PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008-2009 l Ara Transfer Dönemi

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Ahmet Başkaya
11.01.2009, 11:28
arkada kalmasın izlemeyen arkadşlar için leonardo
kardeş direk vtunnel çıkıo ...içine giripte search bölümüne ne yazalım bunları izlemek için sana zahmet tarif etsen

Travelair
11.01.2009, 11:28
Guerreiro'yu alsak daha iyi sanki Leonardo'dan

Mehmet Zeki
11.01.2009, 11:29
Sylva

Serkan-Song-Egemen-Cale
Ceyhun
Selçuk--Colman
Yattara --------------- Leonardo
Gökhan

İş yapar gibi geliyor bana

Bence iyi taktik. Ama bence Huseyin Ceyhun'un yerinde oynayacaktir.

suat kalkan
11.01.2009, 11:29
şimdide ara transferde alınan oyuncu riskli olur yok bilmem ne olur safsatası çıktı
kardeşim şampiyon olmak istiyorsan bastırıp parayayı alacaksın.
yoksa benim şampiyonluk gibi bir beklentim yok seneye de taraftarı bu kadar germe
ne yardan vazgeçiyor yönetim ne serden durum bu

Birtan Karaman
11.01.2009, 11:32
Sadri Şener'i Kızdıran Sırp11 Ocak 2009 / 09:32Jovanovic, Sadri Şener'i kızdırdı.Jovanovic, Trabzonspor'a “Sizinle görüşmeme gerek yok. Çünkü Türkiye'yi düşünmüyorum” haberini gönderdi. Sadri Şener'e bu karşılık çok dokundu.
Daha önce Beşiktaş'ın da isteyip alamadığı Standart Liege`nin Sırp forveti Milan Jovanovic için Belçika kulübüne giden Trabzonspor, görüşme talebini bile kabul ettiremedi. Standart de Liege'de 3 sezondan beri forma giyen 28 yaşındaki Jovanovic, şampiyon olarak tamamladıkları son sezonda başarılı bir performans ortaya koymasına rağmen kulübünden ayrılmak istediği yönünde açıklamalar yapmıştı. 52 maçta 26 gol kaydeden Jovanovic, Trabzonspor'a “Sizinle görüşmeme gerek yok. Çünkü Türkiye'yi düşünmüyorum” haberini gönderdi. Sadri Şener'e bu karşılık çok dokundu.

Türk Takımı Asla Olmaz
Bordo mavili kulübün başkanı Şener, bu konuda yaptığı açıklamada, “Devre arasında sözleşmesi biten oyuncu yok. Yurtiçinde bize uygun alternatifler bulamıyoruz. Yurtdışından gelen isimler de ya çok pahalı ya da bünyemize uygun çıkmıyor. Üzerimizde bir transfer baskısı oluştu. Herkes al al al diyor. Transfer öyle kolay bir iş değil.

Standart Liege'li Sırp oyuncuya ciddi bir teklif götürdük, görüşmeyi dahi kabul etmedi. Avrupa Birliği futbolcularına ulaşmak çok daha zor oluyor. Açıkçası adamın bir Türk takımı olduğumuz için bizimle teması bile kabul etmemesi bize dokundu” diye konuştu.
changeTarget(document.getElementById("news_content"))Kaynak:

Ali Tunahan Güllü
11.01.2009, 11:32
kardeş direk vtunnel çıkıo ...içine giripte search bölümüne ne yazalım bunları izlemek için sana zahmet tarif etsen

search yerine Leonardo Vitor Santiago bunu yaz renkdaş....

Birtan Karaman
11.01.2009, 11:33
Fatih Karadenizspor'a Verildi11 Ocak 2009 / 08:40Trabzon Karadenizspor'da hareketli saatler yaşanıyor.Trabzon Karadenizspor'da hareketli saatler yaşanıyor. Bordo-Mavi-Beyazlılar, Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın bu sezon takımda düşünmediği Fatih Altundağ'ı dün akşam Antalya kampına kattı. Öte yandan, sezon başında Trabzonspor'dan gelen kaleci Yakup Bugün ise eski kulübü Altınorduspor'a kiralık olarak verildi. Bordo-Mavi-Beyazlılar, futbolcusu Kader Kaynak'ı ise Ispartaspor'a gönderdi. Ayrıca çalışmalarını sıkı bir şekilde sürdüren Trabzon Karadenizspor'da Teknik Patron İhsan Derelioğlu, futbolcuları ile yakından ilgileniyor.

Fırtına Esecek!
Kademe grubunun son haftasında yükselme grubu şansını kaçıran Trabzon Karadenizspor, klasman grubunda gözünü zirveye dikti. Klasman grubu hazırlıklarına Antalya'da devam eden Trabzon Karadenizspor'da her şey yolunda gidiyor. Trabzonspor'dan gelen Fatih Altundağ da dün kampa katılırken, Futbol Şube Sorumlusu Derviş Köz, güçlerine güç kattıklarını söyledi. Köz, hazırlıkların çok verimli geçtiğini belirterek, “Klasman grubunda hedefe ulaşmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz” dedi. changeTarget(document.getElementById("news_content"))Kaynak:

Kazım Uzunboy
11.01.2009, 11:34
Yok mu bizim ligde alabileceğimiz güzel bir sol kanat oyuncusu ?

Yerli oyuncu alsak daha iyi bence.

Ahmet Başkaya
11.01.2009, 11:37
search yerine Leonardo Vitor Santiago bunu yaz renkdaş....
eyvallah kardeş her numarayı giyniş bizde 61 giyer artık:D:D:D

ApoCaN28
11.01.2009, 11:37

Bizim ligimizde kaliteli bir tane sol açık var oda KeweL...

Ali Tunahan Güllü
11.01.2009, 11:38
eyvallah kardeş her numarayı giyniş bizde 61 giyer artık

gelsinde ne giyerse giysin:D

ApoCaN28
11.01.2009, 11:39
Gelsinde forma buluruz o sıkıntı olmaz...

Muhammed KOÇ
11.01.2009, 11:43
Bizim ligimizde kaliteli bir tane sol açık var oda KeweL...
arda... bizde sıkıntı çokken adamlar hangisini oynatsak problemi yaşıyor..

Mehmet Zeki
11.01.2009, 11:48

Abi bence Murat Duruer de iyi bir transfer olur sol kanat'a. Bence bize biraz ucuza verirler cunku biz onlara Hasan Ucuncu ve Abdulaziz'i verdik

Birtan Karaman
11.01.2009, 11:48
Gündemimizdeki Oyuncuları Küçük çaplı olsada bir inceleme Yaptım ;
1 - Roger Guerreiro 26 Yaşında 1.86 Boyunda olan roger Bu sene Klübü ile olan sözleşmesi Bitiyor.
Fiyatı , 3.840.000 £ Ve bu sezon 25 Maç 4 Gol 2 Asist.

2 - Danijel Pranjic (Hiç Sanmıyorum) 27 Yaşında 1.71 boyunda 2012 Yılına kadar Sözleşmesi
Bulunuyor.
Fiyatı 7.680.000 £ Olan Pranjic Bu sene 25 Maç 15 gol 5 Asist ile oynadı.

3 - Leonardo de Vitor Santiago 25 Yaşında 1.71 Boylu olan leonardo Bence 1 Adım Önde Hem Şota'nın Referansı Hemde Başkanın açıklamaları. Bu sene son yılı Ajax'da.16 maç 3 Golü Bulunuyor.

Kaan
11.01.2009, 11:50
Bir Gençlerbirliği paketi fena olmaz. :rolleyes:

Engin Baytar + Burhan Eşer = 2,5 Milyon € + Ergin. :rolleyes: :)

Mehmet Zeki
11.01.2009, 11:50
1 - Roger Guerreiro 26 Yaşında 1.86 Boyunda olan roger Bu sene Klübü ile olan sözleşmesi Bitiyor.

2 - Danijel Pranjic (Hiç Sanmıyorum) 27 Yaşında 1.71 boyunda 2012 Yılına kadar Sözleşmesi
Bulunuyor.

3 - Leonardo de Vitor Santiago 25 Yaşında 1.71 Boylu olan leonardo Bence 1 Adım Önde Hem Şota'nın Referansı Hemde Başkanın açıklamaları. Bu sene son yılı Ajax'da.16 maç 3 Golü Bulunuyor.

Abi Leonardo'nun sozlesmesi sezon sonu bitiyor. Biz onu alirsak yaklasik 700 bin euroya aliriz cunku ajax onu gozden cikardi. Ajax onu Feyenoord'dan 750 bin euro'ya almisti.

Kaan
11.01.2009, 11:51

Bulunuyor.

Pranjic nerde gündemimizde ??

Ben mi göremedim ??

Ahmet Başkaya
11.01.2009, 11:52
Bir Gençlerbirliği paketi fena olmaz.

Engin Baytar + Burhan Eşer = 2,5 Milyon € + Ergin.
Şaka mı buuu:S

ApoCaN28
11.01.2009, 11:54

Ben mi göremedim ??

Taraftar Gündeminde belki karıştırma:D

Kaan
11.01.2009, 11:54
Şaka mı buuu

Hayır. :)

Düşüncemi söyledim sadece. :rolleyes:

Ama ilk tercihim Özer tabii... :) :rolleyes:

bmfırtına
11.01.2009, 11:58
arda... bizde sıkıntı çokken adamlar hangisini oynatsak problemi yaşıyor..
Aydın Karabulut da var çok yetenekli bence

Ali Tunahan Güllü
11.01.2009, 11:59

Bulunuyor.

yani burdan en uygunu leonardo:D

Ahmet Başkaya
11.01.2009, 12:00
Hayır.

Düşüncemi söyledim sadece.

Ama ilk tercihim Özer tabii...
Saygı duyuyorum ama burhanı nerede oynatacaksınn:S

Mehmet Zeki
11.01.2009, 12:01
Saygı duyuyorum ama burhanı nerede oynatacaksınn

Abi burhan forvet arkasi.

Yunus Emre SEYHAN
11.01.2009, 12:02
Bir Gençlerbirliği paketi fena olmaz. :rolleyes:

Engin Baytar + Burhan Eşer = 2,5 Milyon € + Ergin. :rolleyes: :)
2,5 Milyon € büyük bir rakam.. Kulubün parasını sokağa atmaktır bu. Engin Baytar iyi futbolcu olabilir ama bencil ve istikrarsız bir oyuncu.. Cok istiyorsan gerekirse sözleşmesi bitince alırsın. O fiyatı Özer,Mehmet Yıldız ve Tabata gibi oyuncuları rahat alırsın..Bu fiyata özer alınsın vs desen hak veririm. Burhan yanılmıyorsam Forvet oyuncusu ve Ligde 4 golü var..

Birtan Karaman
11.01.2009, 12:02

Ben mi göremedim ??
Medya Gündemimize Aldı .
Bende Bi Küçük Araştırma Yaptı Olma Olasılığı Nedir diye ama Sanmıyorum .

Ertan 51
11.01.2009, 12:04
Bir Gençlerbirliği paketi fena olmaz.

Engin Baytar + Burhan Eşer = 2,5 Milyon € + Ergin.
Hüseyinnn
Engin-Burhan x=y2 felan deyip kafamızı bulandırma:)
senin ve takımın mutluluğu için Özer de yoğunlaşırken bunlarda nerden çıktı...

Ahmet Başkaya
Renkdaşlar peki size bi soru Denilson mu Leonardo mu__??

bmfırtına
2,5 Milyon € büyük bir rakam.. Kulubün parasını sokağa atmaktır bu. Engin Baytar iyi futbolcu olabilir ama bencil ve istikrarsız bir oyuncu.. Cok istiyorsan gerekirse sözleşmesi bitince alırsın. O fiyatı Özer,Mehmet Yıldız ve Tabata gibi oyuncuları rahat alırsın..Bu fiyata özer alınsın vs desen hak veririm. Burhan yanılmıyorsam Forvet oyuncusu ve Ligde 4 golü var..
özer in benim bildigim fiyatı 6 milyon euro

Kaan

Abi burhan forvet arkasi.

...... :) :rolleyes:

Ben sadece öneri söyledim , yoksa bende Özer'in alınması taraftarıyım. :D:rolleyes:

Ali Tunahan Güllü

leonardo çünkü hem genç hem denilson kadar yetenekli bence bize daha uzun süre hizmet edebilir...

eMR3
11.01.2009, 12:05

Roger Guireiro mu? Leonardo Mu? :)

Mehmet Zeki

Abi bence Leonardo cunku daha 25 yasinda.Denilson onun yaninda daha yasli. Bu arada Denilson Bolton'a kiralik gitti.

Kaan
Hüseyinnn
Engin-Burhan x=y2 felan deyip kafamızı bulandırma
senin ve takımın mutluluğu için Özer de yoğunlaşırken bunlarda nerden çıktı...

Sadece öneriydi... :cool:

Emirhan Makul
Pazartesi Transferin bitmesini ümit ediyorum yoksa çok geç olacak takıma ısınması için liglerin başlamasına az kaldı.

Ali Tunahan Güllü
11.01.2009, 12:06
Roger Guireiro mu? Leonardo Mu?

valla burda karar vermek zor bence ikiside süper:D

Muhammed KOÇ
11.01.2009, 12:06
denilson biraz yaşlı olduğu için leonardo derim.. ama kalite için sadece bu sezon hedefe ulaşmak için oyuncu alacaksak denilson derim!

Birtan Karaman
11.01.2009, 12:07
Pranjic harekatıBordo-Mavililer, Cale ile iyi bir ikili olacağını düşüncesiyle Pranjic için kesenin ağzını açmaya kararlı.

YANAL BAYILDI
Trabzon, Pranjic’e göz koydu! Bordo-Mavililer, Heerenveen’li Hırvat solak Danijel Pranjic için harekete geçti. Heerenveen maçında başarılı futbolu ile büyük beğeni toplayan Hırvat oyuncu için Teknik Patron Ersun Yanal’ın da isteği doğrultusunda maç sonrası hemen harekete geçildi.
5 MİLYON EURO
Trabzonspor’un Pranjic için ilk teklifine Heerenveen’in 5 milyon EURO’luk bir fiyat biçtiği belirtilildi. Bu yüksek bonservis isteği nedeniyle geri adım atan Bordo-Mavililer’in Pranjic’i mutlaka kadrosuna katmak istediği, 3 milyon EURO’dan kapıyı açtığı belirtildi. Trabzonspor’un gerekirse kiralama formülü ile devreye sokacak.
Karadeniz
-------------------------------------------------
Özer için uçuyorlarÖzer Hurmacı için yüksek bonservis isteği Trabzon’u geri adım attırdı

TABATA VE ENGİN
Trabzonspor, yurt içinden sol kanat için Ankarasporlu Özer Hurmacı için yeni girişiminden de sonuç alamadı. Başkent ekibine 2 milyon EURO teklif eden Bordo-Mavililer, Ankaraspor’un 4 milyon EURO’da ısrar etmesi üzerine geri adım atmak zorunda kaldı. Trabzonspor, G.Birliği’nden Engin Baytar için yurt dışındaki arayışlar sonucunda adım atmayı planladığı için genç oyuncuyu beklemeye aldı. Bordo-Mavililer, G.Antepli Tabata için girişimlerini de yine sürdürüyor.

