PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ATA'mızı Saygıyla Anıyoruz...

Recep Çaltepe
09.11.2008, 23:54
Ölümünün 70. yılında Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü rahmet ve minnetle anıyoruz.

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır..."

http://img381.imageshack.us/img381/3808/ataturk0067dd4ox1.jpg (http://imageshack.us)

lazooo28
09.11.2008, 23:55
Ruhun Sad olsun

OLCAY ÇAKIR
09.11.2008, 23:57
Allah gani gani rahmet eylesin.

Dursun Kaplan
09.11.2008, 23:58
http://byfiles.storage.live.com/y1pahulDRYKF0PxNzG4cuW4_gHF576hye8dQnZtPFZC7S75WCb 4UxoDha-mDzaWiI3lnVV1hPXLYNA

Unutmadık ATAM..!

Bugünde hergün gibi seni çok özledik ATAM. Bu vatan sahipsiz değil..
Sana ihtiyacımız var kalk ATAM kalk..

Öztürk Adem
10.11.2008, 00:03
Allah gani gani rahmet eylesin.

Muhammet
10.11.2008, 00:04
Herşey bıraktığı gibi olmasa da...

Olsun. Sonsuz teşekkürler Ata'm. Ruhun şad olsun.

EMRAH ERTEMOĞLU
10.11.2008, 00:05
Allah senden razı olsun atam sana minnettarızz..

Sefa Murat Dokuz
10.11.2008, 00:18
http://img395.imageshack.us/img395/9812/wwwharikasozlernetatatrwm3.th.jpg (http://img395.imageshack.us/my.php?image=wwwharikasozlernetatatrwm3.jpg)http://img395.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)
Allah rahmet Eylesin...
Ulu önderimizi sayıgyla anıyoruz...

Celâl Emre Samancı
10.11.2008, 00:26
Atam.. seni saygıylan anıyoruz..

BDiler61
10.11.2008, 00:27
Atamizi rahmetle aniyoruz

Yasin Berber
10.11.2008, 00:28
Allah rahmet eylesin mekanını cenet etsin

Travelair
10.11.2008, 00:35
Allah rahmet eylesin Allah razı olsun

ÇAĞDAŞ AYDIN
10.11.2008, 00:54
Ülkemizi çağdaş uygarlıklar seviyesine hatta daha üstüne elbet çıkaracağız.
Mekanın cennet olsun, koyduğun hedefe mutlaka ulaşacağız.

ferhaTS87
10.11.2008, 01:22
Gazi Mustafa Kemal Paşa'yı rahmetle anıyoruz....
bu mıllet sana cok sey borclu bazıları hala farkında olmasalr bıle

kalavara
10.11.2008, 03:12
ulu önder atatürk'ü saygıyla anıyor ve herşeyden önemlisi anlıyoruz!!!

Anıl Caner
10.11.2008, 03:19
Yazacak değil yapacak çok şey var. Hepinizin ilgiyle izleyeceği bir video paylaşımı sunayım.

Atatürk Orman Çiftliğinde kendi sesiyle yer almakta videoda.

http://www.alkislarlayasiyorum.com/?sayfa=356a192b7913b04c54574d18c28d46e6395428ab&icerikno=0d38a15d7559e290dd0a17bc625ddeaf0bb538cf

Mert67
10.11.2008, 08:05
''Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir.''

Atam Sen Rahat Uyu

Ümit Tekşan
10.11.2008, 08:14
Atam seni unutmadık , Rahmetle anıyoruz.

Gökçebey
10.11.2008, 08:14
Ruhun şad olsun Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk. Bıraktığın emanete elimizden geldiğince sahip çıkmaya çalışıyoruz. Gaflet dalalet ve hatta hıyanet içinde olanlara karşı dik durmaya çalışıyoruz. Varlığından güç alıyor, vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır zihniyetiyle çalışıyoruz.

Dursun Kaplan
10.11.2008, 08:41
Resmi sitemizin girişi..

http://www.trabzonspor.org.tr/images/intro/10kasim1.jpg (http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp)

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 70.yıldönümünde saygıyla anıyoruz.

Emirhan Ömeroğlu
10.11.2008, 08:46
Ruhun Şâd olsun ATAM..

A.Hilal Çakıroğlu
10.11.2008, 08:49
Atamızın ruhu şad olsun, Allah mekanını cennet eylesin...

Gürkan
10.11.2008, 08:52
Yazacak değil yapacak çok şey var. Hepinizin ilgiyle izleyeceği bir video paylaşımı sunayım.

Atatürk Orman Çiftliğinde kendi sesiyle yer almakta videoda.

http://www.alkislarlayasiyorum.com/?sayfa=356a192b7913b04c54574d18c28d46e6395428ab&icerikno=0d38a15d7559e290dd0a17bc625ddeaf0bb538cf

Ne güzel bir laf.
------------------------------------------------------------------

Nerede ise yüzyıl evvel söyledikleri hala geçerliliğini korurken ve biz hala onun ne demek istediğini tartışırken çağının ne kadar ilerisinde bir Lider olduğu gösteriyor.

Cengiz Çubukcu
10.11.2008, 08:52
Allah gani gani gani rahmet eylesin...huzur içinde yat Atam...

Burçak
10.11.2008, 08:58
Büyük Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK.
Emanetini korumak ve geleceğe taşımak adına gerektiği yerde herşeyi yapabileceğimizi bil.
Ruhun Şad Olsun .

