PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UEFA'dan Trabzonspor Yorumu

Yasin Berber
10.11.2008, 19:31
Avrupa Futbol Federasyonları Birliği UEFA, Süper Lig'deki Anadolu takımlarının başarısına dikkat çekerek resmi internet sitesinde konuyla ilgili yorumda bulundu.

"Anadolu takımları batı ekipleriyle başbaşa" başlığıyla verilen haberde, "Boğaz'ın doğusundaki Trabzonspor, Ankaraspor, Sivasspor ve Kayserispor geleneksel olalrak İstanbul'un süpergüçleriyle başarılar için yarışıyor." denildi.

Haber yorumda Süper Lig'de geride kalan 10 maçta Galatasaray, Fenerbanhç ile daha az olmak kaydıyla Beşiktaş'ın puan kayıpları yaşadığı vurgulanırken, "Trabzonspor'un 1983-84 Mayıs'ındaki 25 yıl önceki şampiyonluğunun ardından ilk kez şampiyonluğun İstanbul takımlarından Anadolu takımlarına gitme umutları arttı." denildi.

Süper Lig puan tabelasında zirvede bulunan Karadeniz temsilcisinin yazın tamamen kadrosunu değiştirdiği, Ersun Yanal'ın kendi sistemini takıma aktardığı kaydedilirken Yanal'ın, "Hedefimiz sadece şampiyonluk bizi hayal kırıklığına uğratabilir. Ancak takımı yeniden yapmak, genç ve deneyimli futbolcuları birbirine adapte ederek, Trabzonspor taraftarlarının desteğini kazanabiliriz." ifadeleri kullanıldı.

Sides from east of the Bosphorus are giving the traditional Istanbul superpowers a run for their money in Turkey this season, with Trabzonspor, Ankaraspor AŞ, Sivasspor and Kayserispor all challenging for honours.
Provinces rise
Ten matches into the Süper Lig season and Galatasaray AŞ, Fenerbahçe SK and, to a lesser extent, Beşiktaş JK have all dropped plenty of points, raising hopes that the title might leave Istanbul for the first time in 25 years come May, with 1983/84 champions Trabzonspor leading the quest. The Black Sea side top the Süper Lig table as Ersun Yanal has fashioned an effective, winning side following wholesale squad changes over the summer. "Saying our only goal is the title could lead to a disappointment," said the coach. "But we need to build on our squad, a blend of youth and experience, by getting the support of Trabzonspor fans."
Triumphant return
Capital side Ankaraspor lie second, a point adrift of Trabzonspor, having been stuck in the relegation zone this time last season. Aykut Kocaman resigned as coach in October 2007 but was hired again at the start of the season and has his side playing some smart passing football. "I am here to accomplish an incomplete mission," he said. "I believe in the power of my team."

http://www.uefa.com/footballeurope/news/kind=2/newsid=772996.html

Erdal DİLEK
10.11.2008, 19:36
avrupa farkında ama türkiye hala farkına varamadı, hadi bakalım. .

Yasin Berber
10.11.2008, 19:41
avrupa farkında ama türkiye hala farkına varamadı, hadi bakalım. .

Aynen haklısın kardeşim ben şahsen uefa nın şu haberinden çok mutlu oldum insanı motive ediyor

Adem Erdoğan
10.11.2008, 19:44
Ula sanki Liverpooldan Barcelonadan bahsediyolar.Süpergüçler.:D

Rahman Gümüş
10.11.2008, 19:48
Daha dur herkes konuşacak bizi herkes :)

Halil Atalay
10.11.2008, 19:50
yakında daha çok şaşıracaklar devamı gelecek

Egemen Yılmaz
10.11.2008, 19:51
vay be.. uefa da anladı tabi şampiyon olacağımızı

Erdal
10.11.2008, 19:51
Sizi bilmem ama ben Avrupa kupalarında oynayan tur-turlar geçen Trabzonspor u en az şampiyon Trabzonspor kadar özledim...Şampiyonluk bu sene olur-olmaz..Avrupa kupası mutlaka olmalı mutlaka....Sahiden çok özledim yahu

tsmetu
10.11.2008, 19:52
İstanbul'a kapak olsun bu.

Erdal DİLEK
10.11.2008, 19:52
erdal abi gidişimiz suskun olmuştu dönüşümüz muhteşem olacak. . .

Öztürk Adem
10.11.2008, 19:54
Bakalım uefa demıs ama onemlı olan :) bunun sureklı 1 hal alması yınede gurur verıcı bır durum :)

Erbay
10.11.2008, 20:02
Haberi yapan bir Türk. Fark etmeyenler için söyleyeyim dedim.

