PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2.36 Puan Ortalaması Şampiyonluğun Ayak Sesleri

Murat Erdem
16.11.2008, 19:59
renkdaşlarım yakaladığımız puan ortalaması şampiyonluk performansıdır.
lig sonuna kadar bu ortalamayı (2.20 civarına kadar tolere edilebilir) korursak hayallerimizi süsleyen şampiyonluk ufukta ışıldamaktadır.
her ne kadar bazı taraftarımız oynadığımız futbola burun kıvırsada ortada bir realite var bu takım gereken puanları toplamaktadır.
ligin genel görüntüsüne bakınca bir stratejimiz olduğu gözüküyor. sahaya kazanmak için çıkıp becerebiliyoruz.
sezon başında hocanın ŞAMPİYONLUK SÜRECİ BAŞLAMIŞTIR söylemi olsun...
ertuğrul sağlamın istifa ettiği basın toplantısında söylediği trabzon deplasmanında aldığımız 1 puanın önemini ilerleyen haftalarda herkes anlayacak sözü olsun...
ligde anteple berabere kaldığımız maçtan sonra nurullah hocanın ligin oyun içinde ne yaptığını bilen en stratejik takımıyla oynadık sözü olsun...
bütün bunların bir sebebi olmalı arkadaşlar biz objektif olamıyoruz hep daha iyisini istiyoruz ama performansımızı dışardan görenler bunun farkında bir stratejimiz var.
şu ana kadar gözükende strateji doğru.
bize düşen sağduyulu olup takımımıza tam destek vermek.
bir düşünün geçmiş yılları nasıl ızdırap çekiyorduk rakiplerimiz şansla,hakemle son dakika golleriyle şampiyonluğu alıp bizi sinir ediyordu
şimdi aynı siniri onlar yaşıyor. adamlar çıldırmak üzere arkadaşlar bunun keyfini çıkaralım birazda onlar gönüllerin şampiyonu olsun
şerefli ikincilik masalını birazda onlar söylesin.
son sözüm 41 KERE MAŞALLAH ALLAH NAZARDAN SAKLASIN GÖZÜ OLANIN GÖZÜ ÇIKSIN....

Ahmet Faruk
16.11.2008, 21:07
Bu istatistikleri 3 mac sonra tekrar konusalim bence. O zaman daha guzel yorumlar yapabiliriz

trab61
16.11.2008, 21:07
sampiyon trabzonspor

Fatih Oflaz
16.11.2008, 21:24
TAKIMToplamİçerdeDışardaOGBMAYPuan AVOGBMAYPuanAVOGBMAYPuanAV1
Trabzonspor (http://javascript<b></b>:popTeam(4);)1182118926 +953207311+4650111615+52
Beşiktaş (http://javascript<b></b>:popTeam(3);)1164120922 +11541013413+96231759+23
Ankaraspor (http://javascript<b></b>:popTeam(444);)1171318922 +9540112212+1063126710-1
4Sivasspor (http://javascript<b></b>:popTeam(446);)11632181021 +8651012316+95122675-15
Galatasaray (http://javascript<b></b>:popTeam(1);)11623251520 +10651017416+135113811436
Fenerbahçe (http://javascript<b></b>:popTeam(2);)11614241619 +8650117715+105113794-2

DIŞ Sahada açık ara öndeyiz...Beşiktaşda berabere kaldı.BURSA'ya teşekkürlerimizi sunarım...

Murat'
16.11.2008, 21:26
Böyle başlıkları görünce cidden çok tırsıyorum ben..

Haluk Ongan
16.11.2008, 21:28
bencede erken konuşmamak lazım ben dinamo kiev ve 96 daki fener maçlarından sonra zaten son düdük çalmadan ağzımı açmamaya yeminliyim...

Mustafa Ayazoğlu
16.11.2008, 21:29
Ligin 3/1 +1 maç

3 X 26 + 3 = 75 puan Şampiyon Trabzonspor

Ali Tunahan Güllü
16.11.2008, 21:30
şampiyon trabzon....

Can AYDIN
16.11.2008, 21:36
Güzel bir araştırma fakat şuan için gereksiz buluyorum...Başarı yüzdesi heran için değişebilir.Sivas geçen sene anadolu takımları arasında en fazla galibiyeti almasına rağmen 4.oldu..

Can basten
16.11.2008, 21:46
Ligin 3/1 +1 maç

3 X 26 + 3 = 75 puan Şampiyon Trabzonspor

81 puan oluyor öyle. ;)

maskeli61
16.11.2008, 22:13
81 puan oluyor öyle. ;)

:)........... :)

Cafer Bulur
16.11.2008, 22:14
Allah nazardan saklasin,cok iyi gidiyoruz.
Önümüzdeki haftalarda bu puan ortalamasinin altina düsebiliriz.Zira cok yüksek bir ortalama yakaladik.
Önemli olan rakiplerimizden daha fazla toplamaktir ki ,bu yolda da emin adimlarla ilerledigimizi söyleyebiliriz.
Deplasmanlarda bu denli basarili olmaya devam edersek ufukta sampiyonlugun olduguna inaniyorum.

Serhat
16.11.2008, 23:20
81 puan oluyor öyle. ;)

Fazla Puan Göz çıkarmaz :D:D

inşallah böyle devam eder...
Dün gece rüyasınıda gördüm ... artık rüyada değil gercekte görmeyi nasip eder insallah Allah'ım .

Kazım Uzunboy
16.11.2008, 23:23
İlk yarı için 5 galibiyet ve 1 beraberlik bize büyük avantaj sağlayacaktır.

İslam Sezer
16.11.2008, 23:27
Allah nazardan saklasın ancak bu istatistiklerin en azından 1.yarı sonunda da iyi olması için dua edelim arkadaşlar.az önce annem aradı ve senin için Trabzonspora çok dua ettim cuma günü dedi.
o anda ekranda TRT de engin baytarın direğimizden dönen şutu gösteriliyordu özetlerde.
futbol basit bir oyun doğrudur.
çalışmak azmetmek önemlidir.
ancak emin olsun biraz da kısmet işi.
96 da bize engel olan sadece ali şen çetesi değil
direklerdi.
İnşallah bolca şampiyonluklar ve başarılar yazmıştır kaderimize Güzel Allahım...

Murat'
16.11.2008, 23:30
Önümüzde iki maç var...

Bu iki maçta bence çok zorlu geçecek...

Eğer bu iki maçı da alırsak çok önemli bir avantaj yakalayacağımızı düşünüyorum...

Şans da iyi futbol da hep yanımızda olsun..

voldamirin
16.11.2008, 23:34
olucak inş. bu tablonun devamı da gelecek.

Süleyman KANTAR
16.11.2008, 23:34
Şunu artık herkes görmeli bu takımdaki birliktelik, skor ne olursa olsun bu takımdaKİ AZİM VE KAZANMA HIRSI HİÇBİR TAKIMDA YOK. bENCE BUDUR BAŞARIMIZIN EN BÜYÜK SIRRI VE TÜM TAKIMLAR BUNU FARKINDA VE KISKANIYOKAR BENCE. AMA Bİ TEK BİZİM TARAFTARLAR BUNUN FARKINDA DEĞİL VE SÜREKLİ ELEŞTİRİYORLAR. ARTIK BU YIKICI ELEŞTİRİLERİ DUR DEYİP HEP DESTEK DAİAMA DESTEK OLALIM VE KAZANMAYA DEVAM EDELİM.

bordoylamavi
16.11.2008, 23:41
bu oyunla çok maç kazanamayız. ama yine de yeni bi takım için iyi bir puandayız. biraz daha kalteli oyunculara ihtiyacımız var. şu an deplasman maçlarıylav öne çıkmış durumdayız nerdeyse hepsini kazanmışız dışarıda daha rahatız demek ki

Ümit Tekşan
16.11.2008, 23:51
Önümüzdeki 2 maçı atlattıkmı takım'ın üzerinde ayrı bir hava olacak dolayısıyla kazasız belasız su iki maçı atlatmamız lazım.

