PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008-2009 l Ara Transfer Dönemi

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Mustafa Önder
15.12.2008, 01:58
Ben 3 milyon euro vererek Fatihin alınmasına karşıyım fiat olarak uygun olunursa alınsın.

Recep Alkan
15.12.2008, 02:02
Ben 3 milyon euro vererek Fatihin alınmasına karşıyım fiat olarak uygun olunursa alınsın.

güzel kardeşim üzerine alınma. söyleyeceklerim senin için geçerli değil.

peki gökhana 6 trilyon verildiğinde göbek atanlardan mısın değilmisin?

çünkü şöyle bir baktığımda gökhan bu haliyle bile fatihin yarısını karşılamaz.

güngör_81
15.12.2008, 02:02
benim tek ricam var. bu takımın bu hali ortada. top ceza alanına geliyor ama, ya beceriksizlikten ya zamanlama hatasında, ya basiretsizlikten ya ya ya gibi uzar gider sebeplerden dolayı gol atamıyoruz. belli bir sıkıntımız var. ligin en çok şut atan, orta yapan, topla oynayan takımıyız ama ne yazıkki en çok gol atan takımı değiliz. bu yüzden bu sene birçok ilki ve güzelliği gerçekleştirmiş yönetimden kral bir forvet adamı istiyorum. bunun adının fatih tekke olmasında da hiçbir sakınca görmüyorum.

bu yönetim eğer 3.5 milyon euroluk bonservis bedeli karşılığında trabzona gelmek istediğini belirten eski kaptanımızı bu takıma getirmezse biz ikinci yarı gerçekten kanser olmaya aday bir taraftar grubu oluruz. eğer maddiyat yüksek geliyorsa yapılsın bir fatih tekke kampanyası biz karşılamaya çalışalım masrafını.

ama ne olur kimse bizi bu forvet hattı ile kanser olmaya bırakmasın.

Uzun zamandır ilk defa sana katılıyorum dostum :)SMS konusunda da yerden göğe kadar haklısın bence bu organizasyon yapılmalı ondan sonra görelim,kim gerçek taraftar.
Bu takımın taraftar kitlesine güveniyorum açılsın bi hesap dediğin gibi konulsun bir tarih Limit konulsunisteğen istediği kadar yatırsın.

Arif Timurcioğlu
15.12.2008, 02:06
Abi yokmudur bunun bir yolu yordamı ne yapalım fatih teke için yürüyüşmü yapalım nasıl dile getirelim bu konuyu sırf buraya yazmaklada olmuyor bir hal çağresi düşünmek lazım.

Recep Alkan
15.12.2008, 02:08
Uzun zamandır ilk defa sana katılıyorum dostum :)SMS konusunda da yerden göğe kadar haklısın bence bu organizasyon yapılmalı ondan sonra görelim,kim gerçek taraftar.
Bu takımın taraftar kitlesine güveniyorum açılsın bi hesap dediğin gibi konulsun bir tarih Limit konulsunisteğen istediği kadar yatırsın.

uzun zamandır derken seninle görüş ayrılığına düştüğümü pek sanmıyorum :rolleyes:

neyse önemli değil. bu takımın gerçek sahiplerinin her fırsatta kendimiz olduğunu söylüyorduk. buyrun o zaman önce bmn yönetimine anket konusunda sonra da trabzon yönetimine bu konuda hep beraber gidelim. bakalım sonuçlar ne olacak.

mesela önce ilk anket:

faih tekke için kulübe para yatırırmısınız?

evet :
hayır :

daha sonra çıkacak yanıt evet olursa ikinci anket?

yatırmak istediğiniz limit?

0-5
5-10
10-20
20-50
50-75
75-100
100 ve üzeri

güngör_81
15.12.2008, 02:08
Evet ve yönetim kimi alacaksada ligin başında yaptığı gibi kampa yetiştirmeli.Zaten süre kısa adapta ile uğraşmayalım birde.

Çağrı Bilici
15.12.2008, 02:10
şimdi gökdeniz fatih tekke de bu takımda olacaklardı.ahh ah

güngör_81
15.12.2008, 02:11
mesela önce ilk anket:

faih tekke için kulübe para yatırırmısınız?

evet :
hayır :

daha sonra çıkacak yanıt evet olursa ikinci anket?

yatırmak istediğiniz limit?

0-5
5-10
10-20
20-50
50-75
75-100
100 ve üzeri

Müsadenle şahsım olarak ankete ilk cevabımı vereyim.

Fatih Tekke için kulübe para yatırırım.

Limit 20-50

Recep Alkan
15.12.2008, 02:14
ikinci yanıt benden gelsin o zman müsadenle

100 ve üzeri. sözüm sözdür.

Mustafa Önder
15.12.2008, 02:14
güzel kardeşim üzerine alınma. söyleyeceklerim senin için geçerli değil.

peki gökhana 6 trilyon verildiğinde göbek atanlardan mısın değilmisin?

çünkü şöyle bir baktığımda gökhan bu haliyle bile fatihin yarısını karşılamaz.

Çok sevindim evet ve Gökhanın şuan da yeterli olmasa da iyi olduğunu düşünüyorum tek sorun Umutla uyuşmamaları

The_Storm
15.12.2008, 02:16
Tabata ve Tekke derim baska birsey demem.

Gokhan konusunda umutsuz degilim. Ilk maclara gore daha guclu, daha olumlu. Biraz fazla geriye donmese gol bolgelerinde daha etkili olabilir.

Idmanlari izleyen arkadaslar varsa soylesin, bizim forvetler gol vurusu calismiyorlar mi dogru durust?

Gökhan KAN
15.12.2008, 02:19
gökhan iyi arkadaslar ara paslarıyla kaleci ile karsı karsıya bırakıcak pasları atacak biri yok......dikkat edin gökhanın bütün golleri nerdeyse böyle.......

lazrail8989
15.12.2008, 02:19
ayrıca ben bu takıma ısrarla Erman ergini istiyorum bu sene rize de oynuyor ve uzakta değil yöneticilerimiz keşke bu oyuncuyu izleselerdi

The_Storm
15.12.2008, 02:33
Fatihi kiralik alalim, bu sene bizi sampiyon yapsin, yazin Almanya mi Rusya mi, nereye isterse gitsin...

Mustafa Önder
15.12.2008, 02:33
Fatihi kiralik alalim, bu sene bizi sampiyon yapsin, yazin Almanya mi Rusya mi, nereye isterse gitsin...

Şampiyonluk keşke Fatih le gelebilse 20 milyon euro feda edilir.

Laz_61
15.12.2008, 02:37
Arkadaslar az önce msnde meltem tv spor müdürü Mustafa Kahraman ile görüstüm....
Lemi Celik ve Özer Hurmaci ile yakinligi ile biliniyor....
Dedigine göre Transfer döneminde Lemi onu Tsye vermeye cok istemis,Özerde cok istemis Ts ye gelmeyi.
Anakaraspor 1,5 milyon istemis...Bizimkiler almamis...ve dedigine göre bu ara transferde özere talip degilermis...
Trabzon istedide Özermi gelmedi diyor..
Detayli bicimde yarin aksam Meltem Tvde acikliycakmis konuk olarakda Serdar Bali varmis..

The_Storm
15.12.2008, 02:39
Her yil Brezilya`ya topcu aramaya kac adam gonderiyoruz, sonra antep gibi bir takim gidiyor, Tabata gibi super bir adami bulup getiriyor. Bizse sonradan kac kati fiyata almaya calisiyoruz. Gelecek sene de yine anadolunun bir takiminda boyle bir yildiz gorursem kahrederim yahu...

Mustafa Önder
15.12.2008, 02:43
Arkadaslar az önce msnde meltem tv spor müdürü Mustafa Kahraman ile görüstüm....
Lemi Celik ve Özer Hurmaci ile yakinligi ile biliniyor....
Dedigine göre Transfer döneminde Lemi onu Tsye vermeye cok istemis,Özerde cok istemis Ts ye gelmeyi.
Anakaraspor 1,5 milyon istemis...Bizimkiler almamis...ve dedigine göre bu ara transferde özere talip degilermis...
Trabzon istedide Özermi gelmedi diyor..
Detayli bicimde yarin aksam Meltem Tvde acikliycakmis konuk olarakda Serdar Bali varmis..

transferle ilgili ne dedi

Laz_61
15.12.2008, 02:44
transferle ilgili ne dedi
Fatihi kesinlikle almiycaklar bunu bilin..

Mustafa Önder
15.12.2008, 02:47
Fatihi kesinlikle almiycaklar bunu bilin..

Öğrenmek istediğim transfer yönümüz güney amerika mı:D

The_Storm
15.12.2008, 02:48
Ozer iyi ama son aciklamalari ezikce.
Bizim derdimiz kapali savunmalari acmak. Ozer adrese teslim pas yapabiliyor ama bu sorunu cozmez. Colman, Selcuk hatta Gokhan bu isi iyi yapabiliyor. Bize zor pozisyonlarda gol cikaran cok iyi bir golcu (Fatih) ve verkaclarla dikine oynayan bir 10 numara(Tabata) lazim.

The_Storm
15.12.2008, 02:52
Ozeri hep genis alanlarda oynarken gorduk. Kapanan takimlara karsi ne kadar etkili olur belli degil.

Bize gelse birkac hafta sonra `bu adam surekli top sisirmekten baska birsey bilmiyor` diyebiliriz...

Bilâl ÇOBAN
15.12.2008, 02:53
yönetim Fatih Tekke'yi almaz ise, en az onun kadar başarılı birisini alacağından şüphem yok, fakat asıl sorun şu ki;

alacağımız forvet, Fatih kadar kısa sürede uyum sağlayabilecek mi? tabiri yerindeyse cuk diye takıma oturabilecek mi... asıl dikkat düşünülmesi gereken konu budur. ayrıca, özkan sümer'in boş döndüğünü sanmıyorum brezilya'dan.

Laz_61
15.12.2008, 02:54
Öğrenmek istediğim transfer yönümüz güney amerika mı:D

bilmiyorum sordum bu gece 23.00 da melten tvyi izleyin dedi..Özer ve lemi hakkinda kimse sallamasin dedi taratarin bilmedigi cok sey varmis...izliyelim bakalim su programi...

Erdal DİLEK
15.12.2008, 03:00
özer ilacımız değil. . .

Laz_61
15.12.2008, 03:02
özer ilacımız değil. . .

bencede...bize daha acil sol acik ve 10 numara lazim.mümkünse bremenli diego ve antepli tabata tarzinda bi 10 numara..denilson gibide bi sol acik.

The_Storm
15.12.2008, 03:07
Sadri baskan, bu aksam tv8`de ekonomik kriz olsa da tenik direktor isterse bir transfer yapabilecegini soyledi.

Tek transfer yapilacaksa bu Tekke olmali...

Adil ÖZGÜR
15.12.2008, 03:12
Şu sivasın Tum'uni izledim. Bir Tum Tum'umuz yok valla.
Ah Tum ne yigitoymuşsun behh.
Attı gene iki gol. Bizimler son maçta yine TUM ladı.

TSKara61
15.12.2008, 03:21
Birilerini alalim da kim olacaksa olsun.

Serdar A
15.12.2008, 03:31
Ozer iyi ama son aciklamalari ezikce.
Bizim derdimiz kapali savunmalari acmak. Ozer adrese teslim pas yapabiliyor ama bu sorunu cozmez. Colman, Selcuk hatta Gokhan bu isi iyi yapabiliyor. Bize zor pozisyonlarda gol cikaran cok iyi bir golcu (Fatih) ve verkaclarla dikine oynayan bir 10 numara(Tabata) lazim.

Ben Tabata tarzında futbolculara uzun vadeli yatırım yapılmasına karşıyım .

Ortasahadaki mevcut problemlerimizi acil olarak minumuma indirmek için böyle futbolcu düşünülebilir fakat bu defa maliyet konusu ön plana çıkar . Tabata , istanbul takımları haricinde ligin en pahalı 3-4 futbolcusundan biri .

Açıkçası Tabata'dan çok çok daha ucuza aynı sınıfta bir çok futbolcu var . Yönetim elbette bu konuda gerekli araştırmaları yapıyordur .

futbalski60
15.12.2008, 03:55
Özer'i beğenmeyen arkadaşlar bugün oynanan Ankaraspor maçının gollerini LigTv'den izlemesini tavsiye ediyorum.

Yapmış olduğu 2 asistle şuanda toplam 10 asiste ulaştı.

Özer bizim aradığımız kanlardan bir tanesidir.

Çok kaliteli bir futbolcu.Orta sahanın her bölümünde oynayabilen kapasitede biri.

Bunun dışında sol açık arıyorsak eğer Aalborg ta oynayan 7 numaralı DUE(yanlış yazmadıysam) alırsak hem frikikçimiz hemde süper bir sol açığımız olur.

Tek sıkıntı DUE şampiyonlar liginde acayip piyasa yaptı.
Due'yle beraber Aalborg'da Brezilyalı Caca da ortasaha da çok etkili bir isim bu sene fiyatlarını üçe dörde katladılar.Norveç liginde ise Rosenborg'da oynuyan Tettey forumda bahsedilmiş bir isim şuan Everton,Blackburn gibi kulüplerin transfer listesinde,Steabek'de oynayan İsveçli Johan Andersson Norveç Liginde iyi işler yapıyor Alanzinho'ya yorum bile yapmaya gerek yok bu isimler ilerde elit takımlarda forma giyebilirler.Ama yönetimin ilk tercihi Brezilya ve sonrasında muhtemelen Belçika olacak.

Erdem Keser
15.12.2008, 07:24
Fatih Tekke !

Hüseyin Kurt
15.12.2008, 08:38
ısrarla tekke diyorum...

TSKara61
15.12.2008, 08:39
Ozer isminden artik biktim sahsen. Piyasa da o kadar iyi topcu var, yeterli takviyeler yapilsin kimin oldugu onemli degil.

Bu takimin orta sahasina 3-4 tane takviye sart. Bu takviyeler tamamlandiktan sonra forvet hattina da takviye dusunulebilir.

arifberkay
15.12.2008, 09:40
biz hala gökhan ı bekleyelim tabata antep i sırtlasın

Kazım Uzunboy
15.12.2008, 09:42
Nerede kaldı bu yabancı sol açık :rolleyes:

emre81
15.12.2008, 09:57
Ya şu Abdurrahman ismini duyunca acayip moralim bozuluyor kendisi Serkan'ın sağ kanatta yaptığından neyi fazla yapıyor, bırakın böyle boş adamları alınsa 3 ay sonra gönderilecekler listesine koyacaksınız adamı. Bize yakışan kaliteli adamları yazlım lütfen.

Ertan 51
15.12.2008, 10:02
Şu sivasın Tum'uni izledim. Bir Tum Tum'umuz yok valla.
Ah Tum ne yigitoymuşsun behh.
Attı gene iki gol. Bizimler son maçta yine TUM ladı.
Adil abi sivasta tum felan değil 2 tane adam var
biri stoperleri bilika,biri santraforları m.yıldız
bizim stoperden yana sıkıntımız yok bilikaya iç geçirmeye gerek yok
m.yıldız ise m.yıldız işte,(taraftarın antipati ile bakması bende dahil)

sola ve ortaya 2 tane çok klas adam alalım bizim başka eksiğimiz yok
tabi F.Tekke de gelirse santrafor homurtusuda biter o da ayrı bir konu.
(Tekke nin yanında Gökhan veya Umut hangisi hak ederse o oynasın)

emre1inci
15.12.2008, 10:28
ya ben pek 10 numara derdinde değilim...
colman ın pası ile gol pozisyonu doğdu,colman o açığı kapatır gibi.
bizim ileride topu tutup oyunu açabilecek oyuncumuz yok.
adres belli herkesin dediği gibi mekmet yıldız tarzı oyuncu.
ne gökhan ne umut bunları karşılayamıyor.
birde sol açık a ibrahim akın alındımı çok iyi olacağını düşünüyorum

Erdal
15.12.2008, 10:32
Murat Celan alınırsa Hüseyinsiz bir orta saha mümkün olabilir mi?

skystar
15.12.2008, 10:38
-----------Selçuk------Murat-------------
---Yatt.(?)--------Colman-------???------
-------------------???------------------

Böyle olur.İleriye de kimi koyarsanız artık.
Bu sezon istediğimiz yere gelemezsek bunun nedeni yetersiz hücum oyuncularımız olacaktır.Devre arası takımın hücum gücünü artıracak 2 oyuncu alabilirsek ne ala.

Erdal
15.12.2008, 10:41
Ya şu Abdurrahman ismini duyunca acayip moralim bozuluyor kendisi Serkan'ın sağ kanatta yaptığından neyi fazla yapıyor, bırakın böyle boş adamları alınsa 3 ay sonra gönderilecekler listesine koyacaksınız adamı. Bize yakışan kaliteli adamları yazlım lütfen.

Abdurrahman iyi bir sağ bektir. Keşke alabilsek...

Murat'
15.12.2008, 10:44
bize sırtıdönük oynayabilecek kaleyi görünce de vuracak bir forvet lazım....ikinci olarak da bir sol kanat oyuncusuna ihtiyacımız var...sol kanat için engin baytar alınabilir...forvet içinse iyi araştırılıp yanabcı bir oyuncu alınmalı bence...

Travelair
15.12.2008, 10:48

Alınmazsa da oynarız. Hüseyin'den ağır değil Colman. Hüseyin'in "Kesici" denilen özelliğini Colman yapacağı diğer katkılarıyla rahat rahat aşar. Böylece Tabata'yı almamızın da önü açılır. Tabata'nın ateş pahası olduğu fikrine katılmıyorum. Gaziantep'in maddi krize girebileceğini aylar öncesinden yazmıştım. Futbolcu+para formülüyle istenirse zorlanmadan alınır. Ayrıca:

"Teknik olarak savunma dörtlüsünün önündeki ikiliden biri olarak ve sürekli ileriye, geriye gidip gelen bir oyun şekliyle oynamayı sevdiğini belirten Colman, Belçika'dayken de böyle oynuyordum ve kendimi bu pozisyonda çok rahat hissediyorum. Ayrıca şimdi olduğu gibi orta sahanın solunda ve sağında da oynayabilme özelliğine sahibim. Ama esas mevkim dörtlü savunmanın önündeki ikiliden biri olarak oynamak diye konuştu."

Birtan Karaman
15.12.2008, 11:00
Trabzon Özer'de Fiyata Takıldı
14 Aralık 2008 / 19:32
Trabzonspor Kulübü Özer Hurmacı için fiyatta anlaşamadı.

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Aksu Özer Hurmacı'nın transferi ile ilgili açıklama yaptı.
Mahmut Aksu, Özer Hurmacı'yı transfer etmek istediklerini fakat o zaman Ankaraspor ile bir sözleşmesinin bulunduğunu belirterek, "Teknik direktörümüz de Özer'in kaliteli bir oyuncu olduğunu belirtmişti. Fakat görüşmelerimiz olduğunda fiyatta anlaşamadık. Bu transfer gerçekleşmedi fakat gerçekleşmeyecek diye de bir şey yok. Ankaraspor'un Başkanı Fenerbahçeli olduğu için Özer'i Fenerbahçe'ye vermek istediğini öğrendik ve bu transfer gerçekleşmedi" ifadelerini kullandı.

Kaynak: http://www.trabzonunsesi.com/images/news_source/12.jpg

Travelair
15.12.2008, 11:03
"Bu transfer gerçekleşmedi fakat gerçekleşmeyecek diye de bir şey yok. Ankaraspor'un Başkanı Fenerbahçeli olduğu için Özer'i Fenerbahçe'ye vermek istediğini öğrendik ve bu transfer gerçekleşmedi" ifadelerini kullandı."

Bu ne çelişki?

A.Gökhan AKIN
15.12.2008, 11:07

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Aksu Özer Hurmacı'nın transferi ile ilgili açıklama yaptı.
Mahmut Aksu, Özer Hurmacı'yı transfer etmek istediklerini fakat o zaman Ankaraspor ile bir sözleşmesinin bulunduğunu belirterek, "Teknik direktörümüz de Özer'in kaliteli bir oyuncu olduğunu belirtmişti. Fakat görüşmelerimiz olduğunda fiyatta anlaşamadık. Bu transfer gerçekleşmedi fakat gerçekleşmeyecek diye de bir şey yok. Ankaraspor'un Başkanı Fenerbahçeli olduğu için Özer'i Fenerbahçe'ye vermek istediğini öğrendik ve bu transfer gerçekleşmedi" ifadelerini kullandı.

Tamam Başkan fenerlidir vermek isteyebilir elbetteki ama Vermek isteyene değil gitemek isteyene bakacaksın!!!

Adem Erdoğan
15.12.2008, 11:07

Bu haberle ben de;

Ankaraspor'un Başkanı Fenerbahçeli olduğu için Fenerbahçe'ye(azize) "vermek" istediğini.

öğrenmiş oldum.

mhayri
15.12.2008, 11:10

Mümkünmü hocam ben aylardır söylüyorum ama hocaya kalsa mümkün ama
sanırım buna gücü yetmiyor...

Birtan Karaman
15.12.2008, 11:20
Şu Fode Mansare toulouse'da eriyor bence alıp bünyemize katmalıyız.

Erdal
15.12.2008, 11:29
Mümkünmü hocam ben aylardır söylüyorum ama hocaya kalsa mümkün ama
sanırım buna gücü yetmiyor...

