PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008-2009 l Ara Transfer Dönemi

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Guroni
02.12.2008, 17:58
Hala daha Şenol Güneş deniyor .

Geçmişten zerre ders çıkarmadık , Hangi antrenör olursa olsun 6 ayı devirdiğinde kimi insanlar huy kapmaya başlıyor . Nasıl olurda Trabzonspor gibi bir kurumun teknik direktörlüğü o kadar uzun süre bir kişiye emanet edilir ! İstikrar , yeniden yapılanma ... bunlar boş , getirin bana Kore'den Şenol'u . O , daha az paraya , üstelik transfer istemeden daha iyisini yapar .

Faruk Özak'ın görevi Trabzonspor yönetiminde değil . Herkes kendi işine baksın ! Bu da bir bakıma haddini bilmektir .

Ben Şenol Güneşin değil kim olursa olsun ara transferde teknikdirektör olarak gelmesine karşıyım zaten. Sezon sonu gelebilir. Ama sen oynan futboldan memnunsan eğer güleceğim. Hee memnun değilim dersen beni yine güldüreceksin. Çünkü yazdığımı dikkatli oku. Ben Ersun Yanal'ı devre arasında gönderelim diye bir şey savunmuyorum zaten. Ama şunu kabul etmelisin ersun hoca'da şaşırmaya başladı açıklamaları birbirini tutmuyor artık.

Takımın Penaltıcısı bir hafta başka bir hafta başka açıklıyor. En son Umut ve Yattara dedi iyi olan hangisi ise o kullanıyor. Bir tane penaltıcı olur hep o atar o yoksa ikincisi atar.

Her geçen gün daha iyiye gidiyoruz, takım yeni birbirini tanıyor diyor.
Şu ana kadar 15 resmi maç oynandı ve bu kadro hep aynı yani sakat yok cezalı yok. Peki neden hala mücadele gücü dışında bir şey yok takımda.
İlk haftalarda takım daha iyi pas yapıyordu. Gs maçından sonra bir haller oldu.

Sen teknik direktör olarak herkes tarafından bu kadar açak görünen olaylara karşı böyle saçma sapan açıklama yaparsa tabiiki adamı devre arasında göndermek isterler. Bunu karşı olsakta bu kulüpte bazılarının söz sahipliği çok geçerli.

Benim için sonuç hiç önemli değil. İyi oynasın ben stada gittiğimde veya TV karşısına geçtiğim zaman diyebileyimki bu maçı alırız. Heeee sanş kaybettin ama oynadığım futbol beni mest eder ben ozaman sesimi çıkarmam.

Ama bizim takım ne Antep gibi top çevirebiliyormusun ne de GS gibi kolay gol buluyormusun. Pozisyona giriyorsun ama ona puan vermiyorlar atıp galip gelene veriyorlar yani sonuca bakıyorlar.

Şimdi de destek oluyoruz futboldan memnun olmasamda, hocayı destekliyorum ama sezon sonuna kadar. Ondan sonra onunda ne göstereceği önemli.

alper*
02.12.2008, 18:02
atıp galip gelene veriyorlar yani sonuca bakıyorlar.

lider değil miyiz ?
istediğiniz sonucu sağladık zaten.

Emirhan Makul
02.12.2008, 18:04
2. Yarı samba yapcaz galiba !

Arif Timurcioğlu
02.12.2008, 18:10
2. Yarı samba yapcaz galiba ! Kimi alıyoruz ? Samba yapana kadar fatih tekkeyi alıp hopteğe devam etsek daha iyi olmaz mı?

Mustafa Uzuner 61
02.12.2008, 18:21
Tabi ki yediden yetmişe tüm trabzonsporlular Fatih Sultan Tekke'nin transfer edilmesini ister . Bu bence mutlaka yapılmalıdır. Ne pahasına olursa olsun. Fatihin gelmesi sırf yattaranın performansını da kat kat artırır. Çünkü Yattara topu alınca Fatih varken kafayı kaldırıyor ve gönül rahatlığıyla ortalıyor .Bilmiyorum son haftalarda rakiblerin yattaraya top gelince savunma stilleri değişti topa basmıyorlar çünkü yattara topualınca hemen ortalamıyor ortalasa da boşa ortalıyor ne umut ne gökhan bu ortalara hakettiği gibi vuramıyorlar bir çoğunu rezil ediyorlar. Düşünsenize rakip takımları fatih olunca 2 kişi fatihe verecekler 2 kişi yattara her tarafa deli gibi koşan bir umut sahadayken orta sahada colman ve selçuğun üzerinde ki baskı çok daha azalır trabzonsporun hücüm varyasyonları çok artar
Fatih tekkeli bir trabzonspor
1-Yattaranın ortalarıyle inanılmalmaz etkili olur
2-Takımın sahada gerçek bir lideri olur
3-Fatih sahadayken rakipleri göbekten çok daha rahat deleriz ki colman bunu güzel yapmaya başladı
4-Bu sezon çok önemli bir silahımız olarak göze çarpan uzaktan şutlarımızı daha fazla atma şansı yakalarız
5-Bu sezon kaybettiğimiz puanlara bakarsan ligde ki beşiktaş maçı hariç forvet oyuncularımızın çok rahat pozisyonları dahi gole çevirmekte ki başarısızlıklarının etkisi çok büyük Fatih alınırsa bunları yapmayacağını herkes biliyor
6-Bana göre en önemlisi de bu eğer Fatih tekke alınırsa yediden yetmişe trabzonsporlu herkes takımın şampiyon olacağına inanılmaz derece de inanacaklar.Bu oyuncuların ilerleyen haftalarda ki üzerinde kesin olarak oluşacak stressi yarı yarıya azaltacaktır.
Bu kadar gözle görülür gerçekler varken hala trabzonsporumuz fatihi transfer etmek istemiyorsa diyecek bir şey yok .24 yıllık hasrete bu kadar yaklaşabileceğimiz bir sezon daha olur mu bunu düşünmek lazım .Bir gerçek var ki busene şampiyon olduk olduk olamadık bu takıma güvenelim bu takım bizim geleceğimiz diyecek kişi sayısı oldukça az olacak

Emirhan Makul
02.12.2008, 18:25
Kimi alıyoruz ? Samba yapana kadar fatih tekkeyi alıp hopteğe devam etsek daha iyi olmaz mı?

Özeri Alıp 3 ayak yapalım derim ben :D

Serdar A
02.12.2008, 18:32
Ben Şenol Güneşin değil kim olursa olsun ara transferde teknikdirektör olarak gelmesine karşıyım zaten. Sezon sonu gelebilir. Ama sen oynan futboldan memnunsan eğer güleceğim. Hee memnun değilim dersen beni yine güldüreceksin. Çünkü yazdığımı dikkatli oku. Ben Ersun Yanal'ı devre arasında gönderelim diye bir şey savunmuyorum zaten. Ama şunu kabul etmelisin ersun hoca'da şaşırmaya başladı açıklamaları birbirini tutmuyor artık.

Takımın Penaltıcısı bir hafta başka bir hafta başka açıklıyor. En son Umut ve Yattara dedi iyi olan hangisi ise o kullanıyor. Bir tane penaltıcı olur hep o atar o yoksa ikincisi atar.

Her geçen gün daha iyiye gidiyoruz, takım yeni birbirini tanıyor diyor.
Şu ana kadar 15 resmi maç oynandı ve bu kadro hep aynı yani sakat yok cezalı yok. Peki neden hala mücadele gücü dışında bir şey yok takımda.
İlk haftalarda takım daha iyi pas yapıyordu. Gs maçından sonra bir haller oldu.

Sen teknik direktör olarak herkes tarafından bu kadar açak görünen olaylara karşı böyle saçma sapan açıklama yaparsa tabiiki adamı devre arasında göndermek isterler. Bunu karşı olsakta bu kulüpte bazılarının söz sahipliği çok geçerli.

Benim için sonuç hiç önemli değil. İyi oynasın ben stada gittiğimde veya TV karşısına geçtiğim zaman diyebileyimki bu maçı alırız. Heeee sanş kaybettin ama oynadığım futbol beni mest eder ben ozaman sesimi çıkarmam.

Ama bizim takım ne Antep gibi top çevirebiliyormusun ne de GS gibi kolay gol buluyormusun. Pozisyona giriyorsun ama ona puan vermiyorlar atıp galip gelene veriyorlar yani sonuca bakıyorlar.

Şimdi de destek oluyoruz futboldan memnun olmasamda, hocayı destekliyorum ama sezon sonuna kadar. Ondan sonra onunda ne göstereceği önemli.

Burada durduk yere çıkacak Şenol Güneş-Ersun Yanal polemiğinin bir parçası olmayacağım . Şenol hoca bu forumda ve her platformda savunduğum bir hocadır . Ancak şu an isminin gündeme gelmesi kulübe ancak zarar verir .

Öte yandan , şu an kulübün başındaki hoca , seviyesiyle ve altyapı olarakta en donanımlı yerli antrenördür . Ersun hoca sadece Trabzonspor'un da hocası değil , bir çok antrenöre idman-antreman programları yaparak yavaş yavaş hocaların hocası konumuna doğru ilerlemektedir . Bu gün İngiltere , İspanya gibi liglerde yaygın olarak kullanılan elektronik antreman ve maç analiz sistemlerini Türkiyede ilk defa geliştiren ekibin başındaki isimdir .

Bütün lig sakatlıklarla kıvranırken bu konuda en sorunsuz takımda Trabzonspor . Yalnızca Yattara'nın ( o da maç içerisinde ) burkulmaya bağlı iki haftalık sakatlığı ve Selçuk'un 3-4 gün süren adele sertleşmesi .

Oyun olarak ortaya ne konuyor ? Rakiplerimiz avrupa liglerindeki takımlar değil . Bizim mücadele ettiğimiz lig ne Almanya ne İspanya . Şu an Türkiye liginin " genel değerlendirmede" en iyi futbolunu oynayan takımlardan biri Trabzonspor . Aksini idda ediyorsanız ligi takip etmediğiniz sonucunu çıkaracağım . Aynı şeyleri tekrarlanmaktan bunaldığım için bir gün önce yazdığım şu iki paragrafı alıntılıyorum :

Takım iyi oynamıyor deniyor . Elbette eksiklerimiz var , zamanla gidermek zorundayız .

Ancak bir gerçek var ki , Trabzonspor ilk 13 hafta itibariyle sadece en çok puan toplayan , en az yenilen ve en çok galibiyet alan takım değil . Aynı zamanda ligin en iyi futbolunu oynayan takımı .

Trabzonspor'un futbolunu değerlendirirken neyi referans alıyoruz ? Yani iyi oynamıyor fakat neye-hangi takıma kıstasla iyi oynamıyor . Sıfır noktası olarak neyi referans alıyoruz ? Ölçmeyi yaparken sağlama metodumuz ne ? Bu takım 14 yeni futbolcusuyla bu düzeyde mücadele ortaya koyarken acaba ligin iyi ( ! ) takımları bunu hangi kadro yapısıyla ve kaç sene öncesinden bir araya gelmenin avantajını kullanarak başarıyor ?

Aksaklıklar olacak . Belki bir çok yeni transfer beklentilerin altında kaldığı için yenileriyle değişecek . Sonuçta içinde bulunduğumuz sürecin adı yeniden yapılanma . Bunların olması doğal . Dünyanın en başarılı takımlarında dahi yüzde yüz transfer başarısı görülmez . Bu yatırımların meyvelerini belki üç hatta dört transfer dönemi sonrasında toplamaya başlayacağız . Şu an ilk 11'de 7 yeni futbolcu var . Belki bunların yalnızca beş tanesi takımda kalıcı olacak . Geçen sezondan sadece 9 futbolcuya ikinci bir şans verildi , bunların muhtemelen 4 , hatta 5 tanesinin Trabzonspor geleceği olmayacak . Pilot takımda ve A takımda önemli gelecek vaad eden 6-7 futbolcumuz var , belki bunların yalnızca 3-4 tanesini kazanabileceğiz . Yalnızca bu süreçte devamlılık sağlanırsa iki yıl sonra muhteşem bir Trabzonspor 18'i oluşur . Trabzonspor geçen seneki sıradan Türkiye ligi kadrosundan Avrupa dişli kulüplerinden bir olma yolunda ilerliyor . Bu iki nokta arasındaki mesafe takdir edersinizki uzun . Bu aradaki mesafeyi bir defada katetmeye çalışmak ya da mümkün olabileceğini idda etmek çok gerçekçi değil .

Trabzonspor'un en büyük sıkıntısı bu yeniden yapılanma sürecinin henüz en başında kendisini bir anda şampiyonluğun birinci adayı olarak bulmasıdır . Bu takım sezon sonuna kadar şampiyonluk yarışının içinde olur ve sıralamada ilk ikide kendisine yer bulursa etkileri yapıcı olur . Yeniden yapılanma sürecine hem maddi olarak hemde yetişmekte olan futbolcularımızın mental özelliklerini daha ileriye taşıyabilmesi açısından büyük kazanımlar yaratır . Ancak çok önemli kısmının hayatında ilk defa şampiyonluk mücadelesi verdiği bir takımın ve teknik direktörün taraftar olarak samimiyetle arkasında duramayan bir camia , her takıldığında tenkit eden bir yerel medya olursa ve yarattığı stres bu takımı Avrupa kupalarının dışında bırakırsa bu oldukça yıkıcı olur . Bir çok yatırım henüz kazanılmadan kaybedilir . Buna yılın en önemli transferleri arasında bakılan çok önemli futbolcularımızda dahildir .

Sonuçta şu an yaşadığımız , yapılmakta olan yatırımların beklenenden önce sonuç vermeye başlamasıdır . Sıkıntı yaratanda budur .

Ersun hocanın birbirini tutmayan açıklamaları nelerdir ? Öyle havaya konuşmakla olmuyor . Penaltı konusunda bu takımın iki penaltıcısı var , biri Umut diğeri Yattara .

Zaten basın açıklamaları konusu esasen nasıl eleştiriliyor anlamışta değilim . Biz Şenol hocayıda hatırlıyoruz , Ziya hocayı da Giray hocayıda . Yıllar sonra ilk defa adam gibi medya ile seviyeyi oluşturabilmiş ve düzgün konuşabilen bir antrenör var takımın başında .

Yaniden yapılanmanın asıl büyük hamlesi sezon sonunda olacak . Bu sezon oluşturulan iskelet kadronun üzerine bu defa sayıca daha az ancak takımın oyununu doğrudan etkileyecek yıldız futbolcular eklenecek . Devre arasına puan farkıyla gidiyor oluşumuz ve önemli avantajımızın olması belki sezon sonu yapılacak bir kaç yatırımı devre arasına çekecek . Ancak gerçek olan şu ki bu takımın futbolunu oynayacağı sezon 09/10 sezonudur . Benim yönetimimden de teknik ekibimden aldığım vaad bu yöndedir . Taraftarda rotasını şaşırmasın .

Mustafa Önder
02.12.2008, 18:34
"TS'ye 2 transfer şart oldu"
02 Aralık 2008 / 08:24
Trabzonspor'un Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu; 2 transfer yapmamız şart dedi.
Özkan Sümer Brezilya'da çalışıyor, hocamızla da en kısa zamanda masaya oturup görüşeceğiz" "Direkt 11 için sol kanat ve forvet almayı planlıyoruz. Maddi açıdan rahatız ama dengeleri sarsmayız"

Özkan Sümer Brezilya'da
Trabzonspor'un üst üste kaybettiği puanların ardından takımın takviyeye ihtiyaç duyduğu gerçeği ön plana çıkarken, konuyla ilgili olarak en net açıklama yönetimden geldi... Sezon başındaki transfer çalışmalarında da ön planda olan Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, izlenecek olan rota hakkında özel bilgiler aktardı. Yönetim olarak kolların sıvandığını dile getiren Hacısalihoğlu, Özkan Sümer'in ilk temaslar için Brezilya'da olduğunu doğruladı ve “Özkan bey sıkı bir takip yapacak, dönüşte de hocamızla konuşacak. Bizim de Ersun hocayla bir görüşmemiz olacak” dedi.

'Daha iyisini istiyoruz'
Hacısalihoğlu, takımın eksikleri konusunda da gerekenin yapılması gerektiğini ve ilk yarıdan daha başarılı bir ikinci bölüm planladıklarını söyledi. Bordo-Mavililer'in asbaşkanı, “Hemen şunu belirtmek isterim ki oyuncu konusunda şu ana kadar belirlediğimiz bir isim yok. Aradığımız kriterlere uygun futbolcuların tespitine uğraşıyoruz. Bir sol kanat bir de forvete takviye yapmayı planladığımızı söyleyebilirim. Oyuncuların isimleri yönünde bir kararımız olmadığı gibi bütçe işini de netleştirmedik. Zaten ekonomik açıdan önceliğimiz de rakamsal veriler olmayacaktır” ifadesini kullandı.

'Önce tespit etmeliyiz'
Takım içerisindeki dengelerin korunmasına özen göstereceklerinin altını çizen Karadeniz temsilcisinin idarecisi, “Bunun yanı sıra alacağımız oyuncuların direkt olarak ilk 11'de oynayabilecek seviyede bulunmasına da dikkat edeceğiz. Bu iki kritere uyan isimlerle temaslarımız vakit geçirilmeden başlayacaktır” dedi. Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, İzleme ve Araştırma Komitesi Başkanı Özkan Sümer'in sadece A Takım odaklı değil, Trabzonspor'un bütün futbol takımları için oyuncu takibi yaptığını ve bunun çok iyi sonuçlar doğuracağına inandıklarını vurguladı.

