PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sadi Tekelioğlu Altyapının Başında

tsmetu
10.11.2008, 19:57
Sadi tekelioğlu bu gündeb itibaren atl yapının başına geçti bence güzel bir tercih takımı çok iyi tanıyor.

Egemen Yılmaz
10.11.2008, 20:00
Hayırlı olsun diyelim.

Peki eskiden kim vardı? Özkan Sümer' in yerine mi getirildi şimdi Sadi Tekelioğlu?

Uğurtan
10.11.2008, 20:12
Hayırlı olsun Sadi Tekelioğlu'na... Umarım başarılı olur genç yetenekler çıkartırız A takımımıza..

servet nuh
10.11.2008, 20:18
çalışkan ve prensipli adamdır.umarım hakkı olana hakkını verir ve artık şu takımdan nice gökdenizler,hamiler ve fatih tekkeler yetiştirir.

alper*
10.11.2008, 20:19
samet aybabayı tercih ederdim.

ÖmerFarukYılmaz
10.11.2008, 20:20
Hayırlı olsun...

yns_emre61
10.11.2008, 20:21
oda hemen gelirdi :D
Hayırlı olsun.

Emre Bekar
10.11.2008, 20:22
hayırlı olsun

Sadık Bıyık
10.11.2008, 20:30
çok iyi bir tercih, sanırım özkan hoca futbolcu izleme komitesinin başına geçicek

Zafer BİLGİN
10.11.2008, 20:30
Kimse yazdıklarımdan siyasi mana çıkarmasın.

Sadi tekelioğlunun altyapının başına geçmesi bana 70li 80li 90 lı yıllardaki ülkemizin siyasi portresini hatırlatıyor.Bu ülke 30 yıl boyunca demirel erbakan ecevit ve türkeşten başka hiçmi siyasetçi çıkaramadı.Dönüp dönüp önümüze bunlar geliyordu.

Mustafa K. Demirbaş
10.11.2008, 20:54
hayırlı olsun

biltrabzon
10.11.2008, 21:02
eger dogruysa skandal bir karar.sadi tekelioglu bugünkü futbolun f sini bilmez.günümüz futbolun da,futbolculara ,özelliklede alt yapida ki futbolculari calistirma ve yetistirme metodlarindan,sadi tekelioglu nun ne kadar haberi vardir.

TS-Tiryaki
10.11.2008, 21:06
Hayirli olsun. Insallah basarili olur.

Zafer BİLGİN
10.11.2008, 21:07
Arkadaşlar bu konu liman ihalesi gibi olmasın.Herkes bu konuya eğilsin.Kalyon inşaat fırsattan istifade son dakikada hes projesine dahil oldu.Belli bir seviyede tepki gösterelim.Tüm arkadaşlarıma mesaj çektim.Mail bombardımanı başlamıştır.Bu yazımı okuyan herkes arkadaşlarına iletsin.Herkes elinden geldiğince mail atsın
kalyon@kalyongrup.com

Great White
10.11.2008, 21:11
Bu adam altyapının başına geçmesi adına ne türden bir yeterliliğe sahip acaba?

Hani ranseymanı, refereransı nedir?

Ne türden parlak bir backrounda sahiptir de alt yapınının başına getirilmiştir?

Söz konusu alt yapı foseptik bir mevzuuysa bir şey diyemem ama bu şahıs şu ana dek Türk Futbolu' na hangi isimleri kazandırmıştır ki bundan sonra kazandırabileceklerinden ümitli olalım..

İşsizlikten kırılan hemşerilere kapı açmaya bşladığımıza göre "Hatır gönül istihdamları" tüm hızıyla devam ediyor..

BDiler61
10.11.2008, 21:15
hayirli olsun

Erdal
10.11.2008, 21:21
Kimse yazdıklarımdan siyasi mana çıkarmasın.

Sadi tekelioğlunun altyapının başına geçmesi bana 70li 80li 90 lı yıllardaki ülkemizin siyasi portresini hatırlatıyor.Bu ülke 30 yıl boyunca demirel erbakan ecevit ve türkeşten başka hiçmi siyasetçi çıkaramadı.Dönüp dönüp önümüze bunlar geliyordu.

Zafer, sözkonusu altyapı olunca yaş ın pozitif etkisi olduğunu düşünüyorum. Bu gün itibari ile Türkiye de en üretken altyapı olan Çanakkale nin altyapısında rahmetli Abdullah Gegiç in önemli katkıları olduğunu biliyorum. gs nin Altyapısı Derval den sonra üretken oldu...Gordon marmariste futbol okulu açacak diye bir haber okumuştum. Dünyada bu işler nasıl oluyor bilmiyorum ama yaşlılık biraz da tecrübe demektir sonuçta....

Önemli olan heyecan...Özkan hocanın sanırım heyecan kaybı var. Yoksa futbol bilgisinden kimsenin şüphesi yok...

TolgaTopçu61
10.11.2008, 21:24
Hayirli olsun...

Zafer BİLGİN
10.11.2008, 21:27
Zafer, sözkonusu altyapı olunca yaş ın pozitif etkisi olduğunu düşünüyorum. Bu gün itibari ile Türkiye de en üretken altyapı olan Çanakkale nin altyapısında rahmetli Abdullah Gegiç in önemli katkıları olduğunu biliyorum. gs nin Altyapısı Derval den sonra üretken oldu...Gordon marmariste futbol okulu açacak diye bir haber okumuştum. Dünyada bu işler nasıl oluyor bilmiyorum ama yaşlılık biraz da tecrübe demektir sonuçta....

Önemli olan heyecan...Özkan hocanın sanırım heyecan kaybı var. Yoksa futbol bilgisinden kimsenin şüphesi yok...
Teoride söylediklerin çok doğru.Derwall olsun rahmetli Gegiç olsun avrupada iz bırakmış insanlardır.Sorun Sadi hoca hangi vasıflara istinaden altyapının başına getirildi.Şenol ustaömeri getirirsin anlarım.O yaş gruplarını çok iyi biliyor veya ne bileyim Abdullah Ercan ı getirirsin.Ama Sadi hoca bu zamana kadar yaptıklarıyla orayı haketmiyor diye düşünüyorum.

Great White
10.11.2008, 21:28
Bazı arkadaşlar da çıkıp "Bu kulüpte özvlatçılık yoktur" demezler artık; en azından bu açıdan iyi olmuş bu gelişme;)

Hoş; ben buna özevlatçılık değil adam kayırma derim en fazla:)

Cafer Bulur
10.11.2008, 21:29
Bu haberin dogruluk derecesi nedir?
Resmi site bir yana hicbir ajansda ben böyle bir habere rastlamadim.
Bir duyum üzerine mi yorum yapiyoruz yoksa bilinen ama aciklanmayan bir gercek üzerine mi?

Erdal
10.11.2008, 21:29
Soner, yine sloganla başladın muhabbete... Sadi hoca yanlış bilmiyorsam Hamilerin jenerasyonunun altyapıdan hocasıdır. En azından antrenörlerinden olduğu kesin...

Erdal
10.11.2008, 21:31
Yanlış bilmiyormuşum 82-83 sezonu genç takım Antrenörü Sadi Tekelioğlu...

Great White
10.11.2008, 21:32
Asıl yukarıda koyulaştırdığım cümle tam anlamıyla bir slogan bana göre:)

Doğru olmadığını gösteren gelişme de önümüzde zaten;)

Yanlış bilmiyormuşum 82-83 sezonu genç takım Antrenörü Sadi Tekelioğlu

Koskoca bir kulübün altyapısına gelebilmek için gerekli olan referans bu mudur yani:D

Tunç Tosun
10.11.2008, 21:50
Görev : Teknik Direktör
D. Tarihi : 1955 Trabzon
Medeni Durum : Evli ve 2 çocuk babası
Kariyeri : Trabzonspor (Amatör) Sebatspor (Profesyonel) Antrenörlük Kariyeri : Trabzonspor Altyapı Gençlerbirliği Konyaspor Rizespor Bafraspor Kastamonuspor Türkiye Futbol Federasyonu Erzurumspor Trabzonspor Başarılar : Trabzonspor Genç Takımı ile 3 defa Türkiye Şampiyonluğu, Trabzonspor Ümit Takımı ile 1 defa Türkiye Şampiyonluğu, Trabzonspor 3. lig takımı ile 1 defa şampiyonluk, Bafraspor ile 3 lig şampiyonluğu (2.lige terfi), Gençlerbirliği ile 1. ligde Türkiye Kupası finali, Erzurumspor ile Türkiye 2. ligi şampiyonluğu ile 1. lige terfi (Erzurumspor'u 33 yıl aradan sonra 1. lige çıkartmıştır)

gençlerbirliği (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=genclerbirligi) nin 1996-1997 sezonunda türkiye kupasında galatasaray (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=galatasaray) ı penaltılarla 18-17 yenerek elediği maçta başındaki teknik direktördür.
trabzonspor (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=trabzonspor) un başında da 2001-2002 sezonunun ilk haftası inönü de beşiktaş (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=besiktas) karşısında 2-1 lik galibiyet alarak lige iyi bir başlangıç yapmıştır. maçtan sonra da o maç başarılı ile mücadele eden aurelio-jarro-da silva üçlüsünün bonservis bedellerini açıklamış ve kendisi ile röportaj yapan ömer güvenç (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=omer%20guvenc) i şoke etmiştir.
ayrıca ergün gürsoy (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=ergun%20gursoy) un akrabasıdır.
(belgarath (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=belgarath), 13.03.2008 18:35)

Şahinoğlu
10.11.2008, 21:51

Samet Aybaba bu ülke futboluna kimi kazandırmışki büyük yetenek olarak,gençlere gittiği takımlarda şans verir doğrudur ama bence bugüne kadar hiçbir yetenekli genci ülke futboluna lanse edememiştir .

Erdal
10.11.2008, 21:53
fb nin altyapı koordinatörü Şenol Çorlu

bjk nin Mehmet Ekşi ( bizden giden)

gs nin Ali Yavaş ( görevinden alındı diye dumuştum...Bu işi bilenlerden de onu görevden almanın büyük hata olduğunu ...)

Şimdi Soner bize bu arkadaşların koskoca kulüplerin altyapılarının başına gelmek için nasıl bir referansa sahip olduklarını söylese keşke...Hadi bunların altyapıları beş para etmez diyelim...( Aslında diyemeyiz zira genç milli takımlarda bu üç takım futbolcuları çoğunlukta ) Soner bize altyapının başında kimi görmek istediğini yazsa keşke kanalizasyon lağım muhabbetine girmeden önce mesela dese ki şu olmalıydı...83 den beri genç takımlarda antrenör olarak çalışmış birine bu hücumun anlamı ne??

Tunç Tosun
10.11.2008, 21:54
Samet Aybaba bu ülke futboluna kimi kazandırmışki büyük yetenek olarak,gençlere gittiği takımlarda şans verir doğrudur ama bence bugüne kadar hiçbir yetenekli genci ülke futboluna lanse edememiştir .

İzin verseler Bursa da kazandıracaktı..

Tunç Tosun
10.11.2008, 21:55
fb nin altyapı koordinatörü Şenol Çorlu

bjk nin Mehmet Ekşi ( bizden giden)

gs nin Ali Yavaş ( görevinden alındı diye dumuştum...Bu işi bilenlerden de onu görevden almanın büyük hata olduğunu ...)

Şimdi Soner bize bu arkadaşların koskoca kulüplerin altyapılarının başına gelmek için nasıl bir referansa sahip olduklarını söylese keşke...Hadi bunların altyapıları beş para etmez diyelim...( Aslında diyemeyiz zira genç milli takımlarda bu üç takım futbolcuları çoğunlukta ) Soner bize altyapının başında kimi görmek istediğini yazsa keşke kanalizasyon lağım muhabbetine girmeden önce mesela dese ki şu olmalıydı...83 den beri genç takımlarda antrenör olarak çalışmış birine bu hücumun anlamı ne??

GS de Fatih İbradı oldu alt yapı sorumlusu.

Great White
10.11.2008, 22:08
Şimdi öncelikle şunu söyleyeyim ki alt yapının başına Sadi Tekelioğlu getirili diye kulübün önünde eylem yapacak değilim:)

Ama daha önceki görev zamanında bizde yaşadığı sorunlar olsun, daha sonraki dönemlerde kulüp ile ilgili haberlerde sürekli polemikler yaşanmasına sebebiyet vermesi olsun her haliyle yıpranmış, dejenere olmuş, muhtemelen de heyecanını yitirmiş bir insana gelene kadar bir çok kalifiye ve donanımlı insan ile anlaşılabilirdi..

İster yerli, ister yabancı kalifiye bir adam..

Ama illa ki özevlatlarımızdan birisine istihdam yaratacaksak dönüp dolaşıp aynı eski yüzlere gelene kadar bir Hami Mandıralı ya da onun konseptinde vizyon sahibi eski bir futbolcumuza da şans verilebilirdi..

En azından pırıl pırıl bir sayfa ile çekirdekten tertemiz bir başlangıç yapma şansı olurdu..

Yukarıda bahsedilen Üç Cücükler' in alt yapı sorumlularının çok parlak bir kariyeri olmayabilir ama geriye dönüp bakıldığında aynı kulüpten sepetlendikleri ve birçok polemikler yaşadıkları da vaki değildir;)

Sonuçta ben kendi adıma memnun kalmadım bu işten; bu kadar basit:)

Emirhan Makul
10.11.2008, 22:10
Yarar mı Yoksa Zarar mı Vereceğini Hep Birlikde Göreceğiz.

Ben Başarılı Olacağına İnanmıyorum !

Ahmet Kuru
10.11.2008, 22:12
Hayırlısı olur inşallah...
Zaman gösterecek doğru veya yanlış tercih olduğunu

Great White
10.11.2008, 22:13
trabzonspor (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=trabzonspor) un başında da 2001-2002 sezonunun ilk haftası inönü de beşiktaş (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=besiktas) karşısında 2-1 lik galibiyet alarak lige iyi bir başlangıç yapmıştır.

Böyle bir CV görülmüş müdür yahu:D

Hani Hüseyin' i övmek adına "Colman' ın ara pasında Umut' un atığı golden önce Colman' a taç atışından topu kazandıran adam" demeye benziyor bu resmen:p

Böylesine zorlayarak ancak bu kadarını mı bulabilmişler; hayret..

Oysa Sadi Hoca ile kazandığımız birkaç maç daha vardı; sanırım onları unutmuşlar yazmayı:rolleyes:

Erdal
10.11.2008, 22:13
Mesela bu konularda iyi olduğunu bildiğim bjk li Sinan Vardar vardır. Şu anda ne yapıyor bilmiyorum ama Atıf Keçeci onun üzerine yetenek kaşifi tanımam demişti...Hoca olarak bende Samet Aybaba yı görmek isterdim. Ama Ünal Karaman ın Pilot takım antrenörlüğüne bile burun kıvırdığını biliyorum. ( teklif falan yok düşünürmüsün diye sormuştum) Hal böyle iken 83 den 90 lara kadar yukarıda arkadaşın koyduğu öz geçmişte altyapı antrenörlüğünü fena yapmamış diyebilecek birine bismiallah giydirmek niye???

Emiroğlu
10.11.2008, 22:14
Açıkçası yukarıda denilen gibi Bir Hami'nin , Bir Ünal'ın gelmesini çok daha isterdim.(İsimlere takılmayın , jenerasyon olarak)

Bir Hami gelse mesela , şu an alt yapıda oynayan , minikler hariç , çoğu hatırlar Hami'nin füzelerini.
En azından bir çoğunun idolü olmuştur zamanında.
Bu büyük bir artı olabilirdi.

Sadi hocaya karşı genel anlamda nötr olmakla beraber , kulübün DİNAZORLAR'dan arınması açısından pek sağlıklı görmüyorum.
Ayrıca bu DİNAZORLAR , modern futboldan ne kadar haberdardır o da ayrı muamma.

Hakkımızda hayırlısı diyelim.

28TS61
10.11.2008, 22:16
hayirli olsun

Dursun Kaplan
10.11.2008, 22:17
Hayırlı olsun,umarım faydalı olur..

Şahinoğlu
10.11.2008, 22:17
Bence çokta önemli değil Sadi Tekelioğlu olmuş Hami olmuş önemli olan Trabzon şehrindeki gençlik futbol oynamak istiyormu, ben işin orasından şüpheliyim ziraa bir Fatih Tekke bir Gökdeniz daha çıkarabilceğimizi sanmıyorum , İstanbul'da yaşıyorum ve Anadolu'nunda çoğu yerini görmüş birisiyim, Trabzon gençliğindeki havayı artisliği kendini beğenmişliği başka şehirlerde bulamazsınız, Trabzon'da uzun sokakta yürürken Bağdat caddesindeki gençlerden farksız saç traşları hipi modunda gruplar, heleki bjk maçından önce iftar verdiğimiz Bordo Mavi kafe güya Trabzonspor kafesi içerde Nişantaşı'ndayım sandım biz tezahürat yaparken ağızlarıyla püffff bunlarda nerden çıktı halleri ve bu gençlikten yetenekli ve ahlaklı futbolcular beklemiyorum açıkçası.

kemal_efe
10.11.2008, 22:18
bekleyip görecez.hayırlısı bakalım...

Özge
10.11.2008, 22:18
Hayırlı olsun.Umarım başarılı olur.

Selami Gürpınar
10.11.2008, 22:19
Öncelikle böyle bir haber henüz resmi sitede açıklanmadı ve hiçbir yöneticide bahsetmedi ..

Böyle bir yapı nın bize fayda sağlayacağını düşünenlerdenim ..

Sadi Tekelioğlunun da bu görevi hakettiğini düşünüyorum ..

Bu görev içinde yönetim bilgiyi Özkan Sümer den almıştır eminim ..

Ersun Yanal ın bu karara sevineceğini açıkçası pek düşünmüyorum ama yinede hayırlısı diyelim .

İnşallah bize fayda sağlar ve artık o özlenen yetenekler tekrardan öncelikle Türk futboluna ardından Trabzonspor a faydalı olur ..

Emiroğlu
10.11.2008, 22:19
Bence çokta önemli değil Sadi Tekelioğlu olmuş Hami olmuş önemli olan Trabzon şehrindeki gençlik futbol oynamak istiyormu, ben işin orasından şüpheliyim ziraa bir Fatih Tekke bir Gökdeniz daha çıkarabilceğimizi sanmıyorum , İstanbul'da yaşıyorum ve Anadolu'nunda çoğu yerini görmüş birisiyim, Trabzon gençliğindeki havayı artisliği kendini beğenmişliği başka şehirlerde bulamazsınız, Trabzon'da uzun sokakta yürürken Bağdat caddesindeki gençlerden farksız saç traşları hipi modunda gruplar, heleki bjk maçından önce iftar verdiğimiz Bordo Mavi kafe güya Trabzonspor kafesi içerde Nişantaşı'ndayım sandım biz tezahürat yaparken ağızlarıyla püffff bunlarda nerden çıktı halleri ve bu gençlikten yetenekli ve ahlaklı futbolcular beklemiyorum açıkçası.

