Sayfa 915 Toplam 918 Sayfadan BirinciBirinci ... 415 815 865 905 913 914 915 916 917 ... SonuncuSonuncu
Toplam 22943 adet sonuctan sayfa basi 22,851 ile 22,875 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Dosyası - 11 -

atomantcum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Tzameti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ersun Yanal ligtv'de ki gümüş 11'ine sağ beke kimi koydu dersiniz?

Tabikide Yavrum Zeki!
    Bunu ben de çok anlamadım. Zeki Yavru umarım dönmez. Adamın futbolculuğu bir tarafa, hal ve hareketlerini hatırlarsak tam takımda sorun çıkaracak, gruplaşma yapacak oyuncu tipi.

Yalnız biz bu kiralıkları filan nasıl göndereceğiz bir fikri olan var mı? N'doye ve Yatabare'nin talibi var mı mesela? Bunların maaşını nasıl ödeyeceğiz biz?
    yattara tribününde maç izlemiş çocuk

Nereden
    Uzak Doğu

Alıntı SHOTACI61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi ndiayede kumar oynuyoruz aatıf'ın neresi kumar açıklarmısın futbol bilgisi fazla olan kardeş.
    Ben tam tersi olacağını düşünüyorum. Aatıf'ın muhtemelen son transferi olacak bu. Kesinlikle uzun soluklu bir sözleşme olmamalı. Kumar konusuna gelince, Sivas ve Osmanlı takımları ile oyun yapımız çok farklı. Bu takımlar geniş alanda oynuyorlar. E haliyle hücum oyuncuları ön alanda fazla açık alan buluyor ve etkili olabiliyorlar. Biz de ise bam başka bir oyun yapısı olacak. Daha çok kapanan rakiplere karşı oynayacaklar ve dar alanlar da etili olmaya çalışacaklar. Bu iki oyuncunun söylediğim oyun yapısına uyacağı konusunda şüphelerim var. İkisi de geniş alan oyuncusu sanki. Bir de yurt içinden yapılan yabancı transferlerinde ki başarı oranı korkutuyor beni. Tabata, Amrabat örnekleri var mesela ilk aklıma gelen. Ama şu bir gerçek, Aatıf'ın ligde ciddi bir istikrarı var. N'Diaye'de bu sezona damga vurdu diyebiliriz. Hoca istiyorsa vardır mutlaka bir bildiği diyelim.

El Cordobes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı 7can61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cardozo varsa Cardozo oynara noldu? Bakıyorum kimsenin 11 inde Cardozo yok.
    Cardozocu biri olarak üstüme alındım

seneye evet kadroda olmamalı sebebi ise maliyeti. 1 yıl daha yaşlandı ve 34 maçı kaldıramayacak olması bir gerçek artık. bu nedenle 2.5 milyon euro lüks kaçıyor. bir ima sezdim cümlenizde ama bu sene özellikle forvet konusunda haklı çıkan kimseyi görmedim o yüzden şu oynar bu oynayamayaz ben demiştim gibi cümleler kurmak hata olur. Ndoye ne hale geldi gördük. Cardozo ölü, bitik , forvet kendi pozisyonunu kendi hazırlayacak, illa topu ağzının içine mi atmak lazım gibi cümleler sık sık okuduk. ancak 10 yaş genci geldi, yeni Fatih Tekke dendi, M. Demir de ne durumlara düştü gördük. çünkü mevcut kadro santrafor düşmanı. inanın Lewandowski filan gelse burda futbola küser, kalayı basar çeker giderdi. forvet öğüten bir oyuncu grubumuz var. seneye zımba gibi bir takım kurulursa eminimki Cardozo şimdi bizde olacaktı cümlelerini kuracağız.

bu arada kpss ye giren tüm arkadaşlara geçmiş olsun. darülbedayi den august rodin'e, çırağan sarayını yaptıran abdülaziz den dışişleri bakanlığından istifa eden yusuf kemale, taceddinoğullarına kadar bu soruları hazırlayıp önümüze çözün diye koyanlara da ayrıca selam olsun!!!

