PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Devre Sonu Puanı ve Şampiyonluk

Sayfa : [1] 2

coolank
02.11.2008, 12:21
Arkadaşlar bu sezon ilk devre hepinizin bildiği gibi 16 hafta ...

Biz 17. maçımızı fener ile oynayacagız ancak ikinci devrenin ilk maçı oluyor ...

10 hafta hacettepe içerde

11hafta gençler dışarda

12 hafta sivas içerde

13 hafta kayseri dışarda

14 hafta kocaeli içerde

15 hafta bursa dışarda

16 hafta eskişehir içerde

9 haftada 20 puan topladık ...İlk devre sonunda 33--35 puan toplayabilirsek ki bence çok mümkün ve transferi DOGRU DÜRÜST--- OYNAYACAK OYUNCULAR ALINMASI--- şeklinde yaparsak ŞAMPİYONLUK çok yakın olur ...

Emre Bekar
02.11.2008, 12:26
içerde oynayacağımız 4 maçıda kazanmalıyız 12 puan ordan.3 deplasman maçındanda en az 4 puan alırsak toplamda 16 puan eder ve ligin ilk yarısını 36 puanla lider kapatabiliriz gibime geliyor

Murat'
02.11.2008, 12:31
İlk devrenin 16. haftada bittiğini yeni öğrendim.....Bu fenerle ilk devre karşılaşsaydık çok daha iyi olacaktı ama neyse...

oflu_ömer
02.11.2008, 12:34
Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu hafta icinde hocamiz ersun yanal hakkinda verdigi demecleri ne cabuk unutub bugun hocamizdan memnunuz deyib isin icinden cikiyor.düngü maca gelince biz siradan bir takim deiliz yendigimiz takim siradan bir takim oldugu halde biraz sanslari olsaydi ve kalede tolga olsaydi ilk devre üc bir biderdi. bu galibiyedi bence büyütmeyelim önümüzde üc mac var ve bizim kaderimizi belirleyecek biri kayseri diyeri sivas ve bursa bu maclari altikmi trabzonspor kendi kimligini bulur.bana göre 1996 dan bu yana en basarili senemizi geciriyoruz onun icin hem hocaya hem takima ve yönedime sahib cikalim bir mac kaybettikmi hocayi veya oyunculari asib kesmeyelim bu uzun maratonun sonunda amacimiza ulasmak isdiyorsak. bunun dek bir adresi var o da birlik beraberlik dir

TSezgin61
02.11.2008, 12:37
ilk devreyi lider kapatirsak, devre arasi ona göre 2-3 nokta transfer yapilir. genis kadroyla Allahin izniyle 1 numarali favorisi biz oluruz sampiyonlugun...

evimizdeki maclari kazanmanin nekadar önemli oldugu görülüyor... yukarda arkadasin dedigi gibi icerdeki 4 mac 12 puan demek zaten... yani 32 puana geliyor... disardaki maclardanda maglubiyet haric puanlar alirsak, lideriz insallah!

İslam Sezer
02.11.2008, 12:41
ben ibb maçını izledikten sonra sayaç mayaç yapmaya 7 stresi yaşamaya ve yaşatmaya karşıyım.
bu takımdan bu sene çok fazla şey beklenmemelidir diye düşünmeye başladım.camia olarak daha gs yenilgisi antep beraberliği ve yenilgisini bile hazmedemedik.tabiki üzüldük ama neydi o ersun hoca gitsin yok başkan gitsin yazıları yerel medyada.tüm takımı strese sokup yapabileceklerini bile yapamayacak hale getiriyoruz.istanbulda müthiş taraftar desteği vardı ama trabzondaki antep maçında malesef rakibi korkutmak bir yana takımı ateşleyecek taraftar desteği bile yoktu.şimdi hacettepi yenecek kadromuz var ama uyum var mı?yeneceğimizin garantisi var mı?sonuna kadar destek verecek taraftar var mı?kendi takımını ıslıklamayacak,yuhalamayacak,maçın 90 dakika hatta fazlası olduğunu unutmayacak taraftar.var mı?bulduğunu atan forvet var mı?tayfun selçuk her maç gol atar mı?colman penaltı bir daha yaptırır mı?ben pek emin değilim.orta sahamız genç ve tecrübesiz.forvetlerimiz hem beceriksiz hem de bencil.birbirlerini deli gibi sevmeleri lazım,gözlerini birbirlerinden ayırmamaları lazım.umut şişhane gökhan tophane.uyum sıfır bencillik yüzde yüz.yardımlaşma sıfır.ersun hoca bunlara çözüm bulmalı.yeni gelen colman bile penaltı atışını arkadaşına bırakamayacak kadar bencil olmuş ne diyim ben.biraz umutsuzca oldu belki ama mevzu şampiyonluksa bunları yazmak,doğruları söylemek şart.bu bahsettiğim eksiklerde ne kadar düzelme olursa şampiyonluk şansımız o kadar yüksek olur ama 24 yıldır olduğu gibi şampiyon olamasada bordo maviye kayıtsız şartsız destek şarttır ve inşallah birgün olacağız.
kim bilir belki yarın belki yarındanda yakın.

Keleşoğlu
02.11.2008, 12:43
----------------------En iyi İhtimal-------- En kötü ihtimal

10 hafta hacettepe içerde---3puan-----------3 puan

11hafta gençler dışarda------3 puan------------1 puan

12 hafta sivas içerde--------3 puan-----------1 puan

13 hafta kayseri dışarda-----1 puan-----------0 puan

14 hafta kocaeli içerde------3 puan----------3 puan

15 hafta bursa dışarda------1 puan-----------0 puan

16 hafta eskişehir içerde-----3 puan---------3 puan

Toplam-------------------37 puan----------31 puan toplarız

Erdal
02.11.2008, 12:44
Kalan maçlardan 18 puan çıkarırız inşallah...Belki 15....Şampiyonluk kolay değil tabi ama şampiyonlar ligine bir katılabilsek...

Murat Erdem
02.11.2008, 13:22
sakin olabilirsek
en ufak kötü neticede ortalığı tozu dumana katmazsak
içimizdeki fırtınayı 34.haftadaki fener maçının bitiş düdüğüne kadar dizginleyebilirsek
şampiyonluk ummadığımız kadar yakınımızda.....
en büyük rakibimiz kendimiz
biraz akil biraz stratejik olalım
şampiyonluk belki 96'dan daha kolay....

Tolpaş61
02.11.2008, 13:30
bu oynadığımız futbolla bu tür hesaplar yapmak yanlış olur.tam bir kumar gibi.her maçı alabilirizde hiçbir maçı kazanamaya biliriz.

Yavuz Hasan
02.11.2008, 13:35
sakin olabilirsek
içimizdeki fırtınayı 34.haftadaki fener maçının bitiş düdüğüne kadar dizginleyebilirsek
bu dediklerin o kadar zor ki özellikle bu forumda

Emre Emiroğlu
02.11.2008, 14:10
bu dediklerin o kadar zor ki özellikle bu forumda

Aynen katılıyorum. Hacettepe maçına kadar geçirdiğimiz günler Taraftarlarımızın ne kadar inançsız ve skor taraftarlığı yapığını gördük..

Ama foruma nazaran Avni Akerdekiler gerçekten daha da kötü durumda.

fatihbostan
02.11.2008, 14:26
Ütopya gibi gelmesin ama alınmayacak maç hangisi eğri oturalım doğru konuşalım oynayacağımız takımlar içerisinde takım olarak hangisinin teknik kapasitesi bizimkiyle boy ölçüşür.Hemen Hepsinde bir -iki göze batan oyuncu var ama sayılı bizde atak yönü futbolcu sayısı çok neredeyse takımın tamamı (hüseyin hariç :) sonuç olarak bence gençler ve kayseri dışında zorlanmayız nitekim bursada Trabzon taraftarıda çok istanbulada yakın gidilebilir es-es ler bize hırsla gelecekler çünkü bütün takımları biz ligden düşürdük diye bir efsane var ya ondan çok açık verecekler gençler maçında BMN ankaraya iş düşüyor.Taraftar desteği deyip geçmeyin arkadaşlar kendi oynadığınız/oynadığımız maçlardan paybiçin moraliniz olursa ve olmazsa kendi oyununuza katkısı ne olur? sonuç olarak bu maçlardan asgari 17 puan alırız tabi taraftarımız çekirdek çitlemeye ara verip destek olursa

Fatih Oflaz
02.11.2008, 14:37
21 puan toplayabiliriz arkadaşlar bu zor değil ilk yarı Mekanımızın plakasını yazacağız.İNŞ.

Yeterki takımı desteklemeyi ihmal etmeyelim.Yapıcı yorumlarda bulunalım...

Oğuzhan Turhan
02.11.2008, 14:39
Aslında arka arkaya oynayacağımız Sivas Kayseri maçları yerimizi belirler..
Sivas maçına kadar 6 puan alırsak, üstüne Sivası Avni Akerde yendikmi....

Yahu bu kadar hesap kitapta boş aslında her maça final maçıymış gibi çıkıp ne yapıp edip 3 puanı almamız lazım..
Yoksa gerisi lafıgüzar...

biltrabzon
02.11.2008, 14:39
Trabzonspor lig ve kupada üç maçta 1 puan toplayınca doğal olarak eleştiriler de artmaya başladı. Hemen hemen hepsini okudum. Abartılı olanını görmedim. Ya da kişisel hakaret içeren boyuttakine rastlamadım. Ağırlıklı görüşler genellikle ağırlık çalıştırdığı takımlarda bir çıkış yakalayan Ersun Yanal’ın duraklama devrine girerek takımına zarar verdiği yönündeydi. Bunlar normal eleştiriler. Asıl beni düşündüren maç sonu teknik heyetin ve bazı oyuncuların açıklamaları...

Teknik Direktör Ersun Yanal maç sonrası Lig Tv muhabiri Mustafa Öztoprak daha soru sormadan başlıyor zehir zemberek konuşmaya. Belli ki dolmuş. Yanal bu kulübün sırtından rant elde etmeye çalışanların kulübü karıştırdığını iddia ediyor. İnsanın kanı donuyor. Kulüp rant yeri olmuşta bizim mi haberimiz yok.

Yalan haberlerden yakınan Yanal eğer ispatlayamasa o yalan haberlere birde kendisi ilave etmiş olacak. Yani kendisinin diğerlerinden ne farkı olacak?

Yanal böyle maç sonun da konuşup susamaz. Rantiyecileri açıklamak zorundadır. Çamur at izi kalsın ile bu iş olmaz.

Biz yeni takımız diyor. Allahını seven söylesin bizim neremiz yeni? Bu oyuncular bu ligin oyuncuları değil mi? Un aynı, su aynı .şeker aynı. Geriye pastayı yapacak adamın mahareti kalıyor. Geçtiğimiz yıl 11 hafta takımın başına gelen ve bu takımla 50’ye yakın lig, kupa ve hazırlık maçı oynayan ben miyim? Alınan oyuncular ise birer marka ve isim. Hani dersin tanımıyorduk çürük çıktı. O türden kim var?

Yeni takım Eskişehir gibi olur. Lige yeni çıktı yeni kuruldu. O takım Rıza ile iki derbiden 4 puan çıkardı, oynattığı futbol ortada. Yeni takım Gaziantep gibi olur. Hepsi yeni, isimsiz oyuncular. Senin bütçenin beşte birine kurulmuş bir takım. O takım senden iki maçta ligde ve kupada 4 puan aldı. Senin neyin yeni?

Yanal’ın sözlerine kafayı taktım ya bir kere. Bakın nasıl devam ediyor. Bir maçla teknik adam değişir mi? Türkiye’de bir maçta elbette teknik adam değişmez. Ben de istikrardan yanayım. Ama acemi şoförün arabayı uçuruma yuvarlamasını da beklemek doğru olmaz. Bu takıma iki düzineye yakın oyuncu aldırıp sonra belli mevkilerde oyuncu ihtiyacım var demek ne derece doğrudur. Ya da 50 triyon harcayan bir takımın eksiğinin olması ne demektir? 50’ye yakın hafta takımın başında olan bir teknik adamın birkaç maçla adam değişir mi cümlesini kullanması ne kadar akılcıdır. Hiçbir şey bilmiyorsa bu toplum sayı saymasını bilir.

Sıradan maçları aldıktan sonra horozlanmana gerek yok. Gaziantep ve Galatasaray maçlarından sonra horozlansan anlarım. Trabzonspor’un ligdeki Cumartesi 4’lediğin İstanbul Büyükşehir Belediye değil, sahanda puan kaybettiğin Gaziantep, Beşiktaş’tır. Deplasmanda fark yediğin Galasaray’dır.

İstatistikçi yönünüzü iyi biliriz. Ama bir de kendinizle ilgili rakamlara baksanız iyi olur. Nalıncı keseri gibi kendinize yontmayın. Trabzonspor dört büyük kulüpten biri olduğunu önce öğrenmelisiniz. Eleştiri de büyük olur. Karadeniz de bir söz vardır. Büyük dağın boranı da (sisi) büyük olur. Sahi unutmuşum siz ilk kez ciddi ve hedefleri olan takım çalıştırıyorsunuz. Bu size elbette zor gelecektir. Biz hep şampiyon takımı izlemeye alışmışız da...

Ersun Yanal’ın bu ruh hali oyunculara da yansımış. İlk kez 9.haftada 5-10 dakika forma giyen Adnan bile sitemkar konuşuyorsa Trabzonspor’u büyük tehlike bekliyor demektir. Bu ruh haliyle oyunculara Allah kalaylık versin. ‘Körle yatıp şaşı kalkmak’ bu olsa gerek.

Aslında yazacak çok şey var. Öne çıkmış oyuncuların dışında bu takıma kazandırdığınız bir oyuncu iki yılda göremedik. Geçen yıl sahadan çıkarmadığınız Barış Memiş’i şimdi uzatmalarda üstelik 4-0 farktan sonra sahaya sürmek ne demektir? Anlayan varsa bize de anlatsın.

Ersun Hocam şunu unutma. Trabzonspor ağlama yeri değildir. İcraat yeridir. Trabzonspor’un tarihinde en fazla maddi ve manevi imkan size verildi. Sizse şu global Dünyada yasaklarla oyuncularını kulübe hapsettiniz. Ruh halleri ortada. Yıldız oyuncular sizin önünüze geçmemesi için fotoğraf,açıklama yapmalarını bile yasakladınız.Trabzonspor . Dünya kulübü mü yoksa Sizin Dünyanız bu mu?

cevat kol

Emre Bekar
02.11.2008, 14:43
anlaşıldı anlaşıldı!!!!

fatihbostan
02.11.2008, 14:53
Trabzonspor lig ve kupada üç maçta 1 puan toplayınca doğal olarak eleştiriler de artmaya başladı. Hemen hemen hepsini okudum. Abartılı olanını görmedim. Ya da kişisel hakaret içeren boyuttakine rastlamadım. Ağırlıklı görüşler genellikle ağırlık çalıştırdığı takımlarda bir çıkış yakalayan Ersun Yanal’ın duraklama devrine girerek takımına zarar verdiği yönündeydi. Bunlar normal eleştiriler. Asıl beni düşündüren maç sonu teknik heyetin ve bazı oyuncuların açıklamaları...

Teknik Direktör Ersun Yanal maç sonrası Lig Tv muhabiri Mustafa Öztoprak daha soru sormadan başlıyor zehir zemberek konuşmaya. Belli ki dolmuş. Yanal bu kulübün sırtından rant elde etmeye çalışanların kulübü karıştırdığını iddia ediyor. İnsanın kanı donuyor. Kulüp rant yeri olmuşta bizim mi haberimiz yok.

Yalan haberlerden yakınan Yanal eğer ispatlayamasa o yalan haberlere birde kendisi ilave etmiş olacak. Yani kendisinin diğerlerinden ne farkı olacak?

Yanal böyle maç sonun da konuşup susamaz. Rantiyecileri açıklamak zorundadır. Çamur at izi kalsın ile bu iş olmaz.

Biz yeni takımız diyor. Allahını seven söylesin bizim neremiz yeni? Bu oyuncular bu ligin oyuncuları değil mi? Un aynı, su aynı .şeker aynı. Geriye pastayı yapacak adamın mahareti kalıyor. Geçtiğimiz yıl 11 hafta takımın başına gelen ve bu takımla 50’ye yakın lig, kupa ve hazırlık maçı oynayan ben miyim? Alınan oyuncular ise birer marka ve isim. Hani dersin tanımıyorduk çürük çıktı. O türden kim var?

Yeni takım Eskişehir gibi olur. Lige yeni çıktı yeni kuruldu. O takım Rıza ile iki derbiden 4 puan çıkardı, oynattığı futbol ortada. Yeni takım Gaziantep gibi olur. Hepsi yeni, isimsiz oyuncular. Senin bütçenin beşte birine kurulmuş bir takım. O takım senden iki maçta ligde ve kupada 4 puan aldı. Senin neyin yeni?

