PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İçimizden Ağladığımız Maçlarımız

Sayfa : [1] 2

ugurTS1989
22.09.2008, 18:50
:(2007-2008 bjk-ts

Bülent Dizman 53
22.09.2008, 21:29
fb-ts macı 2-2 lik fatıh tekkenın penaltısını vermemıstı cem papila ondan sonrakı hafta olimpiyatta (b-gs kupa finalinde bile dolmayan olimpiyatta)yaklasık 70 bin trabzonspor taraftarı ertesi gun gazteleri açıyom yanılmıyosam star gazetesınde olimpiyattakı karsı tiribuun buyuk bi resmı ve altada BU NE SEVGİ AH TANRIM baslıgı

Mira_61
22.09.2008, 21:34
Geçen seneki 2. Sivas maçı dışımdan da içimdende ağlamıştım.İlk maçtan öyle bir öfke vardı ki bende ikinci maçta onları eziceğimize çok inanmıştım.Ama bizimkiler sağolsunlar.:(
Bu sene benim için en önemli maç Sivasspor müthiş bir kin var içimde...

alper*
22.09.2008, 21:37
içimden ağladığım değil böyle hüngür hüngür ağladığım bir tane maç var.
ben o zaman 9 yaşındaydım.

Murat'
22.09.2008, 22:02
anorthosis ve dinamo kiev maçlarında içimden değil gerçekten ağlamıştım..hele anorthosis maçında polis beni teselli etmişti....şimdi anortosisin şampiyonlar liginde oynadığını görünce yine ağlamak istiyorum..

ApoCaN28
22.09.2008, 22:11
Anortosisi 1-0 yenip elendiiğimiz maç...

Serdær
22.09.2008, 22:36
FB ile oynadığımız Cem Papila maç.

Birde Vanspor ile oynayıp 252465446 gol kaçırdığımız maç

Kadir
22.09.2008, 22:40
En kötü zamanlarımızdan biriydi galiba İstanbulspor'dan 5 yemişdik.

A.Gökhan AKIN
22.09.2008, 22:47
96 yılı izmirdeydim o maçta hem çöp tenekelirini tekmeliyordum hemde ağlıyordum ağbimle birlikte :)

ApoCaN28
22.09.2008, 22:57
Geçen Sene oynadığımız Bjk maçında 3-0 yenildiğimiz maçta hazmedememiş ve ağlamıştım...

Ama Bu Sene ALLAH'ın izni ile hep güleceğiz...

TolgaTopçu61
22.09.2008, 23:05
Anorthosis maci

Can AYDIN
22.09.2008, 23:31
Benim o kadar çok ki ama hiç unutamadığım hala bile aklıma geldiğinde hüzünlendiğim bir maç..

Kupa maçıydı ilk maç istanbul inönüde son dakikada hayatında 3 kez gol atan sol bek Kadir attı bize golü ve 3-1 yendiler bizi.
(O zaman orta okuldayım delilik üst seviyede vücutta heryer testesteron hormonu salgılıyor,yanıyorum yani)Amcamla gittik maça Trabzon tarafına tabi.Bizim taraftar azcık bağırıyor etkinlik yapacak aşşağıdan polisler el kol hareketleri,bu sefer bizimkiler de sövüyor tabii.Anlıycanız her zaman ki gibi yapımızı iyi bildiklerinden kışkırtıyorlar bizi bide 8taşlılar tüm trübün hamsiler,leş kokuyor,horon hareketleriyle bizi gerdikçe geriyor..İşte o zaman ait olduğum yeri daha iyi anlamıştım evet biz hamsiydik,biz hamsileri hakem hatalarıyla haksızlıklarla yendiler alay ettiler..O kadar kanıma dokundu ki hala hatırlıyorum dedimki kendi kendime okula gidince bejklinin biri bir laf söylesin hiç konuşmayacağım direkt vurucam yumruğu,yemin ettim..Düşündüğümde oldu biz hamsiyiz ya(Bu arada kocaelin'de okudum)hemen çocuğun biri ula hamsi nasııı ..duk ama dedi ben aynen yemini yerine getirdim..
Neyse geldik ikinci maça Trabzon,stad full,taraftar öyle ateşliki yemin ediyorum delirecek sesi yeri göğü inletiyor..Golüde attık Allahım bu şerefsiz,ukala heriflere cevabımızı verecekken Madida çıktı sahneye gölü attı yıkıldım,tüm stad gibi evet bizi yine yenmişlerdi belki ist.maç berabere bitecekti ama onlar hakemlerle yine istediğini aldılar.. Maç gündüz maçıydı okulu astım akşama kadar kendimi Körfez sahiline attım ağladım,küfrettim bir hafta etkisinden kurtulamadım..

Ya bu takımı tutmak başka bişey yaa,bu takımı tutmak varlık sebibim benim,isyan etmek Kapitalizme,güce,adaletsizliğe karşı..

O hamsilerin yanında olmaktan,leş gibi hamsi kokmaktan gurur duyuyorum...Seviyorum doğduğum yeri ve onun alabildiğince ASİ takımını...

Emirhan Makul
23.09.2008, 00:00
anortosis famagusta dinamo kiev ve pancunun son dakka da bize gol atığı beşiktaş maçı içerden dışardan ağlamışdım

İslam Sezer
23.09.2008, 00:05
Benim o kadar çok ki ama hiç unutamadığım hala bile aklıma geldiğinde hüzünlendiğim bir maç..

Kupa maçıydı ilk maç istanbul inönüde son dakikada hayatında 3 kez gol atan sol bek Kadir attı bize golü ve 3-1 yendiler bizi.
(O zaman orta okuldayım delilik üst seviyede vücutta heryer testesteron hormonu salgılıyor,yanıyorum yani)Amcamla gittik maça Trabzon tarafına tabi.Bizim taraftar azcık bağırıyor etkinlik yapacak aşşağıdan polisler el kol hareketleri,bu sefer bizimkiler de sövüyor tabii.Anlıycanız her zaman ki gibi yapımızı iyi bildiklerinden kışkırtıyorlar bizi bide 8taşlılar tüm trübün hamsiler,leş kokuyor,horon hareketleriyle bizi gerdikçe geriyor..İşte o zaman ait olduğum yeri daha iyi anlamıştım evet biz hamsiydik,biz hamsileri hakem hatalarıyla haksızlıklarla yendiler alay ettiler..O kadar kanıma dokundu ki hala hatırlıyorum dedimki kendi kendime okula gidince bejklinin biri bir laf söylesin hiç konuşmayacağım direkt vurucam yumruğu,yemin ettim..Düşündüğümde oldu biz hamsiyiz ya(Bu arada kocaelin'de okudum)hemen çocuğun biri ula hamsi nasııı ..duk ama dedi ben aynen yemini yerine getirdim..
Neyse geldik ikinci maça Trabzon,stad full,taraftar öyle ateşliki yemin ediyorum delirecek sesi yeri göğü inletiyor..Golüde attık Allahım bu şerefsiz,ukala heriflere cevabımızı verecekken Madida çıktı sahneye gölü attı yıkıldım,tüm stad gibi evet bizi yine yenmişlerdi belki ist.maç berabere bitecekti ama onlar hakemlerle yine istediğini aldılar.. Maç gündüz maçıydı okulu astım akşama kadar kendimi Körfez sahiline attım ağladım,küfrettim bir hafta etkisinden kurtulamadım..

Ya bu takımı tutmak başka bişey yaa,bu takımı tutmak varlık sebibim benim,isyan etmek Kapitalizme,güce,adaletsizliğe karşı..

O hamsilerin yanında olmaktan,leş gibi hamsi kokmaktan gurur duyuyorum...Seviyorum doğduğum yeri ve onun alabildiğince ASİ takımını...

diğer olumsuz maçları hatırlarken ah bir de o maçlar vardı değil mi?
valla o bjk maçlarını da unutmuştum hatırlattın,bkj den neden nefret ediyorum diyordum kendime,hatırlattın.tüm bizans taraftarları rezildir,
bi rezillik sıralaması yaparsak:
1-gs
2-bjk
3-fb

husky61
23.09.2008, 01:02
galatasarayın bilmemne çelik die bir hakem yönetmişti saçma 2 penaltıyla 2/0 yenildik çok dokummuştu mutlu çelk yüüznden gs den nefret ediyorum

lazrail8989
23.09.2008, 01:15
erciyese kupada elendiğimiz maç ulannnnnn ziyaaaa!!!!!!!!!!!!

sifuni
23.09.2008, 02:48
anarthosis maci cok agir gelmisti bana adana demirsopra kupada elendigimiz mac fenerbahceye 5 : 2 yenildigimiz mac ve sampiyonluggu cem papilanin yüzünden kaybettigimiz mac

Adil ÖZGÜR
23.09.2008, 03:01
Anorthosis maçı sıradan maç değildir. Bu maçın çok derin manaları vardır,

Güçler denk değil, zira Trabzonspor marka, onlar konserve kapağı,
Yunanistan'dan Trabzon'a gelen bir takım,
Sporun yanında, siyasi ve tarihi bir önem taşıdığından,

Trabzonlu olarak bu maç stat üstü özellikler taşımaktadır.

alper*
23.09.2008, 03:07
aslında sonuç olarak hepsi geçti gitti ...

coolank
23.09.2008, 03:56
96 yılındaki fener maçında içimden değil dışımdan hüngür hüngür agladım .... O geceyi yaşayanların unutması mümkün değil ....

Bir de Şampiyonlar Liginde rum takımına elenince çok kötü olmuştum ...Gene Şmapiyonlar Liginde Kiev e elenince çökmüştüm ...

Ama hiç biri 96 gibi değildi ....

reisoğlu61
26.09.2008, 02:34
96 yilindaki kacan sampiyonluk ve sampiyonlar ligi eleme maclari.
Arti Ali Sami Yende Fatih Tekke mize yapilan kötü tezahürata cok sinirlenmistim

Cem Akyüz
26.09.2008, 03:39
Geçen Sene oynadığımız Bjk maçında 3-0 yenildiğimiz maçta hazmedememiş ve ağlamıştım...

Ama Bu Sene ALLAH'ın izni ile hep güleceğiz...

o maçta bende ağlamıştım çıldırmıştım.96 yılındaki maç küçüktüm ama net hatırlıyorum o maçı dinamo kiev maçında ağlamıştım.genelde büyük maçları kaybedince bende ağlama krizi başlıyor

amour_61
26.09.2008, 04:52
valla 7-1 beşiktaş maçı ve 2-1 fenerbahçe maçı başta olmak üzere bazı maçlarda ağladığım olmuştur ama yazdığım maçlarda Dünyam yıkılmış gibiydi.hala içime yer etti hele şu Beşiktaş bu takıma bir düzüne gol atsalarda rahatlasam.

muratd61
26.09.2008, 18:07
cem papilanın katlettiği 2-1 lik fb maçı en üzüldüğüm maçtı...bazı arkadaşlar 2-2 diyo bu maça komik oluyolar valla..2-2 lik maç iddiamız olmayan kadıköydeki appiah ın tekkeye yaptığı penaltının verilmediği metin tokatın yönettiği maç..

Emre EFENDİOGLU
26.09.2008, 18:42
96 senesi , 7 yaşındayım ve hüngür hüngür ağlıyorum :(

Selman
26.09.2008, 18:48
Ağlamak nasıl bir duygu bilmiyorum:)O yüzden hiçbir maçtan sonra ağlamadım.Ama çok maçtan sonra sağı solu tekmelediğim olmuştur.

Tanju
26.09.2008, 18:59
fenerle şampiyonlık maçımızda cem papila zamanı, ağlamadım da ağlasam rahatlardım heralde :)

Mira_61
26.09.2008, 21:55
Anortosis maçında Fatihin attığı golden sonra ''Golll'' diye bağıramadım bile.Hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım.Sakat sakat oynayıp gol atması beni çok etkilemişti.Fatihi işte bu yüzden çok sevdim.:)

ClaretBlue_61
26.09.2008, 22:10
kuşkusuz dinamo kiev maçı...o maçı geçebilseydik gruplara kalabilseydik şuan ki durumumuz çok daha farklı olabilirdi..kısmet diilmiş:(

MURAT29
28.09.2008, 11:42
96 yılı izmirdeydim o maçta hem çöp tenekelirini tekmeliyordum hemde ağlıyordum ağbimle birlikte :)

çok maçta ağladım ama bu maçın acısı bambaşkaydı bu yıl takımşampiyon olamadığı için intihar eden 2 kardeşimiz vardı bu haberleri duyunca hüngür hüngür ağlamıştım

Doğan ATASOY
29.09.2008, 06:03
96 senesi maçtan sonra perişan olmuştum, birde kiev maçı çok koymuştu, ilk maçtan sonra şampiyonlar ligi şarkıları söylüyordum nasip olmadı, 2 maçta zaten Trabzonspor maddi manevi çok büyük kayıplar vermiştir.

Faruk Akhan
02.10.2008, 16:18
Şampiyonlar ligi ön elemesinde rum takımı Anorthosis Fagamusta'ya elediğimiz maç sonrası çatıya çıkıp hüngür hüngür ağladım.Çok acayip bir duyguydu.

ApoCaN28
02.10.2008, 16:24
Anortosis maçında Fatihin attığı golden sonra ''Golll'' diye bağıramadım bile.Hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım.Sakat sakat oynayıp gol atması beni çok etkilemişti.Fatihi işte bu yüzden çok sevdim.:)

Ve O maçtan önce fatih tekkenin sakat olduğu kesin oynamayacağı söyleniyordu..Süpriz Bir şekilde Kadroya Alındı..Golü Attı
2.maç yine iğneyle çıktı golü attı son dakika celaleddin golü yapıyor ancak ofsayt içimden değil dışımdan ağladım
olamazdı ya hem de bir ruma elenmek...

