PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Futbolcularımıza Fazla Değer mi Veriyoruz?

FANATIK61
30.10.2008, 23:41
GS - Trabzonspor maci öncesi Istanbul'da havaalaninda takimiza muhtesem bir karsilama yapiyoruz ve ne oluyorsa ondan sonra oluyor. 6 macta 5 galibiyet ve 1 beraberlik alan Futbolcularimizi ayri ayri bahrimiza basiyoruz, yerlere göklere cikariyoruz. Ama sanirim futbolcular tarafindan enayi yerine konuluyoruz. Insan hic düsünmez mi bu kadar destek bu kadar ilgi görüyoruz oynadigimiz maclarda bu 12. Adamin arkamizda oldugunu gördük artik her mac dahada üstüne katarak güclü olmamizi ne engelleyebilirki.

Sonuc 3:0, sonra 1:1 sonra 3:1 !!!

Nazlaniyormusunuz, burnunuz neden havalarda yürüyorsunuz. Galiba sizlere fazla deger veriyoruz ???

macka61
30.10.2008, 23:47
bende sana katılıyorum ve futbolcuları protesto etmek için ibb maçına gitmiyorum

Murat Cömert
30.10.2008, 23:54
Gaziantep macını ızlerken arkamda oturan bı abi cok guzel bısey soyledı..Suc bunlarda degıl taraftarlarda dedı..Bızım Zamanımızda Antepten 3 yıcek ve sahada dokulecek takım bızde havaalanına gıdıp onları orda yerın dıbıne sokmazmıydık acaba dedı..Belkı bırazcık Tepkı gostermek faydalı olur dıye dusunuyorum..

Erdal DİLEK
30.10.2008, 23:58
futbolculara fazla değer veriyoruz değil de bizim takım hakkında düşündüğümüzü onarında düşündüğünü sanıyoruz halbuki, onlar parata bakar, istisnalar kaydeyi bozmaz. . .

Harun Karadeniz
30.10.2008, 23:58
Gaziantep macını ızlerken arkamda oturan bı abi cok guzel bısey soyledı..Suc bunlarda degıl taraftarlarda dedı..Bızım Zamanımızda Antepten 3 yıcek ve sahada dokulecek takım bızde havaalanına gıdıp onları orda yerın dıbıne sokmazmıydık acaba dedı..Belkı bırazcık Tepkı gostermek faydalı olur dıye dusunuyorum..

geri tepme ihtimalinide düşünmek lazım:rolleyes::rolleyes:

murat
31.10.2008, 00:17
Bence takimda mucadeleci futbolcu az. Hepsi artist olmus birtek song egemen serkan ve huseyin cok mucadele ediyorlar ha birde tabiki umut hakkini yemiyelim. colman selcuk gokhan yattara ikili mucadelerde eksik kaliyorlar cale de arada bir parliyor.

Barcelonayi izliyorum ve messi den tut henry e kadar herkes mucadele ediyor bizimkiler artist kosarsalar havalar iner zanki, aslinda cok sevdigim yattaraya ayri bir parantez acacagim ama sakatlikti falan bahane ederek biraz zaman taniyorum.

Zafer BİLGİN
31.10.2008, 00:37
O abiye söyle devir değişti.Şimdi destek zamanı

Fatih Oflaz
31.10.2008, 00:43
Yani artık devirde değişti.Taraftarda değişmeli.

ccd6167
31.10.2008, 00:45
asıl o abıye soyle sen devır degısmedı hala taraftar proflı degıstı romada adamlar kulubu bastı o kadar basarısız sonuctan dolayı ama gecen sadrı baskanın dedıgı gıbı gecen sene dıyor cok kotuyduk dıyor ama taraftarın dıyo tepkısı yoktu tamam dıyor kırsınlar doksunler demıyoruz ama bı tepkı koymalı dıor taraftar.baskan sonuna kadar haklı trabzon antpten 3 yıyecek ve taraftar hala dıyokı onumuzdekı maclara bakalım eger her macın sonunda tepkını koymazsan senın buyuk takım kımlıgın yok dmeektır yanlıs anlamayın bız bursa ankaragucu sıvas antaya kayserı yada herhangı bı takım degılız onlar yenılgıye alısıklar ama lutfen trabzonspor taraftarı kendını yenılgıye alıstırmasın..

Zafer BİLGİN
31.10.2008, 00:47
Sen eğer geçen sene ile bu seneyi bir tutuyorsan sana tek diyeceğim şey hayırlı geceler olur

Emirhan Makul
31.10.2008, 00:48
Bu Seviyeleride atlatacağız atlatacağız Bilinçleneceğiz İnanıyorum Çok Zor Ama İnanıyorum.

Harun Karadeniz
31.10.2008, 00:56
Bu Seviyeleride atlatacağız atlatacağız Bilinçleneceğiz İnanıyorum Çok Zor Ama İnanıyorum.

ula toprağam sağa helal olsun yorumlarını okuyorumda senin gibi taraftar lazım takıma

el_conquistador
31.10.2008, 00:57
Tamam arkadaslar. Antreman sahasini basip, hocayla futbolculari dövelim? Nasil olur?

Tövbe tövbe ya. Almanyada bile cözmüsler bu olayi. Her Avrupa kupa macinda spiker anlatiyor, Türk taraftarinin ne kadar sabirsiz oldugunu. Mac icinde, kendi takimini protesto bile edebildigini eger isler iyi gitmezse. Adamlara kizamiyorum bile, karikatür ciziyor diye, cünkü hakli. Sizlerde ne güzel örneksiniz.

