PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çağlar Birinci'nin Yükselişi

Uğur Aydın
11.09.2008, 22:07
Başlığı görünce ne alaka diyebilirsiniz,ancak haberi okuyunca ,elimizdekini başkalarına verme hastalığımızdan vazgeçmediğimizi anlayacaksınız:( neresinden bakarsak bakalım geleceği olan bir futbolcu

Belçika maçı öncesinde, sakatlığı nedeniyle Hakan Balta’nın kadrodan çıkarılması sıkıntı yaratmıştı. Hakan Balta’nın yerine, Fenerbahçeli Uğur Boral’ın forma giymesi beklenirken, teknik direktör Fatih Terim büyük bir sürprize imza attı. Denizlispor’un sol kanat oyuncusu Çağlar Birinci’ye şans tanıyan Terim, 90 dakika genç yıldızı sahada tuttu. Solda vasatı aşamayan Çağlar, önemli bir hata yapmadı. Trabzonspor altyapısından yetişen genç futbolcu, Orduspor ve Bakırköyspor maceralarının ardından Denizlispor’un yolunu tutmuştu. Denizli’deki ilk sezonunda İstanbulspor’a kiralanan Çağlar, geçen yıl takıma geri dönmüş ve 17 maç oynamıştı. Çağlar bu sene Yeşil-Siyahlı takımda ligdeki 2 maça da çıktı.

Great White
12.09.2008, 00:37
Çağlar ileride ne derece bir aşama yapar da gerçek anlamda bir sol kanat oyuncusu olabilir bilemem tabii ki ama mesafe tanımaksızın inanılmaz şutlar atabildiğine dikkat ettim ben..

Bunu zaten ligde göstermişti. Dün de topun gelişine öylesine yaman bir şut çıkardı ki topun çarptığı Belçikalı oyuncu yerden ancak kıvranarak kalkabildi..

Stil olarak bizim bir zamanlar Malatyaspor' dan almış olduğumuz Volkan' a benziyor ama umarım kariyeri de ona benzemez..

Fakat ne olursa olsun, şu an bizim sol kanadımızdamücadele veriyor olmasını çok isterdim açıkçası..

antagonist
12.09.2008, 00:41
Sanırım bu konuda en kapsamlı bilgiyi Emrah Yalçınalp abiden alabiliriz.

:)

Geçen sene forumda Çağlar'dan baya bahsetmişti. "Bu adam ileride yıldız olacak." dediğini çok iyi hatırlıyorum.

Kasım Hilal
12.09.2008, 01:19
İyi de ben burada hikaye olacak bir açıklama görmedim..

EmrahYalçınalp
12.09.2008, 01:24
Aslında farklı başlıklara defalarca yazdım. Gören gizli menajeri olduğumu düşünmeye başlayacak. Benimki sadece çok inandığım, güvendiğim, tanıdıktan sonra da çok sevdiğim genç bir futbolcunun yavaş ama emin adımlarla tırmanışını görmek ve buna başından beri inanmış, en zor ve bunalımlı günlerinde bu günlerin çok uzak olmadığını defalarca söylemiş biri olarak garip bir mutluluk duymak. İzinli olduğunda ayak üstü görüşmek ve arada sırada MSN'de yazışmak, telefonda konuşmak dışında da muhabbetim yok. Bana bir faydası yok yani :) Sadece gerçekten çok inandığım ve sevdiğim bir kardeşim olduğu için bu kadar önemsiyorum.

Aslında, Çağlar'ın şu an için herhangi birşey olduğunu söylemek zor. Ama ben öncesini de bildiğim ve başarı grafiğini çok net izlediğim için, bu gidişin "yaman" olduğunu kestirebiliyorum. Daha bir kaç saat önce bir tesadüf eseri babasıyla karşılaştık. Telefonda konuşuyorlardı. Babasının konuşması o kadar "belgesel" cümlelerinden oluşuyordu ki, sanki basın açıklaması yapıyor... "Oğlum bak, biliyorsun, çok çalışman lazım. Bundan sonrası asıl önemli olan kısım. Asıl sorumluluk şimdi başlıyor. Kendine iyi bakacaksın, çok çalışacaksın... vs". Ne bileyim, babam benle böyle konuşsa "ya tamam baba yaa" derdim mesela. Bunlar karşılıklı dakikalarca böyle şeylerden bahsediyorlar. Yani, tamam, henüz doğru dürüst bir yere gelemediği, yolun başında olduğu konusunda hemfikiriz ama daha 2 sene önce Orduspor'da oynayamayan genç bir adamın bu grafiği tesadüf değil. Başka bir başlığa da yazdım, benden evvelini bilenler doğduğundan beri beslenmesinden uykusuna kadar futbolcu olmaya programlı yetiştirildiğini söylüyorlar.

Gelelim benim bildiğim kısımlara...
Trabzonspor'un PAF takımındayken benim dikkatimi çeken 3 kişiden biriydi. Diğerleri de Muhammet ve kaleci Tolga bu arada... Bek olmasına rağmen oldukça skorer, pozisyonların içinde bir adamdı. Hele yanılmıyorsam bir İstanbulspor maçıydı, 3-0'dan 4-3 çevirmiştik. İnanılmaz oynamıştı. Bir maçlık değil, lig boyu takip ettiğim için performansı konusunda bir fikir sahibi olmuştum.

O sene sonunda Trabzonspor'a çağrıldılar. Selim, Ufukhan, Ufuk'la birlikte. O dönemde özellikle Ufukhan çok ilgi görüyordu. Onun da çok iyi yerlere gelmesini çok isterdim, hatta umarım hala gelir. Ama ben o dönemde de "Çağlar" diyordum. Yurtdışı kampından sonra Kiev deplesmanına CL kadrosunda götürüldü. Döndüğünde Lee'nin alınması, elde de Celaleddin ve Volkan'ın olması nedeniyle kendisine kulüp bulması söylendi. Bu noktada bir yöneticinin de bariz bir hatası olduğunu düşünüyorum ama neyse, kalsın...

O dönem alt ligde kafaya oynayan Ordusporla anlaştı. Orduspor o dönem GS'den de Alper'i almıştı yanılmıyorsam. Yani baya iddialı bir kadro kurma çabası vardı. Ama yine burda değinmeyi çok doğru bulmadığım sebeplerle pek kadro şansı bulamadı. Alper de öyle... O dönemler oldukça zordu. Çünkü o takımda oyanaybileceğini çok iyi biliyorduk ama yapacak birşey yoktu. Yarım sezon oynamadan geçirdi. Trabzonspor'un artık geçmişte kaldığını, kendini ispatlamak zorunda olduğunu anlatmaya çalıştık. Burada kendime pay biçmiyorum. Kendisi de çok kafası çalışan ve çocukluktan beri bu yolda verdiği emeklere saygı duyan bir adam olduğu için bu gerçeği erken kavradı. Ayrıca gerçekten onu çok seven ve destek olan arkadaşları, akrabaları da vardı. Bakırköyspor'dan teklif geldiğinde bir ikilem daha yaşadı. CL kadrosundan 2. lig'e, buradan da 3. lige "düşmüş" olması baya moralini bozdu. Ama asıl meselenin sürekli oynamak olduğunu bildiği için Bakırköy'e gitti. O dönem Ali Güzaldal'ın oynadığı Bakırköy aynı zamanda başkanı Trabzonlu olan ve camiaya yakın bir takımdı. Burada başarılı geçen sezonun ardından Denizlispor'a transfer olarak 1. lige terfi etmişti ki, o sene de oynamak istediğini yönetime ilettiği için İstanbulspor'a gönderildi. Başarılı bir sezonun ardından ufak tefek sakatlık sorunlarına karşın geçen sene Denizli'ye döndü ve Güvenç Hoca'nın şans vermesiyle kendini bulmaya başladı.

Oyun özelliklerine gelince, bence atletik yapısı, top tekniği, fiziksel mücadele gücü ve şutları önemli artıları. Yine bence, tecrübesizlik dışında önemli bir eksiği olmayan "komple" bir adam. Milli maçta eleştirenler fb stadında fb'li bir oyuncunun nasıl kesilebildiğini hazmetmeye çalışanlardır diye düşünüyorum. Ben 22 yaşımdayken seyirci oalrak gittiğim milli maçlarda bile dizlerim titriyordu. Bu adam çok önemli, stresli bir maçta, fb'li futbolcunun yerine fb stadında oynamış ve önemli bir hata yapmadan maçı tamamlamış, o yaşta şut çekebilme cesareti göstermiş bir adam.

Şımaracağını, çalışmaktan vazgeçeceğini, kendini geliştirmeyi unutacağını hiç sanmıyorum. Çünkü çok konuştğumuz konular bunlar. Bu işten ne kadar süre ekmek yenir, sonra ne olur, hem anlatanlardan, hem eski ve çok iyi bir futbolcu olan babasından çok iyi bildiği şeyler. Allah bir sakatlık vermezse yolunun çok açık olduğunu, seneye Denizlispor'da kalmasının çok zor olduğunu düşünüyorum. Zaten bu yüzden sözleşmesi bitmeden 3 yıllık daha anlaştılar yanılmıyorsam. Bildiğim kadarıyla Çağlar Denizli'yi de oldukça seviyor ve mutlu zaten.

Ciddi ciddi liglerdeki en özellikli solbek olduğunu da iddia ediyorum. Elbette hata yapacak, elbette öğreneceği çok şey var. Ama kuru bir inançla değil, takip eden birisi olarak çok daha iyi olacağı günlerin yakında olduğuna adım kadar eminim. Şimdilik sadece "maşallah" demek ve yolunun açık olmasını dilemekle yetiniyorum.

