PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendi Futbolcunu Islıklama, Yuhalama ve Alkışlama Kriterleri!..

Sayfa : [1] 2 3

OLCAY ÇAKIR
29.09.2008, 12:28
Şu stada gitmeyin.
Sabırsız bir bünyeye sahipseniz lütfen gitmeyin stada.

Aramızda para toplar evinize lig tv alırız.
Onuda yaparız.

Bu sene 90+ da bitecek her maç.

Allahını seven şu takımın üzerine extra külfet getirmesin.

Bir sene sahaya atlarız,bir sene topçuların moralini bozarız.
Nedir bu öfke.Kime var yararı.
Sonrada dışarda ararız düşmanı.

Gitmeyin stada.
Nere giderseniz gidin.

Koray
29.09.2008, 12:31
Tayfun'a çok üzüldüm,ıslıklardan sonra resmen yıkıldı...Millet top ayağına gelince ıslıklarken(maratondakiler) o da döndü onları alkışladı az kalsın ağlayacaktı...
Bu ıslıklamaları yapanda çekirdekçiler söylemeden edemeyeceğim :)

Fatih
29.09.2008, 12:38
''Parasıyla değil mi kardeşim'' taraftar kültürüne ait klişe bir kelimedir.

Kombine veya bilet almak size hertürlü terbiyesizliği yapma hakkını vermez.

Oraya egonuzu tatmin etmek için değil takımı desteklemek için gidin.

Unutmayın ki başka Trabzonspor yok kıymetini bilin.

İdris Toksoy
29.09.2008, 12:41
şehir olarak bu bilinci herkes benimsemeli.

Travelair
29.09.2008, 12:42
"Stada küfür etmezsek niye gideceğiz, deşarj olamazsak niye gideceğiz" mantığında insanları stadyumlardan uzaklaştırmak lazım. Allah yukardan izliyor

Furkan Dündar
29.09.2008, 12:42
Stad da maç 0-0 iken ne guzel dı her seyı alkıslıyorlardı seyırcı

ama ne oldu 1 gol yedık dıye macı mı kaybettık hayır ama hemen bı yuhalama ıslıklama

bu boyle olmaz

En ıyı tepkı alkıslamaktır ... Bnce yuhalamak degıl

İngiltere en yakın ornegımız olsun her seyı alkıslayan Gol kacınca ooooooooo ceken bı seyırcı olsak ne de guzel olur oyle deıl mı ?

Zafer BİLGİN
29.09.2008, 12:47
Şunu özellikle Trabzondaki bazı taraftarın beynine sokmamız lazım.Bu takımı bu şehirden çıkartıktan sonra Trabzonun nevşehir kırşehir veya ordudan hiç bir farkı kalmayacağını o şehirlerden medyada yelevizyonda ne kadar bahsediliyorsa Trabzondanda Trabzonspor olmadan o kadar bahsedileceğini o kas kafalarına sokmamız lazım o bazı taraftarın.Ona göre sevgiyle aşkla yaklaşacak takımına.

a f s
29.09.2008, 12:48
"Trabzonspor ile ilgili özellikle Antalyaspor maçında ortaya çıkan bir diğer değişim taraftar profilinde göze çarpıyordu. İlk yarının 30. dakikasında bir top kaybı yapan Tayfun, maraton tribününde bir grup tarafından ıslıklanınca neredeyse tüm stat bunu protesto etti ve bu futbolcuya destek oldu. Dokuz dakika sonra aynı Tayfun'un ortasından gelen güzel golle Bordo-Mavililer beraberliği yakaladı. Yine Antalya'nın ikinci golünden sonra bir grubun yönetim ve futbolcuları protesto mahiyetinde 'İbrahim Yattara' diye bağırma denemesi bu sefer daha gür bir şekilde tüm stadın protestosuna maruz kaldı. Oyunun son 15 dakikasında Trabzon bu destekle maçı çevirdi. Bu yaşananlar bir anlamda sessiz çoğunluğun tribüne el koymasının göstergesiydi."

Erdal'n soyadı kadar hoş yazısı. Bazı şeyler değişiyor, değişmeli.
yazının tamamı : http://zaman.com.tr/haber.do?haberno=743923&title=trabzonspor-ezberleri-bozdu-4-yil-sonra-koltuga-kuruldu
Bırakın adamlar işini yapsın. İyi oynamayı gol atmayı bizden çok istiyorlar. Islıklayınca daha mı oynuyorlar?

Bir de olaya Song gibi bir ustanın ustaca müdahelesi vardı, alkışa değer.

Trabzonspor'un her futbolcusu değerlidir. Kimsenin bu seneki olumlu havayı bozmaya hakkı yok.

ilhan
29.09.2008, 12:48
Bakın çok açıklıkla söyleyeceğim. Yediğimiz ikinci golde (golü atan elemanın adını unuttum) golü bizim taraftarımız attırdı. Golü atan elemanı ıslıkladılar, yuhaladılar eleman hırs yaptı. Deli gibi koşmaya başladı, golüde o hırs sonucu attı. Daha önce görmedim böyle bir olay. :)

Tayfun'un ıslıklanmasına üzüldüm. Her şey güzel giderken böyle şeylere gerek yok. Song taraftara sakin olun işareti yapıyor, Tayfun'da alkışla karşılık veriyor. Gerçi alkışla karşılık vermedi. Attığımız ilk golde en arkaya çok iyi orta yaparak karşılık verdi. Maçta olumlu hareketleri vardı, bir defa top kaptırdı gol yedik. Ee ama bırak adam oyuna tekrar motive olsun, sen niye ıslıklarsın, yuhalarsın?

Maçı kazandık.
Ee peki kalbi kırılan Tayfun?
Hadi Tayfun'un kalbini kazanalım tekrardan.

Yepyeni bir kadro, gencecik futbolcular. Yattara gibi bir futbolcunun gidişi sonrası acaba ne yapacaklar modunda sahaya çıkmış ONURLU adamlar. Bu sene (gerçi her zaman için geçerli bu dediğim) hiçbir futbolcu ıslıklanmasın, yuhalanmasın aksine her maç alkışlansın! Bu sezon şampiyonluğa oynayalım ya da orta sıralarda kalalım farketmez. Bu kadronun en az 1 yıl opsiyonu var. Futbolcularda inanmışlık var. Biz de onlara inanıp güvenelim.

Ertan 51
29.09.2008, 12:55
Olcay sağolsun yine güzel ve yerinde bir başlık açmış,

lütfen arkadaşlar lütfen,yapmayın etmeyin Allah aşkına
yıllarca bunun zararını biz çektik,rakipler kıs kıs güldü
sahip çıkalım oyuncularımıza
maçın daha başı ve görüldükü 2 sefer yenik duruma düşmemize rağmen galip ayrıldık maçtan
değermiydi gencecik bi kardeşimizi hiç etmeye,geleceği ile oynamaya

Tayfun başlığında da yazdım
Tayfuna yapılan bu hareket tüm oyuncularımızı kötü yönde etkiler
tüm takım et-tırnak olmuş arkadaşlarına yapılana üzülecek artı,ya bende böyle bir hata yaparsam bende ıslıklanırmıyım psikolojisine girecekler ki buda takımı büyük olumsuzluklara götürecektir

ama trübündeki büyük bir çoğunluğun bu terbiyesizliğe prim vermemesi güzel ve manidardı
Trabzonsporumuz başaraya gidecekse sağ duyulu sabırlı ve bilinçli taraftarıyla gidecektir ve o kişilere minnetlerimi yolluyorum sağolsunlar var olsunlar,kalan azınlıkta utanır,ıslah olur inşallah

x_man
29.09.2008, 12:55
http://www.tff.org/default.aspx?pageID=286&ftxtID=5041
güzel bir röpörtaj nereye koyacağımı bilemedim okumanızı öneririm

Mustafa K. Demirbaş
29.09.2008, 12:57
ıslıklama işini maraton tribündeki çekirdekçiler yaptı çoğu zaman eleştirdiğimiz gruplar ise Tayfun a sahip çıktı yaplmaması gereken şeyler bunlar futbolcularda insan onlarda hata yapabilir Tayfun un ise protesto sırasında maraton tribünü alkışlaması onlara gereken dersi vermiştir

POYRAZ
29.09.2008, 13:07
Trabzonspor'a gönül verdigini sanan ama Trabzonspor'a zarar veren tenyalari temizlemek lazim tribünlerden. Isliklayacagina tezahürat yap desen yapmaz sadece sigir gibi sahaya bakar.

DKaraduman
29.09.2008, 13:18
Valla maçta dayanamayıp ben de kızmıştım Tayfuna, maçtan sonra anladım gerizekalılık yaptığımı ama iş işten geçmişti

Ertan 51
29.09.2008, 13:23
Valla maçta dayanamayıp ben de kızmıştım Tayfuna, maçtan sonra anladım gerizekalılık yaptığımı ama iş işten geçmişti
sorun kızmakta değil kızabilirsin
yapmamamız gereken,
işi fiiliyata döküp ıslık-küfür veya sahaya yabancı madde atma olayına getirilmemesidir.
yoksa tabiki kızacağızda sevineceğizde
sorun insan olarak kalıp kalamamakla alakalı.:rolleyes:

Sacit
29.09.2008, 13:26
kendi futbolcusuna maç esnasında böyle bir ayıbı yapan taraftardan futbol adına olumlu şeyler beklemem doğru olmaz. ama hatasını anlayıpta tayfun'dan özür dilemeleri ve de hemen destek olmaları da güzel bir davranış.

:confused:

Taner Gündoğdu
29.09.2008, 13:33
kızdın, küfür ettin, kafasına bozuk para attın yardın diyelim, sonuç ne? yediğin gol iptal mi edildi? tayfun biranda müthiş bir sağbeğe mi dönüştü? kocaman bir HAYIR!

tayfun'a kızabilirsin, beğenmeyebilirsin de, ama kimsin ki küfür ediyorsun? onun yedeği mi var ondan iyi? moralini bozduğun adamın yerinde kim oynayacak? her hatasında birinin idam fermanını imzalarsak bizi kim şampiyon yapcak? verdiğin üç beş kuruş maç bileti mi?

Özge
29.09.2008, 13:38
Bizim taraftarımız bunu ilk defa yapmadı.Tayfun'a daha öncede aynısını yaptı ve takımdan gitmesine sebep oldu.Tayfun kendini gittikçe geliştiriyor.Bu hafta iyi değildi ama biraz daha sabredilmeli hemen ıslıklamanın anlamı nedir ayıp gerçekten.Olan Tayfun'a oldu.Umarım toparlanabilir.

Emre B.
29.09.2008, 13:40
Tayfun bu ıslıkları hiç haketmedi.

Oğuzhan Fidan
29.09.2008, 13:41
ey stada giden arkadaşım.. senın özel olarak egolarını tatmin etmek için yaptığın aleyhteki tezahüratın kendinden ve takımından başka kimseye zararı olmaz.. bu taraftarlık değildir!! yeri ve zamanını bilmek gerekir bu tip insanlara nefret duyuyorum

azdiha6161
29.09.2008, 13:50
maçta tatsızlık çıkaran futbolcuyu ıslıklayan ve golden sonra ibrahim yattara diye bağıran beyinsiz cahil ve utanılacak varlıklardan acilen kurtulmamız lazım..onlar trabzonsporlu değildir onlar oraya bazı güçler tarafından para ile verilen sürülerdir.onlara uçurumdan atla de atlarlar çünkü para için yapamayacakları şeyler yoktur.ben resmen utanıyorum öyle bir taraftarla aynı takımı tuttuğuma ve ne yazıkkı kimliğimde onlarınki gibi trabzon yazdığına...
gerçekten bu yönetimi çekemeyen en ufak bir şeyde hemen atağa kalkan satılmış hainler var kesin ve kati bir şekilde SADRİ ŞENER VE EKİBİNİNİN ARKASINDAYIZ.

Harun
29.09.2008, 13:51
Ben pek yadırgamadım bu durumu.Çünkü bu Tayfun'a gösterilen ilk tepki değil.Daha önceki sezonlarda da ıslıklandığı maçlar oldu.
Taraftar bir yönde haklı bana göre.Tayfun yıllardır bu takımda, fakat bir adım ilerletemedi kendini.Hep aynı çizgide kaldı.Bu form grafiğine rağmen şans bulup bunu değerlendiremiyorsan tepkilerede maruz kalacaksın.

Gökhan BAYRAK
29.09.2008, 13:53
Biz her zaman yağmur çamur demeden, uzak yakın demeden, iddialı iddiasız demeden bu takımın yanında yer aldık. Evimizde lig tv olduğu halde takım tribünde desteklenir dedik ve maça gittik.
Bir insanın kendi stadında maç izlerken, üstelik rakip takım seyircisi olmadığı halde her maç potansiyel kavga sebeplerinin olması kadar acı bir durum olabilir mi? Hepimiz aynı takımı tutuyoruz, aynı havayı soluyoruz ama aramızda öyle bir kitle var ki şahsen ben onlarla aynı takımı tuttuğum için utanıyorum.
Ben senelerdir Avni Akerde bazı geri zihniyetlerle kavga ediyorum. Bu kavgaların zaman zaman dozunu aştığı da olmuştur. Ne için mi kavga ediyordum? Bu taraftar şuan ümit milli takım hocası olan, Trabzonsporumuzun gelmiş geçmiş en büyük futbolcularından bir tanesi ve bu takımda sembol haline gelmiş olan Hami MANDIRALI ' yı da çok yuhlamıştır. Elimden geldiğince her yuhlayanın üzerine atlamaya çalışmışımdır. Bir defasında hiç unutmuyorum; adamın biri Hami'ye küfür edip duruyor ve 10 dk sonra Hami gol atıyor, bütün stad ayakta. O küfür eden adamın da sevinçe zıpladığını görünce gittim adamın üstüne atladım, "sen sevinemezsin, senin sevinmeye hakkın yok" die bağırmaya başladım. Benim bu yaptığımın da doğruluğu tartışılır ama bizim sinirimiz en azından inandığımız ve değer verdiğimiz şeylerin arkasında olma güdüsüdür. Hami için yaptığım kavgalar Mehmet Yılmaz, Hüseyin Çimşir ve Tayfun Cora için devam etmiştir.
Her ne olursa olsun, çok kötü bir futbolcu olsa da, çok beceriksiz olsa da, çok büyük bir hata yapmış olsa da, o sahaya çıkmış futbolcuya toplu şekilde hiç kimsenin bağırmaya hakkı yoktur. Mehmet Yılmaz belki Fatih Tekke kadar büyük bir forvet değildi ama her zaman iyi niyetle oynamıştır bu takımda. Şuna da adım gibi eminim ki, bu taraftarın psikolojik baskısından korkmasaydı çok daha iyi işler yapardı Mehmet Yılmaz. İstisnasız her 2 maç da bir küfür yemiştir bu tribünlerden. Üstelik öz evladımız. Hangi anne baba oğluna kendi memleketinde küfür edilmesinden haz alır? 10 ytl verip bilet aldın die futbolcuya küfür etme hakkını kim veriyor sana? Evde karına kızıp stada gelip hüseyine, mehmete ve tayfuna küfür etmek erkeklik mi oluyor?
Bugün bakıyoruz Hüseyin çok iyi, herkes alkışlıyor ama benim hiç şüphem yok ki yarın 2 tane pas hatası yapsın bu taraftar yine yuhlayacaktır onu. Hüseyini eleştirip küfredenlerin futbol zekasından şüphe ederim zaten. Başkanın da dediği gibi; "Yattaranın 10 milyon euro ettiği yerde hüseyin 15 milyon euro eder.
Tayfun çok meziyetli bir futbolcu olmayabilir, Trabzonspor gibi büyük bir takımda oynamayı hak edecek birisi de olmayabilir. Gördüğünüz en yeteneksiz futbolcu da olabilir. Ama bunların hiçbiri ona küfür edilmesine sebep olamaz. Eğer ki bu takımda hak etmeyen futbolcular oynuyorsa, bu suç o futbolcunun değil, onu orda tutanın ve ona forma verenindir. Adamın yetenekleri bu kadar ise ona küfür ettiğin zaman ne değişecek? Bu söylediklerim sadece Tayfun için değildir bir genellemedir. Bugün Tayfuna yapılanlar yarın başkasına yapılacak. Ama suç hiçbir zaman futbolcuda olmayacak. Oraya çıkan futbolcuya saygı gösterelim.
Antalya maçında Hüseyin sonlara doğru tüm stad tarafından alkışlandıktan yaklaşık 30 sn sonra 25-30 metreden kaleye şut çekti. Bu ne demek biliyor musunuz arkadaşlar? Fazla kaleyi yoklamayan (kötü vurursam kesin yuhlanırım), fazla çalım teşebbüsünde bulunmayan (kaptırırsam kesin yuhlanırım) Hüseyin, o alkışların sonucunda "şimdi vurursam kesin kızmazlar" psikolojisi ile kaleye şut çekti. Yukarıdaki yorumların birinde de bahsedildiği gibi, bu yuhlama ve küfürler futbolcuya ve diğer takım arkadaşlarına hep olumsuz yönde yansıyor. Belki yapabileceği fakat yapamazsa tepki çekeceği bir çok şeyden mahrum kalıyoruz ve futbolcumuzu korkak oynamaya teşvik ediyoruz. Biz die anlatıyorum ama kendimi ve BMN deki çoğu futbolu ve insanlığı bilen arkadaşımızı tenzi ediyorum.
Bize burda düşen artık bu homurdanmalara tek kişi olarak değil (yeter senelerdir yoruldum tek başıma kavga etmekten) hep beraber tepki koymaktır. Antalya maçında tam olmasa da bi tepki koyulabildi. Bu tepki daha ağır ve şiddetli olsun ki o çekirdekçiler ne ağızlarını açıp bişe diyebilsinler, ne de zamanla o stattan içeri girebilsinler.
Şunu da herkes bilsin ki, Tayfuna küfür edenler ile saygı duruşunda terbiyesizlik yapanlar, maçta çekirdek yiyenler, sahaya yabancı madde atanlar aynı kişilerdir. Artık bu kişilere müsade etmeyelim. Bir olalım ve hep beraber tepkimizi koyalım. Merak etmeyin bu kişilere höt desen zaten kaçmaya başlarlar. Evde karısına bağırmaya cesaret edemeyen adamlar gelip statta ahkam kesiyor işte. 2-3 maç daha tepki koyalım bunları kökünden kazırız:)
Biraz uzun oldu ama çok doluyum bu konuda...HEP BERABER TAKIMIMIZA ve FUTBOLCUMUZA SAHİP ÇIKALIM

azdiha6161
29.09.2008, 13:54
ben pek yadırgamadım bu durumu.Çünkü bu tayfun'a gösterilen ilk tepki değil.daha önceki sezonlarda da ıslıklandığı maçlar oldu.
Taraftar bir yönde haklı bana göre.tayfun yıllardır bu takımda, fakat bir adım ilerletemedi kendini.hep aynı çizgide kaldı.bu form grafiğine rağmen şans bulup bunu değerlendiremiyorsan tepkilerede maruz kalacaksın.

tayfunu bende sevmem yanİ 50 takimin olsa bİrİnde oynatmam bu forma ona aĞir gelİr taŞiyamaz fakat her ne olursa olsun sahaya sÜrÜlen 11 tane futbolcudan bİrİ onu isliklayip yuhaladiĞimiz zaman tayfunu ersun yanal diŞarimi alacak yada tayfun daha İyİmİ oynayacak bence hayir kafasi dalgin olacak morali bozulacak bİ hata yapacak golu yİyecez.bu kadar basİt bence olmamasi gerekenİ yapti taraftar...

Muhammed KOÇ
29.09.2008, 13:55
Mesela Dün oynanan gs maçında ilk yarı erken bir gol attılar fakar aynı şekilde de bir gol yediler ve ilk yarının gs açısından o kadar da rahat geçtiği söylenemez..ikinci yarıda da bu ilk 10 dk devaö etti gene de taraftarı durmadan tezahurat yapıyordu. gol gelene kadar da golden sonra da.. bu alışkanlığı artık kazanmamız lazım..

Mustafa Önal
29.09.2008, 14:02
maç başlığında da yazmıştım daha önce golün ortasını yapan kişi tayfundu. tayfuna yapılan yuhlamalardna sonra song bile dengesini kaybetti az kalsın 2. golü yiyecek hatalar yapıyorduk.

aynı şeyi bjk maçında kale arkası tribününde yaşadım. maça tezavrat , alkış, rakibi ıslıklama, olumlu hareket yapan topçumuzu alkışlama gibi hiç bir olumlu tepkide bulunmayan ( af edersiniz sap gibi oturan) vatandaşın teki serkanın yaptığı bir hata sonucu bir küfürle bağırmayla ayağa kalktı ki anlatamam. bunun bir benzeri nebiye ablaların arkasında yaşaandı.

BU şehirde yaşayan bazı insanlar nasıl pikolojiyle besleniyorlar bilmiyorum. her lafta onlar profosyonel , çuvala para alıyorlar en iyisini yapacaklar diyorlar. peki biz her ŞEYİN EN İYİSİNİ Mİ YAPIYORUZ.
topçulardna en iyisini istiyoruz ama şehir ve taraftar olarak ne yapıyoruz. hangi konuda en iyiyiz bunu da düşünmemiz lazım. sıradan anadolu illerinden bile çoğu konuda gerideyiz.

tayfuna dönersek bana göre bu sene çok faydalı çıktığı her topta iyi orta kesmeye çalışıyor ve kesiyorda.
anakar maçında son dakikalarde oyuna girdi ilk bindirmesinde gökhana asist yaptı. ankaragücü maçında barışa ve gökhana iki tane nefis top kesti ikisini de atabilirlerdi. antalya maçında ilk golün ortası. golden sonra yaptığı çok iyi bir bindirme.
maçın tekrarını dün tekrar izledim 90 dakika. golden sonra selçuk ve song un çıkarken kaptırdığı inanılmaz toplar var bunları görünce es geçiyoruz . tayfun olunca vurun gitsin.

vuralkara
29.09.2008, 14:07
o ıslıklayanları da ben ıslıklıyorum :hırr

Harun
29.09.2008, 14:13
Anlatamadığım nokta şu;Tayfun sadece bu maçta yaptıtğı tek harekete göre yuhalanmadı.Her hafta bir sonraki haftaya sarkan basit oyunu ve istikrarsıslığı yüzünden biriken tepkiden dolayı yuhalandı.Sonuçta Antalya maçında tek hata yapan o muydu? Fakat neden tek ıslıklanan o oldu? Bence bunu tartışmak gerek.Sadece bir maça göre yorum yaparsak taraftar tabiki haksız olur.

Keleşoğlu
29.09.2008, 14:17
Anlatamadığım nokta şu;Tayfun sadece bu maçta yaptıtğı tek harekete göre yuhalanmadı.Her hafta bir sonraki haftaya sarkan basit oyunu ve istikrarsıslığı yüzünden biriken tepkiden dolayı yuhalandı.Sonuçta Antalya maçında tek hata yapan o muydu? Fakat neden tek ıslıklanan o oldu? Bence bunu tartışmak gerek.Sadece bir maça göre yorum yaparsak taraftar tabiki haksız olur.

tek ıslıklanan oydu çünkü bizim taraftarın trabzonlu olan futbolculara tahammülü yabancı olanlara göre daha az

Atalay
29.09.2008, 14:30
Sorun tayfun,hasan,hüseyin,hami meselesi degil...Sorun zihniyet meselesi....

Adam o stada gittiya her türlü rezilligi, çirkefligi yapma hakkını kendinde görüyor...

Takımımız belki son yılların n güzel mücadelesini ve futbolunu oynuyor ve ilk rakip atagında golü yiyor ve o golün şoku ile rakibe bir net pozisyondaha veriyor...

Tamam işte bu ruh hastalarına gün doğuyor zaten adamlar pusuda ben yuhlamaları duyunca inanın çok şaşırmadım sadece bir kez daha utandım...

Yoksa ekran başında tüm izleyenler gibi galibiyete olan inancımı hiç kaybetmedim çünkü oynayan mücadele eden isteyen hırslı bir takım seyrediyordum...

Ama stadyumdaki bazı ruh hastalarının gözleri görmez kulakları duymaz beyinleri çalışmaz onların işleri takımlarının moral motivasyonunu bozmak...

Olcay güzel söylemiş gitmeyin kardeşim maça.... Allah aşkına gitmeyin...

Sevgilerimle..

