PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stadyum Projesi... (1)

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Emorfo
25.05.2007, 10:39
Elif iddiaya girer misin ?

Faik Yılmaz
25.05.2007, 10:40
Basit bir takvim :

Bilindiği üzere kıyı kanunundaki eksiklikler nedeni ile stadyum projesi bu haliyle hayaldir.
Ancak kanunun düzenlenmesinden sonra işlemler yapılabilir...

şimdi 4 haziran tarihinde meclis tatile giriyor. o tarihe kadar meclisin önünde 28 tabne kanun var. bu kanunun tasarı hali bile yok şu anda....

hadi hazırladılar diyelim. 4 hazirana kadatr yetişmeyecek... 22 temmuzdaki erken seçime kadra parmak oynamayacak...

hükümet kurulması filan derken eylül ekim ayını bulacak. hadi geldi kabul edildi diyelim....
ondan sonra mevcut stadyum satılacak yenisi ihale edilecek...
sahil doldurulacak.....
zemin güçlendirilecek....
stadyum yapılacak....
bizde izleyeceğiz...

bu hikaye değil resmen masal.....

mevcut stadı adam gibi düzeltsinler yeter.. bizi masallarla uyutmaya çalışanları bir gün yataklarından kabuslar ile uyananacaktır...

TSelif
25.05.2007, 10:43
Elif iddiaya girer misin ?

Sen anlamadın benim o cümleyi yazmamda ki amacı. Statın yapılması ile hiç bir ilgisi yok.. Sadece bir kaç mesaj girmiş araya o kadar. Biraz kafanı yorarsan kime ne demek istediğimi anlayacaksın. ;) Çünkü fazlası ile zeki olduğunu tahmin ediyorum :)

WERTHeR
25.05.2007, 10:45
Hı hı evet hayal mahsulülü bunlar sizden hayal olmasın :)

Ya seninle devre arasında bu stad yönetim konularını epeyce konuşmuştuk. Bana söylediğin kupa alınırsa kongreye gidilecek ve başkan kendi yönetimini oluşturup daha rahat çalışacak. Kupayı alamadık. Kongreye gidemiyoruz doğal olrak. Bir kısım yöneticiden kurtuldu başkan ama bir kısmı duruyor. Stadyum olayı ise başlı başına fiyasko. Hala daha bu iş olacak diye ümidin varsa sebeplerini söylede bizimde ümidimiz olsun....

Emorfo
25.05.2007, 10:48
Sen anlamadın benim o cümleyi yazmamda ki amacı. Statın yapılması ile hiç bir ilgisi yok.. Sadece bir kaç mesaj girmiş araya o kadar. Biraz kafanı yorarsan kime ne demek istediğimi anlayacaksın. ;) Çünkü fazlası ile zeki olduğunu tahmin ediyorum :)

Onu anladım bir sıkıntı yok, ama olsun yine de var mısın iddaaya :)

Emorfo
25.05.2007, 10:55
Ya seninle devre arasında bu stad yönetim konularını epeyce konuşmuştuk. Bana söylediğin kupa alınırsa kongreye gidilecek ve başkan kendi yönetimini oluşturup daha rahat çalışacak. Kupayı alamadık. Kongreye gidemiyoruz doğal olrak. Bir kısım yöneticiden kurtuldu başkan ama bir kısmı duruyor. Stadyum olayı ise başlı başına fiyasko. Hala daha bu iş olacak diye ümidin varsa sebeplerini söylede bizimde ümidimiz olsun....

Ben başkanın samimiyetine yapabilme gücüne inanıyorum. Trabzonspor Kulübü Başkanı, "En büyük projem Trabzonspor'a stat ve sürekli gelir kaynakları kazandıracak projeleri hayata geçirmek" diyorsa, "Bu benim için şampiyonluktan daha önemli" diyorsa o yüzden hayallerinizi bu başkan gerçekleştirecek :) Sezon ortasında bazı öngörülerim vardı. Evet kongre bekliyordum ancak öyle sanıyorum ki Hacıosmanoğlu bazı şeyleri bozdu. Yönetimde nasıl olsa 6 ay sonra kongre var hazır süreki konuşan, icraat makamında olmasına rağmen sürekli dert yanan Hacıosman'dan kurtuldukları için kongre gitmek istememiş olabilir. Bir yönetimden bir ses çıkar türlü türlü sesler çıkarsa bu zarar verir. Başkan Sayitoğlu'ndan yana kullandı tercihini. Stat projesi hayata geçirilecek bu proje olmazsa gerekli izinler çıkmazsa başka bir proje hatta Avni Aker'in yerine yenisini yapmak projesi de tekrar gündeme gelebilir. Bu süreç uzun ve zorlu bir süreç sabreden Trabzonspor kazanır.

TSelif
25.05.2007, 10:56
Olsun yaa. Bu kadar muhalifin içinden piyango bana vurduysa pilavdan dönenin kaşığı kırılsın diyorum bende:D:D Ölmez sağ kalırsak iddia sonucu görmeye ömrümüz yeterse varım diyorum :)
Ama TRABZONSPOR umuzu İstanbul'a yollamayız haberin olsun :D:D

WERTHeR
25.05.2007, 10:59
Ben başkanın samimiyetine yapabilme gücüne inanıyorum. Trabzonspor Kulübü Başkanı, "En büyük projem Trabzonspor'a stat ve sürekli gelir kaynakları kazandıracak projeleri hayata geçirmek" diyorsa, "Bu benim için şampiyonluktan daha önemli" diyorsa o yüzden hayallerinizi bu başkan gerçekleştirecek :) Sezon ortasında bazı öngörülerim vardı. Evet kongre bekliyordum ancak öyle sanıyorum ki Hacıosmanoğlu bazı şeyleri bozdu. Yönetimde nasıl olsa 6 ay sonra kongre var hazır süreki konuşan, icraat makamında olmasına rağmen sürekli dert yanan Hacıosman'dan kurtuldukları için kongre gitmek istememiş olabilir. Bir yönetimden bir ses çıkar türlü türlü sesler çıkarsa bu zarar verir. Başkan Sayitoğlu'ndan yana kullandı tercihini. Stat projesi hayata geçirilecek bu proje olmazsa gerekli izinler çıkmazsa başka bir proje hatta Avni Aker'in yerine yenisini yapmak projesi de tekrar gündeme gelebilir. Bu süreç uzun ve zorlu bir süreç sabreden Trabzonspor kazanır.

Sabrediyoruz zaten ama sence bu süreç uzamadı mı? Bu işin planı programı olmaz mı? Fikrim geldi diyip stad yapmak doğru mu? Önümüze maketler haricinde bir şey koyulmuyor. Planımız bu dese tüm camianın desteğini alsa fena mı olur?

TSelif
25.05.2007, 11:00
Stat projesi hayata geçirilecek bu proje olmazsa gerekli izinler çıkmazsa başka bir proje hatta Avni Aker'in yerine yenisini yapmak projesi de tekrar gündeme gelebilir.

Ben başından beri bunu istiyorum zaten :rolleyes:

Emorfo
25.05.2007, 11:00
Olsun yaa. Bu kadar muhalifin içinden piyango bana vurduysa pilavdan dönenin kaşığı kırılsın diyorum bende:D:D Ölmez sağ kalırsak iddia sonucu görmeye ömrümüz yeterse varım diyorum :)
Ama TRABZONSPOR umuzu İstanbul'a yollamayız haberin olsun :D:D

Projeye netleşir kazma vurulursa ben kazanırım, proje sürüncemede kalır Albayrak görev süresince bunu gerçekleştiremezse yani o süre zarfında kazma vurulmazsa sen kazanırsın. Yemeğine tamam mı ? :)

TSelif
25.05.2007, 11:04
Yemeğine tamam mı ? :)

Tamamdır ..:)

Faik Yılmaz
25.05.2007, 11:04
en iyi ihtimalle 2011 yılının bahar aylarında tartan pistli seyirci ile takım arasında 30 metre olan ucube bir stadyuma sahip olur şehir....

ancak böyle bir stadyumunada kim maç izlemeye gider işte o muamma.....

yani şehirin 20 km dışında üstelik tartan pistli bir stad yapmak demek üstelikte bunun karşılında Avni Akaeri vermek resmen bu şehirde bu takımın başarısını istemiyoruz demektir.....

Emorfo
25.05.2007, 11:08
Sabrediyoruz zaten ama sence bu süreç uzamadı mı? Bu işin planı programı olmaz mı? Fikrim geldi diyip stad yapmak doğru mu? Önümüze maketler haricinde bir şey koyulmuyor. Planımız bu dese tüm camianın desteğini alsa fena mı olur?

Saha sonuçlarının bu derece kötü olması, yönetimdeki çalkantılar vs vs gibi nedenlerden bir gecikme olabilir. Bu stat projesinin bu kadar gecikmesinin başka bir nedeni de en son karar kılınan deniz dolgusu ile yapılması düşünülen proje. Bu proje stat projesinden çok öte Trabzon şehrine bir hizmet, mükemmel bir proje, zor bir proje. Bu proje kimsenin aklına gelmese ilk gündeme gelen proje belkide bu sezon sonunda başlayacaktı. İlk stat projesinin fizibilite çalışması elimde Holandalı firma her şeyi düşünmüş kaça maal olacağından Yavuz Selim'de yapılacak Alış veriş mağazasında kaç dükkan olacağında, residencelerden, maç gününde trafiğin nasıl akacağından sahile otopark yapıp taraftarların sahilden stat yürümesinden tutunda herşeyi ile güzel bir projeydi. Ancak yaz oyunları ve Trabzon şehrinin ve Trabzonspor bir çok sorununu çözen son proje daha cazip gelmiş olabilir. Bekleyip göreceğiz. İlk proje olsun son proje olsun Trabzonspor'a mali yönden bir yük getirmiyor.

Erdal
25.05.2007, 11:16
faruk bu stad yapılmazsa öyle 1 arkadaşa yemekle kurtulamazsın ...restoran kapatmalısın ..yada kazanlar kaynatmalısın........

Faik Yılmaz
25.05.2007, 11:16
. İlk proje olsun son proje olsun Trabzonspor'a mali yönden bir yük getirmiyor.

Sayın Albayrağın açıklamalarında Avniaker Stadyumunun 50 milyon euroya kiraya verielceği yeni stadyumunda bu para ile yapılacağı söyleniyordu.. Avniakeri kaybetmek yeterince külfet değilmi zaten....

kırk yıllık çınarı devirip yerine basit bir fidan dikilecek....

stadyum şehirden uzaklaştırılacak.....

millet artık maç izlemeyecek.

bence asıl amaçlananda bu....

Trabzonsporu basitleştirmek.....

Taş yerinde ağırdır...

Hekimoğlu
25.05.2007, 11:27
temel atma törenini görebilecek miyim acaba benim 10 senelik hayalim yeni stad.yapanı hayır dualarıyla anarım.

Emorfo
25.05.2007, 11:27
faruk bu stad yapılmazsa öyle 1 arkadaşa yemekle kurtulamazsın ...restoran kapatmalısın ..yada kazanlar kaynatmalısın........

Hemen kötü şeyleri düşünmeyelim ya yapılırsa ne olacak peki herkes bana yemek ısrmarlasın o zaman :)

Faik Yılmaz
25.05.2007, 11:29
6 ay kanuni alt yapının bitmesi için.....

18 ayda inşaat işleri için......

24 ay içinde tartan pistsiz bir stadyum yapılırsa körfez köftede bir yemekte benden........

Erdal
25.05.2007, 11:32
Hemen kötü şeyleri düşünmeyelim ya yapılırsa ne olacak peki herkes bana yemek ısrmarlasın o zaman :)

tamam kardeş benden sana uzungölde balık ..hemde derede tutulmuşundan.....yanınada kukuvaka tava........

Emorfo
25.05.2007, 11:37
Faik, Erdal abi Allah razı olsun bir senelik yemeğim çıkacak bu gidişle haydi Albayrak yap şu stadı :)

WERTHeR
25.05.2007, 11:37

Bu stad istenilen zamanda istenilen şekilde yapılsın ömrünün sonuna kadar yemek parası vermezsin:)

galyanlim
25.05.2007, 12:47
Faruk abi eğer bi anlaşmaya varırsak
ben kazmayın alıp sahile iniyorum :)

Emorfo
25.05.2007, 12:59
Anlaşırız anlaşarız, yemekleri paylaşırız yarı yarıya sen kazmayı iyi vur yeter, inandırıcı olsun :)

SiNo
25.05.2007, 15:53
faruk sonunda stad oluyor hadi hayırlısı ;)

Nurettin Yılmaz
25.05.2007, 16:48
sizin Trabzonlulara karşı bir ezikliğiniz var da ileride anlıyacaz nedenini.o küçük şehir daha küçükken 6 kere şampiyonluk yaşadı.zeytinyağı gibi su üstüne çıkmayıda ne güzel beceriyorsunuz.orduspor'u taşıyın istanbul'a belki süperlige yükselirsiniz.hatta bütün türkiyeyi istanbul'a taşıyalım.şaka gibi.

aslında ben bu konu hakkında bir süre yazı yazmayacaktım.fakat bu arkadaşın yazmış oldukları beni son bir kez daha yazı yazmaya mecbur bıraktı. Artık Trabzon da yaşayan gençlerin bile bir kısmı istanbul takımlarını tutarken,hekimoglu arkadaşımızın bir ordulu olarak trabzonspor'u tutmasından dolayı memnun olması gerekirken bu arkadaşımızın hekimoglu nu ezklikle suçlayıp alaya alması gerçekten çok vahim bir durum. Yazmış olduğu yazı , aslında bu arkadaşımızın hekimoglu nun yorumları karşısında ne kadar çaresizliklik içinde olduğunu gösteriyor ayrıca kullandığı kelimeler Trabzon lu olmayıpta Trabzonspor u tutan başka memleketten olan taraftarlarımızıda hem rencide edici hemde taraftarlarımız arasında tahrik unsuru ve bölücülüğe sebep olacak cinstendir.