Cidden geldiği yeri çok hak eden, çok çile çekmiş, canı yanmış, efendi, karakterli bir adamdır. Allah yolunu açık etsin.

Misina
12.09.2008, 01:26
Sol ayağını iyi kullanıyor Carlos vari şutlar atabiliyor.Biraz daha çabuk oynarsa çok daha iyi yerlere gelebilir.

Adem Erdoğan
12.09.2008, 01:28
İyi bir futbolcu Denizli'de fazla durmaz.Ama Belçika maçında oynatılmamalıydı.

Selami Gürpınar
12.09.2008, 01:33
Emrah abi Trabzonda kalamamasının nedenlerinden biri olan o yönetici yi çok merak ettim doğrusu ..

Burçak
12.09.2008, 09:20
Çağlar acısı

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n7000/n6895/detail/Caglar_acisi_.jpg

Altyapıdan yetişti, A takımda beğenilmedi, Denizli’ye gitti ve şimdi Ay-Yıldızlı formayı tapuladı
Türkiye A Milli Futbol Takımının, Belçika ile oynadığı Dünya Kupası Grup Eleme maçında sahada sürpriz bir isim vardı. Bu oyuncu Denizlispor’da forma giyen 3 numaralı Çağlar Birinci’ydi. Geçen sezon Ünal Karaman tarafından A2 Milli takımına çağrılan ve hem stoper, hem de sol bek olarak iki maç oynatılan 22 yaşındaki Çağlar Birinci, bu kez Fatih Terim’in de dikkatinden kaçmamıştı. Ermenistan maçında oynamadı ama Belçika karşılaşmasında Hakan Balta’nın yerine forma giydi. Sol kanadı mükemmel kontrol etti. Kendi alanından Belçika’nın atak geliştirmesine izin bile vermedi. Stoperler hücuma çıktığında da arka alanı kontrol eden isimdi. İki üç kez çok iyi atak başlattı. Bir şutu rakip savunmaya çarpmasaydı golle sonuçlanacaktı. İlk kez giydiği Ay-Yıldızlı formayı sanki yıllardır sırtında taşıyor gibi sırıtmadı ve sahadaki en iyi isimlerden biri olarak alkışlandı.

Ona Hiç Şans Tanınmadı
Kim mi bu Çağlar Birinci? Hani çok verimsiz olan Trabzonspor altyapısının bir ürünü... Özbeöz Trabzonlu... Doğanspor’un eski futbolcularından Remzi Birinci’nin oğlu... 10 yaşında Trabzonspor’un altyapısında başladığı futbol hayatında, PAF takımına kadar yükselirken sayısız kez de Genç Milli olmuş bir oyuncu... 19 yaşında A Takım kadrosuna alındığında Ziya Doğan’ın yönetiminde Gerede kampında boy göstermişti. Bu oyuncuyu kampta görenler, ‘Çok yetenekli’ demişti ama Doğan onu yetersiz bularak gönderilmesini istemişti. Ve Çağlar, kiralık olarak Orduspor’un yolunu tutmak zorunda kalmıştı. Genç futbolcu, Trabzonspor A Takımında bir kez olsun bile hazırlık maçı dahi oynayamadan yuvadan koparılan nice genç gibi şansını başka takımlarda denemek zorunda kalmıştı. Bordo-Mavililerde işe yaramaz düşüncesiyle bonservisi de eline verilmişti.

Denizli’de İkinci Sezonu
Çağlar bonservisini alıp, Bakırköyspor’un yolunu tuttu. Burada Denizlispor’un dikkatini çekti. Geçen sezon takımın değişmez ismi oldu. Kendi kanadını çok iyi kontrol ederken, attığı uzun ve isabetli pasların yanında mermi gibi şutlarıyla da herkesin dikkatini çeken Çağlar, bu sezonun hemen başında A Milli Takıma seçildi. Genç futbolcu, “En büyük hayalim gerçekleşti. A Milli oldum. Fatih Hocama teşekkür ediyorum. Bana güvendi ve oynattı. Keşke Trabzonspor da bana ve benim gibi nice genç yıldız adayına güvenip oynatsaydı. 10 yıl beni eğiten, büyüten kulübüme uzun yıllar hizmet verebilseydim. Bundan sonra da Trabzonspor’a hizmet etmek isterim ama artık futbol oynadığım kulüp beni astronomik rakamlarla satmak ister. Dileğim o ki şartlar olgunlaşır ve ben de bir gün hayalini kurduğum Bordo-Mavi formayı da sırtıma geçiririm” şeklinde konuştu.

Kaynak: Günebakış

ÖmerFarukYılmaz
12.09.2008, 09:42
İnşallah geri döner..

Ne diyelim:)

İdris Toksoy
12.09.2008, 09:45
normaldir.

halil ibo
12.09.2008, 09:46
Henüz erken ama Cale'nin gözünün dışarıda olduğunu biliyoruz.İleride sorun yaşamamak adına gereken en müsait zamanda yapılmalı...

zeyberoğlu
12.09.2008, 09:48
Stil olarak bizim bir zamanlar Malatyaspor' dan almış olduğumuz Volkan' a benziyor ama umarım kariyeri de ona benzemez..

İyi günler

Volkan'ı Adanaspor'dan aldık diye biliyorum ama belkide ben yanılıyorumdur.

İsmail Çavuşoğlu
12.09.2008, 09:56
gs ye attığı şut hala aklımda o neydi öyle be bravo koçum sen çok daha iyi olacaksın milli takımında değişmezi olacaksın buna inanıyorum.seneyede Trabzonspordasın inşallah..

Tayfun
12.09.2008, 14:24
Altyapımızdan çıkıp başka takımda top koşturmasına şaşırmadım nedense... :)

Tolpaş61
12.09.2008, 15:02
kendisine bol şans.şimdilik trabzonsporda oynayacak kapasitede değil.

Burçak
12.09.2008, 15:38
boş adam olmadığıda ortada ama.
Milli takımda ilk maçında olmasına rağmen sırıtmadı.

Mr.No
12.09.2008, 16:09
Hikaye nerede sormasi ayip?

ilhan
12.09.2008, 16:11
Olayın bu şekilde dramatize edilmesini anlamıyorum. Bu çocuk gerçekten yetenekli ve bu işi biliyor. Ama gündeme bu haberlerle çıkmasın. Çağlar'ın Dramı, Çağlar'ın hikayesi vs. şekilde..

Ziya Doğan'ın kulaklarını çınlatmaya devam. ;)

uftinci
12.09.2008, 17:26
kendisine bol şans.şimdilik trabzonsporda oynayacak kapasitede değil.

Tek kelmiyle ancak bu kadar güzel özetlenebilir. Gerçi cale'ye alternatif olabilirdi ama neyse.

EmrahYalçınalp
12.09.2008, 20:20
Olayın bu şekilde dramatize edilmesini anlamıyorum. Bu çocuk gerçekten yetenekli ve bu işi biliyor. Ama gündeme bu haberlerle çıkmasın. Çağlar'ın Dramı, Çağlar'ın hikayesi vs. şekilde..

Ziya Doğan'ın kulaklarını çınlatmaya devam. ;)
Zaten dramlık birşey yok ki İlhan. Bir hikaye var ve hiçte acıklı değil. Trabzonspor için yeterli olmadığını düşünenler de endişelenmesinler. Zaten atı alan birinci köprüden karşıya doğru geçecektir muhtemelen...

ApoCaN28
12.09.2008, 20:23
Başarılar Kendisine artık bizde değil sonuç olarak...

ilhan
12.09.2008, 20:30
Zaten dramlık birşey yok ki İlhan. Bir hikaye var ve hiçte acıklı değil. Trabzonspor için yeterli olmadığını düşünenler de endişelenmesinler. Zaten atı alan birinci köprüden karşıya doğru geçecektir muhtemelen...

Emrah abi son bir kaç gündür yazdığın yazılardan sonra daha ayrı izledim Çağlar'ı. Galatasaray maçında hayran kalmıştım zaten. :) Alt yapımızdan çıktığını öğrenince soğuk su içtim üzerine. Yahu bu eleman Volkan'ı, Celaleddin'i, Mustafa Keçeli'yi sırtına alır bindirme yapardı bizde oynasa.

Bu manşetler Çağlar'ın Yükselişi, Çağlar'ın başarısı şeklinde yazılsa daha bir anlamlı olacak gibi geliyor bana.

Ayrıca milli maçtan sonra niye hiç bindirmedi diye soruyordum. Maçın biraz özetini izleyince net bir şekilde anladım. 2-3 bindirmesinde pas alamamış, Arda ne kadar sıkışırsa sıkışsın en son Çağlar'ı görmüş vs.

İstanbul takımlarında görürsem üzülürüm. Hem yeteneğine yazık olur hem de kariyerine.

Koray
12.09.2008, 20:41
Bence abartıyosunuz Çağlar'ı...
Bana göre bi Volkan Yaman'dan iyi değil...
Çok kolay çalım yiyor...
Sadece bi bek olmasına rağmen iyi şutlar çıkarabiliyor...

