PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Takımın Fizik Kondisyonunu Nasıl Buluyorsunuz?

ilteriş
18.11.2008, 14:59
Ben takımın fizik kondisyonunu düşük buluyorum.Son yirmi dakikalar çok baskı yemeye başladık.Bu soruna bir çare bulmalıyız.

Samet Berber
18.11.2008, 15:04
Takım olarak iyi ancak futbolcu bazında biraz eksiklikler var bence .

Mesela Tayfun ve Colman 90 dakika boyunca aynı tempoda oynayamıyorlar .

cahana
18.11.2008, 15:13
son 20 hatta 30 dakika takım yerlerde sürünüyor.kondüsyon kesinlikle yetersiz.

Samet Berber
18.11.2008, 15:14
son 20 hatta 30 dakika takım yerlerde sürünüyor.kondüsyon kesinlikle yetersiz.
Ciddi olamazsınız... :rolleyes:

okg_53
18.11.2008, 15:15
Kondisyon üst düzeyde,herkesin içi rahat olsun.

ilteriş
18.11.2008, 15:17
Kondisyon üst düzeyde,herkesin içi rahat olsun.eğer öyleyse kondisyonumuzla hacettepe ve gençleri niye dövemedik.haftada üç maça alışmamız şart.

okg_53
18.11.2008, 15:19
eğer öyleyse kondisyonumuzla hacettepe ve gençleri niye dövemedik.haftada üç maça alışmamız şart.
O 2 maçta mağlup mu olduk?

POYRAZ
18.11.2008, 15:22
Bana göre Kondisyon Türkiye standartlarinda. Türkiye'de hic bir takimin öyle ahim sahim bir kondisyonu yok. Illa ki kondisyon diyen varsa Avrupa'ya bakmali. Hatirlarim, Aston Villa macimizda Ingiltere'de adamlar son dakikalarda ne bicim bastirmislardi ya. Sanki maca yeni baslamislardi. Kondisyon iste odur. Bana göre Türk ligindeki takimlarla mukayese edildiginde kondisyonumuz iyi arkadaslar.

İsmail Çavuşoğlu
18.11.2008, 15:23
Hiç kimse merak etmesin Takımın fizik kondüsyonu gayet iyi. Ersun hoca bu konuda titiz çalışır bunu gerededeki kampta sürekli giderek gördük.

ilteriş
18.11.2008, 15:24
O 2 maçta mağlup mu olduk?yok yenilmedikde kendi sahamıza hapsolduk.fiziksel olarak oyundan düştük.bu sebeple kendi sahamıza hapsolduk.

Ozan
18.11.2008, 15:25
eğer öyleyse kondisyonumuzla hacettepe ve gençleri niye dövemedik.haftada üç maça alışmamız şart.

Haftada 3 maçı dünyanın en iyi takımları bile aynı 11'le götüremez . Büyük klüplerin kadrosu geniş olduğu için farklı oyuncularla götürüyorlar .

Takımımızın önceki yıllardaki sorunuydu bu ve gelen hocalar sürekli kondisyon kötü diyordu ama bu sene gayet iyiyiz bence ve karşı takımın maçtan sonraki röpörtajlarını izlediğimde bizim hakkımızda çok koşuyorlar ve yorucu geçti dediklerini görüyorum . Bu yeterlidir bence .

Ali Tunahan Güllü
18.11.2008, 15:49
bencede kondisyon şuan için iyi...

Hüseyin Çümen
18.11.2008, 16:19
ligin ilk maçlarında daha iyiydi bence son haftalarda bi düşüş oldu buda futbolcular arasında bi rotasyon olmadığından sürekli aynı adamlar haftada 3 maç yapıyorlar

sivas maçından önce 3 gün tatil yaptı futbolcular sivasa karşı çok diri bi Trabzon bekliyorum

İsmail Narmanlı
18.11.2008, 16:26
Bencede Türkiyedeki en iyi kondisyona sahip takımız son 20 dkk düşmemizide golu bulamamıza baglıyorum her an yükleniyor topcular egemen song cale bile ileriye kadar çıkıyor ve adamlar artık yoruluyor bence yine ortak sorun forvetlerin etkisizligi erken bir gol buldugumuz maçlarda yaptıklarımız ortada...

