PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ay Yıldızlı Formaya Bir Brezilyalı Daha mı?

TolgaTopçu61
10.11.2008, 14:31
Sezon başında Fenerbahçe'nin hazırlık kampında ayağı kırılan ancak yeşil sahalara dönüşü muhteşem olana Deivid de Souza'ya Türk Milli Takımı yolu mu açılıyor?

Geçen sezon başarılı ve istikrarlı bir performans sergileyen, bu sezon ise geçirdiği ağır sakatlığı çabuk atlarak sahalara golle dönen Brezilyalı oyuncunun, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in gözüne girdiği ileri sürüldü!..

Fatih Terim'in, Fenerbahçe Kulübü'nden Brezilyalı oyuncunun Türk yapılması için talepte bulunduğu iddia edilirken, tecrübeli teknik adamın Deivid için "O benim takımıma çok büyük katkı sağlar ve Dünya Kupası'nda oynarsa çok etkili bir ekip oluruz" dediği öne sürüldü.

MARATON.COM.TR ÖZEL
HABER: ATAKAN KURT

peker61
10.11.2008, 14:57
Bir bu eksikti fatih terimede bu yakışır yakişani yapiyor .....

Tolpaş61
10.11.2008, 15:00
delirmemek içten bile değil.nobrenin nesi varmış.iş olsun işte.adamın gözü dönmüş birkere.başarılı olacak ya ne gerekiyorsa yapar bu adam.

Alihan Ertürk
10.11.2008, 15:56
ya nobre ile deivid'le uğraşçağına alsın FATİH TEKKE'yii bak o zaman dünya kupasında kaçıncı oluyoz..

Volkan Taş
10.11.2008, 16:04
ya bu kadar saçma birşey olmaz.. sanki biz oyuncu yetiştiremiyoruz.. bu resmen Türk sporculara karşı yapılmış bir hakarettir..

Kazım Uzunboy
10.11.2008, 16:06
Bunların hepsine karşıyım !

Yok Mehmetçik Aurellioymuş yok Mertmiş..

Ne işin var senin elin yabancısıyla yahu.

Dursun Kaplan
10.11.2008, 16:10
Milli takımda elden gidiyor..

Mayls
10.11.2008, 17:03
Milli Takımın adını da Küresel Takım yapsınlar bari.

Murat'
10.11.2008, 17:05
Adını da Ertürk falan koysunlar.....Soyadı da Terim veya Yıldırım olsun....

Mehmet Fırat
10.11.2008, 17:47
Davut de Souza.

Yok kalsın. :rolleyes:

Hasan61
10.11.2008, 18:20
orta sahaya da colman ozaman

alper*
10.11.2008, 18:23
Milli Takımın adını da Küresel Takım yapsınlar bari.
antrenörü küresel olduktan sonra neden olmasın.
anladın sen onu.

Misina
10.11.2008, 19:13
Aurello gibi yürekten oynayan her yabanciya milli takım kapısı açık olmalı.ama deivid gibi çok yerli oyuncu var.Deivid gereksiz olur.

Erkin
10.11.2008, 19:45
Fatih Terim'den beklenir ama her zamanki yalan haberlerden gibi duruyor.. Haberin sonunda öne sürüldü diyor, öne süren de haberi yazanlar heralde..

Öztürk Adem
10.11.2008, 19:50
Ben yeter dıyorum ya 70 mılyon ınsanın nesı var kı:) 1 daaha brezılyalı olsun kadromuzda :(

28TS61
10.11.2008, 22:04
milli takimin benim icin bi önemi yok, terim olduktan sonra, her maci yenilelim istiyorum sirf onun yüzünden

Aker
10.11.2008, 22:40
milli takimin benim icin bi önemi yok, terim olduktan sonra, her maci yenilelim istiyorum sirf onun yüzünden

Aynı düşüncedeyiz.

TheDayAfter61
10.11.2008, 22:45
Aurelio,Vederson,Deivid,Nobre hatta yakında Lincoln,daha kim kaldı?

Uğurtan
10.11.2008, 23:17
Yok artık yahu.. Brezilya B Takımı gibi olduk neredeyse.. Türk futbolcularının suyu mu çıkmış? Ben bu tabloyu gördükten sonra Mesut'un yerinde olsam bende gelmek istemezdim.. Türklerden çok Brezilyalılara açık bir milli(!) takım..

