PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Galibiyet Güzel Şey Ama Ya Futbol? (Ankete sen de katıl)

Sayfa : [1] 2

[KAPLAN]
25.09.2008, 00:40
Öncelikle bu konunun Yattara'nın transferiyle pek ilgisi olmadığını bilmenizi isterim. Fakat 5 maçta izlediğimiz bu Trabzonspor size gerçekten umut vaad ediyor mu ? Her geçen hafta takım biraz daha iyi mi oynuyor ? İki orta daha fazla mı kesiyor ? Daha çok mu gol pozisyonuna giriyor ? Pas yüzdesi mi artıyor ? Yoksa takımdaki sıkıntılar daha mı bir belirginleşiyor ?

Bu birbiriyle ilişkili başlıkları bu konu altında toplayarak renkdaşlarımın düşüncelerini görmek istedim. Kısaca konu ile ilgili şahsi düşüncelerim ise;

Bu yıl dikkatimi çeken bir nokta var ki, Trabzonspor maçları genel itibariyle ilgili haftanın en zevksiz maçları arasında yer alıyor. Sağlam bir defans ve kısmen mücadele dışında Trabzonspor'u sahada görmek pek mümkün olmuyor. Peki sorun, uyum süreci mi ? "Kötü oynuyoruz ama kazanmasını biliyoruz, büyük takım olmanın özelliklerinden biri de budur" mu diyoruz ? Peki büyük takımların her maç kötü oynamadığını da biliyoruzdur umarım ?!

Şahşi fikrimdir. Önümüzde olası üç yol var.

1) Kötü oynamaya devam etsek bile kazanmaya da devam ederiz. ( Ki devamlılık olması elbette olumlu, ancak böyle birşey olması mucize olur )

2) Takım kimilerince fazlasıyla yaşanmaya devam eden uyum sürecini yavaş yavaş aşar ve gittikçe futbolun olumlu yönlerini sahaya yansıtarak kazanmaya devam ederiz. ( Keşke, ama bu konuda hiç umudum yok )

3) Kötü futbol, önümüzdeki maçlarda puan kayıplarına sebebiyet verir. Hedeften gittikçe uzaklaşan Trabzonspor'un sabırsız taraftarı suçlu arar. Takımdaki oyuncuların zaten yüksek olmayan formu daha da düşer. Uyum süreci, işkence sürecine dönüşür. Trabzonspor artık futboluyla değil, sorunlarıyla konuşulmaya başlanır. Takım da sezonu en iyi ihtimalle 4. bitirir. (Ki bu olanlara rağmen 4. bitirmekte de elbette başarı olur )

Hepsi şahşi düşüncelerimdir. Katılan olur, katılmayan olur. Önemli olan olası olumsuz sonuçlara geçmiş yıllardan ziyade, olumsuz tepki göstermek yerine ; takıma destek olabilecek miyiz ? Kendinizde veya camiada o ışığı görüyor musunuz ?

trapesus
25.09.2008, 00:42
felaket tellalı mısın güzell kardeşim gece gece!!!

[KAPLAN]
25.09.2008, 00:46
Klişe lafları kenara bırakınız lütfen. Felaket olacak demiyorum, ya olursa ; geçtiğimiz yıllardan ziyade gerçek birer taraftar olmaya hazır mıyız diye soruyorum. Anladığım kadarıyla öyle birşey olursa sizin olası tavrınızı kısmen de olsa anladım. Bu da soruma bir cevap oldu şüphesiz.

Selami Gürpınar
25.09.2008, 00:48
Haydaaaaaaa kardeş yapmayın böle yaa.. kapanması gerekir kesinlikle bence ..

Murat'
25.09.2008, 00:49
Takım kimse kızmasın ama bana göre gitgide kötüye gidiyor...Bugünki maçta bile ayakta kalmakta bile zorlanıyorduk....Pozisyon bulmakta zorlandık..

trapesus
25.09.2008, 00:50
Ben de senin olası tavrını anladım. İki kötü sonuçta ben demiştim diyeceksin, cehennemin kapıları açılacak.

Bu forumu futbolcular da takip ediyor, yakın gelecekteki düşüşe hazır mıyız diye başlık açarsan adam "noluyo ya, ne düşüşü?" demez mi? Ona bir güven mi aşılıyor bu cimle.

Amaaaan...

Selami Gürpınar
25.09.2008, 00:52
Takım kimse kızmasın ama bana göre gitgide kötüye gidiyor...Bugünki maçta bile ayakta kalmakta bile zorlanıyorduk....Pozisyon bulmakta zorlandık..

Takımın yarısı daha hiç lig maçında oynamayan oyuncularla henüz tam olarak hazır olmayan futbolculardan kuruluydu bugün yapmayın gözünü seviim ne kadar karamsarsınız ya böle yaparak farketmedeen köstek oluosunuz emin olun .. azz kendinize gelin Trabzonlu yada Trabzonsporlu olduğunuzun farkına varın etmeyin eylemeyin arkadaşlar ..

macka61
25.09.2008, 01:13
hemen başladınız sizde sabır denen şey yok mu

Sencer Bulut
25.09.2008, 01:25
ya 2 gündür bu foruma girince stres baslıyo bende bi yattaryla ugras bi bu can sıkıcı yorumları oku hersey güzel baslamısken neden böyle oldu anlamıyorum anlamakta istemiyorum...

bordo61
25.09.2008, 01:26
ben bu başlığın hayırlı yerlere yapıcı olmaya gideceğini sanmıyorum

pReN@_61
25.09.2008, 01:47
sabretmek lazım..

işin özeti budur.

AYYILDIZ
25.09.2008, 01:55
Ligde güzel futbol oynayan bir ekip yok bizim takımda kazanma hırsı,mücadelesi var bu sevindirici iyi futbol için Ersun Hoca'ya sabır göstermeliyiz hemen olmaz.

agasaro
25.09.2008, 02:07
Takım çok iyi oynamıyor ama kötü de oynamıyor. Sadece bizim çok alışık olduğumuz ani çıkışlar yapan, maç boyunca hücum oynayan takım olma hüviyetinden uzaklaştı o kadar. Bu kadro yapısıyla oynanan oyun bence doğru. Tek itirazım çift forvette ısrar edilmesi. Orta sahada takıma daha fazla katkı yapacak oyuncuları sahada bulundurmak yerine maç boyunca doğru dürüst beslenemeyen çift forveti sahada tutmak bence yanlış. Forvetlerimiz topu saklayıp ilerde tutabilen oyuncular değil. Ersun hocadan daha iyi biliyor değilim elbet ama bence bu takım için öenmli bir problem. Muhtemelen Ersun hocayla sohbet etsek ve bu sistemi önersem bana "saçmalama" demeyecektir. Başka birşey yapmaya çalışyor ama ne olduğunu henüz anlamış değilim. Takım ilerleyen haftalarda daha iyi oynayacaktır. Bir de her maçın motivasyonu farklıdır. Ligin ilk haftalarında Denizli ya da Karabük maçlarına futbolcuları isteseniz de üst düzeyde motive edemezsiniz. İki hafta sonra Galatasaray maçında çok daha üst düzey bir oyun oynayacağımızı düşünüyorum.

temel_yilmaz
25.09.2008, 02:09
2 oyuncu aldıkya hemen şampiyonlar ligi kupasını alalım biride gitti küme düşelim bu türkiyedeki taraftar düşüncesini bir yana bırakalım bu trabzonspor taraftarını gördükten sonra o ingiltere 3. liginde full seyirciyle oynayan takımları görüyorum onların taraftarları sabırtaşı herhalde maalesef başarı kriterimiz sadece o teneke parçasından ibaret o tenek parçası herşeyin üstünde

Enes Berfin
25.09.2008, 02:15
;1656074'] Fakat 5 maçta izlediğimiz bu Trabzonspor size gerçekten umut vaad ediyor mu ?

Bir tek bu cümleyi okudum diger yazdiklarini hic okuma geregi duymadimda o yüzden.

Evet ben umutluyum, Trabzonspor bundan sonraki yillarda hep basarili olacaktir bu sezon icinde gecerli, ne bicim sabirsiz insanlar var burda, ne oluyor bu millete anlamadim.

sarıyerli_TS
25.09.2008, 02:46
ii oynadığımız seneler gördük bişi olmadı.. kötü oynayalım sağlam defans yapalım ama maç kazanalım güveniyorum takımıma ilk yarıyı az kayıpla atlatıp 2.yarı yattara giderse ondan geelen parayı değerlendirirsek kanatlara 10 numara mevkine bu sene biLe olabilir ama hayırlısı diyelim..

önemli olan seneye oluşcak takımımız yne de

Öztürk Adem
25.09.2008, 02:55
Ben bu Yattaranın takımdan ayrılmasının takımın ustunde daha buyuk bır bırlesme olacagını dusunuyorum sorumlulukları cok daha arttı bu takım Yattarasız da oynar artık dedırtecek gucte

Erdal DİLEK
25.09.2008, 03:15
bir gram önemi yok, 3 puan olsun 5 metre ofsayt olsun. . .

Sen_Teksin_61
25.09.2008, 07:01
Başlığı açan arkadaşımız gayet medeni şekilde görüşlerini dile getirmiştir. Ben düşüncelerine genel olarak katılıyorum. Trabzonsporumuzun iyi futbol sergileyemediği bir hakikat. Ancak takımın gelecek için umut vadetmediği muamma bir konu. Çünkü kadromuz henüz oturmadı diye düşünüyorum. Futbolcular gerçek form düzeylerine ulaştıktan sonra takımın geleceği hakkında daha sağlıklı yorumlar yapılabilir. Yattara'nın (son haberlere göre Katar kulübüne gidememiş) ve formda bir Barış'ın Isaac'ın Gökhan Ünal ve Umut Bulut ile oluşturacakları uyumlu hücum hattı meydana gelirse Trabzonsporumuzun sezon başından beri oynadığı berbat futbolu aşacağımız kanaatindeyim. Berbat futbol diyorum çünkü sadece defans yapmayı becerebiliyoruz. Orta sahada ve hücum hattında gole yönelik organizasyonlar yok denecek kadar az ve uyumsuzluk hat safhada...

Bu aşamada söylenilebilecek en olumlu cümle "bu takıma ve Ersun hocaya en azından sezonun ilk yarısına kadar sabır gösterilmelidir" cümlesidir diye düşünüyorum. Daha önce de değindiğim gibi Ersun hoca Trabzonsporumuzun en önemli problemi olan defansı problemsiz hale getirmiş durumda. Sanırım şimdi benzer bir çözümlemeyi orta saha ve forvet için de hayata geçirmeye çalışıyor.

Buradaki en büyük problem şu: Trabzonsporumuzun defansına yönelik olarak yapılan transferler hemen hemen yeterli iken, orta sahaya, özelliklede kanatlara ve hücuma yönelik transferlerin yeterli olmayışıdır. Ersun hoca bu problemi çift forvet ve Isaac düşüncesiyle aşmaya çalışıyor ama işi gerekten zor. Dediğim gibi bu bölgelerde transfer eksiği var. Eğer Yattara'nın da gitmesi kesinleşirse Ersun hocanın takımın hücumdaki problemlerini nasıl gidereceğini kamuoyunun takdirine bırakıyorum...

Hüseyin Kurt
25.09.2008, 08:41
devre arasına kadar iyi gidelimde isterse çok kötü oynasınlar umrumda değil...iyi oynadığımız zamanlar sadece "gönüllerin şampiyonu" olduk...

Koray
25.09.2008, 08:44
Aynen öyle Hüseyin abi,iyi veya kötü oynayalım yeter ki kazanalım...
Ben gönüllerin şampiyonu olmaktan bıktım...
Artık gerçek şampiyonluk istiyorum...

Hüseyin Kurt
25.09.2008, 08:51
Aynen öyle Hüseyin abi,iyi veya kötü oynayalım yeter ki kazanalım...
Ben gönüllerin şampiyonu olmaktan bıktım...
Artık gerçek şampiyonluk istiyorum...
aynen koray..
bu yüzden denizli maçına çok sevinmiştim.kötü oynamamıza rağmen yarım pozisyonla maçı aldık.büyük takım olmak bu bence.kötü oynasanda yeniyorsun...
o kadar sene iyi oynadık "gönüllerin şampiyonu" olduk.bu bize ne kattı...
hiçbir şey...
gerçek şampiyonluk zamanı artık.yattaraya takılmamak lazım artık.antalya ve konya maçını kazanalım,kimse yattarayı takmaz kafaya..bu 2 maç çok önemli.

oflubektas
25.09.2008, 09:23
Hiç ayrıntıya girmeye gerek yok, bu takım kontraatak yapamıyor. Tek sıkıntım bu. Yaklaşık 20 senedir bu takımı takip ederim, 14. olduğumuz sezonda bile kontraatak yapma konusunda belirgin bir sıkıntımız yoktu. Kontraatak Trabzonspor'un vazgeçilmez kimliği, Karadeniz'in birdenbire büyüyüp sahilde patlayan dalgasıdır. Bu nedenle topu kendi yarıalanında sürdükten sonra orta sahada tavuk gibi geri "hapalayan" futbolcu görmek istemiyorum. Ancak savunmamıza laf yok. Eğer kontraları iyi yapmaya başlarsak bizden kuvvetli görünen fb ve gs maçlarında az geriye yaslanıp bitiririz işlerini.
Colman'da Denizli maçında hatırı sayılır düzelme gördüm ama geldiğinden beri oyununu bir arpa boyu ilerletmeyen Selçuk 'a 7. haftadaki gs maçının sonuna kadar sabretmek, oyununu bu zamana kadar düzelmezse yedeğe çekmek gerekiyor.

Hüseyin Bağdat
25.09.2008, 09:29
Tamam iyi oynamıyoruz. Ofansıf anlamda kötüyüz. Ama her zaman söylediğimiz, uyumsuzluk sorununu gözardı etmeyelim lütfen. Selçuk orta sahada, Gökhan forvette istediğimiz- beklediğimiz gibi oynamaya başlarsa takım daha iyi olacaktır. Ben daha iyi olacağımıza inanıyorum. Lütfen yıkıcı olmayalım. Sonuçta şu an yenilgisiz ve en az gol yiyerek ikinci durumdayız...

Engenius
25.09.2008, 09:38
tarih galipleri yazar

Erdinç Barutçu
25.09.2008, 09:43
Çok amatörce ve sıradan oynanan bir halı saha maçında bile hiç tanımadığın insanlarla oyun oynadığımızda oyunda ne kadar zorlanıldığı ortada.Kaldi kı prof. ligten ve müsabakalardan bahsediyoruz.Aslına bakarsanız ben bu konuda bir otorite değilim fakat uyum sorununun en çok görüldüğü bölge defanstır ve biz bu işi çok iyi bir şekilde aştık.Tek gol yedik o golünde nasıl bir gol olduğunu hepimiz biliyoruz.İyi oynayamadığımıza katılmıyorum.İyi oynamamak gol atamamak değildir.İyi oynamıyor olsaydık çok da gol yerdik.İlerdeki uyum da çözüldükten sonra gerisinin geleceğine inanıyorum.Transferlerimiz iyi, havamız yerinde herkeste yeni bir heyecan.Bize gerekli olan sadece zaman ve şans. :)

Burçak
25.09.2008, 09:44
kötü oynarken 3 puanları kazanabiliyormusun. işte o takım iş yapar demektir.
hep böyle kötü oynayacak değiliz. forvet oyuncularımız kaliteli adamlar sonuçta. Gökhan Ünalı tartışmayız heralde. Umut u beğenmeyenler varsada geçen seneki attığı goller ortada.
Golleri sıralamaya başladıklarında oyunda güzelleşecek.
yeterki futbol oynayamıoruz dediğimiz şu günlerde maçları kazanmasını bilelim.
gs geçen yıl topmu oynadıda şampiyon oldu. ite kaka 1-0 lık maçlarla şampiyonluğu kaptı.
ama Tarihde 2007 2008 şampiyonu yazıyor.
Futbolda güzelleşecektir.

Onur Civelek61
25.09.2008, 12:40
Kötü oynayarak 3 puan kazanmak...
Tabi ki önemli olan kazanmak.İyi oynayan 3 puan almıyor.Fakat ben iyi futbol istiyorum.Bunun için sabır gerekli ama Ankaragücü,Ankaraspor maçlarında çok gol pozisyonuna girdik iyi de oynadık.Hücum olarak söylüyorum iyiydik.Yattara faktörü tabi ki.bjk,Denizli maçlarında ise girdiğimiz gol pozisyonu çok az.Colman,Selçuk,Hüseyin 3 tane ön libero mevkii oyuncusuyla oynuyoruz.Kanatları kullansak Umut-Gökhan gibi üst düzey santraforlar gol şov yapar.Ama dikine gittikçe bu oyuncular rakip karşısında eriyor.Kaleye sırtı dönük oynayabilcek bi Isaac var.İlerde top tutabiliyor.Defans taş gibi ama hücum bölgesi istenilen düzeyde değil.Sabırlı olmak lazım tabi...

omondoles
25.09.2008, 12:49
kötü oynuyarak kazanmak iyi güzelde, rakiplerimiz bu şekilde kazansa çekirge örneğini vereceğiz. umarım biz çekirge durumuna düşmeyiz :)

İdris Toksoy
25.09.2008, 12:52
futbolda güzelleşecek inşallah!

cabri
25.09.2008, 13:25
ziya doğan ın ilk döneminde ligi 2 kere 2.bitirdik. O kadro oturmuş bir kadroydu ama kesinlikle futbol oynamıyordu. 8 kişi ile savunma yapıp fatih-gökdeniz-yattara ile golü bulup her maçı alıyorduk.

Futbol umut versin tabi ama kazanmayı bilmek..becerebilmek daha önemli.

Bakınız bşk-antep maçına.. pas yapan hep antep.. oynayan antep.. 3-0 kazanan bşk.

Takım savunmasını iyi yapıyoruz. Bunda sıkıntı yok. Hücum zenginliği ve etkinliği sağlanırsa sıkıntılar aşılır.

selçuk-colman-gökhan-umut-isaac bu elemanların özel antremana tabi tutulması lazım. mümkünse hepsi aynı odada yatsın aynı evde kalsınlar bir müddet. :)

yns_emre61
25.09.2008, 13:38
haticeye değil neticeye...

Yavuz Hasan
25.09.2008, 14:23
kimse kötü futbolla şampiyon olduk diye üzülmez

Emo91
25.09.2008, 15:10
futbol okadarda önemli degil..... galibiyet daha önemli...

ama takim kendine bi gelirse hem iyi futbol görürüz, hemde 3 puan....

ben bu takimdan cok umutluyum, yattaranin gidisi bizi okadar cok etkilemez...
isaac ve baris var. ayrica takviye gelicekdir, insallah ozamana kadar takim oturur

Emirhan Ömeroğlu
25.09.2008, 16:05
ezikbahçe bilmem kaç yıldır top oynamadan şampiyon oldu.. bırakın takım oynamasın ama maç kazansın elbet top oynar bunu tartışmak doğru değil.

enmavi61
25.09.2008, 17:48
sonuca endeksli ligimizde her maçta iyi oyun ve galibiyet beklemek hayalcilik olur...ancak puan kayıpları yaşadığımız maçlarda iyi oyun da ancak teselli olur... türkiye de maalesef önemli olan neticedir...

ApoCaN28
25.09.2008, 17:55
Önemli olan kötü oynarken de 3 puanı almaktır...
Takım halinde savunma yapıyoruz hocamızında dediği gibi takım halinde hücumu da yaptıkmı...
Hem Güzel Futbol Hemde Güzel Futbolla Galibiyetler gelecektir önemli olan kötü oynarkende 3 puanı almaktır...

Mustafa OK
25.09.2008, 17:57
valla devre arasına kadar kötü oyunlada olsa 3 puan alalım ben razıyım...

FatmaÇelik
25.09.2008, 21:48
Kazanmak her şeyden önemli tabi ama iyi oynayıp kazanmak daha önemli.

Ama 1-0 olsun bizim olsun mantığından ilerlersek kazanalım da nasıl olursa olsun...