Recep Alkan
18.11.2008, 16:39
valla son zamanlar çok yetersiz buluyordum ama bunda 6. günde 3. maçı yapmamızın etkisi çok fazla idi. bence yeterli düzeyde olmasa da bizi götürüyor. bundan sonra daha iyi olcaktır. maçlar genelde 7-8 günde bir olacak çünkü.

Murat'
18.11.2008, 16:48
Oyunun son bölümlerine doğru oyundan düşüyoruz bence...Oyuncu değişiklikleri sanki hep geç yapılıyor..

Ümit Tekşan
18.11.2008, 17:24
Bence su an iyi ancak , her takımda olduğu gübü bizim takımımızda da son dakikalarda
( 10 - 15 dakika ) kondisyon düşüklüğü oluyor.

Malum takım 1-0 önde veya daha farklı bir skorla önde olduğu için , dolayısıyla takım'da son dakikalara girerken defansa çekiliyor. Bunun neticesinde rakip takım saldırıyor. Bu da biz taraftarlara kondisyon düşüklüğü olarak görünüyor.

Tam tersini düşünelim bizim takımımız 1-0 malup durumda olsa ( Allah Korusun ) sizce son dakikalarda bizmi daha iyi oynarız ? yoksa rakipmi ? Ben böyle düşünüyorum.

Sadık Bıyık
18.11.2008, 17:27
bence kondisyonla alakalı bir sıkıntı yok. bunun ispatıda maşallah ligin başından beri sakatlık problemi çekmiyoruz. eğer kondsyon problemimiz olsa idi oyuncular güçsüz dolayısıyla sakatlanmaya daha elverişli olurlardı.

sorun tamamiyle ersun hocanında bir maç sonrasında dediği gibi; hucum hattının defans yapmamsından kaynaklanıyor. ersun hoca komple savunma komple hucum mantalitesini güdüyor ve trabzon sporda bunu sağlamaya çalışıyor. dolayısıyla savunmayı hucum hattında kurmak için çaba sarfediyor. ama malesef umutun boş koşuları haricinde hucum hattında savunma yapan oyuncu yok. umuttta saman alevi gibi zaten. eğer hucum hattımız rakibi kendi yarı alanında karşılayıp rahat top çıkartmamayı öğrenebilirlerse hem maçları 90 dakika boyunca aynı tempoda çıkartabiliriz. hem rakiplere çok daha az pozisyon veririz. hemde maçlarımızı daha rahat kazanırız.

bence takımımızın en kötü kısmı hucum hattı. hucum hattı kendine çeki düzen verirse, bırakın gol atmayı sadece rakibi önde bile karşılasalar çok daha fazl başarılı oluruz.

Emirhan Makul
18.11.2008, 17:29
Kondüsyon muhteşem ağır görünmemizin veyahut görünülmesinin nedeni hızlı top kullanamamamız oda geçer.

Mustafa Yılmaz
18.11.2008, 17:46
Takımın fizik kondisyonunu nasıl buluyorsunuz? (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=10644)

Bazen çok iyi buluyorum .

Bazen arıyorum bulamıyorum.

Emre7
18.11.2008, 17:53
Ben takımın fizik kondisyonunu düşük buluyorum.Son yirmi dakikalar çok baskı yemeye başladık.Bu soruna bir çare bulmalıyız.

21 gün 6 maç yeni ve eksik kurulmuş kadro... bence gayet iyi... ama bu civarda mı olmalı derseniz tabiki hayır...

Semih Kırsüleymanoğlu
18.11.2008, 18:05
ersun takimi cok iyi hazirlamis. Kondisyonu gectim takim hic sakat vermiyor. Bunu takimin hazirlikli olmasina bagliyorum.

Mustafa Calik
18.11.2008, 18:18
Takımın fizik kondisyonunu nasıl buluyorsunuz? (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=10644)

Bazen çok iyi buluyorum .

Bazen arıyorum bulamıyorum.

