PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008-2009 l Ara Transfer Dönemi

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

hodlu
01.01.2009, 20:06
Biz burada takıma transfer yaparken Yattara'yı satmanın planları yapılıyor.Ne kadar tutarlı olacak merak ediyorum...

Mustafa Önder
01.01.2009, 20:07
alex menchini satis listesine konulmus..5 milyon euro bonservisi..shalke atletico madrid istiyormus...kendiside zaten avrupaya gitmeye sicak bakiyor...

kaynak:spor x
Biz o maliyette bir futbolcuyu şu aşamada alamayız.

6Şafak Aydın1
01.01.2009, 20:10
alex menchini satis listesine konulmus..5 milyon euro bonservisi..shalke atletico madrid istiyormus...
kaynak:spor x

Biz o maliyette bir futbolcuyu şu aşamada alamayız.

neden alamazmisiz :confused:

10 numara
01.01.2009, 20:11
aa shikabalayı nasıl tanımazsın o kadar videolarını koydum:D
bruls de ceyhun da barıs da cok iyi yerlere gelcekler ama bize bu sene sampiyonluk lazımmm artık yeterr.onun için tekke ve shikabala diyorum:D
zaten ben gelecek için konuştum ayrıca video izleyerek anlamıyorum...

Mustafa Önder
01.01.2009, 20:13
neden alamazmisiz :confused:

Sezon öncesi transferlerin maliyetinin çok fazla olması. Ayrıca yönetiminin açıklamalarına bakrsak bütçe yapısının korunacağı. Ve ayrıca Alex zaten bize gelmez. A.Madrid, Florintina gibi güçlü liglerin takımları da bu trasnferi düşünürken.

hodlu
01.01.2009, 20:13
ersen martin bu takımda oynuyabilcek oyuncu degil ama yanlış şeyler soyluyorsun ersen bize kazık falan atmadı nerden cıkarıyorsun bunu???

Nerden geliyor bu milletin Ersen Martin sevgisi anlamadım.Kim bu adam şota falanmı?Adamın tercihi yüzünden Trabzonspor 1 Milyon euro dan oldu ne çabuk unuttunuz? Onun gibi karakteri zayıf oyuncuları burada konuşmak bile benim için sinir bozucu...Trabzonspor'u basamak yaptı ama ağzından takımımız için bir cümle dahi duymadık...

oskanonur
01.01.2009, 20:15
Yusuf konusunda son durum nedir arkadaslar.

6Şafak Aydın1
01.01.2009, 20:16
Sezon öncesi transferlerin maliyetinin çok fazla olması. Ayrıca yönetiminin açıklamalarına bakrsak bütçe yapısının korunacağı. Ve ayrıca Alex zaten bize gelmez. A.Madrid, Florintina gibi güçlü liglerin takımları da bu trasnferi düşünürken.

kompleksleri birakin artik. Türkiye Ligi gücsüzmü ve Trabzonspor gazozunami oynuyor...

hodlu
01.01.2009, 20:17
Lig tv haberinde yeni bir gelişme yok.Teklif yapılmış ama ısrar yok galiba olmayacak gibi...

Mustafa Önder
01.01.2009, 20:24
kompleksleri birakin artik. Türkiye Ligi gücsüzmü ve Trabzonspor gazozunami oynuyor...

Koplex değil bu gerçek.

hodlu
01.01.2009, 20:27
Taraftarımızı anlamakta zorlanıyorum.Gökhan gibi bir oyuncu transfer edilmiş biz beğenmiyoruz ve Takımı satıp giden Ersen denen adam ile kıyas yapıyoruz.Arkadaşlar herkesi ciddiyete davet ediyorum.Gökhan Ünal transferi bence bu yılın Türkiye iç piyasasında bomba transferdir.Biz umutun yanına F.Tekke gibi birini alalımda bakın Gökhan neler yapıyor...

hodlu
01.01.2009, 20:34
Düzeltme: Umut'un yanına değil Umut'un yerine olacaktı...

Hasan Çelik
01.01.2009, 20:38
tartıştığımız oyunculara bakın ersen martin i arar olduk,ersen martin kesinlikle gökhan ünal dan iyi bir topçu değil.FATİH TEKKE den sonra gelşen h,iç bir golcü FATİH in yerini tutamadı hiçbiri fatih in yaptığı katkıyı yapamadı,belkide her gelenden fatih in gösterdiği performansı beklediğimiz için o yükün altında ezildiler performans gösteremediler.bizim geçmişten örnek göstereceğimiz golcü ersen değil FATİH TEKEK olmalıdır.
yusuf transferine karşıyım trabzonsporu şampiyonluğa götürecek bir futbolcu değil kesinlikle birebirde iyi adam eksiltebilir ama trabzonsporun ihtiyacını karşılayamaz.tabata ya yönelirsek kazanç sağlarız tabata oyunun iki tarafınıda oynayabilen bir topçu büyük işler yapar.
tabata dışında kesinlikle FATİH TEKKE bu kadroya dahil edilmelidir.fatih in adı beşiktaşla anılıyor eğer beşiktaşa giderse başımızı çok taşa vururz kaçırdığımıza çok yanarız fatih i derhal harekete geçmelidir yönetim.bu takımı şampiyon yapacak karakterdeki tek oyuncudur fatih

6Şafak Aydın1
01.01.2009, 20:42
Koplex değil bu gerçek.

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1825906&postcount=3605

hodlu
01.01.2009, 20:46
Zaten bizim sadece F.TEKKE tansferi ile bu ligi rahatça şampiyon bitireceğimize inancım tam.Bu kadronun ilerde Fatih gibi forvete ihtiyacı var işte ozaman oyun kurucu almamıza gerek kalmayacak...

İskender Çakmak
01.01.2009, 20:59
yaa bu transfer zamanında bizim gündemimizde fatih tekke fatih tekke ise başka takımların gündeminde oluyor bırakalım şu fatih tekkeyi yaa başka adam mı yok bende çok seviyorum fatih tekkeyi bende gelmesini isterim ama başkasıylada şampiyon olabilirz hem bizim forvette eksiğimiz yok bu takım bu forvetlerle 34 puan topladı tamam sadece bu 34 puanda forvetlerin etkisi yok bizim de fatih tekkeye ihtiyacımız yok bu iş bu kadar basit ihtiyacımız sol acık ve forvet arkası

Eren Karaahmetoğlu
01.01.2009, 21:01
Sadece 1 sol açık da olsa yönetim bekletme bizi bu kadar hadi artık

Alıcaımız tek bir sol açıkla da şampiyon olabiliriz ama sol açıksız oldukça zorlanırız

Yattara için Real Madrid resmi teklif yapıcak dedi ligtvde Can Karyağdı eer Yattarayı 10m euroya satarsak hem sağ kanada hem sol kanada hem de defansın sağına toplam 3 adam alırsak veya sağ bek almayıp sol ve sağ açığa daha iyi 2 adam alırsak Yattaranın satılmasında sakınca yok derim hatta iyi bile olabilir derim, ama Yattaranın parasıyla bu dediklerim yapılmıcaksa KESİNLİKLE Yattara gibi bi adam satılmamalı.

Ali Tunahan Güllü
01.01.2009, 21:03
sol açık işini bir an önce bitirmeleri lazım!!!!!!!!!!!

x_man
01.01.2009, 21:23
sol açık işini bir an önce bitirmeleri lazım!!!!!!!!!!!

görünen oki beklentilerimiz fos çıkacak o yüzden benim tavsiyem fazla umutlanmayalım sonra hayal kırıklığına uğrarız gibi

Bekir
01.01.2009, 21:24
Nerden geliyor bu milletin Ersen Martin sevgisi anlamadım.Kim bu adam şota falanmı?Adamın tercihi yüzünden Trabzonspor 1 Milyon euro dan oldu ne çabuk unuttunuz? Onun gibi karakteri zayıf oyuncuları burada konuşmak bile benim için sinir bozucu...Trabzonspor'u basamak yaptı ama ağzından takımımız için bir cümle dahi duymadık...
şimdi sen neyi iddaa ettiginin farkında degilsin biraz mantıklı dusun sen almanyada dogan bi gurbetcisin turkiyeye geldin iddaası olmayan sıradan bi takımda oynuyosun(nuri donemi) 30 lu yaslara yaklasmıssın İspanya gibi avrupanın en buyuk liglerinden birinde oynama fırsatı buluyosun ne dersin..ben gitmicem ben trabzonsporu cok seviyorum mu dicenn(adam trabzonlu yada trabzonsporlu degil)...adam kariyeri için en mantıklısını yaptı bende adamın yerinde olsam giderdim...ayrıca baskan sattıktan sonra futbolcunun istegi de fazla onemli degill...eger ben olsam gitmezdim diyosan neden gitmicek oldugunu soyle...sacma sapan bişi savunuyosun

zurjcas
01.01.2009, 21:25
Brezilya ekiplerinden Internacional 26 yaşındaki yetenekli ofansif orta saha oyuncusu Alex Raphael Meschini'yi 5 milyon avro bonservis bedeliyle satışa çıkardı.Başkanları açıklamış.Geçen sene gündemize gelmişti bu adam Internacional ın satmaması üzerine olmamıştı, hem ersun hoca da çok istemişti.Bu oyuncuyu büyük kulüpler de istiyor ama madem bizim para sıkıntımız yok, gerektiğinde kaynak bulabiliyoruz, ki yönetim söylemişti sanırım para sıkıntımız yok diye, o zaman tam zamanı şampiyonluk için ihtiyaç var böyle bi adama, ayrıca gelecekte çok büyük paralar getireceği de kesin..

Manu61
01.01.2009, 21:26
Meschini'yi almamız zor..5 milyona bırakmazlar sanırım...

6Şafak Aydın1
01.01.2009, 21:29
ersen martin muhabbeti neden tazelendi? Ersenin yerinde olsam kafami duvarlara vururdum. ispanya liginde düsmemek icin oynamayi türkiyede sampiyonluk icin oynamaya tercih etmis oldu zaten sakatliklardan kurtulamiyor o ayri....

Anıl Caner
01.01.2009, 21:31
ersen martin'e gittiği için değil gittikten sonra hala kulübün yakasını bırakmadığı için eleştiriler. hala davalığız kendisiyle.ben severim ersen martin'i o ayrı.

Manu61
01.01.2009, 21:32
görünen oki beklentilerimiz fos çıkacak o yüzden benim tavsiyem fazla umutlanmayalım sonra hayal kırıklığına uğrarız gibi
Ben yabancı bir sol açık alacağımızı hala düşünüyorum..Açıklamalardan sonra biraz hayal kırıklığı oldu ama hala eminim..

sametaydin
01.01.2009, 21:32
Forvetlerimiz iyi bence. Gökhan ünal kendine geldi son haftalarda. Bu formunu koruyacaktır. Orta sahamız düzelirse bu takım gol yollarında sorun çekmez. Bu kadar diyorum. Ayrıca gökhan ünal la ersen martin mukayese edilemez. Gökhan ünal a hakaret olur bu. Orta sahaya acil transfer lazım. Ama bu isim yusuf olmamalı.

mehmetdoğan
01.01.2009, 21:34
benim gönlümden geçen oyuncu pablo aimar.en son benficada oynuyodu galiba fiyatı da fazla deildir eskisine göre

Erdem Keser
01.01.2009, 21:35
Alex 5 milyon avro!
Brezilya ekiplerinden Internacional 26 yaşındaki yetenekli ofansif orta saha oyuncusu Alex Raphael Meschini'yi 5 milyon avro bonservis bedeliyle satışa çıkardı. Fiorentina, Atletico Madrid ve Schalke 04'ün ciddi olarak ilgilendiği isim AB pasaportuna da sahip. Internacional başkanı önceki gün yaptığı açıklamada "Alex için artık Avrupa zamanı geldi. Arap dünyası için daha var" diyerek oyuncunun da Avrupa'da mücadele etmek istediğini söylemişti.
1.75 boyundaki Alex Raphael Meschini 2004'ten beri Internacional forması giyerken takımı adına 53 kez fileleri havalandırmıştı. Son yıllarda yükselen formuyla Alex bu sezon ilk kez Brezilya formasını da sırtına geçirmeyi başardı. Internacional onu 2004'de yetiştiği Guarani kulübünden 450 bin avro bonservis bedeliyle kadrosuna katmıştı.

01.01.2009
Kaynak : Sporx.com dış haberler

Hüseyin İlkin
01.01.2009, 21:36
Ben de direk bu haberi eklemeye girmiştim şimdi ama artık elimizde kaçtığı belli zaten ...

Manu61
01.01.2009, 21:37
benim gönlümden geçen oyuncu pablo aimar.en son benficada oynuyodu galiba fiyatı da fazla deildir eskisine göre
Aimar Benfica'da hayalet gibi..Oynadığı maçlarda o kadar kötüki..Gündemimize almamız hata olur..

Manu61
01.01.2009, 21:38
Ben de direk bu haberi eklemeye girmiştim şimdi ama artık elimizde kaçtığı belli zaten ...
Bu senenin başında alsaydık alırdık..Bu seneki performansından sonra artık gideceği kesin gibiydi..Başımızı taşlara vurmanın zamanı geldi :D

Hüseyin İlkin
01.01.2009, 21:41
Ntvspor 'da veyahut 24'de izlerken sinir katsayımız artık artar Manu'cum :(

mehmetdoğan
01.01.2009, 21:43
Aimar Benfica'da hayalet gibi..Oynadığı maçlarda o kadar kötüki..Gündemimize almamız hata olur..
zaten şu an kötü olduğu için alabiliriz yoksa bedeli en az 25-30 milyon avro olan bir oyuncu.maradonanın aimar için para verip seyredeceğim tek oyuncu demiş diye duymuştum
bence bizim takıma gelirse türk seyircilerin yıldız oyunculara aşırı ilgisi tekrar onu eski günlerine döndürür diye düşünüyorum

Manu61
01.01.2009, 21:49
zaten şu an kötü olduğu için alabiliriz yoksa bedeli en az 25-30 milyon avro olan bir oyuncu.maradonanın aimar için para verip seyredeceğim tek oyuncu demiş diye duymuştum
bence bizim takıma gelirse türk seyircilerin yıldız oyunculara aşırı ilgisi tekrar onu eski günlerine döndürür diye düşünüyorum
25-30 mu :D:D Aimar için kimse 10 milyonu bile gözünden çıkaramaz...Maradona Aimar için o lafı 5-6 sene önce söylemişti..Şimdide Messi için aynı lafı diyor..Hatta Aguero içinde buna benzer bir laf söylemişti..Maradona Aimar'ı çok sevseydi milli takıma çağırırdı..Maradona bu ne dediğine ne yaptığına pek bakmamak lazım..Aimar'ın alınmasını ben istemem artık çünkü kafasından futbolu tamamen silmiş bu çok kolay anlaşılıyor..Valencia'da Aimar formunun zirvesindeyken bile kimse ona para vermek istememişti..

asimavi
01.01.2009, 21:53
eğer yukarıdaki haber doğru ise ne yapıp edip 5 milyon avro bulup alınsa en kral transferi yapmış oluruz hem şampiyonluk hemde avrupa kupalarında çok ciddi yetenekleri olan bi oyuncuyu almış oluruz ve kesinlikle en az 2 3 katını kazandırır bize...

Muhammet
01.01.2009, 21:54
Alex tekrar forum gündeminde. Haydi bakalım.

Kasım Hilal
01.01.2009, 21:55

Aimar Benfica'da kötü olabilir ama oynamak isterse Türkiye'de fırtına gibi eser..
İyi futbolcu her zaman iyi futbolcudur..
Mesele uyum sağlamaktır..
Bence Colman'ın yanına ikinci bir Arjantinli güzel olur..
Ama bizim asıl sorunumuz sol açık yine de..

Serhat
01.01.2009, 21:57
Birileri Ersan Martin diyo.. Benim açık konuşmak gerekirse Midem Bulanıyor !
Geçelim...

Geleceğin takımını kuruyoruz diyoruz her seferinde... Bu Takımın hedefi avrupa Kupaları olarak belirlenmedimi sezon başında ve bu takımdan kims e bukadar iyi performans beklemiyordu buraya kadar herşey doğrumu? Evet doğru...
Ama ilerleyen saatlerde bakıldıki bizim şampiyon olmamız söz konusu... Şuan averajla 2.ci sırada yer alırken bütün cümle alem bizim açık ara önde olmamız gerektigini görüyor ve söylüyor... Bu Anlamda adil bi yönetim gerceklesirse bu kadronun bile sampiyon olacagına inancım tam ama adil yönetilmiyoruz buda bi gercek...

Ve bu yılın anlamı Çok farklı... Her yönden TFF ve MHK ya isyan eşigindeyiz... Bunlar bizi nasıl kamçılıyorsa futbolcularıda öyle kamcılıyor... Hüseyinin katıldıgı programdaki sözlerinden bu belliydi... ve şimdi Bu takımın hedefi ilk olarak ŞAMPİYONLUK olmuştur!

Herkes Sol kanat yada orta saha derken hedefimizden biriside Avrupada başarı sağlamaksa Avrupa standartlarında bi Golcüye ihtiyacınız vardır ... Bu Golcü Hem ruhuyla hemde bireysel beceriyle oynaması gerekmektedir ve ileri ucda Lider kimlikli olması kaçınılmazdır. Kendisine Avrupayı ve Şampiyonluğu Hedef Koyan takımımızda UEFA kupası ve Süper Kupa kaldıran Şampiyonluk yaşayan ve bu heyecanı en içten anlatıp takımı ateşleyecek olan birisine yani arkadaşlar Kısaca her yön her kavşak her durak Fatih TEKKE'yi işaret ediyor ve ona çıkıyor...

Eğer bu takımın hedefi şampiyonluk ve Avrupada başarı ise Fatih TEKKE Kaçınılmazdır...