Ali Tunahan Güllü
11.01.2009, 12:07
Pazartesi Transferin bitmesini ümit ediyorum yoksa çok geç olacak takıma ısınması için liglerin başlamasına az kaldı.

aynen katılıyorum bari 1 tanne hazırlık maçında oynasın..inaşllah pazartesi biter bu iş.....

mustafaction
11.01.2009, 12:09
iyi adam olsun geç gelmesi önemli değil

Mert67
11.01.2009, 12:11
Leonardo'da sona doğru!

Transfer çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Trabzonspor, Ajax'ın sol kanat oyuncusu Leonardo'nun transferinde sona yaklaştı. Bordo - mavili yöneticiler bu futbolcu dışında iki transfer daha yapmayı planlıyor.

Turkcell Süper Ligi'nin ikinci yarısında zirve iddiasını sürdürmek isteyen Trabzonspor, transfer çalışmalarına hız verdi. Özellikle orta sahanın soluna takviye yapmak için girişimlerini sürdüren bordo - mavili takım eski futbolcusu Şota'nın önerisi üzerine gündemine aldığı Ajax'ın 25 yaşındaki Brezilyalı sol kanat oyuncusu Leonardo Vitor Santiago'yla büyük oranda anlaşma sağladı.

Bu futbolcunun kulübüyle arada kalan küçük ekonomik sorunları gidermesi için Şota'yı devreye sokan bordo - mavili yöneticiler, transferin önümüzdeki günlerde resmen sonlanabileceğini söylediler. Leonardo dışında iki futbolcuyu daha kadrosuna katmak için araştırmalarını sürdüren bordo - mavili yöneticiler, bu konuda Futbol Komitesi Başkanı Özkan Sümer ve Teknik Direktör Ersun Yanal'ın verdiği rapor doğrultusunda hareket ediyor.

ADNAN: "OYNAMAK İSTİYORUM"

Trabzonspor'un, düşük bir bonservis bedeliyle Hacettepespor'a sattığı Adnan Güngör yeni takımıyla idmanlara çıkmak için gün sayıyor. Bordo - mavili takıma geldiği günden itibaren yedek kulübesine mahkum olan Adnan, Hacettepespor'a oynamak için gittiğini belirterek: "Trabzonspor'da istediğim forma şansını bulamadım. Hacettepespor'da yeniden forma giymeye başlayarak adımdan söz ettirmek istiyorum. Umarım Trabzonspor'da sezon sonunda hak ettiği yerlere ulaşır" diye konuştu.

YATTARA: "TAKIMDA ÇOK İYİ BİR ARKADAŞLIK VAR"

Trabzonspor'un Gineli futbolcusu İbrahima Yattara, zirve yarışını son haftaya kadar bırakmayacaklarını da ifade ederek: "İyi bir takımız var. Yönetim kurulumuz bu takımı güçlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Mevcut kadroda çok iyi arkadaşlığımız var. Bunun lige yansıyacağından şüphem yok. Trabzonspor'u özlenen başarılara ulaştırmak için elimizden geleni yapacağız" dedi. Bu arada Teknik Direktör Ersun Yanal'ın sağ ve sol kanatta denediği futbolcu bunun kendisini zorlamadığını da söyledi.

FATY PAPY'E BÜYÜK DESTEĞİ

Trabzonspor'un 19 yaşındaki Burundili futbolcusu Faty Papy'i Song ve Sylva hiç yalnız bırakmıyor. İlk kez ülkesi dışında başka bir takımda forma giyen genç oyuncuya sahip çıkan ve onu her fırsatta yanlarına alan Song ve Sylva, Faty Papy'inin çok yetenekli bir futbolcu olduğunu söylediler.

11.01.2009
Kaynak : DHA

Birtan Karaman
11.01.2009, 12:12
valla burda karar vermek zor bence ikiside süper
Leonardo . . .
Guerreiro Sade Adı duyulmuş bir futbolcu Çok iyi olsa Şuanki Takımında Olmaz Hollanda veya Belçika'da Küçük bir klüpte Forma Giyerdi.
Ama Leonardo Hatırlarmısınız Bilmem ama Farabi Sol açık için Düşünülebilir Demişti Aylar Önce Hakkında bilgide sunmuştu bize.
Leonardoyu ajax takımın maç özetleri olsa Arada bir Canlı yayınlanan maçlarından az buz izlemişliğimiz vardır.
Sadri Başkanda Şotanın öneridği adamı gözüm kapalı alırım zaten de bu oyuncunun üzerine Yoğunlaştık dedi.
Roger leonardonun Arkasında Leonardo Olmaz İse Roger Düşünülebilir Ama Olmayacağını Sanmıyorum

Ertan 51
11.01.2009, 12:12
Başkanıma sonsuz güveniyorum yanlış anlaşılmasın
sezon başı hayal edemeyeceğimiz topçuları söktü söktü aldı ama niyeyse şimdi benim içimde bi karamsarlık var,sola bu bahsi geçen oyuncular alınmayacak gibime geliyor
yerli-alternatif bir oyuncu ile bu sezonu bitireceğiz
gibi

Süleyman Eruyar
11.01.2009, 12:13
hala tabata için girişimlerimiz varsa biz hangi etikten bahsedeceğiz..

Kaan
11.01.2009, 12:14
Leonardo'da sona doğru!

Transfer çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Trabzonspor, Ajax'ın sol kanat oyuncusu Leonardo'nun transferinde sona yaklaştı. Bordo - mavili yöneticiler bu futbolcu dışında iki transfer daha yapmayı planlıyor.

Turkcell Süper Ligi'nin ikinci yarısında zirve iddiasını sürdürmek isteyen Trabzonspor, transfer çalışmalarına hız verdi. Özellikle orta sahanın soluna takviye yapmak için girişimlerini sürdüren bordo - mavili takım eski futbolcusu Şota'nın önerisi üzerine gündemine aldığı Ajax'ın 25 yaşındaki Brezilyalı sol kanat oyuncusu Leonardo Vitor Santiago'yla büyük oranda anlaşma sağladı.

Bu futbolcunun kulübüyle arada kalan küçük ekonomik sorunları gidermesi için Şota'yı devreye sokan bordo - mavili yöneticiler, transferin önümüzdeki günlerde resmen sonlanabileceğini söylediler. Leonardo dışında iki futbolcuyu daha kadrosuna katmak için araştırmalarını sürdüren bordo - mavili yöneticiler, bu konuda Futbol Komitesi Başkanı Özkan Sümer ve Teknik Direktör Ersun Yanal'ın verdiği rapor doğrultusunda hareket ediyor.

Trabzonspor'un, düşük bir bonservis bedeliyle Hacettepespor'a sattığı Adnan Güngör yeni takımıyla idmanlara çıkmak için gün sayıyor. Bordo - mavili takıma geldiği günden itibaren yedek kulübesine mahkum olan Adnan, Hacettepespor'a oynamak için gittiğini belirterek: "Trabzonspor'da istediğim forma şansını bulamadım. Hacettepespor'da yeniden forma giymeye başlayarak adımdan söz ettirmek istiyorum. Umarım Trabzonspor'da sezon sonunda hak ettiği yerlere ulaşır" diye konuştu.

Trabzonspor'un Gineli futbolcusu İbrahima Yattara, zirve yarışını son haftaya kadar bırakmayacaklarını da ifade ederek: "İyi bir takımız var. Yönetim kurulumuz bu takımı güçlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Mevcut kadroda çok iyi arkadaşlığımız var. Bunun lige yansıyacağından şüphem yok. Trabzonspor'u özlenen başarılara ulaştırmak için elimizden geleni yapacağız" dedi. Bu arada Teknik Direktör Ersun Yanal'ın sağ ve sol kanatta denediği futbolcu bunun kendisini zorlamadığını da söyledi.

Trabzonspor'un 19 yaşındaki Burundili futbolcusu Faty Papy'i Song ve Sylva hiç yalnız bırakmıyor. İlk kez ülkesi dışında başka bir takımda forma giyen genç oyuncuya sahip çıkan ve onu her fırsatta yanlarına alan Song ve Sylva, Faty Papy'inin çok yetenekli bir futbolcu olduğunu söylediler.

11.01.2009

Süper bir haber ! :)

Ahmet Başkaya
11.01.2009, 12:20
iki oyuncu daha mı alınacakk:S

Birtan Karaman
11.01.2009, 12:20
Leonardo Çok Doğru Seçim Olacak!

Ali Tunahan Güllü
11.01.2009, 12:21
Leonardo'da sona doğru!

11.01.2009

benmi yanlışş okuyorum:D iki transfer daha diyo leonardonun dışında:D

Birtan Karaman
11.01.2009, 12:22
benmi yanlışş okuyorum iki transfer daha diyo leonardonun dışında
Büyük ihtimalle Onlar Yerli Olacak Bi tanesi Belki geleceğe Yatırım olabilir.

Kaan
11.01.2009, 12:24
Büyük ihtimalle Onlar Yerli Olacak Bi tanesi Belki geleceğe Yatırım olabilir.

Bencede , diğer 2si yerli olacak büyük ihtimal. :)

Birisi yedek klübeye , biride ilk 11'e olabilir. :rolleyes:

ertuuu
11.01.2009, 12:26
Bencede , diğer 2si yerli olacak büyük ihtimal. :)

Birisi yedek klübeye , biride ilk 11'e olabilir. :rolleyes:

bugün vatan gazetesinde okumuştum. murat duruer için ankaragücünden nabız yoklanıyo yazıyodu. ne kadar doğrudur bilemem...

eMR3
11.01.2009, 12:26
Diğer iki oyuncu da biri Murat Duruer olsun (Leo'nun sakatlanma ihtimaline karşılık) diğeri de Özer Hurmacı olsun artık....

jacek cyzıo
11.01.2009, 12:28
Hüseyin'den vazgeçmez Ersun Hoca bence ..
Ceyhun'un yerine Hüseyin ve ideal kadro bu olur ..
umutu ne çabuk harcadınız.

Volkan Albayrak
fason haberler

Kaan
bugün vatan gazetesinde okumuştum. murat duruer için ankaragücünden nabız yoklanıyo yazıyodu. ne kadar doğrudur bilemem...

Diğer iki oyuncu da biri Murat Duruer olsun (Leo'nun sakatlanma ihtimaline karşılık) diğeri de Özer Hurmacı olsun artık....

Hedefimiz Ankara herhalde :D ;

1-) Özer Hurmacı
2-) Murat Duruer
3-) Engin Baytar

:D

Şahsen ben ilk 2'sini çok isterim. :rolleyes:

Ahmet Başkaya
başkan ligtv de Bordo mavi de

asimavi
11.01.2009, 12:29
...pranjicin alinmasi zor bir ihtimal ki hele ara transferde imkansiz..birde kulubu oyuncularini pek ucuza birakmayan bi takim..

...bi aralar forumda bahsedilen samarasi m.city..sonrada huntelari ajax a onlar satti iyi paralara hemde simdiki en iyi oyuncularida pranjic..yani bize uzak bi ihtimal..

...leonarda gercekten aabilecegimiz ve ismizi fazlasiyla gorecek yetenekte bi oyuncu ajaxin bu oyuncuya cok para isteyecegini zannetmiyorum...baskan sotayi araya sokup ucuza kapatir bu transferi .ben oyle dusunuyorum..

...roger ise suan leonardodan daha pahali bir oyuncudur eminim ve kulubu bu oyuncudan iyi para kazanmak istiyordur ..cunku bu tip kulupler iyi oyuncularini ucuza satmazlar ...

Ahmet Başkaya
11.01.2009, 12:29
Mahmut özgenere atıyo trabzon taraftarı değil taraftar arasına karışmış kendini bilmezler demesi lazımdı diyo..

Gökhan KAN
11.01.2009, 12:30
Roger Guireiro mu? Leonardo Mu? :)

bana kalırsa roger.....

serkanholep
11.01.2009, 12:30
Leonardo'da sona doğru!

11.01.2009

kaynak sağlam DHA

inşallah tamamlanır
ama birde türk lazım bize ibrahim akın olabilir

Ahmet Başkaya
11.01.2009, 12:32
Haha başkanın oyuncularla öpüşürkenki anına Good FATHER müziği koymuşlar alemm bee:D

Cristian brüls le röportaj forma giydirmişler şampiyon trabzonspor diyo

way hocası fuat çapa imiş...bilmiyordumm

Song ve colmanı beğeniyormuş...

Oğuzhan Fidan
11.01.2009, 12:37
Danijel Pranjic (http://www.transfermarkt.de/de/spieler/25617/danijel-pranjic/profil.html) insanın inanası bile gelmiyor...

soner_61
11.01.2009, 12:38
arkadaslar evınızde lıg tv mı var yoksa netten mı ızlıosunuz?

10 numara
11.01.2009, 12:43
roger diyorum çünkü oyun kurabilme yeteneği var ayrıca defansif anlamda leo'dan çok daha iyi roger oynadığı zaman çift forvette oynayabiliriz ama leo'da bu imkansız gibi...

ApoCaN28
11.01.2009, 12:45
arkadaslar evınızde lıg tv mı var yoksa netten mı ızlıosunuz?

Lig tv var renkdaş...

Travelair
11.01.2009, 12:47
Haha başkanın oyuncularla öpüşürkenki anına Good FATHER müziği koymuşlar alemm bee:D

Bence imajımız açısından bu yaptıkları kötülük. Cesaretleri yetiyorsa feybe'nin başkanına da aynısını yapsınlar

Mert
11.01.2009, 12:49
Bencede , diğer 2si yerli olacak büyük ihtimal.

Birisi yedek klübeye , biride ilk 11'e olabilir.

Bunlardan birisi Orhan Şam ya da Uğur Kavuk'tur umarım...

Kaan
11.01.2009, 12:51
Bunlardan birisi Orhan Şam ya da Uğur Kavuk'tur umarım...

Sağ beke ihtiyacımız yok bence. :rolleyes::)

Gökhan KAN
11.01.2009, 12:53
Sağ beke ihtiyacımız yok bence. :rolleyes::)

bnce var ama simdi degil bi daha ki seneye.....söyle maicon gibi bir sag bek bulsak istemezmisin ?

Sefa Murat Dokuz
11.01.2009, 12:55
Murat Duruer iyi oyuncu, Leanordo haberleri biraz gerçek dışı gibi ama keşke doğru olsa.

Kaan
11.01.2009, 12:55
bnce var ama simdi degil bi daha ki seneye.....söyle maicon gibi bir sag bek bulsak istemezmisin ?