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı atomantcum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama o mevkide oynayan adamın tempolu oynamasını beklemeyiz ki. Hem öyle ağır oynaması hantallığından da değil. Rakip hızlı atağa çıkarken hemen orada bitiyor, gerektiği zaman dribblingle beraber ceza sahasına yardırabiliyor. Çok fazla izlemedim ama izlediğim maçlarda orta sahayı rakibe kesinlikle vermiyordu.

Tabi ben bunları alınsın diye demedim. Osmanlı'nın güzel oyunundaki baş aktörün N'diaye olmadığını düşünüyorum, bunu belirtmek için yazdım. Almaya kalksak bir sürü bonservis isteyecekler, oyuncunun piyasası yüksek olduğu için maaşı da çok isteyecek. Aynı özellikte oyuncuları yurt dışından çok daha uygun rakamlara getirmenin yolunu aramalıyız.
    ben tempolu oynayanını seviyorum. ağır oynuyor derken oylanıyor topla. çabucak hücuma gitsin top diye bir endişesi yok. zokora da öyleydi.iki saat oyalardı topu.devre arasında geldi.hoca önlibero oynatmadı sürekli. ndiaye ile rotasyona soktu. rakibi karşılarken mutlaka bir iki saniye gecikiyor. düşük motivasyonu.

maliyet en önemli konu zaten. buna gör davranılması gerekiyor. yurt dışında belirlenen oyuncu yeterince izlenmemişse, uyum karakter açısından şüpheler varsa ligdeki oyuncuya yönelebilir yönetim.birkaç tane çabuk uyum sağlayabilecek oyuncu isteyebilir hoca.büyük oranda değişecek çünkü ilk on bir.

Aydın Tiryaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Aatıf'ı hiç istemiyorum. Bizde başarılı olacağını düşünmüyorum. Nedeni ise sivas'ta öne çıkabilecek çok oyuncu yok ve Aatıf da bencil olduğu için göze çarpıyor. Takım oyununa da ayak uydurabileceğini zannetmiyorum. Ama açıklara iki adam alınacaksa bunlardan birisi kesinlikle Visca olmalı. Hem oyun görüşü iyi hem de takımla birlikte oynayabilen bir oyuncu.

Ersun hocanın oyun planını da az çok tahmin edebiliyorum. Klasik 4-3-3 oynatacaktır. Ki benim en sevdiğim taktik diziliş. Ama orta sahadaki 3lü kaliteli oyunculardan oluşmalı. Bir tane defansif, bir tane box to box, bir tane de ofansif 10 numara tarzı bir oyuncu olması gerek. Örneğin Topal-Ozan-Diego üçlüsü gibi ya da biraz uçuk olacak ama Busquets-Rakitic-İniesta gibi .

Bizim orta sahaya gelecek olursak bu üçlünün içinde sadece Ekici olabilir iki takviye oraya yapılacaktır. İleri üçlüde ise Muhammet Demir ve bir takviye kenarlara ise Visca ve Umar olsa enfes olur ama sanırım Visca ve Aatıf olacak.

Defans hattında ise iyi bir Cavanda bu ligin tozunu attırır ki bunu da senenin başında gördük sonraki olaylar hepimizin malumu.
    Konu Aydın Tiryaki tarafından (22.05.2016 Saat 13:51 ) değiştirilmiştir.
    2010-2011 Sezonu şampiyonu TRABZONSPOR

Eski Kullanıcı Adı: Forever_Yattara

Emirhan Çorumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    “Gökkuşağına ulaşmak istiyorsan yağmura katlanmak zorundasın.”

efo6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Mehmet Karagöz Attamah ve M'bengue ile anlaşmaya çok yakın olduğumuzu yazmış. Hocanın istediği en az 7 transfer imiş. 6 numara Attamah olursa Mehmet Ekiciyi bu sene 8 numara izleme olasılığımız çok yüksek. Bence 4-1-4-1 sistemi kurulacak. Yani hocanın istediği 2 orta saha tabirini göz önüne alırsak bir 8 numara daha transferi söz konusu. 2 oyuncuya yüksek bonservis verilir bence bunlardan biri stoper olur diğeri de santrfor.
    SÖZ KONUSU TRABZONSPOR İSE,

GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alıntı Enes Coşkun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eren Albayrak bize daha yakın.
    Zamanında bu uşağı göndermemizin hata olduğunu söylemiştim.

