PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008-2009 l Ara Transfer Dönemi

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Terzioğlu
30.11.2008, 15:40
Ne Bremenin, nede Berlinin bir forvete ihtiyaci var. O yüzden bu haberlere hic bir zaman inanmadim.

Aklima takilan baska bir sey var. Biz simdi Fatih Tekke'yi dört milyona transfer edersek, maclarin yarisini Rusyada oldugu gibi sakat gecirirse ne olacak? Yada eski formunu tutamazsa? Fatih 32 yasina gelmis, eski hirsi var mi Fatih'in? Ya Fatih yedek oturursa? Fatih gibi birisi yedek otururmu?
Pantelic büyüh ihtimalle Berlinden ayrilacak. Onun yerine Fatih Tekke ideal olurdu onlar icin. Yani bence Berlin'e gitme ihtimali hicte uzak degil.

ts_tuncay_ts
30.11.2008, 15:52
Kaptan geri dönmeli artık....

epinefrin
30.11.2008, 16:05
Arkadaşlar Merhaba;
Herkes kendince güzel yorumlar yapmış ve hakikaten hislerini dökmüşler.
Ancak birkaç hatırlatma yapmak istiyorum. Fatih TEKKE ezeli rakiplerimiz arasında menejerler vasıtası ile
sürekli gidip gelmiş ancak bir yolu bulunup el sıkışamamıştır. Lütfen arşivlere dönüp biraz inceleme yapın!
Trabzonspor takımı olarak vefasız bir kulüp değiliz. Eğer bütçe varsa ve alınacak bir golcü aranıyorsa tabiki
ilk hedef Fatih TEKKE olmalı. Burda herkese sormak istediğim bir soru var?
Madem yaşlı bir futbolcu bizi kurtaracak ki bunun adının kim olduğu önemli değil...
Neden bizde Fenerbahçe ya da diğer kulupler gibi sıradışı transferler yapmıyoruz?
Sezon başında bir Figo ismi çıktı! Destek veren kimse de olmadı. Ben acizane bir Trabzonspor aşığı olarak,
Bizde en az Fener kadar güçlü, Galatasaray kadar iddialı ve Beşiktaş kadar yırtıcı olduğumuzu düşünüyorum.
Ve ara transferde Trabzonspor'un kadrosuna bir efsan isim getirmesini ve bunun adının da Figo olmasını istiyorum.
Yorumlar takdirinize kalmış. Herkesin yorumu için şimdiden ağzına ve yüreğine sağlık diyorum.

Saygılarımla.

Travelair
30.11.2008, 16:40
Madem kiralık da oluyor satın alma opsiyonlu olarak Ukrayna liginden az kullanılan 2 oyuncudan birini kiralayabiliriz:

Marcelo Moreno
Maksim Shatskikh

Veya Arjantin'den Juan Sebastian Veron...

Murat Erdem
30.11.2008, 16:45
Madem kiralık da oluyor satın alma opsiyonlu olarak Ukrayna liginden az kullanılan 2 oyuncudan birini kiralayabiliriz:

Marcelo Moreno
Maksim Shatskikh

travelair istedikten sonra o kadar çok alternatif varki!
ama bizim yönetimler bir türlü gereken vizyonu gösteremediler daha önce...
azda olsa bu yönetim ve hocada o cesareti görüyorum; bakalım az kaldı önümüzdeki günler ne gösterecek.....

mashal61
30.11.2008, 16:46
Bence Fatih'in yerine Mehmet Yıldız alınırsa daha faydalı olur. Aynı paraya alınabilir bence ve yaşı Fatihden daha genç
:eek::eek::eek::eek::eek:

.

Serdar A
30.11.2008, 16:53
Mehmet Yıldız'ı Trabzonspor'a hangi niteliği ile yakıştırıyorsunuz ? Aşağı yukarı gelişimi tamamlanmış futbol olarak bu seviyenin daha üzerine çıkamayacağı az çok netleşti .

Trabzonspor'un forvet bölgesinde eksiği yalnızca "sırtı dönük oynayan ve rakiple boğuşan " bir futbolcu değil . Kaldıki hava topu alamayan bir futbolcu ancak Anadolu kulüplerinde sırtı dönük oynayabilir .

Eğer bir santrafor alınacaksa mutlak suretle ceza sahasına gelen toplara etkili biçimde pozisyon alabilen ve kafa vurabilecek yetenekte olmalı .

Yoksa yerden , hızlı oynayacak forvetimizde var , iyi pozisyon alabilen bitiriciliği yüksek forvetimizde . Eksiklerimiz belli , iyi tahlil etmek gerek .

Ayhan Çolak
30.11.2008, 17:02
Mehmet Yıldız'ı Trabzonspor'a hangi niteliği ile yakıştırıyorsunuz ? Aşağı yukarı gelişimi tamamlanmış futbol olarak bu seviyenin daha üzerine çıkamayacağı az çok netleşti .

Trabzonspor'un forvet bölgesinde eksiği yalnızca "sırtı dönük oynayan ve rakiple boğuşan " bir futbolcu değil . Kaldıki hava topu alamayan bir futbolcu ancak Anadolu kulüplerinde sırtı dönük oynayabilir .

Eğer bir santrafor alınacaksa mutlak suretle ceza sahasına gelen toplara etkili biçimde pozisyon alabilen ve kafa vurabilecek yetenekte olmalı .

Yoksa yerden , hızlı oynayacak forvetimizde var , iyi pozisyon alabilen bitiriciliği yüksek forvetimizde . Eksiklerimiz belli , iyi tahlil etmek gerek .
devre arası boyle bır forvet bulunabilirmi? oldukça pahalı olmaz mı?

Mehmet Fatih Yavuz
30.11.2008, 17:13
Bence Fatih'in yerine Mehmet Yıldız alınırsa daha faydalı olur. Aynı paraya alınabilir bence ve yaşı Fatihden daha genç

M.yıldız fatihin ancak sağ ayağı eder.

Aynı para ederse zaten futbol izlemeyi bırakalım.

Havadan yerden her türlü gol atabilen, adam eksiltip, geri gelip asist yapabilen, uzaktan isabetli şut atabilen bir forvetle m. yıldız arasında bi ölçüm yapmak futbola hakarettir.

Serdar A
30.11.2008, 17:16
devre arası boyle bır forvet bulunabilirmi? oldukça pahalı olmaz mı?

Ayhan abi , istersen burada Mehmet Yıldız'ın maliyetine yakın ya da daha düşük 10'a yakın futbolcu yazarım . Yabancı kontenjanımız açık .

Aslında Isaac bile iyi bir antreman programı ile bir yılda o seviyeye çıkabilir . Yani sende bir spor hocasısın . Bunları benden daha iyi bilirsin .

Bu arada Isaac'ın yaşı aslında 21 olmadığını idda eden kimi arkadaşlara bir şey söylemek isterim ; Isaac 17 yaşında Obi Mikel ile Manchester United antremanlarına çımış bir futbolcudur . Şu kadarını söyliyeyim Man U. antreman sahasına tüm testleri tamamlanmayan bir futbolcuyu asla çıkartmazlar .

ÖmerFarukYılmaz
30.11.2008, 17:20
Kennedy Bakircioglu;)

Bu adamda çok ısrarcıyım....Hücum gücümüzü çok daha yukarı çıkaracağına eminim...Bizde çok iş yapar..

Emirhan Makul
30.11.2008, 17:23

Havadan yerden her türlü gol atabilen, adam eksiltip, geri gelip asist yapabilen, uzaktan isabetli şut atabilen bir forvetle m. yıldız arasında bi ölçüm yapmak futbola hakarettir.

Birde insan olan İnsan yani bildiğimiz insan Fatih tekke insan.
Hani şu mehmet yıldızın olmadığı.

Murat Erdem
30.11.2008, 17:39
farabi bu günki alanyaspor-bucaspor maçında
bucaspor yedek ağırlıklı bir kadro ile maça çıktı zaten formalite maçına çıktılar 10 puan farkla lider gelmişlerdi
mehmet battal'ı izleyemedik sıkıcı birazda anlamsızca gergin maç oldu 2-0 alanyaspor kazandı karşılıklı 2 kırmızı kart sonrası
taraftar arsında küfürleşmelerde oldu bende çıkışta bekleyipte bucasporlular ile konuşma planımı iptal ettim.
ama bizim alanyasporun g.menajerliğini yapan mevlüthan çavuşoğlu ile konuştum biraz ;scout konusunda o da iyidir m.battal için vasat bir sezon geçiriyor yorumu yaptı.bu sezon 3 golle oynuyor grubu rahat biçimde forse eden bir takımın forveti olarak bende kısır bir sezon geçirdiğini düşünüyorum.
ama seninde dediğin gibi bu işler birazda hava meselesi
bucaspor'un onu onca teklife rağmen satmayarak motivasyon olarak zorlandığı sonucunada varabiliriz.

Emirhan Makul
30.11.2008, 17:40
Topuz Haberini Ensonhaber.com adlı site de geçti Medya Trabzondan yalanlama bekliyor sanırım !

http://www.ensonhaber.com/images/news/144731.jpg (http://www.ensonhaber.com/Spor/167425/trabzon-topuzu-kapti.html)

Tekke
30.11.2008, 17:44
Sezon başında 23 futbolcuyu renklerine bağlayarak kadrosunu yenileyen Trabzonspor, ara transfer döneminde de Kayserispor'un kaptanı Mehmet Topuz'a imza attırmayı planlıyor. Bu transfer için Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak'ı devreye sokan ve sezon başında yine Kayserispor'dan Gökhan Ünal'ı transfer eden bordo-mavili yönetim, aynı Gökhan gibi Mehmet Topuz'un bonservisi için de 6 milyon euroyu gözden çıkardı. Trabzonspor'un bu ısrarlı tutumu sonrasında düşünmek için süre isteyen Kayserispor yönetimi ile bordo-mavililerin önümüzdeki günlerde masaya oturması bekleniyor.

Bu haber doğru olsa, ve bir alabilsek bu keratayı, zaten dikkat ediyorum, bu sene Kayseride HİÇ oynamıyor, yeni heyecan lazım, bizi şampiyon yapacak kadar artıları fazla bir adam.

Ayhan Çolak
30.11.2008, 17:47
Ayhan abi , istersen burada Mehmet Yıldız'ın maliyetine yakın ya da daha düşük 10'a yakın futbolcu yazarım . Yabancı kontenjanımız açık .

Aslında Isaac bile iyi bir antreman programı ile bir yılda o seviyeye çıkabilir . Yani sende bir spor hocasısın . Bunları benden daha iyi bilirsin .

Bu arada Isaac'ın yaşı aslında 21 olmadığını idda eden kimi arkadaşlara bir şey söylemek isterim ; Isaac 17 yaşında Obi Mikel ile Manchester United antremanlarına çımış bir futbolcudur . Şu kadarını söyliyeyim Man U. antreman sahasına tüm testleri tamamlanmayan bir futbolcuyu asla çıkartmazlar .
teşekkür ederim.
mehmet yıldız kesinlikle benim kriterlerimde ts nin yararlanacağı futbolcu değildir.
maliyetini bilemiyorum ama ne olursa olsun devre arası tam bir isabet sağlamak sözkonusu değildir.
karadenizspor dan ismail, paf tan goksu ile takviye yapılabilir.
alınırsa da orta saha ya iki isim( ofansif ağırlıklı) alınabilir.
isaac promise nin değerli bir futbolcu olduguna inanıyorum,geliştirilmeli diye düşünüyorum, yani çabukluk sporcularda aranılan en önemli özelliklerden biridir. bu kendisinde var,bu sporcumuz biraz taktik ağırlıklı sağlam bir egzersiz programı ile kendine gelebilir. tabi bunu ersun hocamın da yaptığını biliyorum.elindeki süper lig in tecrübeli iki ismini kullanmak ve yattara yı kazanmak adına kendisine az süre veriliyor, yanlış mı dogru mu bilemiyorum.

Salih Yazıcı
30.11.2008, 17:53
arkadaşlar cevat kol yazıdğı bu habere bu kadar çok inanmak ne kadar doğru bilmiyorum

Engin Türkyılmaz
30.11.2008, 17:56
ya abıcım tamm topuz da lazım ama mehmet topuz bızım solkanat sıkıntımızı cozmez oncelıkle bır sola ıhtıyacımız var bız topuza 6 mılyon versek sol kanata kımı koyacağız sağ kanat serkan(tayfun) ve yattrayla tıkır tıkr ıslıo gollere bakrsaanız ya sağdan gelmiş yada ortadan oncelık sol kanat olarak dusunelım colman ve selcuk az cok oyun kurucu gorevını karsılıyor bn oncelıkle sol kanat dıyorum aynı zamnada brüs ün gelceği kesın buda bızım oyun kurcumuza merhem olabılrı ancak özer hurmacıda trabzonspor a bır heves var bnce yonetım brüs u ve ozerı getrıecek ve ara transfer donemını bıtırecek yapılacak en fazla lüks fatıh tekke olamalıdr mehmet topuza 6 mılyon euro verceklerını hıc sanmıyor ve gereksız buluyoru m .

-- anTiStAnBul--

Emirhan Makul
30.11.2008, 17:58
Sol Açık Topuz Sol beg cale bence ikisi birbirini tamamlayabilir.

Engin Türkyılmaz
30.11.2008, 18:01
Sol Açık Topuz Sol beg cale bence ikisi birbirini tamamlayabilir.

PEKI colmanı ne yapmayı dusunuoyrsun bu snn dedığın oyun sıstemınde ya tek forvete duseceksın yada colamn ve selcuktan bırsını huseyının yerıne lıberoya cekeceksın ersun hocanın vaz gecemyeceğı ıkı futbolcudur huseyın ve umut neden bnde bılmıyorum ama bana topuz transferı cok luks ve suana paralel gereksız gelıyor

Emirhan Makul
30.11.2008, 18:05
PEKI colmanı ne yapmayı dusunuoyrsun bu snn dedığın oyun sıstemınde ya tek forvete duseceksın yada colamn ve selcuktan bırsını huseyının yerıne lıberoya cekeceksın ersun hocanın vaz gecemyeceğı ıkı futbolcudur huseyın ve umut neden bnde bılmıyorum ama bana topuz transferı cok luks ve suana paralel gereksız gelıyor

Sylva
Serkan song egemen cale
yattara colman selçuk topuz
gökhan tekke

İşte bu kadar kolay bu iş hüseyini umutu yedeğe çekersin iş biter.

AYYILDIZ
30.11.2008, 18:09
Mehmet Topuz keşke alınsa ama zor yani 6-7 milyon euro vereceklerini zannetmiyorum onun yerine Brezilya'dan daha uygun ama aynı kalitede oyuncu alabilirler.

gerenimo
30.11.2008, 18:09
farabi, izlediğin kadarıyla oyun kurgumuz ve planlarımız nelerdir ve maç içinde planlarımızın ne kadarını başarabildiğimizi, neleri başaramadığımız hakkında görüşlerini merak ediyorum. tabi bu eksiklikleri kimle ve nasıl g,derebiliriz. fikirlerini merak ediyorum..

Engin Türkyılmaz
30.11.2008, 18:10
Sylva
Serkan song egemen cale
yattara colman selçuk topuz
gökhan tekke

İşte bu kadar kolay bu iş hüseyini umutu yedeğe çekersin iş biter.

tammda turkcell superlıgın 3 sezondur enceok top kapan futbolcuları arasıda huseyın saka maka huseyıne okdar yuklenıyoruz da huseyınsız trabzonunmuzun yapabılceğını sanmıyorum colman la selcuk defans onunde top kapma olayını gercekestrebılrse kadro super olur hatta avruparda kuparyı zorlar ama topuzla tekkenın malıyetı 10 milyon euroya yakın olur 6 mılyon topuz dıyolar 4 de fatıh tekkke desek malıyet acısında braz fazla olur ancak bu trabsferler 7 deıl 10 yapar ama yonetımın ara transferde bu mıkatarı gozden cıkarcağını sanmıyorum .

sametaydin
30.11.2008, 18:24
Ya bu mehmet topuzun mevkisi nedir? Tam olarak hangi mevkide oynuyor ki bizim sol açıkta başarılı olacagını düşünüyorsunuz?

okg_53
30.11.2008, 18:28
Ya bu mehmet topuzun mevkisi nedir? Tam olarak hangi mevkide oynuyor ki bizim sol açıkta başarılı olacagını düşünüyorsunuz?
M.Topuz un gerçek mevkisi Ortasahanın sağ kenarıdır.Ancak Orta sahanın ortasında da oynayabiliyor. Solda veya forvet arkasında oynayamaz.

erik
30.11.2008, 18:38
Topuzu almayız.ÖÇÜnkü ekonomik kriz bizim takımı çok etkiledi.(Bizzat başkanın sözü doların bu kadar yükseleceğini bilseydik ya bu kadar transfer yapmazdık,ya da Karadenizsporu kurmazdık).Bu kadar sıkıntıdan sonra 5-6 milyon euro veripte futbolcu almayız.Bence Bruls ve bir tane daha yedek oynayabilecek oyuncu alırız.Karadeniz Playofa kalırsada Bugra ve Fatihi oraya göndeririz.

metinbay61
30.11.2008, 18:43

:alkış:

şu mehmet yıldızı hala takımda görmek isyenler oluyoya anlayamıyorum...

gudoz81
30.11.2008, 18:47
benim bi teklifim olacak naçizane diyarbakır da bizim kiraladığımız ufuk bayraktar diye genç bi oyuncu var sol açık oynayan 3/5 sene evvel f.bahçe paf maçında izlemiş ve batılmıştım harika bi top tekniği var ve d. bakırdada çok iyi maçlar çıkardı.10 numara giyiyor. ya geri çağıralım yada daha dikkatli takip edelim bence hepinizin hatırlayacağı bi oyuncu ş. güneş zamanın da a takımda bi süre oynamıştı. dikkate değer bi çocuk kaybolmaz ama kapabilirler.

hüseyin1975
30.11.2008, 18:56
Barisi IBB'ye kiraliyalim ve karsiliginda Ibrahim Akini alalim bence.

memorinho
30.11.2008, 18:57
Gökhan'ın transferinde pekişen iyi ilişkiler ve bakan Faruk Özak'ın devreye girmesi sonucu el sıkışıldı, iş imzaya kaldı

Topuz tamam

Gökhan'ın transferinde pekişen iyi ilişkiler ve bakan Faruk Özak'ın devreye girmesi sonucu el sıkışıldı, iş imzaya kaldı.

