PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karsspor-Karadenizspor Maçından Sonra Çıkan Olaylar!...

Badaloğlu
07.11.2008, 16:16
Arkadaşlar, Karspor ile Karadenizspor'un maçında ve maç sonrasında enterasan gelişmeler yaşandı.Bu konuyu genelde takip etmekte yarar var.Bu konunun gündeme gelmemesi ise çok garip doğrusu!

Sahada hakem kötü bir maç yönetebilir ama maçtan sonra polisin misafir takımın can güvenliğini sağlamak yerine, futbolcularımıza jop kullanıp, boğazını sıkması ne derece doğru?

Bu başlık şimdilik burada dursun, zamanı gelince gerekli başlığa taşınacaktır...

Haber: Selahattin AYDINLI

http://www.haber61.net/images/news/10926.jpg

TFF 2. Lig 4. Grup'ta Karsspor'a haksız bir şekilde yenilen Trabzon Karadenizspor'da asbaşkan Şaban Bülbül, Kars'ta maçtan sonra yaşananları anlattı.

TFF 2. Lig 4. Grup'ta Karsspor'a haksız bir şekilde yenilen Trabzon Karadenizspor'da asbaşkan Şaban Bülbül, Kars'ta maçtan sonra yaşananları anlattı.

HAKEM OYUNA ART NİYETLİ BAŞLADI

Bülbül, maçın hakeminin karşılaşmaya tamamen art niyetli çıktığını belirterek, “Maçın başından itibaren art niyetli hareketlerini gösterdi. Maçın 15 dakikasında en önemli futbolcularımızdan Cemre'yi kırmızı kartla dışarı attı” dedi.

http://www.haber61.net/images/news/trabzon_karadenizspor1.jpg

OFSAYTAN GOL VERİLDİ

Hakemin maçın 82. dakikasında ofsayttan bir gol verdiğini ifade eden Bülbül, “Maçın başından sonuna kadar hakem art niyetli davranışlarını sergiledi. Şeref tribününde bizlere karşı hoş olmayan hareketler yapıldı. Kars Belediye Başkanı adete orada amigoluk yaptı” diye konuştu.

http://www.haber61.net/images/news/trabzon_karadenizspor2.jpg

GÖKHAN JOPLANDI VE TEKMELENDİ

Soyunma odasının koridorlarında güvenlik güçleri ile tartışma yaşandığını kaydeden Bülbül, şunları söyledi:

Polis tarafından futbolcularımız coplandı ve tekmelendi. Gökhan polis tarafından joplandı ve tekmelendi, İsmail'in ise de boğazını sıktılar. Kars Devlet hastanesine futbolcularımıza rapor almak için gittik, orada da polis tarafından dışarı atıldık. Zor da olsa futbolcularımıza rapor aldık”

http://www.haber61.net/images/news/trabzon_karadenizspor3.jpg

TURGAY GÜDÜ, ARTIK İSTİFA ETMELİ

Bülbül, “Bunları bu hale getiren,Turgay Güdü'dür. Turgay Güdü, gerekeni yapması gerekiyor. Geçen hafta orada Arsin ezilmişse, hakem hatalarına kurban gitmişse, bunun hesabını Turgay Güdü vermeli ve gerekeni yapması gerekiyor. Onurlu davranış istifadır. Bir işi yapamıyorsa onurlu davranarak istifa etmeli”

http://www.haber61.net/images/news/trabzon_karadenizspor4.jpg

Erkan
07.11.2008, 16:21
Bu olay bukadar gec gundeme gelmesi de sasirtici :S... daha dogrusu gundeme gelmemesi, Trabzonspor yonetiminden de bir ses cikmamasi pek te hos olmamis:S..

macka61
07.11.2008, 16:22
soruşturma açılmış maç için

Ömer TOPAL
07.11.2008, 16:22
bu ne ya...rezillik...! hakemler kendinize gelin....

lazuk61
07.11.2008, 16:26
trabzonda görüsmek üzere...iyi aksamlar....:mad:

ilhan
07.11.2008, 16:30
O boğazı sıkılan futbolcumuz kim?

İsmail mi?

Ya zorla konuşturacaklar adamı.. İnsanlık suçu işlenmiş resmen be!