İnanın yok öyle bir şey. Yani hocanın Hüseyin i bir yerlerden gelebilecek baskıyı azaltmak için oynattığı sadece bir geyik. Sadece transferlerle değil devre arası kampında yapılacak çalışmalarla ikinci yarı çok daha keyifli bir takım seyredeceğiz. Ben eminim bir aksilik çıkmaz inşallah...

_SeRKaN_
15.12.2008, 11:36
Şu Fode Mansare toulouse'da eriyor bence alıp bünyemize katmalıyız.

Şu Mansare'yi bizden başka sayıklayan bir takım taraftarı daha yoktur...;) Her transfer döneminde ilklerimizden oluyor...

S.DEMİRCİ
15.12.2008, 11:40
yeniden yapılanmanın en önemli halkalarından biri olan önlibero sorununu halletmemiz lazım.. hüseyinin sanşsızlığı takımın en önemli yerinde oynuyor.. o yüzden en çok tepkiyi alıyor.. bu bölgede ceyhununda çözüm olabileceğini inanmıyorum.. umuttan biraz daha futbol zekası fazla olan biri lazım o bölgeye...

irfan61
15.12.2008, 11:41
Fatihi kiralik alalim, bu sene bizi sampiyon yapsin, yazin Almanya mi Rusya mi, nereye isterse gitsin...Bu yıl şampiyon olmak istiyorsak ne Fatih nede başka birini transfer edelim.Biz hakemleri satım alalım yeter yoksa zor şampiyon oluruz.Yoksa biz bi 24 yıl daha gönüllerin şampiyonu oluruz.

Erdal
15.12.2008, 11:42
Murat Ceylan- Serkan -dönüşümlü halleder o bölgeyi. Colman da onlardan birine yakın oynarsa sol açığında katılımı ile daha hareketli ve alternatifli bir kadro olacak. Sabırsızlıkla bekliyorum ikinci yarı takımı. Ayrıca sezon başı kampına katılmayan Issac in de ikinci devre çok iyi olacağını düşünüyorum...

savas avci
15.12.2008, 11:50
abdurrahman trabzonun oyuncusu değil arkadaslar serkan ondan daha faydalı sağ kanatta abdurraman trabzonu biryerlere götüremeyeceği gibi yararından cok zararı olur

Erdal
15.12.2008, 11:53
Abdurrahman ile alakalı bir gündem yok zaten. Ama niçin Trabzon un oyuncusu değil anlamıyorum ben...Yahu ben yanlış adammı seyrediyorum...

Travelair
15.12.2008, 11:56
Tabata başrol oyuncusu, Colman yardımcı oyuncu. Eğer Colman ön liberoya çekilebilirse Tabata'nın gelmesiyle çok iyi oluruz

Cengiz Çubukcu
15.12.2008, 11:57
Abdurrahman ile alakalı bir gündem yok zaten. Ama niçin Trabzon un oyuncusu değil anlamıyorum ben...Yahu ben yanlış adammı seyrediyorum...

Çünkü Trabzonlu ve 61 numara...

coolank
15.12.2008, 12:00
Takım yenildi olabilir haksızlık yapıldı dogrudur ama şunu da düşünmek lazım ....

Çok mu iyi oynadık ? Hele ilk devre rezildi ... Bu kadro ile bu kadar olur çok şaşırmamak lazım bence ilk devre toplanacak olan 34 puan da çok iyi puan ..

Ersun Hocaya sezon başı ilk devre 34 puan yaparsak nasıl olur diye sorsaydınız çok çok çok iyi olur derdi ....O anlamda gelinen durum oldukça iyi ...

Şimdi asıl iş şimdi başlıyor ..Neyse ki artık herkes Özer ve M Topuz hayallerini bıraktı ...Olacak şeyleri düşünmek lazım ...Bu iki oyuncu hakkında şaşırtıcı hiç bir gelişme yok ..

Trabzonspor HERKESE VE HER ŞEYE RAGMEN FATİH TEKKEYİ ALMALIDIR ...

Trabzonspor kimsenin ego tatmin yeri değildir ...

Tabata konusunda Travelaire katılıyorum Antepden oyuncuyu almak Özeri almaktan çok daha kolay ...Özer zaten fenere gitti gitmemesi çok sürpriz olur ...

Topuz da fenere çok çok yakın ...

Ersun hocanın maçtan sonra açıklamasına şaşırdım ... Bu kadar oyuncu alacagına dogru dürüst oyuncular alsaydın o zaman diye adama sorarlar ...

Ne Selçuk ne Colman 10 numara değiller kimse kimseyi kandırmasın ....

Bu takıma devre arası için Fatih Tekke ve sol taraf şart .. sonrasına sezon sonu bakmak lazım ...

Ben Ersun Hocadan zaten çok bir şey beklemiyorum ...Ben Başkandan icraat bekliyorum ...Mesela Fatih Tekkeyi alır hocaya derim ki sen bırak şimdi onu bunu al sana oyuncu derim ...

Dünyayı yeniden keşfetmeye gerek yok ...

Mehmet Fatih Yavuz
15.12.2008, 12:02
ÖZeri almak fatihi almaktan daha mı zor?
Cidden merak ettim.

Fatihin 1 sene daha sözleşmesi var.
Kaç paraya verecekler?

Bence fatih i almak daha zor..

Great White
15.12.2008, 12:08
Geçtiğimiz sezon en çok sıkıntı çektiğimiz bölgeler defans, önlibero ve sol kanattı..

Defansda mükemmele yakın bir uyum yakaladık ve şu an sıralamadaki mevkiimizi de o başarıya borçlu olduğumuz apaçık..

Lakin geçen sezonun en çok çuvallayan bölgesi olan önlibero mevkiinde yapılan 20 küsür transfere rağmen hala aynı adam görev yapıyor ve maalesef bir hologramdan farkı yok..

Geçen sezon sol kanadımız boştu. Bu sene de onca transfere rağmen aynı durumda..

Bir de bunlar yetmezmiş gibi Fatih gibi büyük bir golcünün eksikliğini dolduramadık. Büyük umutlar ile alınan Gökhan tam bir fiyasko çıkarken Isaac bir türlü istediği şansı bulamıyor ve istikrarsız görüntü çiziyor..

Bana göre başarının anahtarı sol kanada ve forvete birer kaliteli takviyeden geçer. Şayet ki Ceyhun' a bu hoca şans vermeyecekse bir de önlibero transferi bu işi sağlama alır..

Bu kadar basit, ikinci devre sonunda en azından ilk üçe girme şansımız..

innocence
15.12.2008, 12:09
lemi melih gökçekle görüşmüşte/konuşmuşta, gökçek ona "ben koyu fenerliyim özeri de fenere verecem" demişmişte....mişmiş,mışmış başka birşey yok.

melih gökçek'in işi gücü tükenmiş gibi lemi'ye bunları söylediğine inanmıyorum. eğer ki öyle birşey varsa lemi'ninde bu işten %100 çıkarı vardır.aklı sıra menajer oldu lemi.alsın özeri nereye veriyorsa versin.

aaahmet61
15.12.2008, 12:13
özere fazla takılmaya gerek yok.fenerde sonu ali bilgin gibi olur .kendi bileceği iş.bu arada özkan sümerden ses seda çıkmıyor.inşallah sonu faruk kanca gibi olmaz.öyle görülüyorki brezilyadan başka yerde oyuncu alamyacağız.

Mehmet Fatih Yavuz
15.12.2008, 12:14
Gökhan niye tam bir hayal kırıklığı soner onu da anlamadım??
5 gol 7 asist..
12 gole direkt katkı yapmış.....

Kanat ve orta saha yaratıcılığı yetersiz bir takımız.
Yattara iki haftadır biraz kıpırdandı.
Onun dışında kanat organizasyonu açısından hiçbir artımız yoktu.
Sol kanat zaten yok..
Orta sahada colman dışında forvetleri hareketlendiren kimse yok.
Selçuk pili bitmiş gibi, hücum hattına haftalardır birşey vermiyor.

Şu durumda Gökhan ne yapabilirdi?
25 gole mi direk katkı yapacaktı?

Sorun orta alan ve kanatlarda..

leventturksoy
15.12.2008, 12:14
3 OYUNCU FATİH TEKKE TABATA DENİLSON

atkadaslar ts sampiyonluga bukadar yaklasmısken bu 3 oyuncuyla drek sampiyonuz seneyede hüseyinin yeri
ne ayagaiyi pasyapan iyi kesici bir adam alırsak sampiyonlar ligi ceyrek final garanti

Great White
15.12.2008, 12:15
Brezilya' dan futbolcu yerine bir noter memuru getirsek ve sahaya sürsek gene de transferde adı bizimle anılan ve astronomik fiyatlar talep edilen bazı futbolculardan kötü çıkmayacaktır eminim..

Mehmet Fatih Yavuz
15.12.2008, 12:18
3 OYUNCU FATİH TEKKE TABATA DENİLSON

atkadaslar ts sampiyonluga bukadar yaklasmısken bu 3 oyuncuyla drek sampiyonuz seneyede hüseyinin yeri
ne ayagaiyi pasyapan iyi kesici bir adam alırsak sampiyonlar ligi ceyrek final garanti

Senin yazından alıntı yaptım ama genele bir cevap olsun bu da..

Fatih i aldık, tabathayı ve denilsonu da alldık.
Kuruyoruz kadroyu.

----------tony---------
Serkan---egemen-song--cale
---------------------------
Yattara---Colman--Tabahta-Denilson
-----------------------------------
--------Fatih---umut(gökhan)------

Şu kadronun mücadele direnci sene başı fener kadar olur.
Orta alanda kaptırdığın her topu kendi ceza sahan üzerinde bulursun.
Hele ilerde umut u kesip gökhan-fatih oynarsan topsuz oyunda olmayan 5 futbolcu eder.

Fatih-gökhan-yattara-denilson-tabahta..

Bir takım bu tarz 2 topçuyu bile zor kaldırır..

lazrail8989
15.12.2008, 12:21
takımın sağ bek ihtiyacı yok eğer alınacaksa Emrah eren hepsine 1000 basar

Great White
15.12.2008, 12:22
Gökhan niye tam bir hayal kırıklığı soner onu da anlamadım??
5 gol 7 asist..
12 gole direkt katkı yapmış.....

Fatih, aslında Gökhan için "Bir hayal kırıklığı" derken kendi açımdan hatalı bir tabir kullandım:)

Zira ben Gökhan' ın alınma aşamasında zaten bu adamın Anadolu takımlarında sıkça şişirilen balonlardan biri olduğunu ve bir takım siyasi ayak oyunları ile takıma "kazandırıldığını" belirtmiştim. Yani benim için bir hayal kırıklı olmadı aslında:rolleyes:

Gökhan' ın o 7 asistinin hiçbiri zaten "al da at" cinsi bir asist değil ve en az yarısı asist bile değil ama konumuz bu da değil. Yani 10 gol 15 asist de yapmış olsa Gökhan benim gözümde asla bırakın büyüğü vasat bir futbolcu bile olamaz..

Topu ayağında tutmak, sırtı kaleye oynayabilmek ve gol üretimi açısından bir Umut' dan bile fazlaca özelliği olmadığını gördük..

Oysa ki adam geçme, dripling, top saklama, hız, çabukluk ve hırs bakımından Umut' un çeyreği bile değil..

Yani Gökhan konusundaki fikirlerim önyargı değil, kesin yargı kıvamındadır:)

Senin ya da bir başkasının onu başarılı buluyor olması top ona geldiğinde karnıma saplanan ağrıları maalesef eksiltmiyor dostum;)

S.DEMİRCİ
15.12.2008, 12:24
forvet çok gerekli değil... ama önlibero ve sol kanat olayını artık çözmek lazım.. barışta yavaş yavaş bu işin içine sokulursa probelmeler çözülmüş olur...

Birtan Karaman
15.12.2008, 12:24
Sol kanat Denilson oldukça yerinde olur Sanırsam görüşmeler durdu , Ama gerçeklik payı nedir , oda çelişkili.
Toulouse takımından Fode Mansare Sol Kanatımız için alternatif düşünülebilir , Birde Ahmet Ağaoğlunun Dediği brezilya konusunda hala ses seda çıkmadı umarım doğrudur.
Tabata ise devre arasında antepten almak biraz zor hatta mümkün değil , Ama sene sonu ne olur bilemeyiz.
Tabatalı bir orta alan tadından yenmez olur tabiki orta alanda pas yapar top dağıtır hatta asist kralı bile olur gökhan ünalın gol sıkıntısında Orta alanda gökhan ünal'a göre partner olmayışıdır ha olabilir selçuk , colman kötü oyuncular değil ama gökhan ünal ayarında partner değillerdir.
Kayserispordayken Mehmet Topuz verir gökhan atardı.Bize ya mehmet Topuz yada onun gibi bir 10 numara lazım sanırsam brezilyadan umduğumuzu bulamadık ama Ahmet Ağaoğlunun dedikleri Bir soru işaretine sebep oluyor acaba kim?
Bence Transferde Fransa ligi incelenmeli Afrikalı bir çok yıldız yetenek var orda.

Mehmet Fatih Yavuz
15.12.2008, 12:29
Fatih, aslında Gökhan için "Bir hayal kırıklığı" derken kendi açımdan hatalı bir tabir kullandım:)

Zira ben Gökhan' ın alınma aşamasında zaten bu adamın Anadolu takımlarında sıkça şişirilen balonlardan biri olduğunu ve bir takım siyasi ayak oyunları ile takıma "kazandırıldığını" belirtmiştim. Yani benim için bir hayal kırıklı olmadı aslında:rolleyes:

Gökhan' ın o 7 asistinin hiçbiri zaten "al da at" cinsi bir asist değil ve en az yarısı asist bile değil ama konumuz bu da değil. Yani 10 gol 15 asist de yapmış olsa Gökhan benim gözümde asla bırakın büyüğü vasat bir futbolcu bile olamaz..

Topu ayağında tutmak, sırtı kaleye oynayabilmek ve gol üretimi açısından bir Umut' dan bile fazlaca özelliği olmadığını gördük..

Oysa ki adam geçme, dripling, top saklama, hız, çabukluk ve hırs bakımından Umut' un çeyreği bile değil..

Senin ya da bir başkasının onu başarılı buluyor olması top ona geldiğinde karnıma saplanan ağrıları maalesef eksiltmiyor dostum;)

Sadece son iki asistine bak. İkisi de al da at.
Hatta sadece dokun..
Kocaeli maçındaki de bu maçtaki de.

Gelelim driplinge..

Gene yakından verelim örneği, kocaeli maçında yaptığı asistten önceki driplingini yapabilecek oyuncu sayısı azdır.
Hem dripling, hem de adam geçti aynı anda.
Ardından da umut u karşı karşıya bıraktı.

Zaten umut un attığ gollerin nerdeyse hepsinin asisti gökhandan.

Gökhandan topu saklayacak, dinlendirecek bir oyun yapısı beklemesin kimse.
Kayseride de böyle değildi.
Kısa alanda da olsa koşturacaksın gökhan ı.
Sırtı dönük oynayacak adam değil.
Sahada dikine ya da enine koşacak.

Elindeki oyuncuyu meziyetlerine göre kullanacaksın.

En büyük eksiklik kenar ortalar.
Sıfıra inilip ceza sahasına inen bir tek orta yok 10 haftadır.
Sürekli geriden kesilen toplar.

Bu hafta bi tane geldi gene sıfırdan da olmasa içeriden, umutun kafası direkten döndü.
Elindeki hücumcular sağlam kanat organizasyonu isteyen oyuncular.

Sürekli göbekten sırtı dönük oynamak zorunda bırakıyorsun umut-gökhan ikilisini.
Asla beceremeyecekleri iş.

Yattara haftalardır olmayınca tek işleyen kanatta kırıldı.

Bu şartlarda esktradan işler beklemeyeceksin bu ikiliden.
Kaldı ki bana göre etkisiz falan da değiller.
Birbirlerine alışıyorlar.

mhayri
15.12.2008, 12:32
En büyük transfer Barış olacak, haydi Barış daha çok çalış...

irfan61
15.12.2008, 12:37

Senin ya da bir başkasının onu başarılı buluyor olması top ona geldiğinde karnıma saplanan ağrıları maalesef eksiltmiyor dostum;)Gökhan 25 gol 15 assist de yapsa seninde gözünde her zaman vasat bir oyuncu olarak kalacaktır.Gökhan attığı gol atar kadar Umut'a gol attırdı.Peki Umut niye attığı gol kadar assist yapamadı Gökhan'a çünkü Umut da assist yapacak yetenek(futbol zekası)yok.15 hafta oldu Umut'un bir tane doğru düzgün pasını göremedim.

Great White
15.12.2008, 12:37
Fatih senin Gökhan' ı savunma yazın bana Hüseyin' in futbolunu savunmaya çalışan bazı yorumları hatırlattı açıkçası:))

Onun için de arada bir "Ama bilmem ne maçında bilmem kaçıncı dakikada ileriye doğru attığı bir top vardı" "Şu maçta bir şutu vardı adama çarpmasa kaleye bile girerdi" gibi:p

"İki tane al da dokun" dediğin asistler zaten topa sadece dokunularak yapılmış bir metre mesafeli asistler, abartmaya gerek yok:)

Yattara ve Umut da ona çok asist yaptı ama o kaçırınca adı asist oluyor maalesef..

Gökhan' ı bu başlıkta tartışmaya niyetli değilim, istersen kendi başlığına bir uzayalım..

Ben Gökhan' ın topu alıp da ayakta duran bir rakip oyuncuyu geçerken görmedim. Özellikle Yattara' nın sayısız ortalarına kafa toplarında sıkça eleştirdiğimiz Umut bile müdahaleler ederken onun rakip stoperler arasından sıyrılarak net bir kafa vuruşu yaptığına Belediye maçında kafasına çarptırılan top haricinde şahit olmadım..

Hiçbir maçta onu istekli çabuk ve üretken bir forvet tipi içerisinde göremedim. Ruhsuz, gamsız, pısırık ve pasif bir görüntü arz etmek konusunda çok istikrarlı olduğunu da ekleyeyim:)

Hatta biraz da abartayım. Onun bölgesine dışarıdan bir transfer yapılmayacaksa Isaac ya da Ergin' e bile şans verilmesinden yanayım..

Hiç değilse yemiş olduğumuz astronomik kazığı her maç sahada görerek dertlenmemiş olurdum..

Son olarak; Gökhan bu takıma katıldığında yeni bir Tomas Jun faciası olabileceğini söylemiştim..

Bu vesileyle Tomas Jun' dan da özür dileyeyim. Zira o da en az 25 küsür maç aralıksız şans bulsaydı en az Gökhan kadar gol atardı sanırım;)

toksoy61
15.12.2008, 12:38
gökhan kaliteli bir topçudur. kimse adamın golcülüğünü tartışmasın. kusura bakmayın ama futbolu bilen gökhannın iyi bir oyuncu olduğu anlar.
bizim sorunumuz aslında herkesinde farkında olduğu gibi orta sahamızın forvetleri yeterince besleyememesi ve sol kanat eksikliğimiz. ön libero oyuncumuz hüseyin tamamen tek taraflı. hucüma katkısı sıfırın altında. onun yerine marco aerolla gibi hem hucum hem defansif anlamda iyi birini bulmak lazım. sol kanatada bir adam alındımı tamamdır. forvet alımı şu anda lüks gibi. daha isaac i tam izleyemedik. takımda 4 forvet varken 5. ciyi almak trabzonun bütçesi için intihar demek olur.

Cafer Bulur
15.12.2008, 12:39
Gökhan simdiye kadar tam bir hayal kirikligidir,bunu kabul etmek gerekir.
Gökhan in performansi atacagi gollerle ölcülür,bu konuda kendisi sinifta kalmistir.
Buna ragmen gökhan i silip atmak,ise yaramaz deyip gözden düsürmek kanimca dogru degildir.
Kendisi de gercek gökhan i ikinci yarida izleyin dedigine göre bize de en az 6 ay daha sabretmek düsüyor.
Lakin bu durum,bize forvet lazim oldugunu gercegini degistirmez.aksi durumda gökhan in toparlanamamasi durumunda kafamizi taslara vurmak zorunda kalabiliriz.

Mehmet Fatih Yavuz
15.12.2008, 12:44
Hüseyin ilk 5-6 hafta ekstra işler yaptı.
Artık mucize bitti.
Hüseyinlik bi durum kalmadı.

Ben dakika ve an veriyorum da eleştiren kaçırdığı golleri gündeme getirirken "anlık" konuşmuyor mu?
Patlayan forvet tipi gökhan.
Şu anda dünya üzerinde en çok aranan forvet tipidir.

Ama patlayan forveti hareketlendirecek orta saha adamı lazım.
Arada bir colman yapıyor.

bu arada gökhanı gamsızlıkla vs. ile suçlayıp, haftalardır yatan yattarayı harala gürele savunmanı hangi kefeye koyacaksın?

Yattara sahada dursa bile artıdır diyecek kadar kör göze parmak savunuyorsun.

Hiç abartmıyorum, ankaragücü maçında sakatlandıktan sonra yattara diye bir adam yok sahada.

İşte geçen hafta bu hafta hafif kıpırdandı o kadar.

Haftalardır yok adam yok.
Hiçbir ekstra hareket yok.
Adam geçme girişimi bile yoktu yattarada.