Trabzonda gençlik futbol oynama istiyor.Hemde deli gibi.
Ama 12 yaşında çocuğun bile ağzından dökülen

" benim torpilim yok,iyi olsam kaç yazar"

Sırf bu yüzden tanıdığım ne amatör futbol dahileri eridi gitti.

Erdal
10.11.2008, 22:20
Soner altyapı ve takım antrenörlüğü farklı şeylerdir...Gündüz Tekin Onay diye bir adam vardır efsane olarak söylenir hangi "büyük" takımla hangi başarısını biliyorsun?? Sakarya da yetişen hemen tüm futbolcularda emeği olan ( futbolcu olmadıysamda bende de) Ekrem Karaberberi hanginiz duydunuz...Mutlu olmadım başka bir şeydir. Burdan yola çıkarak Mc Carty misali "öz evlatçılık" avına çıkmak başka şey... Sadi hoca Özer in de eniştesi diye biliyorum. Nasıl bir özevlat lobisi varki yeğenlerini kulüpten içeri sokmayı becerememişler...

Şahinoğlu
10.11.2008, 22:21
Mesela bu konularda iyi olduğunu bildiğim bjk li Sinan Vardar vardır. Şu anda ne yapıyor bilmiyorum ama Atıf Keçeci onun üzerine yetenek kaşifi tanımam demişti...Hoca olarak bende Samet Aybaba yı görmek isterdim. Ama Ünal Karaman ın Pilot takım antrenörlüğüne bile burun kıvırdığını biliyorum. ( teklif falan yok düşünürmüsün diye sormuştum) Hal böyle iken 83 den 90 lara kadar yukarıda arkadaşın koyduğu öz geçmişte altyapı antrenörlüğünü fena yapmamış diyebilecek birine bismiallah giydirmek niye???

Sinan Vardar'ı yazın d smartta spor kanalında izlemiştim, Ersun Yenal'ı övüyodu oda ben bjk ye önerdiğim yetenekli futbolcuları Ersun Hoca aldırdı (Ceyhun Gülselam,İsmail,Buğra,Giray) vs ve göreceksiniz seneye aldığı yabancılarda cuk diye oturacak demişti yani oda Ersun Hoca hayranı bi nevi bu hususta ama nerde bu genç yıldızlar ozaman :)

Selami Gürpınar
10.11.2008, 22:23

Çok güzel bir nokta tebrik ederim öncelikle ..:alkış:

Biz genç nesiller bu tür konulara çok özen gösteriyoruz .

Oysaki babalarımız dedelerimiz ..:confused:

Gerçekten anlatacak çok şey var ama neyse ..

Erdal
10.11.2008, 22:24
Emiroğlu, "Dinazorlar" dan üç kez kurtulmayı denedik. İlki Mustafa Günaydın ın başkanlığı ikincisi Mehmet Ali Yılmaz üçüncüsü Nuri Albayrak...Bir dahaki "dinazor" temizliğinden sonra umarım yükün altına girecek "dinazor" buluruz....Kavramların içini dolduralım lütfen. Kim dinazor?? Kim bu kulübün parasını yemiş...Allah aşkına ezbere slogan atmayalım...

Enes
10.11.2008, 22:24
Hayırlı olsun diyelim..

Great White
10.11.2008, 22:26
Yani Erdal Hocam; öyle bir örnek veriyorsun ki neresinden tutsam elimde kalacak:)

Gündüz Tekin Onay ile Sadi Tekelioğlu' nu altyapı ve futbolcu kazanımı konusunda tartışacaksak yanmışız demektir. Bu biraz Hüseyin' i eleştirirken karşımıza Gerard' ı koymaya benzedi açıkçası:o

Şimdi sana son derece samimi ve net bir soru:

"Sadi Hoca Trabzonlu olmasaydı şu an bu görev o referansları doğrultusunda kendisine verilir miydi?"

Emre Bekar
10.11.2008, 22:28
Hayırlı olsun dedik ama henüz kesin bir şey yok sanırım.Az önce yerel kanalda dinledim bi ön görüşme olmuş kesin antlaşma olmamış daha Sadi Tekelioğlu'yla.Özkan Sümer'de izleme komitesinin başına getirelecekmiş

Emirhan Makul
10.11.2008, 22:29
Yani Erdal Hocam; öyle bir örnek veriyorsun ki neresinden tutsam elimde kalacak:)

Gündüz Tekin Onay ile Sadi Tekelioğlu' nu altyapı ve futbolcu kazanımı konusunda tartışacaksak yanmışız demektir. Bu biraz Hüseyin' i eleştirirken karşımıza Gerard' ı koymaya benzedi açıkçası:o

"Sadi Hoca Trabzonlu olmasaydı şu an bu görev o referansları doğrultusunda kendisine verilir miydi?"

Mümkünatı yok imkanı yok hatta Sadri Şenere Sorsalar Sadi Tekelioğlu alt yapıya gelecekmiş ne diyorsunuz diye

Yok yanlış duymuşsunuz Huysuz Virjin'le anlaştık o gelecek der.

Emiroğlu
10.11.2008, 22:30
Emiroğlu, "Dinazorlar" dan üç kez kurtulmayı denedik. İlki Mustafa Günaydın ın başkanlığı ikincisi Mehmet Ali Yılmaz üçüncüsü Nuri Albayrak...Bir dahaki "dinazor" temizliğinden sonra umarım yükün altına girecek "dinazor" buluruz....Kavramların içini dolduralım lütfen. Kim dinazor?? Kim bu kulübün parasını yemiş...Allah aşkına ezbere slogan atmayalım...

Birisinin para yediğini ima etmedim abi.
Lakin artık farklı isimlere , daha yakın jenerasyonlara şans tanınması gerekmiyor mu ?

Başkanlık olayı biraz daha farklı.

Fakat hoca ve alt yapı sorumluluğuna gelince , güvenebileceğimiz bir dünya insan var , hemde çoğu " öz evlat " hemde sadece kimlikleri için değil.
Zamanında herkesin takdir ettiği isimler.

Ha , Sadi hoca olsun,Özkan Sümer ve diğerleri olsun , Alex.F gibi kendisini modernize edebiliyorsa ayrı...

Great White
10.11.2008, 22:30
Mesela Özkan Sümer' in izleme komitesinin başına getirilmesi düşüncesi bence de mantıklı..

Bakın işte o konuda ben de "Özevlatçıyım" :)

Emiroğlu
10.11.2008, 22:32
Mesela Özkan Sümer' in izleme komitesinin başına getirilmesi düşüncesi bence de mantıklı..

Bunu anlatmaya çalışıyorum.
Daha önce de imzanızda vardı..
Barış,F.Tekke,Gökdeniz için öz evlatçıyım denirken kimsenin sesi çıkmıyordu diye.

İşini hakkıyla yapan bir Trabzonlu varsa , kim istemez ki işinin başına geçsin.

Fakat , Sadri hoca , Trabzonlu olmasa idi alt yapı hocalığı için düşünülecek miydi ?
Yoksa , " zaten bizdensin , kap düdüğü gel " mi dendi ?

Erdal
10.11.2008, 22:35
Yani Erdal Hocam; öyle bir önek veriyorsun ki neresinden tutsam limde kalacak:)

Gündüz Tekin Onay ile Sadi Tekelioğlu' nu altyapı ve futbolcu kazanımı konusunda tartışacaksak yanmışız demektir. Bu biraz Hüseyin' i eleştirirken karşımıza Gerard' ı koymaya benzedi açıkçası..

:) Bak soner, ( kötü bir başlangıç oldu kabul öğretmen edasından dolayı özür) Türkiyedeki tüm hoca futbolcu hakemler için geldikleri pozisyonların başlangıcında veya ortasında veya herhangi bir aşamasında becerilerinin dışında bir özelliğin ( hemşehri-akraba-siyasi fikirdaşlık-) etkisi olmuştur. Evet Sadi hoca Trabzon lu olmasaydı orda olmazdı. Bu işler böyledir. Bir iş vardır. Kim yapar diye düşünürsünüz en yakınınızdaki en önce aklınıza gelir. Ama ilk aklınıza geleni almazsınız alternatiflerle karşılaştırırsınız. Bu adamın geçmişinde altyapı hocalığı var. Başarılımı değilmi? Cımbızla cümle çektiğin özgeçmişin tamamına bak sonra sende en az benim kadar samimi ol:)

Great White
10.11.2008, 22:35
Bu arada konu hakkında şurada atıp tutarken daha iyi düşünme fırsatım oldu:)

Ben Sadi Hoca' nın yerine Hami ya da o konseptte bir eski futbolcumuzun gelmesi yönünde bir görüş belirtmiştim ama şimdi ondan da vazgeçtim:o

Bana göre bu şehrin dinamikleri ve sosyal yapısı da dikkate elındığında bu takımın alt yapı sorumluluğuna bir İngiliz ya da Alman getirilmesi gerekir..

Hani öyle çok parlak bir kariyeri olmasına da gerek yok..

İş disiplini ön planda, adam kayırmak gibi bir derdi olmayan, sağdan soldan gelecek baskı ve telkinlere donuk gözlerle umursamaz bakışlar atabilen herhangi bir gavur evladı isterim ben:)

Hiç değilse belki o zaman alt yapımızdan bir yıldız çıkacak diye 10 yıl beklemekten ve 17-18 li yaşlarda aynı soyadına sahip üçer beşer hatırlı zengin çocuklarından da kurtulmuş oluruz;)

poetricus
10.11.2008, 22:41
Birkaç gün öncesinin haberi.
Remzi arkadaşımız Haber61'den Son Dakika Gelişmeleri'ne aktarmış:

08 Kasım 2008 / 13:48
[/quote]Trabzonspor Yönetim Kurulu, Futbol İzleme Komitesini hayata geçirme kararı alıp, komitenin başına da Alt Yapı Koordinatörü Özkan Sümer'i getiriyor.

Trabzonspor yönetimi yıllardır yapılan yanlış transferlere trilyonlarca bedel öderken, bu güne kadar yazboz tahtası haline getirilen izleme komitesi yeni yönetimle birlikte yeni düzenlemeye giriyor.

Transferi Hocalar Değil komite yapacak!

Başkan Sadri Şener başkanlığında yönetim kurulunun yeni düzenleme yaparak oluşturacağı futbolcu izleme komitesinin başına Özkan Sümer'in getirileceği iddia edildi.

Sadi Tekelioğlu Trabzonspor'a mı dönüyor.Trabzonspor'da futbolcu transferleri artık Teknik Direktörlerin istekleri doğrultusunda gerçekleştirilmeyecek olup, Başkanlığına Özkan Sümer'in getirilmesi planlanan bu komite tarafından gerçekleştirilecek.

Alt yapı Genel Koordinatörü Özkan Sümer'in kurulacak yeni izleme komitesinin başına getirilmesi kesinleşirken, boşalan Alt yapı Koordinatörlüğü'ne de Trabzonspor'un eski teknik direktörlerinden Sadi Tekelioğlu'nun getirileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Bilindiği gibi daha önceden Özkan Sümer'den boşalacak olan Alt yapı sorumluluğuna Ekrem Al'ın getirileceği ismi kulislerde dolaşmış ve Ekrem Al'ın yapılan görüşmeler sonucunda bu teklifi kabul etmediği iddia edilmişti.
[/quote]
İki günlük gecikmeyle haberde bahsedilenlerden biri hayata geçirildi.
Altı çizili yerlerde uygulamaya konulursa...

"Demediydi" demeyin; Ersun Yanal'ın Trabzonspor'dan gönderilme süreci fiilen başlamıştır. Yerine Van Gaal ya da Hiddink beklemeyin...

Erdal
10.11.2008, 22:42

Niçin mantıklı? Çünki Marco geliyor aklına yada Yattara...Yugoslavları unuttuk.:) Gerçi hoca o konuda onursal başkan danışmanının kazığını yediğini söylüyor ama...Ne derece doğru bilmem Özkan hoca nın Of ta bir uşağı izlemeye geldiği hikayesini dinlemiştim;

Uşak gayet iyidir ilk yarı...İkinci yarı hoca rakip takım bekini çağırır ve izlenen uşağa küfür tekme kışkırtacak ne varsa yapmasını söyler...Bizim yetenek bir sabreder iki sabreder üçüncüde topu bırakır bek in ağzını burnunu kırar...Özkan hoca yanındakilere bu uşaktan bir ...im olmaz der :)

Ben Özkan hocaya şık bir "kızak" uygulaması olduğunu düşünüyorum yapılanın...Şık olması sevindirici...Sadi hoca şayet gerçekten göreve gelecekse Ersun hoca ile anlaşabilirmi onu düşünmek lazım. Gerisi hallolur...

Great White
10.11.2008, 22:44
Bu adamın geçmişinde altyapı hocalığı var. Başarılımı değilmi? Cımbızla cümle çektiğin özgeçmişin tamamına bak sonra sende en az benim kadar samimi ol:)

Şimdi açıkçası ben bir alt yapı sorumlusunun hangi kriterlere göre başarılı olup olmadığı konusunda biraz şüpheliyim..

Yani neye göre belirliyoruz bunu? Onun görev yapmış olduğu dönemler sonrasında elimize birden fazla yıldız geçtiyse eyvallah..

Ama ben bir Hami' den fazlasını göremedim; bilmediklerim varsa ekleyiniz..

Eh zaten Hami gibi ekstrem bir adamın da yıldız olmak için Sadi' ye ihtiyacı olacağını hiç sanmam; orası ayrı:)

Bir de şu var. Bu adam 83' de alt yapının başına geçmiş ama biz o dönemden sonra bir daha da şampiyonluk görememişiz..

Tamam, bunu da Sadi Hoca' ya bağlamıyorum tabii ki ama övülecek bir durum da yok ortada yani:rolleyes:

alper*
10.11.2008, 22:45
"Demediydi" demeyin; Ersun Yanal'ın Trabzonspor'dan gönderilme süreci fiilen başlamıştır. Yerine Van Gaal ya da Hiddink beklemeyin...

ersun yanal giderse alsınlar takımlarını başlarına çalsınlar.
evet ben ersunsporluyum.

Erdal
10.11.2008, 22:46
Poetricus hocayı yine bir endişe almış. Geçen sene sonlarına doğruda benzer endişeler taşımıştı forum ahalisi...Hocam rahat olun ben tasvip etmesemde bir çeşit "polim" yapılıyor. Şampiyonluk dışında herhangi bir süreç falan başlaşmış değil...Ayrıca Fan Gaal ile gerçekten görüşülmüştü neyse....

temel_yilmaz
10.11.2008, 22:46
hiçbir vasfı bulunmayan işte özevlatçıların gönlü alınsın diye getirilmiş bir adam bence şu işi bir galatasaray gibi yapamadık futbolcu tarlasından çıkara çıkara ergin barış memiş çıkıyor düşününki en iyileri bunlar ayrıca transferi sen değil biz yaparız olayı yarın öbür gün hazret sallamaya başlar sonra sadi paşa sonra tekrar
''bize yine hüsran bize yine hasret var bize yine esmer günler eyvah ''

Serdar A
10.11.2008, 22:48
...

...

Ali Yavaş Türkiyenin yetiştirdiği en büyük altyapı hocalarından biridir . Türk futboluna sayısız isim kazandırmış , gs altyapısındaki reformlarını , yapısal değişikliklerini Fatih Terim sahiplendiğinden pek ön plana çıkmamıştır . Ali Yavaş gs kulübünden ayrıldığı zamanda forumda bir şeyler yazmıştım . Trabzon'daki potansiyeli çok iyi kullanabilirdi .

Milli takımlarda görev yapan Trabzon orjinli hocalarımızdan o konumdayken faydalanmayı öğrenmeliyiz . İlla Trabzonspor çalışanı olacaklar gözüyle bakılmamalı .

Sadi hocadan çok daha iyi alternatifler varken neden seçim bu yönde oldu , benimde aklımı kurcalıyor . Yinede o koltuktan Özkan Sümer'in kaldırılması Ersun hocanın hakimiyeti konusunda önemli bir gelişmedir .

Travelair
10.11.2008, 22:50
Birkaç gün öncesinin haberi.
Remzi arkadaşımız Haber61'den Son Dakika Gelişmeleri'ne aktarmış:

08 Kasım 2008 / 13:48
Trabzonspor Yönetim Kurulu, Futbol İzleme Komitesini hayata geçirme kararı alıp, komitenin başına da Alt Yapı Koordinatörü Özkan Sümer'i getiriyor.

Trabzonspor yönetimi yıllardır yapılan yanlış transferlere trilyonlarca bedel öderken, bu güne kadar yazboz tahtası haline getirilen izleme komitesi yeni yönetimle birlikte yeni düzenlemeye giriyor.

Transferi Hocalar Değil komite yapacak!

Başkan Sadri Şener başkanlığında yönetim kurulunun yeni düzenleme yaparak oluşturacağı futbolcu izleme komitesinin başına Özkan Sümer'in getirileceği iddia edildi.

Sadi Tekelioğlu Trabzonspor'a mı dönüyor.Trabzonspor'da futbolcu transferleri artık Teknik Direktörlerin istekleri doğrultusunda gerçekleştirilmeyecek olup, Başkanlığına Özkan Sümer'in getirilmesi planlanan bu komite tarafından gerçekleştirilecek.

Alt yapı Genel Koordinatörü Özkan Sümer'in kurulacak yeni izleme komitesinin başına getirilmesi kesinleşirken, boşalan Alt yapı Koordinatörlüğü'ne de Trabzonspor'un eski teknik direktörlerinden Sadi Tekelioğlu'nun getirileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Bilindiği gibi daha önceden Özkan Sümer'den boşalacak olan Alt yapı sorumluluğuna Ekrem Al'ın getirileceği ismi kulislerde dolaşmış ve Ekrem Al'ın yapılan görüşmeler sonucunda bu teklifi kabul etmediği iddia edilmişti.

haber61

"Demediydi" demeyin; Ersun Yanal'ın Trabzonspor'dan gönderilme süreci fiilen başlamıştır. Yerine Van Gaal ya da Hiddink beklemeyin...[/quote]

Yazacaktım ama Poetricus güzel açıklamış. Sayın Sümer transfer komitesinin başına geçerken altyapıda da nüfusunu kaybetmiyor

Erdal
10.11.2008, 22:55
Kusura bakmayın ama kurtulun Allah aşkına şu paranoyadan....Leekens in gönderilip Şenol hocanın gelmesi dışında öz evlat getireceğiz diye kim kovuldu bu kulüpten...Gören de zannedecekkki sene aşırı hoca kovup öz evlat getiriyoruz....Yahu 85 den beri kaç hoca ile çalıştık kaçı öz evlat?? Kaçı gönderilmeyi haketmeden gitti...Hangi öz evladımızı kovabilmek için haftalarca bekledik. Hangisi gitmemek için çırpındı durdu...Şenol- Gİray- Sadi---Topu topu üç hoca...Gene döndük geçen seneki muahbbetlere deli olacağım yahu....

temel_yilmaz
10.11.2008, 22:56
tamkam özkan sümer oyuncunun iyisini getiriyorda isabet oranı düşük 40da 2 :)
trabzondaki zihniyet trabzonsporu bacasız fabrika bir ekmek teknesi olarak görmemesi lazım orası yandaş particilerin belediye binası değil ki.kaldıki hazret (özkan sümer) bence ersun yanalın önüne geçecektir bir başarısızlık oldumu herkesin bahanesi hazır olucak.
-başkan, hocaya sorun
-ersun ,futbolcuları ben transfer etmedim
özkan sümermi ona geçen transfer dönemimin hesabını sormadık bunuda sormayız
evet trabzonspor dinamikleri hayata yeniden geçti

poetricus
10.11.2008, 22:56
Ne derece doğru bilmem Özkan hoca nın Of ta bir uşağı izlemeye geldiği hikayesini dinlemiştim;

Uşak gayet iyidir ilk yarı...İkinci yarı hoca rakip takım bekini çağırır ve izlenen uşağa küfür tekme kışkırtacak ne varsa yapmasını söyler...Bizim yetenek bir sabreder iki sabreder üçüncüde topu bırakır bek in ağzını burnunu kırar...Özkan hoca yanındakilere bu uşaktan bir ...im olmaz der.