İnşaallah bu iki maçdan'da 3 er puandan 6 puan alırız ve iyice rahatlamıs oluruz ondan sonrası gelir diye düşünüyorum.

Mustafa AYDIN
16.11.2008, 23:51
İlk yarıyı lider bitirelim kaliteli iki oyuncu alalım bu sene hasret biter.

Necat Ulusoy
17.11.2008, 00:02
Üc cok önemli macimiz var.Sivas(I)-Kayseri(D) ve Bursa(D).Bunlardan 2 galibiyet bir beraberlik ve hatta 1 galibiyet iki beraberlik bile iyi sayilabilir.
Allah yanimizda olsun-yardimcimiz olsun insallah !

Cagdas Topal
17.11.2008, 00:13
Şampiyon olmasanda senden vazgececek degiliz Trabzon ' um ;)

Siz elinizden geleni yapın bu yolda , gerisini bize bırakın . Mavi göklere kanımızla şampiyon trabzon yazalım ;)

ama şimdilik bu konu cok erken acılmıs :(

yaranozlu
17.11.2008, 00:46
çok acele ediliyor, kritik maçlar başladı. 3 sene evvel Ziyayla başladığımız sene de böyle başarılıydık. 12. hafta sonunda 2 beraberlik bir mağlubiyet vardı ama içerde fenere yenilince çekip gitmişti Ziya. Sonrası malum. O zamanki kadro daha iyi gibiydi ama bu takım da oturursa iyi olabilir. Şu halimizle şampiyonluğu kaldıracak yapıda değil, zamana ihtiyaç var. Özellikle ilk yarı sonuna kadar en az puan kaybıyla gidelim. Daha da oturur belki kadro

ccd6167
17.11.2008, 00:52
devre arası cok onemlı eger 39-40 puan alırsak ılk devre cok ıyı olur.devre arası ıkı orta saha kı bunlar engınle ozer olmalı bence o zamn ıste samıyonluk sarkıları daha kuvvetlı olur

Muhammet
17.11.2008, 01:02
Şampiyonluk konusunda konuşmanın erken olduğunu düşünüyorum.

Hatta o kelimeden bahsetmemeliyiz bile. Olmadığı takdirde zararı bize, normalinden kat kat fazla hem de.

Ali Tunahan Güllü
17.11.2008, 17:32
ilk yarıyı lider bitirip bi sola bide ortaya(10 numara alalım)bu iş olur....

Murat Erdem
17.11.2008, 18:18
benim puan ortalamasına dikkat çekmemin esas sebebi kesin şampiyon oluruz iddası değil
varlığına işaretler olan stratejimize dikkat çekmektir
stratejimiz haddimizi bilerek oynayıp gerekli puanları toplamak ki
bunu ilk 4 ve son 3 haftaki kontrollü ne istediğini bilen (bazılarımız bunu kötü futbol ve şansa galibiyetler olarak görüyor) oyunla görüyoruz bu 7 maçta sadece 1 gol yemişiz o da son dakikada kendi kalemize attığımız gol (a.gücü maçı)
hocanın baskılara dayanamayıp arada denediği daha açık kontrolsüz futbol sırasında antalya,konya,gs ve antep maçlarında 8 gol yemişiz 5 puan kaybetmişiz antalya ve konya galibiyetlerininde ne kadar heyacan yaşadığımızıda hatırlayın.
ayrıca takımın sırf taraftarın gönlünü almak için bjk kupa maçında harcadığı eforu hepizi gururlandıran maçın skorunu hatırlayın
hoca bu takımın ne yapıp ne yapamayacağını çok iyi biliyor ama yinede camiaya en iyi mesajı bjk kupa maçı ile verdi
istediğimizde böylede oynarız ama daha bunun vakti var dedi bence.
zaten bu mesajın ceremesini yine biz çektik aşırı efor sonucu oluşan yorgunluk ve selçuğun sakatlığı.
ARKADAŞLAR HERŞEY BİRARADA OLMUYOR
İYİ FUTBOLMU ?
ŞAMPİYONLUKMU ?
İYİ FUTBOL DİYORSANIZDA BUNU ERSUN HOCADAN DAHA İYİ YAPACAK KİMSE YOK AMA DAHA ZAMANI VAR
TAKIMI RAHAT BIRAKALIM HER MAÇTAN SONRA EZİLDİK BÜZÜLDÜK MUHABBETİNİ BIRAKALIM
2.36 PUAN ORTALAMASI TUTTURAN STRATEJİMİZİN KEYFİNİ ÇIKARALIM
KAFAYI YEMEK ÜZERE OLAN 3 EZİKLERİN VE YALAKA MEDYALARININ SAÇMALIKLARINI ZEVKLE İZLEYELİM
ATALARIMIZIN DEDİĞİ GİBİ: İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR....

polibo06
17.11.2008, 22:05
takım kötü oynuyor diyenlere sözüm

öyle bir lig oluyorki kötü oynayan 4 gol kalesinde görüyor

örnek

fb-kayseri

örnek

eskişehir-galatasaray

biraz idare eder oynayan fark yemesede yenilmekten kurtulamıyor

örnek

kayseri beşiktaş

peki bizim 8 maç kazanmamız tamamiyen mucizemi? şansmı? yapmayın arkadaşlar. doğru yaptığınız bir şeyler olamsa bu galibiyet yüzdesi hayal bile olamazdı

Nytre
17.11.2008, 22:18
bence boyle basliklarla sisirme yapmayalim. takimimiza sonuna kadar guveniyoruz. sampiyon olalim sonra istatistikleri de konusuruz

Hekimoğlu
17.11.2008, 22:22
Bu tür başlıklar için çok erken.Sevmiyorum bu tür başlıkları uğursuzluk getirebilir.

Hüseyin Çümen
18.11.2008, 01:44
şansa yendiğimiz tek takım konyaspordur diğerlerini söke söke aldık mücadelemizle

Murat Erdem
18.11.2008, 18:23
en kolay transfer periyoduna giricez devre arasında nedenmi?
transfer için kapısını çalıcağımız futbolcuların önüne fantastik , aynı zamanda gerçekci bir ödül olan şampiyonluğu koyabileceğiz.
özellikle yurt içi transferde büyük avantaj.
yurt dışı transferde ise kariyerli olgun starlara (riquelme,juninho vb.) 24 yıldır şampiyon olmamış bir takımla bir rüyayı gerçekleştirme şansı vermek argümanını sunabiliriz böylece kendilerini yeniden avrupa medyasının gündeminde üst sıralara taşıma şansları var olacak. bir düşünün la gazetta della sport da manşet '' riquelme 24 yıllık rüyayı gerçeğe döndürdü''
ikinci yarıda oynanacak sadece 17 maçla bir rüyaya ortak olmak transferde kullanabileceğimiz çok büyük kozdur.
bizde yada türkiyede oynamayı düşünmeyen yerli yabancı futbolcuların gözünü kamaştırıp ışığına çekicek kadar parlak ve ağız sulandıran bir hediye şampiyonluk.
futbolcuları ikna etmekteki avantajlarımız bir yana
aynı kolaylık yönetim içinde geçerli
nedenmi?
şampiyon direkt eleme oynamadan şampiyonlar ligine giriyor.
bu şans türk takımlarına 5-6 senede bir gülüyor.
gruplara girip maç yapmak demek, ayakbastı parası+puana karşı alınan para+reklam+ürün satışı=minumum 15-20 milyon euro
yani yönetim direkt takıma katkı yapıcak 2-3 topçuya 8-10 milyon euro verip
6 ay sonra yatırımını 2-3 misli geri alma şansına sahiptir.
yönetim transferde agresif olmayacakta ne zaman olacak?