Adı transfer gündeminden hiç düşmeyen Kayserisporlu Mehmet Topuz için dev bir adım atan Trabzonspor, mutlu sona çok yaklaştı... Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak'ın da devreye girmesi ile bir kez daha sarıkırmızılı yönetimin kapısını çalan bordo- mavililer, Gökhan'ın transferinde pekişen iyi ilişkileri de kullanarak söz kesti... Kayseri-Trabzon maçı sonrası biraraya gelen taraflar, ara transferde işi resmiyete dökme konusunda el sıkıştı...

Altı milyon euro
Mehmet'i alıp yıllarca onunla yan yana oynayan Gökhan'ı aktif hale getirmeyi hedefleyen bordo-mavililer, milyon euro bonservis bedeli önerdi. Gökhan'ın transferinde parasını pürüzsüz tahsil eden sarı-kırmızılıların onay vermesi üzerine mutabakata varıldı. Böylece; Mehmet'i İstanbul ekiplerine satmama kararı alan Kayseri, en önemli yıldızını şampiyonluk kovalayan bir Anadolu kulübüne vermiş oldu.
Cevat KOL

Kaynak : FOTOMAÇ

bu haberi ilk okuduğumda heyecanlandım ve inanmak istedim ama en alltaki fotomaç yazısını görünce yıkıldım..

Mehmet_Mercanlı
30.11.2008, 18:58
m.yıldız ile FATİH tekke mi kıyaslandı yoksa benmı yanlış anladım ???

burda futboldan anlayan kişer var sanıyordum...

Tahsin Armutcu
30.11.2008, 19:22
Barisi IBB'ye kiraliyalim ve karsiliginda Ibrahim Akini alalim bence.

hacettepeye verıp ıbrahım sahını alsak nasıl olur?

hüseyin1975
30.11.2008, 19:23
hacettepeye verıp ıbrahım sahını alsak nasıl olur?

Ibrahim Sahin forvet degilmiydi?

Bence sol kanat daha önemli ve I. Akin isimizi cok iyi görür.

Mustafa Önder
30.11.2008, 19:24
Barış kiralık olarak bank asyaya çıkarsa Karadenizspora verilmeli.

Erdinç, Hasan, Jabiyi devre arasında kesinlikle satmalıyız yada takas yoluyla kullanmalıyız aksi takdir de elimize zarardan başka bişey geçmez.

irfanb
30.11.2008, 19:29
Tekke icin degil 4.5 , 6 milyon Euro`yu bile feda ederdim.Zira Gökhan-Umut ikilisiyle bu lig bitmez.Ve onlara verilen paradan daha fazlasini hakediyor.Teknigiyle,firsatciligiyla, gol vuruslarindaki becerisiyle...
Cale`nin önüne Engin Baytar`i da aldikmi bence ikinci yari firtina gibi eseriz.

Erdem Koltuk
30.11.2008, 20:14
bu haberi ilk okuduğumda heyecanlandım ve inanmak istedim ama en alltaki fotomaç yazısını görünce yıkıldım..

kardeşim gülmekten öldüm yorumuna süperdi:):):) ama bence doğru bir haber.maçta faruk özakı görünce bir şeyler hissetmiştim bu konuda.

Magic61
30.11.2008, 20:21
Trabzonspor faty papy yi almis 93 dogumlu inter star bujumbura takimindan. transfermarkt.de de yaziyor(menajerler ile calisan bi site oldugundan güvenilir), ve bunun üzerine bi haber okumustum, burkino nun a milli takiminda oynuyormus,aurelio dan daha iyimis :D

Mahmut Baran
30.11.2008, 20:31

Marcelo Moreno
Maksim Shatskikh

moreno en az 10 milyon :(

Koray
30.11.2008, 20:31
Eğer Mehmet Topuz'u transfer edersek sadece '' transfer '' yapmış olmayacağız,Gökhan transferindeki gibi istanbullular kıskançlık krizine girer...
Gökhan'a ileveten Giray,Egemen ve Selçuk'ta var tabiki...

Emre Emiroğlu
30.11.2008, 20:36
Başarı ve şampiyonluk için Fatihi isteyebilmenize inanamıyorum

Ne oluyorda fatihi isteyen zihniyet mehmet yıldızı isyeyemiyor anlayabilmiş değilim..

Benim gözümde Mehmet Yıldız Fatih Tekkeden daha sorunsuz ve olabilirliği dahaa ihtimalli bir oyuncu.. Fatihmi Mehmet yıldızmı deseniz mehmet yıldız derim.. Bu fikrim kesinlikle kaliteyle alakalı değil

Cem Akyüz
30.11.2008, 20:40
bu Mehmet Topuz haberi doğru mu acaba doğruysa harika bir haber..Ama bir sol kanat ve forvette alırsak tadından yenmez

Erkut Ay
30.11.2008, 20:41
mehmet demirkol nerden alıyorki bu duyumları yada atıyormu mehmet yıldız veya fatih tekke düşünülüyor dedi ....

Mustafa Hazıroğlu
30.11.2008, 20:43
O zaman Lisanslı ürünLerden alabildiğimiz kadar alalım.Ts yazıp 6761'e gönderelim :D Mehmet Topuz'u aLaLım

Travelair
30.11.2008, 20:53
moreno en az 10 milyon :(

Kalinic'in yerine Moreno'yu tercih ettiler. Aşağı yukarı o fiyataydı. Ondan önce adı çok duyulmamışken burda telafuz etmiştim ama çok çabuk yükseldi, çok iyi bir oyuncu. Transferinden sonra 16-17 lig maçı yapmışlar ama sadece 8 maçında forma giymiş o maçlarda da ortalama 45 dakika oynamış. Lucescu tercihini başka forvetlerden kullanıyor sanıyorum, önemli forvetleri var. 6 forvet. Satın alalım demiyorum ama pekala oynatamadığı oyuncusunu sezon sonuna kadar kiralayabilir Lucescu

Tahsin Armutcu
30.11.2008, 20:57
Başarı ve şampiyonluk için Fatihi isteyebilmenize inanamıyorum

Ne oluyorda fatihi isteyen zihniyet mehmet yıldızı isyeyemiyor anlayabilmiş değilim..

Benim gözümde Mehmet Yıldız Fatih Tekkeden daha sorunsuz ve olabilirliği dahaa ihtimalli bir oyuncu.. Fatihmi Mehmet yıldızmı deseniz mehmet yıldız derim.. Bu fikrim kesinlikle kaliteyle alakalı değil

sevgılı arkadasım su bızım gecen senemızı heba eden macın kahramanlarından degıl mı mehmet yıldız? trabzondakı macda da seyırcıyı tahrık etmeye calısan yıne mehmet yıldız degıl mıydı? bence bu sebepler mehmet yıldızın ıstenılmemesıne gayet yeter ama tabıı kı herkesın kısısel tercıhı saygı duyuyorum

Mahmut Baran
30.11.2008, 21:02
Kalinic'in yerine Moreno'yu tercih ettiler. Aşağı yukarı o fiyataydı. Ondan önce adı çok duyulmamışken burda telafuz etmiştim ama çok çabuk yükseldi, çok iyi bir oyuncu. Transferinden sonra 16-17 lig maçı yapmışlar ama sadece 8 maçında forma giymiş o maçlarda da ortalama 45 dakika oynamış. Lucescu tercihini başka forvetlerden kullanıyor sanıyorum, önemli forvetleri var. 6 forvet. Satın alalım demiyorum ama pekala oynatamadığı oyuncusunu sezon sonuna kadar kiralayabilir Lucescu

eğer o şartlarda ise yönetimin bonservisiyle beraber almasını isterim 2-3 yıla kadar fırlayacak fiyatı

Ali Tunahan Güllü
30.11.2008, 21:08
mehmet topuz la ilgili haberler doğru olabilir ama yarın cevat kolun olduğu kadırga tvde bir program var onda büyük ihtimalle söz eder....

My
30.11.2008, 21:21
Açıkçası sükseli transferler felan yerine bir tane olsun ama çok kaliteli olsun diyorum. Ben önümüzdeki sezona, olmadı daha sonraki sezona hazırlıyorum kendimi :) Bir Sylva bile farkettirdi kendini. Pas yapabilen, ayağında top tutabilen, preste geriye dönmeyecek, adam eksiltecek, dikine oynayacak, orta yapabilecek yani top oynayabilecek çok sağlam bir sol açığa ya da orta sahaya bile razıyım. Yeterki kaliteli olsun, takımı bir üst seviyeye çıkarsın.

Mustafa Ağaoğlu
30.11.2008, 21:25
Ayağında top tutacak bi forvet,ve sol açık(o zaten Allah'ın emri) lazım.Cale demişki ; Biz maçlarda çok yoruluyoruz çünkü forvetlerimiz ayağında top tutamıyor,saklayamıyor.Çok YoruluyoruZ !

tsukru61
30.11.2008, 21:29
Ekonomik krizin her kesimi vurduğu bu zamanda transferlerden bahsetmek bana biraz hayalcilik gibi geliyor. Belki eldeki oyuncuların satılmasına karşılık transfer olabilir. Başka türlü transfer yapılacağını sanmıyorum.

efulim67
30.11.2008, 21:31
:alkış:

şu mehmet yıldızı hala takımda görmek isyenler oluyoya anlayamıyorum...

Alın O şerefsizi Bizim takımda iş görür.

maydin
30.11.2008, 21:32
bu takıma f. akyeli aldıktan sonra herkez gelir gider.

İdris Toksoy
30.11.2008, 21:33
bu takıma f. akyeli aldıktan sonra herkez gelir gider.

f.akyel hakkını verdi ama...

Laz_61
30.11.2008, 21:33
6 milyon euroya Mehmet Topuzdan 3 tane alirsin avrupadan...

Süleyman Eruyar
30.11.2008, 21:34
bu krizde herkes kampanya yapıyor, yok öyle..

kuru sabitlesinler, yapsınlar kampanya: 1 euro: 1.50 ytl,

o zaman mehmet topuz düşünülebilir...

Mustafa Calik
30.11.2008, 21:54
F.Tekke mi M.Yıldız mı?
30 Kasım 2008 / 21:42

Trabzonspor için hangisi daha yararlı olur. Fatih Tekke mi, Mehmet Yıldız mı.

Pazar akşamı TRT1'de yayınlanan “Stadyum” programında Trabzonspor için gerekli olan santrafor tipi konuşuldu.
Türk milli takımının ve Galatasaray'ın eski santraforu, Stadyum programı yeni yorumcusu Hakan Şükür, Trabzonspor'un mevcut forvet oyuncularının özelliklerinin bir birine çok benzemesinin bir dezavantaj olduğu fikrini tekrarladı.
Ara transferde Trabzonspor ile isimleri anılan Fatih Tekke ve Mehmet Yıldız ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan Şükür yaptığı yorumunda, Trabzonspor'un adam eksiltecek , sırtı kaleye dönükken topa sahip olup , aldığı topla kaleye dönecek hızlı bir santrafora gerek olduğunu ifade ederek “Trabzonspor'a Mehmet Yıldız'da olabilir ama Fatih Tekke mükemmel olur ve bu kadroya müthiş güç katar” ifadelerini kullandı.
Fatih Tekke'nin Trabzonspor'un şu an ki kadrosuna çok büyük bir güç katacağını ifade eden Şükür “Fatih Tekke forvet arkası oynayarak ta kaleye dönük aldığı topları forvetin önüne hızlı bir şekilde bırakabileceği gibi, hava toplarında ki büyük yeteneğinin de Trabzonspor'da ki en büyük eksikliklerden birini gidereceğini de söyledi.

Kaynak: http://www.haber61.net/images/news_source/10.jpg

Terzioğlu
30.11.2008, 21:55
Fatih Tekke ile Mehmet Yildizin karsilastirilmasi gercekten cok komik bir olay. Bana göre Mehmet Yildiz Umut'tan iyi bir forvet degildir.

Cafer Bulur
30.11.2008, 22:01
Fatih Tekke ile Mehmet Yildizin karsilastirilmasi gercekten cok komik bir olay. Bana göre Mehmet Yildiz Umut'tan iyi bir forvet degildir.
Bana göre mehmet yildiz umut tan daha iyi bir forvettir.
Özellikle topu tutma,saklama konusunda umut mehmet yildizin eline su dökemez.
Imkanimiz var ise mehmet yildiz alinmalidir.Kendisi rakiplerine karsi cirkeflik yapar ama bize gelince durum degisecektir.

Erdal
30.11.2008, 22:04
Sol açık arıyoruz. Yurt dışından gelecek büyük ihtimal...Diğer spekülasyonlar Yattara ya endeksli...

Mehmet Ç.
30.11.2008, 22:05
Fatih tekke ve mehmet topuz bizim bu sezonu sampiyon bitirmemize yeter. sonra smapiyonlar ligine de direk katiliris o sorun da kalkar, o bahaneyle iyi oyuncular getire biliriz

aka5
30.11.2008, 22:08
kanat için lucas biglia ve ljunbergi isteriz!!!!!

Mustafa Hazıroğlu
Fatih tekke ve mehmet topuz bizim bu sezonu sampiyon bitirmemize yeter. sonra smapiyonlar ligine de direk katiliris o sorun da kalkar, o bahaneyle iyi oyuncular getire biliriz
Peki bu ikisi kaça maL oLur tahminen ?

Cafer Bulur
Sol açık arıyoruz. Yurt dışından gelecek büyük ihtimal...Diğer spekülasyonlar Yattara ya endeksli...
Yattara nin devre arasi gitme ihtimali var mi?
Bence 11 milyon olmasa da 5-6 milyonluk tekliflerde dahi yattara birakilmali.Tabii ki bu sekilde vurdumduymaz olmaya devam ederse.

Mustafa Calik

kimden aldin bu haberi ? :)

aka5
30.11.2008, 22:11
saga pires sola ljunberg veya lucas bigliada olabilir bide pablo aimar kesın sampıyonuz!!pires ljunberg bide aimara mac bası anallascan cok fazla paray mal olmaz hem yıldız hem tecrube off be keske alsak

Erdal
30.11.2008, 22:15
kimden aldin bu haberi ? :)

Uydurdum...La havle....

Cafer, Yattara'nın artık her zaman gitme ihtimali var. Hani mesnevideki kuyruğunu kaybeden yılan ile oğlunu kaybeden baba hikayesine döndü o iş...

AYYILDIZ

Brezilya'dan gelecektir o sol kanat diye tahmin ediyorum.

Terzioğlu
Bana göre mehmet yildiz umut tan daha iyi bir forvettir.
Özellikle topu tutma,saklama konusunda umut mehmet yildizin eline su dökemez.
Imkanimiz var ise mehmet yildiz alinmalidir.Kendisi rakiplerine karsi cirkeflik yapar ama bize gelince durum degisecektir.
Topu daha iyi saklamasi belki bizim aradigimiz özelliklerde bir forvet oldugunu gösterir fakat Umut'tan iyi oldugunu göstermez. Istatistikler hersey degildir fakat bazende cok sey anlatir.

Umut Bulut:
2005-2006 = Toplam 19 gol
2006-2007 = Toplam 20 gol
2007-2008 = Toplam 17 gol

Mehmet Yildiz:
2005-2006 = Toplam 15 gol
2006-2007 = Toplam 10 gol
2007-2008 = Toplam 14 gol

Yani baktigimizda Mehmet Yildiz'in istatistikleri Umut'tan iyi degil hatta daha kötü. Sivasspor'un bu futbolcu icin en az 3 Milyon € isteyecegini düsünürsek bu paraya deger mi büyük bir soru isareti. Birde aklima cirkefligini getirince bu transfere karsi cikmayi tercih ediyorum :)

Mehmet Yildiz'i karsilastiracaksak Umut ile karsilastiralim Fatih Tekke ile degil.

Cafer Bulur
30.11.2008, 22:16
saga pires sola ljunberg veya lucas bigliada olabilir bide pablo aimar kesın sampıyonuz!!pires ljunberg bide aimara mac bası anallascan cok fazla paray mal olmaz hem yıldız hem tecrube off be keske alsak
Bahsettigin oyuncular bizim icin bir hayaldir,hatta olmamalidir.
Aimar ve ljungber ununu elemis oyuncular,bize faydali olamazlar.
Biglia nin maliyetinin bizi asacagini düsünüyorum.

serkanholep
30.11.2008, 22:21
Fatih TEKKE kiralanıp Mehmet TOPUZ alınabilir

Ama TOpUZ a 6 fazla en fazla 5 verilir

Cafer Bulur
30.11.2008, 22:21
Topu daha iyi saklamasi belki bizim aradigimiz özelliklerde bir forvet oldugunu gösterir fakat Umut'tan iyi oldugunu göstermez. Istatistikler hersey degildir fakat bazende cok sey anlatir.

Umut Bulut:
2005-2006 = Toplam 19 gol
2006-2007 = Toplam 20 gol
2007-2008 = Toplam 17 gol

Mehmet Yildiz:
2005-2006 = Toplam 15 gol
2006-2007 = Toplam 10 gol
2007-2008 = Toplam 14 gol

Yani baktigimizda Mehmet Yildiz'in istatistikleri Umut'tan iyi degil hatta daha kötü. Sivasspor'un bu futbolcu icin en az 3 Milyon € isteyecegini düsünürsek bu paraya deger mi büyük bir soru isareti. Birde aklima cirkefligini getirince bu transfere karsi cikmayi tercih ediyorum :)

Mehmet Yildiz'i karsilastiracaksak Umut ile karsilastiralim Fatih Tekke ile degil.
Istatistiklerin gercekleri yansittigini düsünmüyorum.
Umut ve mehmet yildizin golcü özelliklerini dahi karsilastirdigimda mehmet yildiz daha agir basiyor.
Ayrica asit özellikleri bakimindan mehmet yildiz daha yararli bir forvet tipidir.
Cirkefligine gelince,bize geldikten sonra rakiplerimize cirkeflik yapacak.Yani bir sorun degildir bu.
Fatih tekkeyi elbette tercih ederim ama olmazsa mehmet yildiz da iyi olur.

uğurts
30.11.2008, 22:22
Peki bu ikisi kaça maL oLur tahminen ?
bence buraya kadar gelınmış şampıyonluğu olmadığı 2.liği bile duşunuyorsa bu parayı vermelı sen bu 2 oyuncuyu aldın mı her maçıon full ceker formaların satar ve bi kampanya ıle parasını cıkarırsın tamam ronaldınyo ıstemıyoruz ama bunların altında bır futbolcuda boşuna alınmış olur bı boka yaramaz...

aka5
30.11.2008, 22:24
Bahsettigin oyuncular bizim icin bir hayaldir,hatta olmamalidir.
Aimar ve ljungber ununu elemis oyuncular,bize faydali olamazlar.
Biglia nin maliyetinin bizi asacagini düsünüyorum.

tamam ama bize ole adam lazım mesela bak defansa song cuk dıe oturdu . ortayada ole tecrubelı yaslı pas yapmayı bılen oyunu okuyan adam lazım aimar ljunberg gıbı bak nasıl oynuyo takım. gerekırse alcan bıglıayı o adamın pazarı bıtmez geelcek vadedıyo sımdı alırsın 2 3 sene sonra kac mıslıne satarsın

Arif Timurcioğlu
30.11.2008, 22:27
Fatih tekkeyi alırsak 10 numaraya ihtiyaç kalmaz forvet arkası gibi oynar takımıda uçurur.

