PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evlenince hayatımızda neler değişti? Neler değişecek?

ugurTS1989
24.10.2008, 16:21
evet arkadaslar bunu evlenenler daha ıyı bılır bu degısıklıgı onlar daha ıyı anlar:)

Uzunoğlu
24.10.2008, 16:30
Başı yanmış arkadaşlar cevap versin bu konuya, hatta başı yanmak üzere olanlar cevap versin :)

Kasım Hilal
24.10.2008, 17:10
Çamaşır yıkamam herhalde..
Yemek de yapmam...
Ki en önemlisi de o..
Yemeğim hazır gelsin, kafam şişirilmesin yeter..

Cengiz Çubukcu
24.10.2008, 17:26
ewet arkadaslar bunu evlenenler daha ıyı bılır bu degısıklıgı onlar daha ıyı anlar:)

Hayırdır kardeş, yer pettersburg :) evlenmeyi falan mı düşünüyorsun ...?

zafer6161
24.10.2008, 17:34
bikere : akşamları tek başına dışarı çıkmayı unutun:rolleyes:,pazar günleri arkadaşlarla gezmeyi unutun:rolleyes: evden işe işten eve :rolleyes: öle yanii;)

LazAnisT
24.10.2008, 17:34
Evliliğin tek kötü yanı akşam belli bir saatte evde olmak.Özgürlüğüne düşgün biri olarak buna alışmak çok zor oldu:rolleyes:

Evlendikten sonra ilk 2 ay her akşam baba evine gittim bir türlü ayağım kendi evimi çekmedi.

Birde çocuk olayı varki anlatmaya sayfalar yetmez...

degok
24.10.2008, 17:38
Çamaşır yıkamam herhalde..
Yemek de yapmam...
Ki en önemlisi de o..
Yemeğim hazır gelsin, kafam şişirilmesin yeter..

yemek hazır gelebilir de kafanın şişmemesinin mümkünatı yoktur.

ÖmerFarukYılmaz
24.10.2008, 17:44
Eyvah eyvah:)

Bu başlık çok fena:)

Dursun Kaplan
24.10.2008, 17:48
İş yerimden bi arkadaşım dün akşam sözlendi.. Çocuk çok gerginleşti birden her an saldırgan tavırlar sergiliyor.. :D

Bu işler çok fena ya.. :D

Herkes bi bana bi kıza bakıyor.. Herkes soru soruyor.. Bütün sülale ordaydı diyor.. ççç Allah yardımcısı olsun.. :)

Uzunoğlu
24.10.2008, 17:56
Akşam yemeğinizin önünüze gelmesi için evleniyorsanız boşa evlenmeyin çok gılıbık çıkarsanız yemek işleride size kalabilir :)

ÜNAL
24.10.2008, 18:03
Bekarlar bu başlığa uğramasın.:D

Emirhan Makul
24.10.2008, 18:05
Saçma bir Kurumsallaşma Diye Düşünüyorum ve Başlığı Terkediyorum ! :D

Uzunoğlu
24.10.2008, 18:07

Bu başlık benim eğlence yerim ya :)

Açan arkadaşa teşekkür ediyorum

Malum şahısları (ki onlar kendilerini biliyor) bu başlığa davet ediyorum :)

Mustafa Hazıroğlu
24.10.2008, 18:13
Artık 14 yaşında düştü evLenme yaşı :D
Ama kızLar için geçerLi gaLiba :D

Dursun Kaplan
24.10.2008, 18:16

Sen ne geziyosun burda.. :D

Uzunoğlu
24.10.2008, 18:20

Bekarlar bu başlığa uğrasın çok eğleneceğiz çok :)

LazAnisT
24.10.2008, 18:24
Valla arkadaşlar ben şuanda evde çocuk bakıyorum.Hanım işten gelecek bende BJK-Sivas maçını seyredeceğim ayağıına yatıp biraz kafa dinlemek üzere dışarı çıkacağım.Dışarı çıkma bahaneleri anlamında her türlü varyasyon vardır bende. Yardım isteyen özelden ulaşsın:)

ugurTS1989
24.10.2008, 18:26
ya arkadaslar bı tek evlılıktekı tartısma ve dıdısmelerı degıl guzel yonlerınıde belırtınızzz:D