Tam Özkan Sümer'lik bir uygulama.
Bu psikolojik testi niye yaptığını da açıklayalım bari.
Özkan Sümer her ne kadar son 10-12 yıldır bizzat şahit olduğum bir çeşit ahlaki tekâmül geçirmiş ise de özellikle altyapıdaki futbolculara ettiği küfürlerle meşhur ve maruftur. Bu testi yaparak ileride kendi ağzının burnunun dağıtılmasını önlemiştir.

Dediğim gibi son yıllarda bir çeşit centilmenlik mutasyonu yaşadı. Gençlere ettiği o galiz küfürlerin -ki direkt Allah'dan başladığı bir seansa bizzat şahidim- yerini son yıllarda "salak", "aptal", "hayvan" gibi Özkan Sümer literatüründe son derece masumane, hatta iltifat sayılabilecek ifadeler almıştır.

Bu kadarcıktan bir şey olmaz. Giray Bulak da yapardı.
Yine midem bulanmaya başladı.

Selami Gürpınar
10.11.2008, 22:57

Yazacaktım ama Poetricus güzel açıklamış. Sayın Sümer transfer komitesinin başına geçerken altyapıda da nüfusunu kaybetmiyor[/QUOTE]

Abi yapmayın lütfen !!

Bu duruda Ersun hocayı neden göndersinler neden bu kadar sorun ediyoruz anlamıyorum :(

Erdal
10.11.2008, 23:00
tamkam özkan sümer oyuncunun iyisini getiriyorda isabet oranı düşük 40da 2 :)
trabzondaki zihniyet trabzonsporu bacasız fabrika bir ekmek teknesi olarak görmemesi lazım orası yandaş particilerin belediye binası değil ki.kaldıki hazret (özkan sümer) bence ersun yanalın önüne geçecektir bir başarısızlık oldumu herkesin bahanesi hazır olucak.
-başkan, hocaya sorun
-ersun ,futbolcuları ben transfer etmedim
özkan sümermi ona geçen transfer dönemimin hesabını sormadık bunuda sormayız
evet trabzonspor dinamikleri hayata yeniden geçti

Niçin ezber konuşmaya bayılıyoruz...Kaç senedir bizde izleme komitesi vardı... Onlarmı tayin etti alınacak futbolcuyu...Yahu bir durun bekleyin görün ondan sonra konuşun...La havle vela...

Ahmet Faruk
10.11.2008, 23:06
Biz avrupalardan adamlar bekliyoruz, profesyonelleselim diyoruz. Bu oyle birsey olmamis sanki

Erdal
10.11.2008, 23:07
Ali Yavaş Türkiyenin yetiştirdiği en büyük altyapı hocalarından biridir . Türk futboluna sayısız isim kazandırmış , gs altyapısındaki reformlarını , yapısal değişikliklerini Fatih Terim sahiplendiğinden pek ön plana çıkmamıştır . Ali Yavaş gs kulübünden ayrıldığı zamanda forumda bir şeyler yazmıştım . Trabzon'daki potansiyeli çok iyi kullanabilirdi .

Milli takımlarda görev yapan Trabzon orjinli hocalarımızdan o konumdayken faydalanmayı öğrenmeliyiz . İlla Trabzonspor çalışanı olacaklar gözüyle bakılmamalı .

Sadi hocadan çok daha iyi alternatifler varken neden seçim bu yönde oldu , benimde aklımı kurcalıyor . Yinede o koltuktan Özkan Sümer'in kaldırılması Ersun hocanın hakimiyeti konusunda önemli bir gelişmedir .

Serdar, Önce şunda mutabık olalım altyapı hocalığı ile A takım hocalığı farklı...Hal böyleyken Sadi hoca ile alternatiflerini mukayese ederken Sadi hoca nın hangi dönemini baz alacağız. Özer Hurmacının eniştesi adam. Yeğenini becerip kulübe( uğraşmış) sokamamış... Yeğenini kulübün altyapısına sokmayı beceremeyen adamın tamamen hatır gönül ilişkleri ile kulübün başına geldiğini nasıl düşünürüz??

Mr.No
10.11.2008, 23:09
Kimse kusura bakmasin ama bu adam yapamaz bu isi...

poetricus
10.11.2008, 23:11
Bu duruda Ersun hocayı neden göndersinler neden bu kadar sorun ediyoruz anlamıyorum.
Cümleyi şartlı kurmuştum: "Altı çizili yerler de hayata geçirilirse" diye. Lütfen dikkatle bak oralarda neler yazılıyor? Gerçekten bu denilenler yapılırsa Hoca'nın -kim olursa olsun- rolü ne oluyor takımda bir düşün lütfen.

Sen neden hiç sorun etmiyorsun? Ben de onu anlamıyorum sevgili Selami.

temel_yilmaz
10.11.2008, 23:12
Niçin ezber konuşmaya bayılıyoruz...Kaç senedir bizde izleme komitesi vardı... Onlarmı tayin etti alınacak futbolcuyu...Yahu bir durun bekleyin görün ondan sonra konuşun...La havle vela...

abi tamam sinirlenme :)

benim demek istediğim özkan sümer altyapıda ne idi ne kadar faydalı oldu biraz daha şeffaflık klüp takımın başına hoca getiriri başarılarına göre derki falanca adam şu takımı çalıştırdı başarılı iyi td takımın başına getirdik .sadi tekelioğlu hangi vasıfla geldi genç oyuncularla diyaloğumu iyi yada şu oyuncuları türk futboluna kazandırdı? hangi vasıflar
birde özkan hocayı neden getirdik iyi oyuncu getirsin diyemi yoksa ersun yanal ve sevgili yönetim şu oyuncu iyi onu alalım desin diyemi?

Fatih
10.11.2008, 23:16
Alt yapıya yabancı hoca fikrini destekliyorum.

Great White
10.11.2008, 23:17
Alt yapıya yabancı hoca fikrini destekliyorum.

Onu ben demiştim Fatih:)

Emin misin:p

Mr.No
10.11.2008, 23:17
Mümkünse de Alman olsun.

macka61
10.11.2008, 23:18
bende negatif bakıyorum bu işe sadi tekelioğlu bu işi yapacak kapasitede değil ama bir görmek lazım

Erdal
10.11.2008, 23:19
Biz avrupalardan adamlar bekliyoruz, profesyonelleselim diyoruz. Bu oyle birsey olmamis sanki

La havle...Kimi bekliyorsunuz Avrupadan..Türkiyede altyapının başına kim Avrupadan kimi getirmiş...Tanzimat aydını olup çıktınız başımıza yahu...

OLCAY ÇAKIR
10.11.2008, 23:20
Endişelenmemek mümkün olsa keşke.!

Paranoyak olduk bu doğru.

Güvenmiyoruz çünkü.

Biz güvenmiyorsak,takımın hocası nasıl güvenecek,kime güvenecek.
Adam yapayalnız.
Onun içindirki;hiçbir futbolcusunu küstürmüyor,bir tek futbolcularına güveniyor çünkü.
Belkide Hüseyini hepimizden çok tutuyor olma gerekçesi bu arkadaşlar.!

Tabi bunlar dışardan bakınca.
İçerde fırtına da kopuyor olabilir,dinginlikte...

*
Sadi hoca neden bir takımın hocası değil yıllarca.

Dil kursu?
Taktik,teknik vs kursları?
Gelişimini TV ekranındamı tamamladı benim gibi.
Lig tv abonesimi mesela?
Deplasmanlara Cafer kadar gittimi mesela?
Nedir bu nadaslanma durumu?
Yoksa oda mı lap top aldı kendine?
İzliyormu bölgede topçuları,portföyümü sağlam?
Eski usullerle eğitim modellerine ne kattı.
Pedagojik formasyonmu aldı?
Futbolu bilirken buna yıllar sonra psikolojisinidemi ekledi?
FAtih eğitim fakültesinde dersleremi katıldı?

Azbiraz varsa adamlık;Ersun kimki ben onun takımının altyapı hocası olacam yaa sorusu sorulmazmı?
Yemin ederim bu cümle tüm Trabzonlu hocaların içsel sorusudur.
Sorulur ve hazmedilemez.
Bende olsam etmezdim belki.
Ama ben hoca değilim.
Yoksa bu kompleksle kaç ay yad yıl o mevkide kalınırki?
Kompleksim yok derse ben inanmam,içten içten yanar kor olurlar.

Bu nedenledirki;bu bir mesajdır Ersun hocaya.

Midem kalkıyor...

poetricus
Bu arada unutmadan iki ilave yapmak istiyorum:
1. Altyapıdan en çok oyuncunun A takıma kazandırıldığı dönem Sadi Tekelioğlu'nun altyapıyı çalıştırdığı dönemdir. Çok ciddi davranış problemleri olduğuna inansam da, hatta futbolcusunm maç esnasında tekme tokat girişmek gibi bizzat şahit olduğum -Erzurumspor'dayken Coşkun'u saha kenarına çağırıp sille tokat girişmişti.- garabetleri olduğunu bilsem de kötünün iyisi olarak tercih edebileceğim bir hocadır. Bugün oraya sulanarak bakan pekçok kişiden daha verimli olduğunu düşünüyorum. İdeal bir altyapı hocası mıdır? Hâşâ! Kendini işine vermiş bir Tekelioğlu altyapıdan oyuncu yetilştirme söz konusu olduğunda kendini şişeye vermiş Sümer'den daha verimli olur.

2. Söylenenlerin hayata geçirilmesi teknik direktörü bir çeşit "evet efendimci" şamar oğlanına çeviremekten başka bir şey değildir. İlkeler ve bilim adına kendisine bu kadar destek olduğum Ersun Yanal bunları sineye çekerse adam değildir.

Fatih
Onu ben demiştim Fatih:)

Emin misin:p

Aa pardon bir yanlışlık oldu galiba:p

Hakikaten çok isabetli olur her konuda.;)

Fatih
10.11.2008, 23:22
Alt yapıya madem yeni bir hoca geldi herşey sil baştan yenilensin.

Artık artist değil futbolcu yetiştirsin.(Güzel slogan oldu:))

Selami Gürpınar
10.11.2008, 23:23
Cümleyi şartlı kurmuştum: "Altı çizili yerler de hayata geçirilirse" diye. Lütfen dikkatle bak oralarda neler yazılıyor? Gerçekten bu denilenler yapılırsa Hoca'nın -kim olursa olsun- rolü ne oluyor takımda bir düşün lütfen.

Sen neden hiç sorun etmiyorsun? Ben de onu anlamıyorum sevgili Selami.

Abi bu görevde Özkan Sümer varken neden bu söylemler çıkmadı peki ?

Laz işi oldu soruya soruyla karşılık verdim ama:o:)

Great White
10.11.2008, 23:25
Altyapıdan en çok oyuncunun A takıma kazandırıldığı dönem Sadi Tekelioğlu'nun altyapıyı çalıştırdığı dönemdir.

Hocam elimizde isimler var mı?

Yok yani; ciddi ciddi bilmediğim için soruyorum:)

Bir de şu alt yapıya yabancı hoca konusunda ben ciddiyim vallahi..

Yahu en son alt yapımızdaki çocuklara bir göz gezdirdiğimde sürü ile Keleş soyadında çocuk görmüştüm.

Yani Rus ordusunun elinde bile o kadar keleş yoktur herhalde:D

Bir de bunların en modifiyelisinin Ergin olduğunu düşünürsek; vay ki ne vay:o

Erdal
10.11.2008, 23:26
abi tamam sinirlenme :)

benim demek istediğim özkan sümer altyapıda ne idi ne kadar faydalı oldu biraz daha şeffaflık klüp takımın başına hoca getiriri başarılarına göre derki falanca adam şu takımı çalıştırdı başarılı iyi td takımın başına getirdik .sadi tekelioğlu hangi vasıfla geldi genç oyuncularla diyaloğumu iyi yada şu oyuncuları türk futboluna kazandırdı? hangi vasıflar
birde özkan hocayı neden getirdik iyi oyuncu getirsin diyemi yoksa ersun yanal ve sevgili yönetim şu oyuncu iyi onu alalım desin diyemi?

Hami yi yetiştirdi...Sonra da A takımın başında aynı Hami ile kavga etti:)...Gerçi Soner e göre Hami zaten futbolcu olacaktı..Hamdi yi beğenmeyiz,Soner Boz u Lemi yi zaten beğenmeyiz...Sadi hoca genç takımla da 3. lig takım ile de şampiyon olmuş. Bence bu kriter değil. Zira altyapı takımlarının şampiynoluğundan çok yukarıya verdiği yıldızlar önemlidir. Bu anlamda Karadenizspor u da öyle değerlendiriyorum. Şimdi siz bana kim gelmeli idi hangi kriterle onu söyleyin...

Uğurtan
10.11.2008, 23:27
Sadi hoca konusunda biraz görme taraftarıyım iyi niyetli birisidir öyle hemşehrileri gibi pek kompleksli hoca değildir.. Bunun akabinde şahsi fikrim hollandalı bir hocadan yanadır alt yapı için..

Fatih
10.11.2008, 23:29
Mevcut altyapı Trabzonspor kurulduğundan beri mi var?

41 yıldır kaç tane yıldız futbolcu çıkmıştır?

Veya son 10 yılda kaç tane çıkmıştır?

Hep deriz ya Trabzon futbolcu fabrikası diye.

Erdal
10.11.2008, 23:32
Yahu altyapının başına da mı Ersun Hoca geçecek Olcay abi...Nedir bu yahu...Niye mideniz kalkıyor...Bu gün midenizi kalıracak neler oldu geçmişte...Kimi gönderdik biz yerli hoca getireceğiz diye ( Leekens hariç) Üstelik sonuçta alınan sonuçlara bakılırsa Leekens-Şenol değişikliği hayırlı bile olmuş. Vallahi anlamıyorum ne demek istediğinizi...Senelerdir olmayan bir hayali canavarla kavga edip duruyoruz...Başarılı olursa kalır başarısız olursa gider. Ortada mide kaldıracak ne gibi bir problem var anlamadımki...

Erdal
10.11.2008, 23:36
Heyecanını yitiren Özkan hoca nın ordan bir şekilde ( kırıp dökmeden) alınması operasyonudur bütün olan biten. Ama sizle operasyon falan yapılmazki...Allah muhafaza Ersun hoca biraz forumu takip etse biraz da sahtekar olsa bu gün arar başkanı zam istiyorum kardeşim der...Baksana taraftarın yönetimin ( üstelik bu kadar kısa zamanda bu kadar hayırlı-kısa ve uzun vadeli- işler yapmış bir yönetimin) icraatlarına en ufak bir güveni yok ne koparırsam kar dese hakkıdır yahu...

Mehmet Fatih Yavuz
ÖZkan sümere tercih ederim orası ayrı mevzu..
Lakin ben altyapının hocaya bağlanmasını isterdim.

Erdal abi altyapının direk hocaya bağlanması niye garip?
Van gaal böyle istemedi mi?

Gençlere önem veren hocaların bazıları ister bunu.
Ersun hoca istedi mi bilmem.

Muhammet
Garipsediğim bir haber nedenini bilemediğim bir şekilde.

Neyse, hayırlı olsun.

Great White
10.11.2008, 23:39
Erdal Hocam hayırdır bu ne şiddet bu celal:)

Yukarıda Poetricus üstadın yaptığı alıntı da göz önüne alındığında pazılın parçaları biribirine oturuyor mu oturmuyor mu?

Bence bu kadar da rastlantı olamaz yani:)

poetricus
10.11.2008, 23:41
Hocam elimizde isimler var mı?
Yok yani; ciddi ciddi bilmediğim için soruyorum.
Yukarıda Erdal Bey yazmış Soner.
Daha önce de söyledim. Tekelioğlu benim için o günkü referansları onu gözümde ancak kötünün iyisi yapar. Kendini işine vemesi kaydıyla...

Olcay Abi'nin bir çeşit tecahül-i ârifane ile karışık bir istifham sanatı yaptığını düşünüyorum.

Bilimsel yöntemler, veriler ve yaklaşımlar; pedagojik birikim, iletişim, insan ilişkileri...

Trabzonlu bir hocanın bahsettiği şeylere ihtiyacı olmnadığını, doğuştan bütün bilgi ve yeteneklerle mücehhez olduğunu bilmiyor galiba. Pardon bilmezlikten geliyor...

zahido
10.11.2008, 23:41
Ben sadi tekelioglunu sevmiyorum.. Zira gecen sene cukurambarda bi nargile cafede yanina gidip tam selam vericektim ki karsisindaki adama ana avrat dumduz gitti.. Boyle bi adamin piril piril genclere neler yapabilecegini dusunemiyorum bile.. Neyyse olmus bikere hayirli olsun ne diyelim..

Onur Akyüz
10.11.2008, 23:42
altyapımızda amca dayı tanıdık torpil işleri biterse coğrafyamız süper yetenek kaynıyor..sadece alt yapımızın profesyonelleşmesi yetecektir..

OLCAY ÇAKIR
10.11.2008, 23:42
A takım hocası patronmudur sistemde?
Ersun,Sadinin patronumudur?
Burdan nasıl sağlıklı bir gelecek bekliyoruz bende bunu anlamıyorum.

Sadi hoca başka bir takımda,yada başka koşullarda yine bizde olabilir.Eyvallah.
Ama bu sistem çöker Erdal.
Görüşümdür.
Umarım yanılırım.

Yahu altyapının başına da mı Ersun Hoca geçecek Olcay abi...Nedir bu yahu...Niye mideniz kalkıyor...Bu gün midenizi kalıracak neler oldu geçmişte...Kimi gönderdik biz yerli hoca getireceğiz diye ( Leekens hariç) Üstelik sonuçta alınan sonuçlara bakılırsa Leekens-Şenol değişikliği hayırlı bile olmuş. Vallahi anlamıyorum ne demek istediğinizi...Senelerdir olmayan bir hayali canavarla kavga edip duruyoruz...Başarılı olursa kalır başarısız olursa gider. Ortada mide kaldıracak ne gibi bir problem var anlamadımki...