O açıdan bakarsan hepsi olur ;

Casillas gibi kaleci istemez misin ?
Evra gibi sol bek istemez misin ?

vs. :)

Emirhan Makul
11.01.2009, 12:56

Sana katılıyorum bal gibi de sağ bege ihtiyacımız var ama şimdi değil gökhan gönül kalitesinde bir yabancı sağ beg lazım bize hiç yorulmayan tükenmeyen yattarayı boşa çıkartabilecek.

Emirhan Makul
11.01.2009, 12:56

vs.

Hayır istemezdim Sylva Türkiyenin en iyi kalecisidir.

Mustafa Önder
11.01.2009, 12:57
Murat Duruer iyi oyuncu, Leanordo haberleri biraz gerçek dışı gibi ama keşke doğru olsa.

Leonardo ya nedense içim ısınmadı inşallah umduğumuz gibi çıkar. Oynadığı maç sayısı itibari ile biraz sıkıntılı gibi.

Ahmet Faruk
11.01.2009, 12:57
Gökhan Ünala verdik gibi gösterilen 5 milyon euroyu Pranjiç e verelim olsun derim ben. Gökhana o kadar para verdiğimize inanmıyorum.

Kaan
11.01.2009, 12:58
Hayır istemezdim Sylva Türkiyenin en iyi kalecisidir.

Yapma şimdi ,

Adam gelse geri mi çevirirdin ?? :D

Bu arada ;

1-) Ivesa
2-) Sylva

diyorum ben.:)

zurjcas
11.01.2009, 12:59
leonardo konusunda çekincelerim var.

http://en.wikipedia.org/wiki/Leonardo_Santiago

çok yetenekli olduğu söyleniyor.22 defa brezilya u23 forması giymiş.
ama sakatlıklarla çok boğuştuğu söyleniyor.
hatta en son ocak2007de ağır bir sakatlık geçirmiş ve 6ay sahalardan uzak kalmış.
yönetim bunları heralde göz önünde bulunduruyordur elbette ama yine de belirtmek istedim.

bu arada 2006da nac breda'dan ajax'a 750bin euroya transfer edilmiş.

Mustafa Önder
11.01.2009, 12:59
Yapma şimdi ,

Bu arada ;

1-) Ivesa
2-) Sylva

İvesa da bizim maçta yıldızlaştı diye hemen bir numara mı oluyor anlamadım. Ayrıca kaç tane canlı maçını izlediğini merak etmekteyim.

Gökhan KAN
11.01.2009, 13:01

vs. :)

sag bek ihtiyacımız var bu kesin..serkan cıktımı ileri yerini kaybediyor.çok içeriye giriyor.oranın oyuncusu olmadıgı apaçık ortada.farkındaysan yedigimiz gollerin cogu ve de ataklar sag taraftan geldi.macları hatırlayın.cale ye o kadar laf söylüyorlar ama bnce sag taraftan daha cok atak yiyoruz.

Kaan
11.01.2009, 13:02
İvesa da bizim maçta yıldızlaştı diye hemen bir numara mı oluyor anlamadım. Ayrıca kaç tane canlı maçını izlediğini merak etmekteyim.

Sadece 1 maçını izleseydim yazardım merak etme. :);)

Emirhan Makul
11.01.2009, 13:02
Yapma şimdi ,

Adam gelse geri mi çevirirdin ??

Bu arada ;

1-) Ivesa
2-) Sylva

diyorum ben.

Gelse geri çevirmezdim ama gelmeyeceği kesin kalecimiz bize yeterli

Bence Sylva ıvesa'dan daha profosyonel daha sakin hakemle futbolcuyla faula kılla tüyle uğraşmayan bir futbolcu sylvanın en büyük özelliği degajları ve topu oyuna sokmasıdır ama bu "Bence" senin görüşün sana aitdir dün bana yaptıkları gibi sana "Yok be ivaşa kimmiş iveşaya iyi kaleci diyorsan futbola hakaret ediyorsun sen anlamıyorsun saçmalık " gibi itamlarda bulunmuyorum şöyle diyorum kaan

İveşa sana göre güzel kalecidir syvadan da iyi olabilir saygıyla dinlerim ama bence de sylva iyidir olay biter görüşüne saygı duyarım.

Burası Bordomavi.net ve En büyük özelliğimiz Sokakda ki provake edilmiş tarafar gibi kavga ile dövüşle değil kelimeler ile çağdaşlıkla anlaşıp ortak noktada buluşmaktır.

Sefer A.
11.01.2009, 13:03
Bitan vardi geçen sayfalarda, zirt pirt yalan haberler yolluyo, az brak su isleri, bide guya arastirma yapiyosun 7.8m pound diosun pranjiç'e, roger'de 3.8m pound, ne bu dunya yildizi mi ??
fotomaç'ta ne varsa yollama, gereksiz haberler

Birtan Karaman
11.01.2009, 13:05
Nerden Gerçek dışı kanaatine vardın?
Sadri şener dün söyledi Böyle bir isim var diye ilgileniyoruz diye :cool:

Sefer A.
11.01.2009, 13:06
ya adam gibi yazin yada yorumlari okuyun
sallama haberler'in yayinlandigi yer degil burasi

sol açig'a gelince, Leonardo sol kanadimiza HLOPPPPP diye oturur, sozon sonuna kadar da kalkmaz ordan :=)

Travelair
http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_52891_2007_2.jpg

Şu Ümit Özat'ın müthiş oyuncu olacak dediği ofansif ortasaha 1,87cm boyunda '90 doğumlu Taner Yalçın ile ilgilenebiliriz Zafer Yelen yerine

Bayundur Han
Leonardo, cok yetenekli futbolcu. Yasida fazla ilerlemis degil. Fakat Marco van Basten 17-12-2008 de yaptigi aciklamada Leonardoyu sezon oncesi birakmak istiyorduk dedi ama simdi birakmayiz dedi. Sonra Ajaxin bir yoneticisi birakirsak bile ucuza birakmayiz dedi. Bu haberlerin biri su altta:

Ajax overweegt ook Leonardo een contractverlenging aan te bieden. Het contract van de Braziliaanse vleugelaanvaller loopt aan het einde van het lopende seizoen af. "We zijn zeer tevreden over hem", liet Blind deze week weten. "Als er een club komt in de winterstop laten we hem zeker niet voor een habbekrats vertrekken. Sterker nog: we beraden ons momenteel of we hem langer aan ons gaan proberen te binden."

Almamiz cok zor. Ama alirsak super olur. Solda Leonardo sagda Yattara. Leonardo bir kac arkadasin dedigi gibi cok sakatlaniyor. O soruna nasil care bulunur bilmiyorum.

Kaan
11.01.2009, 13:07
Gelse geri çevirmezdim ama gelmeyeceği kesin kalecimiz bize yeterli

Bence Sylva ıvesa'dan daha profosyonel daha sakin hakemle futbolcuyla faula kılla tüyle uğraşmayan bir futbolcu sylvanın en büyük özelliği degajları ve topu oyuna sokmasıdır ama bu "Bence" senin görüşün sana aitdir dün bana yaptıkları gibi sana "Yok be ivaşa kimmiş iveşaya iyi kaleci diyorsan futbola hakaret ediyorsun sen anlamıyorsun saçmalık " gibi itamlarda bulunmuyorum şöyle diyorum kaan

İveşa sana göre güzel kalecidir syvadan da iyi olabilir saygıyla dinlerim ama bence de sylva iyidir olay biter görüşüne saygı duyarım.

Burası Bordomavi.net ve En büyük özelliğimiz Sokakda ki provake edilmiş tarafar gibi kavga ile dövüşle değil kelimeler ile çağdaşlıkla anlaşıp ortak noktada buluşmaktır.

Örnek mayetinde söyledim onu. :)

Sylva'ya da birşey demedim. Onuda çok seviyorum , oda çok iyi kaleci ama Ivesa sanki bir adım daha önde. :):rolleyes:

Emirhan Makul
11.01.2009, 13:08
Örnek mayetinde söyledim onu.

Sylva'ya da birşey demedim. Onuda çok seviyorum , oda çok iyi kaleci ama Ivesa sanki bir adım daha önde.

Diyorum ya senin görüşün saygı duyarım Kaan'cım

Sefer A.
Nerden Gerçek dışı kanaatine vardın?
Sadri şener dün söyledi Böyle bir isim var diye ilgileniyoruz diye
Leonardo dogru da, oburleri diyorum, Murat belki oda pek inandirici degil ama, zirt pirt haer yollama biraz kendin yaz :)
arastirman'da dolar veya € koysan bise demicemde, pound koymussun, dunya yildizi almioz

Birtan Karaman
Sadece 1 maçını izleseydim yazardım merak etme.
Bencede İvesa Çok iyi bir Kaleci Sylva ile kıyaslamak gerekirse Şuanda sylva'dan daha Faydalı Gözüküyor Takımına.
Ama Bakalım 2. Yarı da Aynı performans ile Oynayacakmı?
Tabi Gönül ister en iyi sylva olsun:)

.....
11.01.2009, 13:10
Leandro konusunda çok sakatlanıyor deniliyor. Benim şahsi fikrim bize gelsin o kadar sakatlanmaz. Ersun Hocamızın ne kadar profesyonel bir teknik adam olduğunu ilk yarı gördük zaten....

Sefer A.
11.01.2009, 13:10
Bencede İvesa Çok iyi bir Kaleci Sylva ile kıyaslamak gerekirse Şuanda sylva'dan daha Faydalı Gözüküyor Takımına.
Ama Bakalım 2. Yarı da Aynı performans ile Oynayacakmı?
Tabi Gönül ister en iyi sylva olsun
besiktas'a yedigi bi gol var, o boyuyla o topu m.l gibi izledi, bu tip kaleciler boylariyla oynuyorlar, yoksa kaleci olduklari yok, 1maç oynar 3maç yatar

Sefer A.
11.01.2009, 13:11
fazla tartismaya gerek yok, Trabzonspor bir sol açik alacak, bu kadar basittttttt
bi topçu daha alinir mi bilmem ?

Kaan
11.01.2009, 13:13
besiktas'a yedigi bi gol var, o boyuyla o topu m.l gibi izledi, bu tip kaleciler boylariyla oynuyorlar, yoksa kaleci olduklari yok, 1maç oynar 3maç yatar

Gereğinden fazla sinirlisin.

İyimserlikle yazdığın 1 yorumuna rastlamadım ben. :)

serkanholep
11.01.2009, 13:13
şuan 2004-2005 sezonunun gollerine bakıyorumda gökdeniz, yattara, fatih tekke, szymek gibi bir takımı kurmamız çok zor

adamlar takır takır atmış ya.

tekke alkınsın başka biri o ya

ne goller atmış attırmış

Hüseyin İlkin
11.01.2009, 13:14
Galatasaray 'da ki Morgan'da iyi kaleci . Ligimizdeki en iyi kalecilerden biri hatta . Kalecilerden bahsetmişken , onu da eklemek lazım ...

Birtan Karaman
11.01.2009, 13:16
Tek pozisyon ile kıyasladın ve hemen olumsuz yönlerini yazdın.
Bende tek maçlık yorum yaparak bi olumlu yönünü yazım , Bizle oynadıkları son maçta gökhan ünalın umut bulutun Mutlak pozisyonlarını önledi bakma 2 gol yediğine attığımız 2 gol gökhanın kişisel becerileri.

Sefer A.
11.01.2009, 13:17
Gereğinden fazla sinirlisin.

İyimserlikle yazdığın 1 yorumuna rastlamadım ben.

yok yaaaa, okadarda degil, sinirleniyom çunki hep baska takimlarinin topçularini yere goge sigdiramiyosunuz, ne ivesa'si yaaa, nerdeyse "manisaspor bulent ataman'i kovdu, biz alalim kaleye" diyenler olcak yaaaaaa, ivesa ne yaaaa, Sylva var bizde, sizin derdiniz ivesaaaa, yaz transfer sezonu açildigina ne isimler çikacak burda merak ediyim
( can arat, ali bilgin, nobre, gokhan zan ) pehhhh daha nelerrr

Ali Tunahan Güllü
11.01.2009, 13:18
leonardo inşallah alırız...bide dha sağlam kaynak bakalım leeonardodan başka iki oyuncu kim olucak....

Sefer A.
11.01.2009, 13:19
Tek pozisyon ile kıyasladın ve hemen olumsuz yönlerini yazdın.
Bende tek maçlık yorum yaparak bi olumlu yönünü yazım , Bizle oynadıkları son maçta gökhan ünalın umut bulutun Mutlak pozisyonlarını önledi bakma 2 gol yediğine attığımız 2 gol gökhanın kişisel becerileri.
ya ben eskisehirin çogu ozetini izledim, yedigi goller'de ivesa izliyo anca

Özgür ŞANLAN
11.01.2009, 13:19
transfer başlığında başka takımların futbolcuları mı tartışılıyor?

Kaan
11.01.2009, 13:20
yok yaaaa, okadarda degil, sinirleniyom çunki hep baska takimlarinin topçularini yere goge sigdiramiyosunuz, ne ivesa'si yaaa, nerdeyse "manisaspor bulent ataman'i kovdu, biz alalim kaleye" diyenler olcak yaaaaaa, ivesa ne yaaaa, Sylva var bizde, sizin derdiniz ivesaaaa, yaz transfer sezonu açildigina ne isimler çikacak burda merak ediyim
( can arat, ali bilgin, nobre, gokhan zan ) pehhhh daha nelerrr

Olayın geliş şekline baksaydın keşke... :rolleyes:

Oyuncularımızı yerden yere vuranlara bende karşıyım. ;)

oakyuz
yönetimin transfer yapmak gibi bir niyeti yok gibi geliyor bana, olasi bir kötü gidisde kabak onlarin basina patlamali, bu kadro kesinlikle sampiyonlukiçin yetersiz, rakiplerimizle oynadigimiz maçlarda bunu gördük hiçbiri yenemedik.

Mustafa Önder
Transferin en geç salı gününe kadar bitirilmesi gerek. Oyuncunun takıma ayak uydurabilmesi idman programlarını hazmedebilmesi için kampa yetişmesi lazım. Gönül isterdi ki Antalyaspor maçında görelim izleyelim ve takım içerisindeki rolünü anlayabilelim. Ama şartlar.

Napoli
Leonardo tabiri caize biraz çıt kırıldım topçu,mıy mıy oynuyor,ama dediğim sudurki yusftan kat ve kat daha fazla fayda sağlar...kimse sesini çıkarmasın buyuk kazıktan kurtulduk,genelde gıttı her kulupte kadro dışı yusuf en çokta nisan aylarını sever genelde hep kadro dışı kaldığı aydır :D

Atakan
11.01.2009, 13:21
İvesa'yı izlediğim maçlarda güzel oynadı.Boyu büyük avantaj sağlıyor.Bazı konularda üstündür Sylva'dan ama bence Sylva daha iyidir.
Zaten görüyoruz bunu.

Yönetimden bir süpriz bekliyoru(z)m.