Laz_61
30.11.2008, 22:33
ister ftaih Tekke ister Mehmet Topuz..bu takima bir sol acik lazim..en önemli bosluk.

Murat Acar
30.11.2008, 22:57
Artık yönetimde şampiyon olmayı gözüne kestirdiyse bu işin dönüşü olmamalı bence Mehmet Topuz ve Fatih TEKKE bu takımı bu sene bu ligde şampiyon yapabilecek yetenekte oyuncular..Zaten şampiyon olursakta direk şampiyonlar ligine kalacağımızdan harcanan para otomatık orlak çıkmış olacak bence sadri başkan bunları görüyor ve ona göre kararlarını verıyordur şimdiden kimi alacağını bile belirlemiştir.

alper*
30.11.2008, 23:00
mehmet topuzu alırsak mehmet topuzu transfer etmiş oluruz.
ama sol açık alırsak hem sol açık hem yattarayı transfer etmiş oluruz.

Serdar A
30.11.2008, 23:01
Mehmet Yıldız rakibi tahrik ederek oynayan bir futbolcu . Futbol içinde çirkin bir yüzüde var . Bu sebepten bir çok takım taraftarıda Mehmet'i sevmez. Bu anormal bir durum değil , sonuçta bunu iyi kullanabilen ve sinirlerine hakim bir futbolcu rakibi oyundan düşürebilir . Bizim Tolunay'da biraz öyleydi mesela , ya da Cengiz . Kimi zaman kadro içinde böyle oyuncularada ihtiyaç duyulur . Mehmet'i bu yönden eleştirmek istemiyorum .

Benim kaygım doğrudan Mehmet Yıldız'ın kapasitesi ile alakalıdır . Şu an 27 yaşında olan Mehmet Yıldız fizik ve kondisyon olarak kariyerinin zirve noktasındadır . Yani ulaşacağı maksimum düzey budur .

Bu futbolcu 21-22 yaşında olsaydı ileride hava topuna yükselmeyide öğrenir ve vuruşlarını ilerletir , tekniğinide geliştirir , ceza sahası dışından topa vurmasınıda öğrenir diyebilirdik . 27 yaşında olan ve bonservis maliyeti tahmini olarak 4 milyon euronun üzerinde olacak bir futbolcuya yatırım yapmak ne kadar akıllıca olur ? Hangi niteliklere sahip olursa akıllıca olur ?

Mehmet Yıldız'ı çok komik bir şekilde Luca Toni ile Amr Zaki ile hatta Drogba 'ya benzediğini idda edenler var . Peki bu iddanın temel dayanağı nedir ; Hava toplarında bütün defansı parçalaması mı , ceza sahası önünden ve yaydan müthiş şutlar çıkarması mı yoksa top tekniğini fiziği kadar ön plana çıkarabilmesi mi ?

Umut yetenekleri sınırlı bir futbolcu diyoruz . Pekala , yerine önerdiğimiz futbolcu ne kadar fark yaratmalı ki 3-4 milyon euroluk bir transfer yatırımı kulübün uzun vadeli planlarında hanesine kar olarak yazılsın ?

alierhan
30.11.2008, 23:08
bence forvete gerek yok. oyun kurucuda kaliteli biri alınamıyorsa bu işi sene sonuna bırakılmalı. biz çok iyi bir sol açık aldığımız takdirde colmanıda daha önde oynatıp oyun kurucu ihtiyacını biraz olsun gidermiş oluruz. ama sol kanat çok iyi birisi olmalı. ayrıca yattara yerine isac oynamalı diye düşünüyorum. dün yenen goldede bariz hatası vardı. açıkçası artık yattara yarardan çok zarar yazıyor. mümkünse 5 milyon üstü veren ilk takıma satılmalı.

ertuuu
30.11.2008, 23:11
mehmet topuzu alırsak mehmet topuzu transfer etmiş oluruz.
ama sol açık alırsak hem sol açık hem yattarayı transfer etmiş oluruz.

yattara nın bundan sonra bu takımda eskisi gibi oynayacağını sanmıyorum...

abbas
30.11.2008, 23:11
Mehmet Topuz a 4milyon euro dan fazla verilmez. Ben Mehmet Topuz u alıcağımızı hiç sanmıyorum. Mehmet Yıldız konusu nerden çıktı anlamıyorum. Fatih Tekke beni alın diye beklerken Mehmet Yıldız ın konuşulması bile ayıptır. Ben açıkçası sadece Fatih Tekke nin gelmesine bile razıyım...

asilhamsi
30.11.2008, 23:18
fatih tekke,ibrahim akın,gökhan emreciksin transferlerinin yeterli olacağını düşünüyorum.yattara ve umut satılarak veya takasta kullanılarak kaynak oluşturulabilir.Ayrıca bruls ve ismail takıma çağırılmalı...

Ergin,buğra,ferhat,fatih,abdülaziz karadenizspora verilmeli böylece bekleyerek değil oynayarak kendilerini geliştirirler..Bizde onlara bu kadar haksız eleştiri yapmayız....

------------------------tony-----------------------
serkan-------song-------egemen---------cale
gökhan emreciksin-----selçuk--------colman-------ibrahim akın
------------fatih sultan tekke-----------------------------
-----------------gökhan ünal-----------------------------

onur
tayfun
giray
hüseyin
ceyhun
isac
bruls

bence bu klübede yeterli olur...

Adil ÖZGÜR
30.11.2008, 23:19
Artık yönetimde şampiyon olmayı gözüne kestirdiyse bu işin dönüşü olmamalı bence Mehmet Topuz ve Fatih TEKKE bu takımı bu sene bu ligde şampiyon yapabilecek yetenekte oyuncular..Zaten şampiyon olursakta direk şampiyonlar ligine kalacağımızdan harcanan para otomatık orlak çıkmış olacak bence sadri başkan bunları görüyor ve ona göre kararlarını verıyordur şimdiden kimi alacağını bile belirlemiştir.

Acar 08 merhaba; Maçtan önce statda Başkanımız bir kişiyle yanlız oturuyordu, onu o şekilde yanlız görünce başkanımız ne yapıyor, ne arıyor burada diye içimden geçti, aklıma ilk gelen duygu motive etmek için, moral vermek için, ikincisi mutlaka kendi gözleri ile antreman yapan Kayserili futbolcular hakkında bilgi alıyor diye geçti. Başkanımızdan devre arası birkaç tane iyi transfer bekliyorum.

Anıl Caner
30.11.2008, 23:20
fatih tekke bu takıma gelmeyecek. artık alışın şuna ona göre yazın yahu. sıktı artık.

Adem Köse
30.11.2008, 23:24
Eğer ilk devreyi lider kapatırsak bu fırsatı değerlendirmemiz gerek, ilk devreyi lider kapamak demek sezon sonuna kadar zirvede olmak demektir. Eksiklikler muhakkak giderilecektir, fakat bunu artık sezon sonuna bırakmak yanlış olur, devre arasında eksikliklerin giderilmesi gerek.

Eğer mümkünse yabancı alındığı takdirde uyruğu Arjantinli olsun.Bir takımda aynı ırktan oyuncuların olması hep avantaj olmuştur.Genelde başarıyı yakalayan takımlarda da bu durum görülmüştür.

Adil ÖZGÜR
30.11.2008, 23:27
Orta sahaya iyi bir 10 numara alınmalı, beşinden rakipler koşsun, hiç yerinde durmasın,
Devre arası gelince, 10 numara gelecek dertler bitecek diyelim gözüm arkada kalmasın,
Sahanın ortası sağlama alınınca, süratli futbol oynanacak, B.Orhan gibi bir de sol açık,
Gol atacak tecrubeli yetenek, kim olabilir bilmem amma, gelince rakibin kalesi kendine açık.
Kalecimiz panter mübarek, emsali varsa da azdır bu ligde,
Korkumuz olurmu? Serkan,Song,Egemen, Cale geride,
Orta sahaya en az bir kişi, iki kişi olursa mübarek ekmek kadayıfı,
Sağdan orta, soldan sorti, ortadan döverek alınacak 96 nın hayıfı.
Yattara üşendiriyor artık, kanatı kırık serçe olmuş mübarek, bunu kendi görmeli,
Herzaman övülmezki koşmazsa sahada (!) Egemen yanaşarak kulağına söylemeli,
Gökhan ÜNAL kavaldan dem vuruyor, Trabzon'da Rize Çayı içilir bu nasıl zihniyet,
Umut BULUT kendini kaybetmiş, penaltıda direkte patlıyor, hani nerde meziyet,
İki yigit çıktı meydana, tamburacı osman çalsın tamburayı, oynatsın Cangaleyi,
Egemen çok hıslı, yaka tutulur, paca sıyrılır, ayarladıktan sonra çalıyor kemenceyi,
Bir elense, bir depar, adamın hışırı çıktı, dili dışarda kaldı, birde kulaktan tutma,
Hakem çalmasın düdüğü, çalarsa fena olur, yoruldun arkadaş bari kafayı atma,

Orhan_Gazi
30.11.2008, 23:34
ALLAHIm cok istiyorum m.tpouzu vallaha hayatimda en cok sevicegim transferleden biri olur:)
insallah insallah

Sen_Teksin_61
30.11.2008, 23:37
Fatih tekkeyi alırsak 10 numaraya ihtiyaç kalmaz forvet arkası gibi oynar takımıda uçurur.

Size nispeten katılıyorum. En azından acil olarak 10 numara ihtiyacımız kalmaz. Fatih Tekke'nin yanında bir de İbrahim Akın transferi gerçekleşirse bence muhteşem olur. Şampiyonluk yolunda oldukça sağlam ve daha iddialı bir takım meydana getirilmiş olur...

abbas
30.11.2008, 23:41
fatih tekke bu takıma gelmeyecek. artık alışın şuna ona göre yazın yahu. sıktı artık.

Pardon sebep nedir?

mehmetdoğan
30.11.2008, 23:45
tabiki fatihin gelmesi müthiş olur ama zannetmiyorum büyük ihtimalle almanyaya gidecek

Mr.No
30.11.2008, 23:49
Sadri Bey, dolar kuru sezon basindaki gibi degil diye bir cümle kurmus sanirim. Anlayacaginiz transfer isi zor. Hele hele öyle 4 milyonluk 6 milyonluk adamlar imkansiz.

Adil ÖZGÜR
30.11.2008, 23:52
Kimse beklemesin, giden gider, kaçan balık iri olur, Fatih artık geri gelmez,
Zamanında değerini bileceksin, sevgilinin kıymeti kaybetmeden bilinmez,
Bunca yıl özenle bekle şampiyonluğu, Trabzonda herkes birşey karalar,
Nice insanlar gitti, değerli olanı almak lazım, bunun için Özkan hocayı ararlar,

Serhat
30.11.2008, 23:59
Sadri Bey, dolar kuru sezon basindaki gibi degil diye bir cümle kurmus sanirim. Anlayacaginiz transfer isi zor. Hele hele öyle 4 milyonluk 6 milyonluk adamlar imkansiz.

Ne malum Transferde bize öyle ucuk fiyat söylememeleri icin paramiz yok ayagi yapmasida Sadri baskanin politikasi olamazmi? ;)

Fatih Sultan Tekkeyle , Mehmet Yıldızın aynı kefeye koyulması tek kelimeyle katliamdır! Mehmet fatihin Sacının bir teli kadar ne tecrübeli nede Yürekten oynayabilir Trabzonsporda...

Mehmet TOPUZ Haberinin dogruluk payı olabilir bence... eğer bu iki isim yani Fatih'le Mehmet Topuz gelirse ki bu büyük bi yankı uyandırır ve artık Şampiyonlugun hayalini bi köseye atabilirz... ŞAMPİYONUZ rahatlıkla diyebiliriz .. (Bence) :rolleyes:

Mr.No
01.12.2008, 00:04
Valla kardesim bu isler ayaga bakmaz. Paran varsa alirsin. Yoksa cikar dersin oyuncularimiza sonuna kadar güveniyoruz.

Bir ikinci hususta ben Fatih Tekke'nin Almanya ya gidebilecegini sanmiyorum. Almanlar, o yasta olan tanimadiklari bi adama o kadar para vermezler. Ha ucuza kapatirlar o ayri...

Erdal
01.12.2008, 00:08
Şampiyonluk ya da başarı dediğimiz şey salt "transfer" le mümkün olsaydı şu an biz lider olmazdık. Sivas iki senedir zirvede olmazdı. Dolayısıyla kimi alırsak alalım her transfer bir risktir. Futbol matematik değildir. İyi ki de değildir. Bütün gazetelerin bize forvet aradığı bir ortamda Umut tan son vuruşlarda başarı bekliyoruz. Forvetlerimizin vuruş problemi olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca asıl sıkıntımızıın orta saha ve kanatlarda olduğunu düşünüyorum. Kayseri maçında attığımız gol de girdiğimiz pozisyonlarda orta sahadan forvetlere şişirilen toplarla...

TayfunTs61
01.12.2008, 00:08
Lulinha (Luiz Marcelo Morais dos Reis)
18 yasinda
brezilyali müthis bi oyuncu gelecegin ronaldinhosu bunu almamiz lazim brezilyanin corinthias külübünde oynuyor oyun kurucusu

http://img.pleax.com/01/1186393010_Lulinha.jpg

Arif Timurcioğlu
01.12.2008, 00:09
Size nispeten katılıyorum. En azından acil olarak 10 numara ihtiyacımız kalmaz. Fatih Tekke'nin yanında bir de İbrahim Akın transferi gerçekleşirse bence muhteşem olur. Şampiyonluk yolunda oldukça sağlam ve daha iddialı bir takım meydana getirilmiş olur... Birde mehmet topuzu aldıkmı sağ açıkta yattaranın keyfindende kurtuluruz etkilide oluruz tadından yenmez. Bekleyip görecez bu süreci inş. hayırlı geçer. Fatih tekke konusundada ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyorum.

Onur Civelek61
01.12.2008, 00:11
Sol kanat oyuncusu şart bence.Solda oynayabilen değil sol kanat.Hızlı iyi orta yapabilen.Forvete güvenmek istiyorum ama Umut kanser etti bizi.Yinede destekliyorum forvetlerimizi.Seri gollere başlıyacaklar inşallah.

Arif Timurcioğlu
01.12.2008, 00:12
Lulinha (Luiz Marcelo Morais dos Reis)
18 yasinda
brezilyali müthis bi oyuncu gelecegin ronaldinhosu bunu almamiz lazim brezilyanin corinthias külübünde oynuyor oyun kurucusu

http://img.pleax.com/01/1186393010_Lulinha.jpg Dediğin gibi bir oyuncuysa seneye real veya barca kapar, bize yedirmezler.

TayfunTs61
01.12.2008, 00:14
Kerlon - (Kerlon Moura Souza)
Brezilyali Oyun kurucu
20 yasinda
italyan chievo verona takiminda oyniyor
Lulinha icin bir alternatif

http://img.dailymail.co.uk/i/pix/2007/10_02/Brazillian1110_468x361.jpg

serkanholep
01.12.2008, 00:15
arkadaşlar iyi süper oyuncuları bize yedirmezler

biz aurelio gibi bulup yetiştirmeliyiz

stepanov gibi küçük ülke takımlarının genç takımlarına oyuncularına bakmalıyız

arsenal de togolu kamerunlu nijerli vs vs ülkelerden oyuncular var

kendini göstermiş oyuncuyu alamayız yani

Murat Cömert
01.12.2008, 00:18
Kerlon - Lulınha gercek hayatta tanımam etmem ne kadar bize faydalı olurlar bılemem..Arkadaş ızlemış begenmıs paylasmıs emegıne saglık..Ama Bu futbolcuların football manager oyununda yıldız adayı olarak pıyasaya cıkması ve her seferınde yıldız olan ısımler..Bilemiyorum inşallah oyundakı kadar kalıtelıdırler..

Serhat
01.12.2008, 00:19
Lulinha icin Gecen yıl Arthur Zico : Ona Bakınca Kendimi görüyorum demişti... Değeri geçen yıl 7 milyon € idi yanılmıyorsam... Brezilya U19 Milli takımında oynuyordu sanırım şimdi ne halde bilgim yok ... Ama bildiğim tek sey Maliyeti yüksek ...

Adem Köse
01.12.2008, 00:21
Bence ara transferde alınması gereken adam Özer Hurmacı şuanda ligimizin asist kralı, bizde asisti yapacak ortasaha oyuncumuz yok.En çok asistimizi de yanılmıyorsam forvet oyuncumuz Gökhan Unal yaptı. Yattarayı forvet arkası oynatmaya çalışıyordu Ersun Hoca, Yattaradan olmaz forvet arkası ama bu çocuktan olur.

Sadece iyi oynadığından değil aynı zamanda sisteme de uyum sağlayacaığını düşünüyorum. Gerektiğinde sağ kanatta da oynayabilen bir oyuncu olduğundan klasik 4-4-2 ye bile dönebilirsiniz 4-3-1-2 den...

asimetrik
01.12.2008, 00:25
Trabzonsporum uzun yıllardan beri ilk defa bu yıl başta başkanımız olmak üzere Ersun Yanal'ın katkısıyla takım olma yolunda önemli aşama kaydetti. Ve yine uzun yıllardan sonra takımın tamamı kişilikli, kaliteli biribirini seven futbolculardan oluşturuldu. Takım içi dostluk , çok bahsedilmese de üst düzeyde olduğu belli. Oynayan ve oynamayanlar dahil tam bir takım olduk. Bence başarımızda bunun payı çok yüksek.Bununla birlikte Yattara'yı saymazsak tüm oyuncular savaşan ve futbol kaliteleri birbirine çok yakın homojen yapıdalar.Çağımızda futbolda kalıcı başarı için herkesin hemen hemen eşit koştuğu, herkesin asist yapıp gol atabileceği (elbette ortasaha ve forvetin daha çok) ve herkesin savunma yapabileceği bir takımın önünde kimse duramaz. Ve ben Trabzonsporumuzda bu ışığı görüyorum. Yıllardır bir kaç kişiye endeksli bir takımla mücadele ettik (96 sezonu hariç). Şimdi ise beni en çok mutlu eden şey, herkesin oyuna etki etmesi ve herkesin oyunun içinde olması.
Ara transfer döneminde ise yapılacak transferlerin bu yapıyı bozmayacak birileri olması çok önemli. Yıldız futbolcu olsa da kişilikli ve bu düzeni bozmayacak futbolcu esas olmalı. Bu durumda forumda adı geçen bir çok oyuncu transferinin bize yaramayacağını düşünüyorum. Bize gereken üç mevki oyuncusunun da bu takım oluşturulurken dikkate alınan kriterler dahilinde yapılacağına inanıyorum. Bence ortasaha,sol kanat ve golcü transferleri gerekiyor. Yıldız adayı , başarıya aç, kişilikli futbolcular olmalı. Kapasiteli futbolcu varsa Karadenizspor'dan tercih edilmeli. Üst düzey bir golcü alınmalı. Fatih Tekke gelirse iyi olur. Gelmezse de sorun değil.Bütün bunları Trabzonspor'un gelecek yıllarını da düşünerek söylüyorum. Önümüzdeki yıllara damga vurmak istiyorsak, hem yurtiçi hemde yurtdışında , mevcut yapının üzerine koyarak gitmeliyiz. 11 değil en az 18 futbolcusu da savaşan ve teknik kapasitesi ortalama üzerinde olan bir takım olduğumuzda yıldız futbolcumuz olmasa da olur. Zaten bu yapıda yıldız takım içinden çıkar.
Son olarak şunu söylemeliyim. Bütün bunların dışında iyi bir golcümüz mutlaka olmalı.

