PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aşk ve Aşık Olmak!

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Hüdai Pervaneli
22.09.2009, 15:43
hic aklimi basimdan sanki almamis gibi dersin ki bu kalbimi zorlan calmiamis gibi artik sevdigim insan yabanci oldu bana bira zamanlar gönlüme da hic ugramamis gibi askindan ölüyorum da gne orali degil olmus baska dünyali da sanki burali degil anladim onun kalbi da böyle yarali degil gönlümün odasinda dersin kalmamis gibi tuttum gözyasarimi daha akmasin diye gözlerimi kör Ettim ona bakmasin diye kalbimden söküp attim fazla yakmasin diye birzamanlar gönlüme da hic ugramamis gibi

askindan ölüyorum da gene orali degil

Emirhan Makul
23.09.2009, 00:48
Birilerini Mutlu ve Aşık Görüp Aşksız Yaşamaya Katlanabilmek. BP'den hediye şarap kadehi alıp o kadehe vişne kompostası koyup serçe parmağını havaya kaldırıp şarap bardağın içindekinin şarap olduğu havasına girip sonra içinde şarap olmadığını anlayıp vişne taneciklerini yutmaya çalışmaya benzer.

izzet
23.09.2009, 00:53
Birilerini Mutlu ve Aşık Görüp Aşksız Yaşamaya Katlanabilmek. BP'den hediye şarap kadehi alıp o kadehe vişne kompostası koyup serçe parmağını havaya kaldırıp şarap bardağın içindekinin şarap olduğu havasına girip sonra içinde şarap olmadığını anlayıp vişne taneciklerini yutmaya çalışmaya benzer.

Daha pragmatik anlatilamazdi bu durum.

Ahmet Başkaya
23.09.2009, 00:54
Seni Seviyorum ulan ..............

Ahmet Başkaya
23.09.2009, 01:01
Sen yokken kokunu hissettiğim her yerde heyecanlanmak....

Senden gelen her güzel mesajda yüzümün aptal bir tebessüm alışı ....

Ve her gündüzün senle olacak bir gün olduğundan mutlu başlaması ne güzel ne güzel.............

İyiki varsın iyiki benimsin ....

Aşka inanmamak peh.....

Dünyada en mutlu kişi aşık kişdir bence.....

Kavga etmektir aşk kavga ettikten sonra ne için kavga ettiğini bilmemektir ve kısa süre sonra Seni seviyorum demektir denilmektir...

Şuursuzca yaşamak en mantıksız şeyi bile mantıklı görmektir aşk...

Üç noktadan anlam çıkarmaktır...

Aşk aşk aşk ....Hayattır Aşk ....

Mustafa Yüksek
23.09.2009, 01:04

sultan bizi bu güzel havalar mahvetti..

Fatih Yücel
23.09.2009, 09:14

"vişne kompostası" Nerden geldi aklına ççç

Kadir
23.09.2009, 13:33
Emirhan'ın Tasvirlerine Hasta Olanlar

diye grup kuralım face'de :)

Dursun Kaplan
24.09.2009, 16:29
Aşk , davaya benzer.

Acı çekmekte şahide. Şahidin yoksa davayı kazanamazsın.

Mevlana

Fatih Yücel
24.09.2009, 18:20
o zmn bizim dava zaman aşımına uğrar Dursun :)

izzet
24.09.2009, 18:24
Yada bir dava ,bana oldugu gibi, sicine isler. Ne sen, ne cevren bu sicilden kurtulamaz...

Adil ÖZGÜR
24.09.2009, 21:16
Aşk , davaya benzer.

Acı çekmekte şahide. Şahidin yoksa davayı kazanamazsın.

Mevlana

Aşkım; Bordo-Mavi,
Şahidim; Bordo Mavi Net,:alkış:

(Ben davayı kazandım)

Benim şahit olduğum dava ise hala devam ediyor.

Davanın konusu yiyicilerin doymak bilmeyen hortumu,
Acı çeken şahitler ben ve trübündeki seyirci,

Hakimine bakıyorum, belli aralıklarla devamlı sürgün yiyor,
Savcısına bakıyorum, inadına elinde hortumu tutuyor,

Mübaşirler olağan üstü kongrelerde usülsüz ayağa kalkar,
Trübündeki sessiz şahitler, avutulurken bazen kolbastı oynar,

Federasyon hakimi bilerek atamaz, 7.5 metre ofsaydı mübah kılan,
Aymaz hakemlerini bilerek atmaz, nizam-i golü HAKEMİNE boğduran,

İşte yine böyle düşünürken imdata koşan Hz. MEVLANA,
Allahım şefaatine kavuştur, rahmet eyle bu mübarek KULUNA,

İşte bize aşka böyle bakan bir başkan lazım,
Yönetimini bu iştahla, muhabbetle kur bakalım,

Traftarın hazır bekliyor bu aşkı her maçlarda yaşıyor,
Ara giren kara kediler kendini sanki de ÇAKICI sanıyor,

Ol muhabbet aşkına hürmetliyim ÇAKICI abime,
Okusun anlayacaktır, lafım lafı bilmeyen laf sahibine,

Aramızda laf bilmeyene etmeyelim hürmeti,
Sadece Trabzona, Trabzonspora duyalım muhabbeti.

Aşkımı ilan ettim, bu gece şahitlidir, şahidim MEVLANA,
Ne olursan yine gel aşkına, kurban olurum ONUN YOLUNA,

Dursun Kaplan
24.09.2009, 21:36
Adil abi sen ne diyosan odur. :)

esra61
24.09.2009, 21:47
Sen yokken kokunu hissettiğim her yerde heyecanlanmak....

Senden gelen her güzel mesajda yüzümün aptal bir tebessüm alışı ....

Ve her gündüzün senle olacak bir gün olduğundan mutlu başlaması ne güzel ne güzel.............

İyiki varsın iyiki benimsin ....

Aşka inanmamak peh.....

Dünyada en mutlu kişi aşık kişdir bence.....

Kavga etmektir aşk kavga ettikten sonra ne için kavga ettiğini bilmemektir ve kısa süre sonra Seni seviyorum demektir denilmektir...

Şuursuzca yaşamak en mantıksız şeyi bile mantıklı görmektir aşk...

Üç noktadan anlam çıkarmaktır...

Aşk aşk aşk ....Hayattır Aşk ....

güzelmiş..paylaşım için tşk

Onur Şeref
25.09.2009, 13:41
Kız arkadaşıma başka bişeye sinirlenip Naparsan yap,ayrılcaksan ayrıl dedim.Köpekler gibi pişmanım.Her şeyi mahvettim aramız fena derecede bozuk.:(

Fatih Yücel
25.09.2009, 13:44
kolay elsin onur hmn bi çiçek alıp yalvarmaya başla ççç

Onur Şeref
25.09.2009, 13:49
Fatih yanında olsam neler yapıcamda Samsun'da be kardeşim yapamıyoruz bişey.En erken sömestrda.

Seni ilk günkünden çok seviyorum ama o lafı demiycektin sen değildin o lafları söylerken başka biriydin.Yediremedim kendime dedi.

Bunu duyduktan sonra kafamı taşlara vurasım geldi.

Naptım ben? Uffff

ApoCaN28
25.09.2009, 13:50
1 Gül Gönder Pişmanım diye not yaz ...
1 Gül daha Gönder Herşey seni düşündüğüm içindi yaz ...
1 Gül daha Gönder Seni Seviyorum yaz ...

Düzelmezse farklı yöntemler de deneyebilirsin sadece tavsiye =)

Fatih Yücel
25.09.2009, 13:54
Fatih yanında olsam neler yapıcamda Samsun'da be kardeşim yapamıyoruz bişey.En erken sömestrda.

Seni ilk günkünden çok seviyorum ama o lafı demiycektin sen değildin o lafları söylerken başka biriydin.Yediremedim kendime dedi.

Bunu duyduktan sonra kafamı taşlara vurasım geldi.

Naptım ben? Uffff

Samsun Çok Uzak ula :) Önümüzdeki maçlara bak artık ne diyeyim şimdi konuş dicem ama kız senin pişman olduğunu görmeden inanmaz 1 dk buldum 3g yi kullun ççç

Dursun Kaplan
25.09.2009, 13:58
Sakın Fatih'in dediği şeyleri yapmayın. :D

Fatih Yücel
25.09.2009, 14:06
ççç

la sen aşk doktoru diye bi film izledin mi?

Onur Şeref
25.09.2009, 14:12
Aşk doktoru bizim çoban Makul oğlum :D

Remzi
25.09.2009, 14:26
Kız arkadaşıma başka bişeye sinirlenip Naparsan yap,ayrılcaksan ayrıl dedim.Köpekler gibi pişmanım.Her şeyi mahvettim aramız fena derecede bozuk.:(

Kız da seviyorsa barışması kolay olur. bEnim kız arkadaşım Ayrılmak istemişti 2 buçuk saat sürmüştü ayrılığımız. Yaşadığımdan biliyorum.:)

Gökhan KAN
25.09.2009, 14:34
Kız da seviyorsa barışması kolay olur. bEnim kız arkadaşım Ayrılmak istemişti 2 buçuk saat sürmüştü ayrılığımız. Yaşadığımdan biliyorum.:)
Remzi sevsende yeri gelir 2.5 saat yeri gelir 2.5 ayda sürer..

Onur Şeref
25.09.2009, 16:00
Dün akşamdan beri uyguladığım uzun uğraşlar sonucunda kendimi affettirebildim.:D

Fatih Yücel
25.09.2009, 16:10
ah be onur yalan dünya yalan şansın varken hemn başka birini bulmadında :)

Dursun Kaplan
25.09.2009, 16:20
Hemen başka biri bulunuyomu Fatih ? :cool:

Onur Şeref
25.09.2009, 16:25
Yok abi uzakta da olsa seviyorum.

Beklicez napalım.:)

Gökhan KAN
25.09.2009, 16:39
Dün akşamdan beri uyguladığım uzun uğraşlar sonucunda kendimi affettirebildim.:D
Ne yaptın Onur Apocan ın dediği gibi Gül mü gönderdin.:)

Ahmet Başkaya
25.09.2009, 16:40
En iyisini yapmışsın Onur ... ;)...

Onur Şeref
25.09.2009, 16:47
Yok abi ya öyle bi şansım yok.Samsun'da kendisi.Yalvardım yakardım telefonda.Seviyorum ya bi anlık sinirle söylediğimi söylediğim uzun uzun anlattım.Bi daha ne olursa olsun demiceğimi söyledim.Ağlamaya başladı oda, sonra barıştık.Uzaktada olsa seviyoruz be abi.:(

Ahmet Başkaya
25.09.2009, 16:48
Yok abi ya öyle bi şansım yok.Samsun'da kendisi.Yalvardım yakardım telefonda.Seviyorum ya bi anlık sinirle söylediğimi söylediğim uzun uzun anlattım.Bi daha ne olursa olsun demiceğimi söyledim.Ağlamaya başladı oda, sonra barıştık.Uzaktada olsa seviyoruz be abi.:(

Ağlatma ola kızı ...:)....

Fatih Yücel
25.09.2009, 17:12
Hemen başka biri bulunuyomu Fatih ? :cool:

Hey gidi bura istanbul :) biri gitmeden diğeri bulunuyo ztn ççç Sadece olanları söylüyorum dursun beni sakın karıştırma :)

Dursun Kaplan
25.09.2009, 17:19
Hey gidi bura istanbul :) biri gitmeden diğeri bulunuyo ztn ççç Sadece olanları söylüyorum dursun beni sakın karıştırma :)

Nedense sen biliyosun herşeyi. :cool:

Bana diyonda sende az çakal değilsin olum. :rolleyes:

Fatih Yücel
25.09.2009, 17:22
Napalım dursun herkesin bi ilgi alanı var :)

Dursun Kaplan
25.09.2009, 17:25
Aklıma çok fesat bişe geldi neyse. :D

Onur Şeref
25.09.2009, 17:28
Kesin benim aklıma da gelen fesat şey :D:D:D

Fatih Yücel
25.09.2009, 17:47
deyin uşaklar içinizde kalmsun :) Yağır olur sonra bak ççç

Hüdai Pervaneli
25.09.2009, 18:00
Ask düsmanimin basina:D

Dursun Kaplan
25.09.2009, 18:02
Hep öyle diyosun Mahmut. Gidip aşık oluyosun sonra. :p

Hüdai Pervaneli
25.09.2009, 18:08
:D O hatayi bir defa yaptim O dan sonra Birdaha zor

Ask olucakmis gibi oluyorumsonra etrafima bakyiorum olamiyorum

Düsmanimin basina ask :D

izzet
25.09.2009, 18:30
Sevgi ve saygi DOGRU insani buldugunuz zaman cok güzel birseydir.

Ancak, kötü yada karaktersiz bir insana düsecegimize, magarda yalniz yasayalim daha iyi.

