Sayfa 1864 Toplam 3493 Sayfadan BirinciBirinci ... 864 1364 1764 1814 1854 1862 1863 1864 1865 1866 1874 1914 1964 2364 2864 ... SonuncuSonuncu
Toplam 87314 adet sonuctan sayfa basi 46,576 ile 46,600 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Papara Park | Kapasite: 41.461

Trabzonspor Kongre Üyesi
    f1bekir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Şimdi arkadaşlar, nasıl yazayım bilemedim ama bi yerden başlayayım...

Bizim iki kat arası yükseklik aslında fazla değil, bu yüksekliğin bi standartı vardır elbet. Ha kaç tane stad gördün, kaç tane stadın planına baktın da konuşuyorsun diyebilirsiniz ama biraz düşününce de bu 4 metre olan yüksekliğin normal olduğu sonucuna ulaşıyorum.

Bugün sıradan bir daire alsanız sanırım 2.70 m yüksekliği var, biraz lüks falan olsa 3 metrelikleri de vardır heralde? Burada bir stad yapılıyor ve yığınla insan bu kat aralarından geçecek. Evinize 500 kişinin dolduğunu düşünün bi anda... Yani normal daire yüksekliğinden az daha yüksek olması bu kat aralarının çok normal bence. Zaten yarım metresi falan aydınlatma/havalandırma sistemlerine gidecek, kaldı 3,5 metre. O da olsun da, giriş çıkışta fenalık geçirirz valla...

Ha bizim stad niye şöyle değil?

Bunun kat arasındaki mesafe ile bi alakası yok ki. Bu, üst tribünün aşağıya ve öne doğru ne kadar sarktığına bağlı. Bizimki öne kabul edilebilir derecede uzanmasına rağmen, aşağıya doğru neredeyse hiç sarkmamış ve bu da o aradaki boşluğu yeterince gizlememiş, derdimiz bu.

Ha niye yeterince sarkmamış? Mimar/mühendis öyle çizmiş. Sonradan değiştirilemez miydi? Mühendis değilim ama bunu değiştirmenin hiç kolay olmadığını düşünüyorum. Zira bu öne ve aşağıya doğru sarkıtılacak her cm, stadın taşıyıcı kolonlarına ekstra yük binmesi anlamına gelir ve statik hesaplarının sil baştan yapılması gerekir diye düşünüyorum (yanlışsam mühendis arkadaşlar düzeltsin).

Demem o ki; bu görüntünün sebebi ne loca ne de iki kat arasındaki yüksekliğin 4 metre olması, bunları tartışmamız anlamsız... Bu görüntüye müdahale ancak proje çizim aşamasındayken yapılabilirdii. O safha geçeli çok oldu. Benim önerim, reklam panolarına da fazla bel bağlamayalım, üst kattan aşağı sarkıtacağımız pankartlarımızı şimdiden hazırlayalım, bu görüntüyü biraz olsun gizleyelim.
    Konu f1bekir tarafından (24.10.2014 Saat 21:12 ) değiştirilmiştir.

Ahmet ÇOLAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı f1bekir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Demem o ki; bu görüntünün sebebi ne loca ne de iki kat arasındaki yüksekliğin 4 metre olması, bunları tartışmamız anlamsız... Bu görüntüye müdahale ancak proje çizim aşamasındayken yapılabilirdii. O safha geçeli çok oldu. Benim önerim, reklam panolarına da fazla bel bağlamayalım, üst kattan aşağı sarkıtacağımız pankartlarımızı şimdiden hazırlayalım, bu görüntüyü biraz olsun gizleyelim.
    aynen dediğim gibi ya geniş pankartlar hazırlanacak ya da yönetim sesimize kulak verip oralara geniş reklam panoları koyacak. bu saatten sonra sadece bunu yapabiliriz..

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

Bizim iki kat arası yükseklik aslında fazla değil, bu yüksekliğin bi standartı vardır elbet. Ha kaç tane stad gördün, kaç tane stadın planına baktın da konuşuyorsun diyebilirsiniz ama biraz düşününce de bu 4 metre olan yüksekliğin normal olduğu sonucuna ulaşıyorum.