Neyse Artık Bizim İçin Bundan Sonra Sadece Seviinç Gözyaşları olucak İNŞALLAH...

sifuni
02.10.2008, 16:28
o anorthosisi gördünüz mü sampiyonlar liginde 4 puan aldilar 2 macta

Ömer Yüce
03.10.2008, 16:27
Tam hatırlamıyorum ama İstanbulspor'a kendi evimizde yenildiğimiz maç :(

Adil ÖZGÜR
04.10.2008, 11:43
Trabzonda Fenerbahçeye verdiğimiz şampiyonluk maçı

lazkızı6161
04.10.2008, 11:56
gs ye yenildiğimiz zamanlar çok fena oluyorum çünkü gerçekten iğrenç bir taraftar grubu var ertesi gün okula gittiğimde aşağılanmak çok koyuyo insana gs den nefret ettiğim kadar fbden bile nefret etmiyorum inşallah bu sezon ağlayan taraf değil gülen taraf olmak istiyorum

Emirhan Çorumlu
04.10.2008, 12:02
Bende Bjk den Nefret ediyorum. Igrenc Takim!!! :D

Emirhan Çorumlu
04.10.2008, 12:04
Ağlamak nasıl bir duygu bilmiyorum:)O yüzden hiçbir maçtan sonra ağlamadım.Ama çok maçtan sonra sağı solu tekmelediğim olmuştur.

Vallahi ben birkere Agladigimi hatirliyorum oda Uefa'ya katilamadik diye :D
2 Sezon öncemi neydi ^^ erciyes mi ne gitmisti uefaya!!! Artik Aglanacak Günler geride kaldi. Artik Rakiplerimiz agliyacak !!!

Atakan
04.10.2008, 12:20
Sinirden nereye vuracağımı, nereye kızacağıma bilemiyordum maçtan sonra.Ama artık onlar geride kaldı.Artık hep biz güleceğiz.

Misina
04.10.2008, 12:34
Dinamo Kiev ve Anorthosis faciaları

trab61
07.10.2008, 13:18
kesinlikle en buyuk hayal kirikligim ve yikintim 96daki sampiyonluktu. ozaman inegoldeydim. 1. golu attik 2 kamyon bayrak geldi.sampiyonlugu kutlucaz.kahvede bakmistik maca. ve o 2 golude yeyince ciktim ve agladim disarda herkes soktaydi. gercekten hic unutamam.

Hasan Çelik
08.10.2008, 12:46
1996 yılı avniaker deki fener maçını unutamam 90* dakka tek kale oynadıl rüştü 90 dan 80 den 70 den 60 dan toplam 40 tane top çıkardı,hami vuruyor rüştü çıkarıyor,hami vuruyor rüştü çıkarıyor,maçın sonlarına doğru fener 1 defa geliyor aykut atıyor golü benim o gün dünyam yıkılmıştı 11 yaşındaydım,o yıl trabzonspor şampiyon olsaydı o şampiyonluğun devamı gelirdi müthiş bir kadromuz vardı,trabzonspor o gün tam 10 yıl geriye düştü.o günü hiç unutamam hüngür hüngür ağlamıştım

Çagman
09.10.2008, 03:47
anortosis macııııııı :(( elenmeye değilde rumlara yenilmeyi hazmedemedim

reisoğlu61
13.10.2008, 00:14
96 senesi fener maci, sampiyonlar ligi eleme maclari d.kiev ve anorthosis
Ve ali samiyendeki galataya 4-1 yenildigimiz mac

Mahmut Baran
13.10.2008, 00:18
96 yılı ağlamadım ama hayatımda ilk kez karakolluk oldum aonrasımı karakollar yuvam oldu :)

Hasan Nasrallah
13.10.2008, 15:16
96 da avni akerde , 2005 kadikoyde iki maçada gittim ama aglamadım çünkü şampıyonlugu oynyıp kacırmak başarıdır bana göre
7-1 lik bjk maçında agladım ama yalan yok en çok zoruma gidende inönüde daha kalabalıktık beşiktaşlılardan maçta olanlar hatırlar lanet olası günü

Murat Erdem
16.10.2008, 20:06
.................................................. ........

Koray
16.10.2008, 20:13
Dinamo Kiev maçı...

mustafaction
17.10.2008, 17:38
Pancunun 93. dakıkada avni akerde attığı gol sonrası yıkılmıştım o hafta boyunca dershanede kendi kendime defans oyuncumuz erman güraçara küfür etmiştim

Sefa Murat Dokuz
17.10.2008, 19:48
szymek futbolu bıraktığında ağlamıştım...
maç dersek d.kiev maç sonrası...

bestrafer
17.10.2008, 20:04
Anorthosis maçından sonra harbi harbi ağlamıştım. Hatta o maçı dayımlarda seyretmiştik ve tüm dayı teyze oğulları beraberdik. Yengemin ben ağladıktan sonra "oy oy yerim onu" lafı hala daha aklımdan çıkmıyor.

Hüseyin İlkin
17.10.2008, 20:06
Dinamo Kiev rövanş maçı .

Maçtan sonra stattan çıkarken yaşadığım moral bozukluğunu tarif edemem ...

Sefa Murat Dokuz
17.10.2008, 20:13
Dinamo Kiev rövanş maçı .

Maçtan sonra stattan çıkarken yaşadığım moral bozukluğunu tarif edemem ...
devre arası statta en azından uzatmaya gideriz diye konuşuyordu millet ama maçta doğru düzgün pozisyon bile üretememiştik...yağmurlu günde benim de gözlerden yaşlar damla damla akıyordu...

Çağatay Özmen
17.10.2008, 20:55
avni akerde bjk ile 1-1 berabere kaldığımız maç
son dakikada pancu atmıştı

İgzas-61
17.10.2008, 22:12
dinamo kiev maçı 2-1 in rövenşında yenildiğimiz maç çok üzülmüştüm gerçektende o gün

Ümit Tekşan
22.10.2008, 09:51
valla 7-1 beşiktaş maçı ve 2-1 fenerbahçe maçı başta olmak üzere bazı maçlarda ağladığım olmuştur ama yazdığım maçlarda Dünyam yıkılmış gibiydi.hala içime yer etti hele şu Beşiktaş bu takıma bir düzüne gol atsalarda rahatlasam.

Aynen bende bu maçlardan dolayı içim içimi yemişti.7-1 Lij bjk maçındaki tek golümüzü de Şota atmıştı.

Fatih Özkan
22.10.2008, 13:16
96 Sezonu... ( Bacak kadar boyumla deliler gibi ağlıyordum... )
Anorthosis, Kiev maçları...
Deliler Gibi Ağlamıştım...

Süleyman50
22.10.2008, 14:00
96 senesi hala aklıma geldikçe çok moralim bozulur.........

mechanic
22.10.2008, 14:04
96 senesi Van maçı sonu. Başka bi şey demiyorum.Onu yensek febe maçı hikayeydi. Efsane kadro bozulmaz o 7-1'lik bjk maçı, febe ye yenildiğimiz o iki maç yaşanmazdı bile. Girmedi mi girmiyor s.çt.mının topu ya.

eminbayram
22.10.2008, 14:08
Gs ye 4-2 yenildiğim maçta ne olduğunu anlıyamamıştım ama dışarı çıktığımda fbliler şampiyonluk kutluyolardı.sonrasında saatlerce ağladığımı hatırlıyorum..

.....
28.10.2008, 20:38
İçimden de dışımdan da çok ağladığım olmuştur.

En son Hayatımda ki TRABZONSPORUMUN ilk maçına gideceğim olimpiyattaki brugge maçına gidememiştim.

Ne kadar ağladığımı hatırlamıyorum çünkü kalktığımda yerde idim :(

Allah ım ölmeden ya Trabzona gidiyim ya da Trabzonsporumun bir maçınaaaaaaaaaaaa

metinbay61
31.10.2008, 16:51
yıl 96 van maçındayız tribünler süper hayatımda ilk kez bi maçı rakip ceza sahasında geçerken izledim...abartmıyorum maçta tek hatırladğım van ceza sahasıydı...sonra o unutulmayacak fener maçı stadın önündeyiz annem babam ablam kardeşim ve ben ama bilet bulamadık neyse eve dönüyoruz artık sürmeneye gitcez dolmuştayız ve gölü attık soför arabayı kenera çekti gidemiyoruz çünkü araba yıkılıyor millet kopmuş soför kendinden geçmiş...ama beraberlik golünü yedik ama kimse yıkılmadı atarız bi daha atamasakta zaten berberlik bize yetiyor diyo herkes ben küçüğüm daha atalım kazanalım havasındayım...dolmuştan indik eve yürüdük kapıyı açtık tvyi açtım ve 2-1 olmuş ama hala ümitliyim atacağız gol...olmadı olmadı o gün kanepeye kıvrılıp ağlamıştım işte...

oguzhann
31.10.2008, 19:21
en son 3-0 gs maçında.kahvedeyim.sağım solum gsli 1 yedik 2 yedik 3 yedik orada yıkıldım

innocence
31.10.2008, 20:51
96 senesi..içimden değil hüngür hüngür ağladım

Selçuk Baki
01.11.2008, 12:24
avni akerde bjk ile 1-1 berabere kaldığımız maç
son dakikada pancu atmıştı

golü yediğimiz kalenin arkasındaydım :( beşiktaşın yenilmezlik serisi vardı o aralar...

ganita ve zinos
01.11.2008, 13:05
golü yediğimiz kalenin arkasındaydım :( beşiktaşın yenilmezlik serisi vardı o aralar...o maca gitmiştim bende...pancunun attıgı gol ve petkoviçin topa cıkısını hatırlıyorum...

SDanışmaz
01.11.2008, 23:34
D.Kiev ve Anorthosis maçları...

lazrail8989
01.11.2008, 23:37
anorthosis ve ziya yüzünden erciyese elendiğimiz maç çok koymuştu ağlamıştım

Eren Karaahmetoğlu
02.11.2008, 09:40
96dan pek bişey hatırlamadıımdan ağlayamadım 96 senesine:)

4-2 yenildiimiz galatasaray maçı
Anorthosis maçları
D.Kiev maçı
Ve En çok nedendir bilmem 3-2 yendiimiz atletic bilbao maçına üzüldüm ağladım 3-0dan 3-2 oldu eleniceimizi anladım zaten ama deplasmanda da ersenin boru gibi golünü ofsayt diye vermemişlerdi :(

He düzeltiyim 2 maç daha var çok ağladıım istanbulsporla 1-1 berabere kalmıştık avni akerde 02-03 senesiydi galiba akmerkezin içinde kulaımda kulaklık maçı dinliyodum son anlara doru yiyince golü tutamadım kendimi:) bi de ankaraspor maçı vardı avni akerde 1-0dan 2-1 yenilmiştik 2 golü de 90+larda yemiştik dersanede dersteydim o sırada eve dönene kadar ağlamıştım:) Uzun zamandır öyle ağlamadım alıştım demekki artık yenilmeye :) Ama bu sene şampiyon olup mutluluktan ağlıcaz inş:)

Cagdas Topal
03.11.2008, 00:17
besiktasa avni akerde 5-0 yenildigimiz macta cok aglamıstım , gerek ilk kez trabzonsporumuzun macına gidiyor olmam beni daha da percinlemişti stattan beni arkadaslarım cok zor cıkarttı stattan ayrılmak istemiyordum takımlar tekrar sahaya cıkacak atacaz 3-4 gol ama 5-0 yenilmicektik . Herkes koltukları fırlatıyor ve yakıyor ama ben dona kalmıstım .

Bir de tv basında anortosis 'e ve dinamo kiev ' e elendigimiz maclarda cok aglamıstım evde :(

aklıma gelen bunlar , bunlardan baska yok :(

Cagdas Topal
03.11.2008, 00:20
96dan pek bişey hatırlamadıımdan ağlayamadım 96 senesine:)

4-2 yenildiimiz galatasaray maçı
Anorthosis maçları
D.Kiev maçı
Ve En çok nedendir bilmem 3-2 yendiimiz atletic bilbao maçına üzüldüm ağladım 3-0dan 3-2 oldu eleniceimizi anladım zaten ama deplasmanda da ersenin boru gibi golünü ofsayt diye vermemişlerdi :(

He düzeltiyim 2 maç daha var çok ağladıım istanbulsporla 1-1 berabere kalmıştık avni akerde 02-03 senesiydi galiba akmerkezin içinde kulaımda kulaklık maçı dinliyodum son anlara doru yiyince golü tutamadım kendimi:) bi de ankaraspor maçı vardı avni akerde 1-0dan 2-1 yenilmiştik 2 golü de 90+larda yemiştik dersanede dersteydim o sırada eve dönene kadar ağlamıştım:) Uzun zamandır öyle ağlamadım alıştım demekki artık yenilmeye :) Ama bu sene şampiyon olup mutluluktan ağlıcaz inş:)

macları karıstırıyorsun galiba atletic bilbao macı 3-0 dan 3-2 bitmişti ama ersenin deplasmanda attıgı gol osasuna macında verilmemişti ve 0-0 bitmişti , sonuc olarak elenmiştik :(

Reşit
03.11.2008, 01:12
bu yasıma kadar ts maçlarında iki defa agladım. birincisi bochum maçında. almanyada 5-3 yenildigimz maçta.hüngür hüngür aglamıstım. ikincisi anortosis maçında sinirden aglamıstım ve duvara yumruk atmıstım celalettin in ofsayttan iptal edilen golünde. 3 hafta bandajla gezmiştim :D

Şuayip Aydın
03.11.2008, 01:56
tek agladıgım mac var oda galati macı nasıl olursa kendi evimizde yeniliriz iste burada ben agladımmm

irfan61
05.11.2008, 11:36
En çok ağladım hatta o gece hiç uyuyamadığım maç ezikbahçe ye cem papila yüzünden 2-1 yenilip şampiyon olamadığımız maç.