'Rakipler de zorlanıyor'
Trabzonspor'un zorluk derecesi yüksek maçlarda sıkıntı yaşadığına ilişkin tespitimize ise Hacısalihoğlu şu yanıtı verdi: “Bu tespite farklı bir açıdan bakmak istiyorum. Evet Trabzonspor'un zorlandığı maçlar olmuştur ama tek zorlanan takım da Trabzonspor değildir. Rakiplerimiz de bu sezon benzer problemlerle karşılaşıyor. Ancak Trabzonspor bu ligde lider durumdaysa demek ki en az sıkıntıyı biz yaşıyoruz. Mevcut sorunlara ilişkin yapıcı tespitlerin tamamının arkasındayız. Fakat yeni bir takım olmamıza rağmen bulunduğumuz konuma yönelik bazı övgüleri de hak ettiğimiz düşüncesindeyim.”

özellikle verdim. Çünkü bir cümle baya manidar "Oyuncuların isimleri yönünde bir kararımız olmadığı gibi bütçe işini de netleştirmedik. Zaten ekonomik açıdan önceliğimiz de rakamsal veriler olmayacaktır."

Devre arasına lider ya da lidere yakın bir puanla girdiğim taktirde maliyetler artarak kaliteli futbolcular getirilecek.

Ali Tunahan Güllü
02.12.2008, 18:55
2. Yarı samba yapcaz galiba !

bende böyle düşünüyorum brezilyadan yapıcaz transferleri heralde...

Ali Tunahan Güllü
02.12.2008, 18:57
Yeniden BrezilyaTarih: 02.12.2008 07:55:29 (3790 okuma) http://www.takagazete.com/haber_images/obina_02122008.071221.jpg Ligin ikinci yarısına eksik mevkilerine takviye yaparak girmeyi amaçlayan Trabzonspor, Brezilya’da çalışmalarına başladı. 4 İsim Gündeme Alındı

Futbol koordinatörü Özkan Sümer’i bu ülkeye gönderen Trabzonspor’un gündeminde 4 isim bulunuyor. İnternacional takımında oynayan Alex Mescini, Flamengo’dan bu oyuncunun alternatifi Obina, Vasco De Cama’dan Morais ve Cruzeiro kulübünden 10 numara Wagner gündeme geldi.

Fiyatlar Tavan Yaptı

Brezilya’da Serie A Ligi önümüzdeki hafta oynanacak maçlarla tamamlanacak. Bu ligin sona erecek olması nedeniyle Brezilya’ya yoğunlaşan talep nedeniyle fiyatlar tavan yaptı. Bordo-Mavili takımın geçen yıl 6 milyon dolara alamadığı oyuncuların fiyatı şimdi futbolcu başına 10 milyon dolara fırladı. Özellikle Cruzeiro’nun 10 numarası Wagner’i almak isteyen Trabzonspor’a dün bu oyuncunun fiyatı 8 milyon dolar olarak bildirildi.

Ali Tunahan Güllü
02.12.2008, 18:59
brezilya serie a da ligi önümüzdeki hafta bitiyor olması lazım....ve doğal olarak talepte fazla olucaktır ama inşallah özkan sümer alıcak iki yetenekli fubolcu....

Arif Timurcioğlu
02.12.2008, 19:01
Brezilyalara gitmeye gerek yok aranan kan yurt içinde ve gurbette var hemde daha ucuz daha istekli ve bizden. Zaten özkan sümerde brezilyaya gittiyse öyle isim futbolculara bakacağını hiç sanmıyorum yeni aurellolar peşindedir o bir iki tane alır gelir amatör kümeden.

Mustafa Önder
02.12.2008, 19:04
Brezilyalara gitmeye gerek yok aranan kan yurt içinde ve gurbette var hemde daha ucuz daha istekli ve bizden. Zaten özkan sümerde brezilyaya gittiyse öyle isim futbolculara bakacağını hiç sanmıyorum yeni aurellolar peşindedir o bir iki tane alır gelir amatör kümeden.

Sadece Özkan Sümer yapıyor dimi transferi amatör klüpler falan derken. Bugün asbaşkanımızın açıklamalarını iyi okuyun....

Arif Timurcioğlu
02.12.2008, 19:08
Sadece Özkan Sümer yapıyor dimi transferi amatör klüpler falan derken. Bugün asbaşkanımızın açıklamalarını iyi okuyun.... Sevgili kardeşim ben amatör kümelerden alır derken kötü birşey kast etmedim yanlış anladın. Yeni aurellolardan bize hayır var.

Mustafa Önder
02.12.2008, 19:10
Sevgili kardeşim ben amatör kümelerden alır derken kötü birşey kast etmedim yanlış anladın. Yeni aurellolardan bize hayır var.

çok çok özür abicim kafam biraz dalgın herhalde:D

Mustafa Calik
02.12.2008, 19:12
TS'NIN TRANSFERI ISTANBUL'DA
http://www.haber61.net/images/news/4443.jpg
Mehmet Yıldız kimin konuğu!
02 Aralık 2008 / 18:57
Sivasspor'lu Mehmet Yıldız, bu hafta sonu Beyaz Show'a konuk oluyor.

su yaziya bakin yaw sanki transfer etmisiz gibi yazdilar

Mustafa Önder
02.12.2008, 19:14
TS'NIN TRANSFERI ISTANBUL'DA
http://www.haber61.net/images/news/4443.jpg
Mehmet Yıldız kimin konuğu!
02 Aralık 2008 / 18:57
Sivasspor'lu Mehmet Yıldız, bu hafta sonu Beyaz Show'a konuk oluyor.

su yaziya bakin yaw sanki transfer etmisiz gibi yazdilar

Bu haberin kaynağı neresi...

Mustafa Calik
02.12.2008, 19:16
Bu haberin kaynağı neresi...

haber61.net

simdi orada "TS'NIN TRANSFER ADAYI ISTANBUL'DA" yaziyor

cok iyi mehmet yildizi zaten istemiyorum trabzonsporda.

Arif Timurcioğlu
02.12.2008, 19:17
Bu süpriz işi ne arkadaşlar dün gece girdim 3 vakte kadar dedi saatte üçü gösteriyordu 5 vakit geçti ama süpriz felan yok piyasada.

Zafer BİLGİN
02.12.2008, 19:22
Bu süpriz işi ne arkadaşlar dün gece girdim 3 vakte kadar dedi saatte üçü gösteriyordu 5 vakit geçti ama süpriz felan yok piyasada.
Yarını bekle;)

demirel
02.12.2008, 19:25
eeee, yarnı bekliceksek demek oluyoki süpriz transferle alakalı diil :( :D

Zafer BİLGİN
02.12.2008, 19:26
eeee, yarnı bekliceksek demek oluyoki süpriz transferle alakalı diil :( :D
Transfer içinde ayın 10 unu bekle;)

Arif Timurcioğlu
02.12.2008, 19:29
Zaten süpriz tranfer değilse benim için bir süprizde yok haliyle beklememede gerek yok normal yaşantıma devam edecem. :D

demirel
02.12.2008, 19:30
:( beklicek sabırmı kaldı, bitsin şu lig alalım kupayı yeter oynadık bu yıl lig 13 hafta olsun olmamı

TSKara61
02.12.2008, 20:45
Caner Erkin, Ozer Hurmaci, ve Tabata. Bence bu 3 isim alinmali. Bizi her turlu devre sonuna kadar goturur. Forvete de takviye yapilacaksa Mehmet Yildiz tercihi kullanmali. Benim sahsi kanaatim Yattara'nin devre arasinda en fazla para veren takima satilmasi. Bu para umarim yapilacak transferlerin yuzde 50'sini karsilar.

Cafer Bulur
02.12.2008, 20:49
Dün aksam belki seyredenler olmustur,lemi celik karadeniz tv nin konuguydu.
Sezon basinda özeri 1.5 milyon euro gibi bir maliyetle yönetime önerdigini ama kabul edilmedigini belirtti.
Eger dogruysa ,ki inaniyorum yönetim hata yapmistir diye düsünüyorum.
Zafer i 1 milyon euroya almak üzere iken özeri biraz daha fazla maliyeti nedeniyle reddetmelerini anlamis degilim.
Özer icin su anda 2-2.5 milyon euro talep edilmesi kacinilmazdir.

Murat61
02.12.2008, 20:55
Dün aksam belki seyredenler olmustur,lemi celik karadeniz tv nin konuguydu.
Sezon basinda özeri 1.5 milyon euro gibi bir maliyetle yönetime önerdigini ama kabul edilmedigini belirtti.
Eger dogruysa ,ki inaniyorum yönetim hata yapmistir diye düsünüyorum.
Zafer i 1 milyon euroya almak üzere iken özeri biraz daha fazla maliyeti nedeniyle reddetmelerini anlamis degilim.
Özer icin su anda 2-2.5 milyon euro talep edilmesi kacinilmazdir.

özerin sozlesmesi bu sezon bitiyo diye hatırlıyorum belki o yuzden almadık

erkankoc
02.12.2008, 20:58
ozer uzattimi sozlesmesini yaa

erkankoc
02.12.2008, 20:59
he ayrica ozer hayatta 3 milyon 2.5 milyon yapmaz. euro....

Emirhan Makul
02.12.2008, 21:05
"Ne Tekke ne de Topuz"

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, kalan 3 maçını da kazanarak ilk yarıyı lider bitirmeyi hedeflediklerini belirtirken, basında yer alan transfer haberleri ile ilgili olarak, "Ne Fatih Tekke, ne de Kayserisporlu Mehmet Topuz gündemimizde yok" dedi!
http://www.ajansspor.com/resim/hasanyener.jpg

demirel
02.12.2008, 21:07
yener ayıca genc, yıldız olabilecek oyuncular alacağız dedi

Anıl Caner
02.12.2008, 21:07
çok sevindim bu habere.

Emirhan Makul
02.12.2008, 21:09
Bence Alınacak adamlar belli anlaşma yapılmışdır bile adım gibi eminim bakında görün 2 transferde yabancı olacak biri sol biri orta saha kesin ya öyle hissediyorum.2 ay önce başkan dedi aramakdayız bulduk birşeyler diye.

Semih Kırsüleymanoğlu
02.12.2008, 21:10
Yattarayi saticagiz kesinlikle, ondan gelicek para ile transfer yapicaz. Yattaradan daha kötü oynamaz herhalde kim gelirse gelsin

Cafer Bulur
02.12.2008, 21:15
çok sevindim bu habere.
Fatih tekke nin gündemimizde olmamasina bir Trabzonspor taraftari neden sevinir anlamis degilim.
Degerli kardesim,fatih tekke bu takima gelirse takir takir takir futbolunu oynar ve gollerini siralar.
Diger taraftan türkiye ve avrupadan alacagimiz hicbir futbolcu fatih tekke ni yapabilecegi katkiyi yapamaz.
Bu takimin da bir forvete ihtiyaci olduguna göre fatih i istememek de neyin nesi oluyor?

Mustafa Hazıroğlu
02.12.2008, 21:15
Yattara gitmicek !

Semih Kırsüleymanoğlu
02.12.2008, 21:17
Yattara gitmicek !

istesen de istemesen de, er yada gec gidicek!
Bana göre zamani geldi de geciyor bile

Anıl Caner
02.12.2008, 21:24
Fatih tekke nin gündemimizde olmamasina bir Trabzonspor taraftari neden sevinir anlamis degilim.
Degerli kardesim,fatih tekke bu takima gelirse takir takir takir futbolunu oynar ve gollerini siralar.
Diger taraftan türkiye ve avrupadan alacagimiz hicbir futbolcu fatih tekke ni yapabilecegi katkiyi yapamaz.
Bu takimin da bir forvete ihtiyaci olduguna göre fatih i istememek de neyin nesi oluyor?

Ben Fatih Tekke'nin alınmayacağından zaten emindim.Sadece bu gereksiz beklentiye girenlerin hayallerini dindirmek adına yönetimin bu açıklamayı yapmasına sevindim.

Avrupaya gidip, dönüp başarı sağlayabilen bir tane adam görmedim ben.Ümit davala,hakan şükür,oktay derelioğlu,okan buruk,emre belöz,serhat akın saymakla bitmez.

kaldı ki geri dönüp başarılı olacağını bilsem dahi , dünya üzerinde en çok beğendiğim oyuncuların arasında olsa dahi "şimdiki Trabzonspor" cümlesini kullanmış birisinin geri dönmesini çok istemem.

Bize çok güzel günler yaşattı, saüolsun.Allah dilediği kariyeri yaşamasına izin versin kalan 2-3 yıllık futbol hayatında.

Önemli bir dönemdi, güzel işler yapabilecek bir dönemdi. Ve o dönemin oyunvuları kısmen başarılı, totalde başarısız bir dönem geçirdiler.Şimdi kadromuzda o dönemden 2 oyuncu kaldı.Dileğim en yakın zamanda onları da göndermek.

Olabilirdi olmadı ve kalanları da hala zarar veriyorlar.Yenilik zamanı artık.geriye dönüşten kar yok.

mashal61
02.12.2008, 21:49
Yattara' yı satamadığımızda üzüleyim mi sevineyim mi bilemiyordum. Ama artık biliyorum.

Mustafa Ağaoğlu
02.12.2008, 22:02
http://www.sporx.com/detail.php?Type=1&kategori=29&go=135202

Mustafa Calik
02.12.2008, 22:02
Yattara' yı satamadığımızda üzüleyim mi sevineyim mi bilemiyordum. Ama artık biliyorum.

kararini aciklada bizde duyalim :)

Emre Emiroğlu
02.12.2008, 22:03
Trabzonspor gibi bir camianın şampiyoonluk umutları sadece Fatih Tekke ye bağlı..(!) Ne yazık...

Gelsede şampiyon olsak (!)

Serdar A
02.12.2008, 22:06
Yattara öyle hemen silinip atılabilecek bir futbolcu değil .

Trabzonspor'da en iyi futbolcularından birini henüz alternatifi yokken satacak bir takım değil ( olmamalı ) . Devre arasında sol kanat eksiği giderilirse ve Yattara bu ara kampta yeniden güçlenirse eskisi gibi ligin en iyi sağ açığı olur .

Trabzonspor bu sezon şampiyonlar ligine gitmeye hak kazanırsa Yattara'nın değeri , şu ankinden az olmaz . Devre arasında ona alternatif olacak bir futbolcu alınabilir , gelecek sezon onu kesebilecek potansiyelde .

Cafer Bulur
02.12.2008, 22:08
Trabzonspor gibi bir camianın şampiyoonluk umutları sadece Fatih Tekke ye bağlı..(!) Ne yazık...

Iste bunun icin fatih tekke nin kiymetini bilmeniz lazim.
Gökhan ünal icin 6 milyon euro döktük ama bizi tatmin etmiyor.
Keza umut ve isaac de yeterli degiller.Bu takima forvet lazim ve en uygunu da fatih tekkedir.
Ayrica ts nin sampiyonluk umutlari sadece fatih e bagli degildir ama onun gelmesi ile bu ihtimal artar.

demirel
02.12.2008, 22:11
Yattara sahada iken rakip ileri fazla çıkamıyor, rakibin sol iki oyuncusuda Yattara'ya yakın oynuyor. Sahada top gelmese bile yararı olan bi oyuncu. Rakip onun basından ayrılacağında ne olacağını biliyor. Ancak bence bu son haftalarda gerekli yerinde oynamıyor.Yattara tam bi kenar oyuncusu, Yanal'ın onu biraz daha içte oynattığını düşünüyorum ,bu yüzden verimden düştü

mashal61
02.12.2008, 22:11
kararini aciklada bizde duyalim :)
Şaka yapıyorsun heralde.:) Artık Yattara' ya 10 milyon verecek kulüp bulabilir miyiz sanıyorsun?

demirel
02.12.2008, 22:13
Yattara açıklama yapmış. Yine sakatlanacağım için korktuğumdan oynayamıyorum demiş. Umarım herkesin yürekten oynadığını görürde, o da biraz cesur oynar

Mustafa Calik
02.12.2008, 22:14
Şaka yapıyorsun heralde.:) Artık Yattara' ya 10 milyon verecek kulüp bulabilir miyiz sanıyorsun?

yok saka maka yapmiyorum cünkü yattaranin sakatligi daha tam olarak gecmedi ve ondan korkiyormus .. bu sözlerine katiliyorum bende.

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=28056

Erdem Keser
02.12.2008, 22:18

Hiç kimse kimseye bağlı değil.Ama şu şartlarda alınabilecek , takıma uyum sağlıyabilecek en iyi ve en kaliteli isim.Hatta Türkiye'nin en iyisi.
Gelse dahi şampiyonluk garanti değil , kimse de edemez zaten.Yanlız onun gibi bir futbolcunun eksikliğini çok net birşekilde hissediyoruz.Hem oyuncu olarak hem lider olarak.

Emre Emiroğlu
02.12.2008, 22:21
Iste bunun icin fatih tekke nin kiymetini bilmeniz lazim.
Gökhan ünal icin 6 milyon euro döktük ama bizi tatmin etmiyor.
Keza umut ve isaac de yeterli degiller.Bu takima forvet lazim ve en uygunu da fatih tekkedir.
Ayrica ts nin sampiyonluk umutlari sadece fatih e bagli degildir ama onun gelmesi ile bu ihtimal artar.

Ne alaka ? Neden kıymetini bilecekmişim ? Daha doğrusu söyle söyleyeyim.. Bildikte ne oldu ? O bizim kıymetimizi bildimi ?

MİSYONUNU tamamladı ve gitti. Üstelik koşarak , kaçarak..

Hiçbir şekilde Trabzonspora FUTBOLCU olarak gelmesini istemem.

mashal61
02.12.2008, 22:22
yok saka maka yapmiyorum cünkü yattaranin sakatligi daha tam olarak gecmedi ve ondan korkiyormus .. bu sözlerine katiliyorum bende.

