PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Torul Lisesi Engel Tanımıyor

Cengiz Çubukcu
10.11.2008, 09:01
Dün Tv'de zap yaparken Başkent Tv'den bir Voleybol maçına rastladım , haberi aşağıda...

ENGEL TANIMIYORLAR
09 Kasım 2008 18:01
Voleybol 3. Lig'in en küçük nüfusuna sahip Torul Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü TED Koleji'ni deplasmanda mağlup etti, liderliğini korudu.

Voleybol 3. Lig'in namağlup lideri Torul Lisesi Gençlik, bu hafta Ankara'da TED Koleji ile karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Ak Parti Gümüşhane Milletvekili Prof.Dr. Kemalettin Aydın ve bin 200 civarında Torul Lisesi taraftarı da izledi.

Maça çok kötü başlayan Torul Lisesi Gençlik, TED Koleji karşısında 2-0 mağlup duruma düştü. Torul Lisesi Gençlik, TED Koleji'nin hiç de beklemediği bir oyun anlayışını ortaya koyarak setleri önce 2-1'e ardından 2-2'ye taşıdı. Son sette Torul Lisesi Gençlik, TED Koleji'ni 3-2 mağlup etmeyi başardı.

TED Koleji büyük bir şok yaşarken, Torul Lisesi Gençlik'in oyuncuları, teknik kadrosu ve yönetimi büyük sevinç yaşadı.

Müsabakayı canlı veren Kanal B televizyonunun yayını Torul Lisesi Gençlik'in maçı 2-2'ye getirdiği anda kesmesi sert tepki çekti.

Torul Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Evren Özdemir, namağlup unvanlarını korumaya devam edeceklerini ve hedeflerinin play-off ardından 2. Lig olduğunu söyledi. Özdemir, 'TED Koleji'nin bir çok oyuncusu Yıldız Gençler'de oynuyor. Hocası milli takımın eski hocası. Biz ise oldukça yeniyiz. İmkansızlıklarla mücadele ediyoruz. Ama buna rağmen bizden kat kat üstün takımları yenmemizin altında yatan nedenler; inanç, cesaret ve azim. Kendimizi Trabzonspor'a benzetiyorum. Trabzonspor, futbolda Anadolu ihtilalini gerçekleştirdi. Biz de bu ihtlali Voleybol'da başarmak istiyoruz' diye konuştu.

Teknik Direktör Ümit Terzi de takımına güvendiğini ve başarıya ulaşacaklarına inandıklarını kaydetti.

Ak Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın ise ilginç bir değerlendirmede bulundu. 'Torul'un nüfüsu 3 bin' diyen Aydın, 'TED Koleji'nin okul nüfusu ise 6 bin. Gruptaki diğer takımlar hem nüfus hem alt yapı hem para açısından bizden çok ilerdeler. Ama bu çocuklarımız başarıdan başarıya koşuyor. Onların sayesinde tarif edilmez duygular yaşıyoruz. Hepsini alınlarından öpüyorum. Biz onlara gereken desteği vermeye devam edeceğiz' şeklinde konuştu.

Dursun Kaplan
10.11.2008, 09:08
Torul'a bak sen.. :)

Her yaz mutlaka uğradığım mükemmel yaylaları olan biryerdir..

Uğurtan
10.11.2008, 11:48
Kendimizi Trabzonspor'a benzetiyorum. Trabzonspor, futbolda Anadolu ihtilalini gerçekleştirdi. Biz de bu ihtlali Voleybol'da başarmak istiyoruz' diye konuştu.

Bunu duymak harika bir duygu.. :)

Torul'un nüfüsu 3 bin.TED Koleji'nin okul nüfusu ise 6 bin. Gruptaki diğer takımlar hem nüfus hem alt yapı hem para açısından bizden çok ilerdeler. Ama bu çocuklarımız başarıdan başarıya koşuyor. Onların sayesinde tarif edilmez duygular yaşıyoruz. Hepsini alınlarından öpüyorum. Biz onlara gereken desteği vermeye devam edeceğiz

Burası ise çok çarpıcı bir söz olmuş..;) 3000'e 6000 :)

Başarılarının devamını dileriz Torul Lisesi..