Uzunoğlu
29.09.2008, 14:35
kızdın, küfür ettin, kafasına bozuk para attın yardın diyelim, sonuç ne? yediğin gol iptal mi edildi? tayfun biranda müthiş bir sağbeğe mi dönüştü? kocaman bir HAYIR!

tayfun'a kızabilirsin, beğenmeyebilirsin de, ama kimsin ki küfür ediyorsun? onun yedeği mi var ondan iyi? moralini bozduğun adamın yerinde kim oynayacak? her hatasında birinin idam fermanını imzalarsak bizi kim şampiyon yapcak? verdiğin üç beş kuruş maç bileti mi?[/quote]

Islıklamanın amacı Tayfun'un iyi oynaması değil kötü oynadığına dikkat çekmektir.

Ben ıslıklayanları elbette tasvip etmiyorum ama empati kurmadan da burada değerlendirme yapmak doğru değil diye düşünüyorum.

Taraftar orada yağmurun altında bir sıkıntı çekiyor ve gol yenilince moral tamamen bitiyor. Bu insan o dakikadan sonra bir şekilde tepki göstermek zorunda. Piyango Tayfun'a çıkıyor çünkü hatayı yapan o?

Tayfun Islıklandı tribünler tarafından yoksa küfür olayı yok. Abartıp yangına körükle gitmenin alemi yok.

Serkan Antalya maçında Tayfun'a nazaran daha iyiydi.

3-5 kuruş maç bileti bakarsın bizi şampiyon yapar şaşırıp kalırsın:)

[quote=Özge;1670926]Bizim taraftarımız bunu ilk defa yapmadı.Tayfun'a daha öncede aynısını yaptı ve takımdan gitmesine sebep oldu.Tayfun kendini gittikçe geliştiriyor.Bu hafta iyi değildi ama biraz daha sabredilmeli hemen ıslıklamanın anlamı nedir ayıp gerçekten.Olan Tayfun'a oldu.Umarım toparlanabilir.

Ya işte şans

Her iki maçada gittim. Olayların canlı şahidiyim.

Konya maçıydı önceki maç. Taraftarın yaptığından utanmıştım resmen. Genç bir futbolcuya yapılmamalıydı.

Yalnız problem Tayfundan sağ bek yapmak akıl karı değil. Olmuyor zorlamayın. Zorlayarak bu çocuğun Trabzonspordaki kariyerini bitirecekler. Tayfun'u sevenler onun sağ bek oynamamasını konusunda seslerini çıkartsınlar.

Ben pek yadırgamadım bu durumu.Çünkü bu Tayfun'a gösterilen ilk tepki değil.Daha önceki sezonlarda da ıslıklandığı maçlar oldu.
Taraftar bir yönde haklı bana göre.Tayfun yıllardır bu takımda, fakat bir adım ilerletemedi kendini.Hep aynı çizgide kaldı.Bu form grafiğine rağmen şans bulup bunu değerlendiremiyorsan tepkilerede maruz kalacaksın.

Harun vallahi tıpatıp aynı düşünüyoruz.

Mesela Dün oynanan gs maçında ilk yarı erken bir gol attılar fakar aynı şekilde de bir gol yediler ve ilk yarının gs açısından o kadar da rahat geçtiği söylenemez..ikinci yarıda da bu ilk 10 dk devaö etti gene de taraftarı durmadan tezahurat yapıyordu. gol gelene kadar da golden sonra da.. bu alışkanlığı artık kazanmamız lazım..

Bahsettiğin olay bizimkiyle aynı değil. Gs hiç geriye düşmedi. En azından berabereydi. Biz berabereyken Avni Aker sallanıyordu. Şu istanbula karşı aşağılık komplekslerinizden sıyrılın biraz.

tek ıslıklanan oydu çünkü bizim taraftarın trabzonlu olan futbolculara tahammülü yabancı olanlara göre daha az

Bu konuya sana hak vermekle beraber ekleme yapmak istiyorum. Trabzonlu olan bizden olduğu için ona çok rahatça kendimizmiş gibi tepki verebiliyoruz. Yalnız yabancılara aynı şekilde davranmıyoruz. İnsan misafire hiç kötü davranır mı :)

Travelair
29.09.2008, 14:38
Diğer yandan Yattara olayında bazı şeyleri daha net gördüm. Başkana inanmıyoruz, teknik direktöre inanmıyoruz, Yattara'ya inanıyoruz. Çok yanlış

Ertan 51
29.09.2008, 14:38
sen böyle diyorsan daha da diyecek bir şey kalmıyor.
ne diyelim Allah yardımcıları olsun,işleri zor.

JeoTR
29.09.2008, 14:45
Sizlere bir örnek vereyim ben haçlıların forumlarından okuduğum 1 kaç şeyi dile getirmek istiyorum.Taraftarımıza bakışlarını anlatan cümleler:

-hamsiler takımı ıslıklamayada başladı. hadi bakalım.. (bu yorum 0-1 yenikken yapılmış)

Adamlar bizi bizden daha iyi biliyor

Uzunoğlu
29.09.2008, 14:47
Sizlere bir örnek vereyim ben haçlıların forumlarından okuduğum 1 kaç şeyi dile getirmek istiyorum.Taraftarımıza bakışlarını anlatan cümleler:

-hamsiler takımı ıslıklamayada başladı. hadi bakalım.. (bu yorum 0-1 yenikken yapılmış)

Adamlar bizi bizden daha iyi biliyor

Adamlar bizi bizden daha iyi biliyorsa hamsi demek lazım küçük gören bir edayla kendimizi :)

JeoTR
29.09.2008, 14:48
Adamlar bizi bizden daha iyi biliyorsa hamsi demek lazım küçük gören bir edayla kendimizi :)

Yok canım ben orasından bahsetmiyorum içerikden bahsediyorum anlamışsındır demek istediğimi sen :)

Hüseyin İlkin
29.09.2008, 14:49
Engin abi ve Harun abi ; tam düşündüklerimi yazmışlar .

Katılıyorum mesajı atmam normalde ama , ikisininde düşüncelerine sonuna kadar katılıyorum ... Yazılarınız ve düşünceleriniz için teşekkürler .

emrezx
29.09.2008, 14:50
kardesım yattara senelerce 5 dk oynayıp 85 dk sac bas yoldurdu ben o adamı ıslıklayan gormedım senelerce nerdeyse bu boyleydı ve tayfun hata yaptı dıye dırek ıslık ve kufur edılmesı yanlıs bunları yapan hem futbol cahılı hemde cahıl kesın bır kac serserı grup yapmıstır para karsılıgı ben buna ınanıyorum

Uzunoğlu
29.09.2008, 14:52
Yok canım ben orasından bahsetmiyorum içerikden bahsediyorum anlamışsındır demek istediğimi sen :)

Can sıkıcı bir konuda gülelim biraz dedim elbette anladım :)

Yalnız beni pek ilgilendirdiğini söyleyemem başka takım taraftarlarının bizler hakkında ne düşünüp söyledikleri. Önce herkes aynaya baksın. Onlar bakar bakmaz umrumda da olmaz ama bizler bakacağız. Hem saha içindekiler hem kulubedekiler hem de taraftrar aynaya bakacak...

JeoTR
29.09.2008, 14:54
Can sıkıcı bir konuda gülelim biraz dedim elbette anladım :)

Yalnız beni pek ilgilendirdiğini söyleyemem başka takım taraftarlarının bizler hakkında ne düşünüp söyledikleri. Önce herkes aynaya baksın. Onlar bakar bakmaz umrumda da olmaz ama bizler bakacağız. Hem saha içindekiler hem kulubedekiler hem de taraftrar aynaya bakacak...

demek istediğim herkes görüyor fakat biz bu caanım takımı neden yıpratmaya herşeyi yıkmaya dağıtmaya eğilimliyiz "Trabzonlu agresifdir kardeşim,cabuk sinirlenir cabuk unutur"deyip geçmekle yetiniyoruz ama bu davranışlar bizden çok şeyler alıp götürecek buna dur demeliyiz..

Uzunoğlu
29.09.2008, 14:56
kardesım yattara senelerce 5 dk oynayıp 85 dk sac bas yoldurdu ben o adamı ıslıklayan gormedım senelerce nerdeyse bu boyleydı ve tayfun hata yaptı dıye dırek ıslık ve kufur edılmesı yanlıs bunları yapan hem futbol cahılı hemde cahıl kesın bır kac serserı grup yapmıstır para karsılıgı ben buna ınanıyorum

Mesajının tümüne karşı çıkıyorum hatta saçmalıyorsun diyorum

Tayfun'a edilmiş bir küfür yok

Sadece ıslıklama var.

Doğru olmadığını hepimiz söylüyoruz ama tepkinin geleceği gün gibi aşikardı.

Yattara sahanın ortasına bir sandalye atıp çayını sigarasını içse 2 kişi yanında bekler Tayfun için özel önlem alınır mı? Karıştırırsak bu konuyu zararı Tayfun'a dokunur...
Para karşılığı o işi yapabilecek potansiyele sahip olanlar kalearkalarına dolduruldu ve emin ol onlar bu eyleme katılmadılar...

Uzunoğlu
29.09.2008, 14:58
demek istediğim herkes görüyor fakat biz bu caanım takımı neden yıpratmaya herşeyi yıkmaya dağıtmaya eğilimliyiz "Trabzonlu agresifdir kardeşim,cabuk sinirlenir cabuk unutur"deyip geçmekle yetiniyoruz ama bu davranışlar bizden çok şeyler alıp götürecek buna dur demeliyiz..

Ya Song şu anda defansın en önemli oyuncusu. Songu alıp kaleye koysak oynayabilir mi? Yapacağı hatalarla tepki toplamaz mı? Tayfundan forvet dahi olur sağ bek olmaz.....

Harun
29.09.2008, 15:03

Evet daha az.Ama bu ezelden beri olan birşey yeni birşey değil.Bunun sebeblerinide hepimiz biliyoruz.Sahaya çıkan Trabzon kökenli bir futbolcudan beklenti her zaman daha yüksek olmuştur.
Bana Fatih Tekke dışında son 5 yılda Trabzon kökeninden gelip yıldız olan oyuncu gösterebilir misin?Bu yıl sayısı artar fakat yıldız sayısı artmaz.
Trabzonda yaşayan biri için gerek gelir olsun,gerek kariyer olsun, gerek çevre olsun Trabzonspordan başka bu dediklerimi karşılayacak bir kurum var mı?
Sen bu kurumun içinde yer alıyorsan senden beklentide fazla olur.Seni eleştirende övende fazla olur.
Tolga'nın ilk kaleye geçtiği dönemlerde basit bir kurtarışta dahi stadın Tolga Tolga diye inlediğini bilirim.Hatta herkesin ortak görüşü "Trabzonsporun kalesinin 10 yıl emin ellerde olduğunu" belirtiyordu.Peki şimdi o Tolga ne oldu da birden basit bir geri pasına dahi acemice vurunca tepki alıyor?
Çünkü taraftar o formanın ağırlını biliyor.Bu hatayı yapanın bir Trabzonlu olmasını kabul edemiyorlar.Cale çok kaliteli bir oyuncu mu? Yada çok yönlü biri mi? Fakat hangi kişi derki Tayfun'un katkısı Cale'den daha iyidir diye.Daha adam yediği yemeğin ismini bilmiyor iken yaptığı katkıları hepimiz görüyoruz.
Ben şimdi bu adamı görüp nasıl Tayfun'a tepki vermeyeyim?
Şuan aynı şey Barış için geçerli.İlk sahaya çıktığında herkesi büyüledi. "işte geleceğin on numarası denildi" Tekniği çabukluğu bizi hayran bıraktı.Şayet o da gördüğü ilgiliyi kendi yaptığı hatalarıyla tepkiye çevirirse o da ıslıklanıp yuhalanacaktır.Tıpkı Tolga,Tayfun,Ergine yapıldığı gibi.

Ertan 51
29.09.2008, 15:05
Mesajının tümüne karşı çıkıyorum hatta saçmalıyorsun diyorum

Tayfun'a edilmiş bir küfür yok

Sadece ıslıklama var.

Doğru olmadığını hepimiz söylüyoruz ama tepkinin geleceği gün gibi aşikardı.

Yattara sahanın ortasına bir sandalye atıp çayını sigarasını içse 2 kişi yanında bekler Tayfun için özel önlem alınır mı? Karıştırırsak bu konuyu zararı Tayfun'a dokunur...
Para karşılığı o işi yapabilecek potansiyele sahip olanlar kalearkalarına dolduruldu ve emin ol onlar bu eyleme katılmadılar...
işte bende bunu diyorum
''tepkinin geleceği gün gibi aşikardı'' derken yaptıkları doğru der gibi bir düşünce çıkıyor ortaya
o zaman Umut çok gol kaçırıyor oda hak ediyor
Tolga yine hatalı gol yedi oda hak ediyor
Cale çalım yedi gol yedik
Gökhan da ne yapıyor topu hep denize yolluyor
deyip ıslıklamak lazım
niye Tayfun ıslıklanıyorda öbürleri ıslıklanmıyor(yanlış anlaşılmasın öyle yapılsın demiyorum zira çok üzülüyorum topçuların gördüğü bu muameleye)

magicyattara
29.09.2008, 15:05
Sahi bu taraftar Yattarayı neden ıslıklamadı acaba?

Oysa en büyük ıslığı hakeden oydu.;)Belkide ıslıklayanlarda olmuştur ama sesleri alkışların arasında kaybolmuştur.:)

kagan61
29.09.2008, 15:08
slm,

biz eger trabzonsporumuzu cok seviyorsak,bu takimin bütün degerlerine sahip cikacagiz.bunu yaptigimizda basari otomatikman gelir,

sagilar,

magicyattara
29.09.2008, 15:09
Tayfun neden ıslıklandı ?

Çünkü;her insanın bir meziyeti vardır.Her insan mutlaka bir işi çok iyi yapar.

Tayfun asıl mevkisi olan stoperde bence çok başarılı maçlar çıkarmıştır.Tayfundan sağ kanat oyuncusu yaratmak isterseniz böyle "ıslıklı sağ kanat oyuncusu" ortaya çıkar.

Heleki Yattara gibi bir fenomen geçmiş o sağ kanattanki,Allah gelecek olanada yardımcı olsun.:)

Uzunoğlu
29.09.2008, 15:11
işte bende bunu diyorum
''tepkinin geleceği gün gibi aşikardı'' derken yaptıkları doğru der gibi bir düşünce çıkıyor ortaya
o zaman Umut çok gol kaçırıyor oda hak ediyor
Tolga yine hatalı gol yedi oda hak ediyor
Cale çalım yedi gol yedik
Gökhan da ne yapıyor topu hep denize yolluyor
deyip ıslıklamak lazım
niye Tayfun ıslıklanıyorda öbürleri ıslıklanmıyor(yanlış anlaşılmasın öyle yapılsın demiyorum zira çok üzülüyorum topçuların gördüğü bu muameleye)

Yapılan doğru değil ama bu taraftar Tayfun'a o bölgede güvenmiyor güvenmeyecekte

Umuta , Gökhan'a gösterilen tepkiler yokmuyu vardı ama organize değildi.

Tolgaya tepki mepki olmaz o ümitsiz vaka :)

Tayfun takımın geriye düşmesine sebebiyet verdi. Diğer futbolcular böyle bir talihsizlik yaşamadı bu ayrımıda yapmak gerekli.

Ertan 51
29.09.2008, 15:17
Yapılan doğru değil ama bu taraftar Tayfun'a o bölgede güvenmiyor güvenmeyecekte

Umuta , Gökhan'a gösterilen tepkiler yokmuyu vardı ama organize değildi.

Tolgaya tepki mepki olmaz o ümitsiz vaka :)

Tayfun takımın geriye düşmesine sebebiyet verdi. Diğer futbolcular böyle bir talihsizlik yaşamadı bu ayrımıda yapmak gerekli.
:)
Allah göstermesin önümüzdeki ilk maçta Song veya Egemen yüzünden geriye düşersek demekki oda hak edecek
neyse
ben diyeceğimi dedim,
işleri çok zor Allah yardımcıları olsun.(özellikle Trabzonluların:))

OLCAY ÇAKIR
29.09.2008, 15:22
Anlaşılan o ki;ıslıklar Ersun hocaya.!
Zira sağda tercihi yapan Tayfun değil Hoca.!!

Zaten en güzel cevabıda Ersun hoca vermiş maç sonrası.
Üzerine almış demekki mevzuyu.
Onada yakışan bu.
Tebrikler hocam.

Uzunoğlu
29.09.2008, 15:23
:)
Allah göstermesin önümüzdeki ilk maçta Song veya Egemen yüzünden geriye düşersek demekki oda hak edecek
neyse
ben diyeceğimi dedim,
işleri çok zor Allah yardımcıları olsun.(özellikle Trabzonluların:))

Song ile Egemen forvet oynarsalar emin ol ıslıklanırlar :)

mashal61
29.09.2008, 15:34
Bizim taraftarımız(!) kendi değerlerine sahip çıkmıyor; sonra da çıkıp alt yapıdan futbolcu istiyor. Futbolcuyu ıslıklayarak ne yapmaya çalışıyorlar? Üstelik takım olarak gayet iyi oynadığımız bir maçta.Ayrıca bu futbolcu kendi mevkisinde de oynamıyor. Anlamak mümkün değil.:mad:

toksoy61
29.09.2008, 15:35
Antalya maçını maratondan kombinemle izledim. Tayfuna o hareketi yapanlar benim çevremdede vardı. Hele birisi vardı ki klasik eski trabzonspor taraftarı. Bilet almış kombinesi olan arkadaşın yerine oturmuş, ikidebir takıma futbolculara küfredip duruyordu.
Olumlu bir gelişme ise yeni nesilin özelliklede eğitimli insanların tamamen takımın arkasında olmaları ve gerçek bir taraftar gibi davranmasıdır. Zaten daha sonra ıslıklayanlara tepki vermeleri yüzünden bu protestolarda bitti. Yönetimin bence yapması gereken seneye stada eğitim düzeyi daha yüksek taraftarları çekebilmesidir. Çünkü diğer taraftarın takımına zerre kadar katkısı olmuyor ne yazikki maçlarda...

Erdal
29.09.2008, 15:44
Sahi bu taraftar Yattarayı neden ıslıklamadı acaba?

Oysa en büyük ıslığı hakeden oydu.;)Belkide ıslıklayanlarda olmuştur ama sesleri alkışların arasında kaybolmuştur.:)

Ah benim hafızası zayıf abi ve ya kardeşim. "Taraftar" Yattara yı dövmüştü!!!!! bırak ıslıklamayı... Böyle bir meseleyi bile çektiğiniz tarafı görünce bundan sonra hiç bir mesajınızı ciddiye almayacağımı belirtmek isterim. Mümkünse sizde benimkileri ciddiye almayın.

Uzunoğlu
29.09.2008, 15:52
Bizim taraftarımız(!) kendi değerlerine sahip çıkmıyor; sonra da çıkıp alt yapıdan futbolcu istiyor. Futbolcuyu ıslıklayarak ne yapmaya çalışıyorlar? Üstelik takım olarak gayet iyi oynadığımız bir maçta.Ayrıca bu futbolcu kendi mevkisinde de oynamıyor. Anlamak mümkün değil.:mad:

Bu konuyuda taraftara bağladınız ya helal olsun

Yakında sanırım bu sayfalardan bizim taraftarlarla alakalı ilginç şeyler okuyacağız

Kenedy Trabzonspor taraftarları tarafından öldürüldü gibisinden :)

OYılmaz
29.09.2008, 15:55
Bu kadar iyi giderken ıslıklanacak bir şey kalmayınca doğal olarak öz evlatçılarımız Tayfuna yükleniyor :)

Erdal
29.09.2008, 15:56
Engin ve Harun, Başılığı Tayfun başlığına çevirmişsiniz:) İftardan sonra yada daha geç vakit Tayfun la ilgili düşündükleriniz Tayfun başlığında yada maç başlığında dinlemek isterim. Benim de bir kaç cümlem olur tabi :)

töre61
29.09.2008, 15:59
futbolcu da hata yapar da bizler neden sabretmiyoruz ki?maçı izledim...üzüldüm açıkçası tayfuna

Erdal
29.09.2008, 16:01
Olcay abi konumuza dönersek. Böye tipleri sıfırlama imkanı yok. Yeryüzünde kristalize edilebilen bir çekirdek ailenin bile olmadığnı düşünecek olursak bunlar varlar ve olmaya devam edecekler. Bizim şehrimizde biraz daha fazla varlar kabul. Ama asıl önemli olan sesiz çoğunluk. Eğer onlar geçen maç yaptıklatını devam ettirebilirse gerisi çok önemli değil. Ben Tayfun un çok da demoralize olmadığını düşünüyorum. Öyle olsa son dakikada o pozisyonda kalaeye vurma cesaretini gösteremezdi. Alışmış artık ...Bu arada top kaybında yaaa offf ulannn gibi tepkiler son derece normal. Benim söylediğim pozisyondan 5 dakika sonra organize tepkiler...İkinici golden sonra Yattara diye bağıran grup az beklememiş mesela o fırsatı....

Uzunoğlu
29.09.2008, 16:02
Engin ve Harun, Başılığı Tayfun başlığına çevirmişsiniz:) İftardan sonra yada daha geç vakit Tayfun la ilgili düşündükleriniz Tayfun başlığında yada maç başlığında dinlemek isterim. Benim de bir kaç cümlem olur tabi :)

Sen ne zaman istersen iste abi farketmez.

Yalnız Tayfun ıslıklanmasaydı bu başlık açılacakmıydı :)

Bir nevi tayfun başlığı burası

Recep Alkan
29.09.2008, 16:05
sag bek ve acıkta oynayan futbolcularımızın ısı bu sene cok zor. cunku zaten lıgın basından berı herkes tkımda bır sag bek acıgı oldugunu bagıra bagıra soylemıstı. alınmadı yada alınamadı yada teknık heyet ıhtıyac duymadı. bu eksık bır seklde gıderılemedı. bır de uzerıne yattara gıdınce alın sızı baskı ıkı kat. herkes acık oynayan sag kanat oyuncusundan yattara gıbı sıfıra ınmesını adam eksıltmesını ortalar yapmasını beklıyor. her topcunun ozellıklerı aynı olsaydı o zaman futbolun bır amacı ve guzellıgı kalmazdı. sabredecegız. nasıl yabancılara sabredıyorsak kendı evlatlarımıza da bu sabrı gosterecegız. takımdakı herkes yapabıldıgının en ıyısını yapmak ıcın ugrasıyor. lıg cok uzun bır marton. kaybedecegız kazanacagız, berabere kalacagız hersey olacak. taraftar olarak bzım uzerımıze dusen sabretmek ve destek olmak.

Atalay
29.09.2008, 16:10
Sen ne zaman istersen iste abi farketmez.

Yalnız Tayfun ıslıklanmasaydı bu başlık açılacakmıydı :)

Bir nevi tayfun başlığı burası

Tayfunun futbolunu günahım kadar sevmem begenmem kurban bu maçta Tayfundu SANA iddaa ediyorum bu sezon eger gerekli tepkiyi veremessek daha çok futbolcu yuhalanır ıslıklanır...

Benim tayfunu begenmemem onu oynadıgımız bir maçta ne kadar kötü oynarsa oynasın yuhlama ıslıklama hakkını bana vermez veremez..

Eger millet birini yuhalamak istiyorsa rakip takımın oyuncusunu, teknik direktörünü, malzemecisini,başkanını,doktorunu yuhalasın kendi oyuncusunu degil...

Sevgilerimle..

Uzunoğlu
29.09.2008, 16:16
Tayfunun futbolunu günahım kadar sevmem begenmem kurban bu maçta Tayfundu SANA iddaa ediyorum bu sezon eger gerekli tepkiyi veremessek daha çok futbolcu yuhalanır ıslıklanır...

Benim tayfunu begenmemem onu oynadıgımız bir maçta ne kadar kötü oynarsa oynasın yuhlama ıslıklama hakkını bana vermez veremez..

Eger millet birini yuhalamak istiyorsa rakip takımın oyuncusunu, teknik direktörünü, malzemecisini,başkanını,doktorunu yuhalasın kendi oyuncusunu degil...

Sevgilerimle..

Olayları tek boyutlu olarak gördüğümüz müddetçe yanılacağız

Tayfun'un sağ kanattaki yetersizliği Halilhodzic zamanında bir Konya maçında dikkati çekmiştir. Hata yaptıkça bu sezon bu tepkileri alacak o mevkide. Mimlenmiş bir kere. Hani derler ya adamın adı çıkacağına canı çıksın. Tayfun hata yapacak psikolojisi mi beklentisi mi diyelim o taraftarda var. Sevinilecek tarafı ise sağduyunun olaya hakim olması.

Yazdıklarım her zamanki gibi yanlış anlaşılıyor sanırım. Ben Tayfun ıslıklanmayı hak etmiştir demiyorum. ıslıklayanların yerine kendimizi koyarak düşünelim acaba neden niye böyle oluyor diye...

magicyattara
29.09.2008, 16:19
Ah benim hafızası zayıf abi ve ya kardeşim. "Taraftar" Yattara yı dövmüştü!!!!! bırak ıslıklamayı... Böyle bir meseleyi bile çektiğiniz tarafı görünce bundan sonra hiç bir mesajınızı ciddiye almayacağımı belirtmek isterim. Mümkünse sizde benimkileri ciddiye almayın.

