PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Menajer İhtiyacımız Var mı? & Önerilebilecek Kişiler Kimlerdir?

Doğan Şahin
10.10.2008, 17:07
Profesyonel kadrolar istiyoruz ve
uzun zamandır çeşitli menajerlerin isimleri takımımız ile birlikte anılmakta.

Çeşitli yönetimlerimizin ısrarla beğendiğini belirttiği ama başka bir klüpte görev yapan Süleyman Hurma sanırım bu yolda bir adım öne çıkmış görünüyor. Neden mi?

Öncelikle bir listeleyelim;

Uzun süredir konuşulan isimler;
1-Serdar Bali(Ts)
2-Can Çobaoğlu(Milli takım)
3-Süleyman Hurma(Ts-Kayseri)
4-Hasan Çetinkaya (G.Antep-Gençlerbirliği)

Her ne kadar Serdar Bali yönetime yakın olsa da
dün kadırga tv de seyrettiğim kadarıyla
üstüne basa basa menajerlik istemiyorum dedi.
"başkan seçimlerden önce herkesin önünde restorantta şakayla karışık ve yüksek sesle menajerim işte geldi" diye espri yapması sonrası bu durum çok büyütüldü, seçimler geldi çattı yönetim seçildi sonrasında başkanla görüştük. başkan menajerlik teklif etti bende onu bir kenara koy başkanım şimdi dedim ve şimdi bir ağabey olarak şunu söyle bana dedim.
Bir ağabey olarak ulusal medyada mı kalmam ts adına daha faydalı olur veya menajer olmammı dedim. o da bana hak verdi. ayrıca menajerliğin gereği bir çok işi ben zaten takımım için bedava yaptım ve yapmaya devam ederim" şeklinde bir açıklaması var ve bence gayet olumlu ve dürüstçe birçok konuya açıklık getirdi.

Can Çobanoğlu ve Hasan Çetinkaya'nın da adları birçok kez geçmişti ancak yük altına girmek istemediler ya da başka kulüpler onlara daha cazip geldi.

Bence Süleyman Hurma, Adnan Sezgin gibi bu işe uzun yıllarını harcamış
en tecrübeli iki kişiden birisidir. Trabzonspor camiasının içerisinde de daha önceden yer almasından dolayı bu işin üstesinden rahatlıkla gelebilecektir.
Daha önceden sanırım Kayseriporu bırakıp gitmesi yakışık almayacağından tekliflere pek açık değildi.

Kayserispor ile ilgili bir haberin detayları da Süleyman Hurma hakkında bize yarayacak bazı gelişmeler olacağını gösteriyor. Demedi demeyin...
Aşağıda yazılanlar tek taraflı düşünceler bence ve hep Süleyman Hurma ile ilgili negatif konulara değinilmiş ve yaptığı onca pozitif konu es geçilmiş.
Profesyonel kadro kurup kupalara ambargo koymak için sizce de geç kalmadık mı?

Kaynak : SakogluDogan :)

-------------------------------
Kayserispor'da sular durulmuyor!
10 Ekim 2008 Cuma 13:30
Kayseri'de yönetim içinde yaşanılan kaos bitmek bilmiyor... 2. Başkan Şahin Akarsu son gelişmeler için şu çarpıcı açıklamaları yaptı.

Kayserispor 2.Başkanı Şahin Akarsu, kulüp içerisinde yaşanan kaosun sorumlusu olarak Yönetim Kurulu Başkanı Recep Mamur ve Genel Menajer Süleyman Hurma’yı gösterdi.

Akarsu konuştu..
Kayseri Tempo Gazetesi ve www.internetspor.com (http://www.internetspor.com/)' da yayınlanan haberler üzerine Kayserispor Başkanı Recep Mamur, 2. Başkan Türker Horoz ve Asbaşkan Şaban Miraboğlu’dan ses çıkmazken, her zaman için dobralığı ile taktir toplayan Şahin Akarsu Kayseri Tempo Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yüksel Yıkılmaz'a çarpıcı açıklamalar yaptı...