Şu aşamada Fatihin şatış listesinde oldugu ve orda fazla kalmayacağıda gerçektir. Mutlaka ama mutlaka alınmalı bedeli her ne olursa olsun ! 25 yıllık özlemin bedelini yeterince ödedik!
Fatihe 3-5 Milyon € mu ödenemicek?
Hem yıl sonundaki Maddi geliri yüksek olan tatlı Pastayı Eziklere kaptırmassak seneyede Şampiyon olmamız daha kolay olacaktır.

İnşallah yönetim Bu Şekilde bi düşünce içerisindedir... Yoksa bu kadar emeğe yazık olacak...

senturkmurat_61
01.01.2009, 22:22
haberlere göre transfer için sadece yusuf düşünülüyormuş. tabi biz bunları da çok duyduk sezon başı transfre döneminde ama inşallah yine o zaman ki gibi olur ve 5 ocaktan sonra beklenenler yapılır. evet fatih oluur ise şampiyonluk şansımız % 85 olur ve bu bizi birkaç yıl üst üste şampiyonluğa taşıyabilir.

senturkmurat_61
01.01.2009, 22:24
geçen dayısından duyum alan arkadaş yusuf ve fatih işi olacak demişti duyum aldığı kişiyi zor durumda bırakmamak için söylemedi ama tekrar bir sorsun bakalım durumlar ne alemde yattı mı bu transferler

İskender Çakmak
01.01.2009, 22:28
yaa herkes tutturmuş Fatih Tekke diye bir de oran vermişsiniz bu futbolculara haksızlıktır bu 34 puan toplayan futbolculara sadece %15 lik bir pay vermek haksızlıktır fatih tekkeye gerek yok forvetlerimiz var sadece sol açık yeter bize

Samet Yildirim
01.01.2009, 22:34
fatih tekke yi alamayiz...benim sahsi fikrim bu yni

6Şafak Aydın1
01.01.2009, 22:37
Coşmaya devam

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/12/7_237939_sadri0101_414_232.jpg
EKLENME TARİHİ : 1.1.2009

Trabzonspor Başkan Sadri Şener, FANATİK aracılığıyla camiaya yeni yıl mesajı verdi.

“1 yılda ‘yapılamaz’ denen çok şeyi yaptık. Ancak bu kadar değişim olabilirdi. Kötü günler geçiren taraftarımızın güldüğünü görmek bize verilebilecek en büyük ödül. Ben, yeni yıldan daha da umutluyum...”

‘Çok mesai harcadık’
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, geleneği bozmadı, taraftarlara yine FANATİK aracılığıyla mesajlar yolladı. 2008’de göreve gelen ve 1 yıllık sürece gerçekten de çok şey sığdırmayı başaran Karadeniz temsilcisinin patronu, 2009 beklentilerini sıraladı, isteklerini aktardı. Kulüpte göreve başladıkları günden beri her konuda önemli mesai harcadıklarını dile getiren Bordo-Mavililer’in Başkanı, “Kötü günler geçirmiş taraftarımızın yüzünün artık güldüğünü görmek yorgunluğumuzu hafifletip moral veriyor” dedi.
‘Sözlerimizi tuttuk’
2008’deki yoğunluklarını anlatarak yakın geçmişe doğru kısa bir yolculuk da yapan Sadri Şener, “1 yıl gibi kısa sayılabilecek zaman diliminde hem sportif hem de kurumsal anlamda çok ciddi değişimler ve gelişimler yaşadığımızı düşünüyorum. Bunların ‘yapılamaz’ denilen işler olması ayrıca üzerinde durulması gereken bir nokta. Bu kadar kısıtlı bir zamanda ancak bu kadar değişim yaşanabilirdi. Zaten göreve gelirken de bu sözü vermiştik ve önümüzdeki süreçte de sözlerimizi tutmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.
‘Tabii ki şampiyonluk’
Artık aşama ve değişim yaşadıkları 2008’de yaptıklarının meyvelerini toplamak istediklerini sözlerine ekleyen Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, konuşmasını şöyle tamamladı: “Doğal olarak 2009 dileklerimizin ve beklentilerimizin en büyüğü şampiyonluk. Bunun için de bol puan ve başarılar diliyorum takımımıza. Taraftarımızdan da bugüne kadar verdiği centilmence desteği sürdürmelerini istiyorum. Büyük bir aile havasını yakaladığımız andan itibaren her şeyin çok daha kolay olacağı inancındayım.”
Serhat DEMİRTAŞ

fanatik

Serhat
01.01.2009, 22:39
yaa herkes tutturmuş Fatih Tekke diye bir de oran vermişsiniz bu futbolculara haksızlıktır bu 34 puan toplayan futbolculara sadece %15 lik bir pay vermek haksızlıktır fatih tekkeye gerek yok forvetlerimiz var sadece sol açık yeter bize

Oran felan verdigim yok ... Kimseyede haksızlık yapmıyorum Gelecegin temellerini atılacaksa tam atılsın diyorum. 4 direkli evi 3 direkli kurarsan üstündeki yükü tasiyamaz.... bilmem anlata bildim mi?

CRAZY BOY
01.01.2009, 22:42
evet öncelikle sözleşmesi biten oyuncularla sözleşme uzatılmalı ayrıca orta alanın ortasına ve forvete bir takviye şart orta sahaya Özer Hurmacı yada Gençlerbirliğinden Mehmet Nas alınmalı bunlardan forvetede Sercan yıldırım üstünde durulmalı alacaksan bunkarı alacaksın 33 yaşında takıma uzun yıllar hizmet edemeyecek Yusufu almayacaksın Trabzonspor günün değil yılların takımıdır yöneticiler kesinlikle Özkan Sümerin önerdiği futbolcuları almalıdır ayrıca antrenörün her dediğini yapmamalılar o parayı basıp genç yetenekli oyuncu alacaksın yoksa transfer yapma paranı boşa çar çur etme arkadaşlar bu isimler üzerinde duralım daha önce umut örneğinde olduğu gibi alınacaksa bunlardan birini aldıralım işi sadece antrenöre bırakmayalım unutmayalımki onlarda insan ve hata yapabilirler....:alkış:

İskender Çakmak
01.01.2009, 22:42
Oran felan verdigim yok ... Kimseyede haksızlık yapmıyorum Gelecegin temellerini atılacaksa tam atılsın diyorum. 4 direkli evi 3 direkli kurarsan üstündeki yükü tasiyamaz.... bilmem anlata bildim mi?
kadrodaki futbolcular 3 direk tek fatih tekke 1 direk öylemi bırak allah aşkına yaa bu takıma sol açık eksik o kadar Fatih Tekkeyi bırakalım Avrupadaki gururumuz olsun yerine yenilerini koyalım artık

senturkmurat_61
01.01.2009, 22:43
arkadaşlar ben oran verirken bunu sadece fatih yapar demedim ki onun katkısı ile bu oran daha da artar ve %85 leri bulur dedim ve yine diyorum evet bu olau ama bunu sadece fati yapamaz. buna yedeklerimizin de daha iyi olması ile beraber bu oran a ulaşırız diğer kalan kısım da ise sakatlıkların olmaması hakem hataları ve şanssız maçlar alıyor ama kimse bunu bir tek fatih yaar diyemez katkısı çok büyük olur ki tek forvet değil bir kaç mevkide oynayabilir bunları da iyi düşünebilmek gerekir ki bir de sol açık transferi olursa çok çok daha rahat oluruz bu şampiyonluk yolunda

hodlu
01.01.2009, 22:44
Kurulan bu takımın uzun ömürlü ve başarılı olabilmesi için kesinlikle FATİH TEKKE transferi şart.Bence Fatih alınırsa oyun kurucu alınmasına gerek kalmaz...

Abdülkadir Kılıç
01.01.2009, 22:45
Kurulan bu takımın uzun ömürlü ve başarılı olabilmesi için kesinlikle FATİH TEKKE transferi şart.Bence Fatih alınırsa oyun kurucu alınmasına gerek kalmaz...
Ben öncelikle sol diyorum ama bu yorumu anlamadım Fatih alınınca nasıl oyun kurucuya gerek kalmayacak.

senturkmurat_61
01.01.2009, 22:52
aynen gerek kalmaz. ya gazeteler yusuf tamam diyor ya imza atacak imiş

ertuuu
01.01.2009, 22:54
Ben öncelikle sol diyorum ama bu yorumu anlamadım Fatih alınınca nasıl oyun kurucuya gerek kalmayacak.

abi sen ben anlayamayız. f.tekke gelsin kalecisiz bile şampiyon olursun çoğu kişinin aklına göre...

senturkmurat_61
fatih topukoruyabilen zeki araya paslar atabilen teknik kaliteli bir oyuncu ki yüzü kaleye dönük olacak ve buda çok daha fazla katkı yapacak

Serhat
kadrodaki futbolcular 3 direk tek fatih tekke 1 direk öylemi bırak allah aşkına yaa bu takıma sol açık eksik o kadar Fatih Tekkeyi bırakalım Avrupadaki gururumuz olsun yerine yenilerini koyalım artık

Kadrodaki Diğer futbolcular 3 direk degil... bi takım olarak düsün ... Eksik yönleri varmı? Muhakkaki var... Sol açıkta bunlardan bi tanesi...
Ama bence bu takımın Fatih gibi usta bir ayağa ve gerek hava gerek yer hakimiyeti güçlü avrupa tozu yutmus Lider kimlikli üçüncü bölge adamina ihtiyacı var.
Uyuz oldugum ayrı bi konuda Fatih'in bizi temsil etmesi meselesi.. Ben faydalanabileceksem neden benim takımımda bizi temsil etmesinde gitsin avrupada beni temsil etsin? Fatih'e ihtiyacımızın oldugu her yönüyle yukarıda yazdım ... Diger futbolcuların hakkını teslim ederek...
Diğer futbolculara bi garezim olmadı olamazda... Biz bu renklerin aşığıyız... Tek isteğim bordomavi renklerin başarılı olmasıdır... Hem bu Mantıkla d evam edersek ozaman söyle diyelim biz gönüllerin sampiyonu olmaya devam edelim... he ne dersin? Olur mu?

Abdülkadir Kılıç
01.01.2009, 22:58
fatih topukoruyabilen zeki araya paslar atabilen teknik kaliteli bir oyuncu ki yüzü kaleye dönük olacak ve buda çok daha fazla katkı yapacak
Böyle olunca oyun kurucuya gerek kalmıyor mu? Sakın Fatih'e karşı olduğumu düşünmeyin ama Galatasaray Mehmet yıldız'a 5 milyon veremezken biz Fatih'e o parayı nasıl vericez?(Fatih ayrıca Mahmet'ten daha iyi tahminime görede daha pahalı.)

İskender Çakmak
01.01.2009, 23:00
Kadrodaki Diğer futbolcular 3 direk degil... bi takım olarak düsün ... Eksik yönleri varmı? Muhakkaki var... Sol açıkta bunlardan bi tanesi...
Ama bence bu takımın Fatih gibi usta bir ayağa ve gerek hava gerek yer hakimiyeti güçlü avrupa tozu yutmus Lider kimlikli üçüncü bölge adamina ihtiyacı var.
Uyuz oldugum ayrı bi konuda Fatih'in bizi temsil etmesi meselesi.. Ben faydalanabileceksem neden benim takımımda bizi temsil etmesinde gitsin avrupada beni temsil etsin? Fatih'e ihtiyacımızın oldugu her yönüyle yukarıda yazdım ... Diger futbolcuların hakkını teslim ederek...
Diğer futbolculara bi garezim olmadı olamazda... Biz bu renklerin aşığıyız... Tek isteğim bordomavi renklerin başarılı olmasıdır...

evet takımımızın eksik yönleri var sol açık ve forvet arkası senin nasıl tek isteğin Trabzonsporun başarılı olmasıysa bizimde o yalnız fatih tekkeye bu kadar takılıp kalınmamalı bunu yöneticilerde bizim kadar iyi biliyor alınsa iyi olur ama alınmazsada dünyanın sonu değil hayat devam ediyor bu futbolcular bizi ligini ikinci yarısıda çok iyi temsil edecekler fatih tekke olmasada şampiyonluğa oynayacağız ve inş bu süreç bizim şampiyonluğumuzla bitecek

Serhat
01.01.2009, 23:02
Böyle olunca oyun kurucuya gerek kalmıyor mu? Sakın Fatih'e karşı olduğumu düşünmeyin ama Galatasaray Mehmet yıldız'a 5 milyon veremezken biz Fatih'e o parayı nasıl vericez?

Fatih mi Mehmet mi?
Hangisinin fonksiyonu daha fazla ? Sence hangisi eder bu parayi ?

Şunu anlatmakta zorlanıyorum sanırım Fatih özel bi oyuncu her yönüyle ... Bunu sadece ben değil bütün futbol üstadlarıda söylüyor hatta Mehmet yildiz bile :)

Benim söyledigim şey Şudur arkadaşlar :
Geleceğin takımını kuruyoruz... Seneye garanti avrupa kupalarına katılacağız ve Avrupa standarlarında golcüye ihtiyaç var. Bence buda Fatih'tir. Alınmasında fayda var mıdır? Bana göre kesinlikle evet. Size göre ne olur bilemem. Ama Yıl sonundaki geliride düşüünce Fatih'e verilecek 3-5 milyon € rakamı gözünüzde küçülecektir. :)

Abdülkadir Kılıç
01.01.2009, 23:04
Fatih kesinlikle Mehmet'ten daha iyi bu konunun konuşulması bile yanlış. Ben örnek vermek istedim.

Serhat
01.01.2009, 23:06
evet takımımızın eksik yönleri var sol açık ve forvet arkası senin nasıl tek isteğin Trabzonsporun başarılı olmasıysa bizimde o yalnız fatih tekkeye bu kadar takılıp kalınmamalı bunu yöneticilerde bizim kadar iyi biliyor alınsa iyi olur ama alınmazsada dünyanın sonu değil hayat devam ediyor bu futbolcular bizi ligini ikinci yarısıda çok iyi temsil edecekler fatih tekke olmasada şampiyonluğa oynayacağız ve inş bu süreç bizim şampiyonluğumuzla bitecek

Hayat devam ediyor illaki ama herşeyde ortada... Görünüyor gün gibi. Fatih'in yerine bana 1 tane alternatif diye bilirmisin? Buda Fatih'in yaptıgını yapar diye? Ben göremiyorum. Alınmasada dünyanın sonu değil ama Fatihin geldigini düşünüyorumda Eziklerin korktugunu ve Trabzondaki motivasyonun üçe beşe katlandığını her yönüyle artısı çok fazla olacaktır diye düsünüyorum. :)

erik
01.01.2009, 23:06
1. si Fatih ile Mehmeti kıyaslama yapmak,Fatihe büyük bir hakarettir.
2. si Fatih bırakın Avrupada kalsın.Trabzona 2. kez gelen başarılı olamıyor.Fatihte bence olamıyacaktır.Onun için efsane kaptan olarak kalbimizde kalsın.

Cem Akyüz
01.01.2009, 23:08
Fatih Tekke benim kişisel görüşüme göre Avrupa'nın en iyi 5 forvetinden biridir tamamen kişisel görüşüm.Takıma gelirse takımın gücünü ikiye katlar açıkcası gelmesini isterim ama olurda gelmezsede futbol hayatında başarılar dilerim

Arif Timurcioğlu
01.01.2009, 23:11
Şuanda en önemli eksiğimiz sol açık umut ve gökhanın form durumu son haftalarda yükseldi ikinci yarıda böyle devam eder diye düşünüyorum. Tek olsun ama kaliteli bir sol açık olsun işimizi görür.

senturkmurat_61
01.01.2009, 23:12
arkadaşlar hani bir laf vardır ya kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez diye o misal buda. hani bizim umudumuz az olsa yada takımın konumu daha farklı olsa tamam ama konumumuz çok iyi ve şansımız da çok yüksek şampiyonluk için hal böyle iken nasıl alacaz nasıl paralarını verecez diye bişey olmamalı ya zaten son iyi biter ise bunlara verilenlerin kaç katı gelecek . şu yusuf transferine de ben karşı değilim oynaması da şart değil onu yecrübesinden faydalanmamız gerekir. o bir kaç yıl oynar futbol ömrü kısa diyenlere de yusuf bu sene bizim transfer olmamıza katkı yapsın şampiyon olalım da o varsın seneye bıraksın ya da bizde oynamasın yeterki biz şampiyon olalım ona verilen de gitsin haybiye. şampiyonlukta seneye bu stad full kombine olura ya birazda bu şampiyonluğun getirilerini düşünün o yüzden yeter ki olalım şampiyon yaaa

Abdülkadir Kılıç
01.01.2009, 23:13
kaleye bakıyorum ne kadar hatalı gol yesekte fena değil hiç yoktan topa korkmadan çıkıyor. Defansa bakıyorum harika. Forvete bakıyorum gol atıyoruz biraz zorlandığımız doğru ama atıyoruz .(gol atmak bir forveti en önemli görevi umut=5 gökhan =6) Orta sahaya bakıyorum 3 tane önliberoyla oynuyoruz yani bir sol kanadımız yok.

Erdem Keser
01.01.2009, 23:23
Fatih Tekke benim kişisel görüşüme göre Avrupa'nın en iyi 5 forvetinden biridir tamamen kişisel görüşüm.Takıma gelirse takımın gücünü ikiye katlar açıkcası gelmesini isterim ama olurda gelmezsede futbol hayatında başarılar dilerim

Meraklanma Cem , "Fatih benim gözümde de Avrupa'nın en yetenekli oyuncularından birisi amma..." gibisinden başlayan bir cümleyle karşılaşabilirsin.Maksat olaya tamamen farklı bir boyut kazandırmak , kaptanın adının geçtiği yerde moda oldu ya :)

zurjcas
01.01.2009, 23:30
slyva

serkan song egemen cale

selçuk hüseyin colman

alex meschini(ya da bi 10 numara ama genç olsun)

yattara(umut) gökhan

bence süper bi 10 numara alınırsa çok teknik ve gol de atabilen,arkada 3 ön libero ve ileriye gidip gelebilecek kişiler (colman selçuk) hüseyin(geride kalsa daha iyi olur çıkmasın=)
kanatlara gerek kalmayabilir(duruma göre de maç içinde colman solda oynayıp yattara sağa geçebilir) kanat oynarsak selçuk,colman ya da 10 numara çıkar umut girer oyuna maç içindeki duruma göre.tabi benim şahsi görüşüm..

