PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lig Şampiyonu Şampiyonlar Ligine Doğrudan Katılacak

Soner
28.09.2008, 05:31
UEFA Yönetim Kurulu'nun yapmış olduğu son toplantıdan sonra Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderdiği genelgeye göre 2008-2009 sezonunda Turkcell Süper Lig'i şampiyon olarak bitiren takım, 2009-2010 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi'ne eleme turu oynamadan direkt olarak katılacak.

Bunun yanı sıra UEFA kulüpler sıralamasında 11'inci sırada yer alan Türkiye bu sayede 2009-2010 sezonunda UEFA Avrupa Ligi adını alacak olan UEFA Kupası'na 3 takım gönderecek.

UEFA bir yenilik yaparak 2010 Şampiyonlar Ligi Finali'nin 22 Mayıs 2010 Cumartesi günü oynanmasını kararlaştırdı.

Soner
28.09.2008, 05:32
ohhh seneye on eleme oynamadan direk katilacagiz Allahin izniyle.

İsmail Çavuşoğlu
28.09.2008, 05:34
bundan daha güzel birşey olabilirmi bu sene herşey hep istediğimiz gibi gidecek inşallah..

Adem Erdoğan
28.09.2008, 05:36
Şampiyonluk için teşvik edici bir durum.Devre arasında inşallah yönetim ş.l.den gelecek parayı gözönüne alarak transfer yapar.

Muhammed KOÇ
28.09.2008, 05:38
eğer şampiyon olursak arkadaşlar bu havayla grub ne olursa olsun o grubtan bir şekilde çıkarız diyorum..

Soner
28.09.2008, 05:59
eğer şampiyon olursak arkadaşlar bu havayla grub ne olursa olsun o grubtan bir şekilde çıkarız diyorum..

kardesim eger sampiyon olursak degil, insallah sampiyon olup oraya direk gidecegiz

Soner
28.09.2008, 06:01
bu arada 22 mayis 2010 cumartesi gunune konsatre olalim ve ne gibi solen duzenleyecegimizi planlayalim, yattarayida cagirirz belki dimi arkadaslar

Samet BuLut
28.09.2008, 15:35
Yani biz :D

Şuayip Aydın
28.09.2008, 15:37
Şampiyonluk için teşvik edici bir durum.Devre arasında inşallah yönetim ş.l.den gelecek parayı gözönüne alarak transfer yapar.
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_hh_SadriSener_ErsunYanal01.jpg

"Ocak'ta beni izleyin"

Turkcell Süper Lig'de dün Antalyaspor'u 3-2 yenerek bin 457 gün sonra liderlik koltuğuna oturan Trabzonspor'da, kulüp başkanı Sadri Şener uzun bir aradan sonra liderliğe hak ederek yükseldiklerini söyledi.

Antalyaspor karşısında aşırı yağışa rağmen tribünleri doldurarak takımlarını coşkuyla destekleyen taraftarlara teşekkür eden Şener, bordo-mavili futbolcuların da böylesine zor koşullara rağmen iyi bir futbol ortaya koyduğunu belirtti. Zevkli bir karşılaşma oynadıklarını ifade eden Başkan Şener, "Antalyaspor da iyi oynadı. 5 sezon sonra liderliğe yükseldik. İyi bir takımımız var. Liderlik, bizim hakkımız. İnşallah Trabzonspor'u geri getireceğiz. Ama şampiyonluk şarkıları söylemiyoruz. Lig uzun bir maraton. Dikkatli bir şekilde yolumuza devam etmek istiyoruz" dedi. Şener, Yattara konusunun da artık gündemden kalkmasını isteyerek, "O konu artık bitti. Artık Trabzonspor'a bakıyoruz. Ocak ayındaki transfer döneminde de bana bakın" diye konuştu. Şener, Antalyaspor maçının galibiyet primini iki katına çıkardıklarını da sözlerine ekledi.

bu cevap yeter galiba

CaMoKaEnEs
28.09.2008, 15:37
biz gideceğuk ALLAHın izniyle :D

azdiha6161
28.09.2008, 15:39
2.nereye gidecek???
onlarda insan görünümlü ama

CaMoKaEnEs
28.09.2008, 15:39
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_hh_SadriSener_ErsunYanal01.jpg

"Ocak'ta beni izleyin"

Turkcell Süper Lig'de dün Antalyaspor'u 3-2 yenerek bin 457 gün sonra liderlik koltuğuna oturan Trabzonspor'da, kulüp başkanı Sadri Şener uzun bir aradan sonra liderliğe hak ederek yükseldiklerini söyledi.