Onur Akyüz
07.11.2008, 16:31
yönetimden hiç bir açıklama gelmedi çok ilginç,medyada hiç söz edilmedi hadi onu anlıyoruzda(!) başkan niye sessiz,mevzu direk Trabzonspor'u ilgilendiriyor..o oyuncular seneye ve ilerleyen yıllarda takımda oynayacak,polisin futbolcumuzu coplaması,boğazına yapışması ne demek ya..!!

ilhan
07.11.2008, 16:35
Peki ya bunlar Trabzon'da yaşansaydı ne olurdu? Manşetler nasıl olurdu?

Kasım Hilal
07.11.2008, 16:45
Peki ya bunlar Trabzon'da yaşansaydı ne olurdu? Manşetler nasıl olurdu?

Tahmin etmek zor değil...

İsmail Çavuşoğlu
07.11.2008, 16:45
Nedir bunlar bu kadar adilik olurmu kendinize gelin akıllı olun sanki resmen savaş çıkmış gibi yaa..yazıklar olsun sorumlulara..

baştürk
07.11.2008, 16:54
yerel medyamızdaki yorumlar olsun..burdaki yorumlarda olsun.karssporun ilk trabzon takımıyla oynadıgı maçta taraftar fena olay çıkartacaktır.

karstaki maçta değil trabzondaki maçta olaylar patlak verecektir.tabikide medya açısından.

Ümit Tekşan
07.11.2008, 16:55
Şimdi ben ağzımı açsam burda olmayacak. Eniyisi konusmamak. Sadece Trabzon'a bekleriz demek yeterli heralde.

Yahu bu olaylar Trabzon'da olsaydı varya , eyvah eyvah manşetler basılmış günlerce belkide haftalarca konusulurdu. Allahınızdan bulun çakal sürüleri.....

fetvaci
07.11.2008, 16:56
kacıncı yuzyılda yasıyoruz ya ılla ıntıkam duyguları beslememız mı lazım trabzon a kars geldıgı zaman onlara nefes aldırmamamız mı lazım ılla geldıklerınde takım otobuslerını taslayıp sahaya atlayıp futbolcularını tartaklamamız mı lazım kımınle ugrasıyolar amacları ne korkuları yok mu bu soruları sorarlar adama

KUTADGU
07.11.2008, 16:59
Trabzona geleceklerini o kadar iyi biliyorlar ki.
Trabzona geleceklerini o kadar iyi hesaplamışlar ki.

Bu ülkede en kolay şeylerden biri mağduru oynamaktır.
Göreceksiniz ki, Trabzon'da ki en ufak olayda bunlar da en iyi şekilde mağdureyi :) oynayacaklardır.

Ondan sonrası da malum, ulusal basın tarafından iyi giden Trabzon futboluna yine çomak sokulacak, birilerinin devlet tarafından hiç yardım görmediği için artık yardım gösterilmesi gerektiği söylenecek.

Tüm bu olaylardan da Trabzon futbolu etkilenecek.

Sonuna kadar haklı, dibine kadar sinirli ve nefret dolu olsak da en başta kendimize bu haksızlığı yapamayız.

Çıkalım, legal yollar ve dürüstlükle en iyisini yapalım.
Bunların hesabını da bir yere yazalım.

Bunun içindir ki; lütfen biraz sakin ve itidalli olalım.
Olmazsak yine en büyük zararı kendimize vereceğiz çünkü.

Unutmayalım ki; intikam gecikir ama yaşlanmaz
Ve unutmayalım ki, intikam soğuk yenen bir yemektir.

Badaloğlu
07.11.2008, 17:16
Pilot İsyanıhttp://www.takagazete.com/haber_images/isyan_07112008.081155.jpg Karadenizspor Asbaşkanı Şaban Bülbül deplasmanda oynadıkları Karsspor maçıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. </SPAN>Müsabaka içerisinde ve sonrasında yaşanan olayların futbolun ruhuna aykırı olduğunun altını çizen Bülbül, bu tarz olumsuzlukların tekrarlanmaması için herkesin üzerine düşen sorumluluğu alması gerektiğini söyledi.

