PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Komik Trabzonspor Anıları

agasaro
25.09.2008, 23:27
Trabzonspor ile ilgili çok sayıda komik hikaye olduğuna inanıyorum. Sizlerin de bildiği hoşunuza giden komik hikayeler varsa bizimle paylaşın lütfen. Bu hikayelerin bir kısmı aslında yaşanmamıştır ama gene de Trabzon gibi bir şehirde yaşanma ihtimali her zaman vardır. Biraz gülüp eğlenelim. Ben bir tane gönderiyorum. Katkılarınızı bekliyorum.

Trabzon'da evlerde, camilerde her zaman futbol ve sporun konuşulduğunu anlatan Bakan Faruk Özak, camide yaşandığı komik bir anısını, Karadeniz şivesiyle konuşarak şöyle aktardı:

"Ben Trabzonspor'da başkanım, 'Gürcü ikiz futbolcular' Şota ve Arçil'i o ara aldık, alıyoruz, alacağız. Gittiler, geldiler. Caminin imamı da çok hasta Trabzonsporlu, genç bir çocuk. Şenol Güneş, Ünal, imamın sol tarafında cuma kılıyoruz. İmam, 'arkadaşlar safları sıklaştıralım' dedi. Bana eğildi, 'Faruk ağabey', 'Buyur' dedim. 'Şota-Arçil işi tamam mı?'. 'Tamam, geliyorlar' dedim. 'Peki' dedi Allahüekber başladık. Şota-Arçil'den çok sıkıntı çektik. Şota-Arçil 6 ay evvel bizde kiralık oynamıştı, çok gol
atıyorlardı. Biz de aldık getirdik. Bir maç kötü, iki maç kötü, üç maç kötü, dördüncü maçtayız. Biz öndeyiz, arkadan da birisi bağırıyor 4 maç kötü ya, 'Ha bu yönetim ne kadar geri zekalıdır aynı adamdan 2 tane aldı' diye."

Hüseyin Şahin
26.09.2008, 00:05
süpersin abi yaaa hakkaten güzelmiş ama bi karadenizlinin zekası yine bizi güldürmeyi başardı

macka61
26.09.2008, 00:10
gerçekten komikmiş

Zafer BİLGİN
26.09.2008, 00:11
Sakarya akyazı da olan bir olay.

Aston villa ile ingilterede oynuyoruz.ilk yarı bitiyor.ikinci yarının ortalarında yatsı ezanı okunuyor.Hoca sünneti kılıyor.Farza hazırlanırken Orhan ın golü geliyor.Yan taraftaki kahveden gelen sesle hocanın içi içine sığmıyor.Artık dayanacak sabrı kalmamıştır cemaate dönüyor ve;

ey cemaat kusura bakmayın.Yatsı namazının kazası var ama aston villa maçının kazası yok.Siz devam edin ben maça gidiyorum

SpOtLesS
26.09.2008, 00:20

Aston villa ile ingilterede oynuyoruz.ilk yarı bitiyor.ikinci yarının ortalarında yatsı ezanı okunuyor.Hoca sünneti kılıyor.Farza hazırlanırken Orhan ın golü geliyor.Yan taraftaki kahveden gelen sesle hocanın içi içine sığmıyor.Artık dayanacak sabrı kalmamıştır cemaate dönüyor ve;

ey cemaat kusura bakmayın.Yatsı namazının kazası var ama aston villa maçının kazası yok.Siz devam edin ben maça gidiyorum
hahaha cok guzelmis :D:D

Mustafa K. Demirbaş
26.09.2008, 00:23

ççççççççççççççççççççç

Cenk Zihni
26.09.2008, 00:37
Yok mu burda bir abimiz eski deplasmanlardan komik anılar aktaracak? :)

selimatal
26.09.2008, 00:39
Allah razı olsun başlığı açandan:D

Bir tanede benden:
Liverpool deplasman maçı. Futbolcularımız ilk kez İngiltere gibi büyük bir ülkeye gidiyorlar. Çarşıya çıkıyorlar toplu olarak. Bir giyim mağazasında durup hayran hayran takım elbiselere bakıyorlar. A.Yavuz vitrine kendini en çok kaptıran oluyor ki, tüm takım gidiyor ama o hala vitrine dalmış seyrediyor. Sonra kendine geliyor ve tüm takımın gittiğini görünce panik içinde sağa sola koşmaya başlıyor. Ama nafile, takım gözden kaybolmuş. A.Yavuz'da tek kelime İngilizce yok. Daha da kötüsü gelirken hangi yollardan geçtiğine de dikkat etmemiş. Ağlamaklı oluyor ve başlıyor kara kara düşünmeye. Sonra aklına bir fikir geliyor ve ümitleniyor. Kaldıkları otelin bulunduğu caddenin sonunda ağzını kocaman açmış ve içinden su fışkıran büyük bir aslan heykeli olduğunu hatırlıyor ve o heykeli bulursam, oteli de bulurum diye düşünüyor. Ama kime soracak? Tek kelime İngilizce yok ki.. Sonunda gözüne bastonla zar zor yürüyen yaşlı bir İngilizi kestiriyor. Malum o yıllarda tüm futbolcularımızın saçlar omuzlarda, sakallar da traşsız. Yüzlerinde sadece gözleri görünüyor:)

Yaşlı İngilize yaklaşıp durduruyor A.Yavuz. Aslan heykelini ifade etmek için ellerini aslan pençesi gibi iki yana açarak Liverpool sokaklarında aslan gibi kükrüyor. Bastonla yürümekte zorlanan yaşlı İngiliz ise bastonunu yere atarak öyle bir koşuyor ki, A.Yavuzun anlattığına göre A.Yavuz bile sahada bu kadar hızlı koşamazmış:):):)

Koray
26.09.2008, 00:41

Süper ççç ççç ççç

Erdal
26.09.2008, 00:43
Gittiğim ilk maç. Son şampiyon olduğumuz sene son maçtan bir önceki Sakarya maçı. Sakaryayı bilenler bilir pek deplasmanda gibi olmayız. Neyse saatler önce gittik maça. Takım kesin şampiyon olmuş. Adamın biri fötr şapka elinde teyp sürekli yüksek sesle kemençe çalıyor. ( O zamanlar stada teyp bile giriyormuş yahu) Neyse öndeni biri en sonunda dayanamayıp

OLA YA KAPAT HAUNİ BAŞUM ŞİŞTİ DA dedi Adam hiç istifini bozmadan

ORA YA KONUŞMAAA HABU BİZUM İKİNCİ İSTİKLAL MARŞUMUZUDR NE KADA ÇALARSE DİNLEYECESUN ONİİİ dedi.. O günden sonra bende ikinci istikal marşımıza saygıda kusur etmemeye çalışıyorum ::)

Cenk Zihni
26.09.2008, 00:46
Gittiğim ilk maç. Son şampiyon olduğumuz sene son maçtan bir önceki Sakarya maçı. Sakaryayı bilenler bilir pek deplasmanda gibi olmayız. Neyse saatler önce gittik maça. Takım kesin şampiyon olmuş. Adamın biri fötr şapka elinde teyp sürekli yüksek sesle kemençe çalıyor. ( O zamanlar stada teyp bile giriyormuş yahu) Neyse öndeni biri en sonunda dayanamayıp

ORA YA KONUŞMAAA HABU BİZUM İKİNCİ İSTİKLAL MARŞUMUZUDR NE KADA ÇALARSE DİNLEYECESUN ONİİİ dedi.. O günden sonra bende ikinci istikal marşımıza saygıda kusur etmemeye çalışıyorum ::)

:D:D

biz erkan ocaklı söylüyor sanıyorduk 2.istiklal marşımızı :D:D

Cenk Zihni
26.09.2008, 00:47

Bir tanede benden:
Liverpool deplasman maçı. Futbolcularımız ilk kez İngiltere gibi büyük bir ülkeye gidiyorlar. Çarşıya çıkıyorlar toplu olarak. Bir giyim mağazasında durup hayran hayran takım elbiselere bakıyorlar. A.Yavuz vitrine kendini en çok kaptıran oluyor ki, tüm takım gidiyor ama o hala vitrine dalmış seyrediyor. Sonra kendine geliyor ve tüm takımın gittiğini görünce panik içinde sağa sola koşmaya başlıyor. Ama nafile, takım gözden kaybolmuş. A.Yavuz'da tek kelime İngilizce yok. Daha da kötüsü gelirken hangi yollardan geçtiğine de dikkat etmemiş. Ağlamaklı oluyor ve başlıyor kara kara düşünmeye. Sonra aklına bir fikir geliyor ve ümitleniyor. Kaldıkları otelin bulunduğu caddenin sonunda ağzını kocaman açmış ve içinden su fışkıran büyük bir aslan heykeli olduğunu hatırlıyor ve o heykeli bulursam, oteli de bulurum diye düşünüyor. Ama kime soracak? Tek kelime İngilizce yok ki.. Sonunda gözüne bastonla zar zor yürüyen yaşlı bir İngilizi kestiriyor. Malum o yıllarda tüm futbolcularımızın saçlar omuzlarda, sakallar da traşsız. Yüzlerinde sadece gözleri görünüyor:)

Yaşlı İngilize yaklaşıp durduruyor A.Yavuz. Aslan heykelini ifade etmek için ellerini aslan pençesi gibi iki yana açarak Liverpool sokaklarında aslan gibi kükrüyor. Bastonla yürümekte zorlanan yaşlı İngiliz ise bastonunu yere atarak öyle bir koşuyor ki, A.Yavuzun anlattığına göre A.Yavuz bile sahada bu kadar hızlı koşamazmış:):):)

ahahah :D:D:D

Erdal
26.09.2008, 00:49
Özkan hoca nın İskender abi ye ( onu seyretmemiş olmanıza ne kadar üzülseniz azdır)

İskender sen topu alınca hemen rakibe ver çünkü arkadaşların topu rakipten daha kolay alıyorlar... dediğini dinlemiş ve ölmüştüm gülmekten...

Cenk Zihni
26.09.2008, 00:52
Özkan hoca nın İskender abi ye ( onu seyretmemiş olmanıza ne kadar üzülseniz azdır)

İskender sen topu alınca hemen rakibe ver çünkü arkadaşların topu rakipten daha kolay alıyorlar... dediğini dinlemiş ve ölmüştüm gülmekten...

Keşke kacırdıgımız tek şey onu izleyememek olsa :)

pReN@_61
26.09.2008, 00:54

ey cemaat kusura bakmayın.Yatsı namazının kazası var ama aston villa maçının kazası yok.Siz devam edin ben maça gidiyorumkomedi olmuş:D:D

Mahmut Baran
26.09.2008, 00:56
trabzonla alakalı değil ama süper yaa hani şu meşhur liverpool maçı varya :)

8-0 lık İngiltere maçında 5. yada 6. golden sonra:

-Evet sayın seyirciler İngilizlerin bir atağını daha gol yiyerek savuşturduk.

8. golden sonra:

-Maç bitti hala gol yiyoruz. Olacak iş değil

Zafer BİLGİN
26.09.2008, 00:56
Klavyem biraz zayıf olduğu için Soner Boz dan dinlediğim çok bomba eski anıları vaktimin müsait olduğu bir zamanda burada paylaşacağım.

Kubilay ŞAHİN
26.09.2008, 00:57
gecen sene oftaş macı maratondayız önümde iki fanatik amca. mac başladı neyse izliyoz pozisyonlar oluyo biri devamlı pozisyon yaşanmadan söylüyo "atamadi" ama pozisyonlardan sonra devamlı atışıyolar...neyse bi iki pozisyonda "atamadi" dedi.. umut gole gidiyo " ula atti atti atti" bi baktık gol... neyse son anlar gökdeniz penaltı kullanacak adam :" bak şimdi atamadi" dedi gökdeniz kacırdı " ama şimdi atti " dedi gene gol oldu yanındaki diğer amcada " ula ne şom ağuzlusun bi susda gol olsun da" diyince biz gülmekten bağıramıyoz gol diye....

Zafer BİLGİN
26.09.2008, 00:58
Hadi uşaklar yavaş yavaş yattara başlığından kopalım buraya toplanalım.Yoksa orada birbirimizi yiyecektik

Erdal
Bu da kitap tan olacak ama olsun. Ahmet Suat hoca takımın başında. İnönü stadında oynuyoruz. İkinci yarı yedeklerden birini çağırır. Sanırım Bahhattin( emin değilim) Gel oğlum der. Uşak da koşarak alacağı taktikleri dinlemeye hazırlanır Ahmet hoca eli ile kenardaki reklam panolarını gösteriri. Şimdi bunların hepsini oku birazdan maça gireceksin gözün takılmasın :)))

Adem Erdoğan

Bir tanede benden:

ççç

Sonra nasıl bulmuş oteli?:D

////////////////////////////////////////////

http://www.youtube.com/watch?v=prwFm3NBh5U

En komiği bu videodur büyük ihtimalle.(Şota ve tercümanı ççç)

Cenk Zihni
26.09.2008, 00:59
trabzonla alakalı değil ama süper yaa hani şu meşhur liverpool maçı varya :)

8-0 lık İngiltere maçında 5. yada 6. golden sonra:

-Evet sayın seyirciler İngilizlerin bir atağını daha gol yiyerek savuşturduk.

8. golden sonra:

-Maç bitti hala gol yiyoruz. Olacak iş değil

Yeri değil ama söylemeden gecmek olmaz;
"elin oglu acımıyor arkadaş" :D:D:D

Anıl Caner
26.09.2008, 01:03
Efsane futbolcularımızdan Lemi Çelik rakip kanat oyuncularının başarısız kademeleri sayesinde bir çok pozisyona girer.Doğal olarak hiçbirini gole çeviremez.Kaçan pozisyon sayısı arttıkça Avni Aker'de uğultular yükselir. Son olarak topu bomboş kaleye yuvarlayamayınca artık uğultular, küfürlere dönüşmeye başlar.

Lemi tribüne döner ve efsane formasını göstererek;

"Ha bu numara gol atar mi da, ha bu numara gol atar mi?" diye bağırır.

