PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stadyum Projesi... (1)

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

hamucera
05.03.2006, 22:49
aynisini yapsinlar biraz da etstetik katsinlar.

hakantpl
05.03.2006, 23:10
Basel in Stadi Güzelde Maraton Kismi Bizimkinden Küçük Model Güzel ama bizde istreriz

Mehmet Öztürk
06.03.2006, 00:32
Önerdigim stadi begendiginize sevindim, bencede tam bize uygun bir stat!

Tribünlerin fazla yüksek olmamasida cok iyi, belki Avni Aker Stadin kadar yüksek degil Maraton tribün,ama daha iyi atmosfer olur,cünkü seyirci hep ortaya toplanamaz, stadin tüm uzunluguna yayilir!

benzer bir statda mac izlemistim, atmosfer süper

Salih Yazıcı
06.03.2006, 00:56
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">stad projesinde son durum ne arkadaslar yapcaklarmi yapmayacaklar mi hiç bir haber yok arada kaynadi gibime geliyoo letfen bilgisi olan cevap versin</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Nytre
06.03.2006, 02:32
arkadas|ar gercekten base|in stadi tam bize göre...

sahaya yakin rakibi b0gucu bir atm0sferi var...

marat0nu kücük 0|sun bizimkinden önem|i dei| bütün tribun|er ayni b0yda bu güze|

Nytre
06.03.2006, 02:34
tasllarllar tasllarllar 0 stadi smileys/smiley36.gif

KuĞu
06.03.2006, 11:04
basel tribünleri zemine uzak smileys/smiley5.gif

Mustafa Önal
06.03.2006, 12:06
bence 40 bin kisilik stad çok ideal olur. model olarak liverpolun anfield road olabilir. kale arkasi ve diger tribünler sahaya çok yakin. yuada man. united in stadinin oltrafford un 40 bin kisilik versiyonu uyar. gerçi anfield road biraz yatay. kale arkasi daha dik bi stad modeli, çok iyi olur.

zafer6161
06.03.2006, 22:01
beyler bosuna heveslenmeyin sizlere kötü haberim var dün aksam trabzon tv de bir yöneticimiz canli yayindaydi stat için spiker soru sordu oda dediki stat isi tabiki devam ediyor ama su anda olmaz biz nezaman smp olursak ondan sonra baslayacagiz stada simdi stadi yikarsak en az 3,5 sene baska yerde oynamak zorundayiz bu yüzden smp luga engel olabilir kaybimiz olabilirnezaman smp olursak ondan sonra yikacagiz öncelikli hedefimiz stat degil önümüzdeki sene smp olmak çünkü taraftarimiz bunun özlemi içerisinde

aynen dediklerini yazdim yani stad için en az 3,5 sene bekleyecegiz

hay1699
06.03.2006, 22:52
ne guzel bahane bulmus oyle!!!!

Nytre
06.03.2006, 23:15
<TABLE borderColor=#111111 height=820 cellSpacing=0 cellPadding=3 width=384 align=center>
<T>
<TR bgColor=#ffffff>
<TD bgColor=#ffffff height=81>
<DIV align=center>Roma'nin övünç kaynagi
TRABZONSPOR TARAFTARI STAT MODELINI KENDI BELIRLIYOR</DIV>
<DIV align=right></DIV></TD></TR>
<TR bgColor=#f3f3f3>
<TD width=378 height=739>
<DIV align=left>
<TABLE id=Aut&#111;number2 style="BORDER-COLLAPSE: collapse" borderColor=#111111 height=733 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR vAlign=top>
<TD height=733>
<DIV align=left>

http://www.takagazete.com/resim/img/bullet_yesil.gif http://www.takagazete.com/stads/stad1.jpgTarihi bir misyonu olan Roma Lo Stadio Olimpico Stadyumu Italya'nin dünya futbol sektöründeki en önemli mekanlarindan

82 bin seyirci kapasiteli stadyumu atesli Roma taraftarlari nedeniyle son zamanlarda olaylarla anilmaya baslandi

MOLAYLARLA GÜNDEMDE
Italya'nin baskenti Roma'nin, dünyaca ünlü Olimpiyat Stadi, Romali atesli taraftarlar yüzünden son birkaç yilda da olaylariyla gündeme oturmayi basardi. Lo Stadio Olimpico, yani Italya'nin Olimpiyat Stadi, tarihi bir misyonu da üstlenmesiyle Italyanlarin dünya futbol sektöründeki en önemli mekanlarindan biri durumunda.

http://www.takagazete.com/stads/stad2.jpg82 BIN KAPASITELI
Stadyumun seyirci kapasitesi 82.000. Basin için ayrilan koltuk sayisi ise 553 adet. Özellikle kale arkalarindaki atesli taraftarlar Olimpico Stadi'nda maçlarini oynayan Roma takimini her dönem zor durumda birakiyor. La Stadio Olimpico görkemli görünümü ve seyirci baskisi ile takimlarin en çok zorlandigi stadyumlardan birtanesi...
http://www.takagazete.com/stads/stad3.jpg
http://www.takagazete.com/stads/stad4.jpg
http://www.takagazete.com/stads/stad5.jpg</DIV></TD></TR></T></TABLE></DIV></TD></TR></T></TABLE>

bence çok saçma.... dünyadaki her kulüp stat yapmak için sampionlugumu bekliyor????

ayrica statin komple yikilip yapilmasi sartmi? bölüm bölüm yikilsin yapilsin ...

Punisher-61
07.03.2006, 00:01
ayrica statin komple yikilip yapilmasi sartmi? bölüm bölüm yikilsin yapilsin ...

yanlis hatirlamiyorsam stadin altina otopark yapma gibi bir düsüncesi var yönetimin..o yüzden bölüm bölüm yikilamaz..komple yikilmasi lazim

Egemen
07.03.2006, 02:42
aga yalan olur stad... söliim ben size...

Hünkar
07.03.2006, 04:03
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T>
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">diyelim stad yikildi ve istanbulda oynama karari çikti.olimpiyat stadi hem uzak hem de kirasi fazla ve orasi istanbul maçindaki gibi kolay kolay dolmaz bir daha o günün ayri bir özelligi vardi.ondan sonra bir sivas maçi oynadik ordane kadar kisinin geldigi belli.oraya her hafta herkes gidemez.ama gese ve ya bejeke nin stadlari kiralanirsa ancak adam gibi birsey olur.ve trabzonsporuda trabzondan uzaklastiracaklarini sanmiyorum .</TD></TR>
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></TABLE>

dusunsenize ezikler kendi stadina geliyolar ve her yer bodo mavi 10 sene kendilerine gelemezlersmileys/smiley36.gif

KuĞu
07.03.2006, 11:10
sanirim stadin yikimina baslandi gelirken gördüm adamin biri elinde çekiçle stadin etrafinda dolaniyordu smileys/smiley9.gif

Punisher-61
07.03.2006, 11:17
sanirim stadin yikimina baslandi gelirken gördüm adamin biri elinde çekiçle stadin etrafinda dolaniyordu smileys/smiley9.gif

herhalde diger elindede civi vardi hafta sonu GS maci varya stadi saglam duruma getiriyorlarsmileys/smiley36.gif

denizgrsy
07.03.2006, 11:36
beyler bosuna heveslenmeyin sizlere kötü haberim var dün aksam trabzon tv de bir yöneticimiz canli yayindaydi stat için spiker soru sordu oda dediki stat isi tabiki devam ediyor ama su anda olmaz biz nezaman smp olursak ondan sonra baslayacagiz stada simdi stadi yikarsak en az 3,5 sene baska yerde oynamak zorundayiz bu yüzden smp luga engel olabilir kaybimiz olabilirnezaman smp olursak ondan sonra yikacagiz öncelikli hedefimiz stat degil önümüzdeki sene smp olmak çünkü taraftarimiz bunun özlemi içerisinde

aynen dediklerini yazdim yani stad için en az 3,5 sene bekleyecegiz

kardes sagolasin bak bunu yeni okudum!

aslinda bu bahane bence,,,Trabzon nerede oynamista öksüz kalmis,,al istanbula kamplari kullan olimpiyatismileys/smiley2.gifsampiyon yeni stadina ve mabedine evine sampiyon olarak dönsün!düsünebiliyormusunuz sehirde olusacak özlemi,stad full çeker valla...

neyse saglik olsun pek umudum yoktu zaten!

KuĞu
07.03.2006, 11:43

herhalde diger elindede civi vardi hafta sonu GS maci varya stadi saglam duruma getiriyorlarsmileys/smiley36.gif

evet aynen öyleydi ama ben yazmaya utandim smileys/smiley36.gif

Nytre
07.03.2006, 19:09
0 adam kimse kendi görüsünü be|ritmistir bence..

zafer6161
07.03.2006, 19:30
0 adam kimse kendi görüsünü be|ritmistir bence..

hayir yönetimin görüsü bu diyorumya bu adam yönetici 2 gün önce trabzon tvyi seyredenler tanir belki orada konustu

ama stat yapilacak bu sene yapilmayacagi kesi 2006,2007 sezonunu smp olursak stada hemen baslanacakmissmileys/smiley1.gif

Berberoğlu
08.03.2006, 10:54
Fanatik'te bugünkü haberden alinti:

Haberintamami için :

http://www.e-kolay.net/fanatik/Futbol/TS/Haber.asp?PID=315&a (http://www.e-kolay.net/fanatik/Futbol/TS/Haber.asp?PID=315&amp;HID=9&amp;HaberID=364375) mp;a mp;HID=9&amp;HaberID=364375

<TABLE height=78 cellSpacing=0 cellPadding=0><T>
<T>
<TR>
<TD>Tasiniyoruz? </TD></TR>
<TR>
<TD>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD>Trabzonspor Baskan Yardimcisi Ibrahim Haciosmanoglu: Avni Aker?i yikip, 35 bin kisilik, Türkiye?nin en iyi stadini yapacagiz </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=bottom>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 ="PX11000000"><T>
<T>
<TR>
<TD>08.03.2006</TD></TR></T></T></TABLE></TD></TR></T></T></TABLE>

Formayi yildiz sattirir?
?Gelecek sezona yönelik çok ciddi ve önemli projelerimiz var. Sampiyonluk ve Avrupa?da yeniden ismini duyuracak bir Trabzonspor takimi olusturmak için elimizi tasin altina soktuk. Dört ya da bes tane üst düzey yerli ve yabanci oyuncu mutlaka alacagiz. Çünkü istedigimiz hedefe yürümek için alternatifi bol bir ekibe mecburuz. Zaten böyle kaliteli isimler aldigimiz zaman taraftarimizin verecegi destek de katlanacaktir. Hatta bu nitelikteki oyuncularin formalarinin satisi bile yaptigimiz harcamayi karsilayabilir. Bunlar büyük kulüp olmanin zorunluluklaridir. Bir de stat projemiz var... Gelecek sezon öncesinde Avni Aker?i tamamen yikip 35 bin kapasiteli ve Türkiye?nin bir numarasi olacak bir stat yapacagiz. O nedenle de Trabzon yerine maçlarimizi Istanbul?da yapmayi planliyoruz. Bunun için Olimpiyat Stadi?ni düsünüyoruz. Böylece hem Istanbul?daki taraftarimizla da hasret gidermis oluruz. Trabzonlular?in da bunu anlayisla karsilayacagindan eminiz. Çünkü 1 sezon sonra görecekleri stat onlari çok memnun edecek...?

-----------------------------------------------------

Gelecek sezon öncesi stad yikilip yeniden yapilacak diyor.smileys/smiley17.gif

Maçlar Istanbul'da oynancak diyor.smileys/smiley2.gif
Edited by: memopad

Nytre
08.03.2006, 13:09
olimpiyat stadi yerine istanbulsporun stadini düsünseler daha iyi olur bence....

Nytre
08.03.2006, 13:11
"Gelecek sezon öncesinde.... "

yani stadimiz en geç temmuz-agustos ayinda yikilacak..

okan61
08.03.2006, 14:02
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">yenilik her zaman iyidir merak etmeyin çok güzel olacak</TD></TR>

Murat'
08.03.2006, 14:18
walla bu insallahlafat kalmaz bi de bence 35 bin kisi çok az söle 45 b,in olsa iii olur

Mustafa Önal
08.03.2006, 15:12
olimpiyat stadi çok iyi olmaz bence güngören stadi , kasim pasa satdida olabilir. yada bu ezikleri,n birini stadi olabilir . en uygunu inönü demirörenle baskanin arasida iyi 1 yil katlancaz artik. benim için nersi olursa olsun ist fark etmez konbinemi alirim.

mitralyoz61
08.03.2006, 15:15
Insallah güzel olur yaw. uzunda sürmez inallah

Mehmet Öztürk
08.03.2006, 15:24
cok güzel bir haber!

ama maclarin tümünü Istanbúl´da oynamak yanlis olur.

Istanbul´un yaninda Rize, Samsun, Ordu, Giresun, Erzurum ve biraz degisiklik yapilarak Akcaabat statlarinda´da oynanilabilir!

buramburam61
08.03.2006, 15:59
Stad projesi güzel de, kapasite olarak az gibi geldi bana.Yapmisken söyle bir 50 000 olmali bence.fb'lilerinkinden +1 fazla olmali.Taraftar olarak çig gibi büyüyoruz.Gelecegi de düsünmemiz gerekir.

The Legend
08.03.2006, 16:49
35 bin kisilik stad bize yeterde artar bile.

ozcan_asanoglu
08.03.2006, 17:04
bence 40 bin ideal rakam..96'daki maç muhtemelen seyirci rekorunun kirildigi maçti, 25-30 bin içeride belki 10 bin belki daha fazla disaridaydi..

sampiyonluga oynarsak ve oldugumuzda insallah bu stada asgari 40 bin kisi gelir..

bir de sampiyonluk en büyük hedefimiz ve dolu biravni aker de en büyük kozumuz..olimpiyat stadinda seyirci, saha ve en önemlisi sehir baskisi olmadan rakipler rahat olur..biraz sikinti gibi geldi bana bu konu..

Lokman
08.03.2006, 17:51
35,000 ideal bir rakam bence 50,000 kisilik stad dolunca güzel olur daha su kapasiteyle avni aker bile dogru düzgün dolmuyorken 50,000 biraz lüks olur ayrica stadin büyüklügü kadar akustigide çok önemli bunun üzerinde özellikle güzel bir çalisma yapilirsa ses oldugundan daha çok ve gür çikar buda ekstra konsantrasyon demek bizim için rakibede endise demek olur. Eger stadi yaparlarsa bende ....... gibi aniririm demistim ama tek yapsinlar stadi ben sirtima semer bile vururum trabzonumuz için hadi hayirlisi.

TAMTÜRK61
08.03.2006, 19:04
cok güzel bir haber!

ama maclarin tümünü Istanbúl´da oynamak yanlis olur.

Istanbul´un yaninda Rize, Samsun, Ordu, Giresun, Erzurum ve biraz degisiklik yapilarak Akcaabat statlarinda´da oynanilabilir!

Size katiliyorum,maclarin hepsinin Istanbul'da olmasi yerine karadeniz sehirleri olabilir. Samsun 19 Mayis Stadi kapasite bakimindan iyi.

Insallah güzel bir stadyuma sahip oluruz.smileys/smiley1.gif

Uğurtan
08.03.2006, 19:52
Y bazilari lüx diyolar ama öle 50 bin lere de uçmasamda 35 bin bana az geliyor yaf..kayseri 33 bin yaptiracam diyosa Trabzonum un 40bin olmasini isterdim...Sonuçta sadece kendi maçlarimizi düsünmeyin organizasyonlar yapilir milli maç oynanir...Hem Trabzon giderek büyüyor takim iddiali oldu mu bu stad dolardi bence..hem direkler yok düsünsenize rahat maç keyfi içerde kafeteryalar falan..süpper bisiy yaa...hadi hayirlisi heyecanlandim bir an önce baslasinlar geri dönüsü olmasin die belediyenin makine parkindaki makineleri kaçirim sabaha kadar bikaç yeri yiksak mi?smileys/smiley36.gifNasilsa yikilcak demismileys/smiley4.gif

UğurB
08.03.2006, 20:44
35 000 çok ideal. Ben Istanbul'da tüm maçlarin Inönü'de, derbilerin Olimpiyat'ta olmasini istiyorum.

Hayirlisi olsun...