Eren ALBAYRAK bize uyar.
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Nereden
    Zonguldak

Alıntı 7can61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cardozo varsa Cardozo oynara noldu? Bakıyorum kimsenin 11 inde Cardozo yok.
    Cardozo'nun emekli olması gerekir.
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Nereden
    Uzak Doğu

Bu arada, neden yurt içinden yabancı isimlere teklif yapıyoruz diye düşünenlere; takas yoluyla bonservis bedeli ödemeden transfer yapmak için.

Nereden
    Zonguldak

Alıntı atomantcum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Osmanlı'nın özetlerini hep izliyordum, son maçın da tamamını izledim. N'diaye çok ekstra özelliği yok gibi duruyor bence. Maçta çok fazla gözükmedi.

Osmanlı'dan almak isteyeceğim iki tane adam var sadece. Lawal ve Umar. Özellikle Umar müthiş bir adam. Çok hızlı, çok güçlü, defansa da geliyor. Hem oyun görüşü ve pas oyunu becerisi yüksek hem de dribblingi var. Açık oyuncusu olarak bizim takıma fazla bile. Zaten çok bonservis isterler, burası kesin.

Lawal'ı ise zaten biliyoruz, Hem Eskişehir hem de Osmanlı bizi perişan etti bu orta saha ile.
    Lawal ve Umar her ikisi de klas oyuncular
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Nereden
    İstanbul

Alıntı Cihad Varlı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada, neden yurt içinden yabancı isimlere teklif yapıyoruz diye düşünenlere; takas yoluyla bonservis bedeli ödemeden transfer yapmak için.
    Kim bizim oyuncuları takas yoluyla almak ister ki ? Yani 2-3 tanesini aynı anda verirsek belki olabilir diye düşünüyorum.

Nereden
    Uzak Doğu

Alıntı Forever_Yattara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kim bizim oyuncuları takas yoluyla almak ister ki ? Yani 2-3 tanesini aynı anda verirsek belki olabilir diye düşünüyorum.
    N'Diaye için Özer ve Aykut teklif edilmiş. Gayet makul duruyor bence Osmanlı açısından.

Nereden
    Zonguldak

Alıntı Tzameti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ersun Yanal ligtv'de ki gümüş 11'ine sağ beke kimi koydu dersiniz?

Tabikide Yavrum Zeki!
    Gümüş olarak kalsın, yani kiralık devam etsin
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Nereden
    İstanbul

N'Diaye için Özer ve Aykut teklif edilmiş. Gayet makul duruyor bence Osmanlı açısından.
    Özer ve Aykut'un hali ortada. İkisi artı bir miktar para verilirse ona fit olabilirler.

cyberentalpi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Şu Edin Visca alınırsa çok iyi transfer yapmış oluruz.
    13 Vitor Hugo

Nereden
    Zonguldak

Özer, Yumlu, Aykut, Musa, Akbaş gibi yararsızlardan kurtulmalıyız.
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Fatih YAZICI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Levin Öztunalı ismini gördüm.
    Gerçekten kiralık ya da satılık olarak gelme ihtimali olduğunu düşünen var mı?
    "Bendeki Trabzonspor sadece futbolu temsil etmiyor, zaten etmemeli de...
    Trabzonspor, Türkiye’de sürekli şampiyon olanlar dışında olan her şeyi temsil ediyor”
    Kazım Koyuncu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Malaga'nın muhabirliğini yapan bir arkadaşım ile görüştüm. Mandi'yi Fransa ve İspanya takımlarının yanısıra Middlesbrough da istiyormuş.