Cafer Bulur
05.11.2008, 20:48
96 yilinda kacan sampiyonlukta aglayamamistim cünkü adeta dona kalmistim.O aciyi unutmam mümkün degildir.
Trabzonsporu severim ama agladim mac 1 mactir tarihimizde.
O da senol günesli dönemimizde sanirim 93 veya 94 yiliydi.
Radyo basindaydim ve uefa kupasinda italyan cagliari ile oynuyorduk.
Macta son dakika ve 1-0 öndeydik.
Dely valdes isimli oyuncunun son dakika golüyle beraber gözyaslarimi tutamamis ve hüngür hüngür aglamistim.
Rövansta da 0-0 berabere kalmis ve elenmistik.

Çağrı Bilici
06.11.2008, 04:17
geçen sezon alisamiyende trabzonspor tarafına bilet bulamamış galatasaray tribününe girmiştim.
maç sonu onlar 2-1 lik zaferi kutluyorlardı benim gözlerimden yaş damlıyordu

kemal_efe
07.11.2008, 01:00
96 daki o malum maç...bir daha aslaaaaa böyle olmasması dileğiyle.

tanjueren
07.11.2008, 02:55
96 dakı o şok mac 1 0 dan 2 1 ınanılır gıbı değildi.O macta hangı trabzonsporlu dayanabılmıstır ki?
Yine anortosis ve dinamo kiev macları.Nedense bana dinamo macları cok daha fazla koymustu ıkı macta onlarca gol kacırıp sırf bencılligimizden gruplara kalamamıstık.Tam bir dönum noktasıydı o ilk macta kacanları dusundukce hala aglayasım gelir.Anortosis macındada o son dakıkada celaleddının golunun verılmedıgını anladıgımda cokmustum.Koltuktan gol sevıncıyle zıplayıp yerde cokup kalmıstım.
Bide son olarak gecen sene kı bjk macı deplasmandakı cok daha ıyı oynadıgımız macı kaybetmemız bı yana sahanın yıldızı barısı atmadımı o hakem o anda gozlerımden yas gelmişti.Hala o kararın acısını atamadım ıcımden.

tanjueren
07.11.2008, 03:00
Bide su iki lanet uefa kupası macı var aklıma sımdı geldi.Biri bilbao macı 2004 te 3-0 ken 3-2 ye getirtmiştik sorada elenmıstık olucak iş degildi valla.Sonra iki sene onceki osasuna eslesmesı o sezon yarı fınalde penaltılarla sevıllaya elenen osasuna deplasmanında adi hakem nızamı golumuzu vermemıstı. 2-2 ve 0-0 a elenmıstık.O pozısyonda hala gozumun onunde.

TS57
10.11.2008, 09:39

Adem Erdoğan
10.11.2008, 13:20
bjk den 7 yediğimiz maç.İyi bir takımdık.
Sonradan 2 defa 5 yedik ama o kadar koymamıştı.

A.Ali Karanis
10.11.2008, 17:02
anorthosis'in trabzona geldigi mac.
son dk. golumuzun verilmemesiyle birlikte aglamistim.
ondan sonra hicbirzaman bu kadar uzulmedim.

İsmail ALİOĞLU
10.11.2008, 17:32
95-96 yı saymazsak Trabzonspor-Lazio maçında yatağımda yorganın altında yumulup ağlamıştım. bide Ts-Bjk :1-1 lik maçta pancunun attığı gol çok koymuştu. stadı anca 1 saate terketmiştik..

Tanju
10.11.2008, 17:39
aynenn.........

evrents
10.11.2008, 21:08
Türkiye kupası yarı final maçıydı gs'yi 1-0 yeniyorduk celalettin son dakkalarda karşı karşıya dışarı atmıştı sonrada necati son saniyelerde 1-1 yapmıştı ve penaltılarda elenmştik gs finale çıkıp kupayı almıştı birde inönüde 1-0 önde olduğumuz maçı kornerden gelen golle son saniyede 1-1 bitirmek gerçi bjk'den son saniyelerde çok gol yedik

Engin Koltuk
11.11.2008, 10:48
96 da Samsun'da öğrenciydim. maç sonunda Gazi Caddesi ile başlayıp Bulvar Caddesini'de içine alan bir alanda saatlerce yürüdüm. Daha sonra gecenin bir vakti eve geldim ve direkt yatağa girdim hiç kalkmamak istercesine. Gözlerimi kapadığımda hala Rüştü'nün kurtarışları, Oğuz'un frikiği, Erol'un topu kesişi Aykut'un dokunuşu aklıma geliyor ve çıldırasım geliyordu.
O günden sonra doğru düzgün maç seyretmedim. Fanatikliğimi kaybettim. Sıradan bir taraftar oldum. Ta ki bu seneye kadar. Aynı heyecanı bu sene de yaşıyorum. İnşallah benzer acıları bu sene yaşamayız.

Süleyman50
11.11.2008, 11:00
evet 96 yılındaki maç, aklıma geldikçe aynı üzüntüyü tekrar yaşıyorum.........

alper*
11.11.2008, 11:32
bjk den 7 yediğimiz maç.İyi bir takımdık.
Sonradan 2 defa 5 yedik ama o kadar koymamıştı.
o beşlik maçlardan khlestov'un gol attığı maç beni üzmüştü epey.
o bile gol atmıştı.

Murat'
11.11.2008, 11:48
o beşlik maçlardan khlestov'un gol attığı maç beni üzmüştü epey.
o bile gol atmıştı.

O maç benim ilk gittiğim derbi maçtı...Trt Trabzon radyosundan bilet kazanıp öyle gitmiştim...Sonu maalesef hiç de iyi olmadı..

Samet Berber
11.11.2008, 14:14
İçimden değil de GS'nin bizi Tolga sayesinde 4-1 yendiği maçta sinirden hüngür hüngür ağlamıştım .

husky61
12.11.2008, 00:06
Evet arakdaşlar bende birkaç saat nce oynadımız mükemmel futbolu ama kaybettimiz maçı heralde unutcamıcam

mahitap2
12.11.2008, 07:03
tayyib in devreye girip fenerin yediği cezayı kaldırdığı maç (hatırlarsınız van hojdonk frikik atmıştı almancı birinin kızının başı yarılmıştı mavi gözlü bi kızdı) bilet almıştım ve girememiştim içerideki taraftarın sesleri ile maçı anlamaya çalışıyordum yenildik ve dışarıda saatlerce gözlerim dolu bir şekilde oturdum birde en çok fatih, szymkowiak, gökdeniz, milan stepanov ve yattaranın bir arada olduğu dönemlerin videoları izlerken gözlerim doluyor

alpozan61
12.11.2008, 16:52
dünkü bjk maçından sonra içimden dehşet biçimde ağladım ve katil olmamak için çok sabrettim...

kuymakk
12.11.2008, 19:16

Yıllar ne çabuk geçiyor düşünsene sen o zaman 20 yaşındaydın :)

erolcomez
26.11.2008, 17:13
1996 elbetter fb ye kaybettigimiz sampiyonluk maçi.dakkikalar saatler hatta haftalar degil aylarca gazetelere bile bakamamistim......12 yil geçti halan dün gibi hatirliyom o dakikalari

talibim
26.11.2008, 17:34
sonuca gitmemizde bizi devre dışı bıraktığı için hepimizin içinde kanayan yaradır 96 daki fener maçı.lakin benim hatırladıkça ellerimi sıktığım,futbola lanet ettğim maç 96 daki vanspor maçıdır.oyun vanspor yarı alanında değil resmen vanspor ceza sahasının içinde geçti.çizgiden çıktı,stingaçyu'ya çarptı,direğe vurdu velhasılı kelam olmadı ve biz o maçı 1-0 kaybettik.40-1 bitecek maçı 1-0 kaybettik evet evet o biride gol attıkları için yazdım.

furkankayaoglu
26.11.2008, 17:43
bundan 3 yada 4 sene önce son dakkada pancu'nun beşiktaştayken attığı gol;(

uguurlu
04.12.2008, 11:11
Tartışmasız hepimizin içine yara olan ts-fb 1-2 lik şampiyonluk maçı.... :(

berkan402
08.12.2008, 13:55
fenerbahçe-trabzon maçları..biri cem papila vakası diğeri metin tokat vakası..iki maçta ta şampiyonluk gitmişti.ikisindede fener şampiyon olmuştu

suat061
08.12.2008, 14:08
anorthosis maçı ya berbattı gerçekten..

özbalkesli
08.12.2008, 23:44
Galiba 1989 yılıydı...

Üniversitenin ilk yıllarındayım... Sınavlar cuma günü bitti ve onbeş-yirmi günlüğüne memlekete gitme fırsatını sunan tatil başladı.

Yola bir gün sonra, cumartesi akşamı çıkacağım. Cumartesi gündüzünün keyifli geçmemesi için hiçbir sebep yok. Bir kere, sınav yükünden bir şeklide kurtulmuşum; kuş gibi hafifim. İkincisi, öğleden sonra okuldan arkadaşlarla buluşup otobüs saatine kadar yiyip içeceğiz. Babam da beklenmedik bir "kıyak" yapmış; eve dönmeme 48 saat kalmasına rağmen iyi miktarda para göndermiş. Adeta "Oğlum, eve gelmeden, memlekete dönmeden önce arkadaşlarınla bir güzel relaks ol" diyor!

Üçüncüsü ve en önemlisi, gündüz BJK-Trabzonspor maçı var ve televizyon naklen verecek! Maçı kalmakta olduğum yurdun kantininde seyredip, maç bitiminde bavulumu alıp arkadaşlarla randevuma gideceğim. Kantin oldukça kalabalık olmasına rağmen televizyona en yakın yerden sandalye kapmayı da başarınca artık keyfim tam gıcır oldu...

Maç fena gitmiyordu; gol atamıyorduk ama yemiyorduk da... Artık bitime birkaç dakika vardı ve belli ki maç 0-0 bitecekti. Bu sonuç, -o günlerde deplasmanda alınan beraberlik galibiyete neredeyse eşdeğer sayıldığı için- gayet tatminkardı. Günün keyfini artırıcı bir skor sayılabilirdi...

88. dakikada ceza sahamıza bir top geldi, kalecimiz -galiba Şevki idi- penaltı noktası civarlarında topu ceza sahasının dışına yumrukladı. Top, yarı sahamızın tam ortasına bir yere düştü, BJK 'lı futbolculardan biri de topun gelişine vurdu. Namussuz top, havalandı, süzüle süzüle kalemize doğru gitti, henüz kalesine dönememiş kalecimizin üzerinden de geçip kaleye girdi : GOL !!!! 30 metreden yedik golü...

O an nefesim kesildi, boğazım tıkandı! Sanki top kaleye değil de benim ağzıma girmişti! Kantinde de ne çok BJK taraftarı varmış; öyle bir sevinçle fırladılar ki ayağa, yer yerinden oynadı. Yanımda, arkamda bir sürü insan sevinçten hoplayıp zıplıyor; ben ise en önde kollarımı kavuşturmuş, oturduğum yerden donuk bir şekilde ekrana bakıyorum!

İçimde öyle bir burukluk, öyle bir hazımsızlık ki sormayın! Şu sevinenlerin hepsini dövmek istiyorum! Ne suçları varsa?.. Son dakikada gol atmışlar, tabii ki sevinecekler!...

Neyse, bu kontrolsüz duygular bir dakika içinde kayboldu ve böyle trajik bir sonuca razı olmam gerektiğinin bilinciyle sandalyeden kalktım. Zaten bitime bir dakika vardı, 1-0 mağlup olmuştuk, maç bitimine kalıp, bir de son düdük sevinçlerine şahit olmaya hiç gerek yoktu.

Tam kantinin kapsından çıkıyordum ki ardımda gök gürültüsü gibi bir gürültü daha koptu : GOOOLLL !!!! Şaşkınlıkla döndüm; daha bir dakika önce sevinen BJK'lilerin hepsi yine ayakta ve ekranda da skor şunu yazıyor : BJK : 2 - TS : 0

88. dakikaya kadar 0-0 geldiğimiz maçta iki dakikada iki gol yemiştik. Ne keyif, ne ağız tadı, ne de bir şey yapma isteği kalmıştı içimde. Odaya çıkıp bir saat uzandım. Sonucu bir türlü hazmedemiyordum. Günün sonrasında ve sekiz saatlik yolculuk boyunca ne sinirlerim yatıştı ne de keyfim yerine geldi. Baba ocağına varmam bile "fabrika ayarlarına geri dönmem" için yeterli olmadı. Memlekette karşılaştığım herkes daha "hoşgeldin" demeden "nasıl da gagaladı Kartal sizi son dakikada?!.." diye lafa başlıyordu.

Aradan neredeyse yirmi yıl geçmiş; bu maç aklıma geldikçe boğazıma aynı kütle takılır, midem aynı şekilde ekşir!

Iyyyyy, yine ekşidi bak!...

Anıl Caner
09.12.2008, 00:03
çok güzel bir anlatım. teşekkür ederim.

Anıl Caner
09.12.2008, 00:10
96 yılının hikayesi anlatmakla bitmez zaten. içimden, dışımdan her bi tarafımdan ağladım.

yakın sayılabilecek tarihteki maçları düşünecek olursak;
anorthosis o kadar koymamıştı bana. dinamo kiev maçında çok fena olmuştum.

ligde tuncay ın hat trick yaptığı 2 kez öne geçip 3-2 kaybettiğimiz fb maçında ve 2-1lik papila mağlubiyetinde ve 20 saat otobüs yolculuğu yaptıktan sonra Avni Aker'de Semih'in oyuna girip bizi devirdiği 3-2lik maçlar da fena olmuştum.

Ben fenerbahçeden nefret ediyorum sanırım.

.....
09.12.2008, 01:25
bana Dinamo kiev maçı çok komyuştu.