Eğer hala bundan korkuyorsa o zaman hocaya oynamak istemiyorum desin. Bizi de burda küfür etmek zorunda bırakmasın.

Selçuk Demircioğlu
02.12.2008, 22:31
Forvete ve orta sahaya transfer yapılmasından vazgeçtim..
Bir sol açık yeterli ama gerçek bir sol açık..Gerekirse 4-5 milyon avro da gözden çıkarılmalı..
Çünkü 5-6 milyon avro verdiğimiz gökhan ünal dan ancak bu şekilde faydalanabiliriz...

Yasin Berber
02.12.2008, 23:16
Arkadaşlar eğer hasan üçüncü hala bizim oyuncumuzsa bence geri döndürülmesi lazım orta sahada onun dinamo olacağına inanıyorum:D

wien_ts
02.12.2008, 23:40
Arkadaşlar eğer hasan üçüncü hala bizim oyuncumuzsa bence geri döndürülmesi lazım orta sahada onun dinamo olacağına inanıyorum:D

Allahtan cümlenin sonuna gülücük koymussun ,yoksa varya burda sabaha kadar seni aforoz ederdik...

innocence
02.12.2008, 23:58

ne sakatlıkmış ne psikolojiymiş bu anlamak mümkün değil yattarayı.

fb li deividin bacağı kırıldı,bu yetmezmiş gibi babasını kaybetti ama adam iyileşti şimdi çatır çatır oynuyor

61mehmet61
03.12.2008, 01:11
yattara formsuzluğuna bahaneler buluyor

cyberentalpi
03.12.2008, 01:15
Forvete ve orta sahaya transfer yapılmasından vazgeçtim..
Bir sol açık yeterli ama gerçek bir sol açık..Gerekirse 4-5 milyon avro da gözden çıkarılmalı..
Çünkü 5-6 milyon avro verdiğimiz gökhan ünal dan ancak bu şekilde faydalanabiliriz...

Bakin iste buna katilmamak elde degil. Bizim bir kanat iyide obur kanat islemiyor bile. saglı sollu gelsek eminim gokhanda umutta daha verimli olacaktir. Valla kimse bulunamaz ise İbrahim Akın a bile raziyim. Ne de olsa Ts li cocuk.

cyberentalpi
03.12.2008, 01:16
Ne alaka ? Neden kıymetini bilecekmişim ? Daha doğrusu söyle söyleyeyim.. Bildikte ne oldu ? O bizim kıymetimizi bildimi ?

MİSYONUNU tamamladı ve gitti. Üstelik koşarak , kaçarak..

Hiçbir şekilde Trabzonspora FUTBOLCU olarak gelmesini istemem.

Birde Fatih olmaz ise olmaz olayına kılım. Gecmiste sezon basi 20 gol atan Hami de vardir. Penalti atmadan kral olan sota da. Fatih i buldu isek yerinede birini neden bulmayalım

samway
03.12.2008, 01:18
Şaka yapıyorsun heralde.:) Artık Yattara' ya 10 milyon verecek kulüp bulabilir miyiz sanıyorsun?hep sustum bu yattara konusunda arkadaslar yattara nın formsuzlugu sakatlıktan cıkmıs olmasından kaynaklanıyor her sakatlıktan cıkısında bu boyle olmustur ayrıca 10 mılyon olayları falan da yalan bence cunku dusunun kı ne arap takımının yönetıcılerı buralarda gorundu nede yattara katar klubune gıttı geldı ne de bır manager olayları yattara hep trabzondaydı hep trabzonda ıdman yaptı tedavı edıldı pekı neydı bu yılan hıkayesı ???? cok basıt ekonomık krız ve buyuk BAŞKAN ımızın sıkıntısı olan borsada trabzonspor un bu transfer haberı ıle kagıtların degerının tavan yapması ve krızden bır tek bızım karlı cıkmamız ve zarar etmememiz işte kulislerde konusulan ve bazende tıcaret kafası bunu dusunmeye bunu anlamaya yetmekte açımdan... saygılarımla...

Mustafa Ayazoğlu
03.12.2008, 01:28
Fatih Tekke çok istiyorum takımda Trabzonlu sayısı artmalı biraz, tam çare olur. Sol kanat içinde kalite bi yabancı takımın 2. yarı çok faydalı olur..

Fazlası zarar zaten takım yeni..

Özkan Sümer yıl sonu gelecek sene içinde iyi bir transfer çalışması yaptığını, yapacağını düşünüyorum.. Bu yıl şampiyon olursak önümüzde ki yıl bunu kaldırabilmeliyiz.. Bir 25 yıl daha beklenmez :)

Mehmet Fatih Yavuz
03.12.2008, 01:32
Özkan Sümerin iyi transfer çalışması 7-8 oyuncu getirip 1-2 tanesinden faydalanabilmektir.

Sol kanada adam alırsak eksik büyük ölçüde kapanır.

Bi de tekke veya emsali bir adam..

Bakalım hayırlısı. Birileri alınacaktır elbet.

Tabi brüls denendiğinde beklenenden iyi çıkarsa çok faydalı bi oyuncu bedavadan kazanmış oluruz.

Erdal DİLEK
03.12.2008, 01:33
neden trabzonlu sayısı artırılsın ki, böyle bir mantık mı varmış, gerek yok, takıma iyi oyuncu alınsın, eğer iyi oyuncu trabzonlu ise o da gelsin,

Mehmet Fatih Yavuz
03.12.2008, 01:33
Farabi bu brüls ü takip ettin mi hiç?
Ne alemde bu adam? Hazır başlıktasın...

Mustafa Ayazoğlu
03.12.2008, 01:36
neden trabzonlu sayısı artırılsın ki, böyle bir mantık mı varmış, gerek yok, takıma iyi oyuncu alınsın, eğer iyi oyuncu trabzonlu ise o da gelsin,

Takım neden 25 yıl şampiyon olmadı araştırılsın denildi. Bence bağlantı var, sence yok mu? 25 yılda kaçtane iyi Trabzonlu oyuncu var saysanız bi bakalım..

Mehmet Fatih Yavuz
03.12.2008, 01:38
Takım neden 25 yıl şampiyon olmadı araştırılsın denildi. Bence bağlantı var, sence yok mu? 25 yılda kaçtane iyi Trabzonlu oyuncu var saysanız bi bakalım..

25 yılda takıma fuzuli girmiş bi sürü faydasız trabzonlu oyuncu sayarım...

Takımın en iyi olduğu 95-96 dönemidir o 25 yıllık süreçte.

Takımdaki Trabzonlu oranı çok yüksek falan değildi.

En yüksek olduğu dönemlerden birinde ligin dibinden zor çıktık.

Hiçbir şekilde bağlantısı yok.

İyi oyuncu olsun da isterse papua yeni gineli olsun.
Ama önce iyi oyuncu.

genç61
03.12.2008, 01:42
4 orta saha
bi solbek
bi sagbek bi de forvet diyom
bunlar yeterli mutlaka alınmalı sampiyon olcaksak yada olmak istiyorsak yoksa zor

Erdal DİLEK
03.12.2008, 01:44

ben iyi trabzonlu oyuncu kelimesinden trabzonluyu atmak istiyorum, önce iyi olacak ondan sonra trabzonlu olursa ne ala, benim iyi trabzonlu oyunculara bir tek kelimem yok, gelen sefa gelir hoş gelir, benim karın ağrım trabzonlu oyuncu yaftası altında haketmeden o formayı giyenlerin hakederek giyenlerden 10 kat fazla olması, yoksa gecen seneler fatih tekke gol attı mı daha bi başka sevinrim, ya da hami, yada ne bileyimögün vs vs. ok benim anlatmak istediğim bu. .

Mehmet Fatih Yavuz
03.12.2008, 01:46
Başarı mevzusunda mucizeyi yanlış yerde arıyorsunuz.

O dönem kadrosunun başarılı olmasının sebebi senelerce birarada oynamasıdır. Sadece yerel oyunculardan kurulu olması değil.
2. lige çıkmadan önce senelerce, çıktıktan sonra uzun süre birlikte oynadı o kadro.
Her sene en fazla 2 oyuncu değişimine gitti.

Aynı şekilde 96 kadrosuna bakın.
92 de toplanmaya başladı, 3 sene birarada sabırla işlendi sonuç alındı.

Başarının temeli kütükte yazan şehre değil, takım bütünlüğüne gösterdiğin sabırda gizli.

genç61
03.12.2008, 01:53
adnan gungor ferhat cokmus gokhan unal umut bulut tolga zengin tayfun cora ceyhun gulselam ergin keleş transferden once sezon bası bu adamlar gonderilmeli bence önce bunlar gönderilmeli yerlerine kalitelileri alınmlı bu adamlar oldugu muddetce sampiyonluk ta zor bana kalırsa

Cem Akyüz
03.12.2008, 01:56
adnan gungor ferhat cokmus gokhan unal umut bulut tolga zengin tayfun cora ceyhun gulselam ergin keleş transferden once sezon bası bu adamlar gonderilmeli bence önce bunlar gönderilmeli yerlerine kalitelileri alınmlı bu adamlar oldugu muddetce sampiyonluk ta zor bana kalırsa

bence seni gönderelim biz sen teknik direktör ol kesin şampiyon oluruz!! Hatta song'u falanda gönderelim

Erdal DİLEK
03.12.2008, 01:58
iyi sence diyecem başka birşey diyemeyeceğim. . .

genç61
03.12.2008, 01:59
özkan sumerden iyi adamlar bekliyom insallah iyi adamlar bulur

Gökhan KAN
03.12.2008, 02:04
özkan hoca 50 bin dolara bulur bi brezilyalı sonra oda gider r.betis e

Serdar A
03.12.2008, 02:08
Farabi bu brüls ü takip ettin mi hiç?
Ne alemde bu adam? Hazır başlıktasın...

Hollanda ikinci liginde dikkatim başka futbolcuların üzerinde . Zaten BMN'de Bruls ile ilgili çok güzel bilgiler veren gurbetçi arkadaşlarımız mevcut . Bende mutlaka devre arası kampında olması gerektiğini düşünüyorum . Hırslı bir şekilde gelir ve kendini gösterirse kendisi 6 ay kazanır , Trabzonspor'a da büyük tasarruf yaratır .

Mehmet Fatih Yavuz
03.12.2008, 02:12

Gökhan-umut-ceyhun-tayfun...

Gönderilecek.?

Bütün takımı yenileyelim istersen?

Takım istikrarının öneminden bahsettim bi mesaj önce.

Ama bizim akıllanmaya pek niyetimiz yok.

Takımın gol yükünü yüklenen iki adamm.

Ve kenardan gelip maçlarda kullanılan iki adam.

Bunları göndereceğiz.??

Fantazi dünyan baya renkli..

Mehmet Fatih Yavuz
03.12.2008, 02:27
banane kardesim ne bahsetdiysen

sen baskanmısın senin istediginmi olcak allah allah ben boyle dusunuyom sezon bası yazmısım git bak bidahaki seneden bahsediyom

bu adamların gerekli olduklarına inanmıyorum

sen ne istiyosan onu yazayım istersen buraya

Benim söz etmem değil öönemli olan. Ben sadece hatırlattım.

Tarih örnekleri ile dolu iken takımın yarısını devre arası değiştirmek hangi kafa yapısının ürünü onu merak ediyorum.

Sene başı kadronun %75 ini yenile, sene ortasında yarısını yenile.(bu arada ekleyeyim bu düzenleme seneye yapılsa da farketmez. Her sene takım baştan aşağı yenilenecek nerdeyse)

Bu kadro değiştirme fetişizmi kime fayda getirmiş bugüne dek onu da ayrıca merak ediyorum.

genç61
03.12.2008, 02:29
ya kardesim anlamıyombu takımın yedegi yok gercekci olun bi
bi sol açık vamı yok
bi forvet arkası varmı yok
bi önlibero huseyin iyi ama neden daha iyisi olmasın
colmanın yerine daha iyi bir da olsa fena olmaz

huseyinle colmanın iyisinde vazgectim bunların yerine adnan ferhat ceyhun gircegene daha iyi bir yedek olsun haksızmıyım yedek yok takımda bi tane

cale iyi ama bal yapmayan arı bide baze cok bam gum yapıyor olmuyor
sagda serkan savruk biraz kafasına göre ileri cok cıkyor hem yattarayı kitliyor hemde her maç ordan bi tehlikeli gol pozsizyonu geliyor mutlaka adam hep ilerde akılı oynamıyor oynarsa gere yok sag beke zaten

forvete bi fatih tekke yada o tarz bi adam fenamı olur top tutabilen indire kafa vuran kotumu olur

genç61
03.12.2008, 02:31
Benim söz etmem değil öönemli olan. Ben sadece hatırlattım.

Tarih örnekleri ile dolu iken takımın yarısını devre arası değiştirmek hangi kafa yapısının ürünü onu merak ediyorum.

Sene başı kadronun %75 ini yenile, sene ortasında yarısını yenile.(bu arada ekleyeyim bu düzenleme seneye yapılsa da farketmez. Her sene takım baştan aşağı yenilenecek nerdeyse)

Bu kadro değiştirme fetişizmi kime fayda getirmiş bugüne dek onu da ayrıca merak ediyorum.
bak faydalı olmus bu sene goruyosun heralde demekki
seneye bunların daha iyisi alınabilir diyom
bunlarla olmaz gonder bu sekizini zaten hepsi yedek ne zararı olcak sana
sezon bası diyom dikkat ediyosan

Hamdi Karamahmutoğlu
03.12.2008, 02:34
Biraz gercekci olursak bu takima devre arasinda 2 yeni transferden fazlasi yapilamayacagini anlariz.
Ekonomik sartlar, ligbasinda yapilan pahali transferleri her transfer doneminde beklemek mantikli gelmiyor.
Ara transfer doneminde gercekten yetenekli ve makul fiyata bir sol acik ve forvet bulunamayacagina gore, alternatif olusturabilecek isimler alinacaktir.
Beklentileri yuksek tutmamak gerekir.

genç61
03.12.2008, 02:36
Biraz gercekci olursak bu takima devre arasinda 2 yeni transferden fazlasi yapilamayacagini anlariz.
Ekonomik sartlar, ligbasinda yapilan pahali transferleri her transfer doneminde beklemek mantikli gelmiyor.
Ara transfer doneminde gercekten yetenekli ve makul fiyata bir sol acik ve forvet bulunamayacagina gore, alternatif olusturabilecek isimler alinacaktir.
Beklentileri yuksek tutmamak gerekir.
katilıyom sana ama sezon sonu guzel bir yapılanmaya gidilmeli bence gene

Mehmet Fatih Yavuz
03.12.2008, 02:38
Sen sadece yedekten adam satmıyorsun, aslardan da baya bi teleff ettiğin var.:)

Sol açık ortak fikir zaten.
Forvet arkası dediğin 10 numara herhalde.

Ön liberoda hüseyin ve ceyhun varken adam almak ?? Neden daha iyisi olmasın??
Kadro istikrarının canına okumamak için.

Colmanın yerine daha iyi kimi alacaksın, niye alacaksın?
Adam sanki kötü oynuyor.
Aldığın adamın uyum sağlaması da ekstradan 3-5 ay alacak. Bu geçiş zamanları kolay geliyor herhalde.
Ceyhun girdiğinde gene faydalı oynuyor.

Forvete Fatih Tekke tarzı adam .. Fatih Tekke tarzı adam bulamazsın. Bulsan da senede 2-3m euro sadece adama ödemen lazım.
Fatih özel oyuncu. Bu tarz adamların bonservisi yaşı 31-32 lere gelmemişse 10 dan aşağı değildir.

Daha iyisinin olması kadroyu değiştirmekle mümkün olmuyor maalesef.
Kadroyu genel anlamda koruyup nokta takviyelerle mümkün bu.

2 eksik bölge tahminim doldurulacak.

Sol açık-forvet arkası..

Kalan bölümlere sürekli adam alıp vermek kadro istikrarını baltalamaktan başka işe yaramaz.

Dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olduk defalarca.
Ders almazsan tarih tekerrür eder.
Sadece eksik bölgeler doldurulur.

Kulübenin güçlendirilmesine gelince.
2 adam aldığn anda zaten kulübeye 2 tane şu anda 11 oynayan adam eklendi demektir.
Gençlerden 1-2 oyuncu zamanla eklenecektir kulübeye.

Bütün kadroyla oynuyorsun.
Sürekli bu şeklide kadro ile oynanmaz.

Gökhan KAN
03.12.2008, 02:41
bnce forvete sırtı dönük oynayabilecek ayagında top saklayabilecek biri alınsa iyi olur bi tanede sol acık aldıkmı bu ligi götütürüz

genç61
03.12.2008, 02:44
usta oynanır daha iyisini bulursan oynanır senle simdi uzun uzun tartısamam uyucam kusura bakma yoksa baya uzar tartısmamız
o zaman ne sen ne ben daha bu oyuncularla sampiyonluk goremeyiz
sunuda bil buda benim fikrim ceyhundan ne koy olur ne kasaba o kadar kotu bu adam benden demesi
colmanlada olmaz bu is

futbol anlayısımız farklı zaten senle tartısmanın anlamı yok ne sen benimdedigimi kabul edersin ne ben senin dedigini

genç61
03.12.2008, 02:45
acaba gokhanın bize maliyeti ne biliyonmu cokmu farklı sanki

Mehmet Fatih Yavuz
03.12.2008, 02:50
Gökhan senede 1.1m euro alıyor.
6 m civarı da maliyeti vardı.

4 yıllık toplam maliyeti 10m euro eder.

Bahsettiğin tür adamın sadece bonservisine vereceğin ücret minimum 12-13m eurodur.
Kendisine vereceğim 2.5-3m euro ile birlikte maliyet 4 yıllık 25mm euroya kadar uzanır.

