PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beklentileri Yükseltmeyelim

Sayfa : [1] 2

verep
26.10.2008, 15:56
Arkadaşlar yeniden bir yapılanma içindeyiz.Bu sene ki hedefimizi iyi koymamız gerekiyor.Bu sene hedefimiz Avrupa kupalarına gitmek olmalı.Bu yazıyı özellikle Antep maçından önce yazmak istedim.Bugün Antep maçını kazanabiliriz.Ama ilerdeki haftalarda beklentiyi yükseltip,Gs maçı gibi bir kaybedince çok geri gidiyoruz.Gerçekten bu sezon müthiş bir başlangıç yaptık.Gs maçı öncesi beklenti o kadar yükseldi ki ;maçı kaybedince camiada çok büyük moral bozukluğu oluyor.Yönetim bunu Sezon başında yapıyordu.Sonra takım iyi gidince sustular.Ama zararını Gs maçında gördük.evet biz şampiyonluk yürüyüşüne başladık.Ama bu yürüyüşün başındayız.

demir
26.10.2008, 16:07
sana bu konuda sonuna kadar hak verıyorum ozellıklede turkıye kupası macları basladıgında cok fazla fıre verme ıhtımalımız cok yuksek ewet mac kazanıyoruz ama soyle bır takıma bakarsınız ıstedıgımız performansta oynayan futbolcu cok az hucum yonumuz cok formsuz ve eksıklerımız gercktende fazla oyuzden bukadar umutlu olmak bızı hayal kırıklıgına goturebılır cunkıbız ne zman sampıyonluk kaybetsek takımımız en az 5 yıl super lıgden sılınıyor orneklerını tek tek yazmama gerek yok sanırım bu sefer oyle yamayalım ılk defa sabırlı olalım ve cocuklara guvenelım saygılar

macka61
26.10.2008, 19:40
benim baklentim hiç bir zaman yüksek değildi ama takımların böyle kötü olması bu havayı bende ve herkeste yarattı galip gelseydik mesela böyle bir başlık olmazdı inşallah bir daha fırsat tepmeyiz

ÖmerFarukYılmaz
26.10.2008, 19:45
Bu sene takımı ilk 3'ün içinde görmek istiyorum...

Seneye en az Türkiye Kupası...

3 sene ise bütün kupalar...

Yavuz Hasan
26.10.2008, 20:02
bu forumda kendi kendimizi gaza getirdik gecensenenin kadrosndan 4 oyuncu var ilk 11 de biz şampiyonluktan bahsemeye başladık ne kadar yükseğe uçarsak yere çklışımız o kadar sert olur dedik ama iş işten geçmiş değil yorum yazarken ayaklarımız biraz yere basarsa sonuç daha iyi olur

Mahmut Baran
26.10.2008, 21:19
bu başlığa muhalefetim benim TRABZONSPORdan beklentim hep aynıdır şampiyonluk. evet yeni bir oluşum içindeyiz ama bakalım şu rakiplerimize bir iki eksiğimiz haricinde daha iyiyiz.onuda devre arasında giderirsekki inşallah gidereceğiz 96 dakinden daha iddialı durumda oluruz.

doctorsurgeon
26.10.2008, 21:26
Trabzonspor'un şampiyonluktan başka bir beklentisi olamaz. Bu çok anlamsız bir başlık.

doctorsurgeon
26.10.2008, 21:28
Bu ligde biz olamayacaksak kim şampiyon olacak, kim bu sene bizden daha iyi. Lütfen kendimizi küçümseme hastalığından vazgeçelim.

Great White
27.10.2008, 11:02
Bu başlık "7, 7, 7" diye haykıran diğer başlık ile çelişmiyor mu?

Ayrıca böyle bir başlığa da gerek yok ki..

Ne yani? Her oynanacak maç öncesinde "Zaten amacımız şampiyonluk değil ki. Yensek de olur, yenmesek de" diye düşünerek bu başlığa girip yorum mu yazacağız:)

Garip..

S.DEMİRCİ
27.10.2008, 11:06
beklentim hep yüksek oldu.. hepte öyle olacak..

Mustafa
27.10.2008, 11:07
Beklentilerimizi dahada yüksltelim.Biz büyük takımız.Her zaman amacımız zirvede olmaktır.

Kazım Uzunboy
27.10.2008, 11:13
Gs maçından sonra camiada büyük bir üzüntü olduğu doğru fakat sadece bu sezon için geçerli değil ki.Biz bütün maçlara kazanmak için çıkıyoruz.Kaybedince de dolayısıyla üzülüyoruz.Hedeflerimizi daima yüksek tutmalıyız bence.

alper*
27.10.2008, 11:15
9 numaralı mesajla aynı fikirdeyim.
777 deyip sonra böyle konuşmak olmaz.
ya o ya öbürü.
bence 777.
:)

temel_yilmaz
27.10.2008, 11:23
trabzonspor sahaya çıkaracak 11 kişi buluyorsa trabzonspor için en azami başarı türkiye şartlarında şampiyonluktan başka birşey değildir.şerefli ikincilikler gönüllerin şampiyonu olmak kendi adıma istemedğim bişeydir.trabzonspordan beklenti hep yüksek olmalıdır hiç düşmemecesine yüksek olmalıdır.
lütfen bu kayseri sivas taraftarı düşüncelerini bırakalım kendi kendimizle uğraşmayalım bu aralar dikkatimi çekti forumda özeleştiri yapmaya çalışan arkadaşlar özeleştiri yerine eziklik psikolojisi içine girmişler lütfen .bu başlıkda büyük trabzonspor taraftarına bence yakışmıyor .

selimatal
27.10.2008, 11:43
Futbolcular-Teknik Heyet-Yönetim zaten tek yumruk olmuş durumda. Tek yumruk olamayan tek şey tribün. 20.000 kişinin kafasında ayrı kadrolar ve ayrı oyun sistemleri var. Her taraftar istiyorki ben söyleyeyim Ersun Hoca uygulasın. Her taraftar istiyor ki hiç gol kaçmasın maçlar 5-0, 6-0 bitsin. Kimse geçensene küme düşme hattından binbir güçlükle sıyrıldığımızı hatırlamıyor. Kimse önümüzdeki 6-7 senenin şampiyon kadrosunun temellerinin atıldığının farkında değil. Ve hiç kimse bunun 2-3 ay içerisinde ancak bu kadar başarılabileceğinin de farkında değil. Yıllarca yanyana oynamış güçlü kadrolar yerlerde sürünürken, biz ligin zirvesine yapıştık kaldık bunun da farkında değiliz.

Bu takıma yazık etmeyelim. Ligin 2. yarısında muhteşem olacağız inşallah. Şimdilik iyi idare edelim yeter.

selimatal
27.10.2008, 12:13
Bu arada Rıdvan Dilmeni takip ediyor musunuz?

TS a GS maçından sonra verilen 50.000 YTL ceza için TFF nunu yerden yere vuruyor.

Önce BJK-Sivas maçında sahaya müdahale eden BJK taraftarları için "içlerinde bordo-mavi" forma giyen birini gördüm galiba, TFF TSa ceza vermeli diyerek dalga geçti.:D
,
Sonra FB-Bursa maçında Edu'nun yaptığı hareket sonrası "Edu FB formasının altına bordo-mavi forma giyiyor olabilir" dedi.:D

Bizim Trabzonlu yazarlardan yorumculardan tık yok ama Rıdvan TS a verilen uyduruk cezaları kafaya takmış anlaşılan. Bu tip düzgün adamlara en azından teşekkür etmeli, bizim uyuyan kazmaları da durumdan haberdar etmeliyiz.

TheCrow
27.10.2008, 12:13
Arkadaşlar biz "hedefimiz şampiyonluk değil" dedikçe hakkımız iyice yeniyor,elalem ellerle gol atmaya başladı yine,her maçta 3-5 atağımız ofsayt diye kesiliyor,tabi ki de hedefimiz ve beklentimiz şampiyonluk.Biz olmayacağız da Eskişehir'in dörtlediği gs mi olacak?..Forvetimiz az becerikli olsaydı,kalecimiz her kaleye geleni yemeseydi daha 8.haftada kopmuş gidiyor olacaktık.Tolga ve Gökhan çok yanılttı bizi bu sene şu ana kadar.

Tekke
27.10.2008, 12:30
Rıdvanı tebrik ediyorum, ve diyorum ki, bu sene neden olmasın-olmazsa da olsun mantıgında olmak lazım. Yeni kurulan bir takımız, gerçekçi ve adaletli olmak gerekirse, emege haksızlık olur. Ama devre arasına kadar min. kayıpla varabilir ve devre arasında FORVET VE OYUN KURUCU bulursak, o zaman 777 BOEING oluruz:)))

Emirhan Makul
27.10.2008, 13:10
Kesinlikle Arkadaşlar bu takım lig sonunda İlk 5 İçinde yar alır bunu kimse yadırgamasın zaten şuanda ki kadrodan şampiyonlık beklemek çok abes kaçar hem kadro yeterli değil hemde futbolcular bunun olacağına inanmıyorlar. 3.4. ve 5. Sıralar gelecek için iyi yerlerdir.

Rahman Gümüş
27.10.2008, 13:13
Ne olursa olsun bu sezon ilk 3 te bitirmeliyiz.Tabiki şampiyonluk istiyoruz ama bu sezon ilk 3 te bitirirsek te başarılı olmuş oluruz.Gelecek sezona şampiyonluk parolasıyla çıkıp istediiğimizi elde ederiz

Ümit Tekşan
27.10.2008, 13:51
Valla arkadaslar kimse kendini kandırmasın. Ben kendi beklentimi açıkça söyliyeyim
"Ş A M P İ Y O N L U K" bunun dışında bir beklentim yok 24 yıl oldu hep beklenti hep beklenti.Artık canımıza tak demiş bunun lami cimi yok Kendi sahanda maç kaybetmeyeceksin. Rakiplerinin puan kaybettiği hafta da sen pu an kaybetmeyeceksin.

İsteyeceksin , savaşacaksın , mücadeleni edeceksin ve eze eze "Ş A M P İ Y O N" olacaksın.
Valla bilmiyorum kimin beklentisi yok. benim tek beklentim "ŞAMPİYONLUK" Türkiye kupasını bile istemiyorum yeterince almışız alamayanlar alsın.

Faik Yılmaz
27.10.2008, 14:05
bizim çok büyük beklentimiz yokki zaten....

şampiyon olalım yeter :)

Erdal
27.10.2008, 14:07
Trabzonspor un hedefi her zaman şampiyonluktur. Asıl yapılması gereken hedefi küçültmek değil ikinci ya da üçüncü olunduğunda her şey bitti deyip bir daha başa dönmek...Zor olan bu anlayışı kırmaktır. Zordur ama elzemdir vesselam

Ümit Tekşan
27.10.2008, 14:08
bizim çok büyük beklentimiz yokki zaten....

şampiyon olalım yeter :)

Haksızmıyım Faik abi , Biz demiyoruzki gidin UEFA kupasını alın. Bizim tek beklentimiz Şampiyonluk her sene olduğu gibi :)

Reha
27.10.2008, 14:12
Doğru diyorsun; inter toto ya gitsek yeter, şurda 2 senedir şampiyon olamıyoruz, ne olacak?

Sen_Teksin_61
27.10.2008, 16:36
Arkadaşlar yeniden bir yapılanma içindeyiz.Bu sene ki hedefimizi iyi koymamız gerekiyor.Bu sene hedefimiz Avrupa kupalarına gitmek olmalı.Bu yazıyı özellikle Antep maçından önce yazmak istedim.Bugün Antep maçını kazanabiliriz.Ama ilerdeki haftalarda beklentiyi yükseltip,Gs maçı gibi bir kaybedince çok geri gidiyoruz.Gerçekten bu sezon müthiş bir başlangıç yaptık.Gs maçı öncesi beklenti o kadar yükseldi ki ;maçı kaybedince camiada çok büyük moral bozukluğu oluyor.Yönetim bunu Sezon başında yapıyordu.Sonra takım iyi gidince sustular.Ama zararını Gs maçında gördük.evet biz şampiyonluk yürüyüşüne başladık.Ama bu yürüyüşün başındayız.

Kesinlikle haklısınız. Ben beklentinin yüksek olmaması noktasında şampiyonlukla alakalı bir konu başlığını eleştirmiştim. Taraftar olarak 25 senelik şampiyonluk hasretinin verdiği duygularla bazı şeylerin çok acele gerçekleşmesini istiyoruz. Bu durum Trabzonspora zarardan başka birşey vermiyor.

Konu başlığı çok yerinde olmuş...

krdnz
27.10.2008, 16:42
Beklentilerimiz hep yüksek olacak,olmalıdır...

Sabır derseniz evet sabretmemiz lazım.

Cenk Zihni
27.10.2008, 21:57
Tabi beklentileri yükseltmeyelim.
Hep bir agızdan 7 geliyor derken,
8.hafta bitmiş,rakiplerimiz birbirleriyle oynamamıs buna istinaden avantajlı durumdayız
1-2 istemedigimiz sonuc alındıgı zaman kolayca manipüle edilebilir hale gelelim.

Ben bu takımdan şampiyonluk beklerim.
Ve bu beklentimi düşürmeye niyetim yok.

zahido
27.10.2008, 22:04
Beklentileri yuksek tutmazsak, beklentileri kasilayacak transferleri yapamayiz.. Ozamanda istedigin kadar ugras hicbir basari elde edemezsin..

Kasım Hilal
27.10.2008, 22:06
Hedef her zaman en tepesi olmalı..
Ama hedefe yürürken sabırlı ve inançlı olmalı..
Ben neden şampiyonluk hedefimden vazgeçeyim ki?

Yavuz Hasan
27.10.2008, 22:32
şampiyonluk bir hedeftir ve bu bizim vazgeçilmez hedefimizdir ama basamaklaarı da birer birer çıkmak lazım biz daha yolun başındayken yolun sonuna bakıyoruz

Cafer Bulur
27.10.2008, 22:39
F.bahcenin ilk 8 hafta nin dördünde anadolu takimlarina yenildigi ve teknik direktörünün Türkiye yi tanimamasini dezavantajlarini yasadigi,
G.saray inda cok iyi kadrosuyla orantili olarak 8 haftanin dördünde galip gelemedigi ve iyi yönetilmedigini belli oldugu bir sezonda
Besiktasinda iyi gidisine ragmen takip edilebilir bir sezonda oldugu bir dönemde,
ben sampiyonluk beklemeyeceksem ne zaman bekleyecegim?
Hedefimiz sampiyonluktur ve bundan sasilmamistir.
Mükemmel olmayan ama iyi olan kadromuzla sampiyonlugun adaylarindan biriyiz.
Bu hedefi futbolcularimiz dahi rahatlikla telaffuz ederken ben neden sakinayim.
Sampiyon olamasak bile lig 2.ligi bizim icin basari olacaktir.
Devre arasinda 2-3 nokta transfer yapilirsa bu hedefe ulasabiliriz.

poetricus
27.10.2008, 23:48
Benim beklentim çok ama çok büyük:
Trabzonspor'un kimliğine kavuşması.
Şampiyon olmak aradan geçen 24 yıla rağmen bence teferruattır ama önemli bir teferruattır; önemli olan takım olmaktır.

Erdal DİLEK
27.10.2008, 23:53
şimdi cimbom eskişehirden efbe kayseriden 4 yerse nasıl beklentiler yükselmesin.. ..

Erdal DİLEK
27.10.2008, 23:54
ve ayrıca bazı arkadaşlarda bahsetti

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=9057&page=36

butthead
28.10.2008, 11:46

TS a GS maçından sonra verilen 50.000 YTL ceza için TFF nunu yerden yere vuruyor.

