PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stadyum Projesi... (1)

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Colakoglu
10.07.2006, 01:11
http://www.wsoccer.com/stadium/spain/valencia/valencia_stadium2.jpg
bu stat valencia nin adamlar bu stadi begenmiyor yenisini yapacaklarsmileys/smiley5.gif</span>

ehh adamlar hakli.. stada baksana hurdaya dönmüs..4 tribün bölümleride birbirinden degisik

Bencede cok eski bi stada benziyo..

Colakoglu
10.07.2006, 02:22
yapacagimiz stadda ortada kocaman bi skorboard olmasi gerekiyo bence
stadyumlara acayip bi hava katiyo ve ayrica türkiyedede bi ilk olur..

TSezgin61
10.07.2006, 03:29
yeri hakkinda belirsizlik yasayan arkadaslara...

arkadaslar yönetimin kesin olarak dedigi"24 saat yasayan bir stad" trabzon disinda olmaz. tek stad olsaydi yakisirdi merkezden uzak bir yere. ama eger altinda alisveris merkezleri olacak bir stat olacaksa, ve 24 saat yasayacaksa en uygun, ve hatta sehirde yasayanlar icin en güzel yer avni akerin yeridir. ki simdi düsünün, nasilki hergün meydan, uzun sokak civil civil, ayni sekilde avni akerin cevresini düsünün. TRABZONUMUZA ayri bir hava katar...smileys/smiley2.gif

mustafam
11.07.2006, 17:14
Selam arkadaslar. Üye oldugumdan beri ilk defa foruma simdi yaziyorum. Ama sanmayin ki Trabzonsporedan ve Trabzon gündeminden uzagim. Benim stadin yeri konusuna itirazim var. Ve bu konuda BMN üyelerinin bir fikirbirligi olusturarak yönetim üzerinde baski unsuru olmasi gerekir diye düsünüyorum. Stadin bugünkü yerine yapilmasi Trabzon için büyük çile olur. Herkes söylüyor. Amerikayi yeniden kesfetmeye gerek yok. Büyük stadlarin sehir disinda olmasi sarttir. Mevcut stadin yerinin o yogunlugu karsilamadigi gün gibi asikarken yeni stadi da gelip ayni yere oturtmak son derece mantiksizdir. Öncelikle düsünmenizi istiyorum. Simdi ilk is olarak stad yikilacak. Allah askina stadin yikildigini ve molozlarinin kamyonlarla oradan tasindigini düsünün. Oranin trafigi yapisi bunu tasir mi. Hadi buna bi müddet gögüs gerdik o sikintilari çektik. Yeni stadin yeri için mutlaka mevcut zeminin alçaltilmasi gerekecek. O da ayri bi çalisma. Bütün bunlar ne kadar sürede yapilir sizce. Yeni stad bir yilda hizmete girer diyorlar. Hiç akliniz aliyor mu? Bana göre bu bir hayal. Sadece stadin yikilip malzemelerinin tasinmasi ve yeni stadin yerinin açilmasi aylar sürer. Bu süreç içinde de Trabzonspor sevenlerinden ayri kalacak. Bu da yazik degil mi? Stad kesinlikle sehir disina yapilmali. Yapimi süresince de takim Avni Akerde oynamaya devam etymelidir. Her açidann dogrusu budur. Su anki stadin yeri de çok daha faydali bir sekilde sehir ihtiyaçlari da düsünülerek karli bir sekilde degerlendirilebilir. Bu firsat her zaman ele geçmez. Çimento fabrikasi devletin elindeyken sehir disina çikartilmadi. Simdi basimiza kaldi. Stadda böyle olmasin. Ayrica yönetimi bu konuda kimseye danismadan karar verdikleri için kiniyorum. Haydi arkadaslar. Bir güçbirligi olusturalim. Sesimizi duyuralim Su stadi sehir disina yaptiralim. Istersek basaririz. GÜZEL TRABZON IÇIN; STAD SEHIR DISINA

kutoz
11.07.2006, 19:21
Stadin sehir disina yapilmasiyla ilgili, Belediye Baskani Sn.Volkan Canalioglu'nu mail attim. Ayni maili, postaya da verecegim. Bir sekilde, stadyum sehir disina alinip, sehrin dogu yakasina (Yomra) da büyümüse saglanmali.

kaplande
11.07.2006, 19:36
umarim bekledigimiz gibi bir stad olur

zafer6161
11.07.2006, 21:12
http://www.wsoccer.com/stadium/spain/valencia/valencia_stadium2.jpg
bu stat valencia nin adamlar bu stadi begenmiyor yenisini yapacaklarsmileys/smiley5.gif

ehh adamlar hakli.. stada baksana hurdaya dönmüs..4 tribün bölümleride birbirinden degisik

Bencede cok eski bi stada benziyo..

BU STADA KIYILIRMI BEEEEE

Ozan
12.07.2006, 12:03
yok bencede stat eski ve dengesiz . kapasite illada çok diye yikilir mi bu demeyin . görünüsde önemli . böyle eski ve tribünler dengesiz yapilmis . bence taraftarlari hakli yikilmasi konusunda . para var zaten adamlarda yenisini yaparlar .

Nytre
12.07.2006, 14:38
stadin her yeri sonradan yapilmis.. sanirim takim büyüdükçe onlar eklemeler yapmis...

My
14.07.2006, 01:53
Stadyum üzerine, yorumsuz!
Ergun Ata
eata@fanatik.com.tr
Bir hatırlatma: Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak: ... Ben inşaatçıyım. O stadı 24 saat çalışır ve gelir getirir hale getireceğiz. Projemiz hazır ve bir sene içinde yıkıp yenisini hizmete sunacağız. (17 Aralık 2005 - Hürriyet)
13.07.2006

Albayrak: Öncelikli olarak Avni Aker’i yaşayan bir kent haline getireceğiz. En az 30 bin kişilik bir stat düşünüyoruz. Öyle bir stad yapacağım ki, burada hayat 24 saat durmayacak. (20.12.2005 - Akşam)

Albayrak: Sözüm senettir. 60 bin kişilik stat yapacağız. Bunun için 10 milyon dolarlık bir kaynak hazırladık. (23 Aralık - Türkiye)

Bir haber: “Trabzonspor Başkanı Albayrak, Hollanda’nın dünya çapında firmalarından biri olan Ballast Nedam Bouw en Ontwikkeling BV Yönetim Kurulu Başkanı Ruud Jacobs’la birlikte Avni Aker’in yenilenmesi konusunda imza attı. Albayrak, “Bu stat aynı zamanda Trabzon’umuza da bir ivme ve renk katacaktır. Trabzonspor’umuz için herşeyin en iyisini yapacağımıza ve bu konuda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağımıza dair söz vermiştik.” (Kulübün Resmi İnternet Sitesi)

Bir Bilgi: Hollanda Rekabet Kurumu (NMA), bazı inşaat şirketlerine, 135 milyon euro para cezası verildiğini bildirdi. Kurumdan yapılan açıklamada, daha önce kesilen 100 milyon euro ceza ile birlikte, inşaat şirketlerinin ödeyecekleri toplam miktar 235 milyon euroya yükseldi. Rekabet kurumuna göre, inşaat şirketleri aralarında yasak olan kartel yapısı oluşturdular ve özellikle kamuya ait büyük alt yapı ihalelerinde gizli fiyat anlaşmasına giderek işleri kendi aralarında bölüştüler. Bu yapıya katılan inşaat şirketleri arasında Hollanda’nın tanınmış BAM, KWS ve Ballast Nedam gibi şirketlerinin de bulunduğu belirtildi.(Anadolu Ajansı)

Bir ayrıntı: Trabzonspor Kulübü ile Ballast Nedam Şirketi arasında ön anlaşmanın imzalandığı fotoğraf karesinde, en sağda bulunan Hacı Yunus Sürmeneli’nin kulüple şirket arasındaki ilişkiyi sağlayacağı öğrenildi. Kamuoyu Sürmeneli’yi geçen günlerde imam hatip lisesi öğrencilerinin katsayı sorunu ile ilgili açıklamasıyla tanıdı. İmam Hatip Liseleri Mezunları Mensupları Derneği’nin genel başkan yardımcılığını yürüten Sürmeneli, YÖK’ün imam hatip mezunlarının katsayısını düşürmesi üzerine sert açıklama yapmış, 627 nolu üyeleri olduğunu söylediği Başbakan Erdoğan’a, bu kararın değiştirilmesi çağrısı yapmıştı. Sürmeneli’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde inşaat teknisyeni olarak çalıştığı, ancak anlaşmazlık üzerine buradan ayrıldığı belirtiliyor. Sürmeneli’nin Başkan Albayrak’la kişisel ilişkisi nedeniyle mi bu göreve getirildiği, görevlendirmeden kulüp yönetiminin haberdar olup olmadığı da merak konusu. (Ahmet Şefik K-Ekspres 11.07.2006)

Bir öneri: Stadyum konusunda dikkate alınması gereken çok sayıda parametre vardır. Bunun sadece teknik bir yapı olmaktan çok daha önemlisi, toplumsal moral değerlerimizin de kimliğinde ifadesini bulacağı bir alan olmasıdır. Öncelikle Trabzonspor’a yapılacak olan stadyumun bir başka alternatifi olmayacağını bilmemiz lazım. Stadyumun kullanım süresi ve maliyetleri bakımından yapıldıktan sonra değiştirilemeyeceği ve Trabzon’un demir başı olarak yıllarca kalacağı da yadsınamaz bir gerçektir. Bunca işlerden sonra yönetimce yapılması gereken tek bir manevra kalmıştır oda bu karmaşık ortamı yok etmek için uluslar arası düzeyde bir yarışma düzenlenmeli ve yarışmanın galibine bu tasarım teslim edilmelidir. (Yüksek.Müh.Mimar Necdet Kırhan YAZICI)

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
14.07.2006, 07:49
bu yönetime hiç güvenim kalmadı
umarım Stadda da çuvallamazlar...

aydingursoy
14.07.2006, 09:28
bu yönetime hiç güvenim kalmadı
umarım Stadda da çuvallamazlar...

kimde umut kaldı ki... TRANSFERLER'de FİYASKO... stat'da FİYASKO..

bunların tek yaptığı BOŞ LAF ATMAK.. gelen gideni aratır derler ya...

Emre B.
14.07.2006, 10:38
Rüyamda Amsterdam Stadı gibi yapılacağını gördüm

t.s.a.l.61
15.07.2006, 23:02
valla yaa bu yönetim anca vaad verip duruyo icraat yok

favory_61
15.07.2006, 23:41
harbiden vaad vermekte üstlerine yok anca biz sözümüzün arkasındayız diyolar ama iş icraata gelince ses seda yok

Nytre
16.07.2006, 13:09
bu kulüp insanların dostlarına iş bulacakları bir yer değil..
buraya gelen insanlar gönülleriyle gelmeli...

Jackdaniels
16.07.2006, 18:39
Valla gerçekci olalım öyle 60.000 70.000 kişilik üstü kapalı stadlar bize çok uzak ama 35.000 40.000 kişilik bi stad (tabi arada atletizm pisti olmayacak) trabzonum için harika olur...

Oğuzhan Görkan
17.07.2006, 03:04
Valla gerçekci olalım öyle 60.000 70.000 kişilik üstü kapalı stadlar bize çok uzak ama 35.000 40.000 kişilik bi stad (tabi arada atletizm pisti olmayacak) trabzonum için harika olur...

valla gözümüz yok 60-70 bin kişilik statlarda daha bize gidecek en iyi kapasite 40 bin seninde dediğin gibi ama bırak stadı daha transfer yapamıyoruz allah bilir kaç sene sonra yapılır yeni stad...

Berk Akçay
17.07.2006, 10:42
hani yapılsada 40.000-45.000 kişilik stad yapılsa ama yok yok oda yok arkadaşlar oda olmuyacak gibi görünüyor bence bir çıkmazdayız

Salih61
17.07.2006, 12:05
Stad yapımının maliyeti nasıl karşılanacak bilgisi olan var mı?...

Colakoglu
17.07.2006, 14:02
ya beyler anlasma yapilmisya daha niye panik yapiyosunuz anlayamadim,hele su proje bi gelsin..adamlar ballast nedamlan anlasma imzaladi siz hale daha stad yapilmicak diye kendikendinizi yiyosunuz :/

Emorfo
17.07.2006, 14:27
Stad ile ilgili sözleşme imzalayan firmanın elemanları şu anda Avni Aker'de incelemlerde bulunuyor... Ayrıntılar bir süre sonra ajanslara düşer...