Erdal
10.11.2008, 23:45
ÖZkan sümere tercih ederim orası ayrı mevzu..
Lakin ben altyapının hocaya bağlanmasını isterdim.

Erdal abi altyapının direk hocaya bağlanması niye garip?
Van gaal böyle istemedi mi?

Gençlere önem veren hocaların bazıları ister bunu.
Ersun hoca istedi mi bilmem.

Hoca nın böyle bir talebi varmı bilmiyorum Fatih...Ama yönetimin geçen seneden beri Özkan hocayı bir şekilde ordan alma isteğini biliyorum. Kaldı ki ben altyapı Ersun hocaya bağlanmasın demedimki? Sadi hoca ne yapcak yani Ersun kim anlamazmı diyecek.Derse gider...Bu kadar basit...Karar doğru yanlış zaman gösterecek.Ama göreve geldiği günden beri yönetimin hemen her hamlesine karşı forumdaki refleks düşündürücü değilmi...Geçen hafta Ersun Yanal ı savunduk beraber. Ama Ersun hoca da bir gün gidebilir. O giderse alsınlar kulübü başlarına çalsınlar diyen arkadaş bu günden itibaren forumdan kaydını silmeli..Zira bu foruma Trabzonspor taraftarı harici üye olunması yasak...

_SeRKaN_
10.11.2008, 23:45
Hayırlısı olsun...

Mehmet Fatih Yavuz
10.11.2008, 23:46
Trabzonlu bir hocanın bahsettiği şeylere ihtiyacı olmnadığını, doğuştan bütün bilgi ve yeteneklerle mücehhez olduğunu bilmiyor galiba. Pardon bilmezlikten geliyor...

:hıh:hırr:hırr:hıh

:alkış::alkış:

OLCAY ÇAKIR
10.11.2008, 23:48
Hocam pardon unutmuşum :)

Mehmet Fatih Yavuz
10.11.2008, 23:49
Hoca nın böyle bir talebi varmı bilmiyorum Fatih...Ama yönetimin geçen seneden beri Özkan hocayı bir şekilde ordan alma isteğini biliyorum. Kaldı ki ben altyapı Ersun hocaya bağlanmasın demedimki? Sadi hoca ne yapcak yani Ersun kim anlamazmı diyecek.Derse gider...Bu kadar basit...Karar doğru yanlış zaman gösterecek.Ama göreve geldiği günden beri yönetimin hemen her hamlesine karşı forumdaki refleks düşündürücü değilmi...Geçen hafta Ersun Yanal ı savunduk beraber. Ama Ersun hoca da bir gün gidebilir. O giderse alsınlar kulübü başlarına çalsınlar diyen arkadaş bu günden itibaren forumdan kaydını silmeli..Zira bu foruma Trabzonspor taraftarı harici üye olunması yasak...

Abi isim abuzittin telkadayıf olsa pek sarsmazdı.
Ama sadi hoca olunca depreşti birden birşeyler.

Özkan sümer topu bıraktırıp 22 yaşında hoca yapmadı mı zaten sadi hocayı.:)
Sen hoca ol hoca demiş ona.:D
Diyenlerin yalancısıyım.

poetricus
10.11.2008, 23:49
Geçen sene Çukureambar'da bir nargile cafede yanina gidip tam selam verecektim ki karşısındaki adama ana avrat dümdüz gitti...
Lütfen ukalalık yaptığımı düşünme de yazmadan geçemeyeceğim:
Sen daha ne gördün ki?
Erzurumspor'un hocasıyken oyundan aldığı Coşkun'a hem bahsettiğin kelimelerle hem de sille tokat giriştiğini bizzat şahit olmuş birisiyim. Gerçi bu beni ayrıcalıklı yapmaz o gün o maçtaki 10.000 kişi aynı şeyleri gördü ve duydu.

Emre Bekar
10.11.2008, 23:51
Bu başlıkta neden bu kadar çok misafir var!!!

Fatih
10.11.2008, 23:52
Sen daha ne gördün ki?
Erzurumspor'un hocasıyken oyundan aldığı Coşkun'a hem bahsettiğin kelimelerle hem de sille tokat giriştiğini bizzat şahit olmuş birisiyim. Gerçi bu beni ayrıcalıklı yapmaz o gün o maçtaki 10.000 kişi aynı şeyleri gördü ve duydu.

Bu zaman zarfında olgunlaşma olma ihtimali var mı:)

Yoksa 7 si 70 i deyimine mi nail oldu :)

hüseyin1975
10.11.2008, 23:53
Dayak cenneten cikmis derler.
Acaba ne kadar dogruluk Payi var bir Sadi Hocanin eski Talebelerine sormak lazim....

Mehmet Fatih Yavuz
10.11.2008, 23:54
Sen daha ne gördün ki?

Ben de neresini Özkan Sümer'e benzetiyorum diye düşünüp duruyorum.
Bi tarama zorluğu vardı.
Ama huyunda suyunda bi çekim sezinlemiştim.
Meğer buradan.:)

İkisi de argo lugâtına bayağı vakıflar.

sifuni
10.11.2008, 23:54
yorumlari okudum iki türlü yorumlar var yani destekleyen de var elestirende acikcasi sadi tekelioglunu fazla tanimiyorum ama trabzonsporun basindayken sevmezdim aynen giray bulagi sevmedigim gibi nasil bir futbol düsüncesinin oldugunu pek hatirlamiyorum.alt yapida insallah basarili olur ama ben olsam LEMI CELIGI altyapinin basina getirirdim bu tabi benim düsüncem.

Great White
10.11.2008, 23:55
Yahu şöyle Holger Osieck kıvamında kariyeri onun kadar olmasa bile ketum ama ciddi, bir kadar disiplinli bir yabancı şu alt yapının başına getirilse ve tamamen profesyonel bir ortamda hatır - gönül - rica - minnet diyalogları yaşanmadan hak edenin şans bulabileceği bir altyapı ortamı sağlansa çok da uçuk ya da saçma bir düşünce olmazdı bence:)

Yani tabii ki Sadi Hoca geliyor diye başımıza taş yağmayacak ama aşırı kayıtsız ve vurdum duymaz takınarak karşı düşünceleri de paranoyal bulmaya gerek yok yani:rolleyes:

Sana diyorum Erdal Hocam:);)

poetricus
10.11.2008, 23:56
Bu zaman zarfında olgunlaşma olma ihtimali var mı?
Yoksa 7 si 70 i deyimine mi nail oldu?
Sevgili Fatih;
Mesleğim ve dünya görüşümün icabı olarak "İnsan" denilen varlıktan hiçbir zaman ümidimi kesmedim. Kendimden bile, Sadi Hoca'dan bile, Özkan Sümer... Ee... Şey... Konuyu değiştirebilir miyiz, lütfen?

ÖmerFarukYılmaz
Bu başlıkta neden bu kadar çok misafir var!!!

Yerel medyanın bazı mensupları bu başlığı takip edip sinir olacağımız laflar çıkarabilir..

7 misafir...İsimlerinizi yazayımmı:p

Şaka tabi:)

Fatih
Sadi Hoca neleri değiştirecek bence önemli olan nokta burası.

Yolunda giden bir sistem yok hepimizin malumu.

Bu sisteme ayak mı uyduracak yoksa yeniden yapılanmaya mı gidilecek?

Mehmet Fatih Yavuz
10.11.2008, 23:57
Ben de olsam Soner gibi altyapıya tamamen yabancı bi adam düşünürdüm.
Ajax'tan mı olur başka yerden mi bilmem.
Özellikle Trabzon'dan olması sıkıntı.

Orada torpil, kıyak, rica, hediye, araya adam sokmaa öyle almış başını gitmiş ki !!!

Ancak yabancı bi adam çözerdi bence de.

OLCAY ÇAKIR
10.11.2008, 23:57
Coşkun'la merhabamız var,bazen karşılaşırız bir mekanda.
Soracam;bizim sadi hoca seni okadar milletin içinde nasıl tokatladı bi anlat hele:)?

Erdal
10.11.2008, 23:58
Küfür meselesine gelince, Aranızda elbette vardır futbol caimasında hasbelkader tanıdıkları olanlar. Televizyonda hatta devletin televizyonunda Türkçe resitali sunan yorumcusundan en efendi futbolcusuna bu caimada bir kaç istisna dışında küfür bağlaçtır,virgüldür noktadır....İyi değil elbette bu durum. Ama memlekette sadece Trabzonlu hoca ve futbolcular değil...Fatih Terim Osman diyaloğunun hatırlayıverin...Sahiden tanzimat aydını olduk hepimiz... jön Trabzonlular:)) Bize ait olanı aşağılama konusundaki iştiyakınız cidden şaşırtıyor beni....

Mehmet Fatih Yavuz
11.11.2008, 00:00
Küfür meselesine gelince, Aranızda elbette vardır futbol caimasında hasbelkader tanıdıkları olanlar. Televizyonda hatta devletin televizyonunda Türkçe resitali sunan yorumcusundan en efendi futbolcusuna bu caimada bir kaç istisna dışında küfür bağlaçtır,virgüldür noktadır....İyi değil elbette bu durum. Ama memlekette sadece Trabzonlu hoca ve futbolcular değil...Fatih Terim Osman diyaloğunun hatırlayıverin...Sahiden tanzimat aydını olduk hepimiz... jön Trabzonlular:)) Bize ait olanı aşağılama konusundaki iştiyakınız cidden şaşırtıyor beni....

Ben en çok Ali Sami Alkış a gelen doğuma yardım eden şahsa yönelik lafa gülmüştüm.
Lafı da herhalde en efendi bildiğimiz Turgay Şeren etmişti.:)

Küfrü falaan ilgilendirmiyor aslında beni.
Tv de etmesin yeter..:)

Beni demin anlattıklarım ilgilendiriyor.

ÖmerFarukYılmaz
11.11.2008, 00:00
Öyle bir klübümüz varki....

Malzemeci bile değişse olay olur vallaha:)

Fatih
11.11.2008, 00:01
Özkan Sümer gibi bu takıma başkanlık yapmış birinin artık elini eteğini çekmesi lazım bu işlerden.

Bulunmaz hint kumaşı değilya.

Adem Erdoğan
11.11.2008, 00:03
Öyle bir klübümüz varki....

Malzemeci bile değişse olay olur vallaha:)

Başlıktaki okuduğum içi en dolu mesaj.:D

ÖmerFarukYılmaz
11.11.2008, 00:03
Özkan Sümer gibi bu takıma başkanlık yapmış birinin artık elini eteğini çekmesi lazım bu işlerden.

Bulunmaz hint kumaşı değilya.

Aynı Mesut Yılmaz gibi Başbakanlık yap...Sonra gel Rize milletvekilliğine talim ol:)

innocence
11.11.2008, 00:04
haber61'e kaldıysa işimiz var demek ki..

sifuni
11.11.2008, 00:04
yukaridada yazmistim Lemi Celik e nasil bakiyorsunuz

poetricus
11.11.2008, 00:06
Küfür meselesine gelince, Aranızda elbette vardır futbol caimasında hasbelkader tanıdıkları olanlar. Televizyonda hatta devletin televizyonunda Türkçe resitali sunan yorumcusundan en efendi futbolcusuna bu caimada bir kaç istisna dışında küfür bağlaçtır,virgüldür noktadır....İyi değil elbette bu durum. Ama memlekette sadece Trabzonlu hoca ve futbolcular değil...Fatih Terim Osman diyaloğunun hatırlayıverin...Sahiden tanzimat aydını olduk hepimiz... jön Trabzonlular. Bize ait olanı aşağılama konusundaki iştiyakınız cidden şaşırtıyor beni....
Bir de şu "aşağılama" meselesi çıktı. Kim kimi aşağılıyor yahu?
Fatih Terim örneği de cuk oturdu hani. Burada herkes; "Sadi ve Özkan'ı istemezük, Fatih Terim'i isterük." diye tempo tutuyordu sanki. Veremi görüp sıtmaya razı mı olalım şimdi?

Kolu kırılan futbolcuyu -Osman Özköylü-oyundan almayan, futbolcusuna ana avart sille tokat düz giden birilerine karşı çıkmak Jön Trabzonluluksa bununla gurur duyarım.

Erdal Bey bilirsiniz ben "slogan atarım."

hüseyin1975
11.11.2008, 00:08
Bekleyip görecegiz.
Önyargili olmamak zordur.
Zoru basarmamiz gerekir.

Erdal
11.11.2008, 00:10
Ersun hoca yı haftalarca savunduğum için rahat yazabilirim Poetricus hocam... Geçen hafta Serkan sahnesini nereye koyuyoruz bu durumda Allah aşkına...Yada Ferguson kimin kafasına krampon fırlatmıştı...

hüseyin1975
11.11.2008, 00:11
Umarim Ersun Hocanin Fikri alinmisdir.
Ersun Hocami rahatsiz edecek bir Hamlenin atilmasi bize zarar verir.
Isler iyi gitmediginde hazirda Hoca var deyip sSadi Beyi A Takimin basina getirmesinler?
Burasi Trabzon.
Olur mu?
Olur!

Fatih
11.11.2008, 00:11
Ersun hoca yı haftalarca savunduğum için rahat yazabilirim Poetricus hocam... Geçen hafta Serkan sahnesini nereye koyuyoruz bu durumda Allah aşkına...Yada Ferguson kimin kafasına krampon fırlatmıştı...

Ferguson mu şu Sir Alex olan mı Erdal abi:)

poetricus
11.11.2008, 00:13
Öyle bir klübümüz var ki...
Malzemeci bile değişse olay olur vallahi.
Bu, yıllardır kulübün normal bir değişiklik görmemiş ve yaşamamış olmasından olabilir mi?

hüseyin1975
11.11.2008, 00:14

Nihayetinde hepsi erkek Adam;)
Bazen sinirlerimize sahip olamiyabiliyoruz.
Sonucda neredeyse hepimiz sinir ve sükunetin arasinda bulunan ince bir cizgide ilerliyoruz ve zaman zaman ibre sinir bölümüne kayabiliyor.

Kendisine bir sans vermemiz gerekir.
Büyüklerimizin elbet vardir bir bildigi diyelim ve bekleyelim.

Mehmet Fatih Yavuz
11.11.2008, 00:14
Isler iyi gitmediginde hazirda Hoca var deyip sSadi Beyi A Takimin basina getirmesinler?
Burasi Trabzon.
Olur mu?
Olur!

Yok daha neler abi.
Komplonun canına okudun.

Sadi Tekelioğlunu altyapıdan alıp A takım hocası yapacak kadar çıldırmadılar sanırım.:)
Hem de Ersun Yanal'ı kovarak.:)

Travelair
11.11.2008, 00:15

1996/97 Yılmaz Vural Teknik Direktör (14 maç)
1997/98 Yılmaz Vural Teknik Direktör (9 maç)
1997/98 Özkan Sümer Teknik Direktör (15 maç)
1997/98 Ali Kemal Denizci Teknik Direktör (10 maç)
1998/99 Gordon Milne Teknik Direktör
1999/00 Ahmet Suat Özyazıcı Teknik Direktör (14 maç)
1999/00 Giray Bulak Teknik Direktör (20 maç)
2000/01 Giray Bulak Teknik Direktör (18 maç)
2000/01 Sadi Tekelioğlu Teknik Direktör (16 maç)
2001/02 Sadi Tekelioğlu Teknik Direktör (İlk devre)

Yılmaz Vural'ın ağzından: Özkan Sümer birgün antremana geldi, yönetim seni istemiyor dedi, ben de getir dedim kağıdı imzalayayım. Sonra takımın başına kendisi geçti

'96 sonrası

ÖmerFarukYılmaz
11.11.2008, 00:16
Bu yıllardır kulübün nor mal bir değişiklik görmemiş ve yaşamamış olmasından olabilir mi?

Doğru yerdesiniz:)

Gelenlerle gidenlerin sayısı belli değil...Ama sistem aynı sistem...

hüseyin1975
11.11.2008, 00:17
Ferguson mu şu Sir Alex olan mı Erdal abi:)

Evet.
Ferdinand insani tavirlari ile cok cabuk gicik edebilecek birisi.
Manchester Unitedin efsane Futbolcusu (Adi tam olarak aklima gelmiyor, Keane olabilirmi acaba?) Ferdinand icin "2-3 Mac iyi oynadi diye kendini Süperstar saniyor" demisdi.

Yani pek sevilmeyen bir Tip.
Hocasindan Terlik yemesi gayet dogal:p

hüseyin1975
11.11.2008, 00:18
Yok daha neler abi.
Komplonun canına okudun.

Sadi Tekelioğlunu altyapıdan alıp A takım hocası yapacak kadar çıldırmadılar sanırım.:)
Hem de Ersun Yanal'ı kovarak.:)

Yok ben ciddiyim.
Hani bugün Cuma günü olsa belki komplo teorileri üretmekde yaratici olabilirdim cünkü Persembe Vadiye bakmis olurdum:p

Erdal
11.11.2008, 00:18
Burasi Trabzon.
Olur mu?
Olur!

Ne zaman getirdiler...Sadi hoca A takımı çalıştırdığında bırakın yabancı ülkeyi yabancı şehirden hoca getierecek paramızmı vardı?? Her kulüp kadar üstelik Türkiye ile değil dünya ile mukayese edince her kulüp kadar kendi bünyesinden insanlara şans vermişiz o kadar...Başkalarından fazlamız yok bu konuda...Allah aşkına kulübün internet sitesinde vardır. Son 10 sene göreve gelen hocalara bakıverseniz...Hangi yerli teknik adam taraftar istemediği halde haftalarca hatta aylarca orda kaldı Ziya hoca gibi..

ÖmerFarukYılmaz
11.11.2008, 00:21
Bu arada yeri değil ama aradan alt yazı olaral geçeyim haberi görmeyenler için...

''TS İhanete uğramıştır''
10 Kasım 2008 / 23:33
Trabzonspora kim ve kimler ihanet etti . Bu açıklamayı hangi yönetici yaptı.
Trabzon'da yerın bu haber konuşulmaya başlanacak ve tüm haftaya damgasını vuracak.
"Trabzonspor ihanete uğramıştır"

* -Bu açıklamayı yapan yönetici kim
* -Trabzonspor'a ihanet edenler kim veya kimler
* -Kriz Trabzonspor'u etkiler mi etkilemez mi
* -Galatasaray mağlubiyeti sonrası yaşanan bombardıman yönetim kurulunu nasıl etkiledi.

haber61.net

hüseyin1975
11.11.2008, 00:21
Ne zaman getirdiler...Sadi hoca A takımı çalıştırdığında bırakın yabancı ülkeyi yabancı şehirden hoca getierecek paramızmı vardı?? Her kulüp kadar üstelik Türkiye ile değil dünya ile mukayese edince her kulüp kadar kendi bünyesinden insanlara şans vermişiz o kadar...Başkalarından fazlamız yok bu konuda...Allah aşkına kulübün internet sitesinde vardır. Son 10 sene göreve gelen hocalara bakıverseniz...Hangi yerli teknik adam taraftar istemediği halde haftalarca hatta aylarca orda kaldı Ziya hoca gibi..

