PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stadyum Projesi... (1)

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Nytre
05.03.2005, 16:40
DEV PROJE...
<TABLE height=100 cellSpacing=4 cellPadding=4 width=611 bgColor=#ffffff><T><T>
<T>
<TR>
<TD vAlign=bottom width=1420>

Trabzonspor, A.Aker'in tapusunu alip, dev bir projeyi hayata geçirmeye hazirlaniyor. Devletin sezon sonuna kadar stadlari kulüplere satma düsüncesi dogrultusunda harekete geçen Yönetim, A.Aker'i satip alip, bir anlamda yeni bastan yaratmayi planliyor. Lig bitmeden A.Aker'in tapusunu almayi planlayan Yönetim, burayla birlikte Yavuz Selim'i hatta Orman Evleri'ni içine alan alana modern bir stad insa etmek istiyor.
1 YILDA BITIRILECEK
Yönetim, tapuyu alirsa lig bittikten sonra hemen A.Aker projesini hayata geçirerek, stadi yikacak. Yeni stadi 1 yil içerisinde bitirmeyi planlayan Trabzonspor'un A.Aker projesi 30 ila 40 milyon $ malolacak. Bu paranin büyük bölümü sponsorlardan karsilamayi düsünen Yönetim, bir kismi içinse borsaya girildikten sonra borçlarin temizlenmesinin ardindan kasaya girecek yaklasik 10 milyon $'i kullanacak. Stadin altinda büyük bir otopark, sinema salonlari, alisveris merkezleri v.s olacak.
YILLIK GELIR 5 MILYON $
Trabzonspor, bu dev projenin tamamlanmasinin ardindan hem 30 bin kisilik UEFA kriterlerine uygun modern bir stad kazanirken, bunun yaninda stadin altinda yeralacak ve kiraya verecegi yerlerden de yillik kasasina yaklasik 5 milyon $ girecek. Yönetim, Y.Selim'in yikilacak olmasi nedeniyle amatörün magdur edilmemesi için Trabzon Belediyesi ile görüserek sahildeki dolgu alanlarinda yeni sahalar yapilmasi konusunda fikir birligine vardi.
GELECEGIN PROJESI
Baskan Yardimcisi Sitki Hacisalihoglu, A.Aker projesinin stadin tapusunun alinmasindan hemen sonra harekete geçirmeyi planladiklarini ifade ederek, "Burayi Trabzon'un yeni merkezi haline getirip hem kulübün hem de çevrenin kazanmasini saglayacagiz. Ve büyük gelirlerin yaninda modern bir stada kavusacagiz. A.Aker'i UEFA kriterlerine uymasi için yilda 500-600 milyar harciyoruz ama yine eksikleri çikiyor. Borsa ile birlikte bu proje Trabzonspor için çok önemli" dedi.
HERSEY TRABZON IÇIN
Hacisalihoglu, borsayla birlikte Trabzonspor'un borcunun bitecegini ve kasasina yaklasik 10 milyon $ daha girecegini belirterek, "Bu parayla kulübe gelir getirici yeni projeler üretecegiz. Trabzonspor Vakfi kurulmak üzere. Bu sayede alacagimiz arazi ile Trabzonspor Koleji yapacagiz. Istanbul Kartal'daki benzin istasyonunu kiralanmasi ile ilgili islemlerde bitiyor. Buradan kasamiza yaklasik 2-3 milyon $ girecek. Çimento fabrikasina da talibiz. Burayi nasil en iyi sekilde degerlendiririz düsüncesindeyiz. Biz Trabzonspor katki için çalisiyoruz, herkesten de destek bekliyoruz" dedi</TD></TR></T></T></T></TABLE>

(KARADENIZ GAZETESI 05.03.2005)

ARKADASLAR BU PROJEYLE BIRLIKTE HEM SIK BIR STADYUMA HEM DE BÜYÜK BIR GELIRE SAHIP OLURUZ...

Edited by: Emorfo

Harun-61
05.03.2005, 16:44
kesinlikle gerekli olan birsey...

yönetim süper calisiyor...

herzaman destege devam !!!!

smileys/smiley32.gif

İleli
05.03.2005, 16:46
Okurken insanin ici kipir kipi oluyo ne diyelim INSALLAH OLUR!

crazyboy
05.03.2005, 16:52
çok güzel stadimiz zaten eski yenilenmesi gerek

OfluMulkiyeli
Stadin yapimina TS taraftari nasil destek olabilir: En iyi yol yeni stada ait 2 veya 3sezonluk kombinelerin pesin alinmasidir veyahut 1 yil içine taksitlendirilmesidir. Yani kulubünü sahiplenmis TS taraftarinin 2 veya 3 yil sonra izleyecegi maçlar için simdiden ödeme yapmasi anlamina geliyor bu.

Atay Aktug yönetimini çalismalarindan dolayi gönülden destekliyorum, TS, Atay Aktug yönetimi ile birlikte çita yükseltiyor, bu kesin.

sanatik
cok güzel inschallah evdeki hesap carsiya uyar.

nedense borsa dan elde edilecek gelirlerde tedirginim.

Sanirim bu konuda yetersiz bilgim oldugundandir :-)

Ozan
05.03.2005, 17:02
evet atay aktug çok ileri görüslü bir kisi ve bu da trabzonsporumuza büyük katki sagliyor.stat olayi da müthis bence .çok modern bir stat olacaga benziyor ...insallah öyle olur smileys/smiley1.gif

Mollasalihoğlu
05.03.2005, 17:08
budur iste ya

kimse tutamaz kurumsallasmis bir trabzonspor'U

Hüseyin Çümen
05.03.2005, 17:09
Bu projeye nedenebilirki kelimeler yetersiz bravo baskana bizim yöneimimiz istanbul eziklerinin yöneticileri gibi kendilerine degil sadece trabzonsporumuz için çalisiyolar bu proje kapsaminda biz trabzon taraftarlari her türlü fedakarligi yapariz!! stad biraz daha büyük olsa daha iyi olur ondan sonra hem deplasman hemde ev inde kral oluruz smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

The Londoner
05.03.2005, 17:11
Dunya kulubu olmak ancak boyle koklu projelerle gerceklestirilir. Basari ondan sonra kendiliginden gelecektir.

Yalniz, eger mumkunse, uzun vadeli dusunup stadi en az 40 bin kisilik yapmak gerekir. Sadece bu gunku nufusa ve taraftar sayisina gore hareket edilmemeli. Surekli olarak stad yikip yapacak degiliz ya. En az 30-40 yil ihtiyacimizi gorecek ve Avrupa`da efsanelesecek bir stad yapilmali.smileys/smiley1.gif

Utku061
05.03.2005, 17:13
Gerçeklesirse çok güzel bir is yapmis olur yönetim,takipcisiyim bu olayin.

Emorfo
05.03.2005, 17:17
Projeler gerçekten müthis ve artik atilmasi gereken adimlar bunlar.

- 100.000 üye projesi
- Borsa
- Yeni stad
- Mehmet Ali Yilmaz tesislerinin modernizasyonu ve alt yapi tesislerinin iyilestirilmesi.
- Trabzonspor vakfi ve Trabzonspor egitim kurumlari
- Trabzon çimento fabrikasinin alinmasi
- Istanbul Kartal'daki Trabzonspor tesislerinde yapilan ve ya yapilacak benzin istasyonu
- Ts Clublarin yayinginlastirilmasi ve iyilestirilmesi

Trabzonspor'umuzun gelecegi bu projelerdir bunlara bir çok proje eklenebilir. Bu projeler hayata geçirilmeli ve bunun için ne gerekiyorsa yapilmalidir. Açilacak hesaplardan taraftardan destek istenebilir ve elimizden geleni yapariz. Atay Aktug yönetiminde bu projeleri yapabilecek potansiyel fazlasiyla mevcut ve insallah gerçeklestirilir.

PaNZeR_G
05.03.2005, 17:45
ins bu proje gerceklesir en cok istedigim zaten bu

TheRapZoNe
05.03.2005, 18:44
Projeler gerçekten güzel ama hayattaki gerçekler projelerdeki gibi fazla iyimser degil maalesef.Ben biraz abarti buldum yani eger ki gerçeklesirse harika hatta muhtesem olur ama projenin gerçeklesmesi için saglanacak olan kaynaklar konusunda süphelerim var. Aksi durumlar söz konusu olursa Trabzonspor engel olunamaz bir borç batagina da dürüklenebilir.

Edited by: TheRapZoNe

TheRapZoNe
05.03.2005, 18:46
Ayrica madem stad yikilip büyük bir stadyum yapilacak neden 30bin kisilik stadyum olsun ki? Yapilsin 50-60bin kisilik stadyum sonrada tribüne taraftar çekme fikirleri üzerinde çalisilsin.

bodozlama
05.03.2005, 19:59
Peki bir sene nerede oynayacaz bu belli mi...?

BDiler61
05.03.2005, 20:04
stadi yikkip bir sene istanbulda oynama gibi bir sey olamaz fatih stadinda oynayalim daha iyi

Dandinidandini
05.03.2005, 20:07
Fikir güzel ama fikir üretmek yetmez icraat gerekir umutluyuz..

İleli
05.03.2005, 21:45
nerede oynanirsa oynansin rize'de giresunda oynansin yeterki yeni bir stadimiz olsun!

İsmail Çavuşoğlu
05.03.2005, 21:45
proje eger gerçeklestirilebilirse mükemmel insallah da olur bu yönetimin bu projeyi basarabilecek güçte oldugunu görüyorum.

KuĞu
05.03.2005, 21:49
okuyunca okadar duygulandim ki sampiyonluk kadar özlemle bekledigim bir proje bu INSAALLAH basilir haberi bile beni müthis sevindirdi.

Lazio61
05.03.2005, 22:19
abi insallah olur yaa.gerçekten de trabzonun yeni merkezi olur..böylece birrtek trabzonspor degil trabzon sehride kazanir..iste böylece avrupayada damgamizi vururuz...insallah olur...

Egemen
05.03.2005, 22:27
hadi bakalim kolay gelsin o zaman... eee en büyük olmak tek büyük kalmak kolay degil. bide 30bin az degilmi biraz madem yeni yapilacak 45bin ve üstü bisey düsünülmeli bence..

tsligenc
05.03.2005, 22:40
Eger devlet boyle bir proje icindeyse, stadlarini kluplere uygun degerlere satmasi daha cok istanbulun 3eziklerine yarar. Ozellikle BJK (ama o yerin his satilcagini sanmiorm imar izni cikmaz) GS ise cok istanbuluinortasinda inanilmaz degerli bir yere sahip olmus olur.

Bu arada TSimiz yakin zamanda Istanbul Kartal Sahil Tesislerinin ordaki arazilerinden birinde Benzin Istasyonu acmayi planliyor. Istte yasayan arklarima benzinlerini ordan almalarini teklif edioyrum:) Sahsen ben ole yapcam...

$FIRTINA61$
05.03.2005, 22:55
cok güzel ama su satdi 40 bin yada 50 icinde yabsalar daha iyi ve bir sorum olacak ts tv miz nezamn cikacak ?

pacos_bill
05.03.2005, 23:01
Keske arkadaslarin dedigi gibi stadimiz 40-50 bin kisi olsaama dolsa. Ama biz 20 bin kisilik stadi bile daha yeni yeni doldurmaya basladik. Umarim Trabzonspor için faydali bir proje olur.

zinos_zon
05.03.2005, 23:01
heyecan verici, hep birlikte destek olmaliyiz.

$FIRTINA61$
05.03.2005, 23:04
Keske arkadaslarin dedigi gibi stadimiz 40-50 bin kisi olsaama dolsa. Ama biz 20 bin kisilik stadi bile daha yeni yeni doldurmaya basladik. Umarim Trabzonspor için faydali bir proje olur.

tabiki stadt i öyle yabrsak ucus da bilet olmazi lazim

TSMareNero
06.03.2005, 00:06
YA BIRAKIN SU TRABZONDA RIZEDE SAMSUNDA OYNUYALIMI.STAT YIKILICAK PARASINI KIMSE CEBINDEN VERMIYECEK.? MAÇLARI 1 SENE BOYUNCA TARAFTAR POTANSIYELI OLAN BIR YERDE OYNARSAK ÜÇ BES BIRSEYLERDE KAZANICAK BU TAKIM...

dostum unutma ki akcaabat hala Trabzon´un. takimin disarida oynayip taraftar kabeder diye kimse dert edmesin.smileys/smiley28.gif

My
06.03.2005, 03:41
Herseyden önce yönetimimiz gerçekten bayaa ii çalisiyor smileys/smiley32.gifStad projesi için ise biraz temkinliyim. Bence hemen olabilecek, en azindan birki sene içinde hayata geçirebilecek bir proje diil gibi geliyor bana. Daha borsa açiliminda durum n'olcak o belli diil. sanatik'in dediigibi sanirim bu konu hakkinda fazla bisii bilmediimizdenmidir nedir biraz tedirgin bir bekleyis var bendede. Ne diyeyim ; Allah yüzümüzü kara çikarmasin...

Oğuz
06.03.2005, 04:08
Aklima Belek'te sohbet etme imkani buldugum vekonusulanlari sizlerle paylastigim Ibrahim Sahin'in söyledikleri geldi;

Parali yönetim degil, para kaynaklariüretebilen yönetim...

Projelere bakalim, çalismalara bakalim, yapabileceklerine bakalim... Gerekirse yine elestirelim.. Ama transfer konusunu isitip isitip gündeme getirmek suretiyle bu yönetim basarisizdir diye ahkam kesmeyelim lütfen...

Yönetimi, yaptiklari ve projeleri için kutluyorum... Bu yönetim çalisiyor arkadaslar... Destege devam..!

emrebey
06.03.2005, 05:17
arkadaslar bu bahsedilenler çok güzel ama yapmak hiç de o kadar kolay degil herseyi yikip bastan yapmak çok zorr çook ama insallah hersey yolunda giderde bi sorun çikmadan bu proje hayata gecer ama daha borsaya girilmeden stadin tapusu alinmadan ortada kaynak yokken bilmiyorum insallahta yaniliyorumdur ama bu isi basarmak hakketten zor allah yolumu açik etsin

osman__61
06.03.2005, 10:02
yapilirsa çok iyi olur bence simdi bir türlü tam olarak dolamayan stad o zaman dolar.

selcjK
06.03.2005, 10:07
1- bazilari 50.000 kisilik stad demis. trabzonun nufusuna göre 50.000 kisilik stadin dolmasi zor. istanbul 13 milyon fb nin stadi bile bi derbilerde doluyor.

2- böyle bir seyi 1 yilda yapmalari imkansiz en az 2 yil da stad tamamiyle biter.