Fantazi peşinde koşmayın allah aşkına.

Neyse dediğin gibi anlaşmamız mümkün değil.
Bütün dünya bilmiyor bu işi zaten.
Her sene kadro değirmek çare olsaydı, dünyanın en zeengin takımları alıpta yarım dönem fayda görmedikleri oyuncuların yeerine hemen başkasını alırlardı.

Futbol anlayışımız farklı.
Sen kadro sirkkülasyonunu ben istikrarını savunuyorum.

Resmi olarak 3 ay top oynamış bir takımın yarısını idam etmişsin.
Benim mantığım kabul etmez bunu.

seyyah61
03.12.2008, 02:54
genc61 kardes o dedigin isimleri sezon sonu almamiz gerektigini belirtseydin hic sorun olmazdi.
Devre arasinda en fazla 2 oyuncu alinir.
Hadi diyelim Brüls de gelirse 3 olur.
Fazlasi hem takimdaki havayi bozar hem de ekonomik dengeleri.

Erdal DİLEK
03.12.2008, 02:56
benc ce gencin canı sıkılıyor. . .

Mehmet Fatih Yavuz
03.12.2008, 03:01
Böyle bir sirkülasyon önümüzdeki sene başında da olmaz.

Her sene kadro yenilenir mi allah aşkına?

Neyse zaten olmayacak birşey.

Kasım Hilal
03.12.2008, 03:17
Sol açık..
En önemlisi sol açık..
Hatta bir tek sol açık alsak ona bile razıyım...

Bir de artık iyiden iyiye soğudum ben Yattara'dan...
Ondan kurtulup yerine Isaac'i monte edebilirsek ya da bir 10 numara alabilirsek hayır demem..

Onur Akyüz
03.12.2008, 03:23
yahu adam kadronun yarısını telef etmiş

hala cvp vermeye uğraşıyoruz

maç sırasında yaptıgı yorumlara dikkat ederseniz,hangi türden taraftar oldugunu çıkarırsınız

akl-ı selim please:):)

Fanatik28
03.12.2008, 03:49
Su anda kadroya 2 nokta transferi sart. Zaten Yönetimde bunu biliyor ve söylüyor. Solacik ve Forvet. Bir tane de Alternatif Ortasahaya. Bu Özer olsa iyi olur ama zor gibi görünüyor.

Daha fazlasi takimin dengesini bozabilir. Kadro söyle sekillenir:

-------------------------------Silva-------------------------------
Serkan-----------Song---------------------Egemen------------Cale

Selcuk----------Hüseyin--------------------Colman-------------???

----------------Gökhan----------------------???-------------------

Yedekler:

Onur
Umut
Isaac
Ceyhun
Tayfun
Giray
Yattara

Sezon sonuda en az 2 hatta 3 nokta transferi daha yapilir.

Aslinda 2004/05 sezonundan beri yani Fatih-Gökdeniz-Yattara-Symkowiak´li kadroya da 3 nokta transferi lazimdi. Ilginc olan o zamanda eksik bölgelerimiz Solkanat, forvet ve Sagbek´ti. Hala eksikler ayni ama bu takim bir Nuri Albayrak depremi yasadi.

Takim yeni kuruldu ve su anda oynayan bazi oyuncularinda (Cale, Colman, Ceyhun gibi) uyum süreci gözününe alindiginda yukaridaki sonuc cikar.

kalavara
03.12.2008, 04:53
şu haliyle umut gökhandan daha faydalı bana kalırsa, evet bir çok konuda yetersiz ancak sadece ismi var diye gökhana umuttan daha fazla saygı duymak da gerekmez...bence umut daha fazla çabalıyor ve emeğini veriyor...

Ömer SEVİNÇ
03.12.2008, 08:27
O kadar transfer isterken takımın lider olduğunu, futbolcuların bir nebze de olsa takdir edilmeyi istediğini unutmayalım. Sonuçta onlar da insan..

ISTS
03.12.2008, 09:55
Forvette bir diğer alternatifimiz olan Isac nerdeyse tamamen unutulmuş gözüküyor. Ben kendisinden son derece ümitliyim ve yeteri kadar şans bulamadığını düşünüyorum. Adam Yattara'nın yokluğunda sağ kanatta oynadı o halde bile 2 mi 3 mü gol attı. Fizik olarak Gökhan'dan çok daha iyi ve ileride top tutabiliyor. Birinci devrenin kalan maçlarında mutlaka Gökhan'ın yerine, Umut ile beraber oynamalı.

emre1inci
03.12.2008, 10:02
evet hem umut un yerine hem de gaökhan ın yerine ısaac oynayabilir.
ikiside çok formsuz,belki kulubede düzelirler...

Gürkan
03.12.2008, 10:37
Bu takım liderken ve en yakın rakibine 3 puan fark atmış iken bu kadar adam değiştireceksek (nerdeyse 18 in yarısı)

Dördüncü yada beşinci olsa idik herhalde renklere kadar değişrirdik.

ApoCaN28
03.12.2008, 10:41
Forvet ve Sol açık Yada Sol Açık ve Oyun kurucu 2 transfer yapıcağız denildi...
Sola kesin adam bekliyoruz..Peki ya 2. si...

ismail tüfekçi
03.12.2008, 11:02
bizim brezilyada işimiz ne anlamıyorum engin baytar ibrahim akın varken ikiside bizde direk oynar ve bonservisleri bırezilyadaki gibi 8 .10 milyon dolar değil ben anlamıyorum cale tipinde adam alacaksan karadenize yolladıklarımız var aleks mencini tipinde adam çok pahalı geliyor daha brezilyada ne işimiz var bir türlü anlayamıyorum

Travelair
03.12.2008, 11:10
Muhtemelen medyaya Alex diyorlar ama başka oyuncuların peşindeler

abbas
03.12.2008, 11:31
Sol kanat için Caner yazıyor gazetede ama bonservisi pahalı gelir gibi geliyor bana... İnşallah tabi...

irfan61
03.12.2008, 11:42
Sol kanat için Caner yazıyor gazetede ama bonservisi pahalı gelir gibi geliyor bana... İnşallah tabi...Yalnız o gazete Fotomac.Taraftarın istediği oyuncuları yazıyor genelikle.Önce Fode Mansare sonra Mehmet Topuz,ondan sonra İ.Akın,şimdide Caner.Hergün farklı isimler görecez nede olsa fotomaç.

Arif Timurcioğlu
03.12.2008, 11:52
Hergün bir isim çıkar artık transfer yapılana kadar bizim için hayırlısı olsun zaten yapılan transferler tutarsa fırtınaya devam...

Tayfun
03.12.2008, 12:38
Nuri Trabzon'un Şampiyon Olmasını İstiyor !

Almanya'nın Borussia Dortmund takımında top koşturan milli futbolcu Nuri Şahin, küçüklüğünde Galatasaray sempatizanı olduğunu belirtirken, bu sezon Trabzonspor'un şampiyon olmasını istediğini söyledi.

Signal Iduna Stadyumu'nda Bey Bira ve Türkiye Araştırmalar Merkezi tarafından Dortmund'daki yardıma muhtaç çocuklar yararına yapılan imza gününe katılan Nuri Şahin, hayranlarıyla buluştu. Minik hayranlarıyla fotoğraf çektiren ve bol bol imza dağıtan milli futbolcu, Türkiye'nin 2010 Dünya Kupası elemelerinde gruptan çıkmasının, İspanya maçından mutlaka puan almasına bağlı olduğunu ifade ederek, "İspanya maçında kaderimiz belli olur. Oynayacağımız ilk iki maçtan 4 puan almalıyız. Bu maçlar kaderimizi belirleyecek. İnşallah ben de İspanya maçında forma giyerim" diye konuştu.

Küçüklüğünde Galatasaray sempatizanı olduğunu da belirten Nuri Şahin, bu sezon Türkiye'de Trabzonspor'un şampiyon olmasını istediğini söyledi.

Şahin son olarak, kulübünde mutlu olduğunu vurgulayarak, "Şu anda takımdan ayrılmayı düşünmüyorum. Türkiye'den de herhangi bir kulüpte oynamayı şu sıralar düşünmüyorum" dedi.

Bu arada yardıma muhtaç çocuklar yararına yapılan etkinlikte Bey Bira tarafından Dortmund Yardıma Muhtaç Çocuklar Derneği'ne 1800 Euro yardım yapıldı.

Halil Atalay
03.12.2008, 12:48
arkadaşlar bir yerden bir haber aldım haber kaynağını burada açıklayamam ama bir aksilik çıkmaz ise fransız bir orta saha geliyor sadece bonservis konusunda anlaşmaya kalmış yakında bomba batlar inşallah

Mehmet Fırat
03.12.2008, 12:52
arkadaşlar bir yerden bir haber aldım haber kaynağını burada açıklayamam ama bir aksilik çıkmaz ise fransız bir orta saha geliyor sadece bonservis konusunda anlaşmaya kalmış yakında bomba batlar inşallah

Uyy!

Başladı yine kaynaklar. :)

Travelair
03.12.2008, 12:52
İnşallah :)

S.DEMİRCİ
03.12.2008, 12:59
zaten asıl problem bonservisler oluyor....

Hasan61
03.12.2008, 13:02
boservis sorunu kalmış
yani işin azı gitti çoğu kaldı

innocence
03.12.2008, 13:03
herkes bir yerlerden birşeyler duyuyor nasıl iş bu

Tayfun
03.12.2008, 13:08

Hayırlısı diyelim :)

Laz_61
03.12.2008, 13:20

kardesim nerden aldin haber kaynagini,oyuncu kim neyin nesi..biyerden bisey duymalarlan olmuyor bu isler..bende biyerden duydum Bastürk geliyormus..

Hüseyin İlkin
03.12.2008, 13:31
Caner Erkin 'i en çok isteyenlerin başında geliyorum sanırsam .

İnşallah alırız bu oyuncuyu . Katkısı müthiş olacaktır ...

Önce satın almaya çalışıp , kabul görmezse kiralayabiliriz bunu başından beri dile getiriyorum zaten .

Caner ' i bordo - mavi forma altında görmeyi hayal ediyorum diyerek posttu kapatam :cool: İdmanda Ersun hocayla Caner ' i konuşam ben bugün :p

Ali Tunahan Güllü
03.12.2008, 13:45
yine kaynaklar başladı:D

Travelair
03.12.2008, 14:09
Kaynağa inanma, kaynaksız da kalma

emre81
03.12.2008, 14:10
Bu takımın bu kadar eksiği olduğunu düşünüyorsanız hedefiniz şampiyonlar ligi şampiyonluğu demektir:)

toksoy61
03.12.2008, 14:20
"BİZDE O KAYNAKLARDAN FAYDALANMAK İSTİYORUZ"
Alıntı Cem YILMAZ. İzleyenler bilir:))

Mehmet Fırat
03.12.2008, 14:43
3 FUTBOLCU YOLUNU AYIRDI

Trabzonspor’da sezon başında Ersun Yanal'ın raporu üzerine Yönetim Kurulu kararıyla kadro dışı bırakılan Hasan ve Erdinç'le geçtiğimiz sezonun ortalarında kulübe hiç bir haber vermeden Trabzon’dan ayrılan Ömer Rıza’nın kulüple tüm ilişkileri kesildi.

Üç futbolcunun bordo mavili kulüpten alacaklarına karşılık Futbol Federasyonu'na başvurarak bonservislerini aldığı, Trabzonspor Yönetim Kurulu’nun da onay verdiği bildirildi. Futbol Şube Sorumlusu İhsan Alioğlu, 3 futbolcuyla yollarını ayırdıklarını doğrulayarak şunları söyledi:
“Bu futbolcular kadromuzda düşünmediğimiz isimlerdi. Biz sezon başında kendilerine kulüp bulmalarını istemiştik ancak olmadı. Şimdi ise kendi haklarını arayarak bu yolu tercih ettiler. Bundan sonraki futbol yaşantılarında kendilerine başarılar diliyoruz.“

Bordo mavili takımda Gineli Jabi’de alacaklarına karşılık bonservisini almak için FİFA’ya başvurdu. Gineli futbolcunun durumunun da önümüzdeki haftalarda kesinlik kazanacağı öğrenildi.

internethaber

Travelair
03.12.2008, 15:00
Alacaklarına karşılık bonservis almak için federasyona mı başvurulur? Yoksa alacaklarım ödenmiyor denilerek serbest kalma hakkı mı elde edilir? Bu işin ardından sözleşmeye göre kalan haklarını elde etmek üzere dava açacaklar mı?

Telha TANYILDIZI
03.12.2008, 16:06

zidane'dır kesin ama onunda bonservisi yoktu değilmi :D:D:D:D:D

seyyah61
03.12.2008, 16:06
Alacaklarına karşılık bonservis almak için federasyona mı başvurulur? Yoksa alacaklarım ödenmiyor denilerek serbest kalma hakkı mı elde edilir? Bu işin ardından sözleşmeye göre kalan haklarını elde etmek üzere dava açacaklar mı?
Benim bildigim, sözlesmede özel madde var ise, alacaklari ödenmedigi icin futbolcu serbest kalabilir.
Ama futbolcu alacagi paraya karsilik bonservisini alabilir ki daha önce de bu tür olaylar yasandi.

Pro-TS
03.12.2008, 16:40
Yönetim Fatih Tekke yi niye almıyor anlamış değilim..
adam alın beni diyor..eee bizde istiyoruz..
Yönetici arkadaşlar bi kampnya başlatalım sitenin girişine koyalım biz fatih tekke yi istiyoruz diye...

genç61
03.12.2008, 16:46
adnan gungor ferhat cokmus gokhan unal umut bulut tolga zengin tayfun cora ceyhun gulselam ergin keleş transferden once sezon bası bu adamlar gonderilmeli bence bu admlar kaldıgı mudetce hiç bir sey olmaz bizden

devre arası marası anlamam bana kalsa bunları devre arası yollarım ama olmaz o yuzden sezon bası direk gonderilmeli bu adamlar

genç61
03.12.2008, 16:48
lucas bibliga mehmet topuz fath tekke ve tabata alınmalı bence

Hüseyin Çümen
03.12.2008, 16:59
adnan gungor ferhat cokmus gokhan unal umut bulut tolga zengin tayfun cora ceyhun gulselam ergin keleş transferden once sezon bası bu adamlar gonderilmeli bence bu admlar kaldıgı mudetce hiç bir sey olmaz bizden

devre arası marası anlamam bana kalsa bunları devre arası yollarım ama olmaz o yuzden sezon bası direk gonderilmeli bu adamlar

gökhan çok rezil bi performans sergiliyo gözükebilir ama buna rağmen 5 gol 5 asisti var
bende beğenmiorum her topu eziyor ama gerçek gökhanın bu olmaıdğını hepimiz biliyoruz kendisini çok büyük görmekten de vazgeçmesi lazım
umut ise çalışkanlığı ve arada attığı gollerle takımda herzaman olmalı
ceyhun ise bence geleceğin 1 numaralı ön liberosu şutları iyi kafa toplarına çok güzel çıkıyor ve çok güçlü

yazdığın liste çok saçma sanki bu oyuncuları takıma kazandırmak çok kolaydı bide elden çıkartalım bi çırpıda diyosun

fetih aydın
03.12.2008, 17:06
Zaten sorun bonserviste çıkıyor.:)

POYRAZ
03.12.2008, 17:07
Saglam bir golcü alsak hic fena olmayacak gibi geliyor bana. Son vuruslari bir türlü beceremiyoruz.

Mahmut Baran
03.12.2008, 17:12

bu senin kişisel görüşün bende kişisel görüşümü yazıyorum :
gökhan ve ceyhun bir işe yaramaz diyen taraftarın futbolu bırakıp daha anlayacağı işleri takip etmesini tavsiye ediyorum.

afsbahar
03.12.2008, 17:19
ben de ibrahim akın diyorum.

POYRAZ
03.12.2008, 17:21
En önemli sorunumuz gol atamamak. Buna göre transfer yapmaliyiz bence.

Ali Tunahan Güllü
03.12.2008, 18:24
bencede gol yollarında etkisiz kalıyoruz inşallah bu yönede transfer yaparlar....

Pirselimoğlu
03.12.2008, 18:32
Sol kanata hızlı ve hucum yönü yüksek bir futbolcu..(alex malex hikaye bu kriz döneminde en uygun örnek İbrahim Akın'dır)
_____________________sylva___________________
serkan_________song_________egemen________cale
___________________hüseyin____________________
yattara_______selçuk________colman_________İ.Akın
_______________gökhan/umut/ısaac_______________------>hangisi formdaysa o tek forvet

isyankar61-55
03.12.2008, 18:47
İbrahim Akın bu takıma hava katmak yerine olası başarısızlık halinde yıkım verir ki bu 96 sonrasındanda fazla olur.

1- Takıma ilk önce asıl sahiplerinin sözü dinlenmek kaydıyla Fatih Tekke alınmalı

2- Sol Açık alınmalı

3- İyibir on numara alınmalı

4- Ve kalırsa para sağbek alınmalı

5- Ve yinede varsa para solbek alınmalı

ama bence bu sıralamadan asla vazgeçilmemeli.

Birde uyduruktan haberlerle buradan haber almaya çalışan üye arkadaşların kafası karıştırılmasın lütfen sırf matrak olsun diye yorum yapan haber yazan arkadaşlar var ve hoş değil.