çççççç

güldürdün beni yaaa allahta seni güldürsün ;)

el_conquistador
18.11.2008, 18:48
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=10059&page=3

Arkadaslar, simdiye kadar oynanan maclarinin istatistiklerini burda bulabilirsiniz. Onlari kendim hazirladim, yani Yanilma payida olabilir. Istatistiklere bakilirsa, su ana kadar son 15 dakikada 7 gol atmisiz, sadece 1 gol yemisiz. Bu da gercekten kötü fizik kondisyona sahip oldugumuzu gösterir;). Bir dahaki sefere baslik acarken, yada ortaya bir fikir atarken biraz daha dikkatli olsak daha iyi olur bence.

POYRAZ
18.11.2008, 19:38
Emegin ve paylasimin icin tesekkürler. Aslinda son 15 dakikada atilan goller icin endiselenmeye cok fazla gerek yok, cünkü son dakikalarda atilan gollerin telafisi, son 30 dakikaya göre cok daha zordur. Bu da isimize gelir. Bunun icin rakip takim panikler, panikledikce kosar, kostukca yorulur.
Bana göre kondisyonumuz Türkiye standartlarina göre normal, hatta iyi. Yillardir süre gelen uzun paslardaki hatalari asgari seviyeye indirdigimiz zaman daha az yorulacagiz. Uzun ve isabetli pas atma sorunu yasiyoruz. Uzun paslarimiz ya cok hizli yada cok yavas gidiyor ve rakibin ayagina iniyor. Dikkat edin maclarda göreceksiniz. Her kaybedilen top, topu yeniden calmak icin kosmak dmektir, kosmak ise yorulmak demektir.

macka61
18.11.2008, 19:39
ben menunum kondisyondan golleri ne zaman attığımıza bakın nasıl baskı görüyorsak hep son dakkalar atıyoruz golleri

Recep Alkan
18.11.2008, 19:52
ben menunum kondisyondan golleri ne zaman attığımıza bakın nasıl baskı görüyorsak hep son dakkalar atıyoruz golleri

ama bu çokda iyi bir durum değil kardeşim. çünkü belkide golleri erken bulabilsek fark gelecek. ama geç gelen goller bizi olduğu gibi futbolcularımızı da sıkıntıya sokuyor.

Muhammet
18.11.2008, 19:54
Ben takımın fizik durumunu iyi buluyorum, son maçlarda sahamızda sıkışmamızın sebebini de forvetlerimizin fazla top tutamamasına bağlıyorum.

Nazar değmesin, pek ciddi bir sakatlık da olmadı şimdiye kadar.

POYRAZ
18.11.2008, 19:55
ama bu çokda iyi bir durum değil kardeşim. çünkü belkide golleri erken bulabilsek fark gelecek. ama geç gelen goller bizi olduğu gibi futbolcularımızı da sıkıntıya sokuyor.
Isin bu yönü de var tabi. Her iki yönde de avantaj ve dezavantajlar var ama ben de herkes gibi golü erken bulmak isterim.

Recep Alkan
18.11.2008, 20:05
Isin bu yönü de var tabi. Her iki yönde de avantaj ve dezavantajlar var ama ben de herkes gibi golü erken bulmak isterim.

eğer takımım golü bulduktan sonra deli gibi yüklenecek rabike sahayı dar edecekse o zaman golü erken bulalım. ama yok golü attıktan sonra şuursuzca ataklar yapacak ve golün üzerine yatıp da maçı 1-0 götürmeye çalışacaksa ve bize de maçı kanser edecekse o zaman geç bulsun.

innocence
18.11.2008, 20:10
etmeyin eylemeyin takım 7 günde 3 maç oynar hala kondisyonumuzu beğenmeyenler var

Cafer Bulur
18.11.2008, 20:40
Ben de takimin fizik kondisyon konusunda eksikleri oldugunu düsünüyorum.
Belki son dakikalarda goller atiyoruz ama cok baski da yedigimiz bir gercektir.
Ersun yanalin sezon basinda takimi iyi calistirdigina inaniyorum ama bu eksiklik de gözüme carpmiyor degil.
Bu konuda zaten su asamada cok fazla bir sey yapilamaz.Devre arasinda bu eksikliklerimizin üzerinde durulmali diye düsünüyorum.