Tepki koyalim diyecegimize, tribünleri nasil daha renklendirebiliriz onu düsünelim?! Gecen Antep macinda 90 dakika boyunca tezahürati birakin, toplu halde alkislamasini bile beceremedik.

ccd6167
31.10.2008, 00:57
Sen eğer geçen sene ile bu seneyi bir tutuyorsan sana tek diyeceğim şey hayırlı geceler olur
abı gecen sene ıle bu seneyı bır tutacagımı dusenebılıyosan ben de sana ıyı geceler dıyorum o zaman ama bu takımın asıl sahıbı taraftardır sen agırlıgını koymazsan takıma kımse koymaz kusura bakamyın su anda taratrımızından takım uzerınde pek bı agırlıgı yok..

ccd6167
31.10.2008, 01:00
Tamam arkadaslar. Antreman sahasini basip, hocayla futbolculari dövelim? Nasil olur?

Tövbe tövbe ya. Almanyada bile cözmüsler bu olayi. Her Avrupa kupa macinda spiker anlatiyor, Türk taraftarinin ne kadar sabirsiz oldugunu. Mac icinde, kendi takimini protesto bile edebildigini eger isler iyi gitmezse. Adamlara kizamiyorum bile, karikatür ciziyor diye, cünkü hakli. Sizlerde ne güzel örneksiniz.

Tepki koyalim diyecegimize, tribünleri nasil daha renklendirebiliriz onu düsünelim?! Gecen Antep macinda 90 dakika boyunca tezahürati birakin, toplu halde alkislamasini bile beceremedik.
pasa tepkı koymak o degıl zaten gıdersın tesıslere yonetımı topcuları yenılgıden sonra protesto edersın olay bıter bızde kırın dokun demıyoruz zaten.abı sen oyle trubınlerı renklendırmekmıs yok tezauratmıs bunlar bızden bekle ha dekı bıze alın sıze ıkı kılo cekırdek yarım saatte bıtırın onu yaparız.eskısehır*gayse macında 35*40 yasındakı adamla tezaurat yapıyor bızım adamlar cekırdek yıyor abı ezıktas macında nasıl yapacaksın trubın sov hadı yapabılırsen.

Emirhan Makul
31.10.2008, 01:00
ula toprağam sağa helal olsun yorumlarını okuyorumda senin gibi taraftar lazım takıma

Teşekkür Ederim Ama burada Ben Önemli değilim Burada Düşünce Önemli

Ben Bmn'nin Seviyeli ve Dengeli Taraftar Birliği Oluşturma Konusunda büyük Ölçüde Önemi olacağını Ümit Ediyorum.

Burda Birileri Böyle Yazacak Birileri Düzeltecek Anlatacak
Ama Kızarak bağırarak küserek değil özgürce sonuna kadar konuşacağız konuşuyoruzda ama yeri geliyor anlatamıyoruz insanlarımız çok çabuk sinirlenip çok çabuk patlama yapıyor buda doğamızda olsa gerek

Ama Düzelecek !

Harun Karadeniz
31.10.2008, 01:04

toprağam bayer munih yenilirken hatta 5 yediği zaman teknik direktör değişikliği istendimi bilgin varmı bizle paylaşırsan sevinirim bende bilmiyorum walla

el_conquistador
31.10.2008, 01:09
pasa tepkı koymak o degıl zaten gıdersın tesıslere yonetımı topcuları yenılgıden sonra protesto edersın olay bıter bızde kırın dokun demıyoruz zaten.abı sen oyle trubınlerı renklendırmekmıs yok tezauratmıs bunlar bızden bekle ha dekı bıze alın sıze ıkı kılo cekırdek yarım saatte bıtırın onu yaparız.eskısehır*gayse macında 35*40 yasındakı adamla tezaurat yapıyor bızım adamlar cekırdek yıyor abı ezıktas macında nasıl yapacaksın trubın sov hadı yapabılırsen.

Tamamda arkadasim, neye tepki koyacagiz onu cözemedim. Yani sen üzülüyorsun, ben üzülüyorumda, futbolcular, hocamiz üzülmüyormu saniyorsun? Birde düsün, onlarin isi bu. Paralarini ondan kazaniyorlar. Evet, son maci gercekten kötü oynadik ve takim düsüste. Ama bir sezon icerisinde bunlar olabilir. Hem kadromuzda daha yeni, su an hassas bir dönemdeler. Ve onlar düserken, bir tekmede biz atmayalim lütfen.

doctorsurgeon
31.10.2008, 01:09
Taraftar olarak biz görevimizi yapıyor muyuz acaba?-En yakın örnek Trabzon'daki Antep maçında hakem bizi adeta katletti seyirci hakeme bile seyirci kaldı. Bu kadar tepkisiz seyirciyi futbolcular da ciddiye almaz elbette.

Emirhan Makul
31.10.2008, 01:12
Konuyu Açan Abimize Saygısızlık Olmasın Ama Konu Gerçekden Rahatsız Edici Eğer Sitede ki Yetkililerde Bir İncelerlerse Kapanmasını Diliyorum.