Onur Civelek61
01.12.2008, 00:26
Bence ara transferde alınması gereken adam Özer Hurmacı şuanda ligimizin asist kralı, bizde asisti yapacak ortasaha oyuncumuz yok.En çok asistimizi de yanılmıyorsam forvet oyuncumuz Gökhan Unal yaptı. Yattarayı forvet arkası oynatmaya çalışıyordu Ersun Hoca, Yattaradan olmaz forvet arkası ama bu çocuktan olur.

Sadece iyi oynadığından değil aynı zamanda sisteme de uyum sağlayacaığını düşünüyorum. Gerektiğinde sağ kanatta da oynayabilen bir oyuncu olduğundan klasik 4-4-2 ye bile dönebilirsiniz 4-3-1-2 den...
Sezon başında nasıl alamadık çözemedim.İstemedik mi? Çok para mı istediler?
Çok para istedilerse devre arası alamayız.Ama alsak çok katkı sağlar diye düşünüyorum.Röportajlarını okumuştuk.İyi bir Trabzonspor lu.

Adem Köse
01.12.2008, 00:33
Sezon başında nasıl alamadık çözemedim.İstemedik mi? Çok para mı istediler?
Çok para istedilerse devre arası alamayız.Ama alsak çok katkı sağlar diye düşünüyorum.Röportajlarını okumuştuk.İyi bir Trabzonspor lu.

İyi bir Trabzonspor lu Sanırım biraz daha pişsin diye beklendi, fakat bir kaç maç dışında o kadar iyi performans göstermiş ki, bu çocuğu sezon sonuna bırakmamamızın hata olacağını düşünüyorum.Selçuk İnan da yaşadığımız fiyat artırma İstanbul takımlarıyla satın almak içi mücadeleye girme gibi olayları yaşayabiliriz.

arahna
01.12.2008, 00:33
afrikada brezilyada kendini ispatlamis 3-4 milyona cok iyi oyuncular alinabilir.yurticinden alinabilcek mantikli olan en iyi oyunculari aldik.selcuk egemen gokhan gibi iyi denilen oyunculari aldik.digerleri ya cok pahali ya da bizim icin siradan oyuncular.
ha zaten selcuk gokhan umut gibi yildiz ve/veya yildiz adaylari denilen oyuncular ne kadar iyi cikti ne kadar aydali oldu? bu oyunculardan her takimda zaten var. bugun ozer engin tabata dediginiz oyuncular bu takimlarda varsa bizde daha iyisi olmali.bu siradan takimlarin az goze batan bence siradan oyunculari hala istiyorsaniz buyuk dusunemiyorsunuz dusunemiyoruz demektir.
bu mantikla sampiyonluk zor
ligi asan oyuncular gerekli.antepte ankarada beldeyeistanbulda kayseride olmayan onlarin alamadiklari oyuncular gerek.aksi halde kayseriyi sivasi yenemez rakiplerinize fark atamazsiniz.sampiyon olacagiz derken ensenizde sivas kayseri ankara olamazdi.
onlar bize yakin puanda diye oyunculari iyi demek de deildir.
febe geride diye deivid guiza alex ler kotu oyuncular olmadigi gibi
uzman yada prof olmaya gerek yok
sol acik = yok
orta saha iyi bi oyun kurucu ( alex -lincoln ) = yok
sag bek sag ortasaha + yok
kayseri macinda tum ataklari sag kanattan serkanin bosalttigi ve yattaranin geri gelmedigi yerden yedik hoca nasil buna katlandi anlayamadim.yattara gelmedi serkan gelmedi.song serkanin acigini kapatmaya calisti savunmanin gobegi dagildi
yani sag bek sag ortasaha = yok
bunlar cok acik
bosuna bizi kandirmasinlar
bence mehmet topuz veya benzeri?(topuza takilmayalim) yattaranin yerine alinmali 2-3 mily
sag savunmada tayfun idare eder ( tum takimi super yapamayiz)
ortaya iyi bir brezilyali ve lutfen memleketteki bozuntulardan deil brezilyadan teknigi iyi biri 2-3 mily
sola bence afrikali suratli genc 2-3 milyon
huseyin yattara umut giderse biraxda para alinir birer milyona bile gitseler samp olalimda gitsinler zarar edelim. yani topla 3-5 milyona bu is biter
rakipler cekinir medya ve hakemler kararliligimizi gorur taraftar daha da inanir oyuncular tam havaya girer

(hala umuta kim neden katlanir bilmiyorum)

Erdal
01.12.2008, 00:42
sıradan takım, sıradan futbolcu ....Bana Türkiye liginde "sıradışı" bir takım ve "sıradışı" bir futbolcu söylermisin. Nasıl oluyorda mesela bize yakın puanda olan Ankaraspor un Özer i sıradan, fb nin David i "sıradışı" oluyor. Nedir size göre kriter...Sonra da Anadolu takımları bize niçin düşman diyoruz. Farkında değiliz ama biz sahiden İstanbul takımları ile aynı yerden bakar olduk futbola.....

arahna
01.12.2008, 00:49
deividin pek cok basarili oyununu seyrettim
bir zamanlar bizde pesinde kosmustuk bu forumda bazilarinin hayali idi
idealdir cok iyidir demiyorum ama ozeri bu kadar ovmenizide anlamiyorum
gelecek icin iyi "olabilir" ama henuz deil
bize daha iyisi gerek diyorum. gelecek vadediyor diye cok oyuncu aldik 25 sene oldu
ayrica istanbul mantigiyla bakmak da nedemek
25 yildir malesef onlar samp oluyor
biz alex gibi carlos gibi lincoln gibi kewel gibi oyuncular almaliyiz yani turkiyenin biraz ustunde
turkiyede ozer icin kulubunun ve ozerin istedigi paralari dusunun o paraya brezilyadan afrikadan alabileceklerinizi dusunun
ozkan hoca ins iyi oyuncular bulur
su brezilyadaki oyun kurucunun adi neydi bikac kez istedik alamadik
kac paraydi fiyati bi dusunun
cangele diyor bazilari
yapmayin arkadaslar
isaac hepsinden daha iyi
yinede bahsi gecenler icinde tekke ve gokdeniz en iyiler
ama tekke artik futbol hayatinin sonlarinda hele bize gelirse taraftar destegi ile iyice tembellesebilir
gokdeniz de artik geri donmemeli
kotu seyler yapti
orda basarili olsun
ama ikiside turkiye liginin ustunde
arda gibi nihat gibi ligimizin ustunde kalitedeler
biraz daha iddiali olmak icin iddiali isimler olmali
cok deil iki tane
bikac kisi satilsin iki kisi alinsin aradaki fark en fzla 2-3 mily eder
samp bu kadar yakinken sonra pisman olmayalim

Ahmet Başkaya
01.12.2008, 00:52
arklar yattara gitseydi bizim baskanımız yarıda beni izleyin demişti bence harika topcular getirecektiii

arahna
01.12.2008, 00:52
turkiyedeki sradisi oyuncular
mehmet topuz
arda
lincoln
carlos
alex
delgado
kewel
guiza
semih
holosko
song
yattara
egemen
gokhan
ceyhun gulelsam
cale
.................
daha sayayimmi

Erdal
01.12.2008, 00:54
Geçen sene gs nin şampiyonluğunda hangi yabancısının payı var?

fb sıradan Ümit Özat ın yerine sıradışı Carlos u getirdi. sonuç??

Tersi örneklerde mümkün elbette. Futbolda tek doğru yok. İyi kötü iç değilse bir "takım"ımız var. Giderek "takım" olmaya başlayan bir tribünümüz var. Bu kadroya bir Lincoln koyamıyorum ben bir türlü...Üstelik denedik ve verim alamadık geçmişte yanılıyormuyum?

okg_53
01.12.2008, 00:56
arkadaşlar iyi süper oyuncuları bize yedirmezler

biz aurelio gibi bulup yetiştirmeliyiz

stepanov gibi küçük ülke takımlarının genç takımlarına oyuncularına bakmalıyız

arsenal de togolu kamerunlu nijerli vs vs ülkelerden oyuncular var

kendini göstermiş oyuncuyu alamayız yani
Ne Aurelio gibi ucuz yetenek,nede Kerlon gibi orta maliyette yetenek lazım.
Bize "Hazır" adam lazım. 27-32 yaş arası Kalitesini ıspatlamış ve gerekli olan bölgemizde oynayabilecek adam lazım.(Bu sol açık olur,10 numara olur,santrfor olur...).
Yani bize uzun vadede değil.Sylva,Song gibi kısa vadede iş yapacak adam lazım.

Erdal
01.12.2008, 00:57
İyi ama yaptığınız listde mesela Holosko Manisada iken sizin ifadenizle "sıradan" değilmi idi?

Semih Gökdeniz e karşılık teklif edilen 4 futbolcudan biriydi. Egemen sıradışı Tabata neden sıradan??..

TSercaN
01.12.2008, 00:58
Vallahi adam gibi transfer yapilsinda ne olursa olsun

Ahmet Başkaya
01.12.2008, 00:59
ya bi 10 numara birde sol acık yeter ya merak etmeyelim bizim baskanımız işini bilir

Arif Timurcioğlu
01.12.2008, 01:00
Bize "Hazır" adam lazım. 27-32 yaş arası Kalitesini ıspatlamış ve gerekli olan bölgemizde oynayabilecek adam lazım.(Bu sol açık olur,10 numara olur,santrfor olur...).
Yani bize uzun vadede değil.Sylva,Song gibi kısa vadede iş yapacak adam lazım. Şampiyonluk istiyorsak bu şart zaten iş bitirici adam lazım şuan bize direk katkı yapacak.

Bilâl ÇOBAN
mehmet topuz ve FATİH SULTAN TEKKE transferleri, sportif alanda gücümüze güç katacağı gibi, istanbul takımlarının ve dolayısıyla istanbul medyasının da ağzını bi karış açık bıraktıracak transferlerdir.

sultan tekke kiralık alınamıyorsa, bonservisine 3 milyon civarı verilip alınabilir, bunların yanında orta kalitede bir sol açık bizi uçurmaya yetecektir...

mehmet topuz ile gökhan ünal ın saha içinde anlaşmasını biliyoruz zaten, bir de tekke gelince umut u yedeğe çekeriz, alın size taş gibi takım... sol açık alınmaz ise, yattara yı sola kitleriz, mehmet sağda yattara solda...

fakat sol açık alınmaz ise, bu ikilinin yanında kesinlikle özer'i almalıyız... Küçük gören bazı arkadaşlar var Özer'i fakat tekniği, hırsı ve şuan da ligde asist kralı olması göz ardı edilmemeli...

ben yönetime ve teknik ekibe sonuna kadar güveniyorum...

ama bir ricam var, mehmet topuz gelince ve gol atınca, statta golleri anons eden eleman Mehmeeetttt diye bağırmazsa güzel olur :) kayseri taraftarı gibi TOPUZ diye bağırmak istemem doğrusu :)

Zafer BİLGİN
Yani bize uzun vadede değil.Sylva,Song gibi kısa vadede iş yapacak adam lazım.
Aynı fikirdeyim.Direk katkı yapacak ve tecrübeli bir adam lazım.Denilson u geçen seneden beri seyretmedim ama o tarz bir oyuncu lazım

Ahmet Başkaya
01.12.2008, 01:02
denilson iyi olur veya onun gibi evet kardes

Ahmet Başkaya
ahmet cakar:mustafa denizli hoco moca degildir bundan sonra:D

Erdal
Eğer sıradan- sıradışı ayrımında belirleyici ;olmuş,güngörmüş,tecrübeli,wsws ise söylediklerinizi anlayabilirim. Anlamakla birlikte yine katılmam.

Mehmet_Mercanlı
01.12.2008, 01:03
az kaldı sabredin ;)

bana ne derece inanırsınız bilmiyorum ama

siz rahat olun :)

arahna
01.12.2008, 01:05
ben bu oyuncularla ne yapildi ya da biz alalim faydali olur demiyorum
samp luk iyi oyuncularla olur
digeri nadiren olur yetersiz kadro sans hirs kismet falan
ama bunlarin yanina iyi oyuncular koyarsaniz daha fazla sansiniz olur
neyi tartisiyoruzki
takima sol acik orta saha turkiye liginden daha iyi olsun ya da olmasinmi
daha iyi olursa ozel yerinde cok daha iyi bir brezilyali alinirsa bizim icin daha mi kotu olacak
yoksa ozer bizim icin cok mu onemli
dostum daha iyi olsun daha cok mac kazandirsin dioyoruz
bunun maliyeti belkide yerlilerde daha az olacak
ben falza bile olsa sadece bir tek mac fazladan kazandirsa bu oyunculara gore onemlidir diyorum
bir uc puan bir alti puan bizi samp yapabilir
sivas ve kayseriyi yenseydik havayi ve puan farkini dusunun
ozer engin tabata cangle yangele o maclarri kazandirmaz
ama bazan baroslar alexler lincilnler mac kazandirir
artik garanti ve iyi oyuncu gerek mumkunse en iyileri

Erdal
01.12.2008, 01:05
Futbolda geçmişe dönük istatistikler gelecek adına belirleyici olmuyor elbette. Lakin "olmuş" vaziyette bize gelip istifade edebildiğimiz Ünal dan başka isim gelmiyor aklıma....

Erdal DİLEK
01.12.2008, 01:06
az kaldı sabredin ;)

etme eyleme mehmet, böyle deyipte geri cekilme, nası yani cok mu mutlu olacağız, bu mesajın bizzat takipcisi olacağız. . .

okg_53
01.12.2008, 01:07
az kaldı sabredin ;)

bende bişey diyeyim o zaman :) ...
benim bir akrabam var.Çok uzun zamandır ayrıyız.Kişiliğini tam olarak bilmiyorum.(yani yalan söylermi,söylemezmi)
Bana dediki sana müjdem var.
Neyse söyledi.
Onun bir arkadaşı varmış,Arkadaşının yönetimden bir tanığı varmış.
Arkadaşının dediğine göre,Fatih Tekke ile anlaşılmış,büyük ihtimalle geliyormuş.Bonservis çözülecekmiş.
Birde Yabancı bir sol açık oyuncusu bakıyorlarmış.Kesin alacaklarmış o bölgeyede.Ne kadar doğru bilmem.Yemin etti.Ancak yöneticinin ismini vermedi...

Arif Timurcioğlu
01.12.2008, 01:08
az kaldı sabredin ;)

siz rahat olun :) Fatih Tekkemi yoksa :D

arahna
01.12.2008, 01:12
olmamislarin olmasini beklemeye bu sene tahammulumuz yok
iddiali olmasak alip bekleyelim olduralim
ama busene samp a yakiniz
gerci bu hakemlerle zor
biz arayi acar febe de cok geride kalirsa ligin heyecani azalir reklam gelirleri azalir diye oyunlar olabilir
ama biz penaltimizi atar ustune ik tane daha atarsak olur bu is
olmasi icin iyi golcu iyi sol acik ya da her ne eksik varsa
bikacini satip kiralayip iki iki tane alalim
cok deil
yetenekli yerlileri aldik yeterince
bence zaten yonetim yazin yaptigi ve bugune kadar deam ettirdigi futbolcu izleme isinden uc bes alternatifi hazirlamistir
turkiyeden sadece topuz olabilir onu da yuksek fiyattan almazlar diye dusunuyorum
yurt disindan 2-2.5 e bir yada iki oyuncu gele bilir
yoksa kacan samp tan yonetim sorumlu olur.bunu isemezler bu kadar emek varken

Bilâl ÇOBAN
01.12.2008, 01:14
mehmet abi yapma gözünü seveyim, ipuçu halatucu bişi ver bari yav Allah aşkına, senin adaş geliyor mu yoksa :D

Erdal
01.12.2008, 01:15
Yabancı bir sol açık gelecek inşallah. Diğer kısmı Yattaraya bağlı diye biliyorum Mehmet...Üstelik o giderse oraya da biri lazım...Hatta bir de sağ bek...

Erdal
01.12.2008, 01:16
olmamislarin olmasini beklemeye bu sene tahammulumuz yok
iddiali olmasak alip bekleyelim olduralim
ama busene samp a yakiniz
gerci bu hakemlerle zor
biz arayi acar febe de cok geride kalirsa ligin heyecani azalir reklam gelirleri azalir diye oyunlar olabilir
ama biz penaltimizi atar ustune ik tane daha atarsak olur bu is
olmasi icin iyi golcu iyi sol acik ya da her ne eksik varsa
bikacini satip kiralayip iki iki tane alalim
cok deil
yetenekli yerlileri aldik yeterince
bence zaten yonetim yazin yaptigi ve bugune kadar deam ettirdigi futbolcu izleme isinden uc bes alternatifi hazirlamistir
turkiyeden sadece topuz olabilir onu da yuksek fiyattan almazlar diye dusunuyorum
yurt disindan 2-2.5 e bir yada iki oyuncu gele bilir
yoksa kacan samp tan yonetim sorumlu olur.bunu isemezler bu kadar emek varken

Eyvallah...Ben olsam sizin yönteminizi seçmezdim. Ama yönetim sizin gibi düşünüyor:)

Erkan
01.12.2008, 01:17
Fatih tekke gelebilir, gecen Football manager carier lerimde Gokhan unali hep satin aliyordum.... Simdi de Fatih Tekkeyi geri t ransfer ettim.. Bu Teorime gore, buyuk bir ihtimalle yakinda Fatih tekke geri gelecektir:D

Bilâl ÇOBAN
01.12.2008, 01:19
karakuzu sağolasın rahatlattın bizi :D

okg_53
01.12.2008, 01:20
edit..........