Uzunoğlu
24.10.2008, 18:27
Valla arkadaşlar ben şuanda evde çocuk bakıyorum.Hanım işten gelecek bende BJK-Sivas maçını seyredeceğim ayağıına yatıp biraz kafa dinlemek üzere dışarı çıkacağım.Dışarı çıkma bahaneleri anlamında her türlü varyasyon vardır bende. Yardım isteyen özelden ulaşsın:)

Abi bizim Mehdi'ye yardım etsene :)

Uzunoğlu
24.10.2008, 18:27
ya arkadaslar bı tek evlılıktekı tartısma ve dıdısmelerı degıl guzel yonlerınıde belırtınızzz:D

Sen yanlış konu açtın :)

unique
24.10.2008, 18:59
Artık saatlerce Football Manager oynayamıyorum; "Bilgisayara benden daha çok zaman ayırıyorsun, onunla evlenseydin" lafından gına geldi:)

TheCrow
24.10.2008, 19:10
yemek hazır gelebilir de kafanın şişmemesinin mümkünatı yoktur.

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Bu mudur?..Budur...

Kardeş sen şimdi bu başlığı öneri almak için açtıysan hiç boşuna uğraşma.Çünkü evlensen de evlenmesen de sonunda pişman olacaksın...

tigin
24.10.2008, 19:14
sabahları kahvaltı yapabilirim ve uyku sersemi farklı renk çorap giyip ancak akşam çıkarırken farketmek gibi saçma şeyler yaşamam.
tabi evlenirsem.

Coloradoydu
24.10.2008, 19:15
evlensen de evlenmesen de sonunda pişman olacaksın...

:):D:alkış:

Uzunoğlu
24.10.2008, 19:22
Evlenip dururp dururken neden bir izin müessesine mecbur kalayım :)

Mustafa K. Demirbaş
24.10.2008, 19:24
bekarlık sultanlıktır:p:)

Harun
24.10.2008, 20:12
sabahları kahvaltı yapabilirim ve uyku sersemi farklı renk çorap giyip ancak akşam çıkarırken farketmek gibi saçma şeyler yaşamam.
tabi evlenirsem.

Nerde o günler:D

Nihal Ayvaz
24.10.2008, 20:15
evli bayan yok mu ya nedir hepiniz bizim üstümüze gelmişsiniz ,bizi çoookk ararsınız :rolleyes: :)

Uzunoğlu
24.10.2008, 20:20
Bekarlara bir uyarı yapayım. Burada atıp tutuyorsunuz ama olaki 1-2 yıl içinde evlenirsiniz :) Burada yazılanlar karşınıza çıkar:)

tigin
24.10.2008, 20:20
Nerde o günler:D

benim evlenmemi bekleye bekleye sende evde kaldın. git kendini kurtar. :D

Harun
24.10.2008, 21:10
benim evlenmemi bekleye bekleye sende evde kaldın. git kendini kurtar. :D

Ben kendimi kurtardım artık evde kalmıyorum otelde kalıyorum:D:D

Hüdai Pervaneli
24.10.2008, 21:12
Evlilikcook yakinda en fazla 4sene sonra

Ömer TOPAL
24.10.2008, 21:24
ah ah deşmeyin yaramı uşaklar bu nasıl konu.... Eskiden ben neydim gecem gündüz gündüzüm gece nerde şamata gırgır bir ortam orda ömer...aha gitsene şimdi...e yok yine gidiyorum da her ne kadar izin demeyimde haberde versen eve gelince o asık suratı görmek var ya....!! İşte sözün bittiği yer orası...laf söylese söylemez dövse razısın ama o asık surata dikkat edin uşaklar...ben gerçi evlenmeden anlaşmamı yaptım daha söz olmadan şartlarımı sıraladım...
1- TRABZONSPOR benim aşkımdır aramıza girme ( maçlara giderim gerek stada gerek kaveye izlemeye ya hastanede olurum yada mezarda bu unsurlar olmadıkca ayrılmam)
2-Halı saha maçlarıma oynamam izlemem kısacası FUTBOL ve TRABZONSPOR sevdama karışma
3-Arabam ikinci sevdamdır ona kesinlikle karışma.Yanımda otururken hızıma karışma,abart eksozuma karışma sürüşüme karışma...Emin ellerdesin buna inan yeter.
4-Arkadaslarımla gezmeme ve arkadas ortamıma karısma sana zaman ayırırım ama onlardan da geri kalmam...
gibi gibi...kabul tamam demesede anladım dedi ve simdi onları yaparken bir şey diyemiyor... evlilik işte hem güzel hem ne bilim uşaklar 2 ay oldu daha bi ilerlesin yazarım yine