Dursun Kaplan
26.09.2009, 12:14
Yazmış adamım. :)

Bütün ışıkları söndürdüm
Susturdum bütün sesleri,
Artık ağlayabilirsin kanka
Severken bana sormadın ağlarken de utanma
Nasıl unuturum diye düşünmeye başlama bir beyhude çabayla
Her unutmak çabası bir hatırlamak hamlesidir aslında
İlk akla gelendir en çok unutmak istediğin
Hep kaçmak istediğin yere koşarsın aşk
Çok ahmakça biliyorum ama
Herkes teslim oluyorsa eğer en çok kurtulmak istediğine,
Bu Kez Ahmaklık sırası sende usta
Alımlı delikanlılığında alıngan bir adam yarattmışsın
Yumruklarının içine sıktın gururun kırıldı kırılacak
Ama dert etme gururum kırıldıkça çoğalacak.

Aşkın acısını çekmek
Aşkta hile yapıp gitmekten daha asil iştir,
Sen şimdi seni sakız gibi çiğneyip tükürdü sanıyorsun
Vaziyeti şaşırıp algıda hata yapıyorsun
O sadece çiğnedi sen tükür gitsin
Gel şimdi bi hasret şarkısı okuyalım
Allah gidenleri affetsin.

Uğur Arslan - Allah Gidenleri Affetsin

Kararttığım yerler çok fena. :)

Fatih Yücel
26.09.2009, 12:22
Dursun Allah senide affetsin ççç

Dursun Kaplan
26.09.2009, 12:25
Olum herşeyi bana yorumlamaktan vazgeç. :D

Fatih Yücel
26.09.2009, 12:28
Dursun bana öyle emrivaki konuşma ççç vazgeçer misin ?

Ayrıca bişe bilmesek konuşmayız demi sende o potansiyeli görüyorum çünkü :)

Gökhan KAN
27.09.2009, 03:11
Emirhan nerelerde gözükmüyor buralarda..

Emirhan Makul
27.09.2009, 03:36
Emirhan nerelerde gözükmüyor buralarda..

Ben burdayım :) Diğer Emirhanımı dedin yoksa ?

izzet
27.09.2009, 03:54
Cok güzel bir Fasli dügününden geldim. Allah herkesin gönlüne göre verir insallah.

ApoCaN28
27.09.2009, 11:48
Aslında Darbe yiyenlere Cemal Safi nin bir dörtlüğü iyi gider . . .

Sana Uğurlar Olsun Ayrılık Değil Derdim ,
Sen Benim Çekmediğim Çile Değilsin Yavrum.
Ben Aşkın Sıratından Geçtim Bugüne Erdim ,
Sen Galata Köprüsü Bile Değilsin Yavrum . . .

Cemal Safi

Gökhan KAN
28.09.2009, 00:24
Ben burdayım :) Diğer Emirhanımı dedin yoksa ?
Seni dedim görünmüyon bu başlıkta..

Emirhan Makul
28.09.2009, 00:26
Seni dedim görünmüyon bu başlıkta..

Soru gelmiyor ki benimde sorunum yok bu konuyla ilgili onun için dışardan yazılanları okuyorum :)

Gökhan KAN
28.09.2009, 00:28
Soru gelmiyor ki benimde sorunum yok bu konuyla ilgili onun için dışardan yazılanları okuyorum :)
Sorayım..

Tektaş a kızların bakış açısı nedir hocam...

izzet
28.09.2009, 00:31
bende ortaya bir soru atayim:

Sevip mutsuz olmak mi, sevmeyip mutlu olmak mi? (Laf olsun diye atiyorum:D)

Emirhan Makul
28.09.2009, 00:41
Sorayım..

Tektaş a kızların bakış açısı nedir hocam...

Bir Apartman dairesi,bir araba veya ağzına kadar dolu bir banka hesabından daha değerli bir ürün olarak bakarlar.

Çok önemli bir hediyedir kendi önemi kadar veriliş zamanı ve şeklide çok önemlidir.

Ayrıca Hocam yok şaka bile gerçek anlaşılır bu diyarlarda koskocaman bir Estafurullah diyorum :)

bende ortaya bir soru atayim:

Sevip mutsuz olmak mi, sevmeyip mutlu olmak mi? (Laf olsun diye atiyorum:D)

İzzet neden direk sevmeye mutsuzluğu sevmemeyede mutluluğu atadın ki belki tam terside olabilir. Tamam bu dediğinde olabilir ama insan oğlunun yapısında vardır sevmeden duramaz.

izzet
28.09.2009, 00:45
Yahu illa sevip mutlu olanda vardir. Ben bu dört secenekten, uyumsuz ikisini sordum. Sevmeyip mutsuz olmak, sevip ve mutlu olmak daha aciktir zira.

Gökhan KAN
28.09.2009, 00:48
Çok önemli bir hediyedir kendi önemi kadar veriliş zamanı ve şeklide çok önemlidir.

Zamanında ayrılmış olduğum kıza çiçek alıp içine tektaş koydurup barışmak istemiştim..

Sonuç hüsran..

Emirhan Makul
28.09.2009, 00:51
Zamanında ayrılmış olduğum kıza çiçek alıp içine tektaş koydurup barışmak istemiştim..

Sonuç hüsran..

O zaman şunu söyleyeyim bir kadın birşeye karar vermişse değil ek taş yüzük dünyaları alsan kendi doğrusundan şaşmam yani bütün kadınlar karadenizlidir öyle söyleyim sana genel olarak baktığında da kadınların hepsi karadeniz bölgesinden hoşlanırlar bu bunun ispatıdır zaten.

Ancak ilişki devam ederken dediğin gibi jestle verilirse de o kadını senden bütün dünya bir araya gelse ayıramaz aslında genel olarak baktığında tam bir istikrar abidesi canlılardır kadınlar bakma bazen atışıyoruz kızıyoruz ama apaçık otada kendi doğrusundan şaşmıyor var mı ötesi.

Gökhan KAN
28.09.2009, 01:01
Asıl sorunu söylemedim Emirhan..

Aile arasında biz beraber olmadn sorun vardı..Bunu bile ilişkiye başlamıştık..Aramızdaki sorunlardanda ve bu aile sorunundanda birçok kez ayrıldık..Ama her seferinde barıştık..

Son dönemlerde bu baskı artmaya başlamıştı benim umurumda değildi ama o düşünüyordu..En sonunda aramızdaki sorundan ayrıldık bu da bunu fırsat bilerek bir dahada barışmadı..Barışmamasının nedeni kesinlikle aramızdaki sorun değildi...Sadece o olsa çiçek içine koydurduğum tektaş yüzüğü çiçekçiyle kapıya kadar gönderdiğimde buna karşıdan atlardı bence..

Ona çok teşekkür ediyorum bunları düşündüğü için..Olmayacak duaya amin diyorduk..Olsa bile zorla istemeye istemeye olurdu..
Buda ilerde daha büyük sorunlar yaratırdı..

Teşekür ediyorum ona..

Emirhan Makul
28.09.2009, 01:04
Peki özel olmazsa sorayım onun o yüzüğü reddetme biçimi nasıldı ?

Gökhan KAN
28.09.2009, 01:06
Peki özel olmazsa sorayım onun o yüzüğü reddetme biçimi nasıldı ?
Bilmiyorum Emirhan çiçekçiyle göndermiştim..Sonra o yüzük bana başkasından geri geldi..:)

Emirhan Makul
28.09.2009, 01:35
Bilmiyorum Emirhan çiçekçiyle göndermiştim..Sonra o yüzük bana başkasından geri geldi..:)

Peki o lafla beraber bir sözde gönderdi mi sana küçükte olsa bir laf ?

Gökhan KAN
28.09.2009, 01:52
Peki o lafla beraber bir sözde gönderdi mi sana küçükte olsa bir laf ?
Telefonda sorundan bahsetmişti aramızdaki sorundan..

Emirhan Makul
28.09.2009, 02:00
Telefonda sorundan bahsetmişti aramızdaki sorundan..

Şunu söyleyim hiç değilse Sana ve Sevgine saygı duyabilecek birisiymiş yani yukarıda ettiğin teşekkürlerin hepsini hak ediyor.

izzet
28.09.2009, 02:06
Sevipte hic sorun yasamadan mutlu olabilen insan gercekten az. Bu isler sans isi. Birazda iki tarafin istemesinden geciyor...

Kadir
28.09.2009, 03:02
Güzel birşey birine aşık olmak hele de karşılıklıysa gol olur.

Fatih Yücel
28.09.2009, 09:43
"Gözler Kalbin Aynasıdır Yalan nedir bilmez onlar Siyah mavi yeşil olsun Aşkı İnkar etmez onlar "
Emel Sayın

Dursun Kaplan
28.09.2009, 10:06
Metin Şentürk daha iyi söylüyor. :cool:

Fatih Yücel
28.09.2009, 10:19
Metin şentürk Aynasız o zaman dimi ççç

Dursun Kaplan
28.09.2009, 15:02
He Fatih he. :D

Fatih Yücel
28.09.2009, 15:06
ççç

"Diyemessun doğri söz Derler saa köpek göz"

Dedemin meşhur lafı :)

onur-ts
28.09.2009, 20:54
Düşünceler beyinle kalp arasındadır.Başını yere eğiyorsan kalbine yeniksin.Gözlerin kalbine odaklanır, hayallere dalarsın, kendini avutursun.Ortada bir şey yoktur.Ona karşı açılım yapmak, uzak bir ihtimaldir.Bu ihtimalle yüzleşmek her seferinde başını yere eğer.Çünkü ihtimal tek taraflıdır, senin kalbindedir.Bu ihtimale (birlikte mutlu olma ihtimali) yakın olmak için kalbine yakın olmalısın.Bu da beynini kalbe yaklaştırmaktır, başını eğmektir...Acı verir, ve bir gün yeri gelir kendinle yüzleşirsin başını dimdik görmek istersin hayat denen aynanın karşısında."Vazgeçersin..."

Başın dimdikse...İşte o zaman beyninle, reel olarak düşünebilirsin.Sevmek kavramı daha belirgindir.Başını eğmeni gerektirecek bir durum yoktur ortada.Çünkü ya yoktur "O", veyahut birbirinizle mutlu-mesut yaşıyorsunuzdur.Bu kez gözlerin kalbine değil, onun gözlerine odaklanır.Ve kilit nokta:"Göz hızasında kalp kalbe karşıdır."Beyinle düşünüp kalbinle hissetmek...Ve mutluluk.Güzel şeydir işte bu.

Konuya yazdığım yoktur, ancak az önce geometri sorusu çözerken işlemin altına bunlar dökülüverdi kalemimden, birden...Konuya farklı bir bakış açısıyla yaklaştım.Belki anlaşılmaz bir şeydir bu, çünkü plansız, birden yazdım.Saçma olabilir.Bu da böyle bişe işte.:)

.....
28.09.2009, 20:58
ister kardeş tavsiyesi olarak bilin , ister abi tavsiyesi

KİMSEYE gereğinden fazla değer vermeyin. Kimse için kendinizi bitirmeyin. Kimse için öldüm o olmazsa yaşayamam demeyin.

yaşarsınız , hemde öyle bir yaşarsınız ki ;)

izzet
28.09.2009, 21:03
Bir insana hakettiginden fazla deger verenler, aslinda sadece kendilerine olan saygisini yitirir.

Sadece kendi degerinizden kaybedersiniz...

.....
28.09.2009, 21:05
Bir insana hakettiginden fazla deger verenler, aslinda sadece kendilerine olan saygisini yitirir.

Sadece kendi degerinizden kaybedersiniz...

:alkış:

aynen öyle abi. çok haklısın. sana sonuna kadar katılıyorum.

Ayrıca sunu da belirtmek istiyorum bu devirde delikanlı sevdalar bitti. herkes çıkar peşinde. o yüzden hiç üzülmeye değmez.

izzet
28.09.2009, 21:08
Kalmadi demek belki sert olabilir. Ama gercekten iyi niyetli, dürüst ve maneviyata önem veren iki kisinin birbirini bulmasi cok zor.

.....
28.09.2009, 21:12
Kalmadi demek belki sert olabilir. Ama gercekten iyi niyetli, dürüst ve maneviyata önem veren iki kisinin birbirini bulmasi cok zor.

Ulan şöyle birini bulup , yanına kalp ve yüz güzelliğini ekleyeceğim birini bulursam , direk ileriye dönük düşünürüm :)

izzet
28.09.2009, 21:15
Inan bana güzellik kadar önemsiz bir konu yok ikili iliskilerde. Eger o insan zaten gönlüme göre biri ise, otomatikmen gözünde en güzel insan olmaya baslar.

.....
28.09.2009, 21:20
bende onu biliyorum zaten. güzellik en son isteyeceğim şey.

üstte saydığın

iyi niyetli, dürüst ve maneviyata

özelliklerini taşıyan kendimce birini bulursam gerçekten çok sanslı hissederim kendimi.

izzet
28.09.2009, 21:31
Sadece senmi? ne yazikki insanlarin bence %80i bu kriterlerin hepsini birarada tasimiyor. Geriye kalan %15 inin basi bagli. Iste o son %5i bulmak lazim.