Anıl Caner
01.12.2008, 01:21
az kaldı sabredin ;)

öncelikle mesajı sizin atmanızla alakası yok bu yazdığımın.

ama tekke'yi kastediyorsanız ben arkadaşların heveslenmemesini öneriyorum.

mehmet topuz ise kastettiğiniz olabilir, farklı kişilerden duyumlar aldım. güvenilir değil.

arahna
01.12.2008, 01:24
sadece dusunmez biseyler de yaparlar ins :)
biz yeterince dusunuyoruz
tekke ve topuz haberleri var ama bunlar alinsa bile yine tek kanatli olmayacakmi takim
solda kimse olmayacak
ben de sizin gibi dusunuyorum
sol - orta- sag savunma sol arta gerektiginde sol savunma oynayabilecek
carlos wederson gibi
caleye alternatif deyip duruyorlar
ama ben sayica fazla oyuncu alinmasi taraftari deilim
zaten herkes yeni alisti birbirine
bir sol acik
bir oyun kurucu
digerleri bizi asar gibi
bu iki isim cok iyi olursa iddiali oluruz
aksi ahlde bir iki mac daha puan kaybi olursa inanc azalabilir
yeni bi hava gerek

Serdar A
01.12.2008, 01:28
Oyun kurucu aranıyor .

Peki ortasahanın gerisine mi , forvet arkasına mı , forvete mi , sol kanada mı ?

Bu da önemli bir soru . Playmaker deyince yalnız aklımıza Alex mi geliyor ?

Salih Yazıcı
01.12.2008, 01:29
Büyük kaptanı çok çok özledim o gelsin yeter ilk maçıda kadıköyde duman ederiz

Adem Köse
01.12.2008, 01:29
ben bu oyuncularla ne yapildi ya da biz alalim faydali olur demiyorum
samp luk iyi oyuncularla olur
digeri nadiren olur yetersiz kadro sans hirs kismet falan
ama bunlarin yanina iyi oyuncular koyarsaniz daha fazla sansiniz olur
neyi tartisiyoruzki
takima sol acik orta saha turkiye liginden daha iyi olsun ya da olmasinmi
daha iyi olursa ozel yerinde cok daha iyi bir brezilyali alinirsa bizim icin daha mi kotu olacak
yoksa ozer bizim icin cok mu onemli
dostum daha iyi olsun daha cok mac kazandirsin dioyoruz
bunun maliyeti belkide yerlilerde daha az olacak
ben falza bile olsa sadece bir tek mac fazladan kazandirsa bu oyunculara gore onemlidir diyorum
bir uc puan bir alti puan bizi samp yapabilir
sivas ve kayseriyi yenseydik havayi ve puan farkini dusunun
ozer engin tabata cangle yangele o maclarri kazandirmaz
ama bazan baroslar alexler lincilnler mac kazandirir
artik garanti ve iyi oyuncu gerek mumkunse en iyileri

Kim derdi ki geçen sene sezon başlarında gs, Mehmet Topal, Hakan Balta, Barış, Ayhan, Emre Güngör, hatta Servet ile şampiyon olacak...

Neyin ne olacağı belli olmuyor, Bugun Stadyum programında Hakanın dediği, şampiyonluk herzaman ruhla oldu ve ruhla olur diye... Ahmet Mehmet hiç önemli değil ruh lazım bize ruhhh.(Aman Trabzon ruhu demiyorum yanlış anlaşılmasın)

Ruhuyla top oynayan adamlar gerek, Yattara ruhuyla bi top oynasa ne olur biliyor musun? Ronaldinho bile açar lig tv yi Yattara yı izler.

Erdal
01.12.2008, 01:31
Oyun kurucu aranıyor .

Peki ortasahanın gerisine mi , forvet arkasına mı , forvete mi , sol kanada mı ?

Bu da önemli bir soru . Playmaker deyince yalnız aklımıza Alex mi geliyor ?

Hangi Alex serdar. fb nin Alex ine benzer biri aranmıyor bundan eminim...

Salih Yazıcı
01.12.2008, 01:32
ardaşlar siteye girerken 3 vakite kadar olan süpriz ne olabilir ne geliyo

Harun CAN
01.12.2008, 01:32
mehmet topuz ve FATİH SULTAN TEKKE transferleri, sportif alanda gücümüze güç katacağı gibi, istanbul takımlarının ve dolayısıyla istanbul medyasının da ağzını bi karış açık bıraktıracak transferlerdir.

sultan tekke kiralık alınamıyorsa, bonservisine 3 milyon civarı verilip alınabilir, bunların yanında orta kalitede bir sol açık bizi uçurmaya yetecektir...

mehmet topuz ile gökhan ünal ın saha içinde anlaşmasını biliyoruz zaten, bir de tekke gelince umut u yedeğe çekeriz, alın size taş gibi takım... sol açık alınmaz ise, yattara yı sola kitleriz, mehmet sağda yattara solda...

fakat sol açık alınmaz ise, bu ikilinin yanında kesinlikle özer'i almalıyız... Küçük gören bazı arkadaşlar var Özer'i fakat tekniği, hırsı ve şuan da ligde asist kralı olması göz ardı edilmemeli...

ben yönetime ve teknik ekibe sonuna kadar güveniyorum...

ama bir ricam var, mehmet topuz gelince ve gol atınca, statta golleri anons eden eleman Mehmeeetttt diye bağırmazsa güzel olur :) kayseri taraftarı gibi TOPUZ diye bağırmak istemem doğrusu :)

mehmet topuz gelsin de biz topuz yerine başka bişi de deriz :) gelse...

Erdal
01.12.2008, 01:33
Neyse yarın pazartesi Allah rahatlık versin...İyi olur inşallah...Şu 9 puanı bir alalım hele

arahna
01.12.2008, 01:40
Kim derdi ki geçen sene sezon başlarında gs, Mehmet Topal, Hakan Balta, Barış, Ayhan, Emre Güngör, hatta Servet ile şampiyon olacak...

Neyin ne olacağı belli olmuyor, Bugun Stadyum programında Hakanın dediği, şampiyonluk herzaman ruhla oldu ve ruhla olur diye... Ahmet Mehmet hiç önemli değil ruh lazım bize ruhhh.(Aman Trabzon ruhu demiyorum yanlış anlaşılmasın)

Ruhuyla top oynayan adamlar gerek, Yattara ruhuyla bi top oynasa ne olur biliyor musun? Ronaldinho bile açar lig tv yi Yattara yı izler.

hem o saydiklarindan bizdede var aldik busene yeterince
selcuk gokhan umut tayfun serkan baris egemen giray ceyhun ....
samp olan o takimlardaki diger oyunculari da sayalim
tek ruh yetmez kalitede gerek
kaliteli otyuncularinda ruhu var
:)
birinde tek ruh digerinde hem ruh hem kalite
alexin lincolnun ruhu yokmu ki :) ya da ronaldinyonun etoo nun
bu sitede ozerle enginin akrabalarimi var menejerlerimi?
hani normal ben de olsam biseyler yazardim tabi

Adem Köse
01.12.2008, 01:52
hem o saydiklarindan bizdede var aldik busene yeterince
selcuk gokhan umut tayfun serkan baris egemen giray ceyhun ....
samp olan o takimlardaki diger oyunculari da sayalim
tek ruh yetmez kalitede gerek
kaliteli otyuncularinda ruhu var
birinde tek ruh digerinde hem ruh hem kalite
alexin lincolnun ruhu yokmu ki :) ya da ronaldinyonun etoo nun
bu sitede ozerle enginin akrabalarimi var menejerlerimi?
hani normal ben de olsam biseyler yazardim tabi

Bence yeter, Demin saydığım gs de ki oyuncular çok mu kaliteliydi, daha 2-3 sene öncesinde Servet le ilgili geçtiğim dalgaları hatırlıyorum...

Bu sene bizde eksik olan gördüğüm Yattara ve Selçuk daki ruhsuzluk, anlamıyorum bunu,bu oyuncular kendi kapasiteleriyle oynasalardı şimdiye 7-8 puan farkla önde olmamız hiç hayal değidi.

Selçuk Demircioğlu
01.12.2008, 01:53
Orta sahaya transfer gereksiz olur..Colman-selçuk-ceyhun-hüseyin- serkan burayı sezon sonuna kadar götürür..
Sadece 2 transfer yapılmalı..
Bir sol açık bir de forvet..Bu takım sol açıksız lider oluyorsa büyük bir başarıdır..

Erkan
01.12.2008, 01:59
Ahmet Cakar tam bomba ya...
A.c: Melihcigim sen hic genclik yillarinda flort ettin mi?
Melih Gumusbicak: Yok hocam
A.c: Tipinden belli oluyor zaten :D:D:D

innocence
01.12.2008, 02:12
Ahmet Cakar tam bomba ya...
A.c: Melihcigim sen hic genclik yillarinda flort ettin mi?
Melih Gumusbicak: Yok hocam
A.c: Tipinden belli oluyor zaten :D:D:D

çççççç arada böyle şeyler yapıp bizi neşelendiyor saolsun

emiroglu2010
01.12.2008, 04:54
Trabzonspor İbrahim Akın'ı bekliyor

Yönetim teklifini yaptı, yanıt bekliyor. İbrahim de Trabzon'a gelmek istiyor

Bordo-mavili yönetim, genç futbolcuyu kadroya katabilmek için İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile temaslarını yoğunlaştırdı. İbrahim için ilk etapta "para+oyuncu" teklifini sunan Karadeniz ekibinin, gelecek yanıta göre yeni bir
rota belirleyeceği kaydedildi.

Anlayış bekliyor

İki kulüp arasındaki olumlu diyaloglar nedeniyle bu transferin gerçekleşmesine kesin gözüyle bakılırken, İbrahim Akın'ın da Trabzon'a gitmek konusunda istekli olduğu öğrenildi. Geçtiğimiz yıllarda Beşiktaş formasıyla istikrar yakalayamayan genç futbolcunun, kendisine yapılan teklife 'ikinci fırsat' olarak baktığı ve bordo-mavili ekibe gelmek konusunda yönetimden anlayış beklediği bildirildi.

kaynak: haber7.com

kalavara
01.12.2008, 05:01
ibrahim akın istanbul belediyede sol önde oynmıyor ki...o bölge de erman kılıç diye bir oyuncu oynuyor genelde...ibrahim daha çok bebbe nin yanında arkasında bir yerlerde oynuyor...sol tarafta oynadığı dönemde bjk de pek de başarılı değildi...yani bize daha adam akıllı bir sol kanat oyuncusu lazım...olmazsa olmazımızdır bence...bir de olursa olursa tabii dehşet olur, fatih tekke ama bence yönetim pek sıcak bakmıyor...

nesta61
01.12.2008, 05:33
yahu yemin billah ediyorum ben turkiye'de yoneticiligi anlamiyorum bu kadar amator futbol kulubleri yonetilmezki ayipdir yaaaa

trabzon Fatih tekke & Gokdenizi satiyor para kazaniyor , sampiyon olacam diye 25 oyuncu transfer yap gokhana 5 milyon euro ver simdi de mehmet topuz cikti ortaya fiyatida 6 milyon euro mus , yazik deyilmi , biz ozaman kendi evlatlarimizi neden sattik , madem sampiyonluk icin takim kuruyorsun yazik yazik , iste ersun yanalin demek istedigi buydu iste neden 25 SENEDIR SAMPIYON OLAMIYOR BU TAKIM ONU DUSUNMELI DEDI bakin benim dedigimle nekadar ortusuyor , lafimi carptirmayin genel olarak konusuyorum ;)

Hüseyin İlkin
01.12.2008, 06:11
Az bir para ve takasa sıcak bakarlarsa İbrahim Akın olabilir .

En azından alternatiflerimiz artmış olur .

Tabii İbo'yu aldık diye başka transfer yapmayacaklarsa , bulaşmasınlar hiç :)

TSKara61
01.12.2008, 06:53
Ibrahim Akin Trabzonspor'u red etmekten bikti biz ona teklif etmekten bikmadik. 3 yildir bu adamin pesindeyiz, 3 yildir bu adam kendini hangi yonden gelistirdi?

Serdar A
01.12.2008, 07:52
İbrahim Akın Türkiyede playmaker forvet türünün en iyi örneklerindendir . Uzun topları öldürücüdür , cepheden müthiş şutlarıyla nam yapmıştır . Hırsıyla takım arkadaşlarını ateşleyebilir . Bir çok özelliği ile , İngilterede Van Persie ne ise Türkiye'de İbrahim Akın o dur .

Diğer taraftan defansa yardım etmemesi ve sorumsuzluğu , kimi maçlardaki anormal düşük pas yüzdesi ( bu üç maçta birine denk gelecek kadar yüksektir ) , yardımlaşmayı sevmemesi ve kısa mesafede bitirici vuruşlardaki düşük gol oranı onun bir basamak daha yukarı çıkmasını engellemiştir .

Aslında ileri gidemeyişinin tek sebebi yetenekleriyle alakalı da değil .Profesyonelliği konusunda da şüpheler vardır . Daha önce büyük bir takım tecrübesi yaşamış ve bocalamıştır . Bu süreç psikolog tedavilerine ihtiyaç duyacak kadar vahim bir hal almıştır . Bu süre zarfında iki defa kadro dışı bırakılmış , bir kere stadı terketmiş , bir kaçta idmanı asmıştır . Gece hayatı pek olmasa bile atlara olan ilgisiyle bilinir . Bu konuda eski antrenörü Tigana bile basın yoluyla gönderme yapmıştır .

Basında ne söylediğini bilen , efendi ve alçak gönüllü bir sporcu . Ancak saha içinde bir o kadar egosu yüksek ve vurdum duymaz . Bu bir ara öyle bir boyuta ulaşmıştı ki kaçırdığı golün hemen ardından kaleciden dönen topu tamamlayıp gol yapan arkadaşıyla sevinmek yerine kaçırdığı gole üzülüp kahrolarak diğer arkadaşlarının dışında kalmayı tercih etmesine kadar varmıştır . Özellikle bu sezon kimi tutumlarını ve oyun mantığını değiştirmeye başlayan İbrahim kimi vitrin maçlarında eski huyuna geri dönmekte de inatçı .

Bir ara Arsenal scoutlarının maçlarını takip ettiği futbolcudan 80bin kişilik boş tribünlere top oynayan futbolcuya . Bu sezon İBB'de liderlik görevi ona verildi ve bu karar İbrahim'i çok ciddi biçimde toparladı . Bu sezonu İBB'de tamamlarsa muhtemelen sezon sonu yine kendine transfer gündeminin ilk sıralarında yer bulacak .

Trabzonspor'da başarılı olabilir mi ?

Şu anki şartlarda sol forvette rahat oynar ve kendisi ortaya çok fazla şey koyamasa dahi Yattara'nın performansını ikiye katlar . İbrahim Akın kafa olarak kendisini değiştirebilmişse ve takımdaki ahenge zarar vermeyecek kadar bencillikten uzak kalmaya özen gösterirse gelecek yıllların kadrosuna bir futbolcu daha kazanırız . İstanbulda , özellikle Beşiktaş'taki alışkanlıklarını ve yaşantısını sürdürecekse ancak yarım sezonluk sol tarafı idare eder .

aaahmet61
01.12.2008, 08:27
ibrahim akın sorunlu futbolcu bize faydası olmaz.brezilyadan kanat oyunucusu almak lazım.

Yasin Berber
01.12.2008, 08:51
Ya ben ibrahim akını beğenenleri anlamıyorum bu topçunun bizde ne işi olur ne iş yapar ben kesinlikle artık bir çöp takımda görmek istemiyorum

alper*
01.12.2008, 08:57
Fakat bir de şu gerçek var. Real Madrid takviye yapıyorsa, Chelsea takviye yapıyorsa Trabzonspor da yapmalı. Sözün özü şu, Trabzonspor’a bir İbrahim Üzülmez, bir Alex de Souza, bir de Mehmet Yıldız veya eşdeğerleri şart.

Zafer BÜYÜKAVCI
zbuyukavci@fanatik.com.tr (zbuyukavci@fanatik.com.tr)

bugünkü fanatikten bir değerlendirme yazısı.

Ahmet AYDIN-28
01.12.2008, 08:59
bugünkü fanatikten bir değerlendirme yazısı.

Diğerlerini bilmem de İbrahim ÜZÜLMEZ'in eşdeğerini bulamayız :)

Cengiz Çubukcu
01.12.2008, 09:12
Ya ben ibrahim akını beğenenleri anlamıyorum bu topçunun bizde ne işi olur ne iş yapar ben kesinlikle artık bir çöp takımda görmek istemiyorum

çok haklısın , zaten Ersun Hoca da böyle bir oyuncuyu istemez...

TSKara61
01.12.2008, 09:26
Ibrahim Uzulmez de tam aradigimiz adamdi zaten komedi ya...Bu adam dalgami geciyor espirimi yapiyor...

Adem Erdoğan
01.12.2008, 09:44
İbrahim Akın yerine Erman Kılıç'ı alsak daha iyi olur.

İbrahim Akın kapalı oynayan takımlara karşı iyi performans gösteremez.