Orda mis gibi 2-1 aldık. Burda geldik iki kornerden yedik. O gün ömrümden 1 yıl gitti beeeee

Mehmet Öztürk
10.12.2008, 00:07
Dynamo Kiew
Anorthosis Famagusta

Öztürk Adem
10.12.2008, 01:56
D. Kiev :( di ya :(son dk gol oldu ama neye fayda

tsburak08
10.12.2008, 14:29
ben hakedip te yenildiğimiz maçlarda ağlarım ama hünmgür hüngür dercesinde anorthosis ve kiev

ErseN_MaRTiN_61
10.12.2008, 14:46
2004-2005 Sezonu cem papilanın yönettiği maç o maçta içimizle dışımız birbirine girmişti .
Birde anorthosis maçı var o maçta unutlmaz ..

talibim
17.12.2008, 18:40
bu başlığa 96 yılındaki eskişehir maçınıda eklemek istedim,evet maçı farklı kazanmıştık,şota gol kralı olmuştu ama,radyo'nun başında van'dan fener'in gol haberleri gelince bizim attığımız yedi gol bile içimize battı.

magicyattara
01.01.2009, 15:52
http://img206.imageshack.us/img206/9473/n1565842042301153787569nr8.jpg (http://img206.imageshack.us/my.php?image=n1565842042301153787569nr8.jpg)
http://img206.imageshack.us/img206/n1565842042301153787569nr8.jpg/1/w604.png (http://g.imageshack.us/img206/n1565842042301153787569nr8.jpg/1/)

Tarih 5 mayıs 1996 Pazar.
Resmin çekildiği yer İskenderpeşa İlkokulu önü.(Merkez Postane karşısı)
Bad Boys pankartı önünde mahallenin gençleri.Toparlanıp birazdan fener maçına gidecekler.

Fotoğraf facebook'ta ki sayfama gelmiş,listemde ki bir arkadaştan dolayı.
Hepsi ilk kez şampiyonluk sevincini yaşayacaktı.

Resmin altında şu konuşmalar geçiyor.

-5 mayıs sabahı olması lazım günlerden pazar

-EvEt BaLLıMM eVeT AyNeN ÖlE OlDu vE ooo SaBaHıN,,,, aKşAmI hUsRaN OLdU..!!!

Veysel Tomruk
01.01.2009, 23:16
kiev macydı:(:(:( saat 20:00 daki maca saat 15:00 te girip yol tarafı kale arkasında 7 saat ıslanarak izlemiştim...göz yaşlarm yağmur damlalryla karsmıss tek kelimeyle milyonlarla birlikte yıkılmıstım:(:(:(
Allah tekrar göstermez inş.

Öztürk Adem
01.01.2009, 23:27
Su gs maclarına en cok dıger kıev ve anartosıs maclarında agladım:D

Semih
02.01.2009, 13:46
Villareal maçında ciddi ciddi ağlamış, ortalığı yıkmıştım...
Şu meşhur fb maçında da Aziz Yıldırım ve TFF'ye iyi laf yedirmiştim...

Fakat hiç ezilmedim son gs maçında ezildiğim kadar...

Muhammet
02.01.2009, 17:37
Bir Bursa maçı vardı.

2-1 kaybettik, "Trabzon kümeye" diye bağırdılardı, ne üzülmüştüm, dedim "kimlere maskara olduk, vay halimize".

Coloradoydu
02.01.2009, 21:58
1995-96'da bir Vanspor maçı vardı 1-0 kaybettiğimiz.

Henüz ortaokul sıralarındaydım. Maddi durumumuz pek iyi değildi, maça gidememiştim. Ayasofya'da kahvehanenin birinin penceresinden maçı izlemeye çalışırken, kahvehanenin işletmecisi görüp içeri almıştı beni. Hiç unutmam, üstüne bir de oralet ikram etmişti. Tabi maçtan sonrasını hatırlamıyorum. Eve nasıl geldim, ne oldu...

Onca senedir ona benzer hiçbir maç izlemedim. "Rakip kalede görünmez bir duvar vardı", "top inat etti girmemek için" şeklindeki ifadeler çok sönük kalır bu maçı ifadelendirmek için. Bazı anlar olur, onu anlatmak için ne diyeceğinizi bilemezsiniz; işte öyle bir şey...

SüRMeNe_6161
17.01.2009, 01:20
D.Kiev maci

Misina
17.01.2009, 01:41
Dynamo Kiew
Anorthosis Famagusta

hatırlatma :o:o:o

emrezx
17.01.2009, 02:32
4-1 lık gs macı d.kiev a. famagusta kupada 8tasa 2-1 yenıldıgımız mac.bıde kangallarla burda berabere kaldıgımız mac

Tolunay Abdioğlu
17.01.2009, 09:01
Anartotis i 1-0 Yenip Elendiğimiz Maçta Hem İçimden Hem Dışımdan :)

melâl
17.01.2009, 12:50
geçen sezonun son maçi... febe yi avni akere gömdüğümüz o maç... telvizyonun sol üst köşesinden takip ettiğim skorlar...

ne dışımdan sevinebildim..ne dışımdan ağlayabildim...

odama gidip hıçkırıklarla ağladığımı -mutluluk...heyecan tutku...-
sonra da gözlerimin şişliği bizimkiler tarafından anlaşılmasın diye erkenden uyuduğumu hatirliyorum

:)

Nihal Ayvaz
20.01.2009, 11:27
Dün akşam 95-96 fener maçını izledim tv'den..İçimden bi kez daha ağladım..

Adem Erdoğan
20.01.2009, 11:33
Dün akşam 95-96 fener maçını izledim tv'den..İçimden bi kez daha ağladım..

Hangi kanal verdi o maçı?

Nihal Ayvaz
20.01.2009, 11:42
Hangi kanal verdi o maçı?

Kanalturk'tu sanırım.Spor programı vardı onda :S

Uğur Aydın
20.01.2009, 11:47
Bir klasik olan 95-96 daki maç,birde hatırlayanınız varmı bilmiyorum ama,bk kopenhag 1903 diye bir takım vardı,danimarkada 1-0 yenilmiştik,burda mükemmel oynayıp 1-0 da öne geçmiştik,bir türlü ikinci gol gelmiyor kaçırdıkça kaçırıyoruz,sonrasında bir kontratak ve top petranoviçin bacakları arasından ağlarımızda:(:(:( (dk.88 falan:) )

Canpolat Demirhan
20.01.2009, 12:16
anartosis Ve trkupa maçı Bjk ile :S cok üzülmüştüm :S

Ahmet Pulusoğlu
20.01.2009, 12:29
96 yılındaki vanspor maçı yemin ediyorum yastığı parçalamıştım , hayatımda ilk teşvik priminin ne olduğunu o zaman öğrendim :mad: :mad:

lazanya61
25.01.2009, 11:52
96daki fenerbahçe maçı, aykut'un golü sonrası çok ağlamıştım, 13 yaşındaydım :(

ISTS
27.01.2009, 16:16
96 yılındaki vanspor maçı yemin ediyorum yastığı parçalamıştım , hayatımda ilk teşvik priminin ne olduğunu o zaman öğrendim :mad: :mad:

Aynen arkadaşım o maçı ben de hiç unutmam. Tek kale maç, tamemen Vansporun ceza sahası içinde geçiyor maç. Pozisyonların, kaçan gollerin haddi hesabı yok. O maçı alsaydık, meşhur Fener maçı sadece bir formalite maçı olacaktı.

Mellih
27.01.2009, 17:18
2000-2001
http://www.ntvmsnbc.com/news/30885.asp
Bu maç sonunda ağlamıştım. Babam beni TİGEM vakfına izlemeye götürmüştü. Çok hevesliydim. Ama çok sinirlendirdi maç
Başka da bi maça ağlamadım... Artık o günler geride kaldı arkadaşlar :)

Berk
27.01.2009, 17:24
Şampiyonlar Ligi'ni kaçırdığımız Avni Aker'deki Dinamo Kiev, yine Şampiyonlar Ligi ön elemesinde elendiğimiz Anorthosis ve şampiyonluğumuzun elimizden alındığı Fenerbahçe maçı..

iso_4939
27.01.2009, 23:34
evet abı ya boyle bır mac olamaz sankı büyü yapıldı kaleye.....

Erdogan
28.01.2009, 14:02
evet abı ya boyle bır mac olamaz sankı büyü yapıldı kaleye.....

kale arkalarinda nuska bulunmustu diye duydum, yani ilmaz diye bisey yok.

Süleyman50
28.01.2009, 15:28
96 yılındaki şampiyonluğu kaybettiğimiz maç.....

Kaan
28.01.2009, 20:57
Şuana kadar ağladığım bir maçı söyleyeyim ;

Beşiktaş'la oynuyorduk. 1-0 öndeydik. Son dk. Pancu gol atmıştı. :)

O maçta ağlamıştım. :)

Daha düşünürsem ağladığım maçlar gelir aklıma. :rolleyes:

NuDGeRR
28.01.2009, 21:19
8 yasındayken sene 96 iken aykut o gölu attıgında aglamıstım :(

Erdogan
29.01.2009, 00:30
Şuana kadar ağladığım bir maçı söyleyeyim ;

Beşiktaş'la oynuyorduk. 1-0 öndeydik. Son dk. Pancu gol atmıştı. :)

O maçta ağlamıştım. :)

Daha düşünürsem ağladığım maçlar gelir aklıma. :rolleyes:

dakika 84 fatih tekke atiyor 1-0 öne geciyoruz. besiktas galiba 24 mac üs üste yenilmezlik ünvani var.
dakika 90+3 maratondaydik, minlet artik asagiya dogru yani cikisa dogru gidiyordu mac bitti bittecek cosmaya gidecez sokaklarda diye.

bitime 30 saniye kala pancuu, ulan minlet dondu herkes bi durakladi sonra herksin gözlerinde hem sinir hem yas oldugunu fark ettim.
bende cok fena olmustum o macta. cok maca gittim ama böyle mac daha yasamamistim.

Soñado®
29.01.2009, 10:15
96/97 Sezonundaki 3-3 Biten Schalke 04 Maçı Hüngür Hüngür Ağlattı Beni

ve evet Aykut o Malum Golü Atıncada ağlamıştım

kanim_bordomavi
29.01.2009, 13:15
ben bir tek bjk ya 3 -2 yendiğimiz avni akerdeki maçta ağladım.kahvede it bjklılar çok ağır konuştular 2 -0 geriye düşünce bizimle dalga geçiyorlardı.ama ikinci yarıda analarını dümdüz ettik.3.golü atınca ben uçtum zaten.bjklılar kös kös oturdular maç bitiminde yerinden kalkamadılar.hatta o gün bitaneside bjk'ya küfredip bjk dan istifa etmişti.şimdi pendiksporu tutuyor::D:D:D:D:D:D:D

IaILIpIeIRI
30.01.2009, 01:23
96 da kacan sampiyonluktaki fener macı we anortosis macı..

mHİÇYILMAZ
30.01.2009, 01:56
96 kazası, Dinamo Kiev ve Anorthosis maçları.

Gerçi haftasonu Fener maçıda içten içe yedi beni. Adamlardan 10 yılın acısını fena çıkartacaktık ya!

cihatöztürk
01.02.2009, 17:15
millet unutun bu kötü hikayeleri.............bu ne ya arkaya bide fon müziği koysaydınız ...ölüm marşı.... töbe töbe

önümüz açık allahın izniyle bu sene olmassa seneye seneye olmassa ondan sonraki sene kesin şampiyonuz....allah başkanımıza zeval vermesin....

allahın izniyle ankaragünü ardındanda beşiktaşı inönüde yenip şampiyonluk yolunda kayıpsız ilerliycez......süper kadromuz çok yetenekli teknik ekibimiz var....bu sene şampiyon olamassak (en kötü ihtimal) şampiyonlar liginde mücadele etcez.......

bu yazdıklarınızı siz yazmadınız bende okumadım:)

Harun_ayar_ts
01.02.2009, 17:31
Otelul Galati onlarada nasıl elenmiştik :mad::mad::mad:

KuTs@L__pLaK@61
01.02.2009, 20:03
96 maçını ve o ruhu unutamıyorum allah hesabını soracak bize o maçta hıyanetlik yapanlardan

erdo25
01.02.2009, 20:56
5 Mayıs 1996 1-2 fb maçı, daha acı bir olay yoktur...

Barış Mayda
01.02.2009, 21:17
fb-ts macı 2-1

irfanb
09.02.2009, 01:10
Birincisi terhis olmama 8 gün kala Besiktas`a karsi alinan 7-1 lik maglubiyet,ikincisi sair olmama vesile olan (!) :) Anortosis maci...

Trabzonspor

Gol atmak cok zor idi bir zaman bize hani
Simdi Trabzon defansi oldu yol gecen hani

Kalecimiz Jefferson Brezilyanin umudu
Dört top gelmisti ona üc tanesi gol oldu

Tolgaya alternatif alinmis idi Eller
Tolga gideli beri yerinde eser yeller

Mehmet Yilmaz kardesim bir iki kelam sana
Oldum olasi seni yakistirmam Trabzona

Degil takima almak sokmam Trabzon sehrine
Senin gibi topcunun o takimda isi ne?

Atacagin gollere Allah muhtac etmesin
Tek dilegim Allahtan tez zamanda gidesin

Utanmadan giyersin formasini Haminin
Hami gideli beri kac golün vardir senin

Adidir Fatih Tekke, Trabzonun gol krali
Devam eder gollere ameliyat olali

Gercekten kaptandir o kurtaran gemisini
Her sene ameliyat, okuyun gecmisini

Bir adam var takimda rengi benzemez bize
Rakibin defansini getirir hemen dize

Onun adi Yattara tam bir futbol cambazi
Bir sürat var adamda sanki kacan bir tazi

Rumlar iyi bilirler Trabzonun ününü
Dört gözle bekliyoruz su Carsamba gününü

Kaza olurda eger elenirsek Rumlara
Karisacak ortalik, gelde sen suclu ara

Karaoglan Ecevit, bence tek suclusun sen
Güneyini birakip ta, Kuzeyiyle yetinen

Alsaydin tüm Adayi oynamazdik Rumlarla
Baska takim cikardi, eslesmezdik onlarla

Kibris bizim adamiz ilelebet sonsuza
Gösterin siz gününü su Rum denen soysuza

Varsa sizlerde bir Ruh oynayin Vatan icin
Kibristaki savasta can verip yatan icin...