RepLay
01.01.2009, 23:30
Bir spor yazarının köşe yazısında okumuştum aklımdan tam olarak kalmadı ama şöyleydi sanırım.

Türk forvetleri topla Fatih tekkenin karşısına getir daha yokmu der :)

savas avci
01.01.2009, 23:31
arkadaşlar fatih tekke alınırsa hem on numara sorununu çözer hemde gol sorununu bence kaptan geri gelmeli

tsmetu
01.01.2009, 23:37
Nerde o günler gelsede kaptan yeniden gollere doysak.

mehmetdoğan
01.01.2009, 23:39
yaw mehmet yıldız kim fatih tekke kim kısaylamak ayıp arkadaşlar.mehmet yıldız fatihin semtinden geçemez bence kıyas edilmeleri günah gibi bişey

6Şafak Aydın1
01.01.2009, 23:40
arkadaşlar fatih tekke alınırsa hem on numara sorununu çözer hemde gol sorununu bence kaptan geri gelmeli

bence sirf fatih terim icin alinmali, bundan dolayidirki bizde 2.dönemde basarisiz olacagina inanmiyorum fakat iste ruslar nuh diyor peygamber demiyor. haddinden fazla pahali olabilme durumu var. sol kanatada iste polonyali rumen taninmamis birisi olursa maliyetide düsük olur isimizi yinede Baris ile beraber görür.

jetair
01.01.2009, 23:48
Yusuf ve F.Tekke transferi ikinci yarıda bizi uçurur..
Ben, Tabata- F.Tekke olsun diyordum ama, Yusuf; 30 mayısa kadar olan şampiyonluk sürecindeki kısa vadede Tabata dan 10 misli daha faydalı olur..
Bir kere, o'da kariyerinin sonunda bir şampiyonluk yaşamak için canını dişine takacaktır..
Tecrübesiyle diğer arkadaşlarına yol gösterip,ligin son haftalarında oluşacak stres ortamında onları rahatlacaktır..
Uyum sorunu gibi bir sorun olmayacağı gibi, ligimizi, rakipleri ve en önemlisi hakemleri en iyi tanıyan ligimizdeki en tecrübeli futbolcu konumunda şu anda o vardır..
Onun sahadaki varlığı, rakipleri ve hakemi etki altına alacağı gibi kendi takım arkadaşlarınıda rahatlatacaktır..
Yürüyerek adam geçme kabiliyetiyle dünyadaki ender futbolculardan olduğu gibi, derinlemesine atacağı milimetrik paslarlada takımın gol pozisyonu ortalamasınıda yüzde yüz arttıracaktır..
Kimse Yusuftan bütün maçlarda süper oynamasını beklemesin..
Takımın zorlandığı veya zorlanabileceği, fb-gs-bjk-sivas-kayseri-eses gibi maçların anahtarını çözsün yeter.. Geri kalan maçları zaten diğer topçularımız alır..
Fatih Tekke'yi söylemeye zaten gerek yok..
Bu ikili 7-10 maçı zaten kendileri kotarırlar..
Ama, ikisi birden lazım. Sadece yusuf transferi derdimize ilaç olamaz..
Şampiyonluk için F.Tekke şart..

lazX
01.01.2009, 23:52
şu makakula yine gündemdeymiş

türkiyem61
01.01.2009, 23:53
sezon basinda hedefimiz avrupa kupalarina katilmak denildi..madem öyle niye sende 3. 4. 5. sirada degilsinde bizi liderlige alistirdin TRABZONSPORUM? madem milleti bukadar umutlandirdin simdi sonuna kadar gideceksin! Yönetimde su an en az sol kanada iyi adam almasi lazim...
Bu sezon Trabzonsporun bütün maclarina baktim. Cok gol pozisyonlarina giriyoruz, pozisyon sikintimiz yok ama golcüler degerlendiremiyor yeterince, ya direkte patliyor yada az farkla auta cikiyor. Demekki oyun kurucusuna ihtiyacimiz yok. Iyi bir golcü fena olmaz ama bence böylede kalabilir. Ataklarimiz cogunlukla sagdan gelisiyor, ara sira cale soldan cikiyor ama orta falan beceremiyor veya topu kaybediyor. Ataklarda dikkatimi ceken stoperlerin cok ileri cikmasi. Bi bakiyosun adamlar 3e 2i kaliyor bi kontrada. Hüseyin bence takimda iyi isler yapiyor, henüz ceyhunu asla onun yerine tercih etmem. Ve Selcuk, ilk haftalarda iyidi ama bu aralar biraz durgun. Uzaktan o muhtesem sutlarini bekliyoruz, illede gol olacak demiyoruz ama daha cok yoklasin kaleyi. :)

Recep Alkan
02.01.2009, 00:19
Başkanımız ''Yılın Spor Adamı'' seçildi

Başkanımız Sadri Şener, Zaman Gazetesi tarafından bu yıl 19.su düzenlenen geleneksel Yılın Sporcusu anketi sonrasında okuyucu oylarıyla Yılın Spor Adamı seçildi.

Zaman Gazetesi'nin konuyla ilgili duyurusunda, ''Trabzonspor'un şampiyonluk hasretine son vermek için kaliteli transferler yaptı. Bordo-Mavili camiaya uzun yıllar sonra ilk kez 'şampiyonluk' sözcüğünü daha çok telaffuz ettirdi.'' ifadelerine yer verildi. Başkanımız Sadri Şener'i bu ödüle layık gören Zaman Gazetesi ve değerli okuyucularına teşekkür ediyoruz.

Trabzonspor.org.tr

bu konunun bura ile alakası yok. ama en hareketli başlık burası. remzi kardeşimin haberini burda sizinle paylaşmak istedim. federasoınun 1 ay ceza verdiği bir insanın örnek tavırları ile yılın spor adamı seçilmesi ne kadar ilginç değil mi ?

6Şafak Aydın1
02.01.2009, 00:24
Başkanımız ''Yılın Spor Adamı'' seçildi

Başkanımız Sadri Şener, Zaman Gazetesi tarafından bu yıl 19.su düzenlenen geleneksel Yılın Sporcusu anketi sonrasında okuyucu oylarıyla Yılın Spor Adamı seçildi.

Zaman Gazetesi'nin konuyla ilgili duyurusunda, ''Trabzonspor'un şampiyonluk hasretine son vermek için kaliteli transferler yaptı. Bordo-Mavili camiaya uzun yıllar sonra ilk kez 'şampiyonluk' sözcüğünü daha çok telaffuz ettirdi.'' ifadelerine yer verildi. Başkanımız Sadri Şener'i bu ödüle layık gören Zaman Gazetesi ve değerli okuyucularına teşekkür ediyoruz.

Trabzonspor.org.tr

bu konunun bura ile alakası yok. ama en hareketli başlık burası. remzi kardeşimin haberini burda sizinle paylaşmak istedim. federasoınun 1 ay ceza verdiği bir insanın örnek tavırları ile yılın spor adamı seçilmesi ne kadar ilginç değil mi ?

bence Sadri Baba icin ne kadar baslik acsak az. burda kayboluyor.

Serhat
02.01.2009, 00:26
Bu gece pek hareketi olmadi buranin....
Onur-61 gelmedi herhalde :D ondan olsa g erek
Fatih Tekke gelecek diyo :D yalan desede hosuma gidiyor... Bundada israr ediyor :D

Fatih yalandanda olsa gel yaw :D

6Şafak Aydın1
02.01.2009, 00:27
Bu gece pek hareketi olmadi buranin....
Onur-61 gelmedi herhalde :D ondan olsa g erek
Fatih Tekke gelecek diyo :D yalan desede hosuma gidiyor... Bundada israr ediyor :D

Fatih yalandanda olsa gel yaw :D

dayisi onu vurdu herhalde :eek: :D

Jester
02.01.2009, 00:32
Trabzonspor, Almanya, Belçika, Fransa ve Hollanda’da 9 oyuncuyu listesine aldı

Trabzonspor’un en önemli sıkıntılarından birini yaşadığı orta sahanın solu için geniş araştırmalar yapılırken Almanya, Hollanda, Belçika ve Fransa’da çok sayıda futbolcunun tespit edildiği kaydedildi. Özkan Sümer başkanlığındaki ekibin yaptığı tarama sonunda beğenilen futbolcuların, şu anda alınmasının zorluğu dile getirildi. Bordo-Mavililerin Almanya’da gündemine oturan sol kanat Polonya asıllı İngiliz vatandaşı Daniel Brosinski oldu. FC Köln’de forma giyen 20 yaşındaki futbolcunun hem sağ, hem de sol kanat oynadığı belirtildi. Ancak Alman ümit milli takımında da oynayan futbolcunun 2011 yılına kadar sözleşmesinin olması sıkıntı yarattı. Yine Herta Berlin takımında oynayan 23 yaşındaki Polonyalı orta sol oyuncu Lukasz Piszczek’in de beğenildiği kaydedildi. Bu futbolcu, Polonya milli takımında da görev yapıyor.

Fransa’daki Tunuslu Oyuncu
Bordo-Mavili kulübün kurmaylarının, Fransa’da yaptıkları taramada da özellikle Tunuslu Fahid Ben Khalfallah’ın çok beğenildiğine işaret edildi. Cean takımının formasını giyen 26 yaşındaki futbolcu, ülkesinin de milli takımında 3 kez oynadı. Bu futbolcunun yanında Gineli Fode Mansare’de olabilecek futbolcular arasında kabul edildi. Bordo-Mavililerin listesine en çok Belçika’dan oyuncu girdi. Bu ülkede Anderletch’te forma giyen Faslı Mbark Boussoufa’ya tam not verildi. Henüz 24 yaşında olan Boussoufa, Fas milli takımının da değişmez ismi olarak öne çıkıyor ve sol kanadı müthiş kullanıyor. Ama bonservis bedeli için 5 milyon Euro’dan kapı açıldığına işaret edildi. Belçika’da beğenilen diğer iki sol kanat oyuncusunun ise Racing Genk takımında forma giyen Çek oyuncu Daniel Pudil ile birlikte Tom Soetaers olduğu kaydedildi.

Hollanda’dan İki Futbolcu Var
Genk’in yıldızlarından 23 yaşındaki Pudil’in sözleşmesi 2010’da bitecek olması, 28 yaşındaki Soetaers’in bu sezon sonunda boşa çıkması bu ismi avantajlı kılıyor. Bordo-Mavililerin bir başka durağı Hollanda’da Twente takımında oynayan ve hem sol, hem de sağ kanatlarda görev yapabilen Avusturyalı 19 yaşındaki yıldızı Makro Arnavutoviç ile birlikte 21 yaşındaki Eljero Elia’ya tam not verildi. Hollanda Ümit Milli takımında da oynayan Elie’nin sözleşmesinin 2010’da bitecek olması sıkıntı yarattı. Avusturya milli takımında forma giyen Arnavutoviç’in ise sözleşmesi ise sezon sonu bitiyor. Bu futbolcunun alınmasının daha kolay olabileceğine işaret ediliyor. Trabzonspor kurmaylarının, Fransa, Almanya, Belçika ve Hollanda’da tespit ettiği bu futbolculardan en azından birini, bu dönem olmazsa da Haziran ayında renklerine bağlayacağı dile getirildi.

Kaynak: Günebakış

ugur cirav
02.01.2009, 00:42

Trabzonspor’un en önemli sıkıntılarından birini yaşadığı orta sahanın solu için geniş araştırmalar yapılırken Almanya, Hollanda, Belçika ve Fransa’da çok sayıda futbolcunun tespit edildiği kaydedildi. Özkan Sümer başkanlığındaki ekibin yaptığı tarama sonunda beğenilen futbolcuların, şu anda alınmasının zorluğu dile getirildi. Bordo-Mavililerin Almanya’da gündemine oturan sol kanat Polonya asıllı İngiliz vatandaşı Daniel Brosinski oldu. FC Köln’de forma giyen 20 yaşındaki futbolcunun hem sağ, hem de sol kanat oynadığı belirtildi. Ancak Alman ümit milli takımında da oynayan futbolcunun 2011 yılına kadar sözleşmesinin olması sıkıntı yarattı. Yine Herta Berlin takımında oynayan 23 yaşındaki Polonyalı orta sol oyuncu Lukasz Piszczek’in de beğenildiği kaydedildi. Bu futbolcu, Polonya milli takımında da görev yapıyor.

Bordo-Mavili kulübün kurmaylarının, Fransa’da yaptıkları taramada da özellikle Tunuslu Fahid Ben Khalfallah’ın çok beğenildiğine işaret edildi. Cean takımının formasını giyen 26 yaşındaki futbolcu, ülkesinin de milli takımında 3 kez oynadı. Bu futbolcunun yanında Gineli Fode Mansare’de olabilecek futbolcular arasında kabul edildi. Bordo-Mavililerin listesine en çok Belçika’dan oyuncu girdi. Bu ülkede Anderletch’te forma giyen Faslı Mbark Boussoufa’ya tam not verildi. Henüz 24 yaşında olan Boussoufa, Fas milli takımının da değişmez ismi olarak öne çıkıyor ve sol kanadı müthiş kullanıyor. Ama bonservis bedeli için 5 milyon Euro’dan kapı açıldığına işaret edildi. Belçika’da beğenilen diğer iki sol kanat oyuncusunun ise Racing Genk takımında forma giyen Çek oyuncu Daniel Pudil ile birlikte Tom Soetaers olduğu kaydedildi.

Genk’in yıldızlarından 23 yaşındaki Pudil’in sözleşmesi 2010’da bitecek olması, 28 yaşındaki Soetaers’in bu sezon sonunda boşa çıkması bu ismi avantajlı kılıyor. Bordo-Mavililerin bir başka durağı Hollanda’da Twente takımında oynayan ve hem sol, hem de sağ kanatlarda görev yapabilen Avusturyalı 19 yaşındaki yıldızı Makro Arnavutoviç ile birlikte 21 yaşındaki Eljero Elia’ya tam not verildi. Hollanda Ümit Milli takımında da oynayan Elie’nin sözleşmesinin 2010’da bitecek olması sıkıntı yarattı. Avusturya milli takımında forma giyen Arnavutoviç’in ise sözleşmesi ise sezon sonu bitiyor. Bu futbolcunun alınmasının daha kolay olabileceğine işaret ediliyor. Trabzonspor kurmaylarının, Fransa, Almanya, Belçika ve Hollanda’da tespit ettiği bu futbolculardan en azından birini, bu dönem olmazsa da Haziran ayında renklerine bağlayacağı dile getirildi.

mansare yattaranında arkadaşı değilmiydi?
aynı yattara gibi bir oyuncu:D

Can
02.01.2009, 00:44
Eljero Elia keşke alınsa..

batuhan249
02.01.2009, 01:02
sayin baskan sadribabaya sesleniyorum lutfen uefa kupasini kazanmis bir ekipte oynamis tecrubeli ayni zamanda sampiyonluk yolunda takima yapilan baskilari kaldirabilecek bi oyuncudur fatih tekke baskan bize sadece kaptani getir senden baska birsey istemiyoruz VE ILEEDE FATIH TEKKE DIYORUZ fatih sende lutfen duy sesimizi taraftar olarak sana bu ikinci yarida cok ihtiyacimiz var

vatandas61
02.01.2009, 01:05
istihbaratci bile kalmamis yeni yönetim geldiginden beri.
Gece 3-4 lere kadar transfer bekledigimiz günler geldi aklima, bu basligin da tadi kalmadi daha. Biran önce kapansa bari transfer sezonu.

Cem Akyüz
02.01.2009, 01:07
sayin baskan sadribabaya sesleniyorum lutfen uefa kupasini kazanmis bir ekipte oynamis tecrubeli ayni zamanda sampiyonluk yolunda takima yapilan baskilari kaldirabilecek bi oyuncudur fatih tekke baskan bize sadece kaptani getir senden baska birsey istemiyoruz VE ILEEDE FATIH TEKKE DIYORUZ fatih sende lutfen duy sesimizi taraftar olarak sana bu ikinci yarida cok ihtiyacimiz var

Tekke'nin kendisinde bir sıkıntı olmaz şartlar sağlanırsa Tekke zaten gelir tek sorun Zenitle anlaşmak olacaktır.Tekke bizim için çok özel bir oyuncudur şartlar oluşursa Sadri Başkan Tekkeyi alır gelir Tekkede her zamanki gibi fb maçında boş geçmez kadıköyü susturur

Serhat
02.01.2009, 01:17
Tekke'nin kendisinde bir sıkıntı olmaz şartlar sağlanırsa Tekke zaten gelir tek sorun Zenitle anlaşmak olacaktır.Tekke bizim için çok özel bir oyuncudur şartlar oluşursa Sadri Başkan Tekkeyi alır gelir Tekkede her zamanki gibi fb maçında boş geçmez kadıköyü susturur

Gardaşım bide ağrıma giden şey imzanı okuyunca veremiyecek olduğu cevap olurdu :(
Hadi hayirli geceler....

hos_cocuk61
02.01.2009, 01:30
evet arkadaşlar sol kanattaki diğer adayımzı özer hurmacı ve yetenekleri
http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/f23fba224f0ad0378de9bbf1595554d68d09ac34fa17289df5 cfce12a38280222fc6546d979428a172b1fab5b4061b6e6676 9bc1aaface2915000

kocaman61
02.01.2009, 01:34
fatih tekkeyi niye almayı düşünmüyor bizim yönetim sadri başkan bi getirse fatih tekkeyi on numara olur bonserviside düştü hiç telafuz etmiyolar ismini ah bi alsak

Muhammet
02.01.2009, 02:14
Dikkat ettim, bırak sol kanat oyuncusu ismi, sol ayağını kullanan bir oyuncu ismi bile anılmadı Trabzonspor'la.