Mustafa Önder
11.01.2009, 13:21
yönetimin transfer yapmak gibi bir niyeti yok gibi geliyor bana, olasi bir kötü gidisde kabak onlarin basina patlamali, bu kadro kesinlikle sampiyonlukiçin yetersiz, rakiplerimizle oynadigimiz maçlarda bunu gördük hiçbiri yenemedik.

Neden bir transfer olmadı diye yaptıkları onca olumlu işlere rağmen kabak onların başına patlamalı?????

Onur Akyüz
11.01.2009, 13:22
vay yine transfer yok yine gerginlik had safhada.
herkese iyi pazarlar:)

Emirhan Makul
11.01.2009, 13:22
Sporx Başlığını "Leonardo'da Sona Doğru" olarak değiştirdi

Onur Akyüz
11.01.2009, 13:24

neden foruma bukadar hızlı bir giriş yaptın?
neden yeni üye oldun?
bmn'den nezaman haberin oldu?
neden soyadın ve adının baş harfi benimkiyle aynı?
yönetimi niye eleştiriyorsun?
bunları istiyorum.

Volkan Albayrak
11.01.2009, 13:25

medyada çok konuşulan isimleri alamıyoruz

ÖmerFarukYılmaz
11.01.2009, 13:26
Ersen'i bedava'ya bırakıyorlar...

Ne dersiniz..

Hüseyin İlkin

Kısacası Leonardo takımımıza hayırlı olsun demeye az kaldı diyebiliriz :) Biraz şu çocuğu araştırıyım , şuan pek bildiğim bir oyuncu değil .

Birtan Karaman
ya ben eskisehirin çogu ozetini izledim, yedigi goller'de ivesa izliyo anca
Ben izlemedim demiyorum ?
E Ozaman ben yanlış maç mı izledim Ben eskişehirin yediği goller de ivesanın pek hatalı olduğunu düşünmüyorum:cool:
Her kaleci hata yapacak yapmayacak değil sylva yapmıyormu Dünyanın sayılı kalecileri bile hata yapıyor

Bayundur Han
İvesa'yı izlediğim maçlarda güzel oynadı.Boyu büyük avantaj sağlıyor.Bazı konularda üstündür Sylva'dan ama bence Sylva daha iyidir.
Zaten görüyoruz bunu.

Yönetimden bir süpriz bekliyoru(z)m.

Ivesa ayni Victor Greskoya benziyor. Bizim kalecimiz var. Hic gerek yok bu Ivesa mivesa tartismalarina. Leonardoyu tartisalim biraz.

Uğurtan
11.01.2009, 13:27
Yapma şimdi ,

Bu arada ;

1-) Ivesa
2-) Sylva

Ivesa birtek bizim maçta oynadı.. Onden önceki maçlarda yediği komik golleri hatırlıyorum.. Hantal bir kaleci bence.. Güven duymam Slyva daha fazla güven veriyor bana..

tanjueren
Arkadaşlar geçen açıklanan dunyanın en iyi oyun kurucuları listesinde yeralan Mohammed Aboutrika hakkında bir bilgisi olan var mı?30 yasında al-ahly de oynuyormus sanırım böyle bir adamı getiremez miyiz türkiyeye?

Gökhan KAN

leonardonun sakatlanması herkesin kafada hep soru işareti bırakıyor..linderoth gibi olursa yanarız..

Atakan
Leonardo ile ilgili video veya bilgiler paylaşsak güzel olur.

Mustafa Önder

Ne dersiniz..

Takım içerisindeki dengeler sebebiyle olmaz diyorum. Çünkü Ersen Martin takımdaki golcüler üzerinde gereksiz baskıya sebeb olacaktır. Gökhan üzerinde değil ama Umut ve Issac üzerinde baskıya sebeb olabilir.

Bayundur Han
Leonardo, cok yetenekli futbolcu. Yasida fazla ilerlemis degil. Fakat Marco van Basten 17-12-2008 de yaptigi aciklamada Leonardoyu sezon oncesi birakmak istiyorduk dedi ama simdi birakmayiz dedi. Sonra Ajaxin bir yoneticisi birakirsak bile ucuza birakmayiz dedi. Bu haberlerin biri su altta:

Ajax overweegt ook Leonardo een contractverlenging aan te bieden. Het contract van de Braziliaanse vleugelaanvaller loopt aan het einde van het lopende seizoen af. "We zijn zeer tevreden over hem", liet Blind deze week weten. "Als er een club komt in de winterstop laten we hem zeker niet voor een habbekrats vertrekken. Sterker nog: we beraden ons momenteel of we hem langer aan ons gaan proberen te binden."

Almamiz cok zor. Ama alirsak super olur. Solda Leonardo sagda Yattara. Leonardo bir kac arkadasin dedigi gibi cok sakatlaniyor. O soruna nasil care bulunur bilmiyorum.

Leonardo isi bitiyor diyor Hurriyet. Leonardo tartismasina davet ediyorum sizi. Birakin kaleci tartismasini. Oyle bir transfer gundemde bile yok.

Ali Tunahan Güllü
11.01.2009, 13:28
Kısacası Leonardo takımımıza hayırlı olsun demeye az kaldı diyebiliriz Biraz şu çocuğu araştırıyım , şuan pek bildiğim bir oyuncu değil .

aynen öyle bende bakayım bişeyler bulurum belki....

Uğurtan

Ne dersiniz..

Hayır derim ben... Gidenleri almaya karşıyım..

Emirhan Makul

Ne dersiniz..

Ben Süper olur derimde o kadar olaydan sonra gelmez veya almazlar ama ne derler pivot santrafor mu he ondan işte ama çok maç eksiği var sakatlık geçirdi bişeler oldu uğraşılır yani.

Emre7
11.01.2009, 13:29
Pardon bişe soracam kalecimi bakıyoz :)

Onur Akyüz
Ersen'i bende isterdim ama yönetimin alacagını sanmıyorum.

Gökhan KAN
Arkadaşlar geçen açıklanan dunyanın en iyi oyun kurucuları listesinde yeralan Mohammed Aboutrika hakkında bir bilgisi olan var mı?30 yasında al-ahly de oynuyormus sanırım böyle bir adamı getiremez miyiz türkiyeye?

sadece iyi golcü oldugunu biliyorum.mısırlı olması lazım mısırın sampiyonlugunda cok katkı yapmıstı galiba....

Mustafa Önder
11.01.2009, 13:30
Aslında benim istediğim transfer sol çizgi oyuncusundan ziyade aynı zaman da içe girip oyun kurabilecek bir isimdi. Bu Alex gibi Pranjic gibi isimler olabilir. Çizgi oyuncusu da işimizi görebilir. Ancak oyun kurabilen bir isim oyunun tıkandığı noktalar da işimize yarayabilirdi.

eMR3
Leonardo'nun bir sol açık olmasının yanında topsuz alanları da çok iyi.Karambollerde ve hücümlarda nerde duracağını iyi biliyor.Eğer alırsak sol açık gol krallığında Kewell'ı geçebilir... :)

Pro-TS
Ersen'i bende isterdim ama yönetimin alacagını sanmıyorum.
erseni ne yapacaz..

Atakan
11.01.2009, 13:31
Radosław Sobolewski'yi mi alsak.:D

Bayundur Han
11.01.2009, 13:31
Aslında benim istediğim transfer sol çizgi oyuncusundan ziyade aynı zaman da içe girip oyun kurabilecek bir isimdi. Bu Alex gibi Pranjic gibi isimler olabilir. Çizgi oyuncusu da işimizi görebilir. Ancak oyun kurabilen bir isim oyunun tıkandığı noktalar da işimize yarayabilirdi.

Pranjicte gercekten super oyuncu. Ama yine oda zor. Biz Leoyu alirsak Ajax Pranjici alir diye dusunuyorum. Cok para isteniyor Pranjic icin.

Onur Akyüz
11.01.2009, 13:32
erseni ne yapacaz..

Buluruz ona yapacak bir iş.

Pro-TS
Leonardo'nun bir sol açık olmasının yanında topsuz alanları da çok iyi.Karambollerde ve hücümlarda nerde duracağını iyi biliyor.Eğer alırsak sol açık gol krallığında Kewell'ı geçebilir... :)
bencede aynen katılıyorum...

Ali Tunahan Güllü
kimi aırsak alalım ama en geç salıya kampa katalım...

Hüseyin İlkin
11.01.2009, 13:33
Ersen 'i alacaksak , yanına bir de Ceyhun 'u alalım ne dersiniz ?

Ben Ersen Martin 'in gelmesini İSTEMEM ...

Şampiyonluk yolunda fazla katkı vereceğinide düşünmüyorum gelmesi halinde .

Birtan Karaman
11.01.2009, 13:35
Ersen 'i alacaksak , yanına bir de Ceyhun 'u alalım ne dersiniz ?

Ben Ersen Martin 'in gelmesini İSTEMEM ...

Şampiyonluk yolunda fazla katkı vereceğinide düşünmüyorum gelmesi halinde .
Sol kanada Fazla şans bulamayan Celaleddin

Bence Ersene hiç gerek yok bi sol kanat gelsin siz O zaman izleyi Forvetlermizi Sıkıntımız var ama bu seneyi idare edebilecek güçte Forvet oyuncularımızın olduğuna inanıyorum;)

Pro-TS
11.01.2009, 13:35
Pranjicte gercekten super oyuncu. Ama yine oda zor. Biz Leoyu alirsak Ajax Pranjici alir diye dusunuyorum. Cok para isteniyor Pranjic icin.

pranjici 15 milyonadan aşşağı satmazlar luka modric 25 milyondu bu hırvatlar para yapıyor...

Sefer A.
11.01.2009, 13:36
Pardon bişe soracam kalecimi bakıyoz
yoo, azcik tartistik :=) okada

tanjueren
11.01.2009, 13:38
Leanardo nun az mac oynamasını hemen sakatlıklara baglamasak.Oynadıgı takımda benzer bölgelerde oynayan 16 mılyonluk Miralen Sülejmani,Uruguayın altın cocuğu Luis Suarez,Argentinli Cvitanich(sakattı ılk devre az oynadı ama sakatlık olmadıgında banko oynar),şimdi Reale giden huntelaar,hollandalıların genc sol kanatı Urby emanuelson, Keneddy bakırcıoglu,Hollandanın süper yetenegi İsmael Aissati ve Dennis Romedahl gibi adamlar var oynadıgı mac sayısı ne kadar ust sevıye bı oyuncu oldugunun kanıtıdır bence...

Salih Kara
11.01.2009, 13:39
Ersen İspanya'da sakatlığı yüzünden oynayamadı.Keza bizden giderken de sakat olarak gitti.O yüzden Ersen'i alırsak tedavi etmekle uğraşırız.Yattığı yerden de para kazandırırız.Kulübün sokağa atacağı parası olmadığı kanaatindeyim.Zaten Ersen'i de o boyuna rağmen cepheden gelen hava toplarında yaptığı fauller yüzünden oldum olası sevmemişimdir:)

serkanholep
11.01.2009, 13:40
biz ersen den para aldık mı

Sadık Bıyık
11.01.2009, 13:41
kimi aırsak alalım ama en geç salıya kampa katalım...

benim anlamadığım, ara dönemden 2 a önce transfer çalışmaları başladığı halde neden hala daha somut bir girişim yok (bir tane haricinde). sanırım transfer politikamızı 1 oyuncu üzerine kurmuştuk, o da olmayınca sil baştan başlamak zorunda kaldık. hocanın kadorsuna güvenmesi güzel birşey, alternatifleri iyi değerlendirmek bir td başarısıdır. örneğin son hazırlık maçında ferhatın hazır durumda görünmesi hoştu. ancak transfer yapılacaksa nokta atışı bir transfer olmalı diye düşünüyorum.

.....
11.01.2009, 13:48
biz ersen den para aldık mı
1 m den fazla para aldık.

Şahsi fikrim Ersen in gelmesi yönünde. Tabi Tekke gelmeyecekse :)

İskender Çakmak
11.01.2009, 13:50
şotanın önerdiği oyuncunun kötü çıkacağını düşünmüyorum olağanüstü yetenekleri olmayan oyuncular sonradan girdiği maçlarda kendini fazla gösteremez leo içinde bu geçerli bizde ilk 11 oynayacak o zaman göreceğiz leonun nasıl futbolcu olduğunu bekleyelim görelim

zarha6155
11.01.2009, 13:51
Futbolcu alacaklarsa alsınlar artık.Her zaman, illa en az bir aylık süreç mi yaşanacak.Her takım aldığı oyuncuyu 3 günde imza attırıyor.Bu yüzden yusufu da kaçırdık.Ligin başlamasına 2 hafta kaldı.

Ustaalioğlu
11.01.2009, 13:55
Ivesha nerden cikti ya, ceyrek sezon iyi kaleci ile oynadikya, basladik gene kasinmaya, petkovice de boyle yapmistik, sonra 3 sezon sikinti cektik....
Bize Sylva yeter de artar bile...

Jester
11.01.2009, 13:57
Sanırım Leonardo'nun istikrarsızlığına önlem olarak Leonardo+Murat Duruer paketi düşünülüyor.

Roger'i tercih etmekle beraber bu yaklaşımı destekliyorum.

.....
11.01.2009, 13:58
Leonardo'nun bazı maçlarını izledim özellikle şampiyonlar ligi maçlarında bile iyi işler çıkarmış, zamanında Huntelaar ı ortalarıyla iyi bezleyip gol kralı olmasını sağlamıştı iyi transfer ama pek bir bilgim yok daha önce izlemedim

Forumda çoğu abimiz kardeşimiz izlemiş ve beğenmiş. Hayırlı bir transfere benziyor. Tabi dış faktörleri saymıyorum. Kadromuza katarsak ben inanıyorum ki gol yollarımız şimdikinin yarısı kadar daha artar. Tabi son sözü Ersun hoca ve Yönetim kadromuz verecek. Hayırlısı olsun.

keramiya
11.01.2009, 13:59
iyikide kaçırdık

Onur Akyüz
11.01.2009, 14:07
pranjic in notunu serkanı katlayıp attıgı pasta(direkten dönen şut) verdim ben.serkanı geçmek okadar kolay olamaz:)
iyi fakat pahalı topçu geçelim.
erseni yönetim almaz geçelim.
kaleciye ihtiyacımız yok geçelim.
leonardoyu bekliyoruz.
bugün yarın sonuçlansa bari.

Alihan Ertürk
11.01.2009, 14:15
valla ersen umut'tan kat kat iyi en azından hava hakimiyeti var

fetvaci
11.01.2009, 14:17
nerde eskı transfer forumları peee sımdı onune gelen fm den cm den adam bulup buraya yazıyor kımısı ersen der kımısı kalecı herkes ayrı alemde

Arif Timurcioğlu
11.01.2009, 14:22
Murat Duruer kim nasıl bir oyuncu sanırım alternatif olarak gündemimizde malum gazetenin yaptığı habere göre.

