PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008-2009 l Ara Transfer Dönemi

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Mustafa Önal
10.01.2009, 14:44
arkadaşlar bana sorarsanız çok ahım şahım bir sol açığa ihtiyaç yok. yardımlaşmayı bilen birde ortakesmeyi bilen sol açık bizim işimizi görür. oturmuş bir kadroya tamamlayıcı elaman katmak çok daha kolay olur ve başarıda daha kolay sağlanır.
ersun gençlerdeyken oynayan philps dems çok ahım şahım bir sol ayak değildi ama gençlerde çok faydalıdı.

devre arasında çok büyük ahım şahım sol ayak bulmak ve almak zor. sezon sonu bu işler daha kolay helede avrupa kupalarına gidecekseniz çok çok daha kolay.

10 numara
10.01.2009, 14:44
vicente en az 10 milyon euro'dur valencia'dan ancak edu alınabilir bence çokta iyi olur...

hüseyin1975
10.01.2009, 14:45
Olay bu

Erman hem ortasaha vasıflarıda olan bir oyuncu.Ama İbrahim de çok kaliteli bir isim.
Bu arada kiralık olarak gönderdiğimiz Ufuk Bayraktar Diyarbakırspor'la olan sözleşmesini feshederek takımdan ayrıldı.Acaba hoca hakkında ne düşünür...Kadroda değerlendirilebilir.

Bu durumda zaten bize dönmesi gerekmiyormu?

Volkan Albayrak
10.01.2009, 14:45
niye hafta sonu transfer olmuyor

Emirhan Makul
10.01.2009, 14:46
Liglerin başlamasına 15 gün transferin bitmesine 20 gün kaldı yanılmıyorsam değil mi ?

Samet Yildirim
Sedat Tunal Sadri Senerle telefon görüsmesinden bir bölüm..

- Adları çok gündeme gelen birkaç isim sayacağım, kısa değerlendirmelerinmi rica edeceğim. İbrahim Akın, Engin Baytar, Özer Hurmacı, Roger, Babiç.

İbrahim Akın'la Engin Baytar'ı transfer etmek çok zor değil. Ancak biz bir futbolcuyu takıma katarken, sadece saha içi performansına değil, kurumsal kimlikle asgari oranda örtüşecek referanslara da önem veriyoruz. Bu genç kardeşlerim konusunda henüz ikna olmuş değilim. İkna olduğumda ikisini de Trabzonspor'a katarız. Roger ve babiç konularında da araştırmalarımız sürüyor, ancak şu anda üzerinde daha çok durduğumuz Brezilyalı bir başka oyuncu var?

- Kim?

Ajax takımının sol açığı Leonardo. Taraftarlarımıza, bu oyuncunun "kefilinin" Şota olduğunu söylemek isterim. Kimi oyuncular vardır ki, gözünüz kapalı alırsınız. Ben de kişisel olarak, eğer herhangi bir "manisi" yoksa Şota'nın önerdiği oyuncuyu kadroma katarım. Önümüzdeki birkaç gün içinde bu konu netlik kazanacaktır.

[İ]daha neyi tartisiyoruz TS büyük takim ve oyuncularida büyük olacak...ayrca sota önermisse ozaman fazlada düsünmeye gerek yok derim...[/İ]

Mehmet Fırat
Adnan'ı Hacettepe'ye mi verdik?

http://www.htspor.com/Ozel/spor-haber/120403-kaybeden-biz-olmadik-ki.aspx

hüseyin1975
10.01.2009, 14:47
niye hafta sonu transfer olmuyor

Transfer hergün olabilir ama hafta sonu rakip takimin yöneticileri ile görüsmek ve anlasmak daha zordur bence. Hele pazar günü hic olmaz.
Pazar günü avrupali hristiyanlar icin cok önemlidir. Tatil günüdür

Pro-TS
1995 dede kinkladze
doğru o da vardı unutmuşum onu....

Onur Akyüz
transfer 2 şubatta bitiyor sanırım.

vicenteyi hangi akla hizmet tartışıyorsunuz anlamadım gitti.

Ali Tunahan Güllü
10.01.2009, 14:48
Liglerin başlamasına 15 gün transferin bitmesine 20 gün kaldı yanılmıyorsam değil mi ?

bende böyle biliyorum ve bizim önümüzde hazırlık maçı diyebileceğimiz antalya,gaziantep belediye maçları kaldı....sol açık alıcaksak bir an önce getirilmesi laızm.......

10 numara
10.01.2009, 14:49

- Adları çok gündeme gelen birkaç isim sayacağım, kısa değerlendirmelerinmi rica edeceğim. İbrahim Akın, Engin Baytar, Özer Hurmacı, Roger, Babiç.

İbrahim Akın'la Engin Baytar'ı transfer etmek çok zor değil. Ancak biz bir futbolcuyu takıma katarken, sadece saha içi performansına değil, kurumsal kimlikle asgari oranda örtüşecek referanslara da önem veriyoruz. Bu genç kardeşlerim konusunda henüz ikna olmuş değilim. İkna olduğumda ikisini de Trabzonspor'a katarız. Roger ve babiç konularında da araştırmalarımız sürüyor, ancak şu anda üzerinde daha çok durduğumuz Brezilyalı bir başka oyuncu var?

- Kim?

Ajax takımının sol açığı Leonardo. Taraftarlarımıza, bu oyuncunun "kefilinin" Şota olduğunu söylemek isterim. Kimi oyuncular vardır ki, gözünüz kapalı alırsınız. Ben de kişisel olarak, eğer herhangi bir "manisi" yoksa Şota'nın önerdiği oyuncuyu kadroma katarım. Önümüzdeki birkaç gün içinde bu konu netlik kazanacaktır.

[İ]daha neyi tartisiyoruz TS büyük takim ve oyuncularida büyük olacak...ayrca sota önermisse ozaman fazlada düsünmeye gerek yok derim...[/İ]babiç çok iyi bir oyuncu ama dediğin gibi şota önermişse sorun yok...

Hekimoğlu
HTSPOR.COM ÖZEL RÖPORTAJ (SEDAT TUNALI'NIN HABERİ)

"Saygıdeğer ağabeyimiz Süleyman Seba BJK Başkanı iken benden Oktay'ı istedi ben de verdim. Seba bana, "Sadri bu çocuk için size ne kadar para ödememiz gerekir" dediğinde "Ben sizinle para konuşamam başkanım, siz takdir edin" dedim."

Trabzonspor'la her konuda anlaşmışken son anda Beşiktaş'a imza koyan Yusuf Şimşek transferinin ardından başlayan "etik tartışma"sı sürüyor.

Başından beri "mesafeli" durduğu Yusuf Şimşek "kakafonisinin" Beşiktaş'la neticelenmesi ve ardından tüm spor dünyamızın tartışma konusuna dönüşen "ahlak" tartışmalarının toz dumanı arasında, biraz da gazetecilik mesleğimin ilk röportajını yaptığım kişi olmasının getirdiği ayrıcalık duygusuyla, sayın Sadri Şener'e telefonla ulaştık.

-Sayın Başkan, çok ayrıntıya boğulmadan, nedir Yusuf olayı? Sizin ağzınızdan dinleyebilir miyiz?
Yusuf transferi tamamen hocamızın isteği doğrultusunda boyut kazandı. Kişisel olarak devre arası transferlerinin çok yarar sağlayacağı inancında değilim. Her transfer içinde belli bir risk ögesi taşır, ara transferde bu risk birkaç katına çıkar. Buna rağmen elbette başarı şansı da vardır ve bizi motive eden de bu ihtimaldir zaten.

- Tam imza aşamasındayken, Yusuf'un elden uçması bir burukluk, kızgınlık yarattı mı?
Hiçbir şekilde ne buruldum ne kırıldım. Biz ulaşılmaz ya da halden anlamayan insanlar değiliz, bizi tüm spor kamuoyu tanır. Taraflardan biri, diyelim ki eski arkadaşım İbrahim Yazıcı gelip deseydi ki " sayın başkanım sizinle anlaştık ama BJK tam 3 katınız para veriyor, bize anlayış gösterin", diyebilseydi, kesinlikle vazgeçerdim bu işten. Aynı şekilde, BJK camiasından da bir yetkili benzer bir rica da bukunsa, "alın hayrını görün" derdim zaten. Bizim yapımız ve vizyonumuzdan bihaber oldukları için, iş bu noktaya taşındı.

- Ortaya çıkan bu fotoğrafın nedeni "endüstriyel futbol" olabilir mi?

Ahlakın endüstrisi olmaz. Spor camiası olarak bazı değerlere sahip çıkabilmeli ve bazı değerleri "günlük" ihtiyaçlara kurban vermemeliyiz. Çok saygı ve sempati duyduğum Beşiktaş camiası maalesef kendi değerleriyle çelişmiştir. Her şey olup bittikten sonra beni arayıp konuşmak istiyorlar şimdi, telefonlarına bile bakmıyorum. Benim için bu konu, tüm aktörleriyle birlikte tarih olmuştur.

-Beşiktaş sempatinizin kaynağı?
-Bu ülkede bir Süleyman Seba gerçeği vardır. Biz, öğrendiğimiz çok şeyi O'ndan öğrendik. Böyle bir lidere sahip olan camiaya elbette sempati duyulur. Ama biz daha fazlasını da yaptık. Biliyorsunuz ben Trabzonspor'da daha önce de Başkanlık yaptım

-İlk röportajımı sizinle yapmıştım, nasıl bilmem.
-İşte o ilk dönemimizde sayın Seba bizden Oktay'ı (Derelioğlu) istedi biz de teknik kadronun da onayı ile Oktay'ı BJK'ya verdik. Sonra sayın Seba beni aradı ve "Sadri, Oktay için size ne kadar para vermemiz gerekir" diye sordu. Ben de bunun üzerine " Estağfurullah sayın Başkanım, ben sizinle para konuşmak haddimiz değil, siz ne kadar takdir ederseniz o kadar gönderin" dedim. Sayın Seba sağ, Allah uzun ömürler versin, nasıl insanlar olduğumuzu, ne tür bir "kumaşa" sahip olduğumuzu çok iyi bilirler. Ama başta da söylediğim gibi, bu çirkinliğe rağmen, bizim gönlümüz büyük, ne kırgın ne de kızgınım.

-Trabzonsporlular "açık ofsayt"tan bir gol daha yediklerini düşünüyor. Başı hafif öne düşer gibi olan camiaya "iyi haberleşrniz" var mı?
-Şunda anlaşalım, bu olayda başı öne eğilecek birileri varsa, ki bana göre vardır, o birileri Trabzonsporlular değildir. Onların içi rahat olsun, biz nerede nasıl davranacağımızı, Trabzonporluluk duruşunu nasıl temsil edeceğimizi çok iyi biliriz.

- Kim?

- Bursa ile "takas" anlaşması yaptığınız Adnan ve Ergin'in psikolojileri, takıma yeniden intibaklarını zorlaştırmaz mı?Aynı fikirdeyim. Adnan'ı Hacettepe'ye verdik zaten, Ergin için de başta Rize olmak üzere birkaç kulüple görüşmemiz devam ediyor.

HTSPOR

hüseyin1975

- Kim?

daha neyi tartisiyoruz TS büyük takim ve oyuncularida büyük olacak...ayrca sota önermisse ozaman fazlada düsünmeye gerek yok derim...

Bu görüsme ne zaman olmus?

Baskanda manevi degerlere cok önem veriyor demekki.
E bu halde Nobra Haberleri yalanmis

Yahu Genc adamlarin bazen capkinliklari olur be Sadri Baba. Iboyu al sen Trabzonda yapamaz birsey

Onur Akyüz
babiç çok iyi bir oyuncu ama dediğin gibi şota önermişse sorun yok ancak yanlış hatırlamıyorsam levan'ı da şota ve arçil önermişti bizimkiler almamıştı şimdi sanırım italya liginde oynuyor...

demekki şotanın önerdigi futbolcuyu almalıyız.

Ali Tunahan Güllü
10.01.2009, 14:51

- Kim?

daha neyi tartisiyoruz TS büyük takim ve oyuncularida büyük olacak...ayrca sota önermisse ozaman fazlada düsünmeye gerek yok derim...

inşallah leonardoyu alırız çok yetenekli...zaten şota önermiş...

Samet Yildirim
KAYNAK: http://www.htspor.com/Ozel/spor-haber/120403-kaybeden-biz-olmadik-ki.aspx

MeNdaKkaDukKa
Murat duruer hakkında bilgisi olan varmı ?

Pro-TS

- Kim?

[İ]daha neyi tartisiyoruz TS büyük takim ve oyuncularida büyük olacak...ayrca sota önermisse ozaman fazlada düsünmeye gerek yok derim...[/İ]

al bize Roger'i başkan....

Mehmet Fatih Yavuz
10.01.2009, 14:52
Bu görüsme ne zaman olmus?

Baskanda manevi degerlere cok önem veriyor demekki.
E bu halde Nobra Haberleri yalanmis

Yahu Genc adamlarin bazen capkinliklari olur be Sadri Baba. Iboyu al sen Trabzonda yapamaz birsey

Trabzon o işin membaası be abi.. :)

İşi o olan hiç rahat durmaz.

Bknz yattara el habip :D

Emirhan Makul
10.01.2009, 14:52
Leonardo'yu hemen almalıyız acil almalıyız sağda solda zaman kaybetmemeliyiz.

10 numara
10.01.2009, 14:54
demekki şotanın önerdigi futbolcuyu almalıyız.ben levan'ları karıştırdım galiba çünkü bize önerdikleri yaşlıydı italya liginde oynayan daha 17 yaşında , ve italyan :D

Hüseyin İlkin
Umarım transferi kısa bir zaman zarfı içinde bitiririz .

hüseyin1975
Leonardo'yu hemen almalıyız acil almalıyız sağda solda zaman kaybetmemeliyiz.

Evet ismini telafuz ettik bir kere.

Tüpcünün agzi sulanmisdir.
Seni gidi...

hüseyin1975
10.01.2009, 14:56
Adnani Hacettepe vermisiz.
Hayirli olsun Adnan.
Basarilar dilerim.

Erginide verecegimiz kesinlesdi artik.
Yedek kulübesi erimeye basladi.
Zaten kadro cok genis degil.

Simdi Baskan bütün sorunlari Leonardo ilemi cözecek?
Faty imza attimi, atacakmi?

Gercekden bence devre arasini iyi gecirmiyoruz.

Ali Tunahan Güllü
KAYNAK: http://www.htspor.com/Ozel/spor-haber/120403-kaybeden-biz-olmadik-ki.aspx

teşekkürler renkdaş...

Pro-TS
ooo adnanı Hacettepeye vermişler oh be hiçbi vasfı yoktu zaten...
ergini de kiralayalım..

Onur Akyüz
10.01.2009, 14:57
ben levan'ları karıştırdım galiba çünkü bize önerdikleri yaşlıydı italya liginde oynayan daha 17 yaşında , ve italyan :D

olsun yine de almalıyız.leanardo yu kesin almalıyız.

magicyattara
"Ahlakın endüstrisi olmaz."
Kulaklara küpe olarak takılmalı bu söz.

Emirhan Makul
ooo adnanı Hacettepeye vermişler oh be hiçbi vasfı yoktu zaten...
ergini de kiralayalım..

Ergini de kiralarsak Karadenizsporda ki çocuk takıma geri alınabilir Forvetde oynayan vardı ya çok gol atıyordu bu sene iyi adam o.

hüseyin1975
10.01.2009, 14:59
Trabzon o işin membaası be abi..

İşi o olan hiç rahat durmaz.