Velhasılı oyuncunun sahadaki duruş şeklini, gamsızlığını baz alacak olursak, yattara bu konuda en geride kalacak adamdır.

Sayısız orta dedin ya.
Ceza sahası ve gerisinden yapılan(orta sahaya doğru gerisinden) ortalar savunmacılar için en kolay karşılanacak ortalardır.

Fatih gibi kafa toplarında ekstra bir adamın yoksa bunlardan büyük verim elde edemezsin.

Yani sayısız orta, sayısız vasıfsız orta.
Yattara barışın sadece 20 dakikada denediği kadar bile dip çizgiye inmedi 10 haftadır.

tsmetu
15.12.2008, 12:46
2008-2009 futbol sezonunda ikinci transfer ve tescil dönemi 5 Ocak 2009 Pazartesi günü başlıyor. Buna göre 2008-2009 futbol sezonunda ikinci transfer ve tescil dönemi 2 Şubat 2009 günü mesai bitiminde sona erecek

Great White
15.12.2008, 12:47
Fatih şu yazını alıntılayarak "Oyun sistemi" ile ilgili başlıkta sana cevabını vereceğim:)

Malum burayı biraz daha işgal edersek seni bilmem ama beni bir haftalık istirahate yollayabilirler:D

Mehmet Fatih Yavuz
15.12.2008, 12:48
Oyuncu yeterliliklerini konuşuyoruz, yeni transfer yapılacaksa eldeki oyuncuların yetersizliği göz önünde bulundurularak yapılacak.
Yani mevzu ile pek alakasız değil aslında.

temel_yilmaz
15.12.2008, 12:48
artık mücadele etmeden gol atma devri bitti maç 2-0 dan sonra 10 tane gol atsan ne olur kocaelinden taner bile bizim forvetlerden iyidir

leventturksoy
15.12.2008, 12:49

Kuruyoruz kadroyu.

----------tony---------

Hele ilerde umut u kesip gökhan-fatih oynarsan topsuz oyunda olmayan 5 futbolcu eder.

evet dedine katılıyorum mucadele yonu dusecek ama 3 aynı anda oynatmayız oyunu gidisatına gore degistiririz
giren oyuncular oyunu degistirme ihtimali cok yuksek olur yattara cıkıyor ayzek giriyor huseyin cıkıyor ceyhun giriyor hangi macı cevirdik 3 futbolcunun 2 sini drek oynata biliriz sistem degistiririz bak ben nasıl oynatıyorum akılı olan teknik drektor oynatır ersun hocada oynatır ziya dogan gibi adamlar oynatamaz aynı fikirmiyiz? hala oynamazmı diyorsun? he aklıma gelmisken 7 yabancıyla oynuyorsun hukmen yenik sayılırsın:)

Telha TANYILDIZI
15.12.2008, 12:51
yahu arkadaşlar bu tabata ilerde beto ile beraber oynuyodu galiba yoksa benmi yanlış gördüm ama bize gelirse gökhanla güzel bir 2li oluşturacakları kesin
sol kanada denilson mükemmel olur
hüseyinin artık kesilmesi lazım hiç bir hayat belirtisi yok adamda

------------------------------------ tony
serkan----------------song--------------------------egemen----------------cale

--------------------selçuk--------------------------colman----------------------

yattara-----------------------------------------denilson

-----------------------tabata-------------------------------------

------------------------------------- g.ünal

Mehmet Fatih Yavuz
15.12.2008, 12:53
Şu kadarını söyliyim.
Tabahta-f.tekke-gökhan-denilson-yattara..

3 tanesinin kulübede olması gerekir.
Yani bunlardan 2 tanesi oynar en fazla.
3 olursa işler çok zora girer.

İddia ediyorum.
Fener sakatlıklar sayesinde ritmini buldu.
Alex-semih-guiza üçlüsünden biri mutlaka ya sakattı ya cezaalı.
Üçünü aynı anda oynattığı her maç büyük mücadele eksikliği vardı.

Artık mücadele gücü düşük takımların maç kazanması çok büyük süprizlere bakar..

coolank
15.12.2008, 12:53
Başkanın son açıklaması direk olarak hocaya bir cevap ....

Başkan diyor ki takıma direk katkı yapacak oyuncu ... Yani 30 40 oyuncu alalım da içinden 2 3 tane ya çıkarsa mantıgı değil ..

Başkan bir başka açıklamasında pilot takım konusunda pişman oldugunu söylemişti...

Başkanın bu takıma bu dönemde 2 3 oyuncu alması şart ... Ve alacaklar da ...

Şahsen bu dönemde yabancı oyuncu alınmasına taraftar değilim şu anlamda yani yurt dışından bir oyuncu almak çok iyi olmayabilir ...

Tabata alınabilir bir oyuncu para + takasla da iş çözülebilir ...Üstelik İstanbul takımları da bu oyuncu ile ilgilenmiyor bu da ciddi bir avantaj ...

Tabata ve Fatih Tekke transferlerinin yanına vasat bir sol oyuncu ile şampiyonlugu kazanırız ...

Bu arada oyuncu satmaktan da korkmamak lazım ...Trabzonsporun şu kadrosunda satılmayacak oyuncu yok .. Yattara da dahil ...

Mesela Umut ve Hüseyini Ruslara hemen satalım eger ciddi olarak ilgilenen varsa ....

Kaynak da olur takımda hiç güç kaybetmez ...Yerleri de fazlası ile dolar ...

Dip.Ing.Mag.
15.12.2008, 13:06
bize böyle gol ve goller atabilecek bir oyuncu lazim... http://www.spor3.com/video.php?id=239
gökhan ve umut biraz bakip su vuruslari ögrenseler

keles76
15.12.2008, 13:06
bazi arkadaslar umut ve gokhanin yeterli oldugu yanilsamasina girmisler ikisindende bir halt olmuyor her mac sac bas yoldurtuyorlar 10 pas ver 2 sini tutamazlar herifciler bos kaleye gol atamiyor Allah Allah bu adamlarmi yeterli benmi baska futbolculari izliyorum yada arkadaslar umutlarini fatih tekkeden kesti bu tur yollarla kendini kandirmayami basladi
herkes kendine gelsin biz istemessek biz bastirmassak bu yonetim degil hicbir yonetim transfer yapmaz cogu transfer taraftar baskisini kaldirmak icin yapilir. bu umut ve gokhandan kurulu forvet bizi kanser eder soyelemedi demeyin sonra istatistik seven arkadaslar bunu gorurler(gokhan yedi asistle 5 golle oynamis bunu feneyde lugana yapiyor bunu geysyde servet yapiyor lutfen boyle komik ne oldugu belirsiz istatistiklerle beyin bulandirmayin kacirdigi golleri tuitamadigi paslari kaleci ile kac kez karsi karsiya kalip kacirdiklarini yazin)

x_man
15.12.2008, 13:10
umut ve hüseyini ruslara satıp yerine bir sol açık birde 10 numara alınırsa güzel şeyler olabilir aksi taktirde tek kanatla bu işler olmaz ayrıca sistem değişikliğine gitmeliyiz arkadaşlar göbekte iki orta saha oyuncusu selçuk ve colman olmalı kısaca

--------------------------------tony----------------------
serkaN--------song-----------egemen--------------cale----
yattara---------selçuk--------colman-------------SOL AÇIK
-*----------gökhan---------10 NUMARA(alamıyorsakta barış memiş oynamalı)

Hami KüçüKAslaN
15.12.2008, 13:17
-[ooD;1811302']bize böyle gol ve goller atabilecek bir oyuncu lazim... http://www.spor3.com/video.php?id=239
gökhan ve umut biraz bakip su vuruslari ögrenseler
aga bahsettiğin adam ibrahimoviç diilmi yaa
oysa umut la gökhan biyerlerini yırtsalar dahi asla onun gibi olmazlar:confused:

skystar
15.12.2008, 13:18
Gökhan varken Umut'u satmak.
Hakikaten komik.

Reşit
15.12.2008, 13:21
arkadaslar şu hüseyinin değerini bir türlü anlayamadınız . hatırlarsanız antaep teki maçta orta saha yol gecen hanına dönmüştü top kesen bi adam bile yoktu. bu adamın yaptıgı işi türkiyede yapan tek kişi yokk. istatisliklerde top kapmada bu adamın üstünde kimse yok. ama biz istiyoruz ki bu adam her kaptıgı topu süper kullansın. bırakın o işide selçuk colman ve ya 10 numara olarak nitelendirdigimiz adam yapsın. hüseyin bu seneki takımın olmazsa olmazıdır. trabzon ruhuyla oynayan nadir futbolculardan birisi.

Zafer Fidan
15.12.2008, 13:24
arkadaslar şu hüseyinin değerini bir türlü anlayamadınız . hatırlarsanız antaep teki maçta orta saha yol gecen hanına dönmüştü top kesen bi adam bile yoktu. bu adamın yaptıgı işi türkiyede yapan tek kişi yokk. istatisliklerde top kapmada bu adamın üstünde kimse yok. ama biz istiyoruz ki bu adam her kaptıgı topu süper kullansın. bırakın o işide selçuk colman ve ya 10 numara olarak nitelendirdigimiz adam yapsın. hüseyin bu seneki takımın olmazsa olmazıdır. trabzon ruhuyla oynayan nadir futbolculardan birisi.

allahim ya, hüseyin neymis de ben göremiyorum:o

Şenol Altunsoy
15.12.2008, 13:27

Benim bildiğim Hüseyin'mi bu yapmayın bu kadar da artık ya hakkında yazmıyım diyorum ama bu yazıları görünce dayanamıyorum bu kadar tartışılan bir adam için bu ülkede böyle bir adam yok diyorsan pes yani

x_man
15.12.2008, 13:28
hüseyin şampiyonluğa oynayan takımda oynayamaz yada şampiyonluğa oynuyoruz demeyelim fener bir tek aurelioyla şampiyon oldu gs saidoyla bu sen bile çoğu zaman tek ön liberoyla oynadı biz ise 3 ön libero helal olsun şampiyonluğa oynuyoruz yattara sağdan getirecekte gol atacağaız bütün takımlar bizi ezberledi sol açıksız oyun kurucuz takımı herkes durdurabilir maalesef

Birtan Karaman
15.12.2008, 13:38
Bence umut bulut için gelen ilk teklif değerlendirilmeli:cool:

Birtan Karaman
15.12.2008, 14:01
Bu puan durumu ile yola cıkmalıyız river plate nin yıldızlarına göz atmalıyız.Tabi doğru ise bu puan durumu ben sanmıyorum internette buldum işte link;http://www.cezasahasi.net/http://2.bp.blogspot.com/_djmbIHfAzV8/SUV-IfrVInI/AAAAAAAABy8/8H9CKGPEICY/s400/apertura.jpg

irfan61
15.12.2008, 14:04
Bu puan durumu ile yola cıkmalıyız river plate nin yıldızlarına göz atmalıyız.Tabi doğru ise bu puan durumu ben sanmıyorum internette buldum işte link;http://www.cezasahasi.net/http://2.bp.blogspot.com/_djmbIHfAzV8/SUV-IfrVInI/AAAAAAAABy8/8H9CKGPEICY/s400/apertura.jpgDoğru River plate liginde sonuncu.Ligin son şampiyonu kendi liginde bu sezon küme düşmemeye oynuyor.

Birtan Karaman
15.12.2008, 14:36
Bounanote , Mauro Damian Rosales , Bu isimleri alsak iyi olur.

Travelair
15.12.2008, 14:40

Kuruyoruz kadroyu.

----------tony---------

Şu kadarını söyliyim.

İddia ediyorum.

Ben o kadar karamsar düşünmüyorum. gs bu ligde geri dönmeyen hücumcularla pekala gidebiliyor. Bizim defans güçlü ofansta sıkıntımız var. Ersun hocanın zaten doğasında atak futbol ve risk var. Buna göre:

-----------Sylva------------

Serkan--Song--Egemen--Cale

-------Colman-Selçuk-------

Yattara---Tabata---Denilson

----------Gökhan----------

Hepimizin artık kabul ettiği gibi Umut ve Gökhan benzer karakterde önüne aşırtılan araya atılan toplara hareket eden oyuncular. Bu aşamada tek forvet kullanılıp birbirinin yedeği olarak kullanılabilir ama tercihen oraya güçlü fizikli ve vasıflı bir forvet almamız gerek. Denilson da tabi şart değil defansı daha güçlü yine benzer kalitede bir oyuncu olabilir

Colman kendisi diyor ön liberoda ileri geri çalışan bir yapım var diye. İleri çıkmasa dahi uzun paslarıyla etkili olur. Bu vesileyle orta sahada pas transferi sağlığa kavuşur. Diyeceksiniz ki kanatlarda zaafa düşeriz. Bunun için Gökhan Gönül gibi çok etkili ofansif beklere ihtiyaç var. İleri geri çalışması lazım. Türkiye'de bunlardan kaç tane var? Çünkü ileri giderlerse sağda Yattara solda Denilson. 4 kişi hareketli bir forveti takip etmek zorunda kalacak. Bu da geriden gelecek elemanlarımızla pasları iyi de yaptıklarını düşünürsek baskılı oynamamıza yol açar

karim@benzema10
15.12.2008, 14:52
colman ön libero oynarsa ts için intihar olur,ben niye böyle söylüyorum colman'ın fizik gücüne bakarak,sert,agresif ve çabuk olmamasından dolayı söylüyorum bu durumda çok eleştirdiğim hüseyin'i mumla ararız.

...............................sylva.............. ........................
.....................giray.................egemen. .............
serkan..................zurita/tozo/jıkuzu.........................cale
...............................colman/selçuk
yattara......................tabata............... ..............engin baytar/denilson

................................gökhan ünal..........................

Travelair
15.12.2008, 15:16
Ön liberolar illa "Kesici" olmak zorunda değiller. 2 tanesinin birisi ileriye destek verse yeter. Colman'ı mevkisinde izleyip beğendiler sonuçta
Ben anlamıyorum zaten bu kesici işini. Bıçak gibi futbolcu da var balta gibi futbolcu da

Zafer Fidan
15.12.2008, 15:21
Theo Weeks, baska birsey demiyorum

.....................sylva......................
Serkan.....Song.......Egemen......Cale
....................Weeks.....................
Yattara...Selcuk......Colman..Transfer
..............Gökhan/Tekke.................

Arif Timurcioğlu
15.12.2008, 15:24
Fatih tekkeyi alırsak tabataya ne gerek var colman ve selçuk zaten bu işi çözüyor. Bize yetersiz gelmelerinin sebebi attıkları ince pasları gökhan ve umutun gole çevirememesidir. Tabata gelse ne değişecek aynı pasları oda atacak.

Samet Yildirim
15.12.2008, 15:24
Baskan bütce ayirdik ve 1-2 oyuncu alinacak dedi...bukadar basit 1-2 transfele dahada iyi oluruz...

sol acik kesin sart...

kalavara
15.12.2008, 15:25
arkadaşlar takımın eksiklikleri bağırıyor zaten (sol kanat, formsuz golcüler??) ama bence görünmeyen bir iki konu daha var. orta alandaki oyuncularımız selçuk ve hüseyin. selçuk çok formsuz olmasına rağmen belli bir potansiyeli var hoşgörebiliriz ancak hüseyin (ki bu sene en büyük destekçisi benim) geri yaslanan, kapanan takımlara karşı çok etkisiz kalıyor. çünkü bu tip durumlarda orta alandan topla dripling yapan, şut atan, pas atan, uzun topla oyunun yönünü değiştiren bir oyuncu olmalı ki pozisyon üretilebilsin. yani oyun 0-0 iken ya da galip iken hüseyin faydalı ama oyun aleyhimize döndüğü andan itibaren hüseyin yetersiz kalıyor...o nedenle bu bölgeye biraz daha süratli ve topla iyi olan bir oyuncu bir çok maçta işimizi kolaylaştıracaktır...

Reşit
15.12.2008, 15:27
allahim ya, hüseyin neymis de ben göremiyorum:o

Theo Weeks, baska birsey demiyorum

.....................sylva......................
Serkan.....Song.......Egemen......Cale
....................Weeks.....................
Yattara...Selcuk......Colman..Transfer
..............Gökhan/Tekke.................

senin dedigin o teo mix mi nedir getir onu trabzona 3 hafta üst üste koy bakalım oynayabilecekmi . bi deyim var. küçük takımların büyük topçusu. ama o teo yu farkeden herhalde bi sen . çok genç diyemi bu kadar hoşuna gidiyo anlamadım. hüseyinin bu seneki takımda yaptığı işi türkiyede yapan yok bundada ısrarlıyım . yani murat ceylan falan desen anlıcamda teo diye bişe çıktı bakalım oda ne zaman söner

Fanatik28
15.12.2008, 15:39
Bu takimda ya Umut, ya da gökhan oynamali. Umut kostugu ve mücadele ettigi icin bircok kisiye sempatik geliyor. Halbuki neredeyse boskaleye tamamlayamadigi onca pozisyon var. Cezasahasi icerisinde pozisyon almayi bilmiyor.

Birde buradaki elestirelere bakin, yok efendim sifira inip orta yapmadigimiz icin, rakip defans oyunculari toplari cok rahat karsiliyorlarmis! Burada elestiri Yattara´ya. Halbuki gecmise bir baksinlar, Yattara´nin Fatih´e kafayla attirdigi goller!!!

Hele takimdaslik ruhunu görünce sezonbasi Hakan Yakin´i nasil kacirdik diye kendi kendime soruyorum.

Burada oyuncu isimleri yazanlar, bir zahmet nasil bir dizilisle oynayacagimizi da bir yazsa da anlasak. Kuru kuru isim yazmakla olmuyor, futbol bu kadar basit bir oyun degil. Size bir örnek vereyim: Mesela 2 kanatta geri gelmeyen 2 oyuncun varsa cok iyi 2 önliberon olmali.

ApoCaN28
15.12.2008, 15:40
Doğru River plate liginde sonuncu.Ligin son şampiyonu kendi liginde bu sezon küme düşmemeye oynuyor.

belki yeri değil ama...Bilmeyenler için...

River plate sezonu sonuncu bitirdi...
1,2,3 takımlar küçük bi lig aralarında playy off maçı oynayacak ...

1 de küme düşme durumu söz konusu değil

3yıl üzerinden puan durumu ortalaması yapılıyor ve buna göre libartedores kupasına takım gönderiliyor...
river ise 2 sezon elde ettiği şampiyonluk ile ligde genel (3 sezon ortalama) puan durumunda ne küme düşüyor nede libartedorese gidiyor o yüzden lige hiç bir önem vermedi son 15 maçında felan...

ApoCaN28
15.12.2008, 15:47
R. Madrid de Drenthe var süper futbolcu hayran kaldım kendisine...

Tabi alamıyacağımız bir futbolcu o ayrı ...:D

Bu arada oyun kurucu ve forvet alınması taraftarıyım...Tabi eğer iyi olursa yoksa transfer yapılmasını istemiyorum(yabancı)...

Tekke
15.12.2008, 15:52
Teo Miks mi diyor, öldüm gülmekten:))))) Şaka bi yana, o adam 2. Aurelio, Özer ile Ankarasporun başarısının 2 mimarı, yoksa Aykuttan bi cacık olmaz, al bu ikisini, geçen yıl ki gibi kümeye gider. Herşey bir yana, RIQUELME diyorum ama dinletemiyorum:) Zor belki, ama eşikten atlatır takımı, hem şampiyon yapar hem de lideriz prestije gelir ve ŞL ye hazırlık olur. Olmadı Denilsona da razıyım, havası yeter. Fener maçında Carlosu top gibi oynar, heheheeee...

Mehmet Fatih Yavuz
15.12.2008, 15:52
Bu takimda ya Umut, ya da gökhan oynamali. Umut kostugu ve mücadele ettigi icin bircok kisiye sempatik geliyor. Halbuki neredeyse boskaleye tamamlayamadigi onca pozisyon var. Cezasahasi icerisinde pozisyon almayi bilmiyor.

Birde buradaki elestirelere bakin, yok efendim sifira inip orta yapmadigimiz icin, rakip defans oyunculari toplari cok rahat karsiliyorlarmis! Burada elestiri Yattara´ya. Halbuki gecmise bir baksinlar, Yattara´nin Fatih´e kafayla attirdigi goller!!!

Hele takimdaslik ruhunu görünce sezonbasi Hakan Yakin´i nasil kacirdik diye kendi kendime soruyorum.

Burada oyuncu isimleri yazanlar, bir zahmet nasil bir dizilisle oynayacagimizi da bir yazsa da anlasak. Kuru kuru isim yazmakla olmuyor, futbol bu kadar basit bir oyun degil. Size bir örnek vereyim: Mesela 2 kanatta geri gelmeyen 2 oyuncun varsa cok iyi 2 önliberon olmali.

Kendi iddianla kendin tezat durumdasın abi.
1. si yattara fatih varken çok kere ceza sahasına girmiş, sıfırdan top çıkarmıştır.
"yattara neler yapıyor" diyen spikerleri hatırlar herkes.

2. si zaten orada belirtilmiştir, sıfıra inmeden kesilen ortalarda etkili olmak için ya kule santrafor alacaksın, ya da fatih gibi hava toplarında ekstra birini.
Yani mevzumuzun fatihin attığı gollerle alakası yok.

