PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asker Adaylari

TURHAN
02.03.2005, 22:02
Malumunuz sitemizde birçok genç arkadas var vede her genç Türk'ün de verilmesi gereken bir vatan borcu var.Allah kismet ederse bizde bu vatan borcumuzu ödemeye bu nisan ayinda basliyacagiz.BMNde baska asker adaylari varsa tanismak güzel olur...

(Bu vatana borç bitmez)

Guests
03.03.2005, 08:01
okul olmasa bende nisanda gidiyordum kismetsmileys/smiley2.gif

gidenlere gidiceklere hayirli teskereler

Zafer Keskin
03.03.2005, 13:22
gidecek arkadaslara hayirli teskereler diyorum!!!!!!

ayrica bu vatana borç bitmez diyerek hakli bir sey yazmissin :))))))))))))) bravo!!!!!!

Guests
03.03.2005, 22:11
Bu sitede benim gibi su an okulu olan yakin gelecekte askeregidicek bissürü genç var ama daha tam tarihi belli degil tolgahaninki gibi...Tolga insallah tayinin yakin biryerle çikar da sag salim gidip gelirsin arkadasim.

Hayirli tezkereler simdiden

Edited by: Scholes

Hüda Topaloğlu
03.03.2005, 22:23
Malumunuz sitemizde birçok genç arkadas var vede her genç Türk'ün de verilmesi gereken bir vatan borcu var.Allah kismet ederse bizde bu vatan borcumuzu ödemeye bu nisan ayinda basliyacagiz.BMNde baska asker adaylari varsa tanismak güzel olur...

(Bu vatana borç bitmez)

hoca etme nerden çikti simdi bu?smileys/smiley19.gif

İleli
14.03.2005, 02:43
4 ay once uzattim askerligimi

ts_fan
18.03.2005, 18:37

(Bu vatana borç bitmez)

hoca etme nerden çikti simdi bu?smileys/smiley19.gif

sürmeneköprübas'a cani gönülden katiliyorum, su anda askerligi yasayan biri olarak...sakin gelmeyinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn...smileys/smiley5.gifsmileys/smiley36.gifEdited by: ts_fan

TURHAN
21.03.2005, 11:09
Sagol ts_fan ancak kaçis yok her halükarda askerligimizi yapacagiz, bakalim kisa mi olur uzunmu.Ister 20 ister 30 yasinda ol yine askerligimizi yapacagiz degisen tek sey yasin olacak.Sana hayirli teskereler, bizim gelisimiz sizin gidisinize bilet olacaksmileys/smiley2.gif

Hüda Topaloğlu
21.03.2005, 13:42
4 ay once uzattim askerligimi

Bende kurtuldum Allahasukur o uzatma derdinden, hani dert olan uzatmak felan diilde su konsolosluktaki insanlarin yuzune adami gunler oncesinden strese sokuyor, neyseki kurtulduk 38 yasina kadarda girmem bida oraya...gerçi biz 38 olana kadar askerlikmi kalir, bence kalmaz...smileys/smiley4.gif

askerde olanlara buarada hayirli tezkereler, Allah sabir wersin...

İleli
21.03.2005, 14:22
valla ben 38 yasima kadar uzattim ama imkanim olursa 3-4 sene sonra yapmayi dusunuyom askerligi!

ts_fan
21.03.2005, 18:56
Sagol ts_fan ancak kaçis yok her halükarda askerligimizi yapacagiz, bakalim kisa mi olur uzunmu.Ister 20 ister 30 yasinda ol yine askerligimizi yapacagiz degisen tek sey yasin olacak.Sana hayirli teskereler, bizim gelisimiz sizin gidisinize bilet olacaksmileys/smiley2.gif

gelin artikta su biletleri teslim alalimsmileys/smiley2.gif

Harun
21.03.2005, 20:14
Asker gidecek geri gelecek.Togi nereye gidersin usagum sen.BIz kimle halisaha maçlarina gidecez.Arabanin anahtarlarini Berat'a birak barismileys/smiley4.gif

Saka bir yana hayirlisiyla git gel Togim.Insallah istedigin bir yere ve döneme denk gelirsin.Bu arada gitmeden bir pide sefasi daha yapalim derim oda benden sanasmileys/smiley2.gif

Guests
22.03.2005, 00:06
Askere gitmeyi bir dert olarak görüp sürekli uzatmaktan bahseden arkadaslara;

Her Türk genci gibi vatana olan borcumuzu gidip ödiycez.Ahlanip vahlanmanin anlami yok delikanli olun biraz...Çanakkale sehitlerini düsünsün bu ülkenin nasil korundugunu düsünsün ve her ne kadar sistemde bozukluklar olsa da asil gayenin vatani korumak oldugunu unutmasin.Bu vatan kolay kazanilmadi!

