PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nurullah Sağlam: "Şampiyonluk Adayım Trabzonspor"

alper*
03.11.2008, 10:43
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_zw_NurullahSaglam04.jpg

ŞAMPİYONLUK ADAYIM TRABZONSPOR
Sağlam, bir soru üzerine şampiyonluk adayının Trabzonspor olduğunu açıkladı. Çok tepki almasına karşın Trabzonspor'un oyun mentalitesinin diğerlerinden daha farklı olduğunu gördüğünü dile getiren Sağlam, "Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile oynadık. Bizim pas yapmamızı en fazla Trabzonspor engelledi. Defansif anlamda da Trabzonspor'un iyi olduğuna inanıyorum. Şampiyonluk yarışında Trabzonspor'u daha şanslı görüyorum, ibre onlardan yana" diye konuştu.

Kaynak : ligtv.com.tr'deki açıklamaların bir kısmı.
her habere konu açılmaz ancak takımımızın,şampiyonluğa giden yolda diğer anadolu takımları tarafından nasıl görüldüğünün izah edilmesi açısından üzerinde konuşulabilecek bir konu olduğunu düşündüm.

Ahmet Faruk
03.11.2008, 10:45
Ligin en doğru futbolunu oynuyoruz.
Allahtab bu açıklamayı bizden 4 puan aldıktan sonra yaptı, yoksa bak sen işe. Ama adam haklı...

Recep Alkan
03.11.2008, 10:47
bız mı engellemısız pas yapmalarına. bıraksın bu ıslerı ya. bızım macta yaptıkları pas kadar adamlar bır lıg boyunca pas yapmıyorlar. dun gorduk gs macındakı hallerını. bence hıkayeden bır acıklama bu. hıcde ınandırıcı gelmedı bana???

İslam Sezer
03.11.2008, 10:48
en çok pas yapan bizmişiz.hangi maçta?kastettiği kupa maçıysa bence alay etmiş olmalı çünkü o gıcık kupa maçında ayağımıza top gelmedi ki.ligdeki maçta ise dedikleri az da olsa doğru sayılır.1-1 biten o maçta bence antep etkisizdi,biz ise hiç iyi olmamamıza rağmen onlardan biraz olsun iyiydik.
dünkü gs maçında ise resmen kolay teslim oldu antep.ben daha iyisini beklerlerdim onlardan.sonuç olarak yine de bizi şampiyon adayı olarak
ilan etmesine teşekkür ediyorum...

Dursun Kaplan
03.11.2008, 10:49
Ver gazı..

Böyle açık açık yorumlar söyleyip,takımı ve futbolculara havaya sokmak kolay.. Ersun hocaya burada çok büyük görev düşüyor.. Kesinlikle havaya girmememiz lazım.. Bu tür açıklamalarıda nedense iş işten geçtikten sonra yaparlar..

fatihbostan
03.11.2008, 10:51
En azından bunu demesi bile güzel :D

EmrahYalçınalp
03.11.2008, 10:54
Vallahi benim bizim oyun sistemimizle ilgili söylediklerini bilemeyeceğim ama, daha önce de Trabzonspor'la ilgili söylediği çok hoş şeyler kalmış aklımda. Hatta yanılmıyorsam Konya'yı mı ne çalıştırıyordu, Anadolu'dan Trabzonspor'dan başka takımın şampiyonluk şansı olmadığını, gerçek anlamda tek büyüğün Trabzonspor olduğunu falan söylemişti.

Teşekkür ettik :)

Ayhan Çolak
03.11.2008, 10:55
meali: anadolu takımlarından birisinin şampiyon olmasını istiyor,boyle oynarsak gelecek senelerde sıra bizede gelecek açıklamasını yapıyor.
ilave: ben boşta kalırsam trabzonspor beni alsın,ben onlara iyi pas yaptırırım.

Tayfun
03.11.2008, 10:57
Hadi lan ordan Nurullah bize karşı çatır çatır top oynadınız gs maçında gördük sizi ulan millet bize gelince Arsenal gibi top çevirir diğerlerine gelince ayakları tutuluyor!

Ahmet Faruk
03.11.2008, 11:02
Hadi lan ordan Nurullah bize karşı çatır çatır top oynadınız gs maçında gördük sizi ulan millet bize gelince Arsenal gibi top çevirir diğerlerine gelince ayakları tutuluyor!

Trabzonda oynadığımız maçta hiç de çatır çatır top oynayamadılar. Biz de Gökhanın kaçırdıklarını atmış olsaydık, gsden daha çok atardık. Bazen neticeye, bazen haticeye bakacaksın :D

İsmail Çavuşoğlu
03.11.2008, 11:02
Dün erman da aynı şeyi söyledi en fazla Trabzona karşı zorlandık Trabzonsporla oynamak zor dedi..(Lig maçı için )Nurullah hocayada teşekkür ediyorum inşallah dediği gibi olur..

OLCAY ÇAKIR
03.11.2008, 11:06
Gerçekten çok sevdiğim ve inandığım bir teknik adamdır.
Çizgisini,seviyesini hiç bozmadı.

Dün gecede iyi pas yaptılar.Eksikleri vardı takımının.

Gittiği takımların çehresini değiştiriyor..

Oğuz Demirci
03.11.2008, 11:06
öyle bir gün gelecekki herkes Trabonspor diyecek

Tolpaş61
03.11.2008, 11:07
Hadi canim.kupa maçinda pas trafiğinden tv karşisinda dahi başim döndü.

EmrahYalçınalp
03.11.2008, 11:09
Hadi canim.kupa maçinda pas trafiğinden tv karşisinda dahi başim döndü.
O maçta top var mıydı yahu? :D

oflubektas
03.11.2008, 11:12
Gaziantep'in gs maçına yattığı iddiasına katılmıyorum. 3'er gol yedikleri gs ve bjk maçlarında çok rahat top yapıp, sürüyle pozisyon kaçırdılar. Hatta dün akşam maç 2-1 olduktan sonra Eduardo bomboş 2 kafa topunu kalecinin kucağına nişanlamasa maçı Antep 3-2 kazanabilirdi. 1-1 berabere biten lig maçı için Nurullah Sağlam'ın tespitleri çok doğru. Fakat son kupa maçında bize karşı çok pas yaptılar ve tabiri caizse takımımızı madara ettiler.

Hocası ve futbolcularına bizim formamızı giydirip sağ bekleri Erkan Sekman'ı çıkartalım Gaziantep şampiyonluğun en kuvvetli adayı olur.

firidin61
03.11.2008, 11:30
Merhaba ,

Özetlerden izleyebildiğim kadarıyla Gaziantep g.saray karşısında birçok pozisyona girmiş . Sanırım Nurullah hoca nın söylemek istediği 3 ist.takımıyla oynarken çok daha rahat pozisyon üretebildiğiyle ilgili . Bunu Trabzon da çok nadir olarak yapabilmişlerdi keza Antep de de , Trabzonspor kör dövüşü şeklinde geçen maçı kazanmak adına yaptığı hamlelerle kaybetmiştir . Çünkü bu şekilde oynamak Trabzonspor a yakışmıyordu . Nurullah hocayı samimi bulurum . Farklı bir antrenör söylese değişik bakabilirdim . Bardağın dolu kısmı ise Trabzonspor da bu potansiyelin olduğunu belirtmesi . Yani klasik Anadolu kıskançlığını bir kenara bırakması .

Teşekkür Ederiz Nurullah Hoca . Şampiyonluk yolunda fener e taktığın çelme hala üzerlerinde etkili . İnanıyorumki 2 . yarıda içeride oynayacağın g.saray ve b.taş maçlarında da rakiplerine şans tanımayacaksın . Kişilikli , ezilmeden oynayan Anadolu takımları istiyoruz !