Önce BJK-Sivas maçında sahaya müdahale eden BJK taraftarları için "içlerinde bordo-mavi" forma giyen birini gördüm galiba, TFF TSa ceza vermeli diyerek dalga geçti.:D
,
Sonra FB-Bursa maçında Edu'nun yaptığı hareket sonrası "Edu FB formasının altına bordo-mavi forma giyiyor olabilir" dedi.:D

Bizim Trabzonlu yazarlardan yorumculardan tık yok ama Rıdvan TS a verilen uyduruk cezaları kafaya takmış anlaşılan. Bu tip düzgün adamlara en azından teşekkür etmeli, bizim uyuyan kazmaları da durumdan haberdar etmeliyiz.
rıdvan dilmen cidden kaliteli bi adam bizi savunduu için demiyorum her anlamda efendi ve dogru neyse onu söylüyor :alkış:

tsmetu
28.10.2008, 11:52

Haklısın takım yenildiği zaman eleştiriler biraz daha hafif olmalı yeni takımın bu seviyede olmasıda güzel birşey,avrupa'da bizim gibi yeni takım kurupta lig'in dibine demir atan takımlarda var halimize şükür etmek lazım.

OLCAY ÇAKIR
28.10.2008, 12:23
Beklentiler hepimizce yükseltilmiştir.
Artık bundan dönüş yok.
İleri...

Ahmet Kuru
28.10.2008, 14:55
Şahsım adına ligdeki 1-2 maçlık puan kayıpları ile ne ümidimi keserim nede 1-2 maçlık galibiyetle göklere çıkarım...
Lig uzun bir maraton,benim bu sezon ki beklentim başarı...
Başarılı olsunlar...
Gerisini hallederiz...;)

Şahinoğlu
28.10.2008, 16:06
Bu lafta klişe oldu artık , beklentiler dediğin nedirki yüzümüzü kara çıkarmasın takım puan kaybetsede şampiyon olmasada olur,gs maçında gs'den iyi oynadık ve bunu stadda gördük ve takımımıza hiçbir kötü söz söylemedik (Tolga,Tayfun hariç) ayrıca beklenti derken neredeyse Şampiyon doğmuş bir kulübün taraftarlarıyız ve bu takımdan her sene Şampiyon beklemekten başka bişe yaptığımız yok 25 sene oldu ne olduki biz Şampiyon olsun istiyoruz diyemi Şampiyon olamıyo bırakın Allah'ını severseniz bize yakışan her sene Şampiyonlu'ğa inanarak sezona başlamaktır ve mücadelesini vermektir olursun olmazsın önemli değil dediğim gibi en azından l sokaklarda gezerken başımız yerde değil dik yürüsek bile yeter.

verep
28.10.2008, 18:56
Arkadaşlar bu sene hedefimiz ne?
Avrupa kupalarına mı gitmek?
Şampiyon mu olmak?

Bu bir yürüyüştür.Biz şampiyonluk yürüyüşüne başladık.Emin adımlarla gidiyoruz.Ama kısa vadeli hedefler bizi yolumuzdan saptırmasın.Bence bu hafta tekrar lideriz.Ama bu hafta sonu lider olmak demek ,devamlı lider kalacağız anlamını taşımıyor.Takım 2. ve biz o takımı kıyasıya eleştiriyoruz.

.....
28.10.2008, 19:08
İsterse düşme hattında olsun isterse zirvede.
Trabzonsporun yeri her zaman gönlümde en yüksekte!

Emre Bekar
28.10.2008, 19:24
bu başlığı hiç sevmedim!!
Trabzonspor'un hedefi herzaman şampiyonluk olmalıdır ve öyledir de zaten.
Beklentimizde budur en yükseğinden.olamasakta sorun değil yeniden yapılandığımızın bilincindeyiz zaten

kelkitli29
28.10.2008, 20:35
Benim zaten sampiyonluk gibi bir beklentim yok. Bu sene ikinci bitirebilirsek ne ala. Yalniz su ana kadarki performansimiz beni olumlu yönde sasirtti. Böyle devam edebilirsek benim hedefim yerini bulur insallah. Ligde ikincilik kupa sampiyonlugu istiyorum ben.

Anıl C
28.10.2008, 20:51
benim beklentim sadece şampiyonlar ligi
ötesi yok
artık liverpool'un, barcelona'nın, inter'in tekrar Trabzon'a gelme vakti gelmiştir.
eger hedef şampiyonlar ligi olursa ligde başarılı oluruz
bu kadar basit ve net

Mert67
28.10.2008, 22:16
Şampiyon olmayı beklemek, Trabzonsporlular için yüksek bir beklenti değildir...
Bundan ötesi yok...:alkış::alkış::alkış:

TS-FAN
29.10.2008, 01:31

,

NTV yakında Rıdvan Dilmen'i şutlamasın..

TS-FAN
29.10.2008, 01:39
Beklentim hep aynı,beklentim hep yüksek.
Beklentim şampiyonluk.
Şampiyonluğu hedeflemeyen bir takım benim takımım olamaz.
Benim takımım hep şampiyonluğu hedeflemiştir,hedefleyecektir.
Beklentileri yükseltmedikçe küçülürüz.
"Beklentileri yükseltmeyelim".Peki ...Ne yapalım? Küçültelim mi?
Trabzonspor'un hedefleri asla kü-çü-le-mez.

Hüseyin Çümen
29.10.2008, 01:43
lig başlarken hedefim ilk 3 tü benim ama sonra seri galibiyetler gelince beklentiler yükseldi tabi yanildğimiz her maçtan sonra homurdanma çok oldu

ligde yıldızı parlamış güçlü diyebilcemiz 3 takımla oynadık antep cincon ve bejeke ve malesef 3 ünüde yenemedik

daha sivas bursa fener kayseri maçlarımız var bunlardada puan kaybdeceğimiz hissi malesef oluştu bende

Yavuz Hasan
29.10.2008, 13:31
Beklentim hep aynı,beklentim hep yüksek.
Beklentim şampiyonluk.
Şampiyonluğu hedeflemeyen bir takım benim takımım olamaz.
Benim takımım hep şampiyonluğu hedeflemiştir,hedefleyecektir.
Beklentileri yükseltmedikçe küçülürüz.
"Beklentileri yükseltmeyelim".Peki ...Ne yapalım? Küçültelim mi?
Trabzonspor'un hedefleri asla kü-çü-le-mez.
işte bu düşünce yapısından dolayı her sene ilk yarı bitmeden hem kupada hem ligde havlu atıyoruz

Emre Bekar
29.10.2008, 13:38
işte bu düşünce yapısından dolayı her sene ilk yarı bitmeden hem kupada hem ligde havlu atıyoruz

trabzonspor bu düşünce yapısından dolayı değil,yanlış transfer politikaları yüzünden başarılı olamamıştır

boztepeliyasin
29.10.2008, 14:00
trabzonspor kurulduğundan bu yana beklentileri hiç değişmemiştir değişmezde. bizim beklentilerimiz 1 şampiyonluk 2 türkiye kupası 3 avrupa kupaları. bu beklentilerimizin bittiği sene trabzonsporunda bittiği senedir. yenilgiyi kabul etmişiz demektir. bu taraftarda bu beklentileri her zaman haketmiştir.

Sen_Teksin_61
29.10.2008, 14:29
Bu sezon süper lige en fazla oyuncu tarnsfer eden bir takım olarak Trabzonsporumuzda henüz taşlar yerli yerine oturmuş değil. Takımda yeni oyuncular çok. Futbolcular birbirlerinin tüm özelliklerini tanımış değiller. Sahada tam anlamıyla bir takım gibi mücadele edemiyoruz. Gol yediğimizde adeta dağılıyoruz. Şoka giriyoruz. Bu şoktan da kolay kolay kurtulamıyoruz. Diğer taraftan futbolcularımızın bir kısmı istenilen düzeye daha gelmemiş durumda. Birçoğunun perormans düzeyi vasat.

Ben tüm bunları Trabzonsporumuzun baştan aşağı yenilenen bir takım olması hasebiyle normal karşılıyorum. Bu takıma eksiklikleriyle hatalarıyla sabredilmeli. İşte bu noktada ben, takımdan olan beklentilerin -başlığı açan renkdaşım gibi- yüksek olmaması gerektiğine inanıyorum. Beklentinin yüksek olmasından kasıt şampiyonluktur bana göre. Yukarıda bahsettiğim takım için şampiyon olamamak asla ama asla bir başarısızlık olmayacaktır. Bu takımdan şampiyonluk beklemek dersine normal düzeyde çalışmış bir öğrenciden 100 üzerinden 100 beklemekten farksızdır. Bu öğrenciden 70-80 veya 90 beklenebilir ama 100 beklemek bence hayalden öteye geçmez. Trabzonspor kulübünü bir öğrenciye benzetirsek sizce dersine 100 alacak kadar çalıştı diyebilir miyiz?

Tabi ki hayır. Forumdaki ilgili konularda hemen herkes Trabzonsporda transfere ihtiyaç olduğunu, birçok mevkiye oyuncu takviyesinin şart olduğunu yazıyor. Diğer taraftan eldeki birçok oyuncunun henüz gerçek performanslarına ulaşmadığı, Trabzonsporun henüz takım olma yolunda ilerlediği de aşikar. Böyle bir öğrenci için beklentileri yüksek tutmak öğrenciyi strese sokmaktan başka bir işe yaramaz bence. Dersine normal çalışan öğrencimizden 70-80 bekleyebiliriz yani Trabzonsporumuzdan avrupa kupalarına katılması, ilk üçe girmesi yönünde bir beklentimiz olabilir ama beklentinin şampiyonluk olması, içinde bulunduğumuz dönem için bence aşırı yüksek.

Bu noktada hiç sevmediğim sivasspor ve Bülent Uygun örneğini vermek istiyorum. sivasspor, süper ligin son haftalarına doğru şampiyonluk potası içinde olduğu halde, kulübün yöneticileri ve teknik heyeti olası bir şampiyonluktan söz etmemek için ellerinden geleni yaptılar. Takımlarını şampiyonluk havasına sokmak istemediler. Bence başarılı olan teknik direktörleri bülent, "takımı gereksiz yere strese neden sokayım ki!" diyerek takımda böyle bir havanın estirilmemesi gerektiğini söylemişti.

Evet biz büyük bir kulübüz, daha önce 6 şampiyonluk yaşamış olan bir camiayız. Başkalarıyla karıştırılmamalıyız. Ancak herkes biliyor ki Trabzon'da futbolcu olmak, teknik direktör olmak kolay değil. Her kafadan farklı bir sesin çıktığı memleket burası. Herkes doğal bir stres altında. Bu strese ek olarak bir de futbolcuların ve teknik heyetin sırtına şampiyonluk stresini yüklemek hiç ama hiç doğru değil.

Burada birçok arkadaş bol keseden atıp tutmuş beklentimizi yüksek tutmalıyız diye. Ben de onlara diyorum ki sınavı ne kadar çalışmışsan o kadar bekle. Sonra hayal kırıklığına uğrarsın. Not veren için olmadık şeyler söylersin. Halbuki notu verene değil kendine bakman gerektiğini bilemezsin. Onun için Trabzonsporun kendisine bakmalıyız. Süper ligde mücadele edecek olan takımımız için hangi adımlar atıldı, neler yapıldı? Bunun karşılığında beklentimiz ne olmalı? Beklentiyi gereğinden yüksek tutup hayal kırıklığına uğramamk mı doğru, yoksa olması gerektiği seviyede tutup neticeyi almak mı? Takdiri size bırakıyorum...

Adil ÖZGÜR
29.10.2008, 14:32
Yönetimimizde böyle dedi onlarca transfer yapıldı, Çok mu zor Avrupaya gitmek? Her Trabzonsporlu ligler başladığında ŞAMPİYONLUK görmek ister, bizim parolamız ŞAMPİYONLUK, işareti de AVRUPA, biz Avrupa takımıyız, Sinopspor değilizki. Anortosis maçını düşünelim, kimliğini kaybetmiş, sanki hiç futbol oynamamış bir futbol takımı haline getirildi Trabzonspor, bu başlığı açan arkadaş, Trabzon futbol METROPOLİ bir kent, sıradan bir kent değil. Eğer bu kadar transfer yapılmış ise hedef ne olur? Niye bu kadar kökten değişiklikler, biz bu senede şampiyon oluruz, yeterki hocamız oyun oynanırken zamanında ve yetenekli kişilere oyunu teslim etsin. Kafamdaki soru işareti futbolculardan gelecek yıl şampiyonluk beklemek değil, bu yıl nasıl şampiyon olunur? Ersun YANAL bile şampiyonluk şansımız her zaman var diyorsa neden böyle bir gündemi düşündünüz? İkinci yarıya kadar Ersun takımı yerinde saydırırsa, hedefi saptırırsa Trabzonu çok iyi tahlil edecek bu kadroyu iyi kaynaştıracak birisi kim olabilir sorusudur!

Bu başlık "7, 7, 7" diye haykıran diğer başlık ile çelişmiyor mu?

Ayrıca böyle bir başlığa da gerek yok ki..

Ne yani? Her oynanacak maç öncesinde "Zaten amacımız şampiyonluk değil ki. Yensek de olur, yenmesek de" diye düşünerek bu başlığa girip yorum mu yazacağız:)

Garip..
Aynen katılıyorum,

Valla arkadaslar kimse kendini kandırmasın. Ben kendi beklentimi açıkça söyliyeyim
"Ş A M P İ Y O N L U K" bunun dışında bir beklentim yok 24 yıl oldu hep beklenti hep beklenti.Artık canımıza tak demiş bunun lami cimi yok Kendi sahanda maç kaybetmeyeceksin. Rakiplerinin puan kaybettiği hafta da sen pu an kaybetmeyeceksin.

İsteyeceksin , savaşacaksın , mücadeleni edeceksin ve eze eze "Ş A M P İ Y O N" olacaksın.
Valla bilmiyorum kimin beklentisi yok. benim tek beklentim "ŞAMPİYONLUK" Türkiye kupasını bile istemiyorum yeterince almışız alamayanlar alsın.
Aynen katılıyorum,

Benim beklentim çok ama çok büyük:
Trabzonspor'un kimliğine kavuşması.
Şampiyon olmak aradan geçen 24 yıla rağmen bence teferruattır ama önemli bir teferruattır; önemli olan takım olmaktır.
Gidişat endişenizin gereksiz olduğunu gösteriyor. Zira takım ruhu yakalandı, da bazı hastalıkların yan etkileri hala devam ediyor.

Sen_Teksin_61
29.10.2008, 14:51
Atalarımız ne güzel söylemiş: "Ne ekersen, onu biçersin" diye. Yönecilerimiz ekini ekti. Şimdi bize düşen bu ekinin biçilmesi tamamlanana kadar sabretmek. Bir de ekilen şeyin karşılığı ne ise onu beklemek, fazlasını değil!...

cempolat61
29.10.2008, 16:34
ne demek beklentileri yükseltmeyelim kimiz biz burası sivasspor formumu??

trabzonsporumuz herzaman şampiyonluk adayıdır Türkiyede..

sinir oluyorum böyle açılan konulara...

mhast
29.10.2008, 22:18
bana gore bızler dışinda kımse ınanamıyor şanpıyon olacagımıza ,buna yonetım ,teknık kadaroda dahıl ,tutturmuşlar yenı takımız dıye bu sene avrupa dıye sen şampıyon ol dırek gıt şampıyonlar lıgıne buna bızler kadar inanin yeterkı ,

Sefa Murat Dokuz
29.10.2008, 22:19
bana gore bızler dışinda kımse ınanamıyor şanpıyon olacagımıza ,buna yonetım ,teknık kadaroda dahıl ,tutturmuşlar yenı takımız dıye bu sene avrupa dıye sen şampıyon ol dırek gıt şampıyonlar lıgıne buna bızler kadar inanin yeterkı ,

Sergen Yalçın İnanıyor:D
Trabzonspor sezon sonuna kadar kopmaz yarıştan diyor...

doctorsurgeon
29.10.2008, 22:25
Aşağılık kompleksi kokan bu tür başlıklar bize yakışmıyor. Trabzonspor'un tek hedefi şampiyonluktur.

