PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Federasyonu Protesto edelim...

Badaloğlu
08.03.2005, 16:31
Tribünde cinayet islemenin cezasi 3 maç seyircisiz maç oynama,sahaya girip; ya da sahadaki özel güvenlik güçlerininrakip futbolcunun burnunu kirmanin cezasi 1 maç seyircisiz oynama.ama bunlari verirkende azami dikkat edilecek konu su;''NE SIS YANSIN NE KEBAP'' Eger bu olaylarin önünü almak istiyorsaniz birakin 1 maç seyircisiz oynamayi aslinda ilkinde 3 verdiysen sonrakinde 5 maç saha kapatacaksinki bir ise yarasin.Yoksa adiniz EYYAMCI olarak tarihe altin harflerle yazilir.

Simdi yukardaki tabloya bakarsaniz zaten her sey çok net gösteriyor ki; Türk futbolunda 3 DINAZOR her zaman korunup kollanacaktir.Su cimnastikçilerin yaptiklarini bizim usaklar yapmasada sadece tesebbüs bile etse varya inanin yandik yani...

Hatirlayin zamaninda Trabzon Avni Akerde tikenli teller söküldügünde yapmadiklari rezillikler kalmamisti.Gene bu cimnastikçilerin yalaka kalemi kanatsiz Kazim ne demisti?Trabzonda tikenli telleri sökmek; cinayettir demisti.Haddinide asarak ''aslinda birakin telleri sökmeyi o tellere elektrik verilmeliymis''!...

Eyyyy!...kanatsiz Kazim ne oldu simdi?Bu elektrigi hangi tellere baglamali?tekrardan düsün istersen...Yoksa Edisona neden bu elektrigi icat ettin diye sitemmi edersun?

Simdi bu yapilan fiili saldirilari Sakaryasporlular yapsaydi,birakin Sakaryayi Trabzon yapsaydi ne olurdu halimiz?Televizyon kanallari onlarin tekelinde,gazeteler,siyasiler,askerler hepsi bu dinazor takimlarin pesinden kosuyorlar.Neden?Çünkü onlar hep gündem hep reyting,hep para,hep güçlü,hep zayifi ezerler,hep hava hep civa...Anlayacaginiz isimiz zor ama imkansiz deyil;her maçi kazanmadiktan sonra özellikle Istanbulda bunlari yenmedikten sonra çok daha yazar çizeriz.

Simdi teklifim sudur: ''TRT'ye yapilan protestonun aynisini ve katlanmis halini;Futbol federasyonuna yapmaliyiz diye düsünüyorum''. Bu çifte standartlara artik dur demeliyiz.Hep beraber federasyonu bir sallayalim.Gündem olusturalim.Buyrun ilk mailleri burdan atin bakalim...

tff@tff.org.tr

not: Bu aralar islerimiz malum biraz sikintili fazla ilgienemiyorum ama bu konu zaten sikkin olan canimi dahada sikmasina yetti de artti bile...

İsmail Çavuşoğlu
08.03.2005, 16:46
tff ye ilk mailimi attim geriside gelecektir..

shipbroker61
08.03.2005, 16:51
o zaman gene ortak bir metin olusturulsun ve o metinle birlikte herkes kendi dusuncelerinide ayrica gondersin.

ama arkadaslar lutfen gonderilen mesajlarda kufur olmasin!!!!!

not: ahmet dipnotu koymasaydin valla "sen yasiyomusun" diye soracaktim sanasmileys/smiley1.gif

ozgur
08.03.2005, 18:55
Bende protesto ettim.Iste yazdiklarim

Merhaba!
Oncelikle federasyonunuzun ceza kararlarini verirken uc Istanbul klubu yanlisi bir sekilde, bu uc takima nasil avantaj saglanabilecegini dusunerek aldigi karalari tarafgir olmasi dolayisiyla siddetle kiniyorum.Daha once 13 kez PFDKye gitmis, sahasinda cinayet islenmis bir klubun 3 mac seyircisiz oynama cezasi almis bir takimin, nasil sadece bir mac seyircisiz oynama cezasina carptirildigini ve bu cezanin dunyada esi gorulmemis bir sekilde iptal edilmis erteleme macinda uygulanacak olmasini insan akli almamaktadir. Hukuku nasil geriye dogru yuruttugunuzu anlayabilmis degilim. Sakin bu karari alirken bjk denen onursuz klubun Trabzonsporla yapacagi ic saha macini dusunmedik demeyin. Giderek komik oluyorsunuz, bugun Turk futbolu edirne disinda bu uc istanbul klubu tarafindan rezil edilirken, anadoluda oynayan milli futbolcular acimasizca sakatlanirken, siz hala istanbul kluplerine mal payalasimiyla ugrasiyorsunuz. Bir sporsever olarak Turk futbolu adina sizin gibi federasyonumuz oldugu icin "UTANC" duyuyorum.
Saygilarimla