Nytre
08.03.2006, 21:13
stat olarak olimpiyati düsünüyoruz ancak gs.nin olimpiyatta ne eziyet çektigini ne çabuk unuttuk.

kisin berbat bir havasi var orasinin.

derbilerimiz inönüde oynanabilir normal maçlarda istanbulsporun stadinda oynansin bence... 15,000aliyor zaten orasi.

mayesilyurt
08.03.2006, 21:26
Bu konu neden ulusal basina yansimiyor. Sadece yerel basinla sinirli kalmis benim anladigim kadariyla.

Kapasite hususuna gelince 35.000 ideal bizim için. Tabii bana göre. Biz daha Avni Akerde mevcutudolduramiyoruz. Fazlasi israf olur.

MaçlarinIstanbulda oynanmasina karsiyim. BirTS li olarak Istanbuldaki her maç bana küfür gibi gelir.Takimimiz Anadolu kulüplerinin ve de Anadolu insaninin gururudur. Maçlarin Istanbulda yapilmasi bence saygisizlik olur. Benim memleketime gelsin takimim. Erzuruma... Karadenizi dolanalim birer birer. Samsun, Ordu, Rize... Maçlarin önemlerine göre her maçi ayri ayri yerlerde oynayalim. Sampiyon oldugumuz dönemlerde oldugu gibi sadece Trabzon'un degil, tüm karadenizin, tüm Anadolunun takimi olalim böylece...

Biraz fazla sey istedim.

Gerçi ben bizim stad projemizin Gs'ninkinden de beter olabileceginden korkuyorum. Ama olsun kapasite artmasada Ts aski artacak. Bütün Anadolunun takimi olacagiz. Kafanizi yormayin...

CAFER ÖZER
08.03.2006, 22:36
Stad yapilirken Trabzonsporumuzun Istanbula tasinma ihtimali dogdu.

<TABLE height=78 cellSpacing=0 cellPadding=0><T>
<T>
<TR>
<TD>Tasiniyoruz? </TD></TR>
<TR>
<TD>http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gif</TD></TR>
<TR>
<TD>Trabzonspor Baskan Yardimcisi Ibrahim Haciosmanoglu: Avni Aker?i yikip, 35 bin kisilik, Türkiye?nin en iyi stadini yapacagiz </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=bottom>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 ="PX11000000"><T>
<T>
<TR>
<TD>08.03.2006</TD></TR></T></T></TABLE>

?Formayi yildiz sattirir?
?Gelecek sezona yönelik çok ciddi ve önemli projelerimiz var. Sampiyonluk ve Avrupa?da yeniden ismini duyuracak bir Trabzonspor takimi olusturmak için elimizi tasin altina soktuk. Dört ya da bes tane üst düzey yerli ve yabanci oyuncu mutlaka alacagiz. Çünkü istedigimiz hedefe yürümek için alternatifi bol bir ekibe mecburuz. Zaten böyle kaliteli isimler aldigimiz zaman taraftarimizin verecegi destek de katlanacaktir. Hatta bu nitelikteki oyuncularin formalarinin satisi bile yaptigimiz harcamayi karsilayabilir. Bunlar büyük kulüp olmanin zorunluluklaridir. Bir de stat projemiz var... Gelecek sezon öncesinde Avni Aker?i tamamen yikip 35 bin kapasiteli ve Türkiye?nin bir numarasi olacak bir stat yapacagiz. O nedenle de Trabzon yerine maçlarimizi Istanbul?da yapmayi planliyoruz. Bunun için Olimpiyat Stadi?ni düsünüyoruz. Böylece hem Istanbul?daki taraftarimizla da hasret gidermis oluruz. Trabzonlular?in da bunu anlayisla karsilayacagindan eminiz. Çünkü 1 sezon sonra görecekleri stat onlari çok memnun edecek...?
</TD></TR></T></T></TABLE>Edited by: CAFER52

Emre B.
08.03.2006, 22:37
Istanbuldaki taraftarlar yasadi.Bir sene boyunca takimimizi izleyebilcez smileys/smiley4.gifsmileys/smiley32.gif

Tahsin Armutcu
08.03.2006, 22:39
walla olimpiyat stadini bizden fazla dolduran adam yok.eger olimpiyatta oynarsak seyirci sikintisi cekmeyiz diye dusunuyorum, ama olimpiyatta da avni aker havasi olacagini da dusunmuyorum.umarim takimimiz icin hayirlisi olur

selokal61
08.03.2006, 22:39
insallah söyledikleri projeleri yaparlar.

kuzey_lee
08.03.2006, 22:41
stad yapilma ihtimalinde su anda 15bin kisi kapasitesi olan,üstü tamamen kapali,kosu pisti olmayan maltepe stadi bir numarali alternatif olarak görülüyor..

amma ve lakin topicin basliginin degismesini talep ediyorum..trabzonspor asla ve asla trabzondan baska bir yeretasinamaz..sadece geçici olarak maçlarini burada oynayabilir o kadarEdited by: kuzey_lee

Uğurtan
08.03.2006, 23:09
<TABLE borderColor=#111111 height=820 cellSpacing=0 cellPadding=3 width=384 align=center>
<T>
<TR bgColor=#ffffff>
<DIV align=center>ISTE STADLAR ISTE PROJELER
TRABZONSPOR TARAFTARI STAT MODELINI KENDI BELIRLIYOR

MIMAR NEJDET KIRAN YAZICI'NIN HAZIRLADIGI TRABZONSPOR HÜSEYIN AVNI AKER PROJESI YARIN TAKA'DA</DIV></TD></TR>
<TR bgColor=#f3f3f3>
<DIV align=left>
<TABLE id=Aut&#111;number2 style="BORDER-COLLAPSE: collapse" borderColor=#111111 height=733 cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR vAlign=top>
<TD height=733>
<DIV align=left>

http://www.takagazete.com/resim/img/bullet_yesil.gif http://www.takagazete.com/stads/stad1.jpgDünyanin dört bir tarafinda artik mimari denince akla neredeyse stadyumlar geliyor. En ünlü mimarlar, en bilindik tasarimcilar, en güzel projelerini stadyumlar için gelistiriyor

DÜNYA GENELINDE estetigi zengin, en az 30 bin koltuk kapasiteli stadyumlarin maliyetleri 100 milyon dolarlardan basliyor. Bunun için de kulüpler daha çok sponsorlar araciligiyla yeni stat projelerini hayata geçiriyor. Biz de TAKA Gazetesi olarak, dünyanin degisik ülkelerindeki en bilindik stadyumlari uzun bir süredir siz degerli okurlarimiza tanitarak, Trabzonspor'a da bu anlamda bir yol haritasi çizmeye çalistik. Ortaya çikan tablo ise, bu isin kesinlikle ciddi bir stadyum bulunmadan yapilmasinin çok güç oldugu, bu dogrultuda Trabzonspor'a da iyi bir sponsorun bulunmasi gerekliligi. Sponsor firmalar arasinda en belirgin örnek ise Arsenal ile Emirates arasindaki anlasma. Daha önce Chealse'nin sponsoru olan havayolu sirketi Emirates, Arsenal'e sponsor oldu ve Arsenal'e yeni bir stadi, tüm maliyetini üstlenerek yapmaya basladi. Dogal olarak Arsenal Stadi'nin ismi de Higbury degil, Emirates oldu. Iste dünya statlari, iste projeler:

http://www.takagazete.com/stads/stad2.jpgBelçika'nin Artevelde Stadyumu: 2007 yilinin mart ayinda bitirilmesi planlaniyor. KAA Gent Kulübü'nün maçlarini oynayacagi bu stadin koltuk kapasitesi 20 bin olarak düsünülüyor. Özel koltuk adedi 1.000 ile 1.200 arasinda planlaniyor.

Ingiltere'nin Emirates Stadyumu: Arsenal Kulübü için düsünülüyor. Sponsorlugu daha önce Chealse'nin sponsoru olan Emirates üstlendigi için Highbury'nin ismi Emirates olarak degisiyor. 2006 yazinda bitirilmesi planlaniyor. 60 bin koltuk kapasiteli projenin bitisiyle birlikte 357 milyon Euro'luk maliyet ortaya çikacak. Ancak Arsenal Kulübü, bu proje için kurus bile ödemeyecek.

http://www.takagazete.com/stads/stad3.jpgIrlanda'nin Lansdowne Road Stadyumu: 2008 yilinda bitirilmesi ve 250 milyon Euro'ya malolmasi bekleniyor. Stadyumun koltuk kapasitesi ise 50 bin olarak düsünülüyor.

Ispanya'nin Valencia Stadyumu: Estetik açidan dikkat çeken bir diger stadyum ise Ispanya Kulübü Valencia için yapiliyor. 2009 ya da 2010 yilinda bitirilmesi planlanan stadyumun maliyetinin ise 20 ile 450 milyon Euro arasinda olmasi bekleniyor. Stadyumun seyirci kapasitesi ise 72 bin ile 75 bin asinda olacak.

http://www.takagazete.com/stads/stad4.jpgUkrayna'nin Shakhtar Stadyumu: Ve Bati ülkelerindeki muhtesem statlara adeta nazire yaparcasina, dogunun en önemli stat projelerinden biri olan Ukrayna'nin Shakhtar Donetsk Kulübü'nün stat projesi. Shakhtar Stadyumu'nun bitirilis tarihi projeye göre 2007 yili. Stadyum 200 milyon dolara malolacak. Koltuk kapasitesi ise 50 bin olacak. Ancak Shakhtar Stadyumu, muhtesem estetigiyle dünyanin en gösterisli statlarindan biri olacak gibi görünüyor.

Dünyanin degisik ülkelerindeki farkli stat projelerini ise su sekilde siralayabiliriz:

http://www.takagazete.com/stads/stad5.jpgIngiltere'nin St. David Stadyumu: Cardiff City Kulübü için yapiliyor. Kapasite 30.000 olarak planlaniyor. Maliyet hesabina göre ise rakam 100 milyon Euro.

Ingiltere'nin Stanley Park Stadyumu: Yani yeni Anfield. Liverpool Kulübü için yapiliyor. 61.000 koltuk kapasiteli düsünülüyor.

Fransa'nin Grimonprez-Jooris II Stadyumu: Lille Kulübü için yapiliyor. 2006 yili içinde bitirilmesi bekleniyor. Kapasite 33 bin olarak düsünülüyor.

http://www.takagazete.com/stads/stad5.jpgFransa'nin Velodrome Stadyumu: Marsilya Kulübü için planlaniyor. 80 bin kisilik koltuk kapasitesi düsünülüyor. 140 milyon Euro'ya malolmasi bekleniyor.

Yunanistan'in AEL Arena Stadyumu: AELarissa Kulübü için yaptiriliyor. 2007 Mart'inda bitirilmesi planlaniyor. 21 bin koltuk kapasitesiyle 41 milyon Euro'ya maolmasi bekleniyor.

Italya'nin Delle Aquile Stadyumu: Ya da Eagle's Stadium. Lazio Kulübü için planlaniyor. 40,000 koltuk kapasitesi düsünülüyor.

http://www.takagazete.com/stads/stad6.jpgItalya'nin Juventus Arena Stadyumu: Adindan da anlasilacagi gibi Juventus için yaptiriliyor. En geç 2007 yilinda bitirilmesi planlaniyor. Kapasite 40 bin olarak düsünülüyor.

Hollanda'nin Den Haag Stadyumu: ADO Den Haag Kulübü için 15 bin koltuk kapasitesiyle yaptiriliyor. 2006 yazinda bitirilmesi planlaniyor. 28 milyon Euro'ya malolmasi bekleniyor.

Polonya'nin Slaski Stadyumu: 50 bin kixsilik kapasiteyle yaptirilmasi planlaniyor.

http://www.takagazete.com/stads/stad7.jpgPolonya'nin Baltic Arena Stadyumu: Lechia Gdansk Kulübü için yaptiriliyor. 2010 yilinda bitirilmesi planlaniyor. Koltuk kapasitesi ise 40 bin olarak düsünülüyor.

Polonya'nin Lecha Stadyumu: Lech Ponzan Kulübü için düsünülüyor. 2006 yilinda bitirilmesi bekleniyor. 40 bin seyirci kapasiteli olmasi düsünülüyor.

Isveç'in Nya Nationalarena Stadyumu: AIK Kulübü için yaptiriliyor. 2010 yilinda bitirilmesi planlaniyor. Seyirci kapasitesi 50 bin olarak düsünülüyor.

http://www.takagazete.com/stads/stad8.jpgSirbistan'in Partizan Stadyumu: 2007 yilinda bitirilmesi planlaniyor. 45 bin koltuk kapasiteyi düsünülüyor. 200 milyon Euro'ya malolmasi bekleniyor.

http://www.takagazete.com/stads/stad9.jpg
http://www.takagazete.com/stads/stad10.jpg</DIV></TD></TR></T></TABLE></DIV>
<DIV align=right></DIV></TD></TR></T></TABLE>
TAKA Gazetesinden alintidir...

KuĞu
08.03.2006, 23:24
bu ne yaa100-200milyon maliyet çikariyorlar stadlar için bizim stad nasi bise olacakki maliyeti düsük olcak anlamadim! bukadr maliyeti türkiyede kaldiracak bir sponsor sanmiyorum bensmileys/smiley5.gif

KuĞu
08.03.2006, 23:28
unuttum bak su da var 1 senede nasi bir stad dikecekler yularidakilere bakinca en az 2 sene sürüyor bana bu maliyet ve süre hakkinda mantikli izah yapacak bir arkadas var mismileys/smiley5.gif

Uğurtan
08.03.2006, 23:37
KuGu arkadasim yarin bizim satdyumun mimarisi iste herseyiyle açiklanacak yarina kadar sabretsmileys/smiley2.gifBakalim bizde merakla bekliyoruz..

bahadiroglu
08.03.2006, 23:48
kahrolsun bunlarin kafasi.

trabzonsporuda istanbul takimi yapma çalismalarina hiz verdiler demek ki.trabzonda sadece avniaker stadi mi var?baska stat yokmu olimpiyattan baska.

trabzonspor trabzon sehrinde dogmus orda büyümüs ve orda ölmelidir ya da yasamaya devam etmelidir.

bence bu takimin adi da degisir yakinda..mesela istanzon falan olabilir.nasil olsa baskanda istanbuldan.

kuzey_lee
08.03.2006, 23:51
yok o kadar yemez..sikar biraz..ama istanbul kanadinin-sadece yonetici bazinda degil taraftar bazinda da-her zaman kendisini dislanmis görmesi,ve eline geçen ilk firsatta klubun istanbula tasinma istegi canimizi sikmiyor degil..

TRABZONLU_TS
08.03.2006, 23:52
ya bu yönetim saka maka bu stadi yenileyecekler. ben pek ummuyordum ama gidis o gidis. stadi yikacaklarsa maclarin istanbulda oynanmasi iyi fikir olabilir. böylece seneler boyunca istanbuldaki Ts li arkadaslarimiz maclar istanbulda oynansin stat full olur diyolardi. Ne kadar gercekci bu laf onu görebiliriz. Hayirlsii olsun...

Özgür Öztürk
08.03.2006, 23:55
Istanbul olmasina çok sevindim. Eger Trabzonda oynanmayacaksa kesinlikle Istanbul olmali...

Edited by: Viya

61_dnc_TS
08.03.2006, 23:55
ist. da olimpiyat disinda baska biryerde oynanmali..

selokal61
08.03.2006, 23:59
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"></TD></TR>
<BLOCKQUOTE id=2f589ff6>

yok o kadar yemez..sikar biraz..ama istanbul kanadinin-sadece yonetici bazinda degil taraftar bazinda da-her zaman kendisini dislanmis görmesi,ve eline geçen ilk firsatta klubun istanbula tasinma istegi canimizi sikmiyor degil..

ben sahsen böyle düsünenin istanbulda bulundugunu düsünmüyorum.ayrimcilik yapmayalim yok istanbuldaki traftar yok trabzondaki taraftar hepimiz biriz</BLOCKQUOTE>

kuzey_lee
09.03.2006, 00:03
ben öyle düsünüyorum..hatta hatta gözlemlerimden bu sonuca vardigimi söylüyorum..

