PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Altın Top’a Aday 30 Futbolcu Açıklandı!

Murat'
19.10.2008, 18:09
France Football “Ballon D’Or” (Altın Top) 2008 ödülleri için belirlenen 30 adayın ismleri açıklandı.

Milan’ın yıldız transferi ve Altıp Top ödülü sahibi Ronaldinho ve Real Madrid’de oynayan İtalyan Cannavaro’nun yer almadığı listede, İtalyan Buffon ve Toni bulunurken Serie A’da top koşturan Brezilyalı Kaka ve İsveç’den İbrahimoviç de listede.
Ödüle en yakın adaylar ise Cristiano Ronaldo, Messi ve İbrahimovic olarak değerlendiriliyor. Listede Türkiye, Hollanda ve Portekiz liglerinden ise hiç bir oyuncu yeralmıyor. Avrupa’nın en iyi futbolcusunun tespitine yönelik her yıl düzenlenen Altın Top ödülüne aday isimler, oynadıkları ligler ve milliyetleri şöyle:
İngiltere Premier League:
Adebayor (Togo, Arsenal), Ballack (Almanya, Chelsea), Cristiano Ronaldo (Portekiz, Manchester United), Drogba (Fildişi Sahilleri, Chelsea), Fabregas (İspanya, Arsenal), Gerrard (İngiltere, Liverpool), Lampard (İngiltere, Chelsea), Torres (İspanya, Liverpool), Rooney (İngiltere, Manchester United), Van Der Sar (Hollanda, Manchester United), Vidic (Sırbistan, Manchester United)
İspanya La Liga:
Casillas (İspanya, Real Madrid), Aguero Arjantin, Atletico Madrid), Messi (Arjantin, Barcellona), Eto'o (Camerun, Barcellona), Pepe (Portekiz, Real Madrid), Sergio Ramos (İspanya, Real Madrid), Senna (İspanya, Villarreal), Villa (Ispanya, Valencia), Xavi (İspanya, Barcellona), Van Der Vaart (Hollanda, Real Madrid), Van Nistelrooy (Hollanda, Real Madrid)
İtalya (http://www.hurriyet.com.tr/index/%C4%B0talya/) Serie A:
Buffon (İtalya, Juventus), İbrahimovic (İsveç, Inter), Kakà (Brezilya, Milan),
Almanya Bundesliga:
Ribery (Fransa, Bayern Münih), Toni (İtalya, Bayern Münih)
Fransa (http://www.hurriyet.com.tr/index/fransa/) Ligue 1:
Benzema (Fransa, Lione)
Rusya (http://www.hurriyet.com.tr/index/rusya/) Premier Liga:
Arshavin (Rusya, Zenit San Pietroburgo), Zhirkov (Rusya, CSKA Mosca)

Berk
19.10.2008, 18:13
Ödül muhtemelen geçen seneki üstün performansı nedeniyle Ronaldo'ya gidecek.Ronaldo'nun en cidi rakibi ise Messi.Gönlümden geçen isimler ise Gerrard, Torres ve Agüero..

Serdær
20.10.2008, 17:25
Muhtemelen Şmapiyonlar Ligini aldığı için ödül C.Ronaldoya gidecek.

Sürprizde olmaz.

Arshavin ve Van der Sar'ın olmasını isterdim.

Murat'
20.10.2008, 18:16
Ödülün Ronaldo'ya gitmesi hiç de sürpriz değil...

Erbay
20.10.2008, 19:26
Ronaldo sonuna kadar hak etti bu ödülü. Ama bana sorsalar Nistelrooy'a verirdim :D

Fatih
20.10.2008, 23:31
Hamit Altın top olsa o kazanırdı:)

C.Ronaldo ödülü hakeden futbolcu bana göre.

Fatih Oflaz
20.10.2008, 23:49
Arshavin' e giderse güzel olur.Bu ödülü hak ediyor...

Özge
21.10.2008, 01:01
Ronaldo alacak ödülü:)Hakediyor da yani:)

Vkgz
21.10.2008, 11:54
nedense ceyrek finalist cıkarmamıza ragmen Türkiye'den isim yok..
Cunku kendimizi cok abartıyoruz.
Yukarıdaki 6 ligin yanında tamamen hikaye bir ligimiz var

ApoCaN28
21.10.2008, 12:13
Ronaldo alıcak gibi

Torres in Almasını İsterdim...

vurgun_kiz_61
21.10.2008, 14:51
Umarim odulu Messi alir:)

Tayfun
21.10.2008, 15:09
Ödülü C.Ronalda alır büyük ihtimalle...!

Ama Kakà'nın almasını istiyorum...!

tugay_98
22.10.2008, 16:30
tsden neden ktılmıyolarki :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Emirhan Makul
22.10.2008, 16:54
Ödül Kaka'nın Hakkı !

Dursun Kaplan
22.10.2008, 17:07
C.Ronaldo alıcak büyük ihtimalle.. :)

Mayls
22.10.2008, 17:39
Fabregas'ın almasını istiyorum. İçimden bir ses alacak da diyor :)

Halmanli
22.10.2008, 18:21
Messi alsın isterim. Ronaldo geçen yıl manchester süper ötesi şansı olmasa şampiyonlar ligi kupasını tutamazdı.

manchester yarı finalde barcelonayı ve finalde chelsea'yi inanılmaz bir şansla geçti.

