PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tolunay Kafkas

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Adil ÖZGÜR
03.11.2008, 12:19
2008-2009 sezonunun 9.maçında Tolunay Kafkas Kayserisporun başında Beşiktaş'ı konuk ediyor, Puan durumunda Beşiktaş Lider, İkinci Trabzonspor. Trabzonspor 9.hafta maçını kazandı, Beşiktaş'ın bir beraberliğinde bile lider olacağız, Tolunay'ın öğrencileri bir gol atıyorlar. Kameralar Tolunay'ın görüntüsünü veriyor, bir çılgın gibi seviniyor, müthiş seviniyor, işte bu sevinci ile gecen yıl Kayseri Trabzon maçındaki Trabzonsporun zor olduğu durumda (malüp olduğundaki) yüzünün ekşimesi, yüzünün ağlamaklı bir vaziyet alması beni çok duygulandırdı. Zira Tolunay KAFKAS eski bir Trabzonsporlu oyuncu. İstanbul takımlarına karşı en iyi Trabzonsporluluk görevini hoca olarak yerine getirdiğine inanıyorum. Onun memleketi Konya olmasına rağmen en delikanlı Trabzonsporlu. Helal olsun KAFKAS. Ersun Hocamın talebelerini ve eski takımını lider yaptın, sana bu başlığı açmayı çok yerinde buldum. Bu duygularımla iyiki Tolunay KAFKAS'lar var diyorum.

Bu liderlik onuruna yazdığım şiirimde Tolunay'a da yer verdiğimden paylaşmak istiyorum.

2008-2009 da 9.hafta anısı ve Tolunay KAFKAS.

Kader makus seyiri ile ağlarını örüyor, bak avantajlar BİZDEN yana,
Abdullah AVCI'nın takımını yendin, demecini duydunmu? SENDEN yana,
KAFKAS bile aşka geldi, seni gözledi, belli dileği eski TAKIMINDAN yana,
Beşiktaşı yendi saha kenarındaki sevgi gösterisi TRABZONSPOR'dan yana,

Ersun YANAL'ın talebesi estiriyor sağdan keskin kasırga adı sanki TAYFUN,
Rihter bile deprem gibi ölçtü, sağdan ve soldan çalımın ders hocası ERSUN,
Sevinmesi başka oldu golden sonra, yöresel sevinç kayidesi KOLBASTI,
Zirveye yerleşti TRABZON Lider oldu, diğer takımların gözleri KAMAŞTI !!!

İsmail Çavuşoğlu
03.11.2008, 12:24
başlık iyi olmuş teşekkürler.
Golden sonraki sevinci ve hırsı gerçekten görülmeye değerdi.
yaptığı roportajda denizliye gönderme yaptı hocama bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum diye
bunun da nedeni maçtan önce tolunay hoca soyunma odasına bir gazete küpürüyle gitmiş küpürde m.denizli önceden %51 diyordum şimdi %99 diyorum yazıyormuş ancak bunu bu maç içinmi söyledi bilemiyorum tabi ama tolunay hoca üzerine alınmış belli.
takımını çok iyi motive etti ve haklı bir galibiyet aldılar Teşekkürler hocam sağol varol..

ÖmerFarukYılmaz
03.11.2008, 12:39
Ersun hocadan sonraki bence en iyi Türk t.d. olacak..:)

halil ibo
03.11.2008, 12:39
Hami,Abdullah,Orhan,Tolunay hepsi 96'nın ''gerçek şampiyon'' kramponları.Onların hoca olarak başarılarınıda en kısa zamanda görmek istiyoruz.Bu başarı mutlaka Trabzonspor'un başında olmayacaktır.Ama bir şekilde mutlaka Trabzonspor'a katkı olarak dönecektir.Çünkü bizim tribünlerde yaşadığımızı travmayı onlar bizzat yeşil çimlerin üzerinde yaşadılar.Emek hırsızlığına bizzat maruz kaldılar.Onların hıncı,hırsı daha büyük.Kısa zamanda intikamlarını almaları dileklerimle.Başarılarının devamı Tolunay hocam ve diğerleri...

Tolpaş61
03.11.2008, 13:16
bence kayserisporun golüne sevindiği kadar trabzonspora sağladığı avantajada sevindi.kayserispor tolunay için biçilmiş kaftan.orda hocalığı öğrenecek ve sonunda hakettiği takımın başına geçecektir.tebrikler tolunay.

Süleyman50
03.11.2008, 13:19
96 kadrosundan en sevdiğim isimlerden biriydi tolunay kafkas, başarılarının devamını diliyorum....

oflubektas
03.11.2008, 14:17
Öyyyle heybetli kontraatağa çıkışı var dı ki... Top onun ayağında, önünde de belli bir açık alan varsa rakibin defans ve orta saha adamları bit gibi gelirdi bana. Galatasaraya gitmesi eleştirilebilir ama onun gittiği zaman Trabzonspor Trabzonsporluluktan çıkmıştı.

Onun gibi entellektüel ve her haliyle oturaklı adamlar genelde haksızlık karşısında pek ses çıkarmazlar. Ancak o gerek futbolculuğunda, gerek hocalığında çatır çatır kavga etmesini de bilen adamlardandır. Sinan Engin ve Fatih Terim'e "imparator", Ziya Doğan'a "adam gibi adam", Aziz Yıldırım, Adnan Polat ve Yıldırım Demirören gibi kan emicilere "büyük başkan" payelerinin verildiği futbol ortamında ona hangi lakap yakışır bilemiyorum.

Geçen sezon deplasmanda mağlup olduğumuz Kayseri maçında yediğimiz gol ile dün beşiktaş karşısındaki galibiyet golü sonrası Tolunay Hocamızın sevinçlerini karşılaştıralım bakalım.

Trabzonspor'un başında şampiyonluk kupası kaldıracağı günlerin özlemiyle...

Oğuz Demirci
03.11.2008, 17:03
Konu güzel, şiir güzel, kısacası her şey güzel

Ahmet Karaman
03.11.2008, 17:08
tolunay kafkas için söylenebilecek sözler arasında en çok ön plana çıkan onun karakteri ve duruşudur. tolunay kafkas bizim camiamızın fertlerinden biridir ve hep öyle kalacak. inşallah 3-5 sene sonrada takımımızın hocası tolunay kafkas olacak.

Cafer Bulur
06.11.2008, 18:44
Kayserisporda güzel isler yapiyor.Oynattigi futbolu begeniyorum.Takim savunmasina verdigi önem takdir edilecek cinsten.
Önümüzdeki yillarda Trabzonspor teknik direktörlügü icin isminin gececegini düsünüyorum.
Su anda ersun yanal iyi gidiyor.Ama ilerde olurda yollarimiz ayrilirsa tolunay i bu göreve layik görürüm.

ÖmerFarukYılmaz
06.11.2008, 18:50
Gençlerle uyumu mükemmel...

Hayranlıkla izlediğim en önemli özelliği...

Ümit Tekşan
07.11.2008, 10:58
Tolunay KAFKAS'ı tek geçiyorum helal olsun . İnşaallah dilediği bütün başarıları elde eder.

Harun-61
07.11.2008, 11:11
seviyorum bu adami.

zamaninda gs gidisi beni bayaa bi üzsede onun yeri baksa.

Bordo Mavi'li formayi giydigi her macta canla basla oynadi, kisaca giydigi formanin degerini bildi.

Helal Olsun Tolunay Hoca.

Basarilar.........

talibim
27.11.2008, 18:24
tolunay abi,tüm tarbzonluların sevgisini hak ederek kazanmış birisi.96 yılında malum maçtan sonra sahanın ortasına çöküp ağladığı resim hala hayalimize gelince gözlerimiz yaşarıyor.galatasaray'a gidişini kabullenelememiştim.inşallah trabzonspor'a futbolcu olarak hediye edemediği şampiyonluğu hoca olarak eder.

keramiya
29.11.2008, 04:49
"canımdan çok sevdiğim Trabzonspora şampiyonluk yolunda başarılar.."

Tolunay KAFKAS

Helal olsun ya dam gibi adamsınsın..seviyordum seni abim ama inanki bambaşka yer edindin kalbimde.

orhan42
29.11.2008, 11:15
Hafif kambur -boyu uzun yiğidimin ondan- uzun fuleli top sürüşü hala aklımda..o efsane kadronun delikanlılarındandı.GsYE gitmesine kızmıştım ama dünkü beyanatı gözlerimi yaşarttı..Helal olsun TOLUNAY KAFKAS..

Muhammet
29.11.2008, 12:39
Defansı çok önemsiyor.

Bu hücumu biraz boşvermesine sebep oluyor.

Bu yüzden de eleştiriliyor.

mehmetdoğan
29.11.2008, 12:43
yaw arkadaşlar tolunay hocanın maç sonu demeci linki var mı

Oğuzhan Fidan
29.11.2008, 12:46
canım kadar canımdan daha çok sevdiğim trabzonspora buradan gönülden başarılar diliyorum. tamamiyle busöz.helal olsun

erhank
29.11.2008, 12:50
Tolunay icin tek birsey denebilir, ADAM GIBI ADAM iste böylelerine denir.

Harun-61
29.11.2008, 13:33
"canımdan çok sevdiğim Trabzonspora şampiyonluk yolunda başarılar.."

Tolunay KAFKAS

:alkış::alkış:

Cenk Zihni
30.11.2008, 00:23
tolunay kafkas mactan sonraki demeciyle cidden duygulandırdı.Helal olsun.diyecek fazla söz yok.

Adil ÖZGÜR
30.11.2008, 01:02
BMN Tolunay KAFKAS köşesini okuyanlardan mı?

Erdal DİLEK
30.11.2008, 01:20
???????????

zafer6161
01.12.2008, 14:17
96 yılı,yer avni aker,sanırım son haftalara doğru anteple oynuyoruz ve maç 0-0 bitiyor,,maç sonunda kargaşa çıkıyor ve tolunay antepli futbolcularının üzerine doğru sert şekilde .şampiyonmu olacaksınız lan ,diğer maçlarda neredeydiniz diye bağırıyor
seviyorum bu adamı,formasının hakını veriyordu zamanında

Trapezus-61
01.12.2008, 16:55
O cümleyi duyduğumda çok duygulandım ve dedimki işte TRABZONSPORLULUK ruhu her nekadar o an bizim rakibimiz olsada.çok yaşa toli

Ali Tunahan Güllü
01.12.2008, 19:05
tolunay kafkas inşallah seni birgün TRABZONDA görmek isteriz yeniden:D

sifuni
01.12.2008, 19:11
cok sevdigim trabzonspora sampiyonluk yolunda basarilar sözünü bende duydum cok harbi trabzonsporluymus

tisan61
01.12.2008, 19:46
96 yılı,yer avni aker,sanırım son haftalara doğru anteple oynuyoruz ve maç 0-0 bitiyor,,maç sonunda kargaşa çıkıyor ve tolunay antepli futbolcularının üzerine doğru sert şekilde .şampiyonmu olacaksınız lan ,diğer maçlarda neredeydiniz diye bağırıyor
aynı günü bende hatırlıyorum hafif kar vardı sdatda
daha dün gibi
harbi ADAM GİBİ ADAM dır Tolunay Kafkas

husky61
01.12.2008, 20:04
adam giibi adam tolunay kafkas sen süpersin hocam ya valla

Hüseyin İlkin
01.12.2008, 20:07
Mehmet Topuz ' un maç içerisinde yaptığı hareketler , ortaya otorite sorunu çıkarabilir Kayseri'de . Aman dikkat hocam , otoriteni kaybetme sakın ...

