PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mardin'den bir Öğretmenin isteği...

Selim Turan
21.09.2008, 20:59
Mardin de bir öğretmen bunu göndermiş arkadaşın sitesinde o arkadaşta daha geniş kitlelere yayabilirim diye bana gönderdi. Bende en uygun yer Bordomavi.net diye düşündüm...

''Arkadaşlar, bir çoğunuzun bildiği üzere Mardin'de öğretmenlik yapıyorum..

Tahmin edersiniz ki şartlar güzel yurdumun pek çok yerine göre pek elverişli değil. Çocuklarımızın pek çok ihtiyacı oluyor. Biz de öğretmenler ve duyarlı vatandaşlar olarak elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Yalnız önemli bir sorunumuz var; basit kırtasiye malzemeleri.

Yani büyük ölçüde çizgili defter(kareli de olabilir), kırmızı ve kara kalem, kuru boya ve silgi. Şuanda en büyük sıkıntımız bu.
Halbuki ne kada basit gibi görünüyor değil mi? Ama çocuklarımızın buna gerçekten ihtiyaçları var. Onları şu ramazan gününde sevindiremeyeceksek, sevindirmek için daha uygun bir zamanı bulabilecek miyiz?

Sizden tek ricam bir kurşun kalem dahi olsa, bu çocuklarımızdan esirgememenizdir. Yani azar azar büyüyecek bu şefkat çığı.

Bu başlığı açarken çok düşündüm çünkü art niyetli olduğumu düşünenler, bana güvenmeyenler olacaktır. Anlayışla karşılarım; sonuçta sanal alemin sanal bi insanısın diyebilirler. Ama bir yıldır forum içindeki arkadaşlar sanırım az çok nasıl bir insan olduğumu anlamışlardir.
Hem şunu da söyleyeyim; benim talep ettiğim şeyler çok ucuz malzemeler. Herkes ne kadar eli yetiyorsa o ölçüde yardımcı olsa bize yeter de artar bile.

Bu başlığı açma sebebim de hem forumdaki inanılmaz aile sıcaklığı ve yardımseverliğimiz hem de aynı anda pek çok kişiye ulaşabilme imkanı(misafirler)

Bu konuda benimle irtibata geçmek isteyenler için

keremserkan@hotmail.com''

Great White
21.09.2008, 21:20
Ben kendi adıma üzerime düşen fedakarlığı imkanlarım dahilinde seve seve yaparım ancak kabul edilmelidir ki bu tür konular her türlü istismara açık maalesef..

Çok güvenilir ve ciddi bir organizasyon çatısı altında üçüncü kişiler tarafından karalanmaya asla müsait olmayan bir çalışma yapılırsa ben dahil bir çok arkadaşımız yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum..

Son olarak; bu tür yardım organizasyonları ile ilgili taleplerin burada açılmadan önce PM yolu ile Forum Yönetimi' ne danışılması ve uygun görüldüğü anda ise bir Forum Yetkilisi tarafından burada ilan edilmesini daha mantıklı buluyorum..

Gerçi bunu demek bize düşmez ama fikrimizi söylemiş olalım gene de:)

İsmail Alkan
21.09.2008, 21:31
Selim kardeş,

Konunun özü olarak şahsım olarak bu tür güzelliklerin hep önünde olmayı ve paylaşmayı seven birisiyim.

Bu başlığı açmadan önce keşke bizim şırnaktaki okul başlığımızı ilk sayfadan itibaren bir inceleseydin bu başlığı açmadan önce ne yapman gerektiği hakkında fikir sahibi olmuş olurdun.

BMN nin bir üyesi olarak ben, bu tür hassas konuların planlı-programlı ve ciddi bir şekilde ele alınmasından yanayım.

Yapılacak olan bu tür yardımların organize bir şekilde yapılmadığı taktirde BMN ye faydadan çok zarar vereceğini düşünüyorm.

Değerli kardeşim,bu vesileyle bu başlığa mahal olan konuyu ilgili arkadaşlarla paylaşırsan inanıyorumki değerlendirilir ve gerektiği zaman gereği yapılır,bundan kuşkun olmasın.

İsmail Alkan
21.09.2008, 21:42
Şırnaktaki yardım kampanyamıza daha nokta koymadan tarafımıza değerli öğretmenlerimizden buna benzer talepler gelmektedir.

Bu tür yardım taleplerinin değerlendirilmesinde ,bir yanlışlığa mahal verilmemesi açısından çeşitli araştırmalar ve belirli kıstaslar neticesinde karar verilme gereği doğmaktadır.

Okullarına yardım talebi olan öğretmenlerimiz BMN nin yetkili organlarına müracaat ederlerse zamanı geldiğinde gereği yapılır diye düşünüyorum.

Bu vesileyle bir yanlış anlaşılma olmaması açısından bir açıklamayla beraber bu başlığın kilitlenmesini rica ediyorum.

Selim Turan
21.09.2008, 22:01
Selim kardeş,

Konunun özü olarak şahsım olarak bu tür güzelliklerin hep önünde olmayı ve paylaşmayı seven birisiyim.

Bu başlığı açmadan önce keşke bizim şırnaktaki okul başlığımızı ilk sayfadan itibaren bir inceleseydin bu başlığı açmadan önce ne yapman gerektiği hakkında fikir sahibi olmuş olurdun.

BMN nin bir üyesi olarak ben, bu tür hassas konuların planlı-programlı ve ciddi bir şekilde ele alınmasından yanayım.

Yapılacak olan bu tür yardımların organize bir şekilde yapılmadığı taktirde BMN ye faydadan çok zarar vereceğini düşünüyorm.

Değerli kardeşim,bu vesileyle bu başlığa mahal olan konuyu ilgili arkadaşlarla paylaşırsan inanıyorumki değerlendirilir ve gerektiği zaman gereği yapılır,bundan kuşkun olmasın.

Söz konusu yazıyı Organizasyon şefi Külünkoğlu na atmamı söylediler. Bende bunu ona attım. Herhalde iş güç bakamamıştır. Öğretmenle kimse iletişime geçmemiş bende buraya yazdım. Tabiki iyice irdelenmesi gerek bu işin. bana bunu aslında arkadaşım gönderdi sen iyi yerlere ulaştırabilirsin falan diye benimde aklıma ilk BMN gelmişti işte...

İsmail Alkan
21.09.2008, 22:06
Selim kardeş sanırım Trabzondasın,
28 Eylül akşamı iftarımız var http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=9913&page=18 buyur gel iftarımıza,orada detaylı konuşuruz. :)
Ok