bu adama bu kadar para vermez bizimkiler... o para verilecekse tekke alinsin...

sanatik
23.01.2009, 20:05

bende :--)

Alanzinho yu tanimadigim halde edindigim bilgilere göre bizim icin (yani baskasi almasinda güclenmesin ben aliyim mantigiyla degil) iyi bir transfer gibi gözüküyor özelliklede devre arasi icin. Hosuma gitmeyen yanlari izledigim videolardan yorumluyorum, topla cok oynamasi ve biraz kisa boylu olmasi. Artilar ise top hakimiyeti yüksek ve topu alip adam gecebiliyor böylece topu yandakine at sen birseyler yap kafasinda degilde kendisi bir seyler yapabilme istegine sahip gözüküyor.

Dogru dürüst orta yapma özelligi ne durumda ?

birde orta saha oyuncusu olarak oyun kuruculugunu soruyum bilenlere ?

trapesus
23.01.2009, 20:09

En son gelen haber de bu. bir arkadaş çevirsin, olumlu bir şey yazıyo çünkü. rekor transfer ücreti falan diyo.

Hasan61
23.01.2009, 20:15

En son gelen haber de bu. bir arkadaş çevirsin, olumlu bir şey yazıyo çünkü. rekor transfer ücreti falan diyo.
2002'de sattıkları oyuncudan snra en pahalı oyuncu olacakmış

trapesus
23.01.2009, 20:16
pardon en yeni haber bu alttaki sanırım. bi saat önce girilmiş. kötü bi şey gibi geldi bana.

http://www.nettavisen.no/sport/fotball/tippeligaen/article2514979.ece

sanatik
23.01.2009, 20:20
yeni teklifimiz 45 milyonmus google translation ile anladigim kadariyla.

Cihad Varlı
23.01.2009, 20:22

4.5 trilyon olabilir ..

Muhammed KOÇ
23.01.2009, 20:22
milyon derken nasıl milyon? dengeleri bozmayacağız derken ortada denge menge kalmayacak valla..

KUTADGU
23.01.2009, 20:24
milyon derken nasıl milyon? dengeleri bozmayacağız derken ortada denge menge kalmayacak valla..

Burada ki Milyon, Dolar ya da Euro olan Milyon değil.
Kron. Para birimi Kron.
Sakinleşelim.

sanatik
23.01.2009, 20:24
norvec parasi 45 milyon.

adem73
23.01.2009, 20:25
:(
pardon en yeni haber bu alttaki sanırım. bi saat önce girilmiş. kötü bi şey gibi geldi bana.

http://www.nettavisen.no/sport/fotball/tippeligaen/article2514979.ece
evet kötü haber 45 milyon kron istemisler en son galiba.bu transferden umudu keselim bence.45 vermez bizimkiler:(:(

Özer Öztekin
23.01.2009, 20:25
45 milyon Kron'muş yeni teklifimiz...Stabaek bu yeni teklifi değerlendiriyormuş. Zor bir kararmış onlar için. Aslında Alanzinho'yu satmayı, ya da en azından şimdi satmayı düşünmüyorlarmış. ama teklifin çok iyi olduğu da söyleniyor.

AyhanPe
23.01.2009, 20:26
4,7 milyon € bayagida cokmus..3.3 milyon € teklif etmistik

Onur Civelek61
Bi umut geldim imzalamıştır diye ama aynı haberler sabahtan beri biraz daha sabredicez anlaşılan.

Bekir
ya o 45 milyon kron ayrıca 45 de degil 35 dir o.. 8 9 trilyon falan vermişiz

Hasan61
4.5 trilyon olabilir ..
4,5 milyon euro(9Milyon TL) civarı önermişiz
1kron=0,23 TL

Muhammed KOÇ
23.01.2009, 20:28
Burada ki Milyon, Dolar ya da Euro olan Milyon değil.
Kron. Para birimi Kron.
Sakinleşelim.
biz sakiniz,yönetimimze güveniyoruz .. ama bu kadar paralı bir transfer ne kadar doğru tartışılır.. sonuçta 2. marselinho vakası olması önemli bir ihtimal olarak duruyor..

adem73
23.01.2009, 20:29
4,5 milyon euro(9Milyon TL) civarı önermişiz
1kron=0,23 TL
korkunc para vazcaysalar bari :mad:külüp batacak yav bizimkileri hirs basti illa alacagiz diye

AyhanPe
23.01.2009, 20:30
biz sakiniz,yönetimimze güveniyoruz .. ama bu kadar paralı bir transfer ne kadar doğru tartışılır.. sonuçta 2. marselinho vakası olması önemli bir ihtimal olarak duruyor..

marcelinho nun bonservisi sanirim 3 milyon € dan daha düsüktü. Nerdeyse 4,7 milyon € oldukca fazla oldu.

