PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008-2009 l Ara Transfer Dönemi

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Mahmut Baran
05.12.2008, 23:08
daha futbolcunun ismini yazamıyorsun,sonra gelip kıyaslama yapıyorsun =)

bir harf atlayınca çok komik oluyo değilmi

Selman
05.12.2008, 23:09
Özkan Hoca da uzak mı dursun takımdan diyorsun yani...

Bu kadar reform bizi bozar hocam:)

Yok abi öyle birşey demedim.Özkan Hoca tabi ki bize lazım ama Ersun Yanal'ın istemediği bir adamı alıpta getirirse benim tanıdığım Ersun Yanal o adamı oynatmaz.Olan bizim paracıklara olur:)Gerçi görüşü alınmıştır mutlaka.

magicyattara
Barış Memiş varken,Gökhan Emreciksin'i düşünmek Trabzonspor'un felsefesine ters düşer.

mashal61
Andreas Beck i alalım sağ taraftaki sorunu giderelim :):)

Gerçekten süper bir oyuncu.
Sizce bir sağ beke 3500000 euro şu şartlarda fazla değil mi?

.....
05.12.2008, 23:11
Sizce bir sağ beke 3500000 euro şu şartlarda fazla değil mi?

Tabiki de şimdi bu oyuncuyu alma gibi bir durumumuz yoktur.

Ama henüz yaşı 21. Hiçte bocalamıyor. Aksine çok tecrübeli bir bek gibi oynuyor.

bizim böyle oyunculara ihtiyacımız var.

Tolga Okumuş
05.12.2008, 23:13
Hoffenheim'de ki V.İbiseviç'i eski hocamız Vahid Halilhodziç bulup çıkarmış.

İlk olarak PSG'ye aldırmış onu..

Erdal
05.12.2008, 23:15
Niçin illaki insanları tokuşturuyoruz. Özkan hoca ve Ersun hoca beraber karar veremezmi. Ersun hoca altyapıdan futbolcu izlemeye takımdaki futbolcuların performansını takipten pilot takıma her şeyi kontrol edebilecek bir süpermenmi? Mesela Kayseri nin aldığı stoper bize teklif edildiğinde Ersun hoca mutlaka alınsın mı demiş? Antepteki ön libero teklif edildiğinde ne tepki vermiş. Bilmesi mümkünmüdür bunca şeyi. Eğer öyleyse takımı ihmal ediyor derim. Etmiyor çok şükür...Ama artık süpermen hoca yakıştırmasından vazgeçelim. Sonra jön Trabzonsporlular deyince kızıyorsunuz.

Erdal
05.12.2008, 23:18
Yok abi öyle birşey demedim.Özkan Hoca tabi ki bize lazım ama Ersun Yanal'ın istemediği bir adamı alıpta getirirse benim tanıdığım Ersun Yanal o adamı oynatmaz.Olan bizim paracıklara olur:)Gerçi görüşü alınmıştır mutlaka.

Selman ikinci mesajını şimdi gördüm. Farklı fikirler olur, olacaktır. Ama hocaya rağmen kimse gelmez. Hoca dengeleri bozmamak adına aklına yatmayana olsun demişmidir? Bence demiştir....Yine dermi? Bence demez:)

Erdal
05.12.2008, 23:19
Hoffenhaim in bütçesi nedir? bilen arkadaş varmı...

Cafer Bulur
05.12.2008, 23:22
Tabiki de şimdi bu oyuncuyu alma gibi bir durumumuz yoktur.

Ama henüz yaşı 21. Hiçte bocalamıyor. Aksine çok tecrübeli bir bek gibi oynuyor.

bizim böyle oyunculara ihtiyacımız var.
Andreas beck bize yar olmaz,edilmez.
Kulübü sampiyonluk mücadelesi veriyor ve paraya zerre kadar ihtiyaci olmayan bir kulüp.O kulüpten iyi futbolcular almamiz cok zor.

Cafer Bulur
05.12.2008, 23:23
Kulüp baskanlari trilyonerin bir üstü sayilir.Sanirim sadece bu, ne kadar zengin bir kulüp olduklarini ortaya koyuyordur.

.....
05.12.2008, 23:25
Bütçesini tam olarak bilmiyorum ama bildiğim tek şey var,

Eğer bu takım şampiyon olursa bundan sonra transfer bombası patlatabilir.

Yani Bu takımın sahibi zaten brezilyalıları nasıl getirmiş olabilir?

Bütçesi bizden kaç kaç iyidir yani

Tolga Okumuş
05.12.2008, 23:29
Kulüp baskanlari trilyonerin bir üstü sayilir.Sanirim sadece bu, ne kadar zengin bir kulüp olduklarini ortaya koyuyordur.

"Hoffenheim'ın yükselişinde işadamı Dietmar Hopp'un mali desteği de büyük rol oynadı. Yazılım sektörünün tanınmış firmalarından SAP'nin kurucularından Hopp, 6 milyar 300 milyon Euroluk servetiyle Almanya'nın en zengin işadamları arasında."

Erdem Keser
05.12.2008, 23:31
Sejad Salihovic desem:)

Şaka bi yana Bosna pazarından son yıllarda çok yetenekli oyuncular çıkıyor , tutturduk bi Brezilya yıllardır aynı senaryo.Ne yapıp edip bir şekilde karnaval mevsimine denk getirip futbolcu bakmaya gidiyoruz senelerdir :rolleyes:

innocence
05.12.2008, 23:32

kendimden alıntıyla cevap vereyim

Köy takımı denilen Hoffenheim'ın sahibi Dietmar Hopp'un şahsi serveti 1–2 milyar Euro civarı olduğunu ve dünyanın en zenginleri listesinde ilk 1000'de yer aldığını,

Dietmar Hopp'un takımı 1990da satın alıp 18 yılda 8.ligden Bundesliga ya çıkardığını ve bu süre içerisinde 80-120 milyon euro yatırım yaptığını

biliyor muydunuz ?

(şahsen ben bilmiyordum öğrenince şaşırdım)

ayrıca daha fazla bilgi için:

http://www.ntvspor.net/Pages/30172.asp

Cafer Bulur
05.12.2008, 23:33
Devre arasi alabilecegimiz futbolcular:Özer hurmaci,fatih tekke,erman kilic,gökhan emreciksin,engin baytar,ivan de souza,bebbe.
Fatih tekke ve erman kilic bize cok yardimci olurlardi.

magicyattara
05.12.2008, 23:34
"Hoffenheim'ın yükselişinde işadamı Dietmar Hopp'un mali desteği de büyük rol oynadı. Yazılım sektörünün tanınmış firmalarından SAP'nin kurucularından Hopp, 6 milyar 300 milyon Euroluk servetiyle Almanya'nın en zengin işadamları arasında."

Bu adam kulübün sahibi ve Hoffenheim köyünden:)
Köyünü unutmamak Almanlarda da varmış.

Şu 300 milyon euro'yla neler yapılmaz:)

magicyattara
05.12.2008, 23:35
Devre arasi alabilecegimiz futbolcular:Özer hurmaci,fatih tekke,erman kilic,gökhan emreciksin,engin baytar,ivan de souza,bebbe.
Fatih tekke ve erman kilic bize cok yardimci olurlardi.

Oraları geçtik cafer:) Yeni adamlar bul bize:D

Can basten
05.12.2008, 23:35
O donemde herkes bu tarz futbolcular aliyordu, Cavcav'dan baska isabetli yabanci futbolcu alabilen yoktu zaten...
Bunun yaninda Dukic (santrafor olan) oldukca iyi bir futbolcuydu...

Dukiç değil Çukiç. :) İyiydi evet. :D

Kaan
05.12.2008, 23:36
vayy be umut neymişte ben görememişim yıllardır.. yuh artık diyen arkadaşlar gökhan emreciksin'i iki yıla kadar nasıl konuşacaksınız bakalım

Gökhan Emreciksin'e kötü diyen oldu mu ? :)

Cafer Bulur
05.12.2008, 23:36

Şaka bi yana Bosna pazarından son yıllarda çok yetenekli oyuncular çıkıyor , tutturduk bi Brezilya yıllardır aynı senaryo.Ne yapıp edip bir şekilde karnaval mevsimine denk getirip futbolcu bakmaya gidiyoruz senelerdir :rolleyes:
Zaten brezilya ve arjantin bizim icin uygun olmayan pazarlardir.
Bir bosnali Trabzonda rahatlikla mutlu olur ama brezilyali ve arjantinli oyuncular mutlu olamadilar,olamazlar.
Yabanci tercihinde bizim rotamiz dogu avrupa kulüpleri olmalidir bana göre.

Fatih
05.12.2008, 23:38
Brezilya Trabzon'a daha mı yakın her transfer döneminde ilk oraya gidiyoruz:)

mashal61
05.12.2008, 23:39
Köy takımı denilen Hoffenheim'ın sahibi Dietmar Hopp'un şahsi serveti 1–2 milyar Euro civarı olduğunu ve dünyanın en zenginleri listesinde ilk 1000'de yer aldığını,

Dietmar Hopp'un takımı 1990da satın alıp 18 yılda 8.ligden Bundesliga ya çıkardığını ve bu süre içerisinde 80-120 milyon euro yatırım yaptığını

biliyor muydunuz ?

(şahsen ben bilmiyordum öğrenince şaşırdım)
Sanırım yaptığı yatırımlardan pişman da değildir. Takımları gayet iyi gidiyor. Paranın gücünün ispatı.:)

magicyattara
05.12.2008, 23:39

Arabada uyurken göz altına alınmışlardı.:)
Karnaval yorgunluğu:)

.....
05.12.2008, 23:41
90 yılında alınan takım 8.ligden Bundesliga ya. Helal olsun.

Paranın nelere kâdir olduğunu bir kez daha görüyoruz :):)

Erdal
05.12.2008, 23:41
Soruyu değiştirelim ( istediğim cevabı alamadım:) ) Bu takım la Bayern i mukayese edersek şu meşhur Alman sitesinin rakamları ile iki takımın değeri arasındaki fark futbolda başarının bütçe ile doğru orantılı olmadığını bir kere daha ortaya çıkarmazmı ? Yani Umut u 5 bölüp 25 le çarpmak falan ayıp oluyor demek istiyorum. Sahiden ayıp oluyor tıpkı Hosico nun yedeğini Hüseyin e tercih etmek gibi.....

Cafer Bulur
05.12.2008, 23:42
Brezilya Trabzon'a daha mı yakın her transfer döneminde ilk oraya gidiyoruz:)
Özkan sümer zamaninda aurelio yu bulup getirmeseydi belki de oraya hic yolumuz düsmeyecekti.
Aurelio dan sonra her kulüp baskani oraya demir attirdi ama kayda deger bir oyuncu gelmedi.
Marcelinho ve eller gibi kaliteli 2 brezilyali alsak da Trabzona uyum saglayamadiklarindan kacarcasina gittiler.

Terzioğlu
05.12.2008, 23:44
Evet Bosna pazarindan son dönemlerde oldukca kaliteli isimler cikiyor. Özellikle Salihovic hayranlik duydugum bir futbolcu.

Bosnali oyuncular arasinda sol ayakli Semir Stilic'i su anda takip etmeye calisiyorum. Sol ayakli hücüma dönük orta saha futbolcusu. Polonya ligi'nde Lech Posen takiminda ve Bosna Milli takiminda forma giyiyor. 21 yasinda. Boyu 1,83. Bu sezon 14 macta 5 gol 7 asistle oynuyor. Ayrica UEFA Kupasi'nda 8 macta 3 gol 3 asistle oynuyor. Bence takip edilmesi gereken bir futbolcu. Piyasa degeri su anda cok fazla degil.

http://www.lechpoznan.pl/pliki/cms/58/stilic_semir_kontrakt_pp_mid.jpg

Emre7
05.12.2008, 23:45
Özkan sümer zamaninda aurelio yu bulup getirmeseydi belki de oraya hic yolumuz düsmeyecekti.
Aurelio dan sonra her kulüp baskani oraya demir attirdi ama kayda deger bir oyuncu gelmedi.
Marcelinho ve eller gibi kaliteli 2 brezilyali alsak da Trabzona uyum saglayamadiklarindan kacarcasina gittiler.

şu iki isim trabzonspora şimdi ilaç olurdu...
gerçi bunlara ben her ne kadar mantalite(daha yazışını bilmiyiom) eksikliği olsada musampa'yı da eklerdim ... oy gidi oyy

magicyattara
Dukiç değil Çukiç. :) İyiydi evet. :D

Çukiç değil Cukiç.(Djukiç):) Kiril alfabesinde Dj=C

Cafer Bulur
Soruyu değiştirelim ( istediğim cevabı alamadım:) ) Bu takım la Bayern i mukayese edersek şu meşhur Alman sitesinin rakamları ile iki takımın değeri arasındaki fark futbolda başarının bütçe ile doğru orantılı olmadığını bir kere daha ortaya çıkarmazmı ? Yani Umut u 5 bölüp 25 le çarpmak falan ayıp oluyor demek istiyorum. Sahiden ayıp oluyor tıpkı Hosico nun yedeğini Hüseyin e tercih etmek gibi.....
Futbolda basari elbette bütce ile dogru orantilidir.En azindan Türkiye icin bütce olayi cok önemli.
Biz 96 yilinda sampiyonlugu parasizliktan ,2004 te sampiyonlar ligini yine transfer yapamamaktan kaybettik.Demek ki para cok önemli.
Istikrar ve uzun vadeli planlama ile de basarili olabilirsiniz ama bu sabri gösterecek camia maalesef bizde yok.

Kaan
2-1 bitti maç.

Bayern yendi. :)

Erdem Keser
05.12.2008, 23:46
Deniz örneği çok büyük bir ayıptı sahiden Erdal abi.Allaha şükür o kadar çaptan düşmedik.Benim gözümde Fenerbahçe'nin hiç bir defansif ortasaha oyuncusunun kaptandan üstün yanı yok.Hatta daha da ileri gideyim kaptan , Deniz'in yanında Anatoly Tymoschuk kalır.:)Sen düşün yani.