Erdal
10.11.2008, 09:00
Allah rahmet eylesin...

Ertan 51
10.11.2008, 09:20
Atam sen Türk Milletine Cenabı Allahın bir lutfu idin,
o dönemde ülkenin içinde bulunduğu bölünmüşlüğü,satılmışlığı,açlığı,sefaleti,işgali ve en önemlisi yılgınlığı üzerinden atıp bize bir Vatan bıraktığın için hakkın ödenmez.
Atam hem senin hem kahraman silah arkadaşlarının mekanı Cennet olsun inşallah,Allahım Rahmet etsin
yukarda Gökçebey'inde dediği gibi emanetine sahip çıkmaya çalışıyoruz inşallah başarılı oluruz.

firidin61
10.11.2008, 09:28
T.S.K Web Sitesinden Alıntıdır ;

Ebedi Başkomutanımız Atatürk,

Düşüncelerde ve gönüllerde filizlenen ülkünle, ilke ve devrimlerinle aydınlattığın uygarlık yolunda kararlı ilerleyişimizi sürdüreceğimize manevi huzurunda bir kez daha söz veriyoruz .

Huzur içinde yat .

Saygılarımla

TolgaTopçu61
10.11.2008, 10:02
Allah rahmet eylesin...
Ruhun sad olsun ATAM...

Badaloğlu
10.11.2008, 10:18
Meclisimizi namaz kılıp,dualarla açan, din alimlerine büyük saygısı olan (Ali Kalkancı ve Müslüm Gündüz gibi) sahte din adamlarından, hurafelerden hayatı boyunca dinimizi korumak için mücadele eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü dinsiz, ateist gibi gösterenleri kınıyorum.

Bu ülkede şu anda özgürce nefes alıp verebliyorsak bunu Atatürk ve onun silah arkadaşlarına borçluyuz.Şimdi soruyorum size bu ülkenin Irak gibi olmasını istermiydiniz?

Ayrıca Can Dündar gibi emperyalizmin kuklası olmuş bir adamın filminide protesto ediyorum.Bu film vizyondan çekilmeli... Tamamen emperyalizme hizmet eden bir film bu.
http://www.bluepoint.gen.tr/ataturk/b27.jpg
Arkadaşlar,
Beş sene evvel ilk defa Samsun'a ayak bastığım zaman ba na kuvvet-i kalp veren vatandaşlarımın ilk safında kahra­ man Trabzonluların bulunduğunu asla unutmayacağım. Sakarya melhame-i kübrasına üçüncü fırka ile yetişen Trabzon evlâtlarının meydan- ı muharebede gösterdikleri fedakârlığın kıymetli hatırası daima dimağımda menkuş kalacaktır.
Gazi Mustafa Kemal Eylül 1924-Trabzon

genç61
10.11.2008, 10:20
Yaşa var ol mustafa kemal paşa
ulu önder ölmedi kalbimizdesin

salihismet
10.11.2008, 10:29
Vanda Obamanin gelisini 44 koyun keserek kutlayan vatandaslarimiz, her ne kadar careyi Amerikada arasalarda,
senin ve silah arkadaslarinin kurdugu bagimsiz, laik Türkiye cumhuriyetinin kiymetini bir gün anlayacaklarini umarak
seni ve silah arkadaslarini saygiyla aniyoruz.

Uğurtan
10.11.2008, 10:35
Ulu önder, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, atamız Mareşal Mustafa Kemal Atatürk rahat uyu emanetini korumaya ilelebet yaşatmaya devam edeceğiz..

Badaloğlu
10.11.2008, 10:40
Atatürk'ün manevi kızı Sabiha Gökçen Mustafa Kemal şöyle anlatıyor:

"Ata'nın elini öpmek üzere yanına girdim. İşleri ile meşguldü. Bir süre ayakta bekledim. Birden derin bir iç geçirdi. Ve "Allah" dedi. O bunu sık sık tekrarladı. Atatürk hakkında evvelce çok şeyler duymuştum. Bu tesirle olacak bir hayli şaşırdım. Onun ağzından Allah kelimesini duymak beni bir hayli şaşırtmış ve heyecanlandırmıştı. Atanın yüzüne şaşkınca bakmış olacağım ki,
-"Sen dindar mısın" diye sordu?
-"Evet dindarım" dedim. Ve bu cevabımı nasıl karşılayacağını anlamak için ürkek ürkek yüzüne baktım. Cevabım hoşuna gitmişti.
"Çok iyi, Allah, büyük bir kuvvettir. Ona inanmak lazımdır" dedi. Ve bu konuda uzun uzun izahat verdi. Ben de o zaman anladım ki, Atatürk hakkında söylenenlerin aslı yoktur. Ve Ata, bütün söylenenlerin hilafında dindar bir insandı.