TS-Tiryaki
25.09.2008, 21:54
Yemisim güzel oyunu. Ben aldigim 3 puana bakarim. Ne eyliyeyim güzel futbolu puanlar almadikca. Bakiniz; Sezon 03/04

agahozlu
25.09.2008, 23:35
4 maÇ 10 puan ve lideriz tartıştığımız konuya bakın.İlla bir şey söylemek gerekiyorsa şahsi fikrim şudur: Kötü oynayalım hiç bir zevk vermeyelim şampiyonluğa ulaşalım.Benim için bu kadar net.Faith-Szymek-Yattara-Gökdeniz li iki defa ikinci olduğunuz dönemde iyi top oynuyorduk ve sadece gönüllerin şampiyonu olduk!! bana gerçek şampiyonluk lazım,istersek rakip kaleye bir defa gidip gol atalım

Recep Alkan
26.09.2008, 08:40
sahsen sampıyonluk gelecekse ben futbolu cok da onemsemıyorum. cunu futbolda her zaman sonuc en onemlı olan seydır.

selimatal
02.10.2008, 10:58
Lig başlarken hangimiz TS dan bu derece başarılı sonuçlar bekliyorduk? Uyum sorununu çözmek için 5-7-10 hafta gerekir hatta ancak 2. yarıda takım olabiliriz diyenlerimiz vardı. Ne oldu şimdi? FB nin 5 maçta 3 mağlubiyet aldığı bir ligde TS lider oldu, keyfini çıkartmak gerekirken "iyi futbol oynamıyoruz" söylemleri başladı. Bu yazıları okuyan geçen seneki gibi son sıralarda olduğumuzu zanneder. Ligin rakibe en az gol pozisyonu veren takımıyız. Hem de açık ara. Golcülerimiz henüz kolay gol atma konusunda tam bir organizasyonu sağlayamadılar ama en kötü halleriyle bile birer birer atıyorlar.

Görülüyor ki TS un en büyük sorunu, sabırsız taraftarı. Liderlikten düşersek takımı yerden yere vurmaya hazırlananlar hiç de az değil. Üstelik 4 yıl aradan sonra gelen liderliğe rağmen. Geçen 2 yılda her deplasmanda "Trabzon kümeye" tezahuratları hemencecik unutulmuş! Şampiyonluğu çok kolay ulaşılan "babamızın malı" olarak görenler hiç de az değil. Haddimizi bilelim arkadaşlar. Daha yeniyiz. Bu takım gerçek performansına ve ortalığı kasıp kavuracak bir kadro yapısına ancak önümüzdeki sene ulaşabilir. Bu sene ise ancak ve ancak camianın tüm dinamikleri harekete geçirilebilir ve rakipler tökezlerken biz kötü oynasak ta puan kazanmaya devam edersek şampiyonluk gelebilir.

Bu arada kötü oynayıp 3 puan kazanmak denince rakibin bizden iyi oynadığı maçları kazanmayı anlıyorum ben. Ve soruyorum: geçen 5 maçın hangisinde rakibimiz TS dan daha iyi oynadı da biz kazandık? Rakibi futbol olarak ezememeyi kötü futbol olarak algılayan bir zihniyet çok sakat. Üstelik, BJK dahil oynadığımız 5 takımın da TS dan "öcü gibi" korktuğu ve 5 li çakılı defansla oynadığı da ortada iken. Turkcell Süper ligi, UEFA ya göre Avrupa'nın en büyük 4. ligi. FB nin 3 mağlubiyeti var ve hala şampiyonluktan bahsediyor. Biz namağlubuz ve şu tedirginliğe bir bakın.

Kendimize gelelim ve takımdaki beklentilerimizin üzerinde hızlı kaydedilen gelişmenin ve tüm futbol otoritelerince birden en büyük favori olarak gösterilmemizin keyfini çıkartalım.

Tüm oynadığımız rakipler TS dan çok korkuyor artık. Ben de en çok bu durumun farkında olmayan kendi taraftarımdan korkuyorum.

Bayundur Han
02.10.2008, 11:41
Eski sampiyonluklarimizdada dogru durust gol atmadan sampiyon olmuslugumuz vardir. Benim icin futbol onemli degil. Once bir sampiyon olalim. Sonraki seneleri dusunuruz futbolu. 3 puan onemli olan.

TSigalko
02.10.2008, 11:43
Şu anda zaten yeni yeni takım oluyoruz.Oyuncular birbirini yeni tanıyor.Önemli olan bu arayı en kısa kayıpla atlatmak.Sonra zaten güzel futbolda kendiliğinden gelecektir.BU takımdan ilk haftalarda güzel futbol beklemek yanlış olur.

TSercaN
02.10.2008, 11:52
Lig başlarken hangimiz TS dan bu derece başarılı sonuçlar bekliyorduk? Uyum sorununu çözmek için 5-7-10 hafta gerekir hatta ancak 2. yarıda takım olabiliriz diyenlerimiz vardı. Ne oldu şimdi? FB nin 5 maçta 3 mağlubiyet aldığı bir ligde TS lider oldu, keyfini çıkartmak gerekirken "iyi futbol oynamıyoruz" söylemleri başladı. Bu yazıları okuyan geçen seneki gibi son sıralarda olduğumuzu zanneder. Ligin rakibe en az gol pozisyonu veren takımıyız. Hem de açık ara. Golcülerimiz henüz kolay gol atma konusunda tam bir organizasyonu sağlayamadılar ama en kötü halleriyle bile birer birer atıyorlar.

Görülüyor ki TS un en büyük sorunu, sabırsız taraftarı. Liderlikten düşersek takımı yerden yere vurmaya hazırlananlar hiç de az değil. Üstelik 4 yıl aradan sonra gelen liderliğe rağmen. Geçen 2 yılda her deplasmanda "Trabzon kümeye" tezahuratları hemencecik unutulmuş! Şampiyonluğu çok kolay ulaşılan "babamızın malı" olarak görenler hiç de az değil. Haddimizi bilelim arkadaşlar. Daha yeniyiz. Bu takım gerçek performansına ve ortalığı kasıp kavuracak bir kadro yapısına ancak önümüzdeki sene ulaşabilir. Bu sene ise ancak ve ancak camianın tüm dinamikleri harekete geçirilebilir ve rakipler tökezlerken biz kötü oynasak ta puan kazanmaya devam edersek şampiyonluk gelebilir.

Bu arada kötü oynayıp 3 puan kazanmak denince rakibin bizden iyi oynadığı maçları kazanmayı anlıyorum ben. Ve soruyorum: geçen 5 maçın hangisinde rakibimiz TS dan daha iyi oynadı da biz kazandık? Rakibi futbol olarak ezememeyi kötü futbol olarak algılayan bir zihniyet çok sakat. Üstelik, BJK dahil oynadığımız 5 takımın da TS dan "öcü gibi" korktuğu ve 5 li çakılı defansla oynadığı da ortada iken. Turkcell Süper ligi, UEFA ya göre Avrupa'nın en büyük 4. ligi. FB nin 3 mağlubiyeti var ve hala şampiyonluktan bahsediyor. Biz namağlubuz ve şu tedirginliğe bir bakın.

Kendimize gelelim ve takımdaki beklentilerimizin üzerinde hızlı kaydedilen gelişmenin ve tüm futbol otoritelerince birden en büyük favori olarak gösterilmemizin keyfini çıkartalım.

Tüm oynadığımız rakipler TS dan çok korkuyor artık. Ben de en çok bu durumun farkında olmayan kendi taraftarımdan korkuyorum.

Sana katiliyorum! Biz bu sene elimizden geleni yapmaliyiz, sampiyonluk gelirse cok guzel olur ama buna sartlanmamak lazim.

Takim olma yolunda yavas ve emin adimlarla ilerliyoruz. Bu sezon seninde belirttigin gibi rakipler bizden korkuyor.

Trabzonspor bu sene en iyi dereceyi alacaktir ve seneye yerinde transferler ile ortaligi kasip kavuracaktir!

magicyattara
02.10.2008, 11:53
;1656074']Öncelikle bu konunun Yattara'nın transferiyle pek ilgisi olmadığını bilmenizi isterim. Fakat 5 maçta izlediğimiz bu Trabzonspor size gerçekten umut vaad ediyor mu ? Her geçen hafta takım biraz daha iyi mi oynuyor ? İki orta daha fazla mı kesiyor ? Daha çok mu gol pozisyonuna giriyor ? Pas yüzdesi mi artıyor ? Yoksa takımdaki sıkıntılar daha mı bir belirginleşiyor ?

Bu birbiriyle ilişkili başlıkları bu konu altında toplayarak renkdaşlarımın düşüncelerini görmek istedim. Kısaca konu ile ilgili şahsi düşüncelerim ise;

Bu yıl dikkatimi çeken bir nokta var ki, Trabzonspor maçları genel itibariyle ilgili haftanın en zevksiz maçları arasında yer alıyor. Sağlam bir defans ve kısmen mücadele dışında Trabzonspor'u sahada görmek pek mümkün olmuyor. Peki sorun, uyum süreci mi ? "Kötü oynuyoruz ama kazanmasını biliyoruz, büyük takım olmanın özelliklerinden biri de budur" mu diyoruz ? Peki büyük takımların her maç kötü oynamadığını da biliyoruzdur umarım ?!

1) Kötü oynamaya devam etsek bile kazanmaya da devam ederiz. ( Ki devamlılık olması elbette olumlu, ancak böyle birşey olması mucize olur )

2) Takım kimilerince fazlasıyla yaşanmaya devam eden uyum sürecini yavaş yavaş aşar ve gittikçe futbolun olumlu yönlerini sahaya yansıtarak kazanmaya devam ederiz. ( Keşke, ama bu konuda hiç umudum yok )

3) Kötü futbol, önümüzdeki maçlarda puan kayıplarına sebebiyet verir. Hedeften gittikçe uzaklaşan Trabzonspor'un sabırsız taraftarı suçlu arar. Takımdaki oyuncuların zaten yüksek olmayan formu daha da düşer. Uyum süreci, işkence sürecine dönüşür. Trabzonspor artık futboluyla değil, sorunlarıyla konuşulmaya başlanır. Takım da sezonu en iyi ihtimalle 4. bitirir. (Ki bu olanlara rağmen 4. bitirmekte de elbette başarı olur )

Hepsi şahşi düşüncelerimdir. Katılan olur, katılmayan olur. Önemli olan olası olumsuz sonuçlara geçmiş yıllardan ziyade, olumsuz tepki göstermek yerine ; takıma destek olabilecek miyiz ? Kendinizde veya camiada o ışığı görüyor musunuz ?

Bence nefis bir analiz.

Ne yazık ki aynı kaygılarla izliyorum bu yıl Trabzonsporu.

Top rakipteyken basan topu kazanan ama topu kazandıktan sonra acemiler ordusuna dönen bir takım var ortada.
Açıkçası 5 hafta için konuşmak gerekirse oynadığımız rakipleride göz önüne alırsak,bundan sonra ne olacak sorusu önem kazanıyor.
Beşiktaş maçında Yattara oynarsa kazanırız diyen taraftarımız,bu gün iyiki Yattara gitmiş diye konuşuyor.
Ve ilk 5 maçlık grafikte en tepe noktamız Yattaranın oynadığı Ankaragücü maçının ilk 45 dakikası.

Ara transfere sağ salim çıkalım yeter diyen bir taraftar profili var.Bu taraftarın takıma pek fazla güvenmediğini gösterir.

Bundan sonrası için mücadele eden,kapanan,gol atmaktan çok gol yememeyi amaç edinen(ki elimizdeki kadro buna yatkın) bulduğu fırsatları değerlendirerek maç kazanmaya çalışacak bir Trabzonspor bekliyorum.
Bu oyun Ersun Yanalın futbol kimliğiyle örtüşür mü?

Kötü oynayıp kazanmak konusuna gelincede;Futbol nankördür ama o kadarda değil.

Kazanmak için iyi oynamak zorundayız.Bu iyi oyun defansif anlamda da olabilir.

Bayundur Han
02.10.2008, 11:55
sampiyon oldugumuz sezon 1979 - 1980 sezonuna bir baktim. Ve su sonucu gordum:
Sezon: 1979-80
Trabzonspor Gaziantepspor 2 - 1
Zonguldakspor Trabzonspor 0 - 0
Beşiktaş Trabzonspor 0 - 0
Trabzonspor Diyarbakırspor 1 - 0
Trabzonspor Eskişehirspor 1 - 0
A.Demirspor Trabzonspor 1 - 0
Trabzonspor Göztepe 1 - 1
Adanaspor Trabzonspor 0 - 0
Trabzonspor Fenerbahçe 2 - 0
Altay Trabzonspor 1 - 1
Trabzonspor Ç.Rizespor 1 - 0
Kayserispor Trabzonspor 0 - 1
Galatasaray Trabzonspor 1 - 0
Trabzonspor Orduspor 4 - 0
Bursaspor Trabzonspor 1 - 0
Gaziantepspor Trabzonspor 1 - 2
Trabzonspor Zonguldakspor 0 - 0
Diyarbakırspor Trabzonspor 0 - 0
Eskişehirspor Trabzonspor 0 - 0
Trabzonspor Beşiktaş 0 - 0
Trabzonspor A.Demirspor 1 - 1
Göztepe Trabzonspor 0 - 0
Trabzonspor Adanaspor 0 - 0
Fenerbahçe Trabzonspor 1 - 1
Trabzonspor Altay 1 - 0
Ç.Rizespor Trabzonspor 1 - 1
Trabzonspor Kayserispor 1 - 0
Trabzonspor Galatasaray 2 - 0
Orduspor Trabzonspor 1 - 2
Trabzonspor Bursaspor 0 - 0

eze eze sampiyon olmamissiz ama sampiyon olmusuz:D akillarda kalanda budur. ha bu bu sene olur yada seneye onemli degil. Bu sene yapilanma senesi. Seneye insallah sampiyonluk senesi.

Faruk Akhan
02.10.2008, 12:22
oyun güzel bence ben şu 5 haftada bizimle maç yapan hiç bir takımı bizden üstün görmedim varsayalım öyle olsun önemli olan sonuca gidebilmek ki geçen seneler bunun acısını çok çektik

TSezgin61
02.10.2008, 12:26
bencede antalya macina kadar hic umut yoktu, ama sabredelim bakalim dedim kendi kendime. yattara satildi umudum iyice bitti, ama yinede hayirlisi dedim.

ve antalya macini herkes gördü... antalya macinda hücum gücümüzün tam performans olmasada iyi performansini gördü. savunmamiz iyi degildi belki ama heralde ondan önceki 4 maci görenler elestirmeye cesaret bile edemezler.

yani kisacasi takim yavas yavas "Takim" oluyor. dahada iyi olacagini gösterdi. su konya- galatasaray maclarini alalim, ozaman iste akan sular durur!

boztepe61
02.10.2008, 12:26
İlk 5 maçtaki tepe noktamız ne ankaragücü maçı ne bjk maçı.

Tepe maçı son maçtır.

Komple takım gibi oynadığımız maç..

İyiye gidişi görmeyen gözlerini dünyaya kapatmış demektir.

Muhammed
02.10.2008, 12:40
Ya bu ne ya bence harika oynuyoruz takımda istek var hırs var gollerden sonra bütün teknik heyetin sevinişini görmediniz mi? Herkes bişeyler yapmaya calısıyor bu takım için bırakın artık bu olumsuzlukları

matalar
02.10.2008, 13:20
antalya maçında her ne kadar iyi oynamış gibi gözüksk de ben önceki 4 maçtaki dengeli futbolu tercih ederim.
antalya maçında çok savruk bi futbol oynadık.kazandık ama kaybedecek kadar pozisyon verdik.özellikle 1-0 dan hemen sonraki pozisyon.
bence daha önceki maçlardaki gibi defansı sağlam tutalım.nasılsa 1 tane atarız.
ama kazanamıyorsak o zaman maç içinde bu oyun tarzına dönülebilir.
antalya maçı keyifli maç oldu ama sonu güzel bittiği için.

AYYILDIZ
02.10.2008, 13:28
Takım iyi yolda Antalya maçındaki futbol ligdeki 5 haftada en iyi maçlardan biriydi.

Furkan Dündar
02.10.2008, 13:33
antalya macında 2 top kaleyı buldu bı de sedatın kacırdıgı gol pozısyonu var lutfen bunları gorelım ılk gol adam sut cekıor asıst oluor zaten kesme bı top ondekı defans oyuncusuna takılırdı onlar da sasırdı 2. golde adam sakat sonradan gırıor cale de adam goremeyınce kademe yapıor ama hakem ıcerı alınc adamı suprız tabi burda tolganın uyanık olup kaleyı uyarması lazım..bızım ıse benm aklıma gelen gol dısında en az 5 pozısyonumuz var kı mac 2-2 den sonra 10 dakıkada 5-2 oluyordu.
tabı yıllarca ıyı futbol oynadık ole boyle sampıyon olamadık benm dusuncemole bole kotu kıtlı amcları kazanalım sorun yok.
ayrıca takımımıız kotu oynadı dedıgımız maclarda da rakıpler 10 kısı ıle savunma yapıyor dunya kluplerı bıle kapana takımları acmakta zorlanıorken bızım gıbı yenı kurulmus bı takımın bunları yapması zor seyler ıyı gunler ınsallah devam eder ....

selimatal
02.10.2008, 13:45
Antalya maçında defans dengesiz falan değildi. Maç 3-0 olması gerekirken 2 kez çok talihsiz bir şekilde geriye düştük ve defans daha fazla ileriye çıkarak oyunu riske etmek zorunda kaldı. Ts un geriye düştüğünde risk alması kadar doğal ne olabilir ki?

Bu görüşüme destek olacak şekilde şunu da unutmayalım: antalyaspor "tombaladan bulma" bir golle öne geçinceye kadar bırakın gol pozisyonunu ceza sahmıza bile yaklaşamadı;)

Travelair
02.10.2008, 13:51
Yavaş yavaş işler yoluna oturacak. Herkes daha öğrenme tanıma sürecinde. Bizim gördüğümüzü onlar da görüyor. Bize düşen ağırlıklı kısım, destek üzerine olmalı

28TS61
02.10.2008, 14:00
galip geldikten sonra ister iyi oynayalim isterse kötü, iyi oynadik diye extradan puan yada kötü oynadik diye puanimizi silmiyorlar.
mactan günler, aylar veya yillar gectikten sonra kimse o maci iyi yada kötü oynadi demiyor, sadece yendi yada yenildi diyorlar.
yani hatice egil netice önemli

bence kötü oynayalim ama galip gelelim yeter

POYRAZ
02.10.2008, 14:05
Iyi oynayip puan kaybetmektense kötü oynayip maclari tek tek kazanmayi tercih ederim. Ayrica bana göre takim cok da iyi oynuyor.

Muhammed KOÇ
02.10.2008, 14:13
Sadri Başkannın dediği gibi.. Büyük takımlar kötü oynadıkları zaman da galip gelmesini bilmeli. evet şu an biraz durumumuz buna benziyor..ama o kadar da vahim bir durumda değiliz..sonuçta yeni bir takımız..çok daha iyi futbol oynayacağımız günler de gelecek..

c_gumuser
02.10.2008, 14:20
gerçekçi olmak gerekirse takımın kazanma hırsı ve isteği üst seviyede ama ligin sonunu getirebilmek için bunlar yetmez şu an ersun yanalın gazı ile gidiyor takım geçmişte örnekleri olmuştu ( manisa , gençler ) ersun yanal gazı kestiği veya takımda bir rehavet oluştuğu zaman sıkıntı başlayacaktır.yani diyeceğim şu bu kadro bu ligi üst seviyelerde bitiremez ilk beş iyi bir sonuçtur transfer yapılması şart

@FLU
02.10.2008, 14:26
antalya maçında rakibe verdigimiz 3 ciddi pozisyon var 2 si gol oldu zaten , çok pozisyon verdik diyenler var da o bakımdan hatırlatayım dedim :)

ayrıca iyi futbol oynamaya başladık onu da geçtim , takım olarak çok güzel bir havaya sahibiz kenetlenmiş çocuklar inanmışlar

o yüzden sonuna kadar hep destek tam destek

Emiroğlu
02.10.2008, 14:27
Arkadaşlar yeter da...

Hep Destek Tam destek

febe solaganıdır....

Kullanmayın lütfen.Lütfen.

ApoCaN28
02.10.2008, 14:55
Ya Bazı Arkadaşlarımızın aksine takım hakkında olumsuz hiç bir düşüncem yok ...

Yeri Gelince İyi Oynıcaz ama Daha Yeniyiz Ve Bu Yeni Takım Harika Oynuyor Yeni oluşan takımlar bazında ...