Özge
24.10.2008, 19:35
"Hak ediyorum"

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United'da forma giyen Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo, bu yılki 'Altın Top' ödülünü kendisinin hak ettiğini iddia etti.
İtalyan Gazzetta dello Sport Gazetesi'ne konuşan Portekiz Milli Takımı'nın yıldızı Cristiano Ronaldo, bu yılki 'Altın Top' ödülüyle ilgili ilginç açıklamalar yaptı. Ronaldo, Ballon D'or olarak da bilinen 'Altın Top' ödülünü fazlasıyla hak ettiğini savundu. Ronaldo ayrıca Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) tarafından geleneksel olarak verilen 'Yılın Futbolcusu Ödülü'nün de kendisine verilmesi gerektiğini söyledi. Ronaldo konuyla ilgili olarak, "Performansıma bakarsanız bu ödülleri herkesten daha çok hak ettiğimi görürsünüz" dedi.
Ronaldo geçtiğimiz sezon takımı Manchester United hem Premier Lig'de hem de Şampiyonlar Ligi'de kupayı kazanmasında büyük rol oynamıştı. Portekizli yıldız Manchester formasıyla tüm müsabakalarda toplam 42 gol kaydederken, ligde attığı 31 golle de 'Altın Ayakkabı' ödülüne layık görülmüştü.
Ballon D'Or ödülü Fransız futbol dergisi 'France Football' tarafından organize ediliyor ve ödülün sahibi 96 gazetecinin oylarıyla belirleniyor. FIFA Yılın Futbolcusu Ödülü ise milli takım teknik direktörleri ve kaptanlarının oylarıyla belirleniyor.

Serdær
27.10.2008, 19:42
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_tr_Ronaldo006.jpg

Futbolcuların oyu Ronaldo'ya

FIFA Profesyonel Futbolcular Birliği (FIFPro), İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United'ın Portekizli oyuncusu Cristiano Ronaldo'yu "Yılın Oyuncusu" seçti.

Dünya çapında 57 bin 500 üyesi bulunan FIFPro, Manchester United'ın geçen sezon attığı 42 golle hafızalara kazınan kanat oyuncusu Cristiano Ronaldo'yu, "Yılın Oyuncusu" seçti.

Ronaldo, ödül töreninde yaptığı konuşmada, "Dünya çapındaki profesyonel oyuncular tarafından tanınıyor olmak, heyecan verici. Takım arkadaşlarıma, antrenörlerime ve kulüp camiasının yanı sıra, milli takımıma ve aileme de desteklerinden ötürü teşekkür ederim" dedi.
Bu ödülü kendisine değer gören FIFPro'ya da teşekkür eden Ronaldo, birliğin, dünya çapında futbola yaptığı katkıya dikkati çekti.

Kaynak : LigTV

Hüdai Pervaneli
27.10.2008, 19:49
c. ronalda tam bir asist o almasinda kim alirsa alsin
fabregas almasini cok istiyorum

Tayfun
29.10.2008, 12:21
Beklenen oldu C.ronaldo aldı :)

ugurTS1989
31.10.2008, 22:53
haksızlık bu bu senekı altın topu hak eden en buyuk aday ANDREY SERGEYVIC ARSHAVIN'dir...ızleyenler cok ıyı bılır super cup 2.yarı oyuna gırdı manu nun defansını felc ettı ...........avatarıma ve ımzaya dıkkat edın:cool::):);)

bestrafer
01.11.2008, 13:24
Ya Cristiano Ronaldo'nun almasını çok istemiştim. Aldı da.

Olmadı Fabregas da alabilirdi bence.

Dursun Kaplan
02.12.2008, 12:23
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_r3_Ronaldo005.jpg

Altın Top Ronaldo'ya gitti

Avrupa'da 2008'in en iyisi belli oldu. Messi ile Ronaldo arasında geçen çekişmenin sonunda Avrupa'nın önemli spor yazarlarının oylarıyla, takımı Manchester United'a Şampiyonlar Ligi'ne kizindiren Cristiano Ronaldo, Ballon D'or'un sahibi oldu.

Avrupa'nın en önemli ödüllerinden biri olan Altın Top'un açıklanan sonuçlarına göre Portekizli Cristiano Ronaldo 446 puan alarak en yakın rakibi Messi'nin 165 puan önünde büyük ödülün sahibi oldu. Srılamada üçüncü sırayı ise Avrupa Şampiyonu İspanya'nın golcüsü Fernando Torres 179 oyla elde etti. Cristiano, Eusebio ve Figo'dan sonra bu unvanı elde eden 3. Portekizli oldu. Ronaldo geçen ay da FIFA Pro'yu kazanan isin olmuştu.

Ronaldo ödülü kazandığının belli olmasının ardından yaptığı açıklamada, "23 yaşında böyle önemli bir ödüle sahip olmak inanılmaz. Çünkü kariyerime sadece 5 yıl önce başladım. Hayatımın en mutlu günlerinden birini yaşıyorum. Ancak şunu da söylemem gerekir ki oylamaya katılan diğer adaylar da çok iyiler ve bu ödülü onlar da kazanabilirdi" dedi

Dursun Kaplan
02.12.2008, 12:25
Başlık düzeltilebilir.. :)

TSezgin61
02.12.2008, 13:50
Trabzonsporlu bir futbolcunun altin top ödülünü aldigi günleri görebilecekmiyiz... insallah görürürüz, kücükte olsa o umutla yasayalim...

gerci biz önce bir sampiyon olalim:)

Atakan
02.12.2008, 15:44
Hani Yattara.:D

vurgun_kiz_61
02.12.2008, 22:42
Bence hic hak etmiyordu bu odulu:(....(bu arada baslik degisebilir artik).:)

Ahmet Demir
02.12.2008, 22:55
fazlasıyla haketti bu ödülü
2008 ronaldonun yılı oldu

Erbay
03.12.2008, 16:57
Kesinlikle Ronaldo'nun hakkıydı. Bu sene de alır inşallah :)