Yanal’ın sözlerine kafayı taktım ya bir kere. Bakın nasıl devam ediyor. Bir maçla teknik adam değişir mi? Türkiye’de bir maçta elbette teknik adam değişmez. Ben de istikrardan yanayım. Ama acemi şoförün arabayı uçuruma yuvarlamasını da beklemek doğru olmaz. Bu takıma iki düzineye yakın oyuncu aldırıp sonra belli mevkilerde oyuncu ihtiyacım var demek ne derece doğrudur. Ya da 50 triyon harcayan bir takımın eksiğinin olması ne demektir? 50’ye yakın hafta takımın başında olan bir teknik adamın birkaç maçla adam değişir mi cümlesini kullanması ne kadar akılcıdır. Hiçbir şey bilmiyorsa bu toplum sayı saymasını bilir.

Sıradan maçları aldıktan sonra horozlanmana gerek yok. Gaziantep ve Galatasaray maçlarından sonra horozlansan anlarım. Trabzonspor’un ligdeki Cumartesi 4’lediğin İstanbul Büyükşehir Belediye değil, sahanda puan kaybettiğin Gaziantep, Beşiktaş’tır. Deplasmanda fark yediğin Galasaray’dır.

İstatistikçi yönünüzü iyi biliriz. Ama bir de kendinizle ilgili rakamlara baksanız iyi olur. Nalıncı keseri gibi kendinize yontmayın. Trabzonspor dört büyük kulüpten biri olduğunu önce öğrenmelisiniz. Eleştiri de büyük olur. Karadeniz de bir söz vardır. Büyük dağın boranı da (sisi) büyük olur. Sahi unutmuşum siz ilk kez ciddi ve hedefleri olan takım çalıştırıyorsunuz. Bu size elbette zor gelecektir. Biz hep şampiyon takımı izlemeye alışmışız da...

Ersun Yanal’ın bu ruh hali oyunculara da yansımış. İlk kez 9.haftada 5-10 dakika forma giyen Adnan bile sitemkar konuşuyorsa Trabzonspor’u büyük tehlike bekliyor demektir. Bu ruh haliyle oyunculara Allah kalaylık versin. ‘Körle yatıp şaşı kalkmak’ bu olsa gerek.

Aslında yazacak çok şey var. Öne çıkmış oyuncuların dışında bu takıma kazandırdığınız bir oyuncu iki yılda göremedik. Geçen yıl sahadan çıkarmadığınız Barış Memiş’i şimdi uzatmalarda üstelik 4-0 farktan sonra sahaya sürmek ne demektir? Anlayan varsa bize de anlatsın.

Ersun Hocam şunu unutma. Trabzonspor ağlama yeri değildir. İcraat yeridir. Trabzonspor’un tarihinde en fazla maddi ve manevi imkan size verildi. Sizse şu global Dünyada yasaklarla oyuncularını kulübe hapsettiniz. Ruh halleri ortada. Yıldız oyuncular sizin önünüze geçmemesi için fotoğraf,açıklama yapmalarını bile yasakladınız.Trabzonspor . Dünya kulübü mü yoksa Sizin Dünyanız bu mu?

cevat kol

üstad iyi hoş yazı yazmışsın ama ersun hoca bunları yok yere söylememiştir.Ve bizim oranın insanını hepimiz biliyoruz lafın nereye gideceğini düşünmeden ve art niyet olmadan çok laf söylenir nitekim bunlara kızmış olabilir hakan şükür transferi rıza çalımbay söyentileri vs.. bunların 2 maçtan 1 puan çıkarılmasının ardından gündemde bahsi geçen konulardı ve herkesin malumu herkes 1 kelime katarsa iki ordu biribirine girer hesabı bence sardi başkan ersun hocva ile görüşür bu hafta kapanır bu olay evet açıklamalar hoş değil ama maçtan önce kendi aramızda bile ersun hoca hakkında ne laflar dönüyordu

iyattara
02.11.2008, 14:54
üstad iyi hoş yazı yazmışsın ama ersun hoca bunları yok yere söylememiştir.Ve bizim oranın insanını hepimiz biliyoruz lafın nereye gideceğini düşünmeden ve art niyet olmadan çok laf söylenir nitekim bunlara kızmış olabilir hakan şükür transferi rıza çalımbay söyentileri vs.. bunların 2 maçtan 1 puan çıkarılmasının ardından gündemde bahsi geçen konulardı ve herkesin malumu herkes 1 kelime katarsa iki ordu biribirine girer hesabı bence sardi başkan ersun hocva ile görüşür bu hafta kapanır bu olay evet açıklamalar hoş değil ama maçtan önce kendi aramızda bile ersun hoca hakkında ne laflar dönüyordu

arkadaş yazmamış yazıyı ya irlandalı cevat yazmış:)

Murat Erdem
02.11.2008, 14:55
bu cevat kol ve benzerlerine gerçekten acıyorum
ilk önce aynanın karşısına geçte kendine bak satılmış kalemşör
bu dünyadaki icraatın nedir ?
haince kuyusunu kazmaya çalıştığın TRABZONSPOR olmasa adın hangi sebeble anılacak
TRABZONSPOR olmasa bu dünyadaki varlığından kim haberdar olacak ?????
kolpalık yaptığın takım için taş üstüne taş koymuşluğun varmı ?
ts clup'a girip bir forma almışlığın varmı ?
ayda 10 ytl taksitle satılan kombineden birtane alıp bir taraftara verip sevindirmişliğin varmı ?
nasıl olsa basın kartın var klubün hizmetleri beleş
bir kuruş katkın olmayan klube yaptığın düşmanlığın faturasını öteki tarafta çekersin inşallah
hainlik icraa eden kaleminden kazandığın parada haramdır benim gözümde....

alpozan61
02.11.2008, 14:57
bu devre neden 16 maç ya??

batugol
02.11.2008, 15:08
cevat kol ve onun gibiler kaostan beslenen adamlar
biz ersun yanalin kimleri kastettigini cok iyi biliyoruz
onun icin tek tek isim vermeye gerek yok

Emre Bekar
02.11.2008, 15:19
Trabzonspor lig ve kupada üç maçta 1 puan toplayınca doğal olarak eleştiriler de artmaya başladı. Hemen hemen hepsini okudum. Abartılı olanını görmedim. Ya da kişisel hakaret içeren boyuttakine rastlamadım. Ağırlıklı görüşler genellikle ağırlık çalıştırdığı takımlarda bir çıkış yakalayan Ersun Yanal’ın duraklama devrine girerek takımına zarar verdiği yönündeydi. Bunlar normal eleştiriler. Asıl beni düşündüren maç sonu teknik heyetin ve bazı oyuncuların açıklamaları.. cevat kol

iyi güzelde bu yazıyı bu başlığa yapıştırmanın anlamı ne.amacın ne senin kardeşim.??

Berk
02.11.2008, 16:42
İçerdeki maçlarda en fazla 1 puan kaybederiz.Deplasmanlarımız ise gerçekten zor deplasmanlar.Sivas, Bursa, Kayseri ligin ortanın üstünde takımları ve büyüklere kök söktürebiliyorlar.Bu 3 deplasmanda 5-6 puan alırsak gerçekten büyük iş başarmış oluruz..

Bu Cevat Kol, Halil şanlı gibi adamların yazılarını buraya koyup milleti deli etmek ne kadar akıl karı bir iş acaba.Lütfen, gerek yok böyle şeylere..

boztepeliyasin
02.11.2008, 17:32
Sivas kayseri eskişehir bursa maçindan en az 8 puan çikarirsak. Bizim için iyi olur diğer 3 maçida rahat alacağimizi düşünüyorum. Bu 4 takimin ligde ne yapacaklari belli değil. Bursa düşüşe geçti ama yinede tehlikeli. Ilk yariyi 37 puanla tamamlayabiriz.

otuken55
02.11.2008, 17:43
cevat kol 17 yaşında ir gençten veyahut çocuktan hakkında düşünülenleri duysa ne hisseder

H.A.Y
02.11.2008, 17:46
12. ve 13. hafta ilk yarıdaki durumumuzu belirler.

macka61
02.11.2008, 18:13
bence çok daha erken şimdiden kestirmek için

Tekke
02.11.2008, 18:26
Bu yıl demek ki her türlü şans yanımızda, devre arası 16 maç olması, FB-GS nin en kötü sezonunu geçirmesi ve BJK nin hoca değiştirmesi, daha ne olsun??? Eğer ki devre arasında 2 tane ÇOK İYİ adam alıp, maliyet hesabı yapmazsak, özlem dahi son bulabilir. Alınacak admlar tartışma yapılmayacak kadar iyi olmalı, düşünsenize max.10 mio euro ya 2 çok iyi adam alırsın ve eğer ki mutlu sona ulaşırsan zaten 5 mio ŞL den en az 5 mio sponsordan para cebinde kalır. Taraftardan gelecek de cabası.

Arkadaşlar, bizim son 10 yılın en iyisi olduğumuz Gökdeniz-Tekke-Szymek-Step-Yattara lı dönemimizde, Maalesef FB de en iyi son 20 yılın FB si idi. 2 maçta da bizi yenen tek takımdı, biz 6 da 6 yapmıştık 7. maçta o bizi yendi ve 7 de 6 yaptı HATIRLAYIN. Yani muhteşem bir oyuncu kadromuz vardı(ki yedekler vasat olmasına ragmen sakatlık olmadığı için şanslıydık), bu sene o kadroyla kıyaslanamayacak kadar kötüyüz ama ŞANSLIYIZ:))) Futbolda en önemli şey olduğunu ben 12 yılda 3 kez yaşadım: 1996-2004-2005...Devre arasına bizden 2 veya 3 puan götürecek 3 takım kaldı bence, Sivas-Kayseri-Bursa. Basit görünse de en zoru Bursa, nedeni SAMET. Diğer zor Kayseri-nedeni Tolunay, Sivas da çok iyi zaten.

Olmaz değil, ama devre arasına girişe ve çıkışa bağlı. BU FIRSAT KAÇMAMALI...

Zafer BİLGİN
02.11.2008, 18:27
,,,,,,,,,,,,,,,,,,

CEMEFKER
02.11.2008, 18:34
Fikstüre baktım da, zorluk derecesi olarak Kayseri, Bursa ve Fener deplasmanları ile içerdeki Sivasspor maçı var, en kötü ihtimalle buradan çıkacak üç beraberlik ve bir galibiyet 6 puan ( veya tersinden düşünersek bundan sonra maksimum 6 puan kaybı) ile devre arasını lider kapatabiliriz ki bu durum takımın şu anki haline göre 7 numara için bir avantaj olur. Avantaj olması için de devre arasının iyi değerlendirilmesi gerekir yönetim açısından..........;) ( Yazmıştım dünkü maç ile ilgili ................)

Ancak bugün fikstürü tekrar kontrol ettim de fb ile maçımız 25 Ocak'da gözüküyor, yani ilk devre 16 maç gözüküyor, nedendir bilmem...............Bu bir avantaj mı değil mi devre arasının kime daya iyi yaradığına, kimin daha iyi değerlenirdiğine bağlı olacak ..............

Ali Tunahan Güllü
02.11.2008, 18:36
arkadaşlar 1. devre ayın kaçında bitiyor...

Cenk Zihni
02.11.2008, 18:45
Ersun hocamız oltalamış,

Cevat kol atlamış.

Tarifi yok.

Rahat bıraksınlar ersun hocayı artık.

Cenk Zihni
02.11.2008, 18:47
arkadaşlar 1. devre ayın kaçında bitiyor...

Aralık ayının 3.haftasında bitmesi lazım ilk yarı.

AYYILDIZ
02.11.2008, 18:56
İlk olarak Hacettepe ve Gençlerbirliği maçları bizim için çok önemli burdan alacağımız 6 puanla ilk yarının son 5 maçına daha güvenle gireriz.

hodlu
02.11.2008, 19:00
Bu sene çok zor bir lig yaşanıyor.Bu ligde lider olmak çok keyif verici.Ancak takımıda aksayan yerler var ve teknik ekip de bu konuda çalışıyordur.Allah yardımcıları olsun...

Tanju
02.11.2008, 19:02
Ancak bugün fikstürü tekrar kontrol ettim de fb ile maçımız 25 Ocak'da gözüküyor, yani ilk devre 16 maç gözüküyor, nedendir bilmem...............Bu bir avantaj mı değil mi devre arasının kime daya iyi yaradığına, kimin daha iyi değerlenirdiğine bağlı olacak ..............

Fener bu kadar kötü gidiyorsa bil ki devre arasında bir kaç büyük transfer yapar, Mehmet Topuzu tahmin edebiliyorum...

winner
02.11.2008, 19:06
Dışarıdaki kayseri ve bursa maçlarını kaybetmezsek ilk yarıyı lider bitirme olasılığımız çok yüksek...

ApoCaN28
02.11.2008, 19:24
Zor Değil yeterki inansınlar biz yanlarındayız...

Cafer Bulur
02.11.2008, 22:29
16 mac sonunda 35-37 arasi bir puan toplayabilecegimizi düsünüyorum.
Geri kalan haftalarda disardaki kayseri ve bursa maclari haric kazanmamiz lazim.
Hatta bursa yi dahi yenmemiz lazim.
Ic sahada ise sivas maci haric puan kaybi yasamamaliyiz.
Aslina bakarsak her maci final niteliginde oynarsak ilk yariyi lider kapatiriz.

hüseyin1975
02.11.2008, 22:32
Ersun Hocam cok dobra bir Adam.
Cok eksigimiz var dedi IBB Maci sonrasi.
Bunu bilerek oynatiyor ve cok iyi sonuclar aliyor.
Antep macinida yenseydik tam süper olacakdi ama bunada saglik.
Ilk devreyi Lider kapatacagimiza cok ama cok inaniyorum.

artvinli_mert
02.11.2008, 22:39
0 hafta hacettepe içerde---3puan-----------3 puan

11hafta gençler dışarda------3 puan------------3 puan

12 hafta sivas içerde--------3 puan-----------3 puan

13 hafta kayseri dışarda-----1 puan-----------0 yada 1 puan

15 hafta bursa dışarda------1 puan-----------3 puan

Toplam-------------------37 puan----------39 puan toplarız
__________________bir arkadaş yapmöış bende kendime göre ayarladım:) bakarız

MaRaŞLı
02.11.2008, 22:42
arkadaşlar ben bu yıl takımızmızı 3 kez canlı izledim(antalya konya ve g.antep kupa maçlarını) diğer maçlarıda tv den ızledım.izlediğim hiç bir maçta ne yazıkkı iyi oynayamadık.hele anteptekı kupa maçı tam bır rezillikti..futbolcular teknıkdirektör ve yönetim iyi niyetli ama kadro kalitemiz şampiyonluk için oldukça yetersiz..bence alabılecegımız en ıyı derece 4.olur ki bu bile bence başarı sayılmalı..ayrıca bir sözümde avnı akerdeki maraton taraftarlarına..ya allah aşkına siz ne biçim taraftarlarsınız..öyle çekırdek yemekle olmuyor bu işler biraz gayret lütfen biraz destek biraz gürültü lütfen....

TS-FAN
02.11.2008, 22:51
içerde ,dışarda tek hedef vardır.
kazanmak bizim tek hedefimizdir.

6Şafak Aydın1
02.11.2008, 22:58
türkiyede sampiyon olmak icin yeterli kadromuz var. ufak tefek takviye lazim sag sola yeterki kadroyu iyi degerlendirelim. mesela songu hacettepede dinlendirmeyi düsünürüm. onsuz olmuyorsa büyük derdimiz var demektir.

birde kupada insallah olurda gruplardanda cikamayiz. kupa kimseyi ilgilendirmiyor. uefa kupasi sampiyonlugu gibi yada ne kadar yedek oyuncu, varsa onlari oynatirim, degerlendiririm, sans veririm.

yağız61
02.11.2008, 23:06
arkadaşlar her maçı kendi içerisinde düşünmek gerekir.sırası geldiğinde hesap yaparız ama önce önümüzdeki ilk maç.

61mehmet61
02.11.2008, 23:20
21 puan alırsak harika olur ve imkansız değil
18 puan alırsak iyidir, bunun gerçekleşme ihtimali de yüksektir
15 puan alırsak normaldir, bu % 50 nin altında ihtimal
12 puan alırsak kötü değil ama iyi de değildir. bu bile bizi ikinci yarıya ümitli sokar.

MDanışmaz
02.11.2008, 23:24
İlk yarıyı sanırım 35-38 arası puanla bitiririz.Zataen fikstüre bakarsak çok zor iki maçımız var kayseri ve sivas.Yaparsak puan kayıplarını onlarda yaparız sanırım.Bursa ise çok havalara girdi balonları patladı son bi kaç haftadır.Es-es ise tmm iyi takım mücadele ediyor ama gs ve fb maçlarını izledim defansta büyük hatalar yapıyorlar savunmayı sağlam tutursak kazanırız.Hacettepe,gençler,kocaeli bu ligin en zayıf takımlarından biri bunlarda kesinlikle puan kaybı yapmamalıyız.