Antalyaspor karşısında aşırı yağışa rağmen tribünleri doldurarak takımlarını coşkuyla destekleyen taraftarlara teşekkür eden Şener, bordo-mavili futbolcuların da böylesine zor koşullara rağmen iyi bir futbol ortaya koyduğunu belirtti. Zevkli bir karşılaşma oynadıklarını ifade eden Başkan Şener, "Antalyaspor da iyi oynadı. 5 sezon sonra liderliğe yükseldik. İyi bir takımımız var. Liderlik, bizim hakkımız. İnşallah Trabzonspor'u geri getireceğiz. Ama şampiyonluk şarkıları söylemiyoruz. Lig uzun bir maraton. Dikkatli bir şekilde yolumuza devam etmek istiyoruz" dedi. Şener, Yattara konusunun da artık gündemden kalkmasını isteyerek, "O konu artık bitti. Artık Trabzonspor'a bakıyoruz. Ocak ayındaki transfer döneminde de bana bakın" diye konuştu. Şener, Antalyaspor maçının galibiyet primini iki katına çıkardıklarını da sözlerine ekledi.

bu cevap yeter galiba

bu adamı sewiorum ben yaa mükemmel konusuyor :D yürü bee başkan :D

yanlız maç sonrası ersun yanalda çok ii bir konusma yaptı özellikle yattara konusunda

Atakan
28.09.2008, 15:40
Evet ya biriniz açıklama yapsa.1. , 2. , 3. , 4. ve 5. nereye gitcek.

Samet BuLut
28.09.2008, 15:41
UEFA'ya 3 takım gidicek artık bizden

SpOtLesS
28.09.2008, 15:43

"Ocak'ta beni izleyin"

bu cevap yeter galiba

iyiki başımızda sen varsin seni seviyoruz BASKANN

Berk
28.09.2008, 16:34
Şampiyon direk ŞL'ye
2. olan takım ŞL ön elemesi oynayacak
Ligi 3. ve 4. sırada tamamlayan takımlara ek olarak Türkiye Kupası sahibi de UEFA'ya gidecek..

Kazım Uzunboy
28.09.2008, 16:36
Seneye deplesmanlara gitmek için yoğun çaba sarfetmek gerek o zaman. :)

blacksilva
28.09.2008, 16:40
seneye uefa kupasinin adi degisecek artik EURO LEAGUE olacak ve 12 gruptan 4er takimla olusacak. sampiyonlar ligi gibi ic ve dis saha toplam 6 grup maci oynanacak. katilabilirsek ilk kez gruplara kalcaz

sifuni
28.09.2008, 16:43
iyi en azinda eleme sikintisi cekmiyecegiz direk katiliriz

hüseyin1975
28.09.2008, 16:49
Sadri Baba rahatlikla bir Program sunabilir yada Stand Up yapabilir.
Yürü Sadri Baba kim tutar seni.

_SeRKaN_
28.09.2008, 17:08
İnşallah şampiyon olup iki kere kapısından döndüğümüz devler ligine ön eleme ızdırabı olmadan katılabiliriz...