Erdal
90 yılında alınan takım 8.ligden Bundesliga ya. Helal olsun.

Paranın nelere kâdir olduğunu bir kez daha görüyoruz :):)

Bence göremiyoruz. Ya da yanlış görüyoruz. Aynı para Cem Uzan takımlarının hiç bir şeye kadir olmadığını göstermişti bize...Elbette temel kadro oluşturabilmek adına önemli... Demiyorumki iş bilir adam Sebat ın bütçesi ile şampiyon olur. Bir sınır varki ondan sonrası tamamen beceri ve biraz da kısmet...En çok da takım olabilme...Üstelik sadece saha içinde değil kongrede,divanda,tribünde gurbette forumda...Yerine göre birbiriyle rekabet eden ama yekünde takım olabilen unsurlar...

Fanatik28
Hopp bir Abramovich degil. Adam zengin ama kulüp degil. Abramovich gibi kara parasini aklamiyor. Evet zengin ama o da su anda kara kara düsünüyor, takimi nasil birarada tutacagim diye.

Diger husus ise buradaki bircok kisinin daha takimimizda oynayan oyuncularin degerlerini bilmemesi. Evet Umut´u bende yeterli görmüyorum ama adam Anadolu´da herhangi bir takimin yildizi olur. Keza Tayfun oradaki her takimda cok rahat oynayabilecek hatta defansin yildizi olabilecek biri. Ferhat bizim icin yeterli olmayabilir ama tam bir görev adami. Ve daha da sayarim.

Ben Türkiye´den yapabilecegimiz hicbir nokta transferi göremiyorum. Anadolu kulüplerinde oynayanlarin degerleri nedense hep sisiriliyor. Bakiyorum Mehmet Yildiz gelsin deniyor...hicte bizim aradigimiz tarzda bir adam degil. Adamin hic kafa golü var mi acaba?

bu 6+2 kurali gercekten cok iyi. Aslinda kiziyorudum ama Anadolu kulüplerine iyi yapiliyor. Hele hele bircogunda Trabzonspor kümeye diye bagrildiginda...!!!

.....
05.12.2008, 23:48
Evet Değer açısından bakarsak öyle. Ama bu oyuncuların Hoffenheim e nasıl geldiklerine bakalım. :)

Aynı bizim gibi. Şu anda genç ve gelecekte yıldız olma potansiyeli taşıyan oyuncuları almışlar.Tabiki de aralarında üst düzey oyuncularda var.

İşte biz de bir iki tane böyle oyuncular alsak şimdi UEFA yı garantilerdik.

İşte transfer başlığı asıl amacına ulaştı.

.....
05.12.2008, 23:51
Bence göremiyoruz. Ya da yanlış görüyoruz. Aynı para Cem Uzan takımlarının hiç bir şeye kadir olmadığını göstermişti bize...Elbette temel kadro oluşturabilmek adına önemli... Demiyorumki iş bilir adam Sebat ın bütçesi ile şampiyon olur. Bir sınır varki ondan sonrası tamamen beceri ve biraz da kısmet...En çok da takım olabilme...Üstelik sadece saha içinde değil kongrede,divanda,tribünde gurbette forumda...Yerine göre birbiriyle rekabet eden ama yekünde takım olabilen unsurlar...

Tabiki sadece para herşey kadir değildir. Söylediklerine katılıyorum.

İşte elimize bu imkanlar geçmişken diyorum bizde neden bir Bayern ile başa baş olmayalım :)

Erdal
05.12.2008, 23:52
Cafer biz de istediğimiz zaman istediğimiz futbolcuyu alacak para da yok. Hiç olmadı ve kuvvetle muhtemel hiç olamayacakda...Bırakın onu geçen sezon yaptığımız hamleyi 3 yıl sonra bir kez daha yapacak kadar bile olmayacak. O halde şu minikler takımındaki 6 numaraya iyi bakmalı:).... 4 Numara da ümit veriyor..8 numara da Hüseyin işte:)))

Cafer Bulur
05.12.2008, 23:53
Evet Bosna pazarindan son dönemlerde oldukca kaliteli isimler cikiyor. Özellikle Salihovic hayranlik duydugum bir futbolcu.

Bosnali oyuncular arasinda sol ayakli Semir Stilic'i su anda takip etmeye calisiyorum. Sol ayakli hücüma dönük orta saha futbolcusu. Polonya ligi'nde Lech Posen takiminda ve Bosna Milli takiminda forma giyiyor. 21 yasinda. Boyu 1,83. Bu sezon 14 macta 5 gol 7 asistle oynuyor. Ayrica UEFA Kupasi'nda 8 macta 3 gol 3 asistle oynuyor. Bence takip edilmesi gereken bir futbolcu. Piyasa degeri su anda cok fazla degil.

http://www.lechpoznan.pl/pliki/cms/58/stilic_semir_kontrakt_pp_mid.jpg
Seni tebrik ederim terzioglu.Güzel bir arastirma yapmissin.
Oyuncunun istatistiklerine bakildiginda devre arasindan sonra dahi bize faydali olabilecegi gözüküyor.
Elbette polonya ligi zayif bir lig ama bu oyuncunun pesinde hertha berlin ve hamburgun oldugu da düsünüldügünde iyi bir tercih olur stilic.

Fanatik28
05.12.2008, 23:53
Futbolda basari elbette bütce ile dogru orantilidir.En azindan Türkiye icin bütce olayi cok önemli.
Biz 96 yilinda sampiyonlugu parasizliktan
Bir düzeltme yapayim, bizim 96 yilinda Sampiyonlugu kaybettigimizde kasamizda (sayiyi hatirlamiyorum) bilmem kac milyon Türk Lirasi vardi. Sayin Faruk Özak´in hic dilinden düsmeyen bir cümle. Kendi oyuncularimizi kulüpte tutmayi transfer olarak adlediyordu. Arcil´i gönderip bir Santrafor, ülke icinden alinacak bir Ortasaha ile Sampiyon olmustuk.
iste o yüzden faruk Özak ile Atay Aktug´un kulaklarini hep cinlatirim.

Can basten
05.12.2008, 23:54
Çukiç değil Cukiç.(Djukiç):) Kiril alfabesinde Dj=C

Benden daha gıcığı da varmış. :D

Onu bunu bilmem, Trabzonspor albümünde bile Çukiç diye geçiyor. :)

magicyattara
05.12.2008, 23:55
Biz 96 yilinda sampiyonlugu parasizliktan ,2004 te sampiyonlar ligini yine transfer yapamamaktan kaybettik.Demek ki para cok önemli.
Istikrar ve uzun vadeli planlama ile de basarili olabilirsiniz ama bu sabri gösterecek camia maalesef bizde yok.

Bizim yapamadığımız;o çok iyi kadrolara alınacak tek adamı bulamamak oldu.1996 da kaleci bulamadık mesela.
Gs 93 şampiyonluğunda Hakan Şükürün yanına Gütschow adında bir Alman striker alıp o an ki eksiğini kapatmış ve şampiyon olmuştu.
Biz 2004 ve 2005 yıllarında defansa sağlam bir stoper bulamadık,Fatih'in yanına da iyi bir santrafor.
Para ile alakalı değildi bizim ki,plansızlık diyelim.

magicyattara
05.12.2008, 23:56
Benden daha gıcığı da varmış. :D

Onu bunu bilmem, Trabzonspor albümünde bile Çukiç diye geçiyor. :)

Açıklaması yanında.Kiril alfabesini bilirim.:)

Cafer Bulur
05.12.2008, 23:57
Bir düzeltme yapayim, bizim 96 yilinda Sampiyonlugu kaybettigimizde kasamizda (sayiyi hatirlamiyorum) bilmem kac milyon Türk Lirasi vardi. Sayin Faruk Özak´in hic dilinden düsmeyen bir cümle. Kendi oyuncularimizi kulüpte tutmayi transfer olarak adlediyordu. Arcil´i gönderip bir Santrafor, ülke icinden alinacak bir Ortasaha ile Sampiyon olmustuk.
Evet,ben de senin dediklerini vurgulamak istedim.
O zaman güclü bir kadromuz vardi ama daha güclü olmak adina transfer yapabilirdik,yapilmadi.
Hatta orta sahaya giorgi kinkladze düsünülmüstü ama bir türlü eyleme konulmamisti.
Yine de cok severim faruk baskani,ne de olsa bize sampiyonlugu en cok yaklastiran baskandi.

Erdal
05.12.2008, 23:59

İyi ama biz van ve fb maçlarını santrfor eksikliğinden kaybetmedik ki...O sezon alacağımız santrfor sonraki sene aldığımız Hasan Özer olurdu herhalde. Ya da orta sahaya Samsun dan Vural...Daha iyimi olurdu? Bilmiyoruzki dostum. Bildiğimiz tek şey kaybettiğimz iki maçın toplamında 25 gol pozisyonu bulup( ki bunların çoğu beceriksizlik değil kısmetsizlik) 1 gol atmamız 2 pozisyon verip 3 gol yememiz. Şimdi böyle bir takımın şampiyonluğu kaybetmesinden dolayı dönemin başkanını suçlamak ne kadar doğru??

magicyattara
06.12.2008, 00:00

95 kadromuz daha iyiydi çünkü K.Orhan gibi bir adam vardı o takımda.
Ahh K.Orhan ahh...Kalsaydın kim alabilirdi bizden şampiyonluğu.Çok severdim K.Orhan'ı.

Can basten
06.12.2008, 00:00

96 yılında göze batan bir kadro eksiğimiz yoktu bence. Alternatifsizlik durumu olabilir ama ilk 11 bağlamında Fenerbahçe'den kesinlikle daha aşağı değildik.

Ama Atay Aktuğ dönemi farklı tabi.

.....
06.12.2008, 00:01
Siteye baya bir zamandır giremedim heralde kimse girememiş. inşallah bir daha olmaz.

Orhan_Gazi
06.12.2008, 00:01
http://www.youtube.com/watch?v=H-dxjk-Bq3o&feature=related

beyler buraya bi göz atin isterseniz bosnanin gelcekteki yildiz adaylari videosu aralarinda bi aralar ilgilendigimiz IBRICIC de var
dikkat etsek iyi olur ama bu bosna pazari almanlarin da dikkatini cekmeye basladi

.....
06.12.2008, 00:02
Van ve fb ye kaybettiğimiz maçları ağızdan duyma ya da okuyarak okumaktan başka bir bilgim olmadı. Çünkü o yıllarda anca kundakta idim :)

Ama görünen o ki olmayınca olmuyor.

Nasip değilmiş diyeceğiz, Hayırlısı buymuş diyeceğiz. Hayırlısı için çalışıp tevekkül edeceğiz.

Zaten gerisi gelir.

.....
06.12.2008, 00:04
Site kapalıydı. inşallah bir daha olmaz.

Cafer Bulur
06.12.2008, 00:06
İyi ama biz van ve fb maçlarını santrfor eksikliğinden kaybetmedik ki...O sezon alacağımız santrfor sonraki sene aldığımız Hasan Özer olurdu herhalde. Ya da orta sahaya Samsun dan Vural...Daha iyimi olurdu? Bilmiyoruzki dostum. Bildiğimiz tek şey kaybettiğimz iki maçın toplamında 25 gol pozisyonu bulup( ki bunların çoğu beceriksizlik değil kısmetsizlik) 1 gol atmamız 2 pozisyon verip 3 gol yememiz. Şimdi böyle bir takımın şampiyonluğu kaybetmesinden dolayı dönemin başkanını suçlamak ne kadar doğru??
Kismetsizlikde vardi ama sadece bununla aciklanamaz o zaman sampiyonlugu kaybetmemiz.
Neyse eski defterleri cok fazla dürmeye gerek yok,demek istedigim zirveye oynamak isteyen bir Trabzonsporun her zaman kaliteli transferler yapacak gücünün olmasi gerektigidir.
Bunu son 12 yil icinde cogunda basaramadigimiz icin yerimizde durduk.
Yani paran var=zirve mücadelesi var.
Paran yok=siradan olmak var.
Örnekler:Albayrak ve sener yönetimleri.
Dipnot:Albayragin parasi vardi ama Trabzon limanina akti.:D

arahna
yine ozer hastaligi baslamis
bilmeyen de ronaldinyo gibi bisey sanacak

Sefa Murat Dokuz
Mehmet Nas ve Özer Alınsın iki mükemmel transfer yapmış oluruz.

magicyattara
06.12.2008, 00:07
http://www.youtube.com/watch?v=H-dxjk-Bq3o&feature=related

beyler buraya bi göz atin isterseniz bosnanin gelcekteki yildiz adaylari videosu aralarinda bi aralar ilgilendigimiz IBRICIC de var
dikkat etsek iyi olur ama bu bosna pazari almanlarin da dikkatini cekmeye basladi

Dikkatimi kalmış daha,adam bırakmamışlar Bosnada.:)

Erdal
06.12.2008, 00:10
Kismetsizlikde vardi ama sadece bununla aciklanamaz o zaman sampiyonlugu kaybetmemiz.
Neyse eski defterleri cok fazla dürmeye gerek yok,demek istedigim zirveye oynamak isteyen bir Trabzonsporun her zaman kaliteli transferler yapacak gücünün olmasi gerektigidir.
Bunu son 12 yil icinde cogunda basaramadigimiz icin yerimizde durduk.
Yani paran var=zirve mücadelesi var.
Paran yok=siradan olmak var.
Örnekler:Albayrak ve sener yönetimleri.
Dipnot:Albayragin parasi vardi ama Trabzon limanina akti.:D

Yine aynı fikirde değiliz:)

Albayrak dönemi transfer rekoru kırdıığmız dönemdir. Üstelik ilk devre arası ve sezon sonu alınan futbolcular aşağı yukarı hepimizin içine sinen!! futbolculardır. Ortaıya çıkan kadro gerek parasal değer gerekse kalite anlamında ortalamanın çok üstündedir. Ancak takım olunamamıştır.