Tam Takım Olunca Daha Güzel futbol Zaten Gelicektir...

yunuskul
02.10.2008, 14:56
Arkadaşlar 22 tane futbolcu aldık; bu takımdan iyi futbol beklersek biraz takıma haksızlık etmiş oluruz, önemli olan lige iyi başlamaktı.. Geçen 5 haftada takım olma yolunda çok önemli mesafe kat ettik.. Ersun yanal oynatmaya çalıştığı hücum futbolu yavaş yavaş oynamaya başladık... gökhan ve umutun form durumu artıyı zaman daha güzel bi futbol oynayacağımıza ben yürekten inanıyorum

Emre Emiroğlu
02.10.2008, 15:10
Gereksiz bir başlık olduğu kanaatindeyim. Son antalya maçında takımda bir ışık göremiyorsanız , ve takımın gittikçe daha kötü olduğuna inanıyorsanız diyecek hiçbir şeyim yok !! Anlayamıyorum son maçta 2 gol yedik diyemi kötüye gitmiş oluyoruz ? sahadaki mücadeleyi , maçı çevirme isteğini göremedinizmi ? Gollerden sonra futbolcularımızın nasıl kenetlendiğini görmediniz mi ?

Kötü günler yaşamadan takımın olumsuz yönlerini konusmak eleştirmek için şimdiden böyle bir başlık açıp takım kötüye gidiyor diye yorumluyorsak , allah göstermesin üst üste iki maç kötü olsak demekki yıkılır burası. Tetikte gibiyiz ya .Daha 6 resmi maç oynamış bir takımdan her maç döktürmesini mi bekliyorsuuz bilmiyorum ki ? 1 Kanadımız yoktu Yattarayıda yolladık ama takım cıktı son 2 maçını aldı ve son maçta da sayısız gol pozisyonuna girdi !
İddia ediyorum yattara olsaydı antalya maçında o kadar gol pozisyonuna giremeyecektik. Cünkü yine herkes topu yattaraya şişirip " alıp gitsinde kurtarsın bizi " mantığıyla oynayıp yatttaranın ayaklarına bakacaktık. Fakat o olmayınca herkes birşeyler yapmaya çalışınca takım oyunu oynadık ve takım olarak maçı çevirdik BİREYSEL OLARAK DEĞİL ! Bu bizim ihtiyacımız olan en büyük gelişmelerden birisiydi !

Emrullah
02.10.2008, 15:13
İlk beş maçta ofansif olarak en iyi oynadığımız maç Antalya maçı, defansif olarak ise Ankaragücü ve Denizli maçları. Ben eğer galip gelecekcek Antalya maçlarını, galip gelemeyeceksek tek pozisyonla kazandığımız maçları tercih ederim. Yeni kurulmuş bir takım için önemli olan galibiyettir. Zaten yavaş yavaş oyun anlayışımız da oturacaktır. Ama ilk başta iyi bir hava yakalamak için galibiyetler şart.

Antalya maçında toplam üç pozisyon verdik ikisi gol oldu. İlk gol Tayfun'un hatasıyla gelişti ve orta şut karışımından bir gol yedik. İkinci golde saha dışından bir anda giren, defans oyuncularının tahmin edemeyeceği yerden giren bir oyuncunun golü söz konusu. Çok ciddi bir defans hatası sayılmaz. İlk golden sonra verdiğimiz bir pozsiyon varki işte defansımızın yaptığı en büyük hata buydu.

ApoCaN28
02.10.2008, 16:10
Antalya Maçında Yediğimiz ilk gol golü atan futbolcunun takipciliği ile gelen goldü...

Mustafa Önder
02.10.2008, 17:25
Lig de o kadar hazır takım ve kaliteli kadrolar varken Trabzonsporumuzun hangi futbolu oynarsa oynasın lider olması manidar değil mi? Beyler bu takım daha yeni ve uyum sorunu var hala. Bu sorun atladıkdan sonra Antalya maçındaki futbolumuzu bile beğenmeyeceğiz.

Muhammed KOÇ
02.10.2008, 17:26
Antalya Maçında Yediğimiz ilk gol golü atan futbolcunun takipciliği ile gelen goldü...
takipçi felan değildi..tamamen şans golüydü..ortayı yaptı dedikleri adam aslında kaleye şut çekti..kafayı vurdu dedikleri adam bile o topu öle beklemiyordu ki ona sert topa sadece kafasını uzatmak kalıyordu..hatalı gol yedi denilen tolga da hatalı değildi; zaten top sert geldi bir de ıslak zemine çarpıp hızlanarak gelen topa yetişemedi.. kimi tesadüf kimi şans der olay bu..

selimatal
02.10.2008, 19:05
TS defansif oynamasını uygun gördüğü tüm maçları BJK maçı hariç kazandı. Ofansif oynaması gereken maçların da tamamını kazandı. Yani ne gerekiyorsa o günkü duruma göre aslanlar gibi yapacak bir gücümüz var artık. Tüm hatlar arasındaki uyum ise sadece zaman işi. Peki bu kadar konuşulacak sorun ne???

İsmail Çavuşoğlu
02.10.2008, 19:17
TS defansif oynamasını uygun gördüğü tüm maçları BJK maçı hariç kazandı. Ofansif oynaması gereken maçların da tamamını kazandı. Yani ne gerekiyorsa o günkü duruma göre aslanlar gibi yapacak bir gücümüz var artık. Tüm hatlar arasındaki uyum ise sadece zaman işi. Peki bu kadar konuşulacak sorun ne???
haklısın arkadaşım düşüncelerine katılıyorum .bence hiç bir sorun yok.takımımız oynaması gerektiği gibi oynuyor ve puanları topluyor.sene sonunda alınan puanlar toplanacak takımın iyi oynayıp oynamadığından kimse bahsetmeyecek ki bana görede süper oynuyoruz.

TSezgin61
02.10.2008, 19:20
bu arada bir haber dikkatimi cekti... yeri burasi degil belki ama...

Avni Akerde 10 mactir yenilmiyoruz galiba... fener 2000de sampiyonlugu, kadiköyde yenilmedigi icin, oraya cikan rakiplerin üzerindeki baskiyla aldi...

bence bu cok önemli. "Trabzonu Avni Akerde kimse yenemiyor" lafi hem Taraftari havaya sokar hemde takimi... buna karsilikta bu baski rakibi ezer...

tabi bu seriden kimsenin haberi yok suan

Kadir
02.10.2008, 20:22
Biz yine öyle aman aman top oynamasak bile çatır çatır maç kazanıyoruz ama birde Ezikbahçe'ye bakın adamlar ne yapsın ? Berbat oyun ve puan kayıplarına alıştılar .

Cafer Bulur
02.10.2008, 23:24
Futbol anlaminda antalya maci ile cikisa gectigimizi düsünüyorum.
Konya macinda da benzer bir oyun ve galibiyet bekliyorum.
Haftalar ilerledikce takimimiz oturacak ve daha etkili futbollar izleyecegiz.
Tabiiki takimimizin etkili isimleri sakatlik ve cezalar yasamazsa...

erkankoc
02.10.2008, 23:50
bu basligi acan kardes...rakiplerimizi gordukten sonra,biz bu ligin en iyi oynayan takimiyiiz..hatta git gide ileriye gidiyoruz...birak bu isleri..gecen seneden bu seneye futbol olarak 15 sene ilerideyiz..yada sen futbolun f sini bilmiyon..bak bjk defansi super denen takim,ukraynanin siradan takimindan 4 yiyor..gs konyayi ilk iki gollerini adil olmadan atip yeniyor..ayrica isvicrenin en kotu takimi olan bellizonadan iki macta 4 gol yiyor.zor yeniyor..bu bellizonayi trdekiler belki bilmez ama mahalle takim desem yeri..fenerbahcemi,bunu anlatmiyiim bile futbol katili bi takim..hatta takim bile degil..fener busene ilk 5 giremezde iste lobisi guclu..4 culugu kesin...geriye kim kaldi..sivas..iyi takimlar ama gucleri bi yere kadar..masa basinda bile uefaya gidemediler..devre arasi zaten cogu futbolcusu ve hocasi gidecek..paralari yok.acliktan oluyolar..kayserimi..`??bitti...bukadardi....

simdi trabzonsporu izledik..en kotu macinda bile gol yemeden yendiler..dolu dizgin gidiyoruz..ve takim daha oturmadi..super olacak..arada bir yenilecek..ama sen ve snein gibiler cikip burda,ersun yanala baskana sallayip,yattara adli beyni seyinde olan(sapik yani futbolculugu super)adamin geri getirin tekke gelsin deyip takimi yerden yere vuranlar ortaya cikmassa bu takim cok rahat ilk 2 ye girer..hatta icimden bi ses ts sampiyon olacak diyor...ok anlastikmi

Erdal DİLEK
03.10.2008, 00:22
galibiye güzel ama ya futbol???

bi gram önemi yok!!!!

zahido
03.10.2008, 00:27
galibiye güzel ama ya futbol???

bi gram önemi yok!!!!

Bencede :) Galatasaray geçen sene top oynamadı ama şampiyon oldu.. 95te biz oynadık ama fener şampiyon oldu.. Kimse sana sen kötü oynadın şampiyon olamazsın demiyor sonuçta :)

magicyattara
03.10.2008, 12:12
Allah göstermesin bu takım kötü sonuçlar alırsa,Bir çok arkadaş suçu takımı ve yönetimi eleştirenlerde bulacak.

İyi oynamayalım maç kazanalım.
Bence mahsuru yok.:)

TS İKBAL
03.10.2008, 15:31
Hareketlİ ve gÜzel oynasak bİrde Şampİyon olalim yanİ İkİsİ bİr arada trabzonspora en İÇten gÜvenİyorum...

Burçak
03.10.2008, 15:34
herkes galibiyetin yanında güzel ve üst düzey futbolu mutlaka görmek ister tabiiki.
ama kötü oynadığın dönemde galibiyet alabiliyormöusun ? işte ozaman sana başarılısın derler.
van maçında mükemmel ötesi iyi oynadıkda ne oldu ?
oynanan futbol herzaman kötü olacak değil. bu insanlar bi arada oynadıkça daha iyi olacaklar. önemli olan kötü deyip beğenmediğimiz futbolarının sonunda galip gelmeyi başarabilmeleri dir şu aşamada.

arifemre
03.10.2008, 19:07
antalya maçındaki oyunumuzu beğenmeyeni Allah çarpar yahu

M.S.SOFU
03.10.2008, 19:25
bence olaya bakış açısına göre değişir.stada bir taraftar ne için gider
1-takımı desteklemek
2-atmosferi yaşamak
3-stad dolu görünsün:)
4-eğlenmek
5-futbol maçı izlemek
bizim ülkemizde maç kazanmadıkça takım pek eleştirilmez ya da şöyle diyelim maç kazandıkça,takımın şampiyonluk iddaası arttıkça sadece tezahürat yapmaya giden sayısına artık şampiyonluk destekçisi taraftar da eklenir.bu bizim taraftarımızın futbol kültürü-tabi trabzonda durum biraz daha farklı anlatılanlara göre iyi futbol oynanıldığı için giden de var dediler-
almanyada adamlar her maç stadı tam dolduruyorlar.oraya ne yapmaya gidiyorlar merak ediyorum çünkü çok acayip aşırı güzel futbol oynanmıyor bence.
ingilterede ise hem takımlarını destekliyorlar hemde futbolu izlemeye gidiyorlar çünkü adamlar bu işi gerçekten iyi yapıyorlar.
ispanyada ise eğlenmeye gidiyorlar.
not:bu bilgilerin hepsi benim izlenimlerimdir doğruluğu bana aittir.

mashal61
03.10.2008, 19:34
kimse bu takımdan m. united gibi oynamasını beklemesin. bence futbol olarakta rakiplerimizin üzerindeyiz. hele son maçta çok iyiydik.

Manu61
03.10.2008, 19:35
Biz ne konuştuk bu forumda lig başlamadan..Takım yeni kuruldu ilk haftalar güzel futbol beklemek saçmalık olur diye..Önemli olanın ilk haftaları az kayıpla atlatmak olduğunu..3 puanın güzel oyundan daha önemli olduğunu..Tabi ilk haftalar için böyle düşünüyorduk..İlk haftalardaki oyunumuz kötümü bence hayır daha iyisi olamazdı şu durumda...Kötü diyen arkadaş yada arkadaşlar febe ve bejeke yi hiç izlemedi sanırım gesede kötü aslında ama onlar gol yollarında sorun yaşamıyor..

genç61
03.10.2008, 19:56
guzel futbol şart yoks bir yere kadar gidersin kotu futbolla
futbolda sanşla kimse şampiyon olmaz iyi olacaksın tabiki o zaman şansda yanına eklendimi tamam

Yunus Güneş
03.10.2008, 20:02
Daha yeni takımız bunu her takım yaşıyor. Futbolun içinde olan bir şey bu. Bazen iyi oynarsın bazen kötü ama kötü oynadığın zaman puan kazanmak bambaşka bir duygudur heralde....

seyyah61
03.10.2008, 20:28
Kötü oynasak bile bu takim ileriye yönelik isik veriyor.
Bu sezon cok ümitliyim takimdan.
Tamamen yenilenen kadronun alisma devreleri bunlar.
Galibiyet'ten cok beni sevindiren hocanin, oyuncularin golden sonraki müthis sevincleridir.
Hicbir takimda görmedim böyle kenetlenmeyi bu sezon.

servet nuh
03.10.2008, 20:44
başarılı olmuş,adından söz ettirmiş hiçbir takım görmedimki ben kötü futboluyla başarıyı yakalasın.(yunanistan istisna olabilir)bu bakımdan iyi futbol şartoğlu şarttır.tabi her iyi oynadığın maçı kesin alırsın diye bişey yok vede her kötü oynadığın her maçıda kaybetmezsin ama futbolda yüzde 80 olarak baskılı oynayan takım kazanır.
takımımıza gelince son antalya maçında bilhassa ilk yarıda oynadığı takım oyununu uzun zamandır görmemiştim,çok beğendim ve gurur duydum.inşallah dahada köklü olarak bu oyunu yerleştirir ve ileridede aynı uyumu yakalarız.evet 3 puanı alalımda varsın oyumuz kötü olsun demiyelim.kötüde oynasak iyide oynasak 3 puan bizim olsun.buna evet demiycek ts taraftarı yoktur.lakin sürekli kötü oynayıp ta önemli başarılara imza atmak futbolda çok ender görülür.....takımımızda iyi oyun yönünde önemli sinyaller var..ben çok ümitliyim.devre arası isabetli kanat elemanları alabilirsek çok daha iyi olur

+1AhmeT
03.10.2008, 20:59
kazanmak elbette mutluluk verici birşey taraftarın istediği nedir iyibir futbol seyretmek ve üç puanı almak bu sezon allah bozmasın ikisinide yaşıyoruz iyşanlah sezon sonuda şampiyonluğun zevkinide tadarız uzun bi aradan sonra ben bu sezon bundan çok umutluyum hayırlısıyla o günleride gürürüz iyşanlah

Emre Emiroğlu
03.10.2008, 21:04
Kötü oynayıp kötü sonuçlar alsaydıkk kimimiz yönetime hocaya transferlere suc bulacaktı.. kimimiz de " takım çok yeni zaten yaz boyunca söyledik 1 ay tahammül etmeliyiz diye" yorumlar yapacaktı...
Ama şimdi lideriz ya , iyi gidiyoruz ya .. Bunlar yetmiyor. Çok nankör , fırsatçı , çıkarcı ve tatminsiziz. İçimizde kaçımız yaz aylarında " ligin 5. haftasında lider olacağız !!! " diye düşünüyordu acaba ? Kaçımız ?
Baktık ki takım beklediğimizden iyi hazırlandı , beklediğimizden daha iyiyiz .. Hemen var olanıda yetersiz bulmaya başladık..
Pes vallahi ..
Üstelik son oynadığımız Antalya maçında futbola dair ne varsa göstermemize rağmen takımın her geçen gün kötüye gittiğini söyleyenler bile var :)
Bazen öyle yorumlar oluyorki gerçekten inanamıyorum.. Forumdan da , Stattan da , Taraftarımızdan da soğuyorum.

Cenk Zihni
03.10.2008, 21:13
İyi futbol derken kime göre veya neye göre?

Bana göre alınan her 3 puan iyi futbolun eseridir.Göze hoş gelir gelmez,90 dakka verem oluruz olmayız.3 puan 3 puandır.

Güzel futbol,iyi futbol için trabzonspor kesmiyorsa salon futbolu izlemeyi öneririm.
Ben takımdan gayet memnunum.Antalya macı fikirlerimi iyice perçinledi.

ts_tuncay_ts
03.10.2008, 21:25
Fenerbahçenin ellerini kullanıp attığı Fenerbahçenin de adının değiştirilip ElFeneri Konulduğu sene biçok maçta haksızlıkla vede kötü futbolla kazanmış olduğu maçları kendi takımım üzerinde görmek hiç iyi olmaz.Onun İçin İYİ FUTBOLL...

ÜNAL
03.10.2008, 21:40
Kimse La Liga gibi,İtalyan ligleri gibi Türk liginden zevk almıyordur.Futbol alanında Türk ligi oldukça geri.Dakikada yaptıkları atak kadar 90 dakika yapabiliyormuyuz?

servet nuh
03.10.2008, 21:44
İyi futbol derken kime göre veya neye göre?

Bana göre alınan her 3 puan iyi futbolun eseridir.Göze hoş gelir gelmez,90 dakka verem oluruz olmayız.3 puan 3 puandır.

Güzel futbol,iyi futbol için trabzonspor kesmiyorsa salon futbolu izlemeyi öneririm.
Ben takımdan gayet memnunum.Antalya macı fikirlerimi iyice perçinledi.
95-96 da 30-0 yenebileceğimiz van maçını 1-0 yenilgiyle kapatmıştık.her iyi oynadığın maçı alırsın diye bi kayıt yok.santraforda çok önemli aslında.düşünün bir takım var süper top oynuyor ama son vuruşcusu berbat...diğer takımsa çok atak değil ama düştümü affetmiyen golcüsü var...işte bu ikinci takım birinciden daha fazla maç kazanır bence....

Emre Emiroğlu
03.10.2008, 21:51
2 sene üst üste 2. olduğumuz sezonlarda , fatihin 31 gol attığı , takım oyunu oynadığımız sezonda iyi futbol neyimize yaradı ? televizyonlarda gönüllerin şampiyonu trabzon , en iyi futbolu trabzon oynuyor dedilerde ne oldu ? en az gol yiyen takım olduk da ( 28 gol ) en çok atan 2. takım oldukta ne oldu ?? ozaman 22 yıldır olamıyorduk şuan 25 yıldır şampiyon olamıyoruz...

Elbette iyi de oynayacağız , kötüde oynayacağız. Ama söylendiği gibi 3 puan 3 puandır... 15-20 yıl sonra kimse Trabzon 2008-2009 yılında şampiyon oldu ama rezil futbol oynadı demeyecek !!! trabzon 2008-2009 da şeytanın bacağını kırıp 7. şampiyonluğunu aldı diyecekeler !!

İnsanlarda , medyada geçmişi unutur. Kimse cem papila yüzünde şampiyonluğumuzun gittiğiini , metin tokatın bizi saracoğlu çimlerine gömdüğünden bahsetmiyor beyler !

Şampiyon olalımda NASIL OLURSAK OLALIM... Yıllardır süren sıradanlaşma sürecinden sonra açıkcası nasıl oynadığımızın HİÇBİR önemi yok ! Ne yaptığımızın kaç puan aldığımızın önemi var..

Zamanında antepde , gençlerbirliğide , Manisada , Sivasta , Kayseride çok iyi futbol oynadı SONUÇ " 0 "

Ayrıca neden böyle bir tartışma içinde olduğumuzu da pek anlayabilmiş değilim. O kadar yorum yazdım ama.. Kötü oynadığımız yok.. AKSİNE HER GEÇEN GÜN DAHA DA İYİYE GİDİYORUZ..

Yineliyorum.. İçi en boş ve faydasız başlıklardan biri bu.. Burda ne tartışırsak tartışalım. Başlık belli olduğu için fayda getireceğini sanmıyorum. Suan bulunduğumuz konum ve hava itibariyle , oynadığımız futbolda baz alınarak , buraya her yazdığımız yorumda bir nevi boş konuşmuş oluyorUZ

blacksilva
03.10.2008, 22:09
2003-04 sezonunda yeni bir kadro kurulmustu, yattaralar,romaschenkolar,emrahlar,augustinler,cel aleddinler alindiydi ve o sezonun ilk macinda konyayla 3-3 ikinci macta fenere 0-1 ücüncü macta 1-0 adanayi yenip ilk 3 puan orda gelmisti ve o sezon ligi 2nci bitirmistik. su an ilk haftalar daha iyi durumda ve düsünün bu kez 23 yeni oyuncu. o dönem sezon bitip ikinci sezon 2004-05 takimi koruyup bide szymek alindi ve ilk maclar söyle 1. kayseri 0-3 ts, ts 3-1 genclerb., malatya 3-4 ts, ts 3-1 sebat, denizli 0-2 ts 5te 5 yapmistik ve ilk maglubiyetimizi sahamizda gs karsi 0-1 balicin golü. o sezonda 2. sirada bitirdik. insallah bu sezon daha iyi ve seneyede 100% sampiyon olalim. su sürec en fazla 25 yil sürsün

Cenk Zihni
03.10.2008, 22:14
2 sene üst üste 2. olduğumuz sezonlarda , fatihin 31 gol attığı , takım oyunu oynadığımız sezonda iyi futbol neyimize yaradı ? televizyonlarda gönüllerin şampiyonu trabzon , en iyi futbolu trabzon oynuyor dedilerde ne oldu ? en az gol yiyen takım olduk da ( 28 gol ) en çok atan 2. takım oldukta ne oldu ?? ozaman 22 yıldır olamıyorduk şuan 25 yıldır şampiyon olamıyoruz...