alper*
25.10.2008, 00:42
bana göre evlenmek iyi bir şeydir.
bir kere ailen oluyor.hiçbir şeyin olmasın akşam eve gidince gülen iki göz (4 6 8 göz de olabilir) olsun.
kanımca başka zenginliğe gerek yok.
özgürlükmüş dışarı çıkmakmış eve belli saatte gelmekmiş bunlar hepsi hikaye.
yaş 60'a dayanınca zaten çıkamayacaksın o evden.

Emirhan Makul
25.10.2008, 00:50
Evlenmeyi Şöyle Anlatabilirim kendimce;

Ya ergenlik çağını aştıkdan sonra 18-22 Yaşları arasında "Evlilik" Kelimesi duyulduğunda şu cümleleri sarfeder insan
"Bekarlık sultanlıktır"
"Dertsiz başıma dert mi alacağım"
"Ben ailemle mutluyum"
"Bütün kızlar/erkekler benim neden bi tanesine bağlı kalayım"

Bu cümleler sarfedilir doğaldım ama sanıyorum insan 20'l yaşların ortasına geldiğindeailesinde şöyle bir ifade görüyor "Eee hadi evlen da" aileden sıkılma kötü anlamda değil artık eve sığmıyorsun bir rejenerasyon olsun istiyorsun ailede artık sana çocuk muamelesi yapmıyor buda seni sıkıyor ama işin inanın en trajıkomik yanı arkadaşlarınız çevrenizdeki arkadaşlarınız evlenmeye başlayınca çok fena dumur olma anları geliyor ki çok fena birşey bunlar şu

"Ya Mehmet gelsene bu akşam bi okey atalım"
"Abi ya çocuğu sallıyorum haftasonu belki"

artık arkadaşlarının ailesi var ve senin arkadaşlarını görmen için yapacağın turistik gezinin ismi "Aile ziyareti" ve senin bir ailen yok bu çok fena oluyor ve insan darlanıyor işte insan bu vakitden sonra evleniyor.

İleli
25.10.2008, 02:17
Ben evlenmeden once bilgisayar basinda yatip kalkan ayinin tekiydim, evlendim hayatim duzene girdi evim var, arabam var, isim var e en onemlisi cocugum oldu hanim'la mutluyuzda daha ne..
Evlilik cocuk oyuncagi degildir, bir omur beraber olursaniz GUCLU insansiniz demektir..
Esas hayat evlilikten sonra baslar hele bi evlenin gorun..

kemal_efe
25.10.2008, 02:36
yaş 29 biraz daha bekar kalmalı...

Fatih Ersoy
25.10.2008, 03:47
Ahaha bir resim buldum :D

http://photos-619.ll.facebook.com/photos-ll-sf2p/v288/162/25/798168619/n798168619_514536_1040.jpg

mehmet83
25.10.2008, 05:48
Aslinda soru "Evlenince hayatimizda neler degismedi?" olmaliydi. Cunku degisen cok sey var. Evlilik gercekten guzel sey. Eve gelince kapiyi acip hosgeldin denmesi. Cocugunuzu kucaginiza alip sevmek. Bunlar bir insanin yasayabilecegi en guzel seyler. Bekarlik, sultanlik falan degil bence. O yuzden diyorumki "Herkes evlensin":D

Ömer SEVİNÇ
25.10.2008, 10:47
Evde 2-3 gündür yalnızım ve kesinlikle yalnızlık çekilmiyor. Hele hele bir ömür boyu asla..