hekimoğlu arkadaşımızın Trabzonspor için hayati önem taşıyan stad projesi konusunda yapmış olduğu kişisel yorumlar ve sergilediği saldırgan tavırlar kendisinin stad projesine ne kadar ciddiyetle yaklaştığının göstergesidir sanırım.

hekimoglu
25.05.2007, 18:33
[quote=hekimoğlu;807176]sizin Trabzonlulara karşı bir ezikliğiniz var da ileride anlıyacaz nedenini.o küçük şehir daha küçükken 6 kere şampiyonluk yaşadı.zeytinyağı gibi su üstüne çıkmayıda ne güzel beceriyorsunuz.orduspor'u taşıyın istanbul'a belki süperlige yükselirsiniz.hatta bütün türkiyeyi istanbul'a taşıyalım.şaka gibi.[/quot

bak kardeşim.trabzonspor sevgimi bayağı küçük görmüşsün.benim içimdeki trabzonspor sevgisi o kadar büyükki altında ezilirsin.ben senin gibi dede mirası diye tutmuyorum bu takımı bu biir....o şartlarda elde edilen 6 şampiyonluğu inkar etmedim ikiiii..(son şampiyonluğu yaşayıpda trabzonspor lu oldum)ayrıca orduspor u diline dolamışsın..2 yıl önce 2.lig b kategorisinde orduspor un şampiyonluğunu gördüm.beğenmediğin orduspor bana şampiyonluk sevincini yaşattı üççç..6 şampiyonluğun elde edildiği sezonlarda ligde kaç tane karadeniz takımı vardı bir bak istersen dört...orduspor unda trabzonspor dan fazla bir farkı yok..onunda başkanı klubü istanbul dan yönetiyor....bir daha taraftarlık konusunda haddini aşma istersen..ben şaka sevmem..kimin ezik kimin büzük olduğunu zaman gösterir..

cevap hakkı doğduğundan cevaplamaya mecbur kaldığım bu seviyesi düşük yoruma diğer forum üyelerinide şahit ettiğim için şimdiden özür dilerim...

ÜNYELİ GERÇEK HEKİMOĞLU...
AT ÖLÜR MEYDAN KALIR YİĞİT ÖLÜR NAMI KALIR.

Samet Berber
25.05.2007, 18:45
faruk sonunda stad oluyor hadi hayırlısı ;)
nasıl yani oluo mu kesin stad????

Ozan
25.05.2007, 19:21
nasıl yani oluo mu kesin stad????

biraz daha üstteki diyalogları okusan ne olduğunu anlarsın.
bende inanıyordum yapılacağına ama sadece oyalama taktiği olarak görülüyor :mad:

Mayls
25.05.2007, 19:40
abi siz kazmayi vurun yazin izine gelince bende gelecegim yardima :)

Hekimoğlu
25.05.2007, 20:55
ne komik insanlar var şu dünya da ünyeli gerçek hekimoğlu ne demek.sayı saymasını da biliyormuş.ne güzel.stad projesinin son durumunu öğrenmek için girdiğim şu topic'te karşılaştığım yazılara bak.adamlar sırf bu topic için üye olmuş.bir de klavye delikanlılıkları at ölür eşşek doğar bilmem ne.yöneticiler epeydir uğramıyor bu topic'e bir baksalar iyi olacak.cevap yazacak olan özelden mesaj atsın topic'in selameti açısından.

Cafer KILIÇSOY
25.05.2007, 23:36
Faik, Erdal abi Allah razı olsun bir senelik yemeğim çıkacak bu gidişle haydi Albayrak yap şu stadı :)
Faruk bir yemekte benden sana. Avni Aker kazma görsün yeterki. Ama kaybedersen Erdal Abiyin dediği gibi lokanta kapatman gerekiyor bu gidişle:).
Sözümüz söz. Delikanlı gibi:)

denizgrsy
25.05.2007, 23:50
bu konu kabak tadı verdi...bas git be nuri,stadı da evinin bahçesine yaptır çıkar oynarsın!

bari güzel bi halı saha yaptır,klübe bağışlada gelir olsun ....

Mehmet Fatih Yavuz
26.05.2007, 14:32
oooy hala sürüncemeeee...........

bi güzel haber bekliyoruz..
en azından şu stad konusunda bi umut...
o da kaf dağının ardında kalacak gibi...

Emorfo
26.05.2007, 14:51
Faruk bir yemekte benden sana. Avni Aker kazma görsün yeterki. Ama kaybedersen Erdal Abiyin dediği gibi lokanta kapatman gerekiyor bu gidişle:).
Sözümüz söz. Delikanlı gibi:)

Ben bir tek Elif ile iddaaya girdim. Diğer yemek olayları tamamen stat yapılırsa stadın hürmetine ısmarlanacak yemekler kategorisine giriyor :) Yanlış anlaşılmaz olmasın batarız :D

Alınsın izinler, vurulsun kazmalar, gelsin yemekler :)

TSelif
26.05.2007, 14:55
Faruk yaa sen şimdiden yememeye başla .O kadar yemeği nereye sığdıracan :D:D

Emorfo
26.05.2007, 15:02
Malum sigarayı bırakınca yemek zevki damak, zevki diye bir şey ortaya çıktı. Zamana yayıp fırsat buldukça yeriz ne olacak :) Tabi kazma işi olursa :D

Adem Erdoğan
26.05.2007, 15:13
İyide bu iddaanın belli bir süresi yokmu.Stad belki 50 yl sonra yapılacak:D

renac
26.05.2007, 15:15
beyler u projeyle ilgili bir bir biligisi olan bize adam akıllı bu projenin son durumunu açıklayabilecek biri var mı arkadaşlar. yönetim devamlı devlette stad projesi deyip topu devlete atıyo bir bilen ama gerçekten bilen biri bişiler yazsın

Emorfo
26.05.2007, 15:18
İyide bu iddaanın belli bir süresi yokmu.Stad belki 50 yl sonra yapılacak:D

Var tabi Albayrak'ın görev süresinde yani başkanlığında kazma vurulursa ben kazanıyorum, Albayrak bırakır stat işi yalan olursa veya yalan olmasa bile uzun süreli ertelenir gibime geliyor bu durumda bek kaybediyorum.

TSelif
26.05.2007, 15:23
E o zaman kazandım ben :D:D:D...

Samet Berber
26.05.2007, 15:56
ya stad falan olacağı yok bu da demektirki aralıkta nuri aday değil ben olsammı ki aday :):):):):):):)???

Emorfo
26.05.2007, 15:59
E o zaman kazandım ben :D:D:D...

O niyeymiş.

TSelif
26.05.2007, 16:02
yalan olmasa bile uzun süreli ertelenir gibime geliyor bu durumda bek kaybediyorum.
Bundan dolayı. Boşuna laf etmeyen üyeler katagorisinde yer aldığın için bende bu cümleni seçtim :D
Neyse zaman içinde görücez.Keşke stat yapılsın yemek neymiş :)

Emorfo
26.05.2007, 16:08
Bundan dolayı. Boşuna laf etmeyen üyeler katagorisinde yer aldığın için bende bu cümleni seçtim :D
Neyse zaman içinde görücez.Keşke stat yapılsın yemek neymiş :)

Albayrak görevi bırakmayıp stat projesi netleşip Aralık'taki kongrede tekrar aday olup kazanacağı için görevine devam edeceği için benim açımdan sorun yok. Albayrak kazanamazsa yani görevde olmazsa bu stat işi büyük ihtimalle yalan olacağı için veya uzun süre ertleneceği için ben kaybetmiş oluyorum onu diyordum :) Yemek bahane tabiki :)

Fatih
26.05.2007, 18:12
geçen sene söz verdiler lig bitimi başlıcaz yıkmaya die olmadı bu sene ortasında iki ayrı proje getirdiler önümüze lig bitti hiçbir adım atılmadı bazı arkadaşlarımız da uykudan yeni uyanmaya başladı

AYYILDIZ
26.05.2007, 18:37
Sayitoglu Haziran ayinda cevap alicaz demis stad projesiyle ilgili insallah olur bu stad isi gelecegimiz acisindan

Furkan
26.05.2007, 18:41
demekki çalşıyolar bu da bizim şansımız ki seçime gidiliyo geçikmeler olucak mutlaka ama sonuçta bu stad yapılacak bu proje olmassa başka bi proje olur ama stad yapılacaktır ben buna inanıyorum

Samet Berber
26.05.2007, 19:31
demekki çalşıyolar bu da bizim şansımız ki seçime gidiliyo geçikmeler olucak mutlaka ama sonuçta bu stad yapılacak bu proje olmassa başka bi proje olur ama stad yapılacaktır ben buna inanıyorum

kardeş bende senin gibi düşünüorum bu stad yapılacak ama hiçbir gelişme yok yaa :(:(:(:(

oflu_ömer
26.05.2007, 21:28
slm bordomavi renklere gönül veren arkadaslara.hocaya sordular hocam ne yapiyorsun diye denizi mayaliyorum hocam olurmu hic ya dudarsa dedi .....(SITEMIZE ÜYE OLAN BIR COK ARKADASIMIZ BU DÜSÜNCEDE AMA ONLARDA YANILDIKLARINI GÖRECEK BU PROJENIN NASIL UYKULANDIGINI BU YÖNEDIMI ELESDIRENLER YÖNEDIMI ELSDIRSINLER AMA BASKALARINA USAKLIK ETMEDEN KÜLÜBÜMÜZÜN CIKARLARI DOGRULDUSUNDA BASKALRININ EMRINLE DEIL YA OLACAK YA OLACAK SONUNDA OLACAK USAKLAR INANNIN BU NA

$erîf
27.05.2007, 01:37
ben stadın stadın bitirilmesini değil, her seferinde yeni bir projenin bana verdiği heyecanı sevdim:)nerde bu projeler ya?uzun zaman oldu hala proje yok piyasada, müh. mimar arkadaşları göreve çağırıyorum.lütfen vazifeden kaçmayın arkadaşlar, bu trabzonspor hepimizin, her şeyi (!) nuri başkandan beklememek lazım:)

Adem Erdoğan
27.05.2007, 02:17
ben stadın stadın bitirilmesini değil, her seferinde yeni bir projenin bana verdiği heyecanı sevdim:)nerde bu projeler ya?uzun zaman oldu hala proje yok piyasada, müh. mimar arkadaşları göreve çağırıyorum.lütfen vazifeden kaçmayın arkadaşlar, bu trabzonspor hepimizin, her şeyi (!) nuri başkandan beklememek lazım:)

transfer haberleri gündemi dolduruyo.Makete gerek yok bu sıralar.

SiNo
27.05.2007, 04:28
beyler stad oluyor kaynak çok sağlam;)

Furkan
27.05.2007, 10:00
bu kadar emin konuşanlar olduğuna göre dediğinize göre kaynaklarınızda var bu bekleyiş çokta uzun sürmicek galiba bu arada kaynak nedir :D yönetim içimi yoksa meclisten filan tanıdıklar mı var :D :D

tsakrep61
27.05.2007, 21:10
tayyip bey yardım edıcekte bızde stadı yapıcaz tayyıp bey fb nın dertlerıyle ugrasmaktan bıze vakıt ayıracagını sanmıyorum o zamanın da tarafını bellı etti..

Can
27.05.2007, 21:40

kaynak neki arkdasim:cool:

Samet Berber
29.05.2007, 05:42
evet arkadaşlar ciddi bi kaynaksa haberimiz olsun yani ;)

Faik Yılmaz
29.05.2007, 08:38

fotomaçta öyle yazmış....... :D

leleuk87
29.05.2007, 10:28
abi stadın olacağunu hiç sanmıyorum bu yönetimle geldiklerinde mayısta ilk kazmayı vuruyoruz dediler 2. mayıs oldu bişey kazdıkları yok herhalde başkan kendi cebinden dünya yıldızı bi kazma alacak da onu bekliyoruz.belki stat olur o da devlet 2011 olimpiyatları için stat yapma kararı alır yönetimde üstüne yatar bizim sayemizde oldu diye ki bu ihtimal bu karakterdeki bi yönetim için çok cazip gözüküyor.

Ali Yerlikaya
29.05.2007, 10:48
Yok arakdaslar ben artik stad mad yapilcagina inanmiyorum Yönetim sadece gündem degistirmek icin sov yapiyor.
Yapmak isteyen simdiden biseyler yapardi. Kayseri bak basldilar.
Bursa onayini aldi onarda baslicak bizim onlardan sonra yapmamizinda pek anlami kalmiyor muyum olan herkesten önce yapmak, büyüklügümüzü ispatlamak.

5) Forumun düzenini bozdugu gerekçesiyle 3'den büyükfontlarla yazmak, mesajin tamaminda renkli, kalin ve italik font kullanmak ve gönderilen mesajin tamamini büyük harflerle yazmak da uygun olmayan davranis olarak tanimlanmistir. Kuralin ihlali halinde, ilgili üye önce uyarilir, hatanin devami halinde ise üye 2 gün foruma mesaj gönderememe cezasi alir.