Elbette iyi de oynayacağız , kötüde oynayacağız. Ama söylendiği gibi 3 puan 3 puandır... 15-20 yıl sonra kimse Trabzon 2008-2009 yılında şampiyon oldu ama rezil futbol oynadı demeyecek !!! trabzon 2008-2009 da şeytanın bacağını kırıp 7. şampiyonluğunu aldı diyecekeler !!

İnsanlarda , medyada geçmişi unutur. Kimse cem papila yüzünde şampiyonluğumuzun gittiğiini , metin tokatın bizi saracoğlu çimlerine gömdüğünden bahsetmiyor beyler !

Şampiyon olalımda NASIL OLURSAK OLALIM... Yıllardır süren sıradanlaşma sürecinden sonra açıkcası nasıl oynadığımızın HİÇBİR önemi yok ! Ne yaptığımızın kaç puan aldığımızın önemi var..

Zamanında antepde , gençlerbirliğide , Manisada , Sivasta , Kayseride çok iyi futbol oynadı SONUÇ " 0 "

Ayrıca neden böyle bir tartışma içinde olduğumuzu da pek anlayabilmiş değilim. O kadar yorum yazdım ama.. Kötü oynadığımız yok.. AKSİNE HER GEÇEN GÜN DAHA DA İYİYE GİDİYORUZ..

Yineliyorum.. İçi en boş ve faydasız başlıklardan biri bu.. Burda ne tartışırsak tartışalım. Başlık belli olduğu için fayda getireceğini sanmıyorum. Suan bulunduğumuz konum ve hava itibariyle , oynadığımız futbolda baz alınarak , buraya her yazdığımız yorumda bir nevi boş konuşmuş oluyorUZ

Eline saglık.Anlatmak istediğimi uzun uzun anlatmıssın.

adem73
03.10.2008, 23:05
Hiç ayrıntıya girmeye gerek yok, bu takım kontraatak yapamıyor. Tek sıkıntım bu. Yaklaşık 20 senedir bu takımı takip ederim, 14. olduğumuz sezonda bile kontraatak yapma konusunda belirgin bir sıkıntımız yoktu. Kontraatak Trabzonspor'un vazgeçilmez kimliği, Karadeniz'in birdenbire büyüyüp sahilde patlayan dalgasıdır. Bu nedenle topu kendi yarıalanında sürdükten sonra orta sahada tavuk gibi geri "hapalayan" futbolcu görmek istemiyorum. Ancak savunmamıza laf yok. Eğer kontraları iyi yapmaya başlarsak bizden kuvvetli görünen fb ve gs maçlarında az geriye yaslanıp bitiririz işlerini.
Colman'da Denizli maçında hatırı sayılır düzelme gördüm ama geldiğinden beri oyununu bir arpa boyu ilerletmeyen Selçuk 'a 7. haftadaki gs maçının sonuna kadar sabretmek, oyununu bu zamana kadar düzelmezse yedeğe çekmek gerekiyor.
selcuk u yedege cekip kimi oynatacaksin.?????

magicyattara
03.10.2008, 23:19
Bence ikincilikte şampiyonluk kadar önemlidir.

Zirvede olmak iyidir.

servet nuh
03.10.2008, 23:22
[quote=Emre Emiroğlu;1678155]2 sene üst üste 2. olduğumuz sezonlarda , fatihin 31 gol attığı , takım oyunu oynadığımız sezonda iyi futbol neyimize yaradı ? televizyonlarda gönüllerin şampiyonu trabzon , en iyi futbolu trabzon oynuyor dedilerde ne oldu ? en az gol yiyen takım olduk da ( 28 gol ) en çok atan 2. takım oldukta ne oldu ?? ozaman 22 yıldır olamıyorduk şuan 25 yıldır şampiyon olamıyoruz...

iyi futbol oynadığımız için 3 eziklerin arasından sıyrılıp 2nci olmuşuz işte.sezon boyu kötü oynayıp şampiyon olan takımmı var Allah aşkına....futbol müsabakalarında yüzde 80 itibarıyla iyi oynıyan kazanır,bazen kötü oynarkende kazanırsın ama 10 maçta 1yada 2 olur...dolayısıyla takım oyununu oturtmamız lazım ve gittikçede oturuyor...türkiyede 2nci olmak demek şampiyonluğun direkten dönmüş olması demektir.kötü oynayıp 2 nci yada 3ncü olamazsın.büyük takımlar iyi futbol oynar,bazen iyi oynamayıpta kazanır ama sürekli kötü oynıyan takımın başarı şansı yoktur

Sen_Teksin_61
05.10.2008, 00:05
Galibiyet güzel ama futbolumuz hala umut verici değil. Bu futbolla nereye kadar???

hüseyin1975
05.10.2008, 00:07
Futbolumuzu Galatasaray Macina sakliyoruz

TolgaTopçu61
05.10.2008, 00:07
Büyük takimlar her maci iyi oynayarak kazanmaz,ara sirada kötü oynayip yenmesini bilmesi yetiyor

[KAPLAN]
05.10.2008, 01:51
Biz arasıra kötü oynayıp galip gelmiyoruz, sorun da burada ya. 6 maçta 1 maç iyi oynadık. Yani çok nadir iyi oynayıp galip geliyoruz. Yine de 2-3 yerinde transfer ile bu takımın uçacağını düşünüyorum ve Ersun Yanal'ın da farklı kombinasyonlar denemesi gerektiğini düşünüyorum.

İlk 6 haftadaki performanslara göre dizeceğim takım:

Onur (Slvia)

Herhangi Biri(Tayfun,Ferhat hariç) --- Song ---- Egemen ---- Cale

Selçuk (Ceyhun) --- Hüseyin

Isaac --- Serkan --- Barış

Umut

Sönmez Özlü
05.10.2008, 02:07
Bu kadar yeni bir ekibin takım oyunu oynaması için zaman gerekir. İşin açığı ben altı haftada on altı puan da beklemiyordum. Ama bunu başardık ki şu anda asıl önemli olan bu.

İlk haftalardaki puan kayıpları sezona girerken taşıdığımız güzel havayı bozabilirdi ve bu durum sezonu bütün olarak etkileyebilirdi. Bu yüzden, şu anda halimize şükretmemiz gerekir.

Devre arasına kadar en az puan kaybıyla gitmeye çalışmalıyız, çalışıyoruz. Takım oyunu ve güzel futbol zamanla gelecektir. Belki sezon sonlarına doğru göze hoş gelen bir futbol izleyebileceğiz.

Önümüzdeki sezon, artık hem puan hem de güzel futbol talep etme hakkımız doğmuş olacaktır.

Adil ÖZGÜR
05.10.2008, 02:07
Slva, (Onur)
Tayfun, Song, Egemen,
Ceyhun, Selçuk, Hüseyin
*Colman
Serkan, Umut
Isaac

sametaydin
05.10.2008, 02:15
Futbolda bunlar var çok iyi oynayarak yemilmek de var, kötü oynayarak kazanmak da var. Ama köü oynayarak da her zaman kazanamayız. Acilen gerekli önlemler alınmalı. Ben şahsen antalya maçından önceki futbolumuzu daha çok beğeniyordum. Rakipler pozisyon bile bulamıyordu. Şimdi defans çok açık veriyor. Dikkatli olmak lazım. :S

RaJoNKeSeN
05.10.2008, 02:18
Futbolumuzu Galatasaray Macina sakliyoruz

İnşALLah öyLe olur kardeş

Bartuğ13
05.10.2008, 02:20
lütfen beklentileri tavana koyup,her futbolcuyu en ufak hatası için eleştirmekten vazgeçelim!
takıma destek olup,onlara başarı kazanma yolunda elimizden gelen desteği sonuna kadar gösterelim ki,o yolun sonunda aldıkları başarının da mutluluğunu yakalama hakkına sahip olalım.

geçtiğimiz 6 haftada taraftarlardan gördüğüm reaksiyonlar şuanda olanları genel manada hiç de hak etmediğimizi gösteriyor maalesef.

allah korusun bu takımı ufak tefek kayıplardan.senki herkes pusuya yatmış takımın aksamasını bekliyor gibi geliyor.
yapmayalım arkadaşlarlar bunları lütfen.

konuya gelince tabiki takım kötü oynayacak,tabiki kaybedecek.daha yeni yeni takım olmaya başlayan bir ekipten muhteşem oyun beklemeye gerek yok.ben de çok sıkılıyorum kötü oyuna tabi ama sonuçta bu çocuklar bir şekilde toparlıyorlar,en azından toplamak için ellerinden gelen mücadeleyi sergiliyorlar.zamanla futbol oturur.o yüzden üzümü yiyip,bağını sormama zamanı.oynadığın futbola puan verilmedikten sonra şu haftaları kazanarak ama kötü oynayarak geçmişiz nolcak?bizim en çok eksik olduğumuz nokta buydu zaten.zamanla oturacak.endişeye gerek yok.

Sen_Teksin_61
06.10.2008, 01:13
Herşeye rağmen özlemimiz, galibiyetleri iyi futbolla hak ederek almak. Eğer şampiyon olacaksak her maça damgamızı vurmalıyız diye düşünüyorum. Böyle bir şampiyonluğun tadına doyum olmaz :)))

Furkan Dündar
06.10.2008, 01:30
gökhan ünala ne olursa olsun bu takımda oynamalı kotu oynuor ama o bızım tam anlamı ıle tek bıtırıcımız ne kadar kotu dıyoruz ama 6 mac 3 gol ıyı oynarsa zaten macta 2-3 fark olur zaten....

Arif Timurcioğlu
06.10.2008, 02:30
Büyük takım olmak işte bu her hafta bir yıldızımız parlıyor futbol bu hafta iyi değildi kendi kendiğimize yediğimiz iki golde bu oyuna büyük bir etti. Kazanmak güzel herşeyden önemlisi takım olmak güzel.

cngz
06.10.2008, 02:43
ya bu şekilde telaşlanmak için daha erken. bu takım daha çok yeni bir takım, ligin henüz 6. haftası bu kadar karamsar olmaya gerek yok. ersun hoca yavaş yavas takımı oturtuyor, daha eksikler var, bu kadar olacak tabi. şurda 11 maç daha savretsin bu takım, ikinci yarıya belliki transfer yapılacak, en az 2 oyuncu alınacak kanatlara yada orta sahaya. ikinci yarı bu takım daha pozitif futbol oynayacak o kesin. biraz zaman, sabır lazım takımada, hocayada, yönetimede. bizde sakin olalım.

ben diyorumki, lig sonunda 75-80 arası puan alan şampiyon olur gibi, 16 sını aldık yavaş yavaş sabrederek puanları toplayıp şampiyon oluruz inşallah. kaldıki bu sezon yönetiimin yeni kurulmuş bu takımdan şampiyonluk beklentiside zaten yoktur. bana kalırsa bizimde olmaması gerekir. bu sene takımın iskeleti oturacak, seneyede aksayan bölümlere sağlam transferler yapılıp o zaman şampiyonluğa oynanacak. haa bu senede şampiyon neden olmasın, çokta güzel olur.

sabır sabır sabır

Erdal DİLEK
06.10.2008, 03:01
http://fotogaleri.haber7.com/inner//789420081005114709692.jpg

bir gram önemi yok. . .

Adil ÖZGÜR
06.10.2008, 08:30
Üstteki tablo güzel, PSG de nasıl oynadı Kayseri
Geldi Türkiyeye Perişan etmedimi Feneri,

Bursa İstanbulda yendi G.S. yı, hemen bizim ensede,
Lider olduk aşikar, şimdi sırası bizde, (?=?)

Antep şakır şakır, oynuyor futbol oyununu
Trabzonun tribünü, beğenmez futbolunu,

(Valla işimiz çok zor, bu futbolla ne kadar şans, Fransızcada Qel Şans)

hamucera
06.10.2008, 08:32
iyi oynayarak herkes kazanır. öenmli olan kötü oynadığın zamanda kazanmayı becerebilmek.

Recep Alkan
06.10.2008, 09:13
arkdasım bırakın ya ya futbolu. bu ulkede kım super top oynayarak sampıyon olmus kı. kımın sampıyonlugunda soyle top oynadı boyle top oynadı ve sampıyon oldu dıyor. 26 sene sonra sampıyon olalım yeter bana. ama sıke karısmasın bunu ıstemem kesınlıkle

Engin Koltuk
06.10.2008, 09:32
Elbette kötü oynarken kazanmak güzel ancak lig çok uzun. Bu şekilde ne kadar devam edebiliriz? Benim cevabım şu:

- takım çok yeni, oyuncular birbirine alışana kadar oynadığımız kötü futbola rağmen galip gelmek, çok çok önemli. Nerde sorun var? Hücumda. Düşünün ilerideki 3 oyuncumuzun birbiriyle uyumu yakaladığını. Uyumsuzken böyle ise, o zaman ne olur? Bence umudumuzu yüksek tutmalıyız. Ve uyum sorununun bir an önce giderilmesini beklemeliyiz.

Takımdaki kazanma arzusu ve hırs TSL de hiçbir takımda yok. Bu bizim en büyük gücümüz. Bu güçle beraber sorunları aşacağız ve kupayı kaldıracağız inşallah.

Dursun Kaplan
06.10.2008, 09:36
Bu zamana kadar şampiyon olan takımlar 34 maçın 34'ünüde süper mi oynadılar.?

Deplasmanda kötü oynayın,3 puanı alın bu kadar ya.. Kendi evimizde zaten iyi oynuyoruz,iyi mücadele ediyoruz bana göre..

İyi oynayana puan verilmiyor,sonuç önemli..

hüseyin1975
06.10.2008, 09:45
34 Hafta Ligin en kötü Futbolunu oynayalim ve Sampiyon olalim.
Ben 34 Hafta bu ugurda Migde agrisi cekmeye raziyim

Mustafa OK
06.10.2008, 09:53
kötü oynarken kazanmak güzel ama oda biryere kadar bende razı olurum 3 puana kötü oynasak bile ama artık rakipler dişli ve kötü oyunla alınacak 3 puan biraz zorlaşacak gs ve antep maçında iyi oynasak yeter bize ondan sonra kötü oyunla 3 puan sorun değil devre arası yapılacak takviye ile götürürüz bu ligi...

Engin Koltuk
06.10.2008, 09:57
12, 13 ve 15. haftalar çok önemli bu 3 haftada en az 7 puan almamız gerekir.

halil ibo
06.10.2008, 09:59
Ne oldu benim futbolu bilen taraftarıma...
Yeni oluşturulmuş bir kadronun 6 haftada 10 puan toplamasını takdirle karşılayacağına yapılan yorumlara bakıyorum da !!!
Demek ki Allah korumuş Trabzonspor'umu,eğer bu 6 haftada puan kayıplarımız çok olsaydı ne olacaktı ?
Başkanın ve ekibinin tüm emekleri heba edilmiş ve Trabzonspor'umun kasası boşalmış olacaktı.
Şimdi cepte 10 puan ve liderlik var,taraftar bunun tadını çıkarsın.İyi oyunu ve ideal kadroyu hoca,devre arası takviyeleri yönetim düşünsün.İnşallah en kısa zamanda takım oyununu sürekli hale getirirlerde bizde böyle başlıklar açmayız.

Recep Alkan
06.10.2008, 10:05
bence futbolun guzel olmasının onemı bu takımı 3-4 yıl bozmazsınız her yıl sampıyonluklar gelmeye baslar ondan sonra guzel futbol aranır. 26 senelık hasret cekerken bence futbolun cok da onemı yoktur.

Engin Koltuk
06.10.2008, 10:12
bence burada kimse alınan puanlar için bir şey söylemiyor. Ancak bu futbol eğer bu şekilde giderse her zaman maçı çevirecek goller bulamayabiliriz ve her zaman direkler yardım etmeyebilir diye bir çekince var. Yoksa bana söyleyin kazanacaksın ama kötü oynayacaksın diye, hemen kabul ederim. Bana ne o zaman kötü futboldan eğer devamlı kazanacaksam.

Bahtiyar
06.10.2008, 10:12
iyidir iyi kötü oynadığımı maçta bile puan kaybetmedik ama bir an önce kendimize çeki düzen vermemiz lazım. fb nin ne yapacağı muamma. gs de toparlanacak ümidi var. bjk de ilk beş e oynar. ben istiyorumki Bursa ile biz yarışalım şampiyonluk için. gs de bizi takip etsin biz olaki bizden kaçar maçar fb ile bjk olmasın.

sametaydin
06.10.2008, 11:32
Kötü oynayıp kazanmak güzel. Ama Bu kesinlikle böyle gitmez antalya ya şansımız tuttu konya ya şansımız tuttu. İşimizi şansa bırakmayalım bundan sonra bence. Tabi takım yeni kuruldu hala uyum sorunu yaşanıyor belli bölgelerde ama artık 7. haftaya geldik. En kısa zamanda bunları aşmamız gerekiyor. Yoksa bir gün ligde sıradan bir takıma fena çarpılabiliriz. Tabi takımın kazanma azminden hırsından memnun olmayan yoktur heralde. Ligde yeni çıkan takımlar hariç kötü takım yok. Hepsi mücadele ediyor. Konyayı herkes gördü ki daha sivas, kayseri, bursa, antep var üç istanbul takımı haricinde. Kısacası bu böyle gitmez. Konyayı yeneriz ama antepe gittiğimizde ya da bursaya gittiğimizde şans yanımızda olmayabilir. Büyük hezimetler yaşayabiliriz. Önlem almalıyız.

Üzeyir Gönül
06.10.2008, 18:05
Takım bana kalırsa bir iyi bir kötü futbol oynuyor. Antalya maçındaki futbol oynama iştahı açıkçası beni ziyadesiyle mutlu etmişti. Konya maçında oynadığımız vasat futbol ise beni memnun etmedi. Bu durumu gayet normal karşılıyorum. Çünkü bizim takım neresinden bakarsan bak yeni kurulmuş bir takım. Bu futbolcuların birbirlerine alışmaları mutlaka zaman alacak. Bunu hiç kimse inkar edemez. Uyum sorunu aşılırsa takım gerçekten iyi bir takım olacak, buna inancım sonsuz.

Benim gözlemlediğim ve birçok arkadaşın da bahsettiği, takımda belli başlı iki (kimilerine göre üç) sorun var:

Birincisi; takımın 10 numara sorunu. Evet, gerçek bir 10 numaramız yok. Kimse Colman 10 numara diye alındı, demesin. Colman gerçek bir 10 numara değil; ama bana göre bu işi yapmaya çalışıyor. Tekniği ve topla uyumu güzel (Konya maçı istisna -ki ara sıra futbolcular kötü oynar-). Yusuf gibi bir 10 numara bulabilirsek mükemmel olur.

İkincisi; kanatlarımız yok. Üçlü forvet oynuyoruz ve maalesef bu forvetlere top taşıyamıyoruz kanatlardan. Kanat ortalarını yapmak için de bekleri kullanıyoruz. Onlar da ileri çıkınca defansımız sıkıntı yaşıyor. Biraz Isaac kanada yakın oynuyor ama o da Yattara kadar kıvrak değil.

Bence Ersun Yanal Yattara'nın gidişini hiç hesaba katmamıştı. Bir kanat organizasyonunu da genç Barış'ın üzerine yüklemek istemiyor gibime geliyor. Yattara'nın takımda kalacağını hesap etmiştir mutlaka. Bu yüzden eğer Yattara giderse sanırım devre arasına kadar kanatsız oynayacağız demektir. Bu süre zarfında (11 maç var devre arasına) yolumuza en az kayıpla devam etmeliyiz. Bunun için de futbolcuların azminin üst düzeyde olması lazım.

Bekleyip göreceğiz.