My
02.01.2009, 02:33
Geçmiş transfer dönemini hatırlayın. Herkes başladıydı homurdanmaya. Üstelik daha transfe sezonu açılmamıştı bile ama Sadri Şener ve yönetimi çok iyi bir iş çıkardılardı. Transferlerden ses seda çıkmamasını kötüye yormayalım. Hiç ummadığımız transferle de karşılaşabiliriz.

TolgaTopçu61
02.01.2009, 02:33
Dikkat ettim, bırak sol kanat oyuncusu ismi, sol ayağını kullanan bir oyuncu ismi bile anılmadı Trabzonspor'la.
isi gizlice bitirmek isteyebilir yönetimiz,medya'ya yansimadan, oyuncunun fiyati artirilmadan gizlice isi bitirebilirler...

erkankoc
02.01.2009, 02:37

ya boyle kolpa haberler yapilirmi..her ikinci kelime sikinti yarati bilmem ne..ya paramiz yok .yukarida sayilan hic bir isim alinmaz..bize ucuz yollu admlar lazim ..patty misalii..kac klup iflasin esginde haberimiz yok..bence pahali adam almiyalim..oynuyanlarin paralarini zamandida verelim yeter

trab61
02.01.2009, 03:15
ah keske fatih sultan tekkemiz gelse. ama maalesef cok cok uzak bir ihtimal su an itibariyle. eger sampiyon olacaksak bu sampiyon kadroda fatih tekkede olmalidir. sirf bu yuzden gelmeni cok istiyorum. ve sende bu yuzden takimina geri donmen lazim. sadri baskan ne olur bize kaptanimizi al baskada transfer istemiyoruz. 4 milyonda olsa alalim zorlayalim sartlarimizi. kampanya yapariz parayi biz toplariz.

Halit Aydın
02.01.2009, 04:43
Yönetim terleyecek

Sözleşmesi sezon sonunda bitecek Hüseyin Çimşir ve Serkan Balcı ile yönetim en kısa zamanda masaya oturacak.

Kadrosunun önemli bölümünü sezon başında kuran ve mukavele süreleri konusunda ciddi sıkıntısı bulunmayan Trabzonspor Yönetimi, bu listenin dışındaki iki isimle masaya oturmaya hazırlanıyor. Bordo-Mavili idareciler, bu sezon teknik heyetin değişmezleri arasında yer alan kaptan Hüseyin Çimşir ve Serkan Balcı ile yola devam etme niyetinde. Bu arada Trabzonspor’a sezon başında Pazarspor’dan transfer edilen, ancak kadroda hiç şans bulamayan Abdülaziz, Ankaragücü ile anlaştı. Kısa bir süre önce Hasan Üçüncü de Başkent ekibine transfer olmuştu. Diğer taraftan Ferhat’ın sözleşmesinin de opsiyonlu olarak 1 yıl uzatıldığı öğrenildi.

FANATİK

Abdulaziz ne zaman Ankaragücüyle anlaştı ya :confused:

6Şafak Aydın1
02.01.2009, 05:12
kurtulamiyacagiz su adamdan bi türlü ya:mad:

littlebighorn
02.01.2009, 08:41
Ara transferde pahalı diye kaliteli oyuncu almayarak tasarruf ettiğimizi sandığımız 2-3 milyonu, sezon sonunda 4.-5. olup Türk Telekom gelirinden mahrum kalarak aynen iade ediyor olabileceğimizi hatırlatmak isterim.

Bugün Avrupa'da 2-3 milyona bizim işimizi görecek solaçık da bulmak mümkün, orta saha da.
Sağbek için de bedava alabileceğin adam Türkiye'de hazır.

Eğer bu kadar yatırımı göze alamıyorsan, şampiyonluktan falan hiç bahsetmeyeceğin gibi, 6 takımlı bir yarışta UEFA'yı bile kaçırabileceğinin farkında olacaksın.

Yönetimimizde sağduyunun galip geleceğini ümit ediyorum.
Bu yazı gerilerde kalmasın. Birilerinin okuma şansını arttırmak lazım.

ErtuGrul
02.01.2009, 10:38
Takimin eksik yonleri bulunurken, transfer yapmasakta olur takimin dengeseni bozmayalim,aciklamalari benim dengemi fena halde bozdu..Insaallah taktiksel bir aciklamadir, insallah hedef saptirmadir..yoksa bu takimin dengesi alinan adamlarin yuzunden deyil alinamayanlarin yuzunden bozulacak..

keles76
02.01.2009, 10:47
Takimin eksik yonleri bulunurken, transfer yapmasakta olur takimin dengeseni bozmayalim,aciklamalari benim dengemi fena halde bozdu..Insaallah taktiksel bir aciklamadir, insallah hedef saptirmadir..yoksa bu takimin dengesi alinan adamlarin yuzunden deyil alinamayanlarin yuzunden bozulacak..

bu takimda yattarada oynuyor umutta zaten takimda denge yok

Travelair
02.01.2009, 10:50
Hüseyin ile Serkan'ın sözleşmeleri ne olacak sahiden? Şu anda yeni sezon için başka takıma imza atabilirler

Great White
02.01.2009, 11:18
Sözleşmesi sezon sonunda bitecek Hüseyin Çimşir ve Serkan Balcı ile yönetim en kısa zamanda masaya oturacak.

Şu Hüseyin ile bizden başka herhangi bir takımın masaya oturma ihtimali var mı acaba?

Adama istihdam yaratmaktan başka bir halt ettiğimiz yok..

Yahu bir kere boşa çıkarın şunu, bir takım gelip de bedavaya alırsa özür dileyeceğim herkesten..

Bu arada Trabzonspor’a sezon başında Pazarspor’dan transfer edilen, ancak kadroda hiç şans bulamayan Abdülaziz, Ankaragücü ile anlaştı. Kısa bir süre önce Hasan Üçüncü de Başkent ekibine transfer olmuştu. Diğer taraftan Ferhat’ın sözleşmesinin de opsiyonlu olarak 1 yıl uzatıldığı öğrenildi.

Bu haber de doğruysa hayli enteresan..

Geldiği günden bu yana zırnık kadar ilerleme kaydedememiş ve takıma kuruş katkı sağlayamamış Ferhat ile her nedense sözleşme uzatılırken, takıma büyük umutlarla yeni gelmiş ve yaşça da çok genç olan Abdülaziz gönderiliyor..

Abdülaziz' den bir halt olur muydu bilmiyorum ama şu Ferhat' dan bir şey olmayacağı tescillenmiş zaten..

Kafaya bak, mantığa bak yahu..

Birtan Karaman
02.01.2009, 11:33
Alex 5 milyon avro!

Brezilya ekiplerinden Internacional 26 yaşındaki yetenekli ofansif orta saha oyuncusu Alex Raphael Meschini'yi 5 milyon avro bonservis bedeliyle satışa çıkardı. Fiorentina, Atletico Madrid ve Schalke 04'ün ciddi olarak ilgilendiği isim AB pasaportuna da sahip. Internacional başkanı önceki gün yaptığı açıklamada "Alex için artık Avrupa zamanı geldi. Arap dünyası için daha var" diyerek oyuncunun da Avrupa'da mücadele etmek istediğini söylemişti. 1.75 boyundaki Alex Raphael Meschini 2004'ten beri Internacional forması giyerken takımı adına 53 kez fileleri havalandırmıştı. Son yıllarda yükselen formuyla Alex bu sezon ilk kez Brezilya formasını da sırtına geçirmeyi başardı. Internacional onu 2004'de yetiştiği Guarani kulübünden 450 bin avro bonservis bedeliyle kadrosuna katmıştı.

01.01.2009

Hüseyin İlkin
02.01.2009, 11:55
Alex 5 milyon avro!
Brezilya ekiplerinden Internacional 26 yaşındaki yetenekli ofansif orta saha oyuncusu Alex Raphael Meschini'yi 5 milyon avro bonservis bedeliyle satışa çıkardı. Fiorentina, Atletico Madrid ve Schalke 04'ün ciddi olarak ilgilendiği isim AB pasaportuna da sahip. Internacional başkanı önceki gün yaptığı açıklamada "Alex için artık Avrupa zamanı geldi. Arap dünyası için daha var" diyerek oyuncunun da Avrupa'da mücadele etmek istediğini söylemişti.
1.75 boyundaki Alex Raphael Meschini 2004'ten beri Internacional forması giyerken takımı adına 53 kez fileleri havalandırmıştı. Son yıllarda yükselen formuyla Alex bu sezon ilk kez Brezilya formasını da sırtına geçirmeyi başardı. Internacional onu 2004'de yetiştiği Guarani kulübünden 450 bin avro bonservis bedeliyle kadrosuna katmıştı.

01.01.2009

Birtan dün eklenmişti zaten bu haber ...

güngör_81
02.01.2009, 12:07
Abdülaziz Ankaragücü ile Anlaştı

Sezon başında büyük ümitlerle geleceğin takımını kurma adına transfer edilen gençlerden biri daha ayrıldı.
Daha önce Hasan Üçüncü ile anlaşma sağlayan Ankaragücü, Trabzonspor'un gözden çıkardığı sağ kanat oyuncusu Abdülaziz Solmaz'ı kadrosuna kattı.
Fenerbahçe ile anlaşan sağ kanat oyuncusu Gökhan Emreciksin'in yerine Trabzonspor altyapısında yetiştikten sonra 2 sezon Pazarspor'da forma giyen ve bu sezon başında Bordo-mavili takıma geri dönen Abdüaziz Solmaz'ı renklerine bağladı.
Bu sezon forma şansı bulamayan 20 yaşındaki sağ kanat oyuncusu için Ankaragücü ve Trabzonspor kulüpleri anlaşmaya vardı. Abdülaziz Solmaz'ı sezon başında da transfer etmek isteyen Ankaragücü, genç futbolcuyu bonservisiyle birlikte alacak. Sarı-lacivertliler, 3 kez 17 yaş altı ve 2 kez de 18 yaş altı milli takımlarında forma giyen Abdülaziz'in transferiyle Gökhan Emreciksin'in takımdan ayrılmasıyla doğacak boşluğu doldurmayı planlıyor.

Kaynak-Spor 61

pReN@_61
02.01.2009, 12:15
Bu arada Hüseyin'le sözleşme tazelenecekmiş.

sessizkral_1
02.01.2009, 12:28
Yusuf'ta son dakika!
Ertuğrul Sağlam'ın görüşleri ve oyuncunun ısrarı Bursa Yönetimi'nin gardını düşürdü...

02 Ocak 2009 Cuma, 08:54
Parada orta nokta bulundu, kiralanacak futbolcu Bursa´ya, Yusuf Trabzon´a geliyor.
Trabzonpor’da günlerdir gündemi meşgul eden Yusuf Şimşek transferinde nihayet son aşamaya gelindi... Fanatik'te yer alan habere göre, Timsahlar’ın yeni hocası Ertuğrul Sağlam’ın deneyimli oyuncu ile ilgili fikrini soran idarecilere, “Gitmeyi bu kadar çok isteyen bir oyuncuyu tutmak doğru olmaz. Ayrıca istenilen verimi almakta da sıkıntı yaşayabiliriz” telkininde bulunmasının ilk günlerde ‘kesinliklik olmaz’ noktasındaki Bursa Yönetimi’nin gardını düşürdüğü öğrenildi. Bu gelişmeler ışığında Trabzonspor’un kurmaylarıyla bir kez daha temas kurulduğu ve parasal açıdan da orta noktada buluşulduğu ifade edildi. Artık transferin noktalanması için beklenen tek gelişme Trabzonspor’un sezon sonuna kadar Bursaspor’a vereceği kiralık oyuncunun belirlenmesi. Bu açıdan Adnan ve Ferhat isimlerinin ön plana çıktığı, en geç hafta başında resmi protokolün yapılacağı bildirildi.

Transfer fikri ikiye böldü
Trabzonspor taraftarları Yusuf şimşek transferinde fikir ayrılığı yaşıyor. Bordomavi.net isimli internet sitesi, tribünlerin nabzını tutmak için, “Yusuf Trabzonspor’a başarılı olabilir mi?” sorulu bir anket başlattı. Ankete katılımcılar yine büyük ilgi gösterirken, tablo oldukça ilginç bir görüntü verdi. yüzde 53’lük bir dilim bu soruya ‘evet’ yanıtını verse de, yüzde 47’lik bir oran teknik direktör Ersun Yanal’ın çok istediği Yusuf’un Trabzon’a faydalı olmayacağını düşünüyor.

kaynak:haberturk

lutfu61
02.01.2009, 12:38
bence ikinci yarıda barış sol kanatta değerlendirilerek kazanılmalı, ortasahaya bir takviye yeterli olur

Ömer SEVİNÇ
02.01.2009, 12:53
Abdülaziz kiralık gönderildi diye biliyordum. Öyle değilse bile geri alma ücreti vb. bir madde mutlaka konmuştur sözleşmesine..

Serdar A
02.01.2009, 13:47
Bu arada Hüseyin'le sözleşme tazelenecekmiş.

Hüseyin bu sezon Ceyhun'u kazanmak için önemliydi . Sezon sonuna kadar Ceyhun halen çok az sürelere oynamaya devam eder , gelecek yıl Trabzon ortasahasını yeniden Hüseyin'e yüklemeye kalkarsak çok büyük hata ederiz . Ceyhun yatırımının bir anlamı kalmaz .

Hüseyin artık Trabzon'u yurt dışında temsil etmeli . Doğusu , batısı farketmez .

Serkan Balcı'nın da , sezon sonunda önemli takas olasılıklarına dahil edilebileceğini düşünüyorum .

Bilâl ÇOBAN
02.01.2009, 13:54
serkan balcı bu sezon için gerçekten iyi işler yapıyor, fakat seneye kurulacak kadroda yetersiz kalacaktır, en azından temennimiz o yönde... hüseyin işine gelince, o adamda yakamızdan düşecek merhamet yok gibi geliyor bana, inşAllah sadri başkan bi türlü ruslara verir, 2-3 milyon yeterlidir. onun işini ceyhun hayli hayli yapar, fazlasını da yapar, en azından ileri pas atar, sert şut çeker. Hüseyin'in vurduğu her şut, trübündeki simitçiler için tehlike teşkil ediyor :)

Erkan SUİÇMEZ
02.01.2009, 14:00
bugün hüseyini satıyoruz desek istanbulun 3 delisi dahil kapımızda kuyruk olur.hüseyin yedek düşürecek bi ön libero gelene kadar mevkisinde en iyi futbolcumuzdur.hala değerini bilmiyoruz.teşekkürler hüseyin...

Şenol Altunsoy
02.01.2009, 14:03
bugün hüseyini satıyoruz desek istanbulun 3 delisi dahil kapımızda kuyruk olur.hüseyin yedek düşürecek bi ön libero gelene kadar mevkisinde en iyi futbolcumuzdur.hala değerini bilmiyoruz.teşekkürler hüseyin...

Ben bugüne kadar Hüseyin'e bırakın 3 İstanbul'luyu kimsenin teklif yaptığını duymadım duyacağımı da sanmıyorum bonservis bedeli olmaz sa belki Anadolu takımlarından biri teklif yapar

Hekimoğlu
02.01.2009, 14:06
Yerel medya bu aralar Hüseyini türlü çeşitli rus takımlarına transfer eder ama biz bir türlü göremedik o kulüpleri.

6Şafak Aydın1
02.01.2009, 14:06

nasil yani? :eek:

Great White
02.01.2009, 14:07
Ben bugüne kadar Hüseyin'e bırakın 3 İstanbul'luyu kimsenin teklif yaptığını duymadım duyacağımı da sanmıyorum bonservis bedeli olmaz sa belki Anadolu takımlarından biri teklif yapar

Abi maalesef o da imkansız:)

Beleşe verip kurtulmaya kalksak kendisini yıllardır alıştırageldiğimiz o astronomik yıllık ücretini hiçbir Anadolu kulübü vermez, veremez zaten;)

Serdar A
02.01.2009, 14:09
"İspanya’nın Villarreal Kulübü’nde forma giyen milli futbolcu Nihat Kahveci bugünkü Sabah Gazetesi’nde yer alan röportajında kulübümüzle ilgili son derece olumlu ifadeler kullandı.

Teşekkürler Nihat Kahveci

Trabzonspor’un Türk futbolunun en önemli renklerinden biri olduğunu ifade eden Nihat Kahveci, taraftarlarımızın takımımıza önemli bir destek verdiğini belirtti. Bordo-Mavili ekibimizin zirve yarışında olmasının Türkiye’de rekabetin, çekişmenin ortaya çıkması açısından son derece önemli olduğunu belirten milli futbolcu, “Trabzonspor ve bu sene olmasa bile yakın gelecekte mutlaka şampiyon olacaktır” ifadelerini kullandı."

www.trabzonspor.com (http://www.trabzonspor.com)

:mad: nihay kahveci kimki birde teşekkür etmişler resmi sitede ne demiş ne yapmış? sanki dünyaca ünlü bir futbolcu rezalet ya

Nihat Trabzon kökenli bir ailenin ferdi . Bu futbolcunun memleketinin takımıyla alakalı bir açıklaması çok hor görülmemeli .

Hor görülmesi gereken sayısız gencimizi istanbul kulüplerinin altyapılarına kaptıran iş bilmezlerdir .

