PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stadyum Projesi... (1)

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Terzioğlu
15.10.2006, 03:16
onumuzdeki hafta somut gelismeler olacaktir...

nasil bukadar emin olabiliyorsun??

EmrahYalçınalp
15.10.2006, 08:44
Murat olur. Siz rahat olun. Daha önce de söylemiştim gerçi ama, iç güdü diyelim :)

#10 Fietra
15.10.2006, 11:27
Dünya Kupası,Avrupa Şampiyonası,Şampiyonlar Ligi ve UEFA gibi organizasyonları düzenlemek için bir stad kapasitesi var diye biliyorum kaçtı bu?

M.Kılıç50
15.10.2006, 15:52
45.000 di galiba

sweetrose
15.10.2006, 16:51
45.000 di galiba
bende öle biliyorum....yanlış hatırlamıyorsam.....

hami_6761
15.10.2006, 17:02
arkadaşlar kendimizi avutmayalım stad işi yaş bu stad işi bence olmaz çok zor yapılması büyük zahmet istiyor...

sweetrose
15.10.2006, 20:43
arkadaşlar kendimizi avutmayalım stad işi yaş bu stad işi bence olmaz çok zor yapılması büyük zahmet istiyor...
malesef sana katılıyorum...yalan oldu bu stad işi...

Terzioğlu
15.10.2006, 23:01
gayse , kayseri hepsinde bir türlü gelismeler var.......bizimkiler uyuyor....bu is ancak 2010 yilina biter diye düsünüyorum

Volkan Yavuz
15.10.2006, 23:58
Dünya Kupası,Avrupa Şampiyonası,Şampiyonlar Ligi ve UEFA gibi organizasyonları düzenlemek için bir stad kapasitesi var diye biliyorum kaçtı bu?

40.000

Dünya Kupasinda Yari FInal istiyorsan en az 60.000:cool:

Berk Akçay
16.10.2006, 04:26
şu anki yönetim öylebir kandırdıki hepimizi stad projesiylen başkanlık koltuguna oturdular yazıklar olsun böyle yönetime bizleri nasıl uyttular gerçi ben onlara oy kullanmadım ama verenlerin çogu pişmandır sanırım....

sweetrose
16.10.2006, 07:24
Bazı şeyleri elde etmek için taraftarı kandırmak kolay... En hafif noktasından yakala ve vur.. Taraftar nasıl olsa anlamıyor salak ya? yazıklar olsun..

caykarali_erdal
16.10.2006, 10:43
Arkadaslar bu proje gerceklesecek kim ne derse desin ben buna inaniyorum.

hem sitemize uye olan Murat kardesimiz stad projesini yapmakda olan (plan proje alt yapi) balas nedam'da calisiyor ve gecdigimiz hafta kendisiyle gorusdum ve aciklamasi su oldu "su an plan proje ustunde calismalarimiz suruyor, evet gercek proje ciziliyor ve yonetime sunulacak.

kaynak bir mehmet ali yilmaz tesisleri thy satiliyor ordan cok buyuk kaynak gelecek insallah bu proje oldugu gibi gerceklesir ve sunuda unutmamak lazim okadar zengin trabzonlu is adamlari varki bunlarin yuzde 5 maddi yardim yapsalar, tabiki belirli anlasmalar icinde neden olmasin diyorum diyelimki gelir gercekdende 5 milyon dolar(euro) neden bu borcun altina girmiyelim ki gelecek 10 sene borcun icinde ola biliriz kim degilki.

kadikoyde yapilmis olan stad sanki fb nin kendi kaynaklarindan yapildi sunu unutmayalimki migros ve buna benzer koc ve sayrenin turbunu var kadikoyde bu da demekdirki bu turbunleri bunlar yaptirdilar yani lafin kisasi kadikoyu yaptiranlar fb klubu degildir sirketlerdir ve tabiki devlet bundan hic suphem yok.

bizde bu cesit kaynaklari bulacagiz ve yaptiracagiz sene 2006 artik bu caga ayak uydurmak istiyorsan mecbur'sun stad yaptirmalisin ve bunu gerceklestirecegiz ha simdi degil diyorsaniz ozaman sunu diyorum gelecek seneye ama mutlaka yaptirmak zorundasin ve yapacagizda elinde sonunda .

oflu2
16.10.2006, 12:05
evet kesinlikle en az 30 bin kişilk olmalı,ama ideal olanı 35 bin kişilik..

Murat'
16.10.2006, 16:18
Arkadaslar bu proje gerceklesecek kim ne derse desin ben buna inaniyorum.

hem sitemize uye olan Murat kardesimiz stad projesini yapmakda olan (plan proje alt yapi) balas nedam'da calisiyor ve gecdigimiz hafta kendisiyle gorusdum ve aciklamasi su oldu "su an plan proje ustunde calismalarimiz suruyor, evet gercek proje ciziliyor ve yonetime sunulacak.

kaynak bir mehmet ali yilmaz tesisleri thy satiliyor ordan cok buyuk kaynak gelecek insallah bu proje oldugu gibi gerceklesir ve sunuda unutmamak lazim okadar zengin trabzonlu is adamlari varki bunlarin yuzde 5 maddi yardim yapsalar, tabiki belirli anlasmalar icinde neden olmasin diyorum diyelimki gelir gercekdende 5 milyon dolar(euro) neden bu borcun altina girmiyelim ki gelecek 10 sene borcun icinde ola biliriz kim degilki.

kadikoyde yapilmis olan stad sanki fb nin kendi kaynaklarindan yapildi sunu unutmayalimki migros ve buna benzer koc ve sayrenin turbunu var kadikoyde bu da demekdirki bu turbunleri bunlar yaptirdilar yani lafin kisasi kadikoyu yaptiranlar fb klubu degildir sirketlerdir ve tabiki devlet bundan hic suphem yok.

bizde bu cesit kaynaklari bulacagiz ve yaptiracagiz sene 2006 artik bu caga ayak uydurmak istiyorsan mecbur'sun stad yaptirmalisin ve bunu gerceklestirecegiz ha simdi degil diyorsaniz ozaman sunu diyorum gelecek seneye ama mutlaka yaptirmak zorundasin ve yapacagizda elinde sonunda .

inşallah dediğniz gibi olur da güzel bir stada kavuşuruz

Berk Akçay
16.10.2006, 16:46
ben inanamıyorum

macka61
16.10.2006, 17:32
vallah bu seyirciye bu stad bile fazla takım bjkyi ve gsyi yenmiş stad bomboş bu ne turşu ne lahana

fanatik_zuzu
16.10.2006, 17:36
resmi siteye stadın proje resimlerini koymuşlar da harika olmuş umarım olur:)gerçi çok büyük ama olsun çok güzel gözüküyo:)hiç değişse direksiz iyi olması için en büyük sebep :D

Berk Eren
16.10.2006, 17:36
Manşet Haber

Ön fizibilite raporu tamamlandı
Kulübümüze daha modern bir stadyum kazandırılması doğrultusunda başlayan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Buna göre Ballast Nedam firması ve TCN Property Projects ile birlikte yürütülen projenin ön fizibilite raporu tamamlandı.

Başkanımız Nuri Albayrak, Ballast Nedam Genel Müdürü R.L.M Jacobs, firma yetkilileri ve TCN Property Projects Satış Müdiresi Manon L.A Snel’in de katılımıyla, projenin taslağı ile finansman yöntemleri üzerinde gelinen son nokta dört saat süren bir toplantıda tartışıldı.

Toplantının sonunda Genel Müdür R.L.M Jacobs, projenin hazırlanıp, bitmiş haliyle yapılan illüstrasyon çalışmasının iki model resmini Başkanımız Nuri Albayrak’a teslim etti.

galyanlim
16.10.2006, 17:38
hani bu model resimnler

Berk Eren
16.10.2006, 17:40
abi resimleri bir turlu buraya aktaramadım..lutfen
http://www.trabzonspor.org.tr/manset.asp?MainID=448&PID=589&HaberID=34804

Nytre
16.10.2006, 17:41
öncelikle taraftarın fikri alınmalı bu konuda

Tmac61
16.10.2006, 17:42
Türkiyenin takım renkleriyle süslü tek stadı

Tmac61
16.10.2006, 17:44
http://i9.tinypic.com/449xbgl.jpg

Berk Eren
16.10.2006, 17:45
bu stad olursa muthıs olur,bence cok ama cok ıyı bı proje,acaba kac bin kişilik??bide degerli Tmac61 diger resmide koyarsan sewınırız,cunku orda stadın yanındakı yavuz selımı kapsayan yerede yapılacaklar net gorunuyor..

Tmac61
16.10.2006, 17:46
Stad zemine çok yakın

kale arkalarının tavanı basık bu ambians için iyi...

Büyük çoğunluğu maraton tribününe vermişler (oturan seyirci için)

Ateşli taraftar kale arkalarında yerini alır...

Enfes stad olmuş bundan iyisi....

Berk Eren
16.10.2006, 17:48
gercekten tam bize gore olmus,rakıbı baskı altına alcak cok iyi bi stad..cokda modern olmus..ama ne zaman baslanıp,bitecek acaba??kapasite bide onemlı?

Tmac61
16.10.2006, 17:49
http://i10.tinypic.com/4i4w9ip.jpg

Tmac61
16.10.2006, 17:51
Tasarımı çok uçuk, çok alternatif ve çok farklı duruyor...

Epey uzun ömürlü olur...

Berk Eren
16.10.2006, 17:55
eger yapılırsa hem trabzonun hemde trabzonsporumuzun cehresi degişir,bence cok ama cok guzel bi proje..ama fazla bilgimiz yok stad hakkında,mesela stadın dısı,sanki bayernın stadı gıbı renk degıstırır gıbı duruyor..bıde yandakı yer hakkında bıkac yorum yapılsaydı keske..en azından gelısmeler var,herseyın hayırlısı olsun..

selokal61
16.10.2006, 17:58
stadı görünce tüylerim diken diken oldu...tam bir futbol arenasına benziyor,koşu pistleride yok... o stadda fener maçını düşünemiyom....

caykarali_erdal
16.10.2006, 18:06
evet arkadaslar suphe duyanlar dedigim gibi alt yapi be sayre proje cizim islemleri bitdi ve bugun yonetime sunuldu ehh bakalim kaynaklarda okeylenirse baslanacak ve bir iki seneye yeni avni akerle karsi karsiyayiz simdiden ben gene diyorum simdiden camiamiza hayirli ugurlu olmasini diliyorum.

melih61
16.10.2006, 18:14
arkadaşlar ne zaman kazma vurulacak kapasitesi ne kadar olacak ama en önemlisi bu parayı nerden bulacağız? bu kadar güzel stad pahalı olur;)

KuĞu
16.10.2006, 18:33
süper süper süper !!!!!
yerine de öyle güzel oturmuşki harika olmuş!
alışveriş merkezi yavuzselimin olduğu yer sanrım harika olacak,şimdiden sabırsızlanmaya başladım kombineler satışa çıksın:D stadın büyüklüğüne bakarsak 25bin gibi geliyor bana

GULER
16.10.2006, 18:51
COk super gorukuyor..ama biraz kucuk gibi geldi bana belki 30000 kisi almaz bu stad..bence bu stad 35000 kisiilik yapilmasi lazim.. AMbians olarak her rakibi korkutur.. simdilik hersey guzel gorukuyor.. bakalim nolacak

61OKTAY
16.10.2006, 18:54
açıkçası fazlasıyla heyecanlı bi stad gibi gözüküyo bencede süper ve en az 35.000 kişilik olmalı

galyanlim
16.10.2006, 19:00
arkadaşlar bakın bunlar asparakas haberler olmasın sakın
kendimizi iyice kaptırıyoz sonra...........

murat
16.10.2006, 19:08
Arkadaslar stad 28.000 kisiliktir ve 5 bin ile kolayca buyutulebilir.