Emirhan Makul
06.10.2008, 18:10
Oyun anlayışı düzelmezse çok kötü patlak vereceğiz şu iki öğe olmazsa çok zorluklar yaşayacağız

Pres & Adam Markajı

boztepeliyasin
06.10.2008, 19:04
iki haftadır kıl payı kurtarıyoruz. defans bozuldu sanki bence ersun hoca daha iyi bir 11 çıkarmalı. bu futbolla nereye kadar gideriz bilinmez. herzaman maçı çevirecek golleri bulamayabiliriz. direkler her zaman bizi kurtarmaz.

irfanb
06.10.2008, 19:07
Iyi futbola degil galibiyete 3 puan veriyorlar.

TaraftaR
07.10.2008, 05:30
Futbol olarak eksigimiz cok...

Bizim "seyirci" olarak gördüklerimizi Ersun hoca da görüyor elbette. Lige verilen iki haftalik arada bunun üzerinde duracaktir.

kudu_61
07.10.2008, 07:19
bazen de kötü oynama hakkımız var biz şu an o hakkımızı kullanıyoruz sevindirici tarafı kötüyken kaybetmemek

+1AhmeT
07.10.2008, 08:42
tabiki iyi futbollun seyirzevki güzeldir ama iyi yada kötü 3 puanı almakta başka bi duygudur ama yinede iyi futbol diyorum ben takımda bazı eksiklikler var tabi onlarında zamanla düzeleceğine inanıyorum trabzonsporumuzada başarılarının devamını dilerim

ozturk
07.10.2008, 15:52
bizim için şu aşamada önemli olan sonuçtur. Şamp olalımda isterse herkesi uyutacak futbol oynayalım bence

ali+61+26
07.10.2008, 15:59
önemli olan galibiyet.. kötü oynadığımız macları bile geriden gelip cevirebiliyosak..bnce kötü oynamıyoruz demektir..:)

GERONIMO35
07.10.2008, 16:00
iyide oynasak kötüde oynasak maçı kazanıyoruz geride düşşsek maçı alıyoruz çünkü Sağolsun başkanımız yönetimimiz hocamız vede futbolcularımızda artık biz taraftarlar gibi büyüklüğümüzün farkında
eski küçük düşüncelileri hatırlamak bile istemiyorum beşiktaş alsa ya o keli kelde yuvasına dönmüş olur hem :)

gedikli61
07.10.2008, 23:39
6 puanımız var bundan dolayı memnunuz.Arkadaşlar anlamakta zorluk çekiyorum iyi oynayınca 4 puan verirler mi?
Statta maçı izliyoruz, yanımdaki taraftar galip olduğumuz halde bir türlü memnun olmuyor.Maçın sonlarına doğru, ağabi şampiyon olur muyuz diye soruyor.Bu davranışlar bir taraftar olarak beni rahatsız ediyor.İyi ve kötü günde bu takıma destek ve morali verebilir miyiz?Onda önce anlaşalım.Takım 6 maçta 16 puan alıyor yerel medya yerden yere vurma peşinde.Bu uzun maratonda mağlup olacağımız zamanlarda olacak.Yerel medya kalemlerini merek ediyorum.Şimdiden belli değil mi?
Birde birileri çıkıyor biz Trabzonsporluyuz diyor ve eleştiriyoruz ki daha iyi olsun diyor.Ancak eleştiri ile hakaret arasındaki farkı, bu kalemşör arkadaşlar bir türlü bilemiyor.Sevgili yerel medyadaki spor yazarları; eleştiriyoruz derken lütfen hakaretle eleştirmeyi karıştırmayalım. Sevgiler.fage

trabzonlu_ts61
07.10.2008, 23:41
ersun hoca hangi takımın T.D olduysa takım ilk başta güzel gidiyor snra ise durumu vahim biz böyle olurmuyuz olmayız değil mii

Bartuğ13
08.10.2008, 00:01
bu takım gidecektir merak etmeyin.destek olunmalı gerekli olan budur.
4-3-3 taktiği gerçekten çok yararlı olabilir bu takıma.eldeki kadro tam buna uygun.isaac'in savunmaya katkısı tartışılmaz.hele bir de yattara sağda,isaac solda gökhan önlerinde oynarsa çok daha güzel olacaktır.o zaman oyun anlamında da sıkıntı yaşayacağımızı sanmıyorum.futbol da göze hoş gelen bir futbol olur.

hem nolursa olsun trabzonsporumuzun maçları herkes tarafından kabul edilen bir gerçek ki ligin en zevkli maçları oluyor.
eğer yattara olmazsa da yine de takım çok kötü değil.her maç aynı seviyede oynamak mümkün olamayabiliyor.güzel futboldan daha önemli olan oyuncuların sahada canını dişine takması,mücadeleyi sonuna kadar bırakmaması ve mağlubiyeti kabullenmemesi.

bu bir kimlik olduğu sürece sorun yaşanmaz.tabiki fire de verilecek ama bu mümkün olduğunca az olacaktır.biraz sabır,biraz güven ve tam destek...

yattarinho61
08.10.2008, 00:20
futbol budur.. bazen iyi oynar kazanamazsin bazen kötü oynar kazanirsin... önemli olan sonucta 3 puan ve gelen basari..

yunanistan`da 2004 de avrupa sampiyonasinda iyi oynamadi ama kazandilar..

Yavuz Hasan
08.10.2008, 01:01
kimse şampiyon olduk ama kötü oynuyoruz demez

TSezgin61
08.10.2008, 01:22
bazi arkadaslar kötüde oynasak 3 puan daha önemli diyor. tamam hakli olabilirler.

ama bugün kötü oynarsin antalyayi yenersin, bir gün kötü oynarsin antepi, sivasi, kocaelini yenersin.

sonra cikar kadrosu iyi olan biri seni duman eder, sende gercekleri gördükten sonra dibe vurursun. kötü oynayarak kazanip, sonrasinda bir tokat yemenin faturasi daha agir olur.

ama bide güzel oynarsin yenersin, önüne geleni dagitirsin. sonra birkere yenilirsin, ama diger maci yeneceginden emin olursun. cünkü oynanan futbol güzel...

fark burada, 3 puan herzaman güzel ama bide bu yönüde var

Çagman
08.10.2008, 04:15
önceden iyi oynuyorduk mac sonu sac bas yoluyorduk bu güzel futbola bu yakısmadı diye simdide normal oynuyor kazanıyor ben memnunum hayatımdan :)

skystar
08.10.2008, 19:03
Antalya maçı dışında özellikle şu son Konya maçı konunun haklılığını bizlere gösterdi.
Umarım en kısa zamanda galibiyet kadar güzel futbolu da izleyebiliriz.

ilteriş
09.10.2008, 15:57
Daha lig başlamadan sabır diyorduk yine diyoruz.Bu takımın en az 10 haftaya ihtiyacı var.Kadroda büyük değişim yaşandı.Bu iş çocuk oyuncağı değil.Evet kötü oynadığımız maçlar oldu.Ama bu takımın bir kredisi olmalı.Kötü oynadığın maçları kazanıyorsan zaten büyük takımsındır.Bu takım Fenerin 10,gs nin 5 puan önünde.Evet bu sezon en iyi oynadığımız maç antalya maçıydı.Konyada kötüydük şansımız vardı falan filan ama kazanma azmimiz doksan dakika vardı.Gol yollarında sıkıntı çekiyorduk onu aştık busefer defansta sorunlar olmaya başladı.defans ve ofansı beraber halledince herşey yoluna girecek.Benim kanaatim orta sahada çift yönlü oynayacak appiah ya da aurelio tarzı bir oyuncu olsa bu takım çok daha iyi olacak.

Kasım BEKTAŞ
09.10.2008, 19:43
şu an güzel futbol değil 3 puan lazım... 7 nci şampiyonluktan sonraki sezonlarda çok güzel futbol oynayarak tekrar şampiyon oluruz...

mashal61
09.10.2008, 20:23
2 hafta önceki Antalya maçında iyi futbol oynamıştık. Sonra takımdan futbol adına gelişme beklerken bir anda bu kadar kötü futbol ama buna rağmen galibiyet. Bunları takımın yeni olmasına ve tam oturmuş bir takım olmamasına bağlıyorum. Yeni bir takım için istikrarsız bu futbol normaldir. Şimdilik galip gelmek yeterli.

Amatör ruhumuzu kaybetmeden ve profesyonelce oynanan bir futbolu daha ileriki haftalarda takımımızdan bekleyeceğim.

seyyah61
10.10.2008, 07:58
Son macta kötü oynamamizin nedeni orta saha ve defansimizin inanilmaz top kayiplariydi.
Ilk golde üc oyuncu yükseliyor ama hic biri topa dokunamiyor ve ikinci golde Hüseyin'in orta sahadan cikarken kaptirdigi top Song'a geliyor o da kontrol etmek isterken ayagi kayiyor ve gol oluyor.
Colman'in kaptirdigi toplar da cabasi.
Böyle olunca Konya cok rahat pozisyonlar buldu.
Antalya'nin buldugu pozisyonlarla karsilastirmiyorum bile.
Antalya'nin golleri büyük oranda sans golleri idi.
Ama Konya macinda yaptigimiz top kayiplarini kesinlikle tekrarlamamiz lazim.
Takim birbirine tam alismadigi icin kimse digerine yardima gitmiyor.
Bu da oyuncular ve hatlar arasinda kopukluklara neden oluyor.
Böyle olunca da orta saha oyunculari top sürüp adam eksiltmeye calisiyor ve topu kaptiriyorlar.
Orta sahamizda top süren, adam eksilten adam yok.
Ara ara Umut yapti ve ilk golde de en büyük payi olanlardan biriydi.
Ama Yattara'nin dönüsüyle bu sorunumuz ortadan kalkacak ve top kayiplari azalacaktir.
Oyuncular en sikistiklari anda topu rahatca verebilecekleri en azindan bir oyuncumuz olacak.
Bence Hüseyin ve Colman'in performanslari da artacaktir.

[KAPLAN]
19.10.2008, 21:51
Ersun Yanal ve Tolga Zengin'e teşekkürler.

[KAPLAN]
29.10.2008, 17:54
2 pas yapamayacak kadar yeni bir takımız değil mi ?! :) Evet haklısınız.

Sen_Teksin_61
29.10.2008, 23:03
Sezon başından beri oynadığımız vasat düzeyi aşmayan futbolla nereye kadar gidebileceğiz? Zirveyi zorlayabilecek miyiz soruları beynimi sürekli kurcalayıp duruyor. Bir gerçek var ki sezon başından beri Trabzonsporumuzda futbol adına bir ilerleme yok ne yazık ki...

alper*
29.10.2008, 23:08
hmmm.
bir zamanlar neler konuşuyormuşuz be :eek:

DNA-TS
29.10.2008, 23:14
;1656074']Öncelikle bu konunun Yattara'nın transferiyle pek ilgisi olmadığını bilmenizi isterim. Fakat 5 maçta izlediğimiz bu Trabzonspor size gerçekten umut vaad ediyor mu ? Her geçen hafta takım biraz daha iyi mi oynuyor ? İki orta daha fazla mı kesiyor ? Daha çok mu gol pozisyonuna giriyor ? Pas yüzdesi mi artıyor ? Yoksa takımdaki sıkıntılar daha mı bir belirginleşiyor ?

diye yazmış arkadaş....

felaket tellalı mısın güzell kardeşim gece gece!!!

diye cevaplamış arkadaş...

sonuç ortada...

Sen_Teksin_61
02.11.2008, 19:34
İBB karşısında aldığımız galibiyete çok ihtiyacımız vardı. Bu galibiyetin tadını çıkarmamız lazım. Ancak futbolu da konuşalım. Oynadığımız futbol bence hâlâ tatmin edici düzeyde değil. İbb'yi farklı yendiğimiz maç kimseyi aldatmasın. Rakip takım oyuncuları çok net gol pozisyonları kaçırdılar. Defansımız bu durumuyla, forvet hattımız da beceriksizliğiyle s.o.s vermeye devam ediyor. Sonumuz hayrolur umarım...

Recep Alkan
02.11.2008, 19:37
arkadaşlar sizce takım kazandığı sürece oynanan futbolum çok da önemi varmı? bence hayır kesinkle yok. neden olsun ki. biz bunca sene nice iyi oynadığımız sezonlarda başarıya ulaşamadık. bırakın eğer şampiyonluk oynamadan gelecekse böyle gelsin. bence önemli olan kazanmaktır.

[KAPLAN]
02.11.2008, 21:00
Sorun da burada. Bu futbolla siz şampiyonluk hayal ediyorsanız, şahsen hayallerinizde hedef küçültmenizi tavsiye ederim. Bu takımın taktiksel anlayışında önemli sorunlar var. Kontrolsüz futbol sergiliyoruz. Rakip takım kim olursa olsun 2 pas da kalemizde çok net pozisyonlar buluyorsa, oturup düşünmek gerekir. Ben burada, kötü sonuçlar aldığımızda takımı eleştirenlerden olmak istemiyorum, ki değilim de. Ben bu futbol anlayışıyla işimizi şanşa bıraktığımızı düşünüyorum. Şanş bu sene çok yardımcı oldu bize ama nereye kadar...

Sen_Teksin_61
04.11.2008, 14:55
Bir renkdaşım "takım kazandığı sürece oynanan futbolun çok da önemi var mı?" diye sormuş. Evet bence oynanan futbol çok ama çok önemli. Hatta diyebilirim ki kazanmak kadar önemli. Bir kere iyi futbol oynayarak şampiyon olamıyoruz diye kötü futbol oynayarak şampiyon olacaz şeklinde bir düşünce içerisinde olmak çok yanlış. Böyle bir kriter sunmak bence hiçte mantıklı ve gerçekçi değil. Bunu bir kere kabul edelim.

Eğer Trabzonsporumuz, sivas, antep, kayseri ve üç eziklere karşı futbol açısından ezilerek şampiyon olacaksa o şampiyonluğun şahsen benim gözümde hiçbir değeri yoktur. Ben rakip takım seyircisiyle izlediğim maçın ardından hep yüzüm kızararak oradan ayrılacaksam bu şampiyonluğun şampiyonluk hanemize 1 eklemekten başka faydası olmayacaktır. Ben Trabzonsporumuzun hak ederek şampiyon olmasını istiyorum kardeşim.

Şu an Trabzonsporumuzun oynadığı futbolla ligin zirvesini fazla zorlayamayacağı çok açıktır. Süper ligin 10. haftasına girilmesine rağmen futbol adına takımda görülen hatalar hâlâ giderilmiş değil. Tabi ki bu hatalar birden bire ortadan kalkmaz. Ersun hoca da kabul ediyor eksikliklerin olduğunu. Ancak bu eksiklikler en azından ucunden berisinden giderilebilir. Fakat görüyoruz ki özellikle defansın verdiği açıklar her geçen hafta artıyor. ibb gibi birçok as futbolcusundan yoksun, seyirci desteği olmayan ve ligden düşmeme haricinde bir iddiası olamayan takıma karşı bile 6-7 tane net gol pozisyonu veriyoruz. Artık bunlara bir son vermemiz lazım. Gerek Ersun hocanın gerekse de futbolcuların üzerlerine düşeni yerine getirmesi lazım.

Bu Böyle Gitmez...

Ali Tunahan Güllü
04.11.2008, 15:01
ya hemen başladınız yine...her maçı kazanıcaz diye bir şey yok zaten...takım şuan lider bırakında onun tadını çıkaralım...

İsmail Çavuşoğlu
04.11.2008, 15:10
hiç pozisyon vermeyen bir takım olsak heralde uzay takımı falan oluruzki dünyada en iyi takımlar bile pozisyon verir. mühim olan golle sonuçlanıp sonuçlanmamasıdır.
ee kalecilerde ne için vardır girilen pozisyonların gol olmasını engellemek için.
yoksa ne gerek var kaleciye falan.

Sen_Teksin_61
04.11.2008, 15:18
Trabzonsporun lider oluşunun tadını çıkarmayalım diyen yok. Yapılan eleştiriler sadece ama sadece bu tadı daha uzun süre yaşamak adına yapılıyor. Her maç kazanılmayabilir. Fakat futbolcular ve teknik heyet bize sahada rakip takımla kafa kafaya mücadele eden bir takım göstermeli. Bunu vurgulamak isterim.

Diğer taraftan Trabzonspor gol pozisyonu vermeyecek diye birşey de yok. Tabi ki pozisyon verilebilir. Ancak verilen gol pozisyonlarının haddi hesabı yoksa ve bu pozisyonlar çok rahat veriliyorsa, son haftalarda yediğimiz gollerden ders alınıp hatalar minimuma indirilmiyorsa, her maç ibb maçında olduğu gibi takımı kalecinin kurtarması beklenecekse bu duruma mutlaka dikkat çekilmesi lazım. Ben de bu işi yapmaya çalışıyorum...

enmavi61
04.11.2008, 15:19
9. hafta bitti hala takım ilk haftadaki gibi ilerleme olduğunu zannetmiyorum çekirge misali gidiyoruzz ama sıralama da birinci olmamız diğer takımlarında daha hazır olmadığını gösteriyor gökhan hala bencil serkan ve umut hala bodoslama oynuyor colman bir var bir yok istikrarlı olan bikaç oyuncu var onların başında cale ve egemen geliyor hala sistem adına bişeyimiz yok eğer şansımız olursa kalede gol yemeyiz ve eğer becerikli olursak gol atarız ( gökhan ve umut için ) devreye kadar liderliğimiz devam eder yada çok az puan kaybı olursa 2.yarı bambaşka trabzon olacaktır doğru nokta transferlerle tabi kiii...

Cemalettin Taşkın
04.11.2008, 15:21
futbol istemiyorum galibiyet istiyorum. çünkü futbola puan vermiyorlar galibiyete 3 puan veriyorlar.

Sen_Teksin_61
04.11.2008, 15:28
9. hafta bitti hala takım ilk haftadaki gibi ilerleme olduğunu zannetmiyorum çekirge misali gidiyoruzz ama sıralama da birinci olmamız diğer takımlarında daha hazır olmadığını gösteriyor gökhan hala bencil serkan ve umut hala bodoslama oynuyor colman bir var bir yok istikrarlı olan bikaç oyuncu var onların başında cale ve egemen geliyor hala sistem adına bişeyimiz yok eğer şansımız olursa kalede gol yemeyiz ve eğer becerikli olursak gol atarız ( gökhan ve umut için ) devreye kadar liderliğimiz devam eder yada çok az puan kaybı olursa 2.yarı bambaşka trabzon olacaktır doğru nokta transferlerle tabi kiii...

Yorumunuza katılıyorum. Her taraftarın takımdaki sorunları görmesi lazım. Bu sorunları görmek takıma köstek olmak veya destek vermemek manasına gelmez. Takımımıza, teknik heyete ve yönetime iyi günde de kötü günde de destek vermeye devam etmeliyiz. Taraftar olarak veya bir yazar olarak olarak bu desteği sağlarken kulübün ve Trabzonsporun gerçeklerini de görüp, yapılan hatalardan dönülmesi ve icraatlara doğruların hakim olması adına bu gerçekleri dile getirmemiz lazım. Olay budur...

Sen_Teksin_61
04.11.2008, 15:30
futbol istemiyorum galibiyet istiyorum. çünkü futbola puan vermiyorlar galibiyete 3 puan veriyorlar.

Şu başlık altında yazılmış olan kaç yazıyı okudunuz? Çok merak ediyorum!... Hâlâ kendi dünyanızda gezindiğinizi görüyorum. Bırakın lütfen slogan gibi cümleleri Allah aşkına...

enmavi61
04.11.2008, 15:34
futbol istemiyorum galibiyet istiyorum diyen arkdaşları anlıyorumm son derece haklılıar geçmişte bunun örneklerini bolca gördük... büyük takımların özelliiği iyi top oynayark kazanmalarıdır ancak kötü oynadıkları maçlardan da puan alma becerisi göstermelidirler ... biz ise sadece kötü oynayarak sa olsa puan kazanıyoruz bu ne olursa olsun güzel bişey ancak iyi oynayarak da kazanırsak işte o zaman bileğimizi bükemezler buda zamanla olur inş ersun hocaya güvenmek istiyorum diğer hocalardan farklı bir tarafı olduğunu düşünüyorum o da iyi futbol oynatmak istemesi ... mücadele ettiğimiz sürece bunun karşılığını mutlaka göreceğiz...

ÇAĞDAŞ AYDIN
04.11.2008, 15:38
Bu sabırsız ve takıma hep eleştirel gözlüklerle bakan umutsuz arkadaşlara cevap vermek istemiyorum ama, sesleri çok çıktığı için yazmadan duramıyorum. Anketde verilen büyük desteğe, devamlı teknik direktör değiştirmenin faya sağlamamasına, Barcaleno Richard, Arsenal Arsen Wenger örneklerine rağmen bu arkadaşlar konuşmaya devam ediyor. her maç güzel top oynayıp galip gelen kaç profosyonel takım var acaba günümüzde ? Bir Liverpool seviyesine 9 lig haftasında ulaşmamızı bekleyen arkadasların ne yapmaya çalıştıklarının farkında olup olmadıklarını bilemiyorum.