Kadir
12.09.2008, 20:46
Çağlar'ın Hakan Balta'dan eksiği yok kesinlikle .

mehmetdoğan
13.09.2008, 14:43
ben beğenmedim bence iyi bir futbolcu değil.sanki orta sahayı geçmemeye yemin etmiş gibiydi.belçika maçında atağa kalkarken sol taraf bomboştu deli oldum adam bir atağa kalkmadı yaw.selametle

Egemen Yılmaz
13.09.2008, 14:55
ben pek beğenmedim, topu oyuna sokmakta çok zorlandı. milli takım düzeyinde oynayacak bir futbolcu görüntüsü vermedi. ama bu olmayacak anlamına da gelmez

Misina
13.09.2008, 15:00
ben beğenmedim bence iyi bir futbolcu değil.sanki orta sahayı geçmemeye yemin etmiş gibiydi.belçika maçında atağa kalkarken sol taraf bomboştu deli oldum adam bir atağa kalkmadı yaw.selametle

ben pek beğenmedim, topu oyuna sokmakta çok zorlandı. milli takım düzeyinde oynayacak bir futbolcu görüntüsü vermedi. ama bu olmayacak anlamına da gelmez

beyler el insaf adam ilk milli maçına çıktı bir kaç maç izleyin ondan sonra eleştirin.

Egemen Yılmaz
13.09.2008, 15:05
beyler el insaf adam ilk milli maçına çıktı bir kaç maç izleyin ondan sonra eleştirin.

ne diyeyim, "oyuna topu çok güzel soktu, süper oynadı muhteşemdi" mi diyeyim? gördüğümü yazıyorum işte, "bu adamdan topçu olmaz" gibi yıkıcı bir eleştiri de yapmıyorum.

o zaman kimse buraya yazı yazmasın, bir kaç milli maç yaptıktan sonra açalım başlığı

mehmetdoğan
13.09.2008, 15:08
ne diyeyim, "oyuna topu çok güzel soktu, süper oynadı muhteşemdi" mi diyeyim? gördüğümü yazıyorum işte, "bu adamdan topçu olmaz" gibi yıkıcı bir eleştiri de yapmıyorum.

o zaman kimse buraya yazı yazmasın, bir kaç milli maç yaptıktan sonra açalım başlığı
HAKLISIN .SELAMETLE

Ahmet Kuru
13.09.2008, 15:16
Başlık açacak derecede bir oyun ortaya koymadı açıkcası..
Ayrıca milli formayı birkez giydi diyede biz neler neler kaçırdık diyemeyiz..
Geçmişe bakınca Murak Ocak kazığını unutmamak gerek....

Misina
13.09.2008, 15:25

istanbul eziklerinden bir çok topçu milli takıma gidemezken bu adam denizlispordan milli takıma gitti.

3 ligden gelip bugün olduğu yere bakın yaptığı gelişimi göz önüne alın.

daha iyi olacaktır.

EmrahYalçınalp
13.09.2008, 22:37
Çağlar'ın milli maçtaki performansının, mesela bence de çok büyük bir topçu olan Selçuk İnan'dan daha silik olduğunu düşünmüyorum. Üstelik çok daha göz önünde olup daha önce defalarca milli olmuş olmasına rağmen. Milli formayı taşımak burdan bakıldığından daha zor birşey olsa gerek ki, röportajında "milli formayı giyince dizlerim titriyor, istediğim gibi oynayamıyorum" dedi Can Karyağdı'ya. Bahsettiğimiz adam 22 yaşında ve Denizlispor'un futbolcusu.

Benim "Çağlar" iddiamın milli takımla alakası olmadığı ve çok uzun zamandır çok yakından izlediğim bir topçu olduğu için ağzımı doldura doldura konuşabiliyorum. Evet, milli maçta çok iyi değildi. Ama hocanın tabiriyle "en tahlikeli adam" onun tarafından sedece bir kez kaleye inebildi. Şutları saymıyorum... Hücuma çıkmamış... E sağ kanattan ne yaptık mesela hücum adına? Veya ortadan. Kim hücuma destek verdi? Semih ve Emre çok mu bindirdiler karşı kaleye. Bu iş asıl onların işi değil mi? Ve son yarım saati alıcı gözle bir izleyin, yaptığı bindirmelerde Arda ve Emre'nin ısrarla top atmadığını sadece ben farkettiysem gerçekten objektif olamıyorum demektir.

Hasılı, Çağlar yetenekli, gelişime açık, ( ve nerde olduğunu saat başı annesine haber vermek zorunda olan :) ) karakterli bir çocuk. Üzerine de koyuyor. Dediğim gibi, milli maçta bence sırıtmadı. Takım kadar kötüydü en fazla. İlk maçında da şansı yaver gitse golünü atmıştı. Çok daha iyi olacak, buna aminim. Ama emin olduğum bir başka şey de milli maçtaki performasının bir çok kişi için adamın topçuluk sınıfını belirlemesinin yanlış olacağı. Çağlar Belçika maçına göre milli takımda oyanaycak kapsitede değilse Emre, Semih, Mevlüt, Kazım, Servet mahallede 13 oynayamazlar. Bizim Selçuk hazırlık maçındaki haliyle top sektiremez hatta.

Her neyse... Çağlar Trabzonspor'un oyuncusu olmadığı için burdaki yorumlar çok önemli değil. Bağlayıcı değil yani. Ama diyeceğim o ki, bu adamı alıcı gözle bir sezon izleyin bakalım... Haftaya bize ve Yattara'ya karşı ligin en zor maçlarından birini oynayacak mesela...

Cafer Bulur
17.09.2008, 22:09
bu oyuncu Trabzonspor da neden ve nasil farkedilemedi anlamak mümkün degil.
hic seyretmemistim ama milli macdaki görüntüsü bile ne kadar yetenekli bir futbolcu oldugunu anlamama yetti.
kendisini tebrik ediyor,ilerde Trabzonspor formasi altinda mutlaka görmek istiyorum.

Misina
19.09.2008, 23:13
Son dakikalarda yok yere yaptığı çirkeflik yakışmadı

EMRAH ERTEMOĞLU
19.09.2008, 23:20
ben hiç beğenmedim normal bir futbolcu ama inş ilerde daha başarılı olur.. artısını göremedim.

Hotaman
19.09.2008, 23:25
Son dakikalarda yok yere yaptığı çirkeflik yakışmadı.

Katılıyorum ama genç oyuncu ufak tefek hataları olacaktır elbette. Yinede hakem bunları (Song, Çağdaş) yanına çağırdı Song elini uzattı Çağlar sıkmadı, ve bu agresif tutumu Denizli sehiircisinin bize küfür etmesiyle tribüne yansıdı. O da bir Trabzon'lu bu küfür dolaylı olarak ona da gitti biraz daha dikkatli olamlı...

ÖzGür Ayar
19.09.2008, 23:34
Şimdiye kadar beğeniyle takip ediyordum kendisini ama bugün çok itici geldi. Tamam pozisyon olur sinirlenirsin didişirsin eyvallah derim ama el uzatıyorsa sana artistlik yapmıycaksın. Pozisyona bakıncada Song yerdeyken kendisi tekme sallıyor.

TolgaTopçu61
20.09.2008, 00:19
o yaptigi hareketi bende begenmedim,tamam hade salladi o tekmeyi,sonradan song elini uzatiyor ama caglar elini sikmiyor el kol hareketleri yapiyor...sadece ayip diyorum

Uzunoğlu
20.09.2008, 00:21
Hazır olun Türk futbolunun yeni Bülent Korkmazı geliyor :)

ÖmerFarukYılmaz
20.09.2008, 00:41
Hüseyini bile dinlemedi..

Yakışmadı...

İskender YILMAZ
20.09.2008, 11:11
Song'a artistlik yaptı, olmadı..

OLCAY ÇAKIR
20.09.2008, 13:22
Song'un topa vurduktan sonra kontrol edebileceği bacağı genelde kontrolsüzce rakibin üzerine savruluyor.
Bunu bilinçli yapıyor dikkat ettim.

Bu başımızı ağrıtabilir.Hemde çok.

Çağlara gelince o pozisyonda ben üzerinde fazla durulması taraftarı değilim.
Trabzonlu bir futbolcu ekmek yediği takımın hakkını sonuna kadar savunmalı,erdemli olmalı.
Giydiği 61 benim için çok önemli.
Çağlar uzatılan eli o sinir haliyle geri çevirdi,bugün çevirmezdi buna eminim.

Maçlık bir durum.
Sahada kalmalı.

Song dediğim mevzuya dikkat etmeli.Gözümüz Song.Aman ha:)

ApoCaN28
20.09.2008, 13:48
Song Elini Uzatıyo Adam Artistlik yapıo Trabzonlu olması bişi değiştirmez bizim Türk Futbolcuların çoğunda var bu hastalık uzatıp duruyorlar...

Burçak
20.09.2008, 14:06
çağlar için bende iyi şeyler söylemiştim. ama dünkü maçtan sonra alıcı gözle izleyince dilinin uzun olduğunuda farkettim.

alper*
20.09.2008, 14:09
bence abartılıyor.

EmrahYalçınalp
28.09.2008, 19:15
Çağlar'la maçtan sonra konuştum. Hatta "baban yaşında adam" diye de takıldım. "Abi, vallahi çok kötü vurdu, bağ falan kalmayacaktı" dedi Song için. Tanımadığım adam değil. Ne böyle bir konuda yalan söyler, ne de öyle artisliği falan vardır. Yeni palazlanmakta olan biri olarak geleceğini garanti altına almak, ona güvenip destek olan ailesini rahat yaşatmak istiyor. Adamın tek sermayesi de ayakları. Yoksa Song'la ne alıp veremediği olacak? Kratocvil için "çok saygıdeğer biri" diyen adam Song'u da en az onun kadar beğenir ve saygı duyar herhalde.