Ömer SEVİNÇ
29.05.2007, 11:03
Mühim olan herkesten önce yapmak değil. Yapmak. Sırf hava olsun diye 60000 kişilik stap yapıp da 4'te birinin dolmamasına ne gerek var? Aynı şekilde o bu stad yaptı diye senin de mi yaoman lazım? Ayrıca Bursa'ya mı büyüklük ıspatlayacapız Allah aşkına:D:D

Faik Yılmaz
29.05.2007, 11:11
abi stadın olacağunu hiç sanmıyorum bu yönetimle geldiklerinde mayısta ilk kazmayı vuruyoruz dediler 2. mayıs oldu bişey kazdıkları yok herhalde başkan kendi cebinden dünya yıldızı bi kazma alacak da onu bekliyoruz.belki stat olur o da devlet 2011 olimpiyatları için stat yapma kararı alır yönetimde üstüne yatar bizim sayemizde oldu diye ki bu ihtimal bu karakterdeki bi yönetim için çok cazip gözüküyor.

bunlar kazmayı taşa vurdular...... :) KIRILDI BU YÜZDEN AKSIYOR İŞLER.....

alich_res
29.05.2007, 11:12
Bu yönetim bu takımın başına siyaset için gelmiştir...Bence stadla ilgili en ufak bi çalışmaları dahi olacağını zannetmiyorum.. Seçimler bittikten sonra zaten neler olacağı ortada... nuri albayrak beyfendinin!!! bu yönetimde hiç bi işi kalmamıştır. Takımı daha çok bataklığa sürüklemeden hemen istifa etmelidir ama etmez seçim bitecek ondan sonra sen bu başarılarınla Trabzon halkından oy alacağını zannediyorsan avucunu yalarsın nuri albayrak Rezil ettin bizi!

Sevgi
29.05.2007, 11:55

emorfo ... :)

Emorfo
29.05.2007, 14:06
Ne gülüyon beğenemedin mi :) Sinan da sallıyor yine :D

Sevgi
29.05.2007, 14:36
Beğenemediğim kesin de ,güleriz ağlanacak halimize ya ondan gülüyorum.

Faik Yılmaz
29.05.2007, 14:50
5819 . mesaj ve hala temennilerimzden başka elimizde olan bi şey yok....

POYRAZ
29.05.2007, 17:49
Bir aciklama yapsinlar. Stad isinin akibeti nedir, neden hala ortada bir caba yok vs. Bir aciklama yapsalar taraftari rahatlatmis olacaklar en azindan ama yok yok yok. Her sey olur biter, önemli bir mesafe katedilir ondan sonra resmi siteden duyurulur. Marcelinho'nun Wolfsburg'a traansfer oldugunu bile kendi resmi sitemizden degil Wolfsburg'un resmi sitesinden ögrendim.

Emre B.
29.05.2007, 19:47
Bir kaç hafta sonra açıklama yapıcaz dediler hala ses yok.

Emorfo
29.05.2007, 19:58
Divan Kurulunda Haşim Sayitoğlu stat projesi ile ilgili Haziran ayının sonuna kadar olumlu veya olumsuz bir cevap alacağız demişti. Eğer devletten olumlu bir cevap gelirse zaman kaybetmede inşaata başlayacaklarını söyledi.

Adem Erdoğan
29.05.2007, 20:00
Peki stad ssıfırdanmı yapılacak yoksa avni akermi modernize edilecek.

Yasin N.
29.05.2007, 21:13
Hayırdır kardeşim altın kaynağımı buldu Albayrak:)))

SiNo
29.05.2007, 23:04
sağlam kaynak diyorum halla halla inanmayın siz sallama falan değil gerçek ;)

SiNo
29.05.2007, 23:09
..........

28TS61
29.05.2007, 23:12
sağlam kaynak diyorum halla halla inanmayın siz sallama falan değil gerçek ;)

zaten onune gelen herkes saglam kaynak diyor ama ne hikmetse ortada bisey yok

SiNo
29.05.2007, 23:16
sen bak işine işin olayını anlamadın senin kaynağım sağlam galiba

28TS61
29.05.2007, 23:17
sen bak işine işin olayını anlamadın senin kaynağım sağlam galiba

hosuna gitmedi heralde yazdigim
hemen tepki vermissin isine bak diye
neyse senin gibilerini biliyoruz biz

AYYILDIZ
29.05.2007, 23:24
stad konusunda devletten olumsuz cevap gelirse stad yapilmaycak mi Albayrak sozunu tutmamis olur o zman insallah yapilirda gelecege yatirim olur yarinda tesisler icin valiyle goruseceklerdi galiba

$erîf
30.05.2007, 00:41
stadı yapmak için çalışmalar son sürat devam ediyor.kaynak mı? -- :)

Samet Berber
30.05.2007, 19:32
arkadaşlar ciddimisiniz yaa olacak mı stad ben çok istiorum başarı için gereklidir bence..

Egemen Yılmaz
30.05.2007, 19:39
ne stadı ya önce transfer yapmayı becersinler de stad şöyle geride dursun

Cafer KILIÇSOY
30.05.2007, 20:03
Divan Kurulunda Haşim Sayitoğlu stat projesi ile ilgili Haziran ayının sonuna kadar olumlu veya olumsuz bir cevap alacağız demişti. Eğer devletten olumlu bir cevap gelirse zaman kaybetmede inşaata başlayacaklarını söyledi.
Valla Faruk iddayı kazanmak için yönetimden çok çalışıyorsun bu aralar:D:D

Yanılıyor muyum?;)

AYYILDIZ
31.05.2007, 09:36
ENGEL KALKIYOR
Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, dün Ankara'ya giderek stad projesi için Başbakan R.Tayyip Erdoğan ile görüştü. Proje için destek veren Erdoğan'ın stadın yapımı için hukuki engellerin kalkacağı yönünde garanti verdiği belirtilirken, Başkan Albayrak'ın ayrıca proje için Bakanlar M.Ali Şahin ve Faruk Özak ile de biraraya geldiği belirtildi.

en kısa zamanda başlasın çağ atlatacak proje Trabzonspora

TSelif
31.05.2007, 09:46
Bizim yemek gidici gibi gözüküyo şu sıralar desenize.:D
Aman giden bir yemek olsun da o stat yapılsın keşke :)..Hazır başbakanımız da el atmış:rolleyes:

TUNCAY HİÇYILMAZ
31.05.2007, 14:26
STAT PROJESİ-
Albayrak, yeni sezon için taraftarlardan da sabırlı olmalarını isteyerek, "Biz gerekli çalışmaları yapıyoruz. Hem takım anlamında hem de maddi gelir getirici projeler için çalışıyoruz. İstanbul' daki istasyon projemiz bitti. Buradan 2 - 3 ay içerisinde kulübün kasasına belirli bir miktarda para girecek. Stad projesi içinde çalışmalarımız sürüyor. Bu konuda da somut adımlar atmaya çok yaklaştık.

Emorfo
31.05.2007, 17:46
Valla Faruk iddayı kazanmak için yönetimden çok çalışıyorsun bu aralar:D:D

Yanılıyor muyum?;)

Zaten stat konusunda camia ve camianın ileri gelenleri benim kadar istekli olsaydı, Trabzonspor'un bu gün stat sorunu diye bir şey olmazdı. İki üç senedir hep söyleyip duruyorum, "Trabzonspor atılım yapmak zorunda, Bunu şampiyon olarak yapamıyorsak kulübün çehresini değiştirerek, modernleştirerek yapabiliriz" diye. Trabzonspor'da zihniyet değişikliği şart. İnsanlarımız bu zihniyet değişimini yapamadığına göre kulübün çehresini değiştirelim zihinlerde değişsin. Trabzonspor'un bireyleri katılımcı paylaşımcı olsun. Karanlığa küfür etmesin kulübünü iyi günde kötü günde yüceltsin, kişiler gelip geçer bu kulüp bu yapılar baki kalacaktır. Her şeyden önce Trabzonsporluluk ruhunu yaşatmak için kulübü yaşatmak gerekiyor. Bunu da güzel yapmamız lazım, Başka Trabzonspor yok.

Mayls
31.05.2007, 19:08
Bence secim zamani Devletten olumsuz cevap gelmez

hami_6761
31.05.2007, 19:11
arkadaşlar bu iş yaş ilk önce trabzonsporumuzu şampiyon yapsınlar...

Samet Berber
31.05.2007, 21:09
bence stad olduktan 1 sene sonra şampion olacazz :):):):):):)

Cafer KILIÇSOY
31.05.2007, 22:43
Aman giden bir yemek olsun da o stat yapılsın keşke :)..Hazır başbakanımız da el atmış:rolleyes:
Yok Elif yok yemek sağlam korkma. Türkiyenin en iyi futbolcusu! Serkanı aldılar ya. Artık epey giderler bununla

tsurmene61
31.05.2007, 22:54
bence bir stat yapılacaksa bunun ingiliz stadları gibi yapılması gerekir.kendi evimizdede asla puan vermeyeceğimize inanıyorumm...bizim coşkumuz trabzonlulugumuz delikanlılığımız fair play liliğimiz daha net anlaşılacaktır.trabzon her zaman ilklerin takımıdır ve buna da önderlik yapmalıdır..:tsbayrak:

AYYILDIZ
31.05.2007, 23:21
Albayrak stad konusunda kararli gozukuyor insallah yapar gelecek adina cok onemli bir proje

Faik Yılmaz
01.06.2007, 08:34

ya onlar yeterki yapsınlar....

değil yemek firidin ahmetin bütün hamburgerleri feda olsun onlara..... :)

bakalım bekliyoruz seçime kadar kazma vurulursa yapılabilir.....

Lokman
01.06.2007, 10:35
kimsenin birşey yapacağı yok sezon bitti ortada rezillik var kimse üstüne almak istemiyodr transferde yapamayacaklar, buda bizi oyalama takdiği oldu olacak olabilir sonrada olmadı der kapatırlar konuyu. Stat yapacak yönetim bunu iyice araştırır gerekli yerlerle görüşme ve anlaşmalarını yapar ondan sonra hemen başlardı böyle şov yapmaya çalışmala olmaz bu iş , bunlar mınçıka ile kendini döven uzak doğululara benziyor.

gaybana61
01.06.2007, 12:09
olacakmı olmıyacakmı ne bu yılan hikayesine döndü vallahi..

Faik Yılmaz
01.06.2007, 13:01
olacakmı olmıyacakmı ne bu yılan hikayesine döndü vallahi..

arkadaşım nikini gördümde aklıma İsmail Türütün bir şarkısı geldi.....

vaylar bana vay bana vaylar bana vay bana
ellerin yari geldi nerde benum gaybana.....

( bunu türü tam stadyum projemiz için cuk oturmuş)

TSelif
01.06.2007, 18:36
O arkadaş kısa bir süreliğine zaten ceza almış diye biliyorum :)

POYRAZ
01.06.2007, 18:40
Hmmmm. Ben yeni gördüm. Ceza almissa bile o yazinin da oradan silinmesi gerektigi kanaatindeyim.

Hekimoğlu
02.06.2007, 12:25
bu yazılar silinmişti tekrar nasıl geri geldi.forum bir gitti geldi ondan sanırım.

Mehmet Fatih Yavuz
03.06.2007, 03:44
o proje yasal düzenleme gerektiriyordu sanırım..
meclis yasama dönemini kapattı.
yasal düzenleme bi dahaki sonbahara kadar çıkmaz.

haziran sonu falan bişeyler demişlerdi.. sanırım o da boş çıktı..

benim umudum pek kalmadı..

seçimlerde ne olur ne biter.... yeni meclis bu yasayı görüşecek bir meclis mi olur???
wallahi bana kaf dağının ardına kaçtı gibi geliyor..

AYYILDIZ
03.06.2007, 10:36
bu ay belli olacakmis stad isi sayitogulu oyle demisti

Nytre
03.06.2007, 12:19
akyazı gibi bir yerde stat yapmak mantıklı gelmiyor. stat şehrin içinde olmalı. insanlar gelmek için en merkezi yerde olmalı stat. ayrıca hüseyin avni akerin etrafındaki binalar yıkılarak rahatça stat yapılabilir. bunun için "evler var" bahanesi çok havada geliyor. Ancak akyazı projesi stat hariç yine yapılabilir...

lazzist
03.06.2007, 16:17
akyazı gibi bir yerde stat yapmak mantıklı gelmiyor. stat şehrin içinde olmalı. insanlar gelmek için en merkezi yerde olmalı stat. ayrıca hüseyin avni akerin etrafındaki binalar yıkılarak rahatça stat yapılabilir. bunun için "evler var" bahanesi çok havada geliyor. Ancak akyazı projesi stat hariç yine yapılabilir...

stadın bulundugu yer cok dar bir alan şimdi yavuz selim sahasınıda ihaleyeverip yapmaya basladılar orası biraz karıştı gibi

Samet Berber
03.06.2007, 17:48
ya yapsinlarda nereye olursa olsun :):):)

lazzist
03.06.2007, 18:05
ya yapsinlarda nereye olursa olsun :):):)

tabi canım yapsınlar yeter

Furkan
03.06.2007, 19:28
stadı yine sehir içine yapmak yanlış olur ayrıca akyazı denen yer şehre ne kadar uzaklıktaki??

lazzist
03.06.2007, 19:48
stadı yine sehir içine yapmak yanlış olur ayrıca akyazı denen yer şehre ne kadar uzaklıktaki??