Remzi
18.11.2008, 20:42
Kondisyonumuz iyidir arkadaşlar..Düşmesi de normal karşılanmalı. Takımda 2-3 tane pres yapmayan oyuncular var koşmayan yani. Diğerleri bu oyuncuların yerine koşunca yoruluyorlar malesef:)

POYRAZ
18.11.2008, 20:45
eğer takımım golü bulduktan sonra deli gibi yüklenecek rabike sahayı dar edecekse o zaman golü erken bulalım. ama yok golü attıktan sonra şuursuzca ataklar yapacak ve golün üzerine yatıp da maçı 1-0 götürmeye çalışacaksa ve bize de maçı kanser edecekse o zaman geç bulsun.
Yukarida buna degindim zaten. Son dakikalarda atilan golü rakibin telafi etmesi zor oluyor. Ama son dakikalarda gol olmazsa o zaman bizim icin de SIKINTI oluyor. Her iki ucu pis degnek.

Travelair
18.11.2008, 21:02
Gayet iyidir, meraklanacak birşey yok

selcuk
18.11.2008, 21:35
11 haftada senin sadece 1 oyuncun sakatlandiysa oda mac sirasinda talihsiz bi durumda olduysa daha fizik kondisyona ne denilebilirki

bütün arastirmalar gösterirki fizik kondisyonu nekadar iyse oyuncularda okadar zor sakatlik yasar

su an sadece iste selcuk inanin belindeki sorunlar var bide o son mac trafiginden sonra masallah disi diyecek bisey denilemez bence

bizcil
18.11.2008, 22:16
kondisyonun kötü olması takımın kötü hazırlanması ile olurdu.
Eğer takım kötü hazırlansaydı, maçlar ağır gelirdi ve sakatlıklar olurdu. Allah nazardan saklasın henüz ciddi bir sakatlık olmadı. Bu da futbolcuların maçları çıkartabildiklerini gösteriyor. Kondisyon iyi olmasaydı sakatlık olurdu. Futbolcular kendilerine bakıyorlar anlaşılan.

Adil ÖZGÜR
18.11.2008, 23:40
Hep Beşiktaş kupa maçımızdaki gibi olursak, işte bu sorun yoktur denmelidir.

Bazen olmadık durumlarda sahamıza hapis oluyoruz,

Hapsedeceksin, bu sorun bitecek, herkes Egemeni örnek alsa bu işi çözeriz.

Erdal DİLEK
18.11.2008, 23:43
gayet iiyi

fetvaci
18.11.2008, 23:49
ben de kondısyondan cok memnunuö bı tek selcugun oyundan dustugunu hatırlıyorum o da yogun mac trafıgınden olsa gerek onun harıcınde pek kondısyon dusuklugu hatırlamıyorum

Egemen Yılmaz
18.11.2008, 23:53

Son yirmi dakikalara önde girerseniz baskı yemeniz normaldir :)

Fatih KIRAN
19.11.2008, 00:02
Klüpteki kondisyoner arkadaşımdan aldıgım bilgide Ersun hocanın şimdiye kadar diğer hocalara göre daha çok yüklendiğini anacak bu yüklenmenin faydalarını ileride çok ama çok göreceklerini söylemişti..

macka61
19.11.2008, 00:27

orası öyle ama birde şu var doksan dakka futbolcularımız maçı bırakmıyor buda önemli bir şey yoksa erken bul rahatla hepimizin dileği ölüp ölüp diriliyoruz

İdris Toksoy
19.11.2008, 00:28
kondisyon eksik sanki biraz.kupada ki bjk maçının son 10 dakikasında takım tel tel döküldü,ki bjk hala dipdiriydi.

Burçak
19.11.2008, 00:30
bence kondisyon kötü sayılmaz.
bir çok maçı son dakikalar yaklaşırken koparıpalmak kondisyondan yana sıkıntı olmadığınıda gösterir.
ayrıca son 7 günde 3 maç yapmakta kolay değildi.

hüseyin1975
19.11.2008, 00:50
Rakibi (http://javascript<b></b>:OW()) 33 golle devirdiler...