Şu molozdaki olay duymuştum bende.
Tabii olaylara 1000 km uzak olmak böyle bir şey sanırım.

O olayın futbolla ilgisi yoktu.Hatta bu olaya karışan diğer tarafın futbolla hiç bir ilgisi yoktu sanırım.Tanımamış olabilirler.:)
Trafik kazası gibi bir olay vardı orada.

Bence yargıya varmadan önce bir araştır erdal'cım.

Hafızam çok kuvvetlidir.
Mesajlarımın ciddiye alınması gibi bir endişem de yok.İçin rahat olsun,sıkma canını,daha sanada cevap yazmam.
Ayrıca;
Benim Yattara transferi hakkında söylediklerime hayal diyenler buyursun Yattara sayfasına.

Recep Alkan
29.09.2008, 16:20

Tayfun'un sağ kanattaki yetersizliği Halilhodzic zamanında bir Konya maçında dikkati çekmiştir. Hata yaptıkça bu sezon bu tepkileri alacak o mevkide. Mimlenmiş bir kere. Hani derler ya adamın adı çıkacağına canı çıksın. Tayfun hata yapacak psikolojisi mi beklentisi mi diyelim o taraftarda var. Sevinilecek tarafı ise sağduyunun olaya hakim olması.

Yazdıklarım her zamanki gibi yanlış anlaşılıyor sanırım. Ben Tayfun ıslıklanmayı hak etmiştir demiyorum. ıslıklayanların yerine kendimizi koyarak düşünelim acaba neden niye böyle oluyor diye...

kolayı var ya tayfunu da gonderelım hıc sag kanadımız kalmsın o zaman :D
bırde ıslıklayanların yerıne kendımızı koyalım derken ben pek anlamadım kardesım. yanı ne fark var kı onlarla bızım aramızda. onalr da bu takıma gonul vermıs bu tkımı sevıyor bızde. yanı bızler televızyonda seyrederken bıle kufr etmeıp bagırmıyorsak her hareketı sahaya yansıyan taraftarlar neden bunu yapıyor.

magicyattara
29.09.2008, 16:26

Sorun Tayfunun sağ kanattaki yetersizliğidir.

Bu adam burda oynayamaz.Bu yaştan sonrada kendini düzeltemez.

Oynadığı sürecede ıslığı yiyecektir.

Yani uzunoğlu kardeşim bana göre sen haklısın.:)

Uzunoğlu
29.09.2008, 16:27
kolayı var ya tayfunu da gonderelım hıc sag kanadımız kalmsın o zaman :D
bırde ıslıklayanların yerıne kendımızı koyalım derken ben pek anlamadım kardesım. yanı ne fark var kı onlarla bızım aramızda. onalr da bu takıma gonul vermıs bu tkımı sevıyor bızde. yanı bızler televızyonda seyrederken bıle kufr etmeıp bagırmıyorsak her hareketı sahaya yansıyan taraftarlar neden bunu yapıyor.

Dediklerimden bunları çıkartmana şaşırıyorum

Tayfun'un oynayacağı en son mevki sağ bektir. Olmuyor, tutmuyor hem tayfun hem de Trabzonspor kaybediyor.

O ıslıklayanlar ile aranda çok fark var. Dediğim gibi sevgi noktasında aynıyız. Yalnız adam yağmurun altında ıslanıyor , takıımı geriye düşüyor ( ki bende de hayal kırıklığı yarattı bu durum tribünde) moral sıfır oluyor. Bu durumda bir suçlu arama ihtiyacı hissediyor ve kabak hata yapan Tayfun'un başında patlıyor. Bu psikolojiyi sizler tv başında yaşamıyorsunuz ama stadda yaşanıyor. Yapılanın yanlış olduğunu vurgulayarak detayına inmekte fayda görüyorum.

Recep Alkan
29.09.2008, 16:33

Tayfun'un oynayacağı en son mevki sağ bektir. Olmuyor, tutmuyor hem tayfun hem de Trabzonspor kaybediyor.

O ıslıklayanlar ile aranda çok fark var. Dediğim gibi sevgi noktasında aynıyız. Yalnız adam yağmurun altında ıslanıyor , takıımı geriye düşüyor ( ki bende de hayal kırıklığı yarattı bu durum tribünde) moral sıfır oluyor. Bu durumda bir suçlu arama ihtiyacı hissediyor ve kabak hata yapan Tayfun'un başında patlıyor. Bu psikolojiyi sizler tv başında yaşamıyorsunuz ama stadda yaşanıyor. Yapılanın yanlış olduğunu vurgulayarak detayına inmekte fayda görüyorum.

yazdıklarımı senın yazından cıkarmadım kardesım. tayfunun satılması demem tamamen sakadır. tayfunun tutmadıgı bellıdır katılırım sana. ama bu adam avnı aker de gokhanın ayagına dırekt ortayı yaptıgında da herkes ayakta alkısladı. futbolculuk nankor meslektır kardesım. ama bır gunah kecısı aranması ve takım cok ıyı yolda ıken ve belkı de macı cevırme noktasına gelmısken bunun yapılması hata.

aradakı fark konusunda ıse taraftarız ya. yagmur camur desteklerız ya. neden sımdı koyverıryouz pekı. bu çatı kalktıgında bunların olacagı belı ıdı. yanı bız ısladın dıyıp de adam ıslıklamak gıbı bırsey olamaz kanımca. kı ıslıklayanların maraton trıbun oldugu soylenıyor burdakı uyeler tarafından. kale arkası ıslanmadı mı aynı yagmurda. onlar nıye tapkısını koymadı. bence bu bıraz da futbol bılgısı ve kulturu ıle alakalı.

yazdıklarımın senın dusuncen ıle alakası yok. eger sebepler gercekten bunlar ıse bence cok gereksız ve ayıp olan taraftara yakısmayan hareketlerdır dıyorum !!!

Erdal
29.09.2008, 16:34
Anlaşıldı iftardan sonrayı bekleyemeyeceğiz :) O halde Engin şimdi bize Tayfun un son maçta ıslıklanmayı hakedecek neler yaptığını söyleyecek. Sonra ilk Ankaraspor maçından başlayarak taraftarda birikim meydana getirdiği ni iddia ettiği pozisyonlarıda hiç değilse genel olarak özetleyecek. Sonra Ersun hocanın niçin Tayfunda ısrarcı olduğu konusunda bir fikri varmı onu da söyleyecek ve eğer bu soruya da Tayfun Başkan ın köylüsü diye cevap verirse Engin de bundan sonra mesajı dikkate alınmayacaklar listesine girecek :) Buyur Engincim. seni ( anlık ah lar vah lar hatta küfürlerden bahsetmiyorum sonra ve organize ıslıklardan bahsediyorum) bu davranışı makul görmeye iten hadi öyle demeyelim başka konularda görmediğimiz "empatik " tutum sergilemeye iten sebepler nelerdir??

Zafer BİLGİN
29.09.2008, 16:36

hep bir bahane hep bir günahtan kaçma halleri.Bu sözleri senin nezdinde taraftarımıza söylüyorum.O zaman maça gitmeyin tv başında seyredinhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon12.gif

magicyattara
29.09.2008, 16:39
İşin özü şu:

Trabzonspor taraftarı yıllardır üst düzey takımlar ve futbolcular seyrettiğinden dolayı,basit hatalara ve yetersiz gördüğü futbolculara karşı tahammülsüzdür.

Bencede haklıdır.

Şampiyonluğa oynuyorum diyen takımın sağ beki seyircide acaba topu ortalayabilecekmi şüphesi bırakmayacak.

sümela61
29.09.2008, 16:41
söze "bunu yapan taraftarlarımız" diye başlamak sanırım yanlış olur... çünkü ben kendi futbolcusunu ıslıklayan, kendi futbolcusuna küfür eden kişilerin (hangi takım olursa olsun) "taraftar" olduklarını sanmıyorum... benim bu kişiler için kullandığım tabir "iyi gün dostu" tabiridir...

bu arkadaşlar maalesef her yerde mevcutturdurlar... "kale arkasındaki iyi gün dostları", "maratondaki iyi gün dostları", "numaralıdaki iyi gün dostları", "şeref tribünündeki iyi gün dostları", "tv başındaki iyi gün dostları" diye sınıflara ayrılırlar... bereket, "taraftar" sayısı; bu "menfaatçiler"den daha çoktur... menfaat ille de cebinize para girmesi demek değildir... siz bir takımı sadece sizi mutlu etsin diye seviyorsanız, siz de menfaatçisiniz demektir...

her şeyi bir kenara bırakalım... en çok merak ettiğim şeylerden birisini sormadan edemeyeceğim... şimdi bu arkadaşlar; futbolculuk mesleğini iyi yapamadıkları için ıslıklayıp, küfür ediyorlar değil mi futbolculara?... peki bunlar kendi mesleklerinde (işçi, doktor, öğretmen, polis; meslekleri her ne ise) bir hata yaptıklarında; ıslıklanıp o ettikleri okkalı küfürleri kendileri yeseler nasıl olur, hiç düşünüyorlar mı acaba?... ;)

Erdal
29.09.2008, 16:42
Engin bekliyorum canım. Unutmadan bana Tayfun un bu sezon yaptığı ortaları yapabilen bir sağ bek bul hemen. O ortalar(ki kendilerine muz denir.) Sıfıra inmeden sıfırdan yapılmış ortalar kadar tehlikelidir.

Erdal
29.09.2008, 16:43
Engin Enver Paşa ile ilgili harika bir kitap var elimde yazmayacaksan gideceğim. iftardan sonrayı bekleyebilirim:)

Recep Alkan
29.09.2008, 16:44
söze "bunu yapan taraftarlarımız" diye başlamak sanırım yanlış olur... çünkü ben kendi futbolcusunu ıslıklayan, kendi futbolcusuna küfür eden kişilerin (hangi takım olursa olsun) "taraftar" olduklarını sanmıyorum... benim bu kişiler için kullandığım tabir "iyi gün dostu" tabiridir...

bu arkadaşlar maalesef her yerde mevcutturdurlar... "kale arkasındaki iyi gün dostları", "maratondaki iyi gün dostları", "numaralıdaki iyi gün dostları", "şeref tribünündeki iyi gün dostları", "tv başındaki iyi gün dostları" diye sınıflara ayrılırlar... bereket, "taraftar" sayısı; bu "menfaatçiler"den daha çoktur... menfaat ille de cebinize para girmesi demek değildir... siz bir takımı sadece sizi mutlu etsin diye seviyorsanız, siz de menfaatçisiniz demektir...

her şeyi bir kenara bırakalım... en çok merak ettiğim şeylerden birisini sormadan edemeyeceğim... şimdi bu arkadaşlar; futbolculuk mesleğini iyi yapamadıkları için ıslıklayıp, küfür ediyorlar değil mi futbolculara?... peki bunlar kendi mesleklerinde (işçi, doktor, öğretmen, polis; meslekleri her ne ise) bir hata yaptıklarında; ıslıklanıp o ettikleri okkalı küfürleri kendileri yeseler nasıl olur, hiç düşünüyorlar mı acaba?... ;)

pekı bunlar bırde stada geldıklerınde yapmaları gereken ıs olan taraftarlık gorevlerını ıyı yapabılıyorlar mı? bırde bunu sormak lazım. yoksa bu olay sumudur? sen paraları goturuyorsun ıyı oynacayak ve ıstedıgımızı bıze vereceksın, bız buraya para verıyoruz eger ıstedıgımızı senden alamazsak bagırır cagırır ve kufuru basarız. eger ısın ozu bu ıse bence o ıyı gun dostları sonuna kadar haklı.

Harun
29.09.2008, 16:46

Konu tamamen Tayfun olayına ilişkin açıldı:) Baca olmayan yerde duman çıkmaz:)

Ha! genele vur diyorsan vuralım.Tek yuhalayan taraftar kitlesi biz değiliz.Ben yine tekrar ediyorum.Niye sadece Tayfun? Bence bu araştırılmalı:)

mashal61
29.09.2008, 16:48
Bu konuyuda taraftara bağladınız ya helal olsun

Yakında sanırım bu sayfalardan bizim taraftarlarla alakalı ilginç şeyler okuyacağız

Kenedy Trabzonspor taraftarları tarafından öldürüldü gibisinden :)

Benim söylemek istediğim alt yapıdan futbolcu istemekle Tayfunu ıslıklamak birbiriyle çelişiyor. Yani biz kendi değerlerimize sahip çıkmalıyız demek istiyorum. Onları ıslıklayarak takıma kazandıramayız diyorum. Ben Trabzon' da orta açamadı diye Gökdeniz' e ana avrat küfür eden taraftar müsvetteleri de gördüm. Tayfun' u ıslıklamışlar çok mu? Açıkçası hiç şaşırmadım. Bizim taraftarımız Trabzonlulara karşı daha sabırsız davranıyor.

Ayrıca benim yorumumun Kenedy Trabzonspor taraftarları tarafından öldürüldü gibi bir yorumla ne bağlantısı var?

Uzunoğlu
29.09.2008, 16:50
Anlaşıldı iftardan sonrayı bekleyemeyeceğiz :) O halde Engin şimdi bize Tayfun un son maçta ıslıklanmayı hakedecek neler yaptığını söyleyecek. Sonra ilk Ankaraspor maçından başlayarak taraftarda birikim meydana getirdiği ni iddia ettiği pozisyonlarıda hiç değilse genel olarak özetleyecek. Sonra Ersun hocanın niçin Tayfunda ısrarcı olduğu konusunda bir fikri varmı onu da söyleyecek ve eğer bu soruya da Tayfun Başkan ın köylüsü diye cevap verirse Engin de bundan sonra mesajı dikkate alınmayacaklar listesine girecek :) Buyur Engincim. seni ( anlık ah lar vah lar hatta küfürlerden bahsetmiyorum sonra ve organize ıslıklardan bahsediyorum) bu davranışı makul görmeye iten hadi öyle demeyelim başka konularda görmediğimiz "empatik " tutum sergilemeye iten sebepler nelerdir??

İftardan önce çok şey istedin abi bu sorularına nikotin ihtiyacı giderilmeden cevap verilmez ama elimden geleni yapayım:)

Tayfun ıslıklanmayı hak etmedi. Yapılan büyük bir terbiyesizliktir. Buna itirazım yok. İtiraz ettiğim nokta bileninde bilmeyeninde bu terbiesizliğe imza atan bilinçsiz taraftarı hain ilan etmesidir.

Şimdi Ankaraspor maçında rakip zaten 10 kişi kalmış fazlaca yüklenemiyor. Bırakalımda Tayfun kayda değer bir hata yapmasın :)

Ankaragücü maçında İlk yarı Yattara oynadığından dolayı özellikle sağ kanattan yüklenme durumu söz konusu değildi. Yattaranın başındaki adam en azından Tayfunu rahatsız etmiyordu.

Bjk maçına gelince film orada kopmaya başladı işte Erdal abi. İlk defa ciddi bir rakiple maç ve Tayfun 60. dakikadan sonra yürüyemez hale geliyor :)
Bunlar ağır bir sezon öncesi kampı geçirmedi mi? Bu kampı seninle yüzyüze detaylarıyla konuştuk zaten. Bu futbolcunun bu şekilde kondisyon probleminin olması normal mi?

Denizli maçını tv den izledim. Zevk almadığım bir maç olduğu için hatırlayamıyorum nasıl oynadığını. Ne dersem yalan olur.

Ersun Hoca Tayfunda ısrar ediyor çünkü elde alternatifi yok. Tayfun çıkar serkan girer, serkan çıkar ferhat girer, ferhat çıkar adnan girer. Al birisini vur ötekine :)

Gelelim empati konusuna. Abi maç gecesi o yağmurun altında kalanlardan olduğum için empati yapmak kolay oluyor. Nasreddin hoca damdam düşünce doktor getirilmesini istemeyip bana damdan düşen birisini getirin demiş ya aynı durum :) Yenilen gol hayal kırıklığı zaten. Bu takım böyle kolay gol yemez bilincinde olan insanlar şaşkınlık içerisinde. Yağmur sırılsıklam etmiş milleti. Yağmurluklara aldanmayın insanlar iliklerine kadar ıslanmışlardı. Bu açıdan yapılan terbiyesizliğe biraz empatiyle bakmanın faydası var diye düşünüyorum abi...

Mustafa Önal
29.09.2008, 16:55
bizim taraftarımızdaki ön yargı ne zaman yıkılacak tayfun, ergin , hüseyin, hasan , mehmet yılmaz ve diğerleri niceleri taraftarımızın kafasında oluşan ön yargılar yüzünden çok sıkıntılı günler yaşadı. bu insanların yerine birde kendimizi koyalım. şurda 3-5 kişi toplansak aramızdan birine çık ortaya konuş desek kaçmaya delik arar. 20 bin kişi önünde top oynamak kolay mı helede iyi giderken bile yapılan tek hatada homurdanmaya başlayan bir taraftra önünde.

NE DİR BU BIKMADIK MI AKILLANMADIK MI NE ZAMAN BİTECEK BU HOMURTULAR , YUHLAMALAR. KİM VE NE ZAMAN DUR DİYECEK BUNA.
2005 te takım zirveye oynar hüseyine , mehmet yılmaza hortular yuhlamalar. hoca zar zor topçuları ikna eder takımda kalmaya.
aynı şekilde gencecik yaşta yağı kırılmış bir topçumuz olmasına rağmen yine kötü bir döneminde hocası göre göre sağ bek oynatır kabak başına patlar.
bu hastalıktan ne zaman kurtuluacağız. o stadda maratondaki vatandaşlardan biri çıkıp bana desin ispatlasın ben işimde 1 NUMARAYIM yüzde 10 kusurla iş yaparım desin ben bu işi bırakacağım.
yazık valla yazık. bu gün tayfun , geçmişte fatih , gökdeniz , hami .

YARIN BARIŞLARIN , KADİRLERİN , GÖKSULARIN bu duruma düşmemesi için bizim dur dememiz GEREKMEZ Mİ

semih YETİM
29.09.2008, 16:56
tayfunun yuhalanma sebebini söyleyeyim
1-ilk yediğimiz golde adam onlara göre sol açıktan koşuyor ve adamın peşinde bizim açık oyuncusu ısaac koşuyor beg oyuncu tayfun adama bakıyor...homurdanmalar oldu tayfun koşsana adamın peşine yürümek için mi çıktın sahaya filan ama 3-5 kişi dedi yani duyulacak bir şey değil...nitekim adam gitti önünü kesen olmayınca vurdu kaleye attığı kötü şutu iyi izleyen diğer eleman topu ağlara yolladı...yani 1.gol sebebimiz tayfundur %80
2-katıldığımız atak pozisyonunda umut boşta olmasına rağmen atmadı ki bu pozisyonda umut bile çıldırdı...tafartar ne yapsın...
3-sonraki katıldığı atak pozisyonunda çalım atmaya çalıştı kaptırdı aldık tekrar atağa çıktık orta kesmek yerine ortaya döndü...

TS şampiyonluğa oynuyor ve bazı hatalar affedilmez...sen gol yeme sebei oluyorsun sonra ataklarda oldukça etkisiz bu tafatar ne yapsın?taam abartıdır kesinlikle katılıyorum ama boş yere de tepki göstermedi taraftar..ayrıca skor 1-1 olduğu anda maraton tayfun tayfun diye bağırmaya başladı...hüseyini nasıl övüyor bu stat eğer tayfun da hakkını verirse tayfunu da destekler taraftarın burda çok da büyütülecek bir suçu yok bence...tayfunu izlemedik mi ilk yarı ben çıldırdım tribünde tepkilere katılmadım hatta yapmayın morali bozulur filan da dedim ama o da sahada yürümek yerine koşmayı tercih etmeli bence...taraftarın suçu %50yi geçmez burda dier %50si de tayfunundur...bi gözümüz kapalı bakmayalım olaylara..bu taraftar takımına sonuna kadar sahip çıkıyor...2-1 olduğunda daha çok bağırmak yerine o yağmurda stadı terketmeyi de bilirdi millet..herkez tebrik etti taraftarı sadece yönetimde heyecan yok taraftar da oynarcasına heycanlanıyor maçlarda biraz anlayış gerekiyor bence her iki taraf için de..

Recep Alkan
29.09.2008, 16:56
Gelelim empati konusuna. Abi maç gecesi o yağmurun altında kalanlardan olduğum için empati yapmak kolay oluyor. Nasreddin hoca damdam düşünce doktor getirilmesini istemeyip bana damdan düşen birisini getirin demiş ya aynı durum Yenilen gol hayal kırıklığı zaten. Bu takım böyle kolay gol yemez bilincinde olan insanlar şaşkınlık içerisinde. Yağmur sırılsıklam etmiş milleti. Yağmurluklara aldanmayın insanlar iliklerine kadar ıslanmışlardı. Bu açıdan yapılan terbiyesizliğe biraz empatiyle bakmanın faydası var diye düşünüyorum abi...

ıste ben ısın burasna taktım. az oncede yazdım kardesım. bu catı kaldırılırken herkes bu oalyın bole olacagını bılıyordu. hatta cok yazı yazdım arkadaslar her mevısımı yagıslı gecen ılde catı kaldırılması mantıklı degl dıye. ama ne o stadda mac ızlemedıgımzı kaldı nede trabzona yılda sadece 5 kez yagmur yagıyor dıyenı. bırde dedıler kı kulup 10.000 yagmurluk dagıtacak. tamam dedık oyle olsun dedık.ç tartısmayalım dedık. su forumda yazılanları okuyor herkes dıyor kı ıslıklayanlar maraton trbundekı cekırdekcıler. sen stadda nerdeydın bılmıyorum. ama eger oyle ıse neden kale arkası bunu yapmadı. kale arkasından mac daha mı farklı gorunuyor acaba. kı kolay gol yemez dedıgımız takım gol yedıgnde mıllet bırde ıslanmıs tayfuna patlamıs oluyor ckıyor burda. ıyı de enılen ılk golde tayfunun hatası olması ımkansız, ıkıncı golde aam sahada degıldı. yanı bence bunun altında baska bırseyler aranması gerekır derım ben. mesela dıye sorma hemen cevap vereyım. tayfunun gonderılmesı ve bu takımda ıstenmemesı. aklıma baska bırsey gelmıyor.

sümela61
29.09.2008, 17:05
Yenilen gol hayal kırıklığı zaten. Bu takım böyle kolay gol yemez bilincinde olan insanlar şaşkınlık içerisinde. Yağmur sırılsıklam etmiş milleti. Yağmurluklara aldanmayın insanlar iliklerine kadar ıslanmışlardı. Bu açıdan yapılan terbiyesizliğe biraz empatiyle bakmanın faydası var diye düşünüyorum abi...

Engin'cim biz zaten burada her şey günlük gülistanlık giderken, takım 2-3 fark öndeyken yapılmış bir terbiyesizliği konuşmuyoruz...

taraftar dediğin kötü dönemlerde terbiyesizlik yapmayandır...

Engin'cim bence bu "mağara adamları" nın empati duyulacak bir tarafları yok...

neyse ki Trabzon'da sizler gibi taraftarlar var ki, meydanı bunlara bırakmıyorsunuz...

Taner Gündoğdu
29.09.2008, 17:06
Islıklamanın amacı Tayfun'un iyi oynaması değil kötü oynadığına dikkat çekmektir.

Ben ıslıklayanları elbette tasvip etmiyorum ama empati kurmadan da burada değerlendirme yapmak doğru değil diye düşünüyorum.

Taraftar orada yağmurun altında bir sıkıntı çekiyor ve gol yenilince moral tamamen bitiyor. Bu insan o dakikadan sonra bir şekilde tepki göstermek zorunda. Piyango Tayfun'a çıkıyor çünkü hatayı yapan o?

Tayfun Islıklandı tribünler tarafından yoksa küfür olayı yok. Abartıp yangına körükle gitmenin alemi yok.

Serkan Antalya maçında Tayfun'a nazaran daha iyiydi.

3-5 kuruş maç bileti bakarsın bizi şampiyon yapar şaşırıp kalırsın:)

herkese çok güzel cevaplar yetiştirmişsin zannedersemki ıslıklayanlardan birisin!
yangına körükle giden de yok!

yani o kadar kişi tayfunu ıslıkladı(nız) ama kimse küfür etmedi öyle mi? vallahi helal olsun ne centilmenlik utandım şimdi yazdıklarımdan!!!