KuĞu
16.10.2006, 19:43
Tmac61

bir kaç sorum olacak size yanıtlarsanız çok sevinirim

1-çizim kime ait-firma ve mimar
2-maliyeti ile ilgili bilginiz var mı
3- sağ alt köşedeki yazıyı okuyamıorum. sizde orjinali varsa oradan bakar mısınız?
4-projede trafik sorunu nasıl çözülmüş

teşekkür ederim
:D:D:D
evettt başlıyoruzzz

1-Ne farkederki hüsamettin yada leanordo da vinci çizmiş olsun çizenin geçmişini araştırıp bu adamın geçmişi kranlık bula bula bunumu bulduk dicez ki eminin diyeceğiz
2-Maliyeti vs. bunlar zamanı gelince açıklanacaktır acele etmeye gerek yok yada biz bunu yapamayız alın götürün bizim yerli mimar mütahitlerimiz ucuzundan çizmeyi becerir ve yaparlar mı diyeceğiz ki eminim diyeceğiz.
3-Sağ alttarfı bende okuyamıyorum çizenin reklamı imzası sanrım onun gibi bişey olsa gerek, neden reklam parası almadık mı diyeceğiz ki deriz biz :D
4-Soruların içindeki en mantıklısı bana göre anladığım kadarıya orada katlı otapark mevut ve yvuz selim yerine kocaman bir alışveriş merkezi, arabalar aşağıya otoparka insanlar alışveriş merkezine ha birde sürdürülebilir gelişim planın aykırı şehir dışına yapılmamı diyeceğiz ki elbette diyeceğiz

hatta start verildi başladık bile:D

firidin61
16.10.2006, 19:44
inanılmaz güzel bi stad bu stad tribüne sehirciyi çekmez!!!!çünkü herkez Tribünde yatar:D :D

ama kapasite konusu çok önemli en az 35000 olmalı!!!!!

bide ne zaman baslayacak?buda çok önemlii......

bunun için sponsorluk anlasmaları yapıldımı?

vs.vs.vs.vs.vs....

geride bir sürü soru bırakmıslar yanıtlanmadık:( bu stadın görüntüleri bizi 1 2 ay daha idare eder de sonra ne olucakk???????

Emre B.
16.10.2006, 19:46
Proje çok güzel olmuş.Acaba kapasite ne kadar?

cableTS
16.10.2006, 20:08
hakikatten muhteşem görünüyor
avni akerden sonra böyle bi stadı bünyem kaldırmaz gibi geliyor.
inşallah bir an önce kazmayı vurular..

Cenkhan
16.10.2006, 20:12
Bu stadta 20.000 kişiyle rakibi boğabiliyorsak, böyle müthiş bir stad nasıl cehennem olacak kim bilir.. Keşke seyirci kapasitesi 30.000 in üzerinde olsa.

DeAgLeMaNyAq
16.10.2006, 20:20
Bu projeye hayran kalmamak elde değil. Umarım tez zamanda inşaatına başlanır...

Atalay
16.10.2006, 20:22
allahını seven şu demode stadı bir an önce yıksın!! hatta yıkım çalışmalarına taraftarlarıda cagırsınlar ben istanbuldan gelip şu maratondaki kolonları dinamitle patlatmassam şerefsizim!!yıkın kardeşim bir an önce yıkın!!

cableTS
16.10.2006, 20:24
yalnız kafama bişey takıldı??
şimdi stad aynı yere yapılacaksa ve fotolardan stadın baya bir hacim kaplayacağını düşünürsek;
yavuz selim tarafı ok
kapalı tarafı ok
yol tarafı kale arkası bir nebze okey de
deniz tarafı kalearkası V.I.P. türibinlere (arkadaki binalar) nasıl bi çözüm getirecekler
yda göründüğü kadar büyük değilmi???

Remzi
16.10.2006, 20:35
Hayatımda avni akeri iki kez görme şansı buldum va hâla aklımda nasıl bi yere sahip olduğu projeye bakılırsa yeni stad oraya nasıl sığacak istimlak mı edecekler evleri:D

Gürkan
16.10.2006, 20:37
bunu gorenler karadenıze ufo ındı dıyebılır.:D

sekıl cok havalı olmus.kapasıte kac acaba ınsallah dıse dokunur bır sayıdır.35-40 arası.bırde resımden baktım kapı yok.nerden gırılecek usten mı.:D

28TS61
16.10.2006, 20:40
guzel proje ama detaylari yazilmamis umarim kapasitesi en az 40000 kisilik olur

Gürkan
16.10.2006, 20:42
Arkadaslar stad 28.000 kisiliktir ve 5 bin ile kolayca buyutulebilir.

5 bın ıle kolayca buyutulebılır ne demek.anlamadım da.:confused:

KuĞu
16.10.2006, 20:42
aslında aynı konuya bende takıldım, ya bu çizim birebir boyutlarda bindirme değil yada istimlak sözkonusu ki eğer istimlak işi varsa bu proje bitmez sdece 2 sene mahkemesi sürer bunun

Semih Kırsüleymanoğlu
16.10.2006, 20:45
cok süper yaaa! Arkadaslar okadar iyi bi yönetimiz varki.... öbür baskanlar gibi laf üretmiyor, sadece calisiyor!

HELAL OLSUN SIZE; HELAL OLSUN SANA NURI ALBAYRAK

28TS61
16.10.2006, 20:46
aslında aynı konuya bende takıldım, ya bu çizim birebir boyutlarda bindirme değil yada istimlak sözkonusu ki eğer istimlak işi varsa bu proje bitmez sdece 2 sene mahkemesi sürer bunun

evet boyutlar goz onune alinirsa siymaz gibi geliyor banada ama sigdiracaklar gibi demekki
hem mahkemeye kadarda gidebilir dedigin gibi
cunki stad evlerin onunu yani gunesi kesiyor diyebilir mahalleliler ve boylece bu boyutta bir stada karsi cikabilirler
umarim bi aksilik cikmaz ve en kisa zamanda bitirilir stad

Mehmet_Mercanlı
16.10.2006, 20:47
arkadaşlar süper bir stad ama resmini 1 senede cızmişler... ????stadı nezaman yaparlar bilmem. amainşallah tez zamanda başlanır inşatına.

Gürkan
16.10.2006, 20:48
bu calısmanın baska resımlerı yokmu ıkı resımmı ıcten dıstan resımler olsada az ıcımız kıpır kpır olsa.

Remzi
16.10.2006, 20:50
evet boyutlar goz onune alinirsa siymaz gibi geliyor banada ama sigdiracaklar gibi demekki
hem mahkemeye kadarda gidebilir dedigin gibi
cunki stad evlerin onunu yani gunesi kesiyor diyebilir mahalleliler ve boylece bu boyutta bir stada karsi cikabilirler
umarim bi aksilik cikmaz ve en kisa zamanda bitirilir stad

Yaa onlarda kaç senedir beleş maç izliyodular kalearkasından ona saysınlar Başkan nasıl olsa müteahit yapar onlara bi apartman verir heralde:D

Volkan Yavuz
16.10.2006, 20:51
TEK KELIMEYLE MÜKEMMELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL LL

SEVINMEKTEN UCUYORUM !!

Marcelinho transferinde bukadar sevinmemisdim bile!

Volkan Yavuz
16.10.2006, 20:53
Ezikler KISKANIYORDUR simdik Muahahaha Saeracoglu bunun yaninda B...K yemis :D

zky_ts
16.10.2006, 20:57
offf yaaa gerçekten harika görünüyo...umarım en yakın zamanda yapımı tamamlanır...allahımda nasip ederde maçlarımızı artık yeni stadımızda izleriz inşallah...:)

KuĞu
16.10.2006, 21:01
sayın kuğu

olur

bir dahaki sefer soruları önce mantık testinden geçirmek için önce size gönderirim
bir taraftar olarak hepsnin anlamlı cevapları olduğuna inandığım sorularıma yanıt bekliyorum

sanırım soruyu da size sormuş değilim

yanıt verebilecek kişilerden yanıt beklyorum. gelebilecek eleştirilerin önünü kesmek için peşinen sorulan soruları mantıksız ilan etme nezaketsizliğini göstermeyelim lütfen.

oldu tamamdır birdaha nezaketsizlik etmem :D
ama yine bir mantıksızlık mevcut madem şahısa yazıyorsunuz herkese açık bir yerde buna cevap yazılmasından rahatsızlık duymamalısınız, kişiye özel mesajları formun öm (özel mesaj) kısmından dilediğiniz şahısa ulaştırabilirsiniz ;)

ama samimiyetimle söylüyorum şahsa özel yazdığınızı sonradan farkettim ve yukarıdaki mantıkla editleme gereği duymadım:cool:

neyse mutlaka haklı olduğunuz yerler var tabi merakla tespitlerinizi bekliyorum:rolleyes:

28TS61
16.10.2006, 21:02
Yaa onlarda kaç senedir beleş maç izliyodular kalearkasından ona saysınlar Başkan nasıl olsa müteahit yapar onlara bi apartman verir heralde:D

evet :D :D :D

TSelif
16.10.2006, 21:06
ALLAH ım ya şu muhteşemliğe bakın...Burada şampiyonluklar kutlamanın zevkini düşünün .Offfffffff heyecan yaptım ya...Hemen yarın yıksınlar .TRABZONSPOR umuda alın İstanbuldaki kardeşlerimiz .Şampiyon olarak bize geri verin :)

Emorfo
16.10.2006, 21:11
Resmini gördük yankında maketini de görürüz. Ondan sonrası en meşakatli dönem... Resimdeki görüntüsü ile sim city oyunundaki stadlara benzedi :)
İnşallah kazasız belasız yapılırdı adam gibi bir stadımız olur. Bu yönetime çok güveniyordum inşallah güvenim boşa çıkmayacak...

durito
16.10.2006, 21:12
sanırım sadece model olarak iki resim vermişler. resimlerin detaylandırıldıgını sanmıyorum(arkadaşın dediği gibi kapı bile yok). eger öle olsaydı resmi sitede daha detaylı bir açıklama yapılırdı. detay bilgilere sahip arkadaşlar varsa aramızda ve bizlerle paylaşırlarsa mutlu oluruz. malum resmi sitemiz bu iki resimle iki ay daha bekleyebilir bir açıklama yapmadan.

Volkan Yavuz
16.10.2006, 21:22
arkadaşlar süper bir stad ama resmini 1 senede cızmişler... ????stadı nezaman yaparlar bilmem. amainşallah tez zamanda başlanır inşatına.

Abi Bu cocok isi degil Adamlar herseyi dört dörtlük yapmislar yanindaki de KOMPLEKS olucak galiba (insallah)

Böyle bir satd dünyda cok yok!!!!!!!!!

ve göründügü kadarda tribünler saha ya cok yakin o iste SÜPERRRRR

melih61
16.10.2006, 21:34
ya murat abiden bir yorum bekliyorum bu konu hakkında stadın kapasitesi ve yapım başlangıcı bide bu resimdeki stad kabul gördümü? bu mu yapılacak iptal olabilir mi?

Hüseyin Çümen
16.10.2006, 21:40
çok havalı yaa bu sadece çizim değil oraya yapılabilcek nitelişkte ölçüde stad nasıl olabilir onun da çalışması var burda sanırım
stad konusunda yönetime çok saldırıldı ama yönetim işini yapıyor sırf eleştri yapmak için yapılmaz biz bu yönetimle çağ atlayacaz bu stadın trabzonun çehresini nasıl değiştireceni bi düşünsenize hayal etmesi bile güzel

Zeki Çelenkoğlu
16.10.2006, 21:42
valla stad süper olAcak gibi.. inşallah en kısa zamanda bitirirler de istanbulun 3 kız kardeşi biraz morarır...

yönetime şimdilik bravo.. HELAL OLSUNN BEEEE.....:)

ulatwilight
16.10.2006, 21:45
stat çok güzel görünüyor.. zaten artık zamanı da gelmişti. bildiğim kadarıyla Kayseri'de bile büyük ve modern bir stat için çalışmalara başlandı. zaten ilerleyen yıllarda Türkiye Avrupa Şampiyonası gibi organizasyonlar da alabilir ki o zaman bu statta da maç yapılabilir. bence de Trabzonspor'un büyüklüğüne yakışan harika bir stat, inşallah tez zamanda bitirilir..

Emir BAYRAK
16.10.2006, 21:49
olurmu acaba?
insallah olur :D

Mükemmel stad. ama 10 yıla bitiremezler. Trabzonum istanbuLda oyna;)

murat
16.10.2006, 21:49
ya murat abiden bir yorum bekliyorum bu konu hakkında stadın kapasitesi ve yapım başlangıcı bide bu resimdeki stad kabul gördümü? bu mu yapılacak iptal olabilir mi?

Sevgili Melih buraya projenin detayiniyi daha guzel fotolarini koymak isterdim ama maalesef bunu yapmak is ahlakina yakismaz. Yazabilecegim kadar yazmaya calisiyorum. Bazi arkadaslar laf sokusturmaktan baska birsey yapmadigi icin artik bu konuda birsey yazmamaya karar verdim.