Mehmet Zeki
11.01.2009, 14:22
Murat Duruer kim nasıl bir oyuncu sanırım alternatif olarak gündemimizde malum gazetenin yaptığı habere göre.

21 yasinda sol acik.

Dogan
11.01.2009, 14:24
Ne erseni beyler ayıptır. Nerde vizyon.? Fatihin bile geri gelmesini istemeyenler varken Ersenin adını anmamamız lazım.

Mehmet Zeki
11.01.2009, 14:32
Beşiktaş'ın Yusuf'a karşılık Bursaspor'a verdiği genç futbolcu, ben bir yere gitmiyorum dedi. Trabzon da Aydın'a talip oldu..
11 / 01 / 2009 10:27

Aydın gitmiyor!
Yusuf Şimşek'in transferinde Tuna ile birlikte takasa verilen Aydın'dan Beşiktaş yönetimine rest: "Hiç bir yere gitmiyorum." Genç futbolcu, "Bana hiç kimse satıştan bahsetmedi. Menisküs ameliyatı oldum ve tedavimle meşgulüm. Satılacak mal da değilim. Bursaspor'da oynamayı kesinlikle düşünmüyorum" diyerek Beşiktaşlı yöneticilerin baskılarını geri çevirdi. Bu durumda Beşiktaş, Bursaspor'a ya başka bir futbolcu verecek, ya da para ödeyecek. Ancak böylece Beşiktaş'a da dönüş yolunu kapatan Aydın'a yeni bir kapı açıldı: Trabzonspor.

ERSUN YANAL ÇOK İSTİYOR
Bordo-mavili yönetim, Beşiktaş'a gelmeden önce de Aydın'ı isteyen teknik direktör Ersun Yanal'ın talebiyle, bu transferi bitirmek için kolları sıvadı. Trabzonspor, Aydın'ı alarak Yusuf Şimşek transferine misilleme yapmayı da hedefliyor. Bir çok menajerin de Aydın'ın haklarını almak için çalıştığı ve Avrupa kulüplerine pazarlama sözü verdiği belirtildi.

Sabah-Fatih Doğan

Aslinda iyi transfer olur genc bir oyuncu.

Oğuzhan Fidan
11.01.2009, 14:35
bu aydın hiçbiyere gitmiyorum demişti. ayrıca tunada halen daha bjk kampında. yusuf nerde belli değil.

Serdar A
11.01.2009, 14:35
Sanırım Leonardo'nun istikrarsızlığına önlem olarak Leonardo+Murat Duruer paketi düşünülüyor.

Roger'i tercih etmekle beraber bu yaklaşımı destekliyorum.

Leonardo'ya , Denilson'dan farklı bir göz ile bakmıyorum .

Etkisi birden farkedilecek ancak uzun soluklu olmayacak bir yatırım . Ben maliyetininde Yusuf'tan çok fazla olacağını düşünmüyorum .

Bence asıl soru sağ kenar . Yattara ile devam edilecek mi , edilmeyecek mi ? Bunun cevabı aslında sol tarafa yapılması gereken takviyenin olması gereken niteliğinide gösterecek .

En önemli soru ise Ersun Yanal . Ersun Yanal ile planlar kısa vadeli mi , uzun soluklu mu ? Eğer kısa vadeli ise transfere fazla karıştırılmaması doğru karar . O halde Şota Arvaladze den de yardım alınabilir , Urban Breams'den de...

Mehmet Zeki
11.01.2009, 14:39

Etkisi birden farkedilecek ancak uzun soluklu olmayacak bir yatırım . Ben maliyetininde Yusuf'tan çok fazla olacağını düşünmüyorum .

Bence asıl soru sağ kenar . Yattara ile devam edilecek mi , edilmeyecek mi ? Bunun cevabı aslında sol tarafa yapılması gereken takviyenin olması gereken niteliğinide gösterecek .

En önemli soru ise Ersun Yanal . Ersun Yanal ile planlar kısa vadeli mi , uzun soluklu mu ? Eğer kısa vadeli ise transfere fazla karıştırılmaması doğru karar . O halde Şota Arvaladze den de yardım alınabilir , Urban Breams'den de...

Abi Yattara konusunu sezon sonu dusunuruz cunku yattara olmasa da baris oynayabilir. Takimda galiba iki tane sol ayakli oyuncu var onlarda sol acik degil. Acilen sol acik lazim. Leonardo, Murat duruer (Aydin Karabulut) ve olursa Zafer yelen gelirse cok iyi olur.

Abi ama Ersun Yanal hakkinda soyledigin dogru. Kisa vadeli mi yoksa uzun vadeli mi

Murat Keçeci
11.01.2009, 14:41
gündemdeki pranjic ismi ne kadar doğru bilinmez ama Trabzonspora müthiş katkısı olacağı kesin avrupa şampiyonasında bana göre sol kulvarı en iyi kullanan oyuncuydu sol bekte oynuyabiliyor sol açık oynuyor 11 golü varmış bizim maçtada çızgıya inip kafasını kaldırıp ceza sahasındaki arkadaşına pasi sol açık bunu yapacak der gibiydi alabilme ihtimalimiz varsa tam nokta atışıdır.

leanordo canlı hiç izlemedim videolarında iyi çalım atıyor çabuk bir oyuncu gibi duruyor ceza sahasına girip sürpriz goller atıyor videolarından bu kadar anlayabildim asistleri nasıl acaba cızgıya iniyor mu sürekliliği var mı sorularının cevaplarını bu videolarda bulamadım

.....
11.01.2009, 14:41
farabi hocam şimdi içime kurt düşürdün valla.

Yani doğru söylüyorsun ama Yönetimimizin aklında neden kısa vadede düşünmek olsun ki?

Takımımız yavaş yavaş rayına oturmaya başlamışken....

Cale nin transferinde hocaya danışmamak bunun bir göstergesi olabilir mi acaba??? Ya da ben yanlış biliyorum

Arif Timurcioğlu
11.01.2009, 14:43
Dün ankara spor kayseri maçını izledim mehmet topuz gerçekten harikalar yaratıyor bir oyuncu bu kadar takıma faydalı olabilir. Sezon sonu sözleşmesi bitiyor diye biliyorum bence diğer takımlar devreye girmeden şimdiden kendisiyle konuşulmalı istediği para verilmeli.

Mustafa Ayazoğlu
Ersen bedava bazı maçlarda işimize yarıyabilir.. Alternatif

Ertan 51

farabi hocamın bu yazısında alınacak ismimden ziyade Ersun Hoca hakkındaki düşünceleri düşündürücü
satır aralarında şüphelerini dile getirmiş
inşallah Ersun Hoca ile devam edilir
yoksa bir duyummu var şahsi tecrübenizmi farabi hocam.

ispiroğlu
11.01.2009, 14:47
İdda ediyorum BMN'den 8 kişilik bir ekip kurulsaydı bu yerel hocalarımıza parmak ısırtırdı . Yani Trabzonspor'un transfer yatırımlarını değerlendiren ekibin hali o kadar içler acısıydı .

sanki bir celiski var, aydinlatirsan sevinirim. veya en azindan yanlis anlasilmaya acik aciklamalar. ben önerebilirim, o kapasitedeyim ve ersun hocanin taktik öngörüsünü aynen görebiliyorum, ancak sota veya urban breams oyuncu önerdiginde, ersun hocanin taktigini göremeyecek kapasitede veya en azindan ayni cizgide degiller, ve ersun hocaya onlarin verdigi öneri yardimci ol(a)maz.

Mehmet Zeki
11.01.2009, 14:49
Tayfun: Şampiyonluk lafla olmaz

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=29986

Kaynak: Haber 61

Gökhan KAN
11.01.2009, 14:52
TAYFUN CORA
BİZİ SEVDİKLERİ İÇİN ELEŞTİRİYORLAR

“Trabzonspor taraftarının Trabzonlu futbolcuları bizleri eleştirmesini öncelerden çok üzülüyordum. Şimdi ise daha mantıklı düşünmeye başladım. Bu takımda bizden önce de oynayan Trabzonlu ağabeylerimiz var, bizden sonra da olacak. Trabzon'da Trabzonlu oyuncular ya çok seviliyor, biz, eleştiriyorsalar sevdikleri için yapıyorlardır. Geçmişte de bunun örneği var. Trabzonlu oyunculara fazla müsama edilmedi ama biz de sonuçta bu yörenin yetiştirdiği bu yörenin çocuğuyuz. Bizden çok şey bekledikleri için böyle davranıyorlardır. Trabzon futbolcusunun Trabzon insanı gibi çalışkan, azimli bir ruhla sahada görmek istiyorlar. Arada olan tepkilerde normaldir. Bunlar futbolun için de var. Sonuçta bir eleştiriliyorsak, takımımızın başarılı olması için yapılıyordur”

ama seni baska seyler için elestriyoruz...hele o orta yaparken 5 metre gerilmen yokmu deli oluyorum..gercekten dünyada esin benzerin yok...

Mehmet Zeki
11.01.2009, 14:55
Trabzonspor Yusuf'un alternatifini buldu
YUNUS EMRE SEL - TRABZON / DHA 9 Ocak 2009 .Trabzonspor yönetimi gerçekleşmeyen Yusuf Şimşek transferinin ardından arayışlarını yoğunlaştırdı.

Sezon başında Trabzon'a dahi getirdiği ancak transferinden son anda vazgeçtiği gurbetçi futbolcu Zafer Yelen'i tekrar gündemine alan bordo - mavili yönetim, bu futbolcunun menajerini Antalya (http://www.hurriyet.com.tr/index/Antalya/)'ya çağırdı.
Almanya İkinci Lig takımlarından Hansa Rostock da forma giyen ancak sezonun ilk yarısında bekleneni veremeyen futbolcunun menajeri ile görüşmelerini sürdüren bordo - mavili yöneticiler, bu konuda Teknik Direktör Ersun Yanal'ın vereceği kesin kararı bekliyor. Yanal'ın futbolcunun alınması yönünde onay vermesi halinde transferin gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğu öğrenildi.
Kaynak:hurriyet

Birtan Karaman
11.01.2009, 14:55

Neden Uzun Soluklu bir yatırım olmayacak?

Mehmet Zeki
11.01.2009, 14:57
TAYFUN CORA
BİZİ SEVDİKLERİ İÇİN ELEŞTİRİYORLAR

“Trabzonspor taraftarının Trabzonlu futbolcuları bizleri eleştirmesini öncelerden çok üzülüyordum. Şimdi ise daha mantıklı düşünmeye başladım. Bu takımda bizden önce de oynayan Trabzonlu ağabeylerimiz var, bizden sonra da olacak. Trabzon'da Trabzonlu oyuncular ya çok seviliyor, biz, eleştiriyorsalar sevdikleri için yapıyorlardır. Geçmişte de bunun örneği var. Trabzonlu oyunculara fazla müsama edilmedi ama biz de sonuçta bu yörenin yetiştirdiği bu yörenin çocuğuyuz. Bizden çok şey bekledikleri için böyle davranıyorlardır. Trabzon futbolcusunun Trabzon insanı gibi çalışkan, azimli bir ruhla sahada görmek istiyorlar. Arada olan tepkilerde normaldir. Bunlar futbolun için de var. Sonuçta bir eleştiriliyorsak, takımımızın başarılı olması için yapılıyordur”

ama seni baska seyler için elestriyoruz...hele o orta yaparken 5 metre gerilmen yokmu deli oluyorum..gercekten dünyada esin benzerin yok...

Abi Antalyaspor macinda'ki 2.ci golu nasil yedik? Top sol ayagina geliyor vuruyor bakmadan. Ve oyle gol geliyor! Benim Trabzonspor'da en kortugum oyuncu tayfun. Her an hata yapabilir.

Recep Alkan
11.01.2009, 14:58
Trabzon'a süper sambacı Leonardo
Bordo-mavili ekip sol kanada aradığı kanı buldu. Başkan Sadri Şener, Ajax'ın 26 yaşındaki Brezilyalı yıldızı Leonardo Vitor Santiago ile anlaştıklarını ve birkaç gün içinde sözleşme imzalayacaklarını açıkladı. Leonardo'yu eski oyuncuları Şota'nın önerdiğini belirten Şener "Şota'nın tavsiye ettiği futbolcuyu kadroma katarım" dedi.

Leonardo tamam

"Ajax'ta oynayan Brezilyalı Leonardo'yu eski oyuncumuz Şota önerdi. Birkaç gün içinde imza attırmayı planlıyoruz".

Trabzonspor aradığı sol açığı Hollanda'da buldu. Başkan Sadri Şener, transfer çalışmalarının ilk meyvesini aldıklarını belirtti ve "Ajax'lı Leonardo ile anlaştık" diyerek taraftarlara müjdeyi verdi. Şener, "Taraftarlarımıza, bu oyuncunun için Şota'nın garanti verdiğini söylemek isterim. Eski futbolcumuz Şota

öneriyorsa ben
de bu oyuncuyu kadroma katarım"
ifadelerini kullandı.

Şener, büyük bir süpriz olmazsa Brezilyalı futbolcuya birkaç gün içinde imza attıracaklarını ifade etti. Başkan Sadri Şener, "İstanbul Büyükşehir Belediyespor'dan İbrahim Akın'la Gençlerbirliği'nden Engin Baytar da gündemimize geldi. Bu iki ismi de transfer edebilirdik ama ben bu gençler konusunda kafamda 'tamam' diyemiyorum" ifadelerini kullandı.

valla bilmem yalanını doğrusunu fotmaçın haberi. doğruluğuna pek ihtimal vermiyorum ama yine de paylaşayım. bakalım sizler ne diyeceksiniz ?

Emirhan Makul
11.01.2009, 15:00
Şuanda Sus Pus Olmuş Leonardo'yu Bekliyoruz Buda Fos Çıkarsa Transfer Bitti Demektir Durun Bakalım Bekleyişdeyiz.

Tayfun
11.01.2009, 15:03
Leonardo Da Vinci Şifresi gibi olmasın buda

Mustafa Calik
11.01.2009, 15:04
leonardonun disinda iki transfer daha yapilcakmis

leonardo gelirse ozaman sanki bana göre zafer yelen de gelecek gibi

zafer yelen yedekte kalacaksa ozaman gelsin .. ilk on birde görmek istemiyorum onu :cool:

Emirhan Makul
11.01.2009, 15:06
Leonardo Da Vinci Şifresi gibi olmasın buda

Bende seni arıyordum ya en iyi imza oyunu kullanacaktım ismini unutmuşdum tamamdır :D

KemaL_Ts
11.01.2009, 15:07
Abi Yattara konusunu sezon sonu dusunuruz cunku yattara olmasa da baris oynayabilir. Takimda galiba iki tane sol ayakli oyuncu var onlarda sol acik degil. Acilen sol acik lazim. Leonardo, Murat duruer (Aydin Karabulut) ve olursa Zafer yelen gelirse cok iyi olur.

