PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yabanci Futbolcu

MaHMuT_61
06.03.2005, 21:23
Evet gerçekten çok uzun zamandir yazmayi düsündügüm fakat bu güne kadar yazmaktan çekindigim bir konu bu,ama bunu sizlerle paylasmak istiyorum.Olayi teker teker inceleyelim hep beraber.

Soru:Yabanci futbolcu nedir?Neden gereksinim duyulur?
Cevap:Baska bir ülkeye gelip KENDI MILLETININ saglayamadigi katkilari saglayacak ve daha ucuza kapatilacak futbolculardir.Bu tip oyunculara gereksinim duyulmasi fiyat ve kaliteden ötürü gelir.

Soru:Yabanci kontej yani var diye hepsi kullanilmali mi?
Cevap:Tabiki hepsi kullanilmali sakatliklar ve kartlarin havada uçustugu günümüz futbolunda ucuza alinabilecek mükemmel veya normal düzeydeki bu oyuncular açik kapatmada kullanilir.

Soru:Yabanci futbolcu israfi nedir?Örnek verebilirmisiniz?
Cevap:Bosuna dis ülkelere giden paraya ragmen hem kendi takimina hemde oynadigi ligin futboluna katki yapamamak olsa gerek.

Karel Dehaane incelemesi:
Geldigi günden buyana bir çok hata yapip yedek külübesini isgal etmistir.Bu oyuncu Neyazikki Trabzonspor'da oynayamayacak hatta 1.Süper lige de yakismayan bir futbolcudur neden mi??

Trabzonspor-D.Kiev sampiyonlar ligi maçinda yan toplarin her ikisinede seyirci kalmis ve katkida bulunamamistir.
Trabzonspor-Malatyaspor Kupa maçinda 90 dakika boyunca Österc'in ve malatya sporun tek pozisyonu yine Dehaane sayesinde kazanilmistir.
Trabzonspor-Gençler birligi:Ankaradaki maçta takimi taniyan Ziya hoca Dehaane üstüne kurulu oyunu kurmus ve Dehaane de Süleymanu Youlaya 3 %100 lük gol pasi vermis ama Youla günüde olmayinca bunlardan yararlanilamamistir.
Trabzonspor-Gaziantep:Evet bu maçtada ayagina gelen topta panik yaptigi an taca atilmasi(eski bir futbolcu olarak) b minik takimda liberolara ögretilen ilk sey olmasina karsin inannilmaz hata bu sefer gol ile sonuçlandi.Peki Dehaane ileride nasildi maç 2-2 giderken kendisine gönderilen ortada 190 kiloluk bir adammis gibi çoook yavas kalinca takimini bir golden de etti.Dakikalar 85 i geride birakirken yine yan toptan kendisinin tutmakla görevli oldugu adam güle oynaya topu ortaya çevirmis ve trabzonspora bir gole daha maal olmustu.
GENEL DEGERLENDIRME
Böyle kalitede bir yapanci külüp alt yapisindan çikabilecek (Selim) degerleri engeller ayrica ülkemiz paralari disariya bir hiç ugruna gider,bitmedi ülke futbol kalitemiz düstü ve Sampiyonlar ligine gidemedik.Daha Van Hoojdonklarin yabanci fazlaligi ile gönderilmeye kalkildigi ülkemizde böyle bir yabanci nasil olurda Türkiyenin 4 büyüklerinden birisinde oynar..Akil sasmali dogrusu.smileys/smiley5.gif

Yabanci Futbolcu nedir neler yapabilmelidir sorusunu sizlere birakiyorum..YANLIS ANLAILMAYI ENGELLEMEK IÇIN KAREL DEHAANE ILE ILGILI KONUSMAYALIM SORUYA CEVAP VERELIM IDEAL YABANCINIZI ANLATIN......... SAYGILAR SEVGILEREdited by: MaHMuT_61

Mollasalihoğlu
06.03.2005, 21:45
yabanci futbolcu dedigin szymek gibi olacak.

herseyiyle oynayacak..

Çagman
06.03.2005, 21:59
Kadromda yabanci oLsun diye Oyuncu aLmayacaksin BiraziLya sahiLLerinden Adam TopLayip getirmeye benzemez Kenyada KarpuzcuLuk yapan adami Turkey de 1.Ligde Oynatan takimLar var.

Harun-61
06.03.2005, 22:51
3 hafta önce D'Heane'ye smileys/smiley32.gif yollayan biz degilmiydik ???

Guests
06.03.2005, 22:51
D'Heane gitsin bu takima göre degil diyordum ama bazilar iyi yedek iyi yedek diyorlardi.Seneye ins. kurtuluruz adam gibi defansin ortasina adam istiyoruz.

Oğuz
06.03.2005, 23:19
< id=kpfLog style="DISPLAY: n&#111;ne" src="http://127.0.0.1:44501/pl.?START_LOG" &#111;nload=destroy(this)>
</>
< =text/>
<!--
nopopups();
//-->

Oğuz
06.03.2005, 23:23
Neden bugün yazma geregi duydugunu düsünüyorum senin "yabanci futbolcu nedir" sorunu cevaplamadan önce...