5-6 km vardır sehirmerkezinden bir dolmuşla rahat ulaşılır
hem trabzonu akçabata bağlayan bir yer şehrin büyümesi içinde iyi olur

Furkan
03.06.2007, 20:02
ya zaten proje içinde otogarda var belediye otogara ulaşım için zaten birşeyler yapacaktır onun için ulaşımda zorluk olması gibi bişey olmaz

ubuntu
03.06.2007, 20:40

Avni aker ile akyazı arasında araba ile 5 dakikalık yol var :) Şimdi birde sahil yolu yapıldı 5 dakka bile sürmez :)

Mehmet Fatih Yavuz
04.06.2007, 02:37
bu ay belli olacakmis stad isi sayitogulu oyle demisti

bu ay nasıl belli olacak yaw.
ben mi yanlış biliyorum.. bakanlıktan çıkacak yönetmelikle falan olacak iş değil bu.. ya da bakanlar kurulundan alınacak bir kararla.
meclisten yasa çıkarılması lazım..

meclis off oldu artık.
seçime kadar zor toplanırlar.(c.başkanı referandumu 45 güne indiren yasayı geri gönderirse toplanırlar. fırsattan istifade olur mu ki:D)

ee. nasıl sonuç alacaklarmış ay sonuna kadar??

seçim gezilerinin ortasına kimse stad için kanun çıkarmaya gelmez:D:D

WERTHeR
04.06.2007, 02:39
bu ay nasıl belli olacak yaw.
ben mi yanlış biliyorum.. bakanlıktan çıkacak yönetmelikle falan olacak iş değil bu.. ya da bakanlar kurulundan alınacak bir kararla.
meclisten yasa çıkarılması lazım..

meclis off oldu artık.
seçime kadar zor toplanırlar.(c.başkanı referandumu 45 güne indiren yasayı geri gönderirse toplanırlar. fırsattan istifade olur mu ki:D)

ee. nasıl sonuç alacaklarmış ay sonuna kadar??

seçim gezilerinin ortasına kimse stad için kanun çıkarmaya gelmez:D:D

Bu ay sonuna süre veriliyorsa bekleyin ya gökdeniz ya yattara satılacak stadda sus payı:) maketi tabi:)

Mehmet Fatih Yavuz
04.06.2007, 03:04
artık pek maketlik de birşey kalmadı.
bu projeye kanalize ettiler herkesi.
sayitoğlu ay sonu belli olacak demiş..

ama ay sonu nasıl belli olacak açıklamamış..

inşallah küllüm oyalama taktiği çıkmaz.

inanmak istiyorum size ey yönetim....

oflubektas
04.06.2007, 08:33
"Zübük" filminden bir sahne:

".... Amerika köprü projemize, Suudi Arabistan cami projemize, ve Japonya da fabrika projemize destek vermeyi kabul etti. Servet düşmanları duramaz artık önümüzde. NURLU UFUKLAR BİZLERİ BEKLİYOR arkadaşlar" :)

Faik Yılmaz
04.06.2007, 08:37
artık pek maketlik de birşey kalmadı.
bu projeye kanalize ettiler herkesi.
sayitoğlu ay sonu belli olacak demiş..

ama ay sonu nasıl belli olacak açıklamamış..

inşallah küllüm oyalama taktiği çıkmaz.

inanmak istiyorum size ey yönetim....

geçende bu forumdaki mesaj sayılarımızı çıkarttı arkadaşlar.... benim120 den fazla mesajım var. başka bir arkadaşın 200 e yakın. oysa hala başladığıız noktadayız hala temenni noktasındayız....

-cak , - cek noktasındayız hala......

bu işi yapacak olan bir şekilde inşaata başlardı.. bu iş siyasete bulaştığından beri yapılacak iyi şeyler hakkındaki olumlu düşüncelerim yokoldu...

Emorfo
04.06.2007, 09:41
Ne bekliyordunuz stadın geceden dikilmesini mi. Bu uzun bir süreç bir anda olmuyor.

TSelif
04.06.2007, 09:45
Borcumuz da çokmuş.Bu şartlarda insanın cesareti de kırılır yaaa:rolleyes:
Çok uzayacak bu iş çoooook ...

Faik Yılmaz
04.06.2007, 09:46
Ne bekliyordunuz stadın geceden dikilmesini mi. Bu uzun bir süreç bir anda olmuyor.

bu yönetim için 19 ay.....

toplamda ise 2 yılı geçti Faruk.... 2 yılda daha bir temel bile atılamamışsa ümitsiz olmamız konusunda bizim eleştirilecek yanımız yok demektir.....

sana 22 temmuza kadar süre :) hala temel atılmamışsa bidaha kolay kolay atılmaz malum sebeplerden dolayı..... hadi bakalım kolay gelsin.....:D

Emorfo
04.06.2007, 10:00
Bu stat işi daha öncede yazdığımız gibi çok öncede başlayabilirdi. Avni Aker'in yıkılıp yerine yenisini ve yanında alış-veriş merkezi yer alan projenin bütün çalışmaları tamamdı. Ancak 2011 Gençlik Spor Oyunları nedeniyle hem şehri hem Trabzonspor'u hem de oyunları kapsayan bu son proje gündeme geldi. Gecikme ondan kaynaklanmıştır. (Bu arada aynı şeyleri yazmaktan bıktım :)) Bu son stat projesi olimpik olması dışında herşeyi ile mükemmel. Trabzon şehri için bir fırsat bence. Ancak malesef bizde de istemezukcüler çok fazla olduğu için eleştiriler çok fazla. Gecikme bana göre makul. Bu proje için 5 sene daha beklerim. Zira bu proje Trabzonspor'un kurtuluşu demek. Bu proje Trabzonspor'a kalıcı gelirler kazandıracaktır. Devlet desteğine gelince. Bu kaçınılmazdır. Devlet bu konuda destek olmak zorundadır. Bazı kulüplere geçilen kıyaklar göz önünde olunca Trabzonspor'u boşlamak olamaz. Ayrıca Trabzon'a hizmet etmek için bu projeye destek olmak da kaçınılmaz olandır. Başkan'ın "En büyük hedefim stat projesini hayata geçirmektir. Bu benim için şampiyonluktan daha önemlidir" diyorsa burda popülizmden uzat gerçekçi bir yaklaşım söz konusu. Sonra neden Albayrak'ı destekliyorsun diyorsunuz. Adam benim söylediklerimi söylüyor bunun için çaba sarfediyor desteklememeyim de ne yapayım...

Faik Yılmaz
04.06.2007, 10:04
Faruk keşke onlarında senin kadar iyiniyetli oldukalarına inanabilsem........

neden inandıramıyorlar kendini acaba......

Mayls
04.06.2007, 10:25
Bu stat işi daha öncede yazdığımız gibi çok öncede başlayabilirdi. Avni Aker'in yıkılıp yerine yenisini ve yanında alış-veriş merkezi yer alan projenin bütün çalışmaları tamamdı. Ancak 2011 Gençlik Spor Oyunları nedeniyle hem şehri hem Trabzonspor'u hem de oyunları kapsayan bu son proje gündeme geldi. Gecikme ondan kaynaklanmıştır. (Bu arada aynı şeyleri yazmaktan bıktım :)) Bu son stat projesi olimpik olması dışında herşeyi ile mükemmel. Trabzon şehri için bir fırsat bence. Ancak malesef bizde de istemezukcüler çok fazla olduğu için eleştiriler çok fazla. Gecikme bana göre makul. Bu proje için 5 sene daha beklerim. Zira bu proje Trabzonspor'un kurtuluşu demek. Bu proje Trabzonspor'a kalıcı gelirler kazandıracaktır. Devlet desteğine gelince. Bu kaçınılmazdır. Devlet bu konuda destek olmak zorundadır. Bazı kulüplere geçilen kıyaklar göz önünde olunca Trabzonspor'u boşlamak olamaz. Ayrıca Trabzon'a hizmet etmek için bu projeye destek olmak da kaçınılmaz olandır. Başkan'ın "En büyük hedefim stat projesini hayata geçirmektir. Bu benim için şampiyonluktan daha önemlidir" diyorsa burda popülizmden uzat gerçekçi bir yaklaşım söz konusu. Sonra neden Albayrak'ı destekliyorsun diyorsunuz. Adam benim söylediklerimi söylüyor bunun için çaba sarfediyor desteklememeyim de ne yapayım...

Faruk abi stad senin dedigin gibi Genclik Spor Oyunlari icin yapiliyor. Yani stad 4 köse olmayacakmi? kosu pisti olacakmi?

Faik Yılmaz
04.06.2007, 10:41
Faruk abi stad senin dedigin gibi Genclik Spor Oyunlari icin yapiliyor. Yani stad 4 köse olmayacakmi? kosu pisti olacakmi?

olimpiyat stadları tartan piste sahip stadyumlardır....

ayrıca kale arkalarında atletizm yarışmalarının yapılabilmesi için 30-40 metre boşluk bulunur.....

yani türkçesi böyle bir stadyum işimize yaramayacak... ( zaten yapılacağı konusundada ciddi şüpheeler var.)

helede bu uğurda 40 yıllık avni akerden vazgeçmeyiz....

Emorfo
04.06.2007, 10:47

Karadeniz oyunları için Akçaabat tarafından Söğütlü'de sanırım koşu pisti yapılıyor. Devletten destek almak için proje böyle hazırlanmış olabilir. Stat projesi ile alakalı insanlar stadın ingiliz statları gibi yapılmasının Trabzonspor için daha yararlı olacağını düşünüyorlardır inşallah :) Devletten bu konuda olumlu bir karar çıksın yapacağımız kampanyalarla kamuoyu oluşturup projede yer alan olimpik stadı normal futbol stadına çevirtebiliriz. Hayırlı bir karar çıksın da.

Faik Yılmaz
04.06.2007, 10:53
projesi tartan pistli olan bir stadyumu değiştirek için yeni bir proje gerekiyor.... yani biz öyle istiyoz diye tartan pist 2 dakikada kaldırılmaz...ona göre maliyet hesapları var..... ihaleye ona göre çıkılacak. ya çocuk oyuncağımı bu istediğimiz zaman değiştirelim...

Emorfo
04.06.2007, 11:34
iyide zaten ortada bir proje yok taslak var sadece. o konuda sıkıntı yok. Bir şey yapmak istiyorsan her türlü yaparsın projeyi de değiştirirsin, maliyetini de hesaplarsın. Zaten tartan pist olmazsa maliyeti azalacaktır.

Şahinoğlu
04.06.2007, 12:41
Ben seçimlerden önce projeye onay bekliyorum Akp iktidarı vermek zorundadır kararını seçimlerden önce , oya yanısycaktır çünki ha seçimlerden önce karar çıkmazsa anlayınki hayal oldu proje.

legend61
04.06.2007, 13:36
Arkadaşlar Merhaba
Çok zamandır forumu özellikle de bu başlığı takip ediyorum.Gelişmeleri ilk buradan öğreniyorum.Dolayısıyla hepinize teşekkür ederim.Stadyum projesi gerçekleşir mi gerçekleşmez mi bir şey diyemem ama geçen gün rastladığım şu haber yapılacak stadın olimpik olmayacağı konusunda bir umut verebilir sanki.Katkım olsun istedim.Hoşçakalın.

1.Karadeniz Oyunları Alt Komite Toplantısı Trabzon’da yapıldı
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Trabzon Belediyesi arasında” Hizmet sözleşmesi” imzalandı.
Atalay “1.Karadeniz Oyunlarına hazırız”

1.Karadeniz Oyunları Alt Komite toplantısı Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay başkanlığında Zorlu Grand Otelde yapıldı.

1.Karadeniz oyunları kapsamında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Trabzon Belediyesi Hizmet sözleşmesi imzaladı. Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Kılıç Protokole imza attı.

Alt komite toplantısından önce konuşma yapan Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay “Uzun süredir çalışıyoruz. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bu oyunların en iyi şekilde yapılabilinmesi için çalışıyoruz. Son 32 gün kaldı. Kalan süre içerisinde eksikliklerimizi tamamlamak, yarım kalan işlerimizi gidermek ve bu süreden sonra yapılabilecekleri gerçekleştirmek için çok hızlı, çok atak bir dönem yaşamamız gerekiyor. Tesislerle ilgili her şey yolunda gidiyor. Atletizm sahası başladığımız en son işti. Çalışmalar hızlı gidiyor. Umduğumuzdan daha önce bitirilip Saha bize teslim edilecek. Muhteşem bir atletizm sahası yapılıyor. Portatif tribün kullanacağız. 2011 için muhteşem bir stadyuma çevireceğiz. Önümüzdeki yıldan itibaren yatırım programına alacağız. Diğer salonlarda sorun yok. Çarşıbaşı’ndaki sorunlar ve Araklı da ki eksiklikler gideriliyor. Of’u da bugün göreceğiz. Tesislerle ilgili herhangi bir sorunumuz yok. Oyunlar için ödeneklerimizi tamamladık. Organizasyonu kusursuz yapacak mali kaynak sağlandı. Amaç bu oyunları en iyi şekilde organize etmektir. Karedeniz Ekonomik İşbirliği’ne üye 12 ülkenin katılacağı, Toplam 13 branşta oyunların yapılacağı Karadeniz oyunlarında teknik altyapı da federasyonun çalışmalarıyla tamamlanmak noktasındadır. Umduğumuzdan ve hedeflediğimizden çok daha görkemli olacağına inanıyorum. Haziran ayının 12’sinde İstanbul’da Karadeniz Oyunları’nın startını verecek bir resepsiyon vereceğiz. Tanıtım çalışmalarına başlanacak ve bu oyunlar 2007 yılına damgasını vuracak. Türkiye’nin en büyük organizasyonu olacak. Trabzon halkının da bu büyük organizasyonda Rize ve Giresun halkının ilgisiyle dolu dolu tribünler önünde çok başarılı geçecek. Takımlarımızın da madalya açısında kazançlı olacağı bir oyun düşünüyoruz. Valilik, belediye ve Kredi Yurtlar Kurumu ile yoğun bir çalışma içerisindeyiz.”diye konuştu.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay Karadeniz Oyunlarının yapılacağı tesislerde incelemelerde bulundu.
Kaynak:www.trabzon-gsim.gov.tr
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Trabzon İl Başkanlığı

Burçak
04.06.2007, 16:38
ben ne olursa olsun inanamıyorum söylenenlere. güvenimizi acayip sarstı bu yönetim.

ktü_ts
04.06.2007, 17:45
benim kulağıma gelene göre stad yapılacak fakat trabzonda yapılacak olan olimpiyatlar için yapılacak ve koşu pisti yine olacak bence yapılmasın daha iyi farkeden bişey olmayacak ayrıca nuri beyin parasıyla değil devletin parasıyla yapılacak..