.....
28.09.2009, 21:35
Sadece senmi? ne yazikki insanlarin bence %80i bu kriterlerin hepsini birarada tasimiyor. Geriye kalan %15 inin basi bagli. Iste o son %5i bulmak lazim.

ahhh ahhhh

o yüzde 5 i arayarak bulamayız, kadar kısmet işi. arasak zaten denk gelmez. işimiz çok zor aslında. annem diyor , oğlum inşallah bi sütsüze düşmezsin diyo. inşallahhhh

hatice_61
28.09.2009, 21:38
ahhh ahhhh

o yüzde 5 i arayarak bulamayız, kadar kısmet işi. arasak zaten denk gelmez. işimiz çok zor aslında. annem diyor , oğlum inşallah bi sütsüze düşmezsin diyo. inşallahhhh

inş düşmezsin ama bir çok insanda ii gibi gözüküyo ama ole olmuyo işimiz çok zor çokkk

.....
28.09.2009, 21:39
inş düşmezsin ama bir çok insanda ii gibi gözüküyo ama ole olmuyo işimiz çok zor çokkk

aynen renkdaş.

ben 3 yıl cebimdeki parayı birlikte harcadığım arkadaşımı kız uğruna kaybettim ki gerisini sen düşün. kimseye gereğinden fazla değerde vermeyeceksin güvenmeyeceksinde.

Adem Erdoğan
28.09.2009, 21:41
herkese kendisi gibi birisi nasip olur.;) su gideceği yolu bulur.

izzet
28.09.2009, 21:43
Arkadaslar ben bu islerden elimi ayagimi cektim. Kesinlikle hevesim kalmadi. Herkese kardes gözü ile bakmaya basladim.

Size tavsiyem, kimsenin icine bakamiyacaginizi unutmayin. Hayet herzaman insanlara iyi veya kötü sürprizler sunuyor.

Önemli olan hevesinizi kaybetmemek, umudu kaybetmemek. Benim gibi heves yada umudunuzu yitirirseniz, ancak böyle basliklarda baskalarina yardimci olmakla sinirli kalir Sevgi ve Gönül isleri...

hatice_61
28.09.2009, 21:47
aynen renkdaş.

ben 3 yıl cebimdeki parayı birlikte harcadığım arkadaşımı kız uğruna kaybettim ki gerisini sen düşün. kimseye gereğinden fazla değerde vermeyeceksin güvenmeyeceksinde.

sen ole bi hata yapmısın ben Allahdan okonuda akıllılık yaptım ama eve kimseye değer vermiycen ilk değer bulcan sonra vercen

.....
28.09.2009, 21:48
Arkadaslar ben bu islerden elimi ayagimi cektim. Kesinlikle hevesim kalmadi. Herkese kardes gözü ile bakmaya basladim.

Size tavsiyem, kimsenin icine bakamiyacaginizi unutmayin. Hayet herzaman insanlara iyi veya kötü sürprizler sunuyor.

Önemli olan hevesinizi kaybetmemek, umudu kaybetmemek. Benim gibi heves yada umudunuzu yitirirseniz, ancak böyle basliklarda baskalarina yardimci olmakla sinirli kalir Sevgi ve Gönül isleri...

ben senden farksızım yani. ama Allahıma dua ediyorum. hayırlısı olsun diye. helal süt emmiş birisini nasip etsin diye. ama bu devirde o kadar zor ki . insanların gözünü para bürümüş. sadece para bürüsü yine iyi , bin bir türlü hile hurda var içlerinde.

inşallah herkes kendi gibi birini bulur...

.....
28.09.2009, 21:51
sen ole bi hata yapmısın ben Allahdan okonuda akıllılık yaptım ama eve kimseye değer vermiycen ilk değer bulcan sonra vercen

3 yıl yatılı olarak yanımda kaldı , Allah sizi inandırsın üstümdekini verdim giy diye. Riya olsun diye demiyorum. şıllık bir kız için bunca yapılanları sattı. olsun be ben Allaha havale ettim. iyi niyetimizi suistimal edenler utansın.karşılığını bu dünyada almazsa öbür tarafta alacaktır buna eminim

esra61
28.09.2009, 21:56
3 yıl yatılı olarak yanımda kaldı , Allah sizi inandırsın üstümdekini verdim giy diye. Riya olsun diye demiyorum. şıllık bir kız için bunca yapılanları sattı. olsun be ben Allaha havale ettim. iyi niyetimizi suistimal edenler utansın.karşılığını bu dünyada almazsa öbür tarafta alacaktır buna eminim

sen arkadaşın dostun yapması gerekeni yapmışın bnce...
boşver bnc bu kadar uğraştığın insan için üzülme demeki o kadar değer vericek bi dost değilmiş....

.....
28.09.2009, 21:59
sen arkadaşın dostun yapması gerekeni yapmışın bnce...
boşver bnc bu kadar uğraştığın insan için üzülme demeki o kadar değer vericek bi dost değilmiş....

işte ona üzülüyorum ya, ben sevdiğim birisini çok seviyorum. çok değer veriyorum. yani yeter ki samimi olsun , yürekten olsun canımı veririm. lakin bu huyumdan dolayı çok üzüldüm.

insan sarrafı oldum denebilir. bu yaşımda çok hayat tecrübesi edindim. inşallah bir daha böyle hatalar yapmam. kimse yapmaz.

hatice_61
28.09.2009, 22:00

her şerde bir hayır her hayırda bir şer vardır o yüzden böyle olmasında bir hayır vardır belki daha kötü şeyler olucaktı

esra61
28.09.2009, 22:01
inş yaşamazsın.......

.....
28.09.2009, 22:02
her şerde bir hayır her hayırda bir şer vardır o yüzden böyle olmasında bir hayır vardır belki daha kötü şeyler olucaktı

çok haklısın. insanlar bu bilinçle yaşasa zaten kimse çok fazla üzülmez yorulmaz.

biz Hayrı düşünelim hayır olsun. başka ne diyebiliriz ki

hatice_61
28.09.2009, 22:04
çok haklısın. insanlar bu bilinçle yaşasa zaten kimse çok fazla üzülmez yorulmaz.

biz Hayrı düşünelim hayır olsun. başka ne diyebiliriz ki

insan o anda onu düşünemiyo ama zamanla oturuyo herşey yerine hayırlısı boleymiş bole olmuş

.....
28.09.2009, 22:05
insan o anda onu düşünemiyo ama zamanla oturuyo herşey yerine hayırlısı boleymiş bole olmuş

evet hayırlısı olsun.

Allah herkesin gönlüne göre versin

izzet
28.09.2009, 22:06
Yahu sizde amma dert yasamissiniz. Bu kadar kafanizi yormayin yahu :)

hatice_61
28.09.2009, 22:07
Yahu sizde amma dert yasamissiniz. Bu kadar kafanizi yormayin yahu :)

aynen katılıyorum yane

.....
28.09.2009, 22:09
şahsen bende öyle yapmayı düşünüyorum :)

izzet
28.09.2009, 22:11
Iyi herkes mutlu, ben mutlu :)

.....
28.09.2009, 22:11
Allah üzmesin gerisi önemli değil zaten :)

esra61
28.09.2009, 22:12
aynen ya dünya gelip geçici........

hatice_61
28.09.2009, 22:14
bizim uşakların aşk acıları geçmiş

.....
28.09.2009, 22:18
Allah bir daha göstermesin :) kimseye

izzet
29.09.2009, 01:52
edit...

..

Kadir
29.09.2009, 02:00
Yarın içiyorum tüm aşk acısı çekenlerin şerefine.. Lanet olsun böyle hayata.

izzet
29.09.2009, 03:12
Bana bazen birdaha bir insana sevme düsüncesi korku veriyor.
Darlaniyorum.

Günü gelir bir cifti mutlu görmeye bile görmek istemem. Yüzümü ceviririm.
Kötülüklerini istedigimden, yada kiskandigimdan degil. Bir daha heveslenirim korkusundan. 5-6 senedir bu islerin icindeyim. Ama sanki tecrübelerim, yalnis kararlarim 30 sene ugrasmis gibi yordu beni.

Herseyden önce amansiz ayriliklar. Bugünden yarina degisen kaderler.
Galiba sevmenin en büyük kriteri, olmazsa olmazi heves. Insanin hevesi kirilmamali. Hevesiniz kayboldugu an Sevmek size rahatsizlik verir. Yüeginize agirlik yapar.

Korkmamali insan, cok fazla düsünmemeli. Kafasini yormamali.

Sevmenin ne oldugunu. Bu kadar güzel birseyin, nasil insanlari üzebildigini. Insan sevmese bile, nasil hicbirzaman insani rahat birakmamasi... Tuhafdir sevmek, bazilari icin cok basit, bazilarinin hayatta cözmeye ugrastigi tek soru...

Biri bana aciklasin seni, sana inanmayip, seni aramak, senden korkup, sana bel baglamak...

Nesin sen, sadece bir rüyami?

OFLU
29.09.2009, 07:22
Bakiyorumda burda ask acisini cektigini zanneden arkadaslarin yas araligi 17-21..
Siz kafayi mi yediniz kardeslerim benim?
Ne aski ne meski olum,gidin eglenin,gezin tozun,asik olmak neymis? Hayat mutlu olmaktir,he seni mutlu eden birini bulduysan asil sonuna kadar kopar hatta,ama kuru kuruya asik olunmaz benden soylemesi,hele hele kizlar icin ah uh oh cekmeye hic degmez,icmek icin bahane de olmaz bu kizlardan.. Iceceksen kendin icin ic,mutlu ol,midende zehir olmasin,kalbine yas dolmasin icince.. Yuzunde guller acsin,Cenen acilsin...
Birak oluruna varsin,her iliskide (bu ask-is yada siradan bi arkadas iliskisi olabilir) her zaman umursamayan bi taraf olur ama her iliskide bu boyle..Asiksindir farkindadir karsindaki artik yanmissindir cunku bu iliskiyi o yonlenderecktir,is yaparsin paran coktur,guvenilen sensindir o zaman is sende biter... Kasmamali bukadar baglanmamali sonu gelmeyen gemi halatlarina..
Hayatta hep tiklemeyen taraf olmaniz dilegiyle...

ApoCaN28
29.09.2009, 23:05
Acı Çekmeyi değil de mutlu olmayı öğrenmek bence en güzel tarafı =)

Fatih Yücel
30.09.2009, 21:40
Ne yaptım biliyor musun
Daha çok şarkı söyledim
Sigaraya yeniden başladım
Alışveriş yaptım gereksiz
Ne yaptım biliyor musun
Bol bol seyahat ettim
Hatta yalnızlık çektim
Pişman oldum, kimseye söylemedim
Yani sustum genelde
Bazen de gülümsedim nazikçe
Dinlemediğim belli olmasın diye
Bitti, buraya kadarmış dedim
Unuttum bile dedim
Avuttum kendimi sözde
Ama yine de akıyor gözyaşlarım
Islatıyor yastığımı
Seni özlediğim gecelerde

Emirhan Ömeroğlu
01.10.2009, 00:59
Aşkı bu kadar kurcalamamak gerekiyor bence.

esra61
01.10.2009, 18:39
Ne yaptım biliyor musun
Daha çok şarkı söyledim
Sigaraya yeniden başladım
Alışveriş yaptım gereksiz
Ne yaptım biliyor musun
Bol bol seyahat ettim
Hatta yalnızlık çektim
Pişman oldum, kimseye söylemedim
Yani sustum genelde
Bazen de gülümsedim nazikçe
Dinlemediğim belli olmasın diye
Bitti, buraya kadarmış dedim
Unuttum bile dedim
Avuttum kendimi sözde
Ama yine de akıyor gözyaşlarım
Islatıyor yastığımı
Seni özlediğim gecelerde

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:
paylaşım için tşkler

hatice_61
01.10.2009, 18:50
Aşkı bu kadar kurcalamamak gerekiyor bence.

bencede..:D:D

Onur Şeref
02.10.2009, 19:46
2.5 aydır görmüyorum bi 3.5 ay daha göremeyeceğim.Uzak olmamıza rağmen herşey denilenin aksine,olmaz diyenlerin aksine hergün biraz daha güzelleşiyor mesafemiz sorun olmadan.

3 yıl sonra birine güvendim,çıkmaya başladık.Hiç düşünmedim aradaki onca göremeyeceğim zamanı.Çünkü gözüm ondan başka birşey görmüyordu seviyordum hemde çok.Asık olmuştum.Asık olmakta böyle birşey sanırım.Gözünüz görmüyor bişeyi kalbiniz yönlendiriyo sizi.Çokta güzel yapıyo,çokta güzel gidiyor herşey.Hergün yastığa basimi koyduğumda daha mutlu olduğumu hissediyorum.Hergünün onunla ayri bi güzel geçtiğini hissediyorum.

Bazen aptallıklar yaptım.Farkındayım bunların zaten burda da söyledim ne kadar pişman olduğumu size.

Değer verdim ve değer buldum.

Umarım sizde askin acı yönünü değil benim gibi güzel yönünü yaşarsınız her zaman.

İnşallah hep böyle devam eder sanırım istediğim kişiyi buldum.Elimden geleni yapıcam bu aşk için.

Onu çok ama çok seviyorum.

Su gibi akıp geçerdi hiç geçmeyecekmiş gibi duran zaman,
Beklemeye değecek olan gelecekse sonunda eğer..