Mustafa Ayazoğlu
23.01.2009, 20:31
korkunc para vazcaysalar bari :mad:külüp batacak yav bizimkileri hirs basti illa alacagiz diye

ne batıo anlamış değilim gemi mi taka mı bu TRABZONSPOR bu..

sanatik
23.01.2009, 20:32
ya o 45 milyon kron ayrıca 45 de degil 35 dir o.. 8 9 trilyon falan vermişiz

bir önce eklenen linkdeki haberdede 40 milyon kron teklif beklendigi yaziyordu o acidan tekilifin 45 olma ihtimali niye olmasin. Trabzonolog üyemizin son yazisindaki tercümeyi bende anlayabildim online tercümede.

trapesus
23.01.2009, 20:32
arkadaşlar ilginç gelişme....

I understand Alanzinho well. He comes from the poor conditions and with more money could provide for themselves and their future in the overcast. It is a big loss for Stabæk and especially American football, but that is football. It is cynical of all parties. Just look at how tough tactics Bohinen run in negotiations with the players. That's it, and it should also understand the fans, even though they often are too subjetive to say something sensible.
It is only to wish Alanzinho luck in Turkey. There, he'll need

Norveç haberinin altındaki yorumları çevirdim ingilizceye. Elimizden Alanzinho'ya Türkiyede başarılar dilemekten başka bir şey gelmiyor demiş.

adem73
23.01.2009, 20:33
marcelinho nun bonservisi sanirim 3 milyon € dan daha düsüktü. Nerdeyse 4,7 milyon € oldukca fazla oldu.
risk alinirda bu kadar risk cok korkunc rakam.:mad:

sanatik
23.01.2009, 20:35
Haydi Trabzon haydi Trabzon haydi - tam zamani tam zamani simdi :----)

Emre7
23.01.2009, 20:36
Akçaabat doğumlu futbolcu Ali Bayraktar (24), Akçaabat Sebatspor'da futbola başladı. Gaziantepspor, Eskişehirspor, Hacettepespor ve Denizlispor formasını giyen Bayraktar, satın alma opsiyonu Kocaelispor kulübünde olmak kaydıyla kiralık olarak 6 aylık sözleşmeye imza attı.

futbalski60
23.01.2009, 20:36
risk alinirda bu kadar risk cok korkunc rakam.:mad:
Korkunç bir rakam değil Anadolu kulübü değiliz yeterince gelirimiz var kendimizi küçük görmeyelim ayrıca şampiyonluk için bu risklere girmemiz gerekir.Ayrıca Alanzinho'dan kar yapacağızdır emin ol.

Ali Tunahan Güllü
23.01.2009, 20:37
:(
evet kötü haber 45 milyon kron istemisler en son galiba.bu transferden umudu keselim bence.45 vermez bizimkiler:(:(

onlarmı istemiş bizmi 45 milyon kron teklif etmişiz?

kurtcebe
45,000,000.00 NOK

=

5,017,774.24 EUR

Norway Kroner Euro 1 NOK = 0.111506 EUR 1 EUR = 8.96812 NOK

Bu fiyata bu adamı alacağımızı sanmam, Fatih tekke ve özeri alır bu para
bence gazeteciler atıp tutuyo, 3,5 milyon euro dan fazla vermezler

adem73
Haydi Trabzon haydi Trabzon haydi - tam zamani tam zamani simdi :----)
zamani degil hemen görüsmeler rafa kaldirilmali.mahmut aksu hemen türkiye ye dönmelidir.

Emre7
23.01.2009, 20:38
Korkunç bir rakam değil Anadolu kulübü değiliz yeterince gelirimiz var kendimizi küçük görmeyelim ayrıca şampiyonluk için bu risklere girmemiz gerekir.Ayrıca Alanzinho'dan kar yapacağızdır emin ol.

ne şampiyonluğu yaa bu sene bu takım şampiyon OLAMAZ...
biz ne kadar istersek isteyelim bizi şampiyon yapmazlar.
farkı 9 a çıkarmadıkları gibi
şampiyon olmayı şansa bırakamaz onun için saçma sapan transfer yapamayız...