Asbaşkan Bülbül şöyle konuştu; “Karşılaşma boyunca tribünlerde yer alan taraftarlar sürekli, koro halinde, toplu olarak kulübümüz aleyhine küfürlü tezahüratlarda bulunarak oyuncularımızın moralini bozmaya çalışmışlardır. Ardından hakemin kötü yönetimi ve verdiği yanlı kararlar oyunu tamamen çığırından çıkarmış, bitime az bir süre kala yediğimiz ofsayt golle de maça son nokta koyulmuştur.”

Bülbül, “Bu ortamın yarattığı gerginlikle soyunma odasına gitmeye çalışan futbolcularımız koridorun darlığı ve polislerin adeta yığınak yapmaları nedeniyle zor anlar yaşamış, bu sırada çıkan arbedede birden fazla sporcumuz jop darbeleriyle yaralandılar.

Sporcularımızın güvenle soyunma odasına gitmesini sağlaması gereken polislerin, tamamen aksi yolu tercih ederek yarattıkları olumsuz görüntülerin ardından mağduriyetimiz tedavi ve rapor amaçlı gittiğimiz hastanede de devam ederken buraya da girişte engellemelerle karşılaştık. Her iki konuda yaşadıklarımız Kars Emniyet Müdürü, Sağlık İl Müdürü ve hastane başhekimine şikayet olarak aktarıldı” diye konuştu.

Kaynak.Trabzon Ajans

Cengiz Çubukcu
07.11.2008, 17:22
Bu olayı ne yapıp edip ulusal basına taşımak lazım....

Muhammet
07.11.2008, 17:51
Bu olay manşetlere taşınsa, Kars ya da Karsspor çok birşey kaybetmez.

Ama böyle şeyler Trabzon'da olduğu zaman, manşetlere taşınıyor çünkü o zaman bizler çok şeyler kaybediyoruz bu da birilerinin işine geliyor tabi ki??

Futbolcularımıza yapılanların hesabı sorulmalı.

Ama artık bıktım ben. Türkiye'deki tribün rezaletlerinden, hakem olaylarından, saha olaylarından. Bıktım usandım!!

İğreniyorum artık.

zisinoli
07.11.2008, 18:02
3-2 mağlup olduğumuz maç sonrasında yaşananlar mı bunlar ?
Bu Karsspor Of'a gelmeyecek mi ? Ya da Arsin'e ?
Trabzondaki maçta efendi olalım.
Of'ta ve Arsinde ise gereğini yapalım... Yani oralarda da efendi olalım...
Karadenizspor bu gruptan çıkacaktır... Of'lu olarak gönlüm Karadenizsporun gruptan çıkmasından yanadır ayrıca...

alper*
07.11.2008, 18:07
en mantıklısı misliyle karşılık vermek.
hayvana hayvana muamele edilir gibi muamele etmeli.

magicyattara
07.11.2008, 18:07
"Her iki konuda yaşadıklarımız Kars Emniyet Müdürü, Sağlık İl Müdürü ve hastane başhekimine şikayet olarak aktarıldı."

Bu vatandaşların haberi yokmuymuş olacaklardan.Buna inanmam işte.
Baştan sona danışıklı dövüş.En başta bu üç şahıs hakkında soruşturma başlatılmalıdır.
Hele ki hastanenin rapor vermemek için diretmesini kabul edemem.
Hangi çağda yaşıyoruz.Teröristleri,savaş tutsaklarını bile tedavi etmek için yemin eden doktorların,polisten açıkça dayak yiyip şuurunu kaybeden bir futbolcuya rapor vermeye yanaşmaması nasıl izah edilecek.
Başbakan göreve;misafir takım oyuncuları devletin polisinden dayak yiyor,devletin hastanesinden rapor alamıyor.Siz misafir takımlara çok hoşgörülüsünüz.
Gereğini lütfen yapın.

Emirhan Makul
07.11.2008, 18:18
en mantıklısı misliyle karşılık vermek.
hayvana hayvana muamele edilir gibi muamele etmeli.

Katılıyorum.

Ama onlar yaparsa yaptıkları duyulmaz biz yaparsak Gazetelere "VAHŞİ İNSANLAR TRABZONLULAR" olarak manşet oluruz.