Ali İhsan
01.12.2008, 09:58
İbrahim Akın'ı eğer alabilirsek ve takıma monte edebilirsek şu anda tam ihtiyacımız olan oyuncu olacaktır. Takımımızın asimetrik oyun sistemini dengeleyebilir ve tek forvete dönüp forvet arkası oyuncu oynatma lüksüne geçebiliriz. Tek forvet demişken aslında 3 forvetle oynanan bir sistemde Yattara ve İ.Akın kanat forvetler olarak çok iş yaparlar. İlerdeki forveti şu anda elimizdeki forvetlerden birisini kullanarak veya birisini ederine göndererip Fatih tarzı bir isimle de değerlendirebiliriz. Tabi devre arası çok büyük değişiklikler olmasını beklemediğim için sadece İbrahim'i alıp da benim istediğim tarza da geçebiliriz.

demirel
01.12.2008, 10:00
ben umuyorumki ibrahim akından daha iyi bir sol kanat gelecek. Baskana güveniyorum ,umarım yanıltmaz

emre1inci
01.12.2008, 10:20
ibrahim akın oldukça yetenekli ve bejeke deki yeri sol açık olan bir oyuncu.
yani bizim eksik dediğimiz mevki.
hagi her türkiyeye geldiğinde ibrahim akın patlama yaptı mı diye soruyomuş,
onun türkiyenin yıldızı olabilecek oyuncusu olarak görüyomuş.
alınması faydalı olabilir bence

emre1inci
01.12.2008, 10:22
ya dün hakan şükür falan trabzon mehmet yıldız la ilgileniyo falan dedi
çk faydalı oalbilir dedi,benim de aklıma hemen umut artı para takası geldi
aklıma vala:)

Travelair
01.12.2008, 10:33
Bir zamanlar Del Bosque'nin İspanya basınına; "Bizde pırlanta gibi bir çocuk var ama bakır kadar verim alamıyoruz bu beni üzüyor" dediği oyuncu

Ben böyle bir transfere daha değişik bakarım. Yani ara transferde alınacak futbolcunun belli bir seviyesi kalitesi olmalı. İbrahim Akın bu kaliteye sahip. Beşiktaş'ta hataları olabilir. Gençliğin tecrübesizliği ile bazı hatalara düşmüş olabilir. Şişko Ailton'a pas çıkartmamış olabilir. Diğer yandan Bjk'dan şikayeti gençlere sahip çıkmamasıydı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde ise genç kadro ve gençlere önem veren Abdullah Avcı ile yükselişe geçti. Trabzonspor'da da benzer bir durum var. Arkadaşlık iyi. Tekrar ara transfere dönmek istiyorum. İbrahim Akın hem kaliteli hem de çok yönlü bir oyuncu. Birçok mevkide oynatabilirsiniz. Teknik hızlı uzaktan şut çeker içeri kateder. Asist yapar gol atar... Yedek bırakabilirsiniz. Yani çok para harcayıp performansı şüpheli bir oyuncu alacağınız yerde akıllı bir transfer olur. İbrahim Akın'ın da bu son şansı olacağını da düşünürsek ben böyle bir transferin olursa akıllıca olacağını düşünüyorum. Piyasası da diğer yerliler kadar yüksek değildir. Transfer eder yararlanamazsak yedek kulübemizi zenginleştiririz, hiç olmazsa elimizden zararsız çıkartırız diye düşünüyorum. İlla sol kanat için düşünülmesi şart değil. Bu bilgiler ışığında maliyetinin temsillerine nazaran az olduğunu tahmin edersek değerli bir oyuncu kazanmış oluruz

Mehmet_Mercanlı
01.12.2008, 10:45
ilk transfer sezonlarında butakıma

sylva
song
egemen
cale
colman
selcuk
gökhan
ceyhun
giray

gibi isimleri kazandıran bu yönetime gözüm kapalı güvenıyorum
TRANSFER elbet yapılacaktır içiniz rahat olsun biz önümüzdeki maçlara bakalım ;)

BAHTİYAR61
01.12.2008, 10:55
F.Tekke mi M.Yıldız mı?

Trabzonspor için hangisi daha yararlı olur. Fatih Tekke mi, Mehmet Yıldız mı.

Pazar akşamı TRT1'de yayınlanan “Stadyum” programında Trabzonspor için gerekli olan santrafor tipi konuşuldu.
Türk milli takımının ve Galatasaray'ın eski santraforu, Stadyum programı yeni yorumcusu Hakan Şükür, Trabzonspor'un mevcut forvet oyuncularının özelliklerinin bir birine çok benzemesinin bir dezavantaj olduğu fikrini tekrarladı.
Ara transferde Trabzonspor ile isimleri anılan Fatih Tekke ve Mehmet Yıldız ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan Şükür yaptığı yorumunda, Trabzonspor'un adam eksiltecek , sırtı kaleye dönükken topa sahip olup , aldığı topla kaleye dönecek hızlı bir santrafora gerek olduğunu ifade ederek “Trabzonspor'a Mehmet Yıldız'da olabilir ama Fatih Tekke mükemmel olur ve bu kadroya müthiş güç katar” ifadelerini kullandı.
Fatih Tekke'nin Trabzonspor'un şu an ki kadrosuna çok büyük bir güç katacağını ifade eden Şükür “Fatih Tekke forvet arkası oynayarak ta kaleye dönük aldığı topları forvetin önüne hızlı bir şekilde bırakabileceği gibi, hava toplarında ki büyük yeteneğinin de Trabzonspor'da ki en büyük eksikliklerden birini gidereceğini de söyledi.

Salih Kara
01.12.2008, 11:50
Mehmet yıldız'ı alacağına antepteki Beto alınabilir.Çok faydalı bir oyuncu hem hava toplarında etkili hem de ayaklarına hakim.Kocaelispordaki Taner GÜLLERİ hakkında 90 dk izleyen biri varsa nasıl bir oyuncu olduğu konusunda bilgi verebilir mi? Sezon başından beri Teleligde izlediğim 3-5 dakikalık özetlerde takip ediyorum.Çok akıllı asistleri var.Son vuruşları da gayet iyi.Yıllardır 2. ligde gol kralı olmuş.Gerçi Trabzonun yükünü kaldırabilir mi bilemem hiç 90 dk izlemedim ama özetlerden izlediğim kadarıyla futbolu bilen ve çok zeki bir oyuncu olduğu kanaatine vardım.Devre arasında forvet için son tercihlerden olabilir hem daha da ucuza kapatmış oluruz hem de en azından kaliteli bir yedek olur.Bir de Denizlispor'lu Caner takip edilecek bir oyuncu.Bildiğim kadarıyla genç bir oyuncu.Ayrıca sol kanatta da oynayabiliyor.Geçen sezon sol ayağıyla çok güzel golleri vardı.Bu sezon epey bir zaman kadro dışıydı ama bu hafta yine çok klas bir gol attı.Son olarak antepteki Murat Ceylan çok kaliteli bir oyuncu.Ön liberoya özellikle pas trafiğinde ayrı bir dinamizim getirebilir.Hem o da daha 20 yaşında.Bunlar bence ucuza kapatabileceğimiz (Beto hariç) ve bize faydalı olabilecek oyuncular.O yüzden aklımızın bir ucunda kalabilir.
Son olarak yukarıdakiler alınabilecek oyuncular ama Engin BAYTAR ve Fatih TEKKE kesin alınması gereken oyunculardır.

ApoCaN28
01.12.2008, 12:00
Ben F.Tekke Diyeceğim gelmiyeceğini bile bile...(Ya gelirse)

Onur Civelek61
01.12.2008, 12:05
M.Yıldız'ı beyenmiyorum takımda da görmek istemiyorum.
Beto iyi bir golcü.Bizede öyle yada böyle 1 forvet oyuncusu gerekli.İlk 11 veya klubede farketmez.Beto,De Nigris,Tekke ilk aklıma gelenler:)

peker61
01.12.2008, 12:09
M.yıldız bize gelirse benim için trabzon sevdası biter böyle çirkef adam bizde oynayamaz!!

irfan61
01.12.2008, 12:13
M.yıldız bize gelirse benim için trabzon sevdası biter böyle çirkef adam bizde oynayamaz!!Öyle diyorsunda zamanında avni akerde bizim taraftarlara el-kol hareketi yapıp küfür eden Fatih Akyel bile bizim formamızı giydi.M.Yıldız giyerse hiç şaşırmam.Ben Fatih Tekke diyorum gerisi yalan.

Ümit Tekşan
01.12.2008, 12:17
Benim görüşümce Fatih TEKKE'nin takıma tekrar gelmesi zor görünüyor. Ama , imkansız değil . İnşaallah gelir. Bence de Fatih'den baskası yalan.

TSezgin61
01.12.2008, 12:18
"Fenerliler bizi çok şaşırttı"

Trabzonlu bir baba ve İzmirli bir anneden Viyana’da doğup büyüdü. Futbol hayatını geçtiğimiz sezonun başına kadar Avusturya’da sürdürdü.

Tolunay Kafkas’la karşılıklı oynadığı bir maç kariyer çizgisinin yönünü Kayserispor’a çevirdi. Geçtiğimiz sezon orta sahanın kanatlarında son 30 dakikaların oyuncusuyken bu sezona çok farklı bir kimlikle damgasını vurdu. Hiç beklenmedik bir mevkide görev alıp hem Fenerbahçe’ye hem de Beşiktaş’a attığı gollerle başarılı bir santrfor olarak karşımıza çıktı. Türk Milli Takımı’nda oynama hayali suya düşünce gözyaşlarını tutamadı. Şimdi geleceğini Avusturya Milli Takımı’nda arıyor ve bir gün yeniden Avrupa’da oynamak istiyor.

Turgay'ın Tam Saha Dergisi'nden Barış Mutlu'ya verdiği röportaj şöyle:

Turgay Bahadır kimdir? Biraz yaşantından ve ailenden bahseder misin?
Avusturya’nın başkenti Viyana'da 15 Ocak 1984'te doğdum. Annem İzmir'den, babam ise Trabzon Vakfıkebir'den Avusturya'ya gitmiş. Viyana'da öğrenciyken tanışıp evlenmiş ve oraya yerleşmişler. Babam orada bir restoran işletti. Annem ise ev hanımı. Bir erkek kardeşim, bir de ablam var ve onlar da Avusturya'da yaşıyor. Erkek kardeşim amatör olarak futbolla uğraşıyor. Ablam ise bir firmada sekreterlik yapıyor.

Avusturya'da doğup büyüyen bir Türk olarak orada neler yaşadın?
Viyana’da çocukluğum ailemle ve arkadaşlarımla çok güzel geçti. Zor günlerimiz de oldu aile olarak. Ama hep birlikte bunların üstesinden geldik. Zamanım babamın restoranında geçerdi. Arkadaşlarla sinemaya, kafelere giderdik. Futbol hayatım ise maçlar ve kamplarla geçti. Ailemle birbirimize çok bağlıyız. Annem özellikle bana çok düşkündür. Onun dualarıyla buralara geldim.

Aldığın eğitimden bahseder misin? Futbol dışında bir yol seçseydin neler yapmak isterdin?
Avusturya'da 9 yıl öğrencilik hayatım oldu. Bunun bir kısmı futbolla birlikte yürüdü. Üniversiteye hazırlık aşamasında, futbol hayatıma devam etmek için okulu bıraktım. Ama eğitim hayatımı sürdürseydim mimar olmak isterdim.

Ailenin desteği ne yönde oldu?
Ailem eğitimimi sürdürmemi ve üniversiteye gitmemi istiyordu. Ancak futbolu çok seviyordum ve bu sevgi daha ağır bastı.

"FUTBOL HAYATIM BAŞLARKEN BİTECEKTİ"
Futbol hayatın nasıl başladı?
Her zaman ilk tercihim futbol oynamaktı. Tabii sokakta başladı futbola düşkünlüğüm. 9 yaşındayken Viyana'da bir kulübe kendim yazıldım. Red Star Penzing adlı kulüpte 14 yaşıma kadar oynadım. Orada ilk antrenmana çıkıp topa ilk dokunduğumda, “Bu iş bana göre değil, futbola sokakta devam etsem daha iyi olacak” demiştim. İlk defa böyle bir ortamdaydım ve açıkçası ürkütmüştüm. Belki de futbol hayatım o gün başlamadan bitecekti. Antrenman sonrası hocama, “Ben bir daha gelmeyeceğim” dedim hatta. O da bana, “Yine gelmelisin. Senin için çok iyi olur” deyince kabul ettim. Hâlâ unutamam o anları. Bir hafta sonra ilk maça çıktım. O gün çok iyi oynadım ve kendime güvenimi kazandım.

O yaşlarda hayran olduğun futbolcular kimlerdi?
O yaşlarda en sevdiğim futbolcu Rivaldo'ydu. Sonra Zidane geldi. Henry benim için çok önemliydi. Onlar gibi olmak isterdim hep. Ayrıca babam Trabzonlu olduğundan, sıkı bir Trabzonspor hayranıydı. Dolayısıyla ben de fanatik bir Trabzonsporluydum. Bütün maçlarını seyrederdik ve Hami'ye hayrandım.

Avusturya'da hangi kulüplerde oynadın ve profesyonel futbola geçişin nasıl gerçekleşti?
Red Star Penzing'den 14 yaşındayken FC Vienna takımına geçtim. FC Vienna, Avusturya'nın en eski takımıdır. 16 yaşındayken orada gençlerde şampiyon olduk. Şampiyonluktan sonra 16 yaşında Rapid Wien'e geçtim. 17, 18 ve 19 yaş kategorilerinde oynadım. Profesyonel olarak 2. Lig takımı Austria Lustenau’ya transfer oldum. 22 yaşıma kadar oynadığım bu takımdan da SC Schwanenstadt'a geçtim.

Avusturya'da altyapı eğitimi nasıldı? Nasıl değerlendiriyorsun oradaki futbolu?
Avusturya'da altyapıya çok önem veriyorlar. Çok yetenekli oyuncular da var. Ama bir seviyeye gelince bırakıyorlar kendilerini. Futbolcular kendilerini ilerletemiyor. Oldukları gibi kalıyorlar.

Avusturya'da futbolcuların kendilerini daha ileriye götürememelerinin sebebi ne?
Bence bu onların hayat standardındaki rahatlıktan kaynaklanıyor. Hayatı olduğu gibi kabulleniyorlar, çok büyük hedefleri yok. Yetenekli futbolcular açısından ilerisi için çok iyi bir örnek, yıldız futbolcu yok. Türkiye'ye gelen yabancılar Avusturya'da hayatta oynayamaz mesela. İnsanlar futbola çok fazla ilgi göstermiyor. Türkiye'deki gibi gelişmiş bir futbol ekonomisi de orada yok. Türkiye'deki paraları orada alamazlar.

Futbol anlayışı açısından baktığında ne farklar görüyorsun?
Futbol açısından baktığımızda Türkiye'de oynanan futbol daha üst seviyelerde. Avusturya futbolu az önce bahsettiğim gibi gelişemiyor. Daha çok da defansa dayalı bir futbol anlayışı hâkim.

"TOLUNAY HOCA BENİ KARŞILIKLI OYNARKEN BEĞENDİ"
Avusturya'da şimdiki teknik direktörün Tolunay Kafkas'a karşı oynadığını biliyoruz. Kayserispor'a gelişinin ilk adımları orada atıldı sanırım.
Tolunay Hocam o sezon Admira Mödling’de oynuyordu ve çok iyiydi. Avusturya'ya transfer olan en iyi yabancılardan biriydi ve yılın futbolcusu seçilmişti. Ben de Austria Lustenau'da oynuyordum. Onunla karşılıklı oynadığımız bir maçta gol attım. Tolunay Hocamla Avusturya'da görüşmeyi daha sonra da sürdürdüm. Bana “Bir takımın başına geçince seni mutlaka alacağım” demişti. Kayserispor'a gelince de dediğini yaptı.

Avusturya'da kalmak istemedin mi ya da başka kulüplerden teklifler yok muydu?
Türkiye'ye gelmek istiyordum. Daha önce de Türkiye'den teklifler almıştım ama o zamanlar pek sıcak bakmamıştım. “Henüz erken” demiştim. Şartlarımın uygun olmadığını, kendimi biraz daha geliştirmem gerektiğini düşünüyordum. Sonrasında Tolunay Hoca çağırınca Kayserispor'a gelmek istedim.

A Milli Takım kadrosuna davet edilmene rağmen, daha önce Avusturya Ümit Milli Takımı’nda oynadığın için çıkartılmak zorunda kaldın. Oraya önce çağırılıp sonra oynayamayacağını öğrenmek sende nasıl duygular uyandırdı?
A Milli Takım’a çağrılma haberi beni çok heyecanlandırdı. Ama prosedür gereği oynayamadım ve çok üzüldüm. Çağrılmam benim için çok büyük bir adım olmuştu. Aslında durumu biliyorduk. Fatih Hoca ile de konuştuk, “Şansımızı deneyelim, olursa olur” dedi. İlk gün rejenerasyonla geçti, ikinci gün çift kale maç yaptık. Oldukça renkli ve sıcak bir ortamda geçti antrenmanlar. Takıma uyum sağladım. Ama olmadığını, oynayamayacağımı öğrenince çok üzüldüm. Bana kampta kalabileceğimi, idmanlara da devam edebileceğimi söylediler. Ancak moralim çok bozulmuştu, odamda ağladım da hatta. Bu moral bozukluğuyla kamptan 2-3 saat içinde ayrıldım.

Avusturya’da ümit milli olduğun dönemde Türkiye’den teklif almamış mıydın?
2. Lig’de oynarken Avusturya Milli Takımı için beni izlemişler. Türkiye'den değil de oradan teklif gelince oynadım. Daha sonra bir turnuva için Türkiye Ümit Milli Takımı'na çağrıldığımı duydum ama bir kere Avusturya formasını giymiştim.

Bundan sonra neler yapacaksın? Avusturya Milli Takımı’nı düşünür müsün?
Bundan sonra Avusturya Milli Takımı’ndan teklif gelirse tabii ki kabul edeceğim. Milli takımda oynamak futbolcu için çok önemli. Hatta Avusturya-Türkiye maçı için yedek listede yer aldım. Eğer aday kadrodan çıkan oyuncu olursa beni de asıl kadroya alacaklardı.

"BEYİN OLARAK İYİ HAZIRLANDIM"
Kayserispor'da geçtiğimiz sezon 34 lig maçının sadece 20’sinde oynamışsın. Maç başına aldığın ortalama dakika da sadece 34. Bu sezonki performansıyla Milli Takım kadrosuna davet edilen bir oyuncu için geçtiğimiz sezondaki düşük performansını neye bağlıyorsun? Bu sezon senin için neler değişti de bu derece ön plana çıkabildin?
İlk geldiğim sezon benim için alışma ve konsantrasyon dönemi oldu. Farklı bir lige geliyorsunuz, alışmak, tanımak biraz zaman istiyor. Hafif sakatlıklarım da oldu. Ama bu sezon başı hazırlık dönemim çok iyi geçti. Bir idmanı bile kaçırmadım. Çok çalıştım. Allah çalışana veriyor. Yaşım 24 oldu, artık iyi futbol için zamanım geldi diye düşündüm. Futbol beyinde bitiyor. Beynin güçlü oldu mu bünyen de güçlü oluyor. Hemen pes etmeyeceksin, bir şans buldun mu değerlendireceksin. Yedekte oturduğunda değerli zamanlarını harcamış olursun. Güçlü kafa ve çalışmayla elinden gelenin en iyisini yapacaksın. Ben de bunu uygulamaya çalışıyorum. Ve bu sezon işler iyi gidiyor.

İlk geldiğinde neleri farklı buldun, hangi konularda zorlandın? Kayserispor'a uyumda sorun yaşadın mı?
Arkadaşlık olarak ya da takımla ilgili sorunlar yaşamadım. Antrenmanlara alışmak biraz zaman aldı. Burada çok daha yoğun antrenman yapılıyor ve oldukça sert geçiyor. Türkiye’de futbol daha sert, daha çabuk oynanıyor. Bunlara alışmak için çabaladım.