Bknz yattara el habip

Uuuuuuuuuuuy ne deysun usagum!
Hacen memleketten ayri kalali uzun yillar olmus

Ah gurbet zalim gurbet

Bende memleketimi cok masum bilirdim

hüseyin1975
10.01.2009, 14:59
Ergin giderse alternatif genc golcü sart.
Sezonu Gökhan, Umut ve Isaacle bitirmeyi düsünmüyorlardir umarim.

Erdal
10.01.2009, 15:00
"Ahlakın endüstrisi olmaz."
Kulaklara küpe olarak takılmalı bu söz.

Bu vesile ile bir kez daha yinelemekte fayda var; Başkan, büyüksünnnnnnn

Trabzonspor un bundan sonraki başkanları bu çizgiyi mutlaka muhafaza etmeli...Mutlaka....

Rasim YILMAZ
10.01.2009, 15:00
Ne yapıp ne edip bir sol açık alıp Colman ' ı göbeğe çekmeliyiz...
Colman'a yavaş dirençsiz diyen arkadaşlar tek yönlü düşünüyor...Dün maçı bırakıp Colman'ı izledim.. Colman topu aldıktan sonra kafayı kaldırıp en fazla 2 saniye içinde ne yapacağına karar veriyor.. Ve inanılmaz güzel paslar çıkarıyor..Öyle böyle paslar da değil bu paslar..her biri en az 30 metrelik milimetrik paslar...O kısa süre içinde pas atabilecek bir arkadaşını bulamaz ise geriye ve yana oynuyor... Bu geriye ve yan paslarda bile hep en iyi olanı tercih ediyor...
Colman yavaş falan değil arkadaşlar... Hatta mübalağasız Türkiyenin en hızlı ve isabetli pas çıkarabilen futbolcusu... Bunu Ersun Hocada anladı şu sıralar(Direk kaleye kullanılamayacak her duran topun başında Colman var)
Bu sezonun ikinci yarısından başlamak üzere gelecek sezona damga vuracaktır, Allah sakatlık belası vermez ise...

Ali Tunahan Güllü
10.01.2009, 15:01
HTSPOR.COM ÖZEL RÖPORTAJ (SEDAT TUNALI'NIN HABERİ)

"Saygıdeğer ağabeyimiz Süleyman Seba BJK Başkanı iken benden Oktay'ı istedi ben de verdim. Seba bana, "Sadri bu çocuk için size ne kadar para ödememiz gerekir" dediğinde "Ben sizinle para konuşamam başkanım, siz takdir edin" dedim."

Trabzonspor'la her konuda anlaşmışken son anda Beşiktaş'a imza koyan Yusuf Şimşek transferinin ardından başlayan "etik tartışma"sı sürüyor.

Başından beri "mesafeli" durduğu Yusuf Şimşek "kakafonisinin" Beşiktaş'la neticelenmesi ve ardından tüm spor dünyamızın tartışma konusuna dönüşen "ahlak" tartışmalarının toz dumanı arasında, biraz da gazetecilik mesleğimin ilk röportajını yaptığım kişi olmasının getirdiği ayrıcalık duygusuyla, sayın Sadri Şener'e telefonla ulaştık.

-Sayın Başkan, çok ayrıntıya boğulmadan, nedir Yusuf olayı? Sizin ağzınızdan dinleyebilir miyiz?
Yusuf transferi tamamen hocamızın isteği doğrultusunda boyut kazandı. Kişisel olarak devre arası transferlerinin çok yarar sağlayacağı inancında değilim. Her transfer içinde belli bir risk ögesi taşır, ara transferde bu risk birkaç katına çıkar. Buna rağmen elbette başarı şansı da vardır ve bizi motive eden de bu ihtimaldir zaten.

- Tam imza aşamasındayken, Yusuf'un elden uçması bir burukluk, kızgınlık yarattı mı?
Hiçbir şekilde ne buruldum ne kırıldım. Biz ulaşılmaz ya da halden anlamayan insanlar değiliz, bizi tüm spor kamuoyu tanır. Taraflardan biri, diyelim ki eski arkadaşım İbrahim Yazıcı gelip deseydi ki " sayın başkanım sizinle anlaştık ama BJK tam 3 katınız para veriyor, bize anlayış gösterin", diyebilseydi, kesinlikle vazgeçerdim bu işten. Aynı şekilde, BJK camiasından da bir yetkili benzer bir rica da bukunsa, "alın hayrını görün" derdim zaten. Bizim yapımız ve vizyonumuzdan bihaber oldukları için, iş bu noktaya taşındı.

- Ortaya çıkan bu fotoğrafın nedeni "endüstriyel futbol" olabilir mi?

Ahlakın endüstrisi olmaz. Spor camiası olarak bazı değerlere sahip çıkabilmeli ve bazı değerleri "günlük" ihtiyaçlara kurban vermemeliyiz. Çok saygı ve sempati duyduğum Beşiktaş camiası maalesef kendi değerleriyle çelişmiştir. Her şey olup bittikten sonra beni arayıp konuşmak istiyorlar şimdi, telefonlarına bile bakmıyorum. Benim için bu konu, tüm aktörleriyle birlikte tarih olmuştur.

-Beşiktaş sempatinizin kaynağı?
-Bu ülkede bir Süleyman Seba gerçeği vardır. Biz, öğrendiğimiz çok şeyi O'ndan öğrendik. Böyle bir lidere sahip olan camiaya elbette sempati duyulur. Ama biz daha fazlasını da yaptık. Biliyorsunuz ben Trabzonspor'da daha önce de Başkanlık yaptım

-İlk röportajımı sizinle yapmıştım, nasıl bilmem.
-İşte o ilk dönemimizde sayın Seba bizden Oktay'ı (Derelioğlu) istedi biz de teknik kadronun da onayı ile Oktay'ı BJK'ya verdik. Sonra sayın Seba beni aradı ve "Sadri, Oktay için size ne kadar para vermemiz gerekir" diye sordu. Ben de bunun üzerine " Estağfurullah sayın Başkanım, ben sizinle para konuşmak haddimiz değil, siz ne kadar takdir ederseniz o kadar gönderin" dedim. Sayın Seba sağ, Allah uzun ömürler versin, nasıl insanlar olduğumuzu, ne tür bir "kumaşa" sahip olduğumuzu çok iyi bilirler. Ama başta da söylediğim gibi, bu çirkinliğe rağmen, bizim gönlümüz büyük, ne kırgın ne de kızgınım.

-Trabzonsporlular "açık ofsayt"tan bir gol daha yediklerini düşünüyor. Başı hafif öne düşer gibi olan camiaya "iyi haberleşrniz" var mı?
-Şunda anlaşalım, bu olayda başı öne eğilecek birileri varsa, ki bana göre vardır, o birileri Trabzonsporlular değildir. Onların içi rahat olsun, biz nerede nasıl davranacağımızı, Trabzonporluluk duruşunu nasıl temsil edeceğimizi çok iyi biliriz.

- Kim?

- Bursa ile "takas" anlaşması yaptığınız Adnan ve Ergin'in psikolojileri, takıma yeniden intibaklarını zorlaştırmaz mı?Aynı fikirdeyim. Adnan'ı Hacettepe'ye verdik zaten, Ergin için de başta Rize olmak üzere birkaç kulüple görüşmemiz devam ediyor.

HTSPOR

sadri başkan bize leonardoyu getir:D

Pro-TS
10.01.2009, 15:01
olsun yine de almalıyız.leanardo yu kesin almalıyız.

acaba nasıl topçudur bu leonardo

Erdal
10.01.2009, 15:02
Rasim, sol açıkla beraber Colman ve Selçuğu çift ön libero oynatıp çift forvet devam etsek çok mu pozisyon veririz? Beklerin de çıkmayacağını ilave edeyim..

hüseyin1975
10.01.2009, 15:03
2000-2005 - Feyenoord - 55 Mac 4 Gol
2005-2007 - NAC Breda - 31 Mac 10 Gol
2007- 13 Mac 4 Gol

Bir sol acik icin fena degil ama ya sakatlik sorunu yada devamlilik sorunu var.
Oynadigi Mac sayisi bana göre cok düsük.

hüseyin1975
10.01.2009, 15:04
Rasim, sol açıkla beraber Colman ve Selçuğu çift ön libero oynatıp çift forvet devam etsek çok mu pozisyon veririz? Beklerin de çıkmayacağını ilave edeyim..

Ön Liberolara bagli. Selcuk ve Colman gayretli ama defansif anlamda yetersiz.
Rakibe cok Pozisyon veririz cünkü Gökhan ve Yattarada defansif anlamda yetersiz. Gelecek sol acikda yetersiz olursa sadece Umut biraz basar o kadar

TSezgin61
10.01.2009, 15:05
2000-2005 - Feyenoord - 55 Mac 4 Gol
2005-2007 - NAC Breda - 31 Mac 10 Gol
2007- 13 Mac 4 Gol

Bir sol acik icin fena degil ama ya sakatlik sorunu yada devamlilik sorunu var.
Oynadigi Mac sayisi bana göre cok düsük.

fazla forma sansi bulamiyor ajaxda diye okudum bir arkadasdan...

bilmiyorum ama ??

Mert
10.01.2009, 15:06
Hacettepe'ye Adnan'ın yanında Ergin'i verip, bir miktar da para verip Orhan Şam'ı alsaydık ne iyi olurdu...

Ali Tunahan Güllü

bilmiyorum ama ??

evet şuan ajaxxta oynuyor...ama bi ara sakatlanmış heralde...

Murat TONBUL
leonardo'nun bonservisi ne kadar acaba ya?

Samet Berber
10.01.2009, 15:07
Yani izlediğim kadarıyla minimum 4 milyon euro isterler .

Volkan Albayrak
10.01.2009, 15:08

2 milyon euro

sessizkral_1
Sedat Tunalının yazılarını sürekli takip ederim.Sadri Başkan kime konuşacağını iyi biliyor ;)

Mert
Büyüksün başkan!
Yine kalitesini ve adamlığını konuşturmuş.
Seviyoruz seni...

Mehmet Zeki
10.01.2009, 15:09
acaba nasıl topçudur bu leonardo

1983 dogumlu. Dunyanin en buyuk yeteneklerindendi ancak cok sakatlaniyordu. Boyu 1,71 ve 70 kg.

http://www.youtube.com/results?search_query=Leonardo+Vitor+Santiago&search_type=&aq=f

Bu videolari.

Ali Tunahan Güllü
10.01.2009, 15:09

transfermarkt da 2£ yazıyo sözleşme bitiş tarihide:30.06.2009 tabiki bu bi avantaj...bide brezilya u20 de oynuyormuş...

Eren Karaahmetoğlu
10.01.2009, 15:11
Şota önerdiyse eğer manisi yoksa direk kadroma katarım demiş:) E madem böyle Şota'yı bizim scout kadrosuna katalım işte Özkan hocayla birlikte:)

Başkan da gerçekten böle dediyse gelicek galiba Leonardo:)

Pro-TS
10.01.2009, 15:12

bence şöyle olmalı...

yattara hüseyin (alınacak sol açık)
selçuk colman

gökhan ünal

Mehmet Zeki
transfermarkt da 2£ yazıyo sözleşme bitiş tarihide:30.06.2009 tabiki bu bi avantaj...bide brezilya u20 de oynuyormuş...

Ajax onu feyenoord'dan 750,000 ya almis.

hüseyin1975

bilmiyorum ama ??

Istatistiklere bakarsan genelde az Forma giyinmis. Demekki sakatlik sorunlari yasamis. Iyi arastirilmali.

sanatik
10.01.2009, 15:13
"Yusuf transferi tamamen hocamızın isteği doğrultusunda boyut kazandı. Kişisel olarak devre arası transferlerinin çok yarar sağlayacağı inancında değilim."

Yok daha halen Colmani yenimi kesfettin diyenler icin yukardaki repörtajdan alinti yapiyorum. Yusufu Ersun Yanal istemis üstelik olmayincada Profesyoneldir diye ortaya cikiyor. Hem iste hem bjk ya kaptir hemde profesyoneldir de. Kizmamak elde degil. Ersun Hoca ile Bülent Uygunun yerlerini degistirelim 6 ay sonra ortaya cikacak durumu merak ediyorum.

Eren Karaahmetoğlu
He bi de yabancı sol açık alırsak İsaac oyuna girerken inş bi hata yapıp Türk oyuncu çıkarmayız:) Alışık diiliz biz böle 7 yabancıya falan:)

Pro-TS
Yani izlediğim kadarıyla minimum 4 milyon euro isterler .

nac breda'dan 700bin euroya almışlar....

fazla istemezler heralde fazlada forma şansı bulan birinede benzemiyor istatistiklere bakılınca

Gökhan KAN
10.01.2009, 15:14
Istatistiklere bakarsan genelde az Forma giyinmis. Demekki sakatlik sorunlari yasamis. Iyi arastirilmali.

bizde sakatlanmaz...baksana bi tane sakatımız yok....allah korusun...

Murat TONBUL
10.01.2009, 15:16
bu yusuf olayından sonra çok iyi bi sol açık almamız şart oldu artık.
öyle üçüne beşine bakmamamız lazım.

Pro-TS
10.01.2009, 15:16
1983 dogumlu. Dunyanin en buyuk yeteneklerindendi ancak cok sakatlaniyordu. Boyu 1,71 ve 70 kg.

http://www.youtube.com/results?search_query=Leonardo+Vitor+Santiago&search_type=&aq=f

Bu videolari.

teşekkürler...
gidip hemen videonun alltına yazayım come to trabzonspor:P

hüseyin1975
10.01.2009, 15:17
He bi de yabancı sol açık alırsak İsaac oyuna girerken inş bi hata yapıp Türk oyuncu çıkarmayız Alışık diiliz biz böle 7 yabancıya falan

Fatiyi unuttun.
Elde var 8

Samet Yildirim

ajaxin ofansif adamlarina bakarsan hepsi cok kaliteli...ilk yaridahunterlaarda vardi...yani belki onlarin arasinda istedigi gibi forma alamadi....illa sakatlik degil demek istedim...

Emirhan Makul
Leonardo Türkiyede Rahat top oynar ayağına çok hakim bir futbolcu gibi görünüyor.

hüseyin1975
10.01.2009, 15:18
teşekkürler...
gidip hemen videonun alltına yazayım come to trabzonspor:P

Ula usagum hemende yazmissin
Bu genclerin hizina yetisilmiyor artik

sessizkral_1
10.01.2009, 15:19
Videolara bakılırsa tam aradığımız oyuncu gol yollarındada çok etkili leanorda gelirse gökhan ünal tek forvet yapabilir bence.

hüseyin1975
10.01.2009, 15:19
ajaxin ofansif adamlarina bakarsan hepsi cok kaliteli...ilk yaridahunterlaarda vardi...yani belki onlarin arasinda istedigi gibi forma alamadi....illa sakatlik degil demek istedim...

Tamamda Feyenoorda'da 5 sezonda 55 Mac oynamis?
Tamam o zamanda cok gendi diyeceksin ama arastirmakda fayda var bence.

ilhan
10.01.2009, 15:20
Ya kızmayın ama vidyolara baktım adam sadece gol atiyor. :D Forvete mi alacağız biz bu adamı?

Serdar A
10.01.2009, 15:21
Leonardo kimi arkadaşların söylediği gibi zor bir transfer hedefi değil . Ajax tarafından gözden çıkarılmış .