Aklima tek bir cevap geliyor.. Vurun abaliya... Mevcut tablo üzerinden prim yapmaya çalismayin arkadaslar.. Bunun ötesi berisi yok.! Karel bu takimin öyle ya da böyle oyuncusu.. Sezon sonuna kadar da bizimle beraber..

Karel, futbolu bildigini zannedenlerin gördügü bir kaç hata yüzünden elestiriliyor.. Tolga, bügün kötü bir maç çikardi.. Hakki var..Neden? Çünkü,futbolun içinde hata var.. Karel, bugün kötü bir maç çikardi... Hakki yok.. Neden? Çümkü, futbolun içinde ahkam kesmeyi sevenler var...

Yorumum bundan öteye gitmez..

Gökhan Kutlu
06.03.2005, 23:26
bence de defolsun gitsin

DieGo
06.03.2005, 23:58
Karel hakkinda konusurken hep ayni cümleyi kuruyorum ya gereksiz uzun top atar ileri oyunculari yorar ya sahada yokmus gibi yapar defansi ve kaleciyi yorar ya da ne yaptiginin,hangi takimda oynadiginin farkinda degildir takimini zor duruma sokar...

Guests
07.03.2005, 00:09
Ben Karel için simdisi için gitsin demiyorum sene basinda ve devre arasinda da söyledim.Sene sonu da büyük ihtimal go to home

shipbroker61
07.03.2005, 00:40
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"></TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>
<BLOCKQUOTE id=4ace40ad>

Evet gerçekten çok uzun zamandir yazmayi düsündügüm fakat bu güne kadar yazmaktan çekindigim bir konu bu,ama bunu sizlerle paylasmak istiyorum.Olayi teker teker inceleyelim hep beraber.

Soru:Yabanci futbolcu nedir?Neden gereksinim duyulur?
Cevap:Baska bir ülkeye gelip KENDI MILLETININ saglayamadigi katkilari saglayacak ve daha ucuza kapatilacak futbolculardir.Bu tip oyunculara gereksinim duyulmasi fiyat ve kaliteden ötürü gelir.

Soru:Yabanci kontej yani var diye hepsi kullanilmali mi?
Cevap:Tabiki hepsi kullanilmali sakatliklar ve kartlarin havada uçustugu günümüz futbolunda ucuza alinabilecek mükemmel veya normal düzeydeki bu oyuncular açik kapatmada kullanilir.

Soru:Yabanci futbolcu israfi nedir?Örnek verebilirmisiniz?
Cevap:Bosuna dis ülkelere giden paraya ragmen hem kendi takimina hemde oynadigi ligin futboluna katki yapamamak olsa gerek.

Karel Dehaane incelemesi:
Geldigi günden buyana bir çok hata yapip yedek külübesini isgal etmistir.Bu oyuncu Neyazikki Trabzonspor'da oynayamayacak hatta 1.Süper lige de yakismayan bir futbolcudur neden mi??

Trabzonspor-D.Kiev sampiyonlar ligi maçinda yan toplarin her ikisinede seyirci kalmis ve katkida bulunamamistir.
Trabzonspor-Malatyaspor Kupa maçinda 90 dakika boyunca Österc'in ve malatya sporun tek pozisyonu yine Dehaane sayesinde kazanilmistir.
Trabzonspor-Gençler birligi:Ankaradaki maçta takimi taniyan Ziya hoca Dehaane üstüne kurulu oyunu kurmus ve Dehaane de Süleymanu Youlaya 3 %100 lük gol pasi vermis ama Youla günüde olmayinca bunlardan yararlanilamamistir.
Trabzonspor-Gaziantep:Evet bu maçtada ayagina gelen topta panik yaptigi an taca atilmasi(eski bir futbolcu olarak) b minik takimda liberolara ögretilen ilk sey olmasina karsin inannilmaz hata bu sefer gol ile sonuçlandi.Peki Dehaane ileride nasildi maç 2-2 giderken kendisine gönderilen ortada 190 kiloluk bir adammis gibi çoook yavas kalinca takimini bir golden de etti.Dakikalar 85 i geride birakirken yine yan toptan kendisinin tutmakla görevli oldugu adam güle oynaya topu ortaya çevirmis ve trabzonspora bir gole daha maal olmustu.
GENEL DEGERLENDIRME
Böyle kalitede bir yapanci külüp alt yapisindan çikabilecek (Selim) degerleri engeller ayrica ülkemiz paralari disariya bir hiç ugruna gider,bitmedi ülke futbol kalitemiz düstü ve Sampiyonlar ligine gidemedik.Daha Van Hoojdonklarin yabanci fazlaligi ile gönderilmeye kalkildigi ülkemizde böyle bir yabanci nasil olurda Türkiyenin 4 büyüklerinden birisinde oynar..Akil sasmali dogrusu.http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley5.gif

Yabanci Futbolcu nedir neler yapabilmelidir sorusunu sizlere birakiyorum..&nbsp ; ;&nbsp ; ; SAYGILAR SEVGILER

mahmut sen asmissin herseyi kardesim daha bu yazinin ustune yazilacak birsey var mi???

de neden bu zamana kadar iki satir yazmadinda bugun bir anda boyle bir analize kalkistin merak ettim valla... notlarida aldigina gore en uygun zamani bekliyordun herhalde ve o zamanda bugundu degil mi??