Proje cizilmis hesaplar yapilmis artik karar yonetimin bundan sonra yonetimi beklemek zorundayiz. Onlar karar verince aciklama yaparlar.

Remzi
16.10.2006, 21:50
yaabu ballast nedam firmasının internet sitesi yok mu?

champions
16.10.2006, 21:51
alllahım gözlerime inanamıyorum bu ne güzellik inşaallah en kısa zamanda başlar ve biter kapasite maalesef 28 bin olacak gibi

bordox
16.10.2006, 21:55
Sevgili Melih buraya projenin detayiniyi daha guzel fotolarini koymak isterdim ama maalesef bunu yapmak is ahlakina yakismaz. Yazabilecegim kadar yazmaya calisiyorum. Bazi arkadaslar laf sokusturmaktan baska birsey yapmadigi icin artik bu konuda birsey yazmamaya karar verdim.

Proje cizilmis hesaplar yapilmis artik karar yonetimin bundan sonra yonetimi beklemek zorundayiz. Onlar karar verince aciklama yaparlar.

Elbette işiniz gereği bazı şeyleri söylemeyeceksiniz ama 28.000 +5000 proje öncesi düşünülen bir fikir mi?
Yönetim 32.000 kişilik istiyoruz derse sanırım inşaat ona göre yapılacak.En azından ben öyle anladım.

Ayrıca kelimenin tam manasıyla mükemmel bir stad olmuş.Tasarımı bile böyle heyecan veriyor,gerçeği nasıl olur düşünemiyor insan.

Nuri Albayrak inşaat işini bilen bir başkan.Bu kadar üzerine durduğuna göre yapacak bu stadı.Acıkcası ondan başkası bunu pek göze alamazdı diyorum.
İnşallah en kısa sürede ilk kazma vurulur.Şampiyonluk heyecanına birde yeni stad heyecanı eklenir.

Semih Kırsüleymanoğlu
16.10.2006, 21:55
yaabu ballast nedam firmasının internet sitesi yok mu?

http://www.ballast-nedam.nl/outsite/homepage.nsf

Lapina
16.10.2006, 22:03
Ezikler KISKANIYORDUR simdik Muahahaha Saeracoglu bunun yaninda B...K yemis :D

Insallah alnin aki ile cikar baskan..

KuĞu
16.10.2006, 22:05
kuzey tv 25bin kişilik gibi bir şey söyledi kendi arzularımı yoksa öylemi duyum aldılar anlamadım

Lapina
16.10.2006, 22:06
arkadaşlar bakın bunlar asparakas haberler olmasın sakın
kendimizi iyice kaptırıyoz sonra...........

Resmi Sitede yaziyor bunu..

Hüseyin Çümen
16.10.2006, 22:20
heyecandan kudurcam şimdi gidip hemen yıklaım stadı mecbur kalsınlar yenisini yapmaa off bugünleride mi görcektik

SiNo
16.10.2006, 22:22
ya bir şey diyemiyorum çok sevindim eğer yapılırsa böyle bir stad çok güzel olacak ayrıca önceden dediğim gibi bekleyipde göreceğiz yani önceden eleştirmek bence iyi değil eğer icraat olmazsa eleştiri yapılması lazım neredesiniz ÇOK konuşan arkadaşlar adamlar açıkladı biraz daha sabır diyoruz;)

vatandas61
16.10.2006, 22:29
resime bakilirsa stad cok süper birsey olacak. Insan resime baktikca heyecanlaniyor,ama böyle süper bir stad ve sadece 28 bin kisilik kapasite biraz komik geldi bana. Madem yeni stad yapilacak, ileriye dönük büyük bir stad olsaydi keske. neyse insallah olur en kisa zamanda

Can52
16.10.2006, 22:31
Ilkönce herkese merhaba...

Daha Foruma yeni üye oldugumdan olaylarin biraz disindayim.

Euro 2012 icin adayligimizda
-Istanbul (2)
-Ankara
-Izmir
-Antalya
-Bursa
-Kayseri
-Konya
8 Stad (yapilmamis ve onarilmamis stadlar dahil) ile adayligimizi sunmustuk.
O zamanlar biraz sasirmistim, Trabzon gibi bir Futbol sehri neden planda olmadigini. Tabiki belirli sebepler vardir, onlari net sekilde bilmiyorum.
Bu konuda burda daha bilgili kisiler elbette vardir.

Daha önceki mesajlarda Stadin kapasitesinden bahsediliyor .
28.000 gibi bir kapasiteye ben sahsen biraz sasirdim (eger dogruysa).
Madem Stad yapilacak, o zaman bunu Euro 2016 yi düsünerek yapilmasi gerekir . Turnuvalar icin Stad kapasiteleri en azindan 30.000 kisilik veya biraz daha fazla olmasi gerektigini biliyorum.

10 yillik bir zaman var Turnuva icin. Umarim Stadin getirdigi avantajlari diger kurumlarda görür ve 4 yil sonra yapilacak adaylikta Trabzonda Turnuva kenti olarak yer alir Adayligimizda.....
Eger 28.000 kapasite olarak planlandiysa , Euro 2016 gibi bir iddia yok derim.

Insallah bu Stad diger Sehirler icinde bir motive olur ve Futbolun sadece oyun kalitesi degil, seyir kalitesinin yükselmesi ile Ülkemizi bir yerlere getirirler.

Designe gelince: Elbette yapan kisiler bir seyler düsünmüstür, ama design dan fazla kullanimi , pratikligi, komforu, akustigi daha ön planda tutulmali.
Sonucta Mimari bir Harika pesinde degil, UEFA standartina uygun en konforlu ve en hesapli ve en cabuk finanse edilecek bir stad gerekiyor..

Saygilar

Can

ekrematik
16.10.2006, 22:43
yenı bı stad yapılması cok guzel ama trabzona yakısanıu yapmak gerekır stadın kapasıtesı 50 bın kısılık olması gerekır kucuk bı stad bıze dagha yetmez

AYYILDIZ
16.10.2006, 22:47
bu proje hayata geçerse eminimki stad 35000 kişilik çok ideal olacak Trabzonspor bir çağ atlar.

sweetrose
16.10.2006, 22:50
35000 kişilik stad bence yetersiz olur bu il için... Bu sene şampiyon olacağımızı düşünürsek ki eminim olacağız; Azametli bir stad bu taraftara yakışır...

turkercan
16.10.2006, 22:54
28 bin kişilik stad yeter diyen arkadaşlar bunu gördükten sonra kararını değiştirmişlerdir umarım. böyle bi stad yapılırsa 40 bin bile yetmicek gibi geliyo bana :D

sweetrose
16.10.2006, 22:57
28 bin kişilik stad yeter diyen arkadaşlar bunu gördükten sonra kararını değiştirmişlerdir umarım. böyle bi stad yapılırsa 40 bin bile yetmicek gibi geliyo bana :D

Bu atmosfere gerçekten 40 bin kişi sığması zor gibi... çekirdek yiyicileri de katsak mı acaba?

28TS61
16.10.2006, 22:57
bu stad bence 35-40bin arasi bana gore olsa en az 50bin diyorum ama hayal gibi 50bin

sweetrose
16.10.2006, 23:00
Biraz daha gidersek macarana stadı gibi olacak...180bin kişilik..:D:D

28TS61
16.10.2006, 23:01

neden olmasin :D :D :D :D :D

GULER
16.10.2006, 23:04
arkadaslar benim bildigim kadar, bu tur projelerde on fizibilite calismasi en onemlisi.. simdi pratik sorunlara geldi sira.. bence ilk kazma yakin bir zamanda vurulacak.. dort gozle projenin detailarina bekliyorum artik..
Ayrica bu firmA BALLAST NEDAM, cok buyuk bir firmadir.. Ajaxin Amsterdam ArenAsini yapmistir..
Ben bu stad projesinden cok umitliyim dogrusu.. Tek takildigim nokta kapasite, insallah yonetim ileriye donuk davranir bu konuda ve kapasitesini yuksek bir stad yaptirir..
saygilar

Remzi
16.10.2006, 23:05

maracana:Dhacer ana gibi oldu:D

Kadir Aydın
16.10.2006, 23:11
35 bin diyen arkadaşlar geçen maçı izlemediler galiba, 25 bini dolduramayan 35 bini nasıl doldursun yahu?

Can52
16.10.2006, 23:19
35 bin diyen arkadaşlar geçen maçı izlemediler galiba, 25 bini dolduramayan 35 bini nasıl doldursun yahu?

Her yeni Stad, yeni bir heyecan getirecegi icin doldurur diye düsünüyorum.
Bunlarin Örnegi Almanyada cok.

Sadece su andaki Seyirci Profilini degil, yeni stad ile cok degisik kisilerde gelip stadin büyüsüne hasta olacaklar ve stad ziyaretini bir zevk olarak görecekler..

Kadir Aydın
16.10.2006, 23:21
Her yeni Stad, yeni bir heyecan getirecegi icin doldurur diye düsünüyorum.
Bunlarin Örnegi Almanyada cok.

Sadece su andaki Seyirci Profilini degil, yeni stad ile cok degisik kisilerde gelip stadin büyüsüne hasta olacaklar ve stad ziyaretini bir zevk olarak görecekler..

Hayal, sence kaç maç gider bu?

Bartuğ13
16.10.2006, 23:29
benim merak ettiğim maracanacı arkadaşlar 180000 kişilik stada bütün trabzonu mu sığrıacaklar en son tabelada kaç yazıyodu yaw:D 200000 mi?

o değilde bence de en az 35bin olsun ki bi işe yarasın böyle 15-20binle olmuyo ama yapmışken de büyük olsun deel mi yaw

SiNo
16.10.2006, 23:31

sen stad a gittin mi_?

avni akerin bu hali 15 oluyorsa yeni hali 35 kesin dolar ....

sadman
16.10.2006, 23:35
artık geri sayım başladı diyebiliriz. büyük ihtimalle sezon sonu stad yıkılır ve yapımına başlanır. geri dönüş olmaması lazım ve şartlar zorlanıp en kısa zamanda bitirilmeli. inşallah herşey çok güzel olur ve birkaç sene içinde yeni stadımıza kavuşuruz.

Kadir Aydın
16.10.2006, 23:35
sen stad a gittin mi_?

avni akerin bu hali 15 oluyorsa yeni hali 35 kesin dolar ....

Ya bırakın bunları Allah aşkına, hepimiz her şeyi biliyoruz. Kaç maç sürer diye bir soru sordum?

The Legend
16.10.2006, 23:39
Resimler süper.tabi yapılırsa dahada mükemmel olacak.

SiNo
16.10.2006, 23:41
Ya bırakın bunları Allah aşkına, hepimiz her şeyi biliyoruz. Kaç maç sürer diye bir soru sordum?
nasıl bırakın bunları ya... nedemek bu trabzonda bu potansiyel varken böyle konuşmak ne sana nede bir başkasına trabzonun mert çocukları o stad ı her maç boğmaca bir şekilde dolduracaktır..

Kadir Aydın
16.10.2006, 23:47
nasıl bırakın bunları ya... nedemek bu trabzonda bu potansiyel varken böyle konuşmak ne sana nede bir başkasına trabzonun mert çocukları o stad ı her maç boğmaca bir şekilde dolduracaktır..

Tabi her maç için temennimiz bu, ama nedense hiç görmüyoruz. Bahane de hazır her hafta: ramazandı, çok erkendi, para yoktu... Ben her hafta stadın tam dolmasını istiyorum. Böyle 10 bin kişiyle olmaz bu işler. Şimdi sakın maça gitmeyenler stad eski diye gitmiyor demeyin bana. Bu konuyu burda tartışmaya gerek yok. Ben fikrimi söyledim, gerekirse bu konuyla ilgili topicte devam ederiz.