Ayhan Çolak
18.11.2008, 18:28
26 artı minumum 12 puan diyorum. sivasspor, bursaspor, eskişehirspor ve kocaelispor maçlarını kazanırsak zaten kayserispor a yenilsek dahi ikinci yarıya lider gırıyoruz. fb maçı bildiğim kadarıyla ikinci yarının başında olacak. guzel oyun değil,bize şu an itibari ile 12 puan lazım.

Ali Tunahan Güllü
18.11.2008, 18:32
26 artı minumum 12 puan diyorum. sivasspor, bursaspor, eskişehirspor ve kocaelispor maçlarını kazanırsak zaten kayserispor a yenilsek dahi ikinci yarıya lider gırıyoruz. fb maçı bildiğim kadarıyla ikinci yarının başında olacak. guzel oyun değil,bize şu an itibari ile 12 puan lazım.

bence kayseriye yenilmeyiz ama diğer maçlarda da puan kaybetmemek lazım...örneğin eskişehir kocaeli...

POYRAZ
18.11.2008, 19:49
Şampiyonluk konusunda konuşmanın erken olduğunu düşünüyorum.

Hatta o kelimeden bahsetmemeliyiz bile. Olmadığı takdirde zararı bize, normalinden kat kat fazla hem de.
Haklisin, hem de cok. Bir mac kaybedilince, hatta kazanmamiza ragemn kötü futbol oynadigimizi gerekce göstererek hocayi, yönetimi, oyunculari yerden yere vuranlar sampiyonlugun kacmasi halinde nerelerini yirtarlar cok merak ediyorum.
O yüzden fazla atmosfere girmeye gerek yok. Fazla kendimizi alistirmaya gerek yok. Zaman ilerlesin bakalim hele. Zaman her seyi gösterecek. Insallah ipi biz gögüsleyecegiz ama olasi bir 2. lik veya 3. lük durumunda veryansin edecek insanlara karsi fazla gerilmemek gerekiyor. Kesin veya garanti degil. Insallah olacak, ümitle bekliyoruz.

POYRAZ
18.11.2008, 19:52
bence kayseriye yenilmeyiz ama diğer maçlarda da puan kaybetmemek lazım...örneğin eskişehir kocaeli...
Evet ilk fe-be macini 2. yarida oynayacagiz. Su anda 1 mac kaybetme, hatta 2 mac berabere kalma lüksümüzün olabilecegini düsünüyorum. Yani daha dogrusu olasi böyle bir durumda kesinlikle umutsuzluga kapilmayacagiz. Insallah bu olasikliklarin hepsi bosa cikacak ve Sivasspor, Kayserispor, Bursaspor, Eskisehirspor ve Kocaelispor'u siraya dizip siradan isi bitirecegiz.

ONUR BEKAR
18.11.2008, 21:14
takım kötü oynuyor diyenlere sözüm

öyle bir lig oluyorki kötü oynayan 4 gol kalesinde görüyor

örnek

fb-kayseri

örnek

eskişehir-galatasaray

biraz idare eder oynayan fark yemesede yenilmekten kurtulamıyor

örnek

kayseri beşiktaş

peki bizim 8 maç kazanmamız tamamiyen mucizemi? şansmı? yapmayın arkadaşlar. doğru yaptığınız bir şeyler olamsa bu galibiyet yüzdesi hayal bile olamazdı

aslında güzel oynuyorlar ama bazen şaşırıyorlar ve gol atabilen adam yok hele o umut bulut beni delirtiyor. ( daha iyi olması lazım)

Tolpaş61
18.11.2008, 22:00
daha çok erken.yalnız taraftar böyle yapa yapa takımıda şampiyonluğa inandırdı galiba.baksanıza her maçtan sonra tur atıyorlar.hoptek oynuyorlar.

Halmanli
19.11.2008, 09:52
bu sene şampiyonluğu konuşmak bence yersiz diye düşünüyorum. Ha olduda şampiyon olduk, yıkarız istanbulu sevinçten o ayrı bir mesele :) ancak bana zor gibi geliyor.

Ancak kadromuz iyi, sabredilmeli, aynı şekilde bozmadan takviyelerle geleceğe yatırım yapmalıyız.

CEMEFKER
19.11.2008, 21:17
Takımın son yılların puan olarak en iyi noktaya ulaştığını gösterir bir istatistik.

"Ancak oyun olarak karşılığı mı?" diye başlayacaktım ki................zannedersem bu durumun takımın stratejisi olmaya başladığını düşünüyorum.İyi oynamasak da bir şekilde takım kazanıyor. Maçı son ana kadar bırakmıyor.Ya maç boyu olmayan Gökhan çıkıyor atıyor asli görevini yapıyor, ya Selçuk çakıyor, ya Colman..........

Takımın bu noktaya gelmesindeki en büyük paylardan biri de kuşkusuz defans. Song faktörü, Egemen faktörü, Cale faktörü,son haftalarda kaleci Tony faktörü. Defans bir yana bir de orta saha ve forvetin tam kapasite oynadığını düşünürsek .............

Ali Tunahan Güllü
19.11.2008, 21:25
az kaldı inşallah ilk yarıyı bir lider bitirelim önce...

pReN@_61
19.11.2008, 21:26
İnşallah diyelim ve sabredelim..

Murat Erdem
30.11.2008, 15:03
son iki beraberlikle puan ortalamamız 2.15'e düştü.
kocaeli maçını alırsak 2.21'le tolere edilebilir standarta geri dönücez.
ben genel kanının aksine herşeyin yolunda gittiğini(strateji)düşünüyorum.puan farkı ile süren liderlikte en büyük kanıtı...

cengizalioğlu
30.11.2008, 16:06
geçen sezon 17 haftanın sonunda f b 36 sivas 36 g s 35 olarak sıralanmış puan durumu yani bu seneki performansımızın iyi olduğunu gösteriyor buda

Zafer BİLGİN
30.11.2008, 16:25
Şu anki ortalamamız bu senenin sonunda şampiyon olacak takımın puan ortalamasının üzerinde gibi gözüküyor.Yani iyi bir puan ortalaması

Murat Erdem
30.11.2008, 16:36
Şu anki ortalamamız bu senenin sonunda şampiyon olacak takımın puan ortalamasının üzerinde gibi gözüküyor.Yani iyi bir puan ortalaması
çok doğru şu andaki 2.15 le bile sezonu tamamlarsak 73 puan yaparki ligin
şu anki gidişatına göre şampiyonluk için yeterde artar bile
fakat ikinci yarıdaki gs maçına kadar 2.20 ve üzeri ortalama bizi çok avantajlı yapar.
birazcık sağduyu,sabır
herşey çok güzel olacak arkadaşlar...

Murat Erdem
08.12.2008, 16:11
evet arkadaşlar, kocaeli galibiyeti ile puan ortalamamız 2.21 oldu.
çok büyük aksilik olmazda istikrarımızı son iki haftada sürdürebilirsek ilk devreyi 2.31 gibi mükemmel bir ortalama ile kapatacağız İNŞALLAH...

ayak seslerimiz haftalar geçtikçe dahada yükseliyor.