Usta az sonra yatmaya gidecegim. Yarin sabahci calisiyorum.
Simdi yeri miydi Ziya demek?
Senin yüzünden Rüyamda Ziyayi ve oynattigi Futbolu görürsem ve uyuyamazsam, Patrona seni sikayet edecegim:p

OLCAY ÇAKIR
11.11.2008, 00:22
Bana müsade dostlar,arenayı kaçırmayın diyorum ve iyi geceler diliyorum.

Erdal
11.11.2008, 00:23
1996/97 Yılmaz Vural Teknik Direktör (14 maç)
1997/98 Özkan Sümer Teknik Direktör (15 maç)
1997/98 Ali Kemal Denizci Teknik Direktör (10 maç)
1998/99 Gordon Milne Teknik Direktör
1999/00 Ahmet Suat Özyazıcı Teknik Direktör (14 maç)
1999/00 Giray Bulak Teknik Direktör (20 maç)
2000/01 Giray Bulak Teknik Direktör (18 maç)
2000/01 Sadi Tekelioğlu Teknik Direktör (16 maç)
2001/02 Sadi Tekelioğlu Teknik Direktör (İlk devre)

Yılmaz Vural'ın ağzından: Özkan Sümer birgün antremana geldi, yönetim seni istemiyor dedi, ben de getir dedim kağıdı imzalayayım. Sonra takımın başına kendisi geçti

'96 sonrası

:) Vallahi pes..Bula bula bu takımda şota yı istemem diyen Yılmaz Vural ı buldunuz...Şimdi durum bu olunca ne oluyor 20 yıldır kulüpte işler böylemi yürümüş oluyor. Peki aynı Özkan hocanın başını da Ali Kemal mi yedi...Hatta Sunderman gelince o son derman ben ilk dermanım dediği için Ahmet Suat onu da ekleyiverin listeye....

Erdal
11.11.2008, 00:26
Bu arada kimseye soramadım haber gerçekmi diye?? :) Bütün bunlar bir hiç uğruna yazılmış olabilir elbette:)...

Mehmet Fatih Yavuz
11.11.2008, 00:27
:) Vallahi pes..Bula bula bu takımda şota yı istemem diyen Yılmaz Vural ı buldunuz...Şimdi durum bu olunca ne oluyor 20 yıldır kulüpte işler böylemi yürümüş oluyor. Peki aynı Özkan hocanın başını da Ali Kemal mi yedi...Hatta Sunderman gelince o son derman ben ilk dermanım dediği için Ahmet Suat onu da ekleyiverin listeye....

Abi bizdee daima daha fazladır bu iş etme eyleme sen de şimdi.

poetricus
11.11.2008, 00:29
Geçen hafta Serkan sahnesini nereye koyuyoruz bu durumda Allah aşkına...Ya da Ferguson kimin kafasına krampon fırlatmıştı...
Beni ne olarak gördüğünüzü bilmiyorum.
Bunca mesajımdan sonra böyle bir soruyla karşılaşıyorsam ne düşünmeliyim?
A. Mesajlarımı ciddiye alıp okunmaya değer bulmuyorsunuz. (Bu en iyimser yaklaşım olur)
B. Çifte standartlı ve Trabzonluları aşağılayan bir Jön Trabzonluyumdur (Kısmen birkaç yerde belirttiniz.)
C. Salağın tekiyimdir. (Bu soruyla karşılaştığıma göre bu da ihtimal dajhilinde.)
Hadi D. Hiçbiri diyerek, gerçekten öğrenmek için sorduğunuzu düşünerek sırasıyla cevap vereyim:

Ferguson'un kimin kafasına ne fırlattığını bilmiyorum.

Ersun Hoca'nın Serkan'a müdahalesi: Normal ama asla doğru değil. Tıpkı Tayfun'un gol attıktan sonra taraftara "sus" işaret, yapması gibi. Tıpkı Başkan'ın pekçok açıklaması gibi. Normal ama asla doğru değil. Bu insanların yanlışlarını söylüyorum ama doğrularını bu yanlışlara feda etmiyorum.
Bahsettiğimiz ekabirin her günkü eylem ve söylemleri ise mezkur yanlışlıklardan mürekkep.
Bu arada Ersun Yanal Serkan'a hangi küfürleri etti de ben duyamadım?
Meselâ; "Şu topun sübabını mı arıyorsun A...... K..... Ç......." mu dedi?
Meselâ; "İşte saha işte seyirci seninde ananı.... benim de!" mi dedi?
Hangi küfürleri etti?
Küfrettiyse söylediği ne olursa olsun benim gözmde biter!
İnsanı ille kutuyu açtırmaya zorluyorsunuz.
Aldırmayın; "slogan atıyorum."

Great White
11.11.2008, 00:30
Bu arada kimseye soramadım haber gerçekmi diye?? :) Bütün bunlar bir hiç uğruna yazılmış olabilir elbette:)...

Ben konu hakkında bir yorum yaptım diye tutup da bana sataşmasaydın belki de o zamana kadar gelen yorumlarda olduğu gibi "Hayırlı olsun" "Allah utandırmasın" kıvamında gidecekti başlık usul usul :p ;)

Vallahi bu sefer sen başlattın :)

Erdal
11.11.2008, 00:32
Abi bizdee daima daha fazladır bu iş etme eyleme sen de şimdi.

Daha fazla ne Fatih...Bir dönem ( başarılı ya da başarısız) neredeyse ligleri Trabzon lu hocaların kapladığnı düşünürsek son 25 yılda kendi bünyemizden getirdiğimiz hoca sayısı sizcede fazlamı??...Özkan hocayı beğenmem ama hepimiz kabul edelimki son 10 yıl öncesine kadar takımda hocalık yapma kredisi vardı...Ahmet Suat hoca keza öyle...Sadi hocanın niçin geldiğin defalarca yazdım... Giray hoca-Şenol hoca ve Ali Kemal e şans vermişiz...Bu kadarını yapmayan kulüp varmı Allah aşkına...Hagi gs nin başına hangi hocalık kariyeri ile geldi? Rıza? Ertuğrul? Rıdvan? Oğuz?....

Travelair
11.11.2008, 00:32

Ben orda Trabzon'lu hocalar görüyorum. Nüfus görüyorum. Başarısız zamanlar görüyorum. Altyapı ile transfer komitesi birbirine destek çıkarsa bundan kim zarar görecek? Komplo teorisi benimkisi önem vermeyin. Ayrıca Yılmaz Vural Shota'yı istese ne olurdu adam tutturmuştu gideceğim diye gitti de. Siz ağzından duydunuz mu Vural'ın ağzından bu sözleri? O kadar yetenek keşfetti onu mu beğenmedi? Adam diyor ki takım 2. sıradayken görevden el çektirildim. Daha ne konuşuyoruz?

Erdal
11.11.2008, 00:34
Ben konu hakkında bir yorum yaptım diye tutup da bana sataşmasaydın belki de o zamana kadar gelen yorumlarda olduğu gibi "Hayırlı olsun" "Allah utandırmasın" kıvamında gidecekti başlık usul usul :p ;)

Vallahi bu sefer sen başlattın :)

Başka bir mevzu var gerginim:) Trabzon daki arkadaşların haberi yokmu nedir bu ihanet mevzuları?? Aklım orda Soner...Ama kabul et en sinirli anımda bile Sadi hoca gibi davranmadım :)))

Poetricus hocam nedir bu ihanet mevzuu?? Ben bişiler duydum ama aklım almıyor yahu..Paradigmam iflas eder durun bakalım ....

Mehmet Fatih Yavuz
11.11.2008, 00:35
Daha fazla ne Fatih...Bir dönem ( başarılı ya da başarısız) neredeyse ligleri Trabzon lu hocaların kapladığnı düşünürsek son 25 yılda kendi bünyemizden getirdiğimiz hoca sayısı sizcede fazlamı??...Özkan hocayı beğenmem ama hepimiz kabul edelimki son 10 yıl öncesine kadar takımda hocalık yapma kredisi vardı...Ahmet Suat hoca keza öyle...Sadi hocanın niçin geldiğin defalarca yazdım... Giray hoca-Şenol hoca ve Ali Kemal e şans vermişiz...Bu kadarını yapmayan kulüp varmı Allah aşkına...Hagi gs nin başına hangi hocalık kariyeri ile geldi? Rıza? Ertuğrul? Rıdvan? Oğuz?....

Eldeki imkânlarla hepsini teeeek tek denedik abi.
Yani bütün kredilerini tüketinceye kadar.
O kadar ki Şenol Güneşi artık Trabzonspor'a hoca olamayacak hale gelinceye kadar tükettik.
Özkan Sümer gibi 2 şampiyonlukta imzası olan bir adamı, kulübün yakasından düşmesi gereken bir adam durumuna getirdik.

Abarttık abi.

Bu yerli sevdasını abarttık.

Son şampiyonluğumuz saymadan o seneden bu seneye gel.
Ve bir hesap çek bakalım hocaların yüzdesine.
Gidip geliyor, gidiyor geliyor.
Gidiyor öğrencisine bırakıyor.

Bu işin suyunu çıkardık abi.

Great White
11.11.2008, 00:36
Ama kabul et en sinirli anımda bile Sadi hoca gibi davranmadım :)))

Puhahahahahha:D

Eyvallah baba sağolasın:))

Herkese iyi geceler:)

ÖmerFarukYılmaz
11.11.2008, 00:38
Bu arada yeri değil ama aradan alt yazı olaral geçeyim haberi görmeyenler için...

''TS İhanete uğramıştır''
10 Kasım 2008 / 23:33
Trabzonspora kim ve kimler ihanet etti . Bu açıklamayı hangi yönetici yaptı.
Trabzon'da yerın bu haber konuşulmaya başlanacak ve tüm haftaya damgasını vuracak.
"Trabzonspor ihanete uğramıştır"

* -Bu açıklamayı yapan yönetici kim
* -Trabzonspor'a ihanet edenler kim veya kimler
* -Kriz Trabzonspor'u etkiler mi etkilemez mi
* -Galatasaray mağlubiyeti sonrası yaşanan bombardıman yönetim kurulunu nasıl etkiledi.

haber61.net

Bu açıklama neden bu akşam,Yarın derbi varken hemde yerel medya tarafından yapılıyor?

Erdal
11.11.2008, 00:39
Beni ne olarak gördüğünüzü bilmiyorum.
Bunca mesajımdan sonra böyle bir soruyla karşılaşıyorsam ne düşünmeliyim?
A. Mesajlarımı ciddiye alıp okunmaya değer bulmuyorsunuz. (Bu en iyimser yaklaşım olur)
B. Çifte standartlı ve Trabzonluları aşağılayan bir Jön Trabzonluyumdur (Kısmen birkaç yerde belirttiniz.)
C. Salağın tekiyimdir. (Bu soruyla karşılaştığıma göre bu da ihtimal dajhilinde.)
Hadi D. Hiçbiri diyerek, gerçekten öğrenmek için sorduğunuzu düşünerek sırasıyla cevap vereyim:

Ferguson'un kimin kafasına ne fırlattığını bilmiyorum.

Ersun Hoca'nın Serkan'a müdahalesi: Normal ama asla doğru değil. Tıpkı Tayfun'un gol attıktan sonra taraftara "sus" işaret, yapması gibi. Tıpkı Başkan'ın pekçok açıklaması gibi. Normal ama asla doğru değil. Bu insanların yanlışlarını söylüyorum ama doğrularını bu yanlışlara feda etmiyorum.
Bahsettiğimiz ekabirin her günkü eylem ve söylemleri ise mezkur yanlışlıklardan mürekkep.
Bu arada Ersun Yanal Serkan'a hangi küfürleri etti de ben duyamadım?
Meselâ; "Şu topun sübabını mı arıyorsun A...... K..... Ç......." mu dedi?
Meselâ; "İşte saha işte seyirci seninde ananı.... benim de!" mi dedi?
Hangi küfürleri etti?
Küfrettiyse söylediği ne olursa olsun benim gözmde biter!
İnsanı ille kutuyu açtırmaya zorluyorsunuz.
Aldırmayın; "slogan atıyorum."

Kabul edinki Özkan hocanın küfürleri hiç değilse standart üstüdür:)...Orjinaldir... Trabzonlular küfürde bile rakiplerinden iyidir. Bende slogan atıyorum :))

Travelair
11.11.2008, 00:41
Dr. İhsan Alioğlu açıklama yapmıştı "Şu zamanda transfer konuşmak ihanettir" diye belki onu diyor

Erdem Keser
11.11.2008, 00:41
Konuyla alakasız olacak ama müdahale edeyim istedim ; Alex Ferguson ,Ferdidand'ın değil Beckham'ın kafasına krampon fırlatmıştır. :)

Erdal
11.11.2008, 00:42
Konuyla alakasız olacak ama müdahale edeyim istedim ; Alex Ferguson ,Ferdidand'ın değil Beckham'ın kafasına krampon fırlatmıştır. :)

Doğru cevap :)

Erdal
11.11.2008, 00:44
Dr. İhsan Alioğlu açıklama yapmıştı "Şu zamanda transfer konuşmak ihanettir" diye belki onu diyor

İnşallah odur....Eğer o ise söz veriyorum Sadi hoca nın gelmesine muhalefet edeceğim Akın :)

ÖmerFarukYılmaz
11.11.2008, 00:45
Bu açıklama neden bu akşam,Yarın derbi varken hemde yerel medya tarafından yapılıyor?

Peki hocam niye tam vaktinde ortaya çıkıyor bu açıklama:)

Erdal
11.11.2008, 00:46
Fatih, tam bende ordan bakıyorum. Hiç bir başkan şu anda Ersun hocayı gönderip bir yerliyi getiremez. Zira hiçbirinin kredisi yok. Dolayısıyla endişeye mahal yok. Dolayısıyla yönetimin her hamlesine eyvahhhh demenin anlamı yok....

Travelair
11.11.2008, 00:47
Peki hocam niye tam vaktinde ortaya çıkıyor bu açıklama:)

Bizi şaşırtmak istemediklerindendir :)

Mehmet Fatih Yavuz
11.11.2008, 00:48
Bu ihanet mevzusu ne?,
Kim transferden bahsettti de ihsan bey ihanet dedi?

Ersun hoca eksik bölgeler var ffalan dedi diye mi??

poetricus
11.11.2008, 00:52
Hayırlı olsun!
Nasıl olacaksa...
Herkese iyi geceler.

Travelair
11.11.2008, 00:53
Herhalde çıkan transfer haberlerine istinaden

ÖmerFarukYılmaz
11.11.2008, 00:54
Gün ola hayrola...

Allah sonumuzu hayretsin...

Her işte bir hayır vardır... Diyerek iyi akşamlar diliyorum efendim:)

Erdal
11.11.2008, 00:56
Hayırlı olsun!
Nasıl olacaksa...
Herkese iyi geceler.

Olur dert etmeyin hocam...Şu yarını hayırlısı ile atlatalımda gerisi çözülür evelallah....

Mehmet Fatih Yavuz
11.11.2008, 00:58
Karıştır liderii...
Re-mix yapmadan olmuyor.
Şarkının rütüşa ihtiyacı vardı zaten..

Hey gidi angur yerel medya heeeey hat..
Vur gözünün üstüne takımın.
Vur ki olduğu yerden düşsün.

Ne olurdu ben de şurada sövebilseydim.

Neyse..
Sinirleniyorum bu yerel medyaya feci halde.
Bi yerel medya mensubu ile istanbulda karşılaşmam değil mi?

Ben rusyaya dönsem iyi olacak.

innocence
11.11.2008, 01:19
haber doğrulanmadığı halde niye konuşuluyor ki ? haber61 in dışında hiçbir yerde rastlamadım bu bilgiye.haber61 in her uyduruk haberini ciddiye alacaksak...

Cafer KILIÇSOY
11.11.2008, 03:03
Olayı ''Özevlatcılık'' olarak algılamayın ama asla sıcak bakmadığımı bilmenizi isterim. Altyapıya pek yararı olacağını sanmıyorum.

Mustafa Yılmaz
11.11.2008, 08:00
Sadi Hoca =Damadı(Ö.H)=Damadının dayısı(L.Ç)

Cengiz Çubukcu
11.11.2008, 08:26
Hayırlı olsun , ben başarılı olacağına inanıyorum daha doğrusu inanmak istiyorum....başarılı olsun ki altyapının başına bile yabancı hoca getirme düşüncesi yerlebir olsun...

Çağrı Bilici
11.11.2008, 08:57
hayırlı olsun ne diyelim

Ali İhsan
11.11.2008, 09:04
Şu anda transfer konuşmak bu kadroya ihanettir... Sadi hocaya başarılar...

yusufyilmaz
11.11.2008, 09:08
heyirli olsun.tamamen zaman gösterecek.

muratt
11.11.2008, 10:25
Bence Sadi Hoca'nin gelmesinden ziyade Ozkan Sumer'in gitmesi olarak bakmak lazim olaya.. Son on yilda Gokdeniz ve Fatih'i saymazsak oyuncu cikartamamissa TS altyapisi, demekki bu isin basindaki adamlar basarisiz demektir.. Kaldiki, Fatih Tekke bile 25 yasindan sonra top oynamya baslamistir, yani altyapida aldigi egitimin etkilerinden kurtulmasi 6-7 yil surmus.. Ayrica Ali Sen Kandil'in ve benzeri diger yeteneklerin neden mental olarak yetistirlemediginin hesabini da birisinin vermesi gerekiyor..

Sadi Hoca'yi bilmiyorum umarim iyi olur, futbolcu cikartmaya baslar tekrar altyapi..

muratt
11.11.2008, 10:28
Ayrica Ozkan Hoca, futbolcu izleme isine girsin.. Yeni Yattara'lar, Aurelio'lar bulsun getirsin..

irfan61
11.11.2008, 10:31
Ayrica Ozkan Hoca, futbolcu izleme isine girsin.. Yeni Yattara'lar, Aurelio'lar bulsun getirsin..zaten o göreve getirildi.

mustafakaya
11.11.2008, 12:12
daha profesyonel birini tercih ederdim. hayırlısı.

Ümit Tekşan
11.11.2008, 12:15
Hayırlı olsun yeni görevinde başarılar.

TSezgin61
11.11.2008, 12:26
bu ne yaaa... altyapi yine ayvayi yedi... biz daha cok bekleriz yeni gökdenizler fatihleri. bu isi bilen biri niye gelmez. hep ayni yüzler, hep ayni seyler.

bizim son dakika basliginda var bu haber. bundan sonra hocalarin istegi dogrultusunda degilde, özkan sümerin dogrultusunda yapilacakmis transfer:mad: benmi yanlis anladim...