Yasin Berber
İlk yarıyı tahminim lider kapatırız ......lider kapatmamızda daha iyi olur çünkü yönetim bu moralle güzel tansferler yapıp ikinci yarıyaa daha oturmuş bir takımla bomba gibi girebiliriz

Sefa Murat Dokuz
Bana göre Bursa Eskişehir Hacettepe Kocaeli maçlarını kazanacağız Sivas maçı içerde olsada kritik Kayseri deplasmanı çok zor geçer G.Birliği de bizi oldukça zorlar
14-15 puan alırız ligi 35 le kapatırız gibime geliyor

Ustaalioğlu
03.11.2008, 00:32

Bursayi her zaman yenebiliyoruz, bu sene de oyle olur insallah, 39 puanla tamamlayabilirsek harika olur, olmamasi icin de bi neden yok...

fetvaci
03.11.2008, 00:39
eskısehır macına kadar 3 er puanla gıderız eskısehırde takılır 1 puan alırız ahada buraya yazıyorum haftalar gectıkce alınan 3 puanlarda benı anımsarsınız eskısehır macına kadar rahat rahat beklersınız

cyberentalpi
03.11.2008, 00:51
Sivasi gecer, kayseri yada Bursa maclarindan birinden 3 puan alırsak lider kapatiriz.

Çağrı Bilici
03.11.2008, 01:02
şahsi beklentilerimi yazayım ben de

10.hafta hacettepe 3 puan
11.hafta gençlerbirliği 3puan
12.hafta sivas 3 puan
13.hafta kayseri 0 puan
14.hafta kocaeli 3puan
15.hafta bursa 1 puan
16.hafta eskişehir 3 puan

toplam = 16 + 20 = 36 puan ile ilk devreyi bitiririz. umarım ben yanılırım ve devre sonunda 41 puanımız olur

doctorsurgeon
03.11.2008, 01:10
"ŞAMPİYONLUK ADAYIM TRABZONSPOR"
Nurullah Sağlam, bir soru üzerine şampiyonluk adayının Trabzonspor olduğunu açıkladı. Çok tepki almasına karşın Trabzonspor'un oyun mentalitesinin diğerlerinden daha farklı olduğunu gördüğünü dile getiren Sağlam, "Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile oynadık. Bizim pas yapmamızı en fazla Trabzonspor engelledi. Defansif anlamda da Trabzonspor'un iyi olduğuna inanıyorum. Şampiyonluk yarışında Trabzonspor'u daha şanslı görüyorum, ibre onlardan yana" diye konuştu.

erkankoc
03.11.2008, 01:17
cevat kol un ne mal olduguortada bi adam..bu adama sittin sene bisey begendiremessin..zaten fotomac gibi siktiri boktan bi gazetede yazar .atar tutar..bu adami essek sudan gelinceye kadar doviceksinde biraksin su takimin yakasini..gittsin feneri tutsun bkyi tutsun ...

Fatih Oflaz
03.11.2008, 01:18
TÜm Türkiye inandı bizden hariç bizde inanalım destekleyelim.Yapıcı olmaya davet ediyorum önce kendimi sonra sizi:)

Murat Cömert
03.11.2008, 02:10
Hepsini yenecez!!!!!!

TSKara61
03.11.2008, 02:22
Kagit uzerinde tum maclari kazanacagimizi dusunuyorum. 41 puanla devreyi kapatacagiz. 17 hafta'ya ne oldu birisi bana anlatabilirmi?

Murat Cömert
03.11.2008, 02:26
Kagit uzerinde tum maclari kazanacagimizi dusunuyorum. 41 puanla devreyi kapatacagiz. 17 hafta'ya ne oldu birisi bana anlatabilirmi?
Fenerbahce macı transfer donemınden sonra olarak acıklandı son haftalar aslında 2.yarının ılk haftası gıbı oynanıyo olacak benım bıldıgım..

mehmet83
03.11.2008, 02:32
Hacettepe- 3 puan
Genclerbirligi- 3 puan
Sivas - 1 puan
Kayseri- 1 puan
Kocaeli- 3
Bursa -3
Eskisehir- 3
Toplam puan= 17 Bursa macinda zorlanacagimizi dusunmuyorum. O maci rahat aliriz. Diger 3 puan yazdigim maclardan da hic suphem yok. Aslinda Sivas'tan da 3 puan alabiliiz ama fazla zorlamak istemedim. Su maclardan en fazla 4 puan kaybederiz. Yattara'nin kendine gelmesi gol sorunumuzu cozecektir. Eger forvetlerimizde biraz becerikli olurlarsa 19 puan bile aliriz. Sadece Kayseri'yle deplasmanda oynadigimiz macta puan kaybedebiliriz. Hersey umdugum gibi giderse, 2. yariya sampiyonlugun en buyuk adayi olarak gireriz. Yapacagimiz nokta transferlerlede bu isi gotururuz. Ha olamadik mi? Bu sene sampiyonlar ligine kim hayir der ki?

Fanatik28
03.11.2008, 03:41
Yine bakiyorumda herkes ucmus. Neyse herkesin kendi fikri.

Beyler bu takim yeni takim ve geriye kalan 7 macta cok Puan kaybedebilir ve kaybedecektir. Cünkü liderligi kaldirabilecek bir kadroya sahip degiliz. O da önemli degil. Cünkü bence ilkyariyi bitirmek icin gereken Puan 33-34 civari.

Geriye kalan 21 Puan var. Yani 7-8 Puan kaybetsekte ilkyarinin lideri biz oluruz.

Bunlari niye yaziyorum, cünkü her yenilgi sonrasi firtinalar kopuyor. Ama Hacettepe ve Gencler maclarini alabilirsek ( ki cok zor olacak ) büyük bir avantaj yakalayacagiz.
Devrearasi yapilacak en az iki hatta üc nokta transfer, bu sezonu ilk ikide bitirmemizi saglayabilir.

My
03.11.2008, 03:48
Bu sene çok zor bir lig yaşanıyor.Bu ligde lider olmak çok keyif verici.Ancak takımıda aksayan yerler var ve teknik ekip de bu konuda çalışıyordur.Allah yardımcıları olsun...Valla Ümit senin hiç orta düşüncen yok bunu iyice anladım :D Ya vezir ediyorsun ya rezil :rolleyes:

cngz
03.11.2008, 04:11
"ŞAMPİYONLUK ADAYIM TRABZONSPOR"
Nurullah Sağlam, bir soru üzerine şampiyonluk adayının Trabzonspor olduğunu açıkladı. Çok tepki almasına karşın Trabzonspor'un oyun mentalitesinin diğerlerinden daha farklı olduğunu gördüğünü dile getiren Sağlam, "Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile oynadık. Bizim pas yapmamızı en fazla Trabzonspor engelledi. Defansif anlamda da Trabzonspor'un iyi olduğuna inanıyorum. Şampiyonluk yarışında Trabzonspor'u daha şanslı görüyorum, ibre onlardan yana" diye konuştu.

bunu ben koyacaktım buraya sen koymuşsun. şimdi bu sözü söyleyen sıradan biri değil, futbol yorumcusu hiç değil, ilk ağızdan birisi, türkiyenin iyi teknik direktörlerinden. bu adam söylüyorsa vardır birşeyler. ama maçlara baktığımızda özellikle ikinci antep maçında mahvettiler bizi, skordan önce oyun olarak mahvettiler, top vermediler desek yeridir. buna rağmen böyle söylüyorsa vardır birşeyler. birde devre arasında 2-3 iyi transfer yapabilirsek gerçekten çok çok iyi olacak. işte o zaman Nurullah Sağlam'ın yorumu daha oturmuş bir yorum olur.

cem arin
03.11.2008, 05:29
daha cok puan alir puan verir.
normalde lig baslar iki üc anadolu takimi fikstürün de avantajiyla üc dört mac kazanir sonra düsüse gecer ve asil yerlerine dönerlerdi. bu böyleydi. eskisehiri,sakaryasi bursasi bu gruba giren takimlardir. eskiden böyleydi ancak simdi bakin kayseriye planli programli sekilde calisiyorlar. hükümet destekli stadyumlari da yilbasina bitiyor. keza sivas da stadyumunu aliyor devletten celal doganin temellerini attigi cok güclü bir antep geliyor. futbol artik sadece izleme seyir zevki veren bir olgu olmaktan cikti istanbulun cok bilmis yazarlari bunu o basuclarindan eksik etmedikelri futbol sadece futbol degildir kitabindan direk basliktan- hadi abartmayalim- sadece alinti yaparak futbolun günümüzde sadece futbol olmadigini söyleyip duruyorlar. bundan kanitlari sivasin kayserinin antepin yaptigi degil elbet! onlari ilgilendiren gsnin fb nin veya bjknin neler yaptigi ya da yapmaya calistigi. bir yanda fenerbahcenin üzerinden futbolun ekonimik gelisimini öve öve bitiremezken ve diyarbakirsporun borclarini ödeyen federasyonu devletcilik yapmakla suclarken öte yandan on yildan bu yana devlet gecinen devletten stadt icin yer,eski stadtlarinin tapusunu alan gsnin durumunu da yine tam bir kivraklikla-kivraklik mi yazmisim özür dilerim,yavsaklikla- devletin ülkeyi temsil eden kurumlara-yani gs gibi- yardimci olmasi kisvesi altinda destekleyedursunlar ancak söylediklerinde gerceklik payi yok degil! hani biraz dürüst olsalar,elestiriyi de övgüyü de hakkaniyetle yapsalar ortaya birseyler de cikmayacak degil cikacak. ayni trabzonsporda oldugu gibi!
yillardan beridir ayni filme izler durur bizim insanlarimiz. denizlinin basindayken de genclerdeyken de manisadayken de ayni akibete ugradi hocamiz! ilk on haftanin sonunda ekseriyetle ligin tepesine konan tkaimin basinda rahat birakilmadi! mainsayi hatirliyorum en son! hatta efendi bildigimiz radikal gazetesi dahi- bizim taraftar pek hazetmez ya bu mecmuadan neyse-manisaya fenerbahceli köseyazarini yolladiydi. bu isvicreden cayci dolmuslarindan da haber yazan arkadas o zaman yanalin felsefesinden ziyade onun birlikte calistigi kondüsyoner kiza kafayi takmisti da üc günlük yazi dizisinin iki gününde kondüsyoner kizdan bahsedilmisti,gerisi de hocanin bilgisayariydi yardimcilariydi holoskoyu bulus hikayesiydi vs. kimse yanali anlamaya calismadi aslinda hocanin ne yapmak istedigini ya da yapmaya calistigini. benzerini de senol günesle yasamistik heyhat cabuk unutulur . ne diyordu hoca isigi gözüme degil önüme tutun diye. hayir. onlar isigi baska yerlerine tuttuydular. biryerlerine sokasicalar...
simdi trabzonda da ayni oyun oynanmaya calisiliyor. 7. haftaya gelenedegin bu takim yeni kurulmus bir takimdir deyip duruyoruz hepimiz sonuna da bir "ama" koyduk muydu elestirinin önünü acmis oluyoruz!ancak hesaba katmadigimiz yattara vak´a sini kimse gözönüne almiyor veya kalecesiz oynadigimizi...
hani yanalin takimlari düsüse geciyor ya onu bekliyor zevat. halbu ki futbolda en olagan sey. 7-13 haftalik periyodlarda takimlarin ivmelerinde bir degiskenlik oluyor! kimi takimlar 7. haftaya kimileri de 11 haftaya denk getiriyor bunu ve bunun sebebi de tamamen oynan resmi musabakalrla alakali bir sey! yani ypkleme,bosaltma ya da takimin genel anlamda performansiyla!
takim top yonamyior diyor kimileri ve bunun da ersun yanalin kabahati olduguna kendileri bile inaniyor anlasilan ki cevat kol gibi-adama bir gün kol gibi sokarlar ya neyse bozmayalim dilimizi-ve daha bilcümle yerel medya köseyazari ya da her ne iseler her hafta ac kurtlar gibi beklemeye koyuldular artik. ne ola ki taraftar destegini esirgemiyor hocadan ve bu da onu güclü kiliyor da takim da kimilerine göre agir aksak kimilerine göre oynamadan lider oluyor. kimse o alinan 20 puanin kim ve nereden alindigina bakmiyor ya da bakmak istmiyor.
gelelim konun basinda ki basliga! biz tartisiyoruz ya suradna su kadar puan gleir buradna bu gelir biz de ilk yariyi surada bitiririz diye ancak buna harcadigimiz enerjiyi kendi yasamimiza harcasak ve buna yordugumuz kafayi da derslere isimize yorsak sevgilimize versek zamanimizi bütün bu stress ortadan kalkacak ve belki de futbolu o zaman nefretle degil de tad alarak hoslanarak izeleyecek ve kendi oyuncularimizdan nefret etmeyi onlara homurdanmayi ve hatta küfretmeyi birakacagiz. bakalim o zaman daha güzel olmayacak mi bazi seyler.
evet bu köprünün altindan daha cok su da akar bu pirinc cok su kaldirir ve bizim trabzon da cok paun alir cokta puan verir. aslolan alirken de verirken de ayni tutarliligi gösterebilmek yoksa otuz yil sonra babasin ayagina cagiran cocuk gibi sampiyon olmusuz da adam olamamisiz a gelmeyelim! biz trabzonsporu tam da bunun icin sevdik siz deyin saltant yikan oldugu icin biz diyelim devrim yaptigi icin. olacaksakta sampiyon ben alin teriyle emekle mucadeleyle rakibi kirmadan incitmeden ve icimizdekilerin de insanlari gücendirmeden yazacaklariyla cizecekleri bagiracaklariyla sampiyon olunsun istiyorum. ben trabzonsporu bunun icin seviyorum. yoksa ilk yari kac puan alinmis kac puan verilmis bir öenmi yok. ilk yari zaten 16 maclik bir seri ve akabinde 19 mclik ikinci seri var aslolan ondan sonra basliyor mücadele ve bizler daha yolun basinda karavanayi cephaneyi böyle bol keseden dagitir savurursak yari yolda kalan yine biz oluruz ne tribünden bagaracak kuvvetimiz ne de saha da kosacak takatimiz kalir! cünkü biz umutla kale önünde topu iceri sokacak dokunusu yapmaya kalemizin dibinde de songla gelen topu savusturmaya calisiriz ayaklarimiz refleksle titrer oynar yerinden kafamizi öne uzatir hüseyinle yatar top calariz rakipten ve yattara kolbasti oynarken de karsisinda biz varmiscasina güler yüzümüz...

dedim ya bu köprünün altindan cok su akar bu pirinc daha su kaldirir ve bu trabzon da daha cok puan verir, cok da puan alir hele bir bekleyin celallenmeden hiddetlenmeden...

Çağrı Bilici
03.11.2008, 06:35
abi yanlış anlama da yazın çok uzun ya iki paragraf atsaydın okumayı kolaylaştırırdı:)

mhayri
03.11.2008, 12:18
16 maç üzerinden 38-40 arası puan almak lazım şampiyonluk için ...
ama 35 puanda iyidir...
En büyük rakibimiz gs dir...Fb bitik, bjk Denizli nin fantezilerinin esiri olmuş durumdadır...

Koray
03.11.2008, 12:42
10 hafta hacettepe içerde 3

11hafta gençler dışarda 3

12 hafta sivas içerde 3

13 hafta kayseri dışarda 1

14 hafta kocaeli içerde 3

15 hafta bursa dışarda 3 veya 1

16 hafta eskişehir içerde 3

Gerçekçi olmak gerekirse bu listeden sadece Kayseri ve Bursa'ya puan kaptırırız kaptırırsak...Bursa'yı en kötü zamanımızda bile yeniyoruz inşallah yine yeneriz ama Kayseri gerçekten çok zor bi deplasman...

efulim67
03.11.2008, 12:46
bende buna razıyım

11.hafta gençlerbirliği 3puan
12.hafta sivas 1 puan
13.hafta kayseri 1 puan
14.hafta kocaeli 3puan
15.hafta bursa 1 puan

toplam = 15 + 20 = 35 puan ile ilk devreyi bitiririz.

Umarım ben de yanılırım ve devre sonunda puanımız 41 olur
17. hafta fenerbahçe 1 puan

halil ibo
03.11.2008, 12:49
+30 civarında bir puan toplarız gibi görünüyor.İnşallah lider oluruz ama olamazsakta lidere yakın olacağımız kesin.
Yeni bir kadro ile bunu yapabilirsek gerçekten büyük başarı.Özlenen ve beklenen sevgiliyi bu sene kollarımıza alabiliriz,ama bu sene olmazsa seneye kesin...

KUTADGU
03.11.2008, 12:50
Gaziantepspor'un yeni bir takım olduğundan bahseden -Gaziantep'in 7 futbolcusu geçen seneki kadroda da vardı-, Eskişehirspor'u örnek gösteren.
Bazı yazılarında transferdeki yetersizlikten dem vurup, şimdide alınan oyuncuların hepsinin birer marka olduğunu savunan Cevat kol efendiye verilecek cevabı en iyi Poetricus üstad bilir.