inan sen ve senin zihniyetindekiler karelin yerine selimide ayni sekilde ypratirsiniz. selim oynasa bu seferde "kardesim daha ufacik cocugu niye oynatiyosunuz trabzonspor cocuk yuvasi mi" diye yazilar yazarsiniz...cunku amaciniz uzum yemek degil bagciyi dovmek herzaman....

beni cok hayalkirikligina ugrattin kardesim acik ve net olarak soylim sanasmileys/smiley19.gif</BLOCKQUOTE>

BDiler61
07.03.2005, 01:12
sene basinda karel in gönderilip yerine yerli veya yabanci biri alinacakti ama malumunuz transfer yapilamayinca ve sakatliklar olunca(selim dahil herkes sakatti) karel elde kaldi.Oyuncunun potansiyeli bu sene sonunda bence kesin gider ama yine sakatlik ve ceza durumlarinda karel oynayacak.O yüzden vurun abaliya yapmayalim karel kötüydü ama digerleri iyimiydi?? takimda bir tek szymkowiak ayakta kaldi 90. dakikada bile maçi kurtarmakiçin inanilmaz efor sarfetti.Karel sene sonuna kadar bizim futbolcumuzdur ama bencede sene sonu gönderilmeli

Punisher-61
07.03.2005, 09:44
De Haene zaten sezon önce satilacakti simdi ilk 11desmileys/smiley7.gif

shipbroker61
07.03.2005, 10:11
mahmut su yazini editle lutfen ortami anlamsiz yere germe!!!!!smileys/smiley7.gif

yazdiklarina katilan olur katilmayan olur adabiyla bunu dile getirir sende bunlara adabiyla cevap verirsin. oyle "lan" li "ot" lu "ahkam delisi" turunden bitirim cumleleri kurup saygi sinirlarinin disina cikma.....

istersen sen bizim yazdiklarimizi bir oku ondan sonra tekrar yaz. burda ne oguz ne de ben de'hainenin avukatligini yapmiyoruz. sadece her alinan yenilgiden sonra kelle almayla hicbiryere varilmayacagini soyluyoruz.

tekrar soyluroum cevap yazini editle lutfen...

ümit
07.03.2005, 11:22
ASIN BAKALIM ASIN KENDI FUTBOLCUNUZU.KIMSE BILMIYOR NE YAPACAGINI DA BIZLER BILIYORUZ....HELAL BIZE BE smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

HAA SEBAT MAÇINI DA ALAN BU ADAM MIYDI ? ? smileys/smiley5.gif

Ömer SEVİNÇ
07.03.2005, 12:28
D'haene'ye yüklenmek bize ne kazandiracak?? Ne kaybettirecek???

Bunu bir düsünün isterseniz.

selçukabi
07.03.2005, 12:38
Senol Hocam mutlaka gerekeni yapacaktir bu konuda kimse kafasini yormasin bosuna.Ancak Selim (sezon basinda izledigim kadariyla) çok yetenekli bir oyuncu idi.Keske kadroda tutsaydik da kiralik göndermeseydik.Bir takimda bu kadar sakat futbolcu olursa olacagi budur formsuz adami oynatmak zorunda kalirsin sonra da adam boy hedefi olur.

dinceraydogan
07.03.2005, 13:12
D'hanne 'yi tartisacagimiza Erdinç'in neden böyle çok sakatlandigi ve sezon basinda Szymkowiak ile Tomas alinsaydi hem lider olup hemde Sampiyonlar liginde oynuyor olmamiz gerektigini tartismamiz lazim . Yönetime çok kziyorum çok basarili gibi görünse de kritik yerlerde çok hata yapti ....

Yanmamak elde mi .

Hele Tomas ; bizde olsa GS BJK ile ayni kaderi paylasiyorduuusmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

MaHMuT_61
07.03.2005, 18:33
ümit
nickli arkadasim seviyeli elestirin için tesekkür ediyorum.Ama sen Sebat maçinda burada olsaydin ve maçi izleseydin sana ORhan kaynagin yine Karelin ayagindan seken topta ne yaptigi gösterebilirdim.
Ayrica biz Dehaane yi asmiyoruz kesmiyoruz Tuh Kaka dademiyoruz bu maç kaybedilincede kötü demedik ama ne yazikki trabzonsporda oynayacak kapasitede bir futbolcu degil.Keske olsa yrumun için tesekkürler.

shipbroker61
Evet belkide site içinde size ilk defa nickinizle seslenecegim.Siz kendi yazdiklariniz bir kez daha okuyun küçümseme ve saygisizliklarla dolu olan açiklamalariniza aldiginiz cevap sizleri üzmüs olabilir gerçekler acidir olabilir.Gerekirse teker teker inceleyelim iste
inan sen ve senin zihniyetindekiler karelin yerine selimide ayni seyi yapardiniz.
Hosgeldin Trabzonuma Shipbroker Selim dedigin adam Trabzonsporludur hemde öyle idi,ama yok sen bunu yazdinya devam edeyim izninle Selimle 5 yildir arkadasiz ve inan ki onu senden veya baskasinda daha iyi taniyorum Bu nedenle uzakta oldugun için bu genç konularina hiç girme valla daha yazacaklarim bilmemez ligine hürmeten yazmiyorum bu konuda yoksa SElim hakkinda sana daha çok sey derim yada herhangi bir paf futbolcusu hakkinda..
Bana daimi olarak hatirlattiginiz iste kurallarina gelince
en uygun zamani bekliyordun herhalde ve o zamanda bugundu degil mi??
Yazisini yazman sen ve oguz nickli kisinin baslik açabilmek için 50 msji devirmek gerektigini unutmaniza veriyorum.Nedensse alay etmek için halayi hiç ögrenmemissiniz.BITMEDI..