Sen_Teksin_61
29.10.2008, 22:52
Konu başlığıyla aşağılık kompleksli olma arasında nasıl bağlantı kuruluyor anlamıyorum. Lütfen konu başlığı altında yazılmış olan yazıları okuyun, ondan sonra yorum yapın! Realist düşünmek neden bazı insanları bu kadar korkutuyor? Geçeklerle yüzleşmek istemeyenler davranışlarını sorgulasınlar lütfen. Asıl bu kimseler aşağılık kompleksine kapılmışlar ama farkında değiller. Yeter artık. Başlık için gelişi güzel laflar söylemeyi bırakın. Yazılanları dikkatlice bir okuyun! Ne denmek istendiğini anlarsınız. Hayret ediyorum sizin taraftarlığınıza!... Bizde isteriz Trabzonsporumuzdan şampiyonluk beklemek. Bizde isteriz takımdan beklentilerimizin yüksek olmasını. Ama bu beklenti şu an için hiçte gerçekçi değil kardeşim. Gerçek şu ki Antep'i yenemiyoruz. Gerçek şu ki beklentilerin gereğinden yüksek olması bizi hayal kırıklığına uğratmaktan, takımımızı ve taraftarı strese sokmaktan başka birşey getirmiyor. Eğer beklentilerimizin yüksekliğiyle şampiyonluk elde edecek olsaydık 25 sene beklemezdik. Oldu mu kardeşim!...

Murat'
29.10.2008, 23:02
Bu sene bu takımdan zaten çok şey beklemiyorum...ama en azından sahada adam gibi mücadele etsinler...3-4 pas yapabilsinler yaa..

MDanışmaz
29.10.2008, 23:25
İstesekte yükseltemeyiz oynanan futbol ortada...

Fanatik28
30.10.2008, 00:14
Fikstüre bir bakin...

-TS---------------------BJK----------------------GS-----------------------FB------
------------------------------------------------------------------------------------
I.B.B(D)--------------Kayseri(D)------------ Gaziantep-----------------Eskisehir(D)--
Hacettepe------------Kocaeli---------------------FB-----------------------GS---------
G.Birligi(D)------------Bursa(D)------------------I.B.B-------------------Ankaraspor---
Sivasspor------------Eskisehir---------------Ankaraspor(D)-------------Ankaragücü(D)
Kayseri(D)---------------FB------------------Hacettepe--------------------BJK--------
Kocaeli--------------Ankaraspor-------------Ankaragücü(D)--------------Denizli(D)---
Bursa(D)----------- Ankaragücü-------------Genclerbirligi(D)------------Antalyaspor---
Eskisehir----------------GS-----------------------BJK------------------Konyaspor(D)

Muhtemel Puan--------(32-35)------------------(29-32)------------------(28-31)

Tabi benim tahminim. Sizce biz ne yapariz? Iste bu taraftarin tutumuna bagli. Her ne olursa olsun, sonuna kadar destek sart.

Eger yikici olursak 25 Puani gecemeyiz.

Eger yapici olursak 31 ila 34 arasina Puan toplariz.

Ben ne olursa olsun, karamsarliga kapilmayacagim. Yeter ki sahadaki futbolcular savassin.

hamdi_61
30.10.2008, 01:43
beklentilerim bu sezon başından beri yüksek değil zaten.bu sene şampiyon olacağımızı sanmıyorum.bana göre bu sezon 65 ile 72 arasında bir puan toplarız.ligimizin gidişatına göre bu puanlarda bizi ligi ilk 4 içinde bitirirmemize yardımcı olur.bir ihtimal lig ikincisi olup şampiyonlar ligi önelemesi bile oynayabiliriz.

verep
08.11.2008, 21:28
Arkadaşlar Az önce Ersun hocanın konuşmasını dinledim.İçimden şu geçti.HaftaYA Gençler maçında takım daha rahat oynayacak.Trabzondaki maçlarda gol atamazsak takım strese giriyor.Beklentilerin bu kadar yükselmesinin sebebi.GS;FB; çok kötü BJK her an kötü olabilir.Şimdi iki hafta maç kaybetsek ersun hoca'yı tartışmaya başlayacağız.Yendiğimiz hafta tartışıyoz o başka bir konu.
Tekrar söylüyorum:
TRABZONUN TEK RAKİBİ TRABZON

verep
08.11.2008, 21:29
KIZDIĞIMIZ Erman Hoca bizi bizden daha iyi tanıyor.

Keleşoğlu
08.11.2008, 21:47
zor haftalara giriyoruz hafta ici bjk sonra gencler dışarda,sivas icerde, kayseri deplasman.. bu maçlardan sonra takıma destek olmaya devam

TSezgin61
08.11.2008, 22:19
KIZDIĞIMIZ Erman Hoca bizi bizden daha iyi tanıyor.

yanlizca erman hocami... diger rakiplerin forumlarina bir girelim. adamlar biliyorlar tek söyledikleri sey " birakin Trabzonsporu, son haftaya kadar gitsinler yine kendi kendilerini yerler sampiyon olamazlar"

herzaman söyledim yine söylüyorum: "BIZ COK BILIYORUZ"

mustafakaya
29.11.2008, 00:05
bu başlık hep gündemde kalmalı kanaatimce, yok gökhan o golü kaçırmasaydı, yok umut penaltıyı atmasaydı, yok yattara oynar mıydı. bu tür yorumların çok anlamı yok. ersun yanalla 5 sene diyoruz, gelir kaynakları oturmuş bir trabzonspor diyoruz, kendi kendimizi strese sokmayalım diyoruz. ama kime diyoruz.

Muhammet
29.11.2008, 00:09
Artık çok geç.

Beklentiler yükseleli çok oldu.

mustafakaya
29.11.2008, 00:15
Aşağılık kompleksi kokan bu tür başlıklar bize yakışmıyor. Trabzonspor'un tek hedefi şampiyonluktur.

ilgisi yok, şampiyonluk için hem saha hem psikolojik mücadele gerekir. psikolojik mücadelenin esası umudu kaybetmeden mütevazi olmaktan geçer.

macka61
29.11.2008, 00:40
benim beklentim başkanımızın dediği gibi avrupa kupaları ama şampiyonlar ligi olarak bu ya 1.cilikle olucak ya da 2.cilikle

enmavi61
29.11.2008, 01:30
hedef şampiyonlar ligine direk gitmek olmadı öneleme oynayarak gitmek

Mehmet
29.11.2008, 07:58
Sezona yeni futbolcular ile başlamıştık, aslın da bu sene bizim Trabzonspor için uyum dönemi olarak geçeceğini düşünüyorduk, ancak gelinen noktada çıta yükseldi ve elde edilen liderlik şampiyonluk umutlarını yeşertti. Ancak bu yolda giden yol hiç de öyle kolay görünmüyor. Özellikle son iki maçtır üst üste temposu yüksek öyle maçlara tanık oluyoruz ki bu maçlar biz Trabzonspor’a gönül verenler için heyecanına yürekler dayanmaz tempoda geçiyor.. Bilmiyorum bize karşı dişe diş kora kor mücadele eden Anadolu takımları rakiplerimiz diğer takımlarımıza karşı bu mücadeleleri yapacaklar mı ya da yapabilecekler mi? Kolay değil bu tür maçlar, zirve için mücadele etmek ve arkadan gelen rakipler ile ara mesafeyi koruyabilmek.

Trabzonspor’un son iki maçını değerlendirmek gerekirse, her iki maçta yenilmedik ama yenilebilirdik, ben yenilmediğimize sevinmiyorum, kazanamadığımıza üzülüyorum, her iki maçı da aslında kazanmak içten bile değildi. Ersun Hoca futboldan anlayabilir güzel futbol oynatabilir iddialı da olabilir ama ben tak dik ve streteji yönünü yeterli bulmuyorum maalesef. Sivasspor maçın da gerçi hakem faktörü de galibiyetimizi engelledi ama daha maçın başı idi bunun telafisi edilebilirdi. Sivassporun kalecisi bizim Trabzonspor camiasının çok iyi bildiği bir kaleci idi, Petkoviçe kale içine havadan şişirme paslarla gol atılamazdı, maalesef kale içine gönderilen topları Petkoviç şapır şapır topladı.. Şansımıza hava yağışlı idi ve yerden top gitmiyordu ama yine de yerden kale içine top gönderilmeliydi.

Gelelim son oynanan Kayseri Trabzonspor maçına.. Belliki liderlik takım üzerin de rahatlık sağlayacağına baskı ve stresi artırmış, kazanma hırsı yerine kaybetme korkusu futbolcuları strese sokmuş, Ersun Hocanın yerinde olsam Sivas spor maçın da bütün pozisyonları harcayan Umut’u oynatmaz bir maçlık dinlendirir dim, bir de böyle kritik maçta kazanılmış penaltıyı Umut’a kullandırmak sa tam bir çılgınlıktı, Umut’ta zaten çılgınca topu direklere nişanladı.
Umut için sitemim Umut’u sevmediğim den değil, şartlar şimdilik bunu gerektiriyordu bence.

Gelelim sıradaki oynanacak maçımıza, Trabzonspor Kocaelispor..
Alın size yine zor bir maç, arka arka ya hocaları değişen takımlar ile zorlu maçlar yapmıştık, hani çoğunlukla öyle olur her hoca değişikliğin de ilk maça çıkan takımlar genelde galip gelirlerdi, neyse çok zorda olsa bu maçları kayıpsız geçmiştik, derken Sivas spor ve Kayseri spor gibi flaş takımlar ile dişe diş kora kor maçlarda yenişemeden yakayı zor kurtardık. Şimdi sırada ki maç ne olur? Ersun Hoca futbolculara antrenmandan daha önemlisi futbolcuların beyinlerini iyi bilgiler ile doldurup motive etmelidir. Lüzumsuz telaşa paniğe gerek olmadan, sabırla presle bu maç takır takır kazanılır diyorum. Ama son sırada kalmış bir takımın bence Sivas spor veya Kayseri spordan daha kolay bir rakip olacağını düşünmüyorum. Zorlu yollar Trabzonspor için kolay olsun.

magicyattara
29.11.2008, 09:50
Açıkçası ben sezon başından beri bu takımın hedef düzeltmesi yapması gerektiğini söyleyenlerdendim.
Hem takım olarak hem de tek tek oyuncu bazında ele alırsak bu takımdan şampiyon çıkmaz görüşündeydim.
Öyle bir beklentim yoktu.
Fakat gelinen bu noktada neden olmasın diyorum.

Bu yıl ki şampiyonluk mücadelesi çok farklı.Ligi alıp götüren bir takım ortada yok.Bundan sonra da çıkacağını zannetmem.
Akşam ki Kayserispor beklediğimden çok çok iyi bir takım çıktı.Keza Sivas takımı da iyi bir takım.Antep bir kademe daha altta bir takım.
Bu isimleri vermemde ki amaç;bu 3 takım ve hatta Ankaraspor 4 büyükleri,içerde dışarıda sallar.
Kimse şu Kayseriden puan alırım diyemez.

Yarışı bizim için anlamlı kılan budur bence.
Bu yıl çok puan kayıpları olur daha.

Şampiyonluğun anahtarı,zayıf takımlara puan vermemekten geçiyor bu yıl kanaatimce.
Şu ana kadar bizden puan alamadılar.Diğerleri onlara puan kaptırdı.Bizi lider yapan da bu oldu.

Çok zevkli bir lig seyrediyoruz ve seyredeceğiz bu yıl.
Evet şampiyon gibi oynamıyoruz ama şampiyon olabiliriz.
Beklentim yüksek.

Travelair
29.11.2008, 10:21
Herkes kabul etmelidir ki bu takım kadrosu lider olarak kendisinden beklenilenden fazlasını yaparak saygı duyulmayı hak ediyor. İşte bu eksik kadroyla bile lider olabiliyorsak artık kafamıza donk etmeli ve takıma sahip çıkmalıyız. Destekleyerek, çelme takmaya çalışarak değil

Mayls
29.11.2008, 12:48
Futbol olarak Ersun hocadan daha fazlasını bekliyordum açıkçası. Ama yepyeni bir kadroyla ilk yarıyı kapatmak üzereyken hala lider olması bence yeterli bir başarı.

Şunu da unutmayalım; Ziya Doğan'la kendi yarı sahamızdan çıkamadığımız maçlar oluyordu...

6Şafak Aydın1
29.11.2008, 22:47
insallah yönetimimiz yeni bir gol atarda Fatih Tekkeyi bir sekilde geri getirir. bu baslik ortadan kalkmis olur. :)

boztepeliyasin
29.11.2008, 23:06
Herkes kabul etmelidir ki bu takım kadrosu lider olarak kendisinden beklenilenden fazlasını yaparak saygı duyulmayı hak ediyor. İşte bu eksik kadroyla bile lider olabiliyorsak artık kafamıza donk etmeli ve takıma sahip çıkmalıyız. Destekleyerek, çelme takmaya çalışarak değil
bizden fazla takıma sahip çıkan taraftar varmı? 25 senedir şampiyon olamayan takımın peşinde ölüme bile gidiyoruz. artık yok takım yeni ,yok takımın eksiklikleri var ,yok o yok, yok bu yok ,gibi bahaneleri bırakalım bu taratarın hersene beklediği şey belli, şampiyonluk. olamıyorlarsa susacaklar bahane üretmeyecekler. 25 seneden beri oturmuş bir takım kuaramamak taraftarın sorunu değil yönetimlerindir. 2004 yılında 2. olan bir takıma takviye yerine takımı bozuyorsanız bu taraftarın sorunu değil yönetimlerin beceriksizliği. bence bu başlıkta gereksiz bir başalık . biz trabzonsporuz, ne demek beklentileri yükseltmeyelim. bizim beklentimiz belli.

halil ibo
29.11.2008, 23:15
Beklentilerimizde belli ,olayın geldiği noktada ortada.
Yüce rabbim böyle şeylere karışmaz ama sanki haftalardır yaşanan ilahi adaletin tecellisi.
Zorla ite-kaka bizi şampiyon yapacaklar bu sene...
Sanırım travelair'inde söylemeye çalıştığı puan kayıplarından sonra futbolcularımıza ve hocaya yönelen aşırı tepkiler.Bunları bende çok anlamsız buluyorum ve çileden çıkıyorum.Birde sezon başında biri haftalarca lider götüreceğimizi söylese sanırım toplama takıma kimse bunu yakıştıramazdı.Fakat bugün gelinen noktada kötüde oynasak yıldız futbolcularımız gol kaçırma yarışına girsede onlara desteği üst düzeyde tutmalıyız.

hamibasoglu
30.11.2008, 01:14
tabi çeyrek asır ne ki,
1 asır daha bekleyelim,torunlarımız mezarımıza gelip,
dede şampiyon olduk derken bi de Fatiha okusun :)
Büyük takımın tek beklentisi olur, o da ŞAMPİYONLUK.
Haa Makul olmak başka,
Ama hedefsiz kalamaz Karadeniz Fırtınası.
7
7
7
7
7

CEMEFKER
30.11.2008, 11:50
Sezon başına konuşuyorsak bizim için Avrupa Kupalarına katılmak ilk 3-4 iyi bir sonuç olarak gözüküyordu, ancak gelinen şu noktada,lider olmamız, rakiplerimizin durumları bizi bu sene için şampiyonluk için var olmamız gerektiğinde mecbur bırakıyor. Bu takım şampiyonluğa oynaması gerekir bu saatten sonra, devres arası yapılacak transferler ile bu durum daha da iddialı hale getirilmelidir.

Engin Koltuk
30.11.2008, 12:03
Açıkçası ben sezon başından beri bu takımın hedef düzeltmesi yapması gerektiğini söyleyenlerdendim.
Hem takım olarak hem de tek tek oyuncu bazında ele alırsak bu takımdan şampiyon çıkmaz görüşündeydim.
Öyle bir beklentim yoktu.
Fakat gelinen bu noktada neden olmasın diyorum.

Bu yıl ki şampiyonluk mücadelesi çok farklı.Ligi alıp götüren bir takım ortada yok.Bundan sonra da çıkacağını zannetmem.
Akşam ki Kayserispor beklediğimden çok çok iyi bir takım çıktı.Keza Sivas takımı da iyi bir takım.Antep bir kademe daha altta bir takım.
Bu isimleri vermemde ki amaç;bu 3 takım ve hatta Ankaraspor 4 büyükleri,içerde dışarıda sallar.
Kimse şu Kayseriden puan alırım diyemez.