Geçtiğimiz sezon seni orta sahanın kanatlarında oynarken izlemiştik. Bu sezon ise iki santrfordan biri olarak görev alıyorsun. Gerçek mevkiin hangisi, sen hangi bölgede oynamaktan mutlusun?
Tolunay Hocam sezon başında, “Forvet olarak nasıl oynarsın?” diye sordu. Ben de “Tabii ki iyi olur, denemeliyiz. Belki gol atmakta sıkıntı yaşayabilirim. Çünkü golcü bir oyuncu değilim” dedim. Ama gol atma meziyetlerim de var. Sonuç olarak deniyoruz. Yeni mevkiimde daha da iyi olabilirim. Bundan sonra da futbola forvette devam etmek istiyorum. Yerimi seviyorum ve alıştım.

Kendi futbol anlayışını nasıl değerlendiriyorsun? Ne tür futbol oynamaktan zevk alıyorsun?
Fizik olarak avantajlıyım, güçlüyüm. Ama her şeyden biraz var. Topu iyi kullanabilirim, tekniğim de fena değil. Hızlı ve öne doğru oynamayı seviyorum. Topu aldım mı ilk düşüncem ileri doğru gitmek. Hırslı bir futbolcuyum. Her zaman kazanmak istiyorum. Ronaldo gibi çalım atmaya çalışmıyorum. Kolayını yapmak ve bir an önce hedefe gitmek istiyorum. İki-üç çalım atıyorsun, sonunda gol gelmeyince bir anlamı olmuyor. Tabii Ronaldo çalımını atınca gole de çeviriyor. O bakımdan ne yapabiliyorsam onu yapıp gole gitmek amacındayım. Önce takımım için oynamayı seviyorum. Futbol bir takım oyunu, bunu hiç bir zaman unutmamak gerekiyor.

Hızlı koşuyorsun...
Hızlı koşan bir futbolcuyum. Fuleli tabir edilenlerden birisiyim, uzun adımlarla gidiyorum.

Yeni bir santrfor olarak futbolunda eksik bulduğun yönler var mı?
Futbol için en uygun yaşlara geldim. 24 yaşındayım. Eksikleri fazla ön plana almıyorum da daha iyi yapabileceğim şeyleri önüme hedef olarak koyuyorum. Kafa toplarında daha iyi olabilirim mesela. Gol vuruşlarımı daha da geliştirebilirim.

Bugün için beğendiğin oyuncular kimler?
Orta sahadan forvete geçince beğendiğiniz futbolcular da değişiyor tabii. Ama başta da söylediğim gibi Henry'yi çok beğeniyorum. Türkiye'de ise Semih çok değerli bir futbolcu. Az önce bahsettiğim gibi yedek kaldı ama çok sabretti ve istediği yere geldi. Kafa olarak güçlü kaldı ve eline geçen şansı da iyi değerlendirdi. Yine görüyoruz, takımı için oynuyor, hem gol atıyor hem de attırıyor.

Futboldaki hedeflerin neler?
Yine Avrupa'da oynamak istiyorum. İlk olarak istediğim yer İngiltere. Fransa ve Almanya Ligleri de yine oynamak istediğim ligler.

"KAYSERİSPOR'DA KALİTELİ OYUNCU ÇOK"
Kayserispor'u nasıl değerlendiriyorsun bu yıl? Takım arkadaşların hakkında ne düşünüyorsun?
Kayserispor'un durumu bu sezon iyi. Takımda büyük bir potansiyel var. Mehmet Topuz en değerli futbolcumuz, bunu herkes biliyor. Defansımız çok iyi. Aydın Toscalı ve Toledo çok tecrübeli futbolcular. Ragıp ağabey, Cangele, Aghahowa gibi kaliteli oyuncularımız var. Saidou gibi şampiyonluk yaşamış bir futbolcuya sahibiz. Onun topu çok sakin kullanmasını beğeniyorum. Mehmet Eren'in stili hiç kimsede yok. Takım ruhu var Kayserispor'da. Arkadaşlık, dostluk çok iyi. Mehmet Eren ve Saidou ile de özel bir dostluğumuz var.

Mevkiini değerlendirdiğinde rekabet var mı takım içinde?
Var elbette. Ama iyi olan, iyi antrenman yapan oynuyor.

Bir forvet olarak sezon sonuna kadar hedefin ne?
Yıllardan beri forvet oynuyormuş gibiyim. Mevkiime çabuk alıştım. Ligi bitirene kadar 10 gol atmak istiyorum. Kendimi o zaman başarılı olarak kabul ederim.

"FENERLİLER BİZİ ÇOK ŞAŞIRTTI"
Bu sezon oldukça iyi bir başlangıç oldu senin için. Zorlu Fenerbahçe deplasmanında gol attın ve farklı bir galibiyet aldınız, o maçta neler yaşandı?
Fenerbahçe maçından önce PSG maçında zaten oldukça iyiydik. Kadıköy’de de iyi futbol oynayacağımızdan emindik. Ama sonucun böyle olacağını düşünmemiştik. Maç bitince seyircinin bizi alkışlayıp tezahüratta bulunması tüylerimizi diken diken etti. Böyle güzel olaylar sadece İngiltere Ligi’nde yaşanır sanıyordum. Çok şaşırdım. Maç sonrasında da soyunma odası çok eğlenceli ve müthişti.

Beşiktaş karşısında da 3 puanı getiren golü attın...
Beşiktaş maçında kendi seyircimiz önünde oynuyorduk ve son dakikalarda golü bulmam beni çok heyecanlandırdı. Böyle zorlu bir maçta seyircimizi mutlu etmek de ayrıca güzeldi.

Anadolu takımları bu sezon ligde üst sıraları zorluyor. Anadolu'dan bu sezon şampiyon çıkar mı?
Bence artık Anadolu'dan bir takımın şampiyon olmasının zamanı geldi. Bu sezon da olabilir. Ama önümüzdeki sezonlarda şansları çok daha yüksek olacak. Buna her şeyden önce inanmak lâzım.

"10 NUMARA YER"
Viyana’dan sonra Kayseri’ye alışabildin mi? Daha önce sık sık Türkiye'ye gelir miydin?
Ailemle Türkiye'ye tatillerde gelirdik. Ama Kayseri’ye geldiğim ilk yıl alışma süreciydi. Artık alıştım. Kayseri şehrini çok seviyorum. Futbolcu için 10 numara bir yer. Sadece futbola konsantre oluyorsun. Zaten genelde takım arkadaşlarımızla beraberiz.

Özel yaşantında zorluk yaşıyor musun? Evliliği düşünüyor musun?
Şu an bir kız arkadaşım var. Kendisi Boşnak ve Paris'te hukuk eğitimi görüyor. Avukat olmak istiyor. İlişkimiz başlayalı bir yıl kadar oldu. İlerisi için ciddi şeyler düşünüyoruz.

Avusturya'da ailen, Fransa'da kız arkadaşın var ve sen Kayseri'desin. Zor olmuyor mu?
Uzak olmak bazen zorluk yaşatıyor. Ama o şu an yoğun biçimde dersleriyle, okuluyla ilgileniyor. Ben de burada sıkı bir şekilde futbolla ilgileniyorum.

Futbol dışında neler yapıyorsun?
Evde DVD film seyrediyorum. Aksiyon ve dram filmlerini seviyorum. Her futbolcu gibi PS oynuyorum.

Tayfun
01.12.2008, 12:26
Transferde yönetim işini bilirrrr yine yüzümüzü güldürür :)

AYYILDIZ
01.12.2008, 12:29
Bende Yönetim ve Ersun Yanal'a transfer konusunda güveniyorum devre arası en kralını alırlar.

alper*
01.12.2008, 12:42
M.yıldız bize gelirse benim için trabzon sevdası biter böyle çirkef adam bizde oynayamaz!!
ne sevda varmış sende de :)

ertuuu
01.12.2008, 13:40
Özkan Sümer brezilya ya girmiş galiba, eli boş dönmez diyorum...

.....
01.12.2008, 13:54
Bence biz oyuncu aramak yerine Tekke yi Trabzona nasıl alırız onu düşünsek daha faydalı olur

Erdem Keser
01.12.2008, 13:55
Trabzon 6 koldan şampiyonluğa!

Trabzonspor'un, basketbol takımı, PAF takımı, Süper Genç takımı, Bayan futbol takımı ve pilot takımı Trabzon Karadenizspor'da kendi kategorilerinde zirveye oynuyor.

Sezona Sadri Şener başkanlığındaki yönetimle flaş transferler yaparak giren Trabzonspor, altın yılını yaşıyor. Turkcell Süper Ligi'nde 13 hafta sonunda en yakın rakibinin üç puan önünde zirvedeki yerini koruyan bordo - mavili takım, bunun dışında da bir çok kategoride şampiyonluğa oynuyor. Bordo - mavili kulübün Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nde mücadele eden erkek basketbol takımı lider Bornova Belediyespor'un ardından ikinci sırada yer alırken, PAF takım da 32 puanla ilk sırada bulunuyor.

KARADENİZSPOR TOPARLANDI

Trabzonspor'un sezon başı kurduğu pilot takım Trabzon Karadenizspor ise kötü başladığı ligde sonradan açılarak üst üste aldığı puanlarla zirveye ortak oldu. Lider Çorumspor'un ardından ligde 2. sırada yer alan bordo - mavililer, son üç maçtır kaybetmiyor. Türkiye Bayanlar Birinci Futbol Ligi'nde ise Trabzonspor, ikide iki yaparak 6 puanla zirvenin ortağı konumunda yer alıyor. Deplasmanlı Süper Gençler Ligi'nde de şampiyonluk mücadelesi veren Trabzonspor, bölge grubunda 23 puanla zirvede yer alıyor.

6 KATEGORİDE ŞAMPİYONLUK HEDEFLENİYOR

Toplam 6 ayrı kategoride şampiyonluk hesapları yapan Trabzonspor'da Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, bu başarının tesadüf eseri oluşmadığını, sistemli çalışmanın bir eseri olduğunu söyledi. Bu arada Altyapı'da bir çok branşta da şampiyonluk yarışı veren Trabzonspor'da, Altyapı Koordinatörlüğü görevine getirilen Sadi Tekelioğlu, işbaşı yaptı. Altyapı'da yeni bir yapılanmaya gitmeye hazırlanan Tekelioğlu'nun, antrenör kadrosunda da bazı değişikliklere gidebileceği öğrenildi.

ÖZKAN SÜMER FUTBOLCU İZLİYOR

Trabzonspor'da Başkan Sadri Şener ve Teknik Direktör Ersun Yanal'ın isteğini kırmayarak Futbol Koordinatörlüğü görevini kabul eden Özkan Sümer, Brezilya ve Afrika'da futbolcu izlemeye başladı. İlk olarak Ersun Yanal'ın kendisine verdiği isimleri takip edecek olan Sümer'in, kendi listesinde yer alan futbolcuları da tekrar izlemesi bekleniyor. Bunun için Brezilya'ya gidecek Sümer'in, burada Yanal'ın isteği üzerine İnternacional'da forma giyen Alex Meschini'yi yakın takibe alması bekleniyor.

01.12.2008
Kaynak : DHA

KUTADGU
01.12.2008, 14:05
Transfer bizim sandığımız kadar kolay değil sanırım.

İşin ehli tarafından yapıldığında zevkli ve karlı oluyor.

Bu ara transfer döneminde de kulübe zararı olmayacak bir transfer politikası belleneceğini düşünüyorum.

Takımı yükseltecek oyuncu alacaksak alalım.
Bulamazsak da boş transfer yapmayalım diyorum ben.

Muhammet
01.12.2008, 14:10
Transfer kolay iş değil.

Hele de devre arasında hiç değil.

Ama Sadri Şener'e güveniyoruz, en iyisini yapacaktır takım için.

demirel
01.12.2008, 14:13
Trabzonspor'da Başkan Sadri Şener ve Teknik Direktör Ersun Yanal'ın isteğini kırmayarak Futbol Koordinatörlüğü görevini kabul eden Özkan Sümer, Brezilya ve Afrika'da futbolcu izlemeye başladı. İlk olarak Ersun Yanal'ın kendisine verdiği isimleri takip edecek olan Sümer'in, kendi listesinde yer alan futbolcuları da tekrar izlemesi bekleniyor. Bunun için Brezilya'ya gidecek Sümer'in, burada Yanal'ın isteği üzerine İnternacional'da forma giyen Alex Meschini'yi yakın takibe alması bekleniyor.

Alın alexi bitsin şu iş....

peker61
01.12.2008, 14:18
ne sevda varmış sende de :)

Ne edeyim elimde değil bu herifi gördüğüm zaman deli oluyorum herif çirkefin önde gideni...

irfan61
01.12.2008, 14:19
Bu Alex'in bonservis bedeli fazla değilmi.Adamı zaten 2 senedir izliyoruz ve alamıyoruz.Bu adamın bonservis bedeli yüksek olacak ve transfer edemeyeceğiz.

KUTADGU
01.12.2008, 14:20
Bu Alex Meschini takibi bir son bulsun artık.

Daha ne zamana kadar ve de daha kaç kalp krizine kadar Alex Meschini transferiyle hülyalanacağız.
Adamın kalitesi de belli fiyatı da belli.
Alınacaksa alınmalı,
Alınmayacaksa da peşi bırakılmalı

Ah Baturoğlu Ah!!!
Sen olsan biz bunca transfer çaresizliğine itilir miydik hiç?

Sahi Özkan Sümer'in hawai gömleği var mı?

.....
01.12.2008, 14:42
Alex Meschini Geçen sene itibari ile değerlerini katlayarak ilerlemiştir. Geçen sene bazı nedenlerden dolayı( bu nedenleri çoğumuz bilyoruz ) alamadık.

Alex Brezilya A milli takımı kadrolarına da seçilmeye başladı. Su an Brezilya nın en önemli orta saha oyuncularından.

Takımımız tarafından bir teklif getirilir mi getirilirse ne kadar ikna edici bir teklif olur orası düşündürücü ama Alex i Trabzonspor a kazandırırsak Yılın TRANSFERİNİ yapmış oluruz.

Gökhan KAN
01.12.2008, 14:53
Fatih tekke gelsin ikinci yarı gol kralı olur...

Gökhan KAN
01.12.2008, 14:56
alex meschini gecenlerde süper bi serbest vurus golü attı...

Gökhan KAN
01.12.2008, 15:02
abi bnce devre arası veya ilerki seneler için hüseyinin mevkisine alternatif leverkusenli rolfes alınsın sola ümit korkmaz olabilir iyi oyuncu hemde türk olarak oynar vede kral fatih tekke alınabilir ondan sonra fatih futbolu bırakana kadar sampiyonuz...

Orhan_Gazi
01.12.2008, 15:02
mehmet abi yapma gözünü seveyim, ipuçu halatucu bişi ver bari yav Allah aşkına, senin adaş geliyor mu yoksa :D

agzindan bal akiyo insallah insallah coook istiyorum mehmet topuzu coook
eger cevat kolun dedigi ciksin tebrik mail agmuruna tutucam onu

Gökhan KAN
01.12.2008, 15:04
argenitos juniors ta gabriel hauche yi tanıyan varmı yok böyle bi teknik...

Gökhan KAN
01.12.2008, 15:09
arkadaslar farkındamısınız bütün yorumcular mehmet topuzun en iyi trabzona karsı oynadıgını söyledi belki de gelcek diye iyi oynadı.....

Pirselimoğlu
01.12.2008, 15:11
Şu an toplanan 28 puanın;
21'i son sıradaki 7 takımı yenerek alınmış..
7 puan ise üst sıralardaki 6 takımdan alınmış...

İnşallah eğer alınacaksa, alınacak oyuncu üst sıradaki takımları yenmemize yardımcı olabilecek kapatisede olur....

KUTADGU
01.12.2008, 15:12
scarface ya da tony montana mı diyeyim sana?

Devam edecek misin bu şekilde?
Her mesajında yeni bir isim mi sayacaksın?

Yoksa bir meselenin üzerine eğilmeyi düşünüyor musun?
Ne düşünüyorsun?

Erkut Ay
01.12.2008, 15:15
arkadaslar farkındamısınız bütün yorumcular mehmet topuzun en iyi trabzona karsı oynadıgını söyledi belki de gelcek diye iyi oynadı.....
fb lidir belki ondadndır

alierhan
özkan sümere güveniyorum ben brazilyadan kesin eli boş dönmez. gerçi bizim için afrikalı olması daha iyi olur ama onlarında milli maçları bize sorun çıkartıyor.

.....
3 yıl boyunca şampiyonluğun anahtarı;

M.Topuz, Tekke, Yassine

Bu üç oyuncu gelsin bu takım 3 yıl üst üste şampiyon olmasın ben başka bir şey bilmiyorum.-..

Orhan_Gazi
01.12.2008, 15:20
fb lidir belki ondadndır

öyle olsa cokden fenerdeydi o samuray bizden baska kimseye yakismaz istese cokdan gidebilirdi eziklere ama onunda eziklere gicigi var belli:)
cok delikanli adam valla

Gökhan KAN
01.12.2008, 15:21
ne yaptınız kardesler ya fb yi tutacagıma aklımdan bi sayı tutarım

Gökhan KAN
01.12.2008, 15:24
scarface ya da tony montana mı diyeyim sana?

Devam edecek misin bu şekilde?
Her mesajında yeni bir isim mi sayacaksın?

Yoksa bir meselenin üzerine eğilmeyi düşünüyor musun?
Ne düşünüyorsun?
sadece görüşlerimi söledim

Mr.No
01.12.2008, 15:26
Fenerli olmasi yine iyi, GaYs li olmasin da....

OYılmaz
01.12.2008, 15:31
Süper Ligin en iyi oyuncularından bir liste yaptım Süper ligde yapacağımız transfer 2.dönem daha faydalı olur alışma süreci gibi bir sorun olmaz seç beğen al :)

Ankaraspor
Özer Hurmacı (Sağ açık)
Mehmet Çakır (Ofansif orta saha)
Neca (Orta saha)
De Nigris (Forvet)

Kayserispor
Cangele (Sol açık-Forvet)
Mehmet Topuz (Ofansif orta saha)

Sivasspor
Mehmet Yıldız (Forvet)

İstanbul BB
Tjikuzu (Libero-Defans) - Hüseyinin yerine istiyorum
İ.Akın (Sol açık)

Konyaspor
Kaue (Sol bek-Sol açık)

Kocaelispor
Julio Cesar (Sol açık)

Bursaspor
Gökhan Güleç (Forvet)
Sercan Yıldırım (Forvet)

Eskişehirspor
Youla(Forvet)

Gaziantepspor
Tabata(Orta saha)

Denizlispor
Roberts(Forvet)

Bu yazdıklarım içinde en çok istediklerim Özer Hurmacı , Mehmet Topuz , Tjikuzu , İ.Akın, Tabata , Roberts dışardan arayacağımıza içerden bakalım bu oyuncuları gözümüzden kaybetmeyelim

Murat'
Bir tane Arjantinli oyuncu alsak hiç de fena olmaz..Colman'ın biraz yalnız kaldığını düşünüyorum..Forvet oyuncusu olsa hiç de fena olmaz...