Ömer SEVİNÇ
06.03.2005, 10:37
30000'den büyük bir stad Trabzon için gereksiz. 20000'lik stad bile dolmuyorki. Bilet 2.5 milyon ve statta 10000 kisi var...

40-45 binlik stad kesinlikle dolmaz ve lolusacak bosluklarfutbolcularin moralini bozar.

Nytre
06.03.2005, 11:06
arkadaslar bence 30,000kisilik yeterli ayrica yonetim 30,000kisilik stadi doldurabilmek için bilet fiyatlarina diger kuluplere gore ucuz tutmali..

ayrica 1sene boyunca maçlaraimiz nerede oynanacak?..

bence bu bu kadar onemli deil..

eger biz boyle bir proje varsa takimimiza ve kulubumuze destegimizi gostermek için nereye olsa gitmeliyiz.. nerede taraftarimiz varsa takimi yalniz birakmamamli..

ayrica stadin modern goruntusunun yaninda stat akustigi ve gorunusude mükemmel olduktan sonra artik gercekten bir stadimizin olmasi güzel olur..

kadirsa_2000
06.03.2005, 11:41
Stadin klübe ait olacak olmasi çok güzel bir sey öncelikle. Yeni bir stad projesinin ise sonuna kadar arkasindayim. O esnada maçlarimizi nerede oynarsak oynayalim bence fazla sikinti çekmeyiz, taraftar destegi açisindan... Stadindüsünülen kapasitesi (30,000)bence de gayet yeterli.

Insallah bu fikirlerin hepsini hayata geçirme imkanini buluruz, idari isler konusunda güzel bir ivme yakaladik insallah böyle devam eder.

Yavuz Selim Stadi'ninyikilmasindan sonra amatörlerin magdur olmamasi için düsünülen proje ise kesinlikle unutulmamali. Belediye'mizin, özellikle de Belediye Baskani'mizin bu konuda destegini esirgemeyeceginden süphem yok.

Hayirlisi olsun...

anchovy61
06.03.2005, 16:07
Proje mutlaka hayata geçmeli.

Ancak 30 binlik kapasite az.

Eger hedefimiz Avrupa ise,Avrupadaki zaferlerden sonra bu stat yetersiz kalir. ayrica arkadaslar bugüne bakarak degerlendirme yapmayalim. Nüfussürekli artan bir olgudur. Trabzonda nufüsta sürekli artmaktadir. Gelecegi düsünelim.

Adnan Menderes'e Inönü,Vatan caddesi yapildiginda "Bu kadar büyük yolu ne yapacagiz uçak mi indirecegiz?" demisti. Su an Vatan caddesi yetersiz kaliyor.

ahmetsalih
06.03.2005, 19:22
abi tamamda 30 bin kisiyi trabzonda doldurmakta zor ama lig boyunca 3_4 maç dolar hani istanbulda olsa saha 50 bini bile dolduruz

ama proje mükemmel smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Erinç
06.03.2005, 20:21
Yönetim iyi isler yapiyor, projelerin hepsi en azindan kulaga hos geliyor. Insallah icraatler de bekledigimiz gibi olur. Hep destek tam destek diyorum smileys/smiley32.gif

ozcan_asanoglu
06.03.2005, 22:22
bu stad üç bes yilligina degil belki yüzyil kullanilacak..o yüzden bugünün sartlarina göre düsünmeyelim...ileride hepimizin hedefi büyük degil mi...bu takim sampiyonluklar alsin, avrupayi titretsin 30 bin kisilik stad yetmez...bence de yapilmisken 50 bin kisilik yapilmali....

zafercalikoglu
07.03.2005, 10:38
IYI GÜZELDE STAD KAPASITESI YETERSIZ,BENCE 40-45 SEVIYESINDE OLSUN SOV OLSUN ÜSTÜ KAPALI OLSUN ,EN GÜZEL STAD BIZIM OLSUN

calypso
07.03.2005, 11:52
Buyrun arkadaslar size stadlar;

http://www.bjghw.gov.cn/forNationalStadium/indexeng.asp (http://www.bjghw.gov.cn/forNati&#111;nalStadium/indexeng.asp)

tamam bunlar biraz fazla ama en azindan fikir verebilir. bir kere mutlaka uzay cati sistemi olmali, sahanin yönü degismeli. Oturarak 30bin kisi bence de yeterlibencede.Basketbol sahasi nin da oldugu alan komple yenilenerek bir spor kompleksine dönüstürülmeli.

UğurB
07.03.2005, 12:09
Öncelikle fikirler çok güzel. 30 - 40 bin arasi bir stat çok makul. Deniz Yatirim'dan bir aile dostumuzla konustum. Trabzonsporumuzun borsaya açilmasindan 22 milyon $ bekleniyor. Bunun 11 milyon $ ile mevcut borçlar ödenecek ve kalan para tamamen yatirima ayrilacak. Bir stadin yapim maliyeti projenin kapsamina göre 60 miyon ile 120 milyon dolar arasi bir rakam. Bu projenin kapsamina bakilirsa 90 - 100 milyon dolar arasi bir rakam. Örnegin Amsterdam'da ki Arena Stadini yapan sirket yap - islet - devret modeli ile stat yapiyor. Sizin cebinizden kurus çikmiyor. Ama 10 ile 15 sene arasinda degisen sürelerde stadin tüm haklari bu sirkette kaliyor. Size de belli bir para ödüyorlar (5 ile 10 milyon dolar arasi). Böyle bir sirket ile anlasilmasi durumunda adamlar kara geçmek için stadi çok çabuk bitirirler.

Recep Alkan
07.03.2005, 20:43
insan okurken bile bir hos oluyor. yeni bir stad yapilkacagi soyleniyoruç fakat bu kadar guzelini tahmin etmemistik. bence trabzonspor icin onemli bir gelir kaynagi olur.

ama maliyeti yazildigi kadar ise trabzonsporumuzu bayagi zorlayacak dusuncesindeyim. bizde taraftar olarak uzerimize duseni yapalim ve kulube uye olarak maddi destekde bulunalim. stada bir katkimiz olsun.

Recep Alkan
07.03.2005, 20:45
her dirsatta stadini oven ve cenesi bir turlu durmayanlarada en iyi cevabi vermis oluruz. ki gunumuzde boyle bir mabede herkesein ihtiyaci var. tabi bide bu stadi her mac doldurmak var?

Nytre
08.03.2005, 07:11
stadi doldurmak için sadece biz degil yonetim de ugrasacak zaten..

mesela normal bir maçta kalearkasini 5milyon yaparsan herkes gelmez..

2,5milyon yaparsin hep stat dolar hemde küçümsenmeyecek bir gelir elde edersin..

tsakrep61
08.03.2005, 19:15
bu proje cok iyi ama bi okadar da zor klup stadi almayi daha oncede planladi ama basaramadi insallah bunlar olur trabzon icin cok buyuk kazanc olur

Nytre
09.03.2005, 11:17
arkadaslar projeyi trabzonsporumuzun bir yenilgisi sonrasi unutursak desteklemezsek yarin halka açilacak olan trabzonsporumuzuda bir yenilgi ile yalniz birakirsak bu takim nasil büyüklügünü muhafaza edebilirki

Emorfo
09.03.2005, 11:59
Yeni ve modern bir stad sart. Bazi arkadaslar bu stad dolmuyor yenisine ne gerek var ya da yapilacak stad 30 bin kisiden fazla olmasin dolmuyor zaten gibi yorumlari çokca görüyoruz. Uzun senelerden beridir Istanbul'da oldugum için fb stadinin o eski halini ve dolmayan tribünlerini çok iyi hatirlarim. Kendi stadlarinda azinlik olurlardi. Yeni ve modern stadla beraber tribünleri yeni yeni dolmaya basladi.

Avni Aker stadi malesef çok kullanissiz ve rahatsiz bir stad kale arkalari yok gibi maraton ise çati direkleri yüzünden maç izlenmez bir yer. Koltuklar iyi degil koltuklar arasindaki mesafe dar ve maça giden adam 2 gün kendine gelemiyor. Bu yüzden yapilacak olan stadin projesi çok iyi hazirlanmali Avrupa'daki stadlar arastirilmali ve en az 40 bin kisilik saha yakin tribünler olmali. Koltuklar arasinda ve merdivenler genis olmali koltuklar ise sinema salonlarindaki koltuklar gibi katlanir olmalidir. Hem yer kaplamaz hemde alt sira ile aradaki mesafe fazla olur. Maça giden adam bu rahatligi görüp ve atmosfere kapilinca sonuca göre degil enazindan eglenece olsun diye maçlara gitmeye devam edecektir. Kisaca yeni stad kendiliginden dolacaktir.

Bu gibi stad isimizi görürü.

http://physics.open.ac.uk/~chaswell/pics/mypics/inside-stad.jpg

Ferşat Balcı
09.03.2005, 12:12
en büyük hayalim gerçek olacak galiba... bencede 30-35 bin kapasite yeterli olabilir. ama önemli olan atmosferin iyi yakalanmasi.

augustus
09.03.2005, 14:15
Stadin güvenligi,seyir keyfi, uefa kriterlerine uygunlugunun yani sira düsünülmesi gereken bir diger önemli konusuda akustigi olmalidir.bence 30 bin kisilik, akustigi süper bir stad 50 bin kisilik klasik bir staddan çok daha iyidir.yeni yapilacak stad bize seyirci avantajimizi en üst seviyede kullanmamizi saglamalidir.akustik konusustadin projesi hazirlanirken mutlaka göz önünde bulundurulmalidir.dünyada benzeri olan diger stadlar örnek alinmalidir.

Atmaca
09.03.2005, 15:29

Nerden biliyorsun dolmayacagini kardesim.O stadyum 80 li ve 90li yillarin baslarinda ufak maclarda bile doluyordu.Trabzonun nüfusu geri mi gidiyor.Taraftari küstürürsen dolmaz tabi.Zaten o stad insallah senede 4-5 macta 50 bini önemli maclarda cok rahat doldurur bu taraftar.Hic merak etmeyin.Buda yeter.

UğurB
09.03.2005, 17:56
Size bazi stat görüntüleri:

http://www.stadiumguide.com/aquile1.jpg

http://www.stadiumguide.com/aquile2.jpg

Bu Lazio'nun yapacagi 40.000 kisilik stat projesi.

http://www.stadiumguide.com/gipuzkoarena1.jpg

http://www.stadiumguide.com/gipuzkoarena2.jpg

Bu da Real Sociedad'in 2007 de hizmete girecek stadi. 42,400 kisilik.

http://www.stadiumguide.com/wankdorfneu2.jpg

Bern Wankdorf Stadi. Kapasite 32,000. Bence en ideal olani. Bir görmek için http://www.stadion-wankdorf.ch/ (http://www.stadi&#111;n-wankdorf.ch/)

İleli
09.03.2005, 19:00
http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/stadi&#111;nlisten/suedkorea/ulsan_munsu_football_stadium/110.jpg

http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/stadi&#111;nlisten/suedkorea/ulsan_munsu_football_stadium/150.jpg

dunya kupasinda grup macindabu stadda brezilyaya oynamistik, ideal bi stadyum! kapasite 43.500

ULSAN!

oflaz_61
09.03.2005, 19:07
gercakten guzel bir atilim umarim bu proje mutlu sonla biter.cunku Trabzonspor gibi takimin boyle bir stada hatta daha iyi bir stada ihtiyaci var.

insallah olur.

yattara11
09.03.2005, 21:54
bu stad için yeterli parayi bulabilecek miyiz?

pacos_bill
09.03.2005, 22:08

Nerden biliyorsun dolmayacagini kardesim.O stadyum 80 li ve 90li yillarin baslarinda ufak maclarda bile doluyordu.Trabzonun nüfusu geri mi gidiyor.Taraftari küstürürsen dolmaz tabi.Zaten o stad insallah senede 4-5 macta 50 bini önemli maclarda cok rahat doldurur bu taraftar.Hic merak etmeyin.Buda yeter.

Taraftar küsmemeli bizim sorunumuz bu zaten. Tarftar takimi ateslemeli takim taraftari degil. Trabzon sehrinde 50bin kisilik stat dolmaz. 3-5 maçta stad dolacak diye kalan maçlarda bosluklar olusmasi futbolculari da olumsuz yönde etkiler. 30bin kisilik stad projesi varsa bunun getiri bedel analizleri yapilmistir zaten. Bunun üzerinde yapilacak kapasite kulübü zarara sokar.

zanoylu
10.03.2005, 14:20
inanilmaz bir proje bravo baskan

baris_aykan
10.03.2005, 15:18
allahim sana cok sukur ben TRABZONSPORLUYUM bir icraat yapildigi zaman insan bu kadar sevinir yaaa

FERO61
10.03.2005, 19:18
stad bencede daha fazla kapasteli olmali..yani 30 bin az gibi..40-45 olsa fena olmaz....

ayrica stadin plani nasil acaba? ingilteredeki stadlar gibi olsa süper olur...yanitac cizgisine3-5 metre ,kale arkasi dahil.....iste ozaman stada ben stad derim...

avni akerin kapastesi bildigim kadariyla zaten 30 bine yakin ..yani kapaste nekadar artiliyorki 30 a tamamlaniyor sanirim,anlamis degilim..belkide sadece yenileme yapilacaktir......

ama bir sorun daha var 40-50binlik stad istiyoruz ama o stadi sehrin göbegine nasil sigdirirlar bide o sorun var ....

ama en önemlisi ingiltere stadlari gibi olursa vayyy diger takimlarin haline;)

MahmutHSO
10.03.2005, 19:25
Büyük stadtan ziyade küçük ama ambiyansi yüksek bir stad gerek. 30000 kisilik stad bence yeterli.