Abi ama Ersun Yanal hakkinda soyledigin dogru. Kisa vadeli mi yoksa uzun vadeli mi

Ersun yanal uzun vadeli düsünülünüyor. hatta bi 5 yil duracak gibi cünkü hem asbaskan hem baskan bunu dediler. istikrarli bir yönetim olmak istediklerini.

Recep Alkan
11.01.2009, 15:11
Ersun yanal uzun vadeli düsünülünüyor. hatta bi 5 yil duracak gibi cünkü hem asbaskan hem baskan bunu dediler. istikrarli bir yönetim olmak istediklerini.

işte o hiç belli olmaz. hiçbir kulüp teknik direktörünü 1 sene sonra kovmak için getirmez takımın başına. ama işler yolunda gştmezse bu ersun yanal yada başka birisi her an kendini kapının önünde bulabilir.

Tayfun
11.01.2009, 15:11
Bende seni arıyordum ya en iyi imza oyunu kullanacaktım ismini unutmuşdum tamamdır

Eyvallah bilader :D

Birtan Karaman
11.01.2009, 15:14
işte o hiç belli olmaz. hiçbir kulüp teknik direktörünü 1 sene sonra kovmak için getirmez takımın başına. ama işler yolunda gştmezse bu ersun yanal yada başka birisi her an kendini kapının önünde bulabilir.
Abi sabah sen yoktun sen biraz geride kaldın:)
Bu gün gerçekleşen en önemli haber leonardo yu bitirmek üzereymişiz , Ayriyeten 2 transfer yapacakmışız.
Kaynak DHA

Recep Alkan
11.01.2009, 15:16
Abi sabah sen yoktun sen biraz geride kaldın:)
Bu gün gerçekleşen en önemli haber leonardo yu bitirmek üzereymişiz , Ayriyeten 2 transfer yapacakmışız.
Kaynak DHA

kardeşim bu haberlerden bilgim varda. ben arkadaşımın ersun hoca ile söyledikleri konusunda bir iki kelime yazmak istedim. benceleonarda dışında alınacak olan iki kişi yine genç yada direkt 11 oynayacak kapasitede olan transferler olmayacak kannatindeim ben.

inşallah hayırlısı olur.

Murat Erdem
11.01.2009, 15:17
Şuanda Sus Pus Olmuş Leonardo'yu Bekliyoruz Buda Fos Çıkarsa Transfer Bitti Demektir Durun Bakalım Bekleyişdeyiz.

Emirhan

biz 96 da şampiyonluğu malum nedenlerle kaybetmiş o muhteşem takıma 97 sezonuna başlarken sadece Nemzadze takviyesini layık görmüş bir ecdadın neslindeniz.
o seneye başlarken malum şampiyon FB Emil Kostadinov ve J.J.Okacha yı almıştı.

saçmalamak bizim genlerimizde var

Emirhan Makul
11.01.2009, 15:19
Emirhan

biz 96 da şampiyonluğu malum nedenlerle kaybetmiş o muhteşem takıma 97 sezonuna başlarken sadece Nemzadze takviyesini layık görmüş bir ecdadın neslindeniz.
o seneye başlarken malum şampiyon FB Emil Kostadinov ve J.J.Okacha yı almıştı.

saçmalamak bizim genlerimizde var

Biri dürtecek bu sene saçmalamayacağız inşallah.

Bilâl ÇOBAN
11.01.2009, 15:19
leonardo (yanına murat duruer - bilal kısa ikilisinden birisi ) faydalı olacaktır. yeri geldiğinde, leonardo forvete, sol kanata murat duruer geçer. ya da leonardo sakatlandığında yine kanatsız kalmayız...

arkadaşlar kewell geldiğinde gs li arkadaşlarla dalga geçtim ki, o herif ayağa kalkamaz sakatlıktan diye, şimdi neler yaptığını görüyoruz, inşAllah leonardo da öyle olur.

martinpetrov
11.01.2009, 15:21
2 gün oldu dürteli.Şeftali ve tüpçü sayesinde iyi adamlar gelecek İnşallah

İskender Çakmak
11.01.2009, 15:22
leo transferinden başka birtransfer daha düşünülüyorsa zafer ve murat gibi duruyor hayırlsı olsun ama elimizi çabuk tutmamız lazım günler aleyhimize işliyor

Serdar A
11.01.2009, 15:26
sanki bir celiski var, aydinlatirsan sevinirim. veya en azindan yanlis anlasilmaya acik aciklamalar. ben önerebilirim, o kapasitedeyim ve ersun hocanin taktik öngörüsünü aynen görebiliyorum, ancak sota veya urban breams oyuncu önerdiginde, ersun hocanin taktigini göremeyecek kapasitede veya en azindan ayni cizgide degiller, ve ersun hocaya onlarin verdigi öneri yardimci ol(a)maz.

Ersun hocayı farklılaştıran ana unsurlar nelerdir ? Benim düşüncem iki konuda ön plana çıktığıdır . Birincisi antreman sistematiği ve oyuncu geliştirmedeki başarısı . En bilinen yönü ise dünya futboluna olan hakimiyeti , birikimi .

Ersun Yanal ligimizde en çok kazanan yerli hoca . Ortalamanın üzerinde bir maliyete sahip . Bence donanımlarıyla aldığı parayı hakedecek düzeyde . Ancak bu noktadan sonra bir takım sorular devreye griyor . Hocanın avantajlarını kullanmıyorsak , neden orada tutuyoruz .

Takımı taktik ve teknik olarak hoca hazırlar . Her hocanında içinde bulunduğu takıma göre kafasında bir yapısı vardır . Trabzonspor bu sezon zorunlu olarak kökten değişime gitmiştir .

Sahadaki futbolun kalitesini ne yıldız sayısı belirliyor ne de sahada oynayan oyuncuların maaş çeklerindeki sıfırlar . Başarı sahadaki oyuncuların birbirlerini ne kadar tamamladığı ile paraleldir . İyi bir takım olma yolunda giden ve halihazırda iskelet kadrosunun 7-8 ismi hazır olan her hangi takımın "bir" bölgedeki eksiği uzman olan herkesçe görülebilir ve ihtiyaç duyulan oyuncunun niteliği az çok ortak görüş oluşturabilir . İş bir takımı sil baştan oluşturmaya geldiğinde ise "birbirini tamamlayabilme ve planlanan taktik kurguya uyumluluk " konusu hayati önem kazanır ki bu durumu en zedeleyecek konuda transfer yatırımlarının farklı kanatlarla ilerletilmesi olur .

İlk alıntıladığınız idda önermemde işin bu yönüyle alakalı . Eğer bu iş tek elden yürütülmeyecekse BMN forumunda bir çok hocamızdan yada futbolcu akrabalarından daha fazla Türk ve dünya futboluna hakim, takip edenlerin olduğu ile alakalı .

Urban Breams ve Şota Arveladze ile ilgili ; Bu şahıslar düzenli olarak Trabzonspor maçlarını takip ediyor ve analiz mi yapıyor ? Şu an ihtiyacımız "iyi bir futbolcu " mu yoksa "eksiğimizi giderecek" bir futbolcu mu ? Eksiğimiz sol kanat fakat nasıl bir sol kanat sorusunu soruyor muyuz ?

Alınan oyuncularda Ersun hocanın onayının alınmadığını düşünmüyorum . Ancak neden bu iş hocaya bırakılmıyor , sorduğum soru bu . Bakın orta saha ortasında transferler hocanın imzasını taşıyor . Bu bölgedeki genel kanı ne ; Ceyhun , Selçuk ve Colman birbirini tamamlayacak yapıda ve potansiyellerini dönüştürebilirlerse gelecekte bu takım oldukça modern bir futbol ortaya koyabilir . Sol tarafa alınan futbolcu bu gün her mikrofonu aldığında sol kanattan dem vuran eski futbolcumuzun katkısı büyüktür . Bu bölge için geleceğe ilişkin görüşlerimiz nelerdir ? Transfer bütçesinin yarısını Gökhan Ünal'a yatırdık . Forvet ikilimizle alakalı geleceğe ilişkin genel yargılar nelerdir ? İlk 11'imizde bu sezon yeni transfer olarak forma giyen 7 futbolcumuz birbirini ne ölçüde tamamlayabilmektedir ?

Şu an ki stratejiyle de bir yerlere gelinir , kuşkum yok ancak istenilen seviyeye 40 milyon ytl ile ulaşmak var , 70 milyon ytl ile de . Bu arada derin farklar vardır . Hem ekonomik olarak hem de sürecin uzunluğu ile alakalı . Birde bu durumda yaşanabilecek olası başarısızlıklarda topun ağzına sadece hoca alınmaz . Sadece hoca alınırsa ayıp edilir .

Murat Erdem
11.01.2009, 15:28

Emirhan

Saçmalamayacağız İNŞALLAH da
Başkan ilk önce bize bir desin bakalım ERSUN YANAL bu takımın teknik direktörümü ?
yoksa sadece kondüsyonerimi ?
son beyanatlarından sonra 2. şık gibi gördüğü bir hava sezmeye başladımda.

Emirhan Makul
11.01.2009, 15:31
Emirhan

Saçmalamayacağız İNŞALLAH da
Başkan ilk önce bize bir desin bakalım ERSUN YANAL bu takımın teknik direktörümü ?
yoksa sadece kondüsyonerimi ?
son beyanatlarından sonra 2. şık gibi gördüğü bir hava sezmeye başladımda.

Onu Ersun yenal konusunda tartışalımda şöyle söyleyeyim Sadri şener geldiğinde yabancı teknik direktör getirmek istediğini taraftar ve camiayı kıramayıp Ersun yenal'la devam etmek zorunluluğunda kaldığını biliyoruz Sadri Şener yabancı teknik direktör mantığını savunan bir başkan Ersun yenal'la bir kaç konuda yine böyle ters düşmüşdü ama olur böyle şeyler.

Murat Keçeci
11.01.2009, 15:33
ersun yanalın en büyük farkını ben söylüyeyim futbolcusunu memur zihniyetinden uzaklaştıran en iyi hocadır Trabzonsporun idmanlarını sürekli takip etmeye çalışırım ersun hocadan daha öncekılerıde gördüm ıdman 16.30daysa ben 16.15te tesısler yolunda yururken bakardım futbolcularda kulube benle gırıyor ıdman bıterdı yıne tesısler yolunda yururken yıne bakarıdm futbolcular benle beraber tesıslerden ayrılıyor şimdi ersun hocayla birlikte bu memur zihniyeti olan sistemden kurtulduk ıdman oncesı sonrası yollarda bir tane futbolcuya raslamıyorum tesısler evleri gibi oldu

biltrabzon
11.01.2009, 15:35
KAÇ TAKIM TUTUYORSUNUZ?

Türkiye'de bir çok konudaki adaletsizlik gibi takım tutmada da adaletsiz bir toplumuz. 3 büyüklerden birini tutmayan kaç kişi tanıyoruz?

Son zamanlarda Trabzon hayranlığı da var; var ama Sivas'ta yaşayanlar ve gerçekten Sivaslı olanlardan başka ne kadar kişi Sivas'ı destekliyor ve taraftarıyım diyor? Kayserisporlu olup da aynı zamanda Galatasaray'ı Beşiktaş'ı, Fenerbahçe'yi tutanlara ne demeli?

Bu durum maalesef sadece bizim ülkemize ait özel bir durum. Yani 3 büyüklerden birini mutlaka desteklemek! Hayatında maçına gitmediği bir takımın 'hayali' taraftarı olmak. 'Nereden biliyorsun maça gitmediklerini' sorusuna yanıt mı? Batman'da yaşayan bir Galatasaray taraftarı; Urfa'da, Edirne'de, Artvin'de yaşayanı hangi Galatasaray maçına gidiyor? Deplasmandaki taraftar dağılımlarına baktığımızda fanatikler haricinde kimler tribünleri dolduruyor. Bu durum diğer takımlar için de geçerli. Muğla'da oturan bir Fenerbahçeli'nin, Fenerbahçe'yi sahada canlı izlediğini sanmıyorum. Ama sorsanız Muğla'da 100 binlerce Fenerbahçe taraftarı var.

Aslında nedeni çok basit. Çünkü Türkiye'de 4 takımdan başka Şampiyon olan takım yok. Olmayınca da insanlar olanlardan kendilerine bir ekol arıyorlar ve en çok prim yapan 4 büyük takımdan birinin taratarı olarak kendilerini akıntıya bırakıyorlar. Dışında kalmak heyecan verici olmadığı için de ben de İstanbul takımlarından birini ya da Trabzonspor'u destekliyorum diyerek gururlanıyorlar. Bu bir gerçek.

İngiltere, İspanya, Almanya ve hemen hemen her Avrupa ülkesinde taraftarlık bizimkinden çok daha farklı. Onlar gerçekten bulundukları şehrin takımını desteklerler. Ya da doğdukları, kan bağı olan şehirlerin takımıdır onlar için özel olan. Manchester'da yaşayanlar dışında Manchester United'ı tutan İngilizlerin sayısı oldukça azdır. Chelsea'yi Londra dışında tutan birini bulmak hemen hemen imkansızdır. Ama hal böyleyken Kadıköy'de Liverpoollu, Karşıyaka'da Chelseali, Aksaray'da Manchester Unitedlı taraftarlar var. Antep'de Milanlı formasıyla gezenleri de gördüm. Nasıl olsa biz Türklere göre hayalidir bir takımı gönül vermek! Takım tutmak, taraftarı olmak, sempati duymak, desteklemek; Siz bunlardan hangi gruba aitsiniz? 'Ben sadece Fenerbahçeliyim ve başka takımlar beni tarafarlık anlamında ilgilendirmiyor' diyorsanız gerçek Fenerbahçelisiniz demektir. Hem Fenerbahçeli hem Bolusporluysanız, sempatiniz var demektir.

İzmir'de bir futbolsever 'Fanatik Altaylıyım diyor' ve bir de 'İstanbul'dan da Beşiktaş'ı tutuyorum'! Yazları da Bodrum'a tatile gittiğimiz için bir de Bodrumsporluyum' diyerek tamamlıyor sözlerini.

Zaten futbolsever olarak sıfatlandırmamdan da belli olacak ki, kendisi her futbol takımını seviyor olmalı!

Yurtdışında boşuna demiyorlar 'Türkiye çok renkli bir ülke' diye!

dogan yoldas

Hekimoğlu
11.01.2009, 15:36
Yusuf transferini Ersun yanal'ın istediği malum ve bize karşı adilik yapılmasaydı alacaktı yönetim yani ersun yanal'ın isteğine göre hareket ediyor ersun kondüsyoner mi demek yanlış.