BDiler61
09.03.2006, 00:04
eger olimpiyatta oynayacaksak bile eziklerle yapacagimiz maçlar istanbulda olmasin baska bir sehirde oynansin ezikler en azindan deplasmana çikmis olsun

Uğurtan
09.03.2006, 00:08
Arkadaslar herseyede bir olumsuzluk aramayalim artik stad dedik yapilmaya çalisiyor simdide sorun maçlarin nerde oynanacagi mi oldu?Trabzonspor u baska biryere tasimaya kimin gücü yeterki?Hem yetse bile tasimak isteyen gelip Trabzon a stad yapmaya kalkar mi?Paranoyakça davranmayalim..Destek olalim ha fikir sölicez tabikide mesela çetin kis dönemlerin olimpiyat kötü oluyormus ulasim açisindanda bazen kötü oluyor..Baiz maçlari orda oynayalim bazi maçlari ise daha küçük ama daha ulasimi saglam ve sahir merkesine yakin stadlarda oynayalim Istanbul da oynanmasina karsi degilim ama tasvip te etmiyorum..Çünkü Trabzonspor Trabzon un takimidir..Taraftari heryerdedir ama Trabzon undur...Keske Trabzon da Baska bir stad olsaydi...Nese bu da iyi bir vesileye yarar Istanbul'daki kardeslerimiz hasret giderir Trabzonsporu izleme imkani bulmayan izler yeniden Ts sevgisi etrafa yayilr insallah...Sonra da bizde stadimiza kavusuruz...

falcon61
09.03.2006, 00:11
Ne olumsuzlugu bu haber dogruysa mükemmel bi haber hem Gurbetçiler Trabzona doyacak hemde bize yakisir bi stad yapilacak (transfer isine pek güvenmiyorum) insallah ellerini tasin altindan çekmezlerde sözler tutulur..

selcuk
09.03.2006, 00:14
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T>
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"></TD></TR>
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></TABLE>
<BLOCKQUOTE id=2f589ff6>

ben sahsen böyle düsünenin istanbulda bulundugunu düsünmüyorum.ayrimcilik yapmayalim yok istanbuldaki traftar yok trabzondaki taraftar hepimiz biriz</BLOCKQUOTE>

maalesef pek öyle degil istanbullu taraftarimiz tam trabzonlan trabzonsporun ayrilmayacak bir sey oldugunu anliyamiyor sonra yok inönüde ali sami yende sirada sanirim sükrü saracoglunda oynansin diyeceksiniz ve daha istanbul egoizmi biraz sizede gecmis disarida 1 sezon oynanacaksa sadece istanbuldami tsi özleyen taraftar var izmirde var ankarada var samsunda vardir trabzondaki insanlari sonra hic gözünüzü yummadan 1 sene uzak tutmaya kalkacaksiniz antrenmanlarinida istanbulda yapsinlarmis yani oyuncularda yasamlarindan alinip sülalece istanbula tasinsin demek oluyor akcaabattaki stad nekadar dökülmüs olursa olsun en azindan 4-5 mac orada oynanmalidir ve sadece istanbulda degil bütün türkiyede oynanmali

ozcilingir
09.03.2006, 00:28
TRABZONSPOR stadini yenileyecegi zaman tüm maçlarini deplasmanda oynamis olacak.Ha ISTANBUL. ANKARA. IZMIR den bir stadda oynamis ha anadolunun baska bir kentinde farki yok. O zaman kimle maçi varsa o takimin sahasinda oynasin yaniher takima 2 defa deplasmana gitsin .Kimse sesini çikaramaz. Her maçi bir sehirde oynayacagimiza tüm maçlarimiz rakiplerimizin sahasinda oynariz. Bir maçta ev sahibi olur diger maçta deplasman takimi oluruz .Seyirci oraninida ona göre belirleriz. Mesela Sükrü SARAÇOGLUN'da bir maç deplasman bir maç ev sahibi oldukmu. Ev sahibi oldugumuz maçta fb ye % 5 kontenjan taniriz. Nasil iyi olmazmi ? Edited by: ozcilingir

Y.Sert
09.03.2006, 00:43
35 Bin çok uygun olur.ayrica stada baslasinlar 1 degil 2 yilda sabrederim.istanbulda degil,marsta bile maçlarimizi oynamaya razi gelirim.yeterki su resimlerdeki uçan daire gibi statlardan birini yapsinlar.

Kaya
09.03.2006, 00:49
TRABZONSPOR stadini yenileyecegi zaman tüm maçlarini deplasmanda oynamis olacak.Ha ISTANBUL. ANKARA. IZMIR den bir stadda oynamis ha anadolunun baska bir kentinde farki yok. O zaman kimle maçi varsa o takimin sahasinda oynasin yaniher takima 2 defa deplasmana gitsin .Kimse sesini çikaramaz. Her maçi bir sehirde oynayacagimiza tüm maçlarimiz rakiplerimizin sahasinda oynariz. Bir maçta ev sahibi olur diger maçta deplasman takimi oluruz .Seyirci oraninida ona göre belirleriz. Mesela Sükrü SARAÇOGLUN'da bir maç deplasman bir maç ev sahibi oldukmu. Ev sahibi oldugumuz maçta fb ye % 5 kontenjan taniriz. Nasil iyi olmazmi ?

Bence bu her maçta bizim avantajimiza olmaz. Sonuçta Istanbul, Ankara ve Izmir'deTrabzonspor potansiyeli daha büyük.Özellikle Istanbul takimlari kendi sahalarinda % 5'lik kontenjani asla kabul etmezler.

onurkaradeniz
09.03.2006, 00:57
bence geçici ! bi süre burda oynanabilir olimpiyat olmasa da olur burda oynadigimiz maçlarda puan kaybetme ihtimalimiz çok düsük olur smileys/smiley2.gif

zeyno61
09.03.2006, 01:26
öyle sacmalikmi olur trabzon niye tasiniyorki trabzonsporun yeri trabzonda baska yerde olurmu! böyle sacma seymi olur! istanbuldaki hemsolarimda cok sey istiyor!!!!! biz yurtisinda yasayanlar ne demeliyiz???? biz trabzona izine gittigimizde trabzonsporumuzuda trabzonda istiyoruz!

Alpayer
09.03.2006, 01:27
ne olimpiyati yaa.adamlar ayakta duramiyo, top gitmiyo. orda anca kis olimpiyatlari olur.sirf kapasite yüksek diye seçilmemeli. gesenin orda neler çektigini hepimiz gördük.

Nytre
09.03.2006, 01:32
kahrolsun bunlarin kafasi.

trabzonsporuda istanbul takimi yapma çalismalarina hiz verdiler demek ki.trabzonda sadece avniaker stadi mi var?baska stat yokmu olimpiyattan baska.

trabzonspor trabzon sehrinde dogmus orda büyümüs ve orda ölmelidir ya da yasamaya devam etmelidir.

bence bu takimin adi da degisir yakinda..mesela istanzon falan olabilir.nasil olsa baskanda istanbuldan.

abarttin mi biraz kardes.... yok öyle bir sey nereden çikariyorsunuz ya?

Salih Yazıcı
09.03.2006, 01:40
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">ya arkadaslar trabzon kanadi istanbul kanadi olarak lütfen hemen çikisme haline gitirmeyelim önemli yeni stad mizin olmasidir kendi armizdaki çekimeleri bügüne kadar yaptik ta noldu yok istanbuldan baskan olmaz yok trabzon kanadi dan olcak dedik ve adi istanbul takimlari basini bunlardan yaralandi ve biz kedimizi yedik artik traftardan tut yönetcisi futbolcusu ve hocayla birlik olmali sonuna kadarda destek olmaliyiz ayrica sunu da unutmamaliyiz ki HEPIMIZ TRABZONSPORLUYUZ</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">

zeyno61
09.03.2006, 01:48
Trabzonsporun yeriTrabzondur!!!!!
» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.<?:NAMESPACE PREFIX = O /><O:P></O:P>
<O:P></O:P>
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=4337&amp;PN=1&amp;FID=3&amp;PR=3) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

Zeyno, forum kurallarina biraz dikkat lütfen

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=4337& (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=4337&amp;PN=1&amp;FID=3&amp;PR=3) amp; amp;PN=1&amp;FID=3&amp;PR=3Edited by: Badaloglu

Alpayer
09.03.2006, 01:52
yaw kimsenin Trabzonspor'u biyere tasidigi yok.sadece 1 seneligine diasarida oynayacagiz ve 1 sene sonra süper bi stadimiz olacak.

Kaya
09.03.2006, 01:53
Yahu arkadaslar kimse demiyorki Trabzonspor Istanbul'a tasinsin. Böyle birseyin sözü bile edilemez, yapmayin. Konusulan tek sey, Trabzon'da yeni bir stadyum yapilirken takimin bu dönemde Istanbul'da maçlara çikmasi. Bunda da kötü birsey yok.

Kisacasi tasinma durumu felan yok...

zeyno61
09.03.2006, 02:05
Bencede etkilemezsmileys/smiley1.gif

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.<?:NAMESPACE PREFIX = O /><O:P></O:P>
<O:P></O:P>
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=4337&amp;PN=1&amp;FID=3&amp;PR=3) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

Zeyno, forum kurallarina biraz dikkat edersen sevinirim...

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=4337& (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=4337&amp;PN=1&amp;FID=3&amp;PR=3) amp; amp;PN=1&amp;FID=3&amp;PR=3Edited by: Badaloglu

buramburam61
09.03.2006, 02:09
Trabzonspor'un istanbula tasiniyor olmasi gibi bir düsüncesi kimsenin olamaz zaten.Bu nedenle kaygi duymaya gerek yok.Eger biz dünya kulübü olmak istiyorsak ve de bir stad yapimi asamasinda isek, maçlarimizi istanbulda da oynariz, izmirde de.Bu takimin dünyanin her tarafinda yeterince taraftari var.Bu tasiniyoruz anlamina gelmemeli.Zira trabzonsporu trabzondan koparmaya kimsenin gücü yetmez.Bu böyle biline...

selokal61
09.03.2006, 02:27
Yahu arkadaslar kimse demiyorki Trabzonspor Istanbul'a tasinsin. Böyle birseyin sözü bile edilemez, yapmayin. Konusulan tek sey, Trabzon'da yeni bir stadyum yapilirken takimin bu dönemde Istanbul'da maçlara çikmasi. Bunda da kötü birsey yok.

Kisacasi tasinma durumu felan yok...

bukadar smileys/smiley2.gif

Nytre
09.03.2006, 02:39
haberi tam olarak bilmeyenler ya da okumayanlarin kafasinda sanirim böyle abuk sabuk bir fikir gelisti...

Nytre
09.03.2006, 02:40
unuttum bak su da var 1 senede nasi bir stad dikecekler yularidakilere bakinca en az 2 sene sürüyor bana bu maliyet ve süre hakkinda mantikli izah yapacak bir arkadas var mismileys/smiley5.gif

o kadar malzeme kullanmazsan olur :)

yarinki stadi merak ettim simdi.

DeAgLeMaNyAq
09.03.2006, 03:40
Böyle bir proje gerçeklesirse Olimpiyat Stadi yanlis adres olur ama yinede 1 sezonda 17 maçimiziev sahibi olarakIstanbul'daizlemek buradakitaraftarlar için bambaska bir duygu ifade eder...

corleone
09.03.2006, 03:55
dereyi görmeden paçalari sivamak deyimi geldi aklima, önce bir proje kesinlessin de, ondan sonra nerede nasil oynanir yorumlariz, olimpiyatta oynatalim görüsünü savunanlar istanbul ve gençler gibi final maçlari üzerine yorum yapiyor ama sivas maçini da göz önüne alalim, iki haftada bir oynayacagimiz olimpiyata kaç kisi toplayabilliriz acaba, bunun kisi var yagmuru var çamuru var, sahsen 5 saat önce olimpiyatin yakinlariydim, eger böyle bir sogukta maç yaparsak kaç kisi toplariz, 20000 kisi bile toplasak olimpiyatta hiç görünmez, bir senemizi de böyle heba etmeyelim, yillar geçtikçe geçiyor zaten...

Cenkhan
09.03.2006, 05:07
Fatih stadinda da maç izledim ben, sogukluk olarak Olimpiyat Stadi'ni aratmaz; merak etmeyin. O zaman Yavuz Selim'de mi oynamaliyiz?!.. Popülizm yapmanin yeri degil burasi. Kimsenin Trabzonspor'u Istanbul veya Ankara takimi yaptigi yok.</span> `Avni Aker yikilmadan baska bir yere stad yapalim` fikri de bu sehir ufak oldugu için geçersiz zaten.. Her sehre iki defa gitmek de mantikli gözüküyor ama, Avni Aker için böyle teklif gelse biz kabul etmezdik. Ses düzeniyle, tribünün sahaya yakinligiyla; park yerlerinin, tuvaletlerinin Uefa'nin taleplerine uydugu sahane bir futbol stadi </span>yapilacak. Elazigli'nin, Mardinli'nin, Izmirli'nin, Ankarali'nin Trabzonspor'u tutmasindan gurur duyuyorsak, 40 yilin stadi için 1 yil kendimizden taviz verecegiz; mecburen en çok Trabzonsporlu'nun oldugu il</span>de oynayacaz...
Edited by: Cenkhan

Faik Yılmaz
09.03.2006, 08:30
arkadaslar akçaabat sehir stadini 10 bin kisilik yapacaklarmis...

orda onlariz....

CAFER ÖZER
09.03.2006, 08:31
Bu topigi açmamdaki neden,Trabzonsporun Istanbul a tasinmasi istanbul takimi olmasi gibi saçma sapan fikirler degil.

Bu benim kaç yildir savundugum Ve Stad yapilirsa Stad yapilana kadar,Maçlarimizi Istanbulda oynamamiz,Hatta bunu daha önce yazdik Sivasta ayni seyi yapti,Bir sezonluguna Maçlarimizi Istanbulda oynamamiz Her yönü ile takimimiza katki saglayacaktir.Eger Sampiyonluga oynarsak Olimpiyatta her maç en az 30-40 bin kisiye oynariz.Olimpiyat satadinda genelde maçlarimizi kazaniyoruz.Bu istanbulda maç oynama Olayi benim kafama yattigi için bu topigi açtim.

Bakiyorum bazi arkadaslar her olayda oldugu gibi bunda da art niyet aramaya baslamislar.ve hemen saldirmaya baslamislar.Insani Topic açtigina yazi yazdigina pisman edecekseniz Forumda tartismanin hiç bir mantigi yok.Yeni topicler açmayalim.Ve fikirlerimizi beyan etmeyelim.Olsun bitsin neden Her konudan illa kavga çikartmaya çalisiyoruz anlamis degilim.

EmrahYalçınalp
09.03.2006, 09:00
Y bazilari lüx diyolar ama öle 50 bin lere de uçmasamda 35 bin bana az geliyor yaf..kayseri 33 bin yaptiracam diyosa Trabzonum un 40bin olmasini isterdim... 50 bin kisi Trabzon nüfusunun 1/4'ü ve bu oran bence çok abartili. Bos görünen bir satdyumda demoralize sorunu da yasariz. Zaten stadyumun kapasitesi degil, ambiyansi önemli, ki bunu Anorthosis maçinda da gördük...

Kayseri'ye gelince... Adamlar büyük düsünüyorlar. Takimlari ligden düserse sucuk-pastirma kurutma islemlerini yaparlar artik!

Ahmet AYDIN-28
09.03.2006, 09:07
Giresun'da oynansa olmaz mi?smileys/smiley2.gif

Tmac61
09.03.2006, 09:10
Yaw toplam zaten 16 maç var sahamizda;</span><br style="font-weight: bold;">
<br style="font-weight: bold;">
Yarisini inönüde yarisini Mecidiyeköyde oynarsin olur biter...</span>

ozcan_asanoglu
09.03.2006, 09:12
burada tartisilmasi gereken iki nokta var;

- sampiyonluk mücadelesi, rakibe sehir ve avni aker baskisi yapmadan istanbul'da verilebilir mi?