Yarışı bizim için anlamlı kılan budur bence.
Bu yıl çok puan kayıpları olur daha.

Şampiyonluğun anahtarı,zayıf takımlara puan vermemekten geçiyor bu yıl kanaatimce.
Şu ana kadar bizden puan alamadılar.Diğerleri onlara puan kaptırdı.Bizi lider yapan da bu oldu.

Çok zevkli bir lig seyrediyoruz ve seyredeceğiz bu yıl.
Evet şampiyon gibi oynamıyoruz ama şampiyon olabiliriz.
Beklentim yüksek.

Doğru.

Ankaraspor dışında aldığımız 7 galibiyet, ligin en altında yer alan takımlar. Son 8 deki 7 takımı yenmişiz 1 tanesi ile oynamamışız daha.

mustafakaya
07.12.2008, 23:52
özellikle kazandığımız haftalardan sonra gündeme gelmesi gereken başlıktır, beklentilerimiz yükselmesin, umudumuz da bitmesin.

Can basten
08.12.2008, 00:01
Bu sene şampiyonluk için en çok umutlu olmamız gereken sezon bence. Bazı arkadaşlar diyorlar ki "Takım daha yeni kuruldu, bu sene yukarılarda bir yerlerde bitirelim, seneye birkaç nokta takviyeyle şampiyon oluruz". Açıkçası bu düşünceye katlmıyorum. Seneye daha iyi bir takım olacağımız doğru olabilir fakat İstanbul takımları bu sezonki kadar kötü olmayacak büyük ihtimal. Açıkçası Trabzonspor'un şampiyonluğu için onların kötü olması da bizim iyi olmamız kadar önemli çünkü. 2004 ve 2005'te çok iyi takımlar kurmamaıza rağmen şampiyonluğa ulaşamamamız da bunu gösteriyor.

O nedenle bu sene, tam da fırsatını bulmuşken, oynayalım ve kazanalım şu şampiyonluğu. Dillendirmekten, hedefimizi açıkça belirtmekten de korkmayalım derim, bu havaya sokalım takımı da şehri de. Tabi ki bunu yapabileceğimiz inancını da aşıyalım aynı zamanda...

yanbeyi61
08.12.2008, 00:12
Hedef İstanbul olabilir...Ama viyana kapılarına dayanmak aklımızdan geçmeye bilirde...Hedef ne olur sa olsun Şampiyonluğa Varmayacağımız ne malumdur....
(yine birileri islamiyet den konuşuyon demesin sakın)Çünkü Yılbaşı olayını takip ettim(devre arası yabancılara sağlanan tatil imkanı,orda asıl dini islamiyeti konuşduran siz oldunuz)anladınız siz onu...

cem arin
08.12.2008, 00:29
cok yerinde bir düsünce.
bugün mactan sonra serdar bali ersun yanali sampiyonluk sözü vermedigi sampiyonluktan bahsetmedigi icin sucluyor!
ben böyle dangalak bir insan görmedim-kimse bana bizim eski futbolcumuz saygi duyalim demesin, biz nice futbolcular gördük bu tkaimda hepsi bizim eski oyuncularimiz- sampiyonluk parolasiyla baslamak mi önemli olan yoksa onun sonunu getirebilmek mi?
birilerinin camianin icinden cikip bu öküze anlatmalri gerekiyor yanalin mantigini yönetimin mantigini. hem trabznsporluyum diyor hem de köstek oluyor. ersun yanali elestirmek icin bahane ariyor bulamayinca böyle aptalca mantigi olmayna seyler yaziyor.
evet beklentilerin yükselmesi tkaima seyrcinin baski kurmasi varolan baskiyi artirmasi demek ancak bize gerekli olan sey bugün mac esnasinda yasadiklarimiz"1!
seyirci bir sifir yenik duruma düstükten sonra dahi takima baski yapmadi destegine devam etti.
büyük beklenti bozar bizi birakin ayaklarimiz yere bassin hem de saglamca...

İHSAN
08.12.2008, 00:33
Bence de fazla uçmamak lazım. Tabiki başarıyı sonuna kadar kovalayacağız, ama malumunuzdur ki biz bu işi pek bir abartıyoruz. Yarın, telaffuz edilen başarı gelmezse, Mazallah, bundan büyük zarar görülebilir. En başta kulüp bundan etkilenir.

Bir de, makul hedeler konulmazsa fb, gs misali önce Şampioonlar ligi finali, sonra gruplardan çıkmak, sonra uefaya kalmak, sonra uefa kupası ve en son olarak da Lig şampiyonluğu, gibi hedefler şaşabilir...

Emre Emiroğlu
08.12.2008, 00:41
Beklentileri aşırı derecede yükseltmemiz gereken an tam bu an !!

Neyse parası kıyıp gerekli yerlere ki bu yerler şuan 3 mevki adamları almalıyız..

Gerekirse de borca girmeliyiz. Borçsa borç !

Denge flan umdumda değil !

Duyulmuş , bilinen izlenen adamlar almalıyız.. " Aldıkta bakalım tutacak mı ?" mantığıyla futbolcu alırsak takımın altına dinamit koymuus oluruz.. kalan son 2 maçta 4 puan alsak bile lideriz.. Şampiyonluğumuz tamamen yapılacak olan kaliteli transferlere bağlı..

Şuan herşer matematiksel olarakda maddi olarakda moral olarakda elimizde..

Taraftar olarak beklentileri çok fazla yükseltip Yönetimi bu beklentileri karşılayacak transferler yapmaya zorlamalıyız !

Alibeyoglu
08.12.2008, 00:43
trabzonsporun daha iyi kavramaliyiz trabzonsporun hedefi asla avrupa kupalari olamaz trabzonsporumuzun her zaman hedefi sampiyonlukdur

Murat Acar
08.12.2008, 11:02
trabzonsporun daha iyi kavramaliyiz trabzonsporun hedefi asla avrupa kupalari olamaz trabzonsporumuzun her zaman hedefi sampiyonlukdur

HABUNU EY BELLESİN HERKES
Bizim her daim hedefimiz şampiyonluktur hedef buyutme değil bu her zaman olan şeyti istemedir...Bunuda bu yıl inşaallah başaracağız...Başaramazsakda dünyanın sonu değil ama başaracağımıza gönülden inanıyorum

The_Storm
08.12.2008, 16:54
Bu başlığa hep sinir oluyorum. Beklentimizi yüksek tutmayacaksak, sıradan bir anadolu takımından ne farkımız kalır?

Mustafa Ayazoğlu
08.12.2008, 16:59
Yapılacak çok iyi 2 transfer ile Fırtına esecek.. beklentileri hep yüksek tutalım ki korksunlar bizden :)

colman
08.12.2008, 20:02
allah allah istanbul takımları hedefi şampiyonluksa neden bizim hedefimiz şampiyonluk olmasın bizde büyük takımız bunu herkez görecek bunu bütün takıma aşılamamız lazım etkilenen varsa hemn gitsin bu takımdan biz 25 yıldr hasretiz şampiyonluga trabzonspor kötüde olsa hedefi şampiyonluktur herzaman ve öyle bir fırsat yakalanmışken arkadaşın dedigi gibi borcada girsek en kaliteli transferleri yapalım ikinci yarı, düşünsenize 2008 2009 ŞAMPİYON TRABZONSPOR..

Serdar A
08.12.2008, 20:51
Takım yenildiğinde " Desteğe devam , Şampiyon olacağız " başlığı , galip geldiğinde ise "Beklentileri Yükseltmeyelim" başlığı dengede kalabilmek için gerekli .

tsmetu
08.12.2008, 21:52
Ya takım yeni kuruldu olamsada kimse vah puff demez.Ama bu durumda lider vede iyi oyun oynuyorsak sezon sonunda neden lider olarak bitirmeyelimki.Biz sadece şampiyonluk istiyoruz çok mu bu bize.

TS-Jasmin
08.12.2008, 22:21
benim beklentilerim çok fazla...

Keleşoğlu
08.12.2008, 22:30
sırasıyla ; bursa deplasman, eskişehir, fener deplasman , ankaraspor deplasman, ankaragücü , besiktas deplasman maçları oynayacağız. bu maçlardan 13,14,15,16 puan çıkarabilirsek beklenti öyle bi yükselirki everesti aşar:)

beşiktas maçı sonunda puanımız 44-47 olursa ben şampiyonluk şarkıları söylemeye başlarım...

M.S.SOFU
09.12.2008, 11:55
Beklentileri yükseltmeyelim...
Beklentileri yükseltelim,
eğer ağacın tepesini hedeflersen,ağacın dalına çıkarsın,eğer yıldızları hedeflersen ağacın tepesine çıkarsın...
ben bu sene takımdan şampiyonluk bekliyorum hemde ezici bir puan farkıyla.şimdiden söyleyim bu görüş pollyannacı bir görüş değildir.

ali+61+26
09.12.2008, 19:53
son 12 yılın en iyi trabzonu buysa bnce beklentileri yükseltlim ... hemde co kyukseltelim şimdiden.. madem seneye eksik yerler belirlenip transfe yapılcak nie seneyi bekliyeliki eksik yerleri şimdiden dolduralım... ha oyle ha boyle ..bu sene cok iyi gidiyoruz inş mutlu biter..

CEMEFKER
10.12.2008, 17:40
Beklentileri yükseltmeyelim...
Beklentileri yükseltelim,
eğer ağacın tepesini hedeflersen,ağacın dalına çıkarsın,eğer yıldızları hedeflersen ağacın tepesine çıkarsın...
ben bu sene takımdan şampiyonluk bekliyorum hemde ezici bir puan farkıyla.şimdiden söyleyim bu görüş pollyannacı bir görüş değildir.

Olay budur bence de, iyi özetlemişsin, başarıya giden asıl yolu.

ÜNAL
10.12.2008, 18:00
Bu havayı taraftar,yönetim ve futbolcularımız yakalamışken geri adım atmak doğru olmaz.İstanbul züppelerine kaptırmayacağız şampiyonluğu..

Beklentilerimiz gerçekleşecek inşallah.:)

:tsamblem:

Çağrı Bilici
11.12.2008, 03:17
valla ben havamdayım , şampiyonluktan aşağısı beni üzer.o yüzden beklentim tavan yapmış durumda

Barış Mayda
11.12.2008, 12:22
benim icin şampiyonluk olmasa bile şampiyonlar ligi mutlu eder . ama ben şampiyonluk istiyorum şampiyon olan takımında şampiyonlar ligi ne direk gittigine göre şampiyonluk istiyorum

Nadir Bekar
11.12.2008, 12:35
bu sene şampiyon olamazsak seneye zaten olmamız çok zor , zira istanbul eziklerini bu kadar güçsüz bir daha bulamayız seneye hepsi daha güçlü olma ihtimalleri var olursa bu sene olur. Şampiyon TRABZONSPOR

Uğurtan
12.12.2008, 16:29
Bu havayı taraftar,yönetim ve futbolcularımız yakalamışken geri adım atmak doğru olmaz.İstanbul züppelerine kaptırmayacağız şampiyonluğu..

Beklentilerimiz gerçekleşecek inşallah.:)

:tsamblem:

İnşallah Ünal temennimiz o.. Trabzonspor her zaman Şampiyonluğu hedeflemiştir, kovalamıştır.. Bu hep böyle olacaktır..

Ancak sene sonunda çıkacak her tabloyu kabullenmek alkışlamak gerekir.. Eskiden düştüğümüz hatalara düşmemeliyiz.. Pire için yorgan yakmamalıyız.. Buda çok önemli bir mevzu..

mustafakaya
15.12.2008, 00:55
bu başlığa yazdığımız için hain diyenler olacaktır elbet ama "el tekraru vel ahsen velev kane yüzseksen" demişler ama yazalım. şampiyonluk her şeyden önce psikolojik mücadeledir. bu psikolojik mücadele en başta taraftarda, daha sonra taraftarın desteği ile başa gelmiş yönetimde ve yönetimin kurduğu teknik kadro ve teknik kadronun motivasyonu ile oyuncularla yapılır. Ve bu süreç tabandan tavana doğru gider. bu seneden daha ümitli olmamın sebebi taraftarın bu psikolojik mücadelede belli bir olgunluğa geldiğini görmemdi. yani avni akerde verilen kuvvetli pozitif destek, tribünlerin dolması, takıma menfi yönde tezahüratların azalması. şimdi bu destek her zaman rastgeldiğimiz hakem hatalarıyla bir kez daha kırılmak isteniyor ya da mevcut hakem hatalarıyla biz kendimizi negatif bir ruh haline büründürüyoruz. yani mekanizma şu şekilde işliyor. birkaç hafta boyunca aleyhimize verilen hakem kararlarından sonraki maçta hakem tarafından kollanacağımız bir maç profili. taraftarın gazının biraz azalması. bu süreçte dikkatin oynanan futboldan çok hakemlere yönelmesi. geçen senelere göre yaptığımız pozitif hamlelerin gözden kaçması, ve bir sezonda hemen şimdi istediğimiz bir şampiyonluktan sonra tekrar eski kısırdöngüye (yönetim, teknik kadro değişimler/krizleri vs) dönülmesi. lütfen bu kısırdöngüye tekrar girmeyelim, emeklemekten yürümeye başlayan teknik ve futbolcu kadrosuna pozitif manada destek verelim. müdahale etmeye ve düzeltmeye gücümüz yetmeyen dış faktörlerden (hakem, tahkim, medya) çok kendi eksikliklerimizi onarmaya çalışalım, süreç esnasında serinkanlı olalım, neticeyi sıcakkanlılıkla kutlarız. yine de bu son üç-dört haftadır olan hadiseler şampiyonluk yolundaki bir takımın başına gelecek stres ve sıkıntılardır, bunlar bir prova olsun, netice üç sezon sonradır. ha belki iki sezonda belki bu sezonda gelir . sakin.

trab61
15.12.2008, 01:01
saypiyon trabzonspor bu sene. hakemlerde olsa genede yenecez.

mustafakaya
15.12.2008, 01:03
saypiyon trabzonspor bu sene. hakemlerde olsa genede yenecez.

fena bir yaklaşım değil mesela, olumlu bence:))

Varlıbaş61
15.12.2008, 01:03
başlığı açan arkadaş hakemleri, mhk'yı ve tff'yi göz önünde bulundurarak tespit yapmış herhalde...
Allah'ın izniyle hepsini birden yeneceğiz bunların...
sabır etmeye devam...

Çağrı Bilici
01.02.2009, 11:58
bu dakikadan sonra hedefim minimum lig 2.liğidir

Alihan Ertürk
01.02.2009, 12:02
istanbul'dan ;

bordoooooooooooooo :)

Muhammed KOÇ
beklentilerimiz hiç te yüksek değil.. böyle futbol oynayan bir takımımız var beklentiler gayet normal.. şapiyonlar liginde yarı final desek hadi neyse :D

bordo61
Senenin başında bende buna inanıyordum yeni takımdık çünkü ama geldiğimiz noktada artık burdan dönüş yok hedef şampiyonluk her zaman oldugu gibi :)

iskenderunlu
01.02.2009, 12:03
bu yeni oluşan kadroya rağmen ligdeki konumumuz onur vericidir şampiyonluk neden olmasın

Muhammet
01.02.2009, 12:05
"Beklenti" yükseldi, asıl yapmamamız gereken, beklentiler karşılanmayınca pire için yorganları yakmak.