Saygısızlık Etti isem Özür Dilerim Ama Bu Cümleler Bu Konular Bize Yakışmıyor.

ccd6167
31.10.2008, 01:17
Tamamda arkadasim, neye tepki koyacagiz onu cözemedim. Yani sen üzülüyorsun, ben üzülüyorumda, futbolcular, hocamiz üzülmüyormu saniyorsun? Birde düsün, onlarin isi bu. Paralarini ondan kazaniyorlar. Evet, son maci gercekten kötü oynadik ve takim düsüste. Ama bir sezon icerisinde bunlar olabilir. Hem kadromuzda daha yeni, su an hassas bir dönemdeler. Ve onlar düserken, bir tekmede biz atmayalim lütfen.
abıcım topcularda uzuluyor dogru dıyorsun hak verıyorum ama topcular nasıl uzuluoyr ben bunuda bılırım.sadaha cok ıı demıyorum ıyıye yakın top oynarsın kazanamzsın buna bızde amenna derız ama sen ante macında ılk yarıda bı tane sutun olmazsa buna amenna demem ben ıste.sunuda dıyım takımda 12.oyuncu yok 100 de 50 oynayan bı selcuk olsun dıyelım selcugu oyundan almaya kalksan bıle kulubede selcugun yuzde 25yle oynacak adam yok bı kere.bnce ıbbyıde yensek oftas sıvası bursayıda yensek bızım havaya gırmemız lazım cunku futbolculardan bunu kaldırabılecek kapasıede kımse yok bı song sampıyonluk gormus baska yok..

el_conquistador
31.10.2008, 01:18
toprağam bayer munih yenilirken hatta 5 yediği zaman teknik direktör değişikliği istendimi bilgin varmı bizle paylaşırsan sevinirim bende bilmiyorum walla

Yok, hocalari Klinsmann yeni zaten. Yönetim hep destek verdi, o mactan sonrada dediler zaten, degisen bisey yok diye. Taraftarlarda Klinsmanni istemeyenler oldu, onlar ama bastan beri vardi, cünkü Klinsmanni nedense herkes sevmiyor, bastan beri öyleydi. Ama tabi baya cok dalga gecenler oldu, gazeteciler, yazarlar, rakip taraftarlar, cünkü düsünebiliyorsundur Bayern Münih en büyük kulübü Almanyanin. Birde Klinsmanna baya uyuz oluyorlar o yüzden:). Ama son maclarda baya toparlandilar yine.

Harun Karadeniz
31.10.2008, 01:20
ben başka bişey demiyorum saolasın

Hüseyin Çümen
31.10.2008, 01:23
Bence takimda mucadeleci futbolcu az. Hepsi artist olmus birtek song egemen serkan ve huseyin cok mucadele ediyorlar ha birde tabiki umut hakkini yemiyelim. colman selcuk gokhan yattara ikili mucadelerde eksik kaliyorlar cale de arada bir parliyor.

Barcelonayi izliyorum ve messi den tut henry e kadar herkes mucadele ediyor bizimkiler artist kosarsalar havalar iner zanki, aslinda cok sevdigim yattaraya ayri bir parantez acacagim ama sakatlikti falan bahane ederek biraz zaman taniyorum.

bu konu benimde dikkatimi çekti aslında adamalar 5 farklı önde olsalar bile rakibi sahalarından çıkartmayacak şekilde pres yepıyorlar
ve bunlar dünyanın en önde gelen yıldızları

bizim futbolcularımız ise gerçekten bir artizlik içerisindeler bi sorsalar kendilerine biz onların yanında nayiz kide bide mücadele etmiyoruz

bu takımda herkes maçın sonuna dek mücadele etmek zorundadır
serkan ı yaptığı mücadeleden ötürü tebrik ederim adam bence en yüksek ücreti hakeden tek kişidir bu takımda

ama tepki gösterme meselesi ne katılmıyorum genede maça gitmeyecem demek bunlar bize yakışmaz havaalanında onlara tepki göstermek falan olmuyor

maça gitmemek demek futbolcuları cezalandırmak değildir Bordo Mavi renklere verilen ceza olacaktır o

el_conquistador
31.10.2008, 01:39
abıcım topcularda uzuluyor dogru dıyorsun hak verıyorum ama topcular nasıl uzuluoyr ben bunuda bılırım.sadaha cok ıı demıyorum ıyıye yakın top oynarsın kazanamzsın buna bızde amenna derız ama sen ante macında ılk yarıda bı tane sutun olmazsa buna amenna demem ben ıste.sunuda dıyım takımda 12.oyuncu yok 100 de 50 oynayan bı selcuk olsun dıyelım selcugu oyundan almaya kalksan bıle kulubede selcugun yuzde 25yle oynacak adam yok bı kere.bnce ıbbyıde yensek oftas sıvası bursayıda yensek bızım havaya gırmemız lazım cunku futbolculardan bunu kaldırabılecek kapasıede kımse yok bı song sampıyonluk gormus baska yok..

Sana tamamen hak veriyorum. Bizim kadro yapimiz ne yazikki homojen degil, yani dedigin gibi her futbolcunun yerini dolduramayiz. Kulübemiz sinirli, yani (en azindan simdilik) kilit futbolcularin performansina bagliyiz. Ve bu futbolcularda performans düsüklügü olunca, takimda kötü oluyor. Ama yani bu normal, cünkü bir futbolcu kirk mac ayni performansi göstermesini bekleyemeyiz. Yedek oyuncularimizda hemen yerlerini dolduramadigindan, böyle kötü maclarda olabiliyor. Simdi bu noktada, birde biz onlara kizip tepki koyarsak, belki bu ters teper ve form bulmalari daha uzun sürer. Simdi bence moral bozma zamani degil, moral verme zamani. Örnek verdin mesela Selcuk. Iyi bir futbolcu, ama daha genc. Bir büyük kulüpte ilk senesi. Böyle bir tepkiyi zihinsel olarak kaldirabilirmi, onu bilemeyiz.