Yazık yahu, daha ligi bilmeyen ve sadece sonuçlara göre kalem kıpırdatan adamlar ortada yazar diye geziniyor.

Cengiz Çubukcu
03.11.2008, 13:21
çok iyi bir fikstürümüz var , yapmamız gereken en önemli şey Sivas ve kayseri maçlarından en az 4 puan çıkarmak ...bu iki takım beşiktaşa 1 puan verdi, fenere puan vermedi....

Süleyman50
03.11.2008, 13:29
son maçlar zor olacak o maçlardan iyi sonuçlar alır devre arasında da gerekli takviyeleri yaparsak neden şampiyon olmayalımki...........

TSezgin61
03.11.2008, 13:29
sivasi, ve kayseriyi yenelim... böyle maclari yenemezsek hedeflerimize ulasamayiz.

daha iyi kadroya sahibiz yenecek gücümüz var...

suandaki duruma göre ben 3 ezikleri saymiyorum. en iyi top oynayan takimlar belli... kendi isimize bakalim, sivasi, kayseriyi bursayi yenelim... ondan sonra ahlanip vahlanmayalim...

Sadık Bıyık
03.11.2008, 13:53
sakin olabilirsek

ççok çok doğru bir tespit. bizim rakibimiz gene biziz. ibb maçından öncesini düşünün, liderin sadece bir puan gerisinde ve bir çok rakibine fark atmış tkım nerdeyse hoca göndermeye kadar çalkalanmış. sorarım size ibb maçını alamasaydık kimlerin kellesi gitmişti. sabırlı olmalıyız, sabırlı olmalıyız, sabırlı olmalıyız. hiçbir maç kağıt üzerinde kazanılmıyor. ve hiçbir takım taraftarsız şampiyon olamaz. taaftarımızın bilinçli taraftar olması gerekli. 90 dakika susmayan her zaman toleranslı bir yapıda olmalıyız. en önemlisi her maça ciddiyetle yaklaşmalıyız

Özkan Erdem
03.11.2008, 13:58
İlk devre boyunca oynayacağımız zorlu maçların bir kısmını geride bıraktık. Lider olmanın sevincine dalıp, 'rakip' diye anlandırdığımız Beşiktaş'a kendi sahamızda 1, Galatasaray'a deplasmanda 3 puan vermiş olduğumuzu unutmamak gerek.

Ayrıca ligin flaş ekipleri olarak nitelendirilen Ankaraspor, Gaziantep, Sivasspor, Kayserispor ve Bursa 5'lisinden şu ana kadar iki tanesiyle karşılaştık. İlki henüz çıkışa geçmediği dönemlerde Ankaraspor'du ve onlardan 3 puan aldık. Gaziantep'le ise kendi sahamızda yenişemedik.

Şu döneme kadar mağlup ettiğimiz 6 takımın 5 tanesinin puan cetvelinde 10. sıradan altta olduklarını da göz ardı etmemek lazım. Yani bu takımlar ligin 'ipanayla fırçalanmayan tarafı' konumundalar. Bana kalırsa bizim canımızı sıkacak takımlar bu hafta itibariyle ilk 10'a dizilmiş olanlardır. Ancak adımız Trabzonspor ve hedefimiz şampiyonluksa artık kritik maçlardan puan almasını öğrenmek zorundayız.

Rakibinin zaafları üzerine oyun planı kuran Kayserispor'u, kısa paslarla takım halinde hücum eden ve modern futboluyla göz dolduran Sivasspor'u, balonu yavaş yavaş sönen Bursaspor'u , büyüklere kök söktüren Eskişehirspor'u, dengesiz Gençlerbirliği'ni, dibe vurmuş Kocaeli'ni ve Hacettepe'yi aşacak gücümüz yok değil. Sadece strateji konusunda yanlışlarımız olduğunu düşünüyorum.

Şampiyonluk bir taktik savaşıysa yeri geldiğinde 1 puan için sahaya çıkabilmeli Trabzonspor. Ligimizde hiç bir takımın gelene gidene 3-5 atarak şampiyon olduğu yok. 'Korkak futbol oynatıyor' diye eleştirilen Mircea Lucescu'nun 1-0'lık galibiyetlerle başardıklardı da ortada.

Elbette ki kastım Ziya Doğan mentalitesi -midem bulanıyor bu kelimeden- değildir. Körü körüne savunma yapmak yerine şu anda ligimizde sadece Sivasspor'un doğru olarak yaptığı 'rakibini yor, sonra saldır' gibi bir taktik uygulanmalı, en azından kritik deplasmanlarda. Galatasaray'a sahasında var gücümüzle saldırdık, fark yiyip evimize döndük, bu mağlubiyet bize bir değil iki lig ve bir kupa maçına maloldu. Daha dikkatli olursak şampiyonluk uzak bir ihtimal değil, hele bu sene hiç değil !

peker61
03.11.2008, 14:04
Bu sene şampiyonluk barajı 65 gibi olur gibime geliyo böyle puan kaybetmeye devam ederlerse takımlar ama inşallah biz kaybetmeyiz ..

1461
03.11.2008, 14:05
12. ve 13. haftaları atlatabilirsek süper olacak

Tangerine Dream
03.11.2008, 14:17
İki derbi maçımızı öyle yada böyle geride bıraktık, şampiyonluk yolundaki rakiplerimiz daha birbirleriyle hiç karşılaşmadılar. Onların birbirleriyle oynadıkları haftalarda biz galip geldiğimiz takdirde onlarla arayı her hafta biraz daha açma şansımız da doğabilir.

AKSOY_61
03.11.2008, 15:01
fikstür o kadar zorki kayserinin bile ilk yarıyı bizden 3 puan önce bitirmesi yüksek ihtimal.
adamlar fb, bjk, sivas eskişehir ve bursa gibi dişli rakiplerle maç yapmışlar ve bizden sadece 3 puan gerideler.
bu sadece bi örnek.

son 3..4 haftadaki oynadığımız futbola bakıyorum birde oynayacağımız maçlara 10..12 puan toplasak öpüpte başımıza koyalım diyorum.
belediye maçında bile yenilebilirdik bu takım zayıf rakiplere karşı bile her zaman süpriz yapabiliriz bize

ApoCaN28
03.11.2008, 15:31
11.hafta gençlerbirliği 3 puan
12.hafta sivas 3 puan
13.hafta kayseri 1 puan
14.hafta kocaeli 3 puan
15.hafta bursa 3 puan

Bende Böyle Bişi bekliyorum açıkçası...

Tabi bunlardan 1 kaybedebiliriz...

Hüseyin Bağdat
03.11.2008, 15:39
İlk yarıda kalan maçlarımız kısmen güçlü takımlarla.Bu takımlarla öyle yada böyle karşılacağız.Şampiyonluk istiyorsak bu takımları yenmek zorundayız. Oynayacağımız takımlara baktığımızda en çok kayseri ve Bursa deplasmanlarında zorlanırız gibime geliyor.

Özellikle Sivas ve Bursa ile görülecek hesaplarımız var.Bu iki maçtan altı puan almamız şart...

Semih Kırsüleymanoğlu
03.11.2008, 15:58
11.hafta gençlerbirliği 3 puan
12.hafta sivas 3 puan
13.hafta kayseri 1 puan
14.hafta kocaeli 3 puan
15.hafta bursa 3 puan

Bende Böyle Bişi bekliyorum açıkçası...

Tabi bunlardan 1 kaybedebiliriz...

bu maclardan 10-12 puan almamiz bence yeterli olucaktir.

coolank
03.11.2008, 16:15
Geçen sene Sivas devreyi 17 maç ve 37 puanla bitirdi ...Gs 79 puanla şampiyon oldu ...

Bu sene şampiyon maksimum 75 puan ancak toplar çünkü bu sene ligde neredeyse dişli takımlar karşısında deplasmanda 1 puan iyi puan haline geldi ..

Trabzonun bazı avantajları var mesela ne olursa olsun son hafta fenerle oynamak avantaj ...Arada puan kaybı yaşanabilecek br maç ....

İkinci devrenin başında bjk ye gidiyoruz yenilgi halinde dahi telafisi kolay çünkü arkada çok maç var ...Gs bence en ciddi rakibimiz Trabzona gelecek ...

En ciddi dezavantajımız ise devreye deplasmanda Fener ve Ankaraspor maçları ile başlamak ... Biz buradan maksimum 3 puan ile ancak çıkarız belki de 0 veya 1 ...

ben 33--35 puanın ilk devre için çok iyi olacagını düşünüyorum ve bunu saglama imkanımız oldukça yüksek ...

Ama burada gözden kaçırmamak gereken konu devre arası transferin çok iyi yapılması .... Bu konuda tüm forum olarak BİRLİKTELİK sergileyerek yönetim ve hocayı yönlendirmeliyiz ...

Yerlinin yerlisi ve onu bunu istemezük mantıgı OLMADAN ....

Son olarak yazılanları okudugum zaman hemen herkes içerdeki maçlara 3 puan yazmış tabii ki gönül böyle ister de Sivas maçı hiç öyle hemen 3 yazılacak maç değil ...

En zor maç herkesin de anlaştıgı üzere Kayseri ve Bursa maçları ... Bu maçlardan zaten 6 puan ile dönersek biz devreyi 4 5 puan önde tamamlarız ..

34 puan çok şık olur .. Üstü mü ? % 51 Şampiyon oluruz

Bu takımlar arasında ise en rahat yenecegimiz takım Eskişehirspor ... Darmadagın ederiz ...Bunu çok iddalı söylüyorum

Ahmet Kuru
03.11.2008, 16:26
Kalan maçlar içinde en çok zorlanacağımız maç bence kayserispor...
Bursa deplasmanı falan hikayeden teyyare...
SivasSpor'uda yenmek zorundayız zaten..
Sadri Şener'in Sivas maçına takımı ayrı bir motive ile sokturacağından şüphem yok...
Belki yeri değil ama duyduğum kadarıyla sezon başında Mehmey Yıldız'ı alalım başkan diyenlere,Sadri Şener,Sivastan bırakın futbolcuyu bekçi kulübesine kangal bir almam ordan demiş...Kulaktan duyma şeyler bunlar tabi ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem ama Sadri Şener'i kişilik olarak analiz edersek doğruluk payı yüksek...

Emirhan Makul
03.11.2008, 16:43
Sivas-Kayseri-Fenerbahçe Maçları Çok Tehlikeli

Muhammed KOÇ
03.11.2008, 16:54
evet fikstürümüzün bir nevi avantajlı kısmını değerlendirdik ve şu an lideriz.. sivas kayseri eskişehir ayrıca fb maçı da var.. bu maçlardan 3 galibiyet bir beraberlik alırsak kesin lider bitiririz..

yns_emre61
03.11.2008, 16:55
Gaziantep,Sivas,Bursa,Ankaraspor ve Kayseri
Bunların hiçbirinin ligi ilk dördün içinde bitireceğine inanmıyorum. Fb düzelmesse sadece dördüncü olabilirler.
Hatta Bursa'nın işi bitti. Daha düzelemez.
Kayseri ve Gaziantep ilk yarıdaki bjk,fb ve gs maçlarını tamamladı.
Bursa ise Gs,Fb

Yukarıdaki saydıgım 5 takımın ne yapacagı belli olmaz küçük takımlara karşı daha kötü oynuyorlar. Büyük maclarada asılıyorlar.
Ligde bütün derbileri biz oynadık derbiler başlayınca bizde aradaki farkı açarız diye düşünüyorum.
Şuana kadar hep ligin kalitesiz takımlarıyla oynadık gibi görüşlere katılmıyorum. Gaziantep,Galatasaray ve Beşiktaş.. Ama bence böyle karşılaştırmak cok sacma.. Biz Antalya'yı yendik. Ama Antalya Ali sami yen'den 1 puanla döndü. Gs'den üç yedik. Gs Eskişehirden 4 yedi.

Serdar A
03.11.2008, 17:10
Anadolu takımlarının lige bu denli dirençli gireceği zaten belliydi . Kendi adıma , şu anki puan tablosuna çok şaşırmış değilim , ufak süprizler takımımızın topladığı +2,3 puanı , fenerin -2,3 puanı ...

Anadolu deplasmanların zor olması en çok Trabzonspora fayda getirir ve şampiyonluk kapısını açar . Zira ligde şampiyonluk kupası olan ve hakem faktörüyle sıralamasına pozitif yönde etki edilmeyen tek takımız . Bu durumun lehimize olduğunun en büyük kanıtı deplasman maçları puan tablosu , ligin en iyi deplasman takımıyız .

Öte yandan ligin üst gurubunun 6-7 takımlı olması çoğumuzun söylediği gibi şampiyonlar ligi için gerekli puan bandını da aşağıya çeker . Bu gurupta eğer 14-15. haftaya kadar kopma olmazsa bu sezon yaptığımız yatırımların karşılığını çok kısa sürede almamızda büyük etkisi olabilir .

Son olarak ,

Bu sezon şampiyon Anadolu'dan !

Bu slogan süper ligin 14 takımının tribünlerinde duyulmaya başladığı an futbolumuzda yeni bir devrim için şartlar oluşmaya başlamış demektir . Dileğim buna Avni Aker'in öncülük etmesi .

Ümit Tekşan
03.11.2008, 17:19
İnşaallah istediğimiz sonuçları elde ederiz Sivas ve Kayseri maçlarını aldıkmı gerisi kolay diye düşünüyorum.

TS-FAN
03.11.2008, 17:30
16 mac sonunda 35-37 arasi bir puan toplayabilecegimizi düsünüyorum.
Geri kalan haftalarda disardaki kayseri ve bursa maclari haric kazanmamiz lazim.
Hatta bursa yi dahi yenmemiz lazim.
Ic sahada ise sivas maci haric puan kaybi yasamamaliyiz.
Aslina bakarsak her maci final niteliginde oynarsak ilk yariyi lider kapatiriz.
Nedir bu Sivas fobisi?

Serdar A
03.11.2008, 17:32
Nedir bu Sivas fobisi?

Buna Kayseri deplasmanını da ekleyelim .

hakanhan
03.11.2008, 19:08
sampiyonluk telafuz etmek cok zor ve kendimi asla sartlamiyorum potansiyel var ama yeni kurulan takimiz ve takim bu isigi asla ve asla vermiyor hangi mac trabzonun sampiyon olacaginin isigini ver bir soylermisiniz? öyle duygusal düsünmekle olmuyor.. yada fikstur üzerine o maca 3 puan bu maca 3 puan yazmakla hic akilla bagdasmaz. mac oynanmadan kazanilmaz.. DUYGUSALLİK AKLI ÖLDÜRÜR..

murat
03.11.2008, 19:17
karistiran cevat koldur, beyin yok adamda gazetecilik yapiyor...

doctorsurgeon
03.11.2008, 19:56
Geçen sene
1-Sivas:37
2-FB:37
3-GS:36
4-BJK:34
9-TS:22

sametaydin
03.11.2008, 19:58
Kendi sahamızdaki maçları kazanırsak ki bana göre sivas ı da yeneriz 12 puan yapar. deplasmandaki maçlardan da 3 veya daha üstü puan alırsak 2. yarıya lider gireriz gibime geliyor. Lider giremesek de üst sıralarda oluruz. Devre arasında da 2 tane nokta transferle tsnin bu ligi şampiyon bitirmemesi için hiçbir sebep kalmaz.

doctorsurgeon
03.11.2008, 20:02
2006-2007
1-FB:37
2-GS:30
3-BJK:29
4-Manisa:28
13-TS:19

2005-2006
1-FB:45
2-GS:41
3-Kayseri:29
4-G.Birliği:25
8-TS:23

2004-2005
1-FB:43
2-GS:39
3-TS:37
4-Denizli:30
5-BJK:29

2003-2004
1-BJK:43
2-TS:34
3-FB:32
4-Denizli:30
5-GS:23

ssmuratss
03.11.2008, 20:16
çok zor bu futbolla çok zor..şans her zaman yanımızda olmaz artık futbol oynayarak kazanmalıyız..

mashal61
03.11.2008, 20:36
Daha şampiyonluğu konuşmak için çok erken. İstanbul yalakalarının korkudan ayakları titremeye başladığı zaman biz de şampiyonluğu konuşmaya başlayabiliriz. Henüz çok erken.

Öztürk Adem
03.11.2008, 20:47
ılk ucde tamamlayalım super olur :) pun farkı en fazla 5 olsun ama :)

Cafer Bulur
03.11.2008, 20:47
Nedir bu Sivas fobisi?
Benim sivas fobim yok.
Takimimizin ve sivassporun form durumlarini karsilastirdigimda puan kaybi yasamamizi ihtimaller dahilinde görüyorum.
Tabiiki sivasi yenmeliyiz ve hadlerini bildirmeliyiz.
Baskan,yönetici,teknik direktörümüz ve futbolcularimiz demiyormu ki lig maratonunda puan kayiplari mutlaka olacaktir.
Ben de bu ihtimale dikkat cekiyorum.Bunun neresinde fobi var?
Ben sivasi gectim kayserisporu bile yenmemiz gerektigini düsünüyorum.
Bazi arkadaslar oradan en iyi ihtimalle 1 puan alabilecegimizi yazarken.