Berk Eren
suan hangi maç hatırlamıyorum;
4 arkadas maca gıdecez,bi arkadas biletleri almıs,telefonda gorustuk bıletlerı maraton almıs,sonra fıkır degıstırdık kapalıya gıdelım dedık,kapalı bılet alıp maratonları stadın onunde satarız(aynı fıyata yanlıslık olmasın:))..her neyse stadın onune geldık arkadas onden hızlı hızlı yuruyor..dur dedım sunları satalımda gırelım stada,bizimki hala hızlı hızlı yuruyor,dedıklerımı bagırarak tekrarladım,arkadasda arkasına donerek
-yaa tamam hadı maca gırelım onları mactan sonra satarız dedi:):):)

Cenk Zihni
Bu da kitap tan olacak ama olsun. Ahmet Suat hoca takımın başında. İnönü stadında oynuyoruz. İkinci yarı yedeklerden birini çağırır. Sanırım Bahhattin( emin değilim) Gel oğlum der. Uşak da koşarak alacağı taktikleri dinlemeye hazırlanır Ahmet hoca eli ile kenardaki reklam panolarını gösteriri. Şimdi bunların hepsini oku birazdan maça gireceksin gözün takılmasın :)))

ahahahahaha
:D:D:D:D:D
en komiği buydu sanırım :D:D:D

Mahmut Baran
nette dolaşırken buldum futbolla alakalı değil ama süper yaa :P

Trabzon Farabi Tip Fakultesi'ne gelen iki araçtan birinden inen Karadenizli bağırır: "Çabuk sedye getirin." Arkadaki diğer otomobile de dönerek: "Acele edin hastayı yavas cikarin" der. Seslendigi otomobilden su cevabi alir: "Hasta sizin arabada değil mi?" Rize'den gelen iki araç da acil hastayı evde unutmustur. :)

Erdal
26.09.2008, 01:05
Bu arada başlığı açan kardeşimize teşekkürler. Şimdiden en güzel başlık açan üye ödülünü haketti :)

nemo_61
26.09.2008, 01:05
Efsane futbolcularımızdan Lemi Çelik rakip kanat oyuncularının başarısız kademeleri sayesinde bir çok pozisyona girer.Doğal olarak hiçbirini gole çeviremez.Kaçan pozisyon sayısı arttıkça Avni Aker'de uğultular yükselir. Son olarak topu bomboş kaleye yuvarlayamayınca artık uğultular, küfürlere dönüşmeye başlar.

Lemi tribüne döner ve efsane formasını göstererek;

"Ha bu numara gol atar mi da, ha bu numara gol atar mi?" diye bağırır.

:D:D:D:D..çok güzel ya..eski futbolcularmız da harikaymış

Kadir
26.09.2008, 01:06

Harika valla :D

Erdal
26.09.2008, 01:08
Bu sene düzenlene şöhretler turnuvasında bizim takımın manajeri idim :) Manajer dediğim bir nevi malzemeci ama manajer adı işte.
Neyse soyunma odaları 2 tane biz fb lilerle aynı odaya düştük. Van hojdonk yanında tekmelik getirmiş. ( normalde kmise takmıyor) Trabzon la oynarsak bunları takacağım diye laf soktu.
İskender abi bunu duyunca önce sumturlu bir küfür etti sonrada o Trabzonspor mu görmüş oynayacaktı bizim zamanımızda Hüsnü verecekti ayağını eline dedi :)))

Zafer BİLGİN
26.09.2008, 01:10
Kaynak Soner boz;
Dundee unıted maçı için takım iskoçyada.

hami ünal kemal soner lemi şehir turuna çıkmak istiyorlar.biraz yürüyorlar.yoruluyorlar.baktılar olacak gibi değil.taksi tutalım öyle gezelim diyorlar.taksi durağına gidiyorlar.kendi aralarında düşünüyorlar taksiciye derdimizi nasıl anlatacaz diye.hele taksiye binelimde anlaşırız bi şekilde diyorlar.taksiye binerken hami arkadaşlarına dönüp istermisiniz burada bir türk çıksın karşımıza yardımcı olsun bize diyor.Soner ise yok daha neler.almanya belçika hollanda olsa neysede iskoçyada ne işi var türkün deyip taksiye atlıyorlar.başlıyorlar taksiciye city tour falan diye tarzanca konuşmaya.taksici bunlara dönüp;

nereye gideyisınız uşaklar ne işiniz var burada.kurbetemi keldınız çalışmak için.Bizimkiler o zaman anlıyor o lafın ne kadar doğru bir laf olduğunu.

LAZIN TOPALI AMERİKADA SAĞLAMI ALLAH BİLİR NEREDE

Cenk Zihni
26.09.2008, 01:10
Bir alıntı da benden gelsin.

Bazı kardeşlerimiz belki bilmez Başbakan Lemi hikayesini :)

07.03.2005 gecesi saat 23.00'daki TRT3'de Orhan Ayhan'in sundugu nostalji programinda konu "Basbakan Lemi" idi...Orhan Ayhan, Basbakan lakabinin nerden geldigini soruyor:

biz Hami ile sürekli kahvehaneleri gezer,taraftari bilinçlendirme toplantilari yapardik. bu toplantilarin birinde ben konusmama devam ederken vatandasin biri,

"-la sen ne güzel konusuyomussun,basbakan gibisin valla,helal olsun..!" demis.

o anda kahvehanede bulunanlarda, oybirligi ile onu basbakan yapma karari almis;o günden sonraher maçta da"basbakan Lemi" diye tezahürat yapmislar...

Burçak
26.09.2008, 01:12
hepsi birbirinden güzel. dergimizde yapılan röportajlarda çok güzel anılar paylaşılıyor bu şekilde. fırsat bulan onlarıda eklesin. ben ekleyeceğim gördüğümü :)

çok iyi yaa :D

Adem Erdoğan
26.09.2008, 01:13
Amcam anlatmıştı.Yıllar önce Avnii Aker'de Hamdi'nin iyi oynayamadığı bir maç.Adamın teki dayanamamış kalkmış ayağa "Ula Hemdiiiiiii adam gibi oyna ... 2 tavuğu satıpta geldum habu maça." :D

Adem Erdoğan
26.09.2008, 01:14
Kaynak Soner boz;
Dundee unıted maçı için takım iskoçyada.

hami ünal kemal soner lemi şehir turuna çıkmak istiyorlar.biraz yürüyorlar.yoruluyorlar.baktılar olacak gibi değil.taksi tutalım öyle gezelim diyorlar.taksi durağına gidiyorlar.kendi aralarında düşünüyorlar taksiciye derdimizi nasıl anlatacaz diye.hele taksiye binelimde anlaşırız bi şekilde diyorlar.taksiye binerken hami arkadaşlarına dönüp istermisiniz burada bir türk çıksın karşımıza yardımcı olsun bize diyor.Soner ise yok daha neler.almanya belçika hollanda olsa neysede iskoçyada ne işi var türkün deyip taksiye atlıyorlar.başlıyorlar taksiciye city tour falan diye tarzanca konuşmaya.taksici bunlara dönüp;

nereye gideyisınız uşaklar ne işiniz var burada.kurbetemi keldınız çalışmak için.Bizimkiler o zaman anlıyor o lafın ne kadar doğru bir laf olduğunu.

Bomba tam.ççç

:alkış::alkış:

Engenius
26.09.2008, 01:15
özkan sümer, zannedersem zonguldak'ta antrenörlük yaparken, takimin bitmek bilmez gol sikintisini çözmek üzere, zamanin kalburüstü forvetlerinden biri, ayhan olabilir ismi, epey de bir para dökülerek alinir. ama futbol iste, bekleneni veremez, "bu maçta patlayacak, olmadi digerinde patlayacak" derken, neredeyse ligin sonu gelir, ayhan bir türlü patlayamaz. son maçlardan birine çikarken ayhan özkan sümer'in yanina gelir:

- hocam, der, gerçi simdiye kadar pek iyi gitmedi, ama merak etmeyin, bu maçta yüzünüzü güldürecegim.

sümer bir öksürür, ve yapistirir:

- oglum ayhan, ben ligin basindan beri sana gülüyorum zaten

ekşisözlükten alıntıdır

Erdal
26.09.2008, 01:16
Aynı organizasyonda formaları dağıtıyorum. Semavi geldi. ( hatırlayan vardır elbet bir ara çin e bile transfer olmuştu. ) kaç numara benimki dedi. 14 dedim ulan ........ burdadamı yedeğum yaaaaaaaa :))))

Zafer BİLGİN
26.09.2008, 01:17
Burada yazılanlardan anladığım kadarıyla bizim camiamızın nasreddin hocası özkan sümer galiba.Hazır cevaplılık açısından

agasaro
26.09.2008, 01:18
Kaç senesiydi hatırlamıyorum, Kocaelispor-Trabzon maçına gittik emice uşağıyla beraber. O zaman Oktay Derelioğlu ve Sergen bizde oynuyordu. Kale arkasını bize ayırmışlar. İçeri girdik kale arkası tıka basa dolu. Küçük bir boşluk vardı oraya oturduk. Bir baktık sağ tarafımızda elinde baston yaşlı bir amca. Emice oğlum dedi ki "Yusuf kalk gidelim burdan, habu emice burdayken ben nasıl küfür edecem" Dedim ona " Otur aşağa, başka bir yer yok, küfür işini de bırak." Neyse maç başladı taraftar tezahürat yapıyor. "Bu sene de Fener n..h şampiyon" derken herkes eliyle o malum hareketi yapıyor. Bir baktım bizim yaşlı emice de aynı hareketi yapıyor. Gözlerime inanamadım. Takım ilk gol fırsatından yararlanamayınca yaşlı amca "yiyesun gavarami" dan başladı akla hayale gelmeyecek küfürler. Emice oğlum dediki "ula bu adam benim pirimmiş ya, aca beni öğrenci olarak kabul eder mi?" Oktay vole-rövaşata karışımı bir gol atmıştı. Herkes ayakta, yıkılıyor stad. Emicede ses yok. Arkadan bi uşak "Ula emiceeee gol attuk, gol! Niye pağirmayisun" diyerek silkeledi adamı. Adam kalktı ayağa verdi buna dayağı, bi taraftan da ağzı durmuyor tabi. Uşağı zor aldık elinden. Yüzü hala aklımda, nasıl bir adamdı o yaa...

Cenk Zihni
Burada yazılanlardan anladığım kadarıyla bizim camiamızın nasreddin hocası özkan sümer galiba.Hazır cevaplılık açısından

Abi favorim başbakan :)

Keşke Lemi ile alakalı duydugum hikayeleri bir hatırlayabilsem :)

Burçak
Bir alıntı da benden gelsin.

Bazı kardeşlerimiz belki bilmez Başbakan Lemi hikayesini :)

bende bildiğimi diyeyim . büyüklerimiz daha iyi bilir.
Leminin Başbakan lakabının 5-1 kazandığımız kupa maçından kalma olduğunu biliyodum ben.
o dönem Bursasporun başkanı aynı zamanda eski Bakan Cavit çağlardı. hatta çokcada lafı olmuş Bakan olduğundan dolayı Bursasporu kolladığı felan.
Lemi ilk maçta bursaspora kaybetdiğimiz Cavit Çağların caka sattığı o dönemlerde ikinci maçı 5-1 kazanmamız üzerine , o Bakan ise bende Başbakanım demiş. ve Başbakan olarak kalmış :)

Emirhan Makul
26.09.2008, 01:19
2008-2009 Trabzonspor Gerede Kampındayız Yedik İçtik futbolcuları gördük artık akşam saatleri akşam idmanını da izleyip gideceğiz idman sahasının kenarları insan dolu en uca geçtik şimdii arkadan zıplayıp felan izliyoruz önümüzdeki amcalar 35-45 yaş arası amcalar ve bolunun insanı ve çevre illerden gelenler tabi hem bilgisizler hem heycanlılar ama olgun davranmaya çalışan bir pervasızlıkları var işte derken 40 dakka kadar felan izledik amcanın teki antreman başladıkdan beri "la yattaraya bak " " la canının yiyim " " la ne yapti ya uy gaybana" diye çoşkulu bir durumda artık dayanamadı yattara koşu yapıyor tam önümüzde başladı bağırmaya

"Yattara biz çok uzak yoldan geldik bir iki çalım at da öyle gidelim o kadar benzin yaktık bak bişeler yap hadi ballim"

tabi arkada gülmekden ağlama noktasına geldik :D

alper*
26.09.2008, 01:19
benim en komik anım ankaraspor maçında ankara tribününde trabzonlu oldugumu saklamak için manisalı oldugumu anlatarak yalan söylememdi.
komik değil mi?
bence de değil.
:)

Mahmut Baran
26.09.2008, 01:21
Abi favorim başbakan :)

Keşke Lemi ile alakalı duydugum hikayeleri bir hatırlayabilsem :)

benimde ya arkadaşlar sahi ne oldu şu başbakanın beden eğitiminde okuyodu taa futbol oynadığı yıllarda :)

Zafer BİLGİN
Erdalın menajerlik(Malzemecilik) yaptığı turnuvadan bir alıntı;

Trabzonspor şampiyon olur.Ertesi gün Soner BOZ ciddi bir şekilde şöyle der.

Dün arkadaşlarla karar aldık.Yönetimle konuşacağız.Dün aldığımız kupayı müzeye koyacağız.Kimse artık sizin zamanınızda bir şampiyonluk göremedik diyemeyecek bize.Geç olsada aldık işte

Adem Erdoğan
Yine bir maçta hakem maçı katlediyomuş.Dayının teki fırlamış ayağa "Ula hakeeem elundeki düdüğun nohuduni ..........." ççç

Cenk Zihni
benim en komik anım ankaraspor maçında ankara tribününde trabzonlu oldugumu saklamak için manisalı oldugumu anlatarak yalan söylememdi.
komik değil mi?
bence de değil.

anlatış tarzın yetti güldürmeye renkdaş,özeleştri güzel olmuş :D:D:D

Adem Erdoğan
26.09.2008, 01:23
bende bildiğimi diyeyim . büyüklerimiz daha iyi bilir.
Leminin Başbakan lakabının 5-1 kazandığımız kupa maçından kalma olduğunu biliyodum ben.
o dönem Bursasporun başkanı aynı zamanda eski Bakan Cavit çağlardı. hatta çokcada lafı olmuş Bakan olduğundan dolayı Bursasporu kolladığı felan.
Lemi ilk maçta bursaspora kaybetdiğimiz Cavit Çağların caka sattığı o dönemlerde ikinci maçı 5-1 kazanmamız üzerine , o Bakan ise bende Başbakanım demiş. ve Başbakan olarak kalmış :)

Lemi Çelik'ten dinlemiştim geçen sene ünv.de panelde.Cenk Zihni'nin dediği gibi anlatmıştı.:)

cahoe
26.09.2008, 01:24
Özkan sümer bu tür anılarda bulunmaz nimettir bir çok efsane bombası mevcuttur..
6pas'da serdar bali anlatmıştı..

Özkan hocanın başkanlık yaptığı dönemler hoca yönetime yakınlarına maçkada kendi yerind eyemek vermiş..

Yemekler yenilmiş gidilirken birisi özkan hocanın yanına sokularak espirisine '' başkanım x'e bak senin cantadan taşıyor senin yerine mi gelecek '' diyor..

Özkan hocadan cevap '' ehhh biri ona benim beyin de taşıdığımı sölesin ''

Cenk Zihni
26.09.2008, 01:26
Özkan sümer bu tür anılarda bulunmaz nimettir bir çok efsane bombası mevcuttur..
6pas'da serdar bali anlatmıştı..

Özkan hocanın başkanlık yaptığı dönemler hoca yönetime yakınlarına maçkada kendi yerind eyemek vermiş..

Yemekler yenilmiş gidilirken birisi özkan hocanın yanına sokularak espirisine '' başkanım x'e bak senin cantadan taşıyor senin yerine mi gelecek '' diyor..

Özkan hocadan cevap '' ehhh biri ona benim beyinde taşıdığımı sölesin ''

Özkan hoca doktora konusuymuş vallahi :D

alper*
26.09.2008, 01:27
ehhh biri ona benim beyinde taşıdığımı sölesin

de'yi ayrı yazmadıgınız için ancak yarım saatte anladım :)
bir kahve içsem iyi olacak.