Cengiz Çubukcu
10.11.2008, 12:40
zaten tiplerden de oyuncuların tamamına yakınının karadenizin uşakları olduğu belli oluyor, inşallah sonunu getirirler...

macka61
10.11.2008, 14:02
inşallah getirirler

Cengiz Çubukcu
17.11.2008, 09:27
ADIM ADIM PLAY-OFF'A
16 Kasım 2008 14:46
Torul Lisesi Gençlik, Voleybol 3. Lig'de namağlup liderliğini sürdürdü, Şanlıurfa'yı 3-0 mağlup etti.

Torul Lisesi Gençlik, Voleybol 3. Lig'de liderliği bu hafta da kaptırmadı ve namağlup ünvanını korudu.

Torul Lisesi Gençlik, kendi saha ve seyircisi önünde Şanlıurfa'yı konuk etti. Karşılaşmada üstün bir mücadele ortaya koyan Torul Lisesi Gençlik, 3-0 kazanmayı bildi.

Grupta, 5. maçını oynayan Torul Lisesi Gençlik, önce Erciyes ile ardından Van 100. Yıl Üniversitesi'yle deplasmanda karşı karşıya gelecek ve ilk devreyi kapatacak.

Torul Lisesi Gençlik, bu galibiyetle birlikte puanını 13 yükseltti.

Torul Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Evren Özdemir, "İyi bir maç oldu. Teknik heyeti ve oyuncularımızı kutluyorum. Bizi yalnız bırakmayan ve maç sonuna kadar destekleyen taraftarlarımızı da kutluyorum. Hedefimiz önümüzdeki iki maçı da kazanıp, devreyi lider kapatmak ve namağlup ünvanımızı korumak. İkinci yarı da aynı performansı sergileyeceğimize ve plaf-off'a kalacağımıza olan inancımız tamdır" dedi.

Teknik Patron Ümit Terzi de, oyuncularının artık aralarında müthiş bir uyum sağladığını ve istediği düzeye geldiklerini kaydetti. Terzi, "Bu takımın yeri 2. Lig'dir" diye konuştu.

görkem29
02.12.2008, 19:51
Haydi torul haydi torul haydi....

erol_izm
03.12.2008, 00:33
Memleketimde ne cevherler varmış haberimiz yok. Helal olsun. Keşke ulusal yayınlarda gündeme gelebilseler.

Pekde güzel logoları varmış..:)

Murat'
03.12.2008, 23:53
3. Ligde bir lise takımı...hem de ufacık bir ilçe olan torul....gerçekten çok sevindirici..

görkem29
11.01.2009, 13:40
bugün oynanan karşılaşmada Karagücü 0-Torul Lisesi Gençlik Klübü 3

Ali_Aydın_29
12.01.2009, 16:46
bunlar çok güzel haberler..gurur duyuyorum onlarla ve logolarıyla:D

Gökhan KAN
12.01.2009, 16:48
torul lisesini bilmem ama tebrik ederim...

septiq
30.01.2009, 00:07
sevgili arkadaşlar ben torul lisesi voleybol takımı oyuncusu mustafa sağır aslen bende araklılıyım ama samsunda doğdum ve büyüdüm hepinize teşekkür etmek için bu mesajı yazıyorum bu haftasonu torulda ted kolejiye maçımız var hepinizi misafirim olarak bekliyorum bana ulaşmak isteyenlere telefon numaramıda verebilirim inanılmaz bir maç olcak hepinizi bekliyorum gözlerinizeden öpüyorum

Hamza Milet
28.12.2012, 15:17
Bu hafta cincona yenildik istanbulda 3-1

Ama .. 7. siradayiz :)

Haftaya maçimiz 11de11 yapan lider Arkasspor ile .. basarilar Torul Gençlik !

Murat'
28.12.2012, 15:21
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=27212&page=2

Takdir edilesi bir takım.

İki seneden beri birinci ligde oynuyorlar.