Saygılarımla

Faik Yılmaz
03.11.2008, 11:39
Her takıma aynı futbolu oynarsa Anadolu takımlarına fazla kızmıyorum Antepte bu sene öyle . oynar futbolunu yener yenilir o ayrı mesele....

Cengiz Çubukcu
03.11.2008, 11:41
Bence gönlünden geçeni söylemiş, inşallah yanılmaz :)

_SeRKaN_
03.11.2008, 11:44
Bize karşı kupada oynadıkları futbolu geseye karşı oynamalarını beklerdim açıkçası ama yanıldım...Ligin bence en iyi pas yapan takımılar ama devamlılıkları yok...

Erdal
03.11.2008, 11:49
Antep'in gerek gs gerek bjk karşısında önemli eksiklikleri vardı. Bunları atlayarak gs ye oynamadılar geyiği yapmak hiç şık olmuyor. İki derbi oynadık 1 puan aldık. Üç takım birbiri ile oynamdı ve biz lideriz. Tablo Anadolu takımlarının güçlü olmasının bizim menfaatimize olduğunu ortaya koyuyor zaten.Kısa vade de uzun vade de daha güçlü Anadolu takımları daha güçsüz İstanbul takımı demektir. Üstelik daha heyecan verici bir lig....

murseltaskin
03.11.2008, 11:50
doğru söze ne hacet

İsmail Çavuşoğlu
03.11.2008, 11:51
Murat ceylan yoktu dün gerçekten iyi futbolcu eksikliğini hissettiler maçta..

Ümit Tekşan
03.11.2008, 11:53
Doru söze ne denir.

İnşaallah şampiyon oluruz.

Bahattin Aydın
03.11.2008, 11:54
Bir Anadolu kulübünü çalıştıran teknik hocadan bunları duymak güzel...ANADOLU !!!

OLCAY ÇAKIR
03.11.2008, 11:54
Kesinlikle katılıyorum.
Ayrıca;
istatistiklerine baktım 380 gibi pasla oynamışlar dün gece yine.
Murat ceylan yoktu dün gerçekten iyi futbolcu eksikliğini hissettiler maçta..

Onur Akyüz
03.11.2008, 11:56
söyledikleri lig maçı içindir,kupa maçında baya kötüydük çünkü..murat ceylan genç,kaliteli ve kalaktersiz topçularımızdan biri malesef..

Great White
03.11.2008, 11:59
Bizim pas yapmamızı en fazla Trabzonspor engelledi.

Sanırım Kupa maçından değil de ligdeki maçtan bahsetmiş burada Nurullah Hoca..

Kupa maçında bir ara karşımıza Antep yerine Milan' ı çıkardılar sandıydım açıkçası..

Forma benzerliği değildi yani sadece:rolleyes:

halil ibo
03.11.2008, 11:59
Zonguldak'tan Rize'ye kadar adı konmamış bir Karadenizgücü vardı şampiyonluk yıllarımızda.Bizim hırsımız ve inadımız Zonguldak'ta,Boluspor'da,Rizespor'da da vardı.İstanbul derebeyleri çok zorlanıyordu diğer lig maçlarında da.Şimdi Sivas,Kayseri ve Antep var.Anadolu güçleniyor,artık hovardaca futbolcu satmıyor büyüklere yatmıyorlar.Ligimiz üst seviyeye çıkmak için çabalıyor.Bu durumu değerlendirmemiz gerekiyor.Keşke demek ölüm ama keşke Nuri Albayrak ile kaybedilen yıllarımız yapılanma ile geçseydide şimdi açık ara önde olsaydık.Neyse geçmişe dönemeyeceğimize göre Nurullah hocanın açıklamasını kulaklarımıza küpe edip futbolcularımıza teknik heyetimize ve yönetimimize desteği esirgemeyip başarıda tuzumuzun olması için çok çooooooook çalışmalıyız taraftarlar olarak.

Erdal
03.11.2008, 12:02
6 şampiyonluğun 3 ünde ilk 4 ü bir başka Anadolu takımı ile paylaşmışıız. İkisinde ise biz dahil ilk 4 te 3 Anadolu takımı var...

Mustafa
03.11.2008, 12:04
Nurullah Sağlam ile aynı düşünceleri paylaşıyorum.Benimde şampiyonluk adayım Trabzonspor :)

Erdal
03.11.2008, 12:08
Hazır bana fırsat çıktı yıllardır düşündüklerimi yazayım:)

Uzun vadede Anadolu takımlarının zirveye oynamayı sürdürelibilir hale getirmeleri durumunda taraftar sayısına dayalı ekonomik pastadan İstanbul takımlarının aldığı pay azalacaktır. Sanıldığının aksine bundan en az belkide hiç etkilenmeyecek olan biziz...

selimatal
03.11.2008, 12:10
Bazı yorumlara bakıyorum da sanki ben farklı maçlar seyretmişim gibi geliyor.

1-Nurullah Sağlam gittiği her takıma çatır çatır top oynatan bir hocadır.
2-Antep TS ile ligde kıran kırana bir maç yapmıştır ve o maçta 2 takımda çok zinde olduğundan özellikle TS lu oyuncular büyük bir efor harcamıştır.
3-Aşırı yorgunluk ve lige konsantrasyon nedeniyle TS lu futbolcuların Anteple yapılan kupa maçına hiç konsantre olamadıkları açıkça görülmüştür.
4-Kupa maçını Antepin kazanmasına rağmen Trabzondaki lig maçında Antep kupa maçından çok daha iyi oynamış ve şampiyonluğa oynayan bir takıma yakışır bir futbol sergilemiştir.
5-4 büyüklerin bu kadar inişli-çıkışlı grafik sergilediği bir sezonda Antep gibi bir takımdan 2 zorlu TS mücadelesinden hemen sonra GS a da aynı mücadeleyi sergilemesini beklemek son derece saçma bir düşüncedir. Bazıları Anteple Milan'ı karıştırmaktadır. Şayet 2 TS maçından sonra Antepin GS ı da yenmesini bekleyen arkadaşlar varsa, onlara bu durumda "şampiyonluğun en büyük adayının Antep olması gerekmez miydi?" gibi bir soru sormak gerekir. Şayet böyle düşünüyorlarsa, Antepin 2 maçta da TS a yenimemesinden daha doğal ne olabilir ve bu arkadaşların kopardığı yaygaranın sebebi nedir?
6-GS maçında görülmüştür ki, Antep çok yorgun ve TS maçındaki kadar iyi olmasa bile oyunun bazı bölümlerinde GS ı 3.lig takımı gibi hapsetmiştir. Antepin atacağı 2. gol bu maçı da GS için bir hafta önceki Eskişehir-GS maçına çevirecek bir görüntü oluşmuştur. Maç boyunca hiç susmayan GS seyircisinin Antep'in her atağında "sesinin kısılması" dikkatlerden kaçmamıştır.
7-Nurullah Sağlam'ın bu demeci açıkça göstermiştir ki, Antep'in hocası bile bazı "skor yorumcusu" TS lu arkadaşlarımızın TS'u tanıdığından daha fazla TS u tanımıştır. Bir maçta galip gelmek ya da mağlup olmakla o maçta "zorlanmak" kavramları birbirinden çok farklıdır.

Ligdeki TS-Antep maçında iki takım da birbirini çok hırpalamış ve maç berabere bitmiştir. Oysa GS-Antep maçında GS Antepi futbol olarak TS un yarısı kadar hırpalayamamış ama skor levhasında GS kazanmıştır.