Emorfo
17.07.2006, 15:20
HÜSEYİN AVNİ AKER STADI PROJE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR...
- BALLAST NEDAM FİRMASI ULUSLARARASI PROJE MÜDÜRÜ D. HOOGSTRAATEN VE MİMAR ARNOLD HAEVERS, STATTA İNCELEMELERDE BULUNDU
- TRABZONSPOR YÖNETİM KURUYU ÜYESİ MUZAFFER ERMİŞ:
- "YENİ BİR ALANDAN ÇOK, BÜTÜN YOĞUNLUĞUMUZ HÜSEYİN AVNİ AKER STADI'NIN YENİDEN YAPILMASIDIR"
- "BU SEZON BİTİMİ ORTAYA SOMUT BİR GÖSTERGE ÇIKACAKTIR"
- BALLAST NEDAM FİRMASI ULUSLARARASI PROJE MÜDÜRÜ D HOOGSTRAATEN:
- "AMACIMIZ TRABZONSPOR'A HAKETTİĞİ STADI KAZANDIRMAK"

TRABZON - Trabzonspor Hüseyin Avni Aker Stadı'nın ön fizibilitesini ve taslak çalışmalarını yapan Ballast Nedam firması yetkilileri, statta incelemelerde bulundu. Hollanda'nın Ballast Nedam firması Uluslararası Proje Müdürü D Hoogstraaten ve firma Mimarı Arnold Haevers, Hüseyin Avni Aker Stadı'nda Bordo-mavili yöneticilerle birlikte incelemelerde bulundu. Hüseyin Avni Aker Stadı'nın yeniden yapılanması ve yeni stadyum inşası konusunda fizibilete ve taslak çalışması yapan firma yetkilileri, Trabzonspor yönetiminin de fikrini alarak hazırladıkları projeyi yönetim kuruluna sunacak. Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyeleri Muzaffer Ermiş, Günhan Üçüncüoğlu ve Güven Küçükosman ile stadı gezen Blalast Nedam firması yetkilileri, daha sonra birlikte toplantı yaptılar. Konu ile ilgili bilgi veren Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Ermiş, Ballast Nedam firması ile yapmış oldukları anlaşma gereği çalışmaların sürdüğünü ifade ederek, "Hüseyin Avni Aker Stadı'nı ve alternatif olarak Akyazı sahilindeki kısmı firma yetkililerine gösterdik. Yapılan incelemelerle birlikte kendilerine bütün verileri verdik. Sonuç olarak Hüseyin Avni Aker Stadı ve çevresi ile ilgili olarak bir çalışma yapıyoruz. Kendileri ön fizibilite olarak detaylı bir inceleme yaptıktan sonra yapacağımız toplantı ile bizim de isteklerimizi alacaklar ve bu istekler doğrultusunda Türkiye şartlarına ve UEFA kriterlerine göre hazırlayacakları projeyi bize sunacaklar. Stadyumu inceledikten sonra Hüseyin Avni Aker Stadı, Yavuz Selim Sahası ve 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu da dahil olmak üzere bir spor kompleksi oluşturmak üzere bize bir proje hazırlayacaklar" dedi. Trabzon'un Akyazı beldesinde bölge trafik ile Beşirli Deresi arasında denize 500 metre bir dolgu yapmak sureti ile düşünülen bir alternatif projenin ellerinde bulunduğunu belirten Ermiş, "Trabzon'un merkezinde Hüseyin Avni Aker Stadı'nın bulunması ve çevredeki insan hareketleri ve yaşanılan mekanlar açısından öncelikli olarak Avni Aker Stadı'nın değerlendirilmesi ön plana çıkıyor. Bütün çalışmalar bu yönde, verileri toparladıktan sonra proje çizilmesi, ruhsatların çıkarılması burayla ilgili resmi halledilecek problemlerin çözülmesi yaklaşık olarak Avni Aker'in yeniden yapılıp yıkılması noktasında karar verildiği takdirde Mayıs ayı yani bu sezon sonunda ortaya çıkacak somut bir gösterge olacaktır" diye konuştu. Hollanda'nın Ballast Nedam firması Uluslararası Proje Müdürü D. Hoogstraaten ise, Trabzonspor'un konum olarak iyi bir stada sahip olduğunu, amaçlarının Bordo-mavili kulübe hak ettiği stadı kazandırmak olduğunu söyledi. D Hoogstraaten, Hüseyin Avni Aker Stadı'nın mükemmel olduğunu kaydederek, "Mükemmel bir stat, yeşili güzel, konumu ve merkezi de güzel, ama amacımız daha güzelini Trabzonspor'a kazandırmak. Şu anda ilk araştırmalarımızı yapıyoruz. Fizibilite çalışmalarımız sürüyor. 1-2 ay kadar sürecek çalışmalar sonrasında 6 aylık süre içersinde projeyi tamamlayıp çalışmalara başlamayı umuyoruz" dedi. Stadın ne zaman bitirileceği konusuna da değinen D Hoogstraaten, "Bu yapılacak olan projeyi bağlı. Projenin büyüklüğüne yapı tekniğine göre ortaya çıkacak projeden sonra bunun ne zaman biteceği konusunda bir fikir verebiliriz. Örnek verecek olursak, Porto ve Amsterdam'daki Ajax Stadı'nı gözönüne aldığımızda 1.5-2 yıllık bir süreye aldığını söyleyebiliriz" ifadelerini kullandı. Projeyi Trabzonspor ile görüşerek onların isteklerine gözönüne alarak hazırladıklarını belirten D. Hoogstraaten, "Kendi fikirlerimizi de katarak istekleri doğrultusunda bir çalışma yapıyoruz" dedi

Emre B.
17.07.2006, 16:36
İnşallah güzel bir stad yaparlar

Hekimoğlu
17.07.2006, 17:32
sanırım proje 6 ay sonra ortaya çıkacak.o sırada yönetim değişmiş olur büyük ihtimalle.bu iş de yatar.salatasarayinkine döner yani sadece proje.

Burçak
17.07.2006, 17:58
koltuklar güzel bi görünüme kavuşmuş.
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/170706stadyum1.jpg

Nytre
17.07.2006, 19:38
maratonda o yazı yoktu güzel olmuş..

zafer6161
18.07.2006, 00:02
BU SEZON BİTİMİ ORTAYA SOMUT BİR GÖSTERGE ÇIKACAKTIR
yani sezon bitiminde somut bir adım atılacak bir dahaki sezon başlayacak kombineler satılacak o sezonda bitecek kongre olacak statda hiç birşey yapılamayacak

Harun
18.07.2006, 08:39
Adamlar kara kara düşünüyor bu stadı nasıl yapmışlar diye.Eee eşi benzeri yok malum 7 direkli (kocalı) gürbüz gibi:)

Mayls
18.07.2006, 13:11
insallah kongre mongre olmaz yoksa bu is gene ertelenecek

Salih61
18.07.2006, 13:51
sanırım proje 6 ay sonra ortaya çıkacak.o sırada yönetim değişmiş olur büyük ihtimalle.bu iş de yatar.salatasarayinkine döner yani sadece proje.Bu endişen mi yoksa temennin mi?...Pek anlayamadım...İstikrarsızlık isteniyorsa sözüm yok...

Hekimoğlu
18.07.2006, 14:13
Bu endişen mi yoksa temennin mi?...Pek anlayamadım...İstikrarsızlık isteniyorsa sözüm yok...ileri görüşlülük desem ayıp olurmu!

U.Sadıkoğlu
18.07.2006, 14:49
Adamlar kara kara düşünüyor bu stadı nasıl yapmışlar diye.Eee eşi benzeri yok malum 7 direkli (kocalı) gürbüz gibi:)
puhaha :D:D

fetvaci
18.07.2006, 22:49
yok abı ya bu yonetıme artık ınanmıorm kesın buna da bı kulp takarlar yapmazlar stadı goz boyamaktan baska bısı dııl bu guya bı zamanlarda yonetım yıldız alcaktı ama nerdeeeeeeeeee.....

Emre B.
18.07.2006, 23:16
yok abı ya bu yonetıme artık ınanmıorm kesın buna da bı kulp takarlar yapmazlar stadı goz boyamaktan baska bısı dııl bu guya bı zamanlarda yonetım yıldız alcaktı ama nerdeeeeeeeeee.....
Göz boyamak için Hollandadan adam getirmezler herhalde

Berk Akçay
18.07.2006, 23:31
bence hala daha göz boyuyolar bu adamalr koltuklara TRABZONSPOR yazdırmak içinmi adam çagırdılar adamalr resmen bizi kandırıyorlar

Colakoglu
19.07.2006, 13:33
ya koltuklara trabzonspor yazdirmaklan alakasi ne anlamadim,sadece bordo yada mavi koltuk yerine beyaz takmislar hem dahada ucuza gelmistir,adamlar yapiyo iste imzayi falan herseyi attik projeyi bekliyoruz,daha ne istiyosunuz anlamadim ya..tamam transfer konusunda elestiriyoruz ama stad konusunda simdiye kadar gercektende güzel gelismeler yasandi,bunu kabul edelim ve olumsuz seyleri nasil elestiriyosak olumlu konulardada yönetimin arkasinda olmamiz gerekir. ama nerde yeterki dedikocu karilar gibi elestirecek biseyler bulalimda ne olursa olsun..

Ozan
19.07.2006, 13:39
ya koltuklara trabzonspor yazdirmaklan alakasi ne anlamadim,sadece bordo yada mavi koltuk yerine beyaz takmislar hem dahada ucuza gelmistir,adamlar yapiyo iste imzayi falan herseyi attik projeyi bekliyoruz,daha ne istiyosunuz anlamadim ya..tamam transfer konusunda elestiriyoruz ama stad konusunda simdiye kadar gercektende güzel gelismeler yasandi,bunu kabul edelim ve olumsuz seyleri nasil elestiriyosak olumlu konulardada yönetimin arkasinda olmamiz gerekir. ama nerde yeterki dedikocu karilar gibi elestirecek biseyler bulalimda ne olursa olsun..

+1967
bencede haklısın yönetimi hep eleştiri olmaz . olumlu olanlarında hakkını vermek gerekir .

54hamdi0061
19.07.2006, 14:15
insallah yapacaklar

Burçak
19.07.2006, 19:41
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/6/6e/Camp_nou.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2c/Camp_nou_2.jpg

http://www.famme.dk/Steder/Spanien/Barcelona/DSC00030.jpg
Nou Camp

selokal61
19.07.2006, 19:50
yok abi nou camp bizi aşar 40 bin kişilik bir stad yapsınlar yeter..

Burçak
19.07.2006, 20:55
yokyok . stat süper göründüğü için paylaşmak istedim. zaten öyle bi stat yapma gibi bi imkanımızda yok. o statı Türkiyede dolduracak bi takımda yok. :)

Gürkan
19.07.2006, 23:54
bu stad ısı ıcın acaba taraftara hıc danısılacakmı.ve bıze ozgu bır mımarısı olacakmı.

Bülent Bayraktar
20.07.2006, 14:18
nou camp gibi büyük stadımız olsa bi maçtada bütün stad dolu olsa çekirdek sesiyle inler stad:)

vatandas61
20.07.2006, 14:56
böyle stadimiz olsun, futbolcular degil, taraftarlar ts yi sampiyon yapar.
o stadi doldurup cekirdek bile citlasan, adamlar stadin görüntüsünden korkar. cok süper bir stad.

Mayls
20.07.2006, 15:47
bence stad bos kalirsa ister 200.000 kisilik stad olsun hicbiseye yaramaz.

BOZOHAN
20.07.2006, 16:02
arkadaşlar bunların yapacağı stad eskisinden pek farklı olmaz. inönü stadını öve öve bitiremediler. ama ne oldu stadtan hiç bir şey olmaz. tamamen bir yığıntı avni aker binbasar oraya. aynı öyle bir stad yapmayı düşünüyorlarsaki düşünüyorlar. hiç yapmasınlar. iztemezük.

kudu_61
20.07.2006, 16:20
40 bin kişilik stadı trabzon kaldıramaz en ideal 30 - 35 bin arası stad büyük olup az seyirci ile kötü gözükeceğine biraz daha küçük olsun daha iyidir

Uğurtan
21.07.2006, 11:51
40 bin kişilik stadı trabzon kaldıramaz en ideal 30 - 35 bin arası stad büyük olup az seyirci ile kötü gözükeceğine biraz daha küçük olsun daha iyidir Kesinlikle katılmıyorum!!!
Büyük takımlar büyük düşünür bizim için ideal olan 40 bin dir..aşağısı bişeye yaramaz 10 sene sonra yenisini isteriz..yukarısı ise çok uçuk olur.. 40 idealdir..küçük düşünmeyin..

Uğurtan
21.07.2006, 11:54
Arsenal in sponsoru emirates'e yeni yaptırdığı stadyumdan ilk kareler..

Emre B.
21.07.2006, 23:48
Bizim için en ideali 35-40 bin kişilik bir stad

Uğurtan
22.07.2006, 02:27
Bizim için en ideali 40 bin kişilik bir stad

evet renkdaş doğru sölüyorsun!!!

Hekimoğlu
22.07.2006, 10:51
ne stadı arkadaşlar kandırıldık işte bunlar mı stad yapacak reklamlarını yapıp gidecekler.stad içinde bahane bulurlar merak etmeyin.

Emre B.
22.07.2006, 11:43
ne stadı arkadaşlar kandırıldık işte bunlar mı stad yapacak reklamlarını yapıp gidecekler.stad içinde bahane bulurlar merak etmeyin.
O kadar adam getirdiler.Bu saatten sonra vazgeçmezler

Erdogdu61
23.07.2006, 13:48
bence stad yapilacak ama en erken 2010 yilinda oynariz yeni stadimizda

Gürkan
23.07.2006, 22:58
o zamana yetısırse ıyı.
ayrıca 40 bın sımdı ıcın ıyı ama 15-20 yıl sonra yetermı bılmem.
yok ozaman yenısını yaparız derseız bılmem

Mustafa Cem Şeyhoğlu
26.07.2006, 20:50
kesinlikle haklısın

ofluhalit
27.07.2006, 00:09

aynen katılıyorum,daha erken olmasına imkan yok zaten!!!

tsmaniac
27.07.2006, 15:04
stadın kale arkası tarafları çok çirkin duruyo, bence sadece oraları yenileseler yeter

hakancan
31.07.2006, 17:38
aynen katılıyorum..zenitin stadını gördünüz mü bizimki bin basar petrol zenginleri bile stad yapmaktan çekinirken biz en iyisi paramız yokken stad yapmayalım. marotonu çok seviyorum güzel bi tribün ..kapalı da bi raz büyültülebilinir mesela kale arkalarıyla birleştirilebilinir(kale arkalarıyla eşit seviyede) maratonun direklerinin kaldırılması ve sadece çatının kendi kendine asılı durmasını sağlayacak teknoloji de 2006 yılında hayal bi proje deil..neler yapıyolar japonlar.. biraz oraya , biraz kale arkasına para harcarız olur biter. kale arkası sahaya yakınlaştırılmalı ayrıca..maratonun sahaya yakınlığından ise memnunum

Murat GENEL
31.07.2006, 20:34
ai maraton berbat direklerle dolu maç izlenmiyo

UmutBaykan
31.07.2006, 21:07
ai maraton berbat direklerle dolu maç izlenmiyo
haklısın kardeşim.