Bilâl ÇOBAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Fatih YAZICI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Levin Öztunalı ismini gördüm.
    Gerçekten kiralık ya da satılık olarak gelme ihtimali olduğunu düşünen var mı?
    Bir taraf Aatıf diyor bir taraf Levin Ayarımız yok maalesef.
    “Mum eğer yanmırsa yaşamır demek, onun yaşamağı yanmağındadır."

Ozan Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Scarione sözleşmesi bitiyorsa alınsın bence Aatif'dan daha iyi iş yapar.

Nereden
    Uzak Doğu

Kasımpaşa gelecek sezon için küçülme kararı almış ve bir çok oyuncu ile yollar ayrılacakmış. Eren'i Fener kapacak sanırım.

ucurum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Nasıl bir takım izleyeceğimiz ile ilgili yapmamız gereken tek analiz Ersun YANAL.

İki saatinizi ayırıp şu filmi izlerseniz:

http://www.imdb.com/title/tt1210166

bir takım oluşturmak için nelerden vazgeçip nelerden medet ummanız gerektiğini daha iyi anlarsınız: (Film gerçek bir hikayedir)

Öncelikle Ersun YANAL'a güveniyor musun?

Ben şahsen güveniyorum.

Peki ya başkana?

Daha da fazla.

O zaman bir sakin ol.

Bir bekle.

Valencia'yı yenerken Yanal 442 oynuyordu.

Aslında daha çok 622 gibi bir taktikti.

Mustafa Özkan kalası ortada, yaındaki hızlı adam Youla

Şu kanat adamlarını hatırlar mısınız? Filip Daems, Serkan Balcı, Ali Tandoğan,

Peki ya tüm ortasahayı toplayan Skoko'yu?

Takım kanatlardan kontra giden bir takımdı ama en büyük özelliği çift forvetten vazgeçmedi Yanal:

Mustafa Youla M'bayo Veysel dönüşümlü hep oynadılar.

Özellikle o dönemin en parlayan ismi de Youla oldu.

Aslında elindeki oyuncular tam da istediği oyuncular değildi bence, kadrodan iyi bir takım çıkarmıştı. O dönem için en mantıklı yorumları Türk Milli Takımına seçtiği oyunculardan değerlendirmek lazım.

Gürcistan maçı kadrosu:

Rüştü

Serkan Deniz İ. Toraman Ümit Özat

Hasan Okan Emre Tuncay

Hakan Şükür FATİH TEKKE

Bu tertemiz bir 4 4 2. Yani bu dönemde adamın aklından geçen tek bir taktik var. 4 4 2 çift forvet gene...

3-0 yenildiği Ukrayna maçı:

Rüştü

Özat Tolga Seyhan Servet Deniz Barış

Okan Hüseyin Emre Gökdeniz

Fatih Tekke Nihat

433 gibi gözüksede maçı hatırlayanlar takımın 442 oynadığını bilirler.

Döndürme Servet dediği maçta takım niye topalladı biliyor musun? Bekler ÖZat ve Deniz. Bekler Ersunun sisteminde çok önemli...

Sonraki Manisa dönemi, Caner Erkin Hakan Balta yine elinden gelen oyuncular bunlar, Selçuk Holosko...

Sonra başlayan Trabzonspor macerası, elindeki kadroyu 433 ile değerlendirdi:

Beklerde Serkan ve Ferhat

Forvette Yattara Umut Ergin Keleş.

Sonra transferlere el attı ve:

Tolga

Serkan Song Egemen Cale

Hüseyin Selçuk Colman

Umut Gökhan Ünal Yattara

Farkında mısın? Ortada kalas yanında Yattara...

Ortasaha ise Selçuk ve Colman...