Bir kez daha hatırlayalım Türkiye de ki 80 ilde bizden nefret ediyor ve bir açığımızı bekliyorlar onun İçin "TRABZON ŞEHRİNDE OLAY OLMASIN".

murat
07.11.2008, 18:20
Ne oldu ne bitti bilmiyorum. Herkes kendince hakli...

alper*
07.11.2008, 18:25
öyle desinler böyle desinler diye kendimizi kasmaya gerek yok.
biz ne yaparsak yapalım yazacaklarını yazıyorlar mı ? yazıyorlar.
o zaman ? bildiğini okuyacaksın.
bir dahaki maçta sahada bunların ağızlarını burunlarını dağıtacaksın . sonra bak bir daha bir şey oluyor mu.
trabzon yazısını gördüğü zaman titreyecek adam.o derece ders vermek lazım.
aynısı hakemler için de geçerli.
adamlar resmen ekmeğimizi çalıyorlar biz burada atılan tokatı istanbulun ne yazacağını konuşuyoruz.
kardeşim bir tane hakemin söyle adam akıllı dayak yediğini görmedik.
kasti hata yapıp puanımızı mı aldı ? şampiyonluğumuzu mu çaldı ?
bir daha yürüyemeyecek kadar döveceksin bak bir daha yapıyorlar mı ...
git stadda döv demiyorum.her şeyin yeri var.ama masaya yumruğu vurmadıktan sonra daha çok küfrederiz.
ama kendi kendimize.

TheDayAfter61
07.11.2008, 18:30
bir dahaki maçta sahada bunların ağızlarını burunlarını dağıtacaksın . sonra bak bir daha bir şey oluyor mu.
adamlar resmen ekmeğimizi çalıyorlar biz burada atılan tokatı istanbulun ne yazacağını konuşuyoruz.
git stadda döv demiyorum.her şeyin yeri var.ama masaya yumruğu vurmadıktan sonra daha çok küfrederiz.
ama kendi kendimize.

Katılmamak elde değil...:alkış:

Badaloğlu
07.11.2008, 18:34
3-2 mağlup olduğumuz maç sonrasında yaşananlar mı bunlar ?
Bu Karsspor Of'a gelmeyecek mi ? Ya da Arsin'e ?
Trabzondaki maçta efendi olalım.
Of'ta ve Arsinde ise gereğini yapalım... Yani oralarda da efendi olalım...
Karadenizspor bu gruptan çıkacaktır... Of'lu olarak gönlüm Karadenizsporun gruptan çıkmasından yanadır ayrıca...

Hayır Gökhan, bu hafta Çarşamba günü oynanan ve son dakikalarda ofsayttan yediğimiz 1 gol ile maçı 1-0 kaybettiğimiz maçtan sonra olan hadiseler...

yns_emre61
07.11.2008, 18:35
ama kendi kendimize.
Kısa ve net olmuş. Tebrikler katılıyorum hepsine......

Mustafa K. Demirbaş
07.11.2008, 18:40
kim ne derse desin böyle sustukça daha çok üstümüze gelinecek bu kadar olay oluyor ve karsspordan hiçbir yönetici aramıyor karakola,hastaneye gelmiyor şimdi bu insanları mı çiçeklerle karşılayacaz iyi davranacaz kesinlikle böyle bişey yapılmamalı herkes yaptığının karşılığını almalı

sancakbeyi_61
07.11.2008, 18:43
cok değil 2 hafta sonra akçaabata gelcekler..görecez bakalım ne kadar erkeklermiş..

Trabzon adını görünce birilerinin ayagı titremeli,titricek!

Misina
07.11.2008, 18:46
Faruk Özak ın bu işe el atması gerekiyor.Bizlerin vergileriyle görev yapan polislerede sahadaki futbolcuları joplamak de demekmiş göstermek lazım.

Uğurtan
07.11.2008, 18:51
cok değil 2 hafta sonra akçaabata gelcekler..görecez bakalım ne kadar erkeklermiş..

Trabzon adını görünce birilerinin ayagı titremeli,titricek!