Atatürk'ün diğer manevi kızı Ülkü Şüküllüoğlu anlatıyor:

http://www.harunyahya.org/kitap/anlamak/res/18.jpg

"Annemi Zübeyde Hanım büyütmüştür. Onun anneme anlattığı bir anıyı aktarayım. Atatürk, 25 Ağustos'ta Kocatepe'ye çıktığı zaman orada şöyle dua ediyor: "Allah'ım senin bana verdiğin fikir ve zeka ile ben bütün planlarımı gerçekleştirdim. Bundan sonrası artık senin mukadderatın…" O, Allah'ına inanan bir insandı. Paşa, Ramazan'da Dolmabahçe'de veya Çankaya'da olduğunda anneme "Vasfiye oruç tutuyor musun?" diye sorarmış, annem "tutuyorum" dediğinde çok memnun kalırmış. Bana hastalandığımda dua ettirirdi, kendi de ederdi. Çok iyi hatırlıyorum, tifo geçiriyordum çok üzülmüş beni kurtarması için Allah'a dua etmiş. Annesi Zübeyde hanım da çok dindarmış. Anneme daha 7 yaşındayken Kuran dersi aldırmaya başlamış. Kız kardeşi Makbule hanımın da devamlı namaz kıldığını biliyorum."

Safiye Ayla anlatıyor:

"Annesi Zübeyde hanım da ablası Makbule hanım da çok dindar insanlardı. Namaz kılarlardı. Tam dindar bir aile ortamında yetişti. Atatürk de dindar bir insandı. Çok beğendiği Hafız Yaşar vardı. O Kuran okunurken gözlerinden yaşlar okunurdu. Hatta bütün hocaları toplayıp ayetleri okuyup izah ederek incelemeler yapardı. Bana "Allah'ın sana verdiği lütfu unutma ve bununla şımarma, mütevazi ol, daima Allah'a şükret" derdi. Kendisine "Paşam şunu yaptın, bunu yaptın" diyenlere "Bana Allah yardım etti, ben talihli bir insanım derdi."

Vasfi Rıza Zobu anlatıyor:

"Hz. Peygambere çok hürmet ederdi. Peygamberlerin çok sağlıklı bir muhakemeye vakıf olduğuna kaniydi. Bir gece Hz. Peygamberin askeri dehasından bahsediyordu. Orada hiç Muhammed demedi... Onun dine, fikre saygılı bir kişiliği vardı. Kuran'a da çok hürmeti vardı. Yanında üç hafız vardı. Hafız Yaşar, Hafız Hüseyin, Hafız Mehmet. Ben o hafızları, onun yanında Çankaya'da tanıdım. Saygıyla dinlerdi. Onun karşı olduğu yobazlık ve hurafelerdi."

Cemal Kutay anlatıyor:

"Dünyada Atatürk kadar İslam Dinini mana ve mefhumuyla kavramış ve onu aslına iade etmek için büyük kavga yapmış başka bir insan yoktur. Mustafa Kemal 1300 sene sonra Hazreti Muhammed'in ruhunu şadedecek esaslar getirmiştir. Bugün secde-i Rahmana alın koyabiliyorlarsa bu onun sayesindedir. Bugün en geçerli iki meal, Ömer Rıza Doğrul ve Ahmet Hamdi Akseki mealleridir. İkisini de Mustafa Kemal yaptırmıştır. Muhammed ismini kullananları kesinlikle affetmezdi. "O büyük insana layık olamazsa ne olacak" derdi."

Süreyya Koral (Kılıç Alinin eski eşi) anlatıyor:

"Laikti. Laiklik dinsizlik değildir... Kuran'ın Türkçeleştirilmesi dinin anlaşılmasına vesile olan büyük bir hizmettir. O, dinin politika aracı olarak kullanılmasına ve istismarına karşıydı ve buna hiçbir zaman izin vermedi."

Büyük Önder'i tanıyanların da ifade ettiği gibi, Atamız, dine ve manevi inançlarına bağlı ve saygılı bir liderdi. Atatürk'ün İslam Dinini, Kuran'ı, Peygamberimiz (sav)'i öven ve milletimizi İslam Dinini yaşamaya davet eden pek çok sözleri mevcuttur. İşte bu sözlerden bir kaçı:

" İnsanların mücadelelerinde en kuvvetli istihkam (barikat), iman dolu göğüsleridir"

"Din vicdan işidir. Herkes vicdanının sesini uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünce ve düşünceye muhalif değiliz. Biz sadece din işlerini milletin işleriyle karıştırmamaya çalışıyor, kaste ve fiile dayanan taassuplar hareketlerden sakınıyoruz."

"Ey millet! Allah birdir. Şanı büyüktür. Allah'ın selameti, sevgisi ve hayrı üzerinize olsun. Peygamber Efendimiz hazretleri, Cenab-ı Hak tarafından insanlara dini hakikatleri duyurmaya memur ve elçi olmuştur. Koyduğu esas kanunlar cümlemizce malumdur ki, Kur'andaki anlamı açık olan ayetlerdir. İnsanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir. En mükemmel dindir. Çünkü dinimiz akla, mantığa, gerçeğe tamamen uyuyor ve uygun düşüyor."

"Din vardır ve lazımdır. Dinsiz milletlerin devamına imkan yoktur"

http://www.harunyahya.org/kitap/anlamak/res/22.jpg
"Bizim dinimiz en makul ve en tabi dindir ve ancak bundan dolayıdır ki son din olmuştur."

"Milletimiz din ve dil gibi kuvvetli iki fazilete sahiptir. Bu faziletleri, hiçbir kuvvet milletimizin kalp ve vicdanından çekip alamamıştır ve alamaz da."
"Camilerin mukaddes minberleri halkın ruhi, ahlaki gıdalarına en yüksek, en verimli kaynaklardır. Minberlerden halkın anlayabileceği dille ruh ve beyne hitap edebilmekte, Müslümanların vücudu canlanır, beyni temizlenir, imanı
kuvvetlenir, kalbi cesaret bulur."