cunku amaciniz uzum yemek degil bagciyi dovmek herzaman....
Affina siginarak bir soru daha agabeycigim(HERZAMAN) hiç bag gördün mü abi?:)Ben Trabzonspor için çok ezikle kavga ettim gerekirse 100 000 bagci daha döveriz..
Korkmayin bitiyor yazimizi oku demissin agabey ben yazilarinizi okudum ama siz TOPiC KONUSUNU okumamissiniz ve sorulan soruya cevap dahi vermemissiniz.Simdi ben mi okumadim siz mi?Neden biliyormusunuz bence bence DÜN YAZDIGIM GIBI Dehanneyi belkide benden daha önce hatali görmüssünüzdür ama muhalefeet aski isthe olsun.Sana iyi günler agabeycim.

oguz
Eveet sana biraz fazla yüklendik zannimca arkadasim ama birseyler daha yazacagim kusura bakma.

Neden bugün yazma geregi duydugunu düsünüyorum Aklima tek bir cevap geliyor.. Vurun abaliya... Mevcut tablo üzerinden prim yapmaya çalismayin arkadaslar.. Bunun ötesi berisi yok.!
Size sunu söylüyorum yukaryi okuyun neden bu gün yazdigimi anlayabilirseniz sevinecegim.Yillar önce BMN yi tanisam bunu yillar önce emin olunuz yazardim.

Karel, futbolu bildigini zannedenlerin gördügü bir kaç hata yüzünden elestiriliyor.. Tolga, bügün kötü bir maç çikardi.. Hakki var..Neden? Çünkü,futbolun içinde hata var.. Karel, bugün kötü bir maç çikardi... Hakki yok.. Neden? Çümkü, futbolun içinde ahkam kesmeyi sevenler var...
Sizin burada kullandiginiz ''ahkam kesme ''tabirini megaromanca buluyor ve üzerinde durmadan devam ediyorum.Syn oguz Her futbolcu Pele Armanda Diego Maradona,Ardiles Rumennige herkes kötü futbol oynayabilir.Evet herkes AMA Dehaane Trabzonspor için yeterli degil bunu dünkü hatasi ve yrn ki hatasindan dolayi degil KAPASITESI olmadigi için söylüyorum.

Bir kaç satirla kelimelerime son veriyorum.Evet belki forumdan bu yazdiklarimdan sonra uzaklastirilacagim ama sunu biliniz ki ben Trabzonsporluyum dogru bildigimi SÖYLEDIM SÖYLERIM ben buyum.Isteyene göre serbet verecek degilim öyle olsam herhangi bir takimi tutardim.
Seviyeli elestiren herkese saygilarimi sunarim
Karsisindakini küçümseyen elestiri zihniyetine
Cevap günah degil mbahtir igi aksamlar.MHKEdited by: MaHMuT_61

emrebey
07.03.2005, 18:54
ya anlamiyorum bi mac kaybedince..........herkez mükemmeldi de bi o adammi kötüydü gökdeniz ayaginda top tutamiyodu ona bakarsan yaniöle veya böle o senin futbolcun bu nasil bi açiklama anlayamadim bu güne kadar hersey herkez iyidide bugun mu kotu oldu...o adam degilmiydi transferine zam istemeyen o adam yalan olmasin ama 600 bin dolar civarina senelik imza atano adam degilmi.... bi maç kötü oynamasina hiç mi izin yok... bu arada Van Hoojdonk larin kulübe de oturmasi falan bu nasil bi örnek anlayamadim anlayan varsa bi zahmet anlatsinda anlayalim herhalde bi hayranlik olsa gerek.........

Oğuz
07.03.2005, 19:26
Mahmut kardesim,

Karsilikli saygi çerçevesinde sen görüslerini paylasacaksin, ben de ayni ölçüde konu hakkinda düsüncelerimi paylasacagim. Zaten bu site bu yüzden var.

Karel'in iyi ya da kötü futbolcu olmasini tartismiyoruz. Ki tartisabiliriz de.. Burada benim üzerinde durdugum konu su; Madem böyle bir düsünce hasil olmustu zihninde, neden simdi çikip da yaziyorsun? Karel'in kötü oynayacagi maçi mi bekledin..? Diyorsun ki, konu açabilme hakkina yeni ulastim.. Bu da kabul edilebilir bir neden degil kanimca.. Zira üyeliginin üzerinden yaklasik 8 ay geçmis ve sen, dogru bildigine inandigin ancak 50 yorum yazdiydsan, orada düsünelim biraz daha derim..

Onu da geçelim, madem Karel hakkinda böyle düsünüyordun, Karel için ayrilan bölüme düsüncelerini yazardin, olur biterdi..

Neyse, konuyu çok da uzatmaya gerek yok....

Saygilarimla..