Emrah KabuL
08.12.2008, 16:16
Bence en önemli maçlar Fener ile oynayacağımız 2 maçtır.

Bakın O kadar kötü denilen Fener , Gs ve Bjk maçlarını kazandı ve yarışa ortak oldu.

2 Fener maçından , deplasmandaki Bjk maçından ve evimizde oynayacağımız Gs maçında hadi galibiyeti geçtim , yenilmezsek bile çok şanslı oluruz şampiyonlukta. Ha yenersek zaten daha nolsun :)

Ama dediğim gibi bu 4 maç çok önemli. Kesinlikle yenilmememiz lazım.

Murat Erdem
08.12.2008, 16:41
çok haklısın,
kılpayı 2-3 puan farkla şampiyonluğu kaçırdığımız
1994-95 şampiyon bjk 2 maçtada yenilmişiz.
1995-96 şampiyon fb 2 maçtada yenilmişiz.
2003-04 şampiyon fb 2 maçtada yenilmişiz.
2004-05 şampiyon fb 2 maçtada yenilmişiz.
bu sonuçlara bakarsak yarıştığın rakibine en azından yenilmeyeceksin. yukardaki 4 sezonda bu takımlarla istanbul'u geçtim a.aker'de berabere kalmış olsak şimdi 7. değil 10. şampiyonluğu konuşuyor olurduk.
bu veriler ışığında bu sezona bakarsak bizim en önemli maçımız 2.yarıda a.aker'de yapıcağımız gs maçı olacak. ne olursa olsun o maçta yenilmememiz lazım.
bana göre bu sezon bjk ve sivas'ın şampiyonluk şansı kalmadı. çünki bizi a.aker'de yenemediler.son yıllardaki iddaalı ve şampiyon olan bütün takımların ortak özelliği bizi içerde, dışarda yenmiş olmaları; bu iki takım bunu beceremediler.(biz her ne kadar beğenmesekte bu beraberlikler istatistiklere göre çok değerli)

görüldüğü gibi arkadaşlar eğer trabzon'da gs ve fb'ye mağlup olmazsak bu işin oluru var gibi ne dersiniz ?

Muhammed KOÇ
08.12.2008, 17:17
şampiyonluk derbilerle kazanılmıyor bu laf çok doğru.. ama derbiler 6 puanlık maçlar..bu gün fb ne hallerdeydi 2 derbi kazandı dibimize geldi..ve biz derbileri kazansaydık şimdi durum ne olurdu ?
(gs den 3 bjk den 2 silip bize 3 ekleyeceksiniz..) işte o zman derbilerin değeri anlaşılıyor..

tsmetu
08.12.2008, 21:55
şampiyonluk derbilerle kazanılmıyor bu laf çok doğru.. ama derbiler 6 puanlık maçlar..bu gün fb ne hallerdeydi 2 derbi kazandı dibimize geldi..ve biz derbileri kazansaydık şimdi durum ne olurdu ?
(gs den 3 bjk den 2 silip bize 3 ekleyeceksiniz..) işte o zman derbilerin değeri anlaşılıyor..

Evet derbiler önemli ama bizim sivas,g.antep maçlarınızı göz önüne getirisek çok şanssızdık.Bence bunlara yansak daha iyi olur.Bu maçlarıda içeride oynadık olmayınca olmuyor işte ne yapalım.Ama hepsine bu istikrarları için teşekkürler.

Murat Erdem
09.12.2008, 11:25
çok haklısın,
kılpayı 2-3 puan farkla şampiyonluğu kaçırdığımız
1994-95 şampiyon bjk 2 maçtada yenilmişiz.
1995-96 şampiyon fb 2 maçtada yenilmişiz.
2003-04 şampiyon fb 2 maçtada yenilmişiz.
2004-05 şampiyon fb 2 maçtada yenilmişiz.
bu sonuçlara bakarsak yarıştığın rakibine en azından yenilmeyeceksin. yukardaki 4 sezonda bu takımlarla istanbul'u geçtim a.aker'de berabere kalmış olsak şimdi 7. değil 10. şampiyonluğu konuşuyor olurduk.
bu veriler ışığında bu sezona bakarsak bizim en önemli maçımız 2.yarıda a.aker'de yapıcağımız gs maçı olacak. ne olursa olsun o maçta yenilmememiz lazım.
bana göre bu sezon bjk ve sivas'ın şampiyonluk şansı kalmadı. çünki bizi a.aker'de yenemediler.son yıllardaki iddaalı ve şampiyon olan bütün takımların ortak özelliği bizi içerde, dışarda yenmiş olmaları; bu iki takım bunu beceremediler.(biz her ne kadar beğenmesekte bu beraberlikler istatistiklere göre çok değerli)

görüldüğü gibi arkadaşlar eğer trabzon'da gs ve fb'ye mağlup olmazsak bu işin oluru var gibi ne dersiniz ?
.................................................. ............................................

Haluk Ongan
09.12.2008, 19:38
bencede derbilerin hepsinde berabere kalsak diğer maçlarda böyle devam edersek şampiyon oluruz puan durumunda son 8 sıradaki takımı da yenmişiz...

omer61
09.12.2008, 23:53
geçen yıllarda şampiyon olan takımların ortalamaları:
2007-08 galatasaray 2.3
2006-07 fenerbahçe 2.05
2005-06 galatasaray 2.4
2004-05 fenerbahçe 2.3
2003-04 fenerbahçe 2.2
2002-03 beşiktaş 2.5

2.3 ortalama şampiyonluk için ideal gibi duruyor..

demirel
10.12.2008, 00:40
bencede derbilerden en az bir puan cıkarmalıyız, gs macında ersun hocaya cok kızmıştım , ne gerek vardı öyle saldırmaya, yedik 3 tane oturduk gerçi haketmedik ama olsun

Çağrı Bilici
11.12.2008, 03:13
80 puan imkanız değil ama çok zor

Mustafa ÖZDEMİR
11.12.2008, 13:35
bence ilk yarıyı lider bitirmek yetmiyor çünkü ikinci yarının ilk 4 maçının 3 ü deplasman ve bu deplasmanların 2 si derbi yani işimiz çok zor olacak onun için en az 6 7 puan farkla bitirmek şart

alper*
11.12.2008, 13:38
derbileri kazanmak zorunda değiliz.
sadece ğs maçının telafisi olacak şekilde avni akerde ğsyi bir kere yenelim diğer tüm derbilerde 0-0 berabere kalalım.
şampiyonuz.

Yasin Berber
11.12.2008, 15:32
25 Senedir bu ayak seslerini hafif duyuyorduk ama bu sefer çok daha net geliyor sesler inşallah hedefè ulaşacağız

Sabiye ÖZGÜR
11.12.2008, 15:55
TakımOGBMP
1Trabzonspor
2Sivasspor
3Galatasaray
4Ankaraspor
5Fenerbahçe
6Beşiktaş
7Kayserispor
8Bursaspor
9Gaziantepspor
10Eskişehirspor
11Konyaspor
12İstanbul B.B.
13Gençlerbirliği
14Denizlispor
15Ankaragücü
16Antalyaspor
17Hacettepespor
18Kocaelispor

:sevinç:
.........KARADENİZ FIRTINASI BU İSTE...........

:tsbayrak:

Uğurtan
12.12.2008, 16:26
Yürüyerek gitmiyoruz.. Koşuyoruz Allah'ın izniyle.. Bu 7'ye özlemle koşunun sesi.. :)

Emirhan Ömeroğlu
12.12.2008, 16:32
korkuyorum heycanlanıyorum ve susup bekliyorum...