Ceza sahasına yaklaşıp taç çizgisinden kesilen ortalar sallama ortalardır.
(kontra ataklar dışında)...
Set hücumunda oradan orta kesen adam karambole top yollar.
Rakip savunmacıların en sevdiği toplardır. Çok da rahat karşılarlar.

Millet ne halt etmeye sıfıra iniyor durmadan?
Rakip savunmanın dengesi böyle bozulur.
Geriden şişirme ortalarla ancak savnuma oyuncularını yıldız yaparsın.

Uluç
15.12.2008, 15:53
Tuttuğunu atacak forvet lazım bize.. 10taneden 1 tane atan adamı ne yapayım

Jester
15.12.2008, 15:56
Antep'e şöyle bir teklif sunsak:

Ceylan + Ivan + Tabata = Tayfun + Hüseyin + Isaac + Adnan + 1 mil Euro

Kalan 3 milyonumuzla da iyi bir santrafor alsak,

Sorun çözülür mü çözülmez mi?

Mehmet Fatih Yavuz
15.12.2008, 15:56

Türkiye liginden örnek versene......
Şu sistemde bu ikiliden fazla iş yapacak bu ligde bi oyuncu mesela??

Kim m. yıldız mı?
guiza? baros?

F. tekke falan demeyin.
Kaldınız f.tekkede.
Kardeşim adam gitti.
Yaşı geldi 31-32 ye.

Tuttuğunu atan santrafor da ne?
Var avrupada ,fiyatları başlıyor 15-20m eurodan.

Emre7
15.12.2008, 15:58

isaac gibi adamı şu listeye koydunuz ya bravo size...

firidin61
15.12.2008, 15:58
Merhaba ,

Ben nacizane , gözden düşmüş ÜMİT KARAN ı bu takımda görmeyi çok isterdim . Bence son vuruşları kusursuz ;) Olur mu ? Bence olmaz ( Maliyet ) ama keşke olabilse ... Bu lig de onun ayarında bir golcü yok .

Saygılarımla

TolgaTopçu61
15.12.2008, 16:04
Merhaba ,

Ben nacizane gözden düşmüş ÜMİT KARAN ı bu takımda görmeyi çok isterdim . Bence son vuruşları kusursuz ;) Olur mu ? Bence olmaz ( Maliyet ) ama keşke olabilse ... Bu lig de onun ayarında bir golcü yok .

Saygılarımla
dün aynisini bende düsünmüstüm:),aslinda iyi olurdu hatta cok iyi olurdu,ama dediginiz gibi maliyet'i fazladir...

Erdal
15.12.2008, 16:05

Antep kabul edermi? Tayfun un yerine Ferhat ı koysak:)

Reşit
15.12.2008, 16:05
Teo Miks mi diyor, öldüm gülmekten:))))) Şaka bi yana, o adam 2. Aurelio, Özer ile Ankarasporun başarısının 2 mimarı, yoksa Aykuttan bi cacık olmaz, al bu ikisini, geçen yıl ki gibi kümeye gider. Herşey bir yana, RIQUELME diyorum ama dinletemiyorum:) Zor belki, ama eşikten atlatır takımı, hem şampiyon yapar hem de lideriz prestije gelir ve ŞL ye hazırlık olur. Olmadı Denilsona da razıyım, havası yeter. Fener maçında Carlosu top gibi oynar, heheheeee...
:D o kadarda değil espirik olsun diye dedik öyle :D tamam özeri anladımda bu teo 3 aylık periyodda parlayan bi topçu durun bir iki sene oynasın bakalım nedir ne değildir. onu hüseyinle kıyaslamak gerçekten haksızlık geliyor bana. adam yüreğiyle oynuyor. top kapıyor. haaa ara pası atamıyor onamı kızıyoruz. hadi biz bişe anlamıyoruz. bunca hoca geldi niye bu adamdan vazgeçmiyorlarr ??

Reşit
15.12.2008, 16:08

e yuh yanee tayfunu anladım adnanı anladım tabata ve ceylanıda anladımda geri kalanı ne bunun. ivan yedek orda gelip bizde as mı oynucak hadi beto desen neyse. hüseyinse sence antepe gidermi ondan önce hüseyin i klup vermez onu sene sonuna satarız biz onda en az 3-4 milyon alırız. bide gelecegin yıldızı olarak görülen isaac ı antepe veriyon ya sana helall :eek::eek:

Serdar A
15.12.2008, 16:10
...

Ligin en çok orta yapan takımıyız fakat ortaların hangi noktalardan atıldığına baksalar korner çizgisi civarından doğru düzgün ortamız yok . Umut ve Gökhan bütün yüksek topları sırtı dönük karşılamaya çalışıyor . Herşeye rağmen bir çok asist böyle geldi fakat forvetlerimiz niteliklerine uygun hücum etmiyoruz .

Kanatlara daha etkili kullanabilirsek eminim Gökhan önemli bir tehdit daha kazanacaktır . Seken ve ikinci toplarda Umut ve Selçuk çok daha fazla şut pozisyonu yakalayacaktır .

Mehmet Fatih Yavuz
15.12.2008, 16:21
Vallahi son maçtaki denemelerini gördükten sonra barış oynasın çizgide..
Çocuk en azından çizgiye inmeyi deniyor sürekli.

Akıl var mantık var.
Ceza sahası bölgesine girmeden sürekkli sallama top kesiyoruz içeri.

Forvetleri kimse beğenmiyor ama bu ikilinin bu kadar cins topu birbirlerine aktarıp asistler yaptılar.
Hiç tarzları olmamasına rağmen.

Erdal
15.12.2008, 16:24
Hoca nın Barış ta ısrar etmesini bekliyorum bende. Daha bir olgunlaşmış geldi bana. Artık sorumluluk kaldırabilecek gibi görünüyor...

Birtan Karaman
15.12.2008, 16:26
Avrupaya giderkes hayallerimi süsleyen onu bordomavi forma altında görmemin en büyük mutluluğu alcak forveti isterim eger avrupa kupalarına gıdersek yeterli maddi yönden rahat olursak;BAFETİMBİ GOMİS

Şahinoğlu
15.12.2008, 16:28
İnşallah pire gibi hızlı ve ayağına hakim 10 numara veya aynı özellikte sol açık buluruz golcüyü geçtim iyi bir golcü dünya para tek istisna Tekke ama onlada ilgilenmiyoruz.

Uzunoğlu
15.12.2008, 16:28
Futbolcu transferlerine harcıyacağımız paraları hayır hasenat işlerine harcasak daha yerinde olur nasıl olsa hakemler bağlıyorlar işi :)

Jester
15.12.2008, 16:29
e yuh yanee tayfunu anladım adnanı anladım tabata ve ceylanıda anladımda geri kalanı ne bunun. ivan yedek orda gelip bizde as mı oynucak hadi beto desen neyse. hüseyinse sence antepe gidermi ondan önce hüseyin i klup vermez onu sene sonuna satarız biz onda en az 3-4 milyon alırız. bide gelecegin yıldızı olarak görülen isaac ı antepe veriyon ya sana helall :eek::eek:

Güzel kardeşim, bana yuh filan demeden önce kendi söylediklerini bir daha tart istersen.

Ivan'ı beğenmiyorsun. Merak ediyorum oraya alacağın adam Ivan'dan iyi olabilecek mi?
Hüseyin'i kulüp vermez, Hüseyin Antep'e gitmez diyorsun. Tekke gidebiliyorsa Hüseyin de paşa paşa gider, sen hiç merak etme!
Isaac geleceğin yıldız adayı olabilir ama sonuçta hala bir aday. Karşılığında aldığın adamlar çakıl taşı değil, zaten kimse de keriz değil.

Senin somut önerilerini de görmek isteriz.

Cafer Bulur
15.12.2008, 16:33
Baskan rotayi cizdi arkadaslar.
1-2 oyuncu alinmaya calisilacak.Bu oyuncularin maliyeti de sanirim 3-4 milyon euroyu gecmeyecek.
Fatih tekke ve özer transferleri olmayacak.
1 Yabanci ve 1 yerli alinacak.Ama bunlarin yüzde 100 garantisi de yok.
Ben baskanin aciklamalarindan bunlari anladim.

Alihan Ertürk
15.12.2008, 16:34
ordusporfan burno'yu alalım fortvete 16maç 15 gol atmış..

futbalski60
15.12.2008, 16:35
Yönetimin ve teknik heyetin transferde radikal kararlar alacağını sanmıyorum 1 tane ilk 11'de oynayacak oyuncu alınır yanında ofansa dönük alternatif bir oyuncu ya da bir solbek alırlar doğrusu da budur takımdaki havayı bozmaya gerek yok.

Erdal
15.12.2008, 16:41
2 futbolcu alınacak arkadaşlar....Ama ben Jester in teklifini uygun buldum doğrusu. Ümit ederim yönetim bunu dikkate alır:)

Cafer Bulur
15.12.2008, 16:41
Yönetimin ve teknik heyetin transferde radikal kararlar alacağını sanmıyorum 1 tane ilk 11'de oynayacak oyuncu alınır yanında ofansa dönük alternatif bir oyuncu ya da bir solbek alırlar doğrusu da budur takımdaki havayı bozmaya gerek yok.
Dogru söylüyorsun,radikal kararlar alinmayacaktir da.
1 veya en fazla 2 transfer yapilacak.Hic de yapilmayabilir.
Hic yapilmamasi elbette dogru olmaz.3-4 transfer beklemek hata olur ama 2 oyuncu alinmalidir.
Bunlarda forvete ve solaciga yapilmalidir.

Cafer Bulur
15.12.2008, 16:45

Böyle bir teklif yapilmaz.
Birakin tayfun ve hüseyini ,adnan in dahi takasta teklif edilecegini sanmiyorum.
Biz takimi güclendirmenin yollarini aramaliyiz.Sen ise önce hüseyin ve tayfunla takimi eksiltip sonra güclendirmeye calisiyorsun.
Ya bu gelmesini istedigin oyuncular uyum saglayamazsa ne olur?Ben sana söyleyecegim ne olacagini.Sezonu 6.sirada bitirirsin.

Serdar A
15.12.2008, 16:46
Güzel kardeşim, bana yuh filan demeden önce kendi söylediklerini bir daha tart istersen.

Ivan'ı beğenmiyorsun. Merak ediyorum oraya alacağın adam Ivan'dan iyi olabilecek mi?
Hüseyin'i kulüp vermez, Hüseyin Antep'e gitmez diyorsun. Tekke gidebiliyorsa Hüseyin de paşa paşa gider, sen hiç merak etme!
Isaac geleceğin yıldız adayı olabilir ama sonuçta hala bir aday. Karşılığında aldığın adamlar çakıl taşı değil, zaten kimse de keriz değil.

Senin somut önerilerini de görmek isteriz.

Ivan aslında sene başında sol tarafa almamız gereken oyuncu modelinde . Her nedense Cale aldırıldı . Şimdi de 2 milyon euroyu zarar hanesinden çıkarmak için çabalıyoruz .

Jester'a da üslub konusunda katılıyorum . Bu konuda çok özensiz yazan kullanıcılar var . Böyle yaparak söylediklerine bir ağırlık kazandırdıklarını düşünüyorsalar yanılıyorlar .

nakzo
15.12.2008, 16:53
çok haklısın kardeş sonuna kadar katılıyorum tamam kakem yaktı bizi tamam hakkımız yendi ama 75 dakka rakip on sekizde oyn ayıp kazanamıyorsan senin forvetlerinden cacık olmaz arkadaş umutla gökhan bizi ilk üçe sokamazzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.

nakzo
15.12.2008, 16:55

Sorun çözülür mü çözülmez mi?dördünü bedavaya versen almazlar arkadaş:D:D:D:D

magicyattara
15.12.2008, 16:57

Bu sezon Umut'un Konya'ya attığı golde Serkan topu tam da bu tarif ettiğin yerden ortaladı.
Fatih'in attığı kafa gollerini de Gökdeniz bu bölgeden ortalardı.Szymkowiak'ta iyi kafa golleri attı burdan gelen ortalardan.
Bu bölgeden yapılan ortaların etkisiz olduğu görüşüne katılmıyorum.
Beşiktaş'ta Walsh vardı;bu bölgeden kestiği ortalarla Beşiktaş'ı şampiyon yapmıştı.Hatta Rıza.

Jester
Böyle bir teklif yapilmaz.
Birakin tayfun ve hüseyini ,adnan in dahi takasta teklif edilecegini sanmiyorum.
Biz takimi güclendirmenin yollarini aramaliyiz.Sen ise önce hüseyin ve tayfunla takimi eksiltip sonra güclendirmeye calisiyorsun.
Ya bu gelmesini istedigin oyuncular uyum saglayamazsa ne olur?Ben sana söyleyecegim ne olacagini.Sezonu 6.sirada bitirirsin.

Zaten uyum sağlasınlar diye Türkiye'den oyuncu öneriyoruz. Senin mantıkla gidersek ara transferde hiç oyuncu almayalım o zaman.

İkincisi paran varsa istersen hiç oyuncu vermeden al bu adamları. Ama ben herhalde çıkarıp o kadar parayı vermeyiz diye düşünüyorum.

Üçüncüsü de Hüseyin'in yerine Ceylan'ı koyunca veya Tayfun'u gönderince takım nasıl zayıflayacak pek çözemedim.

Ha, bu yöntemde risk yok mu, var tabii ama alınacak oyuncuların ihtiyaca cevap verme kapasiteleri yüzünden denemeye değer bence.

nakzo
Merhaba ,

Ben nacizane , gözden düşmüş ÜMİT KARAN ı bu takımda görmeyi çok isterdim . Bence son vuruşları kusursuz ;) Olur mu ? Bence olmaz ( Maliyet ) ama keşke olabilse ... Bu lig de onun ayarında bir golcü yok .

Saygılarımla
ümit tartışmasız en iyi yerli forvet ama galatasaray bizim şampiyon olmamamız için vermez ümiti vermezzzz.

magicyattara
15.12.2008, 16:59

Hepsine tamam da,1 milyon euro neden:)
Bu dengeyi nasıl kurdun,buldun?

Fanatik28
15.12.2008, 17:01
Kendi iddianla kendin tezat durumdasın abi.
1. si yattara fatih varken çok kere ceza sahasına girmiş, sıfırdan top çıkarmıştır.
"yattara neler yapıyor" diyen spikerleri hatırlar herkes.

2. si zaten orada belirtilmiştir, sıfıra inmeden kesilen ortalarda etkili olmak için ya kule santrafor alacaksın, ya da fatih gibi hava toplarında ekstra birini.
Yani mevzumuzun fatihin attığı gollerle alakası yok.

Bana iddiamla tezatsin diyorsun ama kendin ayni örnegi 2. sikta veriyorsun. Evet Yattara buna benzerde cok gol attirdi Fatih Tekke´ye.

Kaldi ki Yattara´nin sifira inipte yaptigi bir cok ortada bosa gidiyor. Niye mi? Cünkü Umut´tan baslayalim:
Umut genellikle marke edildigi stoperin arkasinda kalarak, gerekli vurusu yapamiyor. Sifirdan gelen toplarda kendini bosa cikarmayi beceremiyor ( macin geneline bakarak, simdi mac icinde bunu birkac kere yaptigi icinde elestirilmeyeyimde ) Cünkü savruk oynuyor. Ortasahanin yeterli derecede katki yapamadigini söyleyenler, Umut´un ayagina gelen toplarin hemen hemen %90´ni kaybettigini görmüyor mu?
Gökhan´a gelelim: O Umut gibi delice kosan, mücadele eden biri degil. O da Umut gibi Yattara´nin al da at deyip kafasina gönderilen toplari kalecinin üzerine nisanlayarak ( artik ya bahtsizlik, ya da beceriksizlik ) o Kayseri´de attigi basit golleri atamiyor.
Gelelim Duran toplara: Mac icinde özellikle kazandigimiz sayisiz kornerlerde topu hep rakip karsiliyor. Evet Yattara genellikle öndirege kesiyor ama bir Allah´in kuluda öndirege kosup topu arkaya veya kaleye gönderemez mi? Alex´te ayni ortayi kesiyor ama onlardan biri cikip golü atiyor. Kaldi ki hem Gökhan hemde Umut kafa toplarina iyi yükselebilen oyuncular.

Bugün programda Büyük Baskan´in Gökhan hakkindaki yorumlarini dinleyince, takimdan kesilecek oyuncunun Umut oldugu gün gibi ortada.

Jester
15.12.2008, 17:02
Hepsine tamam da,1 milyon euro neden:)
Bu dengeyi nasıl kurdun,buldun?

1 milyon Euro Antep'in anlaşmaya sıcak bakmasını sağlayacak, onlara bu ekonomik sıkıntıda kan yapacak bir para. Miktarı tabii ki tahmini. Hadi senin için 1.5 olsun, önemli değil...

Serdar A
15.12.2008, 17:02
ümit tartışmasız en iyi yerli forvet ama galatasaray bizim şampiyon olmamamız için vermez ümiti vermezzzz.

Ümit , Gökhan Ünal'ın bir gömlek altındadır .

Bu yöntem güzel , nedenmiş , nasılmış yazmaya gerek yok . Ortaya bir laf atıyorsun , kafi ...

ertuuu
15.12.2008, 17:07
umut la gökhan topu ileri götürüp gol atmaya çalışıyor. onlar bu işi yapabilseydi real madrid deydi zaten. ortasahada top taşıyan ve öldürücü son paslar varen bir sol açık ve seçime bağlı alınacak bir 10 numarayla onlar çok iş yapar. bizi bu yere umut ve gökhan getirdi onlara bu kadar da saygısızlık yapmayalım. bekleyip görelim...

skystar
15.12.2008, 17:09
İvan ortasahanın solunda oynayabiliyor mu?
Çizgiye inip iyi ortalar yapabilecek bir futbolcu mu?
Tekniği hızı ve fizik gücü yeterli mi?

Konyaspor'da Kaue var aynı mevkide.
Karşılaştırma yapabilecek olan var mı?

nakzo
15.12.2008, 17:10
Ümit , Gökhan Ünal'ın bir gömlek altındadır .

Bu yöntem güzel , nedenmiş , nasılmış yazmaya gerek yok . Ortaya bir laf atıyorsun , kafi ...
Ümitin tüm sezonlar istatisliklerine bir bak arkadaş,birde gökhanınkilere bak gökhan daha ayakta duramıyor hangi ikili mücadeleyi kazanmış; antep,gs,bjk,sivas,kayseri bursa bu önemli maçlardan hangisini kazandırmış takıma.... Bırak allahını seversen üstünüymüş, trabzondan gitsin hiçbir büyük takım almaz onu o kadarrrrr.

Gökhan KAN
15.12.2008, 17:12
benim kendi fikrim tanıdıgımız bildigimiz birinin transfer edilmesi.. getirecekler brezilyadan birini ülkeye ayak uydurması bi sorun takıma alısması bi sorun türk yemeklerine alısması bi sorun bnce bu kriterlere en uygun isim tabata dır...

coolank
15.12.2008, 17:13
Jester üstadım keşke senin dediğin gibi olsa ama bence mümkün değil ...

Antep o 3 oyuncusunu vermez verse de o adamlar karşılıgında vermez ...

Hüseyin Umut Tayfun Adnan Ferhat Adnan Tolga hatta Gökhan hiç bir sıkıntı olmadan verilir de işte bize kim bunların yerine adam verir ...

Yattarayı 11 milyona satamadıgımız zaman üzülmüştüm şimdi daha çok üzülüyorum ...Çok büyük şansı kaçırdık kısmet değilmiş ....

Yukarıdaki oyuncular bizim takımda oynayacak oyuncular değil ... Oynuyor o başka daha kötüleri de oynadı ama amaç bu oyuncular oynuyor diye onları bu takımın oyuncusu kabul etmek olmamalı ...

Oynarlar Trabzonsporda kimler oynamadı ki ?

Bu oyuncuları yere göge koyamayan arkadaşlara bir şey söylemenin anlamı da yok ... Bazı arkadaşlar için bu oyuncular çok büyük oyuncular olabilir ....

Hedefinizin ne oldugu önemli ... Bu takım transfer yapmazsa ligi 3 veya 4 bitirir.. Hayal görmeye gerek yok ....Fener o kadar kötü vs dendi adamların bizimle aradaki puan farkı 2 ...ve ciddi transferler yapacaklar ...

bu dönemi en az 2 oyuncu alarak kapamalıyız ....

Tekrar yazayım Trabzonspor kimsenin egosunun tatmin edilme yeri değidlir ...

Trabzonsporda kimse onun adı öne çıkacak benim ki geride kalır diye düşünemez ...

Trabzonsporda şampiyonluk hedefi 2 3 oyuncu konuşacak diye ertelenemez ve takım huzuru bozulacak masalları anlatamaz ...

Ersun Hoca sezon sonunda ilk 2 de ligi bitiremezse Başkanın şimdi söylediği sözlerin çok daha fazlasını duyar ...Zaten kuvvetle muhtemel sezon sonu da kalamaz ...

futbalski60
15.12.2008, 17:15
İvan ortasahanın solunda oynayabiliyor mu?
Çizgiye inip iyi ortalar yapabilecek bir futbolcu mu?
Tekniği hızı ve fizik gücü yeterli mi?

Konyaspor'da Kaue var aynı mevkide.
Karşılaştırma yapabilecek olan var mı?