TSKara61
03.12.2008, 18:47
Ibrahim Akin'i alacagima Caner Erkin'i alirim daha iyi.

serkanholep
03.12.2008, 18:49
ortasahadan ileriye top taşıyacak kim var bizde

yattara formsuz ve sadece kanattan gider

isaacın gökhanın umutun böyle özelliği yok

sadece colman o da daha başlangıç bu sene pişmesi gerek

bakın alex olmayınca tabata yada delgado olmayınca lincoln yada arda olmayınca diğer takımlarda

ileriye top taşıyamıyor

bence ayağında top tutacak adam gerek

yusuf bile olur

eMR3
03.12.2008, 18:53
Ne İbrahim Akın'ı ya? Sol açığa Türk alacaksak en uygun Caner dir.Ama en önemlisi takımı ilerde rahatlatacak, sağ sola döndürecek, lider kimlikli ve Trabzon'lu olan Fatih Tekke'ye ihtiyaç var...

Pirselimoğlu
03.12.2008, 18:55
fatih(4)+ sol açık(3) +iyibir on numara(6) +sağ bek (3) +sol bek (3) =ortalama 20 milyon euro eder kasamız euro doluda benimmi haberim yok :D

Koray
03.12.2008, 18:56
Ibrahim Akin'i alacagima Caner Erkin'i alirim daha iyi.

Kardeş o kadar rahatsın ki yani sanki Caner'i almak çok kolaymış gibi :)
Caner kalite bakımından İbrahim'den kat kat üstün ve alınması çok zor...

Berk
03.12.2008, 19:09
HABERTÜRK SPOR SERVİSİ ÖZEL RÖPORTAJ
Mecnun Odyakmaz, adı Galatasaray ve Fenerbahçe ile anılan Mehmet Yıldız’ı ligde iddiaları sürdükçe satmayacaklarını açıkladı.

Ara transfer dönemi yaklaşırken Sivasspor’un kilit oyuncusu Mehmet Yıldız için Galatasaray ve Fenerbahçe’nin devrede olduğu iddiaları su yüzüne çıktı. Hemen her sezon gündeme gelen bu iddialara yanıt Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Odyakmaz'dan geldi.
Mehmet Yıldız ile İstabul’a transfer görüşmeleri için gelmediklerini belirten Odyakmaz, İstanbul’da alışveriş yaparken görüntülendiklerini Galatasaray veya Fenerbahçe ile herhangi bir temas kurmadıklarını belirtti.
Mehmet Yıldız’ın Sivasspor için önemine değinen Odyakmaz, ligde iddiaları sürdüğü müddetçe golcü oyuncunun başka bir takıma transferinin söz konusu olmayacağını anlattı. Sivasspor’un geçen sezon ligi 4.sırada tamamladığını ve son haftaya kadar şampiyonluk iddiası taşıdığını hatırlatan Odyakmaz, aynı mücadeleyi bu sene de ortaya koymak istediklerini ve Mehmet Yıldız’ın şampiyonluk hedefleyen takım için kilit rol oynadığını söyledi.
Mecnun Odyakmaz, futbolda sürpriz gelişmelerin her zaman olabileceğinin ve bonservis konusunda Mehmet Yıldız’ın hakkını verecek bir kulüp çıktığı takdirde transferin ger çekleşebileceğini ancak bu transfer için ligdeki iddialarının her şartta belirleyici olacağını sözlerine ekledi.

eMR3
03.12.2008, 19:09
Sol Açık - Alex Meschini, Caner, Neri Cardozo, Engin Baytar

Orta Saha - Ibson, Cleyton Xavier, Ismael Sosa, Cesar Barrientos, Alejandro Gomez, Andreas D'alessandro,

Forvet - Fatih Tekke, Mark Janko

Selçuk Demircioğlu
03.12.2008, 19:30
Şu bir gerçek ki bu takım sol açığı olmadan lider oldu..
Golcü bir sol açık alınırsa oyun zevki yönünden daha da iyi olacağımız ve çokça da pozisyona gireceğimiz aşiikar..
Fakat sol açık alındığı zaman hangi mevkiden oyuncu kesilecek orası bir muamma..
Tek forvete dönülmesi en akla yatkını..
Fakat orta sahadan bir eksiltmede yapılabilir..
Selçuk-colman-hüseyin üçlüsünden biri kesilecekse o da selçuk olmalı şu an ki formu ile..
Umut biraz daha forvet arkası oynayabilir..

Emirhan Makul
03.12.2008, 19:47
Sola caner erkini ortaya yıldırayı forvete tekkeyi almak lazım

Emo91
03.12.2008, 19:52
alacagamiz 2 oyuncudanda tam yararlaniriz, ersun hocaya güveniyorum!

Mehmet Fatih Yavuz
03.12.2008, 19:52
Yıldıray = emre belözoğlu.

2 ileri 2 geri. 3 maç oynayacak 2 maç sakatlanacak..

Kaan
03.12.2008, 20:11
Sola ; Wijnaldum , Shikabala , Özer veya İbrahim Akın

Ortaya ; Kaliteli ve Tecrübeli bir oyuncu olmak şartıyla kimi alırlarsa alsınlar. :)

Forvete ; Tekke'yi tek geçerim ! :)

Emirhan Makul
03.12.2008, 20:11
Yıldıray = emre belözoğlu.

2 ileri 2 geri. 3 maç oynayacak 2 maç sakatlanacak..

İşte ondan net bilgim yok hep sakatlanıyor iyi araştırılması lazım ama o eski yıldıray bizim istediğimiz adam.

Şuayip Aydın
03.12.2008, 20:13
alex mehsini mehmet topuz ve nilmar yeter

TS-Tiryaki
03.12.2008, 20:15
İşte ondan net bilgim yok hep sakatlanıyor iyi araştırılması lazım ama o eski yıldıray bizim istediğimiz adam.

Bu sezon bir kere bile oynadigini görmedim ben. Yarim sezondur sakat. Artik futbol hayati bitti gibi.

Murat Erdem
03.12.2008, 20:17
buraya yazılan caner,özer ve f.tekke gibi oyuncuları almak yönetim istedikten sonra çocuk oyuncağı.orası kesinde (bknz:g.ünal)
yönetim bu transfer işine nasıl bakıyor, işin muallak tarafı orası...

Recep Alkan
03.12.2008, 20:18
alex mehsini mehmet topuz ve nilmar yeter

baba geriye ne kaldı allah için de ya :D
bunlarn toplamı kafadan 25-30 milyon euro :D

Kasım Hilal
03.12.2008, 20:44
Sol açık da sol açık...
Ortalamanın üzerinde, geriye de ara ara koşan ve orta yapabilen bir sol açık olsun bana yeter..
Takım kötü oyuna rağmen iyi bir hava yakalamış.
Onun için omurda fazla değişiklik yapmak büyük risk olur bence..
En mantıklısı bir sol açık almak..
Ve Yavaş yavaş İsaac'ı bu kadroya oturtmak..
Sağ kanadı Serkan-Tayfun ikilisine teslim edip İsaac'ı 10 numara gibi kullanabiliriz, Yattara krizi yaşadığımız dönemde bazı maçlarda bunu başarabileceğine dair sinyaller verdi.. Bu durumda Yattara'ya kulübe yolu görülmeli..
Ya Direkt Yattara'nın yerine monte edilmeli..
Ya da en güzeli Gökhan'ın yerine oynamalı..
Umut-İsaac ikilisi bence çok daha fazla iş yapar..
Gökhan-İsaac ikilisi de olabilir ama Gökhan'ın iyi bir form tutması lazım..

Serdar A
03.12.2008, 21:08
Sol açık da sol açık...
Ortalamanın üzerinde, geriye de ara ara koşan ve orta yapabilen bir sol açık olsun bana yeter..
Takım kötü oyuna rağmen iyi bir hava yakalamış.
Onun için omurda fazla değişiklik yapmak büyük risk olur bence..
En mantıklısı bir sol açık almak..
Ve Yavaş yavaş İsaac'ı bu kadroya oturtmak..
Sağ kanadı Serkan-Tayfun ikilisine teslim edip İsaac'ı 10 numara gibi kullanabiliriz, Yattara krizi yaşadığımız dönemde bazı maçlarda bunu başarabileceğine dair sinyaller verdi.. Bu durumda Yattara'ya kulübe yolu görülmeli..
Ya Direkt Yattara'nın yerine monte edilmeli..
Ya da en güzeli Gökhan'ın yerine oynamalı..
Umut-İsaac ikilisi bence çok daha fazla iş yapar..
Gökhan-İsaac ikilisi de olabilir ama Gökhan'ın iyi bir form tutması lazım..

Güçlü bir fiziği var , doğru antremanlarla ligin en güçlü forvetlerinden biri olabilir .
Yaşına göre bitiricliği çok yüksek ve çok daha ileriye götürebilir .
185cm boyu var ve çok iyi yükselebiliyor . Pozisyon alabilme ve kafayla vuruş tekniğini geliştirebilse yan toplarda büyük tehdit oluşturabilir .
Her iki ayağınıda kullanabiliyor , her iki kanada da inebiliyor , gayet iyi orta kesebiliyor .
Ligin muhtemelen en süratli forveti . Bir anda hızlanabiliyor . Top sürme tekniğini geliştirebilse Trabzonspor'u aynı zamanda etkili bir kontra takımı özelliği kazandırabilir .
Gol pozisyonlarda şahsi değil , pozisyonda pas atmak gerektiriyorsa hiç düşünmeden topu çıkaran bir futbolcu .
Sırtı dönük oynayabiliyor . Ayağında top tutabiliyor . Bu özelliğide gelişmeye çok müsait .

Bu futbolcu 21 yaşında ve Nijerya Olimpik takımınında kaptanı . Karakteri sayesinde ileride Nijerya milli takım kaptanlığa en yakın bir kaç adaydan da birisi .

Isaac mevcut yetenekleri ve potansiyeli ile iki yıl içinde komple bir forvet oyuncusu olmayı vaad ediyor . Eğer iki yıl içinde kanat problemleri çözülürse ve Isaac'ın arkasında tercihen kullanılacak bir kule santrafor ve playmaker forvet kazanbilirsek Trabzonspor Avrupa'da her takıma karşı pzisyon üretecek yeterliliğe sahip olur .

Isaac'i görmek istediğim yer ve diziliş şu şekilde ;

--------Selçuk---Ceyhun-------
---Özer---Chikhaoui---Caner---
--------------Isaac--------------

---------Selçuk---Ceyhun-------
---Özer---Maierhofer---Caner---
--------------Isaac---------------

Hüseyin İlkin
03.12.2008, 21:15
Pes 09 ' da yarattığım Hüseyin İlkin sol kanat oyuncusuydu , aslında Trabzonspor beni de düşünebilir :)

Şaka bir yana , ilk tercih kesinlikle sol açık olmalı . Ondan sonra diğerlerine sıra gelmeli . Transfer sezonunun başından beri bunu dile getiriyorum .

Yönetime güvenim tam bu konuda :cool:

Serhat
03.12.2008, 21:47
Sol açık kadar ileri ucta ve ortasahayı toparlayıcı lider kimlikli Fatih Tekke Neden düsünülmüyor :(
Eger üç eziklerden birisi transfer ederse kahrolacagım ... ve en az bnm kadar burdakilerde olacak :(
İnsallah Kaptan geri gelir...

Can basten
03.12.2008, 22:04
---------------Sylva
--------------(Onur)
Serkan----Song-----Giray-----Cale
(Orhan)--(Tayfun)-(Egemen)-(Fatih)
---------------Hüseyin
--------------(Ceyhun)
----------Selçuk----Colman
---------(Özer)----(Barış M.)
Yattara---------------------Engin B.
(Umut)----------------------(Isaac)
--------------Fatih Tekke
---------------(G. Ünal)

Fatih ve Engin giriyor ideal 11'e. Özer ve Orhan Şam da alınmalı bence, arada sırada oynarlar.

TSKara61
03.12.2008, 22:04
Kardeş o kadar rahatsın ki yani sanki Caner'i almak çok kolaymış gibi :)
Caner kalite bakımından İbrahim'den kat kat üstün ve alınması çok zor...

Kardesim burda herkez de Ibrahim Akin'i almak cok kolaymis gibi davraniyor. IBB vakif takimi degil belese bu adami birakacak degillerdir. Ibrahim Akin IBB'nin en buyuk ve en degerli silahi. Transfermarkt'da kendisinin degeri 3.500.000 euro. Transferi belki bu kadar yuksek bir fiyatta gerceklestirilmez, ama emin olki en az, EN AZ 2 2.5 milyon euro gerektirir. Ve IBB icin lig hala devam ediyor. Bi takim hedefleri olan bir takim, ve Abdullah Avci'nin Ibrahim Akin'i seve seve birakacagina inanmiyorum. Bunun ustune, Ibrahim Akin'in Trabzonspor'a gelmesine onceden firsati olduguna inaniyorum, ama o zamanlar IBB'yi tercih etmisti. Simdi farkli bir tercih yapmasi bence zor.

Diger tarafta Rusya'da lig bitmis. CSKA sadece UEFA'da mucadele etme hakki kazanmis. Transfermarkt'de Caner'in bonservis bedeli 1.700.000 euro olarak gosteriliyor. Ve Caner CSKA takimi icin cok buyuk bir oyuncu degil, 2 yilda ancak 550 dakka gibi kucuk bir surede sahada bulunmus.

Belki Caner'i transfer etmek maddi acidan Ibrahim Akin'dan daha zor olacaktir ama cok daha verimli, cok daha gelecege yonelik, ve cok daha yerinde isabetli bir transfer olacaktir. Caner daha sadece 20 yasinda ve Milli Takima da cagirilan bir oyuncu. 4 milyon euro'dan dusuk bir fiyata transfer ediliyobiliyorsa kesinlikle Caner'i Ibrahim Akin'a tercih ederim.

Terzioğlu
03.12.2008, 22:31
Transfermarkt.de'nin degerlerine fazla bakmayin. Hic birsey ifade etmiyorlar. Sadece oradaki üyelerin oyuncunun performasina göre degerlerini belirlemesi.

alioglua
03.12.2008, 23:09
ya merak ediyorum şenol güneşin takımı seoul de alabileceğimiz ve ihtiyacımız olan bir oyuncu yok mu

onun aracılığıyla takımımıza katsak

Cafer Bulur
03.12.2008, 23:38
Yönetimden transfer konusunda gelen aciklamalarla rahatladim.
Transfer yapilacagina inaniyorum.Dogrusu da bu olmaliydi.
Solacik ve forvet transferleri bana göre ilk tercihler olmali.

Kasım Hilal
03.12.2008, 23:58
Isaac'i görmek istediğim yer ve diziliş şu şekilde ;

--------Selçuk---Ceyhun-------
---Özer---Chikhaoui---Caner---
--------------Isaac--------------

---------Selçuk---Ceyhun-------
---Özer---Maierhofer---Caner---
--------------Isaac---------------

Ama bu sistem ile oynarsak ya gol yükünü ileri uçtaki tek kişi çeker..
Maierhofer'i tanımıyorum.. Chikhaoui'nun sadece videolarını izledim ve öyle uzaktan şöyle doksana topu çakan çok fazla pozisyon görmedim..
Özer ile Caner ise daha yol almalı bu konuda..
Gerçi Selçuk ile Ceyhun'un uzaktan şutları çok iyi ama benim demek istediğim (ama tam açıklayamadığım) başka bir şey..
İsaac'in asistelerini değerlendirecek biri yanında mutlaka olmalı..
Elimizdeki kadroda bunun Umut olduğunu düşünüyorum..
Gökhan topu durdurmadan vuramıyor..
Umut gelişine vurabilen biri, her zaman tutmuyor (hatta çoğu kez tutmuyor) bekli ama yine de yeterli diye düşünüyorum..
Klasik 4-4-2 en güzeli gibi...

Özer - Hüseyin - Colman - Caner
-------Umut - Isaac -----------

Benim aklıma daha yatkın..

Erdem Keser
03.12.2008, 23:58
Cale'nin sol kanatta tek başına mücadele etmesine rağmen ofansif anlamda yetersizliğinden bahsedenler , bugün oynanan Hertha Berlin maçında bir zahmet Milli takımımızında sol beki olan Hakan Balta'nın maç içerisinde kaç kez ortasaha çizgisini geçtiğini yazabilirler mi ?

ertuuu
04.12.2008, 00:17
Cale'nin sol kanatta tek başına mücadele etmesine rağmen ofansif anlamda yetersizliğinden bahsedenler , bugün oynanan Hertha Berlin maçında bir zahmet Milli takımımızında sol beki olan Hakan Balta'nın maç içerisinde kaç kez ortasaha çizgisini geçtiğini yazabilirler mi ?

benimde aklımdan gs yi izleyince bu geçti. cale yi her ne olursa olsun beğeniyorum. adam sol şeritle tek başına ilgileniyo üstelik serkan balcı nın kademesine girip cangele ye penaltı bile yapıyo. daha ne olsun? sol açık alınsın o zaman rahatlar ve kalitesini herkese kanıtlar diye düşünüyorum...

Serdar A
04.12.2008, 00:23
Ama bu sistem ile oynarsak ya gol yükünü ileri uçtaki tek kişi çeker..
Maierhofer'i tanımıyorum.. Chikhaoui'nun sadece videolarını izledim ve öyle uzaktan şöyle doksana topu çakan çok fazla pozisyon görmedim..
Özer ile Caner ise daha yol almalı bu konuda..
Gerçi Selçuk ile Ceyhun'un uzaktan şutları çok iyi ama benim demek istediğim (ama tam açıklayamadığım) başka bir şey..
İsaac'in asistelerini değerlendirecek biri yanında mutlaka olmalı..
Elimizdeki kadroda bunun Umut olduğunu düşünüyorum..
Gökhan topu durdurmadan vuramıyor..
Umut gelişine vurabilen biri, her zaman tutmuyor (hatta çoğu kez tutmuyor) bekli ama yine de yeterli diye düşünüyorum..
Klasik 4-4-2 en güzeli gibi...