tsakrep61
08.03.2005, 19:06
bende yolladim bi protesto metni

ozcan_asanoglu
08.03.2005, 23:22
bu federasyonu olusturan adam içisleri bakaninin kardesi...bjk kongre üyesi...adil bir federasyon olsa, süper ligi eski roma arenalarina çeviren, seviyeyi iyice düsüren bjk.yi küme bile düsürürdü...bunlarin yaptiklarinin % 10'nu Trabzonspor yapsa olacaklari hayal bile edemiyorum....

pfdk persembe toplansa ceza bizim maça kalacak ama alelacele toplanip karar veriyorlar...tahkim kurulu zaten bjk.nin her basvurusunu geri çevirmeyecek kadar nazik!

ahmet çok hakli bu federasyona her türlü tepkiyi göstermek lazim...

Berat
08.03.2005, 23:51
Bence Istanbuldaki arkadaslarla kalabalik bi sekilde toplanilip federasyonun önüne gidilip bi prganizasyon yapilabilir..belki çok klasik ama siyah çelenk ve bildiri okunabilir.. DIYECEM AMA; tüm serefsizliklere alet olan medya böyle bi açiklamayi kaale alip da yayinlar mi??? pek zannetmiyorum..ama çok kalabalik bi grup olusturup federasyona yürürsek belki dikkat çekebiliriz..

bu isi organize etmenin çok zor oldugunun ben de farkindayim ama sadece fikrimi paylasmak istedim..

Badaloğlu
09.03.2005, 09:55
Görüyorumki arkadaslarim bu konuya fazla önem vermiyorlar.Besiktas nezdinde3 DINAZOR'ukayirma politikasi izleyen bir Federasyonun ilerki tarihlerde; lig'deki konumuz itibari ile (ne durumda oluruz bilmem ama) bu mantikla sampiyonlar ligini hak etsek bile önümüzü kesecekleri asikardir.Sonrada burda kalkip vururuz ama is isten gecer.

Bu federasyonun kesinlikle hiçbir icratina güvenmiyorum.Tamamen atanmislarin federasyonudur.

Bence bu mevzu;TRT'yi protestodan daha da önemli idiama anladigim kadari ile sizin için hiç bir önemi yok.Ne diyeyim?kafaniza göre takilin.

deco
09.03.2005, 10:12
Bende simdi mail attim.Butun mail adreslerinden atiyorum gerekirse yabanci dillerdede yazalim anlamazlarsa her türlü yolu deneyelim.Bir günlük degil hergün elimizden geldigince protesto metni hazirlyip gönderelim arkadaslar.

selçukabi
09.03.2005, 10:19
Ahmet BADALOGLU kardesimin dediklerine aynen katilmayacak bir trabzonspor taraftari oldugunu zannetmiyorum.Isin protesto kismina gelince...Admin arkadaslardan ben de rica ediyorum.Bülent Abi'yi devreye sokup söyle oturakli ama fazla da uzun olmayan bir protesto metni hazirlayalim.TRT protestosu hedefine ulasmis gözüküyor.Asil zor hedef fenerasyon...Ancak yukaridaki mail adreslerine ben daha önce digiturkle ilgili bir soru yöneltmistim.Ancak beyefendiler henüz bir cevap göndermek zahmetine katlanmadilar.Muhtemelen efendilerinin önünde el pençe divan durmaktan bilgisiyar mousuna dokunamiyorlardir.

Çagman
09.03.2005, 10:27
Ahmet Abi Tam destek.Federasyonu Protesto ya devam.

baris_aykan
09.03.2005, 10:30
SU HALE BAK YAA FEDERASYONU PROTESTO EDIYORUZ DUY BE FEDERASYON SESLERI ARTIK TOPARLA KENDINI BU TARAFTAR KIRMASIN BELINIsmileys/smiley7.gif

YETER.............

Çagman
09.03.2005, 10:31
MerhabaLar.
ÖnceLikLe Bjk nin Yaptigi SeyLeri Biz Trabzonspor yapsaydik acaba bizi O Ligde Barindirirmiydiniz?
Ama Nedense OyunLAri biLe Lama Gibi miLLEte Tükürüyor ve 1 Mac aLiyor Bu Ne Yaman Çeliskidir Hocam?
BizLerin derdi OnLar iLe Ayni Statüde deger Gormektir 2. Sinif Takim muameLesi Gormek istemiyoruz Antep Macina Bir bakin Gorun SakatLanan OyuncuLarimizda Cabasi hala Neden susuyorsun Federasyon.