Yönetimin şimdiden harekete geçip Sebat maçını Yavuz Selim'e aldırtması lazım;)

İyi olur iyi.. Görsünler bakalım baskı nasıl oluyormuş ;)

karatasof
07.11.2008, 18:52
İllerde görevli olan memurların bir süre sonra adına ne derseniz deyin geliştirdikleri bir reflekle oranın yerlisini haklı çıkarma,oralı insanlardan yana olma gibi bir durumları oluşuyor.Yani haklıdan yana olmak yerine çoğunluktan yana olmayı daha akılcı???!!!! buluyorlar.Bu olaya benzer bir olayında geçtiğimiz haftalarda başka bir vilayette yaşandığını duymuştum.O ilin valisi misafir takımın başkanını tartakladığını söylemişlerdi.Sanırım Göztepe'li olan bu yöneticinin suçuda tribünlere asılan ''80 yıllık efsane ,şimdi oldu kestane'' gibi veciz sözü içeren pankartın kaldırtılmasını istemiş olmak.Bu ve benzeri olayların yaşanmaması için daha çooooook yol almamız gerekiyor anlaşılan.Neerde ecnebi bir vatandaşının şikayeti ile üç kıtaya hükmeden Sultanına ceza verebilen hakimler neeeerde şimdikiler....

Keleşoğlu
07.11.2008, 18:53
TRabzona da gelirler elbet

hüseyin1975
07.11.2008, 18:53
Serefsizler.
Ne idügü belirsiz Takimlara karsi oynamak Futbolcularimizin Moralini bozar.
Bu Yil olmazsa seneye hemen Bank Asya Ligine cikmaliyiz.

sancakbeyi_61
07.11.2008, 18:54
Yönetimin şimdiden harekete geçip Sebat maçını Yavuz Selim'e aldırtması lazım;)

İyi olur iyi.. Görsünler bakalım baskı nasıl oluyormuş ;)

hocam haklı olabilirsin ama bence sebatın stadı da baskı için cok elverişli..ki yavuz selimin tek tribun oldugunu düşünürsek,fath stadı daha uygun sanki..

herkesi maca beklıyoruz,hem bu vesileyle sebata da destek saglamıs oluruz:)

Mustafa K. Demirbaş
07.11.2008, 19:04
baskı konusunda Yavuz Selim i tek geçerim:)

Gürkan
07.11.2008, 21:16
ulusal basına tasınmalı bu olay mutlaka. ne demek polis futbolcunun bogazını sıktı.

Muhammet
07.11.2008, 21:20
Faruk Özak ın bu işe el atması gerekiyor.Bizlerin vergileriyle görev yapan polislerede sahadaki futbolcuları joplamak de demekmiş göstermek lazım.

Bizim polisler bir acayip zaten.

Ayrı konu gerçi ama, bunları işe alırken psikolojik durumlarını da göze almak lazım.

Mağdur olan fotbulcunun boğazını sıkmak ne demek.

Taner Uykuçeken
07.11.2008, 21:53
bu adamlara aynı muameleyi yapmasına yapalım da benim korkum biz bunlara aynını yaparsak federasyon karadenizspora değilde Trabzonspora ceza vermesi olmaz olmaz demeyin burası türkiye saha kapatma kalktı gerçide tutar puan silerler felan ben herşeyi bekliyorum artık bunlardan

Bulut61-34
07.11.2008, 21:57
Ula uşaklar bi sakin olun da.
Ne o öyle gelince görürler günlerini! Biz de aynı şekilde karşılık verirsek ne olcak? oraya gidildiğinde tekrar aynı şeyler yaşanacak ve kısr döngü halini almış bir kan davasına dönüşecek.
Adamları ADAM gibi ağırlayıp utandırmak daha erdemli, daha doğru bir davranış değil midir? Düşmanlıkları körüklemek kime ne kazandırmış şimdiye kadar. Sağ duyulu olalım. Öfekemize yenilip bir şeyler yapmak bizi rahatlatır belki ama sonrası?

Cenkhan
07.11.2008, 22:29
ama kendi kendimize.

İyi de bizimkilere saldıran rakip futbolcular mı? Adamların ne suçu var? Sahada ezen hakem, saha dışında saldıran polis, hepsine çanak tutan da Karsspor yönetimi ve teknik heyeti. Eğer yaptırım uygulanacaksa hakedenlere uygulansın. (Yaptırım derken elde koballarla cihada gitmeyi kastetmiyorum.)