Murat GENEL
31.07.2006, 22:55
aynen katılıyorum..zenitin stadını gördünüz mü bizimki bin basar petrol zenginleri bile stad yapmaktan çekinirken biz en iyisi paramız yokken stad yapmayalım. marotonu çok seviyorum güzel bi tribün ..kapalı da bi raz büyültülebilinir mesela kale arkalarıyla birleştirilebilinir(kale arkalarıyla eşit seviyede) maratonun direklerinin kaldırılması ve sadece çatının kendi kendine asılı durmasını sağlayacak teknoloji de 2006 yılında hayal bi proje deil..neler yapıyolar japonlar.. biraz oraya , biraz kale arkasına para harcarız olur biter. kale arkası sahaya yakınlaştırılmalı ayrıca..maratonun sahaya yakınlığından ise memnunum
ama zenit şimdi 75.000 kişilik yeni stat yapıyo can karyağdı söyledi...takımı yeniliyo her yönüyle advoocat

hakancan
01.08.2006, 16:50
ben trabzonsporun stat yapmasına sonuna kadar karşıyım..dolar milyarderi bi adam başkan olmadığı sürece.trabzondastat yapacak para yok. haa stadımız 1000 kişilik olsa neyse dediğiniz doğru da ben şimdiki stattan memnunum bazı açılardan
neden yeni stat yapmamalıyız :
1 trabzon taraftarı oturmaz çoğunlukla..tepinir..yeni yapılacak stat modern olursa hemen eskir kesin..ve herkes otururs o stad da cehennem olmaz
2 stat yapacak şirket stadımızı çok beğenmiş..bakın sadece ben deil..
3 konumu çok iyi stadımızın çok güzel bi yerde trabzonun bağrında..(ama trabzon başkanı olup da param olsa da beşirli sahiline 80bin kişilik stat yapma hayalim yok da deil..hehe ahh bi param olsa..ama hayal kurmamak lazım gerçekler le uğraşmak lazım şimdi)
4 yeni stat yapılırsa stata giriş ücretinin kale arkası 4 milyon olacağını sanmıyorum çok daha fazlası olur eminim..ben trabzonspor taraftarının o ücretlerle 40 bin kişilik stadı dolduracağını düşünmüyorum
5 kale arkasını baya büyültürsek ve sahaya yakınlaştırırsak gerçekten müthiş bi ambians olur ..
6 dediğim gibi MARATON tribün süüüper bence (direkleri kaldırılarak asma şekilde olacak üstü tabi)

champions
01.08.2006, 17:08
yönetim bunun maddi yönünü düşünmüyo biz mi düşünüyoruz mutlaka karşılayacak kaynakları bulmuşlardır bence kesinlikle stad yenilenmeli düşünün şampiyonlar ligine girdik bu stadda oynayamayız daha büyük ve daha modern rakipler için korkulacak bi atmosfer aynı şekilde kendi futbolcumuzun coşacağı bi stad

hakancan
01.08.2006, 17:15
bence bu stad korkuç kanımca taraftar inanınca korkunç olur

M.Kılıç50
04.08.2006, 19:38
arkadaslar hani su "balast nedam" firmasi bize bir proje sunacakti nerede, dedikleri tarih tam dört hafta önceydi, nerede bu proje?. daha gecen kayseri yeni stadin projesini cikardi ve aslinda güzel bir stada benziyo ve o projenin tipa tip aynisini yaparlarsa vallaha helal olsun kayseriye. ama bizim kayseriden ne eksigimiz var kardeslerim.

Oğuzhan Görkan
04.08.2006, 20:45
o zamana yetısırse ıyı.
ayrıca 40 bın sımdı ıcın ıyı ama 15-20 yıl sonra yetermı bılmem.
yok ozaman yenısını yaparız derseız bılmem

aga bir stat yapıldı mı 20-30 sene gider en az onun için nüfus artışı ve taraftar kitlesi düşünülerek yapılmalı bence 40 bin kişi cuk oturur

Kemençeci
04.08.2006, 20:47

Ben bunları söylemekten korkuyorum. İnşallah öyle olmaz ne deyim.:mad:

KuĞu
04.08.2006, 22:33
hakancan komik arkadaş :)

hakancan
04.08.2006, 23:11
kalearkalarını kocaman yapalım 40bini geçer ..dahaneistiyonuzzzz...aha şuraya yazıyom bu avni akerin yerini hiçbiri tutamaz. fenerin stadından bile güzel oolur yenilersek. güzelim maratonu kapalıyı yıkacan da modern stat yapacan da o neymiş öle fakir kentin lüks stadı geliyoooorr ..hadi ordan hadi ordan (kimdiyodu bunu haa recai kutan) erbakan mıydı

LORD29
05.08.2006, 03:50
insallah olur dediklerini yaparlar ümidimde var yani gercekcesine bu yönetimde bizde tarftar olarak TRABZONSPOR icin birseyler yapmamiz gerek sirf yaznakla degil arkadaslar hic olmassa birseyler allalim Trabzonspor bagilerinden ?????

sarman61
05.08.2006, 11:08
arkadaslar hani su "balast nedam" firmasi bize bir proje sunacakti nerede, dedikleri tarih tam dört hafta önceydi, nerede bu proje?. daha gecen kayseri yeni stadin projesini cikardi ve aslinda güzel bir stada benziyo ve o projenin tipa tip aynisini yaparlarsa vallaha helal olsun kayseriye. ama bizim kayseriden ne eksigimiz var kardeslerim.

Arkadaşlar bakın araştırmadan atıp tutuyorsunuz. Firma geldi stadın yerini inceledi proje çalışmalarına başladı proje mayıs ayında hazır olacak ve yaz ayında temeli atılacak. Stadın masraflarının çoğunu sponsor firma karşılayacak. Yani stadın isminde sponsor firmanın ismi yazcak örnek verecek olursa. Avea Arena stadiumu gibi olacak.

Yönetim stadı yapmıyacam demedi. Yapacam dedi benim inancım yönetime tam. Bizim bir stada ihtiyacımız var bu kesin.

Sinan Akyıldız
05.08.2006, 11:28
Arkadaşlar bakın araştırmadan atıp tutuyorsunuz. Firma geldi stadın yerini inceledi proje çalışmalarına başladı proje mayıs ayında hazır olacak ve yaz ayında temeli atılacak. Stadın masraflarının çoğunu sponsor firma karşılayacak. Yani stadın isminde sponsor firmanın ismi yazcak örnek verecek olursa. Avea Arena stadiumu gibi olacak.

Yönetim stadı yapmıyacam demedi. Yapacam dedi benim inancım yönetime tam. Bizim bir stada ihtiyacımız var bu kesin.

stadın projesinin mayısta biteceğine dair hiçbişey duymadım , yetkililer geldi 3 hafta ön fizibilite çalışması yapılacak sonra projelendirme işlemlerine geçilecek dedi , ayrıca hangi sponsorlar bunlar ve ayrıca avea arena diye bişey kabul edilemez :)

avea AVNİ AKER STADYUMU olabilir en kötü ihtimalle

saygılar ...

Şentürk
05.08.2006, 12:36
hiç bişey yapamasalar bile direkleri indirip, çatıyı modernlestirip,kale arkalarını iki katlı içeri çeksek yeterde artar bile en fazla bir yıl alır bu işlem maliyetide çok daha ucuzdur.

hakancan
05.08.2006, 15:01
hiç bişey yapamasalar bile direkleri indirip, çatıyı modernlestirip,kale arkalarını iki katlı içeri çeksek yeterde artar bile en fazla bir yıl alır bu işlem maliyetide çok daha ucuzdur.

işte bu kadar... ismi de hüseyin avni aker olur.. avea olmaz
arsenalinki gibi emirates stadtum olmas..
sponsorlara stat yaptırırsak stat onların olur. bizim deil. bence yenileyip devam etmeli.. statımız gül gibi sahip çıkalım:D

sarman61
06.08.2006, 01:20
stadın projesinin mayısta biteceğine dair hiçbişey duymadım , yetkililer geldi 3 hafta ön fizibilite çalışması yapılacak sonra projelendirme işlemlerine geçilecek dedi , ayrıca hangi sponsorlar bunlar ve ayrıca avea arena diye bişey kabul edilemez :)

avea AVNİ AKER STADYUMU olabilir en kötü ihtimalle

saygılar ...

Hocam bunu sitede bile yazdılar.

Ugur Kurucelik
17.08.2006, 03:19
arkadaslar bize yeni güzel ve modern bi stad sart, Günümüzde stadlar takimin sembolüdür. Bu tür projeleri birtek trabzonsporumuz degil insallah ligimizdeki diger takimlar da yapar böylece ligimizin kalitesi de artar. Avni aker stadina ne yazikki cok fazla gitme sansi bulamadim, almanyada yasadigim icin, ama tv de bile kötü gözüküyor hele hele kale arkasi. Sahaya cok yakin bir stad yaparsak taraftarimiz da daha coskulu olacaktir. Hem yakismazmi trabzonuma söyle avrupa standartlarinda bir stad.......

Orhan_Gazi
17.08.2006, 14:57
arkadaslar bize yeni güzel ve modern bi stad sart, Günümüzde stadlar takimin sembolüdür. Bu tür projeleri birtek trabzonsporumuz degil insallah ligimizdeki diger takimlar da yapar böylece ligimizin kalitesi de artar. Avni aker stadina ne yazikki cok fazla gitme sansi bulamadim, almanyada yasadigim icin, ama tv de bile kötü gözüküyor hele hele kale arkasi. Sahaya cok yakin bir stad yaparsak taraftarimiz da daha coskulu olacaktir. Hem yakismazmi trabzonuma söyle avrupa standartlarinda bir stad.......

katiliyorum sana...birde aldigin biletteki koltuk no. suna oturabilsen ve stad' a gec girdin diye maca en üstlerde bakmak zorunda kalmasan ne güzel olacak...

Emre B.
17.08.2006, 22:50
Stad büyük ihtimalle aynı yere yapılcak ve çevre düzenlemesi yapılcak

k@ndemir
17.08.2006, 23:10
elbette trabzonsporumuza en güzel stat yakışır ama stadın içindeki kafalar değişmedigi sürece pekte anlamı olmaz!

takımına 90 dakika boyunca bi bordo mavi bağırmayı çok gören insanlar yeni stadı ve şampiyonluğu haketmiyor!

kivancpehlivan
17.08.2006, 23:16
valla maça giden taraftar sayısı belli geçen senelerde kapasite yeterli diyorlardı,ama biraz daha kapasite artabilir ve çeşitli değişiklikler yapılabilir,reklam panoları,skorboard gibi...

ama ben yavuz selim'de az maç yapmadım :)

ölümünets61
17.08.2006, 23:18
isterlerse 50 bin kişilik stad yapsınlar ve doldursunlar bağıran olmadığı sürece takımı ateşlemediği sürece ne işe yarar .kandemirin de deiği gibi ilk önce taraftar zihniyeti değişmesi lazım sinema seyreder gibi maçı syretmemeli sonuna kadar bağırmalılar ama nerdeeeeeeeeeeeeeeeee

kivancpehlivan
17.08.2006, 23:26
isterlerse 50 bin kişilik stad yapsınlar ve doldursunlar bağıran olmadığı sürece takımı ateşlemediği sürece ne işe yarar .kandemirin de deiği gibi ilk önce taraftar zihniyeti değişmesi lazım sinema seyreder gibi maçı syretmemeli sonuna kadar bağırmalılar ama nerdeeeeeeeeeeeeeeeee

katılıyorum sana arada tribünü çekiyo ligtv çekirdek çitleyenler çoğunlukta,valla yanlış anlaşılması bi bjk maçını izlemenizi tavsiye ederim adamlar 1dk susmuyor,ibret alınmalı bence...

Ugur Kurucelik
18.08.2006, 03:06
e millet direkten baska birsey görmüyorki desteklesinler. eminim sahaya yakin 35 - 40 bin kisilik bir stad yapilirsa, taraftarimiz ister istemez takimimizi destekliyecektir
cünkü bunun keyfi, atmosferi bir baska oluyor.

tunganyan
18.08.2006, 08:52
aynen vallaha o direkler olduğu sürece hiçbirşey olmaz..taraftaf maça da gelmez daha maratına gitmişliğim yok benim okadar maça gittimmm...paramla rezil mi olcam cok para verip direk mi izlicemm orda direk gördükçe adamın bağırası kaçıyo zaten mecbur başka şeylerle ilgilenmeye başlıyoo...bide saraçoğlunda maç seyrettim hala tadı damağımda vallaaa..öyle maç bi olimpiyatta izlemiştim bi de orda orası olimpiyat stadından da iyiydii..bize stad şart şampiyonluk içinn..böyle direkleri olan başka da stad yok heralde hatta bizimkiler direkten çok kolona benziyo..boğaz köprüsündekiköprü bağları gibi kocamannnnn!!!

28TS61
18.08.2006, 10:32

alinti from kiwanch:
katılıyorum sana arada tribünü çekiyo ligtv çekirdek çitleyenler çoğunlukta,valla yanlış anlaşılması bi bjk maçını izlemenizi tavsiye ederim adamlar 1dk susmuyor,ibret alınmalı bence...

evet haklisiniz arkadaslar ayni düsünceleri bende sizinle paylasiyorum
suanki stadi dolduramayan stada gidip cekirdek yiyen taraftarlardan bisey olmaz

trapesus
21.08.2006, 04:10
Bu yönetim o stadı yapsın eşşek gibi anırıcam Taksim meydanında

28TS61
22.08.2006, 11:09

:D :D :D :D :D

Atalay
22.08.2006, 13:25
bunlar bu hızla stadı 2050 sezonuna anca yetiştirirler kardeşim yıksanıza şu stadyum denen gecekonduyu!! cek cak kem kum yok fizibilite yok bilmemne stadı yapacak adam stadı bir an önce yıkar zaten bu sezonda çöpe gitti ama bunlarda stadyum yapacak kapasite varmı...bana sorarsan hiç yok!!!!!!!!!

CRAZY BOY
22.08.2006, 13:28
BU TAKIMA 30 BİN AZ MİNİMUM 40 BİN KİŞİLİK BİR STAD LAZIM BURDAN Bİ ŞEY SÖYLEMEK İSTİYORUM ALLAH AŞKINA KOŞU PİSTİ KOYMAYIN!!!??? OLİMPİYAT STADINDA İKİ KEZ NUMARALIDA MAÇ İZLEDİM TAM BİR FELAKET 80 MİLYON DOLARLIK BİR BETON YIĞINI YAPMIŞLAR KİMBİLİR HANGİ ADAMIN CEBİ PARA DOLDU???YENİ STAD TRABZONSPORUN DÜNYA KULÜBÜ OLMA YÖNÜNDE İLK ADIMI OLACAKTIR...:rolleyes: ;)

İslam Sezer
22.08.2006, 13:29
ağır adam bunlar,her şeyi ağırdan alıyorlar,transferleri, stat projesini ves...
bir kerede şaşırtın ve bir işi erkenden bitirin.hala bir ilerleme yok.

Gürkan
22.08.2006, 20:00
taksımde anıran bırını gorursek senın oldugunu anlarız...:D :D :D

BU TAKIMA 30 BİN AZ MİNİMUM 40 BİN KİŞİLİK BİR STAD LAZIM BURDAN Bİ ŞEY SÖYLEMEK İSTİYORUM ALLAH AŞKINA KOŞU PİSTİ KOYMAYIN!!!??? OLİMPİYAT STADINDA İKİ KEZ NUMARALIDA MAÇ İZLEDİM TAM BİR FELAKET 80 MİLYON DOLARLIK BİR BETON YIĞINI YAPMIŞLAR KİMBİLİR HANGİ ADAMIN CEBİ PARA DOLDU???YENİ STAD TRABZONSPORUN DÜNYA KULÜBÜ OLMA YÖNÜNDE İLK ADIMI OLACAKTIR...:rolleyes: ;)

koşu pisti olmasın ne alaka ya kac kere olımpıyat yapılcak trabzonda.kosu pıstıde baska yerde olsun.bağırdınmı sesın o zaman daha ıyı yansır sahaya.

susmamaları kosunda haklısın ama adamların ozellıkle fenerlılerın tırubun sahaya o kadar yakınkı ossursan duyuluyo.