Bugün sıradan bir daire alsanız sanırım 2.70 m yüksekliği var, biraz lüks falan olsa 3 metrelikleri de vardır heralde? Burada bir stad yapılıyor ve yığınla insan bu kat aralarından geçecek. Evinize 500 kişinin dolduğunu düşünün bi anda... Yani normal daire yüksekliğinden az daha yüksek olması bu kat aralarının çok normal bence. Zaten yarım metresi falan aydınlatma/havalandırma sistemlerine gidecek, kaldı 3,5 metre. O da olsun da, giriş çıkışta fenalık geçirirz valla...

Bunun kat arasındaki mesafe ile bi alakası yok ki. Bu, üst tribünün aşağıya ve öne doğru ne kadar sarktığına bağlı. Bizimki öne kabul edilebilir derecede uzanmasına rağmen, aşağıya doğru neredeyse hiç sarkmamış ve bu da o aradaki boşluğu yeterince gizlememiş, derdimiz bu.

Ha niye yeterince sarkmamış? Mimar/mühendis öyle çizmiş. Sonradan değiştirilemez miydi? Mühendis değilim ama bunu değiştirmenin hiç kolay olmadığını düşünüyorum. Zira bu öne ve aşağıya doğru sarkıtılacak her cm, stadın taşıyıcı kolonlarına ekstra yük binmesi anlamına gelir ve statik hesaplarının sil baştan yapılması gerekir diye düşünüyorum (yanlışsam mühendis arkadaşlar düzeltsin).

cok basit fotorafdaki salzburgun red bull arenasi (eski isminlen wals siezenheim arena)

multifonksiyel bir stad , koltuk aralarini ayarliyarak 25-30 bin arasi kapasite degisebiliyor
    burda red bull futbol disi konserler, motorsiklet sovlari vs. her türlü organizasyon uyguluyor
    son kez orada türkiye -finlandiya maciydi sanirim bulunmusdum
    stad inanilmaz güzel görsel olarak, ama yaratilan atmosfer jimnastik salonu,
    nasil anlatsam bilmiyorum yasamak lazim
    beni hayal kirikligina ugratan bir stad

maddi yöne gelirsegik, sadece stadin insaati red bulla 80 milyon avroya patladi, arti 40 milyon avroya stadin özelliklerine harcandi

daimi laser shov sistemi, konser audio sistemi, kamera sistemleri,vs..........

bu paraya bütün akyaziyi dolgusu icinde insa edilebilirdi
    "Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı selcuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok basit fotorafdaki salzburgun red bull arenasi (eski isminlen wals siezenheim arena)

multifonksiyel bir stad , koltuk aralarini ayarliyarak 25-30 bin arasi kapasite degisebiliyor
    burda red bull futbol disi konserler, motorsiklet sovlari vs. her türlü organizasyon uyguluyor
    son kez orada türkiye -finlandiya maciydi sanirim bulunmusdum
    stad inanilmaz güzel görsel olarak, ama yaratilan atmosfer jimnastik salonu,
    nasil anlatsam bilmiyorum yasamak lazim
    beni hayal kirikligina ugratan bir stad

maddi yöne gelirsegik, sadece stadin insaati red bulla 80 milyon avroya patladi, arti 40 milyon avroya stadin özelliklerine harcandi

daimi laser shov sistemi, konser audio sistemi, kamera sistemleri,vs..........

bu paraya bütün akyaziyi dolgusu icinde insa edilebilirdi
    İki kat arasındaki mesafeye örnek olsun diye koydum sadece, demek ki atmosfere kat arası mesafe pek etki etmiyor, başka bişeyler lazım