KUTADGU
sadece görüşlerimi söledim

Buna kimsenin itirazı yok zaten.
Pek tabii ki, görüşlerini söyleyeceksin.

Ancak bunu yaparken, forum düzenini de sekteye uğratmamak ve başlığın da hedefinden uzaklaşmamasını sağlamak gerekir değil mi?

Düşündüğün ya da önerdiğin futbolcuları bu şekilde tek mesaj halinde bizlere sunarsan çok daha iyi olur diye düşünüyorum.

O zaman biz de beğenilerimizi ya da varsa tenkitlerimizi daha rahat yapabiliriz.

UğurB
01.12.2008, 15:33
Bu kadar oyuncu adi gecerken ve sol kanada oyuncu ararken Caner Erkin'in adinin gecmemesi dusundurucu. Ben Trabzonspor'un israrla Caner Erkin'e yonelmesi gerektigini dusunuyorum. Bir de Alex (FB'li), Lincoln, Delgado, Tabata tipi oyuncu isteyen arkadaslara dunya futbolunda artik boyle oyuncularin olmadigini, onlarin yerine bu isleri Gerrard, Lampard, Pirlo, Fabregas, Xavi, Iniesta, Xabi Alonso gibi oyuncularin yaptigini hatirlatmak istiyorum. Bu nedenle bugun Trabzonspor Selcuk ve Colman gibi iki oyuncu koyuyor. Bu transfer doneminde istedigim bir sag bek (Serkan'dan daha fazla verim saglamak icin), bir sol acik (Caner Erkin) ve bir forvet istiyorum. Bu arada Alex Meschini'yi ciplak gozle izlemis bir kisi olarak soylemem gerekir ki hem solda oynayabilecek hem de gerektiginde oyunda kurabilecek bir oyuncudur Alex. Savunmaya Yattara'dan fazla katki verir ama ondan hem hucum yapmasi hem de savunma yapmasi beklenemez. Arkasinda Cale ve ya Serkan - Huseyin oldugu icin buna cok da gerek yok. Keske Alex olsa ama maliyeti acisinda cok zor gozukuyor. Bu nedenle Caner Erkin - Orhan Sam ve bir forvet bizi sonuna kadar yarista tutar. Alex alinir ve uyum saglarsa sampiyon yapar...

Gökhan KAN
01.12.2008, 15:34
Buna kimsenin itirazı yok zaten.
Pek tabii ki, görüşlerini söyleyeceksin.

Ancak bunu yaparken, forum düzenini de sekteye uğratmamak ve başlığın da hedefinden uzaklaşmamasını sağlamak gerekir değil mi?

Düşündüğün ya da önerdiğin futbolcuları bu şekilde tek mesaj halinde bizlere sunarsan çok daha iyi olur diye düşünüyorum.

O zaman biz de beğenilerimizi ya da varsa tenkitlerimizi daha rahat yapabiliriz.
kusura bakma kardes aklıma sonra geldigi icin tet tek yazdım tekrar kusura bakmayın yeniyiz burlarda

husky61
01.12.2008, 15:35
arkadaşlar tek kelimeyle süper bir sol kanat oyuncusu yani şyle söylicem solda her yerde oynaya biliyor daha çok genç 23 yaşında ama varya mükemmel bir topçu ayrıca norveç milli takımlarındada oynayan br oyuncu çokta pahalı değil

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/26757/samuelsen-jone/profil.html

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/26757/samuelsen-jone/profil.html

Adil ÖZGÜR
01.12.2008, 15:37
Fatih TEKKE Trabzonun temsilcisi, Trabzonsporun eski kaptanı, Şu Mehmet YILDIZ denen adama Bordo Mavi formayı yakıştıramıyorum, daha doğrusu ismini hazmetmem mümkün değil,

Trabzonspor trübününü dolduran binlerce kişiye sorulsun, Mehmet YILDIZ'ı benim gibi görmek istemeyenler herhalde azınlıkta kalmaz diye düşünüyorum,

Hal böyle olunca, bu adamı neden gündemde tutarız pek anlayamıyorum. Değersiz biri değerleniyor, bence gereksiz bir gündem Mehmet YILDIZ gündemi.

Gökhan KAN
01.12.2008, 15:37
benim düsüncem kapalı savunmalara karsı oyuncu alınması yönünde acık alanda herkes oynar

KUTADGU
01.12.2008, 15:39
Bu kadar oyuncu adi gecerken ve sol kanada oyuncu ararken Caner Erkin'in adinin gecmemesi dusundurucu. Ben Trabzonspor'un israrla Caner Erkin'e yonelmesi gerektigini dusunuyorum. Bir de Alex (FB'li), Lincoln, Delgado, Tabata tipi oyuncu isteyen arkadaslara dunya futbolunda artik boyle oyuncularin olmadigini, onlarin yerine bu isleri Gerrard, Lampard, Pirlo, Fabregas, Xavi, Iniesta, Xabi Alonso gibi oyuncularin yaptigini hatirlatmak istiyorum. Bu nedenle bugun Trabzonspor Selcuk ve Colman gibi iki oyuncu koyuyor. Bu transfer doneminde istedigim bir sag bek (Serkan'dan daha fazla verim saglamak icin), bir sol acik (Caner Erkin) ve bir forvet istiyorum. Bu arada Alex Meschini'yi ciplak gozle izlemis bir kisi olarak soylemem gerekir ki hem solda oynayabilecek hem de gerektiginde oyunda kurabilecek bir oyuncudur Alex. Savunmaya Yattara'dan fazla katki verir ama ondan hem hucum yapmasi hem de savunma yapmasi beklenemez. Arkasinda Cale ve ya Serkan - Huseyin oldugu icin buna cok da gerek yok. Keske Alex olsa ama maliyeti acisinda cok zor gozukuyor. Bu nedenle Caner Erkin - Orhan Sam ve bir forvet bizi sonuna kadar yarista tutar. Alex alinir ve uyum saglarsa sampiyon yapar...

Zannediyorum ki, Caner Erkin'in buralarda sık sık adı geçti.
Hatta bazı arkadaşlar, Caner Erkin transferinin kiralık olarak gerçekleştirilmesi gerektiğini de belirttiler.
Benim açımdan bakacak olursak;
Çok yetenekli olmasına rağmen Caner nerdeyse 2 yıldır doğru düzgün futbol oynamıyor. Takım taşıma kapasitesi meselesi beni korkutmakta
Ne kadar yetenekli olursa olsun, devre arasında yapılacak transferin takıma direk ivme kazandırabilecek nitelikte bir transfer olması gerekir diye düşünüyorum.

Mesela Orhan Şam transferini çok gerekli görüyorum.
Sürekli sağ bek oynamış, üstelik bu mevkide nerdeyse bütün Milli takımlar seviyesinde forma giymiş, takımının kaptanı Orhan Şam'ı isterim açıkçası.

husky61
01.12.2008, 15:40
Bıraksanıza ya mehmet yıldız gibi bir oyuncumuz yok diye biz bu durumdayız eğer mehmet yıldız gibi bir oyncumuz olsaydı sene başıondan beri şu anda 9 puanla açık liderlikteydik gaziantepi neden yenemedim beşiktaşı neden yenemedim çnkü güçsüz forvetlerimiz vardı ok bırakın bu geri kafalı olmayı artık mehmet yıldızı dvmeye inen adamları hazmatmeyin bence siz ve siz gibiler o adamları stadlarda görmekten nefret eiyorum anladınızmı bırakın sivas düşmani olmayıki kimdir svisa biz onalra düşman olcaz ki kim kende vurana vurmaz lütfen söylerin

Salih Yazıcı
01.12.2008, 15:42
arakadaşlar bmn girişindedeki 3 vakite kadar gelen acaba transfer mi biri lütfen cevap versin

Samet Yildirim
01.12.2008, 15:46
Mehmet Yildiz TS da oynyacak adam degil

Yerli isim sadece Fatih Tekke var alinabilcek fakat bana göre baska mevkilerde eksilik var mesela sol cik alternatif orta sahaisimi...önce bu 2 mevki önemli

osman23100
01.12.2008, 15:48
engin bayraktar hem trabzonlu kardeşim hem genç hem T Ü R K

osman23100
01.12.2008, 15:51
Kardeşim trabzon a hem 1 oyun kurucu (çabuk oalacak) hemde 2 forvet serii pas yapabilecek mehmet topuz engin bayraktar .........

Hamza Yilmaz
01.12.2008, 15:56
Fatih TEKKE Trabzonun temsilcisi, Trabzonsporun eski kaptanı, Şu Mehmet YILDIZ denen adama Bordo Mavi formayı yakıştıramıyorum, daha doğrusu ismini hazmetmem mümkün değil,

Trabzonspor trübününü dolduran binlerce kişiye sorulsun, Mehmet YILDIZ'ı benim gibi görmek istemeyenler herhalde azınlıkta kalmaz diye düşünüyorum,

Hal böyle olunca, bu adamı neden gündemde tutarız pek anlayamıyorum. Değersiz biri değerleniyor, bence gereksiz bir gündem Mehmet YILDIZ gündemi.

Aynen katiliyorum bu yoruma. Mehmet Yildiz isterse Etoo gibi oynasin ben istemiyorum onu. Attigi tekmeleri unutmuyorum. Özer Humarcinin ve engin baytarin ismi cok geciyor. Mustafa Keceli gibi oyuncular. .Bence ihtiyacimiz yok. Ben olsam Sola Ibrahim Akini alirim. Ankaraspordan da Bilal Kisayi alirim. Bu bilali herkes kücümsüyor. Bence Özer ve enginden daha kaliteli. Ayrica forvete tekke ve bir yabanci oyuncu daha alirsak müthis isler yapariz

Gökhan KAN
01.12.2008, 15:57
hücumda top tutamıyoruz arkadaslar farkındamısınız m.yıldız tam nokta atısı olur bnce bülent uygun ne demisti mehmetin cebinden parasını alırsınız ama ayagından topu alamazsınız yaaa at mehmete tutsun topu arkadakiler gelsin hücuma hem böylece son dakikalarda kahrolmayız..

arifberkay
01.12.2008, 15:57
bu giristeki nedir?

irfan61
01.12.2008, 15:59
bu giristeki nedir?3 vakite kadar süprizimiz var diyor.Adı üstünde SÜPRİZ bekleyip görecez.

Salih Yazıcı
01.12.2008, 16:01
süprizde acaba ne geliyo

irfan61
01.12.2008, 16:02
süprizde acaba ne geliyoİnan bende senin kadar merak ediyorum.Biraz ipucu verseler süper olacak. :)

Remzi
01.12.2008, 16:03
Ben biliyorum..:)

Salih Yazıcı
01.12.2008, 16:05
gerçekten bir ipucu versinler çok ii olcak

irfan61
01.12.2008, 16:06
Ben biliyorum..:)Söyle o zaman bizde bilelim. :cool:

Salih Yazıcı
01.12.2008, 16:09
en azından bir ipucu verin lütfen

Bilâl ÇOBAN
01.12.2008, 16:12
Mehmet yıldız'ı alacağına antepteki Beto alınabilir.Çok faydalı bir oyuncu hem hava toplarında etkili hem de ayaklarına hakim.Kocaelispordaki Taner GÜLLERİ hakkında 90 dk izleyen biri varsa nasıl bir oyuncu olduğu konusunda bilgi verebilir mi? Sezon başından beri Teleligde izlediğim 3-5 dakikalık özetlerde takip ediyorum.Çok akıllı asistleri var.Son vuruşları da gayet iyi.Yıllardır.

taner in bir çok maçını izledim, dediğin özelliklere sahip bir oyuncu fakat 32 yaşını devirmiş maalesef... yine de, mehmet yıldız gibi terbiye fukarası zebellak adamı alacağımıza, tercih ederim doğrusu...

ekleme:

süpriz süpriz demişlerde bi ara, aha dedim bi transfer geliyor, meğerse sanal dergi hazırlamışlar onu gösterdiler :) yine benzer bir şey olma ihtimaline karşı, fazla ümitlenmeyin arkadaşlar.

Cengiz Çubukcu
01.12.2008, 16:22
Ben de Mehmet Yıldızı isteyenlerdenim...biz her ne kadar geçen seneden ötürü kendisini sevmesek de o bize gelince kendini affettirecektir emin olun :)

legend_ts_61
01.12.2008, 16:26
pekı bu 3 vakıt ne oluyor yha??bırsey anlamış değilim

Oğuzhan Turhan
01.12.2008, 16:29
Mehmet Yıldız konusunda bir anket düzenlenebilir..

Bilâl ÇOBAN
01.12.2008, 16:31
Ben de Mehmet Yıldızı isteyenlerdenim...biz her ne kadar geçen seneden ötürü kendisini sevmesek de o bize gelince kendini affettirecektir emin olun :)

abi Allah aşkına sen yapma, sırf fiziği güçlü diye söylüyorsan, hamza yerlikaya yı felan alalım...

abi adamın koşmasına bak, kurbandan kaçan öküzler gibi koşuyor, vuruş tekniği diye bişey yok, adam geçme yok, sırf poposunu elini kolunu siper edip top saklıyor diye bu takıma adam mı alınır ya hu, kişiliği zaten ortada...

Mustafa Calik
01.12.2008, 16:33
özer hurmaci, alex meschini ve fatih tekke diyorum

_____________SYLVA____________
SERKAN__SONG_____EGEMEN__CALE
________SELCUK___COLMAN_______
YATTARA_________________ALEEEX
__________FATiH__GÖKHAN_______

Yedekler:

Özer Hurmaci
Giray
Onur
Tayfun
Baris
Isaac
Hüseyin

TSezgin61
01.12.2008, 16:35
yaaa simdi heycanlandim... cidden varmi öyle birsey. birimi geliyor... yoksa kitabin müjdesimi... tipki derginin müjdesi verildigi gibi;)

Yavuz Hasan
01.12.2008, 16:39
özer hurmaci, alex meschini ve fatih tekke diyorum

_____________SYLVA____________
SERKAN__SONG_____EGEMEN__CALE
________SELCUK___COLMAN_______
YATTARA_________________ALEEEX
__________FATiH__GÖKHAN_______

Yedekler:

Özer Hurmaci
Giray
Onur
Tayfun
Baris
Isaac
Hüseyin
çok güzel olur valla bide yattara ya alternatif bulursan tadından yenmez

Remzi
01.12.2008, 16:41
yaaa simdi heycanlandim... cidden varmi öyle birsey. birimi geliyor... yoksa kitabin müjdesimi... tipki derginin müjdesi verildigi gibi;)

abi ben dergi diye biliyorum:D

trbzonsporlu
01.12.2008, 16:42
bize türkiye süper liginden transfer ettiğimiz yabancı oyuncular pek katkı sağlayamıyorlar. hemen örnek verecek olsak löbe, oumar, romasenko, rizeden alınan siyahi forvet adı oliviera olabilir, jabi, agustin... v.b anadolu takımlarındaki oyun sistemine alışan oyuncular büyük takımlara gelince tökezliyorlar mesela şuanda takımına en büyük katkı sağlayan oyuncuların başında eskişehirde oynayan youla geliyor ama youla beşiktaşta yürümekten başka ne yaptı, takımımız transfer yaparken bunlara da dikkat etmesi lazım.
bu arada kadıköydeki tüm maçlarda fenere gol atan fatih tekkeyi ikinci yarının ilk maçında kadıköyde izlemek takrar bizlere nasip olur inşallah.

Erdogan
01.12.2008, 16:43
siteye giristeki 3 vakte kadar süprizimiz var ne acaba merak ettim. acaba bir transfer haberimi.

okg_53
01.12.2008, 16:44
Kelimeler biraz ipucu veriyor aslında.
Şöyle olsaydı; 3 Vakte Kadar bir süpriz geliyor olsaydı.
Bmn nin herhangi bir kampanya,organizasyon vs. birşeyi derdik.
Ancak cümle şöyle;3 Vakte kadar bir süprizimiz var. Geliyor...
Yani süprizin olacağı cümle ile , Geliyor kelimesi birbirinden ayrı olarak yazılmış.
Kısacası bu mesajda birinin geleceği vurgulanmış.
Ancak kim gelir ,ne getiririr,kime getirir orası mechul...

trbzonsporlu
01.12.2008, 16:45
fatih tekkeyi mehmet yıldızla karşılaştırmak bana göre çok çok büyük bir hata, kulağının arkasıyla bile gol atabilen bir adamı ben vuruş stilleri sahadaki duruşu top ayağındaki hareketleriyle ancak berbatovla kıyaslarım

Erdogan
01.12.2008, 16:47
hepimizion aklinda bir kisi var ama gercek olabilecegine inanamiyoruz, heycandan ölürüz :)

Mustafa Calik
çok güzel olur valla bide yattara ya alternatif bulursan tadından yenmez

benim yaptigim kadroda yedeklerde özer hurmaci ve baris var. onlarin ikisi yattaranin ve alexin alternatifi olarak düsündüm.

Muhammet
Evet yahu.

Ben de merak ettim. Nedir bu 3 vakte gelecek sürpriz?

ertuuu
01.12.2008, 16:48
Yani süprizin olacağı cümle ile , Geliyor kelimesi birbirinden ayrı olarak yazılmış.

ne geliyosa inş uğurlu gelir be abi...

TSezgin61
01.12.2008, 16:48

dergide geliyordu:D

ama eger gercekten transfer haberiyse söyledir: mehmet topuz icin hayatta bukadar "süpriz geliyor" seklinde duyurulmaz. cünkü oda gökhan ünal, selcuk, colman gibi yildiz transferlerden biri olur. mehmet yildizda öyle.

birkisi var isteyen istemeyen herkesi ayaklandiracak ve heycanlandiracak: FATIH TEKKE...:)

ben gelmesini istemem, avrupada bizi gururlandirsin isterim, ama makul bir fiyata geleceksede kaptan, onu gemisinden kovamayiz.

Tayfun
01.12.2008, 16:49
Evet yahu.

Ben de merak ettim. Nedir bu 3 vakte gelecek sürpriz?

Gelecekte birgün gelecek :)

Bekleyip görelim .

Erdogan
01.12.2008, 16:52
fatih tekke ile samimi olan arkadaslar vardir BMN de, eger o kast ediliyorsa bi bildikleri vardir da Geliyor.. yazdilar.

yaw heycana meraka gelen insanlarda deyiliz, cabuk duyursalar haberi bari :)