Fanatik28
06.12.2008, 00:13
Santraforsuzluktan kaybetmedik diyorsun. Evet belki o 2 macta bir kismetsizlik vardi ama biz neredeyse her mac onca pozisyona giren bir takimdik. Arcil bir süs bebegi gibi kadrodaydi. tabi ki sakatligindan dolayi. O da Sota´nin hatirina. Ben o zamanda bu fikri savunuyordum. Golcü bir Ortasaha da makbule gecerdi.

Erdal
06.12.2008, 00:13
Takım olunamamıştır çünkü futbol yönetimi emek ister. Futbolcu başkana asbaşkana güvenmek ister. Hep başkanları konuşuyoruz. Mesela çoğu arkadaş Besim Kahraman ismini bilmez. Oysa geçmiş başarılarda önemli payı olan isimdir. Neyse uzar bu muhabbet...İyi olacak inşallah diyelim :)

Cafer Bulur
06.12.2008, 00:17
Yine aynı fikirde değiliz:)

Albayrak dönemi transfer rekoru kırdıığmız dönemdir. Üstelik ilk devre arası ve sezon sonu alınan futbolcular aşağı yukarı hepimizin içine sinen!! futbolculardır. Ortaıya çıkan kadro gerek parasal değer gerekse kalite anlamında ortalamanın çok üstündedir. Ancak takım olunamamıştır.
Hayir,transfer rekorunu bu sezon kirdik.
Ben senin ne demek istedigini cok iyi anliyorum.
Paranin yaninda bir kulübü dogru politikalarla yönetmezsen basarili olunamaz diyorsun ki,sonuna kadar haklisin.
Ama paranin yaninda iyi bir yönetime sahipseniz,basarili olmaniz kacinilmazdir.Buna en iyi örnek su anki yönetimimizdir.
Ama paran olurda futboldan anlayan baskanin yoksa yine hüsrana ugrarsin.
Paran olurda özkan sümer gibi bir baskanin olursa basarili olursun ama zirveye oynayamazsin.
Yine paran olurda mehmet ali yilmaz gibi istanbul takimlarinin artiklarini toplayan bir baskanin olursa ancak hava alirsin.
Simdi anlastik mi?:D

.....
06.12.2008, 00:18
Bizim şu an van maçını değil kocaeli maçını konuşmamız gerekiyor.

Bizim şu an Albayrağı değil Sadri ŞENER i konuşmamız gerekiyor.

Bizim şu an Şenol Güneş, Ziya Doğan değil Ersun Yanal ı konuşmamız lazım.

Bizim Şampiyonluğu konuşmamız lazım.

Dogan
06.12.2008, 00:20
Zaten bu başlık sağlam kaynakçılar olmadan hiç sarmıyor:)

Şuayip Aydın
06.12.2008, 00:21

aynen katılıyorum bu guzel soze ne hacet abim soylemıs soyecegini ben daha ne soyliyem yaw

akdin
06.12.2008, 00:24
İbiseviç gibi golcü lazım bize,süper......

Magic61
06.12.2008, 00:26
hoffenheim ci oldu ts taraftarlari :D
parayla aldi adamlar topculari kasaba köye :D
ama helal olsun, harcadiklari para bosun degil akillica, genc ve yetenekli topculara verdiler
bize örnek olmasi temennisinde bulunuyor,
daha iyisi trabzonspor un basina diyorum...

Mehmet Fatih Yavuz
06.12.2008, 00:30
Mevzu nereye gitti yahu.:)
96 kadrosunda ilerde hami-şota varken forvet eksikliği nereden çıktı?
Kaldı ki B.orhan da girip o bölgede oynayabiliyordu.(fener maçında son 10 dk da kaçırdıkları hala aklımda:))

O dönem tek eksik ünalın yerine orta alanda ileri dönük bi organizatördü.
Çünkü ünal durmadan sakatlanan bi vatandaştı.
Gerçi orada da Soner Boz yeterince etkinliğe sahipti.

O senenin kaybedilmesi tamamen bahtsızlık...
Eksiklik değil.
Tabi fener maçında ali şenin şehri soktuğu psikoloji de ayrı bir dava.

gerenimo
06.12.2008, 00:30

bence eskiyi konuşmalıyız, aynı hataları çok defa tekrarladık. yine hata yapma eğilimindeyiz. geçmişi iyi değerlendirirsek şu an yaşadağımız süreci ve sonuçlarını iyi yönetiriz.

.....
06.12.2008, 00:34
Geçmişten dersimizi şimdiye kadar ki 25 yıl önceki yıldan,olmadı 95 yılından şimdiye kadar ki zaman diliminden fazlasıyla almamız gerektiğini düşünüyorum.

Bundan sonra yapacağımız şeyler belli.

DESTEK,BİRLİK-BERABERLİK-KENETLENMEK-SAVAŞMAK-YILMAMAK-KÜSMEMEK- ve en önemlisi

ÖLÜMÜNE61

.....
06.12.2008, 00:36
Yeri değil ama bir şey sormak istiyorum

1983-1984UEFA Kupası1Thttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/03/Flag_of_Italy.svg/22px-Flag_of_Italy.svg.png (http://tr.wikipedia.org/wiki/Resim:Flag_of_Italy.svg) İtalya (http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0talya)Inter Milan (http://tr.wikipedia.org/wiki/Inter_Milan)1-0, 0-2
Biz evimizde İnter i yendik mi????

Cafer Bulur
Kaldı ki B.orhan da girip o bölgede oynayabiliyordu.(fener maçında son 10 dk da kaçırdıkları hala aklımda:))

Eksiklik değil.
Ben 96 yilinda sampiyonlugu kaybettigimiz fb macindaki kadar mükemmel oynayan bir Trabzonspora yillardir sahit olamadim.
Evet,bir kismetsizlik vardi bunu kabul etmek lazim.Ama kaybedilen sampiyonlugu sadece kadere baglamak dogru olmaz diye düsünüyorum.
Orta sahada ileriye dönük bir orta saha o zaman alinmaliydi.
Böyle bir oyuncuyu alsak dahi sampiyonluk garanti degildi ebette.
Ama en azindan sampiyonluk icin,daha güclü olmak icin yönetim herseyi yapti ama olmadi derdik.

Erdal
Ömer başarılı olabilmenin yolunu transfer de aradığımızı gördükçe daha çok sabote edeceğim başlığı. Yöneticiler uyarana dek:)

Cafer anlaştık. Anlaşmamız şart da değil. Farklı düşünmeliyiz belkide. Gerektiğinde birbiriyle rekabet eden ama sonuçta aynı takım ın unsurları olmalıyız yani :)

Erdal
06.12.2008, 00:40
Bu arada bu akşam Çağlar ı seyreden varmı? Çok istekli değil gibi geldi bana. Buna rağmen isabetli ortalar yapabiliyor. Mesela ben hoca olsam Yattara yı da oynatmam. Sola Çağlar ı sağ a Tayfun u koyar bir kule santrfor alır orta sahayı dörtler çift forvet oynatırdım. Çağlar ve Tayfun bana göre orta saha çizgisinin sağ ve solundan ceza sahasına etkili orta yapabilen iki isim...Kızmayın sesli düşünüyorum sadece:)

Mehmet Fatih Yavuz
06.12.2008, 00:40
Ben 96 yilinda sampiyonlugu kaybettigimiz fb macindaki kadar mükemmel oynayan bir Trabzonspora yillardir sahit olamadim.
Evet,bir kismetsizlik vardi bunu kabul etmek lazim.Ama kaybedilen sampiyonlugu sadece kadere baglamak dogru olmaz diye düsünüyorum.
Orta sahada ileriye dönük bir orta saha o zaman alinmaliydi.
Böyle bir oyuncuyu alsak dahi sampiyonluk garanti degildi ebette.
Ama en azindan sampiyonluk icin,daha güclü olmak icin yönetim herseyi yapti ama olmadi derdik.

Ünal ve Soner varken daha iyi kimi alacaktık abi?
Yani Ünaldan daha iyi bir orta saha oyuncusu kim gelecekti o takıma cidden merak ediyorum avrupadan ya da türkiyeden.

Fenerin orta sahasında oğuz oynuyordu o rolde, bizde de ünal.
Buyrun bu karşılaştırma bile az çok bişeyleri ortaya koyar herhalde..

.....
06.12.2008, 00:41
ERdal abi. Aslında tam onu söylemek istemiyorum da :)

Yani İnanmak güvenmek bu takıma Şampiyonluğu getirebilir. Hiç Transfer yapmasak bile Şampşyon olabiliriz. Ama olamazsak 95 sezonu gibi şunu alsaydık şöyle olurdu bunu alsaydık şöyle olurdu gibi cümleler kullanırız.

Ben bu işlerde Kader-kısmetten başka bir şeye inanmam. Olacağı varsa 45 m gol atarız şampiyon oluruz olmayacaksa da 50 pozisyon bulur 1 gol atamayız.

Fanatik28
06.12.2008, 00:43
Yeri değil ama bir şey sormak istiyorum

1983-1984UEFA Kupası1Thttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/03/Flag_of_Italy.svg/22px-Flag_of_Italy.svg.png (http://tr.wikipedia.org/wiki/Resim:Flag_of_Italy.svg) İtalya (http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0talya)Inter Milan (http://tr.wikipedia.org/wiki/Inter_Milan)1-0, 0-2
Biz evimizde İnter i yendik mi????
Evet yendik ve 2. macta adamlar bizi resmen dogradi ve Hakemde sadece seyretti.

gerenimo
06.12.2008, 00:44

Eksiklik değil.

o dönem için kadroda eksikliklerimiz elbette vardı. ancak çok çok iyi ve bence ülkemiz standartlarının üzerinde bir kadroya sahiptik. şampiyon olabilseydik muhtemelen 2000 yılında gs nin elde ettiği başarıyı biz elde edecektik.

asıl sorun kaybedilen şampiyonluktan sonra "herşey bitti" anlayışıyla bu ikinciliğin büyük bir mağlubiyet olarak algılanması, bu anlayışın ve çöküşe dönüşmesi, neticesinde de kaybedilen yıllardı. aynı hatayı 2004 de yaptık. takımı elimizde tutup, psikilojik olarak süreci yönetebilseydik, o kadroların bir sonraki sene şampiyon olmaları kaçınılmazdı. genelde kaybımız kadro yetersizliği ya da maddi olmasından çok, psikolojik nedenlerdir.
şimdiki takıma baktığımda umut veren herkese sempati uyandıran bir kadro olduğunu görüyorum; bununla beraber zamana ihtiyacı olan bir takımız henüz. ancak yaratılan ortam ve beklentiler nedeniyle kırılgan bir takım olduğumuz izlenimi ediniyorum. bu da psikilojik etkenlerin halaa ağırlığını koruduğunu ve iyi bu sürecin yönetilmesi gerektiğini gösteriyor.

Erdal
06.12.2008, 00:44

Hakem bizzat doğrama eylemine katıldı. Üstelik ince falan değil kalın kalın :)

Cafer Bulur
06.12.2008, 00:46
Yani Ünaldan daha iyi bir orta saha oyuncusu kim gelecekti o takıma cidden merak ediyorum avrupadan ya da türkiyeden.

Giorgi kinkladze.Taraftarlarimiz dahi o zamanlar suni gündem olusturmustu bu oyuncu icin.Ama alin(a)mamisti.
Ayrica gol atmak ünalin isi kesinlikle degildi.Ünal iyiydi ama gole uzak bir oyuncuydu.

.....
06.12.2008, 00:48
Nasıl yani ??? Hakemle mi aldılar maçı ?

Laz_61
06.12.2008, 00:49
Bu arada bu akşam Çağlar ı seyreden varmı? Çok istekli değil gibi geldi bana. Buna rağmen isabetli ortalar yapabiliyor. Mesela ben hoca olsam Yattara yı da oynatmam. Sola Çağlar ı sağ a Tayfun u koyar bir kule santrfor alır orta sahayı dörtler çift forvet oynatırdım. Çağlar ve Tayfun bana göre orta saha çizgisinin sağ ve solundan ceza sahasına etkili orta yapabilen iki isim...Kızmayın sesli düşünüyorum sadece:)

ben izledim maci abi..bence bu caglar bizim caleden daha iyi geldi bana..

Mehmet Fatih Yavuz
06.12.2008, 00:49
Giorgi kinkladze.Taraftarlarimiz dahi o zamanlar suni gündem olusturmustu bu oyuncu icin.Ama alin(a)mamisti.
Ayrica gol atmak ünalin isi kesinlikle degildi.Ünal iyiydi ama gole uzak bir oyuncuydu.

Kingladze yi bilmem city de takip ettin mi abi.
Gole ünaldan daha yakın bi adam değildi.

Zaten kingladze ve prosinecki her seçimde adı geçmezse mucize kabul edilecek 2 adam.

İkisinin de golcülüğü değil hazırlayıcılığı ve mücadele gücü ekstra.

Bu ünalda vardı zaten.

Fanatik28
06.12.2008, 00:50

Kendin diyorsun Ünal genellikle sakatlikla gecirirdi sezonu. Tam randimanla oynadigi cok mac yoktur. Soner cok iyi bir yedekti. Ama Ünal olsun, Orhan olsun cok gol kacirirlardi. Neredeyse takim halinde cok gol kacirirdik. Takimda Arcil´in yerine cok daha iyi bir oyuncuya sahip olabilirdik. Evet adi gecen Kinkladze idi. Alinmis olsa kötü mü olurdu?

Zaten bizim kadromuzu FB´nin kadrosuyla hic kiyaslamam. Adamlarin en iyisi Rüstüydü o da yetti Sampiyonluga. Bizim kalecimizse vasat bile degildi.

.....
06.12.2008, 00:51
Caglar Cale den daha iyi geldi bana. Haklısın olabilir. Ama bunlar işte takımımıza zarar veriyor.