KÖKSAL AYDIN
03.11.2008, 20:50
Bir de rakiplerimiz açısından olaya bakmalıyız.Çünkü onların çoğu birbirleriyle oynamadı.İstanbul takımları daha birbirleriyle maç yapmadılar.Onların birbirleriyle oynadıkları haftaları boş geçmemeliyiz.

Gerçi bu zor.Çünkü biz avantajı pek sevmiyoruz galiba.

Zafer BİLGİN
03.11.2008, 21:00
İlk yarı 35 puan 2. yarı ise toplamda 72 puan bizi şampiyon yapar.Diğer takımlara karşı bir fikstür avantjımız var.Nasıl avantaj derseniz sert kış şartlarının yaşandığı şehirlerde (dikkat edin şampiyonluğa oynayan takımların en çok puan kaybettikleri maçlardır saha şartları)ya kışa girmeden yada kış bitiminde oynuyoruz.

Cafer Bulur
03.11.2008, 21:27
İlk yarı 35 puan 2. yarı ise toplamda 72 puan bizi şampiyon yapar.Diğer takımlara karşı bir fikstür avantjımız var.Nasıl avantaj derseniz sert kış şartlarının yaşandığı şehirlerde (dikkat edin şampiyonluğa oynayan takımların en çok puan kaybettikleri maçlardır saha şartları)ya kışa girmeden yada kış bitiminde oynuyoruz.
Kayseri macimiz kis sartlarina denk gelmiyor mu?
Gerci o macta umutu oynatmazsak durumu idare ederiz.:)
Söylediklerinde haklilik payi elbette var.Güzel bir fikstüre sahibiz.

TS-FAN
03.11.2008, 22:20
Benim sivas fobim yok.
Takimimizin ve sivassporun form durumlarini karsilastirdigimda puan kaybi yasamamizi ihtimaller dahilinde görüyorum.
Tabiiki sivasi yenmeliyiz ve hadlerini bildirmeliyiz.
Baskan,yönetici,teknik direktörümüz ve futbolcularimiz demiyormu ki lig maratonunda puan kayiplari mutlaka olacaktir.
Ben de bu ihtimale dikkat cekiyorum.Bunun neresinde fobi var?
Ben sivasi gectim kayserisporu bile yenmemiz gerektigini düsünüyorum.
Bazi arkadaslar oradan en iyi ihtimalle 1 puan alabilecegimizi yazarken.
Fobi olmaması gerekir zaten.
Puan kayıpları olacağında hemfikiriz.
Kayseri konusunda da..
Ama ben diyorum ki ;
Ben Trabzonsporsam evimdeki Sivas maçına 3 puan yazarım.
Haa sonuç 1 de olabilir .
Çıkar oynarım ,sonuç maç sonunda ortaya çıkar.
Biz onlardan iyi takımız.
Ve kendi sahamızdayız..

ertuuu
03.11.2008, 22:41
böyle önceden hesap yapmak hoş değil. her maça final havasında çıkmak lazım. bu yolu ufak adımlarla da olsa en önde bitiririz inş..

Mustafa Uzuner 61
03.11.2008, 23:43
35 idael bir rakam kayseri sivas eskişehir bursa maçından 6 puan çıkartsak kocaeli hacettepe gençler maçından 9 puan toplarız diye düşünüyorum orta sahada çok basit topları kaptırarak defansta çokj zor durumda yakalanmamız
bu puanları bile toplayabilirmiyiz diye düşünüyorum

Soner
03.11.2008, 23:53
devre arasi onemli degil sezon sonuna kadar toplam 22 puan kaybetme hakki var takimin. bu 22 puanin 7 si gitti geri kaldi 15 puan. bundan sonrasini kaybedersek iyi olmaz

Furkan Dündar
04.11.2008, 00:36
cok zor maclar var ama kayserı ıle sıvas zor bursada bıze 3 yazın bence ancak soyle bı durum var yıne her sezon oldugu gıbı buyuk ve ıyı takımlara karsı mac alamıyoruz ama tek fark kucuk takımları sorunsuz gecıyoruz lıder oyuncu o macları alan adam ıste o yok bızde ...

Harun-61
04.11.2008, 00:46
sivas ve kayseri ye yenilmemiz lazim, en kötü ihtimal 1 puan almamiz gerek.

.

Hüseyin Çümen
04.11.2008, 03:00
sivas kayseri maçlarından 1 tanesinde puan kaybederiz gibi geliyor bana ama her 2sinide alırsak ozaman çok yüksek puanlı bir liderlik bizi bekler inşallah ilk yarı sonunda

Ama sürpriz puan kayıpları malesef olacaktır herkes kocaeli gençler oftal maçlarına garanti gözüyle bakıyordur heralde ama bu maçlardada puan kaybı yaşayabiliriz bu gayet doğal ben bunu bekliyorum açıkçası ama inşallah olmasın

Sadık Bıyık
04.11.2008, 10:53
bunun için gittim başka yere konu açtım halbuki aha burası tam yeriymiş :) nerede durucağımızı öğreniceğiz zamanla

şuan itibariyle çok önemli bir viraja girmiş bulunmaktayız. önümüzde diğerlerine göre nisbeten daha kolay geçecek 2 maç var ve bunları kazasız atlatırsak zirvede baya uzun bir süre kalıcı olabiliceğimizi düşünüyorum. işte bu fikirle bu olasılık hesabını yaparak daha ilerki haftalarda nasıl bir durumda olabiliceğimizi tahmin etmek istiyorum. tamam hiçbir maç kağıt üzerinde kazanılmaz ama eğer önümüzü görebilirsek maçlara daha bir önem vererek çıkarız diye düşünüyorum

10.hafta maç tahminleri
bjk 2-0 kocaeli , trabzonum 2-1 hacettepe, a.gücü 1-3 bursa, antep 2-1 ibb, konya 3-0 gençler, fb 1-1 gs, ankara 2-2 e.şehir, antalya 1-2 sivas, denizl 1-3 kayseri.
1-trabzonum 23 puan 8 av
2- bjk 21 p 10 av
3- sivas 21 p 9 a
4- ankara 20 p 9 a
5- kayseri 20 p 8 a
6- gs 18 p 11 a
7- bursa 18 p 1 a
8- antep 17 p 2 a

11.hafta maç tahminleri
gençler 1-2 trabzonum, fb 2-0 ankara, kayseri 1-1 antalya, bursa 1-2 bjk, hacet 0-3 antep, sivas 0-0 konya, gs 2-1 ibb
1-trabzonum 26 puan 9 a
2- bjk 24 p 11 a
3- sivas 22 p 9 a
4- gs 21 p 12 a
5- kayseri 21 p 8 a
6- ankara 20 p 7 a
7- antep 17 p 5 a

12.hafta
ankara 0-0 gs, antep 2-0 gençler, bjk 0-0 eses, trabzonum 1-1 sivas, konya 2-0 kayseri
1- trabzonum 27p 9 a
2- bjk 25p 11a
3- sivas 23p 9a
4- gs 21p 12a
5- ankara 21p 7a
6- kayseri 21p 6a
7- antep 20p 7a

13. hafta
gs 3-0 hacet, sivas 1-2 antep, fb 0-0 bjk, kayseri 0-0 trabzonum, ankara 2-1 a.gücü
1- trabzonum 28p 9a
2- bjk 26p 11a
3- gs 24p 15a
4- ankara 24p 8a
5- antep 23p 8a
6- sivas 23p 8a
7- kayseri 22p 6a

14.hafta
a.gücü 0-2 gs, trabzonum 4-0 kocaeli, i.b.b. 1-1 sivas, antep 0-0 kayseri, bjk 0-0 ankara
1- trabzonum 31p 13a
2- gs 27p 17a
3- bjk 27p 11a
4- ankara 25p 8a
5- antep 24p 8a
6- sivas 24p 8a
7-kayseri 23p 6a

15.hafta
sivas 2-0 hacet, ankara 3-0 denizli, kocaeli 0-2 antep, bjk 2-0 a.gücü, bursa 0-2 trabzonum, g.birliği 0-0 gs, kayseri 0-1 ibb
1- trabzonum 34p 15a
2- bjk 30p 13a
3- gs 28p 17a
4- ankara 28p 11a
5- antep 27p 10a
6- sivas 27p 10a

16.hafta
antep 0-0 bursa, gs 1-1 bjk, trabzonum 0-0 eses, g.birliği 1-2 sivas, antalya 1-1 ankara
1- trabzonum 35p 15a
2- bjk 31p 13a
3- sivas 30p 11a
4- gs 29p 17a
5- ankara 29p 11a
6- antep 28p 10a

görüldüğü gibi sadece sivas ve es es maçlarını beraberlikle atlatsak bile en yakın rakibimize 4 puan fark atma ihtimalimiz var güzel tablo değilmi

Onur Akyüz
04.11.2008, 11:01

sizi imzanızdan dolayı kınıyorum ve değiştirmenizi öneriyorum...dua hükmüne geçer mazallah,kabul olur filan taraftarı karşına alma bence:D:D:):)
şampiyon olamazsak tek sebebi bu imzadır..

Onur Akyüz
04.11.2008, 11:02
sivas'ı kesin yenmeliyiz,benim içimde hala birşeyler kaldı,şöyle adamakıllı bir ders vermemiz gerekiyor,işi masa başına bırakmadan,ağlayıp zırlamaları para etmesin öyle bir ders verelim..

Hüseyin Bağdat
04.11.2008, 11:12
Hiçbir maç kağıt üzerinde kazanılmaz ama, ben ilk yarıda oynayacağımız maçlarda sadece Kayseri ve Bursa'da puan bırakırız diye düşünüyorum. İkisinden de birer puan alsak yeterli olur.( galip gelsek çok çok güzel olur tabiki)

lazo1967_61
04.11.2008, 11:35
Cogunlukla kayseride puan kaybedecegimizi dusunuyorsunuz
ama ben kayseri besiktas macina baktim kayserinin golden baska pozisyonu yok.
Kayseride bence mehmet topuzdan baska oyle super futbolculari yok
Ama gercekten iyi bir defans bloklari var

Bence iyi bir oyunla bu maci aliriz ama dedigim gibi sadece ve sadece iyi bir oyunla.

Bakin bu takimin illaki puan kayiplari olucak
Gordugumuz gibi ummadik haftalarda berbat futbol oynuyoruz.
Bir mac iyi bir mac kotu oynuyoruz.
Iste bu degismeli.
Bu takim simdilik %50 performansla oynuyor
Ne zaman gokhan selcuk colman yattara isaac
yahne onemli oyuncularimiz gercek performanslarini gosterirler o zaman gercek trabzonu izleriz
Ve bence bu gercek trabzon cok az puan kaybiylari yoluna devam eder

Ama asil soru ne zaman bu gercek trabzonu gorecegiz???

Insallah ilk devreyi en az puan kaybiyla bittiririz

Bence en az 32 puan alacagimiza inaniyorum buda bence iyi bir derece

sanatik
04.11.2008, 12:21
ben bursa,kayseri,sivas, eskisehir maclarindan 6 puandan fazla beklemiyorum oynadigimiz futbola bakarak. Devre arasina kadar 30 puani bulmayabiliriz. Devre arasina lider olarak girmemiz sürpriz olur.

fetvaci
04.11.2008, 12:35
Yenı kurulan bır takımız ılk haftalar alısma donemı olarak sayılır ve bu haftalar da hata oranı yuksek haftalardır.Şuan 9. haftadayız 20 puanla 1. sıradayız kalan maçlar oftaş gençlerbırlıgı sıvas kayserı kocaelı bursa ve eskısehır yanı derbıler bıtmıs (fener ıkıncı yarının ılk macı onu ılk devreden saymıyorum keske fenerle de oynasaydık da onu yenenlerden bırı de bız olsaydık aradan cıksaydı) şu tabloyu bıze lıgın basında sunsalar ooo çok iyi keşke boyle bır lıg olsa derdık sımdı bu tablo gercekten bızım onumuzde sımdı bızım yapmamız gerekenler SABIR GÜVEN DESTEK hemde sonuna kadar bir an bile ümitsizliğe kapılmadan çünkü bu lig öyle bır lıg kı son sıralardakı antalyaspor galatasaraya besıktasa trabzonspora kök söktürebiliyor puan kayıplarıda maglubıyetlerde olacaktır ama bunu tum lıg takımları yasayacaktır umutsuzluk yok HEP DESTEK TAM DESTEK...

blacksilva
04.11.2008, 13:17
bu 7 mactan 21 puan bekliyorum, en az 19. berabere kalirsak kayseride puan kaybederiz kac senedir orda yenemiyoruz sanirim 2004ten beri

EyüpKILIÇ61
04.11.2008, 13:24
Kayseri deplasmanı hariç bu takımın puan kaybedeceğine pek ihtimal vermiyorum.Umarım böyle devam ederiz :)

Dip.Ing.Mag.
04.11.2008, 13:26
sivas ve kayseri ye yenilmemiz lazim, en kötü ihtimal 1 puan almamiz gerek.

.

Bunu kesinlikle bir trabzonspor taraftarina yakistiramiyorum,kayseri sivas kimlerdir ki biz toplam degeri 6 puanlik maclardan 1 puana razi gibi konusuyoruz...Hani bizim büyüklügümüz hani bizim asaletimiz, Trabzonspor futbolcusuz bile ciksa sahaya rakip takim yinede 3 puani düsünememeli

unique
04.11.2008, 13:35
Kendi sahamızda artık puan kaybedeceğimizi zannetmiyorum, deplasmandaki Bursa ve Kayseri maçlarından da 4 puan alarak bu 7 haftayı kapatırız; bu da 19 puan yapar; yapabilecek gücümüz de var.

ilteriş
04.11.2008, 14:20
12,13,15,16. hafta maçlarına dikkat.Sivası yeneriz.Kayseriden bir puan alsak iyidir.Bursa ve Eskişehir yenebileceğimizi düşünüyorum.

ApoCaN28
04.11.2008, 14:28
Bence Her Maçı alıcak Güce sahibiz yeterki adam akıllı hata yapmadan gidelim...

Hüseyin Kurt
04.11.2008, 14:30
70 puan toplayan şampiyon olur.
ilkyarı bize 33-35 puan yeter

colman
04.11.2008, 14:31
yazık degilmi ya hani 17. hafta maçı...:)

ardasali
04.11.2008, 14:36
Bence 34 Puanla tamamlayacağız ilk yarıyı...
20 + 10(iç Saha) + 4(Dış Saha) =34 Puan (17. maç Hariç)
Ve yine ilk 2'de oluruz...

Bülent AKBULUT61
04.11.2008, 14:49
35 puan toplayız diyorum ben.aşağısı olmaz

Ali Tunahan Güllü
04.11.2008, 15:04
bence puan durumu şöyle olur...

10 hafta hacettepe içerde 3

11hafta gençler dışarda 3

12 hafta sivas içerde 3
13 hafta kayseri dışarda 1

14 hafta kocaeli içerde 3

15 hafta bursa dışarda 3

16 hafta eskişehir içerde 3 böle olursa çok iyi olur ama:D ama biz bunu yapacak güçteyiz...

hamibasoglu
04.11.2008, 16:45

Bu imzayı acilen değiştir Kardeş
hem de çok acil :)

İsmail Çavuşoğlu
04.11.2008, 17:06
41 puan yaparız ilk devre. bir 41 de ikinci yarı toplarız eder 82. bu ne demektir Şampiyonluk demektir herkese hayırlı olsun..

ApoCaN28
04.11.2008, 17:08
41 puan yaparız ilk devre. bir 41 de ikinci yarı toplarız eder 82. bu ne demektir Şampiyonluk demektir herkese hayırlı olsun..

82 ye gerek kalmaz garantileriz o sıra zaten:D

thesiege61
04.11.2008, 17:15
sivas ve kayseri maçlarında puan kaybedebiliriz.diğer maçları öyle veya böyle alacağımızı düşünüyorum.bursayı en kötü günümüzde bile yenmişizdir.zaten ne kadar şişirildikleri son 3 maçta 3 mağlubiyetle görüldü.ligi 8 ile 10.sıra arasında bitirirler diye tahmin ediyorum.
ilk 16 hafta sonunda trabzonspor 35 veya 37 puanla devre arasına girecektir.

İsmail Çavuşoğlu
04.11.2008, 17:22
82 ye gerek kalmaz garantileriz o sıra zaten:D
hızımızı almışken tam gaz devamm edelim apocan durmak yook:D

ApoCaN28
04.11.2008, 17:24
hızımızı almışken tam gaz devamm edelim apocan durmak yook:D

O Zaman fırtına durmayıp Hacetepe ile devam edicek:D

ozturk
04.11.2008, 17:31
rıdvan dilmen 70 puanı alan şamp olur dedi. bende öyle inanıyorum.