My
10.03.2005, 19:34
Bugünki Aksam gazetesinde stad projemizle ilgili çikan haber arkadaslar.
<DIV align=center>
<TABLE borderColor=#c0c0c0 cellSpacing=3 cellPadding=3 width="100%">
<T>
<TR>
<TD>
<DIV align=center>
<TABLE borderColor=#c0c0c0 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD style="BORDER-RIGHT: medium n&#111;ne; BORDER-TOP: medium n&#111;ne; BORDER-LEFT: medium n&#111;ne; BORDER-BOTTOM: medium n&#111;ne" width="100%" bgColor=#ffffff>
<TABLE borderColor=#c0c0c0 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="98%">
<T>
<TR align=top>
<TD style="BORDER-RIGHT: medium n&#111;ne; BORDER-TOP: medium n&#111;ne; BORDER-LEFT: medium n&#111;ne; BORDER-BOTTOM: medium n&#111;ne" vAlign=top width="100%" bgColor=#00004a>
Trabzon'dan büyük proje </TD></TR>
<TR align=top>
<TD style="BORDER-RIGHT: medium n&#111;ne; BORDER-TOP: medium n&#111;ne; BORDER-LEFT: medium n&#111;ne; BORDER-BOTTOM: medium n&#111;ne" width="100%">
<DIV align=center>
<TABLE borderColor=#c0c0c0 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" bgColor=#336699>
<T>
<TR>
<TD width="1%" bgColor=#c0c0c0> </TD>
<TD width="95%" bgColor=#c0c0c0>http://www.aksam.com.tr/kalici/resim5/yazdir_but&#111;n.gif (http://www.aksam.com.tr/arsiv/aksam/2005/03/10/spor/sporprn4.html)</TD>
<TD width="4%" bgColor=#c0c0c0></TD></TR>
<TR>
<TD bgColor=#ffffff colSpan=3> </TD></TR></T></TABLE></DIV></TD></TR>
<TR align=top>
<TD style="BORDER-RIGHT: medium n&#111;ne; BORDER-TOP: medium n&#111;ne; BORDER-LEFT: medium n&#111;ne; BORDER-BOTTOM: medium n&#111;ne" vAlign=top width="100%" height=514>http://www.aksam.com.tr/arsiv/aksam/2005/03/10/images/s16.jpg Trabzonspor, daha önce 49 yilligina kiraladigi Avni Aker Stadi'ni satin alip, yeniden insa etmek için harekete geçti. Bordo-Mavili yönetim, stadin yanindaki Yavuz Selim toprak sahasi ile Orman Evleri'ni de içine alan bölgeye UEFA standartlarina uygun, 30 bin kisilik tribün kapasitesi olan stat yapmayi planliyor. Baskan Atay Aktug ve ekibi, tapuyu aldigi takdirde, Avni Aker projesi sezon biter bitmez hayata geçirilerek ve yeni stat 1 yil içinde kullanima hazir hale gelecek. Projenin Bordo-Mavili kulübe 35-40 milyon dolara mal olacagi belirtildi.

Destek istediler

Yöneticiler, bu maliyetin 10 milyon dolarlik bölümünü borsadan gelecek parayla, diger kismini ise sponsorlar vasitasiyla karsilamayi düsünüyor. Insa edilecek stadin altinda katli otopark, sinema salonlari ve alisveris merkezlerinin olacagi ve bu tesislerden yillik 5 milyon dolarlik gelir saglanacagi ifade edildi. Kulüp Baskan Yardimcisi Sitki Hacisalihoglu, proje için öncelikle Trabzonspsor Vakfi'ni kuracaklarini belirterek, 'Dev hamleler yapma hazirligi içindeyiz. Bütün Trabzonlular'dan destek bekliyoruz' diye konustu.

Haluk AYYILDIZ / Trabzon
</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE></DIV></TD></TR></T></TABLE></DIV>

Recep Alkan
10.03.2005, 19:36
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=400>
<T>
<TR bgColor=#ffffff>
<TD vAlign=top align=left width=124 rowSpan=2>http://www.trabz&#111;nhaber.com/images/guncel/enyeniy&#111;netim2.jpg </TD>
<TD vAlign=top align=left width=276>YÖNETIMDEN ''DEV'' PROJE
</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top align=left width=276>Trabzonspor, daha önce 49 yilligina kiraladigi Avni Aker Stadi'ni satin alip, yeniden insa etmek için harekete geçti. Bordo-Mavili yönetim, stadin yanindaki Yavuz Selim toprak sahasi ile Orman Evleri'ni de içine alan bölgeye UEFA standartlarina uygun, 30 bin kisilik tribün kapasitesi olan stat yapmayi planliyor. Baskan Atay Aktug ve ekibi, tapuyu aldigi takdirde, Avni Aker projesi sezon biter bitmez hayata geçirilerek ve yeni stat 1 yil içinde kullanima hazir hale gelecek. Projenin Bordo-Mavili kulübe 35-40 milyon dolara mal olacagi belirtildi.

Destek istediler

Yöneticiler, bu maliyetin 10 milyon dolarlik bölümünü borsadan gelecek parayla, diger kismini ise sponsorlar vasitasiyla karsilamayi düsünüyor. Insa edilecek stadin altinda katli otopark, sinema salonlari ve alisveris merkezlerinin olacagi ve bu tesislerden yillik 5 milyon dolarlik gelir saglanacagi ifade edildi. Kulüp Baskan Yardimcisi Sitki Hacisalihoglu, proje için öncelikle Trabzonspsor Vakfi'ni kuracaklarini belirterek, 'Dev hamleler yapma hazirligi içindeyiz. Bütün Trabzonlular'dan destek bekliyoruz' diye konustu.
</TD></TR></T></TABLE>hayirlisi olsun..

The Londoner
10.03.2005, 19:38
Asagida, Ingiltere`ye karsi iki yil once 2-0 kaybettigimiz maci oynadigimiz (ve seyrettigimizsmileys/smiley19.gif) Sunderland sehrindeki Stadium of Light.

Stad 49,000 kisilik ve tribunlerin uzeri (stadyumun uzeri degil) tamamiyla kapali. En onemlisi stadyumun muhtesem bir akustigi ve ambiansi var. O macta Vassel`in attigi ilk golde Ingiliz taraftarlarin cikardigi gurultu sanki 5 siddetinde deprem gibi stadi sallamisti. Ingilizlerin o gun bu stadi neden tercih ettigini boylece anlamistim.

Bize de bu capta bir stad yakisir.

http://www.safc.com/uploads/images/jan_05/safc_1105010201_sol4.jpgEdited by: The Londoner

Nytre
11.03.2005, 23:01
stat gerçekten güzel ama bizim stat bu kadar büyük olmasi gereksiz bence.. bence 30,000kisilik bir stat trabzonspora yeter..

ancak sanirim kimsenin deginmedigi bir konu var ki o da tribunlerin yapilirken sahaya yakin olmasi sanirim trabzonsporu gerçekten cehennem yapar hem de sonsuza kadar!..

yattara11
12.03.2005, 12:25
ben 30000 kisilik stad yeter görüsüne karsiyim... madem stad yapiyosun yap 50bin'lik kisilk... senlerce idare et... sonuçta AVNI AKER STADI bu... ayrica umarim proje gerçeklesirse kosu pistini kaldirip tribünü sahaya kadar çekerler(aslinda en önemlisi bu)...Edited by: yattara11

Emorfo
12.03.2005, 13:52
Zaten yapilacak yeni stadda kosu pisti (tartan pist) olmayacak. Yönetim bunun için belediyeden arazi istedi atletizmcileri magdur etmemek için uygun bir yere kosu pisti yapilacak.

Yavuz Selim ve bahsedilen orman evleri alindigi taktirde o araziye süper bir stad insaa edilir. Su stad gerçekten çok hos..

http://www.safc.com/uploads/images/jan_05/safc_1105010201_sol4.jpg

Bu stadin aynisi yapilsin yeter kopyasi olsun çok önemli degil yeterki yapilsin... Buraya aktarilacak paralar sampiyonluk mu stad mi seçme hakkim olsa ben stad derdim..

Badaloğlu
12.03.2005, 14:32
Beyler biraz büyük düsünün lütfen,30 bin yeter diyoruz ama bence bazi seyleri gözden kaçiriyoruz.Öncelikle Trabzon sehri hep böyle kalacak deyil...Yani tesvik kapsamina girerse ve de o bölgede Karadenizli is adamlari yatirim yaparsalar belki 3-5 sene içinde Trabzon tersine göç yasayacaktir.Bu da 10 ile 20 binkisinin istihdamina esit olabilir.Bunun yaninda borsaya açilan bir Trabzon ve her gün büyüyen;100.000 kisinin üye oldugu dev bir kulüp olma yolunda hizla ilerliyor, 5 sene içerisinde100.000 hedefi tutabilir,belkide erken bir sampiyonluk bizi bu hedefe daha çabuk ulastirir.Bu ilgi ile her gün dahada büyürüz.Zirve yarisimiz; Karadeniz illerindeTrabzona olan ilgi alakayida daha da artirir.Stadlara sigmayiz.Maçlara artik diger illeren turlar düzenlenir.Bunlar zor seyler deysil sadece her sene kafaya oynayalim yeter.O yüzden 50.000 kisilik stad bizi uçurur.40 binde aslinda yeter ama hedef 50 bin olmali...

Hüseyin Çümen
12.03.2005, 14:48
Aslinda insanin içinden 50000 kisilik stad geçiyo ama derbi maçlarinan balska maçlarda dolmaz ki o stad!! bence busene baslamayalim ostada çünkü seneye sampiyon olma ihtimalimiz baya yüksek fenerin 100 yilinda yaparsak daha ii olur zte onlarin 100 yilinda federasyon meclis hükümet ordu avrupa birligi herkes birlesip onlari sampiyon yapacaktir!! ama seneye kimsenin 100. yilida diil seneye sampiyon olalim öteki sene baslariz!! ama gerçekten muhtesem bi proje yeni bi stad yapilinca taraftar da havaya girer fb taraftari eskiden bölemidi stadi yaptiktan sora böle oldu!! insallah yeni stad hayirli olur

The Londoner
12.03.2005, 15:11
Beyler biraz büyük düsünün lütfen,30 bin yeter diyoruz ama bence bazi seyleri gözden kaçiriyoruz.Öncelikle Trabzon sehri hep böyle kalacak deyil...Yani tesvik kapsamina girerse ve de o bölgede Karadenizli is adamlari yatirim yaparsalar belki 3-5 sene içinde Trabzon tersine göç yasayacaktir.Bu da 10 ile 20 binkisinin istihdamina esit olabilir.Bunun yaninda borsaya açilan bir Trabzon ve her gün büyüyen;100.000 kisinin üye oldugu dev bir kulüp olma yolunda hizla ilerliyor, 5 sene içerisinde100.000 hedefi tutabilir,belkide erken bir sampiyonluk bizi bu hedefe daha çabuk ulastirir.Bu ilgi ile her gün dahada büyürüz.Zirve yarisimiz; Karadeniz illerindeTrabzona olan ilgi alakayida daha da artirir.Stadlara sigmayiz.Maçlara artik diger illeren turlar düzenlenir.Bunlar zor seyler deysil sadece her sene kafaya oynayalim yeter.O yüzden 50.000 kisilik stad bizi uçurur.40 binde aslinda yeter ama hedef 50 bin olmali...

Yeni stadin en az 30-40yil (belkide daha fazla) Trabzonspor`a hizmet edecegini; bu arada sehrin ve ulkenin nufusunun artacagi; elde edilecek basarilarla kulubun taraftar sayisinin da artacagi varsayilirsa 50,000 kisilik bir stad hic ucuk degil. Ayrica, bugun degil belki ama gelecekte seyirci gelirlerini artirmak icin daha buyuk bir stada er gec ihtiyac duyulacak.

Bugun artik dunya markasi konumunda olan Arsenal takimi maclarini 38000 kisilik Highbury stadinda surekli full tribunlere oynuyor. Fakat diger taraftan da seyirci gelirlerini artirarak Manchester United`la ekonomik anlamda da bas edebilmek icin 60,000 kisilik stad calismasi yapiyor. (Manchester`in Old Trafford Stadi su an 67500 kisi kapasiteli ve biletlerin % 90`indan fazlasi sezon basindakombine olarak satiliyor. Maclarinin tamamini full tribunlere karsi oynuyorlar. Kulubun yillik genel gelirleri 320 Milyon USD. Boyle olunca da 30 Milyon USD`lik transferleri cok kolay yapabiliyorlar).

Yukaridaki gercekler bugun Trabzonspor icin belki utopik ama planli/sistematikve uzun vadeli kurumsallasma calismalari neticesinde elde edilecek yerel ve uluslarasi basarilarla 10-15 yillik zaman dilimi icinde gerceklestirilmesi isten bile degil. Yeter ki inanalim!

hakantpl
12.03.2005, 15:25
Arkdaslar iyi hos 50.000 kisilik stadi herkes ister. Ama gterçekçi düsünmek lazim. 50 bin kisilik stadin maliyetini yönetim kabul etmez. çünkü su an için gereksiz atil bir yatirm olur. Ancak Stadi Daha sonra Büyütecek Sekilde Insaa edersek o zaman Daha ii olur. Kosu Pistleri kaldirilip seyirci sahaya daha çok yaklasirsa daha ii olur.

saygilar

gedik61
12.03.2005, 15:33
bana gore 35000 kisilik bi stat yeter

burada en onemli konu TRIBUNLER OLABILDIGINCE YAKIN OLMALI dir.eger busaglanirsa cehennemden kise cikamaz

suhduc
12.03.2005, 15:47
avni aker stadi trabzona simdilik yeter bence ..ama yeniden yapilmasina da yok demeyiss ..degisik bir hava yakalar trabzon:)

OmeR.
12.03.2005, 15:50
Desenize maratondaki direklerden kurtulacagiz.

grandiose
12.03.2005, 18:36
stad için konusulan kapasite bence 30.000 ile sinirli kalmamali.. yukarida ahmedin söyledikleri oldukça gerçekçi.. ileriye bakilarak gelecek düsünülerek yapiliacak bu stad.. dolayisiyla 30.000 kisilik olmamali.. ben 42.000 kisilik bir stadin uygun olabilecegini düsünüyorum... 40 dan sonra 2.000 dememin bi takintisi yok..içimden geçti.. alt barem 40.000 olmali.. ve aslinda sembolik ve sehrein misyonunu yüklenen bir sayi olmali... ÖRNEGIN 42061... SAYGILAR...

Zurawski
12.03.2005, 18:37
bence de en fazla 35000 kisilik olmali ama konforlu olmali herkes oturup maçini izleyebilmeli.tipki ingilteredeki stadlar gibi ayrica üstü kapatilabilir olmali en önemlisi ambiansi tabi ki.Tabi direksiz olmasi maça gidenlerin sayisini artirir.direkler insana illallah dedirtiyor resmen.

yattara11
12.03.2005, 18:54
Arkdaslar iyi hos 50.000 kisilik stadi herkes ister. Ama gterçekçi düsünmek lazim. 50 bin kisilik stadin maliyetini yönetim kabul etmez.

arkadasim bence para sorun olmayacaktir... çünkü böyle bir projeye giren kulüp zaten birseyleri göze almis demektir...

Nytre
13.03.2005, 16:05
böyle projeleri yaparken yonetimden çok sponsorlarin cebinden para cikacaktir zaten bu amaçla yapilan bir projedir bu..

onun için saglam ve güçlü sponsorlar bulunduktan sonra hem çok güzel bir tesise kavusacagiz hem de sehre bir hava gelecek ve meydanda sikismayacagiz.