Not: Bu durumu anlayamayan arkadaşlar mümkünse TS-Antep ve GS-Antep lig maçlarını tekrar izlesinler ve sadece Tabata'yı seyretsinler. GS maçında sahanın her yerinde serbestçe koşabildiğini ancak Ts maçında defansın arkasına sarktığı 4-5 atak dışında TS un Tabata karşısında duvar kurduğunu göreceklerdir. Nurullah Sağlam'ın söylediği de budur. TS defanta bireysel hatalarla adam kaçırıyor doğrudur ama GS gibi rakibini kendi ceza sahasındaki defans hattıyla karşılamıyor. TS defansında pozisyon alma sorununu çözdüğünde artık işlem tammadır ama, 3 eziklerin defans oyuncularının bireysel hata dışında takım savunması anlamında TS un çok gerisinde olduğu apaçık ortadadır.

Tebrikler Nurullah Sağlam. Yorumcu geçinenler defansın bireysel hataları ve forvetin kaçırdıklarından başka birşey yazmadıkları bir zamanda "takım savunması" anlamında gerçekleri tüm çıplaklığıyla belirttiğin için...

GULER
03.11.2008, 12:13
guzel bir aciklama. Sahsi fikridir, ama henuz sampiyonluk adaylari icin cok erken

iso_4939
03.11.2008, 12:21
yav zaten bıze gelen barcelona gıbı top oynuyor baska takım gıdınce yatıyorlar nebıcım iş bu ama aferım delıkanlı adammıs herkeste soylemez yanı.allahın ıznıyle olacak ınsallah

Uzunoğlu
03.11.2008, 12:32
Bu açıklama yerel medyaya kapak olur :)

Great White
03.11.2008, 12:34
Bu açıklama yerel medyaya kapak olur :)

Bu seferkine kapak değil de, şarap mantarı desek daha iyi gider bence:p

Zira bunu çıkarabilmeleri için bir türbüşona ihtiyaçları olacak:D

selimatal
03.11.2008, 12:37
yav zaten bıze gelen barcelona gıbı top oynuyor baska takım gıdınce yatıyorlar nebıcım iş bu ama aferım delıkanlı adammıs herkeste soylemez yanı.allahın ıznıyle olacak ınsallah

Biz İBB yi yendik, İBB BJK tan puan aldı.
Biz Antalyayı yendik, Antalya İstanbulda GS dan puan aldı
Biz Anteple berabere kaldık, Antep FB yi yendi

Ayrıca henüz oynamadığımız Eskişehir, Kayseri, Bursa, Hacettepe gibi takımların 3 eziklere ilk 9 haftada tattırdıkları mağlubiyetler de ortada.

Bize gelenin Barcelona gibi oynadığı falan da yok. Ama 3 eziklere karşı Barcelona gibi oynadıkları gerçek.:)

Puan kaybettiğimiz tek Anadolu takımı Antep. Ama örneğin FB tam 4 Anadolu takımına yenildi ve 1 Anadolu takımıyla da berabere kaldı. Diğerlerinde de durum aynı ve TS bugün liderse bu tamamen Anadolu ihtilali nedeniyle oldu.

Diğer puan kaybettiğimiz 2 maç ise BJK ve GS maçları. Yoksa BJK ve GS ın TS ile oynadıkları maçlara asılmasından mı rahatsız oldun? Anlayamadım da...

Uzunoğlu
03.11.2008, 12:37
Bu seferkine kapak değil de, şarap mantarı desek daha iyi gider bence:p

Zira bunu çıkarabilmeleri için bir türbüşona ihtiyaçları olacak:D

Türbüşon olsa olsa ulusal medyadaki yerel medya zihniyetindekiler olur :)

Şu 2 haftayı kazasız geçersek yerel medyanın ilkelleri bir taraflarına baka baka sezon sonunu beklemek zorunda kalırlar :)

ÖmerFarukYılmaz
03.11.2008, 12:38
Yani adamın söylediği şu cümlede bile neler aranıyor...:)

Aman Allahım:)

Bakma Nurullah hocam sen bunlara,Keşke 3 eziklerden biri şampiyon olur deseydinde daha iyi olurdu ...

Uzunoğlu
03.11.2008, 12:44
Biz İBB yi yendik, İBB BJK tan puan aldı.
Biz Antalyayı yendik, Antalya İstanbulda GS dan puan aldı
Biz Anteple berabere kaldık, Antep FB yi yendi

Ayrıca henüz oynamadığımız Eskişehir, Kayseri, Bursa, Hacettepe gibi takımların 3 eziklere ilk 9 haftada tattırdıkları mağlubiyetler de ortada.

Bize gelenin Barcelona gibi oynadığı falan da yok. Ama 3 eziklere karşı Barcelona gibi oynadıkları gerçek.:)

Puan kaybettiğimiz tek Anadolu takımı Antep. Ama örneğin FB tam 4 Anadolu takımına yenildi ve 1 Anadolu takımıyla da berabere kaldı. Diğerlerinde de durum aynı ve TS bugün liderse bu tamamen Anadolu ihtilali nedeniyle oldu.

Diğer puan kaybettiğimiz 2 maç ise BJK ve GS maçları. Yoksa BJK ve GS ın TS ile oynadıkları maçlara asılmasından mı rahatsız oldun? Anlayamadım da...

Bence düşüncelerin sağlem temellere dayanmıyor

Senin bu dediklerine bakarak benzetme yapacak olursak pendik feneri yendi fener chealse yi yendi pendik en büyük takım :)

Fenerbahçeyi orta sahada dirençli olabilen her takım yenebilir Haccettepe bile...

Bjk durumu ortada biraz karşısında dayanan Anadolu kulübü maçların ilerleyen dakikalarında çok boş alan buluyor.

Gs desen puan kaybettiği maçlarda defansı ile orta saha bağlantısının kopukluğundan kaynaklandı...

Bize karşı aynı mücadeleyle oynuyorlar ama karşılarında harbiden bir takım bilinciyle hareket eden bir topluluk görüyorlar. Bizlere çelme takamama sebepleri sadece bu.

Lider olmamızın Anadolu İhtilali gibi saçma sapan bir temele dayandırmak verilen bunca emeğe karşı haksızlık yapmaktır. Bize kimse yatmadı çıktık babalar gibi oynadık 20 puan aldık. Kayseri BJK karşısında 3 puan alınca lider olduk ama GS bizi yendiğinde de BJK lider oldu. Senin mantığına göre BJK liderliği alırken ortada bir İstanbul ihtilali mi vardı?

selimatal
03.11.2008, 12:44
Yani adamın söylediği şu cümlede bile neler aranıyor...:)

Aman Allahım:)

Bakma Nurullah hocam sen bunlara,Keşke 3 eziklerden biri şampiyon olur deseydinde daha iyi olurdu ...

Maalesef durum aynen dediğin gibi. Dermansız bir hastalık bu. Tıpkı kanser gibi.

Serdar A
03.11.2008, 12:47
Hazır bana fırsat çıktı yıllardır düşündüklerimi yazayım:)

Uzun vadede Anadolu takımlarının zirveye oynamayı sürdürelibilir hale getirmeleri durumunda taraftar sayısına dayalı ekonomik pastadan İstanbul takımlarının aldığı pay azalacaktır. Sanıldığının aksine bundan en az belkide hiç etkilenmeyecek olan biziz...

İstanbul kulüpleri ile Anadolu kulüpleri arasında bir emniyet subabı gibiyiz . Türk futbolunun gelişmesi için Trabzonspor'un da çok net bir biçimde Anadolu kulüplerinden yana tavrını koyması gerekir .