"Ey Arkadaşlar! Tanrı birdir, büyüktür- Adalet-i ilahiye, O'nun tecellilerine bakarak diyebiliriz ki, insanlar iki sınıfta, iki devrede mütalaa olunabilir, ilk devir insanlığın çocukluk ve gençlik devridir. İkinci devir, insanligin kemal (olgunluk) devridir."
"Ey millet! Allah birdir, şanı büyüktür. Allah'ın selameti, atıfeti ve hayrı üzerinize olsun.

Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri, Cenab-ı Hak tarafından insanlara dini hakikatleri tebliğe memur ve resul olmuştur. Koyduğu esas kanunlar cümlemizce malumdur ki Kuran'i azimüssandaki husustur. İnsanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir, temel dindir. Çünkü dinimiz akla mantığa hakikate tamamen uyuyor. Eğer akli mantığa, hakikate uymamış olsaydı bununla diğer ilahi ve tabi kanunlar arasında aykırılıklar olmalı gerekirdi. Çünkü bütün kanunları yapan Cenab-ı Hak'tır."

"Din vardır ve lazımdır. Temeli çok sağlam bir dinimiz var malzemesi iyi. Fakat bina uzun asırlardır ihmale uğramış. Harçlar döküldükçe yeni harç yapıp binayi takviye etmek lüzumu hissedilmemiş. Aksine olarak birçok yabancı unsur binayı fazla hırpalamış. Bugün bu binaya dokunulamaz, tamir de edilemez. Ancak zamanla çatlaklar derinleşecek ve sağlam temeller üzerinde yeni bir bina kurmak lüzumu hasıl olacaktır."

Atatürk'ün Hazreti Muhammed (sav) ile ilgili bazı sözleri:

"O, Allah'ın birinci ve en büyük kuludur. O'nun izinde bugün milyonlarca insan yürüyor. Benim, senin adın silinir; fakat sonsuza kadar O ölümsüzdür."

"Büyük inkılap yaratan Hazreti Muhammed'e karşı beslenilen sevgi, ancak O'nun koyduğu fikirleri, esasları korumakla tecelli edebilir.

"Bütün dünyanın Müslümanları Allah'ın son peygamberi Hazreti Muhammed'in gösterdiği yolu takip etmeli ve verdiği talimatları tam olarak takip etmeli. Tüm Müslümanlar Hazreti Muhammed'i örnek almalı ve kendisi gibi hareket etmeli. İslamiyet'in hükümlerini olduğu gibi yerine getirmeli. Zira bu şekilde insanlar kurtulabilir ve kalkınabilir."

omermk
10.11.2008, 10:43
ruhun şad olsun, ülkenin bu halini görüyorsan kemiklerin sızlıyordur ama bilki her ne olursa olsun izinden yürümeye devam edeceğiz...

Kamil Çakmak
10.11.2008, 11:09
Allah rahmet eylesin. Nur içinde yatsın.

Bu arada videoları ekleyen arkadaşlara teşekkür ederim. Güzel görüntüler bende ilk defa gördüm.

Burak 1967
10.11.2008, 11:34
sizlerle paylaşmak istedim;

12 Aralık 1996’da bir ödül töreni için gittiği Küba’da Fidel Castro ile görüşen Dursun ÖZDEN kendisine “Türkiye’de solcu, ilerici ve devrimci gençler; Che Guevara ve Fidel Castro’yu çok seviyorlar ve sizleri mutlak önder olarak kabul ediyorlar...” der. Bu sözlere Castro’nun verdiği yanıt çok anlamlıdır: “Devrimci M.Kemal ATATÜRK varken, Türk gençleri neden kendilerine başka önder arıyorlar?... Devrimci ATATÜRK bizim ve tüm mazlum halkların esin kaynağıdır...”
Mart 1997 de Habitat Toplantısı için İstanbul’a gelen Fidel Castro, yaptığı konuşmada şöyle der: “Asıl devrimci M.Kemal Atatürk’tür. Ben bir devrim yaptım, ama O’nun yaptıklarını asla başaramazdım. Sakın kendinize başka esin kaynağı aramayın...” Fidel Castro’nun bu sözleri karşısında heyecanlanmamak mümkün mü?

Bu bağlamda son yıllarda Latin Amerika ülkelerinde esmekte olan “ulusalcı ve antiemperyalist rüzgarda” Mustafa Kemal ışığının etkisi yok mudur sizce?...

O Mustafa Kemal ışığıdır ki; doğudan batıya, güneyden kuzeye, birçok halk hareketini ve halk önderini etkilemiştir. Örneğin, çağdaşları Lenin ve Churchill kendisini hep takdir etmişlerdir. Örneğin, 1935’teki Uzun Yürüyüş öncesinde Şankay Meydanı’nda toplanan binlerce Çinliye seslenen Mao’nun ilk sözleri şöyledir: “Ben, Çin’in Atatürk’üyüm...” Ve 1948’den bugüne dek, Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki 8. ve 9. sınıflarda Yakınçağ Tarihi derslerinde Atatürk ve Cumhuriyet Devrimleri okutuluyor.