POYRAZ
28.09.2008, 17:14
Insallah sampiyon biz olup direkt Sampiyonlar ligine katiliriz.

hüseyin1975
28.09.2008, 17:15
Sampiyonlar Liginden gelecek Para ile iyi Transfer yapariz o zaman :-)

nuri45
28.09.2008, 17:22
Insallah bu sene biz oluruz sampiyon ve direk katiliriz.

mustafa başar
28.09.2008, 17:43
arkadaşlar

Sejad Salihovic

http://www.transfermarkt.de/bilder/wappen/533k.jpg (http://www.transfermarkt.de/de/verein/533/tsg1899hoffenheim/uebersicht/startseite.html) TSG 1899 Hoffenheim (http://www.transfermarkt.de/de/verein/533/tsg1899hoffenheim/uebersicht/startseite.html) http://www.transfermarkt.de/bilder/flaggen/40.gif (http://www.transfermarkt.de/de/wettbewerb/L1/1bundesliga/uebersicht/startseite.html) 1.Bundesliga (http://www.transfermarkt.de/de/wettbewerb/L1/1bundesliga/uebersicht/startseite.html)
http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_9354_2008_1.jpg Foto: unbekannt (http://www.transfermarkt.de/de/spieler/default/quelle/rechte/fotos.html)
Geburtsdatum:08.10.1984Alter:23Größe:1,80Nationali tät:http://www.transfermarkt.de/bilder/flaggen/24.gif Bosnien und Herzegovina Status:Lizenzspieler Fuß:links

bu futbolcu harika yönetim bu futbolcuyu görsün

ApoCaN28
28.09.2008, 17:44
Direk Şampiyonlar ligindeyüz o zaman...

bahadır2561
28.09.2008, 17:46
ne oldu ya şampiyonlar ligine mi gidiyoruz??*
21.45
yirmibirkırkbeş

salı yada çarşamba günü su saatte maç yapmayı cok istiyorum..

Allah'ım nasip et..

amin...

Varlıbaş61
28.09.2008, 17:47
demek direk katılıyoruz desem
çok mu iddialı olmuş olurum:)

Soner
28.09.2008, 18:23
seneye uefa kupasinin adi degisecek artik EURO LEAGUE olacak ve 12 gruptan 4er takimla olusacak. sampiyonlar ligi gibi ic ve dis saha toplam 6 grup maci oynanacak. katilabilirsek ilk kez gruplara kalcaz

kardesim ne yaptim sen ya, sampiyonlar ligine direk gitmekten bahsediyoruz, sen bizi uefa ligine yolladin, oldumu simdi, :D:D

Samet Yildirim
28.09.2008, 18:44
direk katuilmak icin calismak lazim yani ara dönemde 2-3 iyi kaliteli adamlar alip yolumuza devam etmeliyiz tabi ki ara döenem kadar puanlari toplamak lazim

Emirhan Makul
28.09.2008, 18:51
iyi ya elemelerle felan uğraşmayacağız direk ;

Liverpool
Aston Villa
Lyon
Trabzonspor

blacksilva
28.09.2008, 20:55
insallah sampiyonlar ligine direkt katiliriz. ama bu sene yeni takim kuruldu hemen sampiyon olunurmu onu bilmem ama bu sene sadri baba demistiki ilk hedef avrupa kupalari yani ilk 3e girmek. ondan sonraki sene 2-3 takviyeyle sampiyonlar liginde önemli isler basarmak lazim. biz oraya 1-2 galibiyet almaya degil gruplardan cikmayi hedeflemeliyiz bu yüzden 2-3 kaliteli oyuncu lazim. biri forvete sol ve sag kanat ;)

hodlu
28.09.2008, 21:31
Yılların adaleti böyle gerçekleşecek demektir.Ancak bu yıl masa başında bize yedirmemek için neler planlayacaklar kim bilir...

Soner
29.09.2008, 00:15
iyi ya elemelerle felan uğraşmayacağız direk ;

Liverpool
Aston Villa
Lyon
Trabzonspor

ula gruptaki takimlarida buldun ama bunlari zaten yendik yenileri gelse daha iyi olur
:D:D:D

tsmetu
29.09.2008, 01:57
Yani direk katılıyoruz desenize........

fetvaci
29.09.2008, 01:59
on eleme oynasaydık ya antreman olurdu:D:D

Burak
29.09.2008, 11:04
Oh oh hersey ıstedıgımız gıbı ınsallah sonunda da gulerız

OYılmaz
29.09.2008, 11:40
Arsenal - Trabzon
Trabzon - Chelsea
Trabzon - Milan
R.Madrid - Trabzon

Artık büyük arenaya çıkma vaktimiz geldi..

