PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TS Taraftarı "Dost" ve "Düşman" Taraftarları Belirliyor!!!

selimatal
20.10.2008, 16:56
Sevgili Trabzonsporlular,

Kulüpler arasındaki dostluklar veya sürtüşmeler bazen taraftarlar bazen de yönetimlerden bazen de her ikisinden birden kaynaklanmaktadır. Örneğin: FB ile olan kavgamızın taraftarlarla hiç ilgisi yok, tamamen Ali Şen ve Aziz Yıldırım isimleriyle ilgili. FB taraftarının da TS taraftarına özel bir muamelesi yok. Ama GS taraftarı son maçtada görüldü ki TS taraftarıyla sorunlu ve FB taraftarından sonra en çok uğraştıkları taraftar bizim taraftarımız.

Peki TS taraftarı olarak bizler rakip kulüplere hak ettikleri şekilde yaklaşabiliyormuyuz? Cevap kesinlikle HAYIR! Kimseye vurup kırmak değil amacımız ama herkese hakettiği muameleyi yapmak dadece "büyüklere özgü" bir durumdur. Ne yazık ki böyle bir ayırım yapmadık hiç. Şampiyonluk mücadelesi kadar küme düşme mücadelesinde de bu ayırım çok önemli. Benim takımımı deplasmanda taşlayan, küfreden, taciz eden bir kulübün Süper Ligde olmamasını istemek kadar doğal ne olabilir? Hakem camiasını, TFF nunu temizlemekten bahsediyoruz ama, Süper Ligin de TSa düşmanlık besleyen takımlardan temizlenmesi lazım. İleriki yıllarda şampiyonluklarımız çok daha kolay gelecektir. TS un adını duyan da hizaya girecektir.

Bu tespitten yola çıkarak, büyüklüğümüze yakışacak şekilde “iyi olana iyi”, “kötü olana kötü” yaklaşımını devreye sokmalıyız. Bu durumu ortaya koymak için, deplasman maçlarındaki rakip taraftarların bizim taraftarlarımıza ve takımımıza tavrını puanlayarak “dost”, “bizimle sorunlu” ve “ortada” olan kulüpleri kategorize edelim ve her hafta bu listeye bir takımı ekleyelim.

2.Hafta: (A.Gücü)
A.Gücü taraftarını lütfen o maça giden arkadaşlar puanlasın ve 3 kategoriden birine soksun. TV başından oldukça makul ve seviyeli görünüyorlardı. Kendi takımlarına büyük bir destek verdiler ama TS un galibiyetini de olgunlukla karşıladılar diye gördük. Doğru mu?

4.Hafta: (Denizli)
Birkaç yıl önce FB ile şampiyonlukta çekişirken son maçta kendi sahalarında FB den ilk 10 dk da 2 gol yiyerek zaten kulüp bazında “kara listeye” girmişlerdi. Bir sonraki sezon ilk haftalarda Denizli taraftarı “maç satan yönetim istemiyoruz” tezahüratıyla seyretmişlerdi kendi sahalarındaki maçları.
Bu seneki maçımızda ise 90 dk TS a küfrederek, bir de üzerine üstlük “İb… Trabzon, olamazsın şampiyon” diye bağırdılar ve kendi başkanları susturmaya çalıştı onları.
Denizli kesinlikle kara listede bu sene!

6.Hafta (Konya)
Konya taraftarı maç boyunca TS taraftarıyla birlikte terörü lanetleyen ortak tezahurat yapmakla kalmadı, şansız bir şekilde maçı kaybetmelerine rağmen maç sonunda futbolcularımızı çağırarak alkışladılar. Üstelik “Bu sene şampiyon Anadoludan” gibi çok uzun yıllardır duyamadığımız bir tezahuratla da kalbimizdeki yerlerini aldılar.
Konya taraftarı kesinlikle “dostlar” arasında bu sene!

7.Hafta (GS)
Hiç yorum bile yapmıyorum. TS un tek uğraşacağı kulübün FB olmadığını, yıllardır bizim FB antipatimizden faydalandıklarını aslında FB den hiçbir farkları olmadığını hepberaber gördük. GS artık kara listenin ilk sırasını FB ile beraber paylaşıyor. Ne bir eksik ne bir fazla.
-------------------------

Sizlerden ricam henüz maç yapmadığımız takımlar ve taraftarları hakkında yorum yapmayalım ve şimdilik sadece oynanan maçlara göre görüş bildirelim. Böylece çok daha düzenli ve olaylar henüz taze iken en doğru yorumları yapar, en doğru kararı veririz.