Emirhan Makul
03.10.2009, 03:26
Trabzonsporlu olupda Aşk Acısı çekiyorum demesin kimse bana ya :)

-Ama Ona Aşkımı haykırdım dinlemedi insafsız beni istemedi

Hadi ya sen bu akşam Gökhan ünalın kaçırdığı golü gördün mü ?

-Ya ama o zalim babası varya ayırdı bizi,kavuşamadı ellerimiz

Sen Tayfunun kullandığı yanlış taçı gördün mü bu akşam arkadaşım

-Yahu ben sevdim eller aldı en yakın arkadaşımla çıkmaya başladılar

En Son kazandığımız derbi maçının gollerini 10 sn içerisinde söyler misin arkadaşım

-O kadar güzeldi ki bakmaya bile kıyamazdım,ama o ne yaptı terketti gitti beni durup dururken

Valla en son 2 Türkiye kupası gördüm onda da Show Tv reklama girdi hiçbirşey anlamadım

-O Fesat kız arkadaşı yok mu ayırdı bizi aramıza fitne fesat soktu mani olamadım gidişine dinlemedi beni

Ne aymana ne mustafa keçeliye ne jeffersona ne juna nede diğerlerinin gelmesine mani olamadım biliyor musun ?

-Ayrı memleketlerde olmak ayırdı bizi gözden ırak olan gönülden de ırak derler ya işte ıraklıklar üzdü beni be

Fatih tekke,gökdeniz karadenizi başka takımda izledin mi hiç Smek'i spikerlik yaparken için parçalandı mı Stephanov'u gördün mü giderken aralarda ki mesafelere isyan ettin mi ?

-Ya çocuk benim için kendini harap etmiş,vucuna lehim makinasıyla züleyha yazmış,intahara kalkışmış ben ne yapacağım şimdi bu nasıl bir duygudur ya

Mehmet dalmanı tanıdın mı sen ? yada Şampiyonluk göremeden bu dünyadan göçen Kazım koyuncunun sesini duydun mu ?

-Tam açılacağım,tam aşkımı ilan edeceğim derken başkasıyla evlendi onu başka ellerde görmek ne kadar kahrediyor beni ya

Sen 96 Diye bir yıl hatırlar mısın? Beraberliğin bile yettiğini ? 1-0 öne geçtiğimizi duydun mu hiç birinden ? Son dakikada gelen bir golle milyonlarca insanın şizofren olduğunu söylediler mi sana ?

Şimdi bana Yaşadığım veya Yaşayamadığım Aşk'lar bunlardan daha acıydı deme herşeyi de bunu deme !

Çok kolay bir denklem kuruyorum sadece anlamaya çalışın lütfen.

Son 24 saat içerisinde Binlerce üye vardı bu forumda neden kimse bu başlığa değilde Trabzonspor ile ilgili başlıklara girdi ?
Çünkü onlar aşıktırlar ve acı çekiyordurlar demek ki kendi hayatlarındaki Aşkları bir şekilde kumanda edebilmişler ki bu Trabzonspor acısı herşeyin önüne geçmiş.

Aslında işin özü nedir biliyor musunuz? Yine ben kendi konuma getireyim lafı... İşin özü insanın kendinde saklı.

Eğer İnsan isterse herşeyin üstesinden gelebilir,her acının her zulmün üstesinden gelip huzura kavuşabilir. Kendinizi üzmeyin böyle şeylerle tamam üzün ama sonra diyin ki "Ya herşey benim elimde ben istersem üzülmem" diyin ya dik durun.

Kandırılıyoruz herkes farklı şeylerle uğraşılırken 80 lerden sonra Ülkemizde yayılan arabesk kültürüyle Aşk acısı çekmek moda sorsan herkes mutlu değil böyle bir bohem olamaz az rahat yaşayalım Allah aşkına.

Asıl Ağlayacaksanız değiştiremeyeceklerinizin veya Değiştirmesi zor olan şeylere ağlayın bakın örnek Trabzonspor 25 yıldır değişmiyor değiştiremiyorsunuz. Ve bu gidişle de değiştiremeyeceksiniz...

Kubilay ŞAHİN
03.10.2009, 03:30
Bir Alkış Emirhan'a.. :alkış:

Fatih Yücel
03.10.2009, 09:34
Emirhan elini öpecem ula senin psikiyastrist gibisin :)

hatice_61
03.10.2009, 13:46
emirhan hepimizin derdini ne güzel anlatmış

Zeynep Terzi
03.10.2009, 17:22
Trabzonsporlu olupda Aşk Acısı çekiyorum demesin kimse bana ya :)

-Ama Ona Aşkımı haykırdım dinlemedi insafsız beni istemedi

Hadi ya sen bu akşam Gökhan ünalın kaçırdığı golü gördün mü ?

-Ya ama o zalim babası varya ayırdı bizi,kavuşamadı ellerimiz

Sen Tayfunun kullandığı yanlış taçı gördün mü bu akşam arkadaşım

-Yahu ben sevdim eller aldı en yakın arkadaşımla çıkmaya başladılar

En Son kazandığımız derbi maçının gollerini 10 sn içerisinde söyler misin arkadaşım

-O kadar güzeldi ki bakmaya bile kıyamazdım,ama o ne yaptı terketti gitti beni durup dururken

Valla en son 2 Türkiye kupası gördüm onda da Show Tv reklama girdi hiçbirşey anlamadım

-O Fesat kız arkadaşı yok mu ayırdı bizi aramıza fitne fesat soktu mani olamadım gidişine dinlemedi beni

Ne aymana ne mustafa keçeliye ne jeffersona ne juna nede diğerlerinin gelmesine mani olamadım biliyor musun ?

-Ayrı memleketlerde olmak ayırdı bizi gözden ırak olan gönülden de ırak derler ya işte ıraklıklar üzdü beni be

Fatih tekke,gökdeniz karadenizi başka takımda izledin mi hiç Smek'i spikerlik yaparken için parçalandı mı Stephanov'u gördün mü giderken aralarda ki mesafelere isyan ettin mi ?

-Ya çocuk benim için kendini harap etmiş,vucuna lehim makinasıyla züleyha yazmış,intahara kalkışmış ben ne yapacağım şimdi bu nasıl bir duygudur ya

Mehmet dalmanı tanıdın mı sen ? yada Şampiyonluk göremeden bu dünyadan göçen Kazım koyuncunun sesini duydun mu ?

-Tam açılacağım,tam aşkımı ilan edeceğim derken başkasıyla evlendi onu başka ellerde görmek ne kadar kahrediyor beni ya

Sen 96 Diye bir yıl hatırlar mısın? Beraberliğin bile yettiğini ? 1-0 öne geçtiğimizi duydun mu hiç birinden ? Son dakikada gelen bir golle milyonlarca insanın şizofren olduğunu söylediler mi sana ?

Şimdi bana Yaşadığım veya Yaşayamadığım Aşk'lar bunlardan daha acıydı deme herşeyi de bunu deme !

Çok kolay bir denklem kuruyorum sadece anlamaya çalışın lütfen.

Son 24 saat içerisinde Binlerce üye vardı bu forumda neden kimse bu başlığa değilde Trabzonspor ile ilgili başlıklara girdi ?
Çünkü onlar aşıktırlar ve acı çekiyordurlar demek ki kendi hayatlarındaki Aşkları bir şekilde kumanda edebilmişler ki bu Trabzonspor acısı herşeyin önüne geçmiş.

Aslında işin özü nedir biliyor musunuz? Yine ben kendi konuma getireyim lafı... İşin özü insanın kendinde saklı.

Eğer İnsan isterse herşeyin üstesinden gelebilir,her acının her zulmün üstesinden gelip huzura kavuşabilir. Kendinizi üzmeyin böyle şeylerle tamam üzün ama sonra diyin ki "Ya herşey benim elimde ben istersem üzülmem" diyin ya dik durun.

Kandırılıyoruz herkes farklı şeylerle uğraşılırken 80 lerden sonra Ülkemizde yayılan arabesk kültürüyle Aşk acısı çekmek moda sorsan herkes mutlu değil böyle bir bohem olamaz az rahat yaşayalım Allah aşkına.

Asıl Ağlayacaksanız değiştiremeyeceklerinizin veya Değiştirmesi zor olan şeylere ağlayın bakın örnek Trabzonspor 25 yıldır değişmiyor değiştiremiyorsunuz. Ve bu gidişle de değiştiremeyeceksiniz...
:alkış::alkış: herkese söylüyorum eğer ki TSliysen başka bi aşka gerek yok. O gerekli kazar mutlu edip üzüyo zaten:o

Fatih Yücel
03.10.2009, 17:25
Herkes böyle der ama emin olun sevgilinin yeri ayrıdır bilmiyorum bence öyle her ne kadar beni sevmesede ben onu büyük ihtimalle ömrümün sonuna kadar unutamam...

Zeynep Terzi
03.10.2009, 17:26
Herkes böyle der ama emin olun sevgilinin yeri ayrıdır bilmiyorum bence öyle her ne kadar beni istemesede ben onu büyük ihtimalle ömrümün sonuna kadar unutamam...
Belkide TSden başka sevgili görmediğimizden bilmiyoruzdur biz:) Ama şu an sadece o var:cool:

Atılay
03.10.2009, 17:27
Herkes böyle der ama emin olun sevgilinin yeri ayrıdır bilmiyorum bence öyle her ne kadar beni sevmesede ben onu büyük ihtimalle ömrümün sonuna kadar unutamam...

Ömrünün sonuna kadar unutmazsın ama aklına geldiğinde şimdiki kadar da acıtmaz

Fatih Yücel
03.10.2009, 17:33
Bazı gerçekler vardır ki bunlardan kaçamaz insan işte buda onlardan bir tanesi ama şunu söylemeden geçemicem insanlar çok acayip anlamak mümkün değil....

Zeynep Terzi
03.10.2009, 17:35
Bazı gerçekler vardır ki bunlardan kaçamaz insan işte buda onlardan bir tanesi ama şunu söylemeden geçemicem insanlar çok acayip anlamak mümkün değil....
Evet hele de erkekleri anlamak ...:)

Ahmet Başkaya
03.10.2009, 17:35
Tek aşkın Ts aşkı olduğuna inanmıyorum ... Hem de hiç katılmıyorum ... Aşkımın yanında Ts aşkı hiç ... Saçma olduğunu düşünüyorum ayrıca benim görüşüm bu ... Ts ile üzülüyorum onunla seviniyorum ama Aşk başka Bu başka ...

Zeynep Terzi
03.10.2009, 17:38
Tek aşkın Ts aşkı olduğuna inanmıyorum ... Hem de hiç katılmıyorum ... Aşkımın yanında Ts aşkı hiç ... Saçma olduğunu düşünüyorum ayrıca benim görüşüm bu ... Ts ile üzülüyorum onunla seviniyorum ama Aşk başka Bu başka ...
Haklısın aslında ama şöyle bi durum var ben bi çok insan tanıyorum gerçekten takım aşkına sevdiği insandan daha fazla değer veren . Ha bu ne kadar doğrudur tartışılır bende onaylamam ama böyle örnekleri çok gördüm:) Bende kendi adıma şu anda Ts nin aşkı bana yetiyo demecinde bulundum o kadar :)

Fatih Yücel
03.10.2009, 17:41
Haklısın aslında ama şöyle bi durum var ben bi çok insan tanıyorum gerçekten takım aşkına sevdiği insandan daha fazla değer veren . Ha bu ne kadar doğrudur tartışılır bende onaylamam ama böyle örnekleri çok gördüm:) Bende kendi adıma şu anda Ts nin aşkı bana yetiyo demecinde bulundum o kadar :)

Evet hele de erkekleri anlamak ...:)

Mesela ben şu an seni anlayamdım zeynep hem takım aşkı diyosun hemde erkekleri anlayamıyorum diyosun ççç çelişki var sadece uyarayım dedim kendi kendini ele verme sakın bu en kötüsü :)

Zeynep Terzi
03.10.2009, 17:44
Mesela ben şu an seni anlayamdım zeynep hem takım aşkı diyosun hemde erkekleri anlayamıyorum diyosun ççç çelişki var sadece uyarayım dedim kendi kendini ele verme sakın bu en kötüsü :)
Orda çelişki yok ;)Bi erkeği sadece aşk için anlaman gerekmeyebilir:) Yani sadece arkadaşız:D Günlük yaşantı içinde anlamak zor demek istedim ama diyemedim sanırım:)

Kubilay ŞAHİN
03.10.2009, 18:29
Aşkın Deyimini Değiştirmeyin Ula..:)

Aşk, Berabere Kalmak ve Birbirini Teselli Etmektir Unutmayın..;)

Sinem Yılmaz61
03.10.2009, 18:47
Asik oldum evet, ama hep tek tarafli. O kisi beni ya fark etmedi, yada hoslanmadi benden. Nasip degilmis. Isin kötüsü 2 sene cok fena asiktim, ve cok üzüldüm tek tarafli oldu icin. Ne yazikki degmez mis, ve Ask zorla olmaz bunu da ögrendim. Artik gelirse hay hay gelmesse de bye bye, banane o kadar kafaya takmiyorum, cünkü birdaha canimin yanmasini istemem ve buna da birdaha izin vermem...
Su anda TS aski benim icin vardir, gerisi de hayal....