Futbolcunun disiplin sorunları yok . Gündeme gelen her yabancı futbolcuya önce " disiplinsiz " demek moda oldu . Leonardo'nun en büyük sıkıntısı kırılgan bir futbolcu olması , Yani 45 maçlık bir maratonda sol kanadı tek başına götürmesi imkansız .

Bir iki ay evvel Leonardo ile ilgili bir şeyler yazmıştım , arama sonuçları son 50 mesajı gösterdiği için mesajı bulamadım .

Özetle Leonardo sol kanada hareketlilik getirmesi mutlaktır . Yattara kadar teknik değildir fakat en az onun kadar üretkendir ve top ile birlikte daha hızlıdır . Sağ ayağıda hayli kuvvetlidir . Yattara'dan farklı olarak forvet arkası hatta forvette de görev yapabilir .

Ancak Leonardo çift forvetin solunda oynayamaz , Ajax takımında kalıcı olamamasının sebebide budur .

Mehmet Ç.
10.01.2009, 15:22
adnan'i veriyormusuz iyi, ama cedke orhan gelseydi, erginden de kurtuluyoruz. ohh bee.

leandro mükemmel olur yasi da ilerlemis degil.. 2-3 sezon sonra geri satariz avrupaya 3 katina

Ali Tunahan Güllü
10.01.2009, 15:22
Leonardo Vitor Santiago yu izlemeyen arkadaşlar:

http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/bb8dd9a1a387d00331fe8cde5aad57439434344d49a6d95c5f cce226e065838221a31db3847d1bb915072
http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/bb8dd9a1a387d00331fe8cde5aad57439434344d49a6d95c5f cce226e047ad9a3fbf1db4fe4d119758e1cfb0dc881a04afe2 fbc22907d0eb15072
http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/bb8dd9a1a387d00331fe8cde5aad57439434344d49a6d95c5f cce226e04e888923b5218ed3725e9f58e1cfb0dc881a04afe2 fbc22907d0eb15072

izleyin siz karar verin bence süper yetenek:D

serkanholep
10.01.2009, 15:23
arkadaşlar ufuk bayraktar diyardan geri mi geldi

magicyattara
10.01.2009, 15:24
Ya kızmayın ama vidyolara baktım adam sadece gol atiyor. :D Forvete mi alacağız biz bu adamı?
Di mi yani.
Sol açık oynamıyo ki bu adam.
Ama gol vuruşları mükemmel.
Sakat değilse hemen alınmalı.

hüseyin1975
10.01.2009, 15:25
Leonardo Vitor Santiago yu izlemeyen arkadaşlar:

http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/bb8dd9a1a387d00331fe8cde5aad57439434344d49a6d95c5f cce226e065838221a31db3847d1bb915072
http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/bb8dd9a1a387d00331fe8cde5aad57439434344d49a6d95c5f cce226e047ad9a3fbf1db4fe4d119758e1cfb0dc881a04afe2 fbc22907d0eb15072
http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/bb8dd9a1a387d00331fe8cde5aad57439434344d49a6d95c5f cce226e04e888923b5218ed3725e9f58e1cfb0dc881a04afe2 fbc22907d0eb15072

izleyin siz karar verin bence süper yetenek

Yetenek?
2 ay sonra 26 yasinda oluyor.
Yetenegimi kalmis?
Hazir topcu bu hazir ama Farabi üstadin yazdigini dikkate alsinlar.
Kirilgan diyor. Zaten istatistiklerde bunu kanitliyor.
Alacagimiz adam güclü olmali, her sezon en az 25 mac oynamali.

10 numara
zaten hücüma çıkarken 3 / 5 / 2 gibi oynuyorduk song - egemen - cale geride kalıyordu sol tarafta colman içe katettiği için soldn atak olmuyordu ancak gökhan sola geliyordu o ordan orta yapmaya çalışıyordu ancak şimdi leonardo tarzında bir oyuncu demek hem sol açık oynayıp orta yapmak demek hemde forvet oyuncusunun yanında 2. bir forvet oynamak demek ancak şunu belirtmekte yarar var gökhan tek forvet oynayabilirmi tamamen soru işareti ? o zaman umut-gökhan ikilisi aynı şekilde oynar gibime geliyor orta sahadan kim eksilir diyorsanız bana göre hüseyin olmalı çünkü onun yaptığı etkiyi umut hücumda yapabilir...

ilhan
Di mi yani.

Son vuruşları adamın harika. Yani bu adamın sol kanat oyuncusu olduğundan bi haber olsam youtube veya başka bir sitede izlesem adama gözlerim kapalı forvet derdim. :)

Yalnız bu adam çok fena katkı sağlar. Tabiri caizse uçurur takımı.;)

Mehmet Zeki
10.01.2009, 15:26
Di mi yani.

Su anda galiba sakat degil. Cunku UEFA kupasi macinda oyuna girmisti. Galiba 85.dakikaydi.

Rasim YILMAZ
10.01.2009, 15:27

Çokta güzel olur Erdal Ağabey ama bu beklerin çıkma işini Ersun Hoca özellikle istiyor gözlemlediğim kadarı ile. Hadi sol açığımız yok diye sol bekimiz bindirmeler yapıyor.. Fakat sağ da bile hem Serkan hemde Tayfun her atakta Yattara'dan daha ileride :) Hemde bu risk almamız gereken zamanlarda değil mütemadiyen karşılaştığımız gerçekleştirdiğimiz bir olay...
(Bu arada sanada Hüseyin'i kestirmeyi düşündürdüler ya korkulur bizim BMN uşaklarından :) )
Ayrıca alacağımız sol açığın özelliklerine görede alternatifler çoğalabilir. Sadece çizgide oynayabilen bir sol açık alırsak çift forvet oynamaya devam edip dediğin gibi Colman ve Selçuğu ön liberoda kullanıp Hüseyin Kaptanı ruslara satıp Ceyhunu sonradan oyuna sokup yolumuza devam edebiliriz. Eğer içeri kat edebilen,sağdan gelecek ataklarda soldan içeri deplase olabilecek , sezonda 5 ila 10 arası gol atabilecek bir sol açık alabilirsek Umut'a yedek kulübesi yolu gözükür , Hüseyin yarım sezon daha kaptan olarak sahaya çıkar , Ceyhun'un durumunda bir değişiklik olmaz :)

Fakat Adnanı da Hacettepeye vermişken Orhan Şam'ı alabilirsek varsın çıksın ileri bek olarak, Uşağın ayağına top yakışıyor:)

Erdem Keser
10.01.2009, 15:28
Dünkü maçta rakibin ortasahasında oynayan Vayrynen kimsenin dikkatini çekmedi mi ?

Volkan Albayrak
10.01.2009, 15:29
leonardo buysa çok ii olur

karatasof
10.01.2009, 15:29
***Trabzonspor'un uzun süredir transfer etmek istediği Yusuf Şimşek konusuna da değinen Yanal şöyle konuştu:
''Trabzonspor'un bir takım gerçekleri var. Beraber olmak istediği oyuncuların öncelikle gönlünü kazanmalı. Yusuf'ta iyi bir oyuncu, profesyonel bir oyuncu. Kariyerini Beşiktaş'ta devam ettirmek istemesi çok normal. O'na başarılar diliyoruz. Yusuf'un yaptığı profesyonel bir tutum, bunun değerlendirmesini herkes kendine göre yapacaktır.'' ***

Ehhh bu kadarına da pes yanı Ersun Hoca,tamam adamı seviyorsun,adamı tanıyorsun ancak yaptığının yanlış olduğunu cümle alem biliyor görüyorken sen hala onu savunuyorsun....

Ali Tunahan Güllü
10.01.2009, 15:30
videolardan izlediğime göre birebirlerde çok etkili,son vuruşları mükemmel,topla çok hızlı hareket ediyor eeeeee sol taraf için daha ne olsun raket gibi sol ayağı var:D

Mehmet Zeki
10.01.2009, 15:30
Dünkü maçta rakibin ortasahasında oynayan Vayrynen kimsenin dikkatini çekmedi mi ?

Abi o forvet arkasi oynuyor.

hüseyin1975
10.01.2009, 15:31
BANK ASYA'DAN AVRUPA'YA TRANSFER OLUYOR!.. Haberi yazdırın (http://maraton.com.tr/print_news.php?news_id=66457&archieve=)10f_write_month(1) Ocak 2009 15:13

Bank Asya Birinci Ligi’nde mücadele eden Orduspor’un Ganalı savunma oyuncusu Jerry Akaminko’ya Portekiz devi Sporting Lisbon talip oldu.

Bu sezon başında Karadeniz ekibine Gana Ligi takımlarından Heart of Lions’dan transfer edilen genç sağ bek, form grafiğiyle Avrupa takımlarının dahi dikkatini çekti.

2 Mayıs 1988 doğumlu oyuncu 2008 yılında ülkesinde yapılan oylamayla “Yılın en iyi savunma oyuncusu” da seçildi. Gana Milli Takımı’nda da forma şansı bulan genç oyuncunun transferi için menajerlerinin önümüzdeki günlerde Portekiz’e gidecekleri öğrenildi.

MARATON.COM.TR ÖZEL
HABER: ALP KOPARAL

HELAL ORDU.
Adamlar herkese Transfer dersi verdi.
Birde Bruno var tabiki.

Samet Yildirim
Tamamda Feyenoorda'da 5 sezonda 55 Mac oynamis?
Tamam o zamanda cok gendi diyeceksin ama arastirmakda fayda var bence.

tabi arastirmak lazim...arastirmadan alinmaz zaten...en azindan alinmamali arastirmadan önce...

Mert
Leonardo kimi arkadaşların söylediği gibi zor bir transfer hedefi değil . Ajax tarafından gözden çıkarılmış .

Futbolcunun disiplin sorunları yok . Gündeme gelen her yabancı futbolcuya önce " disiplinsiz " demek moda oldu . Leonardo'nun en büyük sıkıntısı kırılgan bir futbolcu olması , Yani 45 maçlık bir maratonda sol kanadı tek başına götürmesi imkansız .

Bir iki ay evvel Leonardo ile ilgili bir şeyler yazmıştım , arama sonuçları son 50 mesajı gösterdiği için mesajı bulamadım .

Özetle Leonardo sol kanada hareketlilik getirmesi mutlaktır . Yattara kadar teknik değildir fakat en az onun kadar üretkendir ve top ile birlikte daha hızlıdır . Sağ ayağıda hayli kuvvetlidir . Yattara'dan farklı olarak forvet arkası hatta forvette de görev yapabilir .

Ancak Leonardo çift forvetin solunda oynayamaz , Ajax takımında kalıcı olamamasının sebebide budur .

selamlar olsun farabi üstat...
dün seni sormuştum, hasret kalmıştık yorumlarına...

Pro-TS
10.01.2009, 15:32
alalım ya bu adamı videolara bakılırsa iyiye benziyor...
hemen kadroyu kurayım...

.....................Sylva........................ .......

serkan....song.......egemen............cale......

yattara..........hüseyin.............Leonardo...

............selçuk.....colman...................

..................g.ünal...............

Erdem Keser
Abi o forvet arkasi oynuyor.
Evet ofansif ortasaha , çokta iyi bilekleri var , Song'u zor durumlara düşürdü.

magicyattara
Yetenek?
2 ay sonra 26 yasinda oluyor.
Yetenegimi kalmis?
Hazir topcu bu hazir ama Farabi üstadin yazdigini dikkate alsinlar.
Kirilgan diyor. Zaten istatistiklerde bunu kanitliyor.
Alacagimiz adam güclü olmali, her sezon en az 25 mac oynamali.

Doğru söylüyorsun.
Müzmin sakatsa alınmamalı.
34 maçın hepsinde oynamalı.Gökdeniz gibi.

26 yaş bir futbolcunun maximum verime çıktığı yaş.Ahmet Suat Hami için 26 yaşına geldiği zaman Trabzonspor'u Şampiyon yapacak demişti.Gerçektende o kuşak bu yaş ortalamasına geldiği zaman süper bir takım olmuştu.(1994-1996 arası)

okg_53
bir an için hayal ettimde ...
şöyle bir ileri uç dizilişi.(Galip durumda iken)

Yattara--------------Leonardo
----------Isaac--------------

herhalde rakip o skoru kabullenmek zorunda kalırdı...

Volkan Albayrak
10.01.2009, 15:33
leonardo sağda solda ortada forvette

hüseyin1975
***Trabzonspor'un uzun süredir transfer etmek istediği Yusuf Şimşek konusuna da değinen Yanal şöyle konuştu:
''Trabzonspor'un bir takım gerçekleri var. Beraber olmak istediği oyuncuların öncelikle gönlünü kazanmalı. Yusuf'ta iyi bir oyuncu, profesyonel bir oyuncu. Kariyerini Beşiktaş'ta devam ettirmek istemesi çok normal. O'na başarılar diliyoruz. Yusuf'un yaptığı profesyonel bir tutum, bunun değerlendirmesini herkes kendine göre yapacaktır.'' ***

Ehhh bu kadarına da pes yanı Ersun Hoca,tamam adamı seviyorsun,adamı tanıyorsun ancak yaptığının yanlış olduğunu cümle alem biliyor görüyorken sen hala onu savunuyorsun....

Yönetim sinifi gecmisdir fakat Ersun Hocam bu konuda sinifda kalmisdir

Samet Berber
Ersun Hocamız ikili forveti bozacaksa Leonardo tam aradığımız adam .

Ama bozmayacaksa sağda Yattara solda Leo ileride Gökhan, Umut biraz ağır olur .

Gökhan KAN
bu leonardoya alırsak ortayada donatello iyi gider...saka bi yana bu adam gelirse tek forvet oynayabiliriz.....

yattara-----------leonardo---------

---------gökhan------------

Serdar A
10.01.2009, 15:34

Vayrynen bu sene transfer oldu . Transfer maliyeti şu an normal değerinin çok üzerinde olur .

Geçen sene Bülent Uygun'un ısrarla üzerinde durduğu futbolculardan biriydi , az kalsın Sivas'a getiriyordu son anda pürüz çıktı ve yerine Metalurg'dan Sergio'yu aldılar .

hüseyin1975
10.01.2009, 15:34
leonardo sağda solda ortada forvette

Ne Leonardoymus bea

Cem Akyüz
10.01.2009, 15:35

daha önceden psv de oynamıyordu o

Mehmet Ç.
o gelirse böyle olur oyun sistemimiz

----------------tony----------------
serkan---song---egemen--cale
---------------ceyhun--------------
--------colman------selcuk--------
yattara------------------leonardo
---------------gökhan--------------

hüseyin1975
Ersun Hocamız ikili forveti bozacaksa Leonardo tam aradığımız adam .

Ama bozmayacaksa sağda Yattara solda Leo ileride Gökhan, Umut biraz ağır olur .

Kocaeli gibi rakiplere karsi olur ancak

Mehmet Zeki
10.01.2009, 15:36
daha önceden psv de oynamıyordu o

Evet dogru.

lackbera
10.01.2009, 15:36
ARKADAŞLAR SON DAKİKA: Adnan hacettepe ile anlaştı Erginde görüşme yapıyor büyük ihtimalle o da gidecek takımdan...antalyada kampta bulunan bi arkadaşımızdan aldığım bilgiye göre sadri başkan kendi ağzı ile demiş leonardo ile ilgileniyoz 1-2 gün içinde belli olur bu futbolcuya şota kefil demiş...Leonarda olmazsa Roger ile babiçe yönelinecek ve ayrıca sölediği bi laf varmış İ.akın ile Engin Baytar'ı almak kolay ama onların daha henüz Trabzonsporu kaldıracak düzeyde olduklarıdnan emin değilim emin olsam anında alırım demiş...Saygılar....

ozzy!
10.01.2009, 15:37
Bu adam kesinlikle verimli olur...