Akarsu, röportajında Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur ile Kulüp Genel Menajeri Süleyman Hurma’yı eleştirdi..

Harun & Muslu olayı !
Harun Erbek ve Muslu Nalbantoğlu’nun transferine daha ilk günden karşı çıktığını, kendisine de Mamur’un destek verdiğini de söyleyen Şahin Akarsu, “Kızılcahamam kampı öncesinde bu oyuncuların sözleşmeleri bana geldi.

İmza yetkim olduğu için benim imzamı istediler. Bende Mamur’a telefon açıp bu oyuncuların bize göre olmadığını söyledim ve sözleşmelerinin işleme konmamasını talep ettim. Kendisi de bana hakverdi. Sözleşmelerini imzaladım ve Süleyman Hurma’ya gönderdim. Kendisine de bu sözleşmeleri kesinlikle işleme koymaması gerektiğini de söyledim. Sonrasında Kızılcahamam kampında iken Süleyman Hurma’ya 2 oyuncunun gönderilmesi talimatı verildiğinde ise Hurma, lisans çıkarıldığını söyledi.

Mamur ile ben tepki verdik. Kalktım masadan çıkıp giderken, peşimden Başkan geldi ve bir şekilde bu oyuncuların gönderileceğini, kafamı takmamı gerektiğini söyledi.. Ancak şimdi bakıyorsunuz, 250 Bin Avro sokağa gitti.. Eğer o gün bu oyuncuları göndermiş olsaydık, 250 Bin Avro Kayserispor’un kasasında kalacaktı.. Ha, kesinlikle 250 Bin Dolar değil.. Mamur yanlış açıklama yaptı. Hurma’nın, Roberto Carlos’a benzettiği Harun Erbek için bile sayın hocamız Tolunay Kafkas, olumsuz not vermiş ve kesinlikle kadroda istemediğini dile getirmişti” dedi..

Iglesias olayı !.
Kayserispor’un sadece Harun Erbek ve Muslu’dan zarar etmediğini de söyleyen Akarsu, “Leonardo Iglesias’ın geçen sezon sözleşmesi uzatıldı bu sezon ise zoraki gönderildi. Madem gönderildi niye sözleşme uzattılar ki.. Bu konuda da kendilerine telkinlerimi ilettim ama dinleyen olmadı elbette. Kayserispor Kulübü 2. Başkanıyım ben. Elbette benim de karar aşamasında söz hakkım olmalı ve sözüm dinlenmeli. Ancak sayın Mamur, Hurma’nın sözünü dinlediği kadar benim sözümü dinlemedi. Hurma, kim ki ?.. Kulübün maaşlı elemanı. Türkiye’nin de en çok para alan elemanı. Ha, şunu da söyleyim. Sizin yazdıklarınızın hepsi gerçek, hepsi doğru. Kesinlikle çıkan yazılara katılıyorum. Bakın Leonardo Iglesias, zoraki gönderildi..

Nasıl gönderildi.. Açıklayayım. Bu adam gitmemek için ayak diredi. Sebebi belliydi.. Sonunda da istediği oldu para alarak gitti.. Bu adamdan da zarar edildi. Yerine alınan futbolcuya bakalım. Milan Purovic nerde ?. Transferin son gününde alınan futbolcu.. İzlenmeden bakılmadan alındı.. Purovic’in de menajeri Saffet Sancaklı.. Bu adamın Kayserispor’a kazandırdığı ve herkesin taktirini toplayan hangi futbolcu oldu ? Hiçbiri olmadı.. Kim Saffet ile pazarlık yaptı. Mamur ve Hurma.. Kimin paraları sokağa gitti.. Kayserispor’un” dedi.

“Hurma gitmeli”
Akarsu, Süleyman Hurma’nın aldığı maaşı da eleştirerek, “Bu adamın aldığı parayı hakedip etmediğini anlamanın çok kolay yolu var. Yaptığı icraatlara bakarsak, Kayserispor’un giden paralarına bakarsak anlarız. Bakın Sinan Engin bile istifasını verdi.. Ama Hurma, Kayserispor’dan ayrılmamak adına can havliyle kalıyor. Süleyman Hurma’nın bu kulübe daha fazla zarar vermemesi için bırakıp gitmesi gerekli” yorumunda bulundu..