Medallion
04.11.2008, 18:37
Bence Hacettepe macina odaklanmak lazim. Daha ilerisine bakmaya gerek yok. Daha ilerisi bize gunluk yapmamiz gerekenleri unutturur.

Birkac atasozu:

Dereyi gormeden pacalari sivamayalim.
Denizi geçip de küçücük suda boğulmayalim.

Biz 96 da sampiyonlugu Van'a yenildigimiz icin kaybetmistik. Bu tur basliklar kilit yemeli. Benzer baslik zaten var. Sampiyonluk sayaci...

mimozam
04.11.2008, 18:40
bence 33 yada 34 puan olursa gercekten bizim iddiamız oldukca artacaktır yapacaz ama inş.bu sene

Atakan
04.11.2008, 18:53

O ne biçim bir imza yahu ?:eek:

TSezgin61
04.11.2008, 18:56

bende imzanin degistirlmesi taraftariyim...:confused:

Uğurtan
04.11.2008, 19:20
İlk yarıyı heleki 1 maç eksik 35 puan veya üzerinde bitirirsek şampiyonluk şansımız %70 lere çıkar..

genç61
04.11.2008, 20:14
kalan maçların hepsini aldıkmı sampiyonuz hesaba gerek yok her maça ölümüne oynamaları lazım insallah fortisten eleniriz bize tek lig kalır ona asılmalıyız

Ahmet Faruk
04.11.2008, 21:15
41 puan niye olmasın. O kadar uzak değil. Ligin en doğru futbolunu oynuyoruz. Oyuncularımızda ilk haftaki maçlara nazaran gelişme var.

Ali Özcan
04.11.2008, 22:33
36 ve üstü iyidir...ikinci yarı daha çok toplayacağız...

Harun Karadeniz
04.11.2008, 22:44

bencede korusun arkadaşlar eğer (İNŞALLAH) şampiyon olursak trabzonda savaş çıktı zanneder millet bombalarlar sonra cidden savaş .ıkar :D:D:D:D

Zafer BİLGİN
04.11.2008, 23:07
Arkadaşlar siteye yeni girdim.İmzama ne kadar çok mesaj almışım yahu:)

İmzamdaki espriyi açmama gerek yok sanırım.İlla biraz daha açarak söyle diyen varsa özelden mesaj atsın;)

Allahım şampiyon olmuşuz.Öyle bir kutlamaki 25 sene değil 25 asıra bedel.Tv ler boğaziçi köprüsünün Trabzonsporlular tarafından trafiğe kapatılıp kutlamaların boğaziçi köprüsünde yapıldığını söylüyor.Yurdun her tarafında atılan silahlardan dolayı genelkurmay neredeyse seferberlik ilan edecekti.Tüm yurtta ts li olsun olmasın bütün herkes Trabzonsporun şampiyonluğunu kutluyor.Hatta kutlamak kelimesi hafif kalır Trabzonsporun şampiyonluğu ile çıldırıyor.

Ertesi günkü gazetelerin haber başlıkları;
Hastanedeki fanatik ts li doktor ameliyattaki hastasını bırakıp kutlamalara katıldı.

Cuma hutbesinde Trabzonspor fetvası veren hoca 3.sayfada

Trabzonspor marşını okumayan çocuklara öğretmenlerinden ceza

Trabzonsporun şampiyonluk maçındaki golü atan oyuncusu olan song un ismini oğluna koymak isteyen babanın başvurusu nüfusta kabul görmeyince nüfus idaresini birbirine kattı

Bilmem imzamı anlatabildimmi;)

Erdal
04.11.2008, 23:11
Zafer, Üniversiteden bir arkadaşımın duası vardı onu hatırlattın bana:Allahım beni hep fakirlikle imtihan etttin. Görüyorsun ki başarılı olamıyorum. Bir de Zenginlikle denesen??? :))

TheCrow
04.11.2008, 23:15
Arkadaşlar siteye yeni girdim.İmzama ne kadar çok mesaj almışım yahu:)

İmzamdaki espriyi açmama gerek yok sanırım.İlla biraz daha açarak söyle diyen varsa özelden mesaj atsın;)

Allahım şampiyon olmuşuz.Öyle bir kutlamaki 25 sene değil 25 asıra bedel.Tv ler boğaziçi köprüsünün Trabzonsporlular tarafından trafiğe kapatılıp kutlamaların boğaziçi köprüsünde yapıldığını söylüyor.Yurdun her tarafında atılan silahlardan dolayı genelkurmay neredeyse seferberlik ilan edecekti.Tüm yurtta ts li olsun olmasın bütün herkes Trabzonsporun şampiyonluğunu kutluyor.Hatta kutlamak kelimesi hafif kalır Trabzonsporun şampiyonluğu ile çıldırıyor.

Ertesi günkü gazetelerin haber başlıkları;
Hastanedeki fanatik ts li doktor ameliyattaki hastasını bırakıp kutlamalara katıldı.

Cuma hutbesinde Trabzonspor fetvası veren hoca 3.sayfada

Trabzonspor marşını okumayan çocuklara öğretmenlerinden ceza

Trabzonsporun şampiyonluk maçındaki golü atan oyuncusu olan song un ismini oğluna koymak isteyen babanın başvurusu nüfusta kabul görmeyince nüfus idaresini birbirine kattı

Bilmem imzamı anlatabildimmi;)

Hemen serbest kürsüde "Trabzonspor Şampiyon olunca başımıza gelebilecekler" başlığı açılması gerektiği kanaatindeyim :)

Hüseyin Çümen
05.11.2008, 00:38
kalan maçlarda havada karada 15 puanı toplarız gibi görünüyor yani 35 puan çok kolay gibi inşallah fazlasını alırız

Cagdas Topal
05.11.2008, 01:07
Şimdiden bu puanı su takımdan alırsak iyi olur ilk yarıyı su puanla tamamlarsak iyi olur gibi yorumları bos görmekle beraber bizi kücülten bir olaydan ibaret degildir , gönül isterki listedeki bütün macları kazanalım ama kagıt üzerinde sundan sunu alırız dersek vay halimize , bu hatalara cok düştük , bu sene takımdan pek fazla birşey beklemiyorum nedeni ise yeni kadro ulusudur ama şampiyonlar ligi veya uefada gruplara kalmayı bekliyorum okadar yıl sabrettik avrupada sahneye cıkalım ;)

konumuz önce hacettepe macı olmalı inş 3 puan alırız , böyle şeyleri kademeli olarak yaparsak cok iyi olur ...

ali+61+26
05.11.2008, 02:05
sivas kayseri ne pahasına olursa olsun yenmemiz lazım ilk yarı...:))

TSezgin61
06.11.2008, 12:03
ya ben bi rüya gördüm... anlatmasam catlarim...

ligin son haftasi... biz yenersek, fener yenilir yada berabere kalirsa sampiyon oluyoruz. biz anteple evimizde, fenerde galatasarayla deplasmanda oynuyor. bizim mac daha erken oynaniyor, antep 2-0 öne geciyor, benim moralim bozuluyor sonra rüya iste maca bakmiyorum daha güya. sonrasinda avni akere gidiyorum bide bakiyorum millet coskulu coskulu seviniyor, meger maci 4-2 almisiz.

bütün millet fener macini bekliyor, sampiyonlugu kutlamak icin. ben camiiye gidiyorum namaz kilmaya ama duaya yetisebiliyorum. camidede güya maci bekliyorlarmis... sonra uyandim...:):)

hayir olsun. Allah bize stressiz ve mutlu bir sampiyonluk yasatsin bu sezon insallah...

KUTADGU
06.11.2008, 12:11
Hacettepe, Gençlerbirliği, Kocaelispor, Eskişehirspor ve Bursaspor - kurumsal açıdan yaşadığı sıkıntıları gözönünde bulundurarak- maçlarından 15 puan bekliyorum, nispeten kolay maçlar.

Kayserispor ve Sivasspor maçlarından da 4 puan alabilirsek eğer harikulade olur.

39 puan ile devreye girersek, neler olur neler.

tanjueren
06.11.2008, 13:24
Bu ligde herkes birbirine çelme takabilicek konumda suan için.Hiç bir takım tam olarak oturup her macı kazanıcak havası vermıyor.Bundan sonraki butun maclarımızı kazanabilecegimiz gibi süpriz puanlarda kaybedebiliriz.Ama muhim olan kaybettimiz puan sayısından cok istanbulluların kendı aralarında üç mac yapıcagını dusunursek aradakı farkı mumkun oldugunca acmak.Zira biz derbilerimizi bitirdik.Örnegin bu hafta febe ile geyse macı bızım ıcın farkı artırma macı.Olaya bu acıdan bakarsak devre arasına kadar puan farkını daha da artırma sansımız yuksek.Umarım bız kendı ısımızı ıyı yaparız ve rahat bı devre sonu getiririz.Fikstrümüzün güzelligini kullanırız inşallah.

Tekke
06.11.2008, 13:51
Hehehe, Çağdaş şimdiden girdi strese:)))

Taner Uykuçeken
06.11.2008, 14:06
hacettepe - gençler maçlarından çıkarılıcak 6 puan ilk yarı sonu için liderlik öngörümü iyice pekiştiricek. kalan 5 maçta rakiplerimizden daha az bir puan kaybıyla çıkarız gibi geliyor yani bu maçlar ilkyarı liderliğinin anahtarı.

A.Gökhan AKIN
06.11.2008, 15:47
35 iyidir. e artı puan gelirsede tadından yenmez

Süleyman50
06.11.2008, 16:15
ikinci yarı işimiz çok daha zor olur o yüzden alabildiğimiz kadar puanı almalıyız ilk devre...

kalavara
07.11.2008, 06:33
ilk yarı sonuna kadar 7 maç var (fb maçı ikinci yarının başında) ve bu 7 maçtan 17-16 puan bizim için çok çok iyi olur. sivas ve kayseri maçlarından 4 puan çıkarmak da yeterli olacaktır. diğer maçlar nispeten daha kolay görünüyor (ama tabi futboldan bahsediyoruz!)...hadi hayırlısı...

kalavara
07.11.2008, 06:43
şunu da ekleyeyim içerdeki sivas maçı dışardaki kayseri maçından daha zor olur! dışarıda genelde daha iyi top oynuyoruz!

Fanatik28
07.11.2008, 22:27
Herseyi birakinda su yaziyi bir daha okumanizi tavsiye ederim. Evet okuyanlar olmustur ama ya digerleri...

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=662

Baslik-Yazi Kurulu: Bülent Sirin

coolank
18.11.2008, 13:42
11 maçta 26 puanı belki hoca dahi hesaplamamıştır ...

Sezon başına göre çok ciddi bir şampiyonluk şansımız var ...

İlk devreyi geçen sezon Sivas 17 maçta 37 puan ile kapatmıştı ...

Bu sezon ilk devre 16 maç ve biz 35 puan toplarsak müthiş olur ...

Gelinen noktaya bakarsak 5 maçta 9 puan bize yeterli ..35 üstü olaganüstü olur ...

En kötü şöyle bir olasılık olabilir ..

Sivas 1 Kayseri 1 Kocaeli 3 Bursa 1 Eskişehir 3 :..

bu 35 puan demek ki 2 tane çok iyi yani direk oynayacak oyıncu ile işi bitiririz..

Mesut AKYILDIZ
18.11.2008, 14:01
İlk devre puan kaybı yaşayacağımız maç bu haftaki Sivas maçı olur diye düşünüyorum ve muhtemelen bu maçta 1 puana razı olmak durumunda kalıcaz ama daha sonra oynayacağımız 4 maçtanda galibiyetle ayrılıp ilk devreyi 39 puanla bitiririz gibime geliyor....

blacksilva
18.11.2008, 14:13
benim düsüncem sivas 2-0 kayseri 1-0 kocaeli 3-1 bursa 1-1 eskisehir 3-0. 13 puan daha alip devreyi 39 puanla kapatacaz. kayseriyi bence yeneriz adamlar 11 macta 11 gol atip 6 gol yedi.gol atamiyorlar.kupada geseye de gol atamadilar.bence orda 1-0 aliriz

Tekke
18.11.2008, 14:18
Arkadaşlar 35 puan ve üzerinde, işin %70 ini bitirmiş oluruz. lig tarihinde devreye lider girenlerin %80 i şampiyon oluyor. Sonra da gelsin Juan Roman RIQUELME:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Resim:JR_Riquelme.jpg

OLAY BİTER ŞEREFSİZİM, 3-4 MİLYON EUROYA ALMAYANI DÖVÜYORLAR BU ADAMI, HADİ BE BAŞKAN.

Bu adamın bir artısı, tekrar ıspatlamak istiyor kendini...

ilteriş
18.11.2008, 14:55
kaldı beş maç kötü ihtimal 3 galibiyet 2(bursa,kayseri) beraberlik 37 puan eder.
fener maçı niye ikinci yarı acaba?

TSezgin61
18.11.2008, 14:59
kaldı beş maç kötü ihtimal 3 galibiyet 2(bursa,kayseri) beraberlik 37 puan eder.
fener maçı niye ikinci yarı acaba?

cogu liglerde böyle bildigim kadariyla... bide kis giriyor ondandir birazda...

The Legend
18.11.2008, 15:15
5 maçtan en az 10 puan gelmeli.

mhayri
18.11.2008, 15:24
5 maç 11 puan 37 puanla devreye gireriz meraklanmayın...

Mustafa Ayazoğlu
18.11.2008, 15:28
17. Maç sonu tablo böyle olur, Fenermaçı mağlubiyet olarak değerlendirdim..

1 TRABZONSPOR 37
2 BEŞİKTAŞ 34
3 FENERBAHÇE 34
4 GALATASARAY 33

Hekimoğlu
18.11.2008, 15:34
Devreye 6 puan farkla girersek kesin şampiyon oluruz şu anki puan farkını korursakta şampiyonlar ligine kesin gözüyle bakıyorum.Beşiktaşın maçları bizden zor.

Ömer SEVİNÇ
18.11.2008, 15:35
2 puan mı yani bütün mesele abi?:)

Hamdi Karamahmutoğlu
18.11.2008, 15:43
13.12.2008 Bursaspor v Trabzonspor
20.12.2008 Trabzonspor v Eskişehirspor
25.01.2009 Fenerbahçe v Trabzonspor

Fener macina 1 aydan fazla bir devrearasi kampi girecek.
Takviye yaparsak cok hos olur.

Hekimoğlu
18.11.2008, 15:44
2 puan deyip geçme. :)

Ali Tunahan Güllü
18.11.2008, 15:45
devre arasında kadarki maçlarda en az 11 puan bence...

Hamdi Karamahmutoğlu
18.11.2008, 15:50
En kotu 36 puanla kapatmaliyiz.

Mustafa Ayazoğlu
18.11.2008, 15:51
13.12.2008 Bursaspor v Trabzonspor
20.12.2008 Trabzonspor v Eskişehirspor
25.01.2009 Fenerbahçe v Trabzonspor

Fener macina 1 aydan fazla bir devrearasi kampi girecek.
Takviye yaparsak cok hos olur.

Şu kadromuz ile feneri yeneriz kadıköyde.. Sorun o maça kadar 11 de sakat cezalı olması durumu..

Kadromuz iyi ancak bazı futbolcular %50 bile performans sergilemiyor.. Birde yedekte maçı çevirecek futbolcumuz yok..

efulim67
18.11.2008, 16:02
10 PUAN FAKLA devre arasına girsek bile herşey tamam, % 70 şampiyonuz diyemeyiz.
2. yarıya; fener D - Ankara D ile başlayacağız. bu 2 maçta 6 puan birden kaybedebilme ihtimalimiz, kaybetmeme ihtimalinden %70'den daha fazla.

Hekimoğlu
18.11.2008, 16:16
o iki maçtan 6 puan kaybetme ihtimalimiz sıfırdır.Takıma güvenelim biz şampiyonluğa inanırsak kimse duramaz önümüzde iddia ediyorum.Forvet hattı sorun şu anda devre arası çözüm bulunur.

Tekke
18.11.2008, 16:38
Arkadaşlar 35 puan ve üzerinde, işin %70 ini bitirmiş oluruz. lig tarihinde devreye lider girenlerin %80 i şampiyon oluyor. Sonra da gelsin Juan Roman RIQUELME:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Resim:JR_Riquelme.jpg

OLAY BİTER ŞEREFSİZİM, 3-4 MİLYON EUROYA ALMAYANI DÖVÜYORLAR BU ADAMI, HADİ BE BAŞKAN.

Bu adamın bir artısı, tekrar ıspatlamak istiyor kendini...

Arkadaşlar, malum 3 lü derbiler bitmedi, arkadan gelen febeş, bjk yı yenerse, bize yarar. Devre arasına bence en az 36 ile gireriz BU HAVAYLA...