Hamza Milet
28.12.2012, 15:38
Aynen öyle renktas, okadar kisitli bir bütçeyle buralara kadar yükselmek gerçektende kolay birsey degil ..
Nüfüsü bile 4000 küsür düsünün ..

Murat'
28.12.2012, 15:40
Maçlarını Torul'da mı yoksa Gümüşhane'de mi oynuyorlar ?

Torul acayip bir yer, orda böyle bir takımın olması inanılacak şey değil.

Hamza Milet
29.12.2012, 13:47
Valla Murat bildigim kadariyla Torulda oynuyorlar .. Torul kapali spor salonunda ..
Bu salonda;

http://www.torul.gov.tr/haber2009/sp1/sp2.jpg
http://www.torul.gov.tr/haber2009/sp1/sp4.jpg

Küçük ama güzel. :)

Hamza Milet
29.12.2012, 13:50
Bu kulübün kasasında sadece 23 TL var

Zigana Dağı bitiminde, Harşit Çayı Vadisi'nde kurulu 5 bin nüfuslu küçük ilçenin takımı Torul Gençlerbirliği Aroma Erkekler Voleybol Birinci Ligi'nde başarıyla mücadele ediyor ve sponsor bulamadıkları için şu an bu kulübün kasasında sadece 23 TL bulunuyor.

Aroma Erkekler Voleybol Birinci Ligi takımlarından Torul Gençlerbirliği, bir taraftan lig yarışını sürdürürken, diğer taraftan da ekonomik zorluklarla mücadele ediyor.
Zigana Dağı bitiminde, Harşit Çayı Vadisi'nde kurulu 5 bin nüfuslu küçük ilçenin, başarılı takımı Torul Gençlerbirliği'nin kasasında şu anda sadece 23 TL bulunuyor. Kulübün 70 bin lira civarındaki borcu ise yönetim kurulunu düşündürüyor.
Torul Şehit Tamer Özdemir Çok Programlı Lisesi bünyesinde 2006 yılında kurulan, daha sonra isim değişikliğiyle Torul Gençlerbirliği adını alan voleybol takımı, maçlarını ilçedeki 540 seyirci kapasiteli spor salonunda oynuyor. Maç biletleri ilçenin ekonomik şartları nedeniyle 1 liradan satılıyor. Toplam 6 kişinin yer aldığı yönetim kurulunda Kulüp Başkanı Evren Evrim Özdemir ziraat mühendisi, Hüseyin Bektaş sağlık memuru, Mahmut Terzi ve Selim Yalçın öğretmenlik, Nizamettin Yılmazer ve Onur Şahin ise serbest meslek yapıyor.

Haberin devami için ..

http://www.ntvspor.net/haber/voleybol/34155/bu-kulubun-kasasinda-sadece-23-tl-var

Hamza Milet
29.12.2012, 13:55
Evrim Özdemir, "Tecrübe farkı"

Acıbadem Erkekler Voleybol Ligi takımlarından Gümüşhane Torul Gençlik'in Kulüp Başkanı Evren Evrim Özdemir, "Galatasaray karşısında oynanan oyundan çok memnunum" dedi.

Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, deplasmanda Galatasaray karşısında, sporcularının güzel bir oyun ortaya koyduklarını belirterek, "Galatasaray karşısında oynadığımız oyundan çok memnunum. Rakibimiz, başa baş giden oyundan tecrübesiyle galip ayrılmasını bildi" dedi.

İlk yarının son maçında galip gelmek, İstanbul deplasmanından puanla dönmek istediklerini kaydeden Özdemir, "Birinci ve ikinci sette oynadığımız oyunla durumu 1-1 yapmamıza rağmen, Galatasaray üçüncü seti tecrübesini ortaya koyarak kazandı. Biraz daha dikkatli ve hatasız oynayabilseydik İstanbul’dan puanla ayrılabilecektik. Birinci yarı bitti. Şimdi ikinci yarıya bakacağız" diye konuştu.

Özdemir, takımın 3 Ocak Perşembe gününe kadar izinli olduğunu, ardından ikinci yarı hazırlıklarına başlayacaklarını sözlerine ekledi.

@ Fanatik gazetesi