İlk 11 de direk oynayan bir isimdir Cale. Şu an eldeki kadrodan en iyi şekilde nasıl yararlanırız onu düşünmeliyiz.

Oyuncularımızı başkalarıyla mukayese ederek değil.

atomania
06.12.2008, 00:54

Evet O Macin özetleri hatirliyom. Ilk golü Hansi Müller rövasata ile atmisti sanirim ve 85 dakikada Ceza sahasin 2 Metre disindaki Foula Penalti vermisti Hakem.

Mehmet Fatih Yavuz
06.12.2008, 00:56
Kendin diyorsun Ünal genellikle sakatlikla gecirirdi sezonu. Tam randimanla oynadigi cok mac yoktur. Soner cok iyi bir yedekti. Ama Ünal olsun, Orhan olsun cok gol kacirirlardi. Neredeyse takim halinde cok gol kacirirdik. Takimda Arcil´in yerine cok daha iyi bir oyuncuya sahip olabilirdik. Evet adi gecen Kinkladze idi. Alinmis olsa kötü mü olurdu?

Zaten bizim kadromuzu FB´nin kadrosuyla hic kiyaslamam. Adamlarin en iyisi Rüstüydü o da yetti Sampiyonluga. Bizim kalecimizse vasat bile degildi.

Rüştü de o sene ekstra 2 maç oynadı.
İkisi de Trabzon maçları.

Hani adamı milli ettiniz diye bi laf vardır ya.
Rüştüyü star yaptık o 2 maçla.

Orta sahada ünal-soner varken(ünalın 5 maçın yaklaşık2 sinde yattığını göz önünde bulundurarak) adam almak olmazdı abi.
Çünkü çok kaliteli bir yedeği vardı. O da sonerdi.

Ha bak kaleci alınsaydı dense anlarım ama gene de kabul etmem.

Şenol güneşten sonra paff dışında bir tane düzgün kaleci gelmedi kalemize.

Petronoviçler-metin mertler...

Gerçi kötü savuunma arkasında miloşevski gibi sürünen iyi kaleciler de vardı ama hiçbiri üst düzey olmadı.

İlk kez bu sene ekstra bir kalecimiz var.
Şenol Güneşten sonra Paff istisnası dışındda ilk defa.

.....
06.12.2008, 00:57
Ya nerden girdik bu muhabbetlere anlamadım gitti.

Canımızı sıkmaya gerek yok. Şİmdilik boşverelim bunları.

Kocaeli maçında serkan-ceyhun orta sahada oynasa acaba nasıl olurdu ? :):)

Mehmet Fatih Yavuz
06.12.2008, 00:59
Ya nerden girdik bu muhabbetlere anlamadım gitti.

Canımızı sıkmaya gerek yok. Şİmdilik boşverelim bunları.

Kocaeli maçında serkan-ceyhun orta sahada oynasa acaba nasıl olurdu ? :):)

La sen de muhalif memuru kesildin.:)

O dediğin maç başlığında konuşulur zaten...

Transfer başlığında kocaeli maçındaki dizilişi mi konuşmak mantıklı, evvelden yapıldığına inanılan transfer hatalarını mı?

Fanatik28
06.12.2008, 01:01
Evet O Macin özetleri hatirliyom. Ilk golü Hansi Müller rövasata ile atmisti sanirim ve 85 dakikada Ceza sahasin 2 Metre disindaki Foula Penalti vermisti Hakem.
Az cok bende hatirliyorum. Ama biz GS gibi Hakem bakimindan cok sansli degildik. Hele ki Italyan veya Ispanyol takimlarina düstüysek, vay halimize. Ama GS hic Hakem magduru olmadan Uefa Kupasini aldi. Eger 90´li yillarda ayni muameleyi bizde görseydik, inanin o Kupayi cok cok önce almis olurduk.

Erdal
06.12.2008, 01:03

Şenol un başı sarılı bizim taraftarı sakinleştiriyor...Hey gidi günler...Avrupa kupalarını özledim. Bordo Mavi bayraklı tribünler görmek istiyorum Avrupa daaaaaaaaa

.....
06.12.2008, 01:03
La sen de muhalif memuru kesildin.:)

O dediğin maç başlığında konuşulur zaten...

Transfer başlığında kocaeli maçındaki dizilişi mi konuşmak mantıklı, evvelden yapıldığına inanılan transfer hatalarını mı?

Est. abi ne haddime.

Ben sadece eski günlerdeki olumsuzlukları görüp daha fazla üzülmeyelim dedim. Tabiki geçmişimizi konuşup ilerisi için daha iyi ne yapabiliriz onu düşünmeliyiz.

Yoksa başka bir niyetim yok.

.....
06.12.2008, 01:05
Şenol un başı sarılı bizim taraftarı sakinleştiriyor...Hey gidi günler...Avrupa kupalarını özledim. Bordo Mavi bayraklı tribünler görmek istiyorum Avrupa daaaaaaaaa

BEnde abi bende. Millet chealse ile oynuyor arsenal ile oynuyor biz bakıyoruz. Çok zoruma gidiyor.

Allah ım sen bizlere de şu günleri göster.

Terzioğlu
06.12.2008, 01:26
Caglar'i bugün bir kez daha begendim. Bence cok iyi bir oyuncu. Ortalari adrese teslim. O mevkide Cale olmasa hic durmadan alalim diyecegim ama Cale'nin hakkini yemek de olmaz. Oda cok iyi bir oyuncu.

abbas
06.12.2008, 01:31
Çağlar Birinci Sürmene li mi acaba çok merak ediyorum. Babam bizim köyde çok "Birinci" soyadlı var diyor... :D

macka61
06.12.2008, 01:32
Jabi'nin sözleşmesi feshedildi

1 2 3 4 5 Bu habere 7 oy kullanılmış. Ortalama 5 üzerinden 4 !
Kulübümüzle oyuncumuz Daouda Jabi arasındaki sözleşme karşılıklı olarak feshedildi.

Varılan anlaşma gereğince taraflar arasındaki fesih sözleşmesi imzalandı. Buna göre söz konusu anlaşma bayram tatili sonrasında Futbol Federasyonu'na gönderilerek yürürlüğe girecek.

06.12.2008 00:57:46

seyyah61
06.12.2008, 01:39
Caglar'i alip orta sahanin solunda kullanabiliriz.
Sol bekte Cale'den yararli olacagini zannetmiyorum.

Erdal DİLEK
06.12.2008, 01:59
arranan kan cağlar değil bence, ileriye dönük daha agrasif oyuncuya ihtiyac var, kötü adam mı değil ama 2-3transfer yapacağımız düşünürsek bu hakkımız cağlarla harcamak mantıklı olmaz diye düşünüyorum. .

Gökhan KAN
06.12.2008, 02:04
abi caglar diyonuzda bi adam gecmedi mac sonuna kadar sadece ayagına geldigi zmn hemen iceri dolduruyo ama defansif olarak cale den iyi olabilir...

Erdal
06.12.2008, 02:07
abi caglar diyonuzda bi adam gecmedi mac sonuna kadar sadece ayagına geldigi zmn hemen iceri dolduruyo ama defansif olarak cale den iyi olabilir...

Haklısın bir kez bile adam geçmedi. Hatta denemedi bile. Ama durduğu yeren bu kadar kolay ve isabetli orta kesebilen bir bek de kolay bulunmaz...

Gökhan KAN
06.12.2008, 02:09
Haklısın bir kez bile adam geçmedi. Hatta denemedi bile. Ama durduğu yeren bu kadar kolay ve isabetli orta kesebilen bir bek de kolay bulunmaz...
abi isabetli kestide macta niye pozisyon yok o zmn

Erdal
06.12.2008, 02:13
Ben Cale yi seviyorum. Ayrı konu. Denizli nin forvetleri diyeyim pozisyon olayına:)

Gökhan KAN
06.12.2008, 02:14
isabetli ortayı fatih tekke gibi oyunculara kesmen lazım ki bisey olsun gökhan la umut hic bisey yapamaz ancak calım atıp cizgiye inip orta keserse defans hazırlıksız yakalanacagı için gökhan umut biseyler yapabilir örnek belediye macı yattara indi cizgiye kesti gökhan caktı...

Can basten
06.12.2008, 02:18
Ha bak kaleci alınsaydı dense anlarım ama gene de kabul etmem.

Şenol güneşten sonra paff dışında bir tane düzgün kaleci gelmedi kalemize.

Petronoviçler-metin mertler...

Gerçi kötü savuunma arkasında miloşevski gibi sürünen iyi kaleciler de vardı ama hiçbiri üst düzey olmadı.

İlk kez bu sene ekstra bir kalecimiz var.
Şenol Güneşten sonra Paff istisnası dışındda ilk defa.

Genel görüşe katılmıyorum, Şenol Güneş'ten sonra gelenler içinde en iyisi Nihat idi bence.

Gökhan KAN
06.12.2008, 02:19
Genel görüşe katılmıyorum, Şenol Güneş'ten sonra gelenler içinde en iyisi Nihat idi bence.
victor nasıldı sence..

Gökhan KAN
06.12.2008, 02:23
abi resim nasıl ekliyoruz buraya

Can basten
06.12.2008, 02:23
Bence Nihat'tan daha kötüydü. Lazio maçını Avni Aker'de izlemiştim zaten. :D

innocence
06.12.2008, 02:24
http://www.fotomac.com.tr/2008/12/06/im/6D34BE6125C20C469BECEADAx.jpg

Brezilya'da iz süren Sümer ilk önerisini yaptı, yönetim tangocuyu almak için harekete geçti

Trabzon aradığı forveti buldu: Herrera

Brezilya'da iz süren Sümer ilk önerisini yaptı, yönetim tangocuyu almak için harekete geçti.

Hedef Arjantinli
Trabzonspor'da izleme komitesi başkanlığına getirilen ve günlerdir Brezilya'da genç oyuncuların peşine düşen Özkan Sümer'in, yönetime ilk ismi verdiği belirtildi. Tecrübeli teknik adamın, uzun zamandır takip ettiği Corinthians'ın 25 yaşındaki Arjantinli oyuncusu Gustavo Herrera'nın transfer edilmesi için "Çok yetenekli http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)ve Trabzonspor'da başarılı olur" dediği öğrenildi.

Tam yetki aldı
Son vuruşlardaki yeteneği ile tanınan golcünün, takımının Brezilya Seri B'deki şampiyonluğunda büyük katkısı var. Yönetim ilk etapta kulübünden yıllık 500 bin euro alan Herrera ile el sıkışmayı planlıyor. Bu nedenle bordo-mavililerin tangocunun menajeri ile yapacağı görüşmede Sümer'e tam yetki verdiği öğrenildi. Transferin birkaç gün içinde sonuçlanması bekleniyor.

Gustavo Herrera kimdir?
* Doğum Yeri: Arjantin
* Doğum Tarihi: 19 Temmuz 1983
* Boy/ Kilo: 1.80/ 72
* Mevki: Forvet
* Forma No: 17 KARİYERİ:
* 2002-04 R. Central 28 maçta 5 gol
* 2004-06 San Lorenzo 42 maçta 7 gol
* 2006-07 Gremio 24 maçta 9 gol
* 2007 Real Sociedad 12 maçta 1 gol
* 2007 San Lorenzo 2 maç
* 2007 G. La Plata 14 maçta 1 gol
* 2008 Corinthians 59 maçta 22 gol
CEVAT KOL

Gökhan KAN
06.12.2008, 02:54
http://www.youtube.com/watch?v=OnBZOmfnOBY&feature=related izleyin herrera

Gökhan KAN
06.12.2008, 03:00
buda kleber perreira http://www.youtube.com/watch?v=0iC6RgsTEso

Dip.Ing.Mag.
06.12.2008, 03:05
http://www.fotomac.com.tr/2008/12/06/im/6D34BE6125C20C469BECEADAx.jpg

Brezilya'da iz süren Sümer ilk önerisini yaptı, yönetim tangocuyu almak için harekete geçti

Trabzon aradığı forveti buldu: Herrera

Brezilya'da iz süren Sümer ilk önerisini yaptı, yönetim tangocuyu almak için harekete geçti.

Hedef Arjantinli
Trabzonspor'da izleme komitesi başkanlığına getirilen ve günlerdir Brezilya'da genç oyuncuların peşine düşen Özkan Sümer'in, yönetime ilk ismi verdiği belirtildi. Tecrübeli teknik adamın, uzun zamandır takip ettiği Corinthians'ın 25 yaşındaki Arjantinli oyuncusu Gustavo Herrera'nın transfer edilmesi için "Çok yetenekli http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)ve Trabzonspor'da başarılı olur" dediği öğrenildi.

Tam yetki aldı
Son vuruşlardaki yeteneği ile tanınan golcünün, takımının Brezilya Seri B'deki şampiyonluğunda büyük katkısı var. Yönetim ilk etapta kulübünden yıllık 500 bin euro alan Herrera ile el sıkışmayı planlıyor. Bu nedenle bordo-mavililerin tangocunun menajeri ile yapacağı görüşmede Sümer'e tam yetki verdiği öğrenildi. Transferin birkaç gün içinde sonuçlanması bekleniyor.

Gustavo Herrera kimdir?
* Doğum Yeri: Arjantin
* Doğum Tarihi: 19 Temmuz 1983
* Boy/ Kilo: 1.80/ 72
* Mevki: Forvet
* Forma No: 17 KARİYERİ:
* 2002-04 R. Central 28 maçta 5 gol
* 2004-06 San Lorenzo 42 maçta 7 gol
* 2006-07 Gremio 24 maçta 9 gol
* 2007 Real Sociedad 12 maçta 1 gol
* 2007 San Lorenzo 2 maç
* 2007 G. La Plata 14 maçta 1 gol
* 2008 Corinthians 59 maçta 22 gol
CEVAT KOL

ya La iLaheillAllah ya adam bu sezon 16 macta hic gol atamamis..mükemmel bir forvet yaaa tebrikler cevat KOLpa :alkış:

Dip.Ing.Mag.
06.12.2008, 03:06
buda kleber perreira http://www.youtube.com/watch?v=0iC6RgsTEso

bu herife baktim 37 yasinda ... tam aradigimiz kan :alkış:

Dip.Ing.Mag.
06.12.2008, 03:09
Çağlar Birinci Sürmene li mi acaba çok merak ediyorum. Babam bizim köyde çok "Birinci" soyadlı var diyor... :D

en cok birinciler vakfikebir dedirler ...