“Hesap tutulmuyor”
Kayserispor 2. Başkanı Şahin Akarsu, kulüpte kimsenin hesaptan kitaptan haberdar olmadığını buna yönetim kurulu üyelerinin de dahil olduğunu dile getirip, “Kayserispor’un hesabını sadece başkan Mamur bilir. O’nun dışında asla kimse bilmez. Çünkü kulüpte bir Mali Komite yok. Defter tutulmaz. Hesap verilmez. Hurma’nın aldığı maaşı da bana kendisi söyledi. Kendisine sorduğumda Mamur ile görüştüğünü ve yıllık olarak 250 Bir Dolar’a anlaştıklarını ifade etti. Ben de O’nun sözlerine istinaden diyorum ki, hem prim hem de maaş ile bu adam 500 Bin Dolar’a çalışıyor. Kayserispor’un bu kadar lüksü yok. Olamaz da zaten” şeklinde konuştu..

Logo ve renkler
Şahin Akarsu, Kayserispor’un ambleminde kuruluş tarihinin yazmaması konusunda yapılan haberlerinde doğru olduğunu ifade ederek, “Genel kurulda logo ve renk değişikliği yapılmadı. Açıkçası bu konuyu fazla dikkate almadık. Ama elbette Süper Lig’deki bir takımın logosunun belirli olması gerekli. Ama sizlerin de tespit ettiği gibi Kayserispor’un resmi bir logosu yok. Resmi ürünlerde dahi bunlar belli oluyor. Kaç kez söyledim. Olağanüstü genel kurul kararı alıp bunları ortadan kaldırmayı istedim ama sezon sonunu beklememiz gerektiğini söyleyip bu konuyu hep kapattılar. Bakın kulübün logosunda kuruluş tarihimiz yazmıyor. 1966 da Kayseri Erciyesspor’a geçti. Kurumsallaşma adına yapılması gereken bu hamleler ne yazık ki atılmadı. Bu da bizler için utanç verici bir durumdur” dedi..

Araba ve prim..
Akarsu, Kayserispor’un ligdeki en ciddi rakibinin Sivasspor olduğunu da dile getirerek, “Sivasspor ile aynı ligde olduğumuz her sezon, Sivasspor’un üzerinde ligi bitirebilmek için çok çaba sarfederiz. Geçen sezon da Süper Lig’de bunu yapmak istedik. Takıma ayrı bir motivasyon kazandırsın yine de Süleyman Hurma’ya bir prim olarak bir araba almayı kararlaştırdık. O günlerde Hurma, araba almak istiyordu. Mercedes C 200 düşünüyordu. O günkü bedeli ise 60 Bin Avro idi.. Yönetim olarak bizde “eğer Sivasspor maçını kazanırsak bunu sana biz alalım” dedik. Ama 1-0 yenildik maçı ve prim sözümüz havada kaldı.. Maçtan geldikten sonra Süleyman Hurma, Audi Q 7 marka araba aldı. Arabanın değeri 110 Bin Avro.. Bu arabanın da 60 bin Avro’sunu kulüp ödedi. O günde kızdım Başkan’a.. Akşam bana hak veren Mamur, sabah kalkınca fikir değiştirdi. Diğer yöneticiler de ses çıkarmadı. Zaten çıkaramıyor da.. Böylelikle Kayserispor, başka yerlere harcaması gereken parayı Genel Menajer Hurma’nın arabasına verdi. 50 bin Avro’yu da Hurma kendi ödedi. Kayserispor, mağlup olduğu bir maç sonrasında teknik heyet ve futbolcularına prim vermezken Genel Menajer 60 Bin Avroluk primin sahibi oldu” yorumunda bulundu..