Serhat
11.01.2009, 15:37
Bence oyuncu alınacaksa en iyi secenegi hocanın belirleyecegi kanaatindeyim!
Ha pahalı olur ekonomik olur bi sekilde hocanın istedigi oyuncu klüp menfaatleri dogrultusunda takıma kazandırılmalı... Keza Yusuf buna örnektir... İstenmiştir ama klübün menfaatleri düsünülerek daha fazla para verilmeyip baska bi takıma kendi çapında rekor sayılacak parayla transfer edilmiştir. Bizim böyle lüksümüz olamaz olmamalıdırda ki bunu yönetimimiz gayet iyi becermektedir. Burda yönetime 34lük adamı alamadı bunlarmı transfer edecek diye taş atanlar bence yanılıyorlar !

Eğer bu takımın içine bi kaç nokta transfer yapılacaksa ve bu sistemin içine konacaksa mutlaka Ersun hocanın görüşleri ve direktifleri doğrultusunda yapılmalıdır...Bu Takımın artılarını ve eksilerini en iyi hoca bilmektedir.

Çünkü Bu Sistemin Sahibi Ersun YANAL'dır.

Murat Erdem
11.01.2009, 15:38
Onu Ersun yenal konusunda tartışalımda şöyle söyleyeyim Sadri şener geldiğinde yabancı teknik direktör getirmek istediğini taraftar ve camiayı kıramayıp Ersun yenal'la devam etmek zorunluluğunda kaldığını biliyoruz Sadri Şener yabancı teknik direktör mantığını savunan bir başkan Ersun yenal'la bir kaç konuda yine böyle ters düşmüşdü ama olur böyle şeyler.

Valla onu bunu bilmemde.
Şu transfer işindeki başı boşluk bir defa daha bana gösterdiki yönetim hoca ile kerhen bu işe devam ediyormuş.
artık sebeblerini konunun esas başlığında tartışırız diyelim ve bitirelim...

Hekimoğlu
11.01.2009, 15:40
Biltrabzon nickli arkadaşım kopyala yapıştır yapmaktan ellerin nasır tutacak !! Konuyla alakası olsa bir şey de demiyeceğim ama bu nedir yahu.

biltrabzon
11.01.2009, 15:41
Biltrabzon nickli arkadaşım kopyala yapıştır yapmaktan ellerin nasır tutacak !! Konuyla alakası olsa bir şey de demiyeceğim ama bu nedir yahu.

bizde biliyoruz konuyla alakali degil.yogunluk burda ve iyi bir yazi oldugundan buraya koydum.

nuri45
11.01.2009, 15:44
bizde biliyoruz konuyla alakali degil.yogunluk burda ve iyi bir yazi oldugundan buraya koydum.

gerekcen cok sacma. Yapman gereken haberi son dakika basligina gecmekti.

Birtan Karaman
11.01.2009, 15:52
Tempo Düştü arkadaşlar !:)

Serhat
11.01.2009, 15:54
Tempo Düştü arkadaşlar !

FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK !!! çaktırma ;)

Onur Akyüz
@farabi

nasıl bir sol kanat??

samway
ya bu yonetımı elestırmenın hala teknık heyete ersun hoca ya elestırı sacmalıgını anlamıs deılım elestrı yapılır tamam da ya bu yonetım ne cok ısı cok kısa zamanda yaptı ılk defa bır araya gelen takımı hakemler olmasa nerdeyse 5 puan lıder bıtırmesını sagladı ersun hoca en onemlısı hıcbır takımda olmayan bırlık ve beraberlık var bunca yıldır kolbastı dınlerız dugunlerımızde olsun bırcok eglencede ama hangı donemde futbolcular mactan sonra kolbastı oynadı herkes bu kadar bırlıktelık yasarken bu sacma elstrılerı anlamıyorum ...

Emirhan Makul
Tempo Düştü arkadaşlar !

Bırak sen Tempoyu Aşşağıda 81 Kişi Pusuda En az 50 kişi de diğer başlıklarda dolanıyor bir haber düşmesine bakar şuanda transfer bombası patlasın 300 kişi çeker bu başlık susmak en iyisi Haftasonu ve Geceleyin transfer yapmıyor Sadri şener onun için rahatım ben.

Samet Yildirim
11.01.2009, 15:55
AJAX li taraftarin LEONARDO yorumu...

transfermarkta Hollanda ajax forumuna soruldu bu LEONARDO...
birkac sorudaha ben sormustum onlarida yanitladi..

ajax li taraftar $öyle dedi..

mukavelesi sezon sonu bittigi icin yaklasik 750 bin eurodan üstü bir paraya gidebilir. kendisi ilk 11 in futbolcusu degil. Cok hizli ve driblingleri cok iyi aradabir gol de atiyor. Zayif yönü ortalari iyi degil, kafa toplarinda zayif ve kolay sakatlanmaya müsayit birisi. Onun hizli dribblingleri bazen bir maci kiriyor dedi(yani kapali zor defansi dribblingleriyle aciyor demek istiyor).Kendisi Kanat forveti oldugunu daha cok solda oynadigini ama sagdan da oynayabildigini söylyüor.Vucut anlamda cok güclü oldugu söylenemez, yere hemen düsebilen bir futbolcu fakat hic bir zaman aldatici harekete bulunmaz.DIZIPLIN sorunu hic bir zaman yasamadik am gencliginde sorunlu oldugunu söylüyorlardi bize geldi sorun yasamadik diyor(edgar davidsle sorun yasamis bi keren okadar).Bir sezonda 25 mac rahatlikla cikarabilecegini söylüyor ameliyat oldukdan sonra hic bir problem yasamamis.Ama Formunu uzun sürekli tutamiyormus.

genel olarak iyi bir oyuncu oldugunu söylüyor...

Samet KILIÇ
11.01.2009, 15:55
ya bu yonetımı elestırmenın hala teknık heyete ersun hoca ya elestırı sacmalıgını anlamıs deılım elestrı yapılır tamam da ya bu yonetım ne cok ısı cok kısa zamanda yaptı ılk defa bır araya gelen takımı hakemler olmasa nerdeyse 5 puan lıder bıtırmesını sagladı ersun hoca en onemlısı hıcbır takımda olmayan bırlık ve beraberlık var bunca yıldır kolbastı dınlerız dugunlerımızde olsun bırcok eglencede ama hangı donemde futbolcular mactan sonra kolbastı oynadı herkes bu kadar bırlıktelık yasarken bu sacma elstrılerı anlamıyorum ...

sana sonuna kadar katılıyorum renkdaş...

Ertan 51
11.01.2009, 16:02
farabi hocam
yazdıklarını satır satır okudum,tabiki haklısınız
fakat
''ya imam ol,ya imamı bul'' dediği hesap,yol gösterin bize
Leaonardo ismi kafana yatmamış gibi,izlenen politika mı yanlış seçilen oyuncumu yanlış
ve doğru olacağını düşündüğünüz sola kim var.

Erdal
11.01.2009, 16:02
Transferlerin hocanın isteği doğrultusunda yapılmadığı fikrine nerden ulaştık? Sadri başkanın Yusuf u almak istemeyeceğinden eminim. Tamamen hocanın isteği doğrultusunda yapılan bir girşimdi bu... Engin Baytar'ın alınmaması tamammen hocanın hayır demesi sebebiyledir. Emin değilim ama Fatih ile ilgili girişim yapılmamasının da hoca kaynaklı olduğunu düşünüyorum. İsmail,Buğra, Yakup hocanın isteği ile alınmış futbolcular...

Serdar A
11.01.2009, 16:04
@farabi

nasıl bir sol kanat??

Bu sorunun cevabını en doğru verecek kişi Ersun Yanal'dır . Gelecek sezon başka bir hoca devam edilecekse sorunun muhatabı henüz yok .

Benim görüşümü etkileyen başka dayanaklar var .

L...
...

Kanat futbolcuları mutlaka defansif olarak varlık gösterebilmeli , pozisyon olarak ters kanada-forvetin arkasına kayabilmeli ve oyun kurabilmeli . Başka türlü ön liberosuz ve oyun kurucusuz oynayabilmek çok zor .

Erdal
11.01.2009, 16:05
Dönüp dolaşıp 96 da tarnsfer yapılmadı o sebeple şampiyon olamadık demeyi anlamıyorum. Yahu 2 maç 30 pozisyon biz bulmuşuz 2 pozisyon rakipler...Biz bir gol atmışız rakipler 3....Hadi diyelim golcümüz iyi değil. Ama gol kralı adam o sezonun....Nedir yani tamam diyebileceğimiz doyma noktası....

Onur Akyüz
11.01.2009, 16:06
16 maçta 0 sakatlık.
yıllar sonra karakterimize en uygun olan içeride dışarıda çift forvet uygulaması.
takım içindeki beraberlik.
geri düştükten sonra çevirilen maçlar.
Barış'ın geri dönmesi.

ilk aklıma gelen Ersun Yanal farkları.

yönetim-Ersun hoca ilişkisini irdelemeyi de yapacak iş bulamayıp fazla düşünmeye bağlıyorum.
maç yok,lig yok,transfer yok
fazla düşünmeye,irdelemeye itiliyoruz.

Onur Akyüz
11.01.2009, 16:13
Bu sorunun cevabını en doğru verecek kişi Ersun Yanal'dır . Gelecek sezon başka bir hoca devam edilecekse sorunun muhatabı henüz yok .

Benim görüşümü etkileyen başka dayanaklar var .

Kanat futbolcuları mutlaka defansif olarak varlık gösterebilmeli , pozisyon olarak ters kanada-forvetin arkasına kayabilmeli ve oyun kurabilmeli . Başka türlü ön liberosuz ve oyun kurucusuz oynayabilmek çok zor .

sağ kanat futbolcusunun tanımı bu ise,
sol kanat futbolcusunun tanımı da budur,cevabı vermiş oluyorsunuz.
bunlara birkaç şey daha eklenebilir tabi(hız,devamlılık,dribling,zeka vs..)

asıl sorum şu;

tanımı bukadar net olan bir bölgeye bizimle olan bağlarını iyi bildigimiz,
bizi çok iyi tanıyan,
ahlaken ve futbolculuk olarak üst düzeyde bulunan,
ve şu an profesyonel anlamda futbolun antrenörlük alanıyla ilgilenen
bir ismin tanıdıgı bir ligden ve takımdan bir ismi tavsiye etmesi
ve yönetimizin daha öncede söyledigi gibi bunu dikkate alması
takımımızda yönetim-t.d sorununu mu yansıtır?

Serdar A
11.01.2009, 16:14
farabi hocam
yazdıklarını satır satır okudum,tabiki haklısınız
fakat
''ya imam ol,ya imamı bul'' dediği hesap,yol gösterin bize
Leaonardo ismi kafana yatmamış gibi,izlenen politika mı yanlış seçilen oyuncumu yanlış
ve doğru olacağını düşündüğünüz sola kim var.

Leonardo henüz gündeme gelmeden , tahminen 40-45 gün öncesine ait bu başlığın içinde bir iki mesajım mevcut . Bu günde söylediğim gibi kısa vadede büyük olasılık ile katkı sağlayabilecek ve maliyet olarak bütçeyi zorlamayacak bir tercih .

Benim takıldığım konu transferin şeklidir . Şota'nın kulüpteki sorumluluğu nedir , bu yatırım başarısız olursa alacağı sorumluluk nedir ? Ersun hoca Şota ile görüşüp " şu şu niteliklerde bir futbolcu arıyorum mu " demiştir ? Yada yönetim Ersun hocaya " sol kanat için düşündüğün beş oyuncu ismi ver sırayla görüşelim mi demiştir ?

Onur Akyüz
11.01.2009, 16:15
Dönüp dolaşıp 96 da tarnsfer yapılmadı o sebeple şampiyon olamadık demeyi anlamıyorum. Yahu 2 maç 30 pozisyon biz bulmuşuz 2 pozisyon rakipler...Biz bir gol atmışız rakipler 3....Hadi diyelim golcümüz iyi değil. Ama gol kralı adam o sezonun....Nedir yani tamam diyebileceğimiz doyma noktası....

+1
96da kaçan şampiyonlugun kingladzeyle hiç bir alakası yoktu.

Travelair
11.01.2009, 16:16

96'dan sonra 2 defa daha şampiyonluğa çok yaklaştık. Ama 96'yı konuşarak hem en son başarımız sanki 96'da kaldı gibi hava oluşuyor kamuoyunda hem de o travmayı unutamıyoruz atlatamıyoruz

Erdal
11.01.2009, 16:19
Serdar, ne kadar endüstrileşse de futbol hala temeli insan unsuruna dayanan bir oyun. Hala iki kere ikininin dört etmediği bir oyun. Dolayısıyla Şota dahil tüm eski futbolcu yönetici wsws yani dostlarımızıdan bilgi anlamında istifade etmemizin ne sakıncası olabilir. Hadisenin anlaşılmayacak tarafı yok bence. Başkan ve Şota- başkan ve Tolunay- başkan ve Hami- başkan ve diğerleri mütemadiyen görüşüyorlar...Bundan bizim zararımız değil karımız olur...Sezon başında Abdullah ı dinleseydik Eren ve Murat Ceylan bizdeydi işte üstelik 100 er bin dolarla....

Onur Akyüz
11.01.2009, 16:20
96'dan sonra 2 defa daha şampiyonluğa çok yaklaştık. Ama 96'yı konuşarak hem en son başarımız sanki 96'da kaldı gibi hava oluşuyor kamuoyunda hem de o travmayı unutamıyoruz atlatamıyoruz

sonraki 2 şampiyonlukta da zurawski'li zurawski'siz degerlendirmek bana pek dogru gelmiyor?
o dönemde kaç gol atmışız?
şampiyonlugu kaçırmamızda başka etkenler varmıydı yokmuydu?

tartışılır.

ama bu yıl bir sol açık almazsak işimiz cidden pek kolay olmayacak:)

TSezgin61
11.01.2009, 16:21
yau birakin 96 muhabbetini... transfer yokmu, duyum falan yokmu???

Serdar A
11.01.2009, 16:23
sağ kanat futbolcusunun tanımı bu ise,
sol kanat futbolcusunun tanımı da budur,cevabı vermiş oluyorsunuz.
bunlara birkaç şey daha eklenebilir tabi(hız,devamlılık,dribling,zeka vs..)

asıl sorum şu;

tanımı bukadar net olan bir bölgeye bizimle olan bağlarını iyi bildigimiz,
bizi çok iyi tanıyan,
ahlaken ve futbolculuk olarak üst düzeyde bulunan,
ve şu an profesyonel anlamda futbolun antrenörlük alanıyla ilgilenen
bir ismin tanıdıgı bir ligden ve takımdan bir ismi tavsiye etmesi
ve yönetimizin daha öncede söyledigi gibi bunu dikkate alması
takımımızda yönetim-t.d sorununu mu yansıtır?

Aksine tanım oynatılmak istenen kurguya ve kadro yapısına göre değişir . Son cümle tamamen şahsi görüşümü yansıtmaktadır .

Benim ele aldığım konunun başlangıcıda Şota Arveladze'nin futbolcu önermesi değildir . Her mesajımda sene başından bu yana yapılan yatırımları örneklemeye gayret ediyorum .