Mehmet Fatih Yavuz
06.12.2008, 03:15

Nihat ın uzaktan yediği gollerle buradan köye tren hattı düzenlenebilir.

Fener maçında lazio maçında.. İlk aklııma gelenler.(lazio maçına bi daha baktum. Victormuş o uzaktan golü yiyen herhalde.) Benzr tipler işte.

BDiler61
06.12.2008, 04:15
-[ooD;1795100']en cok birinciler vakfikebir dedirler ...

Ben anne tarafindan Trabzonluyum ve anne tarafimin soyadi birinci.Akcaabatin sinik koyundeniz ama caglar birinci nin bizim akrabamiz olup omadigini bilmiyorum acikcasi.

TSKara61
06.12.2008, 08:47
Bu Kleber'i Mexica liginden taniyorum ya. Nobre tipinde bir oyuncu, tehlikeli bir bitirici forvet ama cok ozelligi yok firsatci iste.

magicyattara
06.12.2008, 09:06
o dönem için kadroda eksikliklerimiz elbette vardı. ancak çok çok iyi ve bence ülkemiz standartlarının üzerinde bir kadroya sahiptik. şampiyon olabilseydik muhtemelen 2000 yılında gs nin elde ettiği başarıyı biz elde edecektik.

asıl sorun kaybedilen şampiyonluktan sonra "herşey bitti" anlayışıyla bu ikinciliğin büyük bir mağlubiyet olarak algılanması, bu anlayışın ve çöküşe dönüşmesi, neticesinde de kaybedilen yıllardı. aynı hatayı 2004 de yaptık. takımı elimizde tutup, psikilojik olarak süreci yönetebilseydik, o kadroların bir sonraki sene şampiyon olmaları kaçınılmazdı. genelde kaybımız kadro yetersizliği ya da maddi olmasından çok, psikolojik nedenlerdir.
şimdiki takıma baktığımda umut veren herkese sempati uyandıran bir kadro olduğunu görüyorum; bununla beraber zamana ihtiyacı olan bir takımız henüz. ancak yaratılan ortam ve beklentiler nedeniyle kırılgan bir takım olduğumuz izlenimi ediniyorum. bu da psikilojik etkenlerin halaa ağırlığını koruduğunu ve iyi bu sürecin yönetilmesi gerektiğini gösteriyor.

Ne kadar doğru şeyler yazmışsın.
İkinci olduk veya şampiyon olamadık diyip takımı dağıtmak.Bunu yaptık biz.
Ve elimizdeki bu kadroların değerini bilmeden,diğer başarısız kadrolarla bir tuttuk bu kadroları."Onlar da şampiyon olamadı bunlar da" diyip yıktık güzelim takımları.
96 kadrosuna destek verilseydi veya şampiyonluk ölüm kalım olarak gösterilmeseydi;o kadroya yapılacak takviyelerle veya sadece o kadro korunabilseydi bile kemikleşmiş bir şampiyonluk kovalayıcısı takım olurduk.Şampiyon olurmuyduk;belki de olurduk.
2005 kadrosunu dağıtan adam NA oldu.Fatih'in gidişi o kadronun sonu oldu.
Futbolun içinden gelen isimlere ihtiyacımız var.
96 kadrosunu MAY,2005 kadrosunu NA dağıttılar.
Futbolun "f" sinden çakmayan iki tip.
Burda da bir yanlışımız oldu.

Konunun özüne dönersek,şahsi fikrim;mutlaka şampiyon olmaktansa, her yıl şampiyonluğa oynayan,kadrosu kuvvetli,Avrupa kupalarında ismi olan bir Trabzonspor görmek isterim.
Bu sabrı gösterebilirsek şampiyonluk er geç gelecektir.

Fatih Solmaz
06.12.2008, 09:12
şuanda söylenen hiçbir ismi almayacağımıza bahse girerim.özkan hocaya güvenim tam ama.

Erdal
06.12.2008, 09:14
Ne kadar doğru şeyler yazmışsın.
İkinci olduk veya şampiyon olamadık diyip takımı dağıtmak.Bunu yaptık biz.
Ve elimizdeki bu kadroların değerini bilmeden,diğer başarısız kadrolarla bir tuttuk bu kadroları."Onlar da şampiyon olamadı bunlar da" diyip yıktık güzelim takımları.
96 kadrosuna destek verilseydi veya şampiyonluk ölüm kalım olarak gösterilmeseydi;o kadroya yapılacak takviyelerle veya sadece o kadro korunabilseydi bile kemikleşmiş bir şampiyonluk kovalayıcısı takım olurduk.Şampiyon olurmuyduk;belki de olurduk.
2005 kadrosunu dağıtan adam NA oldu.Fatih'in gidişi o kadronun sonu oldu.
Futbolun içinden gelen isimlere ihtiyacımız var.
96 kadrosunu MAY,2005 kadrosunu NA dağıttılar.
Futbolun "f" sinden çakmayan iki tip.
Burda da bir yanlışımız oldu.

Konunun özüne dönersek,şahsi fikrim;mutlaka şampiyon olmaktansa, her yıl şampiyonluğa oynayan,kadrosu kuvvetli,Avrupa kupalarında ismi olan bir Trabzonspor görmek isterim.
Bu sabrı gösterebilirsek şampiyonluk er geç gelecektir.

Tamamen benzer düşünüyoruz. Artık emin oldum siz onursal başkan değilmişsiniz :)))

Erdal DİLEK
06.12.2008, 09:30
Trabzon’dan Yıldıray atağı
http://www.tumspor.com/photos/327930599.jpg
Bordo-Mavili ekip, Stuttgart’ta fazla şans bulamayan gurbetçi oyuncuyu almak için düğmeye bastı. Bu transfer devre arasında gerçekleşebilir

tümspor

hüseyin1975
06.12.2008, 09:37
http://www.youtube.com/watch?v=OnBZOmfnOBY&feature=related izleyin herrera

Vallahi cok Gol atan oyuncu degil ama manyak goller atmis adam:)

Erdal DİLEK
06.12.2008, 09:45
bu adam kanat oyuncusu değil mi, zaten fazla gol atması değil attırması önemli

hüseyin1975
06.12.2008, 09:55
bu adam kanat oyuncusu değil mi, zaten fazla gol atması değil attırması önemli

Gazeteler Forvet yaziyor.
Eger kanat oyuncusu ise son vuruslari gercekden cok iyi ve faydali olur

Erdal DİLEK
06.12.2008, 09:55
bu adamı almamız biraz zor gözüküyor, bir futbol dışı bir tespit ama isminde iki harfi yanyana gelen topcular genelde iyi oluyor :)

tekke, yattara, villa, totti, herrera :))))

Erdal DİLEK
06.12.2008, 09:56
Gazeteler Forvet yaziyor.
Eger kanat oyuncusu ise son vuruslari gercekden cok iyi ve faydali olur
Lig lideri Trabzon, ocak ayında yapmayı düşündüğü takviye için rotayı Brezilya'ya çevirdi. İzleme komitesi başkanı Özkan Sümer'in Corinthians'ın 25 yaşındaki Arjantinli kanat oyuncusu Herrera'yı takibe aldığı bildirildi.

Takımının Brezilya Seri B'deki şampiyonluğunda önemli rol oynayan Herrera'nın takımından yıllık 500 bin euro aldığı bildirildi. Hem sağ hem de sol kanatta oynayan Arjantinli yıldızın sözleşmesi bu ayın sonunda bitiyor.

sabah

Emirhan Ömeroğlu
06.12.2008, 10:08
gerçekten attığı goller güzel goller

irfan61
06.12.2008, 10:23
Gustavo Herrera bir kanat oyuncusu olmasına rağmen güzel goller atmış.

magicyattara
06.12.2008, 10:24
Tamamen benzer düşünüyoruz. Artık emin oldum siz onursal başkan değilmişsiniz :)))

Bu da nerden çıktı.:)Hangi sözümden dolayı beni onursal başkanla aynı kefeye koymuştunuz.

Onur Civelek61
06.12.2008, 10:28
Herrera kanat oyuncusuysa sorun yok ama forvetse istatistikleri çok çok kötü.Gollerini izledim çok akıllıca goller atmış.Hızlıysa kesin alınsın sol tarafta oynar işte:)

Erdal
06.12.2008, 10:42
iki yabancı ile ciddi anlamda yol yarılanmış.İsim bilmiyorum.

alierhan
06.12.2008, 10:43
bu adamı almamız biraz zor gözüküyor, bir futbol dışı bir tespit ama isminde iki harfi yanyana gelen topcular genelde iyi oluyor :)

tetteh te vardı ama fos çıkmıştı :)

hüseyin1975
06.12.2008, 10:46

Sendemi Erdal Aga?:(

Erdal
06.12.2008, 10:48
Sendemi Erdal Aga?:(

Vallahi ne duysam paylaşıyorum.:)

10 numara
06.12.2008, 10:49

Brezilya'dan yani...

Erdal
06.12.2008, 10:51
Hayır ikiside ordan olmayabilir. Brezilya seferini kısa vadeli düşünmeyelim.

irfan61
06.12.2008, 11:02
Hayır ikiside ordan olmayabilir. Brezilya seferini kısa vadeli düşünmeyelim.Mevki olarak nerde oynuyorlar onu biliyormusun? Kanat ve forvet mi ?

Mehmet Fatih Yavuz
06.12.2008, 11:04
Erdal abi bomba bırakmışın sayfaya.:)

hüseyin1975
Yandik vallahi.

Yine kaynakcilar isbasinda:p

http://tsn-edelstahl.de/__we_thumbs__/344_3_wig-mag-schweissen.jpg

Bahtiyar
zaten faruk kanca dan beri brezilya seferini kısa vadeli düşünmüyoruz. ama nedense ne gelen var ne giden.

Erdal
06.12.2008, 11:06
Biri sol açıkmış desem komik olur herhalde:)...Bilmiyorum arkadaşlar. Konuştuğum kişi biliyormu onu da bilmiyorum.

Mehmet Fatih Yavuz
06.12.2008, 11:06
zaten faruk kanca dan beri brezilya seferini kısa vadeli düşünmüyoruz. ama nedense ne gelen var ne giden.

Yönetimler arası karşılaştırma olabilir ama o yönetimle bu yönetimi bir kefeye koymak biraz abes olur.

Her ne kadar ÖZkan Sümer den zerre kadar haz etmesem de aslolan yönetimdir.

irfan61
06.12.2008, 11:08
Biri sol açıkmış desem komik olur herhalde:)...Bilmiyorum arkadaşlar. Konuştuğum kişi biliyormu onu da bilmiyorum.Konuştuğun kişi ciddi anlamda yolu yarıladıklarını biliyorsa.Bence mevkilerinide biliyordur. :)

Erdal
06.12.2008, 11:08
Yahu zaten devre arası transfer olacağı kesin. Sol açık istendiği daha kesin...Kişisel fikrimi sorarsanız ben hocanın hepimizi şaşırtıp Türkiye standarlarının üstünde bir ön libero isteyeceğini düşünüyorum. Fransa dedikodularını da ona yoruyorum. Ama tahmin bu sadece....

Mehmet Fatih Yavuz
06.12.2008, 11:09
Yahu zaten devre arası transfer olacağı kesin. Sol açık istendiği daha kesin...Kişisel fikrimi sorarsanız ben hocanın hepimizi şaşırtıp Türkiye standarlarının üstünde bir ön libero isteyeceğini düşünüyorum. Fransa dedikodularını da ona yoruyorum. Ama tahmin bu sadece....

Tabi tabi abi.:)
Tahmin sadece.:)

Ömer SEVİNÇ
06.12.2008, 11:10
Peki Hüseyin bu Türkiye standartlarının üstündeki ön liberonun arkasında yedek beklemeyi kabul edecek mi?:rolleyes:

Turan AKYILDIZ
06.12.2008, 11:17
Trabzonspor'dan Fenerli'ye kanca

Turkcell Süper Lig'in lideri Trabzonspor, Fenerbahçe´de gözden düşen Deniz Barış için düğmeye bastı.
Turkcell Süper Lig'in lideri Trabzonspor, Fenerbahçe'de Aragones'in takımda istemediği Deniz Barış'ı transfer etmek için Sarı-Lacivertlilerin kapısını çalacak.

Trabzonspor'un teknik direktörü Ersun Yanal'ın Gençlerbirliği'nden eski öğrencisi olan Deniz için olumlu görüş belirttiği, Başkan Sadri Şener'in ise gelecek hafta Aziz Yıldırım ile görüşeceği öğrenildi.

Aragones’le arası kötü

Fanatik Gazetesi'nin haberine göre; Transfer için kolları yine erken sıvayan Trabzonspor’da izlenecek olan strateji de yavaş yavaş şekilleniyor... Sol kanat ile forvet arayan Trabzon’un aynı zamanda kadro derinliğini artırmak ve zirve yolunda deneyimli isimlere duyulacak ihtiyaç doğrultusunda tanıdık bir isimle ilgilendiği ortaya çıktı. Fenerbahçe’de teknik direktör Luis Aragones ile sakatlık sürecinde bir tartışma yaşayıp daha sonra da deneyimli antrenörle yıldızı barışmayan deneyimli oyuncunun Bordo-Mavililer’in listesinde olduğu öğrenildi.