Tecrübe konusundada sana kesinlikle hak veriyorum. Mesela GS macinda onlar o kadar üstün degildi bizden, sadece daha akilliydilar. Adamlarin kac tane milli futbolcusu var, Avrupa kupasinda oynamislar, Sampiyon olmuslar, o tecrübeyle yendiler bizi. Bizim oyuncular, hem taktik olarak, hem oyun anlayisi olarak acemice davrandilar. Biraz daha pismeleri lazim bu konuda, ama hepsi olacak, cünkü gercekten iyi futbolcularimiz var. Onlara sabir gösterelim, cok iyi bir takimda olacaklar.

Murat Cömert
31.10.2008, 01:44
Maça gıtmemek tabıkıde Futbolculara ceza degıl..Klube ceza olur..Eldekı Kadrodan Ben umutluyum az once verdıgım ornegın tamamına katılmıyorum..Sadece oynadıkları klubun ''buyuklugunu'' oyunculara bı sekılde gostermemız gereklı..Koltuk kırın sahaya atın gıdın futbolcuları dovun dıyen yok..Ama Benım demek ıstedıgım Su son 2 haftadır yakaladıgımız havadan uzaktayız birşeyler ters gıtmeye basladı..Herkes bunun farkında..Sadece bı cozum dusunuyorum..Hep destek versek olmuyo..Sırtımızı donmek bıze yakısmaz..Sadece onlara bazı seyler hatırlatılmalı..En kotu ıhtımal eskı topcuları alın oturtun karsılarına anlatsınlar onlara neler yaptıklarını..

ccd6167
31.10.2008, 01:55
Sana tamamen hak veriyorum. Bizim kadro yapimiz ne yazikki homojen degil, yani dedigin gibi her futbolcunun yerini dolduramayiz. Kulübemiz sinirli, yani (en azindan simdilik) kilit futbolcularin performansina bagliyiz. Ve bu futbolcularda performans düsüklügü olunca, takimda kötü oluyor. Ama yani bu normal, cünkü bir futbolcu kirk mac ayni performansi göstermesini bekleyemeyiz. Yedek oyuncularimizda hemen yerlerini dolduramadigindan, böyle kötü maclarda olabiliyor. Simdi bu noktada, birde biz onlara kizip tepki koyarsak, belki bu ters teper ve form bulmalari daha uzun sürer. Simdi bence moral bozma zamani degil, moral verme zamani. Örnek verdin mesela Selcuk. Iyi bir futbolcu, ama daha genc. Bir büyük kulüpte ilk senesi. Böyle bir tepkiyi zihinsel olarak kaldirabilirmi, onu bilemeyiz.

Tecrübe konusundada sana kesinlikle hak veriyorum. Mesela GS macinda onlar o kadar üstün degildi bizden, sadece daha akilliydilar. Adamlarin kac tane milli futbolcusu var, Avrupa kupasinda oynamislar, Sampiyon olmuslar, o tecrübeyle yendiler bizi. Bizim oyuncular, hem taktik olarak, hem oyun anlayisi olarak acemice davrandilar. Biraz daha pismeleri lazim bu konuda, ama hepsi olacak, cünkü gercekten iyi futbolcularimiz var. Onlara sabir gösterelim, cok iyi bir takimda olacaklar.
bende bnu soyluyorum abı gercekten ben bu sene zaten sampıyonluk beklemıyorum ama seneye 4-5 saglam takvıye ıle gercekten bız cosarız.burada ıs yıne ersun hocaya dusuyor takımın motıvasyonunu artımalı mesala barısa ıbb macında ılk 11 de sans tanımalakı yedek kı dıger topcularda desınkı barıs oynuyorda bız nıye onyamaıyoruz onlarda hırslanır bı yandan tabı barıs formayı hakedıyorsa orası ersun hocanın kararı.ersun hoca vesteldeyken yedeklerıne bakıyorum sezer nızamettın gsdekı arda gıbı topcular vardı yanı kımısı altyapısını almnyada tamamlamıs kımısı gelecegın yıldızı olacaktı ama bızım yedegımızde boyle topcular yok.bızım fatıh gokdenız smyek yattaranın oldugu zmandakı bıle en buyuk dezavnatajımız buydu vede sampıyon olamamızın en buyuk eksıklıgı ne yazıkkı yıllardır sıkıntımız aynı bızım.yedegımızde ne bı gelecekte parlaycak barıs harıc yedegımz var ne de macı cevırebılecek..

Tayfun
03.02.2009, 16:24
Herkese hakkettiği değeri gösteriyor taraftar

:)

seVil
03.02.2009, 16:30
Hiç kimseye ne hakettiğiden fazla nede hakettiğinde az değer verilmiyor biz klübümüzü sadece görünen tarafı değil bütün çalışanları teknik heyeti hatta top toplayıcısına kadar bordo mavi seviyoruz...

Bu sevgi 90 dakikalık değil zaten...Yeniliriz hepberaber maça gider yine tepkimizi gösteririz..