Travelair
11.11.2008, 09:18
Anlaşılan feybe kendine yabancı kontenjanı açma derdinde. A Milli Takım Teknik Direktörü A Milli Takım'da oynayabilir onayı verdiği oyuncular Türk statüsüne direk geçebiliyor bildiğim. Milli Takım'da da böyle primler olduğu sürece, takımında da sorunsuz Türk statüsünde oynayacak, yabancıların canına minnet

alper*
11.11.2008, 09:58
milli takım hüviyetinin dışına çıkıp türkiye lig karması konseptine doğru hızla ilerlemekte milli takım.
bu gidişle git gide adına yakışmayacak derecede daha az bir desteğe de sahip olacağı da aşikar.

ApoCaN28
11.11.2008, 10:05
Bu Türk oyuncuların kendini gösterememesinden kaynaklı bi durum diyeceğim ama T.D Fatih Terim olunca pek de öle bişi diyesim gelmiyor yani...

Süleyman50
11.11.2008, 10:12
milli takımın terimin elinden kurtulması lazım yazık oluyor onca emeğe ve paraya......

alper*
11.11.2008, 11:22
Deivid De Sozua yerine oynayabilecek TÜRK oyuncular :

http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_33791_2008_1.jpg http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_17140_2007_2.jpg http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_618_2007_2.jpg

(tespitlerim belki de yanlıs bu da teknik bilgimin yetersizliğinden diye not düşeyim.)

Mira_61
11.11.2008, 14:23
Shabani Nonda Türk yapılsın,bir ara lazım olur.:rolleyes::cool:

Muhammet*
11.11.2008, 15:06
Shabani Nonda Türk yapılsın,bir ara lazım olur.:rolleyes::cool:
isim bulmada da zorlanmazlar.:)

H.A.Y
11.11.2008, 16:41
Ben zaten Milli Takım'ı Aurelio oynamaya başladığından beri hiç tutmuyorum.Hatta daha da ileri gitim ve yenilince ciddi manada seviniyorum.Düşünsenize Aurelio,Deivid,Nobre gol atacak ben de Türkiye gol attı diye sevineceğim.Sen geç o işleri.:)

Mayls
11.11.2008, 18:33
Anlaşılan feybe kendine yabancı kontenjanı açma derdinde. A Milli Takım Teknik Direktörü A Milli Takım'da oynayabilir onayı verdiği oyuncular Türk statüsüne direk geçebiliyor bildiğim. Milli Takım'da da böyle primler olduğu sürece, takımında da sorunsuz Türk statüsünde oynayacak, yabancıların canına minnet
Kanunen Türk olmasında fayda olan kişiler Türk vatandaşlığına şartsız alınıyor. Dolayısıyla Fatih Terim'in onaylaması yeterli.

Selman
11.11.2008, 18:40
Ben zaten Milli Takım'ı Aurelio oynamaya başladığından beri hiç tutmuyorum.Hatta daha da ileri gitim ve yenilince ciddi manada seviniyorum.Düşünsenize Aurelio,Deivid,Nobre gol atacak ben de Türkiye gol attı diye sevineceğim.Sen geç o işleri.:)

İlginçtir ama ilk defa size katılıyorum:)Ben de Marco Paşa'dan beri bu takımı desteklemiyorum, yazınca ağır tepkiler aldığımız zamanlarda oldu ama görüyorum ki herkes yavaş yavaş doğruları görüyor.

Göreve geldiğinde ülkenin her yerinde futbolcu tarayacağız diyen ve bunun için onlarca spor okulu açtırtan bir adam ön libero mevkiinde siyahi bir oyuncuyu kullanıyor.

Yaptığı adaletli(!) kadro seçimlerine hiç girmeyelim, sinirleniyorum.2012'ye kadar bu adamı çekmek zorunda kalanlara Allah'tan sabır diliyorum.Ben Hollanda'yı destekliyorum:p:)

Cem Akyüz
11.11.2008, 18:42
İlginçtir ama ilk defa size katılıyorum:)Ben de Marco Paşa'dan beri bu takımı desteklemiyorum, yazınca ağır tepkiler aldığımız zamanlarda oldu ama görüyorum ki herkes yavaş yavaş doğruları görüyor.