Gençler’den tanıyor

Orta alanda hem ön liberoda hem de ileriye dönük olaraz forma giyen Deniz Barış’ın Trabzonspor’a gelme ihtimalini artıran sebepler hayli fazla. Bunlardan biri takımın teknik patronu Ersun Yanal’ın Gençlerbirliği’nde Deniz Barış ile birlikte çalışmış olması. Yanal, A Milli Takım’daki teknik direktörlük sürecinde de Deniz’i kadroya çağırmıştı. Konuyla Başkan Sadri Şener’in bizzat ilgileneceği, ancak dayısını kaybeden yakın arkadaşı Aziz Yıldırım ile görüşmeyi gelecek haftaya erteleceği dile getirildi.

67 dakikası var

Partizan ile oynanan Şampiyonlar Ligi ön eleme maçında sadece 1 dakika forma giyen Deniz Barış’ın daha sonraki süreçte Devler Ligi için UEFA’ya gönderilen oyuncu listesine dahil edilememesi ise tartışma konusu haline gelmişti. Deneyimli futbolcu, Aragones’li Fenerbahçe’nin lig macerasında da kendine yer bulamadı. Zaman zaman yaşanan kadro sıkıntılarına rağmen Deniz Barış, bu sezon sadece 2 lig maçında ve toplam 67 dakika şans bulabildi.

şu habere ne güldüm yaa...nerden akıllarına geliyorda yazıyorlar anlamıyom...

GERONIMO35
06.12.2008, 11:33
Peki Hüseyin bu Türkiye standartlarının üstündeki ön liberonun arkasında yedek beklemeyi kabul edecek mi?:rolleyes:

ön libero lafını duyunca tüylerim diken diken oluyor tansiyonum düşüyor mazideki bir keli hatırlıyorum :)

.....
06.12.2008, 11:34
İki oyuncu muhabbeti açılmış :):)

Sol açık ve ön libero demek tamam :) :)

demirel
06.12.2008, 11:35
türkiye standarlarının üstündeki ön libero deniz olmasında :D saka maka ben hüseyini kesebilecek birisi gelecekse bu yönetimi ellerinden öperim. Tamam hüseyin iyi top çalıyo ama çaldığınıda geri veriyo. Bir sol kanat bide ön libero gelirse forvete gerek yok bence,colmanda daha ileri dönük oynar böylece

GERONIMO35
06.12.2008, 11:37
iyi bir sol açık alsınlar başkada birşey istemiyorum:)

Travelair
06.12.2008, 11:39
Umarım fazla dillendirilmeden transferlerimiz olur. Ayrıca belli ki 1-2 sürpriz de düşünülüyor. Her ihtimalin değerlendirilmesi güzel birşey

AKSOY_61
06.12.2008, 11:40
yanlız maldonado veya josico gibi libero alınacaksa alınmasın daha iyi.
paraya yazık olur.
iyice izlenmesi lazım

Emirhan Ömeroğlu
06.12.2008, 11:41
:D bombalar geliyor anlaşılan Erdal abi patlatmış bombaları.. ah şu habersizce beklemek yok mu içimi yiyor :D

demirel
06.12.2008, 11:44
aman bomba elimizde patlamasında...

Emirhan Ömeroğlu
06.12.2008, 11:46
aman bomba elimizde patlamasında...

bu yönetimin elimizde patlatacağı bomba alıcağını sanmıyorum.. geçmiş yönetimlerle karıştırmayın lütfen ;)

.....
06.12.2008, 11:50
Transfer dönemini seviyorum ya :):)

Acaba kim gelecek onu nasıl alacağız ne yapacağız demesi hoşuma gidiyor :D

demirel
06.12.2008, 11:50
bu yönetimin elimizde patlatacağı bomba alıcağını sanmıyorum.. geçmiş yönetimlerle karıştırmayın lütfen ;)
inşallah, benim umudumda o yönde,ama insanlık hali hata yapabilirler , umarım doğru secim yaparlar

innocence
06.12.2008, 11:57
Brezilya uçmuş!

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/12/7_235813_03FAN4MESCINI-B_414_232.jpg
EKLENME TARİHİ : 6.12.2008

Yeni yıldız keşfi için soluğu Samba diyarında alan Özkan Sümer´den gelen ilk haberler pek iç açıcı değil: Gündemdekiler ateş pahası, diğerleri Trabzonspor´a yaramaz

‘Bu paraya alınmaz’
Trabzonspor'da gündem yavaş yavaş devre arası transferine kayarken umutların bağlandığı Brezilya pazarından gelen ilk haberler beklendiği gibi değil... Araştırma ve İzleme Komitesi Başkanı sıfatıyla Samba diyarında bulunan ve hafta sonu da Brezilya’da kalıp Türkiye’ye dönecek olan Özkan Sümer’in yöneticilere gelişmeler hakkında bilgi aktardığı öğrenildi. Sümer’in özellikle geçtiğimiz dönemlerde Trabzonspor’un gündemine gelen sol kanat oyuncusu Alex’i kastederek, “Gündemdekiler ateş pahası” değerlendirmesini yaptığı ortaya çıktı.

Pazar değişebilir
Brezilya'da sezon sonu olması itibariyle oyuncuların ve menacerlerin pazarlıklarda daha rahat hareket ettiğini savunan Sümer’in, fiyatların Avrupa pazarından daha da yüksek olduğundan dert yandığı belirtildi. Deneyimli idarecinin daha önceden gündeme gelen futbolcular dışında yeni tespitlerde de bulunduğu, fakat benzer sorunlarla karşılaştığı öğrenildi. Bu gelişmenin üzerine Trabzonspor’da ibrenin Türkiye ve orta Avrupa pazarına kayması bekleniyor. Hafta başında önce Sümer-yönetim, sonra da Ersun Yanal’ın katılacağı bir zirve planlanıyor.

fanatik

.....
06.12.2008, 11:59
kaynak nedir ???

Ahmet Faruk
06.12.2008, 12:00
Yahu şu transfer heyecanı maç heyecanına bedel.
Ben de niye heyecanlandıysam şimdi.

Erdal
06.12.2008, 12:00
Transferde hata mutlaka olacaktır. Sezon başında da oldu. Ben yabancıdan ziyade yerliden yanayım mesela. Ama ikinci devre şampiyonluk yarışının getireceği baskıdan en az etkilenme anlamında çok yabancılı ilk tecrübemiz olacak belkide...O anlamda doğru buluyorum. Yoksa forumda ismi geçen yerli hatta yerlinin de yerlisi futbolcuların da pekala eksikleri tamamlayacağını düşünüyorum.

skystar
06.12.2008, 12:08
Onca yolu gündemdekilerin ateş pahası olduğunu bildirmek için mi tepti bu adam?
Abuk sabuk haberler başlamış yine.
Yok yani bu forumda kime sorsanız size Alex'in pahalı bi transfer olacağını söyleyebilir.
Ve geçmişteki Brezilya ile ilgili bonservis muhabbetlerini bilmeyen yoktur.

3 nokta atışı lazım bize.İmkanlar dahilinde 4 de olabilir.

sessizkral_1
06.12.2008, 12:12
Trabzon aradığı golcüyü buldu

http://www.internethaber.com/images/news/77859.jpg
06 Aralık 2008 Cumartesi 11:12

Trabzonspor'da izleme komitesi başkanlığına getirilen ve günlerdir Brezilya'da genç oyuncuların peşine düşen Özkan Sümer'in, yönetime ilk ismi verdiği belirtildi.

Tecrübeli teknik adamın, uzun zamandır takip ettiği Corinthians'ın 25 yaşındaki Arjantinli oyuncusu Gustavo Herrera'nın transfer edilmesi için "Çok yetenekli ve Trabzonspor'da başarılı olur" dediği öğrenildi.

TAM YETKİ ALDI

Son vuruşlardaki yeteneği ile tanınan golcünün, takımının Brezilya Seri B'deki şampiyonluğunda büyük katkısı var. Yönetim ilk etapta kulübünden yıllık 500 bin euro alan Herrera ile el sıkışmayı planlıyor. Bu nedenle bordo-mavililerin tangocunun menajeri ile yapacağı görüşmede Sümer'e tam yetki verdiği öğrenildi. Transferin birkaç gün içinde sonuçlanması bekleniyor. (Sabah)

Erdal DİLEK
06.12.2008, 12:48

tetteh te vardı ama fos çıkmıştı :)
genelde ama, belkide tetteh cok iyi adamdı kıymetini bilemedik. . .:D

genç61
06.12.2008, 12:51
bence yonetim sadace brezilyada degil butun afrikada genel bir arastırma yapmalı transfer için bu devre arası degil obur sezon amaclı simddiden baslamalı
ayrıca turkiyede yapmalı bunu ikinci lig ucuncu lig hatta amatörleri bile izlemeli gunu kurtarma degil gelecege donuk iyi transferler yapmalı

irfan61
06.12.2008, 12:51
genelde ama, belkide tetteh cok iyi adamdı kıymetini bilemedik. . .:DBide Misse Misse vardı. :)

Erdal DİLEK
06.12.2008, 12:58
Bide Misse Misse vardı. :)
oo isim yarışımı yahu:D ama ben karlı cıkarım, messi, motta, cisse,panucci

Dogan
06.12.2008, 13:13
Gerrard, Ballack, Essien, Terry, Giggs, Torres...:)

Erdal DİLEK
06.12.2008, 13:16
bu da demek oluyor ki herrera iyi adam olma olasılığı olmama olasılığında fazla, hadi alsınlar o zaman:))

karim@benzema10
06.12.2008, 13:16
ts yönetimi inşaallah gustavo herrara'yı almayı düşünmüyordur...ts'un ileriye top taşıyacak,dikene kaleye gidebilecek ve orta alanda organizasyonu sağlayacak bir oyuncuya ihtiyacı varken herrerayı alması gereksiz olur...gözümüzün önünde kaliteleri belli futbolculular dururken arjantinde macera aramak yanlış olur...umut bulut'un sözleşmesini uzatmayarak seneye forvet hattına en kalitelisinden bir transfer yapılabilir.
1-tabata
2-engin baytar

ısrarla bu 2 oyuncudan birisinin alınmasını temenni ediyorum.

Jester
06.12.2008, 13:26
Birazdan Brezilya'da ilgilendiğimiz oyuncuları yazacağım.
Önce bir netleştirmek istiyorum.

KUTADGU
06.12.2008, 13:27
Takaslarda adı geçen ilk oyunculardan bir tanesi Umut.
Ee pes vallahi.

innocence
06.12.2008, 13:27

Gerrard, Ballack, Essien, Terry, Giggs, Torres...:)

isim yarışı değil bunlarda benden :)

affan,alaaddin,abbas,atilla,bedrettin,seyfettin,nu rullah,celalettin.cemalettin,kemalettin...

.....
06.12.2008, 13:28
Birazdan Brezilya'da ilgilendiğimiz oyuncuları yazacağım.
Önce bir netleştirmek istiyorum.

yaz hocam yaz :)

Orhan_Gazi
06.12.2008, 13:28
erdal abi m.topuz la hic ilgilenmiyolarmi bi göz atsan abicim ya:)

karatasof
06.12.2008, 13:36
TS aradığı golcüyü buldu;Tangocu Herrera!
Bu haber ne kadar doğru bilmemekle beraber benim açımdan sevindirici olan yanı yönetim ve teknik heyetin ''Golcü'' sıkıntısının farkında olduğu ve bunu gidermek için arayışta olduğudur.Bana bu kadarıda yeter.Tangocu olmuş Sambacı olmuş yada ne bileyim Kolbastıcı olmuş fark etmez,bu takıma gol atmasını bilen iyi bir golcü lazım.İkinci önemli olan ise Sağ Bek mevkiidir ki bu konuda çalışmaların olup olmadığını merak ediyorum.üçüncü önemli mevki olan Sol Açık ise bu ara dönem olmasa bile önümüzdeki sene mutlaka bulunmalı.

alper*
06.12.2008, 13:44
günaydın,inşallah hüseyinin yerine biriyle anlaşmışızdır.

Tolpaş61
06.12.2008, 13:46
gündemde teknik adamda varmı.golcü arıyoruzda teknik adam neden aramıyoruz?ülkenin en kaliteli iki golcüsüyle gol sıkıntısı çekiyoruz.

Erdal DİLEK
06.12.2008, 13:47
e yok artık

Faruk UYSAL
06.12.2008, 13:53
gündemde teknik adamda varmı.golcü arıyoruzda teknik adam neden aramıyoruz?ülkenin en kaliteli iki golcüsüyle gol sıkıntısı çekiyoruz.
Şu anki konumda Teknik Direktör bence tartışılması gereken en son kişi olmalı...Yeni bir takım kurulmuş, ilk devrenin bitmesine 3 hafta kala 3 puan farkla lider. Sezon başında söyleseler kim inanırdı buna? İnşallah nazar değmez. Hocamıza güveniyorum.

Jester
06.12.2008, 13:53
Arkadaşlar Brezilya'da ilgilendiğimiz 2 numaralı adam Ibson Barreto da Silva.
Kendisi Flamengo takımında kiralık olarak oynuyor, aslen Porto'nun oyuncusu.
25 yaşında, orta sahanın ortasında oynuyor.
Daha önce de kendisiyle ilgilenmiştik.

Brezilya'daki 1 numaralı hedefimizi de birazdan yazacağım.
Şu kadarını diyim, süper bir adam, tam istenen mevkide ve ismi daha önce de gündeme gelmişti.

temel_yilmaz
06.12.2008, 13:55

Şu kadarını diyim, süper bir adam, tam istenen mevkide ve ismi daha önce de gündeme gelmişti.

kaynak yazarsak daha iyi olmazmı?:rolleyes:

emre1inci

bunların biri umut değil dimi???

.....

Hocam bunlar ile ilişkilerimiz ne boyutta. Sadece ilgileniyor muyuz yoksa görüşmeler var mı?

Jester
06.12.2008, 13:57
Hocam bunlar ile ilişkilerimiz ne boyutta. Sadece ilgileniyor muyuz yoksa görüşmeler var mı?