“Niye kötü oldum”
Akarsu, son zamanlarda yöneticiler ile arasının açık olması konusunda da fikir beyan ederek, “Bakın, ben kötü adamdım madem, neden gece gündüz bensiz adım atmıyorlardı. Yemeğe bile bensiz gitmezlerdi. Çünkü, sevgi saygı vardı.. 3,5 yıldır bensiz adım atmazken şimdi ne oldu da ben istenmeyen adam ilan edildim. Çıksın birisi açıklasın. Ama açıklayamıyorlar.. Adamlar resmen duvar. Sizler günlerce yazıyorsunuz, ben günlerce beyanat verdim ama tek kelime çıkıp da açıklama yapmıyorlar. Başkan, bana Yücel Şahin’i göndererek hata yaptı. Benim bam telime bastı.. Eğer çıkıp kendisi gelseydi yada benimle buluşup istifamı isteseydi, kesinlikle o saniye istifa ederdim.. Ha, şimdi çıksın kendisi istesin yine istifamı veririm. Yeter, inanın çok yoruldum. Artık kafamı dinlemek istiyorum. Ama şu una söyleyim, Süleyman Hurma bu kulüpten gitmeli. Çünkü o kişi Kayserispor’a zarar veriyor” dedi..
Akarsu, Mamur’un yanlış yaptığını da dile getirerek, “Kendisine zamanında herkesin istifasını almasını, sonra işine gelmeyenin istifasını yürürlüğe koymasını ve kendi ekibini toplamasını, inandığın kişiler ile devam etmesini söylemiştim. Ama beni dinlemedi” diye konuştu..

Kaynak:İnternetspor

Hekimoğlu
10.10.2008, 17:19
menajer mi arıyoruz ??

Erdem Keser
10.10.2008, 17:22
İlk adayım Can Çobanoğlu.Olmazsa Hasan Çetinkaya...
Aslında Serdar Bali olmasında kim olursa olsun.

Ustaalioğlu
10.10.2008, 17:35
Takimda ne eksik var ki? Bi menejer eksikligi mi var, bence hocanin istedigi biri olmali...

BALKAN 06
10.10.2008, 17:43
Süleyman Hurma isminin bende olumlu bir etkisi var,hem dürüst hem işi bilen işin ehli biri gibi
yakından tanıyanlar daha sağlıklı yorumlayacaklardır
bilmeden şu olsun bu olsunda hoş olmaz
hayırlısı olsun deyim,kurtuluyum:)(iyiki hayırlısı lafı var)

Hasan Çelik
10.10.2008, 17:46
can çobanoğlu ve süleyman hurma bu işi en iyi bilen isimler ama ben süleyman hurma ya karşıyım kayserisporun menejeri geçen yıl trabzonspor hakkında garip açıklamalar yapmıştı,bu isimler arasında serdar bali yi duygusal olarak tercih ederim ama aralarında bu işi yapacakj en iyi isim can çobanoğludur

Emirhan Makul
10.10.2008, 17:49
Kesinlikle Can Çobanoğlu.

Dursun Kaplan
10.10.2008, 17:50
Serdar Bali hariç, herkes..

Doğan Şahin
10.10.2008, 17:50
menajer mi arıyoruz ??

yönetimlerin profesyonel konulara el atması kendi hoşlarına da gitmemekte.
teknik direktörün yükünü hafifletmek ve yönetim/teknik direktör değişse de takımda kalıcı olabilecek bir sistem kurmak gerekiyor. tüm yönetimler zamanında bu isimlerin bahsi az çok geçti

Haluk Ongan
10.10.2008, 17:51
olacaksa can çobanoğlu olsun bence

Doğan Şahin
10.10.2008, 17:54
can çobanoğlu'na birçok kez teklif yaptı eski yönetimler ama kabul etmeyip başka takımlara gitti. dediğim gibi bence süleyman hurma şu an için daha yakın bir aday. çıkmam gerekiyor maçım var. görüşürüz..

Emirhan Makul
10.10.2008, 17:59
Sülüman hurma ayrıldı mı kayseriden ?

Serdar A
10.10.2008, 18:00
...