Haydi bakalım asılın klavyelere...;)

İdris Toksoy
20.10.2008, 17:02
güzel analiz doğrusu.tebrikler.

lazakıncı61
20.10.2008, 17:03
Gs benim için Fb den 10 kat daha düşman bir klüptür. Adamların her sene bize yapmadığı çirkeflik yok. Bir futbolcuya talip oluruz onlarda olur futbolcunun değeri artar iki takımada yar olmaz. Biz sizin dostunuzuz derler arkadan işler çevirirler. Dünkü maçta etmedikleri küfür kalmadı. Ama o fincanı biz oymaya başlarsak o zaman görürler Gsden geriye kalanı..

TheCrow
20.10.2008, 17:04
O anki şartlara göre değişir,küme düşme potasındayken yendiğimiz takımın taraftarı ne yapıyor ona bakmak lazım.
Sorsan şimdi Bursa-Ankaragücü taraftarları da dostuz diyor,bir de küme düşme maçı oynayınca görün siz kan gövdeyi nasıl götürüyor...

Onur Akyüz
20.10.2008, 17:04
niye dost düşman ayırıyoruz ki??
bütün anadolu klüpleri kendi sahasındaki maçlarda bize küfrediyor,geçen yıl hemen hemen hepsi ilk maçlarda Trabzon kümeye diye bagırdı..Niye tek fb'yle uğraşalımki?Ya da niye uğraşalım ki?
Galatasaray geçen yılın samiyendeki maçta bizi stada gelirken karşıladı içerde yapmadıgı şerefsizligi bırakmadı..!!beşiktaş taraftarını söylemeye gerek bile yok,pislik çirkeflik herşey onlarda,e fener taraftarı da öyle..anadolu taraftarı da öyle..!!he biz de ankaragücü-bursa taraftarı gibi olmak adına bir klüpmü seçelim kendimize ki sakın böyle birşey yapmayalım,hiç birşey yapmayalım..alayına kibrit suyu...!!!

blacksealee
20.10.2008, 17:10
istanbul tamamen düşman bize birde anadolu takımı diye nitelendirilen özünde istanbul yalamalığı yatan birçok kulüp var bunlar başta sivasspor (başkanları eski fb amigosu ve kongre üyesi),denizlispor...hee birde bakıldığında istanbul yalakalığı gözükmeyen ama 1-2 iyi sonuç aldığında BİR LÜTUF DEĞİL HAKKIYLA BÜYÜKLÜĞÜ KAZANAN TRABZONSPOR'UMUZA dil uzata bursaspor var...şeftali kurtları timsah diye geziyo piyasada...

C. Olgun Kalyoncu
20.10.2008, 17:10
Bizim ayakta durabilmek için düşmana ihtiyacımız yok. Düşman aramak ve bunlar üzerinde taraftarını bir arada tutma ihtiyacı bizansa özgüdür. Biz sadece ve sadece kendimizi eleştirelim ve eksiklerimizi giderelim. Kimsenin dostluğuna ihtiyacımız yok düşmanlığıyla vakit de kaybetmeyelim.

Murat'
20.10.2008, 17:12
Süper analiz yapmışsın...ama bence artık gs kesinlikle kara listenin ilk sırasında...

murat
20.10.2008, 17:15
ne dusmani? savasmi var?

Sadullah KAPICIOĞLU
20.10.2008, 17:17
Kardeşlerim bizi çekemeyenler anten taksın derim. FB GS Ve lejyonerleri.

selimatal
20.10.2008, 17:18
Bizim ayakta durabilmek için düşmana ihtiyacımız yok. Düşman aramak ve bunlar üzerinde taraftarını bir arada tutma ihtiyacı bizansa özgüdür. Biz sadece ve sadece kendimizi eleştirelim ve eksiklerimizi giderelim. Kimsenin dostluğuna ihtiyacımız yok düşmanlığıyla vakit de kaybetmeyelim.

Trabzonun 2 topu direkten dönse ve maçı kaybetseydik A.Aker de Konyayı nasıl uğurlardık acaba? Konya taraftarının büyük şanssızlıkla kaybettikleri maçtan sonra "Bu sene şampiyon Anadoludan" diye bağırmasına bu derece duyarsız olmanı kabullenmek mümkün değil.