Erdal
26.09.2008, 01:29
ehhh biri ona benim beyinde taşıdığımı sölesin

de'yi ayrı yazmadıgınız için ancak yarım saatte anladım :)
bir kahve içsem iyi olacak.

Ben de Alper nasıl olsa anlar bize anlatır deyip bekledim. :)

Tayyip Bosnalı
26.09.2008, 01:30

Güzel memleketim benim ya :)
Akyazıda hangi cami ve imam bir bilginiz var mı hocam
benim gidip ellerinden öpesim geldi mübareği :)

Şuşoğlu
26.09.2008, 01:30
yine özkan sümerle alakalı :)

Trabzonun baskanı oldugu zaman basın toplantısı toplantısı düzenlıyor o zamanda herkes yıldız transferi istiyor basın mensuplarından bırı soruyor baskanım herkes yıldız transferi istiyor ne düşünüyornusunuz bu konuda..
özkan sümerin cevabıda şöyle oluyor cok yıldız görmek isteyen gökyüzüne baksın :):):)

Can basten
26.09.2008, 01:32
Arkadaşlar başlık güzel ve yeri de Ganita. ;)

Burada kullanılabilecek çok anı var Hakan Kulaçoğlu'nun kitabında bunu da belirteyim. Hele Özkan Sümer demişken "Kara gözlük" hikayesini bir okuyun derim. :D

Tayyip Bosnalı

Oy nenem öldüm yav :)

Zafer BİLGİN
Güzel memleketim benim ya :)
Akyazıda hangi cami ve imam bir bilginiz var mı hocam
benim gidip ellerinden öpesim geldi mübareği :)
Yarın unutmazsam köyün adını yazarım buraya.Köyün isminde taş diye bir isim geçiyordu ama unuttum

Anıl Caner
26.09.2008, 01:34
Çaykara-Şahinkaya-Kuşmer Yaylası.

Lanet Anorthosis maçı.Yaylanın kahvesindeyiz.

Herkes son dakikalara doğru gergin.Kimsenin yüzünde tebessüm namına bir şey yok.Elindeki çayı farkında olmadan yere döken mi ararsın, ıstakayı eline sabitleyip ters bir kelam duysa olay yaratacak adamlar mı ararsın hey gidi.

Uzatma dakikalarında Celalledinho'nun topu ağlara göndermesiyle masalar kırılıyor,sarılıp yerlerde debeleniliyor.Ve malesef köyün meşhur arıza amcalarından birisi camı açarak başlıyor saydırmaya mermileri.10-15 saniye sonra bakıyoruz gol iptal edilmiş.Herkes sinirli,bağırtılar,uğultular ama hala kesilmeyen silah sesi.

Köyün gençlerinden birisi ateş eden amcayı uyarmaya çalışıyor;
-Amca gol değil, harcama mermileri.

Şarjör bitene kadar umursamıyor amcamız.Sonra dönüyor kahve ahalisine, anlıyor vaziyeti.

*gol değil mi la?
+amca uyardım seni ama.

Dönüyor gence:

"Dua et duymadum seni"

Cenk Zihni
26.09.2008, 01:38

Herkes son dakikalara doğru gergin.Kimsenin yüzünde tebessüm namına bir şey yok.Elindeki çayı farkında olmadan yere döken mi ararsın, ıstakayı eline sabitleyip ters bir kelam duysa olay yaratacak adamlar mı ararsın hey gidi.

Uzatma dakikalarında Celalledinho'nun topu ağlara göndermesiyle masalar kırılıyor,sarılıp yerlerde debeleniliyor.Ve malesef köyün meşhur arıza amcalarından birisi camı açarak başlıyor saydırmaya mermileri.10-15 saniye sonra bakıyoruz gol iptal edilmiş.Herkes sinirli,bağırtılar,uğultular ama hala kesilmeyen silah sesi.

Şarjör bitene kadar umursamıyor amcamız.Sonra dönüyor kahve ahalisine, anlıyor vaziyeti.

*gol değil mi la?
+amca uyardım seni ama.

Dönüyor gence:

"Dua et duymadum seni"

amca o an kahveyi haşat ederdi :D:D

sifuni
ben hic böyle anilar bilmiyorum ama serdar balinin anlatiklari va 6 pas da

http://de.youtube.com/watch?v=yZgRiyYvkQI

http://de.youtube.com/watch?v=6xYLGZEJNyI

http://de.youtube.com/watch?v=VFry6M7Ic7c

http://de.youtube.com/watch?v=wl38jTfqeS0

SpOtLesS

*gol değil mi la?
+amca uyardım seni ama.

Dönüyor gence:

"Dua et duymadum seni"
hahahaha yiktin beni :D

cahoe
26.09.2008, 01:40
Bunu da itiraf.com'da okumuştum karadeniz insanın hazır cevaplılığının kanıtıdır.

Bir grup ankaralı arkadaş trabzon'a gezmeye gelirler.Yerli yabancı bir çok turist'in yaptığı gibi sümela manastırını görmek isterler manastıra cıkarlar.Manastıra girecekken giriş ücretini görürler birazda cinlik olsun diye görevliye '' yaa niye ücret verioruz o kadar yoldan geldik tarihi yer felan '' der ücreti vermek istemezler.

Görevli gayet sakin şekilde cevap verir '' niye davet mi ettuk ''

Erdal
26.09.2008, 01:40
Caner bunu kitaba nasıl göndermezsin yaaaaaa

agasaro
26.09.2008, 01:41
Faruk Özak'tan bir fıkra daha:
"1975'te Kıbrıs harekatından sonra Karadeniz'den bizim eski çalışma bakanımız Ali Rıza Uzuner ağabey, Trabzon'dan Kıbrıs'a adam yolluyor. Yaşlı, sakallı bir amcamız var birşeyi kumaşa beze sarmış, arabaya binmeye çalışıyor, hiç kimseden de yardım kabul etmiyor, ha düştü ha düşecek. Ağır da birşey amcanın taşıdığı. Ali Rıza ağabey demiş ki 'Ya ağabey, yardım edelim sana'. Amca 'uşağım kimseye deme gel' demiş. Ali Rıza ağabey açmış ki eski yazılı bir mezar taşı. 'Amca ha bu nedir, niye getiriyorsun Kıbrıs'a', Amca demiş ki 'Ya Ali Rıza, aptalluk yapma. Ya bize 15 yıl sonra çık burdan derlerse, diyeceğum ki babamın mezarı buradadır.''

Anıl Caner
26.09.2008, 01:42
Bir de kulüp içi dengelerden komik olduğu kadar üzücü, gülünür mü ağlanır mı dedirtecek ironik bir olay anlatayım.Zaten hemen hepiniz biliyorsunuzdur ama olsun.

Mehmet Ali Yılmaz dönemi.
Herkes başkandan bomba transfer bekliyor.Sonunda malum duyuru geliyor."Nijerya milli takımının vazgeçilmez oyuncularından Victor Shaka ile anlaştık."

Gazeteler zaten Mehmet Ali Yılmaz'dan gelecek haberleri beklediğinden flaş haber olarak sunuyorlar transferi.Ertesi gün gazete haberleri ise "Okocha ve Uche'den Shaka transferine yorum" şeklinde oluyor.İki oyuncu da bu oyuncunun ismini daha önce duymadıklarını söylüyorlar ki ikisi de Nİjerya milli takımının oyuncusu.

Sonra Victor basın önüne çıkarılıyor.Topla bir kaç hareket yapması isteniyor.ilk denemesinde 4, ikinci denemesinde 3 sektiriyor Shaka.Durumu farkeden Mehmet Ali Yılmaz kemençeciler,horonlar derken olayı kaynatıyor.

Büyük yıldız Trabzonspor formasını bile giymeden takımdan ayrılıyor.

Anıl Caner
26.09.2008, 01:44

Erdal abi kitap haberini aldım alalı öyle bir panikle kendi anılarımın yetersiz olacağını düşünerek düştüm büyüklerimin peşine.Elle tutulur bir şey de bulamadım.Yaşımız gençtir, bizim anılar işporta diyip atladık hepsini.Halbuki yeni yeni canlanıyorlar gözümde. :(

Can basten
26.09.2008, 01:45

Aynısını düşündüm... :)

Bu arada başlığa gösterilen rağbet kitaba gösterilecek ilgiyi gözümde canlandırdı, sevindim. :)

cahoe
26.09.2008, 01:47
Yine özkan hoca'dan

Altyapıdayken özkan hoca hasan ücüncüyle çok uğraşırdı..

Bir sabah

H.Ü '' Günaydın hocam ''

Ö.S '' Oğlum bana günaydın değil futbolu bıraktım de ''

agasaro
26.09.2008, 01:47
SPORCU TEMEL[
Istanbulda özürlüler için açılan bir olimpiyat salonunda, yüzme yarışları yapılmaktadır. Yüzücüler yerlerini alırlar. 1. Kulvarda bacağından sakat bir yüzücü, 2. Kulvarda kolundan sakat biri vs vs. 10. kulvarda ise Temeli getirirler, Temel sırf "Kafa" dan oluşmakta:
Sonra yarışma başlamış tüm sporcular kulvara çıkmışlar,bizim temelin kafasınıda koymuşlar kulvara.Start verilmiş tüm sporcular havuza atlamış. Neyse oradan biri de temelin kafayı sallamış havuza. Herkes finishe doğru giderken bizim temelin kafa dibe doğru gidiyormuş. Yarışma bitmiş görevliler temelin kafayı çıkartmışlar "hani 1. olcakdın" demişler.
Temel "Ya hiç sormayın, olacaktım ama kulağıma kramp girdi" demiş.

Özgür Yazıcı
26.09.2008, 01:51
Yine özkan hoca'dan

Bir sabah

H.Ü '' Günaydın hocam ''

işte buna koptum ya cok iyiyidi dicek laf bulamıyorum...
komşular uyandı valla gülmekten

cahoe
26.09.2008, 01:51
Özkan sümer ve hasan ücüncü birbirlerini çok severdi.. :)

Altyapı bir antreman maçı özkan sümer her zamanki gibi saha kenarında koltuğunda boynunda düdüğü oturmuş maçı izlior zaman zaman oyuna müdahale ediyor..

An geliyor bir düdük.. hoca bağırıyor kimse kıpırdamasın, herkes olduğu yerde kalsın. futbolcular durmus bekliyor gene neyi yanlıs yaptık ne dicek diye..

Koltuğundan kalkıyor hasan ücüncü'nün üstüne doğru yürüyor..
Yaklaşıyor yeleğinden tutuyor ve başlıyor bağırmaya

'' buldumm buldummm takımın anasınıı .... buldumm ''

Cenk Zihni
26.09.2008, 01:54

Altyapı bir antreman maçı özkan sümer her zamanki gibi saha kenarında koltuğunda boynunda düdüğü oturmuş maçı izlior zaman zaman oyuna müdahale ediyor..

An geliyor bir düdük.. hoca bağırıyor kimse kıpırdamasın, herkes olduğu yerde kalsın. futbolcular durmus bekliyor gene neyi yanlıs yaptık ne dicek diye..

Keyfimiz yerine gelsin diye bu başlıga yöneldik,

gülmekten evdekileri uyandırdım evin keyfi kaçtı :D:D

Selami Gürpınar
26.09.2008, 01:58
Ankara da küçükesatta Yaprak kahvesi vardır Of Ağaçsevenlilerin bilenler bilir ..

Orda maç izlemek ayrıdır dışardan biri oraya maç izlemeye geldiğinde gülmekten karnı ağrıyarak dışarı çıkar :)

Anıl Caner
26.09.2008, 02:14
uyumayın da yazın bir şeyler.

Gamze
26.09.2008, 02:17
Komik olmasa da Fabiano Eller'le ilgili dikkat çekici bir anı okumuştum.

Bir maçtan sakatlanarak çıkıyor Eller. Koridorda oturup gazetecilerle sakatlığı konuşurken bir grup gazeteci daha katılıyor aralarına. Aradan 6-7 dakika geçtikten sonra Eller, orda bir de bayan gazeteci olduğunu fark ediyor ve başını ellerinin arasına alarak '' nasıl fark edemedim'' dercesine bir pişmanlıkla hemen ayağa kalkıyor ve yerini bayan gazeteciye veriyor. ;)

Ekleme:

Çok feminist bir giriş oldu :D

Anıl Caner
26.09.2008, 02:21
Trabzonspor-Otelul galati(galati değil de 6 attığımız işte) maçında spikerin söylediğini de hiç unutmam.

Genç oyuncu Yusuf Kurtuluş oyuna girince çok iyi işler yapar, spiker de ilginç bir tespitte bulunur "Tribünler yusuf yusuf diye inliyor"

Kubilay ŞAHİN
26.09.2008, 02:28
bunuda 6 pasda serdar baliden duymuştum...
yanlış hatırlamıyrosam ergun gürsoydu galiba onun sürmene yakınlarında bir deposu varmış ... bi gün bu depoyu satılığa çıkarmış deponun üzerinde yazmış " SATILIKTIR" diye ... telefon gelmiş açmış:
e.g=alo buyrun
alıcı= tır kac model ....

Can basten
26.09.2008, 02:40
Bir de kulüp içi dengelerden komik olduğu kadar üzücü, gülünür mü ağlanır mı dedirtecek ironik bir olay anlatayım.Zaten hemen hepiniz biliyorsunuzdur ama olsun.

Mehmet Ali Yılmaz dönemi.
Herkes başkandan bomba transfer bekliyor.Sonunda malum duyuru geliyor."Nijerya milli takımının vazgeçilmez oyuncularından Victor Shaka ile anlaştık."

Gazeteler zaten Mehmet Ali Yılmaz'dan gelecek haberleri beklediğinden flaş haber olarak sunuyorlar transferi.Ertesi gün gazete haberleri ise "Okocha ve Uche'den Shaka transferine yorum" şeklinde oluyor.İki oyuncu da bu oyuncunun ismini daha önce duymadıklarını söylüyorlar ki ikisi de Nİjerya milli takımının oyuncusu.

Sonra Victor basın önüne çıkarılıyor.Topla bir kaç hareket yapması isteniyor.ilk denemesinde 4, ikinci denemesinde 3 sektiriyor Shaka.Durumu farkeden Mehmet Ali Yılmaz kemençeciler,horonlar derken olayı kaynatıyor.

Büyük yıldız Trabzonspor formasını bile giymeden takımdan ayrılıyor.

Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz döneminde, sağ kanattaki boşluğu doldurmak için Tomasz Iwan diye bir adam almıştı Polonyalı. Fakat adam geldikten sonra sol kanat olduğu ortaya çıkmış, bunun üzerine maç oynamadan geri gönderilmişti. :D

maxim
26.09.2008, 03:11
Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz döneminde, sağ kanattaki boşluğu doldurmak için Tomasz Iwan diye bir adam almıştı Polonyalı. Fakat adam geldikten sonra sol kanat olduğu ortaya çıkmış, bunun üzerine maç oynamadan geri gönderilmişti. :D

bu adamı hatırlıyorum ben.. Gerçek mi bu sağ kanat sol kanat olayı?? :D

Cem Akyüz
26.09.2008, 03:20
benimde aklıma 2 tane kısa olay geldi

İstanbulspor maçıydı istanbulsporun sağ kanadında Musa Kuş diye bir oyuncu oynuyordu top her onun ayağına geldiğinde tribünde bir abi kollarını kanat çırparmış gibi yapıp cik cik cik diye bağırıyordu bütün tribün gülmekten kırılmıştık:):)

2.olayda gene bir istanbulspor maçı yanımda oturan abi 3sıra aşağıdaki arkadaşına bağırıyodu La Yavuz LA yavuz ama arkadaşı duymuyordu tekrardan seslendi La Yavuz La yavuz adam gene duymayınca ULA SIĞIR diye bağırdı arkadaşı birden dönünde bütün oradaki topluluk gülmekten kırılmıştı:):)Aklıma geldikçe yazacağım:)

Murat Cömert
26.09.2008, 03:29
Yine bir maçta hakem maçı katlediyomuş.Dayının teki fırlamış ayağa "Ula hakeeem elundeki düdüğun nohuduni ..........." ççç
Benımde aynı tarzda bı hıkayem var :D ama bendekı düdüğun funduğini eleştiriyodu:D
Gaziantepspor macı galıba..Hatta hamının kolunun kırıldıgı seneydı galıba 2.1 kazanmıstık..Fındıkla ılgılı lafı soyleyen amcamız o donemın stoperı Macite Batistayı tutması ıcın bagrıyodu '' ulllllaaaaaa Maçiiiit Hauu Padistayıı tuut cok fenaa herif ......... '' :D

seyyah61
26.09.2008, 03:41
Yine Özkan Sümer ile alakali duydugum bir hikaye var.
Ne kadar dogrudur bilmiyorum.
Futbolcu isimlerini tam hatirlamiyorum ama zannedersem Lemi-Hamdi ve Özkan Sümer arasinda geciyor olay.
Rakip takim korner kullanacak, Özkan Sümer kenardan Lemi'ye rakip takimin etkili adamlarindan birini tutmasi icin direktif veriyor.
Korner kullaniyorlar.
Hamdi topu karsiliyor ama top kale diregini siyirarak kornere cikiyor.
Tekrar korner kullaniyorlar ve Hamdi yine karsiliyor ve yine az daha kendi kalesine gol atiyor.
Özkan Sümer de dayanamayip bagiriyor: "Lemi oglum su adami birak sen Hamdi'yi tut!" :)

Bu da eksisözlükten:

özkan sümer: la olum mehmet, ismail, topa gözünüzü kapayın da vurun.
mehmet: niye hocam?
özkan sümer: bari yüzde elli şansımız olsun.

Cem Akyüz
26.09.2008, 03:44
bende bir abimizden duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum
Lemi tac atacakmış ama bir türlü kullanamamış Özkan Sümerde dayanamayıp Lemi oğlum maviler bizimkiler onlara atacaksın bu kadar düşünme demiş:):)

seyyah61
26.09.2008, 03:48
Cok küfürcü imis Özkan Sümer taniyanlarin anlattiklarina göre.
Bir macta topla fazla oynayan bir oyuncuya
"Ula oglum topu mu ..... iki saaattir sübabini ariyorsun"
dedigi rivayet edilir. :D

Lumcera
26.09.2008, 03:48
Gaziantepspor macı galıba..Hatta hamının kolunun kırıldıgı seneydı galıba 2.1 kazanmıstık..Fındıkla ılgılı lafı soyleyen amcamız o donemın stoperı Macite Batistayı tutması ıcın bagrıyodu '' ulllllaaaaaa Maçiiiit Hauu Padistayıı tuut cok fenaa herif ......... '' :D[/quote]

Mükemmel yav acayip güldüm :)))))))

Cem Akyüz
26.09.2008, 03:53
bir tane daha anlatayım:)
Yine Özkan Sümer başrolde:)
Özkan Sümer idmandan önce oyuncularını toplar ve isteklerini sıralar topla oynamayın gereksiz çalım yapmayın boşta arkadaşınız varsa topu ona yuvarlayın siz değil top yorulsun der.Oyuncular tamam der ve idman maçı başlar herkes gayet paslı oynarken Lemi topu alır 1-2-3 derken çalımları sıralar Özkan Hoca çıldırır düdük çalıp oyunu durduracak düdüğünü arar bulamaz ve bağırır ULa Düüüt Ula düüütt Ula Düüüt dedim dur Lemi:):)

UğuR
26.09.2008, 04:13
bir tane daha anlatayım:)
Yine Özkan Sümer başrolde:)
Özkan Sümer idmandan önce oyuncularını toplar ve isteklerini sıralar topla oynamayın gereksiz çalım yapmayın boşta arkadaşınız varsa topu ona yuvarlayın siz değil top yorulsun der.Oyuncular tamam der ve idman maçı başlar herkes gayet paslı oynarken Lemi topu alır 1-2-3 derken çalımları sıralar Özkan Hoca çıldırır düdük çalıp oyunu durduracak düdüğünü arar bulamaz ve bağırır ULa Düüüt Ula düüütt Ula Düüüt dedim dur Lemi:):)
süper yaa...:D

Selman
26.09.2008, 04:39
Yahu kaç gündür Yattara stresinden diğer başlıklara bakmaz olmuştuk.Süper paylaşımlar var, gece gece kahkayı bastım valla hasta halimle:)

maxim
26.09.2008, 04:56
Cok küfürcü imis Özkan Sümer taniyanlarin anlattiklarina göre.
Bir macta topla fazla oynayan bir oyuncuya
"Ula oglum topu mu ..... iki saaattir sübabini ariyorsun"
dedigi rivayet edilir. :D

subap mı? :D

Emirhan Ömeroğlu
26.09.2008, 09:11
Son Brugge maçında arkamızda kilerin çöm çöm çöm diye bağırdıkları için oradakilerle tartıştım ve arkadaş grubundan ayrılarak iki arkadaş bağıran grbun yanına gittik devre arasında su almaya gittiğimizde stadda kayboldum işin kötü tarafı arkadaşların bütün telefonları bendeydi :D maç başlamasına çok az bi süre kala birbirimizi bulduk :)

Burhan61
26.09.2008, 09:52
3. şahıslardan duyduğum bir olayı anlatayım.

Başrol yine Özkan Hoca..

Yıl ve oyuncu adını hatırlamıyorum ama o yıllarda 2 oyuncu değiştirme hakkı varmış. Özkan hoca 2 oyuncu değişikliği yapmış olmasına rağmen bir oyuncusuna kızdığı için oyuncuyu çıkarmış ve takımı 10 kişi oynatmış:D

detaylı bilenler yazarsa kim olduğunu da öğreniriz.

ilhan
26.09.2008, 12:25
Karnıma ağrılar girdi gülmekten. ççç

Artık sık sık bu başlığa gireceğim gülmek için. Hele Zafer abinin yazdığı ilk mesaj. :D

Dip not: Radyo BMN'de yakında programlara tekrar başlıyorum. O sırada buradaki mesajların hepsi programımda olacak. Şimdiden haberiniz olsun.

zeyberoğlu
26.09.2008, 12:36

Başrol yine Özkan Hoca..

Yıl ve oyuncu adını hatırlamıyorum ama o yıllarda 2 oyuncu değiştirme hakkı varmış. Özkan hoca 2 oyuncu değişikliği yapmış olmasına rağmen bir oyuncusuna kızdığı için oyuncuyu çıkarmış ve takımı 10 kişi oynatmış:D

O işi Leekens yapmıştı Şehmuz'a sezona hazırlık maçında.

hermann hesse
26.09.2008, 13:01
Bir anı da benden;
Yanılmıyorsam Nuri Albayrak zamanında Ziya Doğan ın ilk maçı idi. Beşiktaş-Trabzonspor maçı,yattara sakat....
Emniyette görevli bir arkadaşım fanatik Trabzonlu olduğumu bildiğinden kıyak geçmek istedi. İstersen seni maça sokarım dedi. Bir kaç telefon görüşmesinden sonra maçta görevli bir arkadaşını buldu. Sana bir adam yolluyorum ilgilen dedi. Arkadaşla ayrıldıktan sonra stada gittim. ilgilenecek olan kişininde telefonunu almıştım. Stadın önüne geldiğimde kartal yuvasının önüne gel diye telefonla görüştük. İnceden kıllanmaya başlamıştım. Misafir takım taraftarının kartal yuvası isimli yerde işi ne!!! Neyse mesele anlaşılmıştı ama çok geçti. Meğersem bu kişi çarşı grubunun bulunduğu yerde görevli imiş. Bir baktım önümde Alen....paso bağırıyorlar maç filan izledikleri yok..neyse bir anda ensemden sol omzuma kayan bir sıcaklık hissettim... dedim n oluyo yarabbim nasıl bir yere düştüm.. Çocuğun biri omzuma kolunu atmış zıplıyor baktım çok sırıtmaya başladım bende başladım beraber zıplamaya..tezahürat etmeye.. Kardeşim Trabzon da o maçta öyle bir madara ettiki heyacanım içimde patlayacak dayanamayıp yanımdaki elemanlara ; "Yattara olsa bunlar bizi paramparça edecek" "Ulan madara olduk" gibisinden laflar ederek rahatlamaya çalışıyordum. Maçın bitiş düdüğü çalınca dayanamadım. Sevindim... artık yolcuydu abbas... kaçmak lazımdı.. inceden inceden anlamaya çalışan bakışlar altında ve soğuk terler dökerek stadı terkettim...

kuman
26.09.2008, 14:34
1994-1995 sezonu ikinci yarı ilk maç,İzmir'de Altay'la oynuyoruz.Maçı lokantada cine 5'ten seyrediyoruz,Şota'nın golüyle 1-0 öne geçdik,golden sonra kamera Trabzonspor tribünlerindeki taraftarların sevincini gösterirken bir grup bayan taraftarımıza odaklandı onların sevincini çekmeye başladı.Spiker 'işte sayın seyirciler bayanlar maçlara gelirse küfür olmaz böyle güzel görüntüler izleriz' diye konuşurken,bizim bayan taraftarlar Altay tribünlerine nasıl geçirdik manasında el kol hareketleri yapmaya başladı.Spiker bir anlık çoktan sonra konuyu değiştirmeye,toparlamaya çalışırken lokantada hepimiz gülmekten kırılmıştık.

OYılmaz
26.09.2008, 15:55
sakarya akyazı da olan bir olay.

Aston villa ile ingilterede oynuyoruz.ilk yarı bitiyor.ikinci yarının ortalarında yatsı ezanı okunuyor.hoca sünneti kılıyor.farza hazırlanırken orhan ın golü geliyor.yan taraftaki kahveden gelen sesle hocanın içi içine sığmıyor.artık dayanacak sabrı kalmamıştır cemaate dönüyor ve;

ey cemaat kusura bakmayın.yatsı namazının kazası var ama aston villa maçının kazası yok.siz devam edin ben maça gidiyorum

:d:d:d:d:d

Sadullah KAPICIOĞLU
26.09.2008, 16:09
maşallah. Çok güzel hikayeler var. Ama benim pek yok. :(

bahadır2561
26.09.2008, 17:38
bir ruya olmasını temenni ettiğim olay aşağıdaki gibi gerceklesmiştir ve

tamamen gerçektir...

uyuyan bir camia muhtesem transferlerle yatırımlarla yenilenen stadla uyanıyor..

4 haftada 10 puan alıyor takım ve birgün bu takımın en önemli oyuncusu satılıyor(her ne sebeple olursa olsun beni ilgilendirmez)

satılmasını gectim yerine oynayacak adam yokkkk alternatifi yok yok oğlu yok

bu transferden sonra baya gülmüştüm ağlanacak halımize...

Zafer BİLGİN
26.09.2008, 23:23
Arkadaşlar lütfen konu ile alakalı şeyler yazalım.Bu kadar güzel hikayelerden sonra ince ince giydirme mesajları ağzımızda şalgam tadı bırakıyor deyip yeni hikayeler bekliyorum.

magicyattara
26.09.2008, 23:50

Sarıyer maçı olmasın o maç.

magicyattara
26.09.2008, 23:55

Başrol yine Özkan Hoca..

Ahmet suat,Osman Denizciyi çıkarıp 10 kişi bitirmişti maçı.Osmanda kramponlarını atmıştı ona.

magicyattara
27.09.2008, 00:13
Bir iki yıl önce Rize'de iftar ezanı yaklaşık 10 dakika erken okunuyor.Haliyle herkes orucunu bozuyor.
Rize müftülüğü açıklama yapıyor "tüm Rizeliler bu orucu tekrar tutacak" diye.

Almanyadan bir Rizeli hemşerimiz aramış müftülüğü "Bizde tutacukmi" diye sormuş.

Onur Civelek61
27.09.2008, 00:20
Olimpiyat açılış maçımız Brugge ile:) rakip takım sahaya çıktı bizde alkışladık ama arkadan bi amca la olar belçikalii nasi kandirdilar sizi :D sonra tirübünler Bize Her Yer TRABZON diye bağırıyor amca dedi ne diiler Bize Her Yer TRABZON diye bağrıyorlar
amca: ben anlamadum dediklerini belçikaliler nası anlayacak:D:D

mk.esen35
27.09.2008, 00:25
6-7 sene evvel avni akerde ankaragücü maçı.hertaraf kar ama maç oynanıyor.devre arasında bi anons ''yoğun kar yağışı nedeniyle Trabzonda okullar iki gün tatil''.Benim dışımda statta bi uğultu bi sevinç sanırsın Trabzonspor gol attı.birbirine sarılanlar,çak falan yapanlar.halbuki stadın %90 nı okula gitmiyor!
izmirli olarak o anda anladım ki bu trabzonlular çok farklı adamlar.kendileriyle alakası olmayan bir şeyde herkeste aynı anda aynı tepki.pes valla

Taner Gündoğdu
27.09.2008, 01:13
2004-2005 sezonu son maçı olimpiyat stadında İstanbulspor ile oynuyoruz. numaralı tribünün hemen hemen en üstündeyiz. sayısal olarak o bölgede çok azız ve bağıran yok gibi bişey. önümdeki adam telefonla kapalıdaki arkadaşını aradı. aynen aktarıyorum :)
-ahmet, bak şimdi biz burdan bordo dicez, siz ordan mavi tamam mı?
-(ahmet arkadaşın yerini bilmiyor)
-ya biz sizin tam karşınızdayız. ya göremiyor musun?

ve burda bombayı patlatıyor :) "lan olum nasıl göremiyorsun, Trabzonspor forması var işte üstümde!" :D:D:D

futbalski60
27.09.2008, 01:16
2 yöneticimizin Hırvatistan'a oyuncu izlemeye gidip eski oyuncumuz Davor Vugrinec'i beğenmeleri ve bu oyuncu kimdir diye Hırvatlara sormaları hem güldüğüm hem üzüldüğüm bir olaydır...