Murat Erdem
13.12.2008, 19:29
maalesef puan ortalamamız 2.06 ya düştü....

Murat Erdem
21.12.2008, 13:40
Son haftalardaki gerilemeye rağmen, 2.12 gibi fena sayılmayacak bir puan ortalamasıyla devreyi kapattık.
Eğer bu ortalamayı sezon sonuna kadar devam ettirdiğimizi varsayarsak 34*2.12=72 puan eder ki ; buda bizi en kötü ihtimal ile Şampiyonlar Ligine sokar...

demirel
21.12.2008, 15:24
iyide herkes aynı ortalamada değilmi :D

Murat Erdem
21.12.2008, 15:44
iyide herkes aynı ortalamada değilmi :D
değişik ama doğru bir tespit...:alkış:

Emre Emiroğlu
21.12.2008, 15:51
Böylelikle liderlikten inmiş olduk. Ben bu sivas kadar şanslı takım görmedim. Gençler boğdu boğdu boğdu....

Murat Erdem
01.01.2009, 18:13
Ne olursa olsun derbi maçlarda yenilmememiz gerekiyor. Yenemiyorsak bile beraberliğe burun kıvırmayacağız.

Bütün farkı derbi maçlarda alamadığın puanlar yaratıyor.

En güzel örnek :GS ve FB'nin ilk devrede aldıkları ikişer derbi galibiyetini beraberlikle değiştirin ve puan cetveline bir daha bakın.

Bu iki takımda puan cetvelinde bulundukları bu konumu derbilerde aldıkları altışar puana borçlular.

Yeni yılda darısı bizim başımıza diyelim...

Murat Erdem
03.02.2009, 19:37
Deplasmanda yeterli puanları fazlası ile alıyoruz.
Fark yaratmamız için A.Aker'de tulum çıkarmamız gerekiyor.
İç saha maçlarına bi fazla konsantre olmamız gerekiyor artık.
Dönüşü olmayan yola girdik ALLAH takımıza güç kuvvet nasip eylesin.
Puan ortalaması 18 maç sonunda 2.11

bodozlama
03.02.2009, 19:50
http://www.soccerbot.com da tahmini yıl sonu puan tablosunda 76 puanla şampiyonuz.soccerbot büyük maçlarda genelde ev sahibine 1 verir.mesela geçen haftaki ankara galibiyetine kadar sivas tahmini yıl sonu tablosunda birinciydi..galibiyetlerden sonra biz öne geçtik...sonuçta evimizdeki maçları kazanırsak şampiyonuz bu tabloya göre..:)

melâl
03.02.2009, 19:54
bu gün vatanda okudum takım kaptanımız Hüseyin Çimşir aynen şunları söylüyor..

"yönetimimiz çok iyi bir taktik uyguluyor bizi şampiyonluk stresinden uzak tutuyor"

yönetim bu taktiği uygularken bizim de birşeyler yapmamız gerkmez mi..

hepimiz inanıyoruz 7 nin geleceğine... ama bunu sürekli dile getirmek daha doğrusu erken dillendirmek biraz yanlış gibi...

uşaklari sitrese sokmayalum daa :D

Adem Erdoğan
03.02.2009, 19:59
İlk yarı kör topal birkaç hafta lider gittik.Şampiyon olacak gibi oynamıyorduk.
Ama son iki maçtır ayak sesleri çok sağlam geliyor.Şampiyon belli 2. yi tartışalım.:cool:

Muhammet
03.02.2009, 20:02
Ben en az 3 maç daha son 2 maçtaki performansı beklerim. :cool:

Ondan sonra havaya girerim.

Mustafa Önder
03.02.2009, 20:46
http://www.soccerbot.com da tahmini yıl sonu puan tablosunda 76 puanla şampiyonuz.soccerbot büyük maçlarda genelde ev sahibine 1 verir.mesela geçen haftaki ankara galibiyetine kadar sivas tahmini yıl sonu tablosunda birinciydi..galibiyetlerden sonra biz öne geçtik...sonuçta evimizdeki maçları kazanırsak şampiyonuz bu tabloya göre..:)

Acaba bu yıl sonu tablosunu hangi verilerle yaptılar.

Sefa Murat Dokuz
03.02.2009, 21:01
Bu sene 2 puan ort ile şampiyon bile olunabilir.

bodozlama
03.02.2009, 21:13
Acaba bu yıl sonu tablosunu hangi verilerle yaptılar.

bilmiyorum ama heralde her lig için ayrı bir sorumlu var..zaten haftanın maçları için tahminler yazıyor sitede..yıl sonu tahmini puan tablosu fikstüre göre bütün hafta taminlerinin sonucunda oluşuyor olabilir

Hüseyin İlkin
03.02.2009, 22:47
Son iki maçtan sonra ayak sesleri gümbür gümbür duyulmuştur .

Duymayan kalmaması için , gelecek 16 maçta aynı çizgide devam edilecekmiş .

Şampiyon geliyor :)

bkandil
03.02.2009, 22:50
Kaç gündür çevreden kiminle konuştuysam (diğer takım taraftarları dahil) hemen hepsi Beşiktaş maçını aldıktan sonra Trabzonspor'un kopup gideceğini söylüyor. Artık herkes KABULLENMİŞ 7'yi. :D

Mert Marabaoğlu
03.02.2009, 22:58
şu andaki maç başı puan ortalamamız 2.11

bu sezon 70 puana ulaşan takımın şampiyonluğa ulaşacağını düşünürsek: 70/34=2.05 yapıyor

yani şampiyonuz :D

Onur Şeref
03.02.2009, 23:24
Bence puana göre hesaplamak daha mantıklı.
Minimum hesaplamalar yapmak gerekirse;

Şu anda 38 puandayız 72 puanla şampiyon olma ihtimalimiz çok fazla olduğundan 72-38=34 puan ediyor.

34 puana ulaşmak için kalan 16 maçdan 11 galibiyet 1 beraberlik alıp 4 kez mağlup olsak 72 puanla şampiyonuz.

16 maçda büyük bir aksilik olmazsa 4 kere yenilmeyiz.İlk devredeki gibi 2 mağlubiyet alırsak 14 maç kalıyor.14 maçdan 11 galibiyet 3 beraberlik alırsak 16 puan ediyor ve 74 puanla şampiyon olabiliriz.

72 puanı toplayanın şampiyon olacağını düşünürsek,geriye 34 puanımız kaldı.Maçları kazandıkça 34 den çıkarmak daha mantıklı bence.

Öztürk Adem
03.02.2009, 23:34
Az kaldı az :D sıkın dısını ıst :D

iso_4939
03.02.2009, 23:36
arkadaslar maglubıyetı aklınızdan cıkarın bu takım artık kolay kolay maglup olmayacaktır allahımın izniyle....allahım sen bize sampıyonlugumuzu göster ya rabbim...amin...

oflu engin
04.02.2009, 12:20
74 puanla şampiyon oluruz.garanti

maskeli61
04.02.2009, 12:26
ankaragücünü eze eze yenecez şaşıracaklar nereye geldiklerini şu futbol cahili iran sittilli bjk yi istanbulda yenemessek kahrımdan ölürüm 2 hafta sonra neyin ne olacagını görecez. bu bjk yi yenersek BAYRAKLAR FORA....