O sene dediler ki Yusuf'u alsaydı Trabzon şampiyon olacaktı. Ben ne o dönem ne de sonrasında buna inanmadım. Bir programda Ersun Yanal kendisi bile aynı şeyi dedi. Yusuf'u alsaydık şampiyonduk. Yusuf'u alsaydık niye şampiyonduk biliyor musunuz? Çünkü Yusuf o zaman Beşiktaş'a gitmeyecekti. Yoksa Trabzonspor o dönem salakça maçlar kaybettiği için şampiyon olamadı.
    Kendi evinde bir Denizlispor bir Konyaspor mağlubiyetleri var ki sorma...

Beşiktaş sadece 71 puan alarak o sezon şampiyon oldu. Trabzonspor o dönem bence çok başarılı değildi. Ligin berbat durumundan faydalanarak 65 puanla 3. oldu. Bu sene 65 puan mesela seni liderin 14 puan arkasında 4. yapıyor!

Aynı takım bir sezon sonra 57 puan ile dördüncü oldu. Ne kadar garip değil mi?

O takıma sadece ama sadece JAJA eklenince takım 82'yi görüp şampiyon oldu.

Başkanın JAJA ısrarını anlayan var mı?

Ersun YANAL Eskişehir'de kendisine çok ters gelen bir takımla çalışmak zorunda kaldı. Ortadaki kalas görevini Batuhan'a vermek zorunda kaldı ve işleyen beklere veda etmek zorunda kaldı. Bir tek Alper Potuk Skoko Emre gibi ileri geri elemanı oldu ancak onun haricinde başarı göstermedi. Bir sonraki sezon transferler el attığında hemen beklerini almak istedi hemen Dede'yi hücum hattına Kamara'yı aldı. Ama artık 442'si yerini 4231'e bırakmıştı. Yine başarılı olamadı. Gerçi Şenol'un bıraktığı senenin 46 puanını toplayıp üstümüzde yer aldı ama sonuçta Ersun futbolu oynanmıyordu.

Sonra büyük sınav vakti geldi.

Solda Caner sağda Gökhan Gönül

Forvette Emenike Sow Kuyt Webo...

Rahat bir 74 puan, kovalayan olsa 80i de aşarlardı diye düşünüyorum ama haftalar öncesinde şampiyonluğu garantilemişti...

Sonrasında malum olaylar ve ayrılışı...

Trabzonspor'a gelişi... malum olaylar ve ayrılışı...

Ben Ersun YANAL'ın kendi takımını oynatmaya en yaklaştığı dönem olarak Türk Milli takımını görüyorum sonrasında ise ilk kez bu kadar geniş kapsamlı bir kontrol eline verilerek Trabzonspor'a başladı. Trabzonspor'a olan iştahı da bu zaten. Kendi takımını kuracak.

Ersun'un vazgeçmeyeceği şeyler var. BEKLER!

Yusuf ERDOĞAN kesinlikle bu takımda yedek sol bek olarak kalacak. Hatta alınacak Sol bek bile yedek bekleyebilir.

Cavanda tam da Ersun'un istediği bir bek. Muhammet, %100 tam istediği forvet. Bunu yanına hızlı bir adam lazım ve eğer bu yüksek bonservis gerektirecekse alternatif Aatıf olacaktır.

Ortasaha tamamen yanilenecektir. Stoperler için çok kasmamış transfer döneminde istikrardan yana olmuş ama en çok da onlar canını yakmış. Bence seneye takımı şu şekilde organize edecek Ersun:

Onur

Cavanda / Attamah / Yeni Stoper / Yeni Sol Bek (M'Bengue?)

M'bia tarzı bir süpürücü yeni transfer

N'diaye / Ekici

Aatıf / Muhammet / Yine hızlı bir yeni transfer

Belki stoper sayısı azaltılabilir... Ya da Erkan ve Yusuf bu sezon da hücum hattında değerlendirilebilir...

bu takımın Akyazı gazıyla 60+ puana lacağını düşünüyorum. Bu da bizi diğer takımlara göre 3. 4. sıraya getirecektir. Eğer Trabzonspor yeni JAJA'sını bulur ise, işte o zaman işer baya bir değişecek...