Ne kadar dertleri de olsa evlenmek güzel ve gerekli bir şey bence. Nerdeyse bütün günüm hastanede geçiyor benim. Ve diyeceğim şudur ki insanın ailesinden daha önemli hiçbirşey yok. İster inanın ister inanmayın..

ilhan
25.10.2008, 11:01
17 yaşımda asla evlenmeyeceğim ve bana göre bir yaşam değil dediğimde "Biraz büyü görürüz", "senin gibi diyenler ilk önce evlenirler" vs. çok bilmiş laflarla karşılaştım. Şu an 21 yaşındayım ve 4 yıl boyunca yeterince olgunluğa kavuştuğumu düşünüyorum. Halen aklımın ucundan geçmediği gibi hiçbir zaman geçmeyecek.

Evlilik çok önemli bir olay. Belki de dünyanın en güzel ve en anlamlı müessesesi. Annem ve babam gibi bir evliliğim olsun isterdim ama önce insanlara güvenmeyi daha sonra da hayatım boyunca sadece o'na bağlı kalıp kalmamayı düşünmem gerekiyor. Bu da açıkcası zor geliyor.

Tolpaş61
25.10.2008, 11:26
evlilik iyidir.birken,iki oluyorsunuz sonra üç,dört.allahım ne büyük mutluluk.iyiki varsın sevgili karıcığım.iyiki varsın çocuklarımın annesi.
bakın ne yazdım çocuklarım.bu mutluluğu ve onuru yaşamak için evlenmek lazım.sırf bu mutluluk için evlenmeye değer.tolunayıma ve paşama bakarken önce allaha şükrediyorum.sonra eşime minnettar oluyorum.hiç basit değil sayesinde iki oğlum var.evlenin sizinde olsun.boşa zaman harcamayın.ertelemeyin.
yaşım 33 tolunayın yaşı 12.zaman öldürmenin hiç gereği yok.

Dursun Kaplan
25.10.2008, 11:33
evlilik iyidir.birken,iki oluyorsunuz sonra üç,dört.allahım ne büyük mutluluk.iyiki varsın sevgili karıcığım.iyiki varsın çocuklarımın annesi.
bakın ne yazdım çocuklarım.bu mutluluğu ve onuru yaşamak için evlenmek lazım.sırf bu mutluluk için evlenmeye değer.tolunayıma ve paşama bakarken önce allaha şükrediyorum.sonra eşime minnettar oluyorum.hiç basit değil sayesinde iki oğlum var.evlenin sizinde olsun.boşa zaman harcamayın.ertelemeyin.

Allah ömür boyu mutluluk versin abi.. :alkış:

Cengiz Çubukcu
25.10.2008, 11:35

helal olsun çok güzel yazmışsın...bir evlilik bundan daha güzel anlatılamaz....

Emirhan Makul
25.10.2008, 12:55
İnsanı Düzene Sokan 3 Şey= Okul+Askerlik+Evlilik.

m@rdi
25.10.2008, 16:26
İnsanı Düzene Sokan 3 Şey= Okul+Askerlik+Evlilik.

"Erkeği düzene sokan 3 şey" olarak düzeltmekte fayda var :D

Ömer SEVİNÇ
25.10.2008, 16:39
Nice kadınlar gördüm erkekten pisler:p

Emirhan Makul
25.10.2008, 18:10
Nice kadınlar gördüm erkekten pisler:p

İstisnalar Kaideyi Bozmaz !

l-m
25.10.2008, 18:37
No comment about this topic. :)
Copy-paste.