Murat Erdem
04.02.2009, 18:07
A.Aker'deki 9 maçta 27 puanla tulum çıkarabilirsek. 38+27=65 puanımız olur.
Zaten şampiyonluk için 72 ve üstü puanı hepimiz yeterli görüyoruz. Geriye kalan ihtiyacımız olan 8-10 puanı haydi haydi deplasmanda kalan 7 maçta toplarız.

Ayak seslerimiz daha yüksek gelmeye başlıyor.

Oktay AKKUŞ
04.02.2009, 18:35
ankaragücünü eze eze yenecez şaşıracaklar nereye geldiklerini şu futbol cahili iran sittilli bjk yi istanbulda yenemessek kahrımdan ölürüm 2 hafta sonra neyin ne olacagını görecez. bu bjk yi yenersek BAYRAKLAR FORA....

okulda 3 -5 tane bjkli var ben tek TrabzonSpor'luyum

kupa maçından sonra sınıfa hamsi getirdiler BirşeyLer Yapmam Lazım:P:P

Hayden TrabzonSpor BjK'yi De Ez . Ez Ki İstanbuL Takım Görsün

Renk Görsün

Ba®ış
04.02.2009, 18:36

Renk Görsün
jimlastikspor maçından sonra sende o arkadaşlarına kızarmış piliç götürürsün ;)

Oktay AKKUŞ
04.02.2009, 18:39
jimlastikspor maçından sonra sende o arkadaşlarına kızarmış piliç götürürsün ;)

kartal Götürem dicem de:D burda maçkadaki gibi kartallar doğanlar fink atmıyorki:D

Onur Akyüz
04.02.2009, 19:00
kartal Götürem dicem de:D burda maçkadaki gibi kartallar doğanlar fink atmıyorki:D

güzel kardeşim sokaklarda satılıyor kartal heykeli,
alçıdan yapıyorlar.

alırsın ondan 1 tane,kanadını gagasını kırar götürürsün okula.
al sana cevap.bunu düşün:cool:

Adem Erdoğan
04.02.2009, 19:03

Renk Görsün

Karga pisliği götür.;)

Dün akşam sizden çıktı bunlar dersin.:D

Ömer SEVİNÇ
04.02.2009, 19:09
Hiç öyle 10 maç, 12 maç muhabbetine girmeye gerek yok. Gs-Fb-Bjk'nin üçünü de yenersek şampiyonuz. Yenemezsek zaten haketmiyoruzdur..

Hasan61
04.02.2009, 19:11
Hiç öyle 10 maç, 12 maç muhabbetine girmeye gerek yok. Gs-Fb-Bjk'nin üçünü de yenersek şampiyonuz. Yenemezsek zaten haketmiyoruzdur..
katılmıyorum kesinlikle
fener 2'sini yendi bizle berabere kaldı
sivas bizle ve bjk ile berabere gs,fb'yi yendi
hakediyorlar mı şampiyonluğu

.....
04.02.2009, 19:13

Bu kanıya nasıl vardın sorabilir miyim?

Yani biz üçünüde ezsek ama yenilsek şampiyon olamayacaz öyle ya......

Ömer SEVİNÇ
04.02.2009, 19:15
Bu kanıya nasıl vardın sorabilir miyim?

Yani biz üçünüde ezsek ama yenilsek şampiyon olamayacaz öyle ya......

Eğer bu üç takımdan daha iyiysen onları yenersin. Bu kadar basit. İyi futbol falan hikaye bence. Şampiyon olmak istiyorsan bu yoldaki rakiplerini yeneceksin. Lamı cimi yok.

Yıllardır anadolu takımlarını yenemediğimizden değil derbi kazanamadığımızdan şampiyon olamıyoruz..

Adem Erdoğan
04.02.2009, 19:19
Antep ve Sivas maçları bana daha tehlikeli gözüküyor.

___61___
04.02.2009, 19:21
1Trabzonspor
2Galatasaray
3Sivasspor
4Fenerbahçe
5Beşiktaş
6Ankaraspor
7Kayserispor
8Bursaspor
9Gaziantepspor
10Gençlerbirliği
11Eskişehirspor
12Konyaspor
13İstanbul B.B.
14Antalyaspor
15Denizlispor
16Ankaragücü
17Hacettepespor
18Kocaelispor

.....
04.02.2009, 19:24
Eğer bu üç takımdan daha iyiysen onları yenersin. Bu kadar basit. İyi futbol falan hikaye bence. Şampiyon olmak istiyorsan bu yoldaki rakiplerini yeneceksin. Lamı cimi yok.

Yıllardır anadolu takımlarını yenemediğimizden değil derbi kazanamadığımızdan şampiyon olamıyoruz..

Ama abi ilk yarı gördük gs yi yenerdik olmadı fb bjk hepsini yenebilirdik ama olmadı. Peki durum ne lideriz...

Bundan sonra da bu durum devam eder. Çünkü anadolu takımları büyüklerden puan çıkarmasını biliyor. Bir kayseriyi bir sivası yenemiyorlar kolay kolay ankarayı. Bundan dolayı bence yenilmeyelim ilerisi açık.

krdnz
04.02.2009, 20:09

Bende aynı fikirdeyim.Bunlar bizim öncelikli rakiplerimiz bunları yenersek katlayarak gideriz.Galatasaraydan yediğimiz o saçma goller bjkye verdiğimiz 2 puan ve fb maçında kaybettiğimiz 2 puan tam 7 puan yapıyor.

AKSOY_61
04.02.2009, 20:21
Valla bence şampiyon olmak için ille de derbileri kazanmaya gerek yok.
beraberlik yeterli.sonuçta rakip de 2 puan kaybediyor.önemli olan yenilmemek.

ilk devre hiçbir derbiyi alamadık ama o takımların önündeyiz.
fener yendi de ne oldu?

Recep Alkan
04.02.2009, 20:25
1Trabzonspor
2Galatasaray
3Sivasspor
4Fenerbahçe
5Beşiktaş
6Ankaraspor
7Kayserispor
8Bursaspor
9Gaziantepspor
10Gençlerbirliği
11Eskişehirspor
12Konyaspor
13İstanbul B.B.
14Antalyaspor
15Denizlispor
16Ankaragücü
17Hacettepespor
18Kocaelispor

bu sıralamaya katılıyorum ama sivasın yeri değişebilir geçen sene olduğu gibi :)

bu arada ayak sesi kalmadı resmen yer ıklıyor emin adımlar ile geliyoruz.

Mustafa Ayazoğlu
04.02.2009, 20:28
80 : 34 = 2.36

80 Puan zor almak

Ünal Cumhur
04.02.2009, 20:29
1Trabzonspor
2Galatasaray
3Besiktas
4sivas
5fenerbahce
6Ankaraspor
7Kayserispor
8Bursaspor
9Gaziantepspor
10Gençlerbirliği
11Eskişehirspor
12Konyaspor
13İstanbul B.B.
14Antalyaspor
15Denizlispor
16Ankaragücü
17Hacettepespor
18Kocaelispor

bende böyle bir düzenleme yaqptım sene sonunda saklayın böyle olur sivas ve 8tasın yeri degisebilir

Ünal Cumhur
04.02.2009, 20:30
80 : 34 = 2.36

80 Puan zor almak

42 puan daha toplarsak alırız yane sadece 2maglubiyetimiz olursa bundan sonraki maclarda veya 3beraberlik

Mustafa Ayazoğlu
04.02.2009, 20:35
80 Puan hiç bi takım alamaz,

12 galibiyet ve 3 beraberlik alalım şampiyon oluruz

10-61
04.02.2009, 21:13
Bu sene ciddi ciddi şampiyon olacağımıza inanıyorum.Şöyle ki;ilk yarıyı ölçü alırsak o kötü futbol oynuyor diye eleştirdiğimiz takım bile 10 galibiyet aldı,bu yarıda da zorlandığımız maçlar olsa da o 10 maçı yine alacağımızı düşünüyorum.