Çünkü o zaman takım 4132'ye döner... Muhammet'in yanındaki adam çok önemli olur ve bu Aatıf olmaz...

Hayırlısı...

Not: Edin Visca ve Aatıf aynı anda alınmaz. İkisinden hangisi olursa diye düşünülüyordu.

Nereden
    Zonguldak

Alıntı ucurum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl bir takım izleyeceğimiz ile ilgili yapmamız gereken tek analiz Ersun YANAL.

İki saatinizi ayırıp şu filmi izlerseniz:

http://www.imdb.com/title/tt1210166

bir takım oluşturmak için nelerden vazgeçip nelerden medet ummanız gerektiğini daha iyi anlarsınız: (Film gerçek bir hikayedir)

Öncelikle Ersun YANAL'a güveniyor musun?

Ben şahsen güveniyorum.

Peki ya başkana?

Daha da fazla.

O zaman bir sakin ol.

Bir bekle.

Valencia'yı yenerken Yanal 442 oynuyordu.

Aslında daha çok 622 gibi bir taktikti.

Mustafa Özkan kalası ortada, yaındaki hızlı adam Youla

Şu kanat adamlarını hatırlar mısınız? Filip Daems, Serkan Balcı, Ali Tandoğan,

Peki ya tüm ortasahayı toplayan Skoko'yu?

Takım kanatlardan kontra giden bir takımdı ama en büyük özelliği çift forvetten vazgeçmedi Yanal:

Mustafa Youla M'bayo Veysel dönüşümlü hep oynadılar.

Özellikle o dönemin en parlayan ismi de Youla oldu.

Aslında elindeki oyuncular tam da istediği oyuncular değildi bence, kadrodan iyi bir takım çıkarmıştı. O dönem için en mantıklı yorumları Türk Milli Takımına seçtiği oyunculardan değerlendirmek lazım.

Gürcistan maçı kadrosu:

Rüştü

Serkan Deniz İ. Toraman Ümit Özat

Hasan Okan Emre Tuncay

Hakan Şükür FATİH TEKKE

Bu tertemiz bir 4 4 2. Yani bu dönemde adamın aklından geçen tek bir taktik var. 4 4 2 çift forvet gene...

3-0 yenildiği Ukrayna maçı:

Rüştü

Özat Tolga Seyhan Servet Deniz Barış

Okan Hüseyin Emre Gökdeniz

Fatih Tekke Nihat

433 gibi gözüksede maçı hatırlayanlar takımın 442 oynadığını bilirler.

Döndürme Servet dediği maçta takım niye topalladı biliyor musun? Bekler ÖZat ve Deniz. Bekler Ersunun sisteminde çok önemli...

Sonraki Manisa dönemi, Caner Erkin Hakan Balta yine elinden gelen oyuncular bunlar, Selçuk Holosko...

Sonra başlayan Trabzonspor macerası, elindeki kadroyu 433 ile değerlendirdi:

Beklerde Serkan ve Ferhat

Forvette Yattara Umut Ergin Keleş.

Sonra transferlere el attı ve:

Tolga

Serkan Song Egemen Cale

Hüseyin Selçuk Colman

Umut Gökhan Ünal Yattara

Farkında mısın? Ortada kalas yanında Yattara...

Ortasaha ise Selçuk ve Colman...

O sene dediler ki Yusuf'u alsaydı Trabzon şampiyon olacaktı. Ben ne o dönem ne de sonrasında buna inanmadım. Bir programda Ersun Yanal kendisi bile aynı şeyi dedi. Yusuf'u alsaydık şampiyonduk. Yusuf'u alsaydık niye şampiyonduk biliyor musunuz? Çünkü Yusuf o zaman Beşiktaş'a gitmeyecekti. Yoksa Trabzonspor o dönem salakça maçlar kaybettiği için şampiyon olamadı.
    Kendi evinde bir Denizlispor bir Konyaspor mağlubiyetleri var ki sorma...