Remzi
22.08.2006, 20:31
bu yönetim bırak stad yapmayı fubol oynanacak yeşil bi alan da yapamaz.

sweetrose
22.08.2006, 20:48
Yalan oldu yine yalan... stad yapıyorduk nerde; şampiyon oluyorduk nerde;,, oyuncu alıyorduk nerde...biz yine seneyi beklesek mi ne?

Selçuk Yılmaz
28.08.2006, 17:55
Beyler bu konu bence asla gündem den düşmemeli Trabzonspor umuzun geleceği için...

Burçak
28.08.2006, 18:01
vallahi bize bide stat yapacaklardı yaa!!

Remzi
28.08.2006, 18:45
ne biri stad mı dedi valla unutmuştum ben o konuyu.Eeeee bu yönetim herşeyi unutturuyor.şampiyonluk (gerçi daha belli diil)yıldız transferler,FARUK KANCA:Dstadta bunlara karıştı işte...

oktay çavuşoğlu
30.08.2006, 15:48
bu stad projesinin olacağı yok .ama olsun biz yinede birşeyler paylaşalım.mesele oaraya gelen taraftara yeni stad yakışmaz ,yok çekirdek yiyor millet değil.şu türkiyenin en kötü stadı fener indi.ama şimdi tam bir futbol arenasına dönüştürdüler.oradaki atmosfer bir kere karşı takımı(tabi türkiyedekileri,çünkü yabancılar zateb buna benzer stadlarda oynuyor) baskı altına alıyor.o yüzden bizimde böyle bir stada ihtiyacımız var.ben maç izlerken ençok stadlara bakarım.seyir zevkinin olmadığı yerde insan gidipte oturası gelmiyor.kaldıki tezahürat yapması.ben maçlardan önce stda gidip etrafımı ,insanları izlemeyi,onlarlan muhabbet etmeyi seviyorum.ama bu stadda güzel bi manzara yok.en iyi yerimiz yeni kapalı olmasına rağmen orada bile direk faciası var.ben bizim stada hapishane diyorum.bizim en az 30 bin kişilik en fazla 40 bin kişilik bir stada ihtiyacımız var.bunu illaki doldurmamız gerekmiyor beyler.ama sonuçta ileride türkiye nin alabileceği bir organizasyonda trabzon un olabilmesi için bu şart.ben yıllardır yavuz selim stadının da içine alınacağı bir proje taraftarıydım.allaha şükürki en azından böyle birşey olacak olacaksa eğer.düşünsenize stadın altında otoparkı,alışveriş merkezleri,oturma alanları.o zaman staddan çıkmam valla.ama bize çok uzak görünüyor.çünkü kimse elini taşın altına atamıyor.bu hem maddi hem manevi.gele yönetim sonuçta güya şampiyonluk ve başarı parolasıylan geliyor.ve stadı yıkıp yenisini yapana kadar geçecek en az 1 senelik periyotta başka yerde oynanacak olması ve bunun ardından gelebilecek bir başarısızlık(zaten biz alışmışız buna, onu bilmiyorlar) onları ürkütüyor.herhalde bugün bir kamuoyu yapılsa çoğunluk stadın yapılması fikrini savunur.ama bu iş cesaret ve sorumluluk işi bence.ben zamanında atay başkana avea nın yaptığı teklifi bütün mahalli baskılara rağmen kabul ederdim.neyse bu iş uzar ve bizi aşar.kendine güvenen yönetimler olmadıkça daha çooook bekleriz.

murat
30.08.2006, 16:08
Arkadaslar bu konuda yonetim suanda sadece on calisma sonuclarini beklemektedir. Yapabilecegi baska birsey yok. Ballast Nedam sirketi gerekli calismalara devam etmektedir...

Biraz sabir.

tsmaniac
30.08.2006, 17:03
bizim raşıya yapılsın stad ismide raşı arena olsun :) yahu brezilyada 40 gün durup bi oyuncu alamadılar stadı kimbilir kaç yılda bitirirler ömrümüz umarım yeterde görebiliriz

gilimalı
30.08.2006, 21:41
bu nasıl bi stad bu nasıl bi zemin orda o futbolcular nasıl top oynuyo ben hala şaşırıyorum bizim mahalle sahasında bile topu sürerken o kadar çok sekmiyo top nereye gideceğini şaşırıyo

Keleşoğlu
31.08.2006, 12:13
projeyi ne zaman gorebilcez?? bari olmeden maketini gorebilsek

ARAF
02.09.2006, 01:23
koşu pistini kaldıracaksın zemini aşağıya çekeceksin maraton tarafının çatısını değiştireceksin kesinlikle o direkler orada olmayacak zemin aşağıya çekilince epey bi koltuk eklenir böylece kale arkalarını büyüteceksin daha az maliyetli olur hem yeni bir stad yapmaya ne bizim paramız yeter nede onu yapabilecek yöneticiler var bizzde en iyisi olanı iyileştirmek

Mehmet_Mercanlı
02.09.2006, 23:12
:D işte buna gülünür.:D

isaret parmagi
03.09.2006, 11:01
Bu bizim stad olayı da gs nin işine dönecek gibi görünüyo...

murat
03.09.2006, 20:51

korkma 3-4 ayin icinde olmezsen gorursun... ne sabirsiz taraftariz kardesim, bu is 1 gunde cizilip bicilip olmuyor.. bu proje sadece stad icermiyor cok buyuk bir proje hatta bazilarinizin hayal edemiyecegi kadar buyuk proje biraz bekleyip gormek lazim.

Remzi
03.09.2006, 21:21
projeyi görcez de stadı görebilecekmiyiz onu sormamız gerek:D

Murat Acar
03.09.2006, 23:07
koşu pistini kaldıracaksın zemini aşağıya çekeceksin maraton tarafının çatısını değiştireceksin kesinlikle o direkler orada olmayacak zemin aşağıya çekilince epey bi koltuk eklenir böylece kale arkalarını büyüteceksin daha az maliyetli olur hem yeni bir stad yapmaya ne bizim paramız yeter nede onu yapabilecek yöneticiler var bizzde en iyisi olanı iyileştirmek

Böyle sığ düşüncelerle hiçbirşey yapamayız önce düşüncede gerçekleştirmeliyiz ufkumuzu genişletmeliyizki gerçeğe dönüştürelim
Bence çok güzel bir stat yapılabilir bunuda çok fazla maliyete gerek kalmadanm yapılabilir.azize bunu başardı bizmi başaramıyacağız...

Sinan Akyıldız
03.09.2006, 23:23
Daha önce bir çok sefer bu stadı örnek göstermiş olabilirim ama ben hayallerime sığrıdırabildiğim en güzel ( görecelidir !!! ) stad pire karaiskaki stadıdır , en önemli özelliği stadın birbirinden hiç ayrılmadan durmasıdır , şu 3. resme bakıp bi düşünsenize 33,333 trabzonspor taraftarı omuz omuza , o staddan çıkabilecek takım tanımıyorum , Trabzonumuzun futbol maabedi olabileceği kanısındayım çünkü stad yapısıyla sadece futbol için olduğunu çok açık ve net ortaya koyuyor ,

Yönetimimizden tek ricamız ( eğer sesimiz bi şekilde ulaşıyosa ) bunun belkı 40-50 senede yapılan bişey olduğunu bilmeleri ve buna göre bir tavırla Trabzonumuza ve Trabzonsporumuza yakışır bi stad yapmalarıdır .
Allahım yüzümüzü kara çıkarmaz inşallah ...

http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/greece/piraes_karaiskakis1.jpg
http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/greece/piraes_karaiskakis2.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/b/b7/Karaiskaki.png
http://www.hellasod.gr/prodimages/erga/karaiskaki.jpg

Murat Acar
03.09.2006, 23:41
Daha önce bir çok sefer bu stadı örnek göstermiş olabilirim ama ben hayallerime sığrıdırabildiğim en güzel ( görecelidir !!! ) stad pire karaiskaki stadıdır , en önemli özelliği stadın birbirinden hiç ayrılmadan durmasıdır , şu 3. resme bakıp bi düşünsenize 33,333 trabzonspor taraftarı omuz omuza , o staddan çıkabilecek takım tanımıyorum , Trabzonumuzun futbol maabedi olabileceği kanısındayım çünkü stad yapısıyla sadece futbol için olduğunu çok açık ve net ortaya koyuyor ,

Yönetimimizden tek ricamız ( eğer sesimiz bi şekilde ulaşıyosa ) bunun belkı 40-50 senede yapılan bişey olduğunu bilmeleri ve buna göre bir tavırla Trabzonumuza ve Trabzonsporumuza yakışır bi stad yapmalarıdır .
Allahım yüzümüzü kara çıkarmaz inşallah ...

http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/greece/piraes_karaiskakis1.jpg
http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/greece/piraes_karaiskakis2.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/b/b7/Karaiskaki.png
http://www.hellasod.gr/prodimages/erga/karaiskaki.jpg
inan bende aynı şeyleri düşünüyorum
+1967 inşallah böyle bir statta trabzonsporumuzu ev sahibi olarak görmek nasip olur

Terzioğlu
03.09.2006, 23:57
belki yeri degildir ama bakin kayserispor bile projeyi yapmis....

http://www.maxfutbol.com/files/images/satd2.jpg

Uluhan
04.09.2006, 00:02
güzel proje yaptırmış kayserispor...valla bizimkilerde bi başlamaya niyetli olsalar bedava çalışırım vallahi

Sinan Akyıldız
04.09.2006, 00:29
belki yeri degildir ama bakin kayserispor bile projeyi yapmis....

http://www.maxfutbol.com/files/images/satd2.jpg

Şurda birazcık cat-cam ( nasıl yazılıyosa artık :D ) bilen bi arkadaşın eminim 1 günün almıyacak bi çizimdir , anlaştıkları şirket ne imiş ? , stadın yapılacağı yer neresiymiş ? , yapılacak arazi stad inşaatına uygunmuymuş ? , fizibilite çalışması yapmışlar mı ? sorular sorular ohooooo

Tamam güzel çizim ama sadece çizimmmmm inşallah yaparlarda böyle bi stadyumu türk futboluna ve kayseriye kazandırırlar ,

Bizim proje için ise fizibilite süresisanırım 12 haftaydı ( 3 ay ) ve önümüzdeki ay sanırım fizibilite süreci sonuçlanıyodur , daha sonrada projelendirme işlemi başlıyacak yani biraz daha sabır arkadaşlar kolay iş değil takdir edersinizki

Bize lazım olan tek şey sabır ...;)

Remzi
04.09.2006, 00:35
Bu arada Kayserinin stadını kadir has yaptırıyomuş.30 milyondolardan bahsediyolardı bi ara.Sadece stadyumu değil ayrıca yanındada küçük bi saha varmış..

Sinan Akyıldız
04.09.2006, 00:39
Yani arkadaşlar siz sanıyomusunuz Trabzonspor yönetimi bi çizimi bile yaptıramıyacak kadar acizdir , kayseri bile yaptırmış diyosunuz , bu konu öyle acele ile olacak iş değil tamam hepimiz sabırsızız bu konuda ama elimizden gelen başka bişey yok malesef sabretmekten başka o sebeple herhangi bi takımın yaptığı proje sebebiyle kendi yöneticilerimi ve takımımızı karalamıyalım

Yani işte kayseri bile yaptı projesini bakın gibilerinden , bunun maliyeti çok düşük bişey cincon da devasa bi maket yaptırmıştı vay dedik adamlar yapıyo ama hani nerde onun için aceleye gerek yok :D

Terzioğlu
04.09.2006, 00:42
KADİR HAS ŞEHİR STADYUMU PROJESİ

KOLTUK SAYILARI:
ALT TRİBÜN: KALE ARKALARI (2.499+2.433): 4.932 ADET
DOĞU TRİBÜNÜ: 2.345 ADET
BATI TRİBÜNÜ (ŞEREF T.): 2.200 ADET
TOPLAM: 9.477 ADET

ÜST TRİBÜN: KALE ARKALARI (5.951+5.920): 11.871 ADET
DOĞU TRİBÜNÜ: 5.611 ADET
BATI TRİBÜNÜ (ŞEREF T.): 4.038 ADET
Protokol: 40 ADET
Şeref: 500 ADET
Basın (Masalı): 108 ADET
Basın: 189 ADET
TOPLAM: 22.357 ADET

LOCALAR: KÜÇÜK LOCA:
16 Kişilik (24 Adet): 984 ADET

KAFE LOCA:
23 Kişilik (2 Adet): 46 ADET

TOPLAM: 1.030 ADET

GENEL TOPLAM: 32.864 ADET

80 Kişilik Açık Kafe (1 Adet): 80 ADET
100 Kişilik Restorant (1 Adet): 100 ADET

OTOPARK: AÇIK: Araç: 1.500 ADET
Otobüs: 8 ADET
KAPALI: Protokol: 15 ADET
LOCA/VIP/BASIN: 193 ADET

GENEL TOPLAM: 1.716 ADET

ALANLAR: Yeşil Alan: 27.257 m2 Otopark Alanı: 52.317 m2 İnşaat Alanı: 63.127 m2
GENEL TOPLAM: 145.000 m2

http://www.kayserispor.org.tr/sonks/kulubumuz/RESIMLER/yenistadyum/STAD%20(1).jpg

http://www.kayserispor.org.tr/sonks/kulubumuz/RESIMLER/yenistadyum/STAD.jpg

http://www.kayserispor.org.tr/sonks/kulubumuz/RESIMLER/yenistadyum/STAD%20(2).jpg

http://www.kayserispor.org.tr/sonks/kulubumuz/RESIMLER/yenistadyum/STAD%20(3).jpg

http://www.kayserispor.org.tr/sonks/kulubumuz/RESIMLER/yenistadyum/STAD%20(5).jpg

Videosu da var isterseniz veririm

İslam Sezer
04.09.2006, 00:45
türkiyenin en güzel stadına sahip olduğumuz günleri de görürüz inşallah...