Mustafa Önal
01.12.2008, 22:27
96 kadrosundan sesiz sedasız şekilde gs gitmesine rağmen duruşuyla TRABZONSPORLULUĞU İLE EN SEVDİĞİM İNSANLARDAN BİRİ.
AÇIK ve net söylim. tolunay ne hami, ne ünal nede diğerleri kadar takip etmedim. ama o kadaro içinde şuan en çok sevdiğim isimlerden birisi.

hele şu şöhretler turnuvasında 2-3 yıl üst üste TRABZONSPOR FORMASIYLA izledikten sonra dahada sevdim. ordaki turnuvada bile bu kadar canla başla mücadele eden ve işi görevi ne olursa olsun o turnuvaya katılan biri olması beni çok mutlu ediyor.
TRABZONU VE TRABZONSPORU ne kadar sevdiğinide tartışmamız gerekir.
hele son iki sene ona karşı oynadığımız maçlardaki tutum ve davranışlarından sonra. ADAM GİBİ ADAMSIN TOLUNYA HOCAM.
İLERLEMEYE DEVAM ED HOCAM ER YADA GEÇ SENİ TRABZONDA GÖRECEĞİZ.

Sefa Murat Dokuz
01.12.2008, 22:41
Ligin 2.yarısında Trabzondaki maçta Allah nasip ederse statta Tolunay Hocaya tezahürat yapalım bence. Tribüne çağırıp alkışlayalım.

fındıkoğlu
01.12.2008, 23:38
Seni seviyoruz Tolunay hoca.
Biliyorum bir gün seni trabzonsporu başında görücek bu gözler:cool:

Sabri Kurban
02.12.2008, 00:44
Gelecekteki Teknik direktörümüz bence. Yardımcısı da Shota olsa ne güzel olur...

Halil Atalay
02.12.2008, 09:11
96 yıllarında en çok sevdiğim futbolcutur bir türlü fotoraf çekemedim kendisiyle ama bende çok fotorafları var onun gibi savaşcı bir futbolcu elmedi trabzonpor a hem futboluyla hemde adamlığıyla örnek alınacak birisi ben futbol oynarken onu örnek alırdım onun gibi olmaya çalışırtım

ADAM GİBİ ADAM TOLUNAY KAFKAS

inşallah bir gün seni Trabzonspor da görürüz

Bera B.
05.12.2008, 23:28
Gelecekteki Teknik direktörümüz bence. Yardımcısı da Shota olsa ne güzel olur...

ben de kendisini severim de Ziya Doğan mantalitesinde futbol oynatıyor açıkçası..

Adil ÖZGÜR
06.12.2008, 01:05
ben de kendisini severim de Ziya Doğan mantalitesinde futbol oynatıyor açıkçası..

Bana göre yanlış bir teşhis, Tolunay bazı zorlukları yaşayan Teknik Direktör, eğer sıkıntıları olmazsa gol atmaya illaki de çözüm bulacaktır. Bana göre Ersun'dan daha başarılı.

Özkan
06.01.2009, 20:31
Canından çok sevdiği Trabzonspor'u yenmek için elinden gelen herşeyi yaptı. Kimileri gibi takımını yatırmadı, aldığı paranın hakkını vermek için çırpındı. Bir Trabzonsporlu'ya yakışacak tutum da budur.

Tolunay Abdioğlu
10.01.2009, 10:41
16 Yaşında Bir Trabzonspor Taraftarıyım..
Sene 93 Bir Mac Oynanıyor Ve Tolunay 2 veye 3 Gol Atıyor..
Ve ismimi Tolunay Koyuyorlar..
O gün Bugündür Çok Fanatik Bir Trabzonspor Taraftarıyım..
İsmimim Tolunay Olmasından Da Gurur Duyuyorum..

Selami Gürpınar
10.01.2009, 15:32
Arkadaşlar Tolunay Kafkas Trabzonsporda teknik adamlık yapmayı deli gibi istiyor. :) ;)

SeSSiS
10.01.2009, 19:35
topu ayağına aldığında hafif önüne eğilerek dikine gidişlerini hatırlarım.

teşekkür ediyoruz ve seni seviyoruz...

evrents
11.01.2009, 10:48
Bizde şimdi hüseyinin yerine tolunay gibi biri olsa açık ara şampiyon olurduk :D

infazzz38
11.01.2009, 11:28
biz kayserispor taraftarı olarak tolunay hocayı sevioruz ama oda ertugrul saglam gbi bi gun bizi bırakıp gidecek ve trabzonun basında olacak gercekten tolunay hoca gercek bi trabzonsporlu

ApoCaN28
11.01.2009, 11:46
Bir Gün Mutlaka Camiana Geri dönüceksin...Bize ait olduğun Ts da Şampiyonluk yaşamak için...

SüRMeNe_6161
17.01.2009, 01:10
Helal Olsun Tolunay hocaya basarilar dilerim

LazAnisT
20.01.2009, 14:59
Geçtiğimiz hafta lig tvde Nurullah Sağlamla bir programa katılmıştı.İnşallah bir arkdaşımız bir şekilde o videoyu buraya koyar.Adam kayserinin teknik trektörü ama her lafını Trabzon şehrine ve Trabzonspora bağlıyor.Spiker kayseri şampiyon olursa Trabzonspor gibi efsene olabilirmi diyor.O TRabzonspor bir şampiyon olmayla efsane olmadıki diyor.

Eşi kayseride ev gezmelerine gidiyormuş.Eşine nerelisin diye sorduklarında ayağa kalkıp gururla Trabzonluyum diyormuş.Bu adamlar memleketlerine öyle bağlı dedi.Öyle olmadıktan sonrada Trabzonu yakalamanın imkanı yok diyede devam etti.

Antrenörlükte ideallerinin olduğunu söyledi asla nöbetçi antrenör olmayacağını tekrarladı.Bu işte başarılı olamazsam kapı kapı kulüp dolaşmam antrenörlüğü bırakırım diyede iddaalı bir laf etti.Adam Trabzon ve Trabzonspor aşkıyla yanıp tutuşuyor

Bir organizasyonda onu aramızda görmekten inanılmaz mutlu olurum.Yada mutlaka onunla bir ropörtaj yapılmalı.Zannedersem 3 hafta sonra istanbulda Beşiktaşla maçları var..

Yeşil
20.01.2009, 16:52
biz kayserispor taraftarı olarak tolunay hocayı sevioruz ama oda ertugrul saglam gbi bi gun bizi bırakıp gidecek ve trabzonun basında olacak gercekten tolunay hoca gercek bi trabzonsporlu

Kayserili kardeşim öncelikle siteye hoşgeldin,

Evet haklısın Tolunay Kafkas gerçek bir Trabzonsporludur. Ama başladığı işi yarım bırakmayacak kadar da adamdır. Kulübünüzün duruşunda bir sapma olmadığı sürece misyonunu tamamlayana kadar görevini layıkıyla yerine getirecektir.

Semih
20.01.2009, 19:30
Vay be!

Neler okuyorum böyle, helal olsun!

Muhammet*
31.01.2009, 17:56
Kafkas-Uygun kapışması

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Adana 5 Ocak Stadı'nda Kayserispor ile 0-0 berabere kaldıkları karşılaşmadan sonra yaptığı açıklamada hakemden yakındı.

Uygun maç sonrası düzenlendiği basın toplantısında, yağmur nedeniyle zeminin kötü olduğunu ve bu nedenle iki takımın da istediği futbolu sahaya yansıtamadığını belirterek, "Mücadele anlamında iki tarafın da futbolcularını tebrik ediyorum" dedi. Futbolcuların iyi işler yapmaya çalıştığını belirten Uygun, şöyle konuştu: "Ancak hakemimiz 15 tane faul yapan Cangele'ye sarı kart göstermezken, oyuna girer girmez topu çalmak isterken faul yapan Balili'ye sarı kart gösterdi. Bu ne lahana bu ne turşu. Hadi bundan vazgeçtim, adamın ayağını kıracak şekilde tabanla giren futbolcuya, kardeşim koşarken göster kırmızı kartını. Niye benim futbolcum, 3 dakika sonra sana 'Sarı kart göstermeyecekmisin?' diyor. Sen bunları çözebileceksin, o avantajı çözebileceksin, sen bunları okuyacaksın ki belki UEFA'da final yönetirsin. Şiş yansın kebap yanmasın, Adana kebabı yandı. Adanalılar futbol izleyemedi. Böyle şey mi olur?"

"TEBRİK EDİYORUM TOLUNAY HOCA"
Uygun, oyundan atılan oyuncusunu alnından öpen Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas'ı da eleştirerek, "Tebrik ediyorum seni Tolunay hoca" ifadesini kullandı Bülent Uygun bir soru üzerine 3 gün önce zorlu Galatasaray maçından çıktıklarını, yüksek tempoda iki maç oynayınca futbolcularının ister istemez zorlandığını söyledi. Futbolcularının zorlanmasında kötü saha şartlarının da etkisi olduğunu bildiren Uygun, "Ancak deplasmanda aldığımız 1 puan iyidir" dedi.
Uygun, hakemle ilgili bir başka soru üzerine de bir pozisyonda futbolcusunun topun önüne geçmek isterken sarı kart gördüğünü anımsatarak, "Tartışılacak bir pozisyon, futbolcum topun önüne geçmeye çalışıyor sarı kart veriyor. Hakeme ne diyeyim. Allah sonlarını hayır etsin" şeklinde yanıt verdi.

"O BİZİM KİM OLDUĞUMUZU ÇOK İYİ BİLİR"
Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas da oyun açısından iki takımınd a olumsuz saha şartlarına karşın iyi mücadele ettiğini söyledi. Kendileri için söylenecek çok şey olmadığını anlatan Kafkas, "Bizim için zor bir sezon geçiyor. Yaralarımızı sarmaya çalışıyoruz" dedi. Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun'un futbolcusunu öpmesiyle ilgili kendisi hakkında yorumda bulunduğunu hatırlatan Kafkas, şöyle konuştu: "Benim adetim pek kameralar karşısında birilerine bir şey söylemek değil, yüzüne söylemek. O bizim kim olduğumuzu çok iyi bilir. Oyuncuyu öpmem ona destek vermem amacıylaydı. Yoksa kimseyi yaralasın sakatlasın diye öpmedik. Genç oyuncudur destek verelim morali bozulmasın diye. Tekrar söylüyorum bunun da altını çizerek söylüyorum ona söyleyin, biz kameraların karşısında değil yüz yüze söyleriz, hiç de çekinmeyiz."