Kimse beni felsefe yapmala suçlamasin sadece içimden gelenleri yaziyorum...

ahmetsalih
22.03.2005, 13:24
Valla bende hiç anlamiyorum geri gelemiceni bilse bile askerligi bu kadar kötü göstermek türk gencine yakismaz. vatani borçtur bu (yakistiramadim size)

tolga insallah gittigin gibi dönersin , hadi hayirli olsun

TURHAN
22.03.2005, 14:12
Asker gidecek geri gelecek.Togi nereye gidersin usagum sen.BIz kimle halisaha maçlarina gidecez.Arabanin anahtarlarini Berat'a birak barismileys/smiley4.gif

Saka bir yana hayirlisiyla git gel Togim.Insallah istedigin bir yere ve döneme denk gelirsin.Bu arada gitmeden bir pide sefasi daha yapalim derim oda benden sanasmileys/smiley2.gif

Allah allah ne duydum ben pide mi sefamismileys/smiley4.gifYanliz tek bana olmaz dimismileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Tandogan
22.03.2005, 14:20
Askerlik er ya da geç yapilacak olan bir sey ve bence askerde rahat edip etmemek tamamen düstügünüz yere ve basinizdaki rütbelilere bagli bir durum.Yani bir bakima sans meselesi.

Fazla da kafaya takilacak bir durum yok.Su anda askeriyedeki olanaklar eskiye nazaran gayet iyi sayilir.Internete girebiliyorsun,yemekleri fena sayilmaz(özellikle yazin),koguslarin isitma sistemi saglikli,kantininde size lazim olabilecek her sey mevcut,hos muhabbetli arkadas ortami da olacak...Askerlik boyunca çok da komik anilarla karsilasacaksiniz.

Oraya "bu askerlik nasil bitecek" psikolojisiyle giderseniz bitiremezsiniz tabii...Rahat ve olumsuz olaylari fazla umursamaz yapida olacaksiniz.Azar isiteceksen sadece sen degil herkes isitecek,sürüneceksen sadece sen degil herkes sürünecek...Ne fazla geri planda kalin ne de fazla öne çikip her seye maydonoz olun.

Ayrica astsubayimizin acemi birliginde bize söyledigi bir lâf vardi:Askerlik boyunca duran her seyi silip temizle,hareket eden her seye selam ver; hiç bir seyden korkma!!!

Allah Allah!!!Yeterince gaza getirdim sanirim...Artik kim tutar sizi!!!Edited by: Tandogan

Hüda Topaloğlu
22.03.2005, 19:22
Askere gitmeyi bir dert olarak görüp sürekli uzatmaktan bahseden arkadaslara;

Her Türk genci gibi vatana olan borcumuzu gidip ödiycez.Ahlanip vahlanmanin anlami yok delikanli olun biraz...Çanakkale sehitlerini düsünsün bu ülkenin nasil korundugunu düsünsün ve her ne kadar sistemde bozukluklar olsa da asil gayenin vatani korumak oldugunu unutmasin.Bu vatan kolay kazanilmadi!

Kimse beni felsefe yapmala suçlamasin sadece içimden gelenleri yaziyorum...

Estagfurullah scholes ne felsefesi, bu konuda haklisin...

TURHAN
07.04.2005, 13:15
<TABLE style="BORDER-RIGHT: 2px ridge; BORDER-TOP: 2px ridge; BORDER-LEFT: 2px ridge; BORDER-BOTTOM: 2px ridge" height=1 cellSpacing=1 cellPadding=2 width="100%">
<T>
<TR>
<TD style="BORDER-RIGHT: 1px outset; BORDER-TOP: 1px outset; BORDER-LEFT: 1px outset; BORDER-BOTTOM: 1px outset" align=middle width=61 bgColor=#c0c0c0 height=1>Aday No</TD>
<TD style="BORDER-RIGHT: 1px outset; BORDER-TOP: 1px outset; BORDER-LEFT: 1px outset; BORDER-BOTTOM: 1px outset" align=middle width=127 bgColor=#c0c0c0 height=1>Adi Soyadi</TD>
<TD style="BORDER-RIGHT: 1px outset; BORDER-TOP: 1px outset; BORDER-LEFT: 1px outset; BORDER-BOTTOM: 1px outset" width=123 bgColor=#c0c0c0 height=1>Dogum Yeri</TD>
<TD style="BORDER-RIGHT: 1px outset; BORDER-TOP: 1px outset; BORDER-LEFT: 1px outset; BORDER-BOTTOM: 1px outset" width=82 bgColor=#c0c0c0 height=1>Sinifi</TD>
<TD style="BORDER-RIGHT: 1px outset; BORDER-TOP: 1px outset; BORDER-LEFT: 1px outset; BORDER-BOTTOM: 1px outset" width=115 bgColor=#c0c0c0 height=1>Statüsü</TD>
<TD style="BORDER-RIGHT: 1px outset; BORDER-TOP: 1px outset; BORDER-LEFT: 1px outset; BORDER-BOTTOM: 1px outset" width=285 bgColor=#c0c0c0 height=1>Gidecegi Snf.Ok./Egt.Merk</TD></TR>
<TR>
<TD style="BORDER-RIGHT: 0px solid; BORDER-TOP: 0px solid; FONT-SIZE: 8pt; BORDER-LEFT: 0px solid; BORDER-BOTTOM: 0px solid; FONT-FAMILY: Tahoma" align=middle width=63 bgColor=#ffffe4 height=19>33360</TD>
<TD style="BORDER-RIGHT: 0px solid; BORDER-TOP: 0px solid; FONT-SIZE: 8pt; BORDER-LEFT: 0px solid; BORDER-BOTTOM: 0px solid; FONT-FAMILY: Tahoma" align=middle width=129 bgColor=#ffffe4 height=19>TOLGAHAN TURHAN</TD>
<TD style="BORDER-RIGHT: 0px solid; BORDER-TOP: 0px solid; FONT-SIZE: 8pt; BORDER-LEFT: 0px solid; BORDER-BOTTOM: 0px solid; FONT-FAMILY: Tahoma" width=124 bgColor=#ffffe4 height=19>KÖPRÜBASI</TD>
<TD style="BORDER-RIGHT: 0px solid; BORDER-TOP: 0px solid; FONT-SIZE: 8pt; BORDER-LEFT: 0px solid; BORDER-BOTTOM: 0px solid; FONT-FAMILY: Tahoma" width=82 bgColor=#ffffe4 height=19>Piyade</TD>
<TD style="BORDER-RIGHT: 0px solid; BORDER-TOP: 0px solid; FONT-SIZE: 8pt; BORDER-LEFT: 0px solid; BORDER-BOTTOM: 0px solid; FONT-FAMILY: Tahoma" width=115 bgColor=#ffffe4 height=19>Yedeksubay</TD>
<TD style="BORDER-RIGHT: 0px solid; BORDER-TOP: 0px solid; FONT-SIZE: 8pt; BORDER-LEFT: 0px solid; BORDER-BOTTOM: 0px solid; FONT-FAMILY: Tahoma" width=285 bgColor=#ffffe4 height=19>P. OK. K.LIGI ISTANBUL TUZLA</TD></TR></T></TABLE>