- yukaridaki soruya evet denirse ist.da hangi statta bu mücadele en verimli sekilde yapilir.

benim ilkiyle ilgili yogun süphelerim oldugu için daha ikinciye geçemedim..

toshiba
09.03.2006, 09:13
Yikima simdiden baslasalar ve gelecek sezon devre arasinda stadi bitirmeye calissalar nasil olur?

donvitoOFleone
09.03.2006, 09:14
Bi kere Avni Aker hiç güzel bir stad degil. Yakismiyor bize ARTIK. Yeniden yapilmasi çok güzel olur. istanbul konusuna gelince istanbulda oynayacaksa olimpiyattan baska yer olmasin bence

KUYMAK
09.03.2006, 09:59
Bazi arkadaslar Istanbul takimlari ile olan rekabetimizi Istanbul düsmanligina çevirmis vaziyetteler.Trabzonsporlu olan hiç kimsenin takimi Istanbul a tasima düsüncesi yok, sadece geçici olarak maçlarin Istanbul da oynanmasi söz konusu. Ben Trabzon luyum ama Istanbul da yasiyorum.Ve gönül verdigim takimimin Istanbul a gelmesi beni çok mutlu eder.Eger Avni Aker disinda bir yerde maç yapilacaksa bu Istanbul olmalidir.Unutmayalim ki Istanbul da Trabzondan daha çok Trabzonlu ve Trabzonsporlu var. Biraz hasret gidersin su gubetçiler.

agahozlu
09.03.2006, 10:34
böyle bir durum söz konusu ise trabzon disinda ki tek yer istanbul olmalidir baska türlü düsünülemez.stad konusuna gelince daha öncede belirtmistim olimpiyat stadi iyi güzel ama yeri bakimindan kötü.ulasim zor.ama istanbul ve çevre illerdeki taraftarlar ve hatta büyük maçlarda yurt disindaki tarftarlar bile maça ilgi gösterir.güzel bir proje .avni akerde yikilip yeniden yapilirsa harika olur.kale arkalari ve direklerden çiktigimiz sikintiyi atlatiriz ve sahayada yaklastik mi tamamdir.bende it.yasiyorum insallah gelir takim bir sezon

Bayundur Han
09.03.2006, 10:35
Bu baskanin birsey yapacagina pek inanmiyorum. Fakat yaparsa cok super
olur. Istanbulda veya baska yerde oynamamiz o kadar onemli degil. Stat
yapilsinda. Birde su 10 milyon dolarlik futbolculari bi gorelim

selcuk
09.03.2006, 10:37
arkadasim ben hayatimda 1 kere avni akeri 1 kerede takim antrenmanda gördüm yani siz istanbullu ts taraftarlar kadar egizm görmedim bende takima hasretim sizdende cok ve tüm türkiyede var hasret insanlar ben diyorumki eger disarida oynanacaksa ozaman bütün türkiyede oynansin17 mactan konusuyoruk biz burada türkiyedeki bütün ts taraftari ev sahibi olarak maca gidebilmesi saglanmali ve dedigim gibi 3-4mac nekadarda dökük olursa olsun akcaabatta oynanmali

gerçekefsane
09.03.2006, 10:49
bende tarafsiz saha olsun diyorum

Almanya olmasini teklif ediyorum.

Bazi taraftarlarin maçlarin Istanbul'da oynanmasindan neden rahat olmuslar.

soralim bizde

bir futbol sezonunda ortalama seyircimiz ne kadar.

Trabzonspor lisansli ürünlerin satisi ne kadar. ( forma, dergi, diger lisansli ürün )

Kombine bilet satisimiz ne kadar.

Trabzonspor kulubune üye olanlarin sayisi ne kadardir.

bunlar konusulacagina, konusulan konu ne olmus

Stad yapilsin diyoruz, Stad yikilacak maçlar geçici olarak Istanbul'da oynayacagiz diyorlar. Konu nereye geliyor. Trabzonspor'un Trabzondan tasinip tasinmamasi meselesine gelmis.

lütfen baskan yardimcisinin açiklamasini anlayarak okuyun,ortami germenin geregi yok.

Sebat'taki sahada oynayalim diyorlar, Sebattaki sahanin seyirci kapasitesi kaç, uefa kriterlerine uygunmu ?Sahanin diger fiziki kosullari.

5000 kisiyle tribün gelirlerimiz artar. full oynariz. Bunu mu söylemek istiyorsunuz.

Sahi, neden stadi yikiyoruz. neden yeni bir stad istiyoruz.Edited by: gerçekefsane

falcon61
09.03.2006, 10:52
Yani komple ,istanbula gidiyo takim diye telaslananlari anlamiyorum bunda kötü bisiy göremiyorum ben stadin yeri kötüde olsa maçlara en az Avni Akerdeki kadar taraftar gider diye düsünüyorum ki büyük maçlarda tam bi karnaval havasi olur farkindaysaniz sitemizde ne zaman bi taraftar resmi koyulacak olsa hep geçen yilki Istanbulspor maçindan görüntüler ekleniyo fenami öyle görüntüleri çogaltsak bu arada Avni Aker de yenilense bize yakisir bi stadimiz olsa....

zafer6161
09.03.2006, 10:57
<T>
<TR bgColor=#ffffff>
<DIV align=center>
TRABZONSPOR IÇIN GEÇEN YIL ÇIZILEN STADYUMU ILK KEZben smileys/smiley17.gifTANITIYORum

MIMAR NEJDET KIRAN YAZICI'NIN HAZIRLADIGI TRABZONSPOR HÜSEYIN AVNI AKER PROJESI </DIV></TD></TR>
<TR bgColor=#f3f3f3>
<DIV align=left>
<T>
<TR vAlign=top>
<TD height=733>
<DIV align=left>

http://www.takagazete.com/resim/img/bullet_yesil.gif Aktug yönetimi tarafindan hazirlatilan yeni Hüseyin Avni Aker projesi, dünyanin önde gelen projelerinden daha etkileyici görünüyor

NKY IMZASI TASIYOR
YÜKSEK Mimar Nejdet Kiran Yazici'nin (NKY) daha önce Atay Aktug yönetimi döneminde tasarladigi Trabzonspor Hüseyin Avni Aker Stadyumu Spor ve Rekreasyon Merkezi Projesi, adindan çok söz ettirecek farkli ve isiltili mimari yorumuyla ve muhtesem akustigiyle ön plana çikiyor. Içinde toplanti odasi, konferans salonlari, baskan süiti, VIP salonlari, restoran, kokteyl salonlari, Trabzonspor müzesi, magazalar, sporcu ve yönetici aktivitelerine cevap veren mekanlar bulunuyor.

SADECE A.AKER DEGIL
YAVUZ Selim Sahasi yeniden düzenlenerek amatör takimlarin hizmetine sunuluyor. Burada Yavuz Selim'in alti 2 bin adet araç kapasiteli kapali katli otopark olarak tasarlaniyor ve bir kati yine Trabzonun ihtiyaci olan bir spor merkezine dönüstürülüyor. Kafeterya ve alisveris merkezleriyle, kapali spor salonu, stadyum tasarimiyla bütünlesecek tarzda yeniden tasarlanarak 3 bin kisi seyirci kapasitesi ile Trabzonlu gençlerin hizmetine sunuluyor.

http://www.takagazete.com/stads/stadprojesi.jpg</DIV></TD></TR></T></TABLE></DIV></TD></TR></T></TABLE>

lazutlarlivera
09.03.2006, 11:00
Madem bu kadar polemik konusu yarattiniz bu olayi o zaman benden

size bambaska bi stad önerisi.IZMIT IsmetPasa Stadi.

Kocaelindene kadar çok taraftarimiz oldugunu herkes biliyo.

böyle olursa kimse kimsenin basini etini yemez.

Hem klüp olarak bu durum isimize gelir hem de içimizde felaket

tellalligi yapan arkadaslarimizin gönlü olur.

Ne dersiniz hos olmaz mi?

Emorfo
09.03.2006, 11:22
Yönetim yavuz Selim sahasi ve kapali spor salonunu da içine alan büyük bir spor tesisi düsünüyor... Kagit üstünde hersey tamammis... Yakin zamanda bu konuda basin toplantisi düzenlenip proje kamuoyuna sunulacak... Insallah stad olayimiz gs nin stad olayi gibi yilan yikayesine dönmez.

Stad yikilip takimin maçlarini istanbulda oynamasi dogru karar ama olimpiyatta degil.. Samiyen ya da Inönü bu konuda en uygunu...Edited by: Emorfo

worldmaster
09.03.2006, 11:22
35 bin ben ce de çok iyidir.fazlasi dolmaz

worldmaster
09.03.2006, 11:25
Kazasiz belasiz baslArlar ise insallah

zafercalikoglu
09.03.2006, 11:28
Yönetim yavuz Selim sahasi ve kapali spor salonunu da içine alan büyük bir spor tesisi düsünüyor... Kagit üstünde hersey tamammis... Yakin zamanda bu konuda basin toplantisi düzenlenip proje kamuoyuna sunulacak... Insallah stad olayimiz gs nin stad olayi gibi yilan yikayesine dönmez.

Stad yikilip takimin maçlarini istanbulda oynamasi dogru karar ama olimpiyatta degil.. Samiyen ya da Inönü bu konuda en uygunu...

insallah olur ileride avrupa sampiyonasi veya ,veya dünya kupasi düzenlenirse bizi katarlar,

Punisher-61
09.03.2006, 11:31
bence sadece Istanbulda oynanmasin maclar..Izmirdede ankaradada taraftarlarimiz var.... bence oynayabilecegi her sehirde 2-3 kez oynasin Trabzon..iyi olmaz mi?? böylece Trabzon disindaki her taraftarimiz Takimini doya doya izler

Tmac61
09.03.2006, 11:34
35.000 tam isabet,

Yavuz selim tam isabet

Salon tam isabet,

Büyük maçlarin Istanbulda oynanmasi digerlerinin Trabzonlularin yogun
oldugu yerlerde olmasi (ankara,izmir samsun gibi) tam isabet

Tmac61
09.03.2006, 11:39
Toplam 17 Maç evimizde;

<br style="font-weight: bold;">
Derbiler </span>--&gt; Olimpiyatta

Gençler,Kayseri, gibi maçlar --&gt; Istanbulda

Digerleri--&gt;</span> Izmir-Samsun-Bursa-Ankara vs...

Hem taraftara ulasmis hem stadlari doldurmus oluruz...Derbiler almanyaya bile alinabilir...

Rutubet
09.03.2006, 11:42
Istanbul'da Olimpiyat stadi olmasinakustik, ulasim gibi bir sürü sorunu var. Bir arkadasin dedigi gibi 15.000 kisilik Maltepe stadi yada güngören olabilir.yok yok en iyisi federasyon yapsin bir babalik Inter - Milan gibi ayni stadda oynayalimmesela A.Samiyen yada Inönügibi onlar deplasmana gittiginde biz o stadda oynayalim bakin neler oluyor o zaman ah ulen ah ne sekil yapariz bea

Badaloğlu
09.03.2006, 11:50
Trabzonun çehresini degistirecek bu yeni stad, insaallah yeni organizayonlarada ev sahipligi yapacaktir.Anladigim kadari ile sadece bu proje stad ile kalmayacak,buna kapali spor salonu v.b. tesislerde ilave edilecektir.

Baskanin verdigi bir söz vardi...Bu satad 24 saat yasanilacak bir yer olacaktir diye,bizde bu sözün gerçeklesmesini bekliyoruz...

Trabzonspor, maçlarini nerde oynasin gibi kisir bir çekismenin içine girmek dogru degildir.Trabzonspor, daha önceki yillarda da benim hatirladigim kadari ile ilk yari tüm maçlarini deplasmanda ikinci yari tüm maçlarini Trabzonda oynamisti...Simdi böyle bir sansimiz yoksa alternatifler düsünülür,en uygunu bulunur.

Kimsenin burada Trabzonspor kulübünü Istanbul'a tasima düsüncesi yoktur.Olamazda...Sadece mevcut sartlar göz önüne alirsaniz, yönetimin düsündügü Istanbul fikri pekte yabana atilacak cinsten degildir.Taraftarsa var, stadsa bol,tesisler var, v.s...

Sadece ben bu Olimpiyat stadinda oynasin fikrine katilmiyorum.Yönetim olayin ticari yönünü düsünüyorsa yaniliyordur.O stada ulasim basli basina bir sikinti teskil ediyor.Bu sikintiyi ben sahsen ancak fb,gs,bjk maçlari için çekmeyi düsünürüm.Ve baskada dolmaz...Havasini bulamaz takim...Saha sonuçlari hayal ettigimiz gibi olmayabilir.Tribün olarak zaten bir halta benzemiyor.Ses gitmiyor,rüzgari kisida çabasi...Sahsen 5-6 maç seyrettim orda ama dogru dürüst hiçbirinden keyif almadim...Sadece yaptigimiz tribün sovu ile kaldik,oysa orada harcadigimiz konfeti ve mesalelerle Inönüyü boydan boya beyaza boyar,cayir cayir yakardik...

Galatasaray bile orada tarihinin en kötü sezonlarindan bir tanesini geçirmis ve bir daha geri dönüs söz konusu bile olmayan Ali Sami Yen stadina kaçarak geri dönmüstür.Özcan kardesiminde belirttigi gibi o stadda zirve mücadelesi yapmanin imkani yoktur...En fazla taraftarlar takimla hasret giderir.

Izmit, Ismet Pasa stadindaki ruh bile ordan daha fazladir...

Küçükalioğlu
09.03.2006, 11:53
Arkadaslar bu her sehre iki defa gidelim fikri çok saçma Trabzonspor yollarda harab olur her hafta baska bir stadda oynamasi demek koca bir senenin daha heba edilmesi anlamina gelir. Ben bunu Istanbul da oldugum içinde söylemiyorum Istanbulda da oynamasinlar önemli degil ama sadec bir stad belirlersin öbür türlü göçebe gibi ordan oraya da olmaz. Ikinci konu ise Trabzonsporun Trabzondan tasinma fikri kesinlikle kabul edilemez ve bunuda kimsenin gücü yetmez. Su unutulmasinki ''TAS YERINDE AGIRDIR''

Emorfo
09.03.2006, 11:54
Takimi iyice göçebe yapmanin alemi yok...

Bir orda bir burda maç yapmak takimin performasini olumsuz etkiler. Önümüzdeki sezon hem stadimiz yapilir, hemde sampiyon olabiliriz. Stad yapilacak diye bir sezonu çöpe mi atacagiz... Önümüzdeki sezon Trabzonspor maçlarini istanbul'da oynarsak transfer daha kolay olur... Yönetim belki de Zidane'yi getirir :) Sürprizler olabilir... Hicaosmanoglu'nun açiklamalarindan böyle bir süpriz olabilecekmis gibime geliyor...

Mollasalihoğlu
09.03.2006, 12:01

Stad yikilip takimin maçlarini istanbulda oynamasi dogru karar ama olimpiyatta degil.. Samiyen ya da Inönü bu konuda en uygunu...

aynen katiliyorum..

ilaveten stad yikilacvaksa ve baska sehirde oynayacaksak bunun istanbul'dan baska bir sehir olmasi düsünülemez!! taraftar potansiyelimizi herkes biliyor istanbul'daki,sikinti olacagini sanmiyorum..Öteki sezon da yepyeni stadimizla,memleketimizde oynamaya devam ederiz.Bir sezonluk bir olay için Trabzonspor elden gidiyor naralari atilmasi çok komik..

worldmaster
09.03.2006, 12:12
çok haklsinin oflee61

ozcan_asanoglu
09.03.2006, 12:25
besiktas yönetimi ile bizim yönetimin arasi iyi, eger gerçekten ist.a karar verilirse inönü stadi ciddi olarak düsünülsün..

Şahinoğlu
09.03.2006, 12:27
Sampiyonlugu unutun seneye smileys/smiley19.gif

yakup midi
09.03.2006, 12:31
olimpiyat stadi yanlis bir fikir bence....istanbulda bir sezon oynamak mantikli ama olimpiyat stadi yanlis olur.....besiktas bizimle inönü stadini paylasirsa güzel olur.....

Berk Eren
09.03.2006, 12:32
Sampiyonlugu unutun seneye smileys/smiley19.gifbende bunu dıyecektım,her mac baska yerde oynanma fıkrı guzel ama takımı olumsuz etkıler,tek bı stadda oynamalıyız..amayıne olumsuzluklar olacaktır..seneye ezıklerın 100 yılındaşampıyonluk zor gıbı bole olursa..bu işin başka bi yolu olsa keşke..bolum bolum yapmak,veya stadı baska yere yapmakgıbı..Trabzonsporumuz için herseyin hayırlısı olsunnn...

Ferşat Balcı
09.03.2006, 12:41
SU STAD DEDIKLERI GIBI BI YAPILSA VALLA ISTERLERSE BI SENE HIÇ OYNAMAYALIM.smileys/smiley1.gifBEN RAZIYIM...

BIZE EV SAHIPLIGI YAPACAK EN MANTIKLI SEHIR ISTANBUL.BEN BASKALARININ STADINI EVIMIZ GIBI GÖRMEK ISTEMEM.HER SEYE RAMEN OLIMPIYAT ISTERIM.