ApoCaN28
03.10.2009, 20:55
Asik oldum evet, ama hep tek tarafli. O kisi beni ya fark etmedi, yada hoslanmadi benden. Nasip degilmis. Isin kötüsü 2 sene cok fena asiktim, ve cok üzüldüm tek tarafli oldu icin. Ne yazikki degmez mis, ve Ask zorla olmaz bunu da ögrendim. Artik gelirse hay hay gelmesse de bye bye, banane o kadar kafaya takmiyorum, cünkü birdaha canimin yanmasini istemem ve buna da birdaha izin vermem...
Su anda TS aski benim icin vardir, gerisi de hayal....

İşte Felfese bu ya =)

Sinem Yılmaz61
03.10.2009, 21:04
Hemde ne Felfese ;)

ApoCaN28
03.10.2009, 21:06
İşe yarıyor =) Pek bişi yaşamasamda kendimden biliyorum =)

Onur Şeref
05.10.2009, 23:19
Boş iş......

ApoCaN28
05.10.2009, 23:21
Düşünce Farklılığı saygı duyarım =)

Onur Şeref
05.10.2009, 23:25
Düşündürenler utansın.

Sevdim dedim.Cesaret ettim uzun zaman sonra söyledim bu lafı hiç söylemicem dediğim halde.3 ay sürdü sadece.Kısmet deyip geçesim geliyo yapamıyorum.Uzakta olmanın bu kadar sorun olcağını bilmezdim.

Celâl Emre Samancı
05.10.2009, 23:35
Şarap mahzende yıllanır,
Aşkın kalbimde yıllanıyor.
İkisini bir anda içtim,
İnan içim yanıyor..

İnsan kadeh dudak,
Dudak kadehtir sanıyor.
İkisini bir anda içtim,
İnan içim yanıyor..

Zeki Müren..

izzet
05.10.2009, 23:57
Ya arkadaslar yasiniz ne basiniz ne. Allah kimseye kapanmaz yaralar vermesin. Ileride bu hatiralari zevkle anacaksiniz...

Alper Beyazay
06.10.2009, 00:20
Bırakın bu kız meselelerini yahu :) Değil mi Emirhan ? :D Biliyorsun halimi :D

Emirhan Makul
06.10.2009, 00:22
Bırakın bu kız meselelerini yahu :) Değil mi Emirhan ? :D Biliyorsun halimi :D

Millete bırak demeyi bırak sen acilen internetle bağlantını kes daha öncede dediğim gibi ,

İnternet Explorer
Msn mesanger
Facebook

Aracılığı ile konuşmalarda genellikle tartışma çıkar "Kapı çaldı" "Tansiyonum düştü" "Yan yattı" "Çamura battı" gibi bahanelerle direk fişi çekiniz :)

Alper Beyazay
06.10.2009, 00:24
Millete bırak demeyi bırak sen acilen internetle bağlantını kes daha öncede dediğim gibi ,

İnternet Explorer
Msn mesanger
Facebook

Aracılığı ile konuşmalarda genellikle tartışma çıkar "Kapı çaldı" "Tansiyonum düştü" "Yan yattı" "Çamura battı" gibi bahanelerle direk fişi çekiniz :)

Diğerleri neyse de, '' Yan yattı '' ve '' Çamura battı '' nedir ? ççççççççç

Emirhan Makul
06.10.2009, 00:26
Diğerleri neyse de, '' Yan yattı '' ve '' Çamura battı '' nedir ? ççççççççç

Repliğin devamı senaryo öyle :D

Ya bu arada herkes neden birbirine

-Ne aşkı ya bıraksana
-Aşık olmayın ne işiniz var
-Hıııı aaaaaa Yürü git lan aşkmış
-Aşık olmayacaksın yarın güçlü soydemir albümü alıp yanıma geleceksin

Modunda sözler sarfediyor bırakın milleti rahat da herkes kış aşkı yaşasın ya.

Alper Beyazay
06.10.2009, 00:28
Repliğin devamı senaryo öyle :D

Ya bu arada herkes neden birbirine

-Ne aşkı ya bıraksana
-Aşık olmayın ne işiniz var
-Hıııı aaaaaa Yürü git lan aşkmış
-Aşık olmayacaksın yarın güçlü soydemir albümü alıp yanıma geleceksin

Modunda sözler sarfediyor bırakın milleti rahat da herkes kış aşkı yaşasın ya.

Senin bana önerdiğini karşıdaki bana yaptı nasıl olacak şimdi,senaryo saptı sanırım ? :D

Emirhan Makul
06.10.2009, 00:35
Ne güzel işte tartışmamak için çıkmış sende kapat telefondan "İyilik melekleri yanında olsun iyi geceler" yaz direk yat.

Kural 456 "İçinde melek,melaike,ahiret,mikail" gibi türev manevi kelimelerden "Hııaaaa ayyyyyyy yaaa neee dediii" tepkisini hem sözlü hemde kalbi olarak verirler.

Alper Beyazay
06.10.2009, 00:38
Anlıyorum seni :)

Emirhan Makul
06.10.2009, 00:39
Anlıyorum seni :)

Benden önce anlaman gerekeni anla da beni sonra anlarsın beni herkes anlıyor zaten matematikde ki temel kavramlar gibiyim kolay anlaşılır ancak az rastlanan.

Mustafa Yüksek
06.10.2009, 00:43
matematikde ki temel kavramlar gibiyim kolay anlaşılır ancak az rastlanan.

ben bunu ileti yapabilir miyim?

Alper Beyazay
06.10.2009, 00:43
Benden önce anlaman gerekeni anla da beni sonra anlarsın beni herkes anlıyor zaten matematikde ki temel kavramlar gibiyim kolay anlaşılır ancak az rastlanan.

Anlamam gerekeni çoktan anladım zaten.:)

Emirhan Makul
06.10.2009, 00:45
ben bunu ileti yapabilir miyim?

Yapabilirsiniz sayın Mustafa Yüksek. :)

Manu61
06.10.2009, 11:03
Öldürecektim seni bende kendimde o gücü bulabilseydim eğer…
Sindiremeyecektim senden kalanları benden uzak mezarlara koymaya!!!
Diyar diyar dolaşıp yine içime gömecektim seni en sonunda…Ben demiştim diyenlere, üzüntümü belli etmemek için kuşandığım mekanik tebessümlerimin ardındaki yaşlarla sulayacaktım taze mezar toprağına ektiğim çiçekleri…
Ama ben seni içimde öldürmeye kıyamadım….
Başarabilseydim incitecektim seni…
incinmişliğimin verdiği cahil cesaretle…
Ne var ne yok sayıp dökecektim karşına geçip…
Kendimi hayrete düşürürcesine birer tokat gibi vuracaktım hiç kullanmadığım o
ağır lafları…
Kıracaktım seni binbir parçaya ayırana kadar…
Duvardan Duvara fırlatacaktım sevgi diye önüme sunduğun hastalıklı duygularını…
Ama ben seni incitmeye de kıyamadım!!
Elimden gelseydi unutacaktım seni…
Gözlerimden silecektim hayalini ve dilimden adını…
Duman duman atacaktım seni bu şehirdeki tüm bacalardan;
ama soluduğum havaya karışıp yine dolacaktın ciğerlerime…
Onlarca damla döküp göz pınarlarımdan akıtacaktım seni sevgimin atığı diye
ama ıslaklığın kalacaktı elmacık kemiklerimde…
Bu kez de tenimin tuzuna karışacaktın…Sözümü tutacağım ,adını anmayacağım unutacaktım seni unutayım derken…
Zaten ben seni unutmaya da kıyamadım…
Ne kadar çabuk geldi ayrılık…
Oysa daha yeni başlamıştık birbirimize ayak uydurmaya,
daha doğrusu ayak uyduramamaya…
Nedensizliklerin iç çekişlerini dinlerken vedalar bozdu suskunluğumuzu…
Bana mıydı kızgınlığın yoksa kendine mi anlamadım…
Kaçar gibi veda ettin…
Oysa ben seni sevmelere doyamadım!!!
Öldürecektim seni…
İncitecektim seni…
Unutacaktım seni….
Ama lanet olsun!!!
kı-ya-ma-dım!!!
Oysa ben seni sevmelere doyamadım!!!

Fatih Yücel
12.10.2009, 23:13
http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/video/video.php?v=148653377949&ref=nf

İşte Tanım Özetle aşk ....

Hüdai Pervaneli
13.10.2009, 00:11
Ask ipsiz Bir kuyuya inmek gibidir Inersin Ama cikamazsin

Fatih Yücel
13.10.2009, 10:47
Mahmut az kaldı çözecen bu işi ççç

Seda
13.10.2009, 11:01
Ask ipsiz Bir kuyuya inmek gibidir Inersin Ama cikamazsin
Cikarsin, cikarsin.. Azmin yardimci olur ççç

Dursun Kaplan
13.10.2009, 11:03
Pehhh. :cool:

Seda
13.10.2009, 11:05
Pehhh. :cool:
Asil ask adami gelmis :alkış:
Duygularinizi alalim Dursun bey :cool:
Trabzonspor aski vazgecilecek bir ask midir efenim? :)

Dursun Kaplan
13.10.2009, 11:13
Hoşbulduk. :p

Trabzonspor aşkı vazgeçilecek birşey olsaydı,dünya dansöz gibi olurdu.
Bu aşk başka.

Bide öbür aşk var,ona değinmek istemiyorum Seda. :D

Egemen
13.10.2009, 11:17
orhan gencebay - tek hece aşk..

üstad oktayı koymuştur.. tartışmaya gerek kalmamıştır :):)

Seda
13.10.2009, 11:29
Hoşbulduk. :p

Trabzonspor aşkı vazgeçilecek birşey olsaydı,dünya dansöz gibi olurdu.
Bu aşk başka.

Bide öbür aşk var,ona değinmek istemiyorum Seda. :D
Hadi bize digerinden de bahset :p:p

Dursun Kaplan
13.10.2009, 11:31
Sedacan istersen onu sen anlat. :) Tarifsiz duygular ve doyumsuz bir sevgi pıtırcığı içinde olan sensin bu aralar. :rolleyes: Benden hayır gelmez. :cool:

Hadi canım hadi,bekliyoruz. :p

Seda
13.10.2009, 11:36
20 senedir o ask icimde zaten, en büyük askim Trabzonspor'um..
Gerisi hikaye Dursun'cum :)))

Dursun Kaplan
13.10.2009, 11:39
Eh hadi öyle olsun Seda'cım. :)

Bu arada yaş 19 yazıyor,20 nasıl oluyor ? ççç

Seda
13.10.2009, 14:27
Eh hadi öyle olsun Seda'cım. :)

Bu arada yaş 19 yazıyor,20 nasıl oluyor ? ççç
Az kaldi, az :D

Egemen
13.10.2009, 14:30
20 senedir o ask icimde zaten, en büyük askim Trabzonspor'um..
Gerisi hikaye Dursun'cum :)))

en az 3 senesi biberon ve yalancı emziğindir.. numara yapma :)

Hüdai Pervaneli
13.10.2009, 14:35
Mahmut az kaldı çözecen bu işi ççç

Cözdüm Cözdüm

Cikarsin, cikarsin.. Azmin yardimci olur ççç

Öyle Bir Kuyu Bulsam Iner de Cikmam

Seda
13.10.2009, 14:35
en az 3 senesi biberon ve yalancı emziğindir.. numara yapma :)
Tabii ki yani sira baska büyük asklarimiz da oldu ama Trabzonspor en vazgecilmezimizdi :)
(Cogul konusuyorum cünkü bu durum sadece beni kapsamiyor) :rolleyes:
ntcy bkz: Artik biberon ve emzik kullanmiyorum ama kanim hala bordo-mavi akiyor :p

Paksoy
13.10.2009, 14:40
bende benim içimdeki trabzonspor aşkını çözemedim , etrafımda ne trabzonsporlu nede karadenizli vardı. :D

Seda
13.10.2009, 14:45
Simdi bir de beni düsünün..

Birakin Trabzonspor'u etrafimda Red Bull Salzburg, SK Rapid Wien ve SV Kapfenberg'dan baska takim tutan yoktu, birakin tutmayi taninmiyorduk bile..

Ne günlerdi :)

Simdiye gelelim.. Sinifta Trabzonspor mu Fenerbahce mi ya da Galatasaray mi.. Hadi bunlari gectik Barca mi, ManU mu diye sorsaniz hep bir agizdan Trabzonspor diye bagiracak 16 arkadasim var :sevinç2:

Alip hepsini sirin kentim Trabzon'a götürmeyi cok istiyorum, bakalim kismet :rolleyes:

Hüdai Pervaneli
13.10.2009, 14:54
Ben Trabzonluyum diye Trabzonsporlu Olmadim

Trabzonspor formasi icinde Kendimi Dunyalar guzeli Saniyordum

Trabzonspor maclarinda Okuldan Kaciyordum

Trabzon Kaybettinde Ben Onlardan Daha Cok üzülüyorum

Bu icimdeki Sevgi ASk Anlatilmaz Yasaanir

Alper Beyazay
13.10.2009, 17:47
Ahh ulan ah..