Kaynak istemeyin ama ciddi görüşmeler söz konusu..

alper*
06.12.2008, 13:59
sakın kaynak istemeyin.
ayıptır ayıp.

irfan61
06.12.2008, 13:59
Kaynak istemeyin ama ciddi görüşmeler söz konusu..1 numarılı ismi bekliyoruz. :)

Travelair
06.12.2008, 14:02
İsimler ciddiyse foruma yazılmamasından yanayım :)

Harun CAN
06.12.2008, 14:04

bu adamın bonservis 5 milyoncukmuş !!! biz ancak takip ederiz bunu alex gibi... :)

alioglua
06.12.2008, 14:06
bu brezilyalı futbolcuların isimlerinde ne kadar çok da silva var yahu

Jester
06.12.2008, 14:09
Travelair'in uyarısı üzerine diğer ismi yazmamaya karar verdim.
Önemli olan takımımızın iyiliği.

hüseyin1975
06.12.2008, 14:11
Vallahi Lideriz ve keyfimiz yerinde.
Bence bu Baslik ilk yarinin sonuna kadar kapatilmali, yoksa bosu bosuna keyfimiz kacacak. Baksaniza, TD bile aranmaya baslanmis:(

Transfer dedikodulari dikkatimizi dagitiyor ve su an daha önemli olan Basliklara kendimizi konsantre edemiyoruz yahu:D

alioglua
06.12.2008, 14:12

bana özelden atabilir misin o zaman merak ettim bu futbolcuyu

irfan61
06.12.2008, 14:14
Önemli olan takımımızın iyiliği.Doğru buraya yazarsan piyasa değeri artar dimi boşver yazma o zaman.:N

Mr.No
06.12.2008, 14:15
Vayyy caninaa...

erkankoc
06.12.2008, 14:16
yazssanizda brezilyadan topcu alinmayacak bencee..

Travelair
06.12.2008, 14:21

Estafurullah, teşekkür ederim hassasiyetiniz için

hüseyin1975
06.12.2008, 14:25
Estafurullah, teşekkür ederim hassasiyetiniz için

Usagum bozdun oyunu yahu:(

Seni simdi Forumda istenmeyen Adam ilan edecegim:p

cınar#7
06.12.2008, 14:26
Bu ilgilendiğimiz Herrera popçu çıktı:D

http://www.proxygenie.com/index.php/1010110A/f1f88fae251624a5e00f2ee659020c74e11ded3b62a0edb9bd 4f031125f216885c683098762761057785d9d8f0c912b1bc04 60f0e006fae017380

Tolpaş61
06.12.2008, 14:26
tabi benimki işin latifesi.öncelikle golcü şart ama umut ve gökhana verilen paralar o kadar çokki golcüye verecek tek kuruşumuzun olduğunu zannetmiyorum.lüks olur.gökhana gelince allahım o kadar parayı nasıl o adama verdiler inanamıyorum.vede adını duyunca ilk aklıma bonservisi geliyor.yazık çok yazık.

Faruk UYSAL
06.12.2008, 14:27
Ne zaman şampiyonluğa oynasak, ya da ligi 2. bitirip şampiyonlar ligi ön eleme maçı oynayacak olsak transfer haberlerinin bir harfini bile kaçırmıyorum. İçimde hep bir istek, heyecan ve umut oluyor. Devre arasında en az 2 (Biri solaçık) isabetli transfer bizi hedefe ulaştırır. İşin zor olanı kaliteli, genç ve uyumlu futbolculardan oluşan yeni bir yapılanmaya gidebilmekti; bu büyük ölçüde başarıldı. Bu başarı takviyede de devam ettirilebilirse şampiyonluk neden gelmesin.

Ertan 51
06.12.2008, 14:28
ufak bir fısıltı 46 kişi yaptı başlığı:)
benim en mutlu olduğum ve umutlandığım ise Jester'in tam aradığımız mevkii demesi oldu.

Hüdai Pervaneli
bbrazilyadan futbolcu istemimiyorum ben

avrupadan olsun biraz pahali olsun

karim@benzema10
gaziantepspor başkanına ibrahim kızıl'a helal olsun,Türkiyede 4 büyük takımda rahatlıkla oynayabilecek santos'un 10 numarası tabata ve shaktar donetsk ve fulumuiense'de gibi takımlar oynamış ıvan de souza'yı aldı...ikiside gösterdikleri performanslar ile ne kadar kaliteli oyuncular olduklarını gösterdiler.

aslında tabata ve sol tarafa ıvan de souza birlikte almayı düşünsek ne güzel olur.bu 2 oyuncuyu alarak hem sol açık ve hem orta sahadan hücuma dönük oyuncu sıkıntımızı gideririz.

hüseyin1975
06.12.2008, 14:29
Bu ilgilendiğimiz Herrera popçu çıktı:D

http://www.proxygenie.com/index.php/1010110A/f1f88fae251624a5e00f2ee659020c74e11ded3b62a0edb9bd 4f031125f216885c683098762761057785d9d8f0c912b1bc04 60f0e006fae017380

Hemen alsinlar.
Forma satisindan kazanamazsak, kaset satisindan kazaniriz:p:p:p

Ertan 51
06.12.2008, 14:30
tabi benimki işin latifesi.öncelikle golcü şart ama umut ve gökhana verilen paralar o kadar çokki golcüye verecek tek kuruşumuzun olduğunu zannetmiyorum.lüks olur.gökhana gelince allahım o kadar parayı nasıl o adama verdiler inanamıyorum.vede adını duyunca ilk aklıma bonservisi geliyor.yazık çok yazık.
Tolpaş iyi ki latife:)
valla bende dumur olmuştum Tolpaş ne diyor,
hoca aramakta nerden çıktı diye.

Kaan
06.12.2008, 14:31
bbrazilyadan futbolcu istemimiyorum ben

Katılıyorum.

Bende istemiyorum.

Her sene gidiliyor da ne oluyor sanki. :)

Bence Afrika'ya da bakılmalı. :)

alper*
06.12.2008, 14:32
antuda bir topic vardı o geldi aklıma :

"bize üç zenci lazım."

Dip.Ing.Mag.
06.12.2008, 14:33
Gustavo Herrera bir kanat oyuncusu olmasına rağmen güzel goller atmış.

yahu bu adamin bu sezon oynadigi maclara baksana bi , adamin mevkisi normalde kanat forvet olarak geciyor, 16 mac yapmis bu sezon hic golu yok 2 asist ... onun yaptigini mustafa kecelide yapiyodu ... bize adam gibi pivot santrofor lazim..ayrica bir arkadasinda yazdigi gibi , suana kadar adi gecen hic bir oyuncu ile ilgilenmiyoruz ona adim gibi eminim,medyanin KOLpa haberleri iste

Dip.Ing.Mag.
06.12.2008, 14:35
bence rus pazarina yönelmemiz lazim, hem bizde fazla uyum sorunu cekmezler karadeniz takimi oldugumuz icin...bence ukraynali futbolcular son dönemlerde bayagi bir gelisme gösterdiler,özellikle ortasaha oyunculari ve forvetleri iyi yetistiriyorlar.biz niye bir schevcenko bulamayalim...

Bekir
06.12.2008, 14:35

ibson istenilen mevkide diyosun ama bizim istedigimiz mevkiler sol acık ve forvet degil mi??
bu adam orta sahanın ortasında oynuyorr nasıl olcak:confused:
ayrıca porto bu adamı 10 milyon eurodan asagı vermez

Bekir
06.12.2008, 14:36
flamengo da bu adamı izleyen var mı kanatta oynuyabiliyor muu??sadece ortada olması lazımm

.....
06.12.2008, 14:38
ibson istenilen mevkide diyosun ama bizim istedigimiz mevkiler sol acık ve forvet degil mi??
bu adam orta sahanın ortasında oynuyorr nasıl olcak:confused:
ayrıca porto bu adamı 10 milyon eurodan asagı vermez

Aranan oyuncu modeli orta sahanın ortası. Hüseyin in gelişmiş ve teknik hali....

Erdal DİLEK
06.12.2008, 14:40
transfer sezonun tam olarak başlama tarihi ne zaman

Bekir
06.12.2008, 14:41
Aranan oyuncu modeli orta sahanın ortası. Hüseyin in gelişmiş ve teknik hali....
hımm o zaman bize 3 tane futbolcu lazım bunların da maliyeti cok yuksek olmaz mı??bence orta sahanın ortasına ihtiyac yok

irfan61
06.12.2008, 14:41
-[ooD;1795498']yahu bu adamin bu sezon oynadigi maclara baksana bi , adamin mevkisi normalde kanat forvet olarak geciyor, 16 mac yapmis bu sezon hic golu yok 2 asist ... onun yaptigini mustafa kecelide yapiyodu ... bize adam gibi pivot santrofor lazim..ayrica bir arkadasinda yazdigi gibi , suana kadar adi gecen hic bir oyuncu ile ilgilenmiyoruz ona adim gibi eminim,medyanin KOLpa haberleri isteBu adamın mevkisi ya forvettir yada kanat.Kanat forvet ne oluyor onu anlamış değilim.Adamın istatistiklerine baktım.Bir kanat oyuncusu için iyi bir istatistik olabilir.Ama bir forvet oyuncusu için çok kötü bir istatistik.Yattara'da kanat oynuyor bir sezonda en fazla 5-6 gol atabiliyor.Bu Gustavo Herrera için fotomaç gazetesinde forvet,Sabah gazetesinde kanat oynuyor yazıyor.Ben kanat oynadığı düşünerek yazdım o yazımı.Yoksa bir forvet için gerçekten çok kötü bir istatistik.

AKSOY_61
06.12.2008, 14:43
burak gibi bişey heralde
veya colin

.....
06.12.2008, 14:44
hımm o zaman bize 3 tane futbolcu lazım bunların da maliyeti cok yuksek olmaz mı??bence orta sahanın ortasına ihtiyac yok

Avrupa kupaları ve Lig Şampiyonluğu Orta sahadan geçer. Orta sahan ne kadar kuvvetli ise o kadar güçlüsün.

Hüseyin in defansa katkısı iyi. Fakat ofans anlamında vasat bile değil. Bu şekilde ilerde çok zorluk çekeriz.

Travelair
06.12.2008, 14:46
Usagum bozdun oyunu yahu:(

Seni simdi Forumda istenmeyen Adam ilan edecegim:p

:) Ne bileyim burda olası bir ismin çıkması ve kamuoyunda yankı bulmasının fiyatı örneğin 2 katına çıkarması çok mantıksız olmasına karşın geçerli bir düzen olabiliyor. Kimbilir belki de Jester bize 1 milyon € kazandırdı söylemeyerek. Kardayız :) Diğer bir deyişle 1 milyon € toplayıp kulübe bağışlamış olduk bir anda bir manada. Garip bir düzen :)

Bekir
06.12.2008, 14:48
Avrupa kupaları ve Lig Şampiyonluğu Orta sahadan geçer. Orta sahan ne kadar kuvvetli ise o kadar güçlüsün.

Hüseyin in defansa katkısı iyi. Fakat ofans anlamında vasat bile değil. Bu şekilde ilerde çok zorluk çekeriz.

huseyinin teknik hali colman işte her turlu mucadele de ediyor bu takımda sol acık olduktan sonra colman orta sahanın agırlıgını cekebilecek gucte bence

Dip.Ing.Mag.
06.12.2008, 14:48
Bu adamın mevkisi ya forvettir yada kanat.Kanat forvet ne oluyor onu anlamış değilim.Adamın istatistiklerine baktım.Bir kanat oyuncusu için iyi bir istatistik olabilir.Ama bir forvet oyuncusu için çok kötü bir istatistik.Yattara'da kanat oynuyor bir sezonda en fazla 5-6 gol atabiliyor.Bu Gustavo Herrera için fotomaç gazetesinde forvet,Sabah gazetesinde kanat oynuyor yazıyor.Ben kanat oynadığı düşünerek yazdım o yazımı.Yoksa bir forvet için gerçekten çok kötü bir istatistik.

Verein (RN):Sport Club Corinthians Paulista (http://transfermarkt.de/de/verein/199/sport-club-corinthians-paulista/uebersicht/startseite.html) http://www.transfermarkt.de/bilder/trikot/17.gif Position:SturmPositionsdetails:AussenstürmerVertra g bis:31.12.2008Marktwert:3.000.000 € Spielerberater:M.S.C. Management (http://transfermarkt.de/de/berater/1259/berater/uebersicht/beraterdetails.html)http://www.transfermarkt.de/bilder/position/3.gif

transfermarktta adamin mevkisi Aussenstürmer olarak geciyor,kanat forvetten kastim adam santrafor oynuyor ama kenarlarda mesela 3 lü forvet oynayan takimlarda ya sag da ki yada solda ki oyuncu konumunda oluyor... ortada ki degil , genelde kenarlardan topu tasiyip ortada ki oyuncuya asist görevi ustlenirler bu tarz forvetler ama bu adam sag acik yada sol acik degil bu adamin mevkisi santrafor... hem onu gectim hadi diyelim bu adam ortasaha acik oyuncusu olsun,gol atamiyor 16 macta 2 asist yapiyor.kily gonzalesi hatirlarsan,adam sol acikti ama her sezon neredeyse asisten cok gol atiyordu,keza ryan gigste öyle bize böyle oyuncular lazimm...cristiano ronaldo,quaresma cok örnegi var...herrera gibi oyuncu cok turkiyede

Fanatik28
06.12.2008, 14:49
Ilgilenilen Ortasaha Mathieu Coutadeur olabilir. Gercekten cok iyi...

.....
06.12.2008, 14:49
Evet bencede Travelair çok haklı.

Burası Trabzonsporun en büyük forum sitesi. Burada kimi konuşsak gazetelerde onlar yankılanıyor.

Takımımızın menfaatleri için bunlar önemli şeyler. Daha dikkatli olmalıyız.

Uğurtan
06.12.2008, 14:50
Takıma direkt katkı sağlayacak kalitede iyi bir sol açığa fitim.. Gerisi bonus olur tadından yenmez :)

.....
06.12.2008, 14:51
huseyinin teknik hali colman işte her turlu mucadele de ediyor bu takımda sol acık olduktan sonra colman orta sahanın agırlıgını cekebilecek gucte bence

Colman teknik bakımından çok kaliteli bir oyuncu. Ama bu haliyle Trabzonspor un orta sahasının yükünü kaldıramaz.