Travelair
Sayın Serdar Bali şu son zamanlarda son haftadaki maçı hatırlatıp "Trabzon'da feybe'nin elinden kupayı alacağız" türünde laflar ediyor sürekli. Bence yanlış yapıyor bu bağlamda

Mehmet Zeki
istanbul'dan ;

bordoooooooooooooo :)

Hollanda'dan

MAVIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII :)

Emre Bekar
01.02.2009, 12:06
Bu saatten sonra en kötü 2.oluruz,olamasakta sorun değil tabiki,bu kadroya güveniyoruz bu sene olmasa da seneye kesin şampiyonuz...

iskenderunlu
01.02.2009, 12:07
Hollanda'dan

MAVIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII :)

hataydan

ŞAMPİYONNNNNNNN

Çağrı Bilici
01.02.2009, 12:08
Ankara'dan
TRABZONNNN

Selçuk Yılmaz
01.02.2009, 12:12
Mersin 'den Trabzonnnnnnnnnnnnn

KuTs@L__pLaK@61
01.02.2009, 12:13
hangi beklenti yahu aslanlar gibi top oynuyopruz biz diğerleri gibi değiliz trabzonsporum her zaman kafaya oynamıştır oynayacakta hedefimi ger zaman osmanlı gibi ileriye şampiyonluk var ufukta geri denmek yok bu sevdadan trabzon zaten bahsettiğin o kulvarın içine daha 4 üncü haftadan itibaren girdi bakmayın sadri babanın hedef avrupa dediğine bir taşla iki kuş vurmak istiyor baba tonya lı değil mi valla çok uyanık hemşom benim onu çok seviyoruz bir akçaabatlıdan tüm trabzonsporlulara sevgiler /kocaeli ts4161

kübraTs
01.02.2009, 12:14
Sezon basinda bende beklentileri yükseltmiyelim diyordum ama simdi fener maci icin Trabzona bilet bakiyorum:)

Alihan Ertürk
01.02.2009, 12:14
ooleyy ooleeyy oleeyy oleeyy !! şampiyon TRABZOOON !!!

bordooo - maviii / şampiyooon - TRABZOOON

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış:

KuTs@L__pLaK@61
01.02.2009, 12:19
valla inanırmısınız yuvacıkta oturuyorum bura da öle bir yer ki hep karadeniz yukarısı rize aşaği yuvacık trabzon aynı karadeniz de ki gibi gene sınır :D sırf maçları trabzonluların daha yoğun olduğu kullarda maçı seyredebilmek için 20 dk yürüyorum aşaği yuvacığa iniyorum ordan kullara dün maç seyredeceğim babamlar gölcüğe gitmiş nişana bekle babam yok eee ben nasıl gidecem aradım babamı hadi baba maça demez mi nişan bitmedi neyse tbanlara kuvvet başladım yürümeye aşağiya indim bekle ara yok başladım gene yürümeye ilk bi ara arabaya bindim 700 metre getirdi beni bir yerde indim bayanlar araba bekliyor selam verdim yenge dedim burdan araba geçmez mi oğlum bizde bekleyiruk gelmeyi da trabzonlu oldukları belli oluyordu hava yağmurlu soğukta neyse onlarla beklemeye hızla önümüzden geçen i araba 100 metre ilerde drup geri geri geldi yanımıza meğer hanımların tanışı sordum kullara gelebilirmyiyim bin dedi muhabbet etmeye başladık tam arabadan ineceğim uzaktan akraba çıktık yaşlı bayan babamın teyzesinin oğlunun hanımının ablası öbürüde kız kardeşi hay allahım dün ya ne kadar güçük annene babana selam söle dediler tam indim kullarda maç nerdeyse başlayacak allah razı olsun oturdum 10 sora maçbaşladı ne gündü be:D

Yasin Berber
01.02.2009, 14:05
Bence beklentileri yükseltip emin adımlarla hedefimizi büyütmek lazımmmm...Haydi Trabzonsporum

oflu engin
01.02.2009, 22:11
beklentiler artık tavan yapmıştır.bu yoldan dönüş yok.

TS-FAN
01.02.2009, 22:15
Bu başlığı sevmiyorum.
Sevemiyorum..

Soner
01.02.2009, 22:18
Bu başlığı sevmiyorum.
Sevemiyorum..

aynen katılıyorum kardeşim sana. Benim bekletim cok yüksek. Beklerim abi ben

Sercan Yaylı
01.02.2009, 22:21
trabzonsporun her sene beklentisi şampiyonluktur bu başlıgı bende hiç sevmiyorum...

üstün
01.02.2009, 22:34
Bakıyorum da herkes şampiyonluğu ilan etmiş.
Bir takım şampiyon olacak arkadaşlar. dileriz biz olalım, ama böyle şampiyon olmağa kayıtsız şartsız endekslerseniz kendinizi sonra ikinciliği bile beğenmezsiniz.
onun için sabırla beklemek lazım.
puan cetvelinin üst sırasına bakıyormusunuz.
6. ile aramızda 4 puan var ve onlar mahalle takımı değiller.
yani ersun yanal demek şampiyon demek havalarına girilmesini de hiç beğenmiyorum.
En iyi hoca takım oyununa yüzde 10 katkı sağlar kaidesi uluslararasıdır. değişmez.
onun için hocaya çok fazla bel bağlamayınız.
aslolan takımın kalitesidir. ki bu takım daha yeni. böyle şampiyon olacağız şampiyon olacağız naraları atarsak, bu takımı kesinlikle olumsuz etkiler. futbolcular kendilerini büyük bir baskı altına alınmış görürler ki zarar verir takıma, böyle peşin kararlar.
ne olacaksa olacak. biz şampiyon olacağız demekle hiç bir takım şampiyon olmuyor.
Gerekenler yapılıyor. Ama peşin şartlanmaş güzel bir şey değil.

Berat
01.02.2009, 22:39
Bu saatten sonra beklentileri istesek te küçültemeyiz.. Küçültmemeliyiz de..

Sercan Yaylı
01.02.2009, 22:41
Bu saatten sonra beklentileri istesek te küçültemeyiz.. Küçültmemeliyiz de..

evet aynen katılıyorum...

üstün
01.02.2009, 22:43
Trabzonspor taraftarı son şampiyonluğundan beri hiç bir zaman şampiyonluk beklemekten uzak kalmadı ki.
ne yani geçmişte şampiyonluk beklenmiyordu da şimdi mi beklentilerin küçültülmesinden bahsediliyor.
Şampiyon olmak istemek başka. illada kayıtsız şartsız biz şampiyonuz demek başka.
varmı dünyada böyle bir mantık.

Murat TÜRKAY
01.02.2009, 22:48
aslında beklentileri yükseltmek değilde eğer beklediğimiz olmazsa kendimize hakim olmamız gerektiği düşüncesindeyim.. bundan dolayıdır ki bu başlık açılmış.. hepimiz biliyoruz ki bizim taraftarımız bende dahil aşırı tepki veriyoruz... bu takım ikinci yarı oynadığı futbol bir harika... bunda emeği geçen herkese binlerce teşekkürler... hocamızdan futbolculara, futbolculardan yönetime sonsuz teşekkürler.. başımız dik, gururluyuz çünkü trabzonsporluyuz...şampiyon olacağımıza inanıyorum... ama olmazsada önemli değil çünkü harika bir takımımız var ve böyle bir takıma sahip olduğum için tekrar tekrar gurur duyuyorum.. o yüzden taraftarımızda bilinçli olması gerekiyor...bu şampiyonluk elbet gelecek..

Emiroğlu
01.02.2009, 22:50
Türkiyedeki en modern stada sahip , avrupada az çok ismini duyurmuş , transferde para ile bile olsa yıldız getirtebilen , tücari anlamda Türkiyenin belki de en büyük bütçeli takımını tutan bir fb tararftarı olsam , şu foruma girsem , şu başlığı görsem , tek diyeceğim şey

" küçük beyinler , küçük düşünür " olurdu

kimsede kusura bakmasın.

Adem Erdoğan
01.02.2009, 22:53
Bu başlığın "Üstüne Koymak ve Şampiyon olmak" başlığıyla birleştirilmesini tavsiye ediyorum.

Engin Koltuk
01.02.2009, 22:57
Beklentilerimizi nasıl yükseltmeyelim? Bu takımla bu oyunla bu taraftarla şampiyonluğu beklemek çok mu? Ben yükseltiyorum. Kusura bakmayın.

cplc
beklentiler artık tavan yapmıştır.bu yoldan dönüş yok.

Bu başlığı sevmiyorum.
Sevemiyorum..

aynen katılıyorum kardeşim sana. Benim bekletim cok yüksek. Beklerim abi ben

sizin gibi ömrü hayatında şampiyonluğu bi şekilde yaşamız abilerin daha iyi bilmesi gereken bazı konular var derim. Şampiyonluk kelimesini sarfetmek çok basit ama onun için yapılması gerekenler var. Evet iyi gidiyoruz ama şu dakikada bu kadar hızlı ayağa kalkınmamalı derim...

Bakıyorum da herkes şampiyonluğu ilan etmiş.
Bir takım şampiyon olacak arkadaşlar. dileriz biz olalım, ama böyle şampiyon olmağa kayıtsız şartsız endekslerseniz kendinizi sonra ikinciliği bile beğenmezsiniz.
onun için sabırla beklemek lazım.
........
Gerekenler yapılıyor. Ama peşin şartlanmaş güzel bir şey değil.

aynı fikirdeyim...
Oyıuna devam ama şimdilik işimize heyecanı "şampiyonluğu" katmayalım...
Sadece eğlenelim. Maç sonu kolbastı oynamak için yenelim. Lig sonunda ayrıca eğleniriz.

.....
Bu başlığı; Kazandığımız maçlardan sonra kullanmalıyız.

farabi hocamında da dediği gibi, Kazandıktan sonra Beklentileri yükseltmemeli kaybettikten sonra Desteğe devam Şampiyon olacağız başlığını orantılı bir şekilde getirmeliyiz.

Zaten bunu başarabilirsek Allahın izniyle Şampiyonluğu bekler oluruz.

Emiroğlu
01.02.2009, 22:58
Bende diyorum ki işin içine " Şampiyonluğu " katalım.Her zaman katalım.

Önemli olan , başarısız olduğumuzda , vazgeçmeyelim !

.....
01.02.2009, 22:59
Bende diyorum ki işin içine " Şampiyonluğu " katalım.Her zaman katalım.

Önemli olan , başarısız olduğumuzda , vazgeçmeyelim !

Bu başlığı; Kazandığımız maçlardan sonra kullanmalıyız.

farabi hocamında da dediği gibi, Kazandıktan sonra Beklentileri yükseltmemeli kaybettikten sonra Desteğe devam Şampiyon olacağız başlığını orantılı bir şekilde getirmeliyiz.

Zaten bunu başarabilirsek Allahın izniyle Şampiyonluğu bekler oluruz.

Senin yazına hitaben olmuş :)

Mustafa Ayazoğlu
01.02.2009, 23:02
Son maça kadar ümitliyim, iş son maça kalırsa benim korkum o :)

hüseyin1975
01.02.2009, 23:03
Beklentiler elbette her zaman yüksekdir. Her zaman Sampiyon olmak isteriz ama sezon basi ne demisdik?
Yeni bir yapilanmaya giriyoruz ve cok Transfer ediyoruz. Takim oturmasi ve birbirine alismasi lazim.
Seneye 1-2 nokta Transfer ile Sampiyonlugun en büyük adayi oluruz.

Bunlari dememismiydik? Dedik.
Tabi Sampiyonluk bu sezon gelirse hayir demeyiz :-) ama olmasakda bu oyunculara destege devam.

Mustafa Hazıroğlu
Şampiyonluk büyük bir beklenti değil.Bizim beklentimiz açık ara şampiyon olmak :D:D

hüseyin1975
Son maça kadar ümitliyim, iş son maça kalırsa benim korkum o :)

Korkma, sikamazlar bu sefer!

Mustafa Hazıroğlu
01.02.2009, 23:05
ama olmasakda bu oyunculara destege devam.
Tabi ki desteğe devam edicez.Ama bu sene beklentim şampiyonluk.Olmadı Trabzonspor'u bırakmıcaz yaa :)

ultrafanatik61
01.02.2009, 23:06
sampiyonlar ligi finali barcelonayi en iyi sezonunda devirmek :D

Mustafa Ayazoğlu
01.02.2009, 23:08
Son maç öncesi

1. Trabzonspor 75
2. Galatasaray 74
3. Fenerbahçe 73
4. Beşiktaş 72
5. Sivas 72

Ne olur sizce (Gs-Sivas Trabzonspor-Fb)

Cafer Bulur
01.02.2009, 23:08
Sezon sonunda ilk 2 disindaki hicbir derece beni mutlu etmeyecektir.
Zaten hdefimiz avrupa kupalari diyerek sadece beklentileri yükseltmiyoruz,bunun disinda bunun bir amaci olamaz.
Zaten yönetimimiz sampiyon olacagim demekle sampiyon olunmayacagini bildiginden halen daha frene basíyorlar.Halbuki onlar belki en az bizim kadar sampiyonlugu istiyor ve inaniyor.

ultrafanatik61
01.02.2009, 23:09
Son maç öncesi

1. Trabzonspor 78
2. Galatasaray 74
3. Fenerbahçe 73
4. Beşiktaş 72
5. Sivas 72

bosver yinede boyle olsun son mac kalpten gitmek istemem

Erdal
01.02.2009, 23:11
Beklentileri yükseltmeyelim diyen arkadaşların çekindikleri aşağı yukarı aynı şeyler. Olmayınca yandık bittik kül oldu havası. Başkanı suçlama hocayı suçlama futbolcuları suçlama ve sırayla hepsini devirme alışkanlığımız....Ama artık bitmeli bitecek....Trabzonspor şampiyonluğun tabi adayıdır. Şampiyon olamama dünyanın sonu değildir. Denemekten vazgeçme dünyanın sonudur. Allah bize o günleri göstermesin inşallah...

Adem Erdoğan
01.02.2009, 23:14
Son maç öncesi

1. Trabzonspor 75
2. Galatasaray 74
3. Fenerbahçe 73
4. Beşiktaş 72
5. Sivas 72

Tam istediğim tablo.

1 taşla 4 kuş vurmak süper olur.:)

üstün
01.02.2009, 23:18
Beklentileri yükseltmeyelim diyen arkadaşların çekindikleri aşağı yukarı aynı şeyler. Olmayınca yandık bittik kül oldu havası. Başkanı suçlama hocayı suçlama futbolcuları suçlama ve sırayla hepsini devirme alışkanlığımız....Ama artık bitmeli bitecek....Trabzonspor şampiyonluğun tabi adayıdır. Şampiyon olamama dünyanın sonu değildir. Denemekten vazgeçme dünyanın sonudur. Allah bize o günleri göstermesin inşallah...

Evet, şampiyon olmak başka, şampiyonluğu istemek başka, takımı, teknik kurulu, yönetimi baskı altına almak başka, strese sokmak başka.
Bence zaten iyi gidiyor Trabzonspor. ne futbolcusu ne de teknik heyet ve yönetim elinin tersiyle itecek değil ya gelecek olan şampiyonluğu.
ama iyi niyetle şöyle olacağız böyle olacağız uzak ara şampiyon olacağız gibi düşünceler yanlış.
Destek vermek, moral vermek yeter.
Gerisi kader.
sonra bu işin hakemi var. çeşitli kurulacak tuzaklar var. hakemleri etki altına alacak berbat bir ulusal medya var.
onun için mücadelemiz bunlarla olacak taraftar olarak.
Yoksa kimse şampiyonluğu reddetmiyor.
Taraftar başka yollarda savaşacak.
Takım zaten ne yapacağını biliyor.

trab61
01.02.2009, 23:24
bu satten sonra beklentimiz tabiiki yuksek olacak. kusura bakmayin bu kadar iyi giden takimdan su satten sonra beklentim tabiiki yuksek olacak. sampiyonluk bekliyorum. olamassak gene hayal kirikligi yasayabilirim. ama bu demek degilki takimima guvenmiyorum. 10 senelik takim kurduk bence.
ersun hoca ve yonetim en az 5 sene daha kalmasi lazim. en onemlisi istikrar.

sakaryalı.61
01.02.2009, 23:41
Son maç öncesi

1. Trabzonspor 75
2. Galatasaray 74
3. Fenerbahçe 73
4. Beşiktaş 72
5. Sivas 72

intikaam intikam :mad: yılların acısı çok güzel çıkmış adalette yerini bulmuş olur

tıpkı onların bizi 7.sene yenemediği gibi:D

istanbulunfethi
01.02.2009, 23:46
Hala ne tartışıyoruz yok mu bi yetkili kapatsın su başlığı:)

Hüseyin İlkin
01.02.2009, 23:49
Bu saatten sonra beklentiler inemez . Hep o çıta yükseklerde olacak . En tepe , birincilik kürsüsü olacak . Ama bir şeyi unutmamak lazım . O en tepeye çıkamazsak , bu yapıyı oluşturanlara sırtımızı dönmemek gerekir . Bu noktaya ulaştığımızı düşünüyorum . Hedef şampiyonluk , özelliklede bu saatten sonra . Bu inemez daha aşağıya ...