SDanışmaz
13.03.2005, 16:17
Bu proje çok güzeL ama 30 bin kisiLik stat biraz küçük oLmaz mi geLecek seneLer için ?

kelkitli29
13.03.2005, 16:47
bence 30 bin iyi. 5-6 sene sonra gerekirse 40 bine cikaririz. simdilik 30 bin yeter. stadin cok bos kalmasida bozar moralimi smileys/smiley1.gif.

Efrasiyab
13.03.2005, 17:11
bencede 30 35 binlik stad yeter yildizlar karmasi 15 milyonluk sehirde olan febe bile her mac 50bin kisilik stadini dolduramiyo kaldiki biz 200-250 bin nufuslu bir sehrin takimiyiz ve su anki stadi bile dolduramiyoruz.

insallah bu proje en kisa zamanda hayata gecer

tsmaniac
13.03.2005, 20:25
Isin içinde devlet varsa o kadar ümitlenmiyelim devlette Trabzonsporumuza karsi stad isinde kesin zorluk çikarirlar

FERO61
14.03.2005, 02:41
beyler birazda stadda olmasi gereken seyleri yazalim....

mesela....maraton direkleri kalkmali,kosu pisti olmamali, herkes oturabilmeli, güzel bir skorbord, tribünün kale arkasi dahil tac cizgisine yakin olmasi ( fifanin talimatlarina göre) ...izin 3 metreyse bu 5 olmamali,tribünlerin üstlerinin kapali olmasi kale arkasi dahil.....

acaba yanlismi düsünüyorum? stadin tribünleri yikilip daha dik bi sekilde yapilirsa daha cok kapaste ve daha az yer kaplar gibime geliyo.....yer kaplama olayi derken stadin disina dogru....

beyler hadi bizimkiler bi projeye kalkisiyorlar , ya bu yazdiklarimizin hic biri olmazssa yapilmazsa nolacak mesela ,tribünün tac cizgisine yakinligi,veya kale arkalari ayni uzaklikta kalirsa simdiki gibi,veya kosu pisti kalkmazsa,direkler kaldirilmazsa....

benim istedigim söyle göze hos gelen KUTU gibi avrupa stadlari yokmu ,bize 2 katlisi yeter kapaste 35, 40 bin ...iste ozaman projeye proje derim......

FERO61
14.03.2005, 02:44
su projenin bide maketini görebisedik!!!

İleli
14.03.2005, 03:44
yeni stad yapmasinlar avni akeri modern hale getirsinler yeterben onada raziyimkale arkalari buyutulerek baslanabilir!

calypso
14.03.2005, 12:09
tartan pist bence de kalkmali..kale arkalari sahaya yakin olmali.. yalniz inonude ki gibi korner bayraginin iki metre yakini gibi de degil.

ofli_fan
14.03.2005, 12:22
Trabzonsporu trabzona hapsetmek isteyenler ançak 30.000 kisilik stad ister... Bu stadiniçinde bir carrefour yada 3 m migros olmali ,bir akmerkez bir capitol kadar alisveris merkezi olmali

O zaman Trabzon un ticareti ve vizyonu da genisler insanlar rizeden giresundan çevre ilelerden maça gelir , alisverisini yapar ve gider.

yasin akbukut
14.03.2005, 15:35
Arkadaslar bu muhtesem bir proje,eger bu hayata gecirilirse inanilmaz güzel olur.bravo yönetime....

Sacit
14.03.2005, 17:44
sdati 35 veya 40 bin kisilik yapalim herseyi gorur bence.bu sehire gore bu sdat yeter.ve bunun icin de de diger merkezler iyi olur.smileys/smiley32.gif

Sacit
14.03.2005, 17:47
kale arkalari stada yakin olmali evet.hem rakipi de bogucu etki yapar.avantajlari iyi kullanmaliyiz.ve o zaman fener ali samiyen den eser kalmaz.smileys/smiley2.gif

Egemen
15.03.2005, 18:09
beyler yazilari ileriyi görerek yazin lütfen. ekonomisi giderek düzelen ve artiya gecen bi türkiyede ve sayisiz zengine sahip bi trabzonda yeni yapilacak yatirimlarla denildigi gibi tersine bi göç olabilir. bu sebepten dolayi yapilacak projelerin gelecege yönelik olmalari gerekir. yoksa günü kurtarmak istiyosak avni akerde bize yeter. eger büyük klüp olacaksak 30 bin kisi bize yetmez. alis veris merkezleri vb. de trabzona olan ilgiyi artiracaktir. yani en bi 45 bin kisi olmali diyorum. bu arada madem stad yapilacak bi maketi yapilmis olmali ve bunun taraftara gösterilmesi gerekir . herkese ii günler..

baris_aykan
15.03.2005, 20:24
Desenize maratondaki direklerden kurtulacagiz.

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif smileys/smiley14.gif

Nytre
18.03.2005, 10:30
arkadaslar bu projeye taraftar olarak destek vermemiz gerekior...ayrica trabzona 30.000kisilil stat yeter

Emorfo
18.03.2005, 10:35
Yönetimden bu konuda simdiye kadar net ve kesin bir açiklama çikmadi.

O yüzden bu projeden süpheliyim.

EmrahYalçınalp
18.03.2005, 10:39
gene en basa dönücegiz ama stati yikalim 1 sene istanbulda oynuyalimsmileys/smiley2.gif

En sonunda verecem takimi sana al eve götür, senin olsun,ne yaparsan yap diye... Bi birakmadin gitti su takimin pesini yawsmileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gif

zafercalikoglu
18.03.2005, 10:44
Trabzonsporu trabzona hapsetmek isteyenler ançak 30.000 kisilik stad ister... Bu stadiniçinde bir carrefour yada 3 m migros olmali ,bir akmerkez bir capitol kadar alisveris merkezi olmali

O zaman Trabzon un ticareti ve vizyonu da genisler insanlar rizeden giresundan çevre ilelerden maça gelir , alisverisini yapar ve g

bu alis veris merkezi olaylari bencede çook güzel söyle büyük birr kompleks sinema ,hertürlü itiyacin satilacagi yer çok güzel olur,

zafercalikoglu
18.03.2005, 11:14
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=3 width="100%">
<T>
<TR>
<TD =smText vAlign=top background="" bgColor=#f4f4fb>
forum_images/blank.gif
bmn | Belçika

Katilma Tarihi: 07-Haziran-2004
Yer: Belgium
Baglanti Durumu: Offline
Gönderilenler: 804 </TD>
<TD =text vAlign=top background="" bgColor=#f4f4fb>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD =smText width="80%">Gönderen: 09-Mart-2005 Saat 19:00 | Kayitli IP </TD>
<TD noWrap align=right width="20%">http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_images/quote_ic&#111;n.gif (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/edit_post.asp?M=Q&amp;PID=119415&amp;TPN=5) </TD></TR>
<TR>
<TD colSpan=2>
<HR>
</TD></TR></T></TABLE>

http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/stadi&#111;nlisten/suedkorea/ulsan_munsu_football_stadium/110.jpg

http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/stadi&#111;nlisten/suedkorea/ulsan_munsu_football_stadium/150.jpg

dunya kupasinda grup macindabu stadda brezilyaya oynamistik, ideal bi stadyum! kapasite 43.500

BU STAD BIZDE OLSUN VAR YA SÜPER OLUR ,INSALLAH OLUR

KAPASITESIDE 43.500 ÇOK IYI TAM BIZLIK</TD></TR></T></TABLE>

ahmetturk
18.03.2005, 12:15
Gerçekten müthis bir stad bunu Yönetim ede gönderelim

Nytre
18.03.2005, 14:45
küçük düsünmüyorum ama yorganimizi ayagimiza gore uzatmamiz gerekior

61trabzonomer
18.03.2005, 19:11
BENCE BIZ BU PROJEYI GERÇEKLESTIRIRIZ.AMA SU TAPUYU ALMAK LAZIM ÖNCE SORUN ÇIKMASSA BU PROJE GERÇEKLESIR.TRABZONUN BÖYLE PROJELERE IHTIYACI VARDI ZATEN BU YÖNETIMLE BUNUN GERÇEKLESECEGINE INANIYORUM.

DEVAM EDELIM...

61trabzonomer
18.03.2005, 19:12
Trabzonu böyle stad yakisir zaten dediginiz gibi bunu yönetime gönderelim...

The Londoner
18.03.2005, 20:49
Etkileyici bir stad.Tribunler dik ve sahanin hemen bitisinde basladigi icin sanki en az 60000 kisilikmis gibi bir havasi var. Bize uyarsmileys/smiley1.gif

#10 Fietra
18.03.2005, 20:57
Aslinda düsünüldügünde 40.000 bizim için yeterlidir ama büyük bir stadin çok da zarari olmaz ileride neden bir Sampiyonlar Ligi Finali Trabzon Avni Aker'de oynanmasin?

The Londoner
18.03.2005, 21:11
Asagidaki stad Manchester City FC`nin maclarini oynadigi 48000 kisilik City of Manchester Stadium`u. 2 yil once yapimi tamamlanan ve gecen sezon basindan beri lig maclari oynanan bu stad Premiership`in en guzel ve en modern 3 stadindan biri.

http://www.mcfc.co.uk/images/newstadium/fr&#111;nt_view_295.jpg

http://www.mcfc.co.uk/images/newstadium/inside_view_295.jpg
<CENTER>http://www.mcfc.co.uk/images/02_03/newstadium/images/Img_2314.jpg</CENTER>
<DIV align=left>
<CENTER>http://www.mcfc.co.uk/images/02_03/newstadium/images/Img_2307.jpg</CENTER></DIV>
<CENTER>
<CENTER>http://www.mcfc.co.uk/images/02_03/newstadium/images/Img_2283.jpg</CENTER></CENTER>

Adem Erdoğan
19.03.2005, 02:19
bence 30bin yeterli cunku trabzonun nufusu bunu anca kaldirir.istanbulgibi bi yerde olsa 50bin bile yetmez ama avni aker simdi bile zor doluyor.statin kapasitesi yerine bence ihtisami olmasi lazim

Nytre
20.03.2005, 15:04
ARKADASLAR STADIN NASIL YAPILACAGI SEKLININ MAKETININ NE OLACAGINI KIMSE BILMIYOR MU?...

KARSIMIZA 19MAYISVARI BI STAT YA DA ESKI STADIMIZA BENZER AKUSTIGI OLMAYAN BIR STAT ÇIKARMASINLAR DEGIL MI..

BENCE YINE DIYORUM SAHA ILE TRIBUNLER ARASINDAKI KOSU PISTI KALDIRILMALI VE TRIBUNLER SAHAYA YAKIN OLMALIDIR..

AMA BIR YENILGIDE BIR ÜZÜNTÜDE TAKIMI YALNIZ BIRAKACAKSAK MAÇLARINA GELMEYECEKSEK BIZE 10,000KISILIK STAT YETER...

Punisher-61
20.03.2005, 15:26
benim favori stadlarim

1.Hannover 96 yeni stadi kapasitesi 25.000

http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/neubau/fotos/awd_arena/modell/130.jpg

http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/neubau/fotos/awd_arena/modell/110.jpg

2.Mainz 05 yeni stadi kapasitesi 18.600 kisi

http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/neubau/fotos/stadi&#111;n_am_bruchweg/modell/110.jpg

http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/neubau/fotos/stadi&#111;n_am_bruchweg/modell/120.jpg

3.Wolfsburg yeni stadi kapasitesi 30.014 kisi ve Trabzonspora en cok böyle bir stad yakisir

http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/neubau/fotos/volkswagen_arena/modell/100.jpg

http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/stadi&#111;nguides/deutschland/vfl_wolfsburg/images/alt_02.jpg

http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/stadi&#111;nguides/deutschland/vfl_wolfsburg/images/sued_02.jpg

http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/stadi&#111;nguides/deutschland/vfl_wolfsburg/images/sued_03.jpg

sanatik
14.04.2005, 05:42
TRANSFER YOK
Trabzonspor'da yönetim dün aksam bir toplanti gerçeklestirerek, borsadan kulübün kasasina girecek olan paranin öncelikli hangi projelerde kullanilacagina yönünde fikir alis-verisinde bulundu. 10 milyon $'lik borç ödendikten sonra kulübe kalacak olan yaklasik 13 milyon $'in transferde kullanilmamasi kararlastirilirken, bu paranin tamaminin kulübe gelir getirici projelerde kullanilmasi yönünde fikir birligine varildi. Yönetim, A.Aker projesiyle ciddi olarak ilgilenmeye basladi.

toshiba
14.04.2005, 07:03
Bizim stadin genisleyebilecegi yerler cok sinirli. Sehrin icinde kalmis. Bu durumda nasil, 40 000 kisilik stadyuma donusturulebilecekki?

Guests
14.04.2005, 08:12
eger statin yikilacagini var sayarsak;

resimdeki statlar çok güzel. ama bize gerekli olan stat kapasitesi asiri miktarda olan degil. sahaya yakin olan ve rakibi baski altina alabilicek bir stat lazim. ayricasadece maç günleri degil günün 24saati haftanin 7 günü gezilicek bir stat (galeria gakmerkez gibi dev magazalar örnek alinaiblir) böyle bir stat önemli bir gelir saglar. zaten stat yikilirsainsallah maçlari istanbulda oynariz. istanbuldan stat parasina bizde katki saglariz.benim bekledigim gün stata ilk dozer darbesinin vurulmasi ve maçlarin istanbulda oynanicaginin açiklanmasi...Edited by: ÖzGüReisEsenLer

Atalay
14.04.2005, 09:29
ARKADASLAR YINE HAYAL GÖRMEYE BASLADINIZ!YÖNETIMIN AKLINDA BÖYLE BIR PROJE YOK YANI STADIN YIKILIP YENIDEN YAPILMASI GIBI!BORSADAN GELECEK PARAYLA CIMENTO FABRIKASI, ÖZELLESTIRME IDARESINDE OLAN KELEPIR ISLETMELERDE KULLANILACAK BEN BIREBIR BU KONUYU CEVAHIR OTELDEKI BORSA KONUSUNDAKITANITIM TOPLANTISINDA YÖNETIME ÖZELLIKLE BURAK GÜRDAL BEY,E SORDUM KAFALARINDA BÖYLE BIR PROJE OLMADIGINI BELKI STADIN KALE ARKALARINI YAKINLASTIRMAYI BIRDE MARATONDA BIR TADILATA GIDILIP ORTA KOLONLARIN KALDIRILABILECEGI SÖYLENDI...BILGINIZE...