Göreve geldiğinde ülkenin her yerinde futbolcu tarayacağız diyen ve bunun için onlarca spor okulu açtırtan bir adam ön libero mevkiinde siyahi bir oyuncuyu kullanıyor.

Yaptığı adaletli(!) kadro seçimlerine hiç girmeyelim, sinirleniyorum.2012'ye kadar bu adamı çekmek zorunda kalanlara Allah'tan sabır diliyorum.Ben Hollanda'yı destekliyorum:p:)

Arjantin'i destekliyorum bende Terim defol git:)

H.A.Y
11.11.2008, 22:29

Kim okurdu kim yazardı
Bu düğümü kim çözerdi
Koyun kurt ile gezerdi
Fikir başka başka olmasa...der Veysel'im

Euro 2008'de,yani üniversitede Milli Takım her gol yediğinde ben delice çıldırıyordum.En sonunda arkadaşlar beni evden kovdu.Muhalif seslere katlanamadılar.:):):p

bestrafer
12.11.2008, 10:16
Sezon başında Fenerbahçe'nin hazırlık kampında ayağı kırılan ancak yeşil sahalara dönüşü muhteşem olana Deivid de Souza'ya Türk Milli Takımı yolu mu açılıyor?

Geçen sezon başarılı ve istikrarlı bir performans sergileyen, bu sezon ise geçirdiği ağır sakatlığı çabuk atlarak sahalara golle dönen Brezilyalı oyuncunun, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in gözüne girdiği ileri sürüldü!..

Fatih Terim'in, Fenerbahçe Kulübü'nden Brezilyalı oyuncunun Türk yapılması için talepte bulunduğu iddia edilirken, tecrübeli teknik adamın Deivid için "O benim takımıma çok büyük katkı sağlar ve Dünya Kupası'nda oynarsa çok etkili bir ekip oluruz" dediği öne sürüldü.

MARATON.COM.TR ÖZEL
HABER: ATAKAN KURT
Ya sen önce bir dünya kupasına çık da ona göre laf et, adam. Estonya'yı bile yenemiyorsun. Mevlüt, Çağlar Birinci'yle olmaz bu iş.

Açıkçası Mevlüt'ten bin kat daha iyidir Deivid. Ama Türkiye'de forvet mi yok? Bu da ayrı bir soru.

H.A.Y
12.11.2008, 15:27
"Milli forma beni gururlandırır"

Fenerbahçeli futbolcu Deivid de Souza, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nda oynamanın kendisine büyük gurur ve mutluluk vereceğini söyledi. Sarı-lacivertli futbolcu, daha önce Brezilya Ümit Milli Takımı'nda forma giyip giymediği sorusu üzerine de, "Hayır, Brezilya'da herhangi bir milli takımda oynamadım" yanıtını verdi.

Gözünü seveyim gelme şu takıma yahu.Sizin gibler yüzünden Milli Takım her gol yediğinde deli gibi seviniyorum ve ben öz ve öz Türk'üm.Defolun gidin!

türkiyem61
12.11.2008, 20:11
bu kadar abartmayin, faydali olacaklarsa gelsinler milli takima
ALMAN milli takimina bakin:

Miroslav Klose (Polonya)
Mario Gomez (Ispanya)
Lukas Podolski(Polonya)
Jermaine Jones (Amerika)
Piotr Trochowski (Polonya)
Tim Borowski (Polonya)
Odonkor (Gana)
Asamoah (Gana)

alper*
12.11.2008, 20:22
alman lig karması başka milli takımı başka.

TolgaTopçu61
12.11.2008, 20:24

Miroslav Klose (Polonya)
Mario Gomez (Ispanya)
Lukas Podolski(Polonya)
Jermaine Jones (Amerika)
Tim Borowski (Polonya)
Odonkor (Gana)
Asamoah (Gana)
ben buna karsiyim,Türkiye milli takimlarinda Türk oyuncular oynamali...