Swaziland’da, sezonda toplam 150 gollük hedefe ulaşmak isteyen Imbabatane bayan futbol takımı, rakibini 33-0’lık bir skorla yenerek, hedefine şimdiden fazlasıyla yaklaştı.
Imbabatane takımı, hafta sonunda başkent Mbabane yakınlarında Inter-Ladies ile oynadığı maçın ilk yarısını 16-0 önde kapattı.
Maçın ikinci yarısında da rakip filelere 17 gol gönderen Imbabatane’de, antrenör Aaron Mavimbela, "Yazık oldu, 60-0 kazanabilirdik. Neyse, karşılaşacağımız diğer takımları çok ürkütmeyelim" dedi.:alkış:
Yaklaşık her 3 dakikada bir golün atıldığı maçın yıldızı ise rakip ağları 14 kez havalandıran Fisiwe Hlophe oldu.

Teknik Direktörü sevdim vallahi.
Bize böyle Mentalite lazim:p

Bizimkilerde en az 33 Gol atsinda kondisyonu konusuruz:p

Halmanli
19.11.2008, 09:56
Gökhan ünal dışında kondisyon yönünden çok iyiyiz bence.

Gökhan iki hareket yapacak nasıl ağır nasıl ağır sanki dersin yavuz zırhlısı manevra yapıyor açık denizlerde.

Ağır ağır yürüyüş yapan efe'ler gibi sahada.

CEMEFKER
19.11.2008, 21:06
Son dakikalarda baskı kurarak çevirdiğimiz maçlar kondisyonun ne durumda olduğunu gösteriyor sanırım.............ayrıca kupadaki Beşiktaş maçına bakarsak forse edilen ilk yarıdan sonra takımın ikinci yarı düşmesi normal.Hiç bir takım 60-70 dakika oyunu rakip takımın yarı sahasında baskı kurarak oynayamaz.

Kardeşim uzatma öze gel öze dersek; Takımın kondisyonu iyi be abi............

Samet Yildirim
19.11.2008, 21:10
valla iyi desem yalan konusmus olurum bence süper

Ali Tunahan Güllü
19.11.2008, 21:28
bence de gayet iyidir...;)

Yunus Emre SEYHAN
19.11.2008, 21:39
Bence iyi..

boztepeliyasin
19.11.2008, 22:55
yattaranın kondüsyonu biraz düştü sanki bu trasfer işlerinden sonra. serkan son maçlarda yükselen bir grafik sergiliyor bu konuda. diğer futbolcularımız fena değil fakat yinede kondüsyonları artırmaları maçı bırakmamaları adına doğru olur.

bordoylamavi
20.11.2008, 23:56
ben pek iyi bulmuyorum sonlara doğru düşüyor performans. bir de tabi hep aynı youncular oynayınca yorgunluk oluyor

Fanatik28
21.11.2008, 02:01
Bence kondisyonumuz lig icin üstdüzey. tek sorun forvet oyuncularimizin cok top kaybetmesi. Bu kadar top kaybiyla oynayan bir takimin tempo yakalayabilmesi zor, hatta imkansiz.

Bunu BJK macinda cok acik gördük. Macin 65 dakikasi müthis bir tempoyla oynadik. O tempoyu Avrupa takimlari dahi yakalayamiyorken, yakalayanlar ancak üstdüzey takimlar.

atomania
21.11.2008, 02:33
Kondisiyonumuz iyi. Galip geldigimiz icin ister istemez harsi Takim sonlara dogru daha cok baskili oynar. Antalya macinda maglupken son dakikaya kadar nasil baski yapmistik hatirlayin. Bir haftada öbür haftaya kondisiyon bitmez.

M.S.SOFU
21.11.2008, 03:50
ben bizim oyuncuların aşırı yorgun olduğunu pek görmedim.haftada 3 maç yapıyor bu adamlar helal olsun.özellikle serkan balcı nasıl bir insan anlamadım,90 dakika koşar mı bir adam.daha öncede yazdım burayada yazacağım tıp hocaları bu adamın ciğerlerini incelesinler..

Emirhan Makul
09.12.2008, 10:11
Muhteşem Nazar Değmesin Kondüsyonumuz Gerçekden Güzel.

Ufuk Bayraktar61
09.12.2008, 10:26
:sevinç2:maşallah

Mustafa Hazıroğlu
09.12.2008, 22:02
Selçuk İnan, Colman, Umut çok koşuyo..
Serkan BaLcı'yı katmıyorum bunLara :D Müthiş bi adam gerçekten.
GeneLde de iyi kondüsyonumuz..

Maşallah nazar değmez inşaLLah =)