ıslıklamanın nedeni tayfunun kötü oynadığına dikkat çekmekmiş! kimin dikkati çekildi? sonuç ne? elimizde dikkat çekilmiş bir mevzu haricinde ne var?

serkan tayfundan iyi oynamış, sana göre öyle bana göre böyle, göreceli bir kavram. bencede tayfun çok daha başarılıydı mevkiinde. serkan defalarca sağbek oynamak istemediğini de belirtti!

empati yapalım demişsin... kelime güzel ama içi boş! yağmurda ıslanmış, gol yemiş sinirlenmiş, o yüzden yapmış paşalarım! sen yağmurda ıslandın da ıslıklamayan ıslanmadı mı? ıslıladın da kurudun mu? sen yağmur altında maç izledin de tayfun antalya sahilinde mi oynadı! o adamın hata yapmaya hakkı yok mu?

demek herkesin verdiği 3-5 kuruş bizi şampiyon yapabilir (nasıl olduğunu merak ettim açıkcası), o zaman staddaki herkes ıslıklasın takımı canı istedimi! hatta verdiği paraya göre ıslıklasın! kale arkası az, maraton çok, numaralı susmasın, vip ıslıklara boğsun takımı! ne de olsa müşteri veli nimetimizdir değil mi?

LazAnisT
29.09.2008, 17:07
Trabzon doğumluysan ağzınla kuş tutman lazım.Kriter bu.

Selami Gürpınar
29.09.2008, 17:08
Çok Güzel bir başlık açandan Allah Razı olsun ..

Mustafa Önal
29.09.2008, 17:10
İftardan önce çok şey istedin abi bu sorularına nikotin ihtiyacı giderilmeden cevap verilmez ama elimden geleni yapayım:)

Tayfun ıslıklanmayı hak etmedi. Yapılan büyük bir terbiyesizliktir. Buna itirazım yok. İtiraz ettiğim nokta bileninde bilmeyeninde bu terbiesizliğe imza atan bilinçsiz taraftarı hain ilan etmesidir.

Şimdi Ankaraspor maçında rakip zaten 10 kişi kalmış fazlaca yüklenemiyor. Bırakalımda Tayfun kayda değer bir hata yapmasın :)

Ankaragücü maçında İlk yarı Yattara oynadığından dolayı özellikle sağ kanattan yüklenme durumu söz konusu değildi. Yattaranın başındaki adam en azından Tayfunu rahatsız etmiyordu.

Bjk maçına gelince film orada kopmaya başladı işte Erdal abi. İlk defa ciddi bir rakiple maç ve Tayfun 60. dakikadan sonra yürüyemez hale geliyor :)
Bunlar ağır bir sezon öncesi kampı geçirmedi mi? Bu kampı seninle yüzyüze detaylarıyla konuştuk zaten. Bu futbolcunun bu şekilde kondisyon probleminin olması normal mi?

Denizli maçını tv den izledim. Zevk almadığım bir maç olduğu için hatırlayamıyorum nasıl oynadığını. Ne dersem yalan olur.

Ersun Hoca Tayfunda ısrar ediyor çünkü elde alternatifi yok. Tayfun çıkar serkan girer, serkan çıkar ferhat girer, ferhat çıkar adnan girer. Al birisini vur ötekine :)

Gelelim empati konusuna. Abi maç gecesi o yağmurun altında kalanlardan olduğum için empati yapmak kolay oluyor. Nasreddin hoca damdam düşünce doktor getirilmesini istemeyip bana damdan düşen birisini getirin demiş ya aynı durum :) Yenilen gol hayal kırıklığı zaten. Bu takım böyle kolay gol yemez bilincinde olan insanlar şaşkınlık içerisinde. Yağmur sırılsıklam etmiş milleti. Yağmurluklara aldanmayın insanlar iliklerine kadar ıslanmışlardı. Bu açıdan yapılan terbiyesizliğe biraz empatiyle bakmanın faydası var diye düşünüyorum abi...

TAYFUN ÖZELİNE İNERSEK

ben kısca cevaplar yazım

ankara maçı serkan sağ bek oynadı. tayfun son 10 dakika girdi sanırım serkanın 80 dakika yapamadığını geldi kestiği tek orta ile yaptı.

ankaragücü maçı : serkan sağ bek yattara açık tayfun yine yedek. yattara sakatlandı tayfun oyuna girdi.
önde serkan arkada tayfun oynadı. aynı maçta tayfunu yine 2 nefis ortası varki ikisi de kontrol vuruş yapılıp kaçırılan pozisyon.

bjk maçı serkan açık tayfun bek. serkanın arkasında kolay kolay bek oynabilecek insan tanımıyorum. çünkü serkan ne oynadığını bilmiyor.
o maçta kötü oynadı diyelim. rakibin ahım şahım pozisyonu olmamasına rağmen.

denizli maçı serkan açık tayfun bek rakibin yine kayda değer pozisyonu yok. serkan ne oynadığını yine bilmiyor ve yerine ısac giriyor.
tayfun bundada kötü diyelim

antalya maçı tayfun yine bek. takım saldırıyor tayfun da her topta sağdan ileri çıkıyor. orta sahda kendine güvenerek çalım atmak istedi kaptırdığı bir top var açık söylim bende kızdım tv başında çalıma gerek yok diye kızdım. basit oyna diye. o top gol oldu ve ıslıklar başlamaya başladı. golden sonra ilk 10 dakikada çıkarken song , selçuk ve colmanın kaptırdığı topları izlediniz mi. hepsi birer tehlikeydi.

tayfun özeli bu kadar. benim için mesele tayfun değil. zira o maçta son 5 dakika hüseyin diye stad inledi. aynı hüseyin ziya ve samet hoca zamanında uykusuz kaç gece geçirdi ve bu takımdan. gitmeyi düşündü.

MESELE TAYFUNA DA YAPILSA HOŞ DEĞİL HÜSEYİNEDE. YARIN BARIŞ A DA AYNISININ OLMAMASI İÇİN ÇABALIYORUZ.

son not : bizden soğuk maçlara gitmesinde. inönü de bir maç izledik anlatılmaz. aynı şekilde sakaryda yine bir maç izledik anlatılmaz. geçen seneki sivas maçı hiç anlatılmaz. bu maçların 2 si kaybedilmesine rağmen hiç bir topçuya protesto yokken bu güzel zamanda bu tepki nedir. kadıki maç bitmedi.

sümela61
29.09.2008, 17:10
tayfunun yuhalanma sebebini söyleyeyim
1-ilk yediğimiz golde adam onlara göre sol açıktan koşuyor ve adamın peşinde bizim açık oyuncusu ısaac koşuyor beg oyuncu tayfun adama bakıyor...homurdanmalar oldu tayfun koşsana adamın peşine yürümek için mi çıktın sahaya filan ama 3-5 kişi dedi yani duyulacak bir şey değil...nitekim adam gitti önünü kesen olmayınca vurdu kaleye attığı kötü şutu iyi izleyen diğer eleman topu ağlara yolladı...yani 1.gol sebebimiz tayfundur %80
2-katıldığımız atak pozisyonunda umut boşta olmasına rağmen atmadı ki bu pozisyonda umut bile çıldırdı...tafartar ne yapsın...
3-sonraki katıldığı atak pozisyonunda çalım atmaya çalıştı kaptırdı aldık tekrar atağa çıktık orta kesmek yerine ortaya döndü...

TS şampiyonluğa oynuyor ve bazı hatalar affedilmez...

Ersun Hoca da eminim ki bu hataları görüyordur ve birileri Tayfun'u uyaracaksa; bu Ersun Hoca'nın işidir... herkes işine bakarsa bir sorun olmaz yani...

sizin de belirttiğiniz gibi "TS şampiyonluğa oynuyor ve bazı hatalar affedilmez..."

kendi oyuncunun, kendi takımının moralini bozmak; yapılacak en büyük hatadır... ben de bu yüzden şampiyonluk havasına girmiş bu takıma karşı yapılan bu hataları affedemiyorum... ;)

Samet Yildirim
29.09.2008, 17:12
nekadar kötü olursan ol isliklama olmamali

Erdal
29.09.2008, 17:14
Semih, Harun ve Enign...

Geçmiş yılları bir tarafa bırakalım. Bu sene için konuşuyorum. Tayfun hocanın istediklerini yapmaya en yakın futbolcudur. Hoca ( muhtemelen her iki kanada da futbolcu almayacak) bek oynattığı kişilerin hemen her hücümda ısrarla ve mümkün olduğu kadar çok çıkmasını istiyor. İşin garibi Antalya maçı bu anlamda en iyi olduğumuz maç. Sadece ilk yarıda ik kez Cale bir kez Tayfun rakip ceza sahasında gol pozisyonuna girdiler. Bekler ileri çıktığında Son sağ a Egemen Sol a kayıyor ve Hüseyin de stopere dönüşüyor. Sistem bu. Hatırlayın ilk golden sonra verdiğimiz pozisyonu; Ortayı yaptıran Song. Önündeki adamı kaçıran Hüseyin.:) Maçın en iyisi dedğimiz Hüseyin.
Bu sistem bizim için çok yeni. Geçen sene bile denemeye tenezzül etmemişti hoca. Ben ısrarla takımı 7. haftadan sonra değerlendirmek lazım dediğimde kasdım sadece yeni adamlar değildi. Yeni sistemdi. Bu arada bu yeni sistemde kontratak futbolcusu olan Yattara ya zaten yer yoktu. Bu anlamda hoca nın çok memnun bile olduğunu düşünüyorum. Ayrı mevzu...Şimdi bir maçta 2 hata yapan ( biri pas hatası diğeri adamı kaçıran) Aynı zamanda golde ortayı yapmış. ( ıslıklandıktan sonra) bile rakip kalede pozisyon aramışsa ben o futbolcuyu alkışlarım. Bu arada Engin haklısın Tayfun da özellikle 70 den sonra düşüş oluyor. Çare bulunmalı :)

Uzunoğlu
29.09.2008, 17:15
herkese çok güzel cevaplar yetiştirmişsin zannedersemki ıslıklayanlardan birisin!
yangına körükle giden de yok!

yani o kadar kişi tayfunu ıslıkladı(nız) ama kimse küfür etmedi öyle mi? vallahi helal olsun ne centilmenlik utandım şimdi yazdıklarımdan!!!

ıslıklamanın nedeni tayfunun kötü oynadığına dikkat çekmekmiş! kimin dikkati çekildi? sonuç ne? elimizde dikkat çekilmiş bir mevzu haricinde ne var?

serkan tayfundan iyi oynamış, sana göre öyle bana göre böyle, göreceli bir kavram. bencede tayfun çok daha başarılıydı mevkiinde. serkan defalarca sağbek oynamak istemediğini de belirtti!

empati yapalım demişsin... kelime güzel ama içi boş! yağmurda ıslanmış, gol yemiş sinirlenmiş, o yüzden yapmış paşalarım! sen yağmurda ıslandın da ıslıklamayan ıslanmadı mı? ıslıladın da kurudun mu? sen yağmur altında maç izledin de tayfun antalya sahilinde mi oynadı! o adamın hata yapmaya hakkı yok mu?

demek herkesin verdiği 3-5 kuruş bizi şampiyon yapabilir (nasıl olduğunu merak ettim açıkcası), o zaman staddaki herkes ıslıklasın takımı canı istedimi! hatta verdiği paraya göre ıslıklasın! kale arkası az, maraton çok, numaralı susmasın, vip ıslıklara boğsun takımı! ne de olsa müşteri veli nimetimizdir değil mi?

İnanki mesajının ilk cümlesini okudum fikirlerinin kayda değer olmadığına kanaat getirdim devamını okumadım okumayacağımda . Islıkladım, küfrettim, yönetimi hocayı istifaya davet ettim

boztepe61
29.09.2008, 17:19
Tayfun bana göre sağ bek için yetersiz de olsa maç içinde kendi tribünleri tarafından ıslıklanması abes.
Bu iki oldu.
Tayfuna kötü oynuyorsun demek için ıslıklarsan adam komple biter.

Benim amacım kaş yapmaktı ama tayfunun dolayısı ile takımın sağ kanadının gözü çıktı, olsun niyetim sahih mi diyeceğiz?

Kendi topçun maç içinde kendi tribünlerinden protesto görmez.
Kanundur bu.O topçuyu o maç için kesinlikle kaybedersin.
Dolayısı ile takım da zarar görür.

Empati kurarak bakıyorum.

Tayfunu ıslıklamak falan empati kursam da bana mantıklı gelmiyor.
Yani sabaha kadar uğraşsam da gelmez.

Kendi topçun maç içinde ıslıklanmaz.
Bunu kafaya yazacağız önce.

Taner Gündoğdu
29.09.2008, 17:19
İnanki mesajının ilk cümlesini okudum fikirlerinin kayda değer olmadığına kanaat getirdim devamını okumadım okumayacağımda . Islıkladım, küfrettim, yönetimi hocayı istifaya davet ettim

o zaman sana birde sondan yazıp yollayayım! empati yap, kendini benim yerime koy olmadı!

sifuni
29.09.2008, 17:21
tayfuna bir kez daha yapilmisti sonra disariya gidince kiymete biniyor ama gec oluyor

Uzunoğlu
29.09.2008, 17:21
Mustafa Önal

Mesajıma alıntılayarak yazmış olduğun cevaba karşılık bir yazı yazacağım ama takdir edersinki iftardan sonra ancak :)

Bu saatlerde iptal oluyorum :)

Sadık Bıyık
29.09.2008, 17:23
bu başlık açılmadan tam dört dakika önce bir başka başlıkta aşşağıdakileri yazmıştım; tam tevafuk olmuş

kazanmak ve hırslı oynamak ve lider olmak çok güzel, bizde takımımızın bu oyunuyla grur duyduk ve gelecek için umutlandık. ama ben şöyle bişeye değinmek istiyorum. dakikalar 30-35' i gösterirken trübünlerin tayfuna yaptığı protesto çok çirkindi.

artık taraftarımız sabırlı olmayı bilmeli beraberliğide yenilgiyide kötü futboluda kabulenebilmeli. küsme, kızma, homurdanmayı bir kenara bırakıp bu takımın her zamankinden daha fazla morale ve desteğe ihtiyacı olduğunu bilerek hareket edecek.

serdar balide maç sırasında söyledi "bu artık trabzon taraftarının müzmin hastalığı olmuş". biz artık bu hastalıktan kurtulmalıyız. çünkü bize çok büyük zararının dokunduğunu görmüş olmamız lazım artık.

maçlarda genelde bir takımın pozisyona girme ortalaması 1 dakika civarında bişeymiş. biz golü yedikten sonra tam 60 dakikaya yakın süre vardıki bu 50 tane daha pozisyona girme şansımız olduğunu gösteriyor. öyleyse bu telaş bu hayıflanma niye.

ya gerçek taraftar bilincine ulaşacağız yada ulaşana kadar şampiyonluk hayelleri kurmaya devam edeceğiz bu böyle biline.

Uzunoğlu
29.09.2008, 17:23
o zaman sana birde sondan yazıp yollayayım! empati yap, kendini benim yerime koy olmadı!

empati yapacağım ama sen kalkıp yapmadığım bir şeyi biliyormuşçasına yaptığımı iddia ederek söylüyorsun. Bırak şu iftar vakti o kadarcık sinirlenelim...

Kara Mert61
29.09.2008, 17:25
tayfuna yapılan çok ayıp bişedir..evet kötü oynamış olabilir ama yuhalamak en son yapılacak iştir..Zamanına Hüseyin'i yuhalayanlar şimdi tayfunu hedef seçtiler galiba..

Adem Erdoğan
29.09.2008, 17:25
Hüseyin biraz daha düzgün oynadığı için yeni günah keçisi Tayfun.
Halbuki Tayfun geçen sezona göre birkaç gömlek üstte.

Mustafa K. Demirbaş
29.09.2008, 17:26
burada araya girmek istiyorum Engin le yan yana maçı izledik kesinlikle ıslıklamadı hatta ıslıklayan maraton tribüne tepki gösterenlerdendi

zeyberoğlu
29.09.2008, 17:26
Trabzon'da maça gidip bizim futbolcularımıza küfür etmeyen ,ıslıklamayan kimse yoktur .

boztepe61
29.09.2008, 17:28
Trabzon'da maça gidip bizim futbolcularımıza küfür etmeyen ,ıslıklamayan kimse yoktur .

Hadi ya.
Senelerdir maça giderim ben şu analizi yapamamıştım..

Tebrik ederim.
ALkışı hakeden bi yorum.

Başlık da buna vurgu yapmak için açıldı zaten.

Bütün tribünlerimiz bizim topçulara söver.

Taner Gündoğdu
29.09.2008, 17:29
empaağım ama sen kalkıp yapmadığım bir şeyi biliyormuşçasına yaptığımı iddia ederek söylüyorsun. Bırak şu iftar vakti o kadarcık sinirlenelim...

sinirlen, herkes sinirlenebilir ama ıslıklamak? küfür etmek? yok bu olmaz. ilk mesajında "ıslıkçıların" yaptığına kılıf buluyormuş gibi bir his uyandırdı o yüzden sordum onlardan mısın diye yoksa iddaa etmedim, kimseye bu mübarek ayın son gününde iftira atmak haddimize değil. ama mesajıma alıntı yapıp birşeyler yazacaksın, ben tenezzül edip okuyacağım ve sana cevap yazacağım, sen "okumaya değer bulmadım " diyceksin, yani afkur köpeğim hoşt mu oluyor bu? :) yakışmaz, sana da bana da bu foruma da yakışmaz

Recep Alkan
29.09.2008, 17:30
eger huseyın ıcın soyledıklerımı hesaba katmazsak (kı onlarda kufur degıldır cogu) etmedım kardesım. benım derdım kendı topcularım ıle degıl karsı taraf ve hakemlerdır her zaman. genellıkle de karsı takım taraftarı. tanıyan bılır.

Uzunoğlu
29.09.2008, 17:31
Semih, Harun ve Enign...

Geçmiş yılları bir tarafa bırakalım. Bu sene için konuşuyorum. Tayfun hocanın istediklerini yapmaya en yakın futbolcudur. Hoca ( muhtemelen her iki kanada da futbolcu almayacak) bek oynattığı kişilerin hemen her hücümda ısrarla ve mümkün olduğu kadar çok çıkmasını istiyor. İşin garibi Antalya maçı bu anlamda en iyi olduğumuz maç. Sadece ilk yarıda ik kez Cale bir kez Tayfun rakip ceza sahasında gol pozisyonuna girdiler. Bekler ileri çıktığında Son sağ a Egemen Sol a kayıyor ve Hüseyin de stopere dönüşüyor. Sistem bu. Hatırlayın ilk golden sonra verdiğimiz pozisyonu; Ortayı yaptıran Song. Önündeki adamı kaçıran Hüseyin.:) Maçın en iyisi dedğimiz Hüseyin.
Bu sistem bizim için çok yeni. Geçen sene bile denemeye tenezzül etmemişti hoca. Ben ısrarla takımı 7. haftadan sonra değerlendirmek lazım dediğimde kasdım sadece yeni adamlar değildi. Yeni sistemdi. Bu arada bu yeni sistemde kontratak futbolcusu olan Yattara ya zaten yer yoktu. Bu anlamda hoca nın çok memnun bile olduğunu düşünüyorum. Ayrı mevzu...Şimdi bir maçta 2 hata yapan ( biri pas hatası diğeri adamı kaçıran) Aynı zamanda golde ortayı yapmış. ( ıslıklandıktan sonra) bile rakip kalede pozisyon aramışsa ben o futbolcuyu alkışlarım. Bu arada Engin haklısın Tayfun da özellikle 70 den sonra düşüş oluyor. Çare bulunmalı :)

Erdal abi bahsettiğin sistemde Yattaraya yer yok ama bu sistemde Tayfun'a da kanat oyuncusu olarak yer yok. Bence sürpriz golcü olarak oynayabilir. Geçen yıl manisa maçında bu özelliğini gördük. Bu konuyu tartışalım derim ben burada en azından.

Ertan 51
29.09.2008, 17:31
futbolcumuzun ıslıklanması konusunda bile tek ses olamıyorsak sabaha kadar konuşsak boş
son iftarımız için herkeze afiyet olsun diyorum
Bayramınız mubarek olsun.

Uzunoğlu
29.09.2008, 17:35
sinirlen, herkes sinirlenebilir ama ıslıklamak? küfür etmek? yok bu olmaz. ilk mesajında "ıslıkçıların" yaptığına kılıf buluyormuş gibi bir his uyandırdı o yüzden sordum onlardan mısın diye yoksa iddaa etmedim, kimseye bu mübarek ayın son gününde iftira atmak haddimize değil. ama mesajıma alıntı yapıp birşeyler yazacaksın, ben tenezzül edip okuyacağım ve sana cevap yazacağım, sen "okumaya değer bulmadım " diyceksin, yani afkur köpeğim hoşt mu oluyor bu? :) yakışmaz, sana da bana da bu foruma da yakışmaz

Ya bu forum beni anlamıyor :)

Daha yazmamak fikrini ciddi ciddi düşünüyorum artık

Yattara' nın satılmasına karşı çıktım. Yattara'nın büyük bir fanatiği , onsuz olmaz gibi düşündüğümü ve Sadri Şener Düşmanı olduğumu iddia edenler oldu oysa ben alternatifsizlik üzerine duruyordum...

Tayfun' un ıslıklanmasına farklı açıdan bakmak lazım diyorum Tayfun' u ıslıkladığım anlaşılıyor çoğuınlukla...

Ya problem bende ( ki bu durumda yazmamak en hayırlısı) bu cümlenin devamını yazmak istemiyorum....

Fatih
29.09.2008, 17:36
Tayfun hem bek hem kanat oynayınca 70'ten sonra düşmesi normal .

Uzunoğlu
29.09.2008, 17:41
Tayfun hem bek hem kanat oynayınca 70'ten sonra düşmesi normal .

Eğer yeni sistem kuruluyorsa o bölgeye o sisteme uygun futbolcu bulacaksın

Bahsedilen sistem Milan sistemi

Milan o kanat oyuncularını kaybettikten sonra sıradan takım haline geldi yeni yeni toparlanmaya uğraşıyor

O mevkide oynayacak oyuncu bulmak zor

Erdal
29.09.2008, 17:43
Anlık küfür ve isyanlar değil benim derdim. Küfür ne yazıkki sadece stadyumun değil şehrin hatta galiba tüm doğu karadeniz in problemi. Ben çaykaralıyım. bilen bilir oldukça muhafazkar bir yerdir. Ama bir adama nereye diye sorduğumda Namaz kılmaya a.....k .... diye bir cevap aldığımı bilirim. Üstelik son derece samimi bir şekilde :)
Şimdi bu yapı ha deyince değişmez. Ben onda değilim. Ben 70 dakika takım gol yesede Yattara diye bağırsakların derdini merak ediyorum....

zeyberoğlu
29.09.2008, 17:44
Hadi ya.
Senelerdir maça giderim ben şu analizi yapamamıştım..

Tebrik ederim.
ALkışı hakeden bi yorum.

Başlık da buna vurgu yapmak için açıldı zaten.

Bütün tribünlerimiz bizim topçulara söver.

İlk maça gittiğimde siz dünyada değildiniz.

Demek ki kulaklarınızı tıkayıp maç seyrediyorsunuz.

Fatih
29.09.2008, 17:45
Eğer yeni sistem kuruluyorsa o bölgeye o sisteme uygun futbolcu bulacaksın

Bahsedilen sistem Milan sistemi

Milan o kanat oyuncularını kaybettikten sonra sıradan takım haline geldi yeni yeni toparlanmaya uğraşıyor

O mevkide oynayacak oyuncu bulmak zor

Ersun Hoca o sisteme en uygun futbolcunun Tayfun olduğunu düşünüyor ısrar ediyor.

Tayfun da elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor bir stoper oyuncusu olarak.:)

Uzunoğlu
29.09.2008, 17:49
Ersun Hoca o sisteme en uygun futbolcunun Tayfun olduğunu düşünüyor ısrar ediyor.

Tayfun da elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor bir stoper oyuncusu olarak.:)

Serkan o kiloyla o koridoru bir maç taşıyamaz

Ferhat o işi beceremez

Adnan'a öyle bir sistemin varlığı bile anlatılamaz bırak oynamasını :)

En uygunu tayfun ama zorlamayla olmuyor işte. Bu çocuk bu bölgenin oyuncusu değil

erol_izm
29.09.2008, 17:50
Tayfun'a gelmeden önce TRT'de özetleri izlerken dikkati çeken başka bir olayda "saygı duruşu" sırasında bazı kişilerin ısrarla ıslık çalmasıydı. Bazı konularda halâ emekleme çağındayız. Allahtan BMN var ve biz bu yanlışları görüp en azından taraftar için olumlu tohumlar atabiliyoruz.