Siz Bu SekiLde Goz Yummaya Devam ederseniz ULUSOY Yine Gececek O KoLtuga En buyuk istegimizde Budur.

Buda Benim Metnim.

Emorfo
09.03.2005, 10:43
Bu federasyondan ve baskanindan nefret ettigimden kadar hiç bir seyden bu derece nefret etmiyorum. Bu milleti aptal yerine mi koyuyorlar lütfen diyeceksin siddete hayir diyeceksin, kuralina göre oynayacagiz diyeceksin, sonra da bazi kulüpleri kollayacaksin, saibenin alayini yapacaksin. Bu böyle maille faksla olacak is degil.

Protestomuzu genele yayip bir hafta sonu istanbul'daki taraftarlarimizi toplayalim TFF binasina siyah çelenk koyup, basin açiklamasi yapalim. TFF'nin serefsizligine tepkimizi koyalim.. Türk futbol federasyonu degil türk fener federasyonu sanki. böyle serefsizlik olmaz...

calypso
09.03.2005, 10:50
Sanirim arka planda olaylar soyle gelisiyor. Klup baskanina diyorlar ki biz ceza verelim uzerimizdeki baski kalksin siz de tahkime gidersiniz onlar da ceza yi indirir yada iptal eder. iste carew'e federasyon 3 mac ceza veriyor tahkim 1 mac'a indiriyor. utanmasa onu da kaldiracak. futbol'da hukuk kurallari islemiyor, daha dogrusu bu tahkimle 3 istanbul takiminin kurallari isliyor.

Utku061
09.03.2005, 14:23
Arkadaslar Federasyon Keyfi Uygulamalarina devam etmektedir..Bakiniz 2.yarinin 2.haftasinda oynanan A.Sebat-Trabzonspor maçini Sebat li yöneticiler Avni Akerde oynanmasi için federasyona basvurdu,alinan cevap herkes sezon basi hangi stadyumu seçmisse orada oynanacak maçlar demisler itiraz haliyle geri tepki..Bir de bu hafta maç programlarina bakiyorum Istanbulspor-Gs maçi 19:00 da oynanacagi görülüyor! Sonradan ögrendik ki Istanbulspor olimpiyat stadyumunda maçi oynamak istemis Masa Federasyon Kukla Federasyonda buna onay vermis! Bu çifte Standart degilde nedir! smileys/smiley7.gif

vi®a
09.03.2005, 15:24
besiktas b u sene sahasinda oynadigi 10 maçta da ceza aldi. boslari yok!!!

kadirsa_2000
09.03.2005, 16:01
Ortak bir protesto metni hazirlayip onu gönderelim, TRT protestosunda oldugu gibi.

FANATIK61
09.03.2005, 16:35
Aynen öyle bunlarada sesimizi duyralim !!!

Bülent Şirin
09.03.2005, 17:00
Sevgili Arkadaslar,
<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />Elbette konuya ilgisiz degiliz. Fakat, usûl, yol ve yordam belirlememiz gerekiyor. Örnegin, yukarida bazi arkadaslarin sordugu ya da teklif ettigi gibi, ortak bir metin mi yazalim, yoksa herkes bagimsiz olarak kendi duygu ve düsüncelerini mi yazip göndersin? Ben yazdim diye söylemiyorum, yanlis anlasilmasin ama TRT Protestosu?nda ortak metin belirleyip göndermis olmamizin büyük etkisi oldugunu düsünüyorum. Hatirlanirsa içinde kanun maddesi filan vardi ve en ufak bir küfür ve hakaret unsuru içermiyordu. Bu karsi tarafta ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Bu adamlar çetin ceviz, bu is de öyle üç bes tane heyecanli gencin isi degil[/B]? seklinde bir izlenime sebebiyet vermis olmalidir.

Bu basliga yazi yazan bazi arkadaslar da ortak metin hazirlanmasi gerektigi yönünde görüs ve irade beyan etmisler. Isterseniz ben yine bir metin yazayim, TRT Protestosu?nda oldugu gibi onu gönderelim.

Yalniz önemli bir ayrintiyi teklif olarak dile getirmek istiyorum: Protestomuzu, gerek takimin ve gerekse taraftarin konsantrasyonunu bozmamak açisindan Sakarya maçindan sonraya erteleyelim diyorum. O zamana kadar kiliçlari bileyler, maç biter bitmez de taarruza geçeriz.