Furkan Dündar
29.09.2008, 12:47
artık o buyuk stadlara gıtmemız lazım yeter turkıye de kaldıgımız

Bn Noucamp a tekrar gıtmek ıstıyorum :D

ama bu sefer takımı desteklemeye

İdris Toksoy
29.09.2008, 12:52
bundan daha iyi bir teşvik olamaz:)

Colakoglu
29.09.2008, 12:55
Cok erken havaya kapilmayalim diyorum ben,birde sunu söyleyeyim eger BJK gibi rezil olucaksak 8-0 falan hic girmeyelim daha iyi.

Samet Berber
29.09.2008, 13:00
Ne güzel olur şöyle TV karşısına geçip Sabri Ugan ın veya Ertem Şener in anlattığı bir Trabzonspor - Arsenal maçını izlemek :( .

Duygulandım yahu :( .

OLCAY ÇAKIR
29.09.2008, 13:02
Heyecan duymamak elde değil.

Sanki herşey bizi çağırıyor.

Gelin diyorlar resmen:)

Fatih
29.09.2008, 13:04
Ne güzel olur şöyle TV karşısına geçip Sabri Ugan ın veya Ertem Şener in anlattığı bir Trabzonspor - Arsenal maçını izlemek :( .

Duygulandım yahu :( .

Bırak tv yi stadda olup o havayı koklamak ...

Sinan FİDAN
29.09.2008, 13:06
vayy be desenize seneye şampiyonlar ligindeyiz:alkış::alkış::alkış:

Samet Berber
29.09.2008, 13:07
Bırak tv yi stadda olup o havayı koklamak ...
Trabzon dan 1500 km uzakta olduğum için öyle yazmışım .

Ama söylediğin çok doğru :) .

İnşallah o günleri Rabbim yaşatır bize , en yakın zamanda .

Alihan Ertürk
29.09.2008, 13:19
Platini bile bizim şampiyonlar liginde oynamamızı istiyor :):cool:

Proof
29.09.2008, 15:06
Sampiyonlar liginde oynadigimizi dusnmek bile cok uzakta gozukuyodu..
Sindi en buyuk adaylardan biriyiz..

Tessekurler Sadri Babi, Ibocum sende arap tv den bakarsin maclarmizi artik

fetih aydın
29.09.2008, 21:14
Şampiyonlar Ligi bambaşka birşey.Fenerin maçlarında bile heycanlanıyorum.Düşünün artık bide Trazbzonspor olsa ne olur..!!:):)

futbalski60
29.09.2008, 21:19
Şampiyonlar Ligi bizim için çok önemli bir fırsat bu turnuvanın hem maddi hem manevi olarak bize çok şeyler katacağına inanıyorum.

Uefa Offical Theme marşını Avni Aker'de çaldırsak rakip de Barcelona,Chelsea ya da Man.U olsa hiç fena olmaz:)

alper*
29.09.2008, 21:20
asıl önemli olan kupa 2'nin öneminin artması.
şampiyonların direkt olarak katılacağı bir şampyonlar ligi uefa kupasının prestijini arttırır.
her şey şampiyon olmak değil.
uefaya kalıp seneye güçlü bir kadro ile avrupada adımızdan söz ettirebiliriz.