Peki, Atatürk ışığı dünyanın dört bucağını aydınlatırken Türkiye’de neler oluyor? Ne yazık ki ülkemizde bir yandan gericiler ve yobazlar diğer yandan Che, Castro, Lenin, Mao gibi devrimci liderleri sözde örnek aldıklarını sanan “uçuk solcular”, Atatürk’ü ve düşüncelerini yıpratmak için herşeyi yapıyorlar.

Son yıllarda ülkemizin üzerine çöken kara bulutların dağıtılabilmesi için; öldürüldüğü gün Che’nin sırt çantasından çıkan NUTUK’u kendimize rehber edinmemiz gerekiyor.

Atam ruhun şad olsun, önünde saygı, şükran ve sevgi ile eğiliyorum...

S.DEMİRCİ
10.11.2008, 11:39
Allah rahmet eylesin...

OLCAY ÇAKIR
10.11.2008, 11:44
Burak teşekkürler.
*
Sabah yoldaydım,
Gözüm saatte.

Kulağım radyoda.
Sivil savunma sirenleri çalacaktı 9'u 5 geçe.

Bostancıyı geçip uygun bir yer buldum diğer birçok insanımız gibi...
Arabalarını park edip 4'lüleri yakmış,ayakta saygı duruşuna geçmiş insanlarımıza,sahilde yürüyüş yapan kadını erkeği eşlik ediyordu...
Gözümün gördüğü yerlerde din,dil,ırk ayrımı olmadığını farkettim.
Fotoğraf çekmedim ama kafamda hala gördüğüm insanların yüzleri...

Ülkenin birleştirici unsurunu gördüm sabah 9'u 5 geçe..

Saf,temiz pırlanta gibi saygılı,sevgili insanımızı gördüm sahil yolunda...

Ruhun şad olsun ATAM.

ARAGORN01
10.11.2008, 11:52
BÜYÜK ATATÜRK izindeyiz. Seni anlayanlarla beraber yapacak çok işimiz var.

Selman
10.11.2008, 11:55
Ruhun şad olsun büyük insan.Mekanın cennet olsun.

Burak 1967
10.11.2008, 11:59
Burak teşekkürler.
*
Sabah yoldaydım,
Gözüm saatte.

Kulağım radyoda.
Sivil savunma sirenleri çalacaktı 9'u 5 geçe.

Bostancıyı geçip uygun bir yer buldum diğer birçok insanımız gibi...
Arabalarını park edip 4'lüleri yakmış,ayakta saygı duruşuna geçmiş insanlarımıza,sahilde yürüyüş yapan kadını erkeği eşlik ediyordu...
Gözümün gördüğü yerlerde din,dil,ırk ayrımı olmadığını farkettim.
Fotoğraf çekmedim ama kafamda hala gördüğüm insanların yüzleri...

Ülkenin birleştirici unsurunu gördüm sabah 9'u 5 geçe..

Saf,temiz pırlanta gibi saygılı,sevgili insanımızı gördüm sahil yolunda...

Ruhun şad olsun ATAM.

Aynı manzarayı bugün Çanakkale de yaşadım.
Ben yazımı, bugün bile tüm dünyanın 100 yılın dahisi ilan ettiği insanı ebedi uykusunda bile rahat bırakmayanlara, kendilerine lider arayanlara ve Nutuk'u hala okumayanlara ithaf ettim.

Bahattin Aydın
10.11.2008, 12:04
Bizlere bıraktığı emaneti korumak için elimizden geleni yapacağız.Tüm Türk Ulusunun başı sağolsun.

Dursun Kaplan
10.11.2008, 12:04
"Bir zamanlar gelir, beni unutmak ve unutturmak isteyen gayretler belirebilir... Fakat ektiğimiz tohumlar o kadar kuvvetlidir ki verimli neticeleri kalpleri doldurur"

Mustafa Kemal ATATÜRK

DEEP BLUE
10.11.2008, 12:12
Çamur, bazı bedenlere ve ruhlara yapışmaz atam...

5 milyon genç işsizin sokaklarda gezdiği, 500 milyar dolarlık borcun pençesinde ekonomik bağımsızlığını yitirmiş, her bebeğin 7.000 dolar borçlu doğduğu, sanatın manken şarkıcı düzeyine, ticaretin hortum düzenine, vatanseverliğin Polat Alemdar taklidine indirgendiği bir ülkemiz var artık... Evet yine ormanımız, denizimiz, güneşimiz var ama ''ümidimiz'' yok... Evet yine cumhuriyeti emanet ettiğin gençlik var, ama, ''fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür'' nesiller yok...

29 Ekim'de İstiklal marşımız okunurken, 10 metre ilerde voleybol oynamaya devam eden örümcek kafalılara bile alıştık... Şimdi 10 Kasım'da, saat 9'u 5 geçe, senin için saygıya duranları, saygısızlık geçişiyle taciz edenlere alışmamızı bekliyorlar... Yani bir sen kalmıştın yıkılmayan kalemiz... Şimdi de, ''insan Atatürk''ü tanıtma(!) gayretiyle, seni sıradanlaştırmaya, basitleştirmeye çalışıyorlar...

Sen, inadığın ulvi değerler adına savaştın... Şimdi ise, bir diktatör olarak yapayalnız öldüğünü anlatıyorlar bize... Asıl yalnızlığın, uğruna bir ömrü tüketip kurduğun ülkende, sana ölümden 70 yıl sonra bile sövmenin ''insan hakkı'' sayılması olduğunu anlayamadan...