Hekimoğlu
03.11.2008, 12:54
Kupa maçında aciz durumlara düştük bu açıklaması pek doğru sayılmaz.Şampiyonluk adayı olarak bizi görmesi ise güzel.

İskender66
03.11.2008, 13:10
Helal olsun Nurullah Sağlam hoca. Delikanlı adammışsın. Herkes bu tür açıklama yapamaz.
İnşallah tüm Anadolu birlik olurda şu İstanbul eziklerine şampiyonluk vemeyiz.

murat
03.11.2008, 13:16
Bizim taraftar maalesef bir kotu maca bakarak yorum yapiyor. Ben Trabzonda oynadigimiz Antep macinda cok iyi top oynadigimizi cok pozisyon buldugumuzu idda ediyorum. Antepteki mac zaten mac degildi olur boyle seyler. Dun GS a karsi Antepin cok net 4 pozisyonu var bir anlik hatalarla 2 gol yediler ve bizim yapamadigimiz yapip skoru 2-1 e getirdiler. 2-2 olmasi an meseli iken gol yediler. Antep gs a karsi oynamadi demek bence cok yanlis.

Her sozun altinda kotu niyet aramaya gerek yok. Diger takimlar bizden cok daha iyi futbolmu oynuyor? Bu demek degildirki Trabzonspor mukemmel oynuyor ama kotunun en iyisi demek dogrudur.

macka61
03.11.2008, 13:19
ağzından bal damlıyor Nurullah hoca

LazAnisT
03.11.2008, 13:33
Bencede adamın söylediklerinden başka bir mana çıkarmak mantıksız.

sametaydin
03.11.2008, 13:42
Doğru söylemiş.Kupa maçını bir kenara koyarsak gerçekten de antepe karşı lig maçlarında en iyi biz oytnadık. Gs maçını izledim. İki tane arka arkaya golakımı biraz oyundan düşürdü. Ama ikinci yarı antep gs yti sahasına hapsetti. Antepten gotl beklerken saçma bir kontra golu yediler. Savunmalarındaki siyahi oyuncu iki kritik hata yaptı ve iki gol yediler. Bjk maçın da da aynısı oldu skorlara bakıp aldanmamak lazım. Antep gerçekten çok güçlü bir takım.

1461
03.11.2008, 13:55
kimi arkadaşlar antepe kızıyor. bize karşı oynadıkları gibi geseye neden oynamadılar diye...
peki biz antepe karşı oynadığımız gibi gese karşı oynayabildikmi...hayır .. o zaman niye antepe kızıyoruz ki...
bizim forvet ve defans becerikli olsaydı bizde antepi rahatça yenerdik.bizim defansın yaptığı hatayı gesede yaptıda antep gol mu atmadı.

Badaloğlu
03.11.2008, 13:56
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_zw_NurullahSaglam04.jpg

Sağlam, bir soru üzerine şampiyonluk adayının Trabzonspor olduğunu açıkladı. Çok tepki almasına karşın Trabzonspor'un oyun mentalitesinin diğerlerinden daha farklı olduğunu gördüğünü dile getiren Sağlam, "Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile oynadık. Bizim pas yapmamızı en fazla Trabzonspor engelledi. Defansif anlamda da Trabzonspor'un iyi olduğuna inanıyorum. Şampiyonluk yarışında Trabzonspor'u daha şanslı görüyorum, ibre onlardan yana" diye konuştu.

her habere konu açılmaz ancak takımımızın,şampiyonluğa giden yolda diğer anadolu takımları tarafından nasıl görüldüğünün izah edilmesi açısından üzerinde konuşulabilecek bir konu olduğunu düşündüm.

Yahu hocam, senin takımın pas yamadı diye bizler şampiyon mu olacağız şimdi? Ya olamadık şampiyon, ne olacak?:) O zaman senin o pas yapamayan futbolcularının kulaklarını çınlatmayacakmıyız?

Sezonun daha ortası bile değil arkadaşlar, bu tip mesajlara, demeçlere itibar etmeyelim.Bizim takımımız işine baksın, her maçı kazanmaya baksın sezon sonu ne olacağını hep beraber görürüz...Kaptırmayın kendinizi, sonra hayal kırıklığı büyük oluyor.

Misal:1996

Fatih Öztürk
03.11.2008, 13:58
sadece nurullah hoca değil,mac sonu antep oyuncusu ermana mikrofon uzatılıyor sorulan soru bu haftaki fener galatasaray macı nolur?belli olmaz diyor ama şunu söyleyeyim bu ligde en cok zorlandığımız takım trabzonspordur.

İsmail Çavuşoğlu
03.11.2008, 14:02
Bunu sadece Nurullah hoca söylemiyorki, Ertuğrul hocada şampiyonluk kelimesini kullanmamıştı ama benzer şeyler söylemişti. (TS den aldığımız bu puanın önemini orada maç yaptıktan sonra daha iyi anlayacaklar) demekki ligimizin kaliteli hocaları bizde birşeyler görüyorlar.
DUYRULUR...

Harun Karadeniz
03.11.2008, 14:45
arkadaşlar yırtık dikilir ama patlak yama gerektiri şişiriyolar gelmeyelim bunlara

ApoCaN28
03.11.2008, 14:55
Desin bakalım...

Sen_Teksin_61
03.11.2008, 14:55

Nurullah Sağlam'ın "Bizim pas yapmamızı en fazla Trabzonspor engelledi." sözü özellikle kupa maçının ilk yarısı için çok doğru. Hakikaten Trabzonsporumuz bu maçın ilk yarısında çok iyi kapandı, rakibi orta alanda karşıladı ve disiplinli şekilde oynadı. İkinci yarıda golü bulana kadar da oyun böyle devam etti. Ne zaman ki golü bulduk o zaman bizim topçuların gardı düştü. Orta alanda üstünlüğü tamamen ele aldı Antep ve maçı kazandı. Bu maçın ikinci yarısı için Nurullah Sağlam'ın sözü asla doğru değil...

Burada dikkat edilmesi gereken durum şu aslında: Dün gs-antep maçını seyrettim. İnanın antep kupa ve ligde bize karşı sergilediği mücadelenin ve kapalı oyun anlayışının yarısını bile gs'ye karşı sergilemedi. Bize karşı adam adama markajı uygulayıp orta alanı geçirmemeye çalışan antep'li oyuncular, gs takımına karşı hiçte bu kadar katı değildiler. Oldukça açık bir futbolu tercih ettiler. Bu da demek oluyor ki antep, Trabzonsporumuza karşı çok daha iyi motive edilmişti. Bizim takımı daha fazla ciddiye almışlardı. Her nedense gs karşısında bu ciddiyet yoktu.

Umarım Nurullah Sağlam sözlerinde samimidir. Trabzonspora karşı takımını daha iyi motive etmesini, takımımızı şampiyonluğa en yakın aday olarak görmesine bağlayalım o halde.

Erkan SUİÇMEZ
03.11.2008, 15:08
ben de şuana kadar en fazla g.antebi beğendim.kupadaki maçta çok üzdüler bizi ama nasıl top oynadılar öyle.bi an milan sandım.yardımlaşmalar paslar falan.hiç topu kapamayacaz sandım bi an.

calypso
03.11.2008, 15:12
bu mesajin anlami bence su "ama yinede biz onlardan iyi takimiz" dolayisiyla biz niye havaya girelim ki adam bizi degil kendi takimini ovmus.