Sen_Teksin_61
04.11.2008, 15:43
Burada tekrar tekrar vurgulamak istiyorum. "Trabzonspor iyi futbol oynadığı senelerde şampiyonluğa ulaşamadı diye, kötü futbol oynayıp bazı haftalarda iyi sonuçlar alarak şampiyonluğa ulaşacak" şeklinde bir varsayım çok saçmadır. Bazı renkdaşlarım hâlâ bu varsayımdan hareketle yazıyorlar.

Önümüzdeki haftalarda Trabzonsporumuzun futbolunda ilerleme olur mu bilemiyorum. İnşaallah olur diyelim ancak şu anki futbolla ilk üç sıraya girmemizin mümkün olmadığını açık yüreklilikle vurgulamak isterim. Bu gerçeği görelim artık. Gerçekleri görmek, demek değildir ki bu takımın oynadığı futbol hususunda umutsuzluğa kapılalım. Kesinlikle bu yönde algılanmak istemem. Benim arzum takımın uyum süresinin mümkün olduğunca kısa sürüp, futbol adına güzel şeyler ortaya koyması. En azından yapılan hataların minimum düzeye indirilmesi...

hamibasoglu
04.11.2008, 15:46
Ey gidi yıllar eyyyyyy,
Çocukluğumda gittiğim maçlarda (Avni Aker)rakip takım bizim sahamıza geçecek bi de gol atacak!
olay olurdu be.Adamlar maratonun ordan atağa kalkamazdılar bile.Ama seyirci de başkaydı ozaman.Seyirci baskısından adamlar Taç atamazdı o taraftan.
Taraftar derim başka birşey demem.
şimdi Light laştık :)
o zaman gelen takım kim olursa olsun alkışlanmazdı!!!
Konuk ekip bir an önce maç bitse de (3/0 a razı olarak) gitsek baskısını yaşardı.
Takımı ateşleyecek taraftarımız olsa Takım da iyi olur bence.
Takım iyiyken herkes bağırır.Takımı çoşturacak,ayaklandıracak taraftar lazım.
Bakın o zaman nasıl oynuyorlar.
Diğer bir konu da takımın yeni olması.Futbolcular birbirini tanıdıkca daha iyi olacaktır.
Ama ben hepsini geçtim,
yemişim iyi futbolu :)
7 olsun yeter....

Ali Tunahan Güllü
04.11.2008, 15:49
Trabzonsporun lider oluşunun tadını çıkarmayalım diyen yok. Yapılan eleştiriler sadece ama sadece bu tadı daha uzun süre yaşamak adına yapılıyor. Her maç kazanılmayabilir. Fakat futbolcular ve teknik heyet bize sahada rakip takımla kafa kafaya mücadele eden bir takım göstermeli. Bunu vurgulamak isterim.

Diğer taraftan Trabzonspor gol pozisyonu vermeyecek diye birşey de yok. Tabi ki pozisyon verilebilir. Ancak verilen gol pozisyonlarının haddi hesabı yoksa ve bu pozisyonlar çok rahat veriliyorsa, son haftalarda yediğimiz gollerden ders alınıp hatalar minimuma indirilmiyorsa, her maç ibb maçında olduğu gibi takımı kalecinin kurtarması beklenecekse bu duruma mutlaka dikkat çekilmesi lazım. Ben de bu işi yapmaya çalışıyorum...

tabi senin dediklerinde doğru:)

mashal61
04.11.2008, 15:50
Önemli olan şampiyon olmak. Bunun içinde önemli olan kazanmak. 75 puan toplamış bir takım zaten oyun olarak da bazı şeyleri aşmış demektir. Her maç kötü oynayarak kazanılmaz. Eğer kazanabiliyorsak, ben kötü futbol oynayarak şampiyon olmamıza da razıyım.

mehmet yıldırım
04.11.2008, 15:51
her takım pozisyon verir,ayrı mesele ama en dandik rakipler bile kalemize çok rahatça gelip,yüzde yüzlük pozisyonlara rahat girebiliiyorlar.eğer defansın bu yapıdaysa birgün lastik fena gümler.yoksa kötü oynıyalımda kazanalım,kim istemeski...ama bu kedi bu mamayı her zaman yemez.ibb maçında ibrahim akının olduğu yerde sağ ayaklı biri olsaydı,bu maçın skoru hiçte öyle bitmezdi.önlem almak şart

enmavi61
04.11.2008, 15:54
iyi futbol olsada olur olmasada olur diyenler 3 eziklerden bir farkımız olsun dimi... nerdeyse maçı alalımda nasıl alırsak alalım diceksiniz hiç yakıştıramadım hakemlerle yada futbol dışı oyun larla şampiyon olsak içinize sindirebilecekmisiniz yada 3 eziklerden farkınız ne olacak... demek istediğim şu: iyi oyun oynayark mücadele ederek savaşarak kazanalım ama bunu yapamıyorsak kötü oynasakda puan almayı becerelim ( bunu büyük takımlar yapar!!!)

Sen_Teksin_61
04.11.2008, 15:55
Konu Baya Hareketlendi Yav.:D Bazı Şeylere Dikkat Çekebilmişizdir Umarım...

mehmet yıldırım
04.11.2008, 15:58
aslında iki hoca olsa takımda.....defanstan sorumlu hoca ve orta saha ile hücümdan sorumlu hoca ....defans hocası ziya doğan,hücüm hocası ersun olmazmı:D

enmavi61
04.11.2008, 15:59
aslında iki hoca olsa takımda.....defanstan sorumlu hoca ve orta saha ile hücümdan sorumlu hoca ....defans hocası ziya doğan,hücüm hocası ersun olmazmı:D

yine olmaz ikisinde de orta saha anlayışı yok :D

mehmet yıldırım
04.11.2008, 16:00
yine olmaz ikisinde de orta saha anlayışı yok :D
3 leriz o zaman be ya....orta saha hocası buluruz
:)

mashal61
04.11.2008, 16:03
iyi futbol istemeyenler 3 eziklerden bir farkımız olsun dimi... nerdeyse maçı alalımda nasıl alırsak alalım diceksiniz hiç yakıştıramadım hakemlerle yada futbol dışı oyun larla şampiyon olsak içinize sindirebilecekmisiniz yada 3 eziklerden farkınız ne olacak... demek istediğim şu: iyi oyun oynayark mücadele ederek savaşarak kazanalım ama bunu yapamıyorsak kötü oynasakda puan almayı becerelim ( bunu büyük takımlar yapar!!!)
Bu nasıl bir yorumdur. Burda hakemlerle ya da futbol dışı oyunlarla şampiyon olmayı kabullenecek biri mi var? Varsa söyleyin de biz de bilelim. Yazdığınıza biraz dikkat edin. TS alnının akıyla 6 şampiyonluk almış tek kulüptür.

Ertan OKUMUŞ
04.11.2008, 16:05
Ben Antalya maçı hariç hiçbir karşılasmada azim-hırs göremedim futbolcu kardeşlerimde(belkide beklentimiz fazladır bu konuda) 3 gol yediğimiz maçta tayfunun dısında sarı kart gören yok nerdeyse(serkanı ayrı tutuyorum sadece o skora isyan etti) ya,iyi oynamayabiliriz ama iyi mücadele etmek tüm futbolcu kardeşlerimin görevi
Şahsen merak ediyorum taraftarlarımız hangi maçı arkalarına yaslanarak izlediler bu sezon??? tamam takım yeni ama 2-3 pas yapamayacak kadarmı?,yanından gecen adama şarj yapamayacak kadarmı,kaç gol yerse yesin hırslanmayacak kadarmı?? arkadaşlar bu saydıklarımın bence yeni-eski olmayla ilgisi yok,
Sonra takımı-futbolcuları eleştirmek onlara destek olmamak anlamına gelmezki,
Ben futbolcu kardeşlerimin sahadaki bu tutumlarıyla sivas-kayseri-fb-bjk maçlarının nasıl gececeğini merak ediyor ve endişeleniyorum hemde çok

:bmn3:

trab61
04.11.2008, 16:07
herkes kotu oynuyor ona bakarsaniz. izde kotu futbol oynuyoruz ama en buyuk ozelligimiz bu sene kotu oynamamiza ragmen genede galip gelebiliyoruz bu sevindirici bir olaydir.
bjk fb ve gsde iyi futbol oynayamiyor. guzel futbolda yakinda herkes birbirine alisirsa oda gelecek. gokhanda biraz kendine gelirse olacak bu is. gokhan iyi futbolcu degil belki ama iyi bir golcudur.

enmavi61
04.11.2008, 16:08
Bu nasıl bir yorumdur. Burda hakemlerle ya da futbol dışı oyunlarla şampiyon olmayı kabullenecek biri mi var? Varsa söyleyin de biz de bilelim. Yazdığınıza biraz dikkat edin. TS alnının akıyla 6 şampiyonluk almış tek kulüptür.

puan alalımda nasıl olursa olsun diyenlere dedim ...bizim şampiyonluklarımızda en ufak bi leke yok bunda da kimsenin şüphesi yok merak etme!!! yorumlarımı daha dikkatli okursan ne demek istediğimi anlarsın ...aynı düşündüğümüzü de anlarsın güzel kardeşim....

enmavi61
04.11.2008, 16:12
Şahsen merak ediyorum taraftarlarımız hangi maçı arkalarına yaslanarak izlediler bu sezon??? tamam takım yeni ama 2-3 pas yapamayacak kadarmı?,yanından gecen adama şarj yapamayacak kadarmı,kaç gol yerse yesin hırslanmayacak kadarmı?? arkadaşlar bu saydıklarımın bence yeni-eski olmayla ilgisi yok,
Sonra takımı-futbolcuları eleştirmek onlara destek olmamak anlamına gelmezki,
Ben futbolcu kardeşlerimin sahadaki bu tutumlarıyla sivas-kayseri-fb-bjk maçlarının nasıl gececeğini merak ediyor ve endişeleniyorum hemde çok
( ertan okumuş)

çok haklsıın kardeşim katılıyorum...sivas kayseri ve 3 ezikler yaptığımız ikramları boş çevirmezler pek de misafir davranmazlar buna antep ve bursa da eklenebilir kii antepte ve ali sami yende gördük!!!

mashal61
04.11.2008, 16:16
puan alalımda nasıl olursa olsun diyenlere dedim ...bizim şampiyonluklarımızda en ufak bi leke yok bunda da kimsenin şüphesi yok merak etme!!! yorumlarımı daha dikkatli okursan ne demek istediğimi anlarsın ...aynı düşündüğümüzü de anlarsın güzel kardeşim....
Puan alalım da nasıl olursa alalım demek, şikeyle maçı alsak da razıyım demek değildir. Bence siz de bunu yanlış anlamışsınız. Burda böyle düşünen birisi olamaz, olsa da bu zaten TS taraftarı olamaz. Ama yorumunuzun sonraki bölümünde hemfikir olduğumuzu zaten biliyorum.

Badaloğlu
04.11.2008, 16:42
Kaosu ne kadar çok seviyorumuşuz yaaa... Ah Nuri Albayrak ah! neredesin? Senin dönemindeki kötü futbol ve kötü sonuçları hasretle, özlemle o günleri arzulayanları gördükçe deli olmamak elde değil!...

Tabiki herkesin fikrine saygı duyuyorum ama Türkiye'deki bu hoca harcama enflasyonuna bir bakın Allah aşkına... Bursa'nın hocası Samet aybaba bıraktı, Gençlerbirliği hocası bıraktı,Denizli'nin hocası bıraktı... Eeeee, sonra ne oldu? Orası daha komik ya; Gençlerbirliği yönetimi Samet hocaya teklif götürmüş.Denizlispor başkanı Mesut Bakkalla teklif görüşmüş,Bursa başkanı Güvenç Kurtarla anlaşmış!!! Bu nedir yaaa?

Şimdi kötü oynuyoruz diye bizde kovalım Ersun hocayı,lider olmakta yetmiyor; peki biz kimi alacağız? Ziya Doğanı mı? Yahu bu hocalar bu ülkede 2 sene üst üste nasıl çalışacaklar? Bursa,G.Birliği, Denizli v.b. takımların hocaları sanki her sene şampiyonluğa oynuyorlar? Bu hocalar kulüplerinde kalsalar şampiyon olmayacakları gibi, takımlarıda küme düşmez sanırım.

Bence asıl sıkıntı burada... Kötü futbol değil, ülke olarak sabırsısız.Üstüne birde Karadenizliyiz.Yani bu zamana kadar iyi dayandık, eğer Ersun hoca daha kötü sonuşlar alsaydı bizi kocaman bir kaos bekliyordu.Bunu çıkaranlarda başta yerel basın ve taraftarlardır.

Türkiye'nin en iyi yerli futbolcularını bu takıma alırken, kimse bu oyuncular kötü oynar diye beklentisi yoktu değil mi? Gökhan,Selçuk,Giray,Egemen bu takıma alındığında nasılda sevinmiştik değil mi? Bu adamlar Türkiye'nin en iyileri değilmiydi?

Daha ne oldunuz? Az durun bakayım, sabredin bakayım...

boztepeliyasin
04.11.2008, 16:44
her maçta az çok pozisyona giriyoruz bu takım için iyi ama giridğimiz kadarda pozisyon vermeye başladık bu kötü. başladık diyorum çünkü ilk 6 hafta bu konuda çok iyiydik. birde pozisyonları iyi değerlendirmek lazım. gs maçındaki gibi bol bol kaçırırsak gereksiz yenilgilerede hazır olmalıyız.

ÜNAL
04.11.2008, 16:59
Ahmet abi haklı arkadaşlar çok şey istiyoruz..hepsi adım adım..sabır..sabır...

Sen_Teksin_61
04.11.2008, 17:13
Trabzonspor'a veya Ersun Yanal'a getirilen eleştiriler kendi adıma konuşmak gerekirse kesinlikle "hocanın istifa etmesi gerektiği" yönünde algılanmamalı. Ersun Hoca'ya ve futbolcularımıza en az sezon sonuna kadar -sonuçlar ne olursa olsun- sabretmeliyiz. Bu arada sabretmek eleştiri yapılmamasını gerektirmez. Yapılan hataların düzeltilmesi, takımın daha iyi yerlere gelmesi adına yapılan eleştirileri herkes kabullenmeli artık. Burada herkes, eleştiri yapan da yapmayan da takımın iyiliğini istiyor....

ozturk
04.11.2008, 17:17
futbolu mutbolu boşverin keşke hep galip gelsek ama futbol adına birşey yapmasak ve şampiyon olsak öncelikle 24 yıllık özelmin dinmesi gerek sonra futbolu düşünürüz...

Ümit Tekşan
04.11.2008, 17:25
Evet takımımız'ın oynadığı futbol'un kötü olduğunu hemen hemen bütün taraftarlar biliyor. Sadece Antalya maçında hırs , istek birazdaha fazla idi.

Fakat , şunu da söylemekte yarar var. Trabzon spor kötü oynadığı maçlarda'da galip gelmesini bilmiştir. Buda Trabzonspor'un büyüklüğünü gösterir. Benim düşüncem takım yavas yavas kendine gelecektir tabi bu sürede yine 3 puanları alacağız sonunda da istediğimiz takımı izlemiş olacağız. İnşaallah böyle olacak.

Futbolun iyi olmayısı sadece uyum sorunu ile değil , birazda futbolcuların istemesi lazım giydikleri formanın hakkını vermeleri lazım. Tabi kalite de önemli orta sağamızda ve sol kanatta daha kaliteli futbolcular olsa belki bu gün bunları konusmuyor olacaktık.

Yasin Berber
06.11.2008, 04:17
Galibiyet Güzel Şey Ama Ya Futbol!!!!!! Şu bir gerçek ki galibiyet kötü futbollada oynansa zamanla galibiyetlerle kötü futbol iyi futbola dönüşür

Sen_Teksin_61
07.11.2008, 17:51
Ersun Yanal ile bu sezon 9 süper lig, 2 de kupa olmak üzere toplam 11 maç oynamış durumdayız. Ligde oynadığımız takımlar sırasıyla şöyle: Ankara, Ankaragücü, bjk, Denizli, Antalya, Konya, gs, Antep ve İst Belediye. Kupada ise Karabük ve Antep’le oynadık. Karabük maçı haricinde her maçın 90 dakikasını izlemiş bir kardeşiniz olarak, bu müsabakalardan hareketle birtakım değerlendirmelerde bulunacağım.

Ligde oynadığımız ilk dört maçta hücumda yeterince etkili olamasak da defans hattında oldukça kontrollü bir futbol sergileyerek rakibe verdiğimiz pozisyonları minimum düzeyde tutmuştuk hatırlarsanız. Takım, iyi futbol oynamıyordu ama en azından güven veriyordu. Antalya maçı Trabzonspor için bu kontrollü futbolun sonu oldu diyebilirim. Bu müsabakada özellikle maçın ilk yarısında orta alanda verdiğimiz boşluklar ve defansta verdiğimiz pozisyonlar neticesinde yenik duruma düştük. Ancak maçın ikinci yarısında sezonun şimdiye kadar oynadığımız en iyi futbolunu sergileyerek galip geldik. Sahada futbol adına güzel şeyler vardı ama bununla birlikte Trabzonsporun o eski güven veren disiplinli futbolu her nedense kaybolmaya başlamıştı. Daha sonra ilk dört maçta sergilediğimiz o kontrollü, rakibe boş alan bırakmayan ve kalemizde minimum düzeyde pozisyon veren futbol anlayışımız Konya, gs, Antep ve belediye maçlarında tamamen yok oldu. Bu futbol anlayışının yerine, orta alanda geniş boşlukların verildiği, rakibe yeterince basılmayan, çok rahat pozisyon verilen, hücumun bilinçsiz ve plansız şekilde yapıldığı, kısacası gerek defansta, gerek orta sahada ve gerekse de hücumda yanlışların doğrulardan çok olduğu bir futbol anlayışı geldi. Ben Trabzonspor’da hâlâ neden yanlışların çok olduğu bu futbol anlayışının sergilendiğini tam olarak çözebilmiş değilim. İlk haftalarda oynadığımız kontrollü futbol ne oldu da şimdi alt-üst oldu!.. Ligde oynadığımız son dört maçta ve kupada oynadığımız Antep maçında, Trabzonsporun futboluyla birçok taraftarına güven vermediği bence çok açık. İşte bu duruma dikkatleri çekmek ve sorulara cevap bulmak için yazımı “kaleme almış” durumdayım.

Takımımızın futbolundaki olumsuzluklar haftalar geçtikçe yok olacağı yerde acaba neden zaman zaman artış gösteriyor? Acaba sorunun kaynağı nedir? Teknik heyet mi, futbolcular mı yoksa başka bir neden mi? Cevap aradığım temel sorular bunlar.