</CENTE>

sinav sonucu belli oldu...

Harun
07.04.2005, 14:58
Hadi Togim kiyak yere düsmüssün.Hayirli teskereler sanasmileys/smiley2.gif

ikrime_61
07.04.2005, 23:53
hayirli teskereler asker olan ve yakin zaman da olacak herkese

SDanışmaz
08.04.2005, 18:48
ToLgahan abi sana simdiden hayirLi teskereLer.

Biz sensiz 1 sene ne yapacagiz smileys/smiley19.gif

Gökhan Kutlu
09.04.2005, 00:27
beyler bende okumasam seneye askerdim ama okuyoz iste asteg yapacaz hadi kismet smileys/smiley36.gif

toshiba
09.04.2005, 08:07
Gecenlerde 2008'e kadar ertelettim. Bilmiyorum ne zaman ve ne sekilde askerlik yapmak nasip olacak.

Hüda Topaloğlu
11.04.2005, 19:07
tolgacim yarin gidiyorsun demekkismileys/smiley19.gif, hayirli tezkereler, vatan sana emanet...

Beytullah
11.04.2005, 20:53
bende kismese eyer aksilik olmassa kasimda askerimhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.giftolga kardes sana hayirli teskereler bu aradaumarim hayirlisiyla gidip hayirlisiyla gelirsin

Hüda Topaloğlu
29.04.2005, 03:54
Malumunuz sitemizde birçok genç arkadas var
vede her genç Türk'ün de verilmesi gereken bir vatan borcu var.Allah
kismet ederse bizde bu vatan borcumuzu ödemeye bu nisan ayinda
basliyacagiz.BMNde baska asker adaylari varsa tanismak güzel olur...

(Bu vatana borç bitmez)

Dostum Tolgacim nerden çikti su askerlik simdi, ozledik seni...eger
biyerden girecek olursan internete bu msjimi oku emi! insallah yaza
izin olaylari olurda ortaligi dagitiriz yine kocaaliymis karasuymus
siteymis...

TURHAN
14.07.2005, 13:39
Arkadaslar askerligimin geri kalan dönemini yani usta birligini, Diyarbakir/Lice de astegmen olarak geçirecegim.Yarin sabah diyarbakirda olacagim, dualarinizi eksik etmeyin...

shipbroker61
14.07.2005, 13:43
kardesim allah yolunu acik etsin, gule gule git gule gule gel.... dularimiz ve iyi dileklerimiz seninle.....

TSlimetin08
14.07.2005, 13:48
kardesim allah yolunu acik etsin, gule gule git gule gule gel.... dularimiz ve iyi dileklerimiz seninle.....

Berk Akçay
14.07.2005, 20:08
ne askeri ya valla ben askere gitmek dahi istemiyorum bu ülkenin neyi düzgün ki askerligi dzgun olsun bence

Beytullah
15.07.2005, 20:44
ula askerlik 2006 kaldi anasi satayim ..kasimda gidemiyorum malesefhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley19.gif

Berk Akçay
15.07.2005, 20:47
ula askerlik 2006 kaldi anasi satayim ..kasimda gidemiyorum malesefhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley19.gif

ne uzuluyorsun bakarsin sen gidene kadar askerlik yine kisalir filan :;) smileys/smiley2.gif