Yasin Berber
03.11.2008, 15:20
Arkadaşlar biz şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlersek bizim şampiyonluğumuzu istemeyen bazı anadolu klüpleride
şampiyonluğumuzu istemeye başlıyacaktır ve bizi gözlerinde dahada büyüteceklerdir zaten olması gerekende bu şampiyonluk yolunda anadolu takımlarını tek temsil eden trabzonspordur vede öylede kalacaktır nurullah sağlamın yorumlarında gaziantepi oyun oynatmamamızdan çok trabzonspora transferlerden kenetlenmeden oluşan güveni kendiside anlamış bulunmakda ve favori olarak bizi gösteriyor inşallah dediği gibide şampiyon oluruz ama bu sene zor gibi

Emirhan Makul
03.11.2008, 15:25
Ya bırak nurullah onun için dün akşam bize oynadığın futbolun 10'da 1'ini oynadın.

mashal61
03.11.2008, 15:33
Dün erman da aynı şeyi söyledi en fazla Trabzona karşı zorlandık Trabzonsporla oynamak zor dedi..(Lig maçı için )Nurullah hocayada teşekkür ediyorum inşallah dediği gibi olur..
Bi de Erman da mı öyle dedi? O zaman kesin şampiyonuz ya. :)

Samet Yildirim
03.11.2008, 15:59
Trabzonspor iyi olda cok mücadele ediyor basmadik yer birakmiyor...Oyun mentalitemiz diger takimlarindan önde...

Dogru demis hocamiz...

azdiha6161
03.11.2008, 16:00
ne diyecekti ki

Tanju
03.11.2008, 16:00
Farklı bi röportaj olsun diye söylemiştir o da şovmen bilmiyor musunuz...

Ömer SEVİNÇ
03.11.2008, 16:07
Bu ve benzeri sözler bana 2005'i hatırlatıyor. Aman dikkat diyorum. Bu sene şampiyonluk hedefimiz değil. Sakin olun, acele etmeyin..

pReN@_61
03.11.2008, 16:59
Gazlıyor gibi geldi bana ama :)

fetvaci
03.11.2008, 17:02
kendı takımını yuceltcek aklı sıra sampıyonlugun en buyuk adayını bı yendık bı berabere kaldık demek ıstıyor:D

elturca61
03.11.2008, 17:13
bu sozleri galatasarayda hakan sukurde demisti daha once akli sira lideri yendik demek istiyor siz isiniz istanbul takimlarani yenilmektir,,,

Rahman Gümüş
03.11.2008, 17:17
Bu bence bir oyun.Trabzondan korkuyor Nurullah Sağlam.Avrupa kupalarına Trabzon yüzünden gidemeyeceğini düşünüyor ve bizi gaza getirmeye çalışıyor. Biz yolumuzdan devam edelim

magicyattara
03.11.2008, 17:24
sadece nurullah hoca değil,mac sonu antep oyuncusu ermana mikrofon uzatılıyor sorulan soru bu haftaki fener galatasaray macı nolur?belli olmaz diyor ama şunu söyleyeyim bu ligde en cok zorlandığımız takım trabzonspordur.

Ligdeki antep maçından sonra yaptığım yorumda;son 30 dakika bu sezonun en domine futbolunu oynadığımızı yazmıştım.

Gerçektende fazla pozisyon bulamamamıza rağmen antepede pas yapma imkanı vermemiştik.Son 30 dakikada antep gol yememek adına yapabileceği her şeyi yapmıştı.

Bizim takım müthiş pres yapmıştı.Bunalmışlardı.Demekki hala nurullah hoca o bunaltıyı içinden atamamış:)

ftunsal
03.11.2008, 21:08
antep gs den puan alır diye düşünüyordum.12 dk 2 gol yiyince şaşırdım .maç sonu özgür ün açıklmaları olayı az çok aydınlattı"2 zor maç arkasından ağır geldiğini ,yıpranmış olarak maça çıkmanın mağlubiyete sebeb" gösterdi

mashal61
03.11.2008, 21:14
antep gs den puan alır diye düşünüyordum.12 dk 2 gol yiyince şaşırdım .maç sonu özgür ün açıklmaları olayı az çok aydınlattı"2 zor maç arkasından ağır geldiğini ,yıpranmış olarak maça çıkmanın mağlubiyete sebeb" gösterdi
Hiç inandırıcı değil. Bıraksınlar bu lafları da bütün takımlara karşı aynı istekle oynasınlar.

KÖKSAL AYDIN
03.11.2008, 21:17
Bu tip açıklamaları Trabzon iddialı olduğu her dönemde özellikle anadolu takımlarından duyarız.Ama en büyük yıkımları da hep onlardan yeriz...

Cafer Bulur
03.11.2008, 21:23
Hos aciklamalar ama bu bizim eksiklerimizi gözardi etmememize engel olmamali.
Belki de kendisi ve takimini sampiyonluk adaylarindan birine 2 macta yenilmedik diye öne cikarmak istiyordur.Bu da olabilir.
Bizim gercek anlamda sampiyonluk adayi oldugumuzu söylememiz icin artik iyi futbol oynayarak kazanmamiz gerekiyor.
Bu futbolla sampiyon falan olamayiz.
Ama devre arasina zirvede girersek ve eksik mevkiilere takviye yaparsak elbette sampiyonlukta söz sahibi olacagiz.

Onur Civelek61
03.11.2008, 21:32
1 maç aldık yine şampiyon ilan edilmek üzereyiz bunları bırakalım işimize bakalım...

A.Gökhan AKIN
03.11.2008, 21:37
bun söylemlerinde bir şekilde istanbul üçlüsü tarafından kasıtlı oynanan bir bizans oyunu olduğunu görürsem hiç şaşırmayacağım!!!!

Emre Bekar
03.11.2008, 21:49
bun söylemlerinde bir şekilde istanbul üçlüsü tarafından kasıtlı oynanan bir bizans oyunu olduğunu görürsem hiç şaşırmayacağım!!!!

paranoyak olmamak lazım diye düşünüyorum.Nurullah hocanın samimi bi şekilde gördüğü, inandığı şeyi söylediğini düşünüyorum.

hodlu
03.11.2008, 22:01
Ben bu filmi daha önce çoook görmüştüm...

Mayls
03.11.2008, 22:02
Hayatımız komplo teori üretmekle geçiyor :)
Nurullah Sağlam'ın Trabzonspor'a sempatisi olduğunu biliyoruz zaten. Bu sempati hoşuma gitmiyor da değil :)

_SeRKaN_
03.11.2008, 22:07
Biz sadece işimizi yapalım...O onu demiş bu bunu demiş bizim için anlamsız ve önemsiz sezon sonu görüşmek üzere şu an için tadilattayız...:)

Cafer Bulur
03.11.2008, 22:12
Hayatımız komplo teori üretmekle geçiyor :)
Nurullah Sağlam'ın Trabzonspor'a sempatisi olduğunu biliyoruz zaten. Bu sempati hoşuma gitmiyor da değil :)
Biz 4 sezon önce ergun gürsoy ve hakan sükür ün Trabzonspor a olan sözde sempatilerinden dolayi sampiyonluk kaybettik.
Bu tür aciklamalar ilerde bize fayda dan cok zarar getirir.
Nurullah saglam in bize sempatisi vardi da ne oldu?2 macta da yenemedik adamlari.
Yanlis anlama,yazdiklarinda herhangi bir terslik oldugundan yazmiyorum bunlari.

trab61
03.11.2008, 22:13
brakin bu isleri lutfen. biz isimize bakacaz.

selimatal
03.11.2008, 22:20
Nurullah Sağlamın TS sempatisi olup olmaması hiç önemli değil. Tek gerçek Anadolu takımlarının tamamının hocası bir gün TS da hocalık yapmayı hayal ediyor. Bu son derece doğal bir durum. Bizim maçlara futbolcusuyla ve hocasıyla asılmaları da bu yüzden. Bundan gocunacak hiçbir şey yok. Şayet yenemiyorsak bu onların asılmasından değil bizim yeterince asılmamamızdandır. Yani Milana asılsalar Milanı yenecekler anlamına mı geliyor? Kendi kabahatimizi başkalarına yüklemeyelim.