Ayrıca TS taraftarı düşman aramıyor. Düşmanlık besleyenleri tek tek tespit ediyor. Günü geldiğinde gereğini yapmak üzere.

Bana tokat atmaya çalışanla, küfredenle çiçek uzatanı aynı kefeye koyamam. Bu herşeyden önce büyüklüğe yakışmaz.

Senin için bu konu önemli değilse de bu senin sorunun.

jacksparrow61
20.10.2008, 17:18
bizler sütten cıkmış akkaşığız degil mi ??

Selçuk Demircioğlu
20.10.2008, 17:20
Futbol da düşman kelimesinin kullanılması ne kadar doğru bilmiyorum..
Spor görsel bir zevk ve temaşadır..
Bunun böyle bilinmesi gerekir..
Ayrıca gs camiasına bakış açım hiç değişikliğe uğramadı onlarda en azından fb gibi ezeli ve edebi dostumuzdur...Ama sahada en iddaasız olduğumuz zamanlarda bile ya da gazozuna bir maç yapsak bile ikisini de aynı oran da yenmek isterim...
Benim için önemli olen kendi takımımım aldığı skorlardır..Banane gs den fb den bjk den!!!!!!

selimatal
20.10.2008, 17:20
ne dusmani? savasmi var?

Şampiyonluk savaşı var.:rolleyes:
Bitkisel hayattan yeni çıkmış gibisin sayın temsilcim. Ahmet Çakar ne için vuruldu? Mafyanın Futbola ilgisi ne düzeyde?

Tabiki savaş var. Ama masa başında.

macka61
20.10.2008, 17:21
gs fb ve bjk her zaman kara listede anadolu takımlarından dost olabilir bize hepside değil ama

Oğuzhan Fidan
20.10.2008, 17:22
ilginç tesbitler yapmışın ara ara bütün takımlarda farklılık olur. kimi bi iyi olur bi kötü değişir

Hekimoğlu
20.10.2008, 17:25
gassaray taraftarına gelsin "Rüzgar eken Fırtına biçer"

Emirhan Makul
20.10.2008, 17:26
ya bizim dost takımımız yok bunu anlatamıyoruz ya yok abi işimiz zor ama tekrar tekrar söyleyeceğiz demek ki yahu bu ligde dostumuz yok diyorum yoookkkk

Serdær
20.10.2008, 17:28
Dost ile Düşman.

Alla Alla bizim düşmanımız mı var.

Top ile tüfekle saldırıya mı geçiyoruz.

Fakat böyle bir başlığın açılmasına izin verip yaklaşık 20 tane mesaj yazılıp 300 kişini bakmasına göz yumulmasına anlam veremedim.

GS nefret edenler başlığı kapatılmasaydı o zaman.

Aynı doğrultuda paralel bir başlık.

İlginç..

Trabzonsporumuzun mağlubiyetinden ziyade -bundan önce de olduğu gibi- takınılan tavırlara bir isyan olarak görüyoruz başlığı.

Lakin Trabzonsporlu akl-ı selim düşünendir.
Dolayısıyla kin ve nefret mesajlarının yeri de burası değildir.

Trabzonsporumuzun daha iyiye gitmesi tek isteğimiz tek umudumuz ve tek hayalimiz.

Konuyu kapatıyorum..

Murat'
20.10.2008, 17:29
ya bizim dost takımımız yok bunu anlatamıyoruz ya yok abi işimiz zor ama tekrar tekrar söyleyeceğiz demek ki yahu bu ligde dostumuz yok diyorum yoookkkk

Emirhan tabi ki dost takımımız falan yok..Bu ligde sonuçata herkes birbirine rakip....Burdaki önemli nokta ben dost ve düşman taraftar...

Emirhan Makul
20.10.2008, 17:33
Emirhan tabi ki dost takımımız falan yok..Bu ligde sonuçata herkes birbirine rakip....Burdaki önemli nokta ben dost ve düşman taraftar...

Oda yok oda yok yahuuu bağırmak istiyorum arkadaşlar yapmayın lütfen Trabzonluları kim seviyor ki Trabzonsporluları kim sevsin bizim dost taraftarlarımızda yok yahu geçen seneyi hatırlayın Trabzon kümeye diye bağıranların listesi 1 sayfa doldurur bunları unutmayalım konya "Bu sene şampiyon anadoludan" diye bağırdı diye aaa dostda varmış demeyelim geçen sene unutmayalım yaptıklarını dost ne takım nede taraftar yok.