Anlayabildiğim kadarıyla Trabzonsporumuzun sergilediği olumsuz futbol, öncelikle Ersun Yanal, sonrasında ise futbolcularımızdan kaynaklanmaktadır. Şimdi birçok renkdaşım bana sabretmek lazım gerektiğini, takımın henüz oturmadığını, kendinde bulunan potansiyeli sahaya tam olarak yansıtmadığını söyleyebilir. Bu fikirlere katılmakla birlikte ben şunu ifade etmek isterim. Evet; Trabzonsporun futbolunda ilerleme görmek için sabretmek lazım. Ancak bu sabır, Ersun hocanın son haftalarda ısrarla oynattığı riskli futbolu görmezden gelmemizi gerektirmez. Trabzonsporun defansta verdiği açıkların, orta alanda bıraktığı boşlukların (bana göre) Ersun hocanın taktiksel anlayışından kaynaklandığı bir ortamda, böyle bir durumun sabır göstermekle düzeleceğini pek sanmıyorum. Öncelikle Ersun hocanın taktiksel hatalarını düzeltmesi gerekir. Defansımızdaki sağ ve sol beklerin hücuma çıktıklarında zamanında geriye dönemedikleri ve rakip oyuncuların bu bölgelerden kalemize etkili şekilde geldikleri çok açık şekilde görülüyor. Beklerimiz, defanstaki sorumluluklarının üstüne bir de hücumdaki görevlerini kaldırabilecek kapasitede değiller. Dolayısıyla öncelikle defansif görevlerini tam anlamıyla yerine getirmeleri lazım. Diğer taraftan maç esnasında geri dörtlü ile orta alandaki oyuncularımızın birbirlerine oldukça uzak mesafelerde ve kopuk olarak oynadıkları, dolayısıyla orta alan ile defans arasında bu nedenle kalan boşluğun kalemizdeki tehlikeleri artırdığı da âşikâr. Böyle bir futbol anlayışının sabırla değil, ancak hocanın müdahalesiyle düzeleceğine inanıyorum. Futbolcularımıza gelecek olursak. Onların futbolumuza olan olumsuz etkilerinin daha çok isabetsiz paslardan, adam paylaşımını ve markajını becerememelerinden, rakibe yeterince basmamalarından, birbirlerine uzak oynayıp top istememelerinden, boş alana kaçmayıp durağan oynamalarından, yeterince sorumluluk almamalarından, futbolun en basit öğelerinden biri olan ver-kaçı dahi yapmakta zorlanmalarından, topu hücum hattında tutamamalarından vb. nedenlerden kaynaklandığını düşünüyorum. Eğer sabredeceğimiz, düzelmesini umacağımız şeyler varsa işte bunlardır. Futbolcularımız, gereken çalışmaları yaptıklarında, uyum sorunlarını aştıklarında ve takım ruhunu kazandıklarında bu problemleri büyük oranda aşacaklardır. Bu problemlerin aşılması ve teknik heyetin takımın kimyasına en uygun olan taktiksel anlayışı benimsemesiyle istediğimiz gibi bir Trabzonsporun oluşacağına inanıyorum. Yani rakip takımı orta alanda durduran, fazla gol pozisyonu vermeyen, topu mümkün olduğunca hücum hattında tutup defansı rakip sahada yapan, bununla birlikte maç içinde mağlup duruma düşse bile maçın sonuna kadar mücadele edip o maçı çevirmeye çalışan, kısacası futbolun “olmazsa olmazı” adına ne varsa hepsini doğru yapan veya yapmaya çalışan bir Trabzonspor oluşturulabilir. Burada öncelikle Ersun Yanal, futbolcular ve yönetim, ardından da taraftarlarımız kendi paylarına ne düşüyorsa mutlaka yerine getirmelidir.

Yazımda Ersun Yanal’ın oyun anlayışına getirdiğim eleştiri, sakın ola “onun Trabzonsporun teknik direktörü oluşuna” yönelik bir eleştiri olarak algılanmasın. Hocamız, yerli teknik adamlar arasında takımımızı yönetebilecek kapasitede olan ender insanlardandır. Ersun hocayla en az bu sezonun sonuna kadar devam edilmelidir. Elbet o da yanlışlarını görecek ve düzeltme yoluna gidecektir…

Burada deyinilmesi gereken çok önemli bir husus daha var ki o da şudur: Kulüpteki herkesin, -yönetiminden malzemecisine kadar- özelliklede futbolcular, hangi kulübe hizmet ettiğinin, kendisinden nelerin beklendiğinin farkında olması lazım. Eğer futbolcularımız arasında bu kulübü sadece otel ve maddi kazanç getiren bir yer olarak görüp antrenmanları formasyon icabı yapan varsa bunların temizlenmesi gerekir. Trabzonspora gelen her futbolcu, burayı sadece bir kazanç kapısı olarak görmeyip futbolunu zirveye taşıma adına elinden gelenin en iyisini yapmalı, bunun yanında gerek özel yaşantısıyla, gerekse de sosyal yaşantısıyla kendisine çeki düzen vermelidir. Ben artık her futbolcumuzu sahaya her çıktığında, futbolunun üzerine bir şeyler koymuş olarak görmek istiyorum. Eğer bu kulüp ona kapılarını açmış, seyirci de onu bağrına basmışsa, kendisine verilen değerin farkında olmalı ve “benden bekleneni en kısa zamanda nasıl veririm”in uğraşı içerisinde olmalıdır.

İnşallah Trabzonsporumuz kendisine yakışır futbolla, formasını hak eden futbolcusuyla, istikrarı yakaladığı hocası ve yönetimiyle, kendisine âşık olan taraftarıyla en kısa zamanda şampiyonluğa ulaşır. Böyle bir şampiyonluktan sonra gerek Türkiye’de ve gerekse de Avrupa kupalarında hep zirveyi zorlayan bir takım olur. Temennimiz budur.

Sen_Teksin_61
09.11.2008, 00:27
Yukarıda yer alan yazımda belirttiğim Ersun Yanal'ın taktiksel anlayışı ve futbolcuların performansları hususundaki sıkıntılar dün akşamki hacettepe maçında oldukça çarpıcı şekilde gözüktü. Özellikle futbolcular hakkındaki tespitlerimin gerçeklik payının yüksek oluşu beni iyice sıkıntıya soktu. Tüm olumsuzluklara sabredeceğiz sabretmesine de artık takımdan her maçtan sonra futbolunun üzerine koymasını bekliyorum. En azından gerilemeyelim.

Orta alan futbolcularımız ile defanstaki oyuncularımızın birbirlerinden kopuk oynamaya devam etmeleri, takımdaki yardımlaşmanın ve mücadeleci ruhun eksik oluşu, isabetli pas oranının düşüklüğü, hücum becerimizin git gide düşüşü vb. hususlar oldukça fazla hissediliyor. Evet takımın açık olan mevkilerine devre arasında transfer şart ama o zamana kadar da eldeki malzemeyle en iyi helvayı yapmakta şart. Bu noktada Ersun hocaya ve futbolculara çok önemli görevler dümektedir. Yönetim de devre arasında transfer için gerekeni yapmalıdır. Avni Aker'deki seyirci de maçlarda uyumamalıdır...

Yasin Berber
09.11.2008, 01:36
Galibiyet var ama gerçekten güzel oyun yok ama 2 takviyeylee çok iyi duruma geleceğimizi düşünüyorum

enmavi61
09.11.2008, 02:21
büyük takım olduğumuzu bir kez daha gösterdikk hacettepeyi kimse hafife almasın puan durumunda altta olabilir ama iyi direndiler zaman zaman bizden daha iyi oynadılar ...bugün iyi oynamadık çünkü topu kanatlara indiremedik orta yapamadık nitekim yaptıklarımızda pozisyon oldu...hucüm hattında daha iyi organize olunursa takımımız istediğimiz görselliği ve tadı verecektir...bjk maçında inş iyi bir yattara iyi bir gökhan ile sonuca gideriz diye düşünüyorum ...

Recep Alkan
09.11.2008, 03:05
arkadaşlar lig bitip de allahın izni ile ipi göğüslediğimizde kimse şçyle kötürydük böyle berbattık demeyecek :D rahat olun mayısı 20 yi bekleyin

cardinallius
09.11.2008, 03:31
Bazı arkadaşlar uzun uzadıya bişeyler yazıp laf gevezeliği yapıyor kendilerinden küçüklerin kafasını karştırıp yaşça büyük olanlarında canını sıkıyorlar.
İtidalli olmaya davet ediyoruz birbirimizi ama o nasıl birşeydir bilmiyoruz.Bizler ne bu takımın hocası kadar oyuncuların performanslarını ve uyumunu ölçebiliriz ne de taktik anlayış konusunda belirleyici olabiliriz.Bizler önce taraftar sonra seyirciysek takımımız kazandığı için çılgınlar gibi sevinip sadece seyir zevki veremediği için biraz hayıflanacağız.
Artık öyle arkasında boşluk vermeyen kademede hata yapmayan bir takımda yok pozisyon bulamayan rakipte.Hayal dünyasında yaşamasın kimse.Bu lig bu sene ve bundan sonra böyle gidecektir
Ayakta kalan çirkefliklere hakem hatalarına formsuzluklara zaman zaman taktiksel hatalara ve en nihayetinde kötü futbola rağmen kazanabilen şampiyon olacaktır.
Şampiyon olduğumuzda inşaAllah bu tarz başlıklar açan arkadaşları''kÖTÜ OYUNA KARŞI BU ŞAMPİYONLUĞU HAKETTİKMİ?'' başlıklarında da görürüz.
Sahi diyen olur mu böyle birşey :)

tanjueren
09.11.2008, 04:55
arkadaşlar lig bitip de allahın izni ile ipi göğüslediğimizde kimse şçyle kötürydük böyle berbattık demeyecek :D rahat olun mayısı 20 yi bekleyin

alkan abi vallahi abı takıma bende senın gıbı cok guvenıyorum bu balıkesirin suyundamı ne cok inançlıyz bu sene:DKötu futbol diyenlerede kesınlıkle katılmıyorum ligdeki diger sampiyonluk adaylarını ızlemelerını tavsıye edıyorum. Bjk ve fb nın zaten bızden fazlası yok futbol olarak gs nin de hucumu cok ıyı olabılır ama savunmalarının sevıyesını youla bile gösterdi.Ki bizde en az onlar kadar pozisyon urettık gs macında ama biz becerıksızdık onlarda aksine şanslıydı.Bu kadarda ezmeyelım takımımızı ve sunu lutfen unutmayalım bız yenı bır ekıbız ve deplasman takımı huvvıyetındeyız.Ic sahada kapanan takımlara karsı zorlanmamız yada aksamamız cok garıp gorulmemelıdır.Ki bu ligde butun takımların deplasman zaafı olduguda unutulmamalıdır.Bizim eleştiriden cok destege ihtiyacımız var.Özelliklede avni akerde.Bugun 30 dakıka gol bulamamısken bıle olimpiyattaki gibi bir enerji hıssetmedim ben televizyon basında.Biz gereken desteği ve inancı gösterelim lig sonunda bunun karsılıgını alıcaz en kötu ikinci basamakta biz olacagız.

kalavara
09.11.2008, 06:28
--olaya bir de şu açıdan bakmak lazım, takımı öne doğru iten, adam eksilten tek oyuncu yattara formsuz ve kötü oynuyor, ligimizin gol kralı, bir çok iyi özelliği olan gökhan ünal formsuz, colman hala daha pek verimli değil, selçuk etrafının pas yetersizliği arasında kayboluyor ve beklerimiz ofansif anlamda yetersiz...
--tüm bunlara rağmen takım bir şekilde gol atıyor ve dikkat ederseniz geri düştüğümüz maçlarda bile pozisyona girmekte zorlanmadık, ceza alanında pozisyon veriyoruz evet ama bu pozisyonlarda rakip oyuncunun vuruşunu önlemek için önüne atılan en az iki oyuncu oluyor yakınlarda ve genelde vurdurmuyorlar, ayrıca biraz dikkat edersek nasıl pozisyon verdiğimizi daha iyi süzebiliriz. hücuma kalkarken top kaptırıyoruz ve o top bize hücum olarak dönerken üstüne bir de birilerine çarparak yön değiştiriyor rakibin önüne düşüyor vs...ve herşeyden önemlisi ceza alanına gelen topların çoğu kalecimizde eriyor, allah nazardan saklasın!...hacettepe maçı futbol açısından izlediğimiz en rezil maçlardan biriydi ama rakibin sizi bozmak üzere kurulmuş oyunu da etkisiz eleman değil herhalde ki biz fb kadar teknik bir takım değiliz...öndeki oyuncularımız hep uçlarda işler yapmaya çalışıyor ve çoğunlukla topu kaybediyor, böyle bir durumda nasıl oyunu tutabilirsiniz ki!
tüm bunlar bence zamanla oturacak şeyler ki hoca kadro içinde ufak tefek değişikliklerle bir şeyler yapmaya çalışıyor...futboldan kesinlikle memnun değiliz ama oyuncuların güvenini kırmak da en son yapacağımız şey olmalı ki bu takım daha iyi top oynayabilir, bu belli....hem kaç kişi son 7-8 dakika hariç maçı kaybedebilriz hissine kapıldı. ben çok rahattım açıkçası...rahat olmakta fayda var bence, çünkü bu takım iyi takım!

Sen_Teksin_61
09.11.2008, 19:57
* Defans, orta saha ve forvet hattının birbirinden kopuk ve dağınık şekilde oynadığı,
* Futbolcuların birbiriyle yardımlaşmada ve rakiple mücadelede yetersiz kaldığı,
* Birçok futbolcunun rakibiyle mücadele adına azim ve hırstan yoksun olduğu
* Adam adama markajda veya ceza sahası içindeki adam paylaşımında büyük sorunların yaşandığı,
* Üç-dört pasın üst üste sağlıklı bir şekilde yapılamadığı,
* Kazanılan topların hücum hattına aktarılamadığı, aktarılan topların da duvardan döner gibi geri döndüğü,
* Gerek pas alış-verişinin, gerek boş alanlara yapılan koşuların, gerekse de diğer varyasyonların seri ve süratli şekilde olması gerekirken, futbolun oldukça ağır şekilde oynandığı,
* Tüm bunlara ve taktiksel anlayışa bağlı olarak organize bir atağın geliştirilemediği
Trabzonsporumuzun, bu olumsuzluklara rağmen lider olması çok sevindirici. Ancak bahsettiğim veya bahsetmediğim olumsuzluklar düzelmedikçe ligin zirvesinde fazla tutunamayacağımız çok açık bir şekilde görülüyor. Başta üç ezikler olmak üzere kayseri, sivas ve antep gibi güçlü takımlara karşı şu anki futbolla başarılı skorlar almak hayal gibi.

Trabzonsporumuzun sergilediği futbolun daha iyi olması noktasında tabi ki sabır göstereceğiz. Ancak sezon başından beri süregelen olumsuz futbolun, bir nebze olsun düzeleceğini görmek biz taraftarları rahatlatacak ve geleceğe umutla bakılmasını sağlayacaktır. Onun için şahsen ben, teknik heyet ve futbolculardan artık futbol adına gerileme değil ilerleme bekliyorum. Umarım Hacettepe maçı berbat futbolun son örneği olur. Böyle bir futbola kimse “yeni bir takımız”, “eksikliklerimiz var” vb. bahaneler üretmesin lütfen. Bu tip bahaneler üretileceğine bu takımın iyi futbol sergilemesi adına nelerin yapılması gerektiği tartışılsa çok daha verimli olur kanaatindeyim. Trabzonsporun futboluna getirilen eleştiriler, lütfen kimseyi savunma pozisyonuna sokmasın. Takımı eleştiren taraftarımız da eleştirmeyen taraftarımız da Trabzonsporumuzun çok daha iyi yerlere gelmesini istiyor.

selcuk
09.11.2008, 21:48
yav birakin bu olayi
95-96 nin takimida 3-4 sene sürmüsdü o futbolu oyniyana kadar
tabiiki zaman alacak oyun güzellesmesi
saaten takima bi pasör bide sol acik lazim bunlar olmadimi nasil güzel futbol bekliyoruz anlamiyorum
durun 1 yil
jimnastik macindan sonrada böyle baslandiydi sonra düsüs baslamisti yinemi öyle olsun
kazanmayi ne gerektiriyorsa onu istiyorum ben
1-0 olsun bizim olsun

tabiiki simdilik

Sen_Teksin_61
09.11.2008, 23:39
Takımdan istenen güzel futbol sergilemesinden ziyade sahada maçı kazanma adına istekli olması. Ben böyle bir isteği hacettepe maçında göremedim mesela. Gökhan Ünal, Yattara ve Isaac'ı birçok kişi görmüştür. Ne ofansif anlamda ne de defansif anlamda takıma neredeyse hiçbir katkıları olmadı. Yine Selçuk ve Colman rakibe basma ve mücadele etme adına çok ama çok yetersiz kaldılar. Sahada 90 dakika boyunca diri görüntü veren Serkan ve Hüseyin sayesinde orta alandaki açığı kapadık. Diğer taraftan üç pası ard arda yapmayı beceremediğimizi de gördük bu maçta. Futbolun bu en temel kriterlerini yerine getirmemek sadece yeni bir takım olmakla açıklanamaz. Tabi ki eksiklikler var ama Ersun hoca elindeki malzemeyle iyi bir helva yapmalı artık. Tatsız helvaları yiye yiye bıktım açıkçası. Evet karnım doyuyor buna da şükür ama bir kere de tatlı helva yiyelim olmaz mı!

Takımın artık toparlanıp sahada dişe diş mücadele etmesi lazım. Ben son dakiklarda hem de Avni Aker'de bize ecel terleri döktüren bir takım istemiyorum açıkçası. Evet kazanalım ama rakibe karşı ezilmeyelim. İllede iyi futbol oynayalım demiyorum. En azından mücadele bekliyorum. Bu mücadele için illede transfer şart değil. Eldeki futbolcular yeterli...

OLCAY ÇAKIR
09.11.2008, 23:45
25 yeni oyuncu.
Tamamen değişen kadro ve anlayış.
Hedef takım olmak birde.

Futbolsuz liderlik geldi,birde futbol oynarsak vay rakiplerin haline:)

sametaydin
10.11.2008, 00:56
Ben taraftar olarak bu sene takım bundan sonra nasıl sonuçlar alırsa alsın, normal karşılarım çünkü takım yeni kurulmuş. Ama bu takımı koruyup önümüzdeki sene birkaç ilave oyuncuyla tabi kaliteli olacak birkaç yıla damgasını vuran takım oluşturacağız. En azından öyle umut ediyorum.

GULER
10.11.2008, 01:13
su anki futbol pek tatmin etmese de bulundugumuz noktanin da tesaduf olmadigini dusunuyorum.
Sonucta COK KALITELI bir kadromuz var ve ZAMANLA bu oyuncular birbirleriyle daha iyi uyum saglayacak, en azindan bunu umuyoruz. Tabiki eksiklerimiz de var ama o eksikleri devre arasi takviyelerle giderebilirz.. Tam destekle bu sene ummadigimiz basarlilara imza atariz INSALLAH..

Mehmet Fatih Yavuz
10.11.2008, 01:20
Mücadele etmiyor denen orta saha oyuncuları maç başına 9 km den fazla koşuyorlar.
Colmanın 11km ye kadar çıktığı maçlar da var.

Top class oyuncular 12-13 km koşar. Ballack-gerard-lampard-viera gibi orta saha adamları..

Bu oyuncuların koşması mücadelesi değil eksik olan.
Mücadelenin takım içinde düzenlenmesi.

Kişilerin tek tek farklı zamanlarda yaptığı presin hiçbir önemi yoktur.
Kademeli pres yaparsanız harcadığınız eforr anlam kazanır.
Maçları gözünüzün önüne getirin çok kere tek başına topa koşan oyuncu gelecektir gözünüze.
Herhangi bir oyuncu.

Top ayağındaki oyuncuya biri basarken diğerleri topun gitmesi muhtemel oyunculara yaklaşır.
Bu da ancak zamanla kazanılır.
Ha deyince olacak bir şey değil.

Oyuncular koşmuyor mücadele etmiyor !!!! gökhan-yattara-isaac için anlarım.
Orta saha oyuncularının koşmadığı doğru değil. Koordineli mücadele edemiyorlar.
Koordinasyon diske yükleyip oyunculara yüklenmiyor.
Zaman..

Bekleyeceksiniz.......
Oturup kudeşen dökeceğiz oturana kadar..

Olcay abi ne güzel demiş.
Topsuz lideriz.
Top oynasak neler olacak.

Bek-le-ye-cek-si-niz..

Sen_Teksin_61
15.11.2008, 00:39
Bu sene şansımız yaver gittiği için mi ilemiyorum kötü futbolla üç puanı almaya devam ediyoruz. İnşaallah galibiyet serisine kötü futbol da oynasak devam ederiz...

enmavi61
15.11.2008, 01:08
bu maçtan da 3 puan aldık hemde oynamadan:D ödevini yapmamış ama hocasına yakalanmamış ilkokul öğrencisi gibi sevinç var içimde...:D

poetricus
15.11.2008, 01:15
5 Mayıs 96 dendiğinde akla Abdullah'ın golü değil, FB'nin şampiyonluğu geliyor.
Kötü oynadığımız halde kazanmamız kimseyi memnun etmiyor. Bunu yadırgayamam. Ama neredeyse tamamı değişmiş lider bir takıma bakıyoruz. Ya hem kötü oynayıp hem de kaybetseydik!..
Buna rağmen; "İyi oynayıp yenileceğimize kötü oynayıp galip gelelim." diyenlerden değilim. Benim de en büyük arzum hem iyi oyun hem de galibiyet, hatta farklı galibiyet. Ama ikisinden birini seçmem gerekiyorsa şu aşamada galibiyeti tercih ederim.

Bu takımın sabır ve zamana ihtiyacı var.
96'da şampiyonluğu kaçıran takım iyi futbol oynadı. Ama o futbola ulaşmak takım olmak için farklı mağlubiyetler, dengesiz ve istikrarsız sonuçlar aldı.

Takım olmak bir süreç işidir.