İsmail Narmanlı
01.02.2009, 23:54
ya trabzonspor gibi bir camianın her zmn sezona sampiyonluk için baslaması gerekir sivasmıyız ya biz saçma bir başlık....

UtopyaTs
01.02.2009, 23:54
Tabi ki beklentimiz yuksek olucak senlerdir bu anı bekliyoruz biz.Her sene şampiyonluk umuduyla yaşıyoruz.Trabzonspor'un şampiyon olması imkansız diyenlere cevabı şampiyon olarak vericeğiz inşallah.Haa bu sene olamazsak seneye kesin diyorum.

Ayaz
01.02.2009, 23:55
Son maç öncesi

1. Trabzonspor 75
2. Galatasaray 74
3. Fenerbahçe 73
4. Beşiktaş 72
5. Sivas 72

böyle bir tablo mümkün değil, yani 5 takımı 70 puan üstünü birden göremez :))

ayrıca neden son maç öncesi böyle olupta şampiyonluğu riske atalım?

Beklentileri yükseltmeyelim de nedemek? Birşeyi istiyorsan beklentin olacak, hayaller kuracaksın, planlar yapacaksın.. Şans mı bekliyoruz biz? hayır. Biz Şampiyonluğu istiyoruz ve buna hasretiz.. Ne demek beklentileri yükseltmeyin.. İstediğini alabilmenin mutluluğunu inşallah hep beraber yaşıyacağız.. O yüzden şimdiden kolbasti oynayamanlar ben de dahil mayıs ayına kadar öğrenelim 3 gün 3 gece aralıksız oynamak için..!

ÇaGaTaY
01.02.2009, 23:59
Son maç öncesi

1. Trabzonspor 75
2. Galatasaray 74
3. Fenerbahçe 73
4. Beşiktaş 72
5. Sivas 72

Allah korusun böyle bi tablo olmasın.. Büyük maçlarda oynayamıyo zaten takım.. Bu şekilde şampiyonluğa kaybedersek 1 sene kendime gelemem valla

fetvaci
02.02.2009, 00:18
Son maç öncesi

1. Trabzonspor 75
2. Galatasaray 74
3. Fenerbahçe 73
4. Beşiktaş 72
5. Sivas 72

ne olacak memlekette mac sırasında hastaneler kalp rahatsızlıklarından dolayı dolar mac sonrasında da sevıncle atılan sılah mermılerıyle katlıam olur o kadar seneden sonra

Erkan
02.02.2009, 00:29
tamam yukseltmiyorum, seneye sampiyonlar ligi yari final yeter bana :rolleyes:

Hüdai Pervaneli
02.02.2009, 00:31
tamam yukseltmiyorum, seneye sampiyonlar ligi yari final yeter bana :rolleyes:

Okadarda degil Grupdan Ciksak yeter

Metin Ural
02.02.2009, 00:32
Son maç öncesi

1. Trabzonspor 75
2. Galatasaray 74
3. Fenerbahçe 73
4. Beşiktaş 72
5. Sivas 72

4 takimin yoneticisi, taraftari, antrenoru cikar sampiyon takimi kutlar, seneye de boyle guzel bir ligin yasanmasini diler (!)

bir de besiktas sampiyon olamaz :)

isyankar61-55
02.02.2009, 00:38
Son maç öncesi

1. Trabzonspor 78
2. Galatasaray 74
3. Fenerbahçe 73
4. Beşiktaş 72
5. Sivas 72

bosver yinede boyle olsun son mac kalpten gitmek istemem

Açılan başlığın şu zamanda boşyere açılmış olmasını şuanda düşünüyor olmaktan sonderece mutluyum.

İkincisi sevgili kardeşime katılıyorum 96 senesini tam anlamıyla yaşamış biri olarak asla ve asla aynı stresi kaldıramam.

Allah benim gibi o zamanı yaşayan hiçbir Trabzonsporlu kardeşime aynı acıyı yaşatmasın ve son haftaya 4 puan farkla girelim.

Arkadakiler ise umarım bu dörtlü harici olur ama bir nebze sivas olsun haketti.

Ama diğerleri asla olmasın

Allahımdan tek dileğim son haftaya şu 3 istanbul takımı ligin son sırasında can çekişirler.

dll.AxpY*
02.02.2009, 02:07
Son maç öncesi

1. Trabzonspor 75
2. Galatasaray 74
3. Fenerbahçe 73
4. Beşiktaş 72
5. Sivas 72

bole bir tablonun olacagına ınanmıorum sıvas ve bjk zaten 70 puana ulasamıcaklar bıle fb de bı ıhtımal ama onunda 70 puan yapabılecegını sanmıorum....

Mustafa Ayazoğlu
02.02.2009, 02:16
bole bir tablonun olacagına ınanmıorum sıvas ve bjk zaten 70 puana ulasamıcaklar bıle fb de bı ıhtımal ama onunda 70 puan yapabılecegını sanmıorum....

1. Trabzonspor 75-73
2. Galatasaray 74-72
3. Fenerbahçe 73 -70
4. Beşiktaş 72-70
5. Sivas 72-70

bu beş takım sıralaması böyle olur puanlar çok oynamaz

şampiyonluk maçı son haftaya kalırsa ne olur?

supernova28
02.02.2009, 03:23
her ne kadar puan puana bi yarış sürsede aslında tek ciddi rakip cincon dur onlara da içerde bi vurduk mu gerisi kolay bence son hafta ezikbahçeden şampiyonluğu ezerek almak en tatlısı ama son haftaya kalmadan şampiyonluğu ilan ederiz gibi geliyo bana ancaaaaaaak medya-hakem ikilisi devreye girmez ve bi aksilik olmazsa bunu neye dayanarak söylüyorum tabii ki sahada esen fırtınaya.....

Mustafa Önder
02.02.2009, 05:38
Bir gün şöyle bir başlık açılacak

Nesine.com Sunar: TRABZONSPOR-BARCELONA | 21 MART.....

arifemre
02.02.2009, 08:57
1. Trabzonspor 75-73
2. Galatasaray 74-72
3. Fenerbahçe 73 -70
4. Beşiktaş 72-70
5. Sivas 72-70

bu beş takım sıralaması böyle olur puanlar çok oynamaz

şampiyonluk maçı son haftaya kalırsa ne olur?

fenerbahçenin yarışı oralara kadar zorlayabileceğini sanmıyorum. onun haricindeki listen bana göre çok gerçekçi...
fener, sivas ve ankaranın misyonu yarıştan çok kopmayarak rakiplerimizden puan almaları olacak bence...

halil ibo
02.02.2009, 09:18
Başlık açıldığındaki düşüncelerle bugün gelinen noktada insanın kendiyle çelişkiye düşmemesi imkansız.
Artık beklentimizin yükseği alçağı yok.Şampiyonluktan başka da beklentimiz yok.
Ama olamazsakta bu kadronun mevcutları ve pilot takımlardan takviyelerle gelecek yıllara damgasını vuracak bir takım olduğunu unutmayalım.En büyük korkum yönetim ve hocanın kaybı.Sonuna kadar onlara desteği ve sevgimizi esirgemeyelim.

Sümeyye Şahin
02.02.2009, 12:15
ilk başlarda temkinliydim bu konuda evet ama şimdi oynadığımız futbol bulunduğumuz konum beni yavaştan yavaştan şampiyonluk isteğine sürüklüyor her insanın içinden geçmiştir şampiyon olalım diye..ama ilk 3 te bitirmek beni hayal kırıklığına uğratmaz çünkü artık uzun vadeli bi takımımız var bu sene olmadı seneye diye düşünürüm oynadıkları futbolla aldıkları puanlarla ligdeki konumlarıyla bizi umutlandırmaları bile benim için büyük sevinç yaşamadığım duyguları yaşıyorum sadri başkanımız teknik heyet ve futbolcularımıza bunun için sonsuz teşekkür..

SüRMeNe_6161
03.02.2009, 02:39
ilk başlarda temkinliydim bu konuda evet ama şimdi oynadığımız futbol bulunduğumuz konum beni yavaştan yavaştan şampiyonluk isteğine sürüklüyor her insanın içinden geçmiştir şampiyon olalım diye..ama ilk 3 te bitirmek beni hayal kırıklığına uğratmaz çünkü artık uzun vadeli bi takımımız var bu sene olmadı seneye diye düşünürüm oynadıkları futbolla aldıkları puanlarla ligdeki konumlarıyla bizi umutlandırmaları bile benim için büyük sevinç yaşamadığım duyguları yaşıyorum sadri başkanımız teknik heyet ve futbolcularımıza bunun için sonsuz teşekkür..:alkış::alkış:Teşekkürler Sadri Baskan Ersun Hoca Ve Futbolcularimiza

ertek_ts61
03.02.2009, 11:29
beklentilerimizi durup dururken yükseltmiyoruz..performansımıza göre neden şampiyonluk gelmesin sorusu gayet normal..şampiyon olamasak da bir travma yaşayacağımıza inanmıyorum...çünkü bu yönlü bir baskı oluşturduğumuza inanmıyorum...belki abartılı gelecek bu yorumum ama ben Trabzonspor'umuzu bu kadar takım olmuş halde görmemiştim...bu gerçekten umut verici gelecek yıllar için...ve şunu iddaa ediyorum eğer ki 6. hafta sonuna kadar minumum kayıpla gidersek biz bu işi olması gerektiği gibi tamamlarız...6 hafta içinde oynayacağımız maçlar: ankaragücü-bjk-antalya-gs-denizli-konya alalım burdan 15 puan o zaman önümüz açılır....

UğuR
03.02.2009, 16:07
Korkma, söyle: Şampiyon Trabzon!06.09.2008“Sezon öncesi takımı baskı altına almayalım”, “Taraftarı beklenti içine sokmayalım”, “Sonra büyük hüsran yaşarız”, “Önce bir yapılanalım da”… Nereye kadar?

http://www.bordomavi.net/images/ts/yazar/539t_liman.jpg

Korkma, söyle: Şampiyon Trabzon!

“Sezon öncesi takımı baskı altına almayalım”, “Taraftarı beklenti içine sokmayalım”, “Sonra büyük hüsran yaşarız”, “Önce bir yapılanalım da”… Nereye kadar?

Eğer yeni bir sezon başlıyorsa, herkes bilir ki her zaman için 4 şampiyonluk adayı vardır. Bakar spor kamuoyu kurulan kadrolara, hazırlıklara ve yeni bir şey bulmuş gibi verir kararını: “4 büyükten biri şampiyon olur!”

Başka şampiyon çıkar mı çıkmaz mı bilinmez ama bilinen bir gerçek vardır ki, 4 büyük her zaman için şampiyonluk adayıdır. Hatta içlerinden biri 24 senedir bu zafere hasret kalmış olsa da.

Kısa süre öncesine kadar bu 4 büyüğün dördü de sezona şampiyon olacağız diyerek başlardı. Son yıllarda ikisi artık şampiyonluk dışında hedefler de dillendirmeye başladı: “Şampiyon olamasak bile, Şampiyonlar Ligi’ni hedefliyoruz”.

Ne zaman ki, şampiyonluk İstanbul Basını’nın etkisiyle 2 takımın tekeline indirgendi, o günden beridir diğer iki büyük artık ikinciliği de hedef görmeye başladı.

Futbolun gerçekleri vardır, doğru.

23 oyuncuyla yeni bir kadro kurmuşsanız, kadronun oturmasını beklemek gibi bir krediniz olur.

Tabi bir de başka bakış açısı mümkün: “23 oyuncuyla yepyeni bir kadroyu evcilik oynamak için kurmadık!”. Elbette “şampiyonluk”tan bahsedecek ve onu hedefleyeceğiz.

Trabzonspor’un şampiyonluk kupasına hasret geçirdiği 24 seneyi gözlerinizin önünden geçirin bir. Bu 24 senede 2,5 defa şampiyonluk mücadelesini ligin son haftalarına kadar taşıyabildik. 2 defa kendi üstün gücümüzden, bir defa da Beşiktaş’ın önlenemez düşüşünden, toplam 2,5 defa sadece.

Bu yarışı 2,5 defa değil de 15 defa verebilseydik, bugün belki de “7”yi değil, 12’yi hedefliyor olacaktık.

1996 Mayıs’ında hayatımın en büyük hüzünlerinden birini yaşayan ben, korkmuyorum ve söylüyorum: “Bu sene şampiyon olacağız!”

Olamazsak canımız sağolsun; ama bu bugünün konusu değil.

Hakemler, federasyon, İstanbul Takımları bizi şampiyon yapmazlarmış! Onlardan icazet bekleyen oldu mu? Bunlar gözünüzü korkutuyorsa, Şamil Ekinci Müzesi’nin muhteviyatını inkâr etmiş olmuyor musunuz?

Bakın bir daha söylüyorum: Şampiyon olacağız!

Bir daha söylüyorum: Şampiyon olacağız!

Siz bırakın, onlar korksun yahu.

Baskı da olacak; ama “7. Baskı”…

Tunga LİMAN
BordoMavi.Net

seVil
03.02.2009, 16:10
İnŞallah en bÜyÜk arzumuz tek İsteĞİmİz bu .............

Şampİyonnnn trabzonnnn oley oley oley oleyyy dİe bİ baĞirabİlsek ahhh ulenn ahhh...

Mehmet Fatih Yavuz
03.02.2009, 16:10
Beklentileri düşürmeyelim.
Yelkenler şişti . :D

only ts
03.02.2009, 16:13
şampıyon oldugumuzda sızce neler olacak ben cok merak edıyorum kutlamalar nasıl olacak emınım sehırde 7 gun 7 gece karnaval olur :D hayali bile guzel ..

mashal61
03.02.2009, 16:15
Beklentileri yükseltmeyelim. Mesela şampiyonlar ligi şampiyonluğu olmasa da olur. Mühim olan final oynamak. :)

Thedoors
03.02.2009, 16:18
Ok ''bana göre'' ne yazıkki raydan çıktı artık,takımın erken pişmesi her ne kadar bu konuda beklentileri yükseltse de,olası aksiliklerde felaket tellalcılarının yeşerme ihtimalini düşünürsek ''keşke''diyorum kendi kendime...keşke...çok erken yükselttik çıtayı,hani bazen herşeyin kısa zamanda güzelleşmesi korku salar insana gereksiz yere evhamlandırır,saçma gibi duruyo ama hissettiğim şey bu...umarım aleyhimize sonuçlanmaz bu güzel tedirginlikler,hayırlısı olsun...

seVil
03.02.2009, 16:21
amannnn bende hiç düşünemiyorum 7 az yaww 61 gün eğlence düzenlenmeli ohhh rio gibi heryer bordomavi aman allahımmmmmmmm:alkış:düşüncesi bile güzel off of :rolleyes:

Harun Karadeniz
03.02.2009, 16:29
bu başlığa imzamla cevap vermek istiyorum;

sene sonu şampiyon olursak destek olmayanlar, horon tepmeye yanımıza gelmesin...

oguzhann
03.02.2009, 21:25
beklentilerim yüksek!düşürmeyelim.bizden fazla isteyen varsa çıksın o alsın şampiyonluğu!sezon sonu beklentilerimizin karşılığını alacağız!