A.Furuncu
11.11.2008, 12:29
Ne özkan sümer ne sadi tekelioğlu ikisininde kulübe hiçbir faydasi olmaz yönetim iii değerlendirmeli bu konulari adam gibi kişileri getirsinler bu görevlere

poetricus
11.11.2008, 13:11
Bundan sonra hocaların isteği degil de, Özkan Sümer'in doğrultusunda yapılacakmış transfer. Ben mi yanlış anladım...
Ben de senin gibi yanlış anlamış olmayı diliyorum ya da haberin tamamen uydurma olmasını...
Haber61 gönlünden geçeni, olmasını istediği şeyi yazmış da olabilir.

Şayet haber tamamen doğruysa malum lobi istediğini almaya başladı; yönetim Hoca'yı dolambaçlı yollardan göndermeye çalışıyor demektir.

Bekleyip göreceğiz.

Tunç Tosun
11.11.2008, 18:23
Sümer işi karıştı
http://www.spor61.net/images/news/ozkan_sumer.20081111173014.jpg 11 Kasım 2008 17:29
İzleme komitesinin yanı sıra alt yapının da kendisine bağlanmasını istemesi ne yönetim sıcak bakmadı.
#news_detail_content { clear: both; margin: 7px; font: normal 9pt/20px Verdana; width: 100%; text-align: left; } #news_detail_content .advert{ clear: both; float: left; border: 1px #D0D2C4 solid; padding: 0px 8px 8px 8px; background: #E5E5E5; font: normal 9pt/20px Arial; margin: 0px 8px 0px 0px; } #news_detail_content .advert .container{ border: 1px #DBDDCF solid; } #news_detail_content .advert .title{ font-size: 8pt; color: #AAAAAA; } #news_detail_content .title { color: #434343; font: bold 11pt/24px Arial; } #news_detail_content .short_content { font-style: italic; } #news_detail_content .date { color: #434343; font: normal 8pt/24px Verdana; } #news_detail_content .read_count { color: #D0D0D0; } #news_detail_content .content, #news_detail_content .content p, #news_detail_content .content td, #news_detail_content .content div, #news_detail_content .content font { font: normal 9pt/18px Verdana; } #news_detail_content .content a{ color: #0000FF; } Reklam

Sümer işi karıştı

İzleme komitesinin yanı sıra alt yapının da kendisine bağlanmasını istemesi ne yönetim sıcak bakmadı. Yönetim Sümer'in yalnızca izleme komitesinin başında olmasını istiyor

Trabzonspor Yönetim'inin daha önce izleme komitesinin sorumluluğunun yanı sıra Alt yapının da kendisine bağlı çalışması sözünü verdiği Sümer'e yalnızca izleme komitesindeki görev yapmasını teklif etmesi yüzünden sorun çıktı. Bordo Mavili ekibin yönetimi ,alt yapı koordinatörlüğü görevine Sadi Tekelioğlu'nu getirmeyi planlarken Tekelioğlu yönetim kurulu ile yaptığı görüşmede Alt yapıda ki tüm yetkinin kendisinde olmasını istedi.

SÜMER İKNA OLACAK MI

Yönetimle bu gün bir görüşme daha yapan Sümer'in , alt yapıdaki görevini sürdürmeyi istemesine yönetimin sıcak bakmadığı iddia edildi .Sümer'in alt yapıda mı kalacağı yoksa izleme komitesinde mi görev yapacağı veyahutta iki biriminde Sümer'e mi bağlı çalışacağı konusu kısa süre içinde tarafların bir araya geleceği toplantıda netleşecek.

Spor61.net

arifberkay
12.11.2008, 00:25
Yeter ya kim bunlar ne iş yaparlar... Bu fosillerden kurtulamadiğimiz sürece biz daha ço sürünürüz

Yasin Berber
12.11.2008, 02:01
Enteresan!!!!

LazAnisT
12.11.2008, 12:07
Altyapının başına torpil olaylarına son verebilmemiz için yabancı bir antrenör getirilmeli.Son 10 senedir altyapıda çalışan tüm antrenörler tesislerden içeri dahi sokulmamalı.Ne verdikleri ortada!!

Mehmet Fırat
12.11.2008, 12:17
Eğer içlerinde gerçekten de futbol aşkı, Trabzon aşkı varsa, gitsinler Sebat'ta, Of'ta vs. çalışsınlar.

Aynı adamları sürekli Trabzonspor'un içinde görmek istemiyorum.

Çetin
12.11.2008, 12:27
tarlamız, toprağımız verimli ama onu ekip biçecek olanlar tırt olunca böyle oluyor. şu kulüpten torpil bir an önce kalkmalı.

Emre Bekar
12.11.2008, 13:03
Bence Trabzonsporun yeni yüzlere ihtiyacı var,kurtulmalıyız bu eski yüzlerden.

OLCAY ÇAKIR
12.11.2008, 13:13
Torpille futbolcu alıyoruz iddiaları var doğru/yanlış bilemem.

Sadi hocada torpille işe alınmış olmuyormu ?

Sadece soru.

En iyisini bulup görevlendirmek ise amaç.
Kurumsallaşmaksa gaye.

Erdal
12.11.2008, 14:21
Torpille futbolcu alıyoruz iddiaları var doğru/yanlış bilemem.

Sadi hocada torpille işe alınmış olmuyormu ?

Sadece soru.

En iyisini bulup görevlendirmek ise amaç.
Kurumsallaşmaksa gaye.

Bu durumda mesela Selçuk Ersun hoca'nın torpili ile transfer edildi. Bir iş yapacak adam arıyorsanız önce yakın çevrenizden başlarsınız bakmaya. Abi çok basit şeyler bunlar. Dağları aşıracak bir durum yok ortada niçin anlamak istemiyorsunuz. Şimdiden Lemi ye göndermeler başlamış Cale transferinden dolayı...Yahu Isaac in alınma sürecini çok iyi biliyorum. Şimdi Isaac iyi transfermi kötü mü? Ersun hocayımı suçlayalım..Bence ayıp oluyor yinede sizler bilirsiniz ama ayıp oluyor....

OLCAY ÇAKIR
12.11.2008, 14:48
Erdal,Selçuk torpille alınacak biri değilki.Örneklemen olmadı,uymadı bence.

Selçuğun albenisi her daim yüksekti.Torpil geçen, tercihini eski hocasının yanında olmaktan yana kullanan Selçuk'tur bu durumda.
*
Lemi'ye gönderme yapıldığına denk gelirsem şiddetle cevaplarım mesela.
Camia ürettiklerine bir başka gözle bakıyor.İki bakışında ortasındayım ben.(öyle sanıyorum)

*
Sadi hocayı severim ve kariyerine de saygı duyarım.
Bu başka bişeydir.
Ben altyapıya hocalık yapsın denen futbol adamının yıllar evvel tek patron olduğunu görmüşsem endişelenirim Erdal.
Ayıplanacak bişey yok gözünü sevdiğim:)
Endişeliyim.
Tabii hakkımdır endişe.
Bu durumda mesela Selçuk Ersun hoca'nın torpili ile transfer edildi. Bir iş yapacak adam arıyorsanız önce yakın çevrenizden başlarsınız bakmaya. Abi çok basit şeyler bunlar. Dağları aşıracak bir durum yok ortada niçin anlamak istemiyorsunuz. Şimdiden Lemi ye göndermeler başlamış Cale transferinden dolayı...Yahu Isaac in alınma sürecini çok iyi biliyorum. Şimdi Isaac iyi transfermi kötü mü? Ersun hocayımı suçlayalım..Bence ayıp oluyor yinede sizler bilirsiniz ama ayıp oluyor....

Hüseyin Çümen
12.11.2008, 14:55
turgay semercioğlu altyapıda gayet başarılıydı o gelsin tekrar işte

10 numara
12.11.2008, 15:02
ne güzel bir haber...elm sokağı kabusu 5 sinemalarda...

alper*
12.11.2008, 15:03
SÜMER İKNA OLACAK MI

Yönetimle bu gün bir görüşme daha yapan Sümer'in , alt yapıdaki görevini sürdürmeyi istemesine yönetimin sıcak bakmadığı iddia edildi .Sümer'in alt yapıda mı kalacağı yoksa izleme komitesinde mi görev yapacağı veyahutta iki biriminde Sümer'e mi bağlı çalışacağı konusu kısa süre içinde tarafların bir araya geleceği toplantıda netleşecek.

benim anlamadıgım baskanlık yaptıgı bir yerde daha sonradan nasıl alt kademe bir görevi isteyebiliyor... :confused:

OLCAY ÇAKIR
12.11.2008, 15:09
İzleme komitesindekileri prim usulü çalıştırmak lazım.

Kıymetlenirse kıymeti üzerinden yüzde vereceksin.

Net maaşa hayır diyorum.

Fatih KIRAN
12.11.2008, 15:30
Çok isabetli ve uzun vadeli bi karar alınmalı artık alt yapı olayı gelecek için çok mühim bi iş..Alt yapı görevine gelecek kişi kariyerini son zamanlarını yaşamak günlerini doldurmak için gelmemeli geleceğin temelini atıcı tatmin edici bi kişi olmalı..

Misina
12.11.2008, 16:22
Sadi hocaya hoşgeldin dileklerimi sunarken özkan sümere güle güle dileklerimi ileteceğim günlerin yakın olmasını temenni ediyorum.

Yavuz Hasan
12.11.2008, 16:24
SÜMER İKNA OLACAK MI

benim anlamadıgım baskanlık yaptıgı bir yerde daha sonradan nasıl alt kademe bir görevi isteyebiliyor... :confused:
bence makamdan ziyade trabzonspor u seviyor olmasından

poetricus
12.11.2008, 17:40
"Lemi'ye gönderme yapan" diye gönderme yapılan benim.
Şu Robinho'yu keşfeden Lemi'den,

Polonya Milli Takımı kaptanı Szymkowiak'ı "keşfedip" kutsal sütunlarda göklere çıkalarılan Lemi'den,

Başkan nezdinde teknik direktörden daha makbul olduğu için Çale'ye kefil olan sonra da; "Orta sahanın solunda da oynayabiliyor. Trabzonspor'un 10 yıllık sol kanat sorunu çözüldü." diyen Lemi'den bahsediyorsunuz değil mi?

Pardon sadece övgüye ayarlamalıydık klavyemizi değil mi?

Ne güzel iş ya!
Transferi eski futbolcularına ya da futbolcu eskilerine sorarak yap. İyi çıkarsa şişin, hayal kırıklığı ise hocayı kamuoyunun önüne at; masumu oyna. Bu arada sözüne itibar ettiğin eskiler de kenarda gülsünler. Ne mide?!

Selçuk Ersun yanalın isteğiyle alındı. Hayal kırıklığı yaşatır ve kötü çıkarsa hesabı Ersun Yanal'dan sorulur.

Çale'ye Lemi Çelik kefil ve sebep oldu. Yaşatacağı fiyaskoda hesap yine Ersun Yanal'dan mı sorulacak Lemi'den mi?

Rukavina'yı Serdar Bali "İkinci Tomas Jun vakası" olarak ilan ettiği için almadık. Bu transferin gerçekleşmemesinden doğacak maddi manevi kayıp karşılığında Serdar Bali'den kim hesap soracak, orada Ersun Yanal dururken?!..

Sadri Şener benim kahramanım ama kahramanlar da yanlış yapar.

Bütün bunları sineye çeken Ersun Yanal'ı da bir türlü affedemiyorum.
Lemi Çelik'in adının altında Teknik Direktör yazıyor TV'lerde. Üstelik eski futbolcumuz. Hürmette kusur ettik.

Pardon burası Sadi başlığıydı. İki kere kusur ettik.
Kendisini istemeyen ya da eleştirenler lere her zaman aynı cevabı verir zaten: "Gulubun başarisini istemiyenlar var."

Birtan Karaman
12.11.2008, 18:01
Lemi ye şuan ki ortamda düşse düşse tek işimiz düşer;
Özer Hurmacı'yı Trabzona getir!

Erdal
12.11.2008, 18:02
Poetricus hocam,

Önce bir şeyi düzeltelim. Cale Ersun hocanın muhalefetine rağmen alınmış bir futbolcu değil. İlk tavsiye eden Lemi dir doğru. Ama Ersun hoca hayır demişte alınmış değil. Benzer şekilde Gökhan Ünal transferide öyledir. Selçuk örneğini başka sebepten vermiştim. Neden Isacc örneğini atlıyorsunuz. Isaac i Ersun hoca aldırmıştır. Bütün bunlar mesele değilki...Mesele şu; bu kulübün eski futbolcuları takıma birini tavsiye etmiş. Bu kişi 4 hafta önce bir çoğunun iyi transfer dediği biri. Şimdi bismillah iki maç kötü oynadı başladık Lemiye....

Lemi bu işten paramı aldı? Bırakın Lemi yi 4 senedir Yattara nın manajerliğini yapan Adnan Demir kulüpten paramı aldı...Bir eski futbolcunun kulübe futbolcu tavsiye etmesinden daha tabi ne olabilir. Ama siz biz iyi çıkarsa hocadan kötü çıkarsa Lemiden dersek kim futbolcu tavsiye eder bu kulübe...Gökhan Gönül fb yerine bizde olmalıydı. Metin Diyadin fb ye değil bize aidiyet hissetmeli idi..Asıl derdimiz bunlarken Lemi nin kuruş kazanmadığı bir tavsiyeden dolayı suçlanması revamıdır yahu...Bunun adı öz evlat düşmanlığı değildirde nedir...Cale iyimi kötümü tartışılır. Tıpkı Isaac iyimi kötümü tartışılacağı gibi..Hayatımda bir kez iki kelam etmişliğim vardır Lemi ile...Sadi hocayı yakından görmedim bile...

Travelair
12.11.2008, 18:03
İzleme komitesine Chelsea'den kovulan bir düzine "Scout"'tan birkaç tane alsak?

Serdar A
12.11.2008, 18:18
Şu Lemi-Robinho ilişkisi ile ilgili bir şey söylemek istiyorum . Robinho Trabzonspora önerildiği zaman Brezilyanın kalburüstü yıldızlarından biriydi ancak henüz süperstar değildi .

O sezon Trabzonspor ve bir kademe üstü bir çok takımın ilgisi vardı . Santos kulübü Elano , Alex ve mecburende olsa Diego'yu satınca ekonomik olarak çok rahatladı ve Robinho'yu bir sezon daha elinde tutmayı bildi . Robinho'da asıl patlamayı o sezon yaptı . 2005 yılı Robinho'nun topu 50 metre sürerek ve bütün rakipleri peşine katarak attığı gollerle dolu . Akabinde Real Madrid 24 milyon euro transfer ücreti ile kendisini transfer etti .

O dönemde Lemi'nin önerdiği bir diğer futbolcu şu an fenerde oynayan Deivid'di .

Bu örnek üzerinden gidersek geçen sezon Alex Meschini ile ilgilenmemizinde gerçek dışı olması lazım . Kendisi bu sezon Brezilya liginin en iyi orta saha oyuncusu haline geldi ve Brezilya milli takımında . Sezon sonu muhtemelen 12-15 milyon gibi fiyatlara Avrupa'ya gidecek .

Erdal
12.11.2008, 18:22
Hem nasıl bir "öz evlat" kliği ki bu Ersun hoca ya rağmen!!!! takıma futbolcu aldıran Lemi yeğenini 3 sene önce altyapıya aldıramıyor. O zaman millet haklı Nuri bey i "öz evlatçılar rahat bıraksaydı denizin ortasına stadyumda yapacaktı dünya yıldızlarıda yetiştirecekti....Muhtemelen Nuri bey e söz geçiremeyen öz evlatçılar alaşağı ettiler onu...

karatasof
12.11.2008, 18:23
Sadi Tekelioğlu hakkında pek fazla malumatım yok açıkçası.Bir efsane gibi anlatılan Hami-Lemi-Hamdi gibi bir zamanlar takımın direkt oyuncularını bulup keşfettiği söyleniyor.Birde çok kötü olduğumuz bir dönemde takım kendisine emanet edilmişti.Ve ekranlara her çıktığında kendi değerlerimizi fark etmek,öze dönmek,yerlinin yerlisini keşfetmek gibi özdeyişlerle başarının kaf dağının arkasında olduğunu anlatmaya çabalardı.O günlerden günümüze ne değişti bilemiyorum ve alt yapı koordinatörü Üstad-ı azam Özkan Hoca'ya ne olmuş olabilir ki görevini Sadi Bey'e devrediyor anlayamadım.Hayırlısı olsun demek adetten olduğu üzere bende aynısını söylüyorum ancak pek fazla ümitvar olmadığımıda not ediyorum.Yönetimin böyle bir değişiklikle neyi hedeflediğini anlayamadığımı da belirteyim...

Erdal
12.11.2008, 18:56
Yeni bir şey değil bu.Baştan beri heycanını kaybettiği düşünülen Özkan hoca nın ordan alınması düşünülüyordu. Altyapı başarısızmı ? Evet...Başarısız olan gider gitmeli gidecek...Bu kadar basit...Sadi hoca( ya da her kim gelecekse) başarısız olursa o da gidecek. Yönetim başarısız olursa o da gidecek...

aaahmet61
12.11.2008, 19:03
son 5-6 yıldır trabzondan futbolcu çıkmıyor.özkan hoca oyuncu bulamıyorsa başkası hiç bulamaz.

Yavuz Hasan
12.11.2008, 19:11
son 5-6 yıldır trabzondan futbolcu çıkmıyor.özkan hoca oyuncu bulamıyorsa başkası hiç bulamaz.
benim asıl merak ettiğim özkan sümer de konuyla alakalı tam yetki varmı

poetricus
12.11.2008, 21:11
Önce bir şeyi düzeltelim. Cale Ersun hocanın muhalefetine rağmen alınmış bir futbolcu değil. İlk tavsiye eden Lemi’dir doğru. Ama Ersun hoca hayır demiş de alınmış değil. Benzer şekilde Gökhan Ünal transferi de öyledir. Selçuk örneğini başka sebepten vermiştim. Neden Isaac örneğini atlıyorsunuz. Isaac’i Ersun hoca aldırmıştır. Bütün bunlar mesele değildi... Mesele şu; bu kulübün eski futbolcuları takıma birini tavsiye etmiş. Bu kişi 4 hafta önce birçoğunun iyi transfer dediği biri. Şimdi bismillah iki maç kötü oynadı başladık Lemi’ye...

Lemi bu işten paramı aldı? Bırakın Lemi’yi 4 senedir Yattara’nın menajerliğini yapan Adnan Demir kulüpten paramı aldı... Bir eski futbolcunun kulübe futbolcu tavsiye etmesinden daha tabi ne olabilir. Ama siz biz iyi çıkarsa hocadan kötü çıkarsa Lemi’den dersek kim futbolcu tavsiye eder bu kulübe... Gökhan Gönül FB yerine bizde olmalıydı. Metin Diyadin FB’ye değil bize aidiyet hissetmeli idi..Asıl derdimiz bunlarken Lemi’nin kuruş kazanmadığı bir tavsiyeden dolayı suçlanması revamıdır yahu...Bunun adı öz evlat düşmanlığı değildir de nedir...Cale iyimi kötümü tartışılır. Tıpkı Isaac iyimi kötümü tartışılacağı gibi..Hayatımda bir kez iki kelam etmişliğim vardır Lemi ile...Sadi hocayı yakından görmedim bile...