''Almanlarin''milli takimindan bu yüzden nefret ediyorum,takimlarinda nerdeyse hic alman yok hepsi yabanci...
Milli takimlarin farki odur yoksa külüp takimi gibi olur ve külüp takimlarindan hic bir farki kalmaz

irfan61
12.11.2008, 20:57

Miroslav Klose (Polonya)
Mario Gomez (Ispanya)
Lukas Podolski(Polonya)
Jermaine Jones (Amerika)
Tim Borowski (Polonya)
Odonkor (Gana)
Asamoah (Gana)bunlara 2 kişide ben ekliyeyim.1. Serdar Taşcı 2. Mesut Özdil gerçi mesut daha karar vermedi ama %90 alman milli takımını seçer.

alper*
12.11.2008, 21:00
bunlara 2 kişide ben ekliyeyim.1. Serdar Taşcı 2. Mesut Özdil gerçi mesut daha karar vermedi ama %90 alman milli takımını seçer.
siz olsanız seçer misiniz Türk milli takımını?
ben 10 tane hakkım olsa bir tanesinde seçmem.
inşallah mesut da seçmez.

irfan61
12.11.2008, 21:05
siz olsanız seçer misiniz Türk milli takımını?
ben 10 tane hakkım olsa bir tanesinde seçmem.
inşallah mesut da seçmez.Sen seçmezsin o senin kararın benimde 10 tane hakkım olsa 10 defa türk milli takımını seçerim.

H.A.Y
12.11.2008, 21:08
Alman Milli takımı bizi ilgilendirmez.
Ben Milli Takımı asla desteklemiyorum.
Selçuk İnan,Topuz,Mehmet Yıldız,Yıldıray bu forma aşkıyla yanıp tutuşacak,elin Brezilyalısı gelip formayı giyecek.Yok öyle.
El hareketleri çeıkenler,küfür edenler,hakemi ayağına çağıranlar,sansayonel laf edenler bu formayı giyecek,mütevazi,beyefendi,karakter sahibi insanalr giyemeyecek.Yok öyle.

irfan61
12.11.2008, 21:31
Alman Milli takımı bizi ilgilendirmez.
Ben Milli Takımı asla desteklemiyorum.
Selçuk İnan,Topuz,Mehmet Yıldız,Yıldıray bu forma aşkıyla yanıp tutuşacak,elin Brezilyalısı gelip formayı giyecek.Yok öyle.
El hareketleri çeıkenler,küfür edenler,hakemi ayağına çağıranlar,sansayonel laf edenler bu formayı giyecek,mütevazi,beyefendi,karakter sahibi insanalr giyemeyecek.Yok öyle.bunları çok yakında görecez 19 kasım da.

Mayls
13.11.2008, 19:17
Sen seçmezsin o senin kararın benimde 10 tane hakkım olsa 10 defa türk milli takımını seçerim.
Benim 10 hakkım olsa hepsini Türk Milli Takımından yana kullanırdım. Ama bu "Milli" takımdan yana hiç birini kullanmazdım.

Tayfun
18.11.2008, 11:52
Vay devşirmeler vay ....!

ApoCaN28
18.11.2008, 11:55
Almanları örnek vermişiz tmm da hepsi orda doğup büyüyen sadece asılları polanya vb ülkeler....

Onur Civelek61
18.11.2008, 11:58
Brezilya B takımı mı kurucaklar acaba?

Cafer KILIÇSOY
18.11.2008, 19:40
Valla milli takım beni pek enterese etmiyor bu aralar. Yenmiş, yenilmiş hiç umrumda değil.

Fatih Terim gittikten sonra bende düşüncelerimde yeni bir yapılanmaya gideceğim.

Ceyhun Öncü
16.02.2009, 13:15
fatih terim eger olurda trabzona mac izlemeye gelirse lütfen bi cift ayakabi atin üstüne

Alihan Ertürk
16.02.2009, 14:16
Adını da Ertürk falan koysunlar.....Soyadı da Terim veya Yıldırım olsun....

o benim soyadım Murat abi :) deivide veremem , kusura bakma ;)

halil ibo
16.02.2009, 14:22
Senin milli takım tek seçicin gözlerini Anadolu kulüplerinin futbolcularına gözlerini kapatmışsa başkada birşey beklenmez.
Getir berezilyanın vasat oyuncularını 3 eziklere,onların milli yapmadığına sen dört elle sarıl...