Kafkas, basın toplantısından ayrılırken de, "Aranızda Sivaslı varsa ona söylesin" diyerek toplantı salonundan ayrıldı.

Muhammet*
31.01.2009, 17:57
helal olsun hocam

Sait Yıldız
31.01.2009, 18:39
Kafkas-Uygun kapışması

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Adana 5 Ocak Stadı'nda Kayserispor ile 0-0 berabere kaldıkları karşılaşmadan sonra yaptığı açıklamada hakemden yakındı.

Uygun maç sonrası düzenlendiği basın toplantısında, yağmur nedeniyle zeminin kötü olduğunu ve bu nedenle iki takımın da istediği futbolu sahaya yansıtamadığını belirterek, "Mücadele anlamında iki tarafın da futbolcularını tebrik ediyorum" dedi. Futbolcuların iyi işler yapmaya çalıştığını belirten Uygun, şöyle konuştu: "Ancak hakemimiz 15 tane faul yapan Cangele'ye sarı kart göstermezken, oyuna girer girmez topu çalmak isterken faul yapan Balili'ye sarı kart gösterdi. Bu ne lahana bu ne turşu. Hadi bundan vazgeçtim, adamın ayağını kıracak şekilde tabanla giren futbolcuya, kardeşim koşarken göster kırmızı kartını. Niye benim futbolcum, 3 dakika sonra sana 'Sarı kart göstermeyecekmisin?' diyor. Sen bunları çözebileceksin, o avantajı çözebileceksin, sen bunları okuyacaksın ki belki UEFA'da final yönetirsin. Şiş yansın kebap yanmasın, Adana kebabı yandı. Adanalılar futbol izleyemedi. Böyle şey mi olur?"

Uygun, oyundan atılan oyuncusunu alnından öpen Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas'ı da eleştirerek, "Tebrik ediyorum seni Tolunay hoca" ifadesini kullandı Bülent Uygun bir soru üzerine 3 gün önce zorlu Galatasaray maçından çıktıklarını, yüksek tempoda iki maç oynayınca futbolcularının ister istemez zorlandığını söyledi. Futbolcularının zorlanmasında kötü saha şartlarının da etkisi olduğunu bildiren Uygun, "Ancak deplasmanda aldığımız 1 puan iyidir" dedi.
Uygun, hakemle ilgili bir başka soru üzerine de bir pozisyonda futbolcusunun topun önüne geçmek isterken sarı kart gördüğünü anımsatarak, "Tartışılacak bir pozisyon, futbolcum topun önüne geçmeye çalışıyor sarı kart veriyor. Hakeme ne diyeyim. Allah sonlarını hayır etsin" şeklinde yanıt verdi.

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas da oyun açısından iki takımınd a olumsuz saha şartlarına karşın iyi mücadele ettiğini söyledi. Kendileri için söylenecek çok şey olmadığını anlatan Kafkas, "Bizim için zor bir sezon geçiyor. Yaralarımızı sarmaya çalışıyoruz" dedi. Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun'un futbolcusunu öpmesiyle ilgili kendisi hakkında yorumda bulunduğunu hatırlatan Kafkas, şöyle konuştu: "Benim adetim pek kameralar karşısında birilerine bir şey söylemek değil, yüzüne söylemek. O bizim kim olduğumuzu çok iyi bilir. Oyuncuyu öpmem ona destek vermem amacıylaydı. Yoksa kimseyi yaralasın sakatlasın diye öpmedik. Genç oyuncudur destek verelim morali bozulmasın diye. Tekrar söylüyorum bunun da altını çizerek söylüyorum ona söyleyin, biz kameraların karşısında değil yüz yüze söyleriz, hiç de çekinmeyiz."

Kafkas, basın toplantısından ayrılırken de, "Aranızda Sivaslı varsa ona söylesin" diyerek toplantı salonundan ayrıldı.

helal olsun tolunay hocam :alkış::alkış::alkış:

tuncay1984
31.01.2009, 18:48
sivasinhocasi cok yapmacik ya

Mira_61
31.01.2009, 18:50
Bülo'nun ağzının paynı verdi.:)
Seviyorum ben bu adamı.:)

Haluk Ongan
31.01.2009, 19:29
Tolunay hoca zamanı geldiğinde bu takımın başındaki yerini alacaktır. Seviyoruz seni Tolunay Hocam.

atomania
31.01.2009, 20:37
Zaten bu Bülent Uygunu eskiden beri gicciktim. O Komutan isaretleri gol attarken. Baskana yag cekmek icin. Birde herkese iyi görünmek icin baskalarini övmekleri stadda el öpmeler falan. Bu Sivasspor ne zaman maglup durumdaysa cirkeflesiyor dikkat edin.

OLCAY ÇAKIR
31.01.2009, 21:16
Ağzına sağlık,yüreğine sağlık.

atagulep34
31.01.2009, 21:27
Yüreğine,bileğine ve ağzına sağlık hocam. bülent de TRABZONSPOR ve Trabzonlu -tolunay hocam- stresi oluşmaya başladı, bu kadar çirkefleşmesi ondan... Adam ne yapacağını şaşırdı, Allah seni daha nasıl şaşırtacak Bülent 29. hafta sen bizi bekle.. Evvelallah Geliyoruz gümbür gümbür...

Erman Akyüz
31.01.2009, 21:28
çok seviyodum tolunay kafkas ı ama bizden galatasaraya gittiginde beni çok üzmüştü. kayserisporda başarılı gidiyo. başarılarının devamını diliyorum

unique
31.01.2009, 22:25
çok seviyodum tolunay kafkas ı ama bizden galatasaraya gittiginde beni çok üzmüştü. kayserisporda başarılı gidiyo. başarılarının devamını diliyorum

Aslında çok da başarılı gittiği söylenemez. Gol yollarında müthiş bir sıkıntıları var. Umarım bu hafta Galatasaray'a da çelme takarlar.

Fatih
31.01.2009, 22:32
Tolunay Hocam ağzına sağlık.

Muhammet
31.01.2009, 22:35
Çok güzel söylemiş Tolunay Hocam. Ağzına sağlık.

ts_61
31.01.2009, 22:47
bülent uygun çok havalandı yakında havası söner. Ayrıca hem boş hem çok konuşuyor en sonunda tolunay hocamız çok güzel, ağzının payını vermiş. Helal olsun sana Tolunay hoca gerçekten harikasın başa ne diyim ki....

Harun-61
31.01.2009, 22:48
Hocam, agzina saglik...

seviyoruz seni....

İgzas-61
31.01.2009, 23:02
Yüreğine sağlık Tolunay hocam bülent denen kendini bir şey sanan adama kim olduğunu hatırlattığın için

Onur Şeref
31.01.2009, 23:20
Arkadaş şu Bülent Uygun hangi dünyada yaşıyor?

Kafasında nasıl bir dünya hayal ediyor çözemedim.70 dakka savunma yap sok 70 de baliliyi gol olsun sonra ben şampiyon olcam de.Sen anca beyninin içindei hayal dünyasında şampiyon olursun.2 sene lider olmayla havaya uçarsan havan çabuk söner.

Daha geçen gün Arsen Wenger e laf atdı. :D:D Biri şu adamın fişini çeksin ya.

İlker ToSun
31.01.2009, 23:56
Bülen Uygun maalesef bir Fatih Terim özentiliğine başladı. Cin olmadan adam çarpmaya çalışıyor. Sivasspor şu an tamamen hakem kararlarıyla liderdir arkadaşlar + 5 puandaymış zaten geçen gün hesaplandı, biz ise - 4 puandayız. Hala daha sağa sola havalanıyorlar. Tolunay hocamız bizim kıymetlimizdir, ona destek olalım, bu Bizans basını Sivas yalakalığı yapıyor zaten hep bari biz Tolunay Hocamızı yalnız bırakmayalım.

Dursun Kaplan
31.01.2009, 23:58
Bülent hoca her zamanki gibi çok ve de boş konuşuyor. :p Tolunay hocam adam gibi adamsın.

Akşam Maraton programına bağlanıp o iki zibidiye ağzının payını verdin,helal olsun. :alkış:

Hüseyin İlkin
01.02.2009, 01:05
Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun'un futbolcusunu öpmesiyle ilgili kendisi hakkında yorumda bulunduğunu hatırlatan Kafkas, şöyle konuştu: "Benim adetim pek kameralar karşısında birilerine bir şey söylemek değil, yüzüne söylemek. O bizim kim olduğumuzu çok iyi bilir. Oyuncuyu öpmem ona destek vermem amacıylaydı. Yoksa kimseyi yaralasın sakatlasın diye öpmedik. Genç oyuncudur destek verelim morali bozulmasın diye. Tekrar söylüyorum bunun da altını çizerek söylüyorum ona söyleyin, biz kameraların karşısında değil yüz yüze söyleriz, hiç de çekinmeyiz."

Off , off ağzına sağlık hocam .

Adil ÖZGÜR
01.02.2009, 01:26
Adam'dan adam gibi cevap, belkide güzel bir tokat.

Fatih
01.02.2009, 01:41
Aslında yeri burası değil yani Tolunay Hoca'ya vefa başlığının Bülent Uygun'la kirletilmesi pek hoş değil ama öyle güzel bir cevap verdi ki son zamanlarda havaya girmiş olan Bülent Uygun'un havasını söndürdü ki bu şahıs takımın meşruiyeti adına her türlü oyunu yapan işin içine çoluğunu çocuğunu sokacak kadar da aciz biri.

Daha önce buna benzer bir konuşmayı Abdullah Avcı yapmış fakat dikkat çekmemişti.Tolunay Hoca'nın açıklamaları umarım kulağına küpe olur.

bugrahankazaz
01.02.2009, 01:43
sivasın kadrosu sebat ın 1.ligseki kadroosundan daha kötü bnce.ama çok pis tökezlicek sivas süper amatörden son anda döner bnce:D

İsmail Narmanlı
01.02.2009, 13:18
tolunay hoca sonuna kadar cevabını verdi ve yalama şansalla ermanda agzının payını aldı sivasta yedirilip içirildikleri için sivasa nasl traflı davrandıklarını herkes biliyor bunların bülent uygunda aynı fatih terimin yolnda dewam ediyor... ikinizde serefsizsiniz

TSercaN
01.02.2009, 13:34

:d :d :d :d Ya helal olsun ne diyeyim!

bulent hanim aldin mi agzinin payini ? seref yoksunu haysiyetsiz herif

LazAnisT
01.02.2009, 13:39
Bülent Uygun Tolunayın orda o çocuğu öpmesini tebrik olarak algılayacak kadar aptal birisi olamaz herhalde:)

habibyazici61
01.02.2009, 13:56
Tolunay biloyu döver :)

sifuni
01.02.2009, 14:34
yine trabzonspor taraftarinin düsündügünü yapti helal tolunay hoca

Ertan 51
01.02.2009, 14:40
Tolunay ve Bülent in aynı kelimede geçmesi bile Tolunay hocaya haksızlık olur
gerçekten delikanlı bir adam Tolunay Kafkas
herif gibi dün proğrama bağlandı gerekli açıklamayı yaptı kırımızı gören oyuncusunu tebrik etmesi ile ilgili.

laf dönüyor dolaşıyor sivasa geliyorda,
daha bülenti de göreceğiz sivasıda
az kaldı.

ccd6167
01.02.2009, 22:45
bu adam varya bızde olsun bız gol atalım vallahı trıbunlerı asagı ındırır:D:D:D

Emirhan Makul
01.02.2009, 22:56
Acil istifa etmesi lazım taraftar istemiyor adamı futbolcularında istediğine inanmıyorum

Ba®ış
01.02.2009, 23:00
Helal olsun Tolunay Hoca,konuşmaya adam gibi nasıl konuşulr göstermişsin

oguzhann
05.02.2009, 10:39
iyi söyledin bülent'e.biraz haddini bilmesi lazım.bu medya bu hale getirdi onu gazlaya gazlaya!