Çağrı Bilici
07.11.2008, 23:22
kısasa kısas gerek

Fatih
07.11.2008, 23:28
Ne o öyle gelince görürler günlerini! Biz de aynı şekilde karşılık verirsek ne olcak? oraya gidildiğinde tekrar aynı şeyler yaşanacak ve kısr döngü halini almış bir kan davasına dönüşecek.
Adamları ADAM gibi ağırlayıp utandırmak daha erdemli, daha doğru bir davranış değil midir? Düşmanlıkları körüklemek kime ne kazandırmış şimdiye kadar. Sağ duyulu olalım. Öfekemize yenilip bir şeyler yapmak bizi rahatlatır belki ama sonrası?

Adam olsalardı adam gibi karşılardık onları dövecek değiliz tabiki belirli çerçevenin içinde rahatsız edeceğiz:)

Emir BAYRAK
07.11.2008, 23:30
2 hafta sonra akcaabattakı arkadaslarımız en guzel cevabı verırler umarım.

Zafer BİLGİN
07.11.2008, 23:40
Benmi çok iyi niyetliyim yoksa olaya yanlışmı bakıyorum.

Kulüp yöneticilerinin açıklamalarına göre bizim karssporla alakalı bir sorunumuz yok.Çıkan olayların sebebi maçtan sonra hakeme yapılan itirazların polisin olayı sahiplenmesiyle olan olaylar.Karsspora burada ihale çıkartmak istiyorum ama çıkartamıyorum.Birisi karssporun buradaki suçunu yazarsa gerçekten çok sevinirim.Belki benim bilmediğim şeyler vardır

Recep Alkan
07.11.2008, 23:54
ya varya habu olayların 10/1 i trabzonda olsun yeminle ortalık ayağa kalkardı. millet elektrik verilsin tellere orası trabzon adamı öldürüler bilmem ne bilmem ne elli tane yaygara yapardı. habu kadarmı batıyoruz bu milletin bir yerlerine anlamıyorum ki ya

Recep Alkan
07.11.2008, 23:56

kardeşim far eden birşey yok onlar bize daha çok gelecek. biz rahatız yani :D
şakası gülmesi bir yana çok ayıp bizim taraftar geekeni yapar. biz onların yanındayız.

Çetin
08.11.2008, 00:06
bunlara haddini bildirmek lazım.

poetricus
08.11.2008, 00:14
"Her iki konuda yaşadıklarımız Kars Emniyet Müdürü, Sağlık İl Müdürü ve hastane başhekimine şikayet olarak aktarıldı."

Kimse kusura bakmasın ama bahsedilen makamların haberi ve izni olmadan öyle bir şey yapılamaz. At sahibine göre kişner. Daha uygun bir atasözü vardı ama terbiyem müsaade etmiyor.

Eve hırsız girerse Kadı'ya şikayet edersin, ya hırsız kadıysa...

Şimdi intikamdan hıncından çok sağduyu ve itidalee ihtiyacımız var.
Sahi "Ulusal" medyadaki adamlarımız ne yapıyor?
Mesela Serdar Bali'yi bu olaylar Ersun Yanal kadar rahatsız etmiyor mu ya da Cevat Kol'u?

LazAnisT
08.11.2008, 00:20
Aslında buraya yazılanlar genel olarak Trabzonsporun tarafta profili hakkındada bilgiler edinmemize yardımcı oluyor.Şahsım adına burada yazılanları üzülerek okuyorum..

Ehrimen
08.11.2008, 00:21
Resmen rezillik.
Akçaabattaki maça gitmek isterdim.

İstanbul basını birşeyler yazacak diye korkarsak bizi daha çook döverler.

OLCAY ÇAKIR
08.11.2008, 00:26
Kars gelir.
Maça çıkar.

Seyirci küfreder,yuhalar,ıslıklar,cisim atar...
Belki toplu girişler olur sahaya turunculu turunculu..
Polis seyirciye müdahale edebilirde olaylara göre...
Bizim oyuncular gerilir...
Rakip puanı alır.
Bizim takım ceza yer,hocası topçusu alayı yer cezayı..

.....
Bu Hep böyle olmuştur.
Sakin olalım,ihmalleri irdeleyelim.Kulüp olarak ama...