@alper, Çağlar'ı kim ne zaman yazmış buralara bilmem. Ben 3-4 senedir yazıyorum. Zaman herşeyi gösterecek elbette, ama ben önümüzdeki 6-7 senenin en büyük kanat topçularından biri olacağını düşünüyorum. Orduspor'da kadroya giremiyorken de "2 sene sonra Süper Lig'desin, işine bak" diyordum. İnsan milli takım oyuncusu her maçı tek başına alsın, çevirsin, 7 kişiyi çalımlayıp 40 m'den gol atsın ister tabi. Ama bahsettiğimiz çocuk 22 yaşında ve tırnaklarıyla kazıya kazıya, arkasında kimse olmadan buralara gelmiş biri. Bizde Song nasıl %50 sağbek oynuyorsa bu çocuk da Denizli'de, hatta Belçika maçında da öyleydi, %50 stoper oynuyor. Bunu keyfinden de yapmıyor. Milli maçta 3 kez Servet'in kaçırdığı adamı yakaladı. Sağlam bir defans kurgusu içinde çok daha etkin ve ofansif oynayacaktır. Zaten Denizli'de çok uzun süre de kalmaz. Dediğim gibi, zaman herşeyi gösterecek...

tigin
28.09.2008, 19:46
Yav hiç beğenmedim Çağlar'dan topçu falan olmaz. :P

Özge
01.10.2008, 14:12
"Dört büyük takımda oynamak istiyorum"

Denizlispor'un milli futbolcusu Çağlar Birinci, bu sezon Denizlispor'da iyi bir performans gösterip, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'dan birine transfer olmak istediğini söyledi.

(A) Milli Takım'ın Ermenistan ve Belçika maçlarının aday kadrosuna çağrılan ve Belçika maçına ilk 11'de sahaya çıkan Çağlar Birinci, Futbol Federasyonu'nun aylık resmi yayın organı Tam Saha dergisine verdiği röportajda, ''Milli Takım kadrosunda yer alabilmek benim için çok büyük bir onur. Denizlispor'da bu sezon elimden gelenin en iyisini yaparak dört büyük takımdan birisine transfer olmak ve (A) Milli Takım kadrosunda yer almayı sürdürmek istiyorum'' diye konuştu.

Çağlar, Turkiye Ligi'ndeki sol beklerden Hakan Balta ve Roberto Carlos'u beğendiğini belirterek, ''Roberto Carlos dünyanın gelmiş geçmiş en iyi sol beklerinden birisi'' dedi.

''Seni en çok zorlayan rakip oyuncular hangileri'' şeklindeki soru üzerine ise Çağlar, ''Tek kelimeyle Yattara. Zaten Yattara sadece beni değil, tüm rakiplerini zorluyor. Bütün defans oyuncuları için korkulu rüya'' diye görüşlerini belirtti.

Babasının işçi olduğunu anlatan Çağlar, ''Ne kazandıysam babama gönderirim. Onun parayı benden daha iyi tutacağını veya yatırım yapacağını bilirim. Babam da arsa alıyor, ev alıyor, ihtiyacım olduğu zaman da bana para gönderiyor'' şeklinde konuştu.

Erdem Keser
01.10.2008, 22:47
Çağlar Birinci'nin TFF'nin resmi yayın organı Tam Saha'ya verdiği röportaj...

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=286&ftxtID=5041

Trabzonli_61
01.10.2008, 22:56
Hazır olun Türk futbolunun yeni Bülent Korkmazı geliyor :)

alakayi cözemedim?

Uzunoğlu
01.10.2008, 23:55
alakayi cözemedim?

Denizli-Trabzon maçının ardından yazdığım mesajı haftalar sonra alıntılarsan alakayı çözemezsin

Trabzonli_61
02.10.2008, 00:00
bunu yazana kadar alakayi anlatsan daha iyi olmazmiydi :)

Uzunoğlu
02.10.2008, 00:19
bunu yazana kadar alakayi anlatsan daha iyi olmazmiydi :)

Üslup farkı işte

Efendice sorsaydın anlatırdım :)

Song ile kapışmasından yola çıkarak böyle bir yorumda bulundum

LazAnisT
03.10.2008, 14:10
Milli maçta bile her ayağına geldiğinde şut çekmeye çalıştı.Kendine güvenen insanları severim.Bence bu çocukta iş var.

magicyattara
03.10.2008, 14:34
Sadece Milli maçta ve bizim Denizli maçında izlememe rağmen çok beğendim.

Bilhassa kestiği toplar can alıcıydı.(yani ortaladığı)

Fatih Terimi kutlamamak elde değil,böyle keşifler kolay değil.

Tekrar Trabzonsporda görmek isterim kendisini,hem de çok.

Terzioğlu
03.10.2008, 15:08
Milli Takim sol bekini buldu diyebilirim. Hakan Balta'dan cok daha faydali olacagina inaniyorum.

Muhammed
03.10.2008, 15:35
Acaba sol acık oynamaz mı bu eleman?

EmrahYalçınalp
10.11.2008, 09:48
Gözden uzakta olduğundan takip edilemiyor zaman zaman ama, dün Kayseri karşısında harika bir maç çıkardı ve maçın başında 30-40 m deparla geldiği çizgiden topu çıakrtarak yenik durma düşmeyi önledi.

Acaba sol acık oynamaz mı bu eleman?
Bence oynar ama yakında "sol açık" diye birşey kalmayacak zaten. "Sol bek" dediğimiz adamlar bugün bile hem savunmadan hem de ortasahada top yapıp atak başlatmaktan sorumlular. Çağlar boyu-posu, gücü-hızı yanında teknik kapasite olarak da liglerin ortalamasının üzerindedir.

Cengiz Çubukcu
10.11.2008, 09:51
Gözden uzakta olduğundan takip edilemiyor zaman zaman ama, dün Kayseri karşısında harika bir maç çıkardı ve maçın başında 30-40 m deparla geldiği çizgiden topu çıakrtarak yenik durma düşmeyi önledi.

Bence oynar ama yakında "sol açık" diye birşey kalmayacak zaten. "Sol bek" dediğimiz adamlar bugün bile hem savunmadan hem de ortasahada top yapıp atak başlatmaktan sorumlular. Çağlar boyu-posu, gücü-hızı yanında teknik kapasite olarak da liglerin ortalamasının üzerindedir.

sence Denizlispor devre arası onu bize verir mi? Ali İpekle aramız iyi diye biliyorum ama adamların durumu kritik...

ÖmerFarukYılmaz
10.11.2008, 11:30
sence Denizlispor devre arası onu bize verir mi? Ali İpekle aramız iyi diye biliyorum ama adamların durumu kritik...

Çağlar'a karşılık Hasan Erdinç Jabi'yi veririz abi...Bişe demezler:p

Murat'
10.11.2008, 12:02
Aslında şu anda tam bizim ihtiyacımız olan bir futbolcu.ü

Cale'den hücüm için gerekli hiçbir hareket göremedik şu ana kadar...Ben yaptığı tek bir orta bile hatırlamıyorum...

Çağlar çok daha kuvvetli ve diri bir oyuncu...Milli takımda izlediğime de göre bindirmeleri etkili...

EmrahYalçınalp
10.11.2008, 14:43
Verir tabi niye vermesin de, takımın tek milli futbolcusunu ucuza vermezler muhtemelen. Önemli olan bizim ne verebileceğimiz ve istenecek paranın ne olacağı. Türkiye'de kulüplerin futbolcularına biçtiği bedeller gerçekten çok uçuk olabiliyor. Çağlar'ın gelmesini çok isterim ama önce Trabzonsporluyuz tabi. Umarım makul bir fiyata hallolur, eğer ciddi ciddi takip ediyor ve istiyorsak tabi ki... Bizim dememizle olmuyor.

@ Ömer, bence Denizli bu teklif karşısında kutuya gider :D

Birtan Karaman
24.11.2008, 13:29
Çağlarda ilk hafta gs maçında bir şut attı ünlü oldu.Pek bir hareketini görmiyorum kendisinin.

EmrahYalçınalp
24.11.2008, 17:05
GS maçı en vasat maçlarından biriydi aslında. Çağlar'da bence de milli maçtan sonra bir düşüş var. Açık konuşmak gerekirse benim beklediğim birşeydi. Ama bu "düşüş" şu an kendisini mesela Cale kadar yetersiz yapmış değil. Bence hem gücü hem de tekniği ile, sahip olduğu potansiyeli Türkiye'nin en iyi solbeki ve muhtemelen birkaç sene sonra -nasıl bundan 5 sene önce herkes "çakma" önlibero iken şimdi her takım dünyanın parasını verip ön libero arıyor ve yine bulamıyorsa- solbek mevkiinin aslında bir savunma değil, kanat oyuncusu mevkisi olduğu gerçeği daha da kabul görmeye başlayınca sayıları birkaçı geçmeyecek kanat oyuncularından biri olacak. Ona da söyledim, her sezon en az 3-4 gol atamazsa kendini başarısız saymalı.

Hemen hemen her hafta özellikle takip ettiğim, mutlaka göz önünde olması gereken çok kaliteli bir adam Çağlar. Ama evet, sezona başladığı gibi değil ve toparlanmalı.

LazAnisT
24.11.2008, 17:28
Çağlar bence olabileceği en iyi yerde.

EmrahYalçınalp
24.11.2008, 18:30
Eğer adamı ciddi ciddi takip edip de böyle diyorsan eyvallah, saygı duyarım, ama katılmam. Sonuçta bizler de buradayız, buraya yazılanlar da. Allah sağlık versin, 1-2 sene içinde hepimiz görelim... Birileri bilmiş, birileri yanılmış olacak.