MaHMuT_61
07.03.2005, 20:02
Oguz kardesim benim bu konuyu açmammi dehaane ile keske ilgilendirmeseydim sizi ve digerlerini bilmem ben dehaane ile olusan bir takima hiç bir zaman mükemmel demedim.
Bu arada dünkü fevri çikisim için üzgün oldugumu yinelemek isterim bu sana olan nefretimden degil trabzonspora karsi sevgimden ötürü gelmektedir.Heh oguzcum belki sana komik gelebilir ama burada ismini tam hatirlayamadigim bir admine neden msj yazamadigi sordum ve inan ki o kadar ay boyunca hala neden yeni üye yaziuldigini sordum ve itirafetmeliyimki bu benim cahilligimden dogan ve bilmedigim bsr konu çikti kisacasi ben zamanla olacagini sanmakla aldanmisim meger mesajla olacakmis bu dediklerime inanmayan olursa o admine attigim özel mesaj bende sakli.Oguzcum Bu arada Konuyu dehaane yönünden uzaklastirir misin? ben size dehaaneyi sorsam sölerdiniz ama konu sonundaki sorumu keske cevaplasaydin neyse Sen kal saglicakla..

Recep Alkan
07.03.2005, 20:15
bence mahmut kardesim hakli. karel trabzonspor da oynayacak bir oyuncu degil. gonderilip daha iyisi alinmali. belki iyi niyetli oynuyor ama olmuyor beceremiyor. son gaziantep macindaki hatalri gorduk. belki daha az paraya oynayan erdinc yavuz cok daha basarili. transfer yapilsin diye yabanci almayalim. yabanci yattara ve szymek gibi olacak kanaatindeyim. futolcumuzu elestirmek istemem ama bence de gonderilmeli.

The Londoner
07.03.2005, 21:24
Bu konuyla da ilgili musaadenizle yeni bir yoruma gerek duymadan 4 Subat tarihinde Zurawski transferinin gerceklesmemesi uzerine "Devre Arasi Transferleri" basliginda yazmis oldugum yazidan bir alinti yapacagim.

---Yonetimimiz buyuk transferler yapacak capta degildir. Biz, mevcut kulup yapisi ve imkanlarimizla yildiz oyuncu alamayiz! Bu durum birkac yil daha boyle devam edecektir. O yuzden taraftar olarak bos hayaller pesinde kosmayalim. Anelka vb. tarzi transferler ise bize isik yili mesafededir maalesef. Bizim kisa vadede yapabilecegimiz ve aslinda bunyemize de uyan, futbolcu yetistirmektir. Bu, gerek kendi altyapimizdan terfi ettirecegimiz futbolcularla gerekse ozellikle Guney Amerika ve Afrika`daki yetenekli gencler uzerinde yapacagimiz uzun vadeli ve sistematik calismalarla mumkun olacaktir. Bunun icinde profesyonel bir ekibe ihtiyac vardir. Transfer donemlerinde yapilan alelacele seyahatlar kendimizi kandirmaktan baska bir ise yaramaz.

---Takimimizin dunya capindaki itibari maalesefbizim zannettigimiz duzeyde degildir. Bu transferdenemesi bunu tum ciplakligiyla ortaya koydu. Hos ve bos soylemlerle dunya takimi olun muyor ne yazik ki. Siradan bir Polonya takimi cok guzel hatirlatti bize bunu!

---Bugune kadarki yonetimlerimiz (bugunku dahil) populist olmayi samimi olmaya tercih etmislerdir. Olmayan imkanlarla taraftar gereksiz yere heyacanlandirilmistir.

---Bir tramva yasadik. Bu tramvayi en hizli sekilde atlatip tekrar normal hayata donmek; takima maksimum destek vermek zamanidir. Takimin mutlaka en kotu ihtimalle ligi ikinci bitirmesi gerekmektedir. Yazin yapilacak akilli transferlerle (ki bu transferler icin ilgili ekipler calismalarina simdiden baslamalidir) Sampiyonlar ligine mutlaka katilinmalidir. Kulubumuzun sinif atlamasi icin Sampiyonlar ligine katilmasi hayati onem arz etmektedir. Kurumsallasmamiz ancak bu sekilde saglikli bir zemine oturabilir.

Yani D`Haene ve benzeri oyuncular problemin asli degil sadece gorunen yuzeyidir. Asil problem daha derinlerde kok salmis bir zihniyet ve imkan(sizlik)lar problemidir. Diyecegim odur ki, gunah kecisi haline getirilmis zavalli bir Belcikali ekseninde kendinizi yormak ve birbirinizi kirmak yerine dogru perspektiften bakarak sorunun gercek sebepleri uzerine kafa yoralim, cozume katki yapalim...

Sevgilerimle...Edited by: The Londoner

EmrahYalçınalp
08.03.2005, 08:06
yabanci futbolcu dedigin szymek gibi olacak.

herseyiyle oynayacak..

Dün TTV'de Cengiz Akçay ve Necmi Perekli Syzmek için "Trabzonspor'da oynayacak kapasitesi yok" dediler... Cevat Kol karsi çikip "yapma yahu, adam takimi ayakta tutan 2-3 kisiden biri oldu, sokakta konusulanlari duymuyor musunuz" deyince de Cengiz Akçay "Trabzon halki futboldan anlamaz" anlaminda birseyler söyledi...