Ben maçı sadece özetlerde izleyebilidiğim için Tayfun'un maçtaki performansı üzerine konuşamayacağım. Fakat oynadığı maçlarda en çok dikkati çeken şey Tayfun'un geçen sezonun sonlarından itibaren futbolunu geliştirdiğiydi. Kestiği ortalar artık daha isabetli. Hücum organizasyonlarında sadece kenarda top beklemiyor. Artık ceza alanı içine topla hareketlenip şutlarda çekebiliyor. Herkesin bakış açısı farklıdır ama bence Tayfun geçen sezonun ortasından itibaren gözle görülür yükselen bir performansı var. Tayfun çok iyi yolda. Kimsenin şüphesi olmasın.

Çetin
29.09.2008, 17:55
kontrolsüz güç, güç değildir.

Erdal
29.09.2008, 17:57
Saygı duruşu meseleside başka bir mesele. Öncelikle bu toplum saygı duruşunu sevmedi. sevemedi .Ölüm gibi şimdiye kadar sadece din in izah edebildiği bir meselede saygı duruşu gibi bize çok ladini gelen bir eylem doğal olarak örtüşmüyor birbiri ile... Dolayısı ile zorlama saygı duruşlarıda bu kadar oluyor. Bu da sadece bizim değil tüm Türkiye nin problemi. Söz konusu olan kişinin vaktiyle en çok problem yaşadığımız kişi olması ıslık sayısını arttıtrmıştır sadece. Yoksa şehitlere saygı duruşunda bile sesler çıkıyor....

Emre Emiroğlu
29.09.2008, 17:58
Bizim stadımızdan küfürü , en azından BİREYSEL küfürü hiçbir zaman kesemezsiniz. Bu Erdal abininde dediği gibi yapımızda , karadeniz insanında var. Trabzonda her gencin ağzından , kurduğu cümlenin sonuna yüklemmiş gibi a..k takısını duyarsınız :)
Yediğimiz ilk golde oratyı ( şutu ) yaptıran Tayfundu sanırım.. o andan itibaren 3 basamak önümüzdeki vatandaş 60. dakikaya kadar durmadan küfür etti. Colmana tek tuk , Gökhan ve umuta ise bolca küfür yağdı fakat hepsi bireyseldi.

Tayfuna bende çok kızdım. Açıkcası içimdende küfür ettim fakat bu küfürleri o an bu kadar sağlam gözüken defansımızın Avni Akerde gol yiyip geriye düşmemizden ŞOK olduğum için ettiğimi farkettim. İyiki içimdekileri seslendirmemişim.

Aslında tribünlerde o kadar negatif işler yapıyoruz ki. Tayfunu yuhalayıp ıslıklayarak hem onu demoralize ediyoruz , hem diğer oyuncularımızı " ben yaparsam bende yuhalanırım " diye tedirgin ediyoruz..Hemde taraftarlar olarak kendi içimizde bölünüyoruz. Şayet maratondan Tayfuna yuhalama gelmesi sonucu yine maratondan " Taaaayfuuuun " diye tezahuratlarda geldi..
Kendi kendimizle döğüşür bir yapımız var. İnsanlarımız çok sinirli ,stresli , sabırsız.

Deniz tarafı kale arkası ikiye bölünmüş biri diğerini susturuyor. Maraton kalıp halinde gözüküyor , içlerinde bir GRUP yok gibi fakat tayfun olayında gördük ki onlarda içlerinde bölünmüş. Yol tarafının bir tarafı komple oturuyor diğer tarafı komple ayakta.Biz taraftarlar olarak kendimizi yiyoruz. Avni Akere her gittiğimde " Bizim bizden başka düşmanımız yok diyorum ! "

Açıkcası taraftarımız da böyle bölünmüşlük olduğu sürece , Trabzonlu olsun olmasın Futbolcumuzu yuhaladığımız sürece , bu zihniyetle asla şampiyonluk yaşayabileceğimizi düşünmüyorum.

Taraftarımızın çok sinirli olmasının tek avantajı iyi top oynadığımızda ortaa çıkıyor. O kadar amatörüz ki takım ÖNDEYKEN bir futbolcumuz hata yaparsa ALKIŞLA destekleniyor. Fakat takım gerideyken hata yaptığınızda KAÇACAK YER ARAYIN.
Sonuç olarak bizim taraftarımızın TARAFTAR olabilmesi için her maç golü çok erken bulmamız , sürekli pozisyona girmemiz gerekiyor. Takım taraftara bir gaz vermedikten sonra Taraftarımız ne yaptığını bilmez bir konumda oluyor..
Bu zihniyetin değişeceğinide HİÇ ZANNETMİYORUM !

Üzeyir Gönül
29.09.2008, 18:25
Şunu hiçbir zaman anlayamayacağız galiba: Futbol hatalar oyunudur. Evet, futbol bir hatalar oyunudur. Ne kadar iyi oynarsan oyna bir anlık hata bütün emeğini götürebilir. Bu nedenle hata yapmaya gelmez; ancak hatasız futbol olur mu? Bunu öncelikle iyi idrak etmek gerekir.

Dünyanın en iyi futbolcuları kim, diye sorsam bana bir sürü isim sayarsınız. Fakat, hiç hata yapmayan futbolcu kim, diye sorsam tek isim sayamazsınız. Milli maçımızda Cech'in yediği goller neye mal oldu biliyor musunuz? Acaba sorarım size; kaç kişi Cech'e ana avrat küfür etti? Kaç kişi çakmak, taş, şişe attı? Ecnebilerden tek farkımız bu aslında. Biz hala futbolun bir hatalar oyunu olduğunu kabul edemiyoruz. Bunu kabul ettiğimiz anda küfür olayı da biter; ama iki lafından birisi a... k... olan birilerine bunu anlatamazsınız.

Takımda, öz evladımız, kendi değerimiz gibi kavramlara girmek istemiyorum. Takımımızda bulunan herkes kendi değerimizdir. Tayfun'a küfürler ediliyor, Hüseyin'e de çok edilmişti. Son maçta Tayfun hata yaptı da Song yapmadı mı sanki? Herkes hata yaptı ama küfür külliyen yanlış. Futbolcuya moral vermek dururken demoralize etmek niye? Herkes Yattara'yı çok beğenir, ben de beğenirim. Ancak Yattara'nın bir maçta yaptığı hataları, kaptırdığı topları saysan Tayfun'un kaptırdığı topların ya da yaptığı hataların kaç katı çıkar. Oysa Yattara topları biraz daha ileride kaptırır ve nasıl olsa o topları defans oyuncuları veya orta saha oyuncuları bir şekilde kurtarırlar, değil mi? Hata her zaman hatadır ve futbolda bu hatalar futbol var oldukça sürecektir.

Futbolcusuna küfür eden ve moralini bozan taraftar bence taraftar değildir. Açıkçası ben futbolu futbol olduğu için izlemeyi tercih ediyorum. Hiç mi kızmıyorum? Elbette hayır! Çok kızdığım zamanlar da oluyor; ancak takım gerçekten futbol oynamaya çalışıyorsa ve bunun için mücadele ediyorsa o takımı ben yenilse de alkışlarım.

Şunu kafamıza bir kere yerleştirelim. O sahada futbol oynamak hiç ama hiç kolay değildir. Ben halı saha futbolu dışında futbol oynamadım ama futbolun ne olduğunu bilirim. O sahaya kim çıkarsa çıksın Tayfun ya da küfürler ettiğimiz bir başkası kadar oynayabilecek mi acaba? Hiçbir şey dışarıdan görüldüğü kadar kolay değildir. Bunu aklınızdan çıkarmayın.

omermk
29.09.2008, 18:39
başlığı açan arkadaşa teşekkürler yerinde ve zamanında bir girişim oldu.
düşünsenize 7.şampiyonluk için yola çıktık diyoruz, takımımız henüz istenilen seviyede olmasa da iyi yolda diyoruz 5 maçta 13 puan almışız , hal böyleyken bu protestolar bu halde bir de 5 maçta 3-5 puan alsaydık ne olurdu , orasını da siz düşünün...
antalya maçı bizim için çok önemliydi eğer kaybetseydik yattara sesleri trübünde olmasa da kamuoyunda yükselmeye başlayacaktı...
yattarasporlular baktılar takım onsuz da çatır çatır top oynuyor bir kurban aradılar o da tayfun oldu herhalde...
bu ilk değil maalesef son da olmayacak, benim hatırladığım küçük hamdi, hami, hüseyin örnekleri var, en ufak hatalarında hemen yuhalanan...
sadece trabzon da değil ülkemizde bir yabancı hayranlığı ya da en azından yabancılara karşı daha töleranslı davranma içgüdüsü var sanırım.
ben de tayfun'un trabzonspor' da oynayabilecek kapasitede bir futbolcu olmadığını düşünüyorum ama bunu düşünmekle sahada oynayan bir futbolcuya tepki verip onun moralini bozup zaten yapabilecekleri kısıtlı olan bir oyuncuyu daha da paniğe sokmak kime yarar sağlar bir düşünsün bakalım o ıslğı çalanlar.
herhalde rakiplerimize sorsalar bizi altalamak için ne yapmak istediklerini bundan daha iyisi yapılamazdı onlar içinde...
tüm dünyada takımlar özellikle kendi çocuklarına yetenekleri diğerlerine kıyasla sınırlı da olsa daha sempatiyle bakarlar, bilirlerki kendi çocukları o sahada olmasa da tirbünde o takımı desteklemek için varolacaklardır. ve yine bilirler ki ne kadar yetenekli oyuncular transfer ederseniz edin bir takımı takım yapabilmeniz için size o takıma ruh katacak oyuncular gerekir bu da genelde o şehrin çocularında daha yoğun bulunur.
tabiki tersi örneklerde vardır, hasan üçüncü gibi futbol yaşantısına devam etmektense hazır paraya hem paslanmayı göze alıp hem de kulübünü zarara uğratanlar gibi...
hadi stadda anlık öfke ve birbirini gaza getirme diyelim ama bu forumda sakin kafayla bile bağıra bağıra '' ben bu kulüpte futbol oynamak istemiyorum, 28 yaşında katar' a gidecek kadar futbola değil paraya düşkünüm'' diyen bir adamın gidişine izin veren yönetime saydıracak kadar hatta bu adamın gidişiyle kombinemi yakarım diyebilecek kadar bilinçsiz taraftarların varlığı tek şeyi gösteriyor sadece sahada veya tribünlerde değil heryerde mücadele etmemiz gerekecek.
aziz yıldırımı sevmem ama tribn terörü ile başetme konusundaki en başarılı bşkanın o olduğunu düşünüyorum fakat bu dirayeti gösterebilmek için ilk önce sportaif başarı ile çok ciddi bir kamuoyu desteği almak şart.
şampiyonluk bu sene mi olur seneye mi yoksa ondan sonraki sene mi bilemem ama bildiğim bir şey var her platformda mücadele etmeden bu özlem bitmeyecek...

OLCAY ÇAKIR
29.09.2008, 18:43
Anlaşılan o ki;ıslıklar Ersun hocaya.!
Zira sağda tercihi yapan Tayfun değil Hoca.!!

Zaten en güzel cevabıda Ersun hoca vermiş maç sonrası.
Üzerine almış demekki mevzuyu.
Onada yakışan bu.
Tebrikler hocam.

ertuuu
29.09.2008, 18:47
7 den 70 e herkes sövüyo. en basitinden benim dayım derki: "sövmenin farz olduğu yerde sövmezsen günaha girersin." artık atasözü mü diyeyim bilemiyorum böyle bir lafın dolandığı yerde bireysel sövmenin engellenmesi imkansız...
tayfuna yapılanlar hakkında bişeyler söylemek isterim. futbolcu performansı düştüğü zaman kendi taraftarınca ıslıklanır. trabzon taraftarı öyledir ki yattara yı,aurelio yu,colman ı, song u ıslıklamaz. çünkü onlar trabzonun çocuğu değildir. bunun milletçilikle, ayrımcılıkla pek ilişkisi yok. trabzon şehri kendi çocuğunun çok iyi olmasını, mükemmel olmasını beklediği için hatalı olduğu yerde ıslıklar. taraftarın oyuncuya tepki vermesi aslında çok normal. taratarın böyle tepkileri olmazsa o zaman sorun var demektir.
Trabzon şehri efsane takımı gördüğü, yaşadığı için ufak hatalar da olsa iyi oyun onları tabiri caizse kesmez. Trabzonspor iyi değil en iyi oynamak mecburiyetindedir.
taraftarın sinirli olduğunu düşünmüyorum. sinirler bazen geriliyor ama çoğunlukla tezcanlı davrandıları için böyle oluyor. Karadenizlilerin nasıl insanlar olduğunu burda anlatmak istemiyorum ama hepimiz biliyoruz ki sevdiği zaman göğe çıkartan ama istemediği zaman da ağzıyla kuş tutsa bile yanaşmayan insanlar olduğunu. yani sevgisi de tepkisi de aşırı. bu yüzden ufak bi kıvılcımdan yangın çıkıyor...
son olarak şunu söyliyim efsane diye nitelendirdiğimiz kadromuz bu ıslıklanmayı duymak istemediği için, küfür işitmek istemediği için, o ıslığın ne anlama geldiğini iyi bildiği için bunun bilinciyle oynadılar. çünkü onların babaları,amcaları,dayıları vs. trübündeydi. biz görmedik ama bize anlatılanlardan yola çıkarak vardıklarımız bunlar...

My
29.09.2008, 20:15
Mesele Tayfun'a dönmüş fakat gözden kaçırılan önemli mevzu Tayfun'a ya da bir başkasına maç içinde yapılan protesto yeni kurulmuş takımımız üzerinde baskı ve stres oluşturup moral motivasyonlarını çok olumsuz yönde etkiler. Ne demiştik sezon başı. Her ne olursa olsun destek. Ama maçta Antalyalılar'ın tavırlarıyla gaza gelip hırslanan taraftarımızın gözü döndü. Aynı olay maçı izlediğimiz mekanda da gerçekleşti. Mağlubuz yandan birilieri ana avrat arkadan biri ana avrat. Sağdan soldan gelen olumsuz havadan ben etkilendim, maça veremedim kendimi, moralim bozuldu da sahadaki bu olumsuz havayla ilgili futbolcu nasıl yapsın.

Terzioğlu
29.09.2008, 20:35
Tayfun'a çok üzüldüm,ıslıklardan sonra resmen yıkıldı...Millet top ayağına gelince ıslıklarken(maratondakiler) o da döndü onları alkışladı az kalsın ağlayacaktı...
Bu ıslıklamaları yapanda çekirdekçiler söylemeden edemeyeceğim :)

Yazik gercekten yazik..ne diyecegimi bilemiyorum.

OYılmaz
29.09.2008, 21:12
Stadta çekirdekçi istemiyoruz... dışarı !!

http://robdoshambr.files.wordpress.com/2007/08/cekirdek.jpg

yasin6167
29.09.2008, 21:31
sacma sacma sacma amacları ne kı bunların.....

Bulut61-34
29.09.2008, 23:13
Bu başlıktaki yorumlara bakınca ben yanlışmaç mı izledim diyorum. Hep Tayfunla ilgili yorumlar yapılmış. Tayfunun ıslıklanması elbetteki yanlış ama asıl üzerine gidilen ve zorlanan kişi Hüseyindi. Adamın ilk pas hatasına hemen homurtuyla karşılık verildi. Benzer şekilde Coolman ve Selçuk hata yaptığında oluşan homurtular ise çok daha düşük düzeydeydi.
Tayfun hep böyle inişler yaşıyor. Bir-iki maçta hücumda bir şeyler yapınca, taraftarın ve medyanın gaz vermesiyle ben oldum havasına giriyor. Artık ben büyük futbolcuyum gayret etmeme, eleştirilere kulak asmama gerek yok havasına giriyor.
HÜCUMDA GAYRETLİ, DEFANSTA DOSTLAR ALIŞ-VERİŞTE GÖRSÜN TARZINDA OYNUYOR. Bu adamı ya hücumda oynatsınlar ya da takıma koymasınlar.
Tayfunla ilgili benzer yorumları geçen yıl popüler olduğu zaman da yazmıştım ve Poetricus'la bir kaç arkadaş nerdeyse dalga geçer tarzda cevaplar yazmıştı. Ama ne yazık ki söz uçar yazı kalır. :)

S@K@RON_61
29.09.2008, 23:19
Yanal'ın Açılaması

Tayfun’un çok demoralize olduğunu ve bu nedenle kendisini kenara aldığını belirten Yanal, “Taraftarların ona bir tepkisi vardı. Bu gibi ufak tefek şeyleri aşmamız gerekiyor. Tayfun bizim yetiştirdiğimiz önemli bir futbolcu. Trabzonspor önemli değerlerle dünya futboluna katkısını devam ettirmekte. Burası evrensel bir camia. En son Fatih Tekke, Gökdeniz Karadeniz, şu anda İbrahima Yattara, daha önce Stepanov gibi oyuncuları üreterek dünya futboluyla paylaştı. Biz oyuncularımızı desteklerken daha duyarlı davranmalı, futbolcularımız da duygusal yapıdan çıkması gerekiyor. Trabzon’da çok güzel şeyler yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde bir taraftarın yaptığı çirkin hareketi bütün taraftarlar protesto ederek dışarı attı. Bu takım hepimizin. Tribünden küfrederek performansı arttıramazsınız. Performans Antalyaspor maçındaki gibi destekle olur. Taraftarlarımız kazanmamızda önemli destek verdiler. Bu desteği arttırmamız gerekiyor” ifadesini kullandı.

Dogan
29.09.2008, 23:21
Stadta çekirdekçi istemiyoruz... dışarı !!

http://robdoshambr.files.wordpress.com/2007/08/cekirdek.jpg
Canım çekirdek çekti gece gece, sağolasın:)

Bu arada ıslıklama veya yuhalama kadar homurdanmalar da bozuyor bizim futbolcuların moralini. Barış Karabük maçında ilk atakta rakibini geçemedi adamı yuhalamadan beter ettiler. Barış da ordan aldığı şevkle sahada ne yapacağını şaşırdı.

Halil Atalay
29.09.2008, 23:40
ben şunu hiç anlamıyorum ya başka trabzonspor varda bizmi bilmiyoruz ya arkadaşlar futbolcu ıslıklalamak ne demek oluyor bir anlasam ya arkadaşım bu senin futbolcu başka takımın olsa anlarım ama bizim futbolcuya destek olmamız lazım ama bakıyorum antalya maçında 1 dakikada hemen başladı karamsarlık ben hayatımda böyle istekli futbol oynayan takım izlemedim takım istekli futbol olarak mütiş daha ne olsun kaçan fırsatlar gol olsa skor 4 - 0 olurdu vallaha ama neyseki takım kazandı

ben her zaman söylerim eğer kendini tutamıyorsan gitme kardeşim maça bırak evde izle evde bardak kır cam kır ne yaparsan yap ama takıma yapma

mehmetdoğan
29.09.2008, 23:56
Şu stada gitmeyin.
Sabırsız bir bünyeye sahipseniz lütfen gitmeyin stada.

Aramızda para toplar evinize lig tv alırız.
Onuda yaparız.

Bu sene 90+ da bitecek her maç.

Allahını seven şu takımın üzerine extra külfet getirmesin.

Bir sene sahaya atlarız,bir sene topçuların moralini bozarız.
Nedir bu öfke.Kime var yararı.
Sonrada dışarda ararız düşmanı.

Gitmeyin stada.
Nere giderseniz gidin.
haklısın abi ama bazı topcular da adamı deli ediyo

boztepe61
29.09.2008, 23:58
ne edersen etsin yahu..
Takımı 1 kişi eksik oynatıyorsun bunu yapınca.

Takımın iyiliğini mi istiyoruz kendi küfürlü orgazmımızı mı düşünüyoruz.

Artık bir tercih yapılması lazım.

Bunu yapan büyük bir grup değil.
Ama stad moral bozuk susmuşken sesleri çok çıkıyor.:S

Erdal DİLEK
30.09.2008, 00:13
ah 90 dakika boyunca yenildiğimiz bir macta hep alkışlasak ne güzel olur. . .

itsmylife
30.09.2008, 00:53
herzaman ve herşekilde hep destek.

hani varya

yensekte yenilsekte taraftarın seninle.

buna ihtiyacımız var........hemde çok

Üzeyir Gönül
30.09.2008, 01:15
haklısın abi ama bazı topcular da adamı deli ediyo

Acaba bazı topçular mı deli ediyor, yoksa bazı taraftarlar mı topçuları deli ediyorlar?

İyi düşünüp iyi cevap vermek lazım. Futbolcu bir taraftarı neden deli etsin ki? Sahaya çıkıp da oynayan sen misin ki futbolcu hakkında yorum yapıyorsun! Hiçbir futbolcumuz takımı sabote etmek için oynamıyor. Taraftar şampiyonluk istiyor da futbolcu istemiyor mu? Sahada ter akıtan onlar, küfürü yiyen yine onlar. Sebebi de neymiş!? Adam kaçırmış, top kaptırmış, hatalı pas atmış. ...mış ...mış.

Sahada futbolcuların akıttığı teri akıtmayanların böyle yorumlar yapmasına fitil oluyorum. Zaten bizim en büyük rakibimiz yine taraftarımızdır. Biz böyle yaptıkça elalemin taraftarı bize gülüyor ve onların daha çok hoşuna gidiyor. Adamların doğru düzgün top oynayamadığı bu ligde şampiyonluk için gerçekten umut varken, taraftarımızdan gerçek bir taraftar davranışı göremediğimiz için yine şampiyonluk şansımız yok denecek kadar az bence.

Bu takım kendi sahasında da deplanmanda da yenilebilir. Ancak yenilgilerden sonra da takıma destek olabilirsek bir şeyler yapabiliriz. Futbolun içinde galibiyet kadar mağlubiyetin, beraberliğin de olduğunu hala kabullenmeyen kişiler var. 34 maç var ve 34 maçı da kazanmayı bekliyorlar. Bunu ben de isterim. Üstelik benden, bizden daha çok futbolcular ister bütün maçları kazanmayı. O zaman sorun nerde? Sorun hala daha akıllanmayan ve futbolun sadece futboldan ibaret olduğunu anlamayan beyinlerde.

ferdiT
30.09.2008, 01:39
evet ya nedir bu eskıden berı gerıye dusunce susmak destek olmamak bunları asmıs olmamız lazım bızım tayfun a yapılana sessız kalmayan stadı da ayrıca tebrık etmek gerekır sadece.ınsan oyunculara trabzonda boyle sahıp cıkıldıgını gorunce gurur duyuyor...:alkış:

hakanhan
30.09.2008, 02:35
trabzonspora zarar verenler, ici icine sigmayan, gencliginin baharinda, atesli, herseyin hemen olmasini isteyen, hergun fiksture bakip hesap yapanlar.. her takima kafasindan 3-5 gol atanlar, hayal dunyasinda yasayanlar, bu takimin daha yepyeni bir takim oldugunu unutanlar. karsi rakibin vermiş oldugu emege saygi duymayanlar.. kendi takimini dunyanin yenilmez takimi sananlar. futbolun 3 neticeli oyun oldugunu unutanlar.. bazen cok iyi oynayipda kaybedilebilecegini unutanlar.. boyle siralayip gider..

Uzunoğlu
30.09.2008, 02:40
Maça gidip takımımıza destek olmaya çalışıyoruz ve ne yazıkki bmn üyelerinin burada kötü genellemeleriyle karşı karşıya kalıyoruz. Bu durum şahsen beni üzüyor. Ben Bayramdan sonrasında Trabzonda kalamayacağım Samsuna gideceğim. Her maça gelemem. Burada bizleri eleştiren bmn lilere kombinemi seve seve verebilirim. Buyrun tribünde yerinizi alıp buradaki insanlara taraftarlığı öğretin...

Adnan Mollasalihoğlu
30.09.2008, 02:49
Biraz daha sabretmeliyiz taraftarlar olarak bence.Bu sene Tayfun bu takımın ya değişilmezi olur yada yollanır bunun ortası olmayacağı gayet açık.Aynı şeyler Adnan,Ergin,Ferhat için de geçerli.Kariyerlerindeki bu son şansı iyi değerlendirmek onların elinde.

alper*
30.09.2008, 02:58
keşke gerçek hayatta fast forward olayı olsa.
böylece bir dahaki haftaya kadar gereksiz yrıntıları geçmiş olurduk.
evet,evet.keşke fast forward diye bir şey olsaydı şu hayatta.