M.S.SOFU
04.02.2009, 02:57
eğer ağacı hedeflersen dallara,yıldızları hedeflersen ağacın tepesine çıkarsın.bu yüzdeb bizim hedefimiz her zaman avrupa şampiyonluğudur.kimisine ütopya gelebilir bu fikir ama bence biz amacımızı küçülttükçe takımımızın büyüklüğüde küçülür...o yüzden hedefimiz şampiyonlar ligini aldıktan sonra süper kupa sonrada dünya kulüpler kupası olmalı...

Onur Şeref
04.02.2009, 11:57
Ok ''bana göre'' ne yazıkki raydan çıktı artık,takımın erken pişmesi her ne kadar bu konuda beklentileri yükseltse de,olası aksiliklerde felaket tellalcılarının yeşerme ihtimalini düşünürsek ''keşke''diyorum kendi kendime...keşke...çok erken yükselttik çıtayı,hani bazen herşeyin kısa zamanda güzelleşmesi korku salar insana gereksiz yere evhamlandırır,saçma gibi duruyo ama hissettiğim şey bu...umarım aleyhimize sonuçlanmaz bu güzel tedirginlikler,hayırlısı olsun...

Ok raydan çıkdı.:) güzel bir tabir :D

Egemen Yılmaz
04.02.2009, 15:13
Sezon başında ben de böyle düşünüyordum ama beklentileri bu noktadan sonra asla düşürmemeliyiz bence...

Harun_ayar_ts
04.02.2009, 16:01
şampiyon olamasakta 2.olup şampiyonlar ligine katılalım barı gruplarda birkerede biz olalım:rolleyes:

Engin Koltuk
04.02.2009, 16:02
Bu sene şampiyon olacağız, ve ben, elimden geldiğince takımımın yanında olduğum için çok ama çok sevineceğim.

verep
04.02.2009, 16:12
96'da şampiyonluğu kaçırdığımız zaman Eksiklerimizi görüp düzeltmek yerine yıkıp yeniden yapmak üzerine kuruldu.Benim korkum bu sene Şampiyonluğu burun farkıyla kaçırırsak tekrar eksikleri düzeltmek yerine tekrar yıkıp yeniden yapmak .Bu sene Şampiyonluğun en büyük adayı biziz.Ya olamazsak o moral bozuntusunu düşünmek bile istemiyorum.

Mustafa Denizli dedi ki:26. Haftada lider kimin olacağını herkes görecek.Ben de diyorum ki 26. haftada Lidersek % 95 Şampiyonuz.

Tunga
04.02.2009, 16:22
Bu başlığın neden açıldığını, hangi amaçla açıldığını ve samimiyetini anlamak hiç de zor değil. Hatta tam da tersine "7" başlığını açan biri olarak söylüyorum bunu.

Ancak hiç katılmıyorum. Bizim sıkıntılarımız beklentilerimizin yüksek olması değil. Hedeften sapınca verdiğimiz refleks tepkidir. İşte bu noktada BMN'ye büyük görevler düşer.

Artık çok çok akıllandık. Bir daha 96 sendromu diye bir şey yaşamayacağız.

96 yılında o müthiş kadro eğer şampiyon olsaydı, en az 5 sene ambargo koyacaktık lige. Bunu sadece biz değil, tüm kamuoyu gördü. Buna göre de önlem alındı. O hayal kırıklığının ardından kendimize bir türlü gelemedik ve hedeflenen gerçekleşti.

Oysa o yıl dağılıp, ağlaşmak yerine birbirimize sarılıp, yaralarımızı sarabilseydik, belki de ertesi seneden itibaren yine 5 yıl üst üste şampiyon olabilirdik. Yapamadık.

Ancak akıllandık! Bundan sonra bu tür refleks tepkilerle soğukkanlılığımızı kaybetmeyecek, camiamızın bu tür derin girdaplara girmesine müsade etmeyeceğiz. BMN'nin buna gücü yeter de artar bile.

Trabzonspor şampiyonluğu damarlarında yaşar, yaşamalıdır. Kendisi bunu söylemese de şampiyonluk adayıdır. Bu sadece bu sene değil, geçen sene de böyleydi. Şimdi bu sene ciddi bir fırsat var ve ister inanın, ister inanmayın taraftarın bu coşkusuyla yaratılan hava, ilk yarıda kötü oynadığımız maçlarda dahi takımı bu yarışın içinde tuttu. Şimdi ise takım ivmelendi, doğruldu, şaha kalkma hazırlıkları içinde. İşte biz BMN olarak bu günleri hedeflemiştik ve hedefimize ulaştık. Şimdi sıra heyecan ve hevesle ligin geri kalanına şahitlik etmeye geldi.

İçiniz rahat olsun. Trabzonspor Camiası'nın bir daha buhran yaşamasına MÜSADE ETMEYECEĞİZ. Hem de hep birlikte...

oguzhann
04.02.2009, 16:26
inanıyoruz,güveniyoruz,başaracağız!

Mayls
04.02.2009, 16:32
Beklentileri düşürmeyelim.
Yelkenler şişti . :D
Mehmet abiye katılıyorum, beklentileri düşürmeyelim :)

halil ibo
04.02.2009, 16:59
Ancak akıllandık! Bundan sonra bu tür refleks tepkilerle soğukkanlılığımızı kaybetmeyecek, camiamızın bu tür derin girdaplara girmesine müsade etmeyeceğiz. BMN'nin buna gücü yeter de artar bile.

Trabzonspor şampiyonluğu damarlarında yaşar, yaşamalıdır. Kendisi bunu söylemese de şampiyonluk adayıdır. Bu sadece bu sene değil, geçen sene de böyleydi. Şimdi bu sene ciddi bir fırsat var ve ister inanın, ister inanmayın taraftarın bu coşkusuyla yaratılan hava, ilk yarıda kötü oynadığımız maçlarda dahi takımı bu yarışın içinde tuttu. Şimdi ise takım ivmelendi, doğruldu, şaha kalkma hazırlıkları içinde. İşte biz BMN olarak bu günleri hedeflemiştik ve hedefimize ulaştık. Şimdi sıra heyecan ve hevesle ligin geri kalanına şahitlik etmeye geldi.

İçiniz rahat olsun. Trabzonspor Camiası'nın bir daha buhran yaşamasına MÜSADE ETMEYECEĞİZ. Hem de hep birlikte...

Tesadüf bu ya ! Bugün arabada işe gelirken yine kendi kendime sordum : Neden ? Neden ? Neden ?
Nasıl böyle birşey yapılabilirdi ? Artniyet miydi ? Acemilik miydi ? Yoksa bir plan ve programın son aşaması mıydı ? 96'da yaşadıklarımız.
O kadro nasıl dağıtıldı ? Bugünde hayıflanmamak imkansız.
Eğer o yıl şampiyon olsaydık hem yine 5-6 yıl daha şampiyonluğa ambargo koyacaktık.Hemde 12 yıllık normal bir bekleyişin ardından şampiyonluğa ulaşmış olacaktık.(15 yıl bekleyenleri bildiğimizden normal yoksa bizim için asla normal değil)
Oysa o yıl şampiyonluğu kaçırıp ardından da o efsane kadro dağıtılınca üzerine bir 12 yıl daha geldi.
Birde gözden kaçırdığımız burada bahsedilen bizim beklentilerimiz.Takımla aşırı bütünleştiğimiz için onlarında bizim gibi düşündüğünü varsayıyoruz.Oysa hocanın bilimsel ve teknik donelerle onları nasıl çalıştırdığını bugünkü basın açıklamasındanda öğrenmiş bulunuyoruz.Endişeye mahal yok :)

Tunga
04.02.2009, 17:10
Bir grafikle açıklayayım demek istediğimi:

http://img7.imageshack.us/img7/9849/0000fn0.jpg

1 noktası yolun başıdır. Az ileride ciddi bir yokuş aşağı yol var. Bu sizi ya hedefe, ya da felakete sürükler. Burada kendinize iyice bakıp karar verirsiniz. Ya tam yol, ta da frenlere tam asılacaksınız. Frenlere asılırsanız, asla ve asla sondaki varış çizgisine varamazsınız. Oysa diğer yolla hala böyle bir ihtimal vardır.

2 noktasına geldiğinizde artık karar vermek için çok kötü bir zamandır. Eğer frene basarsanız duramayacak, beklenti sınırını aşacak ve hayal kırıklığı yaşayacaksınız. Bu noktaya geldiğinizde artık önünüzde tek seçenek kalır: O da gaza basıp tam yol yürüyüp, sonunda varış noktasına varacağınıza inanmak. İşte bizler zaten yola çıkmış bir kamyonda, 2 noktasına gelmişken "tam yol" dedik. Zaten camia öyle bir havaya girmişti ki, yola çoktan çıkılmıştı. Hala daha 2 noktası veya bölgesinde hareket ediyoruz. Bu nedenle artık duramayız. Diyelim ki olmadı da varış noktasına, yani 3 noktasına varamadık. Yolun büyük kısmını bu sene yapmış olacağımızdan önümüzdeki sene ite ite bile olsa o kamyonu o noktaya taşırız.

3 noktası, daha önce hepsine şahit olduğum bir nokta olsa da, en az ilk varışımız kadar değerli bir nokta. işte hepimiz günün birinde orada buluşacağız.

:)

coolank
04.02.2009, 17:34
Tunganın her 2 yazısı da oldukça güzel ...

Beklenti yükseltmek diye bir şey kalmadı artık daha dogrusu beklenti diye bir şey yok ..

Bu takım şampiyon olacak sezon başı ile şu an olan durum arasında çok çok büyük farklar var ...

Şahsım adına artık ikincilik dahi tatmin etmez beni ...Çünkü çok ciddi bir şansımız var bunu kaçırmamak gerek ve kaçırmayacagız ...

96 daki kabusdan daha büyük bir kabus olmayacagı için şampiyon olamasak dahi hiç bir sıkıntı olmaz ..

Külünkoğlu
04.02.2009, 17:36
İnanıyorum, hissediyorum, beklentim yüksek.. ne yapayım elimde değil. Olmasa da biliyorum ki çok yakın zamanda... O yakın zaman içerisinde de payımıza ne düşüyorsa, nefesimizin yettiği yere kadar ne yapmak gerekiyorsa, o da boynumuzun borcudur.

İnandım, inancımla da yaşıyorum. Sonunda sevinmeyi adam akıllı ve hakkaniyetle hakedebilmek için...

Ayşe Aygün
04.02.2009, 17:40
Beklentimi yükseltmiyorum çünkü her yeni sezon başladığında benim beklentim zaten hep yüksek olarak başlıyor.Yılmadan,yıkılmadan sıkılmadan ve hep öyle olacak.Sezon sonunda beklentim doğrusundamı biter biteceğine inanıyorum yürekten.Eğer bir aksilik olurda olmazsada yeni sezon için beklentim gene yüksek olacak. Taki o kupa Trabzona tekrar gelene kadar.

Harun Karadeniz
04.02.2009, 17:43
Beklentimi yükseltmiyorum çünkü her yeni sezon başladığında benim beklentim zaten hep yüksek olarak başlıyor.Yılmadan,yıkılmadan sıkılmadan ve hep öyle olacak.Sezon sonunda beklentim doğrusundamı biter biteceğine inanıyorum yürekten.Eğer bir aksilik olurda olmazsada yeni sezon için beklentim gene yüksek olacak. Taki o kupa Trabzona tekrar gelene kadar.

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Napalım peki olmayalımmı şampiyon biz inanmayalımmı inanmazsak nasıl şampiyon olcaz inanmayan taraftar nasıl gönünlden destek vericek takıma bence saçma başlık

cakir28
04.02.2009, 17:50
Vallah bu Hava yi bi kere yakalamisik ..daha da birakmak istemiyorum...SAMPIYON TRABZON...

verep
04.02.2009, 19:13
Bu başlığın neden açıldığını, hangi amaçla açıldığını ve samimiyetini anlamak hiç de zor değil. Hatta tam da tersine "7" başlığını açan biri olarak söylüyorum bunu.

Ancak hiç katılmıyorum. Bizim sıkıntılarımız beklentilerimizin yüksek olması değil. Hedeften sapınca verdiğimiz refleks tepkidir. İşte bu noktada BMN'ye büyük görevler düşer.

Artık çok çok akıllandık. Bir daha 96 sendromu diye bir şey yaşamayacağız.

96 yılında o müthiş kadro eğer şampiyon olsaydı, en az 5 sene ambargo koyacaktık lige. Bunu sadece biz değil, tüm kamuoyu gördü. Buna göre de önlem alındı. O hayal kırıklığının ardından kendimize bir türlü gelemedik ve hedeflenen gerçekleşti.

Oysa o yıl dağılıp, ağlaşmak yerine birbirimize sarılıp, yaralarımızı sarabilseydik, belki de ertesi seneden itibaren yine 5 yıl üst üste şampiyon olabilirdik. Yapamadık.

Benim de dediğim aynısı sadece o sağduyuyu gösterebilirmiyiz orada ayrılıyoruz.Ben Trabzon taraftarını tanıdığımı sanıyorum.Bunun basit bir örneği Hüseyin tartışması.Takım iyi ama biz takım kaptanını savunuyoruz.Şu an takım iyi olduğu için sagduyulu taraftarın sesi çıkıyor.O yıkım anında sağduyuyu taraftarın sesi duyurmaz.Hatta o kadar insanlar işi abartmıştı.Ben o zaman Şenol Güneş maçı sattı lafını bile duymuştum.Ben şok olmuştum.O an ne şok laflar duyabiliriz ki...

mustafakaya
12.02.2009, 11:35
yükseldi ve gaz demeçler de gelmeye başladı, sakin olmak lazım, eğer şampiyonluk gelmezse başarısızlık psikolojisi oluşmamalı.

halil ibo
12.02.2009, 11:52
yükseldi ve gaz demeçler de gelmeye başladı, sakin olmak lazım, eğer şampiyonluk gelmezse başarısızlık psikolojisi oluşmamalı.

Zaten, şu anda bile taraflı veya tarafsız aklıselim kesimlerden verilen mesaj :
Bu sene alınacak derece ne olursa olsun ilk yılıdaki bir takım için BAŞARILI OLDUK diyeceğiz.
Sevgili Ayşe'den aldığım ilhamla : Beklentim her sene yüksekti tek fark bu sene yüksek beklentimin gerçekleşme ihtimali YÜKSEK.:)

seVil
12.02.2009, 12:45
büyük beklentiler hep büyük hayal kırıklıkları oluşturmuştur...Böle olmasında gerçekten çok korkuyorum sezon sonu üzüntüden değil sevinçten gözyaşı dökmek istiyorum..Ama şu gerçekki çok yeni ve genç bir kadromuz var..
Bu sezonki gidişat tepeden tırnağa yeni oluşmuş bi takım için çok iyi..
Ama allah biliyo hepimizde yılların şampiyonluk özlemi var...Bu yıl rakip takımlarda kötü gidişat gösterince herkesin gönlünde şampiyonluk kıvılcımları ateşlendi..

Uzunoğlu
12.02.2009, 12:49
Tek beklenti şampiyonluk :)

Yüksek alçak anlamam ben :)

BiZe HeR YeR 61
12.02.2009, 12:54
ALLAH aşkına beklentileri yükseltmeyelim diye bir konu olurmu sen bursamısın, antepmisin,sivasmısın...!Sen TRABZONSPOR'sun...Beklentimiz tabi yüksek olacak..Sıradan bir takım değilsin Anadolunun gururusun...Senin beklentin olmuyacaksa hiç kimsenin olmaz...Bu sene takımımız yeni yapılandı vede averajla ikinciyiz...Takımda iyi yolda..Ve önümüzde beşiktaşla oynayacağımız bir maç var...Ve her zaman olduğu gibi galibiyet paralosıyla çıkacağımız bir maç ve ALLAH'ın izniylede alacaz maçı...Olmadı yenildik bu bir son değildir yenince ne kadar TRABZONSPOR'luysam yenilince de aynı derecede TRABZONSPOR'luyum...
Bu sene ŞAMPİYONUZ..!Bu beklenti değil GERÇEK...!

seVil
12.02.2009, 13:00
allah aşkına beklentileri yükseltmeyelim diye bir konu olurmu sen bursamısın, antepmisin,sivasmısın...!sen trabzonspor'sun...beklentimiz tabi yüksek olacak..sıradan bir takım değilsin anadolunun gururusun...senin beklentin olmuyacaksa hiç kimsenin olmaz...bu sene takımımız yeni yapılandı vede averajla ikinciyiz...takımda iyi yolda..ve önümüzde beşiktaşla oynayacağımız bir maç var...ve her zaman olduğu gibi galibiyet paralosıyla çıkacağımız bir maç ve allah'ın izniylede alacaz maçı...olmadı yenildik bu bir son değildir yenince ne kadar trabzonspor'luysam yenilince de aynı derecede trabzonspor'luyum...
Bu sene Şampİyonuz..!bu beklenti değil gerÇek...!

İnŞallaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhh........

afsbahar
12.02.2009, 13:19
Tamam işte bu yıl Şampiyonlar Ligi kupasını istemiyoruz. Seneye alırız inşallah.

OnOuR
12.02.2009, 13:25
Tek beklenti şampiyonluk :)

Yüksek alçak anlamam ben :)

Bende anlamam vallaha...:cool: :alkış:

Mustafa Yüksek
12.02.2009, 13:28
başkanın da dediği gibi hedef avrupa kupaları...ha şampiyonluk geldi neden geldi de demeyiz:Dalırız kupamızı...

Mustafa Ayazoğlu
12.02.2009, 13:30
Trabzonspor varsın bu senede şampiyon olmasın ama her zaman beklentileri yüksek tutalım

Umutsuzluk olmasın içimizde TRABZONSPOR BU SENE ŞAMPİYON

Seneyede biz :)

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
12.02.2009, 13:31
Ben ki Ziya Doğan döneminde bile sadece Şampiyonluk beklentisindeydim...
malesef bu yaştan sonra huy değiştiremem :)

Allah nasip etsin yeri göğü inletelim...

Koray
12.02.2009, 13:36
Benim beklentilerim oldukça yüksek...
Bizi bu beklentilerin içine kendileri soktu,beklentileri karşılama görevide kendilerinin...

mefum
12.02.2009, 13:41
90lı yılların başlarıydı sanırım, Y.Erdoğan'ın "Ben senin beni sevebilme ihtimalini sevdim" mısralarının meşhur olduğu zamanlar
yine Trabzon'dan geri dönüş yolundayız, önümüzdeki otobüsün kirli arka camına yazılmış o yazıyı hiç unutmam:
"Ben senin şampiyon olabilme ihtimalini seviyorum Trabzonsporum"

Ahmet AYDIN-28
12.02.2009, 14:05
Tamam işte bu yıl Şampiyonlar Ligi kupasını istemiyoruz. Seneye alırız inşallah.

Tam aynı şeyi yazmak için girmiştim sayfaya ağzımdan aldın hocam :)
Ama beklentim biraz daha düşük. Benim seneye de Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu beklentim yok. Ondan sonraki sene İnşallah...

sahinsoy
12.02.2009, 14:59
Amaç kupalar alıp müzeleri tenekelerle doldurmak değil göze hoş gelen yokluklardan yapılanan rakiplerin titreyeceği bir takım ve futbol yaratmak olmalı şampiyon olamadık diye kimse kimseye ceza vermedi zaten vermezde.ben trabzondan kupa istemiyorum en iyisi ol en dürüstü ol en gururlusu ol ve en şereflisi ol kupa almasanda severiz biz seni.karşılıksız sevdik sevecezde .25 yaşındayım 11 aylıkken şampiyon olmuşuz dünya gözüyle göremedim peki bu sevgi neyin nesi tek kelimeyle özetlemek gerekirse bordo mavi formalar sahaya çıktımı kalbimin atışı hızlandımı biter öteki dünyevi işler. bana herşey boş ne yanımda hatunu ne annemi ne babamı gözüm görüyo tek gerçek tek aşk Trabzonspor aşkı.

M.S.SOFU
13.02.2009, 02:30
yaw biri allah aşkına şu başlığı kapatabilir mi????

only ts
13.02.2009, 03:18
Trabzonspor varsın bu senede şampiyon olmasın ama her zaman beklentileri yüksek tutalım

Umutsuzluk olmasın içimizde TRABZONSPOR BU SENE ŞAMPİYON

Seneyede biz :)

ondan sonraki senede biz :rolleyes:

verep
15.02.2009, 23:15
Bu başlığın anlamı daha iyi çıkıyor.Beni bu taraftar korkutuyorBizim Fener'e yaptığımızı bjk bize karşı yapabildi mi?Kaç tane yüzde yüz gol kaçırdılar?
Biz Fb maçında kaç tane yüzde yüz gol kaçırdık.Bjk ceza sahasına kadar iyi geldi başka ne yaptı.Bizim Fb maçındaki gibi yüzde yüzlük goller kaçırsa size hak vereceğim.Allah aşkına kaç Fb'li bizim maçtan sonra takımı hak ettiği halde bizim kadar ağır yorumlar yaptı.(Hakarete varan)Sezon sonunda Şampiyonluğu kaybetsek,Bu yorumlar beni korkutuyor.Bu takım bu sene böyleyse seneye nasıl olacak?Ama biz yakıp yıkmazsak.

Fatih Ersoy
16.02.2009, 00:01
Bence bu topic'in başlığı "Kendinizi küçümsemeyin" olarak değiştirilmeli....

Beklentilerimiz hep yüksek olsun..

Yüksekleri hedefledikçe çabamızda o denli yükselecektir...

oflu engin
16.02.2009, 15:13
beklentilerinizi yüksek tutmayın.ey memleketimin en büyük bordo mavi taraftarı beklentileriniz tavan yapsın şampiyonluk geliyor.yedi geliyor.kavuşmaların en güzeli bordo ile mavi geliyor.krizmiş seçimmiş kimin umrunda çeyrek asırlık hasret bitecek.çıkardık bayrakları sandıktan lyon hatırası aston villa hatırası bayraklar yerini aldı bekle bizi şampiyonlar ligi en büyük şehir takımı geliyor.bu saatten sonra frene basanın freni patlasın 7777777 garanti geliyor.

sametaydin
16.02.2009, 15:19
Buraya kadar geldik. 20 hafta bitti 5 puan farkla öndeyiz artık beklentileri yükseltmemek gibi bir şansımız kalmadı bu takım kötü oynayarak bile bu kadar puanı alıyor. beklenti şampiyonluk geri dönüş yok. Bu başlık da kapansın bence. :)

Emre GÜRDAL
16.02.2009, 15:27
bence bız cok cabuk havaayya gırıyoruz besıktas macınada kazanmak ıcın cıktık 3 atarız 5 atarız oldu 1 puan aldık bence takımı hemen havaya sokmuyalım yenelım ole

afsbahar
16.02.2009, 16:44
Beşiktaşa kimse 3-5 atacağımızı düşünmüyordu. Maçın çok zor geçeceği belliydi. Mutlak surette 3 puana ihtiyacı olan bjk.nin maça asılacağı belliydi. Bence buradan çıkan 1 puan iyidir. Ancak budan sonraki haftalarda özellikle hücum yönümüzü daha çok kullanmalıyız. Zira hem gollere hem de averaja ihtiyacımız olacak.

Hekimoğlu
16.02.2009, 16:48
Buraya kadar geldik. 20 hafta bitti 5 puan farkla öndeyiz artık beklentileri yükseltmemek gibi bir şansımız kalmadı bu takım kötü oynayarak bile bu kadar puanı alıyor. beklenti şampiyonluk geri dönüş yok. Bu başlık da kapansın bence. :)
Aslında bizim aldığımız puan çok değil rakiplerde bitik durumda yoksa 5 puan fark yapamazdık benim rakiplere bakarak umudum daha da artıyor.

sakaryalı.61
16.02.2009, 16:52
evet şampiyonluk yolunda herzaman umut vardır şu tabloya görede çok yakındır inş.

fakat biz biz olalım havaya girmeyelim yoksa sonu iyi olmaz.
bence biraz sessiz ve derinden gitmek bizim için iyi olur diye düşünüyorum.

Erkan SUİÇMEZ
16.02.2009, 17:02
ilk senemizdeki durumumuz 20. hafta liderlikse.bu sene olmassa bile,önümüzdeki 5 yıl her sene şampiyonluk turumu atacaz yoksa.:))

karatasof
16.02.2009, 17:07
Evet gerçek olanda budur zaten.Beklentileri yükseltmemek gerekir.Bizim takım şu ana kadar üç sülüklerinde beklenen formlarından uzak olması sebebiyle lig sıralamasında iyi bir yerdedir.İnşaallah bu yerini muhafaza edebilir.Yoksa bir kaç kötü neticenin peşinden dağılıp gidecek bir camiaya sahibiz.Umarım ve dilerim ki aksi olmaz ancak gerek futbolcualrımız gerek taraftarımız gerekse camiamızın hedef konulan maçlarda nutku tutuluyor.

Harun_ayar_ts
16.02.2009, 17:15
bence çok yanlıs şampiyonluga bu kadar yaklasmısken herkez puan kaybederken şampiyonda oluruz inşallah öneleme oynamadanda şampiyonlar ligine gideriz....:)

boztepeliyasin
16.02.2009, 18:08
bu başlık çok gereksiz bence bizim hersene beklentilerimiz belli. hangi beklentiyi yükseltmeyecekmişiz? biz avrupa kupaları, şampiyonluk, türkiye kupası gibi beklentilerimiz takımın en kötü halinde bile vardır ve olmalıda. yoksa takımın küçüldüğünü basitleştiğini kabul etmiş oluruz.

mustafakaya
21.02.2009, 22:34
bu başlığın gerekli olduğu, maçları oynamadan kazanamayacağımız, takımı şampiyonluk beklentisine sokmanın oyuncuların kendilerini dev aynalarında görmesine yol açacağı bu 0-2 lik skorla anlaşılmış oldu. gerekli dersi alabilirsek tam zamanında gelmiş bir mağlubiyet. biz sezon sonunda sıralamadaki yerimizle meşgul değiliz. takım da meşgul değildi iki-üç hafta öncesine kadar ve mücadele ediyordu. sezon sonunu düşünmek yerine konsantrasyonu sağlama ve mücadele azmini koymalıyız. hem taraftar hem takım açısından. beklentileri yükseltmeyelim derken kastımız bu. yoksa sinik olduğumuzdan değil.

Sönmez Özlü
21.02.2009, 22:35
Ersun böyle devam edecekse harbiden yükseltmeyelim beklentileri...

Emirhan Makul
21.02.2009, 22:36
Bu saatten sonra beklentim sakin futbol ve ilk 3 evet ilk 3 muhteşem bir başarıdır bu futbola ve futbolculara.

Selman
21.02.2009, 22:37
Başka bir başlığa yazmıştım, bu başlıkta ki ilk mesajım olsun.

Taraftar çok şartlanmış, bir maçta Hoca'yı ve bazı futbolcuları ıslıklayabiliyoruz.Çok şükür takımın dengesi ve gücünü göz önüne alarak sezon başından beri kendimi şampiyonluğa şartlandırmadım.Çok canımız yanabilir bu düşünceyle.Eğer şampiyonluk gelirse Başkan'ın dediği gibi, "gelme" demiyeceğiz ama daha geçen haftadan "şampiyon olduk" sözleri yazıldı bu forumda.Aman dikkat.

Adem Erdoğan
21.02.2009, 22:40
Deplasmanda 10 maç yapıp sadece 1 puan alabilmiş bir takıma yenilen takımdan fazla bir beklentim yok.Takımda hırs yok ruh yok kazanma azmi yok.Bu sezon, şampiyonluk için erkenmiş bunu gördüm.

Keleşoğlu
21.02.2009, 22:49
ümidimizi yitirmeyelim bu seneki gibi bir fikstürü ve puan kayıplarının çok oldugu sezonu birdaha bulamayabiliriz. bu fırsatı değerlendirmek lazım

Mustafa Ağaoğlu
21.02.2009, 22:54
Benim baştan beri şampiyonluk beklentim yoktu zaten . Ama rakiplerin durumunu görünce biraz ümitlenmiştim . Ama hiç değilse 3. olup UEFA´ya katılmak güzel olurdu .

Fatih Ersoy
21.02.2009, 22:57
Hoşgeldin başlık :)

Şampiyonluk mu ? Zor be dostum.. Çok zor..

Mustafa OK
21.02.2009, 22:59
bu oyundan sonra ilk üç başarı...

UtopyaTs
21.02.2009, 23:01
Ben bekletimi yükseltirim arkdaş Şampiyonluk gelmezse de olsun 24 sene beklemişim 1 sene de bekleriz ne olucak.Bu bizim kentimizin takımı hiç bir zaman küsmem herkese de inanamaya devam diyorum bu yolda pes etmek yok.Hemen öyle 1 yenilgiyle bişey olcağı yok bugun Fb yenildi yarın Sivas yenilir ya da yenilmese bile haftaya Fb ye yenilir herşey düzelir merak etmeyin.Düzletmezese de canları sagolsun.

afsbahar
21.02.2009, 23:05
Denizli'ye yenildilerse daha akıllı olsunlar; Galatasarayı, Sivası, Fener'i yen şampiyon ol. Kötü bir mağlubiyet, inşallah son olur.

blacksilva
21.02.2009, 23:07
3 büyüklerin bir anda kötü bir sezon gecirmesi 50 yilda bi kere olabilecek olay bu firsat varken yinede sampiyon olamiyorsan hic olamazsin!! bu kadar basit

Emre B.
21.02.2009, 23:14
3 büyüklerin bir anda kötü bir sezon gecirmesi 50 yilda bi kere olabilecek olay bu firsat varken yinede sampiyon olamiyorsan hic olamazsin!! bu kadar basit

Farkındaysanız son 3-4 senedir, 3 büyükler bir daha bu kadar kötü olmaz diyoruz.Ama artık ligimiz böyle.Her takım, her takımı içerde-dışarda yenebilir.

aggressors
21.02.2009, 23:18
benim beklentim matematiksel olarak şansımız bitse dahi şampiyonluktur herzaman :)

M.S.SOFU
22.02.2009, 00:49
benim beklentim matematiksel olarak şansımız bitse dahi şampiyonluktur herzaman :)
sene 2006 ankaragücü fb maçı idi galiba
ankaragücü 9. şampiyonluk iddaası filan yoktu
maç ankarada ankaragücü taraftarı bağırıyor:şampiyon olmamız engellenemez....:D

verep
22.02.2009, 11:48
İnsanımızın yapısını bildiğim için bu başlığı açmıştım.Bir hayal kırıklığı ile insanımız kendini bırakıyor.Bu yüzden eskiyi hemen yıkmak istiyor.Biz ise ne zaman şampiyon oluruz? Eskiyi yıkmayıp,eksiklerimizi tamamladığımız zaman.Bu sene eksiklerimizi tamamlayıp sabredersek seneye şampiyonluğun en büyük adayıyız.
Bak başkana baskı yaptık.1996 sendromundaki gibi.Bir kişi alamazsak şampiyon olamayız gibi.Eminim ki başkan o futbolcuyu bizim baskımız sonucu aldı.Şimdi şapkamızı önümüze koyalım.Biz sezon sonun da 4 milyon Euro'ya nasıl futbolcu albilirdik?
ARKADAŞLAR BİZ MAÇI KAYBETTİK.AMA ÜMÜDİMİZİ ASLA KAYBETMEYELİM.HEP DESTEK TAM DESTEK.

FatmaÇelik
22.02.2009, 18:16
Beklentileri yükseltmiyoruz .
Azıcık şampiyonluğa göz diktik o kadar:D

Bahattin Aydın
22.02.2009, 18:26
Bu sezona Avrupa diye yola çıktık şampiyonluğa doğru ilerliyoruz.Artık şampiyonluk bu sene gelmese bile yönetim elinden geleni şimdiye kadar en iyi şekilde yapmıştır.Ama bu sene olmazsa seneye kesin olsun diyoruz. ( Ama şuda bi gerçek aşırı şekilde şampiyonluğa kitlenmiş durumdayız :) )