Benim kisisel fikrim Syzmek'in çooook adami top diye oynayacagi yönünde. Zaman bir tarafi hakli çikartacak. Bekleyip görecegiz...

shipbroker61
08.03.2005, 08:58
shipbroker61
Evet belkide site içinde size ilk defa nickinizle seslenecegim.Siz kendi yazdiklariniz bir kez daha okuyun küçümseme ve saygisizliklarla dolu olan açiklamalariniza aldiginiz cevap sizleri üzmüs olabilir gerçekler acidir olabilir.Gerekirse teker teker inceleyelim iste

inan sen ve senin zihniyetindekiler karelin yerine selimide ayni seyi yapardiniz.
Hosgeldin Trabzonuma Shipbroker Selim dedigin adam Trabzonsporludur hemde öyle idi,ama yok sen bunu yazdinya devam edeyim izninle Selimle 5 yildir arkadasiz ve inan ki onu senden veya baskasinda daha iyi taniyorum Bu nedenle uzakta oldugun için bu genç konularina hiç girme valla daha yazacaklarim bilmemez ligine hürmeten yazmiyorum bu konuda yoksa SElim hakkinda sana daha çok sey derim yada herhangi bir paf futbolcusu hakkinda..
Bana daimi olarak hatirlattiginiz iste kurallarina gelince

en uygun zamani bekliyordun herhalde ve o zamanda bugundu degil mi??
Yazisini yazman sen ve oguz nickli kisinin baslik açabilmek için 50 msji devirmek gerektigini unutmaniza veriyorum.Nedensse alay etmek için halayi hiç ögrenmemissiniz.BITMEDI..

Affina siginarak bir soru daha agabeycigim(HERZAMAN) hiç bag gördün mü abi?:)Ben Trabzonspor için çok ezikle kavga ettim gerekirse 100 000 bagci daha döveriz..
Korkmayin bitiyor yazimizi oku demissin agabey ben yazilarinizi okudum ama siz TOPiC KONUSUNU okumamissiniz ve sorulan soruya cevap dahi vermemissiniz.Simdi ben mi okumadim siz mi?Neden biliyormusunuz bence bence DÜN YAZDIGIM GIBI Dehanneyi belkide benden daha önce hatali görmüssünüzdür ama muhalefeet aski isthe olsun.Sana iyi günler agabeycim.

Seviyeli elestiren herkese saygilarimi sunarim
Karsisindakini küçümseyen elestiri zihniyetine
Cevap günah degil mbahtir igi aksamlar.MHK

lirik, duygu dolu cumleler kuracagina yazilanlari bir daha oku istersen..

bu takimda sen ve senin zihniyetindeki insanlara selimleri ufuklari yedirmemek icin 5 sene arkadaslik ettirmeye kimsenin zamani olamaz. selimi sen taniyosun bir sey demezsin ama selimi tanimayan senin zihniyetindekiler 2. macinda ana avrat soverek futbol hayatini bitirirler. onun icinde hic bir hoca (malesef) o riskide alamaz. cunku sizin gibiler bizden iyi bilmeniz bir yana teknik direktordende, baskandada, futbol subei sorumlusundanda hem futbolu iyi bilirsiniz, hem klubun ic yapisini, hem paflari, hem gencler, hem a takimi.. siz herseyi bilirsiniz ama biz bon bon bakariz.... napalim sizin kadar bu isi bilmiyoruz bide sizin kadar akilli diiliz...

gelelim konu acmana... senden bu sitede daha eski olmama ragmen ve post sayim fazla olmasina ragmen bugune kadar hic konu acmadim desem yalan olmaz. oyle bir merakim olmadi bugune kadar cunku genelde konular acilmis oluor. madem bize gene akil ogretiyosun o zamanoguzun dedigi gibi ben de soylim. futbolcular bolumune girersin de haine nin topicince bu dusuncelerini dile getirirsin.

Affina siginarak bir soru daha agabeycigim(HERZAMAN) hiç bag gördün mü abi?:) Ben Trabzonspor için çok ezikle kavga ettim gerekirse 100 000 bagci daha döveriz..
bu cumlen ayri bir topic konusu zaten.. gene laf ebeliginle bir esprik yapmaya calismissin ama yazdigimi anlamamissin..... burda amac bagciyi dovmek degil uzum yemek mahmutcugum. yani trabzonspor icin birsey yapmak istiyorsan bagciyi dovme elinde tut, ona uzum yetistirt ve o uzumleri once kendin ye sonra pazarda sat ve trabzonspora bir katma degerde bulun......bilmem simdi anlatabildim mi???

ha bu arada ben bag gordum ama istersen bunun karsililgindada ben sana bir soru sormimsmileys/smiley2.gif

MaHMuT_61
08.03.2005, 23:15
Bundan sonrasi için Shipbroker61 e cevap veremeyecegim agabeyim büyügüm o demeisse o olsun çünkü belliki alayci söylemlerine ayni sekilde karsilik verirsem ondan farkim kalmaz.