28TS61
16.10.2006, 23:48
Tabi her maç için temennimiz bu, ama nedense hiç görmüyoruz. Bahane de hazır her hafta: ramazandı, çok erkendi, para yoktu... Ben her hafta stadın tam dolmasını istiyorum. Böyle 10 bin kişiyle olmaz bu işler. Şimdi sakın maça gitmeyenler stad eski diye gitmiyor demeyin bana. Bu konuyu burda tartışmaya gerek yok. Ben fikrimi söyledim, gerekirse bu konuyla ilgili topicte devam ederiz.

yazdiklarini destekliyorum nedense bahane hep hazir

SiNo
16.10.2006, 23:51
yazdiklarini destekliyorum nedense bahane hep hazir

merak etmeyin stadın arkadasındaki kahveler yeni stad ile boşalacak ve tüm herkes gelecek içiniz rahat olsun

28TS61
16.10.2006, 23:58
merak etmeyin stadın arkadasındaki kahveler yeni stad ile boşalacak ve tüm herkes gelecek içiniz rahat olsun

suan dolmuyor zaten ilerde nasil dolcak
hem yeni stadta millet kavga eder gelirlerse eger tabiki yok burasi benim yer bizim grubun yeri falan filan simdiki gibiyani yer kavgasi olur

SiNo
17.10.2006, 00:00
sizin gibi düşünceler devam ettikçe dolmaz tmm dolmaz böyle devam alkış

biraz da iiyi birşeyler düşünün ya

28TS61
17.10.2006, 00:07
sizin gibi düşünceler devam ettikçe dolmaz tmm dolmaz böyle devam alkış

biraz da iiyi birşeyler düşünün ya

ben iyi seyler dusunuyorum ama burdaki izlenimlere gore kimse bu konu hakkinda durmuyor nasil stadi doldurabiliriz diye ne gibi organizasyonlar yapabiliirz diye.
ben sunu diyorum, madem cilginlar etkili deniliyor ozaman kapali tribune gecsinler ve ordaki seyirciyle birlikte tezahurat yapsinlarki daha fazla ses ciksin. ama nedense cilginlar kale arkasinda sahaya uzak kalmayi tercih ediyor (ucuz oldugundan, kims alinmasin bu dedigime)
bilmem sizler ne gibi oneride buluncaksiniz

erol-61
17.10.2006, 00:08
Ön fizibilite raporu tamamlandı
Kulübümüze daha modern bir stadyum kazandırılması doğrultusunda başlayan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Buna göre Ballast Nedam firması ve TCN Property Projects ile birlikte yürütülen projenin ön fizibilite raporu tamamlandı.

Başkanımız Nuri Albayrak, Ballast Nedam Genel Müdürü R.L.M Jacobs, firma yetkilileri ve TCN Property Projects Satış Müdiresi Manon L.A Snel’in de katılımıyla, projenin taslağı ile finansman yöntemleri üzerinde gelinen son nokta dört saat süren bir toplantıda tartışıldı.

Toplantının sonunda Genel Müdür R.L.M Jacobs, projenin hazırlanıp, bitmiş haliyle yapılan illüstrasyon çalışmasının iki model resmini Başkanımız Nuri Albayrak’a teslim etti.

Ugur Kurucelik
17.10.2006, 00:11
mükemmel bir stad bukadarini beklemezdim tabiki gercekten yapilacaksa acaba kac bin kisilik...

KuĞu
17.10.2006, 00:22
son duyumlarım şöyle, stad 25 bin kişilik olacaksa ki yerel kanalın biri böyle bir laf etti, 20 bin kombine satılacakmış sadece 5 bin haftalık bilet basılacakmış, mevcut kombine fiyatı ve taksitlendirme kolayıklarıyla bu sayı heleki yeni stad heyecanıyla satılır diye düşünülüyor.

bir başka konu ise yerel kanallardaki genel düşünce bu projenin finansal açıdan hayal olduğu ve başkanın bir hata yaptık bunu karşılayamayacağız fb gibi parça parça yıkıp daha ucuzyollu yenileme çalışmaları yapacağız şeklinde açıklaması gerekliliği konusundaydı

geneli itibariyle bu proje stadın çizimleri herkese heyecan verdi fakat kimse finansal açıdan yapılabileceğine inanmıyor, ülkerle yapılması planlanan anlaşmada hala 300 400 binin pazarlığı yapılırken böyle maliyetli bir projeye kim destek verir deniyor, tabzonun 45mil.d. çimento fb. ve limanı var ve bunlar işleyen para getiren yerler bu proje onların neredeyse 2 katı fiyatına malolacak sponsorlar bunun neresinden kazanç sağlayacak vs. tarzı görüşlere sahipler.

son duyumlarım böyle

28TS61
17.10.2006, 00:26
asil sorun burda zaten maliyeti ne kadar ve nasil karsilancaktir ha birde kapasitesi ne kadar

Tansu Onur Erdoğan
17.10.2006, 00:40
trabzonspor bi sampiyonlug a oynasın taraftyarı inandırsın o stat her hafta dolar merak etrmeyin

Hüseyin Çümen
17.10.2006, 00:42
bende önceden beri 40 bin lik stad istiorum ama taraftarımıza güvenim hiç kalmadı derbilerde bile yarısını dolduruyolar stadın heyecan yok taraftarda derbiden heyecan duymuyan şampiyonluktan heyecan duymaan lar yeni stadla nekadar heyecanlanırlar

Kadir Aydın
17.10.2006, 00:53
Bana da sanki bizim stad gs ninki gibi yalan olacakmış gibi geliyor.

Hüseyin Çümen
17.10.2006, 01:35
yalan olması için bi sebep yok gese nin milyonlarca dolar borcu var bizim borcumuz yok burdaki farkı anlayamadınmı ki sen

ofluhalit
17.10.2006, 03:22
süper olmuş gerçekten ama kapasitesini yazmamışlar umarım 30binden az değildir!!!

Hüseyin Çümen
17.10.2006, 03:24
bence stad 35 bin kişilik olucak akustiğin de ii olduu çok belli 100 kişi bağırsa o stadda yer gök inler böyle stad türkiye görmedi febe ninkide stad mı be stad budur işte

Osman Küçük
17.10.2006, 03:40
benim merak ettiğim maracanacı arkadaşlar 180000 kişilik stada bütün trabzonu mu sığrıacaklar en son tabelada kaç yazıyodu yaw:D 200000 mi?

o değilde bence de en az 35bin olsun ki bi işe yarasın böyle 15-20binle olmuyo ama yapmışken de büyük olsun deel mi yaw

arkadaşım sen trabzona gelmeyeli bayağı olmuş anlaşılan 354 bin...
ayrıca o stada gelmek için bekleyen 2 milyon nüfus var sadece 3 ilden
gerisini de sen tasdavvur et artık
biraz dar düşünüyorsunuz bence biraz daha genişlemenizde yarar var...

coolank
17.10.2006, 03:54
stadın yapım süresi 18 ile 24 ay arası .. yani buradan şu çıkıyor sezon sonu stad yıkılacak ve tam 2 sezon trabzonspor trabzon da oynamayacak ..2 sezon istanbul da oynayacagız .... bunun 2 tane olumlu yanı var ... şimdi trabzondaki arkadaşlar kızacak ama gerçek şu ki 1) hem çok daha iyi bir taraftar gücü olacak 2)transfer yapılırken özellikle yabancı transferinde sosyal hayat anlamındaki sıkıntı geçilecek ....şu da bir gerçek ki bu stad bittikten sonra yani 3. sezonun başında trabzondaki seyirci büyük bir hırs azim ve istekle o stada gidip takımı destekleyecek ..

Kadir Aydın
17.10.2006, 04:15
yalan olması için bi sebep yok gese nin milyonlarca dolar borcu var bizim borcumuz yok burdaki farkı anlayamadınmı ki sen

Farkı anlayabilmesine anladım da, bize gelen paranın gittiği yerler belli zaten. Stada harcasalar klüp nasıl dönecek, futbolculara ne ödenecek, transfer nasıl yapılacak? Sponsorla bu kadar paranın bulunabilmesi imkansız gibi. İnşallah bizim bilmediğimiz bir şeyler vardır da proje hayata geçer. Ama yerel medya dahil herkes bunun hayal olduğunu söylüyor. İyice umudumuzu tüketiyorlar.

hay1699
17.10.2006, 04:32
İşte yeni Avni Aker!

Yönetim, yeni stat konusunda ön çalışma raporunu tamamladı. Firma yetkilileri, projeler ile prototipleri başkan Nuri Albayrak’a sundu ve geri sayım resmen başladı.
17.10.2006

2 model var
Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak ve ekibinin en önemli projelerinden biri olan yeni stat konusunda önemli bir adım atıldı... Hollandalı Ballats Nedam ve TCN Property Projects firmasıyla birlikte yürütülen fizibilite raporu tamamlandı. Başkan Nuri Albayrak’ın firma yetkilileriyle finansman yöntemleri üzerinde de görüştüğü ve hazırlanan projenin iki modelin resmini aldığı belirtildi.

Cevap 15 gün içinde
Albayrak’ın önümüzdeki günlerde yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek, konuyu masaya yatıracağı ve fikir alış-verişinde bulunacağı dile getirildi. Şehir içine ve aynı yere yapılması planlanan stadın kapasitesinin 30 bin olması beklenirken, yapımın sponsorlar tarafından üstlenilmesi planlanıyor. Konunun en geç 15 gün içerisinde netleşip firma yetkililerine yanıt verileceği kaydedildi.

FANATİK

Hüseyin Çümen
17.10.2006, 05:28
yerel medya nedir yaa biz stadı dikecez kıskançlıklarından çatlayacaklar sen güven kardeş

Hüseyin Çümen
17.10.2006, 05:30
Cevap 15 gün içinde
Albayrak’ın önümüzdeki günlerde yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek, konuyu masaya yatıracağı ve fikir alış-verişinde bulunacağı dile getirildi. Şehir içine ve aynı yere yapılması planlanan stadın kapasitesinin 30 bin olması beklenirken, yapımın sponsorlar tarafından üstlenilmesi planlanıyor. Konunun en geç 15 gün içerisinde netleşip firma yetkililerine yanıt verileceği kaydedildi.
fanatikten bu haber
30 bin kişilik olucak galiba stad :(

sweetrose
17.10.2006, 07:11
Biz iyice kaptırdık kendimiz... hayal kırıklığına uğramazsak iyi olur.. Adam acaba şu tarafatarın bir gönlünü alayım die bir resim geçirmiş eline:D:D acaba olabilir mi?

EmrahYalçınalp
17.10.2006, 08:12
Bu stadı yapan yönetime ömrümün sonuna kadar oy verebilirim. İlk geldiklerinde de söylemiştim. Yıldız, şu-bu hikaye. Şu stadı yap, oy, dua, takdir, ne istiyorsan verelim :) Çünkü Trabzonspor'a gerçek hizmet -ve Allah göstermesin de, bu yönetim yapamadıktan sonra hiç bir yönetimin yeniden yapamayacağı, yapmaya cesaret dahi edemeyeceği hizmet- bu stadyum projesidir.
Stadyum yapılırsa harbiden eve 2-3 günde bir duş almaya uğrarız :D Sonu güzel olsun, Allah utandırmasın...

ps: Bu arada "içgüdü"m Murat'a sitem etmeyin arkadaşlar. Adam profesyonelliğin şartlarını zorlayarak haftalardır derdimize derman olmaya çalışıyor. Son derece disiplinli ve prensipli davranarak... İnşallah yakın zamanda satdı gezdirmeye de gelir buraya...

Gürkan
17.10.2006, 08:28
Zaten iş ahlakı bir Trabzonsporlu da bu kadar olur.ezıkler olsaydı sımdıden en ınce ayrıntısına kadar yazmıslardı.inşallah zor durumda kalmaz anlattıkları ıcın.