İnanın maçları izlerken hele fener maçında baya bi duygulandım taraftarımızın sesini duydum resmen .Şükrü saraçoğlundan TRABZONSPORU duydum renklerini gördüm dahada heyecanlandım bi dakka oturmadım izlerken ne olursa olsun

BU FIRTINA DİNMEZ YAA VALLA :D

hasannuhoglu
03.02.2009, 16:43
Hiç kimseye ne hakettiğiden fazla nede hakettiğinde az değer verilmiyor biz klübümüzü sadece görünen tarafı değil bütün çalışanları teknik heyeti hatta top toplayıcısına kadar bordo mavi seviyoruz...

Bu sevgi 90 dakikalık değil zaten...Yeniliriz hepberaber maça gider yine tepkimizi gösteririz..

İnanın maçları izlerken hele fener maçında baya bi duygulandım taraftarımızın sesini duydum resmen .Şükrü saraçoğlundan TRABZONSPORU duydum renklerini gördüm dahada heyecanlandım bi dakka oturmadım izlerken ne olursa olsun

BU FIRTINA DİNMEZ YAA VALLA :D
kadıköyde fenerlilerin mabed dedigi yerde zaman zaman trabzon haykırışlarını duymak beni de cok gururlandırdı acıkcası..minik kuşun minik taraftarı agzı acık oynadıgımız futbolu izlerken,orda bulunan az sayıda ama yürekleri kocaman bordomaviler kadıköyü inletti.o an işte şampiyonluk geliyor artık dedim ve bunu bütün benligimde hissettim.

mydear
03.02.2009, 21:51
kadıköyde fenerlilerin mabed dedigi yerde zaman zaman trabzon haykırışlarını duymak beni de cok gururlandırdı acıkcası..minik kuşun minik taraftarı agzı acık oynadıgımız futbolu izlerken,orda bulunan az sayıda ama yürekleri kocaman bordomaviler kadıköyü inletti.o an işte şampiyonluk geliyor artık dedim ve bunu bütün benligimde hissettim.

Misafir takımlara 1500/2000 bilet verilmesi Trabzonsporun aleyhine olmuştur.
Yaşları 50/60 arası olanlar sorun.
o zamanlar, yani trabzonsporun birinci lige çıktığı 1974/75 sezonunda şimdiki gibi misafir takıma öyle uyduruk 1500 bilet vermek adeti yok iken,
İstanbul inönü stadyomunda (o zaman bütün maçlar inönü stadında oynanırmışki bana bu stadın neredeyse kırt tane ismini saydılar. önce inönü imiş, sonra dolmasahçe stadyumu olmuş, daha sonra mithatpaşa ve en sonunda da inönü stadyumu olmuşmuş) evet bu stadyumda hangi takım olursa olsun, fb,bjk,gs maçlarında Trabzonspor taraftarı en az stadın %50 sini doldururmuş.
Düşünebiliyormusunuz, fb ile oynuyorsunuz stada hakimsiniz, gs, bjk ile oynuyorsunuz saha sizden soruluyor.
ve çok da zevkli olurmuş. karşılıklı tezahüratlar. fevkalade canlılık varmış o zamanlar inönü stadyumunda. Trabzon hangi şehre gitse stadı doldururmuş taraftarlar.
ve Trabzon'a onların taraftarları hiç gelmezlermiş. Bu da Trabzonsporun lehine imiş.
Adamlar baktılar ki bu iş böyle olmuyor herhalde işi 1500 taraftara indirdiler, bilhassa Trabzonspor taraftarları için.
maçlar o maçlardı diyorlar.
Bir düşünebiliyormusunuz, o atmosferi hayal edebiliyormusunuz.
hele bir düşünün ne muazzam bir gösteri olduğunu anlamak zor değil...

erkankoc
03.02.2009, 21:53
bir macla takimi yerin dibine batirirsak dogrumu yapmis oluruz acaba...her takim bazen kaybeder..ve biz her zamanda onlari bagrimiza basacagiz...

erkankoc
03.02.2009, 21:56
Misafir takımlara 1500/2000 bilet verilmesi Trabzonsporun aleyhine olmuştur.
Yaşları 50/60 arası olanlar sorun.
o zamanlar, yani trabzonsporun birinci lige çıktığı 1974/75 sezonunda şimdiki gibi misafir takıma öyle uyduruk 1500 bilet vermek adeti yok iken,
İstanbul inönü stadyomunda (o zaman bütün maçlar inönü stadında oynanırmışki bana bu stadın neredeyse kırt tane ismini saydılar. önce inönü imiş, sonra dolmasahçe stadyumu olmuş, daha sonra mithatpaşa ve en sonunda da inönü stadyumu olmuşmuş) evet bu stadyumda hangi takım olursa olsun, fb,bjk,gs maçlarında Trabzonspor taraftarı en az stadın %50 sini doldururmuş.
Düşünebiliyormusunuz, fb ile oynuyorsunuz stada hakimsiniz, gs, bjk ile oynuyorsunuz saha sizden soruluyor.
ve çok da zevkli olurmuş. karşılıklı tezahüratlar. fevkalade canlılık varmış o zamanlar inönü stadyumunda. Trabzon hangi şehre gitse stadı doldururmuş taraftarlar.
ve Trabzon'a onların taraftarları hiç gelmezlermiş. Bu da Trabzonsporun lehine imiş.
Adamlar baktılar ki bu iş böyle olmuyor herhalde işi 1500 taraftara indirdiler, bilhassa Trabzonspor taraftarları için.
maçlar o maçlardı diyorlar.
Bir düşünebiliyormusunuz, o atmosferi hayal edebiliyormusunuz.
hele bir düşünün ne muazzam bir gösteri olduğunu anlamak zor değil...

erkenden davranip bjk seyircisi tarafindan bir cok bilet alinabilir...yani formuller uretilebiliriz yani

mydear
03.02.2009, 22:29
tamam da sevgili erkan koç, biliyorsun bu 3 istanbul kulübü zaten biletlerin neredeyse 80/90 ını kombine olarak satmışlar.
geri kalanı da 1500 adet bize verecekler. diğerlerini de kulüb satıyor. zannediyorum ki çok az bir miktarını stadyum gişelerinde sattıracaklar ve gişelerin açılmasıyla kapanması bir olacak.