SENEYE ASKERE GITMEYI DÜSÜNÜYORDUM.BUNU BIRKEZ DAHA DÜSÜNMELIYIM GALIBA.BI DE HAYATIMDA ILKKEZ KOMBINEM OLACAK INSALLAH.smileys/smiley1.gif

trapezus61
09.03.2006, 12:54
Stad projesi Trabzonsporun ve Trabzon sehrinin gelecegi açisindan çok önemli. Bu proje kapsaminda görülen o ki takimin maçlarini oynamasi için en uygun alternatif Istanbul... Hangi stad olacagi tartisilir ama bana göre hiçkimsenin stadi olmamasi bakimindan en uygun yer Olimpiyat. Fakat seneye sampiyonluk kovalamak isteyen Trabzonspor için Olimpiyat stadi çok büyük bir dezevantaj teskil eder. Bu durum çok iyi irdelenmeli ve karar ona göre verilmeli. Herkes bilsin ki biz 40. yilimizda özellikle de F.Bahçenin 100. yilinda sampiyon olmanin arzusuyla yaniyoruz ve beklemeye tahammülümüz yok. Gerçi 24 saat yasanabilecek bir stad için herseyi feda edebilirim orasi ayri bir konu...

Istanbulda oynamanin taraftar açisindan pek bir dezevantaj teskil edecegini düsünmüyorum. Hatta nicelik ve nitelik açisindan Trabzondan daha iyi olacagi kanisindayim. Ama Trabzonsporun yerinin de efsane Trabzon sehri oldugu bir gerçek. Umarim bu ayrilik sürecinde Trabzondaki sevdalilarimiz takimin degerini daha iyi anlar ve bu önümüzdeki sezonlar için bir anlam teskil eder. Yenilenen stadimizla beraber eski Avni AKER cehennemini de yeniden hayata geçiririz belki...

Haydi hayirlisi bakalim... Insallah gönlümüze göre olur. Modern bir stad ne de çok yakisacak Trabzonuma... Simdiden büyük heyecan duyuyorum. Insallah hevesimiz kursagimizda kalmaz...

Uğurtan
09.03.2006, 13:08
Tasarimi ve komplike projeyi begendim acaba bunu kaç kisilik düsünüyolardi Atay Aktug yönetimi bunu merak ettim...Bide 150 milyon avro deniyor bunu nerden karsilamayi planliyolardi?

degok
09.03.2006, 13:25
Stad projesinin bir an önce hayata geçirilmesi gerçekten önemli. Ancak stad yapilirken oynayacagimiz maçlari hangi stadda oynayacagimiz geröekten daha önemli. Unutmayalim ki bu gayselilerinde bir olimpiyat stadi macerasi var. Sonu takimlari içinde taraftarlari içinde hüsran oldu. Olimpiyat stadinin konumu itibariyle sonbaharin bir kismi ve yaza dogru olan maçlar oynanabilir ama kisin hem takimimiz hemde taraftarimiz için çile olur. Bence sonbahar ve yaz basi maçlari olimpiyatta oynansin. Ancak kis basi bir iki ay Ankaraya geçilsin ve orada maçlar yapilsin. Kisin ve ilk baharin ilk yarisida takim izmire kamp kursun. iki ayda izmirde maç yapsin. Hem taraftar takimi görür hemde olimpiyat stadinin sikintili döneminden kurtulunur.

Y.Sert
09.03.2006, 13:29
proje çok çook güzel.ama biz sadece klüp olarak bunun altindan çikamayiz.kesinlikle devlet yardimi olmasi gerekir.ve sponsor.

yani yarisi devletten,diger yarisinin yarisi sponsorlar araciligiyla,e geri kalanida yönetimimizden olur.

devlet isine gele ne yardim ediyor.bence burda baskanimiz gücünü göstermeli.ödedigimiz vergilere saysinlar.biseyler yapsinlar yani.

gs gibi rezil olmayalim da bu iste.

Berberoğlu
09.03.2006, 13:45
Keske stadimiz yeniden yapilsa. 1 yil Trabzon disinda oynamaya deger valla.

Bence stadin yapimi sürerken maçlari Istanbul'da oynayalim. Besiktas kabul ederse, ki eder diye düsünüyorum, Inönü'de olsun maçlar. Istanbul takimlari ile yapilacak kendi sahamizdaki maçlari ise Olimpiyat'ta yapalim.

Mustafa Ayazoğlu
09.03.2006, 13:46
Anadolu takimi olan Trabzonspor umuzun önümüzdeki yil tüm içerde oynayacagi maçlari stadin yapilmasi halinde Türkiye'nin tüm sehirlerinde onyamasini tavsiye ediyorum.
18 maçimizida Istanbul, Izmir, Ankara, Antalya, vb.. sehirlerde oynayabiliriz. Hem tarihe geçeriz Sampiyon olursak. Fener Besiktas ve Galatasaray maçlarini Istanbulda oynariz. Bence süperrrrrrrr olur.

Mehmet_Mercanlı
09.03.2006, 13:49
stadnezaman biter acaba..???

Mehmet_Mercanlı
09.03.2006, 13:54
stad nasil bise kosubandi yok dimi ..???

stad hakkinda bi bilgi varmi??

Alpayer
09.03.2006, 13:58
tartan pist kesinlikle olmaz. zaten olursa bmn Trabzon olaya el koyar.smileys/smiley36.gifyaptirmazlar tartan pist..

legorakis61
09.03.2006, 14:33
kosu pistini kaldirsinlar yeter

istanbulda oynayacaksak inönü olsun veya olimpiyat

simdi böyle konusuyoruz ama kisin olimpiyata bi Allahin kulu gitmez.

istanbulda oynarsak kombine de çok satilir.benimde kombine biletim olur

Fatih Akgün
09.03.2006, 14:39
valla bana kalirsa ne olimpiyat ne de inönü olsunsebat fatih stadinda oynayalim daha iyi ben istanbulda yasamama ragmen böyle düsünüyorum sonumuz galatasaray gibiolmasin sonra küçük olsun bizim olsun

cakal 61
09.03.2006, 14:47
stad yapimi kongrede onemli bir bolum aldi umarim trabzona layik bir stad yapilir maclara gelirsek ankara daha iyi olur bu benim sahsi fikrim istanbul da olursa olsun stad ayni ingiliz stili olmali

Mollasalihoğlu
09.03.2006, 15:02
Anadolu takimi olan Trabzonspor umuzun önümüzdeki yil tüm içerde oynayacagi maçlari stadin yapilmasi halinde Türkiye'nin tüm sehirlerinde onyamasini tavsiye ediyorum.
18 maçimizida Istanbul, Izmir, Ankara, Antalya, vb.. sehirlerde oynayabiliriz. Hem tarihe geçeriz Sampiyon olursak. Fener Besiktas ve Galatasaray maçlarini Istanbulda oynariz. Bence süperrrrrrrr olur.

istanbul ve ankara'da oynansin en kötü ihtimal ve de birer hafta birer hafta degil mesela 9 hafta 8 hafta..her hafta bi stadta oynarsak 34 maçi da deplasmanda oynamis gibi oluruz ama atiyorum mesela inönü'de 2 hafta oynarsak 3. hafta isiniriz artik,alismak mühim bise..

ben hala daha sami yen ya da inönü'de oynansin derim 17 maç.istanbul insaninin da ''taraftar'' görmeye hakki var,degil mi smileys/smiley2.gif

Reha
09.03.2006, 15:07
Gerçekten bazi arkadaslari anlamiyorum.Cafer kardesim bir topiç açmis; konu: Trabzonspor'un gelecegi için çok önemli olan yeni ve modern bir stad...Hatta stad yapilmasin bile diyecek kadar "at gözlüklü" arkadaslar çikti aramizda...

Bakin cevaplara %80'i" Trabzon Istanbul'a tasinamaz" gibi ironik bir cevap...

Yaa arkadaslar konu bu degil ki; neden içinizdeki "öz rahatsizligi" böyle ortaya çikariyorsunuz.Konu stad yapimi sirasinda Trabzon taraftarinin en çok bulundugu sehir olan Istanbul'da Trabzonumun maçlarini oynamasi....

Bakiyorumda özellikle Trabzon ikametli arkadaslar simdiden tutusmaya basladi, "yok trabzon Ist. tasinmaz(konu ile ne alakasi varsa)" "yok fatih stadinda oynuyalim(orda anca mangal yakarsin)" "yok Trabzonspor Trabzonundur" gibi sizofrenik yaklasimlar....

Yaa dostlarim biz Istanbuldaki gurbetçinin hiç mi hakki yok takimini doyasiya seyretmeye? Trabzonspor sizin tapulu maliniz mi? Bu takin ne senin , ne benim?

Ortada söz verilen ve hayata geçirilmeye baslanan bir proje var; Bu proje büyük ve modern Trabzonspor için en önemli adim...Dolayisiyla bu süreçte taraftar desteginden yoksun kalmamanin en uygun yolu maçlari Istanbulda oynamak...

Genel haberler bölümüne de yazdim olasi bir kombine satisinda Trabzonun kasasina 6 trilyona yakin para girecektir...

Biraz akl-i selim olun, biraz paylasimci olun, benmerkezci olmayin, Trabzonspor'u görmek ; hissetmek, bagrina basmak bizlerinde hakki!

LÜTFEN

kutoz
09.03.2006, 15:13
<UL>
<LI>Stadin yapimi için, mali kaynak nereden ayrildi, bilen var mi? </LI>
<LI>Yönetim kurulumuz, cebinden mi verecek bu parayi?</LI>[/list]

Stad için söylenenler, insanin nefesini kesiyor. Trabzon'umuza da böyle bir stad yakisir. Ama bu mali konu, aklimi karistiriyor. Umarim, gelecegimizi ipotek altina alacak banka kredileriyle bizleri basbasa birakmazlar...

TRABZONLU_TS
09.03.2006, 15:23
<div align="center">ISTE
O PROJE</font>
TRABZONSPOR
IÇIN GEÇEN YIL ÇIZILEN STADYUMU ILK KEZ TAKA TANITIYOR

MIMAR NEJDET KIRAN YAZICI'NIN
HAZIRLADIGI TRABZONSPOR HÜSEYIN AVNI AKER PROJESI
</font>
</div>

http://www.takagazete.com/resim/img/bullet_yesil.gif
Aktug yönetimi tarafindan hazirlatilan yeni
Hüseyin Avni Aker projesi, dünyanin önde
gelen projelerinden daha etkileyici görünüyor</font>

NKY
IMZASI TASIYOR

YÜKSEK Mimar Nejdet Kiran Yazici'nin (NKY)
daha önce Atay Aktug yönetimi döneminde
tasarladigi Trabzonspor Hüseyin Avni Aker
Stadyumu Spor ve Rekreasyon Merkezi Projesi,
adindan çok söz ettirecek farkli ve isiltili
mimari yorumuyla ve muhtesem akustigiyle
ön plana çikiyor. Içinde toplanti odasi,
konferans salonlari, baskan süiti, VIP salonlari,
restoran, kokteyl salonlari, Trabzonspor
müzesi, magazalar, sporcu ve yönetici aktivitelerine
cevap veren mekanlar bulunuyor.</font>

SADECE
A.AKER DEGIL

YAVUZ Selim Sahasi yeniden düzenlenerek
amatör takimlarin hizmetine sunuluyor. Burada
Yavuz Selim'in alti 2 bin adet araç kapasiteli
kapali katli otopark olarak tasarlaniyor
ve bir kati yine Trabzonun ihtiyaci olan
bir spor merkezine dönüstürülüyor. Kafeterya
ve alisveris merkezleriyle, kapali spor
salonu, stadyum tasarimiyla bütünlesecek
tarzda yeniden tasarlanarak 3 bin kisi seyirci
kapasitesi ile Trabzonlu gençlerin hizmetine
sunuluyor.</font>

http://www.takagazete.com/stads/stadprojesi.jpg

Muhalif
09.03.2006, 15:30
Isin mali boyutunu bilemem.. ama stadyum yapilacaksa tabii ki en uygun sehir Istanbul'dur takim için.. ilk yari 17 maçi disarida oynayalim desek diger 3 takim itiraz edecektir bir sekilde.. yok haksiz rekabet falan filan.. Istanbul içinde de en uygun stat Inönü tabii ki.. Bjk uygun görür mü? mesele o.. ona da yasal olarak (eger böyle bir hakki varsa) hasilattan almasi gereken paydan biraz yüksek bir meblag teklif ettik mi razi olur sanirim velev ki sampiyonluk yolunda yarismayalim:)

Bu arada kimse tasalanmasin 1 yil Istanbul'da oynamakla Trabzonspor Trabzon'dan koparilamaz.. yabanci transferi konusunda kaliteli isimler Trabzon yasam sartlarini begenmiyorlar diyen yöneticilerin de bahanesi kalmamis olur hem gelecek yil için..

zanoylu
09.03.2006, 15:35
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

Okuyunca bile heyecanlaniyor insan.Isallah balon haber degildir, maçlarin oynanacagi yere gelince trabzon olmayacaksa ki olmaz en mantiklisi istanbuldur,bunu farkli yerlere çekmenin bir manasi ve faydasi yoktur,mantikli olmak lazim ama umarim bu proje denildigi zaman ve sekilde teslim edilir.Bir de yönetimimiz bu projenin finansman kisminin nasil ve ne sekilde yapilacagini deklare etmelidir....</TD></TR>

selcuk
09.03.2006, 15:36
Gerçekten bazi arkadaslari anlamiyorum.Cafer kardesim bir topiç açmis; konu: Trabzonspor'un gelecegi için çok önemli olan yeni ve modern bir stad...Hatta stad yapilmasin bile diyecek kadar "at gözlüklü" arkadaslar çikti aramizda...

Yaa arkadaslar konu bu degil ki; neden içinizdeki "öz rahatsizligi" böyle ortaya çikariyorsunuz.Konu stad yapimi sirasinda Trabzon taraftarinin en çok bulundugu sehir olan Istanbul'da Trabzonumun maçlarini oynamasi....

Bakiyorumda özellikle Trabzon ikametli arkadaslar simdiden tutusmaya basladi, "yok trabzon Ist. tasinmaz(konu ile ne alakasi varsa)" "yok fatih stadinda oynuyalim(orda anca mangal yakarsin)" "yok Trabzonspor Trabzonundur" gibi sizofrenik yaklasimlar....

Yaa dostlarim biz Istanbuldaki gurbetçinin hiç mi hakki yok takimini doyasiya seyretmeye? Trabzonspor sizin tapulu maliniz mi? Bu takin ne senin , ne benim?

Ortada söz verilen ve hayata geçirilmeye baslanan bir proje var; Bu proje büyük ve modern Trabzonspor için en önemli adim...Dolayisiyla bu süreçte taraftar desteginden yoksun kalmamanin en uygun yolu maçlari Istanbulda oynamak...

Genel haberler bölümüne de yazdim olasi bir kombine satisinda Trabzonun kasasina 6 trilyona yakin para girecektir...

Biraz akl-i selim olun, biraz paylasimci olun, benmerkezci olmayin, Trabzonspor'u görmek ; hissetmek, bagrina basmak bizlerinde hakki!

LÜTFEN

1 trabzonun en cok taraftari trabzondadir 1 milyon civarinda insan yasiyor trabzonda %90 ts taraftari en azindan

2 ben viyanada ikamet ediyorum sonkerede 9 sene oldu trabzona ayak bastigim ve akcaabattaki fatih stadyumu burda yazilanlar kadarda kötü degil

3 trabzonspor trabzonun ve trabzon sporu tutan herkesin malidir bu takimi trabzonlular kurdu trabzonlular yürütüyor ve bütün dünyadaki trabzonlular elinden geldigince maddi yardim yapiyor

4 istanbul da yasayan ts taraftarinin takimi izlemeye hicmi hakki yok yaziyorsun evet varama sizin kadar ankaradakinin yokmu izmirdekinin yokmu samsundakinin yokmu .... de yokmu takim

1 stada alisacakmis nasil onlar istanbulun stadina alissin onlarin cogu trabzonlu ve ben eminimki trabzondaki topraginlan trabzonlunun emeginlen yapilmis stada alismis olanlar ne gaylerin stadina alisir nede jimnastiklerin oda yetmemis gibin onlarin stadinda oynayib para kazandiracan ist.da sadece olimpiyatta oynanmali katiliyorum 17 mactan 4-5 istanbulda oynansin ama 4-5 tane macta akcaabatta cünkü hic kimsenin bu takimi 1 sene boyunca trabzondan uzak tutmaya hakki yok

hay1699
09.03.2006, 15:36
olimpiyat olmaz, inönü mükemmel olur!