Özer - Hüseyin - Colman - Caner
-------Umut - Isaac -----------

Benim aklıma daha yatkın..

Her iki futbolcuyu örnek amaçlı verdim , ihtiyacımız olan oyuncu modelinin altını çizmek için . Yoksa , ikiside pozisyonlarına ve niteliklerine göre "Trabzonspor'un ulaşabileceği aralıkta "Avrupa'nın en iyi futbolcuları arasında .

Erdal
04.12.2008, 00:30

Erdem bu mukayese metodunu genişletsekmi acaba :)....Neyse henüz sakatlıktan yeni çıktı diyelim....Ama bir kaç hafta içinde üşenmeden istatistik tutacağım Mehmet Topal ın top kayıplarına haberin olsun...:)

Serdar A
04.12.2008, 00:35
Caner 1 yıldan uzun süredir bir kaç istisna hariç sol çizgide oynamıyor , ne CSKA'da ne de milli takımda . Forvet arkası ve sol iç oynuyor . Ümit milli takımda yer yer playmaker sorumlulukları alıyor .

Caner pozisyon olarak , nitelik olarak Trabzonspor'un solundaki boşluğu dolduracak isim . Yeterlilikleri tartışılır , farklı isimler değerlendirilir . Tartışılmayacak tek şey birinci derecede böyle bir futbolcuya ihtiyaç olduğu . Eğer bulamıyorsak sol forvet alternatifler değerlendirilebilir .

Eğer tamamen bir çizgi futbolcusunu yoğunlaşılıyorsa Cale gidici demektir .

Erdem Keser
04.12.2008, 00:39
Erdem bu mukayese metodunu genişletsekmi acaba :)....Neyse henüz sakatlıktan yeni çıktı diyelim....Ama bir kaç hafta içinde üşenmeden istatistik tutacağım Mehmet Topal ın top kayıplarına haberin olsun...:)
Valla uyar Erdal abi:)

Mehmet Topal'ın bugün rakibin ayağından sökerek aldığı 3 tane net topuda es geçme derim.Kayma olayı değil , sökerek topu alma , çalma.Halen daha aynı soruyu soruyorum ;
Değerli kaptanımız Trabzonlu olmasaydı bu takımda tutulurmuydu :)

Erdem Keser
04.12.2008, 00:42
Caner 1 yıldan uzun süredir bir kaç istisna hariç sol çizgide oynamıyor , ne CSKA'da ne de milli takımda . Forvet arkası ve sol iç oynuyor . Ümit milli takımda yer yer playmaker sorumlulukları alıyor .

Caner pozisyon olarak , nitelik olarak Trabzonspor'un solundaki boşluğu dolduracak isim . Yeterlilikleri tartışılır , farklı isimler değerlendirilir . Tartışılmayacak tek şey birinci derecede böyle bir futbolcuya ihtiyaç olduğu . Eğer bulamıyorsak sol forvet alternatifler değerlendirilebilir .

Eğer tamamen bir çizgi futbolcusunu yoğunlaşılıyorsa Cale gidici demektir .
Heralde alıntıyı yanlışlıkla yaptınız:)

Erdal
04.12.2008, 00:43
Yazın kurtulacaksın kaptanından Erdem....

Bu arada Caner in sözleşmesi ne zaman bitiyorki Ruslar üstelik genç ve ümit verici bir çocuğu niye versinler Serdar? Caner diye bir gündemimiz olduğunu sanmıyorum ben. Olsa elbette olur ama....

Serdar A
04.12.2008, 00:46
Heralde alıntıyı yanlışlıkla yaptınız:)

Cevap yazacaktım , vazgeçtim . Ardından silmeyi unutmuşum . :)

Erdem Keser
04.12.2008, 00:47
Yazın kurtulacaksın kaptanından Erdem....

Bu arada Caner in sözleşmesi ne zaman bitiyorki Ruslar üstelik genç ve ümit verici bir çocuğu niye versinler Serdar? Caner diye bir gündemimiz olduğunu sanmıyorum ben. Olsa elbette olur ama....

Her yaz öyle diyorsun Erdal abi :D :p

Caner'i alabileceğimizi hiç sanmıyorum.Solda değerlendirebileceğimiz İbrahim Akın en azından bu sene orayı idare edebilir , İstanbul'u unutursa tabi.

Erdal
04.12.2008, 00:49
Yahu Özkan hoca boşunamı kıtalararası yol tepiyor. Ne İbrahimi

Erdal
04.12.2008, 00:58
Futbol ile alakalı değil ama trt 1 de güzel bir belgesel var. Politikaya meraklı arkadaşlar takip etmeli derim...

Erdal DİLEK
04.12.2008, 00:59
ve de ne caneri. . .

kml61ts
04.12.2008, 01:17
Arkadaşlar manisa da ki Sezere ne dersiniz...

MetiN08
04.12.2008, 01:26
Arkadaşlar manisa da ki Sezere ne dersiniz...

o dedin Sezer sivassporda degilmi

kml61ts
04.12.2008, 01:30

Yok o degil bu Sezer öztürk

Mevki: Orta Saha
Forma No: 10
Doğum Tarihi: 03.11.1985
Doğum Yeri: Köln
Boyu: 177
Kilosu: 74
Medeni Hali: Bekar
Sözleşme Başlangıç: 00.00.2000
Sözleşme Bitiş: 00.00.2010

abbas
04.12.2008, 01:31

Yok Manisa daki Sezer Öztürk ü diyor. Ve geçen maçını izledim iki gol attı. Kaliteli bir oyuncuya benziyor ama bizim takımın 10 numara ihtiyacını karşılayabilir mi bilmem...

alper*
04.12.2008, 01:33
hüseyin'in rakiplerimizden birine transferini de +1 transfer sayıyorum.

kml61ts
04.12.2008, 01:34
Yok Manisa daki Sezer Öztürk ü diyor. Ve geçen maçını izledim iki gol attı. Kaliteli bir oyuncuya benziyor ama bizim takımın 10 numara ihtiyacını karşılayabilir mi bilmem...

Bence karşılayamaz ama uygun bi fiyata alınabilirse yedek kulübesi için iyi olur.Sonradan skoru degiştirebilecek bi oyuncu gelecegi var bana göre...

Vural Kuyumcu
04.12.2008, 04:29
panteriç diye bir futbolcu varde hertha berlinde onu alalım biz süper olur

pantelici kast ediosun adam 30 yasina gelmis ya alacagmizi zanetmiorum
http://transfermarkt.de/de/spieler/19719/pantelic-marko/profil.html

Mehmet Zeki
04.12.2008, 09:17
Çağlar Birinci pazarlığı başladı

Trabzonspor, Denizlispor´dan Çağlar Birinci´nin transferi için harekete geçti.

Trabzonspor, Denizlispor’un 23 yaşındaki sol kanat oyuncusu Çağlar Birinci’nin transferi için harekete geçti. İki kulüp başkanının yakın bir zamanda bir araya geleceği ve transfer için pazarlık masasına oturacağı öğrenildi. Fatih Terim tarafından Milli Takım kadrosuna dahil edilen Trabzon doğumlu genç futbolcu, Trabzonspor’dan Bakırköyspor’a transfer olmuş, bu kulüpte kendisini kabul ettirdikten sonra Denizli’ye geçmişti. Çağlar Birinci, Denizli’de Trabzon’un plaka numarası olan 61 numaralı formayı giyiyor.
M. Ali SABUNCU

Kaynak: Fanatik

skystar
04.12.2008, 09:44
Samet Aybaba’nın, Gençlerbirliği’ni aştığını düşündüğü Engin Baytar için Trabzonspor’dan Tayfun veya Giray’dan birini bonservisiyle, Ceyhun Gülselam’ı ise kiralık olarak istiyor
Trabzonspor teknik direktörlüğünü yaparken de futbolculara karşı kaprisli tutumu, en küçük bir harekete dahi tahammülsüzlüğüyle gündeme gelen Samet Aybaba, Gençlerbirliği’nin başına geçtikten sonra da ilk iş olarak Engin Baytar ile uğraşmayı yeğledi. Trabzon kökenli olan ve bir çok kez Bordo-Mavili takımın transfer gündemine gelen Engin’in, Gençlerbirliği kulübünü aştığını düşünen Aybaba, bu oyuncuyu gönderip, yerine kendi değer yargılarına göre bazı isimleri almak istiyor. Bunun için de hemen harekete geçen Samet Aybaba, Trabzonspor kulübü yöneticilerine haber göndererek, “Engin’i istiyorsanız verebiliriz. Pazarlık yapmaya hazırız. Bizim yönetimimizle yapacağınız görüşmenin sonunda anlaşma olursa devre arasında bu futbolcuyu satabiliriz” dediği kaydedildi.

Tayfun Veya Giray Kaçar Olabilir

Aybaba’nın, Engin Baytar’a karşılık takas formülünü de işletmeye çok sıcak baktığına dikkat çekilirken gönderdiği mesajda, “Bu futbolcuya karşılık biz de bazı oyuncular isteyebiliriz. Trabzonspor’un çok fazla şans vermediği Tayfun Cora’yla birebir takasına ‘evet’ diyebiliriz. Ya da Giray Kaçar’ı bonservisiyle, Ceyhun Gülselam’ı da kiralık olarak verirlerse biz de Engin’in transferine yeşil ışık yakabiliriz” dediği belirtildi. Samet Aybaba’nın bu önerisi Trabzon’da heyecan yarattı. Bordo-Mavililer özellikle sol kanadına etkili bir oyuncu arayışı içine girmişken, Engin Baytar gibi bir ismin bu açığı rahatlıkla kapatabileceği vurgulandı. Yönetimin Giray’la ilgili takasa sıcak bakabileceği vurgulanırken, Tayfun’un verilmesini istemiyor. Ceyhun’un kiralık istenmesi ise fazla kabul görmedi.

Alaattin KAZANCI

Ne dersiniz değer mi?

Çağlar gelirse Cale de gider herhalde.

Bahtiyar
04.12.2008, 09:45
akşam gs maçını seyrettim bize lincoln gibi bi orta saha lazım tirübünleri hop kaldırıp hop oturtacak adam akşam nerdeyse herta yı deli etti. ondan sonra gör taraftar ve tirübün geliri patlamasını.

Mustafa Yılmaz
04.12.2008, 09:52
Trabzon dört koldan transfer çalışmalarını sürdürüyor. Bordo-mavililer, 2 sezon önce G.Saray'da forma giyen ve daha sonra Avusturya'nın Salzburg takımına transfer olan İliç'i renklerine katmak için harakete geçti.

Yönetim, teknik direktör Adriaanse ile yaşadığı problemler sonrası kadro dışı bırakılan Sırp oyun kurucuyu bonservis bedeli ödemeden almayı planlıyor.
500 BİN EURO ÖNERİSİ

Türk menajerinin "Sasa İliç'e yıllık 500 bin euro verirseniz, kulübünden bedelsiz onu Trabzonspor'a getirebilirim" demesi üzerine bordo-mavililerin transferi sonuçlandırmak için sıkı bir pazarlığa başladığı öğrenildi. 1.5 sezon için Sasa İliç'i renklerine bağlamayı düşünen Trabzonspor yönetimi, fiyatı daha aşağı çekmeyi başarırsa bu futbolcunun transferi netlik kazanacak

irfan61
04.12.2008, 09:59
Çağlar Birinci pazarlığı başladı

Trabzonspor, Denizlispor´dan Çağlar Birinci´nin transferi için harekete geçti.

Trabzonspor, Denizlispor’un 23 yaşındaki sol kanat oyuncusu Çağlar Birinci’nin transferi için harekete geçti. İki kulüp başkanının yakın bir zamanda bir araya geleceği ve transfer için pazarlık masasına oturacağı öğrenildi. Fatih Terim tarafından Milli Takım kadrosuna dahil edilen Trabzon doğumlu genç futbolcu, Trabzonspor’dan Bakırköyspor’a transfer olmuş, bu kulüpte kendisini kabul ettirdikten sonra Denizli’ye geçmişti. Çağlar Birinci, Denizli’de Trabzon’un plaka numarası olan 61 numaralı formayı giyiyor.
M. Ali SABUNCU

Kaynak: FanatikBen bu çağları bir zamanlar bizde forma giyen Murat Ocak'a benzetiyorum.1 defa milli formayı giydi belki bir daha hiç giyemicek.Murat Ocak'da milli formayı giydi hemen transfer ettik.Sonuç hüsran Çağlar gelirse Cale gider diyorlar.Cale niye gidiyor anlamış değilim.Cale'ye alternatif isim olarak alabiliriz Çağları.Bence Çağlar Birinci=Murat Ocak

Faruk UYSAL
04.12.2008, 10:03
[quote=skystar;1792589]Samet Aybaba’nın, Gençlerbirliği’ni aştığını düşündüğü Engin Baytar için Trabzonspor’dan Tayfun veya Giray’dan birini bonservisiyle, Ceyhun Gülselam’ı ise kiralık olarak istiyor
...

Alaattin KAZANCI

Song 32 yaşında. Giray'ın yakın gelecekte bizim değişmez stoperimiz olacağına inanıyorum. Şu anki Yönetimimizin böyle bir hata yapacağına hiç ihtimal vermiyorum.

Serdar A
04.12.2008, 10:08
Samet Aybaba’nın, Gençlerbirliği’ni aştığını düşündüğü Engin Baytar için Trabzonspor’dan Tayfun veya Giray’dan birini bonservisiyle, Ceyhun Gülselam’ı ise kiralık olarak istiyor
...

Alaattin KAZANCI

Song 32 yaşında. Giray'ın yakın gelecekte bizim değişmez stoperimiz olacağına inanıyorum. Şu anki Yönetimimizin böyle bir hata yapacağına hiç ihtimal vermiyorum.

Yalan haber zaten . Üzerinde yorum yapmaya değmez .

Mustafa Yılmaz
04.12.2008, 10:12
Tayfun veya Giray'dan birini bonservisiyle istemişler ama ancak Babaeski'yi alırlar .

İşi iyice dalgaya aldılar sanki Armando diego maradona'yı takasa veriyorlar.

Zırrolara bak Ceyhun'u da kiralık istemişler.

alioglua
04.12.2008, 10:14
ya merak ediyorum şenol güneşin takımı seoul de alabileceğimiz ve ihtiyacımız olan bir oyuncu yok mu

ya bazen diyorum ki kendime artık hiç bişey yazma

buradaki insanlar için farketmez tabi bir eksik bir fazla

birşey soruyorum ama cevap veren bile yok
ama burada ki neredeyse tüm yazıları okumaya çalışan biri olarak da birşey sorduğumda muhattab bulamamak kötü

bu ilk kez olmuyor defalarca oldu o yüzden böyle bir mesaj yazdım yine de özür dilerim...

innocence
04.12.2008, 10:19
Üzerinde Titriyorlar
Tarih: 04.12.2008 07:30:37
http://www.takagazete.com/haber_images/didriyiler_04122008.071234.jpg

Özkan Sümer’in Sır Gibi Sakladığı 19 Luk Yıldızı Taka Açıklıyor.Brezilya’da ligin bu hafta sona erecek olması nedeniyle adeta ablukaya alınan futbolcuların fiyatları tavan yaparken Genel koordinatör Özkan Sümer’in sır gibi sakladığı yıldız adayı futbolcuyu TAKA ortaya çıkardı.Brezilya Seri B liginde şampiyon olan Corinthians takımının golcüsü Dentinho Özkan Sümer’in listesinin ilk sırasında bulunuyor. Brezilya’da gelecek vadeden isimler arasında adı geçen Detinho henüz 19 yaşında olup kulübünden yıllık 125 bin Eoru kazanıyor.

Kaynak:TAKA

Adem Erdoğan
04.12.2008, 10:21
ya bazen diyorum ki kendime artık hiç bişey yazma

buradaki insanlar için farketmez tabi bir eksik bir fazla

birşey soruyorum ama cevap veren bile yok
ama burada ki neredeyse tüm yazıları okumaya çalışan biri olarak da birşey sorduğumda muhattab bulamamak kötü

bu ilk kez olmuyor defalarca oldu o yüzden böyle bir mesaj yazdım yine de özür dilerim...

Kardeşim kim nerden bilsin seoul de kim oynuyor.

Şenol Güneş'in Trabzonspor'a öneri yapması lazım bunu alın diye.

Travelair
04.12.2008, 10:52
Cale'nin önünde sol orta yok. Ödenen para 2 milyon € civarında. Acaba bu sistemde ondan başarılı bir oyuncu koyabilir miyiz o mevkiye? Elimizdeki Cale'ye 2 milyon € veren pat diye çıkar mı? O halde toplayalım: 2 milyon € + Çağlar'a 1 milyon € desek + 2 futbolcunun alacağı Cale 4 sene toplamı 2 milyon € desek, Çağlar'a 3 senelik imza karşılığı 1 milyon € desek...
Toplayın hepsini... 2+1+2+1 ~= 6 milyon €'nun atıl kalma riskini doğurur. Üstelik böyle bir başarısızlık olursa bu durumda yine o bölgeye futbolcu aramaya başlarsınız. Bu risk bir tek sol bek mevkisi için. Cale genç, etkileniyor, bu sistemde yıpranıyor ve kendine güveni zedeleniyor. Siz onu bir de önüne mevkisinin futbolcusu bir sol orta alınınca görün

Erkan SUİÇMEZ
04.12.2008, 10:53
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/8073/marc-janko/default/2008/leistungsdaten.html
bu nasıl bir adamdır 1,96 boy 25 yaş ve 19 maçta 29 gol.son yıllarda böyle leblebi gibi goller atan olmuyordu avrupada.fiyatıda istatistiğine göre çok ucuz.