Beşiktaş sadece 71 puan alarak o sezon şampiyon oldu. Trabzonspor o dönem bence çok başarılı değildi. Ligin berbat durumundan faydalanarak 65 puanla 3. oldu. Bu sene 65 puan mesela seni liderin 14 puan arkasında 4. yapıyor!

Aynı takım bir sezon sonra 57 puan ile dördüncü oldu. Ne kadar garip değil mi?

O takıma sadece ama sadece JAJA eklenince takım 82'yi görüp şampiyon oldu.

Başkanın JAJA ısrarını anlayan var mı?

Ersun YANAL Eskişehir'de kendisine çok ters gelen bir takımla çalışmak zorunda kaldı. Ortadaki kalas görevini Batuhan'a vermek zorunda kaldı ve işleyen beklere veda etmek zorunda kaldı. Bir tek Alper Potuk Skoko Emre gibi ileri geri elemanı oldu ancak onun haricinde başarı göstermedi. Bir sonraki sezon transferler el attığında hemen beklerini almak istedi hemen Dede'yi hücum hattına Kamara'yı aldı. Ama artık 442'si yerini 4231'e bırakmıştı. Yine başarılı olamadı. Gerçi Şenol'un bıraktığı senenin 46 puanını toplayıp üstümüzde yer aldı ama sonuçta Ersun futbolu oynanmıyordu.

Sonra büyük sınav vakti geldi.

Solda Caner sağda Gökhan Gönül

Forvette Emenike Sow Kuyt Webo...

Rahat bir 74 puan, kovalayan olsa 80i de aşarlardı diye düşünüyorum ama haftalar öncesinde şampiyonluğu garantilemişti...

Sonrasında malum olaylar ve ayrılışı...

Trabzonspor'a gelişi... malum olaylar ve ayrılışı...

Ben Ersun YANAL'ın kendi takımını oynatmaya en yaklaştığı dönem olarak Türk Milli takımını görüyorum sonrasında ise ilk kez bu kadar geniş kapsamlı bir kontrol eline verilerek Trabzonspor'a başladı. Trabzonspor'a olan iştahı da bu zaten. Kendi takımını kuracak.

Ersun'un vazgeçmeyeceği şeyler var. BEKLER!

Yusuf ERDOĞAN kesinlikle bu takımda yedek sol bek olarak kalacak. Hatta alınacak Sol bek bile yedek bekleyebilir.

Cavanda tam da Ersun'un istediği bir bek. Muhammet, %100 tam istediği forvet. Bunu yanına hızlı bir adam lazım ve eğer bu yüksek bonservis gerektirecekse alternatif Aatıf olacaktır.

Ortasaha tamamen yanilenecektir. Stoperler için çok kasmamış transfer döneminde istikrardan yana olmuş ama en çok da onlar canını yakmış. Bence seneye takımı şu şekilde organize edecek Ersun:

Onur

Cavanda / Attamah / Yeni Stoper / Yeni Sol Bek (M'Bengue?)

M'bia tarzı bir süpürücü yeni transfer

N'diaye / Ekici

Aatıf / Muhammet / Yine hızlı bir yeni transfer

Belki stoper sayısı azaltılabilir... Ya da Erkan ve Yusuf bu sezon da hücum hattında değerlendirilebilir...

bu takımın Akyazı gazıyla 60+ puana lacağını düşünüyorum. Bu da bizi diğer takımlara göre 3. 4. sıraya getirecektir. Eğer Trabzonspor yeni JAJA'sını bulur ise, işte o zaman işer baya bir değişecek...

Çünkü o zaman takım 4132'ye döner... Muhammet'in yanındaki adam çok önemli olur ve bu Aatıf olmaz...

Hayırlısı...

Not: Edin Visca ve Aatıf aynı anda alınmaz. İkisinden hangisi olursa diye düşünülüyordu.
    Visca ve Scarione tercih ederim.
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

ucurum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı HOPA'LI TS'Lİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Visca ve Scarione tercih ederim.
    İş bizim tercihlerimize kalsa zaten çok farklı bir tablo çıkacağını düşünüyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)