Atakan
10.11.2008, 20:05
O belli zaten.:D

Kadir Aydın
10.11.2008, 20:07
Manisaya da yapmışlardı zamanında böyle bir haber. Sonra tepe taklak oldular akabinde... :o

Adem Erdoğan
10.11.2008, 20:12
"Hedefimiz sadece şampiyonluk bizi hayal kırıklığına uğratabilir. Ancak takımı yeniden yapmak, genç ve deneyimli futbolcuları birbirine adapte ederek, Trabzonspor taraftarlarının desteğini kazanabiliriz."

Şu kısmı birisi tercüme edebilirmi.:rolleyes:

Mehmet Fırat
10.11.2008, 20:45
"Hedefimiz sadece şampiyonluk olursa bu bizi hayal kırıklığına uğratabilir. Ancak, takımı yeniden yapılandırarak, genç ve deneyimli futbolcuları birbirine adapte ederek, Trabzonspor taraftarlarının desteğini kazanabiliriz."

Şu kısmı birisi tercüme edebilirmi.:rolleyes:

Oldu mu Adem Abi? :D

Sanırım internetten çevrilmiş. :)

Burak_52
10.11.2008, 20:53
daha çok ses getireceğiz

Emo91
10.11.2008, 20:54
"Trabzonspor'un 1983-84 Mayıs'ındaki 25 yıl önceki şampiyonluğunun ardından ilk kez şampiyonluğun İstanbul takımlarından Anadolu takımlarına gitme umutları arttı." denildi.

hayalim budur..... allahim sen bizim yüzümüzü güldür rabbim!

TS-Tiryaki
10.11.2008, 21:05
Bugün Lig TV`de dünki ezik derbisinin yabanci basininda cikan haberleri gösterdiler. Ve hemenhemen her Gazetenin satir aralarinda
"La lider Trabzonspor" yaziyordu.:)

Zafer BİLGİN
10.11.2008, 21:09
Arkadaşlar bu konu liman ihalesi gibi olmasın.Herkes bu konuya eğilsin.Kalyon inşaat fırsattan istifade son dakikada hes projesine dahil oldu.Belli bir seviyede tepki gösterelim.Tüm arkadaşlarıma mesaj çektim.Mail bombardımanı başlamıştır.Bu yazımı okuyan herkes arkadaşlarına iletsin.Herkes elinden geldiğince mail atsın
kalyon@kalyongrup.com (kalyon@kalyongrup.com)

Burçak
10.11.2008, 21:10
Süper emek Hırsızları deseler daha çok yakışacaktı.
Çirkefler geride kaldı manşetide pek bi anlamlı olabilirdi.

Mustafa K. Demirbaş
10.11.2008, 21:10
daha çok şeyler yazacak uefa çook

Şahinoğlu
10.11.2008, 22:09
Manisaya da yapmışlardı zamanında böyle bir haber. Sonra tepe taklak oldular akabinde... :o

Manisa'yla biz bir değilizki sadece aynı hoca başımızda hocanında faktörü nedir Allah aşkına korkmayın artık Ersun hocanın takımları düşeşe geçer laflarından biz Trabzonspor'uz Ersun Hoca'nın takımı değiliz , diğerleri Ersun Hocanın takımıydı , oysaki bizde durum farklı Trabzonspor'un Hocası Ersun Yenal , aradaki fark budur , diğer takımlarda Ersun Hocanın ismi kulübün önündedir ama bizde Trabzonspor öndedir Ersun Yenal da Trabzonspor'un teknik direktörüdür.

Keleşoğlu
10.11.2008, 22:29
gün geçtikçe üzerimize daha çok gelecekler özellikle transfer sezonunda oyuncularımızın akılları çelinmek istenecek dikkat edilmeli önlem alınmalı

selimatal
10.11.2008, 22:53
Avrupa'ya her gittiğimde TS un en çok tanınan Türk takımı olduğunu görerek gurur duyardım. Paff, Sunderman, Yurgen Groh, George Leekens ve Urban Breams gibi isimler ve Liverpool, İnter, Barcelona gibi devleri dize getirişimiz Avrupa'nın kafasına kazınmıştı.

Hatta 15 yıl kadar önce İtalya da yapılan bir ankette en çok tanınan Türk takımı olarak Efes Pilsen (Koraç Kupasını almıştı) ve 2. sırada TS vardı. GS ı bile tanıyan yoktu. FB ve BJK ise Uganda takımı zannediliyordu.:)

Yıkılan bir dev yeniden uyanıyor. Bu yönetim sadece birkaç ayda büyük işler yaptı. En önemlisi parçalanmış bir camiayı topyekün ayağa kaldırdı. Allah'ın izniyle her sene bir öncekinden çok daha büyük işler yapacaklardır.