Erdal DİLEK
30.09.2008, 02:59
90 dakika boyunca :alkış::alkış::alkış::alkış:

seyyah61
30.09.2008, 03:59
Maça gidip takımımıza destek olmaya çalışıyoruz ve ne yazıkki bmn üyelerinin burada kötü genellemeleriyle karşı karşıya kalıyoruz. Bu durum şahsen beni üzüyor. Ben Bayramdan sonrasında Trabzonda kalamayacağım Samsuna gideceğim. Her maça gelemem. Burada bizleri eleştiren bmn lilere kombinemi seve seve verebilirim. Buyrun tribünde yerinizi alıp buradaki insanlara taraftarlığı öğretin...
Ilk maci Bmn ile beraber izledim.
Stattaki en akli basinda taraftar grubu Bmn'dir ve takima zarar veren hicbir sey yapmayacaklarindan adim gibi eminim.
Genelleme yapanlara kulaklarimizi tikayalim, tipki Tayfun'a dedigimiz gibi.

Uğur GEMİCİOĞLU
30.09.2008, 10:05
ya şu Liverpool taraftarını örnek alsınlar istanbul da şampiyonlar ligi finalinde ilk yarı da adamlar milan dan 3 tane yemiş.Sen hala asla yalnız yürümeyeceksin diyorsun.İşte taraftarlık buna denir.Bizimkiler olsa bekli ilk yarı bitiminde bırakır giderdi maçı :S

Ayhan Çolak
30.09.2008, 10:31
konyaspor maçında ilk olarak tribune tayfun cora çağırılmalı ve alkışlanmalı. moralsız futbolcu kalmasın şampiyonluk yolunda.

Ahmet Faruk
30.09.2008, 10:54
Tayfunun facebookda hesabı var. Hesapları olanlar moral verici mesaj atsınlar. Ben attım, hoş da bir cevap aldım...

legorakiss
30.09.2008, 12:23
ligde yediğimiz 3 un 2 sinde tayfunun imzası var defolsun gitsin takımdan trabzona yakışır bi topçu değil...

myildirim77
30.09.2008, 12:33
ligde yediğimiz 3 un 2 sinde tayfunun imzası var defolsun gitsin takımdan trabzona yakışır bi topçu değil...
seni alalım takıma istersen ne dersin?

hüseyin atalay
30.09.2008, 12:36
ne demek yuhlamak neden ıslıklıyorsun anlamam arkadaş?????

Ömer SEVİNÇ
30.09.2008, 12:41
Tayfun'u çek seven, beğenen birisi değilim. Önce bunu söyleyim de öz evlatçı damgası yemeyelim:)

İşin ilginç tarafı bu sene iyi oynadığını düşünüyorum Tayfun'un. Şu ana kadar Cale'den daha iyi oynuyor bence. Ataklara destek veriyor, iyi orta açıyor. Önünde oynayan Serkan'dan daha iyi bir tekniğe sahip:)

Beşiktaş maçını bir Beşiktaşlı bir Galatasaraylı arkadaşımla izledim. İkisi de Tayfun'a hayran kaldı. Hatta dediler ki Serkan geri geçsin bu eleman önde oynasın süper çıkıyor ileri:)

Hal böyleyken Tayfun'un ıslıklanması bana oldukça ilginç geliyor..

Mustafa Önder
30.09.2008, 12:48
"Stada gitsek ana avrat dümdüz fükür etsek" işte bu mantıkta olan, kendisini öle tatmin eden bir taraftar profili var maalesef aramızda, rakiplerimiz kadar onlarla da mücadele etmek zorundayız taki onlar mağlubiyeti kabüllenene kadar. Ayıptır kardeşim ya, gönül verdiğin takımda oynayan bir topçu hata yaptı diye yuhalanır mı ıslıklanır mı?? Allah akıl fikir versin. Bunlara gerçi taraftar da denmez ama neyse.....

Uzunoğlu
30.09.2008, 14:02
Tayfun'u çek seven, beğenen birisi değilim. Önce bunu söyleyim de öz evlatçı damgası yemeyelim:)

İşin ilginç tarafı bu sene iyi oynadığını düşünüyorum Tayfun'un. Şu ana kadar Cale'den daha iyi oynuyor bence. Ataklara destek veriyor, iyi orta açıyor. Önünde oynayan Serkan'dan daha iyi bir tekniğe sahip:)

Beşiktaş maçını bir Beşiktaşlı bir Galatasaraylı arkadaşımla izledim. İkisi de Tayfun'a hayran kaldı. Hatta dediler ki Serkan geri geçsin bu eleman önde oynasın süper çıkıyor ileri:)

60. dakikadan sonra yine aynı hayranlıkları devam etti mi?

Zafer BİLGİN
30.09.2008, 15:16
:([özür dilerim

bekir61
30.09.2008, 15:23
2 GOL yemisiz bi adam yüzünden diye kalbini kirmak mi lazim hemen
böyle oyuncuyu kazanamayiz bi daha toparlanamaz böyle gitse baslar
ozamam o pozisyonda bu pozisyonda sorun daha kötü olur

DNA-TS
30.09.2008, 15:29
tayfun zaten sürgün yedi taraftar yüzünden bir sürgün daha kaldrımaz bünyesi ondan dolayı biraz daha müsamaha gösstewrilmeli..tamam ilk golde hatası var ama abartmaya gerek yok..futbolda hep olan şeyler bunlar...gecen senede manisa macında 2 gol atmıştı mağlubiyeti önlemişt...bu iyi yarın kötü olabilir mühim olan istikrar...

Fatih Efe
30.09.2008, 15:30
şu bir gerçek ki bu sene uzun süredir solumadığımız bir havadayız.biz bu havadayken ne diye daha futbolcunun ya da futbolcuların moralini bozacak hareket sergilenir anlamam(en azından şimdiki süreçte)
motivasyon olarak en iyi takımız şu anda.bunun bilincinde olmak ve seyirci ile taraftar arasındaki farkı hissettirebilmemiz için duygusal yaklaşımlardan uzak bir tavırda olmamız gerek.
yoksa OLCAY ÇAKIR abimizin en başta belirttiği gibi gitmeyin kardeşim stata yahu,bu şekilde lazım değilsin sen

mehmetdoğan
30.09.2008, 15:44
Acaba bazı topçular mı deli ediyor, yoksa bazı taraftarlar mı topçuları deli ediyorlar?

İyi düşünüp iyi cevap vermek lazım. Futbolcu bir taraftarı neden deli etsin ki? Sahaya çıkıp da oynayan sen misin ki futbolcu hakkında yorum yapıyorsun! Hiçbir futbolcumuz takımı sabote etmek için oynamıyor. Taraftar şampiyonluk istiyor da futbolcu istemiyor mu? Sahada ter akıtan onlar, küfürü yiyen yine onlar. Sebebi de neymiş!? Adam kaçırmış, top kaptırmış, hatalı pas atmış. ...mış ...mış.

Sahada futbolcuların akıttığı teri akıtmayanların böyle yorumlar yapmasına fitil oluyorum. Zaten bizim en büyük rakibimiz yine taraftarımızdır. Biz böyle yaptıkça elalemin taraftarı bize gülüyor ve onların daha çok hoşuna gidiyor. Adamların doğru düzgün top oynayamadığı bu ligde şampiyonluk için gerçekten umut varken, taraftarımızdan gerçek bir taraftar davranışı göremediğimiz için yine şampiyonluk şansımız yok denecek kadar az bence.

Bu takım kendi sahasında da deplanmanda da yenilebilir. Ancak yenilgilerden sonra da takıma destek olabilirsek bir şeyler yapabiliriz. Futbolun içinde galibiyet kadar mağlubiyetin, beraberliğin de olduğunu hala kabullenmeyen kişiler var. 34 maç var ve 34 maçı da kazanmayı bekliyorlar. Bunu ben de isterim. Üstelik benden, bizden daha çok futbolcular ister bütün maçları kazanmayı. O zaman sorun nerde? Sorun hala daha akıllanmayan ve futbolun sadece futboldan ibaret olduğunu anlamayan beyinlerde.
cok güzel edebiyet yapmışsın kardesim.öyle bi tablo çizdinki sanki o teri bedava akıtıyo.onun akııtğı terin parasını biz lisanlı ürünler alarak ödüyoruz takımımıza katkıda bulunmak için.ayrıca futbolcular gidicidir o seven taraftarlar yani biz kalıcıyız.biz de o takıma gönül verenlerdeniz.o takımın şampiyonluğunu göremeden seven bir taraftarım ben bana ahlak dersi vermek sana mı düştü.biz trabzonlu olmadan trabzonspora gönül verenlerdeniz.biz burda yorum yapıyoruz herkes birbirine saygı duymalı.senin yorumuna saygı duyduğum gibi.selametle herkesin bayramı mübarek olsun

mehmetdoğan
30.09.2008, 15:48
ayrıca ben tayfun hakkında yorum yapmıyorum genel konuştum.geçen senelerde takım kötüydü hiç bir futbolcunun kötü oynatması deli etmiyodu beni.ancak bu sene takımız cok ii ve sahada saçma sapan iş yapan topcular sırıtıyo o yüzden de taraftar tepki veriyo.tabi keşke tepki verilmese sakin olunsa.selametle

Zafer BİLGİN
30.09.2008, 16:52
cok güzel edebiyet yapmışsın kardesim.öyle bi tablo çizdinki sanki o teri bedava akıtıyo.onun akııtğı terin parasını biz lisanlı ürünler alarak ödüyoruz takımımıza katkıda bulunmak için.ayrıca futbolcular gidicidir o seven taraftarlar yani biz kalıcıyız.biz de o takıma gönül verenlerdeniz.o takımın şampiyonluğunu göremeden seven bir taraftarım ben bana ahlak dersi vermek sana mı düştü.biz trabzonlu olmadan trabzonspora gönül verenlerdeniz.biz burda yorum yapıyoruz herkes birbirine saygı duymalı.senin yorumuna saygı duyduğum gibi.selametle herkesin bayramı mübarek olsun
Bak arkadaşım futbolcumuz kötü oynadığı zaman yüzüne aldığı parayı vurmak için forma alıyorsan destek veriyorsan senin destek vermemen daha hayırlı.Boşver senden destek falan gelmesin.Yeterki futbolcularımız üzerinde forma alıyorum diye konuşmak hakkını kendinde bulma.

İkinci konumuz madem senin için önemli olan futbolcular değilde takımımızın başarısı bana şu geçiş döneminde serkan ve tayfundan başka sağ tarafımızda daha başarılı olacak ismi söyle.Vereceğin cevap belli.Şampiyonluğa oynayacak olan kadroda tayfun oynayamaz ben onun için onu protesto edenleri alkışlıyorum diyeceksin.Bende sana diyorumki bizde biliyoruz şampiyonluğa oynayacak kadroda tayfunun oynayamayacağını fakat devre arası olur sene sonu olur bu geçiş dönemindeki elimizde en iyi sağ bekimiz bu.Vede ondan ne kadar fazla verim alırsak takımımızın başarısınadır.Yoksa tayfunun moralini bozup kötü oynamasına vesile olduğumuz zaman kaybeden tayfunmudur yoksa Trabzonsporumuzmudur.

sana Hayırlı bayramlar dilerken Bordo mavi net sayfalarında biraz daha mesai yapman gerektiğine inanıyorum.

Terzioğlu
30.09.2008, 16:55

Inanirmisin Fenerli bir arkadasim bana sürekli Tayfun'u övüyor. Oda ayni sekilde hayran kaldi ona. Ama gel görki bizim taraftarlarimiz en cok ondan nefret ediyor.

Terzioğlu
30.09.2008, 16:56
edit....................

Emo91
30.09.2008, 16:58
macdan sonra her zamanki gibi ne derseniz deyin ama oraya gidip admain moralini niye bozuyorsunuz??

utanma olur insanda biraz.... sizin yerinize ben utaniyorum, budur yane haliniz!

haftaya tayfunun gönlü alinmali bence.... yane bir dahaki avni akerdeki macimizda

Emre EFENDİOGLU
30.09.2008, 19:06
Aynen, kendi takım oyunucusunu ıslıklayan taraftarlar yüzünden ben ekran başında kızarıyorum. O ıslıkladığınız adamında anası, babası, kardeşi, karısı v.s var. Siz onu yuhlarken onları düşünüyor musunuz? Ayrıca istediği kadar kötü oynasın, bir futbolcumuzu yuhalamak bize yakışmaz. Kötü oynarsa oyundan alınır. Ayrıca çok da hata yaptığını düşünmüyorum. Geçen sene bir çok maçta onun damgası, iyi olmasa zaten bu seneye kalmazdı. Lütfen takıma köstek değil destek olalım, 19.5 senelik hayatımda hiç bir zaman bu kadar kenetlendiğimizi hatırlamıyorum.

semih YETİM
30.09.2008, 19:41
Ersun Hoca da eminim ki bu hataları görüyordur ve birileri Tayfun'u uyaracaksa; bu Ersun Hoca'nın işidir... herkes işine bakarsa bir sorun olmaz yani...

sizin de belirttiğiniz gibi "TS şampiyonluğa oynuyor ve bazı hatalar affedilmez..."

kendi oyuncunun, kendi takımının moralini bozmak; yapılacak en büyük hatadır... ben de bu yüzden şampiyonluk havasına girmiş bu takıma karşı yapılan bu hataları affedemiyorum... ;)

haklısınız ben zaten tayfunu yuhalayanlardan değildim ve bu duurumdan çok da memnun olduğumu söyleyemem..anlatmak istediğim burda gol yememize sebep olacak hatalar yapılacak gol atmamızı engelleyen hatalar yapılacak bunların ikisi birden 10 dakika içinde ve 1 kişi tarafından yapılacak biz de taraftarız teknik hoca görüyyor olabilir insan ister istemez bir tepki koyuyor orda herkez canını dişine takmış tayfun yürüyor bu kabullenilemez bir durum...bütün suç taraftara yıkılmamalı diyorum...bu takım 2 kez geriye düştü taraftar tepki göstermeden sadece destekledi ona bakılırsa...tayfun hatanın dozunu kaçırdı burası TS sebat ya da ofspor değil hata 1 defa olur 10 dakikada nerdeyse takımın ipini çeken adama bırakın da birileri ses çıkarsın hoş değil ama engellenemez bir durum dünyanın her yeri böyle taraftar ayıp etmiştir ama bu ayıı tek başına yapmamıştır tayfunun ısrarıyla yapmıştır ben bunu söylemeye çalışyorum sadece...

Üzeyir Gönül
30.09.2008, 20:29

Edebiyat yapma konusunda haklısın; çünkü ben Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. Edebiyat kelimesi "edep" kelimesinden gelir ki, "edep" demek terbiye demektir. Sana ahlak dersi vermedim ama mesleğim icabı o da olabilir yani.

Ben de Trabzonlu değilim ama Trabzonsporluyum. Herkes yaptığı işin karşılığını alır. Tayfun veya bir başkası terini akıtır parasını alır. Ben de görevimi yaparım maaşımı alırım. Tayfun veya bir başkası o teri akıtırken acaba aldığı parayı mı düşünüyor yoksa takımının alacağı üç puanı mı? Sapla samanı birbirine karıştırmamak gerekiyor. Senin aldığın formalardan ben de alıyorum. Bunu da takımımı çok ama çok sevdiğim için yapıyorum. Çünkü ben taraftarım ve ancak taraf olabilirim, kulübün sahibi olamam değil mi?

Benim Tayfun ismini vermemdeki amaç son maçta Tayfun'a edilen küfürler, ıslıklardır. Daha önce de çoğu futbolcumuza olmuştu. Bu herkes için aynı. Benim için birkaç isim önemli değil. Hangi futbolcumuz olursa olsun, o sahaya çıkıp terini akıtıyorsa benim için önemlidir. Ben de isterim her maç mükemmel oynasınlar. Gelene beş, gidene beş atsınlar. Bunun mümkün olmayacağını anlamayan kafalarla benim sorunum. Bu sen olursun veya bir başkası olur.

Yukarıda da söyledim. Sen, ben, bir başkası ancak taraf olabiliriz. Biz kulübün sahibi değiliz. Bizim söylemlerimizle futbolcu alınıp satılmaz. İşine gelmezse gider başka takıma taraf olursun. Eğer gerçek taraftarsan da, iyi gün de olsa kötü gün de olsa her zaman destek olursun takıma ve futbolcuya.

Trabzonspor en son şampiyon olduğunda ben 10 yaşındaydım ve hiçbir şeyi hatırlamıyorum. O yüzden ben de bu takımı bildim bileli şampiyon olmasa bile gönülden destekliyorum. Bir futbolcumuz hata yaptığında elbette kızıyorum ama kesinlikle küfür etmiyorum. Çünkü hiçbir şeye yaramıyor futbolcumuzun moralini bozmaktan başka. Futbolcuya küfür edip sonra da başarı bekleyen küçücük beyinli insanlar gerçek taraftar değildir.

Gerçek taraftar, yağmurda çamurda takıma destek olan; her zaman futbolcuya moral veren tezahüratlar yapan; futbolcuya, eşine, çocuğuna, anasına, babasına, sülalesine küfür etmeyen - ettirmeyen; karşılıksız olarak formasını alan kişilerdir.

Başka da ne diyeyim ki? İyi bayramlar...

hüseyin1975
30.09.2008, 20:33
Hani bizim eziklerden FARKIMIZ?

Bumudur yani?

Ezikbahcelilerin kendi Futbolcularina karsi yapdigi TERBIYESIZLIGI ve SAYGISIZLIGI simdileri bazi Taraftarlarimiz bizim Futbolcularimiza yapiyor.

Ha birde neden hep TÜRK Futbolcusu HEDEF seciliyor???

Ali Can Salihoglu
30.09.2008, 20:33
Ya bazı kişilerin forma felan aldık diye futbolcuyu de-moralize edebilme hakkını kendinde bulması malesef bizim taraftarın halen moderleşme yolunda ne kadar yol katettiğinin göstergesi. Lazaronin avniakerde çıktığı ilk maçtı manisa maçı, maratonda maçı izliyodum(cidden çok iyi maç izleyen bi taraftarımız var) bizim hasan pas hatası yaptı, arkadaşlar destek için sesi çıkmayan taraftar hasanı bi yuhladı, zaten adam o dakikadan sonra futbol felan oynamadı özellikle izledim. Ne hakkınız var arkadaşlar, taraftar takımını destekler, kösteklemez. Tamam hasan üçüncü kapasitesi düşük bi futbolcuydu ama o bizim kendi futbolcumuzdu ve kendisini sahaya veren adamdı. Bugun tayfunda karakter olarak super bi cocuk ve tum samimiyetimle söyluyorum potansiyeli çok yüksek. Arkadaşlar tayfundan çok iyi defans olur ve şampiyonluğa oynayan bi takıma yakışacak futbolcudur şayet ona destek verip moralize ederseniz. yoksa yukarıda bazı arkadaşların dedigi gibi trabzona sadece para icin gelmis futbolcular ile 24 sene daha sampiyonluk icin bekleriz.

colman
30.09.2008, 20:43
gerçeği söylemek gerekirse antalya maçında colman o golü atmasaydı neler olurdu bilmiyorum golü yedikten snra tarftarlarımız hemen olumsuz yönde tepki gösteriyor doksan dakika sabretseler bu sezon için söylüyorum herşey daha güzel olacak taraftarlarımızı futbolcularımıza sahip çıkmaya davet ediyorum...

-trapzonely-
30.09.2008, 20:49
Taraftar olmayı beceremeyneler maça gitmesin.

Emo.C.
30.09.2008, 20:50
Haklisiniz

samts
30.09.2008, 20:53
Sende bu takıma yakışan taraftar değilsin.Sen defol git bu takımdan.Senin gibiler yüznden 25 sene bekledik zaten.Senin gibiler yüzünden bi 25 sene daha bekleyemem.Benim mücadelem senin gibi kafası 70 li yıllarda olupta hayatını bizim çağımızda maalesef devam ettiren taraftar kisvesi altındaki nato kafalılarla

neoluyo ya herkez birbirine gider peşinde neyi paylaşamadınız kimsenin kimseyi aşallama gibi lüksü yok kimse kimseyi kovamaz haddimizi aşmayalım edebimizle tartışacaksak tartısalım sen il temsilcili yapıyorsun o kişiden 9 yaş büyüksün örnek olman gerekirken gider yapıyorsun sana yakışanı yapmalısın

KUTADGU
30.09.2008, 21:16
İki tarafın da çizgiyi iyi koyması lazım gelir diye düşünüyorum.

1- Taraftar haddini bilecek kardeşim. Hepsinden de öte bir insanın ağzından -ne sebeple olursa olsun- çıkmaması gereken hakaret ve küfürleri ağzına almayacak. Küfür varsa suç bariz bir şekilde taraftarındır.

2- Profesyonel futbolcu sıfatı kazanıp, trilyonlara oynayan futbolcu da hata yapmayacak, yaptığında tepki alırsa da bozulmayacak. Yalan yere profesyonellik yok yani.

İki tarafı da suçlu görmekle beraber, yine de klasik psikoloji diyerek ve de azıcık daha insanca bakarak "Tayfun'a da yazık" diyorum ama çokta içimden gelmiyor.

Erdem Keser
30.09.2008, 21:20
İki tarafı da suçlu görmekle beraber, yine de klasik psikoloji diyerek ve de azıcık daha insanca bakarak "Tayfun'a da yazık" diyorum ama çokta içimden gelmiyor.

:):)
Tayfun'a yapılanlar hoş olmayan şeylerdi.Olmaması gerekirdi fakat oldu.
Ama en azından benim gözümde şöyle bir gerçek var; Tayfun asla bu formanın ağırlığını kaldıracak potansiyelde bir futbolcu değil.

Yavuz Hasan
30.09.2008, 21:25
bence ıslıklama olayı sadece futbolcunun değil takımın moralini de bozar hoş olmayan bi hareket

Mustafa K. Demirbaş
30.09.2008, 21:28
Tayfun a yapılanları tasvip etmemiz mümkün değil daha öncede belirttik bu işi yapanalar çekirdekçiler dediğimiz oturun da maç izleyelim amcaları bu insanlar bazı şeyleri anlamamakta ısrar ediyorlar bu insanlara laf anlatmak inanın ki çok zor tabi onların anladığı dilden anlatmak kolay ama kimse tribünde huzuru bozmak istemiyor onların yaptığı bu hatayı taraftar grupları telafi etti Tayfun a moral vermek için uzun süre Tayfun lehine tazahürat yapıldı ama diyorum ya bu insanlara tribün kültürünü öğretmek çok zor onlara kalkın da beraber destek verelim desen ortalığı yıkarlar ama futbolcu ısllıklamayı çok iyi beceririler

Muhammed KOÇ
30.09.2008, 21:32
fb de can arat var mesela.. adam tek başına maç kaybettirdi; bir attı bir attırdı. tayfun kadar ıslık yediğini sanmıyorum.. bu bizim taraftarın büyük bir eksisi.tarbzondakiler bu olayın ciddiyetini iyi kavrasınlar. o stadta olmak isteyen yüzbinlerce hatta milyonlarca kişi var ve onlar oradalar..ıslıklamak için orda değiller..

Gamze
30.09.2008, 21:33
Üzeyir hocayla paralel düşünüyorum.

Öte yandan, Mustafa'nın söylediklerine dikkat. Taraftar gruplarına söylenir dururuz zaman zaman. Ama ben her sene Trabzon'da gidebildiğim o birkaç maçta anladım ki, Mustafa çok haklı. Asıl tehlike, tribünde hoca kesilenlerde. Tamam, biz futbolu biliyoruz. Tamam, zaman zaman bu tarz baskılar olumlu da yansıyabiliyor sahaya, teşvik edici, ateşleyici olabiliyor. Ama en tepesinde küfür olmak üzere, aşağıya doğru yuhalamak, ıslıklamak, homurdanmak ciddi manada moral bozucu, futbolcuyu kafa olarak bitiren tavırlar.

Oldukça da gereksiz... Çünkü köşede, o adamın hocası var... Ve hocası ona gereken direktifleri veriyor, uyarısını yapıyor. Sen istersen sessiz sedasız maçını izle, kendince analiz et, istersen tezahüratlara katıl, takımını ateşle, destek ol. Ama futbolcuya müdehale etme... Sahaya müdehale etme... Senin işin o değil. O işi yapanlar var zaten.

hüseyin1975
30.09.2008, 21:34
fb de can arat var mesela.. adam tek başına maç kaybettirdi; bir attı bir attırdı. tayfun kadar ıslık yediğini sanmıyorum.. bu bizim taraftarın büyük bir eksisi.tarbzondakiler bu olayın ciddiyetini iyi kavrasınlar. o stadta olmak isteyen yüzbinlerce hatta milyonlarca kişi var ve onlar oradalar..ıslıklamak için orda değiller..

Genelde haklisin Kardesim ama lütfen su terbiyesiz ezikbahce taraftarini örnek gösterme.
Onlarin Futbolcularina yapdigini herkes biliyor.