Bence bir protokol imzalanır.
ne demektir 1500 bilet taraftarı fazla olan kulüplere en aşağı on bin bilet verilmelidir ki maçlar renkli geçsin.
eskiden gelmiyorlarmış Trabzona demek. şimdi bilet bulamıyoruz diye fazla taraftarları gelmiyor. bizde onlara 10 bin bilet veririz olur biter.
ve eskiden İstanbul maçlarında taraftarlar hemen hemen yarı yarıya stadyumu doldurmalarına rağmen, ne maçtan önce ve ne de maçtan sonra taraftarlar arasında hiç bir kavga çıktığına rastlayan olmamış.
Peki ne olduda kavgalar başladı.
başlar tabii...
sen misafir takıma 1500 bilet verir taraftarını güçsüz durumda bırakırsan, zaten azgın olan bu 3 kulübün taraftarı da devamlı olay çıkartır. birbirlerinin gözünü oyar.
ver bakalım en aşağı on bin bilet bakalım olay çıkarmı. bu on bin kişi dahi caydırıcılık görevi görür. olay da olmaz. maçlar da zevkli geçer.
ama bunu hangi kafalara anlatacaksın.
iyi akşamlar.

Recep Alkan
03.02.2009, 22:32
yıllarca kendi evlaatlarımıza yeterince değer vermiyoruz diye kendimizi eleştirdik. bu sefer de çok mu ilgi gösterioruz diye eleştireceğiz.

bence bize eğlence lazım. dertsiz başımıza dert lazım. onu arıyoruz.

Fatih Kuloğlu
03.02.2009, 22:32
Hak ediyorlar

Muhammed KOÇ
03.02.2009, 22:35
o karşılamadan sonraki olumsuz sonuçlar kesinlikle bir tesadüften ibaret.. hatta tesadüf de değil gerçekler.. gs ile öyle bir zamanda karşılaştık en iyi zamanlarıydı.. aynı şekilde g. anteplede ve bjk ile de maçlarımız rakiplerimizin bu sezonki en iyi oldukları dönemlerdi.. yoksa taraftarın ilgisi alakası takımı her zaman iter..

Emre ÖZTÜRK
03.02.2009, 22:36
hakedene canımızı veririz yater ki bizi en iyi şekilde temsil etsinler... ((((YOLA DEVAM))))

M.S.SOFU
04.02.2009, 02:54
futbolcuyu tabii sevecez....hem de aşırı...ki onlar daha fazla motive olsunlar...

Mustafa Önder
04.02.2009, 03:27
Vermemek elde değil ki gördüğüm yerde sarılıyoruz adamlara:D

kudu_61
04.02.2009, 04:46
yok be hak ediyorlar bence ligin en kaliteli kadrosu hele bide maçı istediklerini anlarsam sevincimden tv camını kırıp hepsini öpesim geliyor

Onur Akyüz
04.02.2009, 04:58
Bu konu niye hortladi tekrar?
Okadar tartisilmasi gereksiz olmus,
taraftari tarafindan cok sevilen,taraftarini cok seven
cok kaliteli,cok karakterli,tas gibi bir takimimiz var.

Yasin Berber
04.02.2009, 10:01
Bence bu başarıyı yakaladıkdan sonraverdiğimiz değerin daha fazlasını hakediyorlar

MehmetGÜRSOY61
04.02.2009, 10:04
vericez tabi vermezsek desteklemezsek o oyuncunun performansı çok düşer motive olamaz

Mehmet Fatih Yavuz
04.02.2009, 10:08
Dün hoca için söyledim, bugün de topçular için söylüyorum aynını.
Faruk Özak ın bmn ödül töreninde söylediği gibi marifet iltifata tabiidir.
Onlar böyle başarılı devam etsinler, verilen değer az bile gelir.

Allah hepsinden razı olsun.

Ümit Tekşan
04.02.2009, 10:11
Hak ediyolar. Bence , bizde aşırı derecede öyle aman aman da bir ilgi göstermiyoruz. Herkes işini yapıyor.

Ahmet Kuru
04.02.2009, 10:12
hiçbirşeyi abartmamak lazım bence...

servet nuh
04.02.2009, 10:43
ha da saçma konu.....

Mehmet Fatih Yavuz
04.02.2009, 10:46
ha da saçma konu.....
:alkış::alkış::alkış::D:alkış::D:D

lazfather61
04.02.2009, 10:51
cok gereksiz bir konu. ilgiyi hakeden ilgiyi gorur.tepki verilmesi gereken birsey yokken ne tepkisinden bahsediyorsunuz onuda anlamadim. ayrica mac kazanildiktan sonra adamlar seviniyor. en az bizim kadar seviniyor. neyse gereksiz kelime harcami yapmiyim. bu konunun konusulmasi tamamen sacmaliktan ibaret bence bu konu kapatilmali direk.