Bildiğim tek gerçek şimdiye kadar tek Anadolu takımına puan kaptırdık ama Anadolu takımları 3 eziklere kök söktürüyor. Anadolu takımları böyle oldukça TS un şampiyonluk şansı ikiye katlanır. Mühim olan toplamda bizden aldıklarından daha fazlasını 3 eziklerden almaları. 34 maçın 34 ünü de kazanarak şampiyon olmayı bekleyen mi var yoksa?

Amacını kümede kalmak olduğunu söyleyen bir Anadolu takımının hocasının TS un şampiyonlukta favori olmasını söylemesinden komplo teorileri üreten hastalıklı ve küçük düşürücü yorumlardan uzak duralım lütfen. Adam bizim maçtan önce söyleseydi hadi neyse, Anteple bir dahaki maçımız 5 ay sonra.

61sizolamam
03.11.2008, 22:20
amacı kesinlikle iyi niyetli değil...

Fatih Ersoy
03.11.2008, 22:33
Hah şöyle yola gel adamım :D ;)

@FLU
03.11.2008, 22:39
nurallah hoca izledigim ve gördugum kadarı ile iyi ve düzgün bir hoca . Düşüncesini dile getirmişsiz sağolsun

farklı yerlere çekmeye gerek yok

Seda
03.11.2008, 22:52
Severim hocami.. Güzel de bir aciklama yapmis ama henüz 'sampiyonluk adayligi düsleri' kurmak icin cok erken bence.. Yani hersey hos güzel ilerliyor, arada tökezliyoruz ama düsmüyoruz gercegi var ama ben yine de kendimizi fazla kaptirmamaktan yanayim; takdir edersiniz daha yeni yeni oturmaya baslayan bir Trabzonspor söz konusu. Ve biz su an belki de hayal kurmak yerine elimizden gelenin en iyisini yapmaliyiz ve gerek futolcularin, gerekse yönetimin sonuna kadar arkasinda oldugumuzu göstermemiz, destegimizi de - iyi günde|kötü günde - esirgemememiz lazim. Kisacasi daha cok calismamiz lazim..

İskender66
03.11.2008, 23:18
Herkes kendine göre senaryo yazmış. Maşallah ne de çok niyet okuyucu varmış aramızda. Şıp diye kötü niyetli ilan ettiler Nurullah Sağlam hocayı.

Süleyman Eruyar
03.11.2008, 23:20
geçen senede sanırım kasımpaşa antranörü kadir özcan da böyle bişey demişti...

boztepeliyasin
03.11.2008, 23:23
dalga geçmiştir bizle!

Ustaalioğlu
03.11.2008, 23:32
geçen senede sanırım kasımpaşa antranörü kadir özcan da böyle bişey demişti...

Kadir Ozcan'in kim oldugunu biliyor musun?

Süleyman Eruyar
03.11.2008, 23:34
Kadir Ozcan'in kim oldugunu biliyor musun?

biliyorum..

poetricus
03.11.2008, 23:43
Biz 4 sezon önce Ergun Gürsoy ve Hakan Şükür'ün Trabzonspor a olan sözde sempatilerinden dolayi şampiyonluk kaybettik.
Bu tür açıklamalar ilerde bize faydadan cok zarar getirir.
Alıntı yapmayı pek seven biri değilim. Ama gel de böyle bir yorumun hakkını verme. Son zamanlarda mükemmel tespitlerle dolu mesajlarını görüyorum. Belki de hep öyleydi de ben yeni fark ettim.

Bir şey daha ekleyeyim. Atay Bey'in ikinci döneminde, sezon başında Ali Şen'in; "Bu sezon şampiyon Trabzonspor'dur." lafının gazına gelerek sadece şampiyonluğu değil kendimizi de kaybettik.

Bu tip açıklamalardan etkilenip narsistik hezeyanlara kapılmaktansa gerçekçi olup hata ve sevaplarımızı görmemiz daha iyi olur diye düşünüyorum.

Mesele bu insanların niyet ve maksadının ne olduğundan ziyade bu tür açıklamaların bizi nasıl etkilediği.

Size sonuna kadar katılıyorum Cafer1978.

mechanic
03.11.2008, 23:52
Gereksiz bir açıklama. Olmaz ya olsa olsa negatif etkiler takımı.

Mustafa AYDIN
04.11.2008, 00:14
Bir teknik adamın oynadığımız futbolu analiz ederek yorum yapması ve olumlu yönde fikir belirtmesi bizim adımıza iyi bir gelişme,İnşallah söyledikleri gerçekleşir ve mutlu sona ulaşırız.

Sefa Murat Dokuz
04.11.2008, 00:31
Bence kendi kafamızdan çok şey kuruyoruz :D Valla bunuda Azize yaptırdı dicez o kadar...
Ne var bunda Sonuçta büyüklerin hepsiyle maç yaptık ve en iyi durumda TS gözüküyor dedi..Bi kötü tarafı yok...

selimatal
04.11.2008, 00:55
Alıntı yapmayı pek seven biri değilim. Ama gel de böyle bir yorumun hakkını verme. Son zamanlarda mükemmel tespitlerle dolu mesajlarını görüyorum. Belki de hep öyleydi de ben yeni fark ettim.

Bir şey daha ekleyeyim. Atay Bey'in ikinci döneminde, sezon başında Ali Şen'in; "Bu sezon şampiyon Trabzonspor'dur." lafının gazına gelerek sadece şampiyonluğu değil kendimizi de kaybettik.

Bu tip açıklamalardan etkilenip narsistik hezeyanlara kapılmaktansa gerçekçi olup hata ve sevaplarımızı görmemiz daha iyi olur diye düşünüyorum.

Mesele bu insanların niyet ve maksadının ne olduğundan ziyade bu tür açıklamaların bizi nasıl etkilediği.

Size sonuna kadar katılıyorum Cafer1978.

Gereksiz bir açıklama. Olmaz ya olsa olsa negatif etkiler takımı.

BMN üyelerinin büyük çoğunluğuna göre şampiyonuz bu sene. Sizce bu durum A.Şen ve Mesut Bakkal 'ın açıklamalarından daha fazla takımı olumsuz etkilemez mi?:D

Hüseyin Çümen
04.11.2008, 01:14
çok güzel bir açıklama

ama birazcık sanki camianın sempatisini kazanmayha çalışıyormu nedir :)

poetricus
04.11.2008, 01:45
BMN üyelerinin büyük çoğunluğuna göre şampiyonuz bu sene. Sizce bu durum A.Şen ve Mesut Bakkal 'ın açıklamalarından daha fazla takımı olumsuz etkilemez mi?
Elbette etkiler:

Fatih Bayrakdar
05.11.2008, 00:08
Bıraksın o işleri bu takımlardan defansı en çok hata yapan ( antep maçı için konuşuyorum ) takım Trabzondu ...

Can basten
05.11.2008, 00:10
Nurullah Sağlam'da bir Bülent Uygun havası sezinledim...

Fatih Bayrakdar
05.11.2008, 00:24
Bülent Uygun beyefendi çok yükseklerden uçmaya başladı bu aralar ...

Her türlü gündemde kamaya çalışıyor ...

Genelkurmaya mektup göndermeler , asker selamı verip ağlamalar , ukala ukala konuşmalar ...

Reklam kokan hareketler bunlar ...