Cengiz Çubukcu
25.11.2008, 07:55
GS maçı en vasat maçlarından biriydi aslında. Çağlar'da bence de milli maçtan sonra bir düşüş var. Açık konuşmak gerekirse benim beklediğim birşeydi. Ama bu "düşüş" şu an kendisini mesela Cale kadar yetersiz yapmış değil. Bence hem gücü hem de tekniği ile, sahip olduğu potansiyeli Türkiye'nin en iyi solbeki ve muhtemelen birkaç sene sonra -nasıl bundan 5 sene önce herkes "çakma" önlibero iken şimdi her takım dünyanın parasını verip ön libero arıyor ve yine bulamıyorsa- solbek mevkiinin aslında bir savunma değil, kanat oyuncusu mevkisi olduğu gerçeği daha da kabul görmeye başlayınca sayıları birkaçı geçmeyecek kanat oyuncularından biri olacak. Ona da söyledim, her sezon en az 3-4 gol atamazsa kendini başarısız saymalı.

Hemen hemen her hafta özellikle takip ettiğim, mutlaka göz önünde olması gereken çok kaliteli bir adam Çağlar. Ama evet, sezona başladığı gibi değil ve toparlanmalı.

gol atma konusuna katılıyorum, en azından 1-2 golü olmalıydı ya da onu o pozisyonların içinde görmeliydik....

Ali İhsan
25.11.2008, 10:12
Çağlar'ın defansif olarak Cale'den iyi olduğuna kesinlikle inanmıyorum. İzlediğim kadarıyla Cale'ye göre tek artısı iyi ve sert orta yapması ki şu anda Cale'den iyi orta yapamayan süper lig oyuncusu yoktur galiba.

Cengiz Çubukcu
04.12.2008, 13:26
fanatiğin haberi..

Çağlar Birinci pazarlığı başladı

Trabzonspor, Denizlispor´dan Çağlar Birinci´nin transferi için harekete geçti.
Trabzonspor, Denizlispor’un 23 yaşındaki sol kanat oyuncusu Çağlar Birinci’nin transferi için harekete geçti. İki kulüp başkanının yakın bir zamanda bir araya geleceği ve transfer için pazarlık masasına oturacağı öğrenildi. Fatih Terim tarafından Milli Takım kadrosuna dahil edilen Trabzon doğumlu genç futbolcu, Trabzonspor’dan Bakırköyspor’a transfer olmuş, bu kulüpte kendisini kabul ettirdikten sonra Denizli’ye geçmişti. Çağlar Birinci, Denizli’de Trabzon’un plaka numarası olan 61 numaralı formayı giyiyor.

Cengiz Çubukcu
24.02.2009, 08:19
Kolbastı oynadı mı oynamadı mı bilmiyorum, bilmek de istemiyorum...ama maç sonundaki abartılı sevinci çok üzdü beni....

Mustafa Yılmaz
24.02.2009, 09:03
Adam yerine koyup bu horostopol için yorum yazmaya bile gerek yok ,o artık Trabzonspor taraftarından beddua almış ilelebedde bu beddua ile yaşayacak bir canlıdır .
Allah işni rast getirmesin .
Ulan e.... asıllı kime neyi kanıtlamaya çalışıyorsun ,biz bilmiyoruz sanki senin ne olduğunu ,bilmem kaç maçtır yatıyor takımınız önüne gelene ,kendi kalenize gol atıp bjk ye yenildiniz ,3-0 dan 4-3 eskişehire yenildiniz ,bizim maçta boncuk yuttunuz yerinizde duramadınız.
bip.bip.bip.

karatasof
24.02.2009, 09:28
Bu Trabzon kökenli futbolcuların temel hastalığı olsa gerek.TS'a karşı oynarken sezon boyu kullanmadıkları tüm yedek kapasitelerinide zorlayarak maça asılırlar,akılları sıra bir yerlere mesaj vermek isterler.Çağlar'da onlardan biri sadece....Umarım TS'a karşı olan kinlerinin bir tedavisi vardır.

OLCAY ÇAKIR
24.02.2009, 10:00
Sakatlık numarası haricinde bişey diyemem.
Sevimsizdi.
Rakipte birisi iyi oynuyorsa zaten sevimsizdir ama Çağlar daha dikkatli olabilirdi.
Elbette iyi oynayacak..
Çirkeflik yapmayacak ama.

Adem Erdoğan
24.02.2009, 10:08
Bu Trabzon kökenli futbolcuların temel hastalığı olsa gerek.TS'a karşı oynarken sezon boyu kullanmadıkları tüm yedek kapasitelerinide zorlayarak maça asılırlar,akılları sıra bir yerlere mesaj vermek isterler.Çağlar'da onlardan biri sadece....Umarım TS'a karşı olan kinlerinin bir tedavisi vardır.

İçlerinde kin olduğunu düşünmüyorum.Trabzonsporda oynamak için kendisini göstermeye çalışıyor düşünceside yanlış bana göre.

Trabzonspor karşısında üzerlerinde takım arkadaşlarına göre ekstra yük var.
"Memleketinin takımına karşı oynamıyor" gibi sözlerden çekindikleri için kendilerini kasıyorlar.

Şahin_53
24.02.2009, 11:45
Bizim maçta yerlerden kalkmadı nerdeyse,belli farklı motive etmiş kendisini bu maça..
Bir maçlık futbol'cuyu ne yapayım onun yeri belli kalsın orda.

Dursun Kaplan
24.02.2009, 11:50
Ben konuştummu mantalitesi bozuk oluyorum. O yüzden konuşmayacağım bu adam (?) hakkında.

TAHSİN 61
24.02.2009, 12:29
Sen bu adama şans vermeyip yollarsan Trabzon kökneli futbolcular dediler dediler sen A milli olacağnı önceden göreceksin Afferim Çağlar böyle devam et keşke golde atsaydın 61 numaralı formanla gurula izledim seni bize karşı ....... Alanzinho yu alana kadar Fatih tekke yi alırım ... Bizi şampiyon yapsın Alanzinho yeter kredi bitti sevgide bir yere kadar saygı da..

TSezgin61
24.02.2009, 12:53
bir futbolcunun gercek bir Trabzonlu ve Trabzonsporlu oldugunu anlayabilmek icin önce Trabzonsporla yaptigi maclara, sonrada 3 istanbul takimlariyla yaptigi maclara bakacaksin.

eger birinde iyi birinde kötü oynuyorsa, belki Trabzonludur ama Trabzonsporlu degildir.
eger hepsinde iyi oynuyorsa, Trabzonspor macida dahil, o iste gercek bir Trabzonlu ve Trabzonsporludur.

caglar iyi oynadi tebrikler. ama cirkeflik yapmiyacakti...

Muhammet
24.02.2009, 14:43
Maçtan sonra orta saha yuvarlağında hafif dalga geçer gibi kolbastı oynayan Çağlar değildi umarım? :o

Pirselimoğlu
24.02.2009, 15:04
bir futbolcunun gercek bir Trabzonlu ve Trabzonsporlu oldugunu anlayabilmek icin önce Trabzonsporla yaptigi maclara, sonrada 3 istanbul takimlariyla yaptigi maclara bakacaksin.

eger birinde iyi birinde kötü oynuyorsa, belki Trabzonludur ama Trabzonsporlu degildir.
eger hepsinde iyi oynuyorsa, Trabzonspor macida dahil, o iste gercek bir Trabzonlu ve Trabzonsporludur.

caglar iyi oynadi tebrikler. ama cirkeflik yapmiyacakti...

bu nedenle denizli ve eskişehir'in ist. takımlarıyla olan maçlarına dikkat edelim bakalım.

EmrahYalçınalp
04.05.2009, 01:14
Bence Çağlar'ın bu hafta attığı gole de dikkat edin ;)

Bu arada, Çağlar'a "bir maçlık futbolcu" diyenler, bekleyin... Az kaldı.

ceserdar
04.05.2009, 01:19
Bu hafta Çağlar'ın gol yedikleri bir pozisyonda çok kötü bir hatası olmuş. Ona yakışmayacak bir hata yapmış. Zaten golde Çağlar'ın hatasından gelmiş. İnşallah bundan sonra buna benzer hatalar yapmaz.

EmrahYalçınalp
04.05.2009, 01:25
Hangi gol o? Henüz TV'den seyredemedim ama netteki pozisyonlarda Çağlar yenilen gollerde bir dahlini göremedim. Yanılıyor olabilirim, zaman zaman donuyor, tekrar bakacağım.

Ama attığı gol muhteşem olmuş.

Harun-61
04.05.2009, 01:37
Golü; Hami Mandirali'yi animsatti bana ;)

.

Misina
04.05.2009, 01:49
Golü gerçeten güzel.

EmrahYalçınalp
04.05.2009, 07:55
Bu hafta Çağlar'ın gol yedikleri bir pozisyonda çok kötü bir hatası olmuş. Ona yakışmayacak bir hata yapmış. Zaten golde Çağlar'ın hatasından gelmiş. İnşallah bundan sonra buna benzer hatalar yapmaz.
Bu hafta Denizli'nin yediği iki golde de Çağlar'ın pozisyonlarla alakasını göremedim.

Ve evet, sanırım Hami'den sonra ilk kez ayağını savurarak yapılmış bir frikik golü seyrettim, çok benzemiş. Carlos ve başkları da var o mesafeden vurabilen ama, teknik olarak sanırım Hami'yi en çok andıran Çağlar'ın golü olmuş.