Süleyman50
05.02.2009, 10:52
helal olsun Tolunay,inşallah birgün seni Trabzonsporumuzun başında görürüz....

Sabri Kurban
07.02.2009, 21:12
Tolunay hoca bize çalıştı bu akşam. Galatasaray dan deplasmanda bir puanı çıkardı. Tebrikler Tolunay hocam.

İHSAN
07.02.2009, 21:20
seviyoruz seni Tolunay hocam.

sifuni
07.02.2009, 21:24
Tolunay hoca bize çalıştı bu akşam. Galatasaray dan deplasmanda bir puanı çıkardı. Tebrikler Tolunay hocam.

bu sezon hep bize calisti;bjkyi yendi, feneri dörtledi,gsöe iki kere berabere kaldi.sivasada iki kere berabere kaldi süperrr.

yağız61
07.02.2009, 21:30
tolunay benim sahadaki hint horozumdu.teknik direktörlüğünde de aynı aslanım benim.bütün rakiplerimize çelme taktı.

MehmetGÜRSOY61
07.02.2009, 21:33
tolunay hoca bi tanesin bi tane

mHİÇYILMAZ
07.02.2009, 21:37
Tolunay Hocamız iki haftadır rakiplerimizden puan alıyor. Teşekkürler HOROZ:)

erik
07.02.2009, 22:38
Teşekkürler Tolunay.Trabzonspora çok büyük hizmet ediyorsun 2 haftadır.

.....
07.02.2009, 23:55
Tolunay hoca bu işi biliyor. Büyük ihtimalle ligin zirvesindeki takımlara kaybetmedi.Helal olsun

Erdal
17.02.2009, 23:02
İlk geldiği sene, sezon öncesi Sakryaspor'la hazırlık maçı yapıyoruz. Tolunay hoca resmen top ıskalıyor:)...Ulan dedim nerden buldular bu herifi...

lazzz61
25.02.2009, 18:30
tolunay hoca bızde olsaa vee basarılı bı grafık cızsek ne guzel olurdu yaa aslında kddrooyada tenık heyetede trabzon ruhu yansıtılırsa sampıyonluk gelır dıe dusnuyorumm gökhan unalıda tolunay adam eder

Dursun Kaplan
09.03.2009, 11:08
Adam gibi adamsın !.

Dün akşam Roberto Carlos'u azarlayışın takdire şayandı. :) Her olaya muhalefet olan yerden bitme Carlos'u gerçekten çok fena bozdun be hocam. :p Seviyorum seni.

atigol
09.03.2009, 11:16
herkes tolunay hocayı çok övmüş ama ben nedense çok antipatik buluyorum...bir kere gereksiz yere çok gergin çıkıyor maçlara halbuki biz onu beyefendi bilirdik....kocaeli, eskişehir ve dünkü fener maçlarında yaptığı hareketleri hiç yakıştıramadım ona...ayrıca bazı arkadaşlar bizim takıma gelse falan gibi bişeyler yazmışlar, anadolunun en iyi şartlarına sahip kulübünde görev yapıyor, taraftar baskısı yok, medya baskısı yok, kadrosu kaliteli fakat yaptığı iş sadece defans oynatmak ve ligdeki yeride belli...bu hocanın büyük takımlarda görev alabilecek kapasitede olduğunu hiç sanmıyorum

oflubektas
09.03.2009, 11:34
Hocalığını tartışabilirsiniz ama adamlığını kimseye tartıştırmam. Gözünün önünde oyuncusu çekilirken hakem faulü fener lehine verirse tepki göstermeyecek de ne yapacak? Bunun üzerine Carlos efendi de kendisinden yaşça büyük, üstelik rakip takımın teknik direktörü olan birinin -aklısıra- şefkatle başını okşamaya kalkınca elini indirmesi de Tolunay Kafkas'ın oturaklı kişiliğinin bir başka göstergesidir.

Cengiz Çubukcu
09.03.2009, 11:39
maçtan sonra Roberto carlos tanımadığım bir kişi felan diye laf etmiş, anlaşılan Tolunay Hocanın onu terslemesinden çok etkilenmiş, herkesi yumuşak başlı sanıyor....Helal olsun Tolunay Hoca...

DNA-TS
09.03.2009, 11:47
seviyorum tolunay hocayı..başarılar diliyorum...

Mira_61
09.03.2009, 18:03
Git gide kanım kaynıyor Tolunay Hocaya.Birgün bizim ''Hocamız'' olacak buna eminim.Ama hocam ne olursun öyle bir gelki çok bilenler seni tartışamasın,yıpratamasın.Yoksa seninde arkandan ağlayacağız çok zaman.

sifuni
12.03.2009, 01:08
birisi carlosa haddinin bildirmeliydi yine ayni bülent uyguna bildirdigi gibi carlosada kapagi takti

Fatih Ersoy
12.03.2009, 03:28
Adam gibi adam tabiri sende vukuu bulmuş sayın hocam ;)

Selami Gürpınar
12.03.2009, 15:02
Bir gün çok sevdiğin Trabzonspor' un başında olacaksın ama sabır hocam.

fehmi burnaz
12.03.2009, 15:32
bence o tartışma hiç yakışmadı.. keske ole bi sey olmasaydıı

onur-ts
22.03.2009, 20:26
Tolunay hocam haftaya beşiktaşla oynuyosun.işini bilirsin sen.camiaya olan görevin blli.asıl maça asi ruhunla.96 ruhuyla ve yen şu beşiktaşı bizler için...

Serhat
22.03.2009, 22:03
Tam bi Trabzonspor Aşığısın ...
Canım Kadar sevdiğim Trabzonspor'uma Başarılar dediğinde bütün tüylerim diken diken olmuştu ve hala aklımdan çıkmıyor...
Bizimde seni çok sevdiğimizi biliyorsun... Bir gün Mutlaka diyorum ;)

Cafer Bulur
22.03.2009, 22:08
Trabzonsporu cok seviyorsan bjk ye celme takmalisin hocam;bunu senden bekleyecegiz.

bogazici
22.03.2009, 22:13
hadi hayırlısı. hem gercek trabzonsporlu hem de mutevazı. artıst falan degıl otekıler gıbı :D

hakantpl
22.03.2009, 22:17
Futbolcu iken Gs ye Gitme İnadını Hala unutamıyorum, Kişiliğine Lafım yok Adam gibi adam Kaypak değiL, Gerçek TraBzonspor'lu olduğunada İnanmıyorum MaaLesef. Gerçek Bir Profosyonel Olabilir Belki

bogazici
22.03.2009, 22:28
ya para ıcındır ama olsun gene de tolunayı sevıyorum.

mustafaction
26.03.2009, 12:14
tolunay bir tane

Harun-61
02.06.2010, 15:49
NTV'de Son Dakika olarak gecti.

1 Yillik anlasma yapilmis.

Basarilar Tolunay Kafkas

Sefa
02.06.2010, 15:53
Takım çalıştırmayacağım demişti.

Bence antep'te geleceği parlak değil..

Hayırlı olsun..

Canberk
02.06.2010, 15:54
Hayırlı olsun Gaziantepspor'a ve Tolunay hocaya.

EROS87
02.06.2010, 15:57
Başarılar Tolunay hoca.

ayrıca başığı düzeltelim.
Antepte değil GAZİantepte

Bahadır Çağrı
02.06.2010, 15:58
tolunayı eskiden beri hiç sevemedim gitti. gs ye transfer olduğu dönemde hep büyük bir camiada oynamak istemiştim diye demeç vermişti çocuktum o zamanlar çok koymuştu trabzonspor zaten büyük bir camia değilmiydi... zaten bizden gittikten sonra da pek uzun sürmedi futbol hayati...

Misina
02.06.2010, 16:18
Kayseride bulduğu rahar çalışma ortamını Gaziantepte bulacağını düşünmüyorum.Kayseri 2005ten beri iki hoca değiştirmiş istikrarlı bir kulüptü.Antep ise yılda 2 hoca harcıyor.Fazla ömrü yok Antepte.

Cengiz Çubukcu
02.06.2010, 16:39
niye 1 yıl kafam takıldı!!! ben ilk başta Tolunay için Bülenti sallamışlar diye düşünmüştüm...

Tolunay Abdioğlu
02.06.2010, 16:53
Başarılar adaş. :)

Enes
02.06.2010, 16:58
Hayırlı olsun..
Başarılar..

peker61
02.06.2010, 17:09
Hayırlı olsun başarılar hocam ..

Mehmet Zeki
02.06.2010, 17:30
http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20100602/tolunay_kafkas_imzaladi.html

Burasi 3 yillik diyor?

Hürgün Aygün
02.06.2010, 17:34
Hayırlı olsun TOlunay hoca inşallah başarılı olur...

Cem Akyüz
02.06.2010, 17:38
Hayırlı olsun..Başarılı olmasını diliyorum

h@msi61
02.06.2010, 17:46
Bu kadar basarisiz bir adamin bu kadar rahat gorev bulmasina sasirdim gercekten...

Muhammet*
02.06.2010, 17:50
Hayırlı olsun umarım istediği çalışma ortamını bulur G.Antep'te.

Alibeyoglu
02.06.2010, 17:54
basarilar hocam

macka61
02.06.2010, 17:58
hayırlı olsun başarılar Tolunay hocam

Misina
03.06.2010, 10:49
Bu kadar basarisiz bir adamin bu kadar rahat gorev bulmasina sasirdim gercekten...

Adamın Kariyerinde 1 Türkiye Kupa var.Kayserisporda bu yıl başarısız gibi görünsede genelde başarısız sayılmaz.

Güvenç Kurtar gibi Erdoğan Arıca gibi adamlar halen süper ligde görev alabiliyorsa Tolunayın görev alması anormal değil.

pazarkapılı
03.06.2010, 10:55
oturup da trabzonspordan görev bekleyenlere gelsin bu haber....

basarılar hocam....emek gücü olmayan hiçbirseye layık olmamalı....

Kazım Uzunboy
03.06.2010, 11:51
Boş durmak yakışmazdı Tolunay hocaya. Hayırlı olsun..