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Madem sesi çok çikan istedigini elde ediyor, biz de gök kubbeye bir hos sada birakiveririz?[/B] Bakalim el mi yaman, bey mi yaman?

Var misiniz arkadaslar?

selçukabi
09.03.2005, 17:05
Hadi be aslan Bülent Abim yaz yine bir destan da kahpe alem yazar görsün...smileys/smiley4.gif Edited by: selçukabi

Analyzer
09.03.2005, 18:48
Gerçekten bu basliga hakettigi ilgi gösterilmiyor. Oysa göz göre göre hakkimiz yenirken Trabzonspor'umuza sahip çikmanin tam da zamani. Sakaryaspor maçinin önemini kaybetmemesi için, Sakaryaspor maçina kadar hazirliklarimizi tamamlayip maçtan sonra bombardimana baslamaliyiz. Bülent Abi'nin protesto metnini simdiden sabirsizlikla bekliyorum.

İsmail Çavuşoğlu
09.03.2005, 19:07
Hadi be aslan Bülent Abim yaz yine bir destan da kahpe alem yazar görsün...smileys/smiley4.gif

evet bekliyoruz.smileys/smiley2.gif

My
09.03.2005, 19:19
Sevgili Arkadaslar,
<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><O:P></O:P>Elbette konuya ilgisiz degiliz. Fakat, usûl, yol ve yordam belirlememiz gerekiyor. Örnegin, yukarida bazi arkadaslarin sordugu ya da teklif ettigi gibi, ortak bir metin mi yazalim, yoksa herkes bagimsiz olarak kendi duygu ve düsüncelerini mi yazip göndersin? Ben yazdim diye söylemiyorum, yanlis anlasilmasin ama TRT Protestosu?nda ortak metin belirleyip göndermis olmamizin büyük etkisi oldugunu düsünüyorum. Hatirlanirsa içinde kanun maddesi filan vardi ve en ufak bir küfür ve hakaret unsuru içermiyordu. Bu karsi tarafta ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Bu adamlar çetin ceviz, bu is de öyle üç bes tane heyecanli gencin isi degil[/B]? seklinde bir izlenime sebebiyet vermis olmalidir.
<O:P></O:P>
Bu basliga yazi yazan bazi arkadaslar da ortak metin hazirlanmasi gerektigi yönünde görüs ve irade beyan etmisler. Isterseniz ben yine bir metin yazayim, TRT Protestosu?nda oldugu gibi onu gönderelim.
Yalniz önemli bir ayrintiyi teklif olarak dile getirmek istiyorum: Protestomuzu, gerek takimin ve gerekse taraftarin konsantrasyonunu bozmamak açisindan Sakarya maçindan sonraya erteleyelim diyorum. O zamana kadar kiliçlari bileyler, maç biter bitmez de taarruza geçeriz.

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Madem sesi çok çikan istedigini elde ediyor, biz de gök kubbeye bir hos sada birakiveririz?[/B] Bakalim el mi yaman, bey mi yaman?
Var misiniz arkadaslar?

Tabiiki variz Sayin Abi'm smileys/smiley1.gifBülent Abi'nin dedii gibi Sakarya maçi sonrasina kadar ii bir hazirlik ve bombardiman baslamali. Elmi yaman beymi yaman görecezde bayaa bi ugrastiracak bu bizi. O yüzden yilmadan, protestonun ivmesini düsürmememiz gerekir diye düsünüyorum.

ozcan_asanoglu
09.03.2005, 22:49
durdugumuz hata...

bu federasyon,böyle komplo tarzi hareketlerle sebep olacagi olaylarda bogulacaktir...

sebat-trabzon maçlarini avni akerde oynatmayan federasyonun, ist.-gs. maçini olimpiyat stadina almasi, ilk ikiye fb.-gs.yi koydugunun açik göstergesi ve bardagi tasiran son damla bana göre.....

metehan
10.03.2005, 14:53
Bence de ortak bir metinle TRT benzeri birseyler yapalim. Bu federasyonun TS'a bakisini Gürcistan maçindaki tutumundan anlamistik zaten. Su anda federasyon ile ilgili fazla rahatsizlik yok görünse de bize bakis açilarinin iyi niyetli oldugunu sanmiyorum.