Mustafa Yılmaz
02.01.2009, 14:10
Adam bugün boş mukaveleye imza atacağını deklare etti ,daha ne bekliyorsunuz Kaptan'dan o nu anlamadım .
Malum çoğu başarımızda imzası var Hüseyin'in.

Jester
02.01.2009, 14:12
Anlaşıldığı kadarıyla en geç Pazartesi günü Yusuf işi netleşmiş olacak.
Pazartesi akşamı da Başkan, Ö. Sümer, hoca ve diğer yöneticiler oturup bir karara varmaya çalışacaklar.
Yusuf işi olursa muhtemelen sola daha uygun fiyatlı bir adayı düşünecek ve çok da ısrarlı olmayacaklardır.
Yusuf işi olmazsa yaratıcı özellikleri olan bir yabancı mutlaka alınacaktır.
Bu doğrultuda önümüzdeki hafta ortasından itibaren yabancı işi hareketlenir.
Tabii değişik sürprizlere de açık olmak lazım..

Erdal
02.01.2009, 14:13
Topa girmiyorum bu gün :)

Erkan SUİÇMEZ
02.01.2009, 14:13
biz yıllardır o mevkiye onca adam alırken hiçbiri onu yedek bırakmayı beceremedi.onca teknik adamdan hiçbiri de ondan vazgeçmedi.ve biz onu hiçbir zaman satılığa çıkarmadık.şimdiye kadar gelen hiçbir teklifide kabul etmedik.çünkü bu seneye kadar elimizdekilerin en iyi o.bence fb deki maldanodadan josicodan,bjkdeki cisseden uğurdan da çok iyi oyuncu.eminim biz bıraksak çoktan talip olurlardı..

Şenol Altunsoy
02.01.2009, 14:15
Topa girmiyorum bu gün :)

Dostum kaçamak yapma gir şu topada günlük gıdamızı alalım (gerçi sen Hüseyin'den çoktan vazgeçtin ya)

tarıkk
02.01.2009, 14:18
arkadaşlar bu takıma o dediğiniz oyuncular transfer edilirse kim kulübede oturacak onun ezikliğini kim cekecek trabzonsporun sadece iyi bir kac tane yedeğe ihtiyacı vardır transfer deyip de takımdaki oyuncuların morallerini bozmayalım yalnız şunu iyi bilsinler ki bu formanın hakkını versinler ama yenilsinler bizler onu istiyoruz
ŞAMPİYON TRABZONSPOR

Şenol Altunsoy
02.01.2009, 14:18
biz yıllardır o mevkiye onca adam alırken hiçbiri onu yedek bırakmayı beceremedi.onca teknik adamdan hiçbiri de ondan vazgeçmedi.ve biz onu hiçbir zaman satılığa çıkarmadık.şimdiye kadar gelen hiçbir teklifide kabul etmedik.çünkü bu seneye kadar elimizdekilerin en iyi o.bence fb deki maldanodadan josicodan,bjkdeki cisseden uğurdan da çok iyi oyuncu.eminim biz bıraksak çoktan talip olurlardı..

Valla arkadaşım sözleşmesi bitmeden de bir çok futbolcuya talep oluyor örnekse Gökdeniz,Fatih,Yattara v.s. ayrıca lütfen resmi olarak yapılmış tek teklif söyler misin?

Erdal
02.01.2009, 14:19
Abi Hüseyin in durumu biraz hoca'nın kafasındaki oyun şablonuna bağlı. Şundan eminim. Hoca sene sonunda mutlaka yabancı bir ön libero isteyecektir. Faty Paty iyi çıkarsa ihtimali hariç...

Murat TONBUL
02.01.2009, 14:20
ya abi hüseyin olmasın da kim olursa olsun ya :)

6Şafak Aydın1
02.01.2009, 14:20
hüseyinin kalitesini tartisacak olursak bu sene bir düzelme var yinede yetersiz keske istanbul kulüpleri pesimize takilsada versek yolumuz acilir diye düsünüyorum. Isin asil sorunuda Hüseyin degil idari bilincsizliktir. Tabi Trabzonspor Kulübünde tam olarak neler dönüyor ben arastirmak bile istemiyorum aslinda; biryere kadar.

Serdar A
02.01.2009, 14:22
Mümkünse hiç liberomuz olmasın .

tarıkk
02.01.2009, 14:23
arkadaşlar hüseyin e laf atacak kadar daha trabzonsporlu olamadınız bırakın da bari bu takımda yürekten oynayanlara bir şey demeyelim hüseyin in ne zaman sakatlandığını gördünüz pek nadir sahada en cok forması ıslanan kişi size her şey kolay geliyor tabi hüseyin bu takımın omurgasıdır.....

Arif Timurcioğlu
02.01.2009, 14:25
Biz ne kadar beğenmesekte hüseyini tartışmayada yerine yabancılar aramayada gerek yok, hüseyin ilerleyen yıllardada bu takımda olacaktır boşu boşuna yorulup anlamsız senaryolar üretmeyelim. Transfere yoğunlaşalım.

Bilâl ÇOBAN
02.01.2009, 14:27
Mümkünse hiç liberomuz olmasın .

üstad, mehmet topuz - selçuk inan

ya da, biglia - colman

gibi bi ortasahamız olsa ne güzel olurdu değil mi, liberoya hayır, 10 numaraya hayır...

6Şafak Aydın1
02.01.2009, 14:28
Hüseyin bu sezon Ceyhun'u kazanmak için önemliydi . Sezon sonuna kadar Ceyhun halen çok az sürelere oynamaya devam eder , gelecek yıl Trabzon ortasahasını yeniden Hüseyin'e yüklemeye kalkarsak çok büyük hata ederiz . Ceyhun yatırımının bir anlamı kalmaz .

Hüseyin artık Trabzon'u yurt dışında temsil etmeli . Doğusu , batısı farketmez .

Serkan Balcı'nın da , sezon sonunda önemli takas olasılıklarına dahil edilebileceğini düşünüyorum .

Bende böye zannediyordum olay farkli sanirim. Belkide Ceyhuna daha fazla zaman gerekiyor diye düsünülüyor.

Erdal
Başlık yine Hüseyin e çıktı. Korkuyorum yakında kitap başlığında da Hüseyin i konuşuyor olacağız. İlk yarı için Hüseyinsiz bir oyun mümkün değildi. İkinci yarı sol açık alınırsa mümkün olabilir. Bekler ileri çıkmazsa....Sene sonunda mesela diyelimki hoca radikal bir karar alıp hem sağ bek hem sol bek istedi. İşte o zaman Hüseyin önümüzdeki sene de takımda hem de ilk 11 de demektir:)))

Şenol Altunsoy
arkadaşlar hüseyin e laf atacak kadar daha trabzonsporlu olamadınız bırakın da bari bu takımda yürekten oynayanlara bir şey demeyelim hüseyin in ne zaman sakatlandığını gördünüz pek nadir sahada en cok forması ıslanan kişi size her şey kolay geliyor tabi hüseyin bu takımın omurgasıdır.....

Benim ne kadar Trabzonspor'lu olduğumu ölçen bir alet mi var elinde ben Trabzonspor lu iken Hüseyin bebekti ne dediğini bilerek konuş benim onun kişiliği ile ilgili söylediğim tek kelime bulamazsın bu forumda ama futbolculuğunu beğenmiyorum bu kadar basit

Bilâl ÇOBAN
02.01.2009, 14:29
yönetici arkadaşlar, biraz önce kaydolan üyelerimize bi göz gezdirse iyi diye düşünüyorum.

Erkan SUİÇMEZ
02.01.2009, 14:29
Valla arkadaşım sözleşmesi bitmeden de bir çok futbolcuya talep oluyor örnekse Gökdeniz,Fatih,Yattara v.s. ayrıca lütfen resmi olarak yapılmış tek teklif söyler misin?

tabiki hüseyinede gelen birçok teklif oldu ama bu teklifler gökdeniz fatih yattara kadar büyük paralara ve büyük kuplerden gelmediği için fazla gündemde kalmadı.günümüzde hasan üçüncü gibi futbolcuların taliplisi çıkıyorsa hüseyinin olmama ihtimali varmıdır? daha yeni açıklandı ligin ilk 16 maçın en fazla top kapan oyuncusu olduğu ve hala hüseyinin değerini bilmeyenler var.
bende hiçbir zaman süper topcu demedim hüseyin için ama son 6-7 senedir ondan iyiside henüz gelmedi ki bütün hocalar direkt oynattı.

Harun Karadeniz
02.01.2009, 14:31
walla bu sene bir iki maçta hüseyin iidi hakkını vermek lazım çalıştı ne kadar becerikli tartışılır.

hep söylüyorum yinelicem bizim bu takıma bi sol açık yeter yusuf başarılı olur ama gerek yok bence colman çok ince paslar atabiliyo ondan on numara yapsınlar madem liderlik vasfı yok ama bence o görevi yapabilecek yeteneke topu çok yakıştırıyorum ayana ben

Serdar A
02.01.2009, 14:43
üstad, mehmet topuz - selçuk inan

ya da, biglia - colman

gibi bi ortasahamız olsa ne güzel olurdu değil mi, liberoya hayır, 10 numaraya hayır...

Örnekler çoğaltılabilir . Orta saha ortası ikili ya da üçlü de kurulabilir . Artık konu rakibin orta sahasını mümkün olduğunca önde kilitleyebilmek ile alakalı .

Hüseyin stoper özellikleri dışında ( ki şu an ilk 11'de olmasının tek sebebi budur ) Trabzonspor'un geleceğinde var olabilecek özellikleri pek taşımıyor . Hüseyin iyi bir alan müdafacısı . Basit görünen pas aralarıda biraz bu kabiliyetinden . Ancak rakibi kovalayamaz . Ön alanda baskı yapamaz . Sadece rakip baskı yaparsa , dikine oynarsa orta saha ve defans bloğu arasında ekstra bir kademe oluşturur . Hüseyinin top tekniği zayıf olduğundan dolayı ; bu kademe Trabzonspor dizilişinde bir genişlik yaratacağına aksine daraltır .

Eğer gelecekte Lincoln , Delgado türünde futbolcular kullanacaksak Hüseyin gerekli . Gelecek planlarımız farklı yönde ve daha modern bir futbol yapısı ön görüyorsa yollarımız Hüseyin ile paralel değildir demektir .

Jester
02.01.2009, 14:46
Bu arada acil iki, bana göre sağbek dahil üç mevkiye transfer ihtiyacı baki olmakla beraber;

İkinci yarıda Selçuk, Colman, Gökhan, Isaac ve Barış'ta sağlanacak ortalama %30'luk bir performans artışının en az iki iyi transfer kadar katkı getireceğini unutmamak gerek. Hatta bu rakam Yattara ile beraber üç bile olabilir.

Yani işin özü, isabetli bir-iki transferle beraber, ikinci yarı gerçekten rakipler için korkutucu bir takım olmamız ihtimal dahilinde.

Hayırlısı..

Mustafa Ağaoğlu
02.01.2009, 14:47
Ya şu sağ bekte nedir sorun bi türlü anlamadım...

Erdal
02.01.2009, 14:47
Bu arada acil iki, bana göre sağbek dahil üç mevkiye transfer ihtiyacı baki olmakla beraber;

İkinci yarıda Selçuk, Colman, Gökhan, Isaac ve Barış'ta sağlanacak ortalama %30'luk bir performans artışının en az iki iyi transfer kadar katkı getireceğini unutmamak gerek. Hatta bu rakam Yattara ile beraber üç bile olabilir.

Yani işin özü, isabetli bir-iki transferle beraber, ikinci yarı gerçekten rakipler için korkutucu bir takım olmamız ihtimal dahilinde.

Hayırlısı..

Eskiden bu kadar benzer düşünmüyorduk Jester hocamla...Neredeyse aynı şeyleri düşünmüşüz :)

Erdal
02.01.2009, 14:49
Ya şu sağ bekte nedir sorun bi türlü anlamadım...

Sorun şudur; Sağ kanat çift kişi sol kanat tek. Buna rağmen yediğimiz gollerin neredeyse tamamı ordan gelen ataklardan. Aklıma geliyor gs maçında Arda yı Umut Karşılamıştı yediğimiz ilk golde...Başka bir maçta rakip sağ açığı Yattara..Bir başkasında Song....Her iki sağ bekimizde( Serkan- Tayfun) pozisyon almayı bilmiyor....

Hüseyin İlkin
02.01.2009, 14:50
Trabzonspor Caner 'in peşindeymiş Sporx'e göre ..

Son zamanlarda duyduğum iyi haberlerden biri . İnşallah alınır .

FANATIK61
02.01.2009, 14:52
Trabzonspor Caner'in peşinde
Bursaspor'dan Yusuf'u transfer etmek için girişimlerini sürdüren Trabzonspor, sürpriz bir isme daha talip oldu. Bordo - mavili takım Rusya'nın CSKA Moskova takımında forma giyen Caner Erkin'i transfer etmek için girişimlere başladı.

CANER İÇİN KESE AÇILACAK

Turkcell Süper Ligi'nin ikinci yarısına güçlü bir kadro ile girmeye hazırlanan Trabzonspor, Bursaspor'dan Yusuf'u transfer etmek için girişimlerini sürdürürken, orta sahanın solu içinde yeni bir isim gündeme geldi. Daha önce Yusuf dışında başka bir oyuncuyu transfer etmeye sıcak bakmayan bordo - mavili yöneticiler, Rusya'nın CSKA Moskova takımında forma giyen 20 yaşındaki Caner Erkin'i transfer etmek için girişimlere başladı. İki sezon önce Manisaspor'dan yüksek bir bonservis bedeli ile CSKA Moskova'ya transfer olan futbolcu için nabız yoklayan bordo - mavili yöneticiler, Rus kulübünün yüksek bonservis bedeli talep etmesi üzerine bu transfer için kendi bütçesini artırmayı düşünüyor.

ERSUN YANAL ESKİ ÖĞRENCİSİNİ İSTİYOR

Teknik Direktör Ersun Yanal döneminde Manisaspor'da yıldızı parlayan Caner, bu sezon CSKA Moskova forması altında 26 lig, 7 kupa ve 5 Avrupa kupası maçı olmak üzere 38 maçta forma giydi. Söz konusu maçlarda 2 gol atan genç futbolcu üç te asist yaptı. Orta sahanın solunda ve ön libero mevkilerinde oynayabilen futbolcuyu kadrosunda görmeyi isteyen Yanal, bu konuda yönetime yoğun baskı yapıyor. Yönetim kurulu ise CSKA Moskova'nın bu futbolcunun bonservisini 1. 5 Milyon Euro'ya indirmesi durumunda transferin gerçekleşebileceğini söylüyor.

YUSUF İÇİN PARA ARTI FUTBOLCU ÖNERİLDİ

Öte yandan Yusuf'u sezonun ikinci yarısında oynanacak olan Fenerbahçe maçına kadar yetiştirmeye çalışan bordo - mavili yöneticiler, bu transferin bir hafta içerisinde kesinleşmemesi durumunda transferden tamamen vazgeçebileceklerini söylediler. Yusuf'a özellikle ikinci yarının ilk 4 maçında ihtiyaç duyacaklarını söyleyen yöneticiler, Bursaspor'a bu futbolcu için son olarak para artı oyuncu teklifinde bulundu. Bursaspor yönetiminin de sıcak baktığı bu teklif de Trabzonspor'un yeşil - beyazlı kulübe 700 Bin YTL nakit parayla birlikte Adnan veya Ferhat'tan birini vermeyi önerdiği öğrenildi.

KAFİLE BAŞKANLARI DEĞİŞİYOR

Trabzonspor'un Antalya kampı kafile başkanları, Futbol Şube Sorumlusu İhsan Alioğlu ve Genel Sekreter Hasan Yener görevlerini yarın Yönetim Kurulu Üyeleri Kenan Sönmez ve Halil İbrahim Akçay'a devredecek. 6 gündür Antalya kampının kafile başkanlığını yapan iki yönetici, kampta bulundukları süre içerisinde sergilenen performanstan fazlasıyla memnun olduklarını söylediler.

02.01.2009
Kaynak : DHA

Cem Akyüz
02.01.2009, 14:53

tam ben yazacaktım sen yazdın Hüseyin..Kesenin ağzının açılacağını yazıyor sporx.com.Caner'i umarım alabiliriz genç ve yetenekli bir oyuncu Ersun Hoca'da çok yakından tanıyor Caner'i gelirse katkı sağlayacağından hiç şüphem yok

Laz_61
02.01.2009, 14:54
Jacek Krzynowek diye polonyali sol acik wolsfburgda oynuyor...bu sezon pek forma sansi bulamadi ama euro 2008 de polonyanin 11 de oynadi iyi sutlari var iyi oyuncuda yasi 32 alinmak istese alinabilir kiralik veya bonservisi ile mümkün fazla pahalida olmaz...en fazla 500.000 bin 1 milyon euro arasi transfer bedeli vardir..

Samet KILIÇ
dün lig radyoda can karyagdının aldıgı duyumlara göre real madrid bir kaç gün içinde resmi teklifle bulunacakmış yattara için

Mustafa Ağaoğlu
Sürekli sağdan hücum yaptığımız için ordan gol yiyebiliriz.2.devrede bir sol açık alındımı sağ bek sorunu ortadan kalkar !

Hekimoğlu
02.01.2009, 14:57
dün lig radyoda can karyagdının aldıgı duyumlara göre real madrid bir kaç gün içinde resmi teklifle bulunacakmış yattara içinRoma içinde aynısını diyordu hatta yattara amerikadaki tatilini bitirip Trabzon'a gelecek çok sinirli felan demişti sonra yattara ne tatilini bitirdi ne roma'dan bahsetti ne de roma bize teklif sundu can karyağdı diyorsa yalandır.

Arif Timurcioğlu
02.01.2009, 14:58
Caneri verecekleini hiç sanmıyorum adam hem genç hemde zamanında iyi bir bonservis verip almışlar neden versinlerki yüksek bir bonservis olmadıktan sonra.

