PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzon'da Bir İlk..

Serdær
02.10.2008, 14:01
Trabzon'da bir ilk!Tamamına yakını Trabzon'da çekilecek "Trabzon Kolbastısı" yakında vizyona giriyor...

Trabzon’un kültürünü yansıtan film Ağustos’ta çekilmeye başlandı. Filmin senaryosunu, yapımcılığını ve yönetmenliğini Oğuz Çiçek üstlendi. Trabzon Kolbastısı adını taşıyacak olan filmin konusu, kolbastı oyununu çok güzel oynayan bir gencin aşk hikayesi olacak.
Trabzon’un yerel Kuzey Ekspres Gazetesi'ne konuşan Çiçek, film hakkında şunları söyledi: "Trabzon’da, tamamı Trabzonlu oyunculardan oluşan kadroyla, Trabzon temalı bir film çalışmasına başlayacağız. Yaklaşık bir yıldır bu proje üzerinde çalışıyorum. Gerek senaryo gerekse prodüksiyona son şeklini verdik. Çekimler Ağustos’un onunda başladı. Filmin senaryosu bana ait, yapımcılığını da ben üstleniyorum. Bu çok büyük bütçeli bir film değil. Daha çok dayanışma ile ortaya çıkacak bir film. Oyuncular Trabzonlu olduğu için hepsinin burada kalacak bir evi var dolayısıyla çok fazla bir masraf olmayacak. "

Tanınmış oyuncular da olacak

Oğuz Çiçek filmde tanınmış oyuncuların da yer alacağını, başrollerde Salih Kalyon ve Şenol Önsel gibi usta oyuncularında olacağını söyledi. Bu oyuncuların Trabzon’da yetişmiş, tiyatro eğitimi almış kişiler olduğunu sözlerine ekleyerek şöyle devam etti: "Oyuncularımızın en tanınmışı Salih Kalyon’dur. Salih Kalyon’a senaryoyu yolladım iki gün sonra beni aradı ve ‘Okurken bile çok heyecanlandım. Ben bu filmde kesin oynamak istiyorum’ dedi.
Toplamda 120 dakika olan film 25 günde tamamlanacak. 100 dakikası Trabzon’da geri kalan kısmı ise İstanbul’da çekilecek. Galası Trabzon'da gerçekleştirilecek olan film Mart ayında vizyona girecek. Filmde tamamen Trabzon yöreselliğiyle beraber, kişilerin de kendine has karakter yapılarını ve aksanlarını ortaya koyacak. Filmde Karadeniz'e özgü mizansenlerle komiklikler yer alacak. Böylece film 'made in Trabzon' olmuş olacak.
Facebook'ta Trabzon Kolbastısı grubuna sahip olan film Trabzon'un kültürel mirasını tanıtmasına yardımcı olacağa benziyor.

Haberturk

28TS61
02.10.2008, 14:04
güzel bir haber :)

Kubilay ŞAHİN
02.10.2008, 14:07
çok güzel ....
şimdiden meraklanıyorum...

ÜNAL
02.10.2008, 14:16
Hayırlısı olsun.

Fatih Efe
02.10.2008, 14:45
saih kalyonun oyunculuğunu çok beğenmesem de merakla bekliyorum bu filmi.

ApoCaN28
02.10.2008, 14:49
Ne Zaman Vziyona Giriryooo:D

Serdær
02.10.2008, 15:11
Ne Zaman Vziyona Giriryooo:D

Paragrafta yazıyordu ;

Galası Trabzon'da gerçekleştirilecek olan film Mart ayında vizyona girecek.

TS-Tiryaki
02.10.2008, 15:14
Hayirli olsun.

ApoCaN28
02.10.2008, 15:21
Paragrafta yazıyordu ;

Galası Trabzon'da gerçekleştirilecek olan film Mart ayında vizyona girecek.

Teşekkür Ederim Atlamışım demekki orayı ...

macka61
02.10.2008, 15:25
merakla bekliyoruz

Özge
02.10.2008, 20:15
Çok merak ediyorum:)

TSezgin61
03.10.2008, 03:52
bu filmle alakali bir baslik vardi, gözlerden kacti galiba...:)

ccd6167
03.10.2008, 10:00
hadi çıksın da vızyon fılm gorsun bızım bazı sehırden usaklar bıle merak ediyi.