Recep Alkan
18.11.2008, 16:41
sivas 3 puan
kayseri 1 puan
kocaeli 3 puan
bursa 3 -1 puan
eskişehir 3 puan

burdan da çıktığına göre 37 yada 39 puan arası bir puan ile kapatırız ligi.

Mustafa Ayazoğlu
18.11.2008, 17:10
Bursa ve Kayseri deplasmanlarından nie 2 puan hesaplıyoruz ki.. Bence 6 puan almalıyız yoksa şampiyonluk hayal.. Kaybedilecek olan puanları ararız sonra..

Bu Kayseri Bursayı kesinlikle yenmemiz lazım..

Recep Alkan
18.11.2008, 17:16
kardeşim kayseri deplasmanı çok kolay değil. bursa maçındakşi beraberliği ise en iyi ve en kötü olarak hesaplamak istediğim için verdim kardeşim. yoksa beraberlk demiyorum. italyada bile bazı deplasmanlardan alınan beraberlikler büyük takımları sevindirir. unutmayalım k bu futbol her maçımızı kazanamayız.

Alihan Ertürk
18.11.2008, 17:17
önümüzdeki ;
Sivas : 1-3 puan
Kayseri :1-3 puan
Kocaeli : 3 puan
Bursa : 3 puan
Eskişehir:3 puan
Antalya :3 puan
Fener :1-3 puan alırsak bu sene şampiyonuz ama bu maçlarda belki 1mağlubiyet alabiliriz takım çok yorulacaktır..

coolank
18.11.2008, 17:19
Yukarıda bir arkadaşın yaptıgı yorum çok dogru ...

İkinci devrenin ilk iki maçı fener ve ankara deplasmanları ...

Bu deplasmanlardan bizim iyi bir puanla dönmemiz zor zaten biz bu maçlardan 6 puan çıkarırsak % 90 şampiyon oluruz ..

Ben rakiplerin kaç puan önünde devreyi kapayacagımızı düşünmekten ziyade bizim toplayacagımız puanların çok önemli oldugu düşünüyorum..

35 puan bence fevkalede bir puan olur 16 maç sonunda ...

35 puanla devreyi kapatıp direk oynayıp katkı yapacak 2- 3 oyuncu alırsak işi bitiririz... asıl önemli olan transferde ne yapacagız ?

İlk devre zaten çok kötü yerde olmayız ki kuvvetle muhtemel lider bitiririz...

Transfer çok önemli bu ara transfer bizim belki son yıllardaki en önemli ara transfer sezonumuz olacak ...İşin asıl rengi o zaman belli olur

Bazı arkadaşlarının dediği gibi sivas ve kayseri maçlarını alırsak zaten 38 puan banko olur ki of of of of denir ona :)

Recep Alkan
18.11.2008, 17:23
Yukarıda bir arkadaşın yaptıgı yorum çok dogru ...

İkinci devrenin ilk iki maçı fener ve ankara deplasmanları ...

Bu deplasmanlardan bizim iyi bir puanla dönmemiz zor zaten biz bu maçlardan 6 puan çıkarırsak % 90 şampiyon oluruz ..

Ben rakiplerin kaç puan önünde devreyi kapayacagımızı düşünmekten ziyade bizim toplayacagımız puanların çok önemli oldugu düşünüyorum..

35 puan bence fevkalede bir puan olur 16 maç sonunda ...

35 puanla devreyi kapatıp direk oynayıp katkı yapacak 2- 3 oyuncu alırsak işi bitiririz... asıl önemli olan transferde ne yapacagız ?

İlk devre zaten çok kötü yerde olmayız ki kuvvetle muhtemel lider bitiririz...

Transfer çok önemli bu ara transfer bizim belki son yıllardaki en önemli ara transfer sezonumuz olacak ...İşin asıl rengi o zaman belli olur

bende bunu anlamıyorum. neden fenerbahçe ve ankara deplasmanlarından puan alamıyoruz. iki maçta hazırlık ve transfer sezonundan sonra. bence ne olacağı belli olmaz. ikisinden muhtemel 4 puan bekliyorum en az.

transfer konularında dediklerine ise sonuna kadar katılıyorum son yılların en önemli transfer sezonu olacak bizim için.

ertek_ts61
18.11.2008, 17:24
oynayacağımız maçlardan 3 puan-beraberlik ya da 0 puan almamız şaşırtıcı olmaz.Bu takım henüz her önüne geleni yenecek seviyeye gelmedi ama gelecek...ilk yarıyı minimum puan kaybıyla kapatırsak bence çok avantajlı konuma geçeriz. biz bu oynanacak bu 5 maçtan 15 puan da çıkarabiliriz.bizim takım henüz dengeye ulaşmadı.ama bence en büyük şansımız kayseri'nin bursa'nın düşüşte olması..bizi bence en çok zorlayabilecek maç kocaeli maçı..ters maçtır bu maçlar ve bize böyle takımlar ters gelir.nedense sivas maçını çok rahat bir şekilde ve farkla alacağımıza inanıyorum...tabiki bu istatistiki bir analiz değil sadece his ve temenni..:) ama eğer 15 puan alırsak bu maçlardan en yakın rakibimize 12 puan fark atarsak şaşırmayın....:)

Muhammed KOÇ
18.11.2008, 17:24
ilk yarıyı 35 puanla da kapatsak 45 puanla da kapatsak ikinci yarı aynı puanı toplayacağımızın garantisi yok.. bu düşünceyi bütün sezona yaymak lazım.. her maç final her maç şampiyonluk maçı..

Emirhan Makul
18.11.2008, 17:30
Gençlerbirliği maçından sonra inandım ki ve inanıyorum ki Aga Herşey Bizim Elimizde Başkada birşey bilmem herşey bizim elimizde sivası yen kayseriyi bursayı yen yenemiyorsan berabere kal kocaeli ve eseside yen ilk yarıyı lider kapat.

Recep Alkan
18.11.2008, 17:34
bu arada ligin geri kalan yarısında en kolay maçlar fenerin. sadece beşiktaş maçları var. bizi ikinci yarı zxaten. o yüzden kayıplarımızı çoğaltmamalıyız hazır fener bu haldeyken. ümitlendirmeye gerek yok ezikleri.

Mustafa Uzuner 61
18.11.2008, 17:39
Bence 35 ideal bir puan ama neden 41 olmasın ki sizce sivas maçını alırsak bu mümkün değil mi?

Recep Alkan
18.11.2008, 17:53
Bence 35 ideal bir puan ama neden 41 olmasın ki sizce sivas maçını alırsak bu mümkün değil mi?

ya bu sivas maçında ne var ki anlamıyorum. sivası yenersek bu sefer de kayseri maçı için aynı şeyler söylenecek. değişen birşey olmayacak yani. lütfen artık bu maçı bu kadar büyütmekten vazgeçelim. ne olurrr

Engenius
18.11.2008, 17:58
bence bu takım devre sonunda herkesi şaşırtacaktır. ben çok iyi bir puanla kapatacağımızı düşünüyorum. Lütfen takımı küçük görmeyelim.

NuDGeRR
18.11.2008, 18:00
çok hesap yapmıyomuyuz ya :S bırakın iş olacagına varsın... takımın hedefi var Avrupaya gitmek. neden şampiyonluk stresine sokuyoruzki şimdi. zaten bu gidişle şampiyonluk gelir...

Emre7
18.11.2008, 18:02
ya bu sivas maçında ne var ki anlamıyorum. sivası yenersek bu sefer de kayseri maçı için aynı şeyler söylenecek. değişen birşey olmayacak yani. lütfen artık bu maçı bu kadar büyütmekten vazgeçelim. ne olurrr

bu sene en güzel yönümüz hafta sonu stadyumda değinildi, küçük büyük takım ayırmıyoruz. yeni takımız kendimize güveniyoruz ama karşı takımada dikkat etmeliyiz bunu yapmayan fbe kayseri ve esese yenildi aynı durumu şu dakkadan sonra bizde yaşayabiliriz.. onun için evet sen bu şekilde bir yorum yapmadın ama sivasta ne var diyip saçma sapan havalı bir şekilde oynarsak durumumuz iyi olmaz. Kötü bir şekilde bırakılmış sivas maçı taraftarın hoşuna gitmez beşektaş maçında ki desteğini göremez takım

Emre7
18.11.2008, 18:05
çok hesap yapmıyomuyuz ya :S bırakın iş olacagına varsın... takımın hedefi var Avrupaya gitmek. neden şampiyonluk stresine sokuyoruzki şimdi. zaten bu gidişle şampiyonluk gelir...

aynen katılıyorum.. biz maçlarımızı teker teker oynayalım sonra mutlu sonda sevinelim saymayı bırakalım arkadaşlar :)

Recep Alkan
18.11.2008, 18:12
bu sene en güzel yönümüz hafta sonu stadyumda değinildi, küçük büyük takım ayırmıyoruz. yeni takımız kendimize güveniyoruz ama karşı takımada dikkat etmeliyiz bunu yapmayan fbe kayseri ve esese yenildi aynı durumu şu dakkadan sonra bizde yaşayabiliriz.. onun için evet sen bu şekilde bir yorum yapmadın ama sivasta ne var diyip saçma sapan havalı bir şekilde oynarsak durumumuz iyi olmaz. Kötü bir şekilde bırakılmış sivas maçı taraftarın hoşuna gitmez beşektaş maçında ki desteğini göremez takım

eğer biz böyle konuşursak yani maçı gözümüzde büyütürsek sanıyormusun futbolcular bundan etkilenecek. arkdaşım maçı küçümseyelim demiyorum ben. sadece büyütmeyelim ne olur. daha maça 6 gün var sayfalar oldu. bu iş öyle bir hal aldı ki kardeşim yenmek büyüklük hatta intikam sözleri sarfedenler var. ben bunları diyrum işte. bu tür konuşmalarda bize yarar değil kesinkle zarar getirir.

Erdal DİLEK
18.11.2008, 18:28
hiç bir şey diyemiyorum 5 macta 15 de olur 1 de olur. . .

İnşallah 15 olur. . .

Murat Erdem
18.11.2008, 18:28
en kolay transfer periyoduna giricez devre arasında nedenmi?
transfer için kapısını çalıcağımız futbolcuların önüne fantastik , aynı zamanda gerçekci bir ödül olan şampiyonluğu koyabileceğiz.
özellikle yurt içi transferde büyük avantaj.
yurt dışı transferde ise kariyerli olgun starlara (riquelme,juninho vb.) 24 yıldır şampiyon olmamış bir takımla bir rüyayı gerçekleştirme şansı vermek argümanını sunabiliriz böylece kendilerini yeniden avrupa medyasının gündeminde üst sıralara taşıma şansları var olacak. bir düşünün la gazetta della sport da manşet '' riquelme 24 yıllık rüyayı gerçeğe döndürdü''
ikinci yarıda oynanacak sadece 17 maçla bir rüyaya ortak olmak transferde kullanabileceğimiz çok büyük kozdur.
bizde yada türkiyede oynamayı düşünmeyen yerli yabancı futbolcuların gözünü kamaştırıp ışığına çekicek kadar parlak ve ağız sulandıran bir hediye şampiyonluk.
futbolcuları ikna etmekteki avantajlarımız bir yana
aynı kolaylık yönetim içinde geçerli
nedenmi?
şampiyon direkt eleme oynamadan şampiyonlar ligine giriyor.
bu şans türk takımlarına 5-6 senede bir gülüyor.
gruplara girip maç yapmak demek, ayakbastı parası+puana karşı alınan para+reklam+ürün satışı=minumum 15-20 milyon euro
yani yönetim direkt takıma katkı yapıcak 2-3 topçuya 8-10 milyon euro verip
6 ay sonra yatırımını 2-3 misli geri alma şansına sahiptir.
yönetim transferde agresif olmayacakta ne zaman olacak?

Ali Tunahan Güllü
18.11.2008, 18:30
bence de bu transfer dönemi çok önemli...eğer sadece sol açık alıp kapatılırsa yazık olur bence....

Ayhan Çolak
18.11.2008, 18:33
arkadaşlar hesap yaparken şunları unutuyoruz. takımın sivasspor galibiyeti ile moral bulur,kayseri yide yenebilir. sivas maçında berabere yada yenilir,kayseri yede yenilebilir. yani maç maç bakmak lazım. hesaplamalar yalan olur.ligimizde şu an fırtınalar kopuyor. anadolu takımları adeta trabzonspor a çalışıyor. ama bu ikinci yarı boyle olmayabılır. dolayısyla maç maç degerlendirmekte fayda var. her alınan üç puan ise kayıp puan kredimizin artması demektir.

Ayhan Çolak
18.11.2008, 18:37
bu arada ligin geri kalan yarısında en kolay maçlar fenerin. sadece beşiktaş maçları var. bizi ikinci yarı zxaten. o yüzden kayıplarımızı çoğaltmamalıyız hazır fener bu haldeyken. ümitlendirmeye gerek yok ezikleri.
hocam ezikbahçe dedin de bir hatırlatayım dedim. hacettepe de onlar için kolay maçtı ama sonuç? dolayısyla bu ezikbahçeyi yenmeyeni dovuyorlar zaten.üç puan aslanın agzında anadolu da. onlar anca kendi çöplüğünde oterler.

GERONIMO35
18.11.2008, 18:38
rahat olun hepsini kazanacağız:)

bu sene ilk defa şans da bizden yana :D

Ali Tunahan Güllü
18.11.2008, 19:12
rahat olun hepsini kazanacağız:)

bu sene ilk defa şans da bizden yana :D

inşallah dediğin gibi olur:D

Üzeyir Gönül
18.11.2008, 20:08
İrlandalı Cevat, Ersun Yanal'ın kendisi ve kendisi gibi olanları kastettiğini anlamamış ya da anladı da saldırıyor. Bu takımın rahat bırakılmasını yazacağına o daha da çok yangını körüklüyor. Acaba bu takım şampiyon olursa sevinecek mi merak ediyorum.

Bence foruma yeni bir başlık daha açalım: İçimizdeki İrlandalılılar! Birinci sıraya da Cevat Kol ve Serdar Bali'yi yazalım.

Paksoy
18.11.2008, 21:05
sivas eskişehir bursa kocaeli 12 puan diyorum bursa falan foss ya bakmayın. eskişehir ve kocaelinin defan çok kötü çok gol yiyorlar. kayseri ve fb deplasmanlarından en kötü 1 puan çıkarsak 39 puan 7 puan fark atmamıza yeter. bence

Murat'
18.11.2008, 21:12
İlk yarının 16 hafta sürecek olması bence bizim için bir dezavantaj...Keşke fener ile yapacağımız iki maç ikinci yarıda olmasaydı...

Recep Alkan
18.11.2008, 21:21
hocam ezikbahçe dedin de bir hatırlatayım dedim. hacettepe de onlar için kolay maçtı ama sonuç? dolayısyla bu ezikbahçeyi yenmeyeni dovuyorlar zaten.üç puan aslanın agzında anadolu da. onlar anca kendi çöplüğünde oterler.

iide fener hacettepeye kaybetmiş olabilir. bu demek değildir bundan sonraki maçlarını da kabedecek. yanlışsın. hele ki devre arası beklenen transferleri yaparlarsa iş değişir.

Ali Tunahan Güllü
18.11.2008, 21:32
iide fener hacettepeye kaybetmiş olabilir. bu demek değildir bundan sonraki maçlarını da kabedecek. yanlışsın. hele ki devre arası beklenen transferleri yaparlarsa iş değişir.

bende bu görüşe katılıyorum fener de sakatlar iyileşdi ve devre arasındada büyük ihtimalle iyi transferler yaparlar...dikkat edilmesi lazım...

Serdar A
18.11.2008, 21:38
arkadaşlar hesap yaparken şunları unutuyoruz. takımın sivasspor galibiyeti ile moral bulur,kayseri yide yenebilir. sivas maçında berabere yada yenilir,kayseri yede yenilebilir. yani maç maç bakmak lazım. hesaplamalar yalan olur.ligimizde şu an fırtınalar kopuyor. anadolu takımları adeta trabzonspor a çalışıyor. ama bu ikinci yarı boyle olmayabılır. dolayısyla maç maç degerlendirmekte fayda var. her alınan üç puan ise kayıp puan kredimizin artması demektir.

Ayhan abi katılıyorum .

Ancak daha öncede söylediğim gibi 17. haftayla bereaber gireceğimiz fener ( d) Ankara(d) Ankaragücü beşiktaş(d) maçlarından oluşan , fikstürümüzün en zor periyodundan 2-3 puan önde lider çıkarsak asıl fırtına o zaman kopar .

Bu periyoda girmeden evvel İlk yarının son 5 maçında 12 puan alabilirsek 17-20. haftalar arasında alacağımız her galibiyet ilk iki şansımızı yüzde 10 arttırır .