Çok çelimsiz. Kendini acil geliştirmesi gerekiyor. Yoksa Hem kendisi için hemde onun hayranları için pek iyi olmayacak.

Colman biraz daha diri olması lazım

Cafer Bulur
06.12.2008, 14:53
Takıma direkt katkı sağlayacak kalitede iyi bir sol açığa fitim.. Gerisi bonus olur tadından yenmez :)
Ilerde top tutabilen bir forvet oyuncusu es gecilmemeli.
Bu konuda belediye den bebbe nin dahi bize faydali olabilecegini düsünüyorum.
Bebbe cok güzel top sakliyor,onu degerlendirmek gerek.

irfan61
06.12.2008, 14:54
-[ooD;1795533']Verein (RN):Sport Club Corinthians Paulista (http://transfermarkt.de/de/verein/199/sport-club-corinthians-paulista/uebersicht/startseite.html) http://www.transfermarkt.de/bilder/trikot/17.gif Position:SturmPositionsdetails:AussenstürmerVertra g bis:31.12.2008Marktwert:3.000.000 € Spielerberater:M.S.C. Management (http://transfermarkt.de/de/berater/1259/berater/uebersicht/beraterdetails.html)http://www.transfermarkt.de/bilder/position/3.gif

transfermarktta adamin mevkisi Aussenstürmer olarak geciyor,kanat forvetten kastim adam santrafor oynuyor ama kenarlarda mesela 3 lü forvet oynayan takimlarda ya sag da ki yada solda ki oyuncu konumunda oluyor... ortada ki degil , genelde kenarlardan topu tasiyip ortada ki oyuncuya asist görevi ustlenirler bu tarz forvetler ama bu adam sag acik yada sol acik degil bu adamin mevkisi santrafor... hem onu gectim hadi diyelim bu adam ortasaha acik oyuncusu olsun,gol atamiyor 16 macta 2 asist yapiyor.kily gonzalesi hatirlarsan,adam sol acikti ama her sezon neredeyse asisten cok gol atiyordu,keza ryan gigste öyle bize böyle oyuncular lazimm...cristiano ronaldo,quaresma cok örnegi var...herrera gibi oyuncu cok turkiyedeBizde zaten ingiltere liginde oynamıyoruz. :)bizim lige göre iyi bir futbolcuysa alısın ama senin dediğin gibi herrera gibi oyuncu çoksa bizim ligde uzağa gitmeye ne gerek var dimi.;)

Dip.Ing.Mag.
06.12.2008, 14:56
Bizde zaten ingiltere liginde oynamıyoruz. :)bizim lige göre iyi bir futbolcuysa alısın ama senin dediğin gibi herrera gibi oyuncu çoksa bizim ligde uzağa gitmeye ne gerek var dimi.;)

ee yani bana göre böyle adamlarla yabanci kontenjani doldurulmaz

hüseyin1975
06.12.2008, 14:56
Antalya - Eskisehir 0 - 0
Antep - Kayseri 0 - 0
Hacettepe - Gencler 0 - 1

cınar#7
06.12.2008, 14:57
Tehoue'nin üstüne tanımam o anlamda..en azından erginin yerine yedege alsalar ya,kontenjan problemi yok zaten boşta adam...ilerde müthiş bi oyuncu olcak,burayada yazıyorum..

Uğurtan
06.12.2008, 14:59

Abi katılıyorum kesinlikle.. Ancak devre arasında çok transfer yapılmaz..

Yapsan da takımın 3-4 mevkisini değiştirmek risk taşır..

Zaten devre arasındaki transfer külfetli ve pahalıdır.. Kimse iyi adamını uygun fiyata vermeye yanaşmaz..

Ben diyorum ki aciliyet olarak iyi bir sol açık alabilirsek alalım o bile kârdır..

Eğer yanına bir orta saha, bir forvet katabiliyorlar ise zaten tadından yenmez .. :)

alper*
zaten 24 yaşında tehoue.
ilerde derken ?
hem istatistikleri de çok parlak değil.

Uğurtan
zaten 24 yaşında tehoue.
ilerde derken ?

Üstüne üstlük bir de Konya'dan izinsiz kaçmış gitmiş.. Güvenebilecek misiniz?

irfan61
06.12.2008, 15:00
İlerde top tutacak adam istiyorsak.Ben Fatih Sultan Tekke den başkasını tanımam.Keşke geri gelse.

cınar#7
06.12.2008, 15:01
zaten 24 yaşında tehoue.
ilerde derken ?
24 yaş bir forvet için geç değil.Konyasporda oynamadı ama bizim futbolumuza çok uyum sağlar,tam kontratak oyuncusu hemde topu saklayabilen,hızlı,fizikde var..daha ne olsun..

irfan61
06.12.2008, 15:04
24 yaş bir forvet için geç değil.Konyasporda oynamadı ama bizim futbolumuza çok uyum sağlar,tam kontratak oyuncusu hemde topu saklayabilen,hızlı,fizikde var..daha ne olsun..Adam konyaspor dan kaçmış nerde olduğu belli değil.Bize yakışan isimleri yazalım.

Uğurtan
06.12.2008, 15:05
24 yaş bir forvet için geç değil.Konyasporda oynamadı ama bizim futbolumuza çok uyum sağlar,tam kontratak oyuncusu hemde topu saklayabilen,hızlı,fizikde var..daha ne olsun..

Başkasının tavuğunu "kaz" görme alışkanlığımızı bıraksak diyorum artık..

Rakiplerimizden hangisi söylenen futbolcuyla ilgilenmeyi düşünür?

Trabzonspor'un alması gereken kaliteli yabancı bu mudur?

Geçiniz efendim..

Hatalı yapılan transferleri örnek göstererek, yapılması muhtemel yanlış transferi makul kılamazsınız şimdiden söyliyeyim.. :)

Cafer Bulur
06.12.2008, 15:06
Adam konyaspor dan kaçmış nerde olduğu belli değil.Bize yakışan isimleri yazalım.
aynen öyle,bize yakisan isimler fatih tekke ve mehmet yildizdir.:D

Fanatik28
06.12.2008, 15:07
Benim hayalim Almanya´da gereken patlamayi yapamayan Mohamed Zidan´in Fatih Tekke ile yanyana oynamasi. Yattara´yi bu sartla satabilirler.

Dip.Ing.Mag.
06.12.2008, 15:08
cok yönlü hücüma dönük orta saha oyuncusu Arjantinli Pablo César Barrientos San (http://transfermarkt.de/de/verein/1775/club-atletico-san-lorenzo-de-almagro/uebersicht/startseite.html) Lorenzo da oynuyor...23 yasinda takimin 10 numarasi ... bu sezon 14 macta 5 gol 3 asist le oynuyor... gecen sezon da 39 macta 9 gol atmis 11 asist yapmis... piyasa degeri 4 milyon euro gozukuyor... hem genc hemde arjantinli , colmanin yaninda iyi isler yapar gibime geliyor

cınar#7
06.12.2008, 15:09
Trabzonspor'un alması gereken kaliteli yabancı bu mudur?

Geçiniz efendim..
dikkat edersen ben ilk 11 bile demedim,daha iyisini ilk 11de oynat ama bu adam hazır boştayken niye düşünülmesin anlamıyorum...mehmet yıldızdan 10 kat iyidir de işte görmek lazım...

ayrıca mehmet yıldız gibi çirkef bir oyuncuyu bize nasıl yakıştırıyosunuz onu hiç anlamıyorum...

irfan61
06.12.2008, 15:10
aynen öyle,bize yakisan isimler fatih tekke ve mehmet yildizdir.:DMehmet Yıldız devre arasın sivasspor dan ayrılır gibime geliyor.Bizimkilerin alacağını sanmıyorum.

Uğurtan
06.12.2008, 15:11
dikkat edersen ben ilk 11 bile demedim,daha iyisini ilk 11de oynat ama bu adam hazır boştayken niye düşünülmesin anlamıyorum...mehmet yıldızdan 10 kat iyidir de işte görmek lazım...

Benim herhangi bir yazımda "Mehmet Yıldız" ismini gördünüz mü? :)

Evet hakikaten görmek lazım işte.. ;)

Dip.Ing.Mag.
06.12.2008, 15:12
burdada iki golunun videosu var adam atiyor bi sekilde, cok hirsli teknigi de iyiye benziyor

http://www.youtube.com/watch?v=jwkhfs339Rc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=xtBwfsQBDDc

cınar#7
06.12.2008, 15:15
Benim herhangi bir yazımda "Mehmet Yıldız" ismini gördünüz mü? :)

Evet hakikaten görmek lazım işte.. ;)
ben senin için demedim,forumun genel isteği mehmet yıldız olduğu için yazdım,o yazıdan bunu çıkarmakda ayrı bi görme yeteneği yani;) neyse önemli değil,unut gitsin..

okg_53
06.12.2008, 15:16
Benim tahminim.
Ya Alex yada Wanger.

Ertan 51
06.12.2008, 15:21
burak gibi bişey heralde
veya colin
Burak demişken,
bizi oyalayıp oyalayıp sonra satan Burak insanı forma yüzü göremiyor febe de
bu senaryo yu Ersun hoca bile kendisine anlatmıştır ama demekki kafalar basmıyor ki bu tip ekilmeleri çok yaşıyoruz kaybeden de oyuncu oluyor tabi. oralarda sünepe sünepe sıhıntı gibi yaşıyacağına gelse bize kahraman olsa olmazmıydı acep.

neyse konumuza dönersek
3 ana eksiğimiz var
Sol açık-ortanın ortası-santrafor

2 ara eksiğimiz ise:)
sağ bek-sol bek.

ara transferde 1 buçuk ana transfer yaparsak ben razıyım
kalanlarıda sezon sonu alırız.

magicyattara
06.12.2008, 15:22
Takaslarda adı geçen ilk oyunculardan bir tanesi Umut.
Ee pes vallahi.

Vallahi hocam,bu transfer işleri taraftara kalsa 2 yıl içinde kümeye düşeriz.:)

Dip.Ing.Mag.
06.12.2008, 15:22
http://www.youtube.com/watch?v=mpALifvmdSk&feature=related

kalavara
06.12.2008, 15:26
öncelikle şunu söylemek isterim, türkiye liginde bir iki maç izlediğimiz ouncuları hemen trabzonspora yakıştırmayalım. tabata diyip duruyoruz santosun 10 numarası falan bakmak lazım kaç dakika top oynamış santosda...ve ayrıca fb,gs,bjk ve bizim maçlar haricinde tabata hiç izlendi mi? ya da colmanın tabatadan ne eksiği var...kapalı savunmalar karşısında (alan bırakmayan, topa basan) neler yapabilmiş...gözünüzü seveyim yapmayın böyle şeyler...
şu an için bizim elzem bölemiz sol kanat...o bölge için kaliteli bir isim mutlaka alınmalıdır...alınırsa orta alanda comandan daha yetenklisi hyır demeyiz ama sırf almak için de alınmamalı yani. oyun kurucu denen şey bundan bir kaç sene öncesine kadar önemliydi ve vardı ama artık orta alndan iki yönlü topçuların ve kanat akınlarının (özellikle de beklerin atağa iyi çıktığı) devrindeyiz...biz orta alanda tek yönlü oyuncuların sıkıntısı yaşayıyoruz şu an bence. selçuk da hüseyin de ofansif anlamda çok da iyi değiller(selçuk için elbette daha umutluyum ve olacak)...bu sorun da bu devre arasında zor çözülür çünkü ikinc yarı hüseyini takımdan kesemeyiz (hm performansı hem de sahada varlığı açısından)..kısacası iyi bir sol kanat oyuncusu bize şimdilik yeter...gelecek yıl şampiyonlar ligi için fatih tekke ve ibsonu alabiliriz...böylece dehşet bir takımımız olur....inşallahhhh!!!!!!

Zafer Fidan
06.12.2008, 15:28
http://www.youtube.com/watch?v=er4flOx6og8

magicyattara
06.12.2008, 15:31
Ara transfere şu açıdan da bakmak lazım;
Elimizdeki oyuncuların kaç tanesi normal formunda oynuyor.
Yattara'dan o bildiğimiz çok iyi oyununu bekliyoruz.
Gökhan Ünal formunun yarısında bile değil.
Colman çok daha iyisini oynayacağını gösterdi bize.
Selçuk zamanla çok daha iyi olacaktır.
İsaac,Türkiye'ye o ilk geldiği zaman ki oyununu oynasa yeterde artar bile.

Bu isimlerin form tutması en büyük transfer olur.

magicyattara
06.12.2008, 15:38
Burak demişken,
bizi oyalayıp oyalayıp sonra satan Burak insanı forma yüzü göremiyor febe de
bu senaryo yu Ersun hoca bile kendisine anlatmıştır ama demekki kafalar basmıyor ki bu tip ekilmeleri çok yaşıyoruz kaybeden de oyuncu oluyor tabi. oralarda sünepe sünepe sıhıntı gibi yaşıyacağına gelse bize kahraman olsa olmazmıydı acep.

neyse konumuza dönersek
3 ana eksiğimiz var
Sol açık-ortanın ortası-santrafor

2 ara eksiğimiz ise:)
sağ bek-sol bek.

ara transferde 1 buçuk ana transfer yaparsak ben razıyım
kalanlarıda sezon sonu alırız.

Transfer sezonunda en çok sevindiğim olay burak'ın bize gelmemesi oldu.Bizde kesinlikle oynayamazdı.

Sağ bek mevzusuna gelince;olduktan sonra adam gibi bir sağ bek olsun.Sıradan bir adam alınacaksa Tayfun Cora harcanmasın derim.Çocuk canını dişine takıp oynuyor.

Sol bek Cale iyi başladı kötü götürüyor.Haydi Cale.....