Şu 40 milyon avroluk sistemlerin 30 milyon TL'lik olanından bize de teklif etmişler ama kabul görmez heralde

memmedaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı selcuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin bunu merak etmedigine ben eminim
    cünkü bunu buralarda 500 sayfada 125514564kere paylasildi, sende bu sitede dünden beri üye degilsin
    ama ucuz koltuklardakiler icin tekrarliyalim
    kat aralarindaki fark standart, her satta +-1m bu, mimari nedenlerdenmis, sen nasil kamuflas edersen öyle olur,
    sonra ilk planlanan stadda protokolün ordaki tribündeki özel localar yoktu, bu tür localar kücük sehirlerde daha iyi pazarlandigindan yapildi, son yillarda ufak kentlerde insa edilen büyük stadlar %90 bu stil (bern, gladbach, moskova,lviv,...) bu tür localar oraya high society havasi katiyor ,oranin degeri artiyor
    sonra tabiiki kat aralar bos kalacagindan biz baski yapmistik , buna cevap olarak iho nun destegiyle kat aralarida locaya dönüstürüldü (102 adet , 2 tane kale arkalarinda büyük event loca olarak ingilterede tanimlanan xl loca ve özürlü vatandaslarada özel loca hazirlanacak, onlarda extradan rahat etmesi icin)
    umarim birazcik merakini sindirmisimdir

bu stad yanilmiyorsam konya , resmi bozansa 1. katlardaki direk localarin altindaki tünel girisler ve koltuklarin bitisik siralanmamis olusu ve ayri renkde oluslari

bizim stadlan alakasi yok yani,

artik sorsanda cvp yazmiyacam , bisey merak ediyorsa gerideki sayfalari arastir , her sey elestirildi, cevabi olan her seyin cevabi yazili

Sayın "haber sorumlusu" "standart" üyelere karşı "suçlayıcı" ifadeler kullanmaktan vazgeçin artık, sizinkisi eski bir alışkanlık galiba ama banada yaptınız başkalarınada yaptığınıza defalarca şahit oluyorum, insanların niyetlerini sorgulamaktan öte yalancı demediğiniz kalıyor.

Yakışmıyor
    Konu memmedaga tarafından (25.10.2014 Saat 00:52 ) değiştirilmiştir.
    sakin olun...

Gümüshane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı Yiğit Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seneye "BMN Loca Organizasyonu" yapacağız. 7'şer 7'şer toplanıp locaya gireceğiz.
    o ne öyle danaya girermis gibi
    Onur Recep Kivrak

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

Alıntı memmedaga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın "haber sorumlusu" "standart" üyelere karşı "suçlayıcı" ifadeler kullanmaktan vazgeçin artık, sizinkisi eski bir alışkanlık galiba ama banada yaptınız başkalarınada yaptığınıza defalarca şahit oluyorum, insanların niyetlerini sorgulamaktan öte yalancı demediğiniz kalıyor.

Yakışmıyor
    birisinin kalbini kirdiysam özür dilerim
    fark etmeden ileri gitmis olabilirim , olduysada lütfen raporla, yönetim kurulu geregini yapacaktir
    bir haber sorumlusu olmanin forum icinde bir özelligi yok, bende senin gibi siradan bmn üyesiyim, sadece anasayfaya eklenen haberlerde elimden geldigince yardim etmeye calisiyorum okadar.
    "Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

kanforfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bekir abi yukardan assagiya sarkitmak degilde alt turubunu loca birlersiminden diklik acisina paralel olarak 1m daha devam ettirmek locaya girdirmek en iyi cozum loca camlarida iceriye dogur yapilirr en azindan suankindan daha iyi gozukur suan is yerindeyim yarin cizim atticam buraya

Trabzonspor Kongre Üyesi
    şenol.08.borçkalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ahmet ÇOLAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen dediğim gibi ya geniş pankartlar hazırlanacak ya da yönetim sesimize kulak verip oralara geniş reklam panoları koyacak. bu saatten sonra sadece bunu yapabiliriz..
    katılıyorum, reklam panoları hem görüntüyü kapatır hemde para kazandırır.

ama reklam panoları dijital olması lazım.
    şike alemine meze olmayacağız..!!