Dediklerinin hepsini yapıyor ben şahsen oyun zekasını beğeniyorum soldan da oyun kurabiliyor ve defansı arkasına attığı şişirme toplar önemli özelliklerinden biri yaşı da 26 yanlış hatırlamıyorsam 3 asist 2 golle oynuyor Lucescu onu Shaktar'a getirmişti ama orda tutunamadı.

sazman
15.12.2008, 17:18
Bence iyi bir sol açık ve 10 numara işi çözer. O zaman Gökhan çok gol atar. Umut'ta Gökhan'ın yedeği olur.

sazman
15.12.2008, 17:20
Jester üstadım keşke senin dediğin gibi olsa ama bence mümkün değil ...

Antep o 3 oyuncusunu vermez verse de o adamlar karşılıgında vermez ...

Hüseyin Umut Tayfun Adnan Ferhat Adnan Tolga hatta Gökhan hiç bir sıkıntı olmadan verilir de işte bize kim bunların yerine adam verir ...

Yattarayı 11 milyona satamadıgımız zaman üzülmüştüm şimdi daha çok üzülüyorum ...Çok büyük şansı kaçırdık kısmet değilmiş ....

Yukarıdaki oyuncular bizim takımda oynayacak oyuncular değil ... Oynuyor o başka daha kötüleri de oynadı ama amaç bu oyuncular oynuyor diye onları bu takımın oyuncusu kabul etmek olmamalı ...

Oynarlar Trabzonsporda kimler oynamadı ki ?

Bu oyuncuları yere göge koyamayan arkadaşlara bir şey söylemenin anlamı da yok ... Bazı arkadaşlar için bu oyuncular çok büyük oyuncular olabilir ....

Hedefinizin ne oldugu önemli ... Bu takım transfer yapmazsa ligi 3 veya 4 bitirir.. Hayal görmeye gerek yok ....Fener o kadar kötü vs dendi adamların bizimle aradaki puan farkı 2 ...ve ciddi transferler yapacaklar ...

bu dönemi en az 2 oyuncu alarak kapamalıyız ....

Tekrar yazayım Trabzonspor kimsenin egosunun tatmin edilme yeri değidlir ...

Trabzonsporda kimse onun adı öne çıkacak benim ki geride kalır diye düşünemez ...

Trabzonsporda şampiyonluk hedefi 2 3 oyuncu konuşacak diye ertelenemez ve takım huzuru bozulacak masalları anlatamaz ...

Ersun Hoca sezon sonunda ilk 2 de ligi bitiremezse Başkanın şimdi söylediği sözlerin çok daha fazlasını duyar ...Zaten kuvvetle muhtemel sezon sonu da kalamaz ...

Antep'ten sadece Tabata'nın alınmasını isterim. Çok işimize yarar.

Fanatik28
15.12.2008, 17:22

Ben istersen söyleyeyim sana ne olacagini, su an takimda varolan ruh kalmaz. Antep´te oynamak baska, bizde baska.

Birde kendi oyuncularimizin degerini de bir anlasak iyi olmaz mi? Tayfun su anda diger 14 takimda banko oynayabilecek bir oyuncu. Keza Hüseyin ve Isaac. Yurtdisinda ne Ivan´lar var. Tabata diyorsunuz, mesela Hakan Yakin gibi bir adam 2-2,5 milyon Euro´ya gitti. S.Günes´in eski ögrencisi C.Y.Park 2 milyona transfer oldu. Yurtdisinda neler var neler.

Cafer Bulur
15.12.2008, 17:28
Zaten uyum sağlasınlar diye Türkiye'den oyuncu öneriyoruz. Senin mantıkla gidersek ara transferde hiç oyuncu almayalım o zaman.

İkincisi paran varsa istersen hiç oyuncu vermeden al bu adamları. Ama ben herhalde çıkarıp o kadar parayı vermeyiz diye düşünüyorum.

Üçüncüsü de Hüseyin'in yerine Ceylan'ı koyunca veya Tayfun'u gönderince takım nasıl zayıflayacak pek çözemedim.

Ha, bu yöntemde risk yok mu, var tabii ama alınacak oyuncuların ihtiyaca cevap verme kapasiteleri yüzünden denemeye değer bence.
Sezon basindan beri oynayan ve katki saglayan tayfun ve hüseyin i gönderirsen tabiiki zayiflarsin.Senin mantigina bakilirsa ben colman i bile gönderirim.Sezon basindan beri topu topuna 2 gol atti dersem dogru olur mu?
Tayfun macini kazandiran ve belediye macinda da kilidi acan oyuncun.Ayrica genelde de iyi bir performans gösterdi.
Hüseyin bu takimin az gol yemesinin mimarlarindan biri.
Sen bu oyunculari gönderip dünkü oyuncu murat ceylan i istiyorsun.O halde ceyhun elinde varken murat ceylan i istemek mantikli mi?
Kendi degerlerini tam kullanmadan baska oyunculari istemek bana dogru gelmiyor.
Uyum sorunu yurt icinden alinacak futbolcularda dahi olur.Uyum sorununun yaninda baskiya alisma sorunu da var.
Hazir hüseyin ve tayfun bu konuda tecrübeli iken dünkü murat ceylan a sulanmanin anlami yoktur bana göre.

TheRapZoNe
15.12.2008, 17:32
Ligin henüz başladığı zamanlarda sol açık istiyorduk. Sonra bu ihtiyaç forvete dönüştü. Şu an itibarıyla görünen o ki,ne umutla veya gökhanla bu lig bitmez. Pek çok takımın bir kaç maç toplamında yakalayamayağı kadar pozisyonu tek maçta değerlendiremeyen gökhan-umut ikilisinin vasat performans gösterdikleri ortada. Bu sebeple bize kaliteli bir forvet lazım her şeyden önce. Daha sonra sol kanata bir oyuncu.

Murat Erdem
15.12.2008, 17:32
Şu takas denen, İstanbul'luların her sene kullandığı formülü bi kerede biz kullanalım; dişimi kırıcam...

Serdar A
15.12.2008, 17:33
Dediklerinin hepsini yapıyor ben şahsen oyun zekasını beğeniyorum soldan da oyun kurabiliyor ve defansı arkasına attığı şişirme toplar önemli özelliklerinden biri yaşı da 26 yanlış hatırlamıyorsam 3 asist 2 golle oynuyor Lucescu onu Shaktar'a getirmişti ama orda tutunamadı.

En önemli özelliği çizgi boyunca oynaması .

Madem bekleri bu kadar önde oynatacaktık neden tercihleri bu yönde yaptık anlamak zor .

Benim hayalini kurduğum ortasaha , içinde sadece kesicilik yapan ön libero ( Hüseyin) ve free role playmaker(Alex, Tabata) olmayan bir yapıda .

Bizi Hüseyin'e mahkum bırakan konulardan biride beklerimizin bu konudaki eksiklikleri . Eğer 4 kanat futbolsu ile 4-4-2 oynamayacaksak beklerin hücumda ve savunmada varlık gösteren ve çok yüksek kondisyonda olmaları şart . Avrupa'da ideal beklerin maç başı katettiği mesafe 8km'den başlıyor .
Türkiye'de maç başı 6km üzerinde oynayan çok az bek olduğunu düşünüyorum .

Mütebessim
15.12.2008, 17:43
Ya abartmayin arkadaslar, takimin hemen hemen yarisindan cogu yeni.
Bunun bir alisma dönemi vardir, sabredeceksiniz.
Daha yeni yeni futbolcular birbirlerinin oyun anlayislarini ögrenmeye basliyorlar.
Gökhan Ünal, gecen sene uzun süre top oynamamistir.
Bir golcü icin istikrar önemlidir. Dönem dönem her gölcü gol sorunu yasayabilir.
Tartismasiz, su an Süperlig'deki en teknik yerli golcüdür Gökhan.
Topu önüne alisindan bileklerine ne kadar hakim oldugunu görebilirsiniz.
Uzun süre top oynamadiktan sonra, yeni yeni kendine gelmeye baslayacaktir.
Mac eksikligini tam olarak giderdikten sonra ve de alisma dönemini atlattiktan sonra da gollerini siralamaya baslayacaktir. Gercek Gökhan'i henüz görmedik.
Gecen senelerde oynanan bir Kayseri Galatasaray macini hatirliyorum, tek basina Song'u ve Servet'i arkasina takip golünü de atmisti. Sabirli olun..her topcuyu bir mac sonrasinda asmayin.

Hüseyin'e gelirsek eger.
Her topcunun zaaflari da vardir güclü oldugu yönleri de.
Hüseyin, savunma yönü en iyi Türk orta saha oyuncularindan oldugunu unutmamak lazim. Hatta bence saha sola kayarak Türkiye liginin en iyi alan daraltan topcusudur. Bunu yapabilmek icin de, futbolu iyi bilmek, bir öngörüye sahip olmak lazim.
Ersun Yanal Milli takimin basindayken, Kopenhag'da Danimarka Türkiye maci vardi. Micheal Laudrup bile mactan sonra "Bu statda seyredilen son elli yilin en iyi takimiydi" demisti Milli takimimiz icin. Hüseyin o takimin o gün en iyilerindi. O kadar hucum yapan bir takima cok iyi oyunu okuyan, alan daraltan bir orta saha oyuncusu lazimdi. O gün bunu Hüseyin cok iyi yapmisti. Hatta bir ara oyun kurmaya calisan defans oyuncusuna bile pres yapmisti. Simdiye kadar Trabzon'a gelen hicbir teknik direktör ondan vazgecmedi. Acaba neden vazgecmediklerini hic sordunuz mu kendinze.
Takim iyi oldukca, Hüseyin de daha iyi olacaktir.

Takima güvenip, destege devam etmek lazim. Cünkü dünyanin hicbir yerinde bu kadar yeni futbolcu ile bir takim bu kadar basarili olamaz.
Demek ki gercekten iyi transfer yapilmis, potansiyeli olan cok genc topcu alinmis. Eksik bölgelere birkac tane yeni transferle ligi sonuna kadar götürürüz bence.
Ne Hüseyin, ne Umut ne de Tayfun hicbir yere gidemezler..onlar bu lazimlar.

Mehmet Sarigül
15.12.2008, 17:51
Tabata, Özer Hurmaci + Eren

Devrearasi kimse iyi olan oyuncusunu kolay kolay vermez.
Belli ki biraz maliyetli bir dönem olacak.
Para arti takas edilecek oyuncularla transfer yapilabilir.
Takasa verilecek futbolcular; Tayfun, Ferhat, Adnan, Ergin, Tolga

Hic disarlardan yabanci aramaya gerek yok, cünkü riski cok daha fazla.
Tabata ve Özeri 5 aydir hepimiz izledik ve bu futbolcular ligimize adapte olmuslar!

Hüseyin İlkin
15.12.2008, 18:03
Şu Eskişehir maçını kazasız , belasız atlatalımda transfere daha iyi bir şekilde bakacağız ondan sonra rahat rahat ...

Bilâl ÇOBAN
15.12.2008, 18:05
ben bir sol kanat buldum çok da ucuz, doğu avrupalı, 29 yaşında tecrübeli, oynadığı takımda 33 maçta 12 gol atmış, asistleri de var. ülkemizi de çok iyi tanıyor.

buradan (http://www.transfermarkt.de/de/spieler/34404/djokaj-ardijan/default/2008/leistungsdaten.html)

Mehmet Ç.
15.12.2008, 18:13
ben bir sol kanat buldum çok da ucuz, doğu avrupalı, 29 yaşında tecrübeli, oynadığı takımda 33 maçta 12 gol atmış, asistleri de var. ülkemizi de çok iyi tanıyor.

buradan (http://www.transfermarkt.de/de/spieler/34404/djokaj-ardijan/default/2008/leistungsdaten.html)

hahah alalim

Serdar A
15.12.2008, 18:14
Tabata, Özer Hurmaci + Eren

Devrearasi kimse iyi olan oyuncusunu kolay kolay vermez.
Belli ki biraz maliyetli bir dönem olacak.
Para arti takas edilecek oyuncularla transfer yapilabilir.
Takasa verilecek futbolcular; Tayfun, Ferhat, Adnan, Ergin, Tolga

Hic disarlardan yabanci aramaya gerek yok, cünkü riski cok daha fazla.
Tabata ve Özeri 5 aydir hepimiz izledik ve bu futbolcular ligimize adapte olmuslar!

Tabata'nın yapacağı işi yapabilecek , üstelik bonservisi olmayan futbolcular mevcut .

...
Rus Premier Liga :

http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_7252_2007_1.jpg
Aleksandr Ryazantsev : geçen sezon şu başlıkta ( http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8488 ) dikkat çektiğim futbolcu . Tahminlerimde yanılmadım ve Ryazantsev bu sezon Rubin Kazan'ı şampiyonluğa götüren isimlerden biri oldu . 176cm boyunda ve 1986 doğumlu . Ortasahanın ortasında oyunu yönlendiren futbolcu olarak görev yapıyor . Hücumda ve defansta dengeli . Gelecekte Rus milli takımının beyni olmaya aday 2-3 futbolcudan biri . Bonservis bedeli yok

http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_19190_2008_1.jpg
Héctor Andrés Bracamonte : 30 yaşında ve 191 cm boyunda . FK Moskova'nı Arjantinli oyuncusu . Hedef santrafor . Sırtı dönük oyunda çok başarılı , ayağında iyi top saklıyor . Hava toplarında etkili ve her iki ayağıylada etkili şutları var . Rusyada son iki ayı baz alırsak ligin en formda hücum oyuncusu . Son 9 maçta 6 golü var . Altyapısını Boca'da aldı . Bonservis bedeli yok

...

Daniel Anderson : Malmö'nün oyun kurucusu . 65 kez İseç milli formasını giydi . Zaten bir çoğumuz yakından tanıyoruz . 31 yaşında ve 178 cm boyunda . Bonservis bedeli yok

...

ve

...

ilk durak Campeonato Brasilairo ;
http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_52714_2008_1.jpg
Lúcio Flávio dos Santos : 29 yaşında ve 175 cm boyunda . Botafogo takım kaptanı , oyun kurucusu ve 10 numaralı formanın sahibi . İki sezondur ligin en klas ortasaha oyuncularından biri haline geldi . Bu sezon 9 gol ve 9 asistin sahibi . Sorumluluk almaktan kaçmayan ve futbolcu egolarından uzak bir mantaliteye sahip . Her iki ayağınıda aynı derecede hakim , oyunu iyi yönlendirebiliyor bunun yanında gol yollarında asla demarke bırakılmaması gerekiyor . İyi bir frikikçi ve çok iyi bir maç kondisyonu var . Bonservis bedeli yok .

...

Emre7
15.12.2008, 18:15

bu adam ilk geldiği maçta şov yaptı sonra düşüklük yaptı kendi ligi bitiminde bizim lige geldiğinden dolayı.. ilk maçtaki performansını bütün maçlara verebilse idi şu an sol açık diye bir zorumuz kalmazdı.. ankaraspora zorla takasla satmıştık onu

emre81
15.12.2008, 18:16
Beyler buraya devrim niteliğinde fikirlerinizi yazıyorsunuz ya şaşıyorum size bu takımda banko oynayan 3- 4 adamı gönderip yerlerine oyuncu alıyorsunuz bu söylediğinize revizyon deniyor lider takımda revizyon yapılmaz eksik mevkilere oyuncu alınır, görüyorum ki siz geçmiş yıllara özlem duyuyorsunuz, yıkalım yeniden yapalım diyorsunuz. Ama dikkat edin CM oynamıyoruz burada.

Çoğu konuda haklı olabilirsiniz mesela Gökhan konusu 6 milyon Euro verip oynatmamak gibi bir şansınız yok bu adamı bunun altındn kalkamaz Trabzonspor arkadaşlar eğri oturalım doğru konuşalım, Gökhan yeteri kadar oynamıyor doğrudur ama iyi futbolcu form tutmasını beklicez ve bunun için destek olacaz başka şansımız tok Gökhan'ı yollayalım demenin de mantığı yok.

Sol kanat kesinlikle gerekli bana sorarsanız 4-3-3 oynayabilirdik ama bunun için orta üçlünden birisi sola deplase olabilmeli sıfıra inip o kanattan orta yapabilmeli bunu yapabilmek içinde oraya kadar gelip topu çekip bekleyip sağ ayağına alarak orta yapmamalı, yani sol ayaklı bir oyuncu olmalı neyse sonuç olarak sol ayaklı bir ortasaha lazım bu Gaziantepli İvan olabilir iyi oyuncu kendisi.

Tabata mevzusuna gelince bu konuyu hiç konuşmadım şimdiye dek ve söyleyeyim burada iş için Antep'teydim yaklaşık 1 ay önce filan ve Antep asbaşkanı ile tanıştım, futbol muhabbeti açıldı Tabata'yı Trabzon'dan habure soruyorlar dedi, siz ne diosunuz dedim valla satmicaz dedi, sonra ne kadara aldınız dedim ben kiralık biliyordum hayır bonservisini aldık dedi e ne kadara aldınız dedim söylemem şimdi sizinkilere söylersin fiyat kırarsın dedi gülerek. Ben bu cümleden satma niyetleri olabileceğini çıkardım. Sonuç şu Tabata için nabız yoklanıyor ve Antep'te satabilir onu benim kanımca fiyatta 3 Mio Euro civarı bişey olur.

Tabata (ya da onun ayarında bir oyun kurucu) ve sol kanada iyi bir oyuncu alınırsa forvete gerek kalmaz, bundan sonra iş hocaya kalır, Yattara ve forvetlere form tutturup şampiyonluğa yürütmek için takımı. Bu ortasaha ile forveti de iyi çalıştırırsak zaten en büyük şampiyonluk adayı oluruz.

Guroni
15.12.2008, 18:17
Bu sezon illaki şampiyon olmak istiyorsak bence iki değil daha fazla adama ihtiyaç var. Orta sahamızın çok kötü. Evet top ayaklarındayken oynayabiliyorlar ama görünen yere değil görünmeyen yerlere bakmak lazım. Yukarda herkes yattara orta kesiyor gökhan ve umut vuramıyor diyorlar. Evet bu oyuncuların fatih tekke gibi kafata topuna çıkarken kendilerini boşa çıkartamıyorlar bununla beraber kontra ataklarda yandan gelen toplarda bizim iki forvetimiz markajda arkadan gelen orta saha adamı olmayınca bu pozisyonlar poşa gidiyor.

Evet çok mücadele ediyoruz ama bu bizim maçlarımızı sadece 2-1, 1-0 gibi sonuçlarla bitirebiliriz. Nadir fark atabilir bu takım. İlk haftalarda kondisyon yüksekti takım pas yapıyordu. Eh dedim herhalde bu sene böyle oynarız hep ama haftalar ilerledi bu değişti. Bu yüzden bize her yönüyle iyi orta saha elemanları lazım. Mesela Hüseyin İyi top kesiyor kafa topu bırakmıyor ama hızlı değil ve oyun kuramadığı gibi iyi topada vuramıyor. Bize lazım olan o mevkii için Mehmet Topal gibi bir adam. Hızlı hareketli ve duran topa iyi şutlar çıkartıyor, oyun bozuyor temposu yüksek ve iyi top kesiyor. Mesela Colman Top ayağındayken iyi ama kaptırınca o da sıradan bir oyuncuya döüşüyor. Selçuk ise hiç umduğum gibi çıkmadı. Bunlar bize sadece iyi bir yedek olmalı bu yüzden takıma önce ortasaha lazım.

Birde bekler çok kötü. Bir adamın bir kadrosu olur. O kadroda sakatlık olur cezalı olur kadro değişir ama hoca Tayfunu her hafta yedek başlatır Kocaeli maçında gol attı diye Bursa maçında oynatırsan Colman yedek başlar sonra ikisini değiştirirsen buna gülerler. Yani sorun açık ve net bek oyuncusu yok. Hemde iki kanadında. Cale kendine güveni yok ve sadece defansif yönü kuvvetli ofansta doğru dürüst göremedim kendini. Eğer şampiyon olacaksan bekler makine gibi muhazzam bir şekilde çalışmalı.

Bunlardan sonra forvet alınırsa bence daha iyi olur. En iyi yerimiz defansın göbeğinde duranlar ve kaleci. Bu devre arası transfer döneminde bu kadar oyuncu alınırmı bilinmez ama Mehmet Topuz, Ergün Teber (sol bek), Tabata, Murat Ceylan ve Fatih Tekke veya onun ayarında bir forvet yerli yabancı farketmez takıma dahil edilirse şampiyonluk kesindir.

futbalski60
15.12.2008, 18:18
lemi melih gökçekle görüşmüşte/konuşmuşta, gökçek ona "ben koyu fenerliyim özeri de fenere verecem" demişmişte....mişmiş,mışmış başka birşey yok.

melih gökçek'in işi gücü tükenmiş gibi lemi'ye bunları söylediğine inanmıyorum. eğer ki öyle birşey varsa lemi'ninde bu işten %100 çıkarı vardır.aklı sıra menajer oldu lemi.alsın özeri nereye veriyorsa versin.

Özer'in devre arasında Fb'ye gitmesi çok zor.Aragones dün transfer istemiyorum dedi transfer yapsalar da ön libero bölgesine yaparlar Özer'in oynadığı yerde Deivid ve C.Kazım gibi oyuncular var bunun üzerine Özer'i almaları saçmalık olur.Sezon sonuna Melih Gökçek ve Aziz Yıldırım el sıkışmışsa orasını bilemem.