Adem Erdoğan
10.01.2009, 15:37
Bu ninja kaplumbağa hangi takımda oynar mevkisi ne kaç yaşında vs..

magicyattara
10.01.2009, 15:38
o gelirse böyle olur oyun sistemimiz

----------------tony----------------
serkan---song---egemen--cale
---------------ceyhun--------------
--------colman------selcuk--------
yattara------------------leonardo
---------------gökhan--------------

Mantıken böyle olması lazım.
Fakat dün akşamda gördük ki bu takım tek santrafor oynayamaz.
11 çıkmıyor bu kadrodan.

Pro-TS
helal orduspora transfer dersi veriyor elaleme

Mehmet Zeki
Bence bir sol acik alacaksa TRABZONSPOR'UMUZ ozaman tek santrafora donecektir. Ayni Heerenveen macinin ilk yarisi gibi. Hoca orada Isaac'i denedi. Oraya Leonardo gelirse muhtesem olur ozaman 4-1-2-2-1 oyniyacaktir Ersun hoca

Gökhan KAN
ARKADAŞLAR SON DAKİKA: Adnan hacettepe ile anlaştı Erginde görüşme yapıyor büyük ihtimalle o da gidecek takımdan...antalyada kampta bulunan bi arkadaşımızdan aldığım bilgiye göre sadri başkan kendi ağzı ile demiş leonardo ile ilgileniyoz 1-2 gün içinde belli olur bu futbolcuya şota kefil demiş...Leonarda olmazsa Roger ile babiçe yönelinecek ve ayrıca sölediği bi laf varmış İ.akın ile Engin Baytar'ı almak kolay ama onların daha henüz Trabzonsporu kaldıracak düzeyde olduklarıdnan emin değilim emin olsam anında alırım demiş...Saygılar....

keske forumu biraz inceleseydin kardes.......forumda var...

Mert
10.01.2009, 15:39
11 çıkmıyor bu kadrodan.

Colman ile Selçuk'un yerlerini değiştirirsek, bence de ideal kadro budur...

Samet Berber
10.01.2009, 15:39
11 çıkmıyor bu kadrodan.
Sağda solda forvet tarzı adamların olursa Yattara gibi Leo gibi , gayet iyi oynarsın bu sistemle .

lackbera
10.01.2009, 15:40
keske forumu biraz inceleseydin kardes.......forumda var...

Kusura bakma kardeşim göremedim...baktım son 2-3 sayfya ama göremedim özür dilerim...

Soñado®
10.01.2009, 15:40
Hacettepe'ye Adnan'ın yanında Ergin'i verip, bir miktar da para verip Orhan Şam'ı alsaydık ne iyi olurdu...

Orhan Hacettepeye Gençlerbirliğinden kiralık değilmi ?

Gökhan KAN
10.01.2009, 15:41
Kusura bakma kardeşim göremedim...baktım son 2-3 sayfya ama göremedim özür dilerim...

sen yinede saolasın bilgilerin için...

hüseyin1975
10.01.2009, 15:41

Dogruysa kesinlikle alamayiz.
Isin ucunda CAVCAV var

Şahinoğlu
10.01.2009, 15:42
İZlediğim kadarıyla sağ sol 2 ayakta var kontralara hızlı çıkıyo artı bu kanat oyuncusu için ortalarını göremedim videoda ama izlediğim kadarıyla türkiye liglerinde tekniği hızıyla iş yapacağı kanısına vardım hayırlısıyla olsun.

Gökhan KAN
10.01.2009, 15:43
Sağda solda forvet tarzı adamların olursa Yattara gibi Leo gibi , gayet iyi oynarsın bu sistemle .

dogru addamlar yarı forvet zaten..artık dünyada bir cok takım bu sistemle oynuyor.......

kuyt------robben--------------yattara------------leo------

---nistelrooy----------------------------gökhan--------

Mert
10.01.2009, 15:43

Maalesef öyleymiş, Cavcav sıkıntı yaratacaktır, kötü oldu bu...
Ben Orhan'ı bizde çok istiyordum. Uğur Kavuk'u alalım o halde :)

Soñado®
10.01.2009, 15:44
Dogruysa kesinlikle alamayiz.
Isin ucunda CAVCAV var
almak isteyelim yeter vewrmezse sözleşmesi bitince alırız :)

Mert
10.01.2009, 15:44
Ben Orhan'ı bizde çok istiyordum. Uğur Kavuk'u alalım o halde

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20080417/orhan_samin_sozlesmesi_bitmemis.html

Samet Berber
10.01.2009, 15:45
http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20080417/orhan_samin_sozlesmesi_bitmemis.html
Fotoğrafta 50 yaşında bir amca gibi çıkmış :) .

Pro-TS
10.01.2009, 15:45
Ben Orhan'ı bizde çok istiyordum. Uğur Kavuk'u alalım o halde :)
uğur kavuk bence çok iyi olur alınabilir...

hüseyin1975
10.01.2009, 15:46
Brüls Eskisehire gol atmis.
Bugün Kasimpasayi 2 - 1 yenmisler.
Maci izleyen oldu mu?
Brüls bu macda ne yapdi bilen varmi?

Soñado®
10.01.2009, 15:47
Fotoğrafta 50 yaşında bir amca gibi çıkmış :) .

yaw Kubat gibi çıkmış :D

Mert
10.01.2009, 15:48
uğur kavuk bence çok iyi olur alınabilir...

Antalya forvet arıyor ve Uğur orada biraz sıkıntılı sanırım...
Sezon başlarında bir dönem kadro dışı da bırakılmıştı diye hatırlıyorum.
Ergin + az miktar bir para bu işi çözecektir.
Uğur sağ bek için Türkiye'deki en iyi 2 adamdan biri bence...

Samet Yildirim
10.01.2009, 15:49
videolara göre leonado süper....onun hakkinda konusan yorumcularda almanca olumlu seyler söylüyorlar ...

hüseyin1975
10.01.2009, 15:49

Takasda zayif kaliyoruz bence.
Yönetim bu konuda daha aktif olmali.

Gökhan KAN
10.01.2009, 15:51
Takasda zayif kaliyoruz bence.
Yönetim bu konuda daha aktif olmali.

takas verilen futbolcuların kötü oldugundandır belkide barısı tayfunu girayı ver bakayım ne oluyor...

Mehmet Ç.
10.01.2009, 15:51
dogru addamlar yarı forvet zaten..artık dünyada bir cok takım bu sistemle oynuyor.......

kuyt------robben--------------yattara------------leo------

---nistelrooy----------------------------gökhan--------

artik bütün devler böyle oynuyor

barca

messi--henry
------etoo----

inter

queresma-----adriano
-------ibrahimovic------

hüseyin1975
10.01.2009, 15:53
takas verilen futbolcuların kötü oldugundandır belkide barısı tayfunu girayı ver bakayım ne oluyor...

Karsindakine iyi diye satmak beceri ister. Demekki bu beceri yeterince yok.
Ergini iyi birine karsi takas edebilmeleri lazim bence.
Sonucda genc milli takimlarda defalarca basari ile forma giyinmis bir oyuncu.

Mert
10.01.2009, 15:55

Anlamadım Barış-Giray ve takas???
Aydın-Arda olursa belki...

Mehmet Fatih Yavuz
10.01.2009, 15:55
Habu leonarda denen vatandaşın savunma yönü ne alemde.?

Yardım ediyor mu savunmaya??

Eğer ediyorsa hüseyin kulübeye.

Yok etmiyorsa mecburen umut gidecek..

Samet Berber
10.01.2009, 15:56

Yok abi o tarzda bir oyuncu değil Leonardo , daha çok ofansif yani Yattara gibi.

Eğer alırsak bence de tek forvete döneriz .

Serdar A

Uğur sezon başından bu yana transfer gündemimizde diye biliyorum . Ancak şu ana kadar adım atılmaması devre arasında sağ beke takviye olmayacağına işaret . Uzun vadede ne Serkan ne de Tayfun gelişen Trabzonspor kadrosunda düzenli yer bulacak potansiyellerde gözükmüyor fakat sezon sonuna kadar idare edebilirler .

Hazırlık maçını izleyemedim fakat devre arası kampında Egemen'in ısrarla solda denenmeside beke takviye gelmeyeceği anlamını taşıyor . İsmail'de şu an Karadenizspor ile devam edecek gibi görünüyor .

mustafaction
Fotoğrafta 50 yaşında biri gibi gerçekten :) .

bu ne ya adam 50 yaşında, genç kızları tuzağa düşürmeye çalışan tipler gibi çıkmış:):)

Samet Yildirim

onuda müsade edersen hoca haleder:)

Mehmet Zeki
10.01.2009, 15:57
Simdi trabonspor'umuzun transfer politikasi soyle; Leonardo,Murat Duruer ve Zafer Yelen. Bu uc oyuncu da gelse bence super olur. Ankaragucu bize Murat Duruer icin bir kiyak yapmasi lazim cunku biz onlara hasan ve abdulaziz'i verdik.

Murat Duruer için temaslar sürüyor
Öte yandan transfer çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Trabzonspor, Ankaragücü'nün başarılı sol kanat oyuncusu Murat Duruer'i kadrosuna katmak için yoğun çaba harcıyor. Bu futbolcu için Ankaragücü'lü yöneticilerle bir ön görüşme yapan ve olumlu rapor olan bordo - mavili yöneticiler, sarı - lacivertli kulübe takas önerisinde bulunacak. Devre arasında Ankaragücü'ne iki futbolcu veren bordo - mavili takımın bu transferi gerçekleştirme ihtimalinin oldukça yüksek olduğu vurgulandı. Bu arada bordo - mavili yöneticiler, Hansa Rostocklu gurbetçi futbolcu Zafer Yelen'le de görüşmelerini sürdürüyor. Bu futbolcunun transferi için acele edilmediği ancak temasların da koparılmayacağı öğrenildi.

Mert
10.01.2009, 15:57
Takasta kullanılacak isimler bellidir.
Tolga, Ferhat, Ergin ve satılmadıysa Adnan'dır. Belki bunlara Buğra ve Fatih eklenebilir.
Tolga milli takım kalecisi olduğu için takasta en çok işimize yarayacak isim olabilir.

Mehmet Fatih Yavuz
10.01.2009, 15:59
onuda müsade edersen hoca haleder:)

Şaka mısın hemşerim sen??

Soru sorduk sonucuna göre yorum yaptık..

Herhalde hoca halledecek sonuçta..

Mehmet Ç.
10.01.2009, 16:00
Takasta kullanılacak isimler bellidir.
Tolga, Ferhat, Ergin ve satılmadıysa Adnan'dır. Belki bunlara Buğra ve Fatih eklenebilir.
Tolga milli takım kalecisi olduğu için takasta en çok işimize yarayacak isim olabilir.

dünkü mac'dan sonra ferhati hayata satmamaliyiz yada takas

hüsametini verelim daha iyi

ferhat dün mükemmel di hele yattara verdi pas hüseyin den 10 senedir bekledimizi adam ondan istememize ragmen verdi

Gökhan KAN
10.01.2009, 16:01
Simdi trabonspor'umuzun transfer politikasi soyle; Leonardo,Murat Duruer ve Zafer Yelen. Bu uc oyuncu da gelse bence super olur. Ankaragucu bize Murat Duruer icin bir kiyak yapmasi lazim cunku biz onlara hasan ve abdulaziz'i verdik.

Murat Duruer için temaslar sürüyor
Öte yandan transfer çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Trabzonspor, Ankaragücü'nün başarılı sol kanat oyuncusu Murat Duruer'i kadrosuna katmak için yoğun çaba harcıyor. Bu futbolcu için Ankaragücü'lü yöneticilerle bir ön görüşme yapan ve olumlu rapor olan bordo - mavili yöneticiler, sarı - lacivertli kulübe takas önerisinde bulunacak. Devre arasında Ankaragücü'ne iki futbolcu veren bordo - mavili takımın bu transferi gerçekleştirme ihtimalinin oldukça yüksek olduğu vurgulandı. Bu arada bordo - mavili yöneticiler, Hansa Rostocklu gurbetçi futbolcu Zafer Yelen'le de görüşmelerini sürdürüyor. Bu futbolcunun transferi için acele edilmediği ancak temasların da koparılmayacağı öğrenildi.
bu murat duruer bizim murat ocak gibi olmasın....lazaroni ilk macta oynatmıstı güvenip sonra yok oldu....gerci murat iyi futbolcu ama...

Mert
10.01.2009, 16:02
Uğur sezon başından bu yana transfer gündemimizde diye biliyorum . Ancak şu ana kadar adım atılmaması devre arasında sağ beke takviye olmayacağına işaret . Uzun vadede ne Serkan ne de Tayfun gelişen Trabzonspor kadrosunda düzenli yer bulacak potansiyellerde gözükmüyor fakat sezon sonuna kadar idare edebilirler .

Hazırlık maçını izleyemedim fakat devre arası kampında Egemen'in ısrarla solda denenmeside beke takviye gelmeyeceği anlamını taşıyor . İsmail'de şu an Karadenizspor ile devam edecek gibi görünüyor .

Sağ bek için Uğur gibi hem gündemimize aldığımız, hem de ucuza çözebileceğimiz bir transfer yapma ihtimalimiz varken transfer yapmamak bence büyük hata olacaktır.

Serkan orta sahada enerjsiyle ilk 11 ya da sonradan değerlendirilebilir.
Tayfun'a ise pek sıcak bakmıyorum. İyi niyetli ama şampiyonluğa oynayan bir takım için çok yetersiz maalesef.

Takımda 11 nokta olduğunu düşünürsek, sağ bek de sol açık kadar sıkıntılı bence bizim kadromuzda...

keles76
10.01.2009, 16:02
adnan'i veriyormusuz iyi, ama cedke orhan gelseydi, erginden de kurtuluyoruz. ohh bee.

leandro mükemmel olur yasi da ilerlemis degil.. 2-3 sezon sonra geri satariz avrupaya 3 katina

cocugun ne yamugunu gordun bence biraz ayip kacti

.....
10.01.2009, 16:03
Theo weeks Adem kocağa asist yapmış...

Bu cocuğu almalıyız

Mehmet Ç.
10.01.2009, 16:03
cocugun ne yamugunu gordun bence biraz ayip kacti

hangisinin

Süleyman50
10.01.2009, 16:04
tolga-tayfun- adnan-umut-ferhat-ergin bunların şampiyonluğa oynayan bir kadroda olmaması lazım bence....

Mert
10.01.2009, 16:04
dünkü mac'dan sonra ferhati hayata satmamaliyiz yada takas

hüsametini verelim daha iyi

ferhat dün mükemmel di hele yattara verdi pas hüseyin den 10 senedir bekledimizi adam ondan istememize ragmen verdi

Yapmayın arkadaşlar bir pas, bir maç ile olacak iş mi bunlar...
Ben Hasan Üçüncü'nün birkaç Zidane pasını hatırlıyorum yıllar içerisinde...
Ferhat beklenen aşamayı asla gösteremedi. Şampiyon olacak kadroda olabilecek bir isim değil bence.

Samet Yildirim
10.01.2009, 16:05
ferhat dün cok iyidi...takas felan olmaz zaten bu ara dönemde..adnan-ergin gittikden sonra

Gökhan KAN
10.01.2009, 16:05
Sağ bek için Uğur gibi hem gündemimize aldığımız, hem de ucuza çözebileceğimiz bir transfer yapma ihtimalimiz varken transfer yapmamak bence büyük hata olacaktır.