Samet Berber
04.06.2007, 19:07
olimpiyat stadı olacaksa çok büyük olsun aksi takdirde avni akerde oynamak daha avantajlı olur , yani berlin olimpiat stadı gibi falan olacaksa yapsınlar olm. stadı bunuda yapamayacaklarına göre yapmasınlar :(:(:(

baskentlikaplan
05.06.2007, 10:49
yonetıme hasta oldum bu proje ıle arkadaslar stad dedıklerı gıbı olursa turkıyenın bır numaralı stadyumu olur ınsallah albayraga tesekkur ederım proje ıcın:alkış:

Fatih
05.06.2007, 13:34
hikayenin geyik kısmı.....

hamdi bey
05.06.2007, 13:48
yonetıme hasta oldum bu proje ıle arkadaslar stad dedıklerı gıbı olursa turkıyenın bır numaralı stadyumu olur ınsallah albayraga tesekkur ederım proje ıcın:alkış:

stad boş iş hacı hocam

50 milyon ytl gerekecek en az nerden bulunacak o kadar para???
2. si tayyip çivi bile çaktırmaz oraya

Samet Berber
05.06.2007, 14:31
hiç bi klüp stad için para harcamıor ki bulmamıza gerek yok ...

Emorfo
06.06.2007, 13:57
Bursaspor kulübü de Kayserispor ve Rizespor modeline benzer bir modelle belediye öncülüğünde yeni stat projesinin ilk adımını attı. 35 bin kişilik bir stat yapmayı düşünüyor belediye. Bursaspor mevcut stadının olduğu yer ise alışveriş merkezi ve otel olacakmış.

augustus
06.06.2007, 17:34
Yeni stadda koşu pisti olacaksa hiç olmasın daha iyi.Eski Avni Akerim in anıları yeter bize.aksi takdirde hayallerimizdeki stada kavuşmak için bir 40 yıl daha bekleriz.

Faik Yılmaz
06.06.2007, 17:38
eğer 22 temmuza kadar temel atılırsa yapılır yoksa 2011 yılını beklemek zorunda kalacağız.....

A.Alper
06.06.2007, 18:02
benim hayalimdeki stad aşağıdaki gibi eğer bu stad ve benzeri bir stad yapılırsa üstü de kapalı olsa kapasite 20000 de olsa mükemmel bir ortam olur.stad millenium stadı yanılmıyorsam cardiff'te..

http://img462.imageshack.us/img462/6202/fghkn1.jpg (http://imageshack.us)

http://img183.imageshack.us/img183/2077/adszeq4.jpg (http://imageshack.us)

westfalen değil mi abi ben de çok seviyorumm...bu stadları binbir dümenle oyunlarda trabzonspora aktarıyoruz sanal olarak bile zor

Faik Yılmaz
06.06.2007, 18:06
akşamki dortmundun stadyumu gibi bir stadımız olsa ne güzel olurdu....

Mehmet Fatih Yavuz
06.06.2007, 18:17
benim tahminim hükümet bu işi trabzonda oy meselesine çevirecek.
vaatlerden biri de bu olmasın oy almak için.
ne biliyim bizim memlekette siyaset böyle yapılıyor.
seçim sonrasına bunun için bırakabilirler.
seçimden çıkacak duruma göre de yasa çıkarırlar.

olmayacak iş mi??
komplo teorisi işte.
ne kadar gerçekçi bilemem.

A.Alper
06.06.2007, 18:22
ben trabzon dışında yaşıyorum senelerdir ama volkan canalioğlu (ismini yanlış yazdıysam kusura bakmayın) yine seçilirse olacaklar belli aşağı yukarı.bitmeyen bürokratik basamaklar falan..ama bu zihniyete sahip olanlar volkan beyin neden seçildiğini de unutmasınlar...

.:trabz0nspor:.
06.06.2007, 19:01
arkadaşlar kendimizi avutmayalım...bu stad biraz zor yapılır...hatta bu kafayla hiç yapılmaz..

.:trabz0nspor:.
06.06.2007, 19:04
bu stad yapılacakta biz göreceğiz..ölme eşşeğim ölme...bu iş bu yönetimin işi değil...o yüzden şuan somut adım atılması mümkün değil ,ne zaman başlanacağı hakkında

hami_6761
06.06.2007, 19:43
beyler bayanlar bu iş yaş bizi kandırıyorlar...hami atar

Samet Berber
06.06.2007, 20:43
ya bu kadar olumsuz bakmayın olabilir bu stad ....

Abdullah Şahin
06.06.2007, 23:21
Adamlar bu ay devletten haber bekliyor işte az sabredin ya.

Samet Berber
06.06.2007, 23:46
kardeş ben son derece sabırlıyım olacak inşallah ...

Abdullah Şahin
06.06.2007, 23:53
kardeş ben son derece sabırlıyım olacak inşallah ...

Ben bu stad işine sonuna kadar inandım olacak Allah ın izniyle.Nuri Albayrak belki yönetemiyor ama bu işi yapacak inşallah...

AYYILDIZ
06.06.2007, 23:54
albayrak bu proje icin iddali ins yaparlar cok onemli Trabzon icin

Samet Berber
06.06.2007, 23:56
evet bu konuda biraz iddaalı konuşuo war heralde bi bildiği beklioruz bakalım zaten olmazsa giderim dioduya yapar heralde ...

My
07.06.2007, 02:30
benim hayalimdeki stad aşağıdaki gibi eğer bu stad ve benzeri bir stad yapılırsa üstü de kapalı olsa kapasite 20000 de olsa mükemmel bir ortam olur.stad millenium stadı yanılmıyorsam cardiff'te..

http://img462.imageshack.us/img462/6202/fghkn1.jpg (http://imageshack.us)

http://img183.imageshack.us/img183/2077/adszeq4.jpg (http://imageshack.us)

westfalen değil mi abi ben de çok seviyorumm...bu stadları binbir dümenle oyunlarda trabzonspora aktarıyoruz sanal olarak bile zorSen çok fazla hayal kuruyorsun. Senin hayalini kuracağın statlar bular :rolleyes: Stada gelene dürbün bedava kampanyasıyla artık kombine satarız ;)

http://www.egitimportali.com/resimler/olimpiyat_stadi.jpg

http://www.lda.gov.uk/upload/img/stadium_internal.jpg

Mehmet Fatih Yavuz
07.06.2007, 03:32
bu şekilde bi stad yaparsak işimiz var.
hiç yapmasınlar daha iyi.
trabzonspora yaramayacaksa baştan reddedilmeli...:D

avni aker daha etkilidir.

Mayls
07.06.2007, 10:29
evet bu konuda biraz iddaalı konuşuo war heralde bi bildiği beklioruz bakalım zaten olmazsa giderim dioduya yapar heralde ...

Albayrak Aralik'ta büyük ihtimalle stadi yapsada yapmasada gidecek. Ama insallah gitmeden Trabzonspor'a biraz daha zarar vereyim mantalitesiyle yapmaz stadi

ubuntu
07.06.2007, 14:02
Böyle bir stad yapılırsa artık sahaya kimse atlayamaz. Sahaya gidene kadar yorgunluktan düşer insan.

Yasin N.
07.06.2007, 14:19
bu resimlerdeki stadlar sadece olimpiyat oyunlarının düzenleneceği yerlerde olur, eğer avniaker cehennemini yeniden yakalamak istiyorsak stadımızın saha etrafında kırmızı koşu parkuru olmaması lazım ve akustiğinin çok iyi ayarlanması lazım. mesela şükrü saraçoğlu stadı türkiyedeki en iyi örneklerdendir.

Faik Yılmaz
11.06.2007, 14:10
TESİS PROJESİ MECLİSİ BEKLİYOR
Trabzonspor' da Başkan Nuri Albayrak' ın hayallerini süsleyen stadyum ve tesis projesi için TBMM' nin vereceği karar bekleniyor. Trabzonspor Genel Sekreteri Zekai Fırat Dülger, tesis projesi için çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü ifade ederek, "Biz projeyi Türkiye Büyük Millet Meclisi' ne sunduk. Oradan kıyı kanunu ile ilgili bir yasa çıkması gerekiyor. Kanunun çıkması için önemli aşamalar kaydedildiğini biliyoruz. İnşallah kanun en kısa zamanda çıkar ve bizde projenin inşaatı için çalışmalara başlarız" dedi. Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak tesis projesi için, "Tesis projesinde somut adımlar atabilirsek ben de başkanlık için yeniden aday olurum" diye açıklama yapmıştı. Trabzonspor Tesis Projesini Akyazı mevkiinde denizi doldurarak yapmak istiyor. Bu projenin hayata geçmesi için TBMM' nin kıyı kanunu ile ilgili bir madde değişikliği yapması gerekiyor.

stadyum ile ilgili son gelişmeler bunlar. Bildiğim kadarı ile Meclis tatilde. Tatilde olan meclisinde kanun çıkartması teorikte ve pratikte mümkün olmadığından yeni yasama yılına kaldı bu olay. Ha bu iş için meclisi olaganüstü toplantıya çağırırlarsa onu bilmem. ama Irak işi için bunu yapmayanlar bi kıyı kanunu içinde yapmazlar sanırım....

Görüldüğü üzere Başkanın 1 ay, 3 ay yada 6 ay önceki söylemleri ile geldiği yerle bugünkü nokta aynı nokta. Bir adım bile ilerleme yok .

Yeni yasama yılında hükümet kurma çalışmaları , sonra 2008 bütçesinin arasında bu işle uğraşacak olan milletvekilini nası bulcaz bu ayrı bi muamma. Ayrıca Albayrağa yakın insanların çoğunlukta olduğu bi hükümet gelirmi oda bilinmez....

Bu iş Binbir gece Masallarına döndü. Yarın bakalım hangi bölümü dinleyeceğiz...

Emorfo
11.06.2007, 14:22
Faik yorma kendini bu kadar. Haber öyle sanıyorum ki masa başı haberi. Haberi yazan editör meclisin durumu hakkında herhalde bilgisi yok. Bu yöneticiler ne zaman konuşmuş nerde konuşmuş o muhabire özelmi konuşmuşlar bilemiyoruz. Ancak bende böyle bir açıklama yok. O yüzden aha bu haber sayesinde açıklarını yakaladım bi koşup foruma yazayım diye yorma kendini :)

Şu şartlarda bu meclisin kıyı kanunu ile felan uğraşacak hali yok. Seçimlerden sonraya kaldı bu iş ancak yine de sürprizlere hazırlıklı olmak lazım. Bakalım ne olacak.

Faik Yılmaz
11.06.2007, 14:24
yani kafadan 4-5 ay daha gitti.... ondan sonrada kış zaten.. umudumuz yeni baharlara kaldı...

SELIMMM1
11.06.2007, 14:40
yani kafadan 4-5 ay daha gitti.... ondan sonrada kış zaten.. umudumuz yeni baharlara kaldı...

bunun stad falan yapacağı yok hala daha anlamadınız mı? trabzonspora yapacağı en güzel iyilik bir an önce bırakıp gitmesidir.belki gelecek sezonu kurtarırız.

nurinin bildiği tek şey devletten ve istanbul büyükşehir belediyesinden ihale alıp cebini doldurmaktır.onları da nasıl alıyorsa ?

gerisi hikaye?

Emorfo
11.06.2007, 14:45
Evet Selim bey çok haklı her şeyin en iyisini bilen kendisi. Zaten kimse onun kadar iyi Trabzonsporlu olamaz. Kulübe çok katkısı olmuştur. Her sene bir ikişini kulübe üye yapar, lisanslı ürünlere milyarlar harcar çok örnek bir taraftar kendisi maşallahı var yani. O yüzden o taraftarlık görevini yaptı herşeyi eleştirebilir :)

Ah bizim taraftarlarımız neden adam olmaz şimdi anlayabildiniz mi?

SELIMMM1
11.06.2007, 14:55
kimse benim taraftarlığımı sorgulayamaz.

evet ben bu başkana saygı duymuyorum.camiaya,taraftara saygısı olmayan , başarısızlığını kabul edip istifa etmesini beceremeyen hiç bir insan benim gözümde değerli ve saygın değildir.benim ilkelerim bunu der ve hiç kimseye de hesap vermem.

böyle bir başkana sahip olduğumuz için ben kendi adıma utanıyorum...

A.Alper
11.06.2007, 14:57
anfield road sanırım herkes böyle bir şey istiyor

http://img528.imageshack.us/img528/6536/anfieldck6.jpg (http://imageshack.us)

Emorfo
11.06.2007, 14:59
kimse benim taraftarlığımı sorgulayamaz.

evet ben bu başkana saygı duymuyorum.camiaya,taraftara saygısı olmayan , başarısızlığını kabul edip istifa etmesini beceremeyen hiç bir insan benim gözümde değerli ve saygın değildir.benim ilkelerim bunu der ve hiç kimseye de hesap vermem.

böyle bir başkana sahip olduğumuz için ben kendi adıma utanıyorum...

Bende haklısın diyorum, insanlara bir şey anlatmak zor. haklısın evet hı hı deyip geçelim. hı hı

SELIMMM1
11.06.2007, 15:09
dikkat ediyorum da her başkan eleştirildiğinde savunmaya geçiyorsun.ha başkan seni avukat tuttuysa o başka yaz da onu bilelim.

zorla mı kardeşim.sevmiyorum,inanmıyorum ve herşeyden önemlisi güvenmiyorummmmmmm!

avukatlıktan başka yazacak bişeyin varsa yaz benle ilgili yorumlarda bulunma. ben seni muhattap almıyorum ta ki sabrımın sınırları zorlanana kadar..

Emorfo
11.06.2007, 15:17
Kızma yahu, ben seni çok seviyorum enazından avatarını :)

Senin gibi insanlar hiç bir şey yapmaz ama en çok şeyi de onlar isterler. Bende bıraktığın imaj bu. Kusura bakma yanlış anlaşıldığını düşünüyorsan kendini daha iyi ifade etmelisin. Belki bu anlayışım eleştirilebilir ancak hali vakti durumu yerinde olan ve Trabzonspor ile yatıp kalkan bir insanın bu kulübü sevmek dışında yapabileceği başka şeylerde var. En başından kulübe üye olmakla buna başlayabilirler.