Travelair
04.12.2008, 10:59

Bu başlığın 11. sayfasına goal.com'un "Asya'da 10 yetenek" makalesini tercüme edip haklarında bilgi toplayıp yazmıştım. Ama futbolcuyu izlemedim

Ki Sung-yong ( 24/01/1989 ) Güney Kore / FC Seoul --MC--

1.87 boyunda "Kore'nin Gerrard"ı lakaplı Şenol Güneş'in öğrencisi genç ortasaha oyuncusu, şimdiden Manchester United, Hamburg ve Porto gibi kulüplerin takibinde

Erkan SUİÇMEZ
04.12.2008, 11:06
Üzerinde Titriyorlar
Tarih: 04.12.2008 07:30:37
http://www.takagazete.com/haber_images/didriyiler_04122008.071234.jpg

Özkan Sümer’in Sır Gibi Sakladığı 19 Luk Yıldızı Taka Açıklıyor.Brezilya’da ligin bu hafta sona erecek olması nedeniyle adeta ablukaya alınan futbolcuların fiyatları tavan yaparken Genel koordinatör Özkan Sümer’in sır gibi sakladığı yıldız adayı futbolcuyu TAKA ortaya çıkardı.Brezilya Seri B liginde şampiyon olan Corinthians takımının golcüsü Dentinho Özkan Sümer’in listesinin ilk sırasında bulunuyor. Brezilya’da gelecek vadeden isimler arasında adı geçen Detinho henüz 19 yaşında olup kulübünden yıllık 125 bin Eoru kazanıyor.

Kaynak:TAKA

bu futbolcu brezilyanın u-20 takımının en değerli oyuncusu görünüyor 5.000.000 eoru yla.bu kadar vereceğimizi hiç zannetmiyorum.ya da alınabileceğini.bunun da sallama haber olduğunu düşünüyorum.

Tahsin Armutcu
04.12.2008, 11:13
buraya yazılan caner,özer ve f.tekke gibi oyuncuları almak yönetim istedikten sonra çocuk oyuncağı.orası kesinde (bknz:g.ünal)
yönetim bu transfer işine nasıl bakıyor, işin muallak tarafı orası...

transfer forumunda okudugum en mantıklı yaklasım.tebrık edıyorum.

coolank
04.12.2008, 11:15
Tayfunu verip Engini alma şansımız olursa bu fırsat kaçırılmamalı ...Giray veya Ceyhun seçenegi düşünülmesi bile anlamsız ...

Verin Tayfunu alın Engini ...Maliyetde olmaz .. Engin Tayfunun aldıgı paraya oynar ... Tayfun kaç lira alıyor bilmiyorum ama kesinlikle Enginden fazla para alıyordur .. Engin 400 milyar alıyorsa Cavcavdan büyük başarı demektir ...

Engin kafa yapısını biraz düzeltirse bize çok ciddi faydası olur

Onur Civelek61
04.12.2008, 11:19
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/8073/marc-janko/default/2008/leistungsdaten.html
bu nasıl bir adamdır 1,96 boy 25 yaş ve 19 maçta 29 gol.son yıllarda böyle leblebi gibi goller atan olmuyordu avrupada.fiyatıda istatistiğine göre çok ucuz.

İstatistikleri süper takımı tek başına sırtlamış bi maçta 4-3 kazanmışlar 4 gol atmış:)

doc holliday
04.12.2008, 11:23
Alınabilecek ve trabzonspora direk katkı yapacak açıdan yazıyorum gerekililik sırasına göre..(bana göre)

1-sezer öztürk-manisaspor(al direk oynasın,forvet arkası,forvet,sol orta saha heryerde oynar.hız,tempo,güç,isabetlişut,zeka,liderlik tek birtek eksik yok.bu yaşında manisapsprun kaptanı ve tek başına süper lige taşıyor,1 numara hedef olmalı)
2-mehmet yıldız-sivasspor(fazla söze gerek yok.bu yıl yaptıklarıda zaten ortada gol ve asist olarak,kişilik olarakda bana göre çok yanlış bir adam değil,en azından 3 istanbul takımına kapağı atmak için taklalar atmıyor.)
3-elyasa süme-ankaragücü(gökhan gönül ile birlikte türkiyedeki en iyi sağbek,adam eksiltebildiği içinde yattaranın performansı iki katına çıkar.emrah erenden beri iki adam geçip yatararının önüne top bırakabilen sağbek görmedim ben.)
4-çağlar birinci-denizlispor(abdullahtan beri gördüğüm en teknik ve sağlam sol ayak,fakat temposu düşük gibi devamlılık eksiği var.güçlenebilirirse bir numara oyuncu,hemde gerçekten futbol oynamayı bilen bir özevlat)
5-mustafa pektemek-gençlerbirliği(daha önce sakaryaspor,bu yıl genclerbirliğinde ve ümit milli takımda izleme fırsatı buldum stil olarak fatih tekkeye en çok benzeyen futbolcu ve şu an onun veliahtı olabilecek tek oyuncu.ilk yarıyı kapatacak bir şekilde bir sakatlığı oldu alınması daha kolay olabilir.)
6-mehmet batdal-bucaspor(potansiyelinden çok emin değilim sadece birkaç ümit milli maçını izledim,indirmediği tek bir kafa topu yoktu,tekniği çok iyi değil fakat fizik olarak türkiyede alternatifi yok)

Not:ayrıca paf takımın sağbeki 4 numara ferhat ve adını hatırlayamadığım 5 numaralı formayı giyen stoper trabzonspor A takımında oynamadan başka takıma giderse yeni bir çağlar vakası olabilir.özellikle 5 numaralı stoper birkaç süper lig takımı tarafından şu an takip edilmekte.

devilkid
04.12.2008, 11:26
enginin trabzonspor da basarılı olacağını sanmıyorum...yetenekli ama cok bireysel ve düşüncesiz..biz yıllardır yattara gibi değeri sırf kendine oynadığı için eleştirdik ve yattara kendine oynadığı zaman bile sonuca etki eden bir topcu..şimdi enginin oyle oynayıp birde etkisiz kalması hem kendisini hem taraftarı olumsuz etkileyecektir..engin trabzonda sonradan giren topcudan baska olağını zannetmıyorum...ayrıca ismi gecen futbolculara transfermarkt (http://transfermarkt) den bakıp fiyat yorumu yapılıyor..orada ki fiyatları gorup gerçek zannedenler var..o siteye gore fatih 3 milyon...sanırım anlaşılmıstır

Ali İhsan
04.12.2008, 11:30
Tayfun,Giray gibi değerli oyuncularımızı Engin için vermek ne kadar saçma olur düşünmek lazım. Adamlar gözden çıkartmışlar, bıkmışlar artık Engin'in disiplinsizliklerinden ve onu verip kaliteli oyuncular alacaklar. Ben kesinlikle Tayfun ve Giray'ın bırakılmaması düşüncesindeyim. Eğer takas yapılacaksa ilk sırada Adnan vardır ki o bile benim için sokağa atılmayacak bir değerdir.

cınar#7
04.12.2008, 11:40
ya biri beni duysun artık.Alsınlar şu Tehoue'yi bonservisi yok,Djibril Cisse'nin bi alt modeli işte...

Adem Erdoğan
04.12.2008, 11:41
Adnan + Tolga versinler engini.

Halil Atalay
04.12.2008, 11:43
arkadaşlar çalışdığı arkadaşlardan birisinin babası medyada spor haberleri genel müdür ve bana dün söyledi fransız bir futbolcuyla pazarlıkdalar sadece bonservis konusu kaldı dedi ve iyi bir oyuncu gençmiş diye söyledi ismini vermemişler çünkü bomba olsun temişler artık bekleyeceğiz bomba ne zaman batlar ve batlamaz

ben burada kimseyi kantırmak istemem ama benim bildiğim bu kadar eğer daha fazla bilsem hemem buraya yazacağım

Laz_61
04.12.2008, 11:51
Trabzonspor teknik direktörlüğünü yaparken de futbolculara karşı kaprisli tutumu, en küçük bir harekete dahi tahammülsüzlüğüyle gündeme gelen Samet Aybaba, Gençlerbirliği’nin başına geçtikten sonra da ilk iş olarak Engin Baytar ile uğraşmayı yeğledi. Trabzon kökenli olan ve bir çok kez Bordo-Mavili takımın transfer gündemine gelen Engin’in, Gençlerbirliği kulübünü aştığını düşünen Aybaba, bu oyuncuyu gönderip, yerine kendi değer yargılarına göre bazı isimleri almak istiyor. Bunun için de hemen harekete geçen Samet Aybaba, Trabzonspor kulübü yöneticilerine haber göndererek, “Engin’i istiyorsanız verebiliriz. Pazarlık yapmaya hazırız. Bizim yönetimimizle yapacağınız görüşmenin sonunda anlaşma olursa devre arasında bu futbolcuyu satabiliriz” dediği kaydedildi.

Tayfun Veya Giray Kaçar Olabilir

Aybaba’nın, Engin Baytar’a karşılık takas formülünü de işletmeye çok sıcak baktığına dikkat çekilirken gönderdiği mesajda, “Bu futbolcuya karşılık biz de bazı oyuncular isteyebiliriz. Trabzonspor’un çok fazla şans vermediği Tayfun Cora’yla birebir takasına ‘evet’ diyebiliriz. Ya da Giray Kaçar’ı bonservisiyle, Ceyhun Gülselam’ı da kiralık olarak verirlerse biz de Engin’in transferine yeşil ışık yakabiliriz” dediği belirtildi. Samet Aybaba’nın bu önerisi Trabzon’da heyecan yarattı. Bordo-Mavililer özellikle sol kanadına etkili bir oyuncu arayışı içine girmişken, Engin Baytar gibi bir ismin bu açığı rahatlıkla kapatabileceği vurgulandı. Yönetimin Giray’la ilgili takasa sıcak bakabileceği vurgulanırken, Tayfun’un verilmesini istemiyor. Ceyhun’un kiralık istenmesi ise fazla kabul görmedi.

Alaattin KAZANCI

Ne dersiniz değer mi?

Çağlar gelirse Cale de gider herhalde.

issaci versek olmazmi...:D:D:D
aslinda abdurrahmani alabilsek tayfun takasi düsünülebilir.

abbas
04.12.2008, 12:15
Bence takas istiyorlarsa, Adnan, Ferhat, Ergin 3lüsü direk verilebilir. Giray ı daha yeni aldık ve bence ileride Egemen le birlikte milli takımın defansını koruyacaklar. Zaten stoper olarak bitek Giray var yedeklerde bu bakımdanda olması imkansız.

genç61
04.12.2008, 12:16
bu takıma sol bek sag bek sag acık sol acık iki orta saha bir de forvet lazım bana kalırsa takımın bitane yedegi yok da duzgun transfer sart bize

Dip.Ing.Mag.
04.12.2008, 12:19

bu adami ciplak gözle izleme firsati buldum,aynen dedigin gibi leblebi gibi gol atiyor,gercekten yetenekli keske diyorum böyle bir pivot santraforumuz olsaydi,ayrica boyuna göre hizli da...teknik felan cok iyi.ama iste avrupanin buyuk takimlari takipteler...

alioglua
04.12.2008, 12:23
Kardeşim kim nerden bilsin seoul de kim oynuyor.

Şenol Güneş'in Trabzonspor'a öneri yapması lazım bunu alın diye.

kardeşim burada günlerdir bilmem ne takımının bilmem ne futbolcusunun bilmem kaç gol attığını bilmem kaç asist yaptığını bilen ve buraya aktaran yine bmn üyeleri değil mi

yine şenol güneşi en yakın takip eden de bmn üyeleri değil mi

bilmem bir ilişki kurabildin mi

Selami Gürpınar
04.12.2008, 12:34
Ara transfer dönemi yaklaşıyor artık ..

Çok akıllı olmalıyız.

Yönetim Transfer konusunda en küçük bireyden Başkan Sadri Şener' e kadar bu işin kurt' u olduğunu düşünüyorum ..

Trabzonspor' un ara transfer döneminde 2 futbolcu yu kadrosuna katması sezon sonuna kadar yeterli olacaktır.

Ara transfer dönemi her zaman için kulüpler için korkulu rüya olmuştur.

Bir futbolcunun değeri neredeyse 2 katına çıkıyor. !!

Akılcı 2 transfer Trabzonspor' un sorunlarını büyük ölçekte çözecektir.

Bu transferler hangi bölgeleremi olmalıdır hemen onuda söyleyim.

10 Numara !!!

10 numara denince sakın aklına ortasahada top tutan teknik futbolcular getirmesin aklına..

Benim tabirim ile 10 Numara ..

Fatih Tekke, Alex tipi futbolculardır.

Fatih Tekkeyi bir pivot santrafor yada Forvet olarak görebiliriz belkide bu zamana kadar hep öyle bildik ama değil. !!

Fatih Tekke havaya atılan uzun toplara müthiç bir sıçrayışla topu arkasındaki arkadaşlarına indirebilen ( Bunu Türkiye' de bide Hakan Şükür Yapıyordu. )

Takım hücuma çıkarken o tam tersine ileriden geri gelen arkdaşından pas isteyip aynı zamanda adam eksiltip boşda kalan arkadaşına pas çıkarmak !!

İşte bu sezon Trabzonspor' da bunu göremiyoruz.

Aynı zamanda Fatih Tekke bu görevinden ayrı müthişde bitirici vuruşlara sahip teknik bir futbolcudur.

Trabzonspor' un şuanda en önemli eksiklerinden biride budur.

Peki Fatih Tekke ara transfer döneminde Trabzonspor' a gelirmi ?

İşte orası meçhul ve ben hiç ihtimal vermiyorum.

Çünkü Trabzonspor' un şuanki durum itibariyle ekonomik yapısı bunu kaldıramaz heleki Mehmet Topuz' u hiç kaldıramaz.

Bunun için akıllı düşünüp hayalci olmayalım ..

Halil Atalay
04.12.2008, 12:43
achilles6761 tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1792648#post1792648)
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ungsdaten.html (http://www.transfermarkt.de/de/spieler/8073/marc-janko/default/2008/leistungsdaten.html)

uy bu adam ne böyle süper vallaha
bir izleyin Marc Janko nasıl biri olduğunu göreceksiniz

http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/a06e7548f57d761c6049819287d40f2f6e1164f123390ae45d ba46629a754a8e0564f6929a4c6d0f16690

Laz_61
04.12.2008, 12:52
avusturya 1 ligi esittir bank asya ligi...bunlarin toptan felan anladigi yok...bos kalelere atmis iste..avusturya liginde üst düzey topcu yok ..

Selami Gürpınar
04.12.2008, 12:55
Bizim Gökhan bu Janko' ya 10 çeker kalecilere bakıyorumda Selamun Aleyküm diyeni içeri alıyorlar. :D

Dip.Ing.Mag.
04.12.2008, 12:58
achilles6761 tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1792648#post1792648)
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ungsdaten.html (http://www.transfermarkt.de/de/spieler/8073/marc-janko/default/2008/leistungsdaten.html)

uy bu adam ne böyle süper vallaha
bir izleyin Marc Janko nasıl biri olduğunu göreceksiniz

http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/a06e7548f57d761c6049819287d40f2f6e1164f123390ae45d ba46629a754a8e0564f6929a4c6d0f16690

bu videosun dada bu sezon attigi tum goller var ,tam aradigimiz kan adam ... eger yönetim marco yu alirsa yilin en buyuk isini yapmis olur,haaa suda var avusturya ligi 10 takimdan olusuyor ve cok kalitesiz,bu ligde iyi gol atiyor adam ama turkiye de ne yapar bilemem...

http://www.youtube.com/watch?v=j7nDOu_WSS0&feature=related

irfan61
04.12.2008, 12:58
Bizim Gökhan bu Janko' ya 10 çeker kalecilere bakıyorumda Selamun Aleyküm diyeni içeri alıyorlar. :Dhehehe :)Bizim maçlarda da rakip kaleciler panter kesiliyor.

tunganyan
04.12.2008, 12:59
bu futbolcu brezilyanın u-20 takımının en değerli oyuncusu görünüyor 5.000.000 eoru yla.bu kadar vereceğimizi hiç zannetmiyorum.ya da alınabileceğini.bunun da sallama haber olduğunu düşünüyorum.
yaa Arkadaşlar afedersiniz de ''Bu nasıl bir Gerizekalılıktır??! '' madem böyle bir transfer var ,yani eğer varsa ve gizli tutuluyorsa demek ki bişey planlıyolar bişey biliyorlar da gizli tutuyorlar!!Hangi akla hizmet sırrı ortaya çıkarıyosun ?noldu şimdi bişey mi kazandın ey Taka?Futbolcuyu alacağımız varsa bile belki şu dakkadan sonra işimiz daha da zorlaşacak!İnanılır gibi değil ya !Doğru bir haber de değildir ama yine de bu kadr saçma haberlerin yapılması çok acı bir olay!

hamucera
04.12.2008, 13:00
engin baytar için sorunlu oyuncu demişlerdi. maratonda izlemiştim hatta söyledikleri gibiyse çok sorunlu bir oyuncu. ne kadar iyi oynarsa oynasın bu şekildeyse bizden uzak olsun

Terzioğlu
Yalniz Avrupa'nin yarisi bu adamin pesinde.