Tek tehlike aşırı sabırsızlığımız nedeniyle duygusallığa kapılarak zaman zaman mantığımızı kaybetmemiz.

Cafer Bulur
10.11.2008, 23:07
Haberi yapan bir Türk. Fark etmeyenler için söyleyeyim dedim.
Isminin de türker tozar olmasi lazim.
Uefa nin bu haberi benim icin su anda zügürt tesellisinden öte bir anlam tasimiyor.
Ne zamanki uefa "Türkiyede bir devir yikildi ve anadoludan Trabzonspor 25 sene sonra tarihi bir basari yakaladi " derse gururdan gögsümüz kabaracak ve istanbul saltanitini yikmanin sevincini doyasiya yasayabilecegiz.
Rabbbim bize o günleri nasip eder insallah.

İdris Toksoy
10.11.2008, 23:09
yavaş yavaş farkedeck herkes

macka61
10.11.2008, 23:20
uefada farkına vardı bizim fırtınanın

butthead
11.11.2008, 00:54
:alkış:ah seneye avrupada bi başarı gosterebilsek ufaktan asıl o zaman tanıyacaklar dogal olarak boyle haberler motive edici cok hoş gerisi gelir inşallah:alkış:

GÖKHAN VURAL
11.11.2008, 02:09
Avrupa'ya her gittiğimde TS un en çok tanınan Türk takımı olduğunu görerek gurur duyardım. Paff, Sunderman, Yurgen Groh, George Leekens ve Urban Breams gibi isimler ve Liverpool, İnter, Barcelona gibi devleri dize getirişimiz Avrupa'nın kafasına kazınmıştı.

Hatta 15 yıl kadar önce İtalya da yapılan bir ankette en çok tanınan Türk takımı olarak Efes Pilsen (Koraç Kupasını almıştı) ve 2. sırada TS vardı. GS ı bile tanıyan yoktu. FB ve BJK ise Uganda takımı zannediliyordu.:)

Yıkılan bir dev yeniden uyanıyor. Bu yönetim sadece birkaç ayda büyük işler yaptı. En önemlisi parçalanmış bir camiayı topyekün ayağa kaldırdı. Allah'ın izniyle her sene bir öncekinden çok daha büyük işler yapacaklardır.

Tek tehlike aşırı sabırsızlığımız nedeniyle duygusallığa kapılarak zaman zaman mantığımızı kaybetmemiz.
..katılıyorum..teşekkurlerfile:///C:/Users/NIRVANA/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.jpg

Hüseyin Çümen
11.11.2008, 02:16
haydi be Trabzonum bu gidişi bi şampiyonlukla süsle tüm dünya spor basını bizi konuşsun

yıllar sonra anadoludan gelen Trabzonspor 2 hafta önceden şampiyonluğunu ilan etti..!

E. Cumur61
11.11.2008, 02:29
Isminin de türker tozar olmasi lazim.
Uefa nin bu haberi benim icin su anda zügürt tesellisinden öte bir anlam tasimiyor.
Ne zamanki uefa "Türkiyede bir devir yikildi ve anadoludan Trabzonspor 25 sene sonra tarihi bir basari yakaladi " derse gururdan gögsümüz kabaracak ve istanbul saltanitini yikmanin sevincini doyasiya yasayabilecegiz.
Rabbbim bize o günleri nasip eder insallah.Turker TOZAR inda Trabzonlu oldugunu bildirmek isterim hatta bir ara dergide editorluk yapiyordu ama devam ediyor mu bilmiyorum

arifemre
11.11.2008, 08:43

aslına bakarsanız kendi liginde bunlar liverpool dan da barcelonadan da daha süper bi güç. dünya liglerinde sistematik olarak onlarca yıl hakemler tarafından kollanan, devlet tarafından arsa tahsisi olsun maddi yardım olsun kayrılan, pfdk tarafından ceza verilme konusunda kayrılan daha "süper" bir güç bileniniz var mı?
bir al saad bir de istanbul takımları

Dursun Kaplan
11.11.2008, 08:46
Uefa'da yola geliyor.. :p

Çağrı Bilici
11.11.2008, 08:49
darısı şampiyonluk haberine

yusufyilmaz
11.11.2008, 08:52
uefa bizim farkımıza yenimi variyor !!!!

halbuki biz avrupayı cok tokatladık acılarını unutmuşlar anlaşılan

Dursun Kaplan
11.11.2008, 12:01
UEFA'nın resmi internet sitesi Turkcell Süper Ligi'ni masaya yatırdı. Anadolu futbolunun çıkışını ele alan UEFA, Trabzonspor, Ankaraspor, Sivasspor ve Kayserispor'un gücünden bahsetti.