Muhammed KOÇ
30.09.2008, 21:38
Genelde haklisin Kardesim ama lütfen su terbiyesiz ezikbahce taraftarini örnek gösterme.
Onlarin Futbolcularina yapdigini herkes biliyor.
ama o ezik taraftar bile o işi stadta maç oynanırken yapmıyo.. çıkışta o pislikliklerini yapıyo..maç oynanırken en sevmediğin futbolcuna bile ( ki öle bişi olamaz ) desteğini vereceksin..

Uzunoğlu
30.09.2008, 21:53
ama o ezik taraftar bile o işi stadta maç oynanırken yapmıyo.. çıkışta o pislikliklerini yapıyo..maç oynanırken en sevmediğin futbolcuna bile ( ki öle bişi olamaz ) desteğini vereceksin..

Uğur Boral kadar taraftarından ıslık yiyen bir futbolcu var mı Türkiyede

Adam Haccettepe maçında tribüne hareket çekip küfür bile etti

Uzunoğlu
30.09.2008, 21:58
Sevgili Uzunoğlu kardeşim, lütfen gereksiz alınganlık gösterme. Bak sen burda yazdıkların biraz eleştirildi diye hemen bir alınganlık içine girdin. Moralin bozuldu. Maça gitmemekten ve kombineni isteyene vermekten bahsettin. Tıpkı bunun gibi, Tayfun'da yuhalanınca aynı duyguyu yaşamıştır. Artı, ne senin ne bir başka kimsenin Trabzonsporluluğunu sorgulamak kimsenin haddi değil. Samsun'a gideceğini söylemişsin, Cedit Mahallesi başta olmak üzere tüm Samsun'a benden selam söylersen sevinirim. Bu arada kombineni kimseye verme, eminin dayanamaz ilk maça gidersin ;)

Okulum sebebiyle maçlara belki ayda bir gidebilirim ancak. Tayfun'un moralinin bozulduğuna ise inanmıyorum. Özgüvenini kazanmış bir futbolcu. Morali bozuk adam tribünü alkışlamaz.

Ayrıca ben Tayfun'a değil onu o bölgede oynatana kızarım.

Samsunla bağınızı biliyorum. Selamınız iletilir:)

Koray
30.09.2008, 22:04
Tayfun a yapılanları tasvip etmemiz mümkün değil daha öncede belirttik bu işi yapanalar çekirdekçiler dediğimiz oturun da maç izleyelim amcaları bu insanlar bazı şeyleri anlamamakta ısrar ediyorlar bu insanlara laf anlatmak inanın ki çok zor tabi onların anladığı dilden anlatmak kolay ama kimse tribünde huzuru bozmak istemiyor onların yaptığı bu hatayı taraftar grupları telafi etti Tayfun a moral vermek için uzun süre Tayfun lehine tazahürat yapıldı ama diyorum ya bu insanlara tribün kültürünü öğretmek çok zor onlara kalkın da beraber destek verelim desen ortalığı yıkarlar ama futbolcu ısllıklamayı çok iyi beceririler

Boşver Musti asıl taraftar onlar(!)
Maça gelirler otururlar aşağı üstlerinde ne forma ne bişey,gol olunca bile elindeki cekirdiği bırakıp alkış yapmayan tipler gördüm stad da...
Tribünlerde en çok küfredenlerde onlar...

Ama sıra Tayfun'u ıslıklamaya gelince 4 parmaklarından aşağı salya akar ıslıklarken...

Pehhh !

Mustafa K. Demirbaş
30.09.2008, 22:11
Boşver Musti asıl taraftar onlar(!)
Maça gelirler otururlar aşağı üstlerinde ne forma ne bişey,gol olunca bile elindeki cekirdiği bırakıp alkış yapmayan tipler gördüm stad da...
Tribünlerde en çok küfredenlerde onlar...

Ama sıra Tayfun'u ıslıklamaya gelince 4 parmaklarından aşağı salya akar ıslıklarken...

Pehhh !
sende haklısın ama boş vermek yok pes etmeyecğiz bu insanlarla sonuna kadar mücadele edeceğiz bu insanlar artık bu tribünlerden silinmeli kimsenin takıma destek vermek ısteyenleri engellemeye ve futbolcuyu ıslıklamaya hakkı yok sadece kombine alıp kendını stadın sahıbı olarak görenler çok pişman olacaklar buna emin ol sadece biraz daha sabır bi aksilik olmazsa ilerleyen günlerde çok güzel şeyler olacak

Sercan Yaylı
30.09.2008, 23:42
arkadslar tayfunun trabzonspor takımına oynaması için daha çok çalışması gerekir bence onun diğer anadolu takımlarında oynaması lazım mesala kayseriye geri dönse hiçte fena olmaz...
bunun için ıslıklamamız da gerekmez...

magicyattara
01.10.2008, 00:51
Bana göre kendi futbolcunu ıslıklama veya yuhalama diye bir şey olamayacağı için bunun kriteride olamaz.:)

Yıllardır maça giderim.Ateşlide maç izlerim.Bazen ağzıma gelenide söylerim ama asla kendi futbolcuma ve hocama değil.Genelde hedefimde rakip takım ve hakem olur.

Eğer takımımda yetersiz,çok hata yapan biri varsa bu içimi burkar.

Bulut61-34
01.10.2008, 01:53
Tayfun olayı tam biri kısır döngü. Aynı şeyler tekrar tekrar yaşanıyor. Bir kaç maç hücumda başarılı hareketler sergileyen Tayfun defansdaki asli görevini dostlar alış-verişte görsün tarzında(başka bir anlatımla memur zihniyetle) yaparken takımına zarar veriyor. Sonuçta taraftar Tayfun’a ultimaton veriyor ve Tayfun bu ultimatonu bazen alıyor, bazen kulak arkası ederek aynı hatalar devam ediyor. Tabi ultimatonların şiddeti artınca artık mecburen dikkate alıp kendini toparlıyor. Sonrasında yine 2-3 maçta gösterilen AŞIRI GAYRETLE gelen başarılı bir seri yaşanıyor. Taraftarın ve medyanın gaz vermesiyle ben oldum havasına girmeler, gazetelere hergün demeç vermeler, burnu kaf dağında tavırlardan sonra sahada büyük futbolcu havasında oynanan futbol sonrası defansta yapılan hatalar. Hoop başa dönüş.

Öztürk Adem
01.10.2008, 02:12
Kusura bakmayın bu cocuk oyuncagı degıl :) oyna az daha duzgun ama bu kadar da kucuk 1 durumda bole bır tepkı cok agır kacar:) Daha olumlu tepkıler gostermek dılegıyle

M.S.SOFU
01.10.2008, 15:22
Uğur Boral kadar taraftarından ıslık yiyen bir futbolcu var mı Türkiyede

Adam Haccettepe maçında tribüne hareket çekip küfür bile etti
evet o adama üzülüyorum ne kadar febelide olsa takımı adına formasını ıslatıyor mücadele ediyor burada onun suçu yok aslında.tek suçu tarftarı futboldan gram anlamayan bir takıma gitmiş olması.

matalar
01.10.2008, 15:52
zaten maç 1-0 ve 2-1 olduğu anda hemen ıslıklama yuhalama başladı.
hiç sabrımız yok nedense.sonra gol atınca herşey güllük gülistanlık oluyor.

Cenk Zihni
01.10.2008, 16:45
Yahu kendi futbolcunu ıslıklamak ne demek?

Bir şeyi yaparken mantıklı bir sebebin olsun arkadaş.
Sen orda tayfunu ıslıkladıgın zaman ne gececek eline?
Cahillikten başka bir izahı yok bu yapılanların.

Neymiş?Hata yapıyormuş.Islıkla hataya tepki gösteriliyormuş.

Hata yapan futbolcuyu ıslıklayarak yeni bir hataya sürüklemek nasıl bir zihniyet cözemedim.

Faruk Akhan
01.10.2008, 16:54
Islıklayan abiler ve arkadaşlar lütfen bir daha yapmasınlar bu zihniyetle takım şampiyon olamaz lütfen...

POYRAZ
01.10.2008, 17:42
Kendi oyuncusunu bos yere isliklamak ne kadar sacma bir davranistir. Yok böyle bir sey.

Uluç
01.10.2008, 17:46
Tayfun'a yapılan yanlıştı.
Gol yemekte böyle ıslıklama oluyorsa.. İlk maçımızı kaybettiğimizde olacakları ve başlıkları görüyor gibiyim.

- Ersun Yanal'la olmaz, düşüşe geçtik
- Yattara'yı niye sattınız

vs,vs,vs...

elturca61
01.10.2008, 18:12
bence bunlar bizim kendi insanimiz onlar daha cok uzuluyr herhangi bi yenilgide filan bence tayfun cora o kadar da kotu bir topcu degil bakin yaptigi ortalarda ankara maci asist bu macta yaptigi ortada gol pasi bence o kadar abartilacak yani isliklanacak birsey yapmadi sonucta ben ce ne olursa olsun onlar bizim kendi trabzonumuzun insanlari....

ismail-dede
01.10.2008, 18:31
maç kaybedeceğimiz günde gelecek ama biz taraftar olarak böyle tepki göstermemeliyiz futbolcu hatada yapsa onu destekleyip motive etmek gerekir aksi davranışları taraftarlıkla bağdaştıramıyorum

Faruk Akhan
01.10.2008, 18:33
Islıklayan taraftaryanlış yaptı olmaZ

Erdinç Dilek
01.10.2008, 20:06
konunun önemi görüp konuyu açan arkadaşı alnından öpüyorum, konunun açılması bile benimde son günlerde kafamda oluşan soru işaretlerine tercüman oldu, ne olursa olsun futbolcumuz saha içinde görevine devam ediyorsa onu motive etmek oyundan alınana kadar o taraftarın görevidir aksi bi halde yani yuhlaması ısklaması rakip taraftarın futbolcularımız üstünde oluşturacağı olumsuz havadan daha olumsuz bir hava yaratacaktır, bu da taraftarı bizim deplasmana gelmeyen takımların ekmeğine yağ sürecektir, rakip taraftarın yapacağı işi -o taraftar evinde rahat rahat maçı izlerken- ıslıklayan yuhalayan taraftarımız üstlenecektir.

matalar
01.10.2008, 21:22
ıslıklamak tabiki çok çirkin bir görüntü oluşturuyor.
ama tayfun da trabzonsporun sağ beki olacak topçu değil bu da bi gerçek.

Cem Balcı
01.10.2008, 23:46
lakin;bu duruma bir çare bulunacağını hiiiiiç sanmıyorum...

trabzonlux61x
02.10.2008, 00:42
tayfun büyük bir hatami yapti da isliklaniyor.Ilk golü hazirliyan adam bu diyilmi??Gecen sene hüseyine yapilanlar bu sene tayfuna yapiliyor.
Kendi öz evlatlarimiza destek olalim lütfen.Tayfun cok büyük bir yetenek ama taraftar birakmadiki göstersin yeteneklerini. Bi futbolcu kendi sahasinda oynamaktan korkuyorsa bu seyircinin hatasidir futbolcunun diyil.Keske biraz "sabir" olsa bizim taraftarlarimizda.

TSKara61
02.10.2008, 10:34
BU Tayfun'a dusmanlik nerden geliyor anlamadim.

ertuuu
02.10.2008, 15:12
iyi oynanan futbol Trabzonspor taraftarını kesmiyor....

Ali Can Salihoglu
02.10.2008, 17:16
cidden tayfun düşmanlığı nerden geliyor anlamadım, futbol konusunda herkesin görüşü vardır saygı duyarımda, sanki yine kendi öz evladımızı kesiyoruz durumları var. arkadaşlar bu adama sahip çıkın, moral verin, olmazsa zaten hoca ve kulup de ona yol verir siz rahat olun, bence milli takımda oynaycak fizik ve güven var bu adamda.

Muhammed KOÇ
02.10.2008, 17:19
aza kanaat etmeyen çoğu hiç bulamaz.geçen seneyi hatırlasın trabzonlular iki pası bir arada yapamayan bir takım vardı. bol bol top şişiriyoduk karşı tarafa.. şimdi çok daha eli ayağı düzgün bir takımımız var.hata elbet olacak..biz iyi günde de KÖTÜ günde de takımımızın YANINDA olmak için TRABZONSPOR TARAFTARI yız ..

Mertcan
02.10.2008, 17:26
BU Tayfun'a dusmanlik nerden geliyor anlamadim.

fenerbahçe maçında roberto carlos'dan forma istemişti carlos vermeyince arkasından koştu formayı istedi kafasını yan ayatırıp yalvardı forma ver diye..

hala tayfun düşmanlığı niye diyorsunuz... DAHA NE OLSUN?:mad::mad:

mehmetdoğan
02.10.2008, 17:34
Bak arkadaşım futbolcumuz kötü oynadığı zaman yüzüne aldığı parayı vurmak için forma alıyorsan destek veriyorsan senin destek vermemen daha hayırlı.Boşver senden destek falan gelmesin.Yeterki futbolcularımız üzerinde forma alıyorum diye konuşmak hakkını kendinde bulma.

İkinci konumuz madem senin için önemli olan futbolcular değilde takımımızın başarısı bana şu geçiş döneminde serkan ve tayfundan başka sağ tarafımızda daha başarılı olacak ismi söyle.Vereceğin cevap belli.Şampiyonluğa oynayacak olan kadroda tayfun oynayamaz ben onun için onu protesto edenleri alkışlıyorum diyeceksin.Bende sana diyorumki bizde biliyoruz şampiyonluğa oynayacak kadroda tayfunun oynayamayacağını fakat devre arası olur sene sonu olur bu geçiş dönemindeki elimizde en iyi sağ bekimiz bu.Vede ondan ne kadar fazla verim alırsak takımımızın başarısınadır.Yoksa tayfunun moralini bozup kötü oynamasına vesile olduğumuz zaman kaybeden tayfunmudur yoksa Trabzonsporumuzmudur.

sana Hayırlı bayramlar dilerken Bordo mavi net sayfalarında biraz daha mesai yapman gerektiğine inanıyorum.
haklısın da ben forma alsam da almasamda iyi ya da kötü oynayan futbolcularımız hakkında yorum yapabilirim buna hakkım olmadığını nasıl söylersiniz?yani burası bir forum ve bende bir taraftarıyım bu takımın.yorum meselesine gelince hakaret etmedim heralde hakaret etme hakkımın olmadığını kastettiniz.tabiki buna hakkım yok ama kötü oynayan olduğu zaman da eleştirebiliriz değil mi?forumda fazla mesai yapamıyorum ama ki siz yapıyosunuz benim msjıma bakarsanız tekrar tayfun bunları haketti veya ıslanması doğru gibi birşey söylemedim.keşke stadda tepki verilmese dedim lütfen bir daha okuyun abicim.selametle

mehmetdoğan
02.10.2008, 17:36
ayrıca ben tayfun hakkında yorum yapmıyorum genel konuştum.geçen senelerde takım kötüydü hiç bir futbolcunun kötü oynatması deli etmiyodu beni.ancak bu sene takımız cok ii ve sahada saçma sapan iş yapan topcular sırıtıyo o yüzden de taraftar tepki veriyo.tabi keşke tepki verilmese sakin olunsa.selametle
tekrar iyi bayramlar

mehmetdoğan
02.10.2008, 17:42
Edebiyat yapma konusunda haklısın; çünkü ben Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. Edebiyat kelimesi "edep" kelimesinden gelir ki, "edep" demek terbiye demektir. Sana ahlak dersi vermedim ama mesleğim icabı o da olabilir yani.

Ben de Trabzonlu değilim ama Trabzonsporluyum. Herkes yaptığı işin karşılığını alır. Tayfun veya bir başkası terini akıtır parasını alır. Ben de görevimi yaparım maaşımı alırım. Tayfun veya bir başkası o teri akıtırken acaba aldığı parayı mı düşünüyor yoksa takımının alacağı üç puanı mı? Sapla samanı birbirine karıştırmamak gerekiyor. Senin aldığın formalardan ben de alıyorum. Bunu da takımımı çok ama çok sevdiğim için yapıyorum. Çünkü ben taraftarım ve ancak taraf olabilirim, kulübün sahibi olamam değil mi?

Benim Tayfun ismini vermemdeki amaç son maçta Tayfun'a edilen küfürler, ıslıklardır. Daha önce de çoğu futbolcumuza olmuştu. Bu herkes için aynı. Benim için birkaç isim önemli değil. Hangi futbolcumuz olursa olsun, o sahaya çıkıp terini akıtıyorsa benim için önemlidir. Ben de isterim her maç mükemmel oynasınlar. Gelene beş, gidene beş atsınlar. Bunun mümkün olmayacağını anlamayan kafalarla benim sorunum. Bu sen olursun veya bir başkası olur.

Yukarıda da söyledim. Sen, ben, bir başkası ancak taraf olabiliriz. Biz kulübün sahibi değiliz. Bizim söylemlerimizle futbolcu alınıp satılmaz. İşine gelmezse gider başka takıma taraf olursun. Eğer gerçek taraftarsan da, iyi gün de olsa kötü gün de olsa her zaman destek olursun takıma ve futbolcuya.

Trabzonspor en son şampiyon olduğunda ben 10 yaşındaydım ve hiçbir şeyi hatırlamıyorum. O yüzden ben de bu takımı bildim bileli şampiyon olmasa bile gönülden destekliyorum. Bir futbolcumuz hata yaptığında elbette kızıyorum ama kesinlikle küfür etmiyorum. Çünkü hiçbir şeye yaramıyor futbolcumuzun moralini bozmaktan başka. Futbolcuya küfür edip sonra da başarı bekleyen küçücük beyinli insanlar gerçek taraftar değildir.

Gerçek taraftar, yağmurda çamurda takıma destek olan; her zaman futbolcuya moral veren tezahüratlar yapan; futbolcuya, eşine, çocuğuna, anasına, babasına, sülalesine küfür etmeyen - ettirmeyen; karşılıksız olarak formasını alan kişilerdir.

Başka da ne diyeyim ki? İyi bayramlar...
eğer edebe ihtiyacı olan varsa sizi tavsiye ederim.ayrıca biraz dikkatli konuşalım derim edep vermek falan yakışmıyo söylemiştim haddinize değil diye ama siz onu da anlamadınız lütfen saygı hocam heralde saygıyı da edep içinde görüyosunuzdur.ayrıca ben futbolculara küfür edilmeli gibi birşey mi söyledim.kimse kimsenin ailesine şahsına küfür edemez bende aynen katılıyorum.selametle

atomania
02.10.2008, 17:44
ne bu öz evladı diye. Iyi oynasin bas tagci ederim, kötü oynasin Babamin oglunu tanimam kizarim.

Özkan
02.10.2008, 22:25
fenerbahçe maçında roberto carlos'dan forma istemişti carlos vermeyince arkasından koştu formayı istedi kafasını yan ayatırıp yalvardı forma ver diye..

hala tayfun düşmanlığı niye diyorsunuz... DAHA NE OLSUN?:mad::mad:O hareketi ıslıklanabilirdi, ya da ne bileyim, rakîbine çift taban girerse ıslıklanır ama bir pozisyon hatâsı yüzünden kimse ıslıklanmamalıdır.

Erdal
02.10.2008, 23:07
Şu forma meselesi açıklığa kavuştu diye biliyorum. Sakat ( ve ya Hasta ) bir çocuğun isteği diye hatırlıyorum.

Cafer Bulur
02.10.2008, 23:13
Nedense taraftarimiz bunu hep yapiyor ve genelde trabzonlu oyuncular hedef seciliyor.
Takim kötü gittiginde veya kötü oynadiginda hüseyin her defasinda günah kecisi secilmistir.
Simdi hüseyin ve takim iyi gittiginden hüseyine yüklenemiyorlar.
Burada kabak tayfun gibi sagbek olmayan ve orada elinden geleni yapmaya calisan adami bitirmeye calisiyorlar.
Ben taraftarimizi genelde överim ama bu futbolcularimizi bir anlik öfke ile bitirme adetini bir kenara birakmalidirlar.
Emin olsunlar ki kazanan kendileri,futbolcular ve Trabzonspor olacaktir.

Erdal DİLEK
03.10.2008, 01:17
90 dakika boyunca:alkış::alkış::alkış::alkış:

sercan_61
03.10.2008, 05:43
yazdıklarınızı her gün okuyorum ve artık dayanamayıp yorum yazmaya karar vrdim... Tayfunu savunuyorsunuz ne kadar bi futbol bilgisiyle savunuyorsunuz anlamıyorum.. Adamın hata yapmadığı tek bir maç bana gösterebilirmisiniz?? Yada düzgün bir top oynadığı tek bir maçı?? İleriye çıksa geriye dönmüyor, geride kalsa gelen geçiyor.. Anlamıyorum yani bu adamın nesine daha destek vereceksiniz yıllardır verilen destek zaten veriliyordu ama yeter artık... İyi o zaman hasan üçüncü ile erdinçide tekrar kadroya alalim takım yine dönsün eski haline defansa gelen yol geçen hanı gibi gelip geçsin kalede zaten hala daha hatalı goller yiyen bir kaleci.. Tayfunn kendini geliştirdiği tek bir alan söyleyin bana tek bir yetenek.. İnsan aldığı paranın hakkını vermelidir bunuda çalışarak sürekli kendisini geliştirerek geliştiremese bile çabalayarak yapmalıdır.. Trabzondan geçen tek trabzonlu futbolcu omu?? Fatihler hamiler iskenderler orhanlar bunları hangimiz sevmezdi? Adamlar takır takır oynardı. Hataları olmazmıydı elbette olurdu ama artıları hatalarını her zaman kapatırdı.. Tayfunun artıları??

Hüseyin ahhh hüseyinnnn! ewt bu sene gerçekten güzel başladı hüseyin. ama bu kadarda unutkan olmaya gerek yok geçen senelerde bizlere nasıl saç baş yoldurduğunu hatırlamayan yoktur heleki aklınızda en taze olarak kalabilecek bir fener maçı vardıki...

anlamadığım birşey daha var takımda trabzonlu futbolcu olsa ne olur olmasa ne olur önemli olan takımın şampiyonluğu değilmi??? Bu şampiyonluğu 83 ten sonra trabzonlu futbolcularla kaç kere aldık.. Takımın şampiyon olmasını isteriz avrupada başarı olmasını isteriz olmuyor işte yıllardır bu düşüncemizden dolayı olamiyor belkide ve tabikide adam gibi bir başkan... Şimdi diyeceksinizdir takımda trabzonlu kadar ruhuyla savaşan yoktur diyen de olursa ona bir tarafımla gülerim :)) diyende olursa bırak trabzonlu olmayı daha türk bile olmayan song derim. diyinki bana şimdi tayfunda onun yarısı kadar yürek ruh var. Arkadaşlar lütfen biraz mantıklı olun...

ve ayrıca yorumlarınızda kendini bilmez bir insan derim ben ona demişki ıslıklayanlar moralini bozanlar küçük beyinli insanlarmış.. Tabi canım köyleriyle beraber 1 milyon belkide daha fazla nüfuslu şehir küçük beyinli sen ise büyük beyinlisin.. mükemmel insan! Babamda ayrı kardeşimde ayrı bende ayrı kombine var deplasmanları kaçırmamak için elimden geleni yaparim şehir dışı şehir içi her yerde trabzonu savunurum trabzonspora üyeyim. şimdi benim bu takımı yada buradaki bir futbolcuyu eliştirip kötülemeye hakkım yokmu... Dediklerime sahip olsamda olmasamda sonuna kadar hakkım vardır bu kimseyi ilgilendimez..Ben 5 sene boyunca üniversitede ts için herşeyi yaptım ve arkadaşlarımla beraber yaptık. bu 5 sene içerisinde trabzonsporun hakkında değil kötü konuşmak üstüne toz kondurmadık.. hep geçmişi anlattık durduk.. hiç bugünleri anlatamadık neredeyse her derbi maçtan boynumuz bükük ayrıldık her maçtan sonraki ilk okul gününde milletle uğraştık ve hala diyorsunuzki eleştirmeyeceksin ıslıklamayacaksın eğer sen o formayı haketmiyorsan o formanın hakkını veremiyorsan ıslıklarım. eğer ben bu takım yendiğinde seviniyor yenildiğinde üzülüyorsam ve bütün haftam bu takıma endeksli olarak geçiyorsa adamın yaptığı ki bunu yıllardır yapıyor o adamı yuhlarımda ıslıklarımda buda kimseyi ilgilendirmez. Heleki insanlara hakaret eden yaptıklarından dolayı hakaret edenleri hiç ilgilendirmez. dediklerinizle ters düşmeyin lütfen staddakilere kızıyorsnuz ıslıkladılar diye ama siz burda onları ıslıklıyorsunuz ve her nasıl oluyorsa hepiniz birer tayfun taraftarı ooluyorsunuz anlamak mümkün değil. haklı olan sizler değilsiniz o yağmurun altında o stadı dolduran taraftar ve trabzonun alacağı tek bir galibiyeti bekleyen ve aylar sonra liderliğe geçerek ekonomik bunalımda olan bir milletin yüzünü güldürecek olan takımı destekleyen o anki taraftardır. Hakaret boyutlarını büyük tutmayalim!!!!

trabzonlux61x
03.10.2008, 06:27
Yorum yazmamaya karar verseydin keske.Tayfun kac sezondur asil yerinde oynamiyor ve elinden geldini yapiyor.Peki bu cocuk her antrenör tarafindan neden oynatiliyor?????Bizim futbol bilgimiz yok diyorsun peki bu antrenörlerin demi futbol bilgisi yok. Biz anlamiyoz antrenörlerde anlamiyor bi sen anliyorsun hayret senimi antrenör olarak trabzonsporun basina getirsek:).Tayfun iyi olmasa oynatilmaz bu kadar basit.Hüseyin de yarin öbürsü gün kötü oynasin yuhlamalar baslar yine.

mehmet83
03.10.2008, 06:51
Kufure herkes gibi bende karsiyim. Ne olursa olsun hic bir sebep bir insana kufur etme hakkini kimseye vermez. Ama bunu sirf x Trabzon'lu diye yapiyorlar diyenlerle ayni fikirde degilim. Sonucta Celaleddin, Erdinc, Mustafa Keceli'ye de (ornekleri cogaltabiliriz) bu tip tepkiler oldugunu cok iyi hatirliyorum. Bu tepkilerin sebebinin sadece ve sadece sahada gosterilen performansla orantili oldugunu dusunuyorum. Ama sunu tekrardan belirteyim, hic bir kimsenin sebep ne olursa olsun bir futbolcuya yada herhangi birine kufur etmeye hakki yoktur. Isliklamak yada yuhlamak bir yere kadar kabul edilebilir ama kufur asla...

mehmetdoğan
03.10.2008, 20:48
yazdıklarınızı her gün okuyorum ve artık dayanamayıp yorum yazmaya karar vrdim... Tayfunu savunuyorsunuz ne kadar bi futbol bilgisiyle savunuyorsunuz anlamıyorum.. Adamın hata yapmadığı tek bir maç bana gösterebilirmisiniz?? Yada düzgün bir top oynadığı tek bir maçı?? İleriye çıksa geriye dönmüyor, geride kalsa gelen geçiyor.. Anlamıyorum yani bu adamın nesine daha destek vereceksiniz yıllardır verilen destek zaten veriliyordu ama yeter artık... İyi o zaman hasan üçüncü ile erdinçide tekrar kadroya alalim takım yine dönsün eski haline defansa gelen yol geçen hanı gibi gelip geçsin kalede zaten hala daha hatalı goller yiyen bir kaleci.. Tayfunn kendini geliştirdiği tek bir alan söyleyin bana tek bir yetenek.. İnsan aldığı paranın hakkını vermelidir bunuda çalışarak sürekli kendisini geliştirerek geliştiremese bile çabalayarak yapmalıdır.. Trabzondan geçen tek trabzonlu futbolcu omu?? Fatihler hamiler iskenderler orhanlar bunları hangimiz sevmezdi? Adamlar takır takır oynardı. Hataları olmazmıydı elbette olurdu ama artıları hatalarını her zaman kapatırdı.. Tayfunun artıları??