Süleyman Eruyar
15.12.2008, 18:24
tahminim bu konu 1000 sayfaya ulaşır, bizde 1 transferle sezona başlarız..

Oğuzhan Fidan
15.12.2008, 18:26
bu takımda en güzel iş yapıcak oyuncu mansare ve fatih tekke. bu trabzondan birisine 8 milyon küsür bi para çıkmış. trabzonspor tesislerine davet etmek lazım.

Emre7
15.12.2008, 18:28
tahminim bu konu 1000 sayfaya ulaşır, bizde 1 transferle sezona başlarız..

futbolcu almak ta pazardan domatese benziyo kap 1 kamyon gel...

Mustafa Ağaoğlu
15.12.2008, 18:28
Özer'in febe'ye gideceğini sanmıyorum.Gencecik çocuk yedek klübesinde çürüyeceğini biliyo...Ama Engin Baytar'da sanki bi febe aşkı var hiç kanım ısınmadı bu adama...

Sinan SARI
15.12.2008, 18:35
bu takımda en güzel iş yapıcak oyuncu mansare ve fatih tekke. bu trabzondan birisine 8 milyon küsür bi para çıkmış. trabzonspor tesislerine davet etmek lazım.

Bak şimdi Kendim için değil de :D artık Trabzonum için bi yılbaşı bileti alim bari. Hani nolur nolmaz bide çıkarsa Fatih Tekkeyi ben hediye alırım artık :D

karatasof
15.12.2008, 18:37
Ne yapıp edip iyi bir GOLCÜ alınması şart,yoksa TS bütün lig tarihi boyunca en fazla gol pozisyonuna giripte Şampiyon olamayan takım olarak tarihe geçecek Gökhan-Umut ikilisi sayesinde.

Ali Tunahan Güllü
15.12.2008, 18:40
bu haber dikkatimi çekti belki yazılmıştır ama ben yine hatırlatayım:

MAHMUT AKSU:

Aksu sözlerine şöyle devam etti:
“Transferler konusunda yurt dışında zorluklar yaşıyoruz. Türkiye'nin dışarıda ne yazık ki olumsuz bir imajı var. Oysa biz Trabzonspor olarak çok kurumsal davranıyoruz. Oyunculara vaktinden önce ödemeler yapıyoruz. Her adımda profesyonelce davranmaya çalışıyoruz. Takımdaki eksikleri herkes gibi biz de görüyoruz. Hazır iki oyuncu peşindeyiz. Ancak takımdaki uyumu göz ardı etmiyoruz, almayı düşündüğümüz futbolcularda da bunu arıyoruz. Tonya'dan başlattığımız halka açılım hamlelerimiz devam edecek. Taraftarla futbolcu aynı masada hamsi yiyecek. Ayrıca önümüzdeki dönemde Ordu, Giresun, Rize ve Gümüşhane gibi illerde hazırlık maçları yapacağız. Üç yıllık bir programla geldik. Şampiyonluğu herkes gibi biz de isteriz ancak ilk aşamada hedefimiz ilk üçte olmak, kurumsallaşmak ve lobi oluşturmaktır."

kaynak:haber61

Süleyman Eruyar
15.12.2008, 18:41
137,000 defa görüntülenmiş, insanlar merak edip dalıyor içeri, bazı arkadaşların yapmış olduğu araştırmalar süper, sağolsunlar, beni bir çok futbolcuyla tanıştırdılar, izlemediğimiz futbolcu kalmadı, başkansa hala 1 oyuncu belki alabiliriz diyor, ben burayı anlamıyorum, Sadri Şener nerenin başkanı..

Mehmet Fatih Yavuz
15.12.2008, 18:48
Bana iddiamla tezatsin diyorsun ama kendin ayni örnegi 2. sikta veriyorsun. Evet Yattara buna benzerde cok gol attirdi Fatih Tekke´ye.

Kaldi ki Yattara´nin sifira inipte yaptigi bir cok ortada bosa gidiyor. Niye mi? Cünkü Umut´tan baslayalim:
Umut genellikle marke edildigi stoperin arkasinda kalarak, gerekli vurusu yapamiyor. Sifirdan gelen toplarda kendini bosa cikarmayi beceremiyor ( macin geneline bakarak, simdi mac icinde bunu birkac kere yaptigi icinde elestirilmeyeyimde ) Cünkü savruk oynuyor. Ortasahanin yeterli derecede katki yapamadigini söyleyenler, Umut´un ayagina gelen toplarin hemen hemen %90´ni kaybettigini görmüyor mu?
Gökhan´a gelelim: O Umut gibi delice kosan, mücadele eden biri degil. O da Umut gibi Yattara´nin al da at deyip kafasina gönderilen toplari kalecinin üzerine nisanlayarak ( artik ya bahtsizlik, ya da beceriksizlik ) o Kayseri´de attigi basit golleri atamiyor.
Gelelim Duran toplara: Mac icinde özellikle kazandigimiz sayisiz kornerlerde topu hep rakip karsiliyor. Evet Yattara genellikle öndirege kesiyor ama bir Allah´in kuluda öndirege kosup topu arkaya veya kaleye gönderemez mi? Alex´te ayni ortayi kesiyor ama onlardan biri cikip golü atiyor. Kaldi ki hem Gökhan hemde Umut kafa toplarina iyi yükselebilen oyuncular.

Bugün programda Büyük Baskan´in Gökhan hakkindaki yorumlarini dinleyince, takimdan kesilecek oyuncunun Umut oldugu gün gibi ortada.

Fatih tekke gibi forvetin varsa öyle oynarsın.
Elindeki malzemeye göre hücum edersin.
Fatih Tekke o işte meziyetli diye her forvet oyuncusu o pozisyonda meziyetli olacak diye bir kaide yok.
Bu adamların meziyeti neyse ona göre oynarsın.

Bütün dünyada rakip savunmanın dengesini bozmak için çizgiye inilir, uzakan şut çekilir.
Set hücumunda, oturmuş savunmaya cepheden orta yapıp, bunların genelinin sonuçsuz kalmasından şikayet edenin futbolla ilgisi alakası yoktur.

Yattara nın sıfıra inip yaptığı sayısız orta dediğin zaman zaten direk ön yargı tavana vurmuş demektir.
Yattara bu sene sıfıra falan inmiyor çünkü.

2-3 kere indi.
Ya gol oldu, ya çok büyük tehlike.

Onun dışında bırak sayısız ortayı, sıfıra inmeye teşebbüs bile etmezken adam, sayısız sıfırdan kesilmiş ortadan bahsetmek, düpedüz bodoslama sallamaktır.

@magicyattara

Sen bana 3-5 tane giren top gösterirsin.
Ben sana kaçmış 1000 tane top gösteririm.

Çizgiye inmeden atılan ortalar, karanlığa aılmış kurşundur.
Tamamen karambol olayı.

ozzy!
15.12.2008, 18:54
tabata anep'in çok üstünde bir topçu.
trabzon'a yakışır:D

Muhalif
15.12.2008, 18:55
Kim ne derse desin bu sene de yabancı transferlerimizin Song hariç takıma katkısı çok az bana göre. Slyva iyi bir kaleci, iyi transfer ama olmadık goller yiyor. Bana uçan-zıplayan v.b kaleci lazım değil. Kaleci dediğin Gs'li eski Taffarel gibi olmalı bence. En önemli şey yer tutma ve cezaalanına hakimiyet konusu. Ve hepsinden önemlisi de istikrar. Taffarel çok maç kurtaran bir kaleci değildi bence ama aynı oranda da yaptığı hatalarla takımının mağlubiyetine sebep olmuşluğu olmamıştır pek fazla. Yani Slyva'ya 10 üzerinden 7 verebiliriz maksimum. Ama bize en az 8 lik kaleci lazımdı.

Colman ve Cale ise bence Bursaspor-Gaziantep v.b orta sıralarda oynayan takımlar için ancak tercih edilebilecek yabancılardır. Şampiyonluğa oynayan takıma hafif kalırlar. Fb'li Josico, Bjk'li Seric v.b gibi... Isaac'ı başından beri saymadım, şimdi de saymıyorum zaten...

Yıllardır şampiyonluğa oynayan takımlar içinde yabancılardan en az faydalanan ekibiz, bence hala daha da öyle. Dediğim gibi geçer not olan bir Song -ki onu da Gs'den aldık- var, diğerleri idare ediyor işte... Bu sene Ersun Yanal'dan çok umutluydum açıkçası bu konuda ama hayal kırıklığına uğradım maalesef.

Ben uyum süreci sözünü pek kaale alan adam değilim. Tamam yaşı genç oyuncular için ülke değiştirmek, değişik ortamlar v.b ama futbol her yerde futbol be kardeşim! Yani Colman uyum sağlayacak da ağır kalması, topu zamanında ayağından çıkaramaması, en ufak dokunuşta dengesinin bozulması v.b düzelecek mi? Veya Cale uyum sağlayınca isabetli ortalar mı yapacak çizgiye inip de? Bence hayır... Bunlar Avrupa'nın göbeğinden yine bir yarı Avrupa'lı ülkeye geldi en azından. Elin Liberyalı'sı (Weeks) veya Meksikalı'sı(Tabata) nasıl gelip birden uyum sağlıyorlar o halde?

Neyse diyeceğim o ki sıradan yabancılar alınacaksa elimizdekilerle takas işine bakalım daha iyi bu dönemde. Antep'li Murat Ceylan, Konya'lı Erdal Kılıçarslan mı neydi o, Ergün Teber, Çağlar Birinci v.b adamlarla sıradan adamlarımızı takas edelim. 3 verip bir tane alalım gerekirse ama oyuna direkt etki edecek yeterlilikte olmayan yabancı almayalım.

Fatih
15.12.2008, 19:04
Ne Weeks'miş arkadaş.

Bu adam bu kadar iyide neden her maç yedek soyunuyo biri açıklayabilir mi?

Cafer Bulur
15.12.2008, 19:05
Murat ceylan,erdal kilicarslan,caglar,ergün teber vs vs...
Komsunun tavuklari nedense bize kaz geliyor.
Ne zaman elimizdeki oyuncularin kiymetini bilip onlara sabretmeyi ögrenecegiz merak ediyorum.
Elinizden gelse Trabzonsporu yap-boz tahtasi yapacaksiniz.Yillarca elimizdekileri gönderip yenilerini aldik ve ondan sonra da ahlanip vahlanip durduk.
Futbolda basari istikrarla gelir.Elinizdeki futbolcularda israr ederseniz ,oyuncularinizin kalitesi üst düzey olmasada basari gelir.
Takim ruhu ve uyumu cok güzel bir takim olusturulmus.Biz ise yeterli olmadiklari gerekcesiyle oyuncularimizi gözden cikartiyoruz.Bu anlayisla bir yere varamayiz.
Ne zaman ki kendi degerlerimize ve oyuncularimiza sahip cikarsak basari gelecektir.Ah bunu bir becerebilsek.
Yönetim ve teknik heyetimiz bunu beceriyorda,taraftarimiz henüz bu gelismeyi gösteremedi...

eMR3
15.12.2008, 19:06
Pablo Barrientos(San Lorenzo) 7 gol 3 asist
Cleiton Xavier(Fiquerense) 12 gol 3 asist
Alejandro Gomez(Sarandi) 1 gol 1 asist

ve Andreas D'alessandro(Internacional)

10 numara
15.12.2008, 19:07
Şu kadarını söyliyim.

İddia ediyorum.

bu beşliden sadece 2 tanesi oynar 3'ü oynarasa zora girer sadece iddia olabilir iddiayı geçemez zaten bu beşliden 4'ü Türkiye ligini rahatlıkla götürür....

şu şekilde

(ceyhun)colman*********selçuk

***********tabata************
yattara*****************denilson

**********tekke************

g-s örneğide var...zaten tabata diego tarzında bir oyuncu tam on numara değil

not:böyle bir kadro şimdilik olabilir ama tabata değil başkasıda olabilir...

skystar
15.12.2008, 19:07
Ne Weeks'miş arkadaş.

Bu adam bu kadar iyide neden her maç yedek soyunuyo biri açıklayabilir mi?
Hemen hemen bütün maçlarda oynamış.
Ne yedeği?

Mehmet Fatih Yavuz
15.12.2008, 19:17
bu beşliden sadece 2 tanesi oynar 3'ü oynarasa zora girer sadece iddia olabilir iddiayı geçemez zaten bu beşliden 4'ü Türkiye ligini rahatlıkla götürür....

şu şekilde

(ceyhun)colman*********selçuk

***********tabata************
yattara*****************denilson

**********tekke************

g-s örneğide var...zaten tabata diego tarzında bir oyuncu tam on numara değil

not:böyle bir kadro şimdilik olabilir ama tabata değil başkasıda olabilir...

Ya bırakın bu işleri...
Gs de ne örneği var?

Gs de lincoln bile eşşek gibi koşuyor.

Fatih-yattara-denilson-tabatha yı birarada oynatıp rakip takımın hücumunu bozacaksın?
Hadi ya..
Orta sahada adamı elek ederler.

Fener alex-semih-guiza üçlüsünü kaldırmıyor.
Sen tutup 4 tane takım savunmasına katılmayan oyuncu ile sahaya çıkacaksın.

Topu ayağına alırsın, kaptırdığında savunmacıların 6-7 kişi ile başbaşa kalır.
Orta sahanın ilerisinde 4 tane topçun nöbet tutarlar...

Günü geçmiş, miadı dolmuş futbol türlerini burada savunmak, hatta ve hatta bu kadar lobi desteği ile istanbul takımlarının bile kaldıramadığı usülleri "ligi kaldırır" , hem de rahat rahat kaldırır göstermek hangi mantığın sonucu cidden merak ediyorum.

Sizin kafanızdaki futbol BİTTİ.
O devir geçti.
Sahada kavga eden adamlar olmadığı sürece maç kazanmak çok zordur.

Real galakticayı kurduğunda 2 sene bir tek kupa alamadı.
Bir tek kupa.
Takımın ederi nerdeyse milyar euroydu.

Bu futbol öldü.
Boşuna diriltmeye çalışmayın.

Fatih
15.12.2008, 19:20
Hemen hemen bütün maçlarda oynamış.
Ne yedeği?

Süper ligde oynadığı 14 maçın 12'sinde İlk onbirde sahaya çıkmış.

3 sarı 1 kırmızı kart görmüş.

Potansiyeli olan bir futbolcu olabilir ama şuanda daha deneyimli bizi şampiyonluğa giden yolda taşıyacak oyunculara ihtiyacımız var diye düşünüyorum.

Cafer Bulur
15.12.2008, 19:21
Az önce melih gökcek lig tv haberlerinde konustu.Sonuna denk geldim yetisemedim.
2 oyuncu alip sampiyon olmaktan bahsediyordu.Dinleyen oldu mu?

Fatih
15.12.2008, 19:22
Colman bu takımdayken Tabata'ya gerek yok bence.

Eminim Colman Antep'te olsaydı şimdi bu forumda onun adı geçiyor olacaktı.

guarin
15.12.2008, 19:23
benım anlamadıgım denılson u ezbere mı yazıyosunuz. bu adam 32 yasına geldı eskı denılsonun % 5 bile yok http://www.transfermarkt.de/de/spieler/7660/denilson/aufeinenblick.html buyrun bu seneki istatistikleri dikkat ederseniz oyuna hep sonradan alınmıs.Sadece bu ıstatıstıklere bakarak konusmuyorum bır cok macını da canlı ızledıgım ıcın bılıyorum

10 numara
15.12.2008, 19:25
Ya bırakın bu işleri...
Gs de ne örneği var?

Gs de lincoln bile eşşek gibi koşuyor.

Fatih-yattara-denilson-tabatha yı birarada oynatıp rakip takımın hücumunu bozacaksın?
Hadi ya..
Orta sahada adamı elek ederler.

Fener alex-semih-guiza üçlüsünü kaldırmıyor.
Sen tutup 4 tane takım savunmasına katılmayan oyuncu ile sahaya çıkacaksın.

Topu ayağına alırsın, kaptırdığında savunmacıların 6-7 kişi ile başbaşa kalır.
Orta sahanın ilerisinde 4 tane topçun nöbet tutarlar...

Günü geçmiş, miadı dolmuş futbol türlerini burada savunmak, hatta ve hatta bu kadar lobi desteği ile istanbul takımlarının bile kaldıramadığı usülleri "ligi kaldırır" , hem de rahat rahat kaldırır göstermek hangi mantığın sonucu cidden merak ediyorum.

Sizin kafanızdaki futbol BİTTİ.
O devir geçti.
Sahada kavga eden adamlar olmadığı sürece maç kazanmak çok zordur.

Real galakticayı kurduğunda 2 sene bir tek kupa alamadı.
Bir tek kupa.
Takımın ederi nerdeyse milyar euroydu.

Bu futbol öldü.
Boşuna diriltmeye çalışmayın.

benim kafamdaki futbol anlayışı budur demedim sadece şu andaki duruma göre olabilir dedim ayrıca fazla abartıyorsun...fb örneği çok alakasız bir örnek çünkü kazım ve uğur'u katmıyorsun dikkat edersen 5 kişi oldu...ayrıca senin dediğin gibi 2 tanesini oynatalım diğer 4 kişide ziya doğan misali kazma orta saha olacak heralde böyle bir anlayış bir ziya'da birde sende var...

Samet Yildirim
15.12.2008, 19:29
Trabzonspor cok iyi yolda oldugunu inaniyorum...ara dönemde colman-selcuka alternatif olacak bir yerli isim ve sol acik mevkiyine yabanci isimle bu takm Sampiyon olur...Cok fazla transferle bu takim bozulabilir havasi ve takim ruhu kayib olabilir...bu mevkilere adam aldigin zaman...umut veya gökhan ama bence umut,baris,isaac ve dedigim yerli bir isimle cok alternatifli takim oluruz...

Baskanimizin dedigine katilyiorum GUSTAVO COLMAN seneye bu liginen en iyi yabancilarindan biri olacagini düsünüyorum bunu ilk ankaraspor macindan beri belirtiyoum(türkiyede böyle bir futolcu görmedigimi belirtmistim ve ayni israrda devam ediyorum)...COLMAN cok degesik bir futbolcu....simdi "10" aldigin zaman sol acikda yabanci olugu zaman Colman yedek kalmali bence yazik olur...Seneye o mevkiye Brüls eklenecek yani cok futbolcu olmus olur...

Su an Sylva, Song, Cale, Colman, Yattara, Isaac tam 6 futbolcu var bunardan 5 tanesi ilk 11 sol acik mevkisine adam alinck yani 6 futbolcu olmus olur baska mevkiyede yer yok vey 10 no alindigin zaman COLMAN yedek kalacak buda bana göre yanlis olur...6 futbolcu arti Sol Acik ve seneye Brüls eder 8...Sampiyonar ligine gitsek mutlaka yabanci golcu alinmali yani ISAAC gönderilmeli...Yattara gitse bile yine yabanci almaya mecbursun cünkü öyle yerl bir oyuncu yok...

Devre arasi bu 2 transfer ve iyi bir yattara-gökhan bu takim daha da iyi olur ve sampiyon olamamasi icin tek sebebi olur oda Hakemler...

Kafamdaki 11

---------Sylva----------
-Sekan--Song--Egemen-Cale
----------Hüseyin---------
-------Selcuk---Colman-----
---Yattara--------?????----
------------Gökhan--------

Sol Acikla beraber 6 yabanci(seneye Brüls v Yabanci Golcu) eder 8

Mehmet Fatih Yavuz
15.12.2008, 19:32
benim kafamdaki futbol anlayışı budur demedim sadece şu andaki duruma göre olabilir dedim ayrıca fazla abartıyorsun...fb örneği çok alakasız bir örnek çünkü kazım ve uğur'u katmıyorsun dikkat edersen 5 kişi oldu...ayrıca senin dediğin gibi 2 tanesini oynatalım diğer 4 kişide ziya doğan misali kazma orta saha olacak heralde böyle bir anlayış bir ziya'da birde sende var...

Uğur mu savunma yapmıyor??

Uğur savunma yapmıyorsa yattara-denilson falan bunlar ölmüşler.

Kaldı ki bu adamlar semih-guiza-alex üçlüsünden ikisi oynarken oynuyor. Sonuç baya da farkediyor.
Sonuç değil, oyun da farkediyor.

Ziya doğandan en fazla nefret eden adamların başında gelirim.

Ziya doğandan nefret etmem, sahaya mücadele gücü olmayan adamları doldurmak anlamına gelmez.

Ziya doğan bir uçta ise, senin bahsettiğin diğer uçtadır.
İkisi de saçmalamaktır.

Orta yoldur normal olanı.
Bir ucu eleştirip, hatta aşağılayıp diğer uçta cirit atmanın da pek anlamı yok.

10 numara
15.12.2008, 19:34
Uğur mu savunma yapmıyor??

Uğur savunma yapmıyorsa yattara-denilson falan bunlar ölmüşler.

Kaldı ki bu adamlar semih-guiza-alex üçlüsünden ikisi oynarken oynuyor. Sonuç baya da farkediyor.
Sonuç değil, oyun da farkediyor.

Ziya doğandan en fazla nefret eden adamların başında gelirim.

Ziya doğandan nefret etmem, sahaya mücadele gücü olmayan adamları doldurmak anlamına gelmez.

Ziya doğan bir uçta ise, senin bahsettiğin diğer uçtadır.
İkisi de saçmalamaktır.