Recep Alkan
18.11.2008, 21:57

bende bunu anlamıyorum arkdaşlar. hangi anadolu takımı trabzonspor için birşey yapmış ne kadar kendimizi kandırmaya meraklı bir toplum olmuşuz biz ya. inanın kimse ama kimse trabzonspor için birirlerini yenmiyor. herkes kendisi için oynuyor ve kazanıyor. size nasıl top oynadığını gördüğünüz antep gs den 3 bjk den 3 yedi. ondan sonra da teknik heyeti adayım trabzonspor dedi. kendimizi kandırmayalım arkadaşlar. nasıl ki türkler bütün avrupada tekse seveni yoksa bizimde türkiyede aynı durumumuz var. kendi göbeğimizi kendimiz kesersek ne mutlu bize. gerisi yalandır bence.

Cafer Bulur
18.11.2008, 22:25
Ilk devre sonundaki 37-38 puan bizi belki sampiyon yapmayacak ama bu yolda ne kadar iddiali oldugumuzu dosta düsmana kanitlayacaktir.
Bence asil sinavi devre arasinda verecegiz.
Yönetim ilk devreyi lider kapattigi icin bu takima takviye yapmazsa yanlislarin en büyüklerinden biri yapilmis olur.
Unutmayalim ki ikinci devre cok daha cetin,engebeli ve firtinali denizlerde olacaktir.
Bu yolda su anki kadronun bu isi götürecegine inanmak fazla iyimserlik olacaktir.
Umarim yönetim bu gercekleri görürde,ekonomik kriz bahanesi ile takviye yapmaktan vazgecmez.

Recep Alkan
18.11.2008, 22:29
peki neden 37-38 puan bizi şampiyon yapmıyor. biz hedef oalrak 25 galibiyet doğal olarak da 75 puanı tam hedef koymadık mı? geriye kalan 9 maçın da 5 inde berabere kalsak alın size 80 puan. 37-38 puan da tam olmasa bile bunun yarısı yapar. devre arası transferler ile yine anı puan ikinci yar da toplanabilir. bence taraftar olarak biz ne istediğimizi bilmiyoruz :D aklıma başka birşey gelmiyor.

Mustafa Önder
18.11.2008, 22:30
Ilk devre sonundaki 37-38 puan bizi belki sampiyon yapmayacak ama bu yolda ne kadar iddiali oldugumuzu dosta düsmana kanitlayacaktir.
Bence asil sinavi devre arasinda verecegiz.
Yönetim ilk devreyi lider kapattigi icin bu takima takviye yapmazsa yanlislarin en büyüklerinden biri yapilmis olur.
Unutmayalim ki ikinci devre cok daha cetin,engebeli ve firtinali denizlerde olacaktir.
Bu yolda su anki kadronun bu isi götürecegine inanmak fazla iyimserlik olacaktir.
Umarim yönetim bu gercekleri görürde,ekonomik kriz bahanesi ile takviye yapmaktan vazgecmez.

Atay Başkan zamanında da gerçekleşmeyen Zurawski transferi vardı. O zamanlar da aynı söylem içerisindeydik. O dönem takıma bi kaç tane takviye yapılsaydı şampiyonduk. Sadri Başkanın bu hataya düşeceğini sanmıyorum.

Cafer Bulur
18.11.2008, 22:36
peki neden 37-38 puan bizi şampiyon yapmıyor. biz hedef oalrak 25 galibiyet doğal olarak da 75 puanı tam hedef koymadık mı? geriye kalan 9 maçın da 5 inde berabere kalsak alın size 80 puan. 37-38 puan da tam olmasa bile bunun yarısı yapar. devre arası transferler ile yine anı puan ikinci yar da toplanabilir. bence taraftar olarak biz ne istediğimizi bilmiyoruz :D aklıma başka birşey gelmiyor.
Ben toplanan-toplanacak puanlardan ziyade devre arasinda takviye yapmanin zorunluluguna vurgu yapmak istedim.
Elbette ilk devre toplanacak 37 puandan sonra ikinci devrede toplanacak olan 37-40 puan bizi sampiyon yapacaktir.
Ama ben bu kadronun ligin ikinci yarisinda ayni kadro ile bu puanlari toplayabilecegimizi sanmiyorum.
Su ana kadar hic sakatliklar yasamadik ve bir cok macta sans faktörü bizden yanaydi.
Bunun ayni sekilde devam edecegini kimse garanti edemez.
Kadro genislerse bu puanlari toplamak cok daha kolay olur,söylemek istedigim sey budur.

Recep Alkan
18.11.2008, 22:41
Ben toplanan-toplanacak puanlardan ziyade devre arasinda takviye yapmanin zorunluluguna vurgu yapmak istedim.
Elbette ilk devre toplanacak 37 puandan sonra ikinci devrede toplanacak olan 37-40 puan bizi sampiyon yapacaktir.
Ama ben bu kadronun ligin ikinci yarisinda ayni kadro ile bu puanlari toplayabilecegimizi sanmiyorum.
Su ana kadar hic sakatliklar yasamadik ve bir cok macta sans faktörü bizden yanaydi.
Bunun ayni sekilde devam edecegini kimse garanti edemez.
Kadro genislerse bu puanlari toplamak cok daha kolay olur,söylemek istedigim sey budur.

o konuda haklısın abi. ama şu da bir gerçek türkiye liginden başka mücadele edecek bir yer kalmadı. kupa avrupa hiçbiri yok. o yüzden diğer takımlara oranala işimiz biaz daha kolay. ama tabiki devre arası kaliteli topçular alınmalıdır.

Erdal DİLEK
18.11.2008, 23:39
ilk devre değil de ben ankara macına kadar yani 7 macta 5 galibiyet 2 berberlik ya da 6 galibiyet 1 mağlubiyete yüzde 75 şampiyon olacağımızı düşünüyorum Allah ın izniyle,
bakalım eğer bu sonuc cıkarsa zor durduruluruz.

fetvaci
19.11.2008, 00:10
26+13=39 diyorum ilk yarı sonuna fenerı saymadım o ıkıncı yarının ılk maçı. beraberlıgıde eskısehırden alırız dıyorum.

İdris Toksoy
19.11.2008, 00:34
hedefe emin adımlarla...

Fatih Oflaz
19.11.2008, 00:40
Bırakın arkadaşlar biz kendimize bakalım bize ne fenerden sivasdan Başarmak istiyorsak daha cok çalışma daha çok destek...

Hüseyin Çümen
19.11.2008, 02:54
febe maçı hariç ilk yarıyı 37 puanla kapatırız gibi geliyor bana
Sivas kocaeli eskişehiri yeneriz
kayseri ve bursada takılırız
gerçi okadar güveniyormuki takıma puan kaybetmeyiz diyecem ama muhakkak olacaktır kayıp kayıplarımızda kayseri bursa olabilir
böyle olursa ilk yarıyı en az 6 puan farkla lider kapatırız

Talha.YILMAZ
19.11.2008, 03:02
Deplasmanlardan Korkmuyorum ama Avni Akerde yapacağımız Maçlardan baya bi tedirginim.
İçsaha olmasına rağmen acayip bi baskı Yapıor futbolcular üzerinde.

deplasmanda 3/3 yaparız diyorumKendi sahamızda sadece sivas dişli gibime gelior. O maçıda alacağımız düşüncesindeyim

Fakat; Sivasa Puan kaybedersek,Kayseri maçı Kabus gibi geçer.

Hüseyin İlkin
19.11.2008, 07:52
Sivasspor' u bol gollü geçen maçın ardından evine puansız yollarız , bu moralle Kayseri deplasmanından tereddütlerim var ama Gökhan Ünal bu maçta patlama yapabilir . Kayseri ile oynayacağımız hafta Fenerbahçe - Beşiktaş maçının olması neresinden bakarsan bak bir kar . Kocaeli zaten banko maç olmalı bu periyotta . Bursa deplasmanından çekingem yok , alırız Kocaeli maçından gelen farklı oyunla . Son maç Eskişehir maçı ise , " rahat " alırız . Yani benim düşüncem Kayseri deplasmanı hariç üç puanları alma ihtimali bize daha yakın . Kayseri ' de ise maç ortada ama patlama ihtimali bulunan Gökhan Ünal ile yön bize kayıyor gibi .

Asıl zorlu sınav ise , ikinci yarının başı "farabi" üstadın dediği gibi . O yüzden burayı çok iyi geçmek lazım ve gelecek yeni transferlerle liderliği pekiştirmemiz gerekiyor . Yapacak gücümüzde var .

Recep Alkan
19.11.2008, 08:26
ya inanılmaz meraklıyız kötü senaryo üretmeye. hayranım bize. :D

Süleyman50
19.11.2008, 08:27
sivas- kayseri ve bursa maçlarından alcağımız 3 puan önümüze umutla bakmamızı sağlar zira ikinci yarının ilk haftalarında çok daha zor maçlar bizi bekliyor.....

Selçuk Yılmaz
19.11.2008, 08:32
Ayhan abi katılıyorum .

Ancak daha öncede söylediğim gibi 17. haftayla bereaber gireceğimiz fener ( d) Ankara(d) Ankaragücü beşiktaş(d) maçlarından oluşan , fikstürümüzün en zor periyodundan 2-3 puan önde lider çıkarsak asıl fırtına o zaman kopar .

Bu periyoda girmeden evvel İlk yarının son 5 maçında 12 puan alabilirsek 17-20. haftalar arasında alacağımız her galibiyet ilk iki şansımızı yüzde 10 arttırır .

Aynen katılıyorum yazdıklarınıza ,kesinlikle en önemli periyod bence de bu kısım takımı bu kısımda daha dikkali olması lazım ayrıca yönetimimizinde..

Recep Alkan
19.11.2008, 08:38
daha ilk yarıyı bitirmeden ikinci yarının hesaplarını yapmaya başladık. bence gereksiz bu tür hesaplar. daha lig arasında yapılacak transferleri görmedik. o yüzden ne olacağını şimdi konuşmasak daha iyi gibi

demirel
19.11.2008, 08:49
Bu haftalarda ne kadar puan toplarsak kar, nede olsa bizim devre arasına kadar derbimiz yok, rakipler birbirinden puan calsınlar biz sessizce yolumuza dewam edelim

Recep Alkan
19.11.2008, 08:54
Bu haftalarda ne kadar puan toplarsak kar, nede olsa bizim devre arasına kadar derbimiz yok, rakipler birbirinden puan calsınlar biz sessizce yolumuza dewam edelim

ama unutmayalım ki bizde o derbilerde 5 puan bıraktık. :D keşke kazanabilseydik de şimdi herşey daha farklı olsaydı

demirel
19.11.2008, 09:07
ama unutmayalım ki bizde o derbilerde 5 puan bıraktık. :D keşke kazanabilseydik de şimdi herşey daha farklı olsaydı

keşke ama top bu girmiyince girmiyo üç direkten içeri

Recep Alkan
19.11.2008, 09:14
keşke ama top bu girmiyince girmiyo üç direkten içeri

onda haklısın ama millet nasıl sokuyor ben onu anlamıyorum !!!

Kazım Uzunboy
19.11.2008, 09:16
Bencede henüz ilk yarı bitmedi.Gerçi ilk yarı bitse de şampiyonluk hesapları için çok erken olur.Hele bir gelsin 27. hafta. :)

demirel
19.11.2008, 09:29
Şu iki haftada 6 puan alalım ben paaları sıvarım dereyi görmeden

Recep Alkan
19.11.2008, 09:31
Şu iki haftada 6 puan alalım ben paaları sıvarım dereyi görmeden

çok erken konuşuyorz arkadaşlar. tabiki taraftarımızın takımımıza güvenmesi ve şampiyonluk beklmesi güzel ama bunu daha ilk yarının bitmesine 4 hafta kala bekler ve moduna girerse bundan sonra olabilecek yıkım çok şiddetli olur ve enkazını toplamak da kolay olmaz

demirel
19.11.2008, 09:32
yok ya takılıyorum ben artık ilan edene kadar beklerim nede olsa son mac fener macı, ağzımda sütten yanmış bikere :D

malik5461
19.11.2008, 09:33
acizane benim fikrim ise kalan 5 maçtan sadece kayseriye takılabiliriz diye düşünüyorum diğerlerini alırız evel allah kayseridende 1 puan alırız inşallah

demirel
19.11.2008, 09:41
37 puan ilk yarı sonu için iyi gibi geliyo bana,fazlasına da hayır demeyiz

AKSOY_61
19.11.2008, 09:45
ben devre arasında ilk 11 e rahatlıkla oynayabilecek iki transfer görmessem şampiyonluk zor derim.çünkü hakikatten kadromuz rakiplere göre bayağı dar.ama bu iki transfer yapılırsa şampiyonluğun 1. adayı oluruz

Jester
19.11.2008, 11:13
Fazla uçmayalım.
Devre sonu 36 puan çok iyidir.

ozturk
19.11.2008, 11:23
rakiplerde önemli tabii..

bjk nın çok zor bir fikstürü var gs ve fb nin ki ler nispeten kolay onlar çıkış yakalarlarsa bizi geçebilirler..

sivas ve kayseri maçları çok kritik.

Mustafa Önder
19.11.2008, 11:26
Bence kimsenin kolay fixtirü falan yok. Anadolu takımlarının nasıl direndiklerini ve büyük takımları yenebildiklerini gördükten sonra şu maç kesin onların falan denmemeli.

Sivas-Kayseri-Bursa bu 3 maçı zorlanarakta olsa alacağımızı düşünüyorum.

maskeli61
19.11.2008, 11:38

en iyi ihtimal herzaman 3 puandır heleki konu trabzonsporsa aksi düşünülemez zor deplesman olarak sadece kayseriyi görüyorum ama bizim kayseriye her zmana şansımız tutar zaten. burda ki maçların hepsini kazanacagız ama kolay olmayacak çünkü kolay takım artık yok. Ama en kolayıda bursayı bursada yenmek olacak hayırlısıyla.. şuan 26 puanla en yakın rakibimizin 4 puan önündeyiz

12 hafta sivas içerde--------3 puan-----

13 hafta kayseri dışarda-----3 - 1 puan-----

14 hafta kocaeli içerde------3 puan-----

15 hafta bursa dışarda------3 puan------

16 hafta eskişehir içerde-----3 puan----

26+15 =41 puan yaparki bu süper olur. Yada 26 + 13 = 39 olur buda iyi olur netice 5 maçımızda 4 puan kayıp şansımız var ama onu bile kaybetmicez allahın izniyle... İlk yarı lideriz...

demirel
19.11.2008, 11:40
önümüzdeki iki macı alalım, kaza olmazsa baska puan kaybetmeyiz inşallah

littlebighorn
19.11.2008, 11:53
Ben 38 ile bitirmeyi umuyorum. BJK ve GS nin de 34 olacağını tahmin ediyorum. Bazı maçları akıllı çıkmamız gerekiyor- 3 forvet ile değil.

ilteriş
19.11.2008, 11:57
kayseriye bakarsak adamlar az golatıyor ve az gol yiyor.yani bu maç bir bakıma ya beraberlik ya da bir taraf 1-0 falan kazanır gibi.bu maçta çok akılcı bir taktik uygulamalıyız.bursa bjk maçında çok pozisyon verdi.kocaeli çantada keklik,es es düşüşte.sivası mutlaka yenmeliyiz.

Mehmet
19.11.2008, 12:57

Kalan maçlarımızın hepsinden 3'er puan çıkarmak mümkğndür bence takımda işler yolunda moraller iyi ve git gide motivasyon güven artmakta ve gidişatımız rakiplerin de moralini bozmaktadır.. Bizim tek rakibimiz kendimiz rahavet olmasın işi kafamızda bitirelim, inanç ve kendine güven ve ayaklar yere sağlam basmak önemli.

ApoCaN28
19.11.2008, 14:15
Sivasspor = öyle yada böyle almamız gereken bir maç... 3 puan
Kayserispor = Deplasmanı zor ama imkansız değil galibiyet olmasa bile 1 puan
Kocaeli = Kayıp yaşamamamız gereken bir maç 3 puan
Bursa = Geçen sene en kötü halimizle yendik iyi motive oluyorlar ama alabileceğimiz bir maç 3 puan
Eskişehir = deplasmanda olsa biraz zorlanırdık ama evmizde alabileceğimiz bir maç... 3 puan
Şahsi görüşüm böyle...
yani 13 puan 39 puan yapar...

MİSSE_MİSSE
19.11.2008, 14:27
sivası yenelim gerisini rahat yeneriz gibi geliyor

boztepeliyasin
19.11.2008, 22:40
2 BERABERLİK 3 GALİBİYET. daha öncede söylemiştim hedefimiz 37 puan. aşağısı kurtarmaz. geride kalan takımlar tehlikeli ama yenemeyeceğimiz takımlar kesinlikle değil. zaten şampiyonluğu istiyorsak bu takımları rahat geçmeliyiz.

Ali Tunahan Güllü
19.11.2008, 22:43
sivas maçını yenersek bence çok iyi olucak ve artık ilk yarı puanımız belli olmaya başlar...