Reha
10.03.2005, 15:13
Ve dikkatten kaçan bir nokta daha; Senol hoca dün dile getirmis simdiye kadar 4 haftalik program açiklayan Federasyon Bjk-Ts maçinin hangi gün oynacagini açiklamak için bu haftaki maç sonuçlrini mi bekliyor?

shipbroker61
10.03.2005, 17:09
Bu konuyla ilgili fazla zaman gecirmeden metnimizi hazirlayalim ve federasyonu mail bombardimanina tutalim.

metnin yazilmasiyla ilgili benim aklima gelen isimlermomentus, greywolf, metehan, perhapsve analyzer.

eger bir gorus alisverisinde bulunp metnin seklini ortaya cikarirlarsa protestoya hemen baslayabiliriz.

metehan
10.03.2005, 19:20
Benim metin yazari adayim belli : Momentus smileys/smiley1.gif

Bu arada, Ibrahim Sahin ile ilgili baslikta da belirttigim gibi bu protestoya Ibrahim Sahin'in disiplin kuruluna sevkini de eklemeliyiz. Bu konu BJK'ya verilen cezadan daha önemli hale geldi. Edited by: metehan

shipbroker61
10.03.2005, 19:33
Bulent abi veya diger arkadaslar o zaman lutfen bir metin hazirlayip buraya post etsinler ve yarin hemen baslayalim protesto mesajlarini gondermeye...

metehan iyi siyirdin sende amasmileys/smiley2.gif

kadirsa_2000
10.03.2005, 21:01
Bu isin ehli olan abilerimiz bu metin hazirlama konusunda yine yardim ederlerse çok seviniriz. Agiz birligi etmis oluruz. Bu protesto olayinin özellikle su son Ibrahim Sahin'in PFDK'ya sevki olayindan sonra acilen hizlanmasi lazim bence. Federasyonu mail yagmuruna tutmak lazim, bunlar iyice azitti.

CAFER ÖZER
10.03.2005, 23:58
Fedarsyonu bence maçlarda protosto edelim.Bayrak meselesi iyi tutmus ve Biçakçi geri adim atmisti.Hem maillerimizi atalim hemde maçlarda protosto edelim.

Emorfo
11.03.2005, 10:34
BMN Haber

Eyyamci Federasyon!!! (http://www.bordomavi.net/bmn/islemler.asp?islem=haberdevam&amp;devam=382)

kutoz
11.03.2005, 11:17
Arkadaslar bu konunun, sizler gibi çok ciddi oldugunu düsünüyorum. Bugün konusan yöneticimiz bile disiplin kuruluna sevk edilerek susturulmak isteniyor. Öyleyse is basa düsüyor. Kalemsörlerimizin hazirlayacagi ortak bir metinle, tepkimizi dile getirelim. Bizi de mi, disiplin kuruluna verecekler...

Bunlar adalet saglayacagiz vaatleriyle gelip, adaletin simgesi olan gözleri bagli kadina tecavüz eden ucuz aktörlerdir.

Kimi kandiriyorsun federasyon. Bizim gözlerimiz baglanamaz...

Guests
11.03.2005, 11:57
trabzon sebat maçini fatih stadina almayan federasyon simdi gese istanbul maçin olimpiyata aliyor. kurallar geseye islemiyormu acaba. ben protesto falan bilmem FEDERASYON ISTIFA ETMELIDIR.

İsmail Çavuşoğlu
11.03.2005, 12:04
evet benim fikrimde ortak metin olmasindan yanadir.trt de ne kadar etkili oldugunu gördük.

Çakır
11.03.2005, 19:01
Bunlar artik çizmeyi iyice asti, bu serefsizligin dayanilacakhiçbir yani kalmadi.Trabzonspor'u saf disi birakmak için inanilmaz seyler yapmaya basladi adamlar. Bu konuda en acil sekilde sesimizi duyurmamiz sart, Bülent abi bu konuda meramimizi en iyi sekilde anlatan ortak bir yazi yazacak ve hayati protestomuza en etkili sekilde derhal baslayacagiz. Bu sartlarda sabirli olmak imkansiz, bir insan grubu bu kadar mi aymaz, utanmaz olur be kardesim.

Berat
11.03.2005, 19:18
daha önce de söylemistim; toplanip federasyonun önünde basin açiklamasi yapalim bence!...Basini ayarlama olayinda da Tahsin Usta'dan yardim alabiliriz...

sanatik
11.03.2005, 21:54
anasayfada senol günes haberine eklenen bordomavi.net yazisi gayet uygun ve iyi.

Son yasananlarla birlikdeBicakciyabu sorulari cevaplandirmak gerekir. Protesto yapilacaksa sorularin cevaplanmasi istensin federasyondan.

Aciklama yapsin serefsizEdited by: sanatik

Cengiz Çubukcu
11.03.2005, 22:27
arkadaslar kusura bakmayin ama ben bu maili atacagim federasyonun mail adresini web sitesinden bulamadim ..yardimci olursaniz sevinirim...