2 mağlubiyet aldığımız(gs-şeftali)maçlarını içerde oynuyoruz,şeftaliyi garanti görüyorum,gs yi yenemesek bile beraberlik yeter ama onu da yeneriz bence.

5 beraberlik aldığımız(bjk-antep-sivas-kayseri-fb)bunlardan bjk-antep-kayseriyi yeneceğimizi düşünüyorum,fb maçı için bişey demiyorum ,eğer o maça kalırsa korkuyorum ama kalmayacağını düşünüyorum.

İlk yarıda topladığımız 34 puandan daha fazlasını toplayacağımıza gönülden inanıyorum;o futbolla o kadar topladıysak şu muhteşem oyunla tarih yazacağız gibi geliyor.

Mustafa Ayazoğlu
04.02.2009, 21:18
beşiktaşı önümüzde ki hafta yenip şampiyonluktan ekarte edip,24. hafta galatasarayı kendi evimizde güzel futbolumuz ile yenip şampiyonlukta ki hevesini kursağında bırakıp son maçta fenerbahçeyi dize getirip, şampiyon olacağız.

Cafer Bulur
04.02.2009, 21:20
Sampiyonlugun ayak seslerini duyurmaya devam etmek istiyorsak önümüzdeki 2 mactan en az 4 puan almaliyiz.
Bunu basarabilecek gücümüz de fazlasiyla var.

Harun Karadeniz
04.02.2009, 21:35
1.Trabzonspor
2.Fenerbahçe
3.Galarasaray
4.Beşiktaş
16.Denizlispor
17.Hacettepe
18.Kocaelispor

Lig böyle biter diye düşnüyorum..

Trabzon - Ankaragücü
Trabzon - Denizli
Trabzon - Konya
Trabzon - Galatasaray
Trabzon - Büyükşehir Bld.
Trabzon - Gençlerbirliği
Trabzon - Kayseri
Trabzon - Bursa
Trabzon - Fenerbahçe

Beşiktaş - Trabzon
Antalya - Trabzon
Gaziantep - Trabzon
Hacettepe - Trabzon
Sivas - Trabzon
Kocaeli - Trabzon
Eskişehir - Trabzon

Dışarda ve içerde 3 önemli maçımız var bu 6 maçın 4ünü galip gelirsek olay biter. diğer maçlardanda 2 beraberlik alsak

Kalan 16 maçta

2 malübiyet= -6
2 beraberlik= -4
12 galibiyet= 36+2 (beraberlik)

38+38=76

Onur Şeref
04.02.2009, 21:58
Sivas bütün zorlu maçları deplasmanda oynayacak bundan dolayı fikstür dezavantajları var bizim ise büyük bir avantajımız.Saçma sapan işler yapmazsak şampiyonuz bu sene.

mesut61
04.02.2009, 22:05
1.Trabzonspor
2.Fenerbahçe
3.Galarasaray
4.Beşiktaş
16.Denizlispor
17.Hacettepe
18.Kocaelispor

Lig böyle biter diye düşnüyorum..

Trabzon - Ankaragücü
Trabzon - Denizli
Trabzon - Konya
Trabzon - Galatasaray
Trabzon - Büyükşehir Bld.
Trabzon - Gençlerbirliği
Trabzon - Kayseri
Trabzon - Bursa
Trabzon - Fenerbahçe

Beşiktaş - Trabzon
Antalya - Trabzon
Gaziantep - Trabzon
Hacettepe - Trabzon
Sivas - Trabzon
Kocaeli - Trabzon
Eskişehir - Trabzon

Dışarda ve içerde 3 önemli maçımız var bu 6 maçın 4ünü galip gelirsek olay biter. diğer maçlardanda 2 beraberlik alsak

Kalan 16 maçta

2 malübiyet= -6
2 beraberlik= -4
12 galibiyet= 36+2 (beraberlik)

38+38=76

ilk 4 te sivas a sans vermiyomusun ?

.....
04.02.2009, 22:08
inşallh sivas istanbul takımlarını geçer.

Yani elimden gelse hepsi ligden düşsün derim ama :)

1.TRABZONSPOR
2.sivasspor
3.ankaraspor
4.kayserispor

inşallah böyle olur olmaz ama olsun :)

tisan61
04.02.2009, 22:18
mevlam bize o günleri gösterir inşaallah

turkish0061
04.02.2009, 22:20
Insallah o gunleri gorucez, Sampiyon olacagiz allahin, izliyle. Bu gidisle sampiyon olacagiz buna inaniyorum

Harun Karadeniz
04.02.2009, 22:24
ilk 4 te sivas a sans vermiyomusun ?

ben veririmde tff verirmi onu bilmiyorum abi:D

Recep Alkan
04.02.2009, 22:30
Dinlemek için grafiğe tıklayınız ..

http://img266.imageshack.us/img266/45/alkan61yg9.jpg (http://www.bordomavi.net/index.php?page=radyo)

Murat Erdem
07.02.2009, 13:07
19 maç sonu puan ortalamamız 2.15 oldu.

İstanbullulara sesleniyorum: AYAK SESLERİMİZ DUYULUYORMU ?

Bahattin Aydın
07.02.2009, 14:15
2.-3.7. kim olur bilemem ama 1. TRABZONSPOR olacak ya gerisi hikaye benim için :)

Murat Erdem
07.02.2009, 16:15
Dünkü maç bize gösterdiki, en azından Ankaragücü vb. rakiplerle iç sahada oynarken oyun planımızı değiştirmeliyiz.

Böyle maçlarda Hüseyin'i oynatmanın ne bize, nede ona katkısı yok.(bknz:dün akşamki maç)

İç saha maçlarında klasik 4-4-2 oynamanın bizi daha rahat sonuca götüreceğini düşünüyorum.

Slyva
Serkan-Song-Egemen-Cale
Yattara-Selçuk-Colman-Alanzinho
Gökhan-Umut

Sefa Murat Dokuz
07.02.2009, 16:25
Şu anda 2.157 ortalamamız var.
korursak bunu 73 puan falan yapar şampiyon oluruz.

demirel
07.02.2009, 17:08
Şu anda 2.157 ortalamamız var.
korursak bunu 73 puan falan yapar şampiyon oluruz.
sivasında ortalaması aynı ama,bizden cok gol atıp daha az yiyorlar,küçümsememek lasım

Sümeyye Şahin
07.02.2009, 18:16
sivasla averaj konusunda baş edemicez çünkü baya fark açılıyo...artık puan konusunda sivası geçmeliyiz...bu yarışı sivasla götürelim diğer takımlarla puan farkını açalım bizim için sivasla daha kolay olur şampiyonluk mücadelesi...bi şekilde oturucaz o koltuğa...inşallah....

Harun Karadeniz
07.02.2009, 18:19
Sivası Sivasta yenicezde

İçerde Galatasaraya yenilmemek lazım

oguzhann
07.02.2009, 18:19
öyle veya böyle şampiyon olacauk

Sümeyye Şahin
07.02.2009, 19:19
ooooo duyun bu sesi bu fırtına saracak sizi...trabzonun neferliyiz korkun bizden geliyoruz bizzz!...

Murat Erdem
08.02.2009, 18:07
BJK nin bizim maçtan önce sakat ve cezalı vermemesi daha iyi oldu bence.
Bu sayede M.Denizli bu kısır ezberini bozmazda işimiz daha kolay olur.