Erdal
05.11.2008, 00:27
Yahu etmeyin eylemeyin... Söylenende kötülük yok,söyleyende kötülük yok..Farkındamısınız adamlar bizim hakkımızda ne dese bir şey bulup iade ediyoruz...Asıl biz bırakalım bu işleri bence:)))

irfanb
05.11.2008, 00:41
Nurullah Saglam Türkiye`de takdir ettigim teknik adamlardan biridir.Icinden gecenleri söylemistir bence.Istanbul takimlarindan biri icin söyleseydi sampiyonluk lafini , adami yerden yere vururduk, yalakalikla suclardik.
Bize de yaranmak ne zor sey.Övene yergi,sövene yergi...

Erdal
05.11.2008, 01:00
Anadolu takımlarının bizi sevmemeleri için hiç bir sebep yok. Yeterki biz duruşumuzu netleştirelim. Ancak ne yazıkki genç arkadaşlarla aynı düşünmüyoruz bu konuda...

Murat Cömert
05.11.2008, 01:33
Nurullah Sağlam Bunları bızı yendıklerı mactan sonra soyledıgıne gore Bu bızım ıcın gercekten sevındırıcı bı haber..Bızı sampıyon adayı gormesı arkamızda durması bence kesınlıkle olumlu bır hareket..Aynı seyı bu hafta Abdullah Avcı da yaptı mac sonrasında Trabzonsporun sampıyonluk yarısında yenıden olması benı mutlu edıyor dıye bır acıklama yaptı..Bu adamların bızden hıcbır cıkarı yok sadece akıllarından gecenlerı ve gozlerının gorduklerı seylerı soyluyorlar..Insallah bu sene sadece Gonullerın degıl Türkiye'nınde sampıyonu oluruz..Bu ınsanlar bırseyler soyluyorsa bır bıldıklerı vardır demekkı..Hayatlarını futbola vermıs ınsanlar sonucta..Bızı yenen bı ekıbın antrenoru cıkıp havaları sondude falan dıyebılırdı ama Nurullah Sağlam tam aksını soylemıs..Helal olsun hem onlara..Hemde Tum Trabzonspor Camiasına..

Erdal DİLEK
05.11.2008, 01:56
bizmde şampiyonluk adayımız trabzonspor, biz değince bi önemi yok mu şimdi. . .:)))

Murat Cömert
05.11.2008, 02:00
bizmde şampiyonluk adayımız trabzonspor, biz değince bi önemi yok mu şimdi. . .:)))
Tabikide var :) asıl onemlı bızım dememız ve gercekten ınanmamız abi :) Ama baskalarında duymak ınsanın gercekten ruhunu oksuyor..Babam 96 yılından berı agzına sampıyonluk kelımesını almıyordu..Bu sene babam bile şampiyonluga ınanıyorsa gercekten bıseyler oluyor demekkı..Ve ben artık Şampiyonluk gormek ıstıyorum..

Kasım BEKTAŞ
05.11.2008, 10:02
istanbul medyası bu sözleride bizim aleyhimize kullanır...

yok efendim Trabzonsporun şampiyon olmasını istediklerinden maça asılmayacaklar falan filan...

hiç gereği yoktu bu sözlerin...

Mehdi
05.11.2008, 10:10
Belki ilk okunduğunda bizim için çok harika bir duygu gibi gelsede bu tür söylemler benim pek hoşuma gitmez.Herhangi bir başka takım yöneticisi,idarecisi veya görevlisinden birinin bir başka takıma sempati duymasının yanı sıra bunu dile getirmesinin bir zaman sonra bu iki takıma zarar getireceği düşüncesindeyim.

Fakat yinede bu düşüncesinden dolayı teşekkürü hakkediyor.

alper*
05.11.2008, 10:43
sene sonuna doğru böyle bir açıklama gelse daha güzeldi ama şimdiden gelmesi biraz erken oldu =)

Hasan Çelik
05.11.2008, 10:45
nurullah sağlam aklı sıra dalgamı geçiyor trabzonsporla,kupa da kazandılar diye havalandılar lig maçında gökhan 4 tane net pozisyon harcadı 1 tanesini atsaydı gollerin devamı gelecekti,trabzonspor bu sene şampiyon olsada bu nurullah sağlam ve diğerlerini ilgilendirmez,herkes kendi takımına baksın

kofol
05.11.2008, 10:52
benimde 2. sıra adayım Gaziantepspor

Engenius
05.11.2008, 11:20
http://www.evybaby.com/images/haberler/emzik01.jpg

Travelair
05.11.2008, 11:27
Adam söylediğine söyleyeceğine pişman olmuştur. Neden kaşlarımızı çatmadan bakamıyoruz hiçbir olaya?

Hüseyin Kurt
05.11.2008, 11:29
herşeye karşı bi art niyet,her söylenenin arkasında başka bi neden aramadan yapamıyoruz.adamlar sevse dert,sövse dert,iyi dese olmuyor,kötü dese olmuyor.
bence önce bizim kendimize bi bakmamız lazım,neden bu kadar paranoyak olduk diye.

KUTADGU
05.11.2008, 11:31
Ben derim ki; buluttan nem kapmaya gerek yok.

Nurullah Sağlam'a bir soru sorulmuş, o da bence çok şık bir cevap vermiş.
Başka bir takımı favori gösterseydi o zaman da yalaka diyecektik büyük ihtimal.

Can basten
05.11.2008, 11:36
Evet, mesela Nurullah Sağlam bu açıklamayı bize karşı aldıkları galibiyeti iyice büyütmek, hani "Bakın ben en büyük şampiyonluk adayını yendim" diyebilmek için de yapmış olabilir. :D

Mehdi
05.11.2008, 11:36
Şahsen ben üstte yaptığım yorumu kendi iyiliği açısından söylemiştim yani.Neden konuştu neden yaptı demek haddime düşmez.:)

4 Sene önce Ergün Gürsoy favorim Trabzonspor dedi biz helal olsun desekte sonradan bizim açımızdan nelere yol açtı gördük
Geçen yıl Zeyyat Kafkas adında bir yönetici ''Biz Olamıyorsak Sivas Şampiyon olsun'' tarzında konuştu ve neler hissettik hatırlamak lazım.
G.Antepspor taraftarınında kendi çapında bir şampiyonluk beklentisi varken ve sen o takımın hocasıyken,hiç boşuna heveslenmeyin demek gibi birşey oldu bu bence. Çok hümanist gördüm kendimi bugün:)

Hasan Çelik
05.11.2008, 11:55
niye paranoyak olduk söylim.kayserispor,sivasspor,ve bursaspor gibi takımlar trabzonspor dönemi bitti 4.büyük bizleriz diorlar hadlerini aşan söylemlerde bulunuyorlar,onun için paranoyak olduk

MeNdaKkaDukKa
05.11.2008, 12:01
Bizim için çok güzel ama herkesin belirttiği gibi erken Nurullah hoca bunu sölediği için kendisine teşekkür ederiz ama daha yol uzun havaya gerek yok rüzgar arkamızda olsun yeter bunu Bülent uygun söleseydi kasıt arardım ama Nurullah hoca onun gibi değildir.
Şampiyonluk var ufukta Karadeniz dalgadalga seninleyiz evelallah 41 kere Maşallah Trabzonum.