01.08.2005

ESMERHAN
19.02.2009, 01:24
Vanspor maci, Fenere 2-1 yenildigimiz mac ve Besiktastan 7 gol yedigimiz mac. Tamam bu maclar cok üzücü kabul ediyorum. Bu maclarda güzel oynadik ama gol atamadik. Ben bunlardan coki cok güzel oynayipta hakemin elimizden aldigi maclari unutamam hicbir zaman.
Galatasarayla Istanbulda oynuyoruz 15-20 sene olmustur. Hakem Ahmet Cakar, bilenler bilir o hakem bizim ütümüze cok oynadi. Hatta Ünal Kraman´in ilk ve tek kirmizi kart gördügü mac. Bülent Korkmaz var ya Bülent Korkmaz. Nefret ettigim futbolcu. Soneri ceza sahasinda ittirdi penalti kirmizi kart. Birde sanki kendisine faul yapilmis gibi yerlerde satmazmi ? sONRA tUGAY GELDI TOPLA ALAKASIZ BIZIM FUTBOLCUYA YATARK YAPTI FAULU ATTI BIR UZUIN PAS HAKAN ATTI GOLÜ. O macta cok hakkimiz yendi. Galatasaray maci 8 kisi tamamlamaliydi ama biz gördük kirmiziyi. Sonra Istanbuldaki Fener maclari. Nobre ofsayt gol. Marco smca verilmeyen penalti ve yine hüsran. Sonra dakika 82 yine fenere karsi 2-1 öndeyiz. Appiah Fatihi bíciyor penalti verilse 3-1 olacak ve mac bitecek. Ama mac yine 2-2 bitiyor. Ben böyle maclari unutmam. Sonrada diyorlarki Trabzon Feneri 10 yildir yenemiyor. Satilmis hakemlerle yenemez tabi.

yavuzkontek
01.03.2009, 14:17
1996 mayıs ayı 13 yaşındayım ve hayatımda trabzonspordan başka bir sevdiğim yoktu o zamanlar
Mahallenin bakkalcısıyla mahalle arkadaşlarımla sınıf arkadaşlarımla tanıdığım tüm trabzonspor düşmanlarıyla iddaya girmiştim o vakit
Akşam olmamıştı daha ankara da devre arasında okunmuştu akşam ezanı hiç unutmam annem ekmek almaya yollamıştı heyecandanmıdır yolda ağlamaya başlamıştım daha 1 0 öne geçmiştik hatta
sevinçmidir panikmidir bilinmez adı kimbilirdi maç sonunda üzüntüden ağlayacağımı
Çocuk yüreğimle akşam namazı kılmıştım belkide ilk namazlarımdan biridir belkide dakikalarca dua etmiştim trabzonsporuma
Sadece şu maçı kazanalım diye
Babam maça bile götürmemişti dayanamazsın kalbin sıkışıyor sen çok heyecenlanıyosun diyerek
Hayatımdaki ilk ve en büyük yıkılışıma tanık oldum aykut golü atınca hala hatrımdan gitmez
Radyodan dinlediğim halde kendimi kaybetmiştim maç sonunda zaten sonrasınıda pek hatırlamıyorum
Babam eve geldiğinde ayıltmışlar beni bayılıp kalmışım ağlaya ağlaya
Aylar boyunca kendime gelemedim intihar etmeyi bile düşündüm çocuk aklımla
Her aklıma geldiğinde gözlerimden birkaç damla dökülür kahrolurdum kendi kendime
Şimdi bile bunları yazarken nasıl zorlanıyorum o günleri hatırladıkça
Görelede sırf maçı kaybettik şampiyonluktan olduk diye kendini incir ağacına asan mehmet dalman aklıma geldikçe tutamam kendimi
Daha 13 yaşında böyle bir sevdaya tutulmuş biri varmı dünyada söyleyebilirmisiniz bana
İnsanlar salaklık diyebilir abartı diyebilir alay edebilir gülüp geçebilir
Bizde trabzonspor sevdası böle yaşanır böyle saklanır gerekirsede böyle ölünür
Şimdi 26 yaşına girmişiz en son doğduğumuz zaman 83-84 de şampiyon olmuşuz
Kimbilir belkide şampiyonluğu göremeyeceğiz ama biz ölene kadar bu takımı seveceğiz
Ankara Keçiören KAR-DER e gidip gelenleriniz varmı aranızda oflu arkdaşlar vardı ve pek göreşemiyoruz
Eğer varsa görüştüğünüz arkadaşlar Kar-der den slmlar yolluyorum

Tahsin Armutcu
01.03.2009, 15:31
avnıakerde besıktasın yenılmezlık serısını bıtırecekken 92.57de yedıgımız golden sonra:(

omerserif
01.03.2009, 16:08
fb-ts macı 2-2 lik fatıh tekkenın penaltısını vermemıstı cem papila ondan sonrakı hafta olimpiyatta (b-gs kupa finalinde bile dolmayan olimpiyatta)yaklasık 70 bin trabzonspor taraftarı ertesi gun gazteleri açıyom yanılmıyosam star gazetesınde olimpiyattakı karsı tiribuun buyuk bi resmı ve altada BU NE SEVGİ AH TANRIM baslıgı
evet o penaltıyı nasıl vermedi anlamadım:(

Zeynep Terzi
13.03.2009, 21:47
Ya bu sezon ben çoğu maçta ağladum zatii:( Trabzon - denizli maçında heleee:(

TSercaN
14.03.2009, 01:30
bu sene o adi, cirkef, gures takimini yenemezsek hem icimden hem disimdan aglamaktan kahrolup gidecem herhalde.

TSercaN
14.03.2009, 01:31
evet o penaltıyı nasıl vermedi anlamadım:(

o penalti su demekti:

rustu kirmizi kart, Trabzonspor 3 ezikbahce 2 olacakti ve sampiyon biz olacaktik. o yuzdendir ki vermedi

Reşit
14.03.2009, 01:57
dakika 84 fatih tekke atiyor 1-0 öne geciyoruz. besiktas galiba 24 mac üs üste yenilmezlik ünvani var.
dakika 90+3 maratondaydik, minlet artik asagiya dogru yani cikisa dogru gidiyordu mac bitti bittecek cosmaya gidecez sokaklarda diye.

bitime 30 saniye kala pancuu, ulan minlet dondu herkes bi durakladi sonra herksin gözlerinde hem sinir hem yas oldugunu fark ettim.
bende cok fena olmustum o macta. cok maca gittim ama böyle mac daha yasamamistim.
ey gidi o maç neydi yaw yantan gelen topa fatih tekke mükemmel vurdu top yerden sekerek kaleye girmişti. son dakikada yanlıs hatırlamıyosam erman güracar hata yapmıs bunun üstünede bide petkovicin hatası gelince 1-1 olmustu

bulls61
14.03.2009, 16:40
benim unutamadığım maç ve içimden gelen ağlamayı engellemeyediğim maç cem papila nın sayesinde 3-2 yenildiğimiz şampiyonluğun kaçtığı maç birde sivas ile trabzon arasındaki maç o maçlardan sonra 1 hafta kendime gelemedim hadi TRABZONUM BU SENE BU HASTERİ BİTİR

61SOYTÜRK61
24.03.2009, 17:46
çok ağladığım maç oldu ama yaşım daha küçükken ALLAH birdaha ağlatacak dönemler yaşatmasın artık sevinçten mutluluktan ağlatsın inş..

Engin Türkyılmaz
24.03.2009, 17:50
2008 2009 Trabzonspor-gs son 10 dk maçı ızlemdedım sırf dua ettım :D arada bır kufur karıstı ama :D

mustafaction
26.03.2009, 12:19
2-1 yenıldımız fb macı cem papıllalı

Erol Koç
09.04.2009, 21:40
Abdullah Ercan 1996'yı anlattı

http://www.haber61.net/images/news/14439.jpg

Abdullah Ercan 1996'yı anlattı

Yıl 1996. Lider Trabzonspor, takipçisi Fenerbahçe ile ligin bitimine iki hafta kala tarihi bir maçta karşı karşıya.. Abdullah Ercan o yılları anlatıyor.

O günkü felaketi bugün daha iyi anlıyoruz”

Yıl 1996. Lider Trabzonspor, takipçisi Fenerbahçe ile ligin bitimine iki hafta kala tarihi bir maçta karşı karşıya. Trabzonspor kazanırsa 12 yıl sonra çok yaklaştığı şampiyonluk yolunda en önemli engeli aşmış olacaktı. Fenerbahçe ise 7 yıllık şampiyonluk hasretine son vermek istiyordu. Dönemin Trabzonsporlu futbolcusu Abdullah Ercan, Trabzonspor için bir kırılma noktası olan ve Türk futbol tarihinde unutulmazlar arasına giren bu tarihi maçı anlatıyor.

O yıl iyi futbol oynuyorduk. Arka arkaya 12 maç kazanmıştık. Oyuncularımız kaliteliydi. Milli Takım 1996 Avrupa Şampiyonası'na giderken Trabzonspor'dan kadrosunda 6-7 futbolcu vardı. Şampiyonluk yarışında uzun haftalar liderliğimiz söz konusuydu. İyi bir arkadaşlık ortamımız vardı. Ta ki 5 Mayıs 1996'da oynanan Fenerbahçe maçına kadar.

”STADA COŞKUYLA GİTTİK”
Kalede Metin vardı. Stoperler Cengiz ve Osman'dı. Sol tarafta ben sağda Lemi. Tolunay, Şota, Ünal, Hami ve Orhan abi vardı. Kadro olarak çok kaliteli oyunculardan kuruluyduk. Stadımız tesislere 20 dakika uzaklıkta. Tesislerden stada giderken insanlar müthiş sevgi gösterilerinde bulunuyorlardı. Çünkü Fenerbahçe'yi yeneceğimize bizim kadar inanıyorlardı. Yolların kenarlarında insanlar vardı ve büyük bir coşku hakimdi sokaklarda.

“ELİMİ KALDIRDIM ŞOTA BENİ GÖRDÜ”
Maça da bu coşkuyla hızlı başladık. Atak üzerine atak yapıyorduk. Rüştü çok iyiydi. Hami'nin toplarını çok iyi çıkardı. İlk yarıdaki iyi oyunumuzda sol bek oynuyordum ve çok hırslıydım. Onların sağ tarafından Şota topu aldı. “Bana oyna” diye elimi kaldırdım. Yerden bir pas attı. Çok gol atan bir futbolcu değildim. Futbolculuk yaşamım boyunca toplam 25 gol attım. Bunlardan biri de Şota'nın o dakikada verdiği pasla oldu.

Gol olduktan sonra açık tribünün önündeki tellere tırmandım. Ama farkında değildim yaptığımın. Tellere tırmandığımı ellerimin kesildiğini farkedince anladım. Ellerim kanıyordu. Tampon yapıldı.

“OTURAN BİR KİŞİ BİLE YOKTU”
Tribünler ayaktaydı. Oturan bir kişi bile yoktu. Çok yaklaşmıştık. Ben hiç şampiyonluk yaşamamıştım. İlk yarı bitti.

Devre arasında soyunma odasına girdiğimizde 4-5 dakikalık bir sessizlik oldu. Hepimiz mutluyduk. İkinci yarıya çıkarken de Högh vardı stoperleri, O bile "Çok iyi oynuyorsunuz" dedi. Bu maçı çevireceklerine inanmıyordu. Şenol Hoca sahanın kenarında heyecandan duramıyordu. Biz de aşırı heyecanlıydık ancak buna rağmen biliyorduk kazanacağımızı. Başka bir düşünce yoktu. Ama ikinci yarıda herşey değişti.

“METİN TOKAT FRİKİK VERDİ”
Hakem Metin Tokat'tı. Topun elime çarptığı kanaatine vardı. Ben farkında bile değilim. Sadece çarpmıştı. Bülent Uygun, el diye bağırdı. Hakem de verdi pozisyonu. Top barajın üzerinden filelerle buluştu.

“ATAK ÜZERİNE ATAK YAPIYORDUK”
Maç 1-1 olduktan sonra biz hala atak yapıyorduk. Durmaksızın. Maçı rolantiye alalım, 1-0 bitirelim maçı diye bir düşüncemiz yoktu. Golü bulduktan sonra maçı 1-0 tamamlayalım düşüncesiyle oynamış olsaydık bunu başarırdık. İşin ilginç tarafı beraberlik de bize yarıyordu. O dakika onu düşünememişiz. Öyle bir motivasyonla maça çıktık ki 90 dakika atak yapacağız. Yediğimiz gol de kontra ataktan geldi. Bizim sağımızdan Erol ortaladı, Aykut arka direkte boş kaldı. Kolay olanı yaptı ve ayak içiyle Fenerbahçe'yi öne geçirdi.

“OLUŞAN UĞULTU BENİ KORKUTTU”
İkinci golden sonra herşey bitmiş gibi bir hava vardı. Statta uğultu oluştu. O şekilde başlayan bir maçın bu hale dönüşmesi bir mucizeydi. Karamsarlık oluştu. Santrayı yaparken Metin Hoca'ya bir an önce oyunu başlatmasını söylemiştim.
İnsanlarda büyük bir uğultu oluşunca korkmuştum açıkçası. Maç bu skorla biterse tribünlerdeki insanların vereceği reaksiyon beni ürkütmüştü. Biz savunma yönümüz çok iyi bir takım değildik. Hücum yönümüz iyi olduğu için sürekli atak yapıyorduk. Bu nedenle de çok gol atmıştık o sezon.

“SKORU KORUMAK AKLIMIZA GELMEDİ”
Eğer 1-0 maçı koruyalım düşüncesinde olsaydık maçı kazanırdık. Ancak ikinci golü atalım diye heveslenirken maçı kaybettik.
Maçın bitiş düdüğüyle birlikte bir çok insan gibi ben de ağlamaya başladım. Uzunca bir süre soyunma odasından çıkamadık. O gece bizim evlere varış zamanımız sabaha karşı 4 gibiydi.