Emorfo
14.04.2005, 09:57
Trabzon'da bu ilgisizlik ve ruhsuzluk oldugu sürece degil yeni stad ronalda, figo gelse o stad dolmaz. Trabzon'a olan bütün inancim bitmistir... Trabzon sehri bu haliyle Trabzonspor'u haketmiyor. Trabzon'un ekenomik yapisi vb nedenler bir yere kadar ancak bir sigara parasini bu takimdan hemen hemen bütün sehir ve ilçelerdeki insanlar esirgiyorlarsa kusura bakmasinlar yeni stad ya da sampiyonluk bu kafa yapisina lüks olur... Yaziklar olsun...

Harun
14.04.2005, 10:04
Faruk biz böyle düsündügümüz zaman Trabzonda yasayan arkadaslar kiziyor maalesef ama gerçek bu .Ben stad yapilmasi istiyorum ama bunu güzel bir stadimiz olsun diye degil,Trabzosporun Trabzondan biraz olsun uzaklasarak ,trabzondaki kisilerin özleminin artmasi ve belki gerçekleri görmesi içindir.Keske öyle bir imkan olsa Trabzonsporum Istanbula gelse...

Badaloğlu
14.04.2005, 10:53
Bizim stadin genisleyebilecegi yerler cok sinirli. Sehrin icinde kalmis. Bu durumda nasil, 40 000 kisilik stadyuma donusturulebilecekki?

Kardes, bu topigi bastan beri okusaydin bunu yazmazdin gibime geliyor.Çünkü yeni yapilacak Avni Aker stadina; amatörlerin maçlarinin oynandigi Yavuz Selim sahasinida kapsayacak bir projeden bahsediliyor.Buproje gerçeklesirse;amatörler artik maçlarini Trabzon belediyesi ve Trabzonspor kulübünün ortaklasa yapacaklari Trabzonsahil kesimindeki sahalarda maçlarini oynayacaklardir.

Valla stadlar çok güzel ama benim favorim Hannower stadi...Böyle bir satadimiz olsa varya,çag atlariz çaggggg

Trapzone
14.04.2005, 10:56
Bu istanbul hayali çok yanlis arkadaslar trabzonusporumun yeri trabzondur istanbula gerek yok bu hayallere kapilmayin...Stad projesi gerçekten çok iyi ama bi o kadarda zor bi proje yönetim bunu basarabilirse erçekten hem takim hemde sehir adina süper olur.

61trabzonomer
14.04.2005, 11:08
Resimdeki stadlar çok güzel insanlah bir tanesidende bizimkiler yapar oy oy

The Londoner
14.04.2005, 11:13
Tartismanin seyrine uygun olarak asagida Ergun Ata`nin bugunku Fanatik`teki yazisindan bir alinti yapiyorum:

"Tabii ki Trabzon?un ekonomik yapisinin, Trabzonspor gibi emsal grupta yer aldigi 3 kulüple birlikte Türkiye?de çok seyi asmis, artik dünya markasi olma yolunda büyük mesafeler kat eden bir kulübün gereksinimlerini karsilayabilecek bir beklenti içinde olunmasi hayalciliktir. Buna söylenecek sözümüz yok. Çünkü bu kenti su siralar dünyanin gündemine sokan ve de hiç haketmedigi elestirilere ugramasina neden olan gelismelerin kökeninde de ekonomik yapisi yatmaktadir. Son günlerin moda söylemiyle; Atatürk Alani?nda birlesen Sahil Yolu, Maras Caddesi, Uzun Sokak ve Tanjant yolda gezinen 3 bin dolayindaki genç, issizlik nedeniyle bir kivilcimla patlamaya hazir bomba halinde dolasirken, bir provokasyonla taa Amerikalar?dan Trabzon?a gazeteci getirtmistir. DPT?nin gelismislik siralamasinda 38. il olan, kisi basina gayri safi milli hasilasi bin 506 dolarda kalan, aradaki 6 dolarlik fark nedeniyle tesvik kapsamina alinmak için 3 yildir beklerken IMF?nin canini sikan kentlerden biri konumundaki Trabzon, tabi ki Trabzonspor?un gereksinimlerini karsilayamaz.
Tam bu tartismalarin yasandigi döneme rastlayan Senol Günes?in paneldeki söylemlerini bu nedenle çok önemsiyoruz. Ama bu durumu bir paket sigara parasiyla iliskili taraftarlik görevleriyle karistirmamak gerekir, diye düsünüyoruz."

TSunami
14.04.2005, 14:32
gerçekten güzel adimlar atiliyor. yönetimi tebrik ediyorum. stad yeniden yapilirsa insaallah atletizim pistini yapmazlar ingiliz stadlari gibi olur. maçlari dastat yapilana kadar olimpiyatta oynayalim. cincon dolduramadi yaziktir. senlendirelim oralari.

sanatik
14.04.2005, 15:52
ingilAz smileys/smiley1.gifarkadasa tskrlr.

trabzon böyle bir ekonomik durumu hakketmedi. Maalesef kent icinilerisi icinde pekisik göremiyorum. Trabzonsporun Istanbul takimlari ile arasindaki ekonomik farki kapatabilmesi icin yönetim calismalari cok dogru ve cokda uygun zamanda gerceklestiriliyor.

Modern bir stad elbette sahane olacak ancak esas önemli olan kulübün gelirini artirabilmesi ve sermayeyi uygun yatirimla kullanabilmesi. Yeni bir stad projesi bu acidan ne kadar uygun incelenmeli. Avni Aker Projesi olarak haberde sözü gecen calismalar hakkinda bilgi edinmek isterim ama henüz kesinlesen bir seyde yok.

Edited by: sanatik

tamer__61
14.04.2005, 17:02
istanbuldaki arkadaslara bu olaylar kolay geliyor galiba. tamam 1 sigara parasindan bahsediyosunuz sizin icin az bir miktar olabilir ama trabzondaki kardeslerim(durumlari iyi olanlar haric) cogu issiz yada durumlari pek iyi degilyani bu parayi bulmakta bile zorlananlar var hemen böyle önyargi yapmayiniz.

ve bir diger konuda su bildiginiz gibi trabzon sehrinde borsaya giren ilk sirket ts as oluyor ve bu yüzden trabzonun halki ilk buna bir alismasi gerekiyor.

LüTFEN TRABZON ISTANBUL AYRIMI YAPMAYALIM

SAMPIYONLUK YASAYAMAYISIMIZIN YILLARDAN BERI SEBEBI BU AYRIMCILIK OLMUSTUR. KENETLENMISKEN LÛTFEN YENIDEN BASLAMAYALIM

kuzey_lee
14.04.2005, 18:10
ARKADASLAR YINE HAYAL GÖRMEYE BASLADINIZ!YÖNETIMIN AKLINDA BÖYLE BIR PROJE YOK YANI STADIN YIKILIP YENIDEN YAPILMASI GIBI!BORSADAN GELECEK PARAYLA CIMENTO FABRIKASI, ÖZELLESTIRME IDARESINDE OLAN KELEPIR ISLETMELERDE KULLANILACAK BEN BIREBIR BU KONUYU CEVAHIR OTELDEKI BORSA KONUSUNDAKITANITIM TOPLANTISINDA YÖNETIME ÖZELLIKLE BURAK GÜRDAL BEY,E SORDUM KAFALARINDA BÖYLE BIR PROJE OLMADIGINI BELKI STADIN KALE ARKALARINI YAKINLASTIRMAYI BIRDE MARATONDA BIR TADILATA GIDILIP ORTA KOLONLARIN KALDIRILABILECEGI SÖYLENDI...BILGINIZE...

simdi spartaku ben de pazar aksami maçta devre arasinda burak beyle bu konuda konustum bana da sene sonunda stadin yikilacagini ve 1 yil sehir disinda (muhtemelen istanbul) maçlari oynayip stada kavusacagimizi soyledi..ayni burak gürdal'dan mi bahsediyoruz ??

oumaer61
14.04.2005, 18:31
arkadaslar bence stat yapilmadan önce o stat doldurulmali daha geçen sene gittigim maçlarda ne yazikki stadin büyük bir bölümünün bos oldugunu üzülerek görürdüm önce sehirinsani stada çekilmeli ki sonra yapilsin aksi takdirde gereksiz yapilacak bir harcama olarak görüyorum sehir takimina sahip çikmali zor zamanlarinda yaninda olmalidir

Cengiz Çubukcu
14.04.2005, 18:49
bence de trabzonda stadi da yenilesek alisveris merkezi de yapsak halkin alim gücü olmadiktan sonra pek bir sey degismez tabi bunu yöneticiler daha iyi bilirler...önce güzel trabzonumuzu ticaret ve kültür merkezine çevirecek projeler yapilacak ki stad dolsun para gelsin...

yattara11
14.04.2005, 19:00
bence de trabzonda stadi da yenilesek alisveris merkezi de yapsak halkin alim gücü olmadiktan sonra pek bir sey degismez tabi bunu yöneticiler daha iyi bilirler...önce güzel trabzonumuzu ticaret ve kültür merkezine çevirecek projeler yapilacak ki stad dolsun para gelsin...

halkin alim gücü yok gibi gözükse de her açilan alisveris merkezi agzina kadar müsteri dolu...

mesela bir kaç ay önce memlekettemigros açildi... ama pek büyük bir yere kurmadilar... müsteri ilgisi oldukça fazla, otoparkinda (gerçi küçük ama) yer yok... onun için iyi bir stad projesi yapilirsa ve özellikle gençlere yönelik seyler hazirlanirsa meydan halkistada dogru kayabilir... ne de olsa gün gelecek gençler için meydan tek basina yeterli olmayacak ki su anda bile yetersiz durumda... Trabzon gelisen dünya ile birliktebir sekilde büyüyecek... Neden bu büyümenin öncüsü Trabzonspor olmasin?Edited by: yattara11

Beytullah
14.04.2005, 19:14
bence cok geç kalinmis bir olaydi stadin yenilenmesi.gerçi maddi durumumuz belli oldugundan biseyler yapilmiyordu.ama allaha sükür bunlari astik klubun borcu kalmadi arti kasasina baya bir para girdi ve girecek..ilk is olarak bence stadin yenilenmesi lazim cünkü trabzonumuz saahasi o kadar iyi deyil futbolcularimiz bile sikayet ediyor bazen ..

artik zaman geldi hersey cok güzel olacak.

TS 61
14.04.2005, 23:58
Wolfsburg'un stadi gerçekten etkileyici..

Öyle bir stadyum da Trabzonsporumuzu izlemek hos olurdu..

UğurB
15.04.2005, 18:00
Bu Japonya'da ki Toyota Stadi.

45,000 kisilik, içinde restaurantlari, yüzme havuzlari ve alisveris merkezleri var.

http://www.wldcup.com/Asia/stadia/toyota/pict9.jpg

http://www.wldcup.com/Asia/stadia/toyota/pict16.jpgEdited by: TS-KINGS

Hüseyin Çümen
15.04.2005, 18:08
stad takimin yarisi demek febetakimi bu stadiyapmadan önce ewde nasil maçlar kybettigini görüyoruz 3 senedir febe nin yanilmiyosam 2 yenilgisi war bu stadda 3. sünüde 3 hafta soralacak smileys/smiley4.gif

sahaya yakin stad hele bizim atesli seyircimizle cehennemolcaktir güzel bi proje ama 2 sene sora baslanmali çünkü seneye sampiyon olma ihtimalimiz çook yüksek öbürkü sene febe nin 100.yili or ozaman iste yapmak lazim

çok büyükgeliridi war stadin alisveris merkeslrs flan migros yapilir senelik 3 milyon dolar kazaniriz

TS 61
15.04.2005, 18:15
Çok büyük projeler..

Çok güçlü sponsorlar bulmak lazim..

sanatik
15.04.2005, 19:20
sponsor ile stadin ismide degisecegi kesindir.

husolee61 düsüncelerine katiliyorum.

aka5
15.04.2005, 22:57
fener fiç para odemeden yapti stadi biri migro biri teisime yeni yapilcak tarafta gene sponsorla adamlarin kasadan hiç para cikmiyor!!1bizim ukusoy gibi cevahir ogullari gibi mehmet ali yilmaz gibi zenginlerimiz var hepsi bir tarafini yapsa olay biter!!!!ins olur ya

yattara11
17.04.2005, 00:55
fener fiç para odemeden yapti stadi biri migro biri teisime yeni yapilcak tarafta gene sponsorla adamlarin kasadan hiç para cikmiyor!!1bizim ukusoy gibi cevahir ogullari gibi mehmet ali yilmaz gibi zenginlerimiz var hepsi bir tarafini yapsa olay biter!!!!ins olur ya

bize kimseden fayda yok... biz kendi paramizla yapalim ve gurur duyalim... illa ki dis destek alacaksak sponsor bulalim...

#10 Fietra
17.04.2005, 12:11
Acaba Trabzon'daki Çimento Fabrikasi isliyor mu veya is yapar mi

yattara11
17.04.2005, 12:16
Acaba Trabzon'daki Çimento Fabrikasi isliyor mu veya is yapar mi

Trabzonspor'un projeleri arasindaçimento fabrikasinialmak da var... iyi isletildikten sonra her isletme kar olarak döner bu kulübe... eger vaktinde limani bize verselerdi, Trabzonspor resmen sanayi olacakti... inaniyorum ki limana sahip olabilseydik daha bir çok isletmeyi satin alip kullanacaktik... çok güçlü bir Trabzonspor olacakti o zaman... ama hiç bir sey için geç degil...

samts
17.04.2005, 12:19
limam isini bize vermeye cesaret edemedilir cünkü trabzon sporun daha cok büyümesinben korktular

61trabzonomer
17.04.2005, 12:36
yav parada gelmiis duyduklarimiz ne kadar dogruysa insanlah güzel yerlerde kullanirlar paralari oyyy oy bugünleride gördük daha da iyi olacaz degismez olacaz..

Projelerin insanlah hepsi olacak inaniyorum

samts
17.04.2005, 13:05
herkes cani gönülden inaniyor türkiyede ilk olmak icin variz tek olmak icin degil

Nytre
19.04.2005, 13:40
kulubumuzun borsadan elde ettigi gelir 30milyonYTL bence trabzonspor bu maddi gücüyle birlikte bir çok projeye imza atabilir ancak burada yapilacak bir alisveris merkezi magazalar otopark ve diger sosyal tesisler trabzonspora sponsor olacak kisilerin sponsorluklari karsiliginda yapilmalidir...

stat bir anca yenilenmelidir bence...