Evet atam, çok şey yapamadık senin için... ''Cumhuriyetin yılmaz bekçileriyiz'' nutuklarından başka birşey yapamadık... Yani biz, sensizliğimizde biz olmaktan çıktık... Ama çamur, bazı bedenlere ve ruhlara yapışmaz atam... Artık azınlıkta bile olsak, ışığının bize yol göstermeye devam edeceğini biliyoruz... Bizi affet... Ruhun şad olsun...

OLCAY ÇAKIR
10.11.2008, 12:32
Çok güzel bir yazı daha.
Teşekkürler.

5 milyon genç işsizin sokaklarda gezdiği, 500 milyar dolarlık borcun pençesinde ekonomik bağımsızlığını yitirmiş, her bebeğin 7.000 dolar borçlu doğduğu, sanatın manken şarkıcı düzeyine, ticaretin hortum düzenine, vatanseverliğin Polat Alemdar taklidine indirgendiği bir ülkemiz var artık... Evet yine ormanımız, denizimiz, güneşimiz var ama ''ümidimiz'' yok... Evet yine cumhuriyeti emanet ettiğin gençlik var, ama, ''fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür'' nesiller yok...

29 Ekim'de İstiklal marşımız okunurken, 10 metre ilerde voleybol oynamaya devam eden örümcek kafalılara bile alıştık... Şimdi 10 Kasım'da, saat 9'u 5 geçe, senin için saygıya duranları, saygısızlık geçişiyle taciz edenlere alışmamızı bekliyorlar... Yani bir sen kalmıştın yıkılmayan kalemiz... Şimdi de, ''insan Atatürk''ü tanıtma(!) gayretiyle, seni sıradanlaştırmaya, basitleştirmeye çalışıyorlar...

Sen, inadığın ulvi değerler adına savaştın... Şimdi ise, bir diktatör olarak yapayalnız öldüğünü anlatıyorlar bize... Asıl yalnızlığın, uğruna bir ömrü tüketip kurduğun ülkende, sana ölümden 70 yıl sonra bile sövmenin ''insan hakkı'' sayılması olduğunu anlayamadan...

Evet atam, çok şey yapamadık senin için... ''Cumhuriyetin yılmaz bekçileriyiz'' nutuklarından başka birşey yapamadık... Yani biz, sensizliğimizde biz olmaktan çıktık... Ama çamur, bazı bedenlere ve ruhlara yapışmaz atam... Artık azınlıkta bile olsak, ışığının bize yol göstermeye devam edeceğini biliyoruz... Bizi affet... Ruhun şad olsun...

m@rdi
10.11.2008, 12:48
Rabbim mekanını cennet eylesin Atam.

İçimizden biriydin, içimizdesin...

Burak 1967
10.11.2008, 12:59

DEEP BLUE, Yazın için teşekkürler, seninle aynı duyguları paylaşan bir çok insan var ve sanıldığı gibi azınlık değil, onlar seslerini yükseltmeleri gereken yerde eminim bazıları kaçacak yer bulamayacaklar... tekrar teşekkürler...

Hüseyin İlkin
10.11.2008, 13:02
Allah gani gani gani rahmet eylesin .

Huzur içinde yat Atam .

Emre Bekar
10.11.2008, 13:04
Sen Mustafa değil;Mustafa Kemal ATATÜRK'sün...

Ruhun şad olsun.

ilhan
10.11.2008, 13:23
Seni bir gün değil her gün anıyoruz Atam!

"Başta bütün dünyanın saydığı Başkumandan.. " diye naralar atarkende, "Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe.." yürürkende, yanımızdasın, içimizdesin, kalbimizdesin Atam!

Türk Gençliği açmış olduğun yolda ve gösterdiğin hedefte aynı kararlılıkla yürümeye devam ediyor! ve hep edecektir.

Great White
10.11.2008, 13:28
Ölümünün üzerinden zaman geçtikçe varlığının değeri daha da çok anlaşılan ve unutulacağı yerde hafızalara çok daha güçlü bir şekilde kazınan yegane insan..

Sen rahat uyu; bizler buradayız ve dimdik ayaktayız..

Nytre
10.11.2008, 13:40
kendisini rahmetle anıyorum ve bıraktığı mirasın değerini herkesin bilmesi gerektiğini düşünüyorum.

macka61
10.11.2008, 13:50
ATAMIZI rahmetle anıyorum ve emanetine her zaman sahip çıkacağımıı belirtiyorum

Selçuk Yılmaz
10.11.2008, 13:59
SAygıyla anıyorum.

Ayrıca küçük bir şey söylemekde istiyorum,
Atatürk'ün şu cümlesi ile başlamak istiyorum : ''Beni övmeyi bırakınız gelecek için neler yapacağız onları söyleyiniz...''

Atatürk'ün günümüz insanına hitap eden çok anlamlı bir sözü. Atatürk bu sözüyle ne kadar öngörüşlü bir insan olduğunu kanıtlamış.
Günümüz Türkiye'sine baktığımızda Atatürk'ü sevdiğini söyleyen fakat tembellik ve zararlı işlerde düşmandan daha düşman bir kesim var.

ve
şu sözüyle kapatmak istiyorum,

Ölülerden medet ummak, medenî bir cemiyet için lekedir.