“TRABZON'DAKİ FUTBOL SEVGİSİ BAŞKA ŞEHİRDE YOK”
Trabzon'daki futbol sevgisi, zannetmiyorum ki Türkiye'nin başka bir şehrinde olsun. Trabzonlu insan, Trabzonsporla yaşar. Trabzon'da önemli olan iki şeyden biri politika, diğeri Trabzonspor.
Bizim oynadığımız dönemde yenilgiye tahammül edilemezdi. Bakıldığında zaten yılda ya 3 ya da 4 maç kaybedilirdi.

“AVNİ AKER'DEN ÇEKİNİRDİLER”
Büyük takımlar Trabzon'a geldiğinde çekinirlerdi. Bu Trabzonspor'un büyüklüğü ve takımın yapısıyla alakalıydı. Şehir takımla bütünleşmişti.
Takım iyi gittiğinde benzinci futbolcudan para almazdı. Yemek yerdin para almazlardı. Son zamanlarda şartlar değişti.

“MAĞLUBİYET BÜYÜK YIKIM OLDU”
Mağlubiyet çok büyük bir yıkım oldu. Sadece şampiyonluğun kaçtığı maç değil, herhangi bir maçın kaybedilmesi bile şehrin moralini bozuyordu. Düşününkü şampiyonluk maçının kaybedildiğinde verilecek tepkiyi.
Ancak biz sadece kazanmak için maça çıktık. Başka birşey yapmadık.

“AYKUT'UN SÖZLERİ ÖNEMLİYDİ”
Bir hafta sonra Fenerbahçe şampiyonluk ipini göğüsledikten sonra Aykut ve Oğuz, "Trabzonsporlu oyuncuların yerinde olmak istemezdim. Türkiye'de futbol yönetici sınıfının elinde" sözleri bir anda gündeme oturdu. Satılmaları gündeme geldi. Oysa düşüncelerini söylemişlerdi.
Aslında Türkiye'deki insanlara sorsaydınız o yıl hangi takım şampiyon olmalıydı diye, yüzde 70'i "Trabzonspor" derdi.

“82 PUANLA ŞAMPİYON OLAMADIK”
Çünkü o yıl Trabzonspor iyi futbol oynamış ama 82 puanla şampiyon olamamıştı. Türkiye'de bir gerçek var o da birincilik dışındaki sonuçların başarısızlık olduğu.

Şimdi Trabzonspor için 1996'daki şampiyonluğun ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlıyoruz. O yıl bir kırılma noktasıydı. Fenerbahçe'nin 3 pozisyonundan ikisi gol oldu. Uzun yıllar şampiyon olunamıyordu ve ilk kez bu kadar yaklaşılmıştı. İyi takımdık ve kazanacaktık ama istediğimiz gibi bitmedi. Fenerbahçe o günkü şampiyonluğu Rüştü'ye borçlu. Çok iyi kurtarışlar yapmıştı.

“O YILLAR BUNU ANLAYAMAMIŞTIK”
Daha sonraları düşündüğümde o maçın Trabzonspor'un tarihini değiştirecek maç olduğunu gördük. O yıllar bunu anlayamamıştık. Aşağıya doğru bir düşüş başladı.

O yıl şampiyon olabilseydik bizim kadromuz o şampiyonluğu 2-3 yıl daha ileriye taşıyacak bir yapıya sahipti. Şampiyon olamayınca kadromuz dağıldı. Daha sonra Galatasaray iyi bir kadro yakaladı ve 4 yıl şampiyon oldu. O yıl biz şampiyon olabilseydik Trabzonspor şampiyonluk hanesine en az 3 şampiyonluk daha yazdırmış olacaktı.

“BÜYÜK KÖTÜLÜK ETMİŞİZ”
Kişisel değil ancak bir kulüp adına baktığımızda biz o gün istemeyerek Trabzonspor'a çok büyük bir kötülük yaptık. Eğer maçı kazansaydık Trabzonspor bugün çok daha farklı yerlerde olabilirdi.

Ben sadece bir kez Fenerbahçe'de şampiyonluk yaşadım. İlk şampiyonluğuma ilk kez o kadar yaklaşmıştım. Benim için o yıl büyük bır yıkımdı. Trabzonspor için de böyle oldu. Oyucular tek tek kulüpten ayrılmaya başladılar. Benim yaşamım boyunca unutamayacağım bir maçtı.

Kaynak: Trabzonspor Dergisi

iso_4939
09.04.2009, 23:10
unutamadıgım ve cok agladıgım mac sahamızdaki 5_0 bjk macıydı resmen hezımetti...

Mustafa Calik
10.04.2009, 03:37
Vanspor ve Fenerbahce maclari .. sampiyonlugu kacirmisdik.

tisan61
10.04.2009, 23:04
o kadar çok varki

Yasin T.
10.04.2009, 23:18
2005-06 saraçoğlunda fenerle 2-2 berabere kaldığımız maç.çok sinir bozucuydu benim için.2-1 yeniyoduk ne güzel 86'da nobre atmıştı fenerin golunu.golu yersin ama 86 dada gol yenmezki be kardeşim

Emirhan Makul
06.10.2009, 22:33
96 da Samsun'da öğrenciydim. maç sonunda Gazi Caddesi ile başlayıp Bulvar Caddesini'de içine alan bir alanda saatlerce yürüdüm. Daha sonra gecenin bir vakti eve geldim ve direkt yatağa girdim hiç kalkmamak istercesine. Gözlerimi kapadığımda hala Rüştü'nün kurtarışları, Oğuz'un frikiği, Erol'un topu kesişi Aykut'un dokunuşu aklıma geliyor ve çıldırasım geliyordu.
O günden sonra doğru düzgün maç seyretmedim. Fanatikliğimi kaybettim. Sıradan bir taraftar oldum. Ta ki bu seneye kadar. Aynı heyecanı bu sene de yaşıyorum. İnşallah benzer acıları bu sene yaşamayız.

yıl 96 van maçındayız tribünler süper hayatımda ilk kez bi maçı rakip ceza sahasında geçerken izledim...abartmıyorum maçta tek hatırladğım van ceza sahasıydı...sonra o unutulmayacak fener maçı stadın önündeyiz annem babam ablam kardeşim ve ben ama bilet bulamadık neyse eve dönüyoruz artık sürmeneye gitcez dolmuştayız ve gölü attık soför arabayı kenera çekti gidemiyoruz çünkü araba yıkılıyor millet kopmuş soför kendinden geçmiş...ama beraberlik golünü yedik ama kimse yıkılmadı atarız bi daha atamasakta zaten berberlik bize yetiyor diyo herkes ben küçüğüm daha atalım kazanalım havasındayım...dolmuştan indik eve yürüdük kapıyı açtık tvyi açtım ve 2-1 olmuş ama hala ümitliyim atacağız gol...olmadı olmadı o gün kanepeye kıvrılıp ağlamıştım işte...

http://img206.imageshack.us/img206/9473/n1565842042301153787569nr8.jpg (http://img206.imageshack.us/my.php?image=n1565842042301153787569nr8.jpg)
http://img206.imageshack.us/img206/n1565842042301153787569nr8.jpg/1/w604.png (http://g.imageshack.us/img206/n1565842042301153787569nr8.jpg/1/)

Tarih 5 mayıs 1996 Pazar.
Resmin çekildiği yer İskenderpeşa İlkokulu önü.(Merkez Postane karşısı)
Bad Boys pankartı önünde mahallenin gençleri.Toparlanıp birazdan fener maçına gidecekler.

Fotoğraf facebook'ta ki sayfama gelmiş,listemde ki bir arkadaştan dolayı.
Hepsi ilk kez şampiyonluk sevincini yaşayacaktı.

Resmin altında şu konuşmalar geçiyor.

-5 mayıs sabahı olması lazım günlerden pazar

-EvEt BaLLıMM eVeT AyNeN ÖlE OlDu vE ooo SaBaHıN,,,, aKşAmI hUsRaN OLdU..!!!

1996 mayıs ayı 13 yaşındayım ve hayatımda trabzonspordan başka bir sevdiğim yoktu o zamanlar
Mahallenin bakkalcısıyla mahalle arkadaşlarımla sınıf arkadaşlarımla tanıdığım tüm trabzonspor düşmanlarıyla iddaya girmiştim o vakit
Akşam olmamıştı daha ankara da devre arasında okunmuştu akşam ezanı hiç unutmam annem ekmek almaya yollamıştı heyecandanmıdır yolda ağlamaya başlamıştım daha 1 0 öne geçmiştik hatta
sevinçmidir panikmidir bilinmez adı kimbilirdi maç sonunda üzüntüden ağlayacağımı
Çocuk yüreğimle akşam namazı kılmıştım belkide ilk namazlarımdan biridir belkide dakikalarca dua etmiştim trabzonsporuma
Sadece şu maçı kazanalım diye
Babam maça bile götürmemişti dayanamazsın kalbin sıkışıyor sen çok heyecenlanıyosun diyerek
Hayatımdaki ilk ve en büyük yıkılışıma tanık oldum aykut golü atınca hala hatrımdan gitmez
Radyodan dinlediğim halde kendimi kaybetmiştim maç sonunda zaten sonrasınıda pek hatırlamıyorum
Babam eve geldiğinde ayıltmışlar beni bayılıp kalmışım ağlaya ağlaya
Aylar boyunca kendime gelemedim intihar etmeyi bile düşündüm çocuk aklımla
Her aklıma geldiğinde gözlerimden birkaç damla dökülür kahrolurdum kendi kendime
Şimdi bile bunları yazarken nasıl zorlanıyorum o günleri hatırladıkça
Görelede sırf maçı kaybettik şampiyonluktan olduk diye kendini incir ağacına asan mehmet dalman aklıma geldikçe tutamam kendimi
Daha 13 yaşında böyle bir sevdaya tutulmuş biri varmı dünyada söyleyebilirmisiniz bana
İnsanlar salaklık diyebilir abartı diyebilir alay edebilir gülüp geçebilir
Bizde trabzonspor sevdası böle yaşanır böyle saklanır gerekirsede böyle ölünür
Şimdi 26 yaşına girmişiz en son doğduğumuz zaman 83-84 de şampiyon olmuşuz
Kimbilir belkide şampiyonluğu göremeyeceğiz ama biz ölene kadar bu takımı seveceğiz
Ankara Keçiören KAR-DER e gidip gelenleriniz varmı aranızda oflu arkdaşlar vardı ve pek göreşemiyoruz
Eğer varsa görüştüğünüz arkadaşlar Kar-der den slmlar yolluyorum

Yok böyle birşey ya dünyam daraldı okurken.

Cem Akyüz
07.10.2009, 03:02

2-2 lik maçta penaltıyı vermeyen Cem Papila değildi..O maçın hakemi Metin Tokat diye hatırlıyorum..Yanlış hatırlıyor olabilirim ama Cem Papila kesinlikle değildi..Papila'nın katlettiği maç 2-1 lik maçtı..Tekke inanılmaz bir kafa golü atmıştı

esirgolge
07.10.2009, 04:08
5 Mayıs 1996 1-2 fb maçı, daha acı bir olay yoktur...
Aynen renktas, Biz hala o macin etkisini üzerimizden atamadik en az 10 yil bizi geriye götürdü.Hatirlamak bile korkutucu o günleri ...aglayanlar ,canina kiyanlar offf :( bak simdi yine tuhaf oldum

Sinem Yılmaz61
07.10.2009, 15:01
2008 Sezonun son maci, Trabzonspor 1 Fenerbahce 2...Kendim Trabzondaydim ve maca bakmistim, mac bittinde aglicaktim nerdeyse cünkü o benim ilk gittim TS maciydi...Güiza gol atarken tam da benim önümde sevindi, ben de ona bardak firlattim, oh iyi ettim :D

Harun-61
07.10.2009, 15:21
Kiev - Trabzonspor :(

Gordon Freeman
07.10.2009, 22:09
Kiev e içerde son derece ucuz gollerle 2-0 yenıldıgımız maç.ki ben bu maçı Trabzonspor için her zaman dönüm noktası olarak nitelendiririm.Famagusta maçından bile daha onemlıdır bence.Cunku bir önceki turda Skonto Riga diye bi takımı yenmıstık ve Kiev maçı 3. ön elemeydi.eğer geçseydik ŞL gruplarına kalcaktık.bu maçtaki Fatih in kafa vuruşunu ve Agustinin kaçırdığı o pozisyonu asla unutamam.maç bitince inanamamıştım.yapım gereği ağlayamadım ama felaket üzüldüm.tarif edilemez.abartmıyorum 1 hafta boyunca ne yediğim yemekten tat aldım ne de okulda dinlediğim derslerden bişey anladım.Maçı aklımdan çıkaramadım.Zombi oldum.Yaşayan ölüydüm resmen.

mehmets61
08.10.2009, 14:04
2-2 lik maçta penaltıyı vermeyen Cem Papila değildi..O maçın hakemi Metin Tokat diye hatırlıyorum..Yanlış hatırlıyor olabilirim ama Cem Papila kesinlikle değildi..Papila'nın katlettiği maç 2-1 lik maçtı..Tekke inanılmaz bir kafa golü atmıştı
bende metin tokat diye hatırlıyorum kalecide rüştü degil volkan dı.hatta fatih ile şöyle bir diyolog geçmişti diye yansıdı volkan ın fatih e penaltı diye itirafda bulunması.hareketi yapanda appıah tı...

Hayriye Ayan
08.10.2009, 17:22
bu seneki diyarbakır maçından sonra ağladım
önce evde terör estirdim başladım kardeşime bağırmaya anneme bağırmaya
annamle kardeşim ne yapacaklarını şaşırdılar
bi köşeye sindiler
annem "oğlum gel ablan delirdi yenildiler ya" deyince başladım hüngür hüngür ağlamaya
ah trabzonum bana neler yaptığını görüyor musun

Emre ÖZTÜRK
08.10.2009, 17:37
kiev e yenilip şampiyonlar ligine giremediğimiz maçta hayatımda ağlamadığım kadar ağlamıştım.