Murat'
19.04.2005, 16:45
bence burda sinemalar tiyatrolar cafeler faslan magazalar yapilmalidirb böylece trabzonspor degil trabzon bile bir mekana kavusmus olur

61trabzonomer
19.04.2005, 22:31
zaten bir stat yaptim mi artik böle olacak seyirci maçi izledikten 3 4 saat sonra statdan çikacak...

sweetrose
23.04.2005, 11:47
Gerçektende stadimizin yenilenmesi gerekiyor...Yikilir yikilmaz ama geçen sene ve bu sene gelen basarili grafigin sürdürülmesi halinde bu stadin ve spordisi etkinliklerin trabzonspor seyircisine yetmeyecegini düsünüyorum. Bu faaliyetlerin sözde olmayip nihayete erdirilmesi ise bir baska sorunu teskil etmektedir.. Bunun içinde yönetimin sabirli ve azimli bir sekilde taraftarlarimizin büyük destegiyle faaliyetleri sürdürebilmesi gerekmektedir....

zinos_zon
23.04.2005, 13:04
stad projesinde, koltuk sayisindan çok atmosfer düsünülmeli..derim.

siz ne dersiniz?

Emorfo
23.04.2005, 13:11
Bencede bu çok önemli. Ingiltara stadlarinda oldugu gibi akustige dikkat edilmeli. Tezahüratlar havaya uçmamali. Akustik çok önemli.

Ancak yönetimin kisa vadede böyle bir projesi var mi yok mu belli degil. Su sartlarda yeni bir stad yapilacagini sanmiyorum. Belki kale arkalarini yikip yeni, modern sahaya yakin yaparlar. maratondaki direkleri iptal edip adam gibi bir çati sistemine geçerler. Yeni bir stad yapilacagini sanmiyorum. Ancak insanin da madem kale arkalarini yikip yeni tribünler yapilacak stadin hepsini yikip yeni stad yapalim demesi geliyor :)

Beytullah
23.04.2005, 19:41
ya bencede stadin yikil yeni yeniden yapilmasi gerekir.maddi durumda düzeldi artik güzel biseyler yapmanin zamani geldi.bu güzelliklerin basinda stad geliyor..ya warya herkesin agzi acik kalacak sekilde bir stad yapsak, yapsakda görseler.

Sacit
24.04.2005, 15:39
bence stad projesinde kale arkalarinin buyutulmesi lazim ve atmosfer de baska olur tabi http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley2.gif

tsmaniac
24.04.2005, 15:59
çok iyi olur tamamda isin içinde devlet varsa pek güvenmem çünkü
ist.takimlarina her türlü ayricaligi yapan devlet bakalim takimimiza
ayni standardi gösterebilecekmi?

Nytre
08.05.2005, 23:37
arkadaslar lig sonu yaklasiyor artik kulübün yapmak istedigi su projeyi kulübe hatirlatmak gerekiyor...

yattara11
08.05.2005, 23:45
arkadaslar lig sonu yaklasiyor artik kulübün yapmak istedigi su projeyi kulübe hatirlatmak gerekiyor...

geçen gün yerel kanaldayöneticimiz Ahmet Çubukçu'yu izledim...''kulübümüz girisimlerini baslatti'' dedi...''ama stadin tapusunu satin almamiz gerekiyo'' dedi... ''bu süreç bir dahaki sezonun sonunda sonuçlanir'' dedi... kosu pistini kaldirarak tribünü sahanin kenarina çekeceklermis...

NOT:bunu daha önceden sizlere haber verecektim ama bu topic'i eski sayfalarda bulamadim... gözümden kaçti galiba... kusura bakmayin...

mahir_kuzey
08.05.2005, 23:47
Cehenneme dönüs... Stad öyle bi yapilmali ki rakibin dizleri titremeli. Ama daha önemlisi o stada taraftari getirebilmek. Yönetimin bunu basaracagini düsünüyorum. Simdiden kolay gelsin...

Tolgaa6161
08.05.2005, 23:52
evet gercekten stadimiz yapilsa cok iyi olur

sanatik
08.05.2005, 23:59
yattara11

degisiklik yapilabilmesi icin tapu bizdemi olmasi gerekiyor ?

kelkitli29
09.05.2005, 06:48
evet bende duymustum öyle bise.

Punisher-61
09.05.2005, 10:33
Bencede bu çok önemli. Ingiltara stadlarinda oldugu gibi akustige dikkat edilmeli. Tezahüratlar havaya uçmamali. Akustik çok önemli.

Ancak yönetimin kisa vadede böyle bir projesi var mi yok mu belli degil. Su sartlarda yeni bir stad yapilacagini sanmiyorum. Belki kale arkalarini yikip yeni, modern sahaya yakin yaparlar. maratondaki direkleri iptal edip adam gibi bir çati sistemine geçerler. Yeni bir stad yapilacagini sanmiyorum. Ancak insanin da madem kale arkalarini yikip yeni tribünler yapilacak stadin hepsini yikip yeni stad yapalim demesi geliyor :)

evt Akustik cok önemli....mesela schalkenin stadinin üstü tamamen kapaniyor ama Akustik hic yok yani ona dikkat etmedielr..

Akin-61
09.05.2005, 10:35
saha daralir ise yane tribünle sahaya yanisi ingiltere stadlari gibi olur ise tel örgüsürz sahaya 1mt mesafede ve stad yüksek olursa mükkemmel olur ozaman gel gör taraftar sen

zafercalikoglu
09.05.2005, 10:40
BENCEDE kale arkalari ve on rübünler sahaya çekilmeli kosu pisti mutlaka kaldirilmali bizim kale arkalrimiz özellikle çok kötü

imported_erdogdulu61
09.05.2005, 10:48
yapilacak olan stadyumda stad mutlaka tribünlere yakin olmali çünkü avrupada tüm stadlar bu sekilde insallah en iyisi en güzeli olur

Onur1967
09.05.2005, 11:25
Portsmouth'un stadini içinizde gören varmi bilmem ama belki de dünyanin
yesil sahaya en bitisik tribünleri onlardadir heralde adamlar neredeyse
taç atamiyorlar o kadar yakin neyse bizim yapilacak olan stad da bence
sahadan en fazla 1 - 1.5 metre sonra tribünleri olan bir stad olmali
böylece taraftarin seyir zevki artacagindan tribünler daha çok
dolacaktir eminim.

Ayrica böylesi güzel bir proje ile hem stadyum çevresi degisir, yeni
bir aktivite merkezi olur hem de sehrin dikkatleri biraz daha olsun bu
bölgeye kayar heralde.

Insallah bu proje gerçeklestirilir. Tüm bunlar yapilirken maçlar da Istanbul'da oynanirsa harika olur.

Ama 30 - 40 milyon dolar büyük bir para degil mi ?

Bir de tapuyu almak kolay mi ?

Insallah olur orada tüm yazilanlar.

Onur1967
09.05.2005, 11:35
Bir de su var : Kartal'daki tesisler için baya önce Günebakis
gazetesinde yillik 3-4 milyon $ gelir getiren bir proje denilmisti.

Kartal'da benzin istasyonunu biz mi yapacagiz ? Adi TS falan mi olacak ?

Yillik 2-3 milyon $ bile ciddi bir para sonuçta.

Bir de merak ettigim su var biz borsadan 32 küsür milyon YTL kazandik
denildi. Elde kalacak paraya göre 18 milyon YTL 'lik borcumuz var
anlamina geliyor. Baya borcumuz varmis smileys/smiley1.gif

BRAVO YÖNETIM BASARILAR !

BU TARAFTAR SIZINLE GURUR DUYUYOR

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Onur1967
09.05.2005, 11:36
Simdi bile sabirsizlaniyorum çabuk alsinlar tapuyusmileys/smiley1.gif

BDiler61
09.05.2005, 13:51
febe stadi yapti tapu onlarin miydi? ben 49 yilligina kiraladilar diye biliyorum

Nytre
09.05.2005, 14:18
onlarin degildi herhalde..

gs.de stadini yapior iste..

artik trabzonsporumuzda stadini yenilemelidir.

61trabzonomer
09.05.2005, 14:31
Simdi bile sabirsizlaniyorum çabuk alsinlar tapuyusmileys/smiley1.gif

hakketten artik parada var yapalim su projeleri bir bir..stadida ayenn..

sametaydin
09.05.2005, 15:15
walla bu stadyum projesi cok iyi olacak insallah. yeni stadyumumuzu ingilteredeki takimlarin stadlari gibi yaparsak süper olur.

sanatik
09.05.2005, 16:36
onlarin degildi herhalde..

gs.de stadini yapior iste..

artik trabzonsporumuzda stadini yenilemelidir.

onlarin derdi stad yapmak degil ancak. Bedavaya stad yapdirmak amaclari. Aynisini bizede yapsinlar bakalim. Bilmem kac dönümlük yeri versinler yarisini satalim birde stadimizi yapsin alan sirketler.

tavuklar bosuna kafayi yemiyor. Gs almanyada olmus olsa iflaz etmisdi cokdan.

Edited by: sanatik

Gargamel
09.05.2005, 18:12
lan param olsa ben yaptiracam ama smileys/smiley36.gif

yattara11
09.05.2005, 18:36
yattara11

degisiklik yapilabilmesi icin tapu bizdemi olmasi gerekiyor ?

en azindan bizim yapacagimiz degisiklikler için gerekiyor galiba(kosu pisti meselesi)... ayrica unutmayin ki bizim devlette lobimiz yok 3 ezikler gibi...

Hüseyin Çümen
09.05.2005, 19:31
tapu ya gerek yok bildigim kadariyl türkiye de stadinin arsansinin tabusuna sahip takim yok 3 ezik takim dahil

delihamsi
09.05.2005, 19:46
Bu is tamam olursa maddi yönden çok rahatlariz.Ayrica o taraftarlarin o yeni stadta nasil coskulu olacaklarini düsününce simdiden heyecanlanmaya basladim.Insallah olur bu proje...

Hüseyin Çümen
09.05.2005, 19:52
bizim taraftarimiz gerçekten çok atesli bu stadda atesimizi gösteremiyoruz yeni stad yapilinca febe nin rekorlarini altüst ederiz yeni yönet,im çok doru isler yapiyor bunuda yaparsa çok doru bi is yapar

ammma seneye yapilmasi hata olur çünkü seneye kimsenin 100. sensi fLAN deil fereasyonun sampiyon yapmasi gerek bi takim yok seneye kimse bize yamukta yapamaz en iisi febenin 100 yilinda bu stadi yapmak yani bizim 40 . yilimizda demek daha ii olur

yattara11
09.05.2005, 19:55
tapu ya gerek yok bildigim kadariyl türkiye de stadinin arsansinin tabusuna sahip takim yok 3 ezik takim dahil

tapuya sahip olan takim yok ama Türkiye'nin her sehrinde(stad olan) atletizm pisti var... Trabzon'da da bir tane atletizm pisti oldugu için(Avni Aker Stadi) tapu bizde olmadan stad gelistiremiyoruz...

ARKADASLAR... HERKESIN YINE BÜYÜK BIR HEYECANA KAPILDIGINI FARK ETTIM AMA EGER YÖNETICIMIZIN SÖYLEDIKLERI GERÇEKLERI YANSITIYORSA, HENÜZ HEYECAN YAPMAYA GEREK YOK... smileys/smiley1.gif

TSlimetin08
09.05.2005, 20:15
Bence stad yalilacaksa sade bir futbol stadi olsun yani yandan kosu pisti filan olmasin birde seyirciler ingilteredeki gibi 1 veya 1,5m sahadan uzak olsun öyle olursa atmosfer daha iyi olur vebizim futbolcular dahada cok gaza gelir smileys/smiley36.gif

61trabzonomer
10.05.2005, 00:00
lan param olsa ben yaptiracam ama smileys/smiley36.gif

insanlah allah hepimize versede birseyler yapabilesek...

KuĞu
10.05.2005, 00:57
bu haber daha önce de forma koyulmus yorumlar yapilmisti neden ayni seyleri yazip duruyoruz anlamiyorum çünkü bu proje görünürde uygulamaya geçecek bir proje degil yani hala güzel bir hayal olarak duruyor, belkide yönetimin en son yapacagi is olacak yeni sezon için.

Mollasalihoğlu
10.05.2005, 01:20
nasi hayal ya?

nedir stad dedigin?

yapilir mi yapilmaz mi bilmem ama abartildigi kadar zor birsey degil.

murat
10.05.2005, 01:57
stadi oyle yapacaksinki, iceri giren insan yiyecegini icecegini ts urunlerini icerden alabilecek. Oyle sacma sapan bir sekilde degilde bufeler cafeler falan koyacaksinki maca gelen adam hem eglencesini yapar hem macini izler hemde kulube para birakir.

Ayrica stadin belirli bolumlerini dukkan yapip isletmek lazim. Zaman zaman konserde verebilecek bir sekilde yapmak lazim stadi. Yani cok yonlu yapmak lazim. Bunu yapmakta fazla zor degil plan ve projen iyi olsun yeter.

Olmaz diyenler varsada avrupada bunun ornekleri cok en azindan hollandada gittigim her yenistadda bu imkanlar var.

TS Turkiyenin en modern stadina sahip olmali bu bizim hakkimiz ve inaniyorumki bunuda basaracagiz.

MahmutHSO
10.05.2005, 11:07
Neden yeni stad için büyük bir yardim kampanyasi düzenlenmiyor.Çünkü stad somut bir seygüzel ve seffaf bir organizasyonla gelirleri sadece ve sadece stadyum yapimina ayrilacak bir kampanya düzenlenebilir.

Hemen bazilari 100.000 üye kampanyasindan bahsedecek ama bu farkli bir olay bence.Ciddibir rakam toplanabilir düsüncesindeyim.

#10 Fietra
10.05.2005, 11:12
Neden sehrin merkezine para toplamak için para kutulari konmasin?

Nasil lösemi çocuklarinin yarari için dükkanlarda vs. böyle paralar toplaniyorsa kulübe para açisindan destek olmak isteyen herkes bu kutulara para birakabilir?

Efrasiyab
10.05.2005, 12:03
bunlar bence para kutusuyla bilmemneyle olacak is degil en fazla ne kadar toplayabilirsinki?

bence stadi tekrar yikip bastan yapmaya hic gerek yok kapali ve maraton dursun kale arkalari yikilip sahaya yaklastirilsin cadde tarafina localar yapilsin altina alisveris merkezi deniz tarafida taraftar gruplarina birakilsin

tabi bu isler icin ilk once saglam sponsorlar bulmak lazim

tekrar diyorum stadi bastan yikip 50000 kisilik stad yapmaya degmez kale arkalari buyutulsun maraton ve kapali modernlestirilsin makyaj filan yapilsin 35.000 kisilik stad bize yeter

biz bu sezon hangi maclarda doldurdukki 50000 kisilik stad yapacaz allah askina

tsagahts
10.05.2005, 12:11
bence iyi bir proje fakat bu is için saglam sponsorlar bulunmasi lazim stattaki maratonda direklerin kaldirilmasi ilk is olmali stadinda sahaya yakin olmasi temennimiz

Nytre
10.05.2005, 21:20
50,000kisilik bir stada gerek yok çünkü sehir nufusumuz zaten 220,000kisidir. 30,35,000kisi yeter...

tsmaniac
10.05.2005, 21:27
Trabzonsporlu taraftar olarak herkes yilda iki kez ama harkes! 5 ytl
klübe yardim etse ciddi bi sekilde klüp kara geçer türkiye çapinda
olabilir

Emir BAYRAK
10.05.2005, 21:52
ben mesela 5 ytl degil 20 ytl bile yardim yaparim param olursa daha fazlada yaparim ama yeterki verdigim para anlamli kullanilsin...Stada kullanilsin...Tesislere kullanilsin..