My
11.03.2005, 23:25
arkadaslar kusura bakmayin ama ben bu maili atacagim federasyonun mail adresini web sitesinden bulamadim ..yardimci olursaniz sevinirim...

tff@tff.org.tr (tff@tff.org.tr)

Ziya Dogan
12.03.2005, 00:31
bende attim ama

birsey cikacagini düsünümüyorum cünkü

cumhurbaskanimiz,

genelkurmay baskanimiz

dis isleri bakanimiz ve basbakan yardimcisi

ic isleri bakanimiz

istanbul emniyet müdürü

atv, sabah ve fotomacin sahibi

lig tv yönetmeni

vs diger kilit noktalardaki bilmem kac kisi daha

fanatik bjk'lidir.

hic birseycikler olmaz

Çakır
12.03.2005, 18:58
Saglam bir protesto yapabilirsek basaririz arkadaslar moralinizi bozmayin. En iyisini yapacagiz, durmak yok.

zanoylu
13.03.2005, 15:26
Giti bile 3 çaktim babahttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif

SDanışmaz
13.03.2005, 16:09
Birisi yaziLacak metni yazsinda topLuca göndereLim.Bizim amatörce yazdikLarimiz birsey ifade etmez.

Crazy_OfLu61_
13.03.2005, 19:55
Evet ya güzel bi metin yazin federasyonu mail yagmuruna tutalim amacimiza ulasana kadar devam.

Bu arada serefsiz ezikler 2 penaltiyla öne geçtiler bide hakemler sike yapmiyo derler.

kadirsa_2000
13.03.2005, 20:00
Evet ya güzel bi metin yazin federasyonu mail yagmuruna tutalim amacimiza ulasana kadar devam.

Bu arada serefsiz ezikler 2 penaltiyla öne geçtiler bide hakemler sike yapmiyo derler.

Hiç sormayin yaa. Ya maçi izliyoruz lig tv'den, ilk penaltiya inanamazsiniz, gerçekten abartmiyorum böyle birsey olamaz.

Neyse konu disina çikmayalim, uygun bir metni kesinlikle göndermemiz lazim artik.

OfluMulkiyeli
13.03.2005, 22:49
Dostlar, mesaj sayim yeterli degil, Fenerbahçe-Gençler naçi için bir topic açilmasinin faydali olacagini düsünüyorum. Hakem Deda FB için iyi çalisti, bu ne rahatliktir..Basinda nasil yanki bulacak merak ediyorum, bunu bi sekilde gündeme tasimaliyiz.

61mehmet61
13.03.2005, 23:11
REZILBAHÇELI OLSAYDIM (ALLAH KORUSUN)

Bu haftaki maçlar gösterdi ki, ülkemiz futbolunda adalet yok. Serefli bir sekilde sampiyon olman için rakibinin maçlarina bakmadan tüm maçlarini hakemlere ve rakibe ragmen kazanman gerekiyor. Bir zamanlar tarihini hatirlamiyorum, Samsunspor ile oynamistik ve skoru herhalde bizim aleyhimize olan bir maçti ki maçtan sonra bizim takimin taraftarlari Samsunspor otobüsüne saldirdi ve bazi sporcular hastanelik oldu. Bunu Trabzonspor seyircisine yakistiramamis ve takimimi desteklemeyecegime ve taraftari olmayacagima söz vermistim. Ne olursa olsun dogruluktan ayrilmamak lazim. simdi günümüze bakiyorum da rezilbahçeli olsaydim ne yapardim diyorum. Iste size cevabi:

1- REZILBAHÇELI FUTBOLCU OLSAYDIM: Rakip takimdaki meslektaslarim alinlarinin teriyle oynayip her seyini verirken, ben yan gelip hiç olmayacak penaltilarla maçi aliyor olsam, kulüple olan iliskimi keserdim. Onurlu bir maglubiyeti onursuz bir galibiyetten üstün görüyorsam.

2- REZILBAHÇE TARAFTARI OLSAM: Takimimin tamamiyle alavere-dalavere ile maç aldigini gördügüm anda taraftari olmaktan vaz geçerdim. Onurlu bir taraftarsam bunu yapardim.

3-REZILBAHÇELI YÖNETICI OLSAYDIM: Hakemleri arayip, ya kardesim tamam bizden yanasiniz ve tarafli davraniyorsunuz ama bu kadari da pes der ve yöneticilikten istifa ederdim.

Takimim üçüncü olabilir, sene sonunda sampiyonda olamayabilir. Bunlar benim için önemli degil. Yeter ki onurlu bir takimin onurlu bir taraftari olayim. Alavereli dalavereli sampiyonluk istemiyorum. onurlu bir üçüncülügü onursuz ve serefsiz bir birincilige tercih ederim.