Y.Sert
09.03.2006, 15:54
simdi bende ISPARTA da oynasin diyecem.smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Külünkoğlu
09.03.2006, 15:58
Arkadaslarim sapla saman karismis gidiyor. Trabzonspor'u Trabzon'dan koparmaya kimsenin gücü yetmez merak etmeyin. BenIstanbul'dayasiyorum vebende 1 sezon Trabzonsporun Istanbul'da oynamasini isterim, ama hepsi o kadar. Ondan sonratabiki dönecektir Trabzon'aIstanbul'da kalmasini sahsen hiç istemem.

Bazi arkadaslar su sehrin hakki yokmu bu sehrin hakki yok mu derken Istanbul'u bayagi bir hafife almislar. Istanbul'un dinamiklerini burda anlatmayalim isterseniz. Biraz objektif ve adaletli yazalim.

coach
09.03.2006, 16:04

Yillardir trabzon'un maçlarini izlemek için gider dururum inönü'ye sen ne buldum benim hiç bi sey bulamadigim bu stadda ?

hay1699
09.03.2006, 16:12

Yillardir trabzon'un maçlarini izlemek için gider dururum inönü'ye sen ne buldum benim hiç bi sey bulamadigim bu stadda ?

bence istanbulda en ideali inönü; sence? bi de i. fenerin çoplügü var ama bilmem ki..

halil ibo
09.03.2006, 16:13
Neden Inönü? soruna arkadas adina ben cevap vereyim istersen.Sehrin merkezinde ulasimi kolay ve en önemlisi deniz hemen yanibasinda.Malum denizsiz yapamayiz.Fakat gerçekçi olmak gerekirse böyle bir durumda Olimpiyat'ta oynariz da nasil doldururuz o stadi onu bilemem.Keske Inönü olabilse...

selcjK
09.03.2006, 16:15
o diilde çok komik bi ifade vermis, formayi yildiz sattirir diye, pehh sanki isimli hazir forma satiyorsunuzda .

coach
09.03.2006, 16:22
IIii o zaman madem sehir merkezi madem deniz kenari diyorsunuz Maltepe Stadin'da oynayalim bugün yarin bitmek üzere.

zanoylu
09.03.2006, 16:22
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> Bildigim kadari ile inönüde oynanip oynanmasina kargalar karar vermiyor sonuçta onlarda kiraci karar mekjanizmasi Gençlik ve spor genel müdürlügü tabiki kargalarhasilat'tan belli bir miktar hak talep edebiliyorlar.Bence her hafta maçi kaldirabilecek standartlarda bir stad.....Burasi olmazsa millet sefil olur olimpiyat yollarinda</TD></TR>

Hekimoğlu
09.03.2006, 16:46
idmanlar ve hazirlik trabzonda yapilir sonra 1 gün önceden istanbula gidilip maça çikilir ve hemen o gece trabzon'a dönülür.futbolcuyu istanbulda tutarsan elinden kaparlar sonraki sene , aklini çelerler.

kutoz
09.03.2006, 16:59
"Rize maçi için Trabzon Havaalanina inen Trabzonspor'u karsilamaya gelen taraftarlar, havaalanina sigmadi..."
Gurbetlik zordur... Hasret kokar çiçekleri... Bu tür bir haberin gazetelerde yer almasi da sürpriz olmaz sanirim, Trabzonspor maçlarini stad yapimiyla alakali olarak Istanbul'da oynamaya basladiginda...

Jackdaniels
09.03.2006, 17:13
Valla dedikleri gibi stad yapacaklarsa biz yavuz selimdede oynamaya hazirizsmileys/smiley36.gif

halil ibo
09.03.2006, 17:15
Ah be Erkancigim bastin yine yüregimizin bam teline...Bu gurbet illerde 30 yildir Trabzonspor hasretiyle yanip tutusmuyor muyuz ? smileys/smiley19.gif

Bir notta Coach'a askerligini Jandarma olarak mi yaptin ? smileys/smiley2.gif

hakantpl
09.03.2006, 17:25
Gs Stadini yaperken Olimpiyatta Oynamisti Darma Dagin olmustu.. Insallah bizim sonumuz Da öyle olmaz.

Selman
09.03.2006, 17:34
Gs Stadini yaperken Olimpiyatta Oynamisti Darma Dagin olmustu.. Insallah bizim sonumuz Da öyle olmaz.

Arkadasim gayler kaç kisiye oynadi olimpiyatta 3bin 5bin o zaman rüzgar panalleride yoktu.Ama biz onlar gibi olmayiz geçen seneki istanbul maçi güzel bir örnektir.Eger takim Trabzonda oynamayacaksa kesinlikle Istanbul olmalidir.Ezikler taraftar görsün dimi.

Saygilarimla,

kutoz
09.03.2006, 17:45
Istanbul maçinda ki taraftar, gerçekten takdire sayandi. Fakat, malum Sivas maçini da olimpiyatta oynadik. Ben maçi tv.den izledim ve sivasspor taraftari bizim taraftarin sesini bastirmisti tezahüratlarla.

Açikcasi baslarda yapilacak müsabakalara çok fazla ilgi olacagini düsünüyorum olimpiyatta. Fakat havalarin sogumasiyla birlikte, buna paralel olarak taraftar sayisinda da bir düsüs olabilecegini düsünüyorum. Olimpiyat stadinin sehir merkezine uzakligi bu noktada bir handikap olarak göze batiyor. Bu yüzden inönü stadinin her türlü sartta, merkezi olmasi olimpiyata nazaran daha mantikli gözüküyor.

pasha_61
09.03.2006, 17:50
arkadaslar benim tek hayalimdir umarim gerçeklesir o hayal de; trabzonun kompleks bir stsda sahip olmasidir ve söyle birde projem var stadin üzerine efsane futbolcularimizin heykellerini yaptirmak sahaya yukaridan bakar sekilde böylelikle avni akere gelen rakibin halini bir düsünün ne olursmileys/smiley36.gif

dellalpi
09.03.2006, 17:54
istanbulda oynanacaksa olimpiyat dogru bir seçim olmaz biz o statda oynadigimiz bütün maçlarda stadi doldurduk ama uzun lig maratonunda bunu yapmak çok zor olur olimpiyatin sartlari maglum bunun kari kisida var.bence takim maçlarini avni aker de oynamaya devam etmeli ve stad bölüm bölüm yikilmali...

zanoylu
09.03.2006, 18:06
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> Bencede inönü en dogru tercih.....</TD></TR>

Selman
09.03.2006, 18:13
Istanbul maçinda ki taraftar, gerçekten takdire sayandi. Fakat, malum Sivas maçini da olimpiyatta oynadik. Ben maçi tv.den izledim ve sivasspor taraftari bizim taraftarin sesini bastirmisti tezahüratlarla.

Açikcasi baslarda yapilacak müsabakalara çok fazla ilgi olacagini düsünüyorum olimpiyatta. Fakat havalarin sogumasiyla birlikte, buna paralel olarak taraftar sayisinda da bir düsüs olabilecegini düsünüyorum. Olimpiyat stadinin sehir merkezine uzakligi bu noktada bir handikap olarak göze batiyor. Bu yüzden inönü stadinin her türlü sartta, merkezi olmasi olimpiyata nazaran daha mantikli gözüküyor.

Tabiyki Inönü stadi en dogru tercih ama isin sonunda o eziklere para kazandirmak varya hiç hosuma gitmiyor.Oldu olacak sükrü saraçoglunda oynayalimsmileys/smiley7.gif

Emin
09.03.2006, 18:14
Diyelim ki sezon basinda karar verdik ve iç saha maçlarimizi Istanbul Olimpiyat Stadinda oynayacagimizi federasyona bildirdik. Peki biz Istanbul takimlari ile oynayacagimiz iç saha maçlarini da Olimpiyatta oynamak zorunda kalacakmiyiz. Yoksa hayir Istanbul takimlariyla yapilacak maçlar Ankarada veya baska bir yerde yapilacaktir deme hakkimiz varmidir. Tutup adamlarin taraftarini mi sokacaz iç saha maçlarinda bunu da düsünmek lazim

Burçak
09.03.2006, 18:15
inönü yada samiyen derim ben. onlardan birinde oynasak daha iyi olurdu.

1 sene fedakarlik yapacagiz . ve dönüsümüz muhtesem olacak.

özkans61
09.03.2006, 18:25
nihayetinde yeni stadimizin yapimina baslayacagiz... bu beni sevindirdi ama maçlarimizi trabzon disinda bir yerde oynamamiz beni düsündürüyor. insallah hayirlisi olur. ama en iyi yer istanbuldur. derby maçlari disinda tabii....

Küçükalioğlu
09.03.2006, 18:41
Diyelim ki sezon basinda karar verdik ve iç saha maçlarimizi Istanbul Olimpiyat Stadinda oynayacagimizi federasyona bildirdik. Peki biz Istanbul takimlari ile oynayacagimiz iç saha maçlarini da Olimpiyatta oynamak zorunda kalacakmiyiz. Yoksa hayir Istanbul takimlariyla yapilacak maçlar Ankarada veya baska bir yerde yapilacaktir deme hakkimiz varmidir. Tutup adamlarin taraftarini mi sokacaz iç saha maçlarinda bunu da düsünmek lazim

bu durumda verecen %5 kontenjani baska da bisey yapmiyacaksin ama olimpiyatta oynarsak bu rakam yaklasik 4,000 kisi olur yok inönüde oynarsak 1,500 olur bunda garipsenecek bi durum yok normal yani.

Berk Akçay
09.03.2006, 19:05
açikcasi ben yeni stadin yapilacagina bile inanmiyorum yani stadi yikip yenisimi yapilacak bence biraz hayal uçmuslar

hay1699
09.03.2006, 19:09
taka gazetesi sikiyor bence..partizanin stadi bile200 milyon euro olacakmis, sirplarda nerde o para!!! tabi bizde de.. Edited by: hay1699

61-firtina
09.03.2006, 19:27
Istanbuldaki taraftarlar yasadi valla neyse bizede yakin nasil olsa hayirlisi olsun bakalim

Tahsin Armutcu
09.03.2006, 19:32
gelsinler izmitte oynasinlar, hem ulasimi olimpiyattan daha rahat hem de zemini iyi bir stad

falcon61
09.03.2006, 19:35

bu durumda verecen %5 kontenjani baska da bisey yapmiyacaksin ama olimpiyatta oynarsak bu rakam yaklasik 4,000 kisi olur yok inönüde oynarsak 1,500 olur bunda garipsenecek bi durum yok normal yani.

Emin kardes sen ne zannediyosun Istanbulda Trabzonum eziklerle maç yapcak stadi dolduramayacaz yada onlar gelip aramiza girecek sen uçmussun yada olimpiyattaki Istanbulspor maçini izlememissin herhalde.Siz merak etmeyin öyle bi durum olursa ki bende halen pek inanmiyorum takim yalniz kalmaz aksine buradaki taraftarlar yillardir göremedikleri takimlarini bagirlarina basar...

degok
09.03.2006, 19:43

Iyide erkanim iyi hatirla Altay maçini tv den izleyen arkadaslar da bizi elestirdi altaylilarin sesi sizi bastirdi diye. Altadici oluyo tv görüntülerismileys/smiley1.gif

haskiz61
09.03.2006, 20:08
ya bune ya afedersiniz ama bizde trabzonluyuz ve trabzonsporluyuz ama zamaninda istabula gelmemeiz gerekmis ve gelmisiz simdi de burada yasiyoruz ama sunu bilin ki aslimizi unutmuyoruz ve takimimizi destekliyoruz saçma saçma konusuyor bazi arkadaslar yok öle istanbullu trabzonlu bizim de hasretimiz var ve eger o proje dogruysa gerçektende istanbulda oynanmali dediginiz gibi %5 gibi bi kontejan verdiklerinde daha da eglenceli olacak birakinda istanbul takimlarina trabzonlunun gücünü istanbulda da oldugunu gösterelim unutmayin ki biz trabzonsporluyuz ve ayrica bazi arkadaslar demiski trabzonsporu istanbula tasimak ve istanbullulastirmak istiyorlarmis afedersiniz ama arkadaslar buna kimin gücü yetebilir buna kim izin verir saçmalamayin eger stad yapilana kadar bir yere kisa süreli geçis yapilacaksa en iyi yer istanbul ve biz özümüzdeyiz istanbullu degiliz bunu da unutmayin böyle yaparaksadece bölünmeyi saglarsiniz trabzonspor nerede olursak olalaim nerede yasiyor olursak olalim vazgeçilmez tutkumuzdur

Nytre
09.03.2006, 20:30
<T>
<TR bgColor=#ffffff>
<DIV align=center>ISTE O PROJE
TRABZONSPOR IÇIN GEÇEN YIL ÇIZILEN STADYUMU ILK KEZ TAKA TANITIYOR

MIMAR NEJDET KIRAN YAZICI'NIN HAZIRLADIGI TRABZONSPOR HÜSEYIN AVNI AKER PROJESI </DIV></TD></TR>
<TR bgColor=#f3f3f3>
<DIV align=left>
<T>
<TR vAlign=top>
<TD height=733>
<DIV align=left>

http://www.takagazete.com/resim/img/bullet_yesil.gif Aktug yönetimi tarafindan hazirlatilan yeni Hüseyin Avni Aker projesi, dünyanin önde gelen projelerinden daha etkileyici görünüyor

NKY IMZASI TASIYOR
YÜKSEK Mimar Nejdet Kiran Yazici'nin (NKY) daha önce Atay Aktug yönetimi döneminde tasarladigi Trabzonspor Hüseyin Avni Aker Stadyumu Spor ve Rekreasyon Merkezi Projesi, adindan çok söz ettirecek farkli ve isiltili mimari yorumuyla ve muhtesem akustigiyle ön plana çikiyor. Içinde toplanti odasi, konferans salonlari, baskan süiti, VIP salonlari, restoran, kokteyl salonlari, Trabzonspor müzesi, magazalar, sporcu ve yönetici aktivitelerine cevap veren mekanlar bulunuyor.

SADECE A.AKER DEGIL
YAVUZ Selim Sahasi yeniden düzenlenerek amatör takimlarin hizmetine sunuluyor. Burada Yavuz Selim'in alti 2 bin adet araç kapasiteli kapali katli otopark olarak tasarlaniyor ve bir kati yine Trabzonun ihtiyaci olan bir spor merkezine dönüstürülüyor. Kafeterya ve alisveris merkezleriyle, kapali spor salonu, stadyum tasarimiyla bütünlesecek tarzda yeniden tasarlanarak 3 bin kisi seyirci kapasitesi ile Trabzonlu gençlerin hizmetine sunuluyor.

http://www.takagazete.com/stads/stadprojesi.jpg</DIV></TD></TR></T></TABLE></DIV></TD></TR></T></TABLE>

gedik61
09.03.2006, 20:30
yok trabzondan baska yerde oynanmaz,trabzonda stat mi yok diyen arkadaslara soruyorum;doluyomu trabzon da her mac stat....maclari istanbulda yapsinlar o zaman taraftar gorulsun.....bakiyorum bizim taraftarin cogu cekirdek citlatyo,,,ole buyuk bi destek yok, dilegimiz buyuk bi destegin olmasidir;ama malesef bu sezon ve gecen sezonlarda bole bi destek goremedim...eskilerimiz anlatioda dinliyoruz ;eskiden yan hakem bayrak kaldiramiyomus taraftardan cekindigi icin ama simdi ne yazikki bole bisey yok,yok fair play, yok bilmem ne taraftarimiz uyuyo,,bizim taraftar eskisi gibi olsun yeter tek dilegim bu....