Tahir61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

kale arkasında prekastların üzerinde ne yapıyolar şu anda

şu köşenin prekastlarını da yerleştirseler de görsek nasıl duracak
    Konu Tahir61 tarafından (25.10.2014 Saat 10:15 ) değiştirilmiştir.
    https://www.youtube.com/watch?v=2EAE...nnel=haydevira
    Eze eze 2021-2022.
    #Rahatsızlık vermeye devam. #Dik Oyna. #Kazım Gibi Sev.

Nereden
    Ankara

25.10.2014
    Konu mustafa0661 tarafından (25.10.2014 Saat 10:39 ) değiştirilmiştir.

ibrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Standart AW: Akyazı Stadyum Projesi | Stat Kapasitesi: 41.461

Şu ikinci katın önünü beton yerine demir demir korkulukla kapatıp aşağıya doğru LED reklam panoları sarkıtabilirdiler.

Önce bi bitsinde sonra karar verelim demek yerine erkenden yetkili kişilere ulaşmaya çalışsaydık belki bir şeyleri değiştirebilirdik. Çok kaba bi görüntû çıkacak ortaya doğru dürüst bi makyaj yapılmazsa oraya.

Gesendet.
    Milli Takımım TRABZONSPOR
    Al aşaa, vur yukari, Dik Oyna!!!
    Helalin adı kaldı, onu gören yok.
    Haram kapışıldı, hâlâ doyan yok. Yusuf Has Hacip

ANIL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

En çok kale arkasınındaki ve martondaki locaların önünde olacak loca koltukların görüntüyü bozacağından endişeleniyorum.
    Bir Bak Tarihe Türk'e Baş Kaldıranların Sonu Ne Olmuş-Bilge KAĞAN

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

http://212.156.87.134/

Kameranın kalitesini arttırmaları gerekmiyor mu?
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Uğur Kalyoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

3 kat locası olan dünyada kaç stad var acaba ? Tek akıllı biz miyiz 3 kat loca yapıp para kıracağız..

Nereden
    Trabzon

Alıntı asiyürek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 kat locası olan dünyada kaç stad var acaba ? Tek akıllı biz miyiz 3 kat loca yapıp para kıracağız..
    yeni yapılan stadlarda var bu şekilde loca sistemi. genelde locaları bir yere toplayıp diğer yerleri taraftara bırakmak istiyor kulüpler. ve ya tüm stadı dolanan 2 kat loca yapılıyor.

Nereden
    Bursa

yeni yapılan stadlarda var bu şekilde loca sistemi. genelde locaları bir yere toplayıp diğer yerleri taraftara bırakmak istiyor kulüpler. ve ya tüm stadı dolanan 2 kat loca yapılıyor.
    Şu apartman görüntüsü olmasaydı da tüm stadı dolansaydı 2 kat olsaydı keşke bir şekilde oynamalarla düzgün bir görüntü verilebilirdi...Antalya yanılmıyorsam kale arkasına yapmış komple locayı bizim tam ortada çok kötü gözüküyor..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

3 katlı değil o bölüm,2 kat loca var alt kat alt tribünün giriş-çıkış bölmesi.
    Hayat bir gündür o da bugündür.

Nereden
    Trabzon

Şu apartman görüntüsü olmasaydı da tüm stadı dolansaydı 2 kat olsaydı keşke bir şekilde oynamalarla düzgün bir görüntü verilebilirdi...Antalya yanılmıyorsam kale arkasına yapmış komple locayı bizim tam ortada çok kötü gözüküyor..
    hayır antalya localar maraton ve kapalı da birer kat olarak yapıldı ve alt katlarda taraftar çıkış yerleri oldu yane 2 kat görüntü var. kale arkasıysa tamamen eski tip arena şekilde olması için kat kat planlandı. loca olarak değil.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı ANIL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En çok kale arkasınındaki ve martondaki locaların önünde olacak loca koltukların görüntüyü bozacağından endişeleniyorum.
    Farklı renkte olmaması lazım koltukların tabi daha büyük ve konforlu olacaklar.
    Galatasaray şöyle bir çözüm üretmiş locaların neredeyse yarısına kadar çıkıyor koltuk yükseklikleri içeriden seyredebiliyorlar mı bilmiyorum ama iyi kamufle ediyor locaları.