Sinan Akyıldız
04.09.2006, 01:08
Ben yukardaki bilgilerde yüklenici firma ( Örn : Balats Nedam ) Yada işin verildiği firma ile ilgili bi bilgiye rastlamadım , ayrıca stadın nereye yapılacağı ve yapılacağı yer hakkında bilgiyede rastlamadım , yukarda sadece stadın ismi ve koltuk kapasitelerine dair bi kaç bilgi ve yapılmış bi çizim var ben daha tatmin edici bir bilgi görmeden bunun bi proje olduğuna inanmam yada buna tam olarak proje diyemeyiz gönüldaşım onun için sabredip kendi projemizi bekliyelim ve kendi projemizle gurur duyalım , kayseriyede hayırlı uğurlu olsun ...

saygılarımla ...

Terzioğlu
04.09.2006, 01:28
Ben yukardaki bilgilerde yüklenici firma ( Örn : Balats Nedam ) Yada işin verildiği firma ile ilgili bi bilgiye rastlamadım , ayrıca stadın nereye yapılacağı ve yapılacağı yer hakkında bilgiyede rastlamadım , yukarda sadece stadın ismi ve koltuk kapasitelerine dair bi kaç bilgi ve yapılmış bi çizim var ben daha tatmin edici bir bilgi görmeden bunun bi proje olduğuna inanmam yada buna tam olarak proje diyemeyiz gönüldaşım onun için sabredip kendi projemizi bekliyelim ve kendi projemizle gurur duyalım , kayseriyede hayırlı uğurlu olsun ...

saygılarımla ...

benim bildigim bukadar usta zaten beni ilgilendirmiyorda ama yinede türk futbolu icin güzel bir profe

Gürkan
04.09.2006, 11:56
korkma 3-4 ayin icinde olmezsen gorursun... ne sabirsiz taraftariz kardesim, bu is 1 gunde cizilip bicilip olmuyor.. bu proje sadece stad icermiyor cok buyuk bir proje hatta bazilarinizin hayal edemiyecegi kadar buyuk proje biraz bekleyip gormek lazim.

saygılarımla ...

bu tepkinize sebep olan yazılar sizce neden yazılmış.çünkü resmi sitede(çünkü taraftar ile haberleşme oradan yapılıyor) herhangi bir yazı çıkmıyor.tamam bir firma ile anlaşıldı.tamam bir süre verıldı o zaman sonunda proje tamamlanacak.hepsıne tamam.ama arkadasım bunlar o sırketle hıc temasta bulunmuyomu ne yaptınız dıye bılgı almıyolar mı.son gune kadar arayıp sormadan son gune kadar bekleyecej-kler mı.iş boyle mı yapılır.ya adamlar iyi bir şey yapmadı.bunu son gun ögrenıp
olmamıs baska sırket bulalım 3 ayda ona verelım dıyecekler.
eger bılg alınıyosa neden yayınlanmaz.bunlarda mı gızlı . üs mü kurulacak.yada basına sızarsaa stadın fiyetımı artar futbolcular gibi. ortaya bır fıkır atıldı stad projesı.sonra sessızlık.sonra bır fırma geldı stadı gezdı 3 ay sonra proje hazılrnacak dendı.sessızlık.şim di beliyoruz.ne bilgi nebir haber.
YOk

o zaman taraftarda kendınce bazı seylerı yorumluyo.o zamanda ne sabırsızsınız.

varmı bılgısı olan adamlar ne yapmıs. nasıl bır sey dusunuluyo.yok. taraftar bılgı sahıbı olmasın elestırmesın.ortaya koyacaklar bır proje.kendı ısteklerıne gore bır stad yapacaklar.bunlar projeyı taraftara gostermez bıle.stadı ınsaat bıtınce goruruz.
o zamanda elestırsende bos ıs ısten gecmıs olur. futbolcu degılkı satıp yenısını alalım.

okan6161
04.09.2006, 16:36
ben stadın osasuna maçında yıkılacağını thmin ediyorum fark yedikten sonra eh o zaman da meburen bir şeyler yaparlar of spoarun sahasında oyayacak değiliz heralde gerçi oranın zemini bizimkinden çok daha iyidir ama

Mehmet_Mercanlı
04.09.2006, 16:54
bunların stadı yıkacağı yok.

biz yıkalım onlar mecbur yaptırır

zafercalikoglu
04.09.2006, 18:09
Bu gidişle kayseri bizide gececek ,nasıl yıldız topçu hikaye ise bu stad işide hikaye bence stadı parca parca yapmak ,stadı 5 metre daha dibe gomup ,koşu pistini kaldır,kale arkalarınıda diğer türübünlerin seviyesne getirip üstünü kapa ,
o güzelim maratondaki koca koca direkleri sökmekte lazım ,
bjk nin yaptıgı gibi çok hoş bir staD olur hem kapasite artar hemde ambians düzelir,şimdi 20 binkişi stad o zaman 30 bini bulur,
başlasalar stada bedeva amelilik yaparım ,

sametaydin
05.09.2006, 17:09
bari stad başlasın bu sene.

Nytre
05.09.2006, 18:27
stad projesi için proje çalışma aşamasının eylül ayında tamamlanması lazımdı.. henüz bir ses yok... herşeyi yüzüne gözüne bulaştıran yönetim bari bunu yapsın da insanların kafasının tasını attırmasın

Lokman
05.09.2006, 18:48
stad projesi için proje çalışma aşamasının eylül ayında tamamlanması lazımdı.. henüz bir ses yok... herşeyi yüzüne gözüne bulaştıran yönetim bari bunu yapsın da insanların kafasının tasını attırmasın

doğru demişsin üstad ama transfer döneminde bizde taraftar olarak çok sorgulayamadık galiba. Artık stad işinin ne durumda olduğunu güçlü bir şekilde yönetime soralım yoksa unutuldu .

champions
05.09.2006, 18:59
inşaallah yapımı gereğinden fazla uzamaz normalde 2 yıl içinde bitmesi lazım bir an önce başlasalar çok iyi olacak

SiNo
05.09.2006, 23:29
proje ne zaman açıklanıyordu?

cikrikci_61
06.09.2006, 14:34
insallah almanyadaki dunya kupasi stadi gibi bisey yapar yonetim :)

durito
06.09.2006, 16:27
benim bildigim kadarıyla ballast nedam projelendirmeyi ekim ayı basında bitircek. 1 ay daha beklememiz lazım...

calypso
07.09.2006, 00:03
stadın tribunleri sponsorlara yaptirilabilir.. ve onların isimlelerini tasiyabilir, ayrica tribunlerin altinda magazalari bulunabilir..

Altan 61
07.09.2006, 11:36
“Projeler sürüyor”
Stadyum ve İstanbul’daki benzin istasyonu projelerinin hızla devam ettiğine dikkati çeken Albayrak, “Önce bütçeyi ayarlayacaksınız, ondan sonra bu işleri yapacaksınız. Önce büyük takım kurup, sonra bütçeyi ayarlamaya çalışırsanız bu takım batar. Bir sefer borsaya girdik, 25 milyon dolar borçlandık. Bundan sonra kulübün bir 25 milyon dolar daha borçlanmaya tahammülü yok. Önecelikle fiziki olarak her şeyi hazırlamamız gerekli. Ondan sonra ona uygun takım oluşturmak lazım. Bu projelerle önümüzdeki sene Trabzonspor'un maddi sıkıntısı olmayacak. Bizim tek çıkmazımız borsaya açılmamızdır. İlerleyen dönemde kulübü rahatlatacağız'' dedi.

Ali Özcan
07.09.2006, 22:41
edittttttttttttttttttttttttt.............

osmanli.61
07.09.2006, 22:44
stadı bırakın o yapılacak. sözleşme imzalandı beyler. siz takıma dönün.

Erdogdu61
09.09.2006, 15:59
offffffffffffff off, yahu su pastirmacilar bile tanitti projeyi kimse bilmiyodu bile. bizimkiler ilk önce havasini basacak ondan sonra bekletip milleti cildirtacak. yapmayin kardesim stad mitad. avni akeri biraz düzeltin bari

Ali Özcan
09.09.2006, 17:33
Ben şampiyonluğumuzun bu yapılacak yeni statta gerçekleşeceğinin düşünüyorum.Önce bu kadroda istikrar,gerekli takviyeler...Sonra Ziya hocada istikrar ve sabır...Sonra Albayrak (yönetim diil) da istikrar ve destek...

Stadın yapımı başlar biz maçları İstanbul da oynarız...

Şehir Trabzonspor u bu sürede özler ve dönüşümüz muhteşem olur...Bu yıl bile olabilir ama ben 2010 yılına kadar kesinlikle yeni stadımızda şampiyon olacağımızı düşünüyorum....

Not : Dün Lig Tv de Serdar Bali ve Zeyyat Kafkas Futbol Gündemi programının konuğuydu.Attila Gökçe Zeyyat Kafkas a stad projesini sordu.İki ihtimal varmış :

1 - Stadyum (Avni Aker) aşamalı olarak yıkılıp yenileme çalışmaları yapılabilirmiş.Ya da Toptan yıkılıp yine aynı yere bir stad yapılabilirmiş...

2 - Trabzon un dışında 900 bin dönümlük bir alan varmış sahilde.Bu alanı dolgu alanı haline getirip yeni stad burada yapılabilirmiş.Bu durumda Avni Aker yıkılmıycak ve yeni stad yapılana kadar biz Avni Aker de oynamaya devam etcekmişiz.Yönetimin de istediği bu ikinci şıkmış.Bu konuda Bayındırlık bakanı Faruk Nafiz Özak tan (eski başkan) yardım bekleniyormuş...Serdar Bali olaya farklı bir boyut getirdi ve dedi ki :

"Devlet bugüne kadar Trabzon a tek fabrika açmadı tek çivi çakmadı...Stadı devlet yapmalı çünkü Trabzon un fabrikası futboldur,Trabzonspordur"

Ben bu görüşü çok tuttum...Ama büyük takımız kimseye dilenmedik dilenmeyiz (devlete bile)...

Zeyyat Kafkas en sonunda Ballast Nedam adlı şirketin bu iki proje üzerinde çalıştığını ve 1 yıl içinde herşeyin netleşeceğini söyledi.Zaman aralığı çok uzun ama yaparlar mı ?

Açıkçası ben kendisi de bir MÜteahhit olan Albayrak bu işi kıvırır diyorum.

Erdogdu61
09.09.2006, 22:31
rezalet ya. yemin ederim rezalet. sen secimlerden önce havani bas yok yeni stad yapacam diye, kazandiktan sonra umursama. yahu sadece bunlara soruldugunda biseyler anlatiyorlar. kimse sormasa onlar bile unutacak stad isini.

Ugur Kurucelik
10.09.2006, 16:57
harbi keklendik yine bi kac ay önce proje aciklanac felan dendi ama bisey yok simdiye kadar.

Bu tür islemlerin uzun sürdügünü biliyorum ama 12 hafta icinde belli olacak dendi.

Colakoglu
11.09.2006, 13:04
biraz daha sabir proje yakinda aciklanir

calypso
11.09.2006, 23:57
proje açıklanınca iş bitiyormu? biz çooook kağıt üzerinde proje gördük :)
inşaat ne zaman başlar işte o zaman tamam deriz.

Orhan_Gazi
12.09.2006, 00:20
biz daha cok bekleriz bu yönetim ile...

Hüseyin Çümen
12.09.2006, 01:00
biraz daha sabir proje yakinda aciklanir

hakaten ne paniksiniz ya yönetim yapacaz dedimi yapar sanki yap demeyle oluyo bu işler milyonlarca dolarlık projeler bunlar sizin dediğiniz gibi yapılırsa aceleye gelirse güzel bi eser ortaya çıkar başkan gelirken hemen dikecem mi stadı dedi sanki alala burda misiion -61 nickli arkadaşı aklı buluyorum kim oldunu bilmiyorum ama haklı sonuçta :D

ekrembulut
12.09.2006, 02:02
arkadaşlar projenin açıklanması öenmli değil.önemli olan artık kazmanın vurulması....
inş. trabzonuma yakışır bir stadımız olur.

Talat YAVUZ
12.09.2006, 06:46
stat dediğin senin için bahanedir yavuz selimde bile oyananır(çim yapılırsa tabi:P)unutmayalım ki avni aker eski avni aker değil bize o lazım:(

Mehmet_Mercanlı
12.09.2006, 13:50
biz daha cok bekleriz bu yönetim ile...
bende katılıyorum yönetim bana nedense hiç umit vermiyo hiçbir calışmasından haberdar değiliz..
bizim stad acılen yılılmalı..

Colakoglu
12.09.2006, 14:42
hakaten ne paniksiniz ya yönetim yapacaz dedimi yapar sanki yap demeyle oluyo bu işler milyonlarca dolarlık projeler bunlar sizin dediğiniz gibi yapılırsa aceleye gelirse güzel bi eser ortaya çıkar başkan gelirken hemen dikecem mi stadı dedi sanki alala burda misiion -61 nickli arkadaşı aklı buluyorum kim oldunu bilmiyorum ama haklı sonuçta :D

tanimadigim insanlarin bana destek vermesi söylediklerime katilmasi ne güzel bisey,husolee sagol dostum :D

EmrahYalçınalp
12.09.2006, 15:07
Ben motosikletim için bir garaj yapayım dedim. Apartman yönetiminden izin almak için toplantıyı beklemem gerekti, 1 ay geçti. Sonra 10 gün yağmurlu geçti. Yerini belirledim, malzemeyi alayım derken öğrenci arkadaşların staj dosyalarını değerlendirmem gerekti, 2 haftasonu da onlarla uğraştım. İlk "kazma" vurulduğunda bu sac parçalarından ibaret kulübeciği yapmaya karar verdiğim andan itibaren 2 ay geçmişti (Hala yapamadım). Adamlar stadyumdan bahsediyor! Sadece ÇED raporu süreci 6-7 ay alır. Biraz bilerek konuşalım derim, nacizane ;)

GULER
13.09.2006, 20:00
Ben motosikletim için bir garaj yapayım dedim. Apartman yönetiminden izin almak için toplantıyı beklemem gerekti, 1 ay geçti. Sonra 10 gün yağmurlu geçti. Yerini belirledim, malzemeyi alayım derken öğrenci arkadaşların staj dosyalarını değerlendirmem gerekti, 2 haftasonu da onlarla uğraştım. İlk "kazma" vurulduğunda bu sac parçalarından ibaret kulübeciği yapmaya karar verdiğim andan itibaren 2 ay geçmişti (Hala yapamadım). Adamlar stadyumdan bahsediyor! Sadece ÇED raporu süreci 6-7 ay alır. Biraz bilerek konuşalım derim, nacizane ;)

evet haklisin ama yonetim bizi taraftarlari haberdar tutmali yahu. adamlardan cit cikmiyor.

murat
13.09.2006, 22:58
evet haklisin ama yonetim bizi taraftarlari haberdar tutmali yahu. adamlardan cit cikmiyor.