Murat61
11.06.2007, 15:42
ben ne tdye nede bu yonetime guvenmiyorum statta yapsa ki hic sanmiyorum bu yonetim coktan zamanini doldurdu coktan gitmesi gerekirken bizim beceriksizligimizden hala bu klubun baskani helal olsun yapacagini yapti

gaybana61
13.06.2007, 10:37
yalan bu stad yalan bütün verilen sözler hepsi yalan...

pReN@_61
13.06.2007, 10:53
Sen çok fazla hayal kuruyorsun. Senin hayalini kuracağın statlar bular :rolleyes: Stada gelene dürbün bedava kampanyasıyla artık kombine satarız ;)

http://www.egitimportali.com/resimler/olimpiyat_stadi.jpg

http://www.lda.gov.uk/upload/img/stadium_internal.jpg

Allah göstermesin diyorum başka bir şey demiyorum :)

MarceloTS
13.06.2007, 10:54
kayseri stadı bitirir yeni sezona kadar ribünler yapılmış biz burda hala maket üstüne konuşuyoruz pff

AYYILDIZ
13.06.2007, 11:19
yalan bu stad yalan bütün verilen sözler hepsi yalan...

arkadaşa katılıyorum

Abdullah Şahin
14.06.2007, 01:57
Bursaspor bile şuanda stad projesini hayata geçirmeye çalışıyor ve Bursa büyük şehir belediyesinin teklifini kabul ederse yönetim yeni stad yapılacak.Ama epey karıştı ortam Bursa da kimisi belediye rant peşinde ve daha değişik ithamlarda bulunuyor.Belediye stadla ilgili 3 tane proje hazırladı ve stadın yapımına başlanılması an meselesi.

Belediye stad yapmak istiyor ve Bursa yönetimi düşünüyor...Ve bu stad son derece modern 40000 kişilik olacak.

adherent_1
14.06.2007, 21:32
bunun stad falan yapacağı yok hala daha anlamadınız mı? trabzonspora yapacağı en güzel iyilik bir an önce bırakıp gitmesidir.belki gelecek sezonu kurtarırız.

nurinin bildiği tek şey devletten ve istanbul büyükşehir belediyesinden ihale alıp cebini doldurmaktır.onları da nasıl alıyorsa ?

gerisi hikaye?

Çok güzel özetlemişsin kardeş. Dediğin gibi: başkanın Trabzonspor'a yapacağı en büyük iyilik çekip gitmesidir. Ama gitmeden önce kulübü içine soktuğu borç batağından çıkarıpda gitse iyi olurdu...

:tsbayrak: :tsbayrak: :tsbayrak:

SELIMMM1
15.06.2007, 15:26
ALBAYRAKLAR

Nitekim Albayrak Şirketi’ne ortak kardeşlerden Mustafa Albayrak 1979’da otobüs şoforü iken RTE’li belediye döneminde holding, gazete, televizyon sahibi olmuştu. RP’deki yenilikçi gelenekçi ayırımındaki yenilikçilerin finansörü olarak bilinen Albayraklar’ın ilginç ticari serüveni ve RTE dönemindeki bu şirketin şahlanışı RTE bugünlerde bile başını ağırtan bir şekilde sürüyor. 17 Temmuz 2001’de İçişleri Bakanlığı; İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 1995 yılından bu yana Albayraklar’a verdiği ihalelerin dosyalarını incelemeye aldı. Albayraklar’ın 20 şirket üzerinden ihaleleri aldığı anlaşıldı. Çevre düzenlemesi ihaleleri, belediyenin üst düzey yöneticilerinin kullandığı binek otomobil servisi ihaleleri, belediye çalışanlarının taşınması için açılan servis otobüsü ihaleleri, İETT Otobüs hatlarının özelleştirilmesi ihaleleri, AKBİL ihaleleri İstanbul Metrosu’nun yapımı hemen her konuda bu şirketin ismi geçiyordu. Hatta dava dosyasında öyle ilginç noktalar vardı ki, mesela Albayraklar’ı ihaleyi alması için metro inşaatındaki ihalelerin bir kısmı iptal edilip tekrar ihale açıldı. Burada tespit edilen kayıp 30 milyon dolardı.

şimdi bu adamların derdi trabzonsporu başarılı yapmak ve stad yapmak öyle mi ? güldürmeyin beni?

klubumüzün başındaki başkana bak ? biz buna layık mıyız?

denizgrsy
15.06.2007, 16:43
baştan beri inanmadım hala inanmıyorum..oyalamayın milleti nuri efendi...ne stadı,olan stadı onar,sağına soluna boya yap yeter....

tsmusampa61
16.06.2007, 01:40
Nuri'den artık stat mıtat beklemiyorum. yapacağı varsada kalsın yeterki istifa etsin. Stat projesi artık insanların kafasına kazındı. Gelen yöneticiler artık stat için söz vermek zorunda diye düşünüyorum. Nuri olmasada başkası yapacak diye düşünüyorum. Ağaoğlu inşatçı gelirse belki o yapar.

x_man
16.06.2007, 02:34
konuşmaktan başka birşey yaptığı yok hoş onuda yapmıyoya yüzünü pek görmüyoruz

Jackdaniels
16.06.2007, 17:03
Stad projesi TBMM'de bekliyomuş ne stadmış bee sınır ötesi harekat gibi bişey oldu bu iş...

Burçak
16.06.2007, 17:18
bu başlığı her gördüğümde sinirden gülüyorum. ne sözler vermişti beeeaa.

Yavuz Hasan
18.06.2007, 23:53
bu başlığa ilk baktığımda kolpa demiştim bunlar tek çivi bile çakmazlar bunlara inanmıyorum demiştim hala aynı düşünceye sahibim ve yapmasınlar da çünkü bunlar ole bişey yaparlar ki kendileri gider ama yaptıkları borç 20 sene daha bizimle kalır

Can
19.06.2007, 01:31
bunlar stat yapsa bile 1 2 gune cöker

Koray
19.06.2007, 01:38
yok o kadar da değil:D:D

Emorfo
19.06.2007, 02:03
........... edit...... mucx

REDD KAPLAN
19.06.2007, 03:10
ne stadyumu beeaaa önce başkanı değiştirelimmm, yada adam gibi trabzon için ölen birileri bu takımın başına geçmesi lazım yoksa olmazz iki resim gösteripte yapacam demekle olmazz.kendi menfaatını değil klübün menfaatını düşüneceksin böyle kişiler lazım yada oturup ROMAN ABRAMOVİC in TS yi almasını beklicez buda milyonda bir şans, kaderin dönmesini beklicez artıkkk...
biz bu gidişle bırakın stadyumu ligde ilk beşe bile giremicezzz, bugün bizden kasımpaşa futbolcu kapıyorsaaa ooooooooo da ooooooo.......

daha transfer yapamıyoruzda adam gibiii elalem carlosu,lincolnu,telloyu alıyo....
çok bekleriz daha çooooooooooooooookkkkkk!!!!!!!!

Murat'
19.06.2007, 18:42
yok ya nbe stadı bunlar hiçbirşey yapamzlar

bahadır2561
20.06.2007, 20:19
kötü gayse bile stad yapacak bizimkiler anca lafta stad yapıyorlar icraata gelince fısssss

Taner Gündoğdu
21.06.2007, 00:15
evet şaka ile karışık açıkcası tek tesellim hala ga yseninde yapamamış olmasıydı. ama gelin görünki sonunda yapıyorlar galiba. bizim durumumuz daha kötüye gidecek gibi. elimizde bir sürü maket var. seçim öncesi kendileri için en büyük koz bu stat projesi olacaktı ama bunu beceremeyecekler galiba çünkü aralığa birşey kalmadı. biz yine bir daha ki bahara kaldık :(

Faik Yılmaz
21.06.2007, 08:41
basit bir takvim:

- bugün 22 haziran seçimlere 1 ay var yani seçimlere kadar çivi beklemeyin....

- kesin sonuçlar 9 ağustosta açıklanacak. hükümet kurmak güvenoyu filan derken ekimi kasımı bulacak.

- sonra bütçe görüşmeleri derken yılbaşını bulacağız.

yönetime yakınlığı ile tanınan kişiler gelirse bir dahaki seçimlere 4 yıl kalacağın bu hayali kimsenin inanmadığı projeyi erteleyecek . çünkü yeni seçimlere daha çok vakit olacak.

yok başka birileri olursa zaten proje hayali olduğundan zaten adım atılmayacak.

işte arkadaşlar sonunda yine masallara inanmayanların söylediklerine geldi bazıları....

bunun yerine mevcut stadı en azında rehabilite edebilirlerdi. ama yapmadılar nedenmi?

- çünkü o yapılabilir bir proje idi....ona başlasalar yapmak zorunda kalacaklardı. yani gerçekten yapmak isteselerdi 2 yılda yaparlardı bunu.

Hekimoğlu
21.06.2007, 09:09
24 saat yaşayan stad yapacağım.pehh.yürü be nuri.

Kamil Çakmak
21.06.2007, 10:02
Blacksearston un görüşlerine katılıyorum. Meclis tatilde, vekilleri memleketlerinde oy avcılığında. Yeni düzenmeme yasasının secimlerden önce meclisden çıkma ihtamali yok.

Geriye tek Avni Akerin yerine yeni stat yapılması kalıyor. Onunda kararını bir an evvel alıp, kazmayı vurmaları gerekiyor.

Nuri Albayrak yönetiminin elinde, yeniden aday olabilmesi için son kozu tabiki.
Stat inşaatına başlansa bile kendisinin yeniden aday olup kazanıp kazanamayacağıda ayrı bir konu tabiiiii.

python
21.06.2007, 11:00
Haşim sayitoğlu haziran sonu birşeylerin belli olacağını söylemişti. Haziran sonu geliyor hadi hayırlısı.

Faik Yılmaz
21.06.2007, 11:10
Haşim sayitoğlu haziran sonu birşeylerin belli olacağını söylemişti. Haziran sonu geliyor hadi hayırlısı.

şubat sonu....

mart sonu...

nisan sonu.....

mayıs sonu.... içinde aynı şeyleri söylüyorlardı.....

python
21.06.2007, 12:23
şubat sonu....

mart sonu...

nisan sonu.....

mayıs sonu.... içinde aynı şeyleri söylüyorlardı.....

Evet haklısın hep öyle oluyor nedense. Ama bu sefer bir açıklama yaparlar sanırım. Seçimlere az kaldı o bakımdan :)

python
21.06.2007, 12:26
Bu arada atletizm pisti yapım aşamasında. Baya ilerleme olmuş. Stat yapılırsa koşu pisti olmayacak büyük ihtimalle.

lazooo28
21.06.2007, 12:59
resmiyle avunuyoruz :((

kaplan6154
21.06.2007, 16:19
bu stad yalan olur en önemli proje ama bu yönetimle değil saygılar

BORDO-MAVİ EN BÜYÜK TRABZON

TolgaTopçu61
21.06.2007, 16:51
yeni stad güzel olcakdiyda ama nuri albayrak da nerde o kadar para.

python
21.06.2007, 17:01
yeni stad güzel olcakdiyda ama nuri albayrak da nerde o kadar para.

Stadı Nuri Albayrak kendi parasıyla yaptırmayacaktı zaten. Parasının olup olmaması ile alakalı değil bu konu.

Emorfo
21.06.2007, 23:40
Stat olacak geçte olsa olacak, kasmayın bu kadar, yemekleri hazırlayın siz :)

A.Hilal Çakıroğlu
22.06.2007, 00:25
Lütfen eleştirilerimizi de saygı çerçevesinde yapalım. Kişilerin yaptıklarını beğenmiyor olabiliriz ama en azından TRABZONSPOR başkanı, yöneticisi ya da futbolcusundan bahsederken saygı sınırlarını zorlamayalım.

$erîf
22.06.2007, 01:00
yapmaya geldik demişti başkan, ...! sabretmek lazım (!)

Koray
22.06.2007, 01:54
sabır taşı olduk zaten..

oflubektas
22.06.2007, 14:55
Stat olacak geçte olsa olacak, kasmayın bu kadar, yemekleri hazırlayın siz :)

Geç te olsa yapılacağına ben de inanıyorum. Şunun şurasında 100. yılımıza ne kaldı ki :)

xxxxxxx
23.06.2007, 11:09
sürekli kandırılmaktan artık bıktım yapaacaksan yap yada defol git senle uğraşamayız

Ozan
23.06.2007, 11:12
bu başlığa girmekten sıkıldım gerçekten . inanıyordum stad yapılacağına ama bu kadar da uzatılmaz bu konu . oyalıyorlar resmen . forumda en fazla kabak tadı veren başlık budur heralde .

Alptuğ
23.06.2007, 11:28
bu yonetımdwen stad beklentım yok bı hayal her zaman

TSelif
23.06.2007, 11:32
bu yonetımdwen stad beklentım yok bı hayal her zaman
Çıkmayan candan umut kesilmez diye klasik bi laf varya...İşte bizim yönetimimiz de klasikler arasında ilk sırada şuan ...
Kolay gelsin Albayrak..Bekliyoz biz burdayız :)

POYRAZ
23.06.2007, 17:33
Taraftara resmi siteden hic bir aciklam yok, izah yok, stad projesi konusu hakkinda neler oluor, gelismeler nedir? Yok, hic bir sey yok. Sadce bekleyiniz, lütfedip lütfen resmi siteden bir aciklama yaparlarsa ne ala.

hami10
23.06.2007, 18:36
inanasım gelmiyor nedense bizim başkan para harcamaz bu işlere :(

TURHAN
23.06.2007, 22:23
İtidal arkadaşlar...