Uzun süredir konuşulan isimler;
1-Serdar Bali(Ts)
2-Can Çobaoğlu(Milli takım)
3-Süleyman Hurma(Ts-Kayseri)
4-Hasan Çetinkaya (G.Antep-Gençlerbirliği)

...

Bu dört isimden birini seçecek olsaydım göreşeceğim isimler kesinlikle Süleyman Hurma ve Hasan Çetinkaya olurdu .

Hasan Çetinkaya genç ve dinamik bir isim . Fransızcayı anadili gibi konuşur . Bu sebepten takıma abilik yapan Song , yetenekli futbolcumuz Isaac ve sürekli bir takım insanların etkisinde kalan Yattara ile iletişim konusunda büyük kolaylıklar sağlayabilir . Transfer konusunla fazlasıyla deneyimli ve iş bitiricidir . Daha önce Ersun hoca ile uzun süre çalışma imkanı bulmuştur .

Adnan Sezgin'inde Türkiyede en beğendiği isimdir . Hasan Çetinkaya daha önce Galatasaray'da da çalışma imkanı bulmuştur .

Emirhan Makul
10.10.2008, 18:04
Hasan Çetinkaya

http://img.mynet.com/spr/Hasan_Cetinkaya.jpg

Serdar A
10.10.2008, 18:10
Hasan Çetinkaya

http://img.mynet.com/spr/Hasan_Cetinkaya.jpg

http://www.sporx.com/images/galeri/129/1747/B_3a87e3e4f515ef7400c14e27829f7d00.jpg

Mesut Bakkal , Hasan Çetinkaya ve Ersun Yanal .

Gençlerbirliği fırtınasının estiği zamanlar .

innocence
10.10.2008, 18:12
turkcell reklamı gibi olacak biraz ama Hasan olsun Hasan :D

Oğuzhan Fidan
10.10.2008, 18:13
süleyman hurma gerçek anlamda bir menajer benım gözümde. lakin bu tavır ve hal içersine ts adı altında girerse olmaz.. caner çuvalcıoğlu şuandaki menajer değilmi ?? yetmiyomu acaba...

macka61
10.10.2008, 18:13
süleyman hurma ve can çobanoğlundan birisi olsun

Ali Tunahan Güllü
10.10.2008, 18:17
süleyman hurma ve can çobanoğlundan birisi olsun

bencede ikisinden biri olsun...

bkandil
10.10.2008, 18:49
1. sırada Can Çobanoğlu
2. sırada Süleyman Hurma
Hasan Çetinkaya'yı bilmiyorum
Serdar Bali olmasın :D
fakat Kayseri 2. Başkanının yaptığı açıklamalar doğru ise Süleyman Hurma ile ilgili sorular oluştu kafamda. Bakalım bu iddialara Süleyman hurma ve Recep Mamur ne diyecek?

ÖmerFarukYılmaz
10.10.2008, 19:00
1)Can Çobanoğlu
2)Hasan Çetinkaya

Bunlardan birisi olursa süper olur..Diğerlerine birşey diyemem..

MahmutHSO
10.10.2008, 19:02
Nerden çıktı bu başlık durup dururken böyle.Adamı kovuyorlar,siz başlık açıyorsunuz burda.
Forum yöneticileri uyuyormu ???

Ali Özcan
10.10.2008, 19:13
can çobanoğlu tescilli fenerbahçelidir...can olsun diyeleri anlsmak imkansız...

DKaraduman
10.10.2008, 19:49
Süleyman Hurma zamanında bize verip veriştirmiyor muydu? Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum?

Keleşoğlu
10.10.2008, 19:50
ne gerek var menajere

Badaloğlu
10.10.2008, 19:57
Arkadaşlar,

Trabzonspor'un menejeri var.Her okuduğunuz habere başlık açmayı adet olmaktan çıkarın.Süleyman Hurma, Trabzonspor'un menejeri olursa bu başlıkta açılır.

Ayrıca çok daha önemli olan taraftarlarımızın, yani bizim törenimiz olan Taraftar ödülleri töreninede ilgi alakanızı bekliyoruz...
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=10069&page=8