Erdal Bey;
Bana salakmışım muamelesi yapmayı bırakmanızı istesem çok şey mi istemiş olurum? Hani vazgeçemeyeceğiniz bir prensipse sözüm yok ama bilginiz olsun diye söylüyorum: Ne zannedildiğim kadar zekiyim ne de umulduğum kadar salak. Orta halli bir "öz evlat düşmanı" işte.

Ben ne diyorum?
Ersun Yanal'ı transfer zamanı takındığı "evet efendim", "doğrudur efendim", "münasiptir efendim" tavrı yüzünden affedemiyorum.

Ne diyorum?

Ersun Yanal'ın; "Pazar'dan Cuma'ya ağlayacak hoca isterim.", "O bilgisayarını açana kadar çıktıyı alır önüne koyarım." "Transfer için hocanın veri tabanına ihtiyacım yok. Benim Hami'm, Lemi'm, Abdullah'ım, Tolunay'ım, Archil'im var." geyiklerine sessiz kalışını normal bulsam da doğru bulmuyorum. Eski değerleri onore etmenin yolu baştaki hoca’ya giydirmekten -Nike yapımı forma demek istedim- geçiyorsa sorun yok.

Bunlar sadece lafta kalmadı;
Ersun Yanal'ın istediği kadar istemediği oyuncular da alındı. Hoca da onları noter gibi tasdik etti. Tekrar söyleyeyim bu tavrı yüzünden Ersun Yanal'ı affetmiyorum.

Pekiyi bugün Çale dökülüyor, Trabzon'da eli kalem ve klavye tutan neredeyse herkes Hoca'ya yükleniyor.

Gökhan sahada malulen emekli gibi dolaşmakta, pası e-mail yoluyla alıp “enter” tuşuna basarak gol atacağı pozisyonları beklemekte, zaman zaman da topla üç dört adam geçmeye çalışmak gibi hiçbir zaman yapamadığı ve yapamayacağı şeylere girişmekte. Yine Hoca'nın kellesi isteniyor.

Bu adamları yedek bıraktığında da yüklenilecek. "Gökhan kesilir mi?", "Çale oyundan alınır mı?" lafları uçuşacak ve suçlu yine Ersun Yanal olacak. Kimse çıkıp da; "Bunları bu kulübe önerenler de transfer edenler de rıza gösteren Ersun Yanal kadar sorumludur." demeyecek.

Pekiyi bu oyunculara referans olanlar ve o referansları ilahi emirler şaşmaz doğrular olarak kabul edenler ne yapıyor? Hoca'ya giydiriyor. -Forma anlamında.-

Selçuk ve Isaac'ın başarısızlığının sorumluluğu Ersun Yanal'ındır. Bütün mesele ve lider olan bu takımın "kötü gidişinin" sebebi bu ise ve bu yüzden de Hoca'nın kellesi gitmeyi hak ediyorsa söz veriyorum baltayı bizzat ben bileyeceğim. Her ne hikmetse iki gol atıp alkış aldığı Konya maçından sonra Isaac'ı kimin aldırdığı hiç gündeme gelmedi ama döküldüğü son maçlarda birden bire Ersun Yanal'ın isteğiyle alındığı ortaya çıktı. "Hafıza-i beşer" diyelim...

Ante Rukavina örneğini verdim: Hoca istiyordu, hatta Başkan da istiyor; "Eğer almazsak ileride çok pişman oluruz." diyordu. Ama ne oldu; Ulusal Medyadaki tek âlimimiz, Skippe'ye destek çağrısı yaparken kendi takımın hocasının aldığı paraya, hanımının, çocuğunun kıyafetine laf atan Serdar Bali'nin; "İkinci bir Tomas Jun vakası olur." lafı bir anda aklını çeldi. Sorumlu kim? Tabiî Ersun Yanal.

Başkan ve yöneticiler; "Bu transferleri birlikte yaptık başarıda da başarısızlıkta da sorumluluk hepimizin." desinler canımı yesinler. Ama yok işte, yok oğlu yok.

Leekens'i göndererek Şenol Güneş'i Trabzonspor'un başına getiren kişi Sadri Şener'di. Hoca sözleşmeyi imzalar imzalamaz Başkan'ın şu açıklamasını duyduk:

"Şenol Güneş Trabzonspor'un hocasıdır. Ezmem de ezdirmem de. Bindiği arabadan giydiği takım elbiseye kadar her şey birinici sınıf olacak."

O zamanki Şenol Güneş tercihi doğru muydu tartışılabilir elbette ama Başkan'ın hocayı benimseyen ve destekleyen o tavrı sonuna kadar doğruydu.

Aynı şeyi Faruk Özak'ta da gördük:

"Bana; Şenol'u istemeyiz diye baskı yapıldı ama ben yumruğumu masaya vurdum ve Şenol'la çalışmaya devam ettim."

Üslup belki tartışılabilir ama tavır doğruydu.

Pekiyi Sayın Başkan'dan Ersun Yanal için destekleyici bir açıklama duyan oldu mu? Ben sadece bol miktarda laf sokmalar duyuyorum. Belki Ersun Yanal'ı istemeyen malum lobiye karşı bir denge siyaseti güdüyordur diyerek hüsnü zannetmeye ne kadar devam edebilirim bilmiyorum.

Mazbatasını aldığı gün; "Ben Ersun Yanal'la çalışmayacağım" deseydi, yerine getireceği isme bakarak doğru ya da yanlış derdim ama mutlaka Yönetimin kendi seçtiği hocayla çalışma hakkı vardır diyerek normal karşılardım.

Bugünse lider takımın hocası galip geldiği maçlardan sonra futbol oynatamamakla, resital sunduğu müsabakaların bitiminde "sonuç alamamakla" eleştirilip yerden yere vuruluyor, transferine kerhen onay verdiği futbolcuların başarısızlıklarının faturası ona kesiliyor ama Başkan ve yönetimden ses yok.

Madem adamı ağzından müzahrefat damlayan kesimlere peşkeş çekecektin ne diye onunla çalışmaya devam ettin?

Adama sormazlar mı?

Madem kaybedilen maç sonrası Pazar'da Cuma'ya kadar ağalayacak olan öz evlatlardan birini istiyordun neden göreve geldiğin gün hatta gelmeden önce bu adamla çalışacağını deklere ettin?

Bitmedi:

Niye gazete ilanlarıyla bu takımı şampiyon yapacağını ilan eden Giray Bulak'ı getirmedin, yoksa takımda geçmişte hanımının hanımıyla kavga ettiği biri mi vardı? Dünyanın adam gibi kulüplerinde altyapı hocaları A takım hocasına bağlıyken bugüne kadar neden Trabzonspor'da bu durum geçerli olmadı ve yeni bir hamle olarak yapmakta olduğunuz saçmalığın anlamı ne?

Hayret kimse sormuyor yahu?

Öz evlat düşmanlığı mı?

Sevgili Great White'ın bir ara kullandığı çok hoşuma giden bir imza vardı:
"Biz bu sütunlarda Fatih'e Gökdeniz'e, Barış'a methiyeler dizerken kimse bize öz evlatçı demedi."

Henüz olamadım ama beni itham eden mesajınızdan sonra söz veriyorum, hayır yemin ediyorum olmak için elimden geleni yapacağım. Her fırsatta bu sütunlarda o "hiper kahraman" öz evlatlardan birinin kirli çamaşırlarını ortaya dökeceğim.

Bir de şu para almama mevzuu var.
Saydığınız isimler ve tavsiye ettiklerinin performansına bakınca söylenebilecek en mantıklı şey galiba: “Ucuz etin yahnisi…” Bir de para almadan görev yapan Özkan Sümer var: Kendisiyle nasıl bir anlaşma imzalandığı hem gazetelelerde hem de bu forumda yayınlandı: Trabzonspor'un Sevr'i.

Şu foruma Ersun Yanal’ı eleştirmek için giriyorum ama olup bitenleri, yazılanları görünce adam gözüme masum hatta mazlum görünüyor yahu!

Hadi bana acımıyorsunuz Ersun Yanal’a merhamet edin. Benim tarafımdan eleştirilmek onun da hakkı.

Fanatik28
12.11.2008, 22:01
Erdal Bey;
Bana salakmışım muamelesi yapmayı bıraksanız desem çok şey mi istemiş olurum. Hani vazgeçemeyeceğiniz bir prensipse sözüm yok ama bilginiz olsun ne düşündüğünüz kadar zekiyim ne de sandığınız ya da umduğunuz kadar aptal. Orta halli bir "öz evlat düşmanı" işte.

Ben ne diyorum?
Ersun Yanal'ı transfer zamanı takındığı "evet efendim", "doğrudur efendim", "münasiptir efendim" tavrı yüzünden affedemiyorum.

Ne diyorum?
Ersun Yanal'ı Başkan'ın "Pazar'dan Cuma'ya ağlayacak hoca isterim.", "O bilgisayarını açana kadar çıktıyı alır önüne koyarım." "Transfer için hocanın veri tabanına ihtiyaç yok. Benim Hami'm Lemi'm, Abdullah'ım, Tolunay'ım, Archil'im var." geyiklerine sessiz kalışını normal bulsam da doğru bulmuyorum. Eski değerleri onore etmenin yolu Hoca’ya giydirmekten geçiyorsa sorun yok. Elbise anlamında kullandım.

Ersun Yanal'ın istediği kadar istemediği oyuncular da alındı. Hoca da onları noter gibi tasdik etti. Tekrar söyleyeyim bu tavrı yüzünden Ersun Yanal'ı affetmiyorum.

Pekiyi bugün Çale dökülüyor, Trabzon'da eli kalem ve klavye tutan neredeyse herkes Hoca'ya yükleniyor.

Gökhan sahada malulen emekli gibi dolaşmakta, pası e-mail yoluyla alıp “enter” tuşuna basarak gol atacağı pozisyonları beklemede, zaman zaman da topla üç dört adam geçmeye çalışmak gibi hiçbir zaman yapmadığı ve yapamayacağı şeylere girişmekte yine Hoca'nın kellesi isteniyor.

Bu adamları yedek bıraktığında da yüklenilecek. "Gökhan kesilir mi?", "Çale oyundan alınır mı?" lafları uçuşacak ve suçlu yine Ersun Yanal olacak. Kimse çıkıp da; "Bunları bu kulübe önerenler de transfer edenler de rıza gösteren Ersun Yanal kadar sorumludur." demeyecek.
Pekiyi bu oyunculara referans olanlar da o referansları ilahi emirleri şaşmaz doğrular olarak kabul edenler ne yapıyor?

Selçuk ve Isaac'ın başarısızlığının sorumluluğu Ersun Yanal'ındır. Bütün mesele ve "liderliğe doğru kötü gidişin" sebebi bu ise ve bu yüzden de Hoca'nın kellesi gitmeyi hak ediyorsa söz veriyorum baltayı bizzat bileyeceğim.

Ante Rukavina örneğini verdim: Hoca istiyordu, hatta Başkan da istiyor; "Eğer almazsak ileride çok pişman oluruz." diyordu. Ama ne oldu; Ulusal Medyadaki tek âlimimiz, Skippe'ye destek çağrısı yaparken kendi takımın hocasının aldığı paraya, hanımının çocuğunun kıyafetine laf atan Serdar Bali'nin; "İkinci bir Tomas Jun vakası olur." lafı başkana bir anda fikir değiştirtti.

Başkan ve yöneticiler bu transferleri biz birlikte yaptık başarıda da başarısızlıkta da sorumluluk hepimizin desinler canımı yesinler. Ama yok işte, yok oğlu yok.

Leekens'i göndererek Şenol Güneş'i Trabnzonspor'un başına getiren kişi Sadri Şener'di. Hoca sözleşmeyi imzalar imzalamaz Başkan'ın şu açıklamasını duyduk: "Şenol Güneş Trabzonspor'un hocasıdır. Ezmem de ezdirmem de. Bindiği arabadan giydiği takım elbiseye kadar birinici sınıf olacak."
O zamanki Şenol Güneş tercihi doğru muydu tartışılabilir elbette ama Başkan'ın hocayı benimseyen ve destekleyen o tavrı sonuna kadar doğruydu.

Aynı şeyi Faruk Özak'ta da gördük: "Bana; Şenol'u istemeyiz diye baskı yapıldı ama ben yumruğumu masaya vurdum ve Şenol'la çalışmaya devam ettim." Üslup belki tartışılabilir ama tavır doğruydu.

Pekiyi Sayın Başkan'dan Ersun Yanal için destekleyici bir açıklama duyan oldu mu? Ben sadece bol miktarda laf sokmalar duyuyorum. Belki Ersun Yanal'ı istemeyen malum lobiye karşı bir denge siyaseti güdüyordur diyerek hüsnü zannetmeye ne kadar devam edebilirim bilmiyorum.

Mazbatasını aldığı gün; "Ben Ersun Yanal'la çalışmayacağım" deseydi, yerine getireceği isme bakarak doğru ya da yanlış derdim ama mutlaka Yönetimin kendi seçtiği hocayla çalışma hakkı vardır diyerek normal karşılardım.

Bugünse lider bir takımın hocası galip geldiği maçlardan sonra futbol oynatamamakla, resital sunduğu müsabakaların bitiminde "sonuç alamamakla" eleştirilip yerden yere vuruluyor, transferine kerhen onay verdiği futbolcuların başarısızlıklarının faturası ona kesiliyor ama Başkan ve yönetimden ses yok.

Madem adamı ağzından müzahrefat damlayan kesimlere peşkeş çekecektin ne diye onunla çalışmaya devam ettin. Geldiğin gün görevine son verseydin. Niye "Ben Bu Takımı Şampiyon yaparım!" diye gazete ilanlarıyla arzı endam eden Giray Bulak'ı getirmedin, yoksa takımda geçmişte hanımının hanımıyla kavga ettiği biri mi vardı?" diye sormazlar mı?
Hayret sormuyorlar yahu?

Öz evlat düşmanlığı mı?

"Biz bu sütunlarda Fatih'e Gökdeniz'e, Barış'a methiyeler dizerken kimse bize öz evlatçı demedi."

Henüz olamadım ama beni itham eden mesajınızdan sonra söz veriyorum, hayır yemin ediyorum olmak için elimden geleni yapacağım. Her fırsatta bu sütunlarda o "hiper kahraman" öz evlatlardan birinin kirli çamaşırlarını ortaya dökeceğim.

Saydığınız isimler ve tavsiye ettiklerinin performansına bakınca söylenebilecek en mantıklı şey galiba: “Ucuz etin yahnisi…”

Yahu şu foruma Ersun Yanal’ı eleştirmek için giriyorum ama olup bitenleri, yazılanları görünce adam gözüme masum hatta mazlum görünüyor yahu! Hadi bana acımıyorsunuz Ersun Yanal’a merhamet edin. Benim tarafımdan eleştirilmek onun da hakkı.
Üstad eline saglik, bu ancak bu kadar iyi anlatilir. Ama taraftarimizin büyük bölümü bunun farkinda bile degil. Yönetim icinde bir tek Baskani tanirim. Ama sanki aklindan gecen Senol Günes´i takimin basina getirmek. Bu düsüncesinden derhal kurtulmali, cünkü Senol Günes´in böyle bir görevi kabul edecegini hic sanmam.
Simdi birileri cikar der ki, masaya niye yumrugunu vurmadin, Yönetimin herseyine onay verdin! Bir düsünün Ersun Yanal icin Trabzonspor bulunmaz firsat. Iste böyle bir firsati bir daha bulamayacagi icin prensiplerinden ödün vererek savasiyor.

Bir düsünün, simdiye kadar calistirdigi bütün takimlarda genclere sayisiz firsat taniyan Hoca, bunu Trabzonspor´da niye yapmiyor veya yapamiyor?
Iste Anahtar bu sorunun cevabinda, en azindan ben öyle düsünüyorum

Remzi
12.11.2008, 22:29
Hacısalihoğlu noktayı koydu
12 Kasım 2008 / 17:58
Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu Alt yapı koordinatörlüğü konusunda henüz resmileşmiş bir olayın olmadığını söyledi.

Hacısalihoğlu Özkan Sümer'in izleme komitesinin başına geçmesiyle birlikte boşalacak alt yapı koordinatörlüğü için düşünülen isim Sadi Tekelioğlu ile hafta sonuna kadar bir görüşme yapacaklarının altını çizerek “ Sadı hocayla hafta sonuna kadar bir görüşme daha yapacağız. Ancak şartları ve ilkeleri biz belirleriz "dedi.

Gazetelerde alt yapı ile ilgili yazılan bir çok haberin gerçeği yansıtmadığını belirten Hacısalihoğlu . Burada ön şart yok. Şartları ve kuralları Trabzonspor yönetimi belirler. Şartlarımıza uyanlar çalışır, uymayanlar çalışmaz, Sadi Hocanın Özkan Sümer'i seçici olarak yada bir başka şekilde istemediği yönünde aramızda bir konuşma olmadı. ”diye konuştu.

Sadi hocanın Sümer'in başında bulunduğu izleme komitesi alt yapıya oyuncu seçecekse görev kabul etmem” şeklinde bir şartı kendilerine sunmadığını belirten Hacısalihoğlu “ İhtiyaçları kimin nerde görev yapacağını biz belirleriz. Alacağımız teknik adama şartları yönetim olarak biz sunarız kabul eden eder etmeyen etmez”dedi

Spor61

Ahmet Faruk
12.11.2008, 23:40
Acaba Avrupalı altyapı koordinatörleri çok mu para ister...

Soner
12.11.2008, 23:54
ya yokmuydu baska biri koca dunyada, sadi hocayla gelismezki Trabzonspor alt yapisi
:confused::confused::confused::confused:

Gürkan
13.11.2008, 10:49
Kafamdaki soru işaretleri bu olay gerçekleştiğinde cevabını bulacak...

Fatih Bayrakdar
13.11.2008, 16:37
İnşaallah altyapıda yaşanan torpil rezaletleri son bulur !!!

tonyali_61
13.11.2008, 16:56
Sadi hoca gelirse iyi olur kaliteli nadir hocalarımızdan biridir.

Erdal
13.11.2008, 16:58
Önce şu "altyapıda torpil var" kısmından başlayalım; İki ay önce tam da bu konuda bir yazı yazmaya niyetlendim. Sağa sola sordum. Hatta içeriden birilerine sordum. Evet Trabzon da böyle yaygın bir kanaat var. Ama bunu gerçekliği sandığımız gibi değil. Torpil altyapıdaki temel belirleyici değil. Altyapıda özensizlik var altyapıda ihmal var altyapıda heyecansızlık var ama torpil var denecek veriler yok. ( Poetricus lütfen Ergin Keleş deme..) Hiç mi yok altyapıda torpil var elbette Türkiyede her kulüptekinden ne eksik ne fazla...Altyapının başarısızlığının sebebi "torpil var" değil..Emin olun değil...Üstelik bu konuda halen altyapıda oynayan arkadaşlara haksızlıkta yapmış oluyoruz. Dedim ya altyapıda torpil her yerde olduğu kadar var. Birebir şahit olduğum bir olaydır.Bir sohbet arasında bir tanıdığım yeğeninin çok yetenekli olduğunu anlattı önce sonra da yemekte bulunan eski bir bjk yöneticisinden yardım istedi...