Hüseyin ahhh hüseyinnnn! ewt bu sene gerçekten güzel başladı hüseyin. ama bu kadarda unutkan olmaya gerek yok geçen senelerde bizlere nasıl saç baş yoldurduğunu hatırlamayan yoktur heleki aklınızda en taze olarak kalabilecek bir fener maçı vardıki...

anlamadığım birşey daha var takımda trabzonlu futbolcu olsa ne olur olmasa ne olur önemli olan takımın şampiyonluğu değilmi??? Bu şampiyonluğu 83 ten sonra trabzonlu futbolcularla kaç kere aldık.. Takımın şampiyon olmasını isteriz avrupada başarı olmasını isteriz olmuyor işte yıllardır bu düşüncemizden dolayı olamiyor belkide ve tabikide adam gibi bir başkan... Şimdi diyeceksinizdir takımda trabzonlu kadar ruhuyla savaşan yoktur diyen de olursa ona bir tarafımla gülerim :)) diyende olursa bırak trabzonlu olmayı daha türk bile olmayan song derim. diyinki bana şimdi tayfunda onun yarısı kadar yürek ruh var. Arkadaşlar lütfen biraz mantıklı olun...

ve ayrıca yorumlarınızda kendini bilmez bir insan derim ben ona demişki ıslıklayanlar moralini bozanlar küçük beyinli insanlarmış.. Tabi canım köyleriyle beraber 1 milyon belkide daha fazla nüfuslu şehir küçük beyinli sen ise büyük beyinlisin.. mükemmel insan! Babamda ayrı kardeşimde ayrı bende ayrı kombine var deplasmanları kaçırmamak için elimden geleni yaparim şehir dışı şehir içi her yerde trabzonu savunurum trabzonspora üyeyim. şimdi benim bu takımı yada buradaki bir futbolcuyu eliştirip kötülemeye hakkım yokmu... Dediklerime sahip olsamda olmasamda sonuna kadar hakkım vardır bu kimseyi ilgilendimez..Ben 5 sene boyunca üniversitede ts için herşeyi yaptım ve arkadaşlarımla beraber yaptık. bu 5 sene içerisinde trabzonsporun hakkında değil kötü konuşmak üstüne toz kondurmadık.. hep geçmişi anlattık durduk.. hiç bugünleri anlatamadık neredeyse her derbi maçtan boynumuz bükük ayrıldık her maçtan sonraki ilk okul gününde milletle uğraştık ve hala diyorsunuzki eleştirmeyeceksin ıslıklamayacaksın eğer sen o formayı haketmiyorsan o formanın hakkını veremiyorsan ıslıklarım. eğer ben bu takım yendiğinde seviniyor yenildiğinde üzülüyorsam ve bütün haftam bu takıma endeksli olarak geçiyorsa adamın yaptığı ki bunu yıllardır yapıyor o adamı yuhlarımda ıslıklarımda buda kimseyi ilgilendirmez. Heleki insanlara hakaret eden yaptıklarından dolayı hakaret edenleri hiç ilgilendirmez. dediklerinizle ters düşmeyin lütfen staddakilere kızıyorsnuz ıslıkladılar diye ama siz burda onları ıslıklıyorsunuz ve her nasıl oluyorsa hepiniz birer tayfun taraftarı ooluyorsunuz anlamak mümkün değil. haklı olan sizler değilsiniz o yağmurun altında o stadı dolduran taraftar ve trabzonun alacağı tek bir galibiyeti bekleyen ve aylar sonra liderliğe geçerek ekonomik bunalımda olan bir milletin yüzünü güldürecek olan takımı destekleyen o anki taraftardır. Hakaret boyutlarını büyük tutmayalim!!!!
tam anlamyıla katılıyorum arkadaşım cok güzel bir yorumdu.selametle

Emre Emiroğlu
03.10.2008, 20:53

tayfuna düşmanlık beslemesemde hala aklımdadır !

Cenk Zihni
03.10.2008, 21:07
Hala neyle neyi satın almak istiyoruz.

Acık ve net bir şey var;

Tayfun o an ıslık veya başka tepkiler sayesinde gol yememize sebep olacak bir hata yapsa,
bunun hesabını kim verecek?
Daha dogrusu verebilecek?

"arkadaş o zaten tayfunun hatasıdır" deniliyorsa zaten tartışmaya gerek yok.

Ali Tunahan Güllü
03.10.2008, 21:37
90 dakika boyunca:alkış::alkış::alkış::alkış:

:alkış::D:alkış:

61mehmet61
03.10.2008, 22:40
maçın bitiş düdüğü çalmadan asla futbolcu ıslıklanmaz, kaldı ki maç içinde asla yapılmaz. Ligin başlangıcında liderliğe oynayan bir takımın futbolcusunu siz ıslıklıyorsanız kusura bakmayın ama bir psikoloğa gitmeniz gerekir.

TSKara61
03.10.2008, 22:44

Ya ne kardesim sirf bunun yuzunden adam yuhlanilirmi? Gokdeniz bahis oynadi takimini 6 ay yanliz birakti ama biz taraftar olarak onu sahiplendik. Tayfun sirf bi forma istedi diye adami yok etmekmi lazim???? Sonucta Trabzonsporlu Trabzonlu futbolcu bizim takimimiz icin mucadele ediyor. Roberto Carlos dunyanin en mehsur futbolcularindan biri isteyemezmi yani istedi ne oldu. O formayi zaten fenerbahce'yi tutan kuzeni icin istedi yani sevdigi bir akrabasi icin bir iyilik yapmaya calismis ama bu fark etmez. Isterse kendisi icin alir formayi belki adam forma koleksiyonu yapacak yani kime dert olmus?

61mehmet61
03.10.2008, 22:56

vay be ne kadar çok fedakarlık yapmışsınız ya. gören de sizi Çanakkale savaştınız zannedecek. Güzel kardeşim senin bu yaptıkların asla bir futbolcuyu maç bitmeden ıslıklamanı gerektirmez. Dünyada yüzlerce süper lig takımı var. Hangisinde maç bitmeden futbolcu ıslıklanıyor. Demek ki o takımların taraftarları bizim taraftardan daha az fedakar veya bizim taraftar onlardan daha akıllı. Tayfun hata yapıyorsa onun hocası var. Sizin gibi bencil insanlar yüzünden bu takım hep stres altında top oynuyor. Şu takımı biraz rahat bırakın ya.

Harun
03.10.2008, 22:56
Konunun amacı genel bir istekti aslında.Fakat Tayfun olayı bunu örtbas etti.Kişisele döndü :) Bu takımda Hüseyin'in üç pas hatasını üst üste yaptığı maçta ıslıklandığıda oldu.Yine aynı Hüseyin kaleye şut çekti diye ayakta alkışlandığıda oldu.Bu şunu gösteriyor.Trabzon insanı kendi öz evlatlarının başarısını istiyor fakat başarısızlığına kesinlikle tahammül edemiyor.Bu böyle geldi böyle gider.

Emre Emiroğlu
03.10.2008, 23:02
Konunun amacı genel bir istekti aslında.Fakat Tayfun olayı bunu örtbas etti.Kişisele döndü :) Bu takımda Hüseyin'in üç pas hatasını üst üste yaptığı maçta ıslıklandığıda oldu.Yine aynı Hüseyin kaleye şut çekti diye ayakta alkışlandığıda oldu.Bu şunu gösteriyor.Trabzon insanı kendi öz evlatlarının başarısını istiyor fakat başarısızlığına kesinlikle tahammül edemiyor.Bu böyle geldi böyle gider.

Katılıyorum.. Ki hüseyin antalya maçında bir şut çekti topun nereye gittiğine bile bakmadan arkasını dönüp geriye koşmaya başladı. Lakin topta usunca taça doğru eğim almıştı bile. Fakat bu şutun ardından bile taraftarın %80 i hüseyini alkışladı.. Cünkü benim de beğenmediğim hüseyin o gün gayet iyiydi.

Tayfuna yapılan evet kötüydü. Fakat küstüm oynamıyorum diye birşey de yok. Tayfun bunları ilk kez yaşamıyor.

Enes Ünal Kaya
03.10.2008, 23:06
bi futbolcunun en çok ihtiyacı olan özgüvenini kırmak kadar kötü bişi yok o kişiyi tamamen sağdan siler yapmayın yaptırmayın şunları yaa

hsnkrcdg
03.10.2008, 23:22
yönetim "biz bir aileyiz" demiş. Tamam aileyiz de kim kendi evladını başkalarının önünde azarlar? Maç bitene kadar destek ver sora de ki; -kazandık ama şöyleydi, böyleydi . Konuş yani hakkını ara senelik 100 milyon veriyosun bu takıma ne söylesen haklısın! Parasıyla değil mi verdikçe konuş!!! !?!?!?!?

Özkan
04.10.2008, 00:33
Kimileri, belli bir miktâr para verince futbolcuların anasına sövme hakkını kendisinde buluyorlar. Bu vatandaşlar, para karşılığı kendi analarına bacılarına küfredilmesine ses çıkarmayacak kimseler midir? Uygun bir meblağ karşılığında anlaşabileceklerini düşünüyorum.

İstediğini söyleyen istemediğini işitir.

TSKara61
04.10.2008, 09:43
Arkadaslar ben sahsen sunu diyeyim. Basit bir hali saha macinda arkadaslarim 1-2 basit hatamdan sonra beni azarlayinca benim futbolum direk tabana vuruyor. Bir de dusununki bir koca stadyum seni yuhaliyor. Ben o an o sehiri terk edip baska takima transfer olurum istenmedigim yerde durmam. Ama bu Tayfun Cora. Adam TS'nin alt yapisindan yetismis. TS'yi tutuyor. Ekmek parasini TS'den kazaniyor. Ve maca cikinca elinden geleni yapiyor. Ve sen bu adami ilk hatasinda yuhaliyorsun sahadan yok etmeye calisiyorsun. Biz futbolcularimiza dostmuyuz dusmanmi?

halil ibo
04.10.2008, 09:58
Yaptığımız en önemli yanlış takım oyununda bireyleri ön plana çıkarmak.Kişilerin başarısında yada başarısızlığında bunu hep yapıyoruz.Arzu ettiğim tek şey ise takımımızı takım halinde alkışlamak yada tepki gösterilecekse maçtan sonra tesislere gidip protestomuzu orada yapmak.Ama adam gibi protesto tekme,tokat yada küfür ile değil.Birde unutmamamız gereken bir başka şey bu takımın başında bir teknik direktör olduğu.Onlarla tesislerde yatıp kalkan,antreman sahasında ter akıtan.Taraftar 90 dakika üzerine düşen destek verme işini layıkıyla yerine getirsin,gerisi laf-ı güzaf...

mehmet83
04.10.2008, 10:16
Bu kufur olayi malesef bizim toplumumuzda asiri derecede var. Normal bir cumleyi bile kufursuz bitiremiyoruz nerdeyse. Giresun'da Giresunspor'un macina gitmistim. Stada girerken orada calisan gorevli "Arkadaslar lutfen kufur etmeyin, cok ceza yiyoruz" dedi. 50-55 yasinda bir amca aynen soyle dedi. " Ben bu bilete 5 milyon saydim. 5 milyonluk kufur etmeden bu staddan cikmam." Yani stada mac izlemeye degil de, kufur etmeye giden insanlar var. Gercekten cok vahim bir durum.

M.S.SOFU
04.10.2008, 11:07
Bu kufur olayi malesef bizim toplumumuzda asiri derecede var. Normal bir cumleyi bile kufursuz bitiremiyoruz nerdeyse. Giresun'da Giresunspor'un macina gitmistim. Stada girerken orada calisan gorevli "Arkadaslar lutfen kufur etmeyin, cok ceza yiyoruz" dedi. 50-55 yasinda bir amca aynen soyle dedi. " Ben bu bilete 5 milyon saydim. 5 milyonluk kufur etmeden bu staddan cikmam." Yani stada mac izlemeye degil de, kufur etmeye giden insanlar var. Gercekten cok vahim bir durum.
Haklısın vallaha ne diyeyim bende küfürcü bir taraftarım ama bence verilen cezalar bireylerin yaptığı küfre değil toplu halde yapılan küfürlere olsa gerek.

ismail tüfekçi
04.10.2008, 11:51
bjk maçındada maratonda serkana 2 hata yaptı diye öyle tepki vardı ki adamı resmen iptal ettiler bence maraton türübününde pravakatörler var resmen sağ beklerle uğraşıyorlar

genç61
04.10.2008, 11:58
futbolcuya kufur edilmemeli ama bi futbolcu da heleki trabzonda oynayan bi futbolcu taraftar baskısı yaşıyacak zaten bura buyuk klup hedefleri olan bi klup hata yapmıcaksin gidip tayfun ve serkan gibi kotu oynarlarsa ve bu oyuna devam ederlerse yanda bagırmalar olur ve taraftarda haklıdır ben ekran basında çıldırıyorum taraftar nasıl çıldırmasın

blacksea35
04.10.2008, 11:59
Arkadaşlar bırakalım kendi futbolcularımızı yuhalamayı ayıp oluyor beyler. Bunlar şampiyon olunca onları gidip kucaklamayacak mıyız? O zaman yüzümümz kızarmaz mı hiç? Zaten kötü oynayan bir futbolcu yedek kalınca en büyük cezayı almış olur. Bizden kaçanlar başka takımlarda el üstünde tutuluyor milli oluyor vs. vs. Kendi oyuncularımıza karşı daha toleranslı olmalıyız. Onları küstürmemmeliyiz.

sercan_61
04.10.2008, 12:25
vay be ne kadar çok fedakarlık yapmışsınız ya. gören de sizi Çanakkale savaştınız zannedecek. Güzel kardeşim senin bu yaptıkların asla bir futbolcuyu maç bitmeden ıslıklamanı gerektirmez. Dünyada yüzlerce süper lig takımı var. Hangisinde maç bitmeden futbolcu ıslıklanıyor. Demek ki o takımların taraftarları bizim taraftardan daha az fedakar veya bizim taraftar onlardan daha akıllı. Tayfun hata yapıyorsa onun hocası var. Sizin gibi bencil insanlar yüzünden bu takım hep stres altında top oynuyor. Şu takımı biraz rahat bırakın ya.

tabi ya ben bencil bizim gibi bir çok insan bencil buradaki 20 kişi mükemmel insan :))) Tayfun yıllardır stress altındamı oynuyor trabzonda son 5 senedir maç yapmıyor tayfun neyse madem bu kadar bilgilisiniz hoşgörülüsünüz siz devam edin ama olmayanlarada karışmayın!!!

Harun
04.10.2008, 12:48
Aslında bu işin çözümü basit.Trabzon kökenli futbolcular sadece deplasmanda oynasınlar.Trabzon'da ise diğer futbolculara yer verilsin.Hem böylelikle her futbolcu şans bulmuş olur.Kadro derinliği artar:)

Tolga-Onur-Silva
Tayfun-Serkan-Ferhat
Hüseyin-Ceyhun-Adnan
Barış-Isaac
Ergin-Umut

ApoCaN28
04.10.2008, 12:51
O Zamanda Her Hafta Farklı Kadro Bi Türlü İstikrarı Yakalıyamadık felan vb..

Şeylerle Karşı Karşıya Kalırız...

M.S.SOFU
04.10.2008, 15:15
O Zamanda Her Hafta Farklı Kadro Bi Türlü İstikrarı Yakalıyamadık felan vb..

Şeylerle Karşı Karşıya Kalırız...
kısaca her zaman sorun vardır...birileri her zaman sıkıntı çıkarır bir şeylerden problem yaratır.bazıları isteyerek çıkarır bazıları istemeyerek belki farkında bile olmadan.bizim problemimiz ise bu sıkıntılara çözüm aramaktır

ISTS
04.10.2008, 16:03
Serkan ve Tayfun bu takımın en zayıf halkaları. Adamlar bunu kapatmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar. İstanbul'daki hazırlık maçında ben de çok kızdım Serkan'a ama bunu sahaya yansıtmamak lazım, aksine en çok desteğe o adamların ihtiyacı var. Bilinçli taraftarın yapacağı maç boyunca hep destek, tam destek.

:sevinç::sevinç::sevinç::sevinç:

mehmetdoğan
04.10.2008, 16:08
Serkan ve Tayfun bu takımın en zayıf halkaları. Adamlar bunu kapatmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar. İstanbul'daki hazırlık maçında ben de çok kızdım Serkan'a ama bunu sahaya yansıtmamak lazım, aksine en çok desteğe o adamların ihtiyacı var. Bilinçli taraftarın yapacağı maç boyunca hep destek, tam destek.

:sevinç::sevinç::sevinç::sevinç:
katılıyorum abicim ikisi de benim fikrim iyi futbolcu değil bal yapmayan arı misali ancak mücadeleye devam etmeliler ancak acıklarını bu şekilde kapatmaya çalışabilirler.mücadele de etmezlerse ki kesinlikle yetenek yok bunlarda pek kalamazlar trabzonda diye düşünüyorum.selametle

Sadık Bıyık
04.10.2008, 16:17
konu biraz soğudu ama şöyle birşey ekliyim;
beşiktaş maçının büyük bir bölümünü staddan video kameraya çektim. bulunduğum trübünden o kadar küfür sesi varki videoyu buraya koymaya utandım hatta izlemeye bile. küfürlü kısımları kesip atmaya çalışsam heralde video 2-3 dakika bişey kalır.

sercan_61
19.10.2008, 22:22
büyük tayfun koruyucuları mükemmel topçunuz.. Sanki dersin bu takımda 6 haftadır top oynuyor.. yıllardır yakıyor bizi o yıllarda hep baskıdaydı dimi ne kazanılmaz özgüvendi bu anlayamadım doğrusu... şimdi yine yerinde oynatılmıyor dimi tekrar diyorum 6 haftadır bu takımda değil bu adam yerinde de oynatıldı her yerde oynatıldı nerde bir olumlu hareket Allah belasını versin onun aldığı para haram zıkkım olsun..
ve sözün son bittiği yer tolga mükemmel kaleci aynı dileklerimi onada sunuyorum.. mükemmel kurtarişlari için hatasız çıkışları için.. İyi kaleci dediğin defansın hata yaptığı yerde kendini gösterendir. bir tutamazsın iki tutamazsın anlarim ama hepmi aynısı olur be sanada haram zıkkım olsun yediğin herşey...

OLCAY ÇAKIR
07.11.2008, 23:08
Her hafta yeni bir heyecan yeni bir imtihan..:)

Fatih
07.11.2008, 23:10
Tayfun ilk onbir oynar mı oynarsa kriterlere uyulur mu:)

OLCAY ÇAKIR
07.11.2008, 23:13
Valla Fatih,
Eğerki bu aşamadan sonra Tayfun'da o tribündeki aykırı sesleri dikkate alırda garip tepkiler verirse kabahati onda bulurum.
Çok kızarım ona:)

Tayfun ilk onbir oynar mı oynarsa kriterlere uyulur mu:)

Zafer BİLGİN
07.11.2008, 23:14
Bu başlığa yazacak arkadaşlara bir tavsiyem kutadgunun başlıktaki ilk mesajını okuyup sonra bir daha okuyup sonra okuduğunu anlayıp anlamadığını kendine sorup sonrada mesaj yazmasıdır.

Fatih
07.11.2008, 23:15
Tayfun İ.B.B maçındaki cansiperane futbolunu Avni Akerde oynayabilir mi acaba malum kriterler:)

Fatih
07.11.2008, 23:18
Bu başlığa yazacak arkadaşlara bir tavsiyem kutadgunun başlıktaki ilk mesajını okuyup sonra bir daha okuyup sonra okuduğunu anlayıp anlamadığını kendine sorup sonrada mesaj yazmasıdır.

Tavsiyeye ihtiyaç yok rahat olunuz;)

Yasin Berber
07.11.2008, 23:52
Bizim taraftar değil gol yediğinde 0-0 ken bile susuyor ıslıklıyor taraftarımızda olan takım aşkı hiç kimsede yok kabul ama bu bağırmak destek vermede olsa keşke

Muhammet
07.11.2008, 23:57
Tayfun konusunda bir deneme tribünler için.

Tayfun'la taraftarlar arasında hep bir çatışma olmuştur bildim bileli. Ama Tayfun Ersun hocayla beraber üstüne koymaya devam ediyor. Gol atabilen, attırabilen bir oyuncu oldu. Geri koşmasını da öğrenmesi gerekiyor.

Ama bu noktada öğrenilmesi gereken ilk şey, hata yapan oyuncuyu yuhalamak değil de ona her defasında alkışlarla tezahüratlarla destek verilmesidir. Yani iş biraz da tribünde. Tayfun'u iyi topçu yapabileceğimiz gibi, anadoluyu dolaşan gezgin futbolculardan da yapabiliriz. Bilinç işi bir nevi..

Emo91
08.11.2008, 00:01
sampiyonlugun gelmemeyisi bence taraftarin sucuydu senelerdir....

en kötü oyuncumuz bile diger takimlarin en iyi oyuncusu kadar kaliteli ve yetenekli, ama bugüne kadar hep baski vardi takimin üzerinde.

örnegin tayfun, hüseyin, hasan ücüncü..... olmamali!

biz oraya daha niye gidiyoruz.
statda bunu yapani lütfen uyaralim!!!!

poetricus
08.11.2008, 00:45
Olcay Abi öyle bir başlık açmışsın ki mübareğin adı bile ironik.
Alkışlama takdir için de kullanılabilir tekdir için de. Hadi ıslıklamayı da kabul ettim de yuhalama ne demek oluyor yahu?
Seviyesizliğin kriteri mi olur?