Adem Erdoğan
04.02.2009, 10:53
Bence olması gereken kadar değer veriliyor.Fakat futbolcular başka hiçbir takımda bu kadar ilgiyi bir arada göremezler.

Tolgahan Demirbaş
04.02.2009, 11:18
söz konusu Trabzonspor olunca hakediyorlar doğrusu:D

ugur_52
04.02.2009, 11:56
Futbolcularımıza tabikide değer verilecek.Bu değerin takımımızı olumsuz etkiliyeceğini sanmıyorum.Kadro yapısına baktığınızda her bir futbolcuyu kişilik olarak incelediğinizde hepsininde kişiliklerinin oturmuş saygılı insanlar olduğunu görürsünüz zaten.Bana göre taraftarın aşırı ilgisini laubaliliğe,şımarıklığa çekicek karakterde bir futbolcumuz yok.Hepside bu ilginin fazlasını hakediyor.

Mollasalihoğlu
04.02.2009, 11:59
o formayı giyen herkes kendi hakettiği değeri + o formayı giymenin sağladığı değeri görür..bu kadar basit..

Adem Köse
04.02.2009, 12:03
Bu sabah haberlerin birinde eziklerin takımından önemli bir oyuncunun bedevaya başka bir klübe imza attığı yazıyordu.Klüplerde seni biryerlere getirmiş olan taraftara ve klübe bu şekilde vefasızlık yapılmamalı...

Sadece futbolcuda değil yönetimlerde bu konuda hata yapıyor.Oyuncuyla sözleşmesinin bitmesinde son dakikaya kadar beklenmemeli,yarım sezon sonra sözleşmesi bitecek kaliteli bir oyuncunun aklını herkes çalmak ister.Dışardan o kadar para verip oyuncu alana kadar,bedava alırım oyuncunun kendisine veririm diye düşünüp hatta kara geçmeyi düşünür.Bence bu konuda çok dikkat edilmeli.Bir yıl öncesinden anlaşılmaya çalışılmalı eğer anlaşılamıyorsa hemen satılmalı.

oflu engin
04.02.2009, 12:47
bence daha fazlasını hak ediyorlar.hatta maçta futbolcuların yaptığı güzel hareketleri sesimizle ödüllendirmeliyiz.sahadaki her olumlu harekete alkış tutmalıyız.futbolcular ellerinden geleni yapıyorsa biz daha fazlasını yapmalıyız.

oguzhann
04.02.2009, 16:35
kesinlikle hak ediyorlar.

Harun Karadeniz
04.02.2009, 17:40
Benim için futbolcu önemli değil benim için önemli olan o formayı taşıyabilmesi ve Trabzonuma yararlı olması kim olursa olsun önce bizin takıma yakışsın isimleri hiç önemlideğil kim olursa severim ben

Great White
04.02.2009, 17:44
Yahu şu konu başlıklarını en azından biraz daha dikkatli atsak?

Ya da en azından başlık açıldıktan sonra Yönetici arkadaşlar tarafından uygun bir şekilde düzenlense?

Yani iyi niyetle de olsa futbolcularımıza fazlaca da gözükse bile verilen değeri sorgulamak ne derece mantıklı ki?

Bari başlığın adı "Futbolcularımıza sevgimizi gösterirken biraz fazla mı abartıyoruz?" şeklinde olsa "Hadi gene neyse" diyeceğim ama bence böyle bir şeyi kuruntu etmeye de gerek yok..

Dünya' da her şeyin fazlası zarardır belki ama bir tek sevginin fazlasından asla zarar gelmez..

Yavuz Hasan
04.02.2009, 17:45
trabzonspor formasına değer veriyoruz o forma için mücadele edenlere değer veriyoruz belki kimine fazla kimine az değer veriyoruz ama o formayı giyen değer verilmeyi haketmese bile formanın hatırı için değerlidir

Umut Şeref
04.02.2009, 18:38
Bence Alanzinhoya gereken fazla değer veriliyor

Bera Algün
04.02.2009, 19:10
Hele bir şampiyon olsunlar heykellerini dikeriz değer de ne demek

Harun_ayar_ts
04.02.2009, 20:18
verecegiz tabi

Recep Alkan
04.02.2009, 20:31
trabzon halkı trabzonspor taraftarı kime nerede nasıl değer vereceğini bildiği gibi değeri hak etmeyene de hakkını vermeyi bilir. bu yüzden rahatım ben. umarım futbolcularımız beklentileri anlamışlardır da onlarda gerekeni yapar.

@FLU
04.02.2009, 21:13
yattara hariç digerlerine az bile veriyoruz

Recep Alkan
04.02.2009, 21:19
yattara hariç digerlerine az bile veriyoruz

ben bunu yattaraya hak ettiğinden daha fazla veriyoruz olarak değiştirmek istiyorum.

Muhammet
04.02.2009, 21:21
Her şeyden bir sorun çıkarabiliriz bizler, yapımızda var. :cool:

Dünya' da her şeyin fazlası zarardır belki ama bir tek sevginin fazlasından asla zarar gelmez..

Muhammed KOÇ
04.02.2009, 21:23
bence çok garip bir başlık.. rakip takım taraftarları şu başlığı görse dalga geçseler de gülseler de haklılar.. tartışmak yersiz bu sene her şeyi yerinde zamanında ayarında yapıyoruz işte o kadar..

serdar avcı
04.02.2009, 21:24
bazıları abartıyor havaya kaldırıyorlar omuza alıyorlar adam düşse havaalanında sakatlanıp geri gidecek dikkatli olmak lazım.