Taraftar olarak durumdan vazife çıkarmak gibi görevimiz yok.
Faydası hiç yok.Olmadı da.!

Adil ÖZGÜR
08.11.2008, 00:33
http://www.haber61.net/images/news/10926.jpg

Toplumsal olaylarda polis eğitimlidir, olaylara hissi değil, organize olup, her sonuç düşünülerek haraket edilir, fırtınaya göre yelken açılır,

Bu fotoğraftan bu meslekten ekmek yiyen biri olarak en çok ben rahatsız oluyorum, vicdanım sızlıyor, o futbolcunun Trabzonlu olması bir mana ifade etmez, isterse ERMENİSTAN'lı olsun, bu haraketin fırtınası yok, ona yelken açmak hiç yok, bu haraket tipik bir fırtınada yelken yırtmaktır.

Şerefli mesleğimin şerefli üniformasına bu haraket yakışmaz, hiçbir Emniyet görevlisi, amir olsun memur olsun benim yazdıklarıma muhalif olmaz.

Bunun tarifi yok, ancak Özel Güvenlik Görevlisi mi? diye düşünüyorum.

İşte o zaman bunun tarifi yapılır. Hemde çok güzel yapılır. http://forum.bordomavi.net/images/icons/icon4.gif

OLCAY ÇAKIR
08.11.2008, 00:35
O halde ne diyoruz;

Bulun o görevliyi !..

POYRAZ
08.11.2008, 00:36
Ülkenin haline bakin, ülkenin hastahanesine bakin, ülkenin sehirlerinden birisi olan Kars'in belediye baskanina bakin, adil bir mac yönetecek oldugu icin para alan ve bu parayla coluk cocugunun bogazindan ekmek gecirecek olan bir hakem, insanlarin güvenligini saglamakla mükellef olan ve Avrupali meslektaslarinin yaninda gülünc durumdaki polisimize bakin. Allahim sen bu cahil cühela insanlara akil fikir ver. Bir futbol müsabakasi ve koro halindeki tribün küfürleri, verdigi yanli kararlar ile resmen hak yiyen ve son anlarda ofsayttan atilan golden sonra santrayi gösteren bir haramzade, resmen amigoluga soyunan belediye baskani, cikan olaylarda oyunculari korumak yerine girtlagini sikan ve döven polisler, hastahaneye gidince iceriye alinmama ve emir üzerine iceriye sokmayan polisler. Ne olacak bu ülkenin hali he, ne olacak?

Fatih
08.11.2008, 00:37
Futbolda bir terim vardır ''döve döve yenmek'' mecazi bir terimdir aslında gerçekten dövmek değil taraftarın rakibi profesyonelce rahatsız etmesidir.

Amatörde oynadığım deplasmanlarda sıklıkla başımıza gelen bir olaydı döve döve yenildiğimiz pek çok maçı hatırlıyorum.Rakip taraftar bizi hakkaten dövmemişti ama dövmekten beter etmişti.

Karsspor maçında bu terimin ötesine geçildiği apaçık ortada.Polis ,saha görevlileri,rakip futbolcular olayın içindeler.

Tabiki aynı şekilde karşılık vermek bize yakışmaz .

Ama diğer maçlardan farklı şekilde hazırlanıp tribünü tıklım tıklım doldurarak takımımızı 90 dakika durmadan destekleyerek Karsspor'a nefes bile aldırmadan yani '' döve döve'' bu maçı almalıyız.

Saha içinde profesyonel çerçevede her türlü pisliğimizi de yapmalıyız.

Selami Gürpınar
08.11.2008, 00:40
Kafalarına kaldırıma sürtüp kıvılcım çıkartmak gerek :hırr

Selami Gürpınar
08.11.2008, 00:46
Kars Emniyet Müdürlüğü, TFF 2. Lig 4. Grup'ta oynanan Karsspor-Trabzon Karadenizspor maçı sonrasındaki olaylarla ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı.
Reklam
Soruşturma açıldı

Açıklamada, "05.11.2008 Çarşamba günü saat 14.00'de Kars Şehir Stadyumu'nda Karsspor-Trabzon Karadenizspor takımları arasında TFF 2. Lig 4. Grup futbol müsabakası oynanmış ve müsabakayı Karsspor 1-0 kazanmıştır. Bazı basın kuruluşlarında maç sonunda Trabzon Karadenizspor'dan futbolcu ve idarecilerin polis tarafından darp edildiği, darp edilen futbolcuların, idareciler tarafından doktor raporu almak için hastaneye götürüldüklerinde, hastaneye alınmadıkları ve hastanede bulundukları süre zarfında kendilerine kötü davranıldığı şeklinde haberler yer almaktadır.