Kulun ibadeti ancak evlenmekle kemal bulur.
Abdullah Bin Abbas

Sağır bir koca ile kör bir kadın her zaman mutlu bir çifttir.
İngiliz Atasözü

Erkekler hür ve eşit olarak doğarlar, ancak daha sonra bazıları evlenir.
Anton Pavlovic Cehov

Eğer yalnızlıktan korkuyorsanız evlenmeyin.
Anton Pavlovic Cehov

Erkekler kendilerini yorgun hissettikleri için, kadınlar ise meraktan evlenirler. İkisi de hayal kırıklığına uğrar.
Oscar Wilde

Bir erkek karınızı elinizden aldığı zaman karınızı ona bırakmaktan daha büyük bir intikam yoktur.
Sacha Guitry

Bekar erkekler kadınlar hakkında evli erkeklerden daha cok şey bilirler, eğer bilmeselerdi onlar da evlenmiş olurlardı.
Sacha Guitry

Niye evlenecekmişim ki? Evlenirsem başıma gelecek en iyi şey boynuzlanmamaktır ki evlenmezsem bunu çok daha emin yollardan elde edebilirim.
Chamfort

Kadın kocasını daha az sevmeli, fakat daha çok anlamalı, erkek, karısını daha çok sevmeli, fakat anlamaya çalışmamalıdır.
Oscar Wilde

Bir erkek ne karısından evvel uyumalı, ne de karısından sonra uyanmalıdır.
Honore de Balzac

Hiç evlenmedim, çünkü buna ihtiyaç duymadım. Evimde bir kocanın yerini tutacak üç hayvanım var: Sabahları hırlayan bir köpeğim, öğleden sonraları küfreden bir papağanım ve akşamları eve geç gelen kedim.
Marie Corelli

Sevmeden evlenmek, inanmadan ibadet etmek gibi alçakça bir iştir.
Anton Pavlovic Cehov

Bütün trajediler ölümle biter, bütün komediler evlilikle.
Lord Byron

Evliliğe kutsallık veren, aşktır.
Tolstoy

Evlenmeden önce gözlerinizi açık tutunuz. Evlenince ise birini kapatınız.
Honore de Balzac

Evlilikte başarı yalnız aranan kişiyi bulmakta değil,aranan kişi olmaya da bağlıdır.
Foster Wood

Evlilik orduya yazılmak gibidir. Kışlada herkes şikayet eder ama "tezkere" bırakıp, kalanların sayısı o kadar çoktur ki
James Garner

Bir zamanlar erkeğin üstün olduğuna inanıyordum. Sonra evlendim. Karım bu inancımı tamamen yıktı.
Jack Lemmon

Evlilik bir kale gibidir. Dışardakiler oraya girmek için, içerdekiler de çıkmak için uğraşır dururlar.
Çin atasözü

Topluma en büyük eserleri, çocuksuz adamların evlenmemiş olanları vermişlerdir.
Francis Bacon

Bir kadın, bir koca buluncaya kadar geleceği konusunda endişelidir. Bir erkek ise ancak bir kadınla evlendikten sonra geleceği konusunda endişelenmeye başlar.
Bernard Shaw

Evli bir erkeğin mutluluğu, evlenmediği kadınlara baglıdır.
Oscar Wilde

Evlilik, üzerinde bütün kadınların anlaştığı bütün erkeklerin de anlaşamadığı bir konudur.
Oscar Wilde

Bir kadın, eski kocasından nefret ettiği için yeniden evlenir; bir erkekse eski karısına tapındığı için. Çünkü kadınlar şanslarını denerler, erkekler şanslarını tehlikeye atarlar.
Oscar Wilde

Evlilik, bir bardak taze süt için evde inek beslemeye benzer.
Oscar Wilde

Bağlantı vermek reklam gerekçesiyle yasak olduğundan veremiyorum. Farklı bir siteden alınmıştır. İsteyene özel mesaj ile bağlantı adresini gönderebilirim.