Kazım Uzunboy
13.10.2009, 18:18
Tekrarlıyorum;

' Etmiyelum sevdaluk, edenler yaşamadi. '

Emirhan Makul
13.10.2009, 18:19
Tekrarlıyorum;

Etmeyenker kazık çaktı sanki :)

Hüdai Pervaneli
13.10.2009, 18:22
Dünyadaki En tehlikeli Virüs

ASK

Kubilay ŞAHİN
13.10.2009, 18:53
Tekrarlıyorum;

Yaşayanlarda .................................................. ..........▼

Seda
13.10.2009, 19:33
Ne gada karamsarsunuz ula..
Bir Trabzonsporluya yakismayan hareketler bunlar :)

Onur Şeref
13.10.2009, 21:51
Etmeyenker kazık çaktı sanki :)

Hastayım şu Emirhanın aşka karşı yazılan yorumlara verdiği cevaplara :D

Emirhan Makul
13.10.2009, 22:14
Hastayım şu Emirhanın aşka karşı yazılan yorumlara verdiği cevaplara :D

Aşk'ı korumak görevim arkadaş, bu saçma görüşü yıkacağım 80 yılından sonra dayadılar bize arabeski kime Aşk desen " bıraktı gitti,çekti gitti,vefasız,ben hiç gülmedim ki" herkes isyanlarda neden arkadaş tabi ki yeni arabesk kültüründen çıkmamıza bağlıyorum haa pardon çıkmadık pop ile destekleniyor bu bütün pop şarkıları depresif şarkılardır hepsi hikaye arkadaş bunu çevremdeki arkadaşlarıma anlatmayı başardım burda da herkese anlatacam.

Cem Akyüz
13.10.2009, 22:19
Patlatayım mı bi yorum:)

Mustafa Yüksek
13.10.2009, 22:21
Aşk'ı korumak görevim arkadaş, bu saçma görüşü yıkacağım

Yürü be sultan...Lord of the aşk:D

Emirhan Makul
13.10.2009, 22:26

Aeyyyyyy :D Patlat :D

Onur Şeref
13.10.2009, 22:35
Bana anlattın Emirhan biraz.

Ayrıldığımızda üzüldüm fakat daha sonra ''Güzel günlerdi ya tecrübe oldu,daha iyi anladım herşeyi'' deyip devam ettim.:)

Emirhan Makul
13.10.2009, 22:37
Hayat üzülüp zaman harcamayacak kadar güzel arkadaş ya Aşk da bu hayatı güzelleştiren bir tabiat harikası ama kimse sorsak küfür ediyor aşka ne enteresan milletiz ya biraz daha olumlu olalım herşeye yansıyacak eminim.

Kubilay ŞAHİN
13.10.2009, 22:45
"Bağruna Taş Olurum.. Gözuna Yaş Olurum.. Deli Gibi Severken... Nasi Gardaş Olurum.."

Aşk Bu Türküye Aşık Olmaktır..

Fatih Yücel
13.10.2009, 22:57
Hayat üzülüp zaman harcamayacak kadar güzel arkadaş ya Aşk da bu hayatı güzelleştiren bir tabiat harikası ama kimse sorsak küfür ediyor aşka ne enteresan milletiz ya biraz daha olumlu olalım herşeye yansıyacak eminim.

O da kendine sövdürmesin kardeşim herşeye olmlu bakmaktan bi hal oldum :)

Dursun Kaplan
13.10.2009, 22:59

Bir adet ben alabilirim baba. :D

Muhammed
14.10.2009, 23:17
Lanet olsunnn. Aşk kadar kötü bişey olamaz ya :(

Alper Beyazay
15.10.2009, 18:48
Ben neden çıktığım kızlardan ablası olanların ablasıyla anlaşamıyorum veya şöyle diyelim neden yaranamıyorum ?

Gordon Freeman
15.10.2009, 19:13
Aşk , karşındakini bulunmaz Hint kumaşı sanmanla hıyarın teki olduğunu anlaman arasındaki geçen zaman dilimidir.
Bu devirde gerçek bir aşkın olabileceğini düşünmüyorum.Gerçek bir aşığa da rastlamadım hiç.Sadece flört dediğimiz kısa yada uzun süreli ve mutlaka bir sonu olan hoşlanma actionı vardır bana göre.

ApoCaN28
16.10.2009, 16:30
Önemli olan yaşanılan güzel şeylere saygı duymak Aşk'a küsmemektir =)

Murat GENEL
16.10.2009, 19:27
24JIZAFu_m8

hele bi dinleyin..azmı dinledim bunu:)

.....
16.10.2009, 20:02
Lanet olsunnn. Aşk kadar kötü bişey olamaz ya :(

kanka ne oldu lennn ? :)

Biz buralarda depinirken sen bize gülüyodun he gördün mü neyleymiş :)

ama üzülme , hayatta sevmek kadar güzel bir şey yok. helleki karşılıklı ise...

Manu61
18.10.2009, 15:23
Bir gün daha çaldım sensizlikten. Zor da olsa vurdu saat gece on ikiyi... Şimdi önümde yeni bir sensizlik var. İçinde, beni neyin beklediğini bilmediğim yirmi dört saat daha var... Sonra o da geçecek... İşte böyle kovalayacak birbirini yarınlar. Derken unutucağım seni, unuttuğumun farkında bile olmadan. Doğrusu da bu zaten, aksi halde hatırlamış olur insan. “onu unuttum” demek bile hatırlamaktır. Bu cümleyi aklıma getirmeyecek derecede unutmalıyım seni. izin kalmamalı... Başkasını ararken yanlışlıkla senin numaranı çevirmemeliyim, kendimle dalga geçeceksem; bu başka birşey için olmalı... Sana dair hiçbir fikir kırıntısı kalmamalı beynimde. Zaman aşımına uğramalı tüm tasalar. Hiç sevilmemiş, hiç yaşanmamış gibi yabancılaşmalısın. Tesadüfen bir yerde adın geçtiğinde, irkilmemeliyim. Hakkında sorulan her soru cevapsız kalmalı. Çok seven insan aynı ölçüde unutmalı...

Seni bir gün hatırlanmamak üzere sileceğim. Ama şimdi değil, çünkü ardında bıraktıklarından öğrenmem gereken çok şey var daha. Eğer gerçekten dendiği gibi ayrılıklar-acılar insanı adam ediyorsa; ben kızmamalıyım gidenlere. Ben senin ve senin gibiler sayesinde bir gün adam olacağım. Ama şimdi değil. Çünkü dersini çıkarmam gereken çok ayrılığım var benim. “Adam olmak adına, nice ayrılıklara...” Bak gördün mü böyle dalga geçmeli insan kendisiyle. Yanlışlıkla o numarayı tuşladığında değil...

Şu durumda bile gülümseyebiliyorsam, epey yol katetmişim demektir seni unutma yolunda. Acaba diyorum bu yazıyı yazmasa mıydım? Neden dersen canım acımıyor ki? Yani yazıya başladığımdan beri birtek sigara dahi yakmadım. Evet, çok az kalmış seni unutmama... Bunu hissediyorum... Yazmasam da olurdu ama ölmek üzere olan yokluğuna can çekiştirmek hoşuma gidiyor! Amatör bir şairin intikamı olsa gerek bu...

Oysa ben bunları yazmak için başlamamıştım sana. Hatırlıyor musun o ilk günü. İnsanın tanımadığı birinin masasına yaklaşıp, o tatlı gerginliği yaşayarak “merhaba” demesi ne kadar garip. Kim bilir neler düşünmüştün o an... Beni senin yanına iten şey neydi diye çok merak etmiştim zamanında. Elinde sigaran, bakışlarını bir noktada toplamıştın. Buydu belki de beni sana çeken manzara. Ben sessiz insanları, az konuşan insanları hep tanımak istemişimdir. Çok sustuklarına göre vardır anlatacakaları bir şey mutlaka diye düşünmüşümdür. Neden sonra farkına varmıştım kaybolmuş bir insana selam verdiğimin. Neden az konuşuyorsun diye sorduğumda verdiğin cevap etkilemişti beni. “susturdular...” Anlıyordum. Neden diye sormaya gerek yoktu. Artık bakışlarını topladığın o noktanın yerini benim yüzüm almıştı, konuşmaya başlamıştın nihayet... “dinleyecek bir insan buldum” diyordun yada buna inanmak istiyordun. Suskunluk benim dilime uğramıştı sonra. Soru sorma sırası sendeydi bu sefer; “sen de pek konuşmuyorsun, neden? ” Benim cevabım seninkinden biraz farklıydı. “kelimelerimi çaldılar, bana söyleyecek söz kalmadı” sonuçta ilk ortak noktamızı bulmuştuk, -susmak-... ikincisi ise, yani karşılıklı yaşadığımız en gerçekçi şey; -ayrılmak-... ve nihayetinde –unutmak-... farkında mısın bilmem? İnsana hoş gelen hiçbir ortak yönümüz yok... Hep kaybetmek üstüne, susmalarımızın içinde bile yenilgiler var... insan, ilk başta iki yaralı kişinin birbirini daha iyi anlayabileceğini, mutlu olmak adına birbirlerine daha sıkı sarılabilecğini düşünse de, aslında tam tersi doğru... Biri hasta, biri doktor olmadan olmuyor aşk... O yüzden bizim mutlu olmamız uzak ihtimaldi....

Ben, bugün bunları yazmak için gelmemiştim o masaya. Gel gör şimdi unutmak üzereyim. Pek sevimli değil bu... -bir insanı unutmak? ? ? - Anlamı olmalıydı oysa geride kalanların... Biz şimdi onca zamanı unutmak için mi yaşadık? ! Geriye birkaç şey kalmalıydı hatırlanmaya değer... Akla geldiğinde insanın içini titreten, anlatıldığında dinleyen kişiyi düşündüren, en azından bir sigara yaktıracak kadar burukluk veren bazı anılar kalmalıydı geriye.... Demek ki biz unutmak zorunda kaldığımız tüm zamanları biraz boşa haracamışız. Şu an benim aklıma gelen zamanlar’ın çoğu zorlama... belki ilerde bir anlamı olur ümüdiyle, adettendir diye yaşanmış, klişeleşmiş şeyler...

Galiba zamanı geldi de geçiyor. Eğer yapacak bir şey kalmadıysa en doğrusu bu, unutmak!

Göreceksin; seni hiç bir şey olmamış gibi..... Seni, yüzüme o tatlı gerginliği alıp da masana hiç yaklaşmamış gibi... Adını hiç duymamış, ellerinden hiç tutmamış gibi..... Hiçbir anı, hiçbir geceyi, hiçbir mutluluğu ve hiçbir acıyı yaşamamış gibi unutucağım..... Sonra bu yazının karşısına geçip, yine hiçbir şey olmamış gibi okuyacağım senden kalan kırıntıları...

Üzgünüm, yapacak hiçbir şey yok artık..
Belki de unutmak; adam olmaya çalışan insanların tek silahı......

Muhammed
18.10.2009, 15:54
kanka ne oldu lennn ? :)

Biz buralarda depinirken sen bize gülüyodun he gördün mü neyleymiş :)

ama üzülme , hayatta sevmek kadar güzel bir şey yok. helleki karşılıklı ise...

Kanka erkek arkadaşı varmış kızın ne yapacağuk şimdi :D

Hüdai Pervaneli
18.10.2009, 16:06

Kara kedi Olacagun :D:D
Saka Saka Bundanya Kimseyi Ayirmak Istemem

Mayls
18.10.2009, 18:43
Planlı projeli bir şekilde ayıracaksın ikisini :D

Özkan
18.10.2009, 19:49
Sevip de kavuşamayan, aşk acısı çeken zavallı BMN üyelerine gelsin. "Ben Senin Kulun muyum?"- Müslüm Gürses

uvG0wrCLj5U

Alper Beyazay
19.10.2009, 00:19
Bu aralar bu konu benim için baya bi geri planda kalacak,o yüzden bu konuda rahatım. :)

izzet
19.10.2009, 00:22
Ya az önce Müslümden bir parca armagen etmek icin geldim, benden erken davranilmis.

fDPPTKah-4s

Kiz arkadasi ile zoraki ayrilik yasayanlara gelsin...

Kubilay ŞAHİN
19.10.2009, 00:31
Eyvah Eyvah..:D

ApoCaN28
19.10.2009, 22:51
Yok Artık Ya Aşkın İçine Müslüm de Girdi OYYY OYYY =(

Fatih Yücel
19.10.2009, 23:41
çok derine inmayın derim ben müslüme inersek fena şeyler olabilir biz murat boz gökhan tepe de kalalım ççç

Hüdai Pervaneli
19.10.2009, 23:53
çok derine inmayın derim ben müslüme inersek fena şeyler olabilir biz murat boz gökhan tepe de kalalım ççç
Ferdi orhan varken Onlarda Kim

izzet
23.10.2009, 01:54
Günün sorusu:
Din, Mezhep, Irk, Memleket uyusmazligi bir iliskiyi ne kadar etkiler?

Mustafa Yüksek
23.10.2009, 01:56
Günün sorusu:

Kişilerin bu bahsettiğin şeylere bağlılığının ne kadar olduğuna göre değişir...