Tayfun
03.06.2010, 12:09
Hayırlı olsun başarılı olur inşallah...

Melek
03.06.2010, 12:24
Hayırlı Olsun,
Antep'i hiç sevemedim gitti şansımız tutmuyor :D belki şimdi farklı olur.

HIRCINBEY
20.12.2010, 20:01
Bazen kızıyorum bazen seviyorum kararsızım :)

SEDAT
17.02.2011, 23:01
http://img266.imageshack.us/img266/9648/resim1291319514.jpg (http://img266.imageshack.us/i/resim1291319514.jpg/)

- Kendisini gerçekten çok iyi yetiştiren Tolunay Hoca , Gelecekte Takımımızın başında olmasını istediğim isimdir...

bangkook_61
18.02.2011, 01:17
Tolunay'ın yeri nostalji değil midir ?

Ama yine de konuyla ilgili konuşmam gerekirse Trabzonspor için yolu var hala. Antep takım görüntüsü verse de yeterli bir takım görüntüsü vermiyor. Seneye iyi bir çıkış yakalarsa düşüncelerim değişebilir Tolunay'la ilgili.

Gelecekteki takımın başında görmek istediğim kişi ise Şenol Hoca'nın yanındaki isim Ünal Karaman'dır.

ibrahim
01.03.2011, 01:08
Az önce TRT Türkte Galatasarayin Tolunay ile ilgilendigini söylediler medyadada cikmis haberleri. Bir bilgisi olan varmi??

Hazar_
01.03.2011, 01:09
Şenol Güneş'ten sonra Ünal Karaman'a devredilmesinden yanayım ama Tolunay hoca kendini geliştiriyor,güzel işler yapıyor.Hakettiği yerlere gelecektir.

İlker Akçay
01.03.2011, 01:41
Az önce TRT Türkte Galatasarayin Tolunay ile ilgilendigini söylediler medyadada cikmis haberleri. Bir bilgisi olan varmi??

Kupa maçı öncesi gese sahadan umudu kesince bu yollara başvurdu demek :)

Harun-61
03.03.2011, 13:23
Genc Milli, Kayseri ve Antep'de yaptiklari ortada, pozitif gutbol anlayisi...

Yolun Acik Olsun Tolunay Hoca.

Sefa
03.03.2011, 16:02
Ali Turan için söylediği: " Futbolcular anadoludan büyük takımlara gidince hemen ısınamıyor bende Trabzonspor'dan Galatasaray'a geldiğimde bunu yaşadım. " açıklamasıyla Trabzonspor açısından kendi adıma değerini yitirmiş birisidir. Türk Futbolu için yükselmekte olan yeni nesil antrenörlerden birisi.

Murat'
03.03.2011, 16:06
Ordan kastı şehirdir bana göre, İstanbul ve Trabzon da mukayese edilemeyecek kadar faklı.

sessizkral_1
03.03.2011, 23:25
Antepe oynatmaya çalıştığı futbol çok güzel.Şenol hocadan sonra Teknik direktörümüz olmasını isterim.

Ömer Kibar
06.03.2011, 10:10
Devre arası transferleriyle güzel bir kadro kurdu ve 11 maçtır yenilmiyorlar..

Tolunay hoca kadroyu bozmassa bu sene ve seneye çok can yakar Antep..

Başarısının devamını diliyorum..

Misina
06.03.2011, 12:00
Gelecekte Takımımızın başında görmeyi umduğum hocalardandır.Kendini geliştiren vizyon sahibi bir teknik adam.Başarılar.

Tolunay Abdioğlu
06.03.2011, 12:08
İyi gidiyorsun adaş,iyi. :)

Armağan Dere
29.03.2011, 13:32

19.haftaymış maç 03.02.1996..Her 2 maç da 0-0 bitmiş..Hem Antep'teki,Hem Trabzon'daki...

Harun-61
29.03.2011, 13:37
Hocam,

Fener'den degil 1 puan 3 puan alacak kapasitedesin...

güveniyoruz sana ;)

limpb82
29.03.2011, 14:44
trabzonda oynarken en sevdiğim oyuncuydu ne zaman galatasaraya gitti sıfır oldu gözümde .diyorum şenol hoca ve ünal hocadan sonra bizim takımı çalıştırsın ama bizi bırakıp gittiği aklıma geliyor istemiyorum...

Armağan Dere
03.04.2011, 14:02
Tarihimizde 1000.golümüzü de kendisi atmıştır Karşıyaka maçında...

Harun-61
03.04.2011, 15:16
Karabüke sansiz yenildi Antep.

Yani Fener'e en az 3 tane atmasi lazim Antepin :)

Ahmet Karadeniz
03.04.2011, 16:38
ne zaman yarar geldi ben inanmıyorum içeride fb puan kaybedeceğine

Tolunay Abdioğlu
04.04.2011, 19:51
İsminin sahibi,tekrar ve tekrar selam olsun sana. :)

talibim
05.04.2011, 00:10
trabzonda oynarken en sevdiğim oyuncuydu ne zaman galatasaraya gitti sıfır oldu gözümde .diyorum şenol hoca ve ünal hocadan sonra bizim takımı çalıştırsın ama bizi bırakıp gittiği aklıma geliyor istemiyorum...
o dönemde gitmesinde trabzonspor'u sevmemesi veya paraya tercih etmesi yok diye düşünüyorum.tolunay abi'nin o dönemki takım arkadaşları teker teker gitmeye başlamıştı ve özkan sümer tolunay'ı kadroya almamaya başlamıştı.hüseyin'in ilk zamanları.ve tolunay da bu sürecin sonunda ayrıldı takımdan.sizin de dediğiniz gibi o na sevgimiz çok büyük olduğundan tolunay'ı başka bir takımın formasını giyerken görmek bizi çok üzdü!yoksa tolunay abi kesinlikle trabzonspor için art niyet besleyecek birisi değil!

TSezgin61
06.04.2011, 01:01
birgün takimin basinda görmek isterim...

Semih Aydın
09.04.2011, 21:00
Haftaya fener'i yen hocam, en kötü beraberlik al.

Ali Tunahan Güllü
09.04.2011, 23:53
Tolunay hoca çok farklı benim için.
Bence en iyi Trabzonsporlulardan bir tanesi.
Bakın bunu hissediyorum fener maçındaki Antep fenere kök söktürecek.

mda61
10.04.2011, 01:04
Yaşım nedeniyle Trabzonspor'daki yıllarını çok iyi hatırlayamasam da Denizli'de oynarken, Trabzonsporlu Tolunay'ın takımıydı benim için Denizlispor.

Armağan Dere
10.04.2011, 01:40
96'yı düşün hoca!!!.alacağın intikamı düşün.O maçta sen de oynuyordun..Hadi Tolunay hoca göreyim seni

Ali İhsan
10.04.2011, 02:02
Sen bari yatma şunlara, yenileceksen de adam gibi yenil Tolunay hoca. Biliyoruz bize karşı yine hayatının maçını oynayacaksın, bari fenere de yarısını göster.

irfanköse276
10.04.2011, 02:35
Sen bari yatma şunlara, yenileceksen de adam gibi yenil Tolunay hoca. Biliyoruz bize karşı yine hayatının maçını oynayacaksın, bari fenere de yarısını göster.

çoğu kimse katılmasa da,beğenmese de yüzde yüz böyle düşünüyorum..

Fatih Özkan
10.04.2011, 04:41

Katılıyorum.

coren
10.04.2011, 04:53
Hiç kimseden gram yardım beklemiyorum. Doğru olan da bu zaten. Normal topunu oynatsın hem bize karşı hem Fenere karşı.

orkun kır
10.04.2011, 10:30
arkadaşlar paranın yüzü sıcaktır unutmayın...zaten bu sene bizim şamiyonluğa koşmamızın sayesine her takımda bi iki oyuncu yıldız oldu seneye 3büyüklre avrupaya giden olursa şaşırmayın.. misal abramat

Halmanli
11.04.2011, 11:47
Yatırma Yeter takımı Tolunay hoca

Hüseyin Gündoğdu
11.04.2011, 13:01
tolunay hoca adam gibi adamdır. ne bize ne de fener'e karşı takıma artı veya eksi motivasyon yüklemez. doğrusu da budur.

Samet Yildirim
13.04.2011, 17:13
Hadi be Hocam...

Asi Çaykaralı61
13.04.2011, 20:59
Hocam başarılar dileriz

Armağan Dere
14.04.2011, 01:38
96'yı düşün hoca!!!.alacağın intikamı düşün!!!.O maçta sen de oynuyordun..Hadi Tolunay hoca göreyim seni..

..................

Paksoy
14.04.2011, 01:50
Armağan iyi yerden yakalamışsın:D

Adem Erdoğan
14.04.2011, 10:59
Tolunay hoca medyaya sakız olmadı bu hafta nedense.

2 hafta sonra görün siz.

Burak61
16.04.2011, 17:06
96 yi unutma tolunay hoca !!!!

Burak61
16.04.2011, 17:08
Tolunay hoca medyaya sakız olmadı bu hafta nedense.

2 hafta sonra görün siz.

+ 1967, 100 % katiliyorum

titanic
16.04.2011, 18:12
Tolunay Hoca nın içinde Trabzonspora karşı özel bir sempati kaldığını düşünmüyorum. Trabzonsporu şampiyon yapma kaygısı güttüğünü düşünmek çok komik. Bu nedenle bizim maçımızda takımlarında bir rehavet, fener maçında ise ekstra bir motivasyon beklemek hayalcilik olur

Ceyhun Öncü
16.04.2011, 20:01
Tolunay Hoca nın içinde Trabzonspora karşı özel bir sempati kaldığını düşünmüyorum. Trabzonsporu şampiyon yapma kaygısı güttüğünü düşünmek çok komik. Bu nedenle bizim maçımızda takımlarında bir rehavet, fener maçında ise ekstra bir motivasyon beklemek hayalcilik olur

Kayserisporun basindayken bir mactan sonra (ozaman Ersun Yenal basimizdaydi)
"Canimdan cok sevdigim Trabzonsporuma Sampiyonluk yolunda basarilar diliyorum" dedigini cok iyi hatirliyorum

Murat'
16.04.2011, 22:08
Bazı kişilere çok güzel cevap verdin be Tolunay hocam,

Ceyhun'un bahsettiği açıklama bu.

Kayserispor teknik direktörü Tolunay Kafkas son haftalarda yaşadıkları gol pozisyonu sıkıntısını bu maçta attıkları için memnun olduğunu söylerken eksik oyuncularının takıma katılmasıyla son haftalarda yaşanan kayıpları telafi edeceklerini söyledi ve genç oyunculara şans vermesini değerlendiirdi.