Nurettin Yılmaz
24.06.2007, 13:12
Yeni stada varana kadar Trabzonspor olarak, daha mühim sorunlarımızı halledip eksiklerimizi de gidermemiz lazım. Öncelikle Kentimizin sosyo ekonomik açıdan gelişmesi gerekir , kentimize bu haliyle böyle bir stad , bence hem gereksiz hemde fuzuli bir masraftan öteye gitmez. birde taraftar olma bilincimizin de değişmesi şart , yoksa nuri albayrak gider ahmet ağaoğlu gelir bizler yine böyle birbirlerimizi yemekle uğraşır ve diğer istanbul takımlarının başarılarına bakıp bakıp kahroluruz....

python
24.06.2007, 13:37
Yeni stadyum bir çok sorunumuzu halletmemizde bize yardımcı olacak, sorunlarımız daha çabuk ve kolay halledilecektir. Aynı zamanda farklı farklı sorunlarda yaratacağı garantidir.

hekimoglu
25.06.2007, 08:14
stadın kime niçin yapılacağıda önemli...elini cebine atmayan takımına yeterli destek göstermeyen seyirci için boşuna başkanlar para harcamasın...maçlara beleş girmenin hesabını yapan 5 ytl lik biletleri pahalı bulan seyirciye stad falan yapılmaz...
bence nuri başkan yeni staddan ziyade içeri beleş girenlerin önünü kesmeye çalışsın...bilet fiyatlarını yükseltsin....o zaman seyirci yıldız transferlerde istesin yeni stadda...yok bu trabzon için ağır olur diyorlarsa yeni stad İSTANBUL' a...............

Faik Yılmaz
25.06.2007, 08:16
şu stadın yapılacağı filan yok....

maratondaki direkleri kaldırsalar turnikeleri adam gibi düzenleseler başka bir isteğimiz yok bunlardan.....

Faik Yılmaz
25.06.2007, 08:19
stadın kime niçin yapılacağıda önemli...elini cebine atmayan takımına yeterli destek göstermeyen seyirci için boşuna başkanlar para harcamasın...maçlara beleş girmenin hesabını yapan 5 ytl lik biletleri pahalı bulan seyirciye stad falan yapılmaz...
bence nuri başkan yeni staddan ziyade içeri beleş girenlerin önünü kesmeye çalışsın...bilet fiyatlarını yükseltsin....o zaman seyirci yıldız transferlerde istesin yeni stadda...yok bu trabzon için ağır olur diyorlarsa yeni stad İSTANBUL' a...............

arkadaşım yandaşlarına her maçta 3 bin bileti bedava dağıtıp ellerine davul tuttuşturup yönetim istifa seslerini bastırtmaya çalışan mevcut yönetimmi yapacak o işi...

TSelif
25.06.2007, 09:43
Başladık gene :D:D
Şu maçlar başlasa da izlesek stat mtat istemiyorum.Çok özledim TRABZONSPOR umu, Avni Aker'i ...
Faik:alkış:

Emorfo
25.06.2007, 11:15
arkadaşım yandaşlarına her maçta 3 bin bileti bedava dağıtıp ellerine davul tuttuşturup yönetim istifa seslerini bastırtmaya çalışan mevcut yönetimmi yapacak o işi...

Faik yine bomya yapmışsın :) Arada hızını alamayıp biraz sallıyon :D

Bu konuda Nuri Albayrak ne diyordu biliyor musun. Gazetecinin birisi son haftalarda Hacıosmanoğlu'nun görevden ayrılmasıyla tribünlerde artan istifa sesleri konusunda görüşünü sordu. Albayrak, maalesef bizden habersiz taraftarlara bir takım şeyler veren yöneticiler olmuştur. Trabzon'da çok fazla taraftar grupları var çoğu rant peşinde, Bana göre tek taraftarlık vardır o da Trabzonspor taraftarıdır. Taraftarlarımız birleşmesi lazım vs. şeyler söylemiştir. O bedava biletçiler var ya işte onlar istifa Albayrak diye bağırıyor neden. Hacıosman'ın arpalamış bol bol. Dikkat edilecek nokta şurası yönetim istifa değil de daha çok Albayrak istifa diye bağırmaları entarasan. Faik daha başkanını tanıyamamışsın yahu. Duyguların mantığını da köreltmiş..

gaybana61
25.06.2007, 11:32
ne stad projesiydi be abicim yılan hikayesine döndü...

SELIMMM1
25.06.2007, 12:00

Bu konuda Nuri Albayrak ne diyordu biliyor musun. Gazetecinin birisi son haftalarda Hacıosmanoğlu'nun görevden ayrılmasıyla tribünlerde artan istifa sesleri konusunda görüşünü sordu. Albayrak, maalesef bizden habersiz taraftarlara bir takım şeyler veren yöneticiler olmuştur. Trabzon'da çok fazla taraftar grupları var çoğu rant peşinde, Bana göre tek taraftarlık vardır o da Trabzonspor taraftarıdır. Taraftarlarımız birleşmesi lazım vs. şeyler söylemiştir. O bedava biletçiler var ya işte onlar istifa Albayrak diye bağırıyor neden. Hacıosman'ın arpalamış bol bol. Dikkat edilecek nokta şurası yönetim istifa değil de daha çok Albayrak istifa diye bağırmaları entarasan. Faik daha başkanını tanıyamamışsın yahu. Duyguların mantığını da köreltmiş..

şimdiye kadar da nuri besliyordu bağırmasınlar diye.bedava kombineleri ben dağıtmadım. ne ekersen onu biçersin..

çok mu zoruna gitmiş bağırmaları ..ondan o yüz varken anasına sövseler bile bişe olmaz onlarıda sineye çeker...

Adem Erdoğan
25.06.2007, 12:11
Kan emiciler her takımın taraftarı içinde var.Azize yi o yönden takdir ederim. tinerci sefa altında x5 le dolanıyodu.gayfb yi kapı dışarı etti.içeri adım attırmıyo.
bunu yapabildikten sonra gerçek taraftar meydana çıkacaktır.

Emorfo
25.06.2007, 15:01
şimdiye kadar da nuri besliyordu bağırmasınlar diye.bedava kombineleri ben dağıtmadım. ne ekersen onu biçersin..

çok mu zoruna gitmiş bağırmaları ..ondan o yüz varken anasına sövseler bile bişe olmaz onlarıda sineye çeker...

Ya bilip bilmeden yazıp durmayın Allah aşkına. Trabzon'da dağıtılan kombine biletler her yönetim tarafından dağıtılmıştır. Albayrak gazetecilerle sohbetinde de bundan bahsetti. Sanki kural gibi olmuş diyor gelen yönetim taraftar gruplarına indirimli kombine vs vermek zorunda. Sezon başında yine bu konu gündeme geldi diyor. Ben vermeyin dedim ama taraftara yakın yöneticiler yine verdi diyor. Bu anlayışını değiştirmek lazım diyor. Yani kısaca taraftara yakın iki isim var birisi Hacıosman diğeri Haşimsayit. Biri ayrılınca yönetimden istifa sesleri yükseldi. O taraftar şimdiye kadar nerdeydi de istifa diye bağırmıyordu.

Çoğu şeyi yanlış biliyorsunuz, yanlış konuşup yanlış yazıyorsunuz. Haksız yere sizin ananıza babanıza küfür etseler hoşunuza gider mi. Buyrun kendinizi onun yerine koyun. Yorumlarınız yaşınızın olgunluğunda değil maalesef. Klasik gazla çalışan taraftar modeline bir örnek teşkil ediyorsunuz. Savunduğunuz şeye bak. Hem olayları bilmiyorsunuz hem de yanlış ifadeler kullanıyorsunuz. Bu kafaları değiştirmek lazım.

Erdogdu61
25.06.2007, 17:48
kale arkalari yakinlastirilip büyütülsün. bence taraftarin cogu buna bile razi olur

melih61
25.06.2007, 18:08
hani stad ne oldu albayrağa küfretmek sevabtır!!!

hekimoglu
25.06.2007, 19:11
hani stad ne oldu albayrağa küfretmek sevabtır!!!

yaş itibari ile seni muhatap almak istemezdim ama kurduğun cümleler beni mecbur bıraktı... neyin sevap neyin günah olduğu kutsal kitabımız kur'an da yazıyor...gençlik heyecanı içinde olsanda kullandığın kelimelere dikkat et......

hekimoglu
25.06.2007, 19:14

birileri bu paslı çivileri yerinden sökmezse allah korusun insana batarda tetanoz olur...bu paslı çiviler her yönetim zamanında olur......önemli olan bunların önünü kesecek yöntemleri uygulamada....bir f.bahçe nasıl attı paslı çivileri.....iyiye bakıp örnek almak lazım, örnek alacağınız kişi düşmanınız dahi olsa bile....

Nurettin Yılmaz
25.06.2007, 20:00
İlginç !!!!!

Maçları 3 - 5 bin kişiyle oynuyoruz , o seyircinin 3 bin kadarı yönetim tarafından stada beleş sokulan şakşakçılar.

O zaman nerde taraftarlar , niye gitmiyorlar maçlara , niye doldurmuyorlar tribünleri . Hal böyle iken 40 bin kişilik yeni stad ne işe yarayacak , yapılmasa bence daha iyi , çünkü taraftarımız ve kent henüz buna hazır değil , ne gerek bunca masraf etmeye , kulübümüzü borç yükünün altına sokmaya.

Bu tarfatara bırakın yeni stadı , Akçaabat fatih stadı bile fazla gelir ..... HEYHAT......

crazyman_61
25.06.2007, 20:05
sözde projeyle ilgili görüşmeler yapıldı filan deniyorda elle tutulacak hiçbir şey yok hala...

crazyman_61
25.06.2007, 20:06
parası yok denilen galatasaray yaparda biz bu stadı yapamayız gibi geliyor bana...

28TS61
25.06.2007, 20:29
İlginç !!!!!

Maçları 3 - 5 bin kişiyle oynuyoruz , o seyircinin 3 bin kadarı yönetim tarafından stada beleş sokulan şakşakçılar.

O zaman nerde taraftarlar , niye gitmiyorlar maçlara , niye doldurmuyorlar tribünleri . Hal böyle iken 40 bin kişilik yeni stad ne işe yarayacak , yapılmasa bence daha iyi , çünkü taraftarımız ve kent henüz buna hazır değil , ne gerek bunca masraf etmeye , kulübümüzü borç yükünün altına sokmaya.

Bu tarfatara bırakın yeni stadı , Akçaabat fatih stadı bile fazla gelir ..... HEYHAT......

katiliyorum yadiklarina taraftarimiz 5, 10, ve 20 ytl veripte stada girmeye korkuyorlar sonra stad ve tansfer istiyorlar

hekimoglu
26.06.2007, 07:56
vermeden yap demek ne kadar kolay....başbakanım ben vergi vermeyecem otoyoldan kaçak geçeceğim sen ülkeyi iyi yönet..bana hizmet getir...
ben maçlara beleş girecem bilet fiyatlarını yüksek bulacağım ondan sonra başkan bana yıldız getir stad yap...oh ne ala..sen cebinden çıkartıp 5 ytl vermiyorsun milyon dolarları başkan versin diyorsun hadi git ordan....trabzondaki seyirci madem beleş giriyor sökeceksin koltukları hiç olmazsa rahat rahat oturup maç seyretmesinler.yada yap maç biletleri 50 ytl içeri giren girer girmeyende bundan sonra benim oğlumun takımlarını tutar...kayseri denizli bursa gibi şehirler sanayileri falan meşhur...fabrikalr var yüzlerce insanlar çalışıp geçinip gidiyor...trabzondaki gençlikde takımı bir geçim kapısı fabrika gibi görüyor...fakat fabrikayıda öyle bir hale getirdilerki eski devlet fabrikaları gibi içi boşaltılmış,teknolojiden uzak,işe gitmeden maaş alan işçi yığını....
artık trabzonspor u geçim kapısı gibi görenlerin elinden kurtamak gerekir.yeni bir stad yapılacaksa başka bir şehirde yapılabilir.trabzonluların yoğun yaşadığı şehirlerden birisine yapılabilir...trabzonspor şehire lüks gelmektedir....onun için şehre yapılacak yeni stad anlamsız olur....pantolon iyice eskimiştir artık yama tutmuyor...onun için yeni stad ist...........a ....

Faik Yılmaz
26.06.2007, 08:22

ligin en son maçından bir önceki maçıydı. bütün tribün " yönetim istifa" ve " albayrak istifa sesleri "ile inliyordu.bir yer hariç 10-15 tane davul biz ne ne zaman bağırsak sesimizi susturmak için olanca gücü ile davullarını çalıyorlardı. Buna ben ve maçı izleuyen bütün arkadaşlarımda şahittir.bu olay hacı osmanoğlu istifa ettikten sonra olmuştur onunla bir ilgisi yok.

ayrıca maraton tribününde binlerce bilet dağıtılmaktadır. inanmayan maçtan sonra yerleri bi kolaçan etsin. bakın bakalım ne göreceksiniz. bir yanda bazı arkadaşlar biletler ucuz filan desin. önce bu beleşçilik işini bi halletsinler.....

Başkanını tanıma konusuna gelince ben çok güzel tanıdım kendilerini yaklaşık 2 yıl boyunca. bazı şüphelerim vardı sağolsun çok güzel ispat etti hangi hizmetin kimini adamı olduğunu

duyduklarımın hiç birisini gördüklerinin yarısına ancak ve ancak yaşadıklarına inan...

horoz1977
26.06.2007, 22:30
arkadaşlar ben daha öncede yazdım bu stada enaz 15 bin kişi sırf şu direkler yüzünden gitmiyor.fb stadı yapmadan önce boş trübünlere oynuyordu şim dolu çekiyor.idda ediyorum stad yapılsınm biz en az 25 bin e oynarız.