Mustafa Yüksek
16.02.2009, 14:31
vakti zamanında ali tandoğan'ın bir sözü vardı...biz onların milli takımına giriyor muyuz? onlar neden bizim milli takımımızda oynasın diye:D

28TS61
16.02.2009, 16:31
alanzinhoyu milli takima la terim :)

6Şafak Aydın1
28.02.2009, 13:58
Türkiye`nin bir bakimdan acik görüslülügünü, dünyaya bakis acisini ortaya koyan pozitif bir yaklasim olarak yorumliyabilirken Türkiye bir futbol ülkesidirde oyuncularimizmi yok dedirtecek bir celiski.

M.S.SOFU
07.05.2009, 18:32
Türkiye`nin bir bakimdan acik görüslülügünü, dünyaya bakis acisini ortaya koyan pozitif bir yaklasim olarak yorumliyabilirken Türkiye bir futbol ülkesidirde oyuncularimizmi yok dedirtecek bir celiski.
:alkış::alkış::alkış:....

Paksoy
07.05.2009, 18:38
balili i de alsın

KERİM
07.05.2009, 23:08
Bari takımı ful brezilyalı yapsaydılar.
Hiç olmassa Brezilya Avrupadada olur

Mustafa Kara
07.05.2009, 23:10
türk oyuncuları bitti tabi. ancak fenerden alır bu adam adam. trabzonda dünya kadar adam dururken gider brezilyalı alır. aldığı adamda adam olsa. david.

Kofali
08.05.2009, 15:54
Boyle Turk Gencleri variken sen git allahin bilmem neyini Turk y.
Hangi cikar icin ugras veriyor bu milli hocalar hangi?????:mad:

http://www.uefa.com/multimediafiles/photo/competitions/under17/82/72/03/827203_mediumlandscape.jpg

Oguzhan Özyakup strikes
England threatened early on through captain Jose Baxter but it was the Netherlands skipper who struck after just four minutes in his side's first attack. Shabir Isoufi sprinted to the byline and cut back for Özyakup to guide the ball past Jed Steer. The Arsenal FC midfielder, facing club-mates Jack Wilshere and Luke Freeman, nearly had a second a couple of minutes later but after Steer fumbled, but the goalkeeper made amends with a brave save.

vay be oguzhan gibi bir futbolcu varmista bizim milli hocalarimiz nerdeee cok yazik cok bu cocuk hemde Trabzonluymus hemde Trabzonsporlu ehh arsenalin da oynuyacaksin ve butun milli hocalarin gozune giremiyeceksin ne demeli gerisini kendiniz dusunun,

legend_of_61
22.05.2009, 13:35
bir brezilyali varsa oda ALANZINHO´dur :)

cobts28
22.05.2009, 13:44
Boyle Turk Gencleri variken sen git allahin bilmem neyini Turk y.
Hangi cikar icin ugras veriyor bu milli hocalar hangi?????:mad:

http://www.uefa.com/multimediafiles/photo/competitions/under17/82/72/03/827203_mediumlandscape.jpg

Oguzhan Özyakup strikes
England threatened early on through captain Jose Baxter but it was the Netherlands skipper who struck after just four minutes in his side's first attack. Shabir Isoufi sprinted to the byline and cut back for Özyakup to guide the ball past Jed Steer. The Arsenal FC midfielder, facing club-mates Jack Wilshere and Luke Freeman, nearly had a second a couple of minutes later but after Steer fumbled, but the goalkeeper made amends with a brave save.

vay be oguzhan gibi bir futbolcu varmista bizim milli hocalarimiz nerdeee cok yazik cok bu cocuk hemde Trabzonluymus hemde Trabzonsporlu ehh arsenalin da oynuyacaksin ve butun milli hocalarin gozune giremiyeceksin ne demeli gerisini kendiniz dusunun,
evet trabzonlu ama terimin galatasaraylı oyunculara gösterdigi ilginin 10 da birini gurbetçi futbolcular göstermiyor..yıldırayı küstürdü mesut özil durumu ortada veli kavlak diye süper bi yetenek var..ümit korkmazlar afaroz edilen gökdenizler fatih tekkeler terim için varsa yoksa sabri hakan balta utanmasa ümit karanıda takıma alıcak formsuz emre belezoglu..bence terimin gidip yerine abdullah avcı gibi genç ufku açık bi isim gelmelidir.