Trabzon Karadenizspor futbol takımı oynanan müsabakayı son dakikalarda yediği golle 1-0 kaybetmiştir. Bu sonucun etkisiyle maç sonu soyunma odasına giderken futbolcuların Karsspor taraftarları ile yöneticilerini el hareketleri ve küfürlü sözlerle tahrik etmeleri üzerine güvenlik kuvvetlerimiz tarafından kendileri sözlü olarak uyarılmıştır.

Ancak futbolcular protokol tribününde bulunanlar ve taraftarlara yönelik küfürlü sözlerine devam etmişler ve polisin görevlerini engellemişlerdir. Buna rağmen taraflar arasında olay meydana gelmesi önlenmiş, yöneticiler, teknik heyet ve sporcuların soyunma odalarına gitmeleri sağlanmıştır.

Bu sırada güvenlik tedbirlerinde görevli 2 polis memuru ve 1 futbolcu yaralanmıştır. Polis memurunun elbisesi yırtılmış ve kalkanı kırılmıştır. Cumhuriyet Savcısı'nın talimatları doğrultusunda hastaneden doktor raporları alınmış ve hazırlanan soruşturma evrakı adli makamlara gönderilmiştir"

Adil ÖZGÜR
08.11.2008, 00:49
O halde ne diyoruz;

Bulun o görevliyi !..

Sorumluya bakmalı, hakem koruma var, futbolcuya sahip çıkma varken, genelde maçlarda taraftarlara set çekilir, futbolcuyla görevli neden karşı karşıya geldi, işin sorumlusu en uçtaki, dipteki memur değil. Bu bakış açısıyla ancak gün kurtulur, mesele günü kurtarmak değil bana göre. Bugün Trabzon, yarın Erzurum, öbür gün bir başkası, kimse sahaya savaş yapmaya inmezki. Amaç dosluk olduğuna göre.

magicyattara
08.11.2008, 09:46
Aslında buraya yazılanlar genel olarak Trabzonsporun tarafta profili hakkındada bilgiler edinmemize yardımcı oluyor.Şahsım adına burada yazılanları üzülerek okuyorum..

Ben de şu yazdığını üzülerek okudum.
Bu olaylar, Trabzonspor taraftarı dışında kalan taraftarlar hakkında,sizde nasıl bir izlenim oluşturdu merak ediyorum.
Her zaman dediğim gibi bu ülkenin en büyük sorunu Adalet.
Adil olabilmek için herkese eşit gözle bakılabilmeli.
Boş ver yediğimiz dayakla kalalım diyorsak,ilk kez yaşayacağımız bir durum değil.Alışkınız,alışmışsınız...

Ayrıca bu soruşturmadan bir şey çıkacağını zanneden var mı?

Fatih Solmaz
08.11.2008, 10:03
Turgay güdü nedense hiç yabancı gelmiyor bu isim.

halil ibo
08.11.2008, 10:04
Burada arkadaşımız dile getirmese kaçımızın haberi olacaktı bu olaylardan ? İhmali olan görevlinin gereken cezayı almasını temenni ederken,Trabzon'daki en küçük olayda ''pireyi deve yapmayı'' büyük maharetle gerçekleştiren tüm medyayı nefretle kınıyorum.

Onur Akyüz
08.11.2008, 11:33
medyada tek kelime bile edilmedi..yazıklar olsun..

azdiha6161
08.11.2008, 12:16
Karssporu futbol takimi olarak görmek bi kere hata:)

lazzz61
08.11.2008, 12:52
sebatın maclarına sureklı gıdıyorum akçaabatlıyımm karss macınada gidecemm

Selim Turan
08.11.2008, 13:08
İstanbulun Yerel Medyasına Bu yazıları Posta bombardımanı yapalım.