Alptuğ
25.10.2008, 19:19
evet arkadaslar bunu evlenenler daha ıyı bılır bu degısıklıgı onlar daha ıyı anlar:)

bence senin için erken evliliği düşünmek
ama bu başlık içinde teşekkür güzel bir konuya el atmış oldun
evlenmek gibisi var mıdır çok güzel olsa gerek diye düşünüyorum
ama bu süre çok uzun olmuyormuş cicim ayları bitinceye kadar her şey güllük gülistanlıkmış

hakan yazıcı
25.10.2008, 19:36
yeni evleneçek biri olarak arkadaşlarin yorumlarini okudukdan sonra düşünçelerim degişmeye başladi galiba bu bölüme biraz takilirsam nişani atarim yakinda

Ömer SEVİNÇ
25.10.2008, 19:41
Gelin hanım da gelir forumu basar artık:D

Mayls
25.10.2008, 20:00
"Evlilik farklı bir denklem."
Erdal Cindoruk, Pars Narkoterör :D

Dursun Kaplan
29.10.2008, 11:02
Damadın babasından geline 10 adet bilezik.. :D

Allah allah.. :D

TheCrow
29.10.2008, 12:04
Damadın babasından geline 10 adet bilezik.. :D

Allah allah.. :D

:D:D:D

Ben "Bıçak kesmiyor abi" diyen adama "ver bir de ben boğazında deneyeyim" deyince pek bir bozulmuştu.Yok bıçak kesmez,yok kapı açılmaz.."Lan..Lan...delirttiniz beni!.." zor zaptettiler o kadar kalabalık :D

Dursun Kaplan
29.10.2008, 12:09
:D:D:D

Ben "Bıçak kesmiyor abi" diyen adama "ver bir de ben boğazında deneyeyim" deyince pek bir bozulmuştu.Yok bıçak kesmez,yok kapı açılmaz.."Lan..Lan...delirttiniz beni!.." zor zaptettiler o kadar kalabalık :D

Gözü dönmüş damat bey.. :D:D

Ba®ış
29.10.2008, 12:10
evlenipte bekarlığın kıymetini acı bir tecrübeyle anlayanlar var mı :)

Zafer BİLGİN
29.10.2008, 12:34
Evliliğin bir simülatörü olsaydı emin olun kimse evlenmezdi.Ahhh eşek kafa ahhhhh:D

Emirhan Ömeroğlu
30.10.2008, 10:47
bi abi msn nickine yazmış.. "evlenmek eşya taşımaktır" :)

Mehdi
30.10.2008, 11:33
Evlenmek güzeldir:)

Bu bakış açısı kişiye göre değişir.Şu siteyle tanışana kadar ''ulan nasıl koparım şu ortamdan'' diyebileceğim bir çevrem olmadı zaten.Şuan evli olmasaydım işten eve evden işe döngüsü anne babamın evi için geçerli olacaktı ve evine bir şey getirme arzusundan başka pek fark da olmayacaktı.Sorumluluk almak,çıkan çiviyi babaya bırakma lüksü olmadan bu iş benim bilinciyle çekiçi ele alıp çakmak,cebindeki paranın hesabını iki kişiden hesaplamak,getirebildiğin ekmeği sofraya gururla dilimleyebilmek bana ''ulan çekilir mi bu hayat'' lafından çok ''vay be evimi geçindirebiliyorum'' mutluluğu şeklinde oluyor.Ne kadar ahkam kesersen kes sultanlığın en fazla annenin evlen baskısına veya kız bulma çabalarını sen farkedene kadar sürecektir:)Hayattan zevk almayı bilenler için evlilik müthiş birşeydir.Aslolan evliliği resmi bir müessese gibi zorunluluklara dayatmaktan çok bu işin asıl kaynağı olan ''AŞK'ı herdaim taze tutabilmektir.

Dursun Kaplan
30.10.2008, 11:48
Sorumluluk almak,çıkan çiviyi babaya bırakma lüksü olmadan bu iş benim bilinciyle çekiçi ele alıp çakmak,cebindeki paranın hesabını iki kişiden hesaplamak,getirebildiğin ekmeği sofraya gururla dilimleyebilmek bana ''ulan çekilir mi bu hayat'' lafından çok ''vay be evimi geçindirebiliyorum'' mutluluğu şeklinde oluyor.Ne kadar ahkam kesersen kes sultanlığın en fazla annenin evlen baskısına veya kız bulma çabalarını sen farkedene kadar sürecektir:)Hayattan zevk almayı bilenler için evlilik müthiş birşeydir.Aslolan evliliği resmi bir müessese gibi zorunluluklara dayatmaktan çok bu işin asıl kaynağı olan ''AŞK'ı herdaim taze tutabilmektir.