Samet KILIÇ
02.01.2009, 14:58
Roma içinde aynısını diyordu hatta yattara amerikadaki tatilini bitirip Trabzon'a gelecek çok sinirli felan demişti sonra yattara ne tatilini bitirdi ne roma'dan bahsetti ne de roma bize teklif sundu can karyağdı diyorsa yalandır.

:D:D:D:cool:

Serdar A
02.01.2009, 14:59
Sorun şudur; Sağ kanat çift kişi sol kanat tek. Buna rağmen yediğimiz gollerin neredeyse tamamı ordan gelen ataklardan. Aklıma geliyor gs maçında Arda yı Umut Karşılamıştı yediğimiz ilk golde...Başka bir maçta rakip sağ açığı Yattara..Bir başkasında Song....Her iki sağ bekimizde( Serkan- Tayfun) pozisyon almayı bilmiyor....

Kanat ataklarının ve golle sonuçlanan ortalarında tamamına yakını sağ kanattan geldi . Daha açıkça Tayfun ve Serkan'dan .

Sağ kanattan yediğimiz ciddi atakların tamamına yakınında pozisyon 30 metre üzerinde uzun top ile başlıyor .

Buradaki sıkıntıda gerideki üçlümüzünde payı var . Hüseyin iki stoperin arasına girerken , Özellikle song pozisyon başlangıcında sağ kenara kayamıyor .

Varsayımsal olarak ; sağ kanattan yediğimiz gol pozisyonlarını 25 dersek , sağ kanatta dünyanın en iyi bekini oynatsaydık bu sayı yine 17-18'in altında olmazdı .

Yusuf yerine Caner tercih edilebilir . Forvet arkasında oldukça yaratıcı olabilen bir futbolcu . İdeal bir 4-4-2 için gerekli parçalardan biri .

Emirhan Ömeroğlu
02.01.2009, 15:00
zor ama imkansız değil Caner ;)

eMR3
02.01.2009, 15:04
Bence Bonservisi alınmasa bile Kiralık alınmalı, CSKA'nın kiralık da sorun cıkartacağını sanmıyorum...

Ayrıca Genk'de oynayan 23 yaşında Çek sol kanat oyuncu Daniel Pudil ile ilgili bilgisi olan var mı? Bu sezon 15 maçta 3 gol 1 asisti varmış...

6Şafak Aydın1
02.01.2009, 15:05

yeni sagbek alirsak sorunlu bölge sadece yön degistirip ya ortaya yada sola kayacak. onun icin 1,2 transferle bence olmaz bu is, O iş. Dolayisiyla ancak "Derbi manyagi" bir takim kursak memnun olabilecegim. Hüseyinlemi olacak Popescu ilemi su derbilerde puanlar kapinda nasil yaparsaniz yapin.

Mustafa Ağaoğlu
02.01.2009, 15:06
Kanat ataklarının ve golle sonuçlanan ortalarında tamamına yakını sağ kanattan geldi . Daha açıkça Tayfun ve Serkan'dan .

Sağ kanattan yediğimiz ciddi atakların tamamına yakınında pozisyon 30 metre üzerinde uzun top ile başlıyor .

Buradaki sıkıntıda gerideki üçlümüzünde payı var . Hüseyin iki stoperin arasına girerken , Özellikle song pozisyon başlangıcında sağ kenara kayamıyor .

Varsayımsal olarak ; sağ kanattan yediğimiz gol pozisyonlarını 25 dersek , sağ kanatta dünyanın en iyi bekini oynatsaydık bu sayı yine 17-18'in altında olmazdı .

Sağ bek konusunda son nokta..

Bilâl ÇOBAN
02.01.2009, 15:12
real madrid yattara'yı alırsa ( ki isterse alır ) iki yönden kazancımız olur, birincisi prestij, ikincisi para :) 8-10 milyon avro ya giderse yattara, başkan bize kimleri alır kimleri :)

Ekrem D.
02.01.2009, 15:12
Man. City'deki Martin Petrov bu sezon sadece 173 dakika oynamış. Hızı, tekniği, tecrübesi ve sol ayağını kullanma yeteneğiyle tam olarak derdimize deva olacağını düşünüyorum. Ayrıca Yattara'nın satıp yerine alabileceğimiz daha dirençli, daha istekli, daha diri, gerektiğinde defansa yardıma gelen, inisiyatif alabilen, takımsavunmasına katkı yapabilecek bir sağ kanat oyuncusu Serkan Balcı'yla beraber sağ kanat sorunumuzu çözer diye düşünüyorum.

doc holliday
02.01.2009, 15:15
Sezer Öztürk:Manisaspor

Caner Erkin:CSKA

Abdullah Elyasa süme:Ankaragücü

Özellikle şu sezeri bugünlerde almassak yarın kafayı çok duvarlara vuracağız.En fazla iki yıl içinde mehmet topuz muamelesi görmeye başlayacaktır bu arkadaş, büyüklerden biri kapmassa....

Bilâl ÇOBAN
02.01.2009, 15:16
gökhan emreciksin henüz fenerle anlaşmadı, yönetimsel olarak sorun var, o olmadı özer olabilir yattara nın yerine, yani oyunu iki yönlü oynayabilecek kollektif bir futbolcu olmalı... oraya öyle bir adam gelirse, sağ bek sorunu da kısmen çözülür aslında.

genç61
02.01.2009, 15:18
bence hoca transferi gerekli yusuf nedir ya bunu mu istiyor hoca baska adam mı yok valla
bide ikinci yarı en iyi transfer biraz ısaac fazla forma verirse ısaaac olcak

Turan Bebek
02.01.2009, 15:20
Mevcut kadro içersinden sol kenar oyuncusu yaratılabilir ancak 10 numara düzeyinde özellikle solak, frikik ve kenar topları kullanacak bir adama ihtiyacımız var. Sol tarafta Barış yada İsaac'u kullanabiliriz ve faydalı da olabilir. Şu anda ülkemizde 10 numara düzeyinde alınabilecek oyuncu yok. Yani bu eksiğimizi yurt dışından kullanmak daha uygun gibi gözüküyor.

Ekrem D.
02.01.2009, 15:21

4-4-2 Oyun formatında kenarlardaki kanat oyuncularının çift taraflı oynaması bir zorunluluktur. Zira oynamazlarsa Trabzonspor örneğinde olduğu gibi, fazla sayıda kenardan gol yenilir.

Ayrıca belirttiğiniz ön liberonun defans ikilisinin arasına girip defansın ortasında bulunan oyunculardan birisinin beke yardıma gelmesi kanaatimce 4-5-1 oyun formatında mümkündür. Sağ açık diye tabir edilen 5'linin en sağındaki futbolcunun sürekli ofansı düşünmesinden dolayı, oyunu iyi okuyabilen bir ön liberonun 5'linin ortasında oynaması o takım adına farzdır. Aynı chelsea-essien örneğinde olduğu gibi.

Ama bizim oyun formatımızı ben daha anlayamadım. Çünkü 4-4-2 oynamak istiyormuşuz gibiyiz fakat eldeki malzemeler buna uygun değil.

Serdar A
02.01.2009, 15:23
Mevcut kadro içersinden sol kenar oyuncusu yaratılabilir ancak 10 numara düzeyinde özellikle solak, frikik ve kenar topları kullanacak bir adama ihtiyacımız var. Sol tarafta Barış yada İsaac'u kullanabiliriz ve faydalı da olabilir. Şu anda ülkemizde 10 numara düzeyinde alınabilecek oyuncu yok. Yani bu eksiğimizi yurt dışından kullanmak daha uygun gibi gözüküyor.

Caner Erkin ve Özer Hurmacı kısa sürede bu düzeye ulaşabilecek futbolcular .

Doc holiday'in belirttiği Sezer'de şans bulursa büyük aşama kaydedebilir .

4-4-2 Oyun formatında kenarlardaki kanat oyuncularının çift taraflı oynaması bir zorunluluktur. Zira oynamazlarsa Trabzonspor örneğinde olduğu gibi, fazla sayıda kenardan gol yenilir.

Ayrıca belirttiğiniz ön liberonun defans ikilisinin arasına girip defansın ortasında bulunan oyunculardan birisinin beke yardıma gelmesi kanaatimce 4-5-1 oyun formatında mümkündür. Sağ açık diye tabir edilen 5'linin en sağındaki futbolcunun sürekli ofansı düşünmesinden dolayı, oyunu iyi okuyabilen bir ön liberonun 5'linin ortasında oynaması o takım adına farzdır. Aynı chelsea-essien örneğinde olduğu gibi.

Ama bizim oyun formatımızı ben daha anlayamadım. Çünkü 4-4-2 oynamak istiyormuşuz gibiyiz fakat eldeki malzemeler buna uygun değil.

Tarifinizdeki libero tanımına katılıyorum . Makelele dünyada yeni libero tanımına model olmuş bir futbolcu . Ancak bu düzeyde hazır bir futbolcunun maliyeti Trabzonspor imkanlarına uzak görünüyor . Bu sebepten bu potansiyeli taşıyan futbolculara şans verilmeli .

Oyun sistemimiz top bizdeyken neredeyse 3-5-2'ye dönüyor . Tek fark liberonun stoperlerin arkasında değil , önünde oynaması .

mehmetdoğan
02.01.2009, 15:26
ankaragücünden hangi oyuncuyu aldık da fayda gördük ALLAH aşkına ellysa da neymiş biraz kaliteyi yükseltelim jabi yi de süper ligde iyi yabancı diye aldıydık.
bize futbolu bilen adam lazım yaşlı da olabilir yusuf gibi adamın tipine baktın mı futbolcuya benziyo

okanyoung
02.01.2009, 15:31
bu forvetlerle sezon sonu getirirmeyiz
anlamadıgım bir şeybu umut ısaacten cok mu iyi adam
udineseden obodo tam bizlik bir adam ortaya
bide fatih tekke diyom bizi bu iki adam ucururu buyuk baskanımızın böyle bir sey bekliyorum acıkcası

mehmetdoğan
02.01.2009, 15:32
bu arada petrov da acayip bi oyuncu

okanyoung
02.01.2009, 15:32
petrov mukkemmel bir adam gercekten alınsa iyi olur keske alınsa

Ekrem D.
02.01.2009, 15:34
Tarifinizdeki libero tanımına katılıyorum . Ancak bu düzeyde hazır bir futbolcunun maliyeti Trabzonspor imkanlarına uzak görünüyor . Bu sebepten bu potansiyeli taşıyan futbolculara şans verilmeli .

Oyun sistemimiz top bizdeyken neredeyse 3-5-2'ye dönüyor . Tek fark liberonun stoperlerin arkasında değil , önünde oynaması .
Bence sorunun temelinde yatan husus oyuncuların oyun dizilişine bağlı olmayışları. Eğer 4-4-2 oynamak istiyorsak sıkı bir oyun disiplinine sahip olmamız gerek. Klasik ingiliz 4-4-2 formatında olduğu gibi ortadaki dörtlünün hem defansif hem de ofansif anlamda etkili olabilmesi için kondüsyonlarının seviyesi mutlaka üst düzey olmalıdır. İlk yarının son maçlarında olduğu gibi yorgun bir Selçuğu bu takımın kaldıramayacağını düşünüyorum. Ama dediğiniz gibi oyun formatımız maç içerisinde çok değişiyor. Belki de Ersun hocanın bir taktiğidir.

Erdal
02.01.2009, 15:35
Farabi, Serdar bekler konusunda benzer düşünmüyoruz. Ancak akşam kısmet olursa detaylı konuşuruz. Genel müdür karşımda duruyor :))

Hüseyin İlkin
02.01.2009, 15:35
Şu Caner 'in gündemimize oturması iyi oldu ... En azından hiç ilgilenmemekten iyidir . Yoksa baya bir zamandır avatarımda duran Caner 'i değiştirecektim . Doğru yoldayız ... Caner aradığımız oyuncu profillerinden birisidir . Koy Cale 'nin önüne , hem ofansif olarak hem defansif olarak katkı versin . Ayrıca zaman zaman Cale'yi keserek bek olarakta oynatabiliriz ... Yani tam bir sol adamına kavuşmuş oluruz Caner 'i alabilirsek . Bir de Caner 'in yanında Özer 'i alsak , transfer filan yapmamıza gerek kalmaz bu dönemde . Geri kalan eksiklere sezon sonu bakarız ...

legend_ts_61
02.01.2009, 15:38
Alman 2. lig FC St. Pauli takımında oynayan gurbetci oyuncu Ömer Şişmanoğlu gündemde.
Transferde Yeni Hedef ÖMER
Almanya İkinci Lig takımlarından St. Pauli'de forma giyen Türk futbolcu Ömer Şişmanoğlu Trabzonspor'un gündeminde.
1989 Almanya doğumlu 1.86 boyundaki genç futbolcu Türk Milli takımın çeşitli kademelerinde görev yaptı.
Santrafor olarak görev yapan oyuncu zaman zaman forvetin solunda da oynuyor.

legend_ts_61
02.01.2009, 15:40
bence musa kuş ve sivaslı sezer bu takımda iş yapar.

futbalski60
02.01.2009, 17:27
Caner Erkin'i istiyormuşuz DHA'nın haberine göre fiyat konusunda anlaşılırsa bu transfer gerçekleşebilir Caner Ersun Hocanın eski öğrencisi ama yüksek rakamları gözden çıkarabilir miyiz orası meçhul...

zahido
02.01.2009, 17:30
Ertugrul Saglam bursaya imza atmis.. Bu gece veya yarin yusuf konusunda somut gelismeler olabilir diye dusunuyorum..

Muhammet
02.01.2009, 17:31
İlk kez sol ayaklı bir oyuncunun ismi geçti bizle. :)

Ne kadar mutlu oldum bilemezsiniz. :D

Cem Akyüz
02.01.2009, 17:32
İlk kez sol ayaklı bir oyuncunun ismi geçti bizle. :)

Ne kadar mutlu oldum bilemezsiniz. :D

çççççç Muhammet çok güldüm ya:)ama iyi bir oyuncu alırsak iyi iş yapmış olucaz

Muhammet
02.01.2009, 17:34
Caner Caner Caner diyerek forumda Caner modası başlatıyorum.

Gece gündüzlü 3 gün Caner'i konuşalım, kadrolar kuralım vs vs. ççç ççç

Haydi bakalım. :)

Kaan
02.01.2009, 17:37

Deneme bence abi , hayal kırıklığına uğrayabilirsin. :D

Bende aynısını Yıldıray için denemiştim ; olmadı. :D:D

TSezgin61
02.01.2009, 17:37
caneri alirsak bize yararli olurmu...?

takip eden arkadaslar biraz bilgi verebilirmi...??

Muhammet
02.01.2009, 17:40
Deneme bence abi , hayal kırıklığına uğrayabilirsin. :D

Bende aynısını Yıldıray için denemiştim ; olmadı. :D:D

Olur olur. :)

Bakın şimdi, Cale'nin önünde Caner, sağda Yattara ve saz arkadaşları, maçına göre çift forvet ya da tek forvet.

Caner geldi yıllardır özlemini çektiğimiz böyle iyi bir sol kanat oyuncumuz olur, olmaz mı? :)

Yavuz Hasan
02.01.2009, 17:41
devre arasında caner i almak zor

Great White
02.01.2009, 17:47
Ben Caner' i önlibero gibi hatırlıyorum yahu:confused:

Sol kanat oyuncusu muymuş ki?

Adem Erdoğan
02.01.2009, 17:50
O çocuk sağ sol her yerde oynar.

6Şafak Aydın1
02.01.2009, 17:51
Toulon ümit turnuvasinda da solda firtinaydi gecen sene Caner kaybettigimiz italya macinda. öyle hatirliyorum. gerci aydinda firtinaydi o turnuvada.

Manu61
02.01.2009, 17:54
Caner bizim için çok iyi bir transfer olur..Sol tarafın her yerinde oynayabilen bir oyuncu sadece sol tarafa bağlı değil ayrıca..CSKA'da Zhirkov çok iyi bir sene geçirdi yılın oyuncusu oldu Rusya'da Caner'in şans bulması çok zor CSKA'da bize gelebilir..

Emirhan Makul
02.01.2009, 17:55
Son milli maçında çok kötüydü ayrıca rusyada 35 maçda 3 asisti var canerin

Manu61
02.01.2009, 17:59
Son milli maçında çok kötüydü ayrıca rusyada 35 maçda 3 asisti var canerin
Genelde Rusya'da yedek kaldı Zhirkov'un gölgesinde kaldı..Caner bence çok iyi bir futbolcu buna kimsenin itirazı yoktur sanırım..Çok genç daha gelişimi tam anlamıyla bitmedi..Şu kriz döneminde alabileceğimizi sanmıyorum.

Emirhan Makul
02.01.2009, 18:03
Genelde Rusya'da yedek kaldı Zhirkov'un gölgesinde kaldı..Caner bence çok iyi bir futbolcu buna kimsenin itirazı yoktur sanırım..Çok genç daha gelişimi tam anlamıyla bitmedi..Şu kriz döneminde alabileceğimizi sanmıyorum.

Zirkov varken zordu oynaması zaten Cska kolay kolay bırakmaz diye düşünüyorum gündemi doldurmak için atıldı bu haber ortaya ama dur bakalım hayırlısı.

kemaLAZ61
02.01.2009, 18:04
Allah askina Canerden baska sol kanat'mi yokta bu koca dünyada? :p :)

Elia, Shikabala,... Bunlardan faydanabiliriz biz. Caner zaten ofansif okadar etkili degil. Bizim sol kanata Yattara gibi topcu lazim. Zaten arkada Cale var. Cale'nin öne dogru katkisi az oldugu icin ofansif sol kanat cok daha uygun.