Serkan orta sahada enerjsiyle ilk 11 ya da sonradan değerlendirilebilir.
Tayfun'a ise pek sıcak bakmıyorum. İyi niyetli ama şampiyonluğa oynayan bir takım için çok yetersiz maalesef.

Takımda 11 nokta olduğunu düşünürsek, sağ bek de sol açık kadar sıkıntılı bence bizim kadromuzda...
ugur orta yaparken içeriye dogru kalabalıgın içine rasgele top atmıyor...bakıyor tam kafaya atıyor...gs macında nwengiya mıdır nedir ona yaptıgı orta tam profesyonel işi...

Mehmet Zeki
10.01.2009, 16:07
Ferhat beklenen aşamayı asla gösteremedi. Şampiyon olacak kadroda olabilecek bir isim değil bence.

Abi bence Ferhat Huseyinden daha iyi pas atabiliyor. Bir macta Huseyine dikkat et hep geri'ye oynuyor yada rakibe.

temel_yilmaz
10.01.2009, 16:07

hey gidi hey hasan üçüncünün ben orta şut karambole vuruşunu hatırlıyorum fener maçında direkden falan dönmüştü ı love you hasan sesleri eşliğinde

keles76
10.01.2009, 16:08
bakin burada bazi yorumlara su tip cevaplar geliyor hatta bu mesajalari atanlar 3000 yakin mesaj atan devamli arkadaslar
* Sen hocadan dahami iyi biliyon
*o sana degil hocaya kalmis
bakin ersun hocayi seversin sevmezsin ama bu adam olsun denizli olsun fatih terim olsun hep bilimle alakasi olmayan kararlar almistir hatta bunda israr edmislerdir simdi ziya hocanin marcelinhoyu sola aldiginda ne dedik hoca iyimi dedik
SADECE SUNU SOYLUYORUM BURASI YORUM YERI HOCAYA GUVEN TAZELEME YERI DEGIL HOCANIN ARKASINDA OLANLAR HOCANIN SON 10 YILDA YAPTIKLARINA BAKSINLAR ANKARAGUCUNDEN GENCLERE GECISINI BU DONEM BIZE ATTIGI KAZIKLARI SIMDI YUSUF KONUSUNDAKI YORUMU BENCE ONU OZETLER

Mert
10.01.2009, 16:09
tolga-tayfun- adnan-umut-ferhat-ergin bunların şampiyonluğa oynayan bir kadroda olmaması lazım bence....

Umut'a katılamıyorum.
Yıllar geçti, Umut için hislerim hala net değil ama yine de katılamıyorum...
Yetenek sıkıntısına rağmen kendini paralaması, her tarafa koşması...

Ne bileyim belki de çıkıp ben ya da koyu Trabzonsporlu biri oynasa herhalde böyle bir futbolcu olurdu diye düşündüğümden bir türlü gitmesini istemiyorumdur.

Hem gol ortalaması olarak hiç de fena olmadığını düşününce Umut dursun diyorumdur.

keles76
10.01.2009, 16:10
hangisinin

ERGININ HOCAM daha kendini bulamadi fatih tekkedede bunu yasadik ilerde bu cocuk ne olacak daha izleyemedik daha terbiyesizligi yok kurtulmak agir kacmis

Mehmet Fatih Yavuz
10.01.2009, 16:10
bakin burada bazi yorumlara su tip cevaplar geliyor hatta bu mesajalari atanlar 3000 yakin mesaj atan devamli arkadaslar
* Sen hocadan dahami iyi biliyon
*o sana degil hocaya kalmis
bakin ersun hocayi seversin sevmezsin ama bu adam olsun denizli olsun fatih terim olsun hep bilimle alakasi olmayan kararlar almistir hatta bunda israr edmislerdir simdi ziya hocanin marcelinhoyu sola aldiginda ne dedik hoca iyimi dedik
SADECE SUNU SOYLUYORUM BURASI YORUM YERI HOCAYA GUVEN TAZELEME YERI DEGIL HOCANIN ARKASINDA OLANLAR HOCANIN SON 10 YILDA YAPTIKLARINA BAKSINLAR ANKARAGUCUNDEN GENCLERE GECISINI BU DONEM BIZE ATTIGI KAZIKLARI SIMDI YUSUF KONUSUNDAKI YORUMU BENCE ONU OZETLER

Ne alakası var?

Manisadan bize gelmesi muhtemelken de kulübümle anlaşamazsanız kesinlikle ayrılmam dedi.

Kim kime ne kazığı atmış?

Kendiniz çalıp kendiniz oynamayın burada..

Kazık atmışmış..

zarha6155
10.01.2009, 16:11
Dünkü maç gösterdi ki, bize acilen bir değil bir kaç oyuncu lazım...

Serdar A
artik bütün devler böyle oynuyor

barca

messi--henry
------etoo----

inter

queresma-----adriano
-------ibrahimovic------

Bahsettiğin 4-6-0/4-5-1 formasyonu . Bu konuyla alakalı sürüyle makale var. Geçen sene bende dilim dönüğünce bir şeyler yazmıştım .

Verilen örneklerde en belirgin özellik hücumun merkezindeki forvetler ( Manu'da Berbatov , Interde Ibrahimovic , Chelsea'de Drogba ) hem fizik gücüyle ön plana çıkan hemde top tekniği anormal düzeyde olan futbolcular . Dizilimi tamamlayan diğer futbolcular topsuz oyunu iyi ve etkili savunma yapabilen oyunculardan oluşturuluyor . Bu sayede hiç bir futbolcuya playmaker görevi yüklemeden de ofansta etkili olabiliyorlar . Geride libero oynatmadanda iyi kapanabiliyorlar .

Böyle bir sistemin Yattara ve Leonardo ile kurulabilmesi imkansıza yakın . Zaten Leonardo bu yapıya uygun olsaydı Ajax tarafından kapıya konmazdı . Ben kanatlarda Özer ve Caner'i tercih ederim .

Laz_61
bu leonardoyu köln ve panatinakos da istiyormus öyle transfermarktda.ama köln podolskiye 10 milyon euro verdi sanmiyor leoya alacaklarini para bakimindan.

Mehmet Ç.
10.01.2009, 16:12
hüseyin hep geri hep geri, ferhatin pozisyonunda allah bilir dönüp geri oyniyacak di

Süleyman50
Umut'a katılamıyorum.
Yıllar geçti, Umut için hislerim hala net değil ama yine de katılamıyorum...
Yetenek sıkıntısına rağmen kendini paralaması, her tarafa koşması...

Ne bileyim belki de çıkıp ben ya da koyu Trabzonsporlu biri oynasa herhalde böyle bir futbolcu olurdu diye düşündüğümden bir türlü gitmesini istemiyorumdur.

Hem gol ortalaması olarak hiç de fena olmadığını düşününce Umut dursun diyorumdur.
umut konusunda haklılığın var aslında, o zaman şöyle düzelteyim umut ilk 11 de oynamamalı...

eMR3
Arkadaşlar bu Leonardo resmen Denilson'un genç versiyonu tipleri olsun, tarzları olsun, oynadıkları pozisyon ve hucüm yönleri olsun aynı :)

http://img83.imageshack.us/img83/4239/leonardo030208ajaxnlpl4.th.jpg (http://img83.imageshack.us/my.php?image=leonardo030208ajaxnlpl4.jpg)

http://img149.imageshack.us/img149/1939/denilson29228021co9.th.jpg (http://img149.imageshack.us/my.php?image=denilson29228021co9.jpg)

Gökhan KAN

bende gs macında gökdenize sol ayakla actıgı ortayı hatırladdım bi an gökdenizin de cezası yeni bitmisti...

Mehmet Ç.
Dünkü maç gösterdi ki, bize acilen bir değil bir kaç oyuncu lazım...

o zaten belliydi:D

Mehmet Ç.
10.01.2009, 16:14
ERGININ HOCAM daha kendini bulamadi fatih tekkedede bunu yasadik ilerde bu cocuk ne olacak daha izleyemedik daha terbiyesizligi yok kurtulmak agir kacmis

zaten ayladir söylüyor bu cocuk'u eziyoruz gelecegi fatih gibi olursa ve bizde olmassa cok pisman oluruz ama yönetim o yönde hic giris yapmadi bizde onu satalim baskasina kazandiralim napalim artik.. ordu ya verelim oda avrupaya devam

Mert
Abi bence Ferhat Huseyinden daha iyi pas atabiliyor. Bir macta Huseyine dikkat et hep geri'ye oynuyor yada rakibe.

Hüseyin oyunun tek yönünü çok iyi oynayan ama diğer yönü sıfır olan bir oyuncu... Trabzonlu olması ve düzgün bir karaktere sahip olması nedeniyle de ne olursa olsun önemli bir isim haline gelmiştir takımımızda...

Ama büyük bir devrim yapmak istiyorsak takımımızda, üzülsem de maalesef bu Hüseyin'i göndermekten geçiyor.

Ceyhun'un alınması belki de Hüseyin'in seneye gönderilebileceğinin bir sinyalidir.

Ama takas falan hiç hoş olmaz, kaptanımıza yakışır bir şekilde, Rusya'ya falan gönderme ihtimalimiz varsa böyle bir şekilde göndermek çok daha şık bir hareket olacaktır.

Travelair
Ferhat gözüme çarpmadı ama böyle hazırlık karşılaşmalarında hele yabancı bir ekolden bir takıma karşı oynadığınızda intibalar yanlış çıkabilir. Örneğin dünkü rakip bize Türkiye Ligi'ndeki kadar pres yapmadı yani defansımız dar alana sıkışmadı, rahat rahat pas yapabildik geride. İlerde de zaten pozisyon vermediler

Mustafa Ayazoğlu
10.01.2009, 16:16
Sol açık, iyi bir sağ bek, orta alanda oyun kurucu, iyi bir golcü

şampiyonluk hayal ötesi

Mert
10.01.2009, 16:16
umut konusunda haklılığın var aslında, o zaman şöyle düzelteyim umut ilk 11 de oynamamalı...

Bak bu fikre katılırım :)

Mehmet Zeki
10.01.2009, 16:17
Hüseyin oyunun tek yönünü çok iyi oynayan ama diğer yönü sıfır olan bir oyuncu... Trabzonlu olması ve düzgün bir karaktere sahip olması nedeniyle de ne olursa olsun önemli bir isim haline gelmiştir takımımızda...

Ama büyük bir devrim yapmak istiyorsak takımımızda, üzülsem de maalesef bu Hüseyin'i göndermekten geçiyor.

Ceyhun'un alınması belki de Hüseyin'in seneye gönderilebileceğinin bir sinyalidir.

Ama takas falan hiç hoş olmaz, kaptanımıza yakışır bir şekilde, Rusya'ya falan gönderme ihtimalimiz varsa böyle bir şekilde göndermek çok daha şık bir hareket olacaktır.

Abi bu sene kontrati bitiyor

Mehmet Ç.
10.01.2009, 16:18
Abi bu sene kontrati bitiyor

uzatcakmis

Mert
10.01.2009, 16:18
Bahsettiğin 4-6-0/4-5-1 formasyonu . Bu konuyla alakalı sürüyle makale var. Geçen sene bende dilim dönüğünce bir şeyler yazmıştım .

Verilen örneklerde en belirgin özellik hücumun merkezindeki forvetler ( Manu'da Berbatov , Interde Ibrahimovic , Chelsea'de Drogba ) hem fizik gücüyle ön plana çıkan hemde top tekniği anormal düzeyde olan futbolcular . Dizilimi tamamlayan diğer futbolcular topsuz oyunu iyi ve etkili savunma yapabilen oyunculardan oluşturuluyor . Bu sayede hiç bir futbolcuya playmaker görevi yüklemeden de ofansta etkili olabiliyorlar . Geride libero oynatmadanda iyi kapanabiliyorlar .

Böyle bir sistemin Yattara ve Leonardo ile kurulabilmesi imkansıza yakın . Zaten Leonardo bu yapıya uygun olsaydı Ajax tarafından kapıya konmazdı . Ben kanatlarda Özer ve Caner'i tercih ederim .

Özer dedin Caner dedin, beni yumuşak karnımdan vurdun.
Hem isimleri de kafiyeli :)
Ah Ağaoğlu, Cevahir falan Forbes listesi kaygılarını bırakıp, şöyle bir kıyak yapsalar... Ne olur ah ne olur???

Mert
10.01.2009, 16:19
uzatcakmis

Uzatsın... Seneye de Rusya'ya makul bir ücrete satalım.
Kendi de iyi para kazansın, Türkiye'de başka takımda oynamasın hemşerimiz, kaptanımız...

Mert
10.01.2009, 16:22
Özer dedin Caner dedin, beni yumuşak karnımdan vurdun.
Hem isimleri de kafiyeli
Ah Ağaoğlu, Cevahir falan Forbes listesi kaygılarını bırakıp, şöyle bir kıyak yapsalar... Ne olur ah ne olur???

Yattara satılabilseydi 20 trilyona...
Özer de, Caner de hatta çok iyi bir yabancı da şimdi bizdeydi.
Nasip değilmiş ne yapalım...

keles76
Ne alakası var?

Manisadan bize gelmesi muhtemelken de kulübümle anlaşamazsanız kesinlikle ayrılmam dedi.

Kim kime ne kazığı atmış?

Kendiniz çalıp kendiniz oynamayın burada..

Kazık atmışmış..

aslinda yasinda musait hatirlaman lazim boyle takimdasina anlamsiz mesaj atmadan once hafizani yokla bu adam ankaragucunde eserken biz onu istedik meger herif 1 sene onceden genclerle anlasis hatta misirli saka ahmet hassani cavcava aldirmis hoca iken ayarlamis dahasi avusturyada genclerin kamp yapacagi sahayi bile ayarlamis ve ayni donemde bizle 6 ay kadar gorustu dahasi baska haberleride var bunlar o donem serhat var starin manyak sunucusu bizzat isledi adamin ankaragucunden ayrilirke cevirdigi dumenleri en yakin arkadaslarini arayip telefon kaydi yapmis
ha sunuda soyleyeyim milli takimda hakanla kanka olup daha sonra yedek olarak dahi milli takima almamasi bence yanlisti kabul edin etmeyin hakan milli takimda cok sey yapmistir vefayi hakkeder
bence profesyonelligi insanlik insanlik erdemlerinden daha fazla onemsiyor
Herkesten ozur diliyorum bu transfer basliginda yazilmamaliydi fakat yusufun transferine yaptigi yoruma binaen yazilmis bir seridir

10 numara

özer-----nuri şahin----hosny----caner
-----mehmet batdal------muhammed zidane---

şöyle bir kadromuz olabilirdi....

kemaLAZ61
10.01.2009, 16:25
Sol Acik

~ Roger Guerreiro
~ Shikabala
~ Arnautovic
~ Caner Erkin

Orta Saha

~ Matthew Amoah
~ Hernan Losada
~ Zafer Yelen
~ Özer Hurmaci

wolf_TS61
10.01.2009, 16:25
hüseyini herzaman savundum bu takımda oynamalı diye ama dünkü maçta gerçekten görülmesi ders alınması gereken bişey vardı.hüseyinin yerinde dikine oynayabilen ve pas atabilen bi adam oldumu çok daha hızlı ve tehlikeli oluyoruz.ferhat dün 2-3 sefer yaptı bunu ve gayet tehlikeli olduk.Oraya bi adama bulmalıyız yada hoca orada ceyhunda ısrar etmeli.Hüseyin bu takımda misyonunu tamamladı.

Süleyman50
10.01.2009, 16:26
benim korkum yönetim transfer yapmayacak sanki..........