Tayyip Bosnalı
27.09.2008, 06:39
6-7 sene evvel avni akerde ankaragücü maçı.hertaraf kar ama maç oynanıyor.devre arasında bi anons ''yoğun kar yağışı nedeniyle Trabzonda okullar iki gün tatil''.Benim dışımda statta bi uğultu bi sevinç sanırsın Trabzonspor gol attı.birbirine sarılanlar,çak falan yapanlar.halbuki stadın %90 nı okula gitmiyor!
izmirli olarak o anda anladım ki bu trabzonlular çok farklı adamlar.kendileriyle alakası olmayan bir şeyde herkeste aynı anda aynı tepki.pes valla

Bizim insanımızın psikolojisini özetleyen çok güzel bir örnek
çok güldüm ayrıca tşkler paylaştıgın için :)

Nihal Ayvaz
27.09.2008, 11:46
2004-2005 sezonu son maçı olimpiyat stadında İstanbulspor ile oynuyoruz. numaralı tribünün hemen hemen en üstündeyiz. sayısal olarak o bölgede çok azız ve bağıran yok gibi bişey. önümdeki adam telefonla kapalıdaki arkadaşını aradı. aynen aktarıyorum :)

ve burda bombayı patlatıyor :) "lan olum nasıl göremiyorsun, Trabzonspor forması var işte üstümde!" :D:D:D

çççççç son nokta bu heralde:D
tşk.ler paylaşımlar için :alkış:

Great White
27.09.2008, 13:18
Vallahi olayın pek de komik olduğu söylenemez ama gene de anlatalım:)

5-0 lık İstanbulspor maçında batı tribününde oturmuşuz iki arkadaş..

Maç da coşku içinde devam ediyor ama bağırmaktan ağzımız kurumuş..

O sırada arka koridorda ayran satan çelimsiz bir adam gözüme ilişti, seslendim elemana duydu neyse ki. Arkdaşa sordum içmem dedi..

"Baba oradan bir ayran yollasana bana"

"Tamam abi.. Atıyorum yakala"

Adama "yahu elden ele göndersene" diyemeden baseball topunu fırlatır gibi savurdu ayranı..

Ben de can havliyle havada yakaladım ama soğan zarı gibi ambalaj patlayıverdi..

Üzerime patlasa iyi. Hemen yanımda oturan bir adamın kafasından aşağı boca oldu o caanım ayran..

Adam o hışımla "Hay ananas avradas.. Ne oluyor lan!!" diye ayağa fırlayınca baktım herif zebellah. E zaten suçluyuz da..

Ben de o hışımla bizim ayrancıya "Ne atıyorsun kardeşim. Elden ele uzatsan olmaz mıydı? Şu rezalete bak. Ayıptır yaa" diye çıkışıverdim..

Neyse ki zebellah abi de aynı frekansa girmekte gecikmedi ve o da ayrancıya dönerek "Doğru diyor adam. Üç kuruşluk iş yapıyorsunuz, onu bile beceremiyorsunuz lann!!" diye kükreyiverdi..

Sonuçta ben o ayranı içemedim, ayrancı da o ayranın parasını alamadı..

Ne güzel iş be:)

TS-Tiryaki
28.09.2008, 00:54
Vallahi olayın pek de komik olduğu söylenemez ama gene de anlatalım:)

5-0 lık İstanbulspor maçında batı tribününde oturmuşuz iki arkadaş..

Maç da coşku içinde devam ediyor ama bağırmaktan ağzımız kurumuş..

O sırada arka koridorda ayran satan çelimsiz bir adam gözüme ilişti, seslendim elemana duydu neyse ki. Arkdaşa sordum içmem dedi..

"Baba oradan bir ayran yollasana bana"

"Tamam abi.. Atıyorum yakala"

Adama "yahu elden ele göndersene" diyemeden baseball topunu fırlatır gibi savurdu ayranı..

Ben de can havliyle havada yakaladım ama soğan zarı gibi ambalaj patlayıverdi..

Üzerime patlasa iyi. Hemen yanımda oturan bir adamın kafasından aşağı boca oldu o caanım ayran..

Adam o hışımla "Hay ananas avradas.. Ne oluyor lan!!" diye ayağa fırlayınca baktım herif zebellah. E zaten suçluyuz da..

Ben de o hışımla bizim ayrancıya "Ne atıyorsun kardeşim. Elden ele uzatsan olmaz mıydı? Şu rezalete bak. Ayıptır yaa" diye çıkışıverdim..

Neyse ki zebellah abi de aynı frekansa girmekte gecikmedi ve o da ayrancıya dönerek "Doğru diyor adam. Üç kuruşluk iş yapıyorsunuz, onu bile beceremiyorsunuz lann!!" diye kükreyiverdi..

Sonuçta ben o ayranı içemedim, ayrancı da o ayranın parasını alamadı..

Ne güzel iş be:)

Olan yaninda oturan adama oldu.:D:D:D

Great White
28.09.2008, 02:56
Olan yaninda oturan adama oldu.:D:D:D

O tuvalate gitti..

Döndüğünde duş almış gibiydi adamcağız:D

Zafer BİLGİN
28.09.2008, 13:14
Yaşanmış gerçek bir olay kaynak Soner boz;

Pendik müftüsü camileri hem dolaşıp hemde bir nevi teftişe çıkmıştır.Yanındaki yardımcısıyla beraber bir camiye girer.Karşısındaki tabloya inananmaz.Caminin minberinde KARADENİZ FIRTINASI TRABZONSPOR diye bir bayrak asılmaktadır.Hoca ile müftü gözgöze gelir.Hoca dün geceki avrupada alınan büyük bir galibiyetten sonra içi içine sığmadığından herkesin evine veya balkonlarına astığı bayrağı camiye asmıştır lakin kaldırmayı unutmuştur.

İşte efendim camiye çocukları çekmek için bayrağı astım burada trabzonsporu tutan çok çocuk var bu bayrak sayesinde kuran kursuna daha şevkle geliyorlar diye kendince mazaretler üretirken içindende tamam bu benim meslek hayatımın sonu.Kesin imamlıktan atılacağını düşünür.Müftünün sesi çıkmaz.Sessizce camiden çıkarken imam içindeki kurtla yaşamaktansa ne olacaksa olsun diye müftüye sorar;

-efendim beni imamlıktan atacakmısınız?

müftünün cevabı daha bomba

-ne meslekten atılması oğlum.seni yılın imamı seçeceğim.benim cesaret edemediğim olayı sen yapmışsın.aferin sana.

meğer müftüde hasta Trabzonsporluymuş

SpOtLesS
28.09.2008, 13:40

Pendik müftüsü camileri hem dolaşıp hemde bir nevi teftişe çıkmıştır.Yanındaki yardımcısıyla beraber bir camiye girer.Karşısındaki tabloya inananmaz.Caminin minberinde KARADENİZ FIRTINASI TRABZONSPOR diye bir bayrak asılmaktadır.Hoca ile müftü gözgöze gelir.Hoca dün geceki avrupada alınan büyük bir galibiyetten sonra içi içine sığmadığından herkesin evine veya balkonlarına astığı bayrağı camiye asmıştır lakin kaldırmayı unutmuştur.

İşte efendim camiye çocukları çekmek için bayrağı astım burada trabzonsporu tutan çok çocuk var bu bayrak sayesinde kuran kursuna daha şevkle geliyorlar diye kendince mazaretler üretirken içindende tamam bu benim meslek hayatımın sonu.Kesin imamlıktan atılacağını düşünür.Müftünün sesi çıkmaz.Sessizce camiden çıkarken imam içindeki kurtla yaşamaktansa ne olacaksa olsun diye müftüye sorar;

-ne meslekten atılması oğlum.seni yılın imamı seçeceğim.benim cesaret edemediğim olayı sen yapmışsın.aferin sana.

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış: cok guzel :alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Gökhan Uzun
28.09.2008, 19:01
Bu anlatacağım olay tamamen gerçektir:)

Ben İstanbul'da üniv. okuyorum ve Trabzondaydım istanbula gidecem o gün de Gaziantep maçı var tabi izleyemedim (ceyhun eriş in yeni geldiği sıralar)ucak ta gece 9 10 gibi bi saatte kalkıyodu

havaalanına gidince bi grup eşofmanlı adam gördüm içlerinde zenciler falan da vardı ama cözemedim ne olduğunu. Daha ucağın kalkmasına 1 saat falan vardı ama benim ismimi anons ettiler
ben de yetişmek için o eşofmanlı adamları yara yara ilerledim.

neyse işte hallettik uçağa geçiçez falan yanımda o eşofmanlılardan sarı kafalısı duruyodu dedim "abi noldu çaktık mı antebe" o da dedi ki ewt 2 0 yendi trabzon:D

neyse istanbulda maç özetlerinde gördüm konuştuğum adam faruk bayar dı (antebin sol acığı):D

çok ilginç bi olaydı ve tamamen gerçek:D

:D:D:D:D:D:D

Adil ÖZGÜR
28.09.2008, 19:38
Gerçek Olaydır.
Halen Kocaeli Yeniköy Şehitler Camiinin inşaatı devam etmektedir. Caminin iç süslemesini yapan hattat Serkan ile karşılaştım. Abi bu süslemeyi biz yapalım demesi üzerine, herkes söylüyorda ancak iyi ustasını bulmak lazım deyince abi biz iyi bir ekibiz, ben dahi bu işimde GAZİ'yim. 8 metreden aşağıya düştüm diyerek potronu Kayserili olan şahısla randövi aldık, yapmış oldukları camilerin iç süslemesini bilgisayarı ile Cami dernek başkanına göstermek iken. Onca caminin içinde mükemmel işçilik yapmışlar. Gerçekten Kayserili tam bir hattat. Onlarca cami süsünü inceledikten sonra sonra boyaları seçmeye gelince bir caminin boyasının BORDO-MAVİ olduğunu gördüm. Bak dedim, bu camiyi yapanda T.S. lu bir dernek başkanı herhalde deyince; Serkan şöyle dedi. Abi ben bu boyayı vururken 8 metreden işte buradan düştüm. Özellikle boyayı ben seçtim dedi.

Zafer BİLGİN
28.09.2008, 23:10
Gerçek Olaydır.
Halen Kocaeli Yeniköy Şehitler Camiinin inşaatı devam etmektedir. Caminin iç süslemesini yapan hattat Serkan ile karşılaştım. Abi bu süslemeyi biz yapalım demesi üzerine, herkes söylüyorda ancak iyi ustasını bulmak lazım deyince abi biz iyi bir ekibiz, ben dahi bu işimde GAZİ'yim. 8 metreden aşağıya düştüm diyerek potronu Kayserili olan şahısla randövi aldık, yapmış oldukları camilerin iç süslemesini bilgisayarı ile Cami dernek başkanına göstermek iken. Onca caminin içinde mükemmel işçilik yapmışlar. Gerçekten Kayserili tam bir hattat. Onlarca cami süsünü inceledikten sonra sonra boyaları seçmeye gelince bir caminin boyasının BORDO-MAVİ olduğunu gördüm. Bak dedim, bu camiyi yapanda T.S. lu bir dernek başkanı herhalde deyince; Serkan şöyle dedi. Abi ben bu boyayı vururken 8 metreden işte buradan düştüm. Özellikle boyayı ben seçtim dedi.
Bi şey dikkatimi çekti.Hocalar imamlar hep Trabzondan çıkar derlerdi inanmazdım.Bu sözün doğruluğuna baya inandım.Baksanıza vuku bulan olayların neredeyse tamamı camide geçiyor:)

Taner Gündoğdu
29.09.2008, 00:36
bu kadar imam var Trabzonsporluda niye şampiyon olamıyoruz :D

Adem Erdoğan
29.09.2008, 00:48
bu kadar imam var Trabzonsporluda niye şampiyon olamıyoruz :D

Taner imamlarla olsaydı bu iş Suudi Arabistan şimdi Brezilya'nın koltuğundaydı.:D

Zafer BİLGİN
29.09.2008, 01:25
Geçen sene umreye gittim.O mübarek topraklara gidenler bilir.Medinede MESCİDİ NEBEVİ nin önünde vakıf dükkanları var.Alışveriş yapayım dedim.Gezerken orada 20 sene önce Türkiyeden ayrılıp oraya yerleşmiş olan 65 yaşlarında Akçaabatlı bir amcayla karşılaştım.Orada esnaflık yaptığını söyledi.Biraz muhabbetten sonra dedim amca ne kadar şanslısın bu kadar mübarek bir yerdesin.Arada bir unutmada hem bizlere hemde trabzonsporumuza biraz dua et.Verdiği cevap güzeldi;

Uşağum ne arada biri her vakit Trabzonspora dua edeyrum.Artık kendimden şüphelenmeye başladım.Mevlam duamı kabul etmeyi.Paksana kaç sene oldi aynı duayı edeyrum pir keren kabul olmadi.

Adil ÖZGÜR
29.09.2008, 10:45
Geçen sene umreye gittim.O mübarek topraklara gidenler bilir.Medinede MESCİDİ NEBEVİ nin önünde vakıf dükkanları var.Alışveriş yapayım dedim.Gezerken orada 20 sene önce Türkiyeden ayrılıp oraya yerleşmiş olan 65 yaşlarında Akçaabatlı bir amcayla karşılaştım.Orada esnaflık yaptığını söyledi.Biraz muhabbetten sonra dedim amca ne kadar şanslısın bu kadar mübarek bir yerdesin.Arada bir unutmada hem bizlere hemde trabzonsporumuza biraz dua et.Verdiği cevap güzeldi;

Uşağum ne arada biri her vakit Trabzonspora dua edeyrum.Artık kendimden şüphelenmeye başladım.Mevlam duamı kabul etmeyi.Paksana kaç sene oldi aynı duayı edeyrum pir keren kabul olmadi.

Çok güzel, canlı canlı hamsi gibi olay

Canİlker
29.09.2008, 11:34
senesini hatırlamıyorum ama yönetim victor shaka'yı transfer etti. işte victor idmana çıktı topu 3-4 falan sektirebiliyor. o zamanlar bizde oynayan defans iskender'e soruyor gazeteciler nasıl buldun yeni transferi diye. iskender diyo ki " biz yönetimden transfer istedik, onlar bize şaka yaptı" :D:D

mk.esen35
29.09.2008, 20:04
Sınıfta arkadaşlarla oturuyoruz.Sadece ben Trabzonsporluyum.Tamda o sırada Trabzonla ibb nin turkiye kupası maci var.ibb ozaman 2. ligde sıradan takım(albayrak baskanları yani).mac tvden yayınlanmıyo benim gözüm telefonda bilgi mesajı bekliyom gol olcak diye.arkadaşlarada takılıyom 3-5 atarız hami ortalar da silva çakar falan diye.bi arkadaşım ibb çakarsa şimdi görürsün da silvayı hamiyi dedi.bende gayet kendime guvenerek:
--ne diyon len sen ibb bizim kaleye bile gelemez.gol yersek kendi kalemize atarız.atsa atsa macit atar.
10 dakika sonra.
bilgi mesajı ibb-1 ts-0 gol dak25 macit(k.k)
budurumda;
1-kalbim temiz
2-aptala malum oldu
3-isin içinde macit varsa normaldir.benlik bi durum yok

AYAN61
29.09.2008, 20:08
Sınıfta arkadaşlarla oturuyoruz.Sadece ben Trabzonsporluyum.Tamda o sırada Trabzonla ibb nin turkiye kupası maci var.ibb ozaman 2. ligde sıradan takım(albayrak baskanları yani).mac tvden yayınlanmıyo benim gözüm telefonda bilgi mesajı bekliyom gol olcak diye.arkadaşlarada takılıyom 3-5 atarız hami ortalar da silva çakar falan diye.bi arkadaşım ibb çakarsa şimdi görürsün da silvayı hamiyi dedi.bende gayet kendime guvenerek:
--ne diyon len sen ibb bizim kaleye bile gelemez.gol yersek kendi kalemize atarız.atsa atsa macit atar.
10 dakika sonra.
bilgi mesajı ibb-1 ts-0 gol dak25 macit(k.k)
budurumda;
1-kalbim temiz
2-aptala malum oldu
3-isin içinde macit varsa normaldir.benlik bi durum yok

Sen çözmüşün zaten olayı :D teşekkürler güzelmiş

Misina
29.09.2008, 20:53
Sanırım bir Çarşamba günüydü Güngören stadında İstanbulspor ile kupa maçı oynuyoruz.fatih tekke nin kafa travması şüphesiyle hastaneye kaldırldı maç 2-0 veya 2-1 kazanmıştık yanılmıyorsam.