Orta yoldur normal olanı.
Bir ucu eleştirip, hatta aşağılayıp diğer uçta cirit atmanın da pek anlamı yok.

tamam kardeşim haklısın o zaman bir kadro kurda görelim ama mümkünse "o bahsettiğin beşliden 2 tanesini oynatacaksın" merakla bekliyorum...

10 numara
15.12.2008, 19:36
Ben o kadar karamsar düşünmüyorum. gs bu ligde geri dönmeyen hücumcularla pekala gidebiliyor. Bizim defans güçlü ofansta sıkıntımız var. Ersun hocanın zaten doğasında atak futbol ve risk var. Buna göre:

Hepimizin artık kabul ettiği gibi Umut ve Gökhan benzer karakterde önüne aşırtılan araya atılan toplara hareket eden oyuncular. Bu aşamada tek forvet kullanılıp birbirinin yedeği olarak kullanılabilir ama tercihen oraya güçlü fizikli ve vasıflı bir forvet almamız gerek. Denilson da tabi şart değil defansı daha güçlü yine benzer kalitede bir oyuncu olabilir

Colman kendisi diyor ön liberoda ileri geri çalışan bir yapım var diye. İleri çıkmasa dahi uzun paslarıyla etkili olur. Bu vesileyle orta sahada pas transferi sağlığa kavuşur. Diyeceksiniz ki kanatlarda zaafa düşeriz. Bunun için Gökhan Gönül gibi çok etkili ofansif beklere ihtiyaç var. İleri geri çalışması lazım. Türkiye'de bunlardan kaç tane var? Çünkü ileri giderlerse sağda Yattara solda Denilson. 4 kişi hareketli bir forveti takip etmek zorunda kalacak. Bu da geriden gelecek elemanlarımızla pasları iyi de yaptıklarını düşünürsek baskılı oynamamıza yol açar

yalnız değilmişim bu arada....zaten bir orta saha bir sol açık alırsak bu sene kadro böyle olur ama sonraki sene böyle olsunmu derseniz hayır derim...

Ali Tunahan Güllü
15.12.2008, 19:36
evet arkadaşlar katılıyorum GUSTAVO COLMAN çok iyi bir oyuncu ilerleyen senelerdede daha da iyi olucak...ama bizim şuan kesin olarak bir sol kanata ve 10 numaraya ihtiyacımız var....inşalllah yönetimimiz en iyisini bulup getirecektir benim bundan hiçbir şüphem yok....

Samet Yildirim
15.12.2008, 19:38
TRAVELAIR

Senin takimin tam 7 yabanci !

Mehmet Fatih Yavuz
15.12.2008, 19:39
tamam kardeşim haklısın o zaman bir kadro kurda görelim ama mümkünse "o bahsettiğin beşliden 2 tanesini oynatacaksın" merakla bekliyorum...

O bahsettiğim 5 liyi aynı anda takıma almam zaten ben.

-----------tony--------
serkan---egemen--song--cale
----------selçuk------------
yattara-----colman-------özer
--------umut----gökhan-----

Bu yattara formunu bulursa..
Yattara formunu bulamazsa orada barış da olabilir.

Aslında ön liberoya ankaradan theo yu isterdim. Ama o da zor.

Yani aslında selçuk un yerine de oraya theoyu koyarak oynardım.

Ali Tunahan Güllü
15.12.2008, 19:39

bence bu kadro bizi uçurur....bizim bu oyuncular olmasa bile bu bölgede oynayan kesin 2 tane futbolcu almalıyız....

bu kadroya göre yedekler:ısaac,umut,barış,ceyhun,giray yedekler bile çok iyi:D

tabiki burda 7 tane yabancı oldu ama YATTARA Yı TÜRK yapacığız ya:D

Gökhan KAN
15.12.2008, 19:45

bence bu kadro bizi uçurur....bizim bu oyuncular olmasa bile bu bölgede oynayan kesin 2 tane futbolcu almalıyız....

bu kadroya göre yedekler:ısaac,umut,barış,ceyhun,giray yedekler bile çok iyi:D

tabiki burda 7 tane yabancı oldu ama YATTARA Yı TÜRK yapacığız ya:D
Bu kadro uefa kupasını garanti alır şampiyonlar ligindede en az ceyrek final ama futbolcular tam kapasitesini sahaya yansıtırsa

futbalski60
15.12.2008, 19:47
Pablo Barrientos(San Lorenzo) 7 gol 3 asist
Cleiton Xavier(Fiquerense) 12 gol 3 asist
Alejandro Gomez(Sarandi) 1 gol 1 asist

ve Andreas D'alessandro(Internacional)

Cleiton Xavier'in bonservisi İnternacional'de diye biliyorum ve satacaklarını da sanmıyorum Alex Avrupa'ya giderse Xavier takımda kalır ayrıca D'Alessandro da Los Angles ekibiyle anlaşmak üzere.Brezilya'da transfer konusunda hamlelerde çok geç kalıyoruz maalesef.

10 numara
15.12.2008, 19:52
O bahsettiğim 5 liyi aynı anda takıma almam zaten ben.

-----------tony--------

Bu yattara formunu bulursa..
Yattara formunu bulamazsa orada barış da olabilir.

Aslında ön liberoya ankaradan theo yu isterdim. Ama o da zor.

Yani aslında selçuk un yerine de oraya theoyu koyarak oynardım.

kusura bakma o bahsettiğin beşliden 2 kişi bir de tekke'nin yerine umutu koymuşsun yani 3 kişi koymuşsun :) ayrıca...tabata-colman inan bana colman tabata'dan daha mücadeleci değil özer'e solda yazık olur....senin kadronla benim kadrom arasında hiç bir fark yok...hatta ben 5 li orta saha oynatarak savunmayı senden daha çok düşünmüşüm :)

-------------Sylva------------

-------ceyhun--Selçuk-------

-----------tony--------

Hüdai Pervaneli
15.12.2008, 19:54
TRAVELAIR

yattara türk oalarak saydi bence

skystar
15.12.2008, 19:58
Bu kadro uefa kupasını garanti alır şampiyonlar ligindede en az ceyrek final ama futbolcular tam kapasitesini sahaya yansıtırsa

Şaka mı bu?:D

Yattara ve Gökhan şayet takımda kalır da aynı şekilde oynamaya devam ederlerse Avrupa falan bir kenara ligimizde 2. bile olmamız oldukça zor.

Mehmet Fatih Yavuz
15.12.2008, 20:02
kusura bakma o bahsettiğin beşliden 2 kişi bir de tekke'nin yerine umutu koymuşsun yani 3 kişi koymuşsun :) ayrıca...tabata-colman inan bana colman tabata'dan daha mücadeleci değil özer'e solda yazık olur....senin kadronla benim kadrom arasında hiç bir fark yok...hatta ben 5 li orta saha oynatarak savunmayı senden daha çok düşünmüşüm :)

-------------Sylva------------

-------ceyhun--Selçuk-------

-----------tony--------

Bi kere colman konusunda hiçbir fikrin olmadığı çok belli.
Maç başına minimum 10 km koşan bir adamdan söz ediyoruz. Tabahta 10km ye yakın koşsun, zaten fiyatı direk 20m euro olur.

Yani bilmiyorsun.... Bilmeden konuşuyorsun...

Kaldı ki benim kurduğum kadroda mücadele gücü düşük 2 adam var.
yattara-gökhan..

Senin kurduğun kadroda orta sahanın ilerisinde mücadele eden hiç kimse yok.

Yani arada siyahla beyaz arasındaki fark kadar fark var.

Ha sizin orada umut mücadele etmeyen adam olarak görünüyorsa zaten tartışmayalım.
Hiç gerek yok.

Özere nasıl yazık oluyor çözemedim.
Şu anki takımında nerde oynuyor?
10 asisti golleri hangi bölgede yapmış.?

Biraz araştır yazmadan önce.

Gökhan KAN
15.12.2008, 20:02
Şaka mı bu?:D

Yattara ve Gökhan şayet takımda kalır da aynı şekilde oynamaya devam ederlerse Avrupa falan bir kenara ligimizde 2. bile olmamız oldukça zor.
sen yazının sonunu okumadın galiba .............ama futbolcular tam kapasitesini sahaya yansıtırsa...........

Serdar A
15.12.2008, 20:05
Bekler daha defans odaklı oynarsalar ve ortasahada alan daraltmaya öncelik verirseler orta sahanın ortasını Selçuk Colman ile kurabiliriz . Ancak bu iki futbolcumuzun şu anki düzeyi ile bunu sağlamak zor . Sol tarafada iyi bir transfer gerek .

Yalnız , beklerin oyun içindeki görevleri ve Hüseyin'in bu yapıya uygun şekilde oynatılması taktik kurgumuzda önemli bir yer kaplıyor . Bunu Ersun hoca devre arasında değiştirmek istermi bilemiyorum . Hüseyin devre arasında ayrılsa dahi Ceyhun'u o şekilde oynatmayı deneyecektir .

serkanholep
15.12.2008, 20:05
Ben ersun yanal ın oyuncu bulmasına oynatmasına güveniyorum

süper oyuncular bulup çıkarıyor

cale colman barış ve diğer genç oyuncularımız çok süper olacaklar bence

10 numara
15.12.2008, 20:07
Bi kere colman konusunda hiçbir fikrin olmadığı çok belli.
Maç başına minimum 10 km koşan bir adamdan söz ediyoruz. Tabahta 10km ye yakın koşsun, zaten fiyatı direk 20m euro olur.

Yani bilmiyorsun.... Bilmeden konuşuyorsun...

Kaldı ki benim kurduğum kadroda mücadele gücü düşük 2 adam var.
yattara-gökhan..

Senin kurduğun kadroda orta sahanın ilerisinde mücadele eden hiç kimse yok.

Yani arada siyahla beyaz arasındaki fark kadar fark var.

Ha sizin orada umut mücadele etmeyen adam olarak görünüyorsa zaten tartışmayalım.
Hiç gerek yok.

Biraz araştır yazmadan önce.

bu yorumundan sonra seninle tartışmayacağım sen umut'la mücadele etmeye devam et...futboldan ne kadar anladığın çok belli oluyor...

Erdem Keser
15.12.2008, 20:14
Sürekli Colman ve Selçuk'un yetersizliğinden bahsedilir oldu son 3-4 maçtır.

Açıkcası taraftarın Selçuk'tan yada onun bölgesinde oynayan oyuncu tiplerinden beklentisi nedir merak ediyorum.Son maçlarda gerek asist gerekse skora bir şekilde katkı anlamında eksik kalıyor , doğru.Ama biz Selçuk’tan ne bekliyoruz ; her maçta asist yada gol atmasını mı?

Mesela Bursaspor maçı. Bu maçta yine Gökhan’ın ilk yarıda değerlendiremediği pozisyonda araya oynadığı tek topla Gökhan’ı biranda birebir pozisyona soktu.Son maçta oyunda kopuk olduğu doğru ama sürekli her maçtan sonra “off , beklediğim gibi çıkmadı” , “püff , yine asist yapmadı” gibisinden komik mesajları okumaktan da gına geldi artık.Benim Selçuk’tan beklentim oyunun genelinde devamlılığını yakalaması.Standardım da Beşiktaş maçı.
Aynı çıkış noktasıyla Selçuk’u sürekli eleştirenler Umut’un kaçırdığı golün başlangıcını izlediler mi acaba.Yattara’ya o topu gönderen oyuncu kimdi?Yada geriden oyunu başlatırken topun yay civarına sağ salim gelmesindeki sebep ve pas trafiğimizin etkenleri nedir düşündüler mi acaba?Bir oyuncunun taraftarın gözünde iyi görünmesi sadece yapacağı asist ve gollerle mi değerlendiriliyor…

Premier ligin kalbur üstü playmakerlerinden Arteta geçtiğimiz sezon toplamda 7 asistle oynadı.Aynı şekilde Lampard 8 asistle...Selçuk 5 asist ve 3 gol istatistiği yakalamış 14 maçta.Aynı şekilde başlattığı ataklar sonucunda bulduğumuz bir çok gol ve gol girişimimiz olmuş.Örn:Antep maçında Gökhan’ın Isaac’e attırdığı golde araya oynadığı pas ve Antalya maçında yine 2. gol öncesinde attığı uzun top v.s
Lampard ve Arteta örneklerinde , bu oyuncular arkalarında pas alternatiflerinin olduğu defansif ortasahalarla oynarken Selçuk , kaptan ile oynuyor.Oyun sıkışıyor , oyunu rahatlatmak amacıyla pas yapıyor ama vermesiyle alması bir oluyor.Bu Colman içinde geçerli.Sadece iki oyuncunun ortasahadan yapacağı araya yada uzun toplara yada kanatlara açacağı toplarla bulmayı arzuladığımız toplara bakıyoruz.Forvetlerimizin sezon başından beri ortasaha oyuncularımızla kaç kez verkaçlara girdiğini yada ikiye bir denemesinde bulunduğuna şahit oldunuz ?Yattara’nın içe katetmesiyle yaptığımız akıcı paslar ise ne yazık ki oyunun her alanında gerçekleşmiyor , bu sebeplede oyun çoğu kez tıkanıyor.
Sürekli Murat Ceylan örneği geçiyor.Maç içerisinde arkasında Zurita , solunda İvan yada Erman Özgür , hemen yakın pozisyonunda Tabata gibi pas yüzdesi yüksek oyuncularla oynadığı ve bu sebeple de Antep’in pas yüzdesi en yüksek takımlardan birisi olduğu gerçeğinide göz ardı etmeyelim.

Benim Selçuk’tan beklentim baskı kurduğumuz anlarda daha çok sorumluluk alması.Ama sadece tek yönlü değil.Takım halinde kaliteli bir takım olmalıyız.Uzun vadede , Ortasahaya gelip verkaça girebilecek , top tekniği yüksek ve topa hükmedebilen (Fatih Tekke) bir forvet , kaliteli bir sol kulvar oyuncusu ve kaliteli bir defansif ortasaha oyuncusuna ihtiyacımız var.

skystar
15.12.2008, 20:16
sen yazının sonunu okumadın galiba .............ama futbolcular tam kapasitesini sahaya yansıtırsa...........

Okudum, okudum.Şaka gibi geldi yine:rolleyes:
Bu tam kapasite olayı halamın sakalı olsaya çok benziyor.Ama öyle bişey yok yani
Sahi Yattara Gökhan ve tam kapasite? Birbirine çok uzak şeyler değil mi?:)

Gökhan KAN
15.12.2008, 20:18
Okudum, okudum.Şaka gibi geldi yine:rolleyes:
Bu tam kapasite olayı halamın sakalı olsaya çok benziyor.Ama öyle bişey yok yani
Sahi Yattara Gökhan ve tam kapasite? Birbirine çok uzak şeyler değil mi?:)
benimde beklentim yok ama umut fakirin ekmegidir......

Mehmet Fatih Yavuz
15.12.2008, 20:20
bu yorumundan sonra seninle tartışmayacağım sen umut'la mücadele etmeye devam et...futboldan ne kadar anladığın çok belli oluyor...

Ne kadar?
Takımın 3-4 oyuncusunu 3-4 ayda bir değiştirmeye heveslenip, ilk 11 in ve takım istikrarının ırzına geçmeyi aklıma getirmeyecek kadar...

Ha bi de özer orada olmaz, tabatha colman kadar koşar diye sallamayacak kadar...........

Daha saymama gerek yok..
Ben anlamam senin futbol dediğin şeyden.

Senin bahsettiğin futbol 90 ların ortasından sonra bitti.

Mehmet Fatih Yavuz
15.12.2008, 20:26
Sürekli Colman ve Selçuk'un yetersizliğinden bahsedilir oldu son 3-4 maçtır.

Açıkcası taraftarın Selçuk'tan yada onun bölgesinde oynayan oyuncu tiplerinden beklentisi nedir merak ediyorum.Son maçlarda gerek asist gerekse skora bir şekilde katkı anlamında eksik kalıyor , doğru.Ama biz Selçuk’tan ne bekliyoruz ; her maçta asist yada gol atmasını mı?

Mesela Bursaspor maçı. Bu maçta yine Gökhan’ın ilk yarıda değerlendiremediği pozisyonda araya oynadığı tek topla Gökhan’ı biranda birebir pozisyona soktu.Son maçta oyunda kopuk olduğu doğru ama sürekli her maçtan sonra “off , beklediğim gibi çıkmadı” , “püff , yine asist yapmadı” gibisinden komik mesajları okumaktan da gına geldi artık.Benim Selçuk’tan beklentim oyunun genelinde devamlılığını yakalaması.Standardım da Beşiktaş maçı.
Aynı çıkış noktasıyla Selçuk’u sürekli eleştirenler Umut’un kaçırdığı golün başlangıcını izlediler mi acaba.Yattara’ya o topu gönderen oyuncu kimdi?Yada geriden oyunu başlatırken topun yay civarına sağ salim gelmesindeki sebep ve pas trafiğimizin etkenleri nedir düşündüler mi acaba?Bir oyuncunun taraftarın gözünde iyi görünmesi sadece yapacağı asist ve gollerle mi değerlendiriliyor…

Premier ligin kalbur üstü playmakerlerinden Arteta geçtiğimiz sezon toplamda 7 asistle oynadı.Aynı şekilde Lampard 8 asistle...Selçuk 5 asist ve 3 gol istatistiği yakalamış 14 maçta.Aynı şekilde başlattığı ataklar sonucunda bulduğumuz bir çok gol ve gol girişimimiz olmuş.Örn:Antep maçında Gökhan’ın Isaac’e attırdığı golde araya oynadığı pas ve Antalya maçında yine 2. gol öncesinde attığı uzun top v.s
Lampard ve Arteta örneklerinde , bu oyuncular arkalarında pas alternatiflerinin olduğu defansif ortasahalarla oynarken Selçuk , kaptan ile oynuyor.Oyun sıkışıyor , oyunu rahatlatmak amacıyla pas yapıyor ama vermesiyle alması bir oluyor.Bu Colman içinde geçerli.Sadece iki oyuncunun ortasahadan yapacağı araya yada uzun toplara yada kanatlara açacağı toplarla bulmayı arzuladığımız toplara bakıyoruz.Forvetlerimizin sezon başından beri ortasaha oyuncularımızla kaç kez verkaçlara girdiğini yada ikiye bir denemesinde bulunduğuna şahit oldunuz ?Yattara’nın içe katetmesiyle yaptığımız akıcı paslar ise ne yazık ki oyunun her alanında gerçekleşmiyor , bu sebeplede oyun çoğu kez tıkanıyor.
Sürekli Murat Ceylan örneği geçiyor.Maç içerisinde arkasında Zurita , solunda İvan yada Erman Özgür , hemen yakın pozisyonunda Tabata gibi pas yüzdesi yüksek oyuncularla oynadığı ve bu sebeple de Antep’in pas yüzdesi en yüksek takımlardan birisi olduğu gerçeğinide göz ardı etmeyelim.

Benim Selçuk’tan beklentim baskı kurduğumuz anlarda daha çok sorumluluk alması.Ama sadece tek yönlü değil.Takım halinde kaliteli bir takım olmalıyız.Uzun vadede , Ortasahaya gelip verkaça girebilecek , top tekniği yüksek ve topa hükmedebilen (Fatih Tekke) bir forvet , kaliteli bir sol kulvar oyuncusu ve kaliteli bir defansif ortasaha oyuncusuna ihtiyacımız var.

Erdem selçuk sürekli geri gidiyor.
Başladığı günden bugüne..
15 maç...
Eğri aşağı doğru.
Yukarı değil.

10 numara
15.12.2008, 20:28
Ne kadar?
Takımın 3-4 oyuncusunu 3-4 ayda bir değiştirmeye heveslenip, ilk 11 in ve takım istikrarının ırzına geçmeyi aklıma getirmeyecek kadar...

Ha bi de özer orada olmaz, tabatha colman kadar koşar diye sallamayacak kadar...........

Daha saymama gerek yok..
Ben anlamam senin futbol dediğin şeyden.

Senin bahsettiğin futbol 90 ların ortasından sonra bitti.

gittikçe dahada gülünç duruma düşüyorsun ayrıca "sallamak" ne demek benim ağzımdan böyle bir kelime çıktı mı? lütfen dikkat edelim...10 kere söyledim benim futbol anlayışım bu değil sadece şu andaki konuma göre bir kadro kurdum hatta bütün forum buna benzer kadro kurdu...

Terzioğlu
15.12.2008, 20:29
Araya girmek istemem ama Özer'i gecen sezondan bu yana cok yakindan takip eden biri olarak bu konuya bir aciklik getirmek istedim.

Ben bu konuda 10numara'nin dedigine katiliyorum. Özer asla bir sol kanat oyuncusu degildir ve Ankaraspor'da bu mevkide oynamiyor. Ankaraspor'da daha cok serbest adam olarak oynuyor. Ara sira kanatlarada kacabiliyor ama bunu yaptigi zamanda genellikle sag kanadi tercih ediyor. Yaptigi asistlerin hic birini ise sol kanattan yapmadi. Ayrica kendisinin verdigi bir demeci hatirliyorum, daha cok oyun kurucu olarak oynamayi sevdigini söylemisti.

Ben sol kanatta safkan bir sol acik görmek isterim.