Hayriye Ayan
08.10.2009, 18:01
anorthosis maçı
bu maçı izleme imkanım yoktu ama duyduğum gooooooooollllllllll seslerine aldanıp 4-0 sıfır yendiğimizi sandım
ertesi gün koşarak bayiden bir gazete aldım keyifle açtım gazeteyi
bide ne göreyim"KAHROLDUK" diye bir başlık fatihimin bitmiş tükenmiş bir şekilde fotoğrafı
o an kalbime vuran ağrıyı anlatamam size nefes alamadım bir an kesinlikle abartmıyorum
o gün ne doğru dürüst konuştum ne doğru dürüst yemek yedim
berbat bir gündü

Öztürk Adem
08.10.2009, 18:31
Dınamokıev macı

Mira_61
08.10.2009, 18:35
bu seneki diyarbakır maçından sonra ağladım
önce evde terör estirdim başladım kardeşime bağırmaya anneme bağırmaya
annamle kardeşim ne yapacaklarını şaşırdılar
bi köşeye sindiler
annem "oğlum gel ablan delirdi yenildiler ya" deyince başladım hüngür hüngür ağlamaya
ah trabzonum bana neler yaptığını görüyor musun
O maç tribündeydim.
Avni Akerdeki ilk maçımda böyle bir şok...Aman Allahım ağlamamak için zor tutmuştum kendimi.:)

ümit akyıldız
08.10.2009, 18:45
ben hatırlamıyorum hangı yıl ama antepde oynadıgımız ve TRABZON kumeye dıye bagırdıkları maclardan sonra yenildiğimize değil düştüğümüz duruma...
antep bize bu tezahuratı hep yapıyor gıcık oluyorum .,bi kümede kalma maçı olsada farklı yenip küme düşürsek onları yıllardır yenemez olduk adamları

legend_of_61
12.10.2009, 22:05
Tolouse maciiiii

sametaydin
25.10.2009, 12:15
95teki Ts-fb maçından sonra ailecek ağladık o zaman küçüktüm tabi ama onu unutamam. Bir de anartosis maçında çok kötü olmuştum.

Mert Oğuzlu61
25.10.2009, 12:40
avni akerdeki anorthosis maçı, trabzondaydık o zaman, köyümüzde izlemiştim, tv bozuktu komşuya gidip izlemiştik, maç bittikten sonra çok kötü olmuştum kapıyı açıp dışarı çıktım millet görmesin göz yaşlarımı diye en önden gittim o karanlıkta o yağmurda o soğukta o geceyi nasıl geçirdiğimi asla unutamam...

Miraç Atalay Çiftçi
25.10.2009, 12:41
Konya ve Denizli maçları, ahhh ahhhh...

LazAnisT
25.10.2009, 14:22
Ağlamak değilde geçen hafta Galatasarayla oynanan maç aklıma geldikçe deli oluyorum.En azından yenilmemeliydik.

TSercaN
25.10.2009, 19:39
Her yenildigimiz mac icimde firtinalar kopuyor. Benim icin mac ayrimi yok yenildigimiz zaman.

Mustafa Çolak
25.10.2009, 19:43
Her Yenildiğimiz Maçta Çok Üzülüyorum, Ancak Geçen Sene 5iva5 Maçını Unutamıyorum.

yigits
25.10.2009, 22:35
Anarthosise yenilip elendiğimiz maçta çok üzülmüştüm..

yorumsuz6117
26.10.2009, 11:08
Dinamo Kiev'i deplasmanda yenip sahamızda 2-0'la elenmemiz tüm Trabzonspor taraftarı gibi benide çok üzmüştü eğer 2-0 değilde 1-0 yenilmiş olsaydık Trabzonspor şu anda çok farklı yerlerde olabilirdi..

Sinem Yılmaz61
26.10.2009, 12:40
Su derbi maclar yahu, insani maf ediyor :(

6_DenizhaN_1
26.10.2009, 13:47
Dinamo Kiev Maçı, Fb ve Ts sampiyonluk mücadelesinde 4 5 sene önce tam hatırlamıyorum.
Gs nin Ts sampiyon olsun fb olacagına diyip tüm futbolcular taraftar olarak bizi bir rehavete sürüklemesi ve bizi gelip burda 4-2 yendikleri maç!
Konya, Denizli maçları..

winner
28.10.2009, 14:12
96 daki fb maçından sonra sadece içimden değil her yerimden bir hafta ağlamıştım.Hala o maçı yanımda konuşturmam.
Bir de Uefa kupasında Kopenhagen maçından sonra çok kötü olmuştum.

Ali Tunahan Güllü
30.10.2009, 19:47
Geçen seneki Konya ve Denizli maçları ve bide şu anartosis maçı:(

Deniz Telci
02.11.2009, 05:42
Sevgili Renkdaşlar,

Böyle günleri Tabiki Bende belirtmek isterim !

Bir gün Fener Maçını komşum ile karakolda izlemeye gitmiştim ! Hemde Ne yazık kı, Kadromuzda TD olarak Ahmet Özen'li ! şampiyonluğumuz'u kaçırdığımız 2-1'lik Fener Maçıydı, Fener kazanmıştı :( ! Fenerliler'e yenilince, dışarı'da değil, evde sürekli ağlamak vardı o kadar :( !

Mert Oğuzlu61
02.11.2009, 13:34
Sevgili Renkdaşlar,

Böyle günleri Tabiki Bende belirtmek isterim !

Bir gün Fener Maçını komşum ile karakolda izlemeye gitmiştim ! Hemde Ne yazık kı, Kadromuzda TD olarak Ahmet Özen'li ! şampiyonluğumuz'u kaçırdığımız 2-1'lik Fener Maçıydı, Fener kazanmıştı :( ! Fenerliler'e yenilince, dışarı'da değil, evde sürekli ağlamak vardı o kadar :( !

o maçta şampiyonluğu kaçırdığımız söylenemez çünkü ligin son maçıydı ve şampiyon olamayacağımız açıkça ortadaydı, bjk yenilecek sivas yenilecek biz fb ye 6 tane atacaz ( 8 de olabilir tam hatırlayamadım ) ancak öyle olurduk şampiyon :D

ama şöyle denebilir, CL biletini sivas kaptı biz 3. olduk ! üstelik fb ye kendi evimizde rahat kazanmamız gereken bir maçta öne geçip 2-1 yenilmekte çok üzücüydü gerçektende, üstelik fb o maçı bize vermeyi o kadar çok istemiştiki...

ESER
02.11.2009, 15:41
5 mayis 1996:( psikolojim bozulmustu.. , 2 hafta rapor alip okula gitmemistim ... 82 puanla sampiyon olamamistik.. o mactan daha cok uzuldugum bir mac olmamisti

ESER
02.11.2009, 15:50
ben hatırlamıyorum hangı yıl ama antepde oynadıgımız ve TRABZON kumeye dıye bagırdıkları maclardan sonra yenildiğimize değil düştüğümüz duruma...
antep bize bu tezahuratı hep yapıyor gıcık oluyorum .,bi kümede kalma maçı olsada farklı yenip küme düşürsek onları yıllardır yenemez olduk adamları

oyle devre arasi mac satan sirtlarindaki formanin altinda fb t-shirt uyle taraftarcilik oynayanlara ben de acayip kil oluyorum.. bize kumeye diye bagiran bu tipler antepde fb antep macindan sonra fb icin konvoy yapmislardi hemde kendi memleketlerinin takimi yenildi diye

ESER
02.11.2009, 15:52
ayrica dunya dondukce cem papila denen iyi aile cocugunu da unutmicam

Kemhacıoğlu
02.11.2009, 16:27
famagusta maçından sonra çok ağladığımı hatırlıyorum. bir de febeye 3-2 yenildiğimiz maçtan sonra fatih tekkenin ağladığını görünce çok ağlamıştım...

Hürgün Aygün
02.11.2009, 19:50
ben daha 13 yaşında olduğum için pek böyle maçlar ollmadı ama geçen sezon avni akerdeki sivas bursadaki bursa maçında ve bu sezonki gs maçında hakemle yenildiğimizde cidden içimden ağladım diyebilirim

rezonans
02.11.2009, 21:13
Her Yenildiğimiz Maçta Çok Üzülüyorum, Ancak Geçen Sene 5iva5 Maçını Unutamıyorum.

Haksiz-hukmen yenik sayildigimiz ve medyada adeta linc edildigimiz macin bas kahramanlari simdi ne yapiyor bi bakalim:

1- Bulent Demirlerk (hakem): AliSamiYen'deki su savaslarini idare edip o maci tamamlayan, ancak TS-Sivas macini 10 saniye kala tatil eden bu zat'i herkes o gun alkislamisti, ancak yeni federasyon hakemligini bitirdi

2- Mehmet Yildiz : Sahaya giren tek bir seyirciyi diger Sivas'li topcularla beraber evire cevire dovup, diger seyircileri tahrik edip macin iptal edilmesini sagladi ve sonra da daya yedik diye demec verdi. Simdi sakat ve futbola donmesi supheli.

3- Bulent Uygun : Ayman'in faulunu Arap-Israil savasina cevirip maci atil ettirdi, istedigi 3 puani almayi basardi...Kendini kral zannettigi Sivis'tan neredeyse sopayla kovuldu.

4- Sivas Spor: Ligin dibine demir atti, gidisat 2.lige "uygun" adim...

5- Haluk Ulusoy: Istanbul medyasinin her dedigini yaparsam koltugu kimseye kaptirmam dedi ve TS nin linc edilmesine karsi durmadi. Simdi onun kapasitesinin binde birine sahip olmayan adamlar siyaseti kullanarak gelip onun koltuguna oturdu. Hic olmazsa kendi sehrinin takima yapilanlara karsi dik durup gitseydi...

6- Nuri Albayrak: O donemin ve TS tarihinin tum donemlerinin en beceriksiz, hatta kotu niyetli ve "ibra edilmemis" tek baskani olarak tarihte yerini aldi.

7- Ersen Martin : Sivas'li topcularin provakasyonuna uyup bi maci baslatamadi, olaylarin buyumesine sebep oldu, Ispanya'ya transfer oldugu halde kulupten aldigi pesinati geri vermedi, sonra hic olaylar olmamis gibi Sivas'a gitti, simdi yok olmak uzere...

8- Donemim MHK baskani (adini hatirlamiyorum bile...). Simdi nerelerde...

9- Donemin hukuk kurullari ve tahkim kurulu uyeleri : TS yi zevkle linc etmeye kalktilar, hepi bir sekilde buhar oldu...

Bu mac icin federasyonun verdigi ilk karari (mac tekrari) bahane edip ortaligi yaygaraya veren Manisa bir sezon sonra 2.ligde buldu kendini..

Kadikoy'de hakem kafasi yarilmasi, veya AliSamiYen'de tonlarca suyun sahaya atilmasi mac tatil ettirmiyor, ancak Trabzon'da sinek ucsa da maci oynatmasak diye bakiyorlar, ama hepsinin sonu yukaridakiler gibi insallah...

Mustafa Çolak
02.11.2009, 21:22
Berabere Kalsak Bile İçimde Fırtınalar Kopuyor, Öyleki O Hafta Spor Haberleri Okuyamıyorum, Yorumları Dinliyemiyorum.

Deniz Telci
02.11.2009, 21:27
o maçta şampiyonluğu kaçırdığımız söylenemez çünkü ligin son maçıydı ve şampiyon olamayacağımız açıkça ortadaydı, bjk yenilecek sivas yenilecek biz fb ye 6 tane atacaz ( 8 de olabilir tam hatırlayamadım ) ancak öyle olurduk şampiyon :D

ama şöyle denebilir, CL biletini sivas kaptı biz 3. olduk ! üstelik fb ye kendi evimizde rahat kazanmamız gereken bir maçta öne geçip 2-1 yenilmekte çok üzücüydü gerçektende, üstelik fb o maçı bize vermeyi o kadar çok istemiştiki...

Sivas'ta şampiyonlar ligine gidecek kadar güç yoktu ki niye boşuna gitmişler :confused:

Mert Oğuzlu61
02.11.2009, 22:11
Sivas'ta şampiyonlar ligine gidecek kadar güç yoktu ki niye boşuna gitmişler :confused:

eee her koyun kendi bacağından asılır... kendi evimizde öne geçtiğimiz maçta ve iddaa ediyorum fb nin resmen ts gitsin CL ye der gibi girdiği her pozisyonu harcadığı o maçta galip gelemedik... en azından o sezon 2. lik koltuğunu biz hak etmiştik bu bize bir tesellli olacaktı ama onuda yapamadık parayıda alamadık, en sinir olduğum nokta ise PES 2010 da sivassporun forması ve oyuncuları yapıldı sırf CL ye katıldı diye, bizide yaptılar ama oyuncu isimleri takımın ismi felan komedi :D

hakankutlu
03.11.2009, 00:45
Geçen sene Alanzinho'nun şov yapıp hakemin maçı katlettiği ĞS maçında evimde gizli gizli ağlamıştım.

T.B_1461
03.11.2009, 00:46
Fazla uzağa gitmeye gerek yok. En son oynadığımız Galatasaray maçı. Neye yanayım bilemedi.

Süleyman50
03.11.2009, 08:57
96 da ki 2-1 lik fener maçı diyecem ama onun öncesinde yine sahamızda 1-0 kaybettiğimiz ve 17 net gol pozisyonundan yararlanamadığımız bir van maçı varki akıllara zarar, zaten bu maç fb yi tekrar iştahlandırmıştı yoksa onlarda kabul etmeye başlamıştı bizim şampiyon olacağımızı...