Kayserispor teknik direktörü Tolunay Kafkas'ın Ajansspor tarafından derlenen açıklamaları şöyle :

"Genelde oyun anlayışımızda bir sıkıntımız yok. Ama son maçlarda pozisyon bulmakta sıkıntı yaşıyorduk. Beni en çok sevindiren sokrdan ziyade bol pozisyon bulmamız ve iyi mücadele etmemiz oldu. Biz de kendi hedefimizle üst sıraları zorlamak istiyoruz. Kalan maçlarda eksiklerimizin de tamamlanmasıyla son 3-4 maçtaki kayıplarımızı telafi ederek yukarı tırmanmak istiyoruz. Canımdan çok sevdiğim Trabzonspor'a da şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum.

Sezon başından beri bu genç oyuncular bizim takımımızda. Onlara hep şans veriyorduk. Bu oyuncular Kayserispor'un geleceği. Bizim görevimiz bu genç arkadaşlarımızı Türk futbolu ve Milli Takım'a kazandırarak takımımıza hizmet etmek."

Oğuzhan İnce
16.04.2011, 22:27
formamın arkasına adını yazdıracağım

Erdem Keser
16.04.2011, 23:46
Olmadı hocam, canın sağolsun.

Cafer Bulur
16.04.2011, 23:59
Takimini bize karsi da ayni sekilde iyi hazirlayacagina,motive edecegine adim gibi eminim.

Cafer Bulur
17.04.2011, 00:17
Kayserisporun basindayken bir mactan sonra (ozaman Ersun Yenal basimizdaydi)
"Canimdan cok sevdigim Trabzonsporuma Sampiyonluk yolunda basarilar diliyorum" dedigini cok iyi hatirliyorum
O macin sonucu Kayserispor:1 Trabzonspor 0 di hatirladigim kadariyla.;)

Yaşar
17.04.2011, 00:25
Adam olmak zordur Hocam. Trabzonspor forması giymek insanın adamlığaına da katkı yapıyormuş. 2 hafta sonra aynı mücadeleyi bize karşı da göstereceksin ve hakkındır Hocam. Ama gözümüzde sürekli ''adam'' olarak kalacaksın.

pReN@_61
17.04.2011, 00:53
Sana helal olsun.

Ali İhsan
17.04.2011, 01:08
Bülent Uygun gibi şahısların adamdan sayıldığı lige fazlasın hocam...

Armağan Dere
17.04.2011, 01:57

Umut'un penaltı kaçırdığı maç değil mi o?...1-1 bitmiş bu arada..Kayseri'de oynanan maç 2008-2009 sezonunda

Cihan_61
17.04.2011, 02:40
Takimini bize karsi da ayni sekilde iyi hazirlayacagina,motive edecegine adim gibi eminim.
Uefa icin bunu yapmak zorunda.

Ceyhun Öncü
17.04.2011, 02:49
Abi macin skoru benim icin farketmez
diger takimlara ne oynuyorlarsa onu bizede oynasinlar kafi
bak bu yilki Kayserispora, Fenere yatas, bize yilin futbolu

Murat'
17.04.2011, 09:06

Cafer abi bunu yapmasından daha doğal ne var, eğer bunu yapmazsa o da Bülent Uygun'un düştüğü duruma düşecek.

Emin Danışmaz
17.04.2011, 11:00
Tolunay hoca adam gibi adamdır.Tabi ki bize karşı da takımını iyi bir şekilde sahaya sürecektir emin olun fb maçında ki kadar motiveli olarak değil ama.Ben sadece TOLUNAY hocanın söylediklerini birebir duyduğum için konuşuyorum.

Tolunay Abdioğlu
17.04.2011, 11:55

Kişiliği ve karakteri için bunu yapmak zorunda.

Hazar_
17.04.2011, 13:46
Helal olsun.Aynı mücadeleyi bizede gösterecektir hakkıdırda.Ama Bülent Uygun'un öyle bir hakkı yok.

Cihan_61
17.04.2011, 13:58
Umarim Seneye Antepi Sampiyon yapar.

leavemealone
17.04.2011, 14:30
Bir bülo ya baktim bir de sana..
Helal olsun hocam..

Ceyhun Öncü
17.04.2011, 16:23
Umarim Seneye Antepi Sampiyon yapar.

umarim ikinci olurlar Sampiyon biz olalim

ilhan
17.04.2011, 16:35
Bülent Uygun mesajlarını görünce aklıma şu geldi..

Kafkas-Uygun kapışması

Fatih
17.04.2011, 22:29
Biz de bunu istiyoruz zaten.:)

28TS61
17.04.2011, 22:33
kanaltürk telegol:

tolunay kafkas canli yayina baglanacakmis

28TS61
17.04.2011, 23:14
-ts icin degil kendiniz icin oynayin dedi fb yardimci antrenörü ismail kartal
-bagirara devre arasina girerken söyledi koridorda
-sonrasinda küfür etti
-aziz herkesi yatistirmaya calisti

Cafer Bulur
18.04.2011, 00:15

Abi macin skoru benim icin farketmez
diger takimlara ne oynuyorlarsa onu bizede oynasinlar kafi
bak bu yilki Kayserispora, Fenere yatas, bize yilin futbolu

Cafer abi bunu yapmasından daha doğal ne var, eğer bunu yapmazsa o da Bülent Uygun'un düştüğü duruma düşecek.

Biz de bunu istiyoruz zaten.:)
Evet,tolunay in takimin bize karsi motive etmesinde bende bir yanlislik görmüyorum.

Ekmegini yedigi kurulusun menfaatlerini sonuna kadar korumali,bu en dogal hakkidir ve olmasi gereken de budur.

Ali İhsan
18.04.2011, 10:26
Bize karşı ölümüne oynama hakkın var, hatta istersen çirkeflik bile yapabilirsin. Ama fenere göz göre göre yatıp da cuma günü bize hayatının maçını oynayacak şerefsizlere yapacak yorumum yok.

Cihan_61
19.04.2011, 03:47
Bize karşı ölümüne oynama hakkın var, hatta istersen çirkeflik bile yapabilirsin. Ama fenere göz göre göre yatıp da cuma günü bize hayatının maçını oynayacak şerefsizlere yapacak yorumum yok.
Serefsiz derken Futbolculara ve Taraftaralara laf yok, en büyük SEREFSIZ Bülent Uygun´dur.

Cihan_61
19.04.2011, 03:49
umarim ikinci olurlar Sampiyon biz olalim
Bu sene olalim yeter, Kadroyu bozmasa Antep Tolunay Sampiyon yapar bunlari.

CEMEFKER
19.04.2011, 16:46
Aslında fazla da duygusal olmamak lazım. Takım zaten şampiyonluğa gidiyor, bu yolda fazla duygusal olmamak lazım diyorum....
Tolunay Hoca'nın adamlığına, teknik adamlığına söyleyecek bir husus yok. O bizim maçta ne yapacağını iyi bilir.

Haaa ne olur, fb maçındaki gibi ölüm kalım maçı gibi taktiklerin yarım saatte bir değiştiği bir maç durumuna sokmaz da, benim kaybedecek bir şeyim yok, ben aslanlar gibi mücadele ederim, oyunu güzelleştirmeye çalışırım, futbolumu oynarım (oyunu kilitlemek için özel taktikler geliştermem de futbolumu oynarım.)

İnşallah 1-2 sezon içerisinde de teknik adam olarak takımın başında görmek isterim şahsen. Şenol Hoca en tepede, teknik adam olarak Tolunay ve Ünal Hocaların olduğu bir sistem.

Neden olmasın ? Bir zamanlar İsveç Milli Takımı'nda ikili hoca anlayışı vardı ve hiç de başarısız olmadılar.

Ali İhsan
19.04.2011, 16:47
Serefsiz derken Futbolculara ve Taraftaralara laf yok, en büyük SEREFSIZ Bülent Uygun´dur.

Ben ayırt etmiyorum, o gün orada fenere yatışa göz yuman herkes benim için aynıdır.

Uğur Kalyoncu
19.04.2011, 18:23
tolunay adamsın adam..

http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150169805339491&oid=220079541838&comments

Mesut
21.04.2011, 21:01
Ercan Saatçi Fenerbahçe- Gaziantepspor maçının ardından Tolunay Kafkas’a yönelik köşesinde ağır açıklamalarda bulundu. Bunun üzerine TRT Trabzon Spo Muhabiri ve Günebakış Gazetesi köşe yazarı Barış Yurduseven bugün bu konuyu köşesine taşıdı.

İŞTE ERCAN SAATÇİ’nin YAZISI;

Tolunay Kafkas’ın canlı yayında bana yönelttiği “kötülük ve nifak tohumları ekme” suçlamasına, içinde bulunmaktan hicap duyduğum “kavga” nedeniyle cevap verememiştim... Kabadayı edasıyla bilmeden, dinlemeden ahkam kesmek bu kadar kolay olmamalı. Üstelik bu ülkenin hatırı sayılır bir kulübünün teknik direktörüysen !
Canlı yayına bağlanmış ve gözünün önünde olup biteni anlatan, üstelik kendi futbolcun tarafından kafasına tabure ve su şişesi yemiş bir Fenerbahçe Taraftarına çok rahat bir şekilde “YALANCI” diyorsun. Biz bu tezgahlara gelmeyiz, Allah’tan başka kimseden de korkumuz yok diyerek uslubunu konuşturuyorsun. Peki soruyorum Tolunay Kafkas; Mehmet Topuz da mı yalancı, Bekir İrtegünde mi yalancı, Hasan Çetinkaya da mı yalancı, Aykut Kocaman da mı yalancı, İsmail Kartal da mı yalancı, Binlerce Fenerbahçe taraftarı da mı yalancı, Murat Özaydınlı da mı yalancı, Aziz Yıldırım da mı yalancı ???
Bekir İrtegün’e “kötü” konuşup maçtan sonra arayarak özürdilediğin mi yalan, yoksa Mehmet Topuz’a davranışın mı yalan ??? Maçın birinci dakikasında ki penaltı pozisyonuyla ilgili Fenerbahçe yedek kulübesine “oturun oturduğunuz yerde” diye bağırdığın mı yalan yoksa, Cenk Tosun’un yedek kulübesinde çıkarılan(!) olay sonrasında Hakem’e “bunu raporunuza yazın Fenerbahçe’nin sahası kapanmalı” demesi mi yalan ???
Bütün bunları ben söylemiyorum... Bu Yalancı yakıştırması yaptığın kulübenizin hemen arkasındaki Fenerbahçe Taraftarları ve Fenerbahçe yedek kulübesinde ki “Potansiyel Yalancılar” söylüyor...
Program devam etseydi önce senden almadığım Allah’ın selamını verecektim sana ve bunları soracaktım... Ben onların “Yalancısıyım” diye ekleyecektim. İsimlerini de verecektim tek tek kimlerle konuştuğumun...
Gaziantep Başkanı İbrahim Kızıl gerçekten de çok sevdiğim dostluk yaptığım iyi bir başkanımızdır. Gaziantepspor da bizim ligimizin olmazsa olmazıdır. Ama “kötülük ve nifak tohumları ekme” diyerek aslında kötülük ve nifak tohumları eken, önyargılı bir biçimde Fenerbahçe taraftarına rahatlıkla Yalancı diyebilen Tolunay Kafkas’a sadece pes (!) diyorum...
SPORDA ŞİDDET (!)