Zeki Çelenkoğlu
09.03.2006, 20:34
KIRIK</span>KALE</span> </span>SEHIR STADIsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif buda kirmizi mavi...

okan61
09.03.2006, 20:35
ya arkadaslar ist olsunda bazilarida izmirde olsun biz gene hasret kalmayalim trabzon sporumuza, 6 yildan buyana ilk kez izledik iste bu yil

aka5
09.03.2006, 20:35
her kafadan bir ses cikmis kimi almanya kimi akcabaT demis bana göre millet laf olsun maksat yazi olsun diye yazi yazmis .sanki mac akcebatta oynansa dolacak o stad koca derbi macina adam gelsin die 2 mil 4 mil yapyolar sonra sebati istiyon sebatin stadi trabzona yakismaz hem birkere siradan bir takim degiliz smileys/smiley7.gifbelki ist disinda bazi maclari farkli sehirlerde oynanabilir .yalniz sole problem var senenin basinda kombine satilcak ve cogu istdaki taraftar kombine almak istiyecek bunlarin icinde bende varim .istda oynancak diye kombine alacak taraftarlar eger bazi maclari farkli sehirlerde oynanirsa taraftar isyan edicek .ben para verdim kombine aldim ben istda mac bakamiyorum diyecek.bu buyuk sorun olur yani istanbulsa istanbulda oynamali.ben iddaa ediyorum kombinlere 200 300 mil olursa 20 25 bin kombina satariz istanbulda.ilk kombine alcak kisilerden biri benim.ve cogu kisi alir.oynanicak stad bence inönü olmali.alisamiyen kucuk.asil sukru derdim ama zannetmiyorum orasini alamayiz .fener vermez.olimpiyat cok ters bi stad istdakiler bilir gecen sene ist maciina gitmek gelemek olumdu.olimpiyat dolarmi dolmazmi tartismasi bence eger takim cok ii giderse o stad her mac 60 bin ceker enaz ama takim sampiyonlukta iddali olmali.yoksa gs gibi komik durumlara dusmeyelim adamlari bir macinda 300 kisi gelmisti ya .sukru inonu olmazsa olimpiyat derim.derbi maclari tabikide olimpiyat derim.

haskiz61
09.03.2006, 20:36
bencede özellikle kapali taraftarlarini görmüstük istanbulspor maçinda da önemli olan birlik beraberligimiz istanbulda olsun ve istanbul takimlari kendi sahalarinda nasil bi trabzon taraftari beslediklerini görsünler ne olursa olsun vazgeçilmezimiz trabzonspor

haskiz61
09.03.2006, 20:55
evet bencede inönüde olmali orasi uygun her açidan ulasimida çok rahat

Semih58
09.03.2006, 21:03
Yapilacaksa 50.000 kisilik olsun.

Emrahsaral
09.03.2006, 21:19
En çok istedigim seylerlerden biri yeni stad.Isallah bu lig sonunda baslarlar yeni stadimiza.

UğuR
09.03.2006, 21:20
Eger böyle bir sey gerçeklesirse tabiki Istanbul olmali.Inönü olsa daha iyi olur fakat Besiktas bunu kabul etmez herhalde ve Olimpiyat olur ama sonuçda iyi olur bende kombinemi sezon basi alirim.smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

Hasan Arslan
09.03.2006, 21:31
stadin kapasitesi daha fazla olmali bence..35.000 az bana göre..trabzonsporumuza yakisacak daha büyük bi stadyum daha ii olur...ve de stad yapilana kadar maclarimizi en uygun ist.da oynariz.....

Oğuzhan Görkan
09.03.2006, 21:38
kapasite 40.000 olmali
ve maçlar fb,gayse,bjk stadlarinda asla oynanmamali benim görüsüm böyle

UğuR
09.03.2006, 21:41
Bence gelecegi düsünerek 50.000kisilk olmali ve yaptim oldu olmamali gelecegin stadi olmali ses ambiansi oytoparki ne biliyim hersey düsünülmeli

tonyali_61
09.03.2006, 22:32
INSALLAH OLUR BEKLIYORUZ bakalim.

Selman
09.03.2006, 23:09

Bence çok fazla.Eger stad dolmazsa çok kötü bir görüntü veriyor tv basinda eziklerle sirf bu yüzden dalga bile geçiyorum 52bin kisilik stad yaptilar derbi maçta bile dolmuyor.Ve bence çok kötü bir görüntü bos stad 50bin kisilik stad Trabzonda her maç dolarmi?

Saygilarimla,

hakantpl
09.03.2006, 23:19

Bence çok fazla.Eger stad dolmazsa çok kötü bir görüntü veriyor tv basinda eziklerle sirf bu yüzden dalga bile geçiyorum 52bin kisilik stad yaptilar derbi maçta bile dolmuyor.Ve bence çok kötü bir görüntü bos stad 50bin kisilik stad Trabzonda her maç dolarmi?

Saygilarimla,

Aynen Katiliyorum.. Yalniz Stad yapilirken Lütfen Direk Koymasinlar... Arti Ilerde Büyüme ye Uygun Sekilde Yapilsin

eren_61
09.03.2006, 23:36
ya kesinlikle yasadik.insallah burda olur.kombine 1 ben2 emmi oglu.tabi bu en az15 bin olur diyorum

My
10.03.2006, 00:17
Inanmak istiyorum ama yapilacaana pek inanamayorum. Insallah dediklerini yaparlar.

Alpayer
10.03.2006, 00:22
bu sene maçlar istanbulda olursa kombinelerle yildiz transferi yaparlar.yoksa yildizi belese mi getirecekler.smileys/smiley4.gif

KuĞu
10.03.2006, 00:23
stad bir kere yikilir bir kere yapilir, en az 40 bin olmasini tercih ederdim, örnek gs maçi biletler ucuz olunca talebi gördünüz 40 bini dolduramayiz diyenler gerçekçi düsünemiyor bunun yillar sonrasi var.

omerkucuk
10.03.2006, 00:35
önceLikLe projenin kamuoyuna tanitiLmasini bekLeyeLim...

Eger bu proje 1 yiL içerisinde bitiriLecekse muazzam birsey oLur stad kapasitesi için 35 bin rakami ideaL dir zira bu rakamin üzerinde bir seyirci sayisi Trabzon da yoktur ...

MaçLarin geLecek yiL nerede oynanacagi konusuna geLince devLet kendi yaptigi stadin su an zarar ettiginin farkinda ve bizi oLimpiyat stadina sürmek için bir çok yöntem deneyebiLir (stad hasiLatindan yüksek bir pay-kiraLama bedeLinde indirim vs.)

ßunLara aLdirmadan Bjk yönetimiyLe anLasip maçLarimizi mevcutstadLar içerisindeakustigi ve uLasimien iyi oLan inönü stadin daoynamaLiyiz...

20 bin seyirci ortaLamasiyLa bu isten kar biLe edebiLiriz...

SaygiLarimLa...

omerkucuk
10.03.2006, 00:45
Ayrica sunu da ßeLirtmek gerekir ki!!!

Fatih Tekke - Symek - Yattara gibi ve/veya onLardan daha iyi bir ya da birkaç isim daha kadromuza katabiLir isek IstanbuL seyircisini de Trabzonsporumuzun maçLarina çekebiLiriz!!!

ßu hem Türk futßoL izLeyicisini yeniden stadLara çekmek , Trabzonspor sempatisini yeniden yaymak hem de ßir yiLLik ta oLsa tribün hasiLati konusunda çok faydaLi oLacaktir...

Sota Li ArçiL Li ÜnaL Li ToLunay Li Ogün Lü AbduLLah Li Hami Li kadro SenoL Hocanin ve Faruk Özak ßaskanimizin mütevazi isbiLir tavirLari sayesinde 1994 -1996 yiLLari arasinda Kazandigimiz Prestiji ve Sempatiyi tekrar hatirLatmamiza gerek yok sanirim..

Dönemin geneLkurmay baskanin Faruk Özak Baskanimiza söyLedigi cümLeyi hatirLayaLim ; Sizin bu mütevazi ve oLgun TavirLariniz takiminizin da saha içerisinde ki hem futboL u hemde ahLakLi duruSu yüzünden besiktasi birakarak Trabzonspor Lu oLdum ...

bu cümLe herseyi özetLiyor sanirim...

Her yerde SampiyonLuk istiyoruz...

GönüLLerde ve GökLerde....

hcicek61
10.03.2006, 01:29
ARKADASLAR BENIM DÜSÜNCEM STADIMIZ YAPILIRKEN MAÇLARIMIZ ISTANBULDA OYNANMALI" FAKATTRABZONSPOR TARAFTARI SAKARYA IZMIT ANKARA IZMIR GIBI SEHIRLERDE ÇOGUNLUKTA BU SEHIRLERE DE ARA ARA MAÇLARIMIZ VERILIRSE IYI OLUR DÜSÜNCESINDEYIM. SAYGILARIMLA

KuĞu
10.03.2006, 01:41
http://www.takagazete.com/stads/stadprojesi.jpg

Dünyadaki stadlar çati görüntülerine göre anilirlar ve estetikleriyle konusulur yukaridaki çizim bana çok siradan geldi umarim yukaridaki stad yapilmaz çünkü o bölgede yasayan biri olarak çizimdeki oranlari görünce öylesine çizilmis oldugu izlenimine kapildim. Elbette ben bu isin uzmani degilim ama estetik denen birsey var çatiya SIMAL yildizini simgeleyen bir yildiz koyulmasi en azindan stadimiza bir anlam ve estetik katacaktir ben alttaki resimde uydurma birsey yaptim fikir vermesi açisindan ve insaallah biraz daha ince düsünülerek stadimiz çiziliyordur.

file:///C:/&#068;ocuments%20and%20Settings/Atakan%20KUGU/Belgelerim/Resimlerim/stadpkugu.jpg

çati görüntüsü için destek bekliyorum, anlam içermeyen stad istemiyorum.Edited by: KuGu

Kemal Musaoğlu
10.03.2006, 01:57
bencede ist.oynanmali.çünkü baska uygun biyer yok.

broad
10.03.2006, 02:01
bencede istanbul olmali hem rahat rahat bende gidebilirm maçlarasmileys/smiley1.gif

KuĞu
10.03.2006, 02:10
yeni stad yapilirken bir katkimiz olsun stad projesi topic indeki stad yapilacaksa hayal kirikligina ugrarim bir önerim oldu ve desteginizi bekliyorum stad projesi topicinde belki ise yarar smileys/smiley5.gif

İleli
10.03.2006, 03:07
soylemesi ayiptir Buldunda bulaniyorsun be hemserim yeter biz eo smileys/smiley2.gif

Egemen
10.03.2006, 05:08
izmir uyar :):):) hemde bana çok uyar :):):)

temelyilmaz
10.03.2006, 09:16
olimpiyatta olacaksa maçlar akçaabaat stadinda oynansin kisin kimse gitmez oraya abi yazin da arabasi olandan baska kimse gitmez oraya stad yapan zihniyetin smileys/smiley7.gifistanbul maçina gittim geçen sene çok güzeldi ama dönüsüm felaketti

Emre B.
10.03.2006, 09:21
Olimpiyata ulasim çok zor olur ve her maç dolduramayiz.Orda sadece büyük maçlari ve olursa Avrupa maçlarini oynayalim.Diger maçlar Inönüde olsun.

toshiba
10.03.2006, 09:34
Butun maclarin tek bir stadda oynanmasi takimin kendini orda ev sahibi hissetmesi acisindan iyi olur. Baska turlu dusunupte su sehirde iki mac bu sehirde uc mac diye gezeleyecek olursak kendimizi surekli deplasmanda oynuyormus gibi hissederiz. Zira Fatih Terim bile Milli takimin maclarinin tumunu Floransa'da veya Almanya'da bir stadda oynayacagini soylerken bunu goz onunde bulundurarak aciklamisti.

Istanbul'da oynamamizi istemezdim ama bu sartlar altinda en uygun sehir orasi oluyor. Eziklerin stadi degilde, baska Maltepe'ninkinde falan oynasak iyi. Birde mumkunse gelecek sezon bu zamanlarda stad insaasi bitsede sezon sonunda donsek tekrar Trabzon'a.

CAFER ÖZER
10.03.2006, 09:37

LÜTFEN

Reha'ya aynen katiliyorum Birakin kardesim Trabzonsporun en fazla taraftari Istanbulda var takim bir sezonda bizde misafir kalsin bizde hasret giderelim.Ben daha proje netlesmeden simdiden heyecanlandim.ve kesinlikle böyle bir olay olursa Ister Olimpiyat olsun ister Kartal olsun KOMBINE BILET ALMAYI TAAHÜÜT EDIYORUM.Trabzonda 400-500 ytl ye kombine zor satilirken burda 1000-1500 ytl ye kombine satarsin.

Stad gelirin artacak Lisansli ürün satisin artacak ayrica Trabzonda güzel bir satada kavusacaksin daha ne istiyorunuz onu anlamiyorum.

Trabzon degisik sehirlerde oynasin fikrine katilmiyorum.Bir sahada oynamak o sahaya alismak bakimindan güzeldir.Biz olimpiyat stadina aliskiniz,O yüzden ben Olimpiyat satadi diyorum.Inönü Stadi olursa daha ulasim açisindan daha güzel olur.

Ben bu fikri kaç senedir söylüyorum.ve benim fikrime paralel bir fikir oldugu için Topigi açtim.Beni çok heyacanlandirdigi için bu topigi açtim.

Mustafa Önal
10.03.2006, 10:09
yildirim demirören bjk da kalirsa inönü stadi oynama sansimiz artar bize çok iyi olur inönü. olimpiyatta olurda kisin oraya seyirci çekmek imkansiz olur.yazin rüzgardan durulmuyor. bekleyip görelim önce bir üçüncü olalimda.

nemo_61
10.03.2006, 10:18
belki imkansiz ama neden zonguldak ta oynanmiyor..buranin %50 si trabzonlu.. eminim ki hiçbir maç bos tribün olmazsmileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gif

coach
10.03.2006, 10:24
Ah be Erkancigim bastin yine yüregimizin bam teline...Bu gurbet illerde 30 yildir Trabzonspor hasretiyle yanip tutusmuyor muyuz ? smileys/smiley19.gif

Bir notta Coach'a askerligini Jandarma olarak mi yaptin ? smileys/smiley2.gif

Hayirdir Halil Abi jandarma degildim,,uploads/coach/2006-03-10_102449_iiimmm.gif

Sacit
10.03.2006, 10:52
istanbul da olsa iyi olur bence olimpiyat stadin da .50 bin kisilik stadi da kim dolduracak ki trabzonda.35 bin normalidr

Atinuri
10.03.2006, 11:19
bence anlasilabilirse inönü stadinda oynamak çok mantikli insallah proje bu sene hayata geçirilir ve maçlar inönü stadinda oynanir...

maksutkaptan
10.03.2006, 11:28
bence olimpiyat stadinda oynansa daha iyi olur

KuĞu
10.03.2006, 11:33
bu zihniyeti Allah ömür boyu ts yönetiminden uzak tutsun. Amin

coach
10.03.2006, 12:05
stad bir kere yikilir bir kere yapilir, en az 40 bin olmasini tercih ederdim, örnek gs maçi biletler ucuz olunca talebi gördünüz 40 bini dolduramayiz diyenler gerçekçi düsünemiyor bunun yillar sonrasi var.

Dimi yani kardesim bunun yillar sonrasi var sampiyonlar ligi var avrupa maçlari var milli takim maçlari var var oglu var...

Ben eminimki Vahid hoca bu takimin basinda oldugu süre zarfinda en geç 3 sene içerisinde takimimiz sampiyon olucak sampiyonlar ligine katilicaz ve dünyanin sayili takimlariyla eslesicez gün gelecek bunlar olucak ve simdi sizin 35,000 bile çok dediginiz stad bize yetmicek.

Allah askina biraz büyük düsünün rahmetli menderes'de istanbul'daki yollari küçük bulup "bu yollari büyük yapalim gün gelir bu yollar yetmez"demisti,stad mümkün olan en yüksek kapasite ile insa edilmeli.

Ne malum belki uefa sampiyonlar ligi finalini Avni Aker(trabzon arena)'e vermiyecegi ?

karadenuz
10.03.2006, 12:16
ISTANBULDA OTURAN BIRI OLARAKOLIMPIYAT OLURSA IYI OLUR

ZATEN OLIMPIYAT STADININ HAKKINI DA TRABZON VERIR.

O STADI BIZDEN BASKA KIMSE DOLDURAMAZ...

karadenuz
10.03.2006, 12:20
YENI STADIMIZ 35 BIN DEGIL EN AZ ELLI BIN OLMALI GELECEGI DÜSÜNMEK LAZIM ZATEN ESKI STAD 35 BIN KISIYI ALIR

KÜÇÜK DÜSÜNMEMEK LAZIM BEN EN AZ 50.000 KISILIK STAT DIYORUM

SITE YÖNETICILERI BU KONUDA ANKET YAPAR VE DUYURURSA BELKI YÖNETIMIN DIKKATINI ÇEKER NE DERSINIZ...

temelyilmaz
10.03.2006, 12:41
inönü yada samiyen derim ben. onlardan birinde oynasak daha iyi olurdu.