Erdal
13.11.2008, 17:05
Trabzon da ağırılığı olan önemli bir kitlenin hoca ile aralarının ezelden bozuk olduğu bilinen bir durum. Sebebini eminim siz de biliyorsunuzdur. Samet hoca nın ayrıldığı dönemi hatırlarsanız o dönemdeki yeni hoca bulma sürecini ( haklı-haksız) kolay unutamıyor insanlar....Aynı süreç Nuri bey döneminde de bir kez yaşandı. Yani Ersun hoca ilk seferinde bize gelmiş değil. Ondan önce 2 deneme esnasında yaşananların bu gün ki tavırda rolü var...Bence de haksızlar haksızlar zira kendileri dahil kulüple benzer süreçler yaşamış nice insan var. Haklı bulmuyorum ama anlıyorum....

Erdal
13.11.2008, 17:08
Eski futbolcuların tavsiyelerine harfiyen uyulmuş gibi bir şey sözkonusu değil...Aynı şekilde kulübün anlaştığı ancak hocanın hayır dediği iki futbolcu biliyorum vazgeçilmiş olan...Yani bu anlamda ne Ersun hoca her söylenene evet diyerek ne de yönetim hocaya rağmen transfer yapmakla suçlanabilir. Benim bildiklerim dışında ne biliyorsunuz bilmiyorum ama benim bildiklerim bu söylediğimi destekler nitelikte..Aksi zaten mümkün olmazdı...

Erdal
13.11.2008, 17:12
kirli çamaşır dökmek konusunda dilediğiniz gibi davranın... Bildiğim bir şey varki herkesin ama herkesin( siz ve ben dahil) kirli çamaşırları vardır...Ersun hocanın da elbette..Ya da ne bileyim herkesin dört gözle beklediği Ajax lı altyapı antrenörlerinin bile...Üstelik bu kirli çamaşır dökme tehdini bana niye yaptınız anlamadım :)

Emorfo
13.11.2008, 17:16
Alt yapının başına Sadi Hoca'nın gelecek olması gibi bir durum beni hiç hazetmiyor. O görevde daha kaliteli ve yeni jenerasyondan birisinin getirilmesini isterim. Artık şu eski hocalardan eski anlayıştan kutulmak lazım. Kulüp yıllardır Özkan Sümer, Sadi hoca ekseni etrafında döndü durdu, Trabzonspor iş verme kurumu değil ki. O görevi hak edenlere vermek lazım. Sırf kimliğinde Trabzon yazıyor, Trabzonspor'da oynamış az çok takım da çalıştırmış diye insanlara görev vermek alt yapıyı bitirir. Tabi hem Trabzonlu olup hem eski futbolcumuz olan ve üstüne bir de kaliteli iyi bir hocamız varsa buyursun gelsin.

Erdal
13.11.2008, 17:16
Rukavina hadisesini de sanırım yanlış biliyorsunuz. Üstelik siz de başkan ı kolay kandırılabilir biri sanıyorsunuz...Olmadığını benden iyi bilmelisiniz... Gazetelerin bu gün fb nin istediğini yazdığı adam da birileri istemediği için değil para konusunda anlaşılamadığı için alınmadı...Başkan ın hoca ya destek mesajına niçin gerek olsun anlamıyorum. Mahalli medyayı sizin kadar önemsemiyor başkan...Önemseseydi sezona hoca ile başlamazdı....

Erdal
13.11.2008, 17:22
Toparlarsak hocam ben çok basit bir şey söylüyorum. 4 hafta önce herkesin iyi dediği bir futbolcu 3 haftadır kötü oynuyor diye o futbolcuyu tavsiye edene "giydirmek" neden?? ...Lemi nin hangi futbolcudan ne zararı olmuş bu kulübe..Robinho geyiği yapmak da şık olmuyor ayrıca sağolsun Serdar o meseleyi özetlemiş...

Emorfo, bir insanın mesleki anlamda "kaliteli" veya "kalitesiz" olmasını belirleyen nedir bir söylermisiniz? Yahu ne kadar kalitesiz adamımız varmış. Kalitesizbir camiayız biz demekki bu durumda...Hami leri de o kalitesiz adam yetiştirdi..

poetricus
13.11.2008, 17:28
Ya da ne bileyim herkesin dört gözle beklediği Ajaxlı altyapı antrenörlerinin bile...Üstelik bu kirli çamaşır dökme tehdini bana niye yaptınız anlamadım.
İyi bir tecahül-i câhilane sanatı olmuş.
Kovboy filmlerinde sürüye sonradan katılan ve çiftliğe ait olduğu belli olsun diye damgalanan inekler gibi bana "öz evlat düşmanı" yaftası yapıştırdığınız için.
Size niye yazdığımı anlamamanız hadi normal diyelim de bari tehdit olmadığını anlasaydınız.

Eskiden böyle durumlarda nezaketle "galiba anlatamadım." denirdi. Ben öyle demeyeceğim. Anlamak istemiyorsunuz; ben ne yapayım? Her mesajıma anlama kılavuzu koymam mümkün değil.

Son yazdığınızı da gördükten sonra ne diyeyim. Anlamıyorsunuz!

Diyalog imkânı da niyeti de yoksa monolog olarak devam ettirmenin bir âlemi yok.
İstediğiniz kadar bana "öz evlat düşmanı" ya da aklınıza ne geliyorsa yaftası yapıştırabilirsiniz.
Bu mübahese benim açımdan kapanmıştır.

Erdal
13.11.2008, 17:30
Bu hoca ile devam kararı alan bu takımdaki futbolcuları alan bu yönetim bu başkan....Yakın zamanda şampiyonluk olmasa bile geleceğe daha ümidvar bakabilmemizin vesilesi bu adamlar bırakında altyapıda da düşündüklerini bir yapsınlar...Seçim zamanı geldiğinde iyiyseler devam deriz kötü iseler demeyiz...Hoca değişikliği dahil ( ki aklından bile geçirmediğini biliyorum) tüm eylemlerde başkanın elini zayıflatmak yerine güçlendirmekdir taraftarın yapabileceği en iyi şey...Bence tabi ...Aksi takdirde kusura bakmayın ama mütemadiyen eleştirdiğimiz mahalli medyanın Türkçe bilir hali olmaktan öte gitmeyeceğiz...

poetricus
13.11.2008, 17:44
Bu hoca ile devam kararı alan bu takımdaki futbolcuları alan bu yönetim bu başkan....
Benim eleştirdiğimle ne alakası varsa...
Yerel medyanın Türkçe bileni olmak galiba ulusal medyanın Türkçe bilmeyeni olmaktan iyi.

Emorfo
13.11.2008, 17:44
Emorfo, bir insanın mesleki anlamda "kaliteli" veya "kalitesiz" olmasını belirleyen nedir bir söylermisiniz? Yahu ne kadar kalitesiz adamımız varmış. Kalitesizbir camiayız biz demekki bu durumda...Hami leri de o kalitesiz adam yetiştirdi..

Hocalarımızı yakından tanımıyoruz uzaktan yaptıklarını gözlemlemeye çalışıyoruz. Her bozuk saatin günde ortalama 2 kez doğruyu gösterdiğini düşürsek bu bakımdan Hami'nin yetişmiş olmasını normal karşılamak lazım. Trabzon kenti ile ilgili bir tespitim var. Trabzon kenti lider çıkarmakta zorluk çekiyor. Dikkat ettiniz mi bilemiyorum, hem siyasette kitleleri arkasında sürekleyecek lider bir şahsiyet çıkaramıyoruz hem de futbolda lider futbolcu olarak tabir edilen kaptan Ünal gibi futbolcular yetişmiyor. Alt yapıda sıkıntı olduğu aşikar, oraya gelecek hocanın biraz Avrupa futbolunu özümsemiş, o anlayışla yoğrulmuş bir hocanın ekibiyle birlikte gelmesini isterim. Bizim hocalar kötürdür demiyorum ama daha iyisi varken yetersiz kalabilirler.

ziyaretci
13.11.2008, 17:45
Erdal Bey;
Bana salakmışım muamelesi yapmayı bırakmanızı istesem çok şey mi istemiş olurum? Hani vazgeçemeyeceğiniz bir prensipse sözüm yok ama bilginiz olsun diye söylüyorum: Ne zannedildiğim kadar zekiyim ne de umulduğum kadar salak. Orta halli bir "öz evlat düşmanı" işte.

Ben ne diyorum?

Ne diyorum?

Ersun Yanal'ın; "Pazar'dan Cuma'ya ağlayacak hoca isterim.", "O bilgisayarını açana kadar çıktıyı alır önüne koyarım." "Transfer için hocanın veri tabanına ihtiyacım yok. Benim Hami'm, Lemi'm, Abdullah'ım, Tolunay'ım, Archil'im var." geyiklerine sessiz kalışını normal bulsam da doğru bulmuyorum. Eski değerleri onore etmenin yolu baştaki hoca’ya giydirmekten -Nike yapımı forma demek istedim- geçiyorsa sorun yok.

Gökhan sahada malulen emekli gibi dolaşmakta, pası e-mail yoluyla alıp “enter” tuşuna basarak gol atacağı pozisyonları beklemekte, zaman zaman da topla üç dört adam geçmeye çalışmak gibi hiçbir zaman yapamadığı ve yapamayacağı şeylere girişmekte. Yine Hoca'nın kellesi isteniyor.

Pekiyi bu oyunculara referans olanlar ve o referansları ilahi emirler şaşmaz doğrular olarak kabul edenler ne yapıyor? Hoca'ya giydiriyor. -Forma anlamında.-

Selçuk ve Isaac'ın başarısızlığının sorumluluğu Ersun Yanal'ındır. Bütün mesele ve lider olan bu takımın "kötü gidişinin" sebebi bu ise ve bu yüzden de Hoca'nın kellesi gitmeyi hak ediyorsa söz veriyorum baltayı bizzat ben bileyeceğim. Her ne hikmetse iki gol atıp alkış aldığı Konya maçından sonra Isaac'ı kimin aldırdığı hiç gündeme gelmedi ama döküldüğü son maçlarda birden bire Ersun Yanal'ın isteğiyle alındığı ortaya çıktı. "Hafıza-i beşer" diyelim...

Ante Rukavina örneğini verdim: Hoca istiyordu, hatta Başkan da istiyor; "Eğer almazsak ileride çok pişman oluruz." diyordu. Ama ne oldu; Ulusal Medyadaki tek âlimimiz, Skippe'ye destek çağrısı yaparken kendi takımın hocasının aldığı paraya, hanımının, çocuğunun kıyafetine laf atan Serdar Bali'nin; "İkinci bir Tomas Jun vakası olur." lafı bir anda aklını çeldi. Sorumlu kim? Tabiî Ersun Yanal.

Başkan ve yöneticiler; "Bu transferleri birlikte yaptık başarıda da başarısızlıkta da sorumluluk hepimizin." desinler canımı yesinler. Ama yok işte, yok oğlu yok.

Leekens'i göndererek Şenol Güneş'i Trabzonspor'un başına getiren kişi Sadri Şener'di. Hoca sözleşmeyi imzalar imzalamaz Başkan'ın şu açıklamasını duyduk:

"Şenol Güneş Trabzonspor'un hocasıdır. Ezmem de ezdirmem de. Bindiği arabadan giydiği takım elbiseye kadar her şey birinici sınıf olacak."

Aynı şeyi Faruk Özak'ta da gördük:

"Bana; Şenol'u istemeyiz diye baskı yapıldı ama ben yumruğumu masaya vurdum ve Şenol'la çalışmaya devam ettim."

Üslup belki tartışılabilir ama tavır doğruydu.

Bugünse lider takımın hocası galip geldiği maçlardan sonra futbol oynatamamakla, resital sunduğu müsabakaların bitiminde "sonuç alamamakla" eleştirilip yerden yere vuruluyor, transferine kerhen onay verdiği futbolcuların başarısızlıklarının faturası ona kesiliyor ama Başkan ve yönetimden ses yok.

Madem adamı ağzından müzahrefat damlayan kesimlere peşkeş çekecektin ne diye onunla çalışmaya devam ettin?

Adama sormazlar mı?

Madem kaybedilen maç sonrası Pazar'da Cuma'ya kadar ağalayacak olan öz evlatlardan birini istiyordun neden göreve geldiğin gün hatta gelmeden önce bu adamla çalışacağını deklere ettin?

Bitmedi:

Niye gazete ilanlarıyla bu takımı şampiyon yapacağını ilan eden Giray Bulak'ı getirmedin, yoksa takımda geçmişte hanımının hanımıyla kavga ettiği biri mi vardı? Dünyanın adam gibi kulüplerinde altyapı hocaları A takım hocasına bağlıyken bugüne kadar neden Trabzonspor'da bu durum geçerli olmadı ve yeni bir hamle olarak yapmakta olduğunuz saçmalığın anlamı ne?

Hayret kimse sormuyor yahu?

Öz evlat düşmanlığı mı?

Saydığınız isimler ve tavsiye ettiklerinin performansına bakınca söylenebilecek en mantıklı şey galiba: “Ucuz etin yahnisi…” Bir de para almadan görev yapan Özkan Sümer var: Kendisiyle nasıl bir anlaşma imzalandığı hem gazetelelerde hem de bu forumda yayınlandı: Trabzonspor'un Sevr'i.

Şu foruma Ersun Yanal’ı eleştirmek için giriyorum ama olup bitenleri, yazılanları görünce adam gözüme masum hatta mazlum görünüyor yahu!

Hadi bana acımıyorsunuz Ersun Yanal’a merhamet edin. Benim tarafımdan eleştirilmek onun da hakkı.

bu isler bu kadar basit olsaydi Ersun hoca bize gelene kadar bu kadar kulup degistirirmiydi. sozlesme imzaladiktan 1 ay sonra istifa edermiydi... ya da turkiye de hangi teknik direktor tam olarak butun transferleri kendi calismalari dogrultusunda yonetebiliyor...

Ersun hoca nin kesin istedigi ceyhun ve selcuk tu bunlari da baskan ona aldi. yonetimin sectiklerine de mecburen boyun egmek zorunda kaldi... trabzonspor da yapilmis olan tek yanlis transfer GOKHAN UNAL di. . . 2.tomas jun vaka miz...
ama Isaac i kimler aldi diye seslenirken bu konuda ciddimisin???
isaac zaten bedava gelmis olan bir oyuncu . begenmedin oynatma o saman. zarari yok ki gokhan ve umuttan daha kaliteli daha genc ve gelecek vaadeden bir topcu.

ersun hocayi elestirmek icin sadece forumu kullaniyorsan da diyecek bisey bulamiyorum

Erdal
13.11.2008, 17:50
Hocalarımızı yakından tanımıyoruz uzaktan yaptıklarını gözlemlemeye çalışıyoruz. Her bozuk saatin günde ortalama 2 kez doğruyu gösterdiğini düşürsek bu bakımdan Hami'nin yetişmiş olmasını normal karşılamak lazım. Trabzon kenti ile ilgili bir tespitim var. Trabzon kenti lider çıkarmakta zorluk çekiyor. Dikkat ettiniz mi bilemiyorum, hem siyasette kitleleri arkasında sürekleyecek lider bir şahsiyet çıkaramıyoruz hem de futbolda lider futbolcu olarak tabir edilen kaptan Ünal gibi futbolcular yetişmiyor. Alt yapıda sıkıntı olduğu aşikar, oraya gelecek hocanın biraz Avrupa futbolunu özümsemiş, o anlayışla yoğrulmuş bir hocanın ekibiyle birlikte gelmesini isterim. Bizim hocalar kötürdür demiyorum ama daha iyisi varken yetersiz kalabilirler.

Hem yakından tanımıyoruz hem kaliteli değil diyoruz...Altyapı dediğimz şey her sene 8-10 futbolcu çıkarmazki zaten...3 senede 2 yıldız...Arsenal 800 e 2 ye razı diye biliyorum mesela...Lider konusunda da katılmıyorum. Fatih hiç de fena bir lider değildi mesela...

Ömer SEVİNÇ
13.11.2008, 17:58
Abi ama Arsenal'in yıldızı 30 milyon euro ediyor bizimki 3-5:)

Erdal
13.11.2008, 18:05
Benim eleştirdiğimle ne alakası varsa...
Yerel medyanın Türkçe bileni olmak galiba ulusal medyanın Türkçe bilmeyeni olmaktan iyi.

Çok alakası var hocam

Baştan alalım isterseniz. Yönetim sizinde onaylayacağınızı bildiğim bir hamle yapıyor ve Özkan hoca yı mümkünse kırıp dökmeden hatta biraz da onore ederek altyapının başından almak istiyor. Yerine de daha önce A takım hocalığında değilse bile altyapıda başarılı olmuş bir ismi ortaya atıyor. Siz de biliyorsunuz ki altyapı hocalığı farklı birşey...İyi bir taktisyen olmanız gerekmiyor mesela...Bütün bunlar konuşulurken siz Lemi örneğinden yola çıkıyorsunuz. Çok basit bir şekilde ben de size soruyorum gerçekten başkanın Cale yi Lemi nin hatırı içinmi aldığını düşünüyorsunuz??..Ersun hoca kaç kez tavsiye edilen futbolcuları izlemeye yurt dışına gitti biliyorsunuz. Bu meselelerde Ersun hocanın tavrını Gençlerbirliğinden biliyorsunuz. Hal böyleyken hala ve de ısrarla kulüpte transfer ve atamaların yerel basın ve öz evlat kiliğinin tasarrufunda olduğunu ima ediyor ve Sadi hoca seçimini de böyle okuyorsunuz??? Hem bunu yapıyorsunuz hem de henüz akıbeti belli olmayan bir futbolcunun formsuzluğundan yola çıkarak Lemi ye giydiriyosunuz...

Dünya yı bilmem ama Türkiyedeki tüm hocalar futbolcu tercihi konusunda yardım alırlar. Bu çok tabi bir şey. Sanırım bunu okumamız farklı. Ben olay tavsiyeden ibaret diyorum ısrarla .Siz ise MGK tavsiyesi niteliğinde diyorsunuz. Çok iyi biliyorum öyle olmadığını diyorum ısrarla ...Ve ısrarla başkan ın mahalli medyayı takip bile etmediğini söylüyorum. Ne yapsın başkan yani tek forvet oynamalı diyen gazeteciye hayır çift forvet daha iyimi desin...Sahip çıkma yöntemi bana göre bellidir. Devre arası hocanın istediği futbolcuları alırsan sahip çıkmışsındır. Hem başkan sahip çıkıyorum dese susacakmı bu adamlar??..Bana göre başkan muhatap almayarak doğru davranıyor. Transfer varmı diye soran gazeteciye hocayla konuşacağız diyen bir başkan ın hocasına sahip çıktığını ayrıca göstermesine ihtiyaç varmıki??