Mert
10.01.2009, 16:26

%100 yapacak. hatta bence 1 değil 2 kişi alacak

Mehmet Fatih Yavuz
10.01.2009, 16:27
aslinda yasinda musait hatirlaman lazim boyle takimdasina anlamsiz mesaj atmadan once hafizani yokla bu adam ankaragucunde eserken biz onu istedik meger herif 1 sene onceden genclerle anlasis hatta misirli saka ahmet hassani cavcava aldirmis hoca iken ayarlamis dahasi avusturyada genclerin kamp yapacagi sahayi bile ayarlamis ve ayni donemde bizle 6 ay kadar gorustu dahasi baska haberleride var bunlar o donem serhat var starin manyak sunucusu bizzat isledi adamin ankaragucunden ayrilirke cevirdigi dumenleri en yakin arkadaslarini arayip telefon kaydi yapmis
ha sunuda soyleyeyim milli takimda hakanla kanka olup daha sonra yedek olarak dahi milli takima almamasi bence yanlisti kabul edin etmeyin hakan milli takimda cok sey yapmistir vefayi hakkeder
Herkesten ozur diliyorum bu transfer basliginda yazilmamaliydi fakat yusufun transferine yaptigi yoruma binaen yazilmis bir seridir

eee???

Gençlerle bir sene öncesinden anlaşmasının problemi nerede??
P.W. Hojidonk buradan gitmeden 5 ay önce herkesin gözü önünde sözleşme yaptı hollanda takımına, fenerde oynarken.

Ne var bunda?

Neyin dümenini çevirmiş a. gücünde iken?
A.gücüne tarihinin en başarılı senesini yaşatmış adam ne anlatıyorsunuz?

Hakan konusunda da haklıydı.
Kadroda olduğu zaman niye oynatılmadı diye kafa ütülüyorlardı.
Fatih tekke varken hakan mı oynayacaktı ilk 11 de?

Bırakın şu boş muhabbetleri.
Kaldı ki bize atılmış kazık nerede onu hala çözemedim.

Burası ersun yanalı savunma yeri değilmiş.

Hocaya kinini kusma yeri hiç değil.

Murat TONBUL
10.01.2009, 16:27
hüseyini herzaman savundum bu takımda oynamalı diye ama dünkü maçta gerçekten görülmesi ders alınması gereken bişey vardı.hüseyinin yerinde dikine oynayabilen ve pas atabilen bi adam oldumu çok daha hızlı ve tehlikeli oluyoruz.ferhat dün 2-3 sefer yaptı bunu ve gayet tehlikeli olduk.Oraya bi adama bulmalıyız yada hoca orada ceyhunda ısrar etmeli.Hüseyin bu takımda misyonunu tamamladı.
sonunda gerçeği görmen de güzel :)

Mert
10.01.2009, 16:30

Ne yeri, ne zamanı?
Dediklerini bizzat gördün mü?
Kulaktan dolma bilgilerle hocamızı karalamak doğru değil.
Bunlardan doğru olan olsa ne olur o şu anda bizim hocamız ve gayet başarılı gidiyor şu anda.

Gollere sen, ben, hatta bir çocuk gibi seviniyor.
Yapacağın bir iş var, ya susacaksın ya da kayıtsızi şartsız destek vereceksin.

Serdar A
10.01.2009, 16:32
özer-----nuri şahin----hosny----caner
-----mehmet batdal------muhammed zidane---

şöyle bir kadromuz olabilirdi....

Transferlerden sorumlu ben olsaydım o kadro

--------Kacar----Selcuk-------
Özer------Salihovic----Caner
---------Maierhofer-----------

gibi birşey olurdu :) farklı 4-5 alternatifide forumun arşivinde mevcut .

Sezon başında bütün transfer harekatı Ersun hocaya bırakılsaydı belki çok daha başarılı bir sonuç elde edebilirdik . İpin sadece bir ucu hocada , diğer ucundan tutanlarda genelde Ersun hocaya ters kuvvet uyguluyor .

Mehmet Fatih Yavuz
10.01.2009, 16:34

şeklinde olurdu :)

Sezon başında bütün transfer harekatı Ersun hocaya bırakılsaydı belki çok daha başarılı bir sonuç elde edebilirdik . İpin sadece bir ucu hocada , diğer ucundan tutanlarda genelde Ersun hocaya ters kuvvet uyguluyor .

Bu zaten büyük problem.
Kendi kadrosunu tam anlamı ile kurdurmadan adamdan nasıl hesap soracaksın..
Tereddütler vardı herhalde sene başında.
Umarım bundan sonra ipleri tamamen hocaya vereceklerdir.

Mehmet Zeki
10.01.2009, 16:36
Kulüp asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, sol kanat için ellerinde bulunan listede Leonardo'nun da bulunduğunu belirterek, ''Şu anda bu isim üzerine bir yoğunlaşma yok. Oyuncuyla ilgili araştırma yapıyoruz'' dedi.

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20090110/sota_onerdi_leonardo_gundemde.html

Travelair
10.01.2009, 16:38
Hüseyin giderse Tulio Tanaka'yı alalım:

http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/b7a504a5ed096796c616e8f285d5f4acd1c912286a5a11c509 20a642978fb8e07d1d050c62f4443415081

Emirhan Makul
10.01.2009, 16:38
Kulüp asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, sol kanat için ellerinde bulunan listede Leonardo'nun da bulunduğunu belirterek, ''Şu anda bu isim üzerine bir yoğunlaşma yok. Oyuncuyla ilgili araştırma yapıyoruz'' dedi.

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20090110/sota_onerdi_leonardo_gundemde.html

Desene oda kesin değil Kendimizi yönetimin "Uygun futbolcu bulamadık bu aynı kadro iledevam edeceğiz" sözünü söyleme ihtimaline de hazırlamamız gerekir.

Murat TONBUL
10.01.2009, 16:39

http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/b7a504a5ed096796c616e8f285d5f4acd1c912286a5a11c509 20a642978fb8e07d1d050c62f4443415081
hüseyin gitsin de onun yerine kimseyi almasak da olur :)

10 numara

gibi birşey olurdu :) farklı 4-5 alternatifide forumun arşivinde mevcut .

kacar'ı yazmaya utandım :)

mustafaction
murat duruer kimdir de onu istiyoruz ya ne başarısı hangi maçta?????

keles76
10.01.2009, 16:40
Ne yeri, ne zamanı?
Dediklerini bizzat gördün mü?
Kulaktan dolma bilgilerle hocamızı karalamak doğru değil.
Bunlardan doğru olan olsa ne olur o şu anda bizim hocamız ve gayet başarılı gidiyor şu anda.

Gollere sen, ben, hatta bir çocuk gibi seviniyor.
Yapacağın bir iş var, ya susacaksın ya da kayıtsızi şartsız destek vereceksin.

yorumumu kale alip cevap yazdigin icin tesekkur ederim

Yunus Emre SEYHAN
10.01.2009, 16:40
Benim korkum gelen adamın uyum sağlamama ihtimali olması.. Ve yönetimin şartlar neticesinde acele edip ekonomik dengeyi bozma ihtimali..

Volkan Albayrak
10.01.2009, 16:41
Benim korkum gelen adamın uyum sağlamama ihtimali olması.. Ve yönetimin şartlar neticesinde acele edip ekonomik dengeyi bozma ihtimali..

yine tarihi bir hata yapmayız inşallah bu sefer olsun

Gökhan KAN
10.01.2009, 16:42

bana kalırsa rolfes yada engelaar daha iyi olur ama borc cogalır...

Mehmet Zeki
10.01.2009, 16:43
murat duruer kimdir de onu istiyoruz ya ne başarısı hangi maçta?????

Abi daha henuz 20 yasinda.

Ayhan Çolak
10.01.2009, 16:50
murat duruer i ben geçen sene izlemiş ve çok beğenmiştim. ancak o da barış memiş gibi kendini bir adım öteye atamadı. fiziksel olarak kendini geliştiren arda turan ne düzeyde hepimiz biliyoruz. murat bu sene sakatlığı sebebiyle bir süre oynamadı sanırım.pek ortalıkta yoktu. dribbling ve topa hakim olabilme yeteneği kuvvetli,gol vuruşlarında ise fena değildir.

eMR3
10.01.2009, 16:50
İŞTE TRABZONSPOR'UN GÜNDEMİNDEKİ BREZİLYALI!..

Transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor'un, Hollanda'nın Ajax Kulübü'nün Brezilyalı oyuncusu Leonardo Vitor Santiago'yu gündemine aldığı bildirildi.

Sol kanat oyuncusu arayışlarını sürdüren bordo-mavililerin, 25 yaşındaki Brezilyalı oyuncunun transferi için araştırma yaptığı öğrenildi.

Bu futbolcuyu daha önce bordo-mavili kulüpte forma giyen ve gol kralı olan Gürcü oyuncu Şota'nın önerdiği öğrenildi.

maraton.com.tr
Trabzon'da Leonardo harekatı

Transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor'un, Hollanda'nın Ajax Kulübü'nün Brezilyalı oyuncusu Leonardo Vitor Santiago'yu gündemine aldığı bildirildi.

Sol kanat oyuncusu arayışlarını sürdüren bordo-mavililerin, 25 yaşındaki Brezilyalı oyuncunun transferi için araştırma yaptığı öğrenildi. Kulüp asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, sol kanat için ellerinde bulunan listede Leonardo'nun da bulunduğunu belirterek, ''Şu anda bu isim üzerine bir yoğunlaşma yok. Oyuncuyla ilgili araştırma yapıyoruz'' dedi.
Bu futbolcuyu daha önce bordo-mavili kulüpte forma giyen ve gol kralı olan Gürcü oyuncu Şota'nın önerdiği öğrenildi.

ligtv.com.tr

Serdar A
10.01.2009, 16:53
Bu zaten büyük problem.
Kendi kadrosunu tam anlamı ile kurdurmadan adamdan nasıl hesap soracaksın..
Tereddütler vardı herhalde sene başında.
Umarım bundan sonra ipleri tamamen hocaya vereceklerdir.

Pilot takım projesinde en az 2-3 trilyon çarçur edildi . Projenin Karadeniz grubunda uygulanmasıda başlı başına bir hata . Daha Değirmendere'den devralınan borcun miktarıda net açıklanmadı .

Hoca orta sahanın ortasına iki transfer yaptı , öyleki bu iki futbolcu potansiyellerini değerlendirebilirse Türkiye'de standart 4-4-2'yi oynayabilen ilk takım olacak . Yine orta sahaya Mehmet Topal'dan daha yüksek bir potansiyele sahip Ceyhun kazandırılmış . Bu yapıyı tamamlayacak şekilde hareket etmeden hocanın isteği ve talebi dışında bir sol kanat , forvet alınmasını gayet sakıncalıydı. Transfer tek elden yürütülseydi oluşturulan takımdaki futbolcular genel olarak birbirini tamamlayacak yapıda olurdu .

Şu an bu uyumsuzluk kısa dönemde atlatılamayacak hale geldiğinden Ersun hocada mecburen 32'lik Yusuf'a sarılmak durumunda kaldı , bir türlü Hüseyin Ceyhun değişimini sağlayamadı . Sol taraftaki problem oraya bir transfer yapılmadan çözülemeyecek hale geldi .

Kim ne derse desin , tereddütler kulübün milyonlarına mal olmuştur . Bu sene yapılan 20 civarı transferin gelecek sezon belki yarısına yakını gelecek sezon olmayacak . Birileri dayattığı oyuncuyu aldırarak tatmin olmuştur , kimileride "yıldız adayı" diye kulübe " yedirip " aldığı komisyonlarla .

canna52
10.01.2009, 16:56
bana kalırsa rolfes yada engelaar daha iyi olur ama borc cogalır...

bu kadar fanteziye gerek yok
ceyhun gülselam pekala oynar illede birini alacaksak theo weeks var gözümüzün önünde

eMR3
10.01.2009, 16:59
Pilot takım projesinde en az 2-3 trilyon çarçur edildi . Projenin Karadeniz grubunda uygulanmasıda başlı başına bir hata . Daha Değirmendere'den devralınan borcun miktarıda net açıklanmadı .

Hoca orta sahanın ortasına iki transfer yaptı , öyleki bu iki futbolcu potansiyellerini değerlendirebilirse Türkiye'de standart 4-4-2'yi oynayabilen ilk takım olacak . Yine orta sahaya Mehmet Topal'dan daha yüksek bir potansiyele sahip Ceyhun kazandırılmış . Bu yapıyı tamamlayacak şekilde hareket etmeden hocanın isteği ve talebi dışında bir sol kanat , forvet alınmasını gayet sakıncalıydı. Transfer tek elden yürütülseydi oluşturulan takımdaki futbolcular genel olarak birbirini tamamlayacak yapıda olurdu .

Şu an bu uyumsuzluk kısa dönemde atlatılamayacak hale geldiğinden Ersun hocada mecburen 32'lik Yusuf'a sarılmak durumunda kaldı , bir türlü Hüseyin Ceyhun değişimini sağlayamadı . Sol taraftaki problem oraya bir transfer yapılmadan çözülemeyecek hale geldi .

Kim ne derse desin , tereddütler kulübün milyonlarına mal olmuştur . Bu sene yapılan 20 civarı transferin gelecek sezon belki yarısına yakını gelecek sezon olmayacak . Birileri dayattığı oyuncuyu aldırarak tatmin olmuştur , kimileride "yıldız adayı" diye kulübe " yedirip " aldığı komisyonlarla .

Hocam şimdi Faty Papy komisyon almak için alınan bir oyuncu mu?

doc holliday
10.01.2009, 17:02
Dikkatli bakılırsa bence leonardo şu andaki kadro yapımız göz önüne alındığında bize çokta uygun bir oyuncu değil.

Leonardo tipik bir orta sol oyuncudan çok ikinci bir forvet veya forvet arkası oyuncu gibi görünüyor(görüntülerden izlendiği kadarıyla)

Polonya veya çek cumhuriyetinden adı geçen oyuncular(roger guerreiro,daniel pudil)bizim için çok daha uygun olurdu.

Zaten yeterince dirençsiz ve yumuşak olan orta sahamız leonardo ile birlikte iyi güçten düşecektir. leonardo,colman,yattaradan oluşan orta saha brezilya ligi için süper olabilir fakat fizik gücün ve sertliğin en üst düzeyde olduğu ligimizde çok zor durumda kalır.Selçuk İnanında agresif bir oyun tarzını benimsemediğini göz önüne alırsak olası bir leonardo transferi endeşileri dahada artıyor.Maalesef Selçuk pek çok maçı neredeyse faul yapmadan tamamlıyor.Böyle bir orta alan yapısında Hüseyin ne yazıkki 2 maç sonra vazgeçilmez olur.

Ayrıca şu takımda artık 1.75 nin altında oyuncu görmesek diyorum, oldukça fazla oldu gibi.Gittikçe kısa boylu futbolcular imparatorluğuna dönüşüyoruz.

Sonuç olarak sol tarafta aradığımız kanın leonardo olmadığını düşünüyorum.Daha güçlü oyunun iki yönünü oynayan orta saha direncini arttıracak bir oyuncu bize daha çok güç katar.Bize ikinci bir yattaradan çok çağdaş futbolun gereklerini yerine getiren güçlü,disiplinli devamlılığı olan bir oyuncu gerek.

AYYILDIZ
10.01.2009, 17:05
Adları çok gündeme gelen birkaç isim sayacağım, kısa değerlendirmelerinmi rica edeceğim. İbrahim Akın, Engin Baytar, Özer Hurmacı, Roger, Babiç.