Melek
03.11.2009, 11:57
En son Galatasaray maçında stadda içimden de dışımdan da ağladım valla..

mehmets61
03.11.2009, 13:17
van maçı sahamızda mıydı ben van'da diye hatırlıyorum ama?

Süleyman50
03.11.2009, 13:20
van maçı sahamızda mıydı ben van'da diye hatırlıyorum ama?
evet sahamızdaydı iyi hatırlıyorum...

Sinem Yılmaz61
03.11.2009, 14:25
Bu Sezondaki GS-TS maci :(

Uğur Ö.
03.11.2009, 18:09
geçen seneki sivas 0-3 biten maçta çok tuhaf olmuştum ağlamadım ama baya bir küfür etmiştim :D

Ahmet Kuru
03.11.2009, 18:42
İstanbul da gs ye 4-1 yenildiğimiz maç...
Maçın skorundan ziyade Fatih Tekke'ye yapılanlar içimi acıttı...
Zoruma gitti...Yapabilecek hiçbirşeyin olmaması insanı daha da kahretti...

Murat'
04.11.2009, 20:38
Tribünde canlı olarak izlediğim Anorthosis maçında içinden falan değil gerçekten de ağlamıştım, hem de hüngür hüngür ağladım.Gökdeniz öyle bir gol kaçırmıştı ki o maçta sonra son dakikada da Celalettin'in attığı gol ofsayt gereekçesi ile sayılmamıştı.Herkes gol diye seviniyordu ama sevinç kısa sürdü.

O kadar değişik olmuştum ki maç bittikten sonra çakılı kalmıştım oturduğum yerde.Yarım saat öylece oturdum herhalde sonra da polis yanıma geldi ve üzülmeyin hadi gidin demişti, ben de yavaş yavaş evin yolunu tutmuştum.

ispendam
05.11.2009, 14:07
Geçen yıl Bursa Maçı,, FB ile 0-0 biten maç son olarak 2 sezondur oynanan gs maçları :(( birinde kendini futbolcu sanan aptal gol sevincini korner bayrağıyla kutlar kart görmez birinde futbolcumuzun canına kastı olan arda cezalandırılmaz birinde ofsayt birinde faul... bunun gibi bir sürü neden sayarım... üzülürüm ağlarım ama başım diktir çünkü onlara(istanbul'un onursuz ağalarına ve onlara yalakalık yapan bazı anadolu kulüplerine) bir ruhumuz birde yıldızımız yeter .. ;)

Atılay
05.11.2009, 14:10
Dinamo Kiev maçı :S

EMiRHAN61
06.11.2009, 03:04
Dinamo Kiev maçı :S

O dönemki avrupa maçlarımızın tümünde saç baş yoldum. Gerçekten "canavar gibi" top oynayıp talihsizce elendiğimiz maçlar oldu. Bilbao maçı , Osasuna maçı , Kiev maçı . Aaaah ahh. Bir de Galati serisi var ama onları bu maçların yanına koymuyorum.

ESER
06.11.2009, 13:37
dunya dondukce o cem papara -fanila yada papila isimli fb yalabigini unutmucam..

Mehmet Fatih Silik
09.11.2009, 06:02
Dün ki BJK maci...böyle $ey olamaz arkada$!
Tarihi fark yapabilecekken....!!!!

Dursun Kaplan
09.11.2009, 09:51
Evet aslında fazla geriye gitmeye gerek yok. Çok ağlatır bu takım bizi.

Murat Erdem
11.11.2009, 18:32
Avni Aker'deki kasvetli insanın içini karartan o lanet sis bulutu ve kale arkalarında ki yüzlerce askerin oluşturduğu bir çeşit karabasanı andıran tablo ....abdullah'ın golden sonra askerlerin arasından koşup tel örgülere çıkması .....golden sonra maraton tribünde fenalık geçirenler tribüne yanaşan ambulanslar....tribünlerin hipnotize olmuşcasına sessizce izlediği dalga dalga rüştü'nün kalesine yaptığımız akınlar....akıl almaz 90'dan çıkan toplar...82.dk da erol'un orta çizgiyi 10-15 mt geçip ceza sahamıza doldurduğu topun 6 oyuncumuzun arasından geçip arka direkte aykut'un önüne düşmesi....12 yıl geçti aradan halen çıkmıyor aklımdan ....o acıyı mezarımda bile hissediceğim....

Çağatay_
25.11.2010, 04:36
2004/2005 sezonu..

Gaziantep ve Fenerbahçe maçları.

Otur ağla.

zafer6161
25.11.2010, 13:46
bu sezonki kasımpaşa maçı :D

Nebiye
25.11.2010, 13:50
İçinden değilde dışından ağlayanımız oldu bu son maçta.Es es maçında.Birimiz ağladı diğerimiz hızını alamadı arkadaki levhaları yumruklayıp üzerimize düştü.Yanımızda ve kucağımız çocuk olduğu halde.

Bıyıklıoğlu
25.11.2010, 13:52
Yer : Hüseyin Avni Aker
Trabzonspor-Liverpool

İç ve dış ağlamak :S

Hüseyin Bağdat
25.11.2010, 13:52
İki sene önce Sivas'a 3-0 yenildiğimiz maç. O maçta İstanbul'daydım izleyemedim. Çarşıda her radyo dinleyene sorup duruyordum maçı. Eve geldiğimizde içimden değil, eşimin kucağına kapanıp resmen yarım saat kadar ağlamıştım. Zavallı şaşırıp kaldı...

Eşim o andan itibaren Trabzonspor delisi olduğumu anlamıştı. Ondan sonra her maç yenmemiz için dua eder...

Osman Yavuz
25.11.2010, 22:27
Hayatımda en sinirlendiğim maç Fatih bize kupon yapsana diye haykırılan Galatasaray maçıdır.Eğer Fatih de böyle bir takıma transfer olursa şerefini belli eder.

Murat'
27.11.2010, 10:37
Trabzon'da Anorthosis'i 1-0 yenmemize ragmen elendigimiz mac.yarim saat boyunca oturdugum yere cakili kalmistim oylece, stadyumdan disari cikmamistim kardesimle.Son dakikada gol atip golun sayilmamasinin da bunda buyuk etkisi oldu tabi ki.

Bu sezon ne olur sevincten aglayalim.

ysfemr
27.11.2010, 13:44
yasım kucuktu hangi sezon bilmiyorum ama 4-1 yenıldıgımız bı gs macı vardı ailemin içinde evde aglamıstım sulale hala fanaaaatıklıgimi o anki durumumla kıyaslar:)

Samet Berber
27.11.2010, 14:50
yasım kucuktu hangi sezon bilmiyorum ama 4-1 yenıldıgımız bı gs macı vardı ailemin içinde evde aglamıstım sulale hala fanaaaatıklıgimi o anki durumumla kıyaslar:)
Şimdi bu maçı yazmak için girdim ben de :) .

O 4-1 lik maçta içimden değil , bildiğin hüngür hüngür ağladım :)

ysfemr
27.11.2010, 14:56
Şimdi bu maçı yazmak için girdim ben de :) .

O 4-1 lik maçta içimden değil , bildiğin hüngür hüngür ağladım :)

yanlıs hatırkamıyosam bir sıfır one gecmiştik
ama benım dedigim mac tolga nın ılk kaleye gectigi mac degil

Hamdi Karamahmutoğlu
28.11.2010, 00:06
Avni Aker'de izlediğim Dinamo Kiev maçı.
Çok şeyi kaybettirmişti bize.
Özellikle Augustine yüksek formuyla sağlamıştı bunu.

İbrahim CİHAN
28.11.2010, 00:10
bjknin yenilmez gittiği sezon 1-0 öndeydik dk90da pancu atmıştı 1-1 olmuştu çok ağlamıştım.. dinamo kievle kendi sahamızda yaptığımız maçta da çok ağladım.. fenerle şampiyonluk yarışındayken avni akerde gsye 4-2 yenildiğimiz maça da ağladım.. paso ağladım artık gülme zamanı :)

sakaryalı.61
28.11.2010, 00:34
hangi maç olduğunu tahmin etmişsinizdir .. :D etrafa pompalıyla mermi yağdırmak istemiştim :D

mashal61
28.11.2010, 01:28
Benim gittiğim bir maç var zaten Avni Aker'de. Onda da 1-0 kazanmıştık adını anmak istemediğim takıma karşı. İçimden ağladığım maçtır o.

serhaterol61
28.11.2010, 02:45
Benim gittiğim bir maç var zaten Avni Aker'de. Onda da 1-0 kazanmıştık adını anmak istemediğim takıma karşı. İçimden ağladığım maçtır o.

o maca bende gitmisdim
gökdenizin ortasinda tekke kafaylanatmisdi
son dakikalarda ofsayt golü atmisdik

ESER
28.11.2010, 04:50
iki sezon once evimizde yenildigimiz konya - denizli ve berabere kaldigimiz ibb maci, icimden de degil , basbaya sinirimden hungur hungur aglamistim. denizi gecip derede bogulmak evlat acisi gibi koymustu

Emirhan Uludüz
28.11.2010, 15:45
iki sezon once evimizde yenildigimiz konya - denizli ve berabere kaldigimiz ibb maci, icimden de degil , basbaya sinirimden hungur hungur aglamistim. denizi gecip derede bogulmak evlat acisi gibi koymustu

Denizide geçememiştik o zaman derbileri falan kaybediyorduk..Şansa bala yeniyorduk bir yerde sonu gelmişti işte..Yazılanları hatırlıyorum herkes diyordu bu takım kötü oynayarak vs.vs

Ibrahim Gaygusuz
29.11.2010, 05:57
Yer - Anfield
Liverpool - TRABZONSPOR

Stat BIZE HER YER TRABZON DIYE INLIYOR bi an durdum ben bakiyorum butun Kop tribunu susmus bizi dinliyor

cihan uçar
17.12.2010, 02:56
bu başlıkta 96 da ki fener maçını ayrı tutmamız lazım zaten
bi schalke maçı vardı kimse yazmamış
0-1 geriye düşüp 3-1 e getirmiştik
4-1 lazımdı herhalde ve zaman vardı
sonra kaleci nihat trişkadan gol yemişti...
sonra da 3-3 bitmişti herhalde...

Trabzon-Spor-61
17.12.2010, 17:11
yil 2004

Sampiyonlar Ligi son eleme turu

Dinamo Kievi, Kiev'de 2:1 maglub ediyoruz Gökdeniz ve Yattaranin golleriyle.

Sonra Trabzonda cok fena yagmur yagiyor, ve o maci 2:0 kayb'edip Sampiyonlar Ligine katilamiyoruz.

Dinamo Kiev macini hic unutmayacagim, en üzüldügüm mac :( ve agladigim tek mac...

Sercan Keleş
20.05.2016, 00:15
7 - 0'da ağladım sanırım.

esra61
20.05.2016, 01:26
2010-2011 sezonu Eskişehir de ki eş es maci ve son karabük maçı,gerçi son maçda bildiğin icimden değil hüngür hüngür ağlamistim ya neyse

selcuk
20.05.2016, 02:22
mac degil koca sezon icimizden agladik

Şerafettin Kara
20.05.2016, 02:43
Evimizdeki Anorthosis maçı

Bedri Sertkaya
20.05.2016, 11:01
Ağlamadığım ama sinirlendiğim ve kırıp dökdüğüm.Sinirden ağlamaya ağlamak denmez!
Yıkım derecesine göre sıralama:1.Trabzonspor-Fenerbahçe:1-2(1996) 2. gasaray'a terim döneminde avni aker'de yitirilen maçlar.Bütün gasaray maçları. 3.Diyarbakır'a deplasmanda kaybettiğimiz maç. 4.Avrupa'da saçmasapan takımlara elenmekden daha saçma ne olabilir.
7-0 Antalya maçı rezaletin son perdesiydi.Tarihe bir utanç olarak not düştüm.Hami Mandıralı ve İHO döneminin bir eseri.Bir daha bu kadar berbat duruma düşmez bu takım!Eminim.Hami'ye sabreden Asım Ören'i de unutmayacağım!!!

Sibel
20.05.2016, 12:22
Bu sezon gs maçında ağladım. İçimden değil tabi hüngür hüngür.

Ozan Yılmaz
20.05.2016, 16:02
içimiz şişti bu takım yüzünden :(

Uluhan
21.05.2016, 02:23
2010 -2011 ilk devredeki Eskişehir maçı ; sinirden ağlamıştım.

Bir de 2004-2005 deki ikinci yarıdaki Fenerbahçe maçı ; yine sinirden ağlamıştım.

adiloş bebe
24.05.2016, 23:02
bursaya deplasmanda 2-1 kaybetmiştik son dakikalarda sercan bariz ofsaytla gol atmıştı sinirimden ağlamıştım hey gidi günler birde 2001-2002 sezonu beşiktaş maçı malum koltukların indiği maç

Bayundur Han
25.05.2016, 09:07
Trabzonspor 0 - 1 Vanspor - 19-04-1996

O mactir bize sampiyonlugu kaybettiren. Top bi girmedi kaleye, kalecileri devlesti. link (https://youtu.be/pmJBmn2MJNk)

Aydın Tiryaki
02.02.2017, 09:38
İki maç. İkisi de Karabük maçı. Kaderin bir cilvesi
belki de. Birisi şampiyonluk sezonunda son hafta 4-0 yendiğimiz, diğeri ise bu sezon 4-0 yenildiğimiz. İlkincisinde içten değil bildiğin hüngür hüngür, ikincisinde ise maçın bitiş düdüğüyle birlikte çöken o umutsuzluk havası ve tükenmişlik hissi vardı. Yenildiğimiz maçı statta izlemiştim ve maç bitiminde 10 dk stattan ayrılmadım.

Ama olsun güzel günler yakındır :) .

Ozan Yılmaz
02.02.2017, 11:13
Geçen seneki 7-0 ve 6-0'lık skorlarla Antalya ve Kasımpaşa'ya kaybettiğimiz maçlar Trabzonspor'un ölümü gibi bir şeydi, çok acı.