H.A.Y
29.09.2008, 22:25
seneye gruplardaki rakiplerimizi şimdiden merak ediyorum..

sanatik
29.09.2008, 22:27
Hep sampiyonlar ligine katilmak süper olacak bu sezon diyorum ama ikisi bir arada bomba gibi olacak hemde atom bombasi gibi :--)

Erdinç Barutçu
29.09.2008, 23:01
Bizden bahsediyor :D

bahadır2561
30.09.2008, 19:00
Group F

Real madrid
Bayern münih (gurbetciler için:D)
Fiorentina
Trabzonspor

Uğur GEMİCİOĞLU
30.09.2008, 19:36
ya bu kararların Türkiye nin geçtiğimiz senelerde oynadığı futbolla alakası varmı yokmu anlamadım gitti.Mesela g.saray ve beşiktaş Türkiye yi şampiyonlar liginde kötü temsil etmişti bu nedenle 2 sene önce süper lig şampiyonu direkt şampiyonlar ligine giderken ön eleme oynamak sorunda kalmıştı.önceki sene ise f.bahçe şampiyonlar liginde az buçuk birşeyler yapmıştı Türk Milli Takımı da Avrupa 3. olmuştu bu sezon da şampiyon direkt katılıyor.Bilen biri varsa aydınlatabilirmi beni :)

Cafer Bulur
30.09.2008, 19:43
Sampiyon olmak hic bu kadar cazibeli olmamisti.
Ama sampiyonlar ligi elemelerine götüren bir lig 2.ligi de bizim icin basari olur diye düsünüyorum.

Manu61
30.09.2008, 19:44
Group F

Real madrid
Fiorentina
Trabzonspor
Sen direk eledin bizi ya :D:D Gruba kek takım koyar insan bir tane:D

DeAgLeMaNyAq
30.09.2008, 20:27
ya bu kararların Türkiye nin geçtiğimiz senelerde oynadığı futbolla alakası varmı yokmu anlamadım gitti.Mesela g.saray ve beşiktaş Türkiye yi şampiyonlar liginde kötü temsil etmişti bu nedenle 2 sene önce süper lig şampiyonu direkt şampiyonlar ligine giderken ön eleme oynamak sorunda kalmıştı.önceki sene ise f.bahçe şampiyonlar liginde az buçuk birşeyler yapmıştı Türk Milli Takımı da Avrupa 3. olmuştu bu sezon da şampiyon direkt katılıyor.Bilen biri varsa aydınlatabilirmi beni :)

Elbette takımlarımızın aldığı puanlarla hangi kupaya kaç takımın, hangi turdan katılacağı belirleniyor. Milli takım başarıları buna etki etmiyor. Puanlamalar, her takımın aldığı galibiyet ve beraberlik + bonuslar toplanıp, o yıl ülkesini temsil eden takım sayısına bölünerek hesaplanıyor. Mesela herkes geçtiğimiz sezon Erciyes'i Macabbi takımını eledi diye övdü ama Erciyes'in direk ilk turda elenmesi ülke puanına büyük sekte vurdu. Yani hiç kupaya katılmasa yada Erciyes yerine daha kaliteli bir takım katılı,p üst turlara çıkmış olsa bizim için çok daha iyi olacaktı. İşin diğer boyutu UEFA puan değerlendirmesini yıllık yapmıyor. Son 5 yıla göre ortalaması alınıyor. Ayrıca bir sezonda alınan puanlarla elde edilen sıralama direk ertesi sezonda geçerli olmuyor. Dolayısıyla özellikle geçen sezon FB'nin aldığı puanlar bu sene değil önümüzdeki sezon işimize yarayacak.

Yeni statü 1 yıl önceden belliydi aslında ama tam anlamıyla tanıtımı yeni yapıldı. Eski statüde ilk 10 ülkenin şampiyonları ve üst sıralardaki ülkelerin ikincileri şampiyonlar ligine direk katılırken, yeni statüde ilk 12 ülkenin şampiyonu otomatik olarak şampiyonlar ligine katılacak. Yani statü değişmeseydi biz ülke sıralamasında 11.sırada olduğumuz için, şampiyonumuz yine eleme oynayacaktı...

hüseyin1975
30.09.2008, 20:46
Tamam sorun degil canim.
Bizde eleme oynamayiz o halde :-)

Emirhan Makul
30.09.2008, 21:35
Peki 2. Kaç eleme oynayacak

Birde 3. Olan ne zaman şampiyonlar ligine katılacak ?