Külünkoğlu
17.10.2006, 08:47
Yani ne desem bilmem ki. :D

Proje taslağı ve finansman yöntemleri konusunda 4 saat toplantı yapılması işe önem verdiklerini gösteriyor. Emrah'a katılmamak mümkün değil torunlarına bile dua ederiz.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/161006stad3.jpg

AYYILDIZ
17.10.2006, 08:54
bu haberin üstüne bide çubuklu forma çıksa bide gençleri yensek süper olur

Barış BAKIRTAŞ
17.10.2006, 09:22
Böyle bir stadımız olduğunu hayal bile edemiyorum açıkcası. Stadın ismini Nuri Albayrak bile koyulmasına razıyım :D:D

Burçak
17.10.2006, 09:30
yahu ben ayakta uyuyomuşum. şimdi bi haber sitesinde dolaşırken Trabzonun statı böyle olacak diye bi haber gördüm. resmi görünce hemen BMN ye baktım. yaw bu süper bişi olur. heycan yaptım valla :)

affetmezler1967
17.10.2006, 09:42
Arkadaşlar stadı böyle yapsınlar köle olurum ben onların yoluna:) Kapasiteyi 35 e çıkarsalar daha iyi olur ama neyse 30 da fena değil. Bi bitsede o günleri görsek

ISTS
17.10.2006, 10:13
Arkadaşlar, 28.000+5000 bence çok iyi düşünülmüş. Burdan da ben şunu anlıyorum : Stat ilk yapım aşamasında 28.000 kişilik kapasitede inşaa edilecek. İlerleyen yıllarda artan ihtiyaca göre stat kapasitesi 5000 kişilik arttırılabilecek şekilde tasarlanmış. Bence yeterlidir.
40.000 kişilik stat yapıp, yarısını bile dolduramamak bu statda oynayan futbolcuyu tam tersine daha kötü etkileyecektir. Bunu ben Olimpiyat stadında gördüm. Statda 50.000 kişi var fakat tribünlere bakınca boş gibi görünüyor. Önemli olan stadın kapasitesinin büyük olması değil, olan kapasitenin taraftar tarafından hınca hınç doldurulması.
Yeni stadın verdiği coşkuyla 40.000 lik kapasite ilk bir kaç ay dolor ama bu geçicidir. Sonra o statda 15.000 kişi olması durumunda stat futbolcuya boş gibi görünür.
Hem 40.000 kişiye çekirdek dayandıramayız.:D

champions
17.10.2006, 10:15
dış görünüşü city nin stada benziyo
http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/united_kingdom/england/north_west/manchester_city_stadium1.jpg

içide böylemi olacak acaba
http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/united_kingdom/england/north_west/manchester_city_stadium2.jpg

Mesut AKYILDIZ
17.10.2006, 10:16
Ya böyle bir stad yapılacağı garanti olduğu takdir de yemin ederim seneye hiçbir maça gidemeyecek olmama rağmen kombine alırım. Yeter ki başkan böyle bir stadı yapsın bizim için, bu konu hakkındaki yönetimin yapacağı resmi açıklamayı merakla bekliyoryum.......

Faik Yılmaz
17.10.2006, 10:23
İşte yeni Avni Aker!

Yönetim, yeni stat konusunda ön çalışma raporunu tamamladı. Firma yetkilileri, projeler ile prototipleri başkan Nuri Albayrak’a sundu ve geri sayım resmen başladı.

2 model var

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak ve ekibinin en önemli projelerinden biri olan yeni stat konusunda önemli bir adım atıldı... Hollandalı Ballats Nedam ve TCN Property Projects firmasıyla birlikte yürütülen fizibilite raporu tamamlandı. Başkan Nuri Albayrak’ın firma yetkilileriyle finansman yöntemleri üzerinde de görüştüğü ve hazırlanan projenin iki modelin resmini aldığı belirtildi.

Cevap 15 gün içinde

Gürkan
17.10.2006, 10:38
2 model mi var yoksa modelın ıkı resmı mı var.eger ıkı modelse dıger modelın resmı neden yok.

stad dolmaz dıye tekrar edenler ınsanların bılınc altlarınada bunları yerleştırecekler.şimdi herkes stadın bır kac ay dolup sonra dolmayacagını dusunmeye baslamıstır bıle.

aslında en ıyısı stad 15 bınlık olsun
hem o zaman stada gıremeyenler de olur
ve derızkı vaybe dısarıda kalanlar
oldu maca ılgı cok fazla.

Mesut AKYILDIZ
17.10.2006, 10:41
İki ayrı yerde stad projesiyle ilgili başlık var bunları birleştirip bir yerde tartışalım.

Burçak
17.10.2006, 10:43
diğewr başlık daha yeni buradan devam etmeliyiz bence.

Mesut AKYILDIZ
17.10.2006, 10:43
2 model mi var yoksa modelın ıkı resmı mı var.eger ıkı modelse dıger modelın resmı neden yok.

stad dolmaz dıye tekrar edenler ınsanların bılınc altlarınada bunları yerleştırecekler.şimdi herkes stadın bır kac ay dolup sonra dolmayacagını dusunmeye baslamıstır bıle.

aslında en ıyısı stad 15 bınlık olsun
hem o zaman stada gıremeyenler de olur
ve derızkı vaybe dısarıda kalanlar
oldu maca ılgı cok fazla.

Tek bir proje ve bu projenin iki farklı resmi var.

Nytre
17.10.2006, 10:45
yine haberlerde kaç kişilik olduğu yazmıyor...
ama stad güzel gözüküyor..

Mesut AKYILDIZ
17.10.2006, 10:46
yine haberlerde kaç kişilik olduğu yazmıyor...
ama stad güzel gözüküyor..

Büyük bir ihtimal 30 bin kişilik yapılacak

Nytre
17.10.2006, 10:50
30,000az bence çünkü bu stadı biz 50 sene kullanacak isek bunun da hesabını yapmak zorundayız...
daha öncede bu konuda örnek verdim...

neden buna dikkat edilmiyor bilmiyorum.. yarın öbür gün uefa finali ya da şl finali ya da uluslararası bir organizasyon istersek adamlar bize sorarlar "bu stadın kapasitesi neden bu kadar az " diye..

Burçak
17.10.2006, 10:54
BU Maketleri teslim ettiler ama sonrası için kimse bir tarih vermedi. hani şu tarihte projeside bitmiş olacak ihaleye çıkacak, şu tarihte kazma vurulacak felan diye. yani geniş bi açıklama yapılmamış

champions
17.10.2006, 11:05
2006 dünya kupasında en az kapasiteli stad 42 binle nurnbergin stadı
2002 dünya kupasında da pek farklı değil 41bin ....

euro 2004 de ise en az kapasite 28 bin
euro 2000'de de 30 bin

yani avrupa şampiyonlarında 30 binlik bi stadın kapasitesi sorun olmaz

oflu_adem
17.10.2006, 11:11
proje çok güzel olmuş inş. olacak sadece projeyle kalmaz..
eğer olursa maçlara taraftarında ilgisi mutlaka artacaktır..

firidin61
17.10.2006, 11:33
dış görünüşü city nin stada benziyo
http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/united_kingdom/england/north_west/manchester_city_stadium1.jpg

içide böylemi olacak acaba
http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/united_kingdom/england/north_west/manchester_city_stadium2.jpg

bravo renkdasım yine arastırmacılıgını konusturmussun:) tebrik ederim

ewet bu stad bizim yapmaya çalıstıgımız stadın tıpkısının aynısı!!!(en azından görüntü itibariyle)ben bize özgü olan bi stad isterdim yinede!!!!nese su cagdısı kalmıs avni akerin su görüntüsünden kurtulalımda ben imitasyona bile razıyım:(

sametaydin
17.10.2006, 11:55
walla çok güzel stad. inşallah yapılır da gitmek nasip olur.

noname
17.10.2006, 12:18
30 bin kişi rakibi boğmak için yeterli. Stadın akustiği ve tribünlerin sahaya etkisini arttıracak özellikleri de yeterli olursa bizim için biçilmiş kaftan olur. Hem maçlara çok kişi gelmek isterse maç biletlerini biraz zamlandırıp kulüp daha iyi bir hasılat da sağlayabilir. Ortaya bir şey proje çıkması, bir şeyler yapılacağına
inandırıyor insanı. Acaba ne zaman orada maç seyretmek nasip olur.

AKSOY_61
17.10.2006, 12:18
stadın 30 bin kişilik olması çok güzel dolmuyo çünkü.
bu stadın yapımına maddi olarak yardım etmek için banka hesabının açılması çok güzel olur bence
ben istanbulda oturan öğrenciyim ts maçlarını izleyemiyorum bari 15 20 ytl fayda sağlarız
1,000,000 ts taraftarı 15 ytl yardım etse 15 trilyon yapıyor az buz değil
bu arada stadın yapım aşamasında maçların istanbulda oynanması çok iyi olur bence
bari buradaki taraftarlar 1 yıl ts yi izler

TSezgin61
17.10.2006, 12:20
ARkadaslar Trabzonlu olmak bu yüzden ayricalik!!!! Stad yapcagiz ve bu stad TRABZONUN STADI YANI BIZIM, YANI SIMDIYE KAdAR VERDIGIMIZ 30 yillik lig tarihinde emegin eseri, SURDA BI TRABZONSPORUMUZ VAR BEE, BIZIM SEHRIMIZIN TAKIMI, ABI VARSIN OLSUN 35.000 KISILIK, ALLAHIM NASIL BI DUYGU BU YAAA...

lakerta
17.10.2006, 12:21
Arkadaşlar trabzonda yapılacak stadyumun kapasiteden çok akustik olması çok önemli taraftarımızın çekirdek çıtlama efektlerinin iyi çıkması gerekli!!!Stadyum 30 bin kişilik olması ideal bence fazlası trabzon il sınırları içinde zorluk çıkartır.Hayırlısıyla yapılmaya başlanırsa 2010 da tam olarak biter stadyumumuz

Ustaalioğlu
17.10.2006, 12:28
Arkadaşlar, 28.000+5000 bence çok iyi düşünülmüş. Burdan da ben şunu anlıyorum : Stat ilk yapım aşamasında 28.000 kişilik kapasitede inşaa edilecek. İlerleyen yıllarda artan ihtiyaca göre stat kapasitesi 5000 kişilik arttırılabilecek şekilde tasarlanmış. Bence yeterlidir.
40.000 kişilik stat yapıp, yarısını bile dolduramamak bu statda oynayan futbolcuyu tam tersine daha kötü etkileyecektir. Bunu ben Olimpiyat stadında gördüm. Statda 50.000 kişi var fakat tribünlere bakınca boş gibi görünüyor. Önemli olan stadın kapasitesinin büyük olması değil, olan kapasitenin taraftar tarafından hınca hınç doldurulması.
Yeni stadın verdiği coşkuyla 40.000 lik kapasite ilk bir kaç ay dolor ama bu geçicidir. Sonra o statda 15.000 kişi olması durumunda stat futbolcuya boş gibi görünür.
Hem 40.000 kişiye çekirdek dayandıramayız.:D

kesinlikle katiliyorum, nitelik nicelikten cok daha onemli bence...

Murat'
17.10.2006, 12:29
model gerçektende süper eğer bu proje hayata geçerse süper olurr...

Atalay
17.10.2006, 12:35
bir inanabilsem ama inanamıyorum geya biz bu sezon maçlarımızı istanbulda oynayacaktık yalan oldu!! 12 ayda cıka cıka 2 adet resim çıktı... vallahi cin conların elinde proje, izin,maket oldugu halde 8 senedir stadı yıkamadılar... inşallah bir an önce proje çizilir stadyum yıkılır!!ama maşallah ve inşallahlarla bu iş olmuyor derhal sponsor bulmaları gerekiyor çiddi çalışma ve planlama ile kararlı olunması başlıca faktör!! vallahi lazaroni faciasından ve transferdeki yıldız yalanlarından sonra ben açıkçası pek ihtimal vermiyorum... ha inşallah yaparlar yaparlarsa ben burda ilan ediyorum hergün heykellerinin önündeki çiçekleri suluyacagım!!

Gürkan
17.10.2006, 12:37
m.cıty nın stadı 48 bınlık ve trıbunler cok dık degıl bızımkı 28 bın olacagına gore daha dık olacaktır.

Murat'
17.10.2006, 12:39
yaa bu modellerin sadece dış görüntüleri mi yapıldı başka birşey yapılmadı mı 12 ayda bir tek dış görünümler mi yapılabildi stadın maliyeti ne olacak...bunlar illaki belirlenmiştir ama herhalde yönetimde saklıdır

Bahtiyar
17.10.2006, 12:42
arkadaşlar stad projesi süper olmuş. adam görünce heyecanlanıyor. stadın kapasitesi konusunda 45-50-40 bin diyenler var ama bence yönetim bunun en idealini yapcaktır diye düşünüyorum. bu projeyi yapan onları da düşünür.
bide bizim maddi durumumuz ve böyle bir projeye sponsor olacak kaç firma var. eğer yönetim böyle bir projenin altına girdiyse helal olsun diyorum.
kapasiteyi yazarken unutmayalım ki maddiyat herzaman ön planda.

Gürkan
17.10.2006, 12:43
arkadaşlar stad projesi süper olmuş. adam görünce heyecanlanıyor. stadın kapasitesi konusunda 45-50-40 bin diyenler var ama bence yönetim bunun en idealini yapcaktır diye düşünüyorum. bu projeyi yapan onları da düşünür.
bide bizim maddi durumumuz ve böyle bir projeye sponsor olacak kaç firma var. eğer yönetim böyle bir projenin altına girdiyse helal olsun diyorum.
kapasiteyi yazarken unutmayalım ki maddiyat herzaman ön planda.