Emir BAYRAK
10.05.2005, 21:54
stad konusunda A.bilbao stadi gibi olursa dis sahadaki basarimizi iç sahada da elimize aliriz...cehenneme çeviririz...özellikle kale arkalari çok uzak...

Mayls
10.05.2005, 22:14
<DIV>yeni stadyum kac kisilik olacakmis</DIV>
<DIV>bile varmi?</DIV>

61trabzonomer
10.05.2005, 23:08
benim bildigim 32 bin kisilik falan zaten bu yeterli bizim için...

Utku061
12.05.2005, 02:40
arkadaslar nasil federasyon tepkisi için otomatik mail gönderici program yapildi,güzelde oldu ayni seyi bizim siteye yollayalim! otomatik ayarlansin belki bu konuda bir açiklamada gelir..

Trapzone
12.05.2005, 10:13
Sadece kale arkalari düzenlenip stada yakin olsun yeter bence...

Kemal Şahin
12.05.2005, 14:57
süper bisey ya bu... allahin izniyle çok güzel olacak insallah.. trabzonumuzun böyle birseye ihtiyaci var zaten hem sehir açisindan hemde takim açisindan mükemmel olacak... yönetim çok iyii çalisiyor.. allah nazarlardan saklasin... ;(amin)... saygilar.....

Onur1967
12.05.2005, 16:48
Eger bir tribün yikilip yeniden yapilacaksa stad tamamen yikilip yapilmali. Insallah denildigi gibi yapilabilir.

Onur1967
12.05.2005, 16:51
Para toplama isi biraz zor çünkü kulüp küçük duruma düser diye düsünüyorum aksi takdirde baya ciddi bir para toplanabilir ama zor.

Sponsor bulunabilirse güzel bir seklide stad yeniden yiklip yapilabilir.Çünkü yeniden yapilirsa çehre degisir dükkan falan yapilabilir ve daha modern oldugu ve de bir yenilik oldugu için taraftarin ilgisini çeker..

tsmehmetdinc
12.05.2005, 16:52
çok güzel bir proje statimizin acele yenilenmesi lazim .yönetime güveniyoruz smileys/smiley1.gif

Beytullah
12.05.2005, 17:28
insallah lig biter bitmez baslarlar yapimina

Emorfo
12.05.2005, 17:38
la olm yok öle bi sey...smileys/smiley4.gif

yeni stadi felan unutun belki çok sonra.

Hüseyin Çümen
12.05.2005, 17:58
gerçekten böyle bisey yokmu faruk?? biz bosunami yirttik burda kiçimizi :D

61trabzonomer
12.05.2005, 18:29
ula ozamna avni aker biraz daha büyütsünler kale arkalari ni falan olmaz öle...seney sampiyonlasr ligine gidecez olamz..

BDiler61
12.05.2005, 21:05
Stadin yapilacagini zannetmiyorum zaten stadi bizim yapmamamiz lazim sponsor bulup onlara yaptirmak lazim

Nytre
12.05.2005, 23:47
sponsor olmasi gerekir kulubun sponsor bulmasi lazim..bulur bence..

ama nedense geçen aylara kadar bundan bahseden yoneticiler simdi neden hiç bu isten bahsetmiorlar

ftunsal
13.05.2005, 00:42
YÖNETIMIN KULÜBE GELIR GETIRICI ,KURUMSALLASTIRICI PROJELERI ÇOK GÜZEL.EGER YAPILABILIRSE STAD PROJELESIDE ETKILEYICI.AMA SPONSOR BULMAK KAÇINILMAZBI OKADAR DA ZOR.TAKIMIN AVRUPADA SES GETIRMESI SPONSOR FIRMALARA CAZIP HALE GELMESI GEREKIR.

DIGER TARAFTAN OLAKI BUNLAR GERÇEKLESTI VE STADYUM YAPILMA DURUMUNA GELIRSE, BIR ÇOK ARKADASIN DÜSÜNCESININ AKSINE TRABZON SEHIR NÜFUSUNUN AZLIK-ÇOKLUK ,AZALMA VEYA ARTMA DURUMUNA GÖRE DEGILDE TRABZONSPORUMUZUN ARTAN DAHADA ARTACAK TAFARTAR DURUMUNA GÖRE KAPASITE SEÇILMELI.BU KAPASITE SEÇIMIDE SIDIK YARISINA BENZEMEMELI..VE DE NEKADAR OLUSA OLSUN ADAM GIBI MAÇ SEYREBILECEK ,MODERN,AKUSTIGI MÜKEMMEL,AMBIANSI RAKIP FUTBOLCUYA ULTRA PRIMA BEZ KULLANDIRACAK SEKILDE OLMALI smileys/smiley36.gif smileys/smiley36.gif

Punisher-61
13.05.2005, 11:09
Bu kadar Projeyi konusuyoruz ama Yönetimden bi ses yoksmileys/smiley1.gif...

Bugüne kadar bu konu ile ilgili sadece bir haber gördük aslindasmileys/smiley1.gif

Emorfo
13.05.2005, 12:23
Bunu biz çok istedigimiz için gündeme getirip duruyoruz. Böyle bir proje var evet ancak kisa bir zamanda degil.

Trabzonspor stadi yikip yenisini yapmak isterse çok fazla da zorlanacagini sanmiyorum. Stad yapimi için bir konsorsiyum kurulur. Trabzonsporlu is adamlarindan destek istenir. Trabzonlu milletvekillerinden Avni Aker'in oldugu arazi için yardim istenir. Ön incelemeden sonra stad için ilk kazma kisa sürede vurulur. Türkiye'de en kolay stad yapabilecek kulüp Trabzonspor'dur yeter ki bunu yönetim ve camia istesin.... Edited by: Emorfo

Nytre
13.05.2005, 12:32
bizde bu projeyi yonetimin gozune sokalim...

ERCAN_TS
13.05.2005, 15:22
arkadaslar bu proje trabzonsporun dünya klübü olmasindaki ilk adimdir.avni akerin mevcut hali içler acisi...abartmamin sebebi trabzonspor gibi bir klübe yakismamasidir...yönetime sonsuz saygilarla...

Akin-61
13.05.2005, 15:25
ewet bu konuda çok kararli olsak bende kolaybiçimde trabzona a stad yapilabilecegi kanisinda yim..

Benim hayalimde ingiliz stadlari gibi sahaya 0 Kutugibi çokbüyük degil ama akustik in mükkemel oldugu stadlar..Edited by: Akin-61

sametaydin
13.05.2005, 15:27
eger böyle bir proje olursa bir sene maclarimizi nerde oynucaz? stadyumumuzun olmamasi o sene ligde bize büyük bir dezavavntaj saglamaz mi? nasil olcak buis?

Hüseyin Çümen
13.05.2005, 22:35
Türkiyenin en atesli takimi biziz ama stadimiz gerçekten hiç iyi degil ama tasidigi isim çok büyük manevi havasi da bambaska

bizim gibi büyük bi takima yakisan atmosferi harika olan bi stad olmali

ezik febenin stadi yapilmadan önce 20 binken stadlari stad dolmuyodu ama yeni stad yapilinca adamlar kapasite artmasina ramen stadi dolduruyolar bizide böyle bi olay atesler ve 50 bin bile olsa soldururuz ama ideali 35 40 bin dir 0 bine yok demem ama smileys/smiley4.gif

ftunsal
13.05.2005, 23:41
devlet stadlarin tapusunu kulüplere satarsa ki ihaleli olur: malum takimlarin stadlarina talip olalim smileys/smiley17.gif

alamasakta fiyati artiririz... smileys/smiley1.gif smileys/smiley1.gif smileys/smiley1.gif

JuaN_JuaN
14.05.2005, 03:55
herkezin düsüncesi ayni akustigi iyi ve modern bir stat istiyo! bende hemfikirm!

stat çok kaliteli olmali bence ileriyi düsünerek yapilmali! stadyum bu öle zirt birt yikip yenisini yapamassin! bence trabzonda kamuoyu yoklamasi bile yapilmali. bu is çok ciddi is. profesyonelce yapilmali. herseyin en ince ayrintisina dikkat edilmeli!

ama en önemlilerinden biriside mükemmel bir stadi ucua mal etmek. burda yönetime çok büyük is düsüyo! çok iyi pazarliklar dönmeli çok iyi sponsorlar bulunmali ve çok iyi müzakere edilmeli! bence acele etmektense çok dikkatli ve hatasiz bir proje olsun birardaha geç olsun! ama 2012 den önce olsun levent biçakçiya kapak olsun !!!!!!!!!!

Utku061
14.05.2005, 04:41
Tekel binasi kiralaniyor
Trabzonspor Kulübü?nün Trabzon Belediyesi?ne devredilen eski Tekel binasina talip oldugu ve burayi 49 yilligina kiralamayi düsündügü belirtildi. Baskan Atay Aktug bu konuda belediye ile görüsmelerin sürdügünü dogrularken, Istanbul?da da bazi hazine arazileri konusunda çalismalarin oldugunu söyledi. Aktug, ayrica Istanbul?da da kamp çalismalarini yapacaklari bir tesis düsündüklerini söyledi. Bu arada GSM Operatörü Avea?nin Trabzonspor?a Avni Aker Stadi?nin yerine 25 bin kisilik yeni bir stad yapma konusunda teklif yaptigi iddia edildi.

Türkiye gazetesinin bugünkü haberi..

yattara11
14.05.2005, 09:42
Tekel binasi kiralaniyor
Trabzonspor Kulübü?nün Trabzon Belediyesi?ne devredilen eski Tekel binasina talip oldugu ve burayi 49 yilligina kiralamayi düsündügü belirtildi. Baskan Atay Aktug bu konuda belediye ile görüsmelerin sürdügünü dogrularken, Istanbul?da da bazi hazine arazileri konusunda çalismalarin oldugunu söyledi. Aktug, ayrica Istanbul?da da kamp çalismalarini yapacaklari bir tesis düsündüklerini söyledi. Bu arada GSM Operatörü Avea?nin Trabzonspor?a Avni Aker Stadi?nin yerine 25 bin kisilik yeni bir stad yapma konusunda teklif yaptigi iddia edildi.

Türkiye gazetesinin bugünkü haberi..

su Tekel binasini eger alabilirsek var ya; hem Trabzon'un hem Trabzonspor'un önü açilir(zaten ayni seysmileys/smiley17.gif)

Trabzon'u bilmeyenler ve hiç görmeyenler için kisa bilgi vereyim:

Tekel binasi Trabzon'un tam orta noktasinda kocaman bir binadir... Senelerdir bos duruyor ve nedense yatirim fakiri sehrimizde kimse burayi alip degerlendirmek istemiyor... gerçi galiba suç yatirimcilarda degil de devlette... devlet burayi maalesef terk edilmis halde birakti...

Sonuç olarak; Trabzon sehrinde yapilacak en önemli yatirimlardan birisi Tekel binasinin hayata kazandirilmasidir...

Nytre
14.05.2005, 10:29
arkadaslar tekel binasinin tarihi özelliginden dolayi tek bir çivinin çakilmasi bile yasal olarak yasakmis..

insanlar bunu simdi ögreniyor!..

Emorfo
14.05.2005, 10:32
Günebakisin haberini göre. Avea Trabzonspor yönetimine 25 bin kisilik modern bir stad yapmayi teklif etmis. Bunun karsiliginda stadin ismi 10 ya da 15 yil boyunca Avea stadi olacakmis.. Ya da Avea Hüseyin Avni Aker Stadi... Güzel tekliff degerlendirilmeli..

yattara11
14.05.2005, 10:32
arkadaslar tekel binasinin tarihi özelliginden dolayi tek bir çivinin çakilmasi bile yasal olarak yasakmis..

insanlar bunu simdi ögreniyor!..

degissin artik bu yasalar... smileys/smiley17.gif

Akin-61
14.05.2005, 10:36
gerçekten bize 25-30 bin kisilik bir stadbile isimizi görür Çok taraftar almasin önemlidegil çekisrdeik adam gelmesin maça otursun tvden izlesin hep gençler gelsin bagiran adamgelsin Sahaya yapisik tel örgüssüz çit çiktimi duyuylacak bir stad isimizi görür birde gözünü seviyim KOLON LU OLMASIN :))) herhalde artik kolonlu stad yapilmiyor

bu sirada fanatik gazetsindede stadile ilgili habervar degisecekmis.. beklemedeyiz.Edited by: Akin-61

The Londoner
14.05.2005, 11:23
Günebakisin haberini göre. Avea Trabzonspor yönetimine 25 bin kisilik modern bir stad yapmayi teklif etmis. Bunun karsiliginda stadin ismi 10 ya da 15 yil boyunca Avea stadi olacakmis.. Ya da Avea Hüseyin Avni Aker Stadi... Güzel tekliff degerlendirilmeli..

avea'dan stat teklifi

GSM operatörü, Trabzonspor Yönetimi'ne, "Avni Aker'i 25 bin kapasiteye çıkarıp, modernize edelim. İsmi de Avea Stadı olsun" teklifi yaptı

ADNAN SUNGUR/DHA

Trabzonspor'un ana sponsoru Avea, Avni Aker Stadı ile ilgili ciddi projeler için Bordo - Mavili yönetimin kapısını çaldı. Kulüple, forma reklamı dışında birçok konuda anlaşması bulunan GSM operatörünün, "Hüseyin Avni Aker Stadı'nın taraftar kapasitesini 25 bine çıkaralım. UEFA'nın istediği her kriteri yerine getirelim. Alış veriş merkezleri, restorant, müze, kafeteryalar ve otopark yapalım. Bunun karşılığında stadın ismini 15 yıl için Avea Stadı olarak değiştirelim. Stattaki reklamlarımızı da bu sürede ücretsiz kullanalım" teklifinde bulunduğu vurgulandı. Stat ismi konusunda kararsız kalan yöneticilerin, teklife sıcak baktıkları öğrenildi.

osman__61
14.05.2005, 11:45
trabzonda gol ve maç sonuçalarini telefonumuzdan ögrenmemize engel olan
avea stadimizin ismini almaya kalkmis. stad kapasitesini 25 bin
yapip stad in ismini 15 yilligina AVEA STADI olarak degistirmek
istiyormus. ve cafeterya, restorant gibi seyler de yapacakmis..
AVNI AKER DEGISMEZ BEYLEEEEEEEERRRRRRRR..... OLMAZ
BÖYLE SEY...