Vay be..

Çok güzel tarif etmişsin abi. İnsanın evlenesi geliyor.. :D

Uzunoğlu
30.10.2008, 11:52
Evlenmek güzeldir:)

Bu bakış açısı kişiye göre değişir.Şu siteyle tanışana kadar ''ulan nasıl koparım şu ortamdan'' diyebileceğim bir çevrem olmadı zaten.Şuan evli olmasaydım işten eve evden işe döngüsü anne babamın evi için geçerli olacaktı ve evine bir şey getirme arzusundan başka pek fark da olmayacaktı.Sorumluluk almak,çıkan çiviyi babaya bırakma lüksü olmadan bu iş benim bilinciyle çekiçi ele alıp çakmak,cebindeki paranın hesabını iki kişiden hesaplamak,getirebildiğin ekmeği sofraya gururla dilimleyebilmek bana ''ulan çekilir mi bu hayat'' lafından çok ''vay be evimi geçindirebiliyorum'' mutluluğu şeklinde oluyor.Ne kadar ahkam kesersen kes sultanlığın en fazla annenin evlen baskısına veya kız bulma çabalarını sen farkedene kadar sürecektir:)Hayattan zevk almayı bilenler için evlilik müthiş birşeydir.Aslolan evliliği resmi bir müessese gibi zorunluluklara dayatmaktan çok bu işin asıl kaynağı olan ''AŞK'ı herdaim taze tutabilmektir.

Vay be kankama bak neler demiş :)

Mehdi birde izin olayın olmasan tam süper olacak bu evlilik işi :)

Şimdi yeğenimiz gelince daha beter olacaksn :)

Şaka bir yana en iyisini yapıyorsun kanka erken erken hayatını yola koymuşsun...

Tayfun
30.10.2008, 13:23
Evlilik ve ben daha yıllar var...! :)

m@rdi
30.10.2008, 23:30
Bugün bankamatiğin önünde sıramızı beklerken bir resmi hizmet aracı duruverdi yanımızda. İçinden bir amca alelacele indi.
"Çocuklar acelem var nikaha yetişeceğiz hemen şu işimi halledebilir miyim?" dedi.
Bizde kabul ettik.Nikahı duyunca meraklandık arabanın içine baktık,gelin içindeydi.Biz meraklı gözlerle bakarken amca " gelinimiz 64 yaşında hayat dolu ikinci baharını yaşayan bir teyzemiz" dedi. :)
Hem şaşırdık hem mutlu olduk ,bazı kızlar teyzenin ayakkabısının altına ismini yazdırdı :D (Allah o yaşta bile mutluluk göstersin diyeymiş :P)

Sözün özü .Bu evlilik denen şeyde bir keramet varki genci yaşlısı herkes peşinde :)

Not: Teyzemizin evi "huzur evi ":)

Mustafa
31.10.2008, 09:03
17 yaşımda asla evlenmeyeceğim ve bana göre bir yaşam değil dediğimde "Biraz büyü görürüz", "senin gibi diyenler ilk önce evlenirler" vs. çok bilmiş laflarla karşılaştım. Şu an 21 yaşındayım ve 4 yıl boyunca yeterince olgunluğa kavuştuğumu düşünüyorum. Halen aklımın ucundan geçmediği gibi hiçbir zaman geçmeyecek.

Evlilik çok önemli bir olay. Belki de dünyanın en güzel ve en anlamlı müessesesi. Annem ve babam gibi bir evliliğim olsun isterdim ama önce insanlara güvenmeyi daha sonra da hayatım boyunca sadece o'na bağlı kalıp kalmamayı düşünmem gerekiyor. Bu da açıkcası zor geliyor.