Erdem Keser
15.12.2008, 20:32
Erdem selçuk sürekli geri gidiyor.
Başladığı günden bugüne..
15 maç...
Eğri aşağı doğru.
Yukarı değil.
Katılmıyorum Fatih abi.Selçuk ilk maçlarında oyun içerisinde daha yetersizdi , hatta Ankaraspor ve Ankaragücü maçlarında skor anlamında katkısı olsada oyun içerisinde çok kopuktu.Beşiktaş'la oynadığımız kupa maçına kadar sürekli oyun içerisindeki sorumluluğunu arttırdı.Ama bir Beşiktaş maçı var.Muhteşem bir maç.Başka bir örneği yok.Bir maçta o pozisyonda oynayan bir oyuncunun 20 tane araya oynadığı , pozisyon yaratabilecek derin topu olur mu , hemen hepside isabetli.
O maçtan sonra yaşadığı sakatlıktan sonra Kocaeli maçına kadar vasat bir performans sergilediği doğru ama dediğim gibi tek taraflı değil.Sonuçta bu adamlarda oyun içerisinde yoruluyorlar , tempoyu arttırdığımız anlarda pas yapacağı oyuncu arıyorlar ama yok.Yani oyun sadece araya yada arkaya atılacak uzun toplara bakıyor , bu oyuncuların ayağına bakıyoruz.

Erdal
15.12.2008, 20:33
Ligimizde rekabet ne kadar üst seviyede olursa, kavga ve gürültü sahalarımızdan ve saha dışından ne kadar uzakta olursa, marka değeri de o kadar yükselir.

Arkadaşlar bölüyorum ama herkes burda gibi geldi bana. Az önce bir arkadaşım yukarıdaki cümleyi hatırlattı. TFF nin bize cevaben yaptığı açıklama. Bu cümleden ne anlıyorsunuz Allah aşkına...Ben şöyle okuyorum; Evet puanlarınızı çaldık.Ama böylece rekabet daha üst seviyeye çıktı ve marka değeri arttı....Yanlışmı düşünüyorum???

Mehmet Fatih Yavuz
15.12.2008, 20:34
Araya girmek istemem ama Özer'i gecen sezondan bu yana cok yakin takip eden biri olarak bu konuya bir aciklik getirmek istedim.

Ben bu konuda 10numara'nin dedigine katiliyorum. Özer asla bir sol kanat oyuncusu degildir ve Ankaraspor'da bu mevkide oynamiyor. Ankaraspor'da daha cok serbest adam olarak oynuyor. Ara sira kanatlarada kacabiliyor ama bunu yaptigi zamanda genellikle sag kanadi tercih ediyor. Yaptigi asistlerin hic birini ise sol kanattan yapmadi. Ayrica kendisinin verdigi bir demeci hatirliyorum, daha cok oyun kurucu olarak oynamayi sevdigini söylemisti.

Yattara da sağ kanatta oynuyor ama sola da kaçıyor, ortaya da giriyor.

Atıyorum arda sol kanat oynuyor, ama bazen sağa kaçıyor.

Laf mı şimdi bu.

Özerin izlediğim her maçında çok net sol kanatta oynuyor adam.

2-3 tane asisti de gözümde.
Ceza sahasının sol dip çizgisinden içeri açtığı ve gol olan asistleri.

Ters ayakla çok rahat sol kanatta oynayan bir adam.

Ha ben senin safkan isemeni anlarım.
Ben de isterim.

Ama özere orada yazık falan olmaz.
Adam orada rahat rahat oynar.

Travelair
15.12.2008, 20:36
TRAVELAIR

Yattara'nın Türk olma şansı yok arkadaşlar. Ancak mevcut kanuna anayasa gösterilerek iptal yoluna gidilirse Türk statüsü yolu açılır.

Haklısın Yıldırım :) ama bu biraz Nasrettin Hoca fıkrasına benzedi. Hani diyor ya tencerenin doğurduğuna inanıyorsun da buna niye inanmıyorsun diye :) Sen de Tabata'yı, Denilson'u kabul ettin yabancı sayısı engel oldu inanmana :) İnşallah güzel transferler yaparız da zaten bu 6+2 buram buram değişiklik kokuyor değiştirirler bir ortak talebe bakar

10 numara
15.12.2008, 20:38
Ligimizde rekabet ne kadar üst seviyede olursa, kavga ve gürültü sahalarımızdan ve saha dışından ne kadar uzakta olursa, marka değeri de o kadar yükselir.

Arkadaşlar bölüyorum ama herkes burda gibi geldi bana. Az önce bir arkadaşım yukarıdaki cümleyi hatırlattı. TFF nin bize cevaben yaptığı açıklama. Bu cümleden ne anlıyorsunuz Allah aşkına...Ben şöyle okuyorum; Evet puanlarınızı çaldık.Ama böylece rekabet daha üst seviyeye çıktı ve marka değeri arttı....Yanlışmı düşünüyorum???

yada şöyle;haddinizi bilin oturun aşağı...bakın rekabet nasıl da arttı fb yetişti sivas lider ankara bile 2 transfer yapıp şampiyon olacak...suçlu sizsiniz...

Serdar A
15.12.2008, 20:39
Araya girmek istemem ama Özer'i gecen sezondan bu yana cok yakindan takip eden biri olarak bu konuya bir aciklik getirmek istedim.

Ek olarak , Özer beklenen gelişimi gösterirse orta sahada en iyi Türk futbolculardan biri olabilir . Bu sezon maç kondisyonunu ciddi biçimde arttırdı . Fizik olarak güçlenirse ve savunmadayken daha etkili alan daraltabilirse çok daha değerli bir futbolcu olur .

Özer iki sene içinde orta sahanın her bölgesinde oynayacak düzeye gelecek . Şu haliyle bile bir çok takımda hiç sırıtmadan sağ açıkta , göbekte ve forvetin arkasında rahatlıkla oynar . Orta sahadaki oyuncularımızın en büyük ortak özelliği bu "çok yönlülük" olmalı . Yaşı biraz daha büyük olsada Gökhan Emreciksin'de de benzer bir potansiyel görüyorum . Her iki kanadın ilerisinde ve gerisinde , hatta forvet arkasında rahatlıkla görev yapabilecek kapasitede .

serkanholep
15.12.2008, 20:41
bizim beklentimiz çok arttı arkadaşlar

yeni takımız fazla birşey beklememek gerekiyor aslında

bu sene geçiş senesi

Başkanın dediği gibi avrupa kupalarına katılmamız yeter

bu takım seneye iki üç isabetli transfer ile müthiş bir takım oluşturmuş oluruz

ocak ayında 1 tane tam isabet transfer bekliyorum

10 numara
15.12.2008, 20:42

Ek olarak , Özer beklenen gelişimi gösterirse orta sahanın ortasında en iyi Türk futbolculardan biri olabilir . Bu sezon maç kondisyonunu ciddi biçimde arttırdı . Fizik olarak güçlenirse ve savunmadayken daha etkili alan daraltabilirse çok daha değerli bir futbolcu olur .

Özer iki sene içinde orta sahanın her bölgesinde oynayacak düzeye gelecek . Şu haliyle bile bir çok takımda hiç sırıtmadan sağ açıkta , göbekte ve forvetin arkasında rahatlıkla oynar . Orta sahadaki oyuncularımızın en büyük ortak özelliği bu "çok yönlülük" olmalı . Yaşı biraz daha büyük olsada Gökhan Emreciksin'de de benzer bir potansiyel görüyorum . Her iki kanadın ilerisinde ve gerisinde , hatta forvet arkasında rahatlıkla görev yapabilecek kapasitede .

işte bizler futboldan anlamayanlar , arada bir sallayanlar olarak burda bazen böyle 90'lı yıllara geri dönüyoruz...

eMR3
15.12.2008, 20:47
--------------------------------Hüseyin------------------------------
-----------------------Selçuk-----------Colman----------------------
---------------------------------------------------------------------
Yattara------------------------------------------------Leonardo(Ajax)/Denilson(Palmeiras)
---------------------------------------------------------------------
------------------------------F.Tekke(G.Ünal)------------------------

Ancak bu şekilde tek forvet oynayabiliriz...

futbalski60
15.12.2008, 20:49
Kafamdaki 11

---------Sylva----------
-Sekan--Song--Egemen-Cale
----------Hüseyin---------
-------Selcuk---Colman-----
---Yattara--------?????----
------------Gökhan--------

Sol Acikla beraber 6 yabanci(seneye Brüls v Yabanci Golcu) eder 8

Muhtemelen 2.yarıda alınacak sol açıkla beraber oyun sistemimiz böyle olacak.
Gökhan Ünal'ın bu sistemde etkili olacağına inanıyorum zaten gol kralı olduğu dönemde tek forvet oynuyordu arkasına Yordanov,Bülent Bölükbaşı,Mehmet Topuz gibi isimlerle destek veriliyordu.Kariyerine bakarsanız çift forvetli sistemlerde vasat bir görüntü çizmiştir.
Gökhan Ünal'ın Trabzonspor'da başarısız olacağına da inanmıyorum Gökhan hazırlık maçlarında en iyi oyuncumuzdu ve şuanda formsuz, hazırlık maçlarındaki performansına kavuşacaktır ve ikinci yarıda en etkili silahımız olacaktır.

Travelair
15.12.2008, 20:51

Evet aynen öyle okunuyor. Banker Bülo'nun açıklamaları gibi

Adem Erdoğan
15.12.2008, 21:04

Bende aynı şekilde anladım.

Düpedüz senaryonun önceden yazılmış olduğunu kendileri belirtmişler.

2. yarıda ilk birkaç hafta 5-6 takım tepeye oynar son haftalara doğru gs ve fb'yi tepede yalnız bırakırlar.

Yıllardır ezberledik artık.

Mehmet SELEN
15.12.2008, 21:07
Arkadaşlar yorumların çoğunu hayretler içerisinde kalarak okuyorum.Sanki bu takım hçbir şey yapmıyormuş gibi yorumlar var.Bence ligin en iyi futbol oynayan takımıyız.Hemde şu beğenmediğiniz futbolcularla.Birde Gökhan'ın transferi forumda bahsedilen fiyatın çok çok altındadır.Bu takıma sahip çıkacağız başka yolu yok.

Ali Tunahan Güllü
15.12.2008, 21:10

evet aynen böyle diyorlar bu yüzden istanbul daki yürüyüşe daha fazla katılım olması lazım....

Cafer Bulur
15.12.2008, 21:14
Arkadaşlar yorumların çoğunu hayretler içerisinde kalarak okuyorum.Sanki bu takım hçbir şey yapmıyormuş gibi yorumlar var.Bence ligin en iyi futbol oynayan takımıyız.Hemde şu beğenmediğiniz futbolcularla.Birde Gökhan'ın transferi forumda bahsedilen fiyatın çok çok altındadır.Bu takıma sahip çıkacağız başka yolu yok.
Gökhan in maliyeti konusuna bugün baskanimiz lig tv de son noktayi koydu sagolsun.
Gökhan icin kayserispora 6 milyon 250 bin euro ödeyecegiz dedi.
Gökhan su an icin bu paranin hakkini veremedi.
Bu paraya avrupadan herhangi bir forvet alsaydik o da en az 8 golü bulurdu.
Gökhan in ikinci devrede mutlaka toparlanmasi gerekiyor.Yoksa giden paralara yazik olacak.

wolf_TS61
15.12.2008, 21:22
adam 5 gol 7 asistle oynuyor bu kadar insafsız olmayalım.elbette gökhandan daha iyi bir performans bekliyoruz ama bu kadar abartılacak bir formsuzluğu yok.Bulduğunu atan kaç tane forvet var bu ligde.Gökhan daha iyi olacaktır.bu kadar baskı yapmamalıyız. oyuncuları olumsuz etkiliyoruz.

Cafer Bulur
15.12.2008, 21:27
adam 5 gol 7 asistle oynuyor bu kadar insafsız olmayalım.elbette gökhandan daha iyi bir performans bekliyoruz ama bu kadar abartılacak bir formsuzluğu yok.Bulduğunu atan kaç tane forvet var bu ligde.Gökhan daha iyi olacaktır.bu kadar baskı yapmamalıyız. oyuncuları olumsuz etkiliyoruz.
Ben de su an icin yetersiz oldugunu ve düzelmesi gerektigini söylüyorum.
Biz bir futbolcu icin tarihimizin en yüksek bonservis ödelini ödüyorsak o oyuncudan daha golcü bir performans beklemek hakkimiz.
Gökhan ünalda bu gercegin farkinda olmali.Gökhan asistleriyle degil atttigi gollerle ölcülür.
Pozisyon buluyor mu?Evet.O zaman girdigi bu pozisyonlari degerlendirmelidir.

Mustafa Calik
15.12.2008, 21:28

gökhanin 5 golü ve 9 asisti var

güneyli
15.12.2008, 21:37
En iyi transferleri hakem transferleridir.Ülkem futbolunda.Adalet yoksa barışta yok..Biz kötü oynarkende başrolde hakem.iyi oynarkende başrolde hakem.Hakem transferleri en doğru transferdir bence.

erkankoc
15.12.2008, 21:38
baskan bugun kendisi soyledi..bonservisine 6 milyon 250 bin vermisler..acik acik soyledi

Ahmet Karadeniz
15.12.2008, 21:43
Yattara da sağ kanatta oynuyor ama sola da kaçıyor, ortaya da giriyor.

Atıyorum arda sol kanat oynuyor, ama bazen sağa kaçıyor.

Laf mı şimdi bu.

Özerin izlediğim her maçında çok net sol kanatta oynuyor adam.

2-3 tane asisti de gözümde.
Ceza sahasının sol dip çizgisinden içeri açtığı ve gol olan asistleri.

Ters ayakla çok rahat sol kanatta oynayan bir adam.

Ha ben senin safkan isemeni anlarım.
Ben de isterim.

Ama özere orada yazık falan olmaz.
Adam orada rahat rahat oynar.

özer kendisine yapılan bir röpertajında ankarasporda playmarker oynadıgını soyledi buda ne demek oluyor özer oyun kurucu sol kanat oyuncu degil ama alınırsa yararlı olmazmı tabiki olur ama sola cozum bulmaz

Ozan Yazıcı
15.12.2008, 21:51
özerin neyini tartışıyorsunuz hocam, adam devre arası veya en geç sezon sonunda fenerbahçe formasını giyecek
bırakın onlar düşünsün özerin nerde ne oynadığını..
colmanın koşuşunu seyreden adam ondan pek bi halt olmayacağını hemen anlar, koşmayan topçudan bu devirde bi cacık olmaz
yedi sene amatör top oynadım, mümkün oldukça tüm ligleri takip ederim
colman iyi topçuysa ben bu işten zerre anlamıyorum demektir
sizin görüp de benim kaçırdığım ne var bu adamda çözemedim..

Mehmet Fatih Yavuz
15.12.2008, 21:52
özer kendisine yapılan bir röpertajında ankarasporda playmarker oynadıgını soyledi buda ne demek oluyor özer oyun kurucu sol kanat oyuncu degil ama alınırsa yararlı olmazmı tabiki olur ama sola cozum bulmaz

Luis Figo barcelonada playmaker dı... Sağ kanattan kurardı oyunu.
Ronaldinho playmakerdır, sol kanattan kurar.

c.ronaldo playmakerdır, sol forvetten görür işi.

Abdullah Ercan sol kanatta oynamasına rağmen, ünalın yokluğunda 95 kadrosunun playmaker ı idi.

Daha sayayım mı yoksa uzatacak mısınız daha fazla?

Maçları izlemiyor musunuz?
Gözünüz kör mü?

Adam takım dizilişinde sol kanatta oynuyor.

Hatırlayın fener maçında delirdiği ve ardından hocasının dışarı aldığı pozisyonu.
Sağdan ortanın gelip kontrol edemediği ve kaçırdığı topu.

Adam sol kanatta oynuyor.
Yani daha itiraz eden olursa gidin bi göz doktoruna görünün diyeceğim.

Yok playmakermış..
Sanki kantta oynamak playmaker olmaya mani birşeymiş ..

Vay be.
Ne icatlar var memlekette.

Ahmet Karadeniz
15.12.2008, 21:59
Luis Figo barcelonada playmaker dı... Sağ kanattan kurardı oyunu.
Ronaldinho playmakerdır, sol kanattan kurar.

c.ronaldo playmakerdır, sol forvetten görür işi.

Abdullah Ercan sol kanatta oynamasına rağmen, ünalın yokluğunda 95 kadrosunun playmaker ı idi.

Daha sayayım mı yoksa uzatacak mısınız daha fazla?

Maçları izlemiyor musunuz?
Gözünüz kör mü?

Adam takım dizilişinde sol kanatta oynuyor.

Hatırlayın fener maçında delirdiği ve ardından hocasının dışarı aldığı pozisyonu.
Sağdan ortanın gelip kontrol edemediği ve kaçırdığı topu.

Adam sol kanatta oynuyor.
Yani daha itiraz eden olursa gidin bi göz doktoruna görünün diyeceğim.

Yok playmakermış..
Sanki kantta oynamak playmaker olmaya mani birşeymiş ..

Vay be.
Ne icatlar var memlekette.
bu dediğin adamlarla ozer arasında dunya kadar fark var o soylediğin furbolcular ozere gore daha cabuk ve daha hızlı oyunculardır. ayrıca her oyun kurucu kanatta oynayamıyor ornek alex,linkoln,delgado

adam sol kanatta oynuyor diyorsun ama adamın kendi roptajında aykut hoca bu genç yasımda bana guvenerek beni playmarker olarak oynatıyo dedi bence senin gozlerinde bişey var

carlito
15.12.2008, 22:00
arkadaslar herhalde transferimiz belcikadan olacak
az once Ozkan hocayi brukselde gordum,...

benim adayim cok begendigim : Bryan Ruiz (gent'de oynuyor) ,

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/39642/bryan-ruiz/profil.html

carlito
15.12.2008, 22:01

magicyattara
15.12.2008, 22:03
Orta saha ve sol kanat oyuncularının isimleri az sonra Karambol'de açıklanacak.
Görüntülerini de vereceğiz dediler.
Bakalım kimmişler.

Mehmet Fırat
15.12.2008, 22:04

Bryan Ruiz gerçekten de mükemmel olur. :)

Ama olacağına pek ihtimal vermiyorum. :o

Ahmet Karadeniz
15.12.2008, 22:05
Orta saha ve sol kanat oyuncularının isimleri az sonra Karambol'de açıklanacak.
Görüntülerini de vereceğiz dediler.
Bakalım kimmişler.

hangi kanalda renktaş

Taner Uykuçeken
15.12.2008, 22:08
http://www.biziizle.com/player/tvplayer.asp?bd=67

izlemek isteyenler baksın

protestonun duyurusu yapıldı

magicyattara
15.12.2008, 22:14
Kuzey tv,Karambol.
Medya bölümünde programın linkleri var.

Fatih

İnsanların duygularıyla oynamayın;)

Serdar A
bu dediğin adamlarla ozer arasında dunya kadar fark var o soylediğin furbolcular ozere gore daha cabuk ve daha hızlı oyunculardır. ayrıca her oyun kurucu kanatta oynayamıyor ornek alex,linkoln,delgado

adam sol kanatta oynuyor diyorsun ama adamın kendi roptajında aykut hoca bu genç yasımda bana guvenerek beni playmarker olarak oynatıyo dedi bence senin gozlerinde bişey var

O saydığın isimler artık sadece Türkiye gibi liglerde iş bulabiliyor .

Günümüzde playmakerların önemli kısmını kanat futbolcuları oluşturuyor . Diğerleri ise defansif orta alan futbolcularından ve playmaker forvetlerden ( mesela Van Persie) oluşuyor .

Özellikle son 10 yılda ortasaha mücadelesi müthiş gelişti . Bu bölgede hiç bir oyuncunuzu defansif sorumluluklardan muaf tutamazsınız . 4-4-2 türevi sistemlerde en uygun bölgeler açık kanat futbolcuları .

Mehmet Fatih Yavuz

Hangisi daha hızlı?
Abdullah Ercan mı Figo mu??

Hadi diğer ikisi hızlı olsun.
Hızla play maker oynamanın alakası ne?

Playmaker oynamak için oyun sahasının ortasında oynamak gerekmiyor.

Kanattan da playmaker oynayabilir.

"senin gözlerinde birşey var"..

merak ediyorum kaç maçını izledin.
Yani cidden merak ediyorum.

Yani kaba bi yerlerden havaya üflemek ne kadar moda oldu.

Sık anasını satayım.

"playmaker ım " demiş.

eee..
Sanki bu kanat oynamasına engel...

De hadi git işine..

Habu saatte uğraştığımız cümleye bak..

"ayrıca her oyun kurucu kanatta oynayamıyor ornek alex,linkoln,delgado "

Vay be..
Sanki her playmaker kanat oynuyor diyen var..

Sanki bu cümle, kanatta playmaker oynanabilmesi gerçeğinin geçerliliğini yokediyor.

Sık havaya doğru mermileri, belki bi keklik yakalarsın.

Sabahtan beri adam playmaker, kanat değil diyorsun.
Tonla örnek verdim ki kana oynayabilir playmakerlar.
Ama nato mermer.. yani yapacak birşey yok.

Hem izlemeyeceksin, hem anlamayacaksın, hem de en derin muhalif olacaksın.
Yok devenin nalı.
De haydi işine.

Emre7
15.12.2008, 22:17
19.00 Trabzonspor-Eskişehirspor: Fırat Aydınus