hüseyin1975
30.09.2008, 21:39
3. Takimin katilmasi icin Basinin Istanbul Takimlarina verdikleri Destegin en azindan 30% Anadolu Kulüplerinede vermesi lazim.
O zaman Ülke Futbolu gelisir ve genel olarak Avrupada daha cok Puan toplariz

Furkan Dündar
01.10.2008, 02:45
Peki 2. Kaç eleme oynayacak

Birde 3. Olan ne zaman şampiyonlar ligine katılacak ?
2 ıncı 2 on eleme oynayacak ve zor olacak 2. eleme turunda kısmen kolay takımlar ama 3. on eleme turunda ıspanya ıtalya ıngıltere lıglerının 3 veya 4. lerı ıle fransa ve alman lıgının 3. lerı ıle eslesme gıbı bı durum demıstı cnn yanı ısı baya zor olacak zamanında eslestıgımız kıev falan bunların yanında cantada keklık:(

bahadır2561
01.10.2008, 10:42
Sen direk eledin bizi ya :D:D Gruba kek takım koyar insan bir tane:D

kek takım orda işte münih:D:D

Mustafa Hazıroğlu
01.10.2008, 10:46
Biz şimdi direk şampiyonLar Ligindeyiz o zaman :D

Uğur GEMİCİOĞLU
01.10.2008, 11:25
Elbette takımlarımızın aldığı puanlarla hangi kupaya kaç takımın, hangi turdan katılacağı belirleniyor. Milli takım başarıları buna etki etmiyor. Puanlamalar, her takımın aldığı galibiyet ve beraberlik + bonuslar toplanıp, o yıl ülkesini temsil eden takım sayısına bölünerek hesaplanıyor. Mesela herkes geçtiğimiz sezon Erciyes'i Macabbi takımını eledi diye övdü ama Erciyes'in direk ilk turda elenmesi ülke puanına büyük sekte vurdu. Yani hiç kupaya katılmasa yada Erciyes yerine daha kaliteli bir takım katılı,p üst turlara çıkmış olsa bizim için çok daha iyi olacaktı. İşin diğer boyutu UEFA puan değerlendirmesini yıllık yapmıyor. Son 5 yıla göre ortalaması alınıyor. Ayrıca bir sezonda alınan puanlarla elde edilen sıralama direk ertesi sezonda geçerli olmuyor. Dolayısıyla özellikle geçen sezon FB'nin aldığı puanlar bu sene değil önümüzdeki sezon işimize yarayacak.

Yeni statü 1 yıl önceden belliydi aslında ama tam anlamıyla tanıtımı yeni yapıldı. Eski statüde ilk 10 ülkenin şampiyonları ve üst sıralardaki ülkelerin ikincileri şampiyonlar ligine direk katılırken, yeni statüde ilk 12 ülkenin şampiyonu otomatik olarak şampiyonlar ligine katılacak. Yani statü değişmeseydi biz ülke sıralamasında 11.sırada olduğumuz için, şampiyonumuz yine eleme oynayacaktı...

sağolasın... :)

sanatik
01.10.2008, 15:39
Group F

Real madrid
Fiorentina
Trabzonspor

aslinda gurbetciler icin almanyanin ortasinda veya belcika hollandaya yakin bir takim örnek Schalke04 eklemen daha uygun olacak ya ben münihe gitmeyede raziyim yeterki sampiyonlar ligine girelim bu sefer.

bahadır2561
01.10.2008, 15:43
aslinda gurbetciler icin almanyanin ortasinda veya belcika hollandaya yakin bir takim örnek Schalke04 eklemen daha uygun olacak ya ben münihe gitmeyede raziyim yeterki sampiyonlar ligine girelim bu sefer.

schalke'yi kolay yeneceğimizi düşündügüm için rakip biraz sağlam olsun istedim:D:D

Faruk Akhan
01.10.2008, 17:09
inşaal direk ordayız bu sene avrupa özlemiş bizi