Arkadaslar size son defa hatirlatayim, bu projeyi yapan sirket Trabzonsporun istekleri dogrultusunda bir proje yapiyor. Ne Trabzonspor yonetimi nede baska biri proje bitene kadar bir aciklama yapamaz. Proje bittiginde ve yonetim bu proje ye onay verdiginde gerekli aciklamayi yapacaktir. Proje calismalarinin devam ettiginin garantisini size verebilirim.

Mehmet Öztürk
14.09.2006, 00:19
sabir ve destek, zaten baskada caremiz yok arkadaslar!

Gürkan
14.09.2006, 19:17
şu gs tokı ye yaptıracakmıs stadı ocakta kazmayı vuruyolarmıs.

Mehmet_Mercanlı
15.09.2006, 10:46
yıkın artık şu stadı
bir anönce yikilmalı olmadı biz gidip yıkalım.. zemin berbat zaten..

Alpayer
15.09.2006, 13:56
şu gs tokı ye yaptıracakmıs stadı ocakta kazmayı vuruyolarmıs.
Kaç metrekare olacakmış?
Ekonomik olanından yaptırırlar heralde:D

Remzi
15.09.2006, 14:03
Devlet gayseye yardım eder tabi.Şu ana kadar TRabzona tek bir çivi bile çakmamış olan devlet 3moron ne isterse anında yapar.

legendage
17.09.2006, 11:21
rezalet ya. yemin ederim rezalet. sen secimlerden önce havani bas yok yeni stad yapacam diye, kazandiktan sonra umursama. yahu sadece bunlara soruldugunda biseyler anlatiyorlar. kimse sormasa onlar bile unutacak stad isini.

Ben büyük alışverişmerkezleri ve yapılar işinde hem denetimci hemde teknik departmanda mühendis olarak çalışıyorum.
1.Büyük İnşaat projelerinin tasarlanıp, sunulup ,onaylanıp ve uygulamaya geçirilmesi belli bir süreç ister.Bu süreçte hele ki böyle büyük bir futbol stadyum projesinin faaliyete geçmesi öyle 2-3 ayda olacak bir iş değildir.Öncellikle yönetimi tebrik etmek lazım verdikleri sözlerin arkasında durmuşlardır.
2.Nuri Albayrak büyük bir inşaat şirketinin sahibidir.Kendisi bu konuda gerkeli çalışmaları yapmaktadır 1-1 şahidiyim.
3.lütfen bazı konularda yorum yaparken fikir sahibi olarak konuşalım ,duygularımıza yenilip heycanlanarak bilmeden konuşmayalım (ERDOĞDU 61 BU SÖZLERİ SENİN İÇİN SÖYLEMİYORUM)

Gürkan
18.09.2006, 09:39
Kaç metrekare olacakmış?
Ekonomik olanından yaptırırlar heralde:D

olsun dogal gazı vardır.ulasımıda superdır.tam aıle yuvası.

zafercalikoglu
18.09.2006, 10:15
Ben büyük alışverişmerkezleri ve yapılar işinde hem denetimci hemde teknik departmanda mühendis olarak çalışıyorum.
1.Büyük İnşaat projelerinin tasarlanıp, sunulup ,onaylanıp ve uygulamaya geçirilmesi belli bir süreç ister.Bu süreçte hele ki böyle büyük bir futbol stadyum projesinin faaliyete geçmesi öyle 2-3 ayda olacak bir iş değildir.Öncellikle yönetimi tebrik etmek lazım verdikleri sözlerin arkasında durmuşlardır.
2.Nuri Albayrak büyük bir inşaat şirketinin sahibidir.Kendisi bu konuda gerkeli çalışmaları yapmaktadır 1-1 şahidiyim.
3.lütfen bazı konularda yorum yaparken fikir sahibi olarak konuşalım ,duygularımıza yenilip heycanlanarak bilmeden konuşmayalım (ERDOĞDU 61 BU SÖZLERİ SENİN İÇİN SÖYLEMİYORUM)

bu stad yeni haliyle ne zaman elimize gecer,:))

Osman Küçük
20.09.2006, 19:35
Arkadaslar stad konusunda bos duruldugunu düsünenler yanılıyor galiba...
şu habere bakın isterseniz...

A. AKER'DE SONA DOĞRU
Trabzonspor'da uzun süredir tartışılan Avni Aker projesinin bu ay sonunda netlik kazanacağı ifade edildi. Stat için iki seçeneği değerlendiren yönetimin, projenin mali bilançolarının belli olmasından sonra karar vereceği ifade edildi. A.Aker için düşünülen ilk proje, stadı yıkmadan büyüterek kapasiteyi arttırmak. Ancak yönetim buna fazla sıcak bakmıyor. Yönetimin, A.Aker'i yıkıp Y.Selim'i de kapsayacak şekilde genişleterek yerine modern bir stat yapmayı planladığı belirtildi. Bu stadın altında spor kompleksi ve kulübe gelir sağlayacak organizasyonların da yer alacağı ifade edildi. Asbaşkan Haşim Sayitoğlu, projelerin sonuçlanmasını beklediklerini ifade ederek, "Konu ay sonunda netliğe kavuşur" dedi.
İNŞALLAHHH!!!!

macka61
20.09.2006, 19:42
inşallah netlik kazanması geekiyor yoksa seçimde zaten görüşülür

Osman Küçük
20.09.2006, 19:48
Hepimiz inşallah , maaşallah diyip gidiyoruz ama bir gerçek var ki stadımızın bu ay sonunda en azından maketini ve projesini göreceğiz. buda güzel bir başlangıç bence...

Bahtiyar
20.09.2006, 19:52
stad projesini görsek neolcakki bazıları güzel olmuş diyecek bazıları berbat diyecek Trabzonspor taraftarına yaranılırmı.

Osman Küçük
20.09.2006, 19:56
Ya bir durun stad yapılmadı daha hele bir yapılsın beğenmeyen olursa onların beğeneceği yer yavuz selim olur her halde ordan izlerler trabzonsporumuzu :)

pReN@_61
21.09.2006, 13:15
iNş. hakkımızda hyrlısı olr

Naim
21.09.2006, 14:48
Trabzon a stad falan yapılmaz ancak maketi görülür. çünkü bi yıllığına gelen hiç bi yönetim böyle dev proje yapıp ta sonra g.t ortada kalmak istemezler. taraftarımızın dili çok güzel bence sizden kimse övgü beklemiyor ama adamları geldi geleli b..ktan alıp b..ka soktular. bide stad yapmalarını istiyoruz. bilmiyom inşaallah olur.

ellerini sıcak sudan soğuk suya sokmamamız gereken yüce işler yaptılarda bizmi kaçırdık arada??
4. hafta da hoca kovudular
Kovacakları hocanın direktifiyle kaleci almadıla
4 aydır bir forma işini halledemediler
sdat içinprojeyi daha ortaya kyamadılar
sponsorluk konusunda bizlere yalan söylediler
bu nedenlerden dolayı
bir kaptan diğerine attık kendilerini

Düzgün işleri düzgün biçimde yapsınlar bizde alkış tutalım
madem Trabzonda 1 sene oluyor yönetimlerin ömrü
ömürlerini uzatacak işler yapsınlar
Stad bunların en başında gelen olaydır

BÜYÜK_TRABZON
21.09.2006, 14:51
ellerini sıcak sudan soğuk suya sokmamamız gereken yüce işler yaptılarda bizmi kaçırdık arada??
4. hafta da hoca kovudular
Kovacakları hocanın direktifiyle kaleci almadıla
4 aydır bir forma işini halledemediler
sdat içinprojeyi daha ortaya kyamadılar
sponsorluk konusunda bizlere yalan söylediler
bu nedenlerden dolayı
bir kaptan diğerine attık kendilerini

Düzgün işleri düzgün biçimde yapsınlar bizde alkış tutalım
madem Trabzonda 1 sene oluyor yönetimlerin ömrü
ömürlerini uzatacak işler yapsınlar
Stad bunların en başında gelen olaydırNaim abi yazdıklarında çok haklısın ama her sene kongre her sene yeni başkan gelenler hep aynı kişiler zaten biraz da sabırlı olalım

Murat'
21.09.2006, 15:43
kayseri bile ciddi ciddi bu stad işini yapcak gibi görünüyor

macka61
21.09.2006, 17:09
beni proje ilgilendirmiyor gsde proje yaptı o kadar ama stad yapmadı bana stadı yapsın yeter isterse kötü olsun verdiği sözü tuttu derim yani kesinlikle stadı yapmazsa zaten hesap görülür

Osman Küçük
21.09.2006, 21:38
stadyum gibi büyük projeler gece kondu yapmaya benzemez arkadaşlar bu işin fizibilitesi proje araştırması ve projenin ortaya çıkması en az 8 ay alır zaten. sizin düşündüğünüz gibi bir stadyum projesine (aniden ortaya çıkan projeler gibi) ben inanmam ama uzun süren bir çalışma varsa bu inandırıcı projedir. biz hele şu ay sonunda ortaya çıkacak projeyi bir görelim. biraz sabır bence...

Lokman
22.09.2006, 16:27
stadyum gibi büyük projeler gece kondu yapmaya benzemez arkadaşlar bu işin fizibilitesi proje araştırması ve projenin ortaya çıkması en az 8 ay alır zaten. sizin düşündüğünüz gibi bir stadyum projesine (aniden ortaya çıkan projeler gibi) ben inanmam ama uzun süren bir çalışma varsa bu inandırıcı projedir. biz hele şu ay sonunda ortaya çıkacak projeyi bir görelim. biraz sabır bence...

pardon da aga bu bizans köpekleri daha proje belli olmadan ocakta başlanacak diyor adamların yapmayı düşündüğü stad 52.000 bizim neden 8 aya ihtiyacımız var yoksa biz 100.000 kişilikmi yapıyoruz bu stadı ya amerikayı yeniden keşfetmeyecekler dibi başı bir stad binlerce var dünyada isteseler 3 ayda kazma vururlar ama sanmıyorum.

Erbay
22.09.2006, 18:54
Arsenal bile stad yapmak için kaç sene uğraştı.Stad için kaç sene transfer bütçesinden kıstılar.Şimdi de 300-400 milyon euro zarar ettiklerini duydum.Bizim ki onların ki kadar büyük olmayacak ama uzun zaman alacağı kesin.

canh55
23.09.2006, 07:29
Kayseri Kadir Has Futbol Stadyumu

367

tamamen türklerin mimarların emeğiyle hazırlanan projenin 3 boyutlu 5 dakikalık videosu .videoda stadı içini çevresini güzel bir şekilde gösteriyor.

http://rapidshare.de/files/15194840/OUTPUT_yenistad.wmv.html

stat ihalesine yüklenici firma çıkmadığı için 25 eylülde yeniden ihale yapılacak 4 firma şu ana kadar katılımını gerçekleştirdi. 25 eylüle kadar 15 i bulması bekleniyor. hemen yapımına başlanacak

stat kapasitesi 33.000

2008'de tamam

Gürkan
23.09.2006, 08:42
kayseri gibi bir takım bile 33 bınlık stad yapıyo bızımkıler 24-25 binlık stad dusunuyo.

TURHAN
23.09.2006, 10:49
Dolmadıktan sonra istersen 100.000 kişilik yap, kapasitesiyle hava atmaktan başka bir yararı olmaz

Osman Küçük
26.09.2006, 14:27
aynen doğru kardeş... dolduramadıktan sonra 200.000 kişilik olsa ne olur
sadece beton yığını çoğalmış olur o kadar

BOZOHAN
26.09.2006, 15:49
adam gibi stad olsun trabzon seyircisi maça gelir. en az her maç 25 bin garanti diyorum

Gürkan
26.09.2006, 16:04
Dolmadıktan sonra istersen 100.000 kişilik yap, kapasitesiyle hava atmaktan başka bir yararı olmaz

aynen doğru kardeş... dolduramadıktan sonra 200.000 kişilik olsa ne olur
sadece beton yığını çoğalmış olur o kadar

100 bın 200 bın abartı zaten bedava yapsan zor dolar.ama "bence tabii "
40 binden az olmamalı stad.kale arkası daha fazla seyırcı alacagı ıcın o taraflar nıspeten ucuz tutularak hanı parasını bahane edenlerde susmus olurlar.

daha onemlısı trıbunlerın sahaya yakın olması ve tumö trubunlerın bır butun gıbı durması.bjk stadyumunun kose gonderlerınde kı gıbı yamuk bı satad olmaması.

Özkan Erdem
26.09.2006, 17:06
Kapasiteyi artırıp bilet fiyatını düşürüp sürümden kazanmak olmalı bu işin mantığı. 30.000 kişilik stad yapacaklarsa birşey değişmeyecektir, anca direklerden kurtuluruz.