- Kim?

- Bursa ile "takas" anlaşması yaptığınız Adnan ve Ergin'in psikolojileri, takıma yeniden intibaklarını zorlaştırmaz mı?

Aynı fikirdeyim. Adnan'ı Hacettepe'ye verdik zaten, Ergin için de başta Rize olmak üzere birkaç kulüple görüşmemiz devam ediyor.

Kaynak:Haberturk

Sadri Şener ile bugün yapılan röportaj

Samet Yildirim
10.01.2009, 17:06
Bizim as baskan müthis klasik yönetici aciklamalari yapyior ya:)

Baskan 3 isim dedi ilk isim leonardo oldugunu söyledigine göre..ilk onu isticekler..

Mustafa Yılmaz
10.01.2009, 17:08
Beşiktaş'ın Bursaspor'dan renklerine bağladığı Yusuf Şimşek, ilk röportajında ilginç sözler söyledi. Yaşıyla ilgili eleştirilere üzüldüğünü ifade eden 33 yaşındaki futbolcu, doğuştan Beşiktaşlı olduğunu da açıkladı.
Ntvspor'dan Hakan Gündoğar'ın sorularını yanıtlayan Yusuf, Trabzon'la anlaşamadıkları için Beşiktaş'la görüştüklerini söylerken, "Biz son güne kadar menajerlerim Alaattin Gülerce ve Metin Korkmaz Trabzonspor ile görüştüler ama anlaşamadılar. Daha sonra Beşiktaş'ın teklifi çıkınca Beşiktaş kulübüne gelmek zorunda kaldık. Onlar bu teklifi yaptı, bizde kabul ettik, bu şekilde gelişti. Ortada bir aslında etik olmayan bir şey de yok benim düşüncemde. Her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum. Bu transferde emeği geçen sayın Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı ve yönetim kuruluna, Beşiktaş Kulübü Başkanı sayın Yıldırım Demirören ve yönetim kuruluna teşekkür etmek istiyorum Beşiktaş'a kazandırdıkları için." dedi.
"BENİ YAŞIMLA DEĞERLENDİRMESİNLER"
33 yaşındaki futbolcu yaşıyla ilgili eleştirelere çok üzüldüğünü ifade ederken, "Burada konuşmanın çok büyük anlamı yok. Yaşla ilgili tabii ki tepkiler gelecek, bunları hoş karşılamak lazım bende hoş karşılıyorum. Ben çıkıp sahada işimi en iyi şekilde yapacağımı düşünüyorum. Ondan sonra da eleştiri geleceğini düşünmüyorum. Türkiye'ye bir çok yabancı futbolcu geliyor. Onların da yaşlarının ne kadar büyük olduğunu biliyoruz ama önemli olan sahadaki yapacağın işlerdir. İşlerimizle değerlendirsinler, yaşımızla değerlendirmesinler diye düşünüyorum ben." şeklinde konuştu.
Yusuf son olarak şunları söyledi: " Ben kimseyle kendimi kıyas etmiyorum, herkesin oyun stili farklı, yaşayış şekli farklı, özel hayatı farklı. Ben diğer futbolcularla aynı şeyi düşünmüyorum, özellikle Sergen abiyle aynı şeyi düşünmüyorum. Ben kendim için çıkar oynarım, ailem için çıkar oynarım, taraftar için ve kulübüm için çıkar oynarım. Ben kimseyle kendimi kıyas etmiyorum, ben yaptığım icraatlarla insanların kıyas etmesini istiyorum. Büyük camianın sorumluluklarını biliyorum, daha önce Fenerbahçe'de üç buçuk yıl gibi uzun süre hizmet ettim Fenerbahçe'ye. Oradaki zorlukları biliyorum, oradaki her şeyin sonuçla ilgili olduğunu, başarıyla ilgili olduğunu biliyorum. Gençliğimizde bunları tam idrak edemedik ama şimdi hem tecrübelendik hem olgunlaştık. Futbolumuzun da son demlerin yavaş yavaş geliyoruz. "
"ŞAMPİYONLUĞU TEKRAR YAŞAMAK İSTİYORUM"
"Her şeye daha çok iyi daha gidiyorum. Fenerbahçe'de yaşadığımız şampiyonluğu inşallah Beşiktaş'ta fazlasıyla doya doya, hem güzel futbol, hem güzel mücadele olarak kazanmak istiyoruz. Aynı şekilde Türkiye Kupası'nı da almak istiyoruz. Tek tek saymaya gerek yok, neticede hepsi takım arkadaşımız. Hepsi kaliteli futbolcular ki Beşiktaş kadrosunda bulunuyorlar. İnşallah onlarla biran önce buluşmak istiyorum. Bunu şimdi değil, imza atarken açıklayacaktık ama bu gerçek, biz sonradan değil anadan doğma Beşiktaşlıyız."

Cihan

Mustafa Önder
10.01.2009, 17:10
Bizim as baskan müthis klasik yönetici aciklamalari yapyior ya:)

Baskan 3 isim dedi ilk isim leonardo oldugunu söyledigine göre..ilk onu isticekler..

Bizim as başkanın açıklamalarını okurken korkuyorum nedense. Ne zaman açıklama yapsa içimi bir hüzün kaplıyor transfer konusunda.:D

Ama Sadri Başkan öyle değil
Alırız veririz şunu alacağız çalışıyoruz gibi direk aradığımız soruların cevaplarını veriyor.

Gökhan KAN
10.01.2009, 17:10
niye listede olan oyuncuları basına duyururlar ki..elinden alsınlar diye mi yada fiyatı yukselsin diyemi acıklıyorlar....su işleri gizli yapın.....insallah yem atıyorlardır sag gösterip sol vururlar...

Travelair
10.01.2009, 17:11
hüseyin gitsin de onun yerine kimseyi almasak da olur :)

Özellikle Tulio Tanaka dedim çünkü adam teknik, defans, ön libero, süpürücü ve ortasaha oynuyor ciddi anlamda da atağa katkı sağlıyor

Serdar A
10.01.2009, 17:12
Hocam şimdi Faty Papy komisyon almak için alınan bir oyuncu mu?

Bahsettiğim Faty Papy ile alakalı değil . Ancak Faty Papy'nin nasıl bir altyapı eğitimi aldığı , kulübünde yaptığı idmanlar ve özellikle maç programın sık olduğu periyodlardaki resmi müsabakaları izlenmeden araştırılmadan sadece milli takımında oynadığı için alınıyorsa bu transfer zar atmaktan farksızdır .

Sene başında bonservisinin yüzde 20'si 25'i kadar komisyon ücretleri tutan futbolcular var . Fahiş komisyon ödenen oyuncuların tamamına yakını şu an kayıp . Tek tek kulüpten kopmaya başladılar bile . Aerobik hareketlerindeki başarısıyla daha ayağına top değmeden Yattara'nın veliahtı ilan edilen oyuncularımız şu an nerede bakmak lazım . O oyuncular hayatlarında ilk defa profesyonel idman nerede yapmaya başlamış onada bakmak lazım .

Benim nazarımda Trabzonspor'un sene başındaki transfer komitesi sınıfta kalmıştır . İdda ediyorum BMN'den 8 kişilik bir ekip kurulsaydı bu yerel hocalarımıza parmak ısırtırdı . Yani Trabzonspor'un transfer yatırımlarını değerlendiren ekibin hali o kadar içler acısıydı .

Samet Yildirim
10.01.2009, 17:12
Bizim as başkanın açıklamalarını okurken korkuyorum nedense. Ne zaman açıklama yapsa içimi bir hüzün kaplıyor transfer konusunda.

Ama Sadri Başkan öyle değil
Alırız veririz şunu alacağız çalışıyoruz gibi direk aradığımız soruların cevaplarını veriyor.

bendede öyle...zaten baskan aciklama yaptikdan sonra gerisi önemli degil

canna52
10.01.2009, 17:14
Sonuç olarak sol tarafta aradığımız kanın leonardo olmadığını düşünüyorum.Daha güçlü oyunun iki yönünü oynayan orta saha direncini arttıracak bir oyuncu bize daha çok güç katar.Bize ikinci bir yattaradan çok çağdaş futbolun gereklerini yerine getiren güçlü,disiplinli devamlılığı olan bir oyuncu gerek.

yattaranın yerinde obasi olsa veya leonardonun yerine victor obinnayı alabilsek...
bu oyuncular tabiki bizim çıtamızı yükseltir ancak bu oyuncular (yani çift yönlü oyuncular) türkiyeye çok zor gelir.böyle oyuncuları parlamadan bulmamız lazım. avrupaya transfer olduktan sonra ancak hayal olurlar bizim için

MetiN08
10.01.2009, 17:15
niye listede olan oyuncuları basına duyururlar ki..elinden alsınlar diye mi yada fiyatı yukselsin diyemi acıklıyorlar....su işleri gizli yapın.....insallah yem atıyorlardır sag gösterip sol vururlar...

Niye mi

Bunlar alternativ isim olduklari icin olmazsada olmaz yani :)

genç61
10.01.2009, 17:17
papy ne zman izlicez merak ediyom insallah bu macta artık aslara forma vermezde komple yedek ve gencleri oynatır hoca

Emirhan Makul
10.01.2009, 17:18
Leonardo Santiago Haberleri Spor Ajanslarında Yayılmaya Başladı Haydi Hayırlısı.

Adem Erdoğan
10.01.2009, 17:20
Leonardo Santiago Haberleri Spor Ajanslarında Yayılmaya Başladı Haydi Hayırlısı.

Tüpçü atlar ona da.

wolf_TS61
10.01.2009, 17:25
Bahsettiğim Faty Papy ile alakalı değil . Ancak Faty Papy'nin nasıl bir altyapı eğitimi aldığı , kulübünde yaptığı idmanlar ve özellikle maç programın sık olduğu periyodlardaki resmi müsabakaları izlenmeden araştırılmadan sadece milli takımında oynadığı için alınıyorsa bu transfer zar atmaktan farksızdır .

Sene başında bonservisinin yüzde 20'si 25'i kadar komisyon ücretleri tutan futbolcular var . Fahiş komisyon ödenen oyuncuların tamamına yakını şu an kayıp . Tek tek kulüpten kopmaya başladılar bile . Aerobik hareketlerindeki başarısıyla daha ayağına top değmeden Yattara'nın veliahtı ilan edilen oyuncularımız şu an nerede bakmak lazım . O oyuncular hayatlarında ilk defa profesyonel idman nerede yapmaya başlamış onada bakmak lazım .

Benim nazarımda Trabzonspor'un sene başındaki transfer komitesi sınıfta kalmıştır . İdda ediyorum BMN'den 8 kişilik bir ekip kurulsaydı bu yerel hocalarımıza parmak ısırtırdı . Yani Trabzonspor'un transfer yatırımlarını değerlendiren ekibin hali o kadar içler acısıydı .
bence baya bi abartıyorsun.daha karadeniz takımı kurulalı 6 ay oldu hemen sana milyon dolarlık oyuncuları vermesini beklemek doğru olmaz.2-3 yıl sonrada hala bişey yoksa o zaman eleştirebilirsin ama şimdi eleştirmek doğru değil.ayrıca fahiş komisyon ücretleri ödendi diyorsun bunun kaynağı nedir yoksa sadece tahminmi ben anlamadım.

Volkan Albayrak
10.01.2009, 17:28
bence baya bi abartıyorsun.daha karadeniz takımı kurulalı 6 ay oldu hemen sana milyon dolarlık oyuncuları vermesini beklemek doğru olmaz.2-3 yıl sonrada hala bişey yoksa o zaman eleştirebilirsin ama şimdi eleştirmek doğru değil.ayrıca fahiş komisyon ücretleri ödendi diyorsun bunun kaynağı nedir yoksa sadece tahminmi ben anlamadım.

o kadar genç adam aldık 2 tane ilk onbiri zorlayacak adam bulamadık

Murat61
10.01.2009, 17:34
sol acıga birileri alınıyormus dogru mu kimdir nerde oynar genis kapsamlı bilen varmı ?

wolf_TS61
10.01.2009, 17:35
o kadar genç adam aldık 2 tane ilk onbiri zorlayacak adam bulamadık
ne çekiyorsak zaten bu sabırsızlıktan çekiyoruz.

Samet Berber
10.01.2009, 17:35
sol acıga birileri alınıyormus dogru mu kimdir nerde oynar genis kapsamlı bilen varmı ?
Asbaşkanımız Ajax'ta forma giyen Leonardo ile ilgilendiğimizi açıkladı.

Brazilyalı , 25 yaşında bu sene 13 maçta forma giydi 4 golü var .

Murat61
10.01.2009, 17:38
Asbaşkanımız Ajax'ta forma giyen Leonardo ile ilgilendiğimizi açıkladı.

Brazilyalı , 25 yaşında bu sene 13 maçta forma giydi 4 golü var .

tesekkur ederm insallah alırız da takıma katkı saglar

Samet Yildirim
10.01.2009, 17:38

- Kim?

- Bursa ile "takas" anlaşması yaptığınız Adnan ve Ergin'in psikolojileri, takıma yeniden intibaklarını zorlaştırmaz mı?

Aynı fikirdeyim. Adnan'ı Hacettepe'ye verdik zaten, Ergin için de başta Rize olmak üzere birkaç kulüple görüşmemiz devam ediyor.

HTSPOR.COM ÖZEL RÖPORTAJ

Göremeyenler icin yeniden ekledim

Travelair
10.01.2009, 17:40

HTSPOR.COM ÖZEL RÖPORTAJ

Göremeyenler icin yeniden ekledim

Soruda 5 cevapta 4 isim var

keles76
10.01.2009, 17:50
su anda son on dakikasina girdi daha once arkadaslar izlemistir ama yazayim
Harun celik bize her yer trabzon kitabini samanyolu haberde izledim cok guzeldi
Buradan kendsini tebrik ediyorum eger tekrari olursa izliyemiyen arkadaslara
kesinlikle tavsiye ederim

Ali Tunahan Güllü
10.01.2009, 17:54
Leonardo Santiagoyu inşallah alıcaz............

Serdar A
10.01.2009, 17:55

Tahmini değil . Kurulda transfer harcamaları ayrıntılı olarak açıklandı . İnternette bir kaç klik ile ulaşabilirsin . Transfer piyasasını olabildiğinde ayrıntılı incelemeye özen gösteren birisiyim . Kayıt dışı ödemeleri bir kenara koyarsak hangi düzeyde futbolcuya ne harcanır üç aşağı beş yukarı bellidir .

Trabzonspor'un transfer yatırımlarında menajer ve aracı komisyonları yaklaşık olarak şu şekildedir ;

Colman: 500 Bin YTL,
Hrvoje Cale: 400 bin YTL
Ceyhun Gülselam: 250 Bin YTL
Rigorber Song: 250 bin YTL
Tony Slyva:160 bin YTL
Promisa İsaac: 600 Bin YTL
Egemen Korkmaz: 425 Bin YTL
Fatih Altundağ: 30 Bin YTL
Selçuk İnan: 322 bin YTL
Remzi Giray Kaçar: 305 bin YTL
İsmail Özeren: 25 bin YTL
Yakup Bugün: 30 bin YTL
Eren Görür: 25 bin YTL.