Ertan 51
10.11.2008, 14:18
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızda da yazmıştım,
çok duyarsız bir toplum haline geldik(sadece burda değil günlük hayatımızda ve her yerde),20 bin küsür üyemiz var görün bakın 4-5 sayfayı geçmez Ata nın ölüm yıldönümünü hatırlayacak kişi.
ve emin olun sadece siyasi görüş veya dünya görüşü ile alakalı değil Atatürk'ü gerçek anlamda sevenler bile aman sende diyor boş veriyor.
ama şimdi ben gitsem uydurma bir haberden uydurma bir başlık açsam trasfer olur,Yattara haberleri olur anında 15-20 sayfaya ulaşırız
çözüm ne derseniz
nacizane,herkez kendi hanesinden başlayıp duyarlı bilinçli bir toplum olmaya doğru gitmemiz lazım,çocuklarımızdan eşimizden dostumuzdan başlayalım ne olduğumuzu ve ne olabileceğimizi anlatmaya çalışalım.
bizi biz yapan Maneviyatımızdır,Vatan sevgimizdir,Millet sevgimizdir
böyle,böyle YİTİRMEYELİM...

yaranozlu
10.11.2008, 14:34
Sana Hasret Sana Vurgun Gönlümüz
Neredesin Mavi Gözlüm
Nerde Nerde Nerdesin Dost
Bu Gemi Bu Karadeniz
Sarı Saçlım Mavi Gözlüm

Ararım İzini Dolmabahçeden
Bir Daha Dönmezmi Bu Yola Giden
İçimde Sen ,Gözümde Sensarı Saçlım Mavi Gözlüm

Kurban Olam Yürüdüğün Yollara
Kara Peçe Yakışmıyor Kullara
Uyan Bak Bizim Hallara
Sarı Saçlım Mavi Gözlüm

Bulutlar Terinden, Dağlar Kokundan
Sarhoştur Sevdiğim Mahsuni Bundan
Bir Daha Gel, Gel Samsundan
Sarı Saçlım Mavi Gözlüm

Aşık Mahsuni

Bu kadar dandik ve sahtekar medyanın arasında bu önemli günün anısını yaşatacak cinsten kaliteli tek yayın yapan Halk TVye teşekkür ediyorum. Diğerlerine yazıklar olsun diyorum... Köşeye sahtekarca bir fotoğraf koyup, yapmacık yorumlarla adi yayın yapan kanallara lanet olsun diyorum. Bazı kanallar da öyle Atatürkle ilgili öyle saçma tartışmalara giriyorlar ki, diyecek söz yok...

Aker
10.11.2008, 15:02
Herşey için teşekkürler atam.

TS-Tiryaki
10.11.2008, 16:14
Atam seni saygiyla aniyoruz. Ruhun sad olsun.

Kadir
10.11.2008, 16:17
Büyük Atatürk'ü unutmadık , unutmayacağız .
Onun emaneti olan bu vatanı her türlü tehlikeye karşı korumak boynumuzun borcudur.

kemal_efe
10.11.2008, 16:18
tarihina kışını değiştiren büyük lider Türk Milleti sana minnettardır. senin izindeyiz.Ruhun Şad Olsun...

Mayls
10.11.2008, 16:19
Teşekkürler Atam.

Anadolu için teşekkürler.
Özgürlük ve bağımsızlık için teşekkürler.
Türkiye Cumhuriyeti için teşekkürler.

Her şeyden önce silah arkadaşlarınla yazdığın ve bizim bugün okuduğumuzda bile heyecandan yerimizde duramadığımız destanlar için teşekkürler.

GULER
10.11.2008, 16:21
Rahat uyu atam, daima icimizdesin

Mehmet Fırat
10.11.2008, 16:53
Allah rahmet eylesin. Minnettârız!

Gamze
10.11.2008, 17:42
Nedense bu tür başlıklara bir türlü elim gitmez, klavyeden dökülecek olan sözlerin anlamsız olacağını mı düşünürüm bilmem... Ama yazmadan edemeyeceğim bugün.

Sabah saat 9'da uyandım okula gitmek için. Bugünün 10 Kasım olduğu hiç yoktu aklımda. Hazırlanırken siren sesini duydum. Bir an ürperdim... Yıllardır unuttuğumu fark ettim bu sesi... Denk gelmediğimi... Belki duymadığımı, fark etmediğimi. İçim bir tuhaf oldu, balkona attım kendimi. Şehir, uyanmış, başlamıştı gündelik hayatına. Sokaktan öğrenciler geçiyor, çalışanlar servis bekliyor, kimi de benim gibi sadece dinliyordu. Öyle, boşluğa bakarak, sadece dinliyordu...

Tüm gün atamadım üzerimden bu tuhaf etkiyi. Okula giderken yarıya indirilmiş bayraklar gördüm... Edirnekapı şehitliğinin önünden geçerken tüylerim diken diken oldu. Otobüsten indim, hemen okla girdim ve çöktüm bir kenara... Derslere girdim çıktım, eve geldim, hala bir garibim. Belki yıllardır hissetmediğim kadar derinden sızlattı içimi bugün, bir şeyler... Nedenini anlamaya, anlatmaya çalışsam yine başarısız olacağımdan susuyorum ancak. Anladığım tek şey; bastığım yerlerin sadece toprak olmadığını bir kez daha hatırladığım...

Evlatların sana minnettar Ulu Önder!