Gaziantepsporlu futbolcu Fenerbahçe taraftarına tabure ve su şişesi fırlatıyor... Neden...? Çünkü Fenerbahçe 90+4 dakikada gol attığı için taraftarları sevindi diye(!) peki sonra...? Tabure ve şişeyi kafasına yiyen iki kardeş emniyete götürülüyor ve uzun bir müddet stada girmeme cezası alıyor... O oyuncu ne ceza alacak hep birlikte göreceğiz. Ama bu uygulama benim adalet anlayışımla örtüşmüyor... Sporda şiddet yasası dedikleri böyle uygulanacaksa uygulanmasın daha iyi. Çünkü asıl bu olayı kasten körükleyenler, oturdukları yerlerden körüklemeye devam edecekler... Konuşanlanlar, yazanlar, konuşarak ve yazarak nifak tohumunun en organiğini ekenler Ne olacak ? Onlar oturdukları yerlerden ahkam kesip ortalığı karıştırmaya devam edecekler ve olan bir tek taraftarlara olacak... Stat kameralarından tespit ettiklerini cezalandırıp, Profesyonel kameraların karşısında ekranlara çıkıp kışkırtanlara bir şey olmayacaksa olmaz olsun böyle yasa !
SON KALE...!

Kanal Türk’ü ve İpek Medya Grubunu tenzih ederim. Ancak Son Kale programında istemeden de olsa izleyenlere kötü örnek olan seviyesizliğin bir parçası olduğum için herkesden özür dilerim... Müdahil olmasam da, kavgaya girmesem de o koltukta oturuyor olmak beni fazlasıyla üzmüştür, tüm spor kamuoyunun ve Televizyon izleyicilerinin bilmesini isterim.
Bu konuyla ilgili tek avuntum, kendi çocuklarımın ve tüm çocukların o saatte uyumuş olması ve izlememiş olmalarıdır.

VE BARIŞ YURDUSEVEN’İN KÖŞE YAZISI…

Aslen Erzincan’lıdır, ama kimse bilmez, çünkü O, kendini Trabzonlu bilir, öyle de görür.

Bizde çoktan onu öyle görmüşüz bile,

Trabzonspor’da oynarken de, canını dişine takan, terinin son damlasına kadar savaşan, birileri gibi tribünlere değil, tribündekiler için oynayan.

Hatta Galatasaray’a imza atarken bile bordo-mavi tişört giyen,

Bu çirkef aleme yakışmayan bir adamdan bahsediyorum.

Tolunay Kafkas…

Kimsenin eğritemediği, bükemediği bir adamdan,

Ama onun da duyguları var,

Onun da yüreği var.

Bir dönem formasını giydiği Galatasaray’ı ligde yenip, kupada elediği zaman, herkesin aferinlere boğup,” helal olsun” dediği Tolunay Kafkas.

Bugün Fenerbahçe ile başa baş, adam gibi oynadı diye yerden yere vurulmaya çalışılıyor.

Oysa ki Tolunay Kafkas, sahada babasını tanımaz.

O, Trabzon aşığı, Tolunay Kafkas, ligin ilk yarısında Trabzonspor maçında bir penaltı pozisyonuna verdiği tepki nedeniyle dışarı atılmıştır.

Aynı Tolunay Kafkas, Fenerbahçe maçından sonra da çıkıp, rakibinin lehine bir penaltının verilmediğini söyleyecek kadar da adamdır.

Şu anda Türkiye’de kaç kişi bunları söyleyebilir yada söyleyebilmiş.

Ama anlayana,

Şimdi birileri çıkıp bu adam gibi adam için bir şeyler yazıp çizmeye çalışıyor.

İnsanlar takım tutabilir, insanların partileri de olabilir, hatta insanlar amigo da olabilir.

Ama amigolar gazeteci olamaz.

Gazeteci, aydınlatandır,

Gazeteci, doğruyu söyleyendir,

Gazeteci, muhalefet edendir ama dürüstçe, korkmadan, karşılıksız.

Siz birilerinin damadı olabilirsiniz, kayın pederiniz de büyük bir gazetenin genel yayın yönetmenliğini yapmış olabilir.

Sizde eğlenmek için orada bir şeyler karalayabilirsiniz.

Ama düzgün insanları karalayamazsınız.

Önce Tolunay Kafkas kadar okuyacaksın, araştıracaksın,

Çağdaş dünyayı, globalleşen dünyayı onun kadar bileceksin.

Oturmasını kalmasını, rakibine saygı göstermesini bileceksin.

Sonra konuşacaksın.

Tolunay Kafkas’tan bahsederken haddini bileceksin, konuşurken de kültür seviyeni.

Onu yererken, adamlığın, yaptıkların aklına gelecek, bir karşılaştırma yapacaksın.

Sonra Tolunay Kafkas’tan bahsedeceksin.

Bizler her zaman onun arkasındayız,

Ama bizler o, Trabzonlu ya da Trabzonsporlu diye değil,

Bizler, o, adam diye arkasındayız.

Bizler, bu çirkef, lanet, iğrençliklerle dolu futbol aleminde, adamların artması için onun arkasındayız.

Ve yine bizler biliyoruz ki, bu Trabzon sevdalısı adam, iki hafta sonra Trabzon’ a geldiği zaman takımını sonuna kadar motive edip oynatacak.

Çünkü adamlık o dur.

Biz onu belki de bu yüzden sevdik.

Pekiii

Saatçi efendi, siz ve sizin gibi sosyete amigoları biliyorlar mı ?

Bu modern, çağdaş,yabancı dil bilen, pro lisans sahibi, genç neslin en başarılı ve geleceği en aydınlık adamının, şu dünyada ki en büyük hayali nedir ?

Tahmin bile edemezsin,

Dur ben seninkini tahmin edeyim.

“Fenerbahçe 100 yıl üst üste şampiyon olsun, Galatasaray tüm branşlarda küme düşsün”

Hadi sen de tahmin et,

Bir gün Trabzonspor’la şampiyonluk yaşamak mı, yoksa Galatasaray’ı Fenerbahçe’yi mi çalıştırmak , yok yok Chelse, Barcelona, M. United’de teknik adamlık yapıp yeni Morinho’mu olmak.

Dur dur yorulma,

Ben söyleyeyim,

Çünkü sen sabaha kadar değil sonsuza kadar düşünsen bulamazsın.

Çünkü sen idealist bir adam değilsin .

Sen şayet öyle olsan, ya müzisyen olurdun, ya iş adamı, yada gazeteci

Ama sen hepsinden birazcık olmuşsun.

İşte bunu tercih etmişsin

Birazcık Ercan

Hep böyle kalacaksın ve de böyle anılacaksın.

Yok yok unutmadım,

O, koca yürekli, adam gibi adamın hayatta ki en büyük hayali nedir söyleyeyim mi?

Bir sahaf dükkanı açmak,

Ve orada, o kitap dünyasında yaşamak.

Sen hiç böyle bir hayal kurabilir misin Saatçi?

Kuramazsın,

Ancak seni kurarlar, yerin ve zamanın geldi mi de ötersin, sonra da seni çöpe atarlar.

Çünkü son kullanma tarihin geçmiştir artık.
:yumruk::yumruk::yumruk::yumruk::yumruk::yumruk: Barış iyi geçirdi Birazcık Ercana :)

Ugur Kursad
23.04.2011, 00:03
iki sene sonra sportif direktör şenol güneş teknik direktör tolunay kafkas olsun istrim umarım gerçekleşir...

Emre EFENDİOGLU
23.04.2011, 02:18
Haftaya sende bize çelmeni tak, bizim eskiler bize çelme takar ama Fener'in eskileri işi görür.

Akif Gür
23.04.2011, 14:08
Adam Gibi Adam...eskişehir'e puan kaybetmeseydikte keşke antep'e kaybetseydik...hiç değilse bi ADAMa kaybetmiş olurduk..

Süleyman Eruyar
02.05.2011, 13:10
Tolunay Kafkas, Fenerbahçe maçı sonunda bu kadar tepki göstermişmiydin ?

oflubektas
02.05.2011, 15:11
Tolunay Kafkas, Fenerbahçe maçı sonunda bu kadar tepki göstermişmiydin ?

Kendilerine küfreden fenerbahçe yardımcı hocası İsmail Kartal'ın üzerine yürüdü, maç sonunda sinirinden basın toplantısı yapmadı. Ayrıca elinde fener formasıyla Gaziantep soyunma odasının önünde bekleyen eski futbolcuları Bekir'i kovdu. Her iki maçta da takımının kazanması için elinden geleni yaptı.

Onun adamlığına laf söylemeden önce bi araştırın bakalım. Üstte Barış Yurduseven'in yazısını da okuyun lütfen

Mira_61
02.05.2011, 15:49
Tolunay Kafkas hırslı bir teknik adam.Zaman zaman hırsının kurbanı oluyor bizler gibi.Dün hakem saçma sapan kararlar verdi.Canı yanan,hırslı bir adam o sırada ağzından çıkanlara çok fazla dikkat edemez.Ben hala onu çok seviyorum.Biraz daha sakin olsa daha iyi olurdu tabiki.

Süleyman Eruyar
02.05.2011, 16:05
Yok yok, pardon laflarımı geri alıyorum .

sen daha ne yazdığımı okuyamıyorsun ki

ben sana ne anlatayım :)

birde " siz " demiş pehh ..

Fatih
02.05.2011, 17:49
Tolunay Kafkas'la Bülent Uygun'u karıştırmayın zira ayıp edersiniz.

Adem Erdoğan
02.05.2011, 20:44
Şu ortamda millet 'canımdan çok sevdiğim' le başlayan bir cümle bekliyordu herhalde.

DNA-TS
02.05.2011, 21:44
tolunay yapısı gereği dik başlı bir adam lafını hiçkimseden esirgemiyor delikanlı gibi tepkisini koyuyor.bizimle kimyası örtüşüyor bir nevi ben şenol hocadan sonra takımın başına geçebilecek adaylardan en şanslı isim olarak görüyorum kendisini.

HH_52
02.05.2011, 22:15
tolunay yapısı gereği dik başlı bir adam lafını hiçkimseden esirgemiyor delikanlı gibi tepkisini koyuyor.bizimle kimyası örtüşüyor bir nevi ben şenol hocadan sonra takımın başına geçebilecek adaylardan en şanslı isim olarak görüyorum kendisini.

Başkan, haklısında Ünal Karamanıda yabana atma haa :D

melih61
02.05.2011, 23:44

delikanlı fener maçından sonra neredeydi?

Kaya
03.05.2011, 00:41
Her Trabzonspor maçından snr tuhaf tuhaf davranışlar sergiliyor.