Dip.Ing.Mag.
Bizim Gökhan bu Janko' ya 10 çeker kalecilere bakıyorumda Selamun Aleyküm diyeni içeri alıyorlar. :D
okadar da degil ... emin ol su durumda ki gökhan avusturyada oynasin atamaz janko gibi goller , kayserililer bize cakma gökhan satmislar

Dip.Ing.Mag.
04.12.2008, 13:03
yaa Arkadaşlar afedersiniz de ''Bu nasıl bir Gerizekalılıktır??! '' madem böyle bir transfer var ,yani eğer varsa ve gizli tutuluyorsa demek ki bişey planlıyolar bişey biliyorlar da gizli tutuyorlar!!Hangi akla hizmet sırrı ortaya çıkarıyosun ?noldu şimdi bişey mi kazandın ey Taka?Futbolcuyu alacağımız varsa bile belki şu dakkadan sonra işimiz daha da zorlaşacak!İnanılır gibi değil ya !Doğru bir haber de değildir ama yine de bu kadr saçma haberlerin yapılması çok acı bir olay!

sen rahat ol renktas , yönetim zaten takanin islerine köstek olmasina izin vermez , yani yerel medyanin ozellikle vermez,sanki yonetim takip etmiyor mu ne yazilyior ne ciziliyor diye gazetelerde...onlar alabilecekleri bir futbolcunun , manset yaptirilip sonrada trabsferde araya baska takimlarin girmesine izin verirler mi ?!

Selami Gürpınar
04.12.2008, 13:05
-[ooD;1792825']okadar da degil ... emin ol su durumda ki gökhan avusturyada oynasin atamaz janko gibi goller , kayserililer bize cakma gökhan satmislar

Bence 2 katını atar bir Gökhanı o takımda düşün birde Janko yu !!

Janko dediğimiz futbolcu ağır kafa topları iyi düzgün şut atabilen bir futbolcu,

Gökhan da zaten bu özellikler bir hayli var..

Süper lig de defans oyuncularına baktığın zaman bu futbolcuya top vereceklerini düşünüyormusunuz !!

Bir Gökhan Ünal ( Türkiyenin iyi forvet oyuncularından ) bunda bir hayli zorlanıyorsa ( zorlandığı halde ortasahamızda düzgün bir pasörümüz olmadığı halde ) bu kadar gol atıp asist yapıyorsa gerisini düşünün artık ..

Janko Türkiyede bi aralar bize gelen Rune Lange nin aynısı ( Hatta Lange daha iyiydi ) ne oldu bu tarz futbolcular Türkiyede oynayacak tipler değil ..

alioglua
04.12.2008, 13:06
avusturya 1 ligi esittir bank asya ligi...bunlarin toptan felan anladigi yok...bos kalelere atmis iste..avusturya liginde üst düzey topcu yok ..

yeri geliyor bizimkiler onu bile yapamıyor

10 numara
04.12.2008, 13:08
Janko Türkiyede bi aralar bize gelen Rune Lange nin aynısı ( Hatta Lange daha iyiydi ) ne oldu bu tarz futbolcular Türkiyede oynayacak tipler değil ..

laqnge ağır değildiki yürüyemiyordu

irfan61
04.12.2008, 13:08
Marc Janko bizde oynasa 2 maçta bir kırmızı kart yer.Ceza içinde devamlı kendini yere atıyor bizim hakemler hiç affetmez böyle pozisyonları.

Selami Gürpınar
04.12.2008, 13:12
laqnge ağır değildiki yürüyemiyordu

Bilmiyorum Janko yu izledinmi ama ..

Lange den ne farkı var ?

innocence
04.12.2008, 13:33

haberi ben ekledim ama biraz araştırdıktan sonra asparagas haber olduğu ortaya çıktı.125bin dolarlık futbolcunun bonservisi 5milyon euro ve kendisiyle Arsenal ilgileniyor

irfan61
04.12.2008, 13:38
haberi ben ekledim ama biraz araştırdıktan sonra asparagas haber olduğu ortaya çıktı.125bin dolarlık futbolcunun bonservisi 5milyon euro ve kendisiyle Arsenal ilgileniyorFutbolcunun aldığı yıllık 125 bin euro.Şuan 5 milyon euro bonservisi Arsenal alır 2-3 sene sonra bu adam 25 milyon euro ederse hiç şaşırmayalım.

Alika87
04.12.2008, 14:14
bu dentinhoyu arsenal alsa bile, oynatamaz onu premier ligde, cünkü milli oyuncu degil...premier leaguede özel bir kural var...son 1-2 sene milli maclarin yüzde 70 yada 80 inde oynamasi lazim, yoksa lisans verilmiyor oyuncuya...

Sefaenes
04.12.2008, 14:15
Aybaba biraz az istemis bari üzerine Song cale collman selcuku da isteseydi ya ne kadar degerli bir futbolcusu varmis onlarin.

Harun CAN
04.12.2008, 14:29
aybaba resmen zırvalamış , çok sinirim bozuldu haberi okuyunca... sanki verdikleri adam dani alves :)

tayfunla birebir takas onlara fazla bile gelir...

sessizkral_1
04.12.2008, 15:15
Yönetimin çıkıp Fatih tekkeyi Mehmet yıldızı almayacağız.Yıldız futbolcu beklenmesin.Gelecek vadeden genç futbolcular alacağız demesini hayretle karşılıyorum kusura bakmayın ama..

Bu takım şuan yıldız transfer etmeyecekse nezaman edecek.Bu takım golcü transfer etmeyecekse ne zaman edecek?Gökhanla umutla şampiyon olma hayaliylemi yaşayacağız biz.

Hadi diyelim bu takıma gerçekten kendini kanıtlamış futbolcular alınmadı.Gelecek vadeden afrikadan ordan burdan futbolcular aldık.

Ve diyelimki bu takım şampiyon oldu.Direk şampiyonlar ligine katıldığımızda orada umutlamı oynayacağız.

Şimdi büyük futbolcular alınmalıki takıma iyice adabte olabilsinler sezon sonuna kadar.Sonra şampiyonlar liginde kullanabilelim.

Finansman denecek.Buda yönetimin işi.Birşekilde finansman sağlayacaksın.Takım şampiyon olduğunda girecek parayı şampiyonlar liginde girecek parayı hesaplayacaksın.

(yanlış anlaşılmasın yönetimimize karşı bir tavrım yoktur herzaman destekliyorum ancak transfer politikası konusundaki yapılan açıklamaya göre eleştrimi sundum)

Atakan
04.12.2008, 15:28
Bizim yönetimin her an ne yapacağı belli olmaz.

canna52
04.12.2008, 15:38
Bence 2 katını atar bir Gökhanı o takımda düşün birde Janko yu !!

Janko dediğimiz futbolcu ağır kafa topları iyi düzgün şut atabilen bir futbolcu,

Gökhan da zaten bu özellikler bir hayli var..

Süper lig de defans oyuncularına baktığın zaman bu futbolcuya top vereceklerini düşünüyormusunuz !!

Bir Gökhan Ünal ( Türkiyenin iyi forvet oyuncularından ) bunda bir hayli zorlanıyorsa ( zorlandığı halde ortasahamızda düzgün bir pasörümüz olmadığı halde ) bu kadar gol atıp asist yapıyorsa gerisini düşünün artık ..

g.ünalı biraz fazla abartmışsın renkdaş tamam bazen kafayla goller atıyor ama pivot santrforla uzaktan yakından alakası olmayan bir futbolcu.sivas maçında o kadar orta geldi birine çıkıp kafa vuramadı.çoğunda sıçramadı bile ,janko o maçta bizde olsaydı bilica maçın yıldızı olamazdı

coolank
04.12.2008, 15:39
Yönetim transfer yapmazsa yaptıgı tüm olumlu hamleler gölgelenir ...

Trabzonspor 96 yılından beri ilk kez bu kadar şampiyonluga yakın ..bence Cem Papilanın bizi dogradıgı sezondan daha yakın ...

Engin konusu ise dogrudur yani evet Engin açıkcası biraz sorunlu oyuncu ama Trabzonsporda kimse onun havasını çekmez dogru Maltepespora gider yani geldiği yere gider adam olursa da banko 11 oynar ...Gençlerbirliğindeki durumunu tabii ki baz almak ölçüdür ama herkes de bilir at sahibine göre kişner...

Hiç macera aramaya gerek yönetim Fatih Tekke ve Engin Baytarı alsın işi bitirsin ...Fatih olmazsa ki bu konuda hiç bilgim yok bu sefer Mehmet Yıldızı alsın ...İkisi de olur tabii ki Fatih çok daha iyi olur ...

İlla Brezilyadan oyuncu alacaksak sanırım o ya tutarsa mantıgında olan bir oyuncu olacak ..

Fransadan bir oyuncu ile ilgilendiklerini duydum bende ama kimdir nedir bilmiyorum ...

alioglua
04.12.2008, 15:40
fm oyunlarındaki velirelin ne kadar gerçekçi olduğunu hepimiz biliyoruz sanırım orada brülsü bir sene sonra geldi takımıma ve forvet arkası oynattığımda dehşet oynuyordu özelliklerine baktığımda da çok iyiydi inşallah bize geldiğinde de böyle iyi olur ve aslına bakarsanız ara transferde takımımıza katılmasını istiyorum

irfan61
04.12.2008, 15:44
İliçi alıyolarmış fotomaçta öyle yazıyorAra transfer dönemi başlayıp,bitinceye kadar fotomaç bize bi 24 tane daha transfer yaptırır.Fazla takılmamak lazım fotomaçın haberlerine.:)

alioglua
04.12.2008, 15:49
Ara transfer dönemi başlayıp,bitinceye kadar fotomaç bize bi 24 tane daha transfer yaptırır.Fazla takılmamak lazım fotomaçın haberlerine.:)

hakkaten yani adamlar nasıl bir mantıkla haber yapıyorlar anlamak mümkün değil

bakalım yarın kim gelecek bize :D

ilk mansare dendi sonra ibrahim akın sonra iliç vs vs

sonra biri tutunca da bilmem ne tarihte ilk biz demiştik diyorlar :D

işin en acı yanı da burası ya zaten

irfan61
04.12.2008, 15:56
hakkaten yani adamlar nasıl bir mantıkla haber yapıyorlar anlamak mümkün değil

bakalım yarın kim gelecek bize :D

ilk mansare dendi sonra ibrahim akın sonra iliç vs vs

sonra biri tutunca da bilmem ne tarihte ilk biz demiştik diyorlar :D

işin en acı yanı da burası ya zatenDikkat ettim özellikle bizim takımda görmek istediğimiz oyuncuları yazıyorlar.Bugün şaşırdım nasıl oldu da bizim hiç bahsetmediğimiz bir oyuncudan söz ettiler.Bence yarın brezilyalı bir oyuncuyu haber yapıcaklar.:)

Samet Yildirim
04.12.2008, 15:58
Ilic mükemmel transfer olur cünkü türkiyeyi biliyor taniyor hemde ucuza gelir ve su an kadro disi kaldi cünkü hocasina gitmek istedigini belirtmis....gece sezon 30 macta 8 gol 8 assist "Hoca kendisi ön liberoda oynattigi halde"

Murat Erdem
04.12.2008, 15:58
yalnız bu bülent bölükbaşı gibi profesyonel adam az çıkar...adamın yeteneğini kimse inkar edemez
geçirdiği 2 ağır sakatlık olmasaydı çok farklı bir yerde olabilirdi türk futbolunda.
keşke bizde olsaydı diyebileceğim ligimizdeki bikaç topçudan birisidir.
yedek klubesinde oturmayı sorun etmeyecek, oyuna girincede bütün ruhu ile mücadele edecek böyle veteran bi topçuya ihtiyacımız var...

kocaeli maçı başlığına yazmıştım bunu...buradada bulunsun.

sifuni
04.12.2008, 16:05
Dikkat ettim özellikle bizim takımda görmek istediğimiz oyuncuları yazıyorlar.Bugün şaşırdım nasıl oldu da bizim hiç bahsetmediğimiz bir oyuncudan söz ettiler.Bence yarın brezilyalı bir oyuncuyu haber yapıcaklar.:)

aynen ben de aynisini düsünmüstüm bu forumlarda hatta bmn te hangi oyuncularin ismi geciyorsa onlar ertesi gün fotomacin haberinde oluyorlar mesela caner veya ibrahim akin,mehmet yildiz vs. bunlar demek ki bir tane üye var burda oda fotomacin muhabiri herhalde ki acaba:D

Osman Pervaneli
04.12.2008, 16:07
selam,
romanya'dan 10 numara mevkiine iki futbolcu buldum

steaua bukarest'den kolumbiyali dayro moreno (http://transfermarkt.de/de/spieler/42457/dayro-moreno/profil.html)
cfr cluj'dan brezilyali didi (http://transfermarkt.de/de/spieler/24733/didi/profil.html)

ikisininde videolarina baktim rumen arkadasima sordum
ikiside güzel futbolcu ve avrupa kupasinda tecrübeliler
ve ikisinin maliyetide düsük olsa gerek

sizler bu futbolcular hakkinda ne düsünüyorsunuz ?

irfan61
04.12.2008, 16:17
aynen ben de aynisini düsünmüstüm bu forumlarda hatta bmn te hangi oyuncularin ismi geciyorsa onlar ertesi gün fotomacin haberinde oluyorlar mesela caner veya ibrahim akin,mehmet yildiz vs. bunlar demek ki bir tane üye var burda oda fotomacin muhabiri herhalde ki acaba:DBence takagazetesini takip ediyorlar.Çünkü birbirlerine benzer haber yapıyorlar.Aralarında bir bağ olabilir. :D

Uzunoğlu
04.12.2008, 16:25
yalnız bu bülent bölükbaşı gibi profesyonel adam az çıkar...adamın yeteneğini kimse inkar edemez
geçirdiği 2 ağır sakatlık olmasaydı çok farklı bir yerde olabilirdi türk futbolunda.
keşke bizde olsaydı diyebileceğim ligimizdeki bikaç topçudan birisidir.
yedek klubesinde oturmayı sorun etmeyecek, oyuna girincede bütün ruhu ile mücadele edecek böyle veteran bi topçuya ihtiyacımız var...

kocaeli maçı başlığına yazmıştım bunu...buradada bulunsun.

Bülent Bölükbaşı kim ne iş yapar :)

Geçin bu 3. sınıf futbolcu sevdasını

Ömründe 3 tane iyi maç çıkaranı muhteşem futbolcu yapıp çıkartıyorsunuz

İbrahim Akın diyorlar forumda. Ne yapmış İbrahim Akın. Bjk niye kapının önüne koymuş onu:)

Mehmet Yıldız konusunda düşüncelerim zaten sabit değişmez

Elyasa yı yıldız diye önümüze sürüyorlar. Transfer olsun bizde ikinci yarı ard arda 3 maç ilk 11 başlasın istediğiniz yerde eşek gibi anırırım :)

Genç yetenekli futbolcu bulsunlar. Alabiliyorsan git Bursadan Sercan'ı al...

Hüdai Pervaneli
04.12.2008, 16:29
selam,
romanya'dan 10 numara mevkiine iki futbolcu buldum

steaua bukarest'den kolumbiyali dayro moreno (http://transfermarkt.de/de/spieler/42457/dayro-moreno/profil.html)
cfr cluj'dan brezilyali didi (http://transfermarkt.de/de/spieler/24733/didi/profil.html)

ikisininde videolarina baktim rumen arkadasima sordum
ikiside güzel futbolcu ve avrupa kupasinda tecrübeliler
ve ikisinin maliyetide düsük olsa gerek

sizler bu futbolcular hakkinda ne düsünüyorsunuz ?
dayro moreno bayren maci izlemisitim cok begenmistim busezen oynadigi butun maclarda toplam 4gölü var

didi 26 yasinda 11 macta iki gol atmis lyon istiyor diye biliyorum 2 mio euro bonservis i var

bence ikiside yararli olurlar

Murat Erdem
04.12.2008, 16:36
Bülent Bölükbaşı kim ne iş yapar :)

Geçin bu 3. sınıf futbolcu sevdasını

Ömründe 3 tane iyi maç çıkaranı muhteşem futbolcu yapıp çıkartıyorsunuz

İbrahim Akın diyorlar forumda. Ne yapmış İbrahim Akın. Bjk niye kapının önüne koymuş onu:)

Mehmet Yıldız konusunda düşüncelerim zaten sabit değişmez

Elyasa yı yıldız diye önümüze sürüyorlar. Transfer olsun bizde ikinci yarı ard arda 3 maç ilk 11 başlasın istediğiniz yerde eşek gibi anırırım :)

Genç yetenekli futbolcu bulsunlar. Alabiliyorsan git Bursadan Sercan'ı al...
ben ne yazmışım sen ne diyorsun...
adam 2 ağır sakatlık geçirmese yazmışız...
profesyonellik yazmışız...
oynadığı her takımda görünmez kahraman yazmışız...
yedek oturmayı dert etmeyecek yazmışız...
veteran yıldız yazmışız...
ayrıca şu forumda bülent bölükbaşı'nın antepte ve kayseride sakatlanmadan önceki oyununu (2 takımdada en iyi zamanında ağır sakatlık geçirdi) bilen varsa beni tasdik edecektir.
senden başkada bu adama 3.sınıf yetenek diyecek çıkarmı merak ediyorum.

mashal61
04.12.2008, 16:48
Nuri Şahin Trabzonspor' un şampiyon olmasını istiyormuş. Bize de böyle futbolcular lazım.

Emirhan Makul
04.12.2008, 17:10
Orhan Şam+Çağlar Birinci+Özer Hurmacı=Adnan+Ferhat+Umut+Ergin

Mollasalihoğlu
04.12.2008, 17:14
hüseyin'in rakiplerimizden birine transferini de +1 transfer sayıyorum.

hüseyin'e bu forumda ne zaman hakaret edilmiş ki diyen arkadaşların algıları kapanmış zannımca son dönemde.. :)

Tayfun
04.12.2008, 17:22
Özkan Sümer yine bulup çıkartacak bir yıldız adayı; bundan kimsenin şüphesi yoktur heralde :)

Samet Yildirim
04.12.2008, 17:24
Bizim istedigimiz ALEX portoya gidiyormus...10 milion dollar

spor61.net