YÜKSELEN KENTLER

Süper Lig'de geride kalan 10 hafta sonunda GS, FB ve BJK çok fazla puan kaybettiğinin altını çizen UEFA, TS'nin şampiyonluğunu ilan ettiği 83-84 sezonundan tam 25 yıl sonra belki şampiyonluk İstanbul dışına gidebilir diye yazdı.

Geçen yıl düşme hattından zor kurtulan başkent ekibi Ankaraspor'un liderin 1 puan gerisinde ikinci durumda olduğunu ifade eden site, Ekim 2007'de Aykut Kocaman'ın istifa etmek zorunda kaldığını hatırlatarak, Kocaman'ın " Yarım kalan görevimi tamamlamak için buradayım. Ve takımımın gücüne inanıyorum" sözlerine yer verdi.

Geçen sezon çok uzun süre üst sıralarda yer almasına karşın ligi 4. sırada tamamlayan Bülent Uygun'un takımı Sivasspor bu sezon BJK'nın 3 puan önünde olduğunu belirterek, Uygun'un şu sözlerine yer verdi: "Sınırlı bütçe ve yedek oyuncu ile geçen yıl büyük başarı yakaladık. Öteki takımlar yatırım yaptı ve Kayserispor, Bursaspor, Gaziantepspor başkanları hep bir agızdan ilk şampiyonluk kupaları için çalıştıklarını söyledi. Hiç birşey aynı olmayacak."

GS ile aynı puana sahip Kayserispor'un ligde 6. durumda olduğunu ve bu sezon büyük takımlara karşı kendini kanıtladığına işaret eden UEFA sitesi, "GS ile 0-0 berabere kaldı. Fenerbahçe'yi deplasmanda 4-1 yendi. Evinde Beşiktaş'ı 1 – 0 yendi" diye yazdı. Site, Kayserispor teknik Direktörü Tolunay Kafkas'ın "Motivasyonum ve büyük hedeflerim var. Eğer takımımız ekonomik sorunları çözebilirse büyük şeyler yapabiliriz" dediğini yazdı.

SÜREKLİLİK ÖNEMLİ

UEFA'nın sitesi istikrardan bahsederek Süper lig analizini şöyle tamamladı: Trabzonspor'un ekonomik gücü onu Ankaraspor, Sivasspor ve Kayserispor'dan ayırıyor. Öte yandan 4 Anadolu takımının teknik Direktörlerini sürekli değiştirmedikleri bilinen bir şey. Durum böyle olunca başarının bundan sonra sürekli olması olası.İstanbul Kulüpleri belden aşağı vurmaya başladı. Oyuncu güçleri azalma gösterdi. Anadolu takımlarını güdeleyen her şey var. Boğaziçinin doğu yakasındaki Anadolu takımları gelecek sezon UEFA Avrupa Ligine katılmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır.

AyKaN
11.11.2008, 13:11
Biz Türkiye'de şampiyon dahi olsak en fazla 3 istanbullunun içinden en az konuşulanı kadar konuşuluruz. Dün Okay Karacan programda aynen şöyle dedi, "bir formulacı olarak söylüyorum, bazı yarışlar vardır. kimse ilk sıradakilerle ilgilenmez. 5. ve 6. arasında iyi bir çekişme olur. bütün gözler onları izler, Eğer fb ve gs deplasmanda kazanamamaya devam ederse bu seneki lig bu şekilde gerçekleşir."

Olayın özeti de budur.

ApoCaN28
11.11.2008, 13:20
Haberi Bir Türk'ün yapması bence önemli çünkü uefa resmi web sitesinde bir haber bu ...
Ve Geçen her gün Şampiyonluğa olan inancımı 1 kat daha artırıyor...
Hatta kendimi havaya sokmamaya çalışıyorum ama ortam koşullar vb. şeyler bence yeterli...
Tabi kendimi böle hazırlayıpda sonunda şampiyonluk olmasa bile ben eminimki Avrupa Bizi tanıyacak bu da önemli bi olgu ardından hem lig hem avrupada başarılar...(bu şekil bi düşüncem var.)

tuncay1984
11.11.2008, 13:48
hahaaha la bunnlar uefayida satin aldi sonunda hakkaden süpergic

EMRAH ERTEMOĞLU
11.11.2008, 13:55

koptum :D:D

ilteriş
12.11.2008, 16:36
uefadan daha çok ceza alırdık.ama bu kez resmi sitede olumlu haber olmuşuz.iyiye gidiş devam ediyor velhasıl.

Yavuz Hasan
12.11.2008, 16:42
anladığım kadarıyla trabzonspor un başarısını süpriz bi çıkış olarak görmüşler bu da trabzonspor sıradan bi takımmış gibi gördüklerini gösterir yanlışım varsa düzeltin