Hoca ile yönetim arasında sorun olduğunu hiç bir yerde söylemedim . Bahsettiğim yönetimin çalışma şeklinin hocanın avantajlarını tam kapasite ile kullanılmasını engelleyecek düzeyde olduğu ile alakalı .

samway
11.01.2009, 16:24
bu yonetımın dıger basarısı da şu;

ibb macına gelenler bılırler sona kalanlar daha net gormuslerdır yıllardır maca gelmeyen 70 lı yılların efsane sampıyonluklarını yaşamış babam bıle dayım bıle artık maçlara gelır oldu aılece herkes maclara gelıyo artı mactan sonra herkes horon teptı babam 58 yasında adam ertesı gun cocuk gıbı arkadaslarına anlattı yanı havayı yakaladık bırlıkte olalım herseye herkese gosterme zamanı en onemlısı takıma gostermelıyız kı onlara buyuk bır ıtıcı guc oluyo bu ...

reisoğlu61
11.01.2009, 16:24
ajaxin forum sayfalarinda Leonardonun yetenekli oldugu ama satilabilecegi yaziyor. cünkü sol taraftan orta kesmeleri iyi degilmis ve hemen sakatlanabiliyormus.
ama yetenekli oyuncuymus

Samet Yildirim
11.01.2009, 16:27
ajaxin forum sayfalarinda Leonardonun yetenekli oldugu ama satilabilecegi yaziyor. cünkü sol taraftan orta kesmeleri iyi degilmis ve hemen sakatlanabiliyormus.
ama yetenekli oyuncuymus

:)

mukavelesi sezon sonu bittigi icin yaklasik 750 bin eurodan üstü bir paraya gidebilir. kendisi ilk 11 in futbolcusu degil. Cok hizli ve driblingleri cok iyi aradabir gol de atiyor. Zayif yönü ortalari iyi degil, kafa toplarinda zayif ve kolay sakatlanmaya müsayit birisi. Onun hizli dribblingleri bazen bir maci kiriyor dedi(yani kapali zor defansi dribblingleriyle aciyor demek istiyor).Kendisi Kanat forveti oldugunu daha cok solda oynadigini ama sagdan da oynayabildigini söylyüor.Vucut anlamda cok güclü oldugu söylenemez, yere hemen düsebilen bir futbolcu fakat hic bir zaman aldatici harekete bulunmaz.DIZIPLIN sorunu hic bir zaman yasamadik am gencliginde sorunlu oldugunu söylüyorlardi bize geldi sorun yasamadik diyor(edgar davidsle sorun yasamis bi keren okadar).Bir sezonda 25 mac rahatlikla cikarabilecegini söylüyor ameliyat oldukdan sonra hic bir problem yasamamis.Ama Formunu uzun sürekli tutamiyormus.

TSezgin61
11.01.2009, 16:28

yani ayniiiiii bizim yattara.... :)

İskender Çakmak
11.01.2009, 16:29
şu an bu başlıkta konuşulan başlığa uymuyor transfer konuşursak daha iyi olur

Erdem Keser
11.01.2009, 16:30
Ntvspor : Trabzonspor bir süreden beri izledigi Ajax'lı futbolcu Leonardo Santiago ile büyük oranda anlaşma sagladı.

DURAS
11.01.2009, 16:30
+1
96da kaçan şampiyonlugun kingladzeyle hiç bir alakası yoktu.
96 da, van ve fener maçları tamamen kısmetsiizlikti, ama kaçan şampiyonluğun alınmayan ortasahayla ilişkisi kesinlikle vardır. o 2 maç hariç, kaybettiğimiz puanlara bakarsak, ünalın sakatlıklarına denk geldiği aşikardır.

jurietti
11.01.2009, 16:31
bı arkadas buraya leonardonun vıdeolarını koymustu onları ızledım cok begendım ama o vıdolardakı leonun goruntulerı ajax takımındakı degıl oncekı takımındakı goruntulerıydı hakkaten muhtesem goller atmıs ajaxda cok fazla forma sansı bulamaması normal cunku ajaxda cok kalıtelı oyuncular var
tek korkum cok fazla sakatlanıyo olması takıp edenlerın yorumları boyle bunun dısında basarılı olacaktır bızde ayrıca defansıf ozellıgı olmasına cokda gerek yok hucum yanı ıyı olsun ılerde top tutabılsın yeterlı bence arkasında calenın oynıcanı dusununce sol kanatın pek aksıyacagı kanaatınde degılım ayrıca ılerde top tutabıldıkmı rakıbe top kaptrmadıkca posızyon vermemız mumkun degıl futbolda defansıf oyuncularla defans yapılmaz en ıyı defans hucum oyuncularıyla yapılır bunların pres yapmasından zyade ayaklarında top tutabılmelerı onemlı ve ısabetlı pas atabılmelerı

futbalski60
11.01.2009, 16:32
Roger ve Leonardo'nun kalitesi tartışılmaz şahsen Roger'in alınmasını isterim oyun zekası üst düzey bunun yanında son derece profesyonel ve tecrübeli bir oyuncu Trabzonspor'da iyi işler yapacağına inanıyorum.

Murat Erdem
11.01.2009, 16:33
Bir önceki sayfada 96 senesi ile ilgili cümle kuran bendim.

Orada ben o seneki devre arasındaki Kingladze hadisesine değil, sezon sonu muhteşem kadromuza layık görülen Nemzadze takviyesini, şampiyon olan FB nin Okacha ve Kostadinov hamlesi ile kıyaslayıp aradaki vizyon farkını ve bu vesile ile bir kez daha basiretsizliğimize dikkat çekmek sureti ile içinde bulunduğumuz vaziyete gönderme yapmaktı amacım.

bu arada ben 96 ya takılıp kalmış bir adamım
bana göre o sezon ve yaşananlar bir üniversite tezine konu olacak kadar ...............neyse ben takılmayayım şimdi durduk yere.

Onur Civelek61
Ntvspor : Trabzonspor bir süreden beri izledigi Ajax'lı futbolcu Leonardo Santiago ile büyük oranda anlaşma sagladı.

Uçurur bizi...

.....
chovy

Hadi bakalım inşallah dogrudur.

Ahmet Başkaya
o zaman büyük ihtimal leo artık bizde ntvspor sa dogrudur

Hüseyin İlkin
11.01.2009, 16:34

Ntvspor güvendiğim kaynaklardan , hayırlı olsun diyebiliriz son anda bjk araya girmezse ...

sifuni
11.01.2009, 16:35

INSALLAH :rolleyes:

Terzioğlu
Yanilmiyorsam bir kac hafta önce Ntvsporda Özer'in fenerle anlasmasinin an meselesi oldugunu söylüyorlardi. Yani hemen sevinmeyin derim.

wolf_TS61
Ntvspor güvendiğim kaynaklardan , hayırlı olsun diyebiliriz son anda bjk araya girmezse ...
girseler bile büyük ihtimal bu sefer havayı alırlar.

İskender Çakmak
11.01.2009, 16:36
bzim en çok istediğimiz yani taraftar olarak sola yattara gibi bir oyuncu videolarından da leo öyle bir oyuncu gibi gözüküyor ama burada önemli olan takıma hemen uyum sağlamasıdır ve kendini o makinanın bir dişlisi olarak görebilmesidir burda da hoca ve futbolculara çok büyük görev düşüyor yine söylüyorum ne kadar erken biterse o kadar iyi olur yönetim Trabzonspor'u düşünüyor ama bu transferde 3'e 5'e bakılmadan bu oyuncunun alınmasıdır

Serdar A
11.01.2009, 16:37
Serdar, ne kadar endüstrileşse de futbol hala temeli insan unsuruna dayanan bir oyun. Hala iki kere ikininin dört etmediği bir oyun. Dolayısıyla Şota dahil tüm eski futbolcu yönetici wsws yani dostlarımızıdan bilgi anlamında istifade etmemizin ne sakıncası olabilir. Hadisenin anlaşılmayacak tarafı yok bence. Başkan ve Şota- başkan ve Tolunay- başkan ve Hami- başkan ve diğerleri mütemadiyen görüşüyorlar...Bundan bizim zararımız değil karımız olur...Sezon başında Abdullah ı dinleseydik Eren ve Murat Ceylan bizdeydi işte üstelik 100 er bin dolarla....

Erdal abi , ben bu isimlerden faydalanılması taraftarıyım . Bu başlıkta daha önce genç milli takımlardaki Trabzonspor kökenli hocalarımızdan doğru düzgün bir şekilde faydalanılması gerektiği ile ilgilide bir şeyler yazmışlığım vardır . Bir çok kişi örneğin bir Haminin Trabzonspor bünyesinde çalışması gerektiğini savunurken ben Federasyon bünyesinde çok daha faydalı olabileceğini savunanlardanım .

Ancak bu koordinasyon Ersun Yanal'dan bağımsız gelişecekse , o koltuk başka bir hoca tarafındanda doldurulabilir . Maliyet olarak en az 1 milyon ytl de tasarruf sağlarız . Mesela Tolunay Kafkas , iyi bir kondisyoner ile birlikte iyi iş çıkarabilir . Nasılsa futbolcu yetiştirme programı , izlenecek futbolcuların belirlenmesi başka kişilerin görevi . Yeteri sayıda futbolcu önerecek hoca , bilir kişi ve futbolcu akrabamızda mevcut .

samway
11.01.2009, 16:37

herkes yusuf kadar karakteri bozuk ve bursa kadar ay ayol deıl :)

.....
11.01.2009, 16:38
Huseyin

bjk kim ki araya girecek. Öyle yusuf gibi olmaz bu işler. Onlar sezon başında attığımız kazıkları unutmuş olmazlar :D

Erdal
11.01.2009, 16:39
Benim hatırladığım kadarıyla tarihimizde en büyük transfer hamlemiz Nuri bey döneminde oldu. Kağıt üzerinde bakıldığında Gökdeniz den Şimek e Marcheinho dan Musampaya Ersen martin den Mustafa Keçeli ye ( alındığında herkes memnundu) yahu bayağı bayağı çok kaliteli bir kadro vardı işte...Bu kadro ile mukayese bile edilmez. Ama bu çok kaliteli kadro asla bir takım olamadı... Şimdi bir takım var ortada...Kabul çok profesyonel yöntemlerle çalışmıyoruz çalışmıyoruz zira rakiplerimizle profesyonel yöntemlerle mücadele etmeye kalkarsak başedemeyiz. Örnek; Yusuf transferi....Bir yol tutturduk gidiyoruz işte bozmayın :)

jurietti
11.01.2009, 16:41
aynı zamanda juventus sıena macını ızlıyorum ıkı takımında tek pozısyonu yok sıkıcı bı mac bır serbest vurus oldu del pıero caktı golu serbest vuruları ıyı olan bı futbolcu alamadık gıttı halbukkı cok onemlı serbest vuruslar

Erdal
11.01.2009, 16:42
Serdar, belki Gökhan ın transferinde hocanın direk dahli yoktur diyebiliriz. Ama itiraz etmemiştir. Hocanın itiraz ettiği hiç bir oyuncu alınmamıştır. Alternatif hoca konusunda sıkıntı yok çok şükür 4 sene Ersun Yanal la gideriz. Sonra Tolunay ve ya Şota gelir...:)

Ahmet Başkaya
arkaaslar antalya macı bugun mu ya ve kacta?

.....
Serdar abi sözlerinden şunları anlıyor gibiyim;

Yani Ersun Hocaya transfer konusunda tam yetki verilmeli ve sadece onun istediği oyuncu alınmalı. Gidipte Ersun hocaya sormadan ya da kararını net olarak almadan Şota nın önerdiği oyuncuyu almaya çalışırsan Ersun hocanın taktiksel olarak açık vermesine göz yumarsın.

Bu da uzun vadede Ersun hoca yı düşünmediğimizi gösterir. Yani değişilmez olmadığını gösterir....

Ben böyle anladım umarım dogru anlamışımdır :)

.....
11.01.2009, 16:44

Yarın 16,30 ya da 17,30 da TRT de

İskender Çakmak
yarın saat 16.30 da trt 3 te

Onur Akyüz
Aksine tanım oynatılmak istenen kurguya ve kadro yapısına göre değişir . Son cümle tamamen şahsi görüşümü yansıtmaktadır .

Benim ele aldığım konunun başlangıcıda Şota Arveladze'nin futbolcu önermesi değildir . Her mesajımda sene başından bu yana yapılan yatırımları örneklemeye gayret ediyorum .

Hoca ile yönetim arasında sorun olduğunu hiç bir yerde söylemedim . Bahsettiğim yönetimin çalışma şeklinin hocanın avantajlarını tam kapasite ile kullanılmasını engelleyecek düzeyde olduğu ile alakalı .

bende oynatılmak istenen kurgunun ve kadro yapısının çok üzerinde düşünülesi tartışılası oldugunu düşünmüyorum.
hatta siz o tanımı yapınca evet dedim işte bukadar.
yani sol açık-iyi bir sol açık? bu bana çok karmaşık gelmiyor.

yönetimin çalışma şekli;klübün,hocanın avantajlarını(burada ersun hocanın kalitesinin klübe kazandırılması manası çıkar) tam kapasiteyle kullanmasını mı engeller diye bir kaygı var?
yoksa hocanın kendisinin kullanabilecegi avantajları tam kapasite kullanmasınımı engeller?

1. ise yönetimin attıgı her adımda hocanın fikrini aldıgını düşünüyorum.Mevzu bahis transferde de hocaya bu sorulmuştur
ve onayı mutlaka alınmıştır.Bu nedenle böyle bir sorun oldugunu-olacagını sanmıyorum.

2.ise Ersun hocanın vizyonunun buna izin verecegini düşünmüyorum.Çünkü bu istedigi ortamda çalışamadıgını gösterir.
Ve Ersun hoca kalibresindeki bir ismin de buna izin verecegini hiç sanmıyorum.

açıkçası tüm bu düşüncelere hocanın basınla çok sıkı fıkı olmaması neden oluyor sanki.Ve çıkıp birtakım şeylere açıklık getirmemesi de ortada bir sorun olmadıgını ve hocanın da buna gerek duymadıgını gösterir.Belki çok iyimserim ama inandıgım tek şey varsa hoca sağlıksız buldugu yerde çalışmak istemeyecektir ve buna karşı çıkacaktır,Ersun Yanal'ın Trabzonspor'a ihtiyacı oldugu kadar takımımızın da ona ihtiyacı var.

Neyse herkesin düşüncesi kendine tabi.
Cevaplarınız için teşekkür ederim.

.....
Erdal abi ne yani 4 yıl sonra Ersun Hocayı istemiyor musun ? :)

Mehmet Fırat
11.01.2009, 16:45
Yarın 16,30 ya da 17,30 da TRT de

Saati değişti; Pazartesi 21:15'te. :)

Ahmet Başkaya
11.01.2009, 16:45
ok sagolun renktaslar