$FIRTINA61$
14.05.2005, 11:48
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=400>
<T>
<TR bgColor=#ffffff>
<TD vAlign=top align=left width=276>AVEA'DAN TRABZONSPOR'A TEKLIF
</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top align=left width=276>GSM operatörü, Trabzonspor Yönetimi'ne, "Avni Aker'i 25 bin kapasiteye çikarip, modernize edelim. Ismi de Avea Stadi olsun" teklifi yapti

Trabzonspor'un ana sponsoru Avea, Avni Aker Stadi ile ilgili ciddi projeler için Bordo - Mavili yönetimin kapisini çaldi. Kulüple, forma reklami disinda birçok konuda anlasmasi bulunan GSM operatörünün, "Hüseyin Avni Aker Stadi'nin taraftar kapasitesini 25 bine çikaralim. UEFA'nin istedigi her kriteri yerine getirelim. Alis veris merkezleri, restorant, müze, kafeteryalar ve otopark yapalim. Bunun karsiliginda stadin ismini 15 yil için Avea Stadi olarak degistirelim. Stattaki reklamlarimizi da bu sürede ücretsiz kullanalim" teklifinde bulundugu vurgulandi. Stat ismi konusunda kararsiz kalan yöneticilerin, teklife sicak baktiklari ögrenildi.
Yönetimin, Tekel binasinin 49 yilligina kulübe devri için Trabzon Belediyesi ile görüstügü ve girisimlerin olumlu yönde sürdügü kaydedildi
</TD></TR></T></TABLE>

$FIRTINA61$
14.05.2005, 11:49
iyi güzelde teklif ben stadimizin izmin karsiyim

Barış
14.05.2005, 11:52
Avni Aker i büyütsünler ama Yavuz Selim in ismi Avea olsun.smileys/smiley36.gif

aydingursoy
14.05.2005, 11:52
AVEA HÜSEYIN AVNI AKER STADI olsun

50 bin kisilik stat yaptirirsa...

Guests
14.05.2005, 11:54
avea hüseyin avni aker statindan baskasi olamaz.

#10 Fietra
14.05.2005, 12:05
Bence hiç de ilginç bir teklif degil en yakin örnegi bu sene Arsenal yapti bunu neyse sahsen ucuz bir teklif olmus.

Bi kaç yerine yenilik yapip kapasiteyi artirip ismini Avea yapip keklemek olmaz.Alirsin stadi tek tek heryerini yikarsin kapasite 30-40 bin yaparsin Avea Hüseyin Avni Aker Stadyumu yaparsin olur biter.

yattara11
14.05.2005, 12:22
bizim 20 bin kisilik stadimiz var zaten... gitsinler köylerine yapsinlar 25 bin kisilik stadi...

Oruç
14.05.2005, 12:26
abi bence güzel bir proje tabii stadin kapasitesini 25.000 degilde söyle 35.000 yapilr ismide sadece avea degil AVEA HÜSEYIN AVNI AKER STADI olsun!

FATIH SULTAN TEKKE !http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

$FIRTINA61$
14.05.2005, 12:27
AVEA HÜSEYIN AVNI AKER STADI olsun

50 bin kisilik stat yaptirirsa...

aynen 50.000 olmazda 30.000-40.000civari ozman

yukarda yazdigin iizm olur

Gargamel
14.05.2005, 12:36
Süper fikir ya bi yaptirsalar warya...

Punisher-61
14.05.2005, 12:43
Cok iyi olur...zaten son dönemlerde sponsorlar stadi yapiyorlar ve kendi ismini takiyorlar en son örnek Bayern Münih... yeni Stadin ismi Allians arena... Allians bir sigorta firmasidir...

----------------------------------

<TABLE height=78 cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD>Yepyeni bir Avni Aker </TD></TR>
<TR>
<TD>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD>Yönetimin ortak görüsü Avni Aker Stadi'nin görüntüsüyle Trabzonspor?a yakismadigi seklinde. Ancak projeler üretilmeye baslandi bile </TD></TR></T></TABLE>

Tesisleri ve altyapisiyla birçok kulübe örnek olan Trabzonspor?un önünde halledilmeyi bekleyen önemli bir sorun var; Hüseyin Avni Aker Stadi... Yönetim, profesyonel kadrolarca hazirlanan projeleri hayata geçirebilmek için ince eleyip sik dokuyor. Statlarin kulüplere verilmesiyle ilgili kanunun çikmasini bekleyen Bordo - Mavililer, Avrupai bir stat yapabilmek için büyük sirketlerin ismini de kullanmayi düsünüyor. Ayrica sadece maç günleri degil, alisveris merkezleriyle, kafetaryalariyla ve restoranlariyla her gün hizmet verebilecek ticari bir yatirimin olusturulmasi planlaniyor. Kulüp müdürü Burak Gürdal ise projeleri degerlendirdiklerini ve taraftarlarin beklentisine cevap verebilecek, Trabzonspor?un adina yakisacak bir stat yapacaklarini söyledi.

kaynak: Fanatik

murat
14.05.2005, 13:12
Stadin ismi okadar onemli degil, Huseyin Avni Aker heykeli koyariz girise boylece kimse darilmaz. Huseyin Avni Aker bugun yasasaydi ve gercektne boyle bir teklif gelseydi hayir diyecegini hic zannetmiyorum. Trabzonsporun menfaati varsa yapilmali. Sanirim hicbir gercek taraftar buna karsi cikmaz...

ufuk turguts
14.05.2005, 13:13
merhaba.avni akerin tamamen yikilmasa bile kale arkalarinin yikilarak yeniden yapilandirilmasi sart.ne o oyle 2-3 bin kisilik kale arkalari.en az 10.000 kiis almali bence sadece tek kale arkasinin.ozaman gercek manada cehennem olur stadimiz.hem goruntu hemde akustik bakimdan haksizmiyim.

grifztr
14.05.2005, 13:25
arkadaslar öncelikle gerçekci konusalim stadimiz 50.000 kisi olursa derbi maçlari hariç o da bilet fiyatlari ucuz olmazsa dolmaz. kimse kimseyi kandirmasin bence. 50.000 kisi olsun dolduruz demek bence yanlis bu sene içerde ki sebat ve gencler maçi hariç tüm maçlara gittim. özellikle puan kaybetmeye basladigimiz bjk maçindan sonra stad dolmamaya basladi gs vs fb hariç yanilmiyorsam diyarbakir maçinda da stad doluydu konya maçini söylemiorum bile stadimiz doluydu ama bizim taraftarlarimiz bir garip nedense ya takim çok iyi oldugunda ya da haksizliga ugradiginda stada geliyor. anlamiyorum. istanbulspor rizespor bb ankara maçlarinda stad neden dolmuyordur? ankaragücü maçinda neden stadin yarisi bostu? gelen taraftarlada takima destek yerine köstek olmakta aci ama gerçek gol atinca iyi ama ufak bir pas hatasinda bile stadi ugultu kapliyor ve 2. yari basladiginda sanki herkes tiyatro izler gibi. neyse konuyu dagiltmayalim.stadin ambiansinin olmamasida çok kötü ne kadar fazla bagirsakta bi inönu kadikoyde ki gibi bugultucu olmuyor ses cunku kale arkalari açik, öncelikle 2 kale arkasi yikilip en az 2 katli modern kale arkasi yapilip stad kapatilmali. daha sonra mali duruma göre maraton tribünde var olan direk arkasi sorunu giderilmesi için bir çalisma yapilmali tabi bunlar için önemli sponsor destegi gerekiyor mesela febe stadinin bir tribünü telsim digeride migros tribunu olarak geçiyor bizimde bu yonde calismalarimizin olmasi gerek.

Ömer SEVİNÇ
14.05.2005, 13:39
Fazla büyütürsek bosluklari görünce futbolcularin morali bozulur.

30-40 bin kisilik stad yeter de artar bile...

Badaloğlu
14.05.2005, 13:45
Bence hiç de ilginç bir teklif degil en yakin örnegi bu sene Arsenal yapti bunu neyse sahsen ucuz bir teklif olmus.

Bi kaç yerine yenilik yapip kapasiteyi artirip ismini Avea yapip keklemek olmaz.Alirsin stadi tek tek heryerini yikarsin kapasite 30-40 bin yaparsin Avea Hüseyin Avni Aker Stadyumu yaparsin olur biter.

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Kaya
14.05.2005, 14:00
Arkadaslar yeni yapilacak stadyum taraftari Avni Aker'e kesinlikle çekecektir. Her maça gitmeyen taraftarlardan bir çogu Avni Aker'de ki maçlari kaçirmaz olacaktir. Yeni stadyum her maça gelen taraftari daha da çogaltacaktir. Belki kapasite tam olarak dolmayacaktir ama inanin taraftarin stadyuma gelme orani artacaktir. Bu da stadyum gelirine yansiyacaktir.Bu arada yeni yapilacak bir stayum olacaksa bu stadyumda mutlaka konferans salonlari olmalidir.

EmrahYalçınalp
14.05.2005, 14:04
iyi de, bizim begenmedigimiz Avni Aker de bize ait degil ki... Kirada otururken evsahibinden izinsiz "evi yikip yeniden yapacam" demek gibi birsey. Yasal sorunlar var. Kisa vadede bir gelisme beklemeyin bence. Insallah becerir de yaparlar, o ayri...

$FIRTINA61$
14.05.2005, 15:25
Fazla büyütürsek bosluklari görünce futbolcularin morali bozulur.

30-40 bin kisilik stad yeter de artar bile...

40.000 iyi bence

BDiler61
14.05.2005, 15:26
Stad en az 35 -40bin kapasiteli olmali ayrica hüsyin avni aker ismi o staddan kaldirilamaz en mantiklisi avea hüseyin avni aker stadi olur.Kapasite arttirilirsa güzel bir teklif Edited by: madheart17

TSunami
14.05.2005, 15:37
juventus bile stadini dolmuyo diye ufaltiyo. 40-50 bin dolduramayiz derbi haricinde. ama 30bin alti da olmamali. birde atletizim pisti olmasin. tribünler sahaya yakin olsun (ingiliz tipi).
ve mimari olarak çok farkli olmali bence. söyle topçular sahaya alttan falan çiksin. her türlü bogalim gelen .bneleri.

Hüseyin A(vni)veA(ker) stadi

Hünkar
14.05.2005, 15:43
SADECE AVEA STADI OLAMAZ AMA STEDI 35 BIN KISILIK YAPARLARSA KI BU HARIKA OLUR AVEA HUSEYIN AVNI AKER STADI ISMI UYGUNDUR BENCE

Punisher-61
14.05.2005, 15:54
stadi avea yaparsa bile stadin ismi 15 sene avea olacak ondan sonra degisecek Edited by: Punisher-61

_tsstorm
14.05.2005, 16:09
Trabzonumuza yakisir böyle bi stad yabanci takimlarin taraftari geldiginde rezil oluyoruz adam gibi ne bir cafeteryasi var alisveris yapabilecek magzamiz yok bizim Sükrü saraçoglundan Ali Sami Yen'den Inönüden ne farkimiz var ne dogru düzgün bilet alma gisesi var yagmur yaginca perisan oluyoruz en az 35bin kisilikstada ihtiyacimiz var süper olur valla...

Beytullah
14.05.2005, 16:12
bence cok iyi bir teklif bu konuda anlasmalari lazaim ama stadin ismine kesinlikle avea olarak degistirmemeliyiz dedginiz gibi avea hüseyin avni aker olabailir.

ahmetturk
14.05.2005, 16:14
avea nin teklifinin gerçeklik payi ne ve bu konuda yönetim ne düsünüyor. Düsünülüyorsa bile ne zaman hayata geçecek bu proje? bunlari bilen arkadaslar varsa buraya yazarsa sevinirim. Tesekkürler.

POYRAZ
14.05.2005, 16:37
Proje insani cok heyecanlandiriyor, yönetim eksiksiz ve kusursuz calisiyor.

Hüseyin Çümen
14.05.2005, 16:39
bize yakisan yeni ve ihtisamli bi staddir ama 25 bin az bari simdikisinden büyük olsun 30 35 olsun bizim olsunsmileys/smiley4.gif

yattara11
14.05.2005, 16:44
arkadaslar iyi güzel 30-35 bin kisi diyoruz da avea bizi mi dinliyor? avea eger bir teklif yaptiysa sartlari belli: 25 bin kisilik stad!

bizim stadimiz zaten 20 bin kisilik... 5 bin ekleme için stad tadilata girecekse hiç girmesin daha iyi...

Akin-61
14.05.2005, 17:49
yav arkadaslar anlamiyorsunuz simdi bize 40bin kisilik stad lazim degil bize lazim olan 30bin kisilik staddir ne yapacagiz 50binkisilik stadi allahinizi severseniz.. 2. stad adina gelince adi ancak avea hüseyin avni aker stadi olur onun disinda Avea diye stad ismi olmaz

CaMoKa
14.05.2005, 18:22
valla yakisir bence hemen yapilmali ancak cok büyük bir mali yük olsun eziklerin bir maçtaki hasilati bizi sezonumuza esdeger ancak bu sekilde onlari yakalariz

peki simdiki stad ne olacak???

CaMoKa
14.05.2005, 18:24
ayrica bence kapasite degil atmosfer önemli baskili bir düzeni olamali

ayoga
14.05.2005, 18:35
35.000 kisilik en idealidir. bu arada chicago'da bir bezbol takiminin stadi var göreniniz var mi bilmem ama manyak yapmislar bakinca tribünlere dimdik duruyor. valla çok etkilendim illede öyle olsun ama tekrar ediyorum. 35.000 yeter. vede stad yapilana kadar maçlarimizi istanbulda oynayalim. bizanslilara taraftar nasil olurmus gösterelim

CaMoKa
14.05.2005, 18:38
35.000 kisilik en idealidir. bu arada chicago'da bir bezbol takiminin stadi var göreniniz var mi bilmem ama manyak yapmislar bakinca tribünlere dimdik duruyor. valla çok etkilendim illede öyle olsun ama tekrar ediyorum. 35.000 yeter. vede stad yapilana kadar maçlarimizi istanbulda oynayalim. bizanslilara taraftar nasil olurmus gösterelim

bir balik suyundan ayri yasayamaz bizde istanbulda yapamayiz bizim yerimiz Trabzon zaten derbilerde herhes görüyoir harbi taraftarligi