TS-Tiryaki
15.11.2008, 01:16
Arkadaslar kötü futbolda takilip kalmayalim. 8tasa karsi mükemmel oynadikta ne oldu??? Yenlidik ve kupadan elendik.
Bugün kötü oynadik. Ama 3 puani aldik ve lideriz. Daha ne istiyorsunuz. Isterse topcular iki pas üst üste yapmasin ama yeterki kazanalim ve 3 puanlari alalim.

Haluk Ongan
15.11.2008, 02:32
yemişim futbolu...
3 puan ve şampiyonluk beni ilgilendirir:)

Mehmet Fatih Yavuz
15.11.2008, 02:38
96 daki kadro, 7-2 leri falan tatmış kadrodur.
O hale gelene kadar tam 3.5-4 sene çile çekti.
94-95 de daumlu bjk ye iki maçta da yenilince verdik şampiyonluğu.
Ertesi sene malum van-fener maçı ile.

94-95 te içerde bjk ile oynadığımız maçı hatırlayanlar bilir. 0-2 bitti.
1.5 ataktan 2 gol buldu bjk.
Net anlamda ezdik.

Vanspora neler yaptık?
herhald 25-30 net pozisyon harcamışızdır..
Tek atak gol 0-1..

Fener maçı??
Rüştünün neler yaptığını hatırlayan vardır elbette.
Kalesini topa tuttuk.
Fener sahada karşımızda duracak derman gösteremedi maçın 4 te 3 ünde.
Berabere iken dahi üzerimize gelmeye cesaretleri yoktu.
Sonuç?
1-2...

Kıymetini bilin elinizdekinin.
Kıymetini bilmezseniz Allah onu da alır.
Şükürsüzlük iyi birşey değil.

alper*
15.11.2008, 02:40
sezon sonunda bir şeyler hesaplanırken kullanılan ölçütler :
galibiyet : 3 puan.
beraberlik : 1 puan.
mağlubiyet : 0 puan.
iyi oynayıp mağlup olana da kupanın sapını veriyorlar.

Mehmet Fırat
15.11.2008, 02:40

:alkış::alkış:

HAYRETTİN
15.11.2008, 02:44
Nerdeyse bazı arkadaşlar, biz kötu oynuyoruz üc puanıda hakketmiyoruz

vermeyin bu takkıma üç panı derlerse sasırmayın;)

Adem Erdoğan
15.11.2008, 02:48
96 daki kadro, 7-2 leri falan tatmış kadrodur.
O hale gelene kadar tam 3.5-4 sene çile çekti.
94-95 de daumlu bjk ye iki maçta da yenilince verdik şampiyonluğu.
Ertesi sene malum van-fener maçı ile.

94-95 te içerde bjk ile oynadığımız maçı hatırlayanlar bilir. 0-2 bitti.
1.5 ataktan 2 gol buldu bjk.
Net anlamda ezdik.

Vanspora neler yaptık?
herhald 25-30 net pozisyon harcamışızdır..
Tek atak gol 0-1..

Fener maçı??
Rüştünün neler yaptığını hatırlayan vardır elbette.
Kalesini topa tuttuk.
Fener sahada karşımızda duracak derman gösteremedi maçın 4 te 3 ünde.
Berabere iken dahi üzerimize gelmeye cesaretleri yoktu.
Sonuç?
1-2...

Dediklerinde tamamen haklısın.Güzel futbol oynayacaksında ne olacak.5 sene sonra futbol mutbol akılda kalmaz şampiyon kim olmuş ona bakılır.
Ama tabi şöyle bir durum var.Liderlik her an gidecek gibi duruyor elimizde.
İnsanların güzel futbol istemesinin sebebi ilerideki maçlara daha umutlu bakabilmek.
Bu sezon Trabzonspor'u Euro2008 deki milli takıma benzetiyorum.İyi futbol oynamasakta top bir şekilde giriyor kaleye.Rakipler daha ciddi pozisyonlar harcıyorlar.Almanlara iyi oynadık kaybettik aynı şekilde TS olarak bjk'ye iyi oynadık kaybettik.

macka61
15.11.2008, 04:05
kötü oynuyarak kazanıyoruz demekki biraz iyi oynasak ya da en doğrusu forvetimiz bulduklarını atsa tutulmazyız galip gelelim her maçta ben razıyım kötü futbola ama nereye kadar gider kötü futbolla kazanmak o muamma

oflu_ömer
15.11.2008, 08:11
usaklar sirada kim var gs 26 penaltiyla sampiyon oldugu seneyi hatirlayanlar varmi biz bilegimizin hakkinla iyi oynamasakda üc puan almasini biliyorsa bizim usaklar helal olsun onlara derim ne elesdiriyorsunuz burda bazilarinizin trabzonspor taraftari oldugunuzdan sühpe duyuyorum kusura bakmayin
SIRA SIRA DAGLARI
ASIBDA GELECEGIZ
ISTAMBUL BOGAZINA
BAYRAGI CEKECEGIZ

oflu_ömer
15.11.2008, 08:18
SU IKI ENGELIDE ASALIM ILK DEVRE KESIN LIDERIZ
oyuncularimiz ellerin den geleni yapiyorlar
bizler ne yapiyoruz
onlari ayakda alkislayacagina elesdiriyoruz bu atalet deyildir usaklar

poetricus
15.11.2008, 08:20
Parola: Kötü futbol, üç puan.
Galiba işin özeti bu.
Bu durumda Salı günkü maçın parolası da: " İyi futbol, mağlubiyet." olmuş oluyor.

Mustafa Yılmaz
15.11.2008, 08:28
Mesela dün akşam iyi top oynamamış gibi gözüken takımımız,oyunun psikolojik olarak kontrolünü hep elinde tuttu 2 pozisyon hariç.

En azından saha dışındaki bizler rakip takım ataklarında çok extrem bir durum olmazsa Slvya,Song,Egemen 3!lüsünün gole izin vermeyeceklerini fark ettik .

Hücumda ise gereksiz bir şekilde topu yerden yükseltiyoruz.

irfanb
15.11.2008, 08:29
3 puan getiren her türlü Futbol mübahtir. :)

mehmetdoğan
15.11.2008, 10:29
sezon sonunda bir şeyler hesaplanırken kullanılan ölçütler :
galibiyet : 3 puan.
beraberlik : 1 puan.
mağlubiyet : 0 puan.
iyi oynayıp mağlup olana da kupanın sapını veriyorlar.
güzeldi:alkış:

tsmetu
15.11.2008, 10:53
Bu zamana kadar oynayıp oynayıp kaybettik birde oynamadan kazanalım.Bu ne demektir büyük takımız iyi futbol oynamadık ama kazanmasını bildik.Bunun farkında olursak hiç bir sorun olmaz kazanalım yeterki.Başkaları gibi elimizle gol atıp kazanmıyoruz kendi attığımız goolle kazanıyoruz.

İskender YILMAZ
15.11.2008, 10:58
Amaan, yemişim futbolunu.. Rakip 90 dk. nefes aldırmasın, vurdukları top bizim kale direğine çarpıp onların kaleye girsin, 1-0 bitsin, yenelim.. Dünden razıyım.. En azından şimdilik.. İyi gidiyoruz, iyi..

Ali Tunahan Güllü
15.11.2008, 11:29
valla 3 puanı alıyozmu alıyoz ozmn gerisi hikaye beşiktaş maçında çok iyi oynadıkda ne oldu kupadan elendik...

Murat'
15.11.2008, 11:40
Bence dünkü maçtan güzel futbol beklemek hayaldi...Çünkü bu takım 7 gün içerisinde tam 3 maç oynadı....Bizimle aynı gün kupada oynayan beşiktaş ise ilk maçını Kocaelispor ile Cuma günü oynamıştı.BJK 10 gün içerisinde 3 maç oynarken biz 7 gün içerisinde 3 maç oynadık...Bu tam bir adaletsizliktir..

ARAGORN01
15.11.2008, 11:52
11 hafta geçmiş kardeşler 11 hafta

1-2-3 değil tam 11 hafta.... birileri kötü oynuyoruz kazanıyoruz diyor sürekli..o zaman diğer takımlar hiçbir şey oynamıyor...

Bu ligin kalitesi bu kadarsa yani sizin deyiminizle kötü oynarken bile kazanıyorsak demek ki bu lig de bu futbol yeterli....

Biraz sevinmeyi öğrenin artık , biraz teşekkür etmeyi, minnet duymayı....

Benim takımım liverpool kalitesinde, real madrid kalitesinde , arsenal kalitesinde oynasın öyle galip gelelim diyorsanız daha çok bekleriz... Bizim lig e bu futbol rahatlıkla şampiyonluk getirir. Tarih de şampiyonları yazar.... 96 da ezikbahçe hiç top oynamadan şampiyon olduğunda kupayı onlardan alıp bize vermediler.... O kötü oynayıp şampiyon olan takım değil, eze eze herkesi yenen Trabzonspor dağıldı ve 10 yıl geriye gitti....

GERONIMO35
15.11.2008, 11:56
güzel futbol oyanasak çok güzel olurda ama şimdi 3 puan çok daha önemli tarih şu takım ne gğüzel oynadı diye yazmıyor şampiyonları yazıyor HAAA İYİ OYNAYIP ŞAMPİYON olanları yani bizim şampiyonluklarımızı ayrı bir yazıyor o başka:)
ben tüm maçlara 1-0 galip gelelelim kötü futbol oynayalım rzıyım şampiyonluk gelsin artık

Travelair
15.11.2008, 11:59
Türkiye'de futbol rakibi oynatmama üzerine. Dolayısı ile zaman zaman nitelik ve nicelik açısından yetersiz kalan kadromuzun kötü futbol oynaması normal. Devre arasında kuvvetli takviyelerle bu "Sorun" da ortadan kalkacaktır ümit ediyorum

Ümit Tekşan
15.11.2008, 12:13
Bende burda herkesin dediği gibi diyorum. Kötü oynayalım ama 3 puanı alalım mutlaka iyi oynayacağımız zamanlarda olacak. Takımı kutluyor hepsini teşekkür ediyorum.

Ayrıca iyi oynayana 4 puanmı veriyorlar :)

Hekimoğlu
15.11.2008, 12:16
Futbol güzel şey ama 3 puan daha güzel.

Reha
15.11.2008, 12:37
Başlığı açan arkadaş olayı çok güzel özetlemiş.Fakat BMN de demokrasi tersine işler,bunu unutmuş!

hüseyin1975
15.11.2008, 12:39
11 hafta geçmiş kardeşler 11 hafta

1-2-3 değil tam 11 hafta.... birileri kötü oynuyoruz kazanıyoruz diyor sürekli..o zaman diğer takımlar hiçbir şey oynamıyor...

Bu ligin kalitesi bu kadarsa yani sizin deyiminizle kötü oynarken bile kazanıyorsak demek ki bu lig de bu futbol yeterli....

Biraz sevinmeyi öğrenin artık , biraz teşekkür etmeyi, minnet duymayı....

Benim takımım liverpool kalitesinde, real madrid kalitesinde , arsenal kalitesinde oynasın öyle galip gelelim diyorsanız daha çok bekleriz... Bizim lig e bu futbol rahatlıkla şampiyonluk getirir. Tarih de şampiyonları yazar.... 96 da ezikbahçe hiç top oynamadan şampiyon olduğunda kupayı onlardan alıp bize vermediler.... O kötü oynayıp şampiyon olan takım değil, eze eze herkesi yenen Trabzonspor dağıldı ve 10 yıl geriye gitti....
:alkış::alkış::alkış:
Bunun üzerine Yorum yapmak ayip olur.

yns_emre61
15.11.2008, 12:42
güzel oynuyoruz .. ama sadece bazı maclarda rakibi full ezmiyoruz o kadar..
lideriz yeni bir takımız.. daha ne istiyorsunuz.. ?

Reha
15.11.2008, 13:03
Gökhan'ın Kayserinin bizi kupada 3-0 yendiği maçtaki gollerine bir bakın;hayret edersiniz.Bu adam resmen gamsız;yazıktır arkadaş sana verilen 5 milyon euroya..Burası Kyseri değil;ersun hoca nasıl bu kadar gamsızlığa tahammül ediyor anlamıyorum.Bütün yükü Serkan,Colman,Selçuk,Song,EgemenCeyhun gibiler çeksin siz 2 "sözde forvet" bu emeklere ihanet edin.Trabzonspor liderse bu 9 kişi ile gelen liderliktir.

Umut a gelince benim nazarımda futbolcu bile değil ama hocanın alternatifi yok,olanlar da Karadenizspor da falan filan...

Bakın kazandığımız maçlar sonrasında da söylüyorum;dün G.birliği forvetleri becerikli olsa veya daha önceki maçlarda daha önceki rakiplerimiz deki forvetler aynı beceriyi gösterse bakın bakalım bugün kaçıncı sırada olurdunuz?

Bu yüzden forvetlerin yakaladıklarını atıcak ki rakibin direnci kırılsın ya da sen yediğinden fazlasını atabilesin!

Bakalım nereye kadar....Hele Umut ta golü attı bu hafta eyvah ki eyvah!!!

[KAPLAN]
16.11.2008, 13:22
Gerçekçilikle, kötümserliği karıştıran pek çok renkdaşım var. Haftalardır bazı bariz sorunlar hiç düzelmeden aynı istikrarda devam ediyor ve bu kadar açık olmasına rağmen aksine bu sorunlara karşı biz sürekli aynı ilacı deniyorsak üslubuyla bu sorunlara derman olamayanları eleştirmesini bilmeliyiz. Biz eğer takımı olumsuz yönde eleştiriyorsak kötümser veya felaket tellağı diye adlandırılmayalım, zira ben de bazı renkdaşlarımızı bu anlamda çok iyimser görüyorum.

Gençlerbirliği maçının daha 20.dakikasında yine şanşa bir galibiyet alabileceğimizin sinyallerini çok net bir şekilde veren bir Trabzonspor'un, teknik direktörünce dakika 80 de tek bildiği Yattara - Issac değişikliğine gitmesine affedersiniz ama olumlu bakamam. Aynı değişikliğin bir önceki Beşiktaş maçında oyunu nasıl alehimize çevirdiği gerçekten de farkedilememiş mi yoksa ?! Kalemizde her duran top sonrası neredeyse her kafayı rakip takım futbolcularının vurmasına neden haftalardır çözüm aranmıyor mesela.... Umut-Gökhan ikilisinin forvette ne derece başarılı olduğu ortada iken, neden tek forvetli atağa yönelik kalabalık bir orta saha ile çıkmak denemiyor. Kötü bir Tolga'ya, kötü bir Hüseyin'e yıllarca sabretmiş olan bir Trabzonspor, neden bir Barış'a oyunun bir ufak bölümünde dahi olsa şanş vermiyor anlamak güç...

Her takımın sorunları olabilir. Ancak bu sorunların bir şanş galibiyeti ile sonraki maça kadar konuşulmak istenilmemesini ne yazık ki kabul edemem. Sürekli iyi oynamak şampiyonluk getirmeyebilir doğrudur, ancak sürekli kötü oynamakta şampiyonluk getirmeyecektir...

İlk hafta yaşadığımız sorunlar neyse, şimdi de o sorunlarının tamamen aynısını yaşıyorsak, ve onca haftaya rağmen bu sorunları çözebilecek hiçbir değişim gerçekleştirilmemişse oturup nerede yanlış yapılıyor diye bir düşünmeliyiz. Zira böyle devam ederse, bu sorunları 5-6 hafta sonra da aynı şiddette yaşayacağız. Kazanınca kötü oynadık ama kazanmasını bildik, kaybedince de şanş bizden yana değildi acizliğine düşmeyelim. İşimizin şu futbolla her hafta şanşa kaldığı görmezden gelinmemeli...

ulvicebi61
16.11.2008, 13:26
ben çeyrek asır şampıyonluk beklicem de kötü oynayıp şampıyon olmuşum yemişim futbolu ya :)

keles76
16.11.2008, 13:31
kalitesiz futbollu ve 3 puanli sonuc gunu kurtariyor sadece bu takimla zaten iyi top oynamak diye birsey olamaz takim kesinlikle iyi top oynuyacak kabiliyette futbolculardan kurulu degil iki pas yapamiyor hala iyi futbol beklemek safdillilik olur eger iyi futbol istiyorsan iyi futbol oynuyan pas yapan adam eksilten bolbol kosan her topa basan yerinde duramayan topcular alacaksin bu kadrodan bu kadar daha fazlasini isteyen ingiliz liginden ve ispanya liginden mac izleyerek bu isteklerini giderebilir

oskanonur
16.11.2008, 13:34
Tabiki kazanmak ve iyi oynayarak kazanmak cok onemli. Ama bu yılki superligin digerlerinden farkı, Anadolu takımlarının gercekten cok daha direncli, mudahaleci ve iyi futbol oynamaları. Gecen yıl bu sivas degilmiydi kafaya oynayan. Diger anadolu takımları Kayseri dahil kotuyduler. Ama bu sene, Kayseri, Gaziantep, Sivas, Eskisehir, Antalya,... gercekten cok iyi mucadele ediyorlar. Eskisi gibi rakiplerimizi 90 dk boyunca ezdigimiz maclari izleyemeyecegimizi bastan kabul etmek gerekir. Sonunda bu takım lider, ustelik cok genc ve yeni bir ekip olmasına ragmen. Su anda makina gibi calismiyor sistem ama dogru yoldalar.

[KAPLAN]
28.11.2008, 22:01
Kötü oynuyoruz ama 3 puan alıyoruz :) "Önemli olan da bu" diyen arkadaşlar bakalım kaç hafta daha bu anlamsız felsefeyi destekleyebilecekler. Merakla bekliyorum...

Burak_52
29.11.2008, 17:49
bundan sonra iyi oyuna falan bakmam
iyi oynuyoruz puan kaybediyoruz kötü oynayalım 3 puanları toplayalım
şampiyon olduktan sonra tarihe bunlar kötü oynadıda şampiyon oldu yamayacaklar
2008-2009 SEZONU ŞAPMPİYONU
TRABZONSPOR yazacak

iboandibo
29.11.2008, 20:47
ahh aaah şu 2 haftayıda 3 puanla kapatsaydık ne güzel fark atacaktık şampiyonluk için iyi epey bni yol alacaktık.elimizdekilerin kıymeti bilmiyoruz ya çok ararız biz bu günleri.2.yarıdaki bjk maçöını kesinlikle kazanmalıyız

boztepeliyasin
29.11.2008, 23:11
futbolumuzun iyi olduğunu söyleyecek olan yoktur heralde. yani şöyle rakibi eze eze bir galibiyet aldığımızı hatırlamıyorum. istanbul maçında bile gol yedik yicez diye tedirgindik. her maçı kalbimiz ağzımızda izliyoruz. ancak futboldanda önemli olan galibiyet. galip geldikten sonra fotbolda olur yavaş yavaş. takıma takviyeler şart. oyanmıyan yerleri harekete geçirmemiz lazım.

Berk Akçay
30.11.2008, 11:23
Arkadaşlar konu baya güzel olduğunan birde anket eklemek istedim. Bakalım bir hafta boyunca ne sonuç çıkacak. Bence futbol değil alınan üç puan önemli...

Emirhan Makul
30.11.2008, 11:25
Bence Futbol Önemli Kıvırmayalım İyi top oynayalımda varsın başarısız olsunlar ki böyle bir denklem yok iyi oynarsan kazanırsın bazen tutmaz bu işler o zamanda sorun olmaz iyi oyun herzaman güzeldir.

Berk Akçay
30.11.2008, 11:29
Emirhan bir hatırlatma yapayım bana bundan 3 sezon önce Fenerbahçe Hojdonk ile şampiyon oldu... Çok kötü futbol ancak sadece hıjdonk'un attığı goller ile şampiyon olundu bence bu sene varsın iyi futbol olmasın sonuç gelsin...

Kasım BEKTAŞ
30.11.2008, 11:37
bence güzel futbollu galibiyet....

ha ikisi bir arada olamıyorsa...

o zaman galibiyet derim...

bildiğim kadarı ile güzel futbola puan verilmiyor...

Travelair
30.11.2008, 11:37
Bu anket polemik anketi gibi olmuş :(
İkisi de önemli şıkkı eklensin :)

genç61
30.11.2008, 11:41
futbol futbol futbol onemli kotu futbolla bir maç alırsın iki maç alırsın sonra tekerin patlar
ama iyi oynarsan bi kaybedersin iki kaybedersin sonra tıkır tıkır onune geleni yıkarsın

iyi futbol oynamayan sampiyon olamaz iyi futbol lazım sivas macının 20 dakikakasi antalya macı gibi iyi futbol oynarsan basarı gelir yoksa zor isimiz