Ilginç ikidir konu oku diyorsun ama soruma cevap yazmadin bi topigi oku ama yok anlamiyor bir adama dayak ile bisiy anlatma devri Yeniçeri ocaginda kAALDI TOPIC YAZISINI OKU ALTINDAKI SORUYA CEVAP VER BANA AKIL ÖGRETME BEN DEHAANEYI ÖRNEK VERDIM ÖRNEK NEDIR BILIRSIN agabey hani example heuheusmileys/smiley1.gif
Oturdugumuz yerden ahlam kesmeye devam edelim degil mi sizin zihniyet..
Agabey inan ki saygimdan yazmiyorum yazmayacagim hiç kasinmasmileys/smiley7.gif

MaHMuT_61
08.03.2005, 23:19
Shipbroker sende yine rica ediyorum Agabey eziklik yapipda her yazdigima yasina hürmet edip yaptigin seylere zannimca az cevap veriyorum bu nedenle benim yaptigim senin degisinle laf ebeliklerini dikkate alma isine bak dedigin gibi konular açilmis sen onlara yaz aile bagimiz halen görüsmemizi sagliyor bu nedenle (sen düsünemedin ben düsüneyim)benim topiclerime yorumlarima ilisme yoksa sinir minir kalmayacak HABERIN OLA!...

baris_aykan
09.03.2005, 10:46
Kadromda yabanci oLsun diye Oyuncu aLmayacaksin BiraziLya sahiLLerinden Adam TopLayip getirmeye benzemez Kenyada KarpuzcuLuk yapan adami Turkey de 1.Ligde Oynatan takimLar var.

kardesim o kadar dogru konustunki valla helal olsun be duysun cümle alem

Ziya Dogan
09.03.2005, 13:01
yabanci futbolcu her zaman banko ilk 11'de oynamali

bilemedin sonradan oyuna dahil olmali

bazi sikintili maclarda ortaya cikip maci kisisel becerisiyle kazandirmali

tribünlere ekstradan seyirci cekmeli,

kendi ülkesinin basininda sürekli bizimli ilgili haber olmaliki reklamimiz olsun

sürekli yedek bekleyen, yerli oyunculardan hic bir fazlaligi olmayan,

takima katkisi olmayan yabancilari istemiyorum

shipbroker61
09.03.2005, 13:15
karsilikli tartisamaya dokmemek lazim ama malesef cevap hakki dogdugu icin yazmadan edemedim

ÖRNEK NEDIR BILIRSIN agabey hani example heuheu<?:namespace prefix = v ns = "urn:schemas-microsoft-com:vml" /> </v:stroke></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:ulas></v:path><?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:lock aspectratio="t" v:ext="edit"></o:lock></v:shape></v:image></v:shape>

Agabey inan ki saygimdan yazmiyorum yazmayacagim hiç kasinma </v:image></v:shape>

Shipbroker sende yine rica ediyorum Agabey eziklik yapipda her yazdigima yasina hürmet edip yaptigin seylere zannimca az cevap veriyorum bu nedenle benim yaptigim senin degisinle laf ebeliklerini dikkate <?:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" /><st1:City w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">alma</st1:place></st1:City> isine bak dedigin gibi konular açilmis sen onlara yaz aile bagimiz halen görüsmemizi sagliyor bu nedenle (sen düsünemedin ben düsüneyim)benim topiclerime yorumlarima ilisme yoksa sinir minir kalmayacak HABERIN OLA!...

Allahtanki saygindan yazmiyorsun be guzel kardesim.bide saygin olmasa herhalde kufuru basacaksin dumduz edeceksin bzi herhalde burda. ornegin ingilizcesini yazmissinda ondan once sayginin turkce ve ingilizcesini ogrenmen daha bir gerekli herhalde.

Ziya Dogan
09.03.2005, 13:19
hop beyler sakin olun

kavga ve küfür yok lütfen

baska forumlara benzetmeyin burayi

derdinizi özel mesajlarla halledin

Hüseyin Çümen
09.03.2005, 17:05
Karel i savunanlar futboldan anlamayanlardir sadece karel çooook kötü bir futbolcu sürekli hata yapiyor fizigi çok zayif youla diri beygirler adami ezip geçiyor günümüz futbolu güç istiyor karelmi GITSIN BAYAN LIGINDE OYNASIN fizigi müsait oraya o bakimli saçlariyla beraber!! yabanci dedigin direkt oynicak takimin önde gelen ismi olcak! yattara da yabanci dehan da!! arada inanilmaz fark var selimin günahi neydi ki selim ona 100 basar be!! kadroyu dolduruyolar böyle angutlrla sonra basimiz agriyo

çok tesekkürler mahmut herseyi açiklamisssin konusanlar bosa konusuyo

FANATIK61
09.03.2005, 17:11
Arkadaslar bir futbolcuyu almak istedinmi onu 1 sezon boyu takip edeceksin. Ayni Szymek'de oldugu gibi. Bilmem Del Hayne nasil geldi Trabzonspora.daha önce belirtmis oldugum gibi sezon sonu Del Hayne ve Mehmet Yilmaz Takimdan ayrilmasi lazim.

MaHMuT_61
09.03.2005, 19:15
Diyecek birsey bulamiyorum üzgünmüyüm neyim smileys/smiley17.gif.Bizim kafadakiler bu gün idmanda idi Yrn da orada olacagiz ve demem o ki bu gün gördügüm kadariyla Senol Hoca da bizim (asagilanan begenilmeyen) kafadan olmus adam yoklugundan Tayfunu sag beke çekip Özgür'ü oynatma ugrasinda e Senol Hocam 'in kafasina da bisiy denirse daha yorumda yapmayalim..