Liseye gittğimiz o yıllarda fanatik arkadaşlar toptan okulu kırıp tv den maçı izlemeye gitmiştik.

Derse giren Kimya hocamızın ağzından işte şu sözler çıktı

Derse giren çoğu kız olan arkadaşlara dönüp

:siz niye kaçmadınız işte Gerçek Trabzonpsorlular kaçarlar dedi :D

Mahmut Baran
29.09.2008, 21:43
2 - 0 bitmişti bende maçtaydım :)

trapesus
29.09.2008, 23:56
Yıllar önce gazetede okuyup çok güldüğüm bir Özkan Sümer-Lemi anısı da benden.

Bir lig maçında Özkan Sümer, kanat oyuncusu olduğu için durmadan önünden geçen Lemi'ye durmadan küfür ediyormuş. Yaptığı her hatalı hareketten sonra sinirlerip basıyormuş kalayı. Özkan Sümer'in küfürleri hakemin kulağına kadar gelince hakem maçı durdurmuş ve Özkan Hoca'nın yanına gidip "Hocam bir daha küfür edersen seni tribüne göndereceğim" demiş. Özkan Sümer hakemden özür dileyip maç başlayınca Lemi çaktırmadan hakemin yanına gidip

"Hocam hala yandan küfür ediyo. Şunu atacaksan at da biz de rahat rahat top oynayalım" demiş:)

SpOtLesS
30.09.2008, 18:10
Yıllar önce gazetede okuyup çok güldüğüm bir Özkan Sümer-Lemi anısı da benden.

Bir lig maçında Özkan Sümer, kanat oyuncusu olduğu için durmadan önünden geçen Lemi'ye durmadan küfür ediyormuş. Yaptığı her hatalı hareketten sonra sinirlerip basıyormuş kalayı. Özkan Sümer'in küfürleri hakemin kulağına kadar gelince hakem maçı durdurmuş ve Özkan Hoca'nın yanına gidip "Hocam bir daha küfür edersen seni tribüne göndereceğim" demiş. Özkan Sümer hakemden özür dileyip maç başlayınca Lemi çaktırmadan hakemin yanına gidip

"Hocam hala yandan küfür ediyo. Şunu atacaksan at da biz de rahat rahat top oynayalım" demiş:)
hahahahaha özkan hoca ve lemi zaten birer nostalji :D

okg_53
30.09.2008, 19:00
Babamın anısı(%100 gerçektir).
Yıl 1976 o zamanlar 18 yaşında ve Fenerbahçeli olan babam(Şuan Fanatik Trabzonsporlu ve fb düşmanıdır).
İstanbulda oynanan fb-Trabzonspor maçına gider ve tuttuğu takım olan fb taraftarlarının içine girer haliyle.
Neyse maç başlamıştır.Trabzonspor İlk golü atmıştır.
ve ezik fb taraftarı "Burası leş gibi hamsi kokuyor" sloganlarıyla Trabzonsporu yıpratmaya çalışmaktadır.
Tesadüf odurki babamında o zamanlar iş yerinde lakabı "Hamsi" dir.(Rizeli olduğumuzdan dolayı)
Bu sloganlar sırasında maçı bırakıp derin düşüncelere dalan babam işte ilk Trabzonsporluluk pırıltılarını o saniyelerde almaya başlamıştır.
Kendi kendine "Benim lakabımla Trabzonsporu kızdırmaya çalışıyorlar" deyip. Devre arasında Stadyumu terk etmiştir.
Maçın kalanını radyodan Trabzonsporluların olduğu bir yerde dinlemiştir.

Zafer BİLGİN
06.11.2008, 20:51
Bu başlık çok altta kalmış.Yukarıya çıkarayımda millet biraz gülsün

TaraftaR
07.11.2008, 04:47
Bi şey dikkatimi çekti.Hocalar imamlar hep Trabzondan çıkar derlerdi inanmazdım.Bu sözün doğruluğuna baya inandım.Baksanıza vuku bulan olayların neredeyse tamamı camide geçiyor:)

Tesbit dogru. Türkiye Gazetesi gectigimiz Ramazan da (Avrupa baskilarinda) Almanyadaki camileri, yönetim kurullarini vs. tanitiyordu. Bu vesile ile ben de ufak bir arastirma yapmis oldum. Almanya daki camilerin bircogun ya baskani, ya da imami Trabzonlu idi. Gectigimiz haftalarda acilisi yapilan ve ulusal kanallarin haberlerine konu olan Avrupa nin en büyük camisinin baskani da Araklili. Kendisini buradan tebrik ediyoruz. Trabzonsporu dualarindan eksik etmesinler :-)

Can basten
07.11.2008, 04:49
...ezik fb taraftarı "Burası leş gibi hamsi kokuyor" sloganlarıyla

Bu tezahüratı zamanında Çanakkale Dardanelsporlu taraftarlar da yapmaya kalkmış ve cevaplarını şu şekilde almışlardı: "Konserve Çocuklarııııı!!!"

:D:D:D

Kamil Çakmak
07.11.2008, 12:38
sanırım 1983 yılı idi. İstanbulda gs maçını izlemeye gitmiştim. Bu takımımızın canlı olarak izlediğim ilk maçı idi. Alisamiyen sıtadı hınca hınç dolu. Trübünlerin yarısı Ts li. Ozaman sınırlama yoktu.

Maçın başlama anı ile beni heyacan bastı. ve titremeye başladım. Ben titredikçe yanımdakide bana yakın oturdğu için oda sallanıyor:) Adam bakdı olacak gibi değil.
Adam benden uzaklaştı, ama kıçının yarısı merdiven boşluğuna geldi bi haylide rahatsız oluyordu:)

Kara Mert61
07.11.2008, 14:24
komik bi anımı anlatmak istiyorum..athletic bilbao maçıydı..galiba mehmet yılmaz atmıştı golü.golden sora avni aker yerinden oynuyodu resmen..herkes birbirine yumruk atıyor tekme atıyor:):)gol sevinci bitti ve santra yaptılar.ortalık sakinleşince yanımızdaki bir baba çocuğunu arıyordu..bize dedi ki demin burdaydı nereye gitti gördnüzümü falan..bizde görmedğimizi söledik..vee bomba burda patlıyor..O çocuk taa alltaki köfteciden yukarıya doğru geliyorr:D:D:D:D gol sırasında herkes bi tekme sallamış çocuk oraya kadar uçmuş:D:D bunu gören baba daa oğlummmm diye bağiriyodu en son:):)

Cyzio
09.11.2008, 19:54
Bayağı güzel yazılar yazılmış burada. Bir tane de ben yazayım o zaman.

Sene, sanıyorum 1994. Bir dernek gecesindeyiz. Eşimin o zamanki mesleğiyle alakalı bir dernek gecesi: ....... Mensupları Derneği.

Ödüller, plaketler filan verildi. Sonra müzik başladı. Sahnedeki sanatçı şarkılar söylüyor. Sonra seyircilerle iletişime geçmeye başladı. Yanlış hatırlamıyorsam,

-"Bu şarkımı Fenerbahçeliler için söylüyorum."

dediğinde, salondan bir alkış koptu. Bunun üzerine sanatçı:

-"Oooo, içimizde bayağı Fenerli var. Bakalım diğer takımların taraftarları kaç kişi?"

deyip,

-"Galatasaraylılaaar..."

diye bağırınca gene az evvelki kadar bir uğultu çıkmıştı. Sanatçı devam etti:

-“Beşiktaşılaaarr….”

Bu sefer Beşiktaşlılar “Oleeeyyyy….” Diye bağırdılar. Sıra takımıma gelmişti.

-“Trabzonsporlulaaarr….”

-“Ooleeeyyyy…..”

Bu son lâfı, koca salonda, yaklaşık iki yüz kişi içinde, bir tek ben söylemiştim

Murat'
09.11.2008, 20:01

Sene, sanıyorum 1994. Bir dernek gecesindeyiz. Eşimin o zamanki mesleğiyle alakalı bir dernek gecesi: ....... Mensupları Derneği.

Ödüller, plaketler filan verildi. Sonra müzik başladı. Sahnedeki sanatçı şarkılar söylüyor. Sonra seyircilerle iletişime geçmeye başladı. Yanlış hatırlamıyorsam,

-"Oooo, içimizde bayağı Fenerli var. Bakalım diğer takımların taraftarları kaç kişi?"

deyip,

-"Galatasaraylılaaar..."

-“Beşiktaşılaaarr….”

-“Trabzonsporlulaaarr….”

-“Ooleeeyyyy…..”

Bu son lâfı, koca salonda, yaklaşık iki yüz kişi içinde, bir tek ben söylemiştim

Ne güzel işte...En güzel duygu bence farklı olmak...

Özkan
09.11.2008, 22:42
Hocam, eşiniz hangi takımı tutuyor?

TheDayAfter61
09.11.2008, 22:51

deyip,

-"Galatasaraylılaaar..."

-“Beşiktaşılaaarr….”

-“Trabzonsporlulaaarr….”

-“Ooleeeyyyy…..”

Heryerde sesimiz çıkıyor:alkış:

Ahmet Karaman
10.11.2008, 00:18
ilkokul 2 ya da 3 te iken sıra arkadaşım fenerli idi. kendisini trabzonsporlu yapabilmek için Allah bile trabzonsporu tutuyor sen neden tutmuyorsun demiş ve kendisini trabzonsporlu yapmıştım . kendisi karabüklüdür ve fanatik trabzonsporludur. işin ilginç yanı ben onu kandırmamıştım çünkü ben Allah ın gerçektende trabzonsporu tuttuğunu zannediyordum. sonuçta bi taraftar kazandırdım kulubümüze :)

Kasım Hilal
10.11.2008, 06:00
2-1 kazandığımız bir Fener maçının ardından mikrofon o dönem geçici olarak teknik direkyötlüğümüzü yapan Sadi Tekelioğlu'na uzatılıyor..
Açıklamayı hala hatırlıyorum..
-Hakem Fenerden yanaydı, Allah da bizden yanaydı; Allah'In dediği oldu ve biz kazandık.

Yine unutmam ilk maçımızı Sadi Tekelioğlu ile Konya'ya karşı, Konya'da oynamıştır.. İlk yarı aleyhimize 3-0 skor..
Sonra bir iki oyuncu değişikliği ile (ukan zaten en fazla üç tane değişebilir ya neyse) maçı 3-3'e getirdik ve bitti. Gazeteciler basın toplantısında Sadi Tekelioğlu'nun taktiğinden filan konuşuyor, ikide bir "Bunu nasıl başardınız da berabere kaldınız" kabilinden sorular soruyırdu..
Tekelioğlu da ilk maçında ilk bombasını patlatmıştı..
-Biz zamanında Fenere İstanbul'da üç atardık, hiç de gol yemezdik ama yine de bu kadar çok sevinmezdik.

Cyzio
10.11.2008, 09:28
Hocam, eşiniz hangi takımı tutuyor?

O Fenerbahçeli, oğlum Galatasaraylı. Ama o zamanlar henüz oğlum doğmamıştı.

Can basten
12.11.2008, 22:08
Bülent Karpat gaflarını okudum da bir yerden, Trabzonspor'la ilgili olan iki tanesi beni çok güldürdü, sizlere aktarayım dedim. :D

-----
Trabzonspor'un Barcelona'yı Avni Aker'de 1-0 yendiği maç. Teknik Direktör Özkan Sümer.

Maç sonrası Bülent Karpat Özkan Sümer'le röportaj yaparken soruyor: "Sayın Sümer, Hamdi iyi oynuyordu, neden onu çıkarıp yerine Soner'i aldınız?"

Özkan hoca cevabı patlatıyor: "Bir kere o benim bileceğim iş, hiç kimseyi de ilgilendirmez!"

Bülent Karpat'ın cevabı daha acayip: "Haklısınız hocam biz de sizden böyle bir cevap beklerdik, teşekkür ederiz."

------

80'li yıllardan bir sezonda, Bülent Karpat Trabzonspor maçı sonrası futbolcularla röportaj yapmaktadır. Tuncay, Kemal, İskender gibi o dönemin şöhretli futbolcuları gelir ve röportaj verirler. Daha sonra ise takıma yeni yeni girmeye başlayan genç Lemi gelir mikrofonun başına. Lemi'nin adını hatırlayamayan -yahut bilmeyen- Karpat şöyle der: "Güzelim sen ne düşünüyorsun maçla ilgili?"

:D:D:D

Cyzio
25.08.2009, 21:49
Sene galiba 1999. Avrupa Kupalarında Perugia ile oynuyoruz. İlk maçı Avni Aker'de 2-1 kaybetmişiz. İtalya'daki maçı ya Meltem ya da Mesaj Tv gösteriyordu. O zamanlar KKTC'de çalışıyordum. Maç, yıllık iznime denk geldiğinden, annemlerdeydik. Akşam yemeği filan yedik; sonra kardeşimle odada maçı seyredeceğiz.

Ben 2-3 dakika geciktim. Tam odaya girdiğimde bordo-mavili takım atak yapıyordu. Ben daha oturamadan, atak çok güzel gelişti ve golle sonuçlandı. Allah'ım nasıl da sevinmiş, havalara uçmuştum. Dezavantajı neredeyse maç başlar başlamaz çıkarmıştık. Sonra kardeşimin asık suratını görünce önce golün sayılmadığını zannettim. Ama hakem golü vermişti.

Nereden bilebilirdim, koyu renkli takımın Perugia, beyazların Trabzonspor olduğunu?

Neyse, o gece önce Vugrineç'le beraberliği, maçın bitimine çok az bir süre kala da Selahattin'le galibiyeti yakalayıp, maçı uzatmaya götürmüştük. Sonra da Hami'nin golüyle 3-1'i yakaladığımızda, rakibin 2 golü hakem tarafından sayılmayınca, taraftarlar sahaya girmiş; maçı hükmen kazanmıştık.

Böylece "3-1 biten bir maçta dört gole de sevinen şavalaklar kitabı"ndaki yerimi şüpheye mahal bırakmayacak bir şekilde hakketmişttim.

.

izzet
25.08.2009, 22:27
O Fenerbahçeli, oğlum Galatasaraylı. Ama o zamanlar henüz oğlum doğmamıştı.

Abi nasil oluyor bu is, bende Fenerli bir kizla ilgileniyorum, ama bu konu bayagi canimi sIkIyor..:S

Cyzio
25.08.2009, 22:30
Abi nasil oluyor bu is, bende Fenerli bir kizla ilgileniyorum, ama bu konu bayagi canimi sIkIyor..:S

Vallahi gönül ferman dinlemiyor. Hiç canını sıkma. Bak, önünde 17 yıllık çok mutlu bir evlilik örneği var.