Burçak
26.06.2007, 23:23
son zamanlarda stat projelerinden maket resimlerinden göremez duyamaz olduk. aralık ayı yaklaşınca başlarlar heralde!!

denizgrsy
26.06.2007, 23:42
Allah aşkına Nuri Bey gir şu siteye de ;'' uşaklar kandırdım sizi,herşey oyalamak ,kafa bulandırmak içindi,kusura bakmayın,bi hataydı '' de ki herkes rahatlasın,bizde isteden şu başlığı kaldıralım artık

Bilal 61
27.06.2007, 08:40
Bu stad projeside yalan oldu gibi..

xxxxxxx
27.06.2007, 11:09
yalan oldu yalan oldu galiba ben bu şarkıyı biliyorum alışanmı diyordu sanırım telif hakkını almış nıri albayrak baksanıza artık o söylüyor

Mehmet Fatih Yavuz
02.07.2007, 06:12
uh günlerdir ellenmemiş..
bu iş yalan oldu sanırım...

TSelif
02.07.2007, 10:44
Seçimden sonraya bırakılmış diye duydum ben :rolleyes:

WERTHeR
02.07.2007, 11:22
Çok zaman geçti üzerinden ben yeni bir maket istiyorum eğlenceli oluyor:)

crazyman_61
03.07.2007, 13:58
Stad projesiyle ilgili haber fln çıkmıyor bu ara...
Aralık yaklaşınca büyük ihtimal haberler çıkmaya başlıyacak...
Yok şirketlerle görüşüyoruzda maket yapıyoruz filan...

Bizim lafa karnımız tok İCRAAT lazım İCRAAT!!!!!!

Faik Yılmaz
03.07.2007, 14:03
seçimden sonraya ertelenmiş stadyum işi....

ne kadar oy o kadar stadyum....işinize gelirse.....

crazyman_61
03.07.2007, 14:06
aradan seçimde geçse 5 yılda geçse yapmazlar bunlar stadı filan

ancak konuşmayı bilirler!!!

laf var icraat yok icraat yapılmalı!!!

Emorfo
03.07.2007, 14:39
seçimden sonraya ertelenmiş stadyum işi....

ne kadar oy o kadar stadyum....işinize gelirse.....

Faik stadın oyla ne alakası var. Hangi hükümet kurulursa kurulsun stat işi olacak. X veya y partisi ile alakası yok. Hatta beklenen değil de başkası gelirse iktidara belki daha kolay yapılır.

Faik Yılmaz
03.07.2007, 14:48
Faik stadın oyla ne alakası var. Hangi hükümet kurulursa kurulsun stat işi olacak. X veya y partisi ile alakası yok. Hatta beklenen değil de başkası gelirse iktidara belki daha kolay yapılır.

Bal gibide alakası var. Bundan 1 ay önce X partisinden bir milletvekili ( istersen özelden sana isminide atarım) bu X partisinin ilimize kazandıracağı en büyük proje olacak. Yeni dönemde bu işi halledeceğiz deyip üstü kapalı bir şekilde oy istemişti. sende diyorsunki ne alakası var....

her şey o kadar ayan beyanki......

Thedoors
03.07.2007, 14:54

Bu kadar emin nasıl konuşuluyo anlamıyorum.Yahu küçük bi maket ve bakanla olan diyaloğun bikaç kere basına yansıması haricinde hiçbi ilerleme yok,en azından ben göremedim.Tenkit anlamında söylemiyorum lakin umarım olucaktır bu iş..Hasılı,nacizane bi soru sormak istiyorum.11 Aralık taki seçimlerde bu yönetimin gelmemesiyle stad projesinin yatması eşdeğerdemi,değilmi? Bunu çok merak ediyorum..saygılarımla.

Faik Yılmaz
03.07.2007, 14:58
bu topiğin serbest kürsüde masallar bölümü açılıp oraya taşınmasını talep ediyorum...... :)

Emorfo
03.07.2007, 15:19
Bal gibide alakası var. Bundan 1 ay önce X partisinden bir milletvekili ( istersen özelden sana isminide atarım) bu X partisinin ilimize kazandıracağı en büyük proje olacak. Yeni dönemde bu işi halledeceğiz deyip üstü kapalı bir şekilde oy istemişti. sende diyorsunki ne alakası var....

her şey o kadar ayan beyanki......

Milletvekilleri ne için seçilirler, seçildikleri bölgenin sorunlarına çözüm bulmak için. Bu proje Tanzanya'ya mı yapılacak. Trabzon'a yapılaacağına göre o bahsettiğin milletvekili Kemalettin bilmem ne de projeyi sahiplenecek tabiki. Nemalanmaya çalışacak. Kendi yönetimleri sırasında dedikleri gibi inşallah destek verirler. Bu proje sen ben oy, koy muhabbeti değil ki. Trabzonsporluysan bu projeye destek vereceksin. Trabzon'daki diğer partilerin milletvekilleri de destek vermek zorunda. Şimdiye kadar çıkıp o bahsettiğin partiden birinin bize oy verin yoksa stat yapılmaz dediğini duydun mu. Keşke dediği gibi yapsalar da o x partisi bir işe yarasa da Trabzon'a böyle bir spor kompleksini kazandırsalar. Şimdi o x partisi destek verip stadı yaparsalar yok olmaz ben istemiyorum mu diyeceksin. Kim destek verirse Allah razı olsun denir. Millet önce yapsınlar oyları sonra düşünürüz diyordur. Stat yapacaklar diye bu kadar korkmayın yahu. :)

Burçak
03.07.2007, 15:26
yahu şu anakadar söylenen hangi şeyi icraata dönüştürmüşler ki. hiç bir inandırıcılığı kalmayan bu yönetimden stat beklemek bi hayaldir.
keşke yapsalarda ben yanılsam ama hikaye anlatıyolar başkada bişi değil.

Faik Yılmaz
03.07.2007, 15:27
Şimdiye kadar çıkıp o bahsettiğin partiden birinin bize oy verin yoksa stat yapılmaz dediğini duydun mu

Biz seçilirsek stad yapılacak demek ne demek oluyor......

yani biz seçilmezsek stad yapılmayacak....

yani bize oy verin......

bundan daha açık bir anlatım nasıl olur bilmiyorum....

Emorfo
03.07.2007, 15:34
Öyle bir açıklama yaptığını nerden çıkardın, varsa nerde çıkmış. Şimdiye kadar görmedim. Kaynak ver hele. Yine sallıyor musun ne ediyorsun Faiiikkk :)

Faik Yılmaz
03.07.2007, 15:37
az sonra göreceksin Faruk.....

Emorfo
03.07.2007, 15:39
Boşuna google'de arama. Ben baktım Kemalletin bilmemnenin açıklamalarına öyle bir şey demiyor :)

Faik Yılmaz
03.07.2007, 15:41
HANGİ PROJE DAHA GERÇEKCİ?

Trabzonspor yönetimi uyanık mı uyanık.
Takımın kötü gittiği ve yönetimin tartışılmaya başlandığı anlarda stad projesini temcit plavı gibi taraftarın ve camianın önüne koyuyor.
Ve böylece transferdeki, teknik kadrodaki ve ekonomik yapıdaki hatalarının tartışılmasını bir müddet ötelemiş oluyorlar.
Trabzonspor tarihinin en kötü yönetimi ve en kötü yönetiliş biçimi olmasına rağmen onları ayakta tutan iki de bir ortaya sunulan işte bu stad projesidir.
Çünkü, bu projede rant var, siyasi gelecek var.
Bir kere Başkan Nuri Albayrak’ın, Bakan Mehmet Ali Şahin’e Trabzonspor’da değil de kendi işyerinde böyle önemli bir projeyi sunmasının ne kadar etik olduğunu siz okuyuculara bırakıyorum.
Bu projede rant var, siyasi gelecek var sözümün kaynağı işte burasıdır.
Eğer bu yönetim stat yapılması konusunda ciddi olmuş olsaydı, Atay Aktuğ döneminde Trabzonlu mimar Necdet Kırhan Yazıcı’nın yaptığı projeyi alıp incelerdi.
Yazıcı’nın hiçbir ücret almadan Trabzonspor için yaptığı Avni Aker’in bulunduğu alandaki projesinde 33 bin kişilik modern Avni Aker Stadyumu, 3.500 kişilik Yavuz Selim Stadyumu, 5.000 kişilik spor salonu ile Yavuz Selim’in altında 2.500 araçlık otopark ile Avni Aker’in içerisinde çeşitli spor aktivitelerinin yapılabileceği alanlar ile diğer sosyal alanlar bulunuyor.
Avni Aker ve çevresi Trabzon’un merkezi yeridir. Trabzonspor’un adeta yaşayan bir müzesidir. Orada herkesin hatıraları vardır. Trabzonspor tarihi burada yazılmıştır. Trabzonspor, burayı bırakıp başka bir yere gittiği zaman kökünden uzaklaşmış olur.
Ayrıca, yaya trafiği açısından da Avni Aker’in bulunduğu yer daha kullanışlıdır. Düşünebiliyormusunuz; denizin kenarındaki bu projenin içerisinde bulunan bir stattan 30 bin kişinin çıktığını. Bu insanlar nasıl gidecekler Akçaabat’a, Trabzon’a, merkez köylere. Bunun yaratacağı izdihamı ve trafik sıkışıklığını bile düşünmek istemiyorum.
Böyle bir proje ile hiç ilgilenmeyenlerin yeni bir projeyi ortaya sunmaları çok inandırıcı olmaz.
Kaldı ki, Trabzon’da birçok esere imza atmış Necdet Kırhan Yazıcı ile görüşülmüş olunsaydı, belki de aynı bölgede çok daha iyi ve gerçekçi bir proje ortaya çıkarılabilirdi. Ama bırakın Trabzonlu Yazıcı’yı, Türkiye’den bile hiçbir mimar ile görüşülmeden böyle bir projenin Hollanda’ya sipariş edilmesi de kafalarda soru işaretleri yaratıyor.
Yazıcı, yeni projeyi değerlendirirken, jeolojik etüd raporlarını görmeden böyle bir projenin yapılmasını bile doğru bulmuyor. Mevcut projeye, içinin tam olarak doldurulmadığı eleştirisini getiren Yazıcı, “Orada mimarlar için özgür bir çalışma alanı var. Kıyı ile barışık çok daha iyi projeler ortaya çıkarılabilir. Bunun yolu da yarışmadan geçer. Açarsın uluslararası bir yarışma herkes kimin daha iyi bir proje ortaya koyduğunu görür” diyerek bu konuda iddialı olduğunu gösteriyor.
Atay Aktuğ yönetimi Trabzonlu Mimar Necdet Kırhan Yazıcı’ya Avni Aker’in bulunduğu alanda bir stad projesi yaptırdı. Kırhan’ın ücretsiz yaptığı ve Trabzonspor’a hibe ettiği bu projede 33 bin kişilik Avni Aker Stadyumu, 3.500 kişilik Yavuz Selim Stadyumu ve 5000 kişilik Kapalı Spor Salonu bulunuyor. Ayrıca, Yavuz Selim’in altında 2.500 kapasiteli otopark ile Avni Aker’in içerisinde çeşitli sosyal tesisler yer alıyor.
Etrafındaki kamulaştırmalarla beraber bu projenin toplam maliyeti 160 milyon dolar.
Aktuğ’dan sonra göreve gelen Nuri Albayrak yönetimi Kırhan’ın projesine hiç bakmadan Hollandalı bir firmaya yeni stat projesi sipariş etti. 100 bin dolar verilerek yapıldığı iddia edilen ve deniz dolgusuyla yapılması planlanan yeni projenin gerçekleşmesinin önündeki en büyük engel kıyı yasası. Mevcut kıyı yasasına göre deniz kenarında böyle bir tesis yapmak mümkün değil.
Bu yasanın delinmesi halinde 500-600 milyon doları bulan yapım maliyetinin nasıl karşılanacağı da soru işareti yaratıyor. Projeye göre 50 Milyon metre küp dolgu yapılacak. Bunun da maliyeti minimum 50 milyon doları buluyor.
Ayrıca, deniz zemininin jeolojik etüt raporları ortada yokken böyle bir projenin ortaya çıkarılması da kafaları karıştırıyor.

Özak karşı çıkmıştı
Bu proje ilk olarak geçen yıl bu aylarda Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak’ın önüne geldi. Yönetimin içerisinde AK Parti’ye yakın bazı isimler denizde böyle bir proje fikrini Bakan Özak’a açtılar. Özak, o gün böyle bir projeye karşı çıkmıştı. Hatta sırf bundan dolayı da yönetim ile arasının açık olduğu söylendi.
Böyle bir projeye, deniz dolgusuyla yapılabilmesi için onayı gerekecek olan Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak’ın karşı çıkmasına rağmen, Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş’ın sahiplenmesi de işin bir başka karışık yönünü oluşturuyor.

Sonuç;
Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak’ın kendi işyerinde, Bakan Mehmet Ali Şahin’e sunduğu ve Özak’ın reddedip, Göktaş’ın sahip çıktığı Trabzonspor stat projesi gerçeklerden uzak hazırlanmıştır. Böyle bir projenin yapılabilirliği kıyı yasası açısından yasal olarak mümkün görünmemektedir. Maliyetinin de 500-600 milyon dolarlara ulaşması bu projeyi gerçeklerden uzaklaştıran bir başka nedendir.
Oysa, Atay Aktuğ yönetiminin Trabzonlu Mimar Necdet Kırhan Yazıcı’ya Avni Aker’in bulunduğu alanda yaptırdığı proje hem yasal olarak, hem kullanım olarak, hem de 160 milyon dolarlık maliyetiyle daha gerçekçi olduğu görülmektedir.

KAYNAK ARAYAN ARKADAŞLAR : 29 MART 2007 TARHLİ İLKHABER GAZETESİ