Paksoy
23.10.2009, 01:59
Günün sorusu:
ilişki sağlam değilse etkiler

izzet
23.10.2009, 02:01
ilişki sağlam değilse etkiler

Birbirini cok seven iki kisi, aileler istemeyince cok zorluk cekip, tökezleyip hatta ayriliyorlar. Bence gelen olarak Sosyal bir sorun bu.

Emirhan Makul
31.10.2009, 03:39
http://img30.imageshack.us/img30/8718/manlooking1455756c.jpg
Erkekler dünyasına ait ilginç bir araştırma daha İngiltere'de yapılan bir ankette erkeklerin ömürleri boyunca ortalama bir yıl kadınları süzdükleri ortaya çıktı

Yapılan araştırmalara göre erkek bir günde 43 dakikasını 10 ayrı kadına bakmakla geçiriyor Toplandığı zaman bu süre 259 saate yani 11 güne denk düşüyor Yaşları 18 ile 50 arasında değişen erkeklerin bu zaman diliminde toplam 11 ay 11 gün kadınlara baktığı tespit edildi

Ancak anketin sonuçları sadece erkekler üzerine değil Yalnızca karşı cins değil kadınlar da bir günde altı erkeğe 20 dakika boyunca bakıyor Yani erkeklere hayran hayran bakmanın süresi de bir kadının hayatında tam olarak 6 aya denk geliyor

Kodak Lens Vision Merkezi'nden Mark Ireland "Erkekler bakışları kaçırmadan kadını izlemeyi seviyor Ömürlerinin bir yılını bakarak geçiriyorlar İşin ilginç yanı erkekler bir kadını etkileyebilmek için ellerindeki işi bırakabiliyor" şeklinde konuşuyor

Araştırma barlarda gece kulüplerinde ve süpermarketlerde 3 bin insan üzerinde yapıldı

ERKEKLERİN KADINLARI İZLEMEYİ SEVDİKLERİ 5 YER:
*Süpermarket
*Bar
Gece kulübü
İş
Alışveriş merkezleri / dükkanlar

KADINLARIN ERKEKLERİ İZLEMEYİ SEVDİKLERİ 5 YER:
*Barlar
Dükkanlar alışveriş merkezleri
Ulaşım araçları
Süpermarket
İş

Hüdai Pervaneli
31.10.2009, 03:47
Bu isler bana göre degil

Lenger
31.10.2009, 03:51
Bence bu sorunların temelini işsizliğe bağlayabiliriz..
İşsiz birisi -ki baba parası burda nominal değişkendir- bar'a ve gece klüplerine gidemez..
dolayısıyla 3 madde elenir..
ne 3'ü ya..
paran yoksa hepsi elenir..
dolayısıyla sende elenirsin..
o zaman sorunun köküne inmiş oluruz..
para:hatun

(saat kaç olmuş lan dert ettiğim şeye bak :) )

OnOuR
31.10.2009, 03:59
İşsiz birisi -ki baba parası burda nominal değişkendir- bar'a ve gece klüplerine gidemez..
ne 3'ü ya..
dolayısıyla sende elenirsin..
o zaman sorunun köküne inmiş oluruz..

(saat kaç olmuş lan dert ettiğim şeye bak :) )

Canın sıkılmış anlaşılan :D Kısaca yazının sonundaki iki kelimeyi yazsanda düşüncelerini anlatmış olurdun zaten :D

Lenger
31.10.2009, 04:02
bu saatte 'para:hatun' yazacağımı hayal bile edemem..
ütopya yahuuu :)

Emirhan Makul
31.10.2009, 11:14
Bütün dişi alemine hayat kadını muamelesi yapan erkekleriz biz tebrikler.

"Yaa Emirhan yapma Allah aşkına bu kızlar varya para yoksa yok be abi"

Bu hayatta trilyonlarca parası olanları da reddedendir o bahsettiğiniz kadınlar,tamam dünyanın en duygusuzları ile de sırf parası için birlikte olanlarda var,milyonlarca uyumsuz ilişkiler var. Ama gördüğünüz her uyumsuz ilişkiye para bağlantısı kuramazsınız.

Belkide insanlar sizin gibi görünüşe değilde kalbe önem verdmiştir ve kendinden 30 cm uzun 30 kilo fazla veya hiç bir sosyal güvencesi olmayan bir insanla gönül bağı kurmuştur.

"Yaa baba ya Artık Aşk yok herşey yalan"

Böyle baktığınız sürece göremeyeceksiniz,Siz böyle yaptıkça kadınlar bize soğuk sizler Aşka boğuk bakacaksınız.

Sadullah KAPICIOĞLU
31.10.2009, 11:20
Seviyorsak aşkımızdan.

Geçen de şu cümleyi duydum hoşuma gitti.

"Güzel kadınlar görünmezdir."

Aslında kadınlarla ilgili değil bu cümle, erkeklerle ilgili.
Genellemelerde insanı yanıltabilir.

Lenger
31.10.2009, 16:34
Bütün dişi alemine hayat kadını muamelesi yapan erkekleriz biz tebrikler.

"Yaa Emirhan yapma Allah aşkına bu kızlar varya para yoksa yok be abi"

Bu hayatta trilyonlarca parası olanları da reddedendir o bahsettiğiniz kadınlar,tamam dünyanın en duygusuzları ile de sırf parası için birlikte olanlarda var,milyonlarca uyumsuz ilişkiler var. Ama gördüğünüz her uyumsuz ilişkiye para bağlantısı kuramazsınız.

Belkide insanlar sizin gibi görünüşe değilde kalbe önem vermiştir ve kendinden 30 cm uzun 30 kilo fazla veya hiç bir sosyal güvencesi olmayan bir insanla gönül bağı kurmuştur.

"Yaa baba ya Artık Aşk yok herşey yalan"

Böyle baktığınız sürece göremeyeceksiniz,Siz böyle yaptıkça kadınlar bize soğuk sizler Aşka boğuk bakacaksınız.

Benim 'para:kadın' geyiğine istinaden yazıldığını düşünüyorum ve cevaplıyorum..

Haklı olduğun konu yok mu :)
Elbette var. Paranın satın alamayacağı şeyler vardır; Aşk! (bkz: mastercard reklamı)

Aslında aşk üzerine tartışılacak bi şeyin olmadığını düşünüyorum..
Nedenini ise hepimiz biliyoruz..
Burda oturup saatlerce ilişkiler üzerine tartışsak bile bi çözüm bulamayacağımızıda biliyoruz..

Aşk acısı çekenlere gelsin;

"insanları, onlara yapabildiğimiz iyilikler ölçüsünde sever ve yine onlardan gördüğümüz iyilikler neticesinde insanlardan nefret ederiz.."

Emirhan Makul
31.10.2009, 16:59
Yine demin ki Kadın=Para teoremini yalanlamamış oldun bir sonuca da varmadın.

İinsanları, onlara yapabildiğimiz iyilikler ölçüsünde sever ve yine onlardan gördüğümüz iyilikler neticesinde insanlardan nefret ederiz.."

Bu başlıkta verdiğimiz değer kadar değer veriyoruz demek ki bayanlar ki o kadar değer alıyoruz hepimiz yada Direk parayı basıyoruz geliyorlar.

Bu sözde dediği gibi İnsana değer verki değer alasın.

Lenger
31.10.2009, 17:09
Kapitalist bir düzende ilişkilerimizin %75'i para üzerine kurulu iken..
Bir sonuca varmak ya da varmamak ya da varamamak olayını tartışmak gereksizdir..
Beni yanlış anladığını umduğum nokta ise 'ilişkilerde paranın aktif rolü' olayıdır..
İlişkinin başlaması için paraya gerek yoktur..
Lakin öyle ya da böyle belli bir zamandan sonra o ilişkinin yürümesi için paraya ihtiyaç vardır ki en başından beri anlatmak istediğim olayda budur..

ne 3'ü ya..

Hüdai Pervaneli
31.10.2009, 17:33
anlamadin beni ne beni ne kendini sanki cok gerekli bu ayrilik..bu ayrilik ooff bu ayrilik A allahim icin Ş sahitler icin K korkmadan söyledigim icin...bak son defa denerim sonra ceker giderim benim sana duygum soldan saga üc harf...

OYılmaz
31.10.2009, 18:00
Ben çok kötü aşık oldum 1 haftadır damara bağladım kendimi

Özkan
31.10.2009, 20:52
Para en önemli şey değilse de çok önemlidir arkadaşlar. Birbirini çok seven ama aralarında gelir uçurumu olan (özellikle de kızın zengin âileden geldiği durumlarda) insanların zamân içinde anlaşamadıklarını ve ayrıldıklarını çok gördüm. Kız anlayışlı olsa bile alıştığı bir standart oluyor ve erkek bu standartı karşılayamayınca arada sorun çıkıyor. Kız bu duruma ses etmese bile erkek gururuna yediremiyor ve bir şekilde aralarındaki bağ kopuyor.

P.S. Bu başlıkta bir adet hanım üyemizi görememek çok ilginç doğrusu.

m@rdi
31.10.2009, 21:50

Diğer hiç bir yorumunuzu okumadan sadece düz mantık yürüterek soruyorum.

Para = Kadın ise ;
erkekler kadın üzerinden paraya aşıklar ya da paraya ulaşmak için kadınları kullanıyorlar diyebilir miyiz?

Lenger
31.10.2009, 22:32
Diğer hiç bir yorumunuzu okumadan sadece düz mantık yürüterek soruyorum.

Para = Kadın ise ;
erkekler kadın üzerinden paraya aşıklar ya da paraya ulaşmak için kadınları kullanıyorlar diyebilir miyiz?
Diğer yorumlarımı okumadan soruyorsanız eğer hemen cevabımı vereyim..
Halk arasında bilinen genel yargıyı dile getirmek amacıyla söylemiştim..
Yoksa benim için bir ilişkinin başlaması için 'para'nın rolü tartışılabilir..
Ama başlayan bir ilişkinin yürümesi için 'para'nın rolü tartışılamaz..
Bunu savunabilirim :)

izzet
01.11.2009, 00:22
Günün sorusu:

"Tanistirma" usulü başlayan iliskilerin temeli genelleme yaparsak ne kadar sağlam olur?

Emirhan Makul
01.11.2009, 00:50
Günün sorusu:

"Tanistirma" usulü başlayan iliskilerin temeli genelleme yaparsak ne kadar sağlam olur?

Bence çok sağlam olur ama tanıştırma usulünü bir aç aile mi tanıştırılıyor yoksa bir arkadaş aracılığı ile mi ?

izzet
01.11.2009, 00:57
Bence çok sağlam olur ama tanıştırma usulünü bir aç aile mi tanıştırılıyor yoksa bir arkadaş aracılığı ile mi ?

5 tane ortak arkadas aracılığı ile desem :S

Emirhan Makul
01.11.2009, 02:35
5 tane ortak arkadas aracılığı ile desem :S

Bence kendin tanışmışdan bir farkı olmaz ortam şartlarını lehine çevirebilirsen.

Kubilay ŞAHİN
01.11.2009, 02:40
Bence kendin tanışmışdan bir farkı olmaz ortam şartlarını lehine çevirebilirsen.

Ortam Şartları Derken Başkanım..:D

Emirhan Makul
01.11.2009, 02:43
Ortam Şartları Derken Başkanım..:D

Kendini tanıtma,ilk intiba,aracı ve aracıların aslında arayı yapmak için aracı olduklarını sanki olmamış gibi hissetirmek.

Ne başkanı ya nO.18 Varken kimse bana başkan demesin Kral No.18.

Kubilay ŞAHİN
01.11.2009, 02:46
Kendini tanıtma,ilk intiba,aracı ve aracıların aslında arayı yapmak için aracı olduklarını sanki olmamış gibi hissetirmek.

Ne başkanı ya nO.18 Varken kimse bana başkan demesin Kral No.18.

Peki Eighteen'im İlk İntiba ve Kendini Tanıştırma Konusunda Kısaca Neye Dikkat Edelim..

Emirhan Makul
01.11.2009, 02:56
Peki Eighteen'im İlk İntiba ve Kendini Tanıştırma Konusunda Kısaca Neye Dikkat Edelim..

Eighteenççç

İlk İntibada Giyim ve Vucut haraketleri çok önemli. Rahat olmak,sosyal konulara tarafsız bakabilmek,karşında ki kişinin giyim ve görünüş tarzına göre ve ilk sözlerinden sonra ilgi alanlarına yönelik bilgin sözler sarfetmek ve bunu yaparken mütavazi olmak.

Kendini tanıtırken,"Ben" kelimesini ne kadar az kullanırsan o kadar başarılı olursun öyle anlatmalısın ki Ben böyleyim demeden bir örnekle seni anlayabilmeli karşıda ki.

Fatih Yücel
02.11.2009, 10:06
Yine demin ki Kadın=Para teoremini yalanlamamış oldun bir sonuca da varmadın.

İinsanları, onlara yapabildiğimiz iyilikler ölçüsünde sever ve yine onlardan gördüğümüz iyilikler neticesinde insanlardan nefret ederiz.."

Bu başlıkta verdiğimiz değer kadar değer veriyoruz demek ki bayanlar ki o kadar değer alıyoruz hepimiz yada Direk parayı basıyoruz geliyorlar.