Darısı başına.

izzet
25.08.2009, 22:31
Vallahi gönül ferman dinlemiyor. Hiç canını sıkma. Bak, önünde 17 yıllık çok mutlu bir evlilik örneği var.

Darısı başına.

Amin :D...

zafer6161
26.08.2009, 00:22

zafer abi hikaye güzel hoş da fakat dikkatimi çeken nokta şu oldu,bu maç gece yarısı 12 de bitti,küçük orhanda golü son dakikada atıığına göre e yatsı ezanıda 10 dan sonra okunmayacağına göre :confused::confused:
ama yinede bomba ;)

Cyzio
26.08.2009, 00:26
zafer abi hikaye güzel hoş da fakat dikkatimi çeken nokta şu oldu,bu maç gece yarısı 12 de bitti,küçük orhanda golü son dakikada atıığına göre e yatsı ezanıda 10 dan sonra okunmayacağına göre :confused::confused:
ama yinede bomba ;)

Aynı konuyu başka bir köşede yine tartışmıştık ve galiba anlatılanın Trabzon'daki maç olması gerektiğine karar vermiştik.

zafer6161
26.08.2009, 00:35
Aynı konuyu başka bir köşede yine tartışmıştık ve galiba anlatılanın Trabzon'daki maç olması gerektiğine karar vermiştik.

bencede hocam :)

benimde askerde şöyle bir anım vardı
bölükte 200 kişiyiz,önceki akşamda ts istanbulspor maçı vardı ve ligin 5. haftasıydı ,biz 4 de 4 yapmışız,ama ist la yenildik,sabah komutan iştima alırken aynen şöle dedi

fb li kaç kişi var 98
gs li kaç kişi var 85
bjk li kaç 6
ts li kaç kişi 11 (tek trabzonlu benim ) ulan trabzonlular olacak işmi gecen hafa bizi yendiniz şimdi geldiniz istanbula yeniliyorsunuz hay Allahım yaaa:p
komutan gs li

Emirhan Makul
26.08.2009, 00:46
Geçen sene ki İçerde oynanan Bursaspor maçını evde izlerken 70. dakkalarda Babamın heycanlandığımı gördüğünde bana "La oğlum sen boyle mi maç izliyorsun ya eyvah yazık benim oğluma çık koltuğa bağarma la adam akıllı maçı izle la oğlum akıllı ol akıllı futbol 3 ihtimalli bir oyun yenmekte var yenilmekte bunun bilincini almadan maç mı izlenir ohooo çağdaşlığa gelince toz kondurmuyorsun ama hale bak halının tozunu yuttun halı ısırılır mı la sarsak"

Sözlerini söylerek felsefe yaptıkdan sonra 80. dakkalara doğru futbolculara hakaret içerikli sözler söylemeye başlayınca dedim " Hani 3 ihtimalli neden heycanlandın ki bırak kaçırsın adam işte ne güzel gol kaçırdı neden hemen küfür ediyorsun "

Hiç toz kondurmadan " Yok ya sinirlenmekten değilde oynanan futbola bak ya ne acaip takım sinir ettiler" dedi neyse yine hiç toz kondurmadım neyse malum zaman geldi son saniye gökhan ünal attı ben tabi her zaman ki gibi duvara vurmaya başladım elimle çıldırıyorum babama bir döndüm :D

Şimdi 40 yaş üstü insanlarda böyle ani şeylerde verilen tepki sevinç olarak değilde kızmak olarak veriliyor bu davranışda hem yaş hemde kişilikle beraber oluşuyor yani gol olduğunda işte bu ve yavrum benim be diyip gülümseme yokta kızar bir biçimde sevinme vardır buna dikkat edin neyse babama bir baktım aynen böyle ;

"La sizin ben oynadığınız topunda sizinde ohoooyyyyyy la bu neydiiiii bu neydi arkadaşşş Allah kahretsin tüüüüü bu yapılır mı yaaa tü yazıklar olsunnnn vay anasını yaaa la daha önce nerdeydiniz la fışkiyenin evlatları"

Diye bağırıyor ama esetten (Gerçekten) oldu pancar gibi tansiyonda var kalktı ayağa çıktı oda balkona :)

Dedim ya Sayın Cemal Makul futbol 3 ihtimalli bir oyun yenmekte var yenilmekte var beraberlikte var bu kadar da heycanlanmaya gerek yok :D

Dedi yürü git ula bana su getir :D

A.Ali Karanis
26.08.2009, 01:35
Bende mersinde yaşadığım bir anımı anlatayım.. soyadım ile ilgili sorun yaşarım biraz,anlaşılmaz genelde :) neyse,08-09 sezonu ilk yarının son maçı kadıköydeki fenerbahçe maçıydı..transfer dönemi daha bitmemişti ve alanzinho daha transfer olmamıştı..formamın arkasında karanis yazar 61 numara..o maçı tvden izliyoruz bir cafede,çok iyi oynuyoruz,otuz kişiyiz trabzonsporlu olarak,karşımızda da yaklaşık ikiyüz elli üçyüz tane fenerli var..neyse,fenerliler sustu ilk yarının sonunda..biz biraz sesli konuşuyoruz nasıl eziyoruz,bir gol atamıyoruz,hadi hediyemiz olsun filan diye..bu arada formamı gören bir hemşerim 'selamun aleykum hemşerum!' dedi.. 'aleykum selam abi,buyur :)' ..dedim..(bu arada böyle bir soru soracağını hiçbir şekilde düşünmüyorum,heralde neredensin filan diye soracak sanıyorum) ' he hemşerum hau karanis yeni transfer midur da?' diye ciddi ciddi sordu..dumur olduk orada :D o ortamdaki bizim taraftarların büyük bölümü beni tanıyordu,hepimiz gülmeye başladık tabi..adama onun benim soyadım olduğunu anlatana kadar maçın beş dakikasını kaçırmıştım :)

Kubilay ŞAHİN
26.08.2009, 02:08
2009 - 2010 Sezonu İlk Haftası Deplasmanda Sivas Maçı..

Ben Maçı Her Zaman İzlediğim Kafede İzliyorum..

Ceyhun'un Topu Direkte Patladı.. Kafeden Arkalardan Bir Amca Ciddi Bir Şekilde.." hau tireğe bakturun çizgiyi bi igi santim geçmiştur kurallara köre koldur o kol.."..

Paksoy
26.08.2009, 02:26
2009 - 2010 Sezonu İlk Haftası Deplasmanda Sivas Maçı..

Ben Maçı Her Zaman İzlediğim Kafede İzliyorum..

Ceyhun'un Topu Direkte Patladı.. Kafeden Arkalardan Bir Amca Ciddi Bir Şekilde.." hau tireğe bakturun çizgiyi bi igi santim geçmiştur kurallara köre koldur o kol.."..

ççççççççç
haklı amca ya kale arkaya yattı geldi

Orhan Kahraman
26.08.2009, 14:32
mükemmel anılar varmış çok güzel başlık

izzet
26.08.2009, 17:17
Ilkokuldayken siniftaki Kayserili bir cocugu galatasarayli diye okul bahcesinde dövüp duruyordum:D

Sonra birgün babasi geldi okula, dedi böyle böyle ilkokul ögretmenime, oda bana okkali bir tokat atmisti...:S

Sonra Ibrahim(o cocuk) okula bana inat galatasarayin cakma bir formasiyla gelmisti, bende tabi okulda sabikaliyim, birsey yapamiyorum, cocugu okuldan sonra ev yolunda sIkIstIrIp dövdüm, bu sefer annemden ben dayak yemistim..:D

ceserdar
26.08.2009, 17:53
Önceki 6 sayfadaki hikayeler çok güzeldi. Özellikle Özkan Hoca için bir kitap yazılması lazım. :)

Onur Şeref
26.08.2009, 18:28
Başlıgın ortaya çıktığı iyi olmuş.:D

oguzhann
26.08.2009, 21:04
komik bir anımı paylaşacağım ama bizle ilgili değil,istanbul ezikliğini gözler önüne seren bir enstantane.bir işimi halletmek üzere yeni bitirdiğim liseme gittim bugün ve eve dönüş için minibüse bindim.o sıra arkamdaki çocuk ve annesi arasında geçen konuşma:
-anne bak sirk kurulmuş.
-hayır oğlum ne sirki?
-anne bak işte,sirk.
-hayır oğlum!
-anne işte ya,o siyah beyazlı takım değil mi o,onun sirki!(bahsettiği 8taşın tırı)
o çocuk belki de bizden biriydi,böyle gençler görmek beni gururlandırıyor :D

TSezgin61
26.08.2009, 21:29
bende anatiyim ufak bitane...

sivas macini esiroglu tesislerinde izliyorum. tiklim tiklim millet maci izliyoruz. takim süper pas yapiyor. bir oyana bir buyana. arkalarda iki kisi konusuyor:

- la nedir bu ya bi oyana bi buyana pas pas pas yeter da yeter !
- la birak paslassinlar:)

cok özledim oralari yeni gelmeme ragmen yaaa:(

Misina
27.08.2009, 00:03
2006-2007 Sezonu Avni Akerde Beşiktaş ile oynuyoruz.Kötü bir oyunla İlk Yarıyı 2-0 Mağlup bitiriyoruz.Evde moraller bozuk yüzler asık.

İkinci yarı için futbolcular sahaya çıkardan 80 yaşındaki dedem;Ula 3 tane atmasunuz Ananuzii .... diye kalayı basıyor...

Ersen Martin ve Umutun 2 golüyle maçı 3-2 kazanıp müthiş bir sevinç yaşıyoruz.

Cyzio
04.09.2009, 01:37
1983 yazı. Yani aradan 26 sene geçmiş. Büyük ve Küçük Hasan'ın bize geldiği sene. Ali Sami Yen Stadı'nda Beşiktaş ile Ali Kemal'in jübilesi için oynuyoruz. Kardeşimle birlikte maça gitmiştik.

E-5 tarafındaki açık tribünde oturuyoruz. Maç başlamadan Trabzonspor taraftarı Ali Kemal için, İbrahim Tatlıses'in "Bir mumdur, iki mumdur..." türküsünü

-"Bir Kemal, iki kemal, üç Kemal, dört Kemal, ondört Kemal
En büyük Ali Kemal, ha ninna..."

şeklinde uyarlayarak söylemişti. Maç başladığında bilhassa Büyük (Dobi) Hasan'ın güzel oyunu çok hoşumuza gitmişti. Top ayağına her geldiğinde, Beşiktaşın solbekini (Sarı saçlı Süleyman diye bir çocuk vardı; bilmem o muydu?) terayağından kıl çekercesine rahatlıkla geçiyordu. Sonunda devre arasında, Beşiktaş'ın hocası solbeki değiştirmiş; yeni giren solbek Büyük Hasan'ın ilk atağını faulle durdurunca, zavallı Beşiktaş seyircisinden müthiş bir alkış almıştı.

O gün, 1-0 mağlubiyete düşmemize rağmen, 2-1 kazanmayı başarmıştık.

İşte o maçın devre arasında kalecimiz, ikinci yarı için sahaya diğer bütün futbolculardan önce çıkmış ve ilk yarıda da kaleyi kendisi korumasına rağmen, maça sanki yeni girecekmişcesine ısınma hareketleri yapmaya başlamıştı. Biraz koştu, top sürdü, yumuşak uçuşlar yaptı. Bütün bunları, bizim oturduğumuz tribünün önündeki kalede yapıyordu. Daha sonra topu penaltı noktasına koyup, bir kaç adım gerildi. Hepimiz hayretler içinde ne yapacağını bekliyorduk. Kale haliyle boştu.

Kalecimiz topa ve kaleye baktıktan sonra topun üzerine hızla gelip atışını yaptı ve top direkten döndü. Bu mânâsız hareketler silsilesi ve sonundaki başarısızlık, Beşiktaş seyircisini çok güldürmüştü. Kendisini uzun müddet alkışladılar.

İşte o gün, bir maçın devre arasında boş kaleye penaltı kaçıran dünyadaki ilk kaleci ünvanını kazanıp, Beşiktaş seyircisini güldüren kalecimiz; bu hadiseden yaklaşın on sene sonra 7-1'lik bir maçla aynı takımın seyircisini gene güldürmeyi başarmıştı.

* * *

Şimdi içinizden bazı arkadaşlar

-"O muhakkak ki topu direğe nişanlayıp, öyle atmştır."

diyecek. Eminim öyledir.

.

Umut Şeref
04.09.2009, 01:43
Kimmiş hocam o kaleci? :)

Cyzio
04.09.2009, 01:48

Kim olduğunu yazarsam, ortada ne kale kalır, ne de kaleci (Onun ağzıyla cevap vereyim dedim :D).

Ömer SEVİNÇ
04.09.2009, 01:53
:)) Vallahi öyle olur hocam. Zaten yakın zamanda kendisini yeniden göreceğiz büyük ihtimalle. İnşallah bu sefer bizi güldürür:)

Muhammet
04.09.2009, 01:53
Anladı bence herkes kim olduğunu. :)

Bekir
04.09.2009, 02:05
Ben anlamadı...

Adem Erdoğan
04.09.2009, 02:08
Ben anlamadı...

Sence Trabzonspor'da kalecilik(80li yıllarda) ve sonradan t.d.'lük yapan kim var? :)

Cyzio
04.09.2009, 02:11
Ben anlamadı...

-"Sen camiada yenisin galiba..."

diyeceğim :D ama, kayıt tarihin aksini söylüyor.

Cyzio
04.09.2009, 02:15

Kim olduğunu yazarsam, ortada ne kale kalır, ne de kaleci (Onun ağzıyla cevap vereyim dedim :D).

:)) Vallahi öyle olur hocam. Zaten yakın zamanda kendisini yeniden göreceğiz büyük ihtimalle. İnşallah bu sefer bizi güldürür:)

Ben anlamadı...

Sence Trabzonspor'da kalecilik(80li yıllarda) ve sonradan t.d.'lük yapan kim var? :)

-"Sen camiada yenisin galiba..."

diyeceğim :D ama, kayıt tarihin aksini söylüyor.

Fakat farkındaysanız, kimse adını ağzına almaya cesaret edemiyor :D .

.

Onur Şeref
04.09.2009, 02:43
Ömer Abi'nin yazdıgından sonra aklıma birileri geldi..:)

Mustafa Yüksek
04.09.2009, 03:00

pendik müftüsü ile babamın arkadaşlıkları vardır eğer karıştırmıyorsam....deli gibi trabzonsporludur... anılarını dinlemek ise başka keyiflidir...

Cyzio
06.09.2009, 01:49
Eşimle 1992 senesinde evlendim. Ağustos ayı olması sebebiyle, sıcaktan korkarak balayı için Güney sahilleri değil de, Karadeniz'i tercih etmiştik. Orada da, annemlerin daha önce gidip çok memnun kaldıkları Uzungöl olmuştu.