Muhammet
04.05.2009, 07:57
Mükemmel bir gol atmış frikikten.

Ali İhsan
04.05.2009, 09:32
Golü için tebrikler, güzel goldü. Kendi açıklamasına göre haftalardır direği sıyırıyormuş sonunda atmış.

Trabzonspor'a transferi konusunda ise sadece Trabzonlu olduğu için hemen alınsın diyemem.

EmrahYalçınalp
04.05.2009, 10:18
serasker, sen de bilmezsin bu Trabzonlu oyuncuların çoğu nasıl içlerindeki Trabzonspor aşkı sayesinde dalga geçilerek sağa sola yollanır. Bildiğim onlarca örnek var. "Öz evlatçı" denilen kesim güya Trazonlulara iyilik yapıyorlar ama o kadar tutarsız ve saçma şeyler söylüyorlar ki, aklı başında olan herkes bu adamlarla aynı şeyleri düşünmemiş olmak için "yahu boşver" diyerek karşıya geçiyorlar.

Çağlar ya da başkası, ekmek kazandığı kulüp için elbette savaşacak. İnsan olan herkes gibi de elbette bizle oynadıkları maça daha iyi konsatre olacaklar. Ogün örneği çok başka, konuyla ne alakası var da yazdın anlamadım. Benim için de fb'de kaptanlık yapıp sonra kapının önüne koyulunca şimdi yine bizim camiaya aitmiş gibi görüntü vermesi komik. Ama Çağlarlar, Ragıplar, Metin Diyadinler bize karşı ellerinden geleni yaparlar. Bu insan olmanın gereğidir.

Sen "onlara" karakterli gözüyle baksan ne olur, bakmasan ne olur? Ben Çağlar'ı ve Ragıp'ı tanırım mesela. Son derece karakterli ve düzgün adamlar. Bize karşı hırslı oynamalarının temel nedeni de senin gibi adamların yorumlarını görüp motive olmalarıdır olsa olsa. Sana senin takımına karşı "yatacak" derecede "kaliteli" adamlar iyi gelebilir. Benim için böylesi daha makbul!

Çağlar'ın Türkiye'nin en iyi solkanat oyuncusunu olduğunu düşünüyorum. Daha doğrusu biliyorum. Hocasından "yarım stopersin" talimatı aldığı ve savunmanın hücumdan her zaman daha önemli olduğu bir takımda oynadığı için yeterince göze batmıyor. Günün birinde bana "geleyim mi" diye de soracak olursa elimden gelşen her şeyi yaparım, ama sandığın yönde değil. O yüzden, gelir diye endişelenme. Bize 2,5 mio euroluk Cale'ler lazım. Yaz şimdi 2,5 milyon euroyo, çarp 2 ile, bak bakalım kaç TL ediyor.

Gürkan
04.05.2009, 10:26
Oyuncuların kendilerini görmeyen veya görmek istemeyen takımlarına karşı daha bir konsantre olarak oynadıkları aşikar.

Ayrıca ogün temizkanoğlu ile tüm Trabzonlu oyuncuları bir kefeye koymak onlara hakarettir.

Ali İhsan
04.05.2009, 10:47
serasker, sen de bilmezsin bu Trabzonlu oyuncuların çoğu nasıl içlerindeki Trabzonspor aşkı sayesinde dalga geçilerek sağa sola yollanır. Bildiğim onlarca örnek var. "Öz evlatçı" denilen kesim güya Trazonlulara iyilik yapıyorlar ama o kadar tutarsız ve saçma şeyler söylüyorlar ki, aklı başında olan herkes bu adamlarla aynı şeyleri düşünmemiş olmak için "yahu boşver" diyerek karşıya geçiyorlar.

Çağlar ya da başkası, ekmek kazandığı kulüp için elbette savaşacak. İnsan olan herkes gibi de elbette bizle oynadıkları maça daha iyi konsatre olacaklar. Ogün örneği çok başka, konuyla ne alakası var da yazdın anlamadım. Benim için de fb'de kaptanlık yapıp sonra kapının önüne koyulunca şimdi yine bizim camiaya aitmiş gibi görüntü vermesi komik. Ama Çağlarlar, Ragıplar, Metin Diyadinler bize karşı ellerinden geleni yaparlar. Bu insan olmanın gereğidir.

Sen "onlara" karakterli gözüyle baksan ne olur, bakmasan ne olur? Ben Çağlar'ı ve Ragıp'ı tanırım mesela. Son derece karakterli ve düzgün adamlar. Bize karşı hırslı oynamalarının temel nedeni de senin gibi adamların yorumlarını görüp motive olmalarıdır olsa olsa. Sana senin takımına karşı "yatacak" derecede "kaliteli" adamlar iyi gelebilir. Benim için böylesi daha makbul!

Çağlar'ın Türkiye'nin en iyi solkanat oyuncusunu olduğunu düşünüyorum. Daha doğrusu biliyorum. Hocasından "yarım stopersin" talimatı aldığı ve savunmanın hücumdan her zaman daha önemli olduğu bir takımda oynadığı için yeterince göze batmıyor. Günün birinde bana "geleyim mi" diye de soracak olursa elimden gelşen her şeyi yaparım, ama sandığın yönde değil. O yüzden, gelir diye endişelenme. Bize 2,5 mio euroluk Cale'ler lazım. Yaz şimdi 2,5 milyon euroyo, çarp 2 ile, bak bakalım kaç TL ediyor.

Abi dikkat ediyorum ısrarla Çağlar'ı savunuyorsun. Bence farkında olmadan biraz abartıyorsun. Biz bunun örneklerini çok yaşadık. Yakın geçmişte bu takıma gelen çoğu oyuncu transfer dosyalarındaki listelerde bankoydular. Keçeli gelince bile sevinmişti bu taraftar.

Çağlar Denizli'ye gidince hemen coşup oynatmamışlar ki. Adamı kiralık vermişler ikinci lige. Trabzonspor'dan nasıl ayrıldı bilemiyorum ama bu formada ısrar edip Trabzonspor'dan kiralanabilirdi, kendi şansını öyle de deneyebilirdi.

Bir diğer örnek olarak takip ettiğim Can Parlayan var. Adam 3.ligde gol kralı olunca Konyaspor'a gitti, oynar mı diye merak ettim. Konya Şekerspor'a kiralanmış. Adamlar kendi yollarını çiziyorlar, Trabzonspor kiralayınca kabul etmiyorlar, elin takımlarına gidip ikinci liglere gitmeyi kendilerine yediriyorlar.

Ayrıca hakkaten de Trabzonspor'a karşı profesyonellik dışı bir kinle oynuyorlar bu belli oluyor. Trabzonspor'un kişiler üstü bir kurum olduğunu idrak edebilen bir Trabzonsporlu Trabzonspor'a kişiler yüzünden gıcık olamaz. Trabzonspor'a karşı iyi oynayabilirler ama diğer maçlarda oynamadıktan onları sonra kimse de kaale almaz.

Cale benim için Çağlar'a göre çok daha iyi bir oyuncudur. Verilen paraları da haketmektedir. Piyasası da var Hırvatistan milli takımında da oynuyor. Profesyonellik dahilinde Çağlar da takıma gelirse ve iyi oynarsa ondan da memnun olurum.

Onur Civelek61
04.05.2009, 11:13
Güzel gol atmış tebrikler.Seneye kadroda görmek isteriz...

EmrahYalçınalp
04.05.2009, 11:14
Ali İhsan kardeşim, Cale konusundaki görüşlerine en azından şu an için katılmıyorum. Cale kaç kez milli oldu bilmiyorum ama Çağlar da oldu. Neyse, konu o değil. Bence Çağlar zaten gelmesin Trabzon'a. Ben Çağlar'ı 4-5 senedir yazıyorum bu forumda. Babamın oğlu değil, o para kazanınca ben de kazanmıyorum. Ama bilmeni istediğim bir şey var, senin dediğin gibi olmuyor o işler. Demek "direnseydi", öyle mi? Adam kiralık diye gittiği takımda sezon sonu öğrendi bonservisiyle verildiğini!

Ayrıca, diğer takımlara karşı oynamadığı geyiği nerden geliyor bilmiyorum. Delinin biri kuyuya taş attı, çıkart çıkartabilirsen... Kaç "diğer" maçlarını izleyen var? Adamların zaten 4 maçını seyrediyorsunuz, sonra "sadece büyüklere karşı oynuyor" diyorsunuz :)

Bu arada, evet, Denizli Belediye'ye kiralandı. Bu sence anlamlı olabilir. Peki, bir sene sonra, şu an aşağıdaki fotoğrafın hiç mi anlamı yok?

http://www.resimload.org/images/ur3r61yixr9qi45ur48v.jpg

Dediğim gibi, benim açımdan konunun önemi bu adam Orduspor'da kadroya giremiyorken bile çok iyi olduğunu düşünüyordum, şimdi de öyle düşünüyorum. Yoksa keşke Cale Çağlar'dan çok daha iyi olsun bizde olduğu sürece. Ben Çağlar gelsin, Cale'ye ölüm demiyorum. Sadece küçümseyen arkadaşlar için kişisel fikrimi beyan ediyorum.

Ali İhsan
04.05.2009, 11:49
Abi Çağlar'a özel bir yakınlığın olabilir veya bir şekilde ondaki cevheri görüp sürekli takip de ediyor olabilirsin. Bizim altyapımızdan her sezon çok sayıda oyuncu sağa sola dağılıyor. Bunları değerlendirememiz kulübümüz açısından incelenmesi gereken bir konu olmakla beraber, bunda oyuncuların çoğunun da hataları olduğunu kabul etmeliyiz.