45-50-40 hiç biri degıl 28-30 arası bır rakam buyuk ıhtımal.

sweetrose
17.10.2006, 12:45

Proje taslağı ve finansman yöntemleri konusunda 4 saat toplantı yapılması işe önem verdiklerini gösteriyor. Emrah'a katılmamak mümkün değil torunlarına bile dua ederiz.

yahu ben ayakta uyuyomuşum. şimdi bi haber sitesinde dolaşırken Trabzonun statı böyle olacak diye bi haber gördüm. resmi görünce hemen BMN ye baktım. yaw bu süper bişi olur. heycan yaptım valla :)

2006 dünya kupasında en az kapasiteli stad 42 binle nurnbergin stadı
2002 dünya kupasında da pek farklı değil 41bin ....

euro 2004 de ise en az kapasite 28 bin
euro 2000'de de 30 bin

yani avrupa şampiyonlarında 30 binlik bi stadın kapasitesi sorun olmaz
Bu stad işi sadece taraftarın değil Trabzon ilinin bir problemi.. Bu stad sadece futbol mabedi değil Trabzonun sporda ki dışa açılımı da olacaktır. eğer resimdde gözüken stad yapılırsa Trabzonun Futbolda ki yüzü olur.. Ve avniaker cehennemi geri gelir...

Travelair
17.10.2006, 12:51
Problem şu ki asbaşkan Haşim Sayitoğlu'nun geçenlerde yayınlanan bir röportajına göre yeni yapılacak stadyum için cepten hiç para çıkmayacak, sponsorlara yaptırılacakmış. Saha içi reklam gelirleri hariç stadın diğer yaratacağı diğer tüm gelirler ise ( Muhtemelen uzunca bir süre ) sponsorlara bırakılıyor.

Biz bu yeni stadı yan gelirler elde etmek için yapmıyor muyuz? Eğer bu şekilde yapılacaksa ne anladım bundan? Bu şekilde olursa bu işte bir terslik var demektir

egeli
17.10.2006, 12:53
Stadın olduğu yere yapılması bence iyi oldu.Alıştığımız yer bilmiyorum ama ben orada olmasını çok istiyordum.Çünkü Avni Aker in yerinin değiştirlilmesi yanlış olurdu.

Eğer proje hayata geçerse bu yönetimin en iyi icraatı olacak ve tarihe geçecekler.Yani şampiyon olmasakta bu sayede tarih onları yazacak.

TSezgin61
17.10.2006, 13:14
yaa bu modellerin sadece dış görüntüleri mi yapıldı başka birşey yapılmadı mı 12 ayda bir tek dış görünümler mi yapılabildi stadın maliyeti ne olacak...bunlar illaki belirlenmiştir ama herhalde yönetimde saklıdır

projeler tamamsa ici disi hepsinin hesabi yapilmistir, yönetim onay vermesi icin 2 hafta beklenilecekmis, onay verirse detaylari aciklarlar. yönetime tabiki bu detaylar sunulmustur.

Murat'
17.10.2006, 13:21

yaaaa neden stadın şöyle temiz güzel net bir fotoğtafı yok anlamadım

zahido
17.10.2006, 13:27
İnsan bi maket yapıp koyar oraya. Dünyanın neresinde görülmüş maketsiz bir inşaat yapımı.. Nekadar profesyonel oldukları belli..

TSezgin61
17.10.2006, 13:30
İnsan bi maket yapıp koyar oraya. Dünyanın neresinde görülmüş maketsiz bir inşaat yapımı.. Nekadar profesyonel oldukları belli..

abi herifler ajaxin stadini yaptilar daha nekadar profesyonel olsunlar

zahido
17.10.2006, 13:41
Ajax'a stad yaparken bi maket yapmamışlar mıdır?

BOZOHAN
17.10.2006, 13:43
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/161006stad4.jpg

BOZOHAN
17.10.2006, 13:45
trabzonumada çok yakışmış sanki şehiirin göbeğine uzay gemisi inmiş gibi görünüuyor. ne söyleyeyim. şuan kalbim öyle hızlı atmaya başladıkı. böyl bir stad sahibi bizi yapacak olan insan kesin cennete gider. önemli değil şampiyonluk böyle bir stadımız olsun şampiyonluk zaten peşine gelir.

ozcan_asanoglu
17.10.2006, 13:47
maket son aşamada yapılır.daha ön fizibilite aşamasında proje..çok sabırsısız...

oskanonur
17.10.2006, 13:56
Bolye bir projenin olusmasi bile hepimizi ne kadar heyecanlandirdi.Hele de resimleri gordukten sonra gercekten cok heyecanlandim.Artik top yonetimde, biran once baslayip mumkun olan en kisa surede yeni mabedimizde oynayalim maclarimizi.

Murat'
17.10.2006, 14:10
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/161006stad4.jpg

yaa arkadaşlar üstteki resimde ben yavuz selimi göremiyorum ....acaba bu proje yavuz selim ve 19 maysı kapalı spor salonunu da kapsıyor mu

Lokman
17.10.2006, 14:15
Şu mübarek ayda ne sevindirici bir haber Arefe yi fördük ALLAH bayramıda nasip etsin İNŞALLAH.

Lokman
17.10.2006, 14:17
stadın 30 bin kişilik olması çok güzel dolmuyo çünkü.
bu stadın yapımına maddi olarak yardım etmek için banka hesabının açılması çok güzel olur bence
ben istanbulda oturan öğrenciyim ts maçlarını izleyemiyorum bari 15 20 ytl fayda sağlarız
1,000,000 ts taraftarı 15 ytl yardım etse 15 trilyon yapıyor az buz değil
bu arada stadın yapım aşamasında maçların istanbulda oynanması çok iyi olur bence
bari buradaki taraftarlar 1 yıl ts yi izler

Bu fikirin üzerinde duralım herkes imkanı çercevesinde yardım etsin böylece işi hızlandırırız. Lütgen biri yönetimle görüşüp bunu bildirsin ve bizde katkı yapalım bu işe.

Kaya
17.10.2006, 14:19
ben ekonomistim ama resmim iyi sayılır
çiziyorum bende bir resim
en afilisinden

Kulüb keşke seninle temas kursaymış... Zaman kaybettik.

oskanonur
17.10.2006, 14:24
Evet arkadaslar projenin hayata gecmesinde bizlerinde bir katkisi olmali diye dusunenlerdenim.Biran once yetkili birilerinin yonetimle gorusup nasil bir katki saglayacagimiz konusunda fikir alisverisinde bulunup bir karar varilmali.Daha sonra etkili bir sekilde duyurulup hepimiz destek olmaliyiz bu projeye.

İHSAN
17.10.2006, 14:24
Abiler ben stadyumun Hacosomanoğlunun dediği tarihlerde yapılacağına inanıyorum....Şmpiyonluk iyi bir stadyumda , çoşkulu bir stadyumda çok daha hoş olur.....
Düşünün bir kere 1983-84 ten beri her gelen yönetim şampiyon olalım stad yaparız demeseydiveya başka bahaneler olmasaydı şimdi yeni bir stadımız olurdu...

ÖNCE STAD DAHA SONRA ŞAMPİYONLUK, BAŞARI GELİR....

Travelair
17.10.2006, 14:48
Şapkası güzel. Bakalım içi de güzel olacak mı

Umarım gerekli açıklamalar, yol takvimi, halkla ilişkiler, herneyse bir an önce yapılır

Kaya
17.10.2006, 14:52
yıldız diye meuşambayı alanların stad projesi diye bir resimle karşımıza çıkmalarına başkaları gibi alkış tutamam

birilerinin derdi birilerine;

breh breh breh heeeyt be başkana bak başkana
yürü be kim tutar seni
hacıosman bu stadı hemen yapar
stadı yapın size laf dersem ekmek musaf çarpsın beni
tarih en başarılı yönetimi geliyor

diyerek alkış tutmak olabilir ama

benim bu laflara karnım tok

şeffaf bir yönetim anlayışı
taraftara ve üyeye danışarak iş yapan bir yöneticilik biçimi
daha çok profesyonelleşme ve kurumsallaşma
marka yönetimi
bizim ihtiyacımız bunlar

dedim ya resmim iyidir diye
valla çizecem bir dünya projesi
alacağım aklınızı

Kimsenin aklına almana gerek yok. Sen projeleri küçümsemeden destek ver yeter. Baktın bu proje gerçekleşmedi, eleştirini sonra yaparsın. Şimdi bu tip tutumlara gerek yok boş yere.

champions
17.10.2006, 14:54
solmazkvsr
musampanın yerine kim gelse kabul ederdin ve kaç kere izledin bu adamı merak ediyorum

Kaya
17.10.2006, 15:04
Raporun adı: Ön fizibilite

Yani, proje adım adım gerçekleşecek. Birden 10 basamak atlamaya gerek yok.

macka61
17.10.2006, 15:14
musampa şuan oynadığı oynu kondisyonu güçlendirdikten sonra süper olacak o adamda kumaş var belli stad ise 25-30bin arası bir şey olsun yeter bize hemde yeni stad olduğu için konforlu olmuş olur

canh55
17.10.2006, 15:17
ben stadın deniz kıyısına yapılması taraftarııym. yeni mahalle o stadı kaldıramıyor

Nytre
17.10.2006, 15:17
kaya bey sorun burada zaten

ortada proje diye bir şey yok sadece resim var

tıpkı yıldız olmadığı gibi

yıldız yok muşamba var

o da yedekte

ben maliyet zaman planı ve kaynağını görmeden bir de şehircilik açısından bu işe kafam yatmadan bu işe inanmayacağım

valla çiziyorum bir proje
alacağım aklınızı

mesajlarını okuyorumda bir olumlu mesajını göremedim. olaylara hep negatif bakarsan ya da bir memnuniyetsizlik ön yargısı ile olaylara bakacaksan senin gibi taraftarların durumu hiç iç açıcı dğeil...

TURHAN
17.10.2006, 15:18
Bu fikirin üzerinde duralım herkes imkanı çercevesinde yardım etsin böylece işi hızlandırırız. Lütgen biri yönetimle görüşüp bunu bildirsin ve bizde katkı yapalım bu işe.

En güzel katkı 100.000 üye projesine katılıp üye olmak olsa gerek.

OFLU
17.10.2006, 15:26
Abiler simdi benim bi sorum olacak..Hersey istenildigi gibi giderse para falan sponsorluk anlasmalari hatta gerekirse ozel bi banka hesabi taraftarlarin yardimi icin bu gibi durumlar saglanirsa en yakin ne zaman biter bu stad?

Ayrica biz bu imzayi bosuna yazmadık yani haftalar öncesinden...:D

TSezgin61
17.10.2006, 15:30
yaaa anlayamadim gitti, daha bu calismalar baslangic, daha yönetimin onay vermesi bekleniyor, yani daha biz bile onay vermedik, herifler babamizin usagimi proje, falan hepsini hazirlasin,

adamlar stadin tarzini göstermis, düsüncelerini anlatmis, bizim yönetim 2 hafta icinde kararini acikliyacak ve ona göre harekete gecilecek, bunda anlasilmayacak ne var anlamadim.????

Nytre
17.10.2006, 15:32
düşün düşünde artık trabzonspor formasını sırtlamış oyuncular sahaya çıktıktan sonra köstek olmanın bir faydası yok tüm takıma zararı var..
musampa mesela...

OFLU
17.10.2006, 15:35
OFFLU

kardeşim

bir arkadaş yazmış okumadın mı?

hacıosmanoğlu zamanından erken bitirir bu stadı diye

bende kazma kürek hazırlandım

çorbada tuzum olsun diye

çok erken biter senin anlayacağın

Baba çok erkende şimdi herkese göre erken kavramı değişebilir,ne biliyim bana göre bidahaki sezon başı erkendir başkasına göre stad için bu çook erken olabilir o yüzden yani maddi problem olmasa diyorum 1 senede bitmezmi bu iş?

melih61
17.10.2006, 15:36
bende maddi olarak katkı yapılmasından yanayım bu stad görüntü olarak bi harika !!! murat abiyede ayrıca teşekkür!!! biz bordo mavi netlliler olarak armaızda para toplayamazmıyız bide yönetim bunu kabul edecektir bundan eminim çünkü gazeter manşeten verdi bütün taraftar heycanlandı iptal olursa altından kalkamazlar ama bu para toplma işini bordo mavi netten başlatalım ben 50 ytl veermeye bile razıyım!!!:D

Hekimoğlu
17.10.2006, 15:44
heyecan yaptım şimdi şampiyon olmuş kadar sevinirim bu stad yapılırsa.