Ziya Dogan
13.03.2005, 23:38

Hiç sormayin yaa. Ya maçi izliyoruz lig tv'den, ilk penaltiya inanamazsiniz, gerçekten abartmiyorum böyle birsey olamaz.

Neyse konu disina çikmayalim, uygun bir metni kesinlikle göndermemiz lazim artik.

arkadastan duydum serkan balci direk kirmizi kart görmüs

olayin ic yüzü nedir arkadaslar???

ayrica gencler 3 gün önce besiktas maci oynamisti.

o mactaki performans ile bugünkü mac arasinda fark varmiydi ??

fenere karsi bayagi sert oynamislar, hatta mactan sonra futbolcular arasinda kavga cikmis diyorlar

Ziya Dogan
14.03.2005, 00:04
fikstür topici bu topicle birlestiriilmis.

yattara 11 isimli arkadas, neden fb'nin artik

maclarini cuma yada cumartesi oynadigini sormustu

sanirim olayin özü fb'nin avrupa maclari oynamasiydi.

ayrica ultraslan forumunda herkes önce gs'nin sonra fb'nin
oynamasindan israrla sikayetciydi. hatta gs taraftarlari
yönetimlerine baski yapmislardi artik bundan sonra fb maclarini gs'den
önce oynasin diye

yani fikstür degisikliginin arkasinda tahminimce gs yönetiminin parmagi var

My
14.03.2005, 01:30
Hayatta kolay kolay yapmadiim biseyi yapiyorum bugün. Telegol'ü seyrediyorum. Gay-se'li spor yazari valla dobra dobra bizlerin içimizden geçenleri söylüyor. Aylardir duyduum en güzel sey dedii Senol Hoca'mizin '' hukukun gücü diil, gücün hukuku '' lafi. Ligi çirkinlestiren, bozan olduu gibi Istanbul kulüpleri, Istanbul kulüpleri istedii gibi ligi yönetirken oradan Tarzbonspor çikmis serefiyle namusuyla mücadele etmeye çalisiyor, Ibrahim SAHIN bunlara karsi biraz sesini yükseltti hemen susuturmaya kalktilar, disiplin kurulana sevkettiler( özellikle Mahmut USLU'ya yüklendi ), Istanbul kulüplerinin hakimiyetine, düzenine karsi bir tek Trabzonspor savasiyor smileys/smiley32.gifValla egriye egri dogruya dogru adam dobra dobra bizim içimizden geçenleri söyledi. Ismini bilmiyorum ama mailini bulur bulmaz böylemesine dobra dobra konustuu için bi tesekkür maili aticam. Artik federasyonun dolayisiyla Istanbul kulüplerinin adaletsiz ve çifte standarti, içinde az birazvijdani olan insanlarin bile ( tuttuu takim o adaletsizlii olusturan anaçarklarindan biri bile olsa! ) tepkisini çekmeye basladi. Federasyon protestomuza bir an evvel güçlü bir sekilde baslamali.Ivmesi düsürülmeden, sabirila, yilmadan protestomuzu sürdürmeliyiz.

cemilsezgin
14.03.2005, 08:04
ARKADAILAR HEPIMIZ FENERE VERILEN PENALTILARI GÖRÜYORUZ YAPILAN HAKSIZLIHIDA GÖRGYORUZ BENCE BESIKTAS MAÇI GÜNÜ FEDERASYONUN ÖNÜNE IST VE ANKARADA AYNI SAHATTE SIYAH ÇELENK BIRAKMALIYIZ.

Duman
14.03.2005, 12:50
BugünGünebakis gazetesinde Servet Özkara'nin bir yazisi var. Yazinin içinden bir bölümü alinti yaptim.Federasyonun nasil bir federasyon oldugunu anlayamayanlar anlasin diye,yorum sizin...