Öyle olmuyor evet ama altyapıların kaderi çoğu takımda böyle, altyapı oyuncusu değersiz görülüyor. Oyuncunun kendisinin fark yaratması gerekiyor.

Abdurrahman'ın Trabzonspor ile ilgili açıklamalarındaki kinini çok rahat farkedebiliyorsunuz(o Sebat'ta yetişti). Bunlar beni en çok şu yüzden üzüyor, öze dönülsün denilip ısrarlar bu adamların adları geçiyor ve bu adamlar gerçekten sezonun en iyi performanslarını hep Trabzonspor'a karşı oynuyorlar. Bu bir "klasik Ersun Yanal düşüşü" gibi klişe ama gerçekten var yani. En azından son beş haftadır oynamayan adam bizim maçta coştu, bu hafta ise durdu. Kaleci Oğuzhan keza, hayatının maçını oynadı, sonra yediği golleri gördükçe içim cız etti adeta.

Ben yayınlanan her maçı az çok izliyorum, olmadı tekrarlarına bakıyorum. Çoğu maçın da özet görüntülerine bakıyorum. Yorumcuları dinliyorum. Çağlar hakkında çok iyi bir oyuncudur diyemiyorum. Milli maçta maçın yorumcusu eleştirdiği halde beğenmiştim, ama bana onda bazı şeyler eksik gibi geliyor. Fazla mücadele ederek bazı açıklarını kapattığını, günü gelip çok iyi bir sözleşme yaptığında o mücadelesini göremeyeceğimiz gibi bir hisse kapılıyorum.

Bu anlattığım nokta olayın özeti zaten. Bize Anadolu'dan gelen çoğu oyuncu, takımlarında yıldız, kaptan oluyorlar. Çok yetenekli olsalar belli bir yaşa gelmeden zaten kapılmış oluyorlar, yeteneksiz olup da çok mücadele edenler de bize gelince ve hayatında kazanmadığı parayı kazanıp cenderenin içine düşünce o mücadeleden eser kalmıyor ve defolar ortaya çıkıyor. Bunların örneklerini o kadar çok yaşadık ki sayamıyorum bile. Artık böyle bir deneme yapma fantazimiz kalmadı maalesef.

Genel olarak Çağlar hakkında olumsuz bir fikrim yok, bu hafta attığı golü de gördüm, beğendim. Ama bence Cale bize daha faydalı oluyor, yedek olarak almak da fazla lüks olur, kendisi de kabul etmez. Gelirse kısa sürede yeni Hüseyin'imiz olur. Kimileri karakteri yüzünden çok sever, kimileri futbolunu beğenmeyip zaten bizden deyip ana avrat söver. O yüzden kendisine başarılar diliyorum.

Terzioğlu
04.05.2009, 14:58
Caglar'in kaliteli bir futbolcu oldugunu düsünüyorum. Hatta bana göre ligin en iyi sol beki (Carlos yaslandi artik). Denizlispor GS-FB-BJK-Sivas veya bize karsi oynadiginda her zaman dikkatle takip ediyorum Caglar'i. Oyunu iki yönlü oynayabiliyor. Cale gibi sadece defansif yönü kuvvetli degil. Ileriye cikis yaptigi zaman etkili olabiliyor. Ayrica Füze gibi sutlari var. Milli takimdada ilk Belcika macinda bana göre cok iyi bir performans sergilemisti. Cale'yi seneye 3-4 Milyon €ya Avrupa'ya satip Caglari bu paranin en fazla yarisina alirsak cok iyi bir is yapmis oluruz. Üstelik yabanci kontenjanida bosalir.

Muhammed
04.05.2009, 15:33
Emrah abi beşiktaşla anlaşmış olması gibi bir bilgi aldınız mı kendisinden? Aslı var mıdır bu söylentinin.

Hüseyin İlkin
04.05.2009, 15:40
Çok güzel bir gol atmış gerçekten.

Geçen haberlerde, Beşiktaş'ın Denizli'ye 1 milyon euro artı oyuncu önerdiği söyleniyordu.
Denizli, biraz daha para istiyormuş haber doğruysa.

Ben, Çağlar'ı gelecek sene takımda görmek isterim.
Mesela, Antep'li İsmail'ide görmek isterim.

Sol beke ikisinden biri alınırsa, iyi bir iş yapmış oluruz diye düşünüyorum.

Maliyet olarak, 2 milyonu aşmaz ikiside.
Takıma oldukçada katkı yaparlar.

Önceliğim İsmail, ama Çağlar'ada hayır demem.
Ligtv'nin 90 dakika verdiği Denizli maçlarında takip ettiğim oyuncu, genellikle kendisiydi.

Golün için tebrikler Çağlar.

EmrahYalçınalp
04.05.2009, 17:10
Emrah abi beşiktaşla anlaşmış olması gibi bir bilgi aldınız mı kendisinden? Aslı var mıdır bu söylentinin.
bjk'nin Ertuğrul döneminden beri ilgilendiğini biliyorum. Ötesi hakkında bilgim yok ama olsa da burdan nasıl söyleyeyim ;) Zaten kulüple sözleşmesi var, kulüpler görüşüyordur görüşülüyorsa.

Muhammet*
04.05.2009, 17:16
mükemmel bir gol atmış.......

Koray
04.05.2009, 17:21
Denizli'ye yenildiğimiz maç sonrası Avni Aker'in ortasında herkes sahadan ayrılınca tek başına üzerinde atlet kolbastı oynayan Çağlar'mıydı ben mi yanlış hatırlıyorum ?

ÖmerFarukYılmaz
04.05.2009, 17:58
Sene sonu kesinlikle takımda görmek istediğim yerli oyuncular arasında..

Fatih
04.05.2009, 18:01
İsmail olmazsa Çağlar olabilir.

ÖmerFarukYılmaz
04.05.2009, 19:02
İsmail olmazsa Çağlar olabilir.

Valla Fatih Antep'in son maçında izleyebildim İsmail'i...Çağlar 1 gömlek üstün..Hem sert sutları,Hem ortaları,Hemde top hakimiyeti..

Ayrıca son maçta frikikten güzelde bir gol atmış..

Tabi İsmail'i de bir maçlar değerlendirmemek lazım..

EmrahYalçınalp
05.05.2009, 08:54
Denizli'ye yenildiğimiz maç sonrası Avni Aker'in ortasında herkes sahadan ayrılınca tek başına üzerinde atlet kolbastı oynayan Çağlar'mıydı ben mi yanlış hatırlıyorum ?

Yanlış hatırlıyorsun. Herkes sahadayken, tüm Denizlisporlular seviniyorken o ve diğer Trabzonlular da kolbastı oynadılar. 3 saniye ya sürdü ya sürmedi. Yazdıklarına bakınca Egemen'in üçlü showu gibi Çağlar'ın kolbastı showu oldu sanacak millet. Herkes sahadan ayrılınca, tek başına... :) Sonrasını da yazayım. Tribüne geldi, formasını çıkarttı, bize verdi. Yıllardır ona inanmış birileri olarak eşim ve benim için güzel bir anıydı. O an kendisine ana avrat küfredenlere, eline ne geçirdiyse fırlatanlara da tek kelime ses çıkartmadı, güzel güzel soyunma odasının yolunu tuttu. Bu kolbastıyı falan ne ilk kez, ne de son kez Trabzon'da oynadı çocuk. Face'ten ekleyin bakın, kabul etmeyeceğini sanmam. Çok daha önceden çekilmiş kolbastı fotolarının olduğunu hatırlıyorum.

Aslında artık bu başlığa yazmak istemiyorum. Ama elimizde büyüyen adamın kişiliğini de bilen biri olarak böyle bel altı vurma çabalarını hoş göremiyorum. Çünkü cidden kaliteli, sevimli bir adamdır, efendidir. Annesi mm'lik ofsaytı görür, babası tepeden tırnağa topçudur ve her ikisi de pırlantadır. Yok yani, bu imaların hak edilir bir tarafı olsa hiç uzatmayacağım konuyu.

Bu arada Çağlar'ın Denizli'deki adı solbek. Resmen stoper oynuyor, hele Kratoçvil'in gidişinden sonra... O yüzden seneye hücum gücünü çok daha rahat gösterebileceğini düşünüyorum.

Cengiz Çubukcu
05.05.2009, 09:19
2 sene içinde cale'nin avrupaya transfer olacağını düşününce, kendi öz evladımızın bjk'ye transfer olacağını düşününce ne yapıp edip bu sene onu almalıyız...

Koray
05.05.2009, 16:08

Yanlış hatırlıyorsun. Herkes sahadayken, tüm Denizlisporlular seviniyorken o ve diğer Trabzonlular da kolbastı oynadılar. 3 saniye ya sürdü ya sürmedi. Yazdıklarına bakınca Egemen'in üçlü showu gibi Çağlar'ın kolbastı showu oldu sanacak millet. Herkes sahadan ayrılınca, tek başına... :) Sonrasını da yazayım. Tribüne geldi, formasını çıkarttı, bize verdi. Yıllardır ona inanmış birileri olarak eşim ve benim için güzel bir anıydı. O an kendisine ana avrat küfredenlere, eline ne geçirdiyse fırlatanlara da tek kelime ses çıkartmadı, güzel güzel soyunma odasının yolunu tuttu. Bu kolbastıyı falan ne ilk kez, ne de son kez Trabzon'da oynadı çocuk. Face'ten ekleyin bakın, kabul etmeyeceğini sanmam. Çok daha önceden çekilmiş kolbastı fotolarının olduğunu hatırlıyorum.