AyhanPe
23.01.2009, 20:39

sene basinda 25 milyon € ile yeniden bir takim kuruldu..iki tane tr liginden vasat adama 5 milyon € verilecegine bi tane düzgün adam alinmak üzere.

okg_53
23.01.2009, 20:39
1 norveç kronu 0.23 ytl dir.
45 milyon norveç kronuda 10.3 milyon ytl dir.
yani 5 milyon avro önermişiz.

Bu paraya vermezlerse Alanzinho'yu.
2 sene sonra 1 miyon avro ya satarlar.

adem73
23.01.2009, 20:40
onlarmı istemiş bizmi 45 milyon kron teklif etmişiz?
biz teklif etmisiz :mad:

Cihan
sen gökhan ünala 5 milyon vermişsin görüyoruz fazla diyoruz oynamıyor filan deniyor ama adam atıyor attırıyor şampiyonlu istiyorsan 2 senen var 1 i geçiyor şansa filan şampiyon olma ihtimalinde var ... gelecek seneyide düşünerek alıyorsan bu futbolcuyu parayada kıyacaksın gökten inmedi ya topç izlenmiştir heralde.. youtube transferi diye bir şey olmaz zaten büyük kulüpsen basıcaksın parayı .. en azından iyisini alıcaksın bjk gibi 3 katını verdiğin futbolcu ertesi hafta sakat çıkmayacak..

sanatik
25 yasinda formda bizim ihtiyacimiz olan iki yildir norvecde yilin orta saha oyuncusu secilen futbolcu bize gelecek devre arasi hernekadar fiyati yüksek olsada tam zamani olmayacakmi ?

Ofansiv gücümüzün ne durumda oldugunu henüz farketmediniz galiba.

orhan52
23.01.2009, 20:42
yönetim açıklama yapana kadar sağdan soldan şişirme rakamlarla canımızı sıkmayalım.allah herkese sabırlar versin

Mustafa Ayazoğlu
23.01.2009, 20:43
Alanzinho transferi toplam 6.5 Milyon euroya mal oluyor.

3.5 yıllık imza söz konusu, normal bir trasfer abartmayalım lütfen.

Bu parayı carlos ve alex bir yılda alıyor.

Hekimoğlu
Ben olsam bu futbolcuya 5 milyon euro vermem gider Brezilyalı Alex'i alırım Alex Meschini idi sanırım tam adı.

Onur Şeref
Ben bu adam gelince şampiyon olacağımıza inanıyorum.Şampiyonluk gelirlerininde bu adam için ödeyeceğimizden fazla olcağıda malum. o yüzden ben bu adamın alınması taraftarıyım.alınacağına da eminim.

Ali Tunahan Güllü
25 yasinda formda bizim ihtiyacimiz olan iki yildir norvecde yilin orta saha oyuncusu secilen futbolcu bize gelecek devre arasi hernekadar fiyati yüksek olsada tam zamani olmayacakmi ?

Ofansiv gücümüzün ne durumda oldugunu henüz farketmediniz galiba.

bencede alınması lazım zaten ara transfer zorsa ucuza adam alınmaz ama son yazdığına katılmıyorum bu takım buraya kadar bu kadar gol atttı buda ofansif gücünün pekde küçümsenmemesi anlamına gelir...

trapesus
Galatasaray'ın 250 milyon dolar borcu vardı. Bak şimdi stad yapıyo adamlar. Burası Türkiye, burda kulüp batmaz arkadaşlar, korkmayın.

Murat GENEL
23.01.2009, 20:44
Galatasaray'ın 250 milyon dolar borcu vardı. Bak şimdi stad yapıyo adamlar. Burası Türkiye, burda kulüp batmaz arkadaşlar, korkmayın.

hele Trabzonspor hiç batmaz..

mustafa08
beyler... yönetime güvenelim. Rakam yüksek olabilir ama bir bildikleri vardir. Bu transferden sonra belki sezon sonu en fazla 2 tane oyuncu alinacak. Basari istiyorsan biraz riske gireceksin.. Ben Yönetime güveniyorum

Özer Öztekin
Bir köşe yazarı Alanzinho için 'güle güle\ teşekkür' yazısı yazmış... Güzel bir yazı. Tamamını çevirmeye üşendim...Ama güzel bir yazı...
http://translate.google.com/translate?sourceid=navclient&hl=en-GB&u=http%3a%2f%2fwww%2etv2sporten%2eno%2ffotball%2ft ippeligaen%2farticle2525021%2eece

M.Kılıç50
23.01.2009, 20:45

valla katilmamak mümkün degil.. Hele Hele bizim Tontis baskan hic mi hic batmaz... HES´lerimizi, Sponsorlarimizi unutmayalaim arkadaslar ;)