Zaten ornek verdim. Elia ve Shikabala. YouTube'da videolarini izleyin bi allah askina. Tam aradigimiz gibi. Lütfen BASKAN sana sesleniyorum! Yap bize bi iyilik! Sampiyon olmak okadar kolay degil, kesenin agzini acmak gerek... :)

Muhammet
35 maçta 3 asist.

Pek oynayamamış. Gökhan gibi olmasın gelirse?

Hasan61
cska'nın caneri kolayca bırakacağını sanmıyorum
çünkü zhikov'u da ellerinde fazla tutmayacaklardır

Hüseyin İlkin

Ben transfer dönemi açıldığından beri Caner 'i istiyorum ama ismimiz bile daha yeni çıktı ... Biraz daha güçlü sinerji yaratmak lazım sanırsam :rolleyes:

Caner avatarlarınızı hazırlayın ...

Manu61
02.01.2009, 18:05
35 maçta 3 asist.

Pek oynayamamış. Gökhan gibi olmasın gelirse?
35 maçın en az 20'sinde oyuna 70'den sonra girdi..

Muhammet
02.01.2009, 18:06
Ben transfer dönemi açıldığından beri Caner 'i istiyorum ama ismimiz bile daha yeni çıktı ... Biraz daha güçlü sinerji yaratmak lazım sanırsam :rolleyes:

Caner avatarlarınızı hazırlayın ...

Değiştiririm avatarı ama, dur, biraz daha yayılsın. :rolleyes: ;)

Evet, yazın Selçuk dedik Selçuk dedik, Sadri Şener getirdi adamı. Hayden hep beraber. :D

6Şafak Aydın1
02.01.2009, 18:14
Değiştiririm avatarı ama, dur, biraz daha yayılsın. :rolleyes: ;)

Evet, yazın Selçuk dedik Selçuk dedik, Sadri Şener getirdi adamı. Hayden hep beraber. :D

Caneri neden bu kadar tuttun sirf sol ayagi var diyemi ? bende solagim benide transfer edin o halde, hatta avatarimi yapin klübe fakslar cekin...

H
o
c
a

n
e

d
e
r
s
e

o
!

;)

Serdar A
02.01.2009, 18:19
Bence sorunun temelinde yatan husus oyuncuların oyun dizilişine bağlı olmayışları. Eğer 4-4-2 oynamak istiyorsak sıkı bir oyun disiplinine sahip olmamız gerek. Klasik ingiliz 4-4-2 formatında olduğu gibi ortadaki dörtlünün hem defansif hem de ofansif anlamda etkili olabilmesi için kondüsyonlarının seviyesi mutlaka üst düzey olmalıdır. İlk yarının son maçlarında olduğu gibi yorgun bir Selçuğu bu takımın kaldıramayacağını düşünüyorum. Ama dediğiniz gibi oyun formatımız maç içerisinde çok değişiyor. Belki de Ersun hocanın bir taktiğidir.

Fikirlerimiz paralel .

Oyun formatı konusunda Ersun Yanal gençlerbirliği somut fikirler verebilir aslında . Şu an oynadığımız futbol çok farklı değil . O yıllardan herkesin aklında takım olarak kontrolsüz ani çıkışlar kaldığı için pek paralellik kurulamıyor elbette .

Bu kontra atak taktiği dışında diğer ciddi fark 2. forvet tercihleri . Ahmed Hassan mücadele gücü düşük olmasına rağmen çok daha teknik ve önemlisi oyun kurucu vasıflarına sahip olan bir futbolcuydu . Fatih , Fatih diye dilinde tüy biten arkadaşlarada bu açıdan hak vermemek elde değil .

Kanat sorunu çözmek için bence en ağrısız çözüm Hüseyin yerine sol kanat futbolcusu kullanarak Yattara'nın da oynayabileceği şekilde oynatılması .

Fakat ortasahamızın ortasındaki Selçuk ve Colman istenilen seviyede değil , Ceyhun halen çok tecrübesiz . Geride bıraktığımız 16 haftada bu sorunları aşmalıydık .

...

Erdal abi , beklerimizin yeterli olduğunu söylemiyorum . Hatırlarsın belki Cale'ye en çok homurdananlardan yazın en çok sağ bek önerenlerden biriyim :) Fakat bu kanatlarda yaşadığımız bütün sorunları beklere yükleyeceğim anlamını taşımıyor . Rakibin kanat atakları bizim için büyük sıkıntı , üzerinde yoğun olarak tartışmalıyız .

Alman 2. lig FC St. Pauli takımında oynayan gurbetci oyuncu Ömer Şişmanoğlu gündemde.
Transferde Yeni Hedef ÖMER
Almanya İkinci Lig takımlarından St. Pauli'de forma giyen Türk futbolcu Ömer Şişmanoğlu Trabzonspor'un gündeminde.
1989 Almanya doğumlu 1.86 boyundaki genç futbolcu Türk Milli takımın çeşitli kademelerinde görev yaptı.
Santrafor olarak görev yapan oyuncu zaman zaman forvetin solunda da oynuyor.

Ömer geçen sene alt liglerde en çok dikkat çeken gurbetçi futbolculardan biriydi . Sanırım bir ara gündemimize de girmişti . Almanya'daki gurbetçi futbolcularımız ile ilgili geçen seneden örnek verelim , Almanya pazarının Türk futbolunda ne kadar önemli olduğunu belirtmek için .

Her zaman söylediğimiz isimlerin dışında sezon sonu bir çok Türk klübünün ilgileneceğini düşündüğüm diğer gurbetçi futbolcular :

Mahir Sağlık (25) Wuppertaler oyuncusu . 18 maçta 15 gol , 5 asisti bulunuyor.

Deniz Yılmaz (20) Bayern Münih futbolcusu . Forvet oynuyor .

Ömer Şişmanoğlu (18) Sol forvet , 186cm boyunda. Trabzonspor ile anlaştığı söyleniyor.

Umut Kocin (19) Sol kanat oyuncusu . Bielefeld'te oynuyor

Bilal Çubukçu (20) Orta saha oyuncusu . Herta Berlin II'de 17 maçta 7 gol ve 7 asisti bulunuyor.

Alparslan Erdem (19) Sol bek . Werder Bremen futbolcusu.

Tolunay Torun (17) Forvet , Hamburg genç takımlarında oynuyor. 24 maçta 8 golü 6 asisti bulunuyor.

Tanju Öztürk (18) Stoper , 188cm boyunda . Duisburg futbolcusu.

Birde hazır konusu açılmışken Abdulkadir Özgen'ide yeniden hatırlamakta fayda var . Almanya'da dikkatle takip ettiğim futbolculardan biri . Çok büyük bir yetenek ve o yetenek tam olarak futbolcu aradığımız bölgede oynuyor .

Geçen sezon şöyle bir şey yazmışız :

...
Abdulkadir Özgen :
http://www.alemannia-aachen.de/content/db/mannschaft/aachen2/saison/2006-2007/person/Abdul_Oezgen_1733_1.k.jpg
Oynadığı Klüp: Alemannia Aachen II
Pozisyon: Forvet - ortasaha
Doğum Tarihi: 08-09-86
Boy: 1.86m
Kullandığı ayak : Her ikisi
07/08 sezonu : 33 maç-10 gol-6 asist-4 sarı kart

Abdulkadir'de tıpkı Halil gibi daha önce izlenmek için Almanya'ya gözlemci gönderdiğimiz bir futbolcu . Fakat Abdulkadir o maçta 89 . dakika oyuna girme şansı yakalayınca , onu izlemeye gelen Sadi Tekelioğlu'da fikir sahibi olamamış ve izlediği diğer maçta beğendiği Nuri Şahin ile ilgili rapor hazırlamış. Bir çok kişi tarafından büyük potansiyeli olduğuna inanılan Abdulkadir forvet ve ofansif ortasaha mevkilerinde başarıyla görev yapıyor . Gelecek yıl oynadığı klübe göre kendine genç milli takımlarda bulabilir . Abdulkadir yüksek fizik gücünün yanında yüksek top tekniği ilede dikkat çekiyor .

...

Bu sezon 19 maçta 12 gol ve 8 asisti var .
07/08 sezonu 10 gol 6 asist
06/07 sezonu 11 gol .

Sadi hocanın buradan kulaklarını çınlatıyorum , Altyapı sorumlusu sadi hocanın .:confused:

Muhammet
Caneri neden bu kadar tuttun sirf sol ayagi var diyemi ? bende solagim benide transfer edin o halde, hatta avatarimi yapin klübe fakslar cekin...

Bir önceki sayfada da yazdım neden böyle tuttuğumu, hafif gırgır var tabi. ;)

Tabi ki hoca ne derse o. Biz de biliyoruz.

keles76
caneri 17 yas alti takiminda izledim benim favori topcumdu digerlerininde hakkini yemeyelim ama bu cocukla nuri gelecegin yildiziydilar ve kim canerle nuriyi alirsa 10 yil garanti basa guresir ama bu cocuklara ersun yanal gibi samet aybaba*simdi bu ruh hastasi irkciyi niye yazdin diyecekler* gibi denizli gibi bunlardan bunlarin dilinden anliyan hoca lazim bence bizde eser ve bu cocuk serbest oynuyordu 17 millitakiminda heryerdeydi. kadroda oturtacak yer bulunur yeterki alinsin. Bir tane yetenekli genc yerli topcumuz olsun yonetim bunu bize cok gormesin tabii herseye kafa sallayan ersun yanalda

keles76
02.01.2009, 18:22
Bir önceki sayfada da yazdım neden böyle tuttuğumu, hafif gırgır var tabi. ;)

Tabi ki hoca ne derse o. Biz de biliyoruz.

hangi hoca bu kadar kaliteli bir oyuncuyu istemez sorunsuz kaliteli genc ve yerli ha bunu istemeyen hocayi bende istemem

orhan52
02.01.2009, 18:32
günde on veya onbeş defa bmn ye girip çıkıyorum.belki bir gelişme vardır diye.transferden ümidim yok demek istemiyorum.olmasada bu yönetim bize yazın yapılan transferlerle mutlu etti zaten.her takımın her zaman transfere ihtiyacı vardır.malum bizde ortanın ortası, sol açık belkide bir forvet.yönetimde bizler kadar istiyordur transferleri ve şampiyonlukları.caner gelirse iyi bir transfer olur ama maliyeti yüksek olacağından bu transfer olmaz.özer in de fiyatı oldukça arttı.oda zor.klubün şartları zaten yeterince zorlandı.yüksek maliyetli oyuncular klübe yarardan çok zarar verir.galatasarayın düştüğü duruma düşeriz.devlet galatasaraya sahip çıktığı gibi bize çıkmaz.benim merak ettiğim birşey özerin sözleşmesi mayıs ayında bitmiş ve 3 yıllık yeni sözleşme imzalamış.sözleşmesi bitecek ve trabzonsporlu bir oyuncu olarak özerle nasıl bir diyalog kurulmuştur

DNA-TS
02.01.2009, 18:36
caner kaliteli bir futbolcu aynı zamanda hocanında eski öğrencisi alınırsa sol kanada ilaç olabilir...u17 turnuvasında çok iyiydi....

6Şafak Aydın1
moskovalilar zenitliler gibi cikarsa zor gibi evet ... manisaya 4 milyoncuk € bonservis yollanmis rakam dogru ise manisaninda satisinda 25% payi var. yani...

OfTS
Arkadaşlar ali tandoğan haberi duydum o alıncalmış yaaa :S :S:S

Hüseyin İlkin
02.01.2009, 18:37

H
o
c
a

n
e

d
e
r
s
e

o
!

;)

Arkadaşa yazmışsın , bende cevap veriyim ... Caner 'i sırf sol ayağı var diye tutmadık (m) , ihtiyaçlarımızı en iyi karşılayabilecek oyunculardan olduğu için tuttuk (m) ... Açıkcası Türk oyuncular içinde sol çizgiye bir oyuncu söyle deseniz ilk sırada Caner 'den başkasını düşünmem oraya . Bizim işimizi görecek oyuncular içerisinde en üst sıralarda kendisi ...

Hocanında onu istediğini düşünüyorum , çünkü istediğinde beke koyarak ileri çıkıp iş yapabilen bir bek elde etmiş olur . Hocanın böyle bekleri sevdiğini biliyoruz . Caner 'in bu özelliğide var . Ersun hocaylada çalışmış . Ee daha ne olsun diyorum :)

Mustafa Calik
02.01.2009, 18:40

nerden duydun ?

KemaL_Ts
02.01.2009, 18:42
sol kanat icin en uygun transfer elija. Adam hizli, teknigi cok yüksek ve öyle veya böyle topu ceza sahasina getiriyor. ya orta yapiyor ya calim ile giriyor. müthis transfer olur. bizi costurur. sagdan yattara, soldan elija rakib takim hangi tarafi kapatacagina sasiracak.

Manu61
02.01.2009, 18:44
3-4 sayfa Ali Tandoğan hakkında tartışma olmasında :D Yok abi yaramaz almayalım :D Yok abi alalım iyi olur :D

Serdar A
02.01.2009, 18:45
moskovalilar zenitliler gibi cikarsa zor gibi evet ... manisaya 4 milyoncuk € bonservis yollanmis rakam dogru ise manisaninda satisinda 25% payi var. yani...

Yuri Zhirkov , Milos Krasic ve Alan Dzegoev . Caner'e ilk 11'in yolları kapalı . CSKA'nın bu sezon antrenör değişikliğine gitme durumlarıda var .

Caner için en akıllı tercih Cska'dan ayrılarak Avrupa'da şampiyonlar liginde oynama potansiyeli taşıyan , "oynayabileceği" bir kulübe gitmesi olacaktır . Onun açısından Almanya olmuyorsa en mantıklı tercih Türkiye . Eskiden her mikrofon uzatıldığında Türkiye'ye dönmem diyen Caner'in artık daha sessiz kalmasında bu tercihlerin rolü büyük .

Onur Şeref
02.01.2009, 18:45

biri seninle dalga geçmiş ne işi var ali tandoğan ın trabzonda

Ali Tunahan Güllü
02.01.2009, 18:49
elia çok yararlı olur....

My
02.01.2009, 18:51
Ağzı olan konuşuyor uşaklar her duyduğunuza kulak kabartmayın da :)

Ekrem D.
02.01.2009, 18:52
Bu takım taktiklerin babası diye tabir edebileceğimiz en eski taktik olan 4-4-2 ile oynuyor. Kanatlardaki iki adamın defansif yönlerinin de olması lazım. Caner'i tam olarak tanımıyorum ama anlatılana göre defansif kapasitesi olan orta 4'lünün soluna konulduğunduğunda sırıtmayacak bir isim gibi duruyor. Bu takım daha birincisini kaldıramıyorken ikinci bir Yattara olabilecek oyuncuların alınmaması lazım. Yattara artık süper ligin yükselen mücadeleci oyun yapısına göre en fazla ikinci 45 dakika futbolcusu olur.

oflu_ömer
02.01.2009, 18:57
her kesin yeniyilini kutlar daha nice yillara kazasiz belasiz ailece bir arada gecirmenizi cenabu Allahc.c. dan demenli ederim

sira sira daglari
asibda gelecegiz
istambul bogazina
bayragi cekecegiz

bu inancla birlik beraberlik icin de yolumuza cikan engelleri tanimadan haklinin hakkini yedirmeden kendimize olan gövenimizi kaybetmeden

yedi de yedi olsun
milletin yüzü gülsün
yönedim taraftar el ele
trabzon sampiyon olsun

Tanju
02.01.2009, 18:58
Caneri beğenmeyenler var :D gel de gülme yaa

Travelair
02.01.2009, 19:04
Kulübün büyümesi için iyi transferlere ihtiyaç var. Hedefimiz yarışmacı takımdı liderin averajla gerisindeyiz bu sezon yeter gelecek sezon yaparız demek olmaz. İmkan varsa kaliteli takviyeler yapılmak zorunda. Hedefimiz şampiyonluk da olsa, şampiyonlar ligi de olsa, UEFA kupası grupları da olsa yatırım şart. 2 defa ne kadar kötü şampiyonlar ligi kapısından döndüğümüz, başa oynadığımız zamanlar eksik kodrolar yüzünden ligi kopartamadığımız anları hatırlayın

Samet Berber
02.01.2009, 19:07
Arkadaşlar bu Caner ismi nerden çıktı :) ?

Duyum mu yoksa .

Muhammet
02.01.2009, 19:08
Arkadaşlar bu Caner ismi nerden çıktı :) ?

Duyum mu yoksa .

Haber vardı Fanatik'in sitesinde.

6Şafak Aydın1
02.01.2009, 19:13
villarreal 99/00 sezonunda tarihinde (1923 de kuruldu) ikinci defa la ligaya yükselmis. ondan evvelki sezonlarda cikip,düsmüsler. simdi villarreal nerelerde ve neden ?

not:villareal nüfusu 50.000 (!), valencia ya 60 km

bu konuda beni aydinlatabilen varmi aramizda ? bunu cok merak ettim. hadi lyon gibi bir büyüksehir olsa neyse derdim...

baslangicta transfer ettigi oyuncular güney amerika ve barca gencler agirlikli riquelme, anderson(eski barca ve lyonlu) jose mari, marcos senna(bonservis 600.000 €), pepe reina(barca ümitler kalecisi) vs.... fakat su an bakiyorum kadrolarin toplam degeri ucmus, hoffenheim, chelsea misalimi sadece idari basarimi ?