yaranozlu
05.11.2008, 12:15
paranoyak olmamak imkansız, zamanında ne şerefsiz insanların neler söyleyip neler yaptığını biliyoruz. Nurullah Sağlam öyle bir adam değil ama benim algılayabildiğim kadarıyla. Benzer bir söylemde Rıza da bulunmuş, anadolu iyi, Trabzon veya Ankaraspor şampiyon olaiblir diye. Buyur burdan yak yani... Erbakanın söylemiyle, hadi oradan Rıza.... Hele hele Bülent Uygun diye bir arkadaşımız var ki evlere şenliktir. Geçen sene söylediği lafı unutamam. Ligin sonları yaklaşmış:"bizim buralara gelmemizi sağlayan Trabzonsporluların dualarıdır." Sana neler denir düzenbaz adam, bir de ekmek yedin bizden ama ben yine demiyeyim. Son hafta Fenerle oynamamız ve Sivas maçımızın güncelliğini yitirmesi ve yaptıklarının unutulduğunu mu düşündü bilemem ama çok ufak adamsın Bülent. Pardon adam falan değilsin!..

mümkünse kimse yorum yapmasın hakkımızda, ist takımları potada olunca ses çıkmaz da biz olunca herkes yorum yapma hakkı bulur. hiçbir anadolu takımı da bizi tutmaz. anadoluda belli yerlerin bize sempatisi vardır ama genel olarak Trabzonsporlu olmayan Trabzonu desteklemez. bundan eminim

zafercalikoglu
05.11.2008, 14:17
adama soru sormuşlar oda cevaplamış,bencede doğrusunu söyledi,

ÖmerFarukYılmaz
05.11.2008, 14:20
Yazık diyorum..

Yani Başbakan ''Bence Trabzonspor şampiyon olacak'' dese...Neler olurdu bilemiyorum..

Bu arada Nurullah Sağlam'ın lafıyla gaza geleceksek daha başka birşey diyemiyorum...Hadi Platini dese neyse..

alper*
05.11.2008, 14:25
http://www.evybaby.com/images/haberler/emzik01.jpg
ben de bunu anlayamadım ya neyse :mad: :D :( :) :cool: :eek: :alkış: :rolleyes: :o

sametaydin
05.11.2008, 14:50
Ya adam sonuçta fikirlerini söylemiş. Nurullah sağlam gibi bir td nin bunları sölemesi güzel bişey. Ardında herhangibir artniyet yok. Ha buradan onun çalıştırdığı takımın çok iyi oldugu sonucunu da çıkarabilirsiniz. Ama adam yine haklı. Ben yine iddaa ediyorum ki antep bu ligin en güçlü takımlarından biridir.

A.Gökhan AKIN
05.11.2008, 15:59
daha durun siz hele bunları açıklamaya istinaden yazmıyorum hele takım ikinci devre son 10 hafta filan kala lider olsun siz o zaman görün kimlerin nasıl yorumlar yaptığını?
şuan ki yapılanlar sadece ısınma turları daha bunun pole pozisyonu ve gerçek yarışı var...

karatasof
05.11.2008, 16:27
Nurullah Sağlam'ın bu açıklamasına bir anlam yüklemek ne kadar doğru olur bilemiyorum ancak en azından bana dört sene önce zirvedeyken gs ile evimizde oynayacağımız maç öncesi Hakan Şükür'ün yaptığı ''Gönlümde TS'un Şampiyonluğu yatıyor'' açıklaması gibi itici gelmediğini söyleyebilirim.O maçta gs'a çok iyi bir top oynamamıza rağmen 1-4 kaybettiğimizi ve fb'nin şampiyon olduğunuda unutamadım.Futbolda bu türlü açıklamaların hesaplı olmadığını söyleyemem hele ki Türkiye Ligleri gibi sonuçlarına tesirin envai çeşidinin yaşandığı ülkede...Nurullah Sağlam'ı bu kefeye koymamakla beraber daha ligin 9.uncu haftasında böyle bir açıklamayada ''Ne alaka? Ortada fol yok yumurta yok.Şampiyonluk ilanıda nereden çıktı? denilmeli.

Misina
05.11.2008, 16:45
Daha öncede İstanbul kulüplerini hedeflemiyorum Türkiyede hedeflediğim büyük kulüp Trabzonspor diye bir açıklaması olmuştu.

Şahsen Nurullah Sağlamı beğeniyorum.Yıllardır senede 2-3 kulüp çalıştıran Nöbetçi hocalardan çok çok daha başarılı oynattığı futbol ilede keyif veren bir Teknik Direktör.

Başarılar Diliyorum.

Halil Atalay
05.11.2008, 17:29
inşallah nurullah hoca yanılmaz teşekkur ediyorum kendisine

tsmetu
05.11.2008, 20:19
Yavaş yavaş ne olduğumuzu anlıyorlar.

Fatih Kuloğlu
05.11.2008, 21:10
Nurullah Sağlam'ın bu açıklamasına bir anlam yüklemek ne kadar doğru olur bilemiyorum ancak en azından bana dört sene önce zirvedeyken gs ile evimizde oynayacağımız maç öncesi Hakan Şükür'ün yaptığı ''Gönlümde TS'un Şampiyonluğu yatıyor'' açıklaması gibi itici gelmediğini söyleyebilirim.O maçta gs'a çok iyi bir top oynamamıza rağmen 1-4 kaybettiğimizi ve fb'nin şampiyon olduğunuda unutamadım.Futbolda bu türlü açıklamaların hesaplı olmadığını söyleyemem hele ki Türkiye Ligleri gibi sonuçlarına tesirin envai çeşidinin yaşandığı ülkede...Nurullah Sağlam'ı bu kefeye koymamakla beraber daha ligin 9.uncu haftasında böyle bir açıklamayada ''Ne alaka? Ortada fol yok yumurta yok.Şampiyonluk ilanıda nereden çıktı? denilmeli.

O maça bende çok üzülmüştüm , ve gs nin bizi yenmesine anlam verememiştim çünkü gs bizi yenince fb şampiyon oldu ve yanlış hatırlamıyorsam 3.yıldızı aldı

Recep Alkan
05.11.2008, 21:11
ya hayır adayım o. iyi güzel de bunu ne amaçla diyorsun ki. beşiktaşa 3-0 yenildin. gs ye 3-1 yenildin. ki bu iki maçında da trabzona karşı oynadığın gibi oynamadın. sonra adayım bu. abi o zaman bu kadar direnç kaybetmeme hırsı ne. ben onu anlamıyorum. acaba amaç ersun hocanın camiada tartışılmaya başladığı bu günlerde... senarya yazdıracaklara bana yine ya

Engenius
06.11.2008, 11:31
ben de bunu anlayamadım ya neyse :mad: :D :( :) :cool: :eek: :alkış: :rolleyes: :o

ağlamasın diye

Cemalettin Taşkın
06.11.2008, 12:21
trabzona gelip başabaş futbol oynayan takımlar istanbula gidince fark yiyip dönüyorlar. gaziantep trabzonda 1-1 berabere kaldı beşiktaşa 3-0 galatasaraya 3-1 yenildi. ha maçlarda iyi oynadı kötü oynadı bilemiyorum.

EmrahYalçınalp
06.11.2008, 13:32
Bir tane de "Zico'nun şampiyonluk adayı Trabzonspor" başlığı mı açsak?
:)

Yavuz Hasan
06.11.2008, 13:37
hatırlarsanız geseli bi yöneticide böyle bi açıklkama yapmıştı vakti zamanında

aaahmet61
06.11.2008, 13:44
şuan kayseri.gs sivas bizden iyi durumda .derbilerin hiçbirini kazanamadık.daha sivas ve kayseriyle oynamadık.son haftalarda futbolumuz düşüşte.bu sene ilk üçe girersek başarıdır.ya albayrak bu senede başkan olarak devam etseydi.helede bu sene anadolu futbolunun şahlandığı yılda.orta sıralarda bile olamazdık.sabır.