Cengiz Çubukcu
03.05.2011, 00:43
Her Trabzonspor maçından snr tuhaf tuhaf davranışlar sergiliyor.

işte o yüzden gerçek bir Trabzonsporlu :)

Kaya
03.05.2011, 08:25

Ben gerçek Trabzonsporlu kategorisine maalesef sokamıyorum Tolunay'ı. Hele hele ilk maçtaki saçmalıklarını hiçbir zaman unutmayacağım... :)

Külünkoğlu
03.05.2011, 08:31
Aynen Cengiz. ;)

sümela61
03.05.2011, 10:16
Tolunay'ın her Trabzonspor maçından sonra bu tip davranışlar sergilemesi, sanki biraz "rol" gibi geliyor bana... yani özellikle yapıyor gibi... tepkisiz ve sessiz kaldığını düşünsenize... İstanbul medyası demediğini bırakmazdı... ki bu haliyle bile bir ton ithamlarda bulunuyorlar... ;)

Mustafa Yılmaz.20
03.05.2011, 10:17
Bence Tolunay Kafkas bizden çok galatasaraya sempati duyuyor. Onlarla yaptığı maçlardan sonra hep sakin kalabiliyor. Yanlış hatırlamıyorsam ali turan'la ilgili bir soruya cevap verirken "bende Trabzon'dan galatasaray'a gittiğimde sorunlar yaşamıştım, büyük takımda oynamak daha farklı" gibi birşeyler söylemişti. Tarzını beğeniyorum hatta İtalyan hocalara benzetiyorum. Eğer Şenol Hocadan sonra yerli bir hoca gelecekse Tolunay Kafkas bence 2-3 adaydan birisidir.

DNA-TS
03.05.2011, 10:17
delikanlı fener maçından sonra neredeydi?

Febe macından sonra çıkan yaygaraları duymadın demek bı izle;)

Murat'
03.05.2011, 10:20
Arkadaşlar asıl siz Fenerbahçe maçından sonra nerelerdeydiniz, dinlemeden, okumadan bir şeyler yazıyorsunuz buraya.

zafer6161
03.05.2011, 14:11
aynı tolunay iki sene öncesi kayserideyken bizi yendikleri maçtan sonra...canımdan çok sevdiğim TRABZONSPOR u yendiğimiz için çok üzügünüm demişti

Şahinoğlu
03.05.2011, 14:55
Fb liler sahaya inince bu kadar tepki koymamıştı Tolunay , bencede önce gsli yıllarca bizde oynadığı için ve en başarılı yıllarını yaşadığı yer olan Trabzon'uda kıyıdan köşeden seviyor işte olay bu yoksa Trabzonspor'lu asla değil bana göre zaten herkese antipatik gelen bir isim.

DNA-TS
03.05.2011, 14:59
trabzonsporlu olup olmaması değil ki mevzu adam tepki koyuyor olana bitene.bunda kusur aramam eğer febeye tepki koymayıp bize koysaydı anlardım eleştirenleri ama öle değil.ben hala ısrarlıyım şenol hocamdan sonra takımın başına gelecekse böyle agresif dikbaşlı aktif bir hoca gelsin.

Samet Yildirim
13.10.2011, 23:37
Tolunay Kafkas: TS benim yuvam evim tabiki calismak isterim...

T.Kafkas: Fatih Terim, Mustafa Denizli ve Senol Günesin talebeleri olmakdan dolayi gurur duyorum..

T.Kafkas: Senol Günesi cok ayri severim o cok baska...Trabzonsporun yüzü...Verilmesi gereken deger bana göre verilmeyen Hoca..

Neden 12 Takim degestirdiniz ? Tolunay Kafkas: Aslinda futbolu Trabzonsporda birakmak istemistim...

Sefa
14.10.2011, 00:02
T. Kafkas: Futbolcular Anadolu'dan Büyük takımlara gittiklerinde bir adapte sorunu yaşıyor bende Trabzon'dan Galatasaray'a geldiğimde bende de olmuştu!

gerenimo
14.10.2011, 00:14
T. Kafkas: Futbolcular Anadolu'dan Büyük takımlara gittiklerinde bir adapte sorunu yaşıyor bende Trabzon'dan Galatasaray'a geldiğimde bende de olmuştu!

bu demecin bir linki var mı?

Sefa
14.10.2011, 00:31
bu demecin bir linki var mı?

Aradım ama bulamadım ben canlı izlemiştim o röportajı sözcükler aklımda o şekilde kalmıştı ama bir haber sitesinde verdiği ifadeyi buldum..

Ben de Trabzon'dan Galatasaray'a geldiğimde ilk yıllarda bocalamıştım. Büyük camialarda oynamak kolay değil.

Ali Turan hakkında yorum yaparken söylemişti bunu. Haber metinlerinde Trabzon geçmiyor Galatasaray'a geldiğimde yazıyor ama kendisi söylemişti direk Trabzon'dan Galatasaray'a geldiğimde diye..

Cengiz Çubukcu
14.10.2011, 07:45
dün akşam programdaki sorulara içtenlikle ve gayet güzel cevaplar verdi, o kadar güzel sözün arasında bir cümleyi cımbızlayıp da adama yüklenmeyin işin özünü yakalayın arkadaşlar...

pazarkapılı
14.10.2011, 10:02
dün akşam programdaki sorulara içtenlikle ve gayet güzel cevaplar verdi, o kadar güzel sözün arasında bir cümleyi cımbızlayıp da adama yüklenmeyin işin özünü yakalayın arkadaşlar...olur mu....insanlar ne konusacak....

M.S.SOFU
14.10.2011, 11:31
tolunay hoca gerçekleri söylediği ve popülist yaklaşımlarda bulunmadığı,dik durduğu,ona buna yalakalanmadığı için bu topraklarda sevilmemesi normal.

bizim ülkemizde her takıma boncuk dağıtan,onların taraftarını çok beğeniyorum(taraftarın t.ş.klarını yalayan,bu yolla takım kötü gittiğinde taraftarın aklına ilk gelecek isim olmayı hedefleyen bazı leş kargalarının yolunda gitmez,adamdır)diyerek bir şeyler elde etmeye çalışan akbaba değildir,leş kargası değildir.
proje adamıdır.gaziantepte ve kayseride yaptıkları ortada,nasıl futbol oynattığı ortada.

kendisini takdir etmekle beraber hangi takımlı olduğu umurumda değil.
siz hala her maç öncesi trabzonsporu öven,taraftara yaranmaya çalışan,fakat hiç futbol oynatma mantığı olmayan fakat trabzonsporlu olduğunu her yerde dillendiren ve bundan medet uman ,ideallerinden uzak karakter yoksunlarını desteklemeye devam edin.
yok şunu demişmiş bunu demişmiş,lafla peynir gemisi yürümez,icraata bakmak lazım.bu ligte oynattığı futbol ve karakteriyle beğendiğim adamlardandır ve takımın başında görmek isterim.
bence takımın kazanmasından çok oynana futbol çok önemli,mesela ersun yanal'lı milli takım mı yoksa hiddink'li milli takım mı?
bence ersun yanallı milli takım.çünkü maçlarını izlediğim zaman zevk alıyordum,hızlı oynuyorduk,hele bir danimarka maçı var ki(deplasman da 2-2 bitmişti galiba) akın akın,bir onlar geliyor bir biz geliyoruz.
eğer futbol denen mereti zevk için izliyorsam ben oynanan futbola,zihniyete,ideale,karaktere bakarım;fakat futbolu egolarımı tatmin etmek için izliyorsam sürekli kazanan bir takımı tutarım.zaten trabzonlu olmayıpta trabzonsporu tutanların trabzonsporu tutmakta en büyük nedenleri bunlardır diye düşünüyorum.
ortada kazanan bir takımdan ziyade duruşu olan,amacı olan(şampiyonluk haricinde) bir takım izlemek keyif verir.yoksa bir sene sen şampiyon olursun öteki sene o şampiyon olur.
önemli olan uzun vadede ne yaptığındır,kimi yetiştirdiğindir.
ama tabi trabzonsporun bunu anlayacak seviyeye gelmesi için çok çok uzun zaman geçmesi gerekir.

Asi Çaykaralı61
14.10.2011, 13:55
Dün az biraz dinledim ilerleyen zamanlarda antrörümüz olabilecek kapasiteye sahip bir isim

Davut Özdemir
14.10.2011, 14:39
konuşma vidosunu paylaşırmısınız?

yektakurtulus
15.10.2011, 02:07
http://s1.directupload.net/images/110907/ofmcleff.swf

M.S.SOFU
27.10.2011, 21:53
hocayı milli takımda yetkili bir mevkiye getirdiler
inşallah harcamazlar
sahanın içinde olması gereken bir adam tolunay hoca.
ama şenol hoca gibi eğilmediğinden ne yönetimler ne de istanbul basınınca seviliyor.
hakkında hayırlısı olsun tolunay hoca
elbet bir gün yuvana geri döneceksin.

hanifta
28.10.2011, 13:05
antepte futbolcular sabote etti hocayı,haksızlığa uğradı, 5 maçta sıfır çeken takım şimdi ikinci deplasman galibiyeti ni aldı...

Nytre
28.10.2011, 13:18
şenol güneşten sonra ts.nin başında görmek istediğim kişi...

M.S.SOFU
15.06.2012, 12:48
forumda bazı yorumları okuduktan ve senin bütün röportajlarını izledikten sonra seni dah çok sevmeye başladım
dik dur,doğru dur,farkındalığı söyle ve tabii ki edip abi başkadır.

Travelair
16.06.2012, 09:05
Teknik direktörlük kariyerini geliştirmesi lazım

Armağan Dere
16.06.2012, 12:50

2. yarının ilk haftaları
hatta 3 Şubat 1996'da oynanmış..
Maçtan kareler;
http://b1206.hizliresim.com/y/j/80stv.jpg
http://b1206.hizliresim.com/y/j/80svy.jpg

Kasım Hilal
17.06.2012, 10:18
Cincona gitmeyeydi baştacı olurdu....

Ömer Faruk61
08.07.2012, 21:34
http://www.uefa.com/womensunder19/news/newsid=1805459.html?autoplay=true

:)

bysurmeneli
12.09.2012, 14:42
Futbolculuğuna laf diyecek yok hatta son 10 yılın en iyi ön liberosudur diyebiliriz tek kusuru cincona gitmek için attığı taklalar olmuştur..! Şu an kendini hangi camiaya yakın hissediyor bunu merak ediyorum ?

Armağan Dere
03.11.2012, 20:09
Trabzonspor 1-0 Aston Villa - 18/10/1994

http://u.goal.com/211600/211628.jpg

Travelair
07.01.2013, 08:56
Tolunay Kafkas belgeseli

http://tvarsivi.com/player.php?y=160&z=2013-01-06 02:20:00

Mesut
07.01.2013, 14:40
Kişiliği agrasifliği ile bize yakışacak bir teknik direktör.Umarım inşAllah gelir takımın başına Şenol Hocadan sonra

irfanköse276
07.01.2013, 14:59
Basta gurbetciler olmak uzere 15yas grubu yerli oyuncularin butun bilgi havuzuna sahip.

Hoca'nin bir sonra calistiracagi takimda cok basarili olacagini dusunuyorum.