Adil ÖZGÜR
04.02.2009, 22:01
bazıları abartıyor havaya kaldırıyorlar omuza alıyorlar adam düşse havaalanında sakatlanıp geri gidecek dikkatli olmak lazım.

Bence futbolcuların havaya kaldırılmasına sembolik bir yaklaşım gösterilmeli,

Her zaman Alenzinho havaya kaldırılsın, nasıl olsa yumurta kadar.:)

Harun Karadeniz
04.02.2009, 22:05
Bence futbolcuların havaya kaldırılmasına sembolik bir yaklaşım gösterilmeli,

Her zaman Alenzinho havaya kaldırılsın, nasıl olsa yumurta kadar.:)

Adil abi mahvettin beni ya:D:D:D:D:D

atomania
04.02.2009, 22:09
Bir beraberlikte Haminin evine gidip yuhlayanlar vardi eskiden. Evden cikamiyorduk diyordu Hami.

Birakin böylesi cok daha güzel.

sakaryalı.61
04.02.2009, 22:10
bizim onlara bu kadar çok kıymet verip sevmemiz,.
onların nedenli kıymetli olduğunu gösterir buda tabiki trabzonsporun ne kadar üst düzeyde kıymetli bir takım olduğunuu gösterir ..

şunu bilinki akıllı adam kendi malının kıymetsiz olduğunu söylermi,selamlar ..

.....
04.02.2009, 22:11
O formayı giyen herkese haddinden fazla derecede saygı ve sevgi duyarım.

Hiç bir zaman fazla değer verdiğimi düşünmedim düşünmem de.

Allah oyuncularımıza zaval vermesin.inşallah hep böyle devam ederler ve bizi sonunda mutlu sona ulaştırırlar.....

sakaryalı.61
04.02.2009, 22:13
bence daha fazlasını hak ediyorlar.hatta maçta futbolcuların yaptığı güzel hareketleri sesimizle ödüllendirmeliyiz.sahadaki her olumlu harekete alkış tutmalıyız.futbolcular ellerinden geleni yapıyorsa biz daha fazlasını yapmalıyız.

seni tebrik ediyorum engin kardeşim on numara yorum olmuş tşk.:alkış:

KemaL_Ts
04.02.2009, 22:21
arkadaslar ganzilisin videolarini izleyin. Müthis videolar yapiyor Trabzonsporla. Herkes subscribe yapsin!!! lütfen bütün videolarini izleyin! http://youtube.com/user/ganzilis

Recep Alkan
04.02.2009, 22:29
Dinlemek için grafiğe tıklayınız ..

http://img266.imageshack.us/img266/45/alkan61yg9.jpg (http://www.bordomavi.net/index.php?page=radyo)

ezgi cubukcu
04.02.2009, 22:48
Yahu şu konu başlıklarını en azından biraz daha dikkatli atsak?

Ya da en azından başlık açıldıktan sonra Yönetici arkadaşlar tarafından uygun bir şekilde düzenlense?

Yani iyi niyetle de olsa futbolcularımıza fazlaca da gözükse bile verilen değeri sorgulamak ne derece mantıklı ki?

Bari başlığın adı "Futbolcularımıza sevgimizi gösterirken biraz fazla mı abartıyoruz?" şeklinde olsa "Hadi gene neyse" diyeceğim ama bence böyle bir şeyi kuruntu etmeye de gerek yok..

hani fazla sevgi insanları şımartıyo ya (güya?) o sebepten olabilir mi Soner :cool:

hepsi bi yana da bu başlıkta sanki bir imla hatası var gibi :P

'futbolcularımıza fazla mı değer veriyoruz?' olmasın sakın yoksa tabiki de değer vereceğiz... ondan gayri neyimiz var ki verecek :o

Yunus Güneş
05.02.2009, 09:53
Hakediyorlar bu değeri !

catarunga
05.02.2009, 10:19
evet biz böyleyiz işte.

furbolcularımıza fevkaladenin fevkinde değer veriyoruz. hep söylenir türkiyede erkekler iki şey konuşur. bir futbol iki siyaset. ama benim memleketimde ençok futbol trabzonspor konuşulur.futbolcular krtik edilir. bütün yerel medyada en çok spor programalrı izlenir.

Great White
05.02.2009, 12:34
hani fazla sevgi insanları şımartıyo ya (güya?) o sebepten olabilir mi Soner :cool:

Sevilmeyi hak eden bir insan az da olsa şımarmayı da hak ediyordur yahu ;)

Hem sonra şımarsalar ne olacak?

"Nasılsa beni çok seviyorlar. Bu maçta da yan gelip yatayım" mı diyecekler?

Hiç sanmam. Aksine "Bu sevgiye nasıl layık olabilirim" düşüncesiyle daha çok hırslanacaklardır..

Yani diyeceğim o ki, yeri gelecek futbolcularımızı eleştireceğiz, yeri gelecek hak ettikleri değeri de fazlasıyla vereceğiz:)

Gökhan ÖZDEMİR
05.02.2009, 12:39
Great White abimiz doğru söylüyor.

Sevgiye layık olmaya çalışırlar bence de

OLCAY ÇAKIR
01.04.2009, 11:15
İlginç başlıklardan...