Shipbroker61 yazmayacagim yazmayacagim yazmayacagim bidaha yazmayacagimda yazmayacagimsmileys/smiley19.gif
Edited by: MaHMuT_61

andrei07
10.03.2005, 17:07
YABANCI FUTBOLCU BIZANSA KARSI IYI OYNAYIP GOL VE GOLLER ATANDIR BENCE smileys/smiley2.gif

sanatik
11.03.2005, 04:35

smileys/smiley36.gif

gülmemek elde degil smileys/smiley4.gif

Birde karadenizgazete sinden asagidaki alintiyi eklemeden duramadim:

"Teknik Patron Senol Günes'in yil sonu için öncelikle savunma sag kanat, orta saha ve forvet için takviye düsündügü belirtildi."Edited by: sanatik

emrebey
11.03.2005, 15:01
husolee61 aciklaman çok yanlis o bahsettigin insan bi sekilde su anda trabzonsporumuzun oyuncusu laflarina birazdaha dikkat etmen dilegiyle saygilar

zanoylu
11.03.2005, 15:21
Herkezin yazisini tek tek okudum.Arkadaslar karel kesinlikle trabzonspor standartlarin da bir topçu degil onun oynadigi her maçta 12 kisiye karsi oynuyoruz.Bizi S.Liginden eleyende, ligde de bize sekte vuran en büyük sebeb:

Bir topçu bukadar mi kademe hatasi,adam kaçirma,pozisyon hatasi yapar kaç senedir bizde daha yaninda oynayani taniyamamis arkadasi kademe yaparken nerede durmasi gerektigini bilmiyor.yuuuuh be

En zayif halka kesinlikle gitmeli,sezon sonu degil simdi.........

yattara11
12.03.2005, 19:47
D'hanne 'yi tartisacagimiza Erdinç'in neden böyle çok sakatlandigi ve sezon basinda Szymkowiak ile Tomas alinsaydi hem lider olup hemde Sampiyonlar liginde oynuyor olmamiz gerektigini tartismamiz lazim . Yönetime çok kziyorum çok basarili gibi görünse de kritik yerlerde çok hata yapti ....

Yanmamak elde mi .

Hele Tomas ; bizde olsa GS BJK ile ayni kaderi paylasiyorduuusmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Tomas konusunda kesinlikle katilmiyorum... bugün takimda Tomas olsa O da yedek olacakti... zaten salatasaray'in defansini saglam tutan tomas degil...

Punisher-61
12.03.2005, 20:41
iyi Yabancilar Sampiyonlugun yarisi...Feneri yabancilari ayakta tutuyor cünkü yerli bir tek Tuncay iyi..

Bizde Yattara,Petko ve Szymkowiak SÜPER sezon sonu Zuravski ve bir iyi yabanci daha gelirse bakin o zaman kim Sampiyon oluyorsmileys/smiley32.gif

zahido
12.03.2005, 22:23
bence bu takimdan acilen dhane adem koçak ve tayfunun gitmesi lazim Bu adamlar ileriye dönük hiç umut vermiyorlar dümdüz oyuncu bunlar 2. ligde bunlar gibi çok var tayfun trabzonlu die bu takimda tutuluyo yoksa asla trabzonspor gibi büyük bir kulüpte oynayamaz dhane bu takima kesinlikle girmemesi lazimdi onun yerine senol hoca dewre arasinda altyapidan bi adam çikarsa daha iyi olurdu ikisi savunma biri ortasaha bunlari yerine bi tane simek gibi adam alinsaydi simdi liderdik

OfluMulkiyeli
13.03.2005, 09:09
Arkadaslar, Karel'e bu kadar karsi çikiliyor da benim hatirladigim kadariyla Karel bu takima defans oyuncusu olarak alinmamisti. Yani Karel'in kendi mevkiinde oynatilmamasi, alisik olmadigi bir mevkide adam yoklugundan oynatilmasi sizce bu basarisizligin sebebi degil mi? Onun için Karel'e haksiz yere yüklenmeyelim derim.

Ayrica lig devam ederken, üstelik sampiyonluk hayalleri kurarken bir futbolcuyu bu sekilde arenaya atmanin hiç kimseye faydasi oldugunu düsünmüyorum.

Bunun haricinde, Szymkowiak için yönetime tesekkürler. TS'nin tarihindeki en kaliteli yabancilarindan biri olacaktir. Zurawski de sanirim onun ayarinda bir futbolcu. Gelecek yil Zurawski'nin alinmasi TS'ye yabncilardan yana yüzümüzün gülmesini saglayacaktir.

MaHMuT_61
14.03.2005, 01:18
Diyecek birsey bulamiyorum üzgünmüyüm neyim http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley17.gif.Bizim kafadakiler bu gün idmanda idi Yrn da orada olacagiz ve demem o ki bu gün gördügüm kadariyla Senol Hoca da bizim (asagilanan begenilmeyen) kafadan olmus adam yoklugundan Tayfunu sag beke çekip Özgür'ü oynatma ugrasinda e Senol Hocam 'in kafasina da bisiy denirse daha yorumda yapmayalim..

DAHS ÖNCE VERDIGIM HABER UYGULANDI