Nereden
    Bursa

Alıntı Hekimoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 katlı değil o bölüm,2 kat loca var alt kat alt tribünün giriş-çıkış bölmesi.
    Bimediğimden soruyorum abicim o alt kattaki giriş çıkış bölmesi fazla büyük değil mi ..Resimi de sen paylaşmışsın ideali bu olurdu herhalde çok güzel kamufle etmişler..Madem çok loca isteniyordu bu şekilde tüm stadı dolansaydı..

[/QUOTE]

hayır antalya localar maraton ve kapalı da birer kat olarak yapıldı ve alt katlarda taraftar çıkış yerleri oldu yane 2 kat görüntü var. kale arkasıysa tamamen eski tip arena şekilde olması için kat kat planlandı. loca olarak değil.
    Vallahi bilmiyorum hocam çok stad yapılıyor karıştırmış olabilirim bir tanesinde öyleydi ama benim istediğim o değil..Güzelce kamufle edilip tüm stadı dolanabilirdi..Hekimoğlu abinin biraz önce paylaştığı gs tribünü gibi mesala..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı kanforfi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bekir abi yukardan assagiya sarkitmak degilde alt turubunu loca birlersiminden diklik acisina paralel olarak 1m daha devam ettirmek locaya girdirmek en iyi cozum loca camlarida iceriye dogur yapilirr en azindan suankindan daha iyi gozukur suan is yerindeyim yarin cizim atticam buraya
    Localarımız zaten küçük, o şekilde iyice küçülür gibi geliyor bana. Çünkü arka tarafta normal taraftarların kullanacağı tuvalet, büfe gibi yerler var. Normalde bu tuvalet ve büfeler locaların olduğu yerde olacaktı ve arka taraf serbest dolaşım alanı olarak kalacaktı. Şimdi biraz zorlama ile bu tuvalet ve büfelerin yerine localar alındı ve serbest dolaşım alanları tuvalet ve büfelere ayrıldı. Sıkış tıkış bişeyler yapılmaya çalışıldı yani. Locayı 1 metre daha küçültmek ne kadar doğru olur bilemiyorum.

Bana kalırsa iki locayı birleştirip tek loca yaparsak dediğin uygulanabilir...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Bimediğimden soruyorum abicim o alt kattaki giriş çıkış bölmesi fazla büyük değil mi ..Resimi de sen paylaşmışsın ideali bu olurdu herhalde çok güzel kamufle etmişler..Madem çok loca isteniyordu bu şekilde tüm stadı dolansaydı..
    Evet büyük ama alt katta çıkış tünelleri olmadığından orayı öyle yaptılar.

Evet keşke 2 kat bu şekilde dolansaydı tribünleri ama olmadı olanı güzelleştirmeye çalışmaktan başka yapacak bir şey yok TTArena'daki gibi kamufle edebiliriz.

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

o apartman şeklindeki localarımızın önüne bu üsteki gibi balkon şekliinde tribün yapılabilir. hep içerde oturmasın adamlar.arada çıkıp hava alsınlar.bizim de göz zevkimizi bozmasınlar.

Nereden
    Bursa

Alıntı Hekimoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet büyük ama alt katta çıkış tünelleri olmadığından orayı öyle yaptılar.

Evet keşke 2 kat bu şekilde dolansaydı tribünleri ama olmadı olanı güzelleştirmeye çalışmaktan başka yapacak bir şey yok TTArena'daki gibi kamufle edebiliriz.
    Yapıldı artık yapacak bir şey yok inşallah en güzel şekilde kamufle edilir ki böyle kabak gibi de ortada bırakmazlar edilir diye düşünüyorum..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)