Lokman
26.09.2006, 18:33
Kapasite plan acıklanınca cıkar ortaya sonra tepki koyar değişiklik yaptırırız, fakat hala projeden haber yok nedir durum bilgisi olan arkadaşlar bildirsin ltf.

durito
27.09.2006, 01:31
Daha öncede sölemiştim ancak tekrarlıyım ; Ballast Nedam ın proje için önüne koydugu süre -3 ay- yaklaşık ekim ayı ortasında bitecek. Tabi aynı anda bunu bizimde öğrenmemiz çok olası değil. Kesin kararlar verildikten sonra proje açıklanacaktır. Bunlara rağmen stadın maketini görmek mühim değil. Asıl mesele maketten sonra başlıcak. İhale sürecleri, sponsorluklar, inşaat takvimi vs. Daha yolumuz uzun

Mehmet_Mercanlı
27.09.2006, 11:42
http://www.stadionwelt.de/stadi...tadium/110.jpg (http://www.stadionwelt.de/stadionwelt_stadien/templates/stadionlisten/suedkorea/ulsan_munsu_football_stadium/110.jpg)

http://www.stadionwelt.de/stadi...tadium/150.jpg (http://www.stadionwelt.de/stadionwelt_stadien/templates/stadionlisten/suedkorea/ulsan_munsu_football_stadium/150.jpg)

dunya kupasinda grup macindabu stadda brezilyaya oynamistik, ideal bi stadyum! kapasite 43.500

30 binden fazla olmasın diyen arkadaşlara kesinlikle katılmıyorum bence stad 40 binkişilik olmalı .
birkulup 5 yılda vaya 10 yılda bir stad yaptırmaz. bir stad ömrü en az 50 yıldır. barcanın stadı yapıldıhı tarıhte madride okadar inan yoktu. ama adamlar 110 bin kişilik stad yaptı daha sonra uefa kırıterleri gereği kapasıte 90 bine indirildi. ve dolum ortalaması %94.(ben onlarla bizi kıyaslamıyorum) şimdi bizim stadta önemli olan atmosfer deniyo ben kadı köyün boş atmosferinden bile etkilendim .
ben bizim türübünlerin iyibir organızasyonla, tanıtımla, rahat konfor ve 24 saat yaşanırlılıkla hertürlü 35-40 bini bulacaüını düşünüyorum
TRABZON TÜRKİYE'nin en hızlı gelişen büyüyen şehirlerinden biri bugunki nufusu 1 milyona yakın 15-20 yılsonrakı nufusu 2 milyonu bulabilir futbolla bukadar yakından ilgilenen bir halkın ulaşımı rahat izlemesi rahat bir stad olduhu taktırde kadını-erkeği-gencı-yaşlısı maçtan cok hafta sonları iyi bir aktıvite amaçlı gösteri amaçlı stad yolunu tutacahına eminim . üstelik saha sonuçlarının iyi olduhu bir TRABZONSPOR türübünü boş kalmaz.
TÜRKİYE' de son nufus sayımında . nufus artış oranı %8 olarak belirlendi. 71 milyon küsür olan ülke nufusu önümüzdeki sayımda 76 milyonu aşması bekleniyo.
illere göre dahalımında TRABZON'nun diher illere oranla sonyıllarda nufus artış oranında azalma görünsede. ben TRABZON da yapılacak yatırımlar ve geleceğe yönelik olumlu iş imkanları sayasınde nufusta büyük artış olacahı kesin. şimdiki nufusla 20 yılkı nufus arasında nasıl bir fark olabileceğini anlatmama gerek yok 20 yıl önce TRABZON nufusu 100 bin lerdeikin şimdilerde 1 milyona yakın olduhu ve bunun KATLANARAK arttıhı ortada. şimdi yapılacak bir stad 30 bin kişilik olabilir. bu stad bize 10 yıl yeter. ama 20 yıl sonra yenibir stad yapmak mantık dışı olacaktır. stad yapımı kolaybir işdeğildir en az 50-60 milyon dolar. artı büyük bir lobi ve calışma gerektiren bir iştir.
bu 10 yılda yapılan bir olay değildir. hergecen gün gelişmekte olan ülkemiz-ve şehrimiz ileride bu stadın altından kalkamıya bilir. 10 yıla bir stad yaptırmaya kımsenin gücü yetmez. bu riskın altına kımse giremez
ben saha souçları iyi olduhu surece bizim hermaç 30 bini aşacahına inanıyorum derbilerde ve avrupa maçlarından zaten bahsetmiyorum .
tekra söylüyorum kalıteli ,konforlu ,seyir zevki veren, giriş cıkışı rahat olan ,son teknoloji ile donatılmış göz kamaştıran bir stad ta yapılacak organızasyonlar ,aktıvıtelere bide iyi saha sonuçları eklenirse bzim dolduramıyacağımız kapasıte yok.

umraniye34
27.09.2006, 11:47
haklısın mercanlı 40 bin kişilik stad süper olur trabzon için

murat
27.09.2006, 12:37
Kapasite plan acıklanınca cıkar ortaya sonra tepki koyar değişiklik yaptırırız, fakat hala projeden haber yok nedir durum bilgisi olan arkadaşlar bildirsin ltf.

Stad projesi son asamasina geldi diyebilirim. Somut gelismeler var ve yakinda gereken aciklama yonetim tarafindan yapilir.

Kobalas61
29.09.2006, 11:48
adam gibi stad olsun trabzon seyircisi maça gelir. en az her maç 25 bin garanti diyorum

abi ben hiç sanmıyorum

Nytre
29.09.2006, 12:12
bunlar eylülde projeyi sunacaklarını söylemişlerdi.. ses seda yok!.. illa bağırmak mı gerekiyor kendi kendilerine iş yapmayacaklar mı

durito
29.09.2006, 12:26
kimse eylül demedi. 12 hafta dendi; açıklamadan bu tarafa dogru sayarsan ekim ayına tekabül ettigini görürsün. saygılar...

FATSALI_NL
01.10.2006, 18:34
www.worldstadiums.com (http://www.worldstadiums.com)

Dunyada tum stadlar burada.(bilgili)

FATSALI_NL
01.10.2006, 18:38
Buyrun arkadaslar size stadlar;

http://www.bjghw.gov.cn/forNationalStadium/indexeng.asp

tamam bunlar biraz fazla ama en azindan fikir verebilir. bir kere mutlaka uzay cati sistemi olmali, sahanin yönü degismeli. Oturarak 30bin kisi bence de yeterlibencede.Basketbol sahasi nin da oldugu alan komple yenilenerek bir spor kompleksine dönüstürülmeli.
Cok guzel Stadlar, ama bize Kapali Lazim bunlar acik. Amsterdam Arena Manjak. Boyle bisey yapacaklarki Trabzona...61.000 kisilik:) aaaghh agh..

Berk Akçay
01.10.2006, 18:58
çok güzel stadlar var ama ben inanmıyorum trabzonspor yönetimin stad yaptıracagına

OFLU
01.10.2006, 19:47
yıkın artık şu stadı
bir anönce yikilmalı olmadı biz gidip yıkalım.. zemin berbat zaten..

Abi zemin berbat mı? Avni akerin zemini belkide türkiye liglerindeki en iyi zemin..Zaten bu yüzdende Yurt dısından gelen adamları bi düşünce almış durumda zemin oturmuş zemin,çim mükemmel o nedenle nasıl kaldırırız çimi zarar vermeden diyolar bunu düşünüyolar çare arıyolar...

OYılmaz
01.10.2006, 21:54
ya aslında bilmiorum stad ii bence çünkü trabzondaki insanlarımız çoğu az gelirli her maça gelme imkanı az şu an 21 bin sadece 30 bine çıkartırılabilir çünkü gözlemlediğime göre stad derbi maçlarda full oluor dier maçlara fazla ilgi olmuor bence ? kale arkası tribünü yeniden yapılsın yeter kapalı tribün seviyesine gelsin

oflu2
02.10.2006, 01:48
iyi bir stadı hakediyoruz.bence stad çok amaçlı kullanıma sahip olamlı,bu sayede istihdam da yaratılabilir...

oflu2
02.10.2006, 04:21
Allahım bu sahur vakti senden bir şey istiyorum..
Bu sene karadeniz fırtınası essin..
Trabzonsporum yıllardır beklediği şampiyonluğa ulaşsın...
Amiiiin....

Uğurtan
02.10.2006, 04:27
Polemik yaratmak istemiyorum diyorum yazmiyim diyorum ama dayanamıorum bişi sölicem öncelikle üyenin yaşına bakıorum küçük sora yazdığı yoruma bakıorum sora tekrar nerde yaşadına bakıorum ve şunu sölüyorum lütfen ama lütfen kulaktan ordan burdan gazeteden okuma bilgilerle Trabzon seyircisi hakkında yazmayın!!! Haa evet bağırmıyolar doğru çekirdekte yiyolar amenna eleştiri olucak ama Trabzondaki seyirci maça gitmiyor demek haksızlıktır yazıktır günahtır bu takım kümeye giderken stad full doluyodu o gün takıma ne olursa olsun destek içindi şimdi de öyle olucaktır ancak bilet fiyatları konusunda biraz sıkıntı var ama takım bir potaya girsin ve istikrarlı olsun yeminle sölüyorum her maç full oynar tıpkı 2 sene önce oynadığımız gibi...

Bunlara ek olarak Trabzon'da yeni açılan heryer büyük ilgi görmüştür! Yani Trabzon insanının yatırıma ve yeniliklere önem verdiğini iyi biliyorum...Stad yapılırsa ve doğru stratejilerle tanıtım ve bilet fiyatları ayarlanırsa helede takım iyiyse ne olursa olsun o stad dolar çok çok iyi biliyorum ve akustiği olan bir stad olursa bu dolmuşluğun içinde 5000 kişi bağırsa gerisi oturduğu yerde alkış tutsa yeter ciddiyim..
Lütfen ama lütfen 20 000- 25 000- 27 000 gibi komik rakamlar televuz edilmesin eğer böyle yapılcaksa hiç yapılmasınki bundan sora gelebilecek hedefleri ve vizyonu daha büyük bir yönetime haksızlık yapılmasın onlar daha büyük düşündüklerinden daha doru dürüst bir proje gerçekleştirebilirler belki...

20 000 olan avni aker 27 000 lik yeni bir stad olacakmış olmasın bari hiçç:(

Egemen
02.10.2006, 04:36
hiç yoksa 30000 olmalı ve tribünlerin üstü kapalı olmalı.. trabzon gibi çok yağışlı olan bi yerde kale arkalarının açık olması ve biletlerin en ucuz onlar olması özellikle kışın maça gidecek taraftar sayısında azalma olmasına neden oluyor. yani maçı izlerken ıslanmayacagını bilse adam daha rahat gider.. psikolojik bi durum ama etkili oldugu şüphesiz. o yüzden her yer kapanacak ve tartan pist denen bi futbol sahasında olmaması gereken fuzuli şey de olmayacak. haa bide direk olmasın mümkünse :D

Misina
02.10.2006, 05:03
ve trübünler sahaya yakın olmalıı.seyirci baskıyı hissettirebilmeli

oflu2
02.10.2006, 05:13
evet heryeri kapalı olmalı,bence de 30 000 sayısı iyidir..ama tekrar söylüyorum...atletizim pisti kesinlikle olmamalı ve stad çok amaçlı kullanılabilmeli...örneğin market,alışveriş merkezi,internet erişimi,eğlence merkezi,restoran,kafe,bar,dernek lokalleri...

KuĞu
02.10.2006, 10:33
:)
her şey olacak telaşlanmayın çok güzel stadımız olacak 2010 a daha çok var stres yapmayın

Punisher-61
02.10.2006, 11:08
ya ne oldu bu proje hani 12 hafta sonra proje hazirdi?? kac hafta oldu?

Osman Küçük
02.10.2006, 16:08
arkadaslar henüz 10 hafta oldu ve bekliyoruz... yukardaki bazı yorumlara katılıyorum kapasite konusundakilere... arkadaslar doğru söylüyor eğer 25 binlik kapasite 30000 olacaksa gereği yok stadın. hiiç sıkntı yapmayalım mahsuscuktan bencede 35-45 arasında bir şey olmalı...

Gürkan
03.10.2006, 09:52
insanların maca daha dogrusu stada gıtmeme nedenelerı neledır bır kere onlara bakmak lazım.
1-takım durumu
2-Hava durumu
3-Maddi
4-Stadın durumu
5-Taraftarın stadtakı Davranısları:

1-takımın durumu:Bunun kımse garantısını veremez bence en az olan unsurda bu.bunu yazmaya gerekte yok.

2-hava durumu: Soguk havalarda takım ne kadar ıyı olursa olsun ozellıkle bayanlar yagmur altında ve sogukta gıdıp satadta mac ızlemez izleyemez.
bu yuzden yapılabılırse mutlaka ama mutlaka stadaın ustu kapalı olmalı.yada munkun oldgunca usttekı acıklık az tutulmalı kı ruzgar ve yagmur etkı etmesın.

3-Maddi: eger stad yeterı kadar buyuk yapılırsa bılet fıyatlarıda aynı olcude makul tutulabılır.yada ozel trıbunler olusturulabılır.

4-Stadın durumu:Şimdi girişleri çikışları rahat lan.yani yarım saat kala maca gelıp 10 dakıkada cıkılabılınen stad her zaman taraftarbulur.ayrıca temız ve yeterlı wc ler. büfeler rahat koltuklar (belkı ısıtma sistemi) ile konforu arttırılmıs stadlar emınımkı bayanları bıle akın akın maça cekecektır.

5-Taraftar davranısları:Burada bahsettıgım kufursuz taskınlık yapmadan takımı destekleyen taraftar yapısı olusturmak.ben sahasen kufur dolu olan ıtıs kakısın dolu oldugu stada eşimi veya kızkardesımı veya cocugumu getırmem.

bu yazılanlar dıkkat edılırse o stad takım kotu olsa bıle dolar.

rahat ca gırıp rahatca acını ızleyebıldıgın ezıyet cekmedıgın evıne rahat ulastıgın bır stada her kes gıder.

Not: bır arkadas yazmıs ama ne kadar dogru bılmıyorum.uefa ve fıfa 30000 altındakı stadlara organızasyon vermiyomuş.Güzel olmaz mı idi Trabzonda bir final maçı.

ayrıca 25 bın olacaksa yensıne gerek yok parca parca bu stad ıyılestırılebılır.

Hekimoğlu
03.10.2006, 10:42
biri stad mı dedi!

Bülent Bayraktar
03.10.2006, 12:11
5-Taraftar davranısları:Burada bahsettıgım kufursuz taskınlık yapmadan takımı destekleyen taraftar yapısı olusturmak.ben sahasen kufur dolu olan ıtıs kakısın dolu oldugu stada eşimi veya kızkardesımı veya cocugumu getırmem.

.

bn uzun zamandır bizim stadda hep bir ağızdan küfür duymadım

Gürkan
03.10.2006, 17:21
bn uzun zamandır bizim stadda hep bir ağızdan küfür duymadım

sadece toplu küfürden bahsetmemiştim.avni akerde maça gitmedim henüz ama gittiğim deplasman macların bolca vardı. haa Trabzondaki Taraftarlar aştı ise bu olayları harıka.
ayrıcaküfür sadece toplu yapılınca ayıp olmaz.tek bir kişi küfür etsede küfür küfürdür.

galyanlim
03.10.2006, 17:43
sadece toplu küfürden bahsetmemiştim.avni akerde maça gitmedim henüz ama gittiğim deplasman macların bolca vardı. haa Trabzondaki Taraftarlar aştı ise bu olayları harıka.
ayrıcaküfür sadece toplu yapılınca ayıp olmaz.tek bir kişi küfür etsede küfür küfürdür.
bu yorumlar adamı öldürür arkadaşlar

galyanlim
03.10.2006, 17:43
helal olsun aynen devam

Gürkan
03.10.2006, 17:57

bu yorumlar adamı öldürür arkadaşlar

neden rahatsız oldun.Tamam canım et küfürünü.şirinlerle çok takınlınca böyle oluyo galiba.