Düğünümüzden iki gün sonra İstanbul'dan uçağa binip Ankara'ya, oradan da Trabzon'a uçacaktık. Ankara'da Trabzon uçağını beklerken, önce Abdullah'ı fark ettim. İçime bir sevinç doldu. Daha sonra Ünal, Soner ve en nihayetinde Leekens'i de görünce taraftarı olduğum takımla aynı uçakta yer alacağımızı anladım. Bir gün önce, Ankara'da oynanan (galiba Ankara TSYD Kupası) maçı Victor'un harika penaltı kurtarışlarıyla kazanmış, Trabzon'a dönüyorlardı.

Daha evvel birkaç defa Trabzon'a gitmiş olmama rağmen, bu uçakla ilk gidişim olacaktı. Uçaklara öteden beri ilgim vardır. Bu yüzden 1987 senesinde KTÜ'de gerçekleşen Mekanik Yaz Okulu'na katıldığımda Trabzon Havaalanını bayağı incelemiş, batı tarafının aşağı yukarı bir uçurumla denize açıldığını fark etmiştim.

Uçağa bindiğimizde Soner'le Ünal yanyana hemen bana çok yakın koltuklara oturmuş; hâttâ Ünal, Ağustos olmasına rağmen koltuğuna oturur oturmaz hostesten battaniye istemiş ve az sonra da uykuya dalmıştı. Hostes Trabzon havaalanı için alçalmaya başladığımızı ve yapmamız gereken bilinen anonsu yaptığında, ben de artık tanıdığım yerleri teker teker seçmeye başlamıştım.

Havaalanınna herhalde bir üç-dört kilometre kala, Soner'den etrafındakileri de endişeye sokan şöyle bir ses yükselmişti:

-"Uyy... Pas geçtuk, daa..."

Trabzon'u birazcık biliyorsam, o anda öyle bir şeye karar vermek imkânsızdı. Nitekim üç dört dakika sonra, çok şükür geri dahi dönmeden problemsiz bir iniş gerçekleştirdik.

O ana kadar Trabzon'a uçakla hiç gitmeyen, sadece uçaklara biraz ilgisi olan benim pas geçmediğimizi anlamama rağmen; bu yolculuğu en az yüz defa yapmış Soner'in bu yanılgıya düşmesi beni çok güldürmüştü.

Enteresandır, daha sonra Soner'le ilginç bir ortamda tanışma fırsatını yakaladım. Güzel de bir sohbetimiz oldu. Ama bu hadiseyi hatırlayıp da kendisine soramadım. Eğer bir kere daha aynı fırsatı yakalarsam, bu defa herhalde sorarım.

.

lazkerem
07.09.2009, 07:13
2006-2007 Sezonu Avni Akerde Beşiktaş ile oynuyoruz.Kötü bir oyunla İlk Yarıyı 2-0 Mağlup bitiriyoruz.Evde moraller bozuk yüzler asık.

İkinci yarı için futbolcular sahaya çıkardan 80 yaşındaki dedem;Ula 3 tane atmasunuz Ananuzii .... diye kalayı basıyor...

Ersen Martin ve Umutun 2 golüyle maçı 3-2 kazanıp müthiş bir sevinç yaşıyoruz.
o zaman nişanlıyız eşimle ne olursun diyor beni maça götür
beni hiç Trabzonspor maçına götürmüyorsun diyor karşı çıkmaya çalışıyorum ama benden fanatik kendileri işe yaramıyor
yaw diyorum adamlar senin yüzünden rahat rahat küfür edemiyecekler
velevki seni kaale almayıp bastılar küfürü e benimyüzüm kızaracak diyorum ama nafile neyse bari kapalıya gidelim dedim kendi kendime zar zor 2 bilet buldum
satada ilk girince bayağı moralim bozuldu kenarda köşede bi yer rastlamıştı bize A blok yanlış hatırlamıyorsam neyse maç başladı bizimkini yerine zor oturtuyorum bağırıp çağırmak istyiyor yahu yakışmaz diyorum senin gibi tesettürlü bir bayana tabi dinleyen yok bir daha maça getirmeme tehdidi ile zor oturttup yerine bu arada beşiktaş tam önümüzdeki kaleye saldırıyor top hep bizim önümüzde derken maç 2-0 oldu hakem bizim futbolcuları katlediyor önce sahada futbolcular çizikten çıktı sonra tirübünler Allah'tan bizim olduğumuz yerde ufak tefek atışmalar dışında öyle ana avrat düz giden kimse yok (yani varda kabul edilebilir düzeyde) taaki ilk yarının sonlarına doğru hakem (Bülent Demirlek galiba) 2 futbolcuya sarı kart gösterdi önce stad yangın yerine döndü (bizimki yanımda hop oturup hop kalkıyor ben zor frenliyorum ) derken bizim olduğumuz tarafta dayanamadı artık arkalardan birisi hakeme ve beşiktaşlı futbolculara öyle bir sıralamaya başladıki evlere şenlik ben utancımdan neredeyse öndeki koltuğun altına girecem yanımdaki zatı muhterem bayan ne dese beğenirsiniz

OOOH AMCA AĞZINA SAĞLIK DUYGULARIMA TERCÜMAN OLDUN HELAL OLSUN BE DEVAM ET...

Eh yorumu size bırakıyorum bizim Trabzon'un kızlarıda bi alem gördüğünüz gibi

bu arada o maçı arkadışın dediği gibi ikinci yarı harika bir futbol ile 3-2 aldık
ilk anda beğenmediğim yerden tam 5 gol izledim
ve yanımda oturan bayan cep telefonun videosunu gol olur diye 5 kere açtı 2 si gol oldu umut'un diziyle attığı ve ersen martinin golü bizde kayıtlı
haa bu arada odur budur eşimi daha maça götürmüyorum çünkü SALON KADINI ÇİZGİSİNDEN çıkıyor :D

OFLU
07.09.2009, 14:31
Hangi mac oldugunu hatirlamiyorum ama basimizda Samet Aybaba var gergin gecen bir mac ve adini hatirlayamadigim siyahi bir defans oyuncumuz kirmizi kart goruyor samet aybaba sinir kupu falan saga sola saldiriyor bu hareketlerden rahatsiz olan hakem samet aybabyi uyarior ama aybaba yi sakinlestirmek mumkun degil ve ona da kart gosterip sahayi terk etmesini istiyor,sinirli bi sekilde koridordan girerken bizim atilan defans oyuncusuna donup niye atildin lan niye gibi bi soru soruyor topcu da yarim yamalak turkcesiyle sen niye atildin diye cevap veriyor... :)

Remzi
07.09.2009, 14:43
Hangi mac oldugunu hatirlamiyorum ama basimizda Samet Aybaba var gergin gecen bir mac ve adini hatirlayamadigim siyahi bir defans oyuncumuz kirmizi kart goruyor samet aybaba sinir kupu falan saga sola saldiriyor bu hareketlerden rahatsiz olan hakem samet aybabyi uyarior ama aybaba yi sakinlestirmek mumkun degil ve ona da kart gosterip sahayi terk etmesini istiyor,sinirli bi sekilde koridordan girerken bizim atilan defans oyuncusuna donup niye atildin lan niye gibi bi soru soruyor topcu da yarim yamalak turkcesiyle sen niye atildin diye cevap veriyor... :)
Oumar Dieng fenerbahçe maçı olması lazım:)

Bahattin Aydın
07.09.2009, 15:29
Bu başlık tek kelime mükemmel.Yüreğinize sağlık.İyi güldüm.Bir olayda ben anlatayım.

09-10 sezonun ilk maçı sivasla oynayacaz.Geçen senede ordaydım ve onun vermiş olduğu aşırı istekle sivas maçına gitmenin planlarını yapıyorumki maça 3 gün kala işe başladım kara kara düşünüyorum maça nasıl gidebilirim diye.Ama bir çıkar yol yok.Maçtan bir gün önce memleketten telefon geldi ve yengemin vefaat ettiğini öğrendim.İşten dolayı zaten maça gidemiyorum birde cenaze olunca maç yalan oldu dedim.Müdürden izin istedim.O'da bölge müdürünü araması gerektiğini söyledi.İzin çıkmıştı ama memlekete giden otobüslerin hepsinin hareket saati geçmişti.Birden şimşekler çakıverdi beynimin orta yerinde.Madem öyle bende yarın maça giderim.Velasıl 2 gün önce başlamış olduğum işten izin almıştım.Cenaze olayı tamamiyle bir gerçekti.Yani yalansız izin almıştım.Ama daha sonra maça gittiğimi öğrenen müdür; Bahattin anlaşılan senin için Trabzonspor'un bütün maçlarını takip etmem gerekecek.:)..Hasta fenerli olan müdür geçen gün bana şöyle dedi ; Senin yüzünden bu gidişle Trabzonsporlu olacam :D

Anıl Caner
02.08.2011, 02:55
Başlığı en baştan tekrar okuyarak sahuru getirdim. 2 yıldır mesaj atılmamış yahu. Yazık :)

.....
02.08.2011, 04:45

Hangi hoca bu Zafer abi ?

Sakarya Akyazı diyince akan sular durur :p:)

İbrahim CİHAN
02.08.2011, 05:32
sahurdan sonra oturdum okudum hepsini iyi de oldu:) özkan hocaya ve lemiye çok güldüm çok :) özellikle de özkan hocaya :D

Oğuz B.
15.08.2011, 16:43
Başlık çok güzel..Özkan hocadan inciler çok iyi :D

Yine özkan hoca'dan

Bir sabah

H.Ü '' Günaydın hocam ''

Külünkoğlu
15.08.2011, 16:58
Vallahi da billahi da başlığı "Kozmik Trabzonspor Anıları" diye okudum.

Fatih Özkan
16.08.2011, 03:45
Geçtiğimiz sezonlardan biri Tayfun ilk 11'de...
Neyse. Tayfun aldı topu sağ taraftan gidiyor. Çizgiye indi, inecek derken orta kesmeye çalıştığı her halinden belli... Tribünler de beklenti içinde ama Tayfun ortayı bir türlü kesemiyor (:
Arkadan bir dayı:
"Ula Tayfuuuuuun! Sen orta yapana kadar Japonlar, Camii yapayyy laaaa!" :D

Y.Çuvalcı61
16.08.2011, 16:31
Yazanların tekrardan ellerine sağlık çok güzel yazılar var iftarı beklerken iyi oldu böyle nostalji :D bir anıda benden olsun
ÜNİ yıllarım artık istnbullu olmuştuk 2005 senesi trabzondan arkadaşlarım abilerim bjk deplasmanına gelmişler TG nin güzel seneleri çok süper kare vardı o zaman sağlam tayfa; içim içime sığmıyor sabah olmuyor eeeee burdaki arkadaşlarada hava atmak var bizim uşaklar maça geliyo die sonucunda e5 de buluştuk sabahın bi vakti insanlar rutin hayatını yaşarken 1 otobüs dolu arma sevdalılarını görünce afyonu patlamaış metropol insanların tepkisi bile çok komik oluyor,neyse aracı üsküdara çekip vapur sefası yapıp taksime geçmek plan fakat yorgun kaptan son çıkışı kaçırınca ben gülmekten yerlere yatıyorum mecbur avp. yakasına geçicez başka şans yok,başkan der la olm nerden çıkacaz geldik boğaza derken boğaz görününce şamata kopuyor nası döncez burdan nası döncez,boğaz köprüsüne girerken ordaki otobüs duraklarına yanaşıp,söğütlülü rahatsız hakanın kapıdan sarkıp duraktaki insanlara haburadan nası dönecez bir karşıya geçmek istemiyoruz dediğinde duraktaki insanların bize uzaylı gibi bakması aklımdan çıkmıyor,hele yolu kesip ortadaki babaları kaldırp koca otobüsü geri yola çevirdiğimizde karşıda bekleyen polisler bile adeta hiç görmedikleri bir durumla karşı karşıya kalmıştılar.2 yunus peşimize takılıp bizi durdurduğunda durumu anlattığımızda gülmemek için zor tutuyordu kendilerini sağolsunlar bize eşlik edip üsküdara eskort eşliğinde gelmiştik :D
Bir diğer bomba ise cevahirden taksime giderken otobüste olmuştu.10 kişilik gruplara ayrılmıştık maç saatine daha çok vardı,cevahirden dönerken otobüsün arkasını rehin almıştık tam anlamıyla,ama asla bi terbiyesizlik küfür v.b bir hareketler içinde bulunmuyoruz.TG nin eski abilerinden akrabam olan çağlar abinin yaptıkları eski deplasan anıları fln curcuna içinde muhabbetler fln bir tek otobüste o arkada sigara içerken ortalardan bir teyzenin ters ters bakması daha dayanamamıştı ve dönüp bize terbiyesiz çocuklar otobüste sigaramı içilir demesi ve bizim yıkılmamız,ardından bomba söz geliyor;çağlar abi- ooooo tiyze buda bişeymi biz trabzonda belediye başkanıyla arka beşlide bira bile içiyoruz dediğinde şöförün bile aracı durdurup yerlere yatmasına sebep olmuştu...malüm ramazan açlık susuzluk aklıma pek gelmiyor geldikçe paylaşırım...

Mert67
16.08.2011, 18:20
Vallahi da billahi da başlığı "Kozmik Trabzonspor Anıları" diye okudum.

Aynen bende öyle okudum. :)

SEDAT
17.08.2011, 05:19

- Fenaymış bu ikisi ççç ççç

Recep Alkan
17.08.2011, 09:13
2010-2011 sezonu.

BMN kuşadası ile birlikte Olimpiyat stadında oynanan süper kupa finaline gittik. Maçı seyrettik, dönüş yolculuğuna geçtik. Herkes perişan, yogun, bitmiş vaziyette. Çoğu kişi uyuyor. Neyse çok ufak bir kontrol yapıldı, herkes tam. Sağolsun arkadaşlar bizi Balıkesire bıraktı. Ertesi gün Sinan ile konuşuyoruz, bir olay anlattı daha dinlerken yerlerde idim.

Meğer bunlar bizi bıraktıktan sonra, bizim otobüs ile gelen birisi bunları aramış. Diyaloglar,

- Sinan nerdesiniz,
- Otobüsteyiz, Kuşadasına gidiyoruz,
- Olum beni neden almadınız ?
- Sen nerdesin ?
- Vapurda......

Meğersem dayı, ya 4 yada 5. kez eskihisar / topçular yapıyormuş. Bizimkiler nerede ise Kuşadasına gelmiş :D

(Diyaloglar da farklılık olabilir)

61_Hasan_69
14.09.2011, 15:03
Geçtimiz manisa maçından bir anı..2. yarı Manisa kalecisi ilker önümüzdeki kalede bizde ona takılıyoruz..O da bize küfrediyor tabii..En sonunda arkadan bir dayı patlattı tabii arada küfürlerde varda ben onları sansürlüyorum...
**************** çocuğu sadece bir tane kaleci İlker var o da Real Madritte oynuyor Laaaannnnnnnnnnnnnnnnnnn ççç ççç ççç

Cihan_61
14.09.2011, 19:58
2 Yil Önce Almanyada Fenerin Nürnberg ile bir Hazirlik maci vardi.
O Gün Döner yemeye gitmistim. Dönerci bir abimize söyle dedi : "Sen gitmiyormusun Fenerin macina"
Abimiz : "Ermenistanin macina giderim o i.... macina gitmem"
cok gülmüstüm :D