Aslında artık bu başlığa yazmak istemiyorum. Ama elimizde büyüyen adamın kişiliğini de bilen biri olarak böyle bel altı vurma çabalarını hoş göremiyorum. Çünkü cidden kaliteli, sevimli bir adamdır, efendidir. Annesi mm'lik ofsaytı görür, babası tepeden tırnağa topçudur ve her ikisi de pırlantadır. Yok yani, bu imaların hak edilir bir tarafı olsa hiç uzatmayacağım konuyu.

Bu arada Çağlar'ın Denizli'deki adı solbek. Resmen stoper oynuyor, hele Kratoçvil'in gidişinden sonra... O yüzden seneye hücum gücünü çok daha rahat gösterebileceğini düşünüyorum.

Çağlar'la herhangi kişisel bi tanışıklığım yok o yüzden kişisel bi gıcıklığımda yok otomatikmen...

Tanımam etmem...

Maçtan sonra futbolcuların çoğu sahayı terkettiğinde Denizli'li bi futbolcu orta sahaya gelip kendi kafasına göre kolbastı vari bişey oynadı...

Ben tam olarak çıkaramadım ama görenler oynayanın Çağlar olduğunu söyledi durum bundan ibaret.

Kazım Uzunboy
17.06.2009, 18:34
Çağlar Kartal oluyor!

Denizlispor Başkanı Ali İpek'le görüşen Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Cenk Gönen ve Çağlar Birinci'nin transferi için prensipte anlaşmaya vardı.

Denizlispor İkinci Başkanı Mehmet Özsoy, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'le İstanbul'da bir araya gelen Denizlispor Başkanı Ali İpek'in, Cenk ve Çağlar Birinci konusunda görüştüklerini ve prensipte anlaştıklarını söyledi.
Beşiktaş'a transferi gündemde olan ve Trabzonlu olan Çağlar futbol eğitimini Trabzonspor alt yapısında aldı.

www.spor61.net (http://www.spor61.net)

Kazım Uzunboy
17.06.2009, 18:58
Yemeyenin malını yerler derler ya hani.

Alın size en iyi örnekleri..

Özer Hurmacı, Çağlar Birinci..

Emirhan Makul
17.06.2009, 19:20
Ya buna gerçekten çok üzüldüm neden ya neden arkadaş ferhata sonuna kadar destek tamamda ferhattan çok daha iyi bir oyuncu hemde senden birisi neden anlmıyorsun.

İddaa ediyorum Çağlar birinci Beşiktaşta efsane sol beg olacaktır ibrahim üzülmezin yeni velihatıdır ibrahim üzülmez hikayedir ya.

krdnz
17.06.2009, 20:11
Başkanın bir sözü vardı 61 numaralı oyuncuları topalyacağım gibi bişey söylemişti.Tek tek gidiyor Trabzonlu ve de Trabzonsporlu oyuncularımız.

Mehmet Fırat
17.06.2009, 20:12
Hiç üzülmedim.

Muhammet
17.06.2009, 20:28
Çağlar'a kariyerinde başarılar. :)

tuncay1984
17.06.2009, 20:57
caglarin sutlari carlosdan iyi adam 98 dünya kupasimi neydi
bi gol atti 10 yildir onun sefasini sürüyor baska hic bi golü hafizamda yok
calenin önüne bence caglari alalim

Kazım Uzunboy
17.06.2009, 21:02
İsteseler bile artık çok geç bence.

Gerçi artık imza atsalar bile değişim söz konusu olabiliyor.

kingfisher
17.06.2009, 23:07
bize gelse iyi olurdu ama geç kalındı artık...

Gökhan KAN
17.06.2009, 23:09
Abi ne yaptın ya..Şu malüm siteye gir bak carlos un gollerine..Sıfıra yakın attığı golü de gör..

http://www.youtube.com/watch?v=1ZkRziiLq8I&feature=related

Koymak istemezdim ama adam atmış abi..

İskender YILMAZ
18.06.2009, 00:34

:S Yok artık .. Komik oluyoruz ..

Emirhan Makul
18.06.2009, 15:26
Çağlar'la herhangi kişisel bi tanışıklığım yok o yüzden kişisel bi gıcıklığımda yok otomatikmen...

Tanımam etmem...

Maçtan sonra futbolcuların çoğu sahayı terkettiğinde Denizli'li bi futbolcu orta sahaya gelip kendi kafasına göre kolbastı vari bişey oynadı...

Ben tam olarak çıkaramadım ama görenler oynayanın Çağlar olduğunu söyledi durum bundan ibaret.

O Oynayan çağlar değildi hatta çağlar gitti engelledi oynayanı.

Misina
18.06.2009, 17:39
Hem Çağlar Hem Özer Trabzon diye diye İstanbulun yolunu tuttular.Yazık.

LazAnisT
18.06.2009, 17:42
Hem Çağlar Hem Özer Trabzon diye diye İstanbulun yolunu tuttular.Yazık.Çağları bilmem ama Özerin Trabzon dediğini ben hiç duymadım.Fener diye diye fenerin yolunu tuttu bence:)

Dursun Kaplan
18.06.2009, 17:42
Umrumda değil. :)

Yolu açık olsun.

halil ibo
18.06.2009, 17:48
Hasan Yener üç isim söyledi içlerinde Çağlar yoktu.Niye yoktu çok mu zordu? Düşünülen veya anlaşılan isimlerden daha mı kötüydü ? Hayır tabii ki ama ister yönetim politikası ister hoca belirsizliği deyin.Ne derseniz deyin,ama orta yerde görünen bir aymazlık ve iş bilmezlik olduğunu gizlemeyin.

fish_bone
18.06.2009, 19:14
ArkadaşLar yapmayın yaa. Bizim zaten taş gibi soL bekimiz var (CaLe). Yedek oLarak Ferhat'ı bedava aLdık. Yanii şimdi ÇağLar Ferhat'tan çok büyük topçumu ki bedava yedek aLmak varken 3-4 miLyon Euro vereLim kLübede oturcak adama. Bu parayı sokağa atmak değiLde nedir?

Hüseyin İlkin
13.07.2009, 15:21
Denizli'de kadro dışı kalmış Çağlar.

OLCAY ÇAKIR
13.07.2009, 15:55
Doğru varsayarak;

Trabzonlu futbolcu uyumsuz futbolcudur.

Yazık.!

Yerleşiyor bu kanı.
Denizli'de kadro dışı kalmış Çağlar.

Vkgz
13.07.2009, 16:02
vasat bi topçu

Ali İhsan
13.07.2009, 16:21
Vasat bir topçu olduğu doğrudur, ama uyumsuz olduğunu sanmıyorum. Zamanında Trabzon'da beğenilmemiş olmanın verdiği çöküntüyle üç beş kuruşa imza atmıştır Denizli'ye şimdi milli olmuş bir oyuncuya göre cüzi bir rakam alıyordur. Fb bjk laflarını duyunca da yönetimden zam istemiştir. Denizlispor yönetimi de Türkiye'nin en pinti yönetimi olduğuna göre, çok daha kadro dışı kalır...

agahozlu
13.07.2009, 16:31
Kesinlikle elimizdeki sol beklerden iyi olduğunu düşünmüyorum. Bana göre Cale'den kötü bir futbolcu Ferhat ile ise yarışır. Fatih Terim Çağlar'ı bir kez milli takıma çağırarak hem kendi havasını atmıştır hem de Çağlar'ı bana göre bitirmiştir. Bugunlerde kadro dışı kalmasının sebebi de budur. Denizlide oynayan bir oyuncunun adı Trabzonla ve ya ist. takımlarınla anılmaya başladığı zaman ait olduğu yeri yani Denizli'yi unutuyor olanlar oluyor.

Ömer SEVİNÇ
13.07.2009, 16:32
Bir tarafının yükselişi kendi yükselişinden fzla olmuş sanırım.

Emirhan Makul
13.07.2009, 16:39
Ferhat Öztorun mu Çağlar Birinci mi?

Mira_61
13.07.2009, 16:41
Hemen Cale'yi satıp alalım.:rolleyes:

Harun-61
18.08.2009, 00:18
Çağlar ameliyat oldu

Denizlispor Kulübü yöneticilerinden alınan bilgiye göre, bir süredir fıtık rahatsızlığı bulunan Çağlar, İzmir Özel Kent Hastanesi'nde ameliyat edildi.

gecmis olsun...

Mehmet Zeki
18.08.2009, 00:26
3 hafta sahalardan uzak kalacakmis

Kaynak: LIG TV

Halit Aydın
14.06.2013, 23:15
Ah aaaah okuyun bu mesajları. Kim neler demiş ne dememiş. :D

Emirhan Makul
14.06.2013, 23:26
Ya buna gerçekten çok üzüldüm neden ya neden arkadaş ferhata sonuna kadar destek tamamda ferhattan çok daha iyi bir oyuncu hemde senden birisi neden anlmıyorsun.

İddaa ediyorum Çağlar birinci Beşiktaşta efsane sol beg olacaktır ibrahim üzülmezin yeni velihatıdır ibrahim üzülmez hikayedir ya.

Birader bi git işine Allah aşkına ya.

Sefa
14.06.2013, 23:33

Adam ahtapot Paul..

Efsane solbsehehahahe