Remzi
03.10.2006, 20:01
ekim ayınada girdik artık 12 hafta olmuştur bu ayda açıklanmazsa proje ben kesin bi kaç sene daha bekler bu iş diye düşünüyorum

Salih61
03.10.2006, 20:20
arkadaslar henüz 10 hafta oldu ve bekliyoruz... yukardaki bazı yorumlara katılıyorum kapasite konusundakilere... arkadaslar doğru söylüyor eğer 25 binlik kapasite 30000 olacaksa gereği yok stadın. hiiç sıkntı yapmayalım mahsuscuktan bencede 35-45 arasında bir şey olmalı...
12 hafta demişlerdi ama benim merka ettigim bu stad projesini kim finanse edecek hiç degilse 40 milyon euro gözden çıkacak

aydingursoy
05.10.2006, 13:20
TRABZONSPOR' için 5obin kişilik stat süper olurdu ama RÜYA gibi gözüküyor..

Başlasada 5 senede biter mi..?

GULER
05.10.2006, 18:26
TRABZONSPOR' için 5obin kişilik stat süper olurdu ama RÜYA gibi gözüküyor..

Başlasada 5 senede biter mi..?

Arkadaslar bizim camiamiza kulubumuze yakisir bir stad yapilmali.VE EN AZ ama EN AZ 35000 kisilik olmali. Trabzonspor buyuk bir takimdir ve buyuk bir kulubun yok 25000 yok 27000 kisilik bir stadi olamaz.. Insallah yonetim bunu goz onunde bulundurur.. bence 40000-50000 arasinda koltuk ideal, ustelik ustu kapali olmali..

Özgür Yazıcı
05.10.2006, 18:55
5o bin
Kişilik stat cok güzel olurdu bir an önce yapmaya başlasalar...Harika olurdu
Artık TRABZON Şehri büyüyor belki bir dahaki sayımda büyük şehir olacak.....
Dışardan maclara gelen insanlar var....

Gürkan
06.10.2006, 08:38
bu konuda da bır anket yapılsın bakalım taraftar ne istiyor.

calypso
09.10.2006, 23:08
projenin açıklanış tarihi ne zamandı ?

Mehmet Öztürk
09.10.2006, 23:33
http://www.stadionwelt.de/stadionwelt_stadien/index.php?template=neubau&umbau_id=70&fotos=modell

bu stat olamz´mi?

tabiki daha büyük olani, cünkü bu resimlerdeki 20.000 kisilik!
40.000 olsun

AYYILDIZ
10.10.2006, 18:30
proje ne zman açıklanacak?

galyanlim
10.10.2006, 18:48
bugün karadeniz gazetesinde bir haber vardı galiba ama okuyamadım işim vardı stat için di haber

Ugur Kurucelik
10.10.2006, 19:21
http://www.karadenizgazete.com.tr/haberdetay.php?id=8537

bu haber göre yeni stad felan yapilmiyor, gene kandirlidik...

28TS61
10.10.2006, 19:30
zaten ben hicbir zaman ümitli degilim stad konusunda
haberde stadin yikilip 1-2 yil süreceyi icin vazgedildigi bahsediliyor
bizimkiler yöneticiler demekki 1gün icinde hazir olan stad planliyorlar hayirlisi diyelim yalanci yöneticiler

Fc Bordo
10.10.2006, 19:33
Yani bilmiyolarmıydı 1-2 yıl süreceğini ??????

28TS61
10.10.2006, 19:38
Yani bilmiyolarmıydı 1-2 yıl süreceğini ??????

yok malesef yeni duymuslar okadar zaman surecegini

Sir vancoach
10.10.2006, 20:28
hehhehehhehehhe

Travelair
10.10.2006, 21:22
"İdareci" mantık yine iş başında

TURHAN
10.10.2006, 22:33
Ne zamandır proje bekleniyor.Bir bilgilendirme fazlamı bize?...Ne aşamada olduğunu görmek projenin yanlış birşey mi?

tomislav
11.10.2006, 11:17
karadeniz gazetesinin bugünkü haberi
Haber Tarihi : 2006-10-11
A.AKER YIKILIYOR

SÜRPRİZ KARAR
Trabzonspor'un A.Aker projesinde Başkan Nuri Albayrak'tan sürpriz karar. Yönetimdeki stadın tribün kapasitesinin yükseltilerek rehabilite edilmesi yönündeki ağırlıklı eğilime rağmen "Trabzonspor'a yakışan stadı yapmalıyız" diyerek son sözünü söyledi: A.Aker'in yıkılacak.
MAÇLAR İSTANBUL'DA
Gelecek ay ihaleye çıkacak yeni projeye göre; A.Aker yıkılıp yerinde 28 bin kişilik Avrupai bir stad yapılacak. Yıkım işlemleri sezon sonu başlarken, stadın 18 ay içerisinde bitirilmesi öngörülüyor. Trabzonspor'un bu süreçte maçlarını İstanbul'da oynayacağı ifade edildi.

galyanlim
11.10.2006, 15:50
bene okudum o haberi

turkercan
11.10.2006, 20:45
karadeniz gazetesnin haberine göre 28 bin kişilik stad yapılcakmış.. hiç yıkmalarına gerek yok o zman.. 8 bin koltuk için bütün stadı yıkcaklarsa yazıklar olsun... 35 bin den aşağı kabul edilemez..

sweetrose
11.10.2006, 21:47
28 bin kişilik stad yapılacaksa hiç uğraşmasınlar bence... Zaten bu stada fener maçlarında tıka basa dolarak o sayıya ulaşıyor...

Mehmet Öztürk
11.10.2006, 23:50
bence dogru karar,
tek FeBe macinda dolacak diye 35 bin kisilik yapilmaz
28 bin uygun bence

okan6161
12.10.2006, 00:01
yani 28 bin nedir ya yapacaksan 40 bin 45 bin kişilik yapın bu yapılacak şeyi sanki iskambil kağıdı sanıyorlar galiba adam gibi bişi yapsınlar yoksa hiç yapmasınlar ya bir şampiyonlar finali olucak bir stad istiyorum ben

OFLU
12.10.2006, 03:50
Hocam ne 28 Bini ya zaten Avni Aker biraz kassa 25000 olur 3-4 bin extra icin mi stad yaptiracak bu takim hic gerek yok bence olacaksa 40 bin en az olmali...

sweetrose
12.10.2006, 07:42
solacik; bu stadı zaten fener maçlarında doldururuyoruz... Bizim için mühim olan sadece stadı yapmak değil TRabzondaki eski seyirci potansiyelinide geri getirmektir...28 bin kişilik stad yapmanın ne gereği var anlayamıyorum...

oflu_adem
12.10.2006, 09:01
stadı yıkıp yeniden yapsınlarki bizde trabsonsporumuzu istanbulda izleyebilelim yoksa tv haricinde izleyemeyecez bu maçları galiba.. inş. istanbulda yapılır maçlar...

Berberoğlu
12.10.2006, 09:11
28 bin yeter diyen arkadaşlara şunu hatırlatayım ki FB stadı eski halinde(25 bin kapasite iken) ortalama seyircisi 15 binse şu anda (52 bin kapasite ile) ortalama seyircisi en az 35 bindir. Ve de önemli maçların tamamında stadları doluyor.

Benzer örnekleme ile bizim şu anki stadımızda 20 bin kapasite ile 13 bin ortalama seyirci varsa 40 bin kişilik bir kapasite ile ortalama seyircimiz rahat 30 bini bulur bence. Ve de önemli maçların tamamında(sadece FB maçı değil) 40 bin kişi gelir stada.

Unutmayalım ki artık ülkemizde havayolu taşımacılığı oldukça gelişti ve de ucuzladı. Haftasonu maç seyretmek için binlerce insan İstanbul, İzmir, Ankara'dan Trabzon'a uçabilir artık. Tabii modern, güzel bir stad olursa...

Nytre
12.10.2006, 10:20
stad projesinde geleceği göremeyen insanlar var... bunu bir örnekle açıklamak isterim.. 5 yaşında bir çocuğa tam ona göre bir kazak aldığınız zaman bir dahaki seneye onu giyemez. ama bir beden büyüğünü aldığınız zaman ise onu iki ya da üç sene giyer...
stad işide böyle.. bir iki sene sonrasını düşünerek 28,000 demeyin. avni aker stadı 40 senedir kullanılıyor. bu stadında ömrü 50-60 sene olur...

15 senede bir stadı genişletmek mantıksız..

champions
12.10.2006, 12:09
35 binden daha az olmamalı

Mehmet Öztürk
12.10.2006, 13:15
arkadaslar, ben 28 bin olabilir yazmistim. Tabiki bende isterim en az 40 bin kisilik olmasini ve dolmasini, hem Sampiyonlar Ligi veya UEFA kupasi final maci oynatabilmemiz icin en az 40 bin kisilik kapasite gerekiyor.
Aslinda karamsar bir insan degilim, ama 40 bin kisilik stadi doldurabilecegimizden süphe ediyorum

sametaydin
12.10.2006, 13:29
abi 28bin kişilik yapacaklarsa gerçekten yıkmasınlar
yazıktır günahtır.
yalnız kayseri bile 34bin kişilik stad yapacak. trabzonspordan büyük bi kulüpmüki yapıyo.
bizimde 35-400 kişilik bi stad yapmamız gerekiyo bence.

denizgrsy
12.10.2006, 14:40
hem görünüm olarak hemde kapasite olarak değişiklik olmayacaksa insanlara eziyet etmesinler!zaten balon bi konu olduğu ilk ortaya attıklarında belliydi!çevresiye iç dizaynıyla milleti çekecek stad yapsınlar,35 binden aşağıda kurtarmaz....yoksa hiç elini bulaştırmasınlar yoksa elimizdekinden de oluruz

EmrahYalçınalp
12.10.2006, 14:59
Tamam, 28 bin'den fazla olsun. Ama bu Kayseri ile kıyaslama yapmak neyin nesi, onu anlamadım. Suudi Arabistan çooook uzun bir süre dünyanın en modern stadyumuna sahipti. Dünya kupası mı aldılar? Ya da Japonya'da dünya kupası için yapılan süper stadyumlar ülkede futbola olan ilgiyi beyzbolun karşısında ezilmekten kurtardı mı? Kayseri yapar. Sonra geçer karşısına bakarlar bu ne diye. Ne bizle kıyaslanabilecek kadar futbol kültürleri, ne de süreklilikleri var. İyice havaya sokacaksınız adamları. 30 bin kişiyi İstanbul takımlarının taraftarları 3 maçta doldurur, hepsi bir araya gelip bi de bizim maçta doldururlar. O kadar.

Ayrıca bilgi sahibi olmadan stadyumun yeni dizaynı ile ilgili görüşlerde bulunmayalım lütfen. Hepimiz gibi benim de biçimiyle ilgili en ufak bir fikrim yok, ancak yakında öğreneceğiz nasıl bir proje olduğunu. Kişisel olarak oldukça "klas" olacağına eminim. İçgüdü diyelim.

Gürkan
12.10.2006, 15:22
Zaten bu yönetimin sayesinde iç güdülerle hareket etme kabılıyetımız artmaya basladı.yakında gelcegı ruyada gormeye de baslarız.stad bıze tek basına kupa getırmez ama çok şey kazandırır.

stad hakkında kımsenın bır fıkrı yok.tek konusabıldıgımızde kapasıtesı.inşallah yonetım iş bilmez danısmanlar yerıne bızede kulak verır.

EmrahYalçınalp
12.10.2006, 16:05
Proje açıklansın, sonra görüşelim Kalmuk. Ayrıca ben "içgüdü" demedim, "içgüdü diyelim" dedim. İkisi farklı şey ;)

Gürkan
12.10.2006, 16:10
Tabiki koltuk kapasitesine bunya yazdık,projeye yazmamıyız.

hem ben de içgüdü demedim." iç güdülerle hareket etme kabılıyetımız artmaya basladı" dedim.:)

Murat'
12.10.2006, 17:21
stad projesinde geleceği göremeyen insanlar var... bunu bir örnekle açıklamak isterim.. 5 yaşında bir çocuğa tam ona göre bir kazak aldığınız zaman bir dahaki seneye onu giyemez. ama bir beden büyüğünü aldığınız zaman ise onu iki ya da üç sene giyer...
stad işide böyle.. bir iki sene sonrasını düşünerek 28,000 demeyin. avni aker stadı 40 senedir kullanılıyor. bu stadında ömrü 50-60 sene olur...

15 senede bir stadı genişletmek mantıksız..

çok doğru tespit böyle düşünen insanlar trabzonsporun daha büyüyemeyeceğini düşünüyorlar..Trabzonsporumuz inşallah ilerde çok daha büyüyecek ben buna inanıyorum onun için 45 bin diyorum

Emorfo
14.10.2006, 00:05
Mali Genel Kurul'da stad projesi ile ilgili somut şeyler ortaya çıkacaktır. Az daha sabretmek lazım.

Egemen
14.10.2006, 05:24
abi alışkınız sabretmeye ederiz :D:D pek bişi beklemiyorum ama sabır varsa bizden ala kimse sabredemez...

sweetrose
14.10.2006, 10:17
Zaten sabrede sabrede dert küpüne döndü bu taraftar.. Verin bir sponsora şu stad işini yapsın bize bir senede 35 bin kişilk stad

Emre B.
14.10.2006, 23:21
30-35 bin kişilik bir stad uygun olur.

murat
15.10.2006, 01:23
Zaten sabrede sabrede dert küpüne döndü bu taraftar.. Verin bir sponsora şu stad işini yapsın bize bir senede 35 bin kişilk stad

onumuzdeki hafta somut gelismeler olacaktir...

asem61
15.10.2006, 01:53
28 bin cok az.en ideal koltuk rakami 40 bin olmali.milli ve uluslararasi maclarida göz önüne almalilar.28 bin kisilik bir stadi düsünen yönetici trabzonsporun citasini yükseltmeyi düsünmeyen bir yöneticidir.yani bu takimi sampiyonlar ligine, uefa ligine götürmeyi hedeflemeyen yöneticidir. sartlar iyi olsun bu takim her maca 30 bin kisiye oynar. bunlarin hepsi idarecilerin elinde. büyümek ve hedefleri büyütmek istiyorsan stadida büyüteceksin aslanim.