Naim
17.10.2006, 15:45
Evettt Evett
Bu Başlığın bir benzerini Hatırlıyorum
Evet O zamanlar Belleas nedam Bilmem ne cezası aldı diye suçalnıyordu
sonra iş döndü Şehircilik ve planlamaya döndü nereden nereye
atyexi de beklerdim ben bu başlıkta görüşlerini açıklamak üzere

Hatırlamak isteyenler için
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=3908

Külünkoğlu
17.10.2006, 15:47
bu fizibiliteye ne ücret ödenmiştir
ne kadar daha ödenecektir
halka açık şirket bunu cevaplamaya mecburdur

hadi gücümüz yetiyorsa bir sorumuza yanıt alalım

solmazkvsr sürekli negatif , düşüncesiz seviyesiz üslubunu gözden geçirsen iyi olacak. Üstte alıntısını yaptığım kısmın takipçisi SPK ve İMKB'dir. yani bu konuda devletin en etkin kurumlarından sana sıra geleceğini sanmıyorum. Kazma kürekden fırsat bulup biraz okuyup öğrensen şu işleri de bizi yormasan.

canh55
17.10.2006, 15:49
http://www.stadiumguide.com/dragao8.jpg

stadın içi böyle olur

osmanli.61
17.10.2006, 15:50
yapılacak tek şey yönetime destek verip onları dahada heveslendirmek. bu stadın olması lazım.

Akın_61
17.10.2006, 15:53
bence ön çalışma süper..inşallah en kısa zamanda bu stadı yaparlara....

Ali Sırrı
17.10.2006, 15:55
melih kardeş
sen parayı bana ver
kazma kürek alayım
daha erken bitiririm stadı

Her konuda destek diyorsunuz, yardım diyorsunuz. Yaptığın şeye bak. Daha olmuş bitmiş birşey yok. Sen daha dk bir gol bir diye eleştriye başladın. Istersen bir bekle bakalım, olayları bir süzgeçtten geçir sonra yapacaksan yaparsın eleştrini.

Herhalde yani proje için bir ücret ödenecek. Kimse babasının hayrına iş yapmıyordur. Ayrıca bir proje 12milyon dolar tutacağınıda hiç sanmıyorum. Baya abartmış bir rakam bu. Diyelim ki de senin dediğin gibi, bu kadar şeyi düşünen yönetim bunun detaylarınıda düşünmüştür.

Ayrıca şunuda bilmeni isterim, sadece yönetim değil bu iş içinde olan. Mimarlar vs'lerde var. Üslübun ve yaklaşımın çok sert ve gereksiz. Biraz daha ince düşünmen gerekiyor bence. Olayları körü körüne izlemek ve değerlendirmek yanlış..

melih61
17.10.2006, 15:56
aga senin kadar basit düşünen görmedim sen 50 milyona stad yaparsan 100 milyona eve servis yaparsın!!!

Külünkoğlu
17.10.2006, 15:57
sayın külünkoğlu
ben örnek verdim
gs proje çizimi için anlaştığı firmaya 12 milyon dolar ödemiştir
bunun spk veya imkb ile bir alakası yoktur
sayın külünkoğlu sanırım bir yanlışın içindesiniz
bu bizim en doğal hakkımızdır
öğrenebilmeliyiz
mali kongrede hesaplara bakarken göreceğiz ama şeffaflık gereği daha önce de açıklamak zorundalar
kazma kürek konusuna gelince amacım kimsye hakaret deği ironi yapmaktır

Pardon siz hangi meslekle iştigal ediyorsunuz ? tereciye tere satma gibi bir pozisyona düşmeyin isterseniz.

Naim
17.10.2006, 16:02
Pardon siz hangi meslekle iştigal ediyorsunuz ? tereciye tere satma gibi bir pozisyona düşmeyin isterseniz.

:D :D :D :D
İkinizde Terecisiniz Anlaşılan
İkinizedeTere satalım

Külünkoğlu
17.10.2006, 16:09
Ekonomistsin demek, ne güzel, Peki bende sana Trabzonspor'un İMKB'de işlem gören kodunu TSPOR'u veren kişiyim desem, eğer ekonomistsen tahmin edebileceğin kurumda 12 yıldır çalışıyorum desem çok mu ileri gitmiş olurum ?

Atalay
17.10.2006, 16:11
arkadaşlar daha olayın arka planını görmeden iki tablo yüzünden bir birimize düşmeyelim!!yönetim uyuma sende daha detaylı açıklama yap lütfen millet sabırsızlıkla( özellikle ben )stadyum projesinin yapılmasını bekliyoruz!!benimde fikrim şudurki yönetim bu konuda çok şeffaf olmak zorundadır....

champions
17.10.2006, 16:25
daha şimdiden bu kadar tartışma varsa düşünün siz bu işin ilerleyen zamanlarını daha ortada somut bişey yok
bu kadar sabırsız ve tahammülsüz olmanın bi anlamı yok bekleyelim görelim yöneticilerde stadın ne kadar önemli olduğunu biliyolar ve buna göre kararları veriyolardır...

Külünkoğlu
17.10.2006, 16:26
Proje çizimi için en ufak bir apartman yapımına dahi (belediye'den onaylatmakda dahil) bir bedel ödenir. Bu bedelde eti butu belli olan Trabzonspor için aşağı yukarı bellidir. Kaldı ki hiçbir gider Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş'ye de yansıtılamaz. Dediğiniz gibi bir rakam olsaydı 14/09/2006 Tarihde açıklanan 21 trilyonluk temettü dağıtım işlemi 30/10/2006 tarihinde yürürlülüğe koyulacak olmazdı.

Gelelim hakaret meselesine. Örnek ? Seviyesiz üslubunuzu düzeltmenizi söylemek hakaret midir ? Şampiyonluk şansımız başlığında arkadaşlarımızın yıllardan beri hasretini çektiği şampiyonluğun hayalini kurarlarken nasıl olabiriz sorusuna cevap ararlarken "falcı karıya gittim... " diye başlayıp ve devamını burda yazamayacağım şekilde yazmanız ne kadar seviyelidir ? Bizde burda bostan korkuluğu değiliz gerekli gördüğümüz yerde de uyarımızı yaparız.

tigin
17.10.2006, 16:32
melih kardeş
sen parayı bana ver
kazma kürek alayım

Arkadaş sana sormamıştı.senin gibi alaycı bir üslubu olmayan herhangi bir üyeye sormuştu.üstüne alınma yani.

Lokman
17.10.2006, 16:32
melih kardeş
sen parayı bana ver
kazma kürek alayım

Sevgili renkdaş herşeye muhalefet etmesende bir karşılık beklemeden al kazma küreği eline deseler de ondan sonra alsan olmazmı_?

oskanonur
17.10.2006, 16:39
Arkadaslar haddim olmayarak sizde bir ricada bulunmak istiyorum.Biliyorum ki hepimiz klubumuzun menfaatleri icin burda fikir alisverisinde bulunuyoruz.Amacimiz tek, sadece yollarimiz farkli ki boyle olmasi da cok normal.Aksi halde dogru ve iyi fikirler uretemeyiz.Sizden ricam pozitif dusunce yapisiyla uskubumuzu da iyi secerek goruslerimizi aciklayalim.Aksi taktirde konularin disina cikip zaman kaybindan baska hicbir cıkısı olayan yollara girecegiz.
Saygilarimla.

Lokman
17.10.2006, 16:40
Para toplanması konusunda varmı bir gelişme, bir arkadaş en iyi destek 100 000 üye kampanyasına katılmak demiş, oda güzel fakat bence bu iş için ayrı bir hesap bir havuz oluşturulsun ve anında sıcak para toplansın. Lütfen biri bu desteği yada bu düşünceyi yönetime iletsinki yönetimde bu işte yalnız olmadığını ve taraftarında kendi gücü çerçevesinde bu işe yardım etmek istediğni anlasın.

Külünkoğlu
17.10.2006, 16:40
sayın külünkoğlu

"falcı karı" deyimi eğer karadenizli iseniz sizin de bilmeniz gereken yöresel bir motiftir. karşılığı da medyum dur.
ben de bir ironi yaparak bu konudaki görüşümü yazdım

şayet medyum deseydim rahatsız olmayacak mıydınız yani
şimdi bu forumlarda bir sürü benim yazdığımdan daha ağır cümleler bulurum ben size

ama kastı aşan bir anlamı olduysa ben o arkadaşımdan özür dilemesini de bilirim

Ya Allah aşkına hangi forumda yazdığını kime karşı yazdığını bilde öyle konuş. Çok merak ettiysen söylüyeyim Karadeniz deyimleri de bilirim, hatta as beni karamişe salla bağa gobali diyeyimde serinlemiş olalım bu yağmurlu akşamda. Özür konusunda işin zor, orda yorumda bulunan herkesden özür dileyeceksin hemen başlasan iyi olur.
Nasıl ? klavye de patır patır yazmak gibi olmuyormuş değil mi ? söz uçar bazı zamanlarda ama "yazı" kalır.

EmrahYalçınalp
17.10.2006, 16:41
Maalesef dünya var oldukça yapılanlar ve yapılması planlananlarla renkleri ve duruşları farklı olduğu için asla mutlu olmayacak kişiler hep olacak. Takmışız fuzuli fuzuli şeylere... Projelendirme (çizim değil!!!) elbette bedeli olan bir iştir. Ve bu proje satın alınmış bir üründür. Yarın çöpe atsak da Tomas Jun kadar zararlı olacağını sanmam, kaldı ki adamlar "yapacağız" diyorlar. Şu adamı bi rahat bırakın !

ps: Bu yazının sahibi Atay Aktuğ'un o koltuğa gelmiş geçmiş en yakışan başkanı olduğunu düşünüyor ve bırakıp gitmesini son derece yanlış buluyor.

TSezgin61
17.10.2006, 16:43
Para toplanması konusunda varmı bir gelişme, bir arkadaş en iyi destek 100 000 üye kampanyasına katılmak demiş, oda güzel fakat bence bu iş için ayrı bir hesap bir havuz oluşturulsun ve anında sıcak para toplansın. Lütfen biri bu desteği yada bu düşünceyi yönetime iletsinki yönetimde bu işte yalnız olmadığını ve taraftarında kendi gücü çerçevesinde bu işe yardım etmek istediğni anlasın.

eger öyle bir hesap acilirsa harika olur, baya destek cikar

tigin
17.10.2006, 16:47
eger öyle bir hesap acilirsa harika olur, baya destek cikar
Finansmanın nasıl sağlanacağı konusunda net adımlar atılsın.Buda bir seçenek.

oskanonur
17.10.2006, 16:52
kombine bilet satisi devam ediyor mu bilen var mi?

OFLU
17.10.2006, 16:52
vallahi pees konu nerelere gelmiş...Daha stadın 2 resmı yayımlandı ortalık karıştı.IMKB ler ekonomistler havalarda uçuşuyor...Yapılmasın abi stad çok bize bu stad kaldıramıyoruz...İnsanlar gereksiz yere polemik yapıyolar
Burası stad projesinin tartısıldıgı bi ortam stadın yapılamıyacagını düşünürsün tek bi mesajla belirtirsin olur biter hala daha kimin stadı için kime muhalefet oluyosun...Stada kazma kürek gideceğini belirtmişsin amaç nedir ya bu cümlelerde kime bu tafra kime bu çok bilmişik anlamak güç...

murat
17.10.2006, 16:53
Aciklik getiriim, GS ornegi verilmis ve 12 milyon dolardan bahsedilmis. Proje calismasi icin Trabzonspor cok cuzi bir rakam harcamistir. milyon dolarlarla ifade edilmez cok daha az...

emre1inci
17.10.2006, 17:05
gereksiz ve yıkıcı tartışmalar yerine yapıcı olarak herkes düşüncelerini paylaşsa daha iyi olmaz mı?herkes buraya trabzon için girmekte..lütfen herkes birbirine saygılı olup,birbirimizi bilgilendirisek iyi olur..