Başkan Sadri Şener ve yöneticilerin sürekli olarak, “Paraları çöpe atmadık” şeklinde açıklamalarına karşın milyonlarca liraya mal edilen bazı futbolcuların bir işe yaramadıkları da dikkatlerden kaçmadı. Toplam 1 milyon 350 bin YTL’ye mal edilen İsmail’i Karadenizspor’a verirken, Buğra ise serbest bırakıldı. 250 bin YTL’lik Pazarsporlu Eren Karadenizspor’a verildi. Altınordu’dan 530 bin YTL’ye mal edilen kaleci Yakup Bugun, Karadenizspor’a gönderildi ama burada da bir varlık gösteremedi. 125 bin YTL’lik Abdulaziz ve 305 bin YTL’lik Fatih Altındağ’da serbest bırakılanlar kervanına katıldı. Bunların yanında Selçuk’un 7 milyon 500 bin YTL’ye, Giray’ın 4 milyon 305 bin YTL’ye, Cale’nin 5 milyon 200 bin YTL’ye, Colman’ın 6 milyon 100 bin YTL’ye, Gökhan’ın da 12,5 milyon YTL’ye mal edilmesi Mali Genel Kurulla birlikte gözler önüne serilmiş oldu.

Karadenizspor'un bütçesi 5 milyonu buluyor . Bu düzeyde bir ekonomik güç ile oluşturulan takım harcamalara paralel değil . Trabzonspor'un önemli miktarda parası iş bilmezlerin elinde çar çur edilmiştir . Bunu görmek içinde senelerce beklemeye gerek yok , 6 ayda her şey gayet net anlaşıldı .

Proof
10.01.2009, 17:56
Leonardoyu oynarken cok gordum. Genc yasta Feyenoorda gelmis, yetenekli oldugunu gostermiste, bir iki sezon sonra, agir sakatlandi. Burdan NAC'a transfer oldu, iyi 2 sezon gecirdi ve Ajax'a transfer oldu, Ajaxta cok az forma sansi buldu, oyuna dahil oldugu zaman herzaman tehlikeli.

Bence Transfer edilebilir, ve cok Faydali olur.
Cok hizli ve gol da atabilen bir oyuncu.
Yanliz yattara gibi geriye kosmayi sevmeyen biri.

Murat61
10.01.2009, 17:58

oyuncuyu ne kadar tanımasamda wikipediadan istatistiklerine bakıldıgında sık ve uzun sureli sakatlıklar yasayan bir oyuncu insallah sorunlu bir oyuncuda degildir cunku 2006 senesinin ortalarında ymi menejeriyle tartısıp antrenmanı bırakmıs gerekcesi suymus kendisi forvet oynamak istemis ama t d onu sol acık oynatıyormus

emre81
10.01.2009, 18:02

oyuncuyu ne kadar tanımasamda wikipediadan istatistiklerine bakıldıgında sık ve uzun sureli sakatlıklar yasayan bir oyuncu insallah sorunlu bir oyuncuda degildir cunku 2006 senesinin ortalarında ymi menejeriyle tartısıp antrenmanı bırakmıs gerekcesi suymus kendisi forvet oynamak istemis ama t d onu sol acık oynatıyormus

Şİmdi aynı şeyi yazacaktım (http://en.wikipedia.org/wiki/Leonardo_Santiago) linkteki haberde aynen arkadaşın söyledikleri yazıyor, hani hep söyleniyor ya devre arasında ya sorunlu ya sakat oyuncu verirler diye direkt olarak öyle bir oyuncu olabilir.

Hiç uğraşmaya aramaya taramaya gerek yok alalım Guerero'yu keyfimize bakalım tam bizlik bir adam.

RepLay
10.01.2009, 18:04
1 Hafta sonra kamp bitiyor 2 hafta sonra lig başlıyor. Bu saatten sonra alacağımız yabancı bir oyuncunun takıma katkısı ne olucak?.

Yada alacağımız yerli futbolcunun takıma katkısı ne olucak?. Transfer yapmış olmak için transfer yapmazlar inşallah.

Ahmet Başkaya
10.01.2009, 18:05
Mainburg29 (http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/e8f55444c6314c97c119b4bb32c780c58dee1dce378501e1bc 56bcca73e05d0c61d80aee15099) (1 hour ago) Show Hide Leonardo will come to Trabzonspor of Turkey..
It was the Opinion From Shota Arveladze..He was played for Trabzonspor too.. ARKADAŞLAR youtube da videosunun altına bir yorum warr ne demiş ki acaba hollanda dilinde sanırım

Travelair
10.01.2009, 18:07

Öyleyse işimizi görmez :(

Ali Yerlikaya
10.01.2009, 18:07
Mainburg29 (http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/e8f55444c6314c97c119b4bb32c780c58dee1dce378501e1bc 56bcca73e05d0c61d80aee15099) (1 hour ago) Show Hide Leonardo will come to Trabzonspor of Turkey..
It was the Opinion From Shota Arveladze..He was played for Trabzonspor too.. ARKADAŞLAR youtube da videosunun altına bir yorum warr ne demiş ki acaba hollanda dilinde sanırım

Yok ingilizce diyor Shota nin istegi dogrultusunda Leonardo Trabzonspor a gelicekmis, Shota Trabzonspor icin oynamis zaten.
Asagi yukari öyle olmadiysa affiniza siigniom.

Ahmet Başkaya
10.01.2009, 18:08
Yok ingilizce diyor Shota nin istegi dogrultusunda Leonardo Trabzonspor a gelicekmis, Shota Trabzonspor icin oynamis zaten.
Sağol renkdaş vay bee oralara kadar gitti demekk:D

el_conquistador
10.01.2009, 18:11
Karadenizspor'un bütçesi 5 milyonu buluyor . Bu düzeyde bir ekonomik güç ile oluşturulan takım harcamalara paralel değil . Trabzonspor'un önemli miktarda parası iş bilmezlerin elinde çar çur edilmiştir . Bunu görmek içinde senelerce beklemeye gerek yok , 6 ayda her şey gayet net anlaşıldı .

Menecer'siz ne yazikki bu isler artik yürümüyor. Ortaya cikan sayilar gercektende ilginc. Ama sunu söylemek lazim, 20'nin üstünde yapilan transfer'in hepsinin bize 100% katki yapmasi mümkün degildi. Aralarinda bos cikacak olanlar'da vardi. Bu bizim transfer'de daha dikkatli olmamiz gerektigini gösterir. Karadenizspor'u 6 ay icinde degerlendirmek gercektende yanlis, cünkü bunu uzun vadeli bir proje olarak görmek lazim. 10 sene sonra eger Karadenizspor'dan hic futbolcu cikaramazsak, o zaman seni anlarim, ama su kisa sürede hemen böyle degerlendirme yapmak yanlis bence.

Murat61
10.01.2009, 18:11
Sağol renkdaş vay bee oralara kadar gitti demekk:D

tahminen yorumu yapan yurtdisindan trabzonlu bir kardesimizdir :)

el_conquistador
10.01.2009, 18:12

Mainburg 29, Yorumu yazan'da zaten kesin Türk'tür;)

Ahmet Başkaya
10.01.2009, 18:13
Mainburg29 (http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/e8f55444c6314c97c119b4bb32c780c58dee1dce378501e1bc 56bcca73e05d0c61d80aee15099) mu sanmam :S

samway
10.01.2009, 18:13
-Daha öncesini soruyorum. Çocukken de Fenerbahçeli miydin?
Evet evet Fenerbahçeliydim. Seviyordum Fenerbahçe'yi. Ama içine girdikten sonra değerini daha çok gördüm.

yusuf un seneler önceki sözleri ve şimdi;

"Doğuştan Beşiktaşlıyım"

Beşiktaş'ın yeni transferi Yusuf Şimşek, ilk röportajında ilginç sözler söyledi. Yaşıyla ilgili eleştirilere üzüldüğünü ifade eden 33 yaşındaki futbolcu, doğuştan Beşiktaşlı olduğunu da açıkladı.

feybe çöplüğü 8taş ve karakteri düzgün yusuf ...

Birtan Karaman
10.01.2009, 18:14
Leonardo Santiagoyu inşallah alıcaz............
Alırız Alırız;)

el_conquistador
10.01.2009, 18:14
Mainburg29 (http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/e8f55444c6314c97c119b4bb32c780c58dee1dce378501e1bc 56bcca73e05d0c61d80aee15099) mu sanmam :S

Profiline bak istersen, favori video'larda Yattara'nin videosu var:D

Ahmet Başkaya
10.01.2009, 18:15
Profiline bak istersen, favori video'larda Yattara'nin videosu var
:D:D:D pufff :D sevinmiştimm

10 numara
babiç ismini kimse konuşmuyor çok şaşırdım :)

Sümeyye Şahin
hayırlısı çk sevindim alınırsa; yattra selçuk colman leonardo... tadından yenmez :D

erik
Ne takım olsa tutarım abi!

YUSUF: "KÜÇÜKKEN FENERLİYDİM" RÖPORTAJI İÇİN TIKLAYIN (http://www.ligtv.com.tr/LigTvComTrOzel.aspx?r=1&p=8&hid=9973)YUSUF: "DOĞUŞTAN BEŞİKTAŞLIYIM" RÖPORTAJI İÇİN TIKLAYIN (http://www.ligtv.com.tr/Takim.aspx?r=1&t=1&hid=50984) Cem KurelLigtv.com.tr Genel Yayın Yönetmeni[EMAİL="cem.kurel@ligtv.com.tr"]cem.kurel@ligtv.com.tr[/EMAİL] Tam hatırlamıyorum, ama tahminen 7-8 Ocak 2007... Denizlispor'un Antalya kampında Yusuf Şimşek ile röportaj yapıyorum... Röportajın sonlarında konuyu Fenerbahçe'ye getiriyorum ve "Çocukken de Fenerbahçeli miydin?" diye soruyorum. Yusuf da aynen şöyle diyor: "Evet evet Fenerbahçeliydim. Seviyordum Fenerbahçe'yi."

10 Ocak 2007'de Ligtv.com.tr'de yayınlanıyor röportaj, Yusuf'un güncel bir olay hakkındaki sözlerini ön plana çıkarıyoruz. "Küçükken Fenerbahçeliydim" sözüne ise röportajın içinde yer veriyor ama fazla üzerinde durmuyoruz. Çünkü o an için hiçbir önemi olmayan bir söz bu. Yusuf büyüklerden sadece Fenerbahçe'de oynamış, dolayısıyla "Küçükken Fenerbahçeliydim" demesinin, köpeğin adamı ısırması gibi, hiçbir önemi yok.

Öyle ki röportajın ses kaydını bile saklamamışım sanırım. En azından şu an için kaydı bulabilmiş değilim. Ancak bu lafı ettiğini Yusuf da ben de çok iyi biliyoruz. Yalanlamaya kalkarsa birkaç kişiyi kandırdığıyla kalır... ***
Gelelim bugüne...
Kaderin cilvesine bakın ki aradan tastamam 2 yıl geçmiş. 10 Ocak 2007... 10 Ocak 2009...

Yusuf Şimşek NTV Spor'dan sevgili Hakan Gündoğar'a konuşuyor: "Doğuştan Beşiktaşlıyım" Eee ne var bunda?

Medyaspor.com'dan değerli arkadaşım Ahmet Erzurumlu arayıp "Yusuf ile yaptığın röportajın kaydı duruyor mu?" diye sormasa benim aklıma bile gelmeyecekti belki de...

Çünkü hafızası sağlam olan futbolseverler, benim bile aklıma gelmeyen o eski röportajımı arayıp bulmuşlar, taraftar forumları Yusuf'un 2007'deki samimi (!) açıklamasıyla şenlenmiş: "Küçükken Fenerbahçeliydim"

Tipik "Büyük camia değiştiren futbolcu" sendromu...

Yakın zamanda da Emre yaşamıştı aynı sendromu hatırlarsınız... ***
Neyse efendim, konumuza dönelim, ben olayı çözdüm çünkü...
Belli ki Yusuf Beşiktaşlı doğmuş...
Sonra 4-5 yaşında Fenerbahçeli olmuş...
33 yaşında birden hafızası canlanmış ve "Doğuştan Beşiktaşlı olduğunu" hatırlayıvermiş... Haaaa, peki ya Beşiktaş son dakikada araya girip 1 milyon TL ile Yusuf'un hafızasını canlandırmasa ne olacaktı?
Yusuf o zaman "Ergenlik çağından beri Trabzonsporlu" olacaktı!!! ***
Son sözüm Yusuf'a:
Bebekken, çocukken, ergenken tuttuğun takımların hiçbir önemi yok... Hakkında yapılan her türlü yaşlı, koşmaz, uslanmaz eleştirilerinin de hiçbir önemi yok...
Sen, yürüyerek çalım atabilen, 1 metrekarede 2 rakiba top vermeyen inanılmaz bir yeteneğe sahipsin...
Hiçbir eleştiri sahada göstereceğin iyi performansı örtemez, ama hiçbir yaranma edebiyatı da yararsız bir Yusuf'u kıymetlendiremez...
Böyle ucuz söylemleri bırak, futbol oynamaya bak...

samway
10.01.2009, 18:16
yaşaaaa erik ben ozet ını yapmıstım ama :)

emre81
10.01.2009, 18:18
Roger Guereiro alalım şu adamı tam ihtiyacımız olan adam.

erik
10.01.2009, 18:18
Valla bu adam hakkında çok kararsızdım ama hani derler ya her işte bir hayır vardır diye.iyi ki böylesi karaktersiz adamı almamışız.

el_conquistador
10.01.2009, 18:19

Babic'i Leverkusen'den bilirim. Sol bek veya defansa dönük orta saha oynar'di daha cok.

el_conquistador
10.01.2009, 18:20
Roger Guereiro alalım şu adamı tam ihtiyacımız olan adam.

Zor gibi sanki. Biraz fazla tuzlu...

10 numara
10.01.2009, 18:22
Babic'i Leverkusen'den bilirim. Sol bek veya defansa dönük orta saha oynar'di daha cok.
yanlış bilirsin....sol açık olarak daha iyi biliyorum ben şu anda betis'te

eMR3
10.01.2009, 18:22

Babic'in ben yararlı olacağını düşünmüyorum etkisiz bir oyuncu. Leverkusen'de dikiş tutturamadı Betis'de başaralı olamadı.Leonardo gibi üst düzey yetenekleri de yok' yani vasat...

Mehmet Sarigül
10.01.2009, 18:24
Transfer komedisi

Tayfun'un degeri 2.600.000 € , Leonardo'nun 2.000.000 €.

Umut Bulut'un 4.000.000 € , Fatih Tekke'nin 3.000.000 €
(Kaynak: transfermarkt.de)

Demek ki takas edebiliriz, hatta 1.600.000 € kazancli cikariz!

Not:

Umut'un kavalkemigi 'ile attigi golleri ve Tayfun'un son Antalyaspor macindaki "no look" paslarini izlerlerse, Ajax bize Luis Suarez'i bile verebilir...

el_conquistador
10.01.2009, 18:25
yanlış bilirsin....sol açık olarak daha iyi biliyorum ben şu anda betis'te

http://transfermarkt.de/de/spieler/62/marko-babic/profil.html

Bu sayfa benim dedigimi dogrulur nitelikte. Pozisyon defans olarak geciyor. Ama hayir, hala sol acik diyorsan, kötü sol acik derim o zaman, cünkü son dört senede 98 mac oynamis, sadece 3 golü ve 7 asisti var.

Samet Yildirim
10.01.2009, 18:26
BABIC daha cok sol kanat oyuncusu...leonardo ve gureiro daha cok sol acik veya 4-3-3 systemin en uctaki sol adam...

babic daha cok 4-4-2 sol kanat veya sol bek...ama defansif yönleri daha kuyvetli...

almanyada yasayan birisi olarak leverkusenden hatiralrim...ama kaliteli adam aslinda...