Ahh be İlhan biraz erken konuşmaya başladın gibi geliyor bana :)
Dışarıya çıkayım dediğim zaman hiçbir arkadaşımı bulamıyorum artık.Herkes ya eşinin yanında yada işinde.Yalnız kalmak zor iş.Etrafın kalabalıkken yalnız kalabilmek dahada zor iş

Anıl Caner
31.10.2008, 09:06
Bugün bankamatiğin önünde sıramızı beklerken bir resmi hizmet aracı duruverdi yanımızda. İçinden bir amca alelacele indi.
"Çocuklar acelem var nikaha yetişeceğiz hemen şu işimi halledebilir miyim?" dedi.
Bizde kabul ettik.Nikahı duyunca meraklandık arabanın içine baktık,gelin içindeydi.Biz meraklı gözlerle bakarken amca " gelinimiz 64 yaşında hayat dolu ikinci baharını yaşayan bir teyzemiz" dedi. :)
Hem şaşırdık hem mutlu olduk ,bazı kızlar teyzenin ayakkabısının altına ismini yazdırdı :D (Allah o yaşta bile mutluluk göstersin diyeymiş :P)

Sözün özü .Bu evlilik denen şeyde bir keramet varki genci yaşlısı herkes peşinde :)

Not: Teyzemizin evi "huzur evi ":)

Ben de ismimi yazdım desem mi demesem mi ikileminde kalmış ve "bazı kızlar" diye tanımladın gibi geldi bana :D.

Çok sevimli bir hikayeymiş.

@ilhan

ilk sen evlenecen oğlum.

Dursun Kaplan
31.10.2008, 09:09
Dışarıya çıkayım dediğim zaman hiçbir arkadaşımı bulamıyorum artık.Herkes ya eşinin yanında yada işinde.Yalnız kalmak zor iş.Etrafın kalabalıkken yalnız kalabilmek dahada zor iş

O zaman senide evlendirmek lazım.. :D

Hüseyin Bağdat
31.10.2008, 09:19
Evlilik kişilere göre değişen bir olay.Kimisi evlenince huzur bulur,kimiside nerden evlendim der...
Evlenmeden önce geniş arkadaş çevresi olan sürekli dışarda gezen biri için,eve kapanmak evde kalmak çok zor gelebilir.Ama eşiyle aynı dili konuşabiliyorsa,onunla birlikte zaman geçirebiliyorsa evde olmanın huzuru sakinliği hiçbirşeye değişilmez...

Evlilik insanın daha olgunlaşmasına vesile oluyor.Daha bilinçli ,daha sabırlı ve anlayışlı olmasını sağlıyor...

Evlilik bazen oyun gibi geliyor. Evde iki kişi tarafından oynanan bir oyun. bu oyunun galibi evin huzurudur...
Eşinle aynı dili konuşmak çok önemli. Evde onunla anlaşabilmek. Birlikte kaliteli zaman geçirebilmek. Mesela;aynı anda kitap okumak, bir konu üzerinde tartışabilmek,birlikte tv seyretmek ( sevmediğin dizi olsa bile eşinin hatırı için),rakip takımı tutuyor olsa bile onunla maç izleyebilmek, santranç yada tavla oynamak( karşı tarafın sevinip mutlu olması için bilerek yenilmek)

Evlilik bazen aci biber gibidir.Analık öfkeden,olur olmaz sebeplerden tartışma çıkarmak iki tarafıda acılara boğabiliyor...

Evlilik bazen özgürlük kısıtlamasıda olabiliyor; İstediğin zaman istediğin yere gidemiyorsun.

Genel anlamda evlilik çok güzel bir olay,tabii kıymetini bilenler için...

Coloradoydu
31.10.2008, 10:44
Evlilik insanın daha olgunlaşmasına vesile oluyor.Daha bilinçli ,daha sabırlı ve anlayışlı olmasını sağlıyor...

Daha önce bir arkadaşımdan duyduğum sözü hatırladım. "Evlenmemiş her erkek biraz çocuktur" şeklindeydi.

KUTADGU
31.10.2008, 14:21
Tehlikeli konular bunlar.
Yazarken dikkat etmeli.

Türlü çilesini sayabilirsin bu müessenin ama bir bakarsın ki hayat gerçekten paylaşılabilir.
Paylaşılabildiğinde de keyfine değecek yoktur hani.

Ama kafanız şişer mi? Şişer kardeşim.