"Sen çok yasa bizim yasa!. Süper Lig\'de Istanbul?u temsil eden dört takimin toplam 43 taraftari ceza almis bu yil, 5 bin 149 nolu \"Futbolda Siddet ve Terörü Önleme Yasani\"na göre.. Adam öldürme, yaralama, dövme, 90 dakika durmadan sövme, ilk firsatta sahaya dalma, kale arkasinda isinan rakip futbolcuya kafa atarak burnunu kirma ve nice atraksiyona karsin sadece 43 taraftar.. Tel örgüsüz oynamasina, sahasinda puanlar vermesine ve de en küçük firsatta hakemler tarafindan budanmasina karsin centilmenlik sampiyonu olup bir çuval mavi bayrakla ödüllendirilen Trabzon?da ise ceza alan taraftar sayisi ise bu dört takimdan on fazlayla 53.. - Peki, nasil oluyor bu? - Söyle oluyor.. Dokunmak, konusmak, futbolcu abilerine sarilmak, becerebilirse forma almak için 4-1 kazanilan Diyarbakirspor maçindan sonra sahaya giren yaslari 13-15 arasi degisen, cezai ehliyeti bulunmayan gobeller 5 bin 149 no?lu yasaya göre palali, biçakli futbol teröristleriyle bir tutularak islem görüp kayitlara geçtiler.. Peki, biraktik taraftarlarini bir yana, ayni yasaya göre 5 ila 50 milyar lira arasinda bir para cezasi almasi ve de 12 ay süreyle her türlü spor müsabakalarindan mahrum edilmesi gereken Futbol Federasyonu eski, Besiktas Yönetim Kurulu yeni üyesi Mahmut Aksu?ya ne gibi bir ceza uygulanmis? Hani, Besiktas?in eski futbolcularindan Seref Görkey Beyefendi vefat etmisti de, rahmetlinin cenaze törenine federasyondan bir yetkili gitmeyince Sayin Aksu söyle bir demeç vermisti; \"Federasyon cenazeye bir köpegini dahi gönderemedi mi?\"

baris_aykan
14.03.2005, 14:57
smileys/smiley36.gifben mail atmaya devam ediyorum bir arkadas sitesinde kanunlari ile birlikte hazirlamis saolsun ismini vermiyim reklema girmesin

Emorfo
15.03.2005, 17:38
<TABLE cellSpacing=2 cellPadding=2 width="100%">
<T>
<TR>
<TD>Sahin: "Esit yaris istiyoruz!" </TD></TR>
<TR>
<TD>TRABZONSPORUMUZ'DAN FUTBOL FEDERASYONU'NA "LÜTFEN ESIT YARIS" ÇAGRISI...
BASIN SÖZCÜMÜZ IBRAHIM SAHIN:
-"FUTBOL FEDERASYONU'NUN BASLATTIGI 'LÜTFEN' KAMPANYASI EKSIK BIR KAMPANYA"
-"LÜTFEN ESIT YARIS, LÜTFEN ÇIFTE STANDART OLMAYAN, HAKEM UYGULAMALARINDA, SAHA UYGULAMALARINDA VE SAHA DISI UYGULAMALARINDA ÇIFTE STANDARTI OLMAYAN BIR YARIS ISTIYORUZ"
-"FENERBAHÇE ASBASKANI MAHMUT USLU, KENDI TEKNIK DIREKTÖRÜ IÇIN HANGI MERCILERI GÖREVE ÇAGIRACAK ÇOK MERAK EDIYORUM"
-"BESIKTAS ILE 2. DEVRENIN EN ÖNEMLI MAÇINI OYNAYACAGIZ"
</TD></TR></T></TABLE>Haberin devami. (http://www.bordomavi.net/bmn/islemler.asp?islem=haberdevam&amp;devam=388)

My
15.03.2005, 18:53
Federasyonu protesto eylemimiz olacakti n'oldu? Vazmigeçildi?

batugol
15.03.2005, 19:37
Arkadaslar protesto edelim, susmayalim ama bazen diyorum ki kimi kime sikayet edecegiz. Bozacinin sahidi siraci, futbol federasyonu ve bu sifati büyük kendisi küçük olan istanbul takimlari Türkiye'deki emperyalizmin temsilcileridir. FB baskaninin bile sampiyonluk masa basinda kazaniliyormus açiklamasina lütfedip de cevap veremeyen ve bu sözleri yutan federasyondan ne bekliyoruz. Bunlarin saksakcisi görsel ve yazili basindan nasil destek bekliyoruz.

Bu arada da bu rezilliklere katlanamayan bir kaç tane insani görünce de ( Hasmet Babaoglu , dün çok güzel seyler söyledi ) umutlanmiyor da degilim.

baris_aykan
15.03.2005, 20:05
ben hala daha atiyorum devam anasini satayim

kadirsa_2000
15.03.2005, 20:24
ben hala daha atiyorum devam anasini satayim

Kardes mailinde ne yaziyorsun? Biz ortak bir metin bekliyorduk isin ehli abilerimizden kardeslerimizden ama gelmedi, canlari sagolsun. Ben ne yazsam diye düsünüyorum, merakimdan sordum.

imported_Suha
15.03.2005, 20:24
ya varya bu federasyon basta oldukça bize rahat yok..dauma hiçbirsey diyen yok..bizim yöneticiyi bi asmadiklari kaldi be peh peh pehsmileys/smiley7.gif