1 sene fedakarlik yapacagiz . ve dönüsümüz muhtesem olacak.

samiyende olsa bizim maçlarimiz yikariz orayi valla stadin yikiminida biz karsilariz trabzonlular olarak smileys/smiley4.gifolursa inönü olsun neden stada ulasim daha kolay tahminimce anadolu yakasinda en çok trabzonlu kartal tarafinda var inönü stadi ulasim bakimindan hem anadolu yakasina hemde avrupa yakasina daha yakin daha güzel olur

La_Brujita
10.03.2006, 12:49
KuGu Yazdi:

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=1 width="100%" bgColor=#999999>
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width="100%" bgColor=#ffffff>
<T>
<TR>
<TD =text>stad bir kere yikilir bir kere yapilir, en az 40 bin olmasini tercih ederdim, örnek gs maçi biletler ucuz olunca talebi gördünüz 40 bini dolduramayiz diyenler gerçekçi düsünemiyor bunun yillar sonrasi var.</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>umarim stad iyi olur ayrica maclar Istanbul da olursa fena olmaz cunku oradaki taraftarimizda cok iyi

yanliz737
10.03.2006, 12:49
beyler insallah maclar istanbulda olur. senede 3 mac seyretmekten biktim zaten ali samiyene gitmek te zor. ama olimpiyata 8 9 mac gideriz artik

EmrahYalçınalp
10.03.2006, 13:17
Acaba su stad projesine hiz vermek için kaazma-kürekli bir ekip kurup bir gece ansizin yikim islemine mi baslasak??? smileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gif Edited by: perhaps

#10 Fietra
10.03.2006, 15:38

Dimi yani kardesim bunun yillar sonrasi var sampiyonlar ligi var avrupa maçlari var milli takim maçlari var var oglu var...

Ben eminimki Vahid hoca bu takimin basinda oldugu süre zarfinda en geç 3 sene iç

erisinde takimimiz sampiyon olucak sampiyonlar ligine katilicaz ve dünyanin sayili takimlariyla eslesicez gün gelecek bunlar olucak ve simdi sizin 35,000 bile çok dediginiz stad bize yetmicek.

Allah askina biraz büyük düsünün rahmetli menderes'de istanbul'daki yollari küçük bulup "bu yollari büyük yapalim gün gelir bu yollar yetmez"demisti,stad mümkün olan en yüksek kapasite ile insa edilmeli.

Ne malum belki uefa sampiyonlar ligi finalini Avni Aker(trabzon arena)'e vermiyecegi ?

Yaklasik 1-2 sene önce ben de bunu demistim "Ne malum bir gün Sampiyonlar Ligi finali ve UEFA finalinin Trabzon'da yapilmayacagi?"

Nytre
10.03.2006, 15:46
gece gide|im yika|im stadi smileys/smiley2.gifancak 0 zaman yapar|ar hak|isin..

Nytre
10.03.2006, 15:58
tabi canim.. bunun avrupa sampi0nasi dünya kupasi 0|impiyat|ari var.

Oruç
10.03.2006, 16:02
40 bin olmasi bence de ideal olur.Bilet fiyatlarini biraz daha ucuz tutarsin olur biter...

Emir BAYRAK
10.03.2006, 16:15
1 sene olsun Trabzonsporum Istanbulda olsun hemen aninda kapali kombinemizi aliriz..Pasalar gibi doya doya 1 sene Trabzonumuzu izleriz..Maçlar istanbulda olsunda Stad problem degil...Tabi Inönü olursa daha iyi olur fakat diger türlüde otobüs kaldiririz Olimpiyata...smileys/smiley2.gif

Sacit
10.03.2006, 16:42
çok güzelde bu stadi nerde yapacak

cakirahmed
10.03.2006, 16:53
Gerçeklesmesini cani gönülden diliyorum insani bir ortamda futbol izlemek çok güzel olurdu.

Murat'
10.03.2006, 17:04
walla kim ne dese desin ben bu isten umutlu deilim

Tahir
10.03.2006, 17:12
Bekliyoruz takimimizi.Buralarin havasini ancak Trabzonum degistirir.Neresi olursa olsun fark etmezama inönü favori tabikii. Edited by: of_divranli

Mayls
10.03.2006, 17:32
<DIV>bencede en ideal inönü</DIV>
<DIV>her mac olympiyatta oynarsak stad bos kalir</DIV>
<DIV>o stadi 2 kere doldurduk</DIV>
<DIV>1 Kupa Finali</DIV>
<DIV>1 Sezon sonu takima tesekkür amacli</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>bidaha kolay kolay dolmaz orasi ama inönü olursa her mac dolar zaten inönü sehir icinde olimpiyat disarda. ulasim sorunu olur. her inönünün tribünleri sahaya 0 sayilir müthis atmosfer yapariz orda</DIV>

oflubektas
10.03.2006, 17:59
Stad yapimi ne zaman basliyor? Parça parça yapilip maçlar oynanmaya devam mi edecek,yoksa tamamen mi yikilacak? Maçlarin tamamini Istanbul'da oynamamizadair mevzuat engeli var mi?Inönü Stadi'ninkira ve sair imtiyaz haklarina sahip olanbjk kulübü her hafta sahasinda maç oynanmasina izin verir mi?Sorulari arttirmak mümkün dehele bi "dereyi görelim" .Paçalari siyirmak kolay is smileys/smiley2.gif

eren_61
10.03.2006, 18:22
insallah birkaç gün içinde çikipta yöneticiler açiklama yapar.proje bu maliyet bu.kesinlikle bu tarihte baslicak.ve maçlarimizi bir dönem su statta oynicaz gibi.

Standart61
10.03.2006, 18:28
umarim kosu bantlari kaldirilir trübünler sahaya çok yakin olur çünkü bu rakip takimi baski altina almak için çok iyidir. ayrica umarim kare köseli olur yoksa ne anlami kalir. kale arkasindan maç izleyecek olsan sahaya 100 metre daha uzaktan bakiyorsun :Pp

bence 50 bin kisilik stadi da trabzon halki doldurur yeterki kiötü günler geçsin takim sampiyonluk yolunda somut adimlar atip yildiz oyuncu transfer etsin. ben kalkip erzurumdan maç izlemeye gidiyorum. trabzonda maça gitmek ise çok kolay verilecek bir 4 lirayla 5 dakikada stattayiz kim gitmez ki degil mi???

TAMTÜRK61
10.03.2006, 19:03
umarim kosu bantlari kaldirilir trübünler sahaya çok yakin olur çünkü bu rakip takimi baski altina almak için çok iyidir. ayrica umarim kare köseli olur yoksa ne anlami kalir. kale arkasindan maç izleyecek olsan sahaya 100 metre daha uzaktan bakiyorsun :Pp

bence 50 bin kisilik stadi da trabzon halki doldurur yeterki kiötü günler geçsin takim sampiyonluk yolunda somut adimlar atip yildiz oyuncu transfer etsin. ben kalkip erzurumdan maç izlemeye gidiyorum. trabzonda maça gitmek ise çok kolay verilecek bir 4 lirayla 5 dakikada stattayiz kim gitmez ki degil mi???

Evet bence de yapilacak olan stadin etrafinda kosu alanlari olmasin.Edited by: Ünyeli61

toslu6861
10.03.2006, 19:11
maclar istanbulda oynanacak ama olimpiyat her maca genlerbirligi kupa finali ve istanbulspor lig maci gibi dolmaz

Trapezus-61
10.03.2006, 19:25
Bence de Inönü stadi olursa daha iyi olur. Olimpiyat stadi güzel ama ulasimi zor ayrica bursa,izmit gibi yerlerden gelenler için daha yakin olur. Biraz da takimimizin maçlarini biz izleyelim doyasiya...

Emre B.
10.03.2006, 19:27
Para biriktirmeye basladim.Seneye 2 tane kombine alicamsmileys/smiley2.gif

Murat'
10.03.2006, 20:19
ah stad ah bi gelsede görsek

U.Sadıkoğlu
10.03.2006, 21:23
yaw beyler biraz mantikli düsünelim olimpiyatta bir maça geldi 50.000 kisi son maçti samp. ligi vardi olimpiyatta olursa her maça 50.000 çekermi bence maçlar inonude oynanmali akustik bakimindandasmileys/smiley5.gifsmileys/smiley18.gif

Semih58
10.03.2006, 22:34
Asgari 50.000 kisilik olmali.Gelecegi mutlaka düsünmeliyiz.?Su anda Ankara Sehirler arasi otobüs terminali bile yetmiyor.Büyük düsünenler büyük imkan ve basarilar elde ederler.Avni Aker Stadyumu yapildigi zaman kolonlar düsünüldü mü?Puzzle gibi olmamali.

Bence maçlar Karadeniz havasinda

AKÇAABAT'TA ya da GIRESUN'da oynanmali

U.Sadıkoğlu
10.03.2006, 23:06
yaw yok genek aradeniz olmaz bence

OmeR.
10.03.2006, 23:49
Istanbul'da oynanmasinda hiçbir sakinca yok tabiki. Yeterki su stadyum isi Kayseri'den önce yapilsin...

Taner Gündoğdu
11.03.2006, 13:22
trabzondsaki arkadaslari anlayamiyorum ya! ne demek trabzondan baska bir yerde oynanmamali? 20.000 kisilik stadi kaç kez doldurdunuz? biz burda takimizi desteklemek için can atiyoruz,sizin dediginize bak! olimpiyattaki 2 maçta da seyirci rekoru kirdik. siz trabzonsporlusunuz da biz üvey miyiz? takimi görmek desteklemek için illla trabzonda mi olmamiz lazim?

Hasan Cubukcu
11.03.2006, 13:26
bukonu bence bölücülüge gidiyor yavas yavas lütfen birakin buraya yazmaya ,zaten bölünmüsüz bölünesecegimiz kadar.

Aslıhan
11.03.2006, 13:44
trabzondsaki arkadaslari anlayamiyorum ya! ne demek trabzondan baska bir yerde oynanmamali? 20.000 kisilik stadi kaç kez doldurdunuz? biz burda takimizi desteklemek için can atiyoruz,sizin dediginize bak! olimpiyattaki 2 maçta da seyirci rekoru kirdik. siz trabzonsporlusunuz da biz üvey miyiz? takimi görmek desteklemek için illla trabzonda mi olmamiz lazim?

ama sen simdi çok ayip ediyosunsmileys/smiley4.gifne demek stadi kaç kere doldurdunuz smileys/smiley18.gifbirilerine kizipta bütün taraftari suçlamak ne kadar dogru sence...

eger baska bir sehirde oynanacaksa en iyi fikir tabiki istanbul bu konuda seninle ayni fikirdeyim

Vehbi Sancak
11.03.2006, 14:36
minumum 50 bin kisilik ve 24 saat yasayan bir stad olmali

ingiliz veya ispanyol örneklerinde.

istanbul, sakarya, izmit farketmez,

biz yine gidebilecegimiz maçalara gideriz

selimberkan
11.03.2006, 14:39
stad yapimi ne zaman basliyor kaç bin kisilik kapalimi açikmi isitama sistemi cvarmi stad a ek stad yanlarinda cafeler falan oluo yabanci stadlardan biliorumm ek para kaynagi olacakmi

bide bnilet fiatlarida artar bence

Nytre
11.03.2006, 15:01

ama sen simdi çok ayip ediyosunsmileys/smiley4.gifne demek stadi kaç kere doldurdunuz smileys/smiley18.gifbirilerine kizipta bütün taraftari suçlamak ne kadar dogru sence...

eger baska bir sehirde oynanacaksa en iyi fikir tabiki istanbul bu konuda seninle ayni fikirdeyim

bencede böyle denilmemeli.. burada binlerce insana söylenmemeli bu laf....

istanbulda oynansin dolsun stat...

Taner Gündoğdu
11.03.2006, 15:04

pardon bir sinirle yazilmis seylerdi smileys/smiley5.gifelbette ki takimi sürekli destekleyen taraftar vardir ama ne yazik ki çok önemli dönemlerde takim çok yalniz birakildi. mesela türkiye kupasini aldigimiz (ilki) zaman takim antalyadan trabzona döndü, karsilama yapilmadi. o hafta sonu maça çikti oyuncular büyük bir cosku ve sevgi gösterilmesini beklerken bos tribünlere oynadi. ben bu olayi 2 senedir unutamiyorum. lafim meclisten disari tabiki. ama bir sezon istanbulda oynamakla takimi istanbul takimi yapmaya çalismak ayni sey degildir. lütfen biraz mantikli düsünün arkadaslar. istanbuldan baska kaç yerde böyle büyük bir stad var ve kaç yerde böyle büyük bir stad doldurulur?

Adem Erdoğan
11.03.2006, 15:13
1 hafta lik nedenini bilmedigim cezadan sonra ilk mesajimi yaziyorum.Bence yönetim bunu çok ii düsünmüs.1 tasla iki kus vuracak.Hem stadi yapacak.hemde istanbuldaki hemsehrilerimiz 1 yilliginada olsa hasret giderecek.Ama eminimki avni akerden daha basarili olacak orada(bkz----gs1-TS2...TS4-GB0...TS5-IST0).Ben seneye kombine almayi düsünüyorum.

coach
11.03.2006, 15:27
uploads/coach/2006-03-11_152752_kilit.JPG

kaplan6161
11.03.2006, 15:36

Olay üveylik veya özlük degilIstanbuldaki tarftarlarsahayi dolduruyor ama toplanan parasadece Trabzonspor'akalacaksa eyvallah ama galatasaray'a pay ayrilacaksa niye istanbulda oynansin ben buna karsiyim.

sultantekke
11.03.2006, 15:55
bencede istanbulda olsun maçlar eminimki her maç dolar smileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gif

BDiler61
11.03.2006, 16:02
maçlar istanbulda olsun ama eziklerle ankarada oynayalim

mahmuter61
11.03.2006, 16:04
isallah isallah yillardir hep transferler yapacagimiz söylendi fakat geceleri gökgüzündeki yildizlaedan baska yildiz göremedik!önümüzdeki sezonda bu böyle olacak!stad olayi;istanbulda oynama fikri bence yanlis.zaten Trabzonu yabancilara begendiremiyoz istanbulu tadanlari Trabzona nasi götürecegiz.!isallah hersey gönlümüzce olur,olsun artik.

Taner Gündoğdu
11.03.2006, 17:14

Olay üveylik veya özlük degilIstanbuldaki tarftarlarsahayi dolduruyor ama toplanan parasadece Trabzonspor'akalacaksa eyvallah ama galatasaray'a pay ayrilacaksa niye istanbulda oynansin ben buna karsiyim.

galatasaraya niye pay verilsin ki?

laz_sinan
11.03.2006, 17:15
bence 35 bin kisilik yapilcagina 61bin kisilik yapilsa

Adem Erdoğan
11.03.2006, 17:16
Bir diger ihtimal kdz eregli diyorum.Nüfusunun yaridan fazlasi trabzonlulardan olusan bu karadeniz ilçesi Trabzonspora herkesten çok hasret.Stadda kapasite olarak 40.000 kisi kaldirir.

Adem Erdoğan
11.03.2006, 17:18
stad 35000 kisilik ideal.kapali bi kutuyu andirmasi lazim.rakibi baski altina alacak.

kaplan6161
11.03.2006, 17:29

galatasaraya niye pay verilsin ki?

Adamlarin sahasinda oynadigimiz için yok çimler bozuldu yok o oldu yok bu oldu diye para alacaklar diyesöylemistim. Eger Trabzonspora kalacaksa tabiki Istanbulda oynansin.

cakal 61
11.03.2006, 17:39
bence maclari zonguldakda yapalim ciddi diyorum zong. eregli uc de 2 si karadenizli bunlarin coguda trabzonlu tabi bu benim fikrim

offbeat
11.03.2006, 18:00
yok artik zonguldakta yapalim olur mu.karadenizlinin olmadigi yer mi var o zaman Türkiye nin her ili düsünülebilr ama sanbul büyük sehr olmasi sifatiyla ve diger 3 büyük denilen! takimlara kafa tutmasi açisindan maçlar Istanbulda oynanmali.Gçen sezon ki istanbul maçi taraftar desteginin en güzel örnegidir heralde..

U.Sadıkoğlu
11.03.2006, 18:08
IStanbulda oynanir zaten orasi kesinde stad hangisi olacaksmileys/smiley5.gif