Bekir
02.01.2009, 19:17
villarreal 99/00 sezonunda tarihinde (1923 de kuruldu) ikinci defa la ligaya yükselmis. ondan evvelki sezonlarda cikip,düsmüsler. simdi villarreal nerelerde ve neden ?

not:villareal nüfusu 50.000 (!), valencia ya 60 km

bu konuda beni aydinlatabilen varmi aramizda ? bunu cok merak ettim. hadi lyon gibi bir büyüksehir olsa neyse derdim...

baslangicta transfer ettigi oyuncular güney amerika ve barca gencler agirlikli riquelme, anderson(eski barca ve lyonlu) jose mari, marcos senna(bonservis 600.000 €), pepe reina(barca ümitler kalecisi) vs.... fakat su an bakiyorum kadrolarin toplam degeri ucmus, hoffenheim, chelsea misalimi sadece idari basarimi ?
Villareal baskanı Fernando Roeg, “Ben başkan olduktan sonra kilit yerlere uzman kişiler atadım. Harcamalarımızı gelirlerimize göre ayarladık, asla ödeyemeceğimiz bir işe el atmadık. Uluslar arası başarı için Avrupa kuparını hedefledik ve bunun içinde kaliteli oyuncu sayısı gerekiyordu. Bizde bunu yaptık , mükemmel bir alt yapı yaparak tam bir Avrupa kulübü haline geldik ama bu transfer ettiğimiz oyuncular sayesinde oldu, oyuncularımıza bugün iyi değerler biçiliyor, buda ne kadar doğru transferler yaptığımızı gösteriyor. Biz gitsek bile yeni gelen yönetim, kurumsal bir yapıya kavuşmuş ve Avrupa kupalarında söz sahibi olmuş bir kulüp bulacak” diy

Manu61
02.01.2009, 19:18
Nihat bunu güzel bir şekilde anlatmıştı NTV'de..

Murat Erdem
02.01.2009, 19:21
Sezon başı Eren ve Abdulaziz içn Pazarspor'a yanlış hatırlamıyorsam 200.000 euro gibi bir para verilmişti.
Buğra ve İsmail için Dardanel'e 1.000.000 ytl verilmişti.
Fatih Altundağ için Hamburg'a 400.000 euro verilmişti.
Şimdi ise bu adamlara kendinize takım bulun diyoruz.
ZENGİN TAKIMIZ VELHASIL KELAM...

nuri45
02.01.2009, 19:28
az önce ligtv de can karyagdi bu aksam yusuf transferi icin bursa yönetiminin onay verebilecegi ve adnan sezon sonuna kadar kiralik verilecekmis. Eger gerceklesirse yarin kampa katilabilecekmis.

Emirhan Makul
02.01.2009, 19:29
Caner'in gelebileceğine inanmıyorum ben çok zor ama gelse süper olur.

Selçuk+Caner+Colman+Yattara=Orta Saha Show

Ali Tunahan Güllü
02.01.2009, 19:29
arkadaşlar cskadaki zhirkov chealseyle anlaşmak üzereymiş bizim de caneri almamız daha da zorlaşıyor çünkü adamlar en iyi solda oynayan futbolcusunu satıyor caneride kolay kolay bırakmaz ama inşallah alırız.....

ZHIRKOV CHELSEA'YE YAKIN!.. http://www.maraton.com.tr/img/print.gifHaberi yazdırın (http://www.maraton.com.tr/print_news.php?news_id=65759&archieve=)02 Ocak 2009 17:30http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/65759_1_090102173049.jpg
Daily Mail gazetesinin haberine göre İngilizlerin ünlü kulübü Chelsea, Zhirkov transferinde yapılan son görüşmelerin ardından, rakiplerine oranla bir adım daha öne geçti.

CSKA Moskova'da oynayan 25 yaşındaki kanat oyuncusunu aynı zamanda İtalyan devi Juventus ve İspanyolların güçlü temsilcisi Barcelona da takip ediyor.

MARATON.COM.TR / İLKER EZİBAY

Ali Tunahan Güllü
02.01.2009, 19:30
az önce ligtv de can karyagdi bu aksam yusuf transferi icin bursa yönetiminin onay verebilecegi ve adnan sezon sonuna kadar kiralik verilecekmis. Eger gerceklesirse yarin kampa katilabilecekmis.

eğer yusuf transferi sonlarnırsa çok iyi olur hadi inşallah bekliyoruz tabi sol kanatı unutmayalım:D

Emirhan Makul
02.01.2009, 19:32

Daha Transfer konuşmaya gerek yok herşey bitti.

Bekir
02.01.2009, 19:37
villareal onemli oynucular

marcos senna.....600 bin euro...herkes istiyo
diego godin....800 bin euro...........(milan)
gonzalo rodrugiez.... dusuk bi miktar........(palermo
diego lopez 7 milyon euro.......(barcelona-man city)
capdevilla...serbest transfer...10 milyon euro fiyat biçiliyo
cazorla........villareal b.........(real madrid)

bunlar yaptıkları bi kac transfer burda ne kadar kazanc elde edilebilir ortada

bunun yanında
matiaz fernandez e 11 milyon euro rossiye 10 milyon euro cani ye 11 milyon euro verilmiş..
yani adamlar begendigi futbolcuyu alıyolar..hiç tanınmamıs oyuncuya bile cıkarttıp 11 milyon euro vermişler..ama cok kazanıyolar..senna,nihat,godin,rodrugiez,diego lopez,capdevilla buyuk bi servet demekk ve bu futbolculara yuksek para odenmemişş

Eren Karaahmetoğlu
02.01.2009, 19:46
Eer Yusuf'u alırsak daha transfer yapmayız galiba :)

6Şafak Aydın1
02.01.2009, 19:46
“ Bütçesi küçük olan takımın şampiyonlar liginde ve Avrupa kupalarında mücadele etmesi için önce ligde kalıcı olması gerekiyordu, önce bunu taşın altına elimizi daha fazla sokarak yaptık. Biz işin başına gelince böyle bir durumla karşılacağımızı biliyorduk. Para koymadan ne para kazanabilirsiniz nede başarıyı yakalayabilirsiniz, öncelikle futbolcuya yatırım yaptık. Kaliteli futbolcuları transfer ederek hem bütçemizi arttırdık hemde başarıyı, Nihat bu projemizin bir parçası oldu. Örneğin bütçemiz 50-60 milyon Eura’ya ulaştı. Bu rakamı dahada yukarıya taşımak için elimizden geleni yapacağız. “ İşte başarının birinci püf noktası bu…

su an bütceleri 160 milyoncuk €. bunlar iflasada gidebilir basarisiz bir sezon sonrasi.kac tane püf noktasi daha var acaba ? bunu herkes yapip basarilimi oluyor sanki asagi yukari bunu herkes yapmaya calisiyor , bu iste birseyler daha var ama hadi hayirlisi..

Bekir
02.01.2009, 19:53
birazcık da gozlem gücün geniş olmalı..ne biliyim klubunun her yerde gozlemcileri olmalı genc futbolcular için odencek paradan cok genc diye kacınılmamalı tabi 15 20 milyon euro veremeyiz ama bi yerlere geldikten sonra 15 de werilir 25 de..bence bi an once futbolun geliştigi butun ulkelere orda yasıcak gozlemci yollanmalı scout geniş tutulmalı..ama bu genclerin bize bişiler kazandırması için bi yerlere gelmemiz lazım bi yerlere gelmek için de tecrubeli futbolcu alınmasından yanayımm...onun için tekke tekke tekke diyorumm

Travelair
02.01.2009, 19:55
Bence şu aşamada Caner'den çok Guerrero'ya ihtiyacımız var

Emirhan Makul
02.01.2009, 19:59
...................Sylva.......................
Serkan......Song......Egemen......Cale
...................Selçuk.....................
Yattara.........Yusuf.............Colman
.............Gökhan......Umut..............

Son Kadro Şeklimiz Böyle olacak sanırım Yusuf Transferi Olursa!

Ekrem D.
02.01.2009, 20:01
birazcık da gozlem gücün geniş olmalı..ne biliyim klubunun her yerde gozlemcileri olmalı genc futbolcular için odencek paradan cok genc diye kacınılmamalı tabi 15 20 milyon euro veremeyiz ama bi yerlere geldikten sonra 15 de werilir 25 de..bence bi an once futbolun geliştigi butun ulkelere orda yasıcak gozlemci yollanmalı scout geniş tutulmalı..ama bu genclerin bize bişiler kazandırması için bi yerlere gelmemiz lazım bi yerlere gelmek için de tecrubeli futbolcu alınmasından yanayımm...onun için tekke tekke tekke diyorumm
Çok doğru...

Ek olarak scout ların gönderildiği ülkelerde "affiliated club" uygulamasına geçilerek (örn: MVV) potansiyeli olan oyuncuların hakları satın alındıktan sonra o klüpte kiralık oynatılmalı (örn: Brüls). Takımımız Hollanda'ya güzel bir açılım gerçekleştirdi. Hollanda da iklimi itibariyle ılıman iklim kuşağında yer aldığı için oradan gelecek futbolcular Trabzonspor'da zorlanmayacaklar. Yakın zamanda Gürcistan, Belçika, Çek Cumhuriyeti ve bir kısım afrika ülkelerinde bu uygulamaya geçilmeli. Halihazırda Chelsea, Arsenal, Ajax ve diğer bütür elit kulüpler bu uygulamaları yıllar öncesinden başlattı.

Bekir
02.01.2009, 20:02
Bence şu aşamada Caner'den çok Guerrero'ya ihtiyacımız var
guerreiro pahalı olmaz mıı?transfermarkete gore olimpik lyon ilgileniyomus

Onur Şeref
02.01.2009, 20:02

banada böyle olcak gibi geliyor ama maçına göre deişdirir ama bence en mantıklısı gökhan tek forvet arkada yusuf ortası yine aynen devam umut yedek. Kimse yusufun 90 dk diri kalabilceğine inanmıyor yaşının getirdiği dezavantajla ama trabzonu dediklerine göre bu kadar çok isteyen bi futbolcu tüm özverisiyle oynar herhalde.

.....
02.01.2009, 20:05

Ne demek istiyorsun ??? Bilmediğim bir şey mi var??

Bekir
02.01.2009, 20:06
Çok doğru...

Ek olarak scout ların gönderildiği ülkelerde "affiliated club" uygulamasına geçilerek (örn: MVV) potansiyeli olan oyuncuların hakları satın alındıktan sonra o klüpte kiralık oynatılmalı (örn: Brüls). Takımımız Hollanda'ya güzel bir açılım gerçekleştirdi. Hollanda da iklimi itibariyle ılıman iklim kuşağında yer aldığı için oradan gelecek futbolcular Trabzonspor'da zorlanmayacaklar. Yakın zamanda Gürcistan, Belçika, Çek Cumhuriyeti ve bir kısım afrika ülkelerinde bu uygulamaya geçilmeli. Halihazırda Chelsea, Arsenal, Ajax ve diğer bütür elit kulüpler bu uygulamaları yıllar öncesinden başlattı.
gurcistan da schalke ve diger alman takımları üs kurmuş durumda futbolcu daha yeteneklerini kavrayamadan almanlar adamı almanyaya getiriyo:D

Onur Şeref
02.01.2009, 20:06
Çok doğru...

afrika daki futbolcuların daha diri ve candan oynayan futbolcular olduğu görüşündeyim afrika açılımı mantıklı olabilir ve takımada çok şey kazandırır

Bekir
02.01.2009, 20:07

colman solda oynadıktan sonra yusufun bi onemi kalmaz...colman solda oynuyamıyorrr

Emirhan Makul
02.01.2009, 20:08
colman solda oynadıktan sonra yusufun bi onemi kalmaz...colman solda oynuyamıyorrr

Sistem bunu gerektiriyor elimden birşey gelmiyor.

Ali Tunahan Güllü
02.01.2009, 20:10

güzel kadro ama sola bi adam daha lazım ve forvetten birini kesip ortada colmanı oynatmka en güzeli bence....

Bekir
02.01.2009, 20:10
Sistem bunu gerektiriyor elimden birşey gelmiyor.
bence sistem bunu gerektiriyorr
http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/448000254b7490d229e51b54039528c302bb2f96b0d028c48f 3ab6d7a5aaffbb3637805ceed05914270219f3d542060dbdc0 6b75fa94236f15013

Bekir
02.01.2009, 20:12
....................slyva..........
serkan......song.....egemen.....cale
..............selcuk...colman............
yattara..........................shikabala..
...................tekke......................
..................gokhan unal...........

bu kadroyla gol rekoru kırarızz sagda yattara solda shikabala ortada kral rakip takımın ne yapcagımı dusunemiyorumm

Emirhan Makul
02.01.2009, 20:13
http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/448000254b7490d229e51b54039528c302bb2f96b0d028c48f 3ab6d7a5aaffbb3637805ceed05914270219f3d542060dbdc0 6b75fa94236f15013

ne güzel kullanıyor ayaklarını ya süper bir adam da kim görecekde alacak.

Onur Şeref
02.01.2009, 20:14

bencede bunu gerektiriyor ama keşke her gerektiginde alabilsek bir yusuf transferiyle bitirekler transferi gibi konuşuyorlar ama bellide olmaz yönetime bizi 4-5 yıl aradan sonra şampiyonluk yarısına sokanda bu yönetim arkasındayız her zaman

Serdar A
02.01.2009, 20:16
gurcistan da schalke ve diger alman takımları üs kurmuş durumda futbolcu daha yeteneklerini kavrayamadan almanlar adamı almanyaya getiriyo:D

Bu sezon Bosanalılar Bundesliga'nın altını üstüne getirdi . Son 3 senede de Bosnalı oyuncu sayısında muazzam bir artış var .

Bosna önümüzdeki 10 yılda Avrupa'nın top 10 milli takımlarından biri olabilecek potansiyelde . Eğer orayı bir-bir buçuk yıl daha görmezsek artık bakmasakta olur .

Erdem Keser
02.01.2009, 20:18
Partizan'ın 21 ve 17 yaşındaki iki yıldızı Zoran Tosic ve Adem Ljalic Manchester'a transfer olmuş.

Caner Erkin müthiş bir transfer olur , tabi alabilirsek.

Arif Timurcioğlu
02.01.2009, 20:19
Rıdvanın demesine yusuf olursa
------------hüseyin-----------
---selcuk------------colman---
-------------yusuf-------------
---------umut------gökhan-----
Yattarayı keser dedi. Paylaşmak istedim bu yorumu sizlerle.

guarin
02.01.2009, 20:19

colman la selcuk ıkısı bıle ortasahayı kaldıramıyor. selcuk tek basına mı kaldırcak ortasahayı.
bu sıstemle cok gol yerız demıyorum cok fark yerız.
ortasahaya ısıran topcu sart huseyin gibi olmadı aurolio gibi colman selcuk nazik topcu defansıf ozellikleri fazla olmadıgından ortasaha zayıf duser.3 lu orta saha sart.hoca yusufu dırek oynatmak ıcın alıyorsa ozman colman ı kesecek forvet 1 ıneceksol kanat olmucak. insanlah dırek oynatmak ıcın almıyodur.
bizim acilen ıhtıyacımız olan bolge sol kanattır.
..................sylva..............
ugur...song......egemen...cale
................huseyin..............
......selcuk.......colman.........
yattara...................solacık...
..............gokhan.................

Ekrem D.
02.01.2009, 20:20
Tamam işte elimizde Şota ve Arçil gibi iki örnek varken ve ayrıca hemen komşumuz, trabzona kaç saat ki?
Herşey bizim lehimize.

Onur Şeref
02.01.2009, 20:21
çek umutu kenara al yusufu koy gökhanın arkasına gökhan tek forvet colman solda devam mecburen hüseyin tek önlibero selcuk biraz daha önde taş gibi takım olur taş

Bekir
02.01.2009, 20:22
benim gercekten aklım almıyor yusuf bize 700 bin euro ya falan patlıcak..yusuf harika futbolcu ayaklarına hakim ama yavas bi adam ne biliyim biz orta sahadan cabuk cıkıyoruz bize kanatta top surucek forvette topu ayagında tutcak futbolcu lazım ben mi yanlıs goruyorum bilmiyomki...forvette alabilcegimiz en iyi top tutabilen futbolcu bence FATİH TEKKE...sola top surucek adamlar cok guerriero olur shikabala olur eila olur ama guerriero ve eila avrupa vitrininde pahalı oyuncular....shikabala ise zamalekte yusufa verilcek paraya alınabilir tabiki elimizde patlama ihtimali de var ama sansımızı yusufta denemektense SHİKABALA da denemek daha mantıklı geliyor..bu sezon 30 kusur maca cıkmıs milli maclara falan da cıkmıss..daha once avrupaya gitmiş 2004 yılında yani 18 yasında paoka 250 bin euro ya transfer olmus 2 sezon sonra 1 milyon euro ya geri donmus...suan 22 yasında bence 1.5 milyon euro civarı alınabilir..
ayrıca aymanın takımında oynuyor ayman aracı da olabilir

eMR3
02.01.2009, 20:22
colman la selcuk ıkısı bıle ortasahayı kaldıramıyor. selcuk tek basına mı kaldırcak ortasahayı.
bu sıstemle cok gol yerız demıyorum cok fark yerız.
ortasahaya ısıran topcu sart huseyin gibi olmadı aurolio gibi colman selcuk nazik topcu defansıf ozellikleri fazla olmadıgından ortasaha zayıf duser.3 lu orta saha sart.hoca yusufu dırek oynatmak ıcın alıyorsa ozman colman ı kesecek forvet 1 ıneceksol kanat olmucak. insanlah dırek oynatmak ıcın almıyodur.
bizim acilen ıhtıyacımız olan bolge sol kanattır.
..................sylva..............
ugur...song......egemen...cale
................huseyin..............
......selcuk.......colman.........
yattara...................solacık...
..............gokhan.................

Kesinlikle sol açık alınacaksa sistemin böyle olması gerekiyor.Bu sistemde bazılarımız G.Ünal'ın tek santrafor oynayacak oyuncu tipi olmamasını tartışabilir ama başka seçenek yok! Orta sahada da Hüseyin-Selçuk-Colman üçlüsü olmak zorunda ikili yaparsak orta mevkiyi hem hücüm yönünde hemde savunma yönünden zaaflar gösteririz...