Bu sözde dediği gibi İnsana değer verki değer alasın.

Kalın puntolarla yazılmış olan bu cümlelerine katılamayacağım sultan değer veridiğin sevdiğin insan senı görmez (istisnalar vardır)
He bi de benim teoremim Hayatta sadece bir kişi ile bu duyguları paylaşailirsin
bunu başaramassan ikincisinde aynı şeyleri hissetmen imkansızdır .

İlk Aşk...

Dursun Kaplan
02.11.2009, 14:43
Yeni bir aşk doğuyor. :cool:

:rolleyes:

Seda
02.11.2009, 14:51
Yeni bir aşk doğuyor. :cool:

:rolleyes:
Benim neden haberim yok Dursun bey? :eek:

Dursun Kaplan
02.11.2009, 14:55
Benim de yeni haberim oldu Seda. :D Avatarımda ki hatundan bahsediyorum. :cool: :p

Seda
02.11.2009, 14:59
Benim de yeni haberim oldu Seda. :D Avatarımda ki hatundan bahsediyorum. :cool: :p
Hea :rolleyes:
(Güzel bise olsa gam yemem de, oooyyy oyyy..
Nenem la ilahe illAllah :))

Allah tamamina erdirsin :o

Dursun Kaplan
02.11.2009, 15:01
Yok Seda platonik takılıyoruz. :D

Seda
02.11.2009, 15:05
Yok Seda platonik takılıyoruz. :D
"ne kadar etkili bi tavsiye olur bilmem ama, platonik aşk aşkların en safı, en temizi ve en güzeli bence.. karşı tarafın ne düşündüğünü umursamadan sevmek.."
SMA o1.11.2oo9 :p

Mustafa Yüksek
02.11.2009, 15:07
Sevgili aşk doktoruna buradan bir soru iletmek istiyorum...

Aşk bir ihtiyaç mıdır? Uzun süreli yalnızlığın insanı karşı cinse daha savunmasız hale getirdiğini biliyoruz...Bu zihinsel bir ihtiyacın artmasından mı kaynaklıdır?

Teşekkürler...:)

Dursun Kaplan
02.11.2009, 15:08
Belkide o yüzden böyle takılıyoruz he Seda. :)

SMA ne kız ? :D

Seda
02.11.2009, 15:09
SMA'yi tanimiyor musun? :eek:

Mayls
02.11.2009, 15:14
SMA ne kız ? :D
Bunca yıllık hukukumuz var, sen adımın baş harflerini bile fark edemiyorsun :rolleyes: :D

Seda
02.11.2009, 15:17
ççççççççç

Tamam üstüne gitme, usacugaz asuk ççç

Dursun Kaplan
02.11.2009, 15:18
Ben Miles diye kaydettim ondan. :D

Hüdai Pervaneli
02.11.2009, 16:54
"ne kadar etkili bi tavsiye olur bilmem ama, platonik aşk aşkların en safı, en temizi ve en güzeli bence.. karşı tarafın ne düşündüğünü umursamadan sevmek.."
SMA o1.11.2oo9 :p

Iste budur

Emirhan Makul
02.11.2009, 19:33
Sevgili aşk doktoruna buradan bir soru iletmek istiyorum...

Aşk bir ihtiyaç mıdır? Uzun süreli yalnızlığın insanı karşı cinse daha savunmasız hale getirdiğini biliyoruz...Bu zihinsel bir ihtiyacın artmasından mı kaynaklıdır?

Teşekkürler...:)

Sevgili Tıp Doktorum ;

Aşk Tamami ile Zihinsel ve Ruhsal bir ihtiyaçtır ama Bu ihtiyaç giderilmediğinde Beyin ve Ruhaniyet iflas etmez yani besin ve insan ilişkisi yoktur,insan besin almazsa ölür ama insan aşık olmazsa ölmez.

Yalnız burada birşeyi ayırt edelim Aşk diye bahis ettiğim mevzuat Karşı cinse duyulan Aşk yoksa Diğer Aşk Şekilleri ;

Allah aşkı,Peygamber aşkı,doğa aşkı,insan aşkı,edebiyat aşkı vb.'leri olmadan bir insan ölür işte burada Besin-İnsan ilişkisi doğrudan kurulabilir

Olaya Manita,sevgili ihtiyacı değilde gerçekten Aşk ve Sevgi olarak sevilmek olarak bakarsak insan buna her yaşta ihtiyaç duyabilir,sahip olamadığında üzülür,sahip olduğunda moral motivasyonu son derece üst düzey olur.

Ben bu işi şuna benzetiyorum ; Sonuçta Aşk istenildiği zaman sahip olunulan birşey değildir yani sokakta birini tutupta bacım bi bakar mısın bi aşık olsana 2 dakka diyemezsin böyle birşey yok bu dünyada,onun için bir insanın başka bir insana Aşık olması sayısal loto da 4 bilemedin 5 tutturmak gibidir bakın 6 diyipte imkansızlığa vurmuyorum, Ve insanlar sayısal loto tutmadığında ki üzüntüsü saniyelerle karşılık gelir 3 tuttuğunda bak 3 tuttu bir 3 tane daha olsa ah be ah be der,4 tuttuğunda bunlan 4 kupon daha yaparım der 5 tuttuğunda kahrolur,ama bu üzüntü süreci hiç tutmadığında saniyeler ise 5 tuttuğunda 1 ay sürer yani 1 aylık bir üzüntü bir insan için kusa bir süreçtir. Aşkta Böyle Olmalıdır,insanlar aşkı bulamadığında veya aşk onları bulmadığında dünyalarını kahretmemeli kısa süreli düşünmeleri,yalnız kalmaları ve bununla yaşamaları gerektiğini kendilerine benimsetmeliler.

Karşı Cinse karşı savunmasızlık'da bu üzüntüden geliyor insanlar uzun süre yalnız kaldıkdan sonra karşı cinse "Ben ne kadar yalnız kaldım biliyor musun,ben yalnızken neredeydin" gibi kaprislere girer bu daha sonrasında karşıda ki eşin getirdiği çok ufak çok küçük bir sorun bir baskı sonrasında şuna dönüşür " Ne oluyor be ben yalnızken daha mutluydum be,benim yalnızlık diye bir olgum vardı aşkımdı o benim be,Sen benim gibi güçlü birine nasıl baskı uygularsın" kaprisine dönüşür. Çünkü belli bir süre yalnız kalan bir insan kendini güçlü hisseder,çok ters bir olgu gibi gelebilir ama bu böyledir.

İlk zamanlar "Ya çok yalnızım"larla başlar"Ya ben yalnızım galiba" ile devam eder"Ya bu yalnızlık iyi birşey ya" ile sürer " Yalnızken bu kadar mutlu bu kadar anlayışlı olabiliyorsam ben güçlüyüm" ile sonuçlanır.

Bu yüzden yalnız iken şartların değişmesini sağlayan ki bu doğal bir kanundur ilişki zordur,dolanbaçlı bir yoldur bir sanattır birisi ile birlikte olmak,onun için bunlar der ki "Ya yalnızken daha süperdi".

Sonuç olarak herşey insanın kendi piskolojisinde bitiyor kendini 2 tarafa da alıştırmamalı,kendini iki arada bir derede bir yere koymalı ayaklarının üstünde durmalı.

Onur Şeref
03.11.2009, 22:46
Hayatımın en lanet gecelerinden birini geçirdim dün. Aslında olacakların böyle bir etki yapacağını biliyordum ama birden bu kadar kuvvetli bir şekilde beynime vurmasını beklemiyordum açıkçası. Hiç bir şey yokken korku veren şeylerin çat diye önüme açılmasıyla nevrim döndü. Atlatmıştım. Yani bu sefer düşmeyecektim. Biliyorum, düşmeyeceğim de. Ama nedense panik atak yaşayıp gecemi mahvetmeme neden oldu yine. Düşünmeyi durduramadım,yapamadım.

Her duygusal açıdan karıştığım zamanda olduğu gibi farketmeden delicesine evin içinde dolanır oldum. Boş boş monitöre baktım. Çalan müziğin sesi kulağıma gelmeden yok oluyordu. Yüzleşmemi söyleyen ve umursamayıp devam etmemi söyleyen insanlar arasında gidip geldim. Saat gece 2:30 du ve ben delirmek üzereydim. Televizyonu açıp koltuğa uzandım. 0 ile 99 arasında kaç kere gidip geldim bilmiyorum.Karıncalı kanallarda bile bir şey bulmayı bekledim sanırım. Zaplamaktan yorulduktan sonra bir kanalda durdum. Boş boş ekrana baktım. Bir süre hangi kanal olduğunu algıyamadım. Algılarım karışmıştı. Sonra gene ayağa kalktım dolandım ve tekrar tvnin başına oturdum kanalları gezmeye başladım ve durdum bir kanalda. Kanalın da kraltv olduğunu farkettim. Ekranda ıssız adam dönmeye başladı ve mide bulantımı kat kat arttıran şarkı girdi. Kusma isteğim 100katına çıktı. Süte şarap katma fikrini yeniden gözden geçirdim. Vazgeçtim. Bu arada ekranın altından geçen mesajları okuyordum. Kanalı değiştim. Yeniden karıncalı kanala geçtim. Düşüncelerimi durdurmaya çalışmak hakkında düşünmeye başladım.

O arada bir titreşimle irkildim. "uyudun mu" uyuyamamıştım. Mümkünü var mıydı ki? tavanı izlerken düşündüm ki ben sen gittiğinden beri hikaye yazamamıştım. Defterlerim boş kalmıştı. Cümlelerimi tamamlayamaz olmuştum. Hayal gücümü de yanında alıp götürmüştün. Yıl içinde bir çok kez düştümkalktımdüştümkalktımdüştümkalktım. Rüyalarıma girdiğinde hele senden çok tiksiniyordum.Çünkü üzüyordun. Tamamen kendimi dağıtmama sebep oluyordun hep. Son zamanlarda atlatmış gibiydim. Kendimde bu gücü bulur gibi oldum. Rüyalarımda yoktun. Düşüncelerimde hortlamıyordun artık. Ben yürüyebilirdim. Peki ya gece gece gelen şu korkunç his neydi. Ciğerlerim 10 kat küçülmüş gibiydi. Bu gel gitlerden o kadar sıkıldım ki artık. Son saatlerdeki bekleyiş en kötüsü dediler. İnanmadım. Öyleymiş. Dün gece acı çekerek sızdım. En son saate baktığımda 3:30du.

Sabah nihayet düşüncelerimi rayına oturtabilmiş ve kendimi toplayabilmiştim. Hissizleştim. Şu an yapmak istediğim tek şey seni görünce hayal gücümü senden geri alıp kendi kendime bitti diyip yürüyebilmek. İçimde kalan minicik parçanı da bu şekilde atacağım. Yüzleşerek. Ve biliyorum ki bu sefer diğer bitirişlerim gibi olmayacak. Tamamen biteceksin ve ben düşmeyeceğim. Gerçekten... Ne kadar sevsemde.

izzet
04.11.2009, 00:22
Kendim icin degil, bir Arkadas icin Soruyorum...

Söyle bir Senaryo düsünün:

Bir kizla ortak 5-6 Arkadasin sizin tanismanizi istiyor.
Kizda neden olmasin, ama önce yazisalim, biraz olsun birbirimizi taniyalim diyor.
Siz bu arkadasimin yerinde olsaniz, ilk nasil lafa baslardiniz?

Serdar Ersoy
04.11.2009, 01:33
Kendim icin degil, bir Arkadas icin Soruyorum...

Söyle bir Senaryo düsünün:

Bir kizla ortak 5-6 Arkadasin sizin tanismanizi istiyor.
Kizda neden olmasin, ama önce yazisalim, biraz olsun birbirimizi taniyalim diyor.
Siz bu arkadasimin yerinde olsaniz, ilk nasil lafa baslardiniz?

Selam, ile başlardım konuşmaya tanımaya çalışırdım kızın konuşmalarına tavırlarına düşüncelerine bakardım. Bu arada bu arkadaşın kızı seviyor veya hoşlanıyor mu ? Ona göre lafa gircem :) Yoksa ilk defa mı tanışıyorlar :)

Emirhan Ömeroğlu
04.11.2009, 06:53
Aşk'la ilgili söylenecek o kadar söz var ki..

Bence aşk bir ihtiyaçtır.

Alp Yavuz 13
04.11.2009, 11:19
oldum aşık oldum uzun bir ara sonra hayatta bir daha olmam diyeceğim şey oldu gerçekten oldum aşık ya seviyorum be çok mutluyum be... offff seviyorum sizi ailem çok mutluyum çok.... nazar değmesin ve baya ciddi bi şekilde başladı :)

izzet
04.11.2009, 12:00
Selam, ile başlardım konuşmaya tanımaya çalışırdım kızın konuşmalarına tavırlarına düşüncelerine bakardım. Bu arada bu arkadaşın kızı seviyor veya hoşlanıyor mu ? Ona göre lafa gircem :) Yoksa ilk defa mı tanışıyorlar :)

Ilk defa tanisiyorlar

enmavi61
04.11.2009, 13:19
deli gibi sevmektir aşk...