Çağatay_
10.11.2008, 17:45
Atatürk'ün gösterdiği yolda durmadan ilerleyerek ve onun emanetine sahip çıkarak, ona olan saygımızı ve bağlılığımızı gösterelim.

10 Kasım sadece bir yas günü değil, aynı zamanda sorumluluklarımızı hatırlama günüdür.

Egemen Yılmaz
10.11.2008, 18:02
Atatürk' ü ölüm yıldönümünde saygıyla anıyoruz.

Bugün üzgünüz, ama bu üzüntü asla bir çaresizliğin verdiği üzüntü değildir.

Dostlarımız ve düşmanlarımız çok iyi bilsinler ; Atatürk' ün yokluğu yalnızca maddi bir yokluktur, onun fikirleri ve ilkeleri milyonların bedeninde yaşamaya devam etmektedir...

Berk
10.11.2008, 18:04
Türk milletinin ve ulusunun kurtarıcısı, cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk.Ruhun şad olsun ATAM.Sonuna kadar senin ve inkılaplarının izindeyiz, cumhuriyetin koruyucusuyuz.

Sezer Soykan
10.11.2008, 18:19
Atamız olmasaydı belki trabzonsporumuz gs fb bjk olmayacak ve futbol bu kadar güzel olmayacaktı Cumhuriyeti bize armağan eden bu eşsiz insanı saygıyla anıyorumm

unique
10.11.2008, 18:34
Saygıyla anıyorum büyük lideri, ruhu şad olsun...

Gamze
10.11.2008, 19:53
Konu dışındaki mesajlar silinmiş, düzenlenmiştir.

Halil Atalay
10.11.2008, 19:55
ulu önder e rahmetle anıyoruz

Yasin Berber
10.11.2008, 19:59
Allah rahmet eylesin

servet nuh
10.11.2008, 19:59
atatürk ne demiş ;

"egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir"

ve demiş ki

"birlik ve beraberlik ölümden başka herşeyi yener"

k.atatürk

demekki birlik içinde olursak trabzonsporumuzun şampiyon olmaması için hiçbir sebep yok...

Kadir Aydın
10.11.2008, 20:18
Ruhu şad olsun. Nur içinde yatsın.

Fatih Kuloğlu
10.11.2008, 20:31
ATAM İzindeyiz

1881-....

Nytre
10.11.2008, 20:35
bugun 5n1k.da cuneyt ozdemir `mustafa` belgeselinin yapimcisi can dundara `alt yazilari` ile elestiri yapti.

dunya basininda ataturk adli kitaptan ataturkun tum dunya ulkelerindeki gazetelerde nasil haber yapildigini gorerek ataturkun nasil bir lider - devlet adami - insan oldugunu gorebiliriz.

Özkan
10.11.2008, 20:44
Hâinlere, gâfillere, bölücülere, hortumculara, rozet Atatürkçülerine inat, tıpkı emrettiğin gibi "dikkât ve teyakkûz halindeyiz".

"Büyük ölülere mâtem gerekmez, fikirlerine sadâkât gerekir." Biz de ardından mâtem tutmuyor, yolundan ilerlemeğe gayret ediyoruz.

tsmetu
10.11.2008, 20:48
Atam senin yolundan gitmeye devam ediyoruz rahat uyu.

alper*
10.11.2008, 20:59
hesapta bugün 10 kasım :mad:
devlet bakanlığına iki adım mesafede çifköfteci açılıyor ve adamlar akşama kadar dan dan dan müzik çalıyor.
palyaço oynatıyor.
insanlar da gelip geçerken şak şak yapıyor.
bu nasıl terbiyesizliktir.
biraz saygı edep ağırbaşlılık yahu.

Özge
10.11.2008, 21:48
Ruhun şad olsun Atam.

Şahinoğlu
10.11.2008, 21:56
Mustafa Kemal Atatürk'ün 80 yıl önceki söylediği sözler halkını ne kadar iyi tanıdığının kanıtıdır bugünleri ozamandan görmüş ve uyarmış ama toplumumuz sürekli aynı yanlışlara düşmekte ne yazıkki, ama biz burda Musta Kemal Atatürk'ün güvendiği gençlik olduğu sürece ülkemizi kimse bölemeyecek, sen rahat uyu Atam Ruhun Şad Olsun.

OLCAY ÇAKIR
10.11.2008, 22:30
Bu gece Arena programında Sn.Turgut ÖZAKMAN'ı izlemenizi öneriyorum.!

Tarihimizi ve Atatürk'ü birde ondan dinleyelim.
Belgecell'cininkiyle karşılaştıralım.

OLCAY ÇAKIR
11.11.2008, 15:41
Keşke bu başlık açılmasaydı...Keşke..!

Berk
11.11.2008, 17:40
Ata'ya saygı 4 sayfa.Yorumsuz..

Dün sinemadan malum filmi izleyip çıkan 9-10 çocuğa soruyorlar 'Ne öğrendiniz' diye hepsi Atatürk'ün 3 paket sigara, sayısız bardak içki ve kahve içtiğini, yalnız öldüğünü söylüyor.Bir kişiyi karalayacaksan bunu görsel platformlara aktarmak çok akıllıca.Ne de olsa herkesin 2-3 ytl verip gidip izleyebildiği bir platform sinema.Can Dündar çok iyi bir iş çıkardı, kendisini tebrik ediyorum..

Cem Balcı
11.11.2008, 21:16
nur içinde yat atam...