Travelair
17.10.2006, 17:06
Getirisi olduktan sonra giderinin bir önemi yok. Herhalde gelir-giderini hesaplamışlardır böyle büyük bir hedefin

tsmaniac
17.10.2006, 17:08
resmi sitede stadın fotoları var lan gördünüzmü? heeyt bee süper stad süpeeer :)

Erdinç Dilek
17.10.2006, 17:10
her tarafı kablı ve elips şeklinde olan gerçekten görünüm bakımından mükemmel uefa artık çalar kapımızı nolur nolur sizde yapılsın şu kupanın finali diye:) ikincisi biraz uzaktan da olsa ezikbahçenin stadını andırıyor sanki pek beğenmedim:(

Şahinoğlu
17.10.2006, 17:10
Resimleri bile insana heyecan veriyo bitince orda maç izlemek bizim için , top oynamakta futbolcular için müthiş olucak , stad bir yatırımdır ve Trabzon'a yapılan her yatırım kabulümdür.

OFLU
17.10.2006, 17:17
her tarafı kablı ve elips şeklinde olan gerçekten görünüm bakımından mükemmel uefa artık çalar kapımızı nolur nolur sizde yapılsın şu kupanın finali diye:) ikincisi biraz uzaktan da olsa ezikbahçenin stadını andırıyor sanki pek beğenmedim:(

yok be abi benzemiyor eziklerinkine onlarin dikdortgen bizimki daha bi acaip sekilli yani...Karizma duruyor...

Gürkan
17.10.2006, 17:29
stada yapımına para yardımı dusunulebılır ama yardım etmek ısteyen eger uye degılse once uye olsun bence o zamanda yardım etmıs olur.gercı o zaman her sene bellkı bır meblag vermek zorunda kalır.buda bagzılarının ısıne gelmez sanırım.

not:arkadaslar mesajlarınızda hıtaplara dıkkat etsenız burası mahalle kahvesı degıl.lan lun gıbı seyler yakısmıyo.

coolank
17.10.2006, 17:40
yazık ya gerçekten yazık .... bu kadar bir kompleks alay etmeler inceden dalga geçmeler inananlara tuhaf gözle bakmalar ..... arkadaşlar bu hem ayıp hem yazık hayatında 2 tugla üst üste koymamış insanların ( ben bunları öyle yorumluyorum ) bu kadar sert eleştiri alaycı eleştirisi yapması şaşkınlıkla karşılamadımm.... benim karadenizli olmayan bir arkadaşım vardı çok ii gözlem yetenegi olduguna inanırım bana bir gün şunu demişti .... KARADENİZLİLER YAPILAN HİÇ BİR ŞEYİ BEGENMEZ AMA O BEGENMEDİĞİNİ KENDİ YAPIYORSA ONDAN İYİ YAPILAN BİR ŞEY YOKTUR ... DOSTUM KUSURA BAKMA AMA HEM ÇOK KISKANÇ HEM ÇOK UKALASINIZ .... o zamn ona çok sert tepki göstermiştim ama şimdi bakıyorum sakin düşünüyorum çok haksız değilmiş..

Ozan
17.10.2006, 18:26
stad haberine çok sevindim ama forumda gereksiz tartışmalar oluyor . gerekli açıklamaları ellerinden geldiğince yöneticiler açıklıyor işte sitede . polemik yapmaya gerek yok boş yere .

Salih61
17.10.2006, 18:50
çok dehşet bir stad olmuş yapanın ellerine saglık inş. devamı gelir gerçekden ama ingiltereyi hatırlattı ismi belli

AVNİ AKER ARENA STADIUM :)

Ali Sırrı
17.10.2006, 18:52
Sponsorlar tarafından karşılacağını duydum stad parasının belli bir kısmının. Acaba isimde bir değişikliğie giderler mi ki? xx avni avker stadı gibi?

Berk Eren
17.10.2006, 18:57
2 tane model oldugu soylenıyor,ama hep bır tane resım var,dıgerı hakkında bılgısı olan varmı?
ama ben bu stada gercekten aşik oldum:)bak bak doyamıyorum:)
marcelinhoyu hep hayal olarak gordum,gerceklesti..sımdı bu stad hadi bakalim hayırlisi..

GULER
17.10.2006, 19:08
artik yonetim icin geri donus yok gibi geliyor bana.. soz verdiler on fizibilite bitti.. bu asamadan sonra stat yapmamak, uzaya gitse baskan yine buluruz!:D
gercek soru.. ne zaman insa baslayacak.. insallah 2007-2008 sezonunda bu statta oynar trabzonsporr

canh55
17.10.2006, 19:26
artik yonetim icin geri donus yok gibi geliyor bana.. soz verdiler on fizibilite bitti.. bu asamadan sonra stat yapmamak, uzaya gitse baskan yine buluruz!:D
gercek soru.. ne zaman insa baslayacak.. insallah 2007-2008 sezonunda bu statta oynar trabzonsporr

2009 / 2010 sezonu en erken

hüseyin toraman
17.10.2006, 19:33
şimdi ligtv haberlerinde Can Karyağdı nın söylediğine göre stad 28 bin kişilikmiş 2 inci projede varmış. Hafta içerisinde yönetim basın açıklaması yapacakmış.Bu proje süper gözüküyor ama kapasite yükseltilmeli bence herşey daha iyi bir TRABZONSPOR için

tsmaniac
17.10.2006, 19:37
kapasite yükseltilse dolmaz stad , bence bu haliyle iyi stadda muhteşem olmuş ama resimde stadın yanındaki yapı nedir?

Remzi
17.10.2006, 19:38
Alışveriş merkezi ve kapalı spor salonu olması lazım stadın yanındakinin

galyanlim
17.10.2006, 20:05
sanki yavaş yavaş herşey yoluna giriyor
ha arkadaşlar

Emre B.
17.10.2006, 20:14
Bu noktadan sonra kesin yaparlar.

Lapina
17.10.2006, 20:17

Evet banada soyle geliyor yonetime talip olacak kisi bu yukunde altina gircek.Kolay kolayda kimse giremez sanirim bu yukun altina.Bence bu proje ile istikrarda saglanir gibime geliyor..Basarida istikrardan gecer..

Fc Bordo
17.10.2006, 20:26
Stadyum projesinin detayları

Trabzonspor’a çağdaş bir stadyum kazandırmak için Balast Nedam Firması’nın hazırladığı ön fizibilite raporunun detayları belli oldu.
Buna göre ön fizibilite raporunda yeni stadyumun konaklama, alışveriş, eğlence ve sporun birleştiği noktada canlı bir çevre oluşturulması planlandı. Stadyumun seyirci kapasitesi 28 bin olarak belirlenirken, 35 bin kapasiteye genişleme imkanının bulunduğuna dikkat çekildi.

Üstü kapalı bir ortamda toplam olarak 63 loca, 4 bin 400 ticari ve özel kişi oturma yerleri, 34 aile kompartımanı, 22 bin 800 diğer oturma yerleriyle projelendirilecek stadyumda ayrıca restoranlar, ofisler, boş vakit geçirme olanakları, barlar ve konferans merkezi de yer alacak.

Stadyum bünyesinde planlanan alışveriş merkezi, bir büyük hipermarket, eğlence mekanları, yemek yeme alanları, en üst katta da bir sinema olmak üzere 150 dükkandan oluşacak. Toplam kiraya verilecek 48 bin metrekarelik yer ise dört kata dağıtılacak.

Ayrıca stadyumun altında iki katlı bin 100 araçlık otopark yer alacak. Konut alanları her birinde 80 daire mevcut olan üç kuleden oluşacak. Zemin katta ise dükkanlar ve yer altı parkına 144 park yeri mevcut olacak.

Remzi
17.10.2006, 20:28
resmi sitede yazıyomuş:D

Fc Bordo
17.10.2006, 20:30
bu haberleri nerden buldun kaynak nedir?

Kaynak: www.trabzonspor.org.tr (http://www.trabzonspor.org.tr)

Remzi
17.10.2006, 20:37
Stadyum projesinin detayları

Trabzonspor’a çağdaş bir stadyum kazandırmak için Balast Nedam Firması’nın hazırladığı ön fizibilite raporunun detayları belli oldu.
Buna göre ön fizibilite raporunda yeni stadyumun konaklama, alışveriş, eğlence ve sporun birleştiği noktada canlı bir çevre oluşturulması planlandı. Stadyumun seyirci kapasitesi 28 bin olarak belirlenirken, 35 bin kapasiteye genişleme imkanının bulunduğuna dikkat çekildi.

Üstü kapalı bir ortamda toplam olarak 63 loca, 4 bin 400 ticari ve özel kişi oturma yerleri, 34 aile kompartımanı, 22 bin 800 diğer oturma yerleriyle projelendirilecek stadyumda ayrıca restoranlar, ofisler, boş vakit geçirme olanakları, barlar ve konferans merkezi de yer alacak.

Stadyum bünyesinde planlanan alışveriş merkezi, bir büyük hipermarket, eğlence mekanları, yemek yeme alanları, en üst katta da bir sinema olmak üzere 150 dükkandan oluşacak. Toplam kiraya verilecek 48 bin metrekarelik yer ise dört kata dağıtılacak.

Ayrıca stadyumun altında iki katlı bin 100 araçlık otopark yer alacak. Konut alanları her birinde 80 daire mevcut olan üç kuleden oluşacak. Zemin katta ise dükkanlar ve yer altı parkına 144 park yeri mevcut olacak.
22.800 oturma yerleri taraftar için az değil mi 4 bin 400 ticari ne anlama geliyo sponsorlar falan mı?

vatandas61
17.10.2006, 20:48
kazma nezaman vurulacak bilenvar mi aceba?

empty61
17.10.2006, 21:02
Stadın resimlerini görünce ağzım açık kaldı yaa bu ne süper bi olaydır :) Bi an önce başlar da o ölmeden Trabzonsporumuzun maçını öyle bi stadda izleriz..Para toplama mevzuna gelince elimizden ne geliyorsa katkı yaparız..Yeter ki böyle bi stadımız olsun..

omer61
17.10.2006, 21:04
en erken 3sene sora fln orda oynarız gibi gelio bana.. yapsınlar stadıda 10sene de bekrlz biz :D

AYYILDIZ
17.10.2006, 21:06
28bin gerekirse 35000 bine nasıl çıkartılabiliyo.Bence 35000 olmalıdır oylede soyleniyor.Bu proje yapılınca hem stad hem satdın yanındaki kompleks Trabzonsporumuzu daha buyutmuş olacak ve geleceğimiz parlak olacak.Nuri Albayrak bu stadı yaparsa sozunude tutmuş olacak.

The Legend
17.10.2006, 21:09
http://img247.imageshack.us/img247/9615/mabed1bk4.jpg (http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://imageshack.us/)

http://img247.imageshack.us/img247/6065/mabed2mw0.jpg (http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://imageshack.us/index.php)

GULER
17.10.2006, 21:19
VALLA PROJE mukemmel, kapasitede bence iyi.. 35 kadar cikabilir.. ne diyim yonetimi kutlarim boyle islere devam!!!!!!!!!!!!

Mehmet Öztürk
17.10.2006, 21:28
insallah en kisa zamanda kazmayi vururlar

t.s.a.l.61
17.10.2006, 21:42
stad çok güzel inş en kısa sürede yapılır stad

KuĞu
17.10.2006, 21:54
sonradan nasıl nasıl 35bine çıkacak teknik bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olabilirmi?

çatıyı söküp kat atıp tekrar çatıyı yerinemi takacaklar benim aklıma başka bir yol gelmiyor

yada merdivenler arası mesafeyi geniş tutup sonradan araya merdiven eklemek gibi bir yöntem mi kullanılıyor?

KuĞu
17.10.2006, 21:59
[/URL]

[URL="http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://imageshack.us/index.php"]http://img247.imageshack.us/img247/6065/mabed2mw0.jpg (http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://imageshack.us/)

stadımız inşaallah doğalgazlı olur ve çatı ısıtılır, maç anındaki gürültüden sahaya çığ düşme olasılığı var gibi görünüyorda :D :D :D

TSezgin61
17.10.2006, 22:00
belkide maraton ve kapalinin üst taraflarina koltuk koyulmayacak ve gerektiginde koyulacak
belkide öyledir

MahmutHSO
17.10.2006, 22:14
Şampiyonluk mu stad mı desem ne dersiniz?

MahmutHSO
17.10.2006, 22:15
Ben stad diyorum..