Mustafa ÖZDEMİR
08.02.2009, 18:40
inşallaha bu sene 75 puan barajını geçip şampiyon olacağız...

Engin Koltuk
08.02.2009, 18:49
BJK nin bizim maçtan önce sakat ve cezalı vermemesi daha iyi oldu bence.
Bu sayede M.Denizli bu kısır ezberini bozmazda işimiz daha kolay olur.

Holosko sakatlandı.

Mert Marabaoğlu
09.02.2009, 01:04
Galibiyet ortalamamız 19. hafta itibariyle şu anda 2.15.

bu sezon için gayet iyi ortalama.

Ömer TOPAL
09.02.2009, 01:08
olacak bu sene olucak..ben daha lig baslamadan hissetmiştim..aptala malum olurmus :D

zarha6155
09.02.2009, 01:29
sivasla averaj konusunda baş edemicez çünkü baya fark açılıyo...artık puan konusunda sivası geçmeliyiz...bu yarışı sivasla götürelim diğer takımlarla puan farkını açalım bizim için sivasla daha kolay olur şampiyonluk mücadelesi...bi şekilde oturucaz o koltuğa...inşallah....

Yav averajımızın kötü olduğu doğrudur ama ikili averaj kalktımı ki...
Önemli olan sivasla oynayacağımız maç o maçta gollu beraberlik bile bizi sivastan avantajlı yapar...

sanatik
11.02.2009, 19:11
bjk macini berabere bitirecegimizi düsünüyorum. Sivasinda bursada zorlanacagini düsünürsek zirve 42 puan ile devam edebilir. Gs 3 puan ile 40 yapar aradaki farki 2 ye indirir. bjk beraberlikde yine 6 puan fark ile devam ancak fener sanirim 7 den 5 puana indirebilir.

Bizim 3 puan almamiz bu acidan ne kadar önemli görüyorsunuz.

Alihan Ertürk
11.02.2009, 19:13
olacak bu sene olucak..ben daha lig baslamadan hissetmiştim..aptala malum olurmus :D

aptal mı :D estafırullah abi , hakaret etme kendine

tsmetu
11.02.2009, 19:27
Olacak başka bir düşüncemiz yok zaten.

sanatik
11.02.2009, 19:29
bjk macini berabere bitirecegimizi düsünüyorum. Sivasinda bursada zorlanacagini düsünürsek zirve 42 puan ile devam edebilir. Gs 3 puan ile 40 yapar aradaki farki 2 ye indirir. bjk beraberlikde yine 6 puan fark ile devam ancak fener sanirim 7 den 5 puana indirebilir.

Bizim 3 puan almamiz bu acidan ne kadar önemli görüyorsunuz.

siralamayida yapiyim:

Trabzon 42 veya 44
Sivas 42
Gs 40
fener 37
bjk 35 veya 36

Mustafa ÖZDEMİR
11.02.2009, 19:58
inşallah inönüden 3 puanla döneriz de bu puan hesaplarına gerek kalmaz

tisan61
11.02.2009, 23:06
inşaallah
süper olur

Murat Erdem
02.03.2009, 19:09
Lig o kadar çetin geçiyorki liderle aynı puana sahip takımımızın puan ortalaması, 22. hafta itibarı ile 2.05

Cafer Bulur
02.03.2009, 20:19
Sampiyonluga oynamak istiyorsak 2 puan ortalamasinin altina düsmemeliyiz.
Hatta ligi zirvede götürmek icin 2 puan ortalamasinin da üstüne cikmaliyiz.
Bu ugurda konya ve gs maclarini mutlaka kazanmak gerekiyor.

Emre7
02.03.2009, 20:32
hıncal: azıcık iyi oynayan bir takım sivası bu hale getiriyor.
şükür dilime ortak birini buldum.
beşiktaş sivas galatasaray ve sivas kötü 3 hafta üst üste kazansak bu işi bitirecez. ortalama önümüzdeki 4 hafta değişmezse başaracaz.

61SOYTÜRK61
03.03.2009, 02:39
ççç ççç ççç ya bu puan ortalamsını bi anlamadım ha hayatım boyuncada tek bişeye baktım yendikmi yenildikmi gerisi kafa yoruyo ...basındaki hiçbir oylamayda GENELDE katılmıyorum onlar konuşsun biz işimize bakalım :D işte en zevkli yanı bu işin düşünün bütün basın biz hariç herkesi şampiyon ilan etmiş yazıp tutmuş atmış veee biz lig sonunda şampiyonuz ÖYLE PATLAR ELLERİNDE O KALEMLER OY VEREN KLAVYELER KARŞILARINA GEÇİP NOooLDİİİİİİİİİİ DEMEK VAR :D

ilteriş
03.03.2009, 11:22
Şu an 45/22=2,04 puan ortalamasındayız.Bu ortalamayı daha yukarı taşıyacak gücümüz var.Artık şu sivası sollayalım yahu.Bu hafta Ankaraspor sivasa bir çelme taksa ne güzel olur.Tabiki tarafısız bir hakem olursa.

Mustafa Önder
03.03.2009, 11:54
Şu an 45/22=2,04 puan ortalamasındayız.Bu ortalamayı daha yukarı taşıyacak gücümüz var.Artık şu sivası sollayalım yahu.Bu hafta Ankaraspor sivasa bir çelme taksa ne güzel olur.Tabiki tarafısız bir hakem olursa.

Sivasspor kendi sahasında kolay kolay puan kaybetmez

Ba®ış
03.03.2009, 11:56
Sivas beşiktaş ve bizle içeride oynayacak,bu iki maçta da puan kaybedeceğini düşünüyorum sivasın

Hüseyin Kurt
03.03.2009, 12:01
Sivas beşiktaş ve bizle içeride oynayacak,bu iki maçta da puan kaybedeceğini düşünüyorum sivasın

Ben,Ankaraspor maçında da puan kaybedeceğini düşünüyorum.

Can basten
03.03.2009, 12:02

Sivas'ın Gs maçında Lincoln ve Kewell, Eskişehir maçında da Youla ve Batuhan sakatlık dolayısıyla oynayamamıştı.

Şimdi ise rakip Ankaraspor ve Özer oynamayacak.

UğuR
03.03.2009, 12:04
Bu hafta Sivas'ın puan kaybedeceğine inanıyorum ve lider olacağız diyorum...

Adem Erdoğan
03.03.2009, 12:08
Bu hafta Sivas'ın puan kaybedeceğine inanıyorum ve lider olacağız diyorum...

İnşallah Uğur abi.

Takımımız için duaları eksik etmeyelim.90 larda herşey bitti dediğimiz anda devreye girdiklerine inanıyorum.

Murat Erdem
07.03.2009, 17:43
Hafta 23., puan ortalamamız: 1.95 tolare sınırının altındayız artık.

macka61
07.03.2009, 17:49
artık şampiyonluk filan hayal ilk 3 olursa helal olsun derim

Cafer Bulur
15.03.2009, 13:45
Bir zamanlar 2.36 puan ortalamasina sahiptik ve sampiyonlugun ayak seslerini duyuyorduk.
Bugün kazanamazsak ortalama 2 puaninda altina düsüyoruz.
Kazanmali ve bu yüzdenin altina düsmemeliyiz.

bordoylamavi
22.03.2009, 01:43
evet artık puan ortalamamız 1,84. son 5 maçtaki ortalama ise 5 maçta 4 puan ile 1,25. gerisin siz düşünün artık. bu kadar büyük